Lékařská posudková služba je dlouhodobě přetížená. Kromě jiného nezvládá v zákonné lhůtě vydávat posudky žadatelům. Lidé nemocní či po úrazech pak nedostávají včasnou finanční podporu, kterou často nutně potřebují pro zvládnutí těžké životní situace. Jaká řešení navrhuji?
Zajímalo mě, kam bude tento úřad směřovat po zvolení pana Stanislava Křečka. Nejen proto, že odchod dvou klíčových lidí po jeho nástupu byl poměrně zneklidňující. Řeč ale byla i o jiných tématech, např. o podpoře lidí se zdravotním postižením nebo o problému bydlení.
Už rok a půl čelím naštvaným emailům, sprostým zprávám, výhrůžkám a upozorněním na další šíření toho, co jsem nikdy neřekla ani nenapsala na sociálních sítích. Kdo za tím stojí? Můžu se proti tomu bránit? A proč nekoná Policie ČR?
Jaká je role veřejného ochránce práv? Otitulkovali jsme video, kde jsem to v 5 minutách shrnula. Přidávám i odkazy na souhrn práce úřadu ombudsmana. Převážná většina témat se týká naprosto běžných problémů lidí s úřady i zařízeními. Vsadím se, že najdete i svou zkušenost.
Nedělní rekapitulace - témata nastiňuji ve stručnosti, s odkazy na delší články.
Vedle tlumočníků upozorňuju na ne povinné maturitě z matematiky, karcinogenní titan bělobu, závěry komise OKD a dětské skupiny (tedy podporu předškolní péče).