"Ministr spravedlnosti prosí o sdílení ..."

03. 05. 2013 | 01:08
Přečteno 10297 krát
... tedy vlastně o sdělení. Viz bod 6 úplně dole.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mistr tvistr napsal(a):

Hasenkopf,
Zacinate byt trapny. Na amnestii vidim vase razitko. Poznam to podle vaseho stylu. Mynar ma pravdu. Jste jeden z te povedene trojice co to pripravila pro Klause. Zmuzte se a prestante uz konecne celemu narodu lhat.
03. 05. 2013 | 01:22

Almo G™ napsal(a):

Jak se kalila amina

Příběh je fiktivní. Pokud Vám osoby a příhody v něm něco připomínají, jde o náhodu. Nevěřte vlastním smyslům.
---------------------------------------------------------------------------

Láďa: "Vašek už to má za pár, už to musí ven."

Péťa: "Lidi nás sežerou. Tý jo, to bude haló. Ale dýl už to odkládat nemůžem, máš recht."

Láďa: "Však už Vašek zatlačil. Máme to rozjet. Tady jsem už něco hodil na papír."

Péťa: "To myslíš vážně? Todle nikdy neprojde."

Láďa: "Projde, Vašek to chtěl a Vašek to protlačí. Však ho znáš."

Péťa: "Jéžiš, to bude průser. Kdyby něco, s tím nemám nic společného... Počkej, ale chybí ti tam takový ty přiblblý právnický kudrlinky."

Láďa: "Neboj, vole, kudrlinky budou. Mám plán. Znáš toho ješitu Haasenkopfa? Už na tom dělá."

Péťa: "On to ví?"

Láďa: "Právě že ne, on si myslí, že tvoří dějiny. Hehe. Ale vezmem z toho jenom tu kostru a kudrlinky a naroubujem to sem. A všichni budou spokojeni. To víš, on dodá ambice, ctižádost, právnický serepetičky a my fakta, vole."

Péťa: "Ty seš hlava, Láďo. My bysme to tam neuměli nandat, to by hned každej poznal."

Láďa: "No právě. A kdyby něco, hodíme to na zajdu, ne? Hehe."

Péťa: "Ty seš fakt hlava. Bez tebe by byl Vašek poloviční."

Láďa: "Hehe."

Péťa: "Tak se na ty fakta ještě mrknem, ne? Jak to chtěl Venca? Přesně takhle?"

Láďa: "Prej si to můžem ještě trochu rozvolnit, jestli nám do toho spadá někdo známej nebo tak."

Péťa: "No... Já... Vlastně by se mi to docela šiklo... Počkej, volá mi holka... Jasně... Jo... Majdo neboj, to vyřešíme, právě o tom jednáme, neboj. Bude líp."

Láďa: "Hlavně nebuď měkkej, vole, normálně si to tam nandej, Vašek to přikreje. Tvoříme dějiny, vole. My, ne zajda. Hehe."
03. 05. 2013 | 01:41

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

mě skutečně udivuje, že se najde vubec někdo, kdo má potřebu reagovat na něco takového, jako je soudruh mynář.
03. 05. 2013 | 01:55

Silvie napsal(a):

Jak je vidět, amnestie se stala natolik "populární", že se všichni perou o to, kdo je otcem té geniální myšlenky.
Komedie na druhou. Věřím docela tomu, že se jednoho krásného dne sešel myslitel Hájek s Jaklem a Klausem a hodili to na papír.
Teď jsou všichni natolik zbabělí, že se k té blamáži radši nehlásí.
A Blažkovi už asi fakt hrabe , když chce podávat trestní oznámení pro pomluvu...
03. 05. 2013 | 05:57

Michal Macek napsal(a):

paen Hasenkopf drzim vam palce vydrzte, delaj z vas blazna to znamena ze kecaj :) blaykovi neverim ani slovo...
03. 05. 2013 | 06:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

Almo G™
Jako byste byl u toho, dobře odposlechnuto. Teď ještě angažovat Mydláře, oni by už kápli božskou (nejlépe v přímém přenosu TV NOVA!).
03. 05. 2013 | 07:09

Pavel13 napsal(a):

Alespoň někomu netrestanému ta amnestie pomohla. Z bezejmenného úředníčka se přes noc stal celebritou.
Jinak se tu zbytečně hádáme o autorství textu a zapomínáme, že postatnější je, čí kamarádi dodali seznam lidí k amnestii a jejich výší trestů.
03. 05. 2013 | 07:14

Realista napsal(a):

Pane Hasenkopfe vy vypadate od pohledu (stejne jako pan ex-prezident Klaus) jako slusny clovek, co nosi srdce na dlani, tak proc se stydite rict ten pravy duvod ?
Panu ex-prezident Klaus je svaty muz, coz muze dosvedcit i kardinal Duka a cela cirkev (se kterymi je tak zadobre).
Zjevil se mu Duch Svaty a predal mu text amnestie a prikazal mu, necht ji vyhlasi, aby napravil nespravedlnost na tomto svete. Nestydte se a sdelte pravy zdroj !
03. 05. 2013 | 07:17

David napsal(a):

Už je to jasné.

Hlavní viníci amnestie.

Jsou to:

Klaus, Jakl, Hájek, Koudelka, Němec, Blažek, Hasenkopf a Nečas.

Článek II. amnestie BYL ZLÝ ÚMYSL a Hasenkopf a Nečas jen posloužili jako užiteční id...

Včerejší URÁŽLIVÉ reakce Nečase a Blažka proti Hasenkopfovi je USVĚDČILY z toho, že o přípravě amnestie ví podstatně více, než tvrdí.

-------------------------------

Nečas: "Hasenkopf trpí bájnou lhavostí. Autorem amnestie je Klaus"

2. 5. 2013

Výběr z článku:

"...Premiér Nečas prohlásil: "Tady žádný spor o autorství amnestie není a nemůže být. Pan Václav Klaus několikrát prohlásil, že on je autorem amnestie. Prohlásil to několikrát, veřejně. To, že teď nějaký pan Hasenkopf říká něco jiného, to je spíše otázka pro nějakého psychologa, možná lépe psychiatra. V této souvislosti mohu jenom poblahopřát panu vedoucímu Kanceláře prezidenta republiky Mynářovi k rozhodnutí úředníka, který trpí bájnou lhavostí, okamžitě propustit."

Podle Blažka se ale na textu amnestie nepodílel žádný zaměstnanec ministerstva ani on sám osobně: "O amnestii jsem, na rozdíl od jiných, již od ledna řekl mnoho. Nemám na svých prohlášeních co měnit ani k nim cokoli dodávat. Proč si pan Pavel Hasenkopf frustraci ze ztráty místa na Hradě kompenzuje historkami o ministerstvu spravedlnosti, nevím, nikdy jsem ho neviděl a tohoto člověka ani osobně neznám."..."

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/225132-necas-hasenkopf-trpi-bajnou-lhavosti-autorem-amnestie-je-klaus/

http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/necas-hasenkopf-trpi-bajnou-lhavosti-985191

-------------

To, jak ti darebáci do zblbnutí a dokola opakují, že autorem amnestie je Klaus dokazuje, že SKUTEČNÝM autorem je někdo úplně jiný. I když Klaus je všeználek, tak takový text amnestie by NEBYL schopen napsat sám.

Pan Hasenkopf už nemá co ztratit a měl by žaloval Nečase za urážku - o bájné lhavosti, která musí být prokázána lékařským posudkem.
03. 05. 2013 | 07:43

heuretik napsal(a):

Jo,černá kronika a její stopou.
Mají jasno,že zločin je buď emoce a trestem psychiatrie nebo QUI BONO -účel světí prostředky-pak trestem kriminál.V kriminále je účel QUI BONO zrušen:pak tedy pustit? Není ale obnoven život oběti,v tom je háček.
Recidivista do toho půjde zejména,když vítr do plachet bude ze dvou a více stran zadostiučiněných činem:shovívavost,krytí,odměna 2x,3x..
Jenže je to horší o to nejsmutnější na konec úvahy :
Moře omylů -
v důkazech,hypotézách,justici.A může být i lágr nevinných a svět volnosti viníků.Kdo půjde dělat zločin tak,aby ho chytli a usvědčili? Málokdo.
Největší bezpečí zločinců spočívá pak v nalezení viny justicí u někoho jiného,možná zcela nevinného.Zrádnost incidencí.DNK stopově.Opatřete mi jeho vlas,jdu do toho..Hlavní metody.
Existují dvě síly trvale pohánějící zločin účelový:mamon peněz anebo skrývaná šílená ctižádost,které někdo brání již svou existencí neposkvrněnou .Proto vidíme zločiny jak okolo zbohatlíků,tak okolo světa vědy.
A pak nezapomínejme i na dějiny.Poražení dále pracují se strachem ne z vítězů,ale proti vítězům.Jsou i takoví "historici" a "poškození" ,kteří se nikdy nevzdávají.Pracují i ve jménu daleké buducnosti zvratu porážky v jejich konečné vítězství.Naivní lidé tomu nevěří,ač v dějinách je to častý jev,třebaže dlouhodobý z hlediska kdy obrat nastává.
03. 05. 2013 | 07:48

rejpal napsal(a):

Na tom návrhu mi přijde nejzajímavější to zdůvodnění. Zejména poptávka po vyčištění věznic. Tento důvod byl oficiálně popřen, nicméně z textu je zjevné, že existoval. Není to trochu kocourkovské? Nejdřív naplníme kriminály, a pak je zase úředním aktem milosti vyprazdňujeme. Kolik je v našich věznicích všelijakých Smetanů, odsouzených za blbosti. Když přihlédnu k tomu, kolik různých lumpáren projde bez jakéhokoli trestu, pak se dá usuzovat, že buď jsme národ zločinců nebo je někde chyba v systému.
A k amnestii (té oficiální) mám stále ještě jeden nevyřešený problém. Hned v prvních dnech sdělil jeden z vyšetřovatelů na kameru jisté TV, že součástí amnestie je i výmaz TR a oni se musí k recidivistům chovat jako k dosud bezúhonným občanům. Je to pravda nebo ten frustrovaný vyšetřovatel plácl nesmysl. A pokud to pravda je, pak je to možná ten nejhorší aspekt celé hromadné milosti.
A další zajímavou otázkou, kterou otevřel i autor blogu, je otázka loajality. Je jasné, že každý, a zejména ten, kdo je v nějaké pozici tyopu poradce, by měl být loajální nejen k instituci, ale i k osobě, které radí. Ale má být ta loajalita jednostranná nebo vzájemná? A kde má ta loajalita hranice? A jak má reagovat člověk, který cítí, že míra byla překročena? Hájit ruku, která mě živí, mlčet a zůstat, mlčet a odejít, odejít s prásknutím dveřmi?
Jinak jsem pro zrušení instituce poradců na všech úrovních s výjimkou těch, které si platím ze svého, a naopak bych zavedl dvorního šaška na Hradě i ve vládě. Jestli totiž něco ty hlavy pomazané potřebují, tak je to nefiltrovaná zpětná vazba. Tu tak nějak postrádají.
03. 05. 2013 | 08:04

Dagmar napsal(a):

Zdá se mi, že dnes už je v souvislosti s informacemi pana Hasenkopfa jasnější, proč byl tak narychlo a za podivných okolností odvolán bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.
03. 05. 2013 | 08:04

Luba napsal(a):

"Ministr spravedlnosti prosí ..."

Zajímavé :)
A Blažek se ke svému otcovství nezná!
Skandální!

Klausovic Amina vznikla asi jen tak z ničeho nic ... samooplozením.
03. 05. 2013 | 08:07

celem napsal(a):

co víc je potřeba abychom si, my stádo uvědomili, že naši honáci ztratili veškerou soudnost a je jim jedno zda se válíme v hnoji
03. 05. 2013 | 08:12

Silvie napsal(a):

Možná jsem naivní, ale já panu Hasenkopfovi věřím.
Působí na mě jako slušný a nearogantní (na rozdíl od Hájka a Jakla) člověk (viz jeho projev v TV).
Nemyslím, že by měl tu drzost veřejně prohlašovat, že se na amnestii nepodílel, kdyby to nebyla pravda.
Klaus by se měl k té věci vyjádřit a nenechat osočovat event.nevinné lidi - pokládám jeho mlčení za ukázkovou zbabělost.

Co se Blažka týká, tomu nevěřím ani pozdrav.
03. 05. 2013 | 08:17

Michal Macek napsal(a):

Silvie

presne tak jak pravi bible - podle xichtu poznate je...:)
03. 05. 2013 | 08:27

Čankajšek napsal(a):

Líbí se mi jak se všichni hlásí k autorství této morální a právnické "perly". Daleko podstatnější pro mne je však to, kdo je odpovědný za její realizaci. Zbabělec Klaus to podle platné Ústavy není. Kdo tedy? Nikdo? Ústava to neříká? Ústavní soud to nespecifikuje?Jak pak může fungovat tento stát?

Dnešní Novinky.cz. "Amnestovaní spáchali 427 trestných činů, z toho minimálně jednu vraždu." A odpovědnost za to - nikde a nikdo. Žeby ti amnestovaní ?
03. 05. 2013 | 08:32

Michal Macek napsal(a):

cankajsek

vy asi vubec nechapete smysl amnestie - tem lidem se odpustilo, to ze si to nevzali k srdci neni nici chyba - jen jejich....
03. 05. 2013 | 08:39

scallop napsal(a):

Jak vcera zminil pan mb, Nemeckuv text z lidovek stoji za to. Online je na kose

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/05/03/umyti-docenta-koudelky/
03. 05. 2013 | 08:42

zemedelec napsal(a):

Paní Dagmar.08:04
Naprosto souhlasím.
Sám Hasenkopf potvrzuje,že se amnestie připravovala delší dobu.Mohl by do toho vnést trochu světla právě Pospíšil,ale jako ODSák musí držet basu.Také si myslím,že nechtěl mít nic společného s tak podivnou amnestii.Právě na Koudelku i to ,že Blažek je jeho louka-hračka.
03. 05. 2013 | 08:42

zemedelec napsal(a):

Chybí mě tam slovo,ukazuje,omlouvám se.
03. 05. 2013 | 08:47

Baba Jaga napsal(a):

Místo čeho nás asi má tohle objevování autorů textu amnestie zabavit? Že by něčeho nově převratného?
03. 05. 2013 | 09:07

Analytik napsal(a):

Amnestie jako víno!
Ale na to nejdůležitější ti packalové zapomněli.
Chybí tam globální rozhřešení, odpustek a svátost smíření za všechny velezrady spáchané v lednu 2013.
Jeho Jasnost Václav Poslední ponese ten cejch až do hrobu!
03. 05. 2013 | 09:16

Wolfkopf napsal(a):

pane Hasenkopfe

od začátku říkám, že tím kurvítkem, které stojí za amnestií, jste VY

jsem rád, že to tím neustálým vyšilováním, že VY to nejste, jednoznačně potvrzujete

kromě toho, že jste lotr, jste taky asi dost hloupej.....
03. 05. 2013 | 09:23

rejpal napsal(a):

Baba Jaga
Vám nepřipadá jurodivé, že na textu aktu, který dost podstatně ovlivní životy řady lidí (od těch skutečných či potenciálních viníků, přes všechny články policie, justice a vězeňství, až po oběti minulé, v některých případech i budoucí), se podílely skryté osoby, u nichž proto ani nevíme, jaké mají motivace svého jednání, a nakonec i odbornou způsobilost k takové činnosti? Je hezké, že to na sebe vzal Václav Klaus. Nic ho to nestojí a skončil. Ale tihle lidé zůstávají. S čím přijdou příště? A sedí na Hradě, v úřadech vlády, v lůnu nějaké politické strany nebo dokonce třeba ve vyšetřovací vazbě? To není tak bezvýznamná věc.
Ostatně není to jen problém téhle amnestie. Tady do chodu státu zasahují lidé (často ve funkcích všelijakých pradců), placení za naše peníze, o jejichž pohnutkách i profesní kvalitě nevíme a nesmíme vědět nic. Nevím jak komu, ale mně se to nijak moc nelíbí.
03. 05. 2013 | 09:25

Pavel13 napsal(a):

:rejpal
Osoby, které se na amnestii podílely (objednaly si ji), mají dost peněz na to, aby si na tuto práci zaplatily odborníky.
03. 05. 2013 | 09:37

Baba Jaga napsal(a):

To: rejpal
Není důležité, kdo napsal, ale kdo text podepsali - snad ho před tím i četli a textu porozuměli. Výsledek amnestie posoudit nedovedu, vězňů, co je v lednu vyhnali do zimy, mně bylo až líto. A stejně už se změnit nic nedá, jen posoudit správně dosud neuzavřené kauzy.
Myslíte, pane rejpale, že objeviteli a bývalému podnikateli, který neplnil své povinnosti vůči obchodnímu rejstříku panu Mynářovi se dá všechno věřit? Že úřad presidenta vede sice asi rád, ale vždy a od počátku znale a kvalitně?
A opravdu by mě zajímalo, kdo vymyslel způsob, že se příspěvky na účtě nyní už pana presidenta objevovaly až po úspěšném zvolení. Byly by v opačném případě zaslány nebo by byly dárci pošetřeny - kdo ví.
03. 05. 2013 | 09:43

honza napsal(a):

Kluci z hradu mi připomínají nácky v Norimberském procesu. Tam se k těm fašistickým prasárnám také nikdo nechtěl hlásit a vinu svaloval jeden na druhého. Došlo prostě k propuštění kamošů, kteří by časem mohli v procesech vykládat o vazbách a to bylo prioritní. No a zakamuflovalo se to propuštěním obyčejných zlodějíčků.. Jen mi není jasné, že až taková prasárna otevřela mnohým lidem oči..
03. 05. 2013 | 09:48

PeterSly napsal(a):

Je pro mne zdrojem fascinace, že tolik lidí neumí číst :)
03. 05. 2013 | 10:00

razdva napsal(a):

No, diskuse o amnestii a o odpovědnosti za ní dobrá, ale podstata sdělení je, pokud je materiál autentický, že jsou Blažek a Nečas nestydatí lháři. A že byli tentokrát při lži přímo přichyceni.
03. 05. 2013 | 10:03

Posel dobrých zpráv napsal(a):

honza 09:48
Když je řeč o prasárnách...
Právě se vracím z Hradu a mohu ujistit všechny poctivé občany a svědomité střádaly, že letos - právě tak, jako před 60 lety - vůbec žádná měnová reforma NEBUDE!
Dali mi na to své slovo tak důvěryhodní politici, jako pan prezident Zeman, pan premiér Nečas a především pan ministr financí Kalousek.
Ty fámy o měnové reformě jsou opět naprosto lživé!
Spořte pilně dál, alespoň do konce května.
03. 05. 2013 | 10:04

rejpal napsal(a):

Baba Jaga
Nevím sice, co má úvaha má společného s panem Mynářem - ale budiž - nevěřím mu, stejně jako nevěřím drtivé většině lidí v politice na této úrovni. Nejsem volič ani příznivec Miloše Zemana a lidi kolem něj pokládám v nejlepším případě za podivné exoty. Ale to vůbec nic nemění na tom, co jsem napsal.
A také neřeším politickou odpovědnost - co tady ještě dodat? Odpovědni jsou dva lidé (z toho jeden je již mimo hru) a druhý se tváří, že nic, že je muzikant a příležitostný rozdavač autogramů na nějaké dokumenty. Jeden je ze zákona nepostižitelný, druhý postižen rovněž nebude, ani politicky ani jinak, protože v zemi není takové politické klima, aby selhavší jedinci balili nářadí.
Tady ale jde o něco jiného: od začátku se kolem amnestie táhne podezření, že jeden její článek byl přidán s konkrétním záměrem, a to podezření jen těžko vyvrátí mlžení na všech stranách. Někdo ten text sepsal a ten někdo měl zadání, co má dělat. Jenže nevíme, kdo (a tím nezjistíme, ani proč). Takže je docela dobře možné, že dotyčný bude v podobném duchu působit dál a třeba zanášet do návrhů zákonů různá kukaččí vejce, která poslanci nezatížení právním vědomím bez problémů schválí. Tahle kauza má daleko širší rozměr, než amnestie samotná - poodhalila totiž trochu oponu nad tím, jak se u nás dělá politika. A není to pohled nijak vábný.
03. 05. 2013 | 10:14

Lex napsal(a):

Kocoure,
přes jistý konflikt, který jsme kdysi někde měli, který pramenil v Vašeho "machovství" a ostře prořízlé hu.. ej, čo to trepem, úst, přes nesouhlas s řadou Vašich názorů (což je v právu normální), se mi líbíte čím dál víc - tedy, ehm, aby nevznikla mýlka, jsem šťastně ženat a stále se mi líbí ženské.
Otázkou, jak píše Tomáš Němeček, je, na co Hrad potřebuje "vydraxlovaného" Koudelku - nebudem si nalhávat, že ten text je z jeho pera, že ne náhodou byl v té době na stáži na Ministerstvu spravedlnosti?
Že ministr spravedlnosti (Blažek) prosí, ja samozřejmé, nemůže prosit nějakej Koudelka, byť JZD Chvojkovice Brod je celkem slušnej oddíl.

Přesto, přese všechno, ať tohle dílo stvořil Pavel nebo Šavel, odpovědnost leží na prezidentovi, který nemohl nezadat příslušný rámec (nechce se mi věřit, že byl podveden, ale nemohu to vyloučit), a předseda vlády, bez jehož kontrasignace by to nemohlo ven, který ale do přípravy znění amnestie nebyl zainteresován, jak také vyplývá z toho bodu 6.
Že však šlo o komplot, to jste doložil asi nezvratně.
03. 05. 2013 | 10:15

Silvie napsal(a):

wolkopf
Tak si přečtěte vyjádření Hájka.
Ten uvedl, že Hasenkopf je takový nýmand, že by ho k tomu nepustili. Na jeho rady prý nebyl nikdo zvědavý a údajně ze zhrzenosti nabonzoval Blažka.
Vzhledem k tomu, že se Hájek tak rozparádil porušením omerty, viděla bych do na Dona Pabla Blažka. Blažek lže tak přirozeně ,jako já dýchám.
Navíc mají všichni kmotři velmi vřelé vztahy s Klausem.
Amnestie nebyla žádným "omylem", jak se nám snažili namluvit, nýbrž záměrnou sabotáží ušitou na míru spřátelené kmotrovské entitě.
03. 05. 2013 | 10:26

modrý edvard napsal(a):

No, pokud bych si musel vybrat mezi Klausem, Jaklem, Hájkem, a na druhé straně Hasenkopfem, vyberu si Hasenkopfa.
Společně chyceni, společně pověšeni. Je to správně, nebo ne?
Článek 6 dole je opravdu zajímavý. Těším se, že Blažek bude Hasenkopfa žalovat z křivého obvinění, že se podílel na vydávání "zákona o amnestii". To ještě bude srandy.
03. 05. 2013 | 10:30

rejpal napsal(a):

Silvie
Fakt je, že zrovna od Petra Hájka by takové prohlášení mohlo být vnímáno jako pochvala. Ale kdyby to čirou náhodou byla pravda, pak je napováženou, že v tak vlivných pozicích sedí nýmandi. A že někdo to o někom ze svého okolí ví, a nepokusí se stav změnit.
Možná by nebylo od věci, kdyby někoho z nich ještě někdo trochu podpíchl, aby se víc mluvilo.
03. 05. 2013 | 10:36

Baba Jaga napsal(a):

To: rejpal
Pan Mynář snad autory amnestie veřejně pojmenoval, ne? Měl své prohlášení konkrétně doložené? Proto jsem ho sem, synka z Moravy, co byl ve správnou dobu na správném místě, připletla.
Já určitě šťastnější nebudu, zjistí-li se autoři. Ba dokonce nemyslím, že je kdekoliv politické dění křišťálově průhledné, nezištné a zadarmo.
Máme tu všelikých soudů, poradců a odborníků docela dost, aby zákony byly jednoznačné a jejich paragrafy méně klikaté. Skutečně nechápu, proč se např. ústavní soudci zabývají teprve tím, na co si někdo správně postěžuje. Že by nové zákony nesměli číst a vyjadřovat se k nim? I ti naši "předrazí" poslanci a senátoři mají v rozpočtu penízky na všelicos a číst snad umí všichni.
Pokud se některé případy táhly více než 10 let a majetek obviněných nebyl okamžitě obstaven či zabaven, pochybuji, že by se žalobci dostali zpět ke svému majetku - ten už většinou spotřebovali na svou činnost správci konkursní podstaty, zbyl-li tam nějaký.
03. 05. 2013 | 10:45

Viola napsal(a):

Pane Hasenkopfe

na vás ta práce na hradě stejně neměla dobrý vliv, jak jste byl rostomilý, ještě i na téhle fotce a v TV jsme měl takový pokřivený obličej, jedna polovina výrazně jiná, než druhá. Možná jste si myslel, že jste na tu práci určen, když jste napsal o sobě, že jste cynik, no možná právě proto jste měl zvolit práci příjemnější, která by váš charakter upravovala směrem k tomu lepšímu a ne hůř a hůř. Vám jde hlavě o to zůstat tam, kde jste, ale myslím, stejně jako paní S.Š., že s tím níc nenaděláte, když se někdo znelíbí v práci, má to těžké a pracovat tam, kde vás nechtějí?
03. 05. 2013 | 10:45

Viola napsal(a):

oprava jste měl, ne jsme.
03. 05. 2013 | 10:46

Gru napsal(a):

Dagmar

To si nemyslím, že by Pospíšil byl odvolaný v souvislosti s amnestií. Mnohem pravděpodobnější je souvislost s obsazením křesla vrchního státního zástupce ochotným člověkem - ochotným nedopustit, aby "plukovníci a podplukovnící" nadále stíhali například Svobody a Julínky. A především bylo třeba mít ministra, který půjde na ruku při odvolání policejního prezidenta, který musel odejít, aby plukovníky a podplukovníky, všelijaké ty Martince, nemohl bránit.
03. 05. 2013 | 10:49

Viola napsal(a):

modrý edvarde a není vám divné, že nikde není ani čárečka podpisu, data, razítka, ničeho? To přece umí napsat každý .
03. 05. 2013 | 10:50

Silvie napsal(a):

rejpal
Já bych řekla, že když Hájek tak kvičí a Blažek vyhrožuje trestním oznámením, tak to byla trefa do černého. Invektivy Nečase o šílencích už jen dokazují, že pánům dost teče do bot. Já bych vsadila krk na to, že o tom musel vědět i premiér. Nakonec jde kmotrům na ruku - na ministerské posty dosadil hnedle dva profláknuté ksichty - Kubu a Blažka.

Viola má pravdu, pan Hasenkopf chce zůstat na hradě, ale na druhou stranu má právo se distancovat od obvinění, je-li neopodstatněné.
Proč by měl na sebe nechat lidi plivat.
03. 05. 2013 | 10:51

rejpal napsal(a):

Baba Jaga
Autorů už bylo pojmenováno dost - a všichni se tváří, že zrovna oni nic. Vůbec to nelze brát vážně.
Ano, situace je i jinde neprůhledná, korumpuje se, lže se a obecně škodí. Je tu jen jeden nepatrný rozdí. Když je nějaký takový člověk přistižen, že lže nebo je dost indicií o jeho (i velmi blízkýcvh lidech) prohřešcích, pakuje se. I když i tam to chvíli občas trvá, ale zato se může pakovat i prezident. Ono se občas odchází z funkcí i kvůli selhání instituce,v jejímž čele dotyčný stojí (kdysi padl v Belgii ministr vnitra jen proto, že policie nedokázala chytit nějakého pedifilního vraha, a každý ví, že ministr není velitelem policie). Jak myslíte, že by skončil Pavel Drobil v Německu? Stal by se volebním lídrem?
Možná, že máme zákony nejasné právě proto, že je příliš moc poradců, s velkými možnostmi věci ovlivňovat, ale nulovou odpovědností.
03. 05. 2013 | 10:52

Viola napsal(a):

Dagmar napsal(a):
Zdá se mi, že dnes už je v souvislosti s informacemi pana Hasenkopfa jasnější, proč byl tak narychlo a za podivných okolností odvolán bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

To mě také napadlo, pan Pospíšil by nebyl tak loajální a možná by to vykecal dříve.
03. 05. 2013 | 10:53

rejpal napsal(a):

Silvie
souhlas
03. 05. 2013 | 10:53

Silvie napsal(a):

Viola
To jen dokazuje, že pánové dobře věděli, co páchají. Jenže nepředpokládali, že si někdo povšimne (nebo ne aspoň tak rychle) účelovosti amnestie.
Gru

Já bych Pospíšila vůbec neikonizovala. Je to jen další populistický......
z ODS, který dokáže obloudit svými kecy plno naivních lidí.
Ti pak nejsou schopni dát si dvě a dvě dohromady - vždyť Pospíšil je marionetou kmotra Jurečka z Plzně.
Co se války státních zástupců s policií týká, fakt už nemám tušení, která bije. Vypadá to, že zlotřilci jsou na obou stranách a vede se lítý boj o moc. Bradáčová taky nebude žádná světice, jak se mnoho občanů mylně domnívá.
My, pěšáci, nemáme šanci nahlédnout za kulisy.

A co se Rychetského týká, o něm jsem taky ztratila veškeré iluze. Ten rovněž jenom nebezpečně koncentruje moc a rozhoduje ovlivněn politickou orientací.

Po volbách to vezme do rukou samuraj Okamůra a posuneme se o další level. Asi už rovnou do pekla.
03. 05. 2013 | 10:57

Viola napsal(a):

Silvie

já si Pospíšila neikonizuji, spíš bych ho ještě podezírala z toho, že by mohl rozšířit amnestii o třetí článeček a vykecat dalším lumpům. :-)
03. 05. 2013 | 11:07

modrý edvard napsal(a):

Viola. Je-li to falešný dokument, bude té srandy ještě víc. Jak se to ocitlo u Hasenkopfa? Kdo kde kdy jak a proč to sepsal? Udělal to Nečas /Koudelka, Hasenkopf, Okamura, Řepka, Krejčíř/, když jel tramvají ke Klausovi?
03. 05. 2013 | 11:07

Lex napsal(a):

Ještě jednou.
Ta hlavní otázka, která teď po zveřejnění "díla" z pera Ministerstva spravedlnosti (apropós, všimli jste si, že to dílo navržené ve správnvé legislativně formální podobě, pak ještě někdo "uferdomravencoval" do výsledné a legislativně špatné podoby http://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/SearchResult.aspx?q=1/2013&typeLaw=zakon&what=Cislo_zakona_smlouvy) leží na stole, je, zda exkulpace největších v historii českých zemí ekonomických zločinců byla skutečně ideovým záměrem prezidenta Klause, kterému je tato věc přičítána (a on se k ní hrdě hlásí), nebo zda šlo o komplot úplně jiných šíbrů, mafiánů a kmotrů, a Klaus byl nesprávným zdůvodněním z praxe ESLP podveden a - jak jinak - ani na skřipci by to nepřiznal, že ho někdo napálil.
03. 05. 2013 | 11:08

aga napsal(a):

Lex

Otázka je spíš, zda za "hrdostí" toho Klausova přihlášení se k autorství nestojí spíš jistý až neuvěřitelně zdařilý mafiánský atentát na něj, předběžně jen z dětské pistolky. Taková věc už dokáže podpořit "gentlemanství", kterým to Klaus bere na sebe.
03. 05. 2013 | 11:20

Kelt napsal(a):

Je mně velice sympatická skromnost autorů toho podařeného"dílka",jak cudně klopí oči a nemají se k autorství.
Vždyť to závěrečné milosrdenství v článku II.těm,kteří byli po řadu let neoprávněně dehonestováni a byly jim podsouvány nekalé úmysly související s jejich křišťálově čistým podnikáním bylo jistě trnem v oku po řadu let zakladatele české cesty privatizace.
Bylo by již na místě vypnout prsa a hrdě se přihlásit k tomu,za coby se nemusel stydět žádný absolvent plzeňských práv.
03. 05. 2013 | 11:23

Lex napsal(a):

aga
Nevím zda atentát, ale informace dost brizantní k tomu, aby souhlasil, by se možná našly.
Jen se mi to nezdá moc pravděpodobné, jak by pak bylo možno vysvětlit řadu jeho nepochopitelných milostí.
Na permanentní vydírání nevěřím.
Jistě - nikdy neříkej nikdy.
03. 05. 2013 | 11:29

razdva napsal(a):

Je to samozřejmě naivní otázka, ale jak dlouho by ještě byli ve funkci premiér a ministr právě přichycení při lži a osočování druhých, kdyby nepůsobili v ČR ale někde na západě?
03. 05. 2013 | 11:37

David napsal(a):

Ještě k 07:43:

-------------

Pokud ministr spravedlnosti ... prosí ...

tak Blažek by měl podat OKAMŽITĚ DEMISI.

Když nesporně lhal, když tvrdil, že o amnestii se dozvěděl až 1. ledna.

A těch lží od těch všech darebáků bylo dost. Stačí si je jen všechny poskládat.
03. 05. 2013 | 11:40

Silvie napsal(a):

Sice to s tématem nesouvisí, ale je to síla.
V drahém (a to doslova)ÚSTRu rozdal Herman 900 tis.!!!!!!!! na odměnách těsně před svým odchodem!!!!!!!! a odměny datoval zpětně (navíc šlo o odměny za rok 2013!).
500 tis. bylo rozdáno 7 "badatelům"!!!!!!!!!!!!, mnoha lidem byly zvýšeny platy.
Mnoho "vědátorů" docházelo do ústavu jako do Sokola (resp. byli "na telefonu" doma) a za tuto usilovnou činnost pobírali plat jako za plných osm hodin práce na pracovišti /plat neodpovídal tabulkovým platům archivářů/. Někteří v rámci pracovní činnosti čtvrtinu svého pracovního času procestovali na zahraničních "služebních" cestách. Na práci doma nemuseli mít ani písemnou smlouvu. No neberte to!

ÚSTR je zadlužený jako prase a nikoliv v dobré kondici, jak tvrdil Herman, jenž po tiskovce novinářům nezvedal telefon.
Ředitelka podala trestní oznámení.

Ještě před ní vyhrožovali zaměstnanci stávkou (asi ve spacácích), po tiskovce nejspíš bude ticho po pěšině.
Fakt vtipná pointa!

Kdo by chtěl přijít o takové koryto.
03. 05. 2013 | 11:45

michal napsal(a):

Takovýhle dokument přeci člověk vytvoří za 1/2 hodiny. A autor na to měl 4 měsíce.

Co tím chce říci? Že to je jeho verze z loňska? Nebo že to je verze, co našel v prosinci na stole u prezidenta? Nebo že to sepsal předevčírem jako alternativní historii?
03. 05. 2013 | 11:54

pamětník napsal(a):

Silvie:
>Ředitelka podala trestní oznámení< Nepodala, dala záměr zvážit podání právníkům. Prosím o přesnost.
To nic nemění na tom, že ÚSTR je především výrobna a nalejvárna ideologické propagandy a výnosné koryto pro parazity.
03. 05. 2013 | 12:01

PeterSly napsal(a):

Michale, zatimco dukazu o tom, ze to Pavel psal, mame cele prehrsle :)

Vzhledem k naslednemu tichu to zjevne zabralo a je ticho... Ze by nahla obava, jake dukazy jsou jeste v obehu?
03. 05. 2013 | 12:01

razdva napsal(a):

michal:
Ano, poslední naděje zoufalců je tvrdit, že to je zfalšovanej dokument. Co jinýho taky můžou říkat, že jo...
03. 05. 2013 | 12:03

zemedelec napsal(a):

Pane David.11:40
Správně,měl by okamžitě Blažek podat demisi.
Já myslím,že by měl podat demisi Nečas,tohle všechno kolem Blažka má na svědomí právě on s Koudelkou.Takový člověk by nikdy nemohl stát ministrem spravedlnosti.
03. 05. 2013 | 12:09

PeterSly napsal(a):

Představa, že právník v takhle vyhroceném sporu, který již smrdí soudem, vytáhne zfalšovaný dokument, je více než úsměvná.

No, nic, to bychom měli. Teď se to néjak ututlá. A jak jsem včera psal, spoustě lidí asi vyhovuje, že jim vládnou arogantní lháři.

Jinak podle Lidovek je autorem amnestie Koudelka.
03. 05. 2013 | 12:09

Michal Macek napsal(a):

PeterSly

presne tak bojej se...me pride nejftipnejsi ze se snazi z pana hasenkopfa udelat blazna, lhare, pripad pro psychiatra...jasne - prezidentova pravnika bude delat magor....:)
03. 05. 2013 | 12:14

PeterSly napsal(a):

Michale, tak nějak doufám, že zneužívání psychiatrie v politickém boji je záležitost již 25 let za námi...
03. 05. 2013 | 12:16

razdva napsal(a):

PeterSly:
Neviděl bych to tak černě. Najatý (nebo ve věci angažovaný) diskutér není spousta lidí. Ale je jasný, že to teď budou různí "diskutéři" nadhazovat.
03. 05. 2013 | 12:18

PeterSly napsal(a):

razdva, ja jsmetake zaujaty. Nemam rad, kdyz z kamarada delaji zapalnou obet za ucelem ocisteni Koudelky pred jeho uvedenim na jeho misto :)
03. 05. 2013 | 12:23

Pazout napsal(a):

koho to zajima? O vsech lidech kolem Klause uz mam davno jasno - Kindl, Hasenkopf, Koudelka, Jakl, Hajek a zadny clanek vam cejch nemoralniho cloveka neodpare. Kdybyste byl moralni, nikdy byste pro Klause nepracoval.
03. 05. 2013 | 12:40

razdva napsal(a):

PeterSly:
Ano, taky se bojím, že jediný, kdo si amnestii odnese, bude pan Hasenkopf - teda malý úředníček (bez urážky). Na Lidovkách perlí Mynář: když ho nutěj, aby se k tomu vyjádřil, tak furt dokola omýlá, že se v detailech jednotlivých verzí nebude "babrat", babrák.
03. 05. 2013 | 12:47

Silvie napsal(a):

pamětník
Nemusíte být hned takový detailista. Ale těší mě, že mé příspěvky skutečně čtete.

Já jsem jenom strááášně zvědavá, zda ti bojovníci za "svobodný přístup k informacím", kteří se tak nevybíravě a halasně projevovali na předešlých tiskovkách, budou dál tak komunikativní směrem k médiím.
Pokud si zrovna ti největší "antibolševici" rozebrali těch 500 litrů v sedmi lidech, tak si nejspíš vypnou mobil jako Herman.

Tyhle lehkoživky bych s chutí poslala makat do soukromého sektoru, aby viděli, zač je v Pardubicích perník.
Situace v ÚSTRu nápadně připomíná spacákovou stávku v ČT.
Že je to vždycky nějaký státní moloch...

Musím přiznat, že mi to hnulo pořádně žlučí. Teď čekám, jak se k tomu postaví "pravicová" média a jak bude populista Nečas pomalu otáčet.
Nic tak nenase.. občany jako statisícové odměny pro vyžírky, které platí ze svých daní.
03. 05. 2013 | 12:52

Libertad napsal(a):

Existuje zákonný postup jak donutit svazáka Nečase, aby spolu s korunovačními klenoty (které se chytá),byl vystaven originál textu amnestie s podpisem (tedy autorizací) pana svazáka Nečase?
Začínám mít silný dojem, že svazák Nečas amnestii nejen řádně neprojednal ve vládě(což je patrně čistý fakt), ale ani ji předepsaným způsobem (do doby vyhlášení amnestie) neautorizoval.

S pozdravem

Sidonio Libertad
03. 05. 2013 | 12:54

Silvie napsal(a):

Pažout
Nezastávám se Klause, aby bylo jasno. Mám k jeho amnestii a některým dalším věcem vážné výhrady.
Ale to ,co píšete, je kravina.

Já bych pro Klause (a kteréhokoliv jiného prezidenta)pracovala klidně. Je to odrazový můstek pro dobrou kariéru. To, co píšete, nemá logiku.
Vy si vybíráte zaměstnání podle toho, kdo je ve firmě šéfem? No to byste hledal hodně dlouho...
03. 05. 2013 | 12:55

PeterSly napsal(a):

razdva, on stejně s odchodem vcelku počítal, podle mne mu jde spíše o to, aby se na něho neshodila ta zpackaná amnestie... Profesní čest, či tak něco :)
03. 05. 2013 | 12:56

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

Tak ja nevim, tohle je lakmusovy papirek debility. Klaus celou dobu melduje, ze to napsal sam s Jaklem a mozna Weiglem a tady se furt dokola resi, kdo to napsal.
Maji to nechat vyhlasit obecnim rozhlasem?
Zajimave je, ze vubec nikoho nezajima, kdo sesmolil zakon o podpore OZE, a kdo sesmolil tu kulisarnu, ktera omezila moznost snizovani prispevku ERU.
To je ticho po pesine a Moravec, sec mu sily staci, zveda v TV mlhu kolem dvou nebo tri elektraren (ze 20 000) realizovanych Amun RE.
Ale to jde o podfuk za bilion a okradena je kazda domacnost/firma ve state, zcela bez vlastniho pricineni. Koho by tohle zajimalo, ze?
03. 05. 2013 | 12:59

PeterSly napsal(a):

Silvie, já dokonce nevidím problém, aby člověk z firmy neodcházel ani při výméné šefa - jestli jak nový šéf, tak zaměstnanec nemají problém.

Pravdou je, že zatím vždycky mi to vyšlo tak, že jsme odešel :)
03. 05. 2013 | 13:00

razdva napsal(a):

PeterSly:
Přesně to myslím. Aby se neřeklo a pak dál netradovalo, že za to všechno vlastně mohl nějakej Hasenkopf (nebo třeba Vopička; já P.H. osobně neznám). Aby se z toho zase nevyvlíkli ti, co za to opravdu nesou odpovědnost: Klaus, Nečas, Blažek a další nikoli bezejmenní přicmrdovači jako Hájek s Jaklem. A jestli Nečas s Blažkem jako politici ve funkcích o té věci lžou "v přímým přenosu", je to na demisi.
03. 05. 2013 | 13:06

PeterSly napsal(a):

Víte, jak poznáte, že politik lže?

Když mluví...
03. 05. 2013 | 13:10

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

Jo pratele od roku 2014 zacina platit novela obcanskeho zakoniku z dilny Mr. Pospisila, ktera prakticky zrusila zaruku na zbozi (repsektive ji vypilovala tak, ze se vam nevyplati ji uplatnovat). To jsem zvedavej na ten cirkus, az vas poprvy vyhodi s reklamovanou televizi nebo botami z obchodu :-D
Hlavne, ze budete mit poreseny, kdo smolil amnestii...Kdo chce kam, pomozme mu tam.
03. 05. 2013 | 13:22

Silvie napsal(a):

PeteSly
Já taky ne, co mi je do šéfů. Do práce člověk chodí kvůli penězům.
Ti, co odtáhli z ÚSTRu s velkým povykem, nejspíš stejně věděli, že by byli odejiti.
Ne, že bych si o novém vedení myslela, že bude kvalitnější. V podstatě se perou jenom o koryta.

V životě jsem měla jen jediného šéfa, respektovaného odborníka v oboru s obdivuhodně širokým záběrem (žádný suchar a ignorant mimo vlastní rank), kterého jsem si opravdu vážila. Dnes je mu přes osmdesát let a jeho generace s opravdu poctivým vzděláním pomalu vymírá.
Ale právě jeho střídal po převratu politický vyčůránek, kvůli němuž jsme my, loyální k bývalému šéfovi, měli docela problémy. Na odměnách se to citelně odráželo.
To byla ovšem světlá výjímka, dnes bych se už kvůli nikomu neexponovala.
03. 05. 2013 | 13:24

Silvie napsal(a):

Bijte je
Tak to mě teda taky slušně nadzvedlo.
Prý se budeme muset soudit. Hmm, zase zákon šitý na míru podnikatelům.
03. 05. 2013 | 13:26

PeterSly napsal(a):

Já dělám předáka partě programátorů a myslím, že lidé se mnou dělají rádi.

Nevymírá, ale určité ubývá. Doba tomu nepřeje a lidé to tak nechtějí...
03. 05. 2013 | 13:27

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

Silvie A mate pocit, ze to nekoho zajima? Noviny jedou na nahradni zatez. Predhodte lidem "tunelare" z 10 let starych kauz, solarni elektrarnu, ve ktere se protocilo par set milionu (lidi tomu nerozumi tak je polechta uz jen ta castka) a zavist uz se postara, aby nerejpali do toho, co je skutecne dulezite.
03. 05. 2013 | 13:29

český maloměšťák napsal(a):

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):
Silvie A mate pocit, ze to nekoho zajima? Noviny jedou na nahradni zatez. Predhodte lidem "tunelare" z 10 let starych kauz, solarni elektrarnu, ve ktere se protocilo par set milionu (lidi tomu nerozumi tak je polechta uz jen ta castka) a zavist uz se postara, aby nerejpali do toho, co je skutecne dulezite.
03. 05. 2013 | 13:29
----------
Co je " skutecne dulezite" ??
Vy si myslíte, že lidé Chvalovskému či solárním šizuňkům...že jim závidí ?
Proč by jim měli závidět a co ?
03. 05. 2013 | 13:37

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

český maloměšťák Myslite Chvalovskeho, jehoz pripad soudce ctyrikrat (!!!) vratil k dopracovani, misto toho, aby to po druhem pokusu zastavil jako neoduvodnene? Ktereho nedokazali za 10 let odsoudit a u nehoz byl posledni roźsudek o vine zrusen v celem rozsahu? Jeho soudce neni nikdo jiny nez slavny Kydalka. K praci soudce Kydalky jeste jedna perlicka:

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-35854730-soud-manazer-cezu-zneuzil-informace-trestne-to-ale-nebylo

Co se tech vasich solarnich sizunku tyce, to jsou lide, kteri podnikaji na zaklade Parlamentem schvaleneho zakona. Nazvat je sizunky muze jen *** vaseho kalibru. Mimochodem velkou cast tech sizunku tvori obce nebo obecni organizace.
Chtel bych mit ve vecech tak ideologicky jasno jako vy.
03. 05. 2013 | 14:03

vico napsal(a):

Zveřejněný dokument, který opravdu nepotřebuje komentáře /to bylo od autora chytré/ zřejmě zapůsobil jako výbuch tlakového hrnce naplněného ocelovými šponami a la Džochar Carnajev.

Kolik bude politických obětí nevíme. Žije ještě ministr spravedlnosti příznačně přezdívaný Don Pablo? Ještě včera štatlařskou brněnštinou vyhrožoval, že "podnikne příslušné právní kroky" /zřejmě přes zábradlí z můstku Macochy/. Ještě děsivější zranění muselo utrpět "Chvějící se pozadí". Neuvěřitelně silnými slovy cosi mluvil o bájné lhavosti jakéhosi úředníčka. Bohužel pro něho se ona "bájná hlavost" vrhnuta do mediálního světa teď jako bumerang vrátila a praštila Chvějícího se rovnou mezi světla.

Samozřejmě lze tvrdit, že Hasenkopf předložil falsifikát. Vsadím se však, že další právní kroky už Don Pablo neučiní.

p.s. Už dlouho tu nebyl docent Koudelka :-)
03. 05. 2013 | 14:16

český maloměšťák napsal(a):

český maloměšťák
Odpovězte na otázky. Pokud nevíte, co je to otázka tak se zeptejte někoho kdo na vašem oddělení dosud nepodstoupil lobotomii , pane SmazteJe..
I HItler se dostal k moci v podstatě legální cestou / volby, Hindenburgovo jmenování H. za kancléře, Zmocňovací Zákon/.
A přesto je hodnocen negativně, pane SmazteJe.

Ale šizuňkům vašeho formátu je samozřejmě jedno, jak daný zákon dopadá na průmysl, na celou společnost, na kvalitu života a v důsledku na téměř celou instituci zvanou spravedlnost.
Hlavně když jsou paragrafy pokrouceny správně. To pak mají šizuňnkové vašeho formátu radost - jak vše sedí.

K šizuňnk lotrovské amnestii se pak už nemá cenu vyjadřovat.
Ta je pouze páchnoucícm kravským lejnem na již tak smradlavé hromádce klausmafiakapitalismu pro ty dole a klausmafiakomunismu pro novodobé soudruhy a jejich přicmrdnky vašeho formátu, pame Smažte JE.

P.S. Příště prosím odpovědět na otázky - místo grcků.
03. 05. 2013 | 14:39

Silvie napsal(a):

Bijte je
Já myslím, že rozdávat ve státním sektoru v době krize odměny sedmi lidem v částce 500 tisíc (celkem činily velkorysé odměny pana Hermana 900 tisíc)za nic, protože bylo uvedeno,že jde o odměny za rok 2013! (a to máme teprve květen), je úplně stejné svinstvo jako fotovoltaická loupež, círk.rest. a další korupční kauzy.

Pevně doufám, že ta ředitelka trestní oznámení podá.

Když si vezmu, že ty kur.. tvrdí jak nemůžou zvednout minimální mzdu a z našich daní rozhazují plnými hrstmi všude (na všech ministerstvech), tak bych vraždila.
03. 05. 2013 | 15:02

resl napsal(a):

Odvážného Klause tady máte na talíři. Když o něco jde, kam zaleze, kde se schová ? Je to váš vůdce, který vás vede proti EU a bije se za vás i vaše špekáčky, syrečky, žárovičky. Ale teď jaksi chybí, nevyjadřuje se, kde jen může náš velký Klaus být. Že by se mu něco stalo ?
03. 05. 2013 | 15:09

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

resl Klaus je vcelku chytrej chlap a kdyz rekl, ze to sepsal on uz asi 5x, vickrat to nema potrebu opakovat. Muze on za to, ze se vzdycky najde nejakej Resl alias Mlha, co se na to zepta poseste, desate, patnacte....
03. 05. 2013 | 15:20

Silvie napsal(a):

Resl
Jenže on Klaus řekl veřejně, že je amnestie JEHO dílo a víc se o tom odmítá bavit. Takže ne, že by se nějak vyvinil ,ale kryje ostatní.

Jak jsem psala, akceptuju hodně jeho názorů (spec.na EU), ale hodně taky pokládám za pořádný úlet.
Podobně to mám se Zemanem.

Někteří politici stojí za prd kompletně, někteří mají i své cenné stránky.
Proč odmítat i dobré názory jen proto, že mi nekonvenuje politická orientace nebo daný člověk? To dělají jen blbci! (tahle douška se nevztahuje na vás, který se s Klausem neshodnete na ničem, což je vaše legitimní právo, ale spíš na mě).
03. 05. 2013 | 15:22

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

český maloměšťák Co to tu blabolite clovece, zakon o podpore OZE je evropskou unii iniciovana pitomost z dilny socialnich inzenyru, kteri vzdycky presne vedi, co je pro nas dobre. Problem je, ze ti pitomci, kteri to upekli, z toho nejspis vubec nic nemeli. A protoze davu se neda rict, ze to byla jen dobre minena blbost, musi se zacit hledat, kdo se napakoval. No napakovali se ti, kteri pochopili jak velka blbost to je . Ale napakovali se vetsinou legalne. A mezi nimi je hromada lidi, kteri vyuzili legalni moznost investovat penize. Asi jako byste dnes prohlasil, ze prodej dalnicnich znamek je zlodejina a zacal pronasledovat jejich vyrobce a prodejce.
03. 05. 2013 | 15:27

Silvie napsal(a):

Resle,
mimochodem, stran EU má Klaus plnou pravdu.

Přečtěte si v HN, že 4000 !!!! ouřadů europarlamentu, kteří za nic nenesou osobní zodpovědnost a jsou tam platní asi jako Špidla, berou víc ,nežli kancléřka Merkelová.

A ta vaše "spořádaná" EU odmítá sdělit , o jaké lehkoživky se jmenovitě jedná.

Zkuste tvrdit, že EU není moloch horší ,nežli RVHP!!!

Hlavně,že se operuje šetřením a krizí.Všude jsou stejní šmejdi.
03. 05. 2013 | 16:22

resl napsal(a):

Bijte je ...
ne, nikdy jsem neslyšel, že by řekl jasně, že je pouze on autorem amnestie. není to styl pana opatrného. vždy má zádní vrátka pootevřena na výmluvu.
03. 05. 2013 | 16:28

resl napsal(a):

Silvie : Zkuste tvrdit, že EU není moloch horší ,nežli RVHP!!!
....................
nelze srovnat, pokud víte co to bylo za pelech, který řídil soudruh v láptích se soudruhem ožralou. žádný obchod to nebyl a vy jen opakujete bolševickou mantru a přispíváte lumpům k jejich lžím.
odcházím do blázince, večer budu chytřejší.
03. 05. 2013 | 16:32

Silvie napsal(a):

resl
A v čem je rozdíl?
Myslíte, že tohle zlodějští bolševičtí soudruzi nejsou?

Když jsem si přečetla, že je těch parazitů 4 TISÍCE (nikoliv pár set, jak se zprvu domnívali novináři), tak mě málem šlehlo!
03. 05. 2013 | 16:55

Silvie napsal(a):

Resle,

vy jste neslyšel, jak Klaus několikrát! prohlásil, že by amnestii vyhlásil v tomto rozsahu znovu?!

Tím se k ní přece jasně hlásí, i když bych uvítala, kdyby uvedl autory. Jak správně poznamenal dr.Macek (mám na mysli toho odpadlíka od ODS, nicméně vysoce inteligentního pána), Klaus nemá právní vzdělání a amnestii musel někdo připravit.
Nevěřím, že autory Klaus někdy shodí. Ale já to tipuju na Blažka (a asi toho Koudelku)+ "poradní sbor" Hájek ,Jakl.
03. 05. 2013 | 16:58

PeterSly napsal(a):

A hele, velmi zabavna reakce :)

Odkaz na to, ze je zamestnancem hradu je naprosto zoufaly, a vyzva, aby drzel hubu, anebo zverejnil vse (a proc by si to nenechal na soud, ze? :) ) jen ukazuje, jak nervozni Blazek je.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Blazek-Vyzyvam-Pavla-Hasenkopfa-aby-nepokracoval-v-podivnem-medialnim-serialu-270906
03. 05. 2013 | 16:59

PeterSly napsal(a):

Strucne receno, jeste vcera se ohaneli tim, ze ho bude zalovat (Blazek) nebo ze je blazen (Necas), dnes uz se ho snazi jen umlcet... :)
03. 05. 2013 | 17:02

zemedelec napsal(a):

Pro Peter Sly.
Musíme počkat,jak bude Hasenkopf reagovat na Blažkovu výzvu.Sice to už nejde přejít mlčením,ani jednoho s aktérů.Je ale nutno říci,že si to hodně zavařil sám Hasenkopf.Když to nebyla jeho práce,tak měl být s ticha a hned ji neobhajovat.Nejdřív nás informoval jednou verzí,pak druhou a teď je to úplně jiná verze.
Jak se to říká,mlčeti zlato.
03. 05. 2013 | 17:21

gabriela napsal(a):

Po stopách (možného) pachatele amnestie, aneb stručné výtahy z webu i z tisku ...
**************************************************************
Bývalý vicekancléř Petr Hájek na webu Protiproud uvedl: "Pan Mynář lže, jako když Rudé právo tiskne."

Stejně jako extajemník Ladislav Jakl, dosvědčil, že Václav Klaus se o podobě amnestie radil se svými nejbližšími spolupracovníky, tedy s nimi dvěma a kancléřem Jiřím Weiglem, nicméně hlavní aposlední slovo měl sám.

"Pan Hasenkopf u toho nikdy nebyl. Jsou to jen Mynářovy bláboly."
***************************************************************
***************************************************************
Lidové noviny ...

"Pavel Hasenkopf jako jeden z mála už v lednu o amnestii mluvil otevřeně, dokonce zveřejnil svůj návrh, který hradní věrchuška zamítla. Mnohé naznačuje, že skutečným autorem amnestie je Klausovi blízký Zdeněk Koudelka.

Mluví o něm nejen někteří aktéři, ale, jak napsal již v lednu v LN Tomáš Němeček: "Koudelka ihned po amnestii publikoval dva obhajující články. Už 2. ledna zveřejnil text s čísly o počtu vězňů, kterých se amnestie dotkne – v té době to samo ministerstvo spravedlnosti teprve počítalo. Dne 9. ledna zveřejnil detailní výčet deseti trestních kauz, kde Česko kvůli průtahům prohrálo u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku."
****************************************************************
Pán Bůh a všichni svatí ať mě netrestají pokud se mýlím, ale ve výše uvedené "vypreparované" podobě amnestie a v jejím lakonickém a suchopárném právnickém stylu vidím také rukopis právníka Zdeňka Koudelky. Možná podobně, jako vynikající právník Pavel Hasenkopf vidí na první pohled rukopis Mikoláše Alše, jak už se někde zmínil. Nicméně uznávám, že kromě Pána Boha nikdo není neomylný ...
03. 05. 2013 | 17:24

PeterSly napsal(a):

zemedelce, on totiz pavel pocita s inteligentnim publikem. Od sameho zacatlu jasne rika a pise, ze s nejakou formou amnestie vzdy souhlasil a ze pripravil jeji navrh, na ktery je celkem hrdy.

To, ze se udelala uplne jina amnestie podle navrhu nekoho jineho a nedopadlo to dobre a chteji to na nej svalit je to, co mu vadi...
03. 05. 2013 | 17:26

blondyna z Londyna napsal(a):

Jsem pouha blondyna z Londyna, ale myslim si, ze pan Hasenkopf nekomu rozslapal babovicky a ze bude jeste veselo a nekomu setsakra horko. Drzim panu Hasenkopf vsechny palce, at tohle ustoji!!!!
03. 05. 2013 | 18:10

michal napsal(a):

PeterSly, razdva

autor tu zveřejní nějaký naskenovaný dokument a nenapíše k tomu ani celou řádku. To je přeci na hlavu. Takže podle něj si máme domyslet co? Že na tomhle textu pracoval on spolu s ministrem? A co když ten ministr byl ještě Pospíšil? Nebo to je verze, co psal někdo jiný? Nevíme, hlavně že na obrázku je věta o "ministrovi".

Ale je pěkný, jak se na otázce amnestie rozhádali klausovci (ech, autor je vlastně loajální k úřadu prezidenta...) a odsáci... škoda, že na náš úkor.
03. 05. 2013 | 18:36

S.Š. napsal(a):

vico :

Nebylo to "chytré", pane vico, bylo to mimořádně hloupé, školácké a neprofesionální, to od samého počátku, co pan Hasenkopf začal zde na blogu psát o amnestii, což bylo, nemýlím-li se, 2. ledna t.r. Dne 17. ledna hodnotil postup předsedy vlády ve věci (sic !), a 19. ledna tvrdil, že "na otázku v úvodu - kdo psal amnestii - tedy odpovědět neumím, protože to sám nevím" (jak je vidět, dnes už je informovanější).

A tak má KPR pana Hasenkopfa, státního úředníka, zcela na háku. Začal totiž mluvit, a porušil tak poměrně hrubým způsobem povinnost mlčenlivosti podle § 303 zákoníku práce. Ten taxativně vyjmenovaným zaměstnancům správních úřadů, m.j. i Kanceláře prezidenta republiky, ukládá krom jiného "zachovávat mlčenlivost o skutečnostech, o nichž se dozvěděli při výkonu zaměstnání a které v zájmu zaměstnavatele nelze sdělovat jiným osobám" a dále také "zdržet se jednání, které by mohlo vést ke střetu veřejného zájmu se zájmy osobními, zejména nezneužívat informací nabytých v souvislosti s výkonem zaměstnání ve prospěch vlastní nebo někoho jiného".

Třeba byl ovšem této povinnosti "statutárním orgánem nebo jím pověřeným vedoucím zaměstnancem" zproštěn ... :-) To je žert, pochopitelně, povinnosti zproštěn nebyl. Psala jsem panu Hasenkopfovi o dva blogy nazpět, aby už "proboha, mlčel", to nikoliv náhodou, poté, co začal vyhrožovat jak panu Mynářovi, tak i KPR, zaměstnavateli vypovídal loajalitu, ap. Výsledkem bylo, že tentýž den rozjel další kolo výpovědí o tom, na čem v úřadu pracoval nebo nepracoval a dnes vyhrožuje již i ministru spravedlnosti. Rozuměla jsem panu Hasenkopfovi tak, že zaměstnancem KPR chtěl zůstat. Teď to spíš vypadá na § 55, odst. 1, pism. b), tedy okamžité zrušení pracovního poměru. Nepochybuji že v KPR čekali, az se rozmluvi. Povedlo se. Pan dr. Hasekopf naběhl jako školák. A aby bylo jasno, informací, které získal v průběhu zaměstnání, zneužíval dle mého přesvědčení od počátku, kdy si zde založil blog, čili že od samého začátku ZP porušoval. Takhle se ale státní úředník chovat nesmí, to zcela bez ohledu na to, jestli má nebo nemá v konkrétní věci pravdu. Namísto toho pan Hasenkopf hodnotil kroky předsedy vlády, hlasování Senátu, publikoval - jak sám napsal - "interní stanoviska" (např. 1. 2. 2012 své stanovisko ze 7. prosince 2010 k návrhu ústavního zákona o zavedení přímé volby prezidenta), atd., atp., choval se tedy více jako politický aktivista než jako úředník státu. A to má velké štěstí, že byl (je) v pracovním poměru, nikoliv ve služebním. I když i tady, nebyla snad projednávána amnestie v režimu utajení ? Copak tomu asi říkají v NBÚ ?
03. 05. 2013 | 18:44

gabriela napsal(a):

Na celé té zpackané zločinné amnestii nemohu stále pochopit jednu věc. Krátkozrakost bývalého prezidenta Václava Klause. To, že při své nadprůměrné inteligenci nedomyslel všechny důsledky svého činu, které jeho verze amnestie za přispění právnické pomoci mimo Hrad vyvolá ...

Václav Klaus udělal kardinální, životní, osudovou a hlavně úplně školáckou chybu, že si nevážil vynikající práce jednoho z nejlepších právníků Pavla Hasenkopfa, kterého mu osud a samotní andělé přivedli do cesty.

Dokonale tím pohřbil svojí další eventuelní politickou kariéru, kterou by mohl dále praktikovat po skončení prezidentského mandátu. Neexistoval by článek číslo dvě, neexistovalo by přes sedm set zastavených stíhání nejtěžší hospodářské kriminality mafiánského kalibru.

Všichni bychom byli šťastní, spokojení, v klidu, míru a v pohodě, protože bychom věděli, že ty nejtěžší zločiny a neřády hospodářské kriminality v sazbě 5-10 let odpuštěny nejsou a nebudou, a že skvělá státní zástupkyně Lenka Bradáčová a další právníci mají volnou ruku a mohou v klidu pracovat na odhalování a potrestání všech nepromlčených těžkých zločinů.

Nezbývá, než aby se Václav Klaus začal modlit, aby to vyšlo alespoň s jeho ženou Livií Klausovou v jejím diplomatickém angažmá na Slovensku. Diplomaté mají ve zvyku se stěhovat za svojí prací do ciziny. Pro Livii Klausovou, ale i pro Václava Klause Slovensko žádná cizina není. Žili by si tam spokojeně, nikdo by jim tam nepřipomínal zpackanou amnestii. A Češi by neměli na koho nadávat. Ze srdce jim to přeji ...

Mimochodem, je tu někdo, kdo by nepřál Václavu Klausovi a Livii Klausové pobyt v "zahraničí" ? Kromě Číra? Myslím, že ne, když ani samotný prezident Miloš Zeman není žádný mstivý a nepřející škarohlíd ;-) ...
03. 05. 2013 | 18:50

PeterSly napsal(a):

SŠ, Pavel nékolik potvrdil, naposledy přímo v rádiu že v KPR zůstavat nechce...

Takže máte krásný, dlouhý a nesmysln´pŕíspěvek :)
03. 05. 2013 | 19:08

Luba napsal(a):

Věc je celkem vzato jednoduchá ...

Klaus projevil vůli udělit Aminu.
Hasenkopf jí dal přijatelnou formu.

Klaus vzal ten papír a probral to s kluky, co spolu mluví.
Ti se vytasili se seznamem zasloužilých, tj. trestně stíhaných sponzorů ODS, kteří by při výsleších mohli porušit povinnou mlčenlivost, postaru: omertu.

Dali to Tanovi Cariddimu, jménem Blažek.
Ten to upravil jako saka od Biľaka, na míru kultovního zvířete modrých ptáků, legendárního kočkopsa pokradmého.

A tak nám vznikl nový, dosud nevídaný živočich: Klausovic Amina.

Zvíře to vyskytuje se zásadně co nejdál od bájného potvora konkurenčního klanu, slavného Krakena, toho času momentálně v lochu.

Bojí se, že by od něj mohla chytit zákeřnou chorobu, tzv. smolíka.
03. 05. 2013 | 19:43

Luba napsal(a):

Politologicko-zoologický podotek:

Klausovic Amina je samozřejmě saň vícehlavá ...
03. 05. 2013 | 19:47

Asfalt napsal(a):

Politologicko-biochemický podotek:
Velmi důrazně upozorňuji, že Klausovic Amina nemá levotočivé aminokyseliny, ale výhradně pravotočivé...
03. 05. 2013 | 20:36

Analytik napsal(a):

Lidičky, proč si tak lámete hlavičky?
Text amnestie připravilo právní oddělení Mafie, které je dislokováno v prostorách Ministerstva spravedlnosti. Hotový text doručil 1. ledna ráno poslíček Václavu Klausovi s komentářem:"Tohle přečteš na kameru a zítra si to necháš podepsat vod Nečase!"
Jenže takovýto původ amnestie nelze předložit ctěnému publiku. Proto se autorství textu přehazuje z jedné figurky na druhou za vydatného mlžení.
Kdo o skutečném autoru amnestie neví, ten nic neřekne a ti, co vědí, už vůbec ne. Raději berou vinu na sebe, než by porušili omertu.
03. 05. 2013 | 20:44

S.Š. napsal(a):

PeterSly
Nikoliv, málo čtete. Původně naopak vysvětloval, že (a proč) by byl ochoten v KPR pracovat i pro nového prezidenta.
Pravda nejspíš bude, že - po výroku Miloše Zemana minulou sobotu v ČT - pan Hasenkopf pochopil, že to nebude možné. ZP, jak jsem napsala, porušoval ovšem před vypuknutím této veselice, jakož i v jejím průběhu.
Veřejnosti to může být ale jedno. K diskusi je tedy již jen to, co má přednost : veřejný zájem na objasnění okolností vzniku amnestie, nebo ZP a povinnost mlčenlivosti, jimiž byl jeden pracovník státu vázán ?
03. 05. 2013 | 21:37

David napsal(a):

Ještě k 11:40:

-------------

Blažek: Vyzývám Pavla Hasenkopfa, aby nepokračoval v podivném mediálním seriálu

Reakce na takzvané dokumenty zveřejněné Pavlem Hasenkopfem

3.5.2013 14:15

V reakci na takzvané dokumenty zveřejněné v noci Pavlem Hasenkopfem Ministerstvo spravedlnosti sděluje, že jde buďto o dokumenty falešné, anebo dokumenty vyplývající z komunikace mezi neznámými osobami na Pražském hradě, které nic neprokazují o údajném jednání Ministerstva spravedlnosti.

V takzvaném dokumentu je věta "Ministr spravedlnosti prosí o sdělení, zda má oslovit premiéra v této věci sám, nebo ne." Ministr Pavel Blažek nikdy nikoho o nic takového neprosil, žádný z takzvaných dokumentů, které zveřejnil pan Hasenkopf nikdy neviděl a nikdy mu nebyly nikým předloženy.

Sama skutečnost, že Pavel Hasenkopf stále ještě zaměstnaný jako řadový úředník Kanceláře prezidenta republiky zveřejňuje jakési písemnosti zjevně interní povahy, prokazuje absolutní nedůvěryhodnost Pavla Hasenkopfa. Ministerstvo spravedlnosti vyzývá Pavla Hasenkopfa, aby nepokračoval v mediálním seriálu, anebo pokud si myslí, že má co relevantního zveřejnit, což se zatím nestalo, ať zveřejní vše najednou.

Psali jsme:

Politolog o amnestii: Pokud Nečas a Blažek lhali, měli by rezignovat
Pane Nečasi a Blažku, "bláznivý" právník vytáhl další lejstro o amnestii
Blažek: Vyzývám Pavla Hasenkopfa, aby nepokračoval v podivném mediálním seriálu
Hasenkopf: Vím, kdo vypracoval amnestii. Brzy to řeknu
Petr Hájek: Absurdní hra pokračuje, Hasenkopf tvrdí, že amnestie vznikla na ministerstvu spravedlnosti

Autor: Ministerstvo spravedlnosti

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Blazek-Vyzyvam-Pavla-Hasenkopfa-aby-nepokracoval-v-podivnem-medialnim-serialu-270906

----------------

"...anebo pokud si myslí, že má co relevantního zveřejnit, což se zatím nestalo, ať zveřejní vše najednou..."

----------------

Podle mého názoru, tak v žádném případě Nezveřejňujte vše najednou.

Nejdůležitější argumenty vytáhněte vždy až v době, kdy ti darebáci jejich existenci NESPORNÝM způsobem v médiích nebo před soudem popřou.

Chce to jen přidat plyn a jen houšť a větší kapky!!!

Prostě se musí usvědčit ze lži.

To se už podařilo u Blažka, který za to co už řekl by měl podat demisi.

V tom podivném mediálním seriálu je třeba pokračovat.

Nemáte už co ztratit.

Chce to už jen pravdu, nic než PRAVDU.
03. 05. 2013 | 22:03

volny napsal(a):

gabrielo
ze Vaclav klaus nedomyslel dusledky amnestie ? To ale nemyslite vazne ? prave, ze je domyslel, vzdyt ta amnestie byla sita na miru. Nebudte tak naivni. Politici nas maji vetsinou na haku, Vaclav Klaus je toho zarnym prikladem.
03. 05. 2013 | 22:46

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....pane Hasenkopfe, dnes jsem si vyslechla Váš rozhovor na RADIOŽURNÁLU po sedmnácté hodinš. NEŘEKL JSTE V NĚM NIC NOVÉHO, JEN TO, CO JE UŽ MEDIÁLNĚ ZNÁMÉ. Bylo hodně otázek, na které jste neodpověděl. Zde je prostor k spekulacím, proč se bojíte pravdy.?

Dala bych do placu určitě deset variant,...proč jste se vyhnul otázkám, které by vnesly více světla do problému,...amnestie,....

Vy všichni kolem toho tolik lavírujete, uhýbáte, lžete, mlžíte,...jak je ta vaše parta nedůvěryhodná. Už jsem to psala dříve,.....stavite se tímto nečestným způsobem/nejen Vy, ale celá hradní sešlost/, na roveň grázlům, kterým jste tak nestoudně pomohli na svobodu a k bezúhonnosti.

Přála bych si, aby se pravda pravdoucí občanům sdělila, zasloužíme si to.

Tužka.
03. 05. 2013 | 23:45

JF napsal(a):

Libertad napsal "Začínám mít silný dojem, že svazák Nečas amnestii nejen řádně neprojednal ve vládě(což je patrně čistý fakt), ale ani ji předepsaným způsobem (do doby vyhlášení amnestie) neautorizoval." značný souhlas - to by odpovídalo i dlouhodobému programovému snažení Klause (zřejmě osobní ambice) úplně zhadrovatět osobu premiéra a zároveň vnímání postu premiéra jako superúředníka - to už krom toho provázelo jmenování a celé funkční období svazáka a nositele řádu naleštěné kliky Nečase včetně toho že tato věc bude z dost podivné kliky - totiž z té neofašizující Blažek-Klaus za přispění pomahače Koudelky. Tato historie se už odvíjí od vztaahu Langr-Klaus - no tam už byli podobné stíny a odstíny do rudohněda.

Po rovině politické pan Hasenkopf měl vědět s čím pracuje a že rozhodně teď tahá za kratší konec - jo loajalita je loajalita - notož ta dědičná rodinná a vůbec ta k Rodině. Však papá Masaryk byl také členem lóže Česká Mafie. Neznalost neomlová ani pravnické eso formátu klausova poradce.

Ale jo na druhou stranu je Klaus takovej packal,nedotahovač a maňánista. Tak to je zasejc ten delší konec v lepším případě tkaniček klausových polobotek v horším toho u jeho nosu ... a možná obojí ;-) či snad i ...

https://www.youtube.com/watch?v=xESsHNVWAW0
04. 05. 2013 | 07:04

zemedelec napsal(a):

Pro Peter Sly.
Jestli jste myslel inteligentním publikem blondynu,nebo paní gabrielu,tak to je málo.
Naprosto souhlasím s vyjádřením S.Š.opakuji,mlčeti zlato.
04. 05. 2013 | 08:01

vico napsal(a):

S.Š. : Svůj kmenový názor jsem už rovněž napsal před několika dny k článku, ve kterém p. P.H. reagoval na vás. Pana autora tudíž komentuji jen a pouze jako krátkodobý mediální úkaz na naší politické obloze. Dle mého soudu P. H. předložená faximile dokumentu z min.spr. je natolik výmluvná, že podivínská slova autora by byla jen na škodu.

Měl jsem možnost sledovat 20 min. s M. Veselevským a slovní výstup pana Hasenkopfa působil jemně řečeno zvláštně. Ostatně nejsme ve sporu - oba doporučujeme, byť z různých důvodů, autorovi raději mlčet.
04. 05. 2013 | 09:34

PeterSly napsal(a):

Porusovani ZP je velmi problematicke tvrzeni, protoze je naprosto jiste, ze jeho nadrizeni o jeho publikacni cinnosti vedeli. A zjevne dosli k jinemu zaveru, nez Vy.

SS, zemedelce, jsem si naprosto jist, že jsem netvrdil, ze Pavlova komunikacni strategie je optimalni. Dokonce si pamatuji, ze jsem psal, ze ji nehodlam komentovat. Uprimne receno nemam dost informaci, abych soudil, zda je strategie dobra.

Nicmene, jestlize by na mne, o kom mam dukazy, ze lze a je mi nadrizenmym o dva stupne na mne zkusil hodit svuj prusvih, asi bych se neomezil jen na to ze, moudre pokyvu hlavou a prevezmu vypoved s duvodu tohoto prusvihu. Obzvlast, kdybych byl tak cholericka povaha, jako Pavel :)
04. 05. 2013 | 10:31

tata napsal(a):

pro mě osobně je tragedie že KLAUS prohlásil naposled dnes pro právo,respektive asi dříve
..............a doslova také řekl doslovná citace............jsem přesvedčen,že šlo o správné rozhodnutí a že se to jako kolikrát v minulosti po nejakém čase až vychladnou horké hlavy ukáže.podstatou každé amnestie je výraz jisté velkorysosti.J dáním šance vrátit se k normálnímu životu pro ty kteří pochybili.Je jistým odpuštěním těm,kteří nespachali žádné velké zločiny či nebyli v posledních letech opakovaně trestány............je to z března

JEHO obhajovatelé a amnestie mohli tvrdit že nebylo možno znát následky......vtomto čase už je přímo nestoudné toto prohlašovat tím musel stratit u čestných lidí uctu........ nebot mnohamilionové podvody až miliardové jsou tresně i morálně na urovni vraždy
04. 05. 2013 | 12:11

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

tata - "nebot mnohamilionové podvody až miliardové jsou tresně i morálně na urovni vraždy" No ba, zavist muze totiz i zabit :-D
Ale pamatujme si to, az zase bude nekdo chtit znarodnovat, je to jako by nas chtel zavrazdit a muzeme ho tedy v sebeobrane zabit.
04. 05. 2013 | 13:15

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

RESL prosimvas, Klaus se teda uvolil a zopakoval to teda jeste jednou explicitne pro vas. Doufam, ze uz je to jasne :-D
04. 05. 2013 | 13:17

český maloměšťák napsal(a):

Tužka
Mafie má ráda nejistotu - u jiných.
Sama pak má ráda jistotu - například v paragrafech, které si objednala na zakázku.
-----------
Bijteje ....
Pokud mohly být zdefraudované, vytunelované či prostě ukradené peníze...použity alternativně - například na léčbu těžce nemocných či na prevenci v oblasti kriminálních činů ...má pravdu tata a vy opět jen mlžíte a prskáte kolem sebe jako kocour.
Vodichka prostě vyhlásil tunelamnestii - nemohl jinak, tuneldědek musí svou roli hrát až do úplného konce...bohužel se nedá ani očekávat že takový věří v existenci Boha - a tak nepromluví ani na smrtelné posteli.
prostě se s tím smiřme - v časech, kdy Ústavní soud chce skutečnost popisovat tak, že se jí vůbec nehodlá zabývat...v takových časech samozřejmě vše hraje pro takové právní /právo v pojetí spravedlnosti/ tintítka a nihilisty jako jste vy.

Apropo - znáte film polský Komornik /Exekutor/ ?
Měl byste se na něj podívat...některé postavy striktně trvající naliteře " práva" vám budou velmi sympatické.
jedna z nich by dokonce nechal v zájmu práva klidně zdechnout pacienta na JIPce.

Sbohem a adie, jediný spravedlivý mezi vadnými a počahanými - pane Smažko.
04. 05. 2013 | 16:22

Almo G™ napsal(a):

Průběžná rekapitulace:

1. je skvělé, že do toho mraveniště Mynář zašťoural. Mravenci běhají jak zběsilí a přenášejí věci z jedné strany mraveniště na druhou. Jen díky tomu vidíme, co jaký binec je v mraveništi.

2. P.Hasenkopf tu partii rozehrál slušně. Dokonce si po jistou dobu zachoval naději, že se udrží v křesle. Ta naděje sice padla, ale stále je (o) co hrát. Neztratil nervy a dávkuje fakta (snad) podle potřeby. Vyčkává, až se objeví nějaké silné prohlášení a pak dotyčnému přiblíží zeď k hlavě. A hlupák už tou kebulí do zdi praští sám :-).

Budoucí vývoj je nejistý. Tipuji, že přijde nabídka, která se neodmítá. Nejspíše v podobě nějaké jiné teplé sesle. To vše podepřeno zbraní ráže kulometu zezadu.

Mimochodem, to přejetí autem asi P.Hasenkopfovi pár dní skutečně hrozilo. Stačilo by jen, kdyby kdokoliv z výše postavených hlupáků pochopil, že svá slova myslel vážně. Nyní už je asi hrozba zažehnána, ale nepochybuji, že se někdo bude snažit mu řádně prošťourat počítač. Zálohovat, zálohovat, zálohovat.

Dokonce S.Š. veřejně uděluje "dobré rady", které by za jistých okolností měly charakter vyhrožování. Naposledy mi podobným tónem podobné rady uděloval jeden estébák s dost divnými kontakty a chováním. Naštěstí už více let po revoluci, ale ani tak to nebylo nic příjemného.
04. 05. 2013 | 17:37

PeterSly napsal(a):

Almo, kdyz se na to clovek podiva z dalky, tak ho naprosto pitome pritlacili ke zdi... Bud by na sobe nechal lezet autorstvi amnestie, kterou nedelal, cimz by jeho kariera byla tak nejak u konce, anebo se bude branit, cimz jeho kariera bude tak nejak u konce...

A co dela kocour, kdyz ho zazenete do kouta? :)
05. 05. 2013 | 09:18

David napsal(a):

Pane Hasenkopfe,

to, co jste před chvílí předvedl v Otázkách Václava Moravce velmi chválím.

Postupujete dobře.

Držím palce.

Základem je mluvit PRAVDU.
05. 05. 2013 | 13:42

český maloměšťák napsal(a):

Hasenkopf
Nemám některé Vaše názory rád...ale v ČTV jste působil důvěryhodně.
Tak nějak to celé na mě zapůsobilo tak, že s Váma nepočítali, že si řekli " Pchááá - Hasenkopf ? Ten je mladý, ambiciozní, v ničem se nebude šťourat...ten je náš" no a pak že zatím tedy doplácíte na Vaše právnické normativistické puntíčkářství. Zatím doplácíte na to Vy. I když jako by se to začalo vychylovat.
Ale zatopil jste skvěle - v tom kotli.
Těžko se bude Nečasovi a Blažkovi vysvětlovat celou věc tím, že to hodí na nějakého solitéra na Ministerstvu spravedlnosti - když je tady to prohlášení Václava Klause...a těžko se bude VK vysvětlovat, že celou věc připravil on - když tedy je k dispozici materiál z Ministerstva Spravedlnosti.
Leda by z toho udělali podvrh a z Vás někoho, kdo naletěl (v tom lepším případě) či někoho, kdo chtěl za každou cenu zažít svých 5 minut slávy.

Zatím se totiž tak nějak nepovedla verze udělat z Vás blázna. Zatím. Zatím jako by byli za blázny spíše ostatní.

Jenže jste sám proti všem....nebo ne ???
:)
05. 05. 2013 | 13:50

Ing. Bořivoj Pauk napsal(a):

Vážený pane magistře, na rozdíl od jalového a žlučovitého pindání čecháčkovskýc "diskutérů", přečtěte si prosím:
http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby
05. 05. 2013 | 14:22

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Já si zase myslím,že se Hasenkopf zachoval opravdu jako právník,vychytrale až vyděračský.Nejmenoval,nechal to na prezidentovi,aby on byl udavač.Takže to může skončit remízou a Hasenkopf má jistý flek.
05. 05. 2013 | 14:40

resl napsal(a):

Tak snad i tenhle blog, vám pomohl a ozvalo se svědomí. Řekl jste dost, jen ne vše. Přece jen je vám budoucnost bližší, než hradní šašci i když pořád malého bobříka mlčení držíte.
05. 05. 2013 | 17:46

MARNOV napsal(a):

Jak asi na tyto informace zareaguje Vrchní státní zastupitelství??? Policii vyšachovala z vyšetřování, tak je rozjezd na nich...
05. 05. 2013 | 23:21

Oslýk investigativní napsal(a):

David:
Váš seznam je dobrý, jen z něho bohužel ještě pár důležitých jmen vypadlo. Totiž těch obhájců významných odsouzených, kteří se potřebovali dostat ven, a kteří to opravdu sepsali a donesli Koudelkovi a Blažkovi a projednali to s Klausem.

Němec by mohl být jeden z nich. Doporučuji ale nezapomínat třeba na pana Sokola, který měl obhajobu celé akce napsanou dřív, než jsme si stačili všimnout, co v té amnestii je. A nebude sám. Máme taky obhájce Chvalovského, že.

Koudelka nebo Hasenkopf by totiž tohle nevymysleli, ve vší úctě. Klaus taky ne.

A jedině Hasenkopf může být tak mimo, že to ještě nedávno plamenně celé hájil.
06. 05. 2013 | 09:51

Oslýk napsal(a):

Dagmar:

Zdá se vám to správně. Zábavné je, že proti těm, co protestovali proti odvolání Pospíšila a celé řadě souvisejících (a důležitějších) věcí, pan Hasenkopf plamenně protestoval.
Jeho nadutá naivita nemá hranic.
06. 05. 2013 | 09:55

Kluk z plácku za sídlištěm napsal(a):

Z budoucího prohlášení Ministerstva spravedlnosti: Ministerstvo spravedlnosti se kategoricky distancuje od svého počítače zn. PC140xxx. Dle interních protokolů byl tento počítač přidělen referentovi, který na MS nikdy nebyl, nepřišel ani neodešel a neví se, kdo to je; dle sdělení pracovníka pečujícího o bezzrezivělost odpadních rozvodů se má prý jmenovat Jára Cimrman. Ke zpracování návrhu nebyl nikým pověřen, pouze pobídnut(ve snu) a to neznámým poslem z Liptákova, případně mužem s koženou brašnou, případně osobou, který figurovala jako kmotr výše uvedených osob...
06. 05. 2013 | 09:55

Oslýk ještě jednou napsal(a):

Lexi,
vy jste také naiva a optimista. Čtěte znovu a znovu seznam Klausových právních poradců (na kterém dle Kocoura údajně vůbec nezáleží, kdo ví, zda tomu ještě věří).

Klaus samozřejmě věděl naprosto přesně, co dělá, od začátku. O amnestii toho ví dokonce mnohem víc, než nějaký Jakl a Hájek, rovněž podržtaškové a rotvajleři, co by nebyli schopni dát dohromady jedinou větu z toho, co nám pan Kocour laskavě prásknul.

A jsem zvědav, zda Kocour konečně pochopí, že ten slavný článek II byl prapůvodní smysl celé akce a ostatní je jen doprovodný obal.
06. 05. 2013 | 10:01

český maloměšťák napsal(a):

Luba
Blažek - Tano Carridi ?
Toho k Tanovi ani nepustí. Tano by přišel o iluze - ohledně budoucnosti Mafie.
06. 05. 2013 | 14:07

Irena napsal(a):

Pane Hasenkopf, držím Vám palce a naprosto jste mě přesvědčil, že se vše odehrálo, jak jste říkal. Nedejte se, věřím, že lidé si umí udělat úsudek sami a nečekají, co jim nakukají pánové Zeman Blažek a jiní...
06. 05. 2013 | 19:51

Klaus napsal(a):

Pane Hasenkopf,
Panu Koudelkovi volali a on se zapírá, jako zbabělec..To o něčem svědčí... Tento člověk, který závěrečnou verzi sepsal, jako svůj návrh, moc dobře věděl, kterých kauz se to dotkne. Mimo jiné, Ti co s tím souhlasili a podepsali, jsou stejní zločinci.
Takový text se nemůže zrodit v hlavě slušného člověka, který přísahal na svou čest, že bude hájit spravedlnost a člověka,který přísahal, že bude konat v zájmu všeho lidu..... Průkazně lhali a poškodili všechny slušné lidi.
Zastavit trestní stíhání v probíhajících sporech s jasnou finanční škodou, v kauzách justiční mafie udělá pouze a pouze zločinec.
K tomu se zbaběle ústavní soud odmítne zabývat amorální skutečností a jasným bezprávím a přitom měl jasné indicie. Soudy mají přednostně hájit spravedlnost a jasně hájit rozkrytí pravdy.
Ústavní soud vědomě nekonal i v případě, kdy bylo důvodné podezření a důkazy o porušení práva na spravedlivý proces... Tím, že nekonal a alibisticky se vymluvil na nějaké procesní důvody, přiznal spoluúčast na bezpráví.

Každopádně by se toto mělo řešit u Evropského soudu, Amerického soudu, aby si svět udělal min. obrázek o zločincích,kteří vládnou této zemi. Akorát by škoda měla být hrazena všemi odpovědnými ne daňovými poplatníky, ale odpovědnými úředníky státu a Ti co peníze od lidí převzali a zpronevěřili avymluvili se na špatný podnikatelský záměr....včetně bankovních úředníků, co úvěry poskytli na zaručeně dobrý business plan!
06. 05. 2013 | 21:43

David napsal(a):

Nechoď Vašku s pány na led,
mnohý příklad známe,
že pán sklouzne a sedlák si
za něj nohu zláme.

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

Moc psů, zajícova smrt.

Vrána vráně oči nevyklove.

---------------

ČT 24 Události - Komentáře - 22:15

Blažek lže, jako když tiskne, a na to zítřejší setkání s Koudelkou bych nechodil. Blažkovi na tom setkání nějak moc záleží.

Bude to asi nějaký PODRAZ!!!

Ten darebák Blažek by měl podat demisi!!!

Blažek nic neví, ale podle něho Klaus na tisíc procent vymyslel tu větu o abolici.
06. 05. 2013 | 22:27

Milan K. napsal(a):

Pane Hasenkopfe, na tu debatu na ministerstvu určitě nechoďte.Blažek chce vše okecat, novináři něco vytrhnou z kontextu, neco překroutí a bude to pořád na Vás.Nechte si to na jindy.Radím nechoďte tam!
06. 05. 2013 | 23:05

Saxána napsal(a):

Máme tomuto rozumět tak, že k 31.1.2013 P.H. /kocour/ ještě Z.Koudelku kryl?

www.jinepravo.blogspot.com
Anonymní řekl(a)...
"Co budou všichni Koudelkovi štváči dělat, až se ukáže, že on nemá s abolicí opravdu nic společného? Omluví se mu pak? P.H. 31.01.13 23:00"

Nějak tomu nerozumím - neoznačuje teď Zdeňka Koudelku za hlavního autora amnestie právě Pavel Hasenkopf???
06. 05. 2013 | 23:20

David napsal(a):

Milan K. napsal - 06. 05. 2013 | 23:05:

"...Radím nechoďte tam!..."

--------------------------

Naprostý souhlas!

Situace je tak vážná, že je lepší si každé slovo pořádně promyslet

a dát to na blog,

kde si to může každý v klidu i několikrát přečíst.
07. 05. 2013 | 07:17

Oslýk napsal(a):

Saxáno,
rozumíte správně.
A správně je i to, že ani Koudelka není zřejmě autorem celé té povedené amnestie. I když k nim má rozhodně blíž, než Hasenkopf.
Který by udělal zejména dobře, kdyby přestal pouštět informace po drobečkách a vybalil to pěkně celé.

Pokud by to udělal v lednu, bral bych ho ještě vážně. Takto je to dost tristní případ.
07. 05. 2013 | 09:32

Saxána napsal(a):

Tak já si zde dovolím trochu situaci "odlehčit" .

Právní revoluce - VOLEBNÍ REFORMAVážení, udělejte si prosím chvíli čas k posouzení mého návrhu, který považuji za skutečně demokratický a spravedlivý a sdělte mi Váš názor. miloslavachalupova@centrum.cz


Panašování jako takové – v ý h r a d n í způsob voleb poměrným systémem :
ČR by byla rozdělena na 20 volebních obvodů pro volby do Poslanecké sněmovny. Voliči každého obvodu by vybrali z celkové nabídky všech subjektů regionu 10 kandidátů bez ohledu na jejich stranickou příslušnost. Není to tak moc pro rozhodování a není to zas tak málo pro vytvoření výsledného poměru. Voliči by tímto způsobem vytvořili v l a s t n í pořadí kandidátů politických stran, hnutí či koalic! Nebylo by nutné se uchylovat k manévrům jako posledně, kdy se pro vyřazení předních kroužkovalo pro preferenční hlasy odspoda. Šlo by to provést i v současných krajských obvodech, ale to by bylo nespravedlivé – někde zatěžovat voliče výběrem 25 kandidátů, někde třeba jen 8 kandidátů. Připomínám současný zákon - volba strany s možností kroužkovat 4 kandidáty.

V každém obvodu zvlášť se provede
1. Součet bodů na každého kandidáta.
2. Sečtením bodů všech kandidátů jednotlivých politických subjektů se zjistí výsledné číslo.
3. Výsledné body politických subjektů se sečtou a výsledek je celek (100% bodů) za území.
4. Výsledné body subjektů se vyjádří v procentech k celku za území.
5. Dále již jen posuzujeme a řadíme dle velikosti, nejprve, zda některý subjekt získal 100% = 10 mandátů.
6. Pokud se tato výjimečnost nevyskytla, přidělíme mandáty všem subjektům dle „desítek“ číslicové soustavy (např. % výsledek subjektu = 14,89 přidělíme JEDEN mandát).
7. Čísla, která nám po odtržení „desítek“ zbudou (4,89), s e ř a d í m e podle velikosti.
8. Dle takové číselné posloupné řady od největšího čísla k nejmenšímu přiřazujeme postupně zbylé mandáty.
9. Pokud by došlo ke shodě dvou či více čísel, rozhodujícím měřítkem bude celkový počet volebních bodů pro jednotlivé kandidáty.
10. Další shoda by se rozhodla losem za účasti notáře.

Výsledek voleb poměrným systémem ve dvaceti územních celcích : bez maření požadavku ústavního zákona, garantujícího R O V N O S T voleb, tedy i v provedení výpočtu = spravedlivého rozdělení mandátů co nejpřesněji dle vůle voličů. K posílení demokracie by došlo touto volební metodou i vytvořením pořadí kandidátů přesně podle zájmu občanů – voličů. Volby nejsou povinné a to je dobře, protože volit půjdou jen ti, kteří si kandidáty prověří a teprve poté vyberou deset důvěryhodných. Mandáty budou spravedlivě rozděleny na počet obyvatel v území, každý občan bude mít celé volební období pro své podněty deset zástupců přímo ve své lokalitě (budou prosazovat i specifické zájmy občanů právě v tom místě) a 200 celkem i pro legislativu obecnou – celostátní).

Jako model jsem pro ukázku výpočtu vybrala z voleb r. 2010 kraj Vysočina, kde se přidělovalo DESET hlasů. Zkuste si výpočet z % výsledků a zjistíte, že i malé strany budou ve Sněmovně co platné. www.volby.cz
Náhradnictví : z celkového absolutního pořadí kandidátů všech subjektů v daném obvodu /cesta pro odbourání falešných kandidátů – tzv. návnad/

? Otázka zda by i občanská sdružení mohla sestavit kandidátní listinu – soulad s Ústavou.
07. 05. 2013 | 10:34

Oslýk státovědec napsal(a):

Saxáno,
tragický omyl tkví v tom, že trváte na Klausovském pojetí, že demokracie = volby a zástupci lidu.

Ve skutečnosti je podstatou demokracie dělba moci mezi volené a nevolené struktury. A krize naší demokracie se týká zejména těch nevolených.

Představa podřídit nevolené struktury těm voleným je aplikací hesla "všechnu moc sovětům" a vede to k úplnému zničení demokracie. Prakticky vyzkoušeno.

Abych se vrátil k tématu, amnestie na Klausův způsob je názornou ukázkou, co dokáže způsobit demokraticky zvolený prezident v systému spravedlnosti a justice. Prostě praští do šachovnice a najednou si přestaví figurky podle svého.

Vaše změna systému voleb se tohoto našeho ústředního problému nijak nedotýká.
07. 05. 2013 | 11:25

David napsal(a):

Lidovky.cz:

Hasenkopf žádá omluvu od prezidenta. Na schůzku s Koudelkou a Blažkem nepřijde

Aktualizováno 7. května 2013 11:00, aktualizováno 11:11

PRAHA - Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s právníky Pavlem Hasenkopfem a Zdeňkem Koudelkou neproběhne. Hasenkopf důvody, proč se schůzky nezúčastní, uvedl v úterý na svém Facebookovém profilu. Zároveň žádá také omluvu od prezidenta Miloše Zemana. "Nestačí, aby dementi zaznělo z úst emeritního prezidenta republiky, je třeba, aby dementi zaznělo přímo z Pražského Hradu, odkud toto obvinění vzešlo," požaduje Hasenkopf.

"Chci, abych byl zcela očištěn a aby byla nad jakoukoli pochybnost vyvráceno obvinění, že jsem jedním z "otců" výsledné verze amnestie, té, která byla vyhlášena 1.1.2013. Nestačí, aby dementi zaznělo z úst emeritního prezidenta republiky, je třeba, aby dementi zaznělo přímo z Pražského Hradu, odkud toto obvinění vzešlo," žádá bývalý hradní právník.

Hasenkopf se také diví změnám ve vyjadřování ministra Blažka. "Se zaujetím a zvědavostí sleduji vývoj postojů pana ministra Blažka: ještě včera jsem byl nesvéprávným úředníkem, dnes tohoto nesvéprávného úředníka pan ministr prosí, aby přišel jednat na ministerstvo. Buď tedy podle pana ministra již nejsem nesvéprávným, nebo chce jednat s nesvéprávnou osobou," diví se Hasenkopf.

"Bez toho není možný jakýkoli posun z mé strany," uzavřel Hasenkopf.

Pavel Hasenkopf na Facebooku vysvětluje, proč nepůjde na setkání s Pavlem Blažkem a Zdeňkem Koudelkou.

Důvody, které bývalý hradní právník na svém Facebooku uvedl si přečtěte níže.

PROČ HASENKOPF NA SCHŮZKU NEPŘIJDE:

1) O pozvání jsem se dozvěděl dnes v jednu hodinu ráno, v podstatě až v okamžiku, kdy mne média začala kontaktovat, zda se jednání zúčastním. Navíc na dobu, kdy se pan ministr chce konfrontovat, mám již dohodnutý jiný, pro mne důležitější program

– díky obviněním, které vůči mně vznesl pan kancléř a ke kterým se včera bohužel přidal i pan prezident mám v posledních dnech program opravdu více než nabitý.

2) Nevidím žádný rozumný důvod pro takovou schůzku, nevím, co by mělo být jejím výstupem. Můj postoj není postojem, je informací, tato informace byla sdělena a nějaké jednání nemůže na jejím obsahu nic sdělit. Nelze vrátit rozlitou vodu zpět do láhve.

3) Rád bych pana ministra informoval, že nabídku zaměstnání v jeho resortu jsem již dostal, a to den předtím, než jsem na jeho resort ukázal. Musel bych být skutečně naprosto nesvéprávný, abych za daných okolností na něco takového přistoupil.

4) Pokud si někdo na ministerstvu teď klade otázku „co tedy vlastně ten Hasenkopf chce“, tak tedy Hasenkopf chce, aby Hrad, ministerstvo anebo média vzali všechny tři dokumenty, to jest:

a) můj konečný návrh amnestie z 28.11.2013,

b) návrh napsaný na počítači s označením „koudelka“, a

c) výslednou novoroční amnestii prezidenta republiky,

a předložili je specialistům na trestní právo, aby ti posoudili a vyjádřili se, nakolik se všechny tři verze liší, resp. shodují. Zvláště prosím, aby se odbornící zaměřili na rozdíl mezi aboličními ustanoveními, to jest mezi:

aa) čl. 15 mé verze,

bb) čl. I verze napsané na počítači s označením „koudelka“, a

cc) čl. II výsledné verze (tedy tím, který vyvolal tolik negativních emocí).

Zdroj: Facebookový profil Pavla Hasenkopfa

khu

Zdroj: http://www.lidovky.cz/hasenkopf-na-setkani-s-blazkem-a-koudelkou-nedorazi-fxw-/zpravy-domov.aspx?c=A130507_110016_ln_domov_khu

------------------

To považuji za správný postup.

Držím palce a přeji pevné nervy.

Vydržať!
07. 05. 2013 | 12:07

Saxána napsal(a):

Pro dlouhoušatého : jestli mi budete podsouvat nějaké blbosti, vytáhnu lexikon

Samozřejmě všichni demokracii chápeme tak, že zvolení zástupci za nás udělají tu otročinu a my budeme buď chválit nebo kárat prostředky referend včetně zákonodárné iniciativy všeho lidu. Jenže - když takové podmínky nám byly po desetiletí upírány a je potřeba něco úderného - jiný volební způsob. Pakliže zvolíme solidní, chytré zástupce, půjde to k dobrému doslova fofrem.!

Konkrétní kvalitní připomínky k volebnímu zákonu vítám, odměna - babské ucho v případě potřeby.
07. 05. 2013 | 12:34

David napsal(a):

Saxána:

Mám dotaz.

Kdo a kolik Vám platí za to, že odvádíte pozornost od tématu diskuse?
07. 05. 2013 | 12:44

Oslýk napsal(a):

Saxána:
K zopakování vašeho předchozího příspvěku mi připadá ztráta času opakovat svůj předchozí příspěvek, na který zjevně nereagujete.
Pokud použiji alegorii, u auta, kde se zadřela převodovka, nemá smysl začít vést debatu o seřízení motoru.

David:
No, je to pěkné, ale bylo by možná ještě lepší, kdyby pan Hasenkopf začal konečně mluvit celou a úplnou pravdu, jak už jsem navrhoval. Jsem si skoro jist, že ví, že Koudelka to taky nepsal.

Že promluví Blažek, to neočekávám, tak naivní opravdu nejsem.
07. 05. 2013 | 12:53

Saxána napsal(a):

David : Konám zcela svobodně, dobrovolně, s čistým svědomím.
K diskusi - prvotní má myšlenka byla - zachraňte Kocoura!
Ale dnes mi již nepřipadá ohrožen. JUDr. Hana Marvanová má velmi kvalitní názory /vhodná kandidátka/ a šikanovaného právníka se zastává. Delší dobu mám záměr v duchu práva na informace se pídit po procesním postupu kontrasignace - možná to věc posune.
Ještě by mě zajímalo, zda P.H. tu zatím platnou amnestii řadí k bramboračce nebo česnečce.
07. 05. 2013 | 13:38

David napsal(a):

Novinky.cz:

Rozčilený Blažek zkritizoval Hasenkopfa, že nepřišel na jednání o amnestii

Zjevně rozčilený ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se na tiskové konferenci pustil do právníka Pavla Hasenkopfa, označeného prezidentem Zemanem za jednoho ze spoluautorů novoroční amnestie. Blažek konferenci narychlo uspořádal, aby si právníci Zdeněk Koudelka a Pavel Hasenkopf vyjasnili své spory ohledně autorství amnestie.

Na tiskovou konferenci, kterou svolal ministr Pavel Blažek (vlevo), dorazil jen Zdeněk Koudelka.

Zvětšit obrázek

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Dnes 11:09 - Praha

(Aktualizováno: 13:05 )

Blažek zdůraznil, že tiskovou konferenci uspořádal proto, aby si oba aktéři sporu před novináři a veřejností vyříkali své dohady o tom, kdo sepsal novoroční amnestii Václava Klause. Prezident Miloš Zeman v pondělí prohlásil, že jedním ze spoluautorů amnestie je právě Hasenkopf. Ten to rázně odmítl a označil za autora Zdeňka Koudelku.

Podle Blažka je dnes již zřejmé, že amnestie vznikla „určitou skládačkou“. „Něco dělal Pavel Hasenkopf, něco Zdeněk Koudelka, něco dělali pravděpodobně někteří další odborníci,“ prohlásil.

Hasenkopfa zkritizoval za to, že neustále opakuje do médií svá jednostranná prohlášení. Pohoršilo jej i jeho úterní vyjádření na facebooku, v němž se odmítl odpolední schůzky zúčastnit. Jako důvod sdělil mimo jiné to, že měl na tuto dobu už jiný program.

„Odmítám v tomto dál pokračovat,“ zdůraznil zjevně rozčilený Blažek, který rovněž upozornil novináře, aby za ním odpoledne na jednání Sněmovny nechodili s žádostí o vyjádření, neboť předpokládá, že „zaneprázdněný“ Hasenkopf do hodiny od tiskové konference vydá na Facebooku další vyjádření. „Já končím,“ dodal na závěr svého monologu.

Hasenkopf měl prý jiný program

Blažek v pondělí v Radiožurnálu označil Hasenkopfa za nesvéprávného úředníka. Později v České televizi uvedl, že Hasenkopfa a Koudelku, o jejichž autorství textu prezidentské amnestie se spekuluje, pozve na úterní poledne na ministerstvo spravedlnosti. [celá zpráva]

Bývalý právní poradce někdejšího prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf.

Bývalý právní poradce někdejšího prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf.

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

„Ještě včera jsem byl nesvéprávným úředníkem, dnes tohoto nesvéprávného úředníka pan ministr prosí, aby přišel jednat na ministerstvo. Buď tedy podle pana ministra již nejsem nesvéprávným, nebo chce jednat s nesvéprávnou osobou,“ oznámil v úterý dopoledne Hasenkopf na svém facebookovém profilu.

Jednání se podle svých slov nezúčastní, a to z několika důvodů. Jedním z nich je, že se o pozvání dozvěděl teprve v úterý po půlnoci, navíc má na zmíněnou dobu již jiný program.

Chce být očištěn

„Nevidím žádný rozumný důvod pro takovou schůzku, nevím, co by mělo být jejím výstupem. Můj postoj není postojem, je informací, tato informace byla sdělena a nějaké jednání nemůže na jejím obsahu nic změnit. Nelze vrátit rozlitou vodu zpět do láhve,“ dodal.

Apeloval také na ministerstvo, aby předložilo specialistům na trestní právo k porovnání jeho konečný návrh amnestie z listopadu loňského roku, návrh napsaný na počítači označeném „Koudelka“ a výslednou podobu novoroční amnestie.

„Chci, abych byl zcela očištěn a aby bylo nad jakoukoli pochybnost vyvráceno obvinění, že jsem jedním z ‚otců‘ výsledné verze amnestie, té, která byla vyhlášena 1. 1. 2013. Nestačí, aby dementi zaznělo z úst emeritního prezidenta republiky, je třeba, aby dementi zaznělo přímo z Pražského hradu, odkud toto obvinění vzešlo,“ dodal.

val, Novinky

http://www.novinky.cz/domaci/301242-rozcileny-blazek-zkritizoval-hasenkopfa-ze-neprisel-na-jednani-o-amnestii.html

--------------------------

"...Podle Blažka je dnes již zřejmé, že amnestie vznikla „určitou skládačkou“. „Něco dělal Pavel Hasenkopf, něco Zdeněk Koudelka,

něco dělali pravděpodobně někteří

další

odborníci,“ prohlásil..."

--------------------------

Už je to jasné.

Hlavní viníci amnestie.

Jsou to:

Klaus, Jakl, Hájek, Weigl, Koudelka, Němec, Sokol, Blažek a Nečas.

Dlouho nic a až pak určitý velmi malý podíl i Hasenkopf, kterému držím palce.

Blažek, za to co už předvedl, dozrál na demisi.
07. 05. 2013 | 14:29

renša napsal(a):

A hlavně si někdo zase pořádně napakoval kapsy za úlitbu kmotrům a mocipánům,Je to na poblití...v téhle zemi a zřejmě nejen v ní.Tak odporný to tady před 23 lety nikdy nebylo!!!!!!!!!Taková svoloč nám vládne až po převratu!!!!!
07. 05. 2013 | 16:55

krize svědomí napsal(a):

Nezáleží na činu. Spíše na úmyslu, s nímž byl čin spáchán. Pokud bylo úmyslem osvobodit ty, u nichž se bezdůvodně a vlivem neschopnosti soudců táhne nějaký proces, je abolice na místě. Pokud bylo úmyslem osvobodit tuneláře, je abolice velice závažný přečin. A z právního hlediska se však jedná o tutéž kategorii. Nejzajímavější je na věci to, že pokud pan Haselkopf byl právním poradcem pana exprezidenta Klause, je zarážející, že nebyl přizván k definitivnímu návrhu amnestie. Takže nejprve je třeba vyjasnit otázku: Proč? K čemu je tedy právní poradce prezidenta republiky, když nemá hlavní slovo k tak závažnému dokumentu? Nejsme monarchie - bohužel. A Ústavu lze vykládat jakkoliv. Opakuji: proč nebyl právníka a poradce exprezidenta přizván k závěrečnúmu posouzení dokumentu, který byl pronesen dne 1.1. 2013? Všechny složité věci jsou jednoduché.
07. 05. 2013 | 18:25

Sch napsal(a):

Ano, S.Š. Jenže s vědomím, že nemá co ztratit mu nic nebrání rozehrát otevřenou partii se všemi prostředky. Tu, kterou sledujeme. Je to jeho partie, je to jeho Kocourova hvězdná hodina. Ne ustrašeného úředníčka, ale politika, před kterým ministr zalézá do díry. Přejme mu ji a držme mu palce.
07. 05. 2013 | 20:25

David napsal(a):

.

07.05.2013

Upatlaná kauza amina

Milan Šmíd

David napsal - 08. 05. 2013 | 16:40 a 16:41

Výběr:

"...Zajímavé zjištění.

Za to, že Koudelka smazal svůj blog ze dne 2.1.2013 o názvu "Amnestie" by měl být potrestán vyřazením z blogů na Aktuálně.cz.

...Je zajímavé, jak vždy vyrukuje na obranu darebáků Koudelka. Ještě chybí Sokol.

Faktický tvůrce amnestie se konečně ozval. Zase nepřekvapil.

...Po blogu Koudelky z 2.1.2013, který nyní ze strachu raději smazal ještě nastoupil Sokol 4. ledna.

Právě to, že OBA DVA tak RYCHLE reagovali na podporu amnestie je USVĚDČUJE z toho, že se na II. článku amnestie aktivně podíleli.

...To se dalo čekat. Po Koudelkovi další obránce darebáků a velmi schopný MANIPULÁTOR.

...Ptám se.

PROČ Koudelka za sebou zametá stopy???

Měl by to v médiích VYSVĚTLIT !!!!!!!!!!

Smazané blogy, včetně diskusí, by měl Koudelka vrátit zpět na Aktuálně.cz. Jistě si kopie uložil. ..."

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-smid.php?itemid=19881
09. 05. 2013 | 08:00

PeterSly napsal(a):

Nic už se vysvětlovat nebude, zapomeňte. Nemá teď néjaká celebrita porod, nebo něco takového? :)
09. 05. 2013 | 09:26

Oslýk investigativní napsal(a):

David:

Když trochu zapátráte, zjistíte, že je těch neuvěřitelně hbitých obhájců amnestie víc. Lžičař a Ortman, například, ti už psali dokonce 1.1.2013 - a oba dva mají čirou náhodou klienty, kterých se amnestie týká.

Tudy vede cestička.
09. 05. 2013 | 09:26

David - 1. část napsal(a):

Objevil se další spoluautor(ka) amnestie.

------------------------------------

Parlamentnilisty.cz:

Exministryně Kovářová o korupci při amnestii: Lidé budou zklamaní

13. 5. 2013 6:36

ROZHOVOR Bývalá ministryně spravedlnosti ve vládě Jana Fischera, advokátka se specializací na rodinnou problematiku, Daniela Kovářová nechápe, proč se pátrá po autorech novoroční amnestie.

Anketa

S odstupem času: Co si myslíte o amnestii?

Totální průšvih

93%

Dobrá věc. Jenom ji zabili novináři a antiklausovci

5%

Dobrá věc. Až na zastavení soudních procesů

2%

hlasovalo: 4180 lidí

„Udivuje mne, že to někoho zajímá, protože z mého pohledu to nemá žádný význam. Kdybychom si vzali větu, že takové či makové trestní stíhání se zastavuje nebo zahlazuje, tak autorem těch slov nejsou dnes žijící právníci, autorem těch slov, vět a spojení jsou minulí právníci a minulí panovníci,“ řekla v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Kovářová.

Jak hodnotíte první měsíce Miloše Zemana ve funkci prezidenta?

Je ještě brzy na nějaké zásadní hodnocení. Zatím ho pozoruji, sleduji jeho kroky, jakým způsobem vyjednává s Parlamentem. Ale nemohu říci, že bych byla nějak zklamaná. Zatím je všechno v pořádku. Myslím, že to Miloš Zeman nemá jednoduché. Uvidíme, jakým prezidentem chce být, protože jedna věc jsou prohlášení v prezidentské volbě a druhá věc je realizace toho, jaký by skutečně chtěl být. Na to si počkám. Je to můj prezident, já jsem ho volila v obou kolech přímé volby, takže je to moje volba.

A co říkáte na tahanice kolem autorství novoroční amnestie vyhlášené Václavem Klausem? Miloš Zeman při nástupu na Pražský hrad slíbil, že jména autorů zveřejní, ale po vystoupení kancléře Vratislava Mynáře se začal jeden z údajných autorů Pavel Hasenkopf bránit. A stále není úplně jasné, jestli za návrhem konečné podoby je bývalý sociální demokrat Zdeněk Koudelka a jakou roli hrálo Ministerstvo spravedlnosti...

Amnestie je velké téma pro každého ministra spravedlnosti. Mohu říci, že všechny debaty a úvahy, které se o amnestii vedly, když jsem byla ve funkci, jsou v režimu utajené a nemají být zveřejňovány. Takže nemohu říkat vůbec nic k tomu, co jsem dělala, s kým jsem vyjednávala o amnestii, protože se domnívám, že je to v tajném režimu.
13. 05. 2013 | 08:16

David - 2. část napsal(a):

Ale někteří odborníci tvrdí, že amnestie je v tajném režimu jen do té doby, než je vyhlášena?

Já myslím, že ne. Když je jednou něco tajné, tak je to tajné. Takže já se nebudu vyjadřovat ke svým krokům. Z toho jistě cítíte, že mne trochu udivuje, že se k amnestii všichni ochotně vyjadřují a novináři to tisknou, když je to v utajeném režimu. Ale to je jiná věc. Pokud jde o autorství jednotlivých vět, myslím, že je jejich autorství úplně bezvýznamné, a udivuje mne, že to někoho zajímá, protože z mého pohledu to nemá žádný význam. Vždycky je někdo autorem nějakého slova. A kdybychom patrně vzali větu, že takové či makové trestní stíhání se zastavuje nebo zahlazuje, tak autorem těch slov nejsou dnes žijící právníci, autorem těch slov, vět a spojení jsou minulí právníci a minulí panovníci.

Takže když se nyní zjišťuje, kdo text amnestie ve skutečnosti napsal, určitě to ti pánové opsali z nějakých předchozích amnestií, které byly deset let staré, možná sto let nebo pět set let straré, tak dlouho existují amnestie. Myslím, že se pak těžko říká, kdo je autorem jednotlivých slov, a hlavně jsem přesvědčena, že je to jedno. Vždycky nějaký stážista nebo zaměstnanec připraví podklady, důležité je, aby ten, kdo amnestii rozhodl a podepsal, se nebránil politické odpovědnosti. A v tomto případě se bývalý prezident Václav Klaus nebrání politické odpovědnosti.

Psali jsme:

Exministryně tlumí strach ze zločinu: Třetina propuštěných se za mříže vrátí
Exministryně spravedlnosti: Prohibice je ilegální. Lidé ji mohou ignorovat
Policie tahá trn z paty exministryni Kovářové. Jde o milosti
Exministryně Kovářová má strach. O děti
Kovářová rozhazovala plnými hrstmi. Pospíšil je proti ní troškař

Ale nemyslíte, že vzhledem k tomu, jaké důsledky amnestie, zejména abolice, tedy zastavení trestního stíhání závažných hospodářských kauz, přinesla, by bylo důležité vědět, kdo ji navrhl a jaké motivy ho k tomu vedly? Jestli to nebylo například na popud některých advokátů nebo jejich stíhaných klientů?

Jenže můj názor je, že amnestie byla v pořádku, já s tím nemám žádný problém, nezjišťovala bych její autorství, protože to není důležité. I proto, že to ve skutečnosti ani nezjistíme. Já se trochu bojím, že očekávání veřejnosti podporované médii je takové, že by chtěla vidět krev, chtěla by slyšet, že někde za tím byla nějaká korupce. To znamená, i když se dozví realitu, která bude nejspíš jednoduchá a velmi primitivní, zvládnutelná dvěma větami, veřejnost stejně nebude uspokojena. Byla by uspokojena, kdyby se dozvěděla o nějakém korupčním zákulisí. Ale jak mám informace, tak tam žádné takové nebylo. Z mého pohledu to tedy není důležité, z pohledu právníka mi to přijde jako bouře ve sklenici vody a velký pokus najít někde nějaké černé ovce, které tam nejsou.

Vám jako právníkovi nepřipadá trochu kontroverzní, že někteří stíhaní byli amnestováni na úkor lidí, kteří byli poškozeni a kteří se budou těžko domáhat svých práv?

Myslím, že nebudou poškozeni. Většina právníků sdílí tento názor. Já jsem za svůj život zažila spoustu amnestií, protože průměrný odstup mezi amnestiemi byl tři roky, od školy jsem jich tedy sedm, osm zažila, ve srovnání s minulými amnestie to není žádná mimořádná amnestie. Ani mne nedeprimuje a neděsí, že čtyři sta, pět set věcí bylo zastaveno. To nepovažuji za žádnou katastrofu, naopak myslím, že řízení některých věcí táhnoucí se deset let není nic pochvalného. Myslím si, že poškození se mohou domáhat náhrady stejně a že ve většině případů by stejně nic nedostali a nedostanou.
13. 05. 2013 | 08:18

David - 3. část napsal(a):

Nemyslím, že jejich práva by byla zkrácena amnestií. Oni se mohou v civilním řízení domáhat odškodnění úplně stejnými důkazy, za použití stejných postupů. V trestním řízení se náhrada přiznává jen strašně malé části, jen u jasných jednoznačných případů. Stejně se nepřiznává v požadované výši. Vy určitě narážíte na H–System a podobné případy. U společnosti, která je v konkursu nebo v likvidaci, nebudou stejně poškození uspokojeni. Amnestie ve skuečnosti žádná jejich práva nezkrátila, to je jen demagogie.

Ale v některých případech byl stíhaným zabaven majetek a teď se jim bude vracet, když jsou amnestovaní, a je na ně tedy pohlíženo jako na nevinné...

Vůbec bych si nebyla jistá, že se zabavený majetek bude vracet. Stačí, když poškození podají návrh na předběžné opatření. Naše právo má takové nástroje. Já si nemyslím, že by byla nějaká přímá úměra mezi vyhlášenou amnestií a vznikem škody pro jednotlivé občany. Tak to není.

Kdybyste tedy měla kontrasignovat podobu novoroční amnestie, tak byste ji bez váhání podepsala?

Určitě bych se podívala na statistiky, určitě bych se podívala na to, jaký bude mít amnestie dopad, jestli se dá rychle vyřídit. Je pravdou, že tam byl velmi zkrácený termín. Jako ministr spravedlnosti bych spíš uvítala, kdyby amnestie byla vyhlášena s účinkem až za čtrnáct dní nebo tři týdny. Ale jsem přesvědčena, že každý ministr spravedlnosti zaplesá, když prezident vyhlásí jakoukoli amnestii, protože to je administrativní, finanční a organizační úspora. Z těchto důvodů správce resortu v zásadě přisvědčí každé amnestii. Čím širší, tím lepší.

Je otázkou, jestli zaplesají také orgány činné v trestním řízení, které roky pracovaly zbytečně na dnes zastaveních kauzách, a poškození, kteří přišli o miliony a viníci se jim smějí do očí. A jestli zaplesají občané, když se masovým propuštěním vězňů zvýší kriminalita. A mnozí z vězňů se stejně dřív nebo později do vězení vrátí.

Ona se ale kriminalita moc nezvýší. Většina lidí by stejně byla do roka propuštěna, protože se amnestovaly kratší tresty. A ti, kteří se do vězení vrátí, by se dřív nebo později stejně vrátili, takže nějaký negativní efekt není, když se propustí vězni dneska místo za rok. Nezpůsobí se tím žádná škoda.

Ale bez amnestie se propouštějí vězni postupně, není to takový náraz, na který nejsou připraveni kurátoři a organizace, které vězňům pomáhají s návratem do života.

To máte pravdu, organizačně to určitě nebylo jednoduché. Na Ministerstvu spravedlnosti ale klady amnestie převážily.

Psali jsme:

Nečas a Blažek mi vlezli do pasti, raduje se slavný právník. Ještě bude veselo
Hasenkopfovi došla trpělivost. Na Mynáře poletí žaloba za vydírání
Děláte z toho bramboračku, paní moderátorko. Jakl na Primě opět vysvětloval amnestii
Koudelka, který prý sepsal amnestii, maže své blogy
Umělec Jan Kraus se vysmál pátrání po amnestii: Mistrovství republiky ve lhaní

autor: Libuše Frantová

http://beta.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Exministryne-Kovarova-o-korupci-pri-amnestii-Lide-budou-zklamani-271753
13. 05. 2013 | 08:19

Lp1zzBD7by6j napsal(a):

Nic pod koberec nezmaete1m Informace, ale - ať si kdo chce založed co chce. Podstatne9 je, jestli požadavkům takovfdch obskurnedch organizaced bude někdo ochoten naslouchat! Bude-li, je to proble9m. Ale opět proble9m těch, kteřed by chtěli něco takove9ho "řešit". Je to podobne9 jak s fotovoltaikou, větrnedky nebo "biolihem". Kdyby je neposlouchali to, kteřed tvořed ze1kony a použili vlastnedho mozku medsto toho, aby pootevřeli sve9 prive1tned kapsy, nic takove9ho jako "zelene9 šedlenstved" by se nedělo. Protože poře1d je a ještě dlouho bude el. proud z větru a slunce (i "uměle1 nafta") dražšed, než tradičned zdroje. To cele9 je jen chamtivost těch, kteřed jsou u moci. Penedze, ktere9 (snad/možne1/pravděpodobně) od budoucedch větrnfdch a slunečnedch baronů dostali jsou jen malinkfdm zlomkem peněz, ktere9 "dedky" obnovitelnfdm zdrojům, platedme za elektřinu a (skrytě) zvyšujed cenu čehokoliv. I na čištěned pitne9 vody potřebujete elektřinu. Takže tvrdedm, že za většinu proble9mů mohou faplatned politici / nenažrane1 věrchuška. Drak i Rytedř je vlastně tfdž Kašpe1rek. A je jedno jestli je to Bernd Posselt za sudeťe1ky nebo někdo z "vysoke9ho kle9ru klimatickfdch věrouk". Jakmile se začne předliš připomednat rok 1945 a zapomednat rok 1938 je to "dělostřelecke1 předprava" k prolomened Benešovfdch dekretů. Jakmile se mluved o oteplove1ned Země (pozor- změna - už to nened oteplove1ned, už to jsou bledže neurčene9 "klimaticke9 změny")znamene1 to že někdo bude chtedt vedce vašich peněz. To, že oba naši presidentšted kandide1ti tvrded tote9ž, a to, že "Dekrety" jsou vlastně mrtve9 nic neznamene1. Podstatne9 bude, když někdo z našich (nebo EU, tam je nebezpečed většed = faplatky tučnějšed) začne ty požadavky (jake9koliv) bre1t ve1žně.Nebo zedtra založedm Ligu vyhnanců z Polska a budu se bre1t o velkostatek me9ho pradědečka, nezlobte mě Informace! ===Vy opravdu nevidedte tu maxi-manipulaci, kterou s ne1mi hrajed - ti vaši i ti naši? A chcete podle jejich pokynů křičet na draka "fůůůůj!" i když třeba likviduje zlou čarodějnici, převlečenou za princeznu? Půjdete do ulic s transparenty a vlajkami, když někdo zaveled "...zpe1tky ni krok?" Tož běžte. Je1 si raději uvaředm dobre9 kafe.
25. 08. 2013 | 11:31

H0slvx4y7D napsal(a):

Volebned kalkulačkou jsem si prošel take9, ale přesně jak ředke1 StK, ono je to <a href="http://gadisx.com">oprdavu</a> dost k ničemu, protože president na to, nač se tam ptajed, neme1 předliš velkfd vliv, takže budou-li nebo nebudou lege1lned anonymně vlastněne9 akcie, na to bychom měli hledět u parlamentnedch voleb. Vzhledem k rozkoledsanosti a nestabilitě politicke9 sce9ny, bude Karel lepšedm presidentem, protože na rozdedl od Klause či Zemana, de1 v re1mci možnosted všem svatfd klid a pokoj a možne1 se ta politicke1 sce9na za něj trochu stabilisuje, uklidned a možne1 i zcivilisuje.Když jsme se dotkli těch daned, tak DPH jako daň, je technicky, kvalifikačně i jinak mnohem jednoduššed na uhledde1ned, vfdběr i spre1vu, nežli haldy daned jinfdch, zejme9na pak třeba daň z předjmu, jejedž předjem čined do pe1r desedtek procent, ale pracnosted je to tak přes 50% portfolia, možne1 i vedc a znalostně je to ještě horšed. Vzedt kalkulačku, narvat do ned če1stku a vyne1sobit jed předslušnfdm procentem, dovede skoro každfd pologramot, takže je mnohem vfdhodnějšed trochu zvednout DPH a na ostatned daně, včetně daně z předjmů se v nejvyššed možne9 medře pokud možno faplně vykašlat. Je to levne9 a efektivned, tudedž doporučovane9 řešened.Amnestie pase1ků je mi poměrně ukradene1 za podmednky, že k te9 prostituci nikoho nenutili ne1siledm. Když ano, uvedtal bych tresty na 15, 20 i vedce let, někdo, kdo jine9ho k něčemu nuted ne1siledm, je mi odpornfd už z principu. Take9 mi vaded naše medstned bolševicko imbecilned pokrytectved, ktere9 se tve1řed, že prostituce jakoby nebyla. Tedm se samozřejmě doste1ve1me do spousty zbytečnfdch ne1slednfdch proble9mů, protože ne1m pak chybed mantinely a prostředky k tomu, jak tohle prastare9 řemeslo vměstnat do nějake9ho pre1vnedho a jine9ho re1mce a norme1lně ho zdanit a zregulovat. Proti blbosti ignorantstved nened bohužel le9ku. No ale zvle1dly to v Evropě mnohe9 země, Rakušane9 napředklad take9, tak doufejme, že i těm našim tupounům to časem dojde.
26. 08. 2013 | 08:33

1YgDPdGFD napsal(a):

informaci:Mysledm, že je faplně jedno, co se použije jako ze1minka k tomu, aby se rozdmfdchaly ve1šně a začalo se na druhou starnu nějak tlačit, napadat ji a předpadně z ned zkusit něco vedce, ale spedš me9ně dobrovolně vytřepat. Jestli to bude zrovna tohle, tamto, onamto, nebo něco dalšedho, faplně jine9ho, třeba změny klimatu, je faplně fuk, na tom v podstatě vůbec nesejde, to ze1vised jen na momente1lned možnosti, potřebě a vůli toho padoucha, co se v tom začne angažovat, vždycky je za tedm ale zištne1 snaha zedskat vliv a prospěch na něčed fakor. Tady je asi nejlepšed a nejfačelnějšed švfdcarskfd předstup k věci: \"Neutre1lned, leč poře1dně vyzbrojenfd.\"Když už se dotfdke1me zrovna ote1zky odsunu sudetskfdch Němců a Benešovfdch dekretů, tak vyje1dřened k te9to problematice jak Zemana, tak Schwarzenberga, ktere1 k tomu učinili v devadese1tfdch letech, tak ta se skoro nelišed, v tomhle ohledu je do značne9 medry fuk, kdo tam bude. Zeman je ale většed populista, takže ředke1 lidem to, co chtějed slyšet. Karel je zase šikovnějšed, on na to me1 medie1lned mase1žisty a se1m si nemused moc špinit ani ruce, ani hubu. Rozhodně se de1 ředci, že Karel je mnohem lepšed profedk. http://gvdfmes.com [url=http://kcqaawmvvzx.com]kcqaawmvvzx[/url] [link=http://fbtqvvr.com]fbtqvvr[/link]
26. 08. 2013 | 20:45

lyUcskZg napsal(a):

Je1 jsem se, Draku,neptala StK a ve1s štamgastů, co si mysledte o sudetoněmecke9m proble9mu, ale na to, co si mysledte o<a href="http://tjpclbtkxnn.com"> psjtooi</a> k tomu proble9mu K. Schwarzenberga, kandide1ta na fařad prezidenta republiky. StK pedše:"vfdkonne1 moc česke9ho prezidenta je nepatrne1. Opravdu může vyje1dřit jen zřetelnfd "postoj" - ale me1 nevelkfd vliv." Proble9m je v tom, že vyje1dřened prezidenta je vždy bre1no jako ukazatel ne1lad a hlavně politickfdch tendenced jeho země. Jako nějake9 testove1ned. Podedvejte se na předklad chorvatske9 strany, kde prezident reagoval ostře jen na veřejnfd projev it. prezidenta. Podle toho se pak rozvedjejed dalšed reakce druhe9 strany. Takže nevedm, co si mysledte o K. Schwarzenbergovi a jeho dosavadnedch vfdrocedch. Ktere9 se mně osobně zdajed bfdt jen diplomatickfdmi vyte1čkami. Me1te představu, jak by asi zareagoval v předpadu, že by se z německe9 strany ozval nějakfd oficie1lned hlas, kterfd by podepedral sudetoněmecke9 požadavky?
29. 08. 2013 | 18:41

sPPv88fFVHXd napsal(a):

Ale no tak, I! Dyť každfd trochu soudnfd člověk s trhoocu zkušenosted ved, že jednotlive9 lidske9 bytosti jsou něco jine9ho než STc1TY, Nc1RODY, STRANY, RASY... A on expressis verbis ředke1, že neme1 nejmenšed proble9my s jednotlivci, co jsou řekněme na jeho struně. Je1 taky ne, vy jistě rovněž. To ani jinak v norme1lnedm životaběhu norme1lnedho člověka nejde - nened-li extre9mned psychopat, politik, extre9mista te9-ktere9 cedrkve (zvle1ště těch novfdch z US či Koreje). Nebo když je za to placenfd, aby lidi škatulkoval a zne1mkoval, lepě (to je kre1snfd přechodnedk, co?) na ně ne1lepky. Nened-liž pravda? Je-liž... http://hqmlptuiyz.com [url=http://pbrkrfonh.com]pbrkrfonh[/url] [link=http://ipygcjsnq.com]ipygcjsnq[/link]
07. 09. 2013 | 00:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy