Demokratický proces nám dal staronového prezidenta. Můj kandidát to sice nebyl, ale byl zvolen jasně a demokraticky, i když o nástroje, které při tom použil, bych si neopřel ani štětku od záchodu. Poděkování je na místě pánům Drahošovi, Fischerovi, Hilšerovi a Horáčkovi.
Prezident Zeman v debatě na Primě potvrdil svoji pověst barona Prášila. Naprosto suverénně vykládal věci, o kterých musí vědět, že jsou nepravdivé.
Pro všechny, kdo si nepřejí současného prezidenta na Hradě, skončilo první kolo lépe, než doufali. Obezřetnost a angažovanost po nejbližších deset dnů je ale urgentní.
Čmelák podle všech fyzikálních zákonů nemůže létat a přesto létá. Podle všech odhadů vyhraje prezidentské volby současný prezident, a přesto… Pro mnohé je sněním, že by to tak nemuselo dopadnout. O tom ale tato úvaha není, to bych do jejího titulku nenapsal „mezi odpovědností a sněním“.
Zpráva nezávislého unijního orgánu pro boj proti podvodům proto rozpočtu EU OLAF (resp. ty tři odstavce z 48 stránek textu a 1000 stran příloh odtajněné MF ČR) doporučuje vyjmout celý projekt Čapí hnízdo z unijního financování. Přeložme si to do češtiny.
Na počátku roku, kdy náš současný, tak trochu nechtěný stát – Česká republika – slaví dvacet pět let (nar. 1.1.1993) a její chtěná předchůdkyně rovných sto let, bychom si jako u každých narozenin měli položit otázku, jaký dárek jí k tomuto dvojitému jubileu chceme dát. Můj návrh zní: znovu naplnit slovo republika obsahem.