Obama měsíc poté? Zapomeňte na změnu

29. 11. 2008 | 23:36
Přečteno 18278 krát
Sedm týdnů před okamžikem, kdy se 44. prezident Spojených států ujme úřadu, je příliš brzy na to říct, jak bude jeho administrativa vládnout.

Pokud by však měl být věrohodným indikátorem způsob, jakým během uplynulých tří týdnů skládal Barack Obama svůj kabinet i tým poradců, pak lidé, kteří se před volbami obávali nástupu nezkušeného a vyhraněně levicového politika, mohou klidně spát. Naopak ti na americké levici, kteří věřili, že v lednu získají po dlouhé době v Bílém domě obhájce svých vizí, musí být hořce zklamáni.

Obama výběrem svých nejbližších spolupracovníků prokázal, že navzdory výraznému volebnímu vítězství a triumfalismu svých příznivců pochopil dvě klíčové lekce.

Mandát, který v listopadových volbách získal, nebyl výzvou k výraznému otočení politickým kormidlem. Těmi, kdo mu přihráli rozhodujících pár procent hlasů, byli středoví voliči, kteří chtěli vytrestat vládnoucí republikány, zajímají je však praktická řešení jejich problémů, nikoli pravicová, či levicová ideologie.

Zatímco volební kampaň je místo pro vznešenou rétoriku slibující změnu, povolební příprava na převzetí moci i samotné vládnutí vyžaduje uměřenost a pomoc zkušených lidí. Barack Obama se ukázal být přičinlivým žákem bývalého guvernéra New Yorku Mario Cuoma, který před lety formuloval jeden z uctívaných zákonů americké politiky: kampaň vedou politici ve verších, vládnout musí v próze.

U Baracka Obamy nejde o zcela náhlou proměnu. Závěrečné týdny před volbami byly v případě jeho kampaně ve srovnání s jarními či letními měsíci roku slezením z hrušky na zem. I přesto je až zarážející, jak „okoukanou“ sestavu lidí si muž, který se před volbami převlékl za změnu, s sebou do Washingtonu přivede.

Klíčovými postavami jeho ekonomického týmu budou Timothy Geithner, Lawrence Summers a Paul Volcker.

Geithner přejde do funkce ministra financí z postu šéfa newyorské pobočky Federálního rezervního systému. V ní byl po celý letošní rok jedním ze tří hlavních architektů vládních pokusů o zastavení finanční krize. Jeho volba, jakkoli zklidnila akciové trhy, je ze strany Obamy přitakáním dosavadnímu postupu Bushovy administrativy, nikoli vytyčením nového kurzu.

Lawrence Summers působil jako ministr financí v Clintonově administrativě a spolu s Robertem Rubinem utvářel její ekonomickou politiku vyznačující se důrazem na deregulaci finančních trhů a vyrovaný rozpočet.

Paul Volcker jako guvernér Fedu krotil inflaci za Carterovy a Reaganovy administrativy.

Páteř zahraničně bezpečnostního týmu vytvoří nová šéfka diplomacie Hillary Clintonová, současný ministr obrany Robert Gates a James Jones, který se s největší pravděpodobností stane Obamovým poradcem pro národní bezpečnost.

Clintonová se od vstupu do Senátu před osmi lety profilovala velmi cílevědomě jako zahraničně politický jestřáb. Také v ostrém vnitrostranickém souboji s Obamou se představovala jako realistka nabízející alternativu k naivním postojům illinoiského senátora.

Výběr dosavadního ministra obrany Gatese a bývalého vrchního velitele sil NATO v Evropě Jonese má vyztužit Obamovu minimální zkušenost ve vojenských otázkách, a to v době, kdy jsou Spojené státy angažovány na dvou bitevních frontách v Iráku a Afghánistánu.

Všech šest klíčových figur v Obamově administrativě budou lidé, kteří jsou dlouhá léta součástí politického establishmentu.

Nově zvolený prezident, aby předešel výtkám, že sázkou na ně popírá své předvolební sliby, už prohlásil, že představitelem změny bude v nové vládě on, že pouze on jako prezident vytýčí hospodářskou i zahraniční politiku země.

Americká ústava skutečně nezná funkce ministrů a svěřuje výkonnou moc výhradně do rukou prezidenta. A dlouhodobá politická praxe ukazuje, že dobře fungují právě ty administrativy, v jejichž čele stojí prezidenti, kteří se nebojí rozhodovat případné vnitřní spory a jednoznačně udávají politický směr.

Obama přesto výběrem členů svého kabinetu a nejbližších poradců dává najevo, že důležitější než prosadit radikální změny je pro něj v tuto chvíli ovládnout samy zákonitosti vládnutí.

Vzhledem k jeho nulové exekutivní zkušenosti je to uklidňující zjištění. A také důkaz, že rozvaha, chladná kalkulace a vnitřní disciplína, které charakterizovaly jeho kampaň, nebyly jen předvolebním trikem.

Všechny tyto vlastnosti se mu budou od 20. ledna náramně hodit. Stejně jako skupina zkušených praktiků v západním křídle Bílého domu a na jednotlivých ministerstvech.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Fundovaný článek, pane Tomášku.
Ten si musím pěkně pomalu pročíst.
30. 11. 2008 | 00:07

větro napsal(a):

To je něco jako Gorbačov ,ten měl kolem sebe taky soudruhy , to jinak nejde v rámci přežítí .
30. 11. 2008 | 00:17

Aussie napsal(a):

Pane Tomasku, pisete z pohledu cloveka, ktery se diva zdali a vidi jen cast. Naeco mate spravne, le opakujete chybu z minulosti v hodnoceni Hillary Clinton. Ta zena NENI zahranicnepoliticky jestrab, ale naivni silacka, ktera se tvari. Myslim, ze Obama vybral lidi, kteri se A) osvedcili v minulych demokratickych vladach
B) umi co maji umet, vzhledem k postu, ktery jim urcil
C) (vec velmi nepopularni v Cechach) maji pevnou pater a za sve nazory, casto "nevhodne" se nestydi
Kam se jeho vlada zmeny odebere je jen na nem, mne osobne se to jevi, kdyz ne o 180 stupnu jinak, nez minula vlada, tak aspon 160 stupnu. Sleduji to dlouhodobe a velice zblizka. Cas ukaze, ale me odhady byly dosud znacne presne. Obamovo vitezstvi jsem predpovedela dva roky predem. Zdravim!
30. 11. 2008 | 00:29

Karel Mueller napsal(a):

Aussie:
Patrně žijete v USA a vidíte to zblízka.
Myslím, že Obama záměrně vybírá lidi napříč politickým spektrem, musí řešit velmi vážné krize a k tomu potřebuje určitý konsensus.
Politika je ovšem umění možného a základní otázka obecně zní, jak dalece jsou v USA nutné systémové změny a jestli bude mít Obama dost sil na jejich realizaci. Příliš mnoho lidí čeká příliš mnoho a samozřejmě jakákoliv systémová změna naráží na partikulární zájmy.

To ovšem vidíte daleko ostřeji, necháme se překvapit.
30. 11. 2008 | 01:07

Zacheus napsal(a):

"Kádry rozhodují vše..." ( J.V. Stalin). Zatím to na "změnu" v politice USA opravdu příliš nevypadá - ale nechme se překvapit, jaká bude situace po 20. lednu 2009.

Mimochodem, už jsem na internetu zachytil i zajímavou spikleneckou teorii, podle níž je Barack H. Obama svobodný zednář, vysokého stupně zasvěcení ( což také vysvětluje raketový vzestup jeho kariéry), takže bude poslouchat pokyny a nic podstatného se z podstaty věci změnit nemůže. Pouze v rámci hry zlý - dobrý, nyní nastoupil po tom "zlém" ten "dobrý".

To uvádím pouze pro zajímavost s přáním pěkné neděle všem.
30. 11. 2008 | 07:15

Ládik napsal(a):

S Gatesem už jednal Vondra o radaru (před 14dny), a Gates bude šéfovat i za Obamy. Radar bude, v Brdech se bude tančit všude.
30. 11. 2008 | 07:32

jarpor napsal(a):

Dobrý den pane Tomášku.

Když si autor vytkne čemu se věnuje a o čem bude psát, zaujme neutrální postoj ( nepíšu nezávislý, protože nazávislý není nikdo ) nebo se alespoň snaží nevidět svět kolem a lidské konání skrze ideologické podbarvení autora, může dosáhout výsledku, který je předestřen ve Vašem textu.

Díky. Výborný rozbor.

Hezkou neděli.

P.S.
Nehrozí Vám nic takového, kam propadl profesor Hořejší. Z odbornosti do idelogie, někdy vážně míněné a obhajované, jindy "vtipně" laděné, avšak se závěry, při kterých může tuhnout onen "humor" na tvářích čtenářů.
30. 11. 2008 | 08:17

Zacheus napsal(a):

"Pan Obama stojí na historicky důležité křižovatce, může zvolit ale jen jednu ze dvou cest - jedna povede k dobrým výsledkům pomocí 'změny', o které mluvil ve své kampani, a druhá povede k extrémně neblahým důsledkům, jestliže bude pokračovat ve stejné politice jako předchozí administrativy ".

Esfandijár Rahím Mašáí, viceprezident Íránu

/převzato z Eretz,cz/
30. 11. 2008 | 09:08

Zacheus napsal(a):

A snad lze ocitovat alespoň jedno přání novému prezidentu USA :

Prostřednictvím velvyslankyně USA ve Vatikánu Mary Ann Glendonové zaslal papež Benedikt XVI. blahopřejný telegram nově zvolenému prezidentovi Spojených států Baracku Obamovi, ve kterém ho vyzývá k budování "světa míru, solidarity a spravedlnosti".
Papež ve svém telegramu ujišťuje Baracka Obamu, že se za něj modlí, aby mu Bůh pomáhal v jeho "velké odpovědnosti ve službě národu a mezinárodnímu společenství."
/převzato z Tiskového střediska České biskupské konference/.
30. 11. 2008 | 09:35

Paterik napsal(a):

Inu ona se ani zásadní změna očekávat nedala. Uvidíme, jak si prezident Obama povede, ale mám obavu, že někteří jeho příznivci budou zklamáni, neboť nepochybně očekávali obrat o 180 stupňů. Evropa se jej už nemůže dočkat, nicméně mám obavu, že nové třecí plochy se mohou vynořit záhy - pokud Obama např. bude chtít realizovat svůj plán zapojit Evropu více do operací v Afghánistánu, na což Evropa moc neslyší.
30. 11. 2008 | 11:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární komentář, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 11. 2008 | 12:06

Artur napsal(a):

To, co napáchal za osm let Bush, nemůže Obama s jeho lidmi ani napravit, ale ani překonat (co do rozsahu a hloubky jeho hlouposti). Horší to být nemůže. Takže se radujme i z menšího pokroku než jsme očekávali.
30. 11. 2008 | 12:28

pramel napsal(a):

Pane Tomášku, když jste nám před pár měsíci představoval Barracka Obamu, upozorňoval jste mimo jiné na to, že "vznešenou rétorikou slibuje konec stranické přetahované a začátek nové éry, která se nad ni povznese a místo kopání do holení soupeře nabídne ideologicky a partajně nepředpojatou spolupráci nad řešením hlavních problémů země".
Máte pocit, že výběrem svého týmu dělá něco jiného, než sliboval?:-)
30. 11. 2008 | 13:23

vanilla napsal(a):

Obama je k tomu aby na chvili parlyzoval klaku antibusovskych boiotu, nez si najdou neco jineho. Doufam, ze psi budou stekat, ale karavana pujde dal. Par vynikajicich lidi si bude muset opatrit nejaky novy silny politicky nazor se kterymi se predvadi na verejnosti. Fondova, Navratilova jsou priklady takovych typku.
30. 11. 2008 | 13:35

Čechoaustralan napsal(a):

To Mueller: Aussie by dle všech indicií měla být osoba žijící v Austrálii. V podstatě to vidí správně. Sám bych k článku jen poznamenal, že období předvolební kampaně zvíce odpovídalo období před veřejnou realizací ekonomické krize, jejíž management nezbytně nejen ochladí rétoriku předvolebních slibů, ale navíc dává důraz na potřebu expertízy, zkušenosti, kontinuity (viz. též i definice ekonomické teorie coby "dismal science"). Konzervativci rozhodně mají ze zatímních nominací Obamovy administrativy větší radost nežli tzv. liberálové. Nicméně osobně soudím,že šance Obamova prvního období ve funkci je za dané krizové hospodářské situace rozhodující mírou závislá na tom, podaří-li se mu spojit politický idealismus JFK s politickým pragmatismem LBJ. Jinak platí též co řekl A. Gromyko o Gorbačovovi - za hezkým úsměvem zdravý chrup, chcete-li. Obamova zatímní politická dráha je plná příkladů kdy Barack za svým úsměvem má zdravý chrup, který též umí v případě potřeby funkčně použít...Paradoxně to mohou nakonec být liberálové kdo se bude moci usmívat, m.j. v neposlední řadě i díky pilné práci dobře řízených "fachidiotů"...Time will tell.
30. 11. 2008 | 13:36

Jára napsal(a):

Nebďme naivní. Nic se nezmění. Bylo zapotřebí vybrat charismatickou osobnost a to se podařilo. V zákulisí všechno ovládají vojensko surovinové mafie.
30. 11. 2008 | 14:16

rool napsal(a):

Tak je otázka co nazíváme "změnou". Jestli si někdo představoval změnu jako nastolení socialismu, tak bude "hořce zklamán", přirozeně. Ale jestli si změnu někdo představuje alespoň tak jako odstup od náboženství neviditelné ruky trhu (které se Bush drží zuby nehty dokonce i teď)a směr zahraniční politiky na úrovni Clintonovy administrativy (a ta byla odlišná, ne že ne - především se nevyznačovala takovou tvrdohlavostí) tak jsem přesvědčen že mohou být spokojeni i "neideologičtí pravičáci" jako Vy. :-)
30. 11. 2008 | 15:03

gakusei napsal(a):

viděl bych to podobně jako Arthur a doufám, že aspoň v něčem bude mít pravdu Aussie.
30. 11. 2008 | 15:29

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane Tomasek.

Vzhledem k tomu, ze jste dost otevrene "fandil" republikanskemu kandidatu sen. McCainovi jest tato uvaha velmi objektivni a osobne myslim, ze i vystizna.

Bohuzel se zacina ozyvat zklamane leve kridlo Demokraticke strany.
Nicmene se budouci pres. Obama ukazuje jako skutecne schopny clovek.

USA je ve velmi tezke situaci a rika se, krize prinaseji silne osobnosti.
Lze jen doufat, ze to bude pravda.
30. 11. 2008 | 15:41

Marie napsal(a):

Problémem USA je hlavně ekonomická krize a vůbec rozklad USA i její image ve světě díky Bushově administrativě, proto se Barack Obama rozhodl vsadit na stabilitu. Myslím si, že když je země v krizi, musí se počítat s osvědčenými, protože na nějaké experimenty není čas ani místo. Nemyslím si, že by jeho volba byla zklamáním, myslím si, že zvolil tu nejlepší možnou cestu pro začátek změny. On udá směr a oni se poperou s uplatněním. U nás se po revoluci rozhodování a první změny neobešly bez komunistů. Tak to bývá, musí se vycházet tam, kde se skončilo, nedá se stavět na vodě. Vždycky, když se okamžitě odstraní původci problémů, když se změna udělá radikálně, je těžké navázat na minulost, což je nezbytné pro udržení stability. Proto Obama prohlásil, že protože je země v krizi, je mu jedno, jestli je někdo demokrat nebo republikán, hlavní je, jestli se pod jeho vedením osvědčí a bude mít výsledky, protože v době krize či ohrožení je potřeba se semknout a počítat s každým, kdo může přinést něco pozitivního.
30. 11. 2008 | 16:26

Ali Ghator napsal(a):

Barack Husajn Obama - ALLAH AKBAR !
30. 11. 2008 | 16:43

Nina napsal(a):

Děkuji!!! Narozdíl od Vašich kolegů se tenhle článek dá číst, dokonce mohu říct, že to je to nejlepší, co jsem za poslední dobu četla ;o))).
30. 11. 2008 | 18:42

NSA napsal(a):

To Ali Ghator -
Thanks for your info. We'll get you! NSA.
30. 11. 2008 | 19:16

jozka napsal(a):

->Pardubicak:

Nauč se česky...

Napodobne, kolego, napodobne :-)
30. 11. 2008 | 20:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 12. 2008 | 10:01

Al Jouda napsal(a):

Barack Obama - americký černý Havel !
01. 12. 2008 | 10:41

Orbital napsal(a):

No to jak obama vysava zdroje ekonomiky a moznost, aby se zotavila sama, to je taky zmena.... jeste k horsimu
01. 12. 2008 | 13:30

LACO napsal(a):

Tento článek je pouze, jako už po x-té, mlžení novodobého politruka, zastírající fakt, že funkce prezidenta USA a divadýlko v podobě jeho "voleb", slouží jen k odvedení pozornosti od těch, kteří tam vládnou ve skutečnosti. Nic víc, nic míň.
01. 12. 2008 | 20:10

VK-Can napsal(a):

Zdravim LACO.

Jake prekvapeni, ze zde stale ctete a pisete!
S Obamou se zda, to nebude "jako obvykle"!
Je to velice nejen inteligentni, ale i chytry pan.
Rekl bych, ze bude dobré počkat s dělánim závěru.

Z Evropy se to zda ponekud jednoduche, ale věřte, ze tento "nováček" v politice to zde pořádně zamichal a podle teamu, ktery dava dohromady to neni jen podržtaška nějakých loutkařů.

Oni totiz i ti loutkaři v pozadi potřebuji nekoho chytreho to dat zpatky dohromady po Bushovi a jeho tlupě kapsářů!
USA mají fekálie až po bradu a to zahrnuje i ty loutkaře v pozadi.
Neberte pár náhodnych hazardérů ze spolecnych fondu Wall Streetu jako skutecne hrace!

Mnoho z nich skonci jako Kozeny zalezlí nekde na ostrove v betonovem bunkru.
Tedy pokud budou mit dost stesti a podari se jim upláchnout.
03. 12. 2008 | 20:28

Hedvika Miller napsal(a):

Ziji uz dvanact let v USA vyhradne mezi Americany. Prozila jsem uz troji volby, tyto byly skutecne nejvice emocionalni. Osobne jsem fandila MCCainovi. Vyber Hillary Clintonove jako sefky diplomacie nikoho neprekvapil, ikdyz ji mnoho lidi rado nema. To ze ma ale i mnoho priznivcu (Hillary) se zaprit neda a souhlasim s ostrilenym jestrabem. Americane kteri Obamu nevolili z nej maji strach. Je jiny. Nekteri si dokonce skutecne mysli, ze je muslim. Pravdou ale zustava fakt, ze nemuze byt nikdo horsi nez soucasny Bush. A o tom to je. Neverim v radikalni zmeny. Verim ale tomu, ze se USA znovu postavi na nohy. Jestli tomu napomuze Obama a jeho tym, ukaze jen cas.
04. 12. 2008 | 13:05

Marek napsal(a):

Ziji take v USA a tento clanek na me dela dojem ze pan Tomasek posloucha nebo cte Americka media a pak zde napise co si tam precetl (poslechl). Nic vic, nic min.
06. 12. 2008 | 19:18

patry napsal(a):

pěkná komedie ... jen zájmy toho či těch ... ale člověka v tom nenajdeš
12. 12. 2008 | 12:28

tonus napsal(a):

Díky za "jiný" názor a střízlivý pohled, zároveň podložený objektivními argumenty a příklady! Zdá se, že právě takový nám v poslední době chybí; neboť většina lidí vykazuje spíše bezhlavou "zamilovanost" do pana Obamy (nebo jeho charisma?) - což by se dalo přirovnat spíše k davové psychóze...aniž by se hloubějí zamysleli nad celou situaci.
Dalo by se říci, očekávaji od něho až zázračné změny a řešení světových problémů - činíce z něho jakéhosi "spasitele" světa...
A tak, i v tom je vidět, že hystorie se opakuje a lidé se v podstatě nezměnili, ale potřebuji slyšet tak starý (však stále aktuální!) výrok Ježíše Krista:
"Nesuďte podle zdání, ale spravedlivým soudem."
25. 01. 2009 | 00:59

LV napsal(a):

Zatímco volební kampaň je místo pro vznešenou rétoriku slibující změnu, povolební příprava na převzetí moci i samotné vládnutí vyžaduje uměřenost a pomoc zkušených lidí. Barack Obama se ukázal být přičinlivým žákem bývalého guvernéra New Yorku Mario Cuoma, který před lety formuloval jeden z uctívaných zákonů americké politiky: kampaň vedou politici ve verších, vládnout musí v próze.
04. 07. 2009 | 05:30

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
07. 08. 2009 | 14:59

replica watches napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 20:36

uggclassic napsal(a):

<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Bailey Button</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ch...">UGG Christmas Special Offer</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Classic Crochet</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Ugg Lo Pro Button</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/bl...">UGG Locarno</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Mayfaire Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG New Style</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Tall Stripe Cable Knit</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Women's Classic Argyle Knit</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Women's Coquette</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Mini Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Ugg Women's Rainier</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Tall Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Sundance</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Cardy boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Nightfall</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Ultra Short</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Ultra Tall</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Short Boots</A><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots sale</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">classic ugg boots</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">classic tall ugg</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">ugg short</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg sale</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots uk</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg uk</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots</a><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Tall Ugg Boots</A><BR>
28. 11. 2009 | 13:34

Poptropica napsal(a):

thanks you
14. 02. 2010 | 23:34

raudensah napsal(a):

i like it,,, thanks you very much
25. 02. 2010 | 23:39

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
03. 03. 2010 | 09:27

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
03. 03. 2010 | 09:30

replica watches napsal(a):

Whoa! I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
03. 03. 2010 | 09:31

Free Ringback Tones napsal(a):

Obama měsíc poté? Zapomeňte na změnu
04. 03. 2010 | 16:06

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 06:08

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:51

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 06:20

http://www.kw61.com/replica-ebel-watches napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 06:06

Links of London Jewellery napsal(a):

It was around ten-thirty, I guess, when I finished it. I wasn't tired, though, so I looked out the window for a while. It wasn't snowing out any more, but every once in a while you could hear a car somewhere not being able to get started.
31. 03. 2010 | 10:59

laptop battery napsal(a):

IBM 02K6601 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6602 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6603 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8314 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8318 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8319 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8321 battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP1N battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2E battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2EA battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2NX battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 320912-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 325527-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu 0644180 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FM-41 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FMV-BIBLO battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FMVLBP103 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 01X284 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 083KV battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 08K8194 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 09H348 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100045-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100046-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100680-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 104723-B25 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 15-100340000 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N651B1001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N8V1B1100 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N8V1B2100 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 076-0719 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0132 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0133 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0139 battery http://www.ukbatterystore.c...
03. 04. 2010 | 10:44

odchudzanie napsal(a):

I see a lot awsome quality posts here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy