Kdo je Obama, který nocoval v Praze

04. 04. 2009 | 13:02
Přečteno 13754 krát
Týden před tím, než si Američané na počátku loňského listopadu zvolili Baracka Obamu prezidentem, pokusil jsem se na tomto místě pomocí deseti odpovědí na otázku „Kdo je Obama?“ vysvětlit, jakým politikem tehdejší illinoiský senátor je a co by bylo možné od jeho působení v Bílém domě očekávat.

Více než dva měsíce zkušeností s jeho vládnutím, spolu s jeho příjezdem do Prahy jsou dobrou příležitostí projít oněch deset odpovědí jednu po druhé znovu a zpřesnit či upravit profil nynějšího amerického prezidenta.

Přečtěte si říjnový profil: Kdo je Barack Obama

Tady jsou má tvrzení z října loňského roku a jejich dubnové aktualizace.

1. Barack Obama jsou ambice
Snad žádné tvrzení nepotvrdily dva měsíce Obamovy vlády tolik jako toto první. Americký prezident si uprostřed vážné hospodářské krize vytyčil tak ambiciózní agendu, že to vyráží dech a zvedá obočí.

Obama už představil a začal uskutečňovat čtyři klíčové plány, bezprostředně související s příčinami a důsledky současných hospodářských problémů: fiskální stimul na podporu ekonomiky, vyčištění bankovního sektoru, restrukturalizaci automobilového průmyslu a pomoc trhu s nemovitostmi.

Vedle toho však trvá na tom, že ještě v letošním roce dokáže rozjet tři další klíčové reformy: zdravotnictví, školství a energetiky.

Obama tento plán hájí s tím, že k trvalému uzdravení amerického hospodářství je tento postup nezbytný. Zda je i realizovatelný, však panují velké pochyby. Obama si už za to vysloužil příměr, že v okamžiku, kdy je dům v plamenech, plánuje renovaci obložení koupelny, místo aby se naplno věnoval hašení.

A objevilo se i pro něj ještě méně lichotivé přirovnání: k jeho předchůdci v prezidentském úřadě Georgi Bushovi, který nedlouho po 11. září, místo aby dokončil zátah proti Al-Káidě a Talibanu v Afghánistánu, vyslal americká vojska na iráckou zteč.

2. Barack Obama je nezkušenost
Obavy z Obamovy nezkušenosti se až dosud ukazují spíš jako neopodstatněné. Prezident se obklopil unikátní sestavou inteligentních a schopných lidí, aniž by přitom odlišnost jejich a jeho pohledů na řadu věcí znamenaly pro kohokoli stopku.

Zkušenost prezidentových spolupracovníků, spolu s jeho upřímnou ochotou jim naslouchat zatím Obamu spolehlivě chrání před jeho nezkušeností.

3. Barack Obama je manažer
Obama velmi záhy po volebním triumfu, ještě před tím, než složil prezidentskou přísahu, zjistil, že řídit předvolební kampaň a sestavovat, resp. vést celou vládní administrativu jsou dvě velmi odlišné věci.

Jestli během prvních třech čtyřech povolebních týdnů lámal rekordy v počtu vybraných ministrů a spolupracovníků, v dalším období se začaly věci rychle drolit a řada vyvolených se proměnila v řadu zostuzených.

Ještě dnes zůstává spousta důležitých vládních postů neobsazena, což platí i pro pozice náměstků ministra financí Timothyho Geithnera. V situaci, kdy je jeho úřad klíčovým místem, z něhož se plánuje a řídí záchrana americké ekonomiky, je možné hovořit o vážném manažerském selhání prezidenta Obamy.

4. Barack Obama je intelekt
Američané si navzdory výše i níže uvedenému mohou gratulovat, že si do svého čela zvolili politika, jehož možná nejvýstižnější jednotlivou charakteristikou je brilantní mozek. Při komplexnosti problémů, které musí Obama řešit, je schopnost rychlého porozumění věci a zorientování se v alternativách řešení enormní devizou.

Nepotvrdily se navíc zatím obavy, že by intelektuálskost Obamu jakkoli paralyzovala v rychlém přijímání těžkých rozhodnutí.

5. Barack Obama je liberál
Je to především hospodářská politika a v menší míře také domácí politika, kde Obama dal průchod svému levicovému politickému přesvědčení.

Jeho dlouhodobý rozpočtový plán je jednoznačným odstřižením se od konceptu „malé“ vlády, který na počátku 80. let v USA zpropagoval Ronald Reagan a k němuž se později přihlásil i Obamův demokratický předchůdce Bill Clinton.

Pravice Obamu obviňuje, že využívá současných ekonomických problémů, aby pod touto záminkou prosadil celou řadu levicových představ o fungování hospodářství a společnosti. Prezident a jeho ideoví souputníci naopak tvrdí, že jde o nezbytná poučení se z vývoje posledních desetiletí.

Rozhodnutí tohoto sporu připadne za rok a půl, resp. za tři a půl roku americkým voličům.

6. Barack Obama je pragmatik
Jestli se v některé oblasti výrazně promítl Obamův pragmatismus, pak to je zahraniční politika. Americký prezident neváhal oslyšet kritické pokřikování levice (včetně té uvnitř vlastní strany), zpomalil plánované stahování vojsk z Iráku a už dvakrát nařídil posílení vojenského kontingentu v Afghánistánu.

Pomocí symbolických i podstatných diplomatických tahů vtahuje do velké zahraničně politické hry Rusko, chystá si půdu pro jednání s Íránem. Jeho dosavadní zahraničně politické počínání řídí realistický propočet zájmů, nikoli ideologie.

Podrobněji o zahraniční politice Obamy v předchozím blogu: Zapomeňte na ideály. Je to Obama

7. Barack Obama je řečník
Obamovo řečnické mistrovství nestačily dva měsíce ve funkci prezidenta zpochybnit. Jeho první projev k oběma komorám Kongresu byl bravurním kouskem.

Přesto je možné říct, že jeho styl naráží na své limity. Obamova všudypřítomná zdrženlivost, sklon k profesorskému výkladu či až kazatelské nadřazenosti nepůsobí ve chvílích, kdy miliony Američanů zažívají mnohdy velmi palčivé důsledky ekonomické krize, nejlépe. Trocha na odiv dané clintonovské (jakkoli často teatrální) empatie by novému prezidentovi neškodila.

8. Barack Obama je symbol
První velká zahraniční cesta do Evropy a Turecka je triumfálním důkazem, jak důležitým symbolickým zlomem byl pro svět Obamův nástup. Styl je v diplomacii často stejně důležitý jako podstata věci, a tak stačí Obamova slova o tom, že přijel především naslouchat, jeho ochota věnovat se otázkám, které považují za klíčové jeho partneři, a světová politika náhle vyhlíží o dost jinak, než na jakou jsme si zvykli posledních osm let.

Že symbolická gesta a správně volená slova nejsou všechno, dokládají sporé přísliby, které si Obama odveze domů ve věci posílení afghánské mise ze summitu NATO.

9. Barack Obama je klid
Uprostřed dlouho neviděné hospodářské krize má Obama vedle již zmíněného intelektu ještě jednoho nejlepšího přítele. Je jím klid, který vyzařuje.

Na Obamovi (snad kromě přibývajících šedin) nepoznáte, v jak stresující situaci se permanentně nachází. Tíhu problémů nese s dech beroucí lehkostí.

Jestliže jsem před půl rokem napsal, že to byl právě klid, který ho rozhodujícím způsobem přiblížil k volebnímu triumfu, pak i po půl roce platí, že je to především klid, co mu pomáhá udržovat si důvěru domácí veřejnosti i partnerů ve světě.

10. Barack Obama je příslib
Průzkumy veřejného mínění ukazují, že Barack Obama si po dvou měsících v úřadě uchovává podporu zhruba šedesáti procent Američanů. I tak krátká doba ale stačila, aby se země v názoru na nového prezidenta začala ostře dělit na demokratický a republikánský tábor.

Zatímco se Obama dál těší vysoké osobní popularitě, jeho jednotlivá praktická politická rozhodnutí si získala znatelně menší podporu.

Tento rýsující se rozpor skrývá pro Obamu potenciálně největší past. Americký prezident zůstává oprávněně v očích mnoha lidí příslibem nové, lepší doby. Už pouhé dva měsíce jeho vládnutí však ukazují, že tento příslib může být nebezpečně blízko rozplynutí se.

Stačí, aby jeho politické a ekonomické recepty nezabraly, a jiskřivý intelekt, řečnický um, působivý klid i mocnou symboliku změní rychle meloucí politické mlýny v prach.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rass napsal(a):

Tománek,ještě jsem od Vás nečetl nic dobrého za celou Vaší dobu pisálka,
možná se budete spíše hodit do Afghanistánu do první linie na zteč a nebude Vás tam škoda,naopak.............
04. 04. 2009 | 14:10

Stan napsal(a):

Pane Tomášku, já naopak chválím. Před volbami z Vás čouhalo fandovství McCainovi, dnes jste se snažil o objektivitu, byly tam tentokrát i argumenty a jistá znalost věci.

Ještě by to chtělo trochu doplnit o situaci v USA, jak se na první dva měsíce Obamovy vlády dívají jednotlivé společenské vrstvy, jaké jsou praktické dopady Obamovy vlády atd.

Sám bych byl k Obamovi kritičtější, na můj vkus je kolem něj až příliš mnoho lidí, kteří se namočili na Wall Streetu, jako nejvíce problematickou osobu vidím právě Geithnera. Nesdílím také optimismus kolem bail-outu, a především jeho směřování - třeba o tom napíšete další článek...
04. 04. 2009 | 14:25

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane Tomasek.

Tak tento clanek, at uz se vsim souhlasim ci ne, bych osobne nazval dobra zurnalistika.
Detaily neni treba rozebirat.

Jen snad maly postreh k bodu 3.
Protoze znam par lidi z finacnich kruhu, obcas i nekdy neco zaslechnu.
Proc nejsou dosud obsazena mista namestku?
Pan T. Geithner je mimoradne inteligentni clovek. Jako mnoho lidi tohoto druhu je i silne individualni clovek.
Receno strucne, vi co dela, vi jak to udelat a nepotrebuje k tomu kibice.

Znate prislovi "Prilis mnoho kucharu v jedne kuchyni varicich jedno jidlo to jidlo muze zkazit"?
Myslim, ze to plati v pripade pana Geithnera.

A ze je odchovanec Wall Streetu? To je v tomto pripade take nejen vyhoda, ale myslim i nutnost.

Jine porekadlo pravi ze: " Z pytlaka je vzdy vyborny myslivec!" Proc? Protoze jako pytlak zna vsechny pytlacke triky.
Wall Street je plny nejen velice inteligentnich a chytrych lidi, ale i lidi znajicich mnoho triku.
Zastaveni aplikace a nebo odhaleni tech triku muze udelat jen clovek, ktery je sam dobre zna!
Potud tedy, co se tyce kontraversniho jmenovani pane Geithnera.

Jeste jednou pane Tomasek, jsem prijemne prekvapen solidni objektivitou Vaseho clanku.

Bohuzel, jak jiste vite, tak za rohem ceka skutecna levice Demokratu a to jsou unie, aby se prihlasili o "svuju podil".
Z tech mam osobne dost velke obavy. Je to stejne skodlivy extrem, jako neokoni u Republikanu.
Zde muze byt skutecny zkusebni kamen pres. Obami.
Doufam, ze budu cist vice clanku od Vas, jako je tento.
04. 04. 2009 | 15:43

Admirál napsal(a):

Pan Obama zdědil mantinely. Ty mantinely jsou z jedné strna dluhy a z druhé strany krize a potřeba dalších peněz.

Tím je jeho další postup danný.
04. 04. 2009 | 16:18

Ládik napsal(a):

Na můj vkus je přeobamováno. Kdysi se média mohla po.rat z Brežněva, dnes z Obamy.
04. 04. 2009 | 16:45

BUDICEK napsal(a):

Shocking Loss of Freedom in U.S.
Watch this interview with Naomi Wolf -- author of “Give Me Liberty: A Handbook for American Revolutionaries” -- to learn why the U.S. is in the midst of a coup that you didn’t even know about.
Dr. Mercola''s Comments Dr. Mercola's Comments:

In this video, Naomi Wolf, author of Give Me Liberty: A Handbook for American Revolutionaries, discusses some truly disturbing facts: a political coup has occurred that few are even conscious of, and even fewer know how to deal with, simply because we believe “it can’t happen in America.”

Following the Blueprint for Fascism

Give Me Liberty is the follow-up to Naomi’s book The End of America, which details the 10 steps of fascism; chronological steps that, historically, always take place when a would-be dictator wants to crush democracy and seize power. For example,

Step 1: Hyping internal or external threat

Step 2: Creating a secret prison system outside the rules of law

Step 3: Creating a paramilitary force that is not answerable to the people

Step 4: A surveillance apparatus, and so on.

Those who have read The End of America can easily see how the “blueprint for fascism” has been followed in the United States, set off by and increasingly gaining momentum after 9/11.

Understanding the Nature of the Threat to Your Freedom

Wolf goes on to say that few people realize that on October 1, 2008, a coup took place that has the potential to forever change our way of life in the U.S.

As reported by the Army Times, on October 1st the first brigade of the 3rd infantry division, consisting of some 3,000-4,000 soldiers, was deployed for active duty in the U.S.

Not since 1807 have we had military policing American streets.

Why should you care?

Because with the advent of this military deployment on U.S. soil, combined with the fine-print included in the Wall Street bailout bill that just passed, the United States officially fit the definition of a police state.

What is the definition of police state?

1. The leader has his own treasury
2. The leader has his own army on the streets

According to Wolf, the $700 billion bailout bill that just passed includes fine print giving the U.S. President alone $100 billion dollars in discretionary spending, without oversight. With the passing of this rushed, hyped up “emergency bill” the President effectively acquired his own treasury.

And, the soldiers now stationed on American soil answer to their Commander in Chief; the President, alone. He now has his own army on the streets, and any order to turn on American civilians would be legal.

The Army Times reports (emphasis mine):

… The force will be known for the next year as a CBRNE Consequence Management Response Force, or CCMRF (pronounced “sea-smurf”).

… this new mission marks the first time an active unit has been given a dedicated assignment to NorthCom, a joint command established in 2002 to provide command and control for federal homeland defense efforts and coordinate defense support of civil authorities.

After 1st BCT finishes its dwell-time mission, expectations are that another, as yet unnamed, active-duty brigade will take over and that the mission will be a permanent one.

They may be called upon to help with civil unrest and crowd control or to deal with potentially horrific scenarios such as massive poisoning and chaos in response to a chemical, biological, radiological, nuclear or high-yield explosive, or CBRNE, attack.
04. 04. 2009 | 17:01

BUDICEK II. - pokracovani napsal(a):

The 1st BCT’s soldiers also will learn how to use “the first ever nonlethal package that the Army has fielded,” 1st BCT commander Col. Roger Cloutier said, referring to crowd and traffic control equipment and nonlethal weapons designed to subdue unruly or dangerous individuals without killing them.

The package is for use only in war-zone operations, not for any domestic purpose.

“It’s a new modular package of nonlethal capabilities that they’re fielding. They’ve been using pieces of it in Iraq, but this is the first time that these modules were consolidated and this package fielded, and because of this mission we’re undertaking we were the first to get it.”

The package includes equipment to stand up a hasty road block; spike strips for slowing, stopping or controlling traffic; shields and batons; and, beanbag bullets.

Wolf also points out that the U.S. President and his lawyers have successfully established legal claim on the war on terror -- the whole world is a battle field where military law can supersede civil law. No matter where you are in the world, including the U.S., you can be named an enemy combatant, and you can be detained as a terrorist under the rules established under the Patriot Act.

Additionally, the 2007 Defense Authorization Act made it legal for the U.S. military to be deployed against its own citizens – something that has been prohibited for more than 100 years under The Posse Comitatus Act, established at the end of the Civil War. (Use of the military on an emergency ad hoc basis was permitted, such as what happened after Hurricane Katrina).

This April, 2007 article by James Bovard in The American Conservative details how this long-standing democratic safeguard was decimated.

The question is, why are soldiers being deployed to active duty within the United States at this point in time, and WHY will this mission be a PERMANENT one?

Congress Members Threatened With Martial Law if They Didn’t Pass Bailout Bill

In videos posted on YouTube, Representative Brad Sherman states that in private conversations, members of Congress were threatened with Martial law within one week should they refuse to pass the bailout bill.

Normally, a threat like that would ring hollow, but with the deployment of troops on American soil just days prior, the threat of Martial law was an empty threat no longer. The problem with passing the bill, according to Wolf, is that once you yield to the first threat of a would-be dictator, you’ll see more and more insidious incursions.

Writes Bovard in his American Conservative article:

““Martial law” is a euphemism for military dictatorship. When foreign democracies are overthrown and a junta establishes martial law, Americans usually recognize that a fundamental change has occurred… Section 1076 is Enabling Act-type legislation – something that purports to preserve law-and-order while formally empowering the President to rule by decree.”

How Can Liberty be Regained?

It’s important to remember that the philosophy of liberty is based on self-ownership. The U.S. was formed on the belief that we have a right to life, liberty, and the property we create -- and a responsibility to think, speak and act on that behalf.

It is easier, though, to do nothing, and to let those in power have all of the control. But when that happens, you often lose your liberty and your freedom of personal choice -- and may even end up inadvertently supporting something evil.

Although my current focus is on the health care front, trying to educate and convince you that you have the right and the ability to take control of your own health, I believe we must support the spirit of freedom and justice upon which not only America was founded, but which also sits at the very core of humanity, at all times.

The website http://www.MyAmericaProject... has more information on what you can do, and how to join the My America Project.


Related Links:

Leadership Lessons From One of the Greatest U.S. Presidents

The Philosophy -- and the Price -- of Liberty

America: Freedom to Fascism
04. 04. 2009 | 17:02

Vidocq napsal(a):

Kdo je Pavel Tomášek a přoč by mě měl právě jeho názor vůbec zajímat?!?
04. 04. 2009 | 17:26

ivanT napsal(a):

Body jsou dobre, s hodnocenim v mnohem nesouhlasim - vidim Obamovy dosavadni vysledky positivneji. Doufam take, ze jeho dost radikalne odlisne perspektivy na skoro vsech polich budou inspirovat svet k novemu optimismu a to, jak pisete, je dulezite.

Jinak doporucuji abyste zrevidoval svuj osobni 'kdo je P.T.' nahore vpravo - 'cas oponou trhnul' a jsme uz dal :-)
04. 04. 2009 | 17:39

Kanalnik napsal(a):

Domnivam se, ze Obama a jeho era mnoho nezmeni. Neni to ani logicke. Lide jsou ve sve postate stejni a svet by se musel zmenit tak, ze by se zmenila drtiva vetsina lidi na teto planete, coz nepredpokladam.

Obama inspiruje, ale to vydrzi jen po urcitou dobu, nez dojde k prozreni z pekneho prani. Obama vyznamne nezmeni zivot treba pani Novackove z Bucovic, ani nemuze.

Navic dost silne pochybuji o zdarnem reseni ekonomicke situace USA a sveta obecne, domnivam se totiz, ze cely system je postaven na velmi vrtakych zakladech.

Shrnul buch to slovy: Kazdy strujcem sveho stesti. Moje stesti nezapricini Obama, to je jiste.
04. 04. 2009 | 19:04

Leo napsal(a):

Pan Obama měl přijet v době,kdy nebudeme potřebovat 55 milionů,a můžeme si dovolit je k vůli němu vyhodit (slušně řečeno z okna).Jinak mi tento americký prezident nic neříká,jen to ,že je černoch.
04. 04. 2009 | 19:21

JAHA napsal(a):

Ad: Vidocq
Tusim ten pan je sefredaktorom Aktualne.cz. Staci Vam tato odpoved?
04. 04. 2009 | 19:40

qwerty napsal(a):

Vládne Obama nebo poradci? Asi to druhé. Obama je jen mediální hvězda pro masy a co řekne nezáleží na něm. Pokud ovšem neudělá faux pas jak je u něj zvykem.
04. 04. 2009 | 19:45

petr napsal(a):

Cos to tam čoveče vysmolil za chválu? ha ha ha haááááá che chezapomels na advokáta chudých,ne?- tedy jak ho po škole nikde nevzali protože je černoch tak to z nouze vzal než se něco najde-a jak publikoval cizí věci pod svým jménem když byl šefem časopisu,..a když se dověděl že bude presidentem tak mel vítr když mel mluvit se zkušeným diplomatem ,,dyť já o tom nic nevím...,, a ta jeho baba jak ho dusila- rozvedu se a neuvidíš děti když nebudeš dělat co chci(i prosazovat politické věci) atd. Jo Jo hochu
04. 04. 2009 | 19:48

JAHA napsal(a):

Ad: Vidocq
Opravujem, pracuje ako produktovy manazer. Ale tusim vcera ho redaktor CT nazval sefredaktorom, takze, ktovie:-).
04. 04. 2009 | 19:51

wrt napsal(a):

Děkuji. Neznám vás a očekával jsem standardní výplod českého "tržního komsomolce". Tenhle článek je ale pokusem myslet, dokonce samostatně. Budu vás dál číst a přeju vám, ať se vám i nadále daří zapojovat do psaní vlastní mozkové buňky.
04. 04. 2009 | 20:07

ivanT napsal(a):

Nesouhlasim s temi, kdo mysli, ze americky president ve skutecnosti nevladne a ze nic nezmeni. Staci se podivat na principy, ktere Obamova vlada vyhlasila a porovnat je s programmem Bushovy vlady, a potom posoudit co se deje ted a co se delo drive.

Je samozrejme, ze realita klade meze na to, ceho lze dosahnout, ale v techto mezich jsou siroke moznosti volby - a siroke moznosti veci zkazit nebo naopak zlepsit. Zlepsit je urcite tezsi nez zhorsit, a ja doufam, ze ten zmeneny smer povede k lepsimu, tam kde stary smer rozhodne vedl k horsimu.

A pristupovat ke kazde sanci negativne nevede nikam.
04. 04. 2009 | 20:24

Holubář napsal(a):

Obanova spanilá jízda.
Jen na okraj. Zaslechl jsem v upoutávce ČT 1 slova o "Obamově spanilé jízdě do Evropy".
Tak nevím. Buď jsou redaktoři ČT mimořádně jízliví a nebo tu hraje roli kouzlo nechtěného. Každý je trochu vzdělaný Čech alespoň tuší, co to byly "spanilé jízdy". Pokud tedy není odkojen pouze Aloisem Jiráskem. Já doporučuji v tomto "husitském směru" ke studiu monumentální dílo prof. Rudolfa Urbánka "Věk poděbradský", kde v úvodu čtyř tisíc stránek textu uvádí autor čtenáře do problematiky husitství. Spanilé jízdy měly ráz tzv. "spížování" - tedy vyloupení a vyrabování příhraničních krajů sousedních zemí. Husité k nim přistupovali v době, když přišla nouze.
Přistoupíme-li tedy my na označení cesty nového amerického prezidenta do Evropy jako "spanilé jízdy", mohli bychom najít ještě další bod k jeho charakteristice, třeba "Obama - loupežník".
USA totiž přivedly svojí nenažraností svět do finanční krize, sami ji vyřešit neumí a asi ani nemohou, a tak si jedou "naspížovat" ne snad do Evropy, ale na G 20. A ostatní je nejspíš musejí nechat "spížovat - rabovat", protože i jim jde vzhledem k vývoji ekonomiky skoro o život.
Možná by někdo erudovanější uměl tuto charakteristiku rozvinout do větší epické šíře, já se o Baraka Obamu zase až tak moc nezajímám. Jen mne napadla tato historická (histerická ?? :-) ) paralela, která samozřejmě, jako všechny takové podobnosti, trochu pokulhává.
Souhlasím též s názorem, že je v posledních měsících poněkud přeobamováno. Návštěva prezidenta USA v Praze je jistě událostí významnou, ale nikoliv převratnou. A "naděje". "záchrana", "americký sen" ? Dobrý marketing, pravda....
04. 04. 2009 | 20:58

pařez napsal(a):

Pro Vidocq.
Nezajímá, nečtu. Proč dál o tom diskutovat. Snad jen proto aby se o mně vědělo, že?
04. 04. 2009 | 21:29

Martin, toho jména druhý napsal(a):

Pane Holubáři, obávám se, že chybička je na straně ČT1. Sledoval jste dnešní zprávy na této stanici? Spousta času věnovaného návštěvě p. Obamy v Praze. A co jsme se dozvěděli? Tedy, co považovali redaktoři za nutné, abychom se dozvěděli? V kolik přiletěl, že nezakopl při vystupování z letadla, že jel do hotelu autem, že bylo kolem sposta policistů, že bude večeřet, ... Možná jsem byl nepozorný a říkali i číslo jeho bot. A jinak velké NIC.
Takže nějaká Spanilá jízda?
04. 04. 2009 | 21:34

Holubář napsal(a):

Martin, toho jména druhý:
Ne. nesledoval. Počkám si až co řekne zítra. Ale asi nečekejme nic převratného. To se peče spíše v zákulisí a ne na náměstí, kde je v pozadí Hrad. Ještěže nám ho Kája (toho jména IV.) a Péťa (Parléř) kdysi začali stavět. Co bychom si dnes s Obamou bez Hradu počali? A co by viděli tvdiváci v U.S.A. ?
04. 04. 2009 | 21:56

LUdmila napsal(a):

V první řadě Vás čtenáře zdravím! Co bychom se mohli dohadovat o Obamovi a jeho politice, nechme to na něm. Nejsem sensibil, ale ..uvidíme, Já osobně si říkám, že převzal bordel (mamdét), dostal důvěru od američanů, krize finanční celosvětová. Ach jo, na svoje triko bych to nevzala,.. jsem jenom češka. Naše vláda je mi ostudou!
05. 04. 2009 | 02:24

jirik napsal(a):

Všechno je vlastně úplně jinak.

Obama je 32 degree freemason a U.S.A. nemají daleko od fašismu a občanské války.

Obama jmenoval jako šéfa US námořnictva Mabuse, který byl velvyslancem v Saudské Arábii, ale v námořnictvu sloužil jen 2 roky. Podobně i v jiných rezortech jmenoval zela nekompetentní osoby.

Jeho ambiciozní plány zcela zkrachují, ať již bude proveden audit FEDu, či ne.
Pak nastane chaos a stanné právo.
Fénix se rodí z popela.

Přečtěte si u Nostradama, co se stane, až bude Mabus zavražděn.
Nostradamova proroctví, týkající se této podivné doby se naplňují velmi výrazně.

Se 'spasiteli' nejsou žerty.
05. 04. 2009 | 05:16

NVS napsal(a):

Pro Ládika: Nevím, jak jste starý a co tedy pamatujete, ale srovnání Obamy s Brežněvem nesvědčí o přílišné znalosti společenských událostí a už vůbec ne o zamyšlení se nad nimi.
05. 04. 2009 | 06:16

Ládik napsal(a):

NVS:
starý jsem dost, pamatuji si ty scény s příletem brežněva, podělaného husáka i jízlivého bilaka. Taky si pamatuju, když funebrákům spadl brežněv do hrobu, vysílali to v přímém přenosu dopoledne, už byla barevná televize. I tehdy jsem byl dost starý. Hodně jsem se zamyslel. Jak jste starý vy?
05. 04. 2009 | 07:46

Obyčejný český člověk. napsal(a):

Vše je jen mediální humbuk! Nic se nezmění! Když si uvědomíte co stojí v US volební kampaň a kdo ji financoval(ž.....finanční loby a z brojařské koncerny), tak se nedivím,že už 2x posílil vojenské mise a bude je opět stupňovat. Všechno je jen proto aby uklidnil flustrované američany. Bůh žehnej nyni ostatnímu světu.
05. 04. 2009 | 08:14

observer napsal(a):

Tomášku,
jako tak mnozí domácí "spin doctors" uchylujete se k matení českých čtenářů zavádějícím zaměňováním pojmů "liberální" a "levicový".
Četl jste kdy co z pera zakladatele liberální politické filosofie J.S. Milla ?
Obeznámil jste se alespoň s politickou filosofií J. Locke(a) ?
Bylo by opravdu načase, abyste tak učinil co nejdříve, přinejmenším předtím, nežli se pokusíte o další známkování a nálepkování americké politické scény, kterou neumíte bohužel nahlédnout jinak nežli prizmatem své omezené domácí české optiky. Není pak vlastně divu, že Vaše srovnání jsou pak tak h r u b ě
z a v á d ě j í c í .
05. 04. 2009 | 08:25

observer napsal(a):

P a n e Tomášku,
....
05. 04. 2009 | 08:27

Ládik napsal(a):

OČČ: Napadla mě analogie "mšice a mravenci".
05. 04. 2009 | 08:40

Zacheus napsal(a):

Bez dalšího komentáře opravdu pouze jako zajímavost si dovoluji připojit výňatek ze zajímavého článku, který je uveřejněn na internetu , a jenž se týká prezidenta Obamy.

"... započal jsem se zásadní otázkou, oním předpokladem jeho způsobilosti být natural born citizen, tak jak vyžaduje ústava v článku 2, odstavec 1.

Svědkové včetně jeho africké babičky tvrdí, že se narodil v Keni. Jeho africký otec , narozený v oné tehdejší britské državě, byl britský občan, čímž by se synovi dostalo dvojího občanství – a též podle americké ústavy i automatické diskvalifikace jako kandidáta na prezidentský úřad..

Poté, co otec amerického potomka, tehdy dvouročního, opustil a odjel do Afriky k dalším svým ženám a potomkům, zapuzená bělošská manželka (jejich oddací ani rozvodový list nikdo neviděl) zamířila do Indonésie a tam se provdala za domorodce jménem Lolo Soetoro. Ten jejího syna adoptoval, vychovával, a syn se taktéž automaticky stal občanem Indonésie.

Americký zákon zřetelně vyžaduje: „Jestliže pouze jeden z rodičů byl americkým občanem v době narození dítěte, tento rodič musel pobývat na území USA aspoň 10 roků, z toho 5 roků po dosažení věku 16 roků.“ Jenže matka byla teprve osmnáctiletá, když syna porodila, takže nemohl být posuzován jako natural-born citizen (kvalifikoval by, být matce 21 čili 16 plus 5). Tedy další důvod pro diskvalifikaci.

Za zmínku o takových ošidnostech jsem byl tuze kaceřován, s doporučením, ať že se držím cestování a s těmihle bulvárními pomluvami přestanu otravovat.

Jiní šťouralové ale nepřestávají a jejich počet i váha přibývá. Otázku o Obamově eligibility (oprávněnosti, kvalifikaci) například vznesl Richard Shelby, senátor ze státu Alabama.

Již víc než tucet žalobních iniciativ zamířilo k různým soudům s požadavkem, aby Obama předložil originál svého rodného listu a další dokumenty, jež by jednou provždy rozptýlily neutuchající pochyby.

Mezi iniciátory významný je Philip J. Berg, bývalý náměstek generálního prokurátora ve státu Pennsylvania, též přední činitel v Obamově Demokratické straně.

Prozatím všechny soudy v jakékoliv instanci se do takové ožehavosti nemíní pouštět a žaloby šmahem odmítají s odůvodněním, že iniciátor není oprávněn tak činit.
Je tedy vůbec někdo, kdo je či mohl by být oprávněn?

Mezi žalobci je i řada bývalých příslušníků armádních složek, jmenován je poručík Scott Easterling, dosud v činné službě.

K němu se teď připojil prozatím nejmenovaný rezervista, záložák, momentálně ve službě u policejního praporu v Iráku, Camp Bucca.

U soudu ho zastupuje kalifornská advokátka Orly Taiz. Vyjádřil se takto (World Net Daily, 26.2.2009):

„U odvodu jsem musel předložit svůj rodný list, řidičský průkaz, diplom o ukončení školní docházky, registrační číslo sociálního zabezpečení, musel jsem vyplnit spoustu dotazníků se jmény, adresami, telefonními čísly příslušníků své rodiny, odpovídat na otázky o svých zahraničních cestách.“ Pokračoval, že je přece zcela rozumné požadovat předložení rodného listu, důkazu o místě narození od prezidenta, jenž je jeho nejvyšším velitelem, a pokud tak neučiní, za svou nejvyšší autoritu ho on nemůže pokládat a pod takovým komandem riskovat svůj život".
/autor: O.Ulč):
05. 04. 2009 | 10:44

honza napsal(a):

Celý svět potřebuje takového vůdce!
Předseda vlády Kevin Rudd - Austrálie
Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky. Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národních mešit. Cituji:
„Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa z toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví.
Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, jež usilovali o svobodu. Muvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk!
Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás Bůh obtěžuje, navrhuji vám, aby jste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury.
Vaši víru můžeme akceptovat a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme, je abyste vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití.
Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života. Dáme vám veškerou příležitost k tomu, abyste toho všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začli stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás.“

Možná, že pokud mezi sebou tohle rozšíříme, najdeme i my odvahu začít mluvit a vyslovit stejnou pravdu.

Pokud souhlasíš, pošli tohle co nejvíce lidem, které znáš.
05. 04. 2009 | 11:29

eklhaft napsal(a):

A jakou má stolici??? Už to zjistil nějaký novinář??????
05. 04. 2009 | 11:54

Proserpina napsal(a):

K otázce naturalborn citizen. Nachází-li se lidstvo či naše planeta v nějaké mimořádně krizové situaci, Vesmír zařídí, aby se váhy nepřevážily a aby byla zachována jakási rovnováha i jako výchozí základna pro další konání, ale na jiné úrovni. To je to tzv., něco mezi Nebem a Zemí, čemu člověk neporozumí, ale cítí, že to často zasáhne do života jednotlivce nebo celého lidstva. A takový zásah Vesmíru spatřuji v celém tomto fenomenu, že se v prezidentských US volbách neprosadil vlivný a bohatý zbrojní průmysl, který si byl možná sebou příliš jistý. Že pro něco něco nového už byla jak nazrálá doba, tak připravená osobnost. A musel to být někdo tzv. z úplně jiného těsta, aby byl schopen skutečně jinak myslet a vytvářet vize. I ti nejschopnější Bílé tváře by to prostě nemohli dokázat, poněvadž jejich vývoj byl zakořeněn v těch tzv. st starých schematech a pořádcích. Proto já spatřuji to nejdůležitější v tom, že se ty regenerační vesmírné energie prosadily a jsou realitou. Zkoumat Obamu a obracet ho na roštu může být pro někoho zábavou, ale je to spíše mimo mísu. A poslední poznámka. Měla by to být i dobrá lekce pro naši provinční uhádanou politickou scénu. Kdo by tady dokázal nechat si prozíravě ve své vládě ministra či jiné osobnosti ze strany,která prohrála?
05. 04. 2009 | 15:36

Zacheus napsal(a):

To Honza. Pokud to předseda australské vlády skutečně řekl ( a také realizuje),pak jedná zcela správně.
05. 04. 2009 | 21:24

Čechoaustralan napsal(a):

Až na to, že Kevin nic takového neřekl. Jednak byl v "inkriminovanou dobu"(t.j."ve středu") mimo Austrálii, jednak
čtvrteční Australské noviny se o ničem takovém vůbec nezmínily.
Honzíku, máš pro to nějaké vysvětlení?
05. 04. 2009 | 21:54

Zacheus napsal(a):

To Čechoaustralan. Také se mně to - ve věku politické korektnosti, objímající zničujím stiskem celý neislámský svět - moc nezdálo, ale měl by to říci:).
05. 04. 2009 | 22:18

Vysedlina pathologická napsal(a):

K tomu, k úplně všemu, je Obama ještě velký idealista. Krize, která se šíří po celém světě, zdaleka nekončí, a za pět let bude pravděpodobně ještě větší celosvětové "vzrušení". Pan Obama vloží do svého snažení více humanistického idealismu, chcete-li, objeví se jeho hlubší duchovní postoje.
07. 04. 2009 | 10:59

žužu napsal(a):

08. 04. 2009 | 11:51

LV napsal(a):

Je to především hospodářská politika a v menší míře také domácí politika, kde Obama dal průchod svému levicovému politickému přesvědčení.

Jeho dlouhodobý rozpočtový plán je jednoznačným odstřižením se od konceptu „malé“ vlády, který na počátku 80. let v USA zpropagoval Ronald Reagan a k němuž se později přihlásil i Obamův demokratický předchůdce Bill Clinton.
04. 07. 2009 | 05:25

Amos napsal(a):

Pan Obama zdědil mantinely. Ty mantinely jsou z jedné strna dluhy a z druhé strany krize a potřeba dalších peněz.
17. 07. 2009 | 02:11

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
07. 08. 2009 | 14:54

niemad z moře napsal(a):

obama je lhář, loutka, figurka, podvodník ... alespon podle toho co sliboval a co dělá ...
12. 08. 2009 | 20:45

naomi campbell napsal(a):

Pan Obama zdědil mantinely.
11. 10. 2009 | 10:49

uggclassic napsal(a):

<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Bailey Button</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ch...">UGG Christmas Special Offer</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Classic Crochet</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Ugg Lo Pro Button</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/bl...">UGG Locarno</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Mayfaire Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG New Style</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Tall Stripe Cable Knit</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Women's Classic Argyle Knit</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Women's Coquette</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Mini Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Ugg Women's Rainier</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Tall Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Sundance</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Cardy boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Nightfall</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Ultra Short</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Ultra Tall</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Short Boots</A><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots sale</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">classic ugg boots</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">classic tall ugg</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">ugg short</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg sale</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots uk</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg uk</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots</a><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Tall Ugg Boots</A><BR>
28. 11. 2009 | 13:29

Poptropica napsal(a):

thanks you
14. 02. 2010 | 23:51

raudensah napsal(a):

i like it,,, thanks you very much
26. 02. 2010 | 00:06

Free Ringback Tones napsal(a):

thank very much
04. 03. 2010 | 16:40

iPhone SMS Transfer napsal(a):

Very informative, thanks great.
13. 03. 2010 | 10:08

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 07:32

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 06:45

http://www.kw61.com/replica-audemars-pig napsal(a):

30. 03. 2010 | 05:44

iPhone contacts Backup napsal(a):

good artical! Thank you for your infomation
31. 03. 2010 | 14:14

iPhone ringtone maker for mac napsal(a):

you are a thinker
31. 03. 2010 | 14:15

iPod to iPod Transfer napsal(a):

very usefull infomation, thank you
31. 03. 2010 | 14:17

laptop battery napsal(a):

IBM 02K6601 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6602 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6603 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8314 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8318 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8319 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8321 battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP1N battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2E battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2EA battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2NX battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 320912-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 325527-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu 0644180 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FM-41 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FMV-BIBLO battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FMVLBP103 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 01X284 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 083KV battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 08K8194 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 09H348 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100045-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100046-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100680-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 104723-B25 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 15-100340000 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N651B1001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N8V1B1100 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N8V1B2100 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 076-0719 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0132 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0133 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0139 battery http://www.ukbatterystore.c...
03. 04. 2010 | 10:44

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 07:24

odchudzanie napsal(a):

I see a lot good quality content here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy