Kalousek není řešením, ale součástí problému

28. 09. 2012 | 12:07
Přečteno 12464 krát
Prožrali jsme to, proflákali. Proto musíme šetřit a zvyšovat daně. Ministr financí Miroslav Kalousek svůj výrok později zmírňoval, že se netýká Česka, ale rozmařilé politiky všech evropských států v několika minulých desetiletích.

Logicky z toho vyplývá, že Češi byli rozmařilí jen z padesáti procent vzhledem ke své poloviční spotřebě oproti občanům západoevropských států.
Kalouskův agresivní výrok přesto zapadá do temné atmosféry, která zachvátila ekonomickou debatu už před rokem.

Racionální, tedy pesimista

Odstartoval ji Václav Klaus. „Mám-li být racionálně pesimistický, nikoli nemístně optimistický, obávám se, že Evropu – a nás spolu s ní – čeká ztracená dekáda, podobná té, jakou v 90. letech prožilo Japonsko. Dekáda bez ekonomického růstu, dekáda permanentních škrtů a záchranných balíčků, dekáda sociálního neklidu,“ temito slovy uvedl svou knihu Evropská integrace bez iluzí. Nešlo tehdy o výjimečný výrok.
Pochmurné předpovědi se staly módou a dokonce výrazovým prostředkem státních úředníků. Svědčí o tom i vrcholně byrokratický dokument, jakým je zpráva o plnění státního rozpočtu za první pololetí 2012. „Nejistý ekonomický vývoj“, „spotřebitelé mají obavy“, „negativní meziroční inkaso DPH“, „rozpočtový předpoklad nebude naplněn o 20 miliard“ – takovými obraty dnes popisují vývoj státních příjmů a výdajů.

Úsporné déjà vu

Dělat si blázny z pochmurných proroků není nic těžkého.
Už před rokem politici zdůvodňovali zvýšení daní tím, že jsme žili příliš rozmařile. Pak vláda skutečně zvýšila dolní sazbu DPH o 4 procenta. Lidé začali důsledně šetřit a výsledek byl nečekaný. I když výkonnost českého exportu a příjmy domácností rostou, země se propadla do recese.
Protože lidé neutrácejí, stát utržil v prvním pololetí na DPH o šest procent méně než za stejné období minulého roku. Proto znovu nastal čas na pochmurné výroky ministra financí o rozmařilosti, aby se dalo zdůvodnit další zvýšení sazeb.
V příštím roce vláda skutečně zvýší sazby DPH, lidé začnou důsledně šetřit a výsledek bude nečekaný… Dalo by se pokračovat.

Jak to řekl Reagan

Dá se však také logicky odvodit, jaký vliv mají výroky, kterými český prezident, ministr financí a další doprovázejí úspornou vládní politiku. Vznikne tak hypotéza, která se dá těžko vyvrátit. Strašení politiků přispělo k ekonomickému propadu, ke kterému jinak vůbec nemuselo dojít.
„Stát není řešením problému, stát je jeho součástí,“ řekl americký prezident Ronald Reagan. Za slovo stát je možné dosadit jméno Kalouska, Klause, či jiného politika, který právě veřejnost straší.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Duroy napsal(a):

Nestraší. Kalousek,Nečas, Topolánek, nestraší. Oni konají. Ono, když seberete milionu lidí po 1000,- kč a přidáte tisíci lidem každému milion, tak to s ekonomikou bude vypadat, tak jako u nás. Nic nového pod sluncem, za vlády pravice, ať Klaus, tak Topolánek, či Nečas, vždy naše ekonomika šlape odlišně od sousedů.
28. 09. 2012 | 12:17

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Holube, pokud pana Klause slýchávám v televizi, tak vždy hlásal rozumné utrácení, protože ví, že je motorem ekonomiky. Pro mne to není v rozporu s úvodem zmiňované knihy.
Zdravý selský rozum podle některých už dávno tiše umřel. Já jsem optimista a myslím, že se o něj ještě bojuje i když prohrává. Vemte si například francouzskou vládu - její daňová politika vyžene bohaté ven, nutnost nahradit pojem matka a otec pojmem rodiče ve všech dokumentech kvůi 4% menšině - to jen ilustruje a odpouštím si české příklady blbosti některých politiků.
28. 09. 2012 | 12:25

SuP napsal(a):

Všichni jsme součástí problému. Já jsem to sice neprožral, ale proflákal.
28. 09. 2012 | 12:42

Yosif K napsal(a):

Duroy napsal(a):
Nestraší. Kalousek,Nečas, Topolánek, nestraší. Oni konají. Ono, když seberete milionu lidí po 1000,- kč a přidáte tisíci lidem každému milion, tak to s ekonomikou bude vypadat, tak jako u nás. Nic nového pod sluncem, za vlády pravice, ať Klaus, tak Topolánek, či Nečas, vždy naše ekonomika šlape odlišně od sousedů.
28. 09. 2012 | 12:17
Vse ma plusy a minusy.

Kdyz seberete tisici lidem po milionu a rozjhodite mezi milion proletaru po tisicovce, nekteri si koupi pak lahvi falesneho alkoholu, jini si koupi smartphone made in China, jini si koupi krabici vina ze Spanel. Podpori konjunkruturu ale nekde jinde.

A tech tisic lid ktery se vzalo po milionu nebudou mit penize na vytvoreni desti tisic pracovnich mist.

Toto jest zebdnena socdemacka iluze - ze kdyz dostanou penize do ruk p[roletari tak investuji do tvorby pracovnich mist, zatimco kdyz dostanou penize do ruky kapitalsitye, ze okamzite leti do Electrowrldu aby si koupili NEJAKY novy gadget z Ciny.

KDYBY TOMU TAK BYLO, TAK BY VSAK KAPITALISTE BYLI PROLETARI A PROLETARI BY BYLI KAPITALISTE.
Samozrejme toto jsou krajni pripady - v otevrene ekonomice vsak penize rozhozene mezi chude obyvatelstvo z velke casti zmizi v zahranici. Dovezou se dalsi kramy z Ciny.

Toto je videt i v USA - velka cast prodlouzenych a zvysenych socialnich davek mizi v Cine a Vietnamu - dovazi se spotrebni zbozi, i nektere potraviny (sumci, krabi, ovoce atp atp). Investicni zbozi (stroje atp) jsou vsak z vetsi casti stale americke.
28. 09. 2012 | 12:45

rovnou za nosem napsal(a):

Zlatá Státní plánovací komise, dej jí Pámbu lehké spočinutí.

Když jsem studoval bolševikovu ekonomiku, praskal jsem vzteky nad tím, jak může stát ruinovat podniky tím, že jim ze zisku nechává jen 5% a se zbytkem různě šafáří.
Podniky to ale vesměs nějak překlepaly a navíc vznikaly z takto umožněných investic podniky nové. Letecké fabriky, lokomotivky, automobilky.

Potom, co převzali řízení země zastánci těch (opět jednou) jedině správných ekonomických principů, fabriky se někam vsákly, ekonomičtí velikáni na běžícím páse produkují od roku 1997 balíčky, které nás postupně ruinují a kalouskoidní kleptomani vyhazují na jedné straně peníze z okna aby je na druhé straně na skřipci ždímali z občansva.

Další géniové nyní přicházejí s jedině správným řešením. Zlikvidujme stát. Evropská unie stejně ví všechno nejlíp, ať tu tedy vládne ona.
Jako občan bych si v tomhle okamžiku položil základní otázku. Co ona ta Unie má za zájem nám dát nebo čím nám prospět. Miliardu eur pokuty?
To je mi tedy ještě výrazně sympatičtější než kleptoman Kalousek.
Má to být Scylla nebo Charybda? Nebo je to jedno?

Přemýšlí tu někdo ještě?
28. 09. 2012 | 12:50

MJ napsal(a):

Já jsem to neprožral ani neproflákal, i tak jsem součástí problému. Nekouřím, nepiju a teď jsem omezil ježdění autem. Kalousek tak přijde o daně za benzin asi za 2000 Kč měsíčně. Když nebudu jezdit autem, nekoupím si příští rok nové, jak jsem uvažoval. Ne proto, že na to nemám, prostě jen nechci platit pořád vyšší daně z již tak zdaněné mzdy.
28. 09. 2012 | 12:56

Sutech napsal(a):

to: rovnou za nosem
Pokud šly vybrané peníze skrz stát do jakéhosi rozvoje, pak je to v pořádku. Jestliže jsou ale tyto peníze rozfofrované mezi lidi, kteří za ně nic neodvádí, pak je to naprosoto špatně. Není možné udržovat uměle životní standart lidí aniž by se o něj nějak zasloužili, tedy nepracovali.

Kapitolou samo o sobě je složení ekonomiky. není přeci možné, aby služby tvořily většinu HDP. V nich totiž nedochází ke vzniku věcí, ale pouze k neustálým přesunům peněz. Většinu HDP by měl tvořit průmysl a primární sektor.
28. 09. 2012 | 13:04

Yosif K napsal(a):

MJ napsal(a):
Když nebudu jezdit autem, nekoupím si příští rok nové, jak jsem uvažoval. Ne proto, že na to nemám, prostě jen nechci platit pořád vyšší daně z již tak zdaněné mzdy.
28. 09. 2012 | 12:56
I vas postoj muze mit positivni efekt. Vase penize budou lezet v bance, vlada si je bude moci lacino pujcit, strcit je do eurovalu a z nej se vyplati podpory chudakum reckym popelarum kteri se bouri ze jim byly snizeny mzdy ze 1600 EUR na 1450 EUR mesicne.

Idealni by bylo, kdyby vase penize lezely v bance, pujcil si je lacino misto eurovalu treba podnikatel Juricek a jeho firma Brano, investovalki by do stroju, zvysili produktivitu, export, platy, pocty pracovnich mist atd atd.

Je bludny omyl ze by cesta k prosperite musela nutne zacinat zvysovanim osobni spotreby.

Je bludny omyl ze by se spotreba musela jen a jen "bezkrizove zvysovat" - jak hlasali propagatori socialismu.
28. 09. 2012 | 13:19

kocour počtář napsal(a):

MJ
V Německu, týraném po sjednocení vysokými daněmi na to přišli už dávno. Auto vlastní tři nebo čtyři lidi dohromady. Situace, kdy vůz skutečně potřebují dva najednou jsou řídké, pokud dojíždějí do práce, je výhodné tak činit společně. Efekt se dá zvýšit úpravou motoru na LPG.
Ve Vídni si zase můžete kdykoli najít mobilem odstavený smart2go a svézt se v něm, kam potřebujete.
Kdyby nebyli Češi povahou sedláci, kteří musí mít svůj co největší žebřiňák, mohli by s mentálně zanedbaným Kalouskem pěkně vycvičit.
28. 09. 2012 | 13:22

Yosif K napsal(a):

Sutech napsal(a):
to: rovnou za nosem
Pokud šly vybrané peníze skrz stát do jakéhosi rozvoje, pak je to v pořádku. Jestliže jsou ale tyto peníze rozfofrované mezi lidi, kteří za ně nic neodvádí, pak je to naprosoto špatně. Není možné udržovat uměle životní standart lidí aniž by se o něj nějak zasloužili, tedy nepracovali.

Kapitolou samo o sobě je složení ekonomiky. není přeci možné, aby služby tvořily většinu HDP. V nich totiž nedochází ke vzniku věcí, ale pouze k neustálým přesunům peněz. Většinu HDP by měl tvořit průmysl a primární sektor.
28. 09. 2012 | 13:04
Mate rpavdu v tom, ze p[okud by byla ekonomie tvroena jen holickami a sklenari a ti by si navzajem strihali vlasy a zasklivali okna, tak by to moc bohata spolecnost nebyla. Respektive by nidko nemel nic kropme zaskelnych oken a ostrihanych vlasu.

Vyroba neceho solidniho je solidni kotva. Pohrdani "montovanim" je mimo misu. Nemuzou vsichni lidi strihat valsy nebo sedet v nejakem vyzkumnem ustavu nebo softwarove firme.
28. 09. 2012 | 13:24

Joe Ratata napsal(a):

Takže jsme si přečetli Yosifovu neoliberální pohádku "O odpovědných českých kapitalistech".
Teď ještě tu "O červené Karkulce" i když ta má v sobě aspoň trošku logiky.
Yosif je prostě nepřekonatelný.
28. 09. 2012 | 13:24

exkrementy na hlavě občana zdobí napsal(a):

Sutech
Ti hodní lidé, mezi které se to rozfofruje vám přece poskytují své drahocenné služby.
Politické, reklamní, mediání, mudřecké a umnělecké, jako Mádl s Issovou.
Jestli jim to nepřejete, jste závistivý skřet.
28. 09. 2012 | 13:29

SuP napsal(a):

Džou -
Zato vy jste byl překonanej ještě než jste se tu objevil.
28. 09. 2012 | 13:34

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

nejde o kalouska. ten je jenom momentální terč. jde o to, naprostá vetšina lidí vubec nechápe realitu. nikdo si neuvědomuje, že máme 1,5 bilionu dluh a ten pořád roste. naprostá většina lidí u nás je uplně blbá, myslí si, že existuje nějaké jednoduché řešení typu zvolíme si komunisty a odboráře a zase budou zdroje. po volbách budou zase všichni nadávat na slávečka, protože ani sláveček nemá oslíčka otřes se. peníze jsou skutečně prožrané a dobře už bylo. čím dříve to lidi pochopí, tím lépe.
28. 09. 2012 | 13:35

SuP napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina -
Aby pochopili, museli by mít čím.
28. 09. 2012 | 13:37

Občan napsal(a):

Kalousek a jeho mafiánská parta NEJEN na MF ČR není součástí problému, ale PŘÍČINOU, pane Holube.
Protože tenhle tvor se svými komplici kutá na rozkladu státu už dvacet let.

Postupně dosáhne toho, že se většina české populace uchýlí k výměnnému obchodu a měnu bude používat jen v nezbytně nutných případech. Zatím k tomu byla donucena pouze menšina v nejchudších oblastech republiky - za rok to může být jinak.

Co se stane, přesně popsali ekonomové ČMKOS Kalouskovi loni a předloni. Trefili se na 100%, zatímco MF ČR a ČNB, jakož i "analytici" všech možných bank a "investorů" byli vedle jak ty jedle. Hořké, což?!
28. 09. 2012 | 13:40

Joe Ratata napsal(a):

SuP
Máte pravdu,jediní skutečně inteligentní a nepřekonatelní s mozkem tady jste Vy,Yosif a hovenovábohorodička.A pak ještě zachránce naší ekonomiky Kraďousek.
Promiňte,že jsem se vyskytl.
28. 09. 2012 | 13:45

Pepa 3 napsal(a):

Visarionoviči, vaše logika ad absurdum: Nikdo by neměl NIC: Pro sklenáře by neměl kdo vyrobit sklo, takže by nezasklíval, holič by měl vymlácená okna, protože by je neměl sklenář čím zasklít a neholil by, protože by mu sklenář neměl čím zaplatit! Zkuste si znovu promyslet - pokud máte čím - co je v ekonomice primární. Jen trochu vám napovím: Určitě to nejsou bankovní obchody s deriváty a zcestná hesla neoliberálů o tom, že "peníze dělají peníze", která jsou hlavní příčinou současné světové krize.
28. 09. 2012 | 13:51

Viola napsal(a):

bohorodičko vyžeň ...

peníze nejsou vyžrané, ale vyhozené oknem :

http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_politick%C3%BDch_af%C3%A9r_v_%C4%8Cesku

a kde je tam KSČM?
28. 09. 2012 | 13:51

moser napsal(a):

Kalousek = zlocinec
Klaus = zlocinec
Hrejete si hady na prsou. Defenestrace je reseni
28. 09. 2012 | 14:10

Desiderius napsal(a):

Klaus hraje prokremelskou kartu,proto brojí proti EU.Naštěstí už končí.
28. 09. 2012 | 14:19

Analytik napsal(a):

Česko se už 20 let za neustálého utahování opasků prožírá do chudoby.
Co při privatizaci nezmizelo v zahraničí, to teď Mafie dokrádá.
Světová finanční krize nastala právě ve správnou chvíli, takže Kalousek hodil svůj finanční debakl na konto světové krize.
Jako ekonom - bída, ale jako lhář a zloděj - expert galaktického formátu!
28. 09. 2012 | 14:30

Občan napsal(a):

Yosif K napsal(a):
"Je bludny omyl ze by cesta k prosperite musela nutne zacinat zvysovanim osobni spotreby. 28. 09. 2012 | 13:19"

No, Pepánku K., prostým selským snadno zjistíme, že bez spotřeby postrádá výroba smyslu.
Kapitalismus totiž stojí padá s osobní spotřebou. Jedině ta zajišťuje výrobu "spotřebního zboží" a kapitalismus nutně potřebuje, aby se to spotřební zboží co nejrychleji obměňovalo (proto také je stále méně kvalitní).

Pokud vyrábíte a nemáte komu prodávat, můžete si svou produkci nabouchat do nosa; byť by byla sebekvalitnější a sebehezčí. Což se také stalo a zavinili to chytrýsci, kteří si mysleli, jak bezvadně vydělají na tom, že přesunou výrobu do Asie a Afriky a doma budou jen prodávat. Leč ouha - nemají komu prodávat, protože ti, co jim sebrali práci, nemají peníze na kýžené nakupování a už si nechtějí půjčovat, protože nemají z čeho splácet.
Nu, a tak jsou chytrýsci v loji a s nimi i celý "postindustriální globál". Protože terciár bez primáru a sekundáru nefungoval, nefunguje a fungovat nebude.
28. 09. 2012 | 14:31

Sladký napsal(a):

Zdejší pravičáci dokonale potvrzují výsledky kanadského výzkumu-pravicoví voliči se vyznačují nižší inteligencí, než voliči levice.Tyto diskuse to dokonale potvrzují.Yosif,bohorodička hoven,blue jay ve všech modifikacích,Darth Maul,vlkodav,sup a x dalších-to je přímo ukázkový příklad.
28. 09. 2012 | 14:38

Duroy napsal(a):

Co si pod pojmem osvědčené společenské hodnoty představíte?

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-57674840-klaus-jsme-svedky-utoku-pokrokaru-vseho-druhu-na-nase-osvedcene-spolecenske-hodnoty

Takový Yosif třeba:

https://www.youtube.com/watch?v=PmYlb5JeZq8
Né náhodou jsme svědky velkých společenských změn, ožebračování miliónů lidí,, né náhodou e společenské změny kryjí s vymíráním generací pamatujících bídu meziválečného období.
Máme se na co těšit.
28. 09. 2012 | 14:38

PB napsal(a):

Pan Kalousek již měl nejednou "stav", kdy něco tuze nemoudrého plácl - a poté se omlouval.
Ať už to byla opice (v posteli či na zádech), či nepřekonatelný odpor vůči dolním deseti milionům (kterými pohrdá), kteří bohužel (bohudík) nemohou být všichni chemiky a geniálními ministry financí.
Tu pozuráží na půdě parlamentu své politické oponenty (v rauši?), tu může vyhrožovat po telefonu komukoli, aby poté zachraňoval svou situaci známostmi na GIBS, tu zpohlavkuje mladého člověka s názorem (obklopen gorilami), tu se hanlivě vyjádří o národu, z jehož daní si může žít na vysoké noze a nad drahou sklenkou.
"Prožrali jsme to, proflákali. Proto musíme šetřit a zvyšovat daně." Od chlíváka, který toto pronese, nečekám již nic. Jen to, že odejde včas na smetiště dějin.
Jeho budoucnost mu nezávidím, ale může si za ni sám.
Jsem zvědava, kde poté bude ten svůj dramatický hlas s akcenty, jako když se ne a ne vy ..., uplatňovat. Někdy si to nahrajte, napište a pomalu čtěte slovo od slova. Ani nejchudší africká země by z těchto nesmyslů nepřežila. Zkuste to, stojí to za to.
Poté si nahrajte toho samého ministra na to samé téma za půl roku.
Poutavou zábavu.
28. 09. 2012 | 14:41

Sladký napsal(a):

Joe Ratata :oí))) Do černého.Škoda, že jsem nenakoukl,mohl jsem ušetřit pár slov.Jeden vzdělanější a chytřejší než druhý.Samý vysokoškolák, je to naprosto jasně vidět.Pravice, pravice,inteligence nejvíce.Jsou tak vzdělaní,a chytří,že už z toho úplně zblbli.
28. 09. 2012 | 14:42

Sladký napsal(a):

PB- jsděte do politiky.Najděte baby sobě podobné a zachrante to, pokud to necháte na chlapech, jsme všichni v rusutur.
28. 09. 2012 | 14:44

ZM napsal(a):

Ne za všechno může Kalousek. Kalousek např. nikoho nenutil, aby si vzal půjčku na vysokej úrok u firmy jako je Privident. Mnozí lidi si svoji zoufalou finanční situaci zavinili sami. A to ani žádnej "ultralevičák", tedy pokud chce být objektivní, nemůže popřít.
28. 09. 2012 | 14:45

SuP napsal(a):

Džou -
KLidně se vyskytujte. Jen se nanavážejte, když jste nepochopil. To vám na vážnosti nepřidá. Stejně jako cukrošovi. Ten zas sice chápe, ale zásadně nesouhlasí a nemá to čím podpořit.
28. 09. 2012 | 14:46

Sladký napsal(a):

Český rozhlas šest-to je poslední výspa jakés-takés novinářské nezávislosti a objektivity.Všechny ostatní stanice jsou NORMALIZOVANÉ.
28. 09. 2012 | 14:48

Václav Černý napsal(a):

Šetření a šetření. Například v případě úředníka s definitivou v nějaké civilizované zemi je šetření prostředek, jak si rozvrhnout výdaje tak, aby spotřeba byla skromnější a současně zajišťovala důstojný a spokojený život po celou dobu jeho trvání. Takové rozumné a nedrastické šetření je jistě smysluplné.

Autor trefného označení naší kotliny mi dále jistě promine. V Kraďákově je naopak jakékoliv šetření kontraproduktivní. Spolu s útlumem domácí spotřeby a podkopávání makroekonomických ukazatelů spolehlivě zlikviduje již tak prořídlou střední třídu v této zemi. Výsledný efekt šetření domácnosti je součtem "úspor" za jednotlivé komodity. Mnozí tento efekt znají například s šetřením vodou, která následně úměrně šetření vzrůstající cenou vody prodražuje. To platí paušálně pro celý spotřební koš domácnosti. Výsledkem šetření průměrné rodiny se pouze promítne do stavu žití na anebo pod hranicí bídy.

Výjimkou je jen tzv. dočasné šetření. Například, když se bude enormně šetřit vodou jeden rok, kdy je mimořádné sucho. Někteří politici se snaží tuto myšlenku spojit se současně zavedenými škrty. To je ovšem hluboký omyl anebo podvod na občanovi. Neexistuje žádný důvod, který by potvrzoval přechodnost současné krize. Neexistují žádné signály, které dávají naději. Jedinou cestou je pokus o rozpumpování ekonomiky zvýšením spotřeby. Pouhý export to v našich podmínkách nezastane.
28. 09. 2012 | 14:49

Sladký napsal(a):

Sup- obávám se, že nemáte čím se mnou polemizovat.Mimochodem, nenazývám vás slovem mrchožrout,tudíž mne oslovujte korektně-sladký.
28. 09. 2012 | 14:50

Jihočech napsal(a):

Jednou týdně nákup v Rakousku, včetně nádrže a kanystru. Není to až tak výhodné, ale v součtu se to ukáže. Takže moje dávka DPH v ČR je 0,00. I tu vodku jsem si tam rád koupil. Jen pro ilustraci, 0,7 l ve 40% stojí na české cca 160 Kč a více, podle druhu. Zkuste si najít ceny masa, například. Myslím si, že je to docela důvod k zamyšlení. I kvůli rakouské min. mzdě, garantované zákonem.
28. 09. 2012 | 14:52

Sladký napsal(a):

Kluci z pravice (holky tu nejsou,ali je asi v Mexiku) vy máte obrovské štěstí,že vaše zpětná vazba je nulová.Hloupost vás spolehlivě chrání,kdybyste byli jen o tošku mín blbí, zalezli byste někam do kouta a nepsali,nepsali,nepsali.
28. 09. 2012 | 14:55

Sladký napsal(a):

To jsem si dovolil moc, možná se mistr Stejskal vtípí a vymaže mě.
28. 09. 2012 | 14:56

Sladký napsal(a):

Spojení přerušeno.Jako pokaždé čístě náhodou.HURÁ,KALOUSEK JE GÉNIUS V ROZMĚRECH EPOCHY.Můžu psát dál?
28. 09. 2012 | 14:58

Hloupý Honza napsal(a):

Do tak odborné diskuze (i s odborníky ze zámoří) nemám odvahu se ani pouštět.

"Většinu HDP by měl tvořit průmysl a primární sektor"
Takové Švýcarsko, to je jedna továrna vedle druhé, proto tam třeba Bakala přesídlil, asi mu to tam připomíná Ostravsko-karvinský revír.

Jeden pro všechny zdejší zapálené fouňy, kteří rozeznívají jen doprava, doleva a modrou a oranžovou (popř. ještě červenou) - nemůžu si pomoct ho sem dát znovu:

Přijede chlapík z Česka do Los Angeles a hned vleze do hospody,
sedne na bar a všimne si, že za barem je robot a ten ho vítá:
"Dobrý den, jsme moderní restaurace, vítám vás, jsem robot
Charlie a budu vás obsluhovat. Prosím sdělte výši vašeho IQ."
Borec se zamyslí a řekne, že má IQ 150. Robot naleje whisky
a začne bavit hosta řečmi z astronomie, matematiky, historie,
zeměpisu.
Chlapík poněkud nezvládá debatu a rozhodne se navštívit bar
příští den zase s tím, že robotovi sdělil, že má IQ 100.
Robot nalije whisky a začne debatu o autech, sexu a celebritách.
"Fajn" řekne si chlapík a přijde třetí den a robot za barem se
zase ptá na jeho IQ a chlapík odpoví, že má IQ 50.
Robot se zamyslí, naleje vodku a zeptá se: "Tak co, zase
budem volit ODS, že jo?
28. 09. 2012 | 15:02

SuP napsal(a):

Občane -
Část pravdy máte. "....prostým selským snadno zjistíme, že bez spotřeby postrádá výroba smyslu.
Kapitalismus totiž stojí padá s osobní spotřebou. Jedině ta zajišťuje výrobu "spotřebního zboží" ...." Nestojí na ní kapitalismus, ale ekonomický růst, což je zase vaše modla.
(Váš socialismus nezajistil ani tu výrobu, natož spotřebu, ale jen standardní celoplošnou bídu).

Nicméně hlavní příčinu toho, že lidi víc šetři a nenakupují to, co se TU vyrobí, vidím v tom, že tak velká část z 10% obyvatel má hypotéku na předraženou nemovitost. Nemovitost, kterou si pořídili, aby nemuseli řešit mezilidské vztahy v rodinách, zjednodušeně aby nemuseli bydlet s rodiči, jejichž nemovitost počítali použít na splacení části své hypotéky. Všimntěte si - velká část z nich. NE všichni. Ty 3% snížení celostátní spotřeby tomu docela dobře odpovídají.
28. 09. 2012 | 15:04

ZM napsal(a):

Sladký 28. 09. 2012 | 14:55 -
zdá se, že svými příspěvky chcete působit trapně. Docela se vám to daří.
Otázka ale je, zda byste dokázal napsat, jaký je dle vašeho názoru hlavní rozdíl mezi tzv. levičáky a pravičáky. Dle mého názoru je hlavní rozdíl v názorech na toto-
1. jakým způsobem má být kdo zdaněn a jakým způsobem má být toto zdanění přerozdělováno
2. jakým způsobem má být napsán zákoník práce

Takže např. názor, že je někdo hloupej, když si bere si úvěr od firem jako je Provident, vůbec nesouvisí s tím, jestli je člověk názorově tzv. více pravičák nebo levičák.Samozřejmě jsou případy, kdy už danému člověku nic jiného nezbývá.
28. 09. 2012 | 15:08

ZM napsal(a):

Sladký- co se týká státního rospočtu, tak ten nemůže být dlouhodobě deficitní. To taky každej inteligentní člověk chápe, nezávisle na tom, zda má více pravicové nebo více levicové názory. Názory se výrazně liší v tom, jakým způsobem zajistit vzrovnané rozpočty. Jelikož ale diksuze často končí u "přestřelek", jestli více kradli politici z levicových nbo pravicových stran, tak čast nemá smysl některé dikuze pročítat.
28. 09. 2012 | 15:14

Sladký napsal(a):

ZM-to má být odpověd na mé příspšvky?.Tak nevím,kdo je zde trapný.Dokud nepříjdete s přesvědčivými protiargumenty, nemá smysl polemizovat.
28. 09. 2012 | 15:15

ZM napsal(a):

Sladký- tedy chtěl jsem napsat rozpočtu.
A co se týká rozpočtu ČR, tak ten je už mnoho let deficitní. Jednou z příčin jsou i povodně, takže ne všechno obyvatelstvo "prožralo" nebo rozkradlo.
28. 09. 2012 | 15:16

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Často se demagogicky uvádí, že domácnosti šetří, nechtějí utrácet a podobně, objektivnější by bylo napsat, že domácnosti, které by chtěly utrácet, tak na to nemají, protože reálné příjmy většiny domácností klesají.

Když se zvýší daně ze spotřeby, tak si toho za stejnou mzdu mohou domácnosti koupit méně, když se toho prodá méně, tak se toho bude muset vyrobit méně, vyrábět a prodávat méně, znamená nižší mzdy a nižší mzdy znamenají nakupovat méně a touto smrtící spirálou až na jih Evropy.
28. 09. 2012 | 15:17

ZM napsal(a):

Sladký - nevidím v této dizkuzi(v blogu) ve vaších příspěvcích žádný konkrétní argument, ale čtu tam především žvásty.
28. 09. 2012 | 15:20

SuP napsal(a):

Sladký napsal(a):
Zdejší pravičáci dokonale potvrzují výsledky kanadského výzkumu-pravicoví voliči se vyznačují nižší inteligencí, než voliči levice.Tyto diskuse to dokonale potvrzují.Yosif,bohorodička hoven,blue jay ve všech modifikacích,Darth Maul,vlkodav,sup a x dalších-to je přímo ukázkový příklad.
Sladký napsal(a):
Joe Ratata :oí))) Do černého.Škoda, že jsem nenakoukl,mohl jsem ušetřit pár slov.Jeden vzdělanější a chytřejší než druhý.Samý vysokoškolák, je to naprosto jasně vidět.Pravice, pravice,inteligence nejvíce.Jsou tak vzdělaní,a chytří,že už z toho úplně zblbli.
Sladký napsal(a):
PB- jsděte do politiky.Najděte baby sobě podobné a zachrante to, pokud to necháte na chlapech, jsme všichni v rusutur.
Sladký napsal(a):
Český rozhlas šest-to je poslední výspa jakés-takés novinářské nezávislosti a objektivity.Všechny ostatní stanice jsou NORMALIZOVANÉ.
Sladký napsal(a):
Sup- obávám se, že nemáte čím se mnou polemizovat.Mimochodem, nenazývám vás slovem mrchožrout,tudíž mne oslovujte korektně-sladký.
Sladký napsal(a):
Kluci z pravice (holky tu nejsou,ali je asi v Mexiku) vy máte obrovské štěstí,že vaše zpětná vazba je nulová.Hloupost vás spolehlivě chrání,kdybyste byli jen o tošku mín blbí, zalezli byste někam do kouta a nepsali,nepsali,nepsali.
Sladký napsal(a):
To jsem si dovolil moc, možná se mistr Stejskal vtípí a vymaže mě.
Sladký napsal(a):
Spojení přerušeno.Jako pokaždé čístě náhodou.HURÁ,KALOUSEK JE GÉNIUS V ROZMĚRECH EPOCHY.Můžu psát dál?
Sladký napsal(a):
ZM-to má být odpověd na mé příspšvky?.Tak nevím,kdo je zde trapný.Dokud nepříjdete s přesvědčivými protiargumenty, nemá smysl polemizovat.

Tak Cukroši -
O čem chceš polemizovat? Že já nejsem větší vůl než ty? I takhle to byla jen ztráta času.
28. 09. 2012 | 15:30

PB napsal(a):

Sladký, nechtějte to po mně!
Nejprve bych odstřihla od všech příjmů všechny politiky.
Tím bych ušetřila na důchody.
A nebyly by tak uškrcené jako dosud.
Pak bych pár týdnů počkala, jaké dopady bude mít, když chvíli politika, ministři a jiní vyžírkové nebudou.
Půlka novinářů by zjistila, že je zbytečných.
Šli by do výroby.
Zjistilo by se, co českého tu bylo, není a za draho se dováží.
Opět by se ušetřilo.
Poté by začaly procesy.
Podotýkám, že by se jednalo spíše o happenning, než o skutečné tresty. Nechť se ale vyjádří občané, děla bych.
Další kroky si s dovolením ponechám, je to mé know-how.
Čeští chlapi v politice jsou zoufalci, to mi věřte.
Nevydrží nic, stále hekají, jak jsou přetížení, ale to ten alkohol.
Pokud by seděli na zadku jen a jen v politice, neměli by být z čeho unavení. Protože ale přebíhají na starostování, hejtmanství, do své firmy, či jako Benda na ryby, či dostudovat do Plzně, nedivme se, že už neumí vykázat žádnou energii.
A český, nepoučitelný člověk dělá, že mu to nevadí.
28. 09. 2012 | 15:36

ZM napsal(a):

Blog je sice o Kalouskovi, ale souvisí se zadlužením. Konkrétně v ČR je dluh více jak 1550 miliard. Část z tohoto dluhu vznikla v důsledku povodní, především v letech 1997 a 2002.
Dle údajů z
http://www.ieep.cz/editor/assets/publikace/pdf/pub036.pdf
byly náklady na povodně v roce 1997 63 miliard, v roce 2002 73 miliard.
To je dohromady 136 miliard (v přepočtu na současnost by to bylo samozřejmě při započítání inflace více).
S povodněmi souvisí např. toto
http://www.ieep.cz/editor/assets/working-papers/wp0107.pdf

Ne všechny půjčky obyvatelstvo "prožralo".
28. 09. 2012 | 15:42

Kelt napsal(a):

To ZM,
zdá se,alespoň v současné situaci,že na české pravici,representované
současnou parlamentní většinou a vládou není vše v souladu se zásadními atributy pravicové politiky.

-pravice nezvyšuje daně
-pravice ctí morálku a vymahatelnost práva
-pravice vylučuje korupci
-pravice zaručuje vládu práva
-pravice dbá na udržitelný rozvoj ve prospěch všech občanů
-politici pravice nejdou do politiky zbohatnot

Co z těchto "pravidel"naše "pravice"dodržuje?Nic,vůbec nic.
Tady kvete korupce,klientelismus,rozkrádání veřejných prostředků,oslabování funkcí státu ve prospěch mafiánských struktor a permanentní zvyšování daní,které vede jenom k hospodářské recesi a snižování životní úrovně těch,kteří si na živobytí musí vydělávat prací.
Roste jenom počet milionářů a miliardářů.
To,co nám vládne,není pravice ale kvazi pravice ovládaná mafianskými strukturami-Oulický,Janoušek,Rittig,Dlouhý,Šulc,Janžura,Dvořák,Ouzký,Cabrnoch,Šnajdr a další spojeny s podvodnými advokátními subjekty,které jim kryjí záda.
28. 09. 2012 | 15:48

D. napsal(a):

Na prezidenta Václava Klause vystřelil při otevírání mostu v Chrastavě neznámý muž z plastové pistole.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/muz-trefil-prezidenta-klause-z-plastove-pistole-f6z-/domaci.aspx?c=A120928_152501_domaci_hro
28. 09. 2012 | 15:51

SuP napsal(a):

Kelte, vítám Vás! Střídáte Sladkého?
"....
-pravice nezvyšuje daně
-pravice ctí morálku a vymahatelnost práva
-pravice vylučuje korupci
-pravice zaručuje vládu práva
-pravice dbá na udržitelný rozvoj ve prospěch všech občanů
-politici pravice nejdou do politiky zbohatnot
...."
Pokud to převedeme do negativu, protože levice je negativ pravice, zjistíme, že plní ty atributy všechny. Hlavně ten poslední. Filip na hrad!
28. 09. 2012 | 15:58

Jarda napsal(a):

Tato vláda nejenom straší, ale snižuje platy a zdražuje. To vede pouze do recese a doplatí na to i pravicově preferovaní podnikatelé, protože snížená poptávka dopadne i na ně. Pravda ale je, že oni nejsou na tom nejhůř. V nejhorším si místo BMW koupí Octávii. Podstatně hůř na tom jsou lidi na hranici minima,kteří se dostávají do skutečně nedůstojných podmínek odkud není daleko pod most,nebo na krchov. Vypadá to, že kapitalizmus umí fungovat jen na základě dluhu. Japonsko, USA a další vyspělé země jsou zadlužené až po uši. Tak jaké má ten údajně nejlepší systém vyhlídky?
28. 09. 2012 | 16:11

Občan napsal(a):

To ZM:

Povodně do toho vůbec netahejte.
V r. 2002, kdy povodně způsobily škody za cca 80 miliard Kč. Když chtěl Gross vydat státní dluhopisy, Kalousek si mohl hlasivky strhat, jak řval, že zadlužování státu nepřipustí.
Ta samá kreatura teď chrlí dluhopisy jak rotačka a zadlužuje nás všechny takovým tempem, že z toho oči přecházejí. Žádné katastrofální povodně ale řešit nemusí a kvůli předloňskému letnímu šplouchanečku už druhý rok platíme "povodňovou daň".

Máte zajímavě výběrovou paměť...
28. 09. 2012 | 16:21

pravice, levice, splaškovice napsal(a):

SuP
Necítíte sám, jak melete z posledního?
28. 09. 2012 | 16:23

Joe Ratata napsal(a):

ZM
Před dvěma a půl lety mi Kalousek poslal složenku na 121 tisíc.
Máme ho prý zvolit a on s tím něco udělá!
A taky udělal! Teď už ta složenka zní na 154 tisíc a než se zbavíme této pijavice,která už v Topolánkově vládě předvedla co umí (největší sekyra do rozpočtu v dějinách ČR),tak to bude aspoň 180 tisíc.
Já mu svůj hlas nedal,nenesu tedy za jeho řádění a řádění jeho kompliců odpovědnost.
Jsou tady ale jiní,kteří ho volili a měli by se stydět.
Jako voliči ODSTUPLIDE by měli chtít vyvození odpovědnosti za zneužití důvěry.Pokud jim tedy řádění lůzy,kterou zvolili,nevyhovuje.Pak jsou spoluviníci!
Zdá se,že mnozí zde schvalují současný styl vládnutí.
S těmi si nemám co říci!
28. 09. 2012 | 16:29

Kelt napsal(a):

To SuP,
až se Vám jednou podaří dát na "papír"nějakou svoji myšlenku/a po letech,co jste zde,se Vám to ještě nepodařilo/,tak již bude této vlády národní katastrofy konec.

Máte na to tak cca 2 měsíce,tak se pokuste napsat nekrolog k jejímu předčasnému skonu.

Není sporu o tom,že 85% obyvatelstva to ocení.
28. 09. 2012 | 16:42

SuP napsal(a):

Džou -
to není marná myšlenka, aby za blbé výsledky politiků odstoupili jejich voliči. Na to jste přišel sám?
28. 09. 2012 | 16:48

SuP napsal(a):

Kelte -
To už FAKT nemáte co říct?
28. 09. 2012 | 16:49

SuP napsal(a):

Polynick -
"....SuP
Necítíte sám, jak melete z posledního?...."

Naopak, jen vždycky zbytečně dlouho čekám, čím mě umlátíte, a kde nic tu nic. Trochu málo na to, co vás tu je.
28. 09. 2012 | 16:53

Antroid napsal(a):

Jestliže vláda takzvané rozpočtové odpovědosti již třetím rokem schvaluje 100+mld rozpočet, je to důvod nejméně 3x kopnout nekompetentního Kalouska do zadku, což mělo nastat už dávno.

Dále je nutné nejméně o 150mld snížit výdaje na státní zakázky, snížit schodek na 0, snížit DPH a spotřební daň tak, aby marže, které stát aplikuje na zboží a služby, je NEPŘEDRAŽOVALY.
28. 09. 2012 | 17:11

veverka napsal(a):

Problémem je neoliberální ideologie,která převedla výrobu do asie a lidi na západě pak nemají práci.Když nemají práci,tak nemají peníze.A když nemají peníze,tak nemůžou nakupovat.A ekonomika jde dolu.

Vyřešení problému je velice jednoduché.....převést výrobu zase zpět na západ,tím budou mít lidi práci,budou mít za co nakupovat atd.

Bohužel se tím ale sníží zisky majitelům výrobních prostředků,kteří právě kvůli těm vyšším ziskům výrobu do asie převáděli(je tam levnější pracovní síla,dětská práce atd),a to tito nikdy dobrovolně nepřipustí.přitom tím z dlouhodobého hlediska vlastně likvidují západ a pomáhají zemím jako je Čína.

Takže důvodem současného úpadku západu je chamtivost západních vlastníků výrobních prostředků,kteří kvůli pár procentů navíc zisku pro sebe dávají práci číňanům místo aby jí dávali lidem ve svých vlastních zemích.No a jako korunou tomu nasazenou je že pak jdou ještě daně platit do daňových rájů,takže ani z toho nemají lidé v jejich zemích nic.
28. 09. 2012 | 17:13

lavórovice napsal(a):

SuP
Nemám ambici vás čímkoli mlátit.
Jsem mírný a konciliantní člověk.
Pouze mne diskuze obsahující slova jako pravice a levice nesmírně nudí.

V nejlepších létech svého života jsem kvůli své tehdejší pedagogické profesi musel navštěvovat různá školení a ztrácet čas posloucháním úplně stejných cypovin.
Dodnes je mi líto, že jsem raději nešel jezdit s taxíkem a neproháněl v uspořeném čase ženské.

Stále stejné mektání o schématech, která nikdy neměla co dělat s realitou ve mně vyvolává smutek. Lidské bytosti tímhle tráví jedinečný a nenávratný čas svého života; skutečná svatokrádež.
28. 09. 2012 | 17:16

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

soudruh veverka,
výrobu do asie nepřevedla neoliberální ideologie, ale nižší platy.
28. 09. 2012 | 17:24

Yosif K napsal(a):

veverka napsal(a):
Vyřešení problému je velice jednoduché.....převést výrobu zase zpět na západ,tím budou mít lidi práci,budou mít za co nakupovat atd.
28. 09. 2012 | 17:13
Vyreseni probelmu neni tak jednoduche - to co vidite jako spasu je cesta do drahoty.
Pokuid si budou vsechno co se dovazi z Ciny vyrabet proletari v Evrope zase sami pro sebe, bude stat iphone nikoliv o par procvent vice ale ctyrikrat vice.
Svetr nebude stat o par procent vice ale ctyrikrat vice.
Plastovy kybl nebude stat o par procent vice ale ctirkrat vice.
Cicvky nebudou stat o par procent vice ale ctyrikrat vice.

Atd atd.

Iluze ze zamezenim dovozu vzroste prosperita se jmenuje merkantilismus. Mylnost teto iluze byla DEFINITIVNE vyvracena jiz v prvni polovine 19 stoleti.
28. 09. 2012 | 17:26

Yosif K napsal(a):

Pane veverka a jeste neco - veci z Ciny kupuji spise proletari - vyssi stredni vsrtvy nekupuji cinske svetry v Tescu. Ty kupuji vetsinou obleceni a boticky z Italie nebo Francie. Takze zakazani dovozu z Ciny by postihlo predevsim chudsi vrstvy nez "bohace" na ktere se tak dojemne rozcilujete. .
28. 09. 2012 | 17:29

SuP napsal(a):

Polynick -
Ale to jste mohl napsat rovnou a jednodušeji.
28. 09. 2012 | 17:32

SuP napsal(a):

Zkrátka chlapci omámení ideologií zachraňující trpící celého světa. Letadlo přistává a bude se muset vystupovat. Tak se jen modlete, aby runway byla dost dlouhá, bez kamení a aby se vysunul podvozek. A pak si můžete dojít stěžovat, že let byl příliš krátký, nebo že nesplnil vaše očekávání.
28. 09. 2012 | 17:38

Moser napsal(a):

Komentatori s vami to ani nehne, ze nekdo vystrelil na Klause.

Melete si tady stale svoje moudra a co se deje kolem vas proste - nic -
Mladik vam chtel zastrelit presidenta a netrefil se .
Ze by to byl objednany atentat ? No nic pockame si.
28. 09. 2012 | 17:38

veverka napsal(a):

Moser

"Zastrelil" ho plastovou pistoli na kulicky.

Bohorodička

"výrobu do asie nepřevedla neoliberální ideologie, ale nižší platy" neoliberální ideologie je vlastně jen hon za nižšími platy pro zaměstnance,aby je měli vyšší majitelé.jen potvrzuješ to co jsem říkal.

Yosif K

Plácáč pitomosti(jako vždy),to co jsem napsal není žádný zákaz dovozu.Ti z mozkem to pochopili.
28. 09. 2012 | 17:45

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro SuP.
Hledá tě Chochooušek a s námi to ani nehne.

Pro Moser.
Ještě že neměl takovou tu na vodu a Klaus není mokrý.
28. 09. 2012 | 17:51

Normální 1 napsal(a):

Yosife K
čínské šmejdy kupují i bohatí i ti Vaši proletáři..všechno je to z jedné fabriky holt na jedny boty se dá Nike a na druhé Nake - rozdíl pouze v ceně a to máte se vším...
28. 09. 2012 | 17:58

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

veverka,
nemužeš žadnýmu podnikateli vyčítat , že jde za nižšíma platama. on používá jenom zdravý rozum. každej majitel bojuje s konkurencí a o přežití. každý musí snižovat náklady aby přežil. ty si představuješ podnikání jako jakeš brojlery. to stěhování výroby a nezaměstnanost na západě jde spíše na vrub našim odborům. chtějí vysoký platy, tak nemají nic.
28. 09. 2012 | 18:07

SuP napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude -
Ani já se s blbama nehádám.
28. 09. 2012 | 18:10

ZM napsal(a):

Joe Ratata 16:29 -
co se týká té složenky zasílané lidem před volbami v roce 2010, tak se shodneme na tom, že se jednalo o politickou manipulaci. Taky se shodneme na tom, že Kalousek má velký podíl na tom, v jakém stavu je ČR.
Jenže je potřeba si uvědomit, že kromě Kalouska je ve sněmovně dalších 199 poslanců. Rozpočet schvaluje poslanecká sněmovna. Bylo by na dlouhou diskuzi, hodnotit všechny rozpočty za uplynulých 20 let, tedy např. kteří poslanci ze kterých stran hlasovali pro schválení, kteří poslanci si vymohli pro svůj region dotaci v rámci tzv. porcování medvěda atd.
28. 09. 2012 | 18:16

Joe Ratata napsal(a):

SuPe
To,že nepochopíte psaný text není můj problém.Vy toho ostatně nechápete víc.
28. 09. 2012 | 18:17

ZM napsal(a):

Občan 16:21 -
váš argument je mylný. Deficit státního rozpočtu v roce 2003 byl 109 miliard. Povodně byly ve druhé polovině roku 2002, takže souvisí s rozpočtem roku 2003.
http://www.euroekonom.cz/grafy-data.php?type=cesko-rozpocet-rok

Ze státního rozpočtu prostě byly vydány prostředky na odstranění následků povodní, které mohly být vydány na jiné účely. Takže se časově posunuly různé dotace, např. na kanalizaci v některých obcích.

Je pravda, že v roce 2009 se snížilo HDP o přibližně 4 % a v důsledku toho i výběr daní a deficit rozpočtu v roce 2009 byl 192 miliard. Částečně je to chyba tehdejší vlády, částečně prostě vliv okolností.
28. 09. 2012 | 18:28

Občan napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
"veverka,
nemužeš žadnýmu podnikateli vyčítat , že jde za nižšíma platama. on používá jenom zdravý rozum. každej majitel bojuje s konkurencí a o přežití. každý musí snižovat náklady aby přežil. ty si představuješ podnikání jako jakeš brojlery. to stěhování výroby a nezaměstnanost na západě jde spíše na vrub našim odborům. chtějí vysoký platy, tak nemají nic. 28. 09. 2012 | 18:07"

Pak se ale "podnikatel" nemůže divit, že nemá komu prodávat.
Nemluvě o tom, že třeba takoví Vietnamci a Číňané jsou zvídaví a jakmile se k nim někdo vrtne s levnou výrobou, hbitě to obšlehnou a stanou se mu konkurencí. Ve SVŮJ prospěch pochopitelně.
A pak se "podnikatel" diví podruhé, protože místo vejvaru má kulový a doma haldu dožraných NEkupujících, kteří raději koupí čínskou srovnatelnou (ne)kvalitu, ovšem za třetinovou cenu.
Milej hovenorodičko, oni totiž ti zákazníci také uvažují tržně a jdou za lácí stejně jako "podnikatel.
Ve finále tratí i stát, protože z levnějšího zboží jsou pochopitelně nižší daně.

Prostej selskej, furt to vopakuju a budu vopakovat. On totiž ten prapůvodní trh o ničem jiném není...
28. 09. 2012 | 18:29

Joe Ratata napsal(a):

ZM
Z těch 199 jich 118 drtilo a válcovalo ten zbytek a bez ohledu na volební sliby schvalovalo zákony,se kterými nesouhlasili možná ani oni.Jenže to dostali příkazem od svých poslaneckých klubů a ti jejich šéfové v nich od kmotrů,takže žádné svědomí,žádná odpovědnost voličům,jen a jen osobní prospěch u plného korýtka.
Teď už jich je jen 101 a část z toho zbytku do 118 jim nemůže přijít na jméno a oni jim také ne.
John najednou chápe,že tato vláda škodí zemi,ale prohlédl až když ho odehnali od lizu.
28. 09. 2012 | 18:34

ZM napsal(a):

Yosif K 17:29 -
z Číny se sem nedodávají jenom svetry. Z Číny a z dalších států, např. z Indie, se dodávají např. polotovary (výkovky,odlitky atd.). Jejich kvalita není ve všech případech vyhovující. Mnohé firmy mají tu koncepci, že ze států s levnou pracovní silou budou dodávat polotovary poppř. některé komponenty, ale montáž bude probíhat v jejich továrnách na západě.
28. 09. 2012 | 18:34

Občan napsal(a):

To Yosif K.:

A kde myslíte, že ta Vaše "Itálie" a "Francie" šije ty hadry a lepí ty boty? Zajděte si do některé ze "značkových" prodejen a podívejte se, odkud to zboží je :o)))))

Pakistán, Bangladéš, Indie, Maroko, Turecko - hadry.
Indonésie, Malajsie, Brazílie - boty.
Čína, Jižní Korea, Indie - elektronika.
Vietnam, Čína a další Asie - koření, čaj, káva.
Evropskou metráž už v Evropě prakticky nepotkáte.
A evropská auta spolehlivě začíná válcovat Asie a Balkán, kterým začíná slušně dýchat na záda Rusko.

To jsem tedy netušil, že jste takové trdlo :o)))
28. 09. 2012 | 18:36

ZM napsal(a):

Joe Ratata
koukněte na vývoj státního dluhu
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/str_vyvoj_sd.html
V roce 2002 byl dluh necelých 400 miliard.V roce 2006 802 miliard.
Je pravda, že za posledních 6 let státní dluh vzrostl téměř o 100%.
Kalousek samozřejmě má svůj podíl viny, ale spolu s ním další desítky poslanců. A argument, že někdo něco dostal příkazem, je nesmysl. Už mnohokrát se stalo, že někteří poslanci hlasovali jinak, než většina poslanců z jejich strany. Není to tak, že by něco dostali příkazem. Je to kolektivní nezodpovědnost.
28. 09. 2012 | 18:43

veverka napsal(a):

Bohorodička,Yosif

Krásně vám to za mě vysvětlil Občan.

Já ještě dodám to co o tomto nedávno přesně řekl Nouriel Roubini.

"Karel Marx měl pravdu. V jistý se okamžik se kapitalismus může sám zničit. Nemůžete neustále přesouvat příjmy z práce do kapitálu, aniž byste neměli nadbytečné kapacity a nedostatek agregátní poptávky. To se stalo. Mysleli jsme si, že trhy fungují. Nefungují. Jednotlivec může být racionální. Firma, aby přežila a prospívala, může tlačit pracovní náklady stále níže, ale pracovní náklady jsou příjmem a spotřebou někoho jiného. To je důvod, proč jde o sebedestrukční proces."
28. 09. 2012 | 18:50

ZM napsal(a):

Joe Ratata-
je ovšem potřeba zohlednit, že např. v roce 2005 byl privatizován Telecom za 82,6 miliardy.
28. 09. 2012 | 18:54

ZM napsal(a):

veverka - to je příliš zjednodušené tvrzení, že se jedná o sebedestrukční proces. Nejde jen o samotnou výrobu, ale např. i o vývoj.Pokud se do Číny přesune výroba určitých dílů, tak to neznamená, že se přesune i vývoj. Navíc jsou podniky, které nemůžou přesunout výrobu, např. výrobci elektrické energie, nebo stavební firmy.
28. 09. 2012 | 19:00

ZM napsal(a):

veverka - jsou různé možnosti, jak se dá organizovat produkce něčeho. Např. jednodušší díly je možné dovážet z Číny,Indie nebo jiných států s levnější pracovní silou, složitější díly je možné vyrábět v mateřské firmě a montáž také v mateřské firmě. Ale nezaměstnanost v kapitalismu byla, je a bude.
28. 09. 2012 | 19:09

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

občan,
proč by podnikatel neměl komu prodávat? lidí neustále přibývá, na východě roste střední třída a otevírají se tam takové trhy, o kterých se podnikatelum nikdy nezdálo. západ sice chudne, ale ono se neni ani čemu divit. lidem se už moc nechce makat, tady hlavně těm ve veřejnym sektoru. ale platy chtějí mít vysoký.
28. 09. 2012 | 19:20

furt debatovat unaví napsal(a):

ZM
Ten slavný vývoj Západu šikmoočka sprostě ukradnou. To je to nejjednodušší.
V okamžiku, kdy tam ty technologie navozíte, vydali jste se napspas.
Japonci se to museli naučit, nad Rusy v roce 1905 ještě vyhráli s anglickými a italskými loděmi, v roce 1941 už měli svoje nosiče letdel. My jsme na začátku války měli nejsilnější letecký motor 1000k, Japonci měli v roce 1944 pístové motory s 2420k. Protože po válce nesměli stavět letadla, odešli jejich inženýři do automobilového půmyslu a dobyli svět.

Číňanům kapitalista provaz na vlastní pověšení vnutil.
Hospodářská sekce Merkelovic vládního zájezdu do Číny si o ukradených patentech nesměla dovolit ceknout.
Bohužel to trvalo 150 let, než Roubini pochopil, že Marx nekecá.

Joe R.
Kdyby John nerozbalil aféru s Drobilem, bylo by jich pořád 118. Vůbec jste nepochopil, co se děje.
28. 09. 2012 | 19:25

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pokud by měl marx pravdu, tak už je na celém světě socialismus. dopadlo to přesně naopak, každý socialismus vždy zkrachoval, kapitalismus vždy zvítězil. západ má ekonomické problémy díky soustavnému zasahování do svobodného trhu ze strany politiků. sociální stát na dluh, regulace, moc odborů, zachranování bank z veřejných peněz, nákladná měnová unie v evropě. marx měl v podstatě zvláštní skoro až nadpřirozenou schopnost se mýlit ve všem. podle měl to byl psychicky nemocný člověk.
28. 09. 2012 | 19:35

veverka napsal(a):

bohorodičko

"na východě roste střední třída a otevírají se tam takové trhy, o kterých se podnikatelum nikdy nezdálo. západ sice chudne, ale ono se neni ani čemu divit"

Vždyť ty skoro každým svým příspěvkem tady potvrzuješ to co jsem tu říkal.Ano podnikatel ZATÍM může prodávat ještě někde na východě,zatímco západ jde kvůli němu do hajzlu.Tahle planeta ovšem není nafukovací,takže ani takto ojebávat nepůjde věčně a dříve či později dojde na Marxova slova definitivně.Žádný další východ nebo asie s levnější pracovní silou kam by šlo zase přesunout výrobu už prostě není.Globalizace jen na chvíli kolaps kapitalismu oddálila,ale neodvrátila.

ZM

Není to zjednodušené tvrzení,je to přesné tvrzení.Čím víc snižují podnikatelé náklady a snižují yosifovým oblíbeným proletářům platy nebo je úplně propouštějí,tím méně mají tito peněz k tomu aby kupovali jejich výrobky.Je to přesně to co se děje,úzké procento nejbohatších bohatne,zatímco většina pod nimi oproti nim stále více a více chudne.Nůžky se rozvírají.Donekonečna to jít nemůže.Doted to alespoň částečně kompenzoval západní sociální systém,jenže i ten nyní kapitalisté v honbě za ještě o něco vyššími zisky likvidují a tím si nevědomky i sami pod sebou řežou větev.
28. 09. 2012 | 19:40

veverka napsal(a):

furt debatovat unaví

Přesné.
28. 09. 2012 | 19:42

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Veverka - Neoliberální ekonomie nadřazuje zájmy soukromého byznysu nad zájmy státu. Státy, které tohle dovolí dříve nebo později zákonitě zkolabují.
28. 09. 2012 | 19:49

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

veverka,
ty si myslíš že když už není kam přesunout výrobu, tak nastává konec kapitalismu? to je přece nesmysl. západ neprochází žádnou likvidací. spíše očistou od socializace a života na dluh. až se vrátí západ zpátky ke kapitalismu opět začne bohatnout a výroba se začne vracet k nám. všechno je to stále o jednom a samém. lidská práce by měla přinášet užitek. v socialimu to nezle zajistit, protože tam není trh, který o tom může rozhodnout. a nebo ten trh někdo značně pokroutil, jako socialisti a odboráři na západě.
28. 09. 2012 | 19:59

mentgol some napsal(a):

Veverka – „Doted to alespoň částečně kompenzoval západní sociální systém“

Hlavně to Západ kompenzoval zadlužováním a před veřejností tak skrýval pravý stav věcí. Což bylo ovšem nanejvýš krátkozraké řešení. Teď, když to vychází najevo, tak svou stupidní politiku zakrývá žvaněním o prožírání.

Nejde o žádný konec kapitalismu, ale o konec bezbřehé nadvlády byznysu. Díky kapitalismu se Čína raketově rozvíjí, a také díky tomu, že čínští politici ještě nejsou zaslepení neoliberální ekonomií.
28. 09. 2012 | 20:08

Zbyněk napsal(a):

Sladký....
omlouvám se za smělost, dovolím si oponovat, že voliči levice jsou chytřejší, než voliči pravice. Levice zde vládla 40 let, zadek jsme si vytírali novinama, pravda že tolik nešpinily jako ty dnešní, čůrali jsme do vyasfaltovaných žlábků, které páchly tak, že manželka ihned poznala, že jste byl v hospodě. Maso bylo jen ve čtvrtek a to jsme byli soběstační, zrovna tak jogurty o smetaňe ani nemluvě. Takže kontrolní otázka: který volič je chytřejší?
28. 09. 2012 | 20:12

Veni, vidi, vici napsal(a):

Pane Holub, dokud byl Kalousek ve vládě socanama, mohl jste se ueukovat! A nyní po něm plyváte! Fuj! Lomikar: Do roka a do dne Holube, příjde Boží soud! Uvidíme Hplube, kdo z vás půjde k svatému Petrovi!!!
28. 09. 2012 | 20:15

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

v elysejském paláci mají taky kalouska, protože rudý francoá, vzor našich socailistu, škrtá výdaje a zvyšuje daně. já jsem strašně zvědavej co bude dělat sláveček.
28. 09. 2012 | 20:40

dalimír napsal(a):

Dobrý večer ! Všechno co se odehrává v naší galaxii je koloběh života ! Je to stále dokola ! V téhle diskuzi dávám zapravdu nicku Veverkovi , v podstatě má pravdu zrovna jako ji měl K. Marx o kapitalismu ! Celý svět je přeplněn nadvýrobou různých blbostí které člověk ani k životu nepotřebuje ! Aby lidé na světě byli zase celkově spokojeni a měli práci nebo alespon ten pocit že ji mohou mít bude se muset začít ve světě všechno separovat anebo znovu od nuly ! T znam. i lidský potenciál ,to zn. z největší pravděpodobností nás v tomhle století celosvětový konflikt nemine ! Nechci být špatným prorokem ale je to téměř jisté ! Ti co budou mít tu kliku a přežijí ,budou mít pak práce a dobře placené spoustu a bude se znovu budovat se zápalem lepší svět ! To už ale nás zdejší asi hlava bolet nebude ! Ta nutnost separace obyvatelstva na planetě je zrovna tak důležitá jako život sám ! Dl.
28. 09. 2012 | 20:50

pamětník napsal(a):

Kalousek by mohl být řešením problému, kdyby se podařilo ho odstranit.
28. 09. 2012 | 20:59

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Bohorodička napsal – „nemužeš žadnýmu podnikateli vyčítat, že jde za nižšíma platama. on používá jenom zdravý rozum. každej majitel bojuje s konkurencí a o přežití.“

No to je fantastickej zdravej rozum, když někdo zběhne i s kapitálem ke konkureci, staví jí supermoderní fabriky a pomáhá jí budovat ekonomiku, zatímco vlastní zemi o to všechno ochuzuje. Něco tak stupidního jen tak někdo nevymyslí. Říkat tomuhle boj s konkurencí je vrchol drzosti.
28. 09. 2012 | 21:00

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

kolemjdoucí,
on tam staví fabriku sobě, né konkurenci. jestli ani tohle nechápete, tak potom co už?
28. 09. 2012 | 21:12

pamětník napsal(a):

veverka:
"likvidují západ a pomáhají zemím jako je Čína.
Takže důvodem současného úpadku západu je chamtivost západních vlastníků výrobních prostředků,kteří kvůli pár procentů navíc zisku pro sebe dávají práci číňanům místo aby jí dávali lidem ve svých vlastních zemích." Úpadek Západu je podmíněný především materiální náročností, řekl bych až nenažraností západních lidí, a to nejen vlastníků výrobních protředků, ale všech konzumentů. I ten z nechudších z nich si žije lépe než průměrný Asiat. Číňané mají pro svou pracovitost a úsilovnost nárok přiblížit svou životní úroveň naší. Levice hýří hesly o solidaritě pracujících, ale vocaď pocaď, že. Díky za poskytnutí příkladu levicového pokrytectví.
28. 09. 2012 | 21:25

pamětník napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.), Dalimír:
Vidím, že má předešlá poznámka pro veverku patří i vám a dalším.
28. 09. 2012 | 21:29

Občan napsal(a):

To si ten ňouma právě jenom myslí, že ji staví sobě.
Protože v Asii to nefungujetak jako tady. Tam SI sice Siemens postaví fabriku, ale aby byla JEHO, pak by SI tam také musel dovézt komplet celé osazenstvo. Počínaje vátným a konče generálním ředitelem.
Žluťáci ale fungují jinak. KAŽDÝ domorodý zaměstnanec vcucne jakoukoli informaci a předáji SVÝM spoludomorodcům. Trdlo z Evropy nebuo USA tam je jen a jen pro to, aby JIM posloužilo ku JEJICH prospěchu. Číňané, Japonci a Korejci jsou na tohle velmistři, protože jsou velice ukáznění a vlastenci. Indové jsou naštěstí bordeláři, protože jsou hinduisté, takže "investory" nevycucávají tak rychle.
28. 09. 2012 | 21:32

Občan napsal(a):

Pamětníku,
zapomeňte jednou provždy na to, že Číňané jsou chudí jak kostelní myši. To už nějakých 20 let neplatí a platit už nebude. To samé Vietnamci.
28. 09. 2012 | 21:36

Yosif K napsal(a):

Petice vyrobcu svicek - zde link na text v cestine:

http://bastiat.borec.cz/bastiat_petice.pdf

A PETITION From the Manufacturers of Candles, Tapers, Lanterns, sticks, Street Lamps, Snuffers, and Extinguishers, and from Producers of Tallow, Oil, Resin, Alcohol, and Generally of Everything Connected with Lighting.
To the Honourable Members of the Chamber of Deputies.

Open letter to the French Parliament, originally published in 1845 (Note of the Web Publisher)
Gentlemen:
You are on the right track. You reject abstract theories and have little regard for abundance and low prices. You concern yourselves mainly with the fate of the producer. You wish to free him from foreign competition, that is, to reserve the domestic market for domestic industry.

We come to offer you a wonderful opportunity for your — what shall we call it? Your theory? No, nothing is more deceptive than theory. Your doctrine? Your system? Your principle? But you dislike doctrines, you have a horror of systems, as for principles, you deny that there are any in political economy; therefore we shall call it your practice — your practice without theory and without principle.

We are suffering from the ruinous competition of a rival who apparently works under conditions so far superior to our own for the production of light that he is flooding the domestic market with it at an incredibly low price; for the moment he appears, our sales cease, all the consumers turn to him, and a branch of French industry whose ramifications are innumerable is all at once reduced to complete stagnation. This rival, which is none other than the sun, is waging war on us so mercilessly we suspect he is being stirred up against us by perfidious Albion (excellent diplomacy nowadays!), particularly because he has for that haughty island a respect that he does not show for us [1].

We ask you to be so good as to pass a law requiring the closing of all windows, dormers, skylights, inside and outside shutters, curtains, casements, bull's-eyes, deadlights, and blinds — in short, all openings, holes, chinks, and fissures through which the light of the sun is wont to enter houses, to the detriment of the fair industries with which, we are proud to say, we have endowed the country, a country that cannot, without betraying ingratitude, abandon us today to so unequal a combat.

Be good enough, honourable deputies, to take our request seriously, and do not reject it without at least hearing the reasons that we have to advance in its support.

First, if you shut off as much as possible all access to natural light, and thereby create a need for artificial light, what industry in France will not ultimately be encouraged?

If France consumes more tallow, there will have to be more cattle and sheep, and, consequently, we shall see an increase in cleared fields, meat, wool, leather, and especially manure, the basis of all agricultural wealth.

If France consumes more oil, we shall see an expansion in the cultivation of the poppy, the olive, and rapeseed. These rich yet soil-exhausting plants will come at just the right time to enable us to put to profitable use the increased fertility that the breeding of cattle will impart to the land.

Our moors will be covered with resinous trees. Numerous swarms of bees will gather from our mountains the perfumed treasures that today waste their fragrance, like the flowers from which they emanate. Thus, there is not one branch of agriculture that would not undergo a great expansion.

The same holds true of shipping. Thousands of vessels will engage in whaling, and in a short time we shall have a fleet capable of upholding the honour of France and of gratifying the patriotic aspirations of the undersigned petitioners, chandlers, etc.

But what shall we say of the specialities of Parisian manufacture? Henceforth you will behold gilding, bronze, and crystal in candlesticks, in lamps, in chandeliers, in candelabra sparkling in spacious emporia compared with which those of today are but stalls.

There is no needy resin-collector on the heights of his sand dunes, no poor miner in the depths of his black pit, who will not receive higher wages and enjoy increased prosperity.

It needs but a little reflection, gentlemen, to be convinced that there is perhaps not one Frenchman, from the wealthy stockholder of the Anzin Company to the humblest vendor of matches, whose condition would not be improved by the success of our petition.
28. 09. 2012 | 21:43

Yosif K napsal(a):

We anticipate your objections, gentlemen; but there is not a single one of them that you have not picked up from the musty old books of the advocates of free trade. We defy you to utter a word against us that will not instantly rebound against yourselves and the principle behind all your policy.

Will you tell us that, though we may gain by this protection, France will not gain at all, because the consumer will bear the expense?

We have our answer ready:

You no longer have the right to invoke the interests of the consumer. You have sacrificed him whenever you have found his interests opposed to those of the producer. You have done so in order to encourage industry and to increase employment. For the same reason you ought to do so this time too.

Indeed, you yourselves have anticipated this objection. When told that the consumer has a stake in the free entry of iron, coal, sesame, wheat, and textiles, ``Yes,'' you reply, ``but the producer has a stake in their exclusion.'' Very well, surely if consumers have a stake in the admission of natural light, producers have a stake in its interdiction.

``But,'' you may still say, ``the producer and the consumer are one and the same person. If the manufacturer profits by protection, he will make the farmer prosperous. Contrariwise, if agriculture is prosperous, it will open markets for manufactured goods.'' Very well, If you grant us a monopoly over the production of lighting during the day, first of all we shall buy large amounts of tallow, charcoal, oil, resin, wax, alcohol, silver, iron, bronze, and crystal, to supply our industry; and, moreover, we and our numerous suppliers, having become rich, will consume a great deal and spread prosperity into all areas of domestic industry.

Will you say that the light of the sun is a gratuitous gift of Nature, and that to reject such gifts would be to reject wealth itself under the pretext of encouraging the means of acquiring it?
28. 09. 2012 | 21:44

Yosif K napsal(a):

But if you take this position, you strike a mortal blow at your own policy; remember that up to now you have always excluded foreign goods because and in proportion as they approximate gratuitous gifts. You have only half as good a reason for complying with the demands of other monopolists as you have for granting our petition, which is in complete accord with your established policy; and to reject our demands precisely because they are better founded than anyone else's would be tantamount to accepting the equation: + x + = -; in other words, it would be to heap absurdity upon absurdity.

Labour and Nature collaborate in varying proportions, depending upon the country and the climate, in the production of a commodity. The part that Nature contributes is always free of charge; it is the part contributed by human labour that constitutes value and is paid for.

If an orange from Lisbon sells for half the price of an orange from Paris, it is because the natural heat of the sun, which is, of course, free of charge, does for the former what the latter owes to artificial heating, which necessarily has to be paid for in the market.

Thus, when an orange reaches us from Portugal, one can say that it is given to us half free of charge, or, in other words, at half price as compared with those from Paris.

Now, it is precisely on the basis of its being semigratuitous (pardon the word) that you maintain it should be barred. You ask: ``How can French labour withstand the competition of foreign labour when the former has to do all the work, whereas the latter has to do only half, the sun taking care of the rest?'' But if the fact that a product is half free of charge leads you to exclude it from competition, how can its being totally free of charge induce you to admit it into competition? Either you are not consistent, or you should, after excluding what is half free of charge as harmful to our domestic industry, exclude what is totally gratuitous with all the more reason and with twice the zeal.

To take another example: When a product — coal, iron, wheat, or textiles — comes to us from abroad, and when we can acquire it for less labour than if we produced it ourselves, the difference is a gratuitous gift that is conferred up on us. The size of this gift is proportionate to the extent of this difference. It is a quarter, a half, or three-quarters of the value of the product if the foreigner asks of us only three-quarters, one-half, or one-quarter as high a price. It is as complete as it can be when the donor, like the sun in providing us with light, asks nothing from us. The question, and we pose it formally, is whether what you desire for France is the benefit of consumption free of charge or the alleged advantages of onerous production. Make your choice, but be logical; for as long as you ban, as you do, foreign coal, iron, wheat, and textiles, in proportion as their price approaches zero, how inconsistent it would be to admit the light of the sun, whose price is zero all day long!

Frédéric Bastiat (1801-1850), Sophismes économiques, 1845

Notes:

[1] A reference to Britain's reputation as a foggy island.
28. 09. 2012 | 21:45

čaroděj napsal(a):

Yosif? Ty jsi Adamec?
28. 09. 2012 | 21:48

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Evropskou metráž už v Evropě prakticky nepotkáte.
A evropská auta spolehlivě začíná válcovat Asie a Balkán, kterým začíná slušně dýchat na záda Rusko.

To jsem tedy netušil, že jste takové trdlo :o)))
28. 09. 2012 | 18:36
A proc vam vadi ze chude zeme bohatnou? To jste najeky proletarsky inetrnacionalista? Stydte se! Chcete snad aby Cinani navzdy vystacili s miskou ryze na den? Todle vas ucili na VUML?
Chcte aby Rumuni navzdy zili ve vesnickach jako z filmu o Boratovi?
Zbohatli Japonci, Zbohatli Korejci, zbohatl Tchajwan, zbohatli Hong Jong, zohatl i Singapur, zbohatne i Cina nakonec i polosocalisticka Indie zacina budovat kapitalismus a take zbohatne. Jste proletarsky internacionalista? Tak jim to prejte.

Ja se nezajimam ktery svetr je vyrobeny v Cine a ktery v Portugalsku a ktery v Italii. To zajima Vas. Jestli chcte aby vam svetry vyrabele vase manzelka, muzete svetry z Ciny bojkotovat.

Zamestnbate manzelku a sobe uskodite. Tak je to ovsem s celym exportem. Zakazatete jej, par lidi bude moct plest svetry a vsichni na to dopalti mnohem, vice nez tech par pletacu svetru na tom vuydela.

Na tomto se shodla ekonomicka vedea jioz roku 1845 - pouze socansko-nacionalisticti populiste typu Meciar hlasavali opak.

Je to vejicka na jednodussi proletyare - zachranime domaci joby, bude lepe. Ve skutecnosti je to takhle - zachranime par domacich jobu, vsem bude nakonec hure.

Viz Bastiatova Petice Vyrobcu Svicek.
28. 09. 2012 | 21:56

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Pamětníku,
zapomeňte jednou provždy na to, že Číňané jsou chudí jak kostelní myši. To už nějakých 20 let neplatí a platit už nebude. To samé Vietnamci.
28. 09. 2012 | 21:36
Pane Obcane - co vam vadi na tom ze Cinane a Vietnamci bohatnou? jste socialista nebo rasista? Nebo snad oboji a merkantilista z 18 stoleti jeste navrch? Jevite se tak - na 100% - vskutku povedena kombinace!!!!!!!
28. 09. 2012 | 22:02

pamětník napsal(a):

Občan:
"zapomeňte jednou provždy na to, že Číňané jsou chudí jak kostelní myši. To už nějakých 20 let neplatí a platit už nebude. To samé Vietnamci."
Jak kteří, jak kde. Většinou jsou chudší než Evropané nebo Severoameričané.
28. 09. 2012 | 22:30

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Yosif K. - Samozřejmě, že Číňani zbohatnou, ale nepochybuji o tom, že si svou těžko vydobytou životní úroveň nenechají jen tak vzít, že nemají tak hloupé politiky, kteří by bezmyšlenkovitě prosazovali liberální poučky bez ohledu na následky pro vlastní zem.

A Bastiata nechte na pokoji, ten ještě měl dostatek zdravého rozumu na to, aby nenadřazoval za každou cenu zájmy soukromého byznysu nad zájmy své vlasti. Nezapomínal ve svých doporučeních uvést "pokud to neškodí zájmům Francie". To je zásadní rozdíl proti dnešním neoliberálům, kteří jakoukoliv loajalitu k své zemi odmítají.
28. 09. 2012 | 23:16

Emil napsal(a):

Autor pouze dále stádově rozšiřuje omyl, že lidé u nás šetří. To je nesmysl, lidé nešetří, protože nemají z čeho! A přestali se hloupě zadlužovat na zbytné věci, protože jim nikdo už nepůjčí nebo zkrachovali. Omyl pochází od úzké vrstvy lidí, kteří zbohatli náhodou a podvodem a nemají schopnost vnímat realitu a je šířen pomocí nezkušených, vypláchnutých a všehoschopných novinářů, kteří za tuto službu zhovadilosti dostávají slušně zaplaceno.
28. 09. 2012 | 23:44

kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Bohorodička napsal – „on tam staví fabriku sobě, né konkurenci.“

Patrně jste si nevšiml, že v současné době je Západ až po uši zadlužený a Čína naopak ze svých přebytků Západu půjčuje. A jelikož to jde se Západem stále více z kopce, tak je docela reálná možnost, že Číňani jednoho dne přestanou tolerovat další znehodnocování dolaru neustálým „kvantitativním uvolňováním“ a západní dluhy se rozhodnou vyrovnat jinak - konfiskací těch moderních továren.

Obávám se, že Číňany neskutečně podceňujete, když si myslíte, že jen tak rozdávají úvěry po tisících miliard dolarů, aniž by měli jakoukoliv materiální záruku pro případ platební neschopnosti dlužníků. Kdyby byli tak hloupí, za jaké je máte, nikdy by se nedopracovali tam, kde jsou dnes.

V mezinárodní politice a obchodu je za hlupáka jednoznačně Západ – v důsledku špatně chápaného liberalismu jakožto krajního egoismu.
28. 09. 2012 | 23:54

Jarda napsal(a):

Když jsem se zeptal v Číně, kam jezdí na dovolenou, tak se na mě udiveně podívali, protože nechápali na co se ptám.
Tím chci jenom dokreslit neuvěřitelnou pracovitost a houževnatost národů v Asii. To samé nějaké víkendy neexistujou...
Jsme prostě ve velké většině zhýčkaní a pohodlní. To se týká i mladé generace, která studuje. Obávám se, že buď budeme donuceni změnit naše pohodlí, nebo prostě budeme chudnout a Asie bohatnout.
29. 09. 2012 | 08:22

Petr napsal(a):

"Prožrali jsme to, proflákali. Proto musíme šetřit a zvyšovat daně."
Nemůže přece každý být křištálovník a žít mezi multimiliardáři na Floridě.
29. 09. 2012 | 08:26

Občan napsal(a):

To Jarda:

Zato v Číně slaví - rádi a často. Což tu chybějící dovolenou v zahraničí značně kompenzuje.
Navíc - KAM by jezdili, když mají DOMA všechno od tropů přes moře po velehory? Před svátky a během nich cestují desetimiliony Číňanů přes celou zemi na návštěvy a po výletech; a další miliony jich vyrážejí po celém světě za týmž účelem.
Pokud mají dovolenou, tráví ji doma s rodinou - příležitostí pro rozptýlení mají ve všech městech habakuk a je to levnější, než kdyby se harcovali kdovíkam.

Ostatně - zeptejte se Čechů nebo Němců, kam jezdí na dovolenou. Polovina z nich Vám odpoví velmi jadrně, že nikam...
29. 09. 2012 | 09:12

Pavel Bela napsal(a):

Kalousek je robot vyslaný z jiné galaxie k likvidaci lidstva, podobné klony řádí v jiných zemích, bránit se proti tomu nedá. Ledaže je ten šílený lučebník z masa a kostí jako my a v tom případě se stačí na předvolebních schůzích ptát jednotlivých stran, zda půjdou do koalice s partají, kde je Kalousek členem. Pokud odpoví kladně, je vymalováno !
29. 09. 2012 | 11:23

Kresta napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
"...naprostá vetšina lidí vubec nechápe realitu. nikdo si neuvědomuje, že máme 1,5 bilionu dluh a ten pořád roste. naprostá většina lidí u nás je uplně blbá,...).
Jak geniální! Nechápu ale, proč se sama sebe nazýváte naprostou většinou. Ještě nám Bohorodičko napište, co jste říkala (pokud vám PB-PánBůh, tu možnost dal) o pučistovi Pinochetovi když vládl, nebo by jste dneska řekla o nějakém Pinochetovi, který by dneska vládl v Rusku, Pinochetovi, kterého tady spousta tzv. pravicově orientovaných (a nejen politiků)do dneška vyzvedává. Já myslím, že kdyby u nás bylo něco podobného u moci, byl by pořádek, žádná korupce, žádné tunely a rozdávání či rozkrádáni nár. majetku. Všichni ti tipkové, kteří si neznámo z čeho (a nikoho to do dneška vůbec nezajímá) nadělali majlant, aniž kdy sáhli na poctivou práci a dneska ovládají tuto zemi (samozřejmě za podpory takových Kalousků), by buďto už někde makali v pruhovaným, nebo by nejpravděpodobněji vůbec jako takoví nevznikli a neexistovali a byli by rádi, že na ně nějaká ta poctivá práce zbyla. A navíc, ani Putin, ani Pinochet svou zemi nazadlužili a určitě to nebylo dáno nějakou osvíceností řadových Chilanů. Kdo je tady blbý je ten, kdo za každou cenu shazuje Rusko, ať se tam vládne jakkoli, aniž si uvědomuje, že jedině nějaká tvrdší forma vládnutí v Rusku může zajistit patřičnou míru bezpečí pro okolní země a pro svět vůbec. Naopak nedej Bohorodičko, aby tam nastal nějaký chaos, či anarchie a pod. Prostě po takových velkých politických změnách, jaké se ve stř. a vých. Evropě odehrály je naprostým nesmyslem všechno pustit z ruky - máte svobodu a dělejte si co chcete. To může říkat a udělat jen ten největší nepřítel - záškodník té které země, protože dobře ví, že to je v tom případě její konec. A to je náš příběh.
29. 09. 2012 | 13:18

Občan007 napsal(a):

Nejde o Kalouska nebo o kohokoliv jiného. Jde o systém nebo společenské uspořádání, které je už dávno vysloužilým nebo chromým koněm a musí být nahrazeno něčím jiným. Z tohoto pohledu jsou i veškeré diskuze o něm zcela zbytečné. Je jenom otázkou času, kdy tento systém odejde, jak dlouho tady bude ještě smrdět a otravovat a páchat škody. Toto jsou zákony vývoje, které nikdo nemění. Je jenom otázka kam se postaví. Na stranu konzervování a řešení bolestí chromého koně, nebo na stranu skutečného řešení a to je tam, kde je lze skutečně nalézt. V jiném uspořádání. Platí téze: sejdeme se v pekle a nebo komunismu.
29. 09. 2012 | 13:29

KIM napsal(a):

Souběžné příspěvky v komentářích zde mě docela děsí.

Podle mě neexistuje levice ani pravice, pouze pár témat, která rozdělují společnost (a omylem jsou vydávány za oblast pro levici či pravici).
Jsme součástí experimentu, do kterého my prostí lidé zas tak nevidíme. Podle rozložení společnosti, desetina lidí (ale může se vždycky zvětšit) bude tak jako tak chudá, desetina (no, možná i pětina) bohatší, horních deset tisíc (reálně tak setina) existněnční problémy řešit téměř nikdy nebude; no a ten zbytek, ten se bude potácet od zdi (chudých) ke zdi (té pětiny bohatších), bude pronásledován existenčními problémy po celý svůj život a bude vhodnou lovnou zvěří pro nadháněče politických stran (každý hlas pro ně se počítá).

Země je zatím rozdělena, zprivatizována a vládnoucí (nejen finanční) elity hrají tu svoji hru TIC-TAC se šrouby. Když běží část hry TIC, tak se žije rozmařile a na dluh, půjčuje se, podpalubí hraje, pije a zpívá. Když nastane TAC (třeba v krizi, to se hodí), šrouby se začnou utahovat, není práce, nejsou peníze, není spotřeba a elity počnou s přesuny majetku (především nemovitého, ale i duševního) a nastává exekutorům ráj na zemi.

Až se zase překlopí hra do TIC, tak bude více těch chudších, závislých (bude se všude psát o tom, jak se rozvírají ty nůžky mezi sociálními vrstvami, bla, bla, bla), ale na druhé straně bohatší ještě zbohatnou a budou kontrolovat ještě více bohatství a také duševního vlastnictví, bude ještě větší autocenzura, tak jak pokračuje technický pokrok ke kontrole vědomí.

Spousta lidí (a někteří byli i učení, což musím připustit), napsala spoustu slov i pojednání ke společenským tématům, ale podle žádného se zde nedá vládnout. Čestného a poctivého člověka, který to myslí upřímě a vyzařuje nejkřišťálovější pravdu aby čert pohledal...

Snad to zachrání ti UFOni a sestaví vládu UFOnských odborníků, aby to tady bylo zase pěkně srovnáno, ta vrchnost nahoře a my kmáni dole.
29. 09. 2012 | 13:30

nežvaňte. napsal(a):

Proboha: už málem 23 let není základní problém této země ekonomický!!!!
Tím se jenom babráme, jím pouze předstíráme činorodost -- poněvadž nemáme odvahu na cosi jiného. ... Jo, i absolvent VŠE jsem.
29. 09. 2012 | 16:05

Mungo napsal(a):

@nežvaňte: Přesně tak - a politické strany, ať už na pravici, nebo na levici - jej nemohou vyřešit (a už vůbec ne s titánem Kalouskem a professorissimem Klausem v čele).
29. 09. 2012 | 17:50

Mungo napsal(a):

Abych to dopověděl - politické strany nemohou problémy morálního charakteru vyřešit, protože by popřely vlastní smysl své existence. Viz citát Karla Čapka:
---
Karel Čapek (Politikum, Lidové noviny 21. 9.1925)
Ponižuje nás nedůstojnost parlamentu, který i státní nezbytnosti vyřizuje stranickým handlem, ponižuje nás parlamentní systém, v němž bez hrubé a honorované majority by potřeby státu nebyly uhájeny. Ponižuje a skličuje nás přízemnost politického jednání, co jde vysoko nad domácí zájmy stran, je politickým exponentům tak lhostejno, jako chalupníkovi aviatika. Ponižuje nás samozřejmost, se kterou političtí machři přijímají fakt, že stát je odevzdán stranám k exploataci. Ponižuje nás osobní úroveň mnohých, z nich strany učinily vladaře nad věcmi národa. Ponižuje nás forma i duch politiky, jež vládne pomocí nečistých kompromisů mezi bezohlednými zájmy…. Jsme-li nespokojeni, volá se na nás: Pracujte ve stranách! Ne, je-li nám čeho třeba, tedy je to pracovat proti stranám, proti vládě stran, proti hlasovací mašinérii, proti inkompetenci, proti politice za zavřenými dveřmi, proti všemohoucnosti výkonných výborů, proti našemu ponížení, proti úpadku demokracie.
---
A také zde - blog z roku 2008:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=4614
---
29. 09. 2012 | 18:33

moser napsal(a):

Na Kalouska jeste nebyl spachan atentat ?
Tak ze ma velice schopnou ochranku.
Ochranka se o neho stara i kdyz je indisponovan (v alkoholickem rausi )
Ten se ma .......
30. 09. 2012 | 13:17

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Yosif K napsal(a):
"Je bludny omyl ze by cesta k prosperite musela nutne zacinat zvysovanim osobni spotreby. 28. 09. 2012 | 13:19"

No, Pepánku K., prostým selským snadno zjistíme, že bez spotřeby postrádá výroba smyslu.
Kapitalismus totiž stojí padá s osobní spotřebou. Jedině ta zajišťuje výrobu "spotřebního zboží" a kapitalismus nutně potřebuje, aby se to spotřební zboží co nejrychleji obměňovalo (proto také je stále méně kvalitní).
KONEC CITATU.

Pane obcane - problemem evropy asi neni ze se malo spotrabovava.
V CSSR se deficit maskoval skrytou inflaci a cernym trham. Od roku 1989 nebyl realne vzato jediny rok v prebytku - Klausovy prebytky spocivaly v tom, ze se deficity strcily do Konsolidacky.
Ve Spanelsku nebyl prebytkovy rozpocet od roku 1974.
Ve Francii nebyl prebytkovy rozpocet cca stejne dlouho.
Dtto SRN.
Nemluve o Recku, Italii atd.
Ze se malo utraci? Utraci se tolik, ze ve vetsine evropskych statu se jiz 40 let (od doby poradneho rozmachu socialniho statu) soustavne a brutalne prozira budoucnost. Jak to pak vypada kdyz nadejde cas splacet je videt na densnim Recku a Spanelsku.

Proletari volte CSSD, oni ogari napujcuji penize a rozhodi je mezi prosty lid! Rozhozem penez k vecne prosperite, hura!!!!!
30. 09. 2012 | 23:34

sasa napsal(a):

Yosif K: myslim, ze prilis zjednodusujete. Prozirani budoucnosti prostrednictvim zadluzovani je stejna blbost jako vychova sovetskeho cloveka. Na obou uslovich neco je, ale neda se uskutecnit. Vychovat sovetskeho cloveka narazilo na prirozene lidske vlastnosti a splaceni dluhu narazi na ochotu lidi dluh splatit. Takze zaverem plati nelze vychovat sovetskeho cloveka a nelze prozrat budoucnost.
01. 10. 2012 | 17:15

kokoi napsal(a):

Chtěl jsem napsat delší komentář, ale vlastně na to nemám chuť. Takže jen v krátkosti - naprosto s Vámi nesouhlasím.
01. 10. 2012 | 20:07

hovorka11 napsal(a):

Yosif K zase tvoří bludy.
Pokud se podíváme na zadlužování, tak vidíme jasný počátek konce rokem 2008 v USA s absolutním osvobozením bank od zodpovědnosti a krachu. Po hypoteční krizi na které vydělávaly banky, které používaly dluh jako zpeněžitelná aktiva, se nalily znovu natištěné dolary do podvodných bank. Opět bankéři zůstali na svých místech a mohlo se drancovat dál. Banky nyní mají "aktiva", která jsou obyvatelům připsána jako dluh. Banky co prožraly převedly na obyvatele díky vládě... Řecko díky nakoupeným toxickým dluhopisům z amerických bank (záměrně tomu vytvořeným) ze dne na den zchudlo. Místo, aby zkrachovalo (základ kapitalislistické demagogie), tak se naopak nutí nezkrachovat, aby bankovní lumpové za své podvody mohli přejít k přímému těžení z obyvatel Řecka. Místo krachu, o který bojují řekové se tak dočkají otrokářství pro živení těch, kteří měli s krachem Řecka padnout.
Je to velmi jednoduchý princip, který si každý na případu Islandu, Řecka a jiných zemí může přesvědčivě doložit.
Pokud si někdo myslí, že v tomto "systému" zůstaneme bokem, tak ani náhodou. Finanční "trhy" postupně roztrhají ty malé země, na které zkorumpovaní bankéři ukáží prstem. Hovadina o tom, že "prací se ubráníme zadlužení" je zcela v tomto systému nesmyslná. Největší a nejmocnější státy si to hlídají. Viz USA, kde stačilo Obamovi ukázat prstem na ratingovku, která snížila USA rating a šéf byl okamžitě bez práce.
Yosif K se snaží jen vytvářet bludy pro věřící. Kdo věří, tak odmítáte myslet a znát pravdu...
01. 10. 2012 | 22:03

jíra napsal(a):

Mně to zvýšení DPH přijde jako účelový promyšlený politický tah na delší dobu dopředu. Musejí vědět, že víc peněz se nevybere, lidi ještě víc omezí spotřebu.
Ale:
1/ "Mohou předpokládat" mechanicky, že se při zvýšení DPH víc peněz vybere, aby to mohli optimisticky zahrnout do rozpočtu jako výsledek konání vlády "rozpočtové odpovědnosti". To ostatně už udělali a přímo řekli zhruba toto: "Tak skvělý výsledek naší vlády v podobě pěkného rozpočtu s ne tak vysokým schodkem platí za předpokladu, že DPH se zvýší". Čísla takové lhaní si do kapsy nepravdivě optimisticky zkreslila natolik, aby schodek nebyl víc než 100 miliard.
2/ Nyní jim nemusí tolik vadit, jak dopadnou, tedy zda případně vláda padne přečasně, určitý prostor pro znejistění voličů tu je, zdaleka ne každý tomu rozumí.
3/ Předpokládají, že neuspějí ve volbách a problémy padnou na hrb levicovější vládě. Pro tuto vládu a její aktéry taky výhoda, že rozpočet nebude možné dodržet - mohou pak klidně zkoušet vykřikovat, že to levicová vláda vládne špatně.
4/ Při celkem pochopitelných potížích příští pravděpodobné levicové vlády s tak již nyní falešně upraveným rozpočtem mohou prohlašovat, že to oni to měli připravené líp a peníze navíc by vybrali. Pravdu stejně nikdo neprokáže.
5/ Pokud by došlo k oživení ekonomiky z nějakých vnějších důvodů, mohou si zkoušet připsat úspěch, že je to díky škrtům a udržení přijatelného schodku.
6/ Když budou potíže s rozpočtem a dalšími odvozenými věcmi, nebude možná tolik času na zpětné prověřování mnoha jejich kauz, které by bylo pro ně jinak hodně nepříjemné. Ostatně bylo by zajímavé zjistit, kolik promrhaných peněz se dá vymoci zpět...

Takže ať to dopadne jakkoli, vyrobili si tím čistě opticky určité alibi.
04. 10. 2012 | 05:09

pgjed napsal(a):

Abychom byli přesní, neprožrali a neproflákali to občané ČR. Ti jsou na tom prožírání a proflákávání, které zatím stále trvá vini jenom svou povrchností se kterou přistupovali ke sledování a hodnocení politiky a politiků a následně k rozhodování ve volbác. Pojďme si stručně zmapovat uzlové body onoho proflákávání. Začalo to již Klausem, který přes odpor Luxe vylepšoval deficitní rozpočty prožíráním přínosů z privatizace. A nejenom to. Důchodový účet měl v té době nadvýber přes 80 mld Kč. Lux požadoval aby tento nadvýběr byl ukládán na samostatný fond a k němu přidány další finance z privatizace a výnos státních firem, jako Budvar a Becherovka a takto se vytvořil finanční základ pro důchodovou reformu. Byl za to vysmíván a ostouzen Klausem, ODS, sdělovacími prostředky i většinou hloupých a nepřemýšlivých spoluobčanů.
Další velký tunel nastal za Zemana. Banky rozkradeny, následně za hubičku prodány zahraničním vlastníkům včetně majetku za stovky miliard (Prazdroj...) a díra v hodnotě cca 1/4 bilionu zalátána z daní. Pokračování socdem vlád růstem deficitu díky předraženým zakázkám a nehospodárnosti. To, že přírůstky deficitu byly jen kolem 30 mld/r je jen díky vysoké konjunktuře. S návratem ODS do exekutivy a s připuštěním Kalouska do MF nabralo prožírání a proflákávání na strmosti tempem více než 100 mld/r. Socdem zatím prožírala proflákávala na krajích aby splnila hloupé sliby, jako vratky poplatků, nebo aby vyztužila různé neveřejné účty.
Je jenom zanedbatelné procento těch, kteří na tyto skutečnosti upozorňují a vyzývají své spoluobčany k prozření a aby nevolili hlavní aktéry a viníky prožírání a proflákávání. Nejenom konkrétní Klausy, Zemany, Sobotky, Fischery, Kalousky..., ale ani jejich partaje, v žádných volbách a nikam. Zatím naprosto marně. Takže dělba odpovědnosti funguje tak, že jedni prožírají a proflákávají a druzí díky své hlouposti zřejmě rádi platí.
04. 10. 2012 | 08:48

Radovan napsal(a):

Kalousek,ani Nečas a celá současná vláda není řešením.Když to neumí musí od toho, proč se nepodívají do Německa,jak tam se všechno řeší. Proč máme tak velké rozdíly mezi platy obyčejných občanů a našich vyvolených. V Německu je průměrný plat uklizečKky 40 tisíc, průměrný plat běžného advokáda 100 tisíc. U nás, uklizečka má minimální mzdu 8 tisíc, pokud neuklízí ve Strakově vile, a advokáti mají možná i 500 tisíc i více měsíčně. Máme tu ve mzdách ohromný bordel. Proč má Horák z VZP 250 tisíc - za co ? A ještě tam má takový bordel. Podnikatelé ať mají vysoké platy, jsou to jejich peníze, ale nesmí zapomínat,že v civilizovaných zemích mají také pracovníci nejméně 3 x více než u nás. Podnikatelé si nemohou na úkor nízkých platů pořizovat vily za 100 mil a drahá auta, není to morální. Proč mají disidenti důchody od 30 tisíc nahoru, proč neplatí veškeré poplatky už 22 let. Vždyť revoluce nepřinesla to, co slibovala. Nejsou peníze pro důchodce co mají 7 tisíc, poctivě pracovali celý život, tak proč se nešetří.Pokud jsou disidenti spravedliví jak říkají, tak ať se vzdají těch ohromných důchodů, musí mít našetřeno do 100 roků. U nás je kapitalismus z 19 století - V zámku a v podzámčí. Proč ?????????
17. 10. 2012 | 12:56

abercrombie milano napsal(a):

You got some beneficial ideas there. I did a search over a trouble and learnt most peoples will agree in your blog. If you are an experienced traveler, you’ll be able to know the ins and outs of travel to all parts with the world, and it is possible to have really specific ideas about what you need to see and in which you desire to go.
<a href="http://air-max-pas-cher4.webnode.fr/">air max pas cher</a>
<a href=http://air-max-pas-cher25.webnode.fr/>air max pas cher</a>
17. 06. 2013 | 15:11

Nescricetic napsal(a):

ehagsf <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> toolxq <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday</a> ppgotr <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday sale 213</a> qnqtin <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> uqoiys <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday Deals</a> wvbahf <a href="http://act54reform.com">nike Black friday</a> zuaute <a href="http://act54reform.com">nike Black friday</a> qnwpll <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> tcdvbl <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike deals</a> reznre <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> jydybh <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike</a> vioufy <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a>
02. 12. 2013 | 10:12

Nescricetic napsal(a):

zvesmb <a href="http://www.happyhistorian.net">coach Black friday</a> grufnx <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale</a> onwmfq <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday 213</a> bpgokc <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> niooul <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> nqagdg <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday</a> hxwzhk <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale</a> uncuyl <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> ipowtf <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday deals 213 Nike</a> nkhmjt <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> jynsrz <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike</a> brphpm <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a>
04. 12. 2013 | 09:05

Nescricetic napsal(a):

xdiubl <a href="http://theofficethankyouproject.com">gucci Black friday</a> ypwsle <a href="http://theofficethankyouproject.com">gucci Black friday sale</a> lfderf <a href="http://theofficethankyouproject.com">Gucci Black Friday Deals</a> eypgjn <a href="http://theofficethankyouproject.com">http://theofficethankyouproject.com</a> mqkrdh <a href="http://texasindieauthors.com">North face Cyber Monday</a> hmcuna <a href="http://texasindieauthors.com">North face Cyber Monday</a> yqlblp <a href="http://texasindieauthors.com">North Face Cyber Monday</a> iritti <a href="http://texasindieauthors.com">http://texasindieauthors.com</a> gyttlp <a href="http://gloriasews.com">Nike Black Friday Sale</a> sqbmxy <a href="http://gloriasews.com">Nike Black Friday</a> raapnk <a href="http://gloriasews.com">Nike black Friday 213</a> inyibl <a href="http://gloriasews.com">http://gloriasews.com</a>
07. 12. 2013 | 10:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy