Přání novinářům do roku 2009

01. 01. 2009 | 19:40
Přečteno 6758 krát
Málokteré povolání je tak vystaveno kritice. Málokteré povolání je tak vystaveno ekonomickým poryvům. Málokteré povolání tak vystavuje stresu a konfliktům. Tím povoláním se míní žurnalistická profese a zvláště v nestabilní postkomunistické zemi, jako je Česká republika. Otázka pro rok 2009 tedy pro novináře zní, jestli nezměnit profesi. Správná odpověď ovšem říká, že by to nebyl správný postup. Tím méně, když situace v médiích opravdu není už několik let růžová.

Důvod, proč v profesi zůstat, nabízí kniha „Duchovní situace doby“, kterou napsal německý filozof Karl Jaspers v roce 1930, těsně před volbami, při kterých poprvé triumfovala NSDAP. Jaspers promlouvá slovy, která už vyšla z módy, pokud se však odhlédne od formulací, obsah platí ještě dnes. Rozsáhlou esej znovu publikovalo Nakladatelství Academia.

Pracovat v novinách, je podle Jasperse prestižní povolání: „Tisk, který zpočátku sloužil zprostředkováním zpráv, se stal pánem. Vytváří vědění o životě v obecně přístupné určitosti na rozdíl od odborného vědění, které má svou uchopitelnou zřetelnost jen pro znalce terminologií jiným nepřístupné.“

Tisk své postavení ovšem získal v době masové kultury, která je proti dřívějším obdobím v mnoha ohledech úpadková: „Masový člověk má málo času, nežije život z celku, nechce přípravu a úsilí bez konkrétního účelu, který je převrací v užitek; nechce čekat a dopřávat času zrání; všechno musí být ihned přítomným uspokojením; duchovno se stalo jen vždy momentálním potěšením. Proto je esej vhodnou literární formou pro všechno, noviny nastupují na místo knihy, stále jiná četba namísto děl provázejících celý život. Čte se rychle. Žádá se stručnost, ale ne ta, která se může stát předmětem upomínající meditace, nýbrž taková, která rychle zprostředkuje to, co člověk chce vědět a co opět může zapomenout,“ píše Jaspers už v roce 1930, ale dnes to platí stejně.

Noviny jsou tedy účastníkem, dokonce protagonistou všeobecného úpadku, ovšem konkrétní novinář nemusí trendu vždy a všude podlehnout: „Setkat se v suti toho, co se denně tiskne, s drahokamy vhledu, vybroušeného do té nejobdivuhodnější stručnosti v dokonalé čili prosté zprávy, je vysoké, i když také ne časté uspokojení moderního člověka. Jsou to výsledky duchovní disciplíny, která zde působí a neznatelně pracuje ve vědomí současného člověka. Úcta před žurnalisty roste, když si člověk vyjasní smysl těch řečí pro přítomný den. Co se děje přítomně, nemá být jen zachyceno duchapřítomností. Záleží na tom, vyslovit to pro statisíce.“

Na druhé straně, připomíná Jaspers, podlehnout úpadku je nesmírně snadné: „Že z duchovní přítomnosti okamžiku mnohdy zbude jen zručné psaní narychlo, je pochopitelné a nevyhnutelné. Hrozné na situaci doby je spíše to, že je zpochybněna možná odpovědnost a duchovní tvořivost v žurnalistice, a to její závislostí na požadavcích masy a na politicko-ekonomických silách. Slyšíme, že v tisku není možné zůstat duchovně slušný. Aby byl odbyt, musí si přijít na své instinkt milionů; senzace, povrchnost pro rozvažování, vyhýbání se každému nároku na čtenáře vede k trivializaci a brutalizaci všeho. Aby mohl žít, musí se tisk stále více stavět od služby politických a ekonomických sil. V rukou těchto mocností se učí umění vědomé lži a propagandy pro síly cizí duchu. Musí si nechat určovat obsah a smýšlení.“

Než dospět k takovým koncům, bylo by lepší s prací v novinách přestat, pokud by se ovšem člověk uživil jinde. Podle slavného německého filozofa však není nezbytné odstupovat jen z toho důvodu, že časy nejsou lehké. Hodně totiž záleží právě na jednotlivých novinářích: „Vznik jednoho stavu s vlastním étosem, který fakticky vykonává duchovní panství nad světem, je příznak naší epochy. Jeho osud je zajedno s osudem světa. Bez tisku tento svět nemůže žít. Co se z něj stane, nezáleží jen na čtenáři a na faktických mocnostech, nýbrž na původní vůli lidí, kteří svým konáním razí tento stav.“

Pracovat v médiích je podle Jasperse obtížné samo o sobě, ovšem výsledek někdy stojí za to: „Novinář může uskutečnit ideu moderního univerzálního člověka. Nechá se zcela přenést do napětí a skutečnosti dne a je schopen na tom trvat, aby umožnil uvážení. Hledá bod, aby byl takřka niterně přítomen tam, kde kráčí duše doby. Jeho osud je vědomě propleten s osudem doby. Bojí se, trpí a selhává, kde nenarazí na nic. Je nepravdivý, kde ke spokojenosti většiny shledává dobrým to, co je. Dostává se mu vlastního vzletu tam, kde pravdivě v přítomnosti vycítí bytí.“ Tím končí charakteristika jednoho z nejdůležitějších a nejodpovědnějších povolání současnosti. V roce 2009 to zřejmě nebude lepší, ani horší. V každém případě není co dodat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Holube, přeji Vám příjemný rok 2009. Neberte to osobně, ale v žebříčku povolání jsou u mne novináři zaměření na politiku víceméně na posledním místě.Ještě za politiky. Často se zpronevěřují uznávaným zásadám ke kterým se navenek hlásí. Především často nepravdivě informují o událostech, fakta upravují v souladu se svým politickým zaměřením (respektive svého chlebodárce) anebo dokonce se snaží realitu vytvářet.
01. 01. 2009 | 20:11

vlk napsal(a):

PAne Holube, přeji Vám, abyste mohl žít v souladu s Jaspersem.Nic víc.
I to je, v době ekonomické krize hodně velké přání.
01. 01. 2009 | 20:14

Krok napsal(a):

Pane Holube, pasoval jste se do role, kterou jako novinář a spolu s Vámi mnoho podobných neplníte a když, tak sotva. Píšete na objednávku svých chlebodárců, žádný Havlíček rozhodně nejste. Mnozí z Vašich koolegů jsou Kristálkové.
01. 01. 2009 | 20:48

F.Srbek napsal(a):

Přeji novinářům jen to nejlepší. Přeji jim i procitnutí a "lepší" vidění. Když sem tam porovnám, to co jsem viděl ev. slyšel s tím, co o tom bylo napsáno, často mám pocit, že jsem byl někde jinde. Mám pocit, že upoutat za každou cenu, to je hlavní snahou většiny českých novinářů. nemyslím si, že to v Novém roce bude lepší ale alespoň by to nemělo být horší. Ať se těm skutečným novinářům daří. Ti ostatní mohou klidně změnit zaměstnání.
01. 01. 2009 | 21:09

Lila napsal(a):

to Petr z Tábora

Určitě existují novináři, kteří, jak tvrdíte, se často zpronevěřují uznávaným zásadám, nepravdivě informují o událostech a fakta upravují v souladu se svým politickým zaměřením.
Také ale existují lékaři, jež pacientovi omylem vyoperují zdravou ledvinu, úplatní policisté a soudci, neschopní úředníci, nesolidní řemeslníci a tak bych mohla pokračovat.

Proč tedy kvůli neprofesionalitě některých novinářů, respektive novinářských šmoků, odsuzujete šmahem celou profesní skupinu?
01. 01. 2009 | 21:34

Smart napsal(a):

Pane Holube, změňte profesi. Uděláte nejlépe.
01. 01. 2009 | 21:56

claudius napsal(a):

Zdá se,že p.Holub je slušný člověk schopný sebereflexe.Má možná štěstí,že pracuje na tomto serveru,papírová média jsou asi opravdu určena k postupnému zanikání.Cítím,že p.Holub cítí,že zpráva je zbožím v dnešním světě.Je otázka,co se s tím dá dělat.Ale s určitou etikou se dá novinařina dělat i v mainstreamových mediích,to zřejmě ano,ale tak jak se dříve prezentovaly třídní zájmy(teď se M.Komárek osype!),jsou teď zájmy ekonomické a mocenské.Proti inzerentům noviny nepůjdou nikdy.To je stejné tabu jako třeba fotka malého Václava na kolenou důstojníka wehrmachtu a následná restituce pražského komplexu budov L.Ach jo!
01. 01. 2009 | 22:25

Jan Vaculík napsal(a):

Kroku,
nesoujlasím s Váma, a tak to udělám stejně jako Vy: Krok píše na objednávku svých chlebodárců!
01. 01. 2009 | 22:42

prirodovedec napsal(a):

autor: Preji Vam to, co vlk.

At se Vam osobne dari. Na tu bidu Vaseho remesla v CR, Vy vetsinou v mych ocich patrite ke spicce.

Patrite ale bohuzel k profesni skupine, ktera je (podle mne pravem) hodnocena spise podle Petra z Tabora (a mne a vetsiny dalsich) ne podle zde osamocene Lily (dle mne nema pravdu, vyslovila takove stejskalovske klise, diletanstvi lekaru se tyka jednotlivcu, na diletanstvi novinaru - viz treba zdejsi "rudi domove" :) vidime kazdy den - naivni, prvoplanove, zaujate, poucujici ...).

Asi piste i neco dlouhodobeho do suflete. Jak jsem psal, podle mne era novin a profinovinaru konci. Zpravy nabidnou amateri diky internetu lepsi a z mnoha uhlu. Premyslivy (dnes vetsina - az na novinare :) a politiky) ctenar si nazor udela. Vysilani manipulantu na misto v zahranici se uz nevyplaci. Insideri, kteri neco prasknou lepe nez "kandovito-stankovi novinari" se totiz mnozi.

Uvahy a zamysleni od bloggeru a od diskutujicich jsou samozrejme diky jejich pestrejsimu a hlubsimu profesnimu zamereni a mensi zavislosti na prodavacich reklamy presnejsi a detailnejsi nez od ustvanych novinaru, kteri v nejlepsim pripade maji jen jisty povsechny rozhled a za zady nepsanou autocenzuru, strach o zidli a potrebu nezprotivit se vsem budoucim zamestnavatelum.

A jejich role hlidacich psu demokracie? No ta u nas skoncila u pudliku vrticich ocasky zleva doprava a naopak (podle vetru).

Zkratka novinarum (a analytikum) zustava takova ta role "sasku demokracie".

Takze hodne stesti a pres to Vase remeslo, cente si, ze si Vas zde mnozi Vazi jako jednotlivce. Inu povetrnych zen take bylo mnoho, La Traviattu ale lide ocenuji i dnes. :) Tak budte alespon ji. :) Plati i pro editory :))

J.V.: Odpovedel jsem jinde opet obsirne. Predpokladam, ze se ani zde o pro nas zrejmych vecech (pro kazdeho zcela jinak) nebudeme hadat :) PF 2009
01. 01. 2009 | 22:54

Petr z Tábora napsal(a):

odpověď Lila :
Dobrý večer, jen heslovitě
- píši jen o českých novinářích věnujících se politice, ne o všech
- špatný řemeslník, lékař apod si vytvoří špatnou pověst a nepůjdu k němu.
- noviny kde píší manipulující novináři jsem odhlásil, pak jsem zanevřel na další. Když novinář vytvoří a v určitém čase vypustí causu - jak máme vědět kde je pravda ? Víte jistě sama (sám) o řadě případů, kde si dodnes můžeme vybrat čemu chceme věřit.Já jako nenapravitelný optimista často i věřím té oficielní versi.
- když někomu ublíží nepravdivou informací, tak rok po kampani vysouzené otištění omluvy těm poškozeným už mnoho nepomůže
- ve vyspělých státech existují tzv. seriózní noviny, kterým můžete věřit. Mimo jiné důsledně oddělují informace o událostech a komentáře k nim - to mimochodem často splývá i České televizi.
- samozřejmě tím nemyslím 100% příslušníků profese a jistě i Vy máte nějakou profesi, kterou hodnotíte ve svém žebříčku obliby na konci.
Vše nejlepší v novém roce.
01. 01. 2009 | 23:11

george napsal(a):

Vzniká otázka?! Živit se luxusně na bulváru a být hanlivě označen (...)
Nebo nezapomenout na publicistické a spisovatelské drahokamy do šuplíku?

Pro zasmání, potěšení novoroční i pro pány publikuji v novém článku pro bloggery zde (jako obvykle):

http://amicuswebsite.blogsp...
01. 01. 2009 | 23:17

Železnohorský napsal(a):

Dobrý novinář dělá novinařinu, a nekecá o tom. To ostatně platí o každé profesi...
A pro prirodovedece: noviny neskončí. To už tu totiž taky bylo. Když byl vynalezen film, říkali, že skončí divadlo, když byla vynalezena televize, říkali, že skončí film...
01. 01. 2009 | 23:41

prirodovedec napsal(a):

Zeleznohorsky: Je to mozne. Pripoustim, ze muj vyhraneny nazor je ojedinely.

Film (asi spise myslite kina) proti TV nabizi nejen setrvacnost tradice ale i jine kvality proti TV. Otazkou je, co nabizeji noviny dnes (hlavne novinari) a co budou nabizet za par let.

Pro mne je psani novinaru spise zdrojem smichu a klise (Fistejn, Steigerwald, Komarek, Svehla, Zlamalova ...).

Zajimave myslenky hledam a nalezam jinde, u zprav mi slouzi jen k okamzite inicializaci hledani a zpresneni informace z vice zdroju.
02. 01. 2009 | 00:01

Železnohorský napsal(a):

Prirodovedec: Taky hledám zajímavé myšlenky jinde... :-) Novinařina je dobrý zdroj obživy (kdyby nebyla, nedělal bych ji), ale je to dost široký pojem. A že tahle lidská činnost nezanikne, ostatně potvrzuje i sám autor blogu připomenutím zmíněného filozofa: od 30. let minulého století se nezměnila podstata, jen nosná média... (Proto mi připadají dost směšní "odborníci", kteří tvrdí, že pro internet se musí psát jinak než pro noviny. Svatá prostoto.)
02. 01. 2009 | 00:20

prirodovedec napsal(a):

Zeleznohorsky: Co vse se zde clovek nedozvi. :) Kdyz se opre do diskuse. :)

Mozna se pro internet musi psat jinak nez dnes pro dnesni noviny. :) Soustredeneji, pecliveji, s vedomim snadneho odhaleni lzi?
02. 01. 2009 | 01:09

grőssling napsal(a):

Pane Petře Havle, novináři-analytiku, podle čeho usuzujete, že Česká republika je nestabilní ? A ve srovnání s jakým stabilním státem v Evropě ? S Itálií, Rakouskem, Belgií, Řeckem ? Kritériem je počet uskutečněných změn vlád v čase, počet stávek na 1000 zaměstananců, počet hodin nasazených těžkooděnců proti demonstrantům ???
"Aby mohl žít, musí se tisk stále více stavět OD služby politických a ekonomickýc sil".
Já vím, že to byl překlep, ale signifikantní, jak píší pseudoanglofilové.
Není vám ( novinářům ) pomoci.
Systém už je tak nastaven. Většina z vás dávno přestala být poskytovateli korektních informací .
02. 01. 2009 | 08:59

Stařeček napsal(a):

to prirodovedec: s výběrem novinářů s vama souhlasím. Kdysi jsem si přečetl pro posouzení názorů i je. Dnes málokdy. Už předem vím co napíší proto, že jsem pochopil komu a čemu slouží.
02. 01. 2009 | 09:27

Lila napsal(a):

to Petr z Tábora

Mně Vaše názory většinou konvenují, proto mě Váš odsudek celé profesní skupiny dost zamrzel.
Naivně si myslím, že inteligentní a přemýšlivý čtenář vsází především na svůj úsudek a po určitém čase většinou pozná, zda je ten který novinář důvěryhodný. Jestli si informace dostatečně ověřuje, uvádí své zdroje, jestli se v dané problematice orientuje.

V zemích s dlouhou demokratickou tradicí se striktně dbá na dodržování etických pravidel, např. v Dánsku si novinář nedovolí jít s politikem ani na kávu, protože by tím ohrozil svůj kredit a tím i svoji cenu na trhu práce. (V Dánsku je novinařina vysoce prestižní povolání.)

Česká žurnalistika prošla po roce 1989 zemětřesením, ale některých návyků z předešlé doby se ještě tak úplně nezbavila.
Někteří redaktoři přišli na to, že pohodlnější a výnosnější je být hlásnou troubou mocných, než hlídacím psem demokracie.
Co říci na novináře, který by měl nestranně a pravdivě referovat o situaci ve městě, o rozhodnutích radnice a zastupitelstva a přitom má na radnici vedlejší pracovní poměr! Za peníze politických stran cestuje na výlety do zahraničí a bývá ozdobou partajních večírků. Svým "přátelům" se pak odvděčuje tím, že každého nepohodlného oponenta vymáchá ve svém plátku tak nevybíravě, že většinu z nich odvaha přejde.
Jenže paralelně s tímto listem vychází další, který usiluje o poctivou žurnalistiku, ctí zásadu padni komu padni a u politiků moc v oblibě není.
Ten druhý titul má několikanásobně vyšší náklad; ten první, servilní, by bez finančních injekcí dávno zaniknul pro nezájem čtenářů. To mne tak trochu naplňuje vírou, že čtenář není až tak prostoduchý, jak by se mohlo zdát. Ale chápu, že není snadné se v té nepřehledné situaci orientovat.
I Vám vše dobré v novém roce.
02. 01. 2009 | 09:34

cestovatel napsal(a):

Trefný komentář. Novinařina určitě nezanikne, jen se (pomalu) mění média. Těžko vyvolávat ducha Jasperse, a vzdychat po některých (mála) vzorech, když český Švejk v části našich novinářů bude žít navěky.
02. 01. 2009 | 10:07

Petr z Tábora napsal(a):

To Lila :
Dobré ráno a Vám pěkný den, já si užívám páteční dovolené. Jen bych poznamenal, že jsem psal můj názor,ale necítím k politickým novinářům žádnou zášť, jak to na Vás možná udělalo dojem. Političní novináři jsou pod tlakem redakce, majitelů listů, politiků, sami se motivují k úspěchu. Řadu aspektů také uvádíte. Obdobně politici jsou vystaveni vedle vlivů své strany a lobistů i snahám o zkorumpování a potom se těžko prokazuje jak vina, tak nevina při pomluvě.
02. 01. 2009 | 10:13

modrý soudruh napsal(a):

Holub není novinář, natož analytik. Pouze pisálek, propagující politiku ODS, a to ještě ne moc dobře. Jinak všem skutečným nezaujatým novinářům přeji vše Nej.
02. 01. 2009 | 11:46

art napsal(a):

Holube, Holube - modrý ptáku. Prestiž nezískáš tím, kde pracuješ,ale svou dobrou prací můžeš získat prestiž v každém povolání, když se dostaneš pod vedení schopných lidí, kteří ví co je dobrá práce. Ty jsi byl asi vychován v komunistickém myšlení a proto se to tak na tobě podepsalo, hlavně to myšlení. Prestiž můžeš ztratit všude, když pracuješ špatně. V novinařině i v lékařství, tam je to více vidět. Moc se nechláchol za ty své bláboly. Určitě jsi nechtěl knihovnu, že? A právě ty bys ji nejvíce potřeboval. Nauč se aspoň trochu logiky. A myšlení si "nařiď" na střed!!!!!Já ti něco prozradím. Víš proč mě STB nemohlo jen tak zlikvidovat? Člověk musel pracovat na 200% a velmi dobře. Každý ze zaměstnavatelů neměl zájem mě ztratit. A když tak museli moje místo zrušit. Ale to se dělo i po roce 1989. Rengier, kam přešli všichni dobře zapsaní "bejvalí" komunisté, to bylo samé. Tito lidé se obklopují svými lidmi, stejně smýšlejícími, v komunistické nadřazenosti.
02. 01. 2009 | 13:11

Lila napsal(a):

To Petr z Tábora:

Asi Vás vyděsím, ale už několikrát mě nad Vašimi příspěvky napadlo, jestli neuvažujete o vstupu do komunální politiky. Myslím, že město, které ve svém nicku uvádíte, moc velké štěstí na kvalitní a kompetentní politiky nemá. Rozumných a odpovědných lidí není nikdy dost...
02. 01. 2009 | 14:25

Mirka napsal(a):

Vážený Pane Holube,

Z celého srdce Vám děkuji za Vaši statečnou a nelehkou novinářskou dřinu. Sleduji vaše články na českém rozhlase i jinde a myslím si, že máte velikou zásluhu na tom, že nám zatím patří naše peníze , ve zdravotních pojišťovnách.

Jako ilustraci pro sebe i ostatní popíšu svůj skutečný zážitek.
Letos na svatého Mikuláše mi vytrhli dva výrostci kabelku a utíkali s ní pryč.
Ač jsem se za nimi rozběhla, neměla jsem šanci je doběhnout. Začala jsem křičet, a jak se vzdalovali ječela jsem víc a víc, až jsem je ztratila z očí. Běžela jsem dál tím směrem. Za rohem ulice zastavili auto lidé, kteří viděli jak kabelku zloději mají a pak už ne. Pomohli mi ji najít, byla odhozená v keři a nic v ní nescházelo.
Když už mi nic nezbývalo, jenom jsem nebyla ticho, a díky Bohu poblíž byli i lidé co se nestarají jen o svoje.

Zloději zdravotních a důchodových pojišťoven mají naše šrajtofle v merku, jste můj hlas, děkuji.

Mirka Lukšíková
02. 01. 2009 | 18:01

třebaKarel napsal(a):

Mirko ,
možná jsem mimo , ale přečtete- li si starší blogy p. Holuba myslím z léta okolo převodu nemocnic na a.s. a ke změnám v českém zdravotnictví , utkvěl mi spíše jako zastánce změn než ochránce našich peněz v pojišťovnách .
No jen aby řeč nestála .
Hezký večer tK
02. 01. 2009 | 21:27

Zacheus napsal(a):

Přeji Vám, pane Holube a všem novinářům, včetně těch z Aktuálně cz. všechno nejlepší v roce 2009. Zacheus
02. 01. 2009 | 23:10

Jirka napsal(a):

to Lila: Přesně takhle posuzuju a "vybírám si" novináře, kterým věřím a které považuju za odborně zdatné, i já. Vůbec mě nepřekvapí, když se pak dočtu od lidí, kterých si hodně vážím, že mají vlastně přesně tytéž oblíbené novináře... A stejně tak tytéž, kterých - jak vyplývá z náznaků - si moc neváží či jimi přímo opovrhují (především pro jejich zřetelné a permanentní stranění stále těm samým politickým subjektům a těm samým politikům - ať udělají tito politici jakýkoli názorový kotrmelec, tito "novináři" ho udělají s nimi, přičemž skutečnými argumenty se nezdržují, pouze použijí jakési scestné metafory a přirovnání - a jsou hotovi).
A když jsem četl knihy (esejů a rozhovorů s odborníky, i například zahraničními) Karla Hvížďaly o médiích, vydané v posledních letech (Moc a nemoc médií a Jak myslet média - mimochodem obě jsou skvělé a fundované, stejně jako jeho loňská kniha esejů, částečně také pojednávající o médiích... a vidíte, teď si nemůžu vzpomenout na její název, přestože jsem dosti mladý... jako by se mi horšila paměť, zdá se mi poslední dobou... už vím: Restaurování slov). V jedné z nich pan Hvížďala jmenuje zhruba dvanáct českých žurnalistů, kterých si váží, které považuje za výborné. Pamatuju si, že - snad kromě jednoho jména - se jeho výběr přesně shodoval s tím mým... Není těžké si ta jména vybavit a třeba i ještě nějaké doplnit. S tím, že je možné, že někoho opomenu: Petr Holub (logicky jsem si na něj vzpomněl jako na prvního), Jan Macháček, Tomáš Němeček, Petr Fischer, Jaroslav Spurný, Vladimír Kučera, Petruška Šustrová, Zdeněk Velíšek, Petra Procházková, Milan Slezák, Martin Ehl, Lenka Zlámalová, Erik Tabery, Silvie Lauder, Petr Třešňák, Markéta Pilátová, Jiří Sobota (v Respektu jsou výborní snad úplně všichni), Petr Nováček, Alexandr Mitrofanov, Pavel Kosatík, Zbyněk Petráček, Kateřina Šafaříková...
Je docela možné, že jsem na někoho zapomněl.
Články těchto novinářů je pro mě (i pro řadu jiných lidí) doslova radost číst.
03. 01. 2009 | 07:14

replica watches napsal(a):

cheap watches <a href="http://www.topwatchbrand.com">cheap watches</a>

Replica Watches <a href="http://www.topwatchbrand.com">Replica Watches</a>

Fake Watches <a href="http://www.topwatchbrand.com">Fake Watches</a>

replica rolex <a href="http://www.topwatchbrand.com/">replica rolex </a>

replica omega <a href="http://www.topwatchbrand.com/">replica omega </a>

Replica  Breitling <a href="http://www.topwatchbrand.com/">Replica  Breitling </a>

replica panerai <a href="http://www.topwatchbrand.com/"> replica panerai </a>

Replica Watch <a href="http://www.topwatchbrand.com">Replica Watch</a>

Replica Richard Mille<a href="http://www.topwatchbrand.co...">replica Richard  Mille  </a>

Replica bell & ross <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica bell & ross</a>
replica maurice lacroix <a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica maurice lacroix </a>

replica Seiko watches<a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica Seiko watches</a>

Seiko replica watch <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Seiko replica watch</a>

Replica Ulysse Nardin <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica Ulysse Nardin </a>

Replica louis vuitton watches<a href="http://www.topwatchbrand.co...
">Replica louis vuitton watches</a>
Replica Cartier watches<a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica Cartier watches</a>
Replica Technomarine <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica Technomarine </a>
movado replica watches<a href="http://www.topwatchbrand.co...">movado replica watches</a>
replica hublot watches<a href="http://www.topwatchbrand.co...">replica hublot watches </a>

Replica Michele <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica Michele </a>
replica franck muller watches<a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica franck muller watches</a>
Replica Bvlgari watches<a href="http://www.topwatchbrand.co..."> Replica Bvlgari watches</a>
Replica iwc <a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica iwc </a>
replica oris <a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica oris </a>
05. 10. 2009 | 08:58

Cialis online napsal(a):

Pane Holube, pasoval jste se do role, kterou jako novinář a spolu s Vámi mnoho podobných neplníte a když, tak sotva. Píšete na objednávku svých chlebodárců, žádný Havlíček rozhodně nejste. Mnozí z Vašich koolegů jsou Kristálkové.
11. 10. 2009 | 22:16

Replica Watches napsal(a):

Our website have many goods,<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Cheap Brand Name Watches">Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Replica Rolex">Replica Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Rolex Watches</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="Welcome to our Replica Watches website">Replica rolex</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="high quality timepieces">Rolex</A> -
<A href="http://www.2g-3g.com" title="high quality timepieces">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper vertu">Vertu</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper Replica vertu">Vertu Replica</A>,
<A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica handbags</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="high quality watches">Rolex</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A>,
<A href="http://www.iphonebatteries...." title="Batteries,Phone Batteries">Phone Batteries</A>,
<A href="http://www.lrolex.com/" title="Batteries,Phone Batteries">Rolex</A>I belive that you will like them !050
27. 10. 2009 | 06:15

mustafa napsal(a):

<a title="دليل"href="http://2wc2.com/dlil/catego...">دردشة شامية كتابية</a>
<a title="دليل" href="http://2wc2.com/dlil/catego...">دردشة سعودية</a>
<a title="دليل" href="http://2wc2.com/dlil/catego...">دردشة عربية</a>
<a title="دليل" href="http://2wc2.com/dlil/catego...">دردشة كويتية</a>
<a title="دليل" href="http://2wc2.com/dlil/catego...">دردشة بحرينية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/4/19/">دردشة عراقية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/4/20/">دردشة يمنية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/4/26/">دردشة قطرية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/4/27/">دردشة اماراتية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/22/23/">دردشة مغربية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/22/25/">دردشة لبنانية</a>
<a title="دليل" href="http:/www.2wc2.com/dlil/page-25.html">دردشة جزائرية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/22/29/">دردشة سورية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/22/30/">دردشة فلسطينية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/22/31/">دردشة مصرية</a>
<a title="دليل" href="http:/2wc2.com/dlil/category/22/32/">دردشة سودانية</a>
<a title="دليل"href="http://2wc2.com/dlil/catego...">دردشة صوتية يمنية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/33/39/">دردشة صوتية عمانية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/33/38/">دردشة صوتية اماراتية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/33/37/">دردشة صوتية قطرية</a>
<a title="دليل"href="http://2wc2.com/dlil/catego...">دردشة صوتية بحرينية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/33/35/">دردشة صوتية كويتية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/33/34/">دردشة صوتية سعودية</a>
<a title="دليل "href="http://2wc2.com/dlil/catego...">دردشة صوتية خليجية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/10/47/">دردشة صوتية سودانية</a>
16. 11. 2009 | 18:30

mustafa napsal(a):

<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/10/45/">دردشة صوتية مصرية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/10/16/">دردشة صوتية فلسطينية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/10/43/">دردشة صوتية سورية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/10/15/">دردشة صوتية لبنانية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/10/44/">دردشة صوتية اردنية</a>
<a title="دليل "href="http:/2wc2.com/dlil/category/10/">دردشة صوتية شامية</a>
<a title="دليل"href="http:/2wc2.com/dlil/category/33/42/">دردشة صوتية عربية</a>
<a title="دليل "href="http://2wc2.com/dlil/">دليل دردشة</a>
<a title="دردشة الخليج"href="http://www.khleej.net/">دردشة الخليج</a> <a title="شات روعة الكون"href="http://www.roo3.com/">شات روعة الكون</a>
<a title="دردشة روعة الكون"href="http://www.roo3.com/">دردشة روعة الكون</a>
<a title="روعة الكون"href="http://www.roo3.com/">روعة الكون</a>
<a title="روعة"href="http://www.roo3.com/">روعة</a>
<a title="شات"href="http://www.roo3.com/">شات </a>
<a title="دردشة"href="http://www.roo3.com/">دردشة</a>
<a title="منتديات روعة الكون "href="http:/www.roo3.com/vb/">منتديات روعة الكون</a>
<a title="شات الخليج"href="http://www.khleej.net/">شات الخليج</a>
<a title="منتديات"href="http://www.2wc2.com/vb/">منتديات</a>
<a title="دردشة"href="http://www.roytk.com/">دردشة</a>
<a title="دردشة"href="http://www.ms1ms.com/">دردشة</a>
<a title="دردشة"href="http://www.2wc2.com/">دردشة</a>
<a title="شات الخليج"href="http://www.khleeg.com/">شات الخليج</a> <a title="شات الخليج"href="http://www.alkhaleg.com/">شات الخليج</a>
<a title="دردشة "href="http://www.alkhaleg.com/">دردشة</a>
<a title="شات "href="http://www.alkhaleg.com/">شات</a> <a title="دردشة"href="http://www.mernaa.com/">دردشة</a>
<a title="شات ميرنا"href="http:// http://www.mernaa.com/">شات ميرنا</a>
<a title="دردشة ميرنا "href="http://www.mernaa.com/">دردشة ميرنا</a> <a target="_blank" href="http://www.2wc2.com/index_c...">
<font size="2" color="#3399CC">شات خليجي</font></a></td>
<a title="دردشة الخليج"href="http://www.alkhaleg.com/">دردشة الخليج</a> <a title="استضافه"href="http://www.alhdhd.net/">استضافه</a>
<a title="استضافة"href="http://www.alhdhd.net/">استضافة</a> <a title="دردشة كتابية"href="http://www.2wc2.com/">دردشة كتابية</a>
<a title="شات كتابي"href="http://www.2wc2.com/">شات كتابي</a> <a title="شات كتابي"href="http://2wc2.com/dlil/catego...">شات كتابي</a>
16. 11. 2009 | 18:33

tiffany napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
02. 02. 2010 | 10:20

iPod to Mac Transfer napsal(a):

very informative, thanks. Good luck
05. 03. 2010 | 01:40

iPod to Mac Transfer napsal(a):

very informative, thanks. Good luck
05. 03. 2010 | 01:40

ed hardy clothing napsal(a):

good article,thank you so much
10. 03. 2010 | 08:44

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:00

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 16:21

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 05:38

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
30. 05. 2010 | 08:42

William Samuel Horton napsal(a):

http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Frerichs-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Glackens-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Hammer-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Herbert-Dunton-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Holbrook-Beard-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Holman-Hunt-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Hounsom-Byles-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Hughes-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-James-Muller-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Mason-Brown-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Mellor-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Merritt-Chase-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Michael-Harnett-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Powell-Frith-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Rickarby-Miller-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Samuel-Horton-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Stephen-Coleman-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/William-Trost-Richards-oil-paintings.html
http://www.wholesaleartmall.com/artist/Winslow-Homer-oil-paintings.html
09. 05. 2011 | 10:04

rzrwulyt napsal(a):

[url=http://www.hermes-birkin-handbags.net/]Hermes Birkin Handbags|Hermes Birkin replica handbags[/url] =
21. 05. 2011 | 11:48

uopxuuyn napsal(a):

[url=http://www.reallouisvuittonbags.com/]real louis vuitton bagsreal louis vuitton bags[/url]
02. 06. 2011 | 09:09

tecdes2010 napsal(a):

<p align="center">Thank you for this article
It is very beautiful

</p>

<p align="center">
<a title="برودكاست 2012" href="http://www.tec-des.com/vb/tec-des4744">برودكاست 2012</a> -
<a title="دروس فوتوشوب" href="http://www.tec-des.com/vb/f33">دروس فوتوشوب </a>-&nbsp;
<a title="خط البيكسل" href="http://www.tec-des.com/vb/tec-des4221">خط البيكسل</a> -
<a title="فلتر توباز" href="http://www.tec-des.com/vb/tec-des1888">فلتر توباز</a> -
<a title="استايلات مجانيه" href="http://www.tec-des.com/vb/f64">استايلات مجانيه</a> -
<a title="صور شباب" href="http://www.tec-des.com/vb/tec-des4702">صور شباب</a></font> -
<a title="دليل المواقع" href="http://www.tec-des.com/dlil">دليل المواقع</a></p>
<p align="center">
<a title="سورسات ios5" href="http://www.tec-des.com/vb/tec-des4863/">سورسات ios5</a></font></p>
<p align="center"><a title="طعون" href="http://www.630n.com">طعون</a> -
<a title="دردشة طعون" href="http://www.630n.com">دردشة طعون</a> -
<a title="شات طعون" href="http://www.630n.com">شات طعون</a> -
<a title="طعون السعودية" href="http://www.630n.com">طعون السعودية</a> -
<a title="طعون عادي" href="http://www.630n.com/iv4.html">طعون عادي</a> -
<a title="طعون عادي مشرفين" href="http://www.630n.com/admin.html">طعون عادي
مشرفين</a><br>
<a title="دردشة صوتية" href="http://www.630n.com">دردشة صوتية</a> -
<a title="منتديات طعون" href="http://www.630n.com/vb">منتديات طعون</a> -
<a title="مركز تحميل الصور" href="http://www.630n.com/up">مركز تحميل الصور</a> -
<a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.630n.com/dir">دليل المواقع
العربية</a><br>
16. 03. 2012 | 13:06

hermes birkin napsal(a):

Now, regardless of the men and women, what occasion would they carry a handbag, the bag can not just load something, it is the embodiment of the taste and temperament of a person, then a stylish bag has already become such important, but now you don't fret for your owning bag, and where you can find your favorite bag? There are many bags' styles for you choose them on www.wallyhermesbags.com. theirs' most important thing to provide a replica hermes like hermes birkin, birkin bag, hermes Kelly, hermes jige, hermes wallet and so on, you can try to purchase, will never let you down, the price is so cheap that you can be on different occasions holding a different bag, but do not worry about money, superior quality, the average person is unable to distinguish the authenticity,A handbag is a good embody for temperament and taste, Don't hesitate,Let's do it!
04. 09. 2012 | 08:44

Arrinsbrics napsal(a):

[url=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz]generic propecia[/url] - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>generic propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy propecia online
06. 09. 2012 | 10:30

cgYhgDRwUN napsal(a):

s23sA6 <a href="http://gkrafekzrtgl.com/">gkrafekzrtgl</a>, [url=http://dxbwhbuhxlbu.com/]dxbwhbuhxlbu[/url], [link=http://ozydruxbyerz.com/]ozydruxbyerz[/link], http://jaxenrxaktwx.com/
25. 02. 2014 | 21:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy