Inkvizitor Jirát

06. 09. 2013 | 13:00
Přečteno 10128 krát
Před několika lety jsem tlumočila českým a americkým soudcům, kteří přednášeli o demokracii a demokratickém soudním systému. Přednášeli soudcům ze zemí bývalého Sovětského svazu. Do Prahy postupně jezdili soudci z Ruska, Ukrajiny, ale také Dagestánu, Kazachstánu, Turkmenistánu atd. Nesčetněkrát jsme doslova oněměli úžasem, když líčili historky z justičního prostředí ve svých domovských zemích. Dlouhá léta jsem byla pak ráda, že žiji v právním státě, kde má každý občan právo na spravedlivý proces a kde platí presumpce neviny.

Jako tlumočník jsem také byla na různých přelíčeních v Čechách i na Slovensku a moje přesvědčení zůstalo neotřeseno. Viděla jsem podvodníky a vyděrače, ke kterým se soudce, senát i žalobce chovali velmi korektně. Dokonce i k těm, kteří svědkům obhajoby vyhrožovali smrtí a přes plot jim pro výstrahu házeli hlavy mrtvých zvířat.

Moje přesvědčení se však otřáslo v momentě, kdy Ústavní soud v roce 2009 zrušil mimořádné volby jen proto, že by přeběhlík jménem Melčák nedostal všechny své výplaty vyplývající ze čtyřletého poslaneckého mandátu. Skutečný důvod to samozřejmě nebyl, ale každá výmluva dobrá. Představa, že by tenkrát silná sociální demokracie vyhrála volby, asi předsedovi ÚS nedala spát.

Moje přesvědčení se také dost nalomilo několika procesy na ochranu osobnosti, ale to jsem připisovala na vrub nedokonalému mediálnímu zákonu. Nakonec mne však tento týden šokovalo rozhodnutí soudu, že nechvalně známý milenec exhejtmanky ze sociální demokracie Houska může jakkoliv urážet mého muže jen proto, že je politik. To znamená, že politik může být častován jménem Berija jen proto, že se to gaunerovi jménem Houska zalíbilo. Příště mu třeba řekne, že je Hitler nebo pedofil (ostatně to jsme tu už taky měli od pana exministra Kubiceho) a vše bude OK. Protože politik v naší zemi to zkrátka musí unést. Jak by se Houskovi asi líbilo, kdyby o jeho milence někdo řekl, že je… (nechám prostor vaší fantazii. Já totiž politiky neurážím, ani když jsou to podvodníci, které vyšetřuje policie).

Moje přesvědčení se ale včera dočista změnilo. Nežijeme v právním státě. Nemáme právo na spravedlivý proces. Tedy rozhodně ne všichni.

Žijeme ve státě, kde je prohnilá justice. Žijeme ve státě, kde se žalobce chová jako inkvizitor a soudce mu přitakává. Žijeme ve státě, kde se jeden přísedící ironicky vysmívá obhájci a druhá přísedící spí. Co to povídám? Slyšíte dobře. Viděla jsem to včera na vlastní oči. Byla jsem se podívat na proces s Davidem Rathem. Žalobce Jirát dostal prostor ke všem svým otázkám. Obhájce D. Ratha však nikoliv. Prý je zbytečné, aby některá (pro obhajobu podstatná) fakta soud vyslechl. Proč by soud měl slyšet věci, které D. Ratha můžou očistit? Proč bychom to my – veřejnost – měli slyšet? Ještě víc zarážející byl fakt, že v momentě, kdy Rathův obhájce kladl svědkovi dotazy a snažil se přesvědčit soudce, aby svědka nechal vypovídat, přísedící (sedící po soudcově pravé ruce) se smál. Ne, nesmál. On se řehtal, až zrudnul. Před pusu si musel dát ruku, aby ho snad nebylo slyšet. A vedle něj sedící paní přísedící spala. Opravdu bych chtěla, aby mne soudil takovýto soud. Žalobce Jirát při svém drsném projevu působil jako Velký inkvizitor. Soudce ho nenapomínal, jako to udělal u obhájce, i když kladl nadbytečné a někdy zavádějící a zbytečné dotazy. Soudce Pacovský si zkrátka a dobře mohl sednout hned vedle žalobce. Věc by byla jasná. A nemusel by ani říct „odsouzený, pardon obžalovaný…“

Nesoudím vinu či nevinu Davida Ratha. To by měl posoudit nezávislý soud. Ale není to ten soud, který jsem včera viděla. Ten samý soud se diametrálně změnil, když dorazil můj muž. Najednou tam byl Paroubek a soudce se snažil. Jirát mlčel. Dokonce se přísedící probudili, přestali smát nebo probrali z letargie a začali klást dotazy. Co na tom, že z jejich dotazů bylo jasné, že spis nečetli. Co na tom, že z dotazů bylo jasné, že problematice evropských dotací a projektů nerozumí. Prostě se předvedli a zeptali se aspoň na něco. Možná by Jiří Paroubek měl k tomuto soudu chodit častěji. Asi by pak přelíčení probíhalo jinak. Ostatně pevně věřím, že se aspoň něco změní.

Po této trpké zkušenosti hodlám oslovit několik mezinárodních nevládních organizací a také Evropskou komisi. Ty první proto, aby viděli jak se „demokraticky a spravedlivě“ soudí v Čechách. 17 měsíců vazby zcela jistě neumožňuje účinnou obhajobu. Zdá se, že tento soud a žalobce mají oprávněnou obavu, že kdyby se D. Rath dostal do klidu ve svém rodinném prostředí, celou žalobu by během několika dnů úspěšně rozcupoval na cucky. Pokud jsou si soudce a žalobce tak jisti vinou D. Ratha, tak ať zveřejní celé odposlechy. Ano, dnes u soudu zase chyběl přepis dvou odposlechů. Ano, při videonahrávce ze zadržení D. Ratha není několik minut vidět onu slavnou krabici s vínem. Pročpak tam není?

Evropskou komisi chci oslovit proto, aby si na nás trochu posvítili z Evropy. Z té Evropy, která dle vlastního vyjádření žádnou újmu neutrpěla. Nakonec tomuto soudu je to jedno. Vždyť Velký inkvizitor soudí Davida Ratha!

P. S.: A jelikož zasedá soud velké inkvizice D. Rath by neměl mít po celou dobu na rukách klepeta. Vedle klepet bych ještě doporučovala přivézt ho v medvědovi. Pak také kouli na nohu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Selen napsal(a):

Husička...
06. 09. 2013 | 13:17

neo napsal(a):

to mě rozsekalo. Přišel papaláš roku, velkej Lev, slunečníkový skokan a soudci se protočily panenky. Možná se lekl koček, nebo lvů...
06. 09. 2013 | 13:24

Křemílek napsal(a):

Paní Paroubková máte pravdu ,ten celý proces s Dr. Ráthem je od samého začátku jedno velké divadlo ! At žije svoboda ,demokracie , liberalismus ! Pěkný den
06. 09. 2013 | 13:31

Honcek napsal(a):

O velky Jiri, tygrik, hotovy Alain Delon, jen prisel a silou sve osobnosti a charismatem dokazal, ze soud zacal soudit nezavisle. On tady ma asi opravdu nejake vyssi poslani :)
Tohle uz podle me zavani dusevni poruchou - Idolismus? (zrejme jeho sexy mozek), zralou na ustavni lecbu. Ambulantne v tomto stadiu uz nejspise nemozne.
06. 09. 2013 | 13:37

Michal Macek napsal(a):

pani Petro to je vsechno mozne ale jestli ze se nekdo necha chytit se 7 mega v krabici tak to bohuzel ten soudce ani prisedici brat moc vazne nemohou....nezapomente jak dejv driv vystupoval sebevedome, nebal bych se rict az arogantne...recnil proti korupci a pak krabice...nezlobte se ale ja bych to taky asi nevydrzel a tlemil bych se mu do xichtu...verite na karmu?
06. 09. 2013 | 13:37

muromec napsal(a):

to Selen
Husička? Proč? Umíte číst text s pochopením? Kde v něm bylo něco co vás opravňuje k takové urážce? Jestli je pravda, co paní Paroubková píše, a já jsem přesvědčen, že fakta si nevymýšlí, patří ji spíše dík, že to nemíní nechat jenom tak. A jestli soudy v Česku opravdu už nejsou schopny ani formálně zachovat základní dekórum v tak vypjatém případě jak je kauza Rath, to je pak už opravdu vážná bída. Že Ratha vězní už těch 17 měsíců jako jdyby byl kolumbijský narkobaron nebo seriový vrah, to je podle vás OK?
06. 09. 2013 | 13:38

Jirka napsal(a):

Kdyby naše soudy byly jako ve Švýcarsku, tak už Ráth&company sedí. Na mě spíš dělá dojem, že advokáti u nás mohou všechno, státní zástupci a soudy nesmějí nic, hned jsou podjatí a horliví nad obvyklý "rámec", kterak si ztěžoval jeden renomovaný advokát. Rozkrádání veřejných prostředků politiky je velice zavrženíhodný zločin, v naší zemi bohužel celkem běžný. Petruška má poněkud vychýlen práh vnímání nebezpečnosti korupce ve veřejné správě a politice, ostatně kmotr jejího dítěte je kmotřík Benda, už to diskredituje manžele Paroubkovi. Sice fandím ČSSD, fandil jsem i Ráthovi, ale hluboce sklamal, nejen mě.
06. 09. 2013 | 13:39

kokoshka napsal(a):

Petra Paroubkova tlumočila Amikum jak je hrozne byt odsouzeny v Rusku a Turkmenistanu?Kdo ji vubec poveřil vykladat američanum prekroucene pohadky z ji neznameho jazyku a ne.rodneho prostředi?Kdo ji učil řuštine?Pan Paroubek?
Nebo jiste v ramci společnosti Človek v Tisni zaprosila advokata Pussy Riot a oligarchy Chodorkovskeho?Tak to vše vysvetluje!
Ja netvrdim že soudnictvi v Rusku ma byt idealem,spiše naopak,i pan Stejskal(představte si to)jako naivni Petrunka mi tvrdil že Putin rozkazal zabijet nepohodlne novinaře-kino i Nemci!!!Medvedi s balalajkou!
Pani Paroubkova by mela špehovat sveho zaletneho manžela a ne plest se do cizich veci do kterych ji nic neni!
06. 09. 2013 | 13:40

martin_ka napsal(a):

zvláštní je že takovou pozornost nevěnovali policajti a státní zástupci takovým Janouškům, Rittigům, Krejčířům apod.
06. 09. 2013 | 13:43

Zuzana Peppett napsal(a):

Chápu Vaše pocity, ale věřte, že chování soudců, i když se nejedná o VIP obžalované, jako v případě Dr. Ratha, je často stejné.
My jsme to zažili v občanskoprávním procesu, kde se, naštěstí pro nás, jednalo pouze o peníze, ne o dalších x let našeho života. Chování soudkyně bylo mírně řečeno na hraně únosnosti.Seřvala nás všechny jako soplavé děti a pak nás po půlhodině vyhodila s rozsudkem. A bylo. Je třeba říct, že zažila jsem i velice důstojné a erudovné lidi v profesi. Ale ty negativní zážitky s člověkem zůstanou déle. Pro pořádek uvádím, že nejsem žádná fanynka ani Dr. Ratha ani Sociální demokracie :-))
06. 09. 2013 | 13:45

Dan napsal(a):

to Zuzana Poppett

A nezasloužili jste tehdy? určitě jste přišli nepřipraveni.
06. 09. 2013 | 13:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nedávno jakýsi dobrák sliboval, že nám konečně ukáže kmotříčky a real spočíval v tom, že štyry stovky po zuby ozbrojených knechtů vozilo naďu po republice.
Za moje prachy.
Úžasné.
Vězeň svědomí pak tu.
http://ateo.cz/f/images/m/MuzeumKorupce.jpg
Veselé krizování.
http://www.totalmag.cz/images/stories/rath_sibal.jpg
06. 09. 2013 | 13:52

kokoshka napsal(a):

Pokud vim pani Paroubkova ješte nikdo ani Putin ani Stalin nezrušili v sovetskem nebo ruskem karnim pravu pravo na obhajce,pravo podavat žaloby a apelace,pravo na odvolani...
Jak s tim naloži soudni organy je jejich vec.Pokud se vam neco nezda mužete požadat prokurorskou proverku,to je ustavni pravo,mužete zavalit celou prokuraturu
svymi stižnostmi-je to vaše pravo,a budou vyšetřovat,budou!,za co platim dane?!
To automaticky neznamena že pravda a laska zvitezi a take dobry pravnik neco stoji,ale vzorne jdeme ve stopech americke demogracii,že?
06. 09. 2013 | 13:55

Ládik!!! napsal(a):

Ода на Рата.
06. 09. 2013 | 13:57

Ládik!!! napsal(a):

Вор будет выпущен.
06. 09. 2013 | 14:00

kokoshka napsal(a):

Ladik:
???!
06. 09. 2013 | 14:03

JC napsal(a):

" Ano, při videonahrávce ze zadržení D. Ratha není několik minut vidět onu slavnou krabici s vínem. Pročpak tam není?"

Mno přeci není tam proto, aby do ní Cliftoni mahli šoupnou 7 mega.

Dělá se to asi takhle : Veliteli, zítra večer jdeme na Ratha, dejte nám 7 mega a my mu je šikovně šoupnem do krabice od vína/tedy jestli nějakou ponese./
Von je sice mazanej a řekne když ji otevřeme "to je zajímavé", ale žalobce a soudce jsou naši a jeho advokáta nepustí ani ke slovu.
Problém ovšem bude jestli k soudu přijde Lev21 se svojí kopretinou, to by mohlo naše plány zhatit:-))))
06. 09. 2013 | 14:08

D. napsal(a):

Jen tak jsem si odskočila od plotny...
06. 09. 2013 | 14:20

species 8472 napsal(a):

No, nechtěl bych být v kůži žalobce Jiráta... Důchodový věk cobydup, proto zastříhal ušima - že by snad poslední šance, superkauza, na které se dá udělat jméno?? Jako ta Bradáčová? Jenže - důkazy pochybné, ne-li zbabrané, tortura se použít nesmí, korunní svědkyně s důvěryhodností těsně u nuly a s charizmatem hluboko pod bodem mrazu... To smrdí průšvihem! Ale já toho socánka z Hostivic dostanu, kdybych ho měl vlastníma rukama zahlušit..!
06. 09. 2013 | 14:26

von kulak napsal(a):

Peťulko prosím tě, jdi radši obdivovat řecký ekonomický zázrak a sexy mozek svého manžela. Jo?
06. 09. 2013 | 14:32

Zbyněk napsal(a):

Ano paní Petro, máte úplnou pravdu, trvá to nepředstavitelně dlouho. Pan Rath byl přistižen s krabicí plnou peněz, další miliony se našly v podlaze, takže do měsíce to mohlo být uzavřeno. 10 let by byl přiměřený trest a myslím, že ani pan doktor by neprotestoval, vždyť korupci odsuzoval a vždy žádal korupčníky trestat.
06. 09. 2013 | 14:38

The Judge napsal(a):

Paní Paroubková, pan Rath, a to si přiznejme, udělal mimořádnou prasárnu ("sofistikovaně" kradl peníze daňových poplatníků). Připomněl mi rakouského exministra vnitra, jmenovitě Ernsta Strassera (nedávno rezignoval na europoslance). Taky bral úplatky a byl rakouskými soudy jednoznačně usvědčen. Já si ale myslím, že Rathův případ je závažnější - oproti případu Ernsta Strassera. Rath si myslel, že může takřka všechno, a tak si nepřipouštil, že by jej mohl někdo chytit "in flagranti". Zajímavé je, že jak Ernst Strasser, tak i D.Rath, byli hlasnými bojovníky proti korupci a vůbec všelijakým špinavostem. Člověk si chce hodně odplivnout.
06. 09. 2013 | 14:45

prý existuje alternativní krabice?* napsal(a):

JC
17 měsíců vazby a 200 detektivů.
To i za nelidského Václava Klause vyšetřovali defraudanty tlačenky osm let úplně na svobodě. Ani ředitelé Komerčky, kteří zčarovali devět miliard neseděli tak dlouho nikde, o vazbě nemluvě. Neluvě o Salzmannovi, který pouze stál. U pisoárové mušle.
Mohli bychom se v zemích EU poptat po srovnatelných případech?
Možná tak NSU se sedmi (nebo že devíti?) vraždami?
Nebo nějaké včasné nedání úplatku v Rumunsku?
Co se žalobců týče, jsme zemí nezapomenutelného JUDr. Urválka.
A trojnásobného doktora Karla Vaše.
Nad nás není.

kokosko
Ty se do toho nepleť a raděj dohlídni, ať Vladimir Vladimirovič svědomitě zavírá teplouše. Určitě bude chtít nějaké své oblíbence nechat na svobodě.

*Nebo snad alternativní video? Nějak se neví.
Zato diskutující na aktualněm se stále ostřeji polarizují na cinty a slinty.
06. 09. 2013 | 14:47

The Judge napsal(a):

Malý dodatek. Doufám, že Váš "sexy mozek " nedostane dostatek hlasů pro vstup do PSČ. Rád bych si odpočinul od jeho hypertrofovaného ega.
06. 09. 2013 | 14:49

kokoshka napsal(a):

A co se tak staš o osud gayu?Zabasli ti manžela,chlapečku?
06. 09. 2013 | 14:57

Xaver napsal(a):

Paní Paroubková,
nějací známí vlivní politici vám ještě zbyli.
Lobujte za to aby justice byla odejmuta právníkům.
Proč například má soudce (právník) rozhodovat o tom zda něco odpovídá dobrým mravům ?
Copak právník má nějakou kvalifikaci pro dobré mravy ?
06. 09. 2013 | 14:58

kokoshka napsal(a):

Ružovy achtung jed do Francie,tam je sodomie uzakonena!
06. 09. 2013 | 14:59

JC napsal(a):

prý existuje alternativní krabice?* napsal(a):

Aha, vy jste to ještě vylepšil:-))), nechcete to vydat knižně ?

Takže to mohlo vypadat asi následovně.
Varianta 1.
Na strážnici. Veliteli ponese krabici na víno a ta bude mít barvu světle šedou rozměry 40x20x10cm...dále Dtto co jsem psal výše.

Varianta 2.
Při zachycení : Franto mrkni na tu krabici, Mazej sehnat úplně stejnou máš na to 3 minuty.
06. 09. 2013 | 15:03

martin_ka napsal(a):

the Judge:
čistě technicky - já jsem ještě žádný důkaz neviděl, řízení nebylo ukončeno rozsudkem (a asi ještě dlouho nebude). zatím je to v rovině tvrzení proti tvrzení. takže já si počkám s tak ostrými soudy kdo je a kdo není vinen.
mimochodem proč si myslíte, že policie nasadila aparát za desítky milionů aby odhalila Ratha, který potencionálně zpronevěřil pár desítek milionů a ti co pravděpodobně ukradli desítky miliard se vesele potulují po celém světě?
06. 09. 2013 | 15:08

Míla napsal(a):

Potom že neexistuje reinkarnace Urválek,Vaš jak vymalované.Ten jeden převtělený prchal před novináři jak uličník.Nějak moc ukrývaných skutečností,tím ale neomlouvám vinu obžalovaného.
06. 09. 2013 | 15:11

celio napsal(a):

autorka sklízí očekávané reakce, jež jsou mi srozumitelné. Důvodem je evidentně politický styl jejího manžela, sebeobdivný, papalášský. Je jako frackovitý pan Rath, není problém jej nesnášet. Nesnáším je oba, a to i z důvodů,jež nejsou obecně známy. Nicméně paní Paroubková má pravdu. I nesympatická figura má totiž právo na fair proces, dokonce především tato figura. A ono se mu ho nedostává. Nejde jen o evidentní aroganci státního zástupce při televizních komentářích a despekt soudce, o němž autorka píše. Jde především o tzv. "úniky" odposlechů, které státní zastupitelství tak otevřeně toleruje, že jej podezírám, že organizuje. Je to unfair a ta lynčerská nálada, jež z toho plyne, je unfair stejně tak. AŤ dostane rath, co mu patří, ale rozchechtané přísedící (nebo toho státního zástupce, když v TV referoval, že partička zůstane ve vazbě další rok, to je k popukání, že) bych si rád odpustil. Oni nejkrutější jsou lokajové, co ztratí zábrany.
06. 09. 2013 | 15:14

Kelt napsal(a):

The Judge,
":Dr.Rath udělal mimořádnou prasárnu-kradl peníze daňových poplatníků".
Jaké máte důkazy pro své tvrzení?Žádný svědek dosud nepotvrdil,že by Dr.Rath obdržel nějaký úplatek,nota bene středočeský kraj se k žakobě nepřidal,rekonstrukce zámku Buštěhrad nebyla ani zahájena a kontroloři z ROP nenašli žádnou předraženou zakázku.
Obžaloba má těch sedm sporných milionů a nevěrohodnou svědkyni.
Nešlápl Vám Dr.Rath někdy na nožku,že z Vás nenávist k němu jenom kape?
Pod podlahou se žádné miliony nenašly,peníze v domě Dr Ratha seniora byly v trezoru,které on prohlásil za jeho.
06. 09. 2013 | 15:18

ZM napsal(a):

Paroubková napsala-
Moje přesvědčení se ale včera dočista změnilo. Nežijeme v právním státě. Nemáme právo na spravedlivý proces. Tedy rozhodně ne všichni.
----
Vaše přesvědčení se yměnilo teprve včera? Zajímavé, že teprve včera. Žila jste v tomto státě i v předchozích letech? Napsala jste např. nějaký blog týkající se případu Jaroslav Schindlera ze Znojma? viz. např.
http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/234353-devet-let-zil-s-nalepkou-zlocince-justicni-omyl-priznal-soud-az-ted/

Nevím, jak druzí diskutéři, ale já nejsme tak naivní, abych si myslel, že policie někde potajmu sehnala 7 milionů, současně stejnou krabici, jakou si nesl Rath, že krabici rychle vyměnila, aby "chudáka" Davida mohla obvinit? :) A na těch 7 milionů by se složili z úspor? Nebo by to mělo být z tajného fondu ODS ? :). A jak by věděli, že Rath vyjde právě s takovou krabicí? Nebo si máme myslet, že měli plnou dodávku růyných krabic, aby měli pojištěné, že to bude přesně ta samá krabice ? :) A proč by Pancová dala Rathovi jen tak 7 milionů, když by za to nebyla žádná protislužba? Tak naivní asi nebudeme.
A taky nejsme naivní případě "proprání" "úspor" Paroubka, manžela autorku blogu. Vydal údajně bestseller, po kterém se jen "zaprášilo", přičemž zcala náhodou se téměř veškeré výtisky prodaly přes internet. Divné. Něco tu hodně, jak se říká,smrdí. A tento člověk má tu drzost veřejně "vykřikovat", jak je ČR zkorumpovaný stát. Ať si Paroubkovi nejdřív zametou před vlastním prahem.
06. 09. 2013 | 15:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.vepr.info/foto/35/2354.jpg
Veskriz.
06. 09. 2013 | 15:22

marxík napsal(a):

Petra Paroubková
Popravdě řečeno nevypadáte moc na tlumočníka, jako spíš na tlumočnici.
Manželovi nevadí, že má doma tlumočníka?
Máte-li podobné tendence, dá se to prý řešit hormonálně, posléze chirurgicky.
Ideální by bylo, kdybyste se nejprve pokusila o sebevraždu (naoko, pochopitelně), a pak už jde vše ráz naráz.

Jinak Petře, politické procesy jsou průvodním znakem každé totality, tedy i totality peněz. Odhaduju, že kauza Rath skončí minimálně u ÚS.
06. 09. 2013 | 15:23

alternativnivní video č. 5 napsal(a):

Xavere
Váš příspěvek mi otevřel oči.

JC
Zaplétáte se.
Vypověděla někde Pancová, že krabici vlastnoručně balila a co do ní dala (to teprve bude překvapení, až se najde!), nebo ji měla ze stejného regálu v ulici Nad štolou jako váš velitel?
Světlešedé krabice pro výšku láhve 10cm vz. 93 jsou pouze cvičné a v ostrých záběrech alternativních videí se nepoužívají.
06. 09. 2013 | 15:27

ZM napsal(a):

martin_ka -
napsala jste-
mimochodem proč si myslíte, že policie nasadila aparát za desítky milionů aby odhalila Ratha, který potencionálně zpronevěřil pár desítek milionů a ti co pravděpodobně ukradli desítky miliard se vesele potulují po celém světě?
---
Samozřejmě je možné se domnívat, že Rath vadil především proto, že měl "ostrou" rétoriku a jeden opoziční hlas ve sněmovně.Ale to ještě neznamená, že někdo sehnal "bokem" 7 milionů, aby mu je podstrčil a "vyšachoval" ho ze hry. Otázky mohou být různé.Např. otázka, proč zrovna 7 milionů (kdyby to tak teoreticky bylo). Proč by nestačilo např. milionů 5 nebo 4 miliony? A další okolnost je ta, že Rath prý v záznamu při zatýkání řekl, že krabici nevydá. Proč by měl takovou obavu vydat krabici, když tam údajně mělo být obyčejné víno ?
06. 09. 2013 | 15:28

na adresu Petry Paroubkové napsal(a):

Petro, nejen že máme prohnilou justici.
Když jsem slyšela, že VY jste u soudu kolem tohoto případu, mohu si myslet, jestli místo Davida neměl být přes rok ve vazbě Jirka.
Je fakt, že KDYBYSTE NEMĚLA TAKOVÉ JIŠTĚNÍ OD JIRKY, ŘEKLA BYSTE O SOUDU TO, CO JSTE ŘEKLA, POUZE JEDNOU!! Pak už by následovaly sankce - nikoli dolce vita v Chuchli!

Vy - jako politické uskupení LEV 21 - máte tak horlivý zájem na osudu Davida. To se mi ani nechce věřit!

Když si vzpomenu na Vaši svatbu s Jirkou, hoteliéra Horáka (kterému mohlo být odpuštěno cca 12 milionů na daních - JIRKOU), napadá mě, jestli nemůže mít Buštěhrad a Vaše svatba nějakou (kriminální) souvislost.
To jen aby "příznivci" LVA 21 věděli, KOHO vlastně volí!!!
06. 09. 2013 | 15:34

marxík napsal(a):

ZM
Svobodný demokrate, kdybych vám před jistým datem tvrdil, že vojenskou STB úkoluje kantýnská z Chodova. Jak hodně byste byl naivní, a věřil byste mi?
06. 09. 2013 | 15:35

ZM napsal(a):

Kelt -
pokud by se mělo soudit jen dle 100% neypochzbnitelných důkazů, tak je většina odsouyených na svobodě. Dám příklad. Někdo např. ukradne někomu mobil, používá ho, a když ho čapnou s daným mobilem, tak se pokouší argumentovat tím, že ho našel. Je schopen mu někdo dokázat, že to tak nebylo? Pokud by měla být justice založena na 100% důkazech, tak když to napíšu hodně hodně ironicky, tak v tom případě rovnou můžeme zavést systém, kdy každý bude 24 hodin nosit u sebe kameru a mikrofon, současně bude sledován GPS systémem a celé sledování bude alespoň trojnásobně jisštěno, abz se zamezilo omylům. Asi něco na ypůsob sledování účastníku soutěže Vzvolení na primě.
Bude někde vzkraden např. obchod. Žadný problém, stačí si "vyhledat", kdo byl v tu dobu poblíž, srovnat to se záznamem kamer v okolí a dojít si pro pachatele :)
06. 09. 2013 | 15:35

ZM napsal(a):

marxík -
jste asi hodně naivní, když teprve po "kauze" Nagyová zjistíte, že mnozí z tajnách služeb nepracují jen pro stát, ale také pro jiné "klienty".
Ale pořád není jasné,kdyby byla pravda "konsporační teorie" o výměně krabice, proč zrovna 7 milionů ? proč by nestačilo třeba 5 milionů? Proč bz se Rath ydráhal krabici vzdat, když tam dle jeho tvrzení předpokládal jen víno? Máte proto vysvětlení? Pochybuju.
06. 09. 2013 | 15:39

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

kokoshka

začínáš mi pít krev. proti Rusům jako takovým v zásadě nic nemám. ale Ty se tu začínáš chovat jako kdybys nebyl na návštěvě, jsi stále arogantnější, Tvé příspěvky jsou úspěšně mimo téma, pleteš páté přes deváté, Tvá drzost narůstá každým dnem. konstatuji, že o Tobě ztrácím poslední zbytky iluzí, které jsem kdy měl.
06. 09. 2013 | 15:41

to druhé video napsal(a):

ZM
Pro vás je 7 nějaké magické číslo? Proč ne 8,5 milionu a dvoje tvrdé sparty?

Ostatně, není úplně jedno, co měl Drath MUDr Bartákovi v zalepené krabici dovézt, aby mu ten byl ochotný změřit tlak?
Bartáka se pochopitelně nikdo na nic neptal, aby se neoctnul na lavici obžalovaných, jako exřiditel Tatrovky.
A všechno stojí na výpovědi nějaké paní, která toho má z obviněných na hrbu nejvíc a od které si nikdo nic nevzal, i když ona měla výdaje enormní. Bůhví kde.
06. 09. 2013 | 15:41

ZM napsal(a):

na adresu Petry Paroubkové-
za stranu LEV21 byl krátkou dobu poslancem Benda(nahradil Šlégra), který zrovna nemá nejlepší pověst

http://zpravy.idnes.cz/zivotopis-petra-bendy-ns-lev-21-de4-/domaci.aspx?c=A130614_155052_usti-zpravy_alh

Dle mého názoru, už je lepší volit z nově vzniklých stran babišovu stranu ANO, než LEV 21.
06. 09. 2013 | 15:44

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

téměř všem

zbytečně se navážíte do pí Paroubkové, naprosto zbytečně a směšně. kdybyste raději diskutovali k věci.

apropós, nejsem volič Lev21 ani obdivovatel pana Paroubka. jenom nesnáším podlost.
06. 09. 2013 | 15:46

Míla napsal(a):

Ládík před časem zpochybnil způsob cash.Obzvláště když se jednalo o takovou částku.Ta se obvykle předává bankovním převodem.Jako podnikatel má zcela určitě přehled o podobných transakcích a zcela určitě ví o čemž mluví.
06. 09. 2013 | 15:46

ZM napsal(a):

to druhé video-
oni ti "kluci a holky z byznysu" umí dobře počítat a rozhodně nerozhayují miliony :) Jestliže pro nějaký účel stačí 3 nebo 4 mega, tak jen tak pro nic a nic nebudou dávat 7 mega (v případě konspirační teorie) :)
Kotrouš byl odsouzen za prokázaný úplatek ve výši menší než milion na 6 let.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/205545-kotrous-dostal-za-brani-uplatku-6-let/

V případě konspirační teorie je samozřejmě jasné, že Davida bylo potřeba "odstavit" větším "kalibrem". Ale 7 mega, to už je v přirovnání "kanón" :) A rčení yní, že s kanónem se na vrabce nechodí :) Jestliže potřebovali dostat Davida ye sněmovny, tak maximálně na 2 roky. A na to bz v pohodě 3 maga stačily :)
06. 09. 2013 | 15:49

Kelt napsal(a):

To ZM,
víte nesnáším příklady čo by bylo,keby bolo.
A ten Váš je naprosto mimo mísu.
Pokud někdo najde mobil,je podle zákona povinen ho vrátit-třeba na policejní služebnu.Pokud tak neučíní,chytí ho s nim a pokud cena převyšuje pět tis.Kč,tak to může být i na tvrdo.
"Prokurátor"Jirát v září minulého roku tvrdil,že má důkazy pro soud v mašličkách a soud může začít v říjnu 2012.
Zřejmě má jen Salačovou,která zatím moc nepředvedla a jinak bezpochyb velký kulový.
Proto drží Ratha a ostatní ve vazbě a doufá,že je zlomí.
To skutečně zavání totalitou.
Zfetovaný a ožralý Janeček,který policajtům utíkal,nebyl ani den ve vazbě a když ho chytli tak si v klidu telefononal.
Bývalý senátor za ODS Novák,kterému bylo prokázáno 4O milionů
ukradených městu Chomutova,tak nebyl ani den ve vazbě a poté dosta ČTYŘI ROKY!!!!!!!!!!!.
Tak se věci mají.
06. 09. 2013 | 15:53

ZM napsal(a):

Kelt - koukám, že Vás můj názor trochu naštval. Ale to je Váš problém, že něco nesnášíte, ne můj. Vy máte právo na váš názor, stejně jako já na můj, to je demokracie. Nejsme v rozporu v tom, že Rathovi byla od policie "věnována" až příliš velká poyornost, naroydíl od jiných kauz, kde šlo o větší peníze. A ten příklad rozhodně není mimo mísu. Když to napíšu ještě více ironickz, tak dotzčný, který používá ukradený mobil, může tvrdit, že mu ho někdo dal/prodal. Prostě ne každý trestný čin je možné odsoudit na základě nezpochybnitelných důkazů, ať se Vám to líbí ne ne. S tím je prostě potřeba se smířit.
06. 09. 2013 | 16:02

Twist napsal(a):

strýci - totéž. Musí to být v justici suprbordel, když se takto chovají, jak popsala paní Paroubková. Tentokrát si přeji, aby se evropské orgány, obvykle disponující tupohlavostí a dlouhým vedením o stavu věci dozvěděly a dostali v justici přes kokos ti, kdo nás takto zostouzí.
06. 09. 2013 | 16:03

Petr Havelka napsal(a):

Myslím, že paní Paroubková včera k soudu šla a měla už jasno, jenom pro to "jasno" potřebovala nějakou munici.

Tady už někdo přestává mít styk s realitou. To se lidem tzv v "centru dění" a jejich blízkým poměrně často stává.
06. 09. 2013 | 16:07

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

Kelt

na to se tu neslyší, co píšete. důležité je, že nenáviděný Rath, schopný a přesný rétor i kritik pravicových svinstev, doplácí na to, že špatně odhadl momentální (rozuměj tehdejší) rozložení sil na mocenské šachovnici. Inu, stane se. Možná je to korupčník, ale jsou x-násobně větší profláknutci a nezachází se s nimi takovým způsobem.
06. 09. 2013 | 16:07

neska zfalšuje video i amatér, ve 4K napsal(a):

Mílo
Vy jste nikdy neměl bankovní konto, přiznejte se!
A nikdy neslyšel o Kalouskově tajné policii FAÚ.
Tím méně o evropskoamerické dohodě o přístupu k datům SWIFT.

Co neodnesete v krabici nebo igelitce, o tom nejpozději zítra váš domovní důvěrník v Langley začne psát zprávu. Nemluvě o tom, že všechny cesty všech krabic z Letenské na Letnou a odtud různými cestami Pancové před barák eventuelně až k Bartákovi (nepochybuji, že ta pravá dorazila) jsou zdokumentovány satelitními snímky povalujícími se od Paříže a Bonnu přes Moskvu a Almaty až po Pchongjang na stolech všemožných nepořádných oficírů, které si představuji jako jednoročního dobrovolníka Marka.
06. 09. 2013 | 16:11

Pepa 3 napsal(a):

ZM .
"A další okolnost je ta, že Rath prý v záznamu při zatýkání řekl, že krabici nevydá. Proč by měl takovou obavu vydat krabici, když tam údajně mělo být obyčejné víno ?"
Vám dodnes nikdo neřekl, že lhát se nemá? Od samého počátku procesu je i v médiích jako je MfDnes, LN a další uváděno, že naopak Rath krabici vybal ochotně a bez odporu načež se sám podivil nad jejím obsahem! Nožná by stálo za to, počkat si až se vyjasní, kdo tu krabici balil. Podle stávající verze ji totiž nebalila ani Pancoví!
The Judge : Zkuste trochu potlačit svoji "spravedlivou" nenávist a zkuste mi odpovědět na jednoduchou otázku: Jak to, že když toho podle vás tolik ukradl a zpronevěřil, tak nikomu nic nechybí? Potvrdil to nejen kraj, ale i EU a v neposlední řadě spousty znalců a auditorů, které si žaloba v naději, že konečně narazí na toho "pravého" najímala jak na běžícím páse.
06. 09. 2013 | 16:12

s tím se halt smiřujte, když chcete napsal(a):

ZM
Za mého mládí se v prvním semestru učilo pár opravdu antikvárních zásad. In dubio pro reo je úplně první na forhontě.
Všechno se ale pořád zlepšuje.
U nás například právní stát až k nesnesitelnosti.
06. 09. 2013 | 16:17

ZM napsal(a):

Pepa 3- nevím jak vy, ale já sjme se o tom s příslušnými policisty nebavil :) Ani je osobně neznám.A jako u mnoha dalších kauz vycházím z článků v médiích, proto používám slova pravděpodobně nebo prý. A na základě článků v médiích si muslí, že David dobře věděl, co nese. Osobně rozhodně nemám v úmyslu jít za Davida demonstrovat :)
06. 09. 2013 | 16:17

ZM napsal(a):

s tím se halt smiřujte, když chcete-
rada pro všechny- než si odněkud něco odnesete, dobře se podívejte, co v tom je :)
Pozor na tzv. dvojité dno např. u zavavadel :) Kdyby tam někdo podstrčil drogy, tak se dostanete do pořádnýho průseru.
06. 09. 2013 | 16:19

ZM napsal(a):

s tím se halt smiřujte, když chcete-
další rada- nikdy nežertuje o nějaké korupci. Pokud vám někdo za něco nabídne peníze, odmítněte to to a nezapomeňte podotknout, že nemáte náladu na žertování :)
06. 09. 2013 | 16:21

Dalimír napsal(a):

Občane kokoshko zdravím slovanského bratra a držím palce vašemu prezidentovi aby se od falešných amíků nenechal zatlačit do kouta ! Jejich imperiální snahy jsou zřejmé a musí být v zárodku potlačeny veřejným míněním celého světa ! Jinak s nimi nebude pokoj ! Hezký den
06. 09. 2013 | 16:25

Míla napsal(a):

neska zfalšuje video
uhodl jste bankovní konto nemám, z důchodu ho nelze stvořit.Na pohřeb je naspořeno pod matrací,pozůstalí nebudou mít problémy.Na spořitelní knížku dám celé důchodové zvýšení,tuším že to bude těch šedesát korun tvrdé české měny.
06. 09. 2013 | 16:36

logika je jednoduchá věc, milý Watsone napsal(a):

ZM
Nikdy jsem nepovažoval za potřebné si opatřovat zavazadlo s dvojím dnem. Ani injekci kurare ve špičce deštníku.
S lidmi, kteří mají slabost pro podobné pitomosti to špatně dopadá.

Ale nebudu si kontrolovat krabici s archivními ročníky z Kubiceho sbírky, aby se mi při přenášení rozpadla nebo se mi láhve v zatáčkách kutálely sem a tam po kufru.
Kdo balil, ten zodpovídá.
06. 09. 2013 | 16:37

ZM napsal(a):

logika je jednoduchá věc, milý Watsone-
V případě Ratha se o archivní víno nejednalo :)

článek k tématu-

http://zpravy.ihned.cz/c1-60525120-david-rath-soud-uplatky-videozaznam
06. 09. 2013 | 16:52

kokoshka napsal(a):

Dalimir:
Zdravim,neda,v Damasku jde boj ne o Asaduv režim nebo demokracii,jde o podporu opilych krvi řezniku z Al Kajdy jinym molochem ktery chce sežrat cely svet.Mne jedno jestli bude v Syrii absolutni monarchie nebo galakticke imperium Dartha Vadera,neni mi ovšem jedno že agresivni islamiste budou zabijet,rabovat,znasilnovat a mučit nevinne křestane ktere diktatorsky řežim chranil.Neni mi jedno že moji zem budou obkličovat do klešti NATOvske jestřaby jak v dobe studene valky a utočit bez povoleni OSN(ktere SSSR byl zakladatelem)na naše spojence.Damasek je Madridem ve kterem se bojovalo za osud budouci Evropy,Španelsko jsme ztratili a čim to skončilo?Ztratime li Syrii nasledky mužou byt ješte horši!
06. 09. 2013 | 16:56

kokoshka napsal(a):

stryc viruc:
Čim jsem Vas tak naštval?
To je Tvuj osobni server nebo blog,strejdo,že tady budeš komandovat?!
Ja pani Parubkovou neuražel,jenom jsem ji řekl at hledi sveho když nerozumi justičnim praktikam jinych zemi,ja take do českeho pravniho systemu a českeho justičniho bordelu nelezu.
A co ja budu nebo nebudu psat nebudeš rozhodovat Ty,na navšteve jsme tady oba dva!
06. 09. 2013 | 17:02

Filuta napsal(a):

To byl ale trapný výstup včera ve zprávách.

Madam Paroubková potřebuje před volbami zviditelnit svého Lva, ale bude jí to houby platné. Lev zmizí v propadlišti dějin a nedostane se ani do sněmovny.Paroubek v politice skončil už dávno, nikoho nezajímá.

Vůbec se nedivím,že přísedící smíchy rudnul, když Rath lže naivně jako děcko.
Ne, že bych si dělal o naší justici nějaké iluze, ale o Rathově vině nepochybuju. Nakonec ho shodila i jeho spolupachatelka.
Že po něm šli asi maličko účelově, to už je jiná věc.
Prostě smůla. Ucho se utrhlo.
Líto mi ho není, vždycky jsem toho arogantního panáčka nesnášel.
06. 09. 2013 | 17:18

jakub napsal(a):

Nechápu jak je možné, když už byl Paroubek v soudní síni, že ho pustili ven.
Měl být zadržený a souzený také.
Rath za korupci a Paroubek za vlastizradu. Spojil se proti nám s Marťany.
Doufal jsem, že se ti dva primitivové už na politické scéně neobjeví.
Co ale dělat. Někoho vyhodíte dveřmi a on vám vleze do bytu oknem.
Zbavit se vší a švábů trvá někdy i několik let.
Stačí když vejde Paroubek se svou souložnicí do soudní síně a hned se všichni bojí o svá místa a životy. A to není ani v nějaké funkci. Jen v nezvané a do parlamentu nezvolené straně. Jak by asi vypadalo soudnictví, kdyby měl Paroubek nějakou politickou moc. Nejspíš by se šli Petrušky zeptat jaký má být rozsudek.
06. 09. 2013 | 17:19

ZM napsal(a):

Filuta-
napsal jste-
Paroubek v politice skončil už dávno, nikoho nezajímá.
---
Je určitá pravděpodobnost, že by se Paroubek mohl stát senátorem za nějaký senátní obvod na Ústecku. Každopádně na politické dění bude mít minimální vliv.
06. 09. 2013 | 17:20

lamil napsal(a):

Trošku opožděný zájem o prohnilou justici, pokud se Petruška otřásla hrůzou až u případu Rath? To byla po celých dvacet let dost otrlá. Zřejmě jí nevadilo když zkorumpovaní soudci kradli lidem majetky zmanipulovanými konkurzy, když za podvodníky měli platit miliony na daních za dovoz nafty dovozci, jejichž jedinou vinou bylo, že uvěřili falešné celní uniformě, když lumpové zvučných jmen platili směšné pokuty za prokázané rozkrádání mnoha milionů. Ostatně taťka sexymozek jich také pár kryl tak, že byli nevinní až křišťáloví.
06. 09. 2013 | 17:24

Filuta napsal(a):

Vážení, co se domníváte, že Ratha šoupli za katr pro "ostrou rétoriku" ,nebuďte naivní. "Ostrou rétoriku" užívá v parlamentu kdejaký jouda od socanů, oddesáků, topek nebo komunistů.
Rath byl významným členem ČSSD (a jedním z mála, kterému to docela slušně pálilo, ale své inteligence nevyužíval jaksi ve prospěch společnosti) a šlo jen o její diskreditaci před volbami. Kdyby v odposleších něco vyhrabali třeba na Škromacha nebo Zaorálka, tak sebrali je.

Rath jen rád krad a došlo na něho.
To, že ho drží více nežli rok ve vazbě v nepřijatelných podmínkách, se mi ale jeví spíš jako záměr ho pořádně zdeptat.

Podotýkám, že nefandím žádnému klubu.
06. 09. 2013 | 17:25

evix napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):
téměř všem
zbytečně se navážíte do pí Paroubkové, naprosto zbytečně a směšně. kdybyste raději diskutovali k věci.
apropós, nejsem volič Lev21 ani obdivovatel pana Paroubka. jenom nesnáším podlost.
.................................
Přesně, palec na horu!
Někteří tu žvaní neskutečné koniny, co vlastně ten Paroubek dělal špatně? Že se většina měla lépe než dnes? Že dnes se mají lépe jen některé skupiny občanů, že jsou pogromy na Romy? To je ta lepší společnost po Paroubkovi?
Co vlastně ten Rath provedl, kromě toho, že byl dobrý řečník a silně vadil jistým stranám? Kde je Janoušek, Rittig a spol., kde je Jana Nagyová? Kde je Řebíček? Tihle krást můžou?
Je to jen politický proces, nic víc!
Vsaďte se, že v Štrásburku Rath uspěje, stejně jak uspěla Regina Rázlová: R.Rázlová tato obvinění vždy zcela odmítala jako důsledek účelového, vnitřního konfliktu mezi majiteli této firmy, kteří do svého konfliktu zatáhli policii a soudy ČR. Přesto následně Rázlová strávila rok ve vazbě, za kterou však v roce 2006 vysoudila u Evropského soudu na České republice finanční odškodné. [1]

Soudní spor v celé cause Skloexportu skončil v roce 2007 vynesením zprošťovacích rozsudků, a to v plném rozsahu celé kauzy. [2] Již před tím zprošťovací rozsudky v plném rozsahu přinesly v této cause i soudy v Rakousku a ve Švýcarsku. Spolupracovníkům Rázlové, kteří v kauze Skloexportu byli rovněž nepravdivě obviněni spolu s Rázlovou, vyplatila Česká republika na základě soudního rozhodnutí finanční odškodné.
Celé je to na Wikipedii.
.................................

Kokoshka: Jasně, budeme držet hubu a krok a pak se divit, kde jsme..To už tu bylo, 40 let!
Jsme svobodná společnost, kde neexistuje diskriminace, tak snad může Petra Paroubková vyslovit svůj názor...
06. 09. 2013 | 17:28

Filuta napsal(a):

ZM
Já jsem toho arogantního Paroubka rád nikdy neměl.Buran, co se rád oblíkal do značkových obleků, ale sláma mu pořád čouhala z gumáků jako Babišovi.
Jeho servilita vůči Bruselu byla příkladná, ten člověk byl ochoten nás prodat komukoliv.
Už jen to, jakými lidmi se obklopoval v Ústí (vyslovený odpad z vexláckého podsvětí), vzbuzovalo nemalé rozpaky.
Toho opravdu škoda nebude.
06. 09. 2013 | 17:29

Filuta napsal(a):

Evix
Nebuďte naivní.
Víte dobře, že nejsem zrovna milovníkem čírovců a modroptáků, ale Paroubek byl ze stejné líhně.
Vzpomeňte na ten skandál s jeho neprodejnými sebranými spisy, na jeho kámoše vexláka Bendu z Ústí, Vaňhovou a spol. Na opulentní maloměšťáckou svatbu, jíž cáloval jeho mecenáš atd.
Kdo z vás to má, že...

Určitě si nenahrabal tolik jako Kalousek, Řebíček nebo Bendl, to netvrdím, ale slušný a čestný člověk to v žádném případě není.

Otázkou je, zda takový mezi politiky vůbec existuje a není to něco jako Yetti.
06. 09. 2013 | 17:34

Přidat komentář napsal(a):

Paroubkojc teta p.t. slepice zmatená s tím marťanem velké štěstí neudělala, expremiérová, poslancová a chvíli skoroprezidentová, jenže ve skutečností prdlajs jako fík. Botičky od Diora už má prošlapané a rozšmajdané a obuvnický mistr nikde. Kdopak ji ještě včas řetáhne potěhem po tlamě? Jirka Paroub skokan roku to asi nebude, blé.
06. 09. 2013 | 17:36

Pompeius Magnus napsal(a):

To jste paní Petro splatlala páté přes deváté. Rath vinen dle mého názoru je a měl by být odsouzen a odsouzení si ve vězení odkroutit. Jinou věcí je stav justice. Je otázka, zda měl soudit právě dr. Pacovský, který nemá definitivu a může být podezírán, že si chce své justiční postavení "zasloužit" tvrdým postupovem vůči obžalovanému, po které vždy davy ve všech systémech volají. Každý obžalovaný je dle nich vždy vinen a měl by být bez soudu zastřelen, ideálně ihned. Přísedící se do kauzy obvykle vůbec nevměšují a pospávají všichni, takže ten zarudlý pán je vlastně výjimka a měla byste si toho považovat. Státní zástupci jsou obvykle se trestními soudci jedna ruka a řada rozsudků je již rozhodnuta v kuloárech, ideálně na obědě v kantýně, či na společném basketbalovém tréninku. Státní zastupitelství jsou nejčastějí v budově soudu, (proč vlastně sakra) a navíc se spolu soudci a páni a paní státní dobře znají. Pokud jde o znalce, pověřování jsou opakování ti prověření a tak tam taky nelze očekávat objektivitu. A pokud očekáváte, že advokát, který Vám u soudu sehraje tyjátr a bude takzvaně trhat kulisy, bude úspěšný, tak jste stejně naivní, jako většina občanů, což bych od manželky "čelního politika" nečekal. Obecně z Vás čiší obyčejná neznalost a nezkušenost a naivita, proto byste se k tomu raději neměla vyjadřovat. Obecně však je zde úrovneň justice více než pokleslá a obavy z vysoké míry korupce v justici naprosto oprávněné.
06. 09. 2013 | 17:37

kokoshka napsal(a):

evix:
Pani Paroubkova nemuže nic,je to jenom tiskova mluvči byvaleho premiera vlady a modelka-milenka pro chlapka co ma kompleksy z nadchazejiho staři jako každy alfa samec v jeho veku za zenitem slavy!
Neco mi vykladejte o svobodne společnosti bez diskriminaciji,gadžove:-)
06. 09. 2013 | 17:43

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

kokoshka

ty si nedas pokoj... a furt budes tarat a tarat a tarat ... kokoshka, dej si slofika radeji. jinak se dessi, c z tebe jeste dnes vypadne, az tebe samotneho to bude mrzet...
06. 09. 2013 | 17:46

Analytik napsal(a):

Autorka nepochopila účel kausy Rath nebo ho pochopila, ale z vrozené slušnosti ho raději zamlčela.
Je to neuvěřitelně jednoduchá kausa. Hlava české Mafie si objednala, aby jeden z opozičních poslanců, který vede nebezpečné řeči, byl až do skončení voleb mimo politickou scénu. David Rath má kliku, že díky předčasným volbám se dostane na svobodu o půl roku dříve, než byl původní úmysl žalobce Jiráta.
Tento zoufalý státní zástupce dostal nesplnitelný úkol protahovat vyšetřování a tím i Rathovu vazbu tak dlouho, aby proces skončil až po volbách. Nikdo si nedokáže představit, co to dalo práce.
Proto ty úniky odposlechů do médií, aby u veřejnosti vzbudily dojem, že má žaloba spoustu nezvratných důkazů, které nestíhá vyhodnotit a zpracovat.
U soudu se zatím objevily jen dva: zmanipulovaná křivá svědkyně Salačová a nic neprokazující videozáznam, který byl vzápětí podpořen dalším bezcenným videem.
Ale s tím obžaloba počítá už od začátku řízení. Jejím úkolem není dosáhnout Rathova odsouzení a uvěznění. Jen ho musí udržet určenou dobu mimo provoz.
Jak Jirát tak Bradáčová si vytvořili několi zadních vrátek, kterými může být proces ve správnou chvíli ukončen pro procesní chyby na straně žaloby nebo nedostatečné důkazy.
Jakmile dojde k zastavení procesu, nikdo už se nebude zajímat o falešné důkazy a křivé svědectví. Mafie bude spokojena a její justiční figurky náležitě odměněny.
06. 09. 2013 | 17:48

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

evix

nějak tak. lidi rádi opakují naučené fráze (mémy), a o to ochotněji přestávají myslet.
06. 09. 2013 | 17:49

pamětník napsal(a):

evix:
"Vsaďte se, že v Štrásburku Rath uspěje, stejně jak uspěla Regina Rázlová" Klidně se vsadím, D. Rath na rozdíl od R. Rázlové skutečně je zloděj. Tím nemíním tuto kauzu, on kradl již dříve, podařilo se mu však zničit důkazy.
06. 09. 2013 | 17:57

kokoshka napsal(a):

stryc virus:
Tak z toho začinej,tlač na me nečiste svedomi,zarovnaj do asfaltu moji pychu,narovnej mi charakter jako zada...tomu jazyku ja rozumim,tak na mne manželka a maminka ktere vedi jak naložit s mym egem.Ale nepokoušej se mi vyhrožovat nebo použivat silu,v takovych připadech neznam bratra ani sestru,ja nechci vyvolavat mezinarodni šarvatky!
06. 09. 2013 | 17:59

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

Analytik

mafie a její justiční figurky
bohužel to vidím stejně...
06. 09. 2013 | 18:00

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

kokoshka

jedno musim uznat. sranda je s Tebou furt.
jestli chces vyvolavat mezinarodni sarvatky či nechceš, to je Tvoje vec.
rači se polož večer na záda a poslechni si v klidu volnou větu ze Šostakovičovy Osmé (symfonie).
pravda, je to trochu dlouhé. zato hluboké.
06. 09. 2013 | 18:03

Znalec napsal(a):

Paní Paroubková, věřím Vám, že to, co jste viděla u soudu, je pravda. Žal, naše republika je již taková. Stydím se za ni i za ty, co ji svým chováním przní a to nejen u soudu, ale i v jiných institucích. Zapomínají na lidskost, tváří se jako bohové, schází jim základy elementární úrovně v chování k občanovi. A berou za to nehorázné peníze. Doufám, že po voľbách dojde i na ně a bude jim to spočítano i s úroky.
Vám za odvahu děkuji a vážim si Vás. Kéž by lidi jako jste bylo možné hledat i mezi Čechy. Inu, mentalita národa.
Historie o tom vypovídá dostatečně.
06. 09. 2013 | 18:13

pamětník napsal(a):

Petra Paroubková
je živým důkazem, že vědět o něčem není totéž jako vědět něco. Tlumočením soudcům o demokracii lze získat pocit znalosti demokracie, nikoliv znalost samu. Ganiálně to vystihla komedie Dva písaři s hlavními představiteli Miroslavem Horníčkem Jiřím Sovákem.
http://www.csfd.cz/film/71446-byli-jednou-dva-pisari/
Tlumočení je v zásadě totéž, jako opisování, znalostí o předmětu netřeba.
06. 09. 2013 | 18:15

pamětník napsal(a):

"Historie o tom vypovídá dostatečně." To by ji ovšem "znalec" musel znát. Historie o ničem takovém nevypovídá zhola nic.
06. 09. 2013 | 18:17

marxík napsal(a):

pamětník
Svobodný demokrate, vaše logika je odzbrojující. Vy si musíte dobře rozumět s ženštinami.
06. 09. 2013 | 18:18

kokoshka napsal(a):

stryc virus:
Ne radeji Schumann,Piano Concerto in A Minor,Opus 54-Allegro affettuoso,vynikajici v podani Budapeštskeho symfonickeho orchestru!
06. 09. 2013 | 18:22

marxík napsal(a):

pamětník
Reagoval jsem na vaše odhodlání k sázení.
06. 09. 2013 | 18:22

pamětník napsal(a):

marxík:
Inu disponuje-li někdo validními informacemi, může si vsadit. :)
06. 09. 2013 | 18:28

pamětník napsal(a):

Znalče,
co si představujete pod takovými základy elementární úrovně?
06. 09. 2013 | 18:29

pamětník napsal(a):

marxíku,
Vaše zmínka o ženštinách o Vás vypovídá docela dost. :)
06. 09. 2013 | 18:31

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

kokoshka

sakra, nebuďte tak povrchní.
Schumannův klavírní koncert je jeden z nejlepších, jaké kdy byly napsány, sám ho mám raději s Alfredem Brendlem, ale není to symfonie, chápete to?
06. 09. 2013 | 18:33

ari napsal(a):

Zajímavé - spodina české společnosti (ODS. TOP 09 a jejich voliči) si rozkradli tuhle zemi - ale souzen je jenom člen opoziční ČSSD.

O "demokracii" v téhle zemi si udělejte obrázek sami.
Žijeme v totalitě, kde někdo (členové a příznivci pravice) má všechny výhody (včetně toho, že smí krást, jak se mu líbí) a ostatní (členové a příznivci levice) musí dřít, aby si pravicoví "páni" a "knížepáni" mohli olizovat své mastné huby.

(A pro pana Stejskala: "mastné huby" voličů pravice v tomto případě nejsou nadávkou, jde o aluzivní obraz, který čerpá z kulturních tradic národa. Takže prosím nemažte.)
06. 09. 2013 | 18:49

Petr B. napsal(a):

S tím ÚS máte pravdu, že jeho rozhodnutí zrušení ústavního zákona bylo nezákonné, protože on nesmí rozhodovat o již schválených ústavních zákonech. Může je pouze vykládat. Tady "zakopl" i jinak solidní pan Rychetský, který předtím odmítl nesmysly v podobě "regulačních" poplatků a 3 dnů nemoci bez zaplacení.
Ale co se týče pana Ratha, stále nevím, jak to bylo. Zatím nejsou proti němu žádné důkazy kromě těch nepřímých v podobě milionů v krabici a podivných nesouvislých řečí v odposleších. To ale neznamená, že musí být nevinen. Žalobce je agresivní, ale od toho žalobce je. Vše bude záležet na soudci. Pokud bude Rath odsouzen na základě nepřímých důkazů, můžeme se těšit i na odvolací soud.
06. 09. 2013 | 18:51

myrta napsal(a):

Pochybnosti u soudu panují už dlouho a čím dál tím více. A musí přijít paní Paroubková,aby nám vylíčila,jak se chovají přisedící,žalobce nebo soudce.
Co jste novináři do teď tam dělali ? Proč to nevíme z vašich médií? Je to hnus.
Paní Paroubková,díky vám za zájem a skutečnou spravedlnost v kauze Rath. Jaká rozdíly soudní mafie jsou, vidíme v přímém kontrastu -skoro vrah Janoušek si užívá své jachty u moře,může podplácet a vyjednávat si posudky k svému dobru atd,atd....

Paní Paroubkové patří dík. Nehájím Ratha,ale nespravedlnost s jinými VIP ,jak rozdílně je měřeno ,to je neomluvitelné.
06. 09. 2013 | 18:53

kokoshka napsal(a):

stryc virus:
(kokoška uražene nadouva rty)-Jaa nepsal že je to symfonie,nedelejte ze mne hudebniho analfabeta!
Na obalu prastareho oblibeneho CD je napsano
Jeno Lando/Budapest Symphony Orchestra/Andras Ligeti
06. 09. 2013 | 18:59

zle matičko zle, alkoholik miloš zde napsal(a):

rath toho asi na paroubka hodně ví. panu jiřímu stéká máslo po čele, v noci se budí hruzou, že rath začne mluvit.
06. 09. 2013 | 18:59

čssd a spoz jsou bez nadějí napsal(a):

Analytiku
Vedle.
O nějakého Dráta vůbec nejde, jeho proslovy jsou každýmu lógr.
Uvidíme, jaké části (vemte co to musí bejt za světelné roky záznamů, jen vybrat to musela bejt morácká dřina) odposlechů se začnou deset čtrnáct dní před volbami objevovat volně citované z insideru zde na aktualněm. Načež se to předehraje v soudní síni, kde Kott vy.lije, komu ty prachy opravdu šly.

Druhá Kubiceho zpráva. Proto se psychicky připravuju, že budu jednou v životě volit rudocha.
Proto tu vládu překlopili včas, ještě rok Kalouska a měli jsme tu selský bouře.
Paroubek chodí osobně dohlížet, aby všichny vyděsil, že skončej v sudu. Ale už to nevytrhne.
06. 09. 2013 | 19:32

Mgr. Klára Černá napsal(a):

Moja milá dcérenka Petra,....
nedá mi napísať pár slov. Už pri článku v Blesku (kde popisuješ, ako si si údajne dávala do nosa alkohol....mi bolo mdlo. Potom poučovanie prezidentovej dcéry,...)
Máš od detstva chronické tráviace problémy, ktoré vylučujú alkohol v takej forme, ako si ich popisovala počas Tvojho štúdia na VŠ v Prahe.Vydýchala som to.
To,že ideš na súd a popisuješ svoje dojmy, je len Tvoja vec.No prečo o tom píšeš?
Nezabudni sa ohradiť, že nie si politik,....tak, prosím, nepolitizuj.
Ztrapňuješ sa a zrejme Ti to nedochádza.
Čo, keby si tak prišla navštíviť svojho vážne chorého tatina, ktorý Ťa vychoval od 3,5 roka?
Pri posledných volbách si bola voliť v Podolí, na Morave, kde bývame.,..len si sa neunúvala prísť domov, ani si len tatinovi nezavolala... pozovala si, keď SI ŤA MIESTNI MOBILOM VYFOTILI vo volebnej miestnosti.
Dcéra, ktorá zabúda, kdo ju vychoval,by sa nemala rozohňovať nad neukončeným súdnym procesom.
Je mi úprimne ľúto pri čítaní komentárov na Tvoj blog Ikvizitor Jirát
Tvoja matka
06. 09. 2013 | 21:53

Yosif K napsal(a):

Vše je to jasné jako bramboračka, jako zářivý pohled a zářivé vlásky sosálistiky Petruše:

1) Rath a přítelkyně Petruše rozumí legalitě rozkulačování EU dotací mnohem lépe než INKVIZITOR JIRÁT a ignoranti soudci a přísedící. Jde prostě o PRINCIP PŘEROZDĚLOVÁNÍ K SOSÁLNĚ POTŘEBNÝM JAKO JA RATH, PETRUŠE A PAROUBEK.
2) NEJVĚTŠÍ POLITICKÝ GENIUS NA SVĚTĚ JE PAROUBEK. Kdyby se z Paroubka stal ředitel zeměkoule, všude bude růst HDP o 7% ročně - chce to jen více utrácet, proč ne, státní dluhy se nemusí splácet. Jaktože na to ještě nepřišli jinde? je to tak jednoduché. PAROUBEK JE GENIUS. KDY MU DAJÍ NOBELoVKU ZA EKONOMII?
3) Snad se Ratha zastane EU - to by bylo aby si vůdci proletářů nemohli doma nechávat v zavařovačkách a skrýších 30-40 mega nebo si nemohli našetřit 66 mega jako tudle Pancová! Z čeho se pak má financovat boj proletošů proti vykořistovatelům?
4) Inkvizitoři jako Jirát nesmí existovat! Představte si že by takového inkvizitora Jiráta měli v ŘECKU!!!! To už by všichni řečtí sosálističtí miliardáři - kteří zbohatli na rozkulačování eurodotací a kteří darovávají Petruši BOTEČKY OD DIORA - také mohli sedět! A KDO BY PAK NA ITHACE DÁVAL PETRUŠI botečky od Diora? Tak tady takhle ne, bez boteček od Diora a bez rozkulačování eurodotací se tedy za blaho proletářů bojovat nedá!!!!!
06. 09. 2013 | 22:05

Yosif K napsal(a):

Ještě že se za Ratha postavila středočeská CSSD! Všech jeho šest mr...en dostá stejné peníze jako za Ratha, nedočkavě čekají na svého pána u slušných a důstojných korýtek. Středočeský kraj také nechal úslužně vypracovat několik draze zaplacených studií že Rath kraji nezpůsobil žádnou škodu. Odkud jsou zavbavené peníze? Částečně z Kataru, každej si přece drží nějaký kapesný jako deset mega doma, částečně po tom nikomu nic není. Byl schválen zákon o prokazovaní původu majetku? Naštěstí nebyl - za celých 8 let vlády socálistů. Ted se to náhodou hodí.
06. 09. 2013 | 22:10

pamětník napsal(a):

Yosif K:
"Byl schválen zákon o prokazovaní původu majetku? Naštěstí nebyl - za celých 8 let vlády socálistů. " Vinou pravicové opozice, zkontrolujte si hlasování ve Sněmovně.
Na váš slovoveletok se ozývám málokdy, ale co je moc, je příliš.
06. 09. 2013 | 22:59

Yosif K napsal(a):

pamětník napsal(a):
Yosif K:
"Byl schválen zákon o prokazovaní původu majetku? Naštěstí nebyl - za celých 8 let vlády socálistů. " Vinou pravicové opozice, zkontrolujte si hlasování ve Sněmovně.
Na váš slovoveletok se ozývám málokdy, ale co je moc, je příliš.
06. 09. 2013 | 22:59
No já nevím Manžílek paní PeTruše přece PROHLASOVÁVAL UŽITEČNÉ ZÁKONY TŘEBA I S MARTANY. Takže Martané = komunisté + sosálisté měli 4 roky většinu a prohlasovávalu užitečné zákony. Ale sosálisticky kamarád taky rád, jak je vidět na triu Pancová, Kott, Rath.

Jaký je skutečný stav: Krade se všude, ale to že krade Rath ve velkém se vědělo celé roky a o manipulaci se stavebními zakázkami pomocí losovaček a pak pomocí nesmyslných podmínek pro velikost soutěžitelů se psalo v tisku od srpna 2010 - vygoglojte si články paní Menzelové v České Pozici. Mimocvhodem, v žádném jiném kraji nepoužívali losovačky na 100% všech zakázek do poslední chvíle co to šlo. Ergo kladívko v ostatních krajích hejtmané kradli (a kradou) viditelně méně.

Ku sklonku socíku jsem občas dělal stavební rozpočty ve firmě která se občas dostala ku stavebním rekonstrukcím zámků, starých škol, činžáků atd - tzv kyblovačky. Zajímavý fušky - nevadí mi pracovat s čísly.

Na podvodnou fakturaci byl paragraf "zkreslování výsledků socalistického hoéspodařčení" nebo co - horná hranice asi 8 let. Přesto přese všechno - standardní otevírací gambit před psaním rozpočtu bylo: "Tak na kolik to pane potřebujete spočítat?" Z vaty se samozřejmě stavěly vily pro rudý korytáře, leccos rozkradli zúčastnění dělnasi atd atd. Předražení do 150% skutečných nákladů bylo bráno jako zcela bezpečná věc. Doladění se provádělo iterací položek jako "oklepání a rekonstrukce fasádní omítky historické členité z 10%, 20%, 30%, 40%, 50%, 60%, 70%, 80%, 90%, 100%. Dále oblíbené vaty byly sanace vlhkých zdí, odkopy okolo vlhkých základů a zaszpánín rýh "kačírkem", transport materiálu po staveništi, atypické truhlářské a zámečnické výrobky vyráběné v hodinovce atd atd.

Kdž čtu jak nějaký trumbelín mává posudkem že ta či ona rekonstrukce VŮBEC NEBYLA PŘEDRAŽENA co si mohu myslet o tom jací h....upi tohle mohou říkat. Petruše, Paroubek, opilec Kott, hrabalka Pancová "jsem ráda že jsem našetřila 66 mega".
Usměvné.
06. 09. 2013 | 23:26

pamětník napsal(a):

Takže znovu: přijetí zákona o prokazování původu majetku zabránila ve Sněmovně pravice. Co se týče zlodějství D. Ratha, jsme ve shodě.
06. 09. 2013 | 23:33

babočka napsal(a):

Paní Paroubková, jste přírodní blondýna ? Až si budete stěžovat u Evropské komise, tak nám dejte vědět. Kájínek může Ráthovi závidět.
06. 09. 2013 | 23:43

kormoran napsal(a):

Před několika lety jsem tlumočila českým a americkým soudcům, kteří přednášeli o demokracii a demokratickém soudním systému. Přednášeli soudcům ze zemí bývalého Sovětského svazu. Do Prahy postupně jezdili soudci z Ruska, Ukrajiny, ale také Dagestánu, Kazachstánu, )))))))))))))))))))

Pani Paroubkova , to musela bejt docela svanda. Ti soudci se museli nakonec porvat.))) A jak jste amikum demokraticky a posunkovou reci prelozila , ze Vas Jhyrka je vecne ' angry,hungry,horny and thirsty ?
Ze jste tem krupanum z byvale Ussr ukazala , jak se tancuje pravy slovensky BIG BEET - tzv 'odzemok' s repou v podpazi.
07. 09. 2013 | 01:21

kormoran napsal(a):

Prtko ! Tomu humoru urcite vy budete rozumet!

Prelozte to Jhyrkovi!)))) At se taky klucik zasmeje!)))
https://www.youtube.com/watch?v=frMz9s3OLwY
07. 09. 2013 | 01:26

kormoran napsal(a):

Jinak Rath muze byt rad , ze zije v takovem bordelu jako CR , v opravdove demokracii ,by byl uz pul rok odsouzeny s 2 krat
tricet let .
Pri uplne benevolenci , by jeho pravnici bojovali o nejnizsi sazbu . Nikoliv o nevinne . ))))))
A netreba vubec komentovat jeho 'zastance')))
07. 09. 2013 | 02:01

kormoran napsal(a):

Jediny spravedlivy proces ala Petra.

Soudce : Jhyrka Paroubek.
Obhajce : Petra Paroubkova.
Prokurator: Rathmir Rath.

Prisedici : Nekdo od kolotocu.
Novinari: Nekdo z Raje.
Zapisovatel: Pancova.

Skandujici divaci: Rozrostla kockovic rodina , kapsari z byvaleho Raje , zmrzaceny zradlem phes Thony a odrostla Margarita- protrepat nemichat.
Fsichni obleceni ve stylu Lucky Luciano a psi decky.)))

P.S. Nova kniha na 'dracku'.
07. 09. 2013 | 02:58

Zdeněk Baribal napsal(a):

Jaký právní stát, vážená, máte na mysli? Kausa Janoušek uměle protahovaná do ztracena, po roce a půl budou odborníci zkoumat, kde postižená žena stála v okamžik střetu, třiceticentimetrový lékařský instrument zapomenutý operačním týmaem v břiše ženy - soud rozhodne, že není viníka a žena po půlročních šílených bolestech na odškodné nemá nárok...S prominuůtím, jděte do háje s takovými kydy...
07. 09. 2013 | 07:03

Libertad napsal(a):

Pani Paroubková napsala toto:
"P. S.: A jelikož zasedá soud velké inkvizice D. Rath by neměl mít po celou dobu na rukách klepeta. Vedle klepet bych ještě doporučovala přivézt ho v medvědovi. Pak také kouli na nohu."
Moje otázka: proč se Váš milovaný manžel a podezřelý Rath nezajímali o výkon a podmínky vazby, když měli možnost něco změnit? No protože si neuměli představit, že by se jich výkon vazby mohl týkat. Věnovali se vlastnímu obohacováním všemi legálními a možná i nelegálními prostředky. Arogantní způsob výkonu funkce hejtmana nemůže nikdo, kdo to sledoval zapomenout. V Hostivicích opraví školu, jinde zruší sociální zařízení pro seniory, jinde dětský domov. Všude vyvěsí cedulku, která oznamuje, že se to stalo za vlády Davida I.

bez pozdravu

Sidonio Libertad
07. 09. 2013 | 09:35

rozespalý, nacpavší motokosu do auta napsal(a):

Yosif K, když popije dostatečně kalouskovice, transmorfuje v kormorana.
A takoví jsou v TOP všici. Mezi 16. a 18. frejmem se ukazuje jejich skutečná podoba.
07. 09. 2013 | 11:14

Yosif K napsal(a):

rozespalý, nacpavší motokosu do auta napsal(a):
Yosif K, když popije dostatečně kalouskovice, transmorfuje v kormorana.
A takoví jsou v TOP všici. Mezi 16. a 18. frejmem se ukazuje jejich skutečná podoba.
07. 09. 2013 | 11:14
Milý pane ROZESPALÝ - Kalousek mi nikdy sympatický nebyl, NELÍBÍLO SE MI ŽE BYDLÍ V BYTĚ KOUPENÝM "náhodou" Hávou atd atd. Kalouska vyšetřovali, nic na něj nikdy nenašli, udělal to chytře a taky si myslím že s těmi Hávovinami apod přestal.

Pokud Kalouska po právu zavřou, dobře mu tak ale myslím si že od založení TOP víceméně v ničem nejede. Nebudu jej však litovat pokud jej zavřou - tak jak zde "přátelé plebejů" skuhrají a lkají nad "nespravedlivým politickým pronásledováním ochránce plebejů Ratha".

Je to směšný, přátelé proletářů mají za největšího vůdce plebejů očividného hoštaplera, přeběhlíka z ODS, vyděraše úplatků v LK, který dělal lotroviny jako předseda LOK, jako přečdseda LK a jako ministr zdravotnictví (Protonový tunel je také jeho dílo + dalšího přeběhlíka z ODS Pečenky....) Voliči sosálistů - fanoušci Ratha - jsou opravdu politováníhodní trumbelínci.....

....chtělo by se dodat - trumbelínci se sociálním IQ Petruše Paroubkové chlubící se botičkami od Diora z kamrádšoftů s řeckými sosalistickými miliardáři zbohatnuvšími na rozkulačován eurodotací.

Maléry s IT co způsobili TOPáci nebo kdo se stávají bohužel i v soukromých firmách. Například nedávno raiffeisenka přiznala že utopila cca miliardu Kč do nobvého softwaru a dali to "zatím" k ledu, protože mají strach že to ve velkým nebude fungovat.

Ohledně TOP 09:
CASA je umělý case - španěláci prodali jeden kus letadla za 4 ks Alca který ve skutečnosti mají nyní bohužel nulovou tržní hodnotu - takových letadel je všude moc, nikdo jinej než španěláci si zatím nic nekoupili, ani Irák ani žádní afričani si zatím alcy nekoupil.


Na druhý straně v CSSD kradou všichni hejtamni - ale všichni kradou méně a opatrněji než Rath. Kdo dělá v oboru tak ví. Jiná věc však je dokázat něco u soudu, specielně když Rath naznačuje že by mohl zkoupat Dienstbiera a další socany - pokud nebude zavčas propuštěn. Silný incentiv pro socany aby zařídili jeho propuštění kdyby trakaře padaly.

DělaL JSEM VE FIRMĚ KDE OBČAS NĚJAKÝ POLITIKY lépe řečeno strany SPONZOROVALI. Vím jak se to dělá, nic z toho nebylo u soudu řečeno. Nikdo nemusí politickým stranám nosit peníze po škatulích, dělá se to jinak. Peníze ve škatuli, u Ratha, Kotta a Pancové nebyly pro CSSD - to byly peníze co si trio kradlo pro sebe a co zatím nestačili uložit v zahraničí.

Vidím to tak že jakmile se dostane CSSD-SPOZ k moci, tak nejspíše Ratha pustí a udělají z něj ministra vnitra nebo ministra pro boj proti korupci. Pak pomáhej b-h......
07. 09. 2013 | 13:29

Yosif K napsal(a):

Jo a přes dojemný zkazky z blogů Jirky a Petruše - oba dva jsou politický mrtvoly. Ostentativní nadustost, botičky od Diora a neschopnost "lidově" se pitvořit před proletářským publikem spolehlivě zaručují že LEV 21se nedostane nad SPOZ kdyby se Jiří třeba pokrájel.

když vidím Zemana jaks se potvoří před publikem, pronáší pomalým hlasem "lidové" vtípky, dělá ksicht id..ského "aligátora", s nakloněnou palicí předstírá vřelý zájem o výrobu bot za Bati či o tvar revolverů v ČZ atd atd - musím si říct - to je herec, ten to na proletoše mistrovsky hraje - je svým způsobem lepší Donutil nebo Menšík.

Paroubek je proti němu suchý vysušený otravný suchar.....
07. 09. 2013 | 13:38

Yosif K napsal(a):

PS Klepeta a kouli na nohou by si zasluhovali též řečtí sosalističtí miliardáři kteří Petruši "přivedli k socalismu" a kteří zbohatli povětšině rozkrádaním bank a eurodotací......

PS - ne že by se v jiných řeckých politikých stranách nekradlo ale ti aspon "nepřivádějí Petruši k socalismu" - což je tedy dost fraška........

The scandal has scorched the Socialist Party (PASOK), and public cynicism has increasingly focused on the party's leader, Papandreou himself. The Prime Minister last September was already the target of snickering and outrage as he conducted a highly public extramarital liaison with airline flight steward Dimitra Liani, 34. As the parliamentary investigations dug through testimony, the question loomed: Was the Prime Minister aware of the crime all along?

Papandreou has not testified before investigators, though he vehemently denies any involvement in what he calls a "conspiracy aiming to hurt Greece." But investigators have yet to hear from the central figure in the case, George Koskotas, 34, a onetime New York house painter who vaulted to power as the multimillionaire owner of the Bank of Crete. Now jailed in Massachusetts on a variety of charges leveled just before he fled Greece last November, Koskotas is facing extradition to answer accusations of looting his own bank.

Amid more than a dozen lawsuits, much has come out about the vast scandal, but most Greeks believe there is far more to be revealed -- by one man in particular. Given his central role in the affair, Koskotas' version of the dirty dealings could prove to be an imperfect account. Apparently nothing will be resolved until the public has weighed his tale. "At this point," says a frustrated former PASOK member, "we are all waiting to hear what Koskotas has to say."

A plump man with steady dark eyes and a soft voice, Koskotas is no common embezzler. In addition to the Bank of Crete, he owned Grammi, a flourishing publishing empire that operated five magazines, three newspapers and a radio station. He bankrolled big hotels. A year ago, he bought Greece's wildly popular soccer team, Olympiakos. He created one of the world's most advanced printing plants. And until he fled Greece, Koskotas consorted freely with the country's ruling Socialist leaders. At 34, George Koskotas, the Greek wunderkind, had achieved a dazzling reputation in his own land.

Read more: http://content.time.com/time/magazine/article/0,9171,151390,00.html#ixzz2eCrJqvrN
07. 09. 2013 | 13:47

hakarel napsal(a):

Paní Paroubkov to co píšete přesně zapadá s fakty z jiných zdrojů, například to potvrzuje i tento text
http://www.blisty.cz/art/69995.html

Od počátku útoku na MUDr. Ratha je jasné, že tady něco nehraje. Teď to je mrazivá jistota. Pořád ale ještě nevím, jestli to je útok na soc.dem. a celou opozici s cílem ji oslabit a zastrašit. Nebo "jenom" útok na kvalifikovaného oponenta za maření rozkradení veřejného zdravotního pojištěnní /privatizaci zdravotních pojišťoven/.
Nejspíš platí oba cíle.
08. 09. 2013 | 06:41

Pravda je krutá napsal(a):

Je to jenom na nás (všech). Celá ta atmosféra procesu se veze na vlně, že je to D. Rath, drzý, frockovitý levičák, který kradl (prý) jako straka! Většina nás obyčejných zamindrákovaných občanů si na něm uleví a ten soudce to ví! Ví, že se najde málo lidí, kteří přesto, že jim není D. Rath dvakrát sympatický, s ním lidsky soucítí! Věřím paní Paroubkové, že přestože tam mohou být i jiné skryté motivy (osobní) jí především otřásla ta atmosféra, kdy za všeobecného veselí sprostého lidu vedou obětního beránka na porážku! To pokrytectví je mi už odporné, tady se rozkradlo tisíce miliard a nic a pak tu pořádají monstr proces s jedním usmoleným (možná) zlodějíčkem. A když tu čtu ty nízké komentáře, tak se ani nedivím. Opravdu máme, co si (většina) zaslouží. Probuďme se vážení!
08. 09. 2013 | 11:23

Bobina napsal(a):

Paní Paroubková má pravdu!Na můj vkus je ofuk kolem Ratha větší než asi bude realita.Pan sudce Jirát je dle mého názoru hodně tvrdý člověk,který si na kuze Rath buduje svoji další právnickou kariéru.Z uvedeného důvodu nemůžeme očekávat rychlé skončení celé rozpoluplné kauzy do konce roku 2013.
08. 09. 2013 | 15:13

Bobina napsal(a):

YOSIF.K
Pane nedělal jste za komančů na kádr.oddělení ??
Rátha máte prolustrovaného až na úroveň hoštaplera.vloliči ČSSD jsou dle Vás politováníhodní trumbelíci se sociál.IQ P.Paroubkové.
Sory Yosife ale po botičkách od Diora pro malou Paroubkovou je Vám sorry h....(byl to dar od kmotry malé Paroubkové)
08. 09. 2013 | 15:40

Bobina napsal(a):

YOSIFE,
Napíšte nám,který politik je Vaše krev.skupina ?Máte výborné informace o nemovitostech politiků(Kalousek).Když očerňujete Zemana i Kalouska tak předpokl. ,že budete dlouholetý milovník modré barvy.
08. 09. 2013 | 15:52

Občan Čech napsal(a):

Představa, že by se člověk za něco (třeba nedal přednost ap.) dostal do maléru (který už jej tak dost poučil/nepoučil) a napařili by mu vazbu tak neúměrně dlouhou (vypadá to, jako že je potřeba dotyčného zlomit, měl moc "nepříjemné" řeči, tak ať vidí, zač je tady perník/rohlík...). Nepřímé důkazy, obdiv že ten člověk ve vazbě má ještě výdrž a "nehráblo" mu z toho - jde mi mráz po zádech. Ať už něco udělal či nikoliv, presumpce neviny by snad měla být základ!!! Jestliže bude muset se obyčejný člověk bát o spravedlivý a korektní soudní proces, máme tu skutečně "počátek padesátých let"!
Ano, ať se to opravdu prověří!
08. 09. 2013 | 17:20

Sapér napsal(a):

Paní Petro,naprosto s Vámi souhlasím.
08. 09. 2013 | 17:51

Takže tak napsal(a):

Paní Paroubková, mlčeti je někdy zlato (zvláště ve vašem případě).

Český rybníček je příliš malý, aby některé jevy neprosákly. Ti, co znali Kotta a Ratha, tak dobře ví, že už byli příliš opilí - moc u toho chrochtali (což pak bylo vidět i na těch policejních záznamech). Kottovi to bylo jeho kamarády naznačeno, leč nedal si říci (vím ze zdrojů blízkých Kotta). A tak poprávu dochrochtal(i).

Poučení: Moc u toho nemlaskej...(nemáš-li dostatečnou lidskou důstojnost a odsáváš-li z cizího).
08. 09. 2013 | 20:45

Takže tak napsal(a):

Libertad

Prostě uzurpoval si peníze pro svou obec, a samozřejmě to bylo na úkor ostatních obcí. Nejenom na tomhle případu je vidět, jak je morálka propustná, jak ti obyvatelé Hostivic byli k Rathovi nadměrně shcovívaví, neb jim přece přihrál nadměrné peníze. To, že už to bylo na úkor ostatních obcí, to jim bylo očividně šumák (soudě třeba dle reportáže ze Střepin). Morálka a etika není zdaleka o těch veřejných zástupcích, ale i na těch tzv. obyčejných lidech. To, že zařve zvučný zástupce veřejnosti, v tomto případě Rath, nezbavuje viny těch tzv. obyčejných lidí, kteří se akorát schovájí v zátiší své prostoty. Nadávání na "ty nahoře" nic nezmění, neb ti dole (voliči "těch nahoře") nejsou o moc lepší (mnohdy spíše horší lidé). Takže asi tak, vážení.

O peníze jde až v první řadě, v devadesátých letech hlásal profesimo Klaus.
08. 09. 2013 | 20:58

mb napsal(a):

... protože čas neplyne lineárně, tak už konečně vím, odkud bral fjodor michajlovič inspiraci k velkému inkvizitoru ...

stane se
08. 09. 2013 | 21:29

Yosif K napsal(a):

Takže tak napsal(a):
Ti, co znali Kotta a Ratha, tak dobře ví, že už byli příliš opilí - moc u toho chrochtali (což pak bylo vidět i na těch policejních záznamech). Kottovi to bylo jeho kamarády naznačeno, leč nedal si říci (vím ze zdrojů blízkých Kotta). A tak poprávu dochrochtal(i).
08. 09. 2013 | 20:45
Je to tak - to jak se krade na krajské úrovni ví relativně široký okruh lidí, některé věci nejde ututlat. Navíc o systemu jak Rath manipuloval zakázky se otevřeně psalo v novinách. Byl to jediný hejtman který hnal 100% zakázek přes elektronické (=zmanipulované) losovačky.

Je ovšem rozdíl mezi VĚDĚT a SEHNAT PŘESVŠDČIVÉ DŮKAZY A DOKÁZAT U SOUDU.
09. 09. 2013 | 10:09

Yosif K napsal(a):

Bobina napsal(a):
YOSIF.K
1) Pane nedělal jste za komančů na kádr.oddělení ??
Rátha máte prolustrovaného až na úroveň hoštaplera.
2) vloliči ČSSD jsou dle Vás politováníhodní trumbelíci se sociál.IQ P.Paroubkové.
3) Sory Yosife ale po botičkách od Diora pro malou Paroubkovou je Vám sorry h....(byl to dar od kmotry malé Paroubkové)
08. 09. 2013 | 15:40
Bohužel je to tak jak říkám.
ad 1) O tom jak se kulačilo za socíku ve vyšších kruzích vím dost, příbuzní makali na různých PZO, GŘ atd. Vím o tom hodně - na rozdíl od proletářů z nádvorní čety.
ad 2) je to tak - mezi naivnějšími proletoši z nádbvpérních čet přežívá náhled jak za socíku byli všichni rovni a jak bylo vše spravedlivé. Z nádvorní čety se to tak mohlo naivnějším lidem jevit - ti ted tvoří voličské jádro levicových stran a shlížejí se v hochsštaplerech typu Rath.
ad 3) Husička PP se sama chlubí že se zná s řeckými socalistickými MILIARDÁŘI. Vtšina z těchto socalistických miliardářů jsou rychlozbohatlíci kteří se dosatli nahoru přes roZkulačování eurodotací. Jak se lze snadno přesvědčit po googlování "PASOK corruption scandals". OPĚT VĚC KTEROU PROLETOŠI Z NÁDVORNÍ ČETY OBVYKLE OPOMENOU UČINIT.
09. 09. 2013 | 10:18

Jindra napsal(a):

Poslšední komentář Yosifa.K je opravdo hoden primitiva, díky kterému tady po 23 letech hodně lidí komunistům odpustilo. A nemůže to ospravedlnit ani senilita dotyčného.
Já mám také pocit z televizních vystoupení žalobce Jiráta, že by si s Yosifem.K někde v hospodě dobře notovali. Ale na blog.aktualne.cz opravdu působí jako lidé se vzděláním od vrchního podkoního. Snad by si oba něco mohli přečíst od různých českých spisovatelů, aby nevypadali opravdu jako nevzdělanci z padesátých let. A je jedno jestli z KSČ nebo z katolické sedlácké rodiny.
09. 09. 2013 | 11:13

Yosif K napsal(a):

Jindra napsal(a):
A je jedno jestli z KSČ nebo z katolické sedlácké rodiny.
09. 09. 2013 | 11:13
Nikdo si rodinu nevybírá, moji prarodiče byli podnikatelé, ani komanči ani katolíci. Komunisté - bývalí koncentráčníci, partyzáni atd - byli rodiče a prarodiče mé ženy. Ani oni se nakonec ve starém režimu nijak neshlíželi, i z nich se stali okamžitě po listopadu nadšení a úspěšní privatizátoři a kapitalisté až velkokapitalisté.

Skutečně nemohu najít nikoho kdo by si liboval ve starém režimu než HODNĚ NAIVNÍ LIDIČKY
A) budto hodně supernaivní proletáři
B) nebo hodně supernaivní rudí korytáři s IQ tykve - kteří se "budování socíku" nedokázali mentálně zapojit do "budování kapitalismu".

Přemýšlím jací trumbelínci mohou věřit cokoliv Rathovi a dokonce jej zbožnovat - věřit přeběhlíkovi z ODS, OH, vyděrači a podvodníkovi během činnosti v LOK, bigamistovi s harémem šesti-osmi mladejch rflexibilních koček ve svých kanecelářích a ultralacinému demagogovi a populistovi.......

.... jak říkám, Ratha obdivují lidi se sociálním IQ Jiřího a Petruše Paroubkových.....
09. 09. 2013 | 11:33

Yosif K napsal(a):

Jindra napsal(a):
Já mám také pocit z televizních vystoupení žalobce Jiráta, že by si s Yosifem.K někde v hospodě dobře notovali.
09. 09. 2013 | 11:13
No já se na Jiráta v TV nedívám ale asi bych si notoval s každým kdo chce přiskřípnouzt JAKEHOKOLIV POLITIKA KTERÝ PROKAZATELNĚ ROKRÁDAL STÁTNÍ PENÍZE.

Ve svém okolí neznám jediného člověka který by Rathovi věřil "že je nevinen" a navíc neznám jediného člověka který by věřil že 47 milionů po různých domáckých skrýších (17 u Ratha a zvztek u Pancové a Kotta v zavařovačkách) jsou poctivě vydělané peníze.

Pokud Rath "neustále sháněl peníze pro CSSD" kde jsou tedy ty peníze vedené v účetnictví CSSD? Když byly pro CSSD proč byly v zavařovačkách ve sklepě a v safe atp?
09. 09. 2013 | 11:47

Občan Čech napsal(a):

Yosife K,
my jsme se za "socíku" teda neměli jako pašíci v žitě, řeči o "Nádvorních partách" a inteligenci nádvorníků - to je docela k vrhnutí... V těch Nádvorních partách makali třeba i inteligenti - proč? -nechtěli podepsat různé přihlášky apod. Někdy už to nebylo únosné a tak je nakonec i podepsali - i proti své vůli. NE PROTO, že z režimu těžili - ani prd(promiňte mi to slovo).

TU jde přece o to, aby ALESPOŇ se ctila presumpce neviny, aby soudy soudili podle důkazů. ABY U SOUDU nemohl ten, který tam někoho "podmaže"(dá všimné či jak to chcete nazvat) vyhrát bez toho, co na to spravedlnost.....

Čemu už pak máme věřit - čeho se chytit..... Proboha, nejsme přece republika Kongo!!!
09. 09. 2013 | 16:47

Yosif K napsal(a):

Občan Čech napsal(a):
Yosife K,
my jsme se za "socíku" teda neměli jako pašíci v žitě, řeči o "Nádvorních partách" a inteligenci nádvorníků - to je docela k vrhnutí... V těch Nádvorních partách makali třeba i inteligenti - proč? -nechtěli podepsat různé přihlášky apod. Někdy už to nebylo únosné a tak je nakonec i podepsali - i proti své vůli. NE PROTO, že z režimu těžili - ani prd(promiňte mi to slovo).

TU jde přece o to, aby ALESPOŇ se ctila presumpce neviny, aby soudy soudili podle důkazů. ABY U SOUDU nemohl ten, který tam někoho "podmaže"(dá všimné či jak to chcete nazvat) vyhrát bez toho, co na to spravedlnost.....

Čemu už pak máme věřit - čeho se chytit..... Proboha, nejsme přece republika Kongo!!!
09. 09. 2013 | 16:47
Ohedně nádvorních part máte samozřejmě pravdu - znal jsem dost manuelních makačů kteří měli prohlídlej socík a maškarádou okolo KSC a diktatury proletariátu lépe než mnozí docenti na VS!!!! Na dryhý straně se tam přeci jenom dali najít naivkové kteří "veřili straně" - na rozdíl od techniků a lidí v PZkách kteří měli úplně všichni zcela jasno alespon v tom že socík nebyl schopnej kapitalismu technologicky konkurovat.

Odpovím na presumpci neviny "po Zemanovsku": Slavný americký filosof Thoreau ohledně dokazování zločinů u soudu napsal toto:

"Nepřímé důkazy sice nejsou přímé důkazy ale někdy jsou velmi přesvědčivé, například když ve vědru mléka najdete pstruha."

Tenhle citát sedí na Rathův případ jako p...el na hrnec.
Nepřímé důkazy jsou proti Rathovi velmi velmi přesvědčivé a jsou jich stovky. Kdzž rath říká že to že se o něčem bavili není důkaz že to skutečně dělali - tak to je v jeho případě zcela hypotetická možnost.

Kdo je z oboru tak ví že se na veřejných stavebních zakázkách "oddklání" a ví jaké procento odklánění je "bezpečné". Ví že Rath bezkonkurenčně vedl hejtmanskou ligu v losovačkách, v nesmyslných podmínkách pro účast na tendrech a nakonec i v odklánění.

Slepá důvěra v to že cokoliv Rath říká o své vině by mohla být pravda je pro mne absolutně směšná. Skutečnost je dokonce mnohem horší než to co presentuje Jirát.

Toto jest jasné bez ohledu na to, jestli video sleduje nebo nesleduje "krabici" po celou dobu zásahu, a bez ohledu na to zda socalisti nakonec pustí nebo nepustí Ratha na odvolačku pro "nedostatek důkazů". Což čekám že jej spíše pustí, Rath neustále naznačuje že by mohl potopit více socalistů.

Problem zaangažovanosti Petruše a Jiříka je tento - to co dělal Rath na kraji dělal svým způsobem i v LOK a na ministertsvu zdravotnictví. Ratha do CSSD přitáhl Jiří Paroubek, ten je sice politická mrtvola ale koná jako kdyby nebyl, proto je zaangažován na tom, aby se neprokázalo že Rath - jeho milovaný a jím přesvědčený "k socalismu" ministr zdravotnictví je zločinec.

Jiří a Petruše to však už mají marné. Na rozdíl od Zemana - který je rozený Menšík a Donutil dohromady - Paroubek je otravný a sám o sobě nevolitelný suchar a rudí velrybáři asi ztratili apetyt jej sponzorovat.


Česko místy bohužel je jako republika Kongo - ALE NE V PŘÍPADU "PRONÁSLEDOVÁNÍ NEVINNÉHO RATHA".

Česko bohužel je jako republika Kongo - v případech kdy jasní tuneláři jsou souzeni a nesouzeni 8-9 let a pak jsou amnestováni nebo řízení proti nim je zastaveno "pro nedostatek důkazů". Například "nevinný Gross" - jak mu dosvědčila kumpačka vyšetřovatelů - jeho bývalých podřízených - "trestný čin se nestal".

Kolik takových Grossů, Pancových, Kottů a Rathů ještě v CSSD je? Proč by jich mělo být statisticky méně než v jiných politických stranách, ne-li více??????
09. 09. 2013 | 20:49

Občan Čech napsal(a):

To, bohužel, vím. Možná i Kongo je proti nám "čajík z vypraných ponožek"... Chci, aby neplatilo to, co - jak řekl kdysi pan Vinklář v Pumpařích: "...žrát můžeš, ale nesmíš přitom mlaskat....". Chci, abychom se za naše politiky, ale ani za státní vysoké úředníky, nemuseli stydět. Abychom proto, že jsme měli a máme rádi "rodnou hroudu"(a i proto jsme tu zůstali, byť jsme měli blíž k té "nádvorní partě"), jsme čím dál víc toho nelitovali...
Mám obavu, jestli vůbec v blízké budoucnosti budeme moct říci - jsem Čech, ze srdce Evropy - a nebudem se dívat, zda si nad tím jiní nebudou odplivovat.....
A pak těžko budem vysvětlovat, že všichni tací nejsme.....
09. 09. 2013 | 22:24

Občan Čech napsal(a):

A co v ODS - tam nejsou obdoby Grossů či Kottů? Co ten, který nastoupil do parlamentu naposledy za "tři rebel-trafik" - poslanec, který byl stíhán, odvolal se a jak bylo "složité jej do výkonu poslat" přes imunitu???
TO by přece se VŮBEC STÁT NEMĚLO, to už snad ani nebyl úlet - nevím JAK tohle vůbec nazvat! Výsměch lidem, které přece poslanci v parlamentu zastupují.
09. 09. 2013 | 22:35

Yosif K napsal(a):

Občan Čech napsal(a):
A co v ODS - tam nejsou obdoby Grossů či Kottů? Co ten, který nastoupil do parlamentu naposledy za "tři rebel-trafik" - poslanec, který byl stíhán, odvolal se a jak bylo "složité jej do výkonu poslat" přes imunitu???
TO by přece se VŮBEC STÁT NEMĚLO, to už snad ani nebyl úlet - nevím JAK tohle vůbec nazvat! Výsměch lidem, které přece poslanci v parlamentu zastupují.
09. 09. 2013 | 22:35
Ano jsou tam a at klidně tři pseudorebely - trafikanty zavřou. Chovali se jako vyděrači.
Jenomže to by mohli pak zavřít i traFIKANTY TYPU Špidla, TVRDÍK, HULÍNSKÝ ATD. A to už by bylo moc - například Tvrdík má jít vstoupit do SPOZ nebo alternativně za CSSD-zemanisty na ministerstvo průmyslu podporovat český export do ČLR - to by tedy asi Zeman nerad viděl, kdyby Tvrdíka zavřeli jako trafikanta. Svým způsobem opoziční smlouva funguje dodnes.
09. 09. 2013 | 23:44

Yosif K napsal(a):

Jo a police by se ještě měla znovu podívat na ten neprodejný neexistující Paroubkův bestseller za který dostal od vydavatele 4 miliony Kč. Papír vykázaný na knížky šel nejspíš na plakáty LEV 21. V USA by JP šel sedět za praní špinavých peněz.
09. 09. 2013 | 23:47

gabriela napsal(a):

Občan Čech

"TU jde přece o to, aby ALESPOŇ se ctila presumpce neviny, aby soudy soudili podle důkazů. ABY U SOUDU nemohl ten, který tam někoho "podmaže"(dá všimné či jak to chcete nazvat) vyhrát bez toho, co na to spravedlnost....."

Dodám ..... a odejít s "čistým" a "panensky" neposkvrněným štítem. Možná v těch nejhororovějších představách s podmínkou.
Vazba totiž není žádné péříčko ... Tak se to dozajista stane samotným velkým inkvizitorem Jirátem omilostněné čarodějnici Salačové, která se na jeho krutých mučidlech složila a přiznala úplně všechno co chtěl slyšet, i to co sama neví, a proto se musí zeptat svého obhájce, jestli to říká správně !...! Ostudně a skandálně slyšeno a zaznamenáno na audionahrávce výslechu u samotného "slavného" soudu čekatele na judikaturu páně Paclta ...

Mimochodem je nesmírně zajímavé sledovat, jak si kdekdo honí tričko a kariéru právě na Davidu Rathovi :-(
https://www.youtube.com/watch?v=rFKCy9dsTzc
https://www.youtube.com/watch?v=yaGRBrs3Ijs
****************************************************************Petra Paroubková

Díky Bohu, vám i vašemu manželovi za podanou ruku a pomoc bližnímu svému. Jistě vás pozná a přihlásí se k vám ...

Evangelium S.Matouše - Bible kralická 1613
******************************************

31. Když pak přijde Syn člověka v slávě své, a všickni svatí andělé s ním, tedy se posadí na trůnu velebnosti své,
32. A shromážděni budou před něj všickni národové. I rozdělí je na různo, jedny od druhých, tak jako pastýř odděluje ovce od kozlů.
33. A postaví ovce zajisté na pravici své, kozly pak na levici.
34. Tedy dí Král těm, kteříž na pravici jeho budou: Poďtež požehnaní Otce mého, dědičně vládněte královstvím, vám připraveným od ustanovení světa.
35. Nebo jsem lačněl, a dali jste mi jísti; žíznil jsem, a dali jste mi píti; hostem jsem byl, a přijímali jste mne;
************************************************************
36. Nah, a přioděli jste mne; nemocen jsem byl, a navštívili jste mne; v žaláři jsem seděl, a přicházeli jste ke mně.
************************************************************
37. Tedy odpovědí jemu spravedliví, řkouce: Pane, kdy jsme tě vídali lačného, a krmili jsme, neb žíznivého, a dávaliť jsme píti?
38. Aneb kdy jsme tě viděli hostě, a přijali jsme, neb nahého, a přioděli jsme?
39. Aneb kdy jsme tě viděli nemocného neb v žaláři, a přicházeli jsme k tobě?
40. A odpovídaje Král, dí jim: Amen pravím vám: Cožkoli jste činili jednomu z bratří těchto mých nejmenších, mně jste učinili.
41. Potom i těm na levici dí: Jděte ode mne zlořečení do ohně věčného, kterýž jest připraven ďáblu i andělům jeho.
42. Neboť jsem lačněl, a nedali jste mi jísti; žíznil jsem, a nedali jste mi píti;
43. Hostem jsem byl, a nepřijali jste mne; nah, a neodívali jste mne; nemocen a v žaláři, a nenavštívili jste mne.
44. Tedy odpovědí jemu i oni, řkouce: Pane, kdy jsme tebe vídali lačného, neb žíznivého, neb hostě, neb nahého, neb nemocného, aneb v žaláři, a neposloužili jsme tobě?
45. Tedy odpoví jim, řka: Amen pravím vám: Čehož jste koli nečinili jednomu z nejmenších těchto, ani mně jste nečinili.
46. I půjdou tito do trápení věčného, ale spravedliví do života věčného.
10. 09. 2013 | 09:09

Občan Čech napsal(a):

to Gabriela:
I když, neznaje bibli, něco z ní znám. Tyto výňatky perfektně pasují. (např.40. i další).
to Yosif:
Psal jsem k poslanci ODS(jméno jeho snad p.Pekárek?nevím přesně), kterého do parlamentu jeho mateřská strana vyslala odsouzeného (odvolával se, tedy probíhalo stále s ním soudní řízení) - TO se mi zdá už docela nehoráznost.
Jinak - praxe "trafik" a "trafikantů" by měla už jít doopravdy do háje. Člověk se až diví, že ještě "je z čeho lízati-bráti" - vlastně, už tak docela není, ale protože prvně nutno uspokojiti vlastní "břuch"(jak to jinak říct), sebere se to někde, kde ještě něco zbylo. Nebo tam, kde se nemohou bránit(?) - To myslím, je všechno opačně.
Vláda věcí našich se k nám, lidem, navrátila, ale chytli to nějak lidi, kteří snad mají jenom kapinku jinou barvu, pod řečmi "Pro lidi" je myšlenka "Z lidí" - kolik ještě vydrží.?..
Někde by tedy snad měla ta spravedlnost (ne-slepá) být, kde tedy obyčejný občan by ji měl hledat (a najít), než u soudu.
Nebo je to jinak?
Apropos, o praní kaček kohokoliv jakýchkoliv - to možné říci, mám-li důkazy. Bez důkazů hozené "do fora" je to co?-řekl bych pomluva nebo křivé obvinění.
10. 09. 2013 | 22:30

Občan Čech napsal(a):

Všichni jsme si rovni - někteří jsme si rovnější. Všade měříme stejným metrem - někde má ale těch 100 cm, někde ale ignoruje soustavu a má jen ztěží 50?
10. 09. 2013 | 22:36

gabriela napsal(a):

Občan Čech

Jo, jo ... Všichni jsme si rovni - někteří jsme si rovnější ...
A nejrovnější je Jirát a Catani v sukních :-D
Všímáte si jako muž Cataniho krásné a rovné postavy ;-) ?

http://www.obrazky.cz/?q=brad%C3%A1%C4%8Dov%C3%A1%20lenka&fulltext#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_term=brad%C3%A1%C4%8Dov%C3%A1+lenka&utm_content=obrazky
****************************************************************

David Rath je 16 měsíců ve vazbě a dosud nenastal vůbec žádný posun. Proč? Jednoduše proto, že zainteresované složky dosud nenašly vůbec nic, co by mohlo před veřejností ospravedlnit jeho jednoznačné odsouzení a veřejnou popravu ve formě vazby, jako by už odsouzený byl ! ... !

David Rath není žádný jasnovidec. Nemohl vidět do útrob a do obsahu kufříku... Nemohl tušit, že si nenese víno. Ostratně to, že si nese slibované víno je zachycené na nahrávce, která se ovšem jaksi "nehodí do krámu" Jirátovi a spol. ! ... !


Na krabici a na penězích se nenašly žádné otisky, nikdo neví kdo je tam dal, proč je tam dal, za jakým účelem. A hlavně nikdo neví, kdo ve skutečnosti měl být skutečným a reálným koncovým adresátem ! ... !

https://www.youtube.com/watch?v=BZAcD4wLgpE
11. 09. 2013 | 10:04

gabriela napsal(a):

sorry, překlep ...

Ostatně to, že si nese slibované víno je zachycené na nahrávce, která se ovšem jaksi "nehodí do krámu" Jirátovi a spol. ! ... !
11. 09. 2013 | 10:12

pamětník napsal(a):

gabriela:
"David Rath je 16 měsíců ve vazbě a dosud nenastal vůbec žádný posun." Jak to víte, rathfanynko? Máte přístup do vyšetřovacího spisu?
11. 09. 2013 | 22:46

gabriela napsal(a):

Pokud by nějaké skutečně neprůstřelné důkazy existovaly, dávno by s se ním Jirát a jeho company vytasily. Ale kde nic, tu nic, ticho po pěšině. Rath sedí 16 měsíců ve vazbě jenom díky spekulacím a domněnkám, na základě prapodivných odposlechů a ještě prapodivnějších kamerových záběrů, které nota bene nejsou ani originály ze zatčení, ale nějaké plagiáty a retušované obrázky, jak poznamenal u soudu obhájce doktora Davida Ratha.
Prostě je tam až příliš mnoho nejasností na to, aby na tomto hodně vratkém a lehce průstřelném základě byla obhajitelná 16 měsíční vazba. A vůbec, celá ta kauza už od samého počátku prapodivně smrdí ...
12. 09. 2013 | 11:27

gabriela napsal(a):

pamětník

sorry, opravuji ...
Pokud by nějaké skutečně neprůstřelné důkazy existovaly, dávno by s se ním Jirát a jeho company vytasili.
12. 09. 2013 | 11:29

gabriela napsal(a):

nějaký šotek mi tu řádí ;-) ...

Pokud by nějaké skutečně neprůstřelné důkazy existovaly, dávno by se s ním Jirát a jeho company vytasili.
12. 09. 2013 | 11:31

gabriela napsal(a):

Ještě malý dodatek. Za Davida Ratha a za jeho propuštění se zaručilo již tolik osobností. Někteří byli dokonce ochotni složit i vysokou kauci, včetně herce a režiséra Jana Kačera. Vše marno.

Položme si otázku. Bylo by vůbec něco takového možné v případě stíhání modrých, fialových, či já nevím jakých jiných politiků? Odpovězte si sami...

Vše nasvědčuje tomu, že naše justice není ani nestranná ani nezávislá. Případy posuzuje velmi selektivně. Něco podobného by v jiných vyspělých demokraciích nebylo vůbec reálné ani možné ...

Přidám k lepšímu rozhovor s Janem Kačerem a redaktorem Veselovským ...

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/08/24/bida-prravdalaskaru-aneb-jak-jan-kacer-zasklil-veselovskeho/
12. 09. 2013 | 14:17

pamětník napsal(a):

gabriela:
"Pokud by nějaké skutečně neprůstřelné důkazy existovaly, dávno by s se ním Jirát a jeho company vytasili. " Soudní proces už probíhá? Nevšiml jsem si.
12. 09. 2013 | 17:35

gabriela napsal(a):

pamětník

Soud už nějakou chvilku probíhá, nějak jste zaspal dobu ;-)
Doporučuji si z dlouhé nabídky 12 soudních líčení poslechnout alespoň "Výpověď Davida Ratha" ...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media-it/238731-poslechnete-si-co-zaznelo-u-soudu-s-rathem/

Odkaz na živý rozhovor s hercem a režisérem Janem Kačerem o případu Davida Ratha a soudním líčení zde ...

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2945965
12. 09. 2013 | 18:53

pamětník napsal(a):

gabriela:
Tak to jo, úvodní řeči.
Pro mne je to vyřešené už dávno, MUDr. David Rath už před léty okrádal ČLK, podařilo se mu zničit důkazy a svalit zodpovědnost na kolegyni. Je to prostě drzý zloděj a je jenom logické očekávat, že se tak choval i ve funkci hejtmana. Fanynko gabrielo, ony ty důkazy včas uvedeny budou, o tom jsem přesvědčen.
12. 09. 2013 | 20:28

gabriela napsal(a):

Pamětníku, vy si potrpíte na drby? Já nikoli. Žádná média o ničem podobném neinformovala. Pokud je mi známo, tak v této uměle nafouknuté kauze David Rath nikoho neshazoval, na nikoho nic nežaloval, ale naopak vždy statečně hájil a zastával se Pancové, Kotta i všech podnikatelů ...

Řeči se vedou a voda teče. Nesmíte věřit všemu, co si báby povídají na pavlači ...
13. 09. 2013 | 13:46

pamětník napsal(a):

gabriela:
"Žádná média o ničem podobném neinformovala."
http://zpravy.rozhlas.cz/radiozurnal/publ_izurnal/_zprava/penize-za-casopis-tempus-medicorum-mohly-byt-ziskem-jeho-vydavatelky--209416

"Vedle nátlakových akcí na vládu a péče o platy lékařů se ovšem doktor Rath uměl postarat i o vlastní peněženku. Vlastní dva živnostenské listy na pronajímání a poradenskou a konzultační činnost a stal se jednatelem dvou zdravotnických firem. V případě komory je lukrativní například vydávání časopisu Tempus Medicorum, kde se původně otiskovaly převážně odborné články, ale dnes slouží hlavně jako nosič inzerce. Pouze v odborných časopisech se totiž smí uveřejňovat reklama na léky na předpis, a vzhledem k tomu, že komora Tempus Medicorum zasílá všem lékařům, je to pro inzerenty nesmírně důležité médium. Chod redakce zajišťoval Michal Sojka, dnes jeden z Rathových poradců. Podle informací LN bylo přijímání inzerátů spojeno s nemalými provizemi. Obdobně funguje časopis Osobní lékař, kde byl vedoucím redakčního týmu přímo David Rath.
U obou časopisů zajišťují inzerci firmy Meditempus a Presstempus břeclavské lékařky Evy Klimovičové. Ta se stala ministrovou poradkyní, ovšem minulý pátek náhle rezignovala. Stalo se tak poté, co ČT odvysílala záběry z videokazety, na níž za audienci u Ratha žádá doktorka Klimovičová zástupce firmy Pfizer tři miliony korun. Rath se od Klimovičové distancoval, ale média hned tak nepřestanou řešit fakt, jak vlastně David Rath přišel ke svému nemalému osobnímu majetku: na katastrálním úřadě je uveden jako majitel či spolumajitel tří domů a jednoho bytu.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/doktor-ktery-jde-pres-mrtvoly-de0-/zpravy-domov.aspx?c=A051204_153911_ln_domov_vvr"

" v případě Ratha policie odložila trestní oznámení, které se týkalo údajně špatného hospodaření s penězi komory. Policie nenašla důkazy, které by potvrdily podezření, že z časopisu v době, kdy byl Rath jeho šéfredaktorem, se ztratilo přes 13 milionů korun."
http://www.tribune.cz/clanek/2239

http://www.novinky.cz/domaci/80890-policie-obvinila-byvalou-rathovu-spolupracovnici-z-korupce.html

"V časopisu Tempus Medicorum hojně inzerovaly farmaceutické firmy. A pozoruhodné bylo, že příjmy z inzerce od těchto firem nešly do komory, ale do společnosti Meditempus Evy Klimovičové, Rathovy blízké kolegyně. Mimochodem, když Rath získal onu kritizovanou primářskou licenci, byla právě Klimovičová předsedkyní licenční komise České lékařské komory.
Rathovi kritici z řad revizní komise poukazovali na závěry auditu.
Ten konstatoval, že společnost Meditempus každoročně sdělovala komoře, že její hospodaření je ztrátové. Celostránkový inzerát v Tempusu přitom stál okolo 75 tisíc korun.
"Nebyl nám předložen přehled o nákladech a výnosech společnosti Meditempus spojených s vydáváním časopisu," stálo v auditu. Revizní komise v této souvislosti připomínala, že do smluv se společností Meditempus měl přístup jen Rath.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pruvodce-rathem-ohlednuti-za-karierou-muze-jehoz-chovani-opet-jitri-emoce-1t0-/kavarna.aspx?c=A081201_161443_domaci_pje"

....atd.,atd.

Konečně spadla klec.
14. 09. 2013 | 00:22

gabriela napsal(a):

pamětník

Nepřesvědčil jste mne. Mainstraimová média se totiž velmi často projevují právě jako ty pověsné pavlačové drbny ;-) ...

Je zajímavé sledovat, kolik nenávisti u jistých typů lidí David Rath vzbuzuje. Mimochodem, závist je moc ošklivá vlastnost. Zabíjí. Třeba pověst, někdy i život. Z obyčejné závisti zabil na počátku lidských dějin Kain Ábela, ale příběh tím zdaleka nekončí. Naopak, vesele se závidí dál. Tu v Česku je to takový malý národní folklór. Tak např. někdo si pořídí barák a okamžitě už se vyrojí závistivé spekulace, jak si na něho musel zákonitě nakrást. Jiné už to asi nebude ...
14. 09. 2013 | 14:12

pamětník napsal(a):

gabriela:
Ale já Vás o ničem nepřesvědčuji už jenom proto, že fandy a hlavně fanynky o předmětu jejich fandovství přesvědčit rozumem nelze. Jenom jsem uvedl fakta, která svědčí o sofistikovaném zlodějství MUDr. Davida Ratha. Ještě dodám jeden fakt: když se schylovalo ke kontrole účetnictví ČLK za dobu jeho prezidentování, při stěhování se celé účetnictví s doklady ztratilo. To jsou prostě fakta.
Rozumný člověk si vydedukuje závěry, Vy jste však rathfanynka.

P.S.:
Kain zabil Ábela ze vzdoru proti božské nespravedlnosti. Bůh má nejraději poslušnost až za hrob, proto poručil Abrahámovi zabít Izáka. Jeden z příběhů dokazujících nehumánnost náboženství. Kdybych v bohy věřil, neměl bych Boha rád a fandil bych Kainovi.
14. 09. 2013 | 22:17

gabriela napsal(a):

Bane. Kain Ábelovi záviděl Boží lásku a požehnání, které projevoval Ábelovi, vůči Kainovi však nikoli.

Pravý Bůh = Láska není nespravedlivý. Není to tak, že by někomu bezdůvodně stranil, nebo někoho protěžoval. Pokud Bůh někoho přijme, nazve ho svým přítelem apod., důvodem je vždy srdce a charakter daného člověka. Ábel měl bez nejmenších pochyb dobré srdce, v opačném případě by nepřijal ani jeho oběť.

*************************************************************
Bůh dal Kainovi jednoduché vysvětlení: "Což nepřijmu i Tebe, budeš-li konat dobro?" Nebudeš-li konat dobro, hřích se uvelebí ve dveřích a bude po tobě dychtit; ty však máš nad ním vládnout."
*************************************************************

Ale Kain neslyšel, nenechal si říci. A tak se stalo to, co Bůh předpověděl. Kain neovládl svoji závist, egoismus a hněv, ale dal tomu všemu volný průchod. A tak se stalo, že svého bratra zabil.

Milosrdný a spravedlivý Bůh dal Kainovi férovou a jasnou odpověď. Velmi srozumitelně a jasně mu sdělil, že důvodem nepřijetí jeho daru je nějaký jeho hřích, a že se vše změní, pokud bude konat dobro ...
16. 09. 2013 | 18:24

gabriela napsal(a):

Ještě k Izákovi. Bůh Abrahama podrobil zkoušce nejvyšší. On ho nezkoušel z poslušnosti. Zkoušel ho z nejvyšší lásky a víry k Bohu, věčné a nekonečné existenci, veškerenstvu, celku. Nazvěte si jak chcete. Abrahám prošel, neboť měl hlubokou víru, že smrtí nic nekončí. Bůh se ovšem zachoval jako gentleman. Stačila mu jeho veliká víra a tak zadržel jeho ruku, která se chystala k oběti nejvyšší...
16. 09. 2013 | 18:53

pamětník napsal(a):

gabriela,
"Kain Ábelovi záviděl Boží lásku a požehnání, které projevoval Ábelovi, vůči Kainovi však nikoli." Sprostá boží provokace jako počátek všeho. Kain měl svěsit hlavu, na*raně odejít a doma to obrečet, že.
Škoda řeči, končím.
Mějte se a fanděte dál, Bůh vás potřebuje.
17. 09. 2013 | 10:21

gabriela napsal(a):

pamětník

O.k. pamětníku, budu pamětliva vašich milých a laskavých slov. No, a pak že pamětníci mají srdce z kamene ;-)
Mám z vás velkou radost. Je to dobré, jste na cestě. Bůh vás jednou jistě pozná a přijme do rodiny ;-)

PS: Bůh Kaina miloval. Mohl se mu jistě pomstít a jednat ve smyslu krev za krev a nechat ho zabít. Ale jak říkám, Bůh je velký frajer a gentleman. Odpustil Kainovi i vraždu svého vlastního bratra a dokonce ho označil znamením, aby se ho nikdo ani nedotkl a nesměl ho zabít. Přečtěte si bibli, tam to všechno je ...
17. 09. 2013 | 15:10

pamětník napsal(a):

gabrielo,
ad informandum:
bibli mám v počítači.
Můj bratr byl farářem.
Sbohem.
:)
17. 09. 2013 | 21:40

gabriela napsal(a):

pamětník

no to je paráda, tak brácha byl farářem...

Tož to máte nebe téměř předplacené a jisté ;-)

Bůh vám žehnej na všech vašich cestách
:)
18. 09. 2013 | 14:30

Aleš napsal(a):

tak hlavně že už víme, jak to celé je :-D
17. 10. 2013 | 12:41

Přemysl Pistora napsal(a):

Vážená paní Paroubková, svou účastí na soudu s Davidem Rathem a zejména Vašimi komentáři dokládáte, jak hluboko jsme v naší zemi klesli. Vím, že jste "pouhá" manželka politika, ale každý z nás (u politiků a jejich okolí zejména) by se měl zdržet výroků na adresu nezávislého soudu v demokratické zemi. Pokud nemáte pocit, že je soud nezávislý, potažmo že nežijeme v demokratické zemi, měla byste si v prvé řadě postěžovat doma, nikoli to ventilovat ven. Váš manžel byl premiérem této země a se stavem justice a demokracie mohl udělat dost, naproti tomu zavedl hulvátství, buranství a nabubřelost s jakou přivedl Davida Ratha do ministerského křesla a nese spoluvinu za to , jak David Rath začal v politice působit a dělat si z ní krásný byznys. Věřím, že to je Vám dvěma sympatické, inspirativní a následováníhodné. Nedělám si iluze o tom, jak v politice Váš choť působil, bude to mít podobné rysy Ratha, jen vyšší level. Pokud se tedy bojíte nezávislého soudu a demokracie u nás, doporučuji vám emigrovat.Je to jediná možnost, jak utéct před tou zvůlí, která si tu podle Vás dělá co chce.
17. 10. 2013 | 12:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy