Proděkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Daniel Soukup polemizuje s Petrem Piťhou a jeho obhajobou kritiky Istanbulské úmluvy. Text v mírně odlišné verzi vyšel 27. listopadu na webu Christnet.eu.
Současná úprava práva na informace po věcné stránce neobsahuje zásadní problémy. Podstatným problémem je však schopnost jednotlivců prosadit svůj přístup k informacím tváří v tvář nezákonnému odmítání ze strany úřadů. Každý, kdo ve větším rozsahu žádal o informace, má zkušenosti s neopodstatněnými rozdíly v rozhodování úřadů, s četností nezákonných odmítnutí nebo s rozsahem nečinnosti, proti nimž se lze jen těžko bránit. V plném rozsahu tady platí poučka, že každé základní právo má fakticky jen takový obsah, kterého se můžeme efektivně domoci.
Již poměrně dlouhou dobu se úřady zabývají postupem některých majitelů hotelů a restaurací, kteří se rozhodli omezovat vstup dětí. Za takové jednání jim hrozí vysoké pokuty kvůli diskriminaci na základě věku. O těchto aktuálních kauzách v minulých dnech informovala média.
Pokud si přečtete text komentáře na Aktuálně.cz, asi budete skoro jistě s autorem souhlasit. Neb to zní logicky - UK je, byla a bude pro EU důležitá, je to blízký spojenec, i když společenství opouští. Proto je třeba s ním najít takovou dohodu, aby cesta k novému partnerství začala "bez karambolů".
Není pravda, že se v Praze nestaví. Jde ale především o kancelářské prostory, drahé rezidenční byty a nákupní komplexy. Co s těmi, kteří na ně nemají?
Reakce na článek „Vicody: další zbytečná oběť Velké pardubické“ z 18. 10. 2018 od Ivy Baslarové
Neustále dokola se dohadujeme, zda a jak moc koně dostihy opravdu baví. Zda je baví skákat, zda by si to vybrali sami a jestli nemáme taxis, Velkou pardubickou, překážkové dostihy nebo všechny dostihy zrušit. Ať už si myslíme cokoliv, měli bychom vědět pár informací.