Přemluv Issovou a Mádla

23. 04. 2010 | 16:37
Přečteno 44036 krát
Sedím si ve svém káhirském obýváku a rozjímám o volbách v Česku. No co, shrnuji si pro sebe, alespoň jsou ty naše volby svobodné, po vyhlášení výsledků se lidi nerozsekají mačetami a určitě nám roste mladá generace, která už má plné zuby vzájemných sprostých výpadů, kterým se u nás bůhvíproč říká „předvolební kampaň“. Mladí lidé, poučení ze škol, že se má argumentovat věcně a s respektem vůči odlišným názorům, tu naši politickou kulturu postupně alespoň trochu vylepší, ujišťuji sám sebe.

A pak ke mně přes sociální sítě doputuje video Nevolte Levici! Přemluv dědu a bábu. Zírám s otevřenou pusou na dva reprezentanty mladé „kulturní elity“, kterak se bezostyšně pouští do primitivního verbálního útoku vůči starým lidem, prokládaného extra-trapnými vtipy ve stylu spojení příjmení Milana Kundery s obrázkem vagíny.

Na video se už nějaká ta kritika snesla. Prý jde o nepovedený plagiát videa použitého během amerických prezidentských voleb. Také není jasné, zda jde skutečně jen o vlastní iniciativu dvou herců nebo zda za vším stojí nějaká politická strana. Spekuluje se, že za klipem může dokonce stát sama levice, doufajíc, že mnoho lidí klip urazí nebo znechutí a na truc to tam pravici nehodí.

Ať tak nebo onak, pro mě samotného není problém až tak moc v tom, jak je klip technicky nedokonalý, myšlenkově neoriginální nebo že za ním může stát nějaká politická strana. Problém vidím v tom, že si dva mladí lidé sedli a udělali něco, co je ve své podstatě netolerantní, sprosté a agresivní. A navíc to zdůvodnili tím, že chtěli zvýšit zájem mladých lidí o politiku. Ptám se, jaký asi bude typ mladého člověka, kterému něco netolerantního, sprostého a agresivního zvýší zájem o politiku?

Na Facebooku jsem o klipu mluvil s několika přáteli. Zazněl i argument, že to přeci nevadí, když se nám to nelíbí, protože my nejsme „cílová skupina“. Ptám se, mělo by být společenskou povinností kulturních elit vzdělávat a civilizovat širokou veřejnost nebo jen tupě dodávat služby masám na základě toho, co se líbí? Jak si můžou dva mladí lidé na straně jedné stěžovat na pokleslou politickou kulturu v naší zemi a na straně druhé bojovat s touto pokleslostí klipem, který ji plně stimuluje?

Proto bych rád přemluvil Martu Issovou a Jiřího Mádla, aby se veřejně za svůj klip omluvili jak starým lidem, které tak nechutně paušalizovali, tak lidem, kteří zastávají legitimní levicové, pravicové, středové nebo nevím jaké politické názory a přejí si, aby se jejich ideové rozpory odehrávaly v rovině slušné a věcné argumentace.

Původně jsem na vypuštěný klip ani nechtěl reagovat, abych zbytečně nešel na ruku marketingovým mágům a nezvyšoval povědomí o jeho existenci. Nakonec jsem se ale rozhodl, že založím apolitickou skupinu na Facebooku, do které bych rád pozval každého, koho už zkrátka štve, jakým stylem se v krásné, vyspělé a bohaté středoevropské zemi vedou politické kampaně a politická soupeření jak mezi politiky, tak mezi jejich voliči.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

marv napsal(a):

Paradoxní hlavně je, že jde o ukradený klip, kterým S. Silverman propagovala Baraka Obamu, což je podle americké pravice ultralevičák a socialista..
23. 04. 2010 | 16:52

Holubář napsal(a):

Já bych to nedramatizoval. Prostě s nimi cloumá puberta, trvá prý dnes podstatně déle než před dvaceti lety, kdy musel být nejpozději krátce po dvacítce člověk už samostatný.

Legrační je, jak dědovi a bábě vysvětlují, jaké to bylo za předcházejícího režimu.

Jediné, za co by zasloužili na zadek, je oslovení "bába". Možná nějaká jejich frustrace, třeba babičku nemají nebo je to pěkná semetrika, kdo ví... :-).
23. 04. 2010 | 17:01

kapučíno napsal(a):

Dědeček a babička ujídaj nám z chlebíčka - tak se u nás kdysi veršovalo a česká pravice, impotentní myšlenkami které by dokázali zaujmout, to pouze obnovila. Zatímco komunisté rozpoutali třídní boj, pravice se v rámci předvolebního boje snaží rozpoutat boj mezi generacemi. Od facebookové generace se dozvídáme, že ti zatracení důchodci nám nejenže zavazí v mestské dopravě a supermarketech, ale ještě navíc nám zavazí i v naší zářné budoucnosti. (Poznámka - nejsem volič komunistů ani Paroubka a do důchodu mám ještě daleko)
23. 04. 2010 | 17:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Idioty je nejlepší ignorovat. A stejně tak idiotská média.
A ti dva tajrdlíci ?
Za pár let po nich neštěkne ani pes.
23. 04. 2010 | 17:03

knour napsal(a):

Levice zatím netradičně vede.Ale novum těchto voleb,jak se zdá,nebude spočívat jenom v poměru mezi levicí a pravicí,ale vstupem do parlamentu nových stran,které nebudou zdá se tak koaličně-disciplinované jako kdysi Zelení a KDU-ČSL (kteří nejsou bez šancí). Tím dojde možná k oslabení bývalé velké koalice,prostě vytvoření nezávislé "třetí" skupiny stran-nováčků ligy.Zatím průzkumy dávají šanci Zemanovcům na téměř 5%,VV okolo 8% a TOP09 okolo 10-12 %.Může se to zvednout i klesnout.Každopádně tímto trendem,pokud zůstane, možná tradiční hegemonie ODS a ČSSD bude umenšena o jistou veličinu,pokud tento trend vydrží.
23. 04. 2010 | 17:14

kolemjdoucí napsal(a):

Video se jim značně nepovedlo. Po volbách k obecnému zlepšení nedojde, spíše ke zhoršení, někteří lidé si polepší, budoucí noví poslanci, ministři, ... šéfové některých velkých firem ...
23. 04. 2010 | 17:27

PHX napsal(a):

Mádlův otec i strýc jsou členové ODS a oba byli nedávno odsouzeni za podvod (kšefty se státními zakázkami z doby kdy seděli v zastuputelstvu), takže asi tak...
...
http://revue.idnes.cz/polic...
...
ta "provokace levice" mě pobavila:)
23. 04. 2010 | 17:33

Olda napsal(a):

Za tenhle úlet se budou oba herci jednou stydět stejně, jako se dnes monzí stydí za své úlety v době normalizace. Dát s etakto do služeb propagandy je vždy osobní selhání. Režisér Petr Zelenka, pokud to opravdu režíroval on, se ukázal coby skutečný hlupák, navíc palgiátor.
23. 04. 2010 | 17:33

Platan napsal(a):

Vcelku souhlasím s autorem blogu. Dva "mladí politologové" svým klipem kulturnost předvolební kampaně opravdu nijak nepozvedli. Pro zájemce - zde je video, které zřejmě sloužilo za vzor:

http://www.thegreatschlep.com/
23. 04. 2010 | 17:34

Expert napsal(a):

Pane Stejskal, pokud napíši, že Mádl s Issovou jsou vulgární hovada, budete mít to srdce můj příspěvek smazat?
Pane Stejskale, pokud můj příspěvek smažete, mohl byste navrhnout adekvátní pojmenování těch dvou individuí místo mne.
23. 04. 2010 | 17:45

varyš napsal(a):

co maj pořád všichni s tou slušností a věcností?
23. 04. 2010 | 17:47

Tupelo napsal(a):

Pane Sadi, uvedeny klip jsem rovnez videl (vcera na nej upozornila iDnes, precetl jsem si i cast komentaru pod clankem a nestacil se divit - rozdil v naladach je oproti minulym volbam obrovsky a myslim ze pravice bude mit problem) a je to podle me traparna. Kdo vi jak ve stari skonci vsichni tri protagoniste (s reziserem).
Nevime ve skutecnosti kdo za tim klipem stoji, treba Zelenka prinese nejaky dukaz, ze za nim stoji nocni mura nekterych inteligentnich a vice vzdelanych pravicovych volicu (jak se casto tito volici nekriticky pred minulymni volbami sami oznacovali - uvedeny klip jim dava opravdu za pravdu ;)) - sam demon Paroubek. :)
Na Facebooku nedavno vznikla skupina otirajici se o duchodce, kteri 'otravuji' a zdrzuji u lekaru ci v obchodech. Dalsi iniciativa nekterych mladych je vyzva, aby schovavali v den voleb svym starsim rodinnym prislusnikum obcanky. Koho prevazne voli starsi lide je dobre znamo.
Jine priklady netolerantniho postoje mohou byt napr. planovani rozbijeni mitingu CSSD, at uz formou hazeni vajec v lonskem roce, ci formou prehlusovani pistalkama nyni v Ostrave. Do teto kategorie (i kdyz nebyla masove organizovana) spada i hod sterkem na koupaku po Topolankovi. Takove chovani me osobne trochu prekvapuje, tedy hlavne jejich masovost a stadovitost.
Mimochodem je to par dni co jeden britsky vysokoskolak byl zadrzen, kdyz trefil vejcem Camerona - nevim jakou mel pripad dohru, ale z bleskove reakce policie behem setkani se studenty je videt ze si Britove plurality nazoru jeste stale vazi vic nez my.
23. 04. 2010 | 17:48

Expert napsal(a):

To: Olda
Mýlíte se, oni se za to stydět nebudou, oni se stydět neumí a navíc nejsou schopni pochopit, za co by se vlastně měli stydět.
Toto chování je jejich osobnostní normou.
23. 04. 2010 | 17:48

přemluv mádlu napsal(a):

ona z toho bude nakonec docela dobrá švanda
https://www.youtube.com/watc...
23. 04. 2010 | 17:50

vlk napsal(a):

nejkurioznější na tom hnusu jsou dva protagonisté. Oba dva vděčí za svojí známost filmu. Většinou filmlm, vytvořených za soc d em vlády a přes Českou televizi. Ted y z koncesionářských zdrojů t=é televize, placených jejich rodiči a prarodiči.

Tedy těmi dementy.

Kteří sic e byli s chopni prožít celý svůj život, vychovat svoj e děti , postavit domy, a také piplat tyhle frcky od kolébky. dnes to jsou ovšem nepochopitelní dmenti, kteří nevědí,c o je dobře a správně.

Jasně - chtějí zavést třeba školné. Hlavně aby oni nebyli zadluženi. Že oni na své školné peníze nepotřebovali a tím s e republika o fous véc e zadlužila, tak o tom není v klipu sebemenší řeč.
No a když dementi nebudou volit správně ? No tak s e příští návštěvy svých výlupků a tedy těch co vědí co je správné, dočkají až na hřbitově. No nebrte to, hlavně když vám za odměnu poradí, kd e lze na netu získat zdarma špičkové p...o s úhořem...

Osobně soudím, že tyhle dva rodiče měli jejich rodiče řezat jako žito.
A nebo je nejvyšší čas ne aby oni vyrazili za bábou nebo dědou, ale aby bába a děda vyraili za těmma dvěma.
A pár věcí o životěš těmhle floutkům vysvětlili. Třeba i ručně.

A vůbec nejlepší bud e , když si ti dva u správnou pravici ozkouší v praktickém životě. Třeba tím, ež najednou budou stát ve frontě na práci.
Nikomu nepřeji nic zlého. al e těmhle dvěma bych tu osobní zkušenost dopřál docela rád.
23. 04. 2010 | 17:57

Jana napsal(a):

Opravdu jsou ti dva mladí lidé herci ? Vždyť ten chlapec je tak ošklivý . Pokud jsou to skutečně herci, potom se dá věřit i tomu, že Machová je novinářka a Langer poctivec !
23. 04. 2010 | 18:05

LEVAK napsal(a):

Z diskuze:
"Někdo kdo se na oko chce vzdávat vyšlapaných cestiček a letama vyleštěných klik a známostí, které jsou právě v šoubyznysu vším. Mnohem hezčích, zajímavějších, talentovanějších hereček vylezlo z Konzervatoře a chuděry se probojovávají někde na malém divadle. Zatím co nehorázně rozmazlený puchýř Marta Issová je najednou velká filmová hvězda... To je náhoda ? Co ? Možná kdyby vám všem ji právě kontakty její rodiny nedohazovali na obrazovku, něštěkne po ni ani poslední pes..."
"Mám mnohem raději Kláru, je mnohem hezčí, charismatičtější a zajímavější. Herectví Marty je odrazem jejího životního stylu, vypadá jako ovar s ustřelenýma keckama a vše je schováno za neuvěřitelnou drzostí, její herecký projev nemá nejmenší známku snahy se vžít do postavym jede si pořád svoji. Má i velice nepříjemný hlasový projev, polikání slabik a nosovky by vůbec dobrá herečka mít neměla..."
23. 04. 2010 | 18:09

LEVAK napsal(a):

Inteligence Jiřího Mádla,ukázka z jeho webových stránek:
"Oblíbené jídlo:
Krvaví hovězí steak"
23. 04. 2010 | 18:13

LEVAK napsal(a):

Jaký otec takový syn?
"Policisté z útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality obvinili prachatického zastupitele Petra Mádla a jeho bratra Pavla, který je otcem mladého herce Jiřího Mádla, z trestného činu zneužívání informací v obchodním styku.
Zastupitel Mádl totiž figuroval před třemi lety i ve stavební společnosti Prach-stav a zároveň byl společníkem firmy, která si vyfakturovala zhruba 660 tisíc korun za to, že poradila Prach-stavu, jak získat od jiné stavební firmy práci na opravě kanalizace v prachatické ulici Dlouhá. Oběma obviněným hrozí až osm let vězení."
23. 04. 2010 | 18:17

tomas napsal(a):

to vlk, herci patri k nejvetsim pokrytcum , voli pravici, ale pritom by si chteli ponechat levicovych vyhod, dotace do divadel, na filmy .. ale pravicovy hollywood zadne dotace od americk evlady nebere, rozbij pokladnicku zainvestuj a kdyz n atvuj film prijde dosatek divaku, prezijes .. vzpomente si, jak dopadl pokus o zavedeni skutecne pravicovych pravidel pro divadla v Praze.tkze az budou pravicova pravidl aplatit i pro umelecky svet, muzeme premlouvat babicky
23. 04. 2010 | 18:20

Petr Havelka napsal(a):

Klip není hoden seriosní debaty.

Zajímavá je budoucnost.

Podíl důchodců potažmo starších lidí ve společnosti stoupá, tudíž do budoucna se zvýšují jejich osobní preference na úkor onoho dynamického nebojácného mládí.

Mladší "starší" začínají vnímat jako "brzdu". Ovšem tato brzda v sobě skrývá "progresivní" voličský potencial, který budou muset politické strany vnímat nebo-li se mu "věnovat".
23. 04. 2010 | 18:21

veverka napsal(a):

No tak Mádl s Issovou má asi být ten výkvět "inteligentních a vzdělaných voličů pravice",jak nám je neustále popisují naše média(která jsou také všechna pravicová).

Jyrka jim může po volbách dát vyznamenání za to že mu pomohli vyhrát volby.Škoda že se moje "bába" na televizi už skoro nekouká,ta to vidět tak se tak rozpálí,že k těm volbám dobelhá a natruc to tam těm zlým komunistům hodí.Není nad zapálené a aktivní užitečné idioty.
23. 04. 2010 | 18:29

Taoiseach napsal(a):

Otevřeně řečeno - co se dá od pana Mádla čekat? Rozdává rozhovory ny všechny strany a vyjadřuje se ke všemu, přičemž z něho čiší inteligence koně (houpacího) - :( .
23. 04. 2010 | 18:32

Holubář napsal(a):

tomas:
Dobrý postřeh, děkuji za munici pro případnou diskusi v rodině s těmi našimi spratky.
23. 04. 2010 | 18:34

stále rebel napsal(a):

„Ten klip je opravdu ohavný!“
"Komunisti přiměli nejlepší lidi téhle země k emigraci" (dost nepřesná generalizace, ale budiž) = zamyslete se tedy nad tím, kdo jsou naši "pravicoví" politici - jsou to ti, kdo se vrátili z emigrace, nebo jsou to ti, kdo tu zůstali, ohnuli hřbet a byli normalizací vychováni?
Nemám sílu to vidět celé... Snad právě proto, že jsem přesvědčený a zarytý antikomunista. Zelenka, Mádl a Issová jen ukázali svou prodejnost, povrchnost a komunistický způsob myšlení, který tuto společnost ovládá. S pravicí nebo levicí to nemá nic společného. Je to normalizace.“
http://www.blisty.cz/2010/4...
23. 04. 2010 | 18:46

Ivan napsal(a):

Vážený autore, pěkný článek jste napsal. Dokonce myšlenka, o založení apolitické skupiny mne zaujala. Pouze se domnívám, že ten marasmus, na nějž poukazujete, zahltí Vaší dobrou věc. To není chyba mládí, Ti nemohou mít zkušenosti, nesopu sebou, ale dynamiku na kterou již stáří nemá. Tedy zamyslet by se měli opravdu Ti starší. HOLT, "RYBA SMRD9 OD HLAVY". I v pohádkách se vždy snažilo utnout sdaním hlavu. Ovšem jak. To bude ještě oříšek. Když nejsou mravní rodiče, těžko vyžadovat mravnost po dětech.
23. 04. 2010 | 18:50

alarm napsal(a):

Toto ukazuje jak bude probíhat budoucí občanská válka. Člověk bude bojovat tak, jak je "zpracován" z médií. Proto je nutné všemu předejít přísnou kontrolou sedmé velmoci. To oni vyprodukovali mladé tzn. celebrity.
23. 04. 2010 | 18:59

veverka napsal(a):

Issová a Mádl - blbost nebo placená akce?
http://www.outsidermedia.cz...
23. 04. 2010 | 19:12

Suchec napsal(a):

Jana:
Dobře jste připojila ta jmena Machová a Langer.

Pane Stejskale.

Machová a Eliášová jsou skutečnou ostudou aktualne.cz
23. 04. 2010 | 19:15

Suchec napsal(a):

Pardon "ozdobou", "ou", "ou", "ou".
23. 04. 2010 | 19:16

Pepek Námořník napsal(a):

Paroubek už teď nemusí dělat kampaň. Stačí když bude na svých volebních shromážděních, plných starších lidí, pouštět tenhle klip.
23. 04. 2010 | 19:31

Honza napsal(a):

Tak,je 19.31. Az dosud zcela jednomyslne vsichni souhlasi s autorem blogu. Neco takoveho jsem na Aktualne zatim nezazil. Uz to samo o sobe by ty premyslivejsi diskutery melo primet, aby se zamysleli jeste jednou (ne, opravdu nemam na mysli Levaka).
Lidi neblaznete, mne to pripada docela vtipny, lehce sebeironicky, a ackoli jsem bliz vekove te "babe" nez panu Madlovi, vubec mne to neurazi, a to rozhodne nehodlam volit to, cemu oba protagoniste asi rikaji "pravice".
Fakt je, ze soucasna CSSD se netaji tim, ze v pripade volebniho vitezstvi dostane v te ci one forme k moci komunisty. To je mnohem horsi hanba, nez jakykoli hubaty klip.
23. 04. 2010 | 19:47

Pepa Řepa napsal(a):

........prokládaného extra-trapnými vtipy ve stylu spojení příjmení Milana Kundery s obrázkem vagíny.
---------------

Hmmm, on totiž milý vzdělanče, sám Milan Kundera napsal jednu skvělou divadelní hru, která se točí okolo známého kosočtverce, symbolu vaginy.
Ten je na jevišti namalován celé představení.

V sedmdesátých letech byl hvězdou tohoto kusu Kopecký, nyní Vetchý.

Takže v tomto bodu bych tak outlocitnej nebyl. Asi by nebyl outlocitnej ani pan Kundera, když tu hru sám napsal.

Jen bych, vlku, podotknul, že Marta Issová je skvělá divadelní herečka. U Mádla a toho druhého kokotka si jist nejsem, nikdy jsem je na divadle neviděl.

A pokud jde o slogan-mne nikdo přemlouvat nemusí.
Je mi to tedy fuk.
23. 04. 2010 | 19:47

Pepa Řepa napsal(a):

To Honza
a hele, už jsme dva, o které bude apolitický klub apolitického pana Šány ochuzen.
23. 04. 2010 | 19:50

Pepa Řepa napsal(a):

Přimlouvám se za blog kolegy Leváka- nového F.X. Šaldy- který by hodnotil kvalitu českých herců a hereček.
23. 04. 2010 | 20:02

Lena napsal(a):

Tak jsem si seděla ve svém příbrněnském obýváku, když mi dorazilo toto video. Nejdřív jsem zírala a pak jsem to pochopila úplně opačně, než všichni zde, a to jako ironii. Tudíž mě to nijak nepohoršuje a jako dehonestaci důchodců to necítím.
23. 04. 2010 | 20:03

jarpor napsal(a):

Už tři...

Mnoho povyku pro nic...

Hezký večer
23. 04. 2010 | 20:03

Pepa Řepa napsal(a):

Suchec napsal(a):
"ou", "ou", "ou".

dejte mu někdo čuchnout Hochmannových kapek, ať to s ním nesekne.
23. 04. 2010 | 20:05

Platan napsal(a):

To Pepa Řepa:

Hmmm, on totiž , když dva dělají totéž, nemusí to být totéž... Pan Kundera může své jméno zesměšňovat jak chce. To ale ještě nedává právo zesměšňovat jeho jméno dvěma zastydlým puberťákům. Přečti si Cyrana, milý inteligente.
23. 04. 2010 | 20:07

stále rebel napsal(a):

Pro ty inteligentní je určeno taky toto vystoupení, ti hloupější se zase od srdce zasmějí.
https://www.youtube.com/watc...
23. 04. 2010 | 20:20

Rudolf napsal(a):

Perfektní černý humor, dlouho jsem se tak nezasmál. Video má více rovin, a většina si všímá jen jen prvoplánu. Na poprvé jsem ho nemohl shlédnout celé, ale po několika shlédnitích si myslím, že je to South-Park po česku. Cimrman by to nezréžiroval lépe.

https://www.youtube.com/watc...
23. 04. 2010 | 20:20

Honza napsal(a):

Zdravím Řepu a ostatní velkorysé, schopné přijmout nadsázku a provokaci. Vlku a ostatní, neberte se tak smrtelně vážně. Mně se ten klip taky nijak zvlášť nelíbí (hlavně není originální), ale možná by bylo dobře se zamyslet, co nám ti lidi chtějí říci. Proč se vlastně mladí, vzdělaní lidé cítí ve své drtivé většině tím Paroubkem tak ohroženi? Mezi mými studenty je to zrovna tak. To přeci není normální, jinde na Západě by tihle lidé přirozeně volili levici. Co dělají soudruzi špatně?
23. 04. 2010 | 20:21

imi napsal(a):

Přátelé, máte pravdu. Issové a Mádlovi minimálně rozbít hubu, jsou to blbí puberťáci, co ničemu nerozumí. Jasně, tak nechte Paroubka a jeho skvadru ať lže, ať slibuje věci, ketré jsou ve zjevném rozporu a ať nás všechny vede na řecké pláže. To je, myslíte, ta slušná kampaň?
23. 04. 2010 | 20:23

Suchec napsal(a):

Řepo, Řepo, běž si přicmrndávat Balbínovcům a too Hoffmanna si dej sám. Já si dám raději jabkovou.

Lena:
Taky jsem si myslel, že jde o ironii. Přesvědčili mne o opaku. Je to prvoplánový.
23. 04. 2010 | 20:24

Suchec napsal(a):

Honza:
Nadsázku a provokaci klidně přijmu, ale ten závěr toho klipu není ani vtipné, ani běžná nadsázka, ale buranismus.
23. 04. 2010 | 20:26

vasja napsal(a):

Docela dobrý. A potrefený dědkové řvou.....
O do de.
23. 04. 2010 | 20:29

Pepa Řepa napsal(a):

To Honza
volby nebudou. Schyluje se k Velké květnové seniorské revoluci.

Sraz.8.5.v 19.00 před stacionářem sv. Libora.

Heslo: Příběh obyčejného šílenství třetího věku.
Kameny a zuby s sebou.
23. 04. 2010 | 20:31

Suchec napsal(a):

Rudolf:
Ten odkaz je už odpověď na jejich originál.

Originál je tady:
Skupina http://www.facebook.com/#!/premluvbabu?ref=ts (zajímavá diskuze)

video originál zde:
https://www.youtube.com/watc...

odpověď zde:
https://www.youtube.com/watc...
23. 04. 2010 | 20:33

Realista napsal(a):

Vše podstatné tady už bylo řečeno a já se nerad opakuju, tak pouze stručně. Sarah Silverman je levicově zaměřená a to video udělala, aby podpořila Baracka Obamu, kterého pravicové vzory Mádla a Issové napadají těmi nejnusnějšími a nejubožejšími způsoby.Kde vůbec berou tu aroganci a drzost se na ni odvolávat ? Proč se neinspirují těmi několika málo pravicovími herci v USA ? Chuckem Norrisem nebo Bruce Willisem,který telefonoval Bushovi a nabízel se mu jako dobrovolník do Iráku ?
23. 04. 2010 | 20:36

Suchec napsal(a):

Hydepark:

Ten John tak strašně žvatlá. To je hrůza.
23. 04. 2010 | 20:38

Platan napsal(a):

To Rudolf:
Tak konečně se našel někdo, komu se ta srágora líbí. To se mi ulevilo... Už to vypadalo, že budou popřeny veškeré zákonitosti "nováckých" statistik!
23. 04. 2010 | 20:41

Marcus Agrippa napsal(a):

Jestli mají být Mádl s Issovou naše budoucnost - tak to teda potěš koště.
23. 04. 2010 | 20:44

radek napsal(a):

vlk

tleskám Vám, ano cítím to naprosto stejně! jenom mám takový špatný pocit, že podobně uvažuje velká část mladých a docela mě to děsí...
23. 04. 2010 | 20:45

Tupelo napsal(a):

Honzo, to ze Vam to muze pripadat 'docela vtipny, lehce sebeironicky' Vam prece nikdo nebere, druzi jen napsali ze jim to takove nepripada...

Zaujala me ale jina vec, pisete ze se CSSD netaji ze 'v pripade volebniho vitezstvi dostane v te ci one forme k moci komunisty'. Muzete rozepsat bodove ty formy (v pripade ze se jimi CSSD netaji, jak pisete, nebude tezke poslat link, kde to tvrdi)? S mladyma na zapade mate pravdu, mam stejnou zkusenost ze prevazne tihnout k levici, ale zase si jejich zeme neprosly vyvojem jako CR (bylo vy zajimave srovnani se staty vychodni Evropy a Balkanu ;))
23. 04. 2010 | 20:47

Rudolf napsal(a):

To Platan
sleduj obrázky na stěně
Fritzl ,Krejčíř, Klaus,
levou rukou si zadek utírají muslimové atd.
23. 04. 2010 | 20:50

Lena napsal(a):

Suchec:

"Taky jsem si myslel, že jde o ironii. Přesvědčili mne o opaku."

Čím? Mě to naopak připadá stále tak - jako ironie, parodie a tak podobně.

Když se tam objevil ten Krejčíř a Fritzel, tak mi to přišlo už úplně jasné.
23. 04. 2010 | 21:05

Alice napsal(a):

Autorovi děkuji. Pěkný článek na toto téma je také na http://www.denikreferendum.cz.
23. 04. 2010 | 21:08

Suchec napsal(a):

Lena:
Jejich komentáři a tím, co píší pod FB skupinou.

Je to primitivní.
23. 04. 2010 | 21:15

Tomáš napsal(a):

Je tu někdo, kdo volí pravici a ten ,,klip" se mu nelíbí? Já si myslím, že je to přesný odraz pravicové duše. Tak to prostě je !!!
23. 04. 2010 | 21:21

jichu napsal(a):

Ani jsem ten klip neviděl, je mi ukradený. Vzpomenu si však na sebe v jejich věku. "Pojď, honem, udělejme něco, ať je pr..l. A tak se stalo, cokoliv, jen díky neexistujícím technologiím o tom vědělo jen naše nejbližší okolí. Dnes bych za tyhle skutky ruku do ohně nedal.
Také si to uvádím do kontextu s různými, a to velice významnými umělci, kteří byli ochotni v hloupých 50-tých letech podepisovat různé petice za uvěznění a odsouzení jiných, kteří se provinili věcmi, které jsou z dnešního pohledu normální.
Předpokládám a myslím si, že to i proběhlo medii, že se za tehdejší názor dnes stydí. A mělo to tehdy mnohem horší dopady na lidské osudy, jak jedna hloupá scénka. Jsem rád, po tom co jsem prožil, že doba dovoluje i hlupákům vyjádřit názor. Jenom vás všechny, a sebe také, prosím, neberte je vážně, ať jim to nestoupne do hlavy. To by byl teprve průů...švih. Nejhorší jsou sebevědomí idioti.
23. 04. 2010 | 21:27

Lena napsal(a):

Suchec

aha, tak na FB prakticky nechodím. Čili nečetla jsem. Nemůžu tedy soudit.
23. 04. 2010 | 21:31

Suchec napsal(a):

http://www.facebook.com/pre...!/premluvbabu?ref=search&sid=100000214342637.3909328071..1

Zajímavé počtení s otevřenm koncem.
23. 04. 2010 | 21:45

nic napsal(a):

Klip na mne působí hodně uboze. Asi nemám ten správný smysl pro humor. Je mi divné, že si pan Mádl a paní Issová utírají zadek rukou, já si utírám zadek papírem. Navíc je komické, že pan Mádl zdůrazňuje výhody školného. Jemu školné evidentně nevadí, když studuje UJAK. Myslím, že průměrně inteligentní student by takovou školu nestudoval,. ale studoval by zdarma na VŠ, kde získá odpovídající znalosti a to zcela zdarma. Pokud ovšem někdo studuje UJAK (za kolik, pane Mádle?), tak se potom nemůže divit, že si může vytřít zadek s takovým titulem. Větší hodnotu než toaletní papír nemá.-). To, že paní Issovou naučil utírání LEVOU RUKOU -) její tatínek dotyčná sice nemůže, ale nemusí to vnucovat všem, všichni nejsme Arabové. Navíc lidé se v mnoha zemích světa zdraví podáváním i levé ruky (např. skauti) protože jde od srdce -)
Další věcí je, že je mi trapně za to zesměšňování seniorů. Já si starých lidí vážím. Kdyby bylo interpretům 15 let, tak bych to možná přešel, ale v jejich věku je to na pováženou.
23. 04. 2010 | 21:47

přemluv mádlu napsal(a):

překlad inspiračního videa použitého během voleb v USA... je dobrý si to srovnat
http://www.blisty.cz/2010/4...
23. 04. 2010 | 21:53

Ikena napsal(a):

Trapne, navic plagiat.
Smutne, takovy strach z komancu. Proc asi, neco je spatne, ale co...
Jen kdyz kradou ti poctivi a la Opencard.
Takze, az zase bude nekdo skemrat o prachy na kulturu, divadla, film, ci Karlovarsky festival, nechci, aby to bylo hrazeno z verejnych financi, tedy mnou odevzdanych dani.
23. 04. 2010 | 21:55

Marcus Agrippa napsal(a):

Lena:
dost podivná ironie. V pozadí totiž zaznívá něco hodně nebezpečného - totální intolerance vůči stáří a jiným politickým názorům. Zatím to jejich přesvědčování jde přes videa a házení vajíčky, ale může to skončit daleko hůře. Něčeho takového je lepší se spíš obávat.
23. 04. 2010 | 22:09

mb napsal(a):

přemluv mádlu je dobrá, ´vtipná´ a mrazivá videoreakce ...
23. 04. 2010 | 22:13

Lena napsal(a):

Marcus Agrippa:

mě to spíš připadá jako dělání si srandy sami ze sebe. Ne, že by se mi zdálo nějak výjimečně povedené, ale ti dva tam ze sebe dobrovolně dělají hlupáky, to je snad zřejmé.

Pokud má mladá generace intoleranci ke starým lidem, pak to není věc politiků, ale rodin. Asi doma parchantíky nenaučili vážit si prarodičů. Kdo má rád své staré příbuzné, nemůže se na důchodce jako celek dívat jako na parazity.

Na druhou stranu je třeba připustit, že mnozí senioři nezestárli do moudrosti, ale právě do té intolerance a jsou velmi agresivní slovně a často i fyzicky k mladým. Stačí chvíli sledovat cvrkot v nějakém tom supermarketu u slevněných kšuntů.
23. 04. 2010 | 22:21

Platan napsal(a):

To Rudolf

Že by "dílko" ve skutečnosti mělo ironizovat pravici (Krejčíř, Klaus na stěně...) a tedy snad plédovat za levici ??!!. Rudolfe promiň, ale tomu já prostě za střízliva nemůžu uvěřit... Spíš bych hádal, že to nemaj promyšlený do všech detailů... :-)
23. 04. 2010 | 22:32

Suchec napsal(a):

Platan:

Český sen byl jen jeden.

On ten Rudolf je trochu jako Jiřina Šiklová se Železným. Neuvěřitelné.
23. 04. 2010 | 22:35

Ikena napsal(a):

Lena,
jako vzdy mimo obraz, mohu vam potvrdit, ze dnes a denne, vidim stejny obrazek na jedne autobusove lince v Praze. Mista pro invalidy obsazene mladezi do 20let a je mi trapne, kdyz delaji jako, ze nevidi ty stare damy o holich ci i berlich. Oni totiz nepusti sednout ani sveho vrstevnika o berlich s nohou v gypsu. Je jednoducha pomoc, tyto mlade vykopat z mist pro invalidy.
23. 04. 2010 | 22:39

Lena napsal(a):

Ikeno,
nějak nechápu,v čem jsem u nevychovaných spratků na lavičce vedle?
A už jste jim řekl, ať pustí sednout kohokoliv s berlemi?
23. 04. 2010 | 22:48

Marcus Agrippa napsal(a):

Lena:
tak je fakt, že ono to vážně vypadá jako parodie na tu až hysterickou antisockom propagandu. Ale asi nejsem jediný kdo to v záplavě těch propagandistických blábolů pochopil úplně jinak. Není se co divit - po tom co"předváděl"T.Töpfer ....
23. 04. 2010 | 22:51

almost glossed™ napsal(a):

Lena: už si to připusťte.

To jsou vajíčkáři a píšťalkáři. To nejsou jemní sebeironičtí o sobě pochybující intelektuálové.
23. 04. 2010 | 22:55

Lena napsal(a):

Marcup Agrippa,

no, ono na nechutné výlevy není nouze z jakékoliv strany. Už jsem uvažovala o tom, že udělám katalog těch hnusáckých bilboardů, které se tváří jako volební, ale objednané jsou čert ví kým (z protistrany nebo nějakého nezávislého odpůrce???).
23. 04. 2010 | 23:05

Lena napsal(a):

almost glossed™

nepotřebuju si nic připouštět. Mě jsou vajíčkáři ukradení a nemám potřebu je stále nějak posuzovat.

Že je někdo za špatný výkon vypískán, byla svého času běžná divadelní praxe. Nevidím rozdíl mezi špatným výkonem v divadle a na politickém pódiu. Zásadní rozdíl je v tom, co tahle divadla představují - to politické daleko víc škodí.
23. 04. 2010 | 23:07

Ikena napsal(a):

Lena,
tolikrat, ze priste budu duraznejsi.
Je potreba nastolit uctu ke stari.
To je mravni zaklad statu. Podivejte se na Polaky, jak uctivaji sve padle predky.
Ucta nam chybi ve spolecnosti, ucta jeden k druhemu. O mladych ani nemluve.
Tento radoby vtipny klip, jen situaci vyhrotil do neuveritelnych rozmeru. A bude hur, pro vsechny mlade, kteri se domnivaji, ze neco pochytili, protoze ted, jim to da stredni generace tvrde pocitit a lidove receno sezrat. A uz nemluve o nejstarsi generaci.
23. 04. 2010 | 23:11

vlaďa napsal(a):

Lidi neblázněte,ti dva mladí herci nejsou ani hloupí,ani krutí.Chtějí nás jen trochu vzpamatovat,což se jim dokonale povedlo :) Přehrajte si videa po řadě,vždyť je to humor,pro někoho třeba krutý,ale OK.
https://www.youtube.com/watc...
Přesně v duchu tvnova :) ...Zvítězí-li levice...a nad hlavou obrázek Klause :)))a vedle levá rukavice!
https://www.youtube.com/watc...
fine..."vzdělávání u nás v Čechách!?" :)
https://www.youtube.com/watc...
Taky pravice - netřeba komentář
Nevím,zda jsou Issová s Mádlem autoři všech tří kousků,ale to ani podstatné není.Podstatné není ani co řeknou novinářům,jsou přece herci,mohou klidně tvrdit,že "Přemluv bábu" myslí vážně(viz 3wnovinky).Zlob se na zrcadlo,máš-li křivou hubu...že modrohnědý pravičáku.Íčkovu mládež ta vejce pro Paroubka ještě přijdou draho.
Jen je mně divné,že je tu tolik povyku.Jsem už penzista a moji mladí moc dobře ví,že v nezbytných případech použiji univerzální čagan co mám po dědovi a je po přemlouvání :) Zdravím Issovou a Mádla !
23. 04. 2010 | 23:12

almost glossed™ napsal(a):

Aha, tak nic. Chvíli jsem měl dojem, že nad tím přemýšlíte. Mýlil jsem se.
23. 04. 2010 | 23:13

ikena napsal(a):

Vlada,
skoro to vypada, ze nam chcete namluvit, ze Issova a Madl jsu nesvepravni.
Pokud skutecne nejsou, tak by se melo jejich stav a stav pana rezisera prezkoumat.
A proto tvrdim, ve volnem trznim hospodarstvi, zadne dotace na kulturu.
23. 04. 2010 | 23:19

Lena napsal(a):

Ikeno,
Vy jste Sibylla či co. Jedna střední generace je nevychovala a Vy to dáváte za vinu jim? Neměl byste je spíš reklamovat u jejich rodičů?

O tom klipu většina lidí ani vědět nebude, takže jim sežrat nedají nic. A ti staří ani nemají jak. Ti jejich staří čili prarodiče buou opět rádi, když je jednou za čas přijdou navštívit, klip neklip.
23. 04. 2010 | 23:23

Lena napsal(a):

almost glossed™

No, občas se snažím myslet. A vymyslela jsem to, že násilí páchané na mě a na společnousti politickými stranami je horší, než násilí prezentované pískáním a vajíčky. Prostě mi to přijde ve stylu: na hrubý pytel hrubá záplata. A co si budeme povídat, ti mladí s tím nezačali, začaly si ty politické strany.
Rozhodně nevěřím na zkorumpovanost aktérů.
23. 04. 2010 | 23:27

monika napsal(a):

Martho, vy jste mne zklamala. Měla jsem vás za citlivou a nadějnou mladou ženu. Proč jste se k té nechutnosti propůjčila? Kolik vám za to dali? Stálo to za to? Chováte se jako ta kdysi angažovaná soudkyně Brožová-Polednová. Prý mladá a nerozvážná. Už to nikdy nedělejte, chcete-li se podívat sama na sebe v zrcadle.
23. 04. 2010 | 23:27

Ikena napsal(a):

Leno,
mate pravdu, jsem Sybila a vy jste stale mimo a nebo si chcete namlouvat, ze to nedopadne spatne. Ale dopadne, to vite, ze dostanou mladi zabrat. Ten klip je uz hodne rozsiren. A proc bychom se nemohli domnivat, ze priste bude Zelenkovi, Madlovi a Issove vadit 50tnici ci 4Otnici. Je potreba naucit mladez k ucte ke starsim, pokud je to nenaucili rodice. A byt vuci nim tvrdy, proc ne, je to stejne, jako oni k tem starym.
Vite stejne dobre, ze to prepiskli, tak to neomlouvejte.
Nepomohli ani pravicovzm stranam a ani sobe.
23. 04. 2010 | 23:37

almost glossed™ napsal(a):

Lena: pokud pro Vás agresivní rozbíjení mítinků ČSSD bylo "spontánní akcí ve stylu na hrubý pytel...", pak chápu, proč Vám připadá to hovadské fašistické video jako ironie až sebeironie.
23. 04. 2010 | 23:39

Lena napsal(a):

almost glossed™

Fašistické? Nemáte sklon k přehánění? V čem je to fašistické? Tohle přesně dělají naše slavné politické strany, volí výrazy, které situaci vyhrocují do extrémů a na extrémní situaci pak už výrazy nezbývají, že?
23. 04. 2010 | 23:45

Lena napsal(a):

almost glossed™

No, ony taky byly mítinky, kde nikdo nic neházel a nepískal. Jen stál s transparentem. A taky to bylo špatně, že? Dokonce se tato "demokratická" strana propracovala k fotografování svých odpůrců. Hmmm.
23. 04. 2010 | 23:47

Lena napsal(a):

Ikeno,

dyť jim klidně dejte zabrat. Bráním Vám v tom? Mě vůbec nevadí, pokud někdo bude vychovávat spratečky. Jestli se chcete angatovat, jen dobře. Ale v tom případě bych Vás poprosila o působení i na mého souseda. Je mu sice 50, ale nevychovaný je až hrůza. Dělá si co chce, ruší noční klid, agresivní fenu nechává pobíhat venku. Neříkám, že to dělá stále, ale neměl by to dělat vůbec, že? Tak do něj! Nebo vadí, že není mladý?

"Dnešní mládež je zkažená a neváží si otců svých." pravil už starý řecký filosof. Takže ono to vypadá, že po celou dobu historie je mládež stále jen horší a horší...

Vím dobře, že mají mladí v chování mezery. Ale víte, kolik znám starých nevychovanců? Ptám se znova - kdo tak ty mladé (ne)vychoval?
23. 04. 2010 | 23:54

Ikena napsal(a):

Leno,
nezlobte se na mne, ale z vasich prispevku vyplyva, ze s timto klipem v podstate souhlasite, jen kdyz je natrena levice.
Almost ma pravdu a vy bohuzel vubec nechapete podstatu tohoto problemu, po kolikate uz?
23. 04. 2010 | 23:56

Ikena napsal(a):

Lena,
fajn, tak to jsme trochu jinde. Rekl bych, ze vase tvrde pravicove postoje a zast vuci levici, vam pak trochu rozostruje miru objektivity.
Toto byl jednoznacne gol do vlastni branky.
24. 04. 2010 | 00:03

Lena napsal(a):

Ikeno,
plácáte nesmysly.
Jen pro Vaši informaci: mě se ten klip moc nelíbí. Ovšem stejně tak se mi nelíbí ty hysterické reakce na něj.
Dobrou noc.
24. 04. 2010 | 00:16

Lena napsal(a):

PS:
když se někdo vyjádří proti naší levici, její paranoidní zastánci hned začnou vykřikovat o fašismu, o podplacených odpůrcích, o vykořisťování chudáků. Je to pořád dokola. Už je to únavné. Vy osobně si snad myslíte, že sociální demokracii a komunistům jde o Vás? Že tohle jsou opravdu ty správné levicové strany? Že jim leží na srdci Vaše blaho a blaho všech, zejména těch chudých?
Hahaha.
Už opravdu dobrou.
24. 04. 2010 | 00:19

ms napsal(a):

Leno, a paušální urážení levice jako komunistů je v pořádku ? Upřímně řečeno, s odvoláním na nacisty či fašisty ve vztahu k pravici se po sametu začalo mnohem později než s komunistickou paušalizací.
24. 04. 2010 | 00:21

kočka šklíba napsal(a):

Já tedy nevím. Pokud je to skutečně myšleno jako "vtipná" předvolební kampaň proti levicovým stranám, pak jsou Issová a Mádl a režisér primitivní blbečci a nestojí za to se jimi vůbec zabývat.

Jenže mně to chvílemi vůbec tak nepřipadá. Možná je to satira na druhou ;). A nebo nějaká sociologická sonda , takový test toho, čeho jsou dnešní mladí(někteří) schopni. FB se k tomu skvěle hodí. Soudím tak podle fotek Krejčíře, Fritzla při větách o nejlepších studentech(Krejčíř) a vnucích(Fritzl).

A jsem docela optimista, ráda bych věřila v to druhé :).
24. 04. 2010 | 01:00

Marcus napsal(a):

V klipu me zaujala argumentace se selektivni pameti a dluhy, ktere nam hrozi za vlady levice.
Nyni je dluh cca 1,3 bilionu KC. Pokud si vzpominam, tak 500 miliard jsme zaplatili na transformacni naklady - coz je eufemismus predevsim pro sanaci bankovniho "socialismu", ktery tady vzkvetal nikoli za vlady CSSD, ale ODS (to pisu pro ty mladsi, kteri to mozna nevedi).
Loni byl schodek 200 miliard - to byl rozpocet pripraveny opet nikoliv vladou CSSD, ale vladou ODS s nejlepsim ministrem financi vsech dob - p. Kalouskem, nyni hospodarem v TOP09.
Kdyz sectu jen tyto 2 polozky dostanu se k vice nez polovine dluhu, presto ODS a TOP09 kazou o tom, jak nas zadluzila CSSD.
Madluv a Issove klip mi pripomnel Rencovy predvolebni soty z minulych voleb - podle meho nazoru ovsem za timto dilem zaostavaji. Tento klip povazuji za vrcholne propagacni dilo - zatim si nedovedu predstavit, ze by mohlo byt prekonano, ale treba se to v pristich volbach povede - necham se prekvapit.
24. 04. 2010 | 01:11

kočka šklíba napsal(a):

Nyslím, že argumentace v klipu je to poslední, co je špatně, pokud je myšlen jak se zdá ;). Tahle argumentace zde na blozích a i v médiích je přece pořád, podle hesla: 100x opakovaná lež se stává pravdou :D, Navíc je to cíleno na věkovou kategorii na 18-25 maximálně, ti se o takové "podružnosti" většinou vůbec nezajímají, prostě levice je zadlužuje. Co nejjednodušší hesla a výroky, hlavně moc nepřemýšlet, nic si pokud možno nepřečíst. Oni to přece mají zmáknuté ;). Jistě takoví nejsou všichni, ale bohužel právě stále více upadající školství produjuje čím dál víc jednodušších tzv. "vzdělaných" lidí. Vždyť je i mezi náctiletými samozřejmě známo, že soukromé nejen vysoké ale i střední školy nechají vystudovat kohokoliv, tzn. jak lidi, kteří na to skutečně nemají schopnostmi, tak i flinky, kteří na to nemají snahou. Obojí se dá navzájem vykompenzovat, alespoň na středních školách. Jenže nejhorší je, že dnes mohou studovat střední i vysoké školy flinkové bez schopností, ale s penězi.
24. 04. 2010 | 01:35

Páťa z Chebska napsal(a):

Proč tolik poviku pro tento klip.Jsem
přesvědčen o tom,že tento klip nechce
urážet všechny rodiče či prarodiče.On je
totiž úplně o něčem jiným.Mladí vyjadřují
nesouhlas s tím,aby je někdo neúměrně do
budoucna zadlužoval,tak jak to chtějí dělat
KSČM a hlavně ČSSD.Z principu přeci mají
pravdu.Jak k tomu příjdou ,aby za tuto
nezodpovědnou generaci levičákú v konečném
zúčtování zodpovídala tato mladá generace.
Paroubkovi a celé socdem.partaji včetně
Filipa a všem bolševikům se to rozdává z
cizího.To se to slibuje a mlaská,když oni
to nebudou platit.A hlavně nezapomínejme
na dobu co zde byl totalitní systém,kdy
komančové tento stát přivedly na pokraj
bankrotu.K tomu jim stačilo vládnout 41
let.Domnívám se,že socdem.partaj to
zvládne za poloviční dobu.Já být v kůži
dnešní mladé generaci,tak se taky bráním.
V každém případě je to i apel pro mladé,
aby mladá generace šla k volbám a tím
vyjádřila své přání a požadavky.Já už sice patřím do genarace dědků a babek,tak
bych měl právo se nad klipem pohoršovat,
ale není tomu tak,já tomu rozumím a nemám
jim to za zlé.Komančům a socdem.partaji
vzkazuji,neberte si nás starší ,jako
rukojmí.Řadna z nás o to nestojí.
Koneckoncům a hlavně popravdě ani vám ve
skutečnosti o nás starší nejde,nás máte
pouze jen za výtah k moci.
24. 04. 2010 | 01:46

Ikena napsal(a):

Lena,
je videt, jak vas to krapanek rozhodilo, jake ze placam nesmysly?
Takze se shodne, obema se nam klip nelibi.
A tazi se, snad se jeste muzeme svobodne vyjadrovat, nebo jen nekdy?
Kouzlem nechteneho jste se priznala, jak je vam nemila tato kritika. Takze spravne po bolsevicku bychom meli zakazat jakouliv kritiku tohoto skvostneho dila, aby neutrpela vase klidna duse? Och jaky to demokrat ve vas.
Ze jsou reakce v drtive mire negativni, dle vas hystericke. Tak za to podekujte autorum, byl gol do vlastni brany
24. 04. 2010 | 01:47

kormoran napsal(a):

...soudruzi sedativa pro uklidneni ))))https://www.youtube.com/watc...
24. 04. 2010 | 01:50

kočka šklíba napsal(a):

Páťo z Chebska mohl byste doložit tento svůj výrok,: "Mladí vyjadřují
nesouhlas s tím,aby je někdo neúměrně do
budoucna zadlužoval,tak jak to chtějí dělat
KSČM a hlavně ČSSD.Z principu přeci mají
pravdu." ? A přečtěte si příspěvěk Marcuse ob jeden nad Vaším, aspoň budete moci argumentovat konkrétně. Zatím to totiž vypadá, že tu jen opakujete ty 100x opakované lži většiny médií;).

A prosím nešlo by, abyste nepsal v těch nesmyslně dlouhých textech? Myslím formou, ne obsahem.
24. 04. 2010 | 01:54

Marcus napsal(a):

to kočka šklíba: souhlasim, ze cely klip je zalozeny na jednoduchych heslech a radoby vtipu - me osobne pripadal neuveritelne hloupy a co je mnohem horsi - silne nenavistny vuci levici (ve sve podstate vuci jinemu, "nespravnemu" nazoru), starym lidem a venkovu.
Kazdopadne ta pausalizace o levici a dluzich me trosku nastvala a proto jsem o tom napsal - asi uz jsem na to alergicky :-)
24. 04. 2010 | 02:05

kočka šklíba napsal(a):

Marcusi ta paušalizace trvá nejméně 15 let, tedy vůči levici obecně, já si to tak neberu ;). Většinou. Ale právě v poslední době, tedy asi od voleb krajských nabraly útoky vůči levici a hlavně vůči starším lidem nových dimenzí a jak jsem před asi rokem a půl moc nevěřila zdejšímu diskutérovi - přírodovědci, že se nám tu rodí protofašismus, nebo spíš podle něho se již tenkrát projevoval, tak nyní vím, že měl pravdu :(.

Před tím se zde i jinde v různých diskuzích pravičáci přesvědčovali navzájem, že oni jsou ti vzdělanější, pracovitější, schopnější, prostě ta "elita" :D, :D. Přejme jim to podle rčení, když se nepochválím sám, kdo to udělá??? :D Jenže i i jim už došlo, že to tak asi nebude, alespoň tedy těchto sebechvál dost ubývá, i když i zde se najdou tací, kteří jsou o tom stále přesvědčeni ;).

Bylo to neškodné a směšné. Jenže, jak jsem napsala, nyní to nabralo jiný směr, útoky na staré lidi, důchodce. A to je nejen odporné ale i nebezpečné. Nyní jsou ti špatní, kdo je chtějí okrádat staří lidé, ne socky(pravičácký primitivní termín), ale důchodci, a nyní nově od Issové báby. Pokud to Issová myslela vážně, pořád doufám ,doufám, že ne. Takže skutečně generace proti generaci, jen nechápu, co za rodiče tyhle lidi vychovávali. Řekla bych, že rodiče těchto mladých lidí by si měli vypít do dna výsledky své výchovy. Protože tohle primitivní stádo z nich udělali oni, rodiče.
24. 04. 2010 | 02:35

kočka šklíba napsal(a):

Páťo z Chebska, omlovám, měla jsem na mysli formát textu, ne formu ;).
24. 04. 2010 | 02:41

Nery napsal(a):

v tom videoklipu neni nic než pravda většina duchodcu voli ksčm což je asi 7 z 10 a jako mladá generace proč mám platit vyšší daně z platu když sem tvrdě studoval abych vydělával víc
24. 04. 2010 | 02:42

Nery napsal(a):

autor tohohle článku nás krmí že sedí někde v egyptě a že ho zajímaj čechy tobě by to bylo jedno kdybys byl v egyptě ale na vesnici se ti to kecá co
24. 04. 2010 | 02:47

kočka šklíba napsal(a):

A co myslíš Nery? Ti lidé třeba také tvrdě studovali a pracovali, celý život odváděli do SR daně, aby ty jsi mohl také zadarmo studovat ;). A jestli napíšeš, že jsi si studium platil, tak se radši nechlub, ptz soukromé vysoké i střední školy jsou u nás převážně továrny na tituly a maturity o tvrdém studium se rozhodně nejedná.

Takže ty teď splácíš to co jsi dosud získal, víš ;). A navíc zrovna daně u nás jsou velmi nízké, ale to jako tvrdě studující jsi jistě schopen si najít a srovnat situaci naší s jinými státy v EU ;). Až to budeš mít, tak napiš ;).
24. 04. 2010 | 02:48

kočka šklíba napsal(a):

Oh Nery, další vzdělaný, inteligentní, schopný pravičák . S Neem si budete rozumět, jen sem piš, čím víc takových jako ty, tím lépe ;). Máme alespoň o zábavu postaráno ;).
24. 04. 2010 | 02:50

Martin Pírko napsal(a):

Nevím, zda si tu někdo můj komentář přečte, zda neopakuji, ale což. Asi Mádl a Issová si mohou dělat co chtějí... a popravdě opisují něco, co se na české politické scéně prostě a jednoduše děje, ať už to chceme vnímat, či nikoliv.

Nevím, zda si uvědomíte případný přesah této primitivní úvahy.
24. 04. 2010 | 03:50

kormoran napsal(a):

Sadi- byt tebou , dam si na zada batoch s C-4 a timto bych Issovou a Madla premluvil)))

Neni nad to , kdyz nekdo v zaveru clanku napise , ze "nechtel" reagovat!!!
Cechopalestinsky synku! Jsi majitelem dvojitou vycuranosti!!!
24. 04. 2010 | 04:33

stále rebel napsal(a):

V ČR ve věkové kategorii 15 – 24 let pracuje 31 % populace.
V roce 2000 to bylo 44 %.

Průmě EU 45 %
Německo 52 %
Rakousko 61 %
Švédsko 53 %
Finsko 53 %
Francie 39 %
Česko 31 %
Řecko 30 %

Míra ekonomické aktivity - obyvatelstvo ve věku 15 - 24 let Activity rate - population aged 15 – 24
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/1607090304.pdf
24. 04. 2010 | 06:18

stále rebel napsal(a):

Staří – mírně nadprůměrní a na rozdíl od mladých jejich podíl na trhu stoupá.

Míra ekonomické aktivity - obyvatelstvo ve věku 55 - 64 let
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/1607090310.pdf
24. 04. 2010 | 06:53

vasja napsal(a):

Tak znova. Hýkat můžou jen potrefení. Tak ať si ulevěj. A že maj plnou hubu morálky, slušnosti, ale budoucnost by bez milosti prožrali. Von to někdy někdo zacáluje, že jo, bambulové.
24. 04. 2010 | 07:17

Zacheus napsal(a):

Tak jsem se na to veledílo také podíval. Podle mne je to trapné divadélko, svědčící o ubohé duševní úrovni "tvůrců".Ale možná, že to je jen další pokus rozeštvat naší společnost ( ženy proti mužům, viďte milé radikální feministky, mladé proti starým, děti proti rodičům, venkov proti městům, politicky korektní proti těm ostatním atd.). Osobně opravdu nemám pocit, že k těm nejlepším, kteří emigrovali, patří zrovna panové Forman a Kundera.

Jinak si myslím,že dílko dosáhne pravého opaku, tedy více hlasů pro levici v květnu. Takže možná po volbách ČSSD a KSČM paní Issové a panu Mádlovi za jejich "tvůrčí čin" plný lásky, noblesy a porozumění k bližnímu, ještě poděkují.
24. 04. 2010 | 07:26

kormoran napsal(a):

Je krasne si precist , jak nekteri soudruzi jsou senzitivni na "rozestvavani" pouze ve smeru , ktery jim vyhovuje))))
24. 04. 2010 | 07:37

Zacheus napsal(a):

To kormoran.
:-). Přeji pěkný den.
24. 04. 2010 | 07:47

Pepa Řepa napsal(a):

No tak vidíš Martho
přece jsme tě lízli
tohle jsi nám holka
dělat neměla
zradila jsi partu
nechceš volit fízly
za to ti teď dáme
ránu do těla

Počkej, ty kryso mrňavá, my ti to spočítáme.
Vystudovala jsi za naše mozoly a to je tedy vděk.
Počkej 8.5. vypukne VKSR a pak vy, mladý spratci uvidíte. To máte z těch drog. Nejen tráva, ale i sex bude nezákonný.My ti dáme kunderování. Je nás víc, my si uděláme zákony.
DPH na holiče 1000%, my plešatý k holiči nechodíme. A platit budeš i v hrobě.
A pořádek bude jako u strejdy v Syrii. Ani necekneš.

Vzhůru senioři této země, již chví se světa základ vratký.

VZHURU DO BOJE-STARÝ PROTI MLADEJM

A pomstíme se ti. Až budeš zase v nějaký srágoře v bedně, tak ji vypneme, ať Janeček vidí.
Kanálama budeš chodit, tam patříš, myško šilhavá.

A kdyby sis náhodou troufla do tramvaje, nemysli si- hlodavcová- že tě zase pustím sednout.

Z nás - starejch - si nikdo prdelky dělat nebude.
24. 04. 2010 | 08:00

kormoran napsal(a):

Zacheus , Pan Forman od vas nic nepozaduje , naopak vy byste ho vyzdimal do mrte prte a urcite ten pan bude mit dustojny pohreb ale vy budete prohnan pelhrimovskym kominem.
CR uz a snad nejde oplotit a bude zajimave sledovat vas levicacky vyvin)))))
Tahouni vas kopnou do pr....le a z vasich kecu si nadelejte konzervy , pokud verite , ze diky jim prezijete)))))
24. 04. 2010 | 08:02

jarpor napsal(a):

Elegán Pepa Ř.

Bravo !

Hezký den
24. 04. 2010 | 08:09

vlk napsal(a):

Pepa Řepa

jestli je nebo není Issová skvělá herečka vůbec není podstatné.
V klipu předvedla, že co s e týče tzv. sociální inntelugence, je dokonalá blbka.

A zmeškala dobu - oba pamatujeme filmy 50-tých let.
Které byly stejně prvoplánové, stejně hloupé , ale postrádaly sprostotu thohle klipu.
Tak tam by Issová jako prvoplánová hrdinka bezesporu mmořádně pasovala- Zřejmě jí jednoduché na stupidní ieologii postavené věci beroua dokáží z ní dostat všechno.

A propos , abych nezapomenul - skvělá herečka na divadle...
Jak napsal ve s vé replic e Tomáš - český herec je pravzvláštní tvor. Většinou s e hlásí k pravici, ale je pragmaticky levicový. Zejména v Praze. Předpokládám, že i Issové domácí scena byla mezi těmi, kteřé tvrdě napadli dotační politiku pražského magoše vůči divadlům.

Honza
ohledně současné české mladé generace - ano máme zd e historický paradox. J epravicová. Je to totiž in. ŠČetl jsem skvělý blog o důvodech pravicovosti mládeže.
Ale nemohu jej najít. A myslím, ež byl tady na Aktuálně.

Snad si někdo z ostatních dskutujícíh vzpomene, kdo to napsal a kd e to bylo.
Z mého hlediska:
Hlavně jd e o postoj celé generace. Byla vychovávána v nadbytku Ve většině případ. Všechno dostala. Je obklopována vzor y typu superstar, Big Brother, Leoš Mareš Pergnerov a podobní. Schází přičichnutí k odpovědnosti, schází poznání, že je vlastním úsilím s e lze čehokoli dosáhnout. Pravice jí zásobuje vizí věčně krásný mladý bohatý.A sobecký.
Levic e říká - rozděl se, buď solidární a říká - my zastupujeme obyčejné lidi. Úplmě obyčejné. t¨Tramvajáky, pokladní z tesca, sestřičky ze špitálu, kantory , popeláře. dělníka z fabriky, techniky z podniků, lidi z venkova--
Prostě socky. Představitele stavu, kterým oni rozhodně nechtějí být. Protož e věčně mladí krásní úspěšné bohatí jsou managery, řediteli, jednateli předsedy představenstev, vysokými bankovními úředníky, makléři,sportovci, herci, rentiery,spírky a moderátory, manekýnami, modními návrháři, architekty, špičkovými právníky, ajťáky.A když hodně špatně, pak kosmetičkami a kadeřnicemi.
Kupodivu už ne třeba konstruktéry , technology, vynálezci nebo vědci.

A to , oc jaksi věčně mladí krásní bohatí vidí, tak to je pravice. Tedy česká - velké prachy a rovnej kouř. Kdepak se ztotožnit s někým kdo jezdí do práce šalinou nebo krtkem... I když jsou to vlastní rodiče.
Dost z nich pochopí v okamžiku, kdy narazí na tvrdou realitu.Kdy tu pravicovost , kterou vyznávají ústy ,také ozkouší na vlastní kůži....
Ostatně, mnozí znás, co píšeme zleva jsme v 90a 92 byli jasně pravicoví také. Než jsme zjistili co a jak . A konkrétně, co je doopravdy nefalšovaní česká pravice zač. Českou pravicí myslím pravicí Klausů,Dybů,Kočárníků, Macků, Čermáků, Topolánků. Dalíků, Langerů , Řebíčků, Julínků, Bémů Buergemeisterů, Janoušků, Hrdličků Prostě všech těch, kteří ji bytostně reprezentují. Nikoli praci napříkla takových Paříků , mám li jmenovat představitele pravice, kterého si velmi vážím a kteréhojsme si měli možnost osahat i tad yna Aktuálně /škoda, že nepíše/. Ovšem ta česká pravice v celé své "kráse" poučuje celý zbytek veropy a světa, že ona je ta jediná autentická. Viz známé Chalupovo video z předposledního sletu modrých. Kde sděluje světu, že vrátí opravdový kapitalismus k nám. ale nejen k nám, do celé evropy. Klasický věčně mladý krásný úspěšný.. Kdyby mi bylo 16,asi bychtaky chtěl býti spíše takovým Chalupou a takhle rozumovat než členem Mladých socanů, kteří někd e běhají s letáky. To bych radši šel házet vajíčka.
24. 04. 2010 | 08:26

vlk napsal(a):

Pepo Řepo
teď čtu poslední příspěvek...
No není ono to ntak nějak obráceně? Totiž že
Jo Martha jo Martha
tu zná celá ODS a TOPlessprachatá parta,

tak kd e prachatá je parta
tam je i Martha,
kd e je sou prachy a partička, tam je Marthička?
A nepostavila náhodou tahle šikanovaná světice ten generační konflikt právě ona? Slibte bábě s dědou letos jednu návštěvu zdarma, když budou správně volit! Jinak.. no jinak no až po definitivním klekání.

Mimochodem , elegáne zdejších s tránek - jistě oceníte tohle video, které sem už někdo umístil daleko dříve:
https://www.youtube.com/watc...

Měl byste. Protože odpovídá svou ideou i stavbou vašemu s tylu diskuse - totiž podložené ironii. Kterou já vám nebo Vicovi velmi závidím.
24. 04. 2010 | 08:34

Koudelka napsal(a):

Tak je mi tak nějak smutno z těch "šiřitelů jediné pravdy"..

Ale celkem se ani nedivím. Několik let zde(ČR) probíhá mediální masáž, útoky proti starší generaci. Když nepomáhá strašení návratem komunismu je třeba nasměrovat mládež a všechny ty mladé a perspektivní superhypermanagery jinak. A tak tu zažíváme několikaletou agresivní dehonestující masáž levice transformovanou do zlé osoby Paroubka.
A jak je vidět ani toto nepomáhá..levice se nám dostává přes veškerou snahu opět do popředí. Neustálé podněcování nenávisti k levovoličům, dehonestace pod jakoukoliv záminkou se nám začíná stupňovat.Otázkou ale je, kam až toto zajde..
Kam až zajde maskování neschopnosti pravice v této zemi, kam až zajde maskování prošustrování miliard z důchodového účtu po roce 89(ale i později)v zájmu záchrany bankovního sektoru a prezentace "lepších rozpočtů".
Ano..tyto peníze nyní v penzijním fondu teď chybí a tak je třeba svést vinu na staré lidi, vesměs poživatele důchodů.Vždyť oni si dovolili žít či přežívat v té špatné době. Nejsou cool...je třeba v nich vzbudit pocit viny a asi by bylo nejlépe, kdyby se dobrovolně vzdali důchodů a nebo dobrovolně podstoupili eutanásii. Je třeba přesvědčit mladé aby přesvědčili staré.
Nebo třeba přijde Topolánkův "Es komm der tag" a začneme zavírat staré lidi, invalidní spoluobčany a nesouhlasící..to tady kdysi už bylo..
A ona se masáž celkem daří. Na pořekadle "Stokrát opakovaná lež se stává skutečností" je něco pravdy a davová psychoza taky není k zahození.
Ale kde se to zastaví? Jsou různé návrhy...jeden navrhuje odebrat právo volit lidem nad určitý věk, další si propaguje tričko s nápisem "Zabij komunistu, posílíš mír"...kdy se dočkáme trička "Zabij důchodce(invalidu, levicového voliče), posílíš státní rozpočet"?
A tak se radikalizujeme...vždyť se k smrti nudíme a hodit vajcem je cool, adrenalin se nám zvedá...vždyť oni říkali, že nás levice a důchodci okrádají. Krucipísek...to vajíčko je málo..hodíme kamenem, bude švanda. Ten kámen už není to pravé ořechové- utrhnem bábě uši...má zlaté náušnice- žije si nad poměry..určitě to má z mých daní, plebs jeden..Dědkovi dáme přes ústa, vezmeme si jeho celoživotní úspory...určitě si je naškudlil za komoušů a pak z našich daní- je to vlastně naše.
Dědku, bábo jedu se na vás kouknout i v jiný den než v den důchodu...

A tak se nějak nemohu ubránit pocitu, že toto video se nachází na hraně..nejen lidské ale trestně právní neb dle litery zákona:
§ 198 Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení
(1) Kdo veřejně hanobí
a) některý národ, jeho jazyk, některou etnickou skupinu nebo rasu, nebo
b) skupinu obyvatelů republiky pro jejich politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou bez vyznání, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nejméně se dvěma osobami.

§ 198a Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod
(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo
b) účastní-li se aktivně činnosti skupin, organizací nebo sdružení, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist.
24. 04. 2010 | 08:35

kormoran napsal(a):

Vlku))))) nechapu , ze pouzivate nick 'vlk' a pritom selekce prirody je vam cizi, videl bych to spise na "munku")))
24. 04. 2010 | 08:43

kormoran napsal(a):

A Koudelka bude bachar))))) To radeji zdechnu pod imperialisty))))))

Nepiskejte! Protoze hovorim 'JA' Paroubek , porusujete zakon o shromazdovani!

A blob bude a bude! Dupla si kikinka !

Fucking hell , kde je demokracie?
24. 04. 2010 | 09:07

Jan napsal(a):

Karikaturista Dwořák tenhle klip propaguje na svém webu http://oldrichdworak.sblog.cz/ a píše o sobě, že už je také děda. Tam jsem klip uviděl a hned pochopil, že záleží na smyslu pro humor a ne na věku!
24. 04. 2010 | 09:12

Vico napsal(a):

Tak ten klip je celkem síla. Já bych navrhoval, aby alespoň pod tímto blogem mohla být používána sprostá slova. Ať jsou síly vyrovnány.

- M. Issová je možná skvělá herečka, ale jistě se nebude zlobit, když v množství větším než malém bude oslovována jako ta p'ča z toho klipu. Nebo sofistikovaněji jako Kunda-ra.

- No a náš malej rafťák, který ve filmech označuje holky jako "štěrbinky", konečně tímto klipem naplno smočil svůj čur.ka, kterým se víceméně celostně i stal.
24. 04. 2010 | 09:19

kormoran napsal(a):

Ale nejvice to vychytal Saadi , lezi v kahirskem apartmanu , honi si bambaro a smeje se cechum))))
24. 04. 2010 | 09:20

Tupelo napsal(a):

Spor ktery se vede kvuli klipu, neni vubec spor generacni, podle reakci ho odsuzuji i nekteri mladi lide, naopak, jak vidno i z diskuze, jsou i stari paprdove, kterym se libi. Takze nejde o zadny stret generaci, i kdyz je klip primarne orientovan generacne, ale podle me o stret mezi slusnosti a neslusnosti. O uroven vyse mezi toleranci a nenavisti. Myslim ze to byla Kocka Skliba kdo vzpomenul predikce prirodovedce - obcas na ne take vzpomenu, presne ze stejnych duvodu jako ona. Je to ten spravny impuls co cloveka donuti dnes jit k volbam ale paralelne si pripravovat zalozni plan, nejakou 'exit strategy' ;). Ono je totiz celkem jasne, kam by vzrustajici netolerance ci nenavist (pliziva, dodal by mozna jeden muj pravicovy kolega diskuter zde ;)) mohla tuto spolecnost privest.
24. 04. 2010 | 09:21

Stařeček napsal(a):

škloda, že jsem z toho nic neviděl. Já totiž když zahlédnu Mádla (myslím, že to je ten s tím přitroublým výzorem), nedokážu se na to dívat déle než pět vteřin. To mají být ti co nahradí Menšíka, Janžurovou, Dvořáka a další? Tak to su rád, že se toho nedožiju. Jestli tihle bojují proti levici, tak to bych je být Paroubkem ještě podpořil.
24. 04. 2010 | 09:22

Vico napsal(a):

omlouvám se za neomalenost : samozřejmě, že ne svůj čur.ka, ale svého ...... Teď už je to doufám PC.
24. 04. 2010 | 09:22

myrta napsal(a):

Koudelka:ano to je přesné,jsem přesvědčena,že tohle by nemělo projít bez následků.Úpadek morálky je jedna věc a trestný čin druhá věc.Ale musí se najít žalobce anebo podnět k vyšetřování dává kdo?Každopádně tahle trojka a platící v pozadí by si už v této branži neměli ani škrtnout.Je to hnus a může tady kdokoli obhajovat parodii,recesi nebo pod.
24. 04. 2010 | 09:24

Tupelo napsal(a):

Starecek: zkuste tuhle verzi: https://www.youtube.com/watc... ;)
24. 04. 2010 | 09:41

Pepa Řepa napsal(a):

myrta napsal(a):
..... tohle by nemělo projít bez následků.
-------------
Pověsit je do průvanu.
Mádla bych věděl za co, u Issové nevím.
24. 04. 2010 | 09:46

Stařeček napsal(a):

někdo tu psal o návštěvě prarodičů mimo termín důchodu. Tak mne napadlo jestli tihle "umělci" náhodou nebyli na návštěvě v domově důchodců a babička nezapoměla vytáhnout šrajtofli. A co představitelé televize ví oni, kdo platí poplatky za jejich činnost a kdo je živí?
24. 04. 2010 | 10:01

Kamil napsal(a):

Ten klip je tvrdá recese, parodie na tupé předvolební bilbordy a další primitivní propagandu, v níž se partaje předhánějí. Někomu to vadí, většina to tak nevnímá. Někdo napíše slabý blog. Pak jsou úplní hlupáci, jako když někdo napíše "tohle by nemělo projít bez následků". Jestli ovšem i tento komentář není míněn jako recese. Zdá se, že celá tahle záležitost je dosti náročná na náš intelekt a smysl pro humor. Tím není řečeno, že se jim v tom klipu všechno povedlo.
24. 04. 2010 | 10:04

vlaďa napsal(a):

"Více Issových,více Mádlů !" :)))
V.z.d.ě.l.á.v.á.n.í (to zní jako sprosté slovo)u nás v Čechách!?...konec druhého klipu. Ví někdo z pohoršených,jakým způsobem ve 2WW účinně čelili Angličané Goebelsově propagandě?
24. 04. 2010 | 10:06

Aktiv napsal(a):

Ten klip jen ukazuje ,že mladí(Madl a Issová),nepochopili,že se stali sami jen loutkami v tzv.pravolevé hlouposti rozdělování světa,a sami degradují samotnou podstatu,co je dobré pro všechny strany...Zase se podvolili zneužívat jedné skupiny pro dobro skupiny jiné...Zase je to jen my a oni(a pan Zelenka,který se nezmůže ani na vlastní dílo),většinu svého repertoáru vždy obšlehl,protože nedisponuje kreativitou a invenkcí,jako většina dnešní filmové kultury,a jen se přiživuje na tom,kdo vymyslel něco lépe...Filmy,drahé a zbytečné se produkují,a anoi z 90% se na to nedá po druhé dívat,protože v jejich filmech jsou samé klišé,roztodivná logika,lacinné projevy,nízká kultura,nicneříkající šmejd...A tyto tzv.umělcí se staví do role těch,co říkají jiným mladým,co smějí a co nesmí...
Pokud nastupující generace bude v duchu Zelenky,Madla a Issové to rovnou můžeme propagovat NACISMUS a nesnášenlivost,protože kdo zvedá a volí pravici k pozdravu?
Na You tube běží už parodie na tenhle populistický nesmysl,a velmi výstižně je přemístěn i s hlasem Issové a Mádla na nacistickou armádu,která přišla tyranizovat obyvatele(většinou staré a děti)na nějakou ruskou vesnici...
Bravo kulturo,představovaná nweschopným Zelenkou a všemi,kteří točí filmy,na které se nedá dívat,protože jsou to nesmysly,jako tenhle kousek!
24. 04. 2010 | 10:17

Vico napsal(a):

Jistě Kamile. Kdyby Issová držela ústa a nevysvětlovala tisku, co vlastně bylo jejím uměleckým záměrem - mohlo by se to přechodem přes tři oslí můstky chápat jako parodie na tupé předvolební klipy. Smiřte se s tím, že to není parodie na tupý předvolební klip, ale je to tupý předvolební klip.

Důkazem je Nečas, který už od rána jódluje, že se ta věc s tou kunda-rou Issovou zveličuje.

Dle Nečase je to zveličená Kunda-ra.
24. 04. 2010 | 10:22

stále rebel napsal(a):

Pro Vico.
„Já bych navrhoval, aby alespoň pod tímto blogem mohla být používána sprostá slova.“

Neznám sprostější nadávku než „pravičáku“ a pokud vím, ještě zde není zakázána.
24. 04. 2010 | 10:32

prirodovedec napsal(a):

Kocka skliba: Zdravim. Dekuji za citaci. To vite, to se ve vedeckem svete nosi. :)

Jinak je to skvely material k vikendovym rozborum. Uz se tesim, zda budou napady a cas odbihat.

Prvni otazky se nabizeji: Je to tak prvoplanove? Muze to byt? Nebo je tam druhy plan, jak pisete? Mozna i treti, ktery trosku vnimam? Mozna vsechny dohromady? Je to skvele syrove a otevira to samozrejme nadhernou moznost nebrat si servitky a s timto projevem jednat povestnym zpusobem, jak se do lesa vola, tak se z neho ozyva.

Koneckoncu "premluv madlu" na YouTube to puvodni video skvele doplnuje.

Dokonala diskuterska svoboda, kterou rad vyuziji :), je samozrejme omezena (zde pro mne nezvykle mlcicimi :) ) editory a regulemi a asi i vnitrnim nastrojenim.

Jsem zvedav, zda drive skvele uprimny a ferovy Mihalco dokaze neco rici, jako ten z "te madlovite generace". :)

Podobne jsem zvedav, zda si stejskal dokaze v klipu predstavit treba sve deti za par let a jak ho tento klip vzal za srdce. Slibuji mu predem, ze se ve svych glosach k mediim budu tentokrat vyjimecne mirnit. :)

Nicmene i starici jako ja si radi dopreji diskusni ulet, kdyz jim mladi jdou prikladem. Je to prekvapive, ale take starici nekdy byli mladi a zertujici. :) Pravda nekteri z nas si k zertum vybirali terce, ktere se mohly branit a to davalo i hloupemu humoru jistou silu a stydeli by se zvat duchodce do Ceskeho snu. Spise by je lakalo tam dostat zlatou ci kulturni mladez z praglu. To by byl tercik. :)

Nu a ted se tu zlata kulturni praglovita mladez nabidla jako tercik sama. To nema chybu. :)

Zde je prostor pro zertovani a potouchlosti a zejmena rozbory naprosto otevreny. Neco jako pri prvnich setkanich se zdejsim mezigeneracnim pocestovnym vodopadnikem. Snad jedina nevyhoda zde je, ze vodopadnik reagoval, tito jedinci zrejme nebudou a jejich upornych priznivcu tu moc neni.

Prece jen bych ale zduraznil, ze jde o ty tri autory a ne o generaci. Mladi lide, pokud vim, nejsou tak .... no presneji nejsou takovi. Tedy podle me zkusenosti markantni vetsinou takovi nejsou. Cili budu se snazit nebyt mezigeneracnim tapetarem. :)

Nicmene nadeje na diskuse s eleganem zdejsich diskusi P.R., ktery skvelou divadelni herecku brani ze spise nevyhodne (z meho pohledu) diskusni pozice je prijemna predstava. Zdravim Pepu Repu. Podobne bojovna kolegyne astronomka, zastankyne drobnych zivnosti je skvela diskuterka a probrat s ni "madlu" muze byt prinosne.

Vite, mne bavi vicevrstevnatost toho videa at chtena ci nechtena. Je to Kamenak cislo 5? Slunce, seno politika? Klip na Po(b$)litbordaky? Nebo novy Woody Allen? Sascha Kohen? Pitvejme ... pitvejme ... jako Spacilova, Fila, ci ta zdejsi vyhozena rezatice ... myslim Hejdova?
24. 04. 2010 | 10:48

prirodovedec napsal(a):

Lena: To vite, protofasismus se dale uspesne rozviji. :) Nevim, zda je pro mne radost sledovat, ze dochazi na moje slova. :)

Mate pravdu, nezobecnoval bych, vidim protofasisticke projevy na vsech stranach, i kdyz logicky strach prvnich zlodeju, ze prijdou ti druzi zlodeji komancskeho typu a seberou jim jimi drive prerozkradene vede spise ke generovani fasistickych projevu pro mne celkem logicky napravo. Jiste, podpora velkych penez a korporaci samozrejme musi pouzivat chytlava hesla pro bezne lidi a maskovat se, aby zmanipulovala priznivce proti jejich vecnym zajmum.

S ohledem na odhadnuty vek a mozne obdobi romantiky v nasem davnem mladi zkusim pribuzne tema:

Vezmeme si to nase dnesni video a vzpominejme. Mozna jste se kdysi vedla ruku v ruce na uzasny romanticky prvoplanovy Top Gun se stihackami, scientologem za kniplem ci na silne motorce, a to vzdy s do more zapadajicim sluncem v pozadi. K tomu pro pany rozvrkocena psycholozka Kelly McGillis se stinem v tvari a oku diky tezke osobni zkusenosti i sarmu jien orientace. Kolik tato armadni naborova remeslna agitka mela vrstev? A predevsim:

nebyl to nulty dil genialnich Zhavych vystrelu (Hot shots 1, 2) se skvele imitujicim Charlie Sheenem a primocare sexy Valerii Golino? Podle mne ano. Mel jsem smulu, ze jsem Top Gun videl az jako "komedii" v TV. Nu ted vidim ten kamenacky klip.

Zkratka jsou uzasne chvile, kdy clovek sleduje vazne mineny film ci klip a stava se z toho skvela komedie, parodie, zesmesneni autoru. Cili mam otazku:

Je to tak hloupe a vazne minene reziserem a herci, protoze to cili pouze na adolescenty, pubertaky a zlatou kauflandovitou Kobra mladez a pocita se naivne s tim, ze ostatni generace to mine v dobe medii :)?

A v tom pripade ta pitomoucka komedialnost, ktera inteligenci radi autory po bok autoru vazne minenych "zagorek" nebo vypoctu premiera inzenyra strojare "s=v/t" je nechtenym efektem, ktera bude vzdy pamatovana? Neco jako, hele Madl, he, he, "premluv madlu"? :)

Nebo je to jinotajny cesky sen? Viz puvod Issove a utirani levou rukou, viz Krejcir a Madlovi pribuzni :), viz prirozeny obdiv zejmena hercu a herecek k vybavenosti pornohercu atd.

Nebo je to oboje - pro adolescenty kauflandovitost. Pro starsi forma. Pro vsechny - mobilizace vsech k volbam s nadeji, ze navrativsi se emigrant ztrati hlasy oslovenych Veronik V. ve prospech postblondynu s gulama? Ze tim poklesne relativni vaha starokomunistu ve prospech socek/novokomunistu?

"Babo" rad. :) Premlouvam Vas/Te ...
24. 04. 2010 | 10:49

prirodovedec napsal(a):

vlk: Ja si myslim, ze toto video je skvely material k vikendovym i viceznacnym analyzam. Jsem za ne rad. Protoze vypovida o tvurcich. Vzdy, kdyz je uvidim nebo jmeno rezisera u nejakeho jiste skveleho filmu uvidim vlastne tento klip. Skvele. Tady je to totiz jako u Kohouta. Pokud nekdo pochechtavave vytvori neco (vesely graf, praseci hlavu na taliri, praseci video, ...) rusi tim lokalne jiste tabu spocivajici v tom, ze neguje cast sveho drive vytvoreneho, upravuje latku sve urovne, meni pohled druhych na sebe a v ramci reciprocity nabizi moznost hrat si s jeho praseci hlavou podobnym zpusobem.

Povazuji za vyzvu utahovat si s takovych, casto prilis opojenych vlastnim egem jejich primocarosti i kdyz pokud mozno kulturneji a mnhoznacneji. Pokud maji tri plany, nase reakce prece musi mit ctyri ... :)

Je to podle mne i boj o mlade. Ne ve smyslu jejich politicke orientace ale ve smyslu usili objasnit jim, ze pravopis a pocty by mohli mit na urovni "baby a dady" a nejen mackat tlacitka kalkulacek a verit zapnutemu spellcheckeru (a taty "baby" naopak to naucit tak, jako je "baby" ucily batolit).

Je to o tom, zda mladi maji chtit sve problemy resit volbou v hystericke atmosfere nebo tim, ze proste ve zdanlive tezke dobe maknou, zamysli se, zaberou. Neco od starsich odmitnou, vice spise nakonec prevezmou, protoze znovuvymyslet v kazde generaci kolo je ponekud unavne. :)

Doufam, ze mladi "navstivi" ne "babu" ale spise ruzne medialni povrchni kanaly, kanalniky a kanalytiky ...

A predevsim budou za sebe a budou resit problemy jako problemy a ne je pasovat na ideologicke -ismy odkudkoliv.

Vsichni vime, ze mysleni boli, ze bez prace nejsou kolace a ze posedlost uspechem za minimum usili nejlepe nahodnym zpusobem, ktery se da vydavat za zakonity, je pochopitelna jiz od doby pohadek o linem Honzovi.

Jinak si myslim, ze stari i mladi tvori neuveritelne clenite skupiny a mnozi dokazi skvele spolupracovat i v obdobi tlaku na individualismus a osobni uspech nade vse a snah ziskat vejvar (penze, skolne, zdravi) diky hratkam s mezigeneracni nenavisti.

Zkus se na to divat jako na kohoutka s praseci hlavou. Muzes se bavit cele dny. Jsou tak hloupi nebo jen tak vypadaji? Nebo si z nas strili a tim padem si z nich muzeme strilet uplne stejne a tvarit se u toho stejne jako oni, ze to myslime vazne. To nema chybu. :) Dekuji autorum. Jen ted vymysled jak "zelenkove prisery madlu a missu" dostat do vyukovych prikladu. :) Oni jsou totiz skvely material. On se totiz ten post-adolescent stydiva za to, ze se mu ruzni ti -aci a -acky zamlouvali a s chuti se po nich sveze.

Vico: Mate odkazy na ta vysvetlovani? :) To by mne zajimalo. Ale muze to byt soucast viceplanove hry.
24. 04. 2010 | 10:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Vico,

doporučuji Vám přečíst si příspěvěk pana Pepy Řepy z 23.04.2010 19:47:05. Možná pochopíte to, co některým došlo ihned. Hříčka (a můžeme jistě diskutovat, zda vkusná) se jménem Milana Kundery není samoúčelná ani tak prvoplánová, jak se zdá. Znovu říkám, můžeme diskutovat o tom, zda je vkusná, ale není dle mého soudu ani zdaleka tak prvoplánově urážlivá (abych hned nepoužil výrazu hulvátská), jako nazývat ženu kund(r)ou a o muži psát, že si smočil ču(.)áka. Ale možná jsem moc free ;-)

Mimochodem podobných narážek, kde je nutné znát reálie, je tam víc. Třeba když Issová říká, že zadek se utírá levou rukou a Mádl jí a to opáčí, "ale jen v některých zemích, víš?" (čímž naráží na její syrský původ a fakt, že levou ruku k tomuto úkonu používají muslimové) či fotografie Josefa Fritzla.

Znovu říkám, nehodnotím obsah ani provedení (ani jej neobhajuji, ani nehaním) jen si myslím, že na pochopení (odsouzení) to chce přeci jen sledovat ten klip pozorněji.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
24. 04. 2010 | 10:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane přírodovědče,

pevně doufám, že i ve stáří budu schopen se zasmát věcem, které si ze mne budou utahovat ;-) Či se jim usmát, když mi přijdou pošetilé (při neuctě k mým šedinám a hlubokým životním zkušenostem ;-)

Já vím, protofašismus (pravicový) hrozí... ;-)

Libor Stejskal
24. 04. 2010 | 11:01

Platan napsal(a):

„Video vzniklo, protože jsme cítili bytostnou potřebu se vyjádřit k tomu, jak v této zemi stoupají preference levice, což nám, vzhledem k jejím způsobům a plánům do budoucna, přišlo alarmující. Šlo tedy hlavně o to, přimět mladé lidi, aby se vůbec začali o politiku zajímat,“ řekla Novinkám Martha Issová.

http://www.novinky.cz/domac...

Jak vidíte, Vico má pravdu. Ti, kdo v tom hledali "hlubší významové roviny", satiru na stupidnost předvolební kampaně, skrytou ritiku pravice (Klaus na stěně...) a podobně, byli prostě mimo. Snad si to dokáží přiznat, uvidíme...
24. 04. 2010 | 11:04

Silvie napsal(a):

To video je skvělé a pravdivé.
Moje dcera a já jsme se kvůli němu chytly s babičkou, která je přesně tím typem voliče, o němž se ve videu mluví.
Dnešní důchodci zkur.... na
40 let život v Československu, z mého života mi bolševici ukrojili mládí. Nedovolme, aby část! senilních levičáků zkur.... život ještě i našim dětem.
Já bych to do nich prala mnohem brutálněji.
24. 04. 2010 | 11:07

Tupelo napsal(a):

Dobry den pane Stejskale,

kdyz uz pisete o pobaveni, zrovna ted posledni vec, ktera me pobavila (bez ironie) je pradstava, jak nekdy po valce sarkasticky pisete do nejakych ctenych novin "Ja vim, komunismus hrozi". Neberte to jako vytku, ci podsouvani neceho, jen jsem citil potrebu se o tuto predstavu podelit, snad pobavi i Vas. ;)
24. 04. 2010 | 11:08

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Radostne vitam. Hodlam dodrzet lokalne slib.

Souhlasim. Nicmene, pokud je to to video shodne s tim, co jsem videl a pri vzpomince na ideo-rozhovory techto slibnych hercu, nektere odkazy (Madlovi pred soudem a Krejcir, ...) mne vedou k tomu, ze ani nam nemusi byt vuci zucastnenym nic svate? Ani jejich kund---y ci cu--ci.

Nebo ano? Cteme prece od Svejka po Burroughse (myslim toho W.S. ne toho pres "bile kuze" :) ) a zde opatrne a kulturne citujeme autory. :)

Koneckoncu, kde berete jistotu, ze si ostatni diskutujici z relativne vazneho Pepy Repy zde v teto "madlovite" diskusi nestrili? :)

Ja tu tedy neberu vazne nic. Krome tedy "bab a dad" a ucty k tem, ktere povazuji za pod utokem spise bezbranne, ...

P.S.: Reknete Zdenkovi M., at zase neco napise. To je vyzva si s tim poradit.
24. 04. 2010 | 11:10

Platan napsal(a):

Silvie napsal(a):

"Nedovolme, aby část! senilních levičáků zkur.... život ještě i našim dětem.
Já bych to do nich prala mnohem brutálněji."

Tak to jste pěkná...(to, co by mi pan Stejskal určitě smazal...). Tady asi není o čem diskutovat...
24. 04. 2010 | 11:15

Silvie napsal(a):

přírodovědče,

"dědkové a báby" v tom nejsou až tak nevinně.
Podívejte se na mítinky komoušů a socanů - mladé tváře tam příliš neuvidíte.
I když, můj otec byl taky starý, ale nebyl blbý - nic, co se jenom šmrnclo o socialisty by nikdy nevolil. A takových starých lidí znám poměrně hodně.
Těch se ale video určitě nedotkne, naopak se mu s chutí zasmějí. Taky jsem jim ho přeposlala.
24. 04. 2010 | 11:18

Vico napsal(a):

Přírodovědec : Platan mne předběhl. Je pěkně, pracuji na zahradě a jen místo cigarety si dávám pauzu zde.

p.Stejskal : Vidím, že PŘ zazvonil dvakrát a vy mu otevřel.:-)
24. 04. 2010 | 11:20

Stařeček napsal(a):

pane Stejskale chápu Vás. I ze mne si dělají vnoučata legrani za mé některé postoje a názory. Představte si ale, že jejich legrace je tak nějak slušná, vůbec mne neuráží. Obyčejně jim odpovídám stejně a mám je rád. Myslím, že i oni mne. To poznám podle toho, že ač studující stovky kilometrů ode mne, zavolají a popovídají si se mnou. Tedy zavolají, ne že prozvoní a čekají až zavolám já. Blíží se mně sedmdesátka a stále pracuji ve svém oboru s mladými. Něco si ode mne z oboru odnesou a představte si, že já si mám co odnést od nich. Většina jsou to slušní mladí lidé. To když si vzpomenu na sebe a některé mé pohledy v té době na starší. Nenapadlo mne ale, abych k nim necítil úctu. Jinak ale z diskuse se mně zdá, že tito umělci nám sviním zbytečně ty perly házejí. Tak se mně to alespoň podle většinových názorů zdá. Přeji k sobotnímu obědu všem dobrou chuť. Stařeček
24. 04. 2010 | 11:24

Vico napsal(a):

p.s. Jsem jen vidlák, takže mi unikají kulturní souvislosti, ale Kunderova Ptákovina se vysílala nedávno v televizi. Díval jsem se.
24. 04. 2010 | 11:26

radek napsal(a):

Silvie

víte proč nechodí více mladších lidí, pravicová lůza udělala z mítinků ČSSD bojiště + obyčejní lidé jaksi nemají mnoho času (musejí pracovat)...
24. 04. 2010 | 11:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

Někdo to řekl zcela jasně (tomaš ??):

Tedy že za nás (via media) často mluví tragikomické figurky , které podporují pravici, ale rády si užívají levicových výdobytků (grantíky, dotacičky, o sponzorech z řad firem vlastněných erárem ani nemluvě).

Být babičkami a dědečky (takto jejich sponzory a živiteli) zajel bych jim do Prahy naplácat na holou. Neb nic jiného si nezaslouží.

Jo, jo - ZLATÝ ČEZký Hollywood. Takový rozmarný.

P.S. Jako by PR-manům a odborníkům pro manipulaci s masami z čeledníku ODS začly ujíždět nervy. Neboť tento klip bude ve svém důsledku znamenat tak 2% přeliv hlasů ve směru pravice - levice.
24. 04. 2010 | 11:27

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Bezesporu hrozi. :) Roli medii a diletantu v nich pri jeho sireni dnes velkoryse prehledneme. :) Nicmene vratte se k nasim diskusim pred dvema roky o novinarich a reknete si, ze to nepsal ten puvodni prirodovedec, ale jeho kolega generacne madlovity prirodovedec. Je to vtipne, vidte? :) Uz vidite ty souvislosti? :) Koneckoncu o tom protofasisu jsem prece take zertoval. :) Ze jste to nechapal, I vy naivko ... :)

Inu rusme tabu a zabrany a nebudme zdrzenlivi ... :)

Domnivam se, ze se tu mnozi nejen usmivame nad potesilostmi, ale uz i smejeme. Ja se teprve rozesmivam. Jak jsem psal, je nesmirne osvobozujici, kdyz mladi Vam nabidnou tak otevrene jejich komunikacni rovinu a nemusite brat ohledy a muzete byt symetricti, mnohoznacni ... :)

A bavit se tim, jak to "velkorysi stejskalove" nechapou, ze ty vstupy do diskuse jsou podobne vtipne, protoze jim unikaji souvislosti ... :)

Moje bezna rada pro Vas: Ctete pozorne, nejak jste se v tom za ty roky zhorsil ... asi unavou? :) To byl takovy "madlovity vtip".

A samozrejme hledam nesmirne peclive :) formu, aby odpovidala forme, na kterou jsou tito zatim jednotlivi mladi zvykli. Takovou tu, co je oslovi. Mozna takovou, co je prvoplanovite zaboli, ale pak se jiste rozrehtaji se stariky, jak ti o nich bezvadne vtipkuji.

Silvie: A na socansky klip jak "baba a dada" radi vnukum, ze maji jit tatuldovi a mamine do sporkasy pro love, protoze to ti babe a dade rozkradli a rozfracali za poslednich dvacet let se take tesite? :) To byl samozrejme "madlovity vtip". :)

Jinak pro vsechny: Nepodcenoval bych vliv tech dvou americkych poradcu na tyto vesele zhuverilosti z propagace odesmanu a socanu, koneckoncu je to vykradena a posunuta US Silver... pro Obamu viz rozbor na blicich listech (skoda ze se na neco takoveho nejdrive nezmuze konformni aktualne). kanalie nemusi byt jen domaci a spoza oceanu nemusi jit jen navrhy na skvele skolstvi a zdravotnictvi. :) (madlovina :) )
24. 04. 2010 | 11:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tupelo,

já snad ani nepsal, že mne to pobavilo, či ano? Psal, jak bych chtěl být schopen reagovat ve stáří na to, co o mne budou říkat mé děti (viz příspěvek pan přírodovědce, v němž se o mne zmiňoval).

Víte, ono nám furt něco hrozí. Komunismus (tedy zejména v myslích těch, kdo se deklarují jako pravičáci a nebezpečí vidí ve všem levicovém) resp. fašismus (protofašismus), tedy z pohledu těch, kteří inklinují k levici a vše pravicové pro ně představuje hrozné nebezpečí).

No, a mně to strašení přijde spíš přepjaté, myslím, že nám hrozí především naše vlastní (každého jednoho z nás) sveřepost, nesmiřitelnost, partajnickost a hlavně to, že se bereme děsně vážně.

Mějte se musím končit, děti mne tahají za rukáv, chtějí jít na hřiště. Buud bojovat s fašismem a komunismem před barákem ;-) (možná si pamatujete, co jsem zde psal v debatách o tom, zda má paní Brožová sedět v kriminále ;-)

Libor Stejskal

P.S. Vyřídím, pane Přírodovědče. I Vám hezký den.
24. 04. 2010 | 11:28

Ikena napsal(a):

Jak jsem jiz uvedl, Rubikon byl prekrocen a pokud ctu prispevky nicka Silvie, je to jen potvrzeni nenavisti vuci skupinam obyvatel. Mam ocekavat, ze mne povesi nebo nejak jinak zlikviduje, jen proto, ze jsem stary ci mohu mit jiny nazor.
Nesnasenlivost timto klipem vyhrezla na povrch, a tak se budu muset pripravit na Silvii a ji podobna individua.

Pane Stejskale a Prirodovedce, ano ten protofasismus hrozi, jiz zapustil silne koreny a zacal rasit, mame se na co tesit.
24. 04. 2010 | 11:29

Platan napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den, pane Vico,
"doporučuji Vám přečíst si příspěvěk pana Pepy Řepy z 23.04.2010 19:47:05."

Pane Stejskale, zdá se, že ani vy nechápete v čem je rozdíl, když budete vtipkovat o svém jménu nebo když o vaše jméno bude zesměšňovat někdo jiný. I vás tedy odkazuji na Cyrana, který si dovedl krásně tropit šprýmy ze svého nosu, ale když se ho snažili zešměšňovat jiní, tak je probodával kordem.
24. 04. 2010 | 11:29

Rejpal napsal(a):

Klip jsem viděl a považuji jej za odporný hnus.

Vystupující "umělce" sice neznám, ale zdá se mi, že jsou opravdu "všeho schopni". V budoucnu se jim vyhnu co nejdál.
24. 04. 2010 | 11:31

stejskal napsal(a):

Asi máte pravdu, pane Přírodovědče,

zkusím na sobě zapracovat, třeba jsem zbytečně přepjatý ;-)

Dobrý den, pane Stařečku,

k tomu není co dodat. Také doufám, že mé děti budou takové, až vyrostou.

Libor Stejskal
24. 04. 2010 | 11:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal

Zkuste stáhnout ten klip, vezměte plátno a projektor a zajeďte na venkov udělat osvětu babičkám a dědečkům.
Doufám, že budete mít po návratu z cest čím vyťukat popis Vašich zážitků tak, aby byl aspoň trošku srozumitelný.

Pro začátek bych navrhoval návštěvu Karvinska, Bruntálska a Mostecka.

Mějte se.
24. 04. 2010 | 11:35

Silvie napsal(a):

Ikeno,

zase to tak nedramatizujte - nohy vám na ulici podrážet nebudu. Nakonec - podobně zoufalé hovory vedu s máti, takže jsem zvyklá. Marnost nad marnos! Je asi jediným odpadlíkem v rodině.
Také jsem psala, že naštěstí existuje mnoho starých lidí, kterým pamět a intelekt slouží.
24. 04. 2010 | 11:39

Ikena napsal(a):

Pane Stejskale,
pro obavy z protofasismu nemusim byt priznivcem levice, to snad uznate.
Domnivam se, ze Vase zamerne zlehcovani klipu a cele situace nekoresponduje se soucasnou situaci mezi mladymi, a to zejmena v Praze a ani se skrytou nesnasenlivosti mezi obcany teto zeme vseobecne.

Jedno vim jiste, bude hure.
24. 04. 2010 | 11:44

prirodovedec napsal(a):

Ikena: Nejlepsi lek na (proto)fasizujici tendence vzdy byla VCASNA legrace az sranda. Pravda TAKOVE neustrasene novinare a vtipalky hitlercici pak sbirali jako prvni. Cili proto VCASNA legrace.

Netreba byt vnimavy, chapavy a a stejskalovsky povzneseny. Je asi vhodne byt vlkovsky primy.

Mne se ale libi z toho delat saskarnu, tvarit se neknubovsky a hrat si s mnoha vyznamy i jiste nezamyslenymi.

Ale hrat si stejne tak, aby ti oslovujici pocitili to co chteji, aby pocitili ti druzi, ktere chteji probudit, oslovit ...

Misto aby si sedli a premysleli o druhych a kladli si otazku "proc"? Uzasni herci bez schopnosti empatie do ruznych zlodeju, socek, ...? :) To snad ne.

A po vciteni mozna pochopeni, ze problemy je treba resit, osobni zajmy (treba prasule za klip) neskryvat za velka slova o dobru pro "bakalare ci mudry". Pokud se nenachazeji stycne body, rostou konflikty. Jen nenormalni jedinci je miluji a vyhledavaji. Jsou pak prekvapeni, ze ne vzdy v nich zvitezi, casto bezkonfliktni pritlaceni ke zdi se tech malych hitlerciku proste zbavi. Pak uz je pro ty zprvu jen nenavistne pozde. (US reseni s navstevou psychouse na otomanu mi pripada, jako relativne pro ne prevzatelne). :)

Platan: Pritom je nutne jako Cyrano byt kavalir a volit dvorne stejne soubojove nastroje, jako vybrali ti prvni. :)
24. 04. 2010 | 11:44

stejskal napsal(a):

A proč bych to dělal, pane Tenco?

(za prvé s tím klipem nemá vůbec nic společného)

Ale především:

Kdybych to udělal, urazilo by je to. Neměli by šanci, to pochopit (neznají souvislosti, narážky, odkazy, nepohybují se ve facebookové komunitě mladých lidí). Snažím se nedělat to, co druhé uráží (a já vím, že je to uráží).

Je to stejné jako poslat třeba horníka z Karviné vyprávět vtipy mladým do Roxy. Nerozuměli by mu. Možná by je to i urazilo. Proč bych ho tam bral? Raději s ním půjdu u nich na pivo, třeba si zajímavě pokecáme.

Libor Stejskal
24. 04. 2010 | 11:46

stejskal napsal(a):

Mé "záměrné zlehčování", pane Ikeno.

Huh, už jsem se bál, že to dělám mimovolně :-)

Řekl bych, že jsou prakticky na každém kroku daleko daleko výraznější projevy nesnášenlivosti než tento (stačí mi projet se hromadnou dopravou či vyjet na dálnici autem), ale možná to podceňuji.

A teď už opravdu nashledanou (ten návyk na diskuse je strašný ;-)

Libor Stejskal

P.S. Problém asi je, že Vy si myslíte, že se mi ten klip líbí a že jej obhajuji. Ve stylu, kdo jej neodsoudí, je pravičák (komu přijde hnusný, je levičák). Jenže já hovořil o něčem úplně jiném.
24. 04. 2010 | 11:52

prirodovedec napsal(a):

Silvie: Co muj navrzeny klip? Libi? :) Proberte s "babou". :)

Nebo se citite jako povznesena "protofasistka" (vychazim z Vaseho jiste jen zdanlive :) nenavistneho vstupu vyse :) )? (madlovina vuci madlovce :) )

Pozdravujte babicku (a naucte ji chodit do zdejsich diskusi). ma moji uctu, ze se snazi zachranit budoucnost dceri a vnucce. :) (madlovina)

Jinak naprosto souhlasim s: "naštěstí existuje mnoho starých lidí, kterým pamět a intelekt slouží."

Az Vase vnucka bude s Vami probirat to, co jste Vy pro ni zmrsila ve svem mladi, budete zrejme jako vase mama. Mozna byste si mohla vzpomenout, ze Vas asi nekdy mela rada (s ohledem na to, ze Vas asi nedala do kojenaku) a jistou asi kratkou chvili jste mela rada i Vy ji. Zkuste se zase jednou do nekoh vcitit. Do sve matky. Skoro se mi hnusi sem dat smajlik, ale udelam to. :)

Jinak doporucuji Vam royesilat obe videa - i tu parodii s temi pravicovymi nacky co se zdravi pravou rukou. :) Ja to delam a ptam se, ktere si mysli, ze je: a) puvodni, b) ktere je vystiznejsi. :) (madlovina)

Jinak po takovych videich volby zacinam videt velmi dobre. Zda se mi, ze Akademie ved bude zachranena, stejne jako vysoke skoly. :)
24. 04. 2010 | 11:55

Ikena napsal(a):

Silvie,
upozornujete mne, abych to tak nedramatizoval. Musim vas zklamat, nepatrim mezi starce a jen reaguji na vase tak trochu silnejsi vyjadreni. Volte mozna pecliveji slova. Jste urcite velmi inteligentni zena a tak urcite vite, ze navrat pred r. 89 nehrozi a ani v ekonomicke sfere na tom nejsme spatne. Nebo si myslite, ze by banky zacaly zlevnovat hypoteky, kdyby predpovidali krizi, to snad ne. Nestrasme se stale dokola.
Dnes maji mladi obavy z budoucnosti, ziskat dobre zamestnani, jak dosahnout na hyoteku a pri zalozeni rodiny udrzet dosavadni zivotni uroven. Dokonce se nekteri poprve seznamili s dopady krize, a to propoustenim. Ano modni je byt singl, proc asi... strach z budoucnosti a poklesu urovne. A jak vim z mnoha pribehu mladych rodin, prave rodice jsou velkou podporou, treba u hypotek.

Bohuzel klip byl gol do vlastni brany.
24. 04. 2010 | 11:57

mb napsal(a):

přemluv mádlu už je smazané ...

to je velká škoda ...

kdyby tu nebyl stejskal, tak bych napsal, kde to je ....
24. 04. 2010 | 11:58

Silvie napsal(a):

Přírodovědče,

nějak jsem vás nepochopila - co sem pletete moje vztahy s matkou? Máme je velmi dobré, ale nesmíme narazit na téma politika. To mi většinou bouchnou saze.
Nemyslím, že to v jiných rodinách funguje jinak, pokud tedy nevolí svorně Paroubka.
24. 04. 2010 | 12:03

Silvie napsal(a):

Ikena,

na rozdíl od vás vůbec nejsem přesvědčená o tom, že nehrozí návrat k bolševismu.
Sledujete-li pol.preference, nevedou si "rudé tváře" špatně. To, že se nám ekonomicky v následujících (minimálně deseti )letech nebude vést nejlépe,bolševikům jenom nahrává.
Důchodci jim totiž na ty jejich sociální jistoty slušně naskakují.
A navíc - volby zřejmě vyhrajou socani - což je pro mne taky hrůzostrašná představa. Právě teď totiž, víc než kdy jindy, záleží na tom, jak dobrou budeme mít vládu. Bude to hop nebo trop.
24. 04. 2010 | 12:10

Ikena napsal(a):

Pane Stejskale,
naprosta shoda, mam obdobne zkusenosti.

Dokonce shoda v tom, ze propadnuti do diskuse odnese nase okoli, tak tedy posledni odpoved.
Vidime to stejne a musim prchat...
24. 04. 2010 | 12:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal
Jo. To je pohodlnější. A bezpečnější.

Nevěděl jsem, že Vaše první nejoblíbenější vlastnost je také zbabělost a druhá lenost.

Myslel jsem, že je to pouze mou výsadou.

No, konečně si budeme takto rozumět.
24. 04. 2010 | 12:15

Ikena napsal(a):

Silvie,
muzete popsat co se stane, co se skutecne stane, kdyz vyhrajou socani, zestatni banky, Skodovka a dalsi automobilky taky zestatnime, natahnou se draty kolem dokola a vy odvzadate pole, obrazne receno.
Vzdyt Recko to projelo na nizke dane a silene socialni vymozenosti, o kterych se nam ani nesni, prectete si Aktualne. A snizovani dani je preci hlavni tahak ODS, a socialni vzhody zase socanu, ze ano?
Vzdyt v krajskych zastupitelstvech jsou takove politicke mixy, ze clovek zasne.
Ja zase nemam obavy ani z vitezstvi pravice, byt bude handlovat mezi tremi stranami, coz dopadne opet spatne.

Jedno doporuceni existuje, najit si vhodnou zemi a tam se prestehovat, ale ktera je ta vhodna, kde neexistuje vitezstvi levice nekdy v budoucnosti.
24. 04. 2010 | 12:21

prirodovedec napsal(a):

mb: Nicmene stopy po nem zustaly :).

http://www.lidovky.cz/preml...

Přemluv Issovou a Mádla is on Facebook

http://sasek.signaly.cz/100...

http://www.denikreferendum....

ale mladym (nekterym) se libi:

http://www.baby-cafe.cz/mod...

Mimochodem, kdy stahnou tento klip pro nezaplaceni autorskych prav Silvermanove?

Ze by ty tri zelenkave prisery missa, madla, ... byly tak precitlivele a nemely smysl pro humor. :)

To smazani NEMA chybu. Pro poruseni autorskych prav. Ted ale nevim, zda vuci Silvermanove, vuci tem zaberum z valky nebo snad ... :)

Pokud je tu takova precitlivelost, tak se slusi prat do nich co nejvice a koukat, co z toho vyleze. :)

Tesim se, az se Stejskal vrati z prevence detskeho protofasismu :) a napise blog. :) Jen ten Sikorsky se tam asi nevejde, ale srovnani se Silverman a trochu zasvecenejsi pohled na "emericke predvolebni triky" by se hodil. :)
24. 04. 2010 | 12:23

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, pozor, zrejme nedorozumeni, mozna jsem se vyjadril spatne: ja nereaguji na Vas vztah ke klipu (pobaveni, zast, ignorace) ale na Vase prani, ze budete i v budoucnu schopen se zasmat ci pousmat vecem ktere miri na Vasi osobu (a, dodavam ja, zrejme i na utoky, ktere svym zevseobecnovanim miri na soucast Vasi generace, socialni tridu do ktere (chte nechte) patrite a tak podobne, jakoukoliv definovanou skupinu obyvatel (kriterii je neurekom)).

Proto jsem psal o me aktualni vizi (po precteni Vasich slov), ktera se mi promitla a protoze me pobavila, nabidl jsem ji i pro pobaveni Vam, doufajic ze, prestoze v ni vystupujete, pobavi Vas stejne. Mozna ze v te dobe bylo hodne lidi, kteri podobne zlehcovani komunismu pronaseli a presto nemeli v tomto zlehcovani pravdu. Komunismus nejenze prisel, ale svymi ciny nechal zmrznout usmev na rtech i lidem, kteri jej mohli (v dobre vire) zpocatku vitat.

Hrozba veci o kterych piseme (hrozba komunismu/fasizmu), muze znit prepjate. Ale nejdulezitejsi otazka je, jak velke hrozby jsou ve skutecnosti. Jsou zde dve rizika:

1. pokud moznost realizece myslenek techto smeru precenujeme, hrozi inflace slov a naduzivani (zneuzivani) techto terminu.
2. naopak, pokud je podcenujeme a budeme je oznacovat za prepjate, muzeme se taky dockat toho, ze zas spadnem do prusvihu, se kterym, kdyz prijde, je tezko co delat.

Nejlepsi by opravdu bylo zaujmout k nim realisticky postoj, je otazka jestli toho lze dosahnout. Metody propagandy se zlepsuji, PR agentury dokazi i smaradlavy obsah zabalit do obaly s levandulovou prichuti. Vysledky jedne statistiky se daji nejen vylozit podle toho ktereho zajmu, ale i tvorit podle zajmu zadavatele (viz rozdilne pruzkumy kterymi se prezentuje ODS a CSSD). V dobe, kdy penize hraji ve spolecnosti velkou roli a jsou pro media objektivnou nutnosti (jiste, jde to mozna i bez nich, ale vyznam takoveho media bude vetsinove primo umerny financim, kterymi toto medium disponuje) si lze tyto media predchazet. Chci tim rict ze zacina byt tezke vyznat se v tom, jakym smerem se spolecnost orientuje, zda narustajici pocit agresivity, netolerance nebo zasti, je jen prehnanou reakci meho pocitoveho ustroji :)), nebo zda-li je objektivnim faktem a nedava nyni zakorenit vetsim problemum v budoucnosti. Treba efektem snehove koule i ve velmi blizke budoucnosti.

Mejte se hezky, kdybyste jeste nevyrazil, preji hezky (a bezkonfliktni ;)) den s detmi.

PS. bohuzel diskuze o p. Brozove mi utekla, ja pred casem mel vetsi absence (nejprv moc prace a pak nemoc (tak uz to semtam byva, kdyz clovek moc pracuje :) ))
24. 04. 2010 | 12:24

prirodovedec napsal(a):

Silvie: Pokud nerozumite, nevadi, treba rozumi jini. :) Dejte precist sve a dalsi vstupy Vasi "babe" treba Vam to pres volebni zaostalost vysvetli. :)

Silvie, ikena: Ja to vidim celkem jednoduse:
a) Vyhraje-li pravice, zprevitizuje zbytek - rusnokovi penze, topolovi skolne, bakalarovi a chrenkovi s kellnerem zdravotnictvi, snizi dane a zamirime do postonassisovskeho bankrotu okradenych prvnimi zlodeji ... a casem ve vazbe na vnejsi reakce, prijde postkomancsky prevrat, kde celkem hromadne dojde k dalsimu prerozkradeni a znarodneni vcetne dosazeni i na ty utecene do svajcu (i tam brali zlato pronasledovanych), atd.

b) vyhraje levice, postfasisticky bojuvky se zacnou houfovat, najednou budou korporatni penize na jobbikovske mundury, zamestnani feldveblu bojuvek, nejaky zneuznany fyrer s gulama se najde, mozna se to vyhne tem o kterych pekne hovori ti co davaji rozhovory casopisum liu-liu a pak jim to blesky zkresli. :)

c) vyhraji vsichni a nam bude dale dobre ... jako dnes ...
24. 04. 2010 | 12:34

prirodovedec napsal(a):

Tupelo: Po case zdravim. A jsem rad, ze jste svoji (pro mne zrejmou, ale to vite editor :) neni tak bystry :) ) zkratku jasne pro neho prevypravel. Nechcete se ujmout u meho textu, na ktery reagoval? Slibuji, ze se budu ohrazovat jen citlive. :)
24. 04. 2010 | 12:38

Tupelo napsal(a):

Zdravim Vas prirodovedce, jsem rad ze Vas opet vidim, posledni dobou jsem cetl Vase vstupy v mnozstvi mensim nez bych si pral. A jeste drobnost, vypada to ze Vam (docela pravdepodobne) pripomuzu zachranovat AV a VS. Tento klip na me rozhodnuti uz nemel zadny vliv, spis jeden rozhovor Johna na Novinkach.

K Vasi otazce, nechal bych zde jeste prostor na reakce a casem urcite zasahnu :)). Musime si uvedomit ze editor byl v casovem presu (a ja bych si skoro vsadil na to, ze sem tam (nebo aspon jednou) o tematu popremysli i s detmi venku :); nemam pravdu pane Stejskale? :))
24. 04. 2010 | 12:57

Pepa Řepa napsal(a):

Přírodovědec
pobyt venku Vám prospěl. Máte recht, vážně neberte nic, aspoň pokud se této záležitosti týká.
Nejhorší jsou ti, kteří berou moc vážně sami sebe.

Holt jedna skupina-ke které věkově patřím- dostává sodu. Českou sodu.
Tak se semkne a začne dávat těm "mladým" kartáč. Žádná oucta k šedinám a zásluhám.Není to, co to bejvalo.

To jde mimo mě z několika důvodů.

1. Nechci se semknout, přitulit k někomu generačně.

2. Neberu se tak vážně, jako někteří zdejší borci, nevyžaduju pro tvůrce kamenování.

3. Kartáč dostávám od svých potomků každý den. Mnohdy oprávněně. Senilním, žiju s Rozou Sklerozou na psí knížku.

4. Poučil jsem se. Ani po letech jsem nevěděl, že si muslim utírá zadek levou.
Jednak jsem s žádným na jedněch šlapkách neseděl a pak všude byly hadice.

5. Poučil jsem se i od přírodovědců. Obohatili mne o termín "práglovití". Pozoruhodný v době, kdy je problém v Praze najít herce, který není ze Špilasu.

6. Nepatřím mezi voliče ČSSD, ani KSČM, takže mě nemusí nikdo přemlouvat. Naopak můj syn byl ještě do příchodu Paroubka socan, už ho to-naštěstí- pustilo.Je to léčitelné.
Koho bude volit nevím, asi piráty.

7. Žasnu, jak obraz o některých hercích a autorech je tvořen přiblblými seriály z bedny, které i herec musí brát, neb by ze sedmi tisíc v divadle nepřežil.

8. Chtěl bych podotknout, že Kunderovu hru Ptákovina, bez které nelze souvislost pochopit, dávala před 14 dny ČT.
Usuzuji, že místní profesionální diskutéři raději přepli na Jílkovou,Hyde Park, či jiné předvolební svěží dílko.

Jejich škoda.Ale kritizovat budou jako Spáčilová, že jo Leváku?

9. Nedostatku smyslu pro humor u autora se nedivím. Existují celé sbírky vtipů irských, skotských, židovských, českých.....ve kterých si dělají příslušníci těchto skupin srandu sami ze sebe.
Až narazíte na obdobnou sbírku vtípků arabských, dejte vědět. Za svůj život bych spočítal takové jedince se smyslem pro humor na prstech ruly. Jedné ruky.
Ale pohoršit se, urazit, to umí všichni. Napíšete M a už jste urazil Proroka.

10. Nevyžaduju hierarchickou struktury rodiny a to ani od dcery, která studovala v Japonsku.
Zato je u nás dost veselo. Svůj recept nikomu nenutím, nemoralizuju, ale pohoršení nad podobnými klipy ode mne nečekejte.

Pozdravujte klokany nebo kde to jste.
24. 04. 2010 | 12:58

Charlie napsal(a):

To se mě snad zdá

Dokonalejší ukázku duševní a programové vyprázdněnosti české pravice a jejích propagandistů si lze jen stěží představit.

Takže veškerý program pro budoucnost je zase třídní boj.
A to se prosím píše rok 2010 - jen v Čechách probíhá rok 1950.

Po nějakém srozumitelném progresivním programu pravice není ani památky.

Ten Superklip je tak blbý a směšný, že se k němu nechce znát ani ultrademagog "pusinka" Nečas ani prolácnuté Íčko.
24. 04. 2010 | 12:58

zdenek mihalco napsal(a):

prirodovedec

Zdravím Vás. Budu stručný a psát větší text nebudu - střádám munici na bitvu příští, je třeba takticky vyčkat :)

Co napsat k videu... Asi bych měl napsat módně "hustý"... ale... zdá se mi, že po facebookovsko-kauflandovské http://blog.aktualne.centru...
se ukazuje, že tu je něco, co je cítit už delší dobu a začíná se to čímdál víc projevovat. Celá věc zvlášť vynikne, když se člověk vrátí z výletu z krajů, kde je vztah k stařešinům odlišný.

Abych Vám nalil trochu matonky na dnes příslibně opomíjený novinářský mlýnek - je to podle mě téma, které by mělo stát na otvíráků celostátních novin. Totiž téma postavení seniorů v české společnosti, péče o ně, tabuizace péče o umírající a umírání vůbec apod. Zrovna jsem se v týdnu o politickém, mediálním a společenském zájmu o tato témata bavil s předsedkyní gerontologické společnosti Ivou Holmerovou. Je to "hustý". ZM
24. 04. 2010 | 13:02

Vico napsal(a):

Ještě k té prvoplánovitosti a skrytě intelektuální mnohovrstevnatosti.

V dnešním komentáři A. Mitrofanov m.j. napsal: Senioři jsou vůči útokům citlivější a bezbrannější než jiní...a dále pokračuje : V klipu doporučená negativní motivace - pohrozte, že pokud dají hlas levici, kdoví, jestli se vaší příští návštěvy dožijí/záběr na náhrobní kameny/.
Propagace pravice se tak mění ve chvalozpěv na bezohlednost.

Do té doby neškodný "malý žabák" Mádl a "ošklivka" Issová tím klipem vstoupili do volební kampaně, kde se nikdo s nikým nemaže. Zde není radno ani platit hotovostí v pytlíku z Kauflandu. Tady jde každý každému tvrdě na solar.

Kdo prvoplánově opěvuje bezohlednost, sám se ji dočká. Kdo třetiplánově mluví o vagíně s vyobrazením oného ve velikosti vrat od stodoly se prvoplánově dočká téhož v druhé osobě jednotného čísla.

Ten klip už pomalu vytěsňuje vzpomínku na Děti noci.

Dobře jim tak.
24. 04. 2010 | 13:02

vlaďa napsal(a):

Cenzura funguje,ale nedokonale.Na YouTube pryč,ale najde se :) ti s gulama musí čubrnět :))) co zaseli,to sklízí.
http://video.yahoo.com/watc...
Je potřebné si video zavčas stáhnout.
24. 04. 2010 | 13:05

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, ještě dodatek.
Že bych se plácal-po shlédnutí klipu- do stehen, nemůžu říct.
Napsal jsem, že mně je to fuk.Nepobavil mě.Monty Python by to pojednali jinak.

Zato mne pobavilo následné kamenování v diskusi.
24. 04. 2010 | 13:06

veverka napsal(a):

Koukám že zdejší "nezávislý" cenzor Stejskal zase řádí.Nic nového pod sluncem,začíná to být už trochu nuda.Ovšem Mádl s Issovou to jsou perly,za ně by se nemuseli stydět ani ti nejangažovanější normalizační svazáci.
24. 04. 2010 | 13:08

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:

Salut!
https://www.youtube.com/watc...
24. 04. 2010 | 13:22

A.Camus napsal(a):

Čistých cílů nelze dosáhnout nečistými prostředky.
24. 04. 2010 | 13:33

Pepa Řepa napsal(a):

To Patient
jo, to je ono.
Tady by se seběhli všichni a Terryho Gilliama ukřižovali jako Briana.
24. 04. 2010 | 13:39

Petr Havelka napsal(a):

PatientO.T. :))
Tak tak, důchodci jsou pěkný svině. Tuhle jsem jednoho viděl v parku. Afrika nemá co žrát a von holubům drobí vánočku.

Ještě k tomu dělaj partičky a poflakujou se po městě. O pořádnou práci nemaj zájem. Tuhle mi moje devadesátiletá babička nechtěla helfnout když jsem tahal trámy na střechu. Prej nemůže do vejšek. Prdlajs nemůže, makat se jí nechce.

Kdepak, ani ty starý lidi nejsou to co bejvalo.
24. 04. 2010 | 13:43

Tupelo napsal(a):

Vico, prirodovedec, vlk: tak me napadlo, ze by byla docela zabava (ciste teoreticky, rejza by mel asi potom problem se shanenim (mladych ;)) hercu), kdyby p. Zelenka, jez ma jiz za sebou mystifikacni snimky, prohlasil, ze chtel na prikladu techto dvou hercu ukazat, jak je snadne se v CR stat loutkovodicem ;).
24. 04. 2010 | 13:47

PatientO.T. napsal(a):

24. 04. 2010 | 13:49

zdenek mihalco napsal(a):

PatientO.T.

Na celé věci mi přijde zajímavé to, jak je článek napsaný:

"Mladí lidé se vzápětí stali terčem útoku příznivců ČSSD, které jejich protest rozzuřil. Senioři začali mlátit mladíky holemi, vytrhávali a zničili několik jejich transparentů."

Není to střet politický, ale generační. Mladí lidé byli "terčem" a senioři mlátili "holemi"
24. 04. 2010 | 13:56

Silvie napsal(a):

Milí kolegové,

jedu si trochu vyluftovat hlavu na kole, valí se to na nás ze všech stran - už začínám mít té politiky plné zuby.
Ale ,jak už jsem psala, Ikeno, můj hlas ODS letos nedostane. Dám ho protestně nějaké novicce. Ale doufám, že to v ODS za čtyři roky pan Čistý kapku vyčistí...
Vykašlete se na to mudrování o ..... a vyražte někam do hospody, když je tak pěkně.
24. 04. 2010 | 14:01

mb napsal(a):

to prirodovedec ... nezustaly ... premluv madlu je smazane / stažené / nedostupné ... jestli víte, kde je k sehnani, dejte link ....

madl a issova at si to klidne delaji / udelaji ...

a/le ta videoodpověď ( = premluv madlu) .... měla rovněž co říci ...

jednalo se o obrazovou diskuzi ...

kdy obe strany maji co rici ( a obe strany maji svym zpusobem pravdu ....

ten odkaz na patočku byl take zajimavy ... nicmeně patočka operuje kohakem a jeho větou, kterou jaksi zapomnel uvést ( pokud nejsem špatný čtenář )
24. 04. 2010 | 14:02

Petr Havelka napsal(a):

Pane Mihalco,

to je jasný. Ty bejsolky nemaj jako oporu ve stáří. Kdepak, všichni jsou to bejvalý mlátičky od pohotovostního pluku z Národní.

Celý to je celonárodní spiknutí důchodců a ze zednářské lóže to ošéfoval ten důchodce z Vysočiny.

Celá zem je prorostlá tou jejich mafií. Houfujou se ve starobincích a eldéenkách.
24. 04. 2010 | 14:04

mb napsal(a):

jj jsem spatny ctenar tu vetu jsem našel ... :V letech 1945-1948 byl český národ bolestně rozdělen na dvě poloviny, z nichž každá byla legitimní, píše v exilu v korespondenci poúnorového a posrpnového exulanta demokratický odpůrce komunistů Kohák.
24. 04. 2010 | 14:09

mb napsal(a):

a ten odkaz ma / dal nick ´vlaďa´.... takze dekuju ....
24. 04. 2010 | 14:09

almost glossed™ napsal(a):

Ale, ale... Jsem udiven, jak Pepa Řepa dokáže být nad věcí, když je urážen někdo jiný.

Jakmile se však sáhne na to, co připadá svaté jemu, vypadá to přibližně takto:

http://blog.aktualne.centru...

Je zajímavé srovnat si stabilitu jeho principů a jeho blazeovanost zde a na onom blogu.
24. 04. 2010 | 14:11

prirodovedec napsal(a):

Patient O.T.: Diky za odkaz! Hell´s grannies nemaji chybu. Na tom je asi videt jaka je vzdalenost mezi genialni nadsazkou a ... viralem.

P.R.: Reakce: myslim si, ze u pocestneho vodpoadu jste nakonec byl generacne primknuty take. :)

1.-4. mile osobni. Dekuji.

5. Jinak pragloviti - ten termin neznate? Pragloviti jsou spojeni s prazskym modelem chovani, jednani, ... a rozeseti po republice i pod spilasem pouze je jejich praglovite geny pudi do centra :). To jsou zkratka ti, u kterych si povzdechneme, Praha je krasna, dobre, ze ji Zizka nevypalil, ale ty prazaky drobne vytlouci mohl. :) To je sqamozrejme madlovina nikoliv snaha o genocidu. :)


6. pokud probehnou predcasne volby Mirka Simona Dusina Panka prezidentem a Peheho viceprezidentem a Pocetneho ministrem vnitra :) ve skolach medii, pirati maji sance, "balika" Petra V. bych pak bral, ale nejprve musim zachranit Akademii ved :)

7. jiste - jsou to prece tradicne historicky "behny a vydrzovani mocnymi" az na par kratkych obdobi ... :) a socialisticky nebo kapitalisticky serial je prece jen lepsi nez ulehat prilis pravidelne po boku ruznych funicich syfilitiku byt platicich ...

8. Ano. Ja se presto domnivam, ze vrstev je mnohem vice nez bychom cekali, viz:

http://kram.blog.idnes.cz/c...

9. Ze by se na humoru tohoto klipu projevil i ten puvod PIssove? :) (sterbinkovita mirne rasove zabarvena cohtajici madlovina navazujici na Vasi zminku - viz dale) :)

Myslite si, za Pissova a Madly je pres miru pro editora? :) Nemohl bych se vymluvit, ze mi to udelal zdejsi spellchecker. :)

10. Ani ja nemam problem, pouze si libuji v symetricke komunikaci. :)

Ja si myslim, ze s klipem nemam jiny problem, nez ze je nadherny v tom, ze umoznuje (svoji existenci) strilet si z autoru stejne, jako oni z nas.

staci googlovat kombinace slov:
premluv - issovou - madlu - babu - dedu

Jeste vice mne bavi, ze kdyz se objevi stejne "spontanni" reakce tak, je ztazena, aby se zase objevila jinde (viz Vlada vyse)

http://kram.blog.idnes.cz/c...

Mozna prvni plan par volicu adolescentu oslovi a hlasy topiku a odeseka utesen narostou. Podle mne spise nastve vice duchodcu pri dostatecne medializaci v zapadlych vesnicich a cyrda jeste zakrakora same dukaty, same dukaty nemluve o rudooranzove zari nejen nad Kladnem. :)

Druhy plan jiste potesi praglovskou kavarnu a oslovi ji. :) At zije Radek a blackhill :) jo a kaloooosek a vendula. :)

Treti plan uz vznika v navaznosti - viz odkazy youtube. Zde je sance pro piraty. :) Zejmena pri tech odkazech na autorska prava. :) :)

A ctvrty plan je kochat se vsetranne. Vyhodou stari je, ze zatimco nekteri mladsi spise speji k vyjadrovani a komunikaci pomoci tlacitek a obsahu "ughh, ughh" starsi zvladnou nejen tyto dve formy (takze rozumi svym praglistum :) ), ale i zvladaji i ty klasictejsi formy komunikace predpokladajici kvetnatejsi formu, narocnejsi obsah, ... :)

Jinak pozdravy vyridim. I byste se divil komu-cemu. :)
24. 04. 2010 | 14:11

zdenek mihalco napsal(a):

Petr Havelka

Pane Havelko, tak už mám jasno... ale takto skutečně někteří mí vrstevníci současnost vnímají (byť myslím, že jich je menšina).
24. 04. 2010 | 14:19

Hrdlička napsal(a):

Onehdy jsem poslouchal rozhovor se Zemanem v rozhlase, i když mám k němu výhrady a ODS jsem nikdy nevolil, musím s nim v jedné věci zcela souhlasit, že účastníci diskuzí na internetu jsou z 90 % idioti. Tato diskuze to plně potvrzuje.
24. 04. 2010 | 14:29

prirodovedec napsal(a):

Z.M.: Skoda. Ale diky za odkaz to mi myslim uniklo:

http://blog.aktualne.centru...

Doufam, ze se Kruta vyjadri i k hadovite zelenave priserce Madly pIssove (pro editora upozrnuji, ze to je pani Issova, akorat nemohu najit tecku :) ).

P.H., Tupelo, mb: Poskladam sem par vyse se opakujicich odkazu:

Uvodni vystrel Zelenkovych priser :):
https://www.youtube.com/watc...

Nejprve vazne reakce (vyse ten Patocka. naopak Siklova aj.):

http://www.facebook.com/gro...

http://www.pooh.cz/pooh/a.a...

http://www.lemonadeprague.c...

Nevypoukla odpoved tech hnusnejch socek, co si utiraji p.del pravou rukou :):

http://video.yahoo.com/watc...

ktera jandakovsky sedi jako ... na p.del. :) A na zaver vzpominka, ze kdyz dva delaji totez, tak to neni totez:

https://www.youtube.com/watc...
24. 04. 2010 | 14:35

prirodovedec napsal(a):

Hrdlicka: S pravdepodobnosti 0,9 Vas mezi nami radi vitame. :) Rekneme zaokrouhleme na 1. :)
24. 04. 2010 | 14:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

almosst glossed

Naprosto správný , nezpochybnitelný , zajímavý a mnoho vysvětlující postřeh.

čas 14:11:22
24. 04. 2010 | 14:40

Pepa Řepa napsal(a):

To Havelka
neodhalujte náš plán. Jasně že začne VKSR ve starobincích, stacionářích a eldeenkách.
Heslo: Máme hole v ruce.
Hrr na ně.
24. 04. 2010 | 14:44

prirodovedec napsal(a):

24. 04. 2010 | 14:44

zdenek mihalco napsal(a):

Ať už na vir(v)álu vydělá kdokoli, přijde mi zajímavé právě to, jaké téma vyvolalo takovou reakci. Jestli si to nakonec neobjednali gerontologové, aby se o tématu postavení seniorů ve společnosti začalo víc mluvit... Zatím všem nashledanou
24. 04. 2010 | 14:45

prirodovedec napsal(a):

Z.M.: Cim to ze to neni "otevirak" na aktualne, jak doporucujete novinam :)?
24. 04. 2010 | 14:49

zdenek mihalco napsal(a):

prirodovedec

Musím trpělivě stoupat po karierním žebříčku, abych dosáhl postu šéfeditora,)
24. 04. 2010 | 14:54

vlaďa napsal(a):

mb:
není zač.Hledal jsem znova odkaz,hned jak jej blokli na Youtub.Ať už je to s videi jak chce,mně jsou srozumitelné všechny a začíná být jasné,že chce-li být důchodce v obraze,měl by zajít občas i na FB.S mlaďochy je větší sranda :) Někteří "staří" tvrdě vyžadují po mládeži úctu a je ve hvězdách,měli-li úctu někdy sami k sobě...např.v Česku víc komoušů jak v Rusku! Je to diskuse v dada.Nevím jen,zda většina má mozek Simpsona,nebo to jen hraje :)
24. 04. 2010 | 15:19

Koudelka napsal(a):

http://www.ceskatelevize.cz... ..bytostně apolitický Zelenka :-))) Nikým neplacený..:-))) a Šiklová do toho...Ještě si myslíte, že to byla satira?
24. 04. 2010 | 15:31

mb napsal(a):

diky za odkaz na jiřinu šiklovou .... je inteligentní (stará) a je to kandidatka SZ ...

volte stranu zelených .... ( anebo kohokoli, koho chcete :-))
24. 04. 2010 | 15:34

Elvíra napsal(a):

Přiznávám, že ač bába a "duchna", tak jsem se u zmíněného klipu pobavila...-))
24. 04. 2010 | 15:38

Jana napsal(a):

Připadá mi trefné, že dvě ošklivá káčátka českého filmu, a dvě protekční dítka , dělají politickou agitku. Klip mi připadá nevkusný a zcela kontraproduktivní. Stejně jako házení vajíčky Íčkovým modrým týmem, tak i tato stupidita , přidá levici další voliče. Bohužel.
24. 04. 2010 | 15:39

Petr Havelka napsal(a):

Stále tisíckrát obehraná písnička.

Po volbách 2006 se Praha či práglovití pohoršovali, že ti zatrolení přiboudlí prostoduší vesničané volby pokazili a máme tu pat, a oni, chudáci, to jakžtaž zachránili tím, že v Praze dali ODS přes 50%.

Přišly krajské volby a ODS pohořela ve všech krajích.

Čtyři roky uběhly a Praha "procitá", ODS pravděpodobně pro změnu pohoří v metropoli.

Jednou za tu bídu mohou vidláci, teď tu máme na tapetě důchodce na venkově.

Je na čase se zeptat, co zahrádkáři nebo myslivci.

Kdo bude na vině.

Kradou všichni, ale ti napravo jsou pro některé takoví elegantnější. Smrdí to pokrytectvím, jak hnoják na dvorku.
24. 04. 2010 | 15:40

mb napsal(a):

Jana já nesouhlasím ... aspon se o tom mluví ( mluvit bude) ... a ´korekční´/ diskutující videa s pozdravem pravou rukou .... mají rovněž co říci ... je to klinč jako prase ... nejbližší je mi názor Jiřiny Šiklové ..... viz.http://www.ct24.cz/domaci/8...
24.04.2010 14:44:39
24. 04. 2010 | 15:43

stále rebel napsal(a):

Pro mb.
Šiklová, bývalá vedoucí stranické skupiny na FF UK, to bude ta správná osoba.
To je ta správná soudružka, jak si soudružky pamatuji.
24. 04. 2010 | 15:53

mb napsal(a):

rebele to mate složitější ... samozřejmě že v ksč byla ...

ja si to pořadně nepamatuju ... jen říkala něco v tom smyslu že :

když přišel chruščov ... a ksč se začala reformovat ...

řekla si šiklová ... že chtěla být při tom / u toho ...

lépe by vám to řekla / vysvětlila asi ona sama ...

ja s tim problem nemam ...

je li někdo schopen a ochoten reformovat svinstvo ktere se dělo a děje ... je to dobře ...

dostali bychom se asi k interpretaci roku ´68 ....

s pozdravem .....

některé životní události a zkušenosti jsou zřejmě tvrdě vykoupeny ......
24. 04. 2010 | 16:01

mb napsal(a):

v souč. době je JŠ nezpochybnitelná mravní, osobnostiní a politická autorita ..... aspoň myslím / doufám .......
24. 04. 2010 | 16:03

stále rebel napsal(a):

Pro mb.
Šiklová je pro mne především ženská s intelektem domovnice, která dělala a dělá kariéru přes politiku.
24. 04. 2010 | 16:08

prirodovedec napsal(a):

mb: Asi jak pro koho. Ja v takovych vetach radeji dodavam "pro mne". :)

Ale neznam nez jeji psani a pro mne neni. I z hlediska ponekud panoptikalnich vystupu v TV. Ale kazdy mame svuj salek kavy. A je krasne, ze mohou vznikat prave i leve "madloviny".

Zijeme (opet) v nejlepsi dobe. :)
24. 04. 2010 | 16:11

mb napsal(a):

aha rebel, neshodneme se ....

napsat o jš že je to zenska s intelektem domovnice mi neprijde spravne / pravdive / objektivni ....

pro prirodovec .... ano muzeme svobodne diskutovat ... a levou madlovinu jsem jiz ocenil ....
24. 04. 2010 | 16:23

David Matoušek napsal(a):

souhlas a respekt =)
24. 04. 2010 | 16:37

prirodovedec napsal(a):

Z hlediska formy zvoleneho viralniho zanru lze mozna klip zaradit spise ke zviditelnovani celebrit, aby stale byly zakazky, jako dalsi odkazy (to je jen madlovina :) ):

http://www.blesk.cz/clanek/...

http://revue.idnes.cz/polic...

http://www.ahaonline.cz/cz/...

http://www.blesk.cz/clanek/...

http://www.zakazane.cz/mart...

Ze by dalsi level? :)

Zelenkova nominace za nejlepsi scenar Karamazovych:

http://www.ahaonline.cz/cz/...!-moc-mluvis,-tato!/

Mystifikace jsou jeho zivlem:

http://slovacky.denik.cz/ku...

http://aktualnizpravy.cz/de...

Pokud se nekomu odkazy zdaji nekorektni a ucelove posbirane, jedna se spise o mekci verejne zdroje. Koneckoncu sami tvurci zajem vitaji. I kdyz v rovine polovina nas podporuje a druha nenavidi. Ze si z nich nekdo dela "zelenku" :) bude asi pro ne pocit ponekud horsi ...

http://www.ct24.cz/domaci/8...

http://kram.blog.idnes.cz/c...

Mozna se zbavit mladistvych mindraku a frustraci za policejne znameho rodice za studium pouze na soukrome VS :), za startovaci protekce od rodicu v branzi a odchod z fakulty :), za uspechy predevsim v kopirovani cizich myslenek byt cenenych za mrtve autory :) a prestat fnukat a hazet to na duchodce a udelat neco sami? :)

Asi ten klip je prvni batoleci krok tim spravnym smerem. :)

Upozornuji predem rozlicene ctenare, ze tento vstup je tzv. srapnel - pokus o nalezeni adekvatni textove formy podobne te klipove. :)

Aby diskuse nestala. :)
24. 04. 2010 | 16:43

Admirál napsal(a):

Tak jsem se odhodlal a "přemluv dědu a bábu" jsem shlédl.

Je to jako pít obsah plivátka.

Někteří tvrdí, shledni to podruhý, potřetí a objevíš další roviny.

Děkuji, nášup nechci, jedno plivátko stačí.
24. 04. 2010 | 16:47

prirodovedec napsal(a):

Admiral: Namorniku, hledejte nove obzory Krystofe Kolumbe a omrknete ve dvojici podobne jako kdysi zde nezapomenutelny dublog Mach-Tolasz s "premluv madlu" :).

Co Vam vadilo? Hrubost? Jinotaje? Nebo to pohrdani oslovenymi "pubaly" pri podceneni "baby a dady" a praglovskem vedomi vlastni geniality v jakekoliv cinnosti i kdyz jde o kaaaaleni predcicim povestnou kaaaalenskou :)?
24. 04. 2010 | 16:52

stále rebel napsal(a):

„Pravicové svazáctví. Fenoménu totalitárního pravičáckého myšlení, které za klipem stojí, si všímá ve svém dnešním komentáři v DR i Adam Borzič. „Především je třeba si povšimnout, že pravicoví svazáci nikdy nepochopili a bohužel ani nepřijali esenci demokracie,“ píše komentátor DR. „

„Na otázku, zda by chtěl něco říct Petru Zelenkovi, se Jaroslav Šabata dlouze odmlčel, a pak řekl: „Neumím si představit, že bych reagoval jinak než důstojným mlčením. Ten člověk se zcela znemožnil.““
http://www.denikreferendum....
24. 04. 2010 | 17:34

Ares napsal(a):

Přírodovědec: Zdravím. Půjdeme-li na to „vědecky“, tak Occamova břitva nám velí, vzít to přímočaré vysvětlení motivace autorů, na úkor vysvětlení, pracujících s druhou, třetí či xtou rovinou významu.
24. 04. 2010 | 17:53

prirodovedec napsal(a):

24. 04. 2010 | 18:04

prirodovedec napsal(a):

Ares: Zdravim. Vy jste ale pres to socio- ... -to ... :) prece mi nechcete rici, ze jsou az tak b..i? :)

Az takova prece Svorcka nebyla. Nebo ano? Jsme svedky mladistvych vzedmuti budoucich Jiraskovych, Chramostovych, ... a kde jsou Stepnickove?
24. 04. 2010 | 18:06

grőssling napsal(a):

Ano, ano, takhle je to správně. Nedávno se kolem mihla zpráva z Práva, psali, že ČSSD hodlá v předvolební kampani použít cosi z umění jedné zpěvačky a hráčky na koncertní kytaru.

Ona diva okamžitě prostřednictvím sdělovacích prostředků sdělila, že brrr, ve prospěch socanů přece nikdy své umění neposkytne.

Jenže za pár dní pěla den co den o kvalitách číchsi plastových oken před hlavní zpravodajskou relací v TV. Prostituce za peníze jak vyšitá.

Jiný zase prostituuje kvůli nějakým pilám a sekačkám na trávu, druhý dokonce, aby to nevypadalo jó blbě, předstírá, že když mi vnucuje láhev kyselky, není prostitutem za peníze, ale vlastně tvoří umělecké dílko.

Tak to prostě je, cokoliv spojené s levicí je pro pražský prostituující spolek pořád dokola se odměňujících a sebechválících příslušníků gheta poskoků pravice, něco co se nehodí. Ale jenom jim.

Celkem vzato, dnes už je to tak, že ať udělají co udělají, vždycky je to špatně. Chápu, že je to štve.

Kladu si ale jinou otázku. Může něco, nebo někdo změnit to stálé pravicové rozeštvávání národa ?
Poskoci těžko přestanou, ztratili by zdroj obživy, nebyly by zakázky na propagaci minerálek. Tak asi těžko.
24. 04. 2010 | 18:12

čarodějka tajemná napsal(a):

Nejvíc nenávisti a rasizmu šíří Issová a mádl.
videoklip hitlerjugendů Zelenky,Mádla,Issové přemluv Bábu -nikdy jsme neviděl extremističtější vyvolávání nenávisti vůči skupinám obyvatel - vůči vesničanům ,vůči starším lidem ,jinými slovy ve videoklipu říkají : staří lidé jsou hloupí protože si pamatují dobu socialismu,starší lidé jsou hloupí a neví koho mají volit, my modří hitlerjugendi to víme ,vesničtí lidé jsou hloupí protože volí levici - tohle všechno prošlo všemi masmedii ČR - NIKDY JSEM NEVIDĚL větší extremismus a šíření lží .Nácky z DS zakázali a Hitlerjugend Ods ,top,vv,zel,kdu je povolená a šířená mediální mafií přestože obsahuje lži,a vyvolávání nenávisti vůči skupinám obyvatel .Nabádá soukmenovce dokonce k vyhrožování a a vydírání starších lidí.Je video-nabádání k vydírání a vyhrožování zločinem?

http://revue.idnes.cz/polic...
24. 04. 2010 | 18:18

Brouk Pytlík napsal(a):

Vážený pane Shanaáhe, založil jste diskuzi, která pouze zhazuje a uráží dva mladé lidi, vyjadřující svůj názor, gratuluji. Sám jistě uznáte, že tato diskuze je bezpředmětná. Urážky protagonistů pouze ukazují, že odpůrci videa nemají podnětný názor, ale pouze uráží.....
24. 04. 2010 | 18:21

stále rebel napsal(a):

Pro prirodovedec.
Dokázal byste odhadnout přibližný dopad na naše HDP a státní rozpočet, pokud by se naše mládež zapojila do budování kapitalismu stejnou měrou, jako její vrstevníci v EU?
Čísla jsem dal výše.

PS: Nemám vůbec nic proti této věkové skupině, vzdělání chápu jako investici, ale stejně jisté pochyby mám.
24. 04. 2010 | 18:27

prirodovedec napsal(a):

http://www.parlamentnilisty...
Vazeny Brouku Pytliku: Nikdo zde nikoho neurazi. Naopak, probiha zde radostny happening starych, ktery hleda formu blizkou puvodnimu osloveni tak, abychom navazali mezigeneracni kontakt s temito jasnozrivymi verozvesty budoucnosti. :) Jsme radi i z Vasi reakce, ze se nam to dari. To vite i starici se radi vrati do zlatych sedesatych let mezigeneracni vzpoury. prc ne i naopak? :) Vas baba. :)

Proboha neberte to tak vazne. Je to blog a to puvodni je viralni marketing. Kdyz do toho sli, museli poctat, ze je protahnou kanalem. No kadyz s tim pocitali, tak proc je neprotahnout, ze? :)
24. 04. 2010 | 18:33

Ares napsal(a):

prirodovedec: Nemyslím, že předpoklad nedostatku inteligence je u průměrného herce natolik problematickým, že by na něm nešlo postavit hypotézu :-).

Osobně bych ale něco takového neinterpretoval na základě inteligence, ale přesvědčení. Na zdejších diskuzích jde také často vidět, že co jedna strana považuje za vtipnou kritiku protistrany, je pro druhou sprostá urážka (dokud se to neprohodí). A inteligence v tom příliš roli nehraje. Takže bych se neptal, jestli jsou natolik b..i, ale spíše zda jsou natolik přesvědčení o své pravdě.
24. 04. 2010 | 18:40

stále rebel napsal(a):

Pro prirodovedec.
Trochu z jiného soudku – naše pravicová daňová politika.

Pravičák tvrdí, že pokud se firmám sníží daně, firmu budou více investovat
Investice do budoucnosti jsou především investice do vědy a vývoje. Já tvrdím, že pokud se firmám příliš sníží daně, že budou firmy především čerpat zisky.
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/960109p01.pdf

PS: Investice do vědy a výzkumu v ostatních státech EU šly v roce 2008 nahoru, nemá na to vliv krize, snad spíše naopak.
24. 04. 2010 | 18:44

stále rebel napsal(a):

Pro Ares.
Ukažte podobný „vtipný klip" (omezenost) z druhé strany.
24. 04. 2010 | 18:46

prirodovedec napsal(a):

Ares: Nedalo by se to ale udelat kultivovaneji-manipulativneji :)

stale rebel: K Vasim cislum tezko co dodat. Ale verte mi, kolem mne byvali sami pracoviti mladi. A babu mivasli radi i kdyz volivala roztodivne. :)
24. 04. 2010 | 18:50

Ares napsal(a):

prirodovedec: Dva dny se tu lidi dohadují, jestli to mysleli vážně nebo to byl vtip. Takže to do jisté míry manipulativní je :-).

stále rebel: Netuším, jestli něco takového udělali i levičáci. Tyhle blbosti příliš nesleduji :-).
24. 04. 2010 | 18:57

prirodovedec napsal(a):

Ares: Jsou nejake sociologicke studie "praglovitosti" pripadne prazske kavarny pripadne ideoprodejnosti hercu (slibil jsem editorovi, ze nepripisu novinaru - takze s tezkym srdcem vynecham) ve srovnani s ostatnimi lidmi? :)

Jinak znam pomernee dost duchodcu s internetem tak po precteni jednoho blogu mladeho svazaka, ze prece duchodcum to nebylo urceno jsem zahajil ideodiverzi a radostne jim posilam serazeny vyber odkazu (obe mach-tolaszovita videa, krama, patocku, ...), aby byli uvedomeli, nebrali vnukum telefony :) a volili zachranu Akademie ved. :)

Reakce jsou radostne. Zrovna mi jeden psal, ze si predvidave vyridil volebni prukaz, aby i ze zahranici se mohl pridat. :)
24. 04. 2010 | 19:08

jarpor napsal(a):

Včera jsem napsal : Mnoho povyku pro nic.

No a to jsem netušil, co a jaká bude debata...

Plagiáti... co si to dovolují štěrbina ( Snowborďáci ) Issová a jakýsi mladej Mádl... to za našich mladejch let nebývalo...
jít za stařkou a dědou a ještě jim radit ....

Tak by mne zajímalo, zda by ti pohoršení reagovali stejně, kdyby radili volit levici...

Plagiáti... hm... tuším, že pan Paroubek veřejně sdělil, že jejich volební kampaň dělají dle s jakousi americkéou agenturou... plagiáti mladí...

Kunderu hanobit, lumpové, Mádl co má tatu.... Nědělá ten Mádl také ve sbírce pro Kuře...

Jo, to my jsme nikdy nic takového nedělali... to je mládež ... ty hrušky u souseda trhali jiní...

Zdravím pohoršené, přírodovědce taky.

Už jsem se dlouho tak nenasmál... při čtení reakcí...

Jak to říkal v Bylo nás pět ? Rostou pro šibenici... !

Hezký večer
24. 04. 2010 | 19:15

Ares napsal(a):

prirodovedec: Obávám se, že studii ideoprodejnosti našich herců a novinářů (já nic neslíbil) v porovnání s běžnou populací byste hledal těžko. Co se týče „praglovitosti“, tam by to mohlo být lepší. Ale zde zase netuším, co to je :-).
24. 04. 2010 | 19:32

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Kde je Vas povestny smysl pro humor? Nejak Vas to vzalo na to ze tvrdite, ze jste se nasmal. Zni to nejak horce.

Trochu smyslu pro mladistvou madlovitou srandu nemate? :)

Kdyz tri skoromladi uvolnili bariery tak se k nam pridejte. :)

Vzhuru s nami do kanalu sterbinkou pissovou a za zelenkovou madlou. Prave ze jsme mnohe v mladi delali i kdyz jsme nekopali tolik do babicek, jak tomu fandite zde Vy. :)

Jinak jsem nepochopil Vas nazor, chcete naznacit, ze co je dovoleno Zelenkovi, neni dovoleno diskutjicim? Tj. zaryt poradne do slabych mist? Ale jdete. :)

To vite protofasistum se nesmi ustupovat. :) I kdyz jsou okouzleni jako L.Baar kdysi. :)

Ale proti gustu zadny disputat. Mozna jste se zase jen nelogicky vyjadril. :) Dobry posun, vidte. :)

Trochu organizovanosti do tech Vasich utrzkovych vylevu by neslo? A pridat schopnost CIST a ROZUMET? Nejde o mlade obecne. Jde o ty tri vesel rozivence.

Asi budu muset zase rozbrat Vasi povestnou logiku presnymi citacemi. :) Zejmena to, jak jste predtim tvrdil, ze mnoho povyku pro nic. :)

Jinak ale musim pochvalit Vasi vyjimecnou presnost, kdy mne neradite mezi pohorsene. :)

To vite, pro zachranu akademie ved je kazda citace dobra. :)

A abych nezapomnel beru to za 2 reakce na vlka po porovnani Vasich pokusu o jeho citaci.

Takze citac = 10723 + 2 :)

Hezky vecer :)
24. 04. 2010 | 19:43

Vico napsal(a):

Jarpor : nejste sám, kdo se baví. Myslím, že kolega Přírodovědec si to tu užívá a já rovněž. Ale dost srandy :-) Nezbyde, než provést výklad shora řečeného :

- Proč by velká štěrbina a žabák Mádl nemohl svým prarodičům radit, koho mají volit? I když oni sami tvrdí, že neradí starým, ale mladým/to je jejich cílová skupina/.

- Poradenství americké agentury je plagiátství ?? Zato bez svolení autorky obšlehnout klip včetně doslovných vět a přiznat to, až jsem "načapán na švestkách"...to jsou ty hrušky od souseda, jak píšete. Jinak když dva dělají totéž, není to totéž.

- Nikdo nezmínil, že je haněn Kundera. Tady jde od velké štěrbiny spíše o sebehanu, jak se zastarale říkávalo. Či, buďme virální dle návodu Zelenky, o vytírání zadku levou rukou /šetřme lesy/.

- My jsme nic takového nedělali, ale jen proto, že jsme nevěděli, že existuje nová forma komunikace "virál". Já to vím teprve od včerejška. Zatím se teprve učím, jak se to dělá.

- Issová a Mádl rostou pro šibenici? Inu už se dostávají do let. Začnou hrát charakterní role. Třeba je nějaká ta filmová šibenice nemine :-)

Mádla však, vzhledem k jeho vzhledu, spíše typuji na role různých zanedbaných bezdomovců a vybíračů popelnic - čili typických voličů levice. To jsou ty paradoxy.
24. 04. 2010 | 19:52

Koudelka napsal(a):

""Pokud jde o důchody, Rychetský také řekl, že stát měl dříve v rámci penzijního systému vysoké "převýběry v desítkách miliard". "A velmi drsně řečeno - místo aby tyto peníze uschoval na nějakém důchodovém fondu, je prachsprostě ukradl na jiné účely. A teď naříká," uvedl předseda ÚS. Statistiku, kteří politici kritizují soud nejčastěji, si prý nevede. "Řekl bych, že kritika víc než o politické orientaci svědčí o osobních kvalitách těch, kteří nepochopili, v jaké době a v jakém světě žijí," dodal v rozhovoru pro Právo.""
http://www.ct24.cz/domaci/8...

Toto by si měli ti tři přečíst..místo štvaní mladých proti starý lidem. A kdy se tuneloval penzjní fond, v kterých letech těch nej rozpočtů snad víme...
24. 04. 2010 | 20:05

prirodovedec napsal(a):

Vico: Zdravim. Jsem rad, ze uz si tu nepisu jen se sociology a vlkovym povestnym Stinem :).

Skutecne si to uzivam. Po case trocha casu a zrovna takova nadherna udalost doma a skvely napad bloggera (a pro mne i srozumitelny Klan jinde).

Podstatne prijemnejsi, nez hrat hru Kompot se Sokolem, cirkvi, mluvci Satankovou a MSMT vedle. (madlovina)

Navic se mi zde ozval i jarpor. :) A jeho rozboruhodne vety vypadaji slibne. :) Snad uz jen chybi pocestny a aby deti lorda spadly do studny (S. Leacocka jiste znate), aby stesti bylo dokonale. :) (madlovina).

Pravda, neo -isticke diskuse s Martym, StandouT, pacienty i Patienty(nejen O.T.), delezijici jepici, hrobariky, holuby mivaly take sve. A co teprve kdyz kokrhaval kohout sve la-ffer, laff-er. :)

Co jinak noveho? Krome priprav mladistve pravice na povolebni FB euthanasie, ha, ha. :) (madlovina)

Husty ... fuckt ...

(podobnost s komunikaci jednotlivcu z jine generace jsou naprosto neodposlechnute, nezkopirovane a s domacimi mladymi nekonzultovane :) )
24. 04. 2010 | 20:09

S.Š. napsal(a):

Pročetla jsem se zájmem zdejší diskusi a už už jsem chtěla připojit odkaz na včerejší Události, komentáře s paní Šiklovou (*1935) a načepýřeným mladým sociálním demokratem, jehož jméno jsem hned zapomněla, již mne ale někdo předběhl.

Jiřina Šiklová mluvila i za mne. Není to přece tak, že VŠICHNI staří lidé volí levici. To, zda někdo volí napravo či nalevo, není ve VĚKU lidí (v tomto smyslu klip "ujel", možná vědomě s cílem zaprovokovat). Fakt je, že kdykoliv vidíme ČSSD či komunisty v akci, postávají tam staří a velmi často i nazlobení a také agresivní dědové a babičky (ti, kteří mladým lidem nadávají, berou jim transparenty proti Paroubkovi, event. je rozšlapávají, sem tam i nějakou ránu holí uštědří), nejsou to ale VŠICHNI všichni důchodci, to je optický klam.

Sama jsem si také udělala testík na mé mamince (*1932), již jsem zaúkolovala ke shlédnutí klipu. A zase nic ! Zelenka ji nikterak neurazil ani nešokoval, připouštím, že možná i proto, že by ji ani ve snu nenapadlo, aby šla hodit hlas člověku Paroubkovi (o komunistech nemluvíc). Pravda, není to stará žena z vesnice, na niž cílil klip, ale bývalý analytik ČSÚ, člověk sečtělý, všeobecně obstojně vzdělaný, který denně přečte čtvery noviny a projevuje jasná stanoviska a postoje.

Po přečtení zdejších reakcí musím ještě dodat, že z nemalé části z nich vykukuje netolerance, absence velkorysosti, obecná naštvanost na všechno a všechny a vnitřní osobní nesvoboda některých pisatelů. Společnost je rozdělena na zhruba dvě stejně velké poloviny, vykopané příkopy jsou hluboké. Nemalá část z nás uslyšela na agresivní rétoriku pana Paroubka, který dělí společnost na lidi "obyčejné" a ty druhé, ty, kteří "obyčejným" škodí (to sociální demokracie prostě nedovolí !!). Třídní boj jak vyšitý, a všimněme si, nedeklarují jej komunisté, ti podobnou píseň pobrukují víceméně v zákulisí. Toto je přece náš "problém", který jsme si nechali ochotně vnutit (sledujme neskutečnou agresivitu veřejných diskusí), nikoliv více či méně zdařilý, vkusný nebo nevkusný klip.
24. 04. 2010 | 20:19

Vico napsal(a):

Přírodovědec : Leacocka mám rád. To je přesně ten druh humoru, který zbožňuji :-)Ale virál také není k zahození. Odkaz na včerejší 24 a rozhovor Železného se Zelenkou mi otevřel nové obzory. Nekorektnost a vulgarita je ve virálu esenciální složkou, poučoval Zelenka. Uvidíme, co nabídne příště.

Dost velká legrace by mohla být natočit něco o hrbatých. Hrbatej už ze svý podstaty volí nalevo. To dá rozum. Kdysi Lucie Bílá říkala, že nám to pan profesor vysvětlí. Doba pokročila, teď nám to vysvětlí žabák Mádl...hlavu má velkou dost/v poměru k tělíčku/.
24. 04. 2010 | 20:31

kočka šklíba napsal(a):

Přírodovědče Vy si to fakt užíváte a já s Vámi. Je radost číst, nejen Vás, ale Vy jste to koření diskuse ;).

Vlku psal jste o blogu nebo textu, který charakterizoval a analyzoval pravicovost části mladých lidí. Nevím jestli jste měl na mysli toto, ale je to velmi zajímavé : http://svornost.com/?p=4262

Almost glosed ano velmi trefný poznatek k "elegánovi zdejších blogů" jak je nazýván vlkem. Mám ještě jednu vzpomínku, kdy zde probíhala diskuse pod blogem V. Hořejšího o napadení pásma Gazy Izraelem, kde z "elegána" nezbylo vůbec nic, když musel čelit velmi slušným ale velmi poučeným výhradám myslím nicku mara. Také nebyl nijak nad věcí, ba dá se říci, že pod ní, a to velmi :D.

Vico, i já se o virálu dozvěděla včera, takže vidíte, přece jen nám P.Issová a Mádla byli k něčemu dobří, rozšířili nám vědomosti ;).

Přírodovědče, já nakonec tu tečku našla ;). Ale hledala se těžce a dlouho :D.
24. 04. 2010 | 20:34

almost glossed™ napsal(a):

Fakt je, že kdykoliv vidíme ČSSD či komunisty v akci, postávají tam staří a velmi často i nazlobení a také agresivní dědové a babičky (ti, kteří mladým lidem nadávají, berou jim transparenty proti Paroubkovi, event. je rozšlapávají, sem tam i nějakou ránu holí uštědří).

Fakt je, že ať se zúčastníte mítinku JAKÉKOLIV politické strany, vždy tam najdete stejné typy lidí.

Jediný rozdíl je v tom, že se přítomní fotografové v případě ČSSD soustředí výhradně na ně, v případě "LEPŠÍCH" STRAN se prezentuje pohled na dav jako celek.

Když se na akci ODS rozdával hamburger za 5 Kč, přitáhlo to úplně stejné typy lidí jako na akci ČSSD, kdy bylo pivo za 2 Kč. V případě akce ODS se to obešlo bez komentářů (max. byl jediná zmínka o bezdomovcích hned "zjemněna" turisty čekajícími v řadě), v případě ČSSD se neustále zdůrazňuje, že tyto typy jsou typickými voliči strany.
24. 04. 2010 | 20:45

almost glossed™ napsal(a):

Můj komentář byl samozřejmě určen S.Š., s citací jejích slov v úvodu.
24. 04. 2010 | 20:46

vlk napsal(a):

Přírodovědče

právě jsme s e vrátil z lesa a zjišťuji, co se na Aktuálně v diskusích událo...
Dal jsme s i mabiciozní úkol - projet celou debatu pod tímhle blogem. Vzdal jsme to. J e toho moc.
A vzdal jsme to v okamžiku, kdy jsem zjistil, jak skvěle to / jako obyčejně/ koučuješ.

Ohledně tvého příspěvku na mou a dresu - ano, vystihl jsi to přesně , není co dodat.

A šem těm, kteří píší o generační válce - žádná s enekoná. Tenhle klip by mne urazil i v 15-ti letech. Kdybych s i totiž představil, že vyrazím za babi nebo za tátovým otcem a budu je školit ve s myslu toho klipu. Tátův tec byl mimořádně sečtělý pán, jehož úrovně nemám šance nikdy dosáhnout a babi byla žena , která měl a nesmírně těžký život a všechno zvládla. A já bych tam najel jako Mádl..
Podobně si totíž představuji jako 30-ti letý, když byli na sklonku svých dní...
Ano máš pravdu , je to o prasečí hlavě . A ta rozhdoně není generační. ta buď je a je doubleprasečí, nebo lépe prasečí hlavou, která s e stala prasáckou nebo prostě není.

Kdyby podobný klip natočil někdo ve prospěch levicepsal bych totéž. Či spíše doslova bych zuřil a cítil bych s e tím osobně ponížený. Protože už bych se asi nikdy nemohl opřít o své názorové schema priority, pokud by bylo vyšperkováno nějakou podobnou /p/Issovou a /žr/mádlem. Prostě pravičákem bych být nechtěl, levicovým ve svém pojetí - nemohl.
Takže z tohoto titulu i naprosto vyhovuje, že tohle! má zapotřebí druhá strana.

To opravdu není nic generačního..
Jo jsem rád, že tu zas e jsi . a snad i na déle..
24. 04. 2010 | 20:49

kočka šklíba napsal(a):

" Nemalá část z nás uslyšela na agresivní rétoriku pana Paroubka, který dělí společnost na lidi "obyčejné" a ty druhé, ty, kteří "obyčejným" škodí (to sociální demokracie prostě nedovolí !!). Třídní boj jak vyšitý, a všimněme si, nedeklarují jej komunisté, ti podobnou píseň pobrukují víceméně v zákulisí. "
Máte to trochu S.Š. posunuté časově, myslím, že první zde bylo rozdělování na ty vzdělané, inteligentní, schopné a pracovité voliče pravice a na levičáky natahující ruce ke státu, neschopné se o sebe a svou rodinu postarat, kteří jen koukají na Novu, pijí desítku(mnoho desítek nejlépe ve IV. cenovce) a jedí buřty a když něco přečtou, tak maximálně Blesk. Ale paměť asi již také máte poněkud selektivní, zdá se.
24. 04. 2010 | 20:50

kormoran napsal(a):

24. 04. 2010 | 20:55

prirodovedec napsal(a):

S.S.: Trochu se uvolnete v duchu toho klipu. :) Jste sice pro mne vazena pravicova diskuterka, pro mne dokonce zde puvodne jako zjeveni pro uvazlive a uhlazene volby slova (zde v diskusich u autenticke pravice naprosto vyjimecne - o sockach nemluvim, to by rekl i madl, ze to je povl :) ), ale nebudte zde a ted tak kozena a budte kuuuul s nami a madlou. :)

Nejste zde prece na virtually, tady a ted vaznost pusobi srandovne. Ja vim, ze pravice musi byt ted necasovsky vazna a s madlovinami nic ale vubec nema spolecneho (to jen ten emericky poradce). :) Ja tomu verim. :)

Jinak co se tyka nesnasenlivych reakci a tridniho boje, doporucuji po mamince zaukolovat i sebe a precist si tak diskuse za dva roky zpetne. Samozrejme je to narocnejsi nez zaukolovat maminku shlednutim jednoho klipu. :)

Jinak pozdravujte maminku statisticku a s radosti si opravuji skore svych mailovych reakci (dokonce) pravo-levych staricku z 9:0 na 9:1. Zvazte jeste oslovit i druhou babicku, at se to vylepsi. :)

Obecna reakce je takova, ze uvedeny klip jest vec hovadna a je normalni s hovadky hovadsky zachazeti. Coz se zde deje. Neni to o levici-pravici, ale o schopnosti vcitit se do pocitu druheho (byt video meli NEvidet duchodci).

Na rozdil od Siklove mi vice konvenuje pravicova Tydlidatova, na kterou jsem dal odkaz vyse. Nebagatelizuje (na rozdil od uhlazenych prazand :) ). Takovou mit pravici. Takova slova slyset od Necase. A od Vas. :)

http://www.denikreferendum....

S ohledem na Vase drivejsi psani odhaduji, ze Vase a mamincina kultivovanost Vas predurcuji, ze ac pravicacky zamerena jste zrejme se i do pocitu vesnicanu vcitit. Na chalupu jako lutaci asi jezdite, ne? :)

Ani tam neni pro Vas problem? :) Kdyz se vcitite? Pak bych musel rici, ze jste ehm ponekud "praglovite". :)
24. 04. 2010 | 21:11

almost glossed™ napsal(a):

Vlk:
"Kdybych s i totiž představil, že vyrazím za babi nebo za tátovým otcem a budu je školit ve s myslu toho klipu."

Ale ten klip je určen jiným - těm, kterým jsou bába a dědek ukradení, těm, kteří je umí "pumpnout" a těm, kteří jimi pohrdají.

A ti to UDĚLAJÍ. udělají to stejně jako když jim řekli: "Vezměte vajíčka, je to in", "Vezměte píšťalky, je to in". "Rozbíjejte mítinky, je to legrace a adrenalin zadara." Nepochybuji, že to udělají. Jsou přece zodpovědní, lepší, modernější, dělají to pro budoucnost, je to investice a je to DOBRO proti ZLU. Je to proti bradavici a je to proti papalášům, což chce mimořádnou odvahu. Udělat hrdinský čin je ..."in".

Že je to mimořádně konformní a stádovité chování? Že je to záměrně rozeštváváno českými médii? Že je to projev užitečného idiotství? To se nedozvědí. Budou oceněni jako hrdinové.

V MF Dnes jim otisknou štěk o zatraceném zadlužování a perspektivním hnutí mladých. Budou to ukazovat široké rodině a všem spolužákům. Dostanou pochvalu ředitele školy za vzornou reprezentaci v mimoškolní činnosti, a škola dostane balík Svazácké fronty zdarma, aby si ten úspěch všichni vychutnali. Který mladý adolescent nesní o hýbání světem?

Viděl jsem na vlastní oči, jak byla "vajíčkiáda" v jednom městě systematicky řízena asi čtyřicetiletou ženou. Nikdo mi nenamluví, že to byl spontánní projev mladých.
24. 04. 2010 | 21:13

jarpor napsal(a):

Všem, jež ke mě prohovořili děkuji...

Voci se "baví"... ale klade celkem vážné otázky... omlouvám se, nechám je bez odpovědi...

V souvislosti s klipem - nehodlám je "řešit"...

Přírodovědče - užívatjte si...

Myslím, že bylo dosaženo cíle - lepší reklamu ten klip nemohl mít.
Autor uvedl..., kdo ještě neviděl, zhlédl... a ještě možná vyzval další ke zhlédnutí...

Jedu ke stařce a k dědkovi ... :-)))

Hezký večer
24. 04. 2010 | 21:21

PatientO.T. napsal(a):

24. 04. 2010 | 21:22

vlk napsal(a):

kočka šklíba

moc děkuji za odkaz. Ano, přesně tohohle Kellera jsem měl na mysli!
Popisuje naši pravicovost i pravicovost mladých naprosto dokonale.

S.Š.
dneska vás za příspěvek nepochválím.

Píšete o agresivitě starší levicové generace, jak mlátí hůlčičkami, berou a lámou transparenty..
Máte na mysli napřílad známé scény od Anděla???
Tam skutečně něajk ta hůlčička a snaha sebrat transparent byla. Viděla jste ovšem, jak ta snaha dopadla
?
Píšete o Vaší paní matce. Jistě to bude pozoruhodná dáma. Žádná ironie. Dcera s ejí rozhodně povedla.

Nicméně ta skvělá dáma nebude nikdy volit Paroubka.S jeho radikální retorikou a dělením lidí na ty obyčejné a ostatní. Ty obyčejné musí soc dem chránit...Prostě třídní boj. OK. Předpokládám, že tyhle hodnoty sdílí i Vaše paní matka...

Zeptám s e pak - jaké hodnoty sdílí, které jsou pro ni tak zásadní a zeptám s e dál - kteří politici a strany pro ni její ideály reprezentovali v minulých volbách a jestli ví, kdo bud e rperezentovat její hodnoty ve volbách letošních. Záměrně se neptám na jména.

A prosím , přečtěte si materiál , na který dala odkaz kočka šklíba. A udělejte mi laskavot, napište v pár řádcích, co si o tom článku myslíte...
děkuji.
Výše uvedený text není žádným nájezdem do Vás a už vůbec ne Vaší paní matky.
Jen jsem zvědavý. Velmi zvědavý. Protože může být, že mi něco zásadního uniká. Vás z naivity rozhodně nepodezírám a jako analytika vás velmi cením.
24. 04. 2010 | 21:22

Tupelo napsal(a):

Diky prirodovedci na ten porad na CT - bohuzel temer uplne zrusil mou predstavu o tom ze mozna mystifikator Zelenka zmystifikoval sve herce. Skoda, mohla byt jeste vetsi sranda. :)Zastupce mladych soc. dem. byl v klidu, nic moc nerekl a nic nepokazil (patrne si i on reklamni klip pravice o tom, jak maji mladi poucovat stare, uziva). P. Zelenka mi pripadal v defenzive, pripadal mi jakoze v pozadi premysli o tom jestli natocil vioral (my virate, vy virate). A pani Siklova muze byt rada, ze porad nebyl delsi, v samem zaveru byla uz tak mimo, ze si toho vsiml i modrator.

Kdyz cerpan z internetovych zdroju, vetsinou postnu jen linky, tentokrat udelam vyjimku a postnu cely text p. Cveka, je kratky a podle meho vystizny ( http://www.blisty.cz/2010/4... ):

Dělat rovnítko mezi levicí a komunisty je naprostý nesmysl, hodný komunistického falšování dějin. Selektivní paměť nemají jen staří lidé, ale všichni lidé - navíc spousta starých lidí jsou posledními svědky komunistického útlaku... Občas se začínám děsit "mladých" lidí, kteří si závažnost takového tématu vůbec neuvědomují a pouze podléhají ideologickému "antikomunismu", který je blíže bolševismu a normalizaci, než celá ČSSD.

"Komunisti přiměli nejlepší lidi téhle země k emigraci" (dost nepřesná generalizace, ale budiž) = zamyslete se tedy nad tím, kdo jsou naši "pravicoví" politici - jsou to ti, kdo se vrátili z emigrace, nebo jsou to ti, kdo tu zůstali, ohnuli hřbet a byli normalizací vychováni?

Nemám sílu to vidět celé... Snad právě proto, že jsem přesvědčený a zarytý antikomunista. Zelenka, Mádl a Issová jen ukázali svou prodejnost, povrchnost a komunistický způsob myšlení, který tuto společnost ovládá. S pravicí nebo levicí to nemá nic společného. Je to normalizace.
24. 04. 2010 | 21:35

jarpor napsal(a):

Gentleman se nikdy neptá na plat a na "kteří politici a strany pro ni její ideály reprezentovali v minulých volbách a jestli ví, kdo bud e rperezentovat její hodnoty ve volbách letošních." Dámy zvláště...

Z výše uvedeného - Vlk není gentleman... :-))

Hezký večer
P.S.
To je pro přírodovědce... on už ví... ale jinak - máte v čítači "hokej"...
24. 04. 2010 | 21:36

koudelka napsal(a):

vážení starší občané a důchodci. Řekněte jim to na plnou...ústa https://www.youtube.com/watc...
24. 04. 2010 | 21:36

Lena napsal(a):

Vidím, že se nám debata za celý den docela pohnula. Je zajímavé, jakou taková blbina může vyvolat diskuzi. A taky je zajímavé, že mi paralelně přišla na mail jako legrácka od jednoho staršího pána.

Tak už si to tak neberte, všichni Vy z vesnic, Vy starší a voliči levice.

Při představě, jak mládě valí na ves za prarodiči a agituje stylem zmíněného klipu, se mi vybavila historka o známém mé kamarádky. Lehce po pubertě se stal věřícím a ve svatém nadšení poučoval, kudy chodil. Doma zavedl diskuzi s maminkou-ateistkou a rozezlen jejími odpověďmi jí sdělil, že přijde do pekla. Ona se mu chvíli smála a pak mu dala po hubě. No, a nakonec chlapec pochopil, že se nic nedá lámat přes koleno a je třeba ctít názory druhých, byť z jeho pohledu úplně blbé.

přírodovědče, jsem potěšena, že jste mi věnoval tak dlohý projev. Žhavé výstřely byly skvělé, na Top Gunu samotném jsem ocenila více méně jen ty scény se stíhačkami, přece jen ta americká romantika je mi trošičku vzdálená.
24. 04. 2010 | 21:37

jarpor napsal(a):

Tupelo,

vzmužte se... seberte sílu... a dohlédněte to... přece jste překonal horší věci...

Myslím, že normalizace taková sranda nebyla... Nebo pro Vás jo ?

Hezký večer
24. 04. 2010 | 21:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nebýt televize a filmu, museli by prominenti tohoto "představení", takto hojně živeni erárem a deriváty eráru (dotace, granty, sponzorství polostátních firem..), po jeho odehrání někde mimo Prahu asi použít osvědčený "Vítr z hor".
Pokud tedy nemají osobní ochranku.

Neb daňovému poplatníkovi i v tšchto zeměpisných délkách a šířkách občas jeho kalich hořkosti přeteče. Kór zasloužilému daňovému poplatníkovi. Kór když mu ten pohár dolívá nějaký nezvedený fracek, který za jeho daně vystudoval a bůhvícoještě dalčího prováděl.

Dobrou noc.
24. 04. 2010 | 21:43

prirodovedec napsal(a):

kocka skliba: Rad Vas zase potkavam. S teckami si tezkou hlavu nedelejte. Tady je vir(v)al :) a vse je dovoleno. Nez se vrati editor. :) Snazime se jen podlezt vysoko nastavenou latku videa a nejak nam to nejde. :) Prece jen by to chtelo ne nanotechnologie na mezeru mezi zemi a latkou, ale spise piko. :)

vlk: Diky. Souhlas. Jak s pro mne prirozenou uctou k mnoha starsim, tak s ulevou, ze neco podobneho nenechal vyrobit tvrdikuv poradce - jen az jako odpoved. Protoze soucitici levicak by to asi zatim nedokazal, ale ta sebranka, ktera se za levici vydava (na druhe strane zachrani akademii ved :) ) by to mohla dokazat. Bendove ac puvodu ruznych jsou stejni bendlove. :)

Vico: Zalezi, kde ma hrb. Zda nalevo nebo napravo. :) Otazkou take je, co kdyz je nalevo hrbatej, utira se pravou a pise levou :) a pri pochodu na kupredu leva vyjracuje pravou. Nevite jak by dopadl podle toho Jean Marais v Hrbacovi? :)

Jinak Leacock je na toto prece jen trochu soft (i kdyz upravene pasaze jako "ten zpusob kterym kdysi madlovic mimino trcelo ze snehu na prachaticku, az se mlade snehem plahocici rodicce neco ve tvari do snehu zapichnuteho mimina zzelelo ... asi pamatujete zdroj parafraze).

Nicmene inspirovat se Monthy Pythony by se socky mohly. Neco jako Praha plna poflakujicich si hercu, pohazujicich cigarka, strikacky, flasky a najednou na kolech prijizdi na kolech ty upjate grannies z Monty Pythonu s kostaty v rukach a prchajici potacejici se herci miri k janouskovu nocnimu letisti, aby uleteli do Asie praveho trhu nocnim letem (viz blog Hybaskove) a v zapadajicim slunci zapadaji olympijske kruhy Prahy olympijske a stoupa neco co z dalky vypada jako nadejny bemacky Mount Everest a najednou se z toho stava Kaplickeho blob. :) Ukapne zelena kapka, ve svetle slunce se meni v oranzovou a do toho podmanivy jyrkuv hlas zve k majovym zazitkum. :)

Mozna bychom mohli viral rozsirit na veneral. :) A prohlasit zelenkovce za prukopniky. Koneckoncu CTV kdysi ridil jeden Zelenka take :). Okres na severu to jeste neni ... ale ... :)
24. 04. 2010 | 21:47

Tupelo napsal(a):

Jarpor: vzmuzit se a sebrat silu? Nedivate se zrovna na nejaky epicky film? Dohlednout co? Neni ten film zaroven psychedelicky? Neni to nejaky viral? :) A o normalizaci, se mi zda, nejspis vite vic nez ja...
24. 04. 2010 | 21:51

olol napsal(a):

bohuzel pane Shanaahu, vase zamysleni vychazi ze soatneho predpokladu. z predpokladu, ze Issova s Madlem jsou reprezentanti mladé „kulturní elity“.
Jestli jsou tihle dva nejakou kulturni elitou, pak by mel byt prznitel ceske kultury Zdenek Troska odmenen oskarem za celozivotni dilo.
Tenhle kratky klip mi spis pripada jak zoufaly projev puberty a neschopnosti prijit s necim smysluplnym a kreativnim.
24. 04. 2010 | 21:55

jarpor napsal(a):

Tupelo

"Dohlednout co?"

To co :
"Nemám sílu to vidět celé..."

Hezký večer
24. 04. 2010 | 21:55

Tupelo napsal(a):

Jarpor: aha, to vysvetluje mnohe, od dvojtecky za linkem (v mem prispevku) jde o citaci clanku, na ktery onen link odkazoval (lze overit poklepnutim na link). Vzhledem k tomu ze samotny citovany clanek pouziva uvozovky, jsem je nepouzil ja (abych nemusel kontrolovat parovani ;))
24. 04. 2010 | 22:03

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Ono je to v osmickove soustave. :) Hezkou (pravou kdyz uz ne ero) noc s babou a dadou :) :)

almost glossed: Ma to jedinou vadu. Ono to uz prekrocilo hranice te uzke cilove skupiny.

S ohledem na praglovity zpusob zpracovani to pusobi zcela spolehlive jako levicova mobilizace.

Navic bleskova protiverze s nacky na yahoo zvladla nejen pripomenout ztotozneni krajni pravice a nacku (coz je zde casty predmet diskusi o levicovosti nacku) a navic pusobit jako vyvazujici. S ohledem na pozadavek rychleho stazeni z youtube bylo asi necekane, ze hlupi levicaci maji take fanousky, kteri to dokazi otocit.

Takze ted staci jen zalepit jyrkovi pusu, schovat mu dratha a jeho bendu, utlumit rvave koncerty a sirit a sirit. Ovsem musi se to umet. Otazkou je, zda to Dimun s Emericanem vymysli jak. :) Jde v podstate o vhodne podprahove vyvolani strachu starsich z pripravovane euthanazie mladymi. To ze je to zert? To tem starsim nikdo nevysvetli. :) Jen to musi socani udelat nesmirne zrucne a podle mne a zkusenosti na to nemaji.

Jinak zatim mam celkove skore zaujeti proti 27:4 (u duchodci 15:1 pri zapocteni maminky S.S.). Zkouseli jsme sjizdet jeden heuristicky program identifikujici pro a proti na diskusi:

http://www.tyden.cz/rubriky...

ale vysledky jeste nemam. Letmo je to celkem jasne. Zkratka soani dostali celkem nezaslouzeny darek pres znacnou mlcenlivost oficialnich serveru.:)
24. 04. 2010 | 22:07

Vico napsal(a):

K příspěvku SŚ 20:19:07

Abych se přiznal, z některých "analýz" z poslední doby mám u vás smíšené pocity.

- V poslední době mne překvapily vaše závěry o "konspiračním" pozadí Topolánkova extempore v redakci časopisu LUI,které, jak se ukázalo, nevyslovil ani Topolánek sám, a víceméně si sypal popel na hlavu za svou upovídanost a naivitu.

- Dost mne zarazilo, v souvislosti s nešťastným letem polského prezidenta, jak jste se chytala každé indicie, která by mohla svědčit pro ruský úmysl přivodit havárii. Když už se postupně ukazovalo stále jasněji, že věc se má jinak, alespoň jste velkými tiskacími písmeny napsala TOHLE POLÁCI STEJNĚ NEPŘIJMOU. Tož uvidíme.

- A dnešní váš výstup je také takový. Jak je to s těmi agresivními babičkami na těch předvolebních shromážděních? Povídejte, přehánějte. Čí mítinky, které strany jsou rušeny ? Kdo je provokovám a kdo je provokovaný? Nemluvím o loňském roce, ale o současnosti.

Poslední odstavec je úlet jako hrom. Bez komentáře.
24. 04. 2010 | 22:08

prirodovedec napsal(a):

Lena: Jsem hluboce zklaman, ja Vam venoval tolik casu a vy jen koketne pohodite hlavickou a uz zase pryc za svymi ucty a hvezdickami. :)

Uz jste vyresila s Metelkou svuj vyfoceny rudy zapad? :) (byt pravicak, take by mne to znepokojilo :) )
Jinak pro mne Top Gun byl (nechtena) parodie na sebe sama. A videl jsem pred Hot shot.
24. 04. 2010 | 22:13

kočka šklíba napsal(a):

Tupole, Jarpor, jako dost často, nepochopil text ;). To v diskusi s ním musíte mít stále na paměti ;).
24. 04. 2010 | 22:17

jarpor napsal(a):

Vico

Přivítal bych, kdyby jste mi třeba Vy vysvětlil, kdo je to ten "obyčejný člověk". V programu ČSSD tolikk o něm, ale definice, kdo to je, čím se vyznačuje... nic.

Chtěl bych vědět, zda jsem "obyčejný" ... a pokud jím nejsem, jak bych měl postupovat, abych se jím stal...

Děkuji předem za laskavost.

Hezký večer
24. 04. 2010 | 22:17

prirodovedec napsal(a):

Citace z jedne urazlive diskuse na tydnu:

"Jó, to jsou paradoxy! Termerová kdysi hrála koktavou zelinářku v prodejně vedené Jiřinou Švorcovou alias Annou Holubovou v seriálu "Žena za pultem", no a teď se pro změnu její dcera sama dobrovolně stala novodobou "Švorcovou" ve službách ODS."
24. 04. 2010 | 22:18

prirodovedec napsal(a):

jarpor: To je jednoduche. Ja, Vico, kocka skliba ... jsme obycejni. :)

Nu a Vy jste neobycejny. :) Napriklad davnym chapanim logicke spojky implikace. :) Nebo svym zajmem o psovite selmy. :)

A obycejnym se stat uz nemuzete, protoze jak bychom k tomu prisli. S kym bychom diskutovali. :)
24. 04. 2010 | 22:21

mb napsal(a):

jeste jeden relevantní odkaz ??

pro soudruhy minulé, budoucí a potencionální ???

kazdy si dosadi politika lečitele dle jeho vlastních politických inklinací / kontrainklinací ...

https://www.youtube.com/watc...
24. 04. 2010 | 22:22

jarpor napsal(a):

kočka šklíba

Jak Vy jste inteligentní.... par exelence...
Na to holt každej nemá...

Hezký večer
ReCaptcha : make student.... no prosím...
24. 04. 2010 | 22:23

jarpor napsal(a):

Přírodovědec

Jste hodnej... díky. Já bych však přece jen od Vica... :-))

Hezký večer
24. 04. 2010 | 22:25

kočka šklíba napsal(a):

Přírodovědče, řekla bych , že tento příspěvek je tak odpovídající na úroveň těch 3 elitních umělců: "Sedim se svoji babou doma, ona nohy roztazene jako kun..era, predcitam ji ze spisu Marxe a Lenina a cekame, kdyz uz konecne prijedou nasi mlady." z diskuse na Týdnu ;).
24. 04. 2010 | 22:27

Kanalnik napsal(a):

Sice se diskuze rozbehla jiz hloubeji, i presto ale vyjadrim svoje prvni pocity po shlednuti onoho videa:

excelentni hnus

(a jeste tak zumpovite jednoduchy, ze pochybuji, jestli se mi to cele nezdalo)
24. 04. 2010 | 22:30

Vico napsal(a):

Jarpor : Já jsem dnes použil výraz "obyčejný člověk"? Co tím myslí socani, nevím.Volební inzerci přeskakuji jako tapety pana Františka Adamce. Navíc letos asi budu volit Zelené tedy včetně "báby" Šiklové./Jinak mne moc potěšilo, že Liška se přidal ve FB ke komunitě kritiků té Zelenkoviny./

...Ale, když chcete znát můj názor, nezklamu vás.

Ano Jarpore, jste obyčejný. Nemusíte tedy v tom směru nic podnikat. Už teď v tuto chvíli jste obyčejný.

Taky hezký večer.
24. 04. 2010 | 22:30

S.Š. napsal(a):

Přírodovědec : Tak tedy, Vy jste mi to nandal ! :-) Abych Vám ale aspoň pár slovy odpověděla : Uvolněná jsem, zdá se mi, docela dost. Pokud to z mého předešlého psaní není poznat, považuji to za chybu. Moji chybu, aby bylo jasno ... :-)
Druhou babičku už nemáme, jistě bych se jí jinak zeptala taky. Důvodně ale předpokládám, že by rovněž nebyla voličem levice, totiž s ohledem na historickou paměť. Co bychom tam měli dál ? Ano, pan Nečas. Nevím, co říká pan Nečas, ODS (ne až dnes či v posledních týdnech, dokonce ani ne měsících) není předmětem mého prvořadého zájmu a nový šéf mne rozhodně svými prvními kroky nijak nenadchl. Chalupa : správně, vlastním nemovitost v nepatrné vísce oblasti bývalých Sudet (Bezdružice, Konstantinovy Lázně), kde jsem strávila i velkou část dětství a mládí, je to tam vskutku náročné ... :-) V r. 2006 získala v okrese ČSSD 35,17pct., KSČM 20,86pct., volební účast 58,44pct., vysoko pod celostátním průměrem (v Konstantinových Lázních zvítězila ovšem ODS, je tam jiná skladba voličů /lékaři a zdravotnický personál/ než v Bezdružicích, kde, nemýlím-li se, zvítězili komunisté před ČSSD). Protože si pamatuji sociální skladbu dosídlenců (i to, jak se k získaným majetkům zachovali), ničemu se nedivím. Přesto, mé kořeny jsou právě tam, nikoliv v Práglu ... :-) Lidem tam žijícím samozřejmě rozumím, to proto, že je znám, vím, jaké jsou jejich klady i nedostatky a taky co od nich lze očekávat. Na komunisty vzpomínají s nostalgií a dnes je chápou, zejména ti starší, jako jedinou partaj, která se nezdiskreditovala. Před r. 1989 jejich paměť sahá jen tak daleko, pokud vzpomínají na zájezdy do Prahy anebo to, že polovina vesnice mohla opravit vlastní chalupy z družstevního. Ten klip by je, pravda, příliš nepobavil, stejně jako patrně nepobavil. Jsou to lidé prostí, slyšící na jednoduchá hesla, nikoliv ale zlí, a když jim člověk vyjde jen trochu naproti, rozdali by se. Tak, víc k tomu nemám, snad jen to, že "obecný" názor ještě nemusí být názor správný.

Vlk : Vím, že mne nepochválíte a chválit nemůžete, stejně jako jste mne nepochválil pod čl. p. Žáka. Na druhou stranu, zapomněla jsem Vám říct, že se s Vámi naopak velmi shoduji na Vašem hodnocení "očisty" ODS. To zas, uznejte, není až tak špatná bilance, alespoň nějaká úspěšnost ! :-) O.K., jdu na ten materiál kočky šklíby. Pěkný zbytek večera.
24. 04. 2010 | 22:30

S.Š. napsal(a):

Oprava s omluvou : ... stejně jako patrně nepobavil mnohé jiné lidi.
24. 04. 2010 | 22:36

jarpor napsal(a):

Přírodovědec

Buď Vy nebo Vico se mýlíte...

Přece, při Vašem vzdělání ( :-)) ), nemohu být v jenom čase obyčejný a neobyčejný...

Kurňa, snad se fakt půjdu zeptat Paroubka..., když zde takoví borci se nedokáží shodnout...

Hezký večer
24. 04. 2010 | 22:37

jarpor napsal(a):

Vico

Díky. Ale - jen jste to zamotal... viz reakce přírodovědce...

takže zase - vím, že nic nevím... :-))

Hezký večer
P.S. Ten dotaz jsem vznesl na Vaši reakci na poslední ostavec S. Š. ...
24. 04. 2010 | 22:42

Lena napsal(a):

přírodovědec:

kdepak za účtem a hvězdičkami. Za pejsky.

Rudý západ, spíše jihozápad to byl, jsem nedořešila, protože nemůžu dráždit svůj přeplněný NB obrázky v RAW. Musela jsem to posunout až po nákupu externího disku. Stejnak si ale myslím, že to nejspíš je šum, což se mi ovšem nikdy nestalo (mám Canon 350D).

Co se týče Vaší otázky, těžko říct, co si má člověk myslet. Mě připadá, že ze sebe udělali hlupáky schválně (zdůrazňuji schválně čili vědomě), což mě vede k přesvědčení, že je to trošku složitější, než se na první pohled zdá a než je mnohými chápáno.

Takže: povedl se ten klip nebo ne? Myslím, že:

1. Pokud to měla jen být legrace a satira, pak to asi mělo být zřejmější, neb našinec (jak vidno z reakcí) je méně chápavý.

2. Pokud měl vyvolat diskuzi, pak se povedl.

3. Pokud měl být volební pravicovou agitkou, pak se nepovedl zcela jistě.

4. Pokud měl být diskreditací pravice, pak to šlo udělat lépe.

5. Měl snad jenom pobavit? To asi ne.

Každopádně jsem se tu dozvěděla, co je to virál, takže pro mě tato debata měla svůj přínos. Doufám, že se tu moc nerozšíří, protože žádný skvost to není a všeho moc škodí.
24. 04. 2010 | 23:05

Marcus napsal(a):

to S.Š: Vas prispevek me docela pobavil - poukazujete na agresivitu starsich lidi na mlade na mitincich CSSD - ale vzdyt to je pouze reakce na akci (pred rokem hazeli vajicka, letos "pouze" piskaji na pistalky atd.). Stejne tak se Vam zrejme nelibi nektere zdejsi prispevky z kterych pry sala nenavist (me se nenavistne prispevky rovnez nelibi) - ale opet - ty jsou jen reakci na verejne prezentovane dilko, v kterem je podle meho nazoru nenavist vuci levici, starym lidem a venkovu pomerne dost signifikantni. Jinak musim priznat ze jsem spise levicove zamereny (v CR, na zapad od nasich hranic si myslim, ze bych patril ke stredu) - takze podle p. Madla, sl. Issove a p. Zelenky jsem negramot a idiot, ale presto me jejich klip neurazil (da se rict, ze jsem se castecne bavil, kdyz jsem videl ustaranou sl. Issovou jak radi koho volit a kho nevolit, nebo co se dela pravou a levou rukou - samozrejme jsem si vzpomnel na fasisticky pozdrav). Ale vadilo mi, ze tam strasi dluhama, ktere implicitne pripisuji levici, pritom v tomto state vetsinu dluhu nasekaly vlady vedene ODS (viz. muj prispevek v diskusi vyse).
Jen doufam, ze tento prispevek nebudete brat jako nenavistny.
24. 04. 2010 | 23:05

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Pradu mam samozrejme ja. :) Jste neobycejny. Zaprve protoze je to pro Vas jiste ode mne lichotive. :) Dale protoze to pisu skromne ja. :) A navic, kdyz to prevazime preferencemi, kdy Vico chce volit nano-Lisku :) a ja zachrance akademie ved :), tak je to jasne, kde je "pravda".

Jinak doporucuji vyhodnotit zdanlivy rozpor nasich tvrzeni pomoci fuzzy logiky, pro zacatek Vam staci wiki. :)

S.S.: Ze jsem Vam to nandal. :) Ja si rikal. :)

Ale jinak, kdyby byli vsichni z pravice jako Vy, skoro bych veril, ze zachranite akademii ved Vy a volil bych Vas. :)

Ale jinak se asi lisime a neceho bych se u Vas bal. Vase kultivovanost se mi tak trosku snoubi s pohrdavymi zablesky ve Vasem psani vuci tem "prostym lidem" stavejicim z druzstevniho. Ono to patricijstvi je pak takove odtazite.

Ale potkat tak kultivovaneho, secteleho a argumentujiciho pravicaka je zde skutecne zjeveni. :) (bez urazky dalsi zejmena panove: kdo z Vas na to ma :) )

Jen tak mimochodem, kdyz Vas tak chvalim, vyjadrite se k Vicovi, ktery tak trosicku secita Vase omyly? :)

Ke spravnosti nazoru - obvykle spise hledam zajmy za nazorem, koneckoncu kazdy vi, ze jeho nazor je spravny. :) Cili pak je celkem jasne, ze elitni patricijsti nositele mensinovych nazoru musi skvele manevrovat, aby obstali. Tupa realizace individualismu by byla (je) sebevrazedna. Jenze Vy jste jedina. Muselo by Vas byt alespon jako spravedlivych ze Sodomy, aby jste neutralizovali ty tupounky, kteri to dovedou k tomu, ze prosti sousede budou zase stavet z druzstevniho a budou se slzou vzpominat na demokracii.

Ne ovsem kvuli vitezstvi levice ve volbach ale kvuli rozkradeni toho zbytku c o zbyva, k cemuz drive ci pozdeji po vitezstvi pravice dojde (pokud to mezitim levice neproji).
24. 04. 2010 | 23:12

Vico napsal(a):

Jarpor : Inu svobodná diskuze..Alespoň máte na výběr zda-li jste obyčejný nebo neobyčejný :-)

Aha, tak ten poslední odstavec SŠ : Rozněcování třídní nenávisti..Raději jste se měl zeptat, co v dnešní postindustriální společnosti máme chápat pod pojmem třídy.Myslíte si Jarpore, že naše společnost je třídně rozdělena? Lze rozpoutávat nenávist mezi něčím, co v klasické podobě neexistuje?

Úletem však hlavně je, že diskuze se tu vede o rozněcování jiné nenávisti - nenávisti mezigenerační. Mladí versus staří. FB s 250 tisíci členy o těch, jejichž revírem je Kaufland. O tomto jevu se vedou diskuze, spory a do toho další rána Mádl s Issovou - opět stejné téma, ale pěkne heavy s vědomou nekorekností, ke které se Zelenka přiznává a uvádí, že takový byl záměr.

Tedy většina tu řeší, i když virálním stylem, rozněcování mezigenerační nenávisti a pak SŠ přišla v posledním odstavci s Paroubkem. Do té doby ,světe div se, tu jméno "toho člověka" nepadlo ani jednou.
24. 04. 2010 | 23:15

jarpor napsal(a):

Přírodovědec

Jak já jen mohu vůbec bez Vás existovat.. ? :-))

Jste málo skromný... :-)

Tak zase někdy...

Dobrou..
24. 04. 2010 | 23:19

jarpor napsal(a):

Vico

Nezlobte se, ale ten klip nestojí za debatu... ani vše ostatní, co se tu v návaznost na klip debatuje.

Dobrou...
24. 04. 2010 | 23:23

Morová rána napsal(a):

Neúcta ke stáří, antigerontismus, pohrdání odlišným politickým názorem... ano, to vše už tu bylo řečeno. Ovšem, přátelé! Ten zoufálý, ale skutečně zoufalý(!!) nedostatek vlastní tvůrčí invence! Vždyť ten klip je téměř doslovnou i když o hodně ubožejší kopií podobného předvolebního dílka z USA. Kdyby tam ještě ti dva nešťastníci namísto "pravice" a "levice" říkali "Barack Hussein Obama", neviděla bych rozdíl. Tedy, až na ty žalostné herecké výkony, samozřejmě.
24. 04. 2010 | 23:27

prirodovedec napsal(a):

S.S.: pycha predchazi pad, za aby jste se omlouvam :) samozrejme abyste. :) Uz to asi flinkam a neresim ani presmycky pismen predtim.

Lena: Chechtavej tygr na psovi ma dobre psi vtipky. Zkouknete. :)

Co se tyka zare, pokud pamatuji jste z Brna, proc to resite s klimatologem a ne rozpoznavaci obrazu na VUT? (viz ty jejich vypravy za zatmenim - musi mit vybornou vypoctarinu)

K vasim glosam:

Mne se zamlouvaji nechtene efekty vice nez chtene. Napr. ze si lze osvobozene hrat s urovni autoru a obracet se podobne na ne jako oni na druhe. bez toho impulsu by se clovek stydel, ale takto si s nimi hrat na mlada paka pripomina nejlepsi roky naseho zivota. :)

"1. Pokud to měla jen být legrace a satira, pak to asi mělo být zřejmější, neb našinec (jak vidno z reakcí) je méně chápavý."

Ono to podle mne mozna nemela byt a mnohoznacnost otvira vratka. Je to lepsi nez kdyz se tvari, ze je to Top Gun.

"2. Pokud měl vyvolat diskuzi, pak se povedl."

Urcite. Ja jsem okouzlen.

"3. Pokud měl být volební pravicovou agitkou, pak se nepovedl zcela jistě."

Je to takove mile Ickovske i kdyz s tim Icko nic nema. Ale kdyz on jeho styl se tak mezi svazaky siri. :)

"4. Pokud měl být diskreditací pravice, pak to šlo udělat lépe."

Urcite, ale mobilizacni potencial to ma velky, i kdyz socky jej jiste nevyuziji. Navic ta dvojkombinace s yahoo hitlerciky tvori sympaticky dubl.

"5. Měl snad jenom pobavit? To asi ne."

Mozna meli na pozadi (to kalendarove ocenene, co drive videl jen Prachar :) ) spise promitat toho hada s tim pornohercem. :)

Jinak je pro mne potesujici, ze p Issova (pro kocku sklibu - nasel jsem mezernik!) je pry herecka intelektualka. Co pak ty ostatni ... :)
24. 04. 2010 | 23:34

prirodovedec napsal(a):

jarpor: plne chapu, ze tohle musi kultivovany pravicak se skripajicimi zuby za predstirani, jak se bavi, odmlcet. Klip za rec nestoji, diskuse take a hlavne at uz se na to zapomene. :) Tohle nemuze zvladnout ani S.S. a to je ve srovnani s Vami argumentacne pro mne jina trida. :)

Jen tak mimochodem chybi Vam tam "podle mne" (ze to podle VAS nestoji za rec - ne obecne :) ).
24. 04. 2010 | 23:42

prirodovedec napsal(a):

Vico: Opravim kolegu ze zelene ctvrti :) padlo. A padlo vice nez 15krat, zkuste vyhledavac.

Docela jsem znervoznel, protoze to by statisticky nebylo mozne.
24. 04. 2010 | 23:45

jepice napsal(a):

Tápu. Přiznávám, že nevím, co si mám o panu Zelenkovi myslet.
Sedí doma u počítače, čte ohlasy a baví se?
Jásá, že všichni reagujeme podle jeho návodu? Proto tam rafinovaně nechal tolik návodů, aby si každý našel ten svůj?
Měl by doufat, že nikdo z klipu nevyčte, že jediné rozumné řešení je vzít šutr a udeřit pana Zelenku do hlavy.
Někteří k tomu nemají moc daleko. Nebo přinejmenším k poznatku, že "umělci" si už zase za naše peníze moc dovolujou, viz výběr z jednoho seriózního webu:

Je to děsné. Je to placená kosočtvercovina našich skvělých kamarádů zednářů kontrolujících nové pravicové strany. Navíc ten Forman, ať s ním jdou všichni do...!

Nechci, aby me zaplacene dane byly pouzivany na tyto ucely. Pokud chteji, maji volne moznosti v cistem trznim prostredi. Nyni to funguje tak trochu jako "do umeni nam nekecejte, ale penize nam prispivejte jako za komancu" Tak tedy prr... Toto nelze dale akceptovat, nachazime se v krizi a je nutne setrit.

ono je to dvojsecne pro tu mladoou generaci. Setkavam se s mladymi, kteri jsou ci byli vetsinou naprostymi individualisty, pokud je ke zmene neprivede stredni ci starsi generace a zacnou chapat vyznam kolektivu, dnes tymu, at ve sportu ci v zamestnani. Tento klip zanese do podvedomi stredni a starsi generace informaci, ze je nutne mladez trochu primet k ucte ke stari a k jejim nazorum.
Domnivam se, ze timto klipem byl prekrocen pomyslny Rubikon a mladez do dostane "sezrat", protoze priste by mohli Zelenkovi, Madlovi a issove vadit treba 5Otnici a pak 4Otnici, takze jdem do toho.

Nalejme si čistého vína, naše fakany vychovává západ, aby měli čerstvý maso do bordelů a montoven.

Stačí se podívat na Zelenkův odpudivý ksicht, připomínající řitní otvor škrkavky, aby člověk bezpečně věděl, že narazil na pravicový GMO. Ten klip není žádná mystifikace, je to vydestilovaná plichta, kterou feťák Zelenka zamořoval eter vždycky.

Doufám že toho využije nějaký schopný právník(doufám že ne plzeňský víkendový).Má šanci se zviditelnit na těchto kreaturách,kteří si nic jiného než trest nezaslouží.

Vždyť ti dva nepodaření mutanti, v čele s režisérem Zelenkou se nezmohli ani na něco ze své hlavy a uboze "obšlehli" ten americký klip. Navíc ti postpuberťáci nějak pozapomněli, kdo je vůbec přivedl na svět, živil je, šatil, případně jim umožnil vzdělání!
Tak vypadá dneska úcta k rodičům a starým lidem?!

A já musím dodat: Tak bacha, pane Zelenko! Zamyslete se nad sebou a přiznejte barvu! Jste modrej nebo oranžovej, chameleone jeden úskočnej?
Nic mezi tím se tu totiž netrpí.
24. 04. 2010 | 23:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy