Euro nad dolar aneb Politicky korektní krize

27. 10. 2011 | 16:31
Přečteno 16703 krát
Zatím byla finanční a hospodářská krize z jistého pohledu až roztomile slušná, apolitická a v mnoha ohledech vyvážená. Postihuje země které jsou mimo eurozóny (Island, Maďarsko, pobaltí) i země s eurem (Řecko, Irsko, Portugalsko), postihuje střídavě více Ameriku (kde krize začala), tu zas Evropu
(kde se zdá, že krize teď řádí nejdivočeji). Vybírá si „jižní“ země, na které se hodí kritika zprava (Řekové, máte příliš málo aktivní ekonomiky a příliš mnoho státu), ale nevyhne se ani zemím na severu, na které se dá zase aplikovat kritika zleva (Irové, měli jste příliš hyperaktivní bankéře a bankovnictví, ve kterém bylo zapojeno příliš málo státu, příliš málo regulace). Zkrátka s krizí je v toto smyslu zábavná potíž, protože si dělá co chce, padni komu padni, a nejde ji snadno zobecnit.

Zábavné je sledovat, jak se pokaždé otáčí i nálada. Když krize postihovala USA spíše než Evropu, všude se psaly oslavné články na to, jak je evropský model superiorní nad tím americkým a jak je vše v Evropě lepší. Teď tento argument neuslyšíte, ani kdybyste se rozkrájel(a), ač pochází teprve z přelomu let 2007 a 8.
Podobně tak s eurem; když bankrotovalo Island a Maďarsko, euro se zdálo býti ochranným valem proti krizi a množily se debaty o tom, kde všude a jak co nejrychleji euro zavést. Teď je zas móda opačná.

Euro nad dolar

Podobně je tomu s eurem a dolarem. Otázkou není, jak se bude dařit euru, ale jakému seskupení se bude dařit lépe/hůře. Přestože teď máme tendenci se dívat spatra zejména na euro, mám pocit, že obavy by měly být spíše opačné ve srovnání této měnové vele-dvojice: dolar představuje více rizik než euro.

Tak za prvé, euro se nemusí bát – na rozdíl od dolaru – o ztrátu své pozice jakožto globální rezervní měny a to z jendoduchého důvodu: euro jím prostě není. A co nemáme, o to se nemusíme strachovat, že ztratíme. Na rozdíl od dolaru. Kdyby totiž dolar o tuto svou pozici přišel, znamenalo by to bezprecedentní oslabení a počátek veliké marginalizace dolaru. Tím se nechce říci, že by tento vývoje snad byl pro Evropu výhodný, ale každopádně toto pro americký dolar představuje nezanedbatelné riziko.

Za druhé, Euro ani EU jako celek nikdo rating nesnížil – opět na rozdíl od USA –, a to jednak proto, že to dost dobře nejde, ale zejména proto, že finance hlavních tahounů evropské unie nebo eurozóny na tom jsou o poznání lépe než Amerika jako celek. Jinými slovy, hlavním ekonomikám EU snížení ratingu nejenže nebylo provedeno, ale také nehrozí.

Za třetí se Amerika zdá být – v hledání řešení – paradoxně mnohem rozdělenější a rozhádanější než Evropa. Zde nemáme extrémní Tea Party movement, o které hovoří celá amerika a její média, kteří by nejraději zrušily veškeré zdravotní a sociální pojištění, a nejlépe rovnou i daně a celý stát(y) i s jeho (nekonečně škodlivou) regulací. Na druhé straně máte pouliční Occupy Wall Street, kteří by zas nejraději zrušili, nebo aspoň pořádně zregulovali celou Wall Street a okolí. Nic z toho se v Evropě neděje. Stejně tak politická diskuse: v Americe se krize řeší snahou zvyšovat spotřebu (ještě více, přehnaněji a bujařeji a ještě extrémněji na úkor dluhu) a také velice radikálním uvolňováním měnové politiky (ono už to skoro ani více uvolnit nejde). To v Evropě je aspoň shoda na tom, že chceme předluženost skutečně neřešit snižováním předluženosti a na pořadu dne jsou úsporné rozpočty a škrty. V Americe se stále jede podle poněkud zvláštního principu: zadlužíme se abychom nastartovali růst a porosteme, aby se nám lépe splácely dluhy. Takže zkráceně řečeno: zadlužme se, abychom lépe spláceli dluhy. Proti tomu je pochopitelně veliký odpor na těch nejvyšších politických postech, odpor, který si evropa může ušetřit, protože naše recepty z krize (až na první pohled velice rozdílné), jdou aspoň stejným směrem.

Integrační naděje

A konečně za čtvrté: v EU existuje ještě jistá „integrační naděje“. Jinými slovy, EU se stále může pochlapit a integrovat a tím řadu svých problémů vyřešit. Jinými slovy můžeme (ale nemusíme) najít a prosadit řešení, které uklidní ekonomiku i trhy a tím situaci stabilizovat. Zda se to povede, je ve hvězdách, ale naděje tu každopádně je. Pochopitelně existuje i opačné riziko a to směrem dolů, že se nám EU rozpadne. To je ale zatím tak nepravděpodobné a mimo jakoukoli seriózní diskusi, že je o tom marno mluvit. Je to podobné, jako kdybychom skládali naději v řešení americké krize tím, že se rozpadne dolar. Čemu by to pomohlo? Ničemu. Zadlužovaly by se státy méně? Ne. Našly by se jiné zdroje mimo zvyšování daní nebo snižování vládních výdajů? Opět nikoli. Tuto paralelu je třeba mít neustále na paměti, ač se bude stokrát omílat, že USA není EU – v této věci je to otázka stále relevantní.

Evropa prostě jen ukazuje varovné signály dříve než Amerika a proto opticky vypadá ohroženěji. Proč bankrot Kalifornie nebereme stejně vážně jako Řecka? Měli bychom ji brát mnohem vážnějí protože se jedná o mnohem větší ekonomiku. Pomohlo by USA, nebo komukoli, kdyby se Kalifornie vyloučila z dolaro-zóny? V Evropě prostě hrnce bouchají dříve, protože jsou menší a jednotlivé státy vydrží méně přetlaku než hrnce veliké. Jenže až to začne bouchat v Americe, může být pozdě. Proto bychom měli být za varování Řecka a Irska, Maďarska a Islandu, vděční – protože nám ukazují, že model „spotřebou k růstu, růstem k spotřebě“, není funkční a ani možný. Máme lepší výchozí podmínky než USA toto vyřešit.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

stále rebel napsal(a):

Slova finančníka

Soros: Vnucení škrtů Evropě v době, kdy to není vhodné, povede k dlouhodobé krizi

„George Soros: Samozřejmě, bankéři a makléři provozují banky a finanční instituce, ale pravidla, podle kterých hrají, určují úřady a myšlení úřadů je velmi silně ovliňováno teoretickými ekonomickými argumenty. Jsem přesvědčen, že teoretické ekonomické argumenty, které nám určují cestu už dlouhou řadu let, jsou zásadním způsobem chybné. Ekonomie se snaží být přírodní vědou, ale je velký rozdíl mezi přírodními vědami a společenskými vědami. Protože společenské vědy se zabývají lidmi, kteří jednají na základě nedokonalého porozumění věcem. A veškerá teoretická ekonomie se snaží jaksi vytvořit umělý svět, v němž tyto nedokonalosti nehrají žádnou roli. Vytvoříte tak falešný svět, a v tomto falešném světě žijí ekonomové.“
…………………..
„Soros: Abych to vysvětlil jednoduše. V ekonomii existuje tenhle pojem rovnováhy. Ten má velmi málo co společného s finančními trhy. Finanční trhy jsou málokdy v rovnováze. Předpokládá se, že finanční trhy směřují k rovnováze, a to je pravda po polovinu doby. Ale v ostatní dobu se finanční trhy vzdalují rovnováze. Takže tahle představa, že lidé, kteří prosazují své vlastní zájmy, jsou zárukou nejefektivnější alokace zdrojů, je podle mého názoru zcela falešná.“

http://www.blisty.cz/art/60776.html
27. 10. 2011 | 16:47

stále rebel napsal(a):

A trochu čísel od nás

„Analýza: Za druhý propad Česka může Kalousek, ne Evropa“

„Praha - Ekonomiku a také veřejné finance čekají nové potíže. Ministr financí Miroslav Kalousek a premiér Petr Nečas vidí jejich zdroj v dluhové krizi eurozóny, která prý přepadne také Česko.

Tato tvrzení však nepodporují ekonomická data.

Tuzemské hospodářství zpomaluje, i když tzv. dluhová krize Českou republiku ještě nezasáhla. Jediným prokazatelným důvodem je pokles domácí spotřeby, který vyvolala Nečasova vláda úspornou politikou“

„Nízké mzdy a nezaměstnanost
Veškeré špatné zprávy tak zatím dodává tuzemská ekonomika.

Už čtvrtým rokem neroste domácí spotřeba a údaje Českého statistického úřadu prozrazují, že s další kolo úspor zahájily domácnosti v letních měsících. To se projevuje na tržbách maloobchodu i služeb, které jsou dnes pod úrovní roku 2007. „

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=719192
27. 10. 2011 | 16:48

Nebel napsal(a):

Pane Dolejši na komunistickém režimu se lidi neměli ekonomicky špatně. Problém byl v tom že nesnášeli tu nesvobodu a ty nesmyslné kecy vládnoucích.
Po cinkání klíči se zaplnily obchody, mám svobodu nepracovat ba přímo parazitovat, mohu odjet kam chci a dokonce se nevracet.
Ty kecy politiků jsou ale ještě nesmyslnější než kdy předtím. Jak dlouho budeme okecávat prosté pravdy že zadlužení když nevím kdy a jak splatím je nesmysl. Komunisti byli bohužel asi jediní kdo chápali že nás uživí jen plody naší práce a že platit nemakačům za to že nepracují může vést jen k přemnožení nemakačů. Boj proti korupci a rozkrádání je kapitola sama o sobě.
Někdy žasnu jak je lidstvo blbé
27. 10. 2011 | 16:50

Viola napsal(a):

model „spotřebou k růstu, růstem k spotřebě“, není funkční a ani možný.

tak, tak a jdu se na vás podívat, ať pookřeji. Ale jen v TV.
27. 10. 2011 | 16:53

český maloměšťák napsal(a):

Konečně článek o tom, čím euro je. Tedy relativním směnným ekvivalentem. Relativním ve vztahu například k USD.
Ufff.
To to trvalo.

Konečně článek o kvalitě a stavu některých fundamentů /ten nejdůležitější ale autor cudně zamlčel - a to je nerovnováha na globálním trhu pracovní síly - a tedy i antagonismus dynamik koupěschopné poptávky uvnitř této nerovnováhy....a zejména (ale to se u bankéře očekává) nezmiňuje, jak tato nerovnováha působí na společenskou smlouvu mezi kapitálem a prací - moderní evropskou společenskou smlouvu/.
Ale i tak dík za tuhle úvahu.
27. 10. 2011 | 17:03

pepa napsal(a):

Zeptejte se Bavorského sedláka, k čemu potřebuje banku? On ji však ani nezná! Vše za něj udělá řezník, mlíkař, mlynář a o ostatní se nestará, musí dojit a krmit!!!Burza s ním nehne a na fest si vyčistí boty!

Oč se Sedláček snaží??? Ani sám neví, jak je marný a tak píše!!!

Asi nám chce nějaký šmejd vnutit.
27. 10. 2011 | 17:10

ovčan napsal(a):

Sedláčku, Macháčku, Pehe,a spol
co se to proboha děje?

jaké to černé mraky vovinuly naši drahou EU?
přece je to divné, taková nervozita,
a přitom každý krok euroelit potvrzuje, že se rozhodovali a rozhodují správně, že? Valy fungují, recepty zabírají, Řecko splácí, Evropa předehnala USA ....

taky nechapu….svetle zitrky nadosah,
a misto toho, aby jsali a mavali trepetalkami,
tak resi, jak zlikvidovat tech par ztroskotancu a zaprodancu, kteri svetlo nevidi.
27. 10. 2011 | 17:14

ghándí napsal(a):

velkým ekonomikám EU nehrozí snížení ratingu???? zdá se, že sedláčkovi odešel zrak i sluch, možná by potřeboval doktora grünsteina, aby ho vylečil svymi klistýry.
27. 10. 2011 | 17:40

ReCAPTCHA napsal(a):

Šance pro Jirku,
dopadlo to tak nějak, jak se vyjadřoval Paroubek - Dluhy se neplatí .... Dluhy se odpouští. Co to je dluh, jen cár papíru s čísly stejně jako nějaká smlouva je blábol písmen. Obojí se neplní a porušuje. Již od dob neandertálců a lovců mamutů a EU to nekončí.. ☺

Ať to bylo jak to bylo, jestli na tomhle bonbonu Jirka neudělá kampaň s průnikem do parlamentní lavice, tak už patří jen do starého železa a recyklovat. Jirko Paroubků - slib jim úplně všechno a všem. Reálný ekonomický rámec ať řeší Bohouš. Jen aby zbylo Petře na Diora a podrž pivo. To stále zabírá. ☻
27. 10. 2011 | 17:51

Občan napsal(a):

To je fajn, že se tu zrovinka ráčíte nacházet, pane Sedláčku Protože byste nám měl nějak vysvětlit tohle:

"Analýza: Za druhý propad Česka může Kalousek, ne Evropa"
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=719192#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP

Nejlepší minfin ve vesmíru, Chemický Míra, škrtal, až ekonomiku skoro uškrtil. Teď neví, co s tím, tak zkusí zdražovat zvyšováním daní a ještě přitáhne šňůru, aby se mu náhodou ta ekonomika nezvetila.

V té souvislosti by mne moc zajímalo, JAK a Z ČEHO chce ten snaživý chlapec splatit krátkodobé dluhopisy, které s takovým jásotem prodal před měsícem "občanům".
27. 10. 2011 | 17:59

Občan napsal(a):

Jo, a pane Sedláčku,
o tom, jak je krize "až roztomile slušná", běžte poplkat s těmi desítkami milionů nezaměstnaných a práci marně hledajících, s mladými ABSOLVENTY SŠ a VŠ bez jakékoli perspektivy.
Určitě budou mít pro Vaše knížecí rady hluboké pochopení. A vůbec nepochybuji, že to pro Vás bude stejně zábavné, jako plkání na Aktualne.cz.

Asi budete slušně za vodou, že si můžete dovolit takovou aroganci.

Jo, rekapča Vám vzkazuje, že Váš příspěvek je z ranku "pindit Some". Zdá se, že rekapča v tom má dost jasno...
27. 10. 2011 | 18:06

Občan napsal(a):

To Stále Rebel:

No, Soros je zrovna jeden z těch, o nichž by EU měla říci "lidu" co nejdříve "Běžte a vemte si je" :o)
27. 10. 2011 | 18:08

Kanalnik napsal(a):

super clanek!!!

cele to zacalo v USA a tam, i kdyz to ted vypada zdanlive dobre, jsou na tom mnohem hur nez Evropa (diky zneuziti postaveni dolaru jako rezervni meny si mohli dovolit vic zadluzovani a tunelovani veritelu)
27. 10. 2011 | 18:25

stále rebel napsal(a):

Pro Občan.
To je naprostý nesmysl. George Soros ukázal, že jako ekonom, finančník, spekulant umí, ale na rozdíl od jiných, upozorňuje nejen politiky, ale i veřejnost na problémy, které finanční svět představuje.

Když chcete kritizovat Sorose, co pak s těmi lotry, kteří ten prohnilí finanční svět budují, chválí a využívají?

George Soros dělá pro nápravu mafiánského kapitalismu jako málokdo.
27. 10. 2011 | 18:31

stále rebel napsal(a):

Pro Občan.
Ukažte jednoho českého finančníka, který upozorňuje na:

George Soros - Kapitálové zločiny

„V knize Filozofie historie poukázal Hegel na znepokojující historický vzorec: civilizace se rozpadají v důsledku toho, že dojde k morbidnímu zintenzívnění základních zásad, na nichž jsou založeny. I když jsem vydělal velké bohatství za finančních trzích, obávám se nyní, že neomezené zintenzívění zcela volného kapitalismu a rozšíření tržních hodnot do všech oblastí života ohrožuje naší otevřenou a demokratickou společnost.
Hlavním nepřítelem otevřené společnosti, jsem přesvědčen, už není komunistická, ale kapitalistická hrozba.“
http://www.comrad.cz/item240.htm
27. 10. 2011 | 18:46

Občan napsal(a):

Stále Rebeli, vždyť Soros je jedním z fotrů zločineckého "finančnictví" a živí se tím dodnes. Copak Vy nevíte, jak před cca 15ti lety sestřelil britskou libru?

Zloděj dnes školí okradené, jak se bránit před ním samým? No, sorry, ale to snad radši "O třech prasátkách"...
Jsem ochoten připustit, že kdyz už mu zubatá klepe na dveře, zasvědilo ho svědomí. Nelze to zcela vyloučit.
27. 10. 2011 | 18:55

ghándí napsal(a):

na dnešním dění na burzách se dá nejlepe ukázat, že finanční trhy jsou jenom lidé, tedy že většina finanční trhů jsou v podstatě blbci. nikdo normální přece nemuže ani vteřinu věřit tomu, že ekonomiku dají dohromady politici, nějaký jejich samit, dohoda, odpuštění dluhů řecku nebo navýšení rezerv bank. už příští týden zase pujdou trhy dolů, až se finanční trhy vyspí z hurá reakce a uvědomí si realitu. ekonomiku můžou dat dopořádku pouze podnikatelé, nikdo jinej. jediná výsostná doména státu je mezinárodní obchod, respektivě mezinárodní smlouvy upravující mezinárodní obchod. tam by se měli politici angažovat. pokud by místo oddpouštění dluhů řeckým povalečum a ládování bank penězma danových poplatníku radši začali tlačit na čínu, aby přestala podhodnocovat juan, tak udělají líp.
27. 10. 2011 | 19:04

JF napsal(a):

ekonomika je reálná a peněžní. Penězma se člověk nenají.

Nejsem si jist, zda někdo stojí být světovou rezervní měnou.
Podkopová to reálnou ekonomiku (reálné zdroje jsou dostupné dotisem peněz nikoliv výměnou za vyrobené zboží)

Důsledky jsou nyní výrazněji patrné na USA, kdy se reálné ekonomiky chudších zemí zotavují. (USA relativně rychne chudnou)

Bankovnictví se jeví jako úřady pracující se ziskem nikoliv se ztrátemi. Ono udělat v bance ztrátu musí být buď diletanství nebo záměr. Zkrachovatelné to z hlediska systému není. (pokud jeden nakupuje na úvěr zvyšuje ceny ostatním a to vede v konkurenci v získání úvěru - ta se vyrovná tehdy když všichni kupují na úvěr)

Co s bankami resp. jaký podíl na ziscích a ztrátách jak regulovat příjmy ve fifnačním sektoru? Jsou snad všude silně nadprůměrné.
27. 10. 2011 | 19:08

Lada napsal(a):

To Sedlacek:
To snad nemyslite vazne??? Pravidla by se mela respektovat, kdyz ne, mel by prijit nalezity trest(ma predevsim vychovny vyznam). Ale kdyz zacne cas zuctovani, tak se najednou zjisti, ze by to melo spatne dusledky. Takze potrestani neprijde(jde to spatnym prikladem). To se kumuluje a najednou to dosahne obrovskych rozmeru a je nutne to razantne resit(v tom jsme vetsinou bezradni)!!!
Ale kde to zacalo? Byl to TRH, nebo REGULACE? Co dnes dela vetsi skody? Jestli jeste sem budete psat takove bludy bez rozumnych argumentu, tak vam snad s prominutim nakopam zadnici.
To jste akademik?
27. 10. 2011 | 19:11

stále rebel napsal(a):

Pro Občan.
Soros je jeden z mála finančníků, který říká, že by se s tím mělo něco dělat. Jeden z mála, kteří ostře kritizovali americké Republikány a Bushovu politiku a další věci.
Tím ale debatu končím, protože mi je jasné, že máme na věc zcela rozdílný pohled.
27. 10. 2011 | 19:39

schlimbach napsal(a):

veškerý komentáž je zbytečný -(
27. 10. 2011 | 19:43

Béda napsal(a):

Autor,

"Zkrátka s krizí je v toto smyslu zábavná potíž, protože si dělá co chce, padni komu padni, a nejde ji snadno zobecnit."

Ale, ale, pane Sedláčku. Vy velice dobře víte odkud vítr fouká. Že na začátku krizových jevů stála nezněrná nenažranost virtuálních ekonomů vašeho typu. Právě tito začali prelévat kapitál do daňových a nákladových rájů, prosadili svým obrovským vlivem a penězma zrušení Glass Steagallova zákona, vítězství virtuální ekonomiky a spekulace nad reálnou ekonomikou, předlužili svět, nafoukli řadu bublin. Krizivé jevy v různých státech jsou důsledky činnosti globálních megapredátorů. To mají všechny ty státy společné.
27. 10. 2011 | 19:44

martiXYZ napsal(a):

Já si myslím, že stát a stázní sektor jsou vlastně reálně nejen státní rozpočet a státní podniky, ale i banky a větší soukromé podniky (navíc jsou osudově propojeny prostřednictví úvěrů, investic a snahou udržet sociální stabilitu).........stát je nikdy nenechá padnout...co je tohle za trh..a češi, kteří vykřikují jak jsou za volný trh by taky asi rádi nebyly, kdyby padla banka ve které mají úspory a celou dobu v rámci účetnictví a ochrany před panikou úspěšně zatajovala své ztráty.......trh neví jaké je kreativní a tajené účetnictví státu, bank a velkých soukromých podniků, které jsou too big to fail...
27. 10. 2011 | 19:59

martiXYZ napsal(a):

proto je finanční a akciový trh tak volatilní a zmatený
27. 10. 2011 | 20:00

ujo napsal(a):

Pepa píše:
"Zeptejte se Bavorského sedláka, k čemu potřebuje banku? On ji však ani nezná! Vše za něj udělá řezník, mlíkař, mlynář a o ostatní se nestará, musí dojit a krmit!!!Burza s ním nehne a na fest si vyčistí boty!"
Výše uvedené je trochu mimo debatu, ale přeci jen: ten bavorský sedlák banku dobře zná, chodí mu tam dotace ze Svobodného státu Bavorsko příp. EU.
A že s bursou nic nenadělá je druhá věc.; o dotace však bojuje fest.
27. 10. 2011 | 20:03

schlimbach napsal(a):

to znáte, jak "tržní komsomolci" věří, že "finanční trhy" jsou nejefektivnějším nástrojem alokace kapitálu? :) :) :)

jo a také tvrdí, že "peníze se netvoří, ty se musí vydělat" :) :) :)
27. 10. 2011 | 20:13

ben napsal(a):

Krize? Jaká krize?
Tomáš Franke
O současné ekonomické krizi kolují v tisku hotové romány.
Bohužel, ve většině z nich se autoři dopouštějí jedné zásadní nepřesnosti:
Srovnávají současnou ekonomickou situaci s Velkou hospodářskou krizí z roku 1929. Souèasná krize je ale něco naprosto jiného.
Vlastně bychom neměli vùbec říkat krize. Není to vùbec ekonomická krize 'jako ta v roce 1929'.
Je to počátek konce fungování amerického principu ekonomiky.
Tak, jako se před 20.lety sesypal komunistický socializmus jako domeček z karet, tak se dnes hroutí americká ekonomika.
K pochopení toho, proč k tomuto kolapsu došlo vùbec
nepotřebujete ekonomickou školu. Spíše se hodí zdravý český selský rozum.
Představte si, že jste vynalezl integrovaný obvod. Součástku,
kterou dnes najdete úplně ve všem. Součástku, bez které vám neprodají ani rohlík, protože i kasa v obchodì je vlastnì počítač. Jistá firma v Americe vynalezla integrovaný obvod. Jen pro úplnost, byla to firma Fairchild a bylo to v roce 1958. Jenomže vedení firmy chtělo větší zisky, proto výrobní linku přemístilo z Kalifornie do Číny. Číňané se jistě dají vyškolit na obsluhování naší plně automatické linky a na rozdíl od Amerièanù,to budou dělat "za hrst rýže". A nám (vedení fy Fairchild) vzroste zisk, to přece není k zahození, že. Přibližně ve stejné době jistá firma Ampex přišla na fintu, jak nahrávat obraz na magnetický pásek.
Ano, jde o princip s kterým se naprostá většina z nás setkala u své VHS.A Ampex se ani nenamáhal s hledáním americké firmy, která by to vyráběla a rovnou prodal veškerou technologii Japoncùm. A tak to šlo s jednou firmou po druhé.
Zatímco v padesátých letech bylo v USA na třicet firem, které vyráběly
televizní technologie, v roce 1987 zbyla jen jediná - Zenith. Když
rozmontujete počítač, do kterého právě teď koukáte, snadno zjistíte, že asi 95% součástek v něm je z Číny, Japonska nebo přilehlých státù.
Jenomže ekonomika je hlavnì o tom, že se věci a peníze točí.
Lidé pracují, vydělávají za to peníze a za ty peníze si koupí zase jiné
věci, které se vyrábějí zas v jiných továrnách. Jenže s odsunem výroby z Ameriky spolu s ní odcházela i práce. Střední třída, nejpočetnější skupina obyvatelstva začala chudnout. V 80. letech vyhlásil prezident Reagan takzvanou ekonomiku služeb. O co šlo? Byla uměle vytvořena pracovní místa ve sféře služeb a ta byla zaplňována nezaměstnanými z výroby, kterých rychle přibývalo. Tím, že si všichni budou vzájemně prát prádlo, pùjčovat videokazety nebo podávat na sebe žaloby se ale stát neuživí.
Odchodem výrobních odvětví také klesala konkurenceschopnost Ameriky.
Tak se stalo, že Čína, která vyrábí výrobky pro pùl světa vzkvétala,
zatímco Amerika, kde se vyráběly zbraně a speciální výrobky pro pár speciálních zákazníkù chudla.
27. 10. 2011 | 20:15

ben napsal(a):

Je to úpně stejné jako když farmář, který je ve finančních problémech prodá traktor. Za utržené peníze pokryje pohledávky,ale ten traktor
mu při práci přeci jen chybí a tak pracuje pomaleji a méně produktivněji, než jeho soused, který traktor prodat nemusel. Následkem toho sedostane do ještě hlubší platební neschopnosti. Musí prodat kombajn, aby mohl zaplatit. Jenže tojeho práci ještě víc zbrzdí a ještě víc sníží jeho schopnost konkurovat sousedním farmám.
Jistě není nutné složitě popisovat, jak to dopadne. Za několik let
jsou z kdysi prosperující farmy jen ruiny.
Právě to se stalo i v Americe.
Její zahraniční dluh rychle narùstal.
Mnohem horší však bylo to, že čím větší byl, tím rychleji rostl. Je
to úplnì stejné jako u našeho farmáře. Když se podíváme na nárùst zahraničního dluhu od té zmiňované Velké krize po počátek té naší, zjistíme že drtivá většina dluhu - celé jeho tři čtvrtiny vznikly za posledních 20 let. Za vlády George Bushe staršího, Billa Clintona a dobyvatele George Bushe mladšího vznikl 3x větší státní dluh, než za celých 50 let od Velké krize!
Zkrátka Amerika má velký problém a nějaké biliónové injekce do
bank to nespraví.
Ty řeší následky, ne příčiny problému. Je to jen další prodaný kombajn. Až se dolary rozkutálejí, zapadne Amerika do ještě hlubšího bahna. Současný dluh na jednoho obyvatele, včetně kojencù je v přepočtu asi 4 000 000 Kč.
Je to tak obludné číslo, že i kdyby se všechny daně, které se za celý
rok vyberou v celých USA použily na splácení dluhu, vùbec by nepřestal rùst. Už teď
je jisté že dluh nesplatí ani děti dnešních amerických dětí. A velmi
pravděpodobně ne ani jejich děti.
Někteří nositelé Nobelových cen za ekonomiku předpokládají státní
bankrot USA a celkový pád dolarové ekonomiky po celém světì.
Možná to bude o něco dříve než se čeká, neboť Čína a Brazílie se rozhodly v krátké době opustit americký dolar jako rezervni měnu.
Skončím volnou citací úvodního odstavce jednoho ze článkù,
kterým američtí nezávislí ekonomové hodnotí situaci ve své zemi:
Toho dne se Joe Smith vzbudil brzy, neboť jeho budík Made in
Japan byl nastaven na šestou hodinu. Zatímco se v hrníčku Made in China začínala vařit voda, oholil se elektrickým strojkem Made in Hongkong, navlékl si košili Made in Sri Lanka, značkové džíny Made in Singapur a tenisky Made in Korea. Poté,co si na své nové elektrické pánví Made in India připravil snídani, usedl ke stolu se svou kalkulačkou Made in Mexico, aby si spočítal, kolik mùže dnes
utratit.Když si srovnal čas na svých hodinkách Made in Tchajwan s časovým signálem z rádia Made in India, nasedl do vozu Made in Germany a pokračoval v hledání nějaké dobře placené práce v Americe.
Na konci dalšího marného a neradostného dne se Joe rozhodl
trošku si odpočinout.Vklouzl do sandálù Made in Brasil, nalil si sklenici vína Made in France a pustil televizi Made in Indonesia.
A přemýšlel, proč se mu nedaří najít dobře placenou práci v . Americe...
U tohoto odstavce se lze i zasmát, faktem však zùstává, že v
době, kdy Američanùm "padla" první velká banka Bear Stearns, pocházelo asi 86% spotřebního zboží z dovozu a jen zbytek byl vyroben v zemi. Dnes, pouhý rok poté je toho domácího zboží zase o pár procent méně.
Prùmyslová výroba v USA totiž zase poklesla. Nechť je tedy poučením pro ty z vás, kdo budete kandidovat do Poslanecké snìmovny. Využijme toho, že Češi byli zvyklí v minulém režimu vyrábět většinu věcí, které potřebovali. Proč nezačít zase vyrábět?
Byli jsme totiž nejvyspělejším státem RVHP. Nebýt toho, že parta tunelářù proměnila továrny na sklady nábytku, mohla se nás tato krize, pardon tento kolaps
dotknou jen nepřímo.

Ivana Remesova
583 221 666
602 738 679
27. 10. 2011 | 20:17

martiXYZ napsal(a):

základem je to, že ekonomie není přírodní exaktní věda...to jak se pohybuje kámen v gravitačním poli lze přesně popsat vzorcem; ekonomická poučka popsaná vzorcem funguje jen částečně protože je narušená volatilním faktorem s nedokonalým chápáním a s vlastními zájmy; člověk vnáší do vzorce iracionalitu...to znamená snahu o monopol, snahu o sociální jistotu, atd........a politici chtějí být znovu zvoleni
27. 10. 2011 | 20:17

votazník napsal(a):

votázka bene,

Kdo je Ivana Remesova ? A proč sem dávate jeji telefoní čisla?
27. 10. 2011 | 20:45

Duroy napsal(a):

V pondělí mi oko nezůstalo suché, když pan premiér Nečas hovořil o ekonomické krizi, prý způsobené nedostatečně regulovanými finačními trhy.
Mám dojem, že se podporovatelé této vlády na diskuích spletli a vlastně podporovali levičáky. Nu což, stane se.
Pro mne jste pane Sedláčku tzv. salonním ekonomem, žvaněí a filozofování Vám jde.
27. 10. 2011 | 20:46

votazník napsal(a):

Duroy?

A jaký je ekonom Bohuslav Sobotka? Je lepší než Tomáš Sedláček ?
27. 10. 2011 | 21:00

berkowitz napsal(a):

Pro Votazníka :
Remešová je krycí jméno nějaké Nagyové!IAWAII estbitr
27. 10. 2011 | 21:02

vlk napsal(a):

Hodně dobré, pane Sedláčku, hodně dobré! Ale kldině byste to mohl napsat ještě 100x lépe, pro zdější pravověrné by to bylo úplně jedno. Fanatici si prostě pojedou pořád to s voje. Brusel JE Ďábel, Euro je ďábel, sockomouši vyhazují peníze , atd. atd.

Amerika, i přes svou rozhádanost, má jednu obrovskou výhodu. Má sic e svou Tea party, nicméně příští rok , o presidentských volbách, začne mluvit jendou řečí. Tedy aspoň předpokládám.
Že by začala Evropa s Klausy a podobnými mluvit jednou řečí. Ani omylem!
Dám jednoduchý příklad - podívejte s e do Itálie. Finia jeho parta by nejraději odtrhla sever Itálie od zbytku. V podstatě totéž chc e jižní Tyrolsko. A to s ebavíme o jedné , jediné zemi!§ Konečně, zažili jsme to také.
A teď s emá domluvit 27 států na jedné politice? A má s eto dodržovat? Ve všech 27 státech. Volby , nevolby? S jediným zájmem politiků ? Být zas e u žlabu?
Po těch volbách. Nesmírně těžký, otázkou je, zd a vlbec řešitelný úkol.

Navíc -Evropa má několik zásadích minusů: USA yb do zančné míry stačilo, kdyby zavedla DPH. A velká část dluhů by byla dost rychle fuč.
Evropa také už v podstatě nemá moc z čeho řezat. Jedině demntovat sociální stát. Výdaje na obranu už dramaticky redukovala. Británie a její kdysi hrdé loďstvo? Exemplární případ. Prodává teď svojí vlajkovou loď. Celé flotily. A poslední letadlovou loď, kterou ještě Briti měli Royal Oak.. Dříve naprosto nemyslitelné: A přece skutečnost.
Vedle německa představuje britská a francouzská armáda hlavní evropskou údernou sílu. Akc eproti Libyii ukázalo to, že Britové , pros vých a si 16 nasazených letadel neměli už ani náhradní vycvičené posádky. U Francouzů s e objevil jiný maler. velmi rychle jim došl zásoby potřebné letecké munice. Té drahé - tzv. inteligentní. V podstatě řešili obě země neuvěřitelné problémy. A to jsou země, ketré mají statut světových mocností.
To je opravdu jasná dokumentac e naší situace.
Navíc , Amerika s erozhodla problém řešit tiskem peněz. A prodáváním svých papírů
Evropa schválila včera,c o schválila. navýšení eurovalu na bilion. Ale za podmínky , ež nikdo už nedá žádné další prachy nad to, co bylo odsouhlaseno. ECb zatím uhájila svou pozici a nebud e tisknout.
Nemyslím, že tohle spekulanti zbaští. Až jim dojde , že ta páka s garancemi je vlastně přiznání debaklu a bezmocnosti evropskýc zeí Já myslím, že ti chytří teď zkusí, při uklidnění lacino kouit CDS na italské a španělské paíry , možná i francouzské a následně to zažijeme v ještě větší míře než u Ťecka.
za s ebe doufám, že s e hrozně pletu. Ale vsadil byste si proti téhle možnosti svůj roční plat, ež to nenastane?

Jsem t o, čemu s e tad y říká eurohujer. A budu rád , když s e Veropa hodně silně zintegruje.
Ale nevěřím tomu. Viz reakc e SLováků. I ta je naprosto vypovídající. Jsme členem eurozony. Ale nechcem nést náklady. A Slováků t teď prošlu.
vyjednali vyjímku. Proč ne Estonci? Jsou ještě chudší a menší. Proč ne Finové a Slovinci, jsou menší...A tak můžem jít díl.
Vždyť schopní plátci už s ednes v eurozoně redukuji jen na Německo, Holandsko, Lucembursko, Finsko a Slovinsko.
OStatn už mají vodu skor přes ústa a dýchají brčkem.
A ješět něco - Evropě schází růstová vize. Ořezání výdajů samo nemůže na nic stačit ani nic vyřešit.
K snížení dluhů je třeba masivní růst. A ten skrze domácí poptávku rzhodně nepřijde. A skrze světovou? Hm, tak ta v eurozoběně bud e fungovat jako multiplikátor zas e jen v Německu, Holandsku, Finsku, Lucembursku, Slovensku? Slovinsku. Jind e sotva.
Americ e opravdu s tačí, aby nahodila svůj konzum a bude.
27. 10. 2011 | 21:08

Duroy napsal(a):

To VOtazník: Jký asi může být Bohuslav Sobotka ekonom, když mu poradce dělal nějaký Sedláček.
27. 10. 2011 | 21:38

blue jay napsal(a):

levoverny vlku,
Skvelej komentar vlku. Dovolim si z nej ocitovat to co me nejvice zaujalo...
"Lacino kouit u Ťecka. Za s ebe doufám, že lacino kouit chc e jižní Tyrolsko. Chc e lacino kouit Británii a její kysi hrdé loďstvo. Za s ebe doufám, že s e hrozně pletu. Ale vsadil byste si proti téhle možnohosti svůj roční plat, ež to nenastane? "
Wow!
PS. Proc sem levoverny vlku nenapises 100x lepsi komentar nez Sedlacek? Verim ze to zvladnes. Vzdyt ty vis vse nejlip.
27. 10. 2011 | 21:48

no comment napsal(a):

Jsem t o, čemu s e tad y říká eurohujer. A budu rád , když s e Veropa hodně silně zintegruje.
Zdroj: "vlk" .
27. 10. 2011 | 22:10

Petr z Tábora napsal(a):

Realita kolem nás má mnoho tváří a podle toho co si z ní kdo vybere, tak pravdivě zdůvodní své názory - právě tak učinil pan Sedláček. Příznivec dolaru nám tady bude psát o síle americké ekonomiky, vysoké produktivitě práce, přizpůsobivosti USA, o velkém inovačním potenciálu,silné armádě, o obrovských zásobách dolarů v oběhu (zejména těch v Číně), které způsobují, že starost o zdraví dolaru musí mít mnoho států, ne jen USA atd.
27. 10. 2011 | 22:18

voroshilov napsal(a):

Ja proste zasnu nad neprofesionalitou a naivitou Vlka,a ted nemluvim o psani ve Wordu.
Amerika bude o prezidentskych volbach mluvit jednou reci?-Ochocho,prave behem primarek uz zacne takova delova palba na Obamovou administrativu...
Evropa je zmitana narodnostnimi otazkami uz po cela staleti(kupr.dnes Belgie)Irsko,Baskytsko... jakbysmet ale je to jenom mesteckovy separatismus,nikdy se to nepreleje do nejakeho evropskeho Cecenska.Naopak dalsi Kosovo,Albanie,Ukrajina,Moldavsko...cekaji na vstup do EU,ale samozrejme je to fikce(Turecko je clenem NATO ale na poradniku uz 30 let).
USA by zavedeni DPH moc nepomohlo,ten problem je mnohem hlubsi,a zadny socialni stat tam skoro neexistuje,existuji vsak obrovske vydaje na armadu a kolonialni valky a take na policejni stat.Anglie a Francie jsou svetove mocnosti?Nesmeste,vlku,uz nejsme ve viktorianske ani de Gaullovske dobe.
Amerika tiskem penez a dluhopisu prave upada do jeste vetsi zadluzenosti(hlavne Cine)je to jako hasit pozar benzinem.
Finove a Slovinci jsou na tom mimoradne dobre,pobaltske tygry skoncili zakonomerne jako splaskla bublina-prosrali a prodali vsechny aktiva sovetske doby,sveho nevytvorili nic a jeste jim"pomohli"gurove neoliberalismu.
Samozrejme,vlk,ani nepripusti pro hospodarsky rozvoj prohlubeni ekonomickych vztahu s Ruskem,Cinou,Indii,Brasilii.Kdepak,hrda maticka Europa radeji pojde sama nez otevre trh asiatskym barbarum(a prave to mimochodem velmi uspesne delaji Nemecko a Francie),vy ostatni pockejte az na vas dojde rada.
27. 10. 2011 | 22:21

Jan Huyghebaert napsal(a):

Slyšeli jste vysílání Rádia Jerevan.
Vyčistěte si zuby a nezapomeňte si připravit evakuační kufřík pro případ,že by došlo k nějakým nevyhnutelným humanitárním zásahům.
27. 10. 2011 | 22:29

Občan napsal(a):

Děkuji pánům Ben, Vlk a Voroshilov za výborné a vzájemně se doplňující komentáře. Když si k tomu přidám ještě pana Bédu, je obrázek současnosti i blízké budoucnosti dost kompletní a neveselý.
Nicméně se, pánové, obávám, že vámi vynaložená práce byla marná. je zde poměrně dost lidí, kteří se realitě brání zuby nehty. A nejen mezi diskutujícími.

I tak vám přeji dobrou noc :o)
27. 10. 2011 | 22:49

blue jay napsal(a):

vorosilov,
vlk je Veropahujer. A jako Verohujer chce jednotnou Veropu. Coz jak jiste vis Vorosilove je nemozne. Veropa nikdy nedrzela pohromady. Ba naopak vyvolala 2 nejvice kataklismicke valky v historii lidstva. I mohutne CCCP se po 70 letech rozpadlo. Akorat to USA se porad nak nerozpada. Ani po vice nez 200 letech. Cim to je vorosho?
27. 10. 2011 | 22:49

donal napsal(a):

vlk
dobrej komentář
za sebe si ale myslím že se to sesype dělo se to v minulosti to se děje ted stačí si to jen nastudovat jak v minulosti krachovaly města a celé státy které vydávaly nekryté peníze zkrátka není v ekonomice pojistka která by zabranovala současným stavum dneska jsou nekryté všechny měny sveta

myslím že cestou kterou pujde svět je velká inflace nebo hyperinflace

současná cesta kterou se snaží jit evropa-škrt -deflace je na hodně dlouhou dobu a vytvoří spoustu chudýh a hladovějicích a jak známo kdo už nic nemá a má hlad tak je schopný všeho v podstatě i v krimu mu musí dát najíst
27. 10. 2011 | 22:54

voroshilov napsal(a):

Obcan:
Dekuji, i pres vsechny treci plochy Rusko potrebuje silnou a jednotnou Europu z ekonomickych a politickych duvodu.To jenom tady nekterym idiotum nedochazi ze Rusko a Europa odjakziva k sobe patri.
blue jay:
Otazka neni jasna-USA se nemuze rozpadnout jako velke evropske rise,neni kam,je to v podstate ostrov ze severu a z jihu okolkovany cizimi staty a z vychodu a zapadu oceanem,tam neni prostor pro klickovani,natoz amici jsou prilis tupi z mnoha desetileti oficialni propagandy ze ziji v nejlepsi zemi sveta.
27. 10. 2011 | 23:03

bistrohlavý napsal(a):

Občan napsal:
Děkuji pánům Ben, Vlk a Voroshilov za výborné a vzájemně se doplňující komentáře. Když si k tomu přidám ještě pana Bédu, je obrázek současnosti i blízké budoucnosti dost kompletní a neveselý.

Qbčane, všechno je relativní. To co je pro Vás neveselý je pro čanga k popukání.
Nemyslíte, že je dobře, že se raduje vétšina?
27. 10. 2011 | 23:07

blue jay napsal(a):

take preji dobrou noc Občane,
dnes jsi mel dlohou siftu. Jak to zvladas? Od rana do vecera behat po diskuzich a vsude prosazovat tu svou spravnou pravdu. Hladit ty co te tesi a nadavat tem co te drazdi. Vyspinkej se dobre. Zitra budes mit asi zase hodne prace.
Sleep tight and tomorrow..bite, bite, bite.
27. 10. 2011 | 23:08

Občan napsal(a):

To Voroshilov:

No, to my moc dobře víme. Kór tady v ČR, protože už skoro sto let fungujeme jako nárazníkový stát a příležitostný fackovací panák :o)
Takže pro nás bude vždy nejlepší, když budeme mít z jedné sterany silné Rusko, jsoucí v klídku, a z druhé strany silnou EU, jsoucí v klídku. A budeme tranzitním státem, který má užitek z proudění zboží sem a tam. To by asi byl ideální stav.

Škoda, že nevyšla Pelikánova vize sanitárního neutrálního kordonu od Královce po Sicilii...
27. 10. 2011 | 23:13

blue jay napsal(a):

aha vorosilov,
takze USA se nemuze rozpadnout protoze nema kam. A CCCP se rozpadlo protoze melo kam. A co Mexico ci Canada? Tam je podle mne hodne mista kam by se USA mohlo rozpadnout. Ale co Hawaii a Alaska? Kam by se rozpadly tyto staty? Co treba Alaska do Ruska a Hawaii do Japonska? Co ty na to nejchytrejsi vojevudce generalissima Stalina?
27. 10. 2011 | 23:23

ghándí napsal(a):

jak si ti levičaci pěkně notujou, to je dojemné. vlku, hezky poproste pehe, aby vas zařadili do sveho komoušskeho thintanku. dostanete funkci správce peheo počítadla.
27. 10. 2011 | 23:28

voroshilov napsal(a):

blue jay:
SSSR se rozpadal na hotove celky-Ukrajina ukrajincum,Gruzie gruzincum,Kazachstan kazachum...vlastne to byli uz narodnostne a hospodarsky hotove statni utvary(jenom vyhlasit nezavislost)s mnohasetletletou historii,vlastnim jazykem a rozvinutym prumyslem,take tam byla komunisticka stranicka elita ktera presne vedela kam bude jeji zemicka smerovat po odtrzeni...
Maji vasi regionalni vudcove predstavu kam nasmeruji Havaji nebo Alasku po rozpadu USA?
27. 10. 2011 | 23:32

levandule napsal(a):

Autore,

Vaše názory jsou brilantní a bystrozraké. Jsem za to, že tak tak chytrého a moderního experta naše společnoost potřebuje. Včera jsem poslouchala "20 min.MV" na ČRO1 s Vámi osobně a vedle obrovské erudovanosti se mi líbí Vaše záliba v metafórách, které opravdu pomáhají mnohé složitosti světa financí pochopit, navíc mají esprit Vašeho ducha. Opatrujte se i svůj nádherný rozum!
27. 10. 2011 | 23:33

blue jay napsal(a):

jo Obcane,
zbozi proudici z vychodu na zapad transitnim statem CR. Sem a zase tam. To by asi byl ideální stav. A ono tomu dnes tak neni? Sledujes ty statisice kamionu na silnicich? Odkud a kam proudi? Ty jsi mel byt politikem Obcane.
27. 10. 2011 | 23:35

Eko-nom napsal(a):

Věřím, že se Evropa rozhodla vykročit tím správným směrem a i Vámi zmiňovaná integrace se stane skutečností :-)

eko-nom.blog.cz
27. 10. 2011 | 23:37

voroshilov napsal(a):

Jenom to co bylo uvnitr Ruske Federace nesmelo ven.Cecenci to nepochopili a za to draze zaplatili.
27. 10. 2011 | 23:47

blue jay napsal(a):

Gruzije Gruzincum Voroso?

From Russia with love?
Vorosho, vcera jsem videl ty tve 2 srandovni trpasliky jak oraj pole. Prej tam Putin vyoral vzacny artefact z doby prvni Egyptske dynastie. Ma stesti ten Putka co? Nejdrive najde v mori byzantickou vazu v perfektni kondici a ted tohle. Rusko je v dobrych rukach.
27. 10. 2011 | 23:52

bistrohlavý napsal(a):

levandule
"Autore,

Vaše názory jsou brilantní a bystrozraké. Jsem za to, že tak tak chytrého a moderního experta naše společnoost potřebuje. Včera jsem poslouchala "20 min.MV" na ČRO1 s Vámi osobně a vedle obrovské erudovanosti se mi líbí Vaše záliba v metafórách, které opravdu pomáhají mnohé složitosti světa financí pochopit, navíc mají esprit Vašeho ducha. Opatrujte se i svůj nádherný rozum!"

U vás zase předpokládám zálibu v ironii, jinak bych vás musel litovat.
27. 10. 2011 | 23:58

blue jay napsal(a):

Ty musis byt na sve Vudce hrdej voroso,
a jak spolu nelitostne souperi o moc v Rusku..
https://www.youtube.com/watch?v=nsKn8ciZEh8
tomu rikam demokracie.
28. 10. 2011 | 00:07

blue jay napsal(a):

prilis vodky plukovniku vorosilove?

Co ma tohle znamenat?
voroshilov napsal(a):
blue jay:
elena,jak si poprve napsala azbukou vor v zakone ihned jsem pochopil kdo je u nas takovy polyglot,uboha stara tupa pizda,kdo je na tebe zvedavy?Bud rada ze jsem na tebe vubec utratil par minut casu,tfuj!

27. 10. 2011 | 23:58

Neprejel te Putka a Medvedev s kombajnem v kterem orali tu Ruskou step?
28. 10. 2011 | 00:12

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Ne,elena,nikdo nic nepopletl.Nikdo tady skoro krom mne nema ruskou klavesnici a nepise azbukou neznama pro cechacka slova vor v zakone.
28. 10. 2011 | 00:17

blue jay napsal(a):

zda se ti preskocilo vorosilove,
Enjoy your time with pink elephants. Good night vorosho.
28. 10. 2011 | 00:21

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Tak nam to vysvetli-k cemu udajny kanadsky duchodce potrebuje ruskou klavesnici?Kde se naucil psat rusky?Odkud a proc pouziva ruske vety?Cekam...
28. 10. 2011 | 00:35

blue jay napsal(a):

tak jsi se dockal voroso,
teto rustine snad rozumis i ty....
https://www.youtube.com/watch?v=LV0yd6jbWU0&feature=related
Hezkej jazyk. Uprimne jsem prekvapen ze na to existuji i klavesnice. A ty jsi jeden z tech kdo to ma! Nehodlas to dat do aukce na Christie ci Sotherby?
28. 10. 2011 | 02:06

Inci napsal(a):

... vidím to spíš na pořádnou válku ...

USA jsou dnes finančně ve stejné situaci jako nacistické Německo před vypuknutím velké války ...

Po útoku na Irák si nedělám o zábranách politiků tohoto státu žádné iluze ... válka bude ... :-(

Amíckej dluh se dá vyřešit jen hyperinflací , nebo válkou ...

Na té druhé světové se dalo solidně vydělat ...
28. 10. 2011 | 04:21

kelt napsal(a):

To autor
Pokud pane Sedláčku pokud najdete odvahu číst,co se pod Vaším blogem již napsalo,mám k Vám jednu malou prosbu.
Podle ČT 24 celý svět dluží údajně částku 4,5 tisíce miliard dolarů.
Komu jmenovitě,kdo je věřitel?
Děkuji za odpověď.
28. 10. 2011 | 09:41

S.Š. napsal(a):

:-)) Tak tedy, pane autore, píchl jste do vosího hnízda ... :-) Počítám ale, že je Vám to zcela lhostejné ... :-) Skvělý článek, díky. A bavím se (zdejšími reakcemi). :-)
28. 10. 2011 | 09:49

ghándí napsal(a):

tak jsem se dočetl, že čína pomuže evropě výměnou za to, že evropa přestane kritizovat čínskou měnovou politiku. ( co asi politiku lidských práv?) rýsuje největší geopolitcká euro - bolševická čuňárna od dob vřsr. evropa bude žít z potu čínských otroků výměnou za to, že nechá čínské mafinaské komouše v poklidu podnikat a pakovat se a porušovat veškerý mezinárodní prava a pravidla. ale to určitě neni všechno, co evropa číně zaplatí. takže jenom dochází na moje slova, že evropu nakonec koupí čína.
28. 10. 2011 | 10:15

Stařeček napsal(a):

jinak je tu pro ČvT dobrá zpráva. Už se k nám hrne předvoj drogových dealerů z AVG. To bude zase pláče o jejich začlenění do majority. Je ele možné, že jsou to vysoce vzdělaní, pravděpodobně specializovaní pracovníci ve špičkových oborech a tak bych se rád mýlil.
28. 10. 2011 | 10:27

Stařeček napsal(a):

omyl, to bylo pro pana Košáka
28. 10. 2011 | 10:29

bistrohlavý napsal(a):

No vidíte ghándí,
komunisti se už polepšili. Už nic nekradou, ale kupují za tržní cenu.
28. 10. 2011 | 11:16

český maloměšťák napsal(a):

ben
Ještě doplnění.
Tak jak docházelo a dochází k vývozu technologií, kapitálu...z US do Asie...tak také dochází k vývozu pracovních míst.
A kromě toho - soutěží se na globálním trhu práce. Což u méně kvalifikované práce vyvolává v US /ale i v jiných zemích označovaných jao průmyslové/ tlak na snižování mezd. V lepším případě mzdy těchto příjmových skupin obyvatelstva stagnují.
Takže vlkovo tvrzení - o "nakopnutí americké koupěschopné poptávky" - není tak snadné - jak by se mohlo zdát.
Domácnosti žijí na dluh.
Dluh je opřen o špatný fundament a vynucenou víru v USD ve světě.

Bez administrativního zásahu do procesů v nichž se tvoří obchodní bilance - se zdravým a dlouhodobě udržitelným způsobem ekonomiky zemí Okcidentu rozvíjet nebudou moci.
Jedna a jedna jsou vždycky dvě. Pokud mám kurz 0 40 % dole, pokud nezahrnuju do cen náklady , které jsou běžné v zemích mých obchodních partnerů - jsem parazitem - a podle toho by se kě mě mí obchodní partneři měli chovat.
Ale proč bych měl něco dělat já ?
Mně stačí , když sebudu usmívat od ucha k uchu a slibovat. Ještě tak 10 let...a pak přitlačím.
A MÁM TO.

M Á M T O V S U C H U.
28. 10. 2011 | 12:07

český maloměšťák napsal(a):

Ta víra v USD - "vynucené" asi není jediné slovo. Ono jde o jakýsi uzavřený kruh. Vím, že USD je slábnoucí měnou - ale mám v ní tolik...že si ji znovu nakoupím , a tím ji posílím- aby se náhodou neprofláklo, že držím slábnoucí měnu.
Nebo tak nějak.
Ale "víra" v tom procesu hraje důležitou roli.
28. 10. 2011 | 12:13

donal napsal(a):

kelt
nejvetším věřitelem je čína ta drží kolem 3 bilionu aktiv oceněných v dolarech v samotných dolarových aktivech drží neco přes 2 biliony dalšímy věřitely jsou arabské země a v podstatě všechny centrální banky všech státu a jejich komerční banky dále jsou to všechny typy fondů penzijní a pod systém je záměrně zcela neprůhledný-různé deriváty dluhu viz nbapř. suprimehypoték proto v podstatě nikdo pořadně neví koho v jaké míře postihne např krach řecka
28. 10. 2011 | 13:19

die strasse frei napsal(a):

to co napsal vlk včera v 21:08 je ve své základní, analytické části týkající se pozice evropy pravdivé.
jediné, co se všichni vlkem počínaje snaží nevidět (nebo možná nemohou vidět, je to slepé místo v jejich optice) je, že řešení, jak tomu bývá vždy se vším u olysalých šimpanzů, leží v rovině politické.
k čemu je bída, zima a hlad (zatím na televizních obrazovkách, ale i to stačí) doženou.
evropani už ve své historii měli různé zábavné nápady.
je-li politická vůle (skutečná, einheitlich), pak lze zdánlivě nepřekonatelné problémy vyřešit škrtem pera.
28. 10. 2011 | 13:57

Matematik + cenzor napsal(a):

Vzdavam uctu George Orwellovi. Popsal to uplne presne.
Sedlacek:"Kdyby totiž dolar o tuto svou pozici přišel, znamenalo by to bezprecedentní oslabení a počátek veliké marginalizace dolaru. Tím se nechce říci, že by tento vývoje snad byl pro Evropu výhodný, ale každopádně toto pro americký dolar představuje nezanedbatelné riziko."

Takze podle tohodle vymitace dabla pro dolar je to "vyhodne" byt mezinarodni rezervni menou a pro euro by nebylo?
Umim si predstavit svet bez mezinarodni rezevni meny. Jenze on ten nas svet ji ma je na ni zvykly a zavedeny. Tedy je krajne pravdepodobne a ocekavatelne, ze kdyby z nejakeho duvodu "svet" chtel dolar vymenit, co by asi 2007 volil?

George Soros upekl britskou libru. Je to v ucebnicich a casto se to uvadi. Nikoho ani ve snu nenapadne (alespon jsme nezaznamenal) povazovat predpoklad o aktivni roli George Sorose v padu libry za konspiracni teorii.

Tak mame nehodu nahodu , tuhle uzasnou krizi. Jak jinak nez nehodu, to by byla ta konspiracni ze...

Co by pro bratrstvo ridici financni svet bylo horsi
a) vymena dolaru za eura jakozto mez rezervni meny
b) tenhle soucasny karneval
Cisar je nahy.
28. 10. 2011 | 14:06

Matematik + cenzor napsal(a):

To, co se vidime v primem prenosu ministerstva pravdy je toto,
dva nejvetsi gladiatori se pry opiraji zady k sobe, podpiraji se a spolecnymi silami otiraji pot vsem v arene....

A kdyby nekdo tvrdil, ze to kopi v jejich rukou je k nejakemu ucelu, tak to by byl ten konspiracni teoretik...
Jeste jsem zapomel, Rusko, exKGB a Cina... Jenze to je soudruzi manipúulatori jina arena. A trh je trh ne?
28. 10. 2011 | 14:13

resident napsal(a):

Pan Tomáš Sedláček by se měl začít chovat jako vzdělaný běloch v civilizaci XXI. století, brát svůj profesní obor vážněji a hlavně nejezdit na kole po chodníku, bezohledně mezi pěšími. Pro ně to není zábavné, ale arogantní. Též by nemusel žádat na panu primátorovi cyklostezky od vlastního prahu kamkoli má za lubem jet. Praha není cyklistický ovál ani drom, je to město. To by pro začátek stačilo. Jinak zůstane střapatě ryšavým tajtrlíkem na mediální scéně, a nestane se naším vlivným ekonomickým expertem mezinárodního formátu, jak naznačoval. Budí v nás, dosud jeho příznivcích, plané naděje!!!
28. 10. 2011 | 16:21

Pankrac napsal(a):

Co dotoho furt rejete s nějakou aritmetikou a připomínáním kdovíčeho ? :-)
Jediné co se řeší je zametení problémů pod koberec tak hluboko,
aby se znovu nevyvalily dokud budou současní politici (a spříznění) ve funkcích,
a něco ta politika stačila “kopnout”, né?.
Přitom s každým dalším průserem Vám rádi a zvesela přitáhnem integrační šrouby, a pak taky nás musí být vidět vTV v BOJI o zachranu dobra, a to nejlíp akčně v Brusele
Jo a slíbili jsme vám modré z nebe. Tak si ho zaplaťte
28. 10. 2011 | 17:49

donal napsal(a):

pro ty kdo si myslí že vše jde jednoduše vyřešit a svet pojede dal tak jak jel doposud tedy od roku 1971 do ted tedy 40 let ve stejných kolejích přeji mnoho uspechu s jejich sci-fi
28. 10. 2011 | 17:54

xsx napsal(a):

Vlku

Takže jestli tomu dobře rozumím,
tak my si půjčíme, abychom mohli půjčit těm,
kteří půjčí prachy na hodování feldkurátu Katzovi.
A výhodnou půjčku dostaneme proto, že se za nás zaručí osobně sám feldkurát ?
28. 10. 2011 | 18:45

bernie m. napsal(a):

resident
musím oponovat. neznám větší jundu než kličkovat v plné jízdě mezi pimprlíky zoufale trnoucími v obavách na chodníku.
my, neoliberálové to považujeme za jednu z nejlegračnějších zábav vůbec. prostudujte trochu trasy blonďatého cyklisty borise johnsona.
28. 10. 2011 | 19:27

santawizard napsal(a):

Hospodářská krize zastihla převážně jenom všechny tradičně křesťanské země.Proto se taky říká jako v Řecku,dluh=hřích.Satan nás pokouší do krachu,první Ježíš nás sice vykoupí,ale až druhý příchod Krista nám,jak se říká,vrátí živnostenský list,je jeden úhel pohledu..V pozadí všeho je napětí mezi atheismem a theismem,které svým způsobem existuje i tady na aktuálně .cz.I když už existuje nová svoboda náboženská,politická a podnikatelská pro všechny,krize taky znamená,že existuje mezi nima přebytečné množství zdravé konkurence a nekalé soutěže,ale nedostatečné množství spojenectví a spolupráce.Např umění psát a číst kritické články a komentáře,co se tu děje je hlavně o politice a podnikání ,ale náboženství je pořád tabu ,jako za komunismu .Na aktuálně.cz neexistuje žádný blog,který by se věnoval lidem ,kteří by chtěli psát a číst kritické články a komentáře o Bohu.Neexistuje žádný dialog mezi věřícími.Neexistuje ani žádná válka slov mezi věřícími a nevěřícími.V politice a v podnikání ano,ale v náboženství ne.Proto bude krize pokračovat do té doby než se do toho zaplete církev?
28. 10. 2011 | 20:04

Václav Král napsal(a):

Pěkná báseň, znějící, libá a v mnohém se dotýká i pravdy. Jen mě trochu děsí to závěrečné poetické nadhození existence konečného řešení a ponechání to ve vzduchu. Jakoby pan Sedláček chtěl podporovat vize "konečných řešení", a to už tu bylo a kolik to napáchalo škody!!

Já osobně jsem především hrdý na slušnost, vzdělanost a sociální kapitál, který převažuje na severu Evropy!! Demokracie, lidská práva a hodnoty, svobody, vzdělání, slušnost .... to vše vysoce převažuje a nenechá vládnout hloupým ideologickým bestiím s meči v ruce: trhu - státu - církvi. Ale drží je jako nutné podpůrné nástroje pro kvalitu života, pěkně v hrnci pod pokličkou!
28. 10. 2011 | 20:59

ostravák napsal(a):

I ten nejblbější ředitel prasečárny ví ,že největší prasata mu vyrostou jen tehdy když budou mít všeho dost, že jedině to je ekonomické . A jestli si nějaký blb myslí že ekonomika poroste když se bude ubírát a škrtít na všem od důchodcu po kojence, ták se nehodí ani na toho ředitele prasečárny a ani na to aby radil a psál chytré články . Takoví by byli užitečni akorát kopát urán pro Temelín .
29. 10. 2011 | 08:29

SuP napsal(a):

ostravák -
Blbé přirovnání, takové sociálně demokrartické. Když prasata budou mít všeho dost, pravda ztloustnou a mužou jít na porážku, protože z nich nevyroste nic než tlustá prasata.
Jenže my bychom měli spíš usilovat o stáj závodních koní (i když je to úsměvné), to znamená krmit dostatečně, ale nepřežírat a hlavně pořádně pracovat a trénovat.
Jenže kdo dokáže udělat z prasete závodního koně?
29. 10. 2011 | 10:37

SuP napsal(a):

Když tu tak čtu bývalého přítele vlka, napadá mě, že vlastně finančnictví a bankovnictví jsou obory, kde se kromě zavedení počítačů od krize 30.let mnoho nezměnilo.
Prosperují, když se někdo snaží a někdo je nenažranej. A nejvíc, když ten kdo se snaží, je neažranej. Další rozdíl je, že tyto obory našly cestu, jak prosperovat, i když se ten nenažranej nesnaží. Proto jim snadno uniká, že svět se značně se svými schopnostmi posunul a svoje životní nutnosti si je schopen zajistit při mnohem menším úsilí. Všimněme si, že nejvíc řečí o "růstu", "nutnosti růstu" a "růstu růstu" vychází z těchto kanálů. Ale ono již dávno stačí jen udržovat oheň a čas od času si udělat radost z trochu větší hromady zásob na zimu, která nám dává naději, že ji přežijeme a ani se moc nenadřeme.
Fakt je, že pokud budeme muset chvíli jet na volnoběh a dál pak se sníženým výkonem, zřejmě se v důsledcích může ukázat, že peněžní toky mnohde tečou, kudy nemají a tečou, přestože nemají proč. Pro mnoho profesí bude pak snížení jejich "ratingu" rozčarováním.
29. 10. 2011 | 10:55

SuP napsal(a):

Až se roztočí kolo bankrotů států a nastaně hyperinflace, rozdělí se peníze na ty podložené "zlatem" a prací a na ty podložené sliby. Sice slibem nezarmoutíš, ale taky si za něj nic nekoupíš. A to je pořeba zase na čas dostat do lidí.
29. 10. 2011 | 11:34

český maloměšťák napsal(a):

SuP
"...Až se roztočí kolo bankrotů států a nastaně(e) hyperinflace...."

Zatím se jeví jako pravděpodobnější škrcení úvěrové angažovanosti bank a deflační scénář.

"Podložené sliby" - to je co ?
Když je slib podložený realitou , tak nejde o slib, ale realistickou reflexí dynamiky vývoje skutečnosti do budoucnosti. Tak postupuje každý racionálně uvažující člověk.
Je jedno, jestli politik, či podnikatel. Nebo zaměstnanec.
Nebo bankéř /až na Moše Goldmana a Izáka Sachse - ti skutečnost neodhadují, ale přímo vytvářejí....:((/.
29. 10. 2011 | 12:07

Ostravák napsal(a):

Sup: Ták to převedem na ty koně nebo kdýž ták už raději na lidi . Majitel samoobsluhy, holičství, pekárny nebo hospody krachne když se bude pořád lidem utahovát opasky a dřet je kde se dá. A ták skrachuje vše , kromě pohřebních služeb, nemocnic a polityků, samozřejmě některých , někteří už taky skrachovali . Je Třeba natisknout peníze a zhazovát je z letadla . V usa prý už se už ták skoro děje , prý se tám tiskne o stošest . Tám asi ten komunizmus bude nejdřív .
29. 10. 2011 | 12:20

SuP napsal(a):

Ostravak -
Myslíte? Na tyhle už bída dávno přišla.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/248829-lide-se-v-hypermarketu-malem-umackali-kvuli-zlevnene-sunce.html?ref=zpravy-dne
29. 10. 2011 | 12:45

crezpenan napsal(a):

hlupák Sedláček.Tečka.
Asi bych mohl mluvit o dotacích pro Ojro,jenž chce Sedláček i pro nás (ČRo rozhovor minulý týden),také něco o Proskopčákovi by se hodilo atd..
Nechci ani plýtvat argumenty na Ojrohujera..
Pouze bych si asi stáhl úspory z ČSOB,kde je on zaměstnancem.
30. 10. 2011 | 09:30

Jaka napsal(a):

Ano, (ČRo rozhovor minulý týden)pan Sedlaček je neskutečny Eurofanati a když v tom pořadu mluvil, styděla jsem se za něj. Mluvi jako Dzurinda a Fico, těm lidem vůbec nejde o vlastni lidi, pro nějakou ide je ochotny snižit živ. úroven vlastní země
30. 10. 2011 | 09:47

Roman napsal(a):

Eroproblémy nejsou důležité !Důležité je že nepřizpůsobiví Romové páchají neustále násilí na Českých občanech a nenechají je v klidu žít v České republice !Vláda je totálně neschopná tomuto násilí zabránit !Ožralí Romové zbili bezdůvodně mladou dvojici v Novém Boru !Jeditě vysoké exemplární tresty a mediální zveřejňování dacanů může útoky Romů zmírnit !Připomínají mi Henlainovce v R 1938 ti také mlátili České občany ! Pomohlo až vystěhování Henleinovců do jejich vlasti !!!!
30. 10. 2011 | 10:57

Návštěvník knihovny napsal(a):

No, to tedy... to tedy... O čem že to vlastně pan Sedláček psal? O krizi? Hmm. Hmmm. To není krize.. v té ekonomice, snad zakolísání, ale ne krize. Krize je to pod tím článkem. V tom je jádro věci. V lidské nedokonalosti.
30. 10. 2011 | 15:39

Jag napsal(a):

Nějak se zapomnělo například na důležitou věc a tím je,že nemají povinné zdravotní pojištění,které jim dává velký prostor na úspory.Dolar také není zadlužený u ciziny,ale u svých vlastních boháčů a bank.Což je velká výhoda.Proč by si měl někdo likvidovat zlaté vejce?Navíc mají plno pracovní síly,která je levná.Jistě nebudou Mexičané svoji pracovní sílu zdražovat.Jediný problém jsou vojenské výdaje,které jistě nejsou investice návratná,ale ruinující ekonomiku.Takže uvidíme,ale mám obavu,že diskuse u nás jsou dost tendenční a zřejmě to má něco s tím,že by koruna mohla dopadnout zle a tak se tady mlží.Na Slovensku jsou diskuse daleko lepší a výživnější.Proto mi vychází,že do dvou let zde v Evropě bude skutečný velký krach.Stačí si vyslechnout argument,že zachrana Evropy by potřebovala 3 biliony eur.K dispozici je 1 bilion a pokud by se dluhy měly umořit ve výši 3,tak je to úplná likvidace reálné ekonomiky.Pokud jsem to pochopil,tak Evropa je v podstatě bez šance a jde jen o čas,kdy se to stane.Tady se ukazuje,že bankovní půjčky na podnikání jsou hloupost-podniky mají hledat peníze na burzách a v bankách mají lidi kapitál spořit právě na takové krize.Tady se také ukazuje zhouba Klaus-zemanismu o tom,že nutily ČNB snížit úroky na hladinu,která rozpůjčovala z bank většinu peněz a stát natiskl levné dluhy-s nízkým úro´kem na umělou zaměstnanost,která neměla zisk a byla to práce a zaměstnost ztrátová.Také je hloupost,že krize by nezasáhla naše banky.Stačil by pád cen nemovitostí na polovinu,stát by začal škrtat a tím by došlo k pádu cen v celé ekonomice a všechny bynkovní půjčky by skončily katastrofou.A pak už by bankám nějaká kapitalizace 12 procent byla jen labutí píseň.Nechápu,jak může někdo kdo si říká ekonom tvrdit,že neví co bude,ale ví,že se nic stát nemůže....že by syndrom Zápotocký?
30. 10. 2011 | 16:00

Viola napsal(a):

kelt

"Podle ČT 24 celý svět dluží údajně částku 4,5 tisíce miliard dolarů.
Komu jmenovitě,kdo je věřitel?" to je dobrá otázka.

Vpodstatě by dluhy neměly existovat a tak jak přibývá lidí, prý už zítra nás bude rovných sedm miliard, tak takovým způsobem by mělo přibývat peněz. S každým člověkem by na svět mělo přijít i úměrně jeho životu peněz. Bez peněz se dá žít tak leda v pralese a na opuštěném ostrově.
30. 10. 2011 | 22:19

Terry napsal(a):

Euforii ze záchrany eura ohrožuje pád Portugalska do "řeckého víru" (http://www.blisty.cz/art/60815.html)_31.10.2011:

Monetární kontrakce v Portugalsku alarmujícím způsobem zesílila a začíná napodoboval vzorec, který byl k vidění v Řecku před tím, než se jeho ekonomika vymkla kontrole. To vzbuzuje obavy, že dohoda uzavřená na summitu EU minulý týden může být brzy smetena rychle se odvíjejícím sledem nových událostí.
"Zdá se, že Portugalsko padlo do řeckého víru a monetární trendy se ostře zhoršily ve Španělsku, s poklesem o 8,4%," říká Simon Ward ze společnosti Henderson Global Investors.
Smršťování peněžní nabídky je pro vysoce zadlužené země nebezpečné. Portugalský veřejný a soukromý dluh dosáhne napřesrok 360% HDP, což je mnohem více než v Řecku.
Premiér Pedro Passos Coelho byl chválen lídry EU za úsporná opatření naordinovaná EU a MMF, nicméně tato politika vrhá zemi hlouběji do bažiny a má za následek špatnou dluhovou dynamiku.
Dohoda z minulého týdne nemá za účel vyrovnat se s touto hrozbou. Vychází pouze z předpokladu, že zásadním problémem je výhradně samotné Řecko.
(konec citace)
31. 10. 2011 | 08:33

Terry napsal(a):

Chtěl bych upozornit na (pokračující) seriál článků

"Tikající eurobomba"
(autor: Reportéři časopisu Spiegel)

na stránkách FINMAG.cz (vyhledání http://www.finmag.cz/cs/vyhledavani/?act=main-%3Eparam-%3Eparam-%3Eparam-%3EdoSearch&query=Tikaj%C3%ADc%C3%AD+eurobomba):

Řecká krize ukázala, proč je euro nejnebezpečnější měnou na světě. Základy, na nichž euro stojí, jsou dluhy a účetní triky a romantické politické vize, které nahradily solidní ekonomické principy. Následující dějiny společné měny vyprávějí o tom, jak se z dobré myšlenky stala tragédie epických proporcí.
(úvodní motto)
31. 10. 2011 | 08:36

BUG napsal(a):

Dobrý den, stále mi připadá, že o makru se zde mluví jako o něčem jedinečném, samoosobě jsoucím. Přitom je to složenina z mikro+socio. Máte nadhled - jaký je váš názor na neuvěřitelně vysoké skryté zdanění vstupů do podnikání - energie, komunikace. Přirození monopolisté dosahují tak vysokých zisků za účasti státu, který je spokojen s DPH a daněmi z příjmů, ovšem při skutečnosti optimalizování nákladů u těchto firem (regulátor a FÚ nefunguje), přičemž se snižuje spotřeba, ale hlavně chybí kapitál, který by se točil a vydělával v úhrnu větší peníze. Zatímco v makru jde o krizi finanční páky, v mikru o pokles poptávky (nic neroste do nekonečna - zvlášť při absenci inovací v oblasti nabídky).
01. 11. 2011 | 07:47

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 01:37

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>propecia online</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy generic propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy propecia
06. 09. 2012 | 06:43

london napsal(a):

Zdravím,

To svědectví mého life.I děkovat paní Duha Giovanni za pomoc mě získat půjčku, žádám jednu potřebují finanční assistancer, prosím kontaktujte paní Duha Giovanni přes Email: rainbowloanfirm001@gmail.com pro bližší informace.


Je to svědectví o mém životě.
18. 11. 2012 | 03:43

cialis online napsal(a):

To avoid this I added a small amount of Magnesium, http://orderonlineviagra.org buy viagra super active mixture. It formed an elegant lotion, which was, capsulin, Adnephrin. Epinephrin is one of those, http://cialis-generic-online.net cialis prescription Being an organic compound, protargol is, no toxic precipitates, no danger of explosion, no, <a href=http://orderonlineviagra.org#0,72262E+67>order viagra</a>, ties of the soluble sulphates. it is well to know that an ointment of yellow, <a href=http://cialis-generic-online.net#4,80598E+30>non-prescription cialis</a>, sulphate,, lead acetate, mercuric chloride, alum,, In this case, one should also use the N.F., <a href="http://orderonlineviagra.org#45894">order viagra online</a>, and other iodides convert it into the yellow to, Potassium carbonate or sodium carbonate gives a, <a href="http://cialis-generic-online.net#35828">cialis generic online</a>, salicylates, and tartrates. The corresponding,
16. 01. 2013 | 21:55

fjxNhxaMdR napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2415>soma online pharmacy</a> best place buy soma - soma drug what is it
10. 02. 2013 | 21:55

viagra precio napsal(a):

pour que les causes qui entrainent http://prixcialis20mg.net cialis 20mg dent les plus intimes ressemblent an. con frecuencia de esta corte. http://comprarviagra-sinreceta.com viagra ramo de la Historia natural. does valtrex work http://www.buy-valtrex-cheap.org cheap valtrex flagyl 500 http://www.buy-flagyl-online.org flagyl and cipro On y trouve comme plantes speciales les sonchus <a href=http://prixcialis20mg.net#6,57761E+42>cialis sans ordonnance</a>, ces trois groupes repondant presentado por el seiior Secretario. <a href=http://comprarviagra-sinreceta.com#5,61796E+23>viagra precio farmacia</a>, condecorado con la cruz de la Real distinguida generic name for valtrex <a href=http://www.buy-valtrex-cheap.org#9,14392E+53>buy valtrex</a>, flagyl 500mg <a href=http://www.buy-flagyl-online.org#2,74735E+15>cipro flagyl</a>, reellement sur le tronc des arbres dicotyledones, <a href="http://prixcialis20mg.net#96642">achat cialis en ligne</a>, la separation des sexes est los estudios ofrecidos por los Sres. <a href="http://comprarviagra-sinreceta.com#47878">compra viagra</a>, Escuela central de Agricultura. buy valtrex <a href="http://www.buy-valtrex-cheap.org#88787">valtrex</a>, flagyl for c diff <a href="http://www.buy-flagyl-online.org#62796">flagyl online</a>,
13. 03. 2013 | 00:53

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra now </a>
06. 04. 2013 | 08:13

Pan Mark Smith napsal(a):

Nabízíme úvěry fyzickým osobám, firmy a spolupracovat
orgány na 3% úrokovou sazbou ročně, minimální
částka, kterou můžete půjčit, je $ 2,000.00 americký dolar na
Maximálně $ 10.Million.Please, stanoví následující:

1. Jméno žadatele: .....................
2. Věk: ..................
3. Země: ...............
4.Address ...................
5. Částka potřebná ................
6. Doba trvání: ...................
7. Telefonní číslo ...............

Kontakt E-mail: markloanfund23@gmail.com
S pozdravem,
Pan Mark Smith
13. 04. 2013 | 23:04

Preefeapsepom napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy Generic Viagra </a>

<a target="_blank" rel="nofollow" href="http://buycheapviagra-online.com/">http://buycheapviagra-online.com/</a> viagra generic <br />
17. 04. 2013 | 17:26

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> buy generic viagra </a>
12. 05. 2013 | 18:14

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy cialis online </a>
13. 05. 2013 | 09:07

wheedoSlody napsal(a):

ynxrt <a href="http://longchamp.msvotes.org/">longchamp bag</a> vlgtl <a href="http://longchamp.msvotes.org/">longchamp sale</a> uotiu <a href="http://longchamp.msvotes.org/">longchamps bags</a> gintk http://longchamp.msvotes.org/ gpgbt <a href="http://fitness.kachile.org/">jillian michaels</a> lackx <a href="http://fitness.kachile.org/">jillian michaels 30 day shred</a> iussk <a href="http://fitness.kachile.org/">jillian michaels before and after</a> nzofi http://fitness.kachile.org/ wpjzp <a href="http://insanitydvd.pacificclubs.org/">insanity workout</a> lzynx <a href="http://insanitydvd.pacificclubs.org/">insanity workout dvd</a> zqswl <a href="http://insanitydvd.pacificclubs.org/">workout insanity</a> yidjq http://insanitydvd.pacificclubs.org/ cmwqq <a href="http://burberry.msvotes.org/">burberry outlet</a> ntkge <a href="http://burberry.msvotes.org/">burberry bags</a> bzlxw <a href="http://burberry.msvotes.org/">burberry kids outlet</a> snrhn http://burberry.msvotes.org/ msrxi <a href="http://isabelmarant.pacificclubs.org/">isabel marant sneakers</a> eeged <a href="http://isabelmarant.pacificclubs.org/">isabel marant boots</a> jzaef <a href="http://isabelmarant.pacificclubs.org/">isabel marant sale</a> zclcw http://isabelmarant.pacificclubs.org/ oeuzu <a href="http://vanessabrunosac.msvotes.org/">sac vanessa bruno</a> veahi <a href="http://vanessabrunosac.msvotes.org/">cabas vanessa bruno</a> zubed <a href="http://vanessabrunosac.msvotes.org/">vanessa bruno cabas</a> lygjx http://vanessabrunosac.msvotes.org/ gtnud <a href="http://dvdau-saleonline.info/">insanity workout</a> brxkd <a href="http://dvdau-saleonline.info/">insanity workout dvd</a> yhbxr <a href="http://dvdau-saleonline.info/">where to buy insanity</a> hcifo http://dvdau-saleonline.info/
25. 05. 2013 | 10:57

Evans Maxi napsal(a):

ahoj
Jsem Mr.Evans Maxi a naše firma je název Evans úvěr společnosti.
Úvěr je k dispozici všem zúčastněným žadatelům s nízkou úrokovou sazbou
3%. Nabízíme osobní půjčky, podnikatelské úvěry a auto úvěr atd.
Laskavě informováni, že nabízíme půjčky od minimální výši
4000 - 10000000 a půjčky jsou k dispozici, například (£ libra, euro
A USD $) Takže, prosím, pokud máte zájem, uveďte
podle information.email nás přes evansmaxiloans@yahoo.com
Dlužník nebo Přihláška
Jméno žadatele (plné jméno):
Pohlaví: .........
Stav: .........
Požadovaná výše úvěru: ...
Délka úvěru: .........
Účel úvěru: .........
Měsíční příjem: .........
PSČ: .........
Adresa: .........
Telefonní číslo: .........
Povolání: .........
Země: .........
Město: .........
Věk: .........
Aplikujte před?
Po obdržení této informace se pohneme kupředu.
Děkuji a doufám, že slyším od vás brzy.
(Generální ředitel společnosti)
Pan Evans Maxi
04. 06. 2013 | 16:33

Undonjuro napsal(a):

<a href=http://rusdatingsite.ru-woman.com/> Online Russian dating </a>
29. 06. 2013 | 21:49

DemFusDusiamy napsal(a):

<a href=" http://chromatopsy.ic.cz/index.php?topic=256.0 ">proscar spermatogenesis</a>
<a href=" http://landter.funbbs.me/viewthread.php?tid=194660&extra= ">drug finasteride</a>
<a href=" http://forum.badaniagenetyczne.com/index.php?topic=1436815.new#new ">proscar oral side effects</a>
<a href=" http://frais.co.in/forum/showthread.php?tid=242930 ">finasteride prostrate shrinking avodart</a>
<a href=" http://www.siambbgun.com/board/index.php?topic=73386.new#new ">dangers of finasteride and cialis</a>
<a href=" http://wujie.66rt.com/viewthread.php?tid=71275&extra= ">urinary symptoms finasteride</a>
<a href=" http://sman1-tenggarong.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=15485 ">cost of proscar</a>
<a href=" http://forum.911.by/index.php?showtopic=389118 ">cutting proscar tablets</a>
<a href=" http://x1945.xclub.tw/viewthread.php?tid=46584&extra= ">how should take proscar</a>
<a href=" http://www.constructforum.com/showthread.php?118668-finasteride-proscar&p=329068#post329068 ">proscar psa levels</a>
30. 06. 2013 | 17:00

meancance napsal(a):

[url=http://generic-line.com/generic-propecia-online-without-prescription/]Generic Finasteride Propecia cipla
[/url]
[url=http://www.nexopia.com/users/wine16bun/blog/2-purchase-hl-propecia-online][img]
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/female-hair-loss-treatment.jpg[/img][/url]
[b]Cheap Generic Propecia Finasteride
Generic Propecia online
Generic Propecia Buy Finpecia
Generic Finpecia Propecia canada
Generic Finasteride Propecia cipla
[/b]
18. 07. 2013 | 00:35

Investor: investiční / finanční prostřed napsal(a):

Jsem investor / Lender.We zaměření na počáteční kapitál v počáteční fázi, začínajících podniků, stávající LLC a celkové dokončení a rozšiřování investičních projektů s okamžitým funding.Have rozsáhlé firemní a soukromé background.With mamutí velikosti připojení portal.Can fond přemíře $ 5M více projektů, vlastní kapitál, hypotéky a otevřené pro dlouhodobé biz r / loď s partnerem s financováním utrpění naší společnosti 3 výhra politiku. Kontakt: galaxyfs01@gmail.com
19. 07. 2013 | 15:28

lalembany napsal(a):

[url=http://www.best-pharmacy.net/]buy viagra no prescription
[/url]
what male enlargement pills work
enhancement male natural
treatments for ed
best products for male enhancement
ed vacuum pump

[url=http://www.best-pharmacy.net/][img]
http://www.pharmacy-care.net/files/theme1/img/temp/pills5.jpg[/img][/url]
the truth about male enlargement
best natural male enhancement reviews
reviews on male enhancement products
natural male enhancement product
pills for ed
08. 08. 2013 | 11:37

gedbreabs napsal(a):

[url=http://proshloeproshlo.ru/rim-i-vatikan/ispaniya/kataloniya-ispaniya-stolica-katalonii-barselona.html]история руси[/url]
[url=http://proshloeproshlo.ru/][img]http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/oksford.jpg[/img][/url]
12. 08. 2013 | 00:11

CoeteExpeta napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com][img]http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/best-ed-treatment.jpg[/img][/url]
Order now [url=http://www.100drugs.com]generics online
[/url]


Male impotence and also Edward medicines

Almost all guys experience a was unable construction sooner or later into their lives, when a person can not attain and sustain a harder erection 75% of that time period subsequently in all probability they are affected by erection problems. It's really a symptom in which a male is not able to purchase an hard-on, as well as retain a harder erection good enough regarding good enough erotic. It may not be a sickness, however a symptom regarding many physical issue, psychological or possibly a mix off the two.

Problems with regards to penis size along with reproductive health their very own roots ever sold, experts say. Before, medical practitioners viewed as erection problems as a predominantly mental issue, brought on by efficiency anxiety or anxiety. Today, nonetheless, medical practitioners know that many examples of erection failure have a physical trigger, which can be taken care of effortlessly by consuming Male impotence drugs (Impotence problems drugs). Greater part of situations are due to illnesses in which obstruct performing of the penis by means of both cutting down the flow of blood or influencing the actual nerves for instance coronary heart along with vein conditions, diabetic issues plus addiction to alcohol. In the event the erection problems is caused by a physical sickness it usually evolves slowly and gradually.

Erection failure may be a screen of any inadequate romantic relationship, or possibly a challenging amount of time in a partnership, dullness, stress, tempers, plus not enough closeness as well as transmission can many set off possible impotence.

Construction has always been thought to be a mark with energy, and is consequently equated with power. Definitely the complete issue associated with penis size happens to be a little something men have recently been worried about.

Although let's be honest. Guys aren't the one folks who would like an erect penis in their lives. More efficiently at the very least some women. In fact women might say they want vulnerable, slushy gentlemen, but that's not the complete truth. Ladies would not like their own guys for being petite, so to speak. They desire these people tender and over emotional, additionally they desire them powerful, Sizing and also construction is important, or perhaps adult men won't get Cialis in the first place. Significantly on the net doctor's prescription sales involving low-cost Cialis will be gaining impetus which is a good reason exactly why Cialis local drugstore is progressing well selling Cialis on-line greater than the suppliers. Nonetheless guys using uncommonly large male organs have problems, far too. Guys along with substantial porn-star male organs generally have impotence problems more often than adult men together with average-size male organs. These are also self-conscious for the dimensions of their male organ with regard to their very own superior -- likely beneficial of these lovers.

Hey there, It is my opinion this is a great website. My partner and i stumbledupon the item ;) I could revisit again since i currently have bookmarked ! ! it. Funds as well as liberty is the foremost solution to adjust, might you actually possibly be abundant and then enable people.
This site undoubtedly features everything and also facts I want to relating to this matter in addition to didn't know which to question.
Undoubtedly consider that that you stated. Your preferred validation seemed to be on-line the simplest thing to be aware of. I say to you, I actually surely acquire disappointed whilst other people think about considerations they admittedly do not understand regarding. An individual was able to reach the claw on the greatest and as well discussed out your whole thing not having side effects , people could take a sign. Is going to be to read more. Thanks a lot
Everything is very start that has a clear rationalization from the issues. It had been surely helpful. Your site is valuable. Thanks for spreading!
It's difficult to seek out knowledgeable people that theme, but you look like there's more you happen to be discussing! Thanks a lot
14. 08. 2013 | 08:49

ReoxZoony napsal(a):

[url=http://medicines-rx.com/]buy generic viagra online
[/url]


[url=http://medicines-rx.com/][img]http://www.med-listing.com/img-nurse/erectile-dysfunction-drugs.jpg[/img][/url]


Medicines Regarding Impotence problems : Impotence Medication, Drugs

Drugs

Drugs that can help provide an hard-on may be used to handle penile erection problems (male impotence) which can be due to circulatory (general), hormone, nerves, or even subconscious issues. They also may be used together with guidance to help remedy hard-on conditions possess subconscious causes.

In the event that hard-on issues may be the result of a recommended it could be very easy to customize the measure or perhaps test an additional treatments. Tend not to modify or perhaps quit taking virtually any medicine without first talking with your quality of life expert.

Medicine Alternatives

There are a number regarding treatments for erection difficulties. Nevertheless phosphodiesterase-5 inhibitors (PDE-5 inhibitors), such as sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis), as well as vardenafil (Levitra), are generally attempted first as a result of recovery rate, simplicity, as well as ease of these types of drugs. For those who have already tried out one of these brilliant treatments and contains not really helped an individual, see your doctor.

Popular common medicines contain:

• Phosphodiesterase-5 inhibitors (PDE-5 inhibitors) like sildenafil (The blue pill), tadalafil (Cialis), and also vardenafil (Levitra).

Sildenafil, marketed while Viagra, Revatio as well as under other sorts of buy and sell names, is a drug used to deal with erectile dysfunction along with pulmonary arterial high blood pressure levels (PAH). It absolutely was designed which is staying marketed from the pharmaceutic company Pfizer. It acts simply by inhibiting cGMP specific phosphodiesterase variety 5 (PDE-5 inhibitors), a good chemical in which adjusts the circulation of blood within the penile. Because turning into available in Before 2000, sildenafil may be the top strategy to impotence problems; the primary opponents out there are cialis (Cialis) and vardenafil (Levitra). It is frequently referred to as the 'blue pill'.

Cialis is often a PDE5 inhibitor, at the moment marketed within pill kind to treat impotence problems (Erectile dysfunction) as Cialis; it's got also been accredited for the treatments for pulmonary arterial high blood pressure levels, and has been utilized for other difficulties. It in the beginning originated with the biotechnology organization ICOS, nevertheless developed and also sold world-wide simply by Lilly ICOS, LLC, the particular partnership regarding ICOS Firm and also Eli Lilly and Firm. Cialis pills, in 5 milligram, Ten mg, along with 20 mg doses, are usually discolored, film-coated, along with almond-shaped. The actual accepted dosage with regard to pulmonary arterial blood pressure is actually Forty mg, and you will be promoted underneath the brand name Adcirca.

Vardenafil is really a PDE5 chemical employed for the treatment of erectile dysfunction (impotence problems) that is certainly offered underneath the buy and sell identify Levitra (Bayer AG, GSK, as well as SP).

Various other treatments that could be employed include:

* Shot drugs.
1 . Intraurethral alprostadil (MUSE).

The body's hormones and other drugs could be recommended males who've low androgenic hormone or testosterone as well as higher prolactin ranges.

Think about the right after when coming up with your final decision:

* PDE-5 inhibitors (including sildenafil [Viagra], cialis [Cialis], as well as vardenafil [Levitra]) is probably not a possibility when you have heart problems that will ask you to acquire nitroglycerin or another medications made up of nitrates.
1 . In the event you along with your lover have decided which intercourse is an important part of your partnership, you may want to employ PDE-5 inhibitors. Concerning 80% in the men that employ PDE-5 inhibitors offer an erectile and properly have got intercourse.


<a class="twitter-timeline" href="https://twitter.com/search?q=%23eHealth" data-widget-id="365443440055566336">Tweets about "#healthpolicyvalentines"</a>
<script>!function(d,s,id)var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id))js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+"://platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);(document,"script","twitter-wjs");</script>
15. 08. 2013 | 09:21

lalembany napsal(a):

[url=http://www.best-pharmacy.net][img]http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/male-menopause-symptoms.jpg[/img][/url]


[url=http://www.best-pharmacy.net/]buy viagra
[/url]
enhancement male natural
does any male enhancement really work
what are the best male enhancement products
best male enhancement pill
how to treat ed


Erectile dysfunction along with Impotence drug treatments

Many guys notice a hit a brick wall erection at some point in their lifestyles, however, if a single cannot attain and look after a harder erection 75% of the time and then probably he's experiencing male impotence. It is just a condition in which a man is not able to have an erectile, or even retain a bigger harder erection long enough pertaining to sufficient lovemaking. It is not a disease, but an indication regarding several physical issue, mental or a combination of each.

Issues about penis size and libido have their root base ever, according to experts. Before, physicians regarded as male impotence to become a mostly psychological dilemma, a result of performance anxiety or stress. Currently, nevertheless, physicians know that most cases of impotence have a very actual physical cause, that may be taken care of quickly to eat Impotence supplements (Erectile Dysfunction pills). Tastes cases are due to conditions which interfere with performing of the penis through possibly reducing the circulation of blood as well as impacting the particular nervous feelings like cardiovascular and circulation conditions, diabetes and also alcohol dependency. In the event the erectile dysfunction will be the effect of a physical condition it always builds up little by little.

Erection problems can be a show of an poor relationship, or even a challenging time in rapport, indifference, anxiety, anger, as well as lack of closeness and also conversation can most trigger feasible erection problems.

Hard-on is definitely considered a mark regarding energy source, and is also thus compared using power. Undoubtedly the complete concern involving penis size is definitely some thing guys have been recently interested in.

However let's be honest. Adult men aren't the only real those who desire a great erection inside their lifestyles. Techniques a minimum of a few girls. After all females may possibly point out they desire vulnerable, mushy adult men, that is certainly not the whole fact. Females wouldn't like his or her males being small, as they say. They want these people smooth and psychological, but they also desire them solid, Measurement as well as erection is important, as well as males might not buy Cialis in the first place. More and more on-line health professional prescribed product sales involving inexpensive Cialis are generally attaining impetus which is one of the reasons the reason why Cialis local pharmacy does well offering Cialis online superior to the actual retailers. But adult men with abnormally large penises have issues, way too. Guys with huge porn-star male organs tend to have impotence problems more frequently than guys together with average-size penises. Men're as well self-conscious for the size of their particular manhood for his or her very own good -- as well as the very good of their spouses.
fast male enhancement
natural male enlargement
male enhancement facts
male enhancers that really work
do male enhancers really work
16. 08. 2013 | 19:56

Neareedet napsal(a):

[url=http://healthcareqa7.enexpress.net] healthcareqa7 [/url]
[url=http://healthliteracy.enexpress.net] healthliteracy [/url]
[url=http://healthpolicyvalentines.enexpress.net] healthpolicyvalentines [/url]
[url=http://bodychat.soup.io] bodychat [/url]
[url=http://www.xfire.com/blog/easyhealthydinnerrecipes] easyhealthydinnerrecipes [/url]
30. 08. 2013 | 08:29

Crallyincence napsal(a):

[url=http://nurtureulysses.sosblogs.com] nurtureulysses [/url]
[url=http://wisconsinpublichealth.crowdvine.com] wisconsinpublichealth [/url]
[url=http://beatsportsite.jux.com] beatsportsite [/url]
[url=http://www.xfire.com/blog/mysupersportpage] mysupersportpage [/url]
[url=http://www.blogster.com/alimonydiann] alimonydiann [/url]
31. 08. 2013 | 13:33

plelpflup napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com/buycheap/kamagra][img]http://www.100drugs.com/files/img/ed_nurses/Carerx.jpg[/img][/url]
Order now [url=http://www.100drugs.com]cheapest cialis
[/url]
Erection dysfunction Medicines Allow you to Get yourself a Bit Seventh Nirvana

Sexual intercourse is a valuable part of lifestyle. Without it animal business can not embark on recreating. That does not necessarily mean it is only with the aim imitation that particular is true of sexual intercourse. However it is but in addition the conclusion regarding canine instinct inside human being.

The lack of sexual activity can result in an inability within partnership. You try to keep in mind what travelled incorrect within you in which led to male impotence that you have at the moment. There are many regarding factors as to why someone provides this complaint. Notable between choices vascular ailment, medicines, all forms of diabetes, hormone imbalances disorders, venous outflow, pelvic stress, surgical procedure, radiation therapy, Peyronie's condition, nerve problems and also mental conditions.

Whichever are the cause guiding your condition regarding male impotence, it can be very important that you deal with which condition by using a medicine or the other. Levitra, Viagra and Cialis are some of the male impotence drugs that are available currently to base above this concern.

Your infusion associated with an Impotence medicine throughout body enhances the blood circulation towards the male organ flesh which experts claim helps with stiffening of the guy sexual intercourse body organ. Stiffening with the sexual appendage is necessary since without one a single cannot get enjoyable erotic experience. Appreciate your own intimate instances by making use of male impotence drugs and allow your companion take pleasure in these exclusive instances way too.

Medicines that really help someone escape the particular group of friends involving erotic underperformances due to impotence problems are better referred to as erection dysfunction medicines. It is advisable to choose a assessment using a medical doctor before starting virtually any dose regarding male impotence treatment. Your doctor will be the right man or woman to determine exactly what ought to be used that issue in order to combat the condition.

To order and purchase, on the web pharmacies are viewed to become best method for sale erectile dysfunction medications. These retailers provde the much needed freedom throughout investing in a substance. As soon as you make an order you should buy your medication dosage associated with impotence problems drug treatments without the problems. Choose on-line way of purchasing the erection dysfunction medicine and acquire an item of in 7th place nirvana inside your love life.
11. 09. 2013 | 14:20

Amourhoow napsal(a):

[url=http://www.clubfordka.com.mx/foros/viewtopic.php?p=328338#328338] medicine for sex long duration [/url]
[url=http://www.udcsur.com/foro3.0/viewtopic.php?f=1&t=6606] how long can you last while having sex [/url]
[url=http://opeka.khabkrai.ru/webroot/forum/viewtopic.php?f=2&t=31485] how long before sex after a circumcision [/url]
[url=http://88.212.204.102/forum/showthread.php?tid=1053&pid=92746#pid92746] how long sex in pregnancy [/url]
[url=http://qt14.egs.vn/showthread.php?t=4648&p=29113#post29113] how long does it take for a uti to develop after sex [/url]
30. 09. 2013 | 22:30

dtupklgcfa napsal(a):

nous les embrocherons sur leurs parapluies). http://dapoxetineenlignefr.lo.gs/ on m’a delivre un permis N. http://viagrapourfemmeventeenlignefr.lo.gs/ » Desormais sur le toit de l’Olympe. http://prixduviagrapharmaciefr.lo.gs/ car certains n’avaient pas suffisamment d’argent.
05. 10. 2013 | 17:16

ykbgolndmu napsal(a):

Comme je n’avais rien sur moi. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-generika-in-der-apotheke.html @Bangjo : l’auteur a lu Boulbet. http://afroditi.uom.gr/emas/a-url=-https-\/\/secure-dokteronline-com\/apotheke\/viagra\/7\/3\/1\/-viagra-bestellen-\/url.html ni a des peines ou traitements cruels. http://afroditi.uom.gr/emas/a-hvor-kan-man-kjope-viagra-norge.html a la liberte et a la surete de sa personne.
15. 01. 2014 | 10:51

kuxrgkzp napsal(a):

Well, im all set, <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">natural garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiag3uui.info]garcinia cambogia negative reviews[/url] true garcinia cambogia customer reviews http://garciniacambogiakt6ab.info the natives with a steadily broadeningfountain of good blood by which their flocks and herds may be trebledand quadrupled in value.
25. 02. 2014 | 11:10

pxflsjry napsal(a):

Were passing in silence down a <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiaac9cb.info]garcinia cambogia extract reviews[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiareviewsmvexv.info that sort, said mr.
25. 02. 2014 | 12:30

huckbstd napsal(a):

He paused for a moment at <a href="http://paydayloansonline8086.info">paydayloansonline8086.info</a> jbxjczvilv [url=http://paydayloansonline8086.info]payday loans online[/url] payday loans online http://paydayloansonline8086.info choose, replied tarzan.
25. 02. 2014 | 14:07

fxxwuqim napsal(a):

What he judged to be ten minutes go <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia side effects</a> [url=http://garciniacambogiareview9iuth.info]garcinia cambogia weight loss[/url] garcinia cambogia http://puregarciniacambogiaac9cb.info one way to save.
25. 02. 2014 | 15:29

xqrrxzex napsal(a):

Its health and happiness--there <a href="http://garciniacambogiareviewg41u1.info">garcinia cambogia</a> [url=http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info]garcinia cambogia user reviews[/url] garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviews3kvx1.info the Osseous is a result of a certainenvironment.
25. 02. 2014 | 17:00

qwxbpiuq napsal(a):

She followed him <a href="http://paydayloansonline7321.info">paydayloansonline7321.info</a> tgtjdqzci [url=http://paydayloansonline7321.info]paydayloansonline7321.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline7321.info/ towns or villages at all.
25. 02. 2014 | 19:48

qdhkicrf napsal(a):

cried the dwarf, and hisashen-grey <a href="http://paydayloansonline3920.info">payday loans online</a> xtbgmutxl [url=http://paydayloansonline3920.info/]paydayloansonline3920.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline3920.info teledep, and so on.
25. 02. 2014 | 21:14

http://www.y-notsolutions.com/ napsal(a):

I am really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a great blog like this one these days..
25. 02. 2014 | 22:14

qmepvjdv napsal(a):

Jones said:I thought I had fixed up a little surprise <a href="http://facebookbusinesspagesqgptjm.info">facebook pages</a> [url=http://facebookpagesobspec.info]facebook business page[/url] facebook page http://facebookadvertisingscdkpm.info him had redoubled their vigilance.
25. 02. 2014 | 23:42

Sky Blue Parajumpers Simona Super Lightw napsal(a):

Ich habe einige Bedenken. Einer Preis wirkt sehr teuer bei Amazon it $ 129 derzeit. Dennoch, um Qualit&#228;t zu bekommen Modeinteressierte den Preis zu zahlen.
Sky Blue Parajumpers Simona Super Lightweight http://www.parajumpers-outlet.biz/sky-blue-parajumpers-simona-super-lightweight-p-63.html
26. 02. 2014 | 00:48

outletpekqy napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose outlet</a> engorged http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats
26. 02. 2014 | 08:22

lglvafldbt napsal(a):

L atelier zootherapie en est une http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-saljes-i-sverige-sv/ Ils tablent sur 19,3 millions de cas en 2025 http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-online-norge-nb/ » Par ailleurs, le spray lui tache les dents http://lucionmedia.ca/page-e-propecia-pris-apoteket-nb/ Jusqu a epuisement total du stock et de mon corps
12. 06. 2014 | 07:14

zkwxddalgj napsal(a):

Sarkozy avait voulu imposer comme patrons des hopitaux http://lucionmedia.ca/page-a-dove-acquistare-viagra-torino-it/ On ne doit surtout pas en parler http://lucionmedia.ca/page-e-kosten-cialis-apotheke-da/ 10 L industrie textile 430 000 http://lucionmedia.ca/page-e-costo-pastilla-cialis-it/ Il pense savoir ce qu il faut pour un malade
12. 06. 2014 | 16:48

wxlikssvtj napsal(a):

L exces de regles est contre-productif, assure-t-il http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-kamagra-snabbt-sv/ Le patient peut participer au choix de son traitement http://lucionmedia.ca/page-a-kob-viagra-eu-da/ Trois fois rien, souvent, finit par etre important http://lucionmedia.ca/page-a-online-apotheke-fur-cialis-da/ Aucune d entre elles n accepte la maltraitance
12. 06. 2014 | 21:13

ubhncrnwsa napsal(a):

On parle de 1,5 million d utilisateurs http://lucionmedia.ca/page-e-comprar-priligy-en-farmacia-it/ Il y a urgence http://lucionmedia.ca/page-a-kann-man-kamagra-oral-jelly-apotheke-kaufen-da/ Robert Laffont, 304 p, 19 € http://lucionmedia.ca/page-a-apotek-kamagra-da/ Loin s en faut
13. 06. 2014 | 01:09

irxjcfdyac napsal(a):

Elle etait completement deshydratee http://lucionmedia.ca/page-a-priligy-e-in-vendita-in-italia-it/ Ce n est pas le cas », a insiste la medecin http://lucionmedia.ca/page-e-achat-securise-de-viagra-fr/ Ce qu elle dement http://lucionmedia.ca/page-e-jag-vill-kopa-kamagra-sv/ Cette mesure concernera plus d un million de personnes
15. 06. 2014 | 01:34

fcrktkjefw napsal(a):

Ce n est pas une raison pour les interdire http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-viagra-mexique-fr/ Je souhaite que l on se recentre sur lui http://lucionmedia.ca/page-e-propecia-pris-apotek-sv/ Cette enquete comporte egalement un volet politique http://lucionmedia.ca/page-e-kob-af-kamagra-da/ Leur etat de sante etait tres degrade
15. 06. 2014 | 07:34

xkgxfbutnf napsal(a):

D autres continuent d affluer http://lucionmedia.ca/page-a-kob-viagra-uden-recept-da/ Mais cela n explique pas tout http://lucionmedia.ca/page-a-propecia-en-ligne-france-fr/ L organisme n etait pas joignable dans l immediat http://lucionmedia.ca/page-e-come-acquistare-cialis-senza-ricetta-it/ Autisme : l’approche psychanalytique mise hors jeu
15. 06. 2014 | 17:39

lekztxqvlg napsal(a):

Debre et Juvin http://lucionmedia.ca/page-e-apotek-dk-generic-viagra-da/ Lambert, dans l incapacite de l exprimer http://lucionmedia.ca/page-e-kob-propecia-sverige-nb/ En tout, vingt-trois langues sont repertoriees http://lucionmedia.ca/page-e-ou-acheter-du-vrai-viagra-fr/ Il faut absolument que nos consultations soient remplies
15. 06. 2014 | 21:17

npfdxwjcfy napsal(a):

Loin s en faut http://www.riminiturismo.it/a-generique-cytotec-fr.html En ce moment, il fait de la motoneige au Canada http://www.riminiturismo.it/e-kopa-viagra-olagligt-sv.html La ville brule, 144 pages, 8 euros http://www.riminiturismo.it/e-achat-securise-de-viagra-fr.html Une mesure prise par un college de medecins
17. 06. 2014 | 08:50

sjuwmeomhm napsal(a):

Restait a determiner l origine des malformations http://www.globaladf.org/index.php?p=e-kopa-cialis-pa-natet-sv Il est frequent que cette maladie ne soit pas signalee http://www.globaladf.org/index.php?p=e-le-prix-d'une-boite-de-viagra-super-active-fr C est une honte pour la France http://www.globaladf.org/index.php?p=a-viagra-apotheke-bestellen-da Puis celle du montant : 2 420 euros
03. 08. 2014 | 03:41

sibhwcpodq napsal(a):

Ce plan n a ni queue ni tete, rejette le Dr Brival http://pray-as-you-go.org/page-e-var-koper-man-zithromax-pa-natet-sv/ En effet, 21 d entre eux ont plus de 55 ans http://pray-as-you-go.org/page-a-atarax-prix-fr/ Pas le choix, la non plus http://pray-as-you-go.org/page-a-viagra-online-billig-kaufen-nb/ Lambert et d une partie de ses freres et s?urs
15. 08. 2014 | 02:59

hmlrnkubiv napsal(a):

Je trouve que c est une grande loi http://pray-as-you-go.org/page-e-duphaston-prix-fr/ La maison tremble, en toute discretion http://pray-as-you-go.org/page-a-vente-viagra-toulouse-fr/ Du coup, il tient jusqu a 5 ou 6 heures du matin http://pray-as-you-go.org/page-e-le-viagra-pas-cher-fr/ Le montant de ce plafond sera determine par decret
16. 08. 2014 | 06:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy