Jak je to s právem na politickou stávku?

15. 06. 2011 | 23:57
Přečteno 10718 krát
Psáno pro ČRo6

Jak je to obvyklé v ústavních záležitostech, je i interpretace práva na stávku kulturně a dějinně podmíněná. V Německu jsou politické stávky považovány za nelegitimní. Krátké politické demonstrace se považují za součást základního práva na svobodu projevu. Ale německý Základní zákon (ústava) omezuje působnost odborů a tím i právo na stávku na oblast „zajištění a podpory pracovních a hospodářských podmínek“.
K řešení politických střetů Základní zákon předpokládá jiné nástroje – svobodnou soutěž politických stran, parlament, atd. Proto pokud by stávka směřovala např. na svrhnutí vlády, mohli by se organizátoři ocitnout před trestním tribunálem s obviněním, že se dopustili nátlaku na ústavní orgán.
Ovšem i kdyby nebyli obviněni z trestného činu, pak stávka, která se vymyká ústavnímu vymezení působnosti odborů v boji za práva pracujících (v němčině skutečně Arbeitskampf), může vést k tomu, že se po stávkujících budou vymáhat náhrady škody.
Je třeba ovšem dodat, že německé zákony, které upravují vrchnostenské rozhodování vlády, jsou prošpikovány konzultačními povinnostmi. „Rechtzeitig zu hören“, tedy včas vyslechnout dotčené –, patří k alfě a omeze vládního rozhodování. V Německu se to navíc nebere formálně: vzhledem k tomu, že zájmy ve společnosti mají obvykle adekvátní reprezentaci, je vládnutí sice obtížné, ovšem prakticky nevede k potřebě politické stávky proti vládě.
Za stran, zastoupených ve Spolkovém sněmu, prosazuje dnes právo na politickou stávku pouze strana Die Linke, tedy strana vzniklá z východoněmecké postkomunistické SED (Sozialistische Einheitspartei Deutschlands).
Ve Francii a Itálii je situace úplně jiná. Právo stávkovat nesouvisí s odborovou organizací, ústava ji garantuje – podobně jako u nás - jako individuální právo a uznává ji jako vyjádření politických názorů proti parlamentu a vládě. Jinými slovy, ve Francii je stávka jakousi formou politického dialogu veřejnosti s vládou. Jeví se to jako logický důsledek vrchnostenského přístupu k vládnutí, který není moderován trvalou konzultací s veřejností.
Tak jako zemětřesení bývají důsledkem napětí vyvolaného posuny litosférických desek, velké stávky obvykle svědčí o mocenských posunech ve společenských formacích. Klasickou ukázkou je generální stávka z listopadu 1989. Komunistická strana ztratila schopnost vést společnost a mezinárodní poměry dovolily veřejnosti dát to najevo.
V současné české situaci existuje – jako obvykle – v úpravě práva na stávku legislativní nejasno. Právo na stávku je součástí článku 27 Listiny. Na první pohled by se mohlo zdát, že Listina zaujímá podobný přístup jako v Německu, tedy že stávka je vyhrazena jen odborům na ochranu „hospodářských a sociálních zájmů“. V odstavci (3) se píše: Činnost odborových organizací a vznik a činnost jiných sdružení na ochranu hospodářských a sociálních zájmů mohou být omezeny zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu a bezpečnost státu, veřejného pořádku nebo práv a svobod druhých.
Jenže odstavec (4) říká: Právo na stávku je zaručeno za podmínek stanovených zákonem; toto právo nepřísluší soudcům, prokurátorům, příslušníkům ozbrojených sil a příslušníkům bezpečnostních sborů. To se dá interpretovat jako francouzský přístup k pojetí stávky jako individuálního práva. Prostě nejasno. Zákonné omezení podle článku 3 představuje zákon o kolektivním vyjednávání. Zákonné omezení podle článku 4 neexistuje dodnes a odbory dávaly každé vládě dostatečně srozumitelně najevo, že o jeho existenci vůbec nestojí.
Nelze se pak divit, že když se někdo obrátí na soudy, vznikne z toho konflikt, ať soud rozhodne, jak chce. V případě stávky podle odst. 4 soud nemůže vyvodit, že bez podmínek stanovených zákonem právo na „politickou“ stávku neexistuje. Tím se už kdysi zabýval Ústavní soud. Městský soud si proto jako berličkou vypomohl zákonem o kolektivním vyjednávání, který se ovšem týká pouze odstavce 3, a snažil se aspoň o zajištění času na přípravu pro řešení důsledků stávky. Sklidil si za způsob, jakým to udělal – tj. posláním justiční stráže do Strakovy akademie – po právu spršku kritiky. Takhle hazardovat s nezávislostí justice se nemá a předseda Městského soudu v Praze by z toho měl vyvodit závěry.
Smutný vývoj. Země potřebuje inteligentní reformy jako sůl. Vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci se ukazuje jako nejpokrytečtější vláda v nejnovějších dějinách. Nejde přitom jenom o předstíranou ochotu k dialogu se sociálními partnery a opozicí, ale o to, že zcela zprofanovala jakýkoliv zápas s korupcí. Podnikatel Babiš napsal veřejně v internetové diskusi, že se kradlo i v devadesátých letech, ale po příchodu pánu Janouška a Dalíka se k částkám připsaly tři nuly. Stojí za to si toho všimnout, on ví, o čem mluví. Není divu, že Německá obchodní komora v poctivosti veřejných zakázek zařadila Českou republiku na poslední místo v EU až za Rumunsko. Jestliže korupci ročně ztrácíme víc, než kolik vláda ušetří na škrtech platů ve státní správě, jestliže klíčové reformy prokazatelně prospívají pouze definovatelným finančním skupinám, jestliže téměř každé opatření vlády prostor pro korupci zvyšuje, místo aby ho snižovalo, nelze se divit, že roste volání po konci této vlády. Vláda s desetiprocentní důvěrou by to měla zvážit.

*-*-*-*-*-
Dovolte poznámku pod čarou:
Česká televize dává stávku dopraváků do souvislosti v přístupem Ronalda Reagana ke stávce leteckých dispečerů. V podtextu je cítit sympatie. Ovšem nedává informaci úplnou. Letečtí dispečeři se ve své pracovní smlouvě zavázali, že nebudou stávkovat. Proto měli lepší platové podmínky než jiní federální zaměstnanci. Když je inflace znehodnotila, dali se do stávky.
Když se toto neřekne, tedy že Reagan, bývalý odborář, stál proti skupině porušující svoje závazky, a obdivuje se jeho tvrdý zákrok proti stávkujícím, falšuje se kontext. Vede to pouze k eskalaci konfliktu. Nemyslím, že to televize dělá schválně. Spíš nemají tušení, o co tehdy v USA šlo. Škoda.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Lukáš napsal(a):

U nás je hlavním problémem to, že odbory jsou zpolitizovány. A to jednak jejich spojením s některými politickými stranami. A v druhé vlně tím, že být odborový předák je první krok do politiky. Proto je těžké posoudit o jaké zájmy se svolavatelům stávky vlastně jedná.

Důvěryhodnosti stávek pak ani nepřispívá obrovská podpora z jedné politické strany. Přehled zdejších blogů to jen potvrzuje. Pak vyvstává otázka jesli stávka je za zaměstnance neba za to, aby se nejmenovaná strana dostala k moci.

Dokud se odbory tohoto spojení nezbaví tak bude nad jejich počínáním stále viset otázka politické stávky.
16. 06. 2011 | 00:20

Joe Ratata napsal(a):

Jsem zvědav,jestli rozhořčený premiér nebo prezident najde odvahu(jako kdysi soudruh Štěpán), přijde odborářům promluvit do duše . Nějak jim musí vysvětlit,že si všichni musí utáhnout opasky,aby si je oni a pár jejich kámošů mohli povolit.
16. 06. 2011 | 00:23

Jan Vaculík napsal(a):

Smysl a cíl stávky je naprosto nejasný. Má-li být jejím cílem výměna vlády, tak nás potěš pan Bůh. To se příště nadějeme toho, že se do protestu pustí třeba zaměstnanci ČEZ spolu se svým vedením: vypnou v celém státě elektřinu a nezapnou ji, dokud politická reprezentace nesplní jejich požadavky. Takhle to má v budoucnosti vypadat?
16. 06. 2011 | 00:27

Joe Ratata napsal(a):

Tahle "vláda" si na jednání vyslechne návrhy odborů a na příští jednání přijde jako by nic neslyšela.Pak ale řeknou,že odbory odchází z jednání.
Chce prý jednat a při tom nespravedlivé reformy už proválcovává sněmovnou.
16. 06. 2011 | 00:33

Jan Vaculík napsal(a):

Myslím, že v tomto případě se nejedná o žádnou skutečnopu stávku, ale o nátlakovou akci iniciovanou z politických kruhů. Dědicům oposmlouvy začlo téci do bot: skončil stav, kdy ruka ruku myje, kdy všechny podvody bylo možné zamést pod koberec dřív, než se o nich veřejnost dozvěděla. Po desetoleté přestávce je tu koaliční vláda, kdy jeden druhého hlídá a klepne ho přes prsty. A instalace Kubiceho do funkce ministra vnitra byla poslední kapkou: člověk, který evidentně nepatří k žádné mocenské klice.

Tato stávka je zoufalým pokusem odstavených politiků získat ztracenou moc a obnovit přísun korupčních peněz do vlastních kapes.
16. 06. 2011 | 00:36

Kanalnik napsal(a):

Lukas:

problem je v tom, ze nektere strany maji k zajmum zamestnancu blize, nez strany jine - urcita spojitost tam bude tedy vzdycky, cehoz dnes ucelove vyuzivaji pravicovi komentatori a toto spojeni umocnuji nad ramec skutecne reality; je to takove straseni (a vy se tomu docela poddavate, zda se mi)

jinak podle slov jednoho z oborovych predaku si stavku odsouhlasili samotni clenove odboru, tedy obycejni zamestnanci; nemam duvod tomu neverit; tudiz vas vyrok "Proto je těžké posoudit o jaké zájmy se svolavatelům stávky vlastně jedná." je zavadejici, nebot stavku svolalo x obycejnych clenu odboru, nikoli par jedincu

samozrejme sobecke zajmy najdeme u mnoha lidi, takze ja sam nic nevylucuji; nalepkovat ale celou skupinu obycejnych odboraru myslim neni vhodne ani logicke
16. 06. 2011 | 00:37

Kanalnik napsal(a):

Jan Vaculik

"Po desetoleté přestávce je tu koaliční vláda, kdy jeden druhého hlídá a klepne ho přes prsty."

muzete uvest nejaky konkretni priklad, ktery by dokazoval pravdivost vaseho vyroku?

jinak se chci zeptat, jak mohou "nektere politicke kruhy" podnitit velkou mnozinu obycejnych zamestnancu - clenu odboru - k tomu, aby stavkovali za politicke cile techto udajnych kruhu... to mi moc hlava nebere
16. 06. 2011 | 00:41

Jan Vaculík napsal(a):

Kanálníku,
ad 2: snad nejste tak naivní, abyste si myslel, že stávka vznikla z iniciativy zaměstnanců? Znáte někoho takového, kdo dal sám podnět ke stávce?
Není náhodou, že řeč vrchních odborových bosů připomíná blekotání školáčků, kteří si připravili ke zkoušce pár vět, bez jakéhokoliv pochopení probírané látky!
Vždyť nikdo z nich se ani nepokusil vysvětlit, o co jim vlastně jde!

ad 1: Konkrétní příklad: Kalousek - Vondra
16. 06. 2011 | 00:49

almost glossed™ napsal(a):

Já se zase dívám, jak ČT24 pořádá v přímém přenosu pár minut po půlnoci nábor do akce "Nevystoupíme", kterou pořádá ODS ve spolupráci s jakousi reklamní agenturou. Tváří se, že jde o běžné zpravodajství, ale neváhali vyslat přenosový vůz přímo do stanice metra. Dlouhý podrobný vstup s citováním všech potřebných údajů, zkrátka inzerce. Záběr na městské strážníky.Moderátorka se potutelně usmívá a zjevně se těší, jaká to bude bžunda či mela.

Tohle je Česká televize v r. 2011.

Aktuálně se do mohutné antikampaně přidalo mj. jednou z nejhnusnějších podpásovek, jaké si lze představit. Veze se na vlně hysterie a paniky, kterou se od začátku snaží vláda šířit, když podprahově vsugerovává lidem, že cílem stávkujících je blokovat záchranné služby a že je jejich chování umožňuje vážná rizika. Nabízí "svezení zdarma" těm, kdo budou potřebovat akutní pomoc. Podrobnosti této nechutnosti jsou zde: http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/praha/clanek.phtml?id=704098

Redaktor Petr Kočí z Respektu doufá, že stávka pozvedne zájem o jeho? (Respektu?) téma na Twitteru podobně jako "vajíčkování proti Paroubkovi" pozvedlo zájem o facebook.

To je malý výběr ze "svobodných" českých médií chvíli před a těsně po započetí stávky.
16. 06. 2011 | 00:54

Kanalnik napsal(a):

Jan Vaculik

to, ze nekdo neumi poradne mluvit pred kamerou, neznamena, ze nic nevi, nebo vi malo, nebo ze to neumi vysvetlit; zakladni duvody, proc to delaji, byly na jejich letaku; a pokud by nebyla vule tech obycejnych, nic by se nezorganizovalo; nepodcenujte ty obycejne zamestnance tolik

Kalousek - Vondra: no, nevim, co konkretne bylo dosazeno? Ze Vondra, politicky odpovedny za promrhani stovek milionu korun, stale setrvava ve svych funkcich? Nebo ze pan Drobil je dal vesele mistopredsedou ODS a jejim programovym bossem? Proti tomu se pan Kalousek vubec nijak neprojevuje. To ja si to "davani pres prsty" predstavuji hodne jinak
16. 06. 2011 | 00:59

almost glossed™ napsal(a):

Jan Vaculík:
1. asi myslíte pojem "odborový boss"
2. v dobách před r.89 byl "boss" celkem běžnou součástí všech možných karikatur, sarkasmů a jízlivostí. Vždy to byl "kapitalistický boss", většinou s doutníkem v ústech. Ten komunistický styl jste přejali celkem plynule. Jen bych od pravicově orientovaných diskutérů nečekal takový odpor k pozici "bosse". Ale, jak mi včera nenapsal jeden výtečník, naše média to přece používají běžně...
16. 06. 2011 | 01:01

almost glossed™ napsal(a):

Jan Vaculík:
1. asi myslíte pojem "odborový boss"
2. v dobách před r.89 byl "boss" celkem běžnou součástí všech možných karikatur, sarkasmů a jízlivostí. Vždy to byl "kapitalistický boss", většinou s doutníkem v ústech. Ten komunistický styl jste přejali celkem plynule. Jen bych od pravicově orientovaných diskutérů nečekal takový odpor k pozici "bosse". Ale, jak mi včera nenapsal jeden výtečník, naše média to přece používají běžně...
16. 06. 2011 | 01:02

Kanalnik napsal(a):

almost glossed:

media, to je kapitola sama pro sebe; nicmene ta akce "Nevystupujeme" mi prijde sympaticka, lide mohou vyjadrit svuj nazor ruznymi zpusoby; jsem zvedav na zitrek, jak se to vyvrbi, snad stavka bude alespon malym kruckem ke zmenam k lepsimu
16. 06. 2011 | 01:02

Jan Vaculík napsal(a):

Ólmouste klosete,
jak jste si všiml, já jsem pro počešťování cizích slov, a tak je rád píšu foneticky, například gůgl. A odtud taky ten bos...
16. 06. 2011 | 01:20

Jan Vaculík napsal(a):

A jestli si bose představujete jako kapitalistu s doutníkem, to je vaše věc. Pro mě je to šéf, jehož osobnost nepožívá mojí bezvýhradné důvěry, což v tomto případě sedí docela dost dobře.
16. 06. 2011 | 01:25

Alex napsal(a):

No pane Žáku obávám se, že ten báječnej blog nepadne na úrodnou půdu. Ti, kteří věděj nebo tušej si jen potvrdí názor. Ti, kteří skočí na špek čemukoli a komukoli zprava, protože je holt zprava to nezaskočí. jsem zvědav na první tvrzení, že jste rudoch či něco podobného. Pročtěte si na serveru MFD ty seběvědomé mladíky a diskutující. Nevím, čím to je, ale na mne působí jako prostě hluší a slepí. Nějak mi připadá, že v Čechách sejdou-li se dva s rozdílným názorem na cokoli, odejdou i po jakkoli slušné diskusi se svými původním názory ve 100% případů. Dobře, ať nežeru v 99%, to 1% jako výjimka potvrzující pravidlo. Lze se divit, že koaliční partneři se servou jako koně, vláda jednání s kýmkoli jen předstírá a ani to moc nezastírá. Neví. U mladých žádný pokrok vidět nelze - přijde mi, že u nich výuka probíhá naprosto mimo tento aspekt. Od školy základní až po VŠ.
16. 06. 2011 | 01:39

AC napsal(a):

Kanalníku,

tak on ten protest Nevystupujeme je Vám sympatický? Ožralové byli zpacifikováni, vyvedli je MP, chtěli demolovat vůz. Tzn. obyčejná chlastačka puberťáků, kteří nic o životě neví.
16. 06. 2011 | 02:17

kočka šklíba napsal(a):

"Jan Vaculík napsal(a):

Smysl a cíl stávky je naprosto nejasný. Má-li být jejím cílem výměna vlády, tak nás potěš pan Bůh."

Jsou i tací, kterým zřejmě tato vláda i přes veškeré skandály, přes veškeré sliby(hlavně boj proti korupci - proti krádežím, neprůhledným obchodům, neprůhlednému zadávání zakázek, takže rozkrádání 100 miliard ročně, atd.) vyhovuje. Je to nejen zdejší modrohnědá klaka(hoven, Rumcajs, SuP, hawk, čochtan, cestovatel,Carlos a spol.), ale už i např. tenhle diskutér, který se jevil jako slušný člověk, kdysi.

Rozkrádání nevadí, hlavně když jsou to ti naši, co J. Vaculíku? Příprava na tunely, opravdu poslední, ptz pak už tu nic nezbude. Tohle vám J. Vaculíku vyhovuje? A nebo jako Carlos, máte strach aby tu vaši kuličku náhodou socani neukrojili progresivní daní, mimochodem běžnou v civilizovaných státech?
Je jediné vysvětlení pro vás a takové jako např. Carlos, vy dva jste inteligentní lidé (žádní hovénkové, cestovatelé, Rumcajsi a spol.), vy v tom bud jedete nebo se fakt bojíte těch pár % progresivní daně. Nevěřím, že tak inteligentní lidé jako vy dva by měli ideologický jednoduchý názor.
Ale přece vidíte, že tohle ve vládě je mafie,tedy spíš loutky, které mají slíbené profity, když zařídí přesměrování posledních penězovodů tam, kam kmotři stojící za těmito g...y z ODS, TOP09 a VV, ještě potřebují.
Pak už Kalouskovi a dalším modrohnědým politikům bude jedno, zda je někdo zvolí. Budou mít definitivně vystaráno na nejméně dvě generace. A my také, a to nesmíme dopustit, to radši budu chodit do práce pěšky třeba půl roku. Já rozhodně nejsem ani Pražan Svobody ani rukojmím odborů. A básnička toho b..a (pro slouhu editora třeba barda :D) vypovídá víc, než by si přál. Jak se té úchylce říká když někdo miluje exkrementy? Kalousek má fakt problém ;).
16. 06. 2011 | 05:01

rarefolio napsal(a):

Nechodím volit,protože nenalézám v politickém spektru zástupce-politstranu,která by vyjadřovala mé osobní mínění.Tedy volil bych proti sobě nebo formálně.Můj názor je ten,že je možná i tržní ekonomika s poctivou,kvalitní a zpalacenou prací,dodržováním sportovních pravidel a pravidel cti při konkurenci,nepoškozování lidí,bez zvýhodňování lidí.Politika založená na vědě a umění vládnout.
V zásadě lze říci,že u stávkových scénářů mám obavy zda bojují za oprávněné zájmy:proč u lékařů se považuje za spravedlivý boj za jejich 80000 měsíčně a 10 000 měsíčně u mnoha jiných za samozřejmost.Chtějí si snad lékaři vydělávat na obětech tohoto rozdílu? Nejde některým stávkám s nejasnými právními tahanicem i pokus vytvořit umělou atmosféru,"že tady právo vlastně neexistuje" a o to více současně za ticha porušovat zákony na úkor obyčejných lidí na úřadech? Znám lidi,za které se odbory nepostavily při propuštění z práce.Rovněž zmínění dopraváci v dnešní společnosti svými platy patří do 10% obyvatel nejlépe placených s platy okolo 23000 Kč.Kdo se ujme těch 9/10 občanů které nemají šanci překročit magických 18000 Kč dnešní doby?
Zákon by se měl na všech úrovních ve všem dodržovat ve všech dobých a situacích.Ani revoluce si nemohly rozhodovat bez zákonů,musely nejprve přijmout zákony nové.Pokud někdo uvažuje o mimořádném revolučním právu jako je svržení nějaké vlády povstáním,generální stávkou apod. pak si musí uvědomit,že všechny humánní revoluce.které nebyly potlačeny to chápaly jako politický akt a ne justiční akt a od prvního dne usilovaly o eliminaci zlovolné proti někomu namířené nebo anarchistické bezzákonnosti přísnou kontrolou dodržování starých i nových zákonů,kontrolu postupu rodící se moci,kontrolou rozdělovní prostředků obživy tak aby nemohly být revoluce zneužity k likvidaci lidí hladem ani v jednotlivých případech,k polpotovštině.Nevím zda právě ČR,na kterou jsou za posledních dvacet dnes už i miliony podání trestních oznámení od našich lidí u evropských soudních institucí a světových humanistických organizací,je schopna při společenském otřesu nezneužívat jeho protestu jinak.Jinak budou občané oprávněni sáhnout k petičním požadavkům podobným vůči původcům porušení zákona a lidskosti v Jugoslavii,Iráku,Libyi a jinde.
16. 06. 2011 | 05:07

rarefolio napsal(a):

opravuji výše:má být "zaplacenou", "dobách"
16. 06. 2011 | 05:12

kočka šklíba napsal(a):

A jen taková malá ukázka "novinářů" :
http://www.novinky.cz/domaci/236380-stovky-lidi-odmitly-opustit-metro-na-dejvicke.html

Čekali byste asi opravdu stovky co?, no jo, vlastně mají pravdu 200 jsou stovky :D. Ale vsadím se, že započítali i zaměstnance metra aby ty dvě stovky dostali :D. Mám s těmito novými Kojzary dost zkušeností :D.
16. 06. 2011 | 05:14

Ládik!!! napsal(a):

Kryptokomunisti a nefachčenci dnes zvednou hlavu. Ruku v ruce oranžové prapory revoluce po celé zemi rozvinou. Kastrovaní pod frygickou čapkou.
16. 06. 2011 | 05:30

Johanna napsal(a):

Kryptokomunisté a nefachčenci jsou hlavně Nečas (a jeho rodiče s komunistickou minulostí) a Kalousek (ještě před listopadem 1989).
Protože tu bylo 42 let socialismu, musejí být kryptokomunisty všichni - i Ty.
Odtud hledejme odpověď na otázku, proč máme všichni pořád postkomunistické myšlení.
Proto se bavím "novinkami" ODS či TOP 09. Vše tu už bylo, objevuje se Amerika a nachází se již nalezené ...
16. 06. 2011 | 05:43

Drzá zrzka napsal(a):

Když jsem včera vyslechla, s jakými složitostmi se někteří lidé dnes budou dostávat do zaměstnání a jak místo na vládu jsou naštvaní na odbory, řekla jsem si kdo chce kam, pomožme mu tam.
16. 06. 2011 | 05:58

Ládik!!! napsal(a):

Nejsou všichni kryptokomunisty. V době největší slávy byl milion komančů na 10 milionů obyvatel, t.j. 5mil. dospělců. Pokud žili v párech, byl komanč průměrně v každé třetí rodině. Co si pamatuji já, v naší rozvětvené rodině byl jenom 1 (jeden) - a ten se přiženil. Takže já nemám s komunistickou výchovou nic společného, zejména v dětství. Rodiče byli normální, žádná vazba na soudruhy.
A takových normálních rodin jsou statisíce. Bohužel těch, kde se v inkriminované době vyskytl komanč, bude více. To, že ještě nedávno bylo v parlamentu 50% komančů (různě maskovaných), není dílem náhody.... marná snaha, nic nepomůže, než pominout 2 generace... už aby pošli.
16. 06. 2011 | 06:03

Politolog z Cevro napsal(a):

Drzá zrzka: když jsem vyschla...asi duševní poracha občas způsobuje vyschnutí genomu, takže co tvrdí ČT24 a aktuálně.cz o proradnosti odborářů (není umožněna diskuze) a ČT24 o úspěchu protestu 150 přiožralých nulů a tupů na stanici metra dejvická, taky bych skákal z balkonů..
16. 06. 2011 | 06:38

Targus napsal(a):

To rarefolio:

Rovněž zmínění dopraváci v dnešní společnosti svými platy patří do 10% obyvatel nejlépe placených s platy okolo 23000 Kč

Kde jste na takovou ptákovinu přišel? Vám se zdá 23 brutto za stresující práci na směny a o víkendech moc? Tak proč nejdete jezdit se šalinou? Těším se, až mi tu budete popisovat noční zážitky s ožralci na konečné a jiné podobné chuťovky.
16. 06. 2011 | 06:57

Drzá zrzka napsal(a):

Politolog z Cevro

Politilog lékařem. Děkuji za určení diagnózy.
ČR není jen Praha.
16. 06. 2011 | 06:58

Mac napsal(a):

Současná Česká televize a především ta militantní, totálně zaujatá pravičácká, provládní káča Drtinová jsou důvodem, proč vážně uvažuji o vyhlášení stávky pokud jde o placení koncesionářských poplatků.

Drtinová nemá ve VEŘEJNOPRÁVNÍ televizi co pohledávat
16. 06. 2011 | 07:02

Maximus napsal(a):

Pan autor opět nezklamal, moudrý člověk říká většinou moudré věci. Ovšem ten závěr článku by měl být vytesán do kamene a měl by být umístěn na průčelí před sídlo vlády,
aby na to tito ochránci zlodějů museli denně "čumět" cituji autora:
Smutný vývoj. Země potřebuje inteligentní reformy jako sůl. Vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci se ukazuje jako nejpokrytečtější vláda v nejnovějších dějinách. Nejde přitom jenom o předstíranou ochotu k dialogu se sociálními partnery a opozicí, ale o to, že zcela zprofanovala jakýkoliv zápas s korupcí. Podnikatel Babiš napsal veřejně v internetové diskusi, že se kradlo i v devadesátých letech, ale po příchodu pánu Janouška a Dalíka se k částkám připsaly tři nuly. Stojí za to si toho všimnout, on ví, o čem mluví. Není divu, že Německá obchodní komora v poctivosti veřejných zakázek zařadila Českou republiku na poslední místo v EU až za Rumunsko. Jestliže korupci ročně ztrácíme víc, než kolik vláda ušetří na škrtech platů ve státní správě, jestliže klíčové reformy prokazatelně prospívají pouze definovatelným finančním skupinám, jestliže téměř každé opatření vlády prostor pro korupci zvyšuje, místo aby ho snižovalo, nelze se divit, že roste volání po konci této vlády. Vláda s desetiprocentní důvěrou by to měla zvážit.

Pěkný den a autorovi zvlášť!
16. 06. 2011 | 07:04

anti politik napsal(a):

Pane Žák, pro občany není momentálně nijak důležité zda jsou ony protesty podle zákona či ne! Jestli odpovídají nějakým zákonným pravidlům není podstatné! Možná jste rozumější než celá politická scéna, ale demokracii, tak jak je nám předkládána a dělána už od revoluce, tak takovou už nikdo v téhle zemi nechce! Téhle hry na svobodu a parodii na demokracii mají všichni dost! S tím nemají pravidla a zákony nic společého.
16. 06. 2011 | 07:05

rarefolio napsal(a):

to Targus:
nátlaky na společnost díky charakteru práce jsou nebezpečné.Zneužitelné.Netvrdím,že ta práce nemá stres,Pouze,že je relativně (ne absolutně) zaplacena srovnáním.Aby se v absolutním smyslu platilo více za práci-no to je věc ekonomického motoru ekonomiky a způsobu rozdělování zisku.Tady jsem naladěn kriticky.To podmiňuje ty jednotlivosti,o které se nemá cenu přít jednotlivě-Ale pokud ty stávky lékařů a dopraváků nevyznívají jako celospolečnský protest,ale pouze jako trpěný skupinový,to jest pokud se neúčastní za více než stravenky mnohem více profesí a lidí,jakoukoliv změnu nečekejte,která by mnoho znamenala.
16. 06. 2011 | 07:07

Bohumíra napsal(a):

Ládíku, dnešní Američané určitě kryptokomunisty nejsou.
Jakákoli politická strana u nás má jedinou matku - KSČ.
Dítě černocha nemusí být zákonitě černé, ale geny má neotřesitelně totožné.
Takové jako Ty mám nejradši - Klausovce!
Celá ODS s Klausem je jak KSSS s Leninem.
Přitom Klaus má právě největší vazby na Východ a úkoluje ho Putin.
Jestli se někdo maximálně podobá někdejší KSČ, je to právě ODS.
Langr i Nečas ultrarudí mládežničtí aktivisté.
16. 06. 2011 | 07:10

karel napsal(a):

Rozklad státu musí být zastaven za každou cenu, i za cenu odvolání všech politiků! Zatím se dlouhodobě porušují zákony MSpr Pospíšil organizuje odkládání vyšetřených podvodů a rozkrádání, Rampula je jen placená loutka!

Pochopme politickou zločinnost Pospíšila a trvejme na jeho potrestání!!!
16. 06. 2011 | 07:13

Sladký napsal(a):

Žádáme vládu, aby s plnou razancí zasáhla proti nikým nevolenýum samozvancům a ztreskotancům, zločinně narušujícím klidné a úspěšné budování vyspělé kapitalistické společnosti! Republiku si rozvracet nedáme! Lid potřebuje klid k práci!!
16. 06. 2011 | 07:19

Sladký napsal(a):

A teď vážně.Obávám se, že tento národ se na žádnou potřebnou akci nezmůže.Kolem oken mi projíždějí stávkokazecké autobusy a příliš mnoho lidí slyší i na tu nejhloupější a nejprůhlednější propagandu.Kdyby tomu tak nebylo,TOP a ODS by NIKDY nemohly dostat 36 procent hlasů. Staneme se národem otroků a sluhů- ostatně do značné míry jím už jsme.
16. 06. 2011 | 07:24

Béda napsal(a):

p. Žák,

stávka proti deformám = současně stávkou proti LIKVIDACI ZÁKONÍKU PRÁCE, KOMERCIALIZACI ZDRAVOTNICTVÍ a jeho proměnu pro chudé a bohaté s nedostupností pro nejchudší, ZADLUŽENÍ MLÁDEŽE, ROZVRATU SOCIÁLNÍHO SYSTÉMU, BÍDĚ připravované pro střední a nižší vrstvy, VYKRADENÍ DŮCHODŮ.

Omlouvám se za ta velká písmena, kterými jsem chtěl zvýraznit nedělitelnou propojenost současné stávky za hospodářské a sociální požadavky s politickými cíli.

Tato vláda totiž, p. Žáku nedostala od voličů (na základě programů) v žádném případě mandát na provedení takovýchto dlouhodobých nevratných opatření s působností na celé desítky let - především na provedené znárodňování naruby a změnu vlastnických vztahů, kde všechno - včetně zdraví, budoucnosti vzdělaných lidí, budoucnosti důchodců, budoucnosti státu i jednotlivců budou skrze dluhy a fondy vlastnit "nezištné" bankovní instituce a oligarchičtí finančníci.
16. 06. 2011 | 07:26

Rumcajs napsal(a):

Nevíte někdo , jestli ja na dneska golfu volno ?
16. 06. 2011 | 07:29

rarefolio napsal(a):

Kdysi jsem si přečetl tehdyaktuální knihu polského autora o působení svrženého šacha Rezy Pahaviho muslimy ajatolaha Chomejni,emigranta z Francie.Pahlavi ženatý seslavnou americkou herečkou Grace Kellovou dostal před pádem i čestný doktorát Karlovy University.
Pahlav byl synem plukovníka,který z pozice proamerického režimu organizoval slavnou schůzku Stalina,Churchillaa Roosewlta v Tehránu roku 1943.
Pahlaví chtě všemožně svou polofeudální zemi s proamerickým režimem přiblížit vyspělým zemím.Postupně v řadě reforem vždy narazil na nějaký nedostek-zejména v kvalifikaci kádrů-který reformu znemožnil,reformy všech druhů.Nedokázal si s muslimy poradit pro jejicj zaostalost a zbytečně používal kruté násilí proti nim,což se mu vymstilo.Oni dnes žijí po svém,myslí svým způsobem myšlení,jsou takoví jako byli před nímjakými byli vždy.
Doslova geniem se jeví V.i.lenin,jak brilantně si poradil se zaostalou mužisckou Rusí.
U Čech mám pocit,že se vracíme k sedláckému prazákladu a vidlím z dob habsburské poroby a budeme toho jednou litovat i přes novodobé selské bouře ,které nemají ani ponětí co je moderní svět,co něm funguje a jak,co znamená co,co má jaký význam.
16. 06. 2011 | 07:32

Sladký napsal(a):

Bédo, máte naprostou pravdu.Bohužel, rozhodující části naší populace jsou takové úvahy cizí,naprosto nedostupné, většinou je nepochopí ani když jim je někdo sdělí a vysvětlí.Strašně rád bych se mýlil.Bohužel, vše co vím a znám mne vede k závěru,že až se tento národ probudí,bude už definitivně pozdě.
Navíc si myslím, že to,co se děje u nás se v menším měřítku děje v celém vyspělém světě.Západní civilizace je na prahu zániku.
16. 06. 2011 | 07:33

rarefolio napsal(a):

opravuji:Pahlavi,Kellyová,Teherán,nedostatek,mužickou,..
16. 06. 2011 | 07:34

Sladký napsal(a):

Rarefolio- té poslední větě (souvětí) vůbec ale vůbec nerozumím.A co vy víte tom světě jeho fungování atd ?
16. 06. 2011 | 07:37

matů napsal(a):

P. Žáku napište také něco jiného o Německu,třeba platech povinostech vlády o důchodech.Do toho nevidíte,nechcete nebo nesmíte?Dost,dál nechci polemizovat.Podle fotky jsme stejně staří,ale nerozumím vám.
16. 06. 2011 | 07:41

Bohumíra napsal(a):

Stávka je dílem protestem pro reformám-deformám, dílem je to politický produkt.
Dokud si vláda neuvědomí, že "to s tím šetřením přehání", nebude lépe.
Vždyť ta dnešní stávka je vyjádřením, přesným vyjádřením toho, jak se vláda chová.
Buzerovat umí každý. Když se však ta buzerace přehání, buzerovaní se vzepřou...
Co je na tom k nechápání???
16. 06. 2011 | 07:43

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Do čela se dere Kuba,Sev.Korea a šlape jim na záda Venezuela.
Jejich imigrační úřady už nezvládali nával žádostí o azyl a tak si hranice obehnali ostnatým drátem,aby měli klid.

Ale jestli slušně zaklepeš, třeba tě pustí dovnitř.
16. 06. 2011 | 07:44

Snílek napsal(a):

Jak jsem očekával, média jsou nyní plná reportáží jak stávka poznamenala běžný život jednostlivců a to hlavní uniká. To je důvod stávky a kladení si otázek, zda ze strany vlády ideologie nenahradila realitu, proč mají dluhy které způsobili defraudanti ve státních službách propojení s tzv. podnikateli mají platit občané s nižšími příjmy. Jak za krizi zaplatili finančníci, jak stát má chránit tuzemský trh před globální nekalou konkurencí (zboží vyrobené za otrokářských podmínek v asii) atd. A zda jak píše Jiří Pehe, nejsme rukojmí vlády, která má snad 20% podporu veřejnosti.
16. 06. 2011 | 07:47

Béda napsal(a):

V.Žák, Bohumíra,

připojuji se a chtěl bych požádat taky o příspěvek k antikorupčnímu boji v Německu. Jak je to v německu s korupcí politiků a státních úředníků, včetně policistů? Jaké tam mají antikorupční zákony a pomocné metody k prokazování a usvědčování korupce? Kolik politiků tam padlo kvůli korupci, jaká pravidla a mechanismy má německá politika pro sebeočišťování od korupce?
16. 06. 2011 | 07:49

Důcho 75 napsal(a):

Vážení diskutující.Proč nějaká stávka? Tady by měl nastoupit čtvrtý odboj.Vybrat vhodný termín. Vyzvat obyvatelstvo ke shromáždění např.na Letné nebo na náměstích po celé republice.Pokud je opravdu asi 80% proti vládě(jako že je)ať přijdou vezmou klacky a vyjádří se přímo. To by byla přímá demokracie.Volby až potom jako její povrzení.Odbory (jejich předáci) by se zbavili nařčení že jim jde o politickou moc a získali by si větší důvěru že si neberou lidi jako rukojmí.Tak jak tvrdí ti jež si nás jako rukojmí a jako oroky svých zájmů berou.Opozice by se měla samozřejmě angažovat nejvíc.Tak že do toho.Jen to nám pomůže vybřednout s marasmu do kterého nás zadupávají tito tak zvaní reformátoři.
16. 06. 2011 | 07:52

Sladký napsal(a):

Na stupidní a stokrát opakované příspěvky a "argumenty" nehodlám reagovat.Vyplývá z nich zcela jednoznačně, že jejich pisatel prostě a jedn oduše není mentálně na výši-a může zajímat nanejvýš nějaké odborníky (třeba psychopatology).
16. 06. 2011 | 07:54

Sladký napsal(a):

Na stupidní a stokrát opakované příspěvky a "argumenty" nehodlám reagovat.Vyplývá z nich zcela jednoznačně, že jejich pisatel prostě a jedn oduše není mentálně na výši-a může zajímat nanejvýš nějaké odborníky (třeba psychopatology).
16. 06. 2011 | 07:54

Ládik!!! napsal(a):

Bohumíro,
speciálně pro Vás: ODS jsem nikdy nevolil. Klaus je pro mě Rek a jeho místo je u kremelské zdi. Není všechno černobílé.
16. 06. 2011 | 07:54

Ládik!!! napsal(a):

Ráno v 5,20 se v ČRo ptali Dufka, kde je. Říkal, že je od 3,00 v práci, takže na golfu ještě nebyl. Ale teď už bude.
16. 06. 2011 | 07:56

Karel napsal(a):

To autor :

Vládne ten, kdo ovládá média.
Kdo ovládá média, ovladá realitu.

Kdo dnes ovladá média?
PS.
Dochází k tomu, čemu se nedalo vyhnout, co ani odbory nemohly zvládnout.

Média vykreslují "utrpení" jednotlivců skrze tuto "zlou" stávku. Čím dál zdegenoravenější část veřejnosti si není i díky tomuto mediálnímu přístupu zvážit svoje priority a priority společnosti.

No a tak skoro všichni chtějí civilizovaný stát s určitým sociálním servisem, ale značná část volí (díky médiím a svoji hlouposti) strany, které ho nadšeně likvidují ve prospěch finančních skupin.
16. 06. 2011 | 07:57

Sladký napsal(a):

Omlouvám se, ale opakování příspěvku jsem nezavinil já,ale systém Aktualne.
16. 06. 2011 | 07:58

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
nekecej, psal jsi to 2x.
16. 06. 2011 | 07:59

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
kdy jdeš do průvodu? Už bys měl začít se srocovat.
16. 06. 2011 | 08:00

rarefolio napsal(a):

to Sladký:
začnu odrazových můstkem všech změn,které mají smysl:vzdělání.
Klausovi ani Nečasovi se domnívám asi nechybí přirozená inteligence.Ale v dnešním světě přirozená inteligence zmůže proti kvalifikovanému vzdělání asi tolik kolik zmohly indiánské šípy s jedem curare ve hrotu proti kulometům bělochů.Nic.
Vzdělání Nečase:jediné vzdělání v celé vládě.fyzika plazmatu.Protože vystudované v Česku-vzhledem k světu-podprůměrné.A to je Nečas povolán,aby nás zbavil tíže podniků typu jeho mateřské Tesly Rožnov,které vůbec nedržely krok se světem v mikroelektronice.
V.Klaus-to není ani Nečas.Hluboce podprůměrné,ryze eklektické,papouškovské a povrchní vzdělání v ekonomii.Tento ekonom Klaus by měl spolu s technokratem Nečasem provést zde zásadní obrat k lepšímu:v modernosti technologií a výkonnosti ekonomiky-vyloučeno,i když proti odborářským bosům jsou to vzděláním asi možná i géniové.
Tato cesta nikam nepovede,ať budou naši vládní papoušci sebepestřeji zbarveni odstíny přejatých západních ideologií.
Budou klouzat po povrchu,vše podstatné jim uniká.
16. 06. 2011 | 08:01

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
a vezmi si kus plechu na hlavu, ať tě nezabije kroupa.
16. 06. 2011 | 08:02

Mud.. napsal(a):

Nyní na vlastní oči vidíme, proč naši otcové připustili Únor 1948. Ministři naivně podali demise, naivně chtěli vše vyřešit demokratickou cestou... Známe svoji temnou minulost, přesto se opakují chyby. Kde jsou hlasatelé pošuka V.Havla? Jak to, že připustíme od jedněch miliardové ztráty? Jak to, že se na protest neobjeví neoPalach? Proč jsem se zmohl jen na skryté tmou vylití 1L oleje na silnici? Češi, vždyť umíme být tak krásně ilegálně teroritští! Hrrr na to.
16. 06. 2011 | 08:03

Sladký napsal(a):

Karel- naprostý souhlas.Kdo/co není v médiích, neexistuje.Díky svým smyslům vnímáme své bezprostřední okolí..jinak jsme odkázáni na informace jiných a na svůj vlastní kritický rozum. Známe jen médii vytvářenou "realitu".Ta má ovšem naprosto manipulativní povahu, se skutečností leckdy nemá téměř nic spoledčného- bohužel,málokdo se v ní dokáže orientovat.

Ano, naši pracující odsuzují ty, kteří narušují radostné a spokojené budování kapitalismu a podporují vládu, neochvějně kráčející správným směrem k lepším zítřkům pro naše vnuky,pravnuky a prapravnuky.
16. 06. 2011 | 08:04

Béda napsal(a):

Všem vřele doporučuji článek s názory Tomio Okamury (a že to není žádný levičák!) Článek naleznete zde:
http://www.nasepenize.cz/tomio-okamura-vlada-by-mela-padnout-na-kolena-a-o-penize-sve-obcany-s-pokorou-prosit-9222
16. 06. 2011 | 08:04

Terry napsal(a):

Pan prezident Václav Klaus

jaksi "zapomněl" (?!!), že to byly nanejvýš politické stávky a demonstrace v listopadu 1989, které mu umožnily po sametové revoluci proniknout do politiky (když za totality opakovaně žádal o vstup do KSČ!!! - http://profesor-klaus.osoba.cz/), a že tyto stávky organizovaly hlavně odbory, např. slavná ČKD Praha, z jejíž slévárny vzešel první polistopadový ministr práce a sociálních věcí Petr Miller.

A mohl by si pan prezident také připomenout "skvělý" SKUTEČNÝ výsledek jeho privatizace - TUNELOVÁNÍ se škodou cca 1 bilión korun.

Čím kratší politická paměť, tím větší arogance a namyšlenost...
16. 06. 2011 | 08:09

kverulant112011 napsal(a):

Pro odpůrce stávky:

Po stávce: vláda se vrátí ke své velmi náročné práci:

bude třeba schválit ekomegazakázku, nakoupit nějaké stíhačky, dokoupit ještě asi tak 1500 tanků a obrněnců, schálit nejméně čtyřpilířový důchodový systém s povinným odvodem do privátních fondů, odchod do důchodu dát na takových 85 roků, rozšířit poslaneckou imunitu, zvýšit platy poslanců a vysokých státních úřadníků, především soudců a státních zástupců a panu Bendovi a Klausovi (za dobře vykonanou práci), něco udělat s DPH - doladit to, jestli má být 13 nebo 19%, vlastnictví akcií i firem bude třeba v rámci obchodního tajemství vymazavát z OR kompletně, a tak... mají toho hodně před sebou chlapci.

Přistoupí k tomu jistě zodpovědně, vysoce kvalifikovaně a absolutně protikorupčně.

Nacpou se na narozeninách pana Klause, kam se zajdou povinně poklonit. Panu Nečasovi se začne třepat také třetí brada, jeho podobnost s panem Paroubkem se opět zvýší. Pro pana prezidenta se pořídí k narozeninám čestná motorová jednotka (na největších motorkách, které budou k mání) jako má Sarky - ta ostatně již trénuje v ulicích Prahy.

Pan Knížák bude kandidovat na prezidenta, poté odstoupí ve prospěch pana Klause, kterého jednotně potřetí zvolíme.

Dokoupí se pro policii nejlepší dostupné vybavení pro potírání pouličních nepokojů. Pan Bátora zřídí navíc dobrovolnou čestnou prezidentskou jednotku v unifomách hnědomodrých, vybavení pancéřovanými antony a samopaly zafinancuje prezidentská kancelář.

Prezident najmenuje nové ústavní soudce a státní zástupce.

A právo na polickou stávku nebudeme řešit!!
KUPŘEDU !!!
16. 06. 2011 | 08:13

Ládik!!! napsal(a):

Levouni,
to máte noťasy v průvodu a každý máte svoje připojení k netu? Je vidět, že jste budoucnost prožrali nejen dětem, ale i vnukům.
16. 06. 2011 | 08:14

Béda napsal(a):

Ládík!!!

přečti si toho Okamuru než začneš zase plácat! A až to uděláš pak se vrať a promluvíme si o tom, kdo komu co prožral.
16. 06. 2011 | 08:16

Rumcajs napsal(a):

Dušek je primitiv, myslí si socioložka Šiklová.

Dušek vlastní několik vodních elektráren a za ruku se vodí s Romanem.
Není nad to, když takový zbohatlík má i sociální cítění. Snad na tom golfovém turnaji nějakému začínajícímu odborářskému mafiánku, co mu bude nosit hole, dá slušné zpropitné.
16. 06. 2011 | 08:19

zleje napsal(a):

Citát z rozhovoru básníka a performera Milana Kozelky (Tvar) :
„Tahle země je totálně v prdeli a intelektuálové, včetně básníků, ji svojí loajalitou, zbabělostí a neochotou a neschopností diagnostikovat současnou dobu a pojmenovávat jednotlivá fiaska pomohli do zmíněné prdele vecpat. Všichni statečně bojují proti komunismu, ale nikdo ani necekne proti vzrůstajícímu ekonomicko-lobbistickému fašismu.
Tradiční pojem revoltující mládeže tu byl nahrazen anomálií mladých kariérních pravicových zmrdů.
Média v této zemi nejsou hlídacími psy demokracie, ale jejími hrobníky. Média nenávidí svobodu stejně jako tzv. špičkoví politici a dělají všechno pro to, aby se vrátila diktatura v té nejděsivější podobě. Média jsou největším nebezpečím pro současný svět a prokletím pro svobodnou kreativitu.“
16. 06. 2011 | 08:20

Rumcajs napsal(a):

Tak co proletáři ?
Vás odboráři nevzali na golf ?

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/odborari-budou-v-den-stavky-poradat-v-laznich-golfovy-turnaj_204559.html
16. 06. 2011 | 08:23

Sladký napsal(a):

Zleje- mluvíš mi naprosto z duše.Tedy- Kozelka,ale patrně máš na věc stejný názor.Ano, je ZLE. Velmi ZLE. Nevím, jak to odboráři mysleli s tím golfem, v každém případě si to pěkně posrali u obyčejných lidí.Na celé čaře.
16. 06. 2011 | 08:25

neo napsal(a):

Sladký:

neni ZLE , on myslel, že se odborář Zleje. :)
16. 06. 2011 | 08:27

Rumcajs napsal(a):

Myslím, že jediná šance pro odboráře, aby si někdo vůbec všiml, že nejsou v práci, je opravdu dělat bordel.
16. 06. 2011 | 08:37

Béda napsal(a):

Jestliže bossové odborů začnou sami patřit k parazitické struktuře proti které naoko vystupují, pak je skutečně zle!

Pak ani odbory nebudou prostředkem, který zbaví tuto zemi rakoviny korupce, tunelování, politických podvodů, zbídačování a vysávání nejbezbrannějších velkými dravci.

Pak už zbývá jenom všeobecná nasr***ost, která jednou vybobtná a způsobí výbuch všeobecné nespokojenosti nad neudržitelnými poměry. A pak nastane tóčo, kterého výsledek nedokáže nikdo předvídat.
16. 06. 2011 | 08:38

Nuba napsal(a):

Pane Sladký, ono je trošku jinak

V Poděbradech se od úterý do čtvrtka koná mezinárodní golfový turnaj železničních odborářů z patnácti zemí. A zatímco se bude v dopravě stávkovat, na golfový turnaj údajně zamíří i někteří čeští předáci. Brání se tím, že původně plánovali stávku v pondělí a turnaj je už rok dopředu naplánován.

"My jsme předrokemnemohli vědět, že setadybude schylovat ke stávce. Žili jsme v pondělní stávce s tím, že to mistrovství běží od úterka do čtvrtka," vysvětlil rádiu Impuls Jaroslav Pejša, předseda odborového sdružení železničářů.
Předběžné opatření, které jim pondělní stávku zakázalo, dostali odboráři až v sobotu. Stávka se tím přesunula na čtvrtek. "Nemůžeme těch patnáct zahraničních výprav poslat domů," stěžuje si Pejša.

Mezinárodní golfový turnaj železničních odborářů se koná jednou za čtyři roky. Místo a čas konání je potřeba potvrdit alespoň rok dopředu. Akce se platí převážně zpenězmezinárodní sportovní organizace USIC (International Railway

Jinak je ale pravda, že odboráři udělali hodně velkou, popravdě řečeno tu zásadní chybu, a to, že se nezeptali napřed Rumcajse. On totiž na tyhle akce uděluje štempl . A tím pádem je právem znechucen, protože právo hrát golf uděluje jenom podnikatelům, patriciům a loupežníkům. To si dovolili hodně.

Plebs má povoleno jezdit pouze na kolečkových bruslích.

Na tomto příkladě se ovšem velmi jasně ukazuje ta objektivita zdejšího pravicového ideologa

Zdravím
16. 06. 2011 | 08:43

Béda napsal(a):

Rumcajs,

k parazitům. Nepřipomínají vám banky a finanční kapitál obecně měnící ustavičně strategii, aby nalezl možnosti dalšího parazitování (nyní v oblasti školství skrze zadlužování vysokoškoláků, důchodů skrze zřízení soukromých penzijních fondů, jako kdyby jim nestačila státní podpora z peněz všech kterou mají v připojišťovačkách, v oblasti zdravotnictví i v oblasti individuálního hospodaření, kdy jim vláda nahání zbídačováním další ovečky vyžadující půjčky na nutné náklady - příslib příštích bohatých exekucí) a rozšiřil jakýmkoliv způsobem okruh "hostitelů" takové parazity?

Co myslíte, jak dlouho potrvá než tito finanční a bankovní parazité vysají a pozřou nesplatitelnými dluhy svého hostitele?

A další otázka: myslíte, že tento parazitický jev je pouze českým, anebo univerzálním specifikem dnešní společnosti? Rozhlédněte se pozorně po světě a podle dluhů zjistíte, že tento parazitismus je nezávislý na pravicové resp. levicové orientaci vlád - je to univerzální všudypřítomný jev dnešního společenského stadia.

PS: musím se smát, když vidím pokusy největších kleptokratů oddlužit společnost tím, že ji uvrhne ještě víc do rukou institucí, kterých jediným pracovním nástrojem je výroba, hromadění a zhodnocování dluhů.
16. 06. 2011 | 08:45

ali napsal(a):

Béda
bossové už tam patří..jenže to zatím není vidět..maj dobrý mimikry zvláště na golfových hřištích. Jenže to "obyčený člověk" nevidí..
16. 06. 2011 | 08:45

David napsal(a):

Nejlepší metoda jak ovládat společnost je osvědčené -

Rozděluj a panuj!

---------------------------------------------------------------

Aneb, jak by mělo vypadat stávkování podle představ mafiánů.

---------------------------------------------------------------

Odborové organizace ať si stávkují na svých pracovištích proti svým zaměstnavatelům o tom, jestli mají nízké mzdy, špinavé záchody apod. Do politiky ať se nepletou. Nejlepší je přímo to zakázat zákonem. Nemohou si přece brát za své rukojmí nevinné občany.

Skutečná politická stávka by pak měla být pěkná fraška, která stejně nic nezmění.

Nejdříve voliče podvedeme na volebních slibech.

Až získáme moc, tak si začneme pěkně nakrádat do vlastních kapes a kapes spřátelených firem.

Když se ukáže, že celý stát se díky tomu řítí do velké katastrofy, tak občanská společnost zjistí, že proti této katastrofě je nutné se bránit.

Ale jak se zbavit arogantní vlády darebáků neschopných vést slušný dialog, když mají ve sněmovně většinovou sílu 118 mandátů?

Čekat na příští volby? To už by mohlo být pozdě!!!

Jak by to vypadalo, kdyby nejsilnější opoziční strana zorganizovala „politickou stávku“?

Jak by to vypadalo, kdyby neparlamentní strana, třeba paní Bobošíkové, zorganizovala „politickou stávku“?

Každý ať se nad tím možným výsledkem zamyslí sám. Mně vychází jasná a převeliká nula.

Co je v současnosti nejhorší je

přímo hnusná manipulace veřejnosti od Kalouska a Drábka,

kteří nás už tak zblbli, že největší problém vidíme v tom, že za 30 let budeme chodit do důchodu v 70 letech. Přitom v tom žádný problém není a

vláda si zcela účelově jen vytváří prostor, kde může dělat velmi pohodlné ústupky, kterými umlčí každé další odůvodněné požadavky odpůrců.

Přitom přímo systémově klíčové je sjednocení DPH na 17,5%. Na to se však zapomíná!!!

To je totiž cílem manipulací, odvrátit pozornost od podstatného a přesunout ji na nepodstatné, a to se vládě zatím perfektně, zdůrazňuji perfektně daří.

Stejné to je s tím, že tzv. Malá důchodová reforma je svými změnami mnohem významnější, než plané diskuse o Velké reformě důchodů, která se patrně už ani neuskuteční.

Nezapomínejme, že jedině generální stávka v roce 1989 měla tu sílu změnit špatný systém.

Teď, po 20 letech, jsme bohužel v podobné situaci, kde řešením je použít osvědčenou metodu – generální stávku – časově neomezenou.

Vím, že naše národní povaha je problém, ale přece nemůžeme dovolit, aby si z nás vláda dělala stádo tupých ovcí. Doufám, že jsme dosud nezapomněli na to, že nejsme malé děti!
16. 06. 2011 | 08:46

Ládik!!! napsal(a):

Bédo,
rozkliknul jsem okamuru a četl 2 odstavce. Nuda v brně. Okamura píše o snižování platů některým profesím, stávkují ale odboráři proti vládě. To jsou 2 růuné věci, pleteš si hrušky ne s jabkama, ale s kobylinci.
16. 06. 2011 | 08:49

Sims. napsal(a):

Výborný článek pane Žáku, děkuji.
16. 06. 2011 | 08:49

neo napsal(a):

Nuba:

trošku hloupá výmluva Pejši. Proč teda stávku nepřesunuli na pátek? Nebo na další pondělí?
16. 06. 2011 | 08:50

Ládik!!! napsal(a):

Kdyby odboráři stávkovali za poukázky na golfové hole, bral bych to. Tomu bych rozuměl.
16. 06. 2011 | 08:51

Květa napsal(a):

Všimněte si, že listina práv a svobod je rozdělena do šesti hlav, například volby a shromažďování jsou v hlavě II. Lidská práva a základní svobody, zatímco stávka je uvedena až v hlavě IV. Hospodářská, sociální a kulturní práva. Plyne z toho pohled autorů, že považovali stávku za věc hospodářskou nikoli za věc politickou.
Stejně jako v Německu i u nás by tato stávka měla být považována za nelegitimní.
16. 06. 2011 | 08:52

Ládik!!! napsal(a):

No nic, pojedu rozvézt práci, jsem zvědavý, kdo mi v tom bude bránit. Se zlou se potáže, virtuální hajzl.
16. 06. 2011 | 08:52

Občan napsal(a):

To Neo:

zatím jediný, kdo se zlil, byla hrstka účastníků masmediálně a sociosíťově zroganizovaného "odporu proti stávce", chvilku okupující vlak metra. Ovšem ta byla skutečně "pod obraz".
Pokud se vláda opírá o podporu takovýchto opileckých partiček, dopouštějících se navíc nezákonností, pak se nelze divit, že její vládnutí vypadá tak, jak vypadá.
16. 06. 2011 | 08:53

Rumcajs napsal(a):

Béda.

Já se na to tvý tóčo už těším.
16. 06. 2011 | 08:54

MirekS napsal(a):

K poznamce pod carou, pane Zaku:

Fakticky je stavka vysledkem neschopnosti konsenzu v Tripartite a frustrace z dosavadniho vedeni dialogu. Co porusili cesti odborari? Je pan Necas budoucim ceskym Reaganem, byvalym odborarem?

Zdravi

MirekS
16. 06. 2011 | 08:56

Bohumíra napsal(a):

Květo, vláda je vždycky diktaturou.
Pokud se momentální vládě Listina zákl.práv a svobod hodí, ohání se jí.
Pokud se jí nehodí, sežene si mazaného advokáta.
A v tomto rozpoložení je směšné rozlišovat, zda je doba komunismu či pseudodemokracie.
Já aspoň žádné změny nepociťuji.
16. 06. 2011 | 08:56

neo napsal(a):

Občan:

no jo, zatim.... je to logický, když si vezmeš že tito protestovali v noci, zatimco teď je 9h ráno. To by byla ostuda ožrat se ráno ne?

Mimochodem, těch nevystupujících bylo asi tak stejně jako odborářů táhnoucích na palackého.
16. 06. 2011 | 08:58

Sladký napsal(a):

Nuba- i já zdravím, děkuji za vysvětlení/objasnění,bohužel,škoda už vznikla,lidé nemají informace (ani já jsem je neměl,získal jsem je teď,díky Vám) samozřejmě jsem tušil, že půjde o něco jiného, než zlomyslně prezentují média a že existuje jiné vysvětlení, než to,co lidi nejdříve napadne.Bohužel, u nás platí, že co může být zneužito, to na 1OO procent zneužito bude.
16. 06. 2011 | 08:58

Občan napsal(a):

Děkuji za výborný blog!
Informačně bohatý (to o těch amerických leteckých dispečerech jsem vůbec nevěděl - tedy o podmínkách smlouvy, skutečném důvodu stávky a důvodu státního zásahu) a objektivní. Kéž by TAKTO politicky (nebo spíš politologicky?) psalo víc blogerů.
16. 06. 2011 | 08:58

Béda napsal(a):

Ládík!!!

hloupému napověz!

"Se stávkou zaměstnanců někdo souhlasí někdo nesouhlasí, každý z nás by se měl ovšem zamyslet nad pravým důvodem stávky. Tím rozhododně není jen protest proti snižování platu. Hlavní důvod přece je, že stávkující nevidí rozumné důvody pro jejich snižování. Argumenty a fakta, která zazní nížeji, nejsou nová, ani objevná. Jen se zdá, že hlavně na vládě, se nad nimi nechce nikdo zamýšlet.

Je krize....
Ano - ale, který z úředníků, lékařů nebo policistů ji zavinil ? Celosvětovou krizi rozpoutaly chamtivé a nepoctivé finanční ústavy a ratingové firmy. Do nepoctivých praktik byli namočeni světoví finanční hráči, někteří i s pobočkami či působností v České republice...

Stát má dluhy
Ano - otázka proč je má, je na knihu. Řekněme si poctivě, že tu jsou dvě hlavní příčiny - rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání stamiliardového majetku za vlády pravice. A neúsporné hospodaření. Neúsporné hospodaření i za vlády levice v dobách, kdy jsme mohli šetřit na zlé časy. Případně sanování škod po minulých vládách a pokračování ve "zlodějnách" u veřejných zakázek. Školníci z Uherského Hradiště ztěží pochopí, proč politici, kteří figurovali u rozkrádání majetku a příjmů státu, teď chtějí náhradu škody po nich...


Stát musí šetřit.
Ano - s tím se ztotožní každý, věřím že včetně stávkujících, ale s důrazným dovětkem - užiteční a pracující lidé by měli být o peníze obíraní až na posledním místě. Utrácení státu a veřejných institucí za nesmyslné, předražené projekty či nesmysly je bezpříkladné. Příkladů bychom našli tisíce a v řádu stovek miliard v rámci posledních dvou desítek let. Jen z posledních dnů si vzpomeňme na několik perliček:

Nemocniční nákupy nepoužitelných teploměrů , které mají odchylku až 2 stupně po pěti tisících kč, (zatímco nejpřesnější papírový je za pětikačku)

Zápalné šnůry s dvouletou expirací nakoupené v množství na 225 let za 40 mil korun.

Zpráva NKÚ: Nejméně polovina z každoroční státní dotace ve výši 50 miliard se na silnicích a dálnicích utrácí za stavby, které jednak bývají předražené a jednak nemají žádný ekonomický efekt.

Stát je ve fázi, kdy jeho "schopnost rozumně nakupovat se změnila ve schopnost utrácet peníze“. Ekonom a člen národní ekonomické rady vlády Pavel Kohout pro Hospodářské noviny prohlásil: „Pokud by se zakázky (veřejné) lépe vypisovaly a organizovaly, ušetřené peníze by smazaly většinu schodku státního rozpočtu."

Kdo je za vypisování a pravidla veřejných zakázek odpovědný - stávkující zaměstnanci?

Státní rozpočet neprojedli důchodci
Z výše uvedeného si troufnu odvodit ještě jeden podotek - dluh není tak velký proto, že by ho projedli důchodci, nezaměstnaní nebo matky s dětmi. Je velký proto, že co šlo, to se nesmyslně utrácelo a rozkrádalo. Pokud jde o dávky těm, kdo nepracují, přestože by mohli, dávala je dlouhá léta svorně pravice i levice. Ani tu nenesou odpovědnost zdravotní sestry s hasiči. Nejsou to sociální dávky, které ruinují stát. Jsou to miliardy na konsolidaci bank nebo ztrátových železáren. Je to veřejná podpora mnohých "velkopodnikatelů". Největší "sociální dávky" dostávají bohatí podnikatelé formou dotací a můžeme říct, že čím bohatší, tím více dokáží na nejrůznější nesmyslné "EU projekty" ukousnout. Tváříme se, že dnes jde ponejvíc o evropské peníze - ale to je přece nesmysl - jde o naše peníze, které jsme do EU poslali a vrací se zpět zvětšiny jen vyvoleným..."
16. 06. 2011 | 08:59

modrý edvard napsal(a):

Domnívám se, že celá stávka má sloužit jen k výměně jedné party jinou. Nebo případně k zastavení stíhání mafiánů (ze všech stran), které provozují Zeman a Kubice (nemám důkazy, že to opravdu dělají, ale pokud bych na naší politické scéně hledal čestného člověka, jsou v první pětce, proto to nechci zcela vyloučit).
16. 06. 2011 | 09:00

Fraška umaštěných vlašáků napsal(a):

8:46 - Podle odhadů policistů, kteří na dohlížejí na pochod odborářů, je v průvodu 300 až 350 lidí. První zastávkou má být Palackého náměstí, kde se uskuteční demonstrace. Poté se účastníci vydají k úřadu vlády. Jezeďáci jsou vybaveni prapory se srpy a kladivy, v čele vezou kolečka s balíky slámy.
8:43 - "Situace je absolutně bez problémů, automobilový provoz v Praze je vesměs na víkendové úrovni,"
16. 06. 2011 | 09:02

Nuba napsal(a):

Neo

Protože nevím proč by to dělali, ono štěkům těch, kteří je nesnášejí a neuznávají by to stejně nezabránilo, našli by si, jak jistě čtete, cokoliv jiného.

Vy jste to a ani já, na rozdíl od zábyvy pánů Krejčířů, Pitrů, dalíků, Řebíčků, Grossů a jiných neplatil, tak proč Vás to tak čílí ?

No ještě aby se tam ty odbory pobavili o koordinaci a podpoře svých protestních akcí. To chápu, že by se některým líbit nemuselo.

Nevím ovšem, jestli se tomu oprávněnému tekutému hněvu dá zabránit nějakými zmanipulovanými zprávami. Prostě nejlepší je vlastní zkušenost a tu ta většina s těmi průměrnými a podprůměrnými příjmy jak u nás tak ve světě má.

Ona ani ta listina základních práv a svobod člověka nevznikla tak, že by si ji vymysleli blahosklonně sami od sebe ti nahoře, nebo myslíte, že ano ?
16. 06. 2011 | 09:03

ali napsal(a):

odborářský boss dnes = podnikatel, patricia a loupežník v jednom
16. 06. 2011 | 09:03

Občan napsal(a):

To Neo:

Ale no taaak :o)
My jsme kdysi dávno v metru také dělali různé věci, které nebyly v souladu s přepravními podmínkami. Ale nenazývali jsme to ani "happeningem", ani "politickým protestem". Prostě jsme kravili...

KDYBY se bývali chovali jako skuteční cestující, domáhající se uplatnění své 24hodinové jízdenky, pak by měla jejich akce určitý smysl.
Ale ožrat se jako čuně, kouřit ve vagónu a chovat se jako vandal, to asi nebude mít tu správnou odezvu, nemyslíte?
16. 06. 2011 | 09:04

neo napsal(a):

Nuba:

mě to nečílí, je mi jedno, jestli se opíjej na náměstích, hrajou golf nebo rejpou hlínu na chatě.

Jen říkám, že Pejša použil hloupé výmluvy, neb stávku mohly o den či 2 posunout. Pak už by se nebylo možno vymlouvat.
16. 06. 2011 | 09:07

Občan napsal(a):

Jinak pro ty, kdo se snad podivují nad nízkou účastí lidí v demonstraci - stávkující zaměstnanci JSOU NA PRACOVIŠTÍCH!
Být ve stávce NEZNAMENÁ mít volno. Stávka ZNAMENÁ zastavení práce ZA PŘÍTOMNOSTI zaměstnanců NA PRACOVIŠTI!!!!!
16. 06. 2011 | 09:08

neo napsal(a):

Občn:

co čekáš od akce svolané na facebooku? myslíš, že se tam o půlnoci sjedou úředníci nebo řezníci co nechtěj mít bloklý metro?

uvažuj.

taková akce přiláká právě vandaly a opilce
16. 06. 2011 | 09:09

Rumcajs napsal(a):

Tak zatím si stávku všichni pochvalují! Všechno funguje a lidi jsou na sebe milejší.

To ty odborářský flákače rozlítí ještě víc.

Odboraři, zůstaňte v Praze ! Tady je bez vás božský klid !
16. 06. 2011 | 09:10

Jan Vaculík napsal(a):

Kočko Šklíbo (5:01),
vy děláte, jako kdyby předchozí vlády nekradly a netunelovaly!
Tahle vláda dělá proti korupci asi čtvrtinu z toho, co by dělat mohla a měla, ale zaplať pán Bůh aspoň za to.
Například působení VV ve vládě se dá hodnotit jako průxer, ale výslednice jejich působení ve smyslu boje proti korupci je pozitivní. Nevolil jsem je, ale zase nejsem tak naivní, abych si nemyslel, že bez nich by se ODS a TOP09 mnohem snadněji dohodly, jak všechny skandály ututlat. Copak vám nedochází, že všecky ty třenice a hádání ve vládě jsou signálem toho, že se jim nepodařilo rozparcelovat si mocenské teritorium tak, aby si každý dojil svůj resort za tichého souhlasu ostatních?
Ostatně, všechny ty tunely, které jste zmínila, jsou spíš dědictvím předchozích vlád. Vondra odkrývá staré tunely v resortu Kalouska, Kalousek zase vyčenichá, co mohl mít v minulosti Vondra na svědomí; co více si můžeme přát?

Tato vláda zatím nemá žádné oslnivé výsledky, a na hodně z toho, co zamýšlí, mám dost odlišný názor. Ale je tu pár věcí, které jsou signálem dobré vůle i krůčkem ke zlepšení situace, například výběr policejního ředitele Lessyho, změna na postu nejvyššího státního zastupitele a instalace Kubiceho na post ministra vnitra. Právě to, jak těžko to šlo, je signálem, že se v tomto směru dosavadní držitelé moci museli čehosi vzdát.

Všecky politické strany mají dluhy v řádu mnoha sesítek miliónů korun; ta dluhy se v podstatě nedají splatit jinak, než s využitím korupce. Jak si někdo může myslet, že jakákoliv strana, pokud se dostane do vlády, se nebude snažit této cesty vužít? Podívejte se na naše politiky zprava do leva, a uvidíte, že mají korupci napsanou přímo v xichtě - bez rozdílu vyznání.
16. 06. 2011 | 09:11

Občan napsal(a):

To Neo:

Tomu nějak nerozumím.
Buď svolávám lidi, aby dali najevo svůj názor, nebo organizuju chlastačku.
Na vyjádření svýho názoru fakt nepotřebuju bejt nalitej jak žok. Jsem-li někdy "pod vlivem", spíš se to snažím moc nedávat najevo a rozhodně to nevystavuji na odiv veřejnosti.
Facebookoví zoufalci mne neberou; ti už si vystavili několik vizitek takového charakteru, že já bych se s nimi neztotožnil ani za zlatý tele.
16. 06. 2011 | 09:17

Jan Vaculík napsal(a):

Modrý Edvard (9:00)
Přesné!
16. 06. 2011 | 09:18

nemelem nemelem napsal(a):

Tak jest-li tohlencto je stávka, tak to se stávkovalo za poslední rok už aspoň třicetkrát.

Není nad to normální každodenní "neježdění" resp. jízdy "mýrnix týrnix" pojmenovat jako stávku.

K tomu to politicky posvětí ti pánové co už si takto mnohokrát "zastávkovali" několik let předtím jako bosové Onderka, Štěch apod.

Prostě klasická odborová vopičárna. Jako za komančů. Ostatně věk těch "stýců" odborových bossáků s výúčním listem tomu nasvědčuje. Jó jo starého psa novým kouskům nenaučíš.
16. 06. 2011 | 09:18

Leo K napsal(a):

Lukáš:
...odbory jsou zpolitizovány...
A pro Boha, jak jinak. Odbory jsou politikum! Je to organizace, která částečně vyvažuje moc peněz organizováním. Nezpolitizované odbory - to je noncenc (blbost) - to neexistuje. Ta vaše úvodní věta je jenom vějička pro slaboduché. Ti pak do zblbnutí opakují takové mantry.
16. 06. 2011 | 09:20

Občan napsal(a):

To Modrý Edward:

Zeman s Kubicem stíhají nějaké korupčníky? Mohl byste být, prosím, konkrétnější?
Já jsem totiž zatím nic takového nepostřehl.
16. 06. 2011 | 09:22

Tunel napsal(a):

Tak jsem se koukl na ty "zodpovědné" proreformní občany v metru a nevím, zda se smát a nebo brečet. Alkoholizovaná pubertální omladina, která ještě v životě nic nedokázala a práci zná zatím jenom z TV a časopisů, kritizuje pracující a plátce daní za stávku.
Nejhorší je ta vydatná podpora médií, která těmto jedincům dává tolik prostoru, na základě počtu příznivců na facebooku (každý kdo chce napsat příspěvek, byť negativní, se musí stát příznivcem) a hlasování v internetových anketách. (mládež má převahu, nehledě k tomu, že dnes není problém si zajistit dostatek IP pro hlasování).
Někdy mám pocit, že tu máme totalitu naruby. :o(
16. 06. 2011 | 09:27

Občan napsal(a):

Leo K napsal(a):
"Lukáš:
...odbory jsou zpolitizovány...
A pro Boha, jak jinak. Odbory jsou politikum! Je to organizace, která částečně vyvažuje moc peněz organizováním. Nezpolitizované odbory - to je noncenc (blbost) - to neexistuje. Ta vaše úvodní věta je jenom vějička pro slaboduché. Ti pak do zblbnutí opakují takové mantry. 16. 06. 2011 | 09:20"

Přesně tak. Navíc zrovna české odbory stále ještě doplácejí na velmi nešťatný pokus (z počátku 90. let) o vytvoření nepolitických odborů. Tehdy přišly o většinu členstva a jejich krotký postup vůči vládám privatizačních, restitučních a "transformačních" zlodějen to ještě zhoršil. Až teď si postupně budují postavení, jež jim náleží. A že jsou v tom velice obezřetné, je zcela namístě.
Přílišná radikalizace by momentálně nepomohla, protože důvěra lidí v odbory se obnovuje také jen pomalu. Já ty chlapy a hrstku ženských, co se v tom doopravdy angažují, obdivuji. Musejí mít nervy jak špagáty a vážit každý krok doslova na lékárnických vahách. A proto je podporuji; jejich čas přijde.
16. 06. 2011 | 09:29

ali napsal(a):

Dufek nemá chybu. Pravil: ..děkuji všem, kteří chtěli blokovat ulice proti narušitelům stávky. Ukázali jsme, že protiprávní jednání nestrpíme..
..to, že si odboráři spletli Ministerstvo zdravotnictví s Ministerstvem financí je taky hezké. No nic. Zdar stávce
16. 06. 2011 | 09:29

Béda napsal(a):

Občan,

Kubice stíhal korupčníky skoro 10 let v čele ÚOOZ. Přesto jsem neslyšel, že by nějakého kdy jeho antikorupční antimafiánská "mordparta" kdy usvědčila a byl odsouzen. Otázkou je, jestli skutečnou úlohou šéfa ÚOOZ bylo mafiány lovit anebo krýt. Kontrolní otázka: kolik politiků a bossů podsvětí bylo odsouzeno za kauzu LTO?

Jinak: antikorupční vláda soustředěně bojuje s korupcí a přesto ČR v tabulce kurupčních zemí padá do černé díry. Jask je to možné? Nebude něco jiož v tom, že ti nejskorumpovanější sedí přímo ve vládě a "antikorupční" boj řídí?
16. 06. 2011 | 09:29

almost glossed™ napsal(a):

Doplním informace Nuby: Podle slov odborářů se golfového turnaje účastní důchodci. To je skutečně faux-pas. Zřejmě měli stávkovat. :-)
16. 06. 2011 | 09:30

Občan napsal(a):

To Béda:

No, to jsem právě tak nějak měl na mysli a proto jsem požádal Modrého Edwarda o konkretizaci :o)
16. 06. 2011 | 09:32

ali napsal(a):

odborářští důchodci? To si mohou platit členství v golfovém klubu?
16. 06. 2011 | 09:33

Občan napsal(a):

To Ali:

Myslíte to, že se sešli na Palackého náměstí?
Pokud ano, pak se sešli správně. To je totiž vedle Dráb(k)ova ministerstva nezaměstnanosti a asociálních věcí.
Odtamtud pokračují do Letenské ulice, kde sídlí ministerstvo prošustrovávání financí.
16. 06. 2011 | 09:36

almost glossed™ napsal(a):

Ali: Zkuste se znovu zamyslet nad tím, o psala Nuba. Oni si asi neplatí členství v golfovém klubu. Jde o jednorázovou mezinárodní akci.
16. 06. 2011 | 09:37

Občan napsal(a):

Ad "Golf v Poděbradech"

Cit.: "Dne 5.5. 2011 se koná Mistrovství ČR v golfu v Poděbradech, které je nominačním mistrovstvím na Mezinárodní mistrovství USIC železničářů v golfu, které se bude konat ve dnech 13. - 17.6. 2011 také v Poděbradech.
Na mistrovství USIC je přihlášeno 15 zemí. Zúčastnit se mohou kromě zaměstnanců také důchodci a rodinní příslušníci, děti zaměstnanců ve věku od 16 do 21 let. V případě zájmu reprezentovat české železničáře vyplňte přiloženou přihlášku na Mistrovství ČR a zašlete na e-mail lenka.paurova@osz.org nebo fax 972 241 928 nejpozději do 10.4. 2011."

Nevím, kdo s tím má co za problém. Ale chápu, že některým se to může propagandisticky náramně hodit. Kdyby nebylo téhle akce, našlo by se něco jiného.
16. 06. 2011 | 09:45

dedek napsal(a):

Vaculík napsal: Myslím, že v tomto případě se nejedná o žádnou skutečnopu stávku, ale o nátlakovou akci iniciovanou z politických kruhů. Dědicům oposmlouvy začlo téci do bot: skončil stav, kdy ruka ruku myje, kdy všechny podvody bylo možné zamést pod koberec dřív, než se o nich veřejnost dozvěděla. Po desetoleté přestávce je tu koaliční vláda, kdy jeden druhého hlídá a klepne ho přes prsty. A instalace Kubiceho do funkce ministra vnitra byla poslední kapkou: člověk, který evidentně nepatří k žádné mocenské klice.
Pokud je z Marsu. tak bych mu věřil ale pokud je odsud, tak je to slabomyslné plácání. Kauzy Drobil, Vondra, Bárta a jim podobné jsou snad z dílny dědiců oposmlouvy? Možná ano pokud tam počítáte Nečase, Kalouska a jim podobné dinosaury. A věta:"Po desetoleté přestávce je tu koaliční vláda, kdy jeden druhého hlídá a klepne ho přes prsty" je více než úsměvná. Která z kauz za poslední rok nebyla zametena pod koberec? Která z nich nemá příkaz "odložit!!!" Můžete mi tady vy chytráku odpovědět?
16. 06. 2011 | 09:47

Fraška umaštěných vlašáků napsal(a):

9:27 - "Ještě se nestalo, že by metro nejelo. A dneska stojí," hřímá jedna z odborářek.

Den předtím hřímala něco podobného na manžela.
Ještě se nestalo, že by stál a dneska stojí !
16. 06. 2011 | 09:47

modrý edvard napsal(a):

Občan : napsal jsem to velmi podmíněně. Nevím, co máte proti Zemanovi (míním státního zástupce, ostatní Zemany vynechávám). A vím, že nenávist ke Kubicemu je povinnou charakteristikou levicového voliče, ale jinak nic špatného neudělal.
16. 06. 2011 | 09:48

stanislav Hošek napsal(a):

A sakra.
Vidím, že jsou lidé, kteří asi stávkují už teď, usuziji alespoň podle toho, kolik mají času na blbé žvásty.
16. 06. 2011 | 09:49

Občan napsal(a):

To Modrý Edward:

Zajímavá úvaha, nicméně jste se vyhnul odpovědi na mou slušnou otázku.
Mohl byste tedy, prosím, konkretizovat kdy, jak a proti jakému korupčníkovi pánové Zeman a Kubice ÚSPĚŠNĚ zasáhli?
16. 06. 2011 | 09:53

ali napsal(a):

almoste
pokud je to jednorázovka a pokud jsou naši odboroví důchodci jen jako pozorovatelé, budiž..ale pokud jako účastníci, tak těžko bude někdo na hřišti bez umu golfu. To chce léta praxe pod profíckým dohledem a hlavně čas, který "obyčejný člověk" asi těžko užene, při normálním chození do práce a při normální výplatě..
16. 06. 2011 | 09:54

Béda napsal(a):

modrý edvard,

otázka je, co dobrého udělal (Kubice)? Kolik tunelářů díky jeho ÚOOZ bylo odsouzeno? Kolik politiků? Zkuste vyjmenovat alespoň 3 z nich.

Za sebe vám mohu říct, že o Kubiceho ÚOOZ jsem až do volební medializace jeho jednostranné účelové konspirační snůšky pomluv vůbec nevěděl. V médiích jsem žádný úspěch této vysoce profesionální skupiny vyšetřovatelů při rozkrývání korupce nezaznamenal.

Naopak zaznamenal jsem jakési zběhnutí elitních vyšetřovatelů do služeb vyšetřovaných podezřelých z organizovaného zločinu.
16. 06. 2011 | 09:56

modrý edvard napsal(a):

Občan: já jim dávám čas.
Béda: já to vidím tak, že mu nadřízení (třeba Langer, to byste mohl odkývat) házeli klacky pod nohy. Ta "konspiračni snůška" se překvapivě potvrdila - viz Kočka.
16. 06. 2011 | 10:01

ali napsal(a):

Občane, hledá se furt něco. Levouni proti pravounům a naopak, hledají pořád větší hnusoty co kdo udělal a ne řešení. Co se jen nehledá, jsou peníze, které prošustrovaly naše vládnoucí strany z celého politického spektra, neboť se ví, kde ty peníze vězí. Ale to je jedno..
Kolik je účastníků stávky, nevíte?
16. 06. 2011 | 10:04

Fraška umaštěných vlašáků napsal(a):

Takhle se šikanují poctiví pracující:

9:57 - Řidiči, kteří nechtěli stávkovat, museli uličkou hanby chodit v řadě vozoven pražského Dopravního podniku. Podle informací vedení DPP to bylo například v Motole nebo Strašnicích. Ostatní stávkující řidiči na stávkokazi pískali, křičeli, fotili je a natáčeli je na kamery a mobily
16. 06. 2011 | 10:06

Rumcajs napsal(a):

Zavadil prská jak bolševický křeček a pražané jsou nadšený.Mají pocit, že je neděle. Zavadil hloupě uráží vládu a chová se jako primitiv. Co taky chtít od odboráře s inteligencí eskymáckého psa.

Jen více stávek Zavadile !
16. 06. 2011 | 10:08

Béda napsal(a):

modrý edvard,

víte co je zajímavé? Že žádné pomluvy bossů podsvětí v době konspiračky (t.j. o volbách 2006) na jiné strany Kubiceho účelovka neobsahovala. Kubice nic netušil o Íčku, (kterého kucí z podsvětí prý "umí"), které nechalo spolu se Severou uniknout TAJNOU zprávu do médií a po zaslouženém prověření pro práci s TAJNÝMI dokumenty se stalo ministrem vnitra. Kubice nic netušil o kmotru Kalouskovi, který byl 13 x vyšetřován v souvislosti s černými dírami na státní peníze, kolem kterého zvyknou umírat lidé. Někdy páchají dokonce hromadnou sebevraždu. O tom nic ve sbírce pomluv nebylo. (jenom na okraj ke Kočkovi. Prý Íčkovo vnitro a velrybářovo MMR s nim později uzavřelo smlouvu na ostrahu budov. Co vy na to?
Není to zajímavé?
16. 06. 2011 | 10:09

Béda napsal(a):

K tomu kalouskovi ještě. Kubice nic netušil v době konspiračky o jakémsi kmotru Stárkovi a jeho obchodech směřující¨ch k rodině velkého fluida...
16. 06. 2011 | 10:12

Občan napsal(a):

To Ali:

Kecy, kecy, kecy...
Už jste se podíval/a, kde je to MPSV a MF?

Účastníků stávky je jak kde - v MHD v Praze a Brně kolem 90%, na železnici skoro 100%, v dalších velkých městech od 30% do 60%. K tomu připočítejte symbolickou podporu např. v Českých Budějovicích.
Na to, že je to de facto pokusný balónek, to je velmi slušný úspěch. Odboráři hlavně sami sobě prokázali, že jsou schopni se domluvit a spojit, což je velmi důležité pro další akce v budoucnu.
16. 06. 2011 | 10:13

neo napsal(a):

Občan:

Praha je průjezdná jak nikdy:) Lidi si vzali zasloužené volno, vyrazili na kolech či pěšo. Autem je to pohodička. Jó, stávka nese své ovoce míru a klidu...
16. 06. 2011 | 10:19

modrý edvard napsal(a):

Bédo, já na to, že Vás asi nepřesvědčím. Dokonce ani nenalomím. Mějte se dobře.
Kubice není česká televize, aby musel podávat vyvážené zprávy - vždycky jeden modrej zločin na jeden oranžovej.
16. 06. 2011 | 10:21

tata napsal(a):

pani NUBA

KDYŽ ČLOVĚK PROČITA,diskuzi,napadne ho jediné ma cenu vubec ještě stim co tady je diskutovat,už se nediskutuje a když tak vyjimečně,pod člankem kteremu by se nedalo nic vytknout protože popisuje situaci jak je,nenahrava ani jednomu pohledu,zajimaj ho fakta což tady malo koho.

ASI JAKO OTOM GOLFU,dady bych řekl na muj vkus ste se dopustila v argumentaci tež menší nepřesnosti ovšem pořad menší než pravicovy oponenti.
PAN Rumcajs zaměrně JEN JEHO STYL VYKŘIKY,pan NEO VY DOBŘE ŽE JEHO ARGUMENT NEMUŽE USPĚT.........PŘESUNUTÍ NA JINY TERMIN turnaje pochopil a baziruje proč teda ne stavku už vidim ty titulky,,bosove přesunuli stavku kvuli turnaji GOLFU..PĚKNA PTAKOVINA...............ted kte VAŠÍ NEPŘESNOSTI a ktomu argumentu co se nabizí a mě zaraží,a je myslym dost napovaženou pro evropskou organizaci odboru.

Golf je a bude opravdu vysada bohatych,prostě tento sport nakladnosti hřišt,vybavou muže opravdu hrat dost majetny člověk,pro koho to ty mezinarodni organizace pořadaj,tady ja osobně bych nedaval klacek do ruky protistraně,golf není jako plno jinech sportu,tady tento argument použit tak se hodně těžko vyvrací že i odboraři maj pravo to hrat,spiš je to opravdu pro ty bosse,ale to naše chytre pravičaky nenapadne nebot nemaj zajem na věcnou dizkuzi ale jen na vykřiky
16. 06. 2011 | 10:22

ali napsal(a):

Občan
proč jste agresivní?
16. 06. 2011 | 10:22

Rumcajs napsal(a):

Zatím to vypadá jako odborářský debakl. Měli plnou hubu lidu a 90% všech občanů, ale zatím jak se zdá, tak jediný kdo je podporuje je ta zdejší parta důchodců těsně před smrtí v čele s Cukroušem a Bédou.

Jinak cituju z fotek Aktuálně.cz
Odboráři všech zemí světa, vyližte si prdel !
P.S.
Ale jsem v klidu. Béda jemu podobní Cardové se o prvenství nenechají připravit. Za vším odborářským neúspěchem totiž stojí masmédia a nadnárodní kapitál.
16. 06. 2011 | 10:25

neo napsal(a):

tata:
zkuste to česky, horší jak od vlka.

Můj argument je ten pane tato, že se jedná o výmluvu. Neb Pejša argumentoval pondělní zrušenou stávkou (turnaj úterý-čtvrtek) a prý tedy počítali s pondělím a pak šoupnou stávku na čtvrtek i když ji mohli přesunout na pátek, sobotu, neděli, pondělí atd..

Jinak proti golfu nic nemám. Jde mi jen o tu hloupou výmluvu.
16. 06. 2011 | 10:26

ali napsal(a):

Rumcajs
kéž byste měl pravdu :o)
16. 06. 2011 | 10:28

Matrix napsal(a):

Paráda, nemohli by soudruzi odboráži takto úžasně stávkovač častěji. Takto volná a klidná Praha zde někdy není ani o víkendu.
16. 06. 2011 | 10:28

Béda napsal(a):

tata,

k odborářskému golfu mám podobné stanovisko. Je to velice nákladný "sport", kde se setkávají lidé, kteří jsou ¨"in". Dle mého je to jako pěst na oko, když se odboroví papaláši scházejí na turnaji pro horních deset tisíc zatímco jejich ovečky žijí z ruky do huby. Golf je a byl vždy symbolem výlučnosti a snobství. Pro mně osobně je to jako kdyby si odborářï dali dostaveníčko ve snobském hotelu a pili tam značkové archivní víno, zajídali to kaviárem a venku by stávkovali jejich chráněnci za udržení zaměstnání.

Nelíbí se mi to. Hodně se mi to nelíbí - podobně jako pašalíky odborářských bossů v politice.
16. 06. 2011 | 10:32

Tenco napsal(a):

Reagana dostala nahoru Mafie.
Když - tak tam viděl jisté analogie s dneškěm a ......(jména nechť si každý doplní sám).

Díky za rozbor. Napsaný tak, že tomu porozumí tentokrát určitě i Rumcajs.
:(((

http://www.moldea.com/ReaganRedux.html

"....As President, Reagan watched as his Justice Department quashed major federal investigations of the Mafia’s penetration of both MCA and the entire motion picture industry, which were being conducted by the Los Angeles office of the U.S. Strike Force Against Organized Crime. Two highly respected Strike Force prosecutors, Marvin Rudnick and Richard Stavin, lost their jobs because of their refusal to succumb to pressure from the Reagan Administration....."

ČTV ?
Ať se jdou vycpat - líní balíci, konzumenti a následní interpretátoři zpráv, které dodávají lidstvu těch pár mediálních korporací...
16. 06. 2011 | 10:46

Tenco napsal(a):

re : tak tam bych viděl jisté analogie s dneškem a Kalou......:(((
16. 06. 2011 | 10:48

JC napsal(a):

Rumcajs,

Je fakt, že když zapíská Vandas, tak se jich sleze víc :-))))
16. 06. 2011 | 10:50

Maximus napsal(a):

Oprava: Rumcajs ... primitiv. Pane Libore, to slovo použil Váš chráněnec jako první.
16. 06. 2011 | 10:58

Nuba napsal(a):

Pane tato

máte v tom pravdu, že je golf vnímán spíš jako sport majetných snobů a není rozumné dávat oponentům zadarmo argumenty do ruky, to zcela jistě. Možná je to tím, že golf si mohou zahrát i důchodci, protože to není tak namáhavé jako třeba tenis. Ne každý důchodce je v tam zachovalém stavu jako náš pan prezident, dej mu pán Bůh věčnou slávu :)

Ale teď vážněji. Je nesporně pravdou, že je to jakýmsi pro mě nepochopitelným znakem dnešní doby, že snad téměř každá organizace, ať už se jedná o politické strany, vládu a v tomto případě i odbory, nedokáže na svá exponovaná místa najít opravdu kvalifikované a schopné zástupce. Je to nakonec vidět i v parlamentu. Nemohu to pochopit, jedná se o nějaké snad sekty, kde jejich členská základna má jednu povinnost, a to zvolit si přesně ty, kteří jsou navrženi a potom už jenom věřit, zavřít hubu a držet krok.

Je to snad nějaká chyba toho volebního systému, nějak tam nefunguje tzv. selský rozum, tak jak někdy poslouchám výstupy našich předních činitelů, jak stranických, vládních, odborových, či jiných, tak žasnu. Hodně lidí tady u nás na vsi dokáže prezentovat názor srozumitelněji, přiléhavěji a lépe než většina našich zástupců.

Jak se tam ti lidé dostali, kteří to hlupáci je tam zvolili ? V případě parlamentu my, to je jasné, protože je tady volba podle stranického principu a o skutečných kvalitách těch lidí nic nevím, zjistím to až později a často jsem velmi nepříjemně překvapena.

Ale zpět k těm odborům. Určitě je tam způsob voleb stejně zkostnatělý jako v politickém systému. Samozřejmě tam je jistá vrstva tzv. papalášů, kteří si roky hřejí zadek na sesli, místo si za ty roky vyseděli a naučili se jen pár frázím, které donekonečna opakují jako Rumcajs.

Chtělo by to obměnu, trošku moderní přístup, měli si vzít nějakou PR agenturu, jak to udělali doktoři, protože je proti nim silný hráč a to jsou modrá média, stačí poslouchat komentáře.

Uvidíme, co nám přinesou dny příští, nevěřím, že tahle vláda, která je odtržená od reality a drží jen silou své korupční vůle, tak že ta udělá něco rozumného. Očekávám úšklebky, posměšky takových bezpáteřních a bezcharakterních lidí jako je Kalousek a pod. Moc bych si však nezahrávala, ačkoli když čtu některé zdejší komentáře, tak mě chytá skepse.

řece nikdy nikým nepohrdám, proč mám takové hnusné myšlenky, že jako národ degenerujeme ?
16. 06. 2011 | 10:58

Rumcajs napsal(a):

Aktuálně.cz

10:23 - Pochod odborářů jde po levém břehu Vltavy směrem k ministerstvu financí. Připojují se k němu lidé různých názorů. "Boží soud se blíží, jen Ježíš tě spasí před peklem," vzkazuje transparentem provázející průvod.

No tam se asi sešla parta.
16. 06. 2011 | 11:01

Medikolog napsal(a):

Pane Žáku,

je pravda, že vás a vaše spoluchartisty vyzvedla s OF k moci stávka.. a protože to KSČ balila moc pomalu, šlo o generální stávku... Myslíte, že Nečasova trojkoalice bude balit ochotnějí a hlavně včas?
16. 06. 2011 | 11:02

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Doktoři si sice najali PR agenturu, ale stejně měli minimální podporu lidí.
To že jim vláda ustoupila, považuju za nehoráznost.
16. 06. 2011 | 11:03

Joe Ratata napsal(a):

Rumcajs
Odvádíte tu velice záslužnou práci!
Zesměšňováním odborů a stávky,která je velice kultivovaná dáváte najevo,že rozumíte jenom síle!
Jste jenom malý loupežníček,který toho moc nezmůže,ale i těch pár lidí,které zradikalizujete,se odborům hodí.
To Gazdík je jiný formát.Svým vystoupením v televizi,svou zlomyslnou radostí z toho,že se vše odehrává v klidu,poštval proti vládě tolik lidí,co Vám se nikdy nepovede.
Vážně uvažuji o tom,že se připojím k Vašemu stylu a také budu lidi radikalizovat.Bude to užitečnější než marná snaha Vám při Vaší inteligenci něco vysvětlovat.
16. 06. 2011 | 11:07

almost glossed™ napsal(a):

"neo napsal(a):
Nuba:
trošku hloupá výmluva Pejši. Proč teda stávku nepřesunuli na pátek? Nebo na další pondělí?"

Třeba proto, že neo by jako první řval, že si odboráři udělali prodloužený víkend.
16. 06. 2011 | 11:13

Rumcajs napsal(a):

Joe Ratata:

Nevýhodou odborářů je, že většinou nikomu neschází. Zkrátka to jejich pracovní nasazení je takové, že si většinou ani nikdo nevšimne, že nic nedělají.

Stávka není neúspěšná proto, že probíhá v klidu, ale proto, že má minimální podporu lidí. Bolševické rozeštvávání levice napadlo na úrodnou půdu.
Věřím, že řadu z nich to rozlítí natolik, že začnou dělat bordel.

Chcípající kobyla kolem sebe kope.
16. 06. 2011 | 11:16

almost glossed™ napsal(a):

ali: Čemu nerozumíte na větě: "Zúčastnit se mohou kromě zaměstnanců také důchodci a rodinní příslušníci, děti zaměstnanců ve věku od 16 do 21 let"?
16. 06. 2011 | 11:17

JC napsal(a):

Joe Ratata,
Máte pravdu milý Joe, zesměšňování pracujícího lidu, zemdlelého robotou na panském do té míry, že se ani nedoplazí na vrcholnou schůzku, kde donutí vládu k demisi, je
nedůstojné.
Za sebe tedy, se slzou v oku, vyjadřuji hlubokou soustrast odborářům za další nevyvedenou akci.
Příště to bude určitě lepší. Příště už snad mírumilovně vyhážete vládu z oken.
16. 06. 2011 | 11:17

Nuba napsal(a):

Doktoři jsou něco trošku jiného

je to jakási elitářská skupina, nejedná se o zástupce tzv. obyčejných lidí, kterých je většina a žijí z nižší než průměrné mzdy.

Doktoři to měli zorganizované perfektně a také dosáhli svého profitu. Bylo jich málo a také jim zas o tolik nešlo, takže to bylo mnohem jednodušší. V případě dnešních protestů se jedná o nesouhlas většiny občanů s vládními reformami, nikoli pouze stávka nějaké elitní skupiny, které ta většina ostatních opravdu nefandila.
16. 06. 2011 | 11:18

Občan napsal(a):

Aniž bych chtěl "odborářský golf" jakkoli omlouvat, protože tohle mi taky moc nesedí, přesto musím uvést, že rekreační hra golfu je dnes finančně stejně náročná či dokonce levnější než rekreační cyklistika.

Sada holí pro začátečníky a příležitostné hráče stojí 1500.- - 1700.- Kč.
Boty stojí od 850.- Kč výše.
Pytel na hole stojí od 350.- Kč výše.
Rukavice od 240.- Kč.
Nic víc, kromě slušného a čistého společenskosportovního oděvu nepotřebujete.

Hodina hry stojí různě, ale i v Praze se dá trénovat za 100.- Kč/hod. a hrát za 400.- Kč/hru (8jamkové hřiště).
Což je méně, než fitko.
Permanentky pak trénink i hru ještě dále zlevňují, a to tak že významně.
Myšlena jsou samozřejmě veřejně přístupná golfová hřiště, kterých je dnes víc než dost. Uzavřená klubová hřiště pro snoby jsou trošku jiná kategorie.

Takže, než se někdo začne pohoršovat nad tím, že si jdou zahrát golf odboráři, měl by si vyhledat ceny vybavení, tréninku a hraní. Golf si dnes může zahrát úplně bez problémů opravdu kdokoli. I ti odboráři...
16. 06. 2011 | 11:18

Nuba napsal(a):

Nahoře pro Rumcajse
16. 06. 2011 | 11:19

tata napsal(a):

pane NEO

LOGICKY,horší než pan vlk,jeho rozhled a vědomosti to je to duležite ne kolik chyb a překlepu tam uděla,u mě je to sice ostudna špatnost českeho jazika,ale nesouvisí vubec s diskuzí.

U vas je to holt jen demagogie kde budete hajit blbost at to stojí co to stojí takže je strata času cokoliv svami probirat.
Těžko mužu na někoho česky když se tvaří jako ŠPANĚL.

stavku nepořadaj jen železničaři,ale turnaj ano..... Poděbradech se od úterý do čtvrtka koná mezinárodní golfový turnaj železničních odborářů z patnácti zemí.

ZAKAZANA STAVKA JE LOGICKE SE POŘADA,v nejbliším možnem terminu,asi pro ostatní by byl těžko akceptovatelny zaší termin.

kdyby jste nebyl ŠPANĚL A MĚL TROCHU FILIPA TAK BYSTE UVADĚL,skutečny argument a ne pseudoargument naprosto neobhajitelny,bohužel naten se nezmužete protože nemate zajem byt objektivní a diskutovat o faktech a ten skutečně těžko vyvratitelny fakt je že pro koho asi ten turnaj je pro obyčejné odboraře kolik jich to asi hraje.

ale jak sem předeslal ja mam zajem o věcnou diskuzi a ne o blaboly,takže s VAMI ROZHODNĚ NÉ.
16. 06. 2011 | 11:24

Nuba napsal(a):

neo

opravdu se cítíte jako geroj, když vytýkáte tatovi pravopis ?
16. 06. 2011 | 11:27

neo napsal(a):

Pane Almoste glossede tme,

Samozřejmě bych nic takového neřval, nehledě na to, že ji mohly přesunout i na úterý...
16. 06. 2011 | 11:27

Občan napsal(a):

Pro pravičácké primitivy tedy ještě jednou:
Stávka NEZNAMENÁ pro zaměstnance den volna. Stávka ZNAMENÁ pouze ZASTAVENÍ práce ZA PŘÍTOMNOSTI zaměstnanců NA PRACOVIŠTI.
(Větší písmena už, bohužel, nemám k dispozici a zvýraznit to také nejde).

Stávkující jsou tedy v práci, avšak nepracují. Nebrání však nestávkujícím ve výkonu práce. (V takovém případě by se jednalo o stávku okupační a to už by bylo opravdu zle; nicméně i u nás už jich pár bylo.) A protože jsou stávkující na pracovištích, logicky nemohou být na demonstraci. To je, holt, nevýhoda stávek.
Ostatně, kdyby odbory svolaly demonstraci, byli by to místní pravičáčtí primitivové, kdo by první začal ječet o politizaci odborů a nezákonnosti takové akce...
16. 06. 2011 | 11:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Občan
Nechte jim ten mem. Jen jim ho nechte. Pěkně se zařadí mezi ostatní memy a bude to tak zcela v pořádku.
Vy byste snad měl mít nějaký zájem na tom, aby začli používat rozum ?
A proč ?

Vždyť by tu pak nebyla téměř žádná sranda !
:))
---------------
Nejde o počet demonstrujících. Jde o to, že se zastavila páteřní doprava.
Takže zklidněte hormon, pobláznění fanatici a přemýšlejte spíše o tom, jak se elegantně zbavit Nečase.
Abyste zachránili po příštích volbách alespoň příspěvek od státu.

http://zpravy.idnes.cz/stavka-v-doprave-0kc-/db_online.asp?online=1004490

Čochtan, proč nesejdeš dolů ? :)))

"...Z balkonu domu na Újezdě průvodu kyne mladý muž v obleku. Vyvěsil transparent Odboráři, běžte do práce. "Provokatér, že si tam někdo vyběhne a dá mu co proto?" hučí temně z průvodu. K tomu, aby sešel dolů, ale odboráři mládence vyzývají marně...."

"...Turisté kvůli stávce v centru Prahy nereptají. "Ptají se, které tramvaje jezdí, ale vůbec nikdo si nestěžoval. Naopak si pochvalovali, jak je Praha volná a bez aut," říká Helena Veselá z turistického informačního centra u Karlova mostu..."

Rumcajs, co mám vyřídit Mance ? Kdy tě pustí ? :))

"..Uzavření pražského metra se nelíbilo muži na I. P. Pavlova. Posilněn 2,9 promile alkoholu se vyzbrojil popelnicí a rozbil skleněnou tabuli u vchodu. Muže posléze zadrželi strážníci, kteří jej předali policistům..."
-----------
Prezident Václav Klaus pro Radiožurnál: "Myslím, že touto cestou se žádné řešení věcí, které někdo může považovat za dramatické, nedá udělat. Nechápu bosse našich odborářů, že se do takové půtky s našimi občany pustili. Samozřejmě je spousta věcí, která nás trápí, ale stávkou se nic nevyřeší. Ten 'dárek', který jsem dostal zvenčí, i když nebyl míněn k mým narozeninám, mě nijak netěší."

No, hlavně že Kmotříček Národa chápe kmotry. Jistě mu přišli popřát a přinesli s sebou i nějaké ty propisky.

:---():))
16. 06. 2011 | 11:31

neo napsal(a):

tata:

jste jak tatar !

je mi jedno že hrají golf ! Mě štve ta výmluva!

Je jasné, že je turnaj naplánován delší dobu a nebyl by ani současně s pondělní plánovanou stávkou, ale proč Pejša neřekne to co jste napsal vy? //těžko vyvratitelny fakt je že pro koho asi ten turnaj je pro obyčejné odboraře kolik jich to asi hraje///

Proč musí použít výmluvy na pondělní stávku?
16. 06. 2011 | 11:32

tata napsal(a):

OBČAN

PAK ovšem mam špatne udaje ja,ptal sem se jednoho co to hraje a pohybovalo se to v řadu desetitisicu co mi odpověděl takže,se omlouvam tentokrat ta kritika směrem k bosum že to je jen proně byla zme strany zcela mimo z neznalosti a chapani jak ten golf vidim ja.DIKY PANE OBČAN ZASE SEM CHYTŘEJŠÍ NEMAM PROBLEM NAPSAT ŽE sem se mylyl a psal pitomost. Ohledně odborařu, ohledně nesmyslnosti přesunutí stavky ,nelogičnosti tohoto argumentu to ale platí.
16. 06. 2011 | 11:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý útok, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 06. 2011 | 11:33

Občan napsal(a):

To Neo:

Místo pravopisu zkuste věnovat pozornost obsahu Tatových příspěvků. A že se to hůř čte? To je jen ku prospěchu - alespoň se člověk soustředí na obsah.
Tata MÁ co říci, na rozdíl od mnoha jiných argumentuje, PŘEMÝŠLÍ a diskutuje.
16. 06. 2011 | 11:34

Nuba napsal(a):

Neo,

poslouchejte raději jednoho ze svých svatých, v tomto případě ministra obrany, jak perfektně obhajuje v parlamentu tunýlek zvaný promopro.

A to musím možná opět naivně říci, že si nemyslím, že zrovna on je nějak namočen v korupci, ale je manažersky zodpovědný. A když se tahle vláda rozhodla nekompromisně holit občany, tak ať si raději udělá pořádek ve svých řadách a dosadí tam takové lidi, kteří budou umět s našimi penězi hospodařit a ne je nalévat díky své nekompetentnosti do kanálů.
16. 06. 2011 | 11:34

almost glossed™ napsal(a):

Milé NEO NEOvládající základní pravidla českého pravopisu o nesklonnosti zkratek: kritizovat tatův pravopis může jen ubožák. Tata je v myšlení přece jen jiná liga než vy. K tatovi můžete tak maximálně tiše vzhlížet a být vděčný, že vás učí, jak argumentovat.

Ke stávce: Řval byste, řval nebo byste si vybral jiný drobný nepodstatný detail na kterém byste se točil.
16. 06. 2011 | 11:36

neo napsal(a):

Nuba:

není to můj svatý, ODS nevolim a na promopro se dívám stejně jako na Grosův byt, gripeny, pandury, kakao nebo Zgarbovy pozemky.
16. 06. 2011 | 11:38

neo napsal(a):

Občan:

nápodobně
16. 06. 2011 | 11:38

almost glossed™ napsal(a):

Jan Vaculík: Tak máte štěstí. Urážlivé komolení mého nicku vám bez problému přes ideově spřízněného cenzora prošlo. Blahopřeji.
16. 06. 2011 | 11:40

stále rebel napsal(a):

„Odborářští "bossové", političtí kmotři a masmediální prostitutky, aneb Falešná óda na obyčejného člověka“

„S dnešní stávkou se do mainstreamových médií, jež jsou ve službách našich politických kmotrů, vrátil "obyčejný člověk".“
http://www.blisty.cz/art/59053.html
16. 06. 2011 | 11:41

neo napsal(a):

pane almoste glossede tme,

ne opakuji, neřval bych. Pouze jsem upozornil na nesmyslnost Pejšovy výmluvy.

To, jestli je turnaj nebo ne, je mi jedno. Je mi jedno kdo tam hraje a proč, nezajímá mě to a nepovažuji to za nic hrozného, co by mohlo budit pohoršení. Takže se s TATOU shodnu, jen on nechápe to co jsem svým příspěvkem chtěl říci, tedy že Pejša použil hloupé výmluvy, místo aby řekl to co TATA.
16. 06. 2011 | 11:41

tata napsal(a):

PANE neo

naposled ten TATAR JSTE VY,nejdřiv si neumyte nic jineho vymyslet než nelogicky argument proč teda nepřesunuli stavku,pak vam někdo poradí co byste měl použit,tak to vezmete za svou myšlenku ,a navic se ukaže že ani tento argument není spravny že i vtom sem se mylyl..........no kde není v apatice nekoupiš. klidně si pište ale bezemně myslym že kdo si to přečte vidí oco de vam a oco de mě. mě o hadky ne

takže sbohem pane.
16. 06. 2011 | 11:42

Občan napsal(a):

Tato,
já jsem si to velmi pečlivě ověřil na e-shopech a na stránkách golfklubů :o)
Vybavení pro rekreační hraní se dá pořídit úplně v pohodě levněji než laciné kolo a hraní samo levněji než návštěvy fitka. Opravdu. Ostatně, nic Vám nebrání, abyste si to ověřil sám.
Pokud to bude nutné, klidně Vám sem mohu hodit i odkazy na e-shopy a hřišťata.

Ohledně té shody termínu turnaje a stávky máte do určité míry pravdu. Jenže...
Po vládnějustiční lumpárně, která znemožnila pondělní stávku bylo jasné, že je třeba ji zorganizovat na absolutně nejbližší termín. A aby bylo formálně vyhověno požadavku soudu a přesto byla uskutečněna včas, jediným termínem byl dnešek.
Prodlení by způsobilo jen potíže a bylo zde velice reálné nebezpečí, že vláda bleskově protlačí poslaneckou sněmovnou nějaký legislativní paskvil, který by stávku znemožnil úplně. Proto do toho odbory musely jít.

Mně spíš vadí, že po tom, co vláda předvedla, se ke stávce nepřipojily další odborové svazy. Sice dopraváky podpořily, ale VŠEM odborářům je teď už snad jasné, S ČÍM mají v případě vlády co do činění. Tady už opravdu není prostor na otálení, lavírování, vyčkávání nebo klamání sebe sama, že se s vládou snad půjde nějak domluvit.
16. 06. 2011 | 11:44

almost glossed™ napsal(a):

Milé NEO NEOvládající základní pravidla českého pravopisu o nesklonnosti zkratek:

Ale já vás přece dobře znám. My dva si nemusíme nic namlouvat.
16. 06. 2011 | 11:44

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Odborářská akce "Náš exodus,váš exitus" byla jenom jednou z ukázek nechutností, které stíhají tuto zemi od doby, co nevyhrála volby levice.
Mluvit o dobře zorganizované akci mi přijde jako zvrhlost. To Němci měli likvidaci židů taky dobře zorganivanou.

Pravda je taková, že vláda ustoupila, aniž musela. Kdyby neustoupila, odborářská mafie by se stáhla.
16. 06. 2011 | 11:48

Béda napsal(a):

Ještě k tomu právu na politickou stávku.

Domnívám se, že pokud se zaměstnanci, resp. odborové skuopiny začnou spojovat a usilovat o prosazení společné věci stávkou - ať už jde o prosazení zkrácené pracovní doby, volebního práva žen, ochranu mladistvých v práci, právo na pracovbní přestávku, právo na bezplatnou (předplacenou solidární) a obecně dostupnou zdravotní péči a pod. vždy přitom souběžně jde o politickou stávku. Hospodářské, resp. sociální cíle se tím stávají cíli politickými. Pokoušet se separovat ty cíle je nesmysl.

Pokud jde o současnou stávku jako takovou. Dle mého se projevil diletantismus od¨borových vůdců, kteří v mnoha ohledech jednali přinejmenšm netakticky a umožnili svým kleptokratickým oponentům -strůjcům deformy proti které odbory protestují úspěšně rozehrát rozeštvávací hru na hodné politiky hájící "své" omezované občany před zlými odboráři, kteří nemají zájem jednat.

Valký mystifikátor tradičně podporovaný médii prozatím tu hru hraje docela dobře. Přeji nám všem čím dříve nikoliv pouze stávku dopravních odborů ale generální stávku, která zastaví deformy a umožní začít zefektovněním stávajícího systému a resetováním daňových pravidel do doby před nástupem triády. Reformy by dle mého měly začít zrušením akcií na doručitele, bezplatným přístupem k veřejným a nikoliv "veřejným" zakázkám na netu od A do Z, zdaněním hazardu... Nikoliv zbídačováním chudých a podstrojováním finančníkům a bohatým.
16. 06. 2011 | 11:50

neo napsal(a):

Takže znovu pane TATO

NUBA NAPSALA TOTO:
///"My jsme předrokemnemohli vědět, že setadybude schylovat ke stávce. Žili jsme v pondělní stávce s tím, že to mistrovství běží od úterka do čtvrtka," vysvětlil rádiu Impuls Jaroslav Pejša, předseda odborového sdružení železničářů.
Předběžné opatření, které jim pondělní stávku zakázalo, dostali odboráři až v sobotu. Stávka se tím přesunula na čtvrtek. "Nemůžeme těch patnáct zahraničních výprav poslat domů," stěžuje si Pejša.//////

Všimněte si prosím faktu, že v pondělní stávce žili s tím, že je mistrovství od úterka do čtvrtka. Předběžné opatření dostali dost pozdě a stávku přesunuli na kdy? NA ČTVRTEK - POŘÁD VĚDĚLI, ŽE JE MISTROVSTVÍ DO ČTVRTKA!!!

To je vše.
16. 06. 2011 | 11:51

Analytik napsal(a):

Autor i diskutující prominou, ale je tu větší problém, než právo na stávku nebo náklady na golfové vybavení.
Co udělá uklízečka se základním vzděláním a bez stranické legitimace, když zjistí, že její koště špatně mete? Vyhodí ho a vezme nové, protože i při svém nevzdělání ví, že nové koště dobře mete!
A co udělá vzdělaný občan - volič, když zjistí, že jeho vláda nejen špatně mete, ale navíc hodně krade? Stáhne ocas a čeká do příštích voleb, i když tuší, že ta nová vláda může nemést a krást ještě více.
Současná vláda si dala titul "protikorupční", ale ve skutečnosti je na korupci založena. Kdyby totiž opravdu chtěla bojovat proti korupci, tak by musela hned v prvém kole obžalovat nejméně polovinu svých členů.
Proto o boji jen mluví, ministr spravedlnosti udržuje zuby nehty ve funkci vrchního státního zametače žalob Rampulu a ostatní členové mafie se snaží udržet se ve vládě do konce volebního období a dokrást ten zbytek.
Proto za sebe děkuji odborům, že spustily akci, na kterou už všichni rozumní občané čekají několik let. A věřím, že nám konečně přestane vrchnost kálet na hlavy a ještě za to vyžadovat nové poplatky a daně!
Nová vláda musí začít tím, že 1. vyjmenuje všechny šéfy korupčních mafií, tuneláře a jejich poskoky v bývalých vládách a 2. postará se o to, aby justiční mafie začala plnit své povinnosti. A jestli v krátkém termínu neprojeví alespoň snahu, tak je opět vyměníme za jiné, třeba i revolucí. Ten čtyřletý volební termín si určili oni sami, aby se stačili napakovat a utéct do daňových rájů. Skutečnou demokracii to jen paralyzuje.
Teprve, až se lidé a hlavně politici začnou bát krást, mohou začít ostatní reformy. Protože až pak budou ve prospěch občanů a ne mafiánských fondů.
16. 06. 2011 | 11:51

neo napsal(a):

pane almoste glossede tme, pokud se vám nelíbí vykání, můžeme si tykat :)

Ale kdysi jste si stěžoval, ba přímo plakal a prosil o vykání, dokonce jste i vyhrožoval a od té doby vám budu vykat. A budu vám vykat i s tím TMEM, neb je součástí vaší přezdívky.

A dobře mě opravdu neznáte. Spíše vidíte nick a bezmyšlenkovitě prskáte. Je to předsudek, nikoli znalost osoby.
16. 06. 2011 | 11:54

Skogen napsal(a):

Pane Žáku, velmi dobré. Jste člověk pravicových zásad, se kterým mohu souhlasit. Na rozdíl od jiného nestora české pravice, pana Haase, nad jehož posledními texty lze pouze mávnout rukou a otočit se.
16. 06. 2011 | 11:57

tata napsal(a):

pane NEO

UŽ SEM MYSLEL,ŽE NEBUDU,prosim ale ted se za břicho popadam,přeštěte si čim argumentuji ja čim vy,a vy sem něco zkopirujete co potvrdí mě a ještě to vydavate jako jakej sem tatar,to je opravdu směšny ale včem to si nato dojděte sam nebo vam to někdo vysvětlí,pravopis neumim to je fakt ale hlavu mam na krku,zkuste sam třeba se sobě sam zasmějete,je to ptakovina ale ted ste mi pobavil diky.
16. 06. 2011 | 11:59

Skogen napsal(a):

Jan Vaculík

samozřejmě. Vždyť stávky jsou už ze své podstaty nátlakovými akcemi. Veřejnost však jiný nástroj k vyjádření většinové vůle nemá. Nemůže si přijímat vlastní zákony, nemůže průběžně kontrolovat přijímané zákony v referendu.

Je zcela nezbytné, aby klíčové zákony, podstatně zasahující do chodu společnosti (via reformy) podléhaly schvalování referendem. Pak nastoupí skutečná odpovědnost politických zástupců a ochota diskutovat a vysvětlovat.
16. 06. 2011 | 12:01

Kanalnik napsal(a):

AC

ano, myslenka akce "Nevystupujeme" mi prisla sympaticka. Provedeni jsem nevidel, takze nemohu posoudit. Princip vyjadreni sveho postoje verejne se mi libi obecne. Proto je mi treba i sympaticke to, jak se onen pan pripoutal kdesi ke dverim, stejne jako vyjadreni postoje odboraru, tedy stavka.
16. 06. 2011 | 12:02

Nuba napsal(a):

Rumcajs

tak doktory bych určitě nepodezírala z toho, že jsou to příznivci levice

Tady, milý Rumcajsi, jde o něco jiného. Je to obyčejný fyzikální zákon akce a reakce. Nic míň nic víc. Je to reakce na arogantní a silové prosazování vládních reforem, které nemají podporu ve společnosti.

Vy, jako známý dobrák a lidumil si zřejmě myslíte, že by bylo mnohem vhodnější jít za vládou a slušně poprosit. Čili jste se stal tímto dalším po Kristu, který hlásá že se má na kámen hodit chleba.

Jak jste tu metamorfózu tak antagonisticky neslučitelnou dokázal během tak krátkého času zvládnout ?

Obdivuhodné
16. 06. 2011 | 12:02

Jan Vaculík napsal(a):

Skogene,
představte si, že by vláda ustoupila a byly by vyhlášeny předčasné volby.
Jejich výsledek by pak nelíbil třeba rozvoďákům, a tak by vypnuli v celé republice proud a nepustili by jej, dokud by nebyly vypsány další volby.
Myslíte si, že tak to může ve státě fungovat?
16. 06. 2011 | 12:06

neo napsal(a):

tata:

je mi líto.
Z tohoto ///pan NEO VY DOBŘE ŽE JEHO ARGUMENT NEMUŽE USPĚT.........PŘESUNUTÍ NA JINY TERMIN turnaje pochopil a baziruje proč teda ne stavku už vidim ty titulky,,bosove přesunuli stavku kvuli turnaji GOLFU..PĚKNA PTAKOVINA...............ted kte VAŠÍ NEPŘESNOSTI a ktomu argumentu co se nabizí a mě zaraží,a je myslym dost napovaženou pro evropskou organizaci odboru./// opravdu nelze vyčíst co jste měl na mysli.

zmiňujete totiž zcela nesmyslně přesunutí čtvrteční stávky. Ovšem kdyby byla pondělní stávka rovnou přesunuta na pátek, tak by byl klid. Je samozřejmě nesmysl a s tím souhlasím, přesouvat čtvrteční stávku kvůli turnaji.

No, snad se to ujasnilo.
16. 06. 2011 | 12:07

Béda napsal(a):

Je nutno položit si otázku: Má organizovaný lid právo žádat aby odstoupila vláda kmotrů jejíž jediným cílem je vytunelovat stát a peněženky většiny občanů a navodit takové nevratné podmínky, které tu lumpárnu učiná nezvratnou na desítky let? Dle mého má vůči své budoucnosti a budoucnosti svých potomků a je to dokonce jeho povinnost, byť ta vláda volebních podvodníků a antikorupčních kleptokratů legálně vzešla ze zmanipulované volební kampaně.
16. 06. 2011 | 12:07

Občan napsal(a):

To Neo:

Když už máte potřebu toho skloňování nicku, pak tedy skloňujte správně. Nejedná se totiž o křestní jméno a příjmení, ale označení, navíc cizojazyčné. Správně se tedy skloňuje:
almost glossed
almost glosseda
almost glossedovi
almost glosseda
almost glossede!
almost glossedovi
almost glossedem
16. 06. 2011 | 12:08

almost glossed™ napsal(a):

Milé NEO NEOvládající základní pravidla českého pravopisu o nesklonnosti zkratek:

Jsem si jist, že před vámi bych nikdy neplakal a neprosil o vykání.
Pouze jsem vás poté, co jste mi hulvátsky tykal, upozornil, že si netykáme a že se komolením mého nicku ztrapňujete.
Znám vás dobře.
16. 06. 2011 | 12:10

Lada napsal(a):

Poplašná zpráva

Kalousek dostal rajčetem na šišku, no no no totok !
16. 06. 2011 | 12:16

Vandal napsal(a):

přátelé!!!!

VLÁDA
která neumí spravovat řádně stát a finance, které jí svěří občané, je špatná VLÁDA, a to bez ohledu na to, jestli je levicová, nebo pravicová. Protože taková VLÁDA umožňuje rozkrádání a mrhání peněz nás všech, bez rozdílu, bez ohledu na naše politické smýšlení! Je v zájmu nás všech, aby takováto VLÁDA byla smetena, a nastolena nová, taková, která bude spravovat stát ku prospěchu VŠECH občanů tohoto státu. A to se stane teprve tehdy, až bude veškerá činnost každé VLÁDY transparentní, pod dohledem všech občanů. Je to tak těžké pochopit? Vždyť stačí zavést takové normy, jako např. ve Švédsku a jiných vyspělých státech. A za to musíme všichni svorně bojovat, jinak skončíme jako Titanic.
16. 06. 2011 | 12:19

Občan napsal(a):

To Jan Vaculík:

Ano, v krajním případě se to může stát. Byť v případě energetických a rozvodných podniků si nejsem jist, jak by to bylo po právní stránce (bezpečnost, ochrana zdraví a životů std.) a domnívám se, že to by mělo i významné přeshraniční dopady. Takže to je extrémně nepravděpodobné.

Co se nátlaku na odstoupení vlády týče - ano, vlády pod tlakem veřejného mínění odstupují. Včera například řecká.

ČR má jediné "štěstí" - že je natolik bezvýznamná, že jí osud Řecka nebo Španělska nehrozí (stejně jako to nehrozí Portugalsku). Je dokonce natolik bezvýznamná, že ji nelze použít ani jako klín při pokusech o rozbití EU (což je pžípad Řecka a Španělska). Řecko i Španělsko jsou zajímavé velikostí i polohou a jejich ekonomiky jsou o dost větší než česká; a používají euro. PROTO se staly cílem a zároveň nástrojem.
16. 06. 2011 | 12:19

modrý edvard napsal(a):

Občan: myslím, že náklady na provozování golfu dost podceňujete. Asi jako když byste si myslel, že kolo se dá koupit v Kauflandu za 3000. Ale je mi to jedno, to opravdu není podstata problému.
16. 06. 2011 | 12:20

tata napsal(a):

pane ANALYTIK

MATE PRAVDU,co je to platné stejně vaše argumenty druha strana neveme,skončito i těma vykřikama o golfu ,o luze a podobně,kčemu ma teda cenu diskutovat,rozeberte si mojí diskuzi sice o ptakovině,kčemu jasně dospěla,stoho vyvodte stěmito lidmi se opravdu bavit ku prospěchu věci.

opravdu tato vlada musí dovest tento narod k ŘECKU ALE POČITAM ŽE TITO LIDI STEJNĚ BUDOU ŘIKAT ŽE JI TAM DOVEDLA LEVICE,přes všechny viditelne skandaly budou tvrdit sve,bohužel tisk a media sou silna dnešní zažitek s rana je promě otřes,obyčejna žena tam vykřikovala poučky jak tato vlada šetří a děla dobře,když sem se ji zeptal včem šetří tak odpověděla no na davkach pro darmožroty jako cikany a tak,když sem se ji zeptal jesti vy kolik teda ušetří na davkach,že to vtom baliku je jedna ztěch menšich položek tak jen mlela že je nejduležitější,když sem se ji zeptal jestli vy kolik vybrala tato vlada na danich za 4 měsice opět sem byl blbec a demagok tak co vic řic,prostě tato vlada šetři a basta fidli že neudělala vtom hlavnim nic je to přesně jako zde,a co by udělali levouni a je vymalovano očem teda rozumně diskutovat?
16. 06. 2011 | 12:21

almost glossed™ napsal(a):

"Ovšem kdyby byla pondělní stávka rovnou přesunuta na pátek, tak by byl klid."

Pak by ovšem NEO NEOvládající základní pravidla českého pravopisu o nesklonnosti zkratek řvalo:

"Oborářští bossové si včera užívali na golfu, dnes po vás chtějí abyste stávkovali!"
Ne, ne, nea mají vždy v rukávu heslo. Když ne, dodají ho z centrály.
16. 06. 2011 | 12:21

.Ivan Hochmann napsal(a):

.Ivan Hochmann napsal(a):
Jak jsem řekl,

lidé v této zemi potřebují pěkně po držce!

Je jim totiž jedno,jaká bude budoucnost jejich dětí a vnuků.
Totiž možná nejsou ani tak ignoranti,nýbrž hlupci a sobci.
Zpovykané socky s neustále nataženou žebrající rukou.
Komunisti je naučili,že pokud chtějí něco dostat,musí za to sklopit hlavu.
Je paradoxem.že tato prašivá demokracie jen obrátila karty.
Teď si lůza myslí,že něco vystávkuje.
Tak leda.!
Spousta lidí už domýšlí konce o rozdělené společnosti.A komu to poslouží.
Vždyť je to tak průhledné.Rozděl a panuj!

Nenajde se jeden kloudný politik,který by lidem adekvátně vysvětlil,že na dluh se žít nedá.A i kdyby takový položil hlavu na špalek, polovina populace(socani a komanči)to nebude akceptovat.Však ono to nějak dopadne.
Odpovědnost žádná ,anonymita v davu,monolog uřvanců a násilníků.
Máte pravdu prognostikové ,směřujeme díky nenažraným mocným k anarchii a devastaci práva.

Není to jen u nás v Česku.
Příklad Řecka by měl být učebnicovým varováním.
Řekům bych odepřel jakékoliv další půjčky a vyhodil bych je z Unie.Ať si vyžerou ten svůj bohémský život do dna.Všimněte si jak nyní hovoří jejich vládní představitelé o jakési "národní dohodě"!Najednou!
Napřed žili nad poměry se svými zlodějskými a korupčními manýrami a teď to má odnést celý národ.
Proč má národ platit za mocné mafie,které rozkradly stát a vyždímaly veškeré zdroje.Politikové jim šli na ruku poněvadž sami k nim patří a mají stejný zámysl a profit.

Vy si myslíte,že řvaním,pískáním a poskakováním po ulicích něco spravíte.
Jasně tak jak jste spravili dupáním po Letenské sametové pláni!

Ano mám koncepci odporu.Ta ale netkví v davu,ale ve vlasní odpovědnosti a odvaze.V každodenním přístupu k denním formám komunikace se státními úředníky,jakýmikoliv úřady a institucemi.Teprve až budete u zdi vemte zákon do vlastních rukou.Potom už stejně nebudete mít co ztratit.Jinak politické gaunery k úvaze o osobním právu a povinnostech nepřesvědčíte.
A hlavně přestaňte krást a vyřírat.
Nic není zadarmo!A nebude nikdy.
Za všechno (i za nakradený mamon) se bude muset jednou zaplatit.

Důležité je NECHODIT K VOLBÁM.
Takto svojí volbou přebíráte část odpovědnosti,přestože víte co za ksindl se tlačí k politické moci.
Oni s tím počítají a odvolávají se na vás!
Je dobré se ozbrojit a vlastnit zbraň k ochraně svého života,rodiny a majetku.A tuto skutečnost jasně deklarujte!Grázlové (i ti političtí)ničemu jinému nerozumí.
V podstatě jsou to ubozí zbabělci beze cti a odpovědnosti.
Vystupujte jako čestní a hrdí lidé!
Pokud to neumíte,tak se to rychle naučte!)

Radím vám ze své životní zkušenosti.Nevěříte? Nemusíte.

I za dobrou radu se má platit!

Ivan.
16. 06. 2011 | 08:16
16. 06. 2011 | 12:29

tata napsal(a):

pane OBČAN

ALE JA jsem napsal že sem blb a bral sem za bernou minci prohlašení kamarada že golf ho stojí desetisice,možna i jo třeba si honí triko ale VAŠ UDAJ SEM VUBEC NEZPOCHYBNIL neměl sem duvod,ohledně stavky přesunuti na jiny termin to je co se směju panu neovi a pořad to tvrdí tam byl pudl našeho sporu.

že on a to stale tvrdí že mohli přesunout třeba na patek je logicke že ne že stavka musela byt vtom nejblišim terminu,a i to další svami souhlasim proč se nepřidali jiní takže opravdu svamu nejsem ve při
16. 06. 2011 | 12:31

Jan Vaculík napsal(a):

Občan (12:19)
"Vlády pod tlakem občanů odstupují"
A kolik těch občanů musí být, aby ten proces byl legitimní?
Polovina?
Nebo deset tisíc, či pouhá tisícovka?
Anebo stačí deset, když mají v rukou ty správné kohoutky; správné k tomu, aby jejich nátlak byl efektivní?
Kde je hranice mezi "nátlakem občanů" a terorismem, rep. jeho měkkou formou?
16. 06. 2011 | 12:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad I.H.
"Důležité je NECHODIT K VOLBÁM."

Jo - ale komunističtí voliči k volbám chodí poctivě.
To je ale I.H. jedno - " čím hůře, tím lépe ".
Vyžerte si to, dobytci.

Už se to neda číst , ty jeho příspěvky.
Je to jak bys chodil jak Pešek.
/chodí pešek okolo.../

Jak hluboko jste klesl.
Lobbujete zde za komunisty.
/nechodit k volbám/
:(((
16. 06. 2011 | 12:39

tata napsal(a):

o jak genialní

CO sme se dozvěděli od pana HOCHMANA,TAKŽE NEVOLIT,takže rezignovat uplně,protože stavkovat to už je od těch socek vubec opovažlivost,no větši bejkarnu od tochoto pana sem teda nečet,takže co zodpovědnost každeho znas,tak to je ještě větší utopie než se to pokusit změnit ve volbach nebotou stavkou

KONEČNĚ uplně nejvic kontraverzni myšlenka je co jsme dokazali 89,ano malo ale padli řad ktery on nemuže ani vystat není zde naky protiklad,padlo něco co sme prakticky považovaly za stale .
16. 06. 2011 | 12:40

Jan Vaculík napsal(a):

Ivan Hochman
Souhlas, a smutek.
Jenže nechodit k volbám není řešení: komu tím přenecháváte moc?
To je nanejvýš tak dobré k uchlácholení vlastního svědomí - ale i tak s klapkama na očích.
16. 06. 2011 | 12:41

neo napsal(a):

Pane Almoste Glossede Tme, když mě tak dobře znáte, můžeme si tykat co říkáte.

Mimochodem neo je rodu mužského nikoli středního :)

A co se týče té stávky, už jsem vám jasně napsal, že bych nic takového nevyřvával a že i současně se hrající golf mi je ukradený a nevidím v něm nic pohoršujícího. Ale račte si trvat na svém předsudku, vy centrálo.
16. 06. 2011 | 12:46

Občan napsal(a):

To Tata:

Já jsem Vás nijak nekritizoval, to byla nabídka :o)
Až pak mne napadlo, že jsem tam asi měl dát smajlíka, aby to nevyznělo tak upjatě. Ale když já už jsem takovej vážnej. Takže se omlouvám.

Dyk jo, však jsem Vám dal zapravdu. A dávám znovu - máme na věc shodný názor.
16. 06. 2011 | 12:51

almost glossed™ napsal(a):

Ne, ne milé neo, právě proto, že vás znám, si s vámi nechci tykat. A neo je středního rodu, dokud je zkratka sklonná. To dá rozum.
16. 06. 2011 | 12:51

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Jene Vaculíku,

nechodit k volbám JE řešení!
Já jsem za totality nikdy u voleb NEBYL!
Přišli s urnou a jedním známým estébákem a nestačili mazat od domu.Nenesl jsem tady odpovědnost za komunistické zběsilosti.
Kdyby tak učinil každý člověk v tomto státě,nebyly-by se bolševické bestie tak dlouho roztahovaly v naší kásné zemi.

Jenže požadovat takovou občanskou odvahu po všech těch leterátech je jako házet perly sviním.
Raději sklopit hlavu nachcát do gatí a v tichosti lhát a krást.
To Čechů zbylým v tomto lágru zůstalo už definitivně pod kůží.

A tata s hnojařem mě mohou akorát tak políbit ......

Nazdar Ivan.
16. 06. 2011 | 12:55

neo napsal(a):

almoste glossede tme, přesně tak. díky.
16. 06. 2011 | 12:57

Analytik napsal(a):

Pane Hochmanne, když se všichni lidé budou řídit Vaším návodem a k volbám se dostaví jediný komunista nebo ODSák, a odhlasují, jaký bude výsledný efekt?
U moci bude další čtyři roky jedna z mafií nebo koalice obou. To je cíl, který sledujete?
Stávka i revoluce jsou nejvyššími formami demokracie, protože fyzicky vyjadřují moc a vůli lidu. Žádné fixlování s papírovými hlasy a žádní volení zástupci!
16. 06. 2011 | 13:04

stále rebel napsal(a):

Poprvé jsem byl volit do senátu až v roce 2008. Vadilo neobolševíkům, že k volbám do senátu přišlo jen dvacet procent lidí a nějaký mizera vyhrál se ziskem deseti procent? Nevadilo, zcela okupovali senát a jak se naparovali.
K volbám samozřejmě chodit, od roku 2008 chodím poctivě a ani jedny jsem nevynechal.
16. 06. 2011 | 13:18

občan napsal(a):

Vážený pane prezidente , Vážený pane premiére , Vážený pane ministře Kalousku

Dobrý den,
rozhodl jsem se jako svobodný občan vyjádřit podporu dnešní stávky formou emailu.

Dnešní stávka byla Vámi označena jako politická a média jí tak prezentovali.
Jakožto svobodný občan odmítám vtažení do her politických elit a chci vyjádřit podporu jakémukoliv svobodnému projevu nesouhlasu s dnešní politikou a diletantsky tvořenými reformami.

Tato vláda , ačkoliv se všemožně hájí , nekoná nic proto , abychom nám i budoucím generacím zajistili důstojnou budoucnost.
Nebudeme zabíhat do ožehavých témat ty by měli být obsahem konzultací na odborné úrovni napříč politickým spektrem.
Nicméně faktem zůstává , že převážná většina reforem , které tato vláda tvoří bude destruktivní pro další chod naší země .

Reformy jsou potřeba to nikdo nepopírá , ale víc než reformy potřebuje tato země vládu , která začne svědomitě řešit šedou ekonomiku apod.
(zrušení anonymních akcií , tvrdé potírání korupce , zavedení prvků přímé demokracie referenda nejlépe s možností odvolání politiků i během funkčního období v případě zjištění zvlášť nebezpečné hospodářské kriminality apod.)
Pokud nenajde dnešní politická elita sílu řešit tyhle primární problémy veškeré reformní kroky nepovedou ke skutečnému řešení
(utahováním opasků jedné skupiny na úkor druhé nikam nepovede).

Dnes je to v očích lidu stávka odborů , ovšem pokud se nezmění přístup politiků ve skutečnou odpovědnost o které mluvíte, nestane doba že přijdou jiní a budou stávkovat bez odborů možná radikálněji tohle má být cesta ?
Nemyslím si že lidé jsou tak hloupý , aby nedokázali vyhodnotit co je dobrá či nepochopitelná nesmyslná reforma , Vy ano ?

Pane prezidente a jmenovaní nemá smysl poukazovat na vaše poklesky , protože platilo a platí :
Není důležité kolik chyb člověk udělá ale jaké poučení si s toho vezme !
Pokud se vaše sebereflexe zastaví na bodě , že si budete odmítat přiznat hlavní příčiny dnešních problémů , nemáte politicky co nabídnout .

Tento email není myšlen jako otevřený dopis nicméně je adresová i redakcím různých médií.

S pozdravem a přáním lepších zítřků J.Krkoška

za tím co jsem odeslal si stojím toť názor nezfanatizovaného občan Čr
16. 06. 2011 | 13:25

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pane analytiku,

volba je jednou z forem jakými dosáhnout presentace vlastního názoru.
Hovoříte o demokracii jako též jedné z forem společenského organisování.
Dospěl jste k jakémusi vyjádření o stávce a revoluci.
S tím na mě nechoďte!
Demokracie byla snad oprávněná v řeckých městských státech středověku.
Dnešní mediálně zaplevelená existence homo sapiens si může na demokracii akorát tak hrát.

Lidé nepovažují osobní svobodu,čest,odpovědnost,klasické morality atd,za svoje priority takže není o čem diskutovat.

Jak jsem řekl :
Vymezuji se vůči tomuto hloupému stádu líných a nenažraných darmožroutů ochotných ke každé hovadině ideologických manipulátorů.

Možná jsem "Fool on the Hill",ale vidím shora,mám přehled a kdo si co myslí mě ani trochu nezajímá.Za všechny hovoří jejich skutky a celková společenská úroveň.
Já nekritisuji ani nepřesvědčuji.

Nemám zájem se s Vámi přít.

Ivan.
16. 06. 2011 | 13:31

občan napsal(a):

mimochodem srovnání s německem je docela úsměvné
politici typu Vondra a jemu podobní by už byli dávno v politickém důchodu
16. 06. 2011 | 13:31

Důcho 75 napsal(a):

S úžasem sleduji co (Ládíků a jemu podobných hovenů,WC ) si v tomto státě nechá srát na hlavu.Není divu že si zlodějská sebránka dělá co se jí zachce.A nebo mají mozky vymyté tím řeckým mořem že nejsou schopny samostatného reálného uvažování.
16. 06. 2011 | 13:33

Skogen napsal(a):

Myslím, že stávky nejsou každý den, pane Vaculíku. A že je u nás ta politika hodně špinavá.

Asi proto nejsou každý den, že je nepohodlná, stávkující při ní nevydělávají, moc klidu si z mnoha důvodů neužijete a výsledky jsou vždy nejisté. Většinou se stávkuje vůči zaměstnavateli. Někdy ale situace dozraje. To se pak pozná podle toho, že chtějí stávkovat nejen lidé od elektřiny. Pak je možno hovořit o stávce politické, když má široké zastoupení. Teď jsme někde napůl.
16. 06. 2011 | 13:35

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Všimni si jednoho. Úspěšný lidé se neprosazují stávkama ale silou své práce a silou své nabídky.
16. 06. 2011 | 13:39

Analytik napsal(a):

To Ivan Hochmann
Takže anarchista, který jen cítí potřebu prezentovat, že nemá žádný názor. Ale nač to opisovat tak dlouze a složitě?
Jsem vděčný za Vaši účast v diskusi, přestože říkáte, že není o čem diskutovat. Opravdu se nemáme oč přít.
16. 06. 2011 | 13:43

Skogen napsal(a):

Rumcajs

vždyť to taky je silou nabídky a silou práce. Nabídka a práce se zastaví, bude možné uvědomit si její každodenní hodnotu.
16. 06. 2011 | 13:44

Skogen napsal(a):

Pane Hochmanne

demokracie není prázdný pojem. Egoismus ustupuje společným zájmům, to je nezbytný kompromis, aby demokracie mohla v nějaké míře fungovat. Demokracie asi nebude dvoustavová hodnota je - není. Asi bychom se mohli bavit o míře naplnění demokratických hodnot.

No a ty společné zájmy se tvoří nějakými součty a poměry součtů potřeb společenských skupin. Pokud vznikne větší disproporce, zavládne nespokojenost, která může vyústit ve stávku nebo rovnou v revoluci.
16. 06. 2011 | 13:49

Rumcajs napsal(a):

Považuju za naprosto chybné, že se stávka orientovala na reformy a pokus svrhnout vládu, aby mohlo dojít ke střídání kmotrů.

Stávka mohla být masová, kdyby se orientovala na to co tíží naši společnost nejvíce a to je prorostlá státní správa zkorumpovanými politiky a úředníky. Odbory měli nadefinovat jasná protikorupční opatření, která požaduje po vládě prosadit a mohli jsme se sejít na Václaváku všichni.
16. 06. 2011 | 13:51

Rumcajs napsal(a):

Skogen:

Jsem odpůrcem monopolů.
16. 06. 2011 | 13:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad I.H.
A kdyby si každý občan této země najednou uprdl, tak je to ta nejlepší a nejlevnější zbraň hromadného ničení, kterou nám budou závidět jak v Kremlu, tak v Bílém Domě , tak v Pekingu. :))

Naprostý nesmysl.

Taky jsem nechodil za komunistů k volbám.
No a co ?
Co se tím změnilo ?
Kolik občanů to takhle udělalo ?

Ble, ble...chodí pešek okóóólo...

"...Možná jsem "Fool on the Hill",ale vidím shora,mám přehled a kdo si co myslí mě ani trochu nezajímá...."

Bez toho "on the Hill" to beru.
To je pak celkem přesně a flagrantně definováno.

https://www.youtube.com/watch?v=AvLj72apGLI

????
:(((
16. 06. 2011 | 13:54

Tenco napsal(a):

ad Rumcajs
"Stávka mohla být masová, kdyby se orientovala na to co tíží naši společnost nejvíce a to je prorostlá státní správa zkorumpovanými politiky a úředníky. Odbory měli nadefinovat jasná protikorupční opatření, která požaduje po vládě prosadit a mohli jsme se sejít na Václaváku všichni."

Buď je to zneužití nicku "Rumcajs" anebo jsem se pomátl.

:)))
16. 06. 2011 | 13:56

Tenco napsal(a):

ale vzhledem k tomu "měli" (měkké)...je to fakt asi Rumcajs..

Ufff !
To se mi ale ulevilo !
16. 06. 2011 | 13:58

Občan napsal(a):

To TEnco:

Buďte v klidu. Rumcajs "jen" nerozlišuje pojmy "stávka" a "demonstrace" :o)))

Naráží totiž na nízkou účast na demonstraci. A poněkud mu uniklo, že stávkující neměli žádné volno, že byli na pracovištích a jen nepracovali.
16. 06. 2011 | 13:59

Analytik napsal(a):

Rumcajs:
Ani zloději ještě nikdy nestávkovali. Ti jen pilně kradou. A když chvíli nekradou, tak se tváří, jako ochránci před cestou do Řecka.
16. 06. 2011 | 14:01

Nuba napsal(a):

Rumcajs

Je vidět, že jste nad tím hodně dlouho přemýšlel a vyšla z toho jen ta 1 věta ? Jistě, to tak je, hurá, jednou máte v něčem pravdu, ale objevil jste Ameriku. Celý ten můj příspěvek se ovšem týkal politiky, a tam zejí regály s kvalitním zbožím prázdnotou. Zato ty se záchodovým papírem, ty se prohýbají. Sem tam se tam něco kmitne a hned se někdo postará, aby se to zašantročilo.

Víte a o to teď jaksi jde, milý hochu. Aby se přestalo vyrábět tolik toho toaleťáku a na pulty přišlo i to kvalitní zboží. Nějak nám vázne výroba, či co. Proč se ti úspěšní dobří do politiky nehrnou ? Cítí tu smradlavou zatuchlinu. Bylo by potřeba vyvětrat. A přesně to teď odbory dělají. A i na Vás potom bude, abyste se konečně vzmužil, nedělal ze sebe pořád dokola toho pravicového servila a dupl si nohou.

To Vy přece teoreticky umíte, anonymně to tady máte perfektně nacvičené, tak co to zkusit i v reálu Vaší oblíbené modré poslanecké kanceláře ?

Vím, zvyk je železná košile, ale když se člověk překoná, je to krásný pocit k nezaplacení.

Taky to zkusím, řeknu Sobotkovi přímo do očí, že už by měl ta hnusná rovnátka konečně vyndat, protože tím naprosto zásadním způsobem poškozuje zájmy levice.

Kruci !
16. 06. 2011 | 14:08

Jan Vaculík napsal(a):

Skogen (13:35)
Tato stávka vůbec nemá širokou podporu.
Většina lidí je zklamaná ze současného polit. vývoje (ani já nejsem nadšený), ale kdyby se měli shodnout na nějakém řešení, tak to bude jeden čehý-druhý hot. A většina lidí si taky uvědomuje, že výměně modré garnitury za oranžovou by nepomohla. Vždyť všichni vědí, že k největšímu rozmachu v prorůstání mafií do státní správy došlo za soc-dem vlády Grossovy; všechny další garnitury už jen pokračovaly v započaté práci.
Lidi by chtěli OPRAVDOVOU výměnu mocenských garnitur. Jenže posledním krokem v tomto směru byl příchod VV do vlády - což ani není třeba komentovat. (I když na jiném místě diskuse vysvětluju, že přes všecky průšvihy mi připadá jejich význam pozitivní.)
Potřebujeme nové politiky, ale z blekotání odborových předáků musí být většině lidí zřejmé, že od těchto veleduchů si cestu ze srabu slibovat nemůžeme.
16. 06. 2011 | 14:14

.Ivan Hochmann napsal(a):

Nubo,

Rumcajs má neskonalou pravdu.Povětšinou!
Odbory za nás nic nedělají.Za mě už vůbec NE!
16. 06. 2011 | 14:21

Analytik napsal(a):

Takže Jan Vaculík radí - hlavně neměnit mocenské garnitury, počkat dalších 20 let, ono se to nějak vyvrbí. A žádné odbory!
16. 06. 2011 | 14:22

Jan Vaculík napsal(a):

Na jednu věc jsem v této diskusi zapomněl:
Chtěl jsem autorovi blogu PODĚKOVAT za dobrý článek, který shrnuje podstatné informace.
Chtěli bychom být spíš Francouzi, nebo Němci? Němci mají stát, který funguje podstatně lépe, než ten francouzský, a většina Němců je taky se svým státem víc spokojená.
K čemu s víc blíží náš český naturel? Naši pracovní partneři z Německa říkají, že jsme jim podstatně bližší, než Francouzi. - Lze z toho na něco usuzovat?
16. 06. 2011 | 14:23

Tenco napsal(a):

Občan
To nic nebrání tomu, abych s ním v tom , co jsem zkopíroval z jeho příspěvku - nesouhlasil.
/doufám, že Rumcajs svůj vstup verifikuje - nerad bych opět četl nějaké křivé obvinění primitiva, skrývajícího se pod nickem Ládík!!! , že jsem Rumcajsův nick zneužil já .../
---------------------
Ládik!!! napsal(a):
Poslední můj text jsem psal v 8.57 (včera 14.6., adresovaný Vicovi), všechny ostatní (před tímto textem) psal na 95% Kydač. Kdo jiný by měl takový křivý charakter, že by použil nick jiného člověka. Snad ještě nějaký komunista, těm se nedá ukřivdit. Přimlouval bych ze za znovuzavedení IP adresy pod nickem.
15. 06. 2011 | 06:41

Tencokida Hnuj napsal(a):
Ládík!!!
Lžeš.

Ale to - že takto přemýšlíš - to svědčí o jediném - že ty sám jsi zřejmě takto nízce jednal.
Ubohost, Ládíku!!!. Ubohost. Od někoho - kdo se tady kasá, jaký je charakter - křivě obvinit a hned na to ocejchovat....chování komunistické či gestapácké zrůdy....
---------------------------------------
Stejskal
Pokud to technicky jde - a našel byste si chvilku, zkuste, prosím Ládíkovi!!! sdělit, že mě jednak křivě obvinil, jednak na tomto základě i ocejchoval...a že zřejmě spáchal tento hnusný čin on sám, anebo někdo z jeho klektivu placených diskutérů.

Díky.
15. 06. 2011 | 10:04
--------------

Občan
Víte co učinil Stejskal ?
Ládíkovo křivé obvinění - společně s mou reakcí , smazal AŽ PO uveřejnění mé reakce.
:(((

P.S. Tenco je podomácku Tencokida.
16. 06. 2011 | 14:24

Jan Vaculík napsal(a):

Analytik
Zapomínáte, že poslední volby přinesly NEJVÝZNAMĚJŠÍ OBMĚNU na politické scéně za uplynulých skoro dvacet let.
Nemyslíte si, že snaha přepsat jejich výsledek dalšími volbami nemusí být tak úplně náhodná?
16. 06. 2011 | 14:28

Nuba napsal(a):

Pane Ivane

a kdo, kdo to udělá, vždyť ta sprostota, arogance a hlavně zlodějna už překročila všechny meze.

Nechápu, jak mohou lidé, kteří byli za minulého režimu šikanovaní, k něčemu takovému přihlížet, omlouvat to, nebo s tím dokonce souhlasit.

Tohle byla skutečně Vaše představa o svobodné a lepší společnosti ? Tenhle ksindl ?

Mám kliku, že jsem tehdy byla ještě mladá a blbá, rodila jsem děcka a politika mě nebrala, jinak nevím, jestli by se mi dobře dýchalo, když už teď se dusím.

Zdravím
16. 06. 2011 | 14:29

Kanalnik napsal(a):

Ivan Hochmann

"Vymezuji se vůči tomuto hloupému stádu líných a nenažraných darmožroutů ochotných ke každé hovadině ideologických manipulátorů."

takze se vymezujete take vuci mnoha panum v teto vlade, predpokladam
16. 06. 2011 | 14:36

.Ivan Hochmann napsal(a):

Ano pane Vaculíku,

a doplním panu Skogenovi na jeho repliku o demokracii:

Zajisté se dá diskutovat o všech formách demokracie .Je to stejné jako o bláhových diskuzích o socialismu s lidskou tváří.
Pokud mě jednou přesvědčí nějaký fenomén o své zneužitelnosti,o možnosti lehce zmanipulovatelné pravdě,o faktech cílené degenerace státních forem,práva,justice,policie a politiky jako celku - nejsem pak ochoten už jednou provždy tento pojem akceptovat,neřku-li podporovat.
Jak jsem řekl,nehodlám nikoho přesvědčovat o nějakých pravdách.Ty jsou vždy relativní a při současném morálním vakuu ani moc nezáří.

Mám-li však hovořit za sebe - odmítám se za těchto okolností nazývat demokratem.Už NE!

viz další odkaz:https://www.youtube.com/watch?v=p2jel7l6VWk

Zdravím Ivan.
16. 06. 2011 | 14:36

Alexander Tomský napsal(a):

Gratuluji,
vynikající článek,jenom malý dodatek: nejen korupce, ale i nafouklá sttní správa a celkový počet státních zaměstannců zatěžuje rozpočet. teoreticky bychom měli vystačit s polovinou. Ve skutečnosti k tomu ani pravice ani levice nemá odvahu.
Srdečně, Zdravím,
AT
16. 06. 2011 | 14:42

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Kůli rovnátkům holka nikde neskákej. Ještě si něco uděláš.

Spíš skoč za tou odborářskou bandou,řekni jim ať dají dohromady protikorupční návrhy , nechají to zpřipomínkovat veřejností a zorganizujou další stávku. Ať do toho netahají reformu a demisi vlády .... a uvidíš, že z dnešního fiaska se stane největší demonstrace od pádu komunismu.

Já bych dokonce zkousnul i progresi (Která je k ničemu)a zrušení akcií na doručitele (což je taky k ničemu), když by se řádově zvýšily tresty za korupci a významě vylepšil zákon o zadávání státních zakázek.
16. 06. 2011 | 14:48

Analytik napsal(a):

Jan Vaculík
Mohl byste přiblížit, v čem spatřujete "NEJVÝZNAMĚJŠÍ OBMĚNU na politické scéně za uplynulých skoro dvacet let".
A k Vaší otázce "Nemyslíte si, že snaha přepsat jejich výsledek dalšími volbami nemusí být tak úplně náhodná?" odpovídám: Snaha přepsat výsledek špatných voleb opravdu není vůbec náhodná.
Už jste si někdy sedl na rozpálenou plotnu? A vydržel byste na ní 4 roky nebo byste se pokusil nepříjemnou situaci co nejříve změnit? Myslící bytosti volí změnu.
16. 06. 2011 | 14:55

.Ivan Hochmann napsal(a):

Děvčátko,

to co se děje v této zemi dvacet let po pádu komunismu já nehodlám komentovat.
Už si o tom štěbetají vrabci.
Každý o tom má svoji představu.Společnost je rozdělena v názorech na řešení situace, i hlavně na příčiny stavu.
Došlo sic k popsání prvotních hříchů bolševických manýr,k jejich odsouzení jako zločineckých de jure - avšak fakticky nebyla naplněna právní podstata aktu.
Tím pádem nedošlo ke katarsi, k očistě společnosti,neboť komunistické bestie rozlezlé po všech stranách (i politických)udělali vše možné aby nám tu demokratůru "osladili" .

Ani náhodou nelezli kanáli a nečervenali se hanbou.
Jsou vlastně dodnes úspěšnousortou lidiček bojujících za lidská práva.To jen jejich parchanti a přátelé jdou v jejich šlépějích v domněníže i oni budou stejně "úspěšní".

Ne ,Nubo to jsme nechtěli a je nám hanba,že jsme věci nedokázali dotáhnout do konce.Rád bych dnes slyšel Václava Havla,(kterého nám svět záviděl- už jsme zapomněli),jak hodnotí vývoj v posametovém státu.
Jenže dnes už to jde mimo mě.
Zbyla jen hořkost porážky.To jsme opravdu nechtěli(tedy nechtěl),abych hovořil za sebe.

Je mi líto,Ivan.
16. 06. 2011 | 14:56

.Ivan Hochmann napsal(a):

Děvčátko,

to co se děje v této zemi dvacet let po pádu komunismu já nehodlám komentovat.
Už si o tom štěbetají vrabci.
Každý o tom má svoji představu.Společnost je rozdělena v názorech na řešení situace, i hlavně na příčiny stavu.
Došlo sic k popsání prvotních hříchů bolševických manýr,k jejich odsouzení jako zločineckých de jure - avšak fakticky nebyla naplněna právní podstata aktu.
Tím pádem nedošlo ke katarsi, k očistě společnosti,neboť komunistické bestie rozlezlé po všech stranách (i politických)udělali vše možné aby nám tu demokratůru "osladili" .

Ani náhodou nelezli kanáli a nečervenali se hanbou.
Jsou vlastně dodnes úspěšnousortou lidiček bojujících za lidská práva.To jen jejich parchanti a přátelé jdou v jejich šlépějích v domněníže i oni budou stejně "úspěšní".

Ne ,Nubo to jsme nechtěli a je nám hanba,že jsme věci nedokázali dotáhnout do konce.Rád bych dnes slyšel Václava Havla,(kterého nám svět záviděl- už jsme zapomněli),jak hodnotí vývoj v posametovém státu.
Jenže dnes už to jde mimo mě.
Zbyla jen hořkost porážky.To jsme opravdu nechtěli(tedy nechtěl),abych hovořil za sebe.

Je mi líto,Ivan.
16. 06. 2011 | 14:56

Cestovatel napsal(a):

V každé cilivizované zemi jako Německo je politická stávka zakázaná. V našem bordelu ČR kde máme zdivočelé odbory, které se nebojí vyhrožovat těm co se opováží je neuposlechnout a podle jejich práv chtějí pracovat to je humus.
16. 06. 2011 | 15:00

.Ivan Hochmann napsal(a):

Oprava:Komunisté nelezli KANÁLY !

https://www.youtube.com/watch?v=Rpi5wDebAKA&feature=player_embedded

V Brně na Bratislavské před dopravním inspektorátem.Ivan.
16. 06. 2011 | 15:03

pro Cestovatel napsal(a):

Cestovatel napsal(a):
V každé cilivizované zemi jako Německo je politická stávka zakázaná. V našem bordelu ČR kde máme zdivočelé odbory, které se nebojí vyhrožovat těm co se opováží je neuposlechnout a podle jejich práv chtějí pracovat to je humus

v každé civilizované zemi vtipná poznámka až zde bude civilizovaná zem a státní aparát včetně judistrikce a platů pak se bavmě o tom že politická stávka není legitimní - politickou stávku s toho dělá především prolhaná vláda Vondrů a spol. můžu vás ujisti že tihle by v němecu již dávno neseděli ve vládě
16. 06. 2011 | 15:05

Skogen napsal(a):

Jan Vaculík

Těžko říct, odhady "od boku" hovoří o tří čtvrtinové podpoře stávky, ale to asi slyšet nechcete. Exaktní data však pochopitelně k dispozici nejsou ;) A nebudou.

Řešením by bylo nechat stávku proběhnout a vyhodnotit podporu. Jestliže by podpora byla marginální, ani dopady by nebyly enormní, pokud by byla masivní, je to na demisi vlády. Pokud by to dopadlo neurčitě, pak a) by vláda dostala ještě jednu šanci dělat, co se očekává, minimálně komunikovat, b) nastalo by druhé dějství.
16. 06. 2011 | 15:06

pro Cestovatel napsal(a):

myšleno na úrovni německa
16. 06. 2011 | 15:07

Analytik napsal(a):

Cestovatel má kliku, že může kdykoli odcestovat. My jsme hrdí na to, že máme větší svobodu než Němci.
16. 06. 2011 | 15:08

Jan Vaculík napsal(a):

Analytik
Nejvýznamnější obměna - byl vyřazen největší počet poslanců
Nejenže se uplatnila kroužkovací metoda;
kromě toho, do parlamentu se dostal nový politický subjekt (VV), který byl konstituován v duchu "Nevolte stranické sekretariáty, volte osobnosti!"
Jestliže ve volbách se vždy jedná o průnik vůle lidu s vůli stranických sekretariátů, tak v těch posledních volbách se uplatnila demokracie a vůle lidu ve větší míře, než v několikerých volbách předchozích.
16. 06. 2011 | 15:19

Ládik!!! napsal(a):

Právě jsem se vrátil z pojížděk;
V Ostravě průjezd v pohodě, rondlem v komunistickém Havířovu jsem projel 70km/h na čtverku. Stávka odborářů by měla být každý den.
Teď se ukázalo, kdo dělá ten maras na cestě. Dopravní levičáčtí odboráři. Ostatní lidi se chovají normálně.
Soudruzi, kdybyste odjeli někam do pryč (třeba na Kubu), nebyly by dopravní zácpy a stresující situace na cestách. Ve zprávách by byla snad srážka 2 cyklistů.
Žádného odboráře jsem neviděl, žádný průvod, nic. Snad odletěli do Prahy. Možná, že Praha je jejich domov, protože za dob náborových akcí na šachty se na Ostravsko vydali jen vyvrhelové, kteří neobstáli doma. Snad to byli tito.
16. 06. 2011 | 15:22

Kindl napsal(a):

Ládiku tys musel být komunista a tvoje rodinka, máš jejich útočnou rétoriku a čím víc se bráníš, tím víc mně utvrzuješ v tom, že VUML v tobě zanechal nesmazatelné stopy.
16. 06. 2011 | 15:23

Yosif K napsal(a):

Politicka stavka je PRASECINA. Predstavte si mili levicovi troubove, kdy z "politickych duvodu" vam zamestnavatel prestal davat penize.

To byste asi rychle pochpili, ze business, pracovni vztahy a politika jsou rozdilne veci.

Pockejte si na volby, zvolte si pak treba vekslaka Paruba nebo ko0ltocare Kocku. Republika tez musela prestat, kdyz kristalove cisti Standove a autista Spidla vladli s podporou cca 10% obyvatelstva.

Nebo kdyz v USA vladne Obama pricemc vetsina Americanu NYNI s jeho zpusobem vladnuti nesouhlasi. Musi proste cekat do pristich voleb. Pri pokusu o "politickou stavku" by skoncili na dlazbe.

Mimochodem - v SRN, Skandinavii, Britanii se nyni nestavkuje skoro vubec. Stavkuje se v zemich, ktere se mistnim komancum podarilo jiz nekolikrate privest na buben nebo aspon jim znicvit menu (jizni zeme PIGS - ani v Irsku se moc nestavkuje a ze TAM SI OPRAVDU UTAHUJI OPASKY.....)

Takze stavkovanim vzhuru smele blize dolu k Recku - nakonec nejaky potroubly komanc se pokusi upalit zamestnance banky......
16. 06. 2011 | 15:24

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
uvedl jsem pravděpodobnost 95%, tak se nerozčiluj. Tobě bych zneužití mého nicku věřil nejvíc. Následuje Sladký (94,5%) a Dočekal (94,49%). Zneužití nicku je hnus, chtěl bych vědět na 100%, kdo to byl. Fuj, takové ..vado.
16. 06. 2011 | 15:28

Ládik!!! napsal(a):

Kindl,
místo X máš K.
16. 06. 2011 | 15:29

Petr Žilka napsal(a):

Několik případů z minulosti ukazuje, že hlavním motivem odborářských bossů je dostat se na kandidátku soc.dem. nebo komunistů a nejlépe do evropského parlamentu nebo alespoň do senátu. Pro to jsou ochotni udělat cokoliv.
16. 06. 2011 | 15:33

Skogen napsal(a):

Jan Vaculík, Věci veřejné symbolem pokroku ;)? To myslíte vážně? Za prvé už jsou dle preferencí pod hranicí vstupu do sněmovny, za druhé je zajímavé, že s výjimkou Johna ty "osobnosti" nikdo neznal, to je tedy změna jako stehno, to se nezlobte.

Já řeknu něco jiného - už osm let voliči skáčou na špek politickému marketingu a nyní jim to začíná docvakávat.
16. 06. 2011 | 15:33

Nuba napsal(a):

Rumcajsi

tak za tohle

"Já bych dokonce zkousnul i progresi (Která je k ničemu)a zrušení akcií na doručitele (což je taky k ničemu), když by se řádově zvýšily tresty za korupci a významě vylepšil zákon o zadávání státních zakázek."

Máte mě hubana, ale Vy asi radši flašu slibovice ( a letos bodó).Stejně si myslím, ale je to enem mezi nama, že ňa máte v koutečku teho velkého loupežnického srdca rád, tak bych přešla na tykačku .

Rumcajs,

Nemyslím si, že by měly odbory suplovat špatnou vládu. Řeči, řeči a nic jiného, proč všechno tak dlouho trvá, mají převahu, dávno mohli tyhle zákony schválit. Místo toho se handrkují a špiclujou a mezi tím se krade vesele dál. Myslím si, že se pan Gazdík velice plete, když tak otevřeně jásá, jak se koalice tou stávkou stmelila. Možná na pár dní. Já bych tak optimistická nebyla. Ono zkoušet zůstat v manželství kvůli dětem a jinak se podvádět bych nikomu moc nedoporučovala. Takové umělé udržování, lepení toho, co mělo být dávno hozeno do popelnice, to není k ničemu. Odbory dělají jen svoji práci, čili hájí zájmy velké skupiny lidí, proto existují a jednají tak v souladu s ústavou a právy občanské společnosti v demokratickém systému. Jakkoli se ti to nelíbí. A netrkne tě ani to, že jsou v totalitních systémech stávky zakázány a odbory neexistují ? Pravičáci moc demokrati nebývají, mají sklony dělat ten pořádek bičem. No a potom se diví, když čas od času narazí na tu zaťatou pěst.

Vím, že se v některých věcech neshodneme, ty si jedeš po svém, jak kůň s klapkama na očích, jako většina pravičáků pořád jen vpřed a bez ohledu na okolí, přírodu, ptáčky zpěváčky. Měl bys už konečně pochopit, že nejsi jen ty a tvoji názoroví souputníci na světě, že pravda je pravda a názor je názor a že to je setsakra rozdíl. A že na světe existují i jiní lidé, a tak že to příroda (či bůh) zařídila a je nebetyčná drzost, možná i hloupost v každém případě však pýcha, nebrat tuto skutečnost na vědomí.

Evoluce je výsledkem střetu názorů, jeskynní mužíčku

I tak tvým posledním příspěvkem byla ve mně víra v dobro člověka posílena
16. 06. 2011 | 15:35

Yosif K napsal(a):

Pane Zaku, Janousek a Dalik jsou kde? Rebicek je kde? Kdo krade ted?

Po nastupu kakaovych Krausu, Janstu, Mladku, Bohousu atp bude krast kdo?

Dale - nemam proti Babisovi vubec nic, ale za socdemaku zprivatizoval za relativne nizky peniz Unipetrol KDO? Nabyvatel Unipetrolu - ten ktery si po nocich telefonovaval s kristalove transparentnim Standou dani KDE? Kristalove transparetne?
Nedivim se Babisovi, mit jeho penize, taky bych danil alespon cast svych zisku ve Fribourgu, Svycarsko, odkud jest cela skupina Agrofert vlastnena, a kde se plati dan ze zisku v ohromujici vysi 3%..........

Proti korupci se ma bojovat kde? V tisku, na soudech a statnich zastupitelstvich, investigativni novinari? Nebo je ucinnejsi aby proti korupci bojovali vyhybkari, masinfirove a uklizecky na eisenbahnu???????? Co ti toho asi tak v depech proti korupci nabojuji? A myslite ze neco nabojuji i proti korupci orbazove slechty, ktera je vyslala do boje za SVA POLITICKA KORYTA????????
16. 06. 2011 | 15:40

Tencokidek napsal(a):

Ládík!!!
Nazdal Ládíku !!!
Stlejda Tencokida zase zika, ze z takovych 99 % jsi to udelal sam.
Plej si stlasny plimitiv - tak ,ze by to sedelo nejvic na tebe.
Ploc se stlejdovi nechces omluvit ?
Ploc se jen kloutis jak zizala na hacku a vyhybas se?
Jses snad nejake nekliticke , hloupe, neslusne, zbabele ho...o ?
Ja jsem myslel, ze jsi clovek, i kdyz jednoduchy.

Kdyz tak se omluv mi - ja to stlejdovi vyzidim.
16. 06. 2011 | 15:50

Analytik napsal(a):

Yosif K
Proti jakémukoli zločinu i korupci by měla bojovat justice. Za její nečinnost odpovídá vláda. Takže stačí měnit vlády tak dlouho, až začne pracovat justice, pozavírá ty předchozí vlády a pak už to pojede ve správných kolejích.
Ale čekat, až korupční vláda sama odstoupí, to bysme se načekali...
16. 06. 2011 | 15:50

Yosif K napsal(a):

Pane Bedo, krome genialniho sovetskeho shystemu ktery resil nerovnomernost vyvoje hladomorem na Ukrajine a soucasnym zotrocenim 5 milionu lidi v Gulazich kde prcovali temer zadarmo, tak nerovnomerny vyvoj a hospodarske poklesy se vyskytovaly, vyskytuji a budou vyskytovat vsude.

Bohuzel cesta DO TOHOTO hospodzarskeho poklesu byla dlazdena dobrymi umysly americkych pseudosocanu, kteri schvalili zakony nutici banky poskytovat hyposky "znevyhodnenym mensinam" pricemz se s hyposkami v USA cile obchoduje, a velkou cast hypoosek v USA skupovaval polostatni Fannie Mae a Freddie Mac - aby banky mely penizky na dalsi hyposky pro lations a afroamericany na pokraji gramotnosti.

Zlate casy hyposek pro chudaky skoncily a Fannie Mae a Freddie Mac zkrachovaly a musely byt sanovany asi 150 miliardami US$. Nektere banky na tom prodelaly, nektere stacili portfolio HYPOSEK PRO SOCKY zavcas prodat statu. Vase blaboly o ziskuchtivych bankerich jsou mimo misu. Ziskuchtivi jsou i chudaci kteri si brali hyposky na ktere ted nemaji, a ktere jim federalni vlada v mnoha pripadech dotuje.
Takze lide ze svych dani dotuji hyposky chudakum, kteri najednou nemohou sve hyposky splacet. VY BYSTE CHTEL DOTOVAT HYPOSKY NAPRIKLAD PRO ROMY V CHANOVE? Mozna ano - zalozte si charitu a dotujte, tam svou lasku k proletariatu muzete osvedcit OPRAVDU ZE SVYCH ZDROJU.....


No je obcertsvujici videt, ze i 20 let po ekonomickem krachu komunismu porakticky vsude se najdou jedinci zurive bourici proti "ziskuchtivym kapitalsitum". A nejake ziskuchtive komance za stareho rezimu jste neracil znat? Ja jich znal dost......... ale uznavam, pokud jste stravil zivot nekde ve vytopne nebo v silaznim krechtu, muzete mit celkem ohledne role komunistu celkem omezeny rozhled......
16. 06. 2011 | 15:55

Skogen napsal(a):

Yosif K

:)) To byla parodie, ten třetí odstavec?

Stále žasnu, kolik demokratů (ne že bych teď myslel Yosifa) tady hlásá, ať veřejnost drží ústa. Robit a nekecat :)
16. 06. 2011 | 15:55

Yosif K napsal(a):

Pane Bedo, krome genialniho sovetskeho systemu ktery resil nerovnomernost vyvoje hladomorem na Ukrajine a soucasnym zotrocenim 5 milionu lidi v Gulazich kde pracovali temer zadarmo, tak nerovnomerny vyvoj a hospodarske poklesy se vyskytovaly, vyskytuji a budou vyskytovat vsude.

Bohuzel cesta DO TOHOTO hospodarskeho poklesu byla dlazdena dobrymi umysly americkych pseudosocanu, kteri schvalili zakony nutici banky poskytovat hyposky "znevyhodnenym mensinam" pricemz se s hyposkami v USA cile obchoduje, a velkou cast hypoosek v USA skupovaval polostatni Fannie Mae a Freddie Mac - aby banky mely penizky na dalsi hyposky pro lations a afroamericany na pokraji gramotnosti.

Zlate casy hyposek pro chudaky skoncily a Fannie Mae a Freddie Mac zkrachovaly a musely byt sanovany asi 150 miliardami US$. Nektere banky na tom prodelaly, nektere stacili portfolio HYPOSEK PRO SOCKY zavcas prodat statu. Vase blaboly o ziskuchtivych bankerich jsou mimo misu. Ziskuchtivi jsou i chudaci kteri si brali hyposky na ktere ted nemaji, a ktere jim federalni vlada v mnoha pripadech dotuje.
Takze lide ze svych dani dotuji hyposky chudakum, kteri najednou nemohou sve hyposky splacet. VY BYSTE CHTEL DOTOVAT HYPOSKY NAPRIKLAD PRO ROMY V CHANOVE? Mozna ano - zalozte si charitu a dotujte, tam svou lasku k proletariatu muzete osvedcit OPRAVDU ZE SVYCH ZDROJU.....


No je obcertsvujici videt, ze i 20 let po ekonomickem krachu komunismu prakticky vsude se najdou jedinci zurive bourici proti "ziskuchtivym kapitalsitum". A nejake ziskuchtive komance za stareho rezimu jste neracil znat? Ja jich znal dost......... ale uznavam, pokud jste stravil zivot nekde ve vytopne nebo v silaznim krechtu, kde se komanci asi neohrivali, muzete mit celkem ohledne role komunistu celkem omezeny rozhled......
16. 06. 2011 | 15:59

tata napsal(a):

pana HOCHMAN

s diky vaší nabidku odmitnu.tolik vas rad nemam,to si laskavě nechte pro svoje.
16. 06. 2011 | 16:14

Jan Vaculík napsal(a):

Skogene (15:33)
hádáte se, protože se chcete hádat.
Samozřejmě, že VV jsou důsledkem politického marketingu, na který voliči skočili.
Nevolil jsem je, a nechválím je víc, než si zaslouží. Ale dostali se do parlamentu zcela regulérně, bez nějakých podpásových tahů a bez uchylování k extremismu.
Vy si snad myslíte, že kdyby teď byly volby, že by se nekonal politický marketing, a že by se nenašli voliči, kteří by žrali návnadu i s navijákem?
Vždyť celá tahle pseudostávka není ničím jiným, než politickým marketingem toho nejsprostšího ražení, který apeluje na to nejnižší, co se na dně společnosti dá najít.
16. 06. 2011 | 16:15

Béda napsal(a):

Jan Vaculík,

ad počty. Kolik demonstrantů stačilo aby padnul totalitní režim?

Yosif K,

měl jsem zato, že to klišé se "socanama ve vedení USA, ve vedení více než polosoukromého FEDu, ve vedení bank, kteří se nechali se zaťnutými zuby donutit "sockama" k hypoškám, pak k CDS certifikátům a různým investičním balíčkům jsme si již definitivně vyjasnili. A vy s tou demagogií přicházíte stále a znovu. Nebyla za tím vším náhodou pyramidová sázka na zisk? Anebo chcete tvrdit, že to sódruzi dělali s úmyslem prodělku? Holt někde asi udělali soudruzi ve svých výpočtech chybu. Anebo ne?

PS: k Ukrajině a podobným věcem. Nevím proč se s tím obracíte na mně. Jak to souvisí s nynější stávkou?
16. 06. 2011 | 16:16

Analytik napsal(a):

Jan Vaculík
Hezké fráze, slýcháme je dost často z parlamentu. Ale kromě teorií, máte nějaký praktický návrh, jak se zbavit vlády zlodějů? Já nabídl revoluci, čím mě trumfnete?
16. 06. 2011 | 16:23

tata napsal(a):

pane OBČAN

CELKEM DOBRY,KDYŽ JE NEMOHU PODPOŘIT FIZICKY,a kam ten meil adresovat,je to jen takove gesto,bohužel stavky se zučastnit nemohu sem dlohodobě nemocnej,je to aspon podpora že už je toho moc,konečně takovou formou protestu by mohlo byt přijatele pro ty co stavku ne přesto stoto vladou nejsou spokojení mohlo by to ukazat skutečny stav kolik lidí ještě věří teto vladě
16. 06. 2011 | 16:24

Skogen napsal(a):

Jan Vaculík

mám to brát jako okřiknutí? Že se s vámi nepolemizuje? Apropo, když se s někým chci hádat, začnu mu tykat, je to pak přirozenější ;)

Teď tomu moc nerozumím. Volby se mají stavět na základě reklamy? Já myslel, že na programu. A následně na jeho dodržování. Psal jste, že VV lidé volili kvůli osobnostem, mohl byste je zmínit konkrétně? Ty osobnosti? Myslíte si, že slibovat nesmiřitelný boj proti korupci, pak si smluvně zavázat vlastní poslance a korumpovat je penězi cash v obálce z ruky do ruky, myslíte, že to není extrém? Jo vlastně, vy jste mluvil jenom o volbách. Že jako přitom nezdravili předpaženou pravicí. No ještě to by tak scházelo...
16. 06. 2011 | 16:25

Alarien napsal(a):

Jene Vaculíku,
svými slovy o "politickém marketingu toho nejsprostšího ražení, který apeluje na to nejnižší, co se na dně společnosti dá najít", jste naprosto přesně vystihl naše média. Že nejsou ve stávce? O to více to sedí.
16. 06. 2011 | 16:49

xxx napsal(a):

To autor:
Tentokrat za jedna. S hvezdickou. Presne popsano,bez pravolevych
putek. Rikavalo se tomu hrebicek na hlavicku. Bon.
16. 06. 2011 | 16:59

Jan Vaculík napsal(a):

skogene,
nemám nejmenší chuti obhajovat VV víc, než si zaslouží.
Já jsem od nich moc nečekal, a tak ani nejsem zklamaný.
Hrají čistší hru, než jakou hrály Jakubková, Zubová nebo s nimi spřízněný Soukup, za jehož peníze se svého času šťouchalo i v ČSSD. John je vcelku konsistentní osobnost, a myslím, že Kubice i Lessy jsou tu v důsledku i jeho vlivu. Bárta, kromě toho, že nás několikrát pobavil, tak trošku zatřásl s žabama na prameni na ministerstvu dopravy; nevím, jak moc, ale aspoň na chvilku zneklidněly.
V případě dalších voleb nebude mít na vybranou: buď volit ty staré profláknuté xichty, anebo nové subjekty, kteří nebudou o nic méně nevyzpytatelní, než VV.
Takže do roka a do dne tu zase bude na místě vyhlašovat stávku za nové volby, a může se pak volit každý rok.
16. 06. 2011 | 17:10

stále rebel napsal(a):

Pro Jan Vaculík.
Tolik hlouposti a demagogie jen tak někdo nevyplodí. Vaše slova rovněž prozrazují, že jste otrlý, demokracií a svými spoluobčany pohrdající člověk.

Jen namátkou vaše slova k VV.
„Ale dostali se do parlamentu zcela regulérně, bez nějakých podpásových tahů a bez uchylování k extremismu.“

Bártův mafiánský projekt byl regulérní možná pro typ lidí jako jste vy, ale pro většinu jejich voličů, kteří byli podvedeni, sotva.
16. 06. 2011 | 17:14

Tenco napsal(a):

stále rebel
Mou zkušeností je to, že se VV do sněmovny prolhaly.
A vím o čem mluvím.
Bylo to z očí do očí. (mimo jiné)
16. 06. 2011 | 17:30

Cestovatel napsal(a):

pro Cestovatel:

Jistě zvýšíme platy všem. A kdo to bude platit? To už vás asi nezajmá.

stále rebel:

Hlavně že vy nevypouštíte hlouposti a demagogii, vy hlásná troubo rudooranžových
16. 06. 2011 | 17:38

Analytik napsal(a):

Cestovatel je už trochu přepracovaný. Stojí Vám to za těch pár kaček, nadávat sám sobě?
16. 06. 2011 | 17:56

modrý edvard napsal(a):

Jan Vaculík: Jo.
16. 06. 2011 | 18:09

stále rebel napsal(a):

Pro Tenco.
Nejde jen o lhaní, ale taky o způsob řízení strany, napojení na bezpečnostní agenturu, sledování politiků a podobně. VV nikdy nemohou být stranou bojující proti korupci, protože již ve svém způsobu řízení a chování jsou nedemokratické a netransparentní. Jedině snad jako odstrašující příklad.
16. 06. 2011 | 18:13

občan napsal(a):

Odpovídám tomu dotazu kam jsem adresoval email adresoval jsem jej kanceláři prezidenta republiky panu Nečasovi a Kalouskovi

v kopii deníkům novinky.cz , aktualně , idnes a reflex to jen tak z nudy aby se o tom vědělo
16. 06. 2011 | 19:18

AB napsal(a):

Za dnešek žádám okamžité odstoupení vedení odborů. Nepřipravená, politická,nekonkrétní drahá ostuda.
16. 06. 2011 | 21:40

stále rebel napsal(a):

Pro AB.
Kolik tě stála?
16. 06. 2011 | 22:02

Jan Vaculík napsal(a):

Tenco (17:30) - ad Lhaní VV:
Každý politik lže - když se mu to dovolí.
O tom, že partička VV je problematická a jak, to se vědělo už před volbama.
Právě v tomto směru se nekonalo žádné překvapení - tedy pro většinu z nás.
Tady záleží opravdu už jen na inteligenci toho kterého jedince, jak dlouho mu trvá, než si učiní náležitý obhrázek.
16. 06. 2011 | 23:51

skin napsal(a):

Kalousek v desti rajskych jablicek. Tak ja nevim kde jsou vsichni ti ochranci demokracie?
17. 06. 2011 | 04:40

AB napsal(a):

pro stále rebel
Železničáři nemají morální právo stávkovat za pracující lid ČR. Když se podívám na platy jejich ředitelů, náměstků, ombucmanů.... Každý rok na konci roku natáhnou ruku a stát je musí dotovat, čili i já. Stávka nebyla za ¨pracující lid, ale za jejich nesčetné výhody (režijky, stravenky apod.). O takových výhodách se normálním pracujícím může jenom zdát. Železničáři jenom využívají toho, že mají stále v republice monopol. Jsou jako rozmazlené a namyšlené děcka. Stávka se dělá za konktétní pořadavky dělníků proti zaměstnavateli. Politika se dělá v parlamentu.
17. 06. 2011 | 06:38

Jan Žura napsal(a):

Pane Žáku, z Vašeho článku, z názorů značného množství diskutujících a hlavně pracovníků médií je mi velmi smutno. Ty řeči o tom, že tisk je hlídacím psem demokracie už dávno neplatí. Média, včetně veřejnoprávní ČT, jsou politováníhodnými slouhy, čest, slušnost se vytratila. Stávka nic nevyřešila, pokud nebude skutečně generální a všechny tyhle šmejdy nevyžene od koryt.
17. 06. 2011 | 07:23

Roibos1 napsal(a):

Hrozně se mi líbí, jak se tady nesou diskusí názory "odborníků" o tom, jak členové koaliční vlády se hlídají navzájem, jak tato vláda vše dobře dělá, jak jsou reformy potřebné a dobře připravené. Pravda je taková, že kauzy současných členů vlády se stejně neřeší, např. kauza Promopro, vyřešilo se něco ? Pan ministr Vondra ze sebe udělal neinformovaného chudáka, proč by tedy měl nést odpovědnost či přímo odstoupit ? Ono se to těžko odstupuje od stotisícových měsíčních platů, jen obyčejným lidem musí stačit deset tisíc. Zabývá se někdo tím, kolik nás ročně stojí armáda a jak se hospodaří se státními prostředky v armádě ? Radši to nechtějte nikdo přesně vědět, mnozí by pak zvraceli z toho, že na jedné straně nemají sociální případy ani na chleba a nemají ani zastání (viz péče o postižené apod.) a na druhé straně padají peníze nás všech do černých děr a soukromých kapes se souhlasem této vlády. Tato vláda nemá již mandát, aby v této zemi vládla, stojí za ní odhadem 10% obyvatelstva, těch nejbohatších a mnohdy i nejhloupějších, nedivím se tedy odborům ani nikomu jinému, pokud zvedne hlas proti současným poměrům v naší zemi. Těch několik stovek mladých lidí, kteří manifestovali proti stávce, sami ve stáří poznají, co jim tato vláda a i další vlády připravily a kolik museli obětovat pro uskutečnění pofiderních reforem, ketré jsou reformami jen pro některé (vyvolené).
17. 06. 2011 | 08:23

modrý edvard napsal(a):

Roibos 1:
No tou černou dírou se možná zabývá Vondra, a možná je proto ten rozruch okolo Promopro ....
17. 06. 2011 | 09:34

Valenta napsal(a):

Toto je ta nase prvni generalni politicka stavka a blokada verejnych prostoru.
Brzo prijdou dalsi - jak v Recku.
Tady to jde neustale s kopce.
17. 06. 2011 | 10:16

luk napsal(a):

Proberte se, tady nejde o reformy, ale o to, že lidé si na jedné straně budou muset pořádně utáhnout opasky a na druhé straně denně vidí, že politici a kmotři soustavně a masivně rozkrádají tento stát, příklady snad uvádět nemusím. Jen se podívejte na Nečase, jak fanaticky brání akcie na doručitele, které jsou základním předpokladem velké korupce a další věci. Miliardy mizí do kmotrovských kapes a vy chcete po lidech, aby byli ovcemi. Ale pamtujte si, kde jsou ovce, je blízko i beran.
17. 06. 2011 | 10:24

Honza999 napsal(a):

Jan Vaculík

Ad1/ Kalousek - Vondra... Jen divadlo. Ani jednomu z nich se nic nestane.

Ad2/ Není snad jedno, z čího podnětu stávka vznikla? Pokud by stávkující s tímto podnětem nesouhlasili, veškeré podněcování by bylo prd platné.
18. 06. 2011 | 14:36

Avanti napsal(a):

DIE LINKE navazuje na PDS, což je nástupkyně vládnoucí strany v DDR pouze na území bývalého východního Německa. V bývalém západním Německu, je DIE LINKE odštěpená frankce SPD, kterou založil někdejší předseda SPD Oskar Lafontaine, mimo jiné dlouhý čas Sárský ministerský předseda. Mimochodem, právě v Sársku, dosáhla DIE LINKE ten nejlepší výsledek ve starých spolkových zemích, asi 20%. Zatímco s postkomunisty SPD v nových spolkových zemích bez problémů vytváří koaliční vlády, např. Berlín, Braniborsko, tak ve starých spolkových zemích je SPD k DIE LINKE stejně přátelská, jako byla u nás ODS k US, včetně podobných situací, jako byla opoziční smlouva.
18. 06. 2011 | 14:39

Avanti napsal(a):

Pro hlupáky, kteří tu tvrdí, jak u nás máme zpolitizované odbory bych připomenul, že za první republiky tu měla každá významnější politická strana vlastní odborovou ústřednu, a to včetně Národní demokracie. Ta byla v době založení odborové ústředny stranou liberální, a nemyslím, že by tu hrál nějaký vliv veřejně vyslovený obdiv Karla Kramáře k fašismu. V současné době tu snad existuje nějaká katolická odborová ústředna, ale stále tu máme daleko k tradičním rozdělení odborů podle politických stran, alespoň těch, které se angažují v dělnickém hnutí, tedy: katolíci, socialisté, komunisté, jak to dnešní dnů přežívá v Itálii, či ve Francii. Například ve Francii byli po válce celkem jednotné odbory komunisté, socialisté, anarchisté a trockisté tam měli jednu odborovou ústřednu a katolíci další. Pak tam došlo zase k fragmentaci: nejprve se rozpadly socialistické odbory na komunistické CGT a FO (socialisté, anarchisté, trockisté), což byl důsledek studené války, pak se katolické odbory rozpadly na socialistickou a křesťansko demokratickou část. Jednotné apolitické odbory rozhodně nejsou pravidlem.
18. 06. 2011 | 15:11

pavel2 napsal(a):

.....vlada zlodeju prinese jenom zlodejskou politiku a zlodejske reformy spolu s korupci... v chaosu a krizi zase znovu muzeme cekat nastup novych hitleru..protoze historie se toci do spiraly....jisty soudruh predstirajici obet komunismu /Hafel/ktery nas zavlekl do bahna ted zbabele drzi hubu....
19. 06. 2011 | 04:46

dmatej napsal(a):

Jsem od Plzně, řekněme s vyšším příjmem. Děsí mě, že si lidi v okolí stávku dobírají, považují ji za nějaké zpestření, důvodům nevěří, bagatelizují je, nebo si vymýšlejí bludy, brání se i podvědomě jakékoliv myšlenky na to, že by v této zemi poctivě pracující člověk byl tak špatně odměňován.
Vidím v tom stejnou analogii s komunismem, který jsem zažil jen do 10 let, přesto si dost věcí pamatuji. V rodině jsem měl příbuzné z disidentů i komunistů a nikdy nemůžu říct, že by jedna strana reprezentovala dobro a jiná zlo, tak jednoduché to prostě není.
Zvláštní je mi ta tupost, ignorance jiných. Společnost se separovala na skupinky, které si nenaslouchají, jen na sebe plivou. Od člověka se základním vzděláním mě to nepřekvapuje, ale když totéž chování vidím od vysokoškolsky vzdělaného člověka, je mi úzko.

Že je zle říkám už pěkných pár let, vytáčejí mě bludy jak o lékařích (ano, často arogantních, namyšlených a přitom často nevzdělaných ignorantů, ale zároveň mizerně odměňovaných, nucených podvodně vykazovat ve stylu černých duší, protože jinak by se zařízení muselo zavřít), tak o dělnících ("hulí a vysedávají denně v hospodě").

Když tyhle řeči mívají kolegové v práci, obvykle se stačí optat, co právě teď dělají. A je ticho ... tlachají, nepracují, čas běží.

Trochu přeneseně jsem si osvojil takové pravidlo - starej se o to, na co dosáhneš. Řešit Nečase a odboráře je nesmysl, pokud s nimi nepřicházím do styku. Řeším kolegy v práci, známé, atd., oni mají své známé a statisticky po n konečných krocích (kde n je jednociferné!) bude nějakým dalším známým v řadě i sám Nečas.
Je to pracné, je nutné argumentovat, ne pokřikovat. Dobrý argument bude přijat a šířen dál, dokáže zpochybnit jiné méně kvalitní argumenty. Špatný bude odmítnut, dříve nebo později.

Televizní zprávy jsou vlastně jeden takový náš společný známý - mluví hlasem přesvědčivým, je obecně respektován. Většina lidí ho vnímá nekriticky, což je při jeho "velikosti", absenci cenzury (ano, paradox) a horšící se vzdělanosti reportérů značně nebezpečné.

Myslím, že vzdělaní lidé nesou mnohem větší zodpovědnost za stav společnosti než dělníci. Pokud se dělníci bouří a snaží se sami zformulovat názor, kritiku, patrně mají dost dobrý důvod. Minimálně protože ta vzdělanější část společnosti je letargická, krafeme tu po diskuzích, čteme zprávy, ale neuděláme nic, a když, jen stěží pro blaho lidí s horším společenským postavením.

Společnost může fungovat. Snažte se.
19. 06. 2011 | 10:54

dmatej napsal(a):

Květo, nevím o tom, že by uspořádání Listiny jakkoliv definovalo význam jednotlivých částí, nehledě na to, že názor autorů je v tuto chvíli bezvýznamný. Váš pokus o argument je hodně přitažený za vlasy.
Dovoluji si též podotknout, že zatímco komunisté Listinu porušovali, ti, co přišli po nich (Klausovci) se jí pokusili několikrát z našeho právního řádu vyšachovat úplně. Patrně důvod, proč to neudělali komunisté byl ten, že by porušili hned druhý bod Ústavy. Klausovce ale Ústava vůbec netrápí, v rozporu je dnes již několik zákonů. Děsivé.

Modrý Edvarde, osobně mám o Kubicem velmi silné pochybnosti. John byl jako dřívější novinář nebezpečný oportunista, Kubice je podle mého právě spíš "bezproblémová žába na prameni". A neptá se "proč a jak".

Jane Vaculíku, myslím, že nemáte pravdu, ale jelikož nemám fakta, spíš jen pocit z pozorování, nebudu vám to vyvracet. Myslím ale, že do konce roku, příp. začátkem příštího se objeví nové kauzy ... anebo neobjeví, protože cestičky už se našly ...

Neo - pokud by přesunuli turnaj nebo stávku, to už je jedno, křičel byste zase něco o alibismu. Podle mého to vyřešili nejlépe v rámci možností.
Jinak golfové hřiště se pronajmout dá, výstroj se pronajmout dá, a co se tam bude dít je už na lidech. Myslím, že tu akci přeceňujete, nejde o Olympiádu ;)
O historii ani motivaci té akce nevím nic, takže soudit jí nebudu, ale možná se o to později budu zajímat. V kontextu událostí je to ale nezajímavé (pokud za tu akci nedali 100 milionů).

Rumcajs byl evidentně mimo mísu, přiznal si to? V tuto chvíli jsem v půlce čtení diskuze :-)

Nubo, lékaři dosáhli jen jakýchsi prohlášení, realita se ovšem příliš nezměnila ... a ještě dlouho nezmění. Platy byly jen jedním z mnoha důvodů stávky.

Béďo, takticky si nějak nedovedu představit, že by to mohlo dopadnout lépe, podle mého odboráři nic nezvorali - tedy krom toho ohlášení 3 dny předem, to je napadnout mohlo, nicméně kdyby je to napadlo, už by se dali hodnotit snad jedničkou s hvězdičkou. Slibovat si nemohli nic, v podstatě to byla taková úspěšná zkouška a upozornění vlády i občanů, že se rodí nějaká protiváha státní moci.
Otázka je, jestli se na to těšit, nebo se toho bát ... v ideálním případě by se vláda začala chovat zodpovědně a pro blaho občan, ale to by mne velmi přkvapilo.

Analytik - nějak mi ty Vaše myšlenky připomněly lustrace po sametovce ... jen se nějak nemohu vyrovnat s tím, že mi to připadá velmi nereálné. Ale myšlenka je to pěkná :)

Jan Vaculík - tady nejde o nesouhlas s výsledky voleb (mimochodem diskutabilní řešení), ale o to, že všechny vládní strany lhaly svým voličům, podvedly je.

Rumcajs - tlachání o korupci. Co chcete? Aby se zase někdo bil do hrudi a řval "budu za vás bojovat s korupcí"? Nebo máte něco konkrétního na mysli? Pojmenujte to a hoďte to směrem, kde to bude mít patřičný efekt.

Začínám odhadovat věk diskutérů podle toho, kdy si prvně všimli, že se tu krade :-D

AB: Nevěděl jsem, že šéfové ČD osobně řídí všechny vlaky, výhybky, uklízí nádraží, ... píšete nesmysly. Přečtěte si také Listinu, Ústavu, a tej jediný zákon o kolektivním vyjednávání a jako bonus jedno starší rozhodnutí Nejvyššího soudu. Já to stihl před týdnem v sobotu.

Žura - to je jen začátek, ale následují těžší problémy. Ministerstva potřebují kontinuitu, nelze "všechno vyměnit", protože pak máme kompletně vládu nefunkčí a to na dost dlouho. Zároveň je nutné bránit korupci - ale kým? Koho posadíte na uvolněná místa a jak ho budete kontrolovat?
Tady bude muset přinejmenším vzniknout morální pravidlo, že kdokoliv poruší zákon, už před rozhodnutím soudu odchází ze svého místa. Němci i Rakušané to zvládají, my ani náhodou!
Bez toho můžeme měnit vlády jednu za druhou, ale nezmění se nic, princip zůstává.
Ze stejného důvodu by se měly zhoršit podmínky odstupných, žádné zlaté padáky. Ani stříbrné. Též nadřízený by měl mít moc obviněného vyrazit - a v případě usvědčení by měl vrátit příp. odstupné (presumpce neviny zachována).
Trochu "vařím z vody", jsou to momentální myšlenky, ale možná by stálo za to je rozvinout.

Bojovat proti korupci tlacháním nejde.

Avanti - zajímavé :)

A já půjdu něco konečně dělat ... venku fičí jako blázen, ale úkol zní jasně ... napravit to, co zmrskal profík ... :-(
19. 06. 2011 | 13:05

občan napsal(a):

dmatej
velmi nádherně v kostce
nemám co bych dodal jsem potěšen ... další rozumný člověk

občanovi se omlouvám nečetl jsem diskuzi nick jsem použil čistě náhodně
(kopie emailu v době stávky)

s pozdravem J.Krkoška
25. 06. 2011 | 01:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy