Pokud by v posledních volbách v Řecku nevyhrála levicová Syriza, ale pravice, „Velká trojka“ by podmínky splácení řeckého dluhu o něco změkčila, pravicová vláda by je bez velkých námitek akceptovala a bylo by po problému.
Na souboj Německa a Řecka se lze dívat dvojím úhlem pohledu: buď převáží zájmy geopolitické nad ekonomickými a pak je dohoda možná, nebo naopak ekonomické zájmy věřitelů převáží nad geopolitickými a pak je dohoda vysoce nepravděpodobná. Nadřadí-li Německo ekonomické zájmy věřitelů nad geopolitické zájmy NATO, staneme se svědky nové etapy třídního boje mezi bohatými a chudými zeměmi EU!
Řecká krize odhalila vážné konstrukční vady eurozóny. V současné době neexistuje žádný právní předpis, podle něhož by šlo Řecko „vykopnout“ z eurozóny či EU a na straně druhé, ani Řecko samo nemůže, aniž by porušilo právní rámec eurozóny, opustit euro jako platební měnu.
Cameron se Sobotkou se shodli na tom, že imigranti by se měli vrátit tam, odkud přišli. Pokud učiníme, jak praví, stanou se snadnými cíli pro verbíře nejrůznějších teroristických organizací. Vrátí se k nám, ale tentokrát už vycvičeni a se zbraní v ruce. Svatá prostoto!
Němci si zřejmě spočetli, že USA ekonomicky i vojensky oslabují a nebudou je moci podporovat a chránit tak účinně jako v minulosti a začínají lavírovat mezi USA a Ruskem.
18. června budou ministři financí EU naposledy jednat o řeckém požadavku odpuštění části jejich dluhu a podmínkách poskytnutí další finanční injekce Řecku.
„Když jde o politiky a výzvědné služby, musí se právo pružně ohnout“. Tak nějak by mohla znít parafráze slavného výrok jednoho soudce, který by výstižně popsal dnešní situaci spojené s rozsudkem nad Janou Nagyovou – Nečasovou.