Kolik by kdo mohl (a nemusel) dostat

09. 10. 2012 | 16:08
Přečteno 2991 krát
V posledních krajských volbách získali ve vyhrocené atmosféře kandidáti čtyř nejsilnějších sněmovních stran (ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL) 630 z celkových 675 krajských mandátů. Zbylé, většinou regionální, strany si mezi sebou rozdělily všehovšudy 45 mandátů, což je počet členů zastupitelstva nejmenšího kraje.

V letošních krajských volbách, pokud vyjdeme z mnohdy kritizovaných nedávných průzkumů agentur PPM Factum pro ČRo a SC&C a Stem/Mark pro ČT a budeme jimi předkládaná data pracovně považovat za výsledek voleb, by se i přes velký neklid ve stranickém spektru České republiky v tomto ohledu mnoho nezměnilo: čtyři nejsilnější sněmovní strany (ČSSD, ODS, TOP 09, KSČM) by obsadily dle průzkumů 581 (ČT) či dokonce až 598-600 mandátů (ČRo). Pokud k tomu připočteme ještě zisk před dvěma lety sněmovnu opustivší KDU-ČSL, tak by na ostatní strany zbyly opět jen drobty.

Příčiny tohoto stavu jsou zjevné: mnoho ambiciózních zájemců se dělí o celkem početné voličstvo, ale kvůli jejich rozdrobenosti a neschopnosti se spojit mnoho hlasů propadá a proklínaným zavedeným stranám tak i s (mnohdy) nižšími volebními zisky v globále zůstávají takřka stejné počty mandátů.
Průzkumy pro obě veřejnoprávní média zaznamenala pokles oproti posledním krajským volbám výraznější pokles obliby sociální demokracie. V roce 2008 získala celkem 280 krajských zastupitelů (v mezidobí po několika odchodech k NS-LEV 21 a SPOZ jejich počet klesl na 269), nyní by jejich počet poklesl na 218-220 (ČT) či dokonce až na hranici dvou set (ČRo).

Průzkumy obou zmíněných agentur se naopak rozcházely ve volebních vyhlídkách komunistů, zatímco dle PPM Factum by posílili jen o 15-16 krajských zastupitelů, tak dle SC&C a Stem/Mark by jich v krajských zastupitelstvech oproti předchozím volbám přibylo až o pět desítek a KSČM by tak překonala svůj dosavadní rekord z roku 2000, kdy získala 161 mandátů. I tak by společné zisky ČSSD a KSČM nepřekonaly předchozí volby, kdy získaly 394 mandátů.

Občanské demokraty řadily v celkovém počtu získaných mandátů průzkumy zpracované pro ČRo na druhou příčku, když by získali takřka stejný počet krajských zastupitelů (163-164) jako kolik se jich po odchodech přibližně desítky z nich během tohoto volebního období aktuálně k ODS hlásí. Průzkumy objednané ČT by ODS naopak sesadily až na třetí příčku za KSČM a počet jejich krajských zastupitelů by byl asi o dvacet nižší než u průzkumů pro ČRo.

TOP 09 a STAN mají nyní mezi krajskými zastupiteli, především zásluhou (dle osobního náhledu každého ze čtenářů) přestupů či přeběhlictví, svých 16 zástupců, ale státní příspěvek za získaný mandát jim putuje jen v sedmi případech. Teď by se jim měly příjmy za získané krajské mandáty (225 tisíc ročně/mandát) výrazněji navýšit. Dle průzkumů SC&C a Stem/Mark více jak desetkrát, u PPM Factum dokonce třináctkrát.

KDU-ČSL byla po dlouhá léta stabilní stranou, kterou její volení zástupci neopouštěli, ale spíše jiní ji občas vyhledávali, když třeba ve volebním období 1992-96 zůstala ve sněmovně jedinou z devíti původních stran, jejíž poslanecký klub neopustil žádný z jeho členů a naopak jich devět do něj vstoupilo. Avšak odchod části straníků v čele s Miroslavem Kalouskem v roce 2009 a následné založení TOP 09 se odrazilo i mezi lidoveckými krajskými zastupiteli. Celkem se tak k lidovců na konci tohoto volebního období hlásí 46 krajských zastupitelů. Ač by chtěl lidovecký předseda Pavel Bělobrádek získat opět alespoň 56 krajských zastupitelů, průzkumy pro ČT a ČRo spíše napovídají, že KDU-ČSL bude ráda pokud dosáhne alespoň aktuálního počtu mandátů. Největší roli v tom hraje oběma agenturami prognózovaný výrazný propad v Jihomoravském kraji z 18 na 10 (ČRo), resp. 8 mandátů (ČT). Otázkou také je, jak by se promítlo preferenční hlasování do zisků jednotlivých koaličních stran v rámci „lidoveckých“ koalicí vystupujících pod značkou „Koalice pro ... kraj“.

Jako poslední z celostátně významnějších by v několika krajských zastupitelstvech zasedli Zemanovci, leč hypotetický zisk jejich mandátů se celkem dost liší: zatímco dle průzkumu pro ČT by jich získali 8-9, v těch pro ČRo více jak dvojnásobek. Ve Středočeském kraji, kde jim průzkum PPM Factum pro ČRo přisoudil přes šest procent hlasů, by nakonec byli stranou, která by rozhodla, který ze dvou bloků ČSSD+KSČM a ODS+TOP 09 by získal většinu.

Z ostatních stran přisoudily průzkumy obou agentur opětovně zisk krajských mandátů Severočechům.cz, Starostům pro Liberecký kraj a SNK-ED (na Vysočině pod názvem Pro Vysočinu), nově Jihočechům 2012 a Změně pro Liberecký kraj. Dle průzkumů pro ČRo by zastoupení v zastupitelstvech v krajích Karlovarském a Olomouckém získala ještě Alternativa a Nezávislí.

Toliko „průzkumová“ teorie, teď zbývá jen počkat na kolik ji potvrdí či vyvrátí o víkendová „volební“ realita.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

blue jay napsal(a):

CSSD dostavala na predvolebni kampane slevy 90%. Takze utracela temer nic. Akorat nechapu proc po tech uzasnych slevach v 2010 LD byl tak zadluzeny ze musel propoustet zamestnance. Mozna me tu to nekdo vysvetli.
09. 10. 2012 | 16:26

Luba napsal(a):

Osobně si neumím vysvětlit,
proč někteří lidé chtějí volit TOP-09, tedy Kalouskovce.

Jak asi smýšlí politický kandidát, kterého do strany přitáhlo něco tak odporného a slizského, jako je pan Kalousek?
09. 10. 2012 | 16:57

stoppa napsal(a):

blue jay

Mandrake ty jsi fakt grafoman. Že se nejdeš alepoň projít? Pořád sedíš u obazovky. Frustrovaný? Opuštěný?
Možná proto vystupuješ pod tolika nicky aby ses necítil tak sám?
09. 10. 2012 | 16:59

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dnes jsem si přečetl volební lístky pro Kraj vysočina a byl jsem zklamán navrženými kandidáty z řad mých spoluobčanů. Ty z jiných koutů vysočiny neznám, takže nemohu soudit, ty z řad Jihlavanů na čelných místech kandidátek ano a vidím jen většinu starých harcovníků. Očekávám těžký debakl ODS a úspěch komunistů a soc. dem v čele s nestraníkem a současným hejtmanem MUDr. Běhounkem. Zemanovci a Paroubkovi lvi mají dost ubohou nabídku co se týče osobností, tak jsem docela zvědav. Lidovci možná překvapí a do hry o hejtmanství vstoupí další lékař MUDr. Kańkovský. Já jsem se ještě nerozhodl, můj šálek čaje zastoupen není, tak váhám.
09. 10. 2012 | 17:01

Baba Jaga napsal(a):

Nu, i "výzkumníci" se nějak živí - já bych se bez nich zcela obešla. Však v sobotu večer či v neděli ráno (pokud přijde voličů více nežli obvykle) bude zcela jasno.
Že berou strany a všeliká uskupení penízky za své krajské zvolené mě docela ušlo - nemělo by se obecně přejít na financování z příspěvků členů a příznivců?
09. 10. 2012 | 17:17

Kelt napsal(a):

Podle modré mouchy dostávala ČSSD na předvolební kampaně slevu 90%.
To by musel vyhlásit bankrot i N.Y.T.,nejen domácí tisk a agentury.
To jsou neuvěřitelné kecy,to snad ani nemůže napsat duševně přítečný jedinec.
09. 10. 2012 | 17:41

otokar napsal(a):

Když vidím ty mordy na bilbordech, nemám dobrý pocit.Měli by to zakázat, takhle strašit lidi. Nebo je to strašení, když není řešení?
Řešení existuje,ale ještě je na něj brzy.
09. 10. 2012 | 18:39

Stařeček napsal(a):

díky politici, velké díky. Konečně se zase cítím jako občan. Je o mne zájem, zase mne někdo potřebuje a chce mně pomoci. Jeden na mne volá:"vyženme kmotry", volte nás, druhý:"s ODS aktivně pro Jihomoravský kraj", třetí s úsměvem dobrého dárce:"Chytří vytvářejí nové pracovní příležitosti", nechával si to vytváření a před volby, čtvrtý mně chce dát:"více sportu", pátý pro mne připravuje:" silný a spravedlivý kraj", šestý:"dáme vám skutečnou změnu". Ooo díky politici díky. Jenom smůla, nějak jsem o vás naposledy slyšel před minulými volbami.
09. 10. 2012 | 18:47

Neudržitelný napsal(a):

Nevíte někdo, zda je pravda, že když vhodím přeškrtnutý lístek, že tento hlas se nerozděluje?
09. 10. 2012 | 19:16

Hloupý Honza napsal(a):

Já Rumcajse pochopil tak, že když budou mít vycházky v blázinci tak ČSSD dostane na frak protože ti z blázince budou volit ODS ... no nic, možná to myslel jinak jsem přeci jen hloupý Hloupý Honza.

A opět mi to nedá, jeden velmi, velmi aktuální fór (už i Mádl s Issovou otočili) a někteří zdejší jsou důkazem, že to tak opravdu je:

Přijede chlapík z Česka do Los Angeles a hned vleze do hospody,
sedne na bar a všimne si, že za barem je robot a ten ho vítá:
"Dobrý den, jsme moderní restaurace, vítám vás, jsem robot
Charlie a budu vás obsluhovat. Prosím sdělte výši vašeho IQ."
Borec se zamyslí a řekne, že má IQ 150. Robot naleje whisky
a začne bavit hosta řečmi z astronomie, matematiky, historie,
zeměpisu.
Chlapík poněkud nezvládá debatu a rozhodne se navštívit bar
příští den zase s tím, že robotovi sdělil, že má IQ 100.
Robot nalije whisky a začne debatu o autech, sexu a celebritách.
"Fajn" řekne si chlapík a přijde třetí den a robot za barem se
zase ptá na jeho IQ a chlapík odpoví, že má IQ 50.
Robot se zamyslí, naleje vodku a zeptá se: "Tak co, zase
budem volit ODS, že jo?
09. 10. 2012 | 19:37

Občan napsal(a):

Neudržitelný napsal(a):
"Nevíte někdo, zda je pravda, že když vhodím přeškrtnutý lístek, že tento hlas se nerozděluje? 09. 10. 2012 | 19:16"

To nevím, ale zneplatnit hlas můžete buď vložením několika hlasovacích lístků do úřední obálky, nebo použít místo úřední obálky tu, v níž jste hlasovací lístky obdržel.
Takové halsy má VK povinnost vyřadit - nedostanou se tedy vůbec do sčítání a nemohou tak být přerozděleny.
09. 10. 2012 | 19:41

Medikolog napsal(a):

Pane Navrátile,

Vy kolik by kdo mohl (a nemusel) dostat... a mě napadlo roků odnětí svobody...
09. 10. 2012 | 20:05

Medikolog napsal(a):

Občane a Neudržitelný,

Odevzdaný neplatný hlas je totéž jako neodevzdaný hlas. NEPOČÍTÁ SE a vítěz voleb řekne "DĚKUJI"
09. 10. 2012 | 20:09

neo napsal(a):

Hloupý Honza:

až na to, že s IQ 50 byste pravděpodobně ani neměl volební právo. Ale jako vždy děláte čest své přezdívce.
09. 10. 2012 | 21:12

judr.pasáček koz napsal(a):

Znáte někoho lepšího komu dát hlas ve volbách než Ksčm?Já tedy ne.Proto vzhůru do voleb!Kolo dějin je potřeba opět trochu pootočit.
09. 10. 2012 | 21:57

vojtechnavratil napsal(a):

Medikolog:
To mě ani nenapadlo, díky za pobavení :)
09. 10. 2012 | 22:50

Maximus napsal(a):

Pár starých vtipů....

Ptá se kamarád kamaráda:
"Koho jsi volil?"
"Komunisty."
"Ale to já vím, ale v které straně?"

Na začátku školního roku přivádí poslanec svého syna
poprvé do školy a říká učitelce:
"Budete učit mého syna. Když s ním nebudete spokojená,
nechám vás přeložit na jinou školu!"

Víte jaké jsou tři nejtenčí knihy světa?
Somálská kuchařka,
Cikánský zákoník práce
a Pojednání o inteligenci českých politiků.

Říká ministr financí Kalousek: "Když jsem byl malý, přál jsem si být loupežníkem." - "Tak to máte štěstí, málokomu se dětské sny vyplní!"

Víte, jaký je rozdíl mezi lesem Řáholcem a ministerstvem financí? Žádný, v obou se ozývá "Mankóo, Mankóo..."
10. 10. 2012 | 00:21

Maximus napsal(a):

neo

Oblíkni si modré pyžamo a jdi spinkat modromozku! V příštím díle Harryho Pottra budou ještě horší příšery než mozkomorové, tohle budou modromozci a to se budou děti teprve bát!!!
10. 10. 2012 | 00:25

Maximus napsal(a):

Ještě jeden TOPenářskej:

Schwarzenberg jde do nebe a směje se. "Co je tu k smíchu, kníže?" diví se sv. Petr. "Ále... dole je zasedání a oni si myslej, že jsem usnul!"
10. 10. 2012 | 00:36

Kanalnik napsal(a):

vrteti psem, nic jineho
10. 10. 2012 | 00:58

petrvileta napsal(a):

Tak SSO mají dostat jednoho zastupitele a Piráti nic? No to se ještě uvidí :-)
10. 10. 2012 | 04:04

Dragon napsal(a):

Maximus:

Víte jaká je hymna současné vlády??
Přece tahle: https://www.youtube.com/watch?v=49peSebG9Zw
10. 10. 2012 | 08:49

blue jay napsal(a):

Lubo,
Z výročních zpráv, které strany odevzdaly do Sněmovny, ČSSD uvedla, že zaplatila za kampaň 184 miliónů korun. To je o 30 miliónů méně než ODS. Podle monitorovacích agentur ale kampaň sociální demokracie byla o 60 procent masivnější, a kdyby strana měla platit ceníkové ceny, dala by podle těchto agentur jen za billboardy a novinové inzeráty 400 miliónů korun, uvedly HN.

Mluvčí ČSSD Martin Ayrer uvedl, že strana nebude ke kampani nic zveřejňovat. Bývalý volební manažer strany Jaroslav Tvrdík ale potvrdil informace, že za nízkou cenou je nadstandardní spolupráce jeho strany s agenturou Médea, která pro Lidový dům zajišťovala 75procentní slevy na venkovní reklamu a téměř 90procentní na tištěnou inzerci. Obvyklé slevy jsou přitom kolem 50 procent, uvedl list.
Tyka se to voleb v 2010 oranzova Lubo. Konservativni odhad je, ze socane utratili za sve Pyrrhovo vitezstvi temer 700 milionu za lzi kterymi pomalovali skoro celou CR.
10. 10. 2012 | 09:42

Pacák napsal(a):

Stařeček napsal(a):
díky politici, velké díky. Konečně se zase cítím jako občan. Je o mne zájem, zase mne někdo potřebuje a chce mně pomoci. Jeden na mne volá:"vyženme kmotry",

Přesně tak, mně poslal pohlednici Sobotka z ODS. Co sliboval nevím, nestojí to ani za zapamatování.

K těm přeškrtnutým volebním lískům:
http://www.hoax.cz/hoax/volby-2010---neplatne-hlasy/
10. 10. 2012 | 09:49

Pacák napsal(a):

blue jay, když procházím po Kladně a počítám plakáty s volební reklamou, nejmasívnější kampaň mají odesáci.
10. 10. 2012 | 09:54

Petr napsal(a):

A není to jedno, kdo si další 4 roky bude válet šunky na krajských úřadech.
Výkoná moc je v rukou zadráplých arogantních, většinou korupcí prolezlých byrokratů.
Nebo snad znáte lidi co kandidují, kteří jsou čestní, vzdělaní, nezkorumpovatelní, pracovití, osvícení, kteří jsou schopni něco k dobrému změnit? Pak je jmenujte. Budu je volit.
10. 10. 2012 | 10:13

neo napsal(a):

Maximus:

mýlíš se Maximusi.

Nespim v pyžamu, ale nahej.
A také nejsem rozhodně modromozek, protože nejsem ani člen ODS a ani je nevolim.
10. 10. 2012 | 10:55

Maximus napsal(a):

neo

Tak to jsi mě uklidnil. Takže TOPenář..... ale to je ještě horší, skoro jako z deště pod oklap!
10. 10. 2012 | 11:11

Angus napsal(a):

Politika, pro většinu lidí jedna velká neznámá. Předvolební průzkumy, především pak dva výše zmiňované laikům pohled na věc ještě více zkreslují.
Po přečtení kandidátek pro Vysočinu, jsem byl více méně zklamán vybranými zástupci, přesto však jedno jméno dle mého názoru vyčnívá. Mezi kandidáty se objevil dle očekávání pan doktor Kaňkovský, na tu bídu buďme rádi, že tam je.
Takže volba padá na něj i když volební preference KDU-ČSL nejsou zrovna růžové, moji volbu to neovlivní.
10. 10. 2012 | 12:51

neo napsal(a):

Maximus:

ani TOP 09 jsem nevolil a ani nejsem členem.
10. 10. 2012 | 13:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy