Schwarzenberg: poslední silnější záchvěv TOP 09?

14. 01. 2013 | 16:08
Přečteno 9198 krát
Karel Schwarzenberg je členem nejméně populární polistopadové vlády a jeho TOP 09 v nedávných krajských a senátních volbách utrpěla debakl, přičemž od ještě horšího výsledku ji zachránili Starostové. Schwarzenbergův postup do druhého kola prezidentských voleb a zisk více jak 23 % hlasů je proto tedy velkým překvapením a povzbuzením pro jeho stranu. Přesto se může jednat o poslední výraznější volební počin TOP 09.

TOP 09 absolvovala od svého vzniku v roce 2009 prozatím všechny čtvery proběhnuvší volby. V těch historicky prvních do Poslanecké sněmovny, které se uskutečnily v květnu 2010, dosáhla nečekaně vysokého zisku ve výši 16,7 % hlasů a 41 poslaneckých mandátů. O několik měsíců později v komunálních volbách dokázala TOP 09 sice zopakovat své květnové vítězství v metropoli, a porazit tak zde doposud vždy vítězící občanské demokraty, mimo Prahu ale dokázala z „trojkových“ obcí výrazněji uspět již jen velmi omezeně. V souběžně konaných senátních volbách z jejích kandidátů uspěli jen Jaromír Štětina a Jan Horník, tedy ti, kteří už ve svých obvodech uspěli o šest let dříve v jiných barvách. V krajských a senátních volbách na podzim loňského roku TOP 09 a STAN spíše jen paběrkovali, ve třech krajích se nedostali ani do zastupitelstva a v senátních volbách, kde nepostoupil v Praze žádný jejich kandidát ani do druhého kola, uspěli jen dva kandidáti kandidující pod hlavičkou Starostů. Až o několik měsíců později přišel již zmíněný nečekaný úspěch Karla Schwarzenberga v prezidentských volbách.

Dle šéfredaktora serveru Česká pozice Istvána Léka znamená případný úspěch Karla Schwarzenberga ve druhém kole a jeho zvolení na Hrad to, že v příštích sněmovních volbách s vysokou pravděpodobností skončí TOP 09 před ODS. Já jsem opačného názoru: pokud nedojde k totálnímu vnitřnímu rozkladu ODS (přičemž v tomto ohledu není nutno přeceňovat propadák nevýrazného Přemysla Sobotky), tak se tento scénář nezdá pravděpodobný. Spíše se do budoucna rýsuje vážnější obtíž pro TOP 09. Ta doposud výrazněji uspěla, jen pokud ve volbách přímo osobně kandidoval Karel Schwarzenberg.

Nadšení z možnosti „volit knížete“ bylo u nejmladší voličské generace dominujícím prvkem na sociálních sítích jak v květnu 2010, tak i nyní v lednu 2013. Když naopak nekandidoval, tak byť byla v říjnu 2010 i o dva roky později celá země oblepena Schwarzenbergovými portréty, TOP 09 moc neuspěla.

Pokud se Karel Schwarzenberg dostane na Hrad, tak to TOP 09 pravděpodobně nic hmatatelného nepřinese. Nedá se očekávat, že by se ve funkci i vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a rodinné historii choval nějak výrazněji aktivisticky, ale i kdyby ano, tak jeho podpora nevyváží jeho přímou kandidaturu.

I kdyby Schwarzenberg ve druhém kole prezidentských voleb neuspěl, TOP 09 za něj v brzké době bude muset i tak hledat náhradu, jelikož měl deklarovat, že v příštích sněmovních volbách již kandidovat nebude. Zvolení prezidentem by tento proces jen urychlilo. TOP 09 pak může hrozit trvalá ztráta těch voličů, které Karel Schwarzenberg, pokud kandidoval, dokázal přitáhnout svým šarmem i přesto, že je jim postava Miroslava Kalouska odporná, a ztenčení elektorátu strany pouze na příznivce reforem současné vlády a ministra financí. Na tom i přes Kalouskovy schopnosti dlouhodobě existenci politické strany postavit nejde.

Úspěch v první přímé prezidentské volbě tak může být pro TOP 09 i její labutí písní.

Vyšlo v Revue Politika

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gerd napsal(a):

Užívání šlechtických titulů je v ČR a Rakousku zakázáno. V ČR ústavním zákonem. Možnost volit "knížete" jen ukazuje na lokajskou povahu voličů, pokud k volbě občana K. Schwarzenberga neměli jiné důvody.
Monarchistické tendence některých lidí se nezapřou, ti nepotřebují demokracii, ale chtějí žít v monarchii.
14. 01. 2013 | 16:17

pamětník napsal(a):

A co když to bude jinak?
Miroslav Kalousek jako už nominální, nejen faktický předseda TOP09 využívaje citelného oslabení ODS bude usilovat o post premiéra, k čemuž lze dospět cestou vládní krize, pokud bude příliš netrpělivý a vyvolá ji. Nelze pochybovat, že v tom případě prezident Schwarzenberg Kalouska pověří sestavením nové vlády. Anebo bude Kalousek trpělivější a vyčká výsledku nových voleb s nadějí, že TOP09 převezme valnou část voličského elektorátu ODS.
Voliči Karla zu Schwarzenberg fakticky volí novou Kalouskovu vládu.
14. 01. 2013 | 16:18

PB napsal(a):

Vojtěchu, naivko naivní (včetně DPH!!!), ODS svojí amnestií prakticky skončila - Sobotkův debakl je důkazem
a TOP 09 s Kalouskem včele a se všemi kauzami zametenými pod koberec nemůže již mít víc než 5%. Tolik gau.nerů úrovně Kalouska u nás nemáme.
Strana, která je ve vládě, a NEVĚDĚLA o amnestii, je stranou mrtvou. Pokud nemá komunikaci s premiérem, či dělá "jakoby nic", když premiér lže národu, že MUSEL podepsat amnestii, jen zoufalec, diletant a totální ignorant se, Vojtěchu, zabývá tím, čím se zabýváte Vy.
Rozšišlaný kníže, který může svým krákoráním hanobit píseň z r.1834, notorický spáč a korouhev, která chvíle je a chvíli není ve vládě (jak se mu to právě hodí), by měl mít v 75 letech již rozum. V tomto věku se houpají PRAvnoučata na kolenou, kouří se fajfka, jezdí do Švýcar (pokud na to je). Člověk, který nemá soudnost, by neměl být rezidentem!!!
14. 01. 2013 | 16:19

fikus napsal(a):

Karlchen se chová jako pravý šlechtic, propůjčil svůj kredit, erb a ksicht mladé demokracii. Havel ho povolal do služby a Karel se nezištně uvolil kancléřovat. Přece člověk s takovým jménem a tradicí...kdo jiný. Dále politický turismus, neschopnost cokoliv vyřešit a vymyslet, natož dotáhnout do konce. Karel pochopil odkud to fouká. Nevěřte sentimentu a moudrému knížepánu s noblesou (Němci netuší, že spočívá ve vylamování obratlů). Za vaše peníze neudělal nic pozitivního a národ má u zadele, čí je reprezentant je jasné, média a herci ho tlaší miláška ostošest.
Pokud ale kolem něj začal aktuálně vířit autor zlepšováků v sociální politice a ZP Drábek a tetelit se Kalous, buďte si jisti že se něco připravuje.
Něco, z čeho lidem dobře nebude. Bude nutno vypustit krakena z Vysočiny, který provětrá brněnské skautíky a průkopníka levicových ideálů Zaorálka
14. 01. 2013 | 16:21

fikus napsal(a):

To s tou Kalouskovou vládou je plán jak zachránit svoje, urvat co se dá a prodloužit zkomírání TOP a učinit se jedinou pravou stranou a všichni (až na lidi) budou spokojeni. Na zažátku se zhaslo a te%d se celou dobu s baterkou bude hledat vypínač. Je to o tom dodávat baterky.
14. 01. 2013 | 16:26

Karel D. napsal(a):

Případná Schwarzenbergův úspěch v boji o Hrad by byl současně smrtícím úderem pro TOP 09, protože Kalousek by zůstal jejím čele zcela obnažen. doposud se vždy za někoho šikovně schovával, on nic, on muzikant....
14. 01. 2013 | 16:37

Maximus napsal(a):

Kdepak všechno to dopadne špatně. Současńí borci v čele s Kalouskem vedou českou ekonomiku do stoupy a vlastně dnes ji drží nad vodou jen exportní část průmyslu. Zkrátka nemají výsledky a to je dožene a porazí. Pak už když už nebudou mít oslíci občané ani to málo do huby, se trochu vzpamatují, možná. Ono totiž když máte stěží na nájem a na jídlo a už vám skoro nic nezbyde, tak přece nemůžete volit při nějaké příležitosti tuhle partu. Nad posledními výsledky voleb ovšem zůstává rozum stát. Ovšem blbost je neskutečně nakažlivá, třeba zrovna před hodinou jsem si sjednával pracovní schůzku s jedním 24-letým mladíkem, co dělá technika u jedné firmy a ten, mě z legrace vyhrožoval, že příznivci Zemana k nim nesmí. Já jsem s ním měl nedávno na toto téma rozhovor a on je příznivec Schwarzenberga a já jsem k němu měl výhrady. On je na tom finančně tak nějak docela zatím slušně, ale ne zas tak, aby mohl vyskakovat, ale má pocit, že je king a Kchárl mu snad nějaké ty peníze zajistí. Udělám mu radost a řeknu mu, že jsem u voleb nebyl a že tam možná zase nepůjdu. S těmito lidmi nemá cenu diskutovat, také jsem byl mladý a taky jsem si myslel, že jsem sežral šalamounovo lejno. Nechám ho, ať mu život ukáže, zač je toho loket. Milosrdná lež je někdy to nejlepší, co může člověk udělat pro druhé. Už mám trochu víc letokruhů a také přetočený tachometr a tak jsem zažil spoustu aktivistů a spoustu lidí, co ví jak to přesně všechno je a jak se má člověk ke všemu postavit a správně to vidět.
A mě už tihle lidi prachobyčejně sejří......
Mějte se všichni a neposer.. se z toho!
14. 01. 2013 | 16:40

veverka napsal(a):

Jestli Schwarzenberg uspěje, povede Kalousek TOP 09

http://www.novinky.cz/domaci/290175-jestli-schwarzenberg-uspeje-povede-kalousek-top-09.html

Teda on už Kalousek vede TOP 09 ted,Kárl mu jen dělá mediálního maskota a křoví na oblbování lidí(hlavně těch mladých,naivních a nezkušenných).

Kdo volí Kárla,volí Kalouska.

Kdo volí Kárla volí amnestii,církevní restituce,vyšší DPH,radar v Brdech a první dámu která neumí ani česky(ne že by Kárl uměl)

Kdo volí Kárla ,volí Kalouska,Hávu a Omnipol a jeho miliardové rozkrádačky přímo na Hradě a milost či amnestii pro Vlastičku,pokud bude odsouzena
14. 01. 2013 | 16:43

Leo Berneska napsal(a):

Dopadne to tak, že prezident bude Karlchen ( to by bylo, aby to Bakala a Háva nejistili), premiér kalousek a s Dukou to rozjedou ve velkém.

A proto:

" .... hemě chéééská, homoff hůůůj,
hemě chééééés homofff hůůůj"

Jéžíší na nebesích, ten Schwarzenberg je ale hnusný zjev.
14. 01. 2013 | 16:59

ujo napsal(a):

Proč myslíte, že na volebních plakátech v příštích volbách by nemohl v pozadí za Mirdou statovat president Schwarzenberg třeba s nápisem :"nebojte se , hlídám ho, aby sekal dobrotu"
14. 01. 2013 | 17:06

matů napsal(a):

Volba p.Schwarzenberka mi připomína volbu toho zpěváka v super stár.Lidi si z něj udělali blba,ale on věřil jak je dobrý,snažil se,ale neuspěl.
14. 01. 2013 | 17:15

nestranný napsal(a):

Ad Maximus:Velmi výstižné a přesné!Tisíc bodů plus.Je třeba,aby naši zmanipulovaní mladí padli na nos.Pak se jim snad třeba trochu rozsvítí.
14. 01. 2013 | 17:17

veverka napsal(a):

Leo Berneska

"Dopadne to tak, že prezident bude Karlchen ( to by bylo, aby to Bakala a Háva nejistili), premiér kalousek a s Dukou to rozjedou ve velkém...."

Bakala s Hávou si to pojistili už v kole prvním,kde zařídili v Česku běžný volební povod. Zmanipulované je samozřejmě nejen hlasování v Hydeparku či volby do sněmovny,ale přirozeně i volby prezidenta. Jinak si náhlý téměř 15 ti procentní skok Kárla směrem vzhůru vysvětlit nelze. Zřejmě proto se po oznámení výsledků majitel IT firmy Drábek řítil vysmátý do Schwarzenbergova štábu,oznámit Kalouskovi že to i tentokrát patřičně poupravil.
14. 01. 2013 | 17:18

born65 napsal(a):

Nejen TOPka, ale totéž se dá říct i o SPOZ. Pochopitelně za předpokladu, že by byl zvolen prezidentem Zeman a dokázal by ve funkci udržet od stranickosti dištanc.
Co je SPOZ bez Zemana? Nic.
14. 01. 2013 | 17:20

Admirál napsal(a):

TOP je strana projektovaná na jedno použití. Jestli přežije nebo nepřežije, je celkem jedno.

Už se chystají další podobné projekty. Bakla, Janeček, Babiš už na tom pracujou.

Nemám strach že by pražské kavárenské elity, asociálové všech rácí a skokani na špek neměli co volit.
14. 01. 2013 | 17:24

český maloměšťák napsal(a):

Zajímavé úvahy.
Také si zaprognozuji.

Občan Schwarzenberg se na Hrad dostane....dojde k usmíření TOP 09 a KDU ČSL. Možná k nějaké kvazifůzi přes Starosty /troufalý a v podstatě podvodný název/.
A k trvalé kopulaci s ODS (včetně přeběhlíků z LIDEM a VV). Což povede k vytvoření jednotné Pravicové Fronty - ve volbách. Ale KDU ČSL bude opoět " u toho".

Občan Schwarzenberg se na Hrad nedostane....animozita mezi TOP 09 jakoby zázrakem znovu ožije /nyní si spolu rozumí - viz Roithové doporučení a tragikomické následné obhajování tohoto doporučerení stranickými orgány KDU ČSL/.
Pak bude výsledek voleb odvislý od toho, kolik která ze stran TOP 09 a ODS na sebe navzájem nakydají špíny. Přičemž KDU ČSL bude opět ve výsledku " u toho".

Prostě zábavy bude dost.
A Mafie se bude řehtat, až jí bude pupek praskat.
14. 01. 2013 | 17:26

rejpal napsal(a):

V sobotní volební debatě v TV podobný názor z úst jednoho politologa - že postavení TOP 09 se nezmění nebo naopak zlepší, taky zazněl. Můj názor je stejný jako váš. Když člověk sleduje situaci, baví se s lidmi, kteří TOP 09 volili, tak menší část je volila kvůli programu a příslibu reforem (tj. racionálně), daleko větší jednoznančně kvůli osobě předsedy (v Praze to bylo vidět hodně). A dilema s osobou Kalouska řešili často slovy "kníže ho umravní". No, a pak ke Kalouskovi přibyl Drábek, další lidem milovaný politik. Také je třeba vidět, že část hlasů pro TOP 09 získali starostové - zůstanou v alianci?
Vůbec se nebojím, že by skrze osobu prezidenta získala tato strana výhody. Spíš dojde k postupnému a trvalému odpoutání. Prezident nedělá ekonomickou politiku, bude s vládou konzultovat spíš zahraničněpolitické věci, a jestli dobře odhaduji osobu KS, pak bude hrát víc úlohu ústavního prezidenta než aktivisty; troufám si tipnout, že na Hrad místo Hájků přijdou spíš "noname" profesionálové, možná jako mluvčí nějaký člověk z umělecké obce. Tak jako teď lidé ignorují to, že KS je předsedou koaliční strany a místopředsedou vlády, za pár měsíců přestanou vnímat TOP 09 ve spojení s KS. A co bude s hlasy voličů TOP 09? Zčásti se přesunou k nějaké (možná nové) jiné k pravici se hlásící straně, zčásti se vrátí ODS. TOP 09 bude podle mě mít velký problém se do PS vůbec dostat. Ten vývoj už je vidět teď, a to tam Karel Schwarzenberg stále je.
14. 01. 2013 | 17:43

český maloměšťák napsal(a):

Ještě jeden postřeh.
Inženýr Kalousek získal zajímavou informaci...pokud nebude škrtat dotace a granty Jednotné Kulturní Frontě, ba jim i přidá....bude mít dostatek hlasů i pro svou TOP 09 a její apendixy.
14. 01. 2013 | 17:59

ladimachala napsal(a):

To Gerd: žít v konstituční monarchii není nic strašného, nepleťte si, prosím, při bezhlavém útočení na tento politický systém, míru demokracie s mírou svobody - více demokracie neznamená automaticky více svobody. Všechny evropské monarchie jsou země s mnohem větší mírou svobody, o životní úrovni ani nemluvě, než máme my v ČR. Jiná věc je, že restaurace monarchie je v našich podmínkách nerealistická.
14. 01. 2013 | 18:16

Gerd napsal(a):

ladimachala,
je rozdíl ít v konstituční monarchii v Británii a vČR. Proto dávám přednost demokracii. Ale chápu, že v ČR je nejméně 24 % lokajů a že K. Schwarzenberg bude možná zvolen za prezidenta. Nu což, budeme mít pohřeb státníka a za těch pár let ve funkci omilostní Kalouska a všechny další kamarády.
14. 01. 2013 | 18:20

ladimachala napsal(a):

Gerd: myslím, že jste nepostřehl, že jsem stejně jako Vy přesvědčen, že monarchie u nás není možná a ani žádoucí. Je ovšem otázkou (bohužel jen hypotetickou), zda bychom dnes nebyli přeci jen blíže UK či jiným vyspělým západoevropským zemím s monarchistickým systémem, kdyby u nás nebylo v roce 1918 zavedeno republikánské zřízení.
14. 01. 2013 | 18:30

Silvie napsal(a):

Autore,
máte jediné štěstí, že jste taky nenapsal- VOLÍM KARLA!

Ale jinak souhlas. Pokud si budeme muset protrpět jeho výsost na hradě(celé funkční období nejspíš nevydrží), uspíšíme tím politický konec Kalouska a jeho zločinecké strany.
14. 01. 2013 | 18:34

michal napsal(a):

Hlavně by to přispělo k rozpadu TOP+STAN, už teď nahnutýmu. STAN už na TOP ve volbách jenom prodělává, jejich senátní miniklub se jmenuje Starostové a Ostravak (kde je "TOP"? a ostatně, kde jsou starostové, je tam jen jeden...)
STAN má šanci posbírat dost z voličů "pravice", co teď nemaj koho volit, ale jenom bez Kalouska nebo Drábka a tedy bez TOP.
14. 01. 2013 | 18:42

henry napsal(a):

Vzkaz pro tu slavnou vládní garnituru a hlavně pro pana ministra vnitra:
´Je třeba vyhlásit hledání pohřešované osoby:
- jméno: Švejk Josef
- zvláštní znamení: malej, tlustej, tváří se jako blb (ale je chytrej jako liška); ten určitě
našeho budoucího mocipána bude znát!
14. 01. 2013 | 18:51

evix napsal(a):

nestranný napsal(a):
Ad Maximus:Velmi výstižné a přesné!Tisíc bodů plus.Je třeba,aby naši zmanipulovaní mladí padli na nos.Pak se jim snad třeba trochu rozsvítí.
...............................
KDYBY JEN MLADÍ, považte, že i ti staří( :-O ) ho budou volit...ne že by mu věřili, ONI prostě NESNÁŠEJÍ Miloše (von chlastá, jak kdyby zbytek republiky abstinoval a metanolová aféra se Česku vyhla).
A tak zvolí klidně i čerta....někomu se nerozsvítí nikdy!!!
Zeman má svůj zenit taky za sebou, ale je menší zlo, nerada, ale volit jej budu.
14. 01. 2013 | 18:52

Martin1 napsal(a):

Karel do Hradu zajel.
(předpověď Sibyly)
Za zvuku hradního hlasu trouby
slyšet budem, že o demokracii víme houby.
Do boje s levicí!
Nikdo schovat se nesmí v lavici!
Už teď toho mám plnou palici.
Někteří budou volat Karel
- to zní zase jako Havel!
Před volbou Karel - nevím co je levice
Po volbě? To byla pěkná blbice.
K neustálým masážím
obrátí se k divadlům i pasážím.
Na stranu Hradu se přidá
umělecká fronta hrdá,
provádí nepolitickou politiku,
hroznou nepřehlednou folklor-rotiku.
Každý bude chtít pod tím něco jiného,
někdo post, trafiku či jen skřítka divného.
To tam bude zase pořad "Katovna",
ten kdo pozná, kdo je umělec a kdo tvoří na.....
Čí je kamarád Míra a je-li správná jeho víra
a s kým že chodí jeho stará můra,
kdo dostane zlatku a kdo jen búra.
Budou se o Karla prát,
každý mu bude k spánku chtít hrát.
Začne to na Hrad veselým průvodem,
za pár měsíců skončí smutným důchodem.
14. 01. 2013 | 19:24

babočka napsal(a):

Pravice nebo levice volte slušnost a šlechtice.
14. 01. 2013 | 21:13

pamětník napsal(a):

že mu krk trhá hlavou, nevadí, krásným zpěvem to nahradí.
14. 01. 2013 | 21:31

Martin1 napsal(a):

babočka 21:13
Se slušností dávno vyprodaný krám,
už nás nechytnete k vašim hrám.
Karlel ať jde, od kut přišel zas
on je cizák, brebta - on má cizí pas,
dnes dobrák, zítra na lidi jak ras.
14. 01. 2013 | 21:37

Jáchym napsal(a):

Pane Navrátile,
TOP 09 přece vznikla úplně stejně jako "Věci veřejné"
Jako privatizační projekt jednoho muže - Schwarzenberga.
Ten přetáhl do svých služeb velmi (a všeho) schopného pana Kalouska.

TOP 09 splnila svůj úkol.
Stejně jako jej splnila ODS:

Co nebylo rozkradeno, bylo dokradeno.
Je nejvyšší čas předat žezlo nějaké vládě sebevrahů a užívat si tvrdě zasloužený lup.

K tomu nám dopomáhej místodržící Schwarzenberg
s nějakou svěží a morálně čistou pravicovou stranou, sloužící LIDEM, plnou kultivovaných, čestných a neúplatných Karolín, ( a pochopitelně s Kalouskem v čele či jako šedou eminencí.)
14. 01. 2013 | 23:00

Kleofáš napsal(a):

to babočka:

Miloše, či Emila, jen nevolte SENILA!!!
14. 01. 2013 | 23:46

znalec napsal(a):

Myslím, že je pro Knížete vyhrát prezidenta vysvobozením. Vystoupí ze strany a odezní nátlaky, aby legalizoval svým názorem nepravosti. Docela mu to přeju. Pokud nevyhraje, po čase se uvolní z vládních a společenských funkcí ze zdravotních důvodů. On nepotřebuje, aby mu tu nadávali lidi, které má rád a ke kterým se hlásí jenom proto, že je členem vlády na jejichž rozhodnutích má jen malý vliv. Přehlasujte třeba deset ministrů když jste sám. Nebo ve dvou.
15. 01. 2013 | 00:07

Rampa napsal(a):

Vzkaz pro ty, kteří v prvním kole volili Karla:
http://rataj.blog.respekt.ihned.cz/c1-59121090-vzkaz-pro-23-40-procent-spoluobcanu
15. 01. 2013 | 00:19

jozka napsal(a):

babocko, slusnost a slechtice? Vzdyt volit je mozne jen jednoho! Krome toho, ten prvni nekandiduje...
15. 01. 2013 | 06:38

jura napsal(a):

kurňa nechtělo ty to nějakou dohodu a po případné výhře KS vyhlásit veřejnou internetovou hladovku
15. 01. 2013 | 10:10

on. napsal(a):

znalec - on ho tedka v ty strane nekdo drzi nasilim?
15. 01. 2013 | 11:33

Otis napsal(a):

Jáchym: myslím, že to bylo obráceně. (Všeho)schopný Kalousek najal K. Schwarzenberka jako mediální tvář, za kterou se schová, jak už ostatně zmínili někteří přede mnou.
15. 01. 2013 | 11:47

Matematik napsal(a):

Pozitivně, pozitivně.....
Prežili jsme 40 komunismu, 6 let nacismu 300 let Habsburku, přežijeme i 5 let Kalouskova koně na hradě. Kulturní fronta si trochu naběhla na vidle. Světová krize nejspíše přijde i na ně a nakonec stejně budou skládat účty lidem a ne Karlovi.
Zdrojem není Karel soudruzi z kulturní fronty, zdroje vašich peněz jsou lidé, vaši konzumenti....Ale to nakonec brzo poznáte.
ČSÚ hlásí pro muže ve věku 75-80 riziko úmrtní během 365 dnů v rozmezí 5-7,5%.
Pravděpodobnost přežití Karla celého volebního období je tak něco pod 75%.
Sázet na biologické hodiny by tedy nemuselo být rozumné.
Zajímavé tak budou ty novorční projevy.
Na ty se zvláště těším.
Ty by měl Čtvrtníček se Svěrákem povinně sledovat.

Knihtisk Demokracie 1.0
Internet Demokracie 2.0
15. 01. 2013 | 12:27

kuk napsal(a):

vážení, berte to všichni tak, že budeme volit svého reprezentanta, státu i sebe..nevolíme veselou rozšafnou loutku, které še už vše plete, volíme prezidenta.
a teď mi voliči KS řekněte až třeba např. v zahraniční turista uvidí v naší televizi záběry dřímajícího a blekotajícího staříka..dokážete říci..ano to je můj prezident toho jsem si vybral, takového chci...? haha chtěl bych u toho být...budete se všichni stydět. Ano budete míti takového prezdienta, jakého si zasloužíte.
15. 01. 2013 | 12:39

Milan napsal(a):

Vážení !Je zde jeden významný volební faktor se kterým,zatím nikdo nepočítá!!!!!!!!!.Ale tento faktor může významě ovlivnit volby !!Tento faktor se nazývá CHŘIPKA !!CHřipka má kulminovat zrovna ve volební dny !Může zejm.ovlivnit občany,keří váhají,zda mají jít ke druhému kolu voleb,dále ty občany,jejichž kandidát nepostoupil do druhého kola.Pokud by zejm.tito občané onemocněli virózou mohou si řící:"Kašlu na volby,raději zůstanu doma !"Já osobně pokud mi to zdravotní stav dovolí k volbám jdu a volím Zemana !Jsem levičák ač ne komunista!
15. 01. 2013 | 12:41

Martin napsal(a):

Vzkaz pro prezidenta V.Klause !Pane prezidente s amnestií jste to totálně podělal,protože omilostnit tuneláře,kteří okradli statisíce občanů o miliardy a teď se budou v nakradených milionech válet třeba na Malorce nebo navštíví Hušáka v jeho rezidenci na Menorce je neomluvitelné !Nabízím Vám jedinou a poslední šanci jak si,alespoň troch u občanů spravit reputaci!A to ,že udělíte milost tykadlovému malíři Romanu Smetanovi !Myslím to s Vámi dobře pane prezidente!Je to s Vámi velice špatné !S R.Smetanou většina národa sympatizuje.Je to Vaše poslední šance před důchodem !!!!Nenechte si jí ujít !!!
15. 01. 2013 | 12:48

crezpenan napsal(a):

Švarcenberk 5.kolona sudetských Němců ?

Historie se opakuje trochu jinak,před válkou se museli Češi sjednotit,aby odolali kandidatuře Henleina na prezidenta.Salámovou metodou se Německo opět snaží vytvořit 4.říši a odsunutí zrádci opět zvedají hlavy. 75 letá nastrčená cizácká troska Švarcenberk bez vzdělání i odbornosti se o to má pokusit přes mládež,kterou historie nezajímá.Ani jim nevadí,že není schopen se doučit slova české hymny.Například nechápu pohraniční okres Klatovy,jenž volil Švarcenberka..

TOP 09 a jejich lapsusy-povinné Skarty,povinný podpis obou rodičů u lékaře atd.oni prostě škodí nejchudším lidem.

Zeman je renomovaný ekonom,jenž nám zachránil banky ! A o peníze jde vždy v první řadě,že.
15. 01. 2013 | 14:40

Martin1 napsal(a):

Nedovolte cizáka znesvětit náš hrad!

Kde domov můj,
kde domov můj?
Voda hučí po lučinách,
bory šumí po skalinách,
v sadě skví se jara květ,
zemský ráj to na pohled!
A to je ta krásná země,
země česká, domov můj,
země česká, domov můj!

Kde domov můj,
kde domov můj?
V kraji znáš-li Bohu milém,
duše útlé v těle čilém,
mysl jasnou, vznik a zdar,
a tu sílu vzdoru zmar?
To je Čechů slavné plémě,
mezi Čechy domov můj,
mezi Čechy domov můj!
15. 01. 2013 | 15:21

Sprosťák napsal(a):

Odměnit mizeru za ďábelské hrátky s lidmi, kteří chtějí být jen živi a pracovat bez strachu z okrádání a navyšování daní už ne po letech ale několikrát ročně,tedy jako odměnu mu poskytnout doživotní zabezpečení na naše útraty, je zvrhlost těch, kdož to zařídili a tupounství a blbost neprotestujících.Nevěřím deklarované podpoře tohoto šmudligati,jen mě fascinuje blbost a zhovadilost těch, kdo to veřejně deklarují.Navíc celá ta zlodějská banda dosáhla toho, že musíme rozhodovat, které zlo je pro nás méně nebezpečné a věnovat na oltář celé té bídy svá přesvědčení.Jedno vím jistě. Toto bude má poslední dobrovolná volba proti něčemu,aby nebylo hůř.Kdo chce kam, budiž mu přáno.To je můj vzkaz dnes mlčící a posrané zabedněné menšině.
15. 01. 2013 | 15:28

Martin1 napsal(a):

Musíme s sebou vzít NAŠE všechny lidi k volbám a k těm nemocným zajistit hlasovací schránky do domovů! Konec sporů na levici - musíme dát cizákovi po palici!
15. 01. 2013 | 15:37

Václav napsal(a):

Díval jsem se na průzkumy, kdo koho volí. Tak nevím jak osobně do těchto průzkumů zapadám?! 1. Jsem absolvent dvou VŠ 2. Žiju v Praze, kde mám velmi dobré pracovní místo 3. Finančně jsem na tom lépe než cca 85% obyvatel ČR 4. Není mi 40 let a přesto Karla Schwarzenberga volit zcela jistě nebudu!
Mám proto několik zásadních důvodů!
1) Český prezident by měl umět česky a to on při veškeré dobré vůli neumí! Jeho čeština je na úrovni žáka zvláštní školy!
2) Je členem současné vlády, která jedná proti zájmu občanů této země. Viz.tzv. církevní restituce, důchodová reforma a ekonomická a sociální politika naprosto mimo realitu!
3) Karel Schwarzenberg je Miloslav Kalousek v pozadí. To je pro normálního soudného člověka neakceptovatelné!
4) Jeho původ, kdy člen rodu jako je jeho by měl být prezidentem ČR?! To by se Masaryk v hrobě obrátil.
5) Naprostá mediální masáž médií a tzv inteligence, že je Schwarzenberg ten pravý. To lidi naprosto znechutí ho volit.
6) Je členem Bilderberg group.
15. 01. 2013 | 15:54

gabriela napsal(a):

TOP 09 se svým ležícím, spícím Karlem chce udělat know-how a pořádnou díru do světa. Svěrák to jistí, koncert na podporu zchudlého šlechtice bude taky. Pro byznysmeny i showbyznysmeny je senilní spící Růženka vůbec ten nejvhodnější kandidát na prezidenta. Zavázaná usínající loutka na postu nejvyšším se přeci hodí. To se teprve pořádně roztočí ten pravý velký byznys. A kníže při tom pokaždé usne, aby ho náhodou netrápilo černé svědomí. No řekněte, super budoucnost s knížetem. No ne ?
***************************************************************
https://www.youtube.com/watch?v=79aWWni5P_M
http://zpravy.ihned.cz/c1-52869220-schwarzenberg-usnul-pred-diplomaty-v-belehrade-skandal-rikaji-srbove
https://www.youtube.com/watch?v=kf9MUWZIU6c
******************************************
http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=768577
15. 01. 2013 | 16:19

Olda napsal(a):

Hanba všem, kdo volí tohoto vyčůraného "knížepána", který se sem přimazal jen proto, že oprávněně větřil majetek. Nezklamal se a rád by víc. Českého na něm není vůbec nic, Čechy opovrhuje a je tak hloupý, že své smýšlení o nich dává najevo triviálním podbízením se v žoviálním hospodském tónu... Češi přece nic víc nejsou schopni ocenit.
Obrovsky zklamal Zdeněk Svěrák... nechápu. Pošlapal úplně všechno a myslím, že Smoljak se v "českém nebi" dost kroutí... Svěrák a podporuje tohoto Rakušáka, odnárodnělého asociála přhrávajícího církvi... nechápu! A naše mládež ve své nevzdělanosti jde jako ty ovce... to je fakt smutný. Aspoň toho Havlíčka Borovskýho kdyby si přečetli. Vždyť ona je to pořád pravda.
15. 01. 2013 | 17:11

Radim napsal(a):

Volime prezidenta urciteho formatu, vzdelani, a s cistou minulosti !
To v teto ubohe kotline neni vubec lehky vyber.
Karel Schwarzenberg temto pozadavkum plne vyhovuje !

Pan autor dokazuje ze mu ta levice - pravice leze z usi !
Jeho omezenost je jasna !
15. 01. 2013 | 20:08

hymnus napsal(a):

Zemana také nechci, ale Schwarzenberga už vůbec ne. Pořád přemýšlím, jak může normální člověk volit a obdivovat knížete. To se prostě nedá pochopit, nenalézám vhodné označení pro tyto lidi, snad omezenci, pomatenci, fanatici, idi.......
Že vyhrál Zeman a Schwarzenber, je jediné vysvětlení na ÚV komisi zfalšováno, totéž
preference ods, top09, v.v,. Tomu všemu napomáhají lokajská media a většina podlézavých novinářů.
15. 01. 2013 | 20:10

Sudetak napsal(a):

HYMNUS: co je u tebe normalni clovek lemple?
16. 01. 2013 | 14:11

Sudetak napsal(a):

Chování Zemana lze přirovnat k chování slona mezi porcelánem, stejně jako Klaus má i on "jájájovské" chování. Při jeho vzdělání a schopnostech by si měl uvědomit že mu to přízeň nepřinese, ale naopak. Jeho ustálená kliše jsou již navíc obrostlá mechem a "spálená" země se také nekoná, hrané melodie se z hitů staly neposlouchatelnými a navíc oplzlými propadáky. Také on má obavu o osud "obyčejných" lidí, toto klišé spolu s "třídním bojem" a vedoucí úlohou proletariátu již dávno patří na skládku dějin. Každý člověk je jedinečný a vyjímečný, stejně tak jako lidské DNA. Obyčejnost je označení, které myslící tvory musí iritovat.
16. 01. 2013 | 14:11

pamětník napsal(a):

Sudetak:
Jo, vyjímečnost jedince, národa, rasy - to musí vyvolávat nadšení. V tom se pozná myslící tvor.
16. 01. 2013 | 21:20

pamětník napsal(a):

Neobyčejný je každý mutant.
16. 01. 2013 | 21:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy