Paradoxy egyptských voleb

30. 12. 2011 | 12:06
Přečteno 6152 krát
První svobodné volby v Egyptě se uskutečňují podle plánu, ovšem sotva za příznivých podmínek.

Hlavním důvodem není jen drtivé vítězství jednoho politického proudu, islamistů. Zatímco Egypťané volili, probíhaly násilné konfrontace s armádou, velmi podobné událostem v začátku revoluce. Dále parlament, který lidé volí, nemá jasné pravomoci a teprve si je bude muset vydobýt na setrvačné síle armády.

Na rozdíl od Tuniska není egyptský přechod k demokracii definován demokratickými parametry. Podmínky přechodu neurčila, jak tomu bylo v Tunisku, civilní vláda národní jednoty, ale jednostranně armáda, instituce, která v Egyptě desetiletí určovala egyptské národní zájmy. Vrchní velení vojsk nastavilo přechod tak, aby si armáda zachovala přímý vliv na vytváření nových institucí a zejména ústavy. Moc předá až prezidentovi, zvolenému podle jejích podmínek. Liberálové a sekularisté tento plán sice kritizovali, ale v zásadě podpořili. Armáda se jevila jako ochrana před očekávanou erozí sekulárního systému a korektivní sílou, která má garantovat občanská práva a svobody.

Řízená demokracie
Paradoxem bylo ovšem to, že občanská práva měla proti islamistům bránit armáda, která je sama silně omezuje nepodloženým prodlužováním stanného práva, podle kterého masově zatýká demonstranty a soudí civilisty před vojenskými tribunály. Dalším paradoxem je to, že pod záminkou ochrany liberálních principů vnáší armáda do procesu řadu silně nedemokratických prvků. Usiluje konkrétně o veto nad ústavním procesem a skrze něj především o kontrolu nad vlastním rozpočtem. Nejenže do něj každoročně teče miliarda a půl dolarů americké podpory, armáda s ním také podniká. Ovládá 10 až 20% egyptské ekonomiky bez daňové povinnosti a jakékoli transparence. Se smutnou pravidelností se rovněž ukazuje, že ozbrojené složky se nezastavují před použitím násilí proti Koptům nebo „revolučním“ demonstrantům ve zřejmém úsilí o manipulaci s veřejným míněním.

Je zřejmé, že pro armádu je prozatím nepředstavitelné, že by změny zasáhly strukturu moci: autoritářský stát. Armáda odstranila prezidenta, špičku pyramidy, a podnikatelskou oligarchii kolem prezidentova syna, ale jinak zůstal zejména represivní systém beze změn. Pravidla, jako např. volební zákon, podmínky pro přijímání ústavy, časový harmonogram přechodu a posloupnost jeho fází atd., tak armáda definovala jednostranně a měnila pouze pod tlakem. Přechod nastavila tak, aby těžiště moci zůstalo v rukou prezidenta, na jehož volbu a výkon může mít přímý vliv.

Proti tomuto projektu „řízené demokracie“ se postavili jak politizovaní liberálové, tak nakonec i islamisté. Od násilného zásahu z 19. listopadu lidé protestovali na Tahríru a začátkem prosince před sídlem vlády. Během této „druhé revoluce“ demonstrující požadovali nejen budoucí předání moci, ale přímo stažení armády z politiky. Armáda odpověděla malými ústupky a tvrdým násilím, během něhož zemřelo na 60 lidí. Jediný čitelný smysl násilí odrážel Mubárakův styl: rozdělení veřejnosti na malou revoluční skupinu a většinu, která si přeje stabilitu za každou cenu. Ovšem situace se od února změnila a Egypt volí nový parlament. Ten bude obdařen legitimitou srovnatelnou s legitimitou armády.

Výhody a rizika hegemonie
První dvě kola voleb přinesla hned několik posunů. Lidé skutečně hlasovali pro změnu. „Staré struktury“, přebytky Mubárakova klientelistického systému, svobodné volby neustály. Právě na ně se soustředili aktivisté skrze předvolební informační kampaně. Hlavním posunem prvních fází voleb byl ovšem výrazný úspěch kandidátky Strany svobody a spravedlnosti (SSS) Muslimského bratrstva, následované nečekanou čtvrtinou hlasů pro salafisty. Jakkoli je zatím nejasné, jak si islamisté budou vykládat demokratické instituce, jejich výrazný volební úspěch může urychlit konec vojenského režimu.

SSS se svými odhadovanými 40-45 % se dostala do pozice, kdy může sama s armádou vyjednávat o parametrech přechodu. První manévry ve hře o to, tom, za jakých podmínek se bude vytvářet ústava a předávat moc civilní vládě, začaly ihned po oznámení prvních volebních výsledků. V okamžité reakci se armáda pokusila omezit pravomoci parlamentu. SSS ji však donutila od tohoto plánu odstoupit pouze tím, že se stáhla z armádního poradního výboru. Už po dvou kolech voleb používají islamisté svou nově nabytou legitimitu.

Vítězství islamistů ovšem vzbuzuje obavy liberálů z islamistické hegemonie, a to zvlášť během ústavního procesu. Obhajoba liberálních hodnot je však zatím v nedohlednu. Hlavní cíl liberálů je dnes poměrně minimální: prosazení základních demokratických institucí proti armádě. První demokratická instituce, volby, byly „demokratické“ jen částečně: byly sice poměrně svobodné, ale sotva spravedlivé. Vláda nekontrolovala plnění volebního zákona ohledně financování a prodloužené kampaně, což prospělo islamistům; liberálové svou kampaň během násilí omezili a protesty je volebně poškodili. Formu dalších institucí určí budoucí vývoj. Islamisté budou s armádou vyjednávat o např. tom, jak se bude psát ústava a zda bude mít nový parlament pravomoc vyjádřit nedůvěru vládě. Silné vítězství islamistů paradoxně posiluje roli parlamentu vůči politickému vlivu armády. Islamisté se např. vyslovili pro omezení moci prezidenta a pro transparentnost vládních účtů. Nepodpořili ovšem liberální požadavek na posunutí prezidentských voleb a předání moci na začátek roku.

Ze strategie armády a islamistů pomalu vyplývá zřetelnější obrázek toho, co stojí za posledními událostmi. Hlavní konfliktní linie se nepotáhne mezi modernisty a islamisty jako v Tunisku, ale mezi armádou a její nacionalistickou legitimitou a islamisty s jejich demokratickou legitimitou. Poslední násilné události je třeba číst na pozadí tohoto konfliktu. Je pravděpodobné, že po ukončení voleb bude tento střet pokračovat, ať už skrze vyjednávání či skrze další masové demonstrace, dokud islamisté neuzavřou s armádou dohodu o rozdělení vlivu ve státních institucích.

Psáno pro LN.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Da.Rock napsal(a):

Každopádně se ukazuje, že Mubarakova a Kaddáfího varování, že demonstrace nejsou vzepětím demokratických, ale především islamistických tendencí, mělo reálný základ.
A západ jejich podporou opět šlápl do.....
A nejspíš si do budoucna vytvořil dalšího potenciálně nesmiřitelného nepřítele, ale teď už ne někde na středním východě, ale přímo na svých hranicích.
30. 12. 2011 | 12:16

Martin Konvička napsal(a):

Přiznám se bez mučení, že jsem zprávy Dr. Hesové toužebně očekával, i když se tehdy před půlrokem odmítla vsadit, že z Egypta bude takový brutálnější Írán v sunni-mutaci.
Ona to tady vcelku sanitizuje, snad ve snaze po objektivním odstupu.

Mnohem výstižnější je Tereza Spencerová z Literárek (před půlrokem též vítající "jaro národů"), respektive text egyptského liberála Mahmúda Sálima. Viz odkaz. Je z něj vidět, jak je ta iránská cesta rychlá. A taky, jak bezradná je ta hrstka vzdělaných sekularistů proti měšitám, armádě a "ulici".

Přiznejme si, že bychom byli též bezradní. Proto si islám ... držme co nejdál od těla.

http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/7384-mahmud-salim-pod-povrchem
30. 12. 2011 | 12:24

Martin Konvička napsal(a):

A stejně se nestačím divit, co je autorka schopná napsat.

"Vítězství islamistů ovšem vzbuzuje obavy liberálů z islamistické hegemonie, a to zvlášť během ústavního procesu. Obhajoba liberálních hodnot je však zatím v nedohlednu. Hlavní cíl liberálů je dnes poměrně minimální: prosazení základních demokratických institucí proti armádě."
=> Irán podle kopíráku, tam také "sekularisté" [levicoví] bojovali do konce proti starým strukturám, zatímco mulláhové makali na své věci. Nebo revoluční Rusko, kde eseři a menševici do poslední chvíle odmítali spolupracovat s "Bílými" roajalisty, takže je bolševik je zaříz, jenom co vyřídil Bílé.

A ještě lepší:

"Silné vítězství islamistů paradoxně posiluje roli parlamentu vůči politickému vlivu armády. Islamisté se např. vyslovili pro omezení moci prezidenta a pro transparentnost vládních účtů."
=> Naivní occidentalistické klišé, že parlament je vždy dobře. Ale když v parlamentu převažuje banda fanatiků? Vojáci bývají aspoň pragmatici, a pragmatický hrdlořez je lepší než fanatický hrdlořez.
30. 12. 2011 | 12:52

kohout na víně napsal(a):

co to tam v tom Egyptě žije za hovada?A co to mají za buranskou armádu?
http://www.1-zpravy.cz/egyptsky-soud-zakazal-vojakum-testovat-panenstvi-zadrzenych-1113585/
30. 12. 2011 | 13:03

Martin Konvička napsal(a):

kohoute na víně,

Nežijí tam hovada, ale muslimové. Vyznávají náboženství míru (G.W.Bush), vždy byli součástí Ameriky (B.H.Obama), kulturně obohacují Evropu (Blair, Sarkozy, Cameron etc.), jejich víra je krásná (Cílek, Štětina), má cenné duchovní hodnoty (Vlk, Halík) a mají nesporný demokratický potenciál (Zora Hesová).

A samozřejmě je nelze házet do jednoho pytle. Ten blogger Mahmúd Sálím hovado není. Jen přiznává, jak jsou takoví jako on slabí a bezradní. A za to jeho překvapení mohou i západní PCMC liberálové, protože ta představa, že islám lze modernizovat a liberalizovat, se odněkud musela vzít. Od kleriků to nebylo.
30. 12. 2011 | 13:16

kohout na víně napsal(a):

Martin Konvička

zní testování panenství lépe než znásilnění a dávají se za něj nižší tresty než za pohlavní zneužití?

Myslím, že tam jsou pěkní pokrytci. A za co tam vlastně bojují, když místo aby se styděli ti burani, tak vyžadují, aby se styděly ty ženy?
30. 12. 2011 | 13:22

zorahesova napsal(a):

Konvičko: nečtete noviny, pouze v nich hledáte vlastní předsudky. Zvlášť text, který Tereza Spencerová přeložila od Sandmonkeyho. Problém nejsou a násilí nepáchají islamsité, ale prozápadní, skularistická, USA financovaná egyptská armáda.
30. 12. 2011 | 13:42

kohout na víně napsal(a):

zorahesova

americký voják by ty baby znásilnil, rozhodně by netestoval panenství.
Egyptská armáda je zjevně islamistická, na formu financování nehledě.
30. 12. 2011 | 13:45

Ives napsal(a):

Zdravím diskutéry. Článek v odkazu jsem se přečetl. Jen doufám že si ho přečte i autorka blogu. Co na závěr? Kolosální sochy Ramesse II v Abu Simbel asi dlouho neuvidím a moje přítelkyně už vůbec ne. Jen doufám, že nebudou odstřeleny jako Budhové v Afghanistanu. Podpora evropských liberálů a dalších -ologů,-istů se vyplatila, sever Afriky jede, ale ne směrem, o kterém výše uvedení idealisté neustále mluví...
30. 12. 2011 | 13:45

lugis napsal(a):

No to snad ne? Takže se paní analytička nemýlila? Slzy nadšení nad Egyptským jarem a dlouhé filozofování nad dobrotou vládnoucí chunty (pardon armády) je zaměněno nad udivem nad praktikami vládnoucí chunty (pardon armáy), a výsledky voleb které byli všem neanalytiků jasné dřív než k nim došlo jsou hledáním viníka který to zapříčinil.Škoda že tady nejsou k dispozici smajlíci..
30. 12. 2011 | 13:57

hovorka11 napsal(a):

Zora Hesová:
Všimla jste si, jak se šíří radikální islamismus všude tam, kde působí vražedné jadnotky okupačních armád USA ? Dnes to dospělo tak daleko, že v telivizi čtu zprávu, že Líbie oslavovala svobodu !!!
Copak svoboda je islamistický režim práva šária dosazený USA a NATEM ? Copak jsou všichni tak zbabělí a uplacení, že neřeknou o tom, jak se islamismus záměrně a cíleně pěstuje, aby pak mohlo nastat konečné řešení proti státům vlastnícím ropu ?
Víte, že Čína dostala jako první od Afgánistánu povolení k výzkumu a těžbě ?
Proč USA válčí, zavádí islamismus a nakonec prohrává ? Protože na tom bohatnou zbrojní a těžařské firmy. Ostatní to tvrdě zaplatí přes ztrátu "neoprávněných sociálních jistot".
30. 12. 2011 | 14:03

hovorka11 napsal(a):

Ještě k Egyptu:
Ve videích je vidět, jak policie umlátila klacky lidi. Ti, kteří při pádu Mubaraka stříleli do demonstrantů jsou nově osvobozeni. Proč USA neřve, netlačí na krvavý režim a chová se jak myška ? není to náhodou v jejich zájmu nastolit tvrdý nedemokratický Mubarakovský řád ?
30. 12. 2011 | 14:07

Ives napsal(a):

Předpodkládám, že autorka se už třese na cestu do Egypta, kterou zahájí v ženské frontě na letišti, zahalená od hlavy až k patě, stráví na ženské pláži v něčem, co asi plavkám moc podobné nebude a možná se dostane i na procházku, samozřejmě několik kroků za mužským doprovodem,při které uvidí přesvědčování nějakého koptského křesťana o nevhodnosti jeho víry davem upřímně rozlobených muslimů. Při troše štěstí dojde i na kontrolu panenství nějakým ztepilým habibem v uniformě:-)))A nám se dostane dalšího článku nebo blogu o nutnosti přinášení demokracie těmto lidem, chápání, otevřenosti,obohacení a tolerance...
30. 12. 2011 | 14:10

Dl napsal(a):

Dobrý den všem ! To co se děje dnes v arabském světě je všeobecný zmatek a dezorientace ! Žádná dobrá vidina do budoucna tam není protože jak někam jednou vstoupí bota amerického vojáka tak pak 10let nikde žádná tráva ,jen sám písek ! Nejlepší to mají severokorejci ,ti věří v jednoho Kima jako jediného Boha a mají recht! Mají svou ideu jak má správně společenství lidí fungovat a tak to má být ! Dokud budou sever.korejci sami sebou a neuvěří falešným amíkům a jejich pseudodemokracii tak s nimi bude dobře ! Jen at mají svou hrdost ne jako my čechové a moraváci! Když jsem dnes četl diskuzi na novinkách o pohřbu velkého Kima tak to si musí každý soudně uvažující člověk udělat obrázek o naši nár.mentalitě ! Dl.
30. 12. 2011 | 14:19

maňana napsal(a):

Prostě Egypt se postupně stane další islámskou a fanatickou zemí,kde na dobu Mubaraka budou ti vzdělanější vzpomínat jako na dobu prosperity a demokracie,tak do roka a do dne.Turisti přestanou definitivně jezdit,již tak zdevastované hospodářství se posune o několik závitů dolů. Nastane prostě všechno to, předčím tady na četu diskutéři varovali a paní Zora a pan Sání Sannah (či jak jak se jmenuje) odmítali přijmout. Žádné demokratické islámské jaro neexistuje, neexistovalo ani existovat nebude. Jde pouze o vzepětí těch nëjprimitivnějších islámských sil, které uvrhnou tyto arabské země do ještě většího pekla, z něhož bude východisko pouze válkou. Časem dojde k hořkému procitnutí a poznání naší demokraticko-sionistické (z afinitou k islámu) roztleskávačky Zory Hesové.
30. 12. 2011 | 14:20

český maloměšťák napsal(a):

Martin KOnvička
Vy máte něco společného s Martinem Konvičkou - který přeložil do češtiny velmi zajímavou knihu "Peter Padfield - Himmler Reichsfurer SS" ??
30. 12. 2011 | 14:23

Martin Konvička napsal(a):

Autorce:

"Problém nejsou a násilí nepáchají islamsité"

Aha. A jakýže program mají ti "islámisté"? Co jsem se naposled rozhlížel, tak chtěli "posílit mravnost" (tj. zakázat alkohol, společné pláže a 'necudné' odívání žen, a taky potřít pyramidy voskem, čert ví proč), zatočit se "sionisty" a postavit do latě ty protivné kopty. Čili totalita jak řemen - včetně nalezení a ztrestání obětních beránků, jak už to totality rády dělají.
To není "problém", Zorko?
Já nevím, zda je armáda pragmatičtější, nebo jsou jedni za 18 a druzí za 20-2. Neznám poměry na místě.
Znám program a vyjádření "islámistů", a tuším, že armáda se snaží uhrát udržení moci tváří v tvář radikalizující se populaci. Že k tomu nepoužívá sametové rukavičky se nedivím, to armádní junty dělají.
Nevím, která strana je objektivně horší. Vy ovšem ano - pro Vás je horší ta "podporovaná z USA".
30. 12. 2011 | 14:25

Martin Konvička napsal(a):

hovorka11.

Nabídnu Vám - k tomu USA, NATO atd. - trochu jinou perspektivu, čistě k zamyšlení.

A sice: americkým médiím, školství, think-tankům a nakonec i Bílému domu vládnou tvrdě levicové & sebenenávistné "elity", pro něž je nepřípustné byť jenom pomyslet, že nějaká nezápadní země může představovat problém. Přísahají na civilizační přínos islámu, mírumilovnost černoušků atd. - něco jako náš Kocáb, ale ten by byl na průměrné americké vejšce ještě za xenofobního bigota.
Nejhorší na tom vývoji je nemožnost nazvat věci pravými jmény. To, spolu s určitou nevzdělaností, znomožňuje reálnou debatu i na nejvyšších úrovních. A chytili se do té mediální limonády o "arabském jaru", a teď jsou od ní celí ulepení a neví, jak to smýt.

Armáda a byznys ... dělají, co mohou (a samozřejmě JSOU cyničtí, vypočítaví atd.), ale hlavní směřování má v rukou Administrativa, a ta je buď sebedestruktivní, nebo neschopná, nebo obojí.
Nemusíte mi věřit, ale zkuste situaci na Blízkém východě posoudit z této strany. Že to od USA/NATO není prefikaný plán, ale dílem neschopnost, dílem bezradnost a dílem jistě i zrada.
30. 12. 2011 | 14:39

český maloměšťák napsal(a):

Ives
Vy jste tak vtipný, že jsem málem spolkl myš...

maňana
Zřejmě vše víte - co a jak v budoucnosti.
Potřeboval bych znát hodnotu PPS firmy FSLR 13. dubna v 21.00 NYT.
Dík. /jistě to bude pro vás snadné ...taková jednotlivost - když zde sfouknete budoucnost celé společnosti - bez nějakých dlouhých cyrátů a odboček...takže předpokládám, že i toto prroctví bude zdarma - eh, chtělo vy se říct, že má i takovpi hodnotu..../.

Tedy kolik ? *popřípadě kolik bude v oné inkriminované době kurz USD vůči e*

P.S. Co když proroctví nevynde - mohu přesměrovat pohledávku ze ztrátové páky na vás či na vaši rodinu ?
30. 12. 2011 | 14:43

český maloměšťák napsal(a):

Martin Konvička
Takže asi ne. No - je to totiž fakt moc pěkná kniha.

Jinak pokračujte ve svých přednáškách.
Moc dobré hlášky/ohledně White House/....Silvestr je sice až zítra...ale je třeba rozhýbat bránici už dnes. (popíjím teď ambergské Aecht Schlenkerla Rauchbier - moc topre pifo to byt...a přemýšlím, kde se v lidech bere ta malost....třeba zakazování pití piva...a docházím k názoru, že to je díky značnému zastoupení zfrustrovaných nenávistnáých individuí v populaci...takových jako jste třeba vy - pane Konvičko...)

Ale za toho Himmlera byste měl u mě plus. Docela velké.
Tak jak je to ? Přeložili, milí rádcové - nebo nepřeložili ?
-------------------------------------------------------------------------------
Zora Hesová
Nenechte se otrávit blby , co nikde nebyli ale všecko vědí. A pište dál. Protože jinak byste otrávila ...například mě.

Hezký Silvestr a mnoho zdraví do nového roku.
Stejně by mě ale zajímal původ onoho muslimo, cikáno a černochobijství pana Konvičky ? Pokud tedy není vysoký blonďdák s blond vlasy a modrýma očima.

http://ekolist.cz/cz/publicistika/rozhovory/martin-konvicka-motyli-v-cr-vymiraji-ceska-ochrana-prirody-selhava

:)))

Hezký Silvestr všem - salám též. :)

Kohn s Blumenfeldem prohráli už majlant na dostizích. Jdou prosit Boha a slibují, že dají židovské obci tisíc korun, když tentokrát vyhrají. Ale při příštích dostizích zase prohrají. "Tak Kohn, já nevím - půjdem poprosit kresťanského Boha, třeba nám dá vyhrát on." Tak jdou do kostela, prosí kresťanského Boha a slíbí, že když vyhrají, dají tisíc korun
jemu.
A druhý den vyhrají balík. Kohn padne na kolena, zvedne oči k nebi a pokorně povídá: "Ach, jak je ten náš Bůh moudrý! Ten dobře věděl, že mu stejně nic nedáme..."
30. 12. 2011 | 14:55

maňana napsal(a):

Přesměruj,žádný problém,jdi tu firmu vyhledat na google finance com. a prostuduj 50a 200denní klouzavý průměr,meze bolingera,aaron up,down signály,jmění na akcii,kvartální výsledky a výhledy,celý sektor a zakomponuj ekonom-polit vývoj světa a nemusíš se tak hloupě ptát a přijdeš na to sám.Někdo je holt s větším přehledem a někdo s menším,dopadneli to jinak než jsem psal ,tak se tu veřejně omluvím ,ale jsem si zcela jist,že to nebude třeba
30. 12. 2011 | 15:02

český maloměšťák napsal(a):

maňana
Místo pitomých plků stačilo číslo.
Je vidět, že o tom - stejně jako o Egyptě víte prd.

Martin Konvička
Mě kokoti nezajímají. Mně stačí si občas přečíst vaše vzteklé nářky.
-----------------------------------------------------
Mějte se, milí proroci. Teď musím něco málo udělat pro svůj teřich. Nemám na plytkou zábavu čas.
30. 12. 2011 | 15:16

maňana napsal(a):

jsem si naprosto jist,že opak je pravdou,ale hloupějším nemá cenu vysvětlovat,že jsou hloupí,přeji pěkný den---- mira s
30. 12. 2011 | 15:21

Pepa Řepa napsal(a):

Honzo vstávej, kolik je hodin?
Aneb Zoro vstávej, kolik je hodin?
Hrají děti. Snad to znáte.
------------------------------

Z arabského pohledu je výsledek voleb naprosto pochopitelný a jen bloud jej nepředvídal.Nebo aktivista z divadla S+H. I Žerýk věděl svý. Měli jste se zeptat jeho.
Místní nejsou takoví pitomci jako my, aby si podřezávali větev pod svým zadkem, vzdávali se vlastní identity, své staleté tradice, rozbili to, co je stmeluje.

Segment společnosti, který koketuje s demokracii nepřesáhl ve volbách 5%. Byla -a zřejmě ve třetím kole bude- to jejich volba na které nic nezmění počet pokojných demonstrantů na Tahríru, kteří vypálili Egyptský institut, což jste opět taktně zamlčela.
Dalším zlomem může být tvorba nové ústavy, kdo v radě bude. V každém případě prvky šariátu posílí. Peršan vzorem.

Teď to bude běh na dlouhou trať. Ani islámisté totiž nedokáží naplnit bříška přemnožené populaci, z jednoho prostého důvodu. Kromě Suezu a turistiky, nemají co nabídnout. Pokud zpřísní, turista nepřijede, Amík nedá podporu. Pravda může ji dát Číňan či Iránec. Byli by blázni, kdyby ho pustili k Suezu bez války. Do otázky přemnožení islamista neřízne, kondomy nedá. Počet potomků je přízeň Alláha.
Začarovaný kruh.

Co potom?
Pak už zbývá jen libyjský, nyní syrský scénář, scénář občanské války. Naprostý chaos.
Nedovedu si ale představit, že by někdo poskytl to, čemu se říká eufemisticky "letecké krytí" nad Suezem, aniž by věděl co bude dál. Respektive to udělá jen idiot, po libyjské zkušenosti.I idiot se-snad-poučil.

Pak se bude hrát jiná hra.
Krvavé koleno.
Co piješ, krvavé koleno?
Lidskou krev!
Co jíš,krvavé koleno?
Lidské maso.
30. 12. 2011 | 16:19

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
pardon kolego nevěděl jsem že jste tak význačnou osobou, že o Vás MUDr. Xavier Crement píše knihy, že Vy jste ten německý sprintér, o kterém Karol Polák závistivě hovoril "bodaj by sme aj my mali takých kokotou*.

Myslím, že bychom měli být pyšní, že jste nás -nečesané nemyté-poctil svou přítomností a svými moudry.
Dovoluji si citovat z blogu jiné velevážené osoby, Věry Tydlitátové.

"Kokot sám o sobě neví, že je kokot, myslí si, že je silná osobnost, inteligentnější a schopnější než lidé okolo. Ty pak nestydatě využívá k vlastnímu prospěchu a po použití je odhazuje jako vymačkaný citrón. Kokot si myslí, že všichni jsou nadšení jeho názory, jeho šarmem, charakterem a krásou, o ostatních se ale domnívá, že jsou jen bezcenným materiálem určeným k uspokojování jeho zálib a potřeb. Nestydí se lhát, krást cizí nápady, parazitovat, ponižovat podřízené, přátele nebo členy vlastní rodiny. Dokáže svému okolí vnutit pocit viny a méněcennosti, takže zdeptaní spolupracovníci či příbuzní ani netuší, že vinu na rozvráceném pracovišti nebo nefunkčím vztahu nenesou oni, ale že mezi nimi žije nebezpečný vyšinutý jedinec."

Konec citace.
30. 12. 2011 | 16:32

Otázkář napsal(a):

Pepa Řepa

To není definice kokota, ale psychopata ;) Občas můžou splývat.
30. 12. 2011 | 16:42

Pepa Řepa napsal(a):

K historii článků.

V první etapě jsme byli přesvědčováni, že co Egypťan, to ryzí demokrat.
V druhé, že oporou a pýchou Egypta je armáda.
Ve třetí, že Muslimské bratrstvo je sbor mírumilovných tatíků, kteří se zřekli otce zakladatele.
Ve čtvrté, že je to vlastně jedno, neb islamista dostane pár procent. O salafistech nemluvě, ti byli pod rozlišovací schopnost.
----------------
Pak se volilo.
Bumbác, co teď? Foukal vítr? Může za to askarie? Institut si zřejmě vypálila sama.
30. 12. 2011 | 16:56

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Ives
Vy jste tak vtipný, že jsem málem spolkl myš...
--------------
Chápu, kolego myšilove, zřejmě jednostranná strava, špatně vyživovaný mozek, pak pár piv a už to jede.....
Konvička je přes brouky. Třeba doporučí výživnější stravu, víc proteinů.
30. 12. 2011 | 17:04

grőssling napsal(a):

Pepa Řepa také napsal.

Segment společnosti, který koketuje s demokracii nepřesáhl ve volbách 5%.

To asi nebudete mít správné informace. Američené přece podporují pouze režimy, které prosazují lidská práva. Jinak by jim neposílali ročně 2 miliardy doláčů.
30. 12. 2011 | 17:06

Martin Konvička napsal(a):

Pepo Řepo:

No, teď je přece je zase špatná ta armáda, nota bene podporovaná z USA.
(Oceánie se spojila s Eurásií, s Eastasií jsme přece válčili vždy...)

Doktorka Zorka to totiž musí vědět nejlíp! Zrovna se odtamtud vrátila, učila Egypťany demokracii, zejména jak to bylo u nás před 20 lety, za Tatíčka Zesnulého.
Nejspíš to pamatuje, protože samozřejmě ví všechno.
http://www.vlasak.net/novinka/1723

Doktorko Zorko:

Jak vidíte, jsem takový Váš webový stalker. Neuniknete ... ani v Káhíře. Ale nemyslím to zle, i když jsem občas neuctivý.
Chci Vám zopakovat vážnou nabídku: Přestaňte se ztrapňovat, přestaňte neshazujte sehájením neobhájitelného, vykašlete se na tu islámofilii, nazvěte věci pravým jménem. Přejděte na Správnou stranu.
Lidi s Vašimi znalostmi a rozhledem potřebujeme, a taková napravená multikultura, to je skoro tak dobré, jako čerstvý exmuslim.
Nabídka platí do odvolání.
30. 12. 2011 | 17:07

honolulu napsal(a):

Verejne zde protestuji proti myslence pani Tydlitatave, aby prirovnavala Tencokyda Hnuj, alias Slapku, Alias Ceskeho malomestaka k mojimu nejlepsimu kamaradovi - Kokotovi-.

Ta pani si Tencokydu popletla s irritating Hemeroidem. Kdyby meho kamarada znala, tak by ho nedegradovala prirovnanim k Tencokydovi.

Pani Hesova,
mam velkou radost, ze se Machometani fackuji vzajemne. Nemohla by jste tuto cinnost nejak vice podporit ?
30. 12. 2011 | 17:10

Martin Konvička napsal(a):

grősslingu

Jistěže Američané JSOU cyničtí, vypočítaví, občas necitliví a hloupí, občas prolhaní. To každá velmoc. A konkrétně v otázce islámu je tady hájí málokdo, a kdybyste si trochu udělal přehled, tak jim zrovna světová antiislámská scéna nemůže přijít na jméno.
Už od Clintonova Kosova, Bushova "náboženství míru" a Obamova Káhirského projevu.

Takže nadávání na Američany ničím nepřispívá k debatě.

Debata je o něčem jiném. O Egyptu, ale ještě víc o jasnozřivé předvídavosti Doktorky Zorky, která to téma pokrývá už rok, a každý její text kontradikuje nejen zdravý rozum, ale i všechny předchozí texty.
Problém Doktorky Zorky je, že není sama. Zastupuje celou třídu tzv. arabistů, orientalistů, expertů, politologů a jiných mudrlantů - kteří se projevují lauter stejně.
A teď si představte, že takové Doktorky Zorky mají i v té Americe. Dokonce radí jejich presidentissimovi.
30. 12. 2011 | 17:15

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

v budoucnosti to bude o jídle. Přijde mi, že se zapomíná, že jedním z důvodů "arabského jara" byly, kromě nových medií, zřetelné ekonomické potíže oněch zemí (ty první). Světová krize dorazila i tam.

Arabů je příliš mnoho a nemají, kromě ropy, co nabídnout. Země bez ropy padnou do ještě větší bídy než jsou a ty co ropu mají investují do "drábů" na své chudé obyvatele.

Vemte si, jaké kontrasty islámské státy nabízejí Burdž al-Arab a o pár kilometrů dál chatrče, pasáčci a ovce.
30. 12. 2011 | 17:20

Pepa Řepa napsal(a):

grőssling
nejsem sice ministr financí USA, ale řekl bych, že to posílají, aby se netáhlo na pejzatce, což je stejné jako seppuku.
On si Arab tak rád hraje na vojáky. Nějak se zabavit musí. Jednou jsem se kadeta ptal, co bys dělal, kdyby začala válka.
Dlouze se zamyslel a povídá, nejdřív bych si zaletěl za mámou na Garjan.
To ti profíci, z Balkánu nebo teď z Maghribu, to je jiná káva, jiná bojová připravenost.

Jo, paní Hesová, nepotkala jste v Masru nějakýho inkluzivního Košáka?
Prý tam jel předávat zkušenosti z transformace našeho inkluzivního školství.
Nevíte komu? Že by demonstrantům? Nebo vojenské zradě, či přímo salafistům?

Chtěl jsem dát odkaz, ale blog zřejmě vymazal.Asi se zastyděl.
30. 12. 2011 | 17:38

český maloměšťák napsal(a):

Petr Havelka
Pár postřehů, pane Havelko :
http://www.marketplace.org/topics/sustainability/food-fuels-egypts-revolution

např. : "Sabah Orany Saber: The revolution started because of the price increases. In the old days, nothing like this happened. We used to eat off our land, but here and now, everything is expensive."

"Twenty-five years ago, Mubarak invited investors to reclaim the desert. One of the first to arrive was Tarek Tawfik. He's part of a wealthy merchant class that worked with capital from Egypt and the Gulf to green up the desert with underground water and grow -- not wheat for Egypt's daily bread -- but more profitable grapes and strawberries for Europe.

Mějte se.
Tawfik: And then in no time, there was this factory built up, farms set up, three or four other factories mushroomed out of this factory.

Now some in Egypt say, why should these guys use our precious water to send luxury fruit to the French?

The answer according to free market economists is something called comparative advantage. It's a strategy promoted heavily here and around the world by the U.S. Agency for International Development. Grow what you can for domestic consumption, and import the rest using cash from these high-value export crops.

But this was no free market: The model under Mubarak was distorted, built on favors. And cash never really trickled down."

"Another thing that didn't help: Pushing millions of farmers off the land. How'd that happen?

Let's hop on the scooter of a guy named Hussein Abdel Wahab Heyba. He's resplendent in his turban and full-length white robe. Hussein comes from the farming district of Al Fayoum, a couple of hours south of the desert farms. He's seen 80 percent of his friends and family leave his village.

The causes were many. Families grew too big for a single plot; fertilizer got too expensive; and under Mubarak-era laws, land rents got so high that farmers couldn't afford them anymore. Just as bad, say local farmers: Land and water were stolen. Hussein says his father received two acres from President Nasser's land reform in the 1950s. But four decades later, Mubarak's police state took it away and gave it back to the original landlords...."
30. 12. 2011 | 17:44

český maloměšťák napsal(a):

Ti, co křičí "islám, islám" - za vše může islám...anebo zase "korupce, korupce" za vše může korupce...jsou stejnými osly.
Co se týče jejich hýkání.

Přelidnění je jedna věc, ale není to jeden proces - je jen jedním z procesů, která se ve společnosti odehrává.

Zatím nashle. /patří panu Havelkovi...hýkajícím oslíkům patří spíše sbohem/
30. 12. 2011 | 17:48

Martin Konvička napsal(a):

Druhým procesem, pane Havelko & Doktorko Zorko (s maloměšťákem se nebavím)

je to, co bych nazval "reprodukční diferenciál". Tam se sečtyřnásobila populace, ale všichni se nemnožili stejně. I z Evropy známe, že nejvíc mívají jednak hloupí lidé, a jednak silně věřící lidé. V Evropě to není vždy totéž, v islámu to je vždy totéž. Přiznávám, že nevím, zda blbci mají sklon stát se zebibáky, nebo zblbou až z toho zebibování. Ve výsledku je to jedno. V Egyptě, ale i ostatních islámských zemích (včetně Tuniska, Turecka atd.) se prostě 100 let nejrychleji množí největší fanatici.

Islámské probuzení - tak říkají na arabské al-Džazíře "arabskému jaru" - pak je jen logické. Spustit to mohli sekularizovaní "liberálové", ale teď už hraje prim demografie. Mladá a fanatická & blbá masa, která liberalismus a sekularizaci odmítá, protože jim to poradil imám.

A zase: Sám ve skutečnosti nevím, co s tím.
Vyčítám sice Západu, že ty "revoluce" podpořil, ale vím, že Mubarak, Ali, Assad ... se stejně nemohli a nemhou udržet. Jejich režimy vznikly v jiné době, v zemích s úplně jiným demografickým složením.
Snad jediná možnost je důsledná izolace. Sanitární kordón.
30. 12. 2011 | 17:59

Martin Konvička napsal(a):

oprava: "...že nejvíc DĚTÍ mívají..."
30. 12. 2011 | 18:00

honolulu napsal(a):

Osobni informace.
Je to prave tri dny, co jsem se pohadal s pani domaci - manazerkou bytoveho komplexu, kde docasne bydlim zde v Ohiu.

Parta Muslimu, kteri zde NEbydli sem chodi navstevovat jednu
padavku a delaji zde super bordel. Jsou u toho abnormalne HLUCNI, PROVOKATIVNI, EXPANZIVNI a hledaji konfrontaci. Lide se jich boji.
A tak je to vsude, kde je jich vice pohromade. Presto, ze kazdy apartment building, ma prisna pravidla chovani, ktera jsou vyzadovana, tak pro ne to neplati. S nimi absolutne nejde zit.
Policie ma prisne instrukce a jedna s Arabama jinak nez z druhymi minoritami.
Takze, zde mame v dome mlade vojaky, kteri se vratili z Iraqu a Afganistanu, kde s Arabi bojovali a doma musi poslouchat jejich rvani na balkone.

Samozrejme jsem jediny POLITICKY NEKOREKTNI, kdo na rve zpet a jediny kdo si troufne na ty super barbary zavolat policii.
Policie kdyz zjisti o co kraci, tak se snazi hodit problem na krk manazerce apartment komplexu a ta zase chce, abych byl "tolerantni".
Z toho prameni ponauceni, ze co je dovoleno Bohum neni dovoleno volum a ze nektere casti nasi policie jsou poseroutkove, krecovite politicky korektni a nebo zkoruptovani.
Ta stejna policie se ale obraci na lidi s prosbou o pomoc, kdyz resi nejaky kriminalni cin. Saamozrejme, ze lide na ni kaslou.

V Cesku si mysli, ze Zide maji vliv na Washington D.C. a ja jsem presvedcen, ze jsou zde instituce podplacene arabskymi penezi. Jinak by nebylo mozne to, ce se zde deje.
Uz je nejvyssi cas, aby vsechny ty barbary Israel "zdisciplinoval".

V minulem bydlisti to vyresila strelba. Zde to bude jednou to stejne. To zase budu mit radost !
30. 12. 2011 | 18:02

pix napsal(a):

Na netu pořádají blbové všesokolskej slet . Účast hojná .
Počasí příznivé . Ceny mírné . Dítka a vojsko polovic .
Po vyčerpání programu následuje inteligenční kocovina .
30. 12. 2011 | 18:05

grőssling napsal(a):

Pepa Řepa, tak to jste mne uklidnil. Už jsem myslel, že nevědí co dělají.
Kurňa ti kaftaňáci je ale přijdou dost draho. Asi neposílají úplatky jen mamelukům. Nám by něco neposlali ?

Asi ne, mi se pejzatcům lísáme.
30. 12. 2011 | 18:06

Pepa Řepa napsal(a):

Konvička
s arabisty bych ti ta dramaticky neviděl.
Povšimněte si, že i do ČT zvou už jiný level, ty, co vidí situaci realisticky. První vlna svazáckých aktivistů, kteří dělali mladým redaktorkám díru do hlavy- jak je to všude samý demokrat-je pryč. Ostatně i kniha zdejšího Zdeňka Millera Islám a islamismus je objektivní, vyvážená a když ji čtete pozorně i on si je vědom nebezpečí, která číhají. Nezastírá je.
.
Od arabisty nečekejte, že se bude zapojovat do nějaké fronty, že půjde proti předmětu svého zájmu. Vy taky nepomlouváte brouky. Každý není hovnivál.

I arabistů je třeba, pražská arabistika i hebraistika mají mimořádnou úroveň, jsou mimořádně vzdělaní.
Tím nechci hodnotit "Doktorku Zorku" i když můj kamarád kdysi jakési Zorky kouřil a je už po smrti.
Za to ona nemůže, je mladá, třeba se ještě vzpamatuje.
Přeju jí vše dobré.
30. 12. 2011 | 18:07

Martin Konvička napsal(a):

honolulu:

"V Cesku si mysli, ze Zide maji vliv na Washington D.C. a ja jsem presvedcen, ze jsou zde instituce podplacene arabskymi penezi."

Jojo, D.C. je vyloženě samej sionista.

Dalia Mogahed
Huma Abedin
Barrack Hussein Obama

Samej syjonystyckej výlupek ...
Nebojte ale, honolulu: to o těch "židech" si myslí jen pár levičáků, bohužel s disproporčním vlivem na školách a v médiích, a pak pár strejdů a tetek, co chodí na aktualne.cz. Normální lidi, pokud se zajímají o dění, taknějak tuší, pro koho Obama & spol. dělají.
A až prohlédne i Doktorka Zorka, je svět náš! :-)
30. 12. 2011 | 18:08

Pepa Řepa napsal(a):

grőssling
Vám ne, je to slabota. Takový Občan, to je jiný židobijec. Ten by si obálku pro uklidnění zasloužil, jako generál z Caira.

Konvička
s nevyváženým růstem populace u orthodoxních máte pravdu. Stejný problém mají v Izraeli s charedim. Každý deset kousků, do armády ne, do pracovního procesu se taky nehrnou. Nemůže stotisíc mudrlantů od rána do večera studovat Toru.
Něčím se to musí živit.

To není jako v Čechách, kde mudrcovi stačí k obědu myška.
30. 12. 2011 | 18:18

Martin Konvička napsal(a):

Pepo Řepo:

Jistěže je arabistů třeba. Jenže on je arabista a arabista, a podezřele hodně těch tuzemských (Müller je zrovna výjimka v té poušti) vystupuje safra aktivisticky - na islámské straně. Viz odkaz na jednoho z nich, jakýsi Bronislav Ostřanský, pokud budete mít chuť tu žumpu číst. (Jde o jeho text - dole, ne můj nahoře).

http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/6733-prohlaseni-ke-zruseni-panelove-diskuse-nebezpeci-islamizace-v-cr-.aspx

Úplně nejhorší, co "arabistům" vytýkám, je, že nevarují holky. Zejména ti vysokoškolští. Co si budeme povídat, když jde slečinka studovat arabistiku, tak v tom zhusta je "dávná fascinace arabskou kulturou" - rozuměj, zamilování do nějakého černookého herce, který hrál šejcha v nějakém francouzském romantickém filmu. Nevarované a roztoužené, jezdívaly třeba Kropáčkovy studentky na stáže do Tuniska, Egypta. Co se dělo tam, dovedete si představit: žádný muž naivní slečně nesplní to, co jí Arab slíbí. Taková stáž bez varování je kuplířství, nic víc.
To naštěstí, a doufejme, skončilo.
Protože rozuzlení těch lásek fakt nebývají pěkná, kdejaký konzulární úředník by mohl vyprávět, kdyby se to smělo.
30. 12. 2011 | 18:22

český maloměšťák napsal(a):

"...pro koho Obama a spol dělají..."

http://www.opensecrets.org/pres08/contrib.php?cid=N00009638

Top Obama donators. Mezi nimi např. Goldman a Sachs - typický produkt to arabsko-islamistického fundamentalismu...

...tvrdí žertéř zdejších blogů - amaterský politolog a makroekonom M.K.

Apropo - pane Konvičko - doufám, že nevyužíváte Twitter ?

Ha, ha, ha...pokračujte - za půl hoďky si sem zajdu zase pro kus obveselení...(zdarma !!, považte - zdarma !! - jinak musím v divadle vysolit tři kila - jen to hvízdne...)
30. 12. 2011 | 18:23

český maloměšťák napsal(a):

Mimochodem Obama velmi podporuje rozvoj alternativních energií/ne vše se povede _ Solyndra..ale tu zčásti převzal po Bushovi/ a infrastrukturu via Electric vehicles. Neb z polovičky je průser v bilanci USA způsoben nákupy právě drahé ropy....

.....taktéž zřejmě takto dělá "levičácko- bolševickou" politiku v zájmu "světového islámstva"...

Ha, ha, ha...Bože, děkuji ti za tyto dary - takové vejlupky blbosti najde člověk fakt málokde na zeměkouli....
30. 12. 2011 | 18:28

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
neříkal jste, že končíte a jdete hledat potravu?
30. 12. 2011 | 18:29

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, slečno Hesová,

nenechte se prosím odradit stalkery od psaní (až jejich útoky přesáhnou míru, začnu je mazat, do té doby doporučuji ignorovat). Vaše texty jsou nesporně zajímavé, díky za ně.

Hezký nový rok.

Libor Stejskal

P.S. Stalkerství a trollování k internetu bohužel patří, jedinou obranou je nevšímat si toho. Ono to většinou dotyčné omrzí, když na ně druhý nereaguje.

P.P.S. Teď jsem si všiml toho "kokota". Myslím, že to mé mazání VŠECH vstupů jednoho přispívajího není daleko.
30. 12. 2011 | 18:31

voroshilov napsal(a):

Opravdu vtipne,pane entomologu,Rotchildove a Rockefelery jsou sunity nebo siity?Panove co vlastni FED,Hollywood a vsechna mediakorporace jsou zakukleni muslimy?
Jeste vyrukujte s tim jak Pepa ze Protokoly jsou padelek a rozdeleni na vyvoleny narod a gojimy neexistuje!
30. 12. 2011 | 18:32

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):

Mimochodem Obama velmi podporuje rozvoj alternativních energií/ne vše se povede _
No a co? Vy zase podporujete alternativu k myšlení-guglování.
A že by se všechno povedlo?
Nevím, nevím, myšička čeká, nezdržoval bych se.
30. 12. 2011 | 18:33

voroshilov napsal(a):

Zidy nejsou jedini kdo vladne svetu,ale jsou v prvnim poctu!
30. 12. 2011 | 18:34

Martin Konvička napsal(a):

Tedy pane Stejskale: to jste nám to dal!

Napříště ale zkuste trochu oucty. Dr. Z.H. sice "stalkuju", ale ryze intelektuálně. Uvádím na pravou míru její nesmysly, ale činím tak jako ODBORNÍK.

S certifikátem z mainstream-médií.
Kouněte na odkaz dole - je k Tunisku, ale meritum zůstává.

Novinky psaly o obavách "... že arabské jaro, které vedlo k pádu prohnilých a zkorumpovaných režimů, nakonec umožní, aby se k moci dostali islamisté, jak se někteří ODBORNÍCI od začátku obávali."

A když pak kouknete na mé komentáře pod Hesovou, Shanáhem, Hořejším & spol., tak ti "někteří odborníci" je moje maličkost, jakož i honolulu, Pepa Řepa, veronika a další. Není do doktorka Hesová - nebo možná je, ale je nějaký jiný odborník, než "některý".

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/251253-v-tunisku-chteji-zavest-islamsky-stat.html
30. 12. 2011 | 18:42

voroshilov napsal(a):

Martin Konvicka:
O tom nikdo nepochyboval ze prijdou tvrdsi islamistske rezimy,mnohem zajimajivejsi je proc usaci odlozili sve"cubci syny"pocinaje kamaradem Bin Ladinem a konce loajalnym plukovnikem Kaddafim aby uvrhli cely BV do viru obcanskych valek?
30. 12. 2011 | 18:47

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmm, vezír politické korektnosti zapráskal bičem.
Rozumím, šlápl jsem minule na kuří oko,připomenul to, na co jsem měl zapomenout.
Mimochodem, je to citát z blogu aktivistky Tydlitátové, pouze překopírovaný.

Pánové a dámy i maloměšťáci mějte se.
Lidé bděte, říkal Julek.
30. 12. 2011 | 18:48

český maloměšťák napsal(a):

Ještě trochu osvěty :
US fiskál (ale i honolulu) samozřejmě potřebují levnou ropu. Proto také potřebuje Obama na Middle East klid.
Ne tak různé finanční a obchodní zájmové skupiny. Těm naopak vyhovuje JISTÁ výše cen ropy /příliš vysoká cena sice znamená větší marže - ale agregát se může zmenšit/. Tyto skupiny ale mají na Middle East také svůj vliv. Těm NĚKDY vyhovuje nejistota.

Svět podle M. K. je světem...no někde kolem půlky 19. století. Světem panovníků a jejich dvořanů - a hloupého lidu dole. Kapitalista zatím doma pouze zakopává první měďáky ve sklepě.

Sbohem a ádie.

Pepko - já si za dvě hoďky vydělal dost. Chcete vědět na čem ? Prozradím(ale ja su skromný - stačí skýva chleba a k tomu kozí mlíko:))) :

http://www.google.com/finance?q=NYSE%3ANOK

To víte - kdoví jak to bude s dividendou...a tak jsem prodal - levně koupit draze prodat - u vysoce likvidních houpaček je to pro blbce - zkuste i vy (furt lepší než /stejně zbytečně/ postávat v mraze na E 55....)....rok 2010 byl tak ve znamení AIG(eh - to byly časy !!!)...no a rok 2011 ve znamení NOK.
Rok 2012 vidím pak na ....(to si ale nechám pro sebe - maňana by to vykoupil)

Ale dám tip : PDLI ...pro začátečníky taky dobrá zábava...
30. 12. 2011 | 18:50

voroshilov napsal(a):

A jestli nekdo argumentuje chudobou a prelidnenosti mel by se vysetrit u psychiatra,Lybije byla nejbohatsi stat v Severni Africe!
30. 12. 2011 | 18:51

stejskal napsal(a):

Pane Konvičko, neměl jsem v úmyslu Vám to nijak dávat.

Nepolemizuji s Vaší odborností a už vůbec neumím posoudit, zda se mýlíte Vy nebo slečna Hesová. Neboť tomu nerozumím.

Nicméně s autorkou debatujete jako hulvát (byť ona s Vámi debatuje slušně), "stalking" zůstává "stalkingem", i když si o něm stalker myslí, že je intelektuální a Vaše příspěvky jsou plné neávisti a předsudků. Je to Vaše věc, já tím nic dělat nemohu a ani nechci.

Pokud to ale zdejší odborníci se svým hulvátstvím vůči jiným debatérům či autorům přehánějí, zasáhnu. Nic více, nic méně. Vezměte to prosím na vědomí, nebo si k debatě najděte jiné stránky.

Přeji hezký nový rok.

Libor Stejskal
30. 12. 2011 | 18:54

Martin Konvička napsal(a):

voroshilov:

Doktorka Hesová, Šádí Shanáh, professorisimus Kropáček ... víceméně celá strana Zelených, Nobelův výbor, a další a další, o tom pochybovali. Nebo aspoň "pochybovali".

A "usáci"?
Zkuste je méně démonizovat. Zkuste si aspoň na chvíli připustit, že neřídí svět, ale snaží se v tom světě nějak probruslit. A občas se střelí do nohy, v poslední době častěji než občas. Ona Amerika 21. století opravdu není Amerika z dob Studené války. Je to "politkorektní supervelmoc" ... a jak blbě to zní, tak blbé to je.

Přečíst jejich strategii ale lze. Holt viděli, že "stará garda" nemá proti mladým naštvaným šanci. A tak se zkusili - v Libyji asi nejmarkantěji - vlichotit té mladé gardě. Zásadní omyl, zebibák se nikdy nespřátelí s "nevěřícím". Ale obchodovat s ním může, to zas jo.
30. 12. 2011 | 18:55

voroshilov napsal(a):

A to je dobre v geopolitickem marketingu,po tom co provedli Kaddafimu najednou v Rusku a Cine pochopili-takhle jednaji zapadni partnery!i tem kdo veril na spolupraci(Medvedev)najednou doslo-perniky nebudou!
Proto ten ubohy pokus udelat"ruskou zimu" jakoby s falsovanim voleb-stary scenar vsak v ruskem prostoru a mrazu nejak pridelal vrasky jenom Klintonove.
30. 12. 2011 | 18:58

Martin Konvička napsal(a):

p. stejskal:

Hulvát? Kde?
Je-li hulvátstvím "Doktorka Zorka", tak to má někdo problém, já ne, tituolované hlavy v mém okolí běžně snášejí větší sodu.

Ale kvůli tomu bych nepsal. Píšu kvůli větě,
"...neumím posoudit, zda se mýlíte Vy nebo slečna Hesová..."

Neumíte, nebo nechcete? Přečtěte si její blogy - tak tři dozadu, a noviny - tak měsíc dozadu. Pak normálně přiznejte, že "nechcete", a bude to v pořádku. Pokud totiž "neumíte", tak bych hovořil o "deficitu funkční gramotnosti" (což snad není hulvátské).

K výtkam stran "nenávisti" a "předsudků" snad jenom tolik, že nejsou příliš vhodná v souvislosti s tématem, jímž není nic jiného, než rychlá šáriizace jedné nešťastné země.

Jinak hezký Nový rok i Vám.
30. 12. 2011 | 19:03

Martin Konvička napsal(a):

voroshilov:

"....najednou v Rusku a Cine pochopili-takhle jednaji zapadni partneri!"

Ano, je to tak, bohužel, a bude nás to ještě hodně mrzet. Protože v tom jedeme taky.
30. 12. 2011 | 19:05

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Já být z Honolulu, nechám si narůst pejzy, obléknu kaftan až na paty, narazím si na "crust of bread" širák nebo jarmulku, vezmu klarinet a popkakujíc po chodbách toho domu hrůzy budu kvílet klezmer-music, až ti machometáni vyskáčou zděšením z oken a bude vymalováno. edresub album
30. 12. 2011 | 19:14

stejskal napsal(a):

Co snáší kdokoliv ve Vašem okolí, pane Konvičko, je jeho věc. Obecně to nepovažuji za směrodatné kritérium.

"Deficit funkční gramotnosti" ve svém případě potvrzuji (užití podobných výrazů jistě nelze v debatě se zcela neznámým člověkem nazvat hulvátství. Na tom bychom se s Vaším okolím určitě shodli).

Co se týče šariizace jakékoliv země, nechám disputaci na zdejších odbornících. Necítím se - narozdíl od celé řady jiných - fundován, abych se k ní vyjadřoval.

Libor Stejskal
30. 12. 2011 | 19:23

ghándí napsal(a):

dokud bude socbolševik vztekle prskat proti USA, tak máme jistotu, že to američaní dělají dobře. to je taková zpětná kontrola.
30. 12. 2011 | 19:29

Cestovatel napsal(a):

Pepa Řepa, Martin Konvička:

Dobrý den všem. Situace v arabském světě je velice komplikovaná. Jedi říkají podívejte co Západ dopustil v Egyptě Tunisku a Libyi dostal k moci islamisty. Takovéto jednoduchá kritika má několik chyb

1) V Egyptě a Tunisku západ vůbec nezasáhl a stavil se k bouřím rezervovaně takže je nepodporoval

2) V Libyi ještě volby neproběhli takže je předčasné říkat že se k tam k moci dostali islamisté. Navíc situace v Libyi se liší od situace v Egyptě a Tunisku tím že se zde angažoval Západ a bez něj by povstáni neuspělo. Tím pádem je pravděpodobné že zde se dostane k moci prozápadní a více sekulární strana

3) Co by podle těhlech "proroků" Západ dělat? Bojovat společně z autoritářkými režimy proti celému obyvatelstu? To by způsobilo občanskou válku a i kdy by to Mubarak,Kaddáfí a bin Alí vyhráli tak by to byvolalo nestabilitu. Důkazem je situace v Sýrii kde prezident potlačuje povstání armádou a nepokoje neutichají

To jsem dal několik podmětých názorů k diskuzi. Přeji hezký nový rok 2012
30. 12. 2011 | 19:45

Martin Konvička napsal(a):

Cestovatel:

Od konce

(3). Osobně nevím, co by měl Západ dělat TAM - asi nic, tj. nijak se nevměšovat, maximálně zajistit azyl bývalým spojencům (Alimu, Mubarakovi atd. - neb tu zradu spojenců každý další spojenec vidí, zajišťuje, že žádní další spojenci už nebudou). Ostatně, výše jsem psal, že jde o demografii, že ty země by stejně udržet nešlo.
Vím ale, co by měl západ dělat ZDE. Nazývat věci pravými jmény. Skutečný problém totiž není tam, ale zde: milionové islámské menšiny, věřící do značné míry témuž, čemu věří tamní "salafisté", jakož i - a v tom vidím větší problém - amorfní šedá zóna "umírněných muslimů", naivních multikulturáků a islámofilních sympatizantů. Těmto lidem se mělo od začátku říkat: Vidíte, to je ten váš krásný islám. Protože tak to je, a společnost proti tomu potřebuje především imunizovat.
Pokud vůbec nějak Egypt atd. řešit, tak tradičně - chránit kopty (třeba skrze sankce a vydírání), chránit památky (skrze politický tlak, finanční platby...), možná poskytnout azyl prokázaným sekularistům, snad pomoci ven svým, tam uvízlým (provdaným) občankám. Víc mě nenapadá.

(2) V Libyji to dopadne némlich stejně. Muslim nebude nikdy vděčný káfírům, natož aby s nimi sympatizoval.

(1) Myslím, že odpověď je v odpovědi na bod (3).
30. 12. 2011 | 19:57

voroshilov napsal(a):

On je ta Hesova docela hezky chlap skoro jako ja .
30. 12. 2011 | 20:27

Al Jouda napsal(a):

Jakmile přestaneme potřebovat jejich ropu, tak je jediné správné řešení sanitární kordón !
30. 12. 2011 | 20:51

Martin Konvička napsal(a):

Al Jouda: To může být pozdě.
Ten kordon musí vzniknot co nejdřív.

A ropa, ropa ... co by si asi s tou ropou počali, kdyby ji neprodávali?
Oni potřebují prodávat ... západ by bez kupování ropy zchudl, Blízký východ by bez prodávání pomřel.
Takže problém je úplně jinde - dohodnout se s Čínou, Indií, prostě dalšími kupci.
30. 12. 2011 | 20:56

hovorka11 napsal(a):

Martin Konvička:
Já se snažím zamýšlet nad souvislostmi, ale chvíli mě to trvá než zjistím souvislosti.
Dnes jsem jednoznačně přesvědčen, že za násilím v Líbyi a Sýrii stála a stojí USA spolu s Katarem, SA a NATEM.
Jestliže v Tripolisu demonstrovalo proti bombardování milión lidí, u nás a určitě i u ostatních satelitů USA to bylo ve sdělovacích prostředcích zatajováno, ale na druhé straně "vzbouřencům byla bombardována cesta", tak to nelze brát jako demokracii a svobodu lidí. Zatajování informací a ohlupování na základě velké podpory určité kmenové rebelující skupiny s dovážením žoldáků je neslučitelné s právy a úsilím o demokracii.
Scénář se už zcela viditelně opakuje v případě Sýrie, kdy se dělají ze strany západu "nárazníková pásma", v Turecku se cvičí žoldáci pro rozstřílení nebo rozbombardování Sýrie a přímo v Sýrii se objevují ozbrojené skupiny skutečných teroristů, kteří rozstřílejí několik autobusů s lidmi a které jsou západem označovány "bojovníky za svobodu". Víte oskud přišli a kdo jim dal zbraně, proč chtějí odvolat Šéfa pozorovatelské skupiny z Ligy arabských států, který nepotvrdil neúměrné zásahy syrských ozbrojených sil a sám mohl zdokumentovat zabité syrské vojáky?
Kolik tam USA poslala letadlových lodí 2 nebo 3 s doprovodem ?
----------
Myslím, že to nevidíte tak, jak to je ve skutečnosti. ČR uznala jako satelit USA vládu "rebelů" v Líbyi s právem šária bez vůle a vyjádření většiny líbyjců, přitom rebely vůbec nemohla znát a nemohla vědět co reprezentují. Dnes tam vládnou islamisté a ti za pokryteckou pomoc vděční nebudou. Západ potlačování práv líbyjců drží nadále vojensky a s pomocí rebelů. Zajímalo by mě, jak se daří v čistkách českým zásahovým jednotkám URNA.

Jestli chcete vidět vraždění civilistů v Sýrii "osvoboditeli" podporovanými USA tak se podívejte na toto video:

http://www.prisonplanet.com/syria-peaceful-demonstrators-opening-fire-on-a-bus-full-of-civilians.html
30. 12. 2011 | 21:03

Martin Konvička napsal(a):

hovorka11

Ten hanebný postoj USA, NATO, potažmo i ČR je mi znám. Stydím se za něj, hnusí se mi, zuřím na něj.
NATO se na BV de facto stalo janičárem "islámistů", v plném významu toho slova.

Ale teď: Cui bono?
Proč by to Bílý dům dělal, kdyby Obama NEBYL muslim - či přesněji, muslimský bratr?
30. 12. 2011 | 21:11

rk napsal(a):

Koho Stejskal za sprosťáka označí , tak sprosťákem je i kdyby to byl univerzitní učitel tance !
Je vám to jasné , Konvičko ?!
A běda vám !!
30. 12. 2011 | 21:15

Dl napsal(a):

ghandi američani by se měli především starat sami o sebe ,mají doma málo promlémů ? Obrovské sociální rozdíly svých občanů ! Proč stále strkají nos všude ve světě po čem jim nic není ? Pokud budou chtít stále dělat četníka galaxie tak se akorát všem na světě sprotiví ! Je třeba utvořit proti nim asijský val ! Rusko ,čína sev.korea a státy které jich už mají pokrk by se měli na to dohodnout a utvořit protiváhu americkým jestřábům podporovaných zbrojními koncerny ! Každý ví že všude po světě jen rozdmýchávají nepokoje ! Oni si snad ve své vrozené nafoukanosti myslí že jsou všíchni zvědaví na tu jejich slavnou "demogracii" At s tím jdou již konečně do k čertu !!! Dl.
30. 12. 2011 | 21:27

hovorka11 napsal(a):

Martin Konvička:
Je to boj o zdroje a nejsilnější si může nejvíce dovolit. SA a ostatní arabské státy odkud bere USA ropu se už nacházejí v ropném zlomu a nejsou schopni trvale zvyšovat těžbu. Čína nenásilně váže zdroje ropy v Íránu, Venezuele, v části Afriky. Těžba v Mexickém zálivu moc USA nepomůže. Indie bude čím dál více taky usilovat o zdroje. Myslím, že to je podstata proč USA jde silově za zdroji a EU se může zbláznit z propagace obnovitelné energie.
Sýrie s Íránem bude zřejmě rozhodující bojiště mezi USA a Ruskem s Čínou. Rusáci do Sýrie posílají svůj jediný letadlový křižník aby blokoval napadení Sýrie americkými letadlovými loděmi. Zároveň jim dodal protilodní nadzvukové nízkoletící rakety proti lodím. USA předtím svým spojencům Izraeli a některým arabským státům dodala protibunkrové moderní bomby, kterým asi nic neodolá (účinnost do cca 30 m pod terénem).
Irán oslepil americké výzvědné družice a tím se mu snad podařilo oddálit americko- izraelský úder atd...atd...
Boj už začal a je to vidět i na ruských volbách, kde opozici výrazně dotuje USA. Je zřejmé, že USA zatáhla před Ruskem železnou oponu spolu s ČR a teď se rozhoduje, jak se zachovají ostatní státy v EU. Myslím, že němci se spíše přidají k rusku jako surovinovému zdroji a ovlivní tím zbytek Evropy pro reálnější politiku dobrých sousedských vztahů. Stejně budeme muset odejít od dotišťovaného dolaru a prosadit společnou měnu. To se ale stane, až k dojde k velkým problémům a donutí evropany vykopat neschopné sebestředné politiky i s těmi v Bruselu.
30. 12. 2011 | 21:41

Petr B. napsal(a):

V Egyptě stejně jako v Alžírsku nelze pořádat svobodné volby, protože z nich vzejdou ještě daleko krutější a nesvobodnější režimy, než byly ty předchozí dosti umírněné "diktatury". Bez jakýchkoliv iluzí, kromě té nejmírnější verze, představuje islám jakýsi druh klerofašismu, a jeho idee nepatří do dnešní doby, ale do středověku. A je velkou hloupostí vlád USA, Velké Británie, Francie...že toto podpořily viz hysterie kolem jarních revolucí.
30. 12. 2011 | 21:45

ghándí napsal(a):

di,
já jsem rád, že američani dělají pořádek s darebákama typu husajn, castro , kim šolk il nebo ahmadinežád. fandím USA a podporuju je. je mi líto, že u nás američani nepostavili ten radar. lepší pojistku proti komunistum neznám.
30. 12. 2011 | 21:48

Martin Konvička napsal(a):

hovorka11

Klidně můžete mít pravdu, s tím bojem o zdroje, ale to nevylučuje, že se na téže šachovnici hraje i jná hra (a klidně i více her, geopolitika bývá složitější, než šachy).

Třeba "islámisté": stavba dalších a dalších mešit, šíření islámu na Západ, které je zpropadeně úspěšné. Aby nebylo, samotná Saudská Arábie dává ročně na zahraniční propagaci islámu tolik, co dal SSSR na propagaci komunismu za 70 let. A jejich mladým je náš boj o zdroje u zadele, oni jsou celí žhaví na Machtergreifung v Evropě, a následný mejdan. Turecko: snaha stát se znovu hegemonen Blízkého východu, a možná obnovit ten vysněný chalifát. Irán: pere se o tu prestiž s Tureckem, a navíc ještě Saudy. A tak dál.

No a protože osobně pokládám tyto hrozby za mnohem bezprostřednější, než je Váš boj o zdroje (neboť ony skutečně ovlivňují život běžných lidí na Západě, nemluvě o případech aktivních kritiků islámu, odpadlíků atd.), tak bych samozřejmě byl rád, kdyby se ten boj o zdroje nějak zklidnil, a relativně civilizované země se pokusily dohodnout.
Protože to pokračování Studené války je trapné. Protože když se 2 perou, třetí se směje. A protože bank nakonec neshrábne ten bohatší či mocnější, ale ten odhodlanější. A ti bradatí zebibáci z Egypta, Libyje či Sýrie odhodlaní jsou.
30. 12. 2011 | 21:56

honolulu napsal(a):

Souhlasim s nazorem pana Martina Konvicky na 100%. Jsem mu velmi vdecny za to, ze pise. Budoucnost vsak vidim v daleko horsim svetle nez vsichni lide dohromady na Aktualne CZ, kteri si uvedomuji nebezpeci Islamu. Je to daleko horsi nez jsou vase predstavy.

Sasku z Jihlavy, ty uz zase saskujes.
Nevim co to je kaftan, nikdy jsem v zidovskem koslele nebyl, ale kdyby k vuli tomu Machometani skakali z oken, tak to rad budu nosit s krizackym krizem. Jsem KATOLIK z rodiny 1000 let katolicke.
Prestan na me zarlit, smir se s tim, ze jsem hezci nez Ty.
30. 12. 2011 | 22:09

hovorka11 napsal(a):

Martin Konvička:
Myslím, že máte pravdu.
Čekal jsem, že USA s Ruskem navážou dobré vztahy a my budeme vycházet s oběma velmocemi. Američani to pohřbili "protiraketovým štítem" v Evropě bez rusů. Ten je totiž na rusy cílen, takže z toho všeho vytěží více Čína, která může podpořit osamocené Rusko. Má to však háček- číňané se mě jeví jako nejschopnější obchodníci ze všech velkých států a ani rusové je nemohou donutit, aby jim za plyn a ropu účtovali jako EU. Jestli se otevřou Číně, tak je nenásilně slupne.
Mě to vychází vždy stejně. Pro Rusko i pro EU by bylo stabilizující urovnat vztahy, stáhnout NATO od ruských hranic a navázat dobré vztahy. To vše je ale proti zájmům USA. Tak jsem zvědav na bujný rok rok 2012.
30. 12. 2011 | 22:12

hovorka11 napsal(a):

Martin Konvička:
Z toho militantního islamismu mám taky strach, protože čím víc válek a pokrytectví, tím víc dostane podporu od postižených.
Líbye byla valem proti islamistům a dnes je vše jinak.
Je lepší despota, který zvyšuje životní úroveň pro většinu lidí, než tvrdá nadvláda náboženského fanatismu. I zásah do Sýrie a Íránu jen otevírá vládu islamistům. Ty války dělají nerovnováhu v jejich prospěch a oslabují životaschopnost "křesťanských hodnot" které pak jen logicky vzbuzují posměch a opovržení, protože se jimi ohání Obama a státy, které tam válčí.
30. 12. 2011 | 22:27

Martin Konvička napsal(a):

hovorka11

To člověka potěší, takto se s někým shodnout. Doufám, že prožíváte hezké Vánoce.

Čína je samozřejmě o dva tahy dopředu. Důvod? Oni se nestydí znát a prosazovat svůj "národní zájmem", zatímco USA s EU, byť si hrají na vší morálky futrál, v podstatě nevědí. Třeba v té zmíněné Africe: kromě surovin tudy vede i nejdelší pozemní hranice s islámem, a Čína, pokud se tam dobře uchytí (již uchytila) islámský svět v podstatě obklíčí (již obklíčila). Západ, ve své falešné pýše, ty lidi tam krmil, zatímco Číňan s nimi obchodoval, a tím je chtě-nechtě učil i trochu makat. S Ruskem totéž, byť samozřejmě trochu jinak.
Ale strašit nějak Čínou, myslím, netřeba. V Evropě, kromě kšeftů, celkem nemají co získat, a i kdyby, tak si dovedu představit evropskou-čínskou "multikulturu", ale nedovedu si představit evropsko-islámskou "multikulturu". Islám by totiž žádnou multikulturu netoleroval.

A mezi námi: Pokud se Západ islámu nějak nepostaví (a opravdu to nemusí být horká válka, jsou tisíce jiných metod!), tak Čína se mu bude muset postavit určitě. Pokud chcete černý scénář, tak to je takový, kde je porobená nebo rozložená Evropa na té islámské straně. Pak by se totiž s námi Číňan nemazal.

Ale to je sci-fi ... na příští století. Ale karty se rozdávají už teď. Jenže vůbec ne v Káhiře, ale v Berlíně, Paříži, Londýně...
30. 12. 2011 | 22:34

honolulu napsal(a):

To co se deje v zapadni a jizni Evrope. To co se deje v nekterych mistech USA je uplne obycejny CONQUEST. Islam je na postupu a az narazi na jadro krestanu napr. jizni staty, tak bude valka.
30. 12. 2011 | 22:38

Dl napsal(a):

ghandi CO VÁM TI KOMUNUSTI UDĚLALI PROSÍM VÁS ŽE JE TAK NENÁVIDÍTE ? Taková zaujatost je až chorobná ! Já jsem za totáče pracoval jako dělník a neměl jsem s nimi žádné problémy ! Já fakt nevím co nekteří proti nim stále máte ! Že trestali zodpovědněji nefachčenky ,zloděje a různé podvratné živly s tím snad musí každý soudný člověk souhlasit ! Podívejte co za bordel přínáší dnešní doba ! ZLATÝ SOCIALISMUS ! Neměli jsme ovšem dovolit aby se do strany vecpali prospěcháři a převlečení lidovci a různí vychcánci hrající si pouze do své kapsy ! Tam byla ta chyba ! Dl.
30. 12. 2011 | 22:38

Martin Konvička napsal(a):

honolulu:
Ano, ten conquest. A zarážející je, že to nikdo "nevidí", a přitom to je všude, a bránit se tomu LZE.

hovorka11:
Ještě k těm "islámistům". Ona fakt není ostrá dělící linie mezi trošku "umírněným" trochumuslimem, a "islámistou". Je to kontinuum. Já je znám fakt dobře. Problém toho kontinua je ta dynamika - umírnění se průběhem času vždy přidají k těm radikálním, už kvůli reprodukčnímu potenciálu (psal jsem výše), protože odhodlání atrahuje (na rozdíl od rozbředlosti), a protože čím víc islámu, tím hůře se samotným muslimům žije => receptem je ještě více islámu.
Ale je fakt, že různé bombardovací ofenzívy apod. ten proces akcelerují.
A konečně - už půjdu - v Sýrii je situace úplně jasná. Tam to JE islámistická revoluce, kterou se Assad, sekularizovaný alewi, marně snaží zadržet. Jo, odskáčí to tam křesťani, které Assadové tradičně chránili. Zebibáci se jim budou mstít, bude to škaredé.
30. 12. 2011 | 22:46

Al Jouda napsal(a):

Já to vidím trochu jinak. Co bude první velký střet ? Podle mého Čína - Rusko. Číňané chtějí osídlovat Sibiř, v Africe žít nechtějí. My půjdeme samozřejmě s NATO pomoci Rusku. Čína bude zpacifikována a pak se bude řešit problém islámu v Evropě a v Rusku. Opět za pomoci USA a NATO.Odstraněním islámského vlivu v Rusku bude umožněna konečně skutečná demokratizace a začlenění Ruska do Evropy.
30. 12. 2011 | 22:50

otokar napsal(a):

Islám vítězný,nabízí bezvěrcům své nesporné výhody. Má své předvoje v západních zemích,určených k islámské očistě. hassan vomáčka již čeká na signál, pak se to začne mazat.
Když zvažuji příčinu problému v českých zemích, jsou to škaredé baby a ambiciosní polointelektuálové.
Dále na západ nevylučuji pátou kolonu a to i na místech skoro nejvyšších.
Allahu akbar a nám bože pomáhej.
30. 12. 2011 | 22:56

Sykes & Picot napsal(a):

500.000 osob (co muselo dát práce ty makovičky na satelitních snímcích spočítat!) vyšlo v Homsu a Daraa do ulic na protest proti pozorovatelům Arabské ligy, kteří nic nenašli.
Zdokumentováno jakýmisi záběry z mobilů na Youtubu.
A významná pozorovatelna Sýrie v Londýně vydala prohlášení, že monitoři schválně nic nevidí a Asad že rozhazuje hřebíkové bomby.

Možná se paní Hesová vrátila právě včas. V Káhiře teď policie prošacovává NGOčka a v dalším kroku určitě začne sbírat klíčové členy twitterových sítí.
Jak egyptská armáda, tak Arabská liga nutně docházejí k závěru, že není radno nechávat si malé děti hrát s destabilizujícími hračkami.
Obvzlášť pokud ty děti dálkově navádí někdo, jehož cíle nejsem s to dešifrovat.
30. 12. 2011 | 23:05

Čochtan napsal(a):

Co by měl západ dělat ?
Probudit se z hloupého humanistického sna a uvědomit si, že na světě je 7 miliard lidí, z toho většina pro fungování a rozvoj civilizace nepoužitelná. Že 7 miliard je nejméně desetinásobek trvale udržitelného stavu a patnáctinásobek optimálmního počtu.
Dále, že čím víc lidí, tím tvrdší boj o zdroje od nafty přes rýži a pšenici po vodu. Že v tomto boji bude vždy držet muslim s muslimem proti bělochovi a černej s černým proti bílému. O Číňanech a jiných "žlutých" ani nemluvě.
Co dělat ? Vyčistit "bílé" země od fanatických hlupáků, od páté kolony nepřítele, vrátit se k starým dobrým hodnotám, které z nás udělaly vládce světa. K píli, tvrdosti, rasismu, pracovitosti, touze po vědění, nenávisti k planým kecům, nenávisti ke lži a k levičáctví .....
Je hodně co západ může a musí dělat. Pokud nechce zaniknout jako starý Řím.
30. 12. 2011 | 23:28

hasta siempre, commandante napsal(a):

čochto
Tyhle kydy se nám Rockefellerojc a Římský klub snaží nacpat do makovice od nepaměti. Abychom byli vděční, že tu na jejich planetě můžeme žít.
Zcela paralelně titíž lidé dělají politiku, která podporuje růst populace v Číně a Indii (minulý týden jsem měl tříhodinový hovor s indickým technickým poradcem k mému softwaru, tak dlouho mu trvalo projít všechny možnosti, které jsem vyzkoušel před ním a než se zeptal nadřízeného, co má do toho terminal.app naťukat - stejně jako já to neuměl naadresovat, povel jsem věděl taky) na základě zcela primitivních kalkulací o demografii a produktivitě.
To, co nás ničí, je ničím nebržděná chamtivost, absence kultury a víra hlupáků, že když nebudou zlobit, přežijí.
Uvidíme, až Teherán zablokuje Hormuzské úžiny.
30. 12. 2011 | 23:45

Borochovský napsal(a):

Český maloměšťák
děkuji za vaše vstupy do diskuse v angličtině.Toto je ovšem také zajímavé:A ten růstový potenciál!
می‌توانید با اصلاح نحوهٔ ارجاع به منابع بر طبق شیوه‌نامهٔ ارجاع به منابع، به
ویکی‌پدیا کمک کنید.
مطالب با منبع نادقیق احتمالاً در آینده حذف خواهند‌ شد.
برای دیگر کاربردها اسب (ابهام‌زدایی) را ببینید

a o derivátech tohoto nominálu:
At, Atgiller (Equidae) familyasına dahil otçul bir memeli hayvan. Evcilleri olduğu gibi, Amerikan bozkırlarında “Mustang” ve Altay dağlarının her iki yanındaki açık arazilerde “Prezevalski” denen yabani atlar sürüler halinde yaşar. En meşhur at türleri Arap, İngiliz ve Midillidir. Midilli atları koç iriliğindedir.

ovšem nejpovedenější definice je v tomto textu:
出自維基百科,自由嘅百科全書跳去: 定向, 搵嘢
馬一雙馬(英文:)係種動物,係哺乳類一種,有蹄。馬出名走得快,亦容易畀人馴服,所以可以畀人養,用來代步、打仗同賽馬。.To nemá chybu.

Podělím se s Vámi i o odkaz:
http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%AF%C5%88
Ještě jednou děkuji a veselého silvestra.
31. 12. 2011 | 00:06

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pro paní Zoru Hesovou,...prosím, vydržte to příkoří a mnohdy nedostatek zdvořilosti, vždyť debata je velmi poučná a informace z tohoto světa, který je v podstatě svou turbulencí schopný otřásat i Evropou, tak informace jsou velice potřebné. Díky. Nenechte se odradit, napište opět blog, příjdou zase debatovat,.....žeano, pánové???

Pane Honolulu, zdravím Vás,...kaftan je mužský plášť, volného střihu, volných širokých rukávů, obyčejně tmavý, vyráběný z ovčího rouna tak, že se látka netká, ale rouno se plstnatí. Rouno černých drobných karakulských ovcí. Šev šítí jde pouze na spodní straně rukávu a po bocích až skoro k zemi. Vzadu je vysoký rozparek, látka se jen rozstřihne, aby bylo možno sednout na osla. Je bez zapínání, zavazuje se páskem. Tento starý historický oděv původem z Persie se nosí do dneška, ale už je šit i z tkaných látek, zapínán je na knoflíky a jeho variaci nosí převážně ortodoxní Židé. V tom původním nikdy nepromoknete, není v něm zima, lehnete na zem, zabalíte se do kaftanu, hlavu položíte na slabiny osla a můžete klidně spát, osel je dobrý hlídač. Jednou jsem si na Krétě půjčila mladou oslici a týden jsme chodily po horách, samy dvě, báječná vzpomínka, kaftan jsem neměla, bylo léto a teplo, oslice se o sebe postarala a mne vždycky dovedla k pramínku vody, našla ho. Zjistila jsem, že cestovat s oslem je lepší, než se psem, nebo s kýmkoliv jiným...... Zdravím Vás, Tužka.
31. 12. 2011 | 00:24

Honolulu napsal(a):

At zije Cochtan ! ! ! ! !
(23:28)
31. 12. 2011 | 00:29

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko,
zdravim a dekuji za popis exotickeho obleceni.
Myslim si vsak ze krizacka tunika pro me bude vhodnejsi. Bila barva mi hodne slusi a kriz me uklidnuje.
31. 12. 2011 | 00:35

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko, zvirta - NEKTERA mam rad. Osel je fain, kun, pes take. Osla v politice ci ekonomii rad nemam. U nas je jich take hodne.
(Pokracovani zitra).
31. 12. 2011 | 00:38

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, ....jistě, bílá barva je božská barva, barva andělů, ale je na ní vidět každičká šmouha a krev na ní přímo svítí. To černá barva ďábla, ....skryje sebevětší skvrny a na zplstnatělém rounu krev zaschne a odrolí se, skvrny nikde. Nemám ráda černou barvu.

Děkuji všem za informace,...četla jsem si četla, psát nebudu, ...budu si jen číst. Tužka.
31. 12. 2011 | 00:46

Čochtan napsal(a):

Zdravím, Honolulu !
Vše nejlepší do Nového Roku !
31. 12. 2011 | 00:47

honolulu napsal(a):

Je posledni den v roce a nick honolulu preje kazdemu z ceske politicke aristokracie REALISTU pevne zdravi a uspech.
Bojujte panove, je to povinnost nas vsech, stejne jako to byla povinnost nasich predku, kterych se casto ptam na radu. Oni to meli tezsi, o to vice byli odhodlanejsi zvitezit.

Ohledne ledna mi zdelili :

1.1. ma svatek Buh JANUS. (Mesic January se podle neho jmenuje.) Je to dulezity den pro kazdeho, kdo je politicky aktivni. Consulove skladaji prisahu Rimu, stejne jako jini urednici. Detem se dava darek - svetylko ! (Drive olejova lampicka, dnes baterka. Symbol na osvetlenou cestu zivotem.)

3.1 - 5.1 COMPITALIA, staveni shrines (neco jako bozi muka) na krizovatkach cest a poli. Prinasi to blahobyt.

5.1. jsou take narozeniny VICA POTA. Tato etruska, daleko strasi Bohyne nez Rim, prinasela vitezstvi. Zustalo po ni jmeno Viktoria. V Rime mela pouze jeden jediny chram..

9.1. AGONALIA = hostina skopoveho masa a ovcich syru na pocest boha Januse.

11.1. - 15.1 CARMENTALIA, byla velka hostina na pocest CARMENTY.
Tato Bohyne z hlubokeho davnoveku davala lidem dar videt do budoucnosti, stejne jako tisice let do minulosti.

Ve stejnou dobu se oslavovala festivalem JATURNALIA. Ona byla to, co je dnes Sv. Florian. Chranila pred ohnem.

24.1. - 26.1. PAGANALIA, byl svatek sazenic vseho na jarni zasazovani a obili na sedbu. Modlidba a dar Bohyni CERES tento svatek ukoncil.

POZOR ! 27.1. ma festival CASTOR a POLLUX, (nebeska dvojcata) jsou to ochranci presidenta Klause ! (On je velky GEMINY.)
Hostina a PRIPITEK na jeho zdravi je dulezita vec pro kazdeho realistu.

Z teto kultury jste vysli. Ve vasich zilach je krev Rimanu, Germanu a Slovanu. Nedopustte, aby to vsechno bylo vymeneno za Alacha - cert vi, kdo to je.
31. 12. 2011 | 03:30

Pepa Řepa napsal(a):

Borochovský
:-))))))))))))!!!!!!!!!!!!
Asi tak.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Osel
Růstový potenciál tam ovšem je, o tom žádná.
31. 12. 2011 | 07:29

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
https://www.youtube.com/watch?v=BGw3UlwtlE4
31. 12. 2011 | 07:34

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak všem přeji hezkého Silvestra.
A nezapomeňte v roce 2012 mudrovat politicky korektně.

Pochválit autorku, jak to pravdivě napsala, jak u Nilu a u Eufratu sedí Ahmed a nemůže se dočkat, až jim písneme po Facebooku západní demokracii a pár stránek inkluzivního školství z Chánova, dojděte k poznámí, že Ikwán i Núr jsou světlonoši tolerance a lásky, že Egypt má na to, že uživí sto, dvě stě milionů dalších, když Alláh dopustí i motyka spustí, že turistika v zemi jenom kvete a je tam bezpečno.

Naučte se politický diskurz bublání vodovodních trubek. Hezký, pravdivý článek ó autorko spanilomyslná,ó nechť jsou Vaše dny přemnohé, a kdybyste dovolila, jen trochu, trošičku bych si dovolil oponovati.....blablabla.

Autorce:
Je, ráno, dušinko, už nám třeba vstáti
popij si vína a počni na svou loutnu hráti
Těm, kteří žijí s námi, lhůta se už krátí
Z těch, kdož odešli, nikdo se už nenavrátí.
Omar Chajjám
31. 12. 2011 | 07:55

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

to máte těžké. Odjakživa je to rozdělapanuj. Pokud se lidu nedostává hmotně a navíc vidí, že vedení se dostává hojně, je potřeba najít viníka. No a pro ty u koryta jedině jako vnějšího nepřítela, takže dokud tam nebudou mít co žrát bude nepřítelem je Evropa, USA a židi.

Kdo čeká od libyjců nějaký vděk, že jim "cestu" čistily stíhačky ten se načeká. Do roka někdo v Libyi ukáže prstem a bude při starém.

Fungovalo to tak vždycky, nevidím důvod proč ne i teď.

Pěkný Silvestr vinšuju
31. 12. 2011 | 10:05

Fialenka napsal(a):

Honolulu, napsal byste mi kdy má takovýhle svátek římský bůh Pluto? Zeptáte se předků? :-)

Mně se totiž o Plutovi zdálo. Myslela jsem si, že by ten sen mohl mít astrologický význam a když jsem si o tom chtěla něco přečíst, zjistila jsem, že Pluto není jen vesmírné těleso, ale že to je taky antický bůh. O existenci bohů nic nevím, ale říkám si proč by nemohli být stejně reální jako jsme reální my. Tak jsem si o bohovi Plutovi něco přečetla. Nikde však není zmínka kdy se slaví jeho svátek - jestli se tedy vůbec nějaký slaví .... Pluto byl prý velmi neoblíbený. (V mém snu byl milý. Měl hnědé oči, pramínky černých vlasů volně do čela až do očí a byl celý v černém. Byl velmi mladý, skoro dítě, a přesto se o mě zajímal jako o ženu.)
31. 12. 2011 | 10:33

český maloměšťák napsal(a):

Borochovský
Exhibicionismus. Nemoc zneuznaných básníků.

Hezký den. Nový rok i nový rok.

P.S. http://cs.wikipedia.org/wiki/Ber_Borochov
31. 12. 2011 | 11:15

ghándí napsal(a):

di,
podle myho nazoru jsou komunisti zločinci. vládli bez voleb. zastrašovali lidi. dovedli republiku ke krachu. pozvali sem cizí armádu, která si tady umístila jaderný rakety. a nezměnili se. chodí masovemu vrahovi plakat na hrob, druhemu masovému vrahovi posílají kondolence. jsou to fanatici, kteří klidně zase pujdou přes mrtvoly. vážim si mašínů i armády USA, která se s nima moc nepárala. komunisti nic jiného nezaslouží.
31. 12. 2011 | 11:17

Martin Konvička napsal(a):

ghándí,

Máte nesporně pravdu. Jenže komouši jsou - naštěstí - v této části světa historický relikt, neškodná záliba pár důchodců, chcete-li.

Opravdoví komouši dneška holt sídlí v Bruselu, neb i oni, parafrází Vašich slov, "vládnou bez voleb, zastrašují lidi a vedou svěřené země ke krachu".

A ovšem, jako měli komouši v době své větší slávy mocného soupeře v nacistech, mají dnes bruselouši soupeře v islámu. Ten je tou pravou totalitkou, a stejně jako dříve komunismus a nacismus láká frustrované, zapšklé, zlé a zbabělé.
Že by, kdyby mohl, vládnout bez voleb a zastrašoval lidi, na to vemte jed.
31. 12. 2011 | 11:40

ghándí napsal(a):

martin konvička.
komunisti, jako všichni zločinci, jenom čekají na svojí příležitost. ty dluhy, který nadělali v celé EU jejich rodní bratři sociální demokrati, je pro ně učiněné dobrodinní. nikdo neví, jak se ta dluhová krize v evropě vyvine a mohla by zase k moci vynést nacisty a komunisty.
31. 12. 2011 | 11:57

Martin Konvička napsal(a):

Sykes & Picot

K Vaší poslední větě:
"Obvzlášť pokud ty děti dálkově navádí někdo, jehož cíle nejsem s to dešifrovat"

Myslíte "globální intelektuální elity", typu Sorose a jeho nadací apod., nebo přímo "nejmocnější z mocných", typu partičky vládnoucí dnes v Bruselu a Bílém domě?

Ať u těch či oněch, rozklíčoval bych to asi takto.

- jsou si vědomi fyzické neudržitelnosti současného "hédonistického" světa založeného na růstu
- současně, jako my všichni, byli vychováni ve snu o Jednotném lidstvu, jedné velké lidské rodině atd.
- vědí, respektive si myslí, že "ideový" potenciál Západu se vyčerpal, že tu "velkou lidskou rodinu" nezavedou skrze křestanský, liberální ... ani jakýkoli jiný dnes dostupný světonázor
- rádi by sebe a své blízké či potomky udrželi u koryt co nejdéle, nejlépe napořád

Těm lidem, pokud neznají islám jaký je, ale jen jeho propagandistickou stránku, může celý ten systém imponovat. Neb on vlastně slibuje to "všelidské bratrství", vykazuje nespornou růstovou dynamiku má k tomu příslušné donucovací prostředky. A dovede oslovit/zkrotit ten segment populace, který současný rozbředlý západní světonázor neoslovuje. A je hierarchický, vládcové se v něm prostě mají "dobře", aniž by to někdo zpochybňoval či káral - může být prostředkem zavedení jakéhosi novodobého otrokářského řádu, s Vyvolenými (k nimž se dnešní jelity jistě počítají) věčně na vrcholu. Konečně, oni mohou být přesvědčeni, že případný islám nějak očůrají, že budou konvertovat jen naoko a dál si pokračovat business as usual.
Chce to hodně neznalosti islámské doktríny, psychologie, každodenního života, mechanismů kontroly... aby se příslušní mohli domnívat, že JICH se to týkat nebude, že s islámem někak vyčůrají, že ho jen použijí ke kontrole těch dole, nebo že ho dokonce časem zreformují - pro své potřeby. Jenže to, že je někdo bohatý a mocný, ještě neznamená, že je informovaný. Naopak to často znamená, že je cynický.
Tak nějak to rozklíčovávám - byť jde jen o spekulace.
31. 12. 2011 | 12:03

voroshilov napsal(a):

Machatma nas osviti svoji moudrosti i na Silvestra jak vanocni stromek!
A take poskytovali kvalitne bezplatne vzdelani(coz ghandiho minulo)kvalitnou lekarskou peci bez plateb a poplatku,moznost kazdemu bez ohledu na puvod a pomery stat se odbornikem nebo vyucenym specialistou(kdyz se snazil)ve nejakem svem oboru bez problemu najit zamestnani,zakladat rodinu beze strachu o budoucnost et cetera...
.vladli bez voleb-volby byli ale na jinem principu.
.zastrasovali lidi-kdo poctive pracoval nemusel se bat,a jeste mel za sebou odbory,bali se takove jako rodice hovena-vekslaci,kulaci,kolaboranti s nacismem,disidenti pro ktere lidska prace v kotelne byla nocni murou...
.dovedli republiku ke krachu-to udelali nove podnikatele a privatizatori ktere dostali nezadluzeny stat a dosud tezi z byvaleho narodniho majetku.
.pozvali jsem cizi armadu ktera jsem umistila jaderne rakety-to mluvi o sedmistech americkych zakladnach po celem svete?
.chodi plakat masovemu vrahu na hrob-Neni fer takhle mluvit o siru Churchilu nebo myslel masoveho vraha Vietnamcu pana Nixona?
.druhemu masovemu vrahu posilaji kondolence-to hoven byl v SK a vsechno videl na vlastni bulvy,jinak kondolovat se smi jenom humanitarnim bombarderum.
Dal to nema cenu rozebirat,ghandi by mohl byt uzitecnym na lekarske experimenty dr.Honzaka.
31. 12. 2011 | 12:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

shodou okolností si právě píšu s jedním blogerem (není to slečna Hesová). Jde o autora, jehož blogy se zde těší velkému zájmu. Podobné výměny názorů, ať už ústně či písemně vedu několikrát za rok (a nejsme to já, kdo je iniciuje).

Autor mi závěrem roku odpověděl na mé přání a posteskl si, jak demotivující jsou ty neustálé výpady a snahy některých čtenářů urazit, ponížit, dehonestovat (dával k úvaze, zda by to nespravila registrace).

Snad se nebude zlobit, když zde zveřejním jednu ze svých replik, kterou jsme právě v rámci naší výměny názorů odeslal.

"Ještě jednou dobrý den,

rozumím Vašemu pohledu, z pohledu autora píšícího blogy je zcela pochopitelný.

Nabízím ale ještě jeden, doplňující. Vychází z jisté znalosti prostředí, o němž se bavíme.

1) Registrace tento problém neřeší (maximálně jej poněkud zmírní, ale většinou ani to ne). Podívejte se na novinky.cz, ale i třeba idnes.cz apod. Hemží se to tam anonymními výpady a sprostotami úplně stejně, ne-li více (zejména na novinkách). Kdybych věděl, že registrace pomůže, velmi bych o ní uvažoval. A to přesto, že řada velmi slušných lidí ji zcela odmítá (hodně často jsem a toto téma vedl debatu pod blogy a obhajoval názor, který s Vámi sdílím, tedy že s neanonymním autorem je minimálně neslušné debatovat anonymně. Postupně jsme ale musel uznat, že takto jednoduché to není. A nic na tom nemění fakt, že já jsme se rozhodl anonymně nevystupovat, byť bych samozřejmě též mohl. Je to moje rozhodnutí, jiní se rozhodli jinak (a též mají dobré důvody). Nikoho neurážejí, nikomu nenadávají (nicméně třeba jako státní úředníci by do debat na některí tíéma vůbec neměli vstupovat. A to by byla myslím škoda). Jsem přesvědčen, že odvaze stát si za svým, se musíme učit, ne ji vynucovat.

Můžete jistě namítnout, že třeba v případě Referenda.cz registrace funguje. Ano, ale jen proto, že zároveň platíte předplatné (jinak se nemůžete debat zúčastnit). A to je kvalitativně něco úplně jiného. Proto také na Referendu debatuje jen velmi úzká skupinka lidí (podstatnou část asi oba známe i osobně, je to stejné ghetto, jako když se sejdeme v kavárně).

2) A teď to daleko důležitější: Vaše texty přečtě řádově několik tisíc lidí (ten přepočet je zhruba 1:3 vzhledem k celkové návštěvnosti blogu, kterou vidíte v záhlaví). Jen pár jich cítí potřebu vykřiknout nějakou sprostotu, odsudek apod. Jsou to lidé bytostně frustrovaní, zakomplexovaní, nenávidějící vše kolem sebe (často psychicky nemocnými). A těch pár frustrovaných má ovládnout veřejný prostor? Odradit všechny ostatní, aby do něj vstupovali? Přinutit nás, abychom znepříjemňovali život těm, kdo debatovat chtějí?

Je to na daleko delší debatu, než jsou možnosti této mailové komunikace. Klidně si ji někdy můžeme dát :-) Ale podívejte se předtím prosím na nějaké jiná, podobně široce pojatá diskusní fóra u nás. Přeci jen bych řekl, že se mi s mým přístupem daří udržet poněkud smyslplnější prostor, než jsou ty, kde je nutné se registrovat či jsou uplatňovány jiné restrikce (mám na mysli poměr kvalita/kvantita/renomé/dopad apod) .

A jen opakuji na závěr: rozumím, jak beznadějně na člověka působí, když se probírá těmi výpady a ponižovaním sebe i druhých pár frustrovanými jedinci.

Velmi si vážím toho, že jste se nakonec rozhodl vytrvat (já se takto rozhoduji v posledních letech několikrát za týden ;-) A děkuju.

Srdečně

Libor Stejskal"

Je mi vcelu jasné, že tento příspěvek někteří pochopí jakou mou snahu "přihřát si zde svůj oukrop", poukázat na svoji "záslužnou činnost".

Šlo mi ale spíš o to, jestli bychom se dokázali na moment vžít do kůže autora (ať už píše o čemkoliv, jeho názory jsou jakékoliv, sleduje jakékoliv zájmy), který sem chodí sdílet své názory a je vystaven tomu, čemu je většina z nich vystavena.

A zda existuje nějaký prostor mezi osobními výpady, urážkami, ponižováním, dehonestacemi na straně jedné a "bubláním vodovodních trubek" ve smyslu "hezký, pravdivý článek ó autorko spanilomyslná,ó nechť jsou Vaše dny přemnohé, a kdybyste dovolila, jen trochu, trošičku bych si dovolil oponovati.....blablabla" na straně druhé (dovolil jsme si vypůjčit konkrétní citát jednoho konkrétního diskutujcího, tento text nemá ale za cíl polemizovat právě s ním. Vlastně nechce polemizovat vůbec, jen cosi navrhuje jako téma k přemýšlení).

A zdá má smysl jej hledat.

Ještě jednou vše nejlepší v novém roce všem, kdo o takové přání stojí.

Libor Stejskal
31. 12. 2011 | 12:22

voroshilov napsal(a):

Pane Stejskale,neni nad zasluznou cinnost dbat o mravni cistotu a obracet na viru zbloudile dusi misto toho aby dnes shanet potraviny ke stolu nebo lenosit pred telkou,inu stasten je ten komu je prace i konickem.
31. 12. 2011 | 12:37

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pro pana Stejskala,...vidím, že jste se i dnes pokusil "dovalit ten kámen až na vrcholek", ... pokolikáté už, píšu to proto, že Vám chci za to složit poklonu, za tu snahu, že si tady na různých blozích mohu číst tolik zajímavého od blogerů i diskutujících. Do nového roku Vám a vám ostatním, přeji zdraví a štěstí,.... pane Stejskale,...svěřím Vám tajemství, které otatně znáte,...ten kámen spadne,....tak,... valte ho, prosím, i v dalším roce. Tužka.
31. 12. 2011 | 12:38

TomášL napsal(a):

to Stejskal

Vše nej do nového roku... A trpělivost s námi, nezbednými. :-)
31. 12. 2011 | 13:13

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, (12:22)
Vy jste udelal vybornou praci a vsechny jste nas obohatil.
Zde jde o myslenky a ne osobnosti. V pripade, ze bude jednou zrusena anonimita, Vase firma prestane existovat.
Vyridte autorum bloqu, ze by nemeli byt citlivy jako slecinky z konventu a ze JEDOVATOST je stimulace dulezita pro vyvoj a rust.

Pane Pepa Repa,
muj computer casto odmita nektera videa prehrat. Nevim proc. Je to skoda, protoze mam Vase myslenky velmi rad. Mimo to Vy jste literalni hvezda a nekdy me tak rozesmejete, ze mam krece v brisnich svalech. (Coz v mem veku ohrozuje barvu meho kresla. Ja se jednou u toho comp. podelam smichem).

Pani Fialenko,
ozvu se za hodinu. Pokusim se prelozit Vas sen. Jdu do Antiky.
31. 12. 2011 | 13:20

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Fialenka, nevím, kdy má svátek bůh Pluto, řekla bych, že moc slavný svátek mít nemůže, je to bůh zmaru a neštěstí, bůh podsvětí, což jistě víte. Staří Řekové a Římané se domnívali, že mimo jiné sídlí i v zakopaných keramických nádobách s potravinami, hlavně s obilím. Toto má reálný podklad, protože v těchto potravinách vznikájí enzymovou dekarboxylací mnohé jedy, hlavně kadaverin a putrescin, oba jsou smrtelné jedy. Takže lidé po požití těchto potravin umírali. Ani dnes nebudete zachráněni, dostanete li do těla smrtelnou dávku těchto jedů, dnešní medicína nezná postup záchrany, během tří dnů se doslova rozpadnou játra a nastává neovratný konec. Toto se dělo ve starověku dost často. Uvidíme, co napíše pan Honolulu. Tužka.
31. 12. 2011 | 13:20

Pepa Řepa napsal(a):

Milý pane Stejskale
polemizovat nemíním, ani zpochybňovat Vaše dílo.
Vaše umanutá didaktická snaha je ovšem zcela marná. Staré psy novým kouskům nenaučíte.
Neuvědomujete si totiž, že kladem tohoto internetového mikrosvěta je to, co jinde nenajdete. A to je nejen názorová různorodost-což je Vaše zásluha-, ale i kreativita, kterou tady třeba dneska reprezentuje Bochorovský, svým originálním příspěvkem to posunul zase o kus dál, obohatil rejstřík, zajiskřilo. Totéž měnič pohlaví, kde jinde najdete takovou kuriozitu?
A tak by se dalo pokračovat až třeba k pocestnému s jeho vnitřními běsy. Když s ním necloumají vypadne z něj cosi zajímavého.Běsy přeskočím, od toho je kolečko.

Kydy o tom, jak se má vést spráný politický diskurz unavují.
Tady jsme v Čechách, ve virtuální hospodě, kde se sejde docent s kydačem hnoje, součástí je ironie, humor, parodování, hecování etc etc..... a vedou se řeči. Ať je to Jemnický, skeptický, buldatra, argun, vico...etc bez nich by to tady byla stejná nuda jako na Referendu. Jeden soudruh poplácá druhého, jak to - v článku-američanům nebo pejzatým nandal.

Vy se to všechno snažíte narvat do jednotných korektních montérek předsedy Maa.Vy chcete pořád někoho vychovávat, měl jste jít na peďák.
Svým způsobem to chcete ulatit jako Velká sestra Mc Murohyho.
Bodejť by to některým blogerům nevyhovovalo. Je jich tady jen pár, co reagují, ostatní exhibují svými moudry. Just tam má v nadpisu hrubku jako prase, neopraví ji neb nečte diskusi.

Nic ve zlým, ale kdyby to tady bylo podle Vás je tu nuda k ukousání, chrčení dvou trubek, samé společenské bezobsažné fráze, politicky korektní sterilní diskuse, vrstvení slabik. Jako čistá pramenitá.Možná bez zápachu, ale také bez chuti.
Nechci se do Vás navážet, ale je to tak. Verecký nebo Komárek by si se svou mystifikací pod Vaším vedením neškrtli. Taky se z jejich satirických článků leckomu orosilo čelo.

Jestli cítíte potřebu zastat se různých aktivistů, kteří nemají ani špetku sebereflexe, aby napsali: mýlil jsem se, vývoj šel jinak a pokračují dál v mediálním masírování, jako by se nechumelilo, kdo Vám v tom brání?
Tak se zastávejte, ale neočekávejte změnu.
Mějte se, už toho nechám.Mám totiž jen dvě možmosti. Psát jak umím nebo to zabalit.
Mc Murphyho ze mě nikdo neudělá.
31. 12. 2011 | 13:29

Fialenka napsal(a):

Jé, Tužko, přečetla jsem si první dva řádky a radši to dál nečtu ... je to strašidelný ..
Nemá Pluto náhodou podobný charakter jako egyptští Osiris a Anubis?
31. 12. 2011 | 13:37

Kryštof napsal(a):

Není tím bezejmenným blogerem světoznámé intelektuální duo Paroubek & Paroubková ?
Pak-li ano , tak jejich impresence není nikterak na závadu těmto diskusím .
Jedině snad , kdyby p.Stejskal hodlal otevřít Humoristickou rubriku , pak by jejich účast byla vítána .
31. 12. 2011 | 13:58

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Fialenka,...chcete podrobný životopis a morální profil boha Pluto?,...abych tady nepsala, co je Vám známo. Není se čeho bát, patří to k životu těch, co trošinku pochybují, že život jsou jen biologické procesy. Mám ještě chvíli času, pak mě odvelí povinnosti, zdraví Vás Tužka.
31. 12. 2011 | 14:00

Dl napsal(a):

ghandi stále zde plácáte něco o komunistech a sám vlastně ani nevíte čí jste a co jste vlastně zač ! Víte pane kolik takových komunistů zločinců pobíhá vesele dále mezi demograty ? To by jste ani nespočítal ! Přeji hodně optimismu do příštího roku ,budem jej potřebovat všichni ! Dl.
31. 12. 2011 | 14:01

voroshilov napsal(a):

V nekterych vecech muzu souhlasit i s honolulou a repou,pravoverny Repa si dovoluje psat i o sabesu protoze i Jezis byl narcen z praci v sobotu,ale mel by urychlene shanet banany a hajzlpapir ktere se mu tak nedostavalo v krvave totalite,zse Honolulu nam odskocil delat druhy job do KFC protoze musi splacet hypoteku na patrovy baracek a leasing na nejakeho emerickoho monstra silnic,ti kdo nadavaji antimerikanum a zidobijcum jsou sami rusobijci a komunistobijci par excelence-malem ukrizovali soudruha Filipa za kondolenci Kim Cunikovi,pejzate o ano,za dvacet let jste dovedli svet do uplne prd...Komunisti by u vas mohli brat lekce!
31. 12. 2011 | 14:03

voroshilov napsal(a):

Ale Honolulu nemuze jinak,on zije ve svete nekonecne propagandy co mu servirvuji sionska media,souhlasim vsak s tim ze tzv.magometani za posledni 500 let nedokazali nic noveho,i netreba se ohanet Omarem Chajamem nebo nejakym Al Rasidem,Avicenou...To bylo tak davno ze uz to nepamatuji ani historici.
Brutus byl vnukem Lucia Bruta,statnika ktery nastoloval a bojoval za demokratickou rimskou republiku proto nemohl se divat jak Caesar uzurpuje moc,i kdyz mu vdecil za svuj zivot a postaveni(nebyl caserovym synem)ale povazoval Gaje Julie za druheho otce,co je prednostnejsi-idealy nebo pratelstvi?
31. 12. 2011 | 14:09

honolulu napsal(a):

Pouze pro pani Fialenku.
Pluto nebyl puvodne rimsky Buh, ale etrusky a recky, znami pod jmenem FEBRUUS a v Recku HADES nebo-li PLAUTON.
Byl to Buh podsveti a vladl v risi mrtvych se svoji zenou PROSERPINOU. V roce 249 B.C. a v roce 207 B.C. Senat a Pontifices (hlavni knez). Naridil festival na uchlacholeni hnevu tohoto Boha - umiralo hodne lidi. Jinak oslavovan nebyl. Jeho sochy nebyli verejne vystavovany.

Videt ho ve snu znamena ZBOHATNUTI, ale take nebezpeci urazu ci nemoci. On je prece symbolem smrti.

Videt dite ve snu znamena neprijemnost, ktera jde vsak zneutralizovat laskou.
Videt milence a myslet na sex ve snu znamena, stastna budoucnost
bez hmotnych starosti a jinych starosti.

Videt SVUDNIKA ve snu znamena, ze s Vami bude manipulovano lidmi, kteri maji svoje cila na ukor Vasich.

70 % vsech snu jsou hlouposti ovlivnene napr. Vasi veceri. 20 % jsou sny, ktere jsou varovanim ci kompasem v zivote. 10 % snu jsou t.zv. zivotni sny a ty jsou dulezite protoze Vam reknou budoucnost a nebo dokonce prozradi Vas minuly zivot.
Rozeznani techto 3 skupin jde poznat intenzitou, barvami a opakovanim....(To bylo snadne.)
31. 12. 2011 | 14:12

voroshilov napsal(a):

Stredoveka obcanska valka Rude a Bile Ruzi v Anglii kupodivu smetla do propadliste dejin rody nepratelskych Yorku a Lancasteru(pokrevnych Palantaegenoutu)a nastolila dynastii outsideru Tudorovcu na jejich vladu prisla nejvetsi obchodni a kolonialni doba Britskeho imperia...
Cesty Pana jsou nevyzpitatelne!
31. 12. 2011 | 14:19

Elena napsal(a):

paní Hesová,
tento paradox Egypetských volieb, bol aj naším paradoxom volieb po riku 89, vidím v tom to vývoje veľa podobneho, preto sa u nas po 89 roku ukotvily a defakto prebrali moc staré štruktury, ktoré dnes maju realnú moc a prachy , nastroje ako nas ovladať,
pripomeniem varovanie Britskéj premierky Margaret zvanej "železná lady" ktorá varovala že proce demokratizacie postkomunistickych štruktur nie pripravený a bude zneužitý, takým vidim aj vyvoj revolucie v Egypte.
VĎaka za dobrý právdývý blog.
Všetko dobré v Novom roku!
31. 12. 2011 | 14:32

honolulu napsal(a):

Vorso, co jsi to zase vychlastal ? Uz prestan pit tu chladici kapalinu z Hondy, nebo se ti to Tvoje prditko zavari a budes se muset vratit k Trabantu. (KFC nezeru, je to moc mastne).
31. 12. 2011 | 14:44

voroshilov napsal(a):

honolulu:
Ja nic,ja muzikant!
Jeste jsem nezacal,to vis musim zustam strizlivy z principu-nedelat jako ostatni,ozrat se muzu zitra,mam tu hrozny curbes,dve zenske moje a sekretarka(tu uz znas?)mne nahaneji cely den-prines tohle,udelej tamto,pomahej v kuchyni,prestav gauč,uvolni misto pro stul...ja je poslu do posilovny,at priste sami tahaji nabytek:-)
31. 12. 2011 | 14:59

ghándí napsal(a):

voroshilov s kamarádem při práci
http://www.stream.cz/bestof2011/522256-ozrali-popelari-v-rusku
31. 12. 2011 | 16:10

stejskal napsal(a):

Ale uvědomuji, pane Pepo Řepo.

Kdybych si umanul, že to zde bude vypadat jinak, vypadalo by to tak, věřte mi. Mám zde vcelku volné pole působnosti, mohl bych se zde "didakticky" projevovat daleko daleko drastičtěji.

Jenže to nedělám, nevidím v tom žádný smysl. Právě v tom jiskření, posouvání hranic, ostrých výměnách názorů nejrůznějších individualit spatřuji podstatu těchto stránek.

Kromě několika úplně základních pravidel, bez nichž by tento prostor nevydržel ani pár týdnů (a Vy byste byl mezi prvními, kteří by jej možná opustili), zde na nikom nic nevymáhám. Nechtě se každý projevuje, jak ho baví a považuje za účelné.

Nicméně těch souvuislostí narozdíl od jiných mám možnost vidět trochu víc než Vy. Například očima autorů, kteří mají jméno, tvá, profesní i osobní background a kteří si sem chodí prakticky každým svým textem pro dávku urážek, ponižování, dehonestování. A také třeba očima těch, kteří by si chtěli povídat, vyměňovat si názory, ale nechtějí se přitom prodírat všemi těmi urážlivými výkřiky apod. Ti všichni zvažují, zda se tomu mají vystavovat. A proč vlastně.

A proto si zde občas dovolím "didakticky" vyzvat k úvaze, zda by nestálo za to, abychom trochu přemýšleli i o druhých, když něco píšeme. Nejen o sobě. Nakolik je můžeme zranit, otrávit je, znechutit apod. A zda je veřejný prostor jednou pro vždy vyhrazen jen těm nejotrlejším, nejhlasitějším, nejostřejším (a nejanonymnějším). Nic méně, ale také nic více. Zda chceme mít společnost plnou otrávených lidí, kteří neumějí (nebo nechtějí) vracet ránu loktem do břicha. A pak pár těch, kteří si to budou rozdávat ne veřejné scéně bez jakýchkoliv pravidel či skrupulí. A zdaleka nejde jen o tyto stránky.

Píšu to Vám (stejně jako jsme to psal pánům Sladkému, Expertovi, Pocestnému, Vlkovi či Hochmannovi, abych jmenoval některé), tedy všem, jejichž příspěvky mi přijdou zajímavé, poučené. A protože mám za to, že zrovna Vy byste o tom mohli přemýšlet. Třeba.

Vůbec Vás nechci nacpat do nějakých přihrádek, které Vám nevyhovují. Je to nesmysl a ani by to nebylo v mé moci (zaplaťpánbůh). Jen dávám k úvaze, jestli to takto opravdu chceme.

Tak ještě jednou hezký nový rok.

Libor Stejskal
31. 12. 2011 | 16:19

stejskal napsal(a):

Díky, paní Tužko, pane TomášiL i dalším za přání. l.s.

P.S. Kámen na vrhol nevalím, na to se necítím ;-) Spíš se snažím, abych se jím nenechal zavalit ;-)
31. 12. 2011 | 16:22

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

tfuj tfuj tfuj v roce 2012

https://www.youtube.com/watch?v=a8qE6WQmNus&feature=player_embedded
31. 12. 2011 | 16:36

Elena napsal(a):

čo by kameň páné Stejskalé, aby paní t neuvalila na Vás prekľatie a trvalú kliatbu :)), vyhražuje sa tym každemu, kto s nou nesúhlasi, minulý rok právé na Silvestra napisala paní Vendlovej, že ak ju tu nekto naštve tak sa oblepi nickom nepriatelom a prevedie preklatie vo svojom zahradnom domčeku :)))
trochu mám o Vás obavu, dobre že jej posilate usmiate slniečko, možno Vás ta kladba od tunajšej "čarodejky" minie.
Chudera čo sa namakala vyhadzovať a mstiťsa každemu kto jej protirieči :))
Inač Dennis mal pravdu, kto v detsve nedostal lasku v dospelosti si ju vynucuje preklatiami a zaklinadlami :))
31. 12. 2011 | 16:55

Elena napsal(a):

Všetko dobré v novom roku Vám prajem pané Stejskalé!
31. 12. 2011 | 17:01

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa
"...Vaše texty přečtě řádově několik tisíc lidí (ten přepočet je zhruba 1:3 vzhledem k celkové návštěvnosti blogu, kterou vidíte v záhlaví). Jen pár jich cítí potřebu vykřiknout nějakou sprostotu, odsudek apod. Jsou to lidé bytostně frustrovaní, zakomplexovaní, nenávidějící vše kolem sebe (často psychicky nemocnými)...."

Pepko - jak byste panu Stejskalovi z klávesnice vypad.../a příště nežalujte a nebulte...to chlap:)) nedělá..../

Šťastný a veselý.
31. 12. 2011 | 17:12

stejskal napsal(a):

Díky, paní Eleno a pane Havelko. Vám též vše dobré.

Libor Stejskal
31. 12. 2011 | 17:30

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Pane Stejskale,
Také vše dobré do Nového roku.
Válečný štváč a vrah z Wall Streetu se rozhodl, že změna je život a v novém roce si bude jen užívat na Wall Streetu.:)
Namísto něj se objeví jiný nick. Nebude už tak dotěrný a útočný jako ten starý, ale do debaty občas vstoupí.

Přispívat do debat zabere spoustu času. Toho sice zatím bohužel mám dost, ale kolikrát jsem se přistihl, že tu trávím víc času, než bych měl. Proto si budu vybírat na co budu reagovat a kdo mi za to stojí.

Vaše stránky jsou unikátní. Tomu dotyčnému blogerovi bych vzkázal, že spousta lidí si rádo jeho blog přečte, ale nemá potřebu, či čas se k němu vyjadřovat. Tito lidé pak nejsou v debatě slyšet a vypadá to, že dotyčného čtou jen samí frustráti.
Tak tomu ale není a je to třeba si uvědomit.

Pěkný Nový rok také diskutérům jako MB, Pepa Řepa, Tužka a další.
A taky WikyBédovi a spol, ať je z toho negativismu neklepne pepka :)

Dnes jsem se byl projít podél řeky, kde plula loď s květinami pro Václava Havla. Na palubě stála jeptiška a mávala lidem, kteří se shromáždili na břehu.
Moc pěkný závěr roku.

Štastný Nový rok!
31. 12. 2011 | 17:49

stejskal napsal(a):

Bude se mi po tom nicku stýskat, pane z Wall Streetu :-)

Hezký nový rok i Vám.

Libor Stejskal

P.S. Též se občas přistihnu, že zde trávím víc času, než bych měl ;-);-);-);-)
31. 12. 2011 | 18:02

voroshilov napsal(a):

Pane Stejskale:
Mne se styskat nebude a Vy o trolling neprijdete,vzdyt se podivejte:
20:27-voroshilov
"Zora Hesova je skoro stejne hezky chlap jako ja"
elena krade nicky jako straka,ta Vas jako Trubka jeste bude cele roky terorizovat a k tomu prida sveho imaginarniho pritele Bobo z Floridy.
Nejhorsi jsou osamele emigrantky z Kanady v druhe nebo treti (de)generaci bez chlapa ktere usinaji s nejlepsim kamaradem vibratorem.
31. 12. 2011 | 18:19

Elena napsal(a):

aha voroshilove , nie si ty pán Minh Nguyen, sedí to na teba, vkusa sa tu vychfaloval že maš super počitač za stovky tacov a dve asystentky, jasne a teraz cez čtenarov blog si prepiraš svedomie :)
inač dík za pozdrav vibratore :))
31. 12. 2011 | 18:26

voroshilov napsal(a):

elena,pozdravuj tosku,vice basnickeho nadseni"!
Pro ostatni-elena sveho casu pod kazdym mym prispevkem psala basnicku nickem toska:Vorosilov je zruda a stalinsky masovy vrah...moc dlouho ji to vsak z duvodu nezajmu verejnosti netrvalo.
31. 12. 2011 | 18:30

hovorka11 napsal(a):

Přeji všem blogerům a poskytovatelům diskuzí, kteří poskytují svobodnou diskuzi právě tím, že nejsou zveřejňována jména diskutujících kteří tak mohou psát bez důsledku z nepříjemností v zaměstnání od jinak smýšlejících nadřízených vše nelepší v novém roce.
31. 12. 2011 | 18:36

ghándí napsal(a):

všem přeju hodně štěstí do nového roku, hlavně zustat zdraví, ostatní je prkotina.i bez peněz se dá žít.
ps. díky pane stejskale, za jeden z nejsvobodnějších diskuzních serverů v česku
31. 12. 2011 | 19:09

buldatra napsal(a):

صحة جيدة في السنة الجديدة للجميع. الله أكبر
31. 12. 2011 | 19:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane voroshilove,

krádež nicku je dle mého docela velká sprostota (a zejména pokud ji člověk používá k dikreditaci druhého).

Kdybych měl jakýkoliv důkaz, že to zde někdo (resp. kdo) dělá, zasáhl bych. Ale nemám. Vaše IP, paní Eleny i toho, kdo psal Vámi zmiňovaný příspěvek, jsou různé (nic to nevyvrací, ani nedokazuje). Takto je to pro mne jen ničím nepodložené nařčení.

Znovu říkám, mrzí mne, že se na Vás takto někdo zaměřil.

Hezký nový rok Vám, pánům ghándí i hovorka11 jakož i všem ostatním.

Libor Stejskal
31. 12. 2011 | 19:23

stejskal napsal(a):

To samé přeji i Vám, pane buldatro.

Je, zejména pro ty, kdo v něj věří.

Libor Stejskal
31. 12. 2011 | 19:25

Elena napsal(a):

páne Stejskalé,
dva krát som si dovolila žart v ktorom som sa priznala, možno si vspomeniete parodovala som v jednom blogu tušim Vášom pana Pepu Repu, Pana Honolulu a voroshilova, vtedy som sa priznala a ospravedlnila som sa Vám a dotičným, upozornil ste ma že to je porušenie kodexu , cudzie nicky nepouživam len pišem pod svojim menom a jeden nick mám ako žartovný pre srandu, možem máť dva nicky?
31. 12. 2011 | 19:30

voroshilov napsal(a):

Pane Stejskale,nic se nedeje,ja nikoho neprosim zasahovat,neni to vsechno v nasich sileah,takova je cest'la vie.
Vam a vsem ostatnim take preji Hezky novy rok,stastny a vesely,no...nevim jak tam dale,jsem jenom barbar,ale my si rozumime...
Takze tak,vsem lidem na svete prejeji stastny a vesely novy rok,uf,to jsem nemehlo:-)
31. 12. 2011 | 19:32

stejskal napsal(a):

Nemám důvod Vám nevěřit, paní Eleno.

Je Vaše věc, kolik nicků používáte (žádná zdejší pravidla užívání dvou nicků nezapovídají).

Libor Stejskal
31. 12. 2011 | 19:34

trubka napsal(a):

tak to je ten druhý nick páné Stejskalé,
on ma svoju historiu, totiž nick á23 ma tak volal , neuražalo mna to, lebo to bolo moc trefne a malo to dvojzmyselnú podstatu, v tom čase som obchodovala s rúrami :))) nu nie je to smíšne :)))
31. 12. 2011 | 19:47

voroshilov napsal(a):

elena?:
Vzdyt ty vis ze mam jednu asistentku Mashu, krasnou a chytrou holku,sexy a s mozkem,honolulu by se poslintal(kdyz mu nevadi piercing a tetovani),opravdu moje devcata jsou trida,voroshilov ma vkus a um,takze lidi-Masenka je ochotna vam ukazat cestu rajem ale nesmite ji povazovat za lacinou stetku,v opacnem pripade vas roztrhnu jako hada:-)
31. 12. 2011 | 20:01

Fialenka napsal(a):

Honolulu, děkuju za výklad (takový vyvážený :-)). Teď jsem odběhla z oslavy abych si ho přečetla. Hm, tak to může znamenat i něco dobrého, to jsem ráda. Zbohatnutí, šťastná budoucnost bez hmotných a jiných starostí … to by bylo super.
Taky jsem vypozorovala to samé co píšete, totiž že záleží co jsem měla k večeři. Radši na sny moc nedám. Ale někdy jsou příjemné a věřím tomu, že můžou být kompasem, varováním, nebo ukázat budoucnost nebo minulý život.
01. 01. 2012 | 01:11

Elena napsal(a):

dufam že voroshilov si dal novorčné predsavzatie že tu už prestane propagovať totalitného vodcu džugašviliho
inaš samotnemu nicku voroshilov, ktorý mi vyvolava husiu kužu zakaždym jak vidim nick voroshilov, pripominami najneschopnejšieho maršala, ktorý bojkotoval vyvyn a vyrobu odlahčených tankov počas druhej svetovej a tak stalin posielal mladych chlapcov ako živý terč aby zadržaly neprijatela, toľko obeti , kvoli dvom neschopakom akym boly stalin a voroshilov, aj keby jemu nicku voroshilov a jeho rodine tieto dvaja totalitne vodcovia boly blizke , nema pravo ich tu velebiť , lebo mi s tym lezie na nervy
01. 01. 2012 | 12:04

Viola napsal(a):

Eleno, přeji vše nejlepší do nového roku.

Nemůžu pochopit, proč se s tím vorošilovem nemáte tak rádi, když byste si měli být blízcí.
01. 01. 2012 | 12:35

Elena napsal(a):

Violka, tiež Vám srdečne prajem všetko dobré do Nového roku!

neviem kto je nick voroshilov , či je naozaj rus aj keby nym bol, v každej diskusie propaguje stalina aj ked blog nema stalinsku tematyku, nedokažem pochopit stalinistu. To je neprekonatelna prekažka medzi mnou a nickom voroshilov.
Inač mu tiež prajem všetko dobré do Nového roku.
01. 01. 2012 | 13:00

Elena napsal(a):

Pepa Řepa,
Prajem Vám všetko dobré do Nového roku!

Ste mudrý človek sam sa vyznate v tom ako to tu chodi.
Ak sem zavítate, tak som Vám len chcela povedať že si Vás ako diskutera veľmi vážim, ako človeka Vás nepoznam, myslim si že ste aj dobrý človek.

Majte sa , už sem neprijdem.
01. 01. 2012 | 13:37

Pepa Řepa napsal(a):

Elena
Jsem pěknej hajzlík
01. 01. 2012 | 16:10

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Pepa Řepa,...pane, kdyby mně se dostalo takového ocenění od božské Eleny, ....tak bych o sobě musela začít vážně přemýšlet,...a musela bych si říct,...tak holka, bacha, něco je někde špatně. Ale Vy máte maskulinní přítažlivost, to to vysvětluje,....přeji šťastné dny příští, Tužka,... to bude "nálet",...
01. 01. 2012 | 16:30

Pepa Řepa napsal(a):

Tužka
Řepa napíše pro Tužku......dyť já jsem vděčnej za každé podrbání ženskou rukou za uchem, snadno se nechám ochočit a zobu z ruky.
01. 01. 2012 | 17:24

Elena napsal(a):

Tužka, stalé si myslím že si chlap nie je si žena, to je moje právo myslieť si to čo chcem, o mne si možeš mysliť to čo si len chceš, to je tvoje pravo, chvalim len takych nedokonalych ľudi ako som ja , ale ako možem pochvaliť teba, tak dokonalu, sama dokonalosť , tak dokonalu , že aš neskutočnu, neboj teba nykdy nepochvalim, nepoznam ťa čo si zač, ale to čo si tu ukazala v diskusiach poznam , tak že si ukazala "dokonalost"
nekedy sama nevieš ako žiarliť ako žena alebo ako chlap už sa rozhodni kym chceš byť, poukažem ty na par blogov kde si so mnou flitrovala ako chlap , pohladaj blog s tematykou medzinarodný ženský deň od roku 2010, nehovoriac o tvoich zamilovaných basnach na moju adresu
01. 01. 2012 | 17:39

Elena napsal(a):

Dôvod, prečo opušťam tento portal, kvoli pánu Klánovi, on je zlatý človek a chcem aby pisal svoje blogy nie pre mňa, ani pre teba tužka, ale pre ostatnych čítateľov a diskuterov, priliš si ho vážim na to aby som bola prekažkou pre jeho blogy,
toť vsje.
01. 01. 2012 | 18:48

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Pepa Řepa, díky, pane,...to jsem měla vědět dřív, víc bych se snažila. Už jsem psala o drbání za uchem ledasjakých ušáků, kteří mě provázeli, provází a budou provázet,...ale,...příspěvek je fuč, nezobrazil se. Alespoň přáníčko zopakuji, když je prvního, první, přeji šťastné dny. Tužka.
01. 01. 2012 | 23:00

Jorik napsal(a):

Pro všechny horké hlavy doporučuji přečíst komentář z Economistu, který myslím hezky shrnuje stávající stav po volbách z pohledu rozumně poučeného "euroatlantického" liberála - http://www.economist.com/node/21542418.

Lidé, kteří se profesně dlouhodobě zabývají jistým regionem a kulturou postupně přirozeně získávají citové vazby k lidem, společenstvím, kulturám i zemím které žijí své životy třeba práve v Egyptě. Někdy je pak těžké udržet si dostatečný odstup od probíhajícího dění. Zora Hesová to zvládá poměrně dobrě a je jen přirozené, že fandí a věří (chce věřit), že může skupina muslimských států v severní Africe úspěšně projít procesem liberalizace a demokratizace odspoda.

Většině mladých, kosmopolitně laděných levicových liberálů z Tahriru jde notabene jenom držet palce a tleskat jejich odhodlání a statečnosti. Tito lidé ovšem nejsou bohužel zrovna běžným vzorkem egyptské populace, a proto také volby dopadly tak jak dopadly. Nám tak nezbývá nic jiného než doufat, že se bratřici dokáží s armádou domluvit na mocenském kompromisu, který nepohřbí ideu alespoň částečně sekulárního a relativně "liberálního" arabského státu "ala Erdoganovo Turecko" a zároveň umožní postupnou demokratizaci.

Ta cesta bude ještě dlouhá a trnitá a osobně mi trochu schází autorčin optimismus ohledně budoucího vývoje. Snad nenastane scénář, kdy se bratříci se salafisty shodnou s armádou na faktické konzervaci stávajícího autoritativního vládnutí navenek přetřeného "zelenou islamistickou fasádou" doplněnou pár dílčími ústupky a odsouzením několika obětních beránků, odpovědných za masakry demonstrantů na Tahriru i jinde. V tomto černém scénáři by mohl být spojujícím tmelem právě nacionalismus, který stále osciluje egyptskou společností a příliš se neliší u liberálů a chudých nevzdělaných venkovanů, kteří volili salafisty. Společným jmenovatelem je u něj nepřátelství k Izraeli.

Pokud tento nacionalistický tmel, stejně jako brutální represe proti demokracii žádajícím demonstrantům, může někdo zastavit, jsou to opět ty "demonizované" Spojené státy + jejich evropský apendix. Pro autorku a další arabisty by mohlo být dobrým tématem k zamyšlení, jak by vše asi dopadalo, kdyby v pozadí neexistoval tlak Pentagonu na alespoň "omezení represí" ze strany egyptské armády. Nebýt US vlivu zřejmě by to v Egyptě vypadalo velmi podobně jako je to teď v Syrii, či tak jak to vypadalo před rokem v Teheránu... A příliv dolarů od strýčka Sama je taky jedinou relevantní zárukou toho, že se egyptská armáda a protižidovsky naladění islamisté v případě eskalace napětí v Palestině nepustí do dalšího válečného dobrodružství alá Jom Kippur.
08. 01. 2012 | 17:36

pletcherirk napsal(a):

What 3-1-1 means. 3-1-1 implies 3 ounce or small containers regarding liquids and gels placed in a very 1-quart size clear <a href=http://www.uklongchampbags2013.info/category/longchampsale>Longchamp pliage bag</a> zip-lock handbag, and it will just get 1 carrier per traveler.
You will have to buy supplemental <a href=http://www.uklongchampbags2013.info/category/longchampsale>Longchamp pliage bag</a> as you reach your current destination when you're not getting larger containers within your checked totes.

we must stay indoors and steer clear of direct connection with sunshine. <a href=http://korsbymichaelkors.webeden.co.uk/#/blog-mk/4572576767>michael kors uk</a> MK online
we must stay indoors and prevent direct hitting the ground with sunshine <a href=http://michaelkorsuk.webnode.com/blog/>michael kors sale</a> 2013 MK.
25. 02. 2013 | 12:22

outletgrkvq napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jacket sale</a> knarlton http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose outlet
26. 02. 2014 | 20:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy