Kulturní válka, vnitro-muslimská

18. 09. 2012 | 12:38
Přečteno 3864 krát
Obrázky hněvivých a agresivních muslimů, protestujících proti videu, hanobícímu proroka, okamžitě dávají za pravdu těm, kdo v muslimech vidí zakomplexované fanatické extrémisty. Křesťané přece nezabíjejí, když někdo hanobí Ježíše. Násilí a spontaneita protestů potvrzují stereotyp: křesťané jsou nanejvýš rozhořčení, muslimové jsou naopak zuřiví.
Co z protestů ale mělo něco společného s obranou islámu? Pouze záminku, a to v situaci složité vnitro-muslimské kulturní války.

Vyráběný hněv

Útoky byly totiž sotva spontánní. Neuvěřitelně agresívní útok v Bengází byl bez pochyby plánován. Soukromá milice použila válečné zbraně a čekala na prchající Američany v záloze u tajné americké rezidence. Přesnost střel dokazovala podle agentury Reuters dílo profesionálů.

I prvotní protesty v Egyptě a Tunisku byly podle všeho předem organizované. Datum útoků i protestů, 11. září 2001 považuje velká část Arabů za cílený začátek války proti islámu. USA jsou v očích arabské veřejnosti všemocné a nic jiného než velký podvod nedává dobře smysl. I samotný prezident Mursí patří ke konspirátorům, spolu s radikálními salafisty. Ti podle všeho na 11. září demonstrace plánovali a několik imámů k nim mobilizovalo předem. Vysílání videa na náboženské televizní stanici Nás, blízké právě salafistům, potom celou vlnu odstartovalo.
Násilné protesty také nebyly motivovány všude stejnými důvody.

V Libyi lze o důvodech symbolicky datovaného útoku jen spekulovat: Byla to pomsta za svržení Kaddáfího? Nebo pomsta za červnové zabití Abu Jahjá Líbího, dalšího prominentního libyjského kádra al-Káidy v Pákistánu? Nesmíme zapomínat, že USA stále ještě vedou válku proti džihádismu a zbraněmi na dálkové ovládání v Pákistánu a Jemenu pravidelně útočí na vesnice, v nichž se má skrývat al-Káida. Přenesení odvety proti USA na cíle v „měkčím“ území není tedy nepravděpodobné a ani není bez precedentu. V Jemenu byly také útoky na velvyslanectví mimořádně násilné. Ironicky ale zemřeli Američané v zemi, která je po intervenci NATO ze všech arabských (silně protiamerických) zemích USA nakloněna nejvíce a málokdo tam útoky schvaluje.

Zástupná politika

Egypt a Tunisko jsou ovšem země, ve kterých se neválčí a ve kterých se teoreticky věci posouvají dopředu. Proč se jim násilí nevyhnulo? Odpověď je podobná, jako v roce 2006 během protestů proti dánským karikaturám: napjatá vnitřní politika.
V Egyptě neprotestovali jen muslimští fanatici. Mezi protestujícími v Egyptě byli Kopti a mezi útočníky, kromě salafistů, i řada fotbalových ultras. Ti také nejdéle válčili s policií. Ultras už měsíce často a násilně protestují za potrestání úmrtí jejich kolegů na stadionu v Port Saidu na začátku roku.

Rok a půl po revoluci Egypt neprošel ani náznakem smíření za tisíce obětí revoluce. Tyto porevoluční „vášně“ pravidelně propukají, a to proti různým cílům, nejčastěji proti policii, ale i proti izraelské, syrské, a saúdské ambasádě. Ovšem ve většině případů (kromě posledního útoku na izraelské zastoupení) budovy dobře střeží armáda. Tentokrát se to nestalo, což je ještě větší skandál, než očekávané protesty salafistů a ultras.

V Tunisku zase premiér a ministr vnitra, oba z islamistické Nahdy, vedou už několik měsíců vleklý mediální i policejní konflikt s vlastními salafisty. Patří k němu i vypalování kanceláří Nahdy a obchodů s alkoholem, bitky s policií a napadání civilistů. Po určitém váhání vláda pokojnou část salafistů konečně registrovala jako politickou stranu a násilnou část začala zatýkat. Salafisté od podzimu minulého roku využívají jakoukoli příležitost širší mobilizace k poškození vlády.

A co může islamistickým vládám uškodit víc než to, že je extrémisté donutí bránit USA, které prokazatelně dovolují hanit jejich víru (svobodu projevu v USA nechme stranou) proti rozhořčeným obráncům proroka?

Kulturní válka s krajní pravicí

V zemích arabského jara se totiž rozhořela kulturní válka mezi samotnými islamisty. Do roku 2011 stáli proti sobě nominálně sekulární autoritářské státy a houževnatá islamistická opozice. Nebyla legální a mohla se pohybovat ve velmi úzkých mantinelech. Fundamentalisté používali právě islám v tlaku na „bezbožné“ vlády. Státy se samy do velké míry islamizovaly, aby si udržely alespoň nějakou legitimitu, když už ji nečerpaly z prosperity a souhlasu občanů.

Volby v roce 2011 vynesly k moci středové islamisty z hnutí Muslimských Bratrů. Politizovali se však i salafisté, onen fundamentalistický a konzervativní proud, který trvá na doslovné četbě Koránu. Vznikla obava ze spojení středového a krajního islamismu; dosud se však děje pravý opak. Salafisté se do vlád nedostali, buďto proto, že nebyli vůbec připuštěni k volbám (Tunisko), nebo proto, že post prezidenta obsadila silnější strana (Egypt).

Jelikož je se v této nové, otevřenější politice, z náboženství stalo politikum a mobilizační nástroj, vedou od začátku islámské proudy válku o to, kdo má větší právo islám představovat, čili, jak říká evropský islámský teolog Tariq Ramadán, souboj o náboženskou kredibilitu. Je to právě mimoparlamentní krajní pravice, která (jako u nás) z kulturní války doslova žije, a frustracemi dovedně manipuluje.

Nelze se tedy úplně divit, že prezident Mursí s odsouzením útoků otálel: nejprve pečoval, jako rozhořčený muslim, o své konzervativní voliče. Ovšem prezident musí pečovat o i kredibilitu své vlády, jde mu např. o půjčku od MMF. Muslimské bratrstvo tak hrálo svou dvojí hru: Když prezident Obama konečně zakročil a odmítl Egypt označit za spojence USA, Chajrat Šáter, stratég a finančník Bratrstva, se dopisem v New York Times za incident v Káhiře omluvil.

Jak píše komentátor Issandar Amrání, jednou z velkých nadějí arabského jara byla proměna arabské politiky: že s diktaturami vezme za své zástupná politika a nahradí ji politika věcná a střídání elit. Jakkoli se k tomuto cíli část islámské scény posunula, ukazuje se, že podobně jako ve Východní Evropě, symbolická a manipulativní politika zavádění demokratických procesů naopak doprovází.

Psáno pro LN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

resl napsal(a):

Buď se podrobí islám demokratizaci, nebo zjednají nápravu Státy. Nenechají bezdvodně zabíjet své občan jen proto, že se kdosi nezmínil pochvalně o Mohamedovi. Svobodu slova mohou kdykoli vyvrátit svojí svobodou slova, jenže tam právě argumenty budou chybět. Arabové, by bez pomoci západních státu nedostali ze země ani deci ropy a tak jejich komplex zaostalosti roste. Umí vzít jen do ruky zbraň a zabíjet nevinné, včetně svých spoluobčanů. A to ve jménu Alláha i když i to je lživé. Umírněností se s islámskými radikály ničeho
nedosáhne.
18. 09. 2012 | 13:02

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ale to je přeci uplně jedno, jestli jsou ty protesty organizované nebo ne. podstatné je, že jsou násilné. a další podstatná věc je ta, že at už muslimové skákají po hlavách nebo ne, tak ve svobodné společnosti má kdokoliv právo kritizovat třeba i islám. kritika přece neznamená urážku.
18. 09. 2012 | 13:18

Al Jouda napsal(a):

Když kobyla chcípá, tak nejvíce kope. Islámští duchovní se bojí demokratizace svých zemí, protože to bude konec islámu. Lidé se vzdělají a zjistí, že žádný Alláh není.
18. 09. 2012 | 13:22

Analytik napsal(a):

Kdybych zhlédl video, které by hanobilo Nečase nebo Kalouska, určitě by se ze mně stal zakomplexovaný fanatický extrémista.
Nevíte někdo, kde takové video najít?
Nejlépe s oběma proroky současně!
18. 09. 2012 | 13:26

zk napsal(a):

resl:
Mohl byste uvést příklad země, kde "Státy" někdy v minulosti tu nápravu zjednaly? Doposud podobné pokusy extremisty naopak jen posilovaly.

Zvenčí se mi zdá, že v muslimském světě ze všeho nejvíc chybí silná sekulární levice. Na jedné straně relativně umírněné a prozápadní vlády, ovšem oligarchické, asociální a beznadějně zkorumpované, na straně druhé náboženští fundamentalisté, se svými dogmaty a tmářstvím, kteří ale pro spoustu lidí představují jedinou alternativu ( i tady by se asi daly hledat analogie se Západem). Prozápadní liberálové pak dokážou oslovit jen úzkou vzdělanou elitu ve velkých městech.
18. 09. 2012 | 13:42

zk napsal(a):

resl:
Mimochodem, slovní obrat "podrobit se demokratizaci" je kouzelný.
18. 09. 2012 | 13:43

Sladký napsal(a):

ZK- silnou sekulární levici v uplynulých desetiletích USA svrhly ekonomickým i vojenským násilím. Silnou sekulární levici totiž považovaly a nadále považují za nejhorší možné zlo.
18. 09. 2012 | 13:48

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

několik let oficiální propaganda říká, že válka se vede proti teroristum, ne proti muslimům. k tomu takový ty obvyklý halikovský kydy, že islám je náboženství míru, a že teroristé si islám a korán jenom špatně vykládají. jsou to lži, teroristé a al kajda si korán vykládáji velice správně. dle koránu je povinností každýho muslima džihád. islám je třeba šířit měčem, a toho, kdo nepřistoupí na víru je nutné setnout. čím dříve přestaneme na západě považovat pravdu za něco kontroversního, tím lépe. řežeme si pod sebou větev. strkáním hlav do písku naši civilizaci opravdu nezachráníme.
18. 09. 2012 | 14:14

P. napsal(a):

Samozřejmě, šlo o datum 11. září. K tomuto datu se vždy vyrábí nějaká diverze typu vypuštění protimuslimského videa, pálení koránů, nebo stavba mešity na místě Dvojčat v New Yorku, aby se někde vyvolaly ještě další nepokoje a obraz protestů se mohl ve zpravodajství překrýt. V Egyptě se protestovalo taky za osvobození šejka Omara Abdula Rahmana, který dostal doživotí za 1. útok na WTC v roce 1993 (a též jeho advokátka Lynne Stewartová byla za nezájmu mainstreamu odsouzena na 10 let vězení za podporu terorismu).

Ale takhle to nepůjde dělat donekonečna, pravda vychází na povrch i v samotných USA. Ve videoarchivu PBS je momentálně na 1. místě ve sledovanosti nový zásadní dokument o destrukci "Dvojčat" a WTC7, kde o problémech v oficiální verzi 11. září hovoří desítky U.S. profesionálů. Síť PBS začátkem září prodloužila sdílení tohoto dokumentu na neomezenou dobu.

9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out
http://video.pbs.org/video/2270078138
http://video.pbs.org/
9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out (Free 1-hour version - PBS) AE911Truth.org: https://www.youtube.com/watch?v=Ddz2mw2vaEg
18. 09. 2012 | 14:14

Analytik napsal(a):

Michal Macek 14:09
Těší mně, že jsem Vás nezklamal.
Vy tyto reformní Proroky neuctíváte?
18. 09. 2012 | 14:16

resl napsal(a):

zk,
Afganistán, Lybie, Irák a nemylte se, že jsou všichni protiamericky zaměření. Nejsou. Ti nejméně vzdělaní, kteří jsou dodávkami zbraní podporováni Ruskem, to je zabíjecí parta a jejich Alláh je jen záminka. Jsou to stejní náckové, jako v jiných evropských zemích a dostanou-li se k moci, první co udělají, budou totalitní zákony proti vlastním lidem. Jen zapomněli, že svět je jinak propojen a informován, než před 30ti lety.
18. 09. 2012 | 14:18

dalimír napsal(a):

Aféra methanol jak uvádějí vládní kruhy je že prý na úrovni zbraní hromadného ničení ! Takže češi probudte se již konečně ,vietkong se vám přitom šklebí přímo za zády ! A vy tady všichni řešíte machometány ! Hezký den Dl
18. 09. 2012 | 14:29

zk napsal(a):

resl:
Afghánistán: Opravdu se Vám zdá, že tam USA něco vyřešily? Podpora Tálibánu, který zavedl teokratický režim, poskytl útočiště saúdským teroristům a mimo jiné zlikvidoval prosovětského a umírněného Nádžibulláha (viz též Sladkého příspěvek), pak 11. září, obrat a válka proti Tálibánu, která se zjevně nedá vyhrát.

Libye: Možná jsem špatně informován, ale neměla tam jejich ambasáda v poslední době nějaké potíže?

Irák: Taky super. Nejdřív si vydržovali diktátora, aby pořádně zatápěl Íránu, o nějakých 15 let se toho samého diktátora rozhodli svrhnout, svrhli ho, v zemi je ale od té doby chaos, který stál životy cca 100 tisíc civilistů.
18. 09. 2012 | 14:41

zk napsal(a):

resl:
Rusko podporuje spíše ty méně fanatické, viz Sýrie. Neexistuje důvod, proč by zrovna oni, se svým Severním Kavkazem, měli podporovat islámské fundamentalisty.
18. 09. 2012 | 14:44

dalimír napsal(a):

Vážení přátelé tohle vše co se děje dnes okolo panče bude asi práce vrchního chemika ! Vymyslel to tedy brilantně aby se zbavil pracujících lidí ! Zapoměl ovšem kdo mu bude platit do té jeho díravé kešeně desátky ! To fakt přehnal ! Hezký den Dl
18. 09. 2012 | 14:45

resl napsal(a):

Shrnuto, máte pocit, že bez Američanů by se vyvíjely jejich režimy demokratičtěji ? V těchto zemích budou potíže ještě dlouho trvat, ale jsem si jist, že to budou Státy, které lidem pomohou. Nikdy to nebude Rusko a ani nemůže. Nevědí co to je člověk a život tam nemá cenu. Můžete zda ironicky zmiňovat útoky na ambasády, ale to jsme na začátku. Nebo byste viděl nějaké jiné řešení, než to nechat na radikálech a teroristech ? Když se zamyslíte, zjistíte, že je to obdobné, jako komunistické náboženství, které tolik nevadilo západu, jako obyvatelstvu co v něm bylo nuceno žít. Jen si odmyslete tu zástěrku s Alláhem.
18. 09. 2012 | 14:51

má to mnoho facet napsal(a):

Někteří označují incident v Benghází za součást october surprise směřované k odstranění Obamy, říkají tomu carterizace podle prezidenta, kterému se stalo v roce 1979 něco obdobného.
Lidé kolem Carterova (sloužil také jen jedno volební období) nástuppce Reagana dokázali až do výměny stráží v lednu 1981 protahovat propuštění rukojmí z teheráské ambasády, vynikal v tom George H. W. Bush, pozdější operátor akce Iran-contras.

Za akcí v Benghází vidí mnozí Netanjahua, blízkého přítele Mitta Romneye.
Netanjahu je současnou americkou politikou zaháněn do kouta. Zmínění analytici dokonce Bibimu přičítají i rakety vystřelené na letadlo generála Dempseyho, CJCS.

V případě Benghází tak historie opsala oblouk. Kaddáfí tu v roce 2006 tvrdě potlačil demonstrace u příležitosti zveřejnění karikatur Proroka, tekla krev. Chránil tehdy zejména italský konzulát.
V roce 2011 zinscenovaly tytéž síly, které stály za provokací s karikaturami demonstraci u příležitosti výročí karikaturního řádění. Tři později zadržení italští snipeři (osvobození až po dobytí Tripolisu) rozpoutali střelbou jak do demonstrantů, tak do policie masakr, který vedl k pádu Kaddáfího.

Teď tedy, po likvidaci Al Libího, nejspíš amerického operativce v AlKájdě, se přeskupily síly teroru k dalším provokacím.
Ve světle incidentu s Dempseyho letadlem jsem maličko znepokojen blbnutím "českých" špiónů na ostrově Lemnos. Teď, kdy provokacemi doslova srší ovzduší.
Poměrně obsáhlou dokumentaci je možné najít v Christian Science Monitoru.
18. 09. 2012 | 15:05

dalimír napsal(a):

resle to co uvádíte ve svém příspěvku o rusku možná platilo v minulosti ! V součastné době ho ovšem vede p.Putin !!! Máte něco proti němu ? Američani ti jo,ti nám tak pomohou ale spíše pod drn ! Hezký den Dl
18. 09. 2012 | 15:05

Sladký napsal(a):

Resl- ty nesmysly máte ze své vlastní hlavy nebo papouškujete nějakého jiného vysoce inteligentního ideologa?
18. 09. 2012 | 15:07

zk napsal(a):

Nevím, nevěřím, že jim může pomoci někdo zvenčí. Protože někdo takový jednak regionu dostatečně nerozumí, jednak sleduje především svoje vlastní zájmy a hlavně, nemá mezi tamní veřejností legitimitu. Jak jsem zmínil v prvním příspěvku, potřebovali by silnou domácí levici. V současnosti totiž oprávněná averze k establishmentu ústí v podporu náboženských fundamentalistů.

Hezký článek na téma západní ingerence v muslimských zemích zveřejnil před pár dny Karel Dolejší:
http://blisty.cz/art/65006.html
18. 09. 2012 | 15:10

resl napsal(a):

dalimír,
ano, proti Putinovi mám všechno, co si dovedete představit. Jistě znáte jeho minulost, pokud vám ovšem nevadí, tak mně ano.
Sladký,
ano, ty "nesmysly" mám z vlastní hlavy. Ale můžete sem dát vaše vyjádření k problému a nemusíte se zdržovat mlácením do klávesnice mojí osobou.
zk,
bohužel, musím zmizet, dík, že mi aspoň nespíláte. r.
18. 09. 2012 | 15:12

zk napsal(a):

má to mnoho facet:
Ono je to celkem jedno, protože Romney je takový packal, že incident v Benghází nakonec v průzkumech pomohl Obamovi a jeho samotného poškodil.
18. 09. 2012 | 15:14

jeden z Assangeů napsal(a):

Pro P.
Najděte si výpověď člověka jménem Kurt Sonnenfeld, bývalého kameramana FEMA. Byl jedním z mála lidí, kteří volně a nekontrolovaně natáčeli na Ground Zero, který byl do vyklizení pro obrazové zpravodajství off limits.
Šest let USA žádají o jeho vydání z Argentiny, v hrdelní kauze, v které ho předtím soud v USA osvobodil (sebevražda manželky).
18. 09. 2012 | 15:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 09. 2012 | 15:14

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ukazuje se , že obamovo politika podpory arabského jara totálně selhala. nejednalo se o žádný demokratizující proces, ale o návrat do středověku. je poměrně šokující, že američani podporují rebely v síryi, kteří ve jménu alaha zabíjejí křestany. naprosto souhlasím s mikem romneym, že finanční podpora států jako je egypt nebo pakistán by měla skončit.
18. 09. 2012 | 15:20

santawizard napsal(a):

Pussi Riot:
V pozadí války mezi legálníma a ilegálníma drogama křížem krážem mezi křesťanama a muslimama stojí kapitalisti a komunisti v Číně.Islám má svoje monarchie a republiky,má svoje sunity a shiity,má svoje komunistické a fašistické extremisty,ale má i svoje demokratické přívržence.Občanské války chcou nastolit demokracii.Jestli však muslim zabíjí muslima ,tak to je velmi zlé,stejně jako kdyby křesťan zabíjel křesťana.Proto muslimové hledají vnějšího nepřítele ,který by je pomohl sjednotit.Místo občanských válek by nastala celosvětová válka.
18. 09. 2012 | 15:25

Sladký napsal(a):

Já jsem svoje vyjádření k problému už napsal- viz výše. Považuji je za zcela dostačující. Mimochodem, co soudíte o mohutných dodávkách moderních US zbraní Saudské Arábii, jednomu z nejtmářštějších arabských režimů? Nebo o podpoře NATO narkomafiánskému muslímskému Kosovu?
18. 09. 2012 | 15:27

Josef K. napsal(a):

Arabský svět prožívá cosi jako evropskou historii 17. až 19. století. Pokud někdo nechce EU, pak se může dívat na svou budoucnost, za jistých podmínek. Uměle vytvořené postkoloniální státy trpí náboženskými i etnickými problémy (česko dodnes trpí sudetskými Němci, a to se jich zbavilo) a nemají v sobě nic jednotícího. Princip těch států je postkoloniální a monrachistický.
Antiamerikanismus některých normalizovaných českoobyvatel je podivuhodný fenomen. Je zřejmé, že Rusové si hrají své hry, jde jen o to potrápit Západ. I ruská média upozorňují vládu, že je to hra absurdní, neboť Rusko čeká budoucnost po odchodu NATO z Afganistánu , a ta nebude nikterak jednoduchá. Hlavní dopravní tepny drog vedou přes possovětské země a Rusko, celý Jih Ruska je dnes uplacený miliardami dolarů, jak dlouho to Rusku vydrží?
Atabský svět si musí prožít své války jako EVropa.
18. 09. 2012 | 15:30

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sladký,
nedívám se na to dětskýma očima. američani mají velkou spoluzodpovědnost za to, že na blízkem východě bude mír a že západní polokoule bude mít dostatek ropy a nedojde k ekonomické krizi katastrofálních rozměrů a následků. a udržet muslimy v míru chce hodně úsilí. jak se říká nic není černobílé, ani situace v kosovu. zásah NATO byl zřejmě nezbytný, ale uznání kosova jako státu je porušení mezinárodního práva a nemůže prostě obstát. není to řešení, je to jenom začátek nekonečného konfliktu.
18. 09. 2012 | 16:13

santawizard napsal(a):

Čajové ceremonie,kávové rituály,opiový farář,tabákový mági,marijuána guru a hospodský kaplan .Co to je ?Majetek církve a nebo majetek Lucifera?Zakazuje se to jako primitivní náboženství na drogách protože je dovoleno jenom moderní náboženství na 3.světové válce?.Kdo by uměl lépe odpovědět ,vzdělaný křesťan a nebo vzdělaný muslim?
18. 09. 2012 | 16:21

Pepa Řepa napsal(a):

Autorka je čím dál, tím víc roztomilejší.
Nikdy se nepostaví k problému čelem, nikdy neodsoudí to, co je odsouzeníhodné -on za to může někdo jiný, našinci ne- ale snaží se podsunout, že může být hůře. V záloze čekají ostřejší.
To je pravda.
Tak si to shrńme.

1. Po útoku 9/11 oslavovala podstatná část muslimského světa velkolepý úspěch. Otec Muhammada Ali se dmul v Masru pýchou, jaký je syn pašák.
Drtivé většině západní civilizace se z křepčení zvedl kufr.
Co s tím? Musela se změnit taktika.

2. Přišlo se tedy s teorii spikleneckou, ne my udatní mudžáhedi, ale zlovolní imprerialisté sami, aby mohli na nás nevinné muslimy.
Zřejmě to samé udělali v Britanii, Španělsku, Mnichově, Skotsku, Africe, Asii a mnoha dalších atentátech po celém světě, dnes jdou do stovek.
Islám této taktic říká Taqíja.Lež v zájmu víry. legitimní, chvályhodná.
Na milovníky konspirace a kované wumlíky to zabralo, stejně jako jiný blábol, že nikdo nebyl na Měsíci.

3. Reagoval kovboj z Texasu.
Silou v domnění, že má protivníka s kterým se utká v přímém střetu, porazí ho a pak mu-velkoryse-daruje dar nejcennější, demokracii v US stylu.
Bohužel, protivník zalezl do děr, škodí, část elit jde na ruku, když z toho cosi má, ale za zády se směje na velkolepý dar demokracie kašle, kořeny jsou silnější.
Z jejich pohledu pochopitelný postoj.
Nedivím se jim, bližší košile než kabát, bližší niqáb než parka.

4.Kovboje to smetlo, válka stojí prachy, životy.
Přišel jiný a zkusil SOFT formu. Koketoval jsem s islámem, jsem Vám nakloněn. Stahuje vojska, nicméně zůstal u naivní představy, že lze na islámský náboženský kořen naroubovat demokracii z Athén.
Vydatně-spolu s EU- finančně i vojensky fedruje saláfisty, kterým se na západě jaksi pejorativně říká wahhábisté, což je jedno a totéž.
Vyhání čerta ďáblem, media oblbuje kecy o boji za demokracii.
V Egyptě. Libyi, Syrii.

5. Přichází období těžké desiuluze.Co s tím?
Pěkně si západní civilizace nadrobila. V Afghpaku je střílí, ti,které vyzbrojili a oblékli do mundurů, v Iráqu čekají šíité až vytáhne paty poslední soldát a začne řež mezi místními znova, na BV získávají půdu i vládu a postupně i armádu nejtvrdší islamisté o kterých se snaží duo S+H přesvědčit místní "levouny", že to jsou ti "jejich",což je mimořádně podlé, ale musím uznat, že rafinované a údspěšné.
Viz některé vstupy a to tu ještě není hovorka.

Koukám na to s údivem.
Co to je LEVICE a PRAVICE v islámském světě?
Existuje snad levicový a pravicový imám, generál?
Do toho zamatlá autorka fotbalové ultras, aby si levoun řekl, ti "naši" jsou fajn kluci, za to můžou sparťani.
I pár koptů na podporu Muslimských bratří přibalíme a zamlčíme, že se ostatní klepou jako ratlíci, co s nimi bude, jiní možná točí nepříliš vkusné filmy.

Opět si pomohu srovnáním s místními Cigány neb srovnáním s nimi nemohu přece nikoho urazit.Že?

Už jste viděli- LEVOUNI- kterým jsou články aktivistů určeny LEVICOVÉHO či PRAVICOVÉHO CIGÁNA? Jednoho možná.
Ale ona existuje cigánská levice a pravice jako taková?
Z pohledu evropského vidění?
Nebo je spojuje cosi jiného?
Naprosto jiného.

A tak obdobně-pravda zjednodušeně-je to i se světem islámu.
Selhala HARD politika kovboje z Texasu, ale už je čas položit si otázku.
naprosto legitimní:
Je SOFT politika úspěšnější?
Kde konkrétně?

Netuším, co dál, to je úkol pro jiné stratégy.
Mezitím nás ovšem budou aktivisté jako autorka krmit kydy, že vlastně tenhle muslimský bratr je fajn kluk, protože ukáže ještě radikálnějšího pašáka a za rok přijde s myšlenkou, že i ten je lepší, protože v záloze čeká jiný ultra-ultra a tak dostává pomalu ty méně chápavé tam, kam chtěla.

To přirozeně vyvolá reakci z druhé strany a debata sklouzne do urážek. To je ale autorce fuk, zase laťku tolerance k ultra-ultra poopravila.
18. 09. 2012 | 16:30

Pe napsal(a):

Ono je to jako s Jeníčkem a Mařenkou a ježibabou.
Možná si poněkud naivní propagátoři současného "revolučního arabského jara-boje za demokracii" myslí, že až salafistický mouřením splní úkol, šup s ním do pece.

Bohužel, podceňují Ahmeda s Fátimou.
Tak nám to Obamo ukaž, posaď se na lopatu........

Inu ve White Housu a Bruseli zřejmě tuto pohádku kormidelníci neznají.
----------------------------------------
Tak levouni, pěkně na lopatu, nevrťte se, ať Vás má slečna Zora připravené.
Zase spus´te tu jak si američtí mravenci z FBI nanosili nálože do Twins a nikdo si toho nevšiml.
18. 09. 2012 | 16:49

pekelný stroj napsal(a):

Prorok Zoran se zase rozjel.
18. 09. 2012 | 16:55

buldatra napsal(a):

Je podivuhodné, kolik cizinců a ne ledajakých, umírá při té, jak dí paní autorka, vnitro-muslimské válce.
18. 09. 2012 | 17:00

Anbra napsal(a):

Já jsem prostě nepochopila, proč západní civilizace nedošla k názoru, že jakékoliv náboženství a zaslepená víra v něj přináší jen nenávist a mrtvé. Přece někdy v 60. a 70.letech k tomu celý vývoj směřoval.
Pokud by se považovalo jakékoliv náboženství za zaostalost, mnoho rozvojových národů by se stydělo se nějaké extremní náboženské názory podporovat. Já mám dokonce pocit, že je to právě kvůli stejně fanatickým propagátorům židovského náboženství, že Západ se zdráhá ideu zaostalosti nabožensky věřícíh lidí oficiálně připustit, přesto že si to velká část společnosti v mnoha státech myslí. A naopak tvrdí, jak i křesťané jsou stejní zaslepenci jako Muslimové (anebo Židé).
Pokud si tedy stále hrajeme na nějakou logiku jakéhokoliv náboženství, tak se nedivme, že tu někdo zničí nějaké obchodní centrum, tu zase někdo jiný rozbombarduje stovky vesnic anebo se občas někde zapálí nějaké zastupitelství i s velvyslancem.
18. 09. 2012 | 17:12

santawizard napsal(a):

Pepo řepo:
jestli si vzpomínáte na prof Hořejšího,tak tam atheisti a náboženští fanatici spali spolu v posteli ,tak jak by to mohlo dopadnout i s náboženským islámem a atheistickou čínou.Kdyby to tak dopadlo,tak by americkoizraelský imperialismus a ruskosrbský imperialismus vyhlásil jeden druhému válku !?
18. 09. 2012 | 17:16

Pepa Řepa napsal(a):

Muhammada Ali
pardon Cassie Clayi..... otec Muhammada Atty.
Ten by se spikleneckými aktivisty vyběhl. Ubírat synovi zásluhy.

Anbra
obávám se, že v tom to nebude,lidé od nepaměti válčí z různých důvodů. Duchovních i materiálních. válčí i atheisté. Spíš bych to viděl jako souboj, kultur, civilizací,někde etnik, způsobů života......říkejte si tomu jak chcete.
Přirozeně, že civilizace formuje-kromě jiného- i náboženství.
Někde více, jinde méně.

santawizard
tomu nerozumím.
18. 09. 2012 | 17:44

scallop napsal(a):

buldatra

Vetsina tech cizincu jsou take muslimove, skutecne jsou to primarne vnitromuslimske konflikty. Vetsina zemi na BV je nestabilnich nebo je stabilita zajistena jen kratkodobe (treba penezi z ropy nebo tvrdu rukou vladce).

Na autorku ma hodne lidi averzi, ale v tomto blogu prece nic sporneho nepise. Mozna jen posledni odstavec, kde je citit jeji optimismus. Tady je mainstreamem totalni skepse.
18. 09. 2012 | 17:47

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
je tam spousta manipulativních pitomostí.
jen namátkou
"Byla to pomsta za svržení Kaddáfího? Nebo pomsta za červnové zabití Abu Jahjá Líbího, dalšího prominentního libyjského kádra al-Káidy v Pákistánu?"

Ať byl Qaddháfí jaký byl, podporoval sice -svého času-terorismus, ale al-Qaidá byla jeho konkurent neměl s ní nic společného a její stoupenci byly naopak podstatně zastoupeni mezi bojovníky za "demokracii", těmi, co se mu rýpalo bajonetem v konečníku...... tedy snaha hodit to na jiné.

"Egypt a Tunisko jsou ovšem země, ve kterých se neválčí a ve kterých se teoreticky věci posouvají dopředu."

Hmmm. Kam? Kupředu? Že by aspoň teoreticky?
Kupředu levá soudzi islamisté.

"Datum útoků i protestů, 11. září 2001 považuje velká část Arabů za cílený začátek války proti islámu. USA jsou v očích arabské veřejnosti všemocné a nic jiného než velký podvod nedává dobře smysl."

Dovoluji si spekulovat, že nejen v očích Arabů, ale i autorky.
Taky věříte na teorii, že si vyhodili dvojčata sami, aby mohli na muslimy?
Tím dnem začala válka proti islámu. Před 9/11 nebyly?

A tak by se dalo pokračovat větu po větě.To mi za to nestojí.
V LN takovou hloupou nalejvárnu vybalancuje aspoń Zbyněk Petráček.
18. 09. 2012 | 18:05

santawizard napsal(a):

Pepa řepa:
já tomu taky moc nerozumím,ale
byly doby, kdy atheismus byl úzce spajatý jenom s okultismem.Dneska je to skoro naopak,alespoň tady na aktuálně cz.jako by atheisté byli největší kamarádi křesťanů.Proto je možné ,že atheistická čína a náboženský islám v budoucnu budou následovat stejnou diplomacii (rhetoriku),která se dneska používá výhradně jenom mezi atheismem a křesťanstvím.Protože ani ruskosrbský imperialismus ani americkoizraelský imperialismus není žádné judeokřesťanské náboženství je možné že začne válka ,jak se říká ,ve velkém pekle ,podobně jak už to chodí v malém pekle i tady na aktuálně cz.
18. 09. 2012 | 18:40

Pepa Řepa napsal(a):

santawizard
to nevím. Peklo znám pouze v Josefově dole, když jdu na běžky.
U pily doleva.
18. 09. 2012 | 18:49

minatomirai napsal(a):

Pro autorku:

http://www.counterpunch.org/2012/09/17/unintended-consequences-in-libya/

Napsáno profesorem historie na Tufts Universitě.
Já vím, že je to v angličtině, kdyby to aspoň někdo překládal, aby se čtenářům dostalo kvalitní zpravodajství.

Je to rozbor situace někým, kdo je kvalifikovaný, tedy někdo jiný, než místní arabolog Pepa Řepa, který neříká nic nového, navzdory tomu, že jeho příspěvky jsou delší, než samotné blogy.

Pepa je neudržitelný, něco jako Yusif, zdá se, že jsou oba ze stejného vrhu.
18. 09. 2012 | 18:53

santawizard napsal(a):

Co je teda podle vás nebe?
18. 09. 2012 | 18:53

pavelp napsal(a):

Pani Hesova..jde se uz uz prosimm vas nekam opit!! Nebo se rozlobim ze muslimove napadaji krestany a asi skocim na nejakou muslimskou ambasadu!!! Me se toho taky hodne neliby ale nejak nepremyslim ze bych si vsimal jejich ambasad!! Po pravde receno sou mi ukradeny pokud neprekroci muj prah!!! A muj dum neni jejich!! Jak se do lesa vola tak se ozyva!! Myslim ze tentokrate je cas ukoncit diskutovani a ukazat malinko pest!! Tak to musi fungovat!!
18. 09. 2012 | 18:56

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Jste jako vždy realista, ale jistě si umíte představit, co bych dodal. Takže si to mohu odpustit.

Jedna věc je podstatná: Čas pracuje pro ně.
18. 09. 2012 | 19:01

Pepa Řepa napsal(a):

santawizard
nevím, zkuste šariátníka minatomitai.Loví čtvrtou ženu V Thajsku na masáži.
Ten jich má sedm a 72 roztoužených pannen topless i sličné mládence, ví všechno.
Panny jsou ze čtyř látek(pižma, kafru, ambry a šafránu). Plivnou do moře a je sladké.
Tam budou ženy ve stanech střežené....je psáno.
S každou můžete obcovat tolikrát za měsíc, kolikrát jste za života držel ramadán.Říká zase tradice.

Pokud jde o křesťanské nebe, zkuste teologa.
Já jsem hříšný křesťan.Domnívám se, že tam nic o pannách a obcování nebude.
18. 09. 2012 | 19:39

Belenus napsal(a):

Muslimové mají problémy hlavně sami se sebou. Konfrontace se západní civilizací je pro ně bolestivá. Děti muslimů narozené ve Francii, Německu, USA, ... se od islámu odvracejí. Výjimky potvrzují pravidlo. Z těch výjimek se rekrutují povětšinou radikální zastánci Islámu. Stejné to je i v islámském světě. Radikálové jsou výjimky. Jsou to vesměs zakomplexovaní jedinci co mají problémy se svou identitou... (Usama B. L. se oženil se čtyřletou dívkou - ráno vyvěsil zkrvavené prostěradlo i s otiskem zakrvácené dětské ruky. Ostatní účastníci svatby řičeli radostí a stříleli do vzduchu - to není normální ani v muslimském světě.) Jenže těm ostatním Muslimům jsou tito radikálové stále blíž než zbytek světa.
18. 09. 2012 | 20:22

jm napsal(a):

Jediné řešení na Blízkém Východě je dobře zavřít hranice a dovnitř pouštět jen kvéry, ne potraviny. Schytá to nejbližší nevěřící. Jenže to nejde, US má jako hlavní zdroj ropu.
18. 09. 2012 | 22:18

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Tak to asi vetu

"Byla to pomsta za svržení Kaddáfího? Nebo pomsta za červnové zabití Abu Jahjá Líbího, dalšího prominentního libyjského kádra al-Káidy v Pákistánu?"

cteme kazdy jinak. Podle meho tim autorka nenaznacuje, ze by Quaddafi a al-Kaida spolupracovali. Proste jen pise dve verze (obe realisticke), kdo mohl za utokem.

Podobne zminku Egyptu a Tunisku - volby probehly, ale jestli to povede ke stabilni demokracii (=kupredu) nikdo nevi.

Ja si nemyslim, ze si dvojcata vyhodili americane sami, od toho tady mame jine kadry. (Ovsem produktivita Hovorky posledni dobou polevuje, snad se brzo vrati v plne sile.) Ale jake je vetsinove mineni v arabskych zemich ? Nema autorka pravdu v tom, ze tam spikleneckym teoriim veri mnohem vic lidi ?
19. 09. 2012 | 07:26

J.Formánek napsal(a):

Někdo by měl vypláznout pár miliard dolarů na boj proti islámské videoklipofobii.

Chce to kvalitní celovečerní filmy o zločinech islámu a proroka. Tím se to srovná a bude klid.
19. 09. 2012 | 11:02

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Autorko Zorko, já mí kleftové tě vidí.
I korzáři.
Nějak se jim ale nedostává slov.
To je jak s tím Turčínem, co jsme ho našli ztroskotaného na malém skalisku u Kythéry. Říkal, že nemá vodu a že ho tam za chvíli sežerou slunko, žraloci a krabi, jestli prý ho nevezmeme sebou. Že už bude hodnej.
Tak jsme ho vytáhli na palubu, dali jsme mu napít vody a najíst sucharů, až se trochu otřepal, pozvali jsme ho na dobrou vepřovou čorbu a pryskyřičné víno. A hned se začal ošívat, že prase on nejí a že alláhakbar.
Tak jsme ho do toho móře hodili zpět, ale pro jistotu se svázanýma nohama.
19. 09. 2012 | 11:46

skeptický napsal(a):

9/11 je spiknutím jednoho muže, saudského majitele celoamerické sítě večerek 7/11.
Nesaudský majitel 9/11 ale chystal pojišťovací podvod,a nechal budovu podminovat.
Nárazy letadel se to spustilo,a politici to zneužili.

Politici hrozně rádi bojují.Z domova.
U nás kvůli dvaceti lidem zakázali prodej jediného dostupného léku.
19. 09. 2012 | 14:55

skeptický napsal(a):

Pan Pepa
Nějaký Mustafa Alí by tam nebyl,barde?
19. 09. 2012 | 14:59

Yosif K napsal(a):

Zatim vicemene VSECHNY muslimske vlady hraji dvoji hru a vzdycky tomu tak bylo.

A) jednu hru hraji o zachovani prizne "arabske ulice".
B) zcela jinou hru hraji o zachovani pozice v mezinarodniom spolecenstvi.

Ve hre A rozehravaji karty nabozenskeho fanatismu, zavadeni shariatu, otevreneho rasismu, otevreneho pronasledovani az likvidace mensin (kurdove, krestane, berberove atd.)
Ve hre B se pretvaruji jako toleratni demokraticka hnuti, nanejvys jim jde "obranu proti urazkam islamu".

Otazka je, zda tomu nekdy v dejinach islamu bylo jinak.
Moje osobni zkusenost je, ze i tzv "umi=rneni" muslimove se zapadnim vzdelanim mnohdy siri vbludy, kterymmmnohdy sami veri, jak dokonale a toleratni dilo bozi je islam.

Bohuzel nic neni dokonale - udajna tolerantnoist muslimske okupace Balkanu(!!!!!) se jevi jinak, kdyz se podivame lepe do statistik. Konverze bosenskych Srbu k islamu byly vynuceny ekonomicky - pouze musliomopve mohli valstnit pudu, byli osvobozeni od dani atd. Rozdilny danovy tretament byl prapricinou zurive nenavisti mezi nabozenskymi skupinami v Bosne. Muslimu bylo 35% ale jeste v roce 1918 valstili 92% pudy!!!!!!!
Takto to bylo i v Andalusii, pokud nekdo konvertoval k islamu tak zhusta naoko aby si udrzel pudu. Proto se muslimske imperium jak ve Spanelsku tak na Balkane zhroutilo - nemuslimske obyvatelstvo melo dani a jineho utlaku plne zuby.
Takto jest to povsechne na strednim vychode vsude. Kdo se dopstane k moci, hodla se co nejlepe zajistit - vi ze pokud moc ztrati, protivnik s nim nebude mit slitovani!!!!!!!!
No a stakovymto pirstupem se demokracie tezko buduje. Pomery jako v cechach v roce 928. Zabij nebo bude zabit.
19. 09. 2012 | 18:18

Yosif K napsal(a):

Pokud se chteji muslimske staty presntovat jako civilizovani partneri, musi naucit sve lumpenproletare nekolika vecem ze zakladni kinderstube:
A) demonstrovat se smi za co chcete - nenasilne.
B) demonstrovat se smi nenasilne A mimo okoli ambasad. Ambasady jsou cizi statni uzemi - to respektovali i nacisti a bolsevici. Kdo se pokusi sahnout na cizi ambasadu, budiz na miste odstrelen. Kdo v ramci demonstrovani rabuje obchod s mobilnimi telefony atp, budiz na miste zatcen a souzen a pripadne odsouzen.

Timto by se mnoho veci zprehlednilo. Vyvoj demokracie by to urychlilo - misto uspesneho vypalovani ambasad by demonstrujici masy mohli premyslet vice sami o sobe.
19. 09. 2012 | 18:30

Yosif K napsal(a):

Vnitromuslimska valka zatim bohuzel probiha takto.
A) Cast politickeho spektra jsou bigotni fanatici, rasisti a nabozensti totalitari.
B) Cast politickeho spektra je o neco umirnenejsi ale predstira ze jsou bigotni fanatici, rasisti a nabozensti totalitari, aby si udrzeli obliby u pologramotnych proletaru.
C) Zbytek jsou opravdu umirnenimuslimove, sedi doma,. mlci, bopji se promluvit a pokud se nekdy osmeli a usporadaji demosku, dostanou od privrzwencu A) a B) tezce na p...l Z toho duvodu pomalu prechazeji na taktiku B)

Arabsky lide povstan, vypaluj americka a zidovska velvyslanectvi a pochoduj na Jeruzalem! Vyresis tak vsechny sve ekonomicke problemy!
19. 09. 2012 | 18:36

Yosif K napsal(a):

"Byla to pomsta za svržení Kaddáfího? Nebo pomsta za červnové zabití Abu Jahjá Líbího, dalšího prominentního libyjského kádra al-Káidy v Pákistánu?"
KONEC CITATU.

Kadafisti jsou rozpraseni. Nebyli to ti spravni fanatici, nemeli oporu krome sveho kmene a zoldaku. Nejsou schopni ani usporadat demosku uvnitr Lybie.

S islamisty to je jine kafe.
19. 09. 2012 | 18:39

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Vy máte z té izraelské propagandy v hlavě úplně vymeteno. Děláte tady záměrně dusno.
Ty nejsprotší možné urážky o zneužívání dětí vůči jedné z největších náboženských ikon nemají žádné podklady a všichni to ví. v demokracii se to řeší tak, že za cílené roznášní lži o vymyšleném úchylném činu se daná osoba domůže u soudu odškodnění !!!
Jestliže se vytvoří film ve kterém jsou herci aniž o tom ví přemluveni na dabéry pouze pro šíření vymyšlených a nejhorších pomluv s tím, že autor tohoto "dabingu" je obhajován západem za "svobodu projevu", tak je zcela jasné, že tento film je záměrná provokace, kterou se má odpoutat pozornost od hrůz po vzoru Líbye, které se znovu přes islamisty pod vedením USA provádí v Sýrii. Zároveň se tím má zakrýt chystaný útok Izraele na Írán s podporou obrovských leteckých sil na amerických letadlových lodích, které okupují Hormůzský průliv. Nově asmeričani povolávají posily z Francie a Británie.
Pokud někdo má neustálé pochybnosti o lidech z Íránu, tak ať si přečte poslední Svět motorů, kde naši cestovatelé popisovali skvělé a pohostinné lidi a jejich strach z toho, že je znovu velmoci napadnou. Fraškou je, že my spojenci islamistů s burkami nejdřív zlikvidujeme s islamisty Sýrii s Íránem a pak islamisti zlikvidují nás, jako kašpary největšího řádu i s Izraelem, který by jen bombardoval okolí, aby se mohl znovu rozšiřovat.
19. 09. 2012 | 22:16

santawizard napsal(a):

Pepo řepo:
hříšný křesťan a svatý muslim je paradox.Jehovah=Alleah,Ježíš je syn Alellahův a Mohamed je prorok pannenky Marie.Vždyť ježíš není lucifer a mohamed není jeho falešný prorok.Bible a tarot .korán a taroky.!? První a druhý příchod Boha?
Tady leží hra na nebe a peklo v pravém slova smyslu a ne v levém slova smyslu.
Křesťanský a muslimský fundamentalismus věří že Bůh je náš vnitřní a vnější přítel ale ďábel je náš vnitřní a vnější nepřítel.Ve jménu stejného Boha s jiným jménem se bojovní umělci připravují jako Jan Hus a Jan Žižka v mučednictví a válečnictví samého Allaha a Krista
Demokracie by se neměli nastolovat jako v Rumunsku ale jako v ˇČeskoslovensku.V islámských zemích je to ještě horší.Proč by se museli muslimové navzájem tolik nenávidět a zároveň hledat společného nepřítele jako pussy riot?
Protože atheisti nevěří v Boha jako židé nevěří v Ježíše ,magické a náboženské zkušenosti tady a teď v tomto životě jsou doprovázena magickýma a náboženskýma zkušenostmi až potom a tam v posmrtném životě(Bohactví a sláva za živa nebo až po smrti?)
19. 09. 2012 | 22:31

Moise Tschombe napsal(a):

milá paní aoutorko,

Jediný možný a seriozní způsob jak jednat s mohamedány (tenhle název je výstižnější než než "islamisté") již v 17. století objevili zaporožští kozáci.
viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Odpov%C4%9B%C4%8F_z%C3%A1poro%C5%BEsk%C3%BDch_koz%C3%A1k%C5%AF_sult%C3%A1novi_Mehmetovi_IV.

Vřele tenhle dokument doporučuju všem, kdo se chce této problematice věnovat. Račte si dále uvědomit, že mohamedánský svět je o nějakých 500 až 600 let opožděn za křesťanskou civilizací. Takže jejich třicetiletá válka je teprve čeká.
Račte se poučit z historie.
20. 09. 2012 | 09:57

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Moise Tschombe

Není "zpožděn" - vyvíjel se jinak.
A podle toho, jak jim normální civilizace chovají (bojí se jich, ustupují jim, odmítají nazývat věci pravými jmény), nevidí důvod, proč na tom něco měnit. A tady dochtor Hesová je toho zářným důkazem ...
Víra, že se islámský svět někam posune "sám od sebe" je skoro tak utopická, jako víra, že autroka blogu uzná svůj blud.
20. 09. 2012 | 12:38

Moise Tschombe napsal(a):

to Teodoros Alfabetik:

Omyl, mohamedánský svět se nevyvíjel jinak, on se totiž nevyvíjel vůbec.
On totiž mohamed udělal všechno proto, aby své učení (rozuměj bludy sestavené za účelem získání a udržení moci) dokonale zakonzervoval.

Jinak jedna perlička z novějších dob. Takhle kdysi uměli amíci jednat s mohamedánama. Pak časem postupně blbli až zblbli totálně a dospěli k současnému marasmu:
http://www.militaria.cz/cz/clanky/miscellanea/stary-dobry-general-pershing.html
20. 09. 2012 | 18:35

hovorka11 napsal(a):

Podle diskuze je vidět, jak řada obyvatel skočila na špek amikům. Považuji za nesmysl, aby si režisér dovolil natočil bez vnější podpory a případné odměny takový film podvodem vůči hercům. Tak se to totiž dělá, aby se ovlivnily volby, nebo začala "svatá válka" válka např s "mohamedány" proti Íránu.
Rozděl a panuj je taktika politiky.
-----------------------------------------------------

"Herečka z filmu Nevinnost muslimů podala trestní oznámení na autora snímku, kterého obvinila z podvodu. Cindy Lee Garcia se také snaží dosáhnout toho, aby byl skandální snímek odstraněn z YouTube.

Ve svém trestním oznámení podaném u losangeleského soudu herečka tvrdí, že producent filmu Nakula Basili Nakula ji oklamal, když jí řekl, že to bude dobrodružný film, jehož děj se odehrává v poušti."
20. 09. 2012 | 19:49

hovorka11 napsal(a):

Tyhle "mohamedánské" teroristy s mluvčíma v Londýně zřejmě podporujeme:

Citace:
"Sýrske vládne vojenské a policajné jednotky dosiahli viaceré úspechy v boji zo zahraničnými militantmi. Boje prebiehajú v Damasku a Aleppo, kde sa podarilo zlikvidoavať tri autobusy a viaceré vozidlá zo zásielkou zbraní, ktoré smerovali z Turecka. Medzi zabitými a zajatými protivládnymi bojovníkmi/teroristami dominujú žoldnieri z arabských a ázijských krajín. Je zrejmé, že napriek veľkému úsiliu a miliónom dolárov, ktoré dosiaľ Západ, sionisti a Saudi vynaložili, rozvrat centrálnej vlády v Damasku je v nedohľadne. Je možné, že čím dlhšie Assad vydrží, tým neskôr budeme mať na krku vojnu s Iránom..."
20. 09. 2012 | 20:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy