Krátit investice pro čerpání zdrojů z Evropské unie není účetní chyba, ale chyba účetního

05. 11. 2012 | 11:40
Přečteno 2997 krát
Jsem pro dodržování rozpočtové disciplíny vyjádřené hranicí tříprocentního rozpočtového deficitu a šedesátiprocentního státního dluhu. Rozhodnutí krátit veřejné prostředky na spolufinancování projektů, kde se na investicích výrazně (někdy až 85 %) podílí Evropská unie, je ale za hranicí zdravého rozumu.

Nejde přitom jen o účetní počty, tedy o vyjádření toho, o kolik přijdeme bezprostředně na dotacích, ale o to, jak takový řez vykrví politiku zaměstnanosti. Říkám-li, že mi trvale chybí dlouhodobé dopadové studie vlivu politických rozhodnutí na kvalitu života občanů, je návrh omezit prostředky na výstavbu infrastruktury a další projekty vytvářející pracovní místa ještě více krátkozraký, než snaha opětovně zvednout sazbu DPH v okamžiku, kdy předchozí zvýšení nepřineslo nárůst, ale propad příjmů do státního rozpočtu.

V případě omezení projektů spolufinancovaných evropskými fondy totiž stát nepřijde jen o desítky miliard tam, kde by měl investovat jen jednotky miliard, ale o stovky možná tisíce pracovních míst, což se mu vrátí snížením příjmů a zvýšenou zátěží státního rozpočtu. Proč? Protože firmy, které realizují například výstavbu dálnic a silnic, budou nuceny zastavit práce a propustit dělníky, a stát tak přijde jednak o povinné sociální a zdravotní odvody, které ze zákona platí zaměstnavatel, a jednak bude muset tyto platby vyrovnat sám – o případných podporách v nezaměstnanosti ani nemluvě. Pro ilustraci: v případě zaměstnance s platem pětadvacet tisíc korun mluvíme o odvodu čtrnácti tisíc korun, přičemž nezaměstnaný člověk se prodraží a pochopitelně nebude ani příliš utrácet a jeho ekonomická pasivita se tak promítne dál - například na tržbách a tedy i daních obchodníků, u nichž až dosud nakupoval.

Zastavení investic, a tím i realizace projektů spolufinancovaných evropskými fondy, tak České republice nic neušetří – naopak se jí prodraží důsledky takového rozhodnutí, což už podle mého soudu není účetní chyba, ale chyba účetního. Ale škrtat lze - například na externích službách státní správy. Ze 30 miliard korun se ušetřila dosud jen 3 %!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Alena. napsal(a):

Roithová- Zase jedna předvolební agitka, a ještě hloupá.
2. odstavec- trvale chybí dlouhodobé dopadové studie.... ????.
To chcete zaměstnat další úředíky kteří budou tvořit dopadové studie??? Každé malé děcko ví, že jsme za stovky miliard z EU nevybudovali téměř nic užitečného, prostě rozkradeno a vyplýtváno na nesmysly- aquaparky bez vody, rozhledny v údolí, cyklostezky odnikud nikam, školení o nesmyslech které nikdo nepotřebuje.
Fondy EU zrušit, anebo opravdu ponechat pouze na nadnárodní stavby, a které jednotlivé národy nemají a nebyly by schopné to realizovat, protože kvůli stromům nevidí les- tedy nadnárodní přepravní koridory, dotovat a umístit někam s vysokou nezaměstnaností výrobu něčeho co potřebujeme a nesmyslně dovážíme z Číny nebo odjinut, apod.
Poučte se u RVHP- hospodařili 1000 x lépe než celá EU
05. 11. 2012 | 12:00

Maximus napsal(a):

Autorka napsala:

Jsem pro dodržování rozpočtové disciplíny vyjádřené hranicí tříprocentního rozpočtového deficitu a šedesátiprocentního státního dluhu. Rozhodnutí krátit veřejné prostředky na spolufinancování projektů, kde se na investicích výrazně (někdy až 85 %) podílí Evropská unie, je ale za hranicí zdravého rozumu.

Už tento odstavec je špatný, občané ČR si velmi přejí hospodaření státu v plusu a bez dluhů! Tak je to správné a tak to má být napořád, snad jen když púřijde vnější krize, je možné na velmi krátkou dobu si zapůjčit peníze!
V roce 2014 dáme (dle údajů MFČR)jen na "obsluhu dluhu" 100 mld.Kč, tak takhle může hospodařit jen nejblbější sedlák na vesnici!
05. 11. 2012 | 12:08

hovorka11 napsal(a):

Doufám, že EU, která se na rozkaz USA zřekla ropu a plynu z Íránu rozpadne. Pak snad skončí podpora vražedným islamistům a jejich kamarád NATO zmizí jakop totalitní relíkvie
Kdo je poslanec v EU, ten ztrácí soudný rozum a stává se z něj otrok korporačních zájmů na úkor všech těch, pro které měl pracovat. To je případ paní Roithové.
-------------------
Státy v evropě by měli spolupracovat na základě ekonomické výhodnosti a ně na základě toho co se někomu hodí do kapsy za mořem...
05. 11. 2012 | 12:08

Josef K. napsal(a):

Paní Roithová, myslím, že odpověď mirgorodských jako hovorka11, Alena atp. je jasná. Domníváte se, že Váš kultivovaný text čtou lidé s odpovědností. Ne, čte to skvadra mirgorodského plemene, ze které jen Gogol vykřesal nějaký užitek v podobě komedie, ale potravinovou soběstačnost sovětského bloku ani přes mnoháu léta pokusů nezajistilo.
05. 11. 2012 | 12:16

Vzpom napsal(a):

Paní kandidátka na prez. byla min. týden ve čtvrtek svědkyní rovnocenného levicového duelu prezidentských kandidátů Dienstbiera a Zemana. Sama byla jaksi v pozadí, aby se pánové nepoprali, jak odtušil i moderátor ekonom Sedláček. Též podle intenzity potlesku veřejnosti v sále Nové scény ND lze soudit, že paní Roithová by skončila na pomyslném 3. místě (kandidujíc za KDU) hned po levicových "tygrech".
05. 11. 2012 | 12:30

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
Ty rady paní Roithové jsou "obecně prospěšné". Známe je už z doby vstupu ČR do EU s 3% limitem zadlužování.
Dnes je to jen zakrývací pohádka.
Místo toho EU udělala totální a totalitní obrat k rozkladu tištěním peněz pomocí Evropské centrální banky, aby zneutralizovaly důsledky "kvantitativního uvolňování" Fedem.
Teď to amici dokázali. Bojujeme za jejich zájmy s bratry islamisty nejenom v Kosovu, ale navíc jsme zavedli rozkradačský dluhový systém, zcela podřízený amikům- jejich ratingovkám, MMF a "finančním trhům", které bohatnou z likvidace výroby. Důsledek je totální otroctví, kdy EU hlídá za amiky, aby se k nám nedostala ropa a plyn z Íránu a nemohla se psát pravda o vražedných islamistických dolarových despociích, ale pouze o Íránu, Rusku, Číně, Sýrii.
Komedie hodná smyšleným procesům z padesátých let!
Tady se však nejedná o několik lidí ale o celé státy. Proč Řecko nesmí zkrachovat ? Má to jediný cíl- udržet lidi v otrokářském stavu věčného dluhu bez možnosti krachu původců (prodejců toxických dluhových balíčků z USA a místních politických kmotrů spojených s investicemi evropských bank).
05. 11. 2012 | 12:46

Jirák. napsal(a):

Maximusi, upadl jste na hlavičku.?? Normální je že lid ve státě se uživí, a vytvoří víc než spotřebuje a nechá mnoho statků pro další generace.
Co to plácáte o povoleném 3% dluhu. Vy také v rodině žebráte po okolí o půjčky,propil azdevastoval jste vše co jste sdědil po rodičích, máte dluhy 60% toho co dokážete vydělat za celý rok a ještě každý rok ty dluhy navyšujete o 3%.??? Sousedi by se vás štítili, parazity nikdo nechce živit
05. 11. 2012 | 13:01

resl napsal(a):

Možná by Kalousek došel k podobným logismům, jako vy. Bohužel bývá dost brzy pod vlivem kořalky, takže ještě nikdy nic nedokončil. Doporučoval bych, aby si stát půjčil miliardy z EU, zvýšil mzdy a důchody a živnostníkům zjenodušil daně na jednu sazbu a to co nejnižší. Na každém ministerstvu by měli být tři lidé, zodpovědní za výdaje z EU. Zatím stát chce postupovat opačně. To je šetřit, šetřit a to tak dlouho až budeme mít ušetřeno a pak se lidem povede lépe a začnou utrácet. Ovšem mezitím se stát zhroutí, toho využijí extrémisté a pomalu se začneme blížit k mužikovi, kde čeká jen svrab a neštovice. Povede-li se lidem lépe, nedají si stát sebrat nějakým Klausem ruku v ruce s Putinem. Budeme-li zbídačení, sedneme na lep kdejakému hejhulovi, který vám slíbí modré z nebe.
05. 11. 2012 | 13:02

Jirák. napsal(a):

Maximusi pardon, přečetl jsem jen první odstavec a už rudo před očima. Ta výtka patří jinému
05. 11. 2012 | 13:02

Záškodník napsal(a):

Nejlepší je žádné eurodotace nečerpat,nebýt unii zavázán a nikterak do ní také nemuset příspívat.

Za většinu eurodotací se tady vybudovaly nepotřebné hovadiny a větší část se stejně jen rozkradla. Naše město je toho zářným příkladem.

Paní Rotihová je známá eurofilka,což je pro mne diskvalifikací samo o sobě. To, že je ještě k tomu lidoveckou političkou a starou pravdaláskou, už je jen třešinkou na dortu.

Nevím jen,jak se slučuje netolerantní postoj lidovců k homosexuálům a diskriminační postoj k ženám(žena je podřízena muži,jak pravil onehdá Cyril Svoboda a potrat je "vražda ") s unijní rozmáchlostí ve smyslu genderovém a lidskoprávním obecně.
05. 11. 2012 | 13:49

Gudka napsal(a):

Tetka Roithová se snaží zaimponovat všelijakými chytrostmi do prezidnetksé kampaně, ale zatím se nedaří. Jako kandidátka na prezidenta ani neví, že není potřebné, aby byl prezident např. ekonom. Přesto si na ekonoma hraje, ač tomu rozumí jako koza petrželi. Dnes už neumí ani svůj původní obor, protože už přestoupila práh zapomínací doby.
Je to pouze taková havloidní tetka. Dokože se chytnou mainstreamové kampaně ohledně moskevských výtržnic, ale nevidí na případ politického vězně Smetany ve vlastní zemi.
Pocit falše, který z ní mám, je mimořádně silný.
05. 11. 2012 | 13:49

Záškodník napsal(a):

Josef K.

Vy máte své "migorodské", Měšťák "Kozloistán zelený "a Resl svého Klause.
Nenacpat tuhle vatu do každého blogu(ať už pojednává klidně i o hubení štěnic),tak nejste očividně ve své kůži.
Jste takoví tři místní zoufalci.
05. 11. 2012 | 13:53

prezidenta raději pravdomluvného napsal(a):

Paní Roithová
To krácení je znakem rozumné předvídavosti.
Poctivý lékař pacientovi s rakovinou slinivky řekne, aby si to nové spoření už nezakládal.
Cpát někam peníze jen proto, že to má hezkou unijní optiku a vědět, že nám EU stejně nic nedá je blbost.
05. 11. 2012 | 14:05

Jank napsal(a):

Jen diky vasi vlade se dotace z EU (prinejlepsim)pouzivaji na pochybne projekty a velka cast zmizi v kapsach. Proc jinak se stavi predrazene dalnice ap? Za ten bord@l si muzete sami. Az si nastolite poradek (jestli se toho dozijete), tak pak budete prosperujici zeme, driv ne. Proc asi EU zastavila na nejaky cas dotace a NAJEDNOU zacal "boj s korupci"?
05. 11. 2012 | 14:09

Záškodník napsal(a):

Jank

Jakékoliv dotace do čehokoliv jsou jen zhoubou.
Kdyby neexistovaly eurodotace do zemědělství, museli by si evropští zemědělci skutečně konkurovat kvalitou-takhle je to jen o výšce dotace,která kvalitu naopak ještě snižuje.
05. 11. 2012 | 14:17

Josef K. napsal(a):

Záškodník. Jistě "mirgorodští" budou denním tématem dokud budu svědkem jejich působení. Nepotřebuji každý den nové téma, mně stačí to, které tu je už skoro padesát let na stole a které se jmenuje " Jak mirgorodští pokořili i poslední náznaky civilizace."
05. 11. 2012 | 14:20

Josef K. napsal(a):

hovorka11. Já se nemohu přít s Vašimi argumenty, ať je považuji za sebe povrchnější. Proč? Protože odrážejí Vaší odevzdanost, zjevně normalizačního charakteru. Trpíte, protože sám jste nenalezl vlastní důstojnost , hledáte spiknutí, která neexistují. Přečtěte si Herodota, Flavia atp. možná se poučíte z daleké historie, je totiž jednodušší než ta pozdější, daleko více než ze svého logroidního zdroje.
05. 11. 2012 | 14:24

resl napsal(a):

Záškodník:
Za většinu eurodotací se tady vybudovaly nepotřebné hovadiny a větší část se stejně jen rozkradla. Naše město je toho zářným příkladem.
Vy máte své "migorodské", Měšťák "Kozloistán zelený "a Resl svého Klause.
.............................................................
Děláte chybu, že se zajímáte o tři osoby, máte se vyjádřit k tomu, zda může EU za to rozkradení a co jsou ty "nepotřebné hovadiny." Takhle to vypadá, že nejste dnes ve formě a víc než národ vám leží v žaludku ti tři.
05. 11. 2012 | 14:31

český maloměšťák napsal(a):

Josef K
Útěchou snad může být , že mirgorodští nemají v Kraďákově většího vlivu, než na to, jakou si manžílek dnes navlíkne košili či kolik zítr manželka utratí u kadeřníka.
A kdo dovádí na blozích...tak aspoň neškodí v realu.

K blogu.
Kdo neumí využít dokonce ani darů - je buď slaboduchým notorikem nebo věčně opilým idiotem.
:))

O multiplikačním vlivu smart investic na život celé společnosti pak nemá cemu jejich mozkové závity zatěžovat, paní Roithová... mohly by pod takovým náporem intelektuálna prasknout a tím by se zvýšily náklady zdravotnického a sociálního systému Kraďákova na úrovně, které by neuměl zregulovat inženýr Kalousek ani při použití celých pluků drábků.
05. 11. 2012 | 14:33

Záškodník napsal(a):

Resl

Eurodotace jsou samozřejmě hovadina.
To,že se u nás rozkradou,jako ostatně všechno, je jiná věc.
Jenže takto se volí a financují "projekty" jen proto,aby se peníze utratily. Úplně stejně to funguje ve státních firmách,kde se ke konci roku bohapustě vyhazují peníze,jen aby se utratily(znám z minulých pracovních zkušenosti).

Vás se již poněkolikáté neúspěšně ptám(ač to s tématem souvisí jen nepřímo)- jak zajistíte,aby fiskální pakt dodržovali bankrotářské země,které již dnes porušují veškerá fiskální pravidla EU a měly by být dávno z unie vyloučeny?

Doufám,že mi nějak fundovaně odpovíte alespoň nyní.
A bez Klause,prosím.
05. 11. 2012 | 15:23

Záškodník napsal(a):

oprava -země dodržovaly
05. 11. 2012 | 15:24

Záškodník napsal(a):

Josef K.

Jste s Reslem a spol. poněkud monotematičtí.
Jen jestli si od té unie neslibujete příliš.
Asi jako kdysi naši soudruzi od ruského medvěda. Jeho objetí pak bylo poněkud těsné a tvralo dlouhých čtyřicet let.
Někteří jsou holt nepoučitelní...
05. 11. 2012 | 15:27

KAteřina napsal(a):

Zlo páchané za evropské peníze je tak strašné, že pokud se zastaví a EU začne dotovat bez spoluúčasti, méně, účelněji, Evropě se jen uleví. A to píšu s vědomím, že největší vinu za společenskou škodlivost projektů financovaných EU u nás mají naši úředníci na ministerstvech, kteří připravují neuvěřitelné zrůdnosti. Naděje, že by tito "vysoce kvalifikovaní vysokoškolsky vzělaní odborníci" přestali přihrávat peníze spřáteleným firmám a vymýšlet nestvůrnosti je nepatrná, zbývá naděje, že s tím přestane EU.
05. 11. 2012 | 15:44

pamětník napsal(a):

český maloměšťák:
"A kdo dovádí na blozích...tak aspoň neškodí v realu." To asi platí o Vás, třebaže na blogu vypadáte jako všehoschopný i v reálu.
"Kdo neumí využít dokonce ani darů - je buď slaboduchým notorikem nebo věčně opilým idiotem." Jakých darů???! Eurofondy jsou snad z celé Evropy , tedy i od nás. A že zrovna můžeme čerpat více, než odevzdáváme? Všeho dočasu, už to douho trvat nebude, tlačí se Bulharsko, Rumunsko, musíme vydržovat Kosovo...
Ale k věci samé: všechny projekty čerpající finance z fondů EU musíme kofinancovat min. 15 %, ale spíše větší částí. Protože projekty je nutno dohodnout s orgány EU, znamená to, že ty rozhodují i o směřování valné části investic přímo ČR. Takže žádné dary.
05. 11. 2012 | 15:55

resl napsal(a):

Jak vidíte, žádná země eurozóny nekrachla a jestli se nedodrží přesně pravidla fu, nic se nestane a vytvoří se výjimka. Pravidla nejsou zabetonovaná, ale mohou se měnit, zvlášť když žijete v době bez světových válek. Chcete říct, že v dnešní době může existovat samostatná země, neprovázaná s Unií ? Jó, Bělorusko, tak se tam odstěhujte. Vám to ale nestačí, vy jste v zajetí a přání zhroucení Eu a já nevím proč, když tvrdíte, že nejste a nebyl jste komouš. Váš život, vaše hodnoty, vaše záliby se též vyvíjejí a uvědomte si, že o sjednocenou Evropu se tu pokoušíme v moderní době poprvé, tak byste vy a vám podobní neměli házet klacky pod nohy.

Záškodník :
"Eurodotace jsou samozřejmě hovadina.
To,že se u nás rozkradou,jako ostatně všechno, je jiná věc."

díky za "vysvětlení."
05. 11. 2012 | 15:58

český maloměšťák napsal(a):

pamětník
Vyvracet aktuální realitu tu domněnkami a jindy opět budoucností /zatím čerpáme - tak jde o dary, nebo ne ??/ ...je příznakem právě že opilosti či slaboduchosti.
Obávám se, že ve vašem případě se tyto koníčky zkombinovaly a to do téměř karikaturní podoby.

Nicméně děkuji, že potvrzujete ono stále univerzálně platné, že " potrefená hus gagně". Ne poprvé - a určitě ne naposledy.

P.S. Někdo čerpá holt dotace a jiný borovičku. Ve vašem případě však může takovýto způsob "investování" a " spolufinancování" časem přerůst ve zneužívání dotací - a to až vám budou zkoumat pomocí přístroje, zakoupeného pomocí dotací z EU...například játra.
05. 11. 2012 | 16:07

Josef K. napsal(a):

Záškodník. Mít, jak vyplývá z Vašeho textu, Vaše znalosti o EU a Rusku /SSSR, pak bych snad velmi pokorně hledal jednoduchou manuální práci jako sběr "amerického brouka", který při počtu 100 jarních brouků nebo při výskytu 5.000 larev na 1 ha je celkem snadno rozpoznatelný. Smysluplnost takové práce je nejen v naplnění jednoho lidského osudu ale i v ekologickém jednání. Je však možné, že by Vás některý mirgorodský v této fázi opláchl pesticidy, takže je dobré před touto prací obejít aspoň sousedy a nahlásit na zemědělskou komuru, či jak se to jmenuje.
V případě, jak se zdá, že jste i pyroman, je zábavné pak mandelínku polévati benzínem a páliti v pozinkováných vědrech.
Je to jistě jen doporučení, nicméně Vám možná pomůže najít své místo v životě. Hovorka11, pamětník, Občan a mnoho dalších se k Vám, možná, přidají.
Pokud byste mi chtěl poděkovat, nkědy dobrá rady zachrání mnoho osudů,vyjde-li Vám to, pak stačí vzkaz na těchto stránkách.
Jdu si číst o bitvě u Salamíny od Heorodota, spolu s mýtem o Davidovi, mi dodává naději, že i v malém množství lze "mirgorodské" českoobčany pokořit.
05. 11. 2012 | 16:21

Josef K. napsal(a):

Obecně ještě k pamětníkovi a hovorkovi11. Povšiml jsem si, že zde často vystupují a nikdy nenapsali nic než nevraživou reakci na někoho, kdo prezentuje nějaký názor. Obávám se, že se za těmito nicky skrývají osoby, osoba, které žijí v primárních neurologických vazbách a jejichž lymbický systém způsobuje nepředvídatelné cukání jejich končetin v závislosti na poskytnutém vzruchu. Tato cukání se pak přelávají na klávesnici a nabývají podoby jakéhosi slovního úderu, nepochybuji, že v hospodě by šlo o úder více bolestivý, půllitrem do hlavy či lahví zelené po prstech. Navíc se zdá, že si tento stav způsobili sami vlastní vůli, patrně to byl i jejich životní cíl: cukat se za každou cenu a za všech okolností jako býk reagující na červenou látku při slovech: vzdělanost, rozum, kultura, Západ, ruská rozpínavost, popř. Klaus. Znám mnoho lidí, kteří k cukání přišli nemocí, většinou si zachovali rozum. Způsob jednání výše jmenovaných však svědčí o tom, že trpí za jiné, neboť jinak jsou zdrávi. Ti, kdo trpí za jiné, bývají pěkní vykukové.
05. 11. 2012 | 16:31

Záškodník napsal(a):

Resl

Už jsem vás tedy náležitě pochopil.
Pokud se podle vás pravidla "maličko" poruší, co na tom-ostatní rozhazovačné a nezodpovědné země rádi zadotují ze svého.

Vždyť vy jste ze své podstaty komunista!

Pak tedy chápu,že lidem jako vy EU plně vyhovuje.
Nač ale potom nějaká zbytečná pravidla, LS a fiskální unie?

Vždyť říkám-RVHP se vším všudy a ne, že ne!

Pravicově orientovaní lidé mají jakékoliv dotace za zlo.
Kdyby nebylo eurodotací,nemuseli bychom EU do chřtánu rvát neustále miliardy.
Navíc eurodotace nejenže neumíme čerpat, ale brzy už žádné, coby "bohatá" země nedostaneme,ale budeme stále financovat ty skutečně bohaté ve formě různých dalších "eurovalů" a podobných socialistických vymožeností.

Divím se, že vy,který se prohlašujete za "pravičáka" , obdivujete velkého maoistu Barrosa a žerete mu všechno,co vám předhodí i s chlupama.
Pravicová byla leda tak EHS, EU je hnusná nedemokratická bolševická RVHP.

Zdravím.
05. 11. 2012 | 17:20

Záškodník napsal(a):

Josef K.

Ta vaše EU je fakt skvělá. Miluju její předražené žárovky, biopaliva,fotovoltaiku, likvidační postoj k jaderné energetice , emisní povolenky a multi-kulti politiku...
Hlavně mi netvrďte,že ta bruselská byrokratická pakáž není socialistický moloch jako vyšitý.

Vy jste viděl v poslední době někde mandelinku, eurosoudruhu?
05. 11. 2012 | 17:24

pamětník napsal(a):

český maloměšťák:
A zase jenom osobní napadání, argumentační impotente.
Takže znovu, pokusím se co nejjednodušeji, abyste měl větší možnost pochopit:
1) Čerpané částky z EU fondů z větší části plníme my evropskými
daněmi;
2) Projekty částečně financované EU fondy kofinancujeme ze státního rozpočtu, takže suma sumárum většinově si je hradíme sami;
3) Věcné záměry projektů podléhají schválení EK.
Jedná se tedy o přímé řízení valné části investic ČR ze strany EK.
05. 11. 2012 | 17:47

pamětník napsal(a):

Josef K.:
Přesné!
Přesně podle přísloví Podle sebe soudím tebe, aneb Zloděj křičí: Chyťte zloděje! Jste to Vy, kdo tady neustále blekotá o mirgorodských a jinak osobně napadáte oponenty, aniž byste se věnovat tématům. Quod licet Iovi, non licet bovi?
05. 11. 2012 | 17:53

MM napsal(a):

Nejsem velký přítel komentářů, obvykle tak jako tak se nevyhnou poněkud žlučovitému tónu, ve kterém se ztrácí podstata věci. Hlavně se objevují kritické výkřiky a téměř žádné návrhy řešení.

Nejsem odborník na ekonomiku ani na politiku.
Vidím však že při všech potížích, které čerpání evropských peněz působí, se spousta věcí podařila v mém bezprostředním okolí. Tím nepopírám, že jsou také věci nepodařané, zkorumpované a jinak nešťastné.
Nic, co lidé vytvoří nemůže být ideální a bez chyby. Každý líc má svůj rub a obráceně.
Evropské dotace jsou naší současnou realitou a chtít je škrtnutím zrušit, by mi moc moudré nepřipadalo. S Dr. Roithovou souhlasím.
05. 11. 2012 | 22:41

Arnie napsal(a):

Paní Roithová, naprostý souhlas, velmi dobře řečeno.
05. 11. 2012 | 23:46

Baba napsal(a):

Libovolné téma dokáže znalý vysvětlit několika málo větami. Má vyjádřit svůj názor k bilanci státního rozpočtu. HDP se rok od roku mění v řádu procent. Zde čte o využití investičních zdrojů nikoli o návratnosti investic. Jeho osobní integrita se od tohoto vývoje spíš vzdaluje, než že by s ním souzněla. Nejspíš proto, že v odpovědnosti za obživu jiných nevyrostl.
06. 11. 2012 | 06:38

hovorka11 napsal(a):

Josef K. napsal(a):
hovorka11. Já se nemohu přít s Vašimi argumenty, ať je považuji za sebe povrchnější. Proč? Protože odrážejí Vaší odevzdanost, zjevně normalizačního charakteru. Trpíte, protože sám jste nenalezl vlastní důstojnost , hledáte spiknutí, která neexistují. Přečtěte si Herodota, Flavia atp. možná se poučíte z daleké historie, je totiž jednodušší než ta pozdější, daleko více než ze svého logroidního zdroje.
--------------------------------

Přečtěte si Niccolò Machiavelliho a jeho rady v knížce Vladař.
Je to bible politiků, jak postupovat a získávat pro sebe maximum moci s uváděním situací z historie kdy se vyplatilo zavraždit spojence, podlézat silnějšímu, využít nejodpornější lsti- vše v zájmu velké říše.
Pokud jste nepochopil zcela zásadní události dneška a za jejich uvádění obviňujete mne jako "normalizátora", který nemá důstojnost, tak nevím, proč sem vůbec píšete.
Právě naopak, ať každý kdo má co říci nám pomůže pochopit a bránit se současnému stavu destrukce ekonomik na základě podvodů a úplatnosti politiků. Můj názor se tak mění na EU a USA dle jejich nových činů, záměrů a destrukce k výrazně horšímu hodnoceni s prognózou rozkladu před změnou k méně totalitnímu zřízení bez bankovního komunismu neomezeného tištění peněz pro vykrádání majetku občanů a států.
Poznání a odhalování svinstev není nic komunistického. Je to nutná vlastnost k ubránění života mimo otrokářský stav jakéhokoliv režimu.
Paní Roithová selhala a přispůsobila se. Pokud by se chovala férově, tak by v současnosti byla vypuzena z funkcí a to samozřejmě ví.
06. 11. 2012 | 09:22

Baba napsal(a):

Ale hledáte-li jen pár dobrých slov, tak nejlépe v knihkupectví.
06. 11. 2012 | 10:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy