Někdo to říct musel...

22. 11. 2012 | 17:28
Přečteno 5513 krát
Není nic těžšího, než hovořit o historických zkušenostech či o odpovědnosti za příští generace ve chvíli, kdy nevíte, co bude zítra. A v takovém stavu je podle všeho naše společnost.

Celoevropská studie říká, že obyvatelé České republiky nad jiné vynikají v obavách z nejistoty a to dokonce natolik, že zatímco mladí Evropané chtějí mít rodinu se dvěma dětmi, páry u nás přemýšlejí v průměru jen o jednom. Renomovaní ekonomové to dávají do souvislosti s příliš častými změnami základních právních norem pro hospodaření ve firmách i v rodinách a upozorňují na to, že tento negativní vliv se promítá do už tak smutného demografického výhledu naší země – řečeno prostými slovy, že urychluje stárnutí a vymírání národa. Jenže vysvětlujte někomu, že jedinou šancí pro budoucnost České republiky je návrat k rodinným hodnotám a k rodině jako takové. Kdo by řešil demografii, když nevíte, o kolik zase podraží nájem a potraviny.

Třiadvacet let po rozvratu totalitního režimu demonstrovali v centru Prahy proti demokraticky zvolené vládě z nejrůznějších důvodů tisíce lidí. Někomu vadí reformy, někomu nízký plat, někomu restituce církevního majetku, někomu úsporné škrty, někomu korupce. Zatímco volání po odklizení kmotrů z politiky považuji za volání po spravedlnosti, výzvy, abychom nevraceli ukradené, považuji za její odmítání. Ale i když nesouhlasím se vším, co na demonstracích zaznělo, jsem ráda, že se odnikud nevynořila vodní děla a kordony policejních těžkooděnců. Nikdo se nepokusil umlčet demokratický projev občanského nesouhlasu silou. Nejsem ale ráda, že výročí masakru studentů na Národní třídě, který vedl k pádu komunismu, komentovali v médích členové tehdejší KSČ a nikdo jim jejich minulost nepřipomněl.

A tak jsem se odhodlala - dala jsem si se svými příznivci na Národní třídě sraz už v pátek 16. listopadu (za pět minut dvanáct) a požádal jsem je, aby společně se mnou vyzvali ty kandidáty, kteří nemohou pro své vazby s totalitním režimem či stranickými kmotry vykonávat funkci nezávislého prezidenta, a kteří nejvyššímu úřadu v zemi nemohou pro morální a etické kompromisy vrátit přirozenou autoritu, aby odstoupili. Myslí-li to s touto zemí dobře, mohli by jí tím připomenout, že vzdor současné a žel oprávněné „blbé náladě“, sdílíme už třiadvacet let hodnoty podstatné i pro budoucnost – svobodu a osobní odpovědnost. Je mi líto, ale lidem, kteří už jednou nadřadili svůj prospěch nad princip svobody, jejich sliby nevěřím.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jozka napsal(a):

Opravdu proti demokraticky zvolene vlade? Kolik ze to ziskala ve volbach pravicove konzervativni LIDEM?
22. 11. 2012 | 17:40

Marek Kobera napsal(a):

To jozka:

A kdo zvolil pana prof. Fialu? Neměl byste zplnahrdla od rána do večera křičet v Karmelitské, když cítíte tu potřebu?
22. 11. 2012 | 17:46

Dalibor napsal(a):

Pani Roithová, dnes už režim opravdu nepotřebuje vodní děla. Našel lepší strategii, ať si lidé pindají co chtějí, psi štěkají a karavana táhne dál.
Drobil 3 miliardy, Promopro Vondra 750 mil, každý týden jedna taková akce , no tak si o tom týden povídejte, pak zjistíte že vás nikdo neposlouchá a přestane vás to bavit, stejně kradou všichni po r 89.
Tedy fungovalo to do té doby než lidi řekli že už je to tak blbé že radši povolají zpět komuniosty, s tím establishment možná nepúočítal a ještě s nimi nejsou domluveni jak se šábnout, nebo jestli komanči opravdu zavedou pořádek jaký tu byl dřív. V zájmu lidu, abychom nepochcípali hlady.
Tak co teď s tím???
22. 11. 2012 | 17:46

Marek Kobera napsal(a):

To autorka:

Ani já jim nevěřím. Ale patrně statisícům, ne-li milionům lidí z ČR je to jedno.
22. 11. 2012 | 17:49

jozka napsal(a):

Kobera:

Jeden by rekl, ze clovek, ktery se trefi prsty na klavesnici dokaze pochopit rozdil mezi ministrem, ktery muze byt nominovan v podstate bez omezeni a poslanci, kteri byli zvoleni za jinou stranu s jinym programem, ale v tomhle je zivot, jak vidim, plny prekvapeni.
22. 11. 2012 | 17:51

Marek Kobera napsal(a):

To Dalibor:

Jo, panečku, pořádek, jaký tu byl dřív. Teď už jenom vyřešit, na které straně těch mříží budete stát Vy, ne?
22. 11. 2012 | 17:51

Dalibor napsal(a):

KOBERO
Nikdy jsem nekradl, živil jsem se poctivou prací v technických oborech, takže mne nikdo nemusel zavírat, proč by to dělali. Jako nezavírali drtivou většinu lidí, těch co nekradli a poctivě žili.
A co vy, pořád v kriminále, ať je režim jaký chce, nebo jste na podmínku venku ????
22. 11. 2012 | 17:58

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

"GfK: Polovina Čechů a Slováků by raději žila v cizině"

"Bratislava - Každý druhý obyvatel Česka a Slovenska by raději žil v jiné zemi. Přednost by Češi a Slováci dali hlavně ekonomicky vyspělejším zemím jako například Spojeným státům, Německu nebo Rakousku. Vyplývá to z průzkumu, který letos v létě uskutečnila agentura GfK."

"V zahraničí by chtěla žít zejména mladší generace. "Jen 32 procent Slováků do 29 let by zůstalo žít na Slovensku a jen 28 procent mladých Čechů by si zvolilo pro život Českou republiku," uvedla dnes slovenská pobočka GfK."
http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/gfk-polovina-cechu-a-slovaku-by-radeji-zila-v-cizine/866345&id_seznam=
22. 11. 2012 | 17:58

Divobyj napsal(a):

Autorka

Začala jste velmi dobře.Stát by měl opět preferovat rodiny,náš národ by neměl nadměrně vymírat...Při tom jste ale pozapomněla dodat větu "B".Tzn,že by měl zpřísnit všeobecné podmínky pro přistěhovalce.
Další vaše věty už nestojí za komentář.

Pěkný večer.
22. 11. 2012 | 17:59

český maloměšťák napsal(a):

Zuzana Roithová
Vy jste zlodějka ? A Vaše děti jsou také zloději a zlodějkama ?
Tak proč máte něco vracet ? Tedy mimo rámec fyzického vrácení ? Proč máte dál platit ?
I Vaši vnuci jsou zloději ?

J8 ale nic neukrad. Ba naopak - naší rodině ukradli - avrátili v zdevastovaném stavu. Bez náhrad. Žádný plat nedostali - a nemohli dělat povolání svých otců, či to, co si vybrali. Tak jako kněží.
A dál nic nebudou dostávat.

Pokud jste tedy zlodějka - tak jste okradla i naši rodinu.
Musíte jí to tedy vrátit. A s úrokem - tak jako církvím.

A myslím si, že takových nás bude víc - otázkou je, jestli jsme tak hnusní, abychom podali žaloby - v situaci v jaké je celá společnost.
Ale je docela možné, že právě toto chcete - abychom ty žaloby podali.
Chcete možná rozložit nejen systémy veřejných služeb - ale i justici a finance.

Odpovězte - jste zlodějka ?
22. 11. 2012 | 18:00

Marek Kobera napsal(a):

To jozka:

Aha, ale Vy se trefujete do kláves poměrně dobře. :-D Asi jste si neuvědomil, že člen vlády se jmenuje ministr a člen Parlamentu poslanec či senátor.

Ještě jednou: člen vlády se jmenuje ministr a člen Parlamentu poslanec či senátor.

A srv. Vaše "Opravdu proti demokraticky zvolene _vlade_? " (zvýraznění vlastní).
22. 11. 2012 | 18:13

Marek Kobera napsal(a):

To Dalibor:

Milý Dalibore!

V kriminále jsem byl zatím jen na exkurzi, ale jsem připraven tam jít, až se ujmou moci vpravdě demokratičtí zastupitelé dělného lidu (např.).

Jste typický případ, protože píšete: "Jako nezavírali drtivou většinu lidí, těch co nekradli a poctivě žili."

Jaký počet politických vězňů a jaký objem nespravedlnosti by Vám stačil, abyste ve své pohodlnosti pro nespravedlivě stíhané a jinak pronásledované hnul svým malíčkem? Nemusíte odpovídat hned, spíš si to poctivě sám přeberte.
22. 11. 2012 | 18:17

Marek Kobera napsal(a):

To český maloměšťák:

Jednoduchá kvízová otázka pro Váš ostrovtip:

"Je každý dlužník nutně zlodějem?"
22. 11. 2012 | 18:20

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Ke pindání o tom, kdo může 17. listopadu do ulic a o zneužití výročí.

17. listopadu 1989 to byla akce KSČ - SSM

Důvod

„1939 – Po pohřbu studenta Jana Opletala dne 15. listopadu, který se stal posledním projevem manifestačního odporu českého lidu proti německé okupaci Čech a Moravy v roce 1939, nařídil Hitler, aby jakékoliv další demonstrace byly bez ostychu ihned potlačeny vojenskou silou. Byly uzavřeny české vysoké školy, vedoucí představitelé vysokoškoláků byli zatčeni a 9 popraveno (Josef Adamec, Jan Černý, Marek Frauwirth, Jaroslav Klíma, Bedřich Koula, Josef Matoušek, František Skorkovský, Václav Šaffránek a Jan Weinert), 1200 českých studentů bylo zbito a odvlečeno do koncentračních táborů. V roce 1941 byl 17. listopad vyhlášen v Londýně za Mezinárodní den studentstva. „
http://cs.wikipedia.org/wiki/17._listopad

Soudruzi z KSČ řečnili asi podobně jako autorka o zneužití výročí.

17. listopadu mohou do ulic i antifašisté, nahnědlí pravičáci stáli sice u zrodu tohoto výročí v roce 1939, to je asi důvod, proč si dnešní pravice snaží tento den uzurpovat, ale důvod chodit do ulic mají i jiní.
22. 11. 2012 | 18:21

pavel v napsal(a):

český maloměšťák

Kdybyste dostal (např. darem) věc, o níž byste věděl, komu byla ukradená, a nevrátil ji, nebyl byste zloděj?

V roce 1947 schválil demokraticky zvolený parlament zákon o pozemkové reformě. Podle tohoto zákona měl stát získat církevní půdu za finanční náhradu. Tato skutečnost jasně dokazuje, že zmíněná půda nepatřila státu (proč by za ni platil, kdyby byla jeho?).

Komunisté pak půdu církevní majetek zabavili, ale finanční náhradu nevyplatili. Finanční podpora, kterou církvím poskytovali, byla sotva třetinou výnosu z církevního majetku (vyplatili cca 60 mld Kč, výnos byl cca 200 mld Kč). Velká část církevního majetku je zásluhou komunistů zdevastovaná.
22. 11. 2012 | 18:25

Carravagio, napsal(a):

Kdyby se navrátila zpět KSČ a vrátila zpět staré totalitní pořádky: vládní strany i s jejich vrcholovými politiky a poskoky, by byly první, kteří by se k této straně přihlásili ! Leda, že by tady plnili úkol komunistického centra.
22. 11. 2012 | 18:28

český maloměšťák napsal(a):

Marek Kobera
Zde se ale mluví o ukradení. A o NÁS./" abychom" nevraceli ukradené/ A platit se má tak dlouho, že se to může dotknout dnes ještě děcek školou povinných. (sekundárně se jich to dotkne zcela jistě)

Vy máte pocit že něco např. katolické církvi dlužíte ?
Nebo že jste jí něco ukradl ?
Vám ale možná také něco "komunisti" ukradli - jenže nejste organizován v církvi a tak máte smůlu. Anebo jste nad tím mávl rukou.
Holt jste měl založit Církev atheistickou. Registrovat se a pak vyhandlovat alespoň něco.
22. 11. 2012 | 18:30

bobš napsal(a):

Pan Pavel je ekonom, že to tak perfektně ví? Anebo čte české noviny a kouká na nší televizi?
22. 11. 2012 | 18:34

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Projev kanadského hosta na demonstraci

„Projev Jérémie Bédard-Wiena na demonstraci 17.11.

V únoru letošního roku se v provincii Quebec stalo něco neobvyklého. Jednoho chladného rána se před vchody do našich vyšších odborných škol a univerzit objevily stávkové blokády.
Začala studentská stávka, která pokračovala po dobu 6 měsíců. Uštědřila silný zásah neoliberálnímu koncensu. Svrhla vládu a stála u zrodu rozkvětu demokracie a odporu. „
…..
celý text zde:
http://www.stopvlade.cz/aktuality/91-projev-jeremie-bedard-wiena-na-demonstraci-17-11
22. 11. 2012 | 18:37

český maloměšťák napsal(a):

pavel v
Nikdy jsem nedostal takovou věc. Vy ano ?
A když už ten příměr - tak vy znáte případ, kdy by takový zloděj po krádeži platil okradenému mzdu, po vrácení věci pak by v platbách pokračoval ?
To je jak z psychiatrického ústavu - nemyslíte ?
A když už - tak postupovat takto VŮČI VŠEM /restituentům/ - a vrátit i majetek akcionářů, penzijních fondů, bank, pojišťovem Němců, Maďarů...nemyslíte ? Jinak jde o další nespravedlnost. A to pominu to, že jim niokdo plat nevyplácel - a po vrácení majetku jim jej taky - nevyplácel. A nemohli dělat své povolání - jako činovníci církví.
-------------
Apropo - před několika týdny byl i Duka svolný k tomu o několik let plnění odložit.
Proč tedy taková horečnataá iniciativa Drobila, Kalouska, Parkanové, Vondry, Šnajdra, Peake a jejího neústavního LIDEM...nyní ? Že by to fakt byl handl mezi nimi všemi ? Ve kterém se samozřejmě bude pokračovat...

proč Kalousek straší na jedné straně Řeckem a zadluřováním se v recesi -. a na straně druhé tancuje radostí nad takovýmto handlem - také upečeným v recesi?
Proč nečeká na ty své vybájené přebytky ?

Myslím si, že je civilizačním nebezpečím.
22. 11. 2012 | 18:38

PK napsal(a):

Pokud politici neprojeví vůli tvrdě trestat ty velké zlodějny,kterých jsme neustále svědky,nevyčistí justici od té skorumpované mafie,bankstery nepostaví do latě a sami se neoprostí propojení s různými kmotry tak tento stát bude pokračovat na cestě ke dnu.Je to asi utopie takže až budem někde blízko toho dna tak přijde zase nějaká revoluce podobná té v roce 89 a změny k lepšímu přijdou zezdola.
22. 11. 2012 | 18:39

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Ještě trochu čísel o té „demokratické vládě“, která je asi větším kůlem v plotě, než Jakeš v roce 89.

Důvěra vládě červen až říjen 2012
16 %, 14 %, 16 %, 14 %, 12 %

Spokojenost se současnou politickou situací vyjádřila 4 % respondentů, tedy přibližně stejně jako v posledním šetření. Ani spokojeno, ani nespokojeno se cítí být 14 % obyvatel ČR. Nespokojenost s politickou situací však vyjadřují více než čtyři pětiny dotázaných (81 %).
http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a6902/f3/pi121024.pdf
22. 11. 2012 | 18:40

český maloměšťák napsal(a):

Konec vysílání. S Ivanem Havlem odešli poslední z vysoké politiky , kdo byli schopni alespoň občas pod svým blogem reagovat.
Vlastně ne - ještě Fischer.

Tato dáma nás má na háku.
Vyvěsí nástěnku, sundá nástěnku, vyvěsí, sundá...a tak nemá na odpovědi čas.
22. 11. 2012 | 18:44

Petr napsal(a):

paní Roithová,
nerad to říkám, ale co konkrétního jste Vy a Vaše strana udělala pro děti a rodiče? Tím nemyslím to, že jste občas navrhovali nebo podporovali nějakou tu dávku jakoby na dítě pro zavření huby. Co jste pro prestiž rodiny udělala Vy a Vaše strana z pohledu řekněme morálky? Problémy rodičů, kteří vlivem opatrovnické mafie přišli o své děti Vás nezajímají, protože katolíci se přece nerozvádějí. Zdá se mi, že pro Vás je prioritnější údajná politická vězenkyně v Bělorusku (kdo Vám platí kampaň?) než dlouhodobě šikanovaný skutečný bojovník za práva rodiny ing. Jiří Fiala ve vlastní zemi. Vaši spolustraníci senátoři Pithart a Čunek jako jediní z našich politiků se šli osobně přesvědčit na soudní jednání i do vězení a nabídli společenskou záruku. Kde jste byla Vy? To jste si vážně za těch dvacet let v politice nevšimla jaká válka se tu kolem rodinné politiky vede? Jinak oceňuji Vaši aktivitu kolem Acta, ale pokud o sobě někdo tvrdí, že jej zajímá rodina, a přitom přehlíží 30.000 dětí ročně, kterým je fakticky znemožněn kontakt s druhým rodičem, nemohu jej jako prorodinného politika brát vážně.
22. 11. 2012 | 18:47

šašek z Jihlavy napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):
"GfK: Polovina Čechů a Slováků by raději žila v cizině"

Teď už to jde, jsem zvědav, kolik našich spoluobčanů tuto možnost využije. Mně by se líbilo žít v létě v Anglii a v zimě ve Španělsku, ale raději zůstanu doma, kde je pro mne nejlépe. Ale jsem rád, že ta možnost tady je.
22. 11. 2012 | 18:49

Arnie napsal(a):

to:český malomšťák
Co vím, tak mně nic neukradli,ani mým předkům, tedy alespoň nic podstatného, co by stálo za osudovou při.
To ale nic nemění na tom, že si myslím, že máte pravdu. A v principu je zde založena budoucí kauza, tj. žaloba na nerovnost před zákonem, kterou se bude muset zabývat Ústavní soud a bude to bezpochyby problém na delší dobu.
Navíc mně vadí, že dodnes nikdo nebyl schopen rozumně odůvodnit rozsah restitucí církevního majetku a podložit to celé argumenty, které by 80% nesouhlasného obyvatelstva přesvědčily o tom, že je to tak správně.
22. 11. 2012 | 18:50

KAteřina napsal(a):

V šedesátých až osmdesátých letech postavil stát stovky tisíc bytů. Tyto byty byly později bezplatně převedeny na obce a následně prodány za zlomek tržní ceny stávajícím nájemníkům. Byli ti, kteří byt nedostali, okradeni? Budou se byty vracet? Dostanou ti, kteří byt nedostali, finanční náhradu?
22. 11. 2012 | 18:52

český maloměšťák napsal(a):

Arnie.
Jak díte. Akorát si myslím, že Ústavní soud Kalouskovi jeho častušku nezkazí.
Ve složení jakém je teď.
Osobně na další při seru.
Připadal bych si jako pijavice.

Mějte se.
-------------------------------------
Hlásím dočasný konec vysílání i příjmu.
22. 11. 2012 | 18:55

Občan napsal(a):

Když dovolíte, paní Roithová, tak my jsme OBČANÉ České republiky.

AŽ budou brát i uklizečky alespoň DVACETINU toho, co berou europoslanci (vč. náhrad), tak PAK se budeme množit víc než teď.
Zadarmo totiž ni kuře nehrabe, paní Roithová...
22. 11. 2012 | 19:03

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro šašek z Jihlavy.
To nebylo o to, kde strávit léto, ale

„jen 28 procent mladých Čechů by si zvolilo pro život Českou republiku,"

o tom, že jen málo mladých Čechů vidí ČR jako dobré místo k životu.
22. 11. 2012 | 19:24

fikus napsal(a):

..ty názory, že "přišel čas aby povstaly masy národa proti zlořádu posledních 23 let aj." To se jenom sleduje až přijde ruku v ruce na náměstí trafikantka, důchodce a soustružník, kteří se bojí o práci s transparenty. Kde máme herce, studenty, hudebníky, známé osobnosti kterým režim tak nesnesitelně vadí. Někteří umělci jsou rozlezlí v dozorčích radách a další mají jiné zájmy, samozřejmě. Pokud máme odboráře stále u vesla, kteří jsou schopni okamžitě po plamenném proslovu jít do hospody s tím, kterého by měli třídně "nenávidět" je to blbě a co chtít po těch uklízečkách a nezaměstnaných, že budou stále řešit něco za někoho když dali důvěru lidem, kteří nedělájí co mají, tzn neplní si řádně svoje povinnosti.
22. 11. 2012 | 20:32

SuP napsal(a):

"....„jen 28 procent mladých Čechů by si zvolilo pro život Českou republiku,"...."
Jen 1,1% ji opustí. Tak kdo tady kecá?
22. 11. 2012 | 20:43

šašek z Jihlavy napsal(a):

ten kdo se hádat nebude
Já to pochopil a o mne nejde, já jsem tu doma a jsem tu celkem rád. Kdyby se to nedalo vydržet, už bych dávno vzal roha.
Já jen, že ta možnost tady je, za mých mladých let nebyla. Je to tedy jistý pokrok.
22. 11. 2012 | 20:55

marxík napsal(a):

Máte zajímavé vidění světa , paní Roitová.
Z celého srdce bych přál palestin. obyvatelstvu, aby bylo masakrováno obdobným způsobem jako studenti na Národní třídě.
A naopak našim cikánům bych nepřál cilivý přístup našich izraelských přátel.
22. 11. 2012 | 21:20

mik napsal(a):

Soucasnou situaci v CR plne dokresluje saskarna s primou volbou presidenta CR je pro smich cele EU opet fraska dnes byli s kandidatury vyskrtnuti Dlouhy Bobosikova a Okamura Bobosikova i Okamura podaji zalobu a rysuje se odsunuti voleb a CR bez prezidenta ,,, kdyz se zdalo pred 5 lety ze by souboj Svejnar Klaus dopadl patem zmanipulovaly se volby zastoupily intriky a kupceni a vyhral v uvozovkach vyhral Klaus a na 5 let se vyvoj v CR zastavil vsechny zapadni media tenkrat napsaly ze je to pro CR nestesti,,, a co bude ted ? Namitka ze prezident v CR nema takove pravomoci a ze to ma byt spis funkce reprezentacni neobstoji,,,Klaus nakonec ukazal ze to neni pravda...a krom ostudy v Evrope i ve svete zavedl CR na okraj zajmu EU k vedlejsimu stolu Kdo zaridil nepodepsani fiskalni dohody ? Kdo haze soustavne Bruselu klacky pod nohy ? kdo nechce euro ? a kdo vede zem stylem po me potopa ? kdo ovlivnuje slozeni vlady ? Prezident je dulezitejsi post nez to vypada,,,a proto jsou zase intriky a kupceni,,,
22. 11. 2012 | 21:29

nestranný napsal(a):

A že jste se neodhodlala říci Klausovi,že nemá být prezident?Také byl členem KSČ.
Nebo svazákovi Nečasovi,Kalouskovi,Dlouhému atd.prostě všem,kteří po listopadu převlékli kabáty a dnes si hrají na demokraty.Moc morálních kvalit v sobě nemáte.Vy sama,která jste za komunistů bezplatně vystudovala teď na někoho chcete ukazovat
prstem?Kde v sobě berete tu drzost?A Váš souhlas s církevními restitucemi to jen potvrzuje.V očích prostého soudného člověka jste jen trapná nula,draze placená z kapes daňových poplatníků.
22. 11. 2012 | 21:36

zdenekbrom napsal(a):

SuP:

To procento je sice malé, ale mám obavu, že je v něm dost talentovaných lidí. Odliv talentů. Ale upřímně řečeno se jim nedivím.
22. 11. 2012 | 21:58

Medikolog napsal(a):

Paní Roithová, coby členka KDU ČSL, dlouholeté strany NÁRODNÍ FRONTY ČSSR, jděte příkladem a odstupte z kandidatury na presidenta ČR!

Podporujete KATOLICKOU CÍRKEV.. organisaci nemající vzhledem ke své vlastní historii, i té moderní, žádné právo kohokoliv poručníkovat. Když slyším církevníky a klerikály kázat o morálce, vzpomínám píseň Karla KRYLA.. "..na rohu ulice vrah o morálce káže.."

A k nevracení ukradeného... Církev nám byla vnucena, byli nám uloupeni naši Bozi, kdo byl proti Církvi byl perzekuován, pauperizován, likvidován i fysicky. Lidé byli a jsou nuceni k pravidelnému sebeudávání a k udávání svých bližních v rámci "SVATÉ ZPOVĚDI".

Všem voličům paní Roithové doporučuji knihu katolického autora Michaela HEBEISE "ČERNÁ KNIHA CÍRKVE"..
22. 11. 2012 | 22:01

Medikolog napsal(a):

Marxík 21:20

Z celého srdce si dovoluji kontrasignovat.
22. 11. 2012 | 22:02

P. napsal(a):

Vazby na totalitní systém nejsou žádný velký problém. Bývalý komunista klidně může být prezidentem, protože současný režim je stejně prolhaný jako byl ten komunistický. Okupaci cizích zemí a násilné zavádění tzv. "demokracie a trvalé svobody" pod vykonstruovanými záminkami považuje bez zaváhání za internacionální pomoc i nynější establishment. Tak proč by tomu nemohl z Hradu šéfovat třeba pan Fischer, člen KSČ, konformní kolaborant s ruským okupačním režimem.
22. 11. 2012 | 22:35

EU parazit napsal(a):

EU není totalitní systém ?
22. 11. 2012 | 23:35

Marek Kobera napsal(a):

To český maloměšťák:

"Vy máte pocit že něco např. katolické církvi dlužíte ?
Nebo že jste jí něco ukradl ?
Vám ale možná také něco "komunisti" ukradli - jenže nejste organizován v církvi a tak máte smůlu. Anebo jste nad tím mávl rukou.
Holt jste měl založit Církev atheistickou. Registrovat se a pak vyhandlovat alespoň něco. "

Ano, mám ten pocit. Já jsem sám nic neukradl, leč moji příbuzní, předci, krev mé krve, jak se říká, za které se stydím. Ano i mně komunisté cosi ukradli, ale to je spíš na morální úrovni než nějaké majetkové. Nejsem organizován v církvi, jsem organizován v Pionýru a turistickém oddílu.:-) Do církve patřím, tam nejsem organizován.

Jakási Církev atheistická již existuje. Jsou jí úspěšné politické strany, které ze státního rozpočtu dostávají na člena třeba 3 - 5-násobek podle úspěchu ve volbách. To je zase Vaše káva, takže nemusíte nic zakládat, už to založené je a ku prospěchu, jak by řekl třeba chudák pan tata.
23. 11. 2012 | 00:24

jozka napsal(a):

Kobera:

Tak ostrovtip jsme si procivicili a ted naostro... ta vlada vznikla mj. i diky poslancum zvolenym za jinou stranu s jinym programem. Poslancum strany, ktera mela ustavujici sjezd dva roky po volbach a ktera bude teprve ted sepisovat koalicni dohodu. To by mohl pochopit i Kobera. Tedy pokud na to ma. Nebo chce.
23. 11. 2012 | 06:15

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro zdenekbrom.
Ten trend vypadá bohužel takto.

„Mezi přistěhovalými byli v roce 2011 nejčastěji občané Slovenska, Ruska a Ukrajiny, mezi vystěhovalými bylo nejvíce občanů Slovenska, České republiky a Německa.

Zastoupení českých občanů na zahraniční migraci se vytrvale zvyšuje od roku 2007. V roce 2011 měla již téměř každá pátá osoba, která se stěhovala přes hranice ČR, také české občanství. „

Rusi a Ukrajinci se stěhují sem, Češi a Němci od roku 2007 raději mizí.
Za to lze poděkovat hlouposti a aroganci šašků a supů.
23. 11. 2012 | 06:45

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
O tom není pochyb, že je to škoda. Já tím spíš zpochybňuji ty negativizující "průzkumy".
23. 11. 2012 | 07:16

Dalibor napsal(a):

Kobero- vaši předci. krev vaší krve...
Vy musíte být hodně zblblý z Pravicového Institutu Českých Antikomunistů / zkratku doplň sám/, tam se učí ještě větší... než kdysi ve VUMLu.
.
Co uděůlali vaši předci, s tím už nic nenaděláte. Alespoň se od nich ale naučte že za komančů se pracovalo, tedy tvořily se hodnoty, nekradlo se tolik, a uživili se bez dluhu. Až se tohle naučí i nová generace, země bude MOŽNÁ ZASE prosperovat a nebude za co se stydět.
.
K majetku církve- pokud nějaký farář pěstoval na zahrádce zeleninu a z výtěžku postavil kostel, ihned mu ho vraťte. Jenže majetek církvi vznikal převážně konfiskacemi a stejnou cestou o něj i prišli, at už za Josefa II, za Masaryka, Hitlera nebo za komunistů. Nic co by stálo za řeč. Svého faráře ať si zaplatí věříci ze svého
23. 11. 2012 | 07:38

Anna napsal(a):

"Jenže vysvětlujte někomu, že jedinou šancí pro budoucnost České republiky je návrat k rodinným hodnotám a k rodině jako takové."

Je smutné, že toto by se mělo vysvětlit především našim mocipánům. Rádi snižují porodné, rodičovský příspěvek, z jednoho průměrného platu rodina nevyžije, přesto je nedostatek jeslí a finančně dostupných školek. Těžko se shání práce na zkrácený pracovní úvazek.
Na průměrný měsíční plat 26 tisíc korun nedosáhne 61 procent Čechů
Nejvíc Čechů vydělává měsíčně od 18 000 do 24 000 korun hrubého. Asi pět procent obyvatel Česka pracuje za méně než 12 tisíc. Tvrdí to nový průzkum společnosti Platy.cz.
http://zpravy.ihned.cz/c1-57095870-na-prumerny-mesicni-plat-26-tisic-korun-nedosahne-61-procent-cechu

14. 11. 2011
Kupní síla lidí v tuzemsku a na Slovensku letos stagnuje na 60 % průměrné kupní síly v Evropě.
Hromada komodit včetně základních životních potřeb totiž u nás stojí úplně stejně nebo dokonce více než třeba v Německu či jinde na západě.
http://finexpert.e15.cz/kupni-sila-obyvatel-cr-je-v-ramci-evropy-zalostna_2
23. 11. 2012 | 07:38

Petr z Tábora napsal(a):

Ve své propagandě se paní doktorko stavíte do pozice ktitizujícího a spravedlivého. Ale Vy jste vysokou členkou KDU-ČSL - strany, která byla ve všech levých či pravých vládách dokud vám voliči nevystavili stopku. Podíleli jste se tedy na všech chybách našeho režimu, takže i Vy byste měla být pokornější.
Lidé, kteří protestovali proti zákonu o církevních restitucích nebyli přeci jen skuteční odpůrci vrácení majetku církvím. Nálepkujete zrovna tak jako komunisti v minulosti. Bylo mezi nimi spousta těch, kteří protestují proti zákonu coby zmetku, jehož zádrhele se brzy projeví.
Ostatně brzy se projeví i to, jakým zmetkem (nebudu zdržovat příklady) je zákon o přímé volbě prezidenta - pokud budou soudy rozhodovat právně a ne politicky. Také to neznamená, že by ti kritici byli proti této volbě jako takové.
23. 11. 2012 | 07:39

Zdeněk Brom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

To ovšem ale zase nepíšete celou pravdu.

Silná emigrace z naší země byla příznačná i pro období 1948 - 1989. A to asi na supy házet nebudeme.
23. 11. 2012 | 07:40

Zdeněk Brom napsal(a):

SuP:

Průzkumy ani nečtu :)
23. 11. 2012 | 07:42

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
Neházím na supy emigraci z let 1948 – 1989, tu předválečnou zase neházím na komunisty.
Bohužel se tu vždy najdou tací, kterým je jedno, jak se zde lidem žije, a tak se odsud utíká již od Bílé hory.

„Pozoruhodné“ je vyjádření Šaška, že prý když se to dnes může, ono se to mohlo i před listopadem, roky 1968 – 1989 asi 150 tisíc lidí emigrovalo, a bylo by zajímavé vědět, kolik lidí by dnes odešlo, kdyby se jim dostalo v zahraničí takové podpory, jako před Listopadem.
23. 11. 2012 | 08:03

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
Jak tak sleduji vývoj studia naší dcery, začínám mít dojem, že spousta nadějných mladých mozků již během studia přestane (díky možnostem) vůbec uvažovat o možnosti zůstat a pracovat po studiu "doma". Čili že nejde o emigraci z otrávenosti zdejšími poměry, ale o pouhé asertivně-sobecké hledání výhod (samozřejmě legální) pro sebe sama. A pokud toto přemýšlení nedokáže usměrnit rodina, jak by na něj mohl mít vliv stát?
Ptám se Vás, jako člověka, který s výchovou mládeže má zkušenosti. Třeba mi moje škarohlídství poopravíte a já budu rád.
23. 11. 2012 | 08:15

český maloměšťák napsal(a):

KObera
Pokud jste tedy zloděj - tak máte sedět v base...a ne diskutovat tady pod blogem.
Resepktive tam mají jít sedět vaši zlodějští přibuzní. Pokud jsou tedy dle vás zlodeji. A měl by jim být zabaven majetek.Pokud jste jej zdědil ...tak by měl být zabaven vám.

Howgh.
23. 11. 2012 | 08:23

Míval napsal(a):

" ... ty kandidáty, kteří nemohou pro své vazby s totalitním režimem ... "

Paní Roithová, ona je ještě jedna věc, o které se velice cudně od roku 1989 mlčí. KSČ do té doby ovládala vše, nebo tomu alespoň věřila. A tak není divu, že se do ní snažilo dostat poměrně dost těch, kteří věřili, že jim rudá knížka pomůže v kariéře. Leckdo z nich ale oplýval tak mizerným charakterem, že je ani tehdejší komunisté mezi sebe nechtěli. Ti se proto takto nuceně nezapletli s bývalým režimem a po roce 89 začali vystupovat jako čisté lilie, přinášející spásu této zemi. Netvrdím samozřejmě, že se to týká všech, kteří se po listopadu začali prosazovat, ale mnohých ano. Možná i to je jeden z důvodů současného marasmu ve všech patrech politiky.
Takže hodnotit někoho automaticky negativně, protože se nějak "zapletl", a naopak, je teď už velice zpozdilé. I mezi těmi "nezapletenými" bylo hodně podrazáků a jiných ničemů.
23. 11. 2012 | 08:27

SuP napsal(a):

Míval -
Nepřehánějte. Ono těch sviní, co je ani komunisti nechtěli, bylo tak na 20 ochotných jeden (krom těch, kdo byli svině a "angažovat" se nemínili). Když si to dáte do souvislosti s tím, že i tak bylo členů 12%, tak těžko můžou mít tyhle "charaktery" na dnešní politickou scénu významně devastující vliv.
23. 11. 2012 | 08:46

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ten, který se nechce hádat, ale pořád mele svou:
„Pozoruhodné“ je vyjádření Šaška, že prý když se to dnes může, ono se to mohlo i před listopadem, roky 1968 – 1989 asi 150 tisíc lidí emigrovalo, a bylo by zajímavé vědět, kolik lidí by dnes odešlo, kdyby se jim dostalo v zahraničí takové podpory, jako před Listopadem.

Ti, kterým se to povedlo, byli režimem považováni za zločince, jejich majetek konfiskován a za babku nabízen kolaborantům. Mnozí za pokus opustit zemi, kde vládlo násilí a nesvoboda, byli na hranicích stříleni jako škodná.
Kde jste to žil, nebo jste ještě nebyl tenkrát na světě?
23. 11. 2012 | 08:49

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Nepochopil jste, že je to akorát zapšklej provokatér?
23. 11. 2012 | 08:53

český maloměšťák napsal(a):

SUP
Vy jste byl kandidátem KSČ, že ?
Proč vaši prosbu o přijetí do strany vlastně tenkrát odmítli ?
23. 11. 2012 | 09:01

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro šašek z Jihlavy.
Nejen, že jsem žil jinde, než jsi žil ty Šašku, ale taky asi žiji někde jinde.

Neznám nikoho, kdo byl na hranicích zastřelen, ale znal jsem mnohé, kteří se nevrátili z dvolené nebo zahraniční cesty.
Statisticky by to vypadalo asi tak, mezi lety 1968 – 1989 uteklo asi 150 tisíc lidí, kolik jich v té době bylo zastřeleno na hranicích?

S majetky to bylo asi dost podobně.
Pokud rodina vlastnila dům a utekla celá, tak o něj pravděpodobně přišla, ale neutíkaly vždy celé rodiny a vlastnící dům, ale jen někteří členové, mladší, kteří nežili ve svém.
23. 11. 2012 | 09:35

Občan napsal(a):

To Šašek z Jihlavy:

Tak si to rozděle 21 a zjistíte, že ročně "uprchlo" cca 7000 lidí na 13-15 000 000. 0,8 - 0,5 emigranta/1000 obyvatel (0,08 - 0,05% populace).
Nic moc, když si vezmete, pod jakou šílenou hrůzovládou jsme tu údajně žili.

V letech 1995 - 2011 "uprchlo" z ČR průměrně 8500 OBČANŮ ČR (největší vlna emigrace byla mezi lety 2001 - 2007, kdy byl průměr 14 000 ročně) ročně.
To je 0,85 emigranta na 1000 obyvatel (0,085% populace). Emigrace je tedy VYŠŠÍ než byla za komunistické "hrůzovlády" - a to přesto, že podpora českých emigrantů není v zahraničí po roce 1989 žádná.
Pozn.: Údaje převzaty ze statistik ČSÚ

Kde dělají modří soudruzi chybu, že z ČR odchází víc lidí než za komunistů?
23. 11. 2012 | 09:50

český maloměšťák napsal(a):

Ježíšmarjá - ten realsocík stál jako celek i v mnoha jednotlivostech za prd ! Přestaňte se ho už konečně zastávat a hádat se, co bylo lepší - jetli realsocík - nebo dnešní kraďákovský mafiakapitalismus.
A ty viny - ty viny se mají hlavně dle katolíků odpouštět. Ne platit.
O tom to je - o ubohosti dušiček - a o strachu. O nesvobodě - nejen nesvobodě z důvodu strachu...ale i o nesvobodě z důvodu narcismu, z důvodu příslušnosti - ať už formální či nějakou psychologickou vazbou vytvořené - ke skupině, která chce jediné - vytvořením jakéhosi skupinového narcismu zotročit více lidí (jejich myšlení) najednou a pokud možno tak navždy.

Dyť je to jak někde v blázinci - bývalí komouši a jejich vlezdoprdelkové se stali antokomunisty a vlajkonoši kapitalistické prosperity ...přičemž straší tím, co pomáhali budovat - tedy komunismem. Nadávají těm, co si nenakradli - do socek a paktují se s infantilním a historicky odepsaným klerem. Hájí své mafiakapitalistické guruuy za všech okolností - hájili by je zřejmě i kdyby jim popravili někoho z rodiny. Zastávají se kdejakého svinstva - jen proto, že je z dílny těch jejich, jejich skupiny /která je ale mnohdy jen zneužívá a využívá...přičemž vedení těchto skupin mnohdy sleduje cíle naprosto odlišné od těch, za které dotyční pěšáci vedou svůj takto iluzorní boj/.

Vždyť se tak propadáte do ještě větší ubohosti - vy si fakt nevážíte ani sebe sama ?
23. 11. 2012 | 09:53

Občan napsal(a):

To ten kdo se...:

On Šašek zapomíná ještě na jednu "drobnost". Stát zcela oprávněně vyúčtoval emigrantovi náklady na vzdělání (SŠ, VŠ, ÚSO).
No, a u VŠ to bylo i 170 000.- Kčs (lékaři a další nákladné obory). Právníci a ekonomové platili kolem 120 000.- Kčs.

Kdo se vystěhovával legálněa natrvalo, buď sumu složil při opuštění republiky, nebo ji splácel postupně ze zahraničí.
No, a emigranti to buď dodatečně zaplatili sami, nebo stát vystavil účet jejich rodině. Pokud dluh nesplácela, mohlo dojít (a docházelo) i na exekuci majetku.

Takže takhle to bylo s "nezákonnými komunistickými konfiskacemi".
Nevylučuji ovšem, že v některých případech došlo i ke skutečně nezákonným konfiskacím.
23. 11. 2012 | 09:58

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tomu co se chce hádat už příležitost neposkytnu, ale vám, občane, musím připomenout,
že mnozí dnešní "uprchlíci" využívají svobody pohybu a uplatnění, což je v demokracii běžné a žádoucí. Pokud se venku natrvalo usadí nebo se vrátí, záleží i na nás, kteří tu zůstáváme. Pokud zde přes všechny peripetie vybudujeme občanskou společnost a ne společnost atomizovaných občanů, můžeme na jejich v cizině nabytých zkušenostech vydělat všichni.
Myslím, že hádeání penzistů nostalgiků a penzistů pamětníků na to stejně nemá vliv.
Ale k těm vašim statistiká,, které o ničem nevypovídají - máte přehled, kolika lidem bylo znemožněno vycestovat byť na dovolenou jednoduchým administrativním zásahečm, totiž neudělění devizového příslibu a cestovní doložky? Vyprávějte mladým, co to bylo za praxi, asi vám neuvěří.
BTW, Klaus, Stráský, Kočárník, Saltzman, Tošovský a mnozí další pravičáci v bankovním sektoru pracovali, někteří dokonce v expozituře živnobanky v Londýně, ti by mohli vyprávět, Totéž v bledě modrém režimní novináři, diplomaté, pracovníci PZO. Ale nepoví, sami se postarali, aby se převrat změnil v dnešní frašku a občané se na diskusních fórech na netu trapně trumfují, jsme jim pro smích, asi se nadále odmlčím, už mě to nebaví.
23. 11. 2012 | 10:12

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro šašek z Jihlavy.
Tady máš ty počty zastřelených na hranici, asi 150 za 40 let, většina v letech padesátých, kdy se tam pohybovali různí Mašínové.
http://www.ceskapolitika.cz/Komunismus/Zlo%C4%8Diny/Seznam_zatrelen.html

Počet vražd za komunistů v osmdesátých letech byl asi 50 – 60 ročně,
v posledních dvaceti letech se to číslo pohybuje mezi 150 – 300. Jen za jeden rok bylo povražděno více lidí a to doma nebo v okolí než za 40 let komunismu na hranicích.

Mnohem objektivnější by byla formulace, že dnes lidé odsud utíkají, protože se tu dnes vraždí, než ty tvoje ideologické bláboly.

A nesváděj nic na demokracii, tam, kde mají skutečnou ne to naši "demokracii", tam se vraždí málo, podobně jako u nás před Listopade.
23. 11. 2012 | 10:18

Marek Kobera napsal(a):

To čm:

Aha, to je dost jednoduché řešení, co navrhujete. Tady jde o "kolektivní vinu". Zatím jsem nenašel nikoho, kdo by ji uměl rozdělit mezi moje a Vaše příbuzné. Vy budete jen kecat, že nikdo od Vás do 15. kolene se na ničem špatném od roku 1948 do roku 1989 nepodílel, a tak co byste platil, nebo dokonce chodil do vězení. A budete chtít to "dokázat". Což nepůjde, takže to nikam nepovede.

Napadá mě, že kdybyste žil o pár km víc na západ a o pár desítek let dřív, tak by z Vás zase vypadlo něco jako: "Proč já chudák mám něco frantíkům platit? Já jsem jim nic nerozbil, nikdo z mého příbuzenstva ve Světové válce ani nebojoval, ani nevím, kde ta Francie je! Plaťte si to vy, kteří jste ji bombardovali, nebo běžte za to sedět!" Ano, takoví lidé pomohli jistému čalouníkovi k nejvyšším politickým funkcím ve státě.
23. 11. 2012 | 10:43

Občan napsal(a):

Šašku z Jihlavy,

pokud se snažíte prosazovat ideologická dogmata jako jedinou možnou pravdu, tak se nedurděte, jsou-li korigována.
23. 11. 2012 | 10:45

buldatra napsal(a):

Marek Kobera napsal(a):

…Nejsem organizován v církvi, jsem organizován v Pionýru a turistickém oddílu.:-) Do církve patřím, tam nejsem organizován.

Moc pěkně napsáno. Tak nějak církevně diplomaticky.
Jste tedy externí církevní spolupracovník?
23. 11. 2012 | 10:51

Marek Kobera napsal(a):

To buldatra:

Ano, to jsem interní. Zametám nepravidelně před portálem kostela sníh. A čí spolupracovník jste Vy? ;-)
23. 11. 2012 | 10:53

Marek Kobera napsal(a):

To čm:

Ještě k té lidské spravedlnost a dědictví kontrolní otázka pro Vás: Copak se děje s dluhy podle českého práva při úmrtí dlužníka?
23. 11. 2012 | 10:55

buldatra napsal(a):

Á, a máme tu další perlu:

„Tady jde o kolektivní vinu“.

Přituhuje.
Kolektiv živých a mrtvých se už veze.
23. 11. 2012 | 10:56

buldatra napsal(a):

Kobera

Já spolupracuji s manželkou.
Občas.
Nejsem kolektivní typ, jsem nekřesťan.

Tak neorganizovaný interní spolupracovník, říkáte?
Něco jako neorganizovaný kostelník?
23. 11. 2012 | 11:01

SuP napsal(a):

OPbčan -
Z vaší otázky (šaškovi z Jihlavy) je zřejmé, že podle vás udělali soudruzi chybu v tom, že syndali ty ostnatý dráty z hranic a rozpustili bachaře tamtéž.
Ale odkopal jste se hezky.
23. 11. 2012 | 11:07

buldatra napsal(a):

Marek Kobera napsal(a):

…Copak se děje s dluhy podle českého práva při úmrtí dlužníka?

Bezva otázka.
Takže, když někde umře nějaký dlužník, tak v rámci kolektivní viny bude ty dluhy platit celý národ?
23. 11. 2012 | 11:18

Míval napsal(a):

SuP: V tom množství odmítnutých žadatelů s Vámi souhlasím. Jenže záhy po 89 bylo automatickým předpokladem slušnosti a zárukou morální integrity člověka, že si nezadal s padlým režimem. Což, bohužel, pravda nebyla. Takže revoluční vír vynesl na povrch lecjakou špínu, jejíž jedinou kvalitou bylo nečlenství v KSČ. A tato špína se pevně spojila s novým režimem a jen tak se ho nepustí. A obávám se, že jí není množství zanedbatelné.
23. 11. 2012 | 12:00

Občan napsal(a):

Marek Kobera napsal(a):
"To čm:
Ještě k té lidské spravedlnost a dědictví kontrolní otázka pro Vás: Copak se děje s dluhy podle českého práva při úmrtí dlužníka? 23. 11. 2012 | 10:55"

Je-li dědiců, pak buď přijmou dědictví vč. dluhů, nebo je právě kvůli duhům CELÉ odmítnou.
V takovém případě dědictví propadá jako odúmrť státu. Zda ten uznává nějaké závazky vůči věřiteli, nevím. Pokud ano, zřejmě je majetek dlužníka zpeněžen a z výtěžku jsou dluhy uhrazeny buď všechny, nebo jejich část (ale to je jen moje domněnka, NIKOLI tvrzení). Odúmrtěmi jsem se nikdy nezabýval, takže nevím.
23. 11. 2012 | 12:23

český maloměšťák napsal(a):

Marek Kobera
Kolektivní vina ?
Dobře - tak postavte ten kolektiv před soud. Ať se mohou hájit. Jsem zvědav jak to uděláte.

Máte divné názory, pane Kobero.
Na jedné straně se hájíte, že jste potomek zloděje a na straně druhé tento váš ryze osobní problém hážete na celý kolektiv.
A pak jásáte nad tím, že jiní zloději /nebudu je jmenovat - jistě ta jména osob zasedajících v parlamentu znáte/ schválili zákon, který odsoudil opět další kolektiv.
23. 11. 2012 | 12:34

Viola napsal(a):

Stejně do voleb o prezidentské křeslo nepostupuje paní Bobošíková, pan Okamura a pan Dlouhý, nemají regulérní hlasy prý.
23. 11. 2012 | 14:45

drevokocůr napsal(a):

na Koberovi je pěkně vidět, co jsou ti píánbíčkáři zač. Posíleni penězi budou své jedy šířit jako rakovunu. Máme se na co těšit.

S hloupostí a tmářstvím se musí bojovat, bohužel se nedá nad nimi vyhrát ale bojovat se musí. To věděl již Werich.

Bojovat se musí i s církví katolickou a s tou částí našeho parlamentu, která tak podivným a podlým způsobem nás uvrhla na 30 let do doby temna pozice podřízených vazalů. kteří musí jen platit a jinak nemají žádná práva.

Bojovat musí i politické strany a která toto bude mít ve svém volebním programu, určitě nebude mít nouzi o hlasy.

Takže do boje proti tmářství a útlaku, do boje za své duše, lehce se jich nevzdáme, prelátům patřt nebudou.

Náš národ dokázal vzdorovat 300 letům doby temna, dokáže vzdorovat vlivu Vatikánu i nadále. Za 30 let naši potomci budou hrdě zpívat s johnem Lennonem

Imagine, thereś no religion, no hell above us only sky!!!!!!!!!!!

Venceremos, nás nedostanou, zvítězíme!!!!

I
23. 11. 2012 | 15:34

Občan napsal(a):

Tak jsem chvilku hloubal po realitních serverech a našel jsem tam JIŽ TEĎ 68 nabídek prodejů církevních nemovitostí (duplicity jsem odfiltroval). Počínaje farními chalupami po arcibiskupské zámky.
Některé jsou vyvěšeny již třetím rokem.

Většina těch nemovitostí MOHLA být církví již dávno komerčně využívána nebo pronajata, protože se vesměs jedná o nemovitosti určené minimálně částečně k obývání. Nestalo se tak a proto je část nabízených budov částečně nebo středně zchátralá; některé jsou ovšem také úplnou ruinou.
CO chce dělat církev s TISÍCI DALŠÍCH nemovitostí, jestliže nebyla a není schopna se ŘÁDNĚ postarat ani o ty, které již vlastní??? Na tuto otázku DODNES nebyl schopen nikdo z kleriků ani z obhájců DARU církvi odpovědět.
23. 11. 2012 | 16:52

Ten, kdo se s bolševikem hádat nebude napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):
..."Mnohem objektivnější by byla formulace, že dnes lidé odsud utíkají, protože se tu dnes vraždí, "
.
:-)) :-)) :-))
23. 11. 2012 | 17:17

Marek Kobera napsal(a):

To Občan:

Tak to je správná připomínka. Myslím, že nevyužívanost oněch objektů má hlavně dvě příčiny: nedostatek peněz a lidí. Nedostatek peněz restituce částečně řeší, nedostatek lidí je jako začarovaný kruh typu "kde se nic neděje, se nebude dít pravděpodobně nic ani dál". Částečná řešení jsou známy třeba z Lobendavy nebo Jeníkova. Úplné řešení neexistuje, zvlášť když někteří se staví do pozice spíš směřovat úsilí a péči do činnosti kolem panelákových sídlišť měst.
23. 11. 2012 | 18:33

Marek Kobera napsal(a):

To drevokocůr:

Děkuji za oslovení. Já myslím, že Vy buď nevíte, co píšete ("Venceremos"), nebo se vážně hlásíte k odkazu hrůz Španělské občanské války. V každém případě je to dost tragické. Hádám, že tímto moc osvícených a chytrých spoluobčanů nezaujmete.
23. 11. 2012 | 18:40

Marek Kobera napsal(a):

To čm:

S Vámi je to ale těžké. Snažíte se to vidět všechno dost černobíle. Jsem potomek zloděje? To, že moji příbuzní měli něco ze spolupráce s KSČ, je ještě nedělá přímo trestně odpovědnými podle TZ. Na druhé straně jistě, pokud KSČ se zvýhodňovala na úkor zbytku společnosti, tak je dobré to přiznat. Jak materiálně, tak nemateriálně. Aby můj příspěvek nebyl příliš abstraktní, tak tím např. myslím možnost práce na místech, kde se čekalo členství v KSČ (a odtud i vyšší plat), nebo třeba možnost studia. Aby Vám to došlo ještě kompletněji, tak bych také rád zmínil, že naopak mám i příbuzné stavící se velice kriticky vůči KSČ a komunismu obecně. A tito pochopitelně z minulého režimu neprofitovali.

Domnívám se, že toto není můj ryze osobní problém, naopak, že toto se týká značné části dnešní společnosti.

Jestli jsou v dnešní Parlamentu zloději, nevím. Nevolil jsem, jak víte, nikoho z nich a není to ani mým primárním objektem zájmu. Jenom poukazuji na to, že není správné zároveň na jedné straně stát chválit, když z něj mám prospěch, a na druhé straně hanit, když mi něco bere (třeba valorizaci důchodu, na kterou mám mít nějaké právo).
23. 11. 2012 | 19:02

Bestia triumphans napsal(a):

drevokocůr napsal(a):
..."Venceremos, nás nedostanou, zvítězíme!!!!"
.
Vy už jste zvítězil, Drevokocůr.
V soutěži o nejhloupější příspěvek.
23. 11. 2012 | 19:02

Marek Kobera napsal(a):

To čm:

Celkově problém církevních restitucí podle mě je v tom, jestli to, co stát udělal v letech 1948 - 1954 správně udělat mohl (nebo dokonce měl). Není to až tak otázka práva, když je jasné, že to bylo částečně protiprávní, ale otázka filozofická, protože stát si nakonec mohl uzákonit, co chtěl. Jsou lidé, kteří tvrdí, že ano, že mohl či měl, obyčejně z nechuti až nenávisti k církvím. Pak jsou lidé, kteří tvrdí, že ne, z různých důvodů. A tito se dělí i dále na příznivce a odpůrce církevních restitucí.

Lidé, kteří neuznávají právo státu jednak v oněch letech tak, jak jednal, a zároveň odmítají církevní restituce, by dejme tomu byli ještě pochopitelní, kdyby je odmítali od prvopočátku. Prostě by se řeklo, že církve nedostanou nic a bylo by. Bohužel asi tito lidé, z velké části nyní sdružení v ČSSD, nebo pan ministr Tlustý, na jedné straně si asi nechtěli nahněvat veřejnost, odmítající církevní restituce, na druhé straně neměli odvahu k jasnému vyjádření, že sice postup po roce 1948 byl nesprávný (spíš zločinný), ale restituce se na církve vztahovat nebudou (např. protože je nemají rádi). Takže se to celé táhlo a oni z toho vytřískávali a vytřískávají politické body (jak u koho pravda!)

Kdyby církevní restituce byly skutečně právně nemožné, nebylo by třeba přes tucet různých argumentů kritiků, bohatě by stačil jeden.

Aspoň se ale lidi jako Vy nenudí, když mají o zábavu v diskusích, z většiny skládajících se z emotivních výkřiků bez ladu a skladu, o zábavu postaráno.
23. 11. 2012 | 19:47

Marek Kobera napsal(a):

To buldatra:

Dědic může a nemusí přijmout dědictví. Pozoruhodné na tom je, že pokud dědictví není přijato, tak tratí věřitelé. To je vlastně legalizace dluhu až zlodějiny.

Zajímalo by mě, jak je to u státu - mohla by se ČR třeba vyzout z mezinárodních dluhů tím, že by nepřijala právní nástupnictví po ČSFR, ČSSR atd.? Pochybuji o tom.

Tragická situace státu je zapříčeněna částečně tím, že neplní (třeba ani není schopen plnit) požadavky, ke kterým se zavázal v různých mezinárodních smlouvách nebo v ústavě.

Kolektivní placení je běžné. Pokud stát prohraje arbitráž (jakože jich pár bylo), tak se to zaplatilo ze státního rozpočtu. A to je kafemlejnek plněný daňovými poplatníky (takže ne všemi občany stejně, ale víc řekněme polovinou z nich). A zdá se, že to ani nezaznamenali, leda v pocitu blbé nálady. Osobní odpovědnost by byla fajn, ale málokterý z politiků by do ní šel, přinejmenším ne bez astronomické pojistky pro případ špatného rozhodnutí.
23. 11. 2012 | 20:00

Marek Kobera napsal(a):

To buldatra:

Nebo Vy si opravdu myslíte, že pokud se paní ministryni Parkanové prokáže, že pochybila hlavně jen ona a že skutečně vznikla škoda v řádu stamilíónů Kč, že je bude splácet do konce života a že její závazek by pak přijala na sebe její dcera atd.?
23. 11. 2012 | 20:04

Marek Kobera napsal(a):

To Občan:

Ano, moje znalosti o dědictví sahají asi tak daleko jako Vaše, takže s Vámi souhlasím.
23. 11. 2012 | 20:07

Marek Kobera napsal(a):

To buldatra:

No skoro, ale nejsem kostelník. Na funkce jsem zatím nijak neaspiroval. Ve škole jsem dostal za úkol zavírat dveře do třídy, zatímco ostatní se stali těmi předsedy třídy, službami apod. Nebral jsem to jako funkci nebo výsadu, prostě jen jako úkol. Takže ani tady jsem neaspiroval na funkci, titul a společenské uznání kostelníka a z něj vyplývající výhody a sociální jistoty.
23. 11. 2012 | 20:17

Marek Kobera napsal(a):

To buldatra:

Ke kolektivní vině. Samosebou nejde o vinu v pravém slova smyslu. Snažím se tím říct, že ať už chcete, nebo ne, tak Vás ne snad determinuje, ale omezuje Vaše státní občanství. Pokud by kupř. náš stát vyhlásil jinému válku, tak ji patrně vyhlásí prezident jako vrchní velitel, ale Vám už nebude moc platné, že s tím nesouhlasíte. Jediné, co mě napadá, že byste mohl zkusit proti náletu nepřátelských letadel, je na střechu svého domu položit velkou vlajku Červeného kříže, i když to je spíš hodně staré řešení, a nemusí Vám pomoct.
23. 11. 2012 | 20:23

buldatra napsal(a):

Marek Kobera napsal(a):
To buldatra:

Nebo Vy si opravdu myslíte, že pokud se paní ministryni Parkanové prokáže, že pochybila hlavně jen ona a že skutečně vznikla škoda v řádu stamilíónů Kč, že je bude splácet do konce života a že její závazek by pak přijala na sebe její dcera atd.?

Pochopitelně.
Jak jinak?
Máme přece ten zákon, že.
Navíc, to přece politikové se ohánějí svou zodpovědností, kterou údajně mají, že. Mohou nám ji tedy předvést v praxi.
A když ne, stále je tu ta možnost, že bude uplatněna ta kolektivní vina, že.

To buldatra:

No skoro, ale nejsem kostelník…. Takže ani tady jsem neaspiroval na funkci, titul a společenské uznání kostelníka a z něj vyplývající výhody a sociální jistoty.

Skvělé.
Uděluji Vám titul neorganizovaného vzorného farníka. Potažmo skorokostelníka.
Ne , nemusíte mi děkovat.
Já rád člověka potěším a nic za to nechci (berte to jako výraz mé nekřesťanské lásky).
Doufám jen, že Vám titul nezačnou lidi závidět.
Znáte lidi…

To buldatra:

Ke kolektivní vině. Samosebou nejde o vinu v pravém slova smyslu.

?

Ve Vašem světě tedy existuje kolektivní vina, která vlastně vinou není.
Možná v tom světě existuje bůh, který není bohem v pravém slova smyslu.
Tento svět já neznám, takže víc k tomu nemám co dodat.

To v mém světě buď něco je anebo není.
A když něco je, tak to je. A když není, tak není.
Aby totéž bylo a současně nebylo, se v mém světě nestává.
Jsou tedy dva světy.
Přeji Vám z celého srdce, abyste byl v tom Vašem světě i nadále šťastný.
23. 11. 2012 | 21:16

Miláno z Děčína napsal(a):

Pani,autorka článku postoupila o krůček dále,než jen zcela nadšená radost ze situace v Třeboni,kolem rebélie mladých proti jedné z krajských funkcionářek a tomu,za co kandidovala a dostala se tam!
Tento dnešní článek je opět,hlavně před koncem proč a kdo,stejně a právě proto nejmenovala konkrétní propagonisty toho,co dělají za lumpárny atd.?Dotaz?Proč zase jenom jako pavlačová glosa???
23. 11. 2012 | 21:24

Marek Kobera napsal(a):

To Dalibor:

Drahý Dalibore!

Píšete: "Alespoň se od nich ale naučte že za komančů se pracovalo, tedy tvořily se hodnoty, nekradlo se tolik, a uživili se bez dluhu."

To je šíleně neúplné. Pracovalo se - někdo hodně, jiný nuceně, další skoro vůbec, jen byl zaměstnán. Tvořily se hodnoty...to ano, jenže jaké to byly? Drželi jsme se na výsluní v produkci kyseliny sírové na hlavu a v počtu sklizených hlav cukrové řepy. Ale také severní Čechy byly asi vůbec nejznečištěnější částí Evropy, z Uralu se k nám na zpracování vozila ruda, která by v Austrálii nebo Kanadě zůstala zcela jistě v zemi, a nazpátek se zase vozily výrobky železáren a také kvanta uranové rudy, nejen do elektráren, ale také do jaderných hlavic. Snad bez dluhu, ale např. s měnou, na kterou pořád lidi nemohou zapomenout. Jestli se tolik nekradlo, velmi pochybuji, kradlo se v malém, rozkrádalo.

Minulost nevrátíte, ale třeba se nějaká podoba reálného socialismu tady zase ujme. Takových budovatelů, jako jste Vy, tady je totiž přehršel.

Vaše znalosti historie jsou, jak jinak, mizerné. Kostely si nestavěli faráři z prodeje zeleniny, ale často věřící sbírkami (patrně ze své vlastní práce a z dědictví), dříve ve středověku často z darů panovníka či místního šlechtice.

Teletníky si soudruzi také nestavěli z výtěžku za mléko, ale někdy v akcích Z, a vůbec z obecného zdanění obyvatel, komunistů, kandidátů strany i nestraníků.
23. 11. 2012 | 22:08

Marek Kobera napsal(a):

To buldatra:

"Pochopitelně. "

Aha. :-D Nu, tak to by byl precedens. Nejsem si vědom, že by se to u nás u některého politika po roce 1989 stalo.

"Máme přece ten zákon, že. "

Myslíte ten o "hospodaření řádného hospodáře"? Tak to se obávám, že, vzhledem k tomu, že průměrný soudce nebo advokát v posledních 10 letech žádného skutečného hospodáře nepotkal, nevyjde.

"Uděluji Vám titul neorganizovaného vzorného farníka."

Děkuji, ale s díky odmítám. Když se dá odmítnout třeba Nobelova cena, tak bych se divil, kdyby nešel odmítnout Váš titul.:-)

"Ve Vašem světě tedy existuje kolektivní vina, která vlastně vinou není."

Kolektivní vina je jen analogické pojmenování - nejde o to samé jako u individuální viny. Spíš jde o pocit zodpovědnosti, sounáležitosti s někým, kdo se provinil. Víckrát Vám to nebudu vysvětlovat, tak tady uvádím poslední příklad.
Na http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/199146-gauck-o-lidicich-prichazime-s-respektem-a-litosti-vuci-obetem/ se píše:

"Německý prezident Joachim Gauck jako první německá hlava státu navštívil Lidice. Chce tak vyjádřit respekt obětem lidického masakru. U hrobu zavražděných lidických mužů položil věnec společně s lidmi, kteří tragédii přežili, a poklonil se s nimi památce obětí. Stejný ceremoniál se uskutečnil u pomníku dětských obětí války...'Chtěl bych touto svou návštěvou Lidic vyjádřit respekt vůči obětem,' uvedl Gauck. Pamětníci mají z návštěvy prezidenta velkou radost a jsou velmi vděční, že někdo z vrcholných německých politiků upřímně **přiznal vinu** za lidický masakr.
...
Smutek nad oběťmi masakru již německý prezident vyjádřil prostřednictvím dopisu k 70. výročí vyhlazení Lidic a Ležáků svému českému protějšku. Uvedl v něm, že Německo si je vědomo historické odpovědnosti za masakry v Lidicích a Ležákách a sdílí bolest nad oběťmi...
Gauck se již několikrát nechal slyšet, že dějiny je třeba si připomínat a hledět na ně sebekriticky. Právě tento přístup mu pomohl vyrovnat se s minulostí své rodné země. V Česko-německé deklaraci v roce 1997 již vyjádřilo Německo lítost nad utrpením Čechů za druhé světové války."

Protože panu Gauckovi byly v době vyhlazení Lidic asi dva roky, tak rozhodně u něj nešlo o individuální vinu, za níž vyjadřoval lítost. Psychologicky mohlo jít ale také o pocit odpovědnosti a studu za jeho rodiče, kteří byli oba členy NSDAP.

To by mohlo stačit. Přeji Vám, abyste to pochopil i ve Vašem světě.
23. 11. 2012 | 22:41

Marek Kobera napsal(a):

To jozka:

"...ta vlada vznikla mj. i diky poslancum zvolenym za jinou stranu s jinym programem. Poslancum strany, ktera mela ustavujici sjezd dva roky po volbach a ktera bude teprve ted sepisovat koalicni dohodu."
Tak to Vás pekelně zklamu, nechápu to. Vláda vznikla i díky poslancům za VV. Ta strana, která měla ustavující sjezd nedávno je LIDEM. To není stejná strana - asi nerozumím Vašemu textu, kde opakujete "stranu" a "strany", jako kdyby to byla stejná strana.

Říkáte, že LIDEM nikdo nevolil, což je pravda, protože nekandidovala. To Vám vadí.

Ale divím se, že Vám nevadí, že ten samý člověk, který řídil MV, a sebechválil se, jak bojuje proti korupci, za pár týdnů zase vládu, jejímž byl členem, haní (i ze stejného důvodu). Je to pro mě matoucí a vadí mi to. Patrně víc než strana LIDEM.

Mám za to, že tím důvodem, proč mi LIDEM tolik nevadí, je to, že o (ne)důvěře vládě hlasuje každý poslanec podle jmenného seznamu, a ne poslanecké kluby nebo strany jako celky.
23. 11. 2012 | 23:03

Marek Kobera napsal(a):

To KAteřina:

Ano, pokud to stát uzná.
23. 11. 2012 | 23:12

Pedersen napsal(a):

Někdo to říci musí:
"Není Vám hanba kandidovat ve volbách, které tak pěkně řídí pan Kubice ten trouba, co neumí ani do pěti? Odstoupíte, když zůstanou "v platnosti" výsledky Ministersva vnitra?"
27. 11. 2012 | 08:44

čert }=o) napsal(a):

pro mě jste volitelná
01. 12. 2012 | 14:27

ueYHIseQFW napsal(a):

<a href=http://www.ppatchtrust.org/cgi-bin/buyamoxicillin/#7>buy amoxicillin</a> amoxil dosage forms - amoxil take with food
23. 06. 2013 | 23:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy