Změny musí pokračovat

03. 01. 2012 | 15:58
Přečteno 3593 krát
Když v listopadu 2010 vznikla koalice ODS a ČSSD, provázela ji vlna nedůvěry a nespokojenosti. Nespokojen byl vítěz voleb TOP 09, nespokojená byla část voličů, těžko skrývanou nedůvěru projevovala i takřka všechna média.

Již v lednu 2011 jsem v jednom, ze svých textů napsal: "Je mi vyčítáno, že jsem pouhá loutka v rukou různých kmotrů a kmotříčků. Vždy mě toto označení osobně uráželo, protože každý soudný čtenář jistě uzná, že v šestašedesáti letech a po slušné profesionální kariéře nemám zapotřebí, abych byl loutkou v rukou kohokoliv." Za uplynulý rok jsem snad i těm největším nevěřícím Tomášům dokázal, že tato nedůvěra vůči mé osobě a mému politickému stylu, byla opravdu neoprávněná.

Již první dne od mého vstupu na pražskou radnici jsem se pokoušel dodržet slova, která jsem osobně Pražanům dal v předvolební kampani. Do Rady hlavního města se za ODS dostaly pouze nové tváře, které v průběhu následujících měsíců dokázaly, že byly správnou volbou. Z magistrátu byli nuceni odejít nejvíce zprofanovaní úředníci, kteří byli silně spojováni se starými časy. Došlo k auditu mnoha zakázek z minulosti, byla přijata nová protikorupční strategie a v neposlední řadě došlo ke spuštění tzv. rozklikávacího rozpočtu. K jeho spuštění sice došlo až po vzniku nové koalice s TOP09, byl však připravován již s ČSSD.

Přestože jsme s ČSSD přistoupili k řadě reformních kroků, část zastupitelského klubu ODS cítila, že změny nejsou dostatečné. V té době se navíc komplikovala situace v zastupitelském klubu ODS a Prahou se čím dál silněji nesla zpráva o tom, že magistrátní koalice bude obměněna při schvalování rozpočtu na rok 2012. Když píši "obměněna" nemyslím tím samozřejmě změnu koaličních partnerů, ale personální změny při zachování koalice ČSSD a ODS. V takovéto situaci jsem byl nucen jako správný hospodář a zároveň i první místopředseda pražské ODS jednat. Zahájil jsem proto neformální diskuse s členy TOP 09 v čele se Zdeňkem Tůmou a Tomášem Hudečkem o podmínkách, za kterých by TOP09 byla ochotna podpořit nový rozpočet. Při těchto jednáních došlo k prolomení nedůvěry, které k sobě obě strany měly po neúspěšných námluvách z listopadu 2010. V okamžiku, kdy předseda regionálního sdružení ODS Boris Šťastný nechal prohlasovat překvapivý odchod ODS z koalice s ČSSD, nebylo pro mě osobně složité, mluvit s představiteli TOP09 otevřeně a s důvěrou na obou stranách o nové koalici. Tak se i stalo a nová koalice ODS a TOP09 vznikla velice rychle.

Osobně mi je tato koalice bližší z ideologických a programových důvodů. Přestože mezi ODS a TOP09 nalezneme 1000 a 1 rozdíl, jejich priority jsou v Praze, a nejen v Praze, ale i na celostátní úrovni, v mnoha pohledech totožné. Shodneme se na tom, že pro Prahu je důležitá transparentnost a zodpovědné hospodaření. Shodujeme se i na tom, že musí pokračovat změny, a to nejen personální, ale například i ve společnostech vlastněných městem, které musí začít lépe a transparentněji hospodařit. Shodneme se i na tom, že Praha potřebuje dlouhodobější vizi, která bude vycházet z reálných ekonomických modelů a bude reflektovat i vývoj celostátní ekonomické situace.

Praha je bez jakýchkoliv diskusí nejkrásnější město na světě. Je mi čest zde žít a městu sloužit. I v následujících dnech, měsících a letech se budu snažit o to, aby byla dobře spravována a Pražané se nemuseli stydět za vedení svého města.

Přeji vám do nového roku mnoho, to nejdůležitější – zdraví, rodinného štěstí a pracovních úspěchů.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

p. Svoboda,

blíží se volby, ýe začínáte s masáží?
Měl bych několik otázek:
1) jestliže jste připravovali rozklikávačku již s ČSSD, znamená to, že i její pražské vedení mělo zájem na pročištění a transparentním hospodaření Prahy. Proč tedy vaše strana shodila smluvenou koalici?
2) s TOP se shodnete na tom, "že musí pokračovat změny, a to nejen personální, ale například i ve společnostech vlastněných městem, které musí začít lépe a transparentněji hospodařit." To znamená, že tam natáhnete s TOP podle určitého klíče své lidi. "Shodneme se i na tom, že Praha potřebuje dlouhodobější vizi, která bude vycházet z reálných ekonomických modelů a bude reflektovat i vývoj celostátní ekonomické situace." S ČSSD jste se na potřebě dlouhodobé vize neshodli?

"Praha je bez jakýchkoliv diskusí nejkrásnější město na světě." Na základě čeho tak soudíte? A proč bez diskuse?
03. 01. 2012 | 16:16

Desiderius napsal(a):

teprve po "malém pražském převratu" vloni jsem si začal myslet, že to opravdu myslíte s očistou magistrátu vážně.Nezklamte prosím. Těch nadějí je v tomto státě tak málo.
03. 01. 2012 | 16:22

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Vážený pane primátore,
Přeji Vám do nastávajícího roku pevné zdraví a hodně odvahy a energie. Veďte dál svou karavanu, i kdyby se měli psi uštěkat, dříve či později ochraptí.
03. 01. 2012 | 16:24

Ládik!!! napsal(a):

...."tváře se dostali"...
03. 01. 2012 | 16:26

Béda napsal(a):

Desiderius.

Nebyla to ČSSD ale ODS kdo vládnul a určoval vývoj v Praze po 22 let.
03. 01. 2012 | 16:26

Michal Macek napsal(a):

ano ukakazal ste ze nejste loutka a ja se moc omlouvam ze sem si to myslel jen tak dal pane doktore/primatote!mate muj obdiv
03. 01. 2012 | 16:28

Otázkář napsal(a):

Pane primátore zprve jsem Vás podcenil, ale Váš husarský kousek s "převratem" nejspíše vstoupí do dějin politologie. Nicméně se mi nějak nechce věřit, že to bylo jen z Vaší hlavy, mohl by jste podrobněji popsat jakou roli v tom hrál Petr Robejšek, případně další lidé? :) Děkuji.
03. 01. 2012 | 16:32

Midori napsal(a):

Pane Svobodo,
mile jste překvapil, a jak vidím, nemluvím jenom za sebe.
Takových politiků jako Vy si dokážu vážit.
Dovoluji si popřát pevné zdraví a pohodu.
03. 01. 2012 | 16:35

mažňák napsal(a):

Pane Svobodo, všechna čest. Bez velkého humbuku jste udělal pár dobrých věcí a ustál pokus o puč.
Jsem opatrným optimistou.
03. 01. 2012 | 16:57

Béda napsal(a):

Otázka,

Kontrolní otázka na pražského primátora: jak se staví koaliční partner k přerozdělování státních dotací městům? Zůstává TOP po zasednutí ve vedení Prahy u očísnutí rozpočtu Prahy ve prospěch ostatních měst?
03. 01. 2012 | 16:59

mažňák napsal(a):

exit: ten příspěvek mluví víc o vás než o primátorovi
03. 01. 2012 | 16:59

Olda napsal(a):

Pane Svobodo,
Vám a nové koalici přeji hodně úspěchů a doufám, že nesklamete. Politikum totiž nelze věřit, Vám doufám, že ano.
03. 01. 2012 | 17:02

Béda napsal(a):

Ještě taková intimnější otázka. Je pravdou, že vaše soukromá gynekologická klinika fungovala v nájmu v pražské nemocnici, kterou jste řídil?
03. 01. 2012 | 17:04

Michal Macek napsal(a):

exit

ja mu budu lizat klidne podrazky ale vam asi nikdo nic neolize....
03. 01. 2012 | 17:06

Michal Macek napsal(a):

Beda

taky mam soukromou gyn kliniku :D ovsem jako gynekolog amater :D
03. 01. 2012 | 17:08

pepa napsal(a):

Tak začněte již zloděje zavírat, to bude změna! Jen výměna sviní u koryt nestačí!
03. 01. 2012 | 17:10

Petr napsal(a):

Pane primátore,
a co se změnilo? Dle mého nic. Vůbec nic. Alespoň vůbec nic není vidět. Jen řečí neubylo.
A Březina s hulínským dál v potu tváře vydělávají milióny.
Tak je jedno kdo v Praze i v ČR vládne.
03. 01. 2012 | 17:10

český maloměšťák napsal(a):

Jaký je důvod k odkoupení podílu v Pražské plynárenské od Eon ?
Kolik má těch více jak 49 % stát ?

Jinak přeji pevné zdraví - nejen v novém roce.

P.S. Nic není "bez jakýchkoliv diskuzí" na světě nejkrásnější. Romantika a sentiment do správy státu či měst nepatří.
03. 01. 2012 | 17:11

netopýr napsal(a):

Změny k horšímu musí pokračovat. NWO jinak nedá.
03. 01. 2012 | 17:13

Jirka napsal(a):

Praha by byla krásná, ale bez pražáků. Na úkor zbytku republiky neuvěřitelně centralizují moc do Prahy u všech organizací kde to jenom jde. I tu slovanskou epopej nám z Moravského Krumlova ukradli. A všichni jenom koukají a nic proti tomu nedělají, včetně podnikatelů. Vždyť tou centralizací i všechny veřejné zakázky jdou do Prahy. To co se děje za Nečase nemá obdoby. Praha bobtná, vytvářejí se ředitelství, generální ředitelství, stovky dobře placených míst, zbytek republiky chřadne. Fuj mít ve vládě tak hloupé, nebo vykutálené ? politiky.
03. 01. 2012 | 17:42

exit napsal(a):

Mažňák, Michal Macek:
No mě opravdu neoslní takový Svoboda, který se díky spolupráci s pražskými kmotry z ODS dostal až nahoru.
Svoboda, který neváhal při první příležitosti podrazit své koaliční partnery a teď trapně blekotá a pokouší se omlouvat. Pro mě je hrozné, že člověk tak mravně nízký může řídit naše hlavní město. Ale díky předchozím primátorům jsem už zvyklý. Svoboda je (soudě podle toho, jak jedná) jen nové vydání Béma, snad ne velký kmotr, ale jen slaboch, který pro funkci udělá cokoli.
A Michalovo nadšené vyznání, že bude tomu člověku lízat podrážky, snad dostatečně ukazuje, co je Michal Macek zač. Právě kvůli takovým Michalům Mackům, kteří lízají podrážky komukoli, kdo zvedne nohu dost vysoko, jsme si užili šest let s Hitlerem a čtyřicet let s komunisty.
Já bych se blábolilovi, který vypouští perly typu "Praha je bez jakýchkoliv diskusí nejkrásnější město na světě", nanejvýš vysmál. Michale, vy opravdu můžete brát vážně člověka, který takhle plácá.
03. 01. 2012 | 18:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 01. 2012 | 18:30

Milouš napsal(a):

Miluji své rodné město Prahu, nejkrásnější město na světě to však není. V Praze není jen panorama Hradčan a stará Praha, ale také Vysočany, Vršovice atd., včetně ohavných panelákových čtvrtí. Rozhlédněte se trochu lépe po světě! Pro mne je nejkrásnější město Paříž. A také se tam méně rozkradlo, i když i tam se krade.
03. 01. 2012 | 18:39

Michal Macek napsal(a):

Milous exit

pariz?ta placka?kdyz uz tak rim ten je taky na pahorcich...ale praha je mensi a co je male...:D
03. 01. 2012 | 18:46

ujo napsal(a):

Příchylnost pana primátora k TOP by měla mírnit optimismus.
Zdá se,že mnozí se nedokázali poučit z příběhu VV (nových, čistých tváří).
03. 01. 2012 | 19:15

Kvakin napsal(a):

Neuvědomujete si Svobodo, že vlastně říkáte: jedna parta kmotrů a kmotřenek mne dostala nahoru jako fíkový list odeesáckých svinstev, ale když mne hodlala poslat do žumpy dějin hlavního města, neboť jsem zpyšněl, spojil jsem se s partou jiných kmocháčků (a kmotřenek), přečůral jsem šťastlivce a jsem stále šťastně nahoře. Jen bývalý koaliční partner je teď můj úhlavní nepřítel, kterému budu mýt řiť, jak jen to bude možné. Ale jen počkejte, Svobodo, pár měsíců ... TOP dojde k závěru, že ve volební kampani se jí bude lépe agitovat s primátorem Tůmou v čele a dojde na nová spojenectví. TOP a ČSSD Vám odhlasují stopku a pes po Vás neštěkne, asi tak jako po Zuskovi, Štafovi, Horčíkovi, Hájkovi, Kondrovi, Němcovi a Bémovi ... (či jak se tito prďolové jmenovali). Jen velká fotka v rámu po Vás na Radnici zůstane. Ale na obrazy papalášů, jen - jak říkal Palivec - defekují mouchy. Zlatý prciny, povzdechnete si.
03. 01. 2012 | 19:21

melčákova pohanka napsal(a):

Pane primátore,včera v noci jsem šel asi po pěti letech nad ránem Prahou... A nezměnilo se vůbec nic-černí občané nabízejí sex a drogy,prostitutky všech barev pracují,tak jako dříve,bezdomovci spí na lavičkách a kolem chodí policajti bez periferního vidění,atd.atd..Ale všude je více špíny,než bývávalo... A Vy? Co obviněný bývalý pop zpěvák po Vašem boku při přebírání moci nestandartním způsobem? Co obvinění za Blanku,Opencard,Steinerovu a Tomanovu a další minulost? Zatím nic a zase nic. Jediná naděje je v tom,že máte malé dítě a nebude Vám lhostejné v čem bude žít... A ještě bych navrhoval obecní šlehárnu,protože narkomani si extázi odbývají v Albertu u kávomlýnku uprostřed Václ.náměstí za laskavého dozoru Městské Policie.Praha je krásná,ale špinavá,unavená , zkomercializovaná, nevkusná...
03. 01. 2012 | 19:25

Michal Macek napsal(a):

melčákova pohanka

takze normalni velkomesto....
03. 01. 2012 | 19:37

melčákova pohanka napsal(a):

Michal Macek. Mám jiné představy o normalitě!
03. 01. 2012 | 19:41

hasta la vista napsal(a):

Pane Svobodo, o pochvalu si řekněte až tak za 4 roky. Nebo ještě lépe - až se v Praze něco VIDITELNĚ změní k lepšímu.
viz Kvakin.... řekl to přesně
03. 01. 2012 | 20:13

Michal Macek napsal(a):

melčákova pohanka

jo a kolik velkomest ste navstivil?ja napr amsterdam , miami nebo neapol - nemusim snad zduraznovat ze ve vsech trech sem videl vic zlocincu dealeru a kurev nez v praze....a navic v miami a neapoli sem se v noci bal coz se mi v praze nestane..v amstru sem se taky nebal ale to bylo asi tim ze tam sou prostitutky a drogy legalni - takze je tam malo zlocincu....
03. 01. 2012 | 20:41

Čenda napsal(a):

postavil jste svoji podporu na "kmotrech" jako je Ondřej Pecha a Pavel Hurda z Prahy 3, s těmito figurami nemůžete důvěru získat
03. 01. 2012 | 20:52

melčákova pohanka napsal(a):

Michal Macek.Vaše obecné fráze mě nezajímají,ale zkuste mi něco napsat ke Kalouskovi-pop,Pechovi,Hurdovi,Steinerovi,Tomanovi a dalším personám? Jo a propo a co třeba si vzít příklad z Vídně,severských měst či německých? A ne Neapol,Palermo,Miami...
03. 01. 2012 | 21:29

JF napsal(a):

"Praha je bez jakýchkoliv diskusí nejkrásnější město na světě." ... krapet ideologické smýšlení podobně jako že zárukou světového míru je Sovětský svaz.

Nelze být primátorem zvoleným podvodnými (vyhláškou regulovanými) podmínkami voleb. Říká se tomu ETIKA.

No určitě to myslíte dobře, což je bez diskuze úplně nejdůležitější. Holt nový rok jako nová doba.
03. 01. 2012 | 21:57

Anička z kuřimi napsal(a):

Dyk to říkám,
změny musí pokračovat, tak nějak po našemu.
Vydržet reformovat, následně deformovat a opět reformovat.
A nepřestávat se chválit ...
03. 01. 2012 | 21:59

Michal Macek napsal(a):

melčákova pohanka

a sverska mesta sou8 krasna?mozna cista a sporadana ale krasna?
a co mate protui nejlepsimu ministru financi? :D
03. 01. 2012 | 22:00

melčákova pohanka napsal(a):

M.Macek.Mám na mysli bývalého pop zpěváka J.Kalouska,který je obžalován z pojišťovacích podvodů a pan primátor si ho stále nechává ve svém úřadě a alibisticky blábolí...S M.Kalouskem je zbytečné ztrácet čas,snad jen,že každý národ má takového ministra financí jakého si zaslouží.. Buďte zdráv!
03. 01. 2012 | 22:45

Cestovatel napsal(a):

Béda:

ČSSD se na žádné pročištění nechystala a hned po volbách odkopla Diensbiera a ve vedení zůsal mafián Hulínský a další lidé z pochybnou minulostí. Proto se koalice rozpadla
03. 01. 2012 | 23:15

pavelp napsal(a):

Pane Svoboda ja si narozdil od 90% diskutujicich myslim ze jako politik jste velice schopny a nebojite se postavit i vsem tem jak se povida kmotrum....zatim na me delate po dlouhe dobe dojem cloveka ktereho Praha i Cechy potrebuji..nenechte se odradit spinou kterou na Vas budou kydat...preji hezky novy rok!!!
04. 01. 2012 | 07:30

Taoiseach napsal(a):

Bohuslav Svoboda

Řekl bych, že Vaše současné postavení tak trochu připomíná jízdu na tygru. Zatím Vás pravděpodobně podporuje Kalousek, protože radniční koalice v současné podobě mu vyhovuje. To ovšem nemusí trvat věčně. Asi by pro Vás bylo nejjistější, kdybyste se nechal vyhodit z ODS a přestoupil do TOP 09.
04. 01. 2012 | 08:41

Jirka napsal(a):

Pane primátore, Váš veletoč byl samozřejmě pozoruhodný. Méně už ale v momentě, kdy se ukázalo, že Vás podrželi např. pánové Pecha a Hurda, nechvalně známí kmotři ODS z Prahy 3. Nově to tedy vypadá spíše na záměnu jedné kmotrovské kliky ODS za jinou. Bohužel. Zajímavé je, že k tomuto faktu jste se nikdy nevyjádřil. Pohádkám o hloupém Honzovi, který si vezme princeznu, jsme už odrostli. Proto není věrohodná ani pohádka o doktoru Bohoušovi, který převezl celou pražskou mafii ODS.
04. 01. 2012 | 09:09

TT napsal(a):

20 let v Praze krade ODS a kvůli těmto zlodějnám není dokončen pražský okruh a bylo dokonce zastavena výstavba metra. Za minulého režimu, který nikdo nechce vracet, nicméně stále bylo na důchody, zdravotnictví, školství a podle původních plánů metra v roce 2003 měla být v provozu nejen linka D, ale i E z Dejvické přes Smíchovské nádraží na Pankrác. Ta nikdy nebude, ačkoli každý, kdo cestuje ze západní nebo jihozápadní části na jihovýchod, ví, co je to za hodinové martýrium. Tihle umělci z Prahy dokázali s velkou slávou prošustrovat 4,5 mld. za pronájem budovy magistrátu místo koupě za 0,8 mld., tunely Blanka, Opencard, ... Co udělali za 20 let pro metro, tedy klíčovou dopravu, kromě stavby těch pár stanic do Letňan? I tak neschopní komunisti měli za 10 let do r. 1978 dvě celé trasy C a A a za dalších 7 let do 1985 trasu B. A že by nedodrželi termín, nebo dokonce zastavili stavbu? Za to by padaly hlavy, dneska to všichni vezmou na vědomí a nic se neděje.
04. 01. 2012 | 10:09

Levičák napsal(a):

Umíme se ještě stydět?
Já ano.Mé dny života se také nachýlily k podzimu života i když je mi méně než Vám pane Svoboda.Občas svůj život bilancuji a omlouvám se těm kterým jsem v životě ublížil a za některé části svého života se i stydím,i když se říká,že člověk se nemá obracet do minulosti.Ne vždy jsem vše udělal správně.Faktem zůstává,že Ti,kterým jsem i nechtěně ublížil jsou jednotlivci.
Nechápu však Vaši drzost,jak můžete totální krach polistopadové politiky považovat za úspěch a ještě se s ním chlubit.Vaše ODS,samozřejmě včetně ČSSD a všech polistopadových vlád se naprosto zpronevěřila ideálům demokracie,lidských práv i pravdolásky.Zanecháváte za sebou spálenou zemi,tak,jako A.Hitler i při vědomí porážky nacismu chtěl zanechat spálenou zemi a svůj národ hnal do naprostého sebezničení.
Praha byla vždy i za komunistů jakousi výstavní síní české republiky.Částečně je to v pořádku.Budovalo se METRO,opravovaly se kulturní památky a pražané na tom byli vždy lépe než zbytek národa a na jeho úkor.Ale tehdy na to finanční protředky byly.
Dnes,když polistopadové vlády přivedly stát téměř k bankrotu,si Praha stále žije nad poměry na úkor celého státu.Není to již jen tím,že je hlavním městem státu,ale také proto,že je baštou ODS.Z Prahy pochází většina jejich voličů.
Velkolepý ohňostroj,vánoční výzdoba,další výstavba METRA s neuvěřitelnou korupcí,viz,tunel Mrázovka,Pražský okruh,Open Card,lístky hromadné dopravy atd,to vše vypadá,jako by stát opět na to měl.Ale nemá,má samé dluhy,které chce zahlazovat opět jen za pomoci obyčejných občanů.Zvýšení nepřímých daní,jako jedna z reforem je naprosto asociální.Pochopil bych zvýšení DPH na alkohol,cigarety,automobily nad 500 000,-Kč kupní ceny,na exkluzivní vily s cenou nad 10 000 000,- Kč razantní zvýšení daně z nemovitosti,vyšší zdanění výdělků nad 100 000,-Kč měsíčně.Ale zvyšovat DPH u základní lidské potřeby jako jsou potraviny je zločinem namířeným proti národu a nejchudším vrstvám.
Proto Vás vyzývám,začněte také bilancovat,zamyslete se nad svým životem a členstvím v zločinné organizaci ODS a při svém věku začněte myslet i na své odcházení,aby jste se nemusel stydět podívat jednou smrti do očí.
04. 01. 2012 | 11:16

TNT napsal(a):

Takže Svoboda přiznává, že je řízen médii a věčnými petenty (Krausem, Rychlíkem, Suchým, Hanákem, Kollerem, Černým atd.), zajímavé...je mi jasné, že německá MAFRA chce mít jak ve vládě, tak v Praze svoji eurofilní TOPKU
04. 01. 2012 | 12:56

melčákova pohanka napsal(a):

Levičák.Díky za Váš příspěvek. Dodám svůj poslední zážitek z Prahy. Nesnáším pyrotechniku na Silvestra,a tak jsem se šel projít se ženou již odpoledne po Václ.náměstí. Byl jsem nadšen,protože všude klid a davy Policie. Ale pak jsem znejistěl-uprostřed Václ.náměstí kamion a hala s polní nemocnicí,na Jungmanově náměstí tolik antonů jako 17.listopadu na Karlově náměstí,a jak už jsem říkal policajtů více,než při návštěvě Obamy a já stále nechápal,protože málo lidí,žádný koncert a všude klid... Až druhý den jsem se dočetl,že to všechno bylo připraveno kvůli klidu k odstřelování pyrotechniky zahraničními hosty,vietnamci a našinci,což v době,kdy šetří i na vánoční výzdobě Prahy mi připadalo neskutečné a to již nemluvím o půlnočním ohňostroji,který na rozdíl od Brna,byl i vidět,ale musel jste jít v brnění,protože v těch místech probíhaly paralelně další privátní ohňostroje a střelba do davů...
04. 01. 2012 | 13:25

zemedelec napsal(a):

Pane Svoboda.
Počkám si na vyjádření Gazdíka o novém daňovém určení městům a obcím.Nějak jste o tom přestal psát,zřejmě Vám Kalousek pošeptal,buď koalici s TOP,nebo uberem.Zachoval jste jako správný Pražák.Takže jste vlezl Kalouskovi do oprátky,on to už ocenil.
04. 01. 2012 | 13:26

Leo K napsal(a):

Pane primátore,
nikde jste zatím neuveřejnil jak jste se postavil k třičtvrtěmiliardě zmíněné zde:http://www.itbiz.cz/clanky/otevreny-dopis-primatoru-hlavniho-mesta-prahy-opravdu-potrebujeme-platit-860-milionu-za-vendor-lock-in-softwarove-licence
a zde: http://www.piratske-noviny.cz/?r_id=169
Je pravdou že pan Vimr odešel, ale než odešel stačil ještě přihrát "malou domů."
Vaše stanovisko zatím nezaznělo nikde, ani dnes na blogu
04. 01. 2012 | 13:41

melčákova pohanka napsal(a):

zemedelec.Zase s Vámi musím souhlasit! Ale pan doktor netuší,že Kalousek je jiný sekáč,než nekouřící a abstitent Boris!!! Ta oprátka bude časem utažena a hádejme na jakém krku? Svoboda!!!
04. 01. 2012 | 13:44

český maloměšťák napsal(a):

Vzhledem k tomu, že autor blogu neodpovídá -a s přihlédnutím k obsahu blogu...nejsem asi dalek pravdy, když napíši, že blog je jen sebepropagandou - navíc zdarma. Což je nízké - vzhledem k "úspěšné kariéře" autora.
04. 01. 2012 | 14:07

zemedelec napsal(a):

Pane melčákova pohanka.13:44
Jestli jsem se trefil přímo na desítku nevím.Zatím mě to tak připadá,že jde v prvé řadě o peníze.Já také hodně krát s Vámi souhlasím,jenom jsem to nedal přímo najevo.Proto to sleduji,co se za tím objeví.Něco mě říká i Fuksovo angažmá.Nebude to mít Nečas lehké i když je vlastně jen takovým asistentem.
04. 01. 2012 | 14:44

El Comandante napsal(a):

Tak jsem se chtěl podívat na výdaje a rozkliknout výdaje ale dozvěděl jsem se že jsou běžné a téměř všechny .... To je ale nádhera zase se nic nedozvíme a v tom je asi ta změna. Ještě by mne zajímalo kolik z plánovaných výdajů, samozřejmě běžných, bylo uhrazeno.....
04. 01. 2012 | 16:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy