Vzít důtky a vypráskat

20. 02. 2009 | 15:57
Přečteno 3781 krát
Tento text byl téměř před půldruhým rokem uveřejněn v MFdnes. Jeho aktuálnost neklesá - spíše se zvyšuje. Každou chvíli ho někdo cituje. Umístím ho tedy jako evergreen na svou stránku.

Vzít důtky a vypráskat neschopnost z úřadů!


V knize Parkinsonovy zákony se uvádí, že správní rada velkého podniku se celkem rychle shodne na proinvestování miliard dolarů. Rozhodnutí o výstavbě přístřešku pro jízdní kola za patnáct tisíc dolarů však zabere členům rady desítky hodin času. Parkinson to vysvětluje tím, že členové správní rady si dovedou představit, co jsou desítky tisíc dolarů: žádný z nich však nemá osobní zkušenost s miliardou dolarů.

Před několika dny Tomáš Ježek napsal ve své nové knize, že ze zprivatizovaného národního majetku v hodnotě 140 miliard se někam „ztratilo“ kolem padesáti miliard. Náš tisk tomu věnoval celkem malou pozornost - taková částka totiž překračuje představivost průměrného novináře i čtenáře. Zato zpráva o drzé krádeži 560 milionů z bezpečnostní agentury je na první stránce všech novin - některé jí věnují i celé další stránky, na kterých se snaží vyvolat u svých čtenářů představu, co taková částka váží a co se za ni dá koupit: třeba 1 111 octavií.

Zajímavější je přehled rekordních loupeží v Česku. Čtenář se z něj dozví, že všechny loupeže nad třicet milionů korun - celkem čtyři - se uskutečnily v tomto století; v žádné nebyli pachatelé dopadeni. Koncem minulého století nebyl rozklad české policie ještě tak rozsáhlý, jako je tomu v zemi Franze Kafky a Josefa Švejka nyní: páchat nějaké spektakulární zločiny před rokem 2000 bylo příliš nebezpečné.

Stovky policistů, kriminalistů, státních zástupců a soudců například vyšetřovaly celých třináct let kauzu Yekty Uzunoglua. Soudní spis má na 9 000 stran. Kolik stránek obsahovaly operativní spisy policie, nevíme: byly totiž před skončením vyšetřování a soudního procesu skartovány. Policie chtěla buď zamaskovat svou naprostou neschopnost, nebo své zločinné jednání. Třetí možnost není.

Ředitel kabinetu ministra vnitra, který tuto okolnost senátu písemně sdělil, se nad kafkovskou absurdností svého dopisu ani nezamýšlí.

Při vědomí těchto skutečností je snadné pochopit, že s omezeným množstvím policistů a kriminalistů nezbývá čas na vyšetřování skutečných kriminálních kauz a udržování základního pořádku v zemi. Bydlím v centru Prahy, přímo naproti proslulé policejní služebně. Skoro každou noc pod okny policejní stanice hulákají opilci, kteří navíc močí na výkladní skříně a vchody domů. Dvakrát jsem se ptal policie, zda dosud platí zákaz rušení nočního klidu. Prý platí, ale kdo by měl čas se všemi těmi opilci zabývat...

Taxikáři si v Praze dělají, co chtějí - magistrát je na ně zcela krátký. A tak dále...
Co dělat s tímto zřejmým a šokujícím tempem pokračujícím rozpadem veřejného pořádku? Příklad New Yorku ukazuje, že i v desetkrát větší metropoli jde celkem rychle nastolit pořádek.

Mám pro Prahu tři návrhy:

1. Odevzdávat polovinu z vybraných pokut do zvláštního fondu odměn pro policisty a zcela transparentně a adresně je přidělovat těm, kdož se na jeho naplnění obzvláště zasloužili.

2. Začít finančně postihovat ty pracovníky policie, státních zastupitelství a soudů, kteří svou nedbalostí, neschopností či pasivitou způsobili jednotlivcům, a tedy i státu, zvláště velké újmy na cti i na majetku. Sousední Rakousko podobnou praxi zavádí.

3. Poslední návrh je nejradikálnější: blíží se rok s magickou osmičkou na konci. Což takhle vzít důtky a vypráskat neschopné a zkorumpované politiky z chrámu, ve kterém by měli dbát na zákony, veřejnou morálku, slušnost, prosperitu a budoucnost naší země, a začít úplně znovu?
Tak jsme totiž měli začít - ale nezačali - v listopadu 1989.


(MFDnes 11.12.2007 )

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Dobrý nápad, ale musí se začít ve Sněmovně a v Senátu ! Ryba totiž vždy smrdí od hlavy !
20. 02. 2009 | 16:14

ada napsal(a):

A co tak začít přímo od Hradu.Ta hlava smrdí už moc dlouho.
20. 02. 2009 | 16:28

student napsal(a):

Stouplo mi sebevědomí. Já a můj soused už 20 let říkáme to samé co vynikající jaderný fyzik.
20. 02. 2009 | 16:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Janouchu ,copak ,copak?

Také Vám dochází trpělivost?
Tohle jsme nečekali viďte?
A dobře nám tak.Sametem se leští stříbro.Na rezavý ksindl je dobrý ocelový kartáč,nebo rovnou tavící pec.
Spousta cinkálků a sameťáčků zase jede ve stejném vláčku.
Mám dojem,že na důtky už je pozdě.

Ivan
20. 02. 2009 | 18:02

patriot napsal(a):

Milý pane Janouchu, je to žumpa, viďte? Já jsem si již dávno upravil tu naši hymnu a zásadně si ji broukám s následujícími slovy:

Kde domov můj,
kde domov můj?
Prachy hučí v zlodějinách,
mravnost leží v rozvalinách,
pučí vším korupce květ,
lumpů ráj to na pohled!
A to je ta hrozná země,
země česká, domov můj,
země česká, domov můj!

P.S.
Obávám se, že pouhé důtky v rukou lidu by byly zcela nepostačující!
20. 02. 2009 | 18:03

Hajný napsal(a):

Pane Janouch!
Škoda,že to tu neviselo již dávno.Velice správné včetně závěru.Jenže není vůle s tím pohnout.
Asi nám doopravdy nezbyde než ta defenestrace.
20. 02. 2009 | 18:04

stále rebel napsal(a):

Ičko a Soudní mafie to všechno napraví.
Jsme v nejlepších rukou.
20. 02. 2009 | 18:14

Admirál napsal(a):

Hezký povzdech. Bohužel se nenabízí řešení. Protože jsme si po roce 89 udělali z největších vexláků, šíbrů, lidí bez skorpulí, nenechavců v šeho typu ekonomickou elitu národa. Ti mají skutečnou moc ve státě. Nelze žádný z Vámi uváděných bodů provést bez toho, abychom takovou elitu vypráskali, zbavili jí moci. To nepude normálními prostředky. Mají větší moc a víc peněz než stát, jsou prorostlí s policií, politiky. Poraďte, jak? Návody z historie by tu byly. Ne vždy to dopadlo dobře.

Pokud by se povedlo realizovat, v podstatě Vámi uváděný bod 3, vaše body 1 a 2 budou hračka, nebo ani nebude třeba se jimi zabývat.
20. 02. 2009 | 18:17

Pípa napsal(a):

Já zase připomenu starý vtip. Pistolník vstoupí do salůnu a sestřelí lustr. Osazenstvo zkoprní. Pistolník řekne. Všichni napravu od sloupu uprostřed jsou zloději. Všichni nalevo hlupáci. Z pravé strany se ozve mužíček. Pistolníku já nejsem žádnej zloděj. Pistolník na to. Tak si přesedni.
Tak si přesedněte pane Janouchu. Ale vy jste si už přesedl. Promiňte. Samozřejmě, že máte pravdu, ale to všichni slušní lidé vidí také. Řekněte raději co s tím.
20. 02. 2009 | 18:20

Vosavbotě napsal(a):

Tleskám, pane Janouchu!
ad 1) To už se děje a nevím, co se vám na tom nelíbí. To jste nečetl, jak byli nedávno nespravedlivě odsouzeni policisté, kteří za pilnou práci vybírali pokuty do vlastní kapsy?
ad 2) To už se přece také děje. Jen se ještě neví úplně přesně kdo a za co. Copak jste neslyšel, kolik leží u soudů žalob na neznámé pachatele?
ad 3) Tady máme jetě nepatrné rezervy. Ale copak Standa neodplul na Floridu? Copak Vašek nezajel na kus řeči do Bruselu? Copak Jirka neopustil ministerstvo?
Laskavě začněte u sebe pane Janouchu. Kupte si důtky a pak mi napište, kde bude sraz. Pro začátek navrhuji v leošním únoru mírnější variantu: Naházet tu pakáž do Vltavy.
20. 02. 2009 | 18:53

patriot napsal(a):

Neopřemyslovec

Vy jste si zřejmě na zlodějinu již zvykl anebo ji osobně provozujete. Vaše řvaní na pana Janoucha je sprosté a nemístné. Pominu-li jiné textové chyby ve vašem hulákání, pak „zbívá“ je těžká hrubka. Takže každý musí také nutně pochybovat o tom, že právě vy jste ten originální Čech.
20. 02. 2009 | 19:13

zdesta napsal(a):

Ježišmária...... nač je nám občanská svoboda,když není koho volit. Jenom zopakuji co jsem zde před časem napsal.Národ s talentem všechno po čase pohnojit.
20. 02. 2009 | 19:14

zdesta napsal(a):

Neopřemyslovec:S takovou snůškou zhovadilostí se člověk jen tak nesetká.
20. 02. 2009 | 19:27

IVI napsal(a):

Neopřemyslovec: To je teda "žumpa".Fuj!!!
20. 02. 2009 | 20:30

Ben napsal(a):

Už jsem psal na blogu vedlejším -
neopřemyslovče - nemusíte souhlasit, ale chce to slušnost, obyčejnou lidskou slušnost.

Dnes se divím podruhé - panu Stejskalovi!

To, že někdo napsal včera v noci trochu ostřejší pravdu na bolševické zrůdy, bylo smazáno šmahem a tady? To se může, pane Stejskale?
20. 02. 2009 | 20:43

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý komentář, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
20. 02. 2009 | 23:30

zdenek mihalco napsal(a):

Ben

Dobrý den, pane Bene. Onen urážlivý výkřik jsem smazal. Bohužel neprojíždíme diskuse 24 hodin denně...

Díky za pochopení,
Zdeněk Mihalco, správce blogů
20. 02. 2009 | 23:33

vfischer napsal(a):

Ano, stát je rozkradený a bude hůř!! Jedna loupeživá sebranka gangsterů střídá druhou! Společně mají propachtovanou justici, policii a armádu zkormupovaného úřednictva! Sebestředná jistota nepostižitelnosti za své zločinecké způsoby vlády přivádí zde panující mafie k projevům stále větší arogance moci. Stát se opět stal největším gangsterem a úhlavním nepřítelem svých obyvatel. Nic nového pod sluncem. Nikdy nepřestalo platit již dříve osvědčené "kdo nekrade, okrádá rodinu". A přijdou volby. A gangsteři to opět dostanou půl na půl. Pak vylezou na obrazovky a vykálejí se občanům do obličeje. To už s komunismem před dvaceti lety, milí zlatí, nemá co dělat. Nevymlouvejme se na to! I kdyby pan Ivan Hochmann pověsil v devětaosumdesátém celý milion komunistů na lucerny, dnes by to nebylo jiné. Sviňáckost lidské chamtivosti, pane Hochmane, je bezbřehá a nezná ideologie ani partajní příslušnost, buďte si jist!
21. 02. 2009 | 09:11

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane vfischer neštvěte mě,

sám dobře víte,že rčení "Věšet na lucerny"je dramatická až hloupá nadsázka.I kdyby se našli tací(a nepochybuji,že ano),byl bych první kdo by takovému "řešení" hodlal zamezit.

Kámen úrazu je opravdu jinde.Pořád se tímto opakuji.Lidé,kteří mě znají z těchto diskuzí si už musí poklepávat na čelo(já také).

Vezmeme to zkratkou:

*Pokud pane chcete užívat 1.č plurálu - nic proti tomu........ale beze mne.

*Proberte si poměr oněch oněch "úhlavních nepřátel svých obyvatel".U nás v ČR a na západ od hranic.

*Toto poměrné zjištění si dejte do souladu s logikou.Vyplyne vám jednoznačně ,že se tady za posledních 50 let stalo něco co mělo nehorázně devastující vliv na činnost společnosti obecně.

*Ano pane,je řeč o pravidlech života ,morálce, cti,ukázněnosti,pravdomluvnosti, sociálním chování atd,atd.Tyto aspekty platné a uznávané všude na světě jsou podpořeny společenskými normami,zákony,i starodávným nepsaným zvykovým právem.

*V tomto státě byly tato aspekty záměrně a cíleně likvidovány i s jejich nositeli,kterým nakonec nezbylo zdechnout,či emigrovat.
Víte pane vfischere,kdo je za to odpovědný?Neříkejte tu hloupou poučku,že LIDI.Ne pane vinni jsou komunisté a jejich zasraná ideologie podpořená ruským slovanským bratrem,nehoráznou blbostí,gaunerstvím a násilím.

*Je to ověřené ,zadokumentované,zapsané v nových zákonech a pouze nenásilné čekání na mravní očistu ospravedlňuje současný stav. Je to svým způsobem spravedlivé.Chtěli jste čáru.máte ji mít.Bylo vás prostě moc - oněch podržtašků,pučmidrátů,kejvalů a přicmrndovačů.Museli byste potrestat sebe i svoje nevychované spratky.Takto - pokračováním stupidních návyků,odmítáním akceptace zásad normální lidské společnosti,striktním nevyžadováním dodržování zákonů a práva jen tlačíte společnost ke dnu.Až tam budete určitě to poznáte .Dobře vám tak.

*Nechtěli jste přiznat vinu (téměř každá rodina měla svého komunistického blba),koupili jste si sametem demokracii za beztrestnost zločinců a navíc jste jim nechali všechny i nakradené prebendy a společenské výhody.Místo zaslouženého kriminálu.

*Tak co chcete? Vždyť dnešní mladí to musí pochopit.A nechtěl bych být ve vaší otcovské kůži.Viděl jsem onehdy nádherný film o učiteli a žácích jedné vysoké soukromé americké školy.

*Zajisté jsou lidé geneticky vyšinutí ,neuznávající normy platné pro všechny ostatní.
Ale uznejte,že na jeden malý národ je těch smějících se bestií až moc.

Jsem s úctou.Ivan.
21. 02. 2009 | 10:17

Ivan Hochmann napsal(a):

Mám jedno divné řešení.

Víte o tom,že za každý hlas dostává volený politik a jeho strana od státu tedy od nás všech....Kč80,- ?

Pokud nemáte koho volit - nevolte! Je to menší zlo,než volit někoho o kom víte,že je gauner.

Pozor - je ovšem nutné přijít k volební komisi a jednoznačně vyjevit,že si nepřejete aby s vašim hlasem nevolícího bylo manipulováno v dalším scrutiniu.!

Tihle parchanti se totiž posychrovali proti všem eventualitám.Nedivmě se.Celé to stádo právních trubců dobře ví odkud plynou penízky.Je to začarovaný kruh,poněvadž v tomto státě je snadné změnit cokoliv co se nehodí do krámu,zpochybnit každou ověřenou pravdu a zmanipulovat každý názor.Je to obraz zdeptané,nevychované ,křivé společnosti.A bude dlouho trvat,než dojde alespoň k dílčí změně.

Ivan.
21. 02. 2009 | 17:23

vlk napsal(a):

Smutné čtení. Proto že pravdivé......

Vzpomínám ana Kryla. A jeho Demokratúru.
PAne profesore, nemáte leckdy absolutní marnosti?

Jakkoliv jste udělal pro tebhle stát hrozně moc?
21. 02. 2009 | 18:52

zdesta napsal(a):

I.Hochmann:Máte v hodně věcech pravdu.Schází zde kontinuita zdravého společenského vývoje.Na př.žadný občan narozen na tomto území,nepobírá důchod ve státě v kterém se narodil.(ČSR.B.und M.ČSSR,a.t.p.)Přesto se domnívám,že otázka charakteru (kvalita)není jen dána režimem,nebo jeho působením.Jsme přibližně stejně staří,čili máme toho v bývelém režimu odkrouceno dost.Nikdy jsem nebyl pionýrem,svazákem,ani komunistou.Nikdo mne nedonutil a troufám si tvrdit,že se nemusím za své chovanní stydět.Doufám že i Vy ne.Pak tu vzniká otázka,proč i Vás tento režim nedeformoval do podoby o které píšete.Všechno je to vlidech a jejich schopnostech co jsou schopni přijmout a co odmítnout.
22. 02. 2009 | 19:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Zdesta,

po objektivním zjištění a zhodnocení průběhu každého života,lze učinit jisté závěry.Budeme-li brát v potaz i objektivní průvodní jevy a jejich následky,vliv a souvislosti,reakce okolního světa,rodiny,pracoviště, reakce osobní(poplatné úrovni inteligence i vzdělání) a i další subjektivní okolnosti,--za asistence psychologa a filosofa bychom se snad dobrali jakýchsi obecných závěrů, které ale nikoho neopravňují z soudícím závěrům.

Ze své ubohé osobní živošišné platformy si ani nedovoluji nárokovat žádné hodnotící kriteria, ani presentovat závěry sebeobjektivněji prokázané.Na tuto činnost má společnost placené odborníky.Sociology psychology,filosofická pojednání,která by měla být součástí hodnotících závěrů.
Jsou tu m.j. otázky práva na život,byť v jakékoliv úrovni a kvalitě.Jsou to otázky preventivních výkonů jestice a výkonné státní moci,školství atd..Jak dokáží omezit negativní vlivy generované KAŽDOU lidskou komunitou na jedince a jeho vývoj a chování.

Je mě zatěžko zhutnit tuto tématiku do jednoho odstavce poklidné diskuze.Krom toho nejsem natolik odborně vzdělán ,abych mohl vést vysoce kvalitní a reálnou řeč.

Zajisté máte pane Zdesta pravdu,že se na tvorbě charakterových vlastností jedince podílí velké množství faktorů.Počínaje genetikou a konče školským profesorem.Mezi nimi pak obrovský prostor pro osudové peripetie.

Zajisté největší roli hrají vrozené,dané schopnosti a vlastnosti.

Při tomto poznání a konstatování ale nelze vliv společnosti bagatelisovat.Koneckonců co si my dva budeme povídat.

Je to vlastně naprosto zřejmé a pochopitelné.Buďme rádi že jsme si pokopávali svůj osud kýženým směrem.
I když se nám (mě určitě)to někdy moc nezamlouvalo.

Dobrou noc Ivan.
22. 02. 2009 | 20:37

Ivan Hochmann napsal(a):

Apropó slovo "kontinuita" mě v uších zní jako pisoirová mísa.Načůrat a spláchnout.
Oblíbené to téma komunistických právníků po převratu v 89'.

Jičínský například tvrdil ,že by byly zpochybněny nejen důchody anóbrž i mrtvoly by se v hrobech obracely.Oni se obrací stejně,když vidí jak jsme naletěli.

Ivan.
22. 02. 2009 | 21:41

Ivan Hochmann napsal(a):

Oprava: "ony" mrtvoly se v hrobech obracely,vidouce jak jsme naletěli.Ivan.
22. 02. 2009 | 21:43

Jemnický napsal(a):

Pane Hochmanne, není co dodat k vaší stručné a výstižné analýze. Tam, kde se komunisté a svazáci se svým doprovodným ksindlem zažrali do společnosti, tam náprava potrvá generace, pokud vůbec takový národ a společnost přežije. Strašná je vitalita parazitů. Jak odvšivit elitu národa, kdo vezme deratizatérské důtky do ruky?

S pozdravem,

Jemnický
23. 02. 2009 | 09:44

PeTaX napsal(a):

Musím se přiznat, že bych těch kandidátů na vypráskání z chrámu páně vypočetl tak 200 + 71 + blíže neupřesněný počet ministrů, náměstků a „lobbistů“. Na druhou stranu, když tak poslouchám názory svých spoluobčanů, tak začínám nabývat přesvědčení, že naši zastupitelé et cetera, jsou přesným obrazem naší společnosti. Napůl žumpa, napůl bo*del.
23. 02. 2009 | 11:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Dovolte mi okomentovat ještě jednu záležitost.

Každému alespoň trochu myslícímu tvoru po padesátce začínají nevratně odumírat mozkové závity.S tímto faktorem je nutno počítat.Nejen mozkové závity.Po šedesátce začíná stávkovat kdysi bujné přirození, artroza,skleroza,hrozba Alzheimera,dědičné zátěže,opotřebování organismu.Mnohdy se těžko dýchá a jsou cítit počasní výkyvy.Člověk si začíná všímat věcí nad kterými v minulosti mávl rukou.Proč?

Protože už nemůže vykonávat takové pensum lumpáren,které mu mnohdy ani tak lumpácké nepřipadaly.Z mnohých se stávají senilní dědkové nepřístupní šprýmu a novotám.Lpíme na svých zaběhlých životních formách,také pod dojmem objektivních zjištění,že každé(téměř) novum stojí za hovno.Divíme se mladým ,že jsou ochotni prodat svoji vyjímečnou indentitu za kus žvance,trochu slasti,či radovánek,nebo příslib bezstarostného života.Prostě žití a ŽIVOT ZADARMO.Mnozí nejen mladí si ani neuvědomují,že tyto nebezpečné,zlovolné chiméry se jim postupem vrátí jako bumerang.

Ze svých pozic ctihodných starců si nárokujeme poučovat,hodnotit,mentorovat a komentovat životy a způsoby jiných.Možná máme nějaké právo,neboť neustále gradující zhovadilosti doby ,presentované několikami vrstvami společnosti nás přímo ohrožují.No- snad ne na životě,ale klíny do hlavy nejsou příjemné nikomu z nás.

Uvědomme si že jsme žili svůj život v obcházení reality,která nam nevyhovovala.Naučili jsme se vyčuraným úskokům,a Tyršovo "přeskoč-nepodlez" jsme byli mnohdy nuceni zapomenout.Ano měli jsme deklarovaného,označeného,pojmenovaného nepřítele.A ne každý byl ochoten spálit prst za přítele v nouzi.Ale takové "přátele" musel brát člověk s reservou.Mnohdy jsem si připadal jako postižený leprou.Ostatním to bylo též nepříjemné.Jak píše Karel Kryl :Přes oči - stín znamení studu......",ale nakonec jsme se dočkali a mohu říci,alespoň za sebe,že nám spadl kámen ze srdce.

Řeknu jen jednu příhodu.Hned po převratu jsme s manželkou sedli do auta a jeli na týden do Paříže.Nadruhý den u Pompidouova Centra jsem se rozbrečel ,neschopen unëst tíhu emocí.Přímo od hrobů na Montmartru jsme zde uslyšeli Lennonovo Working Class Hero hranou vynikajícím stylem a profesionalitou dvěma mladými kluky(černochem a vietnamcem).Celá ta volná atmosféra kolem,lidé naslouchající,nikam nespěchající,vyvěrající pocit bezpečí a sounáležitosti jakou jsem nikdy v životě nepoznal.Tady jsem si uvědomil oč nás komunisté připravili.Celý svět tančil a zpíval s beatles jen my v zasraném Československu poslouchali častušky a pitomé řeči o bratrské lásce k Sovětskému Svazu.

Po sametové revoluci jsem očekával vývoj událostí.Osobně jsem se snažil co síly stačily.Bylo pro mne těžké zjištění,že ne každému je moje přání dožít stáří konečně ve vyspělé solidní společnosti po chuti.Mor komunistických pravidel se mnohým lidem zažral pod kůži a je potřeba si počkat až tato stará garda povětšině pomře.Nouze už pak donutí mladé Dalibory housti.

Leč k věci.Po všech přežitých životních úskocích, jak se říká "na stará kolena" jsme více méně nuceni žít ze vzpomínek.
Myslete na tuto dobu mladí!Přijde ani se nenadějete.Dnes záleží jaké budete mít STÁŘÍ.

Ivan.
23. 02. 2009 | 13:36

zjs napsal(a):

nemuzete porovnavat studenou valku s dneskem, americani se uz tak roztahujou po celem svete, souhlasim s autorem clanku, amerika by se radsi mela soustredit na ostatni kultury a jejich zajmy. http://www.jjgh.org/ Teda jestli se ta americka kultura Coca Coly, Disney Landu a Hollywoodu bez jakekokiv krasy vubec da povazovat za neco kulturniho.
28. 02. 2009 | 23:45

Bisnis Online napsal(a):

it's been enjoyable and educational. thank for all the sharing..
10. 06. 2009 | 01:13

odchudzanie napsal(a):

I see a lot good quality posts here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy