Sto milionů za projekt, o kterém nikdo nic neví

11. 11. 2013 | 09:12
Přečteno 13878 krát
V České republice je možné inkasovat stamiliony korun z veřejných peněz za vědecké projekty, které vůbec neprobíhají. Akciová společnost NTC, kterou řídí fotovoltaik Michal Zahradníček, získala z veřejných peněz 100 milionů korun na vědecké projekty, na kterých ve skutečnosti pracují jiná výzkumná centra...

Nasvědčují tomu zjištěné skutečnosti, které během posledních tří měsíců sbírala redakce Medical Tribune.
Národní centrum tkání a buněk a.s (NTC) společně se sesterskými firmami CBTD a.s. a Prime Cell a.s. získávají stamiliony korun na výzkum v oblasti lidských tkání a buněk. Redakce MT již v minulosti upozornila, že tyto firmy nejsou schopny doložit konkrétní výsledky a jména odborníků, kteří na těchto projektech pracují - viz Výzkum tkání: lukrativní byznys za státní peníze. Zatím bez výsledků.

Stejným způsobem postupuje firma NTC a.s. i v případě projektu s názvem AVTO (Analytická a výzkumná základna pro nové typy tkáňových a orgánových náhrad), na který získala téměř sto milionů korun z evropských peněz. Redakce MT chtěla znát jména odborníků, kteří na tomto projektu pracují a obecnou náplň vědeckého projektu. Po měsíci urgencí přišla pouze tato odpověď: „Veškeré informace, na které se dotazujete, jsou dostupné na vyžádání u institucí, které nám veřejné prostředky poskytly, nebo na našich webech,“ uvedla mluvčí společnosti Andrea Gutová.

Protože na webu firmy žádné podobné informace nejsou, pokusila se redakce najít odpovědi na tyto otázky sama. Zjistila, že firma NTC získala veřejné peníze za projekty, na kterých ve skutečnosti pracují jiná vědecká centra.

Na projekt s názvem AVTO (Analytická a výzkumná základna pro nové typy tkáňových a orgánových náhrad) dostalo Národní centrum tkání a buněk a.s. dotaci ve výši 98 milionů korun od agentury Czechinvest, která spadá pod Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jak zjistila redakce MT, název AVTO je tajemný nejen pro veřejnost, ale i pro osoby, kterých se projekt přímo týká.

Nemocnice s NTC nespolupracují

Redakce má k dispozici neveřejný investiční záměr AVTO. V něm se uvádí, že jedním z výsledků projektu má být produkt Ulcerin, který má přispět k léčbě bércových vředů pomocí bioimplantologie. „Projekt bude vyvíjen ve spolupráci s FN Ostrava a FN Plzeň,“ uvádí firma v investičním záměru.

Jenže - výzkumníci a lékaři z Fakultní nemocnice Plzeň na projektu Ulcerin pracují, nikoliv však s firmou NTC. „Fakultní nemocnice spolupracuje na výzkumném projektu Chronosix, jehož výsledkem má být produkt s pracovním názvem Ulcerin. Národní centrum tkání a buněk není smluvním partnerem pro tento projekt,“ uvedla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Ani FN Ostrava, kterou se firma NTC zaštiťovala v investičním záměru, nemá s projektem AVTO nic společného: „FN Ostrava nespolupracuje na projektu Ulcerin s Národním tkáňovým centrem nespolupracuje,“ odpověděl na dotaz Medical Tribune náměstek pro vědu a výzkum FN Ostrava MUDr. Procházka. „V naší nemocnici máme jiný projekt léčby bércových vředů, na který jsme získali grant od Technologické agentury ČR a spolupracujeme na něm s americkým partnerem. Tento projekt je ve fázi klinického hodnocení.“

100 milionů. Na co konkrétně?

Z věstníku veřejných zakázek vyplývá, že téměř stamilionová dotace v projektu AVTO, byla použita na nákup laboratorního vybavení prostor NTC v Brně. Toto vybavení měla dodat firma BLOCK a.s. Jenže i samotný dodavatel byl dotazem redakce zaskočen:

„Název tohoto projektu mi nic neříká, ověřím to u majitele firmy,“ uvedl na telefonický dotaz Pavel Jančálek z vedení firmy BLOCK. Po poradě s majitelem se už zástupci firmy nechtěli k projektu vyjádřit: „Zakázky v realizaci podléhají obchodnímu tajemství a neposkytujeme k nim žádné informace. Po dokončení jsou údaje o zakázce uvedeny v referencích společnosti.“

Velmi podivné je také to, že o projektu AVTO neví nic ani zástupci vedení samotného Národního tkáňového centra. Místopředseda představenstva NTC prof. Roman Hájek byl dotazem redakce na projekt AVTO zcela zaskočen. „O tomto projektu slyším poprvé, nic o něm nevím. Má účast v představenstvu je čistě formální. Já o těchto záležitostech nerozhoduji, ani nejsem informován o všech projektech tkáňového centra. Mým úkolem bylo zachovat činnost tkáňové banky v Brně, což se podařilo,“ uvedl prof. Hájek.

Mlčí také ministerstvo zdravotnictví, které si ponechalo po odstátnění Tkáňové banky v akciové společnosti NTC menšinový podíl. „Investiční projekt AVTO není ještě v tuto chvíli dokončen a plánované ukončení projektu je v prvním čtvrtletí 2014. Veškeré výsledky a informace o investovaných prostředcích budou zveřejněny po ukončení projektu na portálu Rady pro výzkum, vývoj a inovace s názvem Informační systém výzkumu, experimentálního vývoje a inovací www.isvav.cz tak, jak ukládá zákon a podmínky přijetí dotace,“ uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Viktorie Plívová.

Redakce MT požádala NTC o možnost navštívit prostory výzkumného centra a seznámit se s vybavením, na které poskyla dotaci agentura Czechinvest z evropských zdrojů. Vedení Národního centra tkání a buněk však na tuto žádost mailem nereagovalo a mluvčí společnosti Andrea Gutová poté již nezvedala telefon.

Renomovaní vědci považují postup NTC za neslýchaný. Ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky Prof. Václav Hořejší k případu zatajování základních informací o vědeckých projektech uvedl: „Takový postup je naprosto skandální, nepřijatelný. Jde přece o peníze z veřejných zdrojů. V Akademii věd je naprosto samozřejmé, že zveřejníme celý tým odborníků, kteří na projektu pracují. Všechna jména najdete na našich webových stránkách. S těmito informacemi se naopak chlubíme,“ uvedl Hořejší.

O Michala Zahradníčka, který stojí včele neprůhledné akciové společnosti NTC a.s. a sesterských firem CBTD a PrimeCell, se letos v létě začala zajímat policie kvůli jeho aktivitám v solárním průmyslu. Podle informací týdníku Euro se o podvody ve fotovoltaice zajímá šéf ÚOOZ Robert Šlachta a vrchní státní zástupce v Olomouci Ivo Ištván.

Iva Bezděková, www.tribune.cz


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marty napsal(a):

Paní Bezděková, link na stínového ministra zdravotnictví ČSSD Dr.Němečka v souvislosti s CBTD a.s. je tentokrát v článku nezmíněn záměrně?
11. 11. 2013 | 09:23

ivabezdekova napsal(a):

To Marty: Vůbec ne, pan Němeček v rozhovoru pro MT letos v září uvedl, že už z předsednictva společnosti odstoupil.
http://www.tribune.cz/clanek/30866-nemecek-konkurenci-agelu-povazuji-za-zdravou
Navíc podle kuloárních informací už tak horkým favoritem na stínového minisra, pokud vím, není.
11. 11. 2013 | 09:27

dříve čtenář napsal(a):

Sto miliónů sem, stamiliónů tam. Je celkem jedno o jaký podvod se jedná - včil je znovu aktuální financování jisté prezidentské kampaně. Však my to ze svých daní zaplatíme...

Jinak Vám Paní Autorko držím palce. Většina z nás by do takových věcí nešťourala, měla by strach o sebe i o rodinu...
11. 11. 2013 | 09:30

vasja napsal(a):

Dost prachů, teda :-)
a proto se zavedení progresivního zdanění asi nevyhneme.
Daňovej poplatník by měl mít pochopení a nebejt škrt.
11. 11. 2013 | 09:35

Ládik!!! napsal(a):

Tohle nepůjde financovat progresivním zdaněním, ale agresivním zdaněním.
11. 11. 2013 | 09:38

Radio Gaga napsal(a):

Pan Zahradnicek je vubec odbornik na ziskavani velkych penez za nic ze statnich firem. Vcetne napr. angazma ve VZP kdy spolecne se svou tehdejsi pritelkyni pani Danou Berovou chteli velmi zabavnym zpusobem ziskat zakazku na dodavku IS pro VZP pro Webcom. Detaily urcite budou znat partaci Curda, Snajdr (o kterem se rovnez casto zminujete). Spatna zprava pro Cesko je, ze krome par lidi typu pani Bezdekove a nekolika malo dalsich vyjimek je to vsem jedno nebo kradou nebo se snazi krast nekde jinde.
11. 11. 2013 | 09:43

vasja napsal(a):

Ládik!!!
Vite co mne štve?
Že sem ještě nedospěl, jako někteří levičáci a sem poráde strašná kurvaškrt a nechce se mi a nechce a nechce.
Kdyby Bohouš pořádal nějaký převýchovný campy, tak bych asi šel.
11. 11. 2013 | 09:46

Marty napsal(a):

Já bych doporučoval tuto věc přímo komunikovat s některým z lékařů zvolených poslancem za hnutí ANO, mohou - pokud budou chtít, hned na začátku na konkrétním případě ukázat plnění předvolebních slibů.
11. 11. 2013 | 09:46

vasja napsal(a):

No je to pro čelátku zoufalý, když prasatům poráde nalejvá do koryt a zabíjačka v nedohlednu.
Takhle to teda nejde. Tohle by muj pantáta nedělal.
11. 11. 2013 | 10:02

Inci napsal(a):

V demokracii zase začnu věřit teprve až Kalousek a jeho kumpáni vrátí armádě letadlo CASA z jehož krádeže tato kleptostrana financovala svůj rozjezd ...

Ty darebáky napraví jen hrozba VŠEOBECN0HO REFERENDA !!!
11. 11. 2013 | 10:12

Ládik!!! napsal(a):

vasja -
já v pondělí přemýšlím o přízemních věcech: Bohuš by chtěl jít na návštěvu k Bimbovi a nemocný Bimbo bude určitě v posteli. Tak by mě zajímalo, jestli Bohuš na jednání vleze k němu pod peřinu nebo bude mít svoji jednací postel.
11. 11. 2013 | 10:18

Ládik!!! napsal(a):

A ještě mě zajímá ten chovanec. Má hlavu nějak divně dopředu jako moai na Velikonočním ostrově. Divný typ. Škoda, že nemá dlouhé uši.
11. 11. 2013 | 10:20

zemedelec napsal(a):

Paní Bezděková.
Velice správně,jen přitlačit a dotáhnou to do konce.
Jen Vám trochu poradím,musíte také vědět kdo dává,osoba.
Nepsaný zákon,jde se vždy napůl.
11. 11. 2013 | 10:25

Sech napsal(a):

Rozkrádání státu mnohanásobně převyšuje veškeré odhady - to je jasné.
Občan je okrádán na několika úrovních. K tomu slouží celá řada nástrojů kuponovou privatizací počínaje, přes restituce, fiktivní náklady, předražené zakázky, fiktivní zakázky, nepotřebné zakázky, další zpackané privatizace, privatizace strategických podniků, superhrubé mzdy, dvojí zdanění a poslední hřebíček do rakve nesmyslná intervence ČNB.
Ta vlastně smysl má. Řada lidí na ní pohádkově zbohatla bez hnutí malíčkem.

Milá paní autorko, věnujete se jednomu zkaženému zubu v hubě postižené posledním stádiem paradentózy, afty a zánětem okostice.
11. 11. 2013 | 10:29

antalya escort napsal(a):

Paní<a href="http://www.antalyaescortara.com/" class="external" rel="dofollow" target="_blank">Antalya Escort</a>.
Velice správně,jen přitlačit a dotáhnou to do konce.
Jen Vám trochu poradím,musíte také vědět kdo dává,osoba.
Nepsaný zákon,jde se vždy napůl <a href="http://www.antalyadaescort.org/" class="external" rel="dofollow" target="_blank">Antalya Escort</a>
11. 11. 2013 | 10:34

ld napsal(a):

Pořád jde o drobásky. Mazec nastane až s arbitráží za Protonové centrum. V tomto světle je Železný příštipkář!
A to nikdo nebere v úvahu ty, pro které je ta léčba naděje zůstat mezi živými.
11. 11. 2013 | 10:37

Zdena napsal(a):

Sech napsal(a):
"Milá paní autorko, věnujete se jednomu zkaženému zubu v hubě postižené posledním stádiem paradentózy, afty a zánětem okostice. "
Ale aspoň něco dělá, doufám, že to zabere - držím vám palce.
11. 11. 2013 | 11:03

rejpal napsal(a):

Jen malá oprava .- Ištván byl vyštván, ale tenhle člověk se jmenuje Ištvan
11. 11. 2013 | 11:06

xx napsal(a):

Investice do vědy a výzkumu jsou přece důležité. Takové investice jsou prorůstové. Tak co se v tom vrtáte.

Ach jo. Kdo si ještě stále troufá tvrdit, že stát umí dobře hospodařit a moudře rozhodovat o budoucnosti ? Ani to sem nepište a rovnou jděte odevzdat OP
11. 11. 2013 | 11:11

šašek z Jihlavy napsal(a):

Budu neustále opakovat (zahradníček promine), zločiny běžných kriminálníků jsou v porovnáním s lumpárnami bílých límečků vlastně jen přestupky. Když dávají v TV zprávy např. o vykradeném klenotnictví (jejichž majitelé jsou často cizozemci pochybné pověsti), běžný občan je rozhořčen, ačkoliv se ho to až tak netýká, hodinky v ceně statisíců si kupuje málokdo. Ti loupežníci navíc dost rizkují.
To naše elita z řad některých politiků a na ně navázaných podnikavců měli až dosud pocit beztrestnosti, ačkoliv jde o škody řádově vyšší, které platí celá společnost.
Nejsmutnější na tom je, že v tom jedou příslušníci tzv. bílé mafie, která hřeší na setrvačný respekt, který mají doktoři(a většina právem) snad od nepaměti.
Nevím, jak daleko je rozpracovanost podobných případů v orgánech, které to mají v náplni práce. Pokud se eventuálnímu angažmá hnutí ANO ve vládě podaří s tímto problémem pohnout (asi bude nutno vyměnit pana Langa v BIS a prověřit kvalifikaci a schopnosti Šlachtových mužů), nemusí se bát dalších voleb, vyhráli by je s drtivou převahou.
11. 11. 2013 | 11:37

Baba Jaga napsal(a):

Nedovedu posoudit, jaké jsou odpovídající ceny ve zdravotnictví. Ale tuhle mě zaujalo, že Nadační fond pro vědu dal grant 1 milion Kč ekonomovi, který: "Porovná, jakou šanci získat zaměstnání mají matky v Česku a v Dánsku. Vychází z faktu, že po roce 1989 zanikly v Česku téměř všechny jesle pro děti do tří let. Jak tato skutečnost ovlivňuje kariérní postup žen, možnost pracovat ve vedoucích funkcích, uplatnění jejich dosaženého vzdělání a výběr studijních oborů tak, aby se uplatnily na trhu práce a mohly propojit rodinný a profesní život." Za ty penízky to bude jistě veledílo, bych si ho i přečetla (i to loňské o problémech stárnoucí populace).
Pravda je, že si donátoři mohou své soukromé penízky utrácet za cokoliv, veřejné penízky mají být vynakládány maximálně účelně a úsporně.
11. 11. 2013 | 11:45

Helena napsal(a):

Paní Bezděková, držím vám palce. Nicméně, který ministr zdravotnictví to "odstátnění" tkáňové banky posvětil?
11. 11. 2013 | 11:49

Viola napsal(a):

Kozel zahradníčkem, nebo zahradníček kozlem?
11. 11. 2013 | 11:53

ivabezdekova napsal(a):

To Helena: Byla to paní ministryně Filipiová. Vláda Mirka Topolánka schválila odstátnění Tkáňové banky čtyři dny před svým koncem...
11. 11. 2013 | 12:02

ALT napsal(a):

Autorka,
bože Ivo, vy s tím naděláte,
vždyť je to jen
nějakých 100mega
a vůbec se nezmiňujete o tom,
že přispěly k zvýšení HDP
prostě nevyvážený příspěvek,

zkuste napsat něco o tom
jak naši skvělí(většina?) lékaři
kteří mají ke své práci
tak špatné podmínky
skvěle léčí, jak předepisují
hromady léků s kortikoidy
ve jménu světlé budoucnosti,
hromady analgetik,
hromady různých tlumících
léků a hlavně jak
tímto postupem schváleným,
a "vědecky" přísně posvěceným
vyrábí chronické pacienty
jak na běžícím pásu,
a taky o tom jak je dobře těm
co se mají rádi s farmaprůmyslem
a taky trošku vo tom jak tak
pomalu mizí jednoduché
účinné přípravky
a jak v podstatě stejné
přípravky jsou u nás
většinou dražší než na západ od nás
a jak tak nějak pod dohledem
ministerstva pro choroby a suklu
zmizeli domácí výrobci a jak.......
co Ivo?
vždyť jste u zdroje ne?,
nebo, že by vám ještě žádnej doktor
neřekl, že skutečně vyléčit pacienta
se mu v podstatě finančně
nevyplatí?, nebo že lékarníci
už tak nějak nejsou lékárníci
ale jen takový lepší prodavači
nejlépe toho na čem je největší marže?
tak co Ivo, těch prodotovanejch 100mega
to bolí, ale v tom odvětví kde většina
zúčastněnejch přísahala na svou čest,
nebo tak nějak, skoro stejně jako policajti,
soudci to je jako když.......
..kapka v moři...
nebo kapavka?
nebo neštovice?
11. 11. 2013 | 12:15

jenicek napsal(a):

Žádná vzácnost. Takových "vědeckých" projektů tu jsou hromady. A i když "něco" probíhá, tak je to brutálně nadceněný a ten přebytek se ulejvá. Zrovna dneska píšou na idnesu o Nanopharmě. Podobnej případ je Nanovia.
11. 11. 2013 | 12:31

Viola napsal(a):

Michal Zahradníček se také angažuje v golfu, byl kandidátem na prezidenta golfové asociace a v golfu se také točí miliony.
11. 11. 2013 | 12:35

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

Šlachta a Ištván ?
Ty postaví do latě Nejvyšší soud. Být Zhradníčkem tak jsem v klidu - na jaře opět (něco) zaseju.
11. 11. 2013 | 12:51

charlie napsal(a):

No hlavně, že mají čudlu Rátha a tím je problém s nestíháním zlodějen vyřešen.
11. 11. 2013 | 13:15

Helena napsal(a):

Paní Bezděková - děkuji za informaci, myslela jsem si, že to bylo někdy v době Topolánka, ale na paní Filipiovou coby ministryni zdravot. jsem už úplně zapomněla. Myslím si dokonce, že ona sama moc ani nevěděla, o co jde, nicméně, dobře se hodila. Topolánek, Julínek, Schneider a lidé kolem nich pustili našemu zdravotnictví žilou...
11. 11. 2013 | 13:41

Dalimír napsal(a):

Krom těhle problémů má republika na krku žalobu za vyřazení frantíků z akce temelín ! Ti smradi úředníci kteří o tom v Praze rozhodovali by si pokutu od EU MILIARDU měli zacálovat hajzlíci sami ! Proč má vše platit nevinný danový poplatník ?? Amíci z vestinghaus je podmázli aby dostavbu jadrné elektrárny mohli vykonat sami ! Je to prach sprostá nekalá konkurence ,je to humus co si ti američané v evropě dovolují ! Na každém rohu v PRAZE mají své špicle ! A to nejen tam ! Němcům nefandím ani náhodou ale společný názor na špiclování amíků po evropě mám s nimi stejný ! Je to humus velebnosti ta jejich americká kultura !
11. 11. 2013 | 14:44

MV napsal(a):

Já toho začínám mít fakt dost, když si představím, jak by zlomek těch peněz postavil několik desítek rodin na nohy a nenechal je padnout....Pak si stačí ještě pročíst životopis Mirka Kalouska a chce se mi zvracet. Do toho nám čnb oznámí, že nás zachránila před deflací (kde bychom ji asi tak vzali, je zajímavé, že před rokem a půl euro za 24,60 nikomu nevadilo) a fakt už jen frustrovaně zuřím. DOUFÁM ŽE VÁS VY HNUSNÝ ZLODĚJI VEZME MOR A JEŠTĚ VÁM TO PÁNBUH OPLATÍ NA DĚTECH!
11. 11. 2013 | 16:18

Martin1 napsal(a):

Máme 100 milionů platit za nějaký projekt a nikdo neví za co a na co to je?
To je ale dohoda, kterou splácíme za projekt "Sirael" příbuzným po kouzelníkovi Kellimu, který tuto smlouvu uzavřel s císařem Rudolfem a splátky dohodl až do dnešních dnů.
Na ten samý problém si musíme dát pozor u projektu "církevní restituce",kde budeme platit a naší potomci nebudou vědět za co.To už ale vyčaroval jiný mág - Kalousek. A zda část peněz nepůjde jeho příbuzným? Myslíte, že se to dozvíme? To spíš věřím na to, že krásná Božská Sirael tady stále chodí mezi námi.
11. 11. 2013 | 17:58

JardaV napsal(a):

Oslovte pana Johna,je to investigativní novinář,ten o tom natočí celovečerní šot
a můžete to předat prostřednictvím trestního oznámení ministrovi vnitra.Když to
uděláte dostatečně veřejně,třeba se to alespoň zastaví.Nebo pošlete hlášku do Bruselu.Ale tam by asi na nic nepřišli,tak na pomazánkové máslo.......
11. 11. 2013 | 19:34

Jemnický napsal(a):

Já tomu paní autorko nerozumím ani za mák.
Tak proč se nezeptáte přímo na Czech-Investu. Poskytnul dotaci, tak asi má i materiály k projektu, schvalovací řízení, návrh projektu, zodpovědné řešitele atd. Protože na základě nějakých podkladů do soutěže ty peníze poskytnul. Czech-invest má svého řiditele a zřizovatele, tak se obraťe tam.
Že by také nevěděl nebo nechtěl vědět?
11. 11. 2013 | 20:10

Důchodce68r napsal(a):

Zprávy tohoto druhu a této závažnosti počítám.
Po dosažení počtu 1000 balím fidlátka (luk, kuš, otrávené šípy, jedy, ...) a jedu. Směr Praha, ministerstva, sekretariáty, ...
Počet se rychle naplňuje a ještě trochu váhám. Do sněmovny konečně přibyl už nezanedbatelný podíl nevinných. A taky i nejsem jist, jesli už jsem dostatečně starý, dost málo pro nejbližší okolí užitečný.
Zná někdo jiný recept?
11. 11. 2013 | 21:36

Iva Bezděková napsal(a):

to Jemnický:
Samozřejmě, že se ptáme i úřadů. Možná to mělo být v článku ještě jednou zopakováno. Na podobnou věc jsme se ptali minsiterstva průmyslu a obchodu (pod který spadá Czechinvest) již v předchozím článku:
http://www.tribune.cz/clanek/29908-vyzkum-tkani-lukrativni-byznys-za-statni-penize-zatim-bez-vysledku
Odpověď MPO: jména řešitelů nesdělíme, je to obchodní tajemství, všechny informace jsou na internetu.
V této věci jsme jinak podali agentuře Czechinvest žádoist o informace na základě zákona 106. O výsledcích budeme informovat.
12. 11. 2013 | 08:04

modrý edvard napsal(a):

Kromě firmy NTC mi připadá zajímavý ten Czechinvest. Paní Bezděková, děkuji (i kdyby se třeba ukázalo, že věc je v pořádku).
12. 11. 2013 | 16:11

Hugo napsal(a):

Očekávám, že s takovými problémy se zaobírá policie a státní zastupitelství a občas to zveřejní.
Dokud nebudou mít ministři přímou trestní a hmotnou zodpovědnost , tak se bude krást dál.
30. 01. 2014 | 10:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy