Milý pane Smoljaku,

07. 06. 2010 | 17:19
Přečteno 5634 krát
je mi to líto, že už spolu nikde nebudeme protestovat proti komunistům nebo ministru B. Sobotkovi, a je mi moc líto, že jsem onehdy nestihl přijít na Vaše České nebe, když už jsem měl vstupenky.


Nemám rád nekrology a ztráty blízkých si radši prožiju sám v sobě než na veřejnosti. Patos nemusím a nedokážu nepodlehnout atmosféře – když jsem měl před lety mluvit na pohřbu Olega Podgorného, sevřelo se mi hrdlo a roztřásl hlas. Prostě nejsem v těchto chvílích nad věcí. Odchod Ladislava Smoljaka ale nemohu neokomentovat alespoň malou osobní vzpomínkou a poděkováním za to, co pro demokracii, slušnost a právo v Česku celý život dělal. Za jeho skvělé role, režii, hry a texty mu poděkovali mnozí povolanější, ale já bych mu chtěl do Českého nebe poslat poděkování za to, že se nás Evropských demokratů zastal, když jsme čtyři roky bojovali o přiznání státních příspěvků za 15 mandátů v ZHMP s českým státem, personifikovaným tehdejším ministrem financí B. Sobotkou. Ten způsobil svým odmítáním nálezů městského, nejvyššího a ústavního soudu, že jsme neměli peníze na svou politickou činnost a způsobil státu škodu, protože ČR musela po pěti letech zaplatit navíc i penále z 15 milionů. Až po dalších volbách 2006 ovšem.
Ladislav Smoljak byl jeden z těch nemnohých, kteří s námi opakovaně šli před Úřad vlády, ministerstvo a parlament a protestovali proti zlovůli socialistického ministra.

Dnes byla v LN otištěna fotografie z poslední demonstrace před Úřadem vlády v roce 2006, kam přišel pomoct svou přítomností. Myslím, že jsme mu tehdy málo poděkovali. Milý pane Smoljaku, děkuji Vám za všechno, co jste kdy pro Čechy udělal, a slibuji, že s komunisty a ministrem Sobotkou se nikdy nesmířím.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Vzpomínka Vás šlechtí.
Přihřívání polívky méně.

Ale o mrtvých jen dobře.
Nemám na mysli pana Smoljaka-tomu není co vytknout-, ale ED.
07. 06. 2010 | 17:30

Carlos V. napsal(a):

Kasle, prosim mlcte.

Chcete-li napsat o sobe nebo o ED, napiste, ale nezneuzivejte pamatky jinych.
07. 06. 2010 | 17:43

vilček napsal(a):

Souhlas s Pepou Ŕepou.
07. 06. 2010 | 17:49

Petr Havelka napsal(a):

Jo jo, velká škoda. Anžto vesničan mám pana Smoljaka spojeného s pařbami u bečky piva a vášnivého poslechu Dobytí severního pólu. Rovněž hláška "Chce někdo výbornou brazilskou kávu" měla v kolektivu pozitivní odezvu :)

Svým způsobem "obyčejnému" (další provařená fráze po "myslím to upřímně" :) ) člověku odejde člověk blízký, i když nemá vzpomínky osobní, ale vzpomíná zprostředkovaně přes zážitky, které má spojené s tím co od něj viděl, slyšel či četl.
07. 06. 2010 | 17:57

Takahashi napsal(a):

Proč by měl mlčet? Smoljak byl člověk politický. Nechápu, proč to od něj odtrháváte? Měl své názory, které veřejně deklaroval, nebál se "vystavit svůj krk" pro, dle jeho mínění, dobrou věc. Chápu, že je spoustě čechům nepříjemné, že jejich oblíbenec a humorista "kopal" za jiný politický team.
"Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat"
Vzpomínat na pana Smoljaka jako na člověka politického je plně legitimní.
07. 06. 2010 | 18:00

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

to se musím pana Kasla zastat. Snaží se jen vysvětlit v jaké situaci měli ED podporu pana Smoljaka, nejde tu o přihřívání polívky natož polévky.
07. 06. 2010 | 18:03

Béda napsal(a):

Dílo pana Smoljaka jsem považoval za obdivuhodné a výjimečné. Humor dvojice Smoljak - Svěrák se natrvalo zapsal do povědémí mé rodiny a přátel.

Jeho politické názory po sametu jsem ovšem z velké části nesdílel (se Sobotkou měl ovšem dle mého mínění pravdu). Nebudu to zde rozpitvávat podrobně, protože o mrtvých (obzvláště rodičích nejslavnějšího "českého" rodáka Járy Cimrmana) by se mělo mluvit pouze v dobrém.

Velice výstižně bylo shrnuto CV L.Smoljaka v nekrologu
http://aktualne.centrum.cz/...
Myslím, že Smoljakovo umělecké dílo bude s českým národem žít nadále po celou dobu jeho existence.
07. 06. 2010 | 18:17

mb napsal(a):

Řepo ... nejedná se o přihřívání polívky ... jedná se o to, že pí Sobotka opakovaně nerespektoval rozhodnutí soudů ...

a pan Smoljak je zásadový člověk

( a p. Kasl je zásadový člověk )

proto mu ještě jednou poděkoval, za jeho ( statečný ) občanský postoj ...

to je celé ...
07. 06. 2010 | 19:00

Pepa Řepa napsal(a):

No vidíte Bédo
nejen herci, nejen autoři ale i rodiče nejslavnějšího "českého" rodáka Járy Cimrmana, jak říkáte.

Kdo byl tatínek a kdo maminka?
Zapeklitá otázka, Bédo.
Zapeklitá.

Teprve historie ocení, že pánové Svěrák, Smoljak a Šebánek s malým Jarouškem byli prototypem nové,moderní rodiny 21.století.
07. 06. 2010 | 19:06

Pepa Řepa napsal(a):

to mb
asi bude pan Kasl taky ze Zásady.
Jako Michal Pavlata.
07. 06. 2010 | 19:09

Frante napsal(a):

Asi se opravdu nehodí na tomto místě připomínat jeho jméno na seznamech spolupracovníků STB
http://www.cibulka.com/
07. 06. 2010 | 19:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pan Smoljak byl génius a věřím, že si v Českém nebi bude mít s každým co povídat.
Poznámce o komunistech a Sobotkovi moc nerozumím. Chtělo by to když tak tuuúúuuze delší seznam zleva zprava, ateistů i věřících.
Ale to je o vkusu autorově.Ne o genialitě a odkazu pana Smoljaka.
07. 06. 2010 | 20:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Frante
Ne, to se vskutku nehodí. Pokud oberlotři běhají po světě či pobírají tučné důchody, tak tahat sem tohle je nevkusné.
Spisy o oberlotrech se skartovaly a stádu se předhazují lidi, kteří o tom, že "jsou" důvěrníky většinou ani nevěděli.
Cui bono ?
07. 06. 2010 | 20:34

PatientO.T. napsal(a):

2 Frante:

http://www.abscr.cz/cs/vyhl...

Cituji:
Kategorie operativních spisů Státní bezpečnosti důvěrník (D), kandidát tajné spolupráce (KTS), kandidát agenta (KA) či kandidát informátora (KI) nejsou na základě nálezu Ústavního soudu, sp. zn. Pl. ÚS 1/92, kategoriemi vědomé spolupráce ve smyslu zákona č. 451/1991 Sb. (tzv. lustrační zákon).
07. 06. 2010 | 21:18

Suchec napsal(a):

P.O.T.
Jasné a srozumitelné.

Jen je to třeba uplatňovat na všechny a ve všech případech. A na to někteří rádi zapomínají.

Ale politiku bych do toho netahal. To jen někteří si chtějí za každou cenu přivlastňovat určitá díla a autory.
08. 06. 2010 | 07:27

neo napsal(a):

Pan Smoljak před smrtí prohlásil, že ho potěšili v poslední době 2 věci. Vítězství hokejistů a výsledek voleb.

Genius, který bude chybět.
08. 06. 2010 | 08:34

Moebius napsal(a):

Tak obsahove odporny blog jsem snad jeste necetl. Gratuluji pane Kasle.
08. 06. 2010 | 14:08

huu napsal(a):

In the process of game, each pair of supra skytop shoes are a unique individual character, besides the impressive appearance, also noticed that it was special shock system Supra Skytop II shoes will protect your feet. American brand in shoes began to produce functional slide supra skytop, appeared in recent years, as a new force and luxury material and exaggerated form, causing many stars in their representative unconditionally. For men in cheap supra skytops, welcome to our online shop.
http://www.suprasfootwear.org
06. 08. 2010 | 08:35

bootsugg napsal(a):

i like<a href="http://www.buyuggsite.com ">ugg boots</a>,<a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">uggs</a>,<a href="http://www.buyuggsite.com ">ugg australia</a>,<a href="http://www.buyuggsite.com ">ugg classic</a>,<a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">ugg boots uk</a>,especlially like<a href="http://www.buyuggsite.com ">ugg classic tall</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">tall ugg boots</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">short ugg boots</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">uggs sale</a><a href="http://www.buyuggsite.com ">buy ugg</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">buy ugg boots</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">discount ugg</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">buy uggs</a>
24. 08. 2010 | 06:29

northface napsal(a):

Best Fleece Ever!
I love this <a href="http://www.northface-jacket...">North Face Fleece Jackets</a>. It was everything I was looking for. <a href="http://www.northface-jacket...">The North Face</a>
design this <a href="http://www.northface-jacket...">Men's Fleece Jackets</a>for us,it is pretty good.The fit it phenomenal. I wouldn't say it's form fitting or baggy since it seems like any body type would do well with it on. It's actually very slimming. I also like the gridded fleece instead of the regular, sweater-like fleece. And there are many more <a href="http://www.northface-jacket...">north face</a> items including <a href="http://www.northface-jacket...">North Face Down Jackets</a>,
<a href="http://www.northface-jacket... 113.html">North Face Down Vests</a>
,<a href="http://www.northface-jacket...">North Face Nuptse</a> and so on.Share it to my friends (http://www.northface-jacket...).The grids make it seem more durable and tough. The drawstring around the bottom is a big plus, imo. Also, it was easy for me to get used to the way this fleece felt. Sometimes I have a hard time adjusting to the feel of fleece on my skin, but this gave me no problems. In fact, I hate taking it off now. I think this one will be a part of my wardrobe for quite some time!
15. 09. 2010 | 10:11

ouyang napsal(a):

This is a really nice article. I am sure a lot of people will benefit from it. Thanks!<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">MBT shoe benefits</a>
<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">MBT shoe care</a>
<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">MBT shoes useful</a>
<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">MBT Shoes Women</a>
<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">new balance walking shoes</a>
<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">new MBT shoes sale</a>
<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">new style MBT shoes</a>
<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">posture shoes</a>
<a href="http://www.mbt-shoescom.com...">walking shoes</a>
19. 09. 2010 | 02:54

cvueb napsal(a):

<a href=http://www.greatarcteryxjackets.com/arc-teryx-windshells-wholesale-8.html>ArcTeryx Windshells</a>,
<a href=http://www.greatarcteryxjackets.com/arc-teryx-ultra-light-wholesale-85.html>ArcTeryx Ultra Light</a> ,
<a href=http://www.greatarcteryxjackets.com/arc-teryx-accessories-wholesale-61.html>ArcTeryx Accessories</a>. </strong></p>
18. 02. 2011 | 08:43

miu miu bags napsal(a):

I really like you have to the article, you're too good! I was so lucky, here can see you write these. Thank you very much
12. 12. 2011 | 10:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy