Zastavte šílence na mostě

31. 08. 2012 | 15:03
Přečteno 6989 krát
Paní radní Alexandra Udženija Pecičová se rozhodla ukázat mladistvou tvář radnice Pražanům - jako zástupkyně konzervativní strany zorganizovala? / podporuje street artovou "subverzivní akci" pomalování pilířů Nuselského mostu několika domácími a snad prý i zahraničními výtvarníky.

Přestože obecně rozumím výtvarným ambicím street artových umělců, a nevadí mi ani kvalitní "písy" grafitti, zejména v šedé předměstské džungli různých opěrných dálničních stěn, pilířů a ohrad, tak "nápad" pražské radnice = jenom paní radní? s pomalováním pilířů Nuselského mostu považuji za nehoráznou ukázku arogance moci a neskutečnou devastaci veřejného prostoru, který nepatří ani radní ani pár vyvoleným umělcům.
Celá akce na mne působí jako křečovité "pí-ár" radních, kteří nezvládají řízení města a mají pocit, že se takhle přiblíží občanům. Zřejmě je v městském rozpočtu ještě stále příliš volných financí, že je musí utratit za tento nesmysl.
Most bude potřebovat generální opravu - mluví se o ní léta a pomalování prý je jen na dočasné... při české jednotce dočasnosti 22 let!?
Uzavření mostu pro metro bude zásadní dopravní problém pro Prahu, když tou dobou nebude již postavena paralelní linka k metru C!
Hloupý nápad (a není první, po brzké dostavbě Staroměstské radnice, výstavbě koncertní síně a Krocínovy kašny teď jeden z oblasti dopravy), který někdo nakukal panu primátorovi, s likvidací samostatné trasy metra D mezi centrem Prahy a Pankrácí navrhuje větvení Céčka na Pankráci směrem do Libuše. To znamená, že MHD z jihu Prahy bude stále viset na vlásku Nuselského mostu, byť úžasně krásně pomalovaného...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

třebaKarel napsal(a):

Máte pravdu pane Kasle ,
ale musí se tý Uděržinogluový nechat že se nebojí , když se teď chodí sedět i za dvě blbý tykadla . tK
31. 08. 2012 | 15:08

Pepa Řepa napsal(a):

Teda Kasle, Vy musíte bejt patron zakyslých architektů.
Proč ne, když se to projedná s autorem mostu a půjde to smýt, povídal včera Lukeš.
A to je nějaká hlava.
Jde o to, jak to bude vypadat, kdo to bude stříkat.

Že Vás s.re, že jste na to nepřišli vy? Nebo máte závratě?
Ta vejška, to nemůže mastit každej.
Pod tím lampa od Kintery, proč ne?

A ten emotivní titulek. Jako kdyby tam jel Leoš Mareš s Ferrari.
Fuj.
31. 08. 2012 | 15:31

Viola napsal(a):

Asi to tak bude, že radní potřebují utratit peníze, aby je nemuseli vracet zpět a dalšíé rok jim nebyl rozpočet krácen. Ale kdybych pod tím mostem bydlela, tak by se mi líbily dokonalé obrázky, které by byly pohledem do krajiny, jakoby tam ten most nebyl, to kdyby někdo uměl, to bych ocenila.
31. 08. 2012 | 16:08

Eleshar napsal(a):

Pomalování Nuseláku je to poslední, co mi v Praze vadí. Hnusný je dost, těžko to může být horší. Nikde jsem se ale nedozvěděl, kdo to platí a kolik to má stát.

Mnohem více mě ale zaujalo, že poslední dobou vystrkuje růžky nějakej Kasl, svého času primátor Prahy za ODS, dvorní architekt Sebastiana Pawlowského, který pronajímá Škodův palác (lacino koupení od ČEZu) za velké prachy pražskému magistrátu a teď nechal na Národní třídě na dva roky uzavřít metro kvůli stavbě svého obchodního megacentra, o které tam nikdo nestojí.

Nějak se nám poslední měsíce vynořuje jedna politická zombie z 90. let za druhou, že jo, Honzo?
31. 08. 2012 | 16:19

Eleshar napsal(a):

Jo a dodávám, že pokud se na tom Nuseláku vyblbnou sprejeři, tak to za nějaký ten míč stojí, protože v Praze za rok napáchají na zdech a omítkách neuvěřitelně vysoké škody.
31. 08. 2012 | 16:21

Meňo napsal(a):

Já mám na "grafitti" jiný názor. Když vodím po Praze turisty, opravdu se stydím, zvláště když se mě na to zeptají a ukážou prstem na ty pomalované domy, dopravní cesty aj.aj. To, že dnes už víme, že tyto kreatury podporují i veřejní činitelé (jak píše pan Kasl v článku), to je velmi smutné. Pak je úloha městské či státní policie úplně ale úplně vniveč.
Když se tak opičíme po západní Evropě, nemaje příklady své (jako bychom byli národem BEZ tisícileté minulosti, což třeba američtí přátelé jsou), jeden tip, co jsem se dozvěděl od Angličanů. Tam tento problém neznají. Pachatel pokusu o postříkání fasády aj. veřejného prostoru je svižně lapen a vsazen do vězení, kde je nucen po řadu měsíců čistit právě veřejný prostor. Zřejmě to funguje, neboť v Londýně jsem tyto zhovadilosti (pan Stejskal promine) neviděl.
Zdraví M:
31. 08. 2012 | 16:28

neo napsal(a):

náhodou, mně se ten nápad líbí.Viděl jsem pár fotek, jak by to mohlo vypadat a je to skvělé.
31. 08. 2012 | 16:44

Jaroslav - HK napsal(a):

"Zasprejuj si a skoč", to by mělo být heslo pro akci organizovanou paní poslankyní. Každý sprejer po ukončení svého dílka by si měl v rámci happeningu za odměnu skočit z Nuseláku a Praha by zase začala být perspektivně krásnější. Časem by se závěrečnou "skákačkou" mohly končit i jiné akce, kterých se pravidelně zůčastňuje naše pseudoelita.

Pokud paní poslankyně chce pojmout sprejování pouze takto jak navrhuje, tak si opravdu zahrává s trpělivostí Pražanů. Sice zatím jenom podmíněně legalizovat mimořádně něco, co přináší obrovské škody na fasádách všude po Praze je stupidní a nemá ani oporu v tom, že v zahraničí .... bla, bla bla .... .
31. 08. 2012 | 16:55

Eleshar napsal(a):

Meňo:
Tomu, co popisujete, se říká "tagy", neboli "podpisy", nikoliv "grafiti".

Grafiti jsou větší plocha souvisle posprejovaná do nějakého obrazce, často velmi řemeslně dobře provedená a leckdy zařaditelná pod uměleckou tvorbu s nějakou hodnotou (a dokonce i sdělením). Grafiti se pochopitelně vyskytují poměrně zřídka, ale velmi zřídka také málokomu vadí, protože je obvykle sprejeři malují na prázdné a vesměs ohyzdné betonové plochy (něco jako Nuselák).

Tagy naproti tomu představují něco na způsob pejsků očůrávajících rohy, jde primárně o teritoriální vymezení mladých (nejen) sprejerských "gangů", bez jakékoliv přidané hodnoty (esteticko-dekorativní, umělecké). Výrazným rozdílem je taky mnohem větší míra disrespektu k cizímu majetku, protože grafiti se obvykle dělají někde, kde nevadí (plochy bez estetické funkce - prázdné betonové zdi podchodů, skladišť, starých paneláků, mosty, nadjezdy), protože to je jejich funkce, ale prakticky nikdy to nenajdete na fasádě domu. Tagy najdete všude od zmíněných zdí až po historické památky a monumenty v centru města.

Nápad s Nuselákem mi tedy nepřipadá nijak zhoubný, vymýtit je potřeba tu "kulturu" tagů, a to nemilosrdně.
31. 08. 2012 | 16:58

Pepa Řepa napsal(a):

Eleshar
přesně tak.
31. 08. 2012 | 17:14

PB napsal(a):

Ač exprimátora vůbec nemusím, protože on tu zde většinou kritizuje pražskou radnici za přehmaty, které se narodily a nastartovaly již za jeho vedení (ať už vědomě či ne), souhlasím zde s tím, aby se "nápad" pomalování pilířů Nuseláku v žádném případě nerealizoval.
Saša Pecič by si mohla se zástupci lidu sednout nad dokur.enou pražskou dopravou 1.září.
31. 08. 2012 | 18:20

dříve čtenář napsal(a):

Já myslím, že malby zmizí stejně rychle jako předvolební bilboardy - nejpozději před dalšími volbami. Takže asi na tom mostě budou smrdět do té doby, než se postaví nový most.
31. 08. 2012 | 19:14

Pavel napsal(a):

Hlavně proč by měla radní organizovat nějaký streetart, to je jak charta řízená estébákem, nebo konzervativní pravicový punker. Nejlepší je dát každému sídlištnímu
"sprejerovi" s fixou na vědomí, že vlastně dělá umění, a nic se mu nemůže stát.
31. 08. 2012 | 19:22

a klaus to pecičovi schvaluje? napsal(a):

dřívečtenáři
Jelikož se stověžatá matička pohybuje v cyklu 20 let stavebního boomu / 200 let života o suchých kůrkách, žádný nový most se nepostaví.
I ta Svobodova radnice tu bude strašit jako holý skelet v kterém se budou rozpadat trosky jeřábu do příští doby ledové.
Pevně věřím, že příslušné orgány proti chuligánům zasáhnou a že že si Uždenija odsedí něco mezi Tomášem Smetanou a Pussy Riot. Tak roček plus náhrada škody.
Na rozdíl od zdí na Těšnově je most architektonické dílo a požívá ochrany před zásahy.
31. 08. 2012 | 21:05

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Jak vidno, jste asi jediný, kdo si všiml změny návrhu trasy metra D a zkrácení na Pankrác. Už nyní je Nuselský most ve špatném stavebně technickém stavu; pomalování, byž by bylo hodnotné, na této skutečnosti nic nezmění. Pokud bude nutné most pro dopravu uzavřít, což by mělo v horizontu asi 10 let nastat, budou cestující MHD i aut v kolonách v Nuslích mít sice hezký výhled, ale asi jim to ani nepomůže ani nezlepší náladu ...
31. 08. 2012 | 22:05

Medikolog napsal(a):

Hmm, tagy... dříve se říkávalo: "Jména hloupých na všech sloupích"... dnes se sprayeři za svá jména stydí.

Inu, jenom několik prázdných duší rádobyumělců se podepsalo u jimi řití stvořených artefaktů - exkrementů...

Samozřejmě, zohyzdění Nuseláku jistě něco bude stát.. a jako obvykle ne je, ale nás všechny! I to smývání bude něco stát.. a NĚKDO NA TOM SOLIDNĚ VYDĚLÁ! A o to autorům i paní radní jde.

Opravit most chce znalosti, dovednosti a PRÁCI. Ale co udělají ti co první dva předpoklady nesplňují a třetím opovrhují? Potagují most....
01. 09. 2012 | 09:22

Medikolog napsal(a):

Pejsku, zdravím vás, hezký weekend všem.

Dámy a páni radní přece geniálním úsilím pravolevé inteligence vymysleli METRUBUSY... Už kdysi za socíku autobusy převážely cestující mezi I.P.Pavlova a Pankrácí když metro "C" z technických důvodů Nuselákem nemohlo... Další autobusy pendlovaly z Pankáce k vodárně v Podolí, kde se točily posilové tramvaje po nábřeží.. točily myslím přes Myslíkovu kolem Národního divadla zpět na nábřeží - kde byl dočasně omezen autoprovoz... Naštěstí ne na celých 21 let;-).
01. 09. 2012 | 09:38

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

ať to paní Udženija-Pecič klidně podpoří, ale komplet na její náklady !! včetně odstranění, až publikum definitivně omrzí se na to koukat.

Familia Pecič si z našich peněz urvala pod patronací pana Klause dost, aby si to mohla dovolit. Tak ať si to zaplatí.

Jinak pane Kasl OK, pokračujte, i když je to možná marné. Lemplové už mají navrch.
01. 09. 2012 | 11:13

martin_ka napsal(a):

doufám, že policie bude konat!
PS: nejlépe rovnou obuškama na místě
01. 09. 2012 | 16:10

Fu-ti napsal(a):

"Paní radní Alexandra Udženija Pecičová se rozhodla ukázat mladistvou tvář radnice Pražanům"
Pro uplnost tvar:
http://www.ods.cz/clanek/806-kdysi-jsem-chodila-na-techno-do-radosti-dnes-odpocivam-u-knizek
02. 09. 2012 | 17:01

Helena napsal(a):

Já jsem úpně zděšena, to snad nemůže radnice i paní Udženija myslet vážně. Neuvěřitelně trpím tím hnusem, kterým je Praha zohyzděná, ať už se tomu říká grafiti či tagy, či jak. Nemohu pochopit, že někoho může napadnout nechat za veřejné a tolik nedostatkové peníze pomalovat Nuselský most, aby gangy výrostků, které už i tak ničí Prahu, dostali zprávu, že se mají činit ještě více, protože jsou vlastně umělci.
02. 09. 2012 | 19:16

vl napsal(a):

Prosím všechny kritiky tohoto nápadu, aby se šli podívat do Klecan na zeď kolem místního hřiště. Nevím, kdo to zorganizoval, ale loni tam každý, kdo měl odvahu, dostal k dispozici kus zdi (docela ošklivé), aby na ní vymaloval, co se mu bude zdát vhodné. Viděl jsem to při činu a těsně po něm, nebylo to vůbec špatné. Mám dojem, že ta odrůda lidí, která maluje ty klikyháky na zdi domů, se k takovýmto legálním akcím nepřipojí.
02. 09. 2012 | 21:26

vl napsal(a):

Podotýkám, že všichni autoři se tam podepsali a každý soused je znal.
02. 09. 2012 | 21:30

Milan napsal(a):

Kasl,chlape, čemu se divíš. Je přeci nová doba !
02. 09. 2012 | 21:39

Martin Stiburek napsal(a):

Dobrý den,

ve Vašem komentáři postrádám, že ta stavba je špatná, a na dané místo nepatří.
02. 09. 2012 | 23:58

Mc. Boulder napsal(a):

Také nechci počmáraný "Nuselák".

PS.
Paní radní Alexandra Udženija Pecičová to je ta moudrá paní dosazená ke korýtku panem Klausem?
03. 09. 2012 | 00:16

Zdeněk napsal(a):

Nepleťme si graffiti a streetart, což je plnohodnotné umění tvořené uznávanými umělci (banksy, cantwo, cope2) viz http://zhaba.ru/_pics/dcfpwskvekvq6udn.jpg nebo http://travelbbad.files.wordpress.com/2010/05/banksy_dec_07_38299s.jpg s počmáranými zdmi okolo základních škol. Kdo si o záměru něco zjistil, dozvěděl se, že půjde o české holandské a francouzské mezinárodně uznávané umělce, ne o lidi kteří vám fixou počmárali výtah. Beru názory typu líbí / nelíbí se mi nápad pojednat most v duchu graffiti, ale nepleťme jabka a hrušky. Nikdo přece na most nepustí partu školáků co nakreslili na plot barvou kosočtverec.
03. 09. 2012 | 09:55

ben napsal(a):

Pro Libora Stejskala: John Swinton, bývalý šéf zaměstnanců New York Times byl jedním z nejoblíbenějších lidí od novin v New Yorku. John byl v roce 1953 požádán, aby pronesl přípitek před New York Press Club. Když to udělal, učinil velmi důležité a odhalující prohlášení. Následuje jeho doslovná citace:
„V současné době v Americe neexistuje taková věc jako je nezávislý tisk. Víte to stejně dobře, jako já. Není mezi vámi ani jeden novinář, který by se odvážil upřímně vyjádřit svůj názor. Víte předem, že kdyby to udělal, nikdy by se to neobjevilo v tisku. Jsem týdně placen za to, že své upřímné mínění nezveřejňuji v novinách, pro něž pracuji. Vy ostatní jste placeni za stejnou věc a kdo z vás by byl tak pošetilý, aby napsal svůj upřímný názor, brzy by se ocitl na ulici a hledal by jiné zaměstnání. Kdybych dovolil, aby se v jenom čísle mých novin objevil můj poctivý názor, do dvaceti čtyř hodin bych přišel o místo. Prací žurnalistů je zabíjet pravdu; bezostyšně lhát; překrucovat pravdu; plazit se u nohou mamonu a prodávat svou vlast a svou rasu za svůj denní chléb. Vy i já víme, že věřit v nezávislost tisku je bláznovství. Jsme nástroji a vazalové bohatých mužů. Jsme skákající tajtrlíci, oni tahají za drátky a my tancujeme. Naše talenty, naše možnosti a celé naše životy jsou vlastnictvím těchto mužů. Jsme intelektuální prostituti.“
05. 09. 2012 | 06:57

vilemína napsal(a):

Pane Kasle, pomalování Nuseláku... nepouštíte do éteru zástupný problém, že ?
Kdo nemá krátkou paměť, vzpomene na humbuk kolem Kaplického knihovny. Jak se bouřily emoce a téma vládlo médii a potom se v tichosti a bez větší veřejné debaty začalo kopat mezi Letnou a Břevnovem. Obrovské území. Bémův megatunel. Finanční tunel do kapes daňových poplatníků. Kolik odéesáků (a socanů a spol.) se na předražené stavbě napáslo jako v krmelci ? Nějaké grafiti na Nuseláku je proti tomu legrace.
10. 09. 2012 | 17:14

Získejte váš problém vyřešen dnes a být napsal(a):

Dobrý den, chci říct velké děkuji kněz GBENGA OKOKODU. Byl jsem v
Život v bolesti pro 7 roků, až jsem našel tento velký muž na internetu, i kontaktoval
On a on mi řekl, co mám dělat, a všechno funguje hladce. Já jsem teď šťastný
Život s mým manželem, že, i téměř ztratil s jinou ženou. Děkuji Dr Gbnega.
Můžete ho kontaktovat s jeho e-mail priest_gbenga.magic_temple@priest.com i
Promise svědčit jiným lidem o dobrou práci, pokud vše funguje out
Pro mě.

priest_gbenga.magic_temple@priest.com
www.priestgbengamagictemple.webs.com
www.facebook.com/priest.gbenga

Paní Selina Zark
09. 12. 2012 | 23:22

meeksp napsal(a):

Hi everyone i will never forget the help the Mother Esango Shrine render to me in my marital life. i have been married for 4 years now and my husband and i love each other very dearly . after 3 years of our marriage my husband suddenly change he was having an affair with a lady outside,i notice it then i was praying for divine intervention the thing became more serious i told my pastor about it we prayed but nothing happen. my husband just came home one day he pick up his things and left me and the kids to his mistress outside at this time i was confuse not knowing what to do again because i have lost my husband and my marriage too. i was just checking my mails in the office when i saw someone sharing her testimony on how the Mother Esango help her out with her marital problems so i contacted the email of Mother Esango. I told her my problem and i was told to be calm that i have come to the right place that i should fill some information concerning my self i did after some time she called me again congratulating me that my problems will be solve within 13days. She told me what went wrong with my husband and how it happen. that they will restored my marriage but i will make a free donation to their Shrine anything my heart told me. to my greatest surprise my husband came to my office begging me on his knees that i should find a place in my heart to forgive him i quickly ask him up that i have forgiven him.friends your case is not too hard why don't you give Mother Esango a try she powerful and kind. i know she will also bring back your husband. i promise to keep sharing her good work any time i'm on the internet. when ever i come across a forum like this, i always share the testimony. contact her via mother_esango.shrine@angelic.com or visit her website esangoshrine.webs.com
11. 11. 2013 | 15:16

paumuller napsal(a):

My Name is Paul. I will love to share my testimony to all the people in the forum cos i never thought i will have my girlfriend back and she means so much to me..The girl i want to get marry to left me 4 weeks to our wedding for another man..,When i called her she never picked my calls,She deleted me on her facebook and she changed her facebook status from engage to Single…when i went to her place of work she told her boss she never want to see me..I lost my job as a result of this cos i cant get myself anymore,my life was upside down and everything did not go smooth with my life…I tried all i could do to have her back to all did not work out until i met a Man when i Travel to Africa to execute some business have been developing some years back..I told him my problem and all have passed through in getting her back and how i lost my job…he told me he gonna help me…i don’t believe that in the first place.but he swore he will help me out and he told me the reason why my girlfriend left me and also told me some hidden secrets.i was amazed when i heard that from him..he said he will cast a spell for me and i will see the results in the next couple of days..then i travel back to Germany the following day and i called him when i got home and he said he’s busy casting those spells and he has bought all the materials needed for the spells,he said am gonna see positive results in the next 2 days that is Thursday.My girlfriend called me at exactly 12:35pm on Thursday and apologies for all she had done ..she said,she never knew what she’s doing and her sudden behavior was not intentional and she promised not to do that again.it was like am dreaming when i heard that from her and when we ended the call,i called the man and told him my my girl friend called and he said i haven’t seen anything yet… he said i will also get my job back in 3 days time..and when its Sunday,they called me at my place of work that i should resume work on Monday and they gonna compensate me for the time limit i have spent at home without working..My life is back into shape,i have my girlfriend back and we are happily married now with a baby boy and i have my job back too.This man is really powerful..if we have up to 20 people like him in the world,the world would have been a better place..he has also helped many of my friends to solve many problems and they are all happy now..Am posting this to the forum for anybody that is interested in meeting the man for help.you can mail him to priest_gbenga.magic_temple@priest.com, I cant give out his number cos he told me he don’t want to be disturbed by many people across the world..he said his email is okay. You can also visit him on his website www.priestgbengamagicpalace.webs.com
PAUL MULLER
16. 03. 2015 | 15:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy