Strategie ústavního puče

05. 08. 2013 | 15:35
Přečteno 23435 krát
Pod taktovkou loutkovodičů Miloše Zemana už jenom pasívně přihlížíme opakování Vítězného února 1948. Komunistický puč tehdy přece také v ničem neporušil Ústavu. Pravda, ozbrojené Lidové milice sice pro jistotu ovládly ulice a průmyslové podniky, ale ani to vlastně neporušilo zákon. Puč ovšem uspěl hlavně proto, že naivní demokraté se příliš spolehli na to, že prezident a komunisté budou v politickém konfliktu postupovat podle ústavních zvyklostí, vládní krize vyústí v nové volby, a v nich komunisty, jak doufali, hravě porazí. Spolehli se na Ústavu, a zapomněli bránit demokracii. Omyl, za nímž následovalo čtyřicet let diktatury jedné strany.

Dnešní boj o ulice už začal. Bez pušek a samopalů Lidových milicí. Dnes už totiž stačí jen populistické žvásty. Zatím. Na přelomu července a srpna, tedy v době, kdy si normální parlamentní strany dávají velký pozor, aby voliče neotravovaly připomínáním politiky, rozjela SPOZ zdánlivě nesmyslnou kampaň pouličního sběru podpisů petice za zákon o prokázání původu příjmů a majetku. Hned na začátku petici podepsal Miloš Zeman. O týden později začaly inzeráty v tisku, které jakoby přes kopírák opakovaly demagogickou vlnu Zemanovy kampaně Čisté ruce z devadesátých let – „Nelegálně získaný majetek musí být zabaven v plné výši a viník musí jít do vězení“. „Stop Kalouskovi“. Kampaň jako stroj objíždí každý den dvě města a do 28.srpna pokryje celou republiku. Proč je to důležité? Protože to je začátek.

Pozornost většiny se upírá k hlasování Sněmovny o vyslovení důvěry vládě Jiřího Miloše Rusnoka. Zbytečně. Těm, kdo vodí loutku Miloše Zemana, na výsledku nezáleží. Při pasivitě na Ústavu se spoléhajících „demokratů“ vyhrávají vlastně v každém případě. Korupce ODS a politikaření TOP 09 rozložily nominální pravici natolik, že už dnes prakticky není schopná hledat obranu proti agresívnímu nástupu populismu a bránit ústavnost.

Varianta 1) Vláda Jiřího Rusnoka dostane důvěru. Pravice je otřesena, ČSSD v rozkladu a na cestě do područí Hradu. Iniciativu má prezident a jeho „parta“. Jedním z prvních zákonů, které vláda předloží pokořené Sněmovně, bude tato lidová vyvlastňovací iniciativa. Jak populární a masově podporované byly po Únoru zákony „proti keťasům a šmelinářům“! A to, že nakonec největší sociální skupinou v komunistických lágrech byli dělníci a rolníci, už nikoho zajímat nebude…

Varianta 2) Vláda Jiřího Rusnoka důvěru nedostane a vládne v demisi. ČSSD v rozkladu a na cestě do područí Hradu. Pravice nedostane od prezidenta pověření k sestavení vlády. Prezident bude zdržovat dalšími „konzultacemi se stranami“ a nakonec, třeba ke konci září, jmenuje druhou úřednickou vládu, dejme tomu, znovu v čele s Jiřím Rusnokem. Pro další zdržení a rozložení ČSSD půjde o poloúřednický kabinet, kam Rusnok pozve i přítulné a dostatečně domestikované politiky ČSSD a KSČM. Kampaň „Řekněte ne zlodějům“ a „Stop Kalouskovi“ bude na ulicích sílit. V té chvíli už ani spojené hlasy ODS, TOP 09, VV a LIDEM nebudou stačit na rozpuštění zemanovské Sněmovny. ČSSD je s konečnou platností rozložena vítězstvím „realistů“ nad „nepřizpůsobivými“.

Varianta 3) Vláda Jiřího Rusnoka důvěru nedostane a Sněmovna brzy na to odhlasuje třípětinovou většinou svoje rozpuštění. Po tomto kroku už Sněmovna nemůže jednat a přijímat jakékoliv zákony. A na Hradě budou bouchat šampaňské, protože toto je nejkratší přímá cesta k prezidentské moci. Podle Ústavy sice prezident musí v takovém případě Sněmovnu rozpustit, ale nemá uloženu žádnou lhůtu – a vláda Jiřího Rusnoka bude vládnout dál, jen v demisi. Ústava navíc v Článku 33 určuje, že po rozpuštění Sněmovny „přísluší Senátu přijímat zákonná opatření ve věcech, které nesnesou odkladu a vyžadovaly by jinak přijetí zákona”. V Senátu má prezident v případě ponížení Bohuslava Sobotky pohodlnou většinu zajištěnou. Podle bodu 3 Článku 33 „Zákonné opatření může Senátu navrhnout jen vláda”. – tedy zemanovská vláda Jiřího Rusnoka v demisi. A podle bodu 4: “Zákonné opatření Senátu podepisuje předseda Senátu, prezident republiky a předseda vlády; vyhlašuje se stejně jako zákony”. A opět – jedním z prvních přijatých “zákonných opatření” Senátu bude, vsaďte se, za velkého potlesku publika, “zákon proti keťasům a šmelinářům”. Zkušenost velkohubé zemanovské kampaně “Čisté ruce”, která nedokázala odsoudit ani jednoho korupčníka nebo tuneláře, bude dávno zapomenuta. Ústavní pojistky a vyvažování mocí budou vyřazeny ze hry. Ústavní soud bude už dávno obsazen Zemanovými nominanty – a kolik z nich si dokáže tváří v tvář “vůli lidu” uchovat nezávislost? To, co je demokratické a ústavní, bude napříště určovat parta loutkovodičů ústy nepravdomluvného prezidenta.

Prezident pak, v příhodné chvíli, formálně Sněmovnu rozpustí a, přesně podle Ústavy, do šedesáti dnů po jeho kroku budou nové volby. Anebo se také může rozhodnout zdržovat až do února, neboť, opět podle Ústavy, Sněmovnu už pak nebude možné rozpustit, protože to je možné pouze „nejpozději tři měsíce před koncem řádného volebního období“.

V příštích parlamentních volbách se pak po ficovsku sjednotíme kolem „odborníků“, povolaných moudrým Hradem, „reálná demokracie“ (pamatujete „reálný socialismus“?) konečně zvítězí a zavládne všeobecné, jen lehce povinné, štěstí a veselí. SPOZ rehabilituje komunisty a ovládne ČSSD. Všechno bude podle Ústavy. Korupce, ta minulá, „jejich“, se dokonce možná bude zkoumat a trestat. Ta nová, „naše“, oficiálně existovat nebude. Bude totiž vládnout.

A kverulantům, pravičákům, pravdoláskařům a disidentům jménem lidu zatneme tipec….


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vlad Naiva napsal(a):

Sledujeme, že bez loutkovodiče Kalouskovců (jistého tuneláře Zd.Bakaly) jsou ztrac eni všichni pseudopravčáci a jejich prodejní pseidonžirnalisté už propadají odpudivé hysterii... Co s vámi bude bez Bakalových miliard, že?
05. 08. 2013 | 15:44

Josef napsal(a):

Urban napsal takový článek. Už to je pro mne potvrzením že to Zeman dělá správně. Pokud tu budou kejhat potrefené husy typu Urban, děje se to v zemi správným směrem
05. 08. 2013 | 15:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...
http://ateo.cz/f/images/v/VissarionovicZeman.jpg
Veselé krizování ...
05. 08. 2013 | 15:56

john petres napsal(a):

Dobrý!! A víte,pane Urbane,že bych to tomu dobráckému lidu v Česku přál?Je mi 65,jsem antikomunista a člověk svobodomyslný,takže se budu jen dobře bavit,stejně jako kdysi v reálsocialismusu.Jen mně mrzí,že nemáme nového Kryla.Ale snad se zas oživí vysílání Svobodné Evropy(že by tentoktát z Bruselu?...).Mějte se,miláčkové!(Was ist das-milacek??!!)...J.P.v.r.
05. 08. 2013 | 15:59

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

strašné. že by Korsakovova psychóza?
05. 08. 2013 | 16:01

honza napsal(a):

Tedy pane Urban, to vedro vám evidentně nedělá dobře. Děláte ze Zemana nějaké monstrum, přitom je to prezident zvolený lidmi, nikoli přetahováním a korumpováním poslanců. Bohužel v druhém kole prez. voleb jiní kandidáti nebyli a než volit za hlavu státu spící, a často poněkud huhlající, loutku, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Že jedná jinak, než si přeje knihkupkyně s chemikem ještě neznamená, že jedná protizákonně. O rozkládání ČSSD mluví hlavně ti, kteří by si to přáli, holt to není strana stalinského typu, kde je jen jeden názor a ten platí pro všechny.
05. 08. 2013 | 16:08

Erben61 napsal(a):

Ale pane Urbane, strašit lidi komunistickým pučem v dnešní době?????Pravice vykřikovala:Co bylo ukradeno je třeba vrátit.Nemyslíte, že co bylo nelegálně, korupčně a protekcionisticky získáno, často zneužitím pravomoci veřejného činitele získáno je třeba odhalit,potrestat a vrátit?????
05. 08. 2013 | 16:12

Erben61 napsal(a):

Apropó, za ty léta po revoluci jste si pěkně zvykl demagogicky žvanit jako žvanili kdysi v Rudém právu. Je to úplně stejný pro uši řadového občana.
05. 08. 2013 | 16:20

Vždy připraven. napsal(a):

Ti pionýři, co nedávali na kánoji pozor a zaobírali se bůhvíčím, jen ne sledováním vodního živlu, když je Čochtan pak stáhl pod vodu, určitě nemluvili o puči ale o vlastní blbosti.
05. 08. 2013 | 16:25

PTP napsal(a):

Pane Stejskal!
Vzkažte Urbanovi ať se už konečně nechá vyšetřit. Jak už nevěří
účastníkům diskusí, tak je dost odborných lékařů. Ještě lepší by bylo zařízení (kdysi to byl blázinec).Pomohli by možná studené zábaly. A nepouštět z očí.
05. 08. 2013 | 16:30

honza napsal(a):

Klausovi fans kdysi před volbami stupiddně vyhlašovali "mobilizaci". Vy jste je ještě předčil.. Je neskutečné, jak dnes hysterčí pražská galérka. Přitom vy sám obhajujete Šťávovy miliardy aniž by tento člověk vytvořil v této republice nějaké hodnoty. Hnus..
05. 08. 2013 | 16:32

starý jezevec napsal(a):

Copak že to tu máme, pučistu Miloše?
Ale kdepak, kdyby se Miloš dopouštěl něčeho nezákonného, tak jej dají k ústavnímu soudu.

Tak, co to tady tedy máme?
Máme zde různé mafiánské zájmové skupiny, které se snaží privatizovat si základní ústavní pravomoci, které podle těchto lidí nepatří řádně zvolenému prezidentovi, ale právě těmto zájmovým skupinám.
05. 08. 2013 | 16:41

morme napsal(a):

Pěkné. Nejlepší je skutečně fakt, že Zemanovi se daří ovládat prostor za podpory velké části veřejnosti, která si od něj, prolhanýho agresivního populisty, nepochopitelně slibuje nějaké zlepšení. A vydrží mu to dlouho, "nepřátel" je dost a když se nějaký opotřebují, vytáhne se nějaký nový.
Když se mluvilo o majetkových přiznáních, tak až na ně někdo opravdu "dojede", tak mě probuďte a já se stoupencům Zemana omluvím.
05. 08. 2013 | 16:46

Sudetak napsal(a):

Že je Zeman tlučhuba a lhář, je známo už dávno. To, že si ho nadpoloviční většina aktivních voličů zvolila za prezidenta, je fakt, který nelze změnit. Občany ostatně taky ne. Česko má za sebou desetiletí trvající komunistický výplach mozků a podle toho se postižené generace chovají a reagují. Zeman toto prostředí dobře zná a má už z dřívější politické praxe otestované, co spolehlivě zabere. Se Šloufem a dalšími komunisty dokáže plánovat, kdy, kde a jakou lež naservírovat hlupcům tak, aby se chytili na háček. Pravidla mu to umožňují a neni nic platné, že ta menší polovina voličů jej má za darebáka, který na prezidentské stolici nemá co pohledávat. Slušnost se ve společnosti Zemanových voličů a spolupracovníků považuje za slabost a je třeba s tím počítat. Uklidňovat se můžeme tím, že prezident v Česku je jen jakási figurka bez podstatných pravomocí a jeho možnosti ovlivňovat např. ekonomiku jsou minimální. To jsme viděli i na Klausově příkladě. Prezidentský úřad taky není příliš nafukovací, aby se tamu rudí geronti usadili hromadně s cílem zvýšit si základ pro výpočet důchodu, takže škody, které na Hradě může Zeman nadělat, nemohou dosáhnout rozměru, jako kdyby se stal předsedou vlády. Až se jím stane Sobotka po vyhraných parlamentních volbách, bude hrozící nebezpečí mnohem vyšší. I s ohledem na šílenosti, které Sobotka vyváděl jako ministr financí socialistické vlády...

Je potřeba se zarýt držkou ještě více do bahna, aby národ procitnul. Socialismus s lidskou tváří, splnění přání z mládí důchodce z Vysočiny. Zkouška odolnosti národa vyšla, je možné mu lhát do očí a stejně ho zvolí. Havla sice ne každý musel, ale prohlásit, že zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí, je největším výsměchem lůze do jejího ksichtu. Zeman měl kampaň jenom na vyzkoušení, kam až může prase mezi hovnama dojít. Neměl co ztratit, důchod mu nikdo nevezme. Tak to tu budete mít. A ostatním nezbývá, než začít věřit, že všechno co nasliboval výjde, i když rozumný člověk ví, že je to nesmysl, ale třeba tento věčně zpitý arogantni hulvát a samozvaný nadčlověk ví něco, co ostatní neví. Ledacos již naznačila první improvizovaná tisková konference, která se konala přímo na místě, kde čekal na výsledky Zemanův volební štáb. Záběry, které bylo možné vidět v televizi, spíše než důstojné přivítání právě zvoleného budoucího prezidenta připomínaly prostředí hasičského bálu z filmu Miloše Formana někde na Vysočině, kam si pozvali vesničané oblíbené baviče ze sousedního města: Jen Jiřina Bohdalová vyměnila svého partnera Vladimíra Dvořáka za Miloše Zemana, který místo odpovědí novinářům sypal z rukávu trapné citáty a další bonmotová moudra, z kterých se již normálnímu člověku dělá blbě. Již tenhle obrázek ale o něčem vypovídá a měli byste si ho dobře pamatovat.

...a až Zeman na Hradě skončí, bude se tam muset důkladně vymalovat, aby smrad, který z kuřáka Zemana a jeho přátel nasákne do zdí, zmizel...
05. 08. 2013 | 16:47

Václav HK napsal(a):

Vidím, že 40 let bylo málo. Nebo moc? Já si pamatuji koho a jak označovali za buržousty, keťasy, kulaky, imperialistické napomahače, zrádce komunistických ideálů a další všelijaké škodiče balha lidu. Kdo to nezažil nebo si to nepamatuje, ať už protože nechce nebo prostě proto, že zapomněl pro nedostatek připomínání, bude muset prožít znovu.
05. 08. 2013 | 16:50

Rosťa napsal(a):

Kucíííí, pujčte někdo Diágovi klimatizaci. Vždyť z toho horka zblbne. To už by pochopil i středně vyvynutý foxteriér, že ty jeho bláboly jsou kontraproduktivní.
Ale jestli to má od řádku a musí živit rodinu, proč by nepsal blbosti, že.
05. 08. 2013 | 16:51

Karl IV. napsal(a):

České puče od roku 1918 skončí naprostou likvidací civilizace na tomto geografickém území, vždy za nadšeného jásotu majority. Bohužel.

Jinak jsem si všimnul, že v Čechách se pro samé puče už ani nepracuje a nepřemýšlí o budoucnosti. Fronty před terminály loterií se prodlužují.
05. 08. 2013 | 16:54

Antroid napsal(a):

Sudetak

V těchto dnech probíhá intenzivní debata o tom, jak n a u č i t Zemana inteligentně jíst a pít. Pche, je to od věci, ale přesto, T o h l e nám bylo navoleno za prezidenta republiky...
05. 08. 2013 | 16:55

Nick revolučně spravedlivý napsal(a):

To bude krásný jak jesličky.
Až těm keťasum a šmelinářum zatnou tipec.

"Nelegálně získaný majetek musí být zabaven v plné výši a viník musí jít do vězení."
A škody prokazatelně vzniklé daňovému poplatníku na základě činnosti zákonodárných, exekutivních a soudních orgánů musí být dány viníkům k náhradě.

Například 101 poslanců plně si vědomých, že stát hospodaří s dluhem a přesto schválivších nikomu nepotřebné "odškodnění" církvím by mělo těch 170 miliard splácet.

Po exekuci majetků samozřejmě. I těch účelově (třebas nedoložitelně) přepsaných na příbuzenstvo a známé.
Podle zásady "nejdřív zajistit, pak dokazovat". Majetek i osoby.

Zapomněl jsem něco?
Snad jen žurnalistické hyeny. Přemístit do odlehlého výběhu s vysokým plotem.

Neumím ty dobrodružné příběhy vyprávět s takovou fantazií jako Urban, ale zato mě představa kolony fialových autobusů ze Sněmovní do ostravského kriminálu těší jako malé dítě.
05. 08. 2013 | 17:06

Al Jouda napsal(a):

V zemi, kde se krade v souladu se zákonem, bude velmi těžké někomu zabavovat majetek :))))))
05. 08. 2013 | 17:06

Targus napsal(a):

To: Jan Urban

Urbane, kolikpak jste si nakradl, že tak zdatně pištíte při vyslovení myšlenky na zákon o prokázání původu majetku?

Vaši bratři ve zbrani dělali všechno pro to, aby se takoví, jako je Zeman, dostali k moci. Proč tedy tolik nářků? Máte málo nahrabáno, abyste dožil někde na Seychelách nebo na Bermudách? Pak jste tedy hrabal špatně, jste neschopa a netáhlo. A přirozeně nemáte místo mezi elitou, která tohle zvládla. Smiřte se s tím, bude se vám žít o něco málo líp.
05. 08. 2013 | 17:06

Yosif K napsal(a):

Erben61 napsal(a):
Ale pane Urbane, strašit lidi komunistickým pučem v dnešní době?????Pravice vykřikovala:Co bylo ukradeno je třeba vrátit.Nemyslíte, že co bylo nelegálně, korupčně a protekcionisticky získáno, často zneužitím pravomoci veřejného činitele získáno je třeba odhalit,potrestat a vrátit?????
05. 08. 2013 | 16:12
Zemana řídíval Šlouf, šloufa řídíval mrázek.

Loutka na Hradě není personálně totožná s opravdovým loutkovodičem.

Kalousek je v podezření že je loutka Bakaly? Samozřejmě, sponzoři nějaký vliv mají.

Kdo jsou hlavní sponzoři Zemanovy kampaně? To jsou taky jeho loutkovodiči.

Ochrnutá propitá loutka s tlapkami-protézkami by si sama o sobě cestu do hradu z brlohu na Vysočině neprošlapala........

Vidí li nekdo loutkovodiče za Kalouskem, měl by si stejně otázky klást i u Zemana.......
05. 08. 2013 | 17:10

Petr z Tábora napsal(a):

Napsat, že přihlížíme opakování února 1948 nemůže napsat normální člověk.
05. 08. 2013 | 17:19

Míla napsal(a):

Yozife
já si myslím,že za to můžou francouští odboráři.Co to ND,zkusil jste tam to angažmá?Prodanou dlouho nedávali,na Kecala bude výběrové řízení.Máte šanci,neváhejte.
05. 08. 2013 | 17:21

Jana napsal(a):

Pan Urban pláče, že trojkolka dojela. Lid se raduje, že trojkolka dojela. Že nikdo nic nevykřikoval o ústavním puči,když byl Klausem dvakrát pověřen Topolánek, důvěru nezískal, vesele vládl až do získání dvou podplacených přeběhlíků Melčáka a Pohanky, na nichž stála celou dobu celá Topolánkova vláda. Že nikdo nic nevykřikoval o ústavním puči, když Klaus proti všem ústavním zvyklostem jmenoval k sestavení vlády Nečase, i když ODS nevyhrála volby. Nikdo nekřičel o ústavním puči, když vláda měla průšvih za průšvihem a tudíž jedno hlasování o důvěře za druhým, a při životě ji držela zas a znovu jen jakási nevolená stranička LIDEM, složená ze samých přeběhlíků. Jak to, že ODS, TOP a LIDEM, kteří rozklad v zemi způsobili, křičí o demokracii, a přitom oni jako jediní zabránili jedinému možnému opravdu demokratickému narovnání této situace, a to předčasným volbám.
05. 08. 2013 | 17:25

Nick fundamentálně nedůvěřivý napsal(a):

Yousife. Dostáváte se na půdu konspirační teorie a to je věda.
S přísnými pravidly.
Nejde o otázky, ty si klademe.
Jde o odpovědi, ty vy nemáte.

Na Mrázka nic nesvádějte, je pomalu osm let po smrti.
A když jsem viděl Mirka Šloufa, jak okolo něj Zeman prošel jako by byl vzduch, bylo mi ho líto.
Než na loutkovodiče to spíš vidím na polovodiče.
05. 08. 2013 | 17:31

kelt napsal(a):

Zkrátka a dobře,
se Šláfnbergem to nevyšlo,frustrace přešla ve strach ze zákona o majetkových přiznáních,z konání nezávislé justice,z předčasných voleb,které by mohly petrifikovat jak nezávislost justice,tak vracení nakradeného majetku.
Z historického pohledu byl démonizovaný Šlouf naprostá nula proti "malé domině"která úkolovala tajné služby a vládla kabinetu spolu s chemickým Alí.
Teď se ještě chvíli bude bojovat za parlamentní demokracii a mávat toaleťákem se 101 podpisy.
Vyjde to tak akorát do švestek.Pak si svých pár švestek sbalí několik "vyvolených"a policie sbalí ostatní.
Prý jdou na odbyt viza do států,s kterými nemáme smlouvu o výdání.
05. 08. 2013 | 17:37

veverka napsal(a):

Pokud Urban a Pehe takto kvičí,tak to Zeman dělá dobře.
05. 08. 2013 | 17:39

Yosif K napsal(a):

Majetková přiznání? Proč ne? Opravdoví socálisté demokraté se jich už dávno bát nemusí, alespon ne od té doby co si prošlapali cestičky do karibiku a do Švýcarska.

Připravené lidičky žádné zákony o prokazování původu majetku nemohou rozvrátit.

Nakonec i socálisté Mládek a Jansta dřou jako kooně pro firmičku vlastněnou z Fribourgu.
05. 08. 2013 | 17:51

Yosif K napsal(a):

Nick fundamentálně nedůvěřivý napsal(a):
A když jsem viděl Mirka Šloufa, jak okolo něj Zeman prošel jako by byl vzduch, bylo mi ho líto.
Než na loutkovodiče to spíš vidím na polovodiče.
05. 08. 2013 | 17:31
Samotzřejmě Šlouf a Marázek jsou už pasé, nynější Zemanovu kampan financovali manažeři Lukoilu. Ze svých platů každej dal milion. Oficielně. Proč????????????????
05. 08. 2013 | 17:54

Míla napsal(a):

Pane Urban
jak jsem probíral ty všechny příspěvky,tak jsem došel k názoru,že špatně pracujete.Vaše životní krédo,když mě chválí mocní je to špatné, je vážně ohroženo.Takové množství negativních vyjádření je na pováženou,obzvláště když je to od těch málo mocných,dalo by říci Dukova lůza.Tak s tím něco dělejte,záporný článek a kritika od Kalouska.To by bylo terno.
05. 08. 2013 | 17:57

Jana Pechová napsal(a):

První pokus o pohřeb demokracie, oposmlouva, zúžila počet potenciálních diskutujících - v podstatě na dva. Ostatní se přizpůsobili.
Nyní přichází dějství druhé a diskutovat mohou jen přátelé Miloše Zemana s Milošem Zemanem. Ostatní se opět přizpůsobí.
Dějství třetí: pojem diskuse dostane oficiálně nový význam - beseda s přáteli, jejímž výsledkem je potvrzení teorie vyřčené nejvyšší autoritou. Většina českého národa ovšem nebude mít ani tušení, že to je nějaká změna.
05. 08. 2013 | 17:57

Míla napsal(a):

Yozife
šoupněte do placu něco o průplavu.V těhle vedrech by voda bodla.A něco o nemovitostech na Floridě,Gross a teď Vám tam kupuje další.Hádejte kdo.
05. 08. 2013 | 18:02

TNT napsal(a):

Kež byste měl, pane Urban, pravdu!! Stop kverulantům, pravičákům a pravdoláskařům!
05. 08. 2013 | 18:08

Fialenka napsal(a):

Rusnokově vládě bych důvěru dala.
A ten zákon o prokázání původu majetku a přímů je dobrý a u nás obzvlášť zapotřebí. Radek John řekl, že takový zákon mají i ve Švýcarsku.

Ze Švýcarska bych převzala ještě další zákony, například zákony ohledně výše příjmů a taky přímou demokracii.
05. 08. 2013 | 18:11

pamětník napsal(a):

Jan Urban
poslední větu zcela odbyl. "A kverulantům, pravičákům, pravdoláskařům a disidentům jménem lidu zatneme tipec…. "
Jak, pane emeritní disidente? Zemanovi lidé poté, co ovládnou justici, vás disidenty pod falešnou záminkou zavřou, uspořádají monstrprocesy a některé z vás pro výstrahu popraví jako komunističtí pohlaváři v 50. létech min. století? Přijdou sem z Ruska experti a popraví i někoho ze zemanovců pro zdání objektivity, jak to udělali komunisté se svými soudruhy Rudolfem Slánským a Vladimírem Clementisem? A pdodobně jako Miladu Horákovou popraví i Jana Urbana?
05. 08. 2013 | 18:13

Yosif K napsal(a):

Uraaaa uraaaa uraaaa, Zemanovcy pojut,
čerez rečku Volgu na konikach plovut!

Ano Mrázek je mrtvý a z východu nyní fouká vítr, sosalističtí soudruzi! Zemanovci neplavou na konikach ale na penězích od Lukoilu, jedné z nejbohatších firem světa a to ve státním vlastnictví gosudara Putina, uvidíme zda jej Zeman pozdraví nějakým žertovným forkem třeba Allahu Akbar - toto si asi loutka k loutkovodiči nemůže dovolit!
05. 08. 2013 | 18:15

dříve čtenář napsal(a):

Paní Pechová - jak se diskutuje, už jsme se přesvědčili dávno - např. šoty kalóska ve zprávách ČT1, v otázkách václava moravce atd., atd. Ptát se jen na to, na co chce dotázaný odpovídat je podle vás diskuzí?
Je zajímavé, že Zemana se zjevně ptají jen na to, co mu není moc po chuti.
Stejně tak nemá smysl diskutovat s urbanem. On s námi nediskutuje, pouze píše takové kraviny, že zápotocký byl ve srovnání s ním učenec a umělec!
05. 08. 2013 | 18:16

šašek z Jihlavy napsal(a):

Spíše než Bimba bych řešil Klause, tam vidím počátky všeho zla, které se rozlilo po celé naší vlasti. Věděl moc dobře, proč ho se svou ochechulí podporovali, jim se na majetek stopro sahat nebude. BIMBO VE SVÉ OPILÉ JEŠITNOSTI PLNÍ JEN ROLI TOHO MOUŘENÍNA, KTEROU MU MAFIE MILOSTIVĚ PŘIDĚLILA. Ale těmto ctižádostivým narcisům není pomoci, nedají pokoj, dokud nenarazí na ještě většího rafana. Možná se brzy dozvíme, kdo to je.
"Ochrnutá propitá loutka s tlapkami-protézkami by si sama o sobě cestu do hradu z brlohu na Vysočině neprošlapala........"
S tím se dá souhlasit, určitě si ho dlouho připravovali a ono to vyšlo. Není divu, protikandidáti v prezidentských volbách, kteří ho mohli ohrozit, byli pro většinu voličů nepřijatelní (mám na mysli Karla, Fišera a částečně i Dientsbiera).
Opravdové osobnosti neměly zájem, kdo by si také ne sklonku své úspěšné vědecké či umělecké kariéry špinil svůj štít v prostředí, kterému se slušný člověk raději vyhne.
Takže máme, co jsme chtěli!
05. 08. 2013 | 18:16

sedmou pečeť rozlomil napsal(a):

I zatroubil Diago na šófar, k bitvě veliké, převeliké schyluje se.

Babišáci oblepili dálnice bilboardy s Komárkem a Zlatuškou, na Hradě místo Karla trůní Bimbo, do boje tedy místní bratři bakalíci.
Jako jeden muž. Bude nás moc.Vojna bere nám dech.Ukážem Vám, že nejsme kriplové.
http://www.youtube.com/watch?v=QTKBdoW2Grw
Nepřítel náš, kdo nebojuje! Zahrajte v boj!

Zákon-jak uvádí mudřec-sice porušen nebyl, ale když říká Diágo, že to byl puč, je to pravdou pravdoucí.
Copak puč, dokonce atentát na Karla. To máte za to, že jste se včas nesešikovali k flagelantskému procesí k Helmutovi.
Musíte tedy do války, volky nevolky, tři šutry do tobolky.

Hrad je třeba dobý(í)t dříve než lišáci Babišáci. Hřáli jsme si tady hada Zlatušku na prsou. Počkej, zrádče!

Jinak nám seberou ovarové hlavy naše nezdaněné majetky.
Nám i babišákům, je třeba se s nimi spojit. I s ODS, Miruna je fajn holka, zapomeňme, co jsme si, to jsme si.

Řekl bych, že spíše než rekvírování hrozí dodanění, ale proč dávat prachy berňáku, za to, že jsem byl šikovnej.To dá rozum. Kór teď když nábor na NYU slábne, dušičky ubývají a Šťáva prohrává u soudů.
To je-panečku zločin-prohnat příjmy berňákem.

Tři varianty zmaru vypracoval vojevůdce.
Jedna strašidelnější než druhá, armagedon hadr.

A tak se to hezky vyvíjelo.
Moc nescházelo, seděl by na Hradě, moudrosti barel, Mirda by spravoval kasu, Mišál lidský práva, pro Ivana by se našlo pár průzkumečků a Jiřík by nás zásoboval strukturovanými moudry pro každý den.
A naši malou zemičku střediskovou by objala pravda a láska.
Škoda že to nevyšlo.

Do boje Bakalíci, přiložte pušky k líci
ať prapor pravdy znovu zavlaje!
05. 08. 2013 | 18:21

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozife
šoupněte do placu něco o průplavu.V těhle vedrech by voda bodla.A něco o nemovitostech na Floridě,Gross a teď Vám tam kupuje další.Hádejte kdo.
05. 08. 2013 | 18:02
O průplavu jsem nemluvil já ale ministr dopravy pan Žák. Ten sice ví že je to s...čka ale jako všichni odborníci u Zemanistů musí dělat to co má od velikého vůdce poručeno, aby správně načechral dobrou náladu proletářů a lumpenproletářů.

S Zemanovým kanálem je věčná prosperita a ráj proletářů na zemi přímo za rohem!
05. 08. 2013 | 18:25

stejskal napsal(a):

Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Hezký povečer všem. l.s.
05. 08. 2013 | 18:26

Yosif K napsal(a):

pamětník napsal(a):
Přijdou sem z Ruska experti a popraví i někoho ze zemanovců pro zdání objektivity, jak to udělali komunisté se svými soudruhy Rudolfem Slánským a Vladimírem Clementisem?
KONEC CITATU.

Bolševismnus skončil v odpadkovém koši dějin o v Rusku, na poprsvách noví Rusové nemají zájem, spíše budou mít zájem a pár stovek miliard Kč dotací do některých churavějících ruských investic například Evroz Stal Ostrava a taky několik stovek rozestavěných pitvorných hotelů a megalomanských procovských bytových komplexů - však taky soustruh Cienciala už jasně řekl že je třeba podpořit těžký průmysl a stavebnictví!!!!

Parafráze Clintona: "It is about subventions, stupid!"
05. 08. 2013 | 18:32

Slovní ekvilibrista nikdy nepřestřelí napsal(a):

Wiki praví :
Antonín Puč (16. května 1907, Jinonice – 18. dubna 1988, Praha) byl český fotbalový útočník, střelec branky ve finále MS 1934 v Itálii a člen Klubu ligových kanonýrů.
Začínal v Čechii Smíchov, přešel do SK Smíchov a odtud jako osmnáctiletý v roce 1925 do Slavie, za kterou hrál 18 let. Sehrál v ní 700 zápasů. Pak hrál ještě krátký čas za žižkovskou Viktorii a končil opět na Smíchově. Nastřílel 123 branek (112 za Slavii Praha, 11 za Viktorii Žižkov), kterými se zapsal mezi nejlepší české kanonýry. Ještě mnoho let poté hrál za fotbalové internacionály.
Sehrál 59 zápasů v dresu ČSR a dal v nich 34 branek (do nedávna nejlepší střelec reprezentace, překonal ho Jan Koller). Hrál na dvou mistrovstvích světa, roku 1934 v Itálii a 1938 ve Francii.
Jeho specialitou byly ostré falšované střely z těžkých úhlů, kterým málokdo dokázal čelit. Dlouho hrál na místě levé spojky, ale když přišel do Slavie Vlasta Kopecký, přešel Puč na levé křídlo a hrál výborně i na novém místě. Znovu dával góly, protože Kopecký a v dresu ČSR Nejedlý mu posílali skvělé, kolmé přihrávky, na které Puč nabíhal. Střílel většinou halfvolejem, a protože měl skvělé klopení nohy, nikdy nepřestřelil.

Tolik tedy k Puči/Pučovi/.

Tak, co tam máme dále ? Prý zde má již nástěnku i Duka, no to je tedy velký pokrok. Co tak i nějaká kázání co se má a co ne a proč. V neděli - po mši. Respektive poté, co se mužská část populace dostaví z hospody na oběd.
No to by tedy bylo něco, to by bylo něco ! Snad jen Sedláček by mohl zakonkurovat, ale bude to mít těžké, lidi dají dnes spíše na kontrasty.

Příště něco o Lásce. /Laska to byl, co podal to trestní oznámení, co teď s tím , Pravdolasko, co na to Vaše stará - Looza ?/
05. 08. 2013 | 18:36

Míla napsal(a):

Yozif
a co ten průplav brát jako společnou investici několika států?Určitě by to byla levnější investice než Temelín.Jinak ten průplav Vám nedá spát,dokonce se často objevoval ve Vašich příspěvcích.Ono stačí brát Vaše domněnky a dohady s rezervou a přitom se s ními bavit.Teď pracujte na Lukoilu,jenom se mě nezdá,žeby tam měli cca dvacet manažerů a každý šoupnul milion.Blbý,co?Z Vaší moudré hlavy.
05. 08. 2013 | 18:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pepo Řepo, vám ten Bakala leží sakra v žaludku, co vám provedl? Kocábovití, dobroty barel nebo potáta už nejsou aktuální, tak hurá na markýze Gera (nejen že bakalo bejby ale už došlo i na Maryčku, proto se v Bartovské harendě-Stodolní nestaví ani náhodou. Čeká tam na něl Cienciala se Světlíkem). Na sbírání klestí má lidi, to dá rozum.
05. 08. 2013 | 18:44

zle matičko zle, hoven už je opět zde napsal(a):

jsem si všimnul, že nejvíc pláčou ti, co tak horovali pro přímou volbu presidenta. za hloupost se platí.
05. 08. 2013 | 18:49

vzpomínám napsal(a):

Vzpomínám na ty časy, kdy mě houpal na klíně, bydleli jsme toho času u Domažlic v Merklíně e e.
Vzpomínám i na doby, kdy modří ptáci verbovali na vojnu proti bolševikovi a pravda a láska na tom nenechala ni´t suchou. Prej ze zoufalství verbujou, nemají co nabídnout.:-)
No, ne že by si bolševik nezasloužil dostat za uši, ale tehdy –v r.1989-zaznělo nebudeme jako oni a dala se pusinka Čalfovi, z které žije Jiříček dodnes.
Kdopak to asi vytruboval?
A dnes by se Diágové spojili i s Mirunou a celou ODS, možná i s Falmerem , Ferdou Mravencem i Babišáky v boji proti Bimbovi.
Nějak se nedokážu orientovat, kdo je v Čechách levoun, kdo pravoun a kdo chameleon.
Třeba mi to pan Pehe –strukturovaně-vysvětlí.
05. 08. 2013 | 18:55

Petr napsal(a):

Nejlepší je když zloděj křičí chyťte zloděje , vždyť jsou v každý straně a sám "pan " prezident je podepsaný na rozkradení dolů na severu Čech.
A teď ještě chtějí utopit peníze v kanálu .
Vidím že na důchod už nezbyde.
05. 08. 2013 | 19:07

šaty jsou ve skříni napsal(a):

Nu, leccos se na tom klíně zdálo býti příslibem pro budoucnsot, však ne tak se vždy stalo, viděno například okem cenzora. Pak nezbývá než disent.

Kodex disidentů na aktualně.cz :

1. Zachovávej si i v disentu svou tvář. To znamená, že nicky si klidně měň tak často jako např. parazit mění svého hostitele - ale styl psaní (až na výjimečné případy, kdy kamufluješ , protože kamuflovat chceš) si zachovávej.

2. Urážej vždy pouze kultivovaně, ono totiž i když jsi byl už zabanován, neznamená to, že se ti nemůže stát i něco daleko horšího - pozeptej se na to např. na Slovensku, tam si z toho niektorí spravili naozaj dobrý byznýs. Když tak zde požádej o kontakt na T. Sokola - to kdyby šlo skutečně o velkou špínu. Tedy pokud nechceš být jednou prezidentem - to se pak klidně nech zavřít natvrdo .

3. Vymívej se tomu, kdo tě zabanoval, ale nevyzývej k témuž jiné, stejně se na tebe vykvaknou. Takový je prostě už úděl disidenta, však ono se jednou poměry změní, dočkáš se - anebo taky ne.

4. Popři vše, co by mohlo vést třeba byť jen k drobným, nevýznamným dohadům, že jsi to skutečně ty, kdo zde disidentuje. Opáč například textem bez hacku a carek, měň sledslovo podobně a, na malé reaguj VELKÝM a na VELKÉ malým, otrkávej se v tom, časem ti tak nebude rozumět mikdo - a o to přeci v disentu v konečném důsledku jde !!!

5. Pomni, že správná nickotvorba je něco jako správná stolice - jde to zdánlivě jakoby samo, ale chce to ty správné ingredience, poraď se s Hnízdilem - on má dobré nápady, stačí mu foto nebo esemeska a už píše recept. Od nového roku jede navíc na pojišťovnu - to je pro disent moc dobrá zpráva.

6. Někdy jen pozoruj. Nic nepiš, na žádné otázky neodpovídej, tvař se , že tě to nezajímá...a udeř až v pravou chvíli...a nejlépe zezadu !! To je povoleno, v guerillovém boji to tak už chodí leta, však ty sis nezačal.

7. Svým dávným přátelům zde můžeš ale naznačit, že jde skutečně o tebe, dát jim nějaké znamení a tak. Jak to ale uděláš a neporušíš přitom tento Kodex - tak to jsem sám zvědav. Možná jim zkus napsat něco v tom smyslu, že v jejich případě jsi vždy věděl, že jde o " věcnou, korektně vedenou diskuzi, kde nikdo nikoho neuráží a tak ani není třeba do ní zasahovat". Familiární oslovení nepužívej, ne každý dokáže milovat i losery a kriminálníky, to by se ti mohlo jednou vymstít na pověsti.

8. Jarporovi neodporuj a vždy jej na závěr slušně pozdrav, nejlépe " Hezký den" / a to i kdybys mu zrovínka chtěl nejraději natrhout zadnici/. Má zde mnoho pochlebníků a kandiduje vždy za tu stranu, která ho náhodou ten rok osloví...a správný partizán přeci musí mít " děvče v každé chalupě" - jestli mi rozumíš.

9. Totéž ve směru pamětníka /tam ale stačí když občas pochválíš Čunka, to on rád/ no a samozřejmě i ve směru Karl IV a jeho četné suity nicků, jeho ale pozdrav raději "Guten Tag" nebo "Alles Gute", ten "Hezký den" by mohl pochopit i tak že to myslíš ironicky, mstil by se ti pak...anebo nadával do normalizačních struktur.

10. Měň nejen nicky ale i internetové kavárny - kor nyní , pomni, co všecko se seběhlo v poslední době /Nagyová, Pohunek, Tři trafikanti...atd/ nikdy nevíš, zda ta usměvavá servírka není náhodou plukovnice z BIS a zda její zdánlivě lákavá nabídka pohlavního styku není jen úskokem jak se ti má dostat na kůži - např. pomocí štěnic apod.
05. 08. 2013 | 19:10

dříve čtenář napsal(a):

Ke vzpomínám:
je to jednoduché : levoun je ten, kdo nosí přirození v levé nohavici, pravoun opačně. Levice partnerovi uvolňuje levou rukou, pravice pravou.
A lvice by nejraději utekla z našeho státního znaku...
05. 08. 2013 | 19:16

fikus napsal(a):

Urban:
..koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Vaše bláboly přestávají mít jakoukoli kvalitu. I nestranný jedinec vaše srovnání z rokem 1948 si musí poklepat čelo.
Nicméně žvásty znějí nejen z Hradu (i před epochou Zemana), z Parlamentu, z kulturní a mediální oblasti, včetně Aktuálně.cz
05. 08. 2013 | 19:29

hugo napsal(a):

stále nechápu,pro se všichni rozčilují,tedy kromě komančů,ti jsou v pohodě,čssd mohla po volbách sestavit vládu,neudělala to,vznikla vláda trojkoalice-celých 118 hlasů,co víc si přát,stačilo v poklidu vládnout,nedělat si vzájemně podrazy a u koryt nemlaskat,čtyřletá pohoda,tabáček,babička byla velkým lidovým politologem,její slova tesat do parlamentních stěn:když tě pálí dobré bydlo.......když svrbí,to je horší než když pata sbírá...když blbec otevře knihu,nevyskočí z ní moudrost....tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu......nenadávej na zrcadlo,když máš křivou hubu......když už hřešíš,nemusí to vědět celá dědina....když si prdne velebníček,tak vyletí andělíček....
05. 08. 2013 | 19:36

Adam Wolf napsal(a):

Urbane, Urbane , ach to vedro tě celého popletlo a ty jsi zapomněl v jakém století žijeme. Pokud by tě ušťka zmije , zemře ta zmije, jak jsi jedovatej. Jestli byli všichni chartysti jako Ty , tak to nás potěš pánbůh. Jenom z té tvojí fotky mi jde hrůza, jenom Tě obléct do uniformy, fuj, fuj.
05. 08. 2013 | 19:41

Joachym Brezina napsal(a):

no teda ...jak to bylo v tom filnu Tajemný hrad v Karpatech ...po přečtení blogu pana Urbana mne napadá jediná věta ...tak to jsme v pérdeli pane hrábě.

a nebo taky ne ...a nebo tam už dávno jsme a je úplně jedno jak hluboko. Rok 48 jsem nezažil a děkuji panu Urbanovi, že díky němu mohu zažít ty štvavé agitky té doby.
05. 08. 2013 | 19:42

Joachym Brezina napsal(a):

šaty jsou ve skříni:

super, zasmál jsem se, zvláště u jarpora

díky a pěkný večer přeji
05. 08. 2013 | 19:44

kodexů není nikdy dost napsal(a):

Není Kodex jako kodex
Z Codexu v Nag Hammadí, protože kodex čípků politické korektnosti či fešáků od Velké Sestry by byl nudný a jednoduchý.

Jsou zvířata, která poslouchají, jako je kráva, osel a různá jiná tohoto druhu. Ale jsou zvířata jiná, která neposlouchají a svobodně žijí v pustinách.

Člověk orá se zvířaty, která jsou poslušná.

Filip pravil. Kazatel založit tuto zahradu(paradeios), protože potřeboval dřeva pro své dílo. On to byl, kdo potřeboval postavit příbytek proroku novému. Od něj vznikne pomazání a skrze něj anastáze.

Zření má veliký užitek. Jsou zde velcí mudrci zření, vznešenost vznešností. .
Nečistí duchové však dílo kazí, je třeba je vyhnat, dělí se na mužské a ženské. Ty jsou osleplé.
Pomýlenci! Vzpamatujte se a polepšete!
Něco jiného je echamoth a něco jiného echmot.
Echamoth je Moudrost(Sofia),echmot ale je moudrost smrti, to je ta, která zná smrt a která se nazývá „malou Sofií“.

Dumej mudrci o smyslu těchto slov.
05. 08. 2013 | 19:45

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

11. Vyprdnout se na blogy a užívat pěkného léta, jeden nikdy neví, zda zítra slunce vyjde nad Atlandtidou. Holky u rybníka jsou hodny zájmu daleko více, než bláboly a kašpařice Dijága Hanumana.
05. 08. 2013 | 19:45

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozife
šoupněte do placu něco o průplavu.V těhle vedrech by voda bodla.A něco o nemovitostech na Floridě,Gross a teď Vám tam kupuje další.Hádejte kdo.
05. 08. 2013 | 18:02
Škoda že Zeman kromě blábolení bonmotů občas něco nečte, třeba o smyslupnosti vodních kanálů.

Důvod proč byl Zeman brán jako inteligentní bonmotista v roce 1989 bylo to že měl leccos načteno. Kde jsou ty časy, Samozřejmě dvacet let pití 1,2 litru vína a 5 frtanů denně se musí na mozkových bunkách podepsat.

Cituji z blogu "Pohádka o smysluplnosti kanálu DOL"
"Politicky motivované, a nerealisticky vysoké, odhady poptávky po lodní dopravě při plánování vodních cest jsou bohužel obvyklé v mnoha zemích - například polská Odra (výkon činí asi čtvrtinu plánovaného), Labe v Německu (zhruba pětina) nebo kanál Rýn-Mohan-Dunaj (dosáhl 42 % původně plánovaných přeprav). Jedna z nejlepších sítí říčních cest na světě, v Anglii, je dnes v podstatě opuštěná. Zůstaly po ní četné zničené (zkanalizované) řeky. Podobně je tomu i ve Francii. V Polsku je plavba po Odře minimální, po Visle prakticky žádná, Augustovský kanál se splavňovat nebude, rovněž jako řeka Bug i přes nabízené ideální spojení do průmyslového Podněpří a Podoní. A z rozsáhlé říční dopravy v USA zůstala jen přeprava objemných těžkých surovin po veletocích Ohio a Mississipi."

Podotýkám Mississipi je asi dvestěkrát větší než Labe......

Tož tak, ale jako volební heslo pro načechrání nadějí lumpenproletariátu je ten kanál DOL opravdu skvělej tah.....
05. 08. 2013 | 19:59

Maximus napsal(a):

pro PŘ

Můžeš měnit nicky,
já tě poznám vždycky!

Omluva za tykání, ale ono by se blbě rýmovalo.
Dneska už se z PŘ stává něco jako fantom z Morisvilu!

Pro dříve čtenář

Ano, je to často pech, jeden můj kamarád na to dost doplatil, když dostal mrtvičku zrovna do té poloviny těla, když ho měl zrovna v té nesprávné nohavici! No není to smůla? Proto je potřeba pravidelně měnit pozici, ovšem statisticky je dokázáno, že většina mužů inklinuje k levému gardu, věda zatím nepřišla na to, proč tomu tak je!
05. 08. 2013 | 20:01

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Jediný kdo tu dělá Vítězný únor je Urbanova milovaná pravice !!!

At' nebrání předčasným volbám, když jsou zkorumpovaní neschopní tunelářští lumpenpravičáci a bude po Vítězném únoru Urbane.
05. 08. 2013 | 20:03

kodex alpinisty napsal(a):

Výše-lépe-radostněji

více netřeba
05. 08. 2013 | 20:05

Míla napsal(a):

Yozife
a co ty nemovitosti?A francouští odboráři aktéři všeho zla?Rozeberte to odborně.
05. 08. 2013 | 20:07

kakost napsal(a):

Michal Hašek by se měl držet svého asociačně krajského kopyta. Do Poslanecké sněmovny beztak moc často nechodí. Kraje mohou předkládat návrhy zákonů právě Poslanecké sněmovně a o tom by to mělo být.
05. 08. 2013 | 20:09

Irwin napsal(a):

Lidi, jste všichni spadlí z višně??? Vysoké, rudé, komunistické višně? Vy to Zemanovi fakt baštíte??? PROBOHA! Proč? Vždyť lže, krade a podvádí celou dobu, co tam je? Ten člověk je třikrát nebezpečnější, než byl Klaus, a to byla sakra třída (rozuměj: svině). Vy si někdo fakt myslíte, že mu snad jde o vás??? Proč by mělo? Ach jo...
05. 08. 2013 | 20:10

Kanalnik napsal(a):

Pane Urbane, sice mam k Zemanove vlade dost vyhrad, ale tak daleko bych ve svych obavach nesel. To, co tu popisujete, to uz je paranoia. Nasledujici mesice rozhodnou, kdo z nas dvou mel pravdu. Je jasne, ze Zeman tlaci na pilu a jeho cilem jsou mocenske hry, ale do celkove zmeny rezimu to nepotahne.

A nezapomente, ze to byla TOP09, ktera prohlasila usty svych predstavitelu, ze se zasadi o predcasne volby, budeli ustavena urednicka vlada. Stalo se a co udelala TOP09? Vite to sam. To diky TOP09 se tohle vsechno ted deje, vcetne rozkladani CSSD.

Takze za dosvadni vyvoj podekujte tehle "statotvorne" strane, ktere nejde o nic jineho, nez o vlastni poslanecke prebendy a imunitu. ... Aneb jak zaprisahli antikomuniste pomahaji Zemanovi v jeho tazeni. Proto tento vas ideologicky antikomo clanek nedava valneho smyslu.
05. 08. 2013 | 20:16

Naštvaný napsal(a):

"Strategie ústavního puče" :Urbane, vaše demagogie naznačuje, že bolševizmus je ve vašich genech víc zažraný, než by se řeklo.
05. 08. 2013 | 20:23

včíl mudruj Hurbane napsal(a):

Když řekneš: “jsem žid”, nic se nestane. Když řekneš: “jsem Říman”, nic se nestane. Když řekneš: “jsem Řek, barbar, otrok, svobodný”, nikdo se nezneklidní. Když však řekneš: “já jsem Křesťan”, každý se otřese. Kéž přijmou toto znamení, které mocnosti (archnti) nesnesou, totiž to jméno.
Bůh je požírač lidí, proto člověka [zab]íjejí kvůli němu. Dřív než zabíjeli člověka, zabíjeli zvířata. Neboť ti, pro které je zabíjeli, nebyli žádní bozi.
Skleněné nádoby a nádoby z hlíny vznikají pomocí ohně. Když se ale skleněné nádoby rozbijí, udělají se znovu, neboť vznikli dechem (pneuma). Když se ale rozbijí hliněné nádoby, bývají zničeny, neboť nevznikli dechem.
Osel, který otáčí mlýnským kamenem, ušel stoky mil. Když byl odvázán, zjistil, že je stále na tomtéž místě. Existují lidé, kteří prošli mnoho cest, aniž by se jakkoliv přiblížili k cíli. A když je překvapí večer, nevidí ještě ani město, ani vesnici nebo tvora (?) nebo přírodu (fyzis), není tu žádná síla, není tu žádný anděl. Marně se ti ubozí namáhali.
05. 08. 2013 | 20:27

ari napsal(a):

Přečetl jsem a odplivnul bych si - ale má Urban cenu lidského plivance?
05. 08. 2013 | 20:32

pavelp napsal(a):

Vy vsichni co tady spinite vazeneho pana Urbana by jste si meli uvedomit kdo to vlastne takovy vazeny publicista...v prvni vec je ta ze on nehraje za vasi zemi ale za spolek neonacku v Bavorsku a samozrejme i v Rakousku.
Pan Urban je prolezli nenavisti ke vsemu Ceskemu a je zality zluci
I kdyz je to zahada... ja mel za to ze se jedna o Cecha a ono ejhle..pan je nekdo jiny
takovy nechutny zli a nenavistny clovek ke vsemu a kazdemu..neni to k tematu ale on pan Urban je v urcitych kruzich znam jako veliky obdivovatel rise...neni to pravda pane Urban???
05. 08. 2013 | 20:34

Míla napsal(a):

Irvine
copak asi stačil nakrást za těch pár měsíců co je prezidentem?Deset let před funkcí objímal stromy na Vysočině.Nejvýše mohl pytlačit na místním rybníku.
05. 08. 2013 | 20:41

pavelp napsal(a):

autor
pucisto..puvodne sem nechtel ani vas blog cist...neni to to dobry na gastro ale vite oni jsou lidi kteri vas jeste znaji a moc dobre vi co jste zac!!!
KONEC...radsi toho necham ...normalne jsem slusny ale mohlo by me neco uklouznout a pan Stejskal by me musel zapiskat ofsajd!!!
05. 08. 2013 | 20:46

Joe Ratata napsal(a):

Co všechno NEBYL ústavní puč:
nepověření vítězné strany sestavením vlády,
Drobilovi nadrobeno,
Kočí naŠkárkováno,
s LIDEM (kdo ji volil?)proti lidem,
výhrůžky policejnímu prezidentovi a jeho likvidace,
osmidenní ministryně s třítýdením čekáním na odškodné,
konkubína placená z peněz daňových poplatníků,
101 nakoupených podpisů,
čtvt miliardy na odměnách,
hlasování pod výhrůžkami okamžitého vyloučení z rodné strany.

Škoda toho uřeknutí šestého Kárla ohledně dekretů zločince Beneše.Vše mohlo být přikryto.
05. 08. 2013 | 20:46

Libertad napsal(a):

Pane Urban, správně napsaný, schvalený a vymahatelný zákon o prokazování příjmů ve vztahu k vlastněnému majetku od výše cca 10 miliónů tato země potřebuje jak čuník drbání.

s pozdravem

Sidonio Libertad
05. 08. 2013 | 21:01

rejpal napsal(a):

"Korupce ODS a politikaření TOP 09 rozložily nominální pravici natolik, že už DNES (zdůraznil rejpal) prakticky není schopná hledat obranu proti agresívnímu nástupu populismu a bránit ústavnost."
Ještěže aspoň někdo má smysl pro humor. I když trochu rozverný.
05. 08. 2013 | 21:06

pamětník co toho hodně ví o Jendovi napsal(a):

Kdo to je vlastně ten Urban ? V sedmdesátých letech začínal jako mladíčký učitel na Gymnáziu v Prachaticích. Se svým kámošem Karlem podepsali Chartu 77 a museli oba ze školy odejít , lépe řečeno byli vyhozeni. Jenže milý Jenda neví nic o tom jaká to byla hra StB, to ví jenom jeho kámoš. Honzo zeptej se ho a uleví se ti a třeba i tvoje jedovatá slina se stane pro ostatní poživatelná. Přeji hodně zdaru , ale pospěš si Jendo , to víš už se kácí ve tvém lese.
05. 08. 2013 | 21:07

Jan Perun napsal(a):

Pan Urban nedával v dějepisu pozor. Bylo to tak, že pravicoví poslanci nezvládli kupecké počty a podáním své demise chtěli vydírat. Nezadařilo se.
05. 08. 2013 | 21:17

Ondra napsal(a):

Je vesdro a novinář je taky jen člověk,co se mu mozek může zapařit,zhovívavost....
05. 08. 2013 | 21:19

Nick stále třídně bdělý napsal(a):

Urban naladil o oktávu výš, hysterický falzet.
Šíření poplašných zpráv jak vyšité.

Yosife
Teď jsem se díval na grafy Insideru, kolébky to opinionmakerů a nikoho takovýho tam nevidím.
Nějací nešťastníci z Vysočiny.

Jestli nějací olejáři potom předstoupili a dali po melounu, předpokládám, že to byly prachy po dani z příjmu.
Pak to svědčí o faktu, že dobří lidé ještě žijí.
Pod tvrdou skořápkou maj toho dědka plesnivýho rádi.

Ještě snad, že byste trochu porozmazal Balvínovo šlápnutí vedle (kulturfront vžycky připravena vyrazit proti všemu, co nějak připomíná vůli lidu) a poznamenal, že tady úřední politik nebyl zřejmě žádným kmotrům nic dlužen a v klidu vycouval.
Což rádi uznamenáváme.
05. 08. 2013 | 21:19

volič napsal(a):

Zase jsem se jednou nakrásně zasmál, ten Urban umí pobavit, zvlášt když si nevezme prášky.

od člověka co o sobě píše ve třetí osobě Vita Caroli bych čekal něco víc než jen skrumáž bludů a voláním že poslední bitva vzplála. Tento človek to má od porážky svého chlebodárce ve své mozkovně hodně popletené

Je mi ho nakonec líto, žít s nečím takovým v hlavě, divim se že si už dávno nehodil oprátku a neukončil tu agonii ve které žije
05. 08. 2013 | 21:22

hanah napsal(a):

Zeman a loutka ? Urbane, vy máte dost.
05. 08. 2013 | 21:28

Hana napsal(a):

Škoda, že už nevychází Dikobraz - měl by pravidelného přispívatele. Díky za bezva článek - aspoň mě v totmo horku něco probralo trochu k životu. Tak jsem se už dlouho nepobavila!
05. 08. 2013 | 21:33

Míla napsal(a):

Sofi
a jaká byla Vaše volba?Uveďte ať se pobavíme.
05. 08. 2013 | 21:39

Lenin, Castro, Chruščov napsal(a):

Syfilitik Klemenz Gottwald nepřežil "vítězný" únor 1948 ani ět let!
Jak dlouho přežije ožungr?
05. 08. 2013 | 21:41

kočka šklíba napsal(a):

Sofi vybrala byste si co? KT a plyn nebo byste věšela, případně střílela? Ale to by šlo pomalu,je to několik miliónů lidí. Ti Němci vám to vymysleli efektivněji.
Je dobře, že jste se ozvala, d. Urban má opravdu ušlechtilé zastánce. Vrána k vráně? To je ta demokracie co za ní, spolu s Urbanem a dalšími zde, co jsou z jeho plivanců nadšeni, tak bojujete, že? :D.
05. 08. 2013 | 21:44

Yosif K napsal(a):

Nick stále třídně bdělý napsal(a):
Yosife
Jestli nějací olejáři potom předstoupili a dali po melounu, předpokládám, že to byly prachy po dani z příjmu.
Pak to svědčí o faktu, že dobří lidé ještě žijí.
KONEC CITATU.

Proletářům z nádvorní čety je to jasný - v česku je ohromná koncentrace dobrých a mimořádně štědrých lidí ve firmě Lukoli CZ.

Zeman měl naprostou pravdu, kdzž řekl že řeči o tom že jeho kampan financuje LUKOIL CZ jsou sprostá lež. Pravda je to že Zemanovu kampan financovali MANAŽEŘI firmy Lukoil CZ kteří jako jeden muž dali přesně po milionu nebo to tak měli nakázané od gosudara z města puklých zvonů, který jim ty miliony také okamžitě refundoval aby nebyli škodní.

Také přípěvky pro zkrachovalého a náhle zbohatnuvšího Fischera který donesl Drávek do banky v ruksaku mohly snadno být kontribucemi in cash od firmy LUKOIL.
Jelikož boj proti praní špinavých peněz má na starosrti ten stejnej zkrachovalej chudák Fischer kterej ty peníze zázrakem dostal okamžitě když se přidal k týmu LUKOIL tak je všechno pod kontrolou a proletáři a lumpenproletáři mohou být i nadále drženi ve stavu obluzení a mimo realitu.
05. 08. 2013 | 21:47

pamětník napsal(a):

Yosif K
by tedy měl napsat vlastní verzi o tom, jak si představuje zatnutí tipce kverulantům, pravičákům, pravdoláskařům a disidentům jménem lidu zatneme, kteréžto zatnutí prorokuje Jan Urban.
05. 08. 2013 | 21:52

Míla napsal(a):

Yozife
kolik ten Lukoil má manažeru? Určitě ne desítky aby mohl každý dát ten milion.
05. 08. 2013 | 21:59

Pepa z Přeštic napsal(a):

Ano je to pořád stejné, ode zdi ke zdi. A ty řeči i roce 48, taky dobré. Tak jen na doplnění, žádné prokazování od 10 melounů, víte? Také byl hezký rok 53, že? No a aby to bylo férové a mohli bychom všichni hezky od NULY ukázat co v nás dříme, tak udělejme měnovou reformu na osobu do 200.000Kč 1:1 a výše 1:1,000.000Kč. A potom se ukáže kdo z koho a kdo umí udělat z prdu kuličku. Jak tak koukáme, tak jinak to nebude spravedlivý. A kdo se bude chtíti očistit, tak raději vše na těch 200.000Kč dá na splácení státního dluhu, který stejně nasekali v těch divokých privatizacích kde se projevili jako vlastizrádci a kolaboranti. Dobrou noc přeje 4. odboj a ERS i PRO. Bližší najdete na našich stránkách.
05. 08. 2013 | 22:15

dany ocean napsal(a):

urban je naprostý pomatenec a věčný disident.pro disidenty neexistuje přijatelný režim,jedině snad kýmsi placená kavárna s dobrou obsluhou,aby tam mohli cosi tvořit.důsledky kavárenské politiky vidíme denně kolem sebe.
05. 08. 2013 | 22:16

JF napsal(a):

Klauzeman je skvělým maskotem české cesty za vlastním nevolnictvím. Všichni jejich nadpoloviční podporovatelé mají společné to že zákon je přeci od toho aby se porušoval. Jak v polepšovně když všichni lezou navzájem přes ploty. To jsem zvědav až dojdou horké brambory na přehazování. To bude národního fňuku těch dnešních chlapáků s tukovým testosteronem alá Hašek.

Ať žije přerozkrádání majetku, který stejně nikdo vlastně nechce! ;-) Ať žijou překupníci překupníků! Ať žijou disfunkce!

Ať žije česká nadstranická národnostně nadnárodní onanie!
05. 08. 2013 | 22:38

Tomáš napsal(a):

Pane Urbane,
ono je to celkem jedno, co píšete a jestli je to pravda. Voliči M. Zemana to nečtou, čtou jenom (Rudé) Právo a na internetu Novinky. A docela mi připadá, že tam je diskuse velmi pečlivě řízena. To jen pro doplnění konspiračních (?) teorií.
05. 08. 2013 | 22:48

Pepa z Přeštic napsal(a):

A abychom nezapomněli na tu kulturní frontu. Doporučujeme ji podívat se na ten nápis na Národním divadle. Nemýlíme se, je tam napsáno NÁROD SOBĚ a ne národ umělcům a odborným komisím jako na západě, že? V předešlém příspěvku nám vypadlo 'd' ..... vše nad těch 200.000,-Kč...... Ve středu bude veselo ve Sněmovní ulici a budeme tam i s petiční listinou a podpisovým archem pro podporu urychlení vyřizování stížnosti té vlastizrady a kolaborace....... našich elit od ledna 1990, kterou jsme podali na podřízené státní zástupce VSZ JUDr. Bradáčové, dne 30.4.2013 pro nečinnost a nekonání ve věci. A také to budeme urgovat u jejího nadřízeného NSZ JUDr. Zemana a toto vše oznámit také na Hradě a sekretariátu EU, když nás nabádal, že pomoc přijde v tom okamžiku, až využijeme všechny právní možnosti ČR. Podrobnosti najdete na stránkách ers.blog.cz a v jejich archivech a videonahrávky s jednání a demonstrací i předávání otevřených dopisů, trestních oznámení, žádosti o podporu vlád zemí EU, lidu a vlády USA, Papeže, Duky, Ekumenické radě církví a dalších. Jsme totiž občané ČR v ODPORU podle Čl. 23, Listiny základních práv a svobod. Dobrou noc přeje jeden z těch občanů a to i mluvčí některých iniciativ a hnutí JUDr. Josef Hörl, což mnoho pod tímto jménem najdete na YouTube.
05. 08. 2013 | 22:52

Petr napsal(a):

ZÁTE TOTO PANE URBANE: http://www.svedomi.cz/aktuality/a2003/npol_nam_0303_benes.htm
05. 08. 2013 | 22:59

dd napsal(a):

Proti zákonu o prokázání původu majetku nic/narozdíl od JU/ nemám. V normálních zemích, v nichž se při privatizaci "nezhasínalo" a "neutíkalo před právníky" obstarává stejnou funkci odjakživa berňák.
Ale v normálních zemích neměli ani Klause, ani Kalouska.
05. 08. 2013 | 22:59

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,.....jak jsem zahlédla blog pana Urbana, tak jsem si zakázala si v něm číst,....ale,....alespoň pod blog na příspěvky nahlédnu,....jen co kousek tuhy do vrátek vložím,....malounko pootevřu,....ááááá, pobavila jsem se,....už dokonce bez čtení blogu vím o čem je,.....z některých příspěvků odkapával přímo textovní a extrovní cukrkandl,....

Tak správně,....pan Urban do našinců kamenem,...našinci do něho kandysem,....pořádně velkým, hranatým a ostrým,...ááále sladkým. Já bych mu ty jeho blogy tady s chutí total začmárala.
Tužka
05. 08. 2013 | 23:00

vlašťovka napsal(a):

Mrazí mne, když pomyslím, že se sem pomalu vkrádají padesátá léta minulého století. Zažila jsem je a mráz mi běhá po zádech. Češi jsou slaboši, kteří si nechají vše líbit. Nic jiného si nezaslouží, než aby je Evropská únie vykopla ze svého společenství..tam mají místo pouze státy s politickou úrovní. Chci je potom vidět, jak si tady vystačí, až se k nim Evropa obrátí zády. Nic nám v podstatě nechybí, nemáme toho o nic méně, než v jiné části Evropy, ale nestačí nám to, ještě ke všemu jsme zvolili na Hrad takového otlemence, kterému dělá neskutečnou radost, jak stojíme v hanbě před celou Evropou. Je to mstivý stařík, který se postem presidenta chce jen zajistit na stará kolena. Zapomněl, že sám by si měl prohrábnout mozek, co všechny ty nevyřešené podezřelé kauzy a bratříčkování se s gangstery typu Mrázek a spol. v dobách, kdy byl pan Zeman ve vládě????
05. 08. 2013 | 23:06

Maximus napsal(a):

Jak jsem lezl včera z hospody,
zakop´ jsem tam o schody,
zahlédl jsem tam totiž Urbana,
jak se mazlil se dvěma tlustýma kukurukuků
jedna byla od firmy Šťáva Diag,
a i ta druhá tlustá ... tak nějak,
Urbane tady snad všichni žasnou,
jak si se chtěl živit krevní plasmou,
jenže nýčko dostaneš lautr h..no,
a bude mezi námi všemi konečně vsjo ravno.
Miliardy korun nejsou naštěstí pryč
a ještě zbývá vzít na Urbana bič!

Někteří si myslí, že krev je jen pro upíry
ale Urban to překonal a prý za to půjde do díry!

Dnes koluje po Praze jistá historka,
jak Urban potkal na ulici známého upírka.
Urban nesl v pod paží hřbitovní urnu
když potkal upíra, ten překvapením ztuhnul,
upír povídá čoveče Urbane ty vole
kde si sehnal instant teď o dovolené?
Urban se zamračil a spustil na toho grázla,
ty vole to je vystředěná krevní plasma!
Starej se o sebe, sám mám málo a mladého kárá,
koukej si pořídit kámoše jako je můj Šťáva!
05. 08. 2013 | 23:07

karel paták napsal(a):

jeden z těch scénářů vyjde..bohužel..propadnem se eště níž..úrovní vladnoucí elity někam k balkánu..lidé kolem Zemana jsou nízcí..jenže ,je třeba říct,že je to jen důsledek vládnutí vlád předchozích..že se chovaly a vládly tak,že průměrnej člověk nehledí na fair play,selskej rozum a chce hlavně,at se těm , jakoby nejhorším,tudíž kalouskovcům Zeman pomstí..a hodně..co nejvíc..a to podle nich ,znamená,že čím víc moci si uzurpuje,tím líp..nicméně za stav země nesou rovněž vinu i vlády předchozí..největší hnus v novodobých dějinách ČR je doba oposmlouvy a období Grosse..Kalousek má dost smůlu,že přišel k lizu v době kdy se potápí ekonomika celý Evropy..a tom kontextu na tom nejsme zastak zle..viz Řecko,Španělsko,Itálie např..
05. 08. 2013 | 23:11

Maximus napsal(a):

vlašťovka

Hele ptáku přelétavý, raději dej pozor
a nelítej přes Itálii, tam vlašťovky rádi žerou.

Přečti si raději knihu od Kmenty nýčko,
jak říkal Langrovi z ODS Mrázek familierně Íčko.
Máš málo informací a jseš zmatený pták,
dej si pozor, aby ti někdo nedal přes zobák.
Zeman je totiž strašný gangster a finanční akrobat,
část svého platu dal na oltář státu a představ si, nic nikomu neukrad!
To se však nedá řící o tvých modrých ptácích,
ti všechno poserou, nesmí se střílet a lítají v oblacích!
P.S.
Ode dneška budu shazovat vlašťovčí hnízda, ale ne,
ty za to nemůžou, že si jejich jméno přivlastnila nějaká piz..! (-:
05. 08. 2013 | 23:17

Petr napsal(a):

excelentní pane Urbane, TORCHU MI TAM CHYBÍ NÁVRH JAK TO ŘEŠIT NEJLÉPE, od takového brilantního sloupkaře by mně to moc zajímalo
05. 08. 2013 | 23:18

Petr napsal(a):

LIDÉ JSTE OPRAVDU TAK HLOUPÝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, že si myslíte, že zákon o prokazování majetku něco změní, nezmění nic, lze jej vymáhat jen 10 let zpětně a jakýkoliv nakradený majetek mohu zargumetovat, že na to jsem získal peníze před 10 lety a na to se žádné stíhání už nevztahuje, také není nic jednodušího, než online založit splečnost v daňovém ráji na anonymního vlastníka a na tu napsat všechen majetek, TAKŽE ZEMENVA SPROSTÁ POPULISTICKÁ LEŽ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
05. 08. 2013 | 23:23

Maximus napsal(a):

Petrovi

Heleď chlapče (mám za to, že tohle nemohl napsat dospělý člověk) myslíš si, že třeba ve Švýcarsku žijou hlupáci a populisti, když tam všichni každý rok musí k daňovému výkazu přiložit soupis majetku? Spíš si myslím, že si demokracii představuješ jako Hurvínek.
05. 08. 2013 | 23:28

Miroslav Pivoda napsal(a):

Urbanův scénář: "A kverulantům, pravičákům, pravdoláskařům a disidentům jménem lidu zatneme tipec…."

Urban by ještě mohl domyslet svůj budoucí scénář o vyhlídku toho, co se asi stane někdejším členům Komunistické strany, ze kterých se po listopadu 1989 stali kapitalisté. Bude jich určitě dost. Bude se u nich zkoumat, kolik procent komunistické krve v nich ještě zůstalo, nebo se k této skupině přistoupí paušálně?
05. 08. 2013 | 23:37

karel paták napsal(a):

no každopádně Čistý Ruce mu nějak nevyšly..a ve Švýcarech hlavně nikdy neměli socialismus...takže tam ten stát funguje jako stát právní..co je psáno,to platí,viz popisováný rozdíly třeba ted u soudu tam z tunelářema z Mostecký Uhelný
05. 08. 2013 | 23:38

Marcel Kozák napsal(a):

pane Urbane jste normální ????
Právě vaše rétorika popírá demokracii, takový kecy znám z rudého práva ala 80. léta...
05. 08. 2013 | 23:46

JF napsal(a):

Však čistý ruce si Milošek umyl se samotným Vašíkem. Docela stylovka něco jako chcaní do vlastního hnízda. Ale Čecháčci rádi na tuto komedii skáčí - zdá se že i ochotně a vědomě - však to může být a nejspíš je jen kolektivní komédie - kolektivní alibismus národní tradice.
06. 08. 2013 | 00:03

Maximus napsal(a):

karel paták

Asi neznáte podrobnosti, prostě M.Z. byl tehdy obklopen jistým politickým křovím, neřády a kariéristy, stejně jako je tomu v jiných politických stranách, no a někteří z nich rozehrávali hry jako PB (olovo), Bamberk apod. Navíc do něj lili chlast horem dolem a věděli proč to dělali. Mám za to, že snad dneska už zmoudřel a nenechá se vodit okolím jako medvěd v manéži. Ono v politice obklopit se schopnými oddanými lidmi zaujatými pro společnou věc, kteří by měli zároveň jistý stupeň morálky je v české kotlině opravdu velký problém. Vězte, že zatím nic lepšího než M.Z. tu opravdu nemáme, bohužel.
06. 08. 2013 | 00:07

Petr napsal(a):

Maximusovi
považuji primitivi vašeho formátu za odpovědné současného stavu ve státě, a ještě exhibujete jako chytrák, pletete si demokracii s trestním právem, prostě ať tomu dáte jakýkoliv přívlastek, tak se takovým zákonem nic nezmění a nezměnili tím ani ve Švajcu, ostatně to je země plná dost silné buzerace na každém kroku, zřejmě jste se to ještě na Novinkách nedočetl
06. 08. 2013 | 00:21

ari napsal(a):

Jojo, Urban... Takhle končej lidi, kterým krevní plazma zalila mozkovnu.
06. 08. 2013 | 00:22

Petr napsal(a):

Maximusovi
když koukám na veše hysterické texty proti panu Urbanovi, tak si velmi vážím, že takovým jako vy leží v žaludku, to je nejvyšší vizitka kvality
06. 08. 2013 | 00:25

kočka šklíba napsal(a):

Tohle asi tak vypovídá o inteligenci pravičáků :D :"Petr napsal(a):

Maximusovi
považuji primitivi vašeho formátu za odpovědné současného stavu ve státě....."
06. 08. 2013 | 00:33

češka napsal(a):

To Petr
Zákon o majetkových přiznáních se přijmout bude muset, a to už jen proto, aby se dostalo sociální podpory adresně jen těm, kdo ji potřebují.
Jak státní kasa chudne , do důchodu odcházejí OSVČ , kteří si opravdu moc nevydělali, jen tak tak se uživili, moc si neušetřili.
EU tlačí na stát, aby řešil sociální bydlení, odkládat se to nedá. Musí vzniknout pravidla, všude to tak funguje. I u nás musí vzniknout tabulky a z nich vyplývající vymahatelné právní nároky na služby.
O oddalování se snažily všechny strany, jenže v jediném referendu se občané rozhodli, že se chtějí řídit pravidly platnými v EU.
A protože jsme stát demokratický, je spravedlivé, aby majetky přiznali všichni.
06. 08. 2013 | 00:42

Skogen napsal(a):

Kontrarevolucionář se opět odvázal :)

No tak se rovněž odvažme:

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Analytik-o-afere-Nagyova-Byl-to-americky-puc-Zeman-ho-prekazil-A-pozor-Kalousku-280803

Bacha autore, to už by byla vlastizrada.
06. 08. 2013 | 00:49

Maximus napsal(a):

Petrovi

Pane silně pravicově orientovaný kolego, proč ta silná slova? Už jsem tady vícekrát napsal, že si přeji u nás demokracii a kapitalismus třeba na úrovni vyspělých západních zemí. Jako podnikatel jsem si za 23 let pomohl ke slušným penízům a ještě pořád živím několik OSVČ díky dlouholetým známostem v podnikatelské sféře, kterým dohazuji práci a různé spoluúčasti na pracech. Dnes se tady spíše jen bavím a rád upozorňuju zavilé pravouny jako jste vy, že zrovna např. ve Švýcarsku je výkaz majetku každým rokem něco naprosto přirozeného a nikdo tam neprotestuje a neplká nic o komunistické zvůli. Právě tenhle bordel tady u nás od akcií na doručitele nebo jiné české fajnovosti mi tady hrozně vadí a nejvíce to bohužel obhajují lidé od české pravice. Zrovna dneska jsem se hořce smál, když s velkou slávou v TV se objevila správa, že naše dálnice jsou předraženy o cca 20%. Samozřejmě, že to není pravda, to předražení je mnohem vyšší, už dávno jsem pracně vyšťoural, že např. v SRN stál 1 km čtyřproudé dálnice v r.2009 280 mil.Kč (v přepočtu) a u nás se běžně překračovala hodnota 500 mil.Kč/km! Např. u D8 se to vyšvihlo na 800 mil.Kč/km. Jenže tady z politiků to nikomu nikdy nevadilo, ať vládli ODSáci či socani. Všichni v tom totiž byli a jsou namočeni!
A tak je to skoro všude, krade se tady za bílého dne
a pak samozřejmě nejsou peníze už ani na důchody a společnost strádá. Jen hlupák či naiva křičí ODS je lepší, Sparta je lepší...... Rozkrádání a řekněme velmi umně vypracované a zavedené tunely, nabylo v ČR monstrózních rozměrů a skoro je divné, že se to tady ještě totálně nepodělalo. Však se každoročně zadlužujeme jako hlupáci, aniž by se sanoval alespoň základní dluh, platíme jen úroky! Ale proč se naši politici nepoučí např. ve Švédsku? Tam jsou mimo r.2009 kdy přišla do EU vnější krize napořád s HDP v přebytku a státní dluh kvapem snižují.
Mějte se a važte silná slova.
06. 08. 2013 | 00:54

Maximus napsal(a):

Omluva za.... zpráva.... aj. překlepy.
06. 08. 2013 | 00:56

Nick polevující v ostražitosti napsal(a):

Sofi
Váš fotýnek válcuje ty 3x předražený dálnice?
Máte strach, že místo na Harvard půjdete studovat do prtky na krtky?
Proč jinak takové hnutí emocí?
Někdo vám bere lízátko?
06. 08. 2013 | 01:01

Petr napsal(a):

Maximus
standardní primitivismus, nálepkování, volil jsem jak ODS, tak ČSSD, ale zde se bavíme o tom, zda majetková přiznání mohou dovést k odpovědnosti tuneláře a zloděje, nemohou, tak zkuste něco k tématu, ale na to se vy nezmůžete, to vám garantuji
06. 08. 2013 | 01:04

pamětník napsal(a):

"volil jsem jak ODS, tak ČSSD" Doufám, že ne najednou, i když u takového člověka jeden neví...:)
Prostě kyvadlo: bim-bam, bim-bam, bim-bam, bim-bam, bim-bam, ....
Samí moudří lidé.
06. 08. 2013 | 01:25

úprchík před komunismem, zrádná emigrant napsal(a):

Pane Urbane,

1) za Havla (ikdyž on nevelel Strakovce), tedy řekněme prvních 10 let po Sametu, jste měl,nejen Vy a ostatní pravdoláskaři, ale i Masarykem degradovaná knížata a zástupci BURŽOÁZNÍ, tedy zastupitelské demokracie, která účinně zastupuje zájmy těch, kteří politické partaje a politiky nejen v době voleb, ale i poté, když už politik nadále "nemůže nadále soužit (zastupitelské) demokracii," ale on i jeho choť a dítka očekávají pokračování své vysoké životní úrovně, jste všichni měli opakovaně nepřeberně možností a dost času na to, aby jste v naivních masách mohli udržovat image demokracie dostatečně atraktivní nebo alespoň tolerovatelné.

Nestalo se a ve zkoušce jste hanebně propadli, počínaje Havlem a konče "echte demokratem bez přívlastku", Klausem. Kombinací naivity a sobeckého cynismu a falše (viz nejen Havlovo "majetek ani náhodou restituovat nechci" a pak bratrovražedné soudy o Lucernu atd. a kšefty s Chemapolovými agenty StB a konče Havlovým knížetem soudícím se i o pitomou hájenku.

2) Občané, tedy jejich masy, věřili Havlovi, mnohem déle a k ještě větší škodě Klausovi, ODA, US,SZ, VV atd. atd. Celý ten tyátr ne nepodobný předúnorové buržoazní demokracii, kdy tedy jediný skutečně zastupovaný zájem v zastupitelské demokracii je zájem kapitálu, protože miliardy na volební kampaně a lukrativní joby pro politiky obyčejní občané a voliči v tomto systému prostě platit nemohou.

Drtivá většina populace - opakovaně a bolestivě oklamávána - už nadobro zjistila, že systém zastupitelské demokracie je bouda, podvod, trik.

Takže si můžete, jako sluha výše uvedeného systému a zájmů čílit, filozofovat o ideálech (zastupitelské) demokracie, KÁAARL může rozšafně a s "aristokratickou noblesou" také obyčejné poddané urážet a kázat jim z výšin hereditárního bohatství že jsou, jak před Zemanovým vítězstvím o Češích řekl Menzel, póvl, když Vám to udělá dobře a Vaši chlebodárci Vás za to budou i nadále platit, ale ...
Rubikon frustrace a hněvu oněch "mas" by dosažen

a další žvásty o Vaší Havlovsko-knížecí demokracii už nemají skoro žádné posluchače (pokud pomineme PR zmanipulované studenty z "Karl na Hrad) a hlavně ty, kteří by v ně ještě vkládali nějaké nové naděje.

SPACKAKLI jste to, vědomým sobectvím a elitářskou polovzdělaností.

KONEC.

Nastal čas údernější pěsti. Podmínky pro ni jste pěstovali po 24 let.
06. 08. 2013 | 02:38

TBC napsal(a):

Je dobře, že jste tento článek napsal, alespoň si každý může udělat obrázek, kdo je tady bojovníkem za pravdu a kdo je hysterický pitomec. Každý, kdo začne přirovnávat současnou situaci k únoru 1948 by měl automaticky skončit v té druhé sekci
06. 08. 2013 | 02:53

JK napsal(a):

Disident Urban od Diagu stejně jako Klausova, Tupoánkova a Čistého ODS pilně straší s nástupem komunistů.

Jak nízko může rádoby inteektuál ještě sestoupit?

I Pehe se snaží ovládat se, ne tak trockista Urban.
06. 08. 2013 | 02:54

solín napsal(a):

Ke všem těm neoliberálům,kteří staví premiéra Disraeliho z 19.století Anglie s koloniální Indií nad V.I.Lenina z 20.století,připomeňme Leninova slova 1918: "Loyd George a "tygr" Clemenceau jsou nejdokonalejší zrádci dělníků."
Slovo zrádci by se neobjevilo,kdyby nevystupovali ve jménu dělníků-první v Anglii,druhý ve Francii-socialisté svých zemí.Od čeho asi odvozovala svou sílu trockistická větev ? Po všech zkušenostech z nebolševických socialistů všeho druhu západní Evropy,hlasujících vesměs pro válečné úvěry svých zemí nacionálně spolu s monarchiemi,císaři a pravicí? Lenin poráží v anketách Putina rozdílem dvou tříd,Putin Gorbačeva obdobně.
Hloupost? A co rok 1938 a léta 1938-1945? Kolik lidí -60 milionů-mohlo žít-kdyby se hloupost znala včas?
Již středověký filosof Hume obsáhle psal,že příčina se obecně neprojevuje bezprostřední časovou návazností následku.To je newtonské mechanické pojetí,platné výhradmě v mechanice přesně.Masaryk,který se habilitoval na rozboru Huma ve Vídni byl navíc i ctitelem Spencerova evolucionismu z 19.století,se kterým v 20.století dovedl ČSR k střelbě do demonstrací,2.místu volebnímu KSČ,Mnichovu.V začátcích v těsném svazku s Kornilovci,touženou vojenskou bodákovou parlamentní demokracií do jejíchž služeb se dalo i 5000 českých inženýrů legionářů Ing.Krále než sami Rusové mrtvého nalezeného Kornilova po náměstí tahali koni a osobními auty za nadšení nespočetného davu.
Otázka doplňující:Postaví ještě někdy čeští inženýři velké dopravní bezporuchové letadlo jako kdysi pro SSSR IL -14? Kdo bude zde vyrábět nákladní auta s vysokozdvižnými jeřáby nebo plošinami po nyní zkrachovalé Avii? Nebo přejdeme na vařečky,pinsety, jenom?
Zisky od co umíme kupovat? Jako kdybychom tato auta neviděli za život tisíckrát v akci při nehodách tramvají,vlaků,aut?
A nakonec-svět výběru typů moderních aut stejně jako nekuřáctví jsou vkus jenom jisté části populace s jejími možnostmi.Zničit život důchodcům aby se jiní nalezli ve svých zálibách? Z toho nelze odvozovat demokracii,strategické směry apod.Dnes to již viditelně po redukci zdejšího hospodářství na zmizelé i minimum jasně hovoří o pozlátku.Severský pohádkář Andersen je autorem slov :"Pozlátko opadne a svinská kůže zůstane". Jde o socialisty chytré nebo poctivé,přející lidem nebo nepřející? Tupostí a nevšímavostí,bagatelizací zeď reality neprorazíš.Neklaď lidem za vinu že chtšjí život jaký je možné mít,jaký jim patřil nebo by a patří.Chvála pobryndaných pseudopolitiků před večerem je hanbou,je bezectná.Jiní musí odvést kvalitu a oni jsou osvobozeni od nároků? Součty škod za vybranými pseudopolitiky jsou úctyhodné u řady z nich.
06. 08. 2013 | 03:03

solín napsal(a):

oprava :chtějí život
06. 08. 2013 | 03:08

Richard napsal(a):

Kdo tady vlastně zpochybňuje demokracii, když pořád dokola tvrdí, že národ není dostatečně svéprávný na to, aby si za prezidenta zvolil, koho bude chtít? Když tady zastupitelská parlamentní demokracie opakovaně umožňovala projití svinstev jako např. solární tunel, tak jedinou možností, jak ukázat loutkovodičským prasatům, že nejsou žádní polobozi, je něco radikálního. Dokud jedinou odpovědí, na kterou bude kdy arogance moci slyšet, jsou konfiskace, násilí a popravy, tak ať se jí té odpovědi jednou za čas dostává. Pokud je to nejradikálnější, co je za stávajících podmínek u nás možné, Zeman na Hradě, ať tam tedy sedí a ať se tomu nikdo nediví. Ti slizcí sráči, kteří kvičí, že mají dnes strach o ČR jako např. Kalousek, ať se moc neradují, jak jsou chytří; každá jejich svinská přetvářka, lež a zlodějina, ač sebelépe skrytá, dodává kapku po kapce palivo do kotle, který opravdu jednou exploduje a všechen řád smete. A to pak bude psina, až současná civilizace dopadne jako dopadl Řím.
06. 08. 2013 | 03:16

frym napsal(a):

to Richard:

Na dštění podobné té Vaší síry je zdejší demokracie více než zvyklá.Dokonce bych řekl,že nedojde ani na jedno nebo dvě klecová lůžka vyhrazená pro Opoziční smlouvu,zvěstovaná vloni 150 000 dubnovou demonstrací.Paní Engelsová s Castrem zachovají klid gentlemanů.Klaus si M.Zemana řádně převychoval aniž ten se mu jedenkrát vzepřel jinak než v presidentském klání.Živelnost privatizace naložená v oboustranném akademickém formalínu s pečetí W.Komárka 1950 není bezduchostí?
Statistik Fischer jistě M.Zemanovi Studentovým rozdělením ukáže co jeho 25% hlasů z volby může dát.
06. 08. 2013 | 05:03

Admirál napsal(a):

Každá ze třech autorem uváděných variant je přijatelnější, než návrat Miruny s Karlem do Strakovky.
06. 08. 2013 | 07:04

FKL napsal(a):

101 podpisů v poslanecké sněmovně? Musí si zaplatit své půjčky - proto takový kvikot! A ty jejich platy - jeden jejich měsíční plat je můj celoroční důchod za celý můj život poctivé práce.
06. 08. 2013 | 07:06

Fialenka napsal(a):

kočko šklíblo,
Sofiin příspěvek o tom, že by to chtělo zlikvidovat voliče Zemana, byl asi vymazán. Je to škoda, bylo to poučný, zvlášť jestli to byla ta samá Sofie, co sem občas píše: pravicově smýšlející a podle kultivovaného stylu psaní vzdělaná.
06. 08. 2013 | 07:08

drozd kvíčala napsal(a):

urban si zas zapomněl vzít neurol.
06. 08. 2013 | 07:11

Majkl napsal(a):

Největší paradox dnešní doby je v tom, že novináři jako Urban, Fendrych apod., kteří neustále varují před komunisty, se přitom sami jak komunisti chovají. To jejich strašení, vyvolávaní negativních emocí, manipulace s fakty. Pamatuju si, jak Paroubek prohlásil po volbách v roce 2006 něco o Vítězném únoru a okamžitě ho přesně tito "novináři" přirovnávali k diktátorovi. Kde ale byli tito pisálkové, když Kalousek, velký kamarád jejich guru Knížete, chtěl v roce 2006 utvořit vládu s podporou komunistů? To si už nepamatují? Nebo úmyslně nechtějí? Naštěstí diskuze pod články svěčí o tom, že lidé se stále více učí hledat informace a sami si utvářet názor, což je na tyto výběrové novinářské manipulátory, kteří si vyberou jen takovou informaci, jaká se jim hodí, nejlepší lék.
06. 08. 2013 | 07:18

JM napsal(a):

pokud si mohu vybrat mezi autistickou Klausovou loutkou, která přes svou konkubínu úkoluje tajné služby a spolu s nejprofláknutějším šíbrem v křesle ministra financí, co tady za 20 let byl, vede tuto zemi k dalším a dalším propadům, tak raději toho Rusnoka, ať to je jakkoli nedemokratické. Ostatně, Klaus nebo Zeman jednali někdy demokraticky?
06. 08. 2013 | 07:21

JM napsal(a):

pokud si mohu vybrat mezi autistickou Klausovou loutkou, která přes svou konkubínu úkoluje tajné služby a spolu s nejprofláknutějším šíbrem v křesle ministra financí, co tady za 20 let byl, vede tuto zemi k dalším a dalším propadům, tak raději toho Rusnoka, ať to je jakkoli nedemokratické. Ostatně, Klaus nebo Zeman jednali někdy demokraticky?
06. 08. 2013 | 07:21

petr napsal(a):

českej národ složenej ve většině z primitivů, ožralů a budižkničemu si nakonec nic jiného než Zemanův protektorát nezaslouží. stačí si pročíst tuto diskuzi, je mi z našeho národa na blití. češi prostě musej bejt držení pod držkou a ještě tomu vesele tleskají - což je historicky potvrzený fakt.
06. 08. 2013 | 07:24

Pavel S napsal(a):

Tato situace je opravdu otřesná. Dosazování kamarádů na všechny posty ve státních firmách, kteří půjdou do půl roku zase pryč s milionovými odstupnými... A lůza tomu ještě tleská... Přirovnání k únoru 48 je tady opravdu na místě. Snad to většině lidí brzo dojde.
06. 08. 2013 | 07:30

Fialenka napsal(a):

PS k 7:8
Spíš bych řekla, že to ta Sofi, co sem občas píše není. Bude to někdo jiný, kdo napsal pod tento blog už několik příspěvků a pokaždé pod jiným nickem.
06. 08. 2013 | 07:37

Maximus napsal(a):

Petr napsal(a):
Maximus
standardní primitivismus, nálepkování, volil jsem jak ODS, tak ČSSD, ale zde se bavíme o tom, zda majetková přiznání mohou dovést k odpovědnosti tuneláře a zloděje, nemohou, tak zkuste něco k tématu, ale na to se vy nezmůžete, to vám garantuji
06. 08. 2013 | 01:04
Tak jo supervzdělanče, proč tedy to ti komunističtí Švýcaři (a existuijí s touto praxí i jiné země) dělají? Je to zvůle levičáků a komunistů, na kterou váš mimořádně vzdělaný mozek upozorňuje? Ten mozek, ze kterého se linou vzletné a moudré věty, které nás tady všechny uzemňují svou nezpochybňovatelnou kvalitou a vynikajícím tvůrčím obsahem!

Z celého vašeho expozé mi vychází jedno, kupte si klimatizaci nebo alespoň výkonný ventilátor, horko vás ohrožuje a kdybyste pošel, tak by to byla nedozírná škoda pro nás všechny čecháčky a české podrazáky, kteří jsou i zamindrákovaní a zlí.
06. 08. 2013 | 07:40

Ládik!!! napsal(a):

Zdejší soudruzi se už tetelí blahem, jak zas někoho okradou podle zákona. Malá Natálka (už má 7 let) by řekla: Je to hnus, hnus.
06. 08. 2013 | 08:05

Petr napsal(a):

ščastný euroobčan
I přesto, že nouhlasím s takovými platy ona brala více než jeji předchůdce či výrazně více jak podřízení kolegové a nebo snad bude brát méně její nástupce?
06. 08. 2013 | 08:46

Jirka napsal(a):

ale jo pane Urbane ... docela zajímavý čtení. A klidně se to nějak podobně může i stát. Dobré je si k tomu uvědomit, že ty nálady ve společnosti (ať už tehdy po válce nebo dnes) nevznikly jen tak samy od sebe a bez reálných příčin. Tehdy byl zákon proti keťasům a šmelinářům přijat s upřímným potleskem drtivé většiny těch všech nekřesťansky okrádaných lidí ... dnes po něčem podobném křičí národ také. To se do prd.le ti bohatí nikdy nepoučí? A budou krást, šmelit a hromadit do nekonečna? A zase příjde někdo, kdo jim vše ukradené ukradne a pak nějaká další "sametová", která jim to ukradené, ukradené ukradené zase vrátí .... chjo ... bloudíme v kruzích přátelé a libujeme si, jak jdeme pořád dopředu
06. 08. 2013 | 08:58

Huhna napsal(a):

Admirál napsal(a):
Každá ze třech autorem uváděných variant je přijatelnější, než návrat Miruny s Karlem do Strakovky.
- - -
Tak to už je hodně obehraná písnička, tato jednoduchá teze. Zeman by se opravdu zpronevěřil svým voličům, když hlásal stop této (tedy té minulé) vládě, a sám by je tam opět dosadil.
06. 08. 2013 | 09:00

Pavel S napsal(a):

Jak psal někdo nade mnou - jaký plat budou mít následníci Nagyové? Určitě né Rusnokovou vládou zvednutou minimální mzdu. Bude to úplně to samé, ne-li horší. Jen se to nedozvíte jako se nedozvíte platy stovek náměstků a poradců...

Je šílenost, že spousta lidí baští tyhle populistické výroky a činy. Je to přesně ve stylu Rátha. Půjčíme si prachy, něco pustíme mezi lidi, ti nám budou líbat nohy a zbytek si rozhodíme mezi sebe.

Je to úplně stejná zlodějina, jenom se ti zloději snaží tvářit lidsky a vy jim to žerete. Dobrou chuť. Jen přeju všem bašťounům, aby po téhle viróze nepřišla tvrdá kocovinka.
06. 08. 2013 | 09:07

VáclavS napsal(a):

Přesný scénář, pane Urbane. Je tu snad ještě malinká šance, že se loutka a idol nemyslivců brzo uchlastá a SPOZ bude těžko hledat náhradu.
06. 08. 2013 | 09:19

VáclavS napsal(a):

"Zeman by se opravdu zpronevěřil svým voličům,"... Huhno, Zemanovým voličům se zpronevěřit nelze, těm nevadí ani že jim Zeman celou kampaň lhal. Mají svého Žižku a budou mu plácat ať udělá sebevětší zhovadilost.
06. 08. 2013 | 09:24

Ládik!!! napsal(a):

Soudruzi zrovna svačí řízky.
06. 08. 2013 | 09:33

F.Srbek napsal(a):

Za vším je Zeman! Jak snadné a jednoduché! Pan Urban poslední dobou zřejmě není ve formě, jinak by nemohl porovnávat neporovnatelné. Volba Zemana je důsledkem dlouhodobého nic nedělání "státoprávních stran", vlád "rozpočtové odpovědnosti" a dalo by se pokračovat.Potřeby voličů jsou "nepotřebné" a ti, co více jak 20 let vládnou se zabývají převážně sami sebou a ne řešením problémů a potřeb země. Na jakoukoli kritiku reagují obecnými frázemi o parlamentní demokracii a straší návratem starých časů. Něco jako vlastní chyby nebo neschopnost si přiznat nedokážou. Obyčejní lidé nikoho nezajímají. Vlastně ano, musí platit daně a volit ty, co stranické sekretariáty navrhli. Korunu všemu nasadil bývalý prezident, když generálně amnestoval "úspěšné" podnikatele. Jaký div, že lidé bez rozdílu jsou více méně nasr...! Ta této situace místo nových parlamentních voleb, je lépe "vytrvat" v boji za parlamentní demokracii a za udržení svých prebend, než urychleně vypsat volby. Na co, když máme "univerzálního viníka" - prezidenta Zemana.
06. 08. 2013 | 09:33

Sláma napsal(a):

Je vcelku dobře známo, že cca 40% disidentů byli agenti StB a/nebo KGB. Moc by mě zajímalo, jak to je s tím Urbanem? Pan předseda Filip mu totiž bude asi muset pořídit fotografii před rozvinutou rudou zástavou, protože jeden Urban přinese komunistům ve volbách více hlasů, než kolik by jim přinesl les velkoplošných reklam kolem dálnic od Rozvadova po Lanžhot.
Samozřejmě, že vše, co Urban napsal jsou žvásty. Zeman nic takového neudělá, protože Parlament nakonec bude mít vždy navrch. Zeman zatím těží z toho, že Kalouskova parta měla rozehráno hodně malých domů a nyní, následkem výměny lidí na příslušných postech se jim některé tyto podniky nezdaří. Proto jsou tak nervózní, včetně Miruny, a proto se tak drží svých postů zuby nehty a nechtějí rozpustit Sněmovnu.
Jednou z dojných krav pro politiky ODS a TOP09 byly i České dráhy, proto tolik rozruchu kolem Žaludy. Bylo správné, že se Rusnokova vláda pokusila přerušit ty penězovody, které vedly do pokladen pravicových politických stran a do kapes jejich bosů a/nebo kmotrů.
Rozhodně by se měly podobné rázné kroky provésti i v Lesích ČR, kde se provádí, jak řekl bývalý poradce bývalého ministra životního prostřední Knettig, cituji: "krádež za bílého dne".
Čím více penězovodů se přeruší, tím méně bude mít ODS a TOP09 černých fondů pro vedení předvolební kampaně!
06. 08. 2013 | 09:38

Vladimír napsal(a):

co to je za úděsnej blog? to je úlet
06. 08. 2013 | 09:49

kolja napsal(a):

Děsivé a bohužel ne nepravděpodobné.
06. 08. 2013 | 10:12

Matematik a roztleskávači davů napsal(a):

Leninskou dialektikou za vyšší dojivost daňového poplatníka.

Jedno by nám měl soudruh roztleskávač davů Urban vyvsětlit.
Máme nebo se nemáme bát raket z KLDR a Iránu?
Přece by nám mediální fronta, volte Karla mladého pankáče s čírem, který jde po krku vládě, jejímž je místopředsedou,jedno by nám měla alespoň naznačit, jaký vlastně zaujmout postoj.
Oni něco v Iránu demontovali? Byla to jen taková bezvýznamná mediální lež?
Asi jako ty padělané satelitní snímky neexistujícíh iráckých laboratoří?
https://www.cia.gov/library/reports/general-reports-1/iraq_wmd_2004/index.html

Jako únor 1948 nespadl z nebe, ale předcházela mu mnichovská zrada a další věci, tak i případný nástup komunistické totality nyní(což považuji za reklamní blábol) by byl důsledkem chování pseudopravice a pseudodemokratů z Národní fronty volte Karla.....
Máme být vděční USA? Pak ovšem taky Stalinovi. V jakém poměru? Asi 6 více Stalinovi podle osvobozeného území....

Zeman byl zvolem přímou volbou jakožto důsledek mafiánské manipulace na Ministerstvu vnitra. Tato manipulace zajistila jistotu Cesty do pravěku Karla Zemana...Tak si teď nestěžujte.
Zeman odsoudil amnestii a současně prosazuje Klausovou?
Trochu schíza ne?
Kdopak vám ještě bude věřit?

Knihtisk Demokracie 1.0
Internet adigitální stopa Demokracie 2.0
Přímá bez zástupců k penězovodům bez Národních front a mafií.
Jako ve Švýcarsku, kde si ani armádu ani daně nezrušili, kam například válečný zločinec GW Bush nemůže ani na chvilku vstoupit, neboť by byl na základě vlastních prohlášení ve svých vlastních pamětech okamžitě zatčen, protože se přiznal na nařizování mučení arozpoutání války pod falešnými záminkami....
Zákon tam je zákon soudruzi roztleskávači, a proto tam vyšetřují taky naši mosteckou uhelnou....

Nyní ten slíbený důkaz:
Zde je seznam prezidentskych kandidatu vždy s jejich dvěma procenty špatných podpisu na základě dvou velkych výběrů (8500).
Uvedena procenta spatnych podpisu by se mela vzhledem k velikosti vyberu 8500 jen malo lisit.
To je podstatne.To je klic k cele zalezitosti.
Cim vetsi jsou dva kontrolni vybery, tim mene pravdepodobny je jejich jisty rozdil....
Jméno p1=procento spatnych 1.vzorku p2= ve 2.vzorku
Miloš Zeman 10,6 % 11,2 %
Jan Fischer 11,0 % 12,5 %
Vladimír Franz 7,0 % 6,7 %
Zuzana Roithová 4,2 % 3,3 %
Táňa Fischerová 4,9 % 5,4 %
Jana Bobošíková 7,7 % 11,5 %
Vladimír Dlouhý 16,2 % 18,4 %
Tomio Okamura 19,4 % 23,0 %

Rozdilnost techto dvou hodnot nelze zmerit ani prostym rozdilem ani rozdilem relativnim, protoze u maleho poctu vybranych kontrol se to muze velmi lisit jako kdyz na kostce vam padne dvakrat jine cislo.....
Pokud totiz provedeme nahodny vyber z osudi dvakrat po 8500 nemohou se od sebe ty dva vysledky lisit jako kdyz 8500 hodite kostkou a udelate soucet bodu, musi byt v obou pripadech blizko cisla 8500x3,5 (3,5 je prumer z cisel pri hazeni kostkou).

Zmerit rozdilnost lze takzvanou p-hodnotou.
To je pravdepodobnost realizace pozorovaneho odlisnosti dvou hodnot
p2 a p1 (nebo vetsi rozdilnosti) v pripade OPRAVDU NAHODNEHO vyberu.
Lze to zmerit pomoci veliciny "Z" viz dale.
Mohlo se tedy "nesympatickemu" vybrat teoreticky 100% spatnych
a "sympatickemu" treba 0%.....
Zalezi jen, jak moc spravedlnost na Ministerstvu vnitra vykukuje zpod sveho satku.
Vysledky:
Jmeno p-hodnota
Miloš Zeman 0.105
Jan Fischer 0.0012
Vladimír Franz 0.22
Zuzana Roithová 0.0010
Táňa Fischerová 0.070
xxxxxvyrazeni kandidatixxxxxxxx
Jana Bobošíková 0.000000000000000018
Vladimír Dlouhý 0.000074
Tomio Okamura 0.0000000045
Právě ti tři poslední kandidáti byli vyřazeni Ministerstvem vnitra.
Čirou náhodou právě tito tři mají extrémně nízkou pravděpodobnost realizace takto odlišných hodnot.

Metoda:
dva výběry o velikosti n1=n2=8500
Z=(p1-p2)/odmocnina(B)
kde pomocné B=[p1(1-p1)/(n1-1)]+[p2(1-p2)/(n2-1)] nebo jinak (vyjde stejne)
B=[(p1+p2)/2][1-(p1+p2)/2][2/8500]
Zvoleno značení p1 vždy menší než p2 , v excelu p-hodnota =NORMSDIST(Z)
(p1 a p2 se nedosadi v procentech ale jako podil tedy 10%=0,1)
Napriklad u Okamury to odpovida pravdepodobnosti, ze kdyz se vyhodi 28 minci do vzduchu spadne 28 orlu.
Zdroj dat:
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-vnitra-vyradilo-kandidaty-z-prime-volby-prezidenta-p99-/domaci.aspx?c=A121123114054domacikop

Zkuste si to soudruzi mafiani, vyhazujte 28 minci do vzduchu a cekejte, kdy vam padnou samí orlové.
06. 08. 2013 | 10:21

Lía napsal(a):

-Vladimírovi

úděsnej blog to není, úděsná je to skutečnost.
Vytrvejte, pane Urbane a hlavně se nenechte se otrávit,
myslím, že ještě nějaký čas ale potrvá, než Vám dá většina zapravdu..
06. 08. 2013 | 10:26

Matematik a roztleskávači davů napsal(a):

Ještě dodatek, aby to celé bylo zcela korektní.
Důkazem konečným samozřejmě bude kontrolo podpisových archů a záznamů ministerstva vnitra.
To je jednoduché a nesporné.
To však jistě neudělá ministr vnitra dosazený Zemanem ani Karlem, mladým pankáčem s čírem co jde po krku vládě jejímž je místopředsedou.....
06. 08. 2013 | 10:29

Liberální keynesián - antikonzervativec napsal(a):

Skvěle napsáno, pane Urbane, jako pravdoláskař Vám dávám plně za pravdu, ale myslím, že těch variant je ještě více, snad to dopadne lépe. Uvidíme, musíme bojovat. Odvádíte dobrou práci. Novináři teď budou potřeba! Děkuji za tento článek

Čtenář Respektu a pravdoláskař!
06. 08. 2013 | 10:54

Čech napsal(a):

Všechno je jinak a jestli bude, bude, i kdyby se Urban i ti druzí potentočkovali.
06. 08. 2013 | 10:54

Liberální keynesián - antikonzervativec napsal(a):

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
06. 08. 2013 | 10:55

Erben61- právě v depresi napsal(a):

Když mám depku, přečtu si pár blogů, pak komentů a říkám si: Vole jsi na tom ještě dobře s tím chorým mozkem.
06. 08. 2013 | 11:27

Luděk napsal(a):

Dobrý den všem,
se zájmem jsem si přečetl reakce na článek. Pan Urban skvěle fabuluje a není daleko od pravdy. Všem, kteří nadávají na minulou vládu, že jím šlo jenom o peníze, je mi lítí. Vy si opravdu myslíte , že nová vláda ať je jakákoliv bude jiná!
Členům této loutkové rádoby vlády jde také o peníze a ještě ke všemu nás chtějí vrátit o hezkých pár let zpátky a přesně stanovovat co máme dělat, což většině lidí zřejmě vyhovuje. Nezlobte se, ale já chci o sobě rozhodovat sám, možná na to budu dobře, možná budu v pr....
Chci si to řídit sám.
06. 08. 2013 | 11:34

Lspeedy napsal(a):

Předpokládám, že autor má aspoň zbytky charakteru a v případě, že se jeho paranoidní vize nenaplní, publikuje článek "Jsem hlupák a byl jsem to já, kdo se pokoušel manipulací o státní převrat"...;-)
06. 08. 2013 | 11:57

Sláma napsal(a):

Matematik a roztleskávači davů špatně četl metodiku, jakou se počítaly tzv. chyby ve sčítacích arších. Onen algoritmus totiž zahrnoval i hledání opakovaných podpisů stejných "osob". Zatímco archy prvního vzorku byly porovnávány jen s prvním vzorkem, archy druhého vzorku byly porovnávány jak s prvním, tak i druhým vzorkem. Proto počet chyb byl vždy vyšší ve druhém vzorku.
Samozřejmě se jedná o stejnou metodickou chybu, jakou bylo sčítat chybovost obou vzorků dohromady. Obě metodické chyby neproporčně poškozovaly kandidáty s vyšší chybovostí jejich archů. Nepamatuji se, kolik chybělo kterému kandidátu hlasů, ale možná by některý z nich nebyl vyřazen, kdyby se ověřovaly hlasy řádně, tedy každý jen v rámci svého vzorku.
06. 08. 2013 | 12:04

ščastný euroobčan napsal(a):

To Petr:
Tahle vláda promyšleně rozbila systém odměňování státních úředníků, aby pohled nadřízeného byl víc, než zákon, nebo morálka. No a paní Nagyová přesně pochopila vo co go. ( Tohle budeme taky mazat?)Obávám se, že kdyby tu začali vládnout Marťani, nebude to taková hrůza, jako Kalojskojc melody boys.
Ne, že bych nad Zemanovým jednáním radostně vyskakoval, ale Rusnok je to menší zlo.
06. 08. 2013 | 12:15

babihani napsal(a):

Když čtu v příspěvcích něco o lhaní a oblbování lidí prezidentem a jeho příznivci,musím se ptát,kde dosud tito diskutující žili? V naší republice jistě ne,jinak by tyto a DALEKO,DALEKO,DALEKO horší praktiky znali z dosavadního vládnutí pravice.Jinak jsou to jednostranné bláboly,stejné jako od autora článku.pro klid jeho zaprodané duše je třeba dodat,že opakování února není možné.Většina majetku je odlifrovaná do zahraničí,tudíž není co zabavovat!
06. 08. 2013 | 12:30

Pavel napsal(a):

Dobrý den,
pane Urbane, bohužel máte pravdu a z mnoha , spíše většiny příspěvků je cítit, jak se mnozí už těší na to až disidentům, kverulantům , pravdoláskařům, ale také komediantům zatnou tipec.
Musím si ale povzdechnout : Čí je to vina ? Není to náhodou vina našich politických elit zprava i zleva ? Po léta se zajímali jen o svá koryta a dělení moci. Ani když přišla krize nedokázali se změnit - viz Petr Nečas a jeho milenka s odměnami vyššími než je plat předsedy vlády . Jak vysvětlovat lidem s platem pod 20.000, že se mají ještě uskrovnit v rámci rozpočtové odpovědnost, když ti nahoře se uskrovnit nehodlají ? Trochu to připomíná slepotu francouzských elit - šlechty a kléru, když odmítali rozumné návrhy na zdanění . Jak skončili je známo. Že to jak to tak bývá v každé revoluci odnesli ponejvíce normální lidé ? Elity by měly vést a být příkladem. V realitě to tak bohužel nebývá. Luza začíná divočet a lačnit po krvi ( ať už doslova či v přeneseném smyslu) Nebo ještě citát :
..Bída z lidí lotry činí a vlky žene z lesa hlad... ( F.Villon) Jistě do skutečné bídy a hladu máme daleko. Ale pocit velké nespravedlnosti tu je.
06. 08. 2013 | 12:40

Midori napsal(a):

Střípky mozaiky zapadají do sebe:
*
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Disident-a-vedec-Z-Vaclava-Havla-vyrostla-zruda-Byl-to-vetsi-kolaborant-nez-Husak-281184
*
06. 08. 2013 | 12:50

SergioL. napsal(a):

Přijde mi, že se diskuse pořád vede tak nějak okolo problému, ale nikdo ještě pořádně nevyhmát jádro celýho "zemanovskýho pudla"...Je samozřejmě dobré si představit různé scénáře....ale něco mi v nich pořád chybí...

Ten "zemanovský" tah na branku musí mít někde nějakej důvod...někde někomu to musí dávat smysl ať tím smyslem je cokoliv...
Má to být očista od tzv. kmotrů...? Má to být zlepšení statutu nižší střední a střední třídy v Čechách...?
Je ten zemanovský "dobro-lišácký kukuč" určen tzv. dolním 10ti miliónům, kteří si mají začít myslet, že konečně přišel někdo, kdo bude bránit jejich zájmy...kdo je "nasytí" a vysvětlí jim, jak se mají správně orientovat v demokracii, kde se ani po 20ti letech někteří nezabydleli...?
Nebo je to snad záměr začít stavět české silnice o 2/3 levněji než v sousedním Německu, tak jak by to odpovídalo poměru průměrných platů obou zemí...? No...bylo by to všechno moc hezké, kdyby tomu tak skutečně bylo...

Přijde mi, že ze Zemanovy strany je ale až příliš mnoho věcí, které si máme myslet, které tak ale ve skutečnosti nejsou...Je to jen "fasáda", navíc docela nevkusná, která odvádí pozornost od meritu věci...fasáda která zakrývá, že se naše politika velmi nenápadně začíná pootáčet a kmotříci, političtí kašpaři, paní Bohdalová, hospodaření státu nebo vlajka Evropské unie na Hradě, jsou jen zdatnými statéry...

Hlavní roli v tomhle nenápadně pompézním "kusu" dle mého skromného názoru hraje oněch 250 až 500 miliard, které povětšinou odevzdá právě těch dolních 10 miliónu, o které opravdu...ale opravdu jde až na posledním místě...

Češi by se totiž konečně měli velmi vážně zamyslet nad tím, co za ty miliardy, který odevzdaj ať už do Ruska nebo kamkoliv jinam, vlastně dostanou zpátky...levnější elektřinu, levnější elektroškodovky, levnější MHD...? Asi těžko, stačí se dnes podívat na účty za elektro a na cenový prognózy...
No lide český...zase si s Tebou někdo pořádně vytře to místo dole, kde končí záda...
06. 08. 2013 | 12:53

Matematik a roztleskávači davů napsal(a):

Pane Slámo, žádnou medodiku jsme nečetl a číst nemusel.
Všiml jste si že ve dvou případech z 8 je druhá chyba menší?
Takhle tedy vy chápete pojem "vždy"?
Ano touto leninskou dialektikou se možná ještě nějakou dobu budete držet svých koryt, ale jen nepatrnou chvilku.
To co je nejdůležitější, je třeba ty archy znova zkontrolova a hlavně je neskartovat.
Co si o tomto myslíte?
Budet odvádět dav stranou jako Zifčák 17 listiopadu 1989 na Národní třídu?
Tak ať nezávislá komise ty archa zkontroluje avytřete všem kverulantům zrak ne?

Knihtisk Demokracie 1.0
Internet a digitální stopa Demokracie 2.0
Přímá bez zaástupců akmotrů ma ministerstvech
06. 08. 2013 | 13:00

Jana napsal(a):

Typické bludy Made in Urban!
Opravdu nechutné!
06. 08. 2013 | 13:00

Matematik a roztleskávači davů napsal(a):

Pro SergioL
Demokracie je to, ze si volic zvoli sveho zastupce aten je jeho zamestnancem.
Mafie to pretransformovala na spor drzitelu mavatek Saprata versus Slavie.
Prave volic Zemana je za nej zodpovedny vic nez jeho nevolic.
Skutecnost je diky roztleskavacum davu presne obracena.
Mame Cestu do pravěku Karla Zemana.
Mimochodem vyroky Zemana o amnestii a jeho prosazovani byvale sefove CEZu v dobach dostavby prvniho Tunelina jsou take zajimave.
Zemanova historicka role je zametat za Klausem.
Hezký den.
06. 08. 2013 | 13:06

olympus napsal(a):

Historie jako matka lidstva dala všem největším bitvám,v nichž lidstvo stálo na křižovatkách supermocí -nerozhodný výsledek: Hunové Attily vs. Římané velení Aetiem r.451 n.l. na Katalánských polích, bitva u Waterloo ,bitva u Kurska.
Rozhodl až bezprostředně následující vývoj po bitvách.Smrt Attily na jeho svatební hostině s dcerou německého knížete chrlením krve.Přibytí 30 000 pruských vojáků Bluechera ráno po bitvě,kdy je nečekali.Vilém Oranžský bojoval proti Napoleonovi.Ztráta Němci většiny tanků u Kurska.V posledních momentech druhé světové války bránily všechna patra Berlínského Reichstagu spojenecké SS -divize Francouzů.
Bluecher představoval sblížení Pruska s Rakouskem,které před ním v době sedmileté války Marie Terezie s Bedřichem Pruským v 18.století a později 1866 na území Čech v bitvě u Hradce Králové (100 000 padlých) se opět narušilo.Příměří s prioritou Rakouska krátkodobě sjednal kancléř Schwarzenberg v polovině 19.století-viz Olomoucké punktuace.Předtím jeho příbuzný gen.Windischgraetz pobil vojensky povstalce Prahy a Vídně.Windischgraetzovým potomkům byl celý majetek zabaven hned po vzniku první republiky.Známý gen.Windischgraetz se nedlouho před revolucí 1848 přistěhoval do Čech z Bruselu.Po něm Praha zažila dělostřeleckou palbu až v květnu 1945.Příbuzná Windischgraetze a Schwarzenberga,kněžna Eleonor,při revoluci 1848 v Praze zahynula kulkou na ulici.
06. 08. 2013 | 13:14

Pictus Urbic clarae napsal(a):

Bejt panem Urbanem,tak bych ty houby už nechal na pokoji
06. 08. 2013 | 13:16

Pavel napsal(a):

Midori :
ten článek v Britských listech je dost odporný. Z autora čiší pouze osobní zášť, nic nového neuvádí.
06. 08. 2013 | 13:20

Ládik!!! napsal(a):

Pu puči si dá zeman punč.
06. 08. 2013 | 13:22

pamětník napsal(a):

Těch pár zastánců Jana Urbana, co se tady ozvali, mají velice nízkou úroveň argumentů. Urban plácá o zatnutí tipce, ani se nenamáhá zdůvodnit ani predikovat, jak takové zatnutí tipce bude vypadat, a přesto se najdou diskutéři schvalující Urbanovy nesmyslné plky. Na jakou primitivní úroveň může takový fanda klesnout ukázal primitiv, ožrala a budižkničemu Petr v 06. 08. 2013 | 07:24 tímto výpotkem:
"českej národ složenej ve většině z primitivů, ožralů a budižkničemu si nakonec nic jiného než Zemanův protektorát nezaslouží. stačí si pročíst tuto diskuzi, je mi z našeho národa na blití. češi prostě musej bejt držení pod držkou a ještě tomu vesele tleskají - což je historicky potvrzený fakt."
Ubohost za ubohostí: "Pu puči si dá zeman punč".
Kdyby hloupost nadnášela, byli by už ve stratosféře.
06. 08. 2013 | 13:31

Midori napsal(a):

Pavel
Zdravím. Paměť mi ještě slouží, paměť zřejmě slouží i jiným občanům, kteří v dané době žili a dovolili si článek okomentovat.
Víte, ten článek je pravdivý. Nebo Vám jde o líbivé havlovské lži? Doba už pokročila a skutečná pravda již vyplavala na povrch.
06. 08. 2013 | 13:38

karl von bahnhof napsal(a):

Pan disident Urban člen mezinárodního právnického týmu Diag Human.To mluví samo za sebe-zločinecká organizace, která usiluje léta o vykradení ČR.Na základě smlouvy s ministerstvem zdravotnictví která nesmí být zveřejněna, proč asi?ČR odmítla odebírat předražené a nekvalitní krevní deriváty od firmy Diag Human a jejího majitele mezinárodně stíhaného, mj.majitele Bechyňského zámku.Disident pracující pro zločince za Jidášký peníz!
06. 08. 2013 | 13:41

MA-FU napsal(a):

Pane Urbane
Když byla podepsána oposmlouva,říkala jsem "Už aby to bylo za námi" ale tohle,to je ještě větší srab a rána.
Bohužel máte zase pravdu...
06. 08. 2013 | 13:52

Lía napsal(a):

-Karlovi z nádraží
Vždy znovu a znovu mě uzemní zasvěcené informace od lidí, kteří o věci nevědí zhola nic a přebírají nesmysly od druhých.
Milý Karle, mýlíte se a je možné, že se o tom, právě co se týká Vámi zmíněné kauzy dozvíte dříve či později.
Hezký den všem, zvláště autorovi blogu
06. 08. 2013 | 13:58

Luděk napsal(a):

Smutné je, že většina nenávistných reakcí jenom podporuje teorie, které byly vysloveny. Ukazujeme se jako národ slabochů, kteří nad sebou potřebují tvrdou ruku osvíceného gubernátora. To již tu bohužel bylo.
06. 08. 2013 | 13:59

Skogen napsal(a):

MA-FU,

nikdy bych nevěřil, že to napíšu, protože jsem vždy byl zarytý parlamentarista a odpůrce koncentrace moci.

Vezměte si ale, že naše demokracie dospěla do stádia, kdy vláda 12% voličů s takzvanou nulovou tolerancí, takže bez dialogu a kompromisu, často v rozporu s ústavní zvyklostí, t.j. např. v legislativní nouzi, přijímá zákony (de)formující společnost, které naprostá většina občanů nechce.

To není totalita? Ujal se krásný termín „demokratura“.

Bohužel, v naší realitě to dospělo tak daleko, že pro vládnoucí kliku byly zákony nikoliv mantinely, ale ignorovanými zákazovými a příkazovými značkami. Policista nikde a jestliže se nějaký náznakem ukázal, smáli se mu do obličeje a odskákal to on...

Bohužel podruhé, parlamentarismus v takové podobě je v koncích, nefunkční, zkarikovaný, bezzubý, vedoucí ke katastrofě kolapsu nebo další revoluce. Ať je Miloš Zeman jakýkoliv, nikdy ve výsledku nešel proti zájmům České republiky. To je primární.
06. 08. 2013 | 14:03

Ládik!!! napsal(a):

pamětníku -
co si dá zeman po puči, co? co? Vodku? Tu už měl na ruské ambasádě a málem přidal šavli mezi klenoty. Po puči bude v zimě a v té kose přijde k duhu něco teplého do břicha. Když ne punč, tak vařonku. Máte nějaký jiný názor?
06. 08. 2013 | 14:11

MA-FU napsal(a):

Skogen
Já halt parlamentaristka ještě nějaký čas budu,čtyčicet let nám tady vládla vláda nedemokracie a teď to zavání zase vládou jedné strany ať to nazve si každý sám.Život je tak krátký,abych se toho dočkala-jsem naivní...
06. 08. 2013 | 14:21

vlašťovka napsal(a):

Maximus

Chyba lávky pane, jste zcela vedle i s tím modrým ptákem Vy poeto, rozdíl však je, že Ivan Langer není již ve vládě, zato Miloš Zeman ano. A neříkám, že MZ kradl, asi neumíte číst. Cituji jen to, co již bylo napsáno... měl vazby na nejhorší korupční skandály polistopadové éry. Nikdo mu to však neřekne do očí, samozřejmě, je totiž president a silně krutý. Ivan Langer nás momentálně nezajímá, on tady nyní politiku nedělá a nemůže Česku ublížit. Zato pan Zeman se skutečně projevil, Evropa jen valí oči a s nechutí se od nás odvrací..prostě je to žumpa. Prosím a nevyhrožujte mi, jsme snad ještě v demokracii a můžeme říci svůj názor????? Zmatený jste Vy, nezajímá nás nyní Langer, není proč o něm mluvit..
06. 08. 2013 | 14:34

alojz napsal(a):

Ládik!!!

Co to breptáš o puči?:-))
Nechceš radši zas dát něco o "falšování dějin opery?:-))
06. 08. 2013 | 14:37

alojz napsal(a):

Urban představuje typického českého rádobypravičáka-kombinace neschopnosti , nenávisti a amorálnosti.
06. 08. 2013 | 14:40

alojz napsal(a):

MA-FU

Máte šanci být parlamentaristka hned při nejbližších volbách.Jistě se těšíte a vyjádříte svou svobodnou vůli tím, že se jich zučastníte.
06. 08. 2013 | 14:43

Ládik!!! napsal(a):

lojzo,
máš lyžovat v Osvětimanech a neotravovat.
06. 08. 2013 | 14:47

alojz napsal(a):

Ládik!!!

Proč mi říkáš lojzo, když se tak nejmenuji a můj nick to není?proč mi vyhrožuješ?

kdybys místo žvanění na internetu poctivě pracoval,a trochu myslel, nebyla by dnes ČR tam kde je:-))
06. 08. 2013 | 14:51

alojz napsal(a):

Luděk

Nová vláda chce přesně stanovovat, co máme dělat?
Odkud čerpáte tyto znalosti?
06. 08. 2013 | 14:57

play napsal(a):

Únor 48!Ale co byl rok 1947: v parlamentu vede Plojhar,později Gottwaldův ministr zdravotnictví -oslavné řeči na vzorné hospodaření "kolektivu" Schwarzenbergských pracujících:Že nyní po létech dali hlasy Zemanovi? Plojharovi vůbec nepřišel na mysl koncentrák v Letech,Vlajka,rok 1848-vše co se s rodem spojovalo,nehledě na to,že šlechtické tituly i panství dostali nazpět až od Háchy.Obdobně básník Jaroslav Seifert téhož roku u soudu veřejně oroduje za katolíka,šéfredaktora protektorátního listu Národní politiky Scheinhosta při vědomí jeho schvalování Lidic apod.Vylézají z děr do vedoucích funkcí lidé vedoucí výzkum za nacistů.Ve kterých zemích Evropy nebyli mezi hnědými zejména lidovci? Ale byli stalinisté jako W.Komárek,P.Kohout,a další ..jejich protiváhou?
Co si má člověk o roce 1948 pak myslet? 5.května 1945 jsou v Terezíně stříleni mladí Češi.
06. 08. 2013 | 15:13

MA-FU napsal(a):

Alois
Ale tovíte,pokud budu žít,že si nenechám volby ujít.Hlavně se musí najít důvěryhodná strana-uskupení,kteří budou mít na prvním místě demokratické zřízení ne nějaké "kulurní fronty" nebo "frontmenny" to už tady bylo...
06. 08. 2013 | 15:15

alojz napsal(a):

MA-FU

malá oprava-alojz , je to nick a nikoli jméno..

Doufám, že nějakou pro vás důvěryhodnou stranu najdete a hlavně, že ta strana bude vaší důvěry skutečně hodna..Že bude skutečně bojovat za demokracii, a ne za "demokracii"...
06. 08. 2013 | 15:19

vlašťovka napsal(a):

Maximus

Drahý Maximusi, představ si, že Ti prozradím, že informace, o kterých Ty mluvíš jako zmatečných, ty jsou právě v knihách Jaroslava Kmenta Kmotr I.,Kmotr II. a Kmotr III.Četl jsi je všechny tři???
Čekám opět nekvalitní rýmovačku, drahý poeto..
06. 08. 2013 | 15:40

Pompeius Magnus napsal(a):

Na Radio Bakala,
nad Urbanem bys splakala!

Z disidenta škrabalem,
posednutý Zemanem,
však chráněn panem Stejskalem!

Z Pepy Řepy disident,
pro nepatrný incident.

V lipoldovském komplotu,
bojujeme bez potu,
za ideovou jednotu!!

Takhle končí ideálně,
svoboda na Aktuálně!
06. 08. 2013 | 15:45

Ládik!!! napsal(a):

lojzo,
znovu si nastuduj alespoň 220 knih Zdeňka Nejedlého, zejména "Komunisté - dědici velikých tradic českého národa, 1946"; jinak z tebe nevypadne žádná myšlenka.
06. 08. 2013 | 16:01

Kleofáš napsal(a):

A tak si to Jene Urbane přiznajte, Zeman vás přehrál a to nejenom jen tak trochu, ale o parník. Ani Miruna, a ani Alchymíra nemají na to hrát proti Zemanovi politické šachy. Vy osobně, to už je úplná tragédie. Stal se z Vás zkorumpovaný, neschopný námezdní pisálek bez vlivu, který se prodá tomu, kdo mu dá alespoň na nájem. A že Vy jste měl ambice - prezident, předseda vlády, předseda OF....... A stala se z Vás námezdní nula.
06. 08. 2013 | 16:16

Qin napsal(a):

Hahahahahahahahahahahaha.....Udeřila naše hodina,česká se vzbudila chudina a zahraje si na pány,,,,,????hahahahaha
06. 08. 2013 | 17:32

T.Paine napsal(a):

Uvedené varianty mohou nastat. Ústavní převrat? Spíše jen štika v partajnickém rybníce.

Občanské soudní poroty a volené soudce na omezené období jako skutečné řešení vidí málokdo.

Stalin, Hitler a Gottwald by se asi usmívali nad snahou pouze přijmout obyčejný zákon. Podstatné je, kdo a jak vybírá / odvolává lidi, jež budou právo vykládat a vynášet verdikty vinen, nevinen, nerozhodnuto.

U 3. varianty zákonné opatření Senátu musí být schváleno Poslaneckou sněmovnou na její první schůzi. Neschválí-li je Poslanecká sněmovna, pozbývá další platnosti. Viz Ústava Článek 33, bod (5).

Srovnání těchto variant s únorovými událostmi v roce 1948 kulhá. Převrat společenských poměrů v roce 1948 nastal ve skutečnosti 9. května 1948 přijetím nové ústavy, nikoli v únoru 1948 výměnou 12 ministrů Gottwaldovy vlády.

Ano, události před únorem a v únoru 1948 byly jako z akčního thrilleru. Dělat propagandu z 9. května 1948 by bylo patrně nudné existenciální drama.

„ … Pod kopcem, na kterém před dvěma měsíci záhadně vypadl z okna potížista Jan Masaryk, se sešlo 246 poslanců z 300 zvolených.

Odhlasovat diktaturu si přišel hegemon exekutivy a poslanec v jedné osobě Klement Gottwald se svojí smečkou. Ve vzduchu byla cítit krev.

Všichni přítomní do jednoho zvedli ruku pro novou ústavu. Pro ústavu, která zrušila také ústavně zakotvený občanský porotní soud a zavedla národními výbory jmenované soudce z lidu. ...“

Z politických důvodů pak bylo popraveno: 248 osob (247 mužů a 1 žena), v tom zahrnuto 12 prominentních komunistů (Slánský a spol. a O. Závodský).

http://www.psp.cz/eknih/1946uns/stenprot/114schuz/s114002.htm
06. 08. 2013 | 18:06

T.Paine napsal(a):

Trochu historie snad nikoho nezabije.

11. dubna 1946 prozatímní Národní shromáždění republiky Československé schválilo ústavní zákon o ústavodárném Národním shromáždění.
V článku 1 tento zákon stanovoval vytvořit tímto nově zvoleným Národním shromážděním novou ústavu. Klíčová slova: nová ústava.

V článku 6 tento zákon říkal: „Funkční období ústavodárného Národního shromáždění trvá až do doby, kdy se sejde zákonodárný sbor Československé republiky podle nové ústavy, nejdéle však dva roky.“ Tedy jen do května 1948.

11. dubna 1946 prozatímní Národní shromáždění republiky Československé schválilo zákon o volbě ústavodárného Národního shromáždění.

V neděli 26. května 1946 se konaly (podle schváleného volebního zákona) volby 300 poslanců do ústavodárného Národního shromáždění Československé republiky.

KSČ v Čechách a Moravskoslezku vyhrála. V Čechách získala 43 % hlasů, v Moravskoslezku 34 % hlasů, dohromady 93 poslanců.

Na Slovensku vyhrála Demokratická strana s 61 % hlasů, komunisti (KSS) získali 30 % hlasů (21 poslanců).
Dohromady měli komunisti v ústavodárném Národním shromáždění jen 38 % poslanců, 114 poslanců z 300.
06. 08. 2013 | 18:12

T.Paine napsal(a):

Ústavodárné shromáždění si zákonem č. 197/1946 Sb. vytvořilo tzv. ústavodárný výbor, který se přípravou začal zaobírat.
Měl 36 členů a paritně v něm byly zastoupeny všechny tehdy zvolené (a povolené) politické strany, předsedou byl Oldřich John (ČSSD), generálním zpravodajem Vladimír Procházka(KSČ). Generální zpravodaj předkládal jednotlivé návrhy k jednání a zpracování náleželo zvláště zřízené legislativní subkomisi.

V průběhu projednávání se ale projevily zásadní rozpory mezi komunisty a ostatními stranami. Komunisté hodlali přijmout zcela novou ústavu, která by odpovídala tzv. Budovatelskému programu vlády, nekomunistické strany chtěly jen dosavadní ústavu nějakým způsobem upravit.

Ačkoli funkční období Ústavodárného Národního shromáždění bylo omezeno na maximálně dva roky, ještě na začátku roku 1948 nebylo vůbec jasné, zda a jaká nová ústava bude. Zásadní spory byly např. o postavení prezidenta republiky nebo národních výborů, o znárodnění nebo o zakotvení ústavního soudu. Významným se také ukázal spor o udržitelnost tzv. čechoslovakismu.

Vše změnil až únorový převrat 1948, kdy se v jeho důsledku prosadilo pojetí komunistů. Ústava byla během dvou měsíců urychleně dokončena, 14. dubna schválena Ústředním akčním výborem Národní fronty.

9.května 1948 všech 246 přítomných zákonodárců z 300 zvolených jednohlasně (včetně Gottwalda a jeho ministrů, jež byli členy exekutivy a zároveň poslanci) zvedlo ruku pro novou ústavu, jež nahradila ústavní listinu platnou od roku 1920.
06. 08. 2013 | 18:14

toska napsal(a):

Nemám čas to číst celé, ale autor zcela opomenul, že jsou to právě a jenom tzv. pravicové (tak se označující, ve skutečnosti ale s pravicí mají společného velmi málo...)parlamentní partaje, které blokují nejprůhlednější možné řešení vládní krize (a tu zase nezpůsobil nikdo jiný, než ti "nejpravicovější a nejzodpovědnější" členové vlády...)- vypsání parlamentních voleb...

Takže zase jenom někdo kříčí chyťte zloděje...
06. 08. 2013 | 18:15

T.Paine napsal(a):

V nové ústavě došlo ke zrušení občanských porotních a zavedením soudců z lidu, které jmenovaly národní výbory.

Po roce 1989 Zákonem č. 335/1991 Sb., o soudech a soudcích došlo ke změně terminologie a namísto pojmu soudce z lidu bylo uzákoněno jejich označení jako přísedící. Sajuz něrušimyj respublik svabódnych splatila navěky …
06. 08. 2013 | 18:17

T.Paine napsal(a):

Inspirovali se českoslovenští komunisté u sovětů nebo u nacistů?

Po roce 1848 v Německu, stejně jako v Rakousku (viz např. porotní soud s K.H.Borovským u C.K.Zemského soudu v Hoře Kutné v r. 1851), zavedli porotní soudy. 1. pokus zrušit poroty v květnu 1923 neprošel Reichstagem. Od září 1923 do února 1924 trval v Německu výjimečný stav vyhlášený prezidentem Eberem.

8.- 9. listopadu 1923 se R. Hess, A. Hitler a jejich věrní pokusili v Mnichově o nacistický převrat.
2. pokus zrušit poroty už vyšel. Ministr spravedlnosti Emminger v lednu 1924, v době výjimečného stavu, zrušil poroty jako nouzové (!) a úsporné (!) opatření.

Krátce po zrušení porotních soudů byli 1. dubna 1924 R.Hess a rakouský občan A.Hitler odsouzeni na 5 let do nejméně přísné věznice za pokus o nacistický převrat v listopadu 1923. Spolu s Hessem napsal ve vězení Mein Kampf a po necelých 9 měsících byl Hitler propuštěn na svobodu.

Po požáru Reichstagu (únor 1933) zavedl Hitler speciální soudy (Sondergericht), v dubnu 1934 Hitler zavedl lidové soudy (Volksgerichtshof). V letech 1933 - 1945 bylo 12 000 Němců zabito na příkaz speciálních soudů.
06. 08. 2013 | 18:25

Pepa napsal(a):

Urban je antidemokrat,válečřný štváč, ztroskotanec ve službách CIA a Vatikánu.Jeho příspěvky nacházejí kladný ohlas jenom u mafiánů.Proto by bylo nejlépe, aby jeho chlebodárce mu dal kopačky jako poctivým zaměstnancům, kteří pykají za svou neopatrnost při vyjadřování na veřejnosti.
06. 08. 2013 | 18:27

T.Paine napsal(a):

Občanské porotní soudy nebyly v Německu ani v České republice obnoveny dodnes. Naopak jeden z nejstrašnějších nástrojů nacistů a komunistů stále žije. Kdo se nepoučí z minulosti, (pro)žije si ji znovu.
06. 08. 2013 | 18:36

je to tak napsal(a):

já věřím na samozásobitelství občana: http://www.bydleti.cz/zahrada/akvaponie

nebo kooperaci lidí. http://www.jakbydlet.cz/clanek/482_bedynky-zelenina-pro-rodiny-trh-domacich-potravin.aspx

Lidi se již spolčují do farem.

Osobně si myslím, že stát je kaput. Dnes se předělávají základní školy na muzea. ( se toho účastním a je mi z toho smutno).
Peníze v důchodu nebudou kryty prací.
06. 08. 2013 | 18:53

Moravák napsal(a):

Děkuji pane Urbane, přesvědčil jste mne,že kroky pana Zemana jsou správné a plně v souladu s demokratickými pravidly. Naopak Pravice zde chce zrealizovat puč a zastírá to jakousi pravomocí tzv parlamentní demokracie. Nikoliv, oni jsou občany voleni a občanům zodpovědni. A tedy pokud je dlouhodobé odmítání takové vlády má morální a demokratickou povinost odstoupit. Pokud a sestava ODS TOP09 a zbytků VV tak činí, odmítají respektovat občany,jako komunisté před rokem 89, je nutné za použití demokratických metod je od "koryt" odstavit.Ještě jednou, díky ,ujistil jste mne pane Urbane,že jde o správnou a nikoliv protidemokratickou cestu. jak si to vy přejete a vnucujete jiným přičemž zneužíváte i chmurné okamžiky tohoto státu.
06. 08. 2013 | 18:53

Sláma napsal(a):

Pro pana Stejskala:
Pane Stejskale, jak je možné, že, ať jsou blogy pana Urbana sebehloupější, hned se dostane odkaz na ně na úvodní stránku Aktuálně.cz. Mám tomu rozumět tak, že články pana Urbana vyjadřují názory redakce Aktuálně.cz?
06. 08. 2013 | 18:55

socan68 napsal(a):

Bohužel, pan Urban popsal situaci, která opravdu hrozí pučem a vítězstvím diktátora. Řada lidí, kteří volili Zemana, těch demokraticky smýšlejících, kterých byla mezi Zemanovi voliči ovšem menšina, si v té době neuvědomovala či si nechtěla přiznat, že Zeman má demokracii a zájmy státu u svého zadku a v první řadě mu jde o moc a prakticky o diktátorský stát řízený jím. Zeman, jeho parta a jeho kamarádi jsou nebezpečím pro demokracii. Ještě že svět se změnil a noví Hitlerové a Gottwaldové to mají těžší.
06. 08. 2013 | 18:56

je to tak napsal(a):

strategie vyhladovění a ekonomického oškubání občana je horší, než strategie ústavního puče. A strategie mazání příspěvků je IN.
06. 08. 2013 | 18:56

Sláma napsal(a):

Dnešní vývoj ovšem vyrazil odkláněčům a tunelářům z ODS a TOP09, podporovaných prodejnými žurnalisty, jako je Urban, z ruky významný trumf.
Nyní už je Rusnokova vláda naprosto standardní vládou, která si jde s podporou významné části Poslanecké sněmovny (včetně vítěze voleb) říci o důvěru.
Rozdíl mezi Rusnokovou a 1. Topolánkovou vládou je dnes už nulový!
06. 08. 2013 | 18:59

Sláma napsal(a):

socan68 napsal: "v první řadě mu jde o moc a prakticky o diktátorský stát řízený jím"
Pro toto tvrzení nemáte žádné důkazy, jedná se tedy o pomluvu.

Navíc je to naprostý nesmysl. Bez podpory parlamentních stran nemá prezident takové pravomoci, aby "diktátorský stát" zřídil.
Parlamentní strany mají velice jednoduchou možnost, jak Zemana dostat pod kontrolu: rozpustit sněmovnu. V nových volbách získají strany nový, silný mandát, který samozřejmě bude silnější, než mandát prezidenta. Pak, pokud by náhodou zlobil, mají strany v rukou dobrý nástroj - ústavní žalobu.

Prostě socan68 a někteří další jsou hlupáci, který skočili na špek hloupému Honzovi.
06. 08. 2013 | 19:03

michal napsal(a):

urbane vrat se do skoly.
my jsme byli priklepnuti do sfery sovetskeho vlivu a nic by nam v ty dobe nepomohlo, komuniste by tu vladli tak jako tak. ted je situace zcela jina..., jsem v podruci eu. pokud nechceme eu socialismus, meli bychom z eu vystoupit, ale tu ty podporujes a tim i eu socialismus, takze celej ten tvuj clanek je jenom zblebt.
06. 08. 2013 | 19:10

loula napsal(a):

K aféře rebelů ODS ( které sám kníže pán označil jako vyděrače nejhoršího zrna) řekl Kalousek, že jde možná o nemravné jednání, ale nikoliv jednání protizákonné. Takže klidně můžeme parafrázovat, že jednání Zemana je možná nemravné, ale nikoliv protizákonné. Prostě vládní koalice zavedla parlamentní zvyklost (nemravné jednání není na závadu), kterou Zeman pouze kopíruje.
06. 08. 2013 | 19:12

petr napsal(a):

michal
do sféry sovětského vlivu jsme se ochotně zařadili sami např. smlouvou se SSSR v 1943, odmítnutí osvobození Prahy Patonem, přidělení nejdůležitějších ministerstev komunistům aj., projevil jste se jako kalsický čecháček, ublíženecká povaha
06. 08. 2013 | 19:27

Petr napsal(a):

loula
že mě neudivuje vaše neschopnost rozlišovat mezi trivialitou jako je náhrada za poslanecký mandát a destrukcí celého politického systému a dosazování nikým nevolených mafiánů do vlády, na ministerstva a do státních podniků
06. 08. 2013 | 19:29

Michal napsal(a):

Naštěstí Mašínové nám ukázali, že lze bojovat vždycky a uhájit když ne už majetek po předcích, tak svoji čest, jež má přednost před životem. Kdo chce otročit, je to jeho volba, podobně ženám je čestné v zájmu dětí podřídit se vítězi. Ale mužům sluší rozhodnost přesvědčení a odhodlání. Pan Zeman to ví, o Heydrichovi slyšel.
06. 08. 2013 | 19:38

Agent W4C napsal(a):

Qin
Ta hodina už udeřila,kdy se z obyčejné polointeligentní bufetářky stala ředitelka na předsednictvu vlády...To jsme to tedy dopracovali.A Urban všechen ten bývalý bordel ještě hájí...
06. 08. 2013 | 19:39

Peto napsal(a):

Je vidět, že pan Urban je velkej demagog hlavně za peníze druhých, urvat pro sebe co nejvíc, nejdříve za peníze západu rozbíjel tuto zemi a užíval si když ostatní museli makat ve fabrice, dnes se přimknul k diaghuman aby opět něco z této země urval ještě pro sebe. Už je to otřepané to strašidlo komunismu to už používali ve r 1948 to si moc dobře pamatujete. Asi je tu i strach že by náhodou mohli zas nějakého lumpa který zde bzuzdně kradl náhodou zavřít a co kdyby náhodou na něj došlo. Tak jako řvou modré straky když jsou vyšetřování sami, když opozice je to v pořádku.
06. 08. 2013 | 19:39

loula napsal(a):

Petr.
Pokud se nepletu, tak Topolánek také vládl asi pět měsíců, aniž by získal důvěru poslanecké sněmovny. A v tomto období dělat naprosto to samé, totiž obsazoval nikým nevolené mafiány na ministerstva a do státních podniků.
A s tou náhradou za poslanecký mandát, Nečas tyto rebely označil jako odpovědné a morálně bezúhonné poslance, zatímco kníže pán je označil za vyděrače nejhoršího zrna. Takže šlo o prostou náhradu poslaneckého mandátu nebo o korupci ( mimochodem, sám KS řekl, že šlo o korupci, na kterou vláda přistoupila, protože jí záleželo na schválení toho balíčku zákonů.
A konečně Kalousek (šlo možná o nemravné jednání, ale nikoliv protizákonné) naznačuje, že nešlo o prostou náhradu poslaneckého mandátu, ale o předem dohodnutou výměnu mandátu za trafiku.
06. 08. 2013 | 19:46

Agent W4C napsal(a):

Mnozí pisálkové,kteří brojí proti komunismu či socialismu,by měli poděkovat Gottwaldovi a jeho poskokům,protože tito lidi zařídili to,že Urban a jemu podobní mohou občas něco napsat.Kdyby tady ti komouši po čtyřicet let nevládli,nevím,o čem by všichni psali.Vytahovat strašáka toho klasického komunismu v dnešní době mi příjde hodně úchylné.
06. 08. 2013 | 20:18

pamětník napsal(a):

Luděk
by udělal líp, kdyby hovořil za sebe. "Ukazujeme se jako národ slabochů, kteří nad sebou potřebují tvrdou ruku osvíceného gubernátora." Někdo se ukazuje jako pitomec, který svou pitomost musí hodit na celý národ, samozřejmě kromě sebe. Jan Urban je typický pisálek pro takové pitomce.
06. 08. 2013 | 21:37

pamětník napsal(a):

Ládik!!!
"Máte nějaký jiný názor?" Samozřejmě většina mých názorů se zásadně liší od Těch Vašich jednoduchých a k tomu ještě lživých.
06. 08. 2013 | 21:41

eM. napsal(a):

Vážený pane Urbane,
asi bych Vám nepsal, vždy jste na mě byl příliš levicový (to jest nyní paradox hodný římských myslitelů - řeckých ne, ti už jsou za horizontem).
Ale když vidím ty útoky menšiny která si zvolila pana prezidenta (většina se na to vy***la a zůstala doma) ty nenávistné věty lidí, kteří asi nechtějí nic jiného než mít nepřítele... "vraťte mi nepřítele" zpíval kdysi pan prezident PEN klubu...
Kdyby alespoň šlo o střety levice a pravice, ale ono jde jen o esenci čistého buranství, žádný program jen "buřty, pívo a nenávist"...
Tak budeme neochvějní proti nepřizpůsobím (pardon všem Cikánům), Němcům, Židům, šilhavým, koktavým.... hlavně ať nemusíme sami přemýšlet, hodnotit a mít názor.
A levice a pravice si za to mohou sami... pravice, která v čele s panem Klausem byla levicová a následně dělala reformy nereformy, které packala (a nevím jestli s dobrým úmyslem) a to dobré neuměla vysvětlit a levice která nebyla alternativou (jen kritikou všeho) a v době vládnutí původcem marasmu který zde máme (Klaus se Zemanem přeci zavedli mafiánské rozdělení moci)...
A my občané si za to také můžeme sami. Volební právo si nezasloužíme, volíme podle reklamních ploch obdobně jako si vybíráme to nejlevnější z nejlevnějšího zboží ve výsledku nejdražší, či bezcenné... v politice to neumíme jinak.
Dobře nám tak, v rytmu rádia Blaník, či TV Šlágr pochodujme k lepším a hlavně nerušeným zítřkům, nenechme si nikým rušit naši nenávist a hlavně mějme pravdu, to my umíme, mít pravdu a nemuset o ničem přemýšlet...
Nebudu žehrat, sám mohu být aktivní, něco dělat , jít do politiky, bránit šmelinám místo abych ztrácel čas splácením hypotéky, výchovou dětí, šetřením na uplácení školky aby je umístily... zbytečnými starostmi?
Všichni jsme příliš otupěli svobodou (a nebo žraním levných buřtů), dobře nám tak... máme co jsme nechtěli.
06. 08. 2013 | 22:34

pamětník napsal(a):

eM.,
laskavě mluvte za sebe. Pokud Vy jste otupěl žraním levných buřtů, netahejte do toho ostatní, kteří dnešní sójované buřty neradi.
06. 08. 2013 | 23:05

Katka napsal(a):

Nemám sílu číst všechny komentáře, tak netuším, kolik je takových jako já, ale...
Pane Urbane, napsal jste to skvěle. Smutné je jenom to, že až si Vaše slova budou připomínat Ti, kteří Vás nyní kritizují, bude už nejspíš pozdě.
Bůh s námi...
06. 08. 2013 | 23:17

eM. napsal(a):

Pamětník:
Však za sebe také mluvím a také za tu ubohost co tu čtu...
Ale nekritizuji.
Je to tak, primitivnost vítězí a jsme tomu rádi, kdybychom rádi nebyli, nenechali bychom to dojít tak daleko a chodili k volbám (obecním, parlamentním, prezidentským) i když je víkend a vypadá to že bude hezky.
06. 08. 2013 | 23:29

opčan napsal(a):

pamětník napsal(a):
Ládik!!!
"Máte nějaký jiný názor?" Samozřejmě většina mých názorů se zásadně liší od Těch Vašich jednoduchých a k tomu ještě lživých.

klid soudruhu pamětníku, tečou ti nervy příliš okatě, nenech se vyvést z míry ztroskotanci a zaprodanci! fšichni přeci vidíme, že tvé názory na rozdíl od Ládíkových jsou pravdivé!
I soudruh Klaus to jasně řekl - konečně zvítězila pravda a láska se Zemanem nad lží a nenávistí jeho, jak správně doplňuješ, jednoduchcých alživých odpůrců!
06. 08. 2013 | 23:35

pamětník napsal(a):

eM.:
Hmm, tak Vy nekritizujete. Tak to pardon, asi jsem si vymyslel "Všichni jsme příliš otupěli svobodou (a nebo žraním levných buřtů), dobře nám tak... máme co jsme nechtěli."
Takovým lidem jako Vy dokazovat, že trojkoaliční vláda vládla především metodou podvodů, je zbytečné.
06. 08. 2013 | 23:49

pamětník napsal(a):

Ládik!!!
Váš další nick v 06. 08. 2013 | 23:35 je průhledný. :)
06. 08. 2013 | 23:50

opčan napsal(a):

to pamětník:

jakože Klausův další nick je Zeman?
to není vůbec průhledné, s tím se přece soudruzi nikdy netajili,

a ty bys neměl se zahazovat takovouto diskuzí soudruhu pamětníku, lidi tvého typu teď bude potřeba, na výborech, v rozkradených fabrikách, všude je potřeba přiložit ruku k dílu, neváhej
soudruzi Ciencala, Toman, Fisher, Pecina volají o posily!
06. 08. 2013 | 23:59

Pepa napsal(a):

Soukmenovec Urban opět bije na buben, aby agónie státu skončila kolapsem, kdy nový
Hitler slavnostně prohlásí, že Češi nejsou si schopní vládnout. Toto je hlavní doménou novodobého Jidáše.
07. 08. 2013 | 07:34

Ládik!!! napsal(a):

pamětníku,
neměním nicky, mám své zásady a hrdost. Nicky měnil kydač a jemu podobní. Jsi hodně přízemní.
07. 08. 2013 | 07:51

JardaV napsal(a):

Jak si vysvětlíte,že nemalá část národa už dnes nepohlíží na "40 let diktatury" jako na nějaké zlo??Že by pozitiva nakonec převládla??Komouši sice sebrali majetky lidem,
ale ty majetky zůstaly v Československu.Z našeho zemědělství mají v celé Evropě strach dodnes,proto ho likvidují,kde se dá všemi prostředky.Pravice sama svojí
zvrhlostí vystavila omluvenku komoušům a nahání do jejich náruče hlasy mladé generace.Pokud by medializovali třeba to,že ročně rozdali mladým rodinám cca 85 000
bytů,tak dnes,kdy byt stojí víc než milión a znamená 30 let zadlužení = otroctví,by
to těžko někdo přehlédl.A těch argumentů mají víc.Pravice svojí podporou zločinného prostředí dopadá jak si sama zvolila.Můžete plivat na Zemana,ale on jediný se dokáže postavit Kalouskovu gangu grázlů ,který zadlužil restitucemi dvě generace ještě nenarozených dětí,a dokázal to tak,že rozdal trafiky nesouhlasícím,
a nominoval kriminálníka do poslanecké sněmovny - tedy ten jeden hlas navíc byl hlas zločince.Stejný hlas zločince v poslanecké sněmovně vyhrožoval policii a nakonec opravdu zasáhl proti vedené policie - nebo že by poctivý zákonů dbalý občan
potřeboval likvidovat vedení policie???Ne ,to potřebuje jenom gagster a zločinec.
A pokud k tomu zneužije svoji pozici ministra a poslance,pak každý,kdo ho zastaví,
slouží vlasti,lidu,zákonům země a etice.
07. 08. 2013 | 08:59

Hagha napsal(a):

Skutečně žasnu nad tím, kolik lidí zde v reakci na Urbana pouze nadává,uráží a HLAVNĚ !!!!-NEMYSLÍ!!! Ono totiž říkat si že Miloš je skvělej je fajn do té doby, než to dopadne tak jak p.Urban popisuje. Je mi na nic, když čtu jak stupidní názory lidé máte, jak naivní představy máte o tom co se teď u nás děje. Je to opačný extrém, opět se tu soustředí moc do rukou úzké skupiny lidí(samozřejmě vědí vše nejlépe), rozklad ČSSD a neochota dodržovat letité ústavní zvyklosti - to je kombinace,která vážení naivkové povede ke všemu jen ne k demokracii. Mnozí z lidí vůbec nerozumí co se tu děje a to je to smutné a nebezpečné - jsou pouze okouzleni Zemanem a jeho sebestředností. Ve skutečnosti je to člověk bez vize a logiky a v čem vyniká jsou bonmoty a verbální projev . To těm hloupým stačí, jak za Paroubka, když lidé okouzlení zbožně opakovali"ten jim to zas natřel, ten je uzemnil, ten ví co dělá..." Miloš Zeman je neřízená střela , budeme litovat komu jsme svěřili prezidntskou funkci...
07. 08. 2013 | 09:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (hrubé nadávky, tapetování debaty stále stejným textem, hanlivé komolení jména - viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 08. 2013 | 10:05

Qin napsal(a):

Hahahahaha......Udéřila našé hodina nemeškejme pobírejme ještě co tu zbylo...česká se vzbudila chudina a zahraje si na pány!Hahahahahahahahaha??/Pro Čechy:Je to z opery Braniboři v Čechách/Haha .A měli byste na to jít do Národního divadla rychle než ho zavřou Zemanovci.
07. 08. 2013 | 11:29

pwpw napsal(a):

Ćeská justice je ovládaná politiky prostřednictvím ohebných soudců, kteří právě strmě stoupají do nejvyšších pater justice. Pakliže měl někdo pochybnosti o tom, že dlouhoměsíční vazba pro poslance Ratha je politicky motivovaná, pak dnes již o tom nemůže být pochyb. Stanovení data konání soudního procesu na den hlasování o důvěře vládě mělo jediný cíl - vyřadit doposud nevinného poslance Ratha z hlasování. Hluboký despekt k české justici - která časovými manipulacemi ( nedůvodné dlouhé vazby, načasování zahájení soudního procesu...) dělá politiku.
07. 08. 2013 | 11:48

Jaromír Kovanada napsal(a):

Je těžké věřit tomu, co nyní sledujeme. Toto divadlo je nutno pro naše vnuky zachovat aby věděli, co dokázali provádět jejich rodiče a prarodiče!
07. 08. 2013 | 11:54

Ukrutná a neúprosná pravda napsal(a):

Politický puč začal 17. června kdy Zemanova loutka Ištván provedl puč na vládu za jásotu mnohých naivních bojovníků proti korupci včetně Vás. Místo Lidových milicí použil protikorupční policii a olomoucké státní zastupitelstvo jako kryt pro svůj neústavní puč a obyvatelé ČR mu to sežrali stejně jako v roce 1948.
07. 08. 2013 | 13:01

Ukrutná a neúprostná pravda napsal(a):

Jenom nechápu, že ještě nikoho nenapadlo dát jednání olomouckého státního zastupitelstva k Ústavnímu soudu.
07. 08. 2013 | 13:10

renša napsal(a):

Bla,bla,bla-největšími loutkovodiči jsou samotní politici a loutkovodiči tisk a média.Jsou to právě média a tisk kteří rozvracejí ČSSD a rozhodně ne Zeman a Sobotka jim málem naletěl.To musí být sakra velký prachy co novináři berou zrovna tak kolem sta tisíc...?že ští síru na Zemana a logiku a pravdu mají kde?Lepší vláda Rusnoka než vláda Kalouska.Vládne už 25 let a jestli to ještě někdo nepochopil,tak je tato země v hnoji z kterého se už nedostane.A člověk se nemůže divit když lid této země uznává prostituci jako normální zaměstnání...a vrcholný představitel si platí milenku ze státních peněz milionama.
07. 08. 2013 | 13:12

Sláma napsal(a):

petr, kromě jiných věcí, napsal: "do sféry sovětského vlivu jsme se ochotně zařadili sami např. smlouvou se SSSR v 1943, odmítnutí osvobození Prahy Patonem, přidělení nejdůležitějších ministerstev komunistům aj."
To samozřejmě vůbec není pravda. Do sféry sovětského vlivu nás zařadili Spojenci na konferencích v Teheránu, Jaltě a v Postupimi. Spojenci si rozdělili svět a toto rozdělení dodržovali. Proto nikdo nepomohl Maďarsku v roce 1956. Platilo to i naopak, Stalin nepomohl Řekům, když do Řecka vtrhli Britové a zavedli tam svůj pořádek.
Pokud se týče demarkační linie vojsk, to není žádná sranda ji porušit, to je jako říkat si o malér. Tomu ale vy nemůžete rozumět, vůbec nepochybuji o tom, že jste nevoják.
07. 08. 2013 | 13:20

Sláma napsal(a):

renša napsal: "...a vrcholný představitel si platí milenku ze státních peněz milionama."
Ano, máte pravdu. A navíc ještě takovou starou a ošklivou... Za stejný peníze mohl mít mladou a hezkou call-girl a všechno mohlo proběhnout diskrétně.
Je prostě jasné, že Nečas patřil mezi neschopy.
07. 08. 2013 | 13:23

Sláma napsal(a):

renša napsal: "Jsou to právě média a tisk kteří rozvracejí ČSSD a rozhodně ne Zeman a Sobotka jim málem naletěl."
Ano, máte pravdu. Je k popukání pozorovat zapšklé antilevičáky, jako je Urban, jak mají najednou plno starostí o osud ČSSD a zejména Sobotky. Faleš a neupřímnost z toho čiší(=páchne) na sto honů.
07. 08. 2013 | 13:25

Sláma napsal(a):

Pane Stejskale, ještě jste mi neodpověděl na otázku, jak je možné, že Urbanovy blogy dostávají hned odkaz na úvodní stránku Aktuálně.cz?
07. 08. 2013 | 13:27

Sláma napsal(a):

Midori upozornil na velice zajímavý článek:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Disident-a-vedec-Z-Vaclava-Havla-vyrostla-zruda-Byl-to-vetsi-kolaborant-nez-Husak-281184

Pavel jej hned zkritizoval, což je asi nejlepší doporučení. S velkým zájmem jsem si jej přečetl a musím konstatovat, že pan Křivka píše velice rozumně a má ve všem naprostou pravdu.
07. 08. 2013 | 13:41

stejskal napsal(a):

A proč by neměly, pane Slámo? Na titulní straně dostávají co chvíli prostor nejrůznější blogy nabízející nejrůznější úhly pohledu. Není žádný důvod, aby se tam neobjevovaly ty pana Urbana (není jím ani skutečnost, že se zrovna Vám nelíbí).

Hezký den.

Libor Stejskal
07. 08. 2013 | 15:10

Hanick napsal(a):

Jan Urban se ráno probudil, zjistil, že má poluci a samým štěstím usedl ke klávesnici PC. Jinak není možné, aby tohle zplácal dohromady jen tak....
07. 08. 2013 | 15:15

pamětník napsal(a):

stejskal:
"Na titulní straně dostávají co chvíli prostor nejrůznější blogy nabízející nejrůznější úhly pohledu." Nepravda. Jenom blogy úhlu pohledu omezeného a navíc některé propagující nacizmus.
07. 08. 2013 | 16:21

pamětník napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
"neměním nicky, mám své zásady a hrdost. Nicky měnil kydač a jemu podobní. Jsi hodně přízemní." No, musel jsem se přizpůsobit. Pan Stejskal může potvrdit.
07. 08. 2013 | 16:27

Hulu napsal(a):

off topic:
soudě podle některých-četných (bohužel se to blbě hledá, když nad tím člověk nesedí průběžně furt) příspěvků v diskusi, je to čistá pravda, že zakázané ovoce chutná nejlépe ...
07. 08. 2013 | 16:31

pamětník napsal(a):

"Strategie ústavního puče" se jmenuje celý tento Urbanův blábol. Dosud nikdo si neuvědomil, že něco jako ústavní puč neexistuje, buď jde o puč anebo o ústavní akt. Contradictio in adiecto.
07. 08. 2013 | 16:32

argun napsal(a):

Sláma

"jak je možné, že Urbanovy blogy dostávají hned odkaz na úvodní stránku Aktuálně.cz?"

Kladete zbytečné otázky. Urban je Stejskalův kámoš a světlonoš pod stejnou ideologickou pochodní. Některý věci jsou strašně jednoduchý. Některý.
07. 08. 2013 | 17:31

dominátor napsal(a):

Pane Stejskale máte to marný, máte to marný, můžete mazat jak chcete, hlas lidu neumlčíte. Jak vidíte nejméně 90 procent diskutujících s Urbanem nesouhlasí, je to pro Vás málo ? Holt jste kámoši to chápu.
07. 08. 2013 | 17:50

opčan napsal(a):

soudruhu dominátore!

přesně tak! máte úplnou pravdu!
z přibližně 15 tisíc čtenářů blogu je proti Urbanovi jistě více než 90%, možná i 99,9%!!!

já sám jsem napočítal většinu, přes 30, slovy TŘICET čtenářů, kteří jsou proti...!
Navíc ještě aspoň 10, slovy DESET, smazal Stejskal, aby umlčel hlas Lidlu!

Ale to se Stejskalovi do krámu nehodí, proto před tím zavírá oči a maže a maže...
07. 08. 2013 | 17:56

opčan napsal(a):

pamětník napsal(a):
.... Dosud nikdo si neuvědomil, že něco jako ústavní puč neexistuje...

přesně sodruhu pamětníku!
tvé úvahy jsou velkou posilou pro náš boj,
umíš se zamyslet jen co je pravda!
vidíš tam kde nikdo jiný nevidí,
sázím na tebe, takových otevřených hlav bude potřeba
07. 08. 2013 | 18:02

Sláma napsal(a):

Na můj dotaz, proč Urbanovy blogy dostávají hned odkaz na titulní straně odpověděl pan Stejskal takto: "A proč by neměly, pane Slámo?"
Je to jednoduché, pane Stejskale, protože jsou neskutečně ubohé.
Pochopil bych, kdyby se dostal jednou za delší dobu, pro pobavení publika ...
Ale takto to vypadá, že:
1) má protekci
a/nebo
2)jeho články vyjadřují názory redakce. Což docela být může, protože se dost podobají článkům vašeho šéfa.
07. 08. 2013 | 22:04

Kventiax napsal(a):

Ale soudruzi proč se pořád rozčilujete,Vždyť právě teď udeřila vaše hodina a rudá hvězda nezadržitelně stoupá.Radujte se kupředu levá!"Udeřila naše hodina k svobodě národ vstává a s prezidentem G pardon Zemanem v boj se dává.Kdo nejde s námi jde proti nám a reakci zatrhneme tipec"Udeří UOOZ nebo SPOZ.Konec placeným konkubínám,kmotrům a všichni soudruzi co privatizovali a tunelovali to vrátí lidu této země!Specielně ten tlustej komokapitalista jak vlastní ty železárny má zámek plnej drahejch obrazů-tak ty se vrátí do Národní galerie,protože umění patří lidu.Národní divadlo ale je moc drahý to bude třeba zrušit a peníze ušetřené dát na zvýšení minimální mzdy,vždyť ty herci jsou k ničemu když je televize.Jó a s televizí budeme muset taky něco udělat, aby objektivně a pravdivě informovala a též odstranit porno a dabink.To jen na začátek.Do voleb toho musíme stihnout eště hodně.Zdraví přítel lidu.
07. 08. 2013 | 22:35

pamětník napsal(a):

Taky perla:
"Vždyť právě teď udeřila vaše hodina a rudá hvězda nezadržitelně stoupá."
Zvláštní, jak také je možno vidět volby, čas, kdy i občané se dostanou ke slovu.
07. 08. 2013 | 22:48

Jaroslav napsal(a):

Předčasné volby jsou jasné a občané si to rozhodnou. Strašení soudruhama určitě neobstojí. Já jako občan a volič nebudu volit poslance, kterým jde jen o koryta a rozkrádání republiky. Stačí se podívat např. jen na naše předražené dálnice a silnice. Asi v této republice neexistuje vůle to vůbec řešit!!!
07. 08. 2013 | 23:15

Majkl napsal(a):

Takže koalice Kalouska, Němcové a pražských novinářů v čele s pány Fendrychem, Urbanem a Šídlem nás tady 3 měsíce strašila, že mají 101. Zeman byl podle nich diktátor, když vyžadoval ověřené podpisy. Teď, když se ukázala pravda, tak jsem zvědav, jestli naši pražští novináři vydají nějaké omluvné prohlášení.
08. 08. 2013 | 07:47

antikorupčník napsal(a):

ŽVÁSTY.Pokud by naše parlamentní demokracie fungovala,tak se tady nekrade,nekorumpuje v přémém přenosu-prezidentsko-klausovská volba,havlovská kriminální volba se Sládkem-poslanec s imunitou.Tyhle disidentští degeneráti mají bordel a anarchii za demokracii.Občané si to však už dnes nemyslí a kromě hloupých uplacených pražáčků na tyhle "novináře"kašlou.český systém potřebuje prezidentský systém.Pokud se dělá vláda s kdejakým hlupákem v poslanecké lavici tak nic nefunguje.Takový poslanecký hlupák přece rozumí všemu.Od financí,práva,doktořině a nebo ekonomii.Hlavním reprezentantem takového odborníka na "fšechno" je mareček bendůj.v životě nic kloudného neudělal,ale pořád pindá.
08. 08. 2013 | 10:33

Qin napsal(a):

Ano potřebujeme karabáč a nakopnout do zadku,když neposloucháme.Tak,jako ruský mužici pořád potřebujou nějakého cara.Demokracii jsme byli nejblíže před válkou,ale potřebovali jsme ještě 20 let. Bohužel věčným okupantstvím jsme dnes národem slouhů s otrockou duší , udavačů a hulvátů.Pokus o demokracii 1989 byl předem odsouzen k nezdaru tím jak byly nastaveny/zvenčí/ parametry, zděděna komunistická ústava a legislativa/Rychetský/.Provedena privatizace do rukou nomenklatury a vexláků a rozkradení.Již na začátku prohlásilo STB, že po¨třebuje jen čas a vrátí se.A je to tady.
08. 08. 2013 | 11:15

Qin napsal(a):

Ano potřebujeme karabáč a nakopnout do zadku,když neposloucháme.Tak,jako ruský mužici pořád potřebujou nějakého cara.Demokracii jsme byli nejblíže před válkou,ale potřebovali jsme ještě 20 let. Bohužel věčným okupantstvím jsme dnes národem slouhů s otrockou duší , udavačů a hulvátů.Pokus o demokracii 1989 byl předem odsouzen k nezdaru tím jak byly nastaveny/zvenčí/ parametry, zděděna komunistická ústava a legislativa/Rychetský/.Provedena privatizace do rukou nomenklatury a vexláků a rozkradení.Již na začátku prohlásilo STB, že po¨třebuje jen čas a vrátí se.A je to tady.
08. 08. 2013 | 11:26

pamětník napsal(a):

Quin:
Potřebujete-li karabáčem, rád Vám pár ran uštědřím. Zasloužíte si.
08. 08. 2013 | 12:10

názor napsal(a):

Změna je život a Urban se bude zase stěhovat. Stejně jej platí Němci.
Proto ten článek, jenom kope a kope, podobně jak Hvížďala, Pehe, šídlo a spol.
Doufám, že ještě udělají pořádek v ČT a vyperou to tam. Ostatně čí chleba jíš toho píseň spíváš. Opravdu mi nevadí, že Zeman to tady čistí. Podívejte se na jeho majetkové poměry...má prd oproti ostatním politikům a pár let do futrálu...jde mu o stát a o to, aby tady mohli lidé žít. Nechci být opět poddaným pana Schwarzenberga ani druhořadým občanem pod vedením pana Nečase. Bohužel se toho moc nezmění. V CSSD jim už tečou sliny a perou se o koryta. Ale už to nebude Klondajk jako kdysi.
Hlavně, že ta politická pakáž bude pryč. Naděje umírá poslední. A komunistů se již bojí jenom Urban a podobní, ale tentokráte může řvát kolik chce...už to nezabere pane Urbane.
08. 08. 2013 | 12:32

ruda z ostravy napsal(a):

Tak Vám to skončilo pane Urban, dude z Vás zase disident a to Vy ovládáte dobře. Můžete si založit Chartu 13 s Bendou, Němcovou, Kalouskem, Kubou a Kubikulou. Třeba se vám to povede dovést do vítězného konce.
08. 08. 2013 | 13:27

Jan Bednář napsal(a):

Pane Urbane, fandím Vám a abych řekl pravdu, tak mě dění posledních dnů, týdnů a měsíců (a zároveň čtení zdejších komentářů) vede k děsivému závěru. Fandím Vám a dalším, kteří křičí a snaží se ostatním otevřít oči. Zemanovi se musí nechat, že naprosto ovládá útok na nejnižší lidské pudy, čemuž pomáhá rezignace na politiku. Pravdou je, že nejhorší je lhostejnost (jak říkal Kryl) a té je tu kolem strašně moc. Pořád je naděje, ale Zeman nedá nikomu nic zadarmo a ta spleť ruskejch chapadel a dovětek opoziční smlouvy prostě smrdí.. je mi 30 a je mi z toho ouzko.. a Chartu 13 případně milerád podpořím, drahý Rudo..
08. 08. 2013 | 14:55

ruda z pardubic napsal(a):

Jan Bednář napsal
Je mi Vás upřímě líto, ale Charta 13 pro zkrachovance je docela dobrý nápad.
08. 08. 2013 | 16:48

JB napsal(a):

Jak jste, Rudo, přišel na to, že jsem zkrachovanec??
08. 08. 2013 | 17:35

Klaus napsal(a):

Urbane,
Vaše neustálé řeči o Únoru 48, lidové milice apod. jste únavný...

Je jasné každému, že když někdo krade má jít do vězení, to je naprosto v pořádku! Jestli to někdo deklaruje veřejně, je to velký závazek, je to v pořádku, je to legitimní a v dalších volbách se vystaví účet od voličů.

Není co kritizovat, Vy jste samozvaný prorok, který všem říká, jak to bude a vše dopadne a přitom víte kulové.

Zatím tady ODS, TOP naslibovala ve prospěch lidí v ČR hory a udělala přesný opak a to vše proti lidem.

Neobhajujte neobhajitelné...opakujte si to dokola.....když je někdo nekompetentní, všichni to vidí a kompetentního z něj nikdy neuděláte i kdyby jste ho natřel nazeleno

když krade, pomáhá rozkrádat, nikdy toto neobhájíte žádným strašením, demagogií, legalizováním zlodějen, odkláněním pozornosti zcela jinam....

Jelikož neustále tím děláte z ostatních totální hlupáčky, ale oni jsou Vašimi žvásty totálně unaveni...
08. 08. 2013 | 19:25

Klaus napsal(a):

Urbane,
co já si pamatuji fakta, tak ODS, TOP 09 nastavili korupční pravidla, jak se dostali k moci CSSD, tak napravovali škody co se dalo, ale vždy narazili na odpor ODS, TOP 09 a nebyli schopni to většinově stopnout.

Tedy ODS, TOP 09 zde páchaly ty největší zvěrstva a CSSD se jen snažila hasit požáry i když v mnoha případech neúspěšně, vlivem malé síly ve sněmovně...
To je fakt a loby TV, médi udělali svou práci pro ODS, TOP 09... a nadále pracují...
08. 08. 2013 | 19:44

tony napsal(a):

Pane Urbane, je sice legitimní, že jste politickým stoupencem pravicových stran, ale pan prezident zvolený ve svobodných volbách je zřejmě stoupencem zase levicových stran. Sám jste přece stál po boku V. Havla v roce 1989 u politických změn v této zemi a přesto jste nechali vytvořit KSČM jako nového nástupce tehdejší Jakešově KSČ s ideálem rovnosti všech občanů. KSČM nebyla nikdy zakazána, ačkoliv byl vytvořen zákon o protiprávnosti vedení předešlého režimu. Dnešní doba, po skoro 25 letech od těchto politických změn by mělo dojít k ustálení nového uspořádání, kdy demokratický prezident jako hlava státu musí jednat podle slibu k ústavě. Ale je to přece také politik, jako byl V. Klaus, bývalý předseda a zakladatel ODS, tak i M. Zeman je zakladatel SPOZ a bývalý člen ČSSD. Ale je plně demokraticky legitimní, že není p. prezident sympatizant ODS nebo TOP09. Za tyto strany přece nekandidoval a nebyl také zvolen. Nechce ale jednat ve své funkci jako jeho předchůdci ale pracuje pro tuto zemi jako jeho předchůdci. Občané by měli mít k demokraticky zvolenému prezidentovi úctu, aškoliv jej třeba nevolili. Ekonomika Česka a celé EU je na dně a bude ještě mnoho práce, aby se většina lidí měla lépe a hospodařství šlo dopředu. Klesala třeba česká nezaměstnanost, aby se třeba minimalizovala korupce politiků, manažerů a zločinců kolem nich. Aby se o to třeba svobodně psalo a hlavně pranířovalo, jako zlo, které není nijak žádoucí. A ústavní puč? V čem? Že p. prezident požadoval skutečnou většinu v parlamentu a ona žádná skutečně nebyla? A předčasné volby? Lidé ve volbách přece vystaví celkový účet k vládnutí koalice. Jestli se ale bojíte, že domnělá pravicová koalice zcela propadne, tak váš apel nepadl na úrodnou půdu. Moc přece patří suverením a svobodným občanům podle duchu české demokratické ústavy.
08. 08. 2013 | 20:57

drotarik cobolsky napsal(a):

kurnik,jaky fajny ten urban stejskal mu tu dava priestor a ty pepici na par vynimiek ho uz davno rozbili v prach,teraz ,uz len rozduvaju male ciastocky,co stale tu rozsypuje a nevie,ze je mrtvej pisalek aspon co tu sledujem,ale nech je,ako chce ma pravo si napisat svoj nazor,ale ja tiez,ako disident,utiekol som pred takymy,jak urban a ta sebranka,co tam vladne a vydava sa za spravnu uz ponad 20 rokov od tej zasranej komuny,bo pred lavicou som neutiekol,lebo som mal nasrane v gatiach,ze mi odpalia na ciare tu drotarsku palici.
naco pises o nejakom unore urbane,ked holota zvolila komunu,bo s nom bolo tak zametane jak teraz,tvoja pravica sama vyrobila toto,co ty nazyvas dnesnej unor, a nemas pary,pocul si a cital jak ja a nie zazil.
nerob z pepikov debilkou,viem mas nejake presvedcenie,ale aj ta tvoja nadej umrela a proc? urbane?precitaj si jak ja, preco ty zasrany komunisti vtedy v unoru vyhrali,trochu bola ina doba,ale okolnosti podobne,vtedy ideologia zvezdy a prosperity pre kazdeho a teraz zlateho prachu a tiez prosperita pre kazdeho,proste ,vsetko sa opakuje a budes musel emigrovat trochu sa priucit naspat demokracie,lebo si zabudol,jak v tych demokraciach to vlastne ide.
PS.neviem,ci si bol aj za tej komuny tak vostrej kluk,jak teraz,co mocno pochybujem....
09. 08. 2013 | 03:57

Honza999 napsal(a):

Ona ta předúnorová vláda Klementa Gottwalda byla 100x demokratičtější než kterákoli vláda po ní včetně těch dnešních...

Kdo to tehdy podal demisi??? Ministři za strany které byly vůči KSČ v opozici.. Jak se vůbec dostali opoziční politici do vlády když volby vyhráli komunisté??? Dostali se tam tak, že Klement Gottwald je sám do své vlády jmenoval, v duchu demokratických principů sestavil vládu ze zástupců všech subjektů zúčastněných v parlamentu, podle jejich poměrného zastoupení. A právě ti opoziční ministři se pokusili udělat PUČ!!! Nevyšlo jim to protože vláda Klementa Gottwalda měla plnou podporu parlamentu - bez této podpory by to Gottwald neustál a na nové volby by byl nucen přistoupit.

A pochopitelně komunisté v dalších fázích udělali opatření, aby se již další pokusy o puč (protože PUČ NENÍ DEMOKRATICKÁ FORMA ZMĚNY VLÁDY) nemohly opakovat. Tato opatření ovšem byla neadekvátní, přehnaná - ale bylo to ve stylu "vy na nás takto, dobře, máte mít válku, my na vás takto. Únor 48 byl jen následek, protiúder ve válce kterou vyhlásili opoziční ministři.

Jen tak mezi námi, porovnám-li tehdejší opatření komunistů ke stabilizaci státní moci s nastupujícími poměry v USA v rámci "boje proti terorismu", začínají mi komunisté být velmi velmi sympatičtí, neboť ač (jejich vedoucí činitelé) byli svině, zústali přece jen takovými malinkými nevinnými selátky v porovnání s tím, CO ČEKÁ NÁS.
09. 08. 2013 | 10:48

resl napsal(a):

za Klause Hrad plný podlézavých slabochů a slouhů všeho druhu, za Zemana podobná sestava, schovávající rudé knížky a svůj osobní primitivismus.
09. 08. 2013 | 12:59

Koros napsal(a):

to Sudetak

Když už se tak starostlivě zajímáte o vymalování Hradu - už jste vymaloval Úřad vlády? Samozřejmě po předchozím seškrábání zbytků šlehačky. Tedy doufám, že jen šlehačky, snad Nečas svoje střiky uhlídal!

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zatah-na-vladu/199881/svedectvi-z-uradu-vlady-byl-to-slehackovy-hanbinec-a-nagyova-s-necasem-pekni-divosi.html
09. 08. 2013 | 13:00

Koros napsal(a):

to Josif K

"Ochrnutá propitá loutka s tlapkami-protézkami" - myslíte Kraďouska nebo senilního narkoleptika?
09. 08. 2013 | 13:03

Koros napsal(a):

to Stejskal

"Na titulní straně dostávají co chvíli prostor nejrůznější blogy nabízející nejrůznější úhly pohledu"

Dovolte abych to doplnil, aby to dávalo smysl:

Na titulní straně dostávají co chvíli prostor nejrůznější blogy nabízející nejrůznější úhly pohledu nepřátel prezidenta Zemana a demokracie.
09. 08. 2013 | 13:20

Důchodce68r napsal(a):

Zemana? Ano. I když rozhodně bez Temelína (tomu jaksi nerozumím). A kanál, ten jistě nemyslí vážně, snad příprava pro další století.
10. 08. 2013 | 01:03

Důchodce68r napsal(a):

Jaksi si tu dnešní dobu bez Zemana ani neumím představit.
10. 08. 2013 | 01:06

F.Srbek napsal(a):

Porovnání února 1948 s dneškem je výmyslem novinářů, kteří se dosud nedokázali smířit s výsledky prezidentských voleb. Při podrobnějším rozboru toto srovnání nemůže obstát ani v nejmenším! Řešením nahromaděných problémů není poukazování na to, že Zeman je všeho vinen a za vším je třeba vidět Zemana. To je snadné a jednoduché, ale volič tuto argumentaci nebere. Rozšíření přímé volby na více funkcí v této zemi, je potřebné pro to, aby struktury, které dusí tuto zem byly rozbity. Než začne nová reprezentace krást, nějakou dobu bude možná poctivě pracovat. Pokud jde o pisatele článku, pak se obávám, že nenávist mu brání objektivnějšímu pohledu na dnešní tristní stav české společnosti. Je pozoruhodné, že zatím Zemana nikdo neobvinil z porušování ústavy! U řady novinářů tomu je naopak. I to o něčem svědčí.
10. 08. 2013 | 09:52

pavel v napsal(a):

Pane Stejskale,

jsem si vědom, že je jen a jen vaší věcí, co zde ponecháte a co smažete (jedná se o privátní portál). Nezlobte se tedy, prosím, že vám fušuji do řemesla, když navrhnu smazat "předpisálka" Vandala s jeho výrokem: "...Zeman je velký člověk, státník a charakter, Urbane, ty jsi prodejná nula, šmejd na kvadrát,estébácké zoombie." Důvod snad ani nemusím uvádět.
10. 08. 2013 | 13:12

pavlík vé napsal(a):

Pane Vandale,

Urban asice Miloše Zemana kritizuje, ale kritika není totéž, co urážka.
10. 08. 2013 | 21:48

pamětník napsal(a):

Kritika vypadá jinak. Jan Urban prezidenta Miloše Zemana lživě obviňuje.
10. 08. 2013 | 22:50

Mirek napsal(a):

Panu Urbanovi od doby bombardování Jugoslávie nevěřím ani slovo.
11. 08. 2013 | 10:24

pavel v napsal(a):

to Vamdal

Já hodnotím Zemana podle toho, že prodal akcie Mostecké uhelné v ceně 4 miliardy za 600 mil. zločinnému manažmentu, který "privatizoval" MUS incestem. Zcela nedávno se tohoto manažmentu souzeného ve Švýcarsku ještě zastal. Zeman byl také poradcem přeběhlíků Melčáka a Pohanky. To vše pro vás byly asi vynikající činy.
11. 08. 2013 | 16:16

pamětník napsal(a):

pavel v:
Nepravda.
11. 08. 2013 | 21:21

onfrchh laws napsal(a):

Pan Urban musí být zajímavý pedagog. Patrně se selektivní pamětí.
Záchranářskou rétorikou odkazuje na únorový komunistický puč, který vlastně pučem ani nebyl. Vždyť tu výměnu moci zahájili sami nekomunisté výhrůžkami Gottwaldovi a vládě. Ačkoli jim vláda ustoupila, tak podali demisi. Jenže si počínali tak "podivně", že si nezajistili, aby jich byla nadpoloviční většina, aby šla celá vláda do demise a konaly se předčasné volby. K tomu by jim stačila demise jen 2 dalších ministrů. Vždyť ve 26-členné vládě bylo jen 9 komunistů! Teprve poté by to bylo čistě podle ústavy. Jenže oni si tajně u Beneše vymínili, že demise nepřijme, tak se nemohli divit, že Gottwald na prezidenta vyvíjel opačný tlak.
19. 08. 2013 | 10:32

bal seDuced napsal(a):

Co to je zákon proti keťasům a šmelinářům, ve vztahu k polistopadové realitě? Vždyť pro lidi, mající na mysli rozvoj vlasti, by měl být jeden z prvních zákonů zákon proti rozkrádání republiky a nepoctivému podnikání. Příznačné je pro dnešní dobu, že ve zrovnoprávnění dostali přednost i geyové, ale stále ne poctiví lidé.
Žel o tehdy exponovaných disidentech jako p. Urban, si běžní občané myslí svoje. Kdyby totiž takhle neuvažoval, tak je dnes na disidentském smetišti jako jiní nepohodlní.
19. 08. 2013 | 10:44

Mrs Lucia napsal(a):

Potřebujete úvěr splatit své dluhy, nebo účty, kontaktujte nás emailem teď:? Luciasancholoanfirm@outlook.com s informacemi níže ..

jméno:
množství:
Doba trvání:
Země:
Telefon:

Poznámka: Všechny reakce a odpověď by měla být předána luciasancholoanfirm@outlook.com
23. 10. 2013 | 02:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy