… byl odporný lump

09. 04. 2012 | 10:29
Přečteno 3960 krát
Dělají to, aby byli slavní. My jim tu slávu dopřáváme. Jejich činy mají zápornou polohu. Ničí a zabíjejí, aby se zapsali do dějin. Vraždí zákeřně, často bezmocné oběti, které nepochybně nenesou žádnou vinu. Destruují, aby šířili destrukci.

Zapálil Artemidin chrám v Efesu. Ten byl největším chrámem antiky. On ho zapálil jen proto, aby se dostal do historie. Pod trestem smrti bylo potom zakázáno vyslovit jeho jméno. Nicméně historik Theopompos z důvodů historické přesnosti ho přece zmínil. Jméno pošetilého mladíka tak přežilo věky. Když nám tenhle příběh povídala paní profesorka, zeptali jsme se pochopitelně, jak se jmenoval. „……..…..,“ špitla paní profesorka a dodala: „Nikomu to neříkejte.“

Říkáme tohle jméno a jména dalších darebáků a darebáčků, jakoby se nechumelilo. Jsou slavní a jejich hnusné činy přitahují další pacholky, aby je v různých variacích opakovali. Občas mám pocit, že svět se skládá z vrahů, bořitelů a zlodějů. Taky z pár politiků. Mezi nimi jsou ovšem často taky zloději, mnohdy bořitelé a občas i vrazi. Ještěže mezi populárními lidmi současnosti je i pár zpěváků popu a fotbalistů. Aspoň někdo tam zastupuje slušné lidi.

Napadlo mne, že kdybychom ta jména darebáků neříkali a o jejich lumpárnách tak nemluvili, bylo by méně negativních příkladů. Nejspíš by to nešlo u zlodějny, protože to by se části nás politiků asi moc líbilo… Jména krvavých vrahů by se ale vynechávat mohla. Mohly by se vynechávat i ty potoky krve. Mohl by být předpis, že informace mohou být jen stručné a ve verbální podobě. Nebo by se mohlo klikání na krváky zpoplatnit.

V nějakém kanadském městě zavedli televizi o hezkých pár let později než jinde. Do doby zavedení televize tam byla mnohem menší kriminalita, protože lidem nedocházelo, že nenormální je se nemlátit, nevraždit, neznásilňovat a nekrást. Já vím, říkám nesmysly, ostatně jako obvykle. Nebylo by to demokraticky. Jen ať se pěkně řekne všechno. By pak zakazovali kdovíco!

Přesto mám problém s tím, že mi stále vnucují nové a nové informace o bestiálním vrahovi z Toulouse. Vadí mi číst i titulky o dalších faktech kolem hromadného vraha norské sociálně demokratické mládeže.

Televizní komentátor Jakub Železný se aspoň snaží jména novodobých teroristů na obrazovce zamlčet. Nejspíš je to donkichotství. Ale má mé sympatie.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

aga napsal(a):

No, autore, já osobně se obávám, že jména těch nejhorších vrahů, nebo organizátorů nejhorších vražd, se z médií nedozvíme. To nejsou amatéři, kterým jde o slávu, to jso profíci, co jim jde o moc.
09. 04. 2012 | 10:41

Grandmaster napsal(a):

Hm,
Reci se i v techto dobach snazi predat stafetovy kolik novym H.........,(neodvazuji se to jmeno napsat - je jeste porad trest smrti za vysloveni jmena toho vytecnika?), tentokrat nejde o jeden chram, ale o cele Recko. Obrazne se politikum podarilo 'spalit' cele Recko. A ponevadz je nyni spolecnost humannejsi, trest smrti jim nehrozi. A vinnen je nekdo(?) jiny.
09. 04. 2012 | 10:59

Petr napsal(a):

"Občas mám pocit, že svět se skládá z vrahů, bořitelů a zlodějů"
a zapoměl jste pane docente taky křišťálovníků.
09. 04. 2012 | 11:02

Miroslav Pivoda napsal(a):

Jméno člověka, který připravil Česko o Nobelovu cenu je zmíněno zde:
https://sites.google.com/site/vaclavpolakaols/miroslava-pivoda-pise-o-doc-polakovi
09. 04. 2012 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

ad aga
A když už se ta jména dovíte...tak je vám to stejně na prd.
09. 04. 2012 | 11:04

buldatra napsal(a):

Možná by nebylo od věci jména těch odporníků všelikých tisknout na toaletní hajzlpapír (papír snese všechno), aby byli svým způsobem po vytření pravidelně symbolicky umístěni a splachnuti tam, kam patří.
A protože nic se nemá dít nepředpisově, ba co hůř, chaoticky, výběrem jmen adeptů na věčné splachování by se měl zabývat nově zřízený úřad, vybaven patřičnou legislativou, pod dohledem nově zřízeného komisaře.
09. 04. 2012 | 11:19

Maximus napsal(a):

Tak jo, zkusme to třeba u našich politiků. Někdy je však třeba označit alespoň přezdívkou. Tak třeba ten co fackuje pubescenty a chlastá jako feldkurát Katz, nebo
je to svazák jako vyšitý z komunistického rodinného zázemí, který vrací církvi (odjakživa nepřátelé KSČ)prý ukradené finance v době, kdy máme holé řitě. Někteří už svá jména resp. pseudonymy měli, Íčko, Téčko, Kateřina Jau Jau. Jak nazvat vtipně další? Třeba ten z hradu by mohl být jako kdysi byl indián Sokolí oko, Velká noha, tak tento indián by mohl mít přezdívku "Ukradené péro", ale prý mu říkají někteří "taťka šmoula" nebo "Tunel dědek". Vůbec ti ze strany modré hrabivé pracky by mohli mít označení adekvátní této partě kmotrů. chmatáků a odlonitelů veřejných peněz. Lid moudrý dal spícímu knížeti naprosto přesnou a výstižnou přezdívku Schlafenberg, třeba Gazdíkovi by slušela přezdívka "jelen", tak před časem říkali gymplačky z gymplu na Proseku určitým typům učitelů, ale nebylo to nic slušného.... No a co takový UD Benda z ODS? To UD je proto, že jeho disertační práce na JUDr. byla o dost zkrácená, tomu by přináležena také přezdívka parazit, vetřelec, poslanecký povaleč .... Socany dneska nechám být, páč tento blog napsal příslušník jejich kmene.

Pane autore, píšete, že:
Televizní komentátor Jakub Železný se aspoň snaží jména novodobých teroristů na obrazovce zamlčet.

No dobře, za své rodiče nemůžeme, ale tenhle doslova vyčůránek nás umně všechny pumpnul o 10 mld.Kč, na to se nezapomíná a ještě se za velmi podivných okolností stal europoslancem.... Židé jsou opravdu velmi schopní lidé, ale to rozpětí od schopných po gaunery je opravdu úchvatné! Když jde o gaunera z této komunity, tak to potom už stojí za to. Mimochodem Barak Alon (příslušník této komunity) ukradl z Komerční banky 8,5 mld.Kč a představte si, že ČR si ani nikde ve světě neztěžovala a ani nestihla ho stíhat a natož vypsat mezinárodní zatykač, fakt úchvatné. Ale to jsem se dostal z původního záměru legrace k vážnému tématu a to už není žádná sranda. Nabízí se ještě označit přezdívkou nás Čechy, za 22 let praxe nového politického režimu, bych nás nazval..... oslové, ovčani, trotlíci nebo něco na ten způsob, který by vystihoval to, že si Češi nechají kálet doslova na hlavu!
Pěkný den spoluovčané!
09. 04. 2012 | 11:28

Karel Mueller napsal(a):

aga:

můžete ještě přidat maniaky a blázny všeho druhu.

Ale omezím se pouze na ono "je to skvělé a růžové, lepší už to být nemůže". To jsme poslouchali za bolševika, lidé byli na sebe hodní, téměř nikdo se nedopustil žádné nepravosti, měli jsme skvělé a neúplatné představitele mající na mysli pouze naše blaho atd., realita v nahé formě se projevila v počátku 90. let. Tam jste měl černé na bílém, kde jste skutečně žil.

Jistě, dnes si lze zachovat duševní zdraví pouze tím, že media prakticky nesledujete. Stačí nakouknout a čtete samé hrůzy: Jak umlátili někde dítě, jak nějakému magoru přeskočilo a postřílel sousedy, v jakém stavu je mládež žeroucí drogy, co kdo z volených zástupců zase šlohnul, kolik stovek miliard se korupcí a neschopností prošustrovalo, jaké jsou vývojové trendy atd., nejlépe je si pořídit pastoušku u lesa a tam žít s přírodou a věnovat se koníčkům a rejpání na zahrádce, pokud chcete zůstat normální, bohužel realita dorazí i k Vám.

Nakonec je nejlepší mít po ruce Swifta a pokud by jste se čemukoliv podivil a nad čímkoilv se pozastavil, tak Vám to Swift v Cestě do země Hvajninimů na několika stránkách v plném rozsahu vysvětlí.
09. 04. 2012 | 11:29

Maximus napsal(a):

buldatra
Bohužel nemáte pravdu, oni si vytírají pr... s náma a né my s nima! To je bohužel smutná realita.
09. 04. 2012 | 11:31

Al Jouda napsal(a):

Pokud se zlo správně nepojmenuje, tak se nikdy nepodaří ho potrestat a odstranit ! Zamlčovat jména zločinců je klasická pštrosí politika, s kterou se nikam nedostaneme!
09. 04. 2012 | 11:42

michal napsal(a):

Pane Havle,
dokud bude poptávka po detailech ze života Hérostratů, Merahů a Breiviků, dotud budou média tuto poptávku uspokojovat.
Od nepaměti lidi rádi poslouchali kramářské písně a chodili se dívat na popravy; a to byl život mnohem nebezpečnější a plnější negativních skutenčností (hlad, nemoci, úmrtí dětí, války) než dnes.

Žijeme si jako prasata v žitě, lenivíme, nekonáme už žádné "velké" věci (poslední byl tuším projekt Apollo, nepočítám-li tím odporným afroameričanem (zkuste mě přesvědčit že původ nebyl jedním z důvodů) zrušený program mise na Mars). Utápíme se v nesmyslných hádkách o tom, které prase má hlubší žlab a jestli si ho zaslouží a jestli náhodou nevyžralo žlab sousedovi, a hlavně jestli se na shánění pomyjí nemusí moc nadřít a nepraží na něj slunce.

Ba ani nevymýšlíme velké věci, píšou se dystopie místo scifi, ve StarTreku se už neobjevují cizí světy, ale především žvaní, souloží a rozebírají se umrněné citečky, a Julese Verna už nikdo nečte.

Jděte mi k šípku. Už aby tuhle civilizaci nahradila nějaká jiná.
09. 04. 2012 | 11:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text (cosi o "blbcích"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 04. 2012 | 12:31

Kritik napsal(a):

Když je statisticky 5 % psychopatů, 12 % těch, kterým jednání psychopatů imponuje a 3 % mentálně retardovaných se sníženým IQ (ti dělají to, co se jim řekne nebo co vidí, neboť nedokáží rozlišit dobro od zla), tak dojdeme k tomu, že každý pátý ve společnosti vědomě a cíleně nebo nevědomě je schopen páchat zlo. A má z toho dokonce radost.

Co myslíš, jsi právě ten pátý? Určitě řekneš ne. Tak jiná otázka: Koho jsi volil? Ty psychopaty?

Viz http://aktualne.centrum.cz/hledani.phtml?q=author:Jan+hn%EDzdil&hledat=aktualne&time=relevance&order=false&section=0
09. 04. 2012 | 12:35

český maloměšťák napsal(a):

Kritik
Ehm...takže 20 % plus ti, co chodí k volbám...
.....mně tedy vyšlo, že tak zbývám já a Kristýna Kočí.

Moment...skusím to ještě přepočítat :
...krát nula celá osm, děleno dvacettisíc...minus tři...z toho třetí odmocnina...

Ne - omlouvám se, ještě Honzák a Nešpor.
09. 04. 2012 | 12:53

Radkin Honzák napsal(a):

Ad český maloměšťák:
Nějak jste se zmýlil: k Vám já se do party nehlásím. Bohudíky jsem v situaci, kdy si mohu kamarády vybírat.
09. 04. 2012 | 13:02

český maloměšťák napsal(a):

Radkin Honzák
Zde někdo psal něco o kamarádství ?
Hmm - nevšiml jsem si.
Pouhým výpočtem se ještě nikdy k žádnému kamrádství nikdy nedošlo - ani před volbama, ani po nich.

Nějaký omyl nebo co.
09. 04. 2012 | 13:08

Rhisus sardonicus napsal(a):

jiří havel… byl odporný lump

;-)))
09. 04. 2012 | 13:09

Bazzy napsal(a):

Skutek patří pojmenovat, pachatel nechť je odsouzen k zapomenutí.

Před časem jsem si pohrával s myšlenkou zbavit historii jmen vrahů a násilníků. Nemělo to smysl, skoro nic by nezůstalo, i Rousseau odložil svých pět dětí do chudobince a pak psal o výchově.

Děkuji, pane Havle, za ten pocit, že nejsem sám...
09. 04. 2012 | 13:55

dalimír napsal(a):

Soudruhu Havle nemáš jiné starosti na Hod Boží velikonoční ??@.
09. 04. 2012 | 14:01

Kryštof napsal(a):

Vzhledem k vlastní "záslužné" činnosti se tento Havel rozepsal o lumpech zcela oprávněně .
Není nad osobní praxi - viz "Fond nár. majetku" a jeho "záhadná" sublimace .
Výkvět národa a "VŠ" elita , od Čalfy a Sachera přes Dlouhého a Dybu , přes Paroubka s Topolánkem , až po Drábka s Nečasem . Nelze ovšem rozhodně opominout tvůrčí přínos zasloužilého bratra v Kristu Kalouska a ideově neotřesitelných svazáků Johna a Bendla , jakož i principiálně uvědomělých proletářů Ratha s Jandákem a "finančního experta" Babáka . To je velice skromný výčet těch trapných figur a omlouvám se těm , na které se nedostalo .
Jeden lepší a poctivější exot než druhý . O charakterech a své profesní "zdatnosti" by mohli pořádat symposia - divím se , že tak dosud neučinili .
Patrně z vrozené plachosti a z krasocitu vůči rovněž skoro vždy obětavému censorovi , apoštolu mravnosti .
09. 04. 2012 | 14:14

dalimír napsal(a):

Ted se teprve na novinkách rozhoupali a nahlas uvěřejnili že cigoši nám zde zneužívají sociální dávky ! To je úplně směšné ! Pánové od novin,doposud jste byli hluší a slepí ? Lídé to vědí dávno i bez vás ! Jste ostudou národa ! Copak jste všichni tak politicky korektní až jste stoho připosraní ? Pane Stejskale nechte tenhle příspěvek zde viset co nejdéle aby si páni redaktoři z novinek uvědomili za koho vlastně kopou ! Hezký den Dl.
09. 04. 2012 | 19:09

petrvileta napsal(a):

Tentokrát se omezím jen na jeden pár let starý vtip. Kdo chce, vygoogluje souvislosti.

Pane premiére, zavraždili podnikatele Mrázka!
A jejda, to už je osm večer?
10. 04. 2012 | 03:13

modrý edvard napsal(a):

Pane Havel, já mám taky problém: já si myslím, že jste politik Bruselem pomazaný, a že nám budete psát, co je nového v politice /jaké budou kvóty na výlov tresek apod./. A vy místo toho máte měkkou duši fejetonisty.
10. 04. 2012 | 09:03

dalimír napsal(a):

Stále to tvrdím že v tom Bruselu nic kloudného nevymyslíte ! To už chcete holičkám i podpatky zkracovat ? No nevídaný úkaz ! Dl.
10. 04. 2012 | 13:10

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

pane Havle....
nic ve zlém, ale takto se jeví Váš blog na stránce blogů
"Jiří Havel ...byl odporný lump"
No, to už si přeberte sám, a co kdybyste napsal o holičkách a kadeřnicích, o novém hitu z Bruselu.....
*
Ovšem jinak pěkný den.
10. 04. 2012 | 13:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy