Nejhorší doba pro rušení Ministerstva pro místní rozvoj

05. 04. 2012 | 19:51
Přečteno 3461 krát
Naivní populismus současné vlády, která umí jen škrtat, škrtat a zase škrtat, dosáhl dalšího vrcholu. Nyní je ohroženo i Ministerstvo pro místní rozvoj, Nečas ho chce zrušit.

Předseda vlády přehlíží klíčovou roli této instituce při jednání s Evropskou unií. Představa, že dojde k dalšímu personálnímu zemětřesení a stěhování šanonů právě v tuto chvíli, děsí. Česká republika hraje o to, zdali vyřeší výhrady k nezodpovědnému a netransparentnímu užívání evropských peněz. Hraje o to, zdali se čerpání zastaví.

Nyní není čerpání evropských zdrojů pozastaveno jen proto, že se Česká republika zavázala, že až do června o žádné proplacení EU nepožádá. Až prokážeme, že jsme se polepšili, finanční kohout se znovu pootočí. Republika má nyní možnost ročně čerpat až 100 miliard korun. Zrušení nebo omezení těchto zdrojů by zcela rozvrátilo naše veřejné finance. Nečas v praxi připomíná citát literární postavy z díla Š&G: “Nechci tu slevu zadarmo.“ Šetření na tomto ministerstvu v tuto chvíli se může značně prodražit.

Vrcholí práce na novém dlouhodobém finančním rámci, kterým se bude řídit Evropská unie v letech 2014-20. I zde je úloha Ministerstva pro místní rozvoj obtížně zastupitelná a představa půlročního přebírání kompetencí jinou institucí, která se bude sama učit základní věci, je pro české zájmy vražedná.

Psáno pro Evropské zprávy

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rocky Balboa napsal(a):

tak jsem četla tento vtip

Nečas prý chce zrušit 3 ministerstva a proslýchá se, že sloučí ministerstvo zemědělství s ministerstvem kultury.
Bude umění v této zemi se najíst.
05. 04. 2012 | 19:55

Kryštof napsal(a):

Na tom ministerstvu se , tuším , místně rozvíjel i Paroubek , že ?
Nepovšiml jsem si , že by to "Ministerstvo" vykázalo nějakou smysluplnou činnost , tedy kromě poukazování gáží svým c.k. oficiálům a podivností při zpracování tendrů .
Patrně to má na mysli autor blogu pod pojmem "jeho klíčová posice při jednání s EU" .
"77.000 do výroby ...!"
To heslo už tady také bývalo . Tohle je vůbec zemička hesel všeho druhu - velice dobře zásobenej kvelb . Zboží stále čerstvé .
Nebylo by od věci , aby si ti ouřadové přičichli k reálnému životu a měli tak "Blíž k obyčejnému občanovi" , jak tady hlásal sedřený proletář Paroubek , také se stále místně a hlavně nemístně rozvíjející .....
Vítejte na Pracáku - akce DONEZ vynálezce Drábka vás jistě také potěší , nositelé klotových rukávů .
05. 04. 2012 | 20:21

petrof napsal(a):

co k tomu říct??? Snad jen tolik, že Havel už je zase nalitej!!! Krom toho, že zastavením bruselského penězovodu by se konečně omezila ta slavná korupce, tak asi zapomněl, že finanční čerpání peněz na projekty má na starosti min. financí.
Hlavně když socani plácají, to jim jde dobře a navíc je to neklamný signál, že to vláda dělá dobře.
05. 04. 2012 | 20:24

art napsal(a):

Naše představy se holt mění.
Původně jsme si mysleli, že příčinou rozkladu státu je neschopnost ministrů ODS, TOP a VV. Nyní už víme, že jde o řízenou likvidaci státu, vedenou tak, aby se tahle země nikdy nevzpamatovala.
Kdo nese hlavní vinu za morální a hospodářský úpadek země, to víme - jsou to lidé, kteří volili ODS, TOP nebo VV.
Pozornost se přesouvá k jiné otázce: v čí prospěch se to všechno děje?
05. 04. 2012 | 20:44

Kryštof napsal(a):

Re - "petrof"
Správním a finančním řízením a počínáním socanů lze vysvětlit až dosud záhadný zánik Atlantidy a její vyspělé civilisace .
Současná realita tuto hypotézu potvrzuje .
Je obecně známo , že v Bermudském trojúhelníku mizí kdeco beze stopy / podobně jako český st. rozpočet / údajně ale v jiném časoprostoru .
Méně známo je , že z onoho časoprostoru byli naopak vyplivnuti "ekonomové" Paroubek + Sobotka s kogentní poznámkou "Vzorek bez ceny - návrat nežádoucí".
05. 04. 2012 | 20:46

pepa napsal(a):

BISka informuje: Nečas je průběžně informován o průniku zločinu do vysoké politiky namísto toho, aby zprávy poslala do EU se žádostí o pomóóóc!!!

Copak má cenu říkat zloději vraťte ukradené?

Který zloděj se nechal přemluvit a kořist dobrovolně vrátil???

Nikdo a nikde na světě - to by byl Nečas první!!!
05. 04. 2012 | 20:52

Petr Havelka napsal(a):

Pane Havle,

máte recht, je to békovina. Zase nějaké neoliberální mantry.

Problémy nevyřešíte, že zrušíte tři ministerstva. Naopak, prohloubíte je. Ministerstva se neruší, ministerstva se slučují, ministerstva se slučují tehdy pokud se nachází v dobré kondici. Pokud jsou zeštíhlená tak akorát, agenda je přehledná a zaměstnanci jsou kvalitní. To ani jedno z ministerstev není. Jsou věčně rozvrtaná všelijakými posilami od politických stran a v současnosti pracně látají rozpočty.

Tohle je klasická "chicagská" smeč. Využití krizového stavu k "šokovým" opatřením a ti hlupáci z VV, kteří neví z keré do keré na to kývli.

Rušit Ministerstvo životního prostředí nebo kultury může jen blázen
05. 04. 2012 | 20:53

Kanalnik napsal(a):

Necas se uz asi docista pomatl.

Kdyz vidim Krystofa a petrofa, tak musim rict, ze tak nejak si predstavuji ty mnohe jednoduche hlavy, ktere kdysi zvolily Gottwalda. Mysleni nulove, vira bezmezna.
05. 04. 2012 | 20:53

art napsal(a):

Kryštof:
Pravice dostala českou ekonomiku do hospodářské krize třikrát za jedenáct let, kdy vládla (1997, 2008, 2011 - ano, je to evropský, možná i světový rekord).
Za vlády ČSSD hospodářství osm let nepřetržitě rostlo. Na konci těch osmi let jsme byli druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě (s růstem HDP 6-7% ročně). Přestože bylo nižší DPH, neplatilo se u lékaře atd., státní dluh byl v jednotlivých letech poloviční až šestinový oproti dluhu v posledních letech vlády pravice, tedy ODS, TOP a VV.
Jsme jedinou zemí ve střední Evropě, která je dnes v hospodářské krizi (pokles HDP v posledních dvou čtvrtletích). Země kolem nás, Polsko, Slovensko, Německo, Rakousko, naopak slušně bohatnou.
To jsou fakta. Vy si dál klidně blábolte o Atlantidě.
05. 04. 2012 | 20:54

s... napsal(a):

petrof napsat:

"zastavením bruselského penězovodu by se konečně omezila ta slavná korupce"

Nebylo by lepší omezit korupci kolektivní sebevraždou? Určitě by to fungovalo.
05. 04. 2012 | 20:54

Ládik!!! napsal(a):

Čerpač má strach, že se nedočerpá.
05. 04. 2012 | 20:58

Radek napsal(a):

Jiří Havel se představuje a píše že trochu učí! Proboha proč trochu ? On již nemůže učit vůbec, jediné co uměl a z čeho má docenturu je marxismus - leninismus a to se snad již dnes neučí, nebo jó ? I když na té FSV bych se nedivil, tam odtud vycházejí opravdu experti. Havle, buď rád, že jsi mezi sockama v Bruselu, kam tě tvoje strana pro neschopnost uklidila, protože stále tě uváděli jako experta přes ekonomii, než zjistili, že všechna tvoje vyjádření jsou opsána z některých novin nebo časopisů. Půl melounu měsíčně jen tak nenajdeš, tak se tady raděj moc nepřipomínej.
05. 04. 2012 | 21:06

ali napsal(a):

Sosani by měli bejt rádi, že se budou rušit ministerstva, která působí pouze na zamotávání jednoduchých věcí..tak proč štěkaj?
Jo aha, ono je to pro možnost čerpání! A komu? Že to rozvrátí veřejné finance? Kecy, kecy, kecy..jsem pro škrty, škrty, škrty
05. 04. 2012 | 21:10

ali napsal(a):

pardon, socani.. =o)
05. 04. 2012 | 21:11

Radek napsal(a):

Kanálníku, máš špatné představy, mýlíš se. Tvým představám zde může odpovídat lidé jako " art ", nebo " Ládík!!!". Já ty lidi co volili Klému pamatuji, tihle soudruzi jsou jim podobní / usuzuji z jejich příspěvků /.
05. 04. 2012 | 21:15

art napsal(a):

Je jasné, že "ali", "kryštof", "Ládik" a "petrof" to dělají za prachy. Názory, které tu prezentují, nemůže mít žádný skutečně existující člověk. Ale za jaké prachy? Kupodivu za naše, milí občané.
Poznáváme je všichni podle stylu:
Ládik = ve skutečnosti permanentně vzteklý a zpola pomatený Kalousek
Petrof = proti jakémukoli záchvěvu inteligence imunní Nečas
ali = totálně zmatený Schwarzenberg
Kryštof = pískající Bárta
Ale kde jsou (resp. co na nás chystají) dnes Radek John (alias Neo) a ministr ´Drábek (alias Kuchař)?
05. 04. 2012 | 21:17

ali napsal(a):

arte
ty jsi tak roztomilý, že nelze odolat a zatleskat ti za geniální úsudek a prozření..ano, jsem placená hodně moc, dostávám za svoje příspěvky 150 tisíc..chceš taky?
05. 04. 2012 | 21:21

petrof napsal(a):

to art:
koukám chlape, že si vedete soukromou statistiku?? Tak to jo, pak je to, jak říkáte.
Ve skutečnosti je to úplně jinak. Hezky říkáte, že tehdy byl růst HDP ca.6%.....a právě v těchto časech dokázal Bohušek Laffer Rovnátko zatnout sekeru 103mld. a celkově socani dokázali tento dluh od roku 1998 téměř znásobit hned 5x (ze 193mld. na 803mld)!!! To je počin hodný téměř eskamotéra....
05. 04. 2012 | 21:22

Pravda napsal(a):

art:

Ty vaše lži a polopravdy jsou k smíchu

1) Na ekonomický růst měla vláda ČSSD nulový vliv. Ekonomika rostla protože rostla ekonomika sousedního Německa se kterou jsme silně provázáni.

2) Zadlužení rostlo už od roku 1996 ovšem od roku 2002 tedy době kdy začala vládnou ČSSD začala růst přibližně o 100 miliard ročně

3) Naprosto záměrně zamlčujete fakt že ekonomika rostla hlavně v 1/2 90. let 20.století a z toho pak těžili socdemácké vlády.

4) Krizi v roce 1997 ani v roce 2008 nezpůsobila ODS to může říc jen socdemácký omezenec, který jen vše svaluje na protivníky
Krizi v roce 1997 způsobila ČNB tím že nezavedla režim volně plovoucího kurzu. Pokud by toto zavedla mohli jse se krizi vyhnout. Dále na měnovou krizi v roce 1997 měl významný podíl mněnová krize v jihovýchodní Asii

Krizi v roce 2008 způsobil Clintonův hypoteční socialismus - domy pro všechny především pro imigranty z Latinské Ameriky a také nízkopříjmové vrstvy, kteří ani nemohli splácet hpotéku proto si museli půjčit od bank. Zde jim Clinton opět pomohl když zmírnil požadavky za, který si může vzít u banky úvěr. Výsledek hypoteční krize a spousta lidí kteří memohli splatit jak hypotéku tak půjču u bank, takže tito baknky začali mít nedostatek peněz a krachovaly (ale svedeme to raději na bankéře protože to jsou přece ti hnusní kapitalisti co mají peníze zatímco ti chudí vagabundi co jsi půjčí aniž by se zamysleli nad tím jestli tu splátku splatí jsou v tom vždy nevině protože jsou utlačovaní :) Takové to dětinské myšlení, které je dnes mainsteam v USA, pomocí rozzuřených davů je také dalším viníkem současných problémů
05. 04. 2012 | 21:40

Yosif K napsal(a):

Docent Havel napsal:
Naivní populismus současné vlády, která umí jen škrtat, škrtat a zase škrtat, dosáhl dalšího vrcholu.
KONEC CITATU.
Naivni populismus soucasne vlady "ktera umi jen skrtat" je reakci na naivni populismus predchozi socanske vlady ktera umela jen rozhazovat a rozhazovat a rozhazovat.

Historicka ironie tomu chtela tak, ze socansti zastanci keynesovske teorie ze behem konjunktury se ma skrtat a skrtat a skrtat aby behem krize se mohlo rozhazovat a rozhazovat a rozhazovat to nakonec socansky ZPRASILI takto:
A) Behme konjunktury NAVYSOVALI ROZHAZOVANI a navysovali rozhazovani a navysovali rozhazovasni a zvysovali zadluzeni statu BEHEM KONJUNKTURY o cca 100 milird rocne

a ted se jako kretani jako kretani jako kretani
strasne divi ze po jejich svoinciku nekdo musi uklizet a skrtat skrtat a skrtat.
No hlavne ze se za jejich vlady proletari pomeli - pastelky, 13. duchody, statni dluhy se splacet nemusi atd atd.

Avanti o Popolo!
05. 04. 2012 | 21:43

Pravda napsal(a):

Jiří Havel:

Zapomínáte že toto ministerstvo se prakticky nezruší, ale jeho agenda se převede na jiné ministerstvo. Toto ministersvo příjme jen některé úředníky z bývalého ministerstva a ostatní propustí jinak by to nemělo smysl. Takže to nebude mít tak katastrofické následky jako popisujete
05. 04. 2012 | 21:46

J.Bubla napsal(a):

Pan Havel má pravdu. MMR je velmi potřebná instituce. Jenže jen pro někoho. Přiděluje totiž "dotace". Aby byl mechanizmus hladký, má k tomu zřízené i externí servisní organizace. Podle mého skutečného poznatku funguje takto: Využije se třeba nějaká přírodní událost, nejlépe déšť, ještě lépe někde povodeň. Servis má vytipované obce, kde vládnou radní chudí duchem. To není problém. Je jich nejméně 9/10. Oněm radním nabídnou, že jim zajistí milionové dotace na likvidaci škod po pohromě, která ve skutečnosti vůbec nebyla. Radní vidí jen miliony a ochotně pro nabídku zvednou ruce. Na oplátku jim servis zajistí soupis "škod", projekt a jeho rozpočet 10x nadsazený, podá žádost o dotaci, zajistí její přidělení, uspořádá "výběrové řízení" na dodavatele stavby, dodavatele zajistí, dodá "odborníky" na převzetí díla, vyplnění účtů a zprávy a nakonec hladkou kontrolu provedení a zúčtování ze strany ninisterstva. Nádavkem poskytne obci i její peněžní podíl na celé akci. No neberte to!
Pokud má někdo dojem, že byl někdo okraden, není to pravda. Celá věc "praskne", finanční úřad nařídí obci dotaci vrátit, k tomu 100% navrch jako pokutu. Do státního rozpočtu se tak vrátí dvakrát tolik co vydal. Obec jen deset let nepostaví třeba v sále hospody stojící pod skálou umělou lezeckou stěnu. Není tedy opravdu škoda tak užitečné ministerstvo rušit?
05. 04. 2012 | 21:50

Yosif K napsal(a):

Za vlády ČSSD hospodářství osm let nepřetržitě rostlo. Na konci těch osmi let jsme byli druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě (s růstem HDP 6-7% ročně).
KONEC CITATU.

Jsem potesen mentalni urovni zdejsich falesnych pratel proletariatu, kteri si nevsimli ze slavni keynesoanci proti vsem radam keynese zvysovali zadluzeni statu o 100 miliard rocne BEHEM KONJUNKTURY.

Prikrmovat konjunkturu zvysenym rozhozem penez mezi proletare a narustemn dluhu o 100 miliard rocne muze opravdu jen naprosty ekonomicky TROTL!!!!!

Jde o stejna paka ktera si v USA berou hyposku kterou neumi splacet ani v dobe konjunktury a pak si stezuji na "kruty kapitalismus" kvuliva tomu ze tu hyposku nemohou splacet v dobe krize.

IQ TYKVE.....

Zajimave je, ze spousta proletaru i s nizsimi platy v USA hyposku spolehlive splaci a na druhe strane jsou jini lide s nemlich stejnymi prijmy a stejne vysokou hyposku nejsou schopni splacet. Byla provedena mereni cim se obe skupiny lisi. Hlavni rozdil byl tento - nesplacejici lide jsou paka ktera neumi pocitat a setrit. Nepripomina Vam to CSSD? A dalsi falesne pratele proletaru?????
05. 04. 2012 | 21:53

Yosif K napsal(a):

petrof napsal(a):
to art:
koukám chlape, že si vedete soukromou statistiku?? Tak to jo, pak je to, jak říkáte.
Ve skutečnosti je to úplně jinak. Hezky říkáte, že tehdy byl růst HDP ca.6%.....a právě v těchto časech dokázal Bohušek Laffer Rovnátko zatnout sekeru 103mld. a celkově socani dokázali tento dluh od roku 1998 téměř znásobit hned 5x (ze 193mld. na 803mld)!!! To je počin hodný téměř eskamotéra....
05. 04. 2012 | 21:22

Trochu upresnuji - je to pocin hodny populistickych h.....vad!!! kdyby se socdemacky guru Keynes probral z horbu, kopal by Bohouse Sobotku do zadnice tak dlouho az by mu ji rozkopal docista docista.....
05. 04. 2012 | 21:59

art napsal(a):

Pravda:
1) Růst HDP v roce 2005: Německo 0,9%, v ČR: 5,1%.
Růst HDP v roce 2006: Německo 0,2%; ČR: 6,5%.
Růst HDP v roce 2011: Německo 3,4%, Slovensko 3,4%, Polsko 3,0%; ČR: 0,5%
Jste tedy lhář.
2) ČSSD sanovala obrovské vnitřní zadlužení z doby vlády ODS, kdy podle samotných ministrů ODS Dyby a Ježka "bylo rozkradeno až 1000 miliard Kč.
Dluhy Schwarzenbergovy-Kalouskovy-Nečasovy-Bártovy vlády jsou ovšem několikanásobně větší než dluhy, které vytvořila levice.
Nevím, co jste chtěl svým tvrzením dokázat, ale dokázal jste jen to, že jste lhář.
3) Rekordní růst ekonomiky byl samozřejmě v době vlád ČSSD (úplně nejvíc ekonomika rostla v roce 2006, druhý nejlepší byl rok 2005, potom rok 2004, potom rok 2002, potom rok 2001, potom rok 2003, potom rok 2000 - všechno jsou to roky vlády ČSSD; teprve potom je rok 1994, kdy ekonomika rostla Klausovým rozkrádáním země).
Jste lhář.
4) Vzhledem k tomu, že tempo růstu ekonomiky se snižovalood druhé poloviny roku 1994 průběžně, viníkem krize v roce 1997 byla samozřejmě vláda ODS (německá ekonomika v tom roce rostla o 2.8%).
Jste lhář.
A navíc: v roce 1993 se ptal můj kamarád ekonoma W. Komárka, jak dlouho to bude trvat, než ODS zemi úplně rozkrade a přijde o moc. Známý ekonom tehdy odpověděl, že pokud udrží nastolené tempo, tak maximálně 4-5 let. Jak je vidět, ODS tempo udržela.
05. 04. 2012 | 22:00

art napsal(a):

Yosif:
USA, vedené levicí, jsou dávno z krize venku a jejich hospodářství roste.
ČR ovládaná pravicí do krize upadla poderuhé za tři roky, prakticky hned poté, co se neutrální Fischerově vládě podařilo zvednout ekonomiku nepatrně nad nulu.
Vyčítat ČSSD, že v době svých vlád sanovala zemi rozkradenou vládami ODS, to už chce hroší kůži.
Dostat zemi ze 11 let vlády třikrát do hospodářské krize, to je ovšem rekord, na který se ani normální pravice nevzmůže. Na to už musí být ČESKÁ pravice.
Vinu za ty tři hospodářské krize nenesou ovšem politici, ale jen a pouze voliči ODS, TOP a VV.
05. 04. 2012 | 22:05

art napsal(a):

Yosif:
Jsem rád, že uznáváte alespoň ten statistický fakt, že v době, kdy byl ministrem financí Bohuslav Sobotka, Česká republika rekordně bohatla - při polovičních dluzích oproti dnešku, bez nutnosti platit vyšší DPH nebo u lékaře atd.
05. 04. 2012 | 22:08

český maloměšťák napsal(a):

V podstatě jde o to, na kterou politickou stranu z trojkoalice svedou ty ostatní vinu za neúspěch vlády a reforem.
Vypadá to na VV, která navíc na tomto docela aktivně pracuje.

Ale těžko soudit - ve státě, ve kterém není jasné zda BIS je součástí státní moci anebo státní moc pomáhá rozkládat....je opravdu nemožné - pro běžného člověka z ulice, aby rozpoznal , jaké zájmy za tím vším jsou.
Každopádně ale vstup VV do vysoké politiky rozvířil trochu to bahno, které sem nanosili jiní.
Otázka je, zda ty kýble kalu a špíny vynášejí anebo lijou zpět.
Zda se jim tedy už má říkat " dinosauři". Nebo ne.
Těžko soudit.
Realita je totiž tak zkreslená - že už ani není jasné, jestli náhodou nejde skutečně jen o to, dotáhnout do konce nějaké prokšeftování církevních restitucí...a to i za cenu odepsání stejného nebo i většího balíku evropských peněz. Které totiž začly orgány EU hlídat - a po zkušenostech z minulosti i přítomnosti je samozřejmě budou hlídat daleko pečlivěji a obezřetněji. Takže odtamtud bude těžko někomu kapat.
Tak proč se tím zabývat, že ?
Když z toho pro vlastní kapsu nic nekouká.....
05. 04. 2012 | 22:10

sedlak napsal(a):

popravdě, bych rád pochopil, k čemu tohle ministerstvo (MMR) vlastně je? Myslím to opravdu vážně, dokáže mi někdo vysvětlit čím se opravdu zabývá a na co je dobré?
05. 04. 2012 | 22:20

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Nečas to bere tak, tam, kde mám trafikanta, tam potřebuji trafiku a když nemá trafikanta pro některý úřad, tak se ůřad stává zbytečný.
05. 04. 2012 | 23:13

jen tak napsal(a):

...Havle už nechlastejte ...čím víc, Vy oranžový ignoranti tady prezentujete ty svoje vyblitky tím mám silnější pocit, že to Nečas začíná dělat dobře ...vono na vás dojde...už teď máte v gatích, že by jste měli náhodou vládnout...žádnej program, žádný vize, odborníci nikde...jo Mládek co pomáhal likvidovat zemědělství a ten rovnátkovej finanční "odborník" Sobotka...nejhorší ministr financí v historii ČR...a do toho ten brepta Zaorálek...pěkná sestava...fuj
05. 04. 2012 | 23:23

Kryštof napsal(a):

Re - "sedlák"
Vámi poptávané ministerstvo je zcela nezbytné pro
a/ zaměstnanecké umístění kádrů politických a kádrů rodinných
b/ zodpovědné směrování dotačních grantů na kádry politické a kádry rodinné
c/ pro náležitý místní rozvoj kádrů politických a kádrů rodinných / u komoušů kádrových reserv / za účelem jejich plného osobnostního rozvoje nikoliv již místního , ale státně-galaktického
d/ Stalin pravil : "Kádry rozhodují vše !" , ale ministerstvo na to neměl .

To až "malý český člověk" , který hrozně rád všechno řídí , dospěl v důsledku početnosti svého příbuzenstva a jeho existenčního zajištění k nutnému opatření v podobě
zřízení maximálního počtu úřadů .
"Akce čisté ruce ...." byla původně reklamou fy Schicht-mýdlo s jelenem , z doby I.sv. války .
V dobách současně-nedávno minulých byla reklamou fy ČSSD , jejího obch. ředitele Zemana , konkrétně .
Pilát z Creda si nad ukřižováním Krista umyl ruce , takže dávno předběhl soudruhy z ČSSD .
Soudruh Havel , docent , si rád umyl ruce nad čímkoliv a kdykoliv již před r.´89 a tato láska k praktické hygieně mu zůstala vrozenou .
Dotyčné ministerstvo je NEZBYTNÝM atributem k prosazování ryze zištných politických cílů v jednotlivých obcích či oblastech podle mocenského klíče rozdělování a přidělování financí tam či onde a hlavně tomu či onomu .
Havel akorát vypouští zk. balon coby meteosondu v očekávání reakce .

Poslyšte , sedláče , nejste vy ten "agent provokatér" o kteréžto živnosti jakožto o nezbytném instrumentu se tady hojně mluvilo před nekolika málo lety ?
05. 04. 2012 | 23:34

sedlak napsal(a):

Kryštofe, tak nějak jsem si to myslel, jen se domnívám, že je dobré tříbit si názory a hledat různé úhly pohledu, což jste mi bohužel neposkytl ;-),
p.s. nevím, kterou dobu máte na mysli, zdali tu, kdy se na nás sváděla spolupráce s mandelinkou bramborovou, pak tedy ano, ale to byl rodový předchůdce - dědeček, škodící kulak....
05. 04. 2012 | 23:54

Yosif K napsal(a):

art napsal(a):
Yosif:
A) USA, vedené levicí, jsou dávno z krize venku a jejich hospodářství roste.
ČR ovládaná pravicí do krize upadla poderuhé za tři roky, prakticky hned poté, co se neutrální Fischerově vládě podařilo zvednout ekonomiku nepatrně nad nulu.
B) Vyčítat ČSSD, že v době svých vlád sanovala zemi rozkradenou vládami ODS, to už chce hroší kůži.
Konec citatu.
Technicka paralela:
A) Alkoholik, vedeny levici, zase vesele nasava na dluh, a jeho nalada roste, jest mu lepe nez kdyz splacel dluh a abstinoval..... (tady VIDITE ZE ZA LEVICE JE VZDY LEPE - bodejt rozhazovat penize je vetsi zabava nez nekde skrtit.....)
B) Vycitat alkoholikovi ze nasava na dluh, kdyz predtim trpel abstakem (hospodarskym poklesem) zpusobenym rozvratnou pravici, ktera mirne zpomalila piti na dluh (=rozhoz penez mezi proletare) to uz chce hrosi kuzi.

To uz je takova socanska lidumilnost - kdyz uz si nekdo zvykne na alkohol, musi se nasavat na dluh dal a dal, i kdyz by na to mela prasknout krava, i kdyby na to mel prasknout celej barak....

Mohu se potrhat smichy, kdyz ctu chvalu levicovych mudraku na rust v USA zpusobeny (do nejake miry) zatim nevidanym rozhozem penez VYPUJCENYCH Z CINY - castecne do bank, castecne do znarodnenych podniku, castecne mezi proletare ve forme 99 tydennich podpor v nezamestnanosti.
ANO RUST JE - ZPUSOBENY ROZPRACHEM 1.6 TRILIONU US$ PENEZ PUJCENYCH PREVAZNE Z CINY, ZA KTERE NEKDO NEKDY BUDE MUSET PLATIT s UROKY. Typicky sobotkovsky pristup z roku 2002-2006 - rozhodte PUJCENE penize mezi proletare, ono to nejak rozproudi konjunkturu! Dluhy nakonec zaplati nekdo jiny..... to se nam to hoduje, kdyz nam hlupaci pujcuji.....

Tohle je totiz princip konjunktury za pujcene penize - hlupacci pujcuji, chytracci hoduji a s kazdou sezranou kytou sunky a s kazdym sezranym pecnem chleba a kazdou zazdenou cihou roste GDP! I likvidaci povodni roste GDP! A pokud nejaci velrybari vymlati v Usti vsem lidem okna a ti si pujci na nova okna a nechaji ze za pujcene penize zasklit I TIMTO ROSTE GDP! Hlavne kuglofove obvinujte ostatni ze snah o nesmyslny rust!

Skuhralci na pomaly rust jsou totiz ti stejni rudozeleni kuglofove, kteri o blog drive obvinuji kapitalismus z "modly rustu" z neustalejho pachteni za rustem" z "niceni zdroju" atd atd a predstiraji ze by na svete bylo nejlepe, kdyby se lidi dopravovali do Prahy na oslu a zivili se pasbou koz v Beskydech nebo na Sumave.

Skutecne mili rudozeleni soudruzi - co je na tom spatneho dat si na chvili oddech od "neustaleho bezohledneho rustu"? Sami to prece propagujete?

Josef Schumpeter - slavny rodak - rekl ze jedinym zdrojem ZDRAVEHO rustu jsou INOVACE PODNIKATELU. A ted mi reknete, jak podpori inovace podnikatelu to ze se podnikatele vice zdani a ze vybrane penize se rozhodi mezi proletare? Jak tohle podpori nejake jakekoliv inovace? Snad krome pristaveni dalsi sekce do skladu KAufLANDU?
06. 04. 2012 | 00:21

kapriola napsal(a):

Bývalý předseda Fondu (zmizelého) národního majetku se hrozí zrušení MMR, této vysoké školy šibalství a taškářství.
Už aby bylo zrušené.

Ostatně sloučení ministerstva zemědělství s ministerstvem kultury není vůbec od věci. Místo nakupování ptákovin od Jiřího Davida (nechci rovnou říci pí.... jako Perlový náhrdelník) a vykrmování prelátů by se prostě přilepšilo kravičkám. Které si to zaslouží.
06. 04. 2012 | 00:45

zemedelec napsal(a):

Pane Havel.
Naprosto správně.
Mimisterstva se sloučí,ale nikdo stejně nebude propuštěn.Jen aby byl ještě větší zmatek na ministerstvech.Jasně je vidět kam až může Nečas klesnout,když se jedná o udržení vlády.Jak se bojí předat vládnutí,takže se máme na co těšit.
06. 04. 2012 | 01:37

Xaver napsal(a):

Z povídání pana Havla jsem získal dojem, že hlavním posláním MMR
je získávání evropských peněz.
Ale pan Havel také napsal:"Česká republika hraje o to, zdali vyřeší výhrady k nezodpovědnému a netransparentnímu užívání evropských peněz."
To znamená, že rozhodující funkcionáři na MMR pracovali celou dobu blbě.
Tak co tedy s nimi ?
06. 04. 2012 | 08:25

art napsal(a):

Yosif:
Pravice v USA udělala z rychle bohatnoucí země za levičáka Clintona zemi rychle chudnoucí. Dostala ji do hospodářské krize.
Vyčítat levici (Obamovi), že USA z této krize vytáhl (a při tom ovšem zvýšil dluh země) je úplně stejně ubohé jako když tonoucí po vytažení z vody začne vyčítat zachránci, že jsou oba mokří. Nebo jako když pravičáci vyčítají Zemanově ČSSD, že když zachránila krachující ČR, zvýšila přitom zadlužení státu. Ale pravičácká vulgarita nezná mezí.
06. 04. 2012 | 09:07

dalimír napsal(a):

Pane Havle už to tam v tom Bruselu konečně zabalte ! Celá ta slavná instituce je pro kočku ! Raděj přijedte pomoci do česka vládnout protože se stěch modrých ptáků tady všichni po...m ! Kdo tady s nimi má vydržet až do řádných voleb ? Dl.
06. 04. 2012 | 09:14

DH napsal(a):

Jediné řešení rychle ale opravdu rychle dokončit reformy.
Jiné řešení nevidí žádný z členů této vlády,k tomuto řešení se přiklonili i velcí podnikatelé.
To že nějaké ministerstvo se snaží zabezpečovat nějaké čerpání,proč?
Jasně nám Nečas řekl, že žádné peníze z Bruselu nepotřebujeme, stejně jsme konkurenčně neschopní.
Mnohem lepší pro nás bude zrušit 3 ministerstva,50 nemocnic atd., alespoň bude vidět kus vykonané práce a podaří se dostat se pod 3% HDP.
06. 04. 2012 | 09:25

dalimír napsal(a):

Každý občan u nás dobře ví jak to na těch všech ministerstvech v Praze chodí ! Kdyby si tam jen váleli koule pouze ti ministři ,to by člověk ještě trávil ale oni mají okolo sebe ještě hordy různých poskoků a takyporadců ,darmojedů že to snad nemá nikde na světě obdoby ! Návrch Nečase na rušení tří ministerstev je populistický protože ta přemnožená administerská svoloč tam stejně bude fungovat dále ! Co s tím ? Vyházet je všechny za pr..le na ulici a stát pak začne jako zázrakem vzkvétat! Veselé velikonoce Dl.
06. 04. 2012 | 09:30

rejpal napsal(a):

DH
Proč je nezrušej všechny? I s celou agendou? Na škrtání může zůstat Kalousek, a aspoň se s ním nebude nikdo hádat, že jim škrtá moc. Ministři a náměstci by mohli přejít do funkcí poradců premiéra, ti loajální by si mohli vzít i sekretářky do nově vytvořených funkcí poradce poradce. Když se něco dělá, má se to dělat pořádně.
06. 04. 2012 | 11:09

Koleda napsal(a):

To art:
Jsem m.j. členem NAR (National Association of Realtors), což je asociace sdružující na 900 tis. realitních agentů a brokerů USA. Takže něco o realitním trhu v USA vím. A byl to právě Clinton, který svojí politikou "dům pro každého Američana" zadělal na ten následně celosvětový průšvih. Samozřejmě, že se na tom přiživily banky svými produkty, ve kterých poschovávaly toxické úvěry a čile s nimi obchodovaly. Proto Vás prosím, mluvte jen o věcech kterým rozumíte. Rovněž Vaše kategorizace na levici a pravici v USA je komická. I ti tamní tzv.levičáci jsou pravicovější než zdejší ODS a TOP09 dohromady.
06. 04. 2012 | 11:27

Trasík napsal(a):

Hezky se nám ta byrokracie rozlezla- když nám spadne most, nebo i jediná kadibudka na vsi, neumíme to opravit, není u nás síla která na to má peníze, začneme žebrat o Evropské dotace.
Evropské orgány řeší jak zamaskovat nesplatitelné dluhy, a dluhy těch kterým by nikdo nepůjčil, spojit s těmi německými, dále řeší zakřivenost okurek a právě ty dotace.
Na státní úrovni pak máme celá ministerstva / např. to pro místní rozvoj, které kolem těch dotací úřadují.
Celé od Evropy až po pisatele žádostí o ty dotace jeden velký nesmysl.
A v jiných oborech stejné. Na co je ministerstvo kultury???
Zemědělci už je dnes jedno zda a co se na poli urodí, on jen čaruje s papíry na dotace. A ministerstvo bobtná.
Ministerstvo průmyslu - za komančů řídilo celou výrobu do posledního šroubku ve státě, se zlomkem úředníků kteří tam sedí dnes. Nyní je drtivá většina průmyslu soukromá, můžete si kdykoliv založit firmu a vyrábět cokoliv a vyvážet to kamkoliv ve světě. Stát má jen kontrolovat zda neporušujete zákony. Přesto máme ministerstvo průmyslu několikrát tak velké jak za komančů. A zase řeší všelijaké dotace, které jen pokřivujéí trh a jsou nesmyslné.
Nemluvím o nesmyslech jako gender studies, začleňování nepřizpůsobivých atd. Celé je to velký hnus, který jen překáží
06. 04. 2012 | 11:42

Kuchař napsal(a):

Dovolím si připomenout, že průmyslová výroba stále v dobré kondici.A to i když se konečně našli zodpovědní politici, kteří našli odvahu škrtat.

To je přímo užasný výsledek. Bože chraň nás před socany !
06. 04. 2012 | 11:54

Yosif K napsal(a):

art napsal(a):
Yosif:
Pravice v USA udělala z rychle bohatnoucí země za levičáka Clintona zemi rychle chudnoucí. Dostala ji do hospodářské krize.
Vyčítat levici (Obamovi), že USA z této krize vytáhl (a při tom ovšem zvýšil dluh země) je úplně stejně ubohé jako když tonoucí po vytažení z vody začne vyčítat zachránci, že jsou oba mokří. Nebo jako když pravičáci vyčítají Zemanově ČSSD, že když zachránila krachující ČR, zvýšila přitom zadlužení státu. Ale pravičácká vulgarita nezná mezí.
06. 04. 2012 | 09:07
Mily pane levicovy mudracku - ekonomie by se z krize vytahla sama od sebe i bez katastrofalnich dluhu. Dusledkem snizene spotreby byva lacinejsi kapital. Lacinejsi kapital vede k inovacim a ty vedou ku zvyseni zamestnanosti. Obama prispel k laci kapitalu take - dodatecnym pridluzenim 1.6 trilionu US$. Skvela vec - proc mit neco (mozna o trochu pozdeji) zadarmo, kdyz to stejne mohu poridit (treba o rok driv) za 1.6 trilionu US$ a zadelat tim na dalsi kriuzi, az prijde na splaceni, nebo (v pripade Recka) se stane neunosnym i samotne splaceni uroku? Socanska logika - a-la feldkurat Katz: "Roste nam GDP, protoze hlupaci nam stale jeste pujcuji - HURA!!!!!!"
Jak si vysvetlujete ze se kapitalsimus dostaval z krizi, kdyz jeste nebyli ve vladach socani? Lidi bez socanu snad zili v jeskynich a ohlodavali kosti? Ceske kralovstvi se bez socanu (nebo jim navzdory) propracovalo ze zapomenute kotlinky na 3 nejvyspelejsi pruumyslovou oblast evropy - po UK a Nemecku! Jak se to povedlo? Bez stalinisty Havla a polopravnika Sobotky?

No hlavne aby proletari v USA meli 99 tydnu podpor v nezamestnanosti. I oni maji svuj hlas ve volbach. A o to jde - o vytvoreni vrstvy loajalnich volicu 100% zavislych na rozprachu socialnich davek. Osvedceny recept socanu na celem svete.

V dobe kdy volebni souboje mezi levici a pravici dopadaji cca 49:51 nebo 50:50, neni nad to mit 8% obyvatelstva vegetujicich ve stavu infantilni zavislosti na socialnich davkach. JEN ABY PROBOHA NEZACALI PRACOVAT! Spolehlivu kanonenfutr do voleb!
06. 04. 2012 | 12:16

zjm napsal(a):

soudruzi!
klid pohoda džéss.
Velikost evropských záchranných fondů byla přece navýšena.

to, že značnou část prostředků poskytnou země, které jsou horkými kandidáty na jejich čerpání (Španělsko, Itálie)
je jen a jen zlá propaganda z wolstrýtu
06. 04. 2012 | 12:26

Yosif K napsal(a):

Prispevek pana Arta je typickym bludem UPRIMNYCH socanskych dusi.
Vyplaseni historii velke hospodarske krize v roce 1929-1935 maji pocit, ze bez socanskych zasahu by lidstvo skoncilo v jeskynich nebo na stromech.

Opak je pravdou - nejrychleji rostouci staty po WW2 byly britske kolonie kde socani byli v ilegalite (HongKong, Singapur) eventuelne odborari kde meli zatracene ztizeny pristup do politiky (diktatura v Chile, komunisticka Cina kde opravdove odbory neexistuji, SRN v dobe kdy odborari se omezovali na verbalni vyhrozovani, Japonsko kde se tradicne stavkuje tak ze lide pracuji jako normalne, ale maji bilou pasku na rukave.....). Upadajici staty byly staty, kde bolsevicti odborari "ovladli masy": Jih Evropy, Britanie pred Thatcherovou, zachrankyni britskeho kapitalismu, bez ni by Britanie upadla na uroven Balkanu.....

Ve skutecnosti na prubehu velke hospodarske krize se podepsala rada faktoru - chyby v regulaci bank, lpeni na zlatem standardu, podstatne tez omezeni mezinarodniho obchodu (oblibena muzika socanskych odborarskych populistu i nyni).
Statni zasahy do ekonomie v necem pomohly a v necem uskodily (zbylo mene kapitalu i obeziva pro soukrome podnikani - v nekterych venkovskych obn lastech bylo tak malo obeziva, ze misto drobnych minci se pouzivali krabicky sirek....)

Obamovy kroky mohou zpusobit opacny jev - nektere mince v USA se jiz prakticky nepouzivaji - je jich dost ale nelze za ne nic koupit...... a vagusove z OWS hulakaji do TV ze prece nebudou makat za 7 US# na hodinu.... (ve skutecnosti jkajakoliv prace mimo umyvani nadobi nese tak 10 US$ na hodinu a vice, instalatedri bezne berou US$ 50 na hodinu.....).....
06. 04. 2012 | 12:42

Jáchym napsal(a):

Pane poslanče, technická:

Na co ministerstvo pro MÍSTNÍ ROZVOJ, když Kalousek promyšleně maká na VŠEOBECNÉM ÚPADKU ???
06. 04. 2012 | 13:27

Trasík napsal(a):

Autore - naopak. je nejlepší doba pro zrušení cca 80% divných státních institucí, které nic nepřinášejí.
I ti blbí komunisti věděli jak jsou úředníci zbyteční , drželi jejich počet na uzdě a občas ty parazity vyhnali na brambory či jinou brigádu do zemědělství.
Po cinkání klíči se to nesmírně rozrostlo. Spolu s tím že platíme dávky nemakačům a s rozkrádáním je to hlavní příčina, proč se neumíme dnes sami uživit a žijeme na dluh
06. 04. 2012 | 14:03

nekorektni praktik reality napsal(a):

zrusit! at zije delimitaceee!
toho padne pod stul, voe.
06. 04. 2012 | 18:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy