Strašidelná konformita ČSSD

21. 04. 2012 | 18:21
Přečteno 6142 krát
Kolega Zahradil byl natolik laskav, že sepsal pro čtenáře Aktuálně zprávu o projednávání tzv. Klausovy výjimky v Ústavně právním výboru Evropského parlamentu. Smyslem jeho jinak argumentačně poněkud chudého textu bylo říci, že za všechno mohou sociální demokrati. S tím bych se samozřejmě neodvážil polemizovat.

Pokud jde o vlastní schůzi Ústavně právního výboru, panovalo s výjimkou mluvčích za ODS přesvědčení, že výjimka, ať už britská, polská nebo nyní česká, je na houby, nikomu nic nezaručuje a v podstatě je nicotná. Otázkou pouze je, zdali Čechům tu pitomost nedat, když ji tak vehementně chtějí.

Zpravodajem Klausovy výjimky je britský liberál Andrew Duff. Ve své zprávě napsal k obsahu výjimky výslovně: „na základě akademického výzkumu a judikatury lze říci, že protokol č. 30 nevyjímá Polsko ani Spojené království z oblasti působnosti závazných ustanovení Listiny, nejedná se o tzv. „opt-out“ (tj. výjimku pro tyto státy) a tento protokol nepozměňuje Listinu ani nemění právní situaci, která by panovala, pokud by neexistoval; jeho jediným účinkem je vytvářet právní nejistotu, a to nejen v Polsku a ve Spojeném království, ale také v ostatních členských státech.“

Kolega Duff s britskou dávkou ironie zdůrazňuje: „jednou z důležitých funkcí Listiny je zdůrazňovat význam základních práv a tato práva zviditelňovat; protokol č. 30 však vytváří právní nejistotu a politický zmatek, a podkopává tak úsilí Unie o dosažení a zachování jednotné a vysoké úrovně ochrany práv.“

Za nemístné a právně nepodložené jsou pokládány obavy, že by lisabonská smlouva rozšiřovala nějaká práva tak, že by se snad dotýkala Benešových dekretů. Nic takového se ostatně neodvážil poznamenat ani jeden z tří řečníků ODS. Jako podařený vtip jen zazněla poznámka českého senátora Sefziga, že Česká republika takovou ochranu sociálních práv ani nepotřebuje, protože máme právo vlastně lepší než Evropská unie.

Požadavek Česka na začlenění výjimky do lisabonské smlouvy má dle zpravodaje Duffa po rezignaci na argumentaci Benešovými dekrety jen tuto podobu: „Česká vláda prosazuje svou žádost o přijetí ustanovení protokolu č. 30 výhradně na základě slibu Evropské rady, že českou žádost schválí, a na základě toho, že nedodrží-li představitelé EU svůj slib, bude to česká veřejnost vnímat jako negativní signál.

Duff písemný podklad uzavírá takto: „Existuje ještě jedna, ač méně často zmiňovaná obava, že by Česká republika ztratila věrohodnost, pokud by nyní od své žádosti upustila. (Zpravodaj se naopak domnívá, že pokud by Češi stáhli svůj požadavek na změnu Smlouvy, pocítili by jejich partneři obecně úlevu.)“ Duff navrhuje, aby Evropský parlament doporučil Radě vůbec se českou žádostí nezabývat.

Jako nekorektní se v kuloárech zmiňuje, že česká vláda „výjimku“ požaduje, aniž by mohla po dvou letech od vznesení požadavku doložit, že má k něčemu takovému od českého parlamentu mandát, a že si to s vlastním parlamentem ani neprojednala. Proč vláda výjimku předkládá, když senát avizoval, že ji neschválí, se Bruselu opravdu vysvětlit nedá.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

blue jay napsal(a):

Neboj Havle,

Az vyhraje volby CSSD bude konformni. Schvali i treba chov prasat ve vybehu nekolika kilometru. Ale to ty preci uz v Brusselu mas.
21. 04. 2012 | 18:30

český maloměšťák napsal(a):

blue jay napsal(a):
yosife,
Sladky neni diskuter. Je to stalker. Ceka na obet kterou nema rad a pak utoci. Nikdy nic nerekne k tematu blogu. Je to proste chuligan kteremu staci k utoku ze se mu neco nelibilo. Takovej politickej nymand Sparty.
08. 04. 2012 | 11:54
21. 04. 2012 | 18:38

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

No ale pokud by měl mít český plebs stejná práva, jako lidé v EU, tak čeští kleptokrati by mohli přijít o své svobody.
To přece nelze dopustit, to by byla přímo anarchie.
21. 04. 2012 | 18:43

Ghola napsal(a):

Čemu se Jiří Havel diví? Europarlamentní ODS je mnohem víc "sektou", uctívající svého guru Václava Klause, než kdy VeVerky uctívali Víta Bártu. A je jak je v sektách zvykem, zde se o slovech vůdců nepochybuje a pouze se poslušně plní jejich pokyny.
Přesto ale europoslancům ODS není zatěžko přijímat tučný plat od nenáviděné EU. Ostatně, je zajímavé, že zdejší rádoby pravicoví anti-EU diskutéři tak často vyčítají Jiřímu Havlovi, že si užívá štědrého europlatu a mnohem míň to vyčítají např. Janu Zahradilovi.
21. 04. 2012 | 18:45

ghándí napsal(a):

když nas docent ubezpečuje, že se listina v žadnem případě nemuže týkat benešových dekretů, tak začínám mít opravdový strach. aby to nedopadlo jako s těma zdrojema, co jsou.
21. 04. 2012 | 18:54

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Dnes jsem viděl Klause na Václaváku (tuším to bylo na rohu začátku Štěpánské), byl atrakce a ruce k němu do klece strkali asi především zahraniční návštěvníci.

Nefotil jsem ale našel jsem to pak na netu
http://www.youtube.com/watch?v=q4QMLFqBdeI
21. 04. 2012 | 18:55

ten co demonstroval s blby napsal(a):

ten co se sebou nechce hadat,
A videl jsi na Vaclavaku tohoto odborare?
http://ateo.cz/f/images/m/mucirna.jpg
21. 04. 2012 | 19:09

Joe Ratata napsal(a):

Milý ghándí.
Zdroje opravdu jsou.Vždyť je zdaněno vše na co se podíváte!
Jenom ta parta,co jí pořád obhajujete krade,ani poledne nedrží!
Možná,že se na rozkrádání veřejných peněz také podílíte a proto ta podpora vládnoucích lupičů.
Musí zvyšovat daně,protože se jim nechce přestat krást!
Takže tu laskavě neobhajujte neobhajitelné.
21. 04. 2012 | 19:20

ghándí napsal(a):

joe ratata,
zdroje na sociální stát dle slibů čssd rozhodně nejsou a nikdy nebyly. a to ani v případě, že se stane zázrak a socani přestanou krást. nepříklad duchody jsou už neska teměř neufinancovatelný. bez reformy dojde v k bankrotu. at tomu věříte nebo ne. socani s odborážema vám slíbí cokoli, aby se dostali ke korytum a mohli se tam pakovat. ale vy ostrouháte. jsou to celkem jednoduchý počty.
21. 04. 2012 | 19:33

Joe Ratata napsal(a):

ghándí
Že není na důchody jte zajisté slyšel od Nečáska nebo některého z jejich kompliců.
Jak to myslí s šetřením,ukázal Nečas,když Nagyové,která "dře" jako kůň?,dal jako měsíční prémii roční plat KVALIFIKOVANÉHO dělníka.
21. 04. 2012 | 19:45

ghándí napsal(a):

joe ratatat,
příjmy a strukturu výdajů lez podle mě najít na internetu. nečas si nemuže dovolit v tomhle lhát. ten zákon prochází sněmovnou a všichni ho znají. socani moc dobře vědí, že taky budou šetřit. bez ohledu na předvolební mazání medu kolem huby. čssd chce předčasný volby, proptože je na suchu. zadlužila se a všechny konta jsou prázdný. o nic jinýho nejde, kenom o koryta. z ekonomický reality žadnýma demonstracema neuniknete. až bude vládnout sobotka tak místo do pravé ruky dostanete h...o do levé. socani žádný zázrak neudělají. nemužou. jenom ještě zvýšit zadlužení a přiblížit nás ještě blíže ke krachu. přestante si něco nalhávat, jinak, než osekáním výdajů našemu bankrotu zabránit nelze.
21. 04. 2012 | 19:58

český maloměšťák napsal(a):

Zdroje jsou - ale jak pro koho.

Pro kolibříky a mazánky se najdou vždycky - pro důchodce a invalidy je jich škoda - mazánci a kolibříci by si pak nepřišli na své....

A o tom /mj. / byl ten protest na Václaváku. Aby konečně ostrouhali mazánci a kolibříci. A o klícce - které se zatím úspěšně vyhýbají.

Pokud tedy mě neklamal zrak a sluch.

Něco fakt echtovního, z cikánského hudebního festivalu, na zklidnění :

http://www.youtube.com/watch?v=ifehXzNDB5U&feature=related
21. 04. 2012 | 20:01

mik napsal(a):

Kam vede Klausova vyjimka a kam Necasovo nepodepsani toho co podepsalo 25 statu EU nazorne ukazuje omezeni pracovniho povoloeni od Svycarska kroky vlady rovnez zapricinilo obnoveni vizove povinnosti do Kanady a CR se pomalu ale jiste presunuje na vychod ,,,ale to zrejme lidem v CR nevadi,,,jak se rika komu neni rady tomu neni pomoci a ze dneska prislo 120000 nespokojenych ? Legrace zprofanove odbory si jen hreji polivcicku pro nasledne obdobi,,, ve Francii by uz horely auta a dokud by nedostoupila vlada a prezident bylo by v ulicich poradne rusno,,,az prijde protestovat milion lidi a kazdy den dokud to ti nahore nesbali nic se nestane,,, a vyjimka ? lze jen doufat ze ji novy prezident a nova vlada stahne a taky ze CR pristoupi k dohode a zacne se snazit prejit na euro jedine vlada z Bruselu a cizak prezident muze Cechum pomoct s toho hnoje ve kterem ted jsou
21. 04. 2012 | 20:14

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Na Václaváku taky zaznělo, že ten, kdo lže, tak taky krade. Lidová moudrost časem ověřená a o prolhanosti této vlády a jejich podporovatelů je důkazů více než dost. Pokud si správně vzpomínám, tak zástupce univerzit ohodnotil tuto vládu právě v otázce lhaní, bohužel jenom v tom, jako velmi schopnou.
Tedy ta demonstrace byla proti zlodějinám.
21. 04. 2012 | 20:14

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Nebyl jsem přesný tak..

„Prorektor Univerzity Karlovy Stanislav Štech: "Před listopadem 1989 koloval vtip, že vláda má čtyři nepřátele - jaro, léto, podzim a zimu. Tato vláda se ukázala jako úspornější a efektivnější.Má jen jednoho nepřítele. Tím je člověk."
...
„Lukáš Matuška z iniciativy Za svobodné vysoké školy: "Jestliže je tato vláda v něčem zběhlá, tak je to schopnost nazývat věci klamnými jmény, pak schopnost lhát.“
http://www.lidovky.cz/prectete-si-nejlepsi-vyroky-z-demonstrace-odboraru-v-praze-p4u-/ln_domov.asp?c=A120421_185234_ln_domov_ape
21. 04. 2012 | 20:27

PK napsal(a):

to ghandí

Mě by tedy zajímalo zda nejdou dohledat zpětně konkrétní viníci těch státních dluhů a žádat po nich převzetí odpovědnosti za ně.Ať si je platí ti kdo je nasekali a ne důchodci nebo zaměstnanci.Tady není kam ustupovat.
21. 04. 2012 | 20:30

xx napsal(a):

Vcera v Hydeparku se někdo ptal odborového ekonoma, jestli mu nepřipadá divné, že odboráři za účast dostávali peníze, dopravu a stravu.

Pan ekonom se rozohnil, že prý to jsou peníze jejich a co s nimi dělají je jen jejich věc a nikomu do toho nic není.

Pak ale nechápu, proč někomu vadí, že Bárta rozdával svoje peníze svým poslancům za politickou podporu. Vždyť to byly jeho peníze a tudíž si s nimi může dělat co chce, třeba je rozdávat poslancům za politickou podporu.

Aha, řeknete si, to ale není totéž. Bárta ovlivňoval poslance v politice a to se nesmí. Ale co dělají ti odboráři ? Cožpak tohle není jasná politická akce a kupování její podpory ?

A pak slyšíme že lidi toho mají dost a proto přišli. Kuloví ! Přišli proto že je hezky, mají to zadarmo a ještě dostanou kapesné aby si výlet do Prahy náležitě užili.

V 89 roce byl Václavák plnější a to lidi tehdy za to dostávali akorát tak pendrekem po hlavě nebo vodním dělem. Hrozil vyhazov z práce, zatčení a jiné perzekuce. A lidi přišli.

Dneska ? Přijdou jen když dostanou na ruku prachy a kus buřta k tomu.

A tomu říkáte národní odpor ? Tomu říkáte 80% národa má vlády dost ?

Ha ha ha ha. Odbory a jejich práce, jejich argumentace je karikaturou skutečných odborů. Tristní, směšná, trapná. Zavadil se není schopen naučit ani pár vět, musel to číst z papírku. Tohle jsou předáci odborářů ? Nedivím se že musí lidem platit aby přišli.

Bylo by zajímavé zjistit, kolik z těch lidí by přišlo, kdyby za to ty peníze a požitky nebyli, kdyby si to museli zaplatit sami. Neřkuli kdyby jim hrozilo zmlácení od státní bezpečnosti.

Ale třeba se zase pletu a hlídací pes ČSSD co se s blbci vůbec nehádá a nebaví mi tady dokáže, že žádné peníze odboráři lidem nedávali, že si to platili sami a přišli by i bez odborů, protože mají téhle vlády opravdu po krk. Třeba mi dokáže ze lidé v menším míře protestují spontánně po celé zemi, stávkují a skutečné jsou velmi pobouření. A že ten stréc z moravy se slivovicou v rukách nebyl typický odborář na cestě do Prahy ale vládní provokatér co měl za úkol doboráře zdiskreditovat. Ostatně, kde by ti chudáci odboráři, tolik drcení vládními škrty a zvyšováním daní, vzali na slivovici, že.
21. 04. 2012 | 20:34

český maloměšťák napsal(a):

xx
Pokud přijmu vaši logiku, je normálním i "ovlivňování" politiky přes úplatky kmotrů či přes prostředníky kmotrů.
Což je tedy dost odpudivé - však kocouroklausoidněhasenkopfské. Neboli útok je nejlepší obranou a v bitvě s ideologickým nepřítelem je dobré použít vše - byť by to byla hloupost...

V ostatním " popisu" - "kdyby, kdyby.../ nebylo autobusů etc etc/..," pak nezbývá než soustrastně pokývat hlavou - že i takové jsoucno je součástí přírody a tak máte mít svůj hlas na Slunci samozřejmě i vy...

Je zvláštní ta relativizace hodnot a kulturních významů a jejich překrucování plus spřádání faktů pomocí kdyby, kdyby...jako by někteří libertiánští snílci zapomněli, že jestli ta jejich Libertánie je jen výplodkem jejich chorého mozku - je naopak prostě skutečností, že mezi několika tisíci lidma /ano - přijeli organizovaně - to už tak v komplexních společnostech chodí...mimochodem tuším, že odboráři platí příspěvky, z kterých se takové akce hradí/..tedy že mezi několika tisíci lidmi se najde stréc se slivovicí.
Proč ne - slivovice z jižní Moravy je rozhodně skvělým mokem /nesmí se to přehánět - ostatně jako se vším...i šťourání když se přežene - působí pak spíše odpudivě či komicky/. Je rozhodně zdravější upíjet slivovici než plnit hlavu nesmysly.

Mimochodem - zajímalo by mě, co je to " spontánní protest" a zda byste pak nekvičel, že byl porušen zákon - např. o shromažďování.

Ruku do ohně bych za to nedal - ale tak jak znám vaše názory - tedy že pokaždé je třeba něco najít - aby se dalo zaútočit na ideologického nepřítele a že " stejně za všecko zlé může ČSSD "...tak si troufám tvrdit že byste psal něco o chátře a lůze, která pohrdá zákony a je tak nebezpečím pro demokracii.

Ale povězte nám ostatně sám - jak byste si tedy představoval " spontánní protesty".

Jsme jedno oko, že....
21. 04. 2012 | 20:54

PK napsal(a):

To xx

Já se vám dívím že se vzrušujete nad nějakým tím pivem a párkem pro odboráře-nakonec ani nevím jestli si neplatí příspěvky-ale že se jistě dotují stranické pokladny "odkláněním" erárních peněz-Drobil,Kocourek,Bém,Pepa z H. atd. -to už vám nevadí,že.
21. 04. 2012 | 20:57

český maloměšťák napsal(a):

xx
Mimochodem - neznáte se s nějakým Gudkou ?
Ten také umí popsat motivace chování jedinců. /proč přijeli odboráři - vy tvrdíte, že proto, že to měli zaplaceno/.
On ale GUdka je ještě dokonalejší - on ještě vůbec netuší, kdo je pachatelem onoho brutálního činu v Břeclavi - ale už ví přesně, co ho k tomuto činu vedlo.

Měli byste se s Gudkem /kou/seznámit - pikud tomu už tak není...a založit nějaký spolek.
Třeba obchodní - s názvem " Proč je tomu tak a ne onak, s.r.o." - "motivace vašich známých na počkání, motivace těch , co neznáte - do hodinky. Ceny mírné, množstevní slevy. Motivace větších skupin občanů za paušál.
Otevřeno dnes a denně, zejména na Svatého Dyndy a po celý Uherský rok."

Nikdy bych nevěřil, že se snění o Libertánii může zvrhnout v pohrdání realitou ...
Prej pravičáci... a volí vlády Tradice / v kradení/, Odpovědnosti/ vůči kmotrům/ a Prosperity / pro sebe a své kumpány/.
No - nedivím se, že je akce odborářů docela rozhodila...a ztrácejí nervy...
21. 04. 2012 | 21:04

Joe Ratata napsal(a):

Pane xx.
Je vidět,že o odborech nevíte vůbec nic.
Odborář,tedy člen Základní organizace,která patří pod některý z odborových svazů,platí členský příspěvek ve výši 1% z čisté mzdy.Jestli si pak ze společných peněz platí právníky,ekonomy,nebo autobus a párky je zcela na nich.Oni ty peníze od nikud neukradli,neodklonili ani nenašmelili.
Právo sdružovat se v odborech na ochranu svých zájmů je součástí listiny lidských práv a je součástí ústav všech demokratických zemí světa.
Odbory zakázali jen fašisti a nacisti a možná by to ráda udělala současná zločinecká vláda podporovaná takovými jako jste Vy.
21. 04. 2012 | 21:19

xx napsal(a):

český maloměšťák: tak v tom se shodneme. Taky si myslím že ti co zvolili strany této vládní koalice se rozhodně pravičáky nazývat nedají. Mimochodem, nebyl jste to náhodou vy sám, kdo zde před volbami psal "volím VV, uvidíme..." nebo něco v tom smyslu ? Já mám dojem že ano :-))) No to se pak vaší nervozitě nedivím ;) Ale nic si z toho nedělejte, příležitost k nápravě jistě mít dříve nebo později budete.
21. 04. 2012 | 21:26

český maloměšťák napsal(a):

xx
K věci nic nemáte, jen cosi blábolíte o VV...
Začínám mít obavy o váš další vývoj - od halucinací o Libertánii přes spekulace /místo snahy o popis/ až k blábolení o čísi nervozitě...poslyšte - nejsem si tak zcela jist - ale prý i za den pobytu v Bohnicích se má platit těch 130 Kč - a to i když jíte pouze obaly od léků a obvazovou vatu ...
Radši si to zjistěte.
Ať na to máte.

Apropo - kolik si bude vaše obchodní společnost účtovat za jednu motivaci ?
měl bych pro ni zakázku.
Potřeboval bych do hodiny zjistit , co vedlo Peak k založení Peak Party - když už jsme u těch VV a dalšího fungování vlády Tradice, Odpovědnosti a prosperity....

Ha, ha, ha....:))

Nic - mějte se, musím už dom.
To víte - tři předražené sojové párky, dvě podměrečné teplé desítky v kelímku...teď ještě to kodrcání v autobuse...
21. 04. 2012 | 21:37

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pravičák je zřejmě produkt incestu, to mne napadlo, když jsem četl příspěvek dvou malých hloupých x.
Odborář, možná i další nepravicová sdružení, se musí patrně zpovídat z toho, jestli si z členských příspěvků zaplatí vlak na akci.

Cituji jej dále:
„Aha, řeknete si, to ale není totéž. Bárta ovlivňoval poslance v politice a to se nesmí. Ale co dělají ti odboráři ?“

Dvě malá hloupá x.
Bárta může zaplatit komukoliv, aby šel kamkoliv demonstrovat, a o žádnou korupci nejde, odbory by se provinily až tehdy, kdyby si kupovali poslance, podobně, jako Bárta.

PS: vedle odborů existují další podobné organizace, jako například sdružení podnikatelů, sdružení zaměstnavatelů a pod, proč se nikdo nezabývá tím, jaké jsou jejich příspěvky, jak si hradí cestovné, diety a pod? Protože pokud z těchto svých prostředků neuplácí veřejné činitele, užívají je v souladu s účetními pravidly pro neziskové organizace, tak do toho nikomu nic není.
21. 04. 2012 | 22:11

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Oprava odbory ..kupovaly
21. 04. 2012 | 22:13

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Obecně ještě k demokracii a sdružením.
Občan má právo sdružovat se, aby hájil své zájmy, odbory navíc jako slabší článek jsou z pochopitelných důvodů v tomto ve vyspělých zemích podporovány podobně jako spotřebitelé před firmami.
U odborů je sympatické to, že si své náklady hradí samy. Pokud já mám problém, tak se sdruženími, která jsou financována mafiány, aby hájila jejich zájem, jde o různé neoliberální think tanky, které vymývají mozky a například útočí na podstatu demokracie, odbory a jiné složky demokracie.
21. 04. 2012 | 22:21

Jozef napsal(a):

protokol
"nemeni pravni situaci","vsak vytvari pravni nejistotu a politicky zmatek..."
Tak to sa vysvetlit plebsu neda.Alebo da? Da,i neda.

Ak do prava diktovat pravo dovolia si kafrat v Londyne,ak si to dovoli regionalna mocnost Polsko,preco nie aj Cesko?
Ak si dovoli mat "strach z nemeckej moci" i "necinnosti" dnes minister Sikorski,preco pred par rokmi nemal by mat dovodne obavy Klaus,alebo napriklad aj moja malickost?

Dobre sa stalo,ze si Klaus nechal prestudovat zmluvu,dobre sa stalo,ze urobil verejnou temou Benesove dekrety/nanasane dovtedy aj Orbanom,chranencom Nemecka i prazskej i bratislavskej tlace/.
Ze sa Klaus /na rozdiel od prazskych medii v zahranicnych rukach/ prihlasil o ceske pravo kafrat do prava diktovat pravo - usiliu "o dosazeni a zachovani jednotne urovne ochrany prav" v Europe len vyrazne pomohol.

Pravda,ze sa Klaus/ODS,Cesko/dostal aj do spojenectva s Kaczynskim a s agentmi zaujmov City,to sa naozaj vysvetlit neda.To nema logiku.To je "politicky zmatek".
21. 04. 2012 | 22:25

xx napsal(a):

Jak jsem čekal, reakce v duchu hesla "účel světí prostředky" a mezitím spousta sprostoty a emocí. Že vás na té demonstraci ale pěkně rozdováděli :-)))
21. 04. 2012 | 22:37

český maloměšťák napsal(a):

xx
Copak - invence v popisu motivací toho kterého subjektu ...po 22. hodině již nefunguje ?
Hmm - tak to je zlé...takto by firma jistě modrých čísel nedosáhla.....
21. 04. 2012 | 22:39

Al Jouda napsal(a):

To ghandí :
To jste tak omezený, že si nedokážete představit, kolik miliard vybere měsíčně Česká správa důchodového zabezpečení z platů pracujících? A teď si představte kolik miliard vybere vláda jen ze spotřební daně z benzinu a nafty a z alkoholu a z cigaret !A kam jdou ty miliardy vybrané jako daň ze mzdy ? A to nemluvím o DPH, která se přiřítá ke každému prdu, co koupíme !Kam se podíváte, samá daň a poplatky! A pak, že by nebylo na důchody ?
21. 04. 2012 | 22:51

xx napsal(a):

český maloměšťák: To víte invence je mrška nejistá, to se musí nastavit správně režie a zakalkulovat do ceny i takové situace, kdy invence nefunguje. To jste ovšem měl udělat vy jako tvůrce business plánu, já tu o žádné obchodní společnosti nemluvil. Tady vidíte jak snadné je o podnikání žvanit a těžké je uvést ho v život.

Ale to se salónním levicovým intelektuálům a prostým demonstrujícím odborářům těžko vysvětluje. Ti se zmohou leda tak na údiv, proč že ty jejich skvělé nápady zase nefungují tak jak si jejich prostá mysl v euforickém poblouznění levicovými hesly a sprostotou odborových předáků představovala.
21. 04. 2012 | 22:58

otokar napsal(a):

Z textů placených diskutérů je již patrno, oč s hraje. Nikoli pravé a levé, zájmy národa českého, potažmo evropských sousedů. Nikoli do Evropy.
Kam tedy? Správná odpověď zní nikam!
kam bychom spěchali, když se tak dobře krade a lid je vtipný jako kdysi didus Ineptus, než ho námořníci uvařili polévce?
Proč by nám cizáci hleděli na prsty?
Dokud je co krást, bude sborná zodpovědná, třeba se i názorově přetočí, ale kořist nepustí.
Dokonce i vedoucí politruci nejsou tak čitelní, dříve šli po modré, do tlustého kolečka, hájili valašského kulového spodka proti zlým levičákům, kteří dělají dluhy při konjuktůře, Klause, který to ví dopředu....?
Dneska už se jejich noty zkrátily na jakési semtam dobré poledne, dále že ODS není pravice. Tedy čekám, až se pravice objeví a kdo ji povede!
Jsou to jasné dubnové teze a čto dělať když došly prachy. Bolševika nepředěláš, ať ho natřeš třeba namodro.
Tož tak, lide český, kterémuž vláda jeho věcí opravdu, ale opravdu do rukou nepatří.
22. 04. 2012 | 00:14

blablablabla napsal(a):

Jak se vidíme v zrcadle?
Že mediální pojednání o dnešní demonstraci bude o nákladech odborů bylo jasné už z dotazu svazačky z ČTK na tiskovce o den před. Jinak se páni novináři neptali prakticky na nic.
Klasická Čmolíkovina.
Já jsem první po bohu, vymýšlím hesla. Všichni opakují, až po placené diskutéry někde v hlubinách aktualne.cz.
Za co proboha oni si ti odboráři koupili buřty, rve si občan vlasy z hlavy. Shakespeare tomu říká A tale told by an idiot.

Co se výjimky týče, tím zpravodajem měl být Nigel Farage. Něco bychom se dozvěděli.
Že oficiální britské stanovisko je a bude odstoupení Sudet víme už dost dlouho. Beneš kvůli tomu musel jet do Moskvy, stěžovat si báťuškovi Stalinovi.

Pan docent udělá všechno, co Martinu Schulzovi na očích vidí. Mám obavu, že klidně i odprodá vlasní matku do bordelu. Nakonec se dočká předsednictví v nějakém výboru. A to se vyplatí.

Jinak se obávám, že pravdu má Franta Čech a Pánubohu jsme se nepovedli.
Je otázka, jestli Jahve dokáže být sebekritický.
22. 04. 2012 | 01:00

... napsal(a):

foto z včerejší akce
http://img.blesk.cz/img/1/full/1256768_.jpg
22. 04. 2012 | 02:32

matů napsal(a):

Vzkaz pro XX,Byl jsem na demonstraci v Praze.Měl jsem dopravu zdarma,ale přispěl jsem do združení Pro Alt dobrovolnou částkou 200 kč,ačkoliv jsem důchodce.Svačinu i oběd jsem měl sebou,nebyl jsem sám.Někteří lidé dobrovolně přispívali i víc.
Rád bych viděl kolik lidí by přišlo na demonstrací na podporu nečasové vlády,jak by upláceli své sympatizanty?Pokud vím,tak sjezdy,knference jsou vždy placeny s pokladny strany,navíc i noční občerstvení v barech jsou gratis,hlavně u ODS.Který odborář se pochlubil,zvláště pravičákovi,nebo si to vymyslel?
22. 04. 2012 | 08:00

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Čeští „novináři“ by mohli vyrovnat skóre a až přijede Nečas do televize, tak by jej měli především ptát na to, čím přijel, co to stálo, kdo to platil a podobně. U vlády by to navíc bylo oprávněné, protože to jde z peněz daňových poplatníků.

Kdyby byly odbory česky pravicové, tedy fašistické a mafiánské, tak by nepoužívaly demokratické prostředky, nepořádaly demonstrace, ale peníze ušetřily a nakupovaly politiky.
Bylo by to hezky česky tržní.
22. 04. 2012 | 10:01

ghándí napsal(a):

PK,
viníci státních dluhů jdou dohledat velice lehko. státní zaměstnanci a duchodci. na ně jde 90% výdajů státního rozpočtu, 3% jde na nezaměstnané a zbytek se rozkrade v nějakých státních zakázkách pro kamarády.
al jouda,
omezený budete zřejmě vy. duchodové pojištění na vyplácení důchodů nestačí. musí se doplácet z DPH. to je dlouhodobě neudržitelný stav.
22. 04. 2012 | 10:11

český maloměšťák napsal(a):

matů
Rauty a chlast zdarma - za nakradené peníze/přes zmanipulované veřejné zakázky/...to je pro xx moc složité. Toto on popsat nedokáže.
Jeho rozlišovací schopnost končí u těch předražených sojových buřtů a piva v kelímku - pod mírou....

Nebo možná že nekončí - ale jeho bojovný duch za udržení svobod mafiánů a kmotrů mu nedá....pokušení je příliš velké.
To už tak u bláznivých libertariánů bývá - oni tu svou Libertánii totiž vidí jako ráj svobodných voleb - ale nikolivěk svobodných voleb pro ty, co se například rozhodnou ject demonstrovat proti těm, kdo je okrádají a ohlupují - tam pak nastupují věštecké schopnosti pana xx - ohledně popisů motivací lidí, kteří se takto rozhodli - v tomto případě tam lidé dle xx jeli kvůli tomu, že za to dostali sojový předražený párek a podměrečné pivo v kelímku.
Nikoliv proto, že se tak rozhodli. /proč - o tom já spekulovat nebudu - nechci konkurovat firmě pana xx - už tak to po svém tunajším extempore nebude mít jednoduché...jak získat nové zakázky....:))))/

Mějte se.
22. 04. 2012 | 10:19

český nmaloměšťák napsal(a):

Mno - podle ghándího jsou zase hlavními viníky zadlužování Partajkleptokraciostánu Klausoidního důchodci...

Tak se mně zdá, že v těch Bohnicích by měli přistavět tak ze dva nové pavilony.

Zajímalo by mě, jakou měrou se tedy podílí na zadlužování samotný ghándí a jak půjde příkladem ...ve směru oddlužení.

Jsme jistě velmi zvědavi všici - podobně jako na popis xx - ův ....ve směru motivací Peake -proč se chystá založit Peak Party.
22. 04. 2012 | 10:23

ghándí napsal(a):

český malomesták,
ja pouze narozdíl od vás znám sktrukturu výdajů státního rozpočtu.
22. 04. 2012 | 10:28

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro PK.
Nevěřte ghándimu,je to nejen hlupák a jak tradičně u pravičáka bývá zvykem i křivák.
Hrubá data, důchodci něco přes 300 miliard a to důchodci na DPH a spotřební dani asi 20 % vrátí, státních zaměstnanců bude někde mezi 250 – 750 tisíci, záleží na tom, jak se na to člověk dívá, zda je lékař, sestra nebo učitel a v jakém typu zařízení státní zaměstnanec, vezměte číslo mezi tedy 500 tisíc a vynásobte jejich čistým příjmem mínus daně, které odvedou, tak nepochybně dojdete k závěru, že důchodci a státní úředníci stojí méně než polovinu rozpočtu.
Ještě jeden údaj, veřejné zakázky jsou ročně kolem 600 miliard, což je asi polovina rozpočtu a vyvrací to demagogii ghándiho.
22. 04. 2012 | 10:34

Joe Ratata napsal(a):

ghándí
Jednou z hlavních povinností státu je postarat se o staré občany.Oni si na to celý život nechávali strhávat daně a teď právem očekávají,že je stát nenechá chcípnout hladem,jak by to nejraději viděl asociální ministr sociálních věcí.
To,že někdy před 20 lety někdo stanovil,že se část daně nazve sociální pojištění a bude se odvádět v jakési výši na tom nic nemění.
Ostatně důchodový účet byl až do nekompetentního Topolánkova zásahu v přebytku a teprve pak se začal dostávat do mínusu.
Kdyby VŠECHNY vlády nerozpouštěly přebytky ve státním rozpočtu,ještě dlouho by důchodový účet mohl čerpat z rezerv.
Ničivý zásah Topolánkovy vlády nebyl samoúčelný!měl za úkol dostat důchodový účet do problémů,aby se mohly důchody zprivatizovat a rozkrádat.Privatizování-rozkradání v pohodě fungujícího důchodového systému by se těžko obhajovalo.
Jestliže v současnosti vybrané peníze na důchody nestačí,tak se zkrátka vezmou z jiných daní.
Vždyť si nemusíme kupovat nehorázně předražené Pandury a ovzdušnou ocranu naší maličké zemičky se úplně v pododě postarají již vyrobené L-159.A když ještě k tomu nebudou státní zakázky předražené o desítky až stovky procent a politici svým sekretářkám nebudou za vaření kafe v předklonu dávat statisícové prémie,když se bude šetřit tam,kde se nehorázně plýtvá a krade,tak bude peněz dost a nejen na důchody!
22. 04. 2012 | 10:54

Radovan II. napsal(a):

Náš tisk zklamal a servry také. Jsou poplatné "lidové" vládě a bojí se. Kde jsou ti potomoci Karla Havlíčka Borovského a B Němcové. Za ubohý žold sloužíte vládě.
Styďte se.
Historie a národ ten pravý, ne ti farizejové vám to neodpustí. Myslím, že je to česká tragedie. Zahraniční tisk píše více než vy, Czech journalists.
A disidenti se smějí, nachystali nám pěkný bordel a sami si sedí v teplých místečkách a užívají velkých důchodů a odměn. Tohle chystali tolik let?? Teď je o 100% méně svobody za to o 100 % více vražd a sebevražd - To Palach - to je jen muška zlatá. Během totality moc pilní nebyli, ale jim to vyneslo. III. odboj je tím pádem jen fraška - výsledky jsou víc jak ostudné pro český ten pravý národ hrozné.Farizejové mají zelenou.
I am sorry.
A co jsi Ty cenzore ?
22. 04. 2012 | 10:56

český maloměšťák napsal(a):

ghándí
Vy možná znáte strukturu státního rozpočtu - ale váš mozek není schopen pochopit, k čemu státní rozpočet je. Jeho kapitoly. A jak se naplňují.

To, že znáte některá fakta - ještě neznamená, že je umíte interpretovat.

A pokud neumíte odpovědět ani na velmi jednoduchou otázku - a to velmi konkrétní otázku...jak tedy vy osobně - coby pobíratel důchodu, jak vy hodláte napravit to, že leta vyžíráte státní rozpočet...tak vás pasuji za faktofága.
Což je člověk, který si někde zjistí fakta, přežvýká je a vyblije hovadinu.

Vysvětlení : Po faktofágovi následuje faktofil...pak je dlouho nic...a až pak je faktolog. K němu se vy - podle toho , jaký vývoj lze sledovat zde...propracujete až po vaší další reinkarnaci.
22. 04. 2012 | 11:08

xx napsal(a):

Odboroví předáci se prostě zachovali skoro jako Bárta, vlastně hůř protože za peníze odborářů nakoupili politický akt, projev politické loajality.

Reakce odborového ekonoma v Hydeparku i zdejších hlídacích psů politiky ČSSD to jednoznačně potvrzují, zřejmě si toho jsou dobře vědomi. Stačilo naznačit a už tu psi štěkají zcela v duchu projevů odborových předáků včera na Václavském náměstí. Přitvrdili ve sprostotě a urážkách.

Tykání a sprosté nadávky. To je typický projev obhroublých hospodských povalečů. Ovšem také projev slabosti a vědomí si vlastní malosti. I primitiv totiž podvědomě pozná, že stojí proti někomu kdo je vysoko nad jeho úrovní a tak se snaží, pochopitelně svými výrazovými prostředky, oponenta dostat na svou úroveň. Netuší však chudák, že tím v očích normálních lidí degraduje ještě více sám sebe. Je třeba projevit soucit s takovými lidmi.

Nebylo jim zkrátka shůry dáno a v apatice jak známo nekoupili.
22. 04. 2012 | 12:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden násilnický příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 04. 2012 | 12:20

Joe Ratata napsal(a):

xx
S Vámi nemá smysl polemizovat.Vám stačí slyšet servilní média a hned víte na čem jste.
I ti,podle Vás "primitivní" odboráři,lopaťáci,socky,starodůchodci a invalidi používající zdravý selský rozum poznají,že vláda něco jiného říká a něco jiného dělá.A poznají,že to co dělá,je namířeno hlavně proti nim.
Kupodivu si to nechtějí nechat líbit.To je troufalost,co?
Řiťolezečtí novináři pak vyberou člověka,který se neumí vyjádřit a pak tím zostuzují celou akci.
Mě osobně je ale milejší neohrabaný názor "obyčejného"člověka,než úlisné lži slizkého Nečase.
22. 04. 2012 | 12:46

ghándí napsal(a):

český maloměsták,
co se týká státního rozpočtu, tak jsem čistý plátce. a ještě dlouho budu. řešení , jak se vyhnout bankrotu , je snížit výdaje. protože přijmy již zvyšovat nelze žádným způsobem. a když, tak jenom velice nepatrně s krátkodobým efektem. pokud se jedná o ty výdaje, musíte je prostě škrtnout. nemužete škrtat těm, kteří mají málo. kteří mají měsíční příjem menší než 6000 Kč. ale všem ostatním jo. pokud mají například doktoři průměrný plat 60000 Kč, tak těm mužete teoreticky snížit platy o 80%, aniž by to z nich udělalo bezdomovce. oni budou všichni samozřejmě kvičet jako selata, ale pokud stát ty peníze nemá, tak je prostě nemá.
22. 04. 2012 | 13:54

PK napsal(a):

To by se mi právě nejvíc líbilo-kolik vyděláme,tolik utratíme,případně něco necháme na horší časy a s tím půjčováním-stanovilo by se jen takové procento které by se bez problémů dalo vrátit a tvrdě by se to hlídalo.
22. 04. 2012 | 14:03

JF napsal(a):

autor: stejně je sranda jak si ODS a ČSSD navzájem nahazujete balónky k tomu politickému pimpongu. Ovšem i tak je to poněkud podívaná odstrašující ale účel toho co se děje pod stolem jistě plní. Ono možná ten klaus je vážně disident a s plnícím pérem to napsal celkem jasně. Ale o to smutnější je že je toho hlavním protagonistou. On v podstatě karikuje jakoukoliv možnou cestu nápravy. Je to normalizační poskok je jen trochu spratkoviťejší než vy všichni ostatní. No doufám že EU parlament bude dostatečně imuní vůči nájezdu kobilek z východních stepí s vaší neobyčejnou lehkostí hraní na hru prezentovnou jako že to je pinpong.
22. 04. 2012 | 16:53

Gy napsal(a):

Po evropanství netoužím ani se ho neobávám jako studené vody.Ale přece jen vám řeknu celý ten moderní život tady je mumraj,který pro mne má pachuť.Klíčím nadějí že se sem vrátí jiskra života-pravý slovanský génius plný klidu,pohody,luhy,háje,zlatavé slunce,mléko a řeky plné ryb.To bájné praslovanské mnohem bohatší svou sladkou dužinou než tato hejna šakalů,hyen,povyk od rána do večera.Ne dnes jako národ určitě nejsme sví,neprožíváme čas plným žitím,žijeme ošklivě,křivolace,cize,nic z opravdové chuti a síly slovanského života,nic z našich předků v nás nerozkvétá.Smutná doba,kostrbatá,nepříjemná,vyplašená,plná trosek všeho druhu.Kdy se to změní?
22. 04. 2012 | 19:12

Antroid napsal(a):

xx

Zajisté máte pravdu. Z logiky věci jde o svého druhu korupci - jak Bártova přátelská půjčka, tak odborářské výlety za buřtem a žlučí. Bárta je ovšem formát - platí ze svého.

O tom, že stát legálně i nelegálně krade mele každý, o pochybné legitimitě 40% naturáliemi honorovaných odborových manifestací už méně.
23. 04. 2012 | 11:20

Viola napsal(a):

Tak to je naposled, upřímnou soustrast, měla jsem vás ráda.
08. 07. 2012 | 13:43

K-k. napsal(a):

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/rano-zemrel-ve-vidni-europoslanec-cssd-jiri-havel/814905
08. 07. 2012 | 13:53

Drzá zrzka napsal(a):

Nad blogem Davida Rátha jsem ráno přemýšlela o tom, že jste dlouho nic nenapsal. Už nenapíšete. Škoda.
08. 07. 2012 | 14:12

eliška napsal(a):

bylo mi divné, že jste se tu dlouho neukázal, pane Jiří. Sbohem.
08. 07. 2012 | 14:13

L.B. napsal(a):

Ach ne :( Budete chybět.
08. 07. 2012 | 14:23

-m- napsal(a):

Pane Havle, děkuji Vám za vše. Byl jste nejen vzdělaný politik, ale také slušný člověk. A Vaše blogy jsem četl vždycky moc rád. Sbohem.
08. 07. 2012 | 14:42

Kanalnik napsal(a):

Budete mi chybet :(

Diky za Vas cas tady na blozich. Byl jste tu normalnim clovekem, jako my vsichni ostatni. Rad jsem Vase clanky cetl.

Verim, ze ted uz se mate lip a uzivate si plnych dousku osvobozeni od pozemskych utrap. Mne tu ale po Vas zustava prazdne misto...
08. 07. 2012 | 18:15

Nevýstižný napsal(a):

Sbohem pane Havel. Ať následuje po smrti cokoli, tak doufám, že je to příjemné místo. Vaše blogy mi budou chybět, patřil jste k mým 10 nejoblíbenějším autorům zde na aktuálně.
09. 07. 2012 | 23:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy