Vládní hlavy vzhůru!

10. 04. 2009 | 09:46
Přečteno 6300 krát
Myslím si, že do vlády měl být navržen komentátor Hospodářských novin pan Kamberský. Byl by ideálním ministrem pro administrativní záležitosti. Jest v tom mém návrhu docela dost vypočítavosti. Když naposled stavěli úřednickou vládu, byl v ní „Respektovaný“ redakční kolega pana Němečka Vladimír Mlynář. A hned to byla vláda podle novinářského gusta. Noviny ji systematicky vychvalovaly, lid velebil a politici na ni žárlili. Dnes ale v odbornickém kabinetu zapomněli Kamberskému nabídnout židli, a vláda je tudíž špatná dřív, než se narodila (Kamberský, Němeček: Obama a pak Fischer. HN 6. 4.)

Páni redaktoři lkají, že jsme si uřízli nějakou ostudu. No té jsme si přece uřízli s padlou vládou mraky. Stačí přece, když oba autoři jen nalistují vlastní komentáře. Všichni ti Čunci, Vesecké, Dalíci, Řebíčci a Langři… Zdvižené prostředníky premiéra a nameteného ministra financí… Jistě nemusím pokračovat. Žádná vláda snad nemohla být horší. Jen noviny zjevně musejí stále podávat katastrofické zprávy. Líp jdou potom na odbyt.

Komentátoři litují, že česká vláda ztratila bruselské pozice. Přehlížejí skutečnost, že tato vláda tam nikdy žádné pozice neměla. Bruselští úředníci hodnotili české předsednictví jako „průměrné.“ To v diplomatickém žargonu znamená „hodně mizerné.“ Čeští ministři se na přípravu předsednictví většinou totálně vykašlali a ještě jich čtvrtinu na začátku předsednictví Topolánek vyměnil. Polovina českých ministrů na setkáních kouká jak vyplašení zajíci. Značně rozpačitý byl ostatně i český premiér, velmi diplomaticky řečeno.

Témata českého předsednictví byla opožděná a nepředjednaná. Není oblasti, kde by Češi dojednali viditelný posun. Povinně dolétli na Blízký východ, za plynové krize i do Moskvy a do Kyjeva. Vzbudili radost v tom, že byli aspoň tvárnou evropskou dekorací. Jedli způsobně příborem. Ale neuspokojili ani minimální nároky ve všem: Němci k Entropě neřekli ani slovo. Hákový kříž v dálničním symbolu Německa ale bude ležet mezi českou a německou diplomacií roky. Pochopili by, kdyby byl vicepremiér Vondra výtvarníkem podveden. On to o tom hákovém kříži ale věděl předem. Je to něco, co se diplomatům neodpouští.

Komentátoři HN pochybují, že novému českému premiérovi jeho evropské protějšky zvednou telefon. Budete se divit, zvednou. A budou mu konečně rozumět. Jan Fischer totiž mluví srozumitelným a věcným evropským jazykem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

karel matousek napsal(a):

Se vsi uctou, jestli zacneme delat seznam lidi, s kterymi si urizla ostudu vlada CSSD, tak bude stejne dlouhy - minimalne. Jediny rozdil spociva v tom, ze hosi z ODS jsou jaksi mene usmudlani a delaji veci ve velkem. Ono si neni prilis z ceho vybirat. I kdyz Bublana nad Ickem beru vsemi 10ti.
10. 04. 2009 | 09:59

Železnohorský napsal(a):

Pavel Páral z Mf Dnes by měl taky dostat křeslo. Ve vládě.
10. 04. 2009 | 10:00

Paterik napsal(a):

Pan Havel se svým guru Paroubkem by samozřejmě udělali všechno stokrát lépe. Když už skutečně není žádný argument po ruce, vytáhne se Entropa. ČSSD patrně mrzí, že se nemohla jako Topolánek nakrucovat s Obamou na fotografiích. Na pana Havla se ve vládě křeslo už nedostalo, tak aspoň trochu té síry z nozder vyšlehne, že...
10. 04. 2009 | 10:08

Michal Macek napsal(a):

pane Havle timhle clankem ste me zklamal tak to nebudu komentovat az na jedinou vec:

hakenkrajc - a vlajka s hakenkrajcem na prazskem hrade - ta mezi diplomaciemi CR a nemecka nelezi uz 65 let?
10. 04. 2009 | 10:08

MA-FU napsal(a):

Pane Havle,to že jste chtěli vládnout s komunisty,už jste zveřejnili a tak ,to mi stačí.
A předseda vlády i když dočasné bývalý komunista,je dobře?
Pro mne taky nepřijatelné. Hezké Velikonoční dny a věřím,že Vzkříšení jednou nastane.
10. 04. 2009 | 10:13

Petr napsal(a):

Proč nevolit ODS popsal veselý docent, proč nevolit ČSSD karel matousek. Mám se snad štráchat k urně kvůli Kateřině nebo Čunkovi? Nevidím důvod proč měnit svůj dlouhodobý postoj - nechodit k volbám. Ale také: nevolím - nestěžuji si.
10. 04. 2009 | 10:15

bigjirka napsal(a):

Horší? Horší už mohla být je socanská vláda s Grossy, Zgarby, Ráty a dalšími. Tudy cesta nevede. Ani ta modrá, ani ta oranžová. Pryč s korupcí a lumpárnou!
10. 04. 2009 | 10:18

Petr Havelka napsal(a):

Pane Havle,

ale no tak. Tuhle vaši "levou botu" tímhle demagogickým zpěvem neukecáte.

Nebudu tady dělat "pravého" obhájce, ale skutečností je, že jste totálně poškodili naši republiku. Při vší Vaší kritice, vláda Topolánka by při předsednictví nadělala "méně" škody, než Vaše sejmutí vlády. Poničili jste, pro své stranické (tudíž sobecké) zájmy, zájmy naší země (tudíž zájmy obecné).

Bylo nezodpovědné a velmi nízké.
10. 04. 2009 | 10:23

RA napsal(a):

já tedy Topolánka nemusím , dle mého má podíl viny na stavu ODS a pádu vlády , jedno se mu ale upřít nedá, v Evropě vystupoval reprezentativně a působil velmi dobrým dojmem. Proto samozřejmě ČSSD musela vládu shodit, Topolánek na předsednictví získával domácí preference a to se Paroubkovi nehodilo, že. Pochybuji, že nahrazení Topolánka Paroubkem a Rathem bude přínosem pro republiku. Navíc se dnes začínají u socanů objevovat již jednou provařené tváře, Palas a další, které mají na hlavě máslo z minulosti. Obávám se, že se soc.dem. půjdeme Maďarskou cestou do zadlužení a všeobecné chudoby .
10. 04. 2009 | 10:32

Germanicus napsal(a):

Se vší ůctou (jak říká Karel Matoušek) pane docente, dneska jste vedle, jak ta jedle.
Vaší (soc.dem.) iniciativou k vyslovení nedůvěry vládě jste upřednostnili krátkodobou vnitropartajní předsjezdovou taktiku před volební strategií a tím jste nejspíš ty volby prošvihli. První zkouškou budou evropské volby. Váš dnešní blog považuji za trapnou kouřovou clonu, která chce odvést pozornost od tohoto průseru.
Kromě toho se domnívám, že české předsednictví ze strany příslušných profesionálních státních úředníků bylo poměrně dobře připraveno. Pochopitelně druhá věc jsou trapasy jednotlivých politiků Topolánkovy vlády, ale to na věci (že máme už poměrně schopnou státní správu) nic nemšní.
Apropos, když do vlády novináře, tak pana Macháčka z HN.
Jinak nic ve zlým, přeji hezké Velikonoce a hodně zdaru při překonávání uvedeného průšvihu.
10. 04. 2009 | 10:33

Aleš Jakeš napsal(a):

Vážený pane Havle, myslím, že se mýlíte v tom, že lid velebil Tošovského vládu kvůli pochvalným článkům novinářů. Na jedné straně pochlebujete moudrosti lidu, že ten ví, co je dobré a správné a Váš předseda se výzkumy veřejného mínění stále řídí a na druhé lidem podsouváte to, že se nechají oblbnout novináři. Nebyla obliba Tošovského vlády v tom, že ministři nepodléhali partajničení a stranickým hrátkám a konali spíše pragmaticky? A nepoužívejte, prosím, pojmy Čunci, Vesecké, Dalíci apod. Já znám pouze jednoho vrcholného politika Čunka, stejně jako jednu vrchní prokurátorku Veseckou atd. Jinak, bohužel, Váš blog je opět v proudu rádobyvtipné kritiky předchozí vlády - tedy vše špatně. Bohužel, na to, aby to Vaše partaj vzala do rukou konečně správně, taky nemáte...
10. 04. 2009 | 10:33

student napsal(a):

Pane Havle, jste za námi o krok. Vy nadáváte na minulou vládu, my (co to platíme) nadáváme už i na tu příští vládu. A věřte, že je proč. Např.včera jsme se v televizi dozvěděli, že v ČR s požehnáním státu konají exekutoři (a jejich pomocníci) protiprávně. Proti této skutečnosti nikdy nevystoupila žádná ODS, ČSSD a dokonce ani žádný Havel.
10. 04. 2009 | 10:36

green napsal(a):

Je vidět, že ČSSD má opravdu problém zvaný důsledky sejmutí vlády uprostřed předsednictví a STEM asi přinesl neblahá data, a tudíž pan docent začíná hasit, stejně jako pan Škromach a další. Samozřejmě lze napočítat všechny hříchy Topolánkova kabinetu, včetně zvolení Klause pomocí přeběhlíků a agentů (pan prezident ví, proč nechce od čssd ani ods vládu drženou přeběhlíky). Nicméně problém není v trestu za všechny ty odporné skutky, na kterých se silně podílel i Šlouf, přeběhlíci z čssd. Problém je v tom, že čssd sundala vládu tehdy a proto, když se ukázalo, že předsednictví zvládá a začíná jí to nést veřejné uznání. Tehdy se čssd zvedla, mobilizovala zcela odporné kreatury jako Tlustý a spol., DOHODLA se s Klausem (!!) a svrhla vládu právě kvůli předsednictví a uprostřed předsednictví, aby nebylo úspěšné. Že tím poškodila celou EU, která s tímhle domácím českých chlívkem nemá nic společného, ve chvíli kdy máme uplatnit dohodnuté protikrizové evropské politiky, že tím opravdu udělala z ČR stádo neodpovědných pitomců, a konečně, že proevropský Paroubek s Jiřím Havlem DALI sumit EU-Rusko do rukou Klausovi, to opravdu hraničí s bezohledností. Volat za těchto okolností Hlavu vzhůru je opravdu pokrytectví, které vás pane docente zcela diskvalifikuje. Můžete mlčet, můžete se omlouvat, můžete svalovat vinu na zelené i modré, ale jásat nad tím co nastalo je opravdu symptom ztráty odpovědnosti. Říkám tedy Jiří Havel ztratil schopnost nést odpovědnost za evropskou politiku, protože nevnímá co způsobil. A mrzí mne, že to musí takto jednoznačně vyjádřit.
10. 04. 2009 | 10:49

Meňo napsal(a):

Podle komentářů, které se vždy vyrojí z pozic pravicově zapšklých bažin, je vidět, že pan ekonom Havel je velmi úspěšným autorem. Jen tak dál !
Co se týče Fischerovy nestranické vlády úředníků, jistě by prospělo jmenovat odborníka na slovo vzatého, Prof. Švejnara. Pod jeho taktovkou, se zkušenostmi z USA (kde krize vznikla a kde jí prez.Obama vcelku zatím úspěšně léčí) a s jeho společenským šarmem by se i u nás dalo krizi efektivně řešit, a né jen přešlapovat na místě a čekat na podzimní volby. Krize nečeká.
Zdraví a pěkné svátky přeje M.
10. 04. 2009 | 10:54

Michal Macek napsal(a):

meno:

p.Svejnar je odbornik hlavne na chytre kecy :)
10. 04. 2009 | 10:57

vlk napsal(a):

Omyl pane docente. kamberský by byl ideálním ministrem. To je pravda. Až bud e zřízeno Ministerstvo pro natírání republiky na modro.

Byť tady bude řada kandidátů a to určitě lepších. Například Zlámalová, pokud bude potřeba mít ve vládě ženu. Pokud ne pak to ovšem Kamberský bud e mít ješt ě daleko těřší. Weis, Plesl,Zvěřina, Pečínka, Steigerwald..... Tohle ministerstvo bude fakt máít na každý pád v čele odborníka.
promiňte, ale do téhle grupy odborníků na modré natírání rohodně nepatří pánové Němeček a Fisher! To jsou natěrači, co mají s voje politické preference, jako každý, ale vyznačují s e v čechách málo ojedinělým smyslem pro natírání padni komu padni.

a páni redaktoři, speciálně tihle dva skutečně lkají nad tím , že jsme si uřízli ostudu. Já s nimi musím souhlasit. Jen naprostý šílenec pere hodně špinavé a zasmrádlé prádlo v neckách v obýváku v okamžiku, kdy má taktéž pozvanou na návštevu v podstatě celé město.... Rozumná rodina by to odložila n a dobu po návštěvě. Jakkoliv riskuje , že ono zasmrádlé prádlo bude cítit až do onoho obýváku i přes použití Brise one Touch.

Ano mezi nepopiratelné extra kousky té zamsmrádliny skutečn ě patří Entropa. Ovšem my jsme se všichni svornou rkou přičinili o to, že onen turecký záchod jsme vtipně přemístili z neviného Bulharsky k nám. Hlavně, že jsme to Evropě osladili!
10. 04. 2009 | 11:27

vlk napsal(a):

Pane docente- zapomněl jsem -Pěkné a příjemné Velikonoce Vám i Vašim blízkým.
Ovšem dnes si , zcela stylově prožijete zde svůj výstup na Golgotu. Kříž jste si postavil sám a hřeby budou kalené. do modra! Do modra!
10. 04. 2009 | 11:31

ladic napsal(a):

soudruh vlk kalí nejdříve červenou..
10. 04. 2009 | 11:38

Ladic napsal(a):

Autor, bývalý člen ksč, která má na rukou krev našich spoluobčanů musí přece jásat, po dvaceti letech jejich ztráty vedoucí úlohy zakotvené v ústavě soudruhem jičínským, komunistou dnes socialistou vítají ve vedeních krajů a dnes i v premiérském křesle soudruhy....no není to radost pro bolševiky?
10. 04. 2009 | 11:41

prduch napsal(a):

Myslím si, že do vlády měl být navržen ekonom svetoveho formatu (jeste neobjeven!) pan/soudruh (skrtni co momentalne neplati) docent Havel. Byl by ideálním ministrem pro "fsechno". Jest v tom mém návrhu docela dost vypočítavosti. Kdy rostla ekonomika nektere zeme tak skvele jako za gangsterisima Stalina
na ktereho je soudruh/pan (skrtni co momentalne neplati) vrcholovym znalcem?
10. 04. 2009 | 11:48

borůvka napsal(a):

Pane Havle,jak zrovna Vy můžete kritizovat bývalou vládu, to nechápu. Pevně věřím, že volby nevyhrajete a dál nebude naše republika chudnout pod vaším vedením.A jinak, jste stará drbna.
10. 04. 2009 | 12:01

Doug Badman napsal(a):

Pane docente, jediná otázka:
Takhle jste to opravdu chtěli?
10. 04. 2009 | 12:02

Hasufel napsal(a):

OK vlku, ale potom se měli socani pustit do praní prádla sami a ne se schovávat za "nepolitickou" vládu odborníků.
10. 04. 2009 | 12:06

honza napsal(a):

A že jste se toho hned neujali. Utekli jste jako srabi. Už si představuju vašeho upoceného Paroubka s evropskou špičkou, jak si s nimi rozpráví přes překlad manželky a jak rozpráví s Obamou. Ha, ha .. už se těším...
10. 04. 2009 | 12:11

verbum napsal(a):

Pan Kamberský přece píše především pro své nadřízené, aby si zasloužil svůj plat. Bohužel většina politicky i jinak skoro negramotných českých inženýrů a ekonomů bez vlastního názoru ochotně přijme od pana Kamberského a jeho kolegů z HN i MF zjednodušený (a proto tendenční) a především již hotový náhled na aktuální věc. A je jim jedno, že včera či před týden na ten samý či podobný problém se pan Kamberský díval jinak, jeho čtenáři totiž trpí absencí paměťi.
10. 04. 2009 | 12:17

Krahulík napsal(a):

Pane Havle, píchl jste do vosího hnízda, pěkně jste ty všeználky a pravdomilce rozdráždil. Je to tlupa, která se bojí o své pozice a hlavně nahrabaný majeteček.
10. 04. 2009 | 12:19

Tribun napsal(a):

Pane docente, radím vám dobře, neplýtvejte silami na komentování úpadku české žurnalistiky, protože to se ukomentujete k smrti. Jediné, v čem český tisk vyniká, je aktivismus. A jak svědčí komentáře, je v tom úspěšný. Lakování na růžovo (přesněji na bleděmodro) se mu daří a iluze úspěšného předsednictví se pevně uchytila.

A členství Fischera v KSČ? Vzhledem k poměru komunistů a těch, kteří byli u komunistů, bych ho nepřeceňoval. Raději schopný "komunista", než neschopný "demokrat", o "demokratu" všehoschopném ani nemluvě.
10. 04. 2009 | 12:23

M-iri napsal(a):

Pane docente...Vaše svržení byl omyl a vy to víte...děkuji nechci nikdy CSSD,ale Vám ten Brusel přeju...teda hlavně "jim".Budete pokračování Roučka...
10. 04. 2009 | 12:23

Marek napsal(a):

Pane Havle, z Vašich hlubokomyslných nebo hlubokomylných úvah se mi dělá špatně. Jste opravdový genius v propagaci soc.dem. .
10. 04. 2009 | 12:26

StandaT napsal(a):

V diskusi vidím, že nejsem jediný, kdo si všiml té kampaňovitosti. V úterý jste svrhli vládu. Až do pátku šlo napsat o tom cokoliv. Komentátoři, blogeři, diskutující. I naprosté blbosti, prošlo všechno. V sobotu nastal zlom a v neděli, i když člověk napsal sebedůkladněji vyargumentovaný negativní názor na shození vlády, hned se na něj nalepila nějaká únavná ideologická veš. No a teď probíhá protiofenzíva. Tolik informací o špatnosti Topolánka a jeho vlády nikdy nebylo. Dokonce i místní vlk - jindy rozumný v rámci oranžových mantinelů - měl v poslední době denní kadenci Topolánků větší než jindy vystřílí za čtrnáct dní.

vlku, nebojte se, že by republika byla namodro. Liberální koncept u tohoto, minulým režimem umláceným elektorátem, měl malou šanci na úspěch. Tím, že zde neměl živnou půdu v podobě sebevědomých, samostatných a vnitřně svobodných jedinců, stačilo udělat podstatně menší chyby než jaké musí udělat socialisti směrem ke svému, kolektivisticky zpovykanému elektorátu. A ODS udělala chyb více než dost. Tahle šance na svobodnou společnost v podstatě končí. Lidi chtěj prachy, ne svobodu. Ukazuje to celá ta diskuse ohledně krize a protikrizových opatřeních ze strany levice - jak politické reprezentace, tak i diskutérů - je redukována jen na prachy. Žádná kvalita života, žádné jiné hodnoty než plná šrajtofle pro každého. Takže Paroubkova vláda bude stabilní, ten chlap se učí rychle. Už ví, že stačí nenechat řezat děti policajtama.

Na nějaké místní úrovni sice budou ostrůvky pozitivní deviace liberalismu, ale ty Vás neohrozí. Vy si raději hlídejte, aby ta oranžová oranžovou zůstala. K červené to je jen kousek - stačí jí přestat ředit žlutou barvou.
10. 04. 2009 | 12:35

talentovaný šibal napsal(a):

Doc Havel, jako bývalý člen KSČ, má samozřejmě pravdu - tisk v ČR je převážně pravicový a to i přesto že ČSSD je jedním z největších sponzorů téměř veškerého tisku - tolik oranžových inzerátů nemá žádná strana.

REalita je tedy taková, že ČSSD inzeruje, platí horentní sumy (které má ale od danových poplatníků ze státního rozpočtu v rámci příspěvku na financování politických stran), redakce se smějí, mastí si kapsy a ČSSD pomlouvají, píšou o ní jako o skáze světa a podřízly by jí zaživa.

Otázkou je proč si to ČSSD nechá líbit ? Protože má slabé (především mozkově) vedení složené z negramotů. Podívejte se na Slovensko jak tam Fico s tou povedenou tlačou zamet a nenechá si nic líbit. Preference má tušim 45-48%!
10. 04. 2009 | 12:38

Železnohorský napsal(a):

Talentovaný šibale,
média řežou hlava nehlava do ČSSD, že by od ní pes kůrku nevzal, a přesto by tuhle stranu volilo víc lidí než jakoukoliv jinou stranu. Kde je, sakra, chyba? Být v médiích, tak bych se zamyslel, jestli někde něco nedělám blbě...
10. 04. 2009 | 12:50

Tribun napsal(a):

StandoT,
osobně se považuji za "sebevědomého, samostatného a vnitřně svobodného jedince," a právě proto nepotřebuji žádnou statusovou berličku, kterou nabízí ODS. Nepotřebuji manifestovat příslušnost k modrému fanklubu, nepodřebuji žádnou "modrou šanci", nepotřebuji papouškovat hesla z propagačních brožurek, abych vyvolal dojem, že jsem "úspěšný". Já totiž úspěšný jsem.

A proto dokáži ocenit vtip a nadhled, se kterým pan docent píše, proto je mi sympatická vehemence, s jakou provokuje naduté zabedněnce a šosáky, a proto si mohu přiznat, že za vlády ČSSD jsem se měl sice "jen" stejně dobře, ovšem s mnohem lepší perspektivou, protože se nejenom začaly napravovsat škody, které zde předtím napáchala ideologií zaslepená ODS, ale především zde nebyl takový tlak na prohlubování sociálních rozdílů a oslabování koherence celé společnosti, které vždy zvyšuje riziko sociálních nepokojů.
10. 04. 2009 | 12:55

Tribun napsal(a):

verbume,
naprostý souhlas. Akademický titul ani absolvování vysokoškolského studia ještě automaticky nezaručuje, že dotyčný člověk je vzdělaný. Míra vzdělání je většinou nepřímo úměrná se sebejistotou a arogancí, s níž mlučí prosazuje svou a poučuje a peskuje ostatní.
10. 04. 2009 | 12:58

Demosthenes napsal(a):

Problém současné politiky je, že i člověk jako pan docent Havel je spíše náchylný tepat nepravosti na druhé straně barikády, než by se zasadil o vyčištění chlívka na straně vlastní. Ovšem staré české pravidlo říká "zameť si nejdřív před vlastním prahem" a biblické "proč vidíš třísku v oku bližního, místo aby ti vadil trám v oku vlatním". Pane Havle, pokud se chcete opravdu zasazovat o lepší zítřky (a nejen o své plné korýtko), tak začněte na prahu sociálně-demokratického augiášovského chlíva. Jen tak budete mít někdy v budoucnu morální právo tepat vykuky ze strany druhé.....
10. 04. 2009 | 13:12

StandaT napsal(a):

Tribune,
1. Ano, z hlediska kontinuity předchozího a současného režimu byla ideologická zaťatost ODS v devadesátých letech obtěžující a destruktivní. Nicméně stále je na co a kým navazovat. Škody během jednoho, dvou volebních období bezpochyby napravíte a pokud budete chtít, i tu přetrženou niť navážete.

2. Hlavní a dnes v podstatě jediný významný faktor ovlivňující ochotu sociálně se bouřit je záměrné podněcování nárokové mentality ruku v ruce s akceptací bezbřehého materialismu a konzumerismu u nižších sociálních vrstev.
10. 04. 2009 | 13:12

lulu napsal(a):

na to co jste vystudoval kolik to stalo penez si myslim ze takovej genius nejste.
10. 04. 2009 | 13:22

kristusek napsal(a):

RA - jen poznámku na okraj - minulou vládu neshodil Paroubek. Shodil ji Topolánek absolutním popřením volebních slibů, díky čemuž nakonec přišel o dva poslance, a šílený Bursík, který vyhodil hned dvě zelené poslankyně ze strany, takže vládní koalice přišla o tak pracně sebranou většinu ve Sněmovně. A zaplaťpánbůh za to.
10. 04. 2009 | 13:24

Tribun napsal(a):

Stando,
1. Udělat pravý opak neznamená napravit.

2. Kdo a proč tu "nárokovou mentalitu" u širokých vrstev vyvolal a kdo z ní má užitek? Jistě, tam kde hledáte vinu ji naleznete také, ale nejenom tam. Větší díl odpovědnosti leží někde úplně jinde. Celý poválečný hospodářský zázrak západní Evropy a USA stojí na vybičované spotřebě. Například již ve 30. letech 20. století byla v USA jako "neamerická a nevlastenecká" pranýřována šetrnost. A po válce se to ještě vystupňovalo.

Doporučuji video "Příběh věcí" (http://tribun.bloguje.cz/77...), na které jsem nedávno narazil. Je to sice agitka, ale základní principy ukazuje stručně a jasně.
10. 04. 2009 | 13:34

jos napsal(a):

To Standa T.
ty vaše zbylé ostrůvky "Na nějaké místní úrovni sice budou ostrůvky pozitivní deviace liberalismu" možná zbudou, ale budou to ostrovy v lepším případě klientelismu a zneužívání moci. O horším, který se dá očekávat spíše, ani nemluvím.Budou to skutečně deviace. Je až udivující, s jakou lehkostí jste si přisvojil, stejným způsobem jako to dělali komunisté, monopol na sebevědomí, samostatnost, vnitřní svobodnu jedinců a bůhvíco ještě. Vážený každý, kdo nepodlehne ideologii jako vy, je svobodný dost. Hlavně dost na to, aby se vašim ideologickým žvástům vysmál.
10. 04. 2009 | 13:42

Tribun napsal(a):

Kristusku,
to je velmi dobrá poznámka. Paroubek měl k "svých" poslanců přesně tolik, co v predešlých čtyřech pokusech o vyslovení nedůvěry, které vláda ustála. Rozhodli čtyři ZBĚHOVÉ z vládního tábora.

Ale nám je stále valeno do hlavy, že "Paroubek potopil vládu" a že v době předsednictví bylo "krajně nezodpovědné". Osobně si to nemyslím a nevidím jediný důvod, proč by se nejenom opozice, ale občané obecně, měli nechat VYDÍRAT předsednictvím. Podle mne je to jen pohodlné klišé (psal jsem o tom již dříve: http://tribun.bloguje.cz/77...), které má novinářům umožnit vyhýbat se hledání odpovědi na to, kdo a proč vládu skutečně "zařízl". Svalovat všechnoo na Paroubka je jednoduché, protože na už jsou lidé naučeni, ze za všechno může Paroubek (divím se, že mu někdo nepřipsal i to zemětřesení v Itálii, které způsobil tím, že je tlustý a jak ho bradavice převažuje na jednu stranu, tak upadl a "země se zachvěla"), jenže je to jednoduché až příliš.
10. 04. 2009 | 13:44

StandaT napsal(a):

Tribune: ano, vina je na všech stranách. Ale s politickou mrtvolou ODS, s nedonošenci SSO a Libertas a s (českým) liberalismem knokoutovaným na zemi teď nemá cenu ztrácet čas. Minimálně pro teď jsou mimo hru a na hřišti dneska hraje jen jedno družstvo. A to má na svém hřbetu 100% zodpovědnosti za směr, který nyní nabereme.
10. 04. 2009 | 13:44

max napsal(a):

to autor:
100x opakovaná lež se pane docente nestane nikdy pravdou.
Možná doufáte v to,že většina lidí si nepřečte zahraniční noviny (stačí titulky) a nevidí (a hlavně jim nerozumí) zprávy CNN,BBC,Deutsche Welle, atd.
Podle 99% komentářů těchto zahraničních médií (ty snad nejsou v žoldu ODS?) máme ostudu a jsme hodnoceni jako nezodpovědní a nevyzpytatelní. Nechápou,jak někdo může shodit vládu v době předsednictví EU (2x se to již sice stalo - Dánsko a Itálie,ale po následné ostudě se to již v civilizovaných zemích prostě nedělá). Navíc naše předsednictví začalo být po počáteční nedůvěře hodnoceno dobře (což zřejmě Jiří Paroubek nemohl dále snést). Dokonce i socialističní politici v EU nejsou dnes ČSSD příliš nakloněni (vč. p.Martina Schultze - viz ZDF koncem března).
Nebyl jsem velkým fanouškem Topolánkovy vlády, ale pokud se ptáte, zda může být nějaká vláda horší, tak ano, bohužel.
Vláda ČSSD s jejími stávajícími politickými špičkami s krytím zad od KSČM, to bude teprve jízda.
Ale to vám, jako bývalému členu KSČ, jistě v Bruselu vadit již nebude.
Hezké velikonoce.
10. 04. 2009 | 13:57

F.Srbek napsal(a):

Články pana Havla si rád přečtu. Je kritický, ironický a ne vulgární. Pokud ale jde o současnou "vládní krizi" neškodil by pohled do vlastních řad. Mocichtivost a osobní averze předsedy ČSSD Paroubka vede celou ČSSD špatným směrem. Následující 3 měsíce mohla dokončit ve vztahu k EU stávající vláda, neprovádět věci, které vyžadují širší shodu a vše ostatní se mohlo dít poté. Za současnou situaci tedy může jak vládnoucí koalice, kde zejména lidovci předvádějí docela zajímavé věci, tak největší opoziční strana ČSSD. Souhrnný výsledek - podle mého názoru snížení prestiže republiky v zahraničí. Někdy je třeba se učit i z úspěchu. Výhra v krajských volbách ještě neznamená výhru v parlamentních následujících volbách. Podívám li se na silně "osobní" způsob vládnutí předsedy ČSSD , budu mít problém koho volit.
10. 04. 2009 | 14:10

kuk napsal(a):

Není možné než s p. Havlem souhlasit. A já bych chtěl vědět od těch , co zde píší o poškození Česka pádem vlády a úspěšnosti předsednitví , čím konkrétně nás pád této vlády v rámci Unie poškodil a co jsme předvedli za úspěchy. To vše jsou jen výkřiky opsané z českých servilních médií, která mají k pravdě hodně daleko. Myslím, že nejvíce nám v Evropě uškodila již samotná existence této vlády a dřívější obavy všech z našeho předsednictví se jen potvrdily. Copak si myslíte, že Evropa nevěděla nic o Čunkovi, Vesecké, Dalíkovi a vůbec celé této správně partě good boys.., kde účel světí prostředky? A také na nás tak celou dobu nahlížejí. Copak nikdo nevidíte ty úsporné až soucitné úsměvy zahraničních politků tváří v tvář naší garnituře, často evidentně úmyslně přehlížené. Zkusme se na sebe podívat zvenku, co se zde děje. Přece si nemůžete myslet, že na přímou otázku našeho novináře, co říká našemu předsednictví, ukáže zahr. politik vztyčený prst - to je zdejší diplomacie . Ten cizí politik, protože je diplomat, sdělí, že je průměrné...obojí však vyjde nastejno. Doporučuji všem, co si myslí, jak bylo naše předsednictví pod tímto "velením" úspěšné, přečíst nebo shlédnout něco zpráv ze zahraničí, či ještě lépe neformálně s lidmi od zdroje promluvit. Asi by se divili.
Pěkné svátky všem.
10. 04. 2009 | 14:13

Tupelo napsal(a):

Pane Havle, soucasna vlada bez duvery s ostudou vznikala a s ostudou i skoncila, skoda jen ze se par koalicnich poslancu prislo na to, ze vlada je neduveryhodna az tak pozde. I kdyz, ztrata duvery je postupny proces.
Muj nazor je ze vyslovenim neduvery vlade se nestalo nic hrozneho, zafungval mechanismus bezny ve vsech demokratickych zemich - predsednictvi EU nemuze byt zaminkou pro neodvolatelnost. EU to nijak neohrozi (bylo by zvlastni kdyby ano).
10. 04. 2009 | 14:15

Tribun napsal(a):

Stando,
s tou 100% odpovědností pomalu. Pokud myslíte ČSSD, tak ta má ve Sněmovně hodně upocenou a nestabilní "101", tak jak může být 100% odpovědná? Což samozřejmě neznamená, že se jich to netýká a mohou dát od všeho ruce pryč! Ve vymlouvání se na druhé je expert ODS, jenom doufám, že od ní tento trapný zlozvyk ČSSD neokouká. Což je i vzkaz pro autora: pozor na chyby, které už udělal někdo jiný.

Ale stejně bych raději počkal po volbách, pak snad bude situace jasnější.

Jinak celkem souhlas.
10. 04. 2009 | 14:18

JC napsal(a):

StandaT,
Politickou mrtvolou ODS ?
Co je to za kecy ?
ODS pokud příští volby nevyhraje, tak určitě skončí těsně druhá. To určitě není v parlamentní demokracii špatný výsledek.Jsou tací co se do parlamentu nedostanou nikdy.
10. 04. 2009 | 14:22

r.m. napsal(a):

Kamberský, Zlámalová....je jedno jak jsou chytří a co znají. Dívají se na všechno optikou svých prozatím fungujících těl.
Z místního dění mají nasazený nazírací mustr a co se do něj nevejde je odporný socialismus.
Speciálně Zlámalová, doufám, že brzy otěhotní a kvůli práci a hrozící bídě z toho bude celá zlomená.
Redakce, školka, škola, kroužky, každodenní kolotoč, pak bude zlomená a ke čtyřicítce frustrovaná vyzobaná slunečnice.
Zlatý Německo a bavorsko obvzlášť. To co se v ČR považuje za elitu je tam průměr.
10. 04. 2009 | 14:24

JC napsal(a):

Tribun,
No pokud počítám ODS vs.ČSSD
50-50. Tak potom KDU cca 5-8%/pokud se tam dostanou a komanči svých 11-12%. Takže pokud vyhraje Paroubek tak s komanči dá pohodlnou většinu
10. 04. 2009 | 14:27

SuP napsal(a):

StandaT -
koukám, že dneska jste se rozhodl to za nás schytat Vy. Držím palce, nenechte se otrávit, zejména tou marností. Nicméně nevím, co mám chápat pod tím jedním (jediným?) mužstvem se 100% zodpovědností.
Já osobně si spíš myslím, že ODS má konečně šanci stát se stranou pro normální lidi, kteří umějí přemýšlet za sebe a nepotřebují k tomu ideologická pravicová dogmata. A že takových je a vždycky byla mezi našimi voliči většina.....
A doufám, že k volbám už přijde ODS připravená.
10. 04. 2009 | 14:30

StandaT napsal(a):

JC: ODS již nemá s liberalismem NIC společného. Nevím, koho bude ve volbách zastupovat, liberální proud ve společnosti to ale nebude. A to druhá znamená, že nebude vládnout. Myslíte, že vláda spojené levice bude konstruktivnější a dá prostor opozici? Uvědomte se, že zde byla oficiální koalice a neoficiální 111. A v levicových stranách od té doby nanastaly žádné personální změny. Nevěřím, že v nové PS bude konstruktivnější a dělnější atmosféra než je dnes, spíše naopak. Kdo bude v opozici, nebude znamenat víc než křoví.

Tribun: vládní koalice je ve vleku událostí a nic zásadního neovlivňuje, jen si drží mediální obraz, nic víc. Zodpovědnost JE na levici.
10. 04. 2009 | 14:41

komenský napsal(a):

A co vy pane docente, jak to, že tam nejste...? Asi to vaše socanské alibi zase zapracovalo, ať se v tom vymáchá někdo jiný, jen ne já před volbama, že...?
10. 04. 2009 | 14:42

Tribun napsal(a):

To, že je ODS zdiskreditovaná, jak jenom politická strana být může, a mezi slušnými lidmi v podstatě nevolitelná (a mezi konzervativci už vůbec ne), ještě neznamená, že nedostane svých 35%. Tady jsme v Čechách, kde voliči zásadně nereflektují, co strany v minulosti udělaly a jak jednaly, ale volí na základě fandovského principu. Jako u fotbalu - Sparta, nebo Slávie? Ať tak, nebo tak, rozumu v tom není ani za mák, zato vášní o to víc.
10. 04. 2009 | 14:43

Holoubek napsal(a):

opravdu se nic nestalo, propásli jsme jedinečnou šanci, obcházíme zákony pitvoříme ústavu prostě permanentně si se*eme do vlastního hnízda aspoň by mělo být jasno kam že to patříme, porád na Východ, je to k smíchu a k pláči, co je to za system, že ti největší lumpové požívaji takové důvěry a to i přesto, že jim zastřelí kočku...
10. 04. 2009 | 14:44

StandaT napsal(a):

Sup: a to je právě to, v co nevěřím. Kdyby ODS měla potenciál se změnit, měnila by se už dnes. Od podzimního výprasku již uplynula dostatečná doba abychom něco viděli. A jedinou změnu vidím v tom, že akceptovala negativní kampaň.
10. 04. 2009 | 14:46

JC napsal(a):

StandaT,
Není ani tak důležité koho bude ODS zastupovat, ale kolik %voličů jí dá hlas.
Proč si myslíte, že nemá s liberarismem nic společného ? Že "zradila" v rámci koalice svůj program ? Mohla se ho přeci držet zuby nehty a zůstat v opozici/cesta by se určitě našla/
10. 04. 2009 | 14:49

StandaT napsal(a):

Tribune: Myslím, že ani ne. Hlavní motivaci kolem sebe i u sebe vidím ve volbě menšího zla. Nevolím proto, že jsem skalním příznivcem strany, ale skalním odpůrcem té druhé. Navíc spusta lidí dává hlas velkým stranám proto, že podlehla názoru, že dát hlas malým znamená, že hlas propadne a protistrana o to snadněji vyhraje.
10. 04. 2009 | 14:54

JC napsal(a):

Holoubek,
Opravdu se nic zásadního nestalo/zemegula se nazastavila/. Pouze "někdo"
sestřelil vládu a odmítl nést zodpovědnost. :-))
10. 04. 2009 | 14:55

JC napsal(a):

StandaT,
Můj případ...volím menší zlo...a to ještě kdo ví jestli :-)
10. 04. 2009 | 14:56

J.H. napsal(a):

V několika komentářích čtu jak kdo "shodil vládu", kdo má vinu na jejím pádu. Pro někoho ČSSD, pro někoho "přeběhlíci". Mně se však jeví, že příčinou pádu vlády je podvodné, nemorální a nezákonné jednání vlády samé. To opravdu nikomu z těch ohnivých obhájců ODS a její trojkoaliční vlády nevadí korupce, vydírání a zneužívání moci k vlastnímu obohacování a "vydojování" státní kasy? Mně tolik nespravedlivosti vadí dost. Jen vinou tohoto zde máme prezidenta pro posměch světu, ničemné soudnictví, rozkradený státní majetek a další nepravosti. Ale každý prý má takové mocné jaké si zasluhuje.
10. 04. 2009 | 14:57

fafnir napsal(a):

pane Havle
nač tolik slov o jiných.Dle vás byli špatní.Svrhli jste je.Tedy rozum velí,že víte,jak to dělat lépe.Tak proč jste u všech všudy, tu odpovědnost nepřevzali.Jste přeci druzí vítězové,a jak neustále tvrdil váš šéf a guru.Průzkum ,který si objednal,říká,že lid jásá a těší se na něj.Tak proč má být předsedou vlády šéf statistiky,a ne sám veliký.Proč přítel Paroubek neutužuje styky se ,jak říká,sociálním demokratem Obamou.Proč nejedná se Sarkozim,z oči v oči,aspoň se Petra podívá do světa.
10. 04. 2009 | 15:00

fafnir napsal(a):

J.H.
ono nejde ani tak o to,kdo ji shodil,ale že ten ,co to udělal odmítá nést odpovědnost,a nechce převzít vládu.A opravdu si myslíte,že šrotovné,prodloužení vyplácení podpory a 13 důchod naplní státní kasu?
10. 04. 2009 | 15:04

SuP napsal(a):

Stando -
Já vycházím z toho, že strana není těch pár panáků, co jsou všude vidět. Nicméně s tím potenciálem "se změnit" - vždyť už se ti pravověrní začínají stěhovat. A na víc, myslím, stejně nebyl ve vleku událostí teďka čas.Čas přijde po předání štafety podržtaků s Paromilci.
Kurva (písk!) proč já musim bej furt takovej optimista?
10. 04. 2009 | 15:04

SuP napsal(a):

Docente !
Jen se těším, pokud byste volby vyhráli, na KOHO budete svádět ten vyplundrovanej rozpočet? A že vyplundrovanej bude!
10. 04. 2009 | 15:09

honza napsal(a):

Tak co pane chytrolíne Havle:

Sestavením úřednického kabinetu Česká republika sama sebe odstavila od řídícího pultu Evropské unie, které tento půl rok předsedá.

Tvrdí to část evropského tisku. Někteří komentátoři se domnívají, že do konce června, kdy se předsednictví ujme Švédsko, bude EU víceméně neřízena.

A pokud se někdo z Česka bude cítit v roli šéfa předsedající země, pak se to čeká spíše od euroskeptického prezidenta Václava Klause než od "nouzového" premiéra Jana Fischera.

"Tato vláda nemůže EU řídit. Může jen české předsednictví unie udržovat v chodu," míní v listu European Voice Piotr Kaczynski, analytik Centra evropských studií z Bruselu.

nyní na Aktuálně
TO je víc než vlastní branka a když neprojde vůli ČSSD Lisabon...
10. 04. 2009 | 15:10

StandaT napsal(a):

JC: nikoliv. Benda a jeho náhubkový zákon nemá s koaliční smlouvou nic společného. Stejně jako předtím vytěsnění minoritních akcionářů bez adekvátní náhrady a je toho spousta dalšího, čím ODS popřela liberalimus a co nemá nic společného s celkovou politickou situací a s rozložením sil. ODS je strana bez ideologického backgroundu, takže může sice oslovit/zastupovat kohokoliv a získat procenta, ale nebude schopna dát této zemi nějaký smyslplný směr. I to je důvodem, proč jsem nad ní zlomil hůl - protože takhle nebude schopna čelit Paroubkovi s Filipem. A tím pádem i ztrácí smysl. Podstatně důležitější se stávají nižší patra politiky. Dokonce bych řekl, že pokud nepřijde v ODS změna zespoda, nepříjde vůbec. Ale berte mě tak, že jen dávám prostor své frustraci a pesimismu. Vývoj nakonec může být překvapivě příznivý.
10. 04. 2009 | 15:10

Železnohorský napsal(a):

Pánové, méně sebestřednosti by neškodilo. Evropany vzrušují naše vládní hrátky asi tak jako rockery dechovka na Vlachovce. A že pád naší vlády komentují zahraniční média? No, jen si zkuste dělat komentátora, každé téma dobré...
10. 04. 2009 | 15:25

pavel napsal(a):

Vážený pane autore, zahoďte tužku a hledejte soudnost.
10. 04. 2009 | 15:28

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
Vaše příspěvky čtu rád, ale stranický dres Vás opravdu dovede připravit o rozum. A je to tendence, která sílí.

Nechtěl bych vidět, jaká troska by zbyla, kdybyste se opravdu dostali do vládních funkcí.

Anebo naopak - je to jen důsledek neukojené ctižádosti, a ve vládě by se vám soudnost zase navrátila? - Raději bych to nezkoušel.
10. 04. 2009 | 15:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý a nadávku obsahující výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 04. 2009 | 15:37

Občan napsal(a):

Pane docente, stačí jediné konstatování. Jako politik jste diletant, nebo se tak tváříte a pak je to ještě horší. Vaše partaj, především, poškodila ČR. A z toho se nevykecáte, ať bude plivat a házet špínu na koho budete chtít. Jste baby, které neumí vzít odpovědnost za to co způsobily a černou práci za sebe necháte udělat bezvýznamné figurky. Doufám, že si to budou voliči do podzimu (a vlastně i na jaře :))pamatovat.
10. 04. 2009 | 16:20

max napsal(a):

vy a vaše ztrana by měla chodit kanálama, uděláte mezinárodní ostudu, negujete absolutně vše co vzešlo z vlády, což jste na úrovni pana Sládka.

Korunou všeho jsou VAŠE dluhy v roce 1987 200 miliard, nyní 1 bilon korun, že váma hamba nemlátí vy experti na všechno....
10. 04. 2009 | 16:21

Evžen napsal(a):

Si stačí přečíst komentáře zahraničního tisku. Příjemně jsme překvapili, před Vaším extempore. Uřízli jste nám ostudu před celou evropou a teď se tady bude chvástat. Chudák
10. 04. 2009 | 16:30

Tim napsal(a):

Přijde chlap do baru, kde obsluhuje barman - robot.
# Natočí mu perfektní pivo a zeptá se ho, jaké má IQ.
# Chlápek odpoví, že někde kolem 150.
# Barman se s ním plynně začne bavit o kvantové fyzice, globálním # oteplování, makroekonomice, nanotechnologiích...
# Chlap je z toho celý vedle, tak si říká, že ho vyzkouší.
# Jde domů, převlékne se a vrátí se do baru.
# Barman mu opět natočí perfektní pivo a ptá se na IQ.
# Chlápek řekne, že má kolem stovky. Robot s ním začne kecat
# o ženských, o fotbale, o autech...
# Chlapovi se to hrozně líbí, tak jde zase domů, převlékne
# se a vrátí se do baru.
# Obdrží opět perfektní pivo a obvyklý dotaz.
# Tentokrát řekne robotovi, že má IQ 50.
# Na to se barman nakloní až k němu a pomalu, ale skutečně # pomalu, říká:
# Tak co? Zase budeme volit Paroubka?
10. 04. 2009 | 16:32

Palice napsal(a):

Musím se přiznat, že cítím určité uspokojení. Z toho textu pana docenta je cítit skutečně dost roztřesená nejistota (vulgárně by se řeklo roztřesená řiť) a zoufalství. Co jsme to udělali, krindypindy, co jsme to udělali!
10. 04. 2009 | 16:47

Ford napsal(a):

Tribun co si berete do huby lidi! Lidi rozhodují ve volbách 1x za 4 roky.
Paroubkovi začínala hořet u prdele koudel a tak musel zatáhnout za záchranou brzdu. Uplatil ty zelené blbky a nějak se to pak vyvine. Trubkám co volí se ČSSD se napovídá nějáká známá báchorka o myslení na lidi a jejich dobru. A těch rozumných je vždycky míň a nevolí ČSSD. Hlavně odstranit Topolánka z předsednictví EU, protože mu to přidávalo na popularitě a tím i ODS. Což rok před volbama nebyla zprává, která by mu působila klidné spaní.
10. 04. 2009 | 16:49

SuP napsal(a):

Tim -
Háááéééézkýýýýýííí!!
10. 04. 2009 | 17:14

Píďalka napsal(a):

Vláda si myslela, že předsednictví v Evropě je ochranný štít, umožnující jí všechno

Na podzim proběhla kauza Morava a debakl v krajských a senátních volbách. Vrchnost z ODS hřímala, že se bude čistit Augiášův chlív a přijde zlomová sebereflexe. Do měsíce se oklepali, na volby zapoměli a jako sebereflexi poté, co se přislo na to jak používají negativní a pozitivní motivaci (ano používají, Morava nebyl solitér, o jeho jednání minimálně věděl předseda klubu), tuto metodu používali dál. Je nesmírně důležité, že se tyto bolševické praktiky podařilo utnout. I když je pochopitelné, že pro tuneláře, nad kterými vždy ODS držela ochrannou ruku a k tomu si podmanila justici, je pád jejich ochránců nepřijatelný a kopou kolem sebe jak se dá.

To ohánění se že svržení vlády v době předsednictví EU nám dělá ostudu, je nesmysl. Právě proto, že si byli modráci natolik jistí, že mají do června bianco šek na všechny špinavosti, rozjeli systém negativních a pozitivních motivací ještě větší rychlosti. A je jedině dobře, že dostali po pazourách. Brát ohled na předsednictví by znamenalo tolerovat naprosto všechno, co si mafie usmyslí. Je to jako by v rodině přišli na to, že fotr przní nezletilou dceru, ale raději to nebudou řešit, vždyť by byla ostuda. Ostuda není vláda v demisi, ostuda je její vládnutí, kvůli kterému nebylo jiné východisko, než červená karta.
10. 04. 2009 | 17:21

jiří napsal(a):

Opravdu se tady nenajde nikdo, kdo by netrpěl komplexem ve stylu "co na naši parlamentní politiku řeknou v zahraničí"? Vůbec nikdo? Ani jeden?
10. 04. 2009 | 17:35

Tupelo napsal(a):

Pidalka, to zalezitost s poslancem Moravou je dobre pripomenuti, ODS chtela cistit Augiasuv chliv, tak jim v tom CSSD trochu pomohla, kdyz se ukazalo ze ODS zustava jen u slovnich proklamaci :). Stejne je zajimave ze ODS padne vlada a jejich fans spusti kvileni, za ktere by se nemusel stydet ani Ginsberg, mozna nejaka frustrace ze je to jejich druha vlada a opet konci predcasne (viz. '97).
10. 04. 2009 | 17:38

Ford napsal(a):

Píďalka: Dejte si studený obklad. Proč je neodvolali po Moravovi? Po krajských volbách?
10. 04. 2009 | 17:39

zdesta napsal(a):

Tim:To je opravdu "špičkový" vtip.Já jsem se smíchy málem utloukl.Nemáte náhodou také IQ kolem 50?
10. 04. 2009 | 17:53

Jeník napsal(a):

Obracím se na pana Standu T k jeho poznámce ve 12,35 - kde jste našel odvahu nařknout Vlka oranžádou až rudou při jeho (jako vždy) správným hodnocením situace. Cítím u Vás smutek z toho, že se nám to tady nemodrá, jak to předepisuje klimatolog z hradu.

Teď jsem u merita mé otázky - co říkáte na dnešní zprávu v tisku, že pan Schwippel řekl ( a pan Tlustý potvrdil), že pan Topolánek (švarný a charakterní to hoch t.č. v demisi) jim v srpnu 2007 nabízel nějakou "státní fabriku" (kterou si vyberou) výměnou za to, že mu pomohou odhlasovat jeden ze zločinných zákonů, které jeho vláda připravila. Samozřejmě dohližitel nad nepravostmi v našem státě pan dvojdoktor se podivuje, že větší pitomost neslyšel.

Dle pana Schwippela řekl Topolánkovi- to je snad vtip. Topolánek řekl - ne, jakoukoliv fabriku chcete, ukažte na ni a budete ji mít, pokud budete hlasovat pro balíček. A na závěr řekl - to je fakt, to mohu odpřísáhnout.

Takže pane Stando T. - už toho nechte, jako mnoho Vašich modrých soukmenovců a přestaňte nám tady všude kalit vodu. Je to odporné co modrá špína zde zavedla.
10. 04. 2009 | 18:15

Ford napsal(a):

Jenik: A co jste tím chtěl říct? To je standardní věc. Proto se dělá politika. Aby se pak rozdávali fabriky-trafiky. Proto Jirka organizoval odvolání vlády a nové volby, aby v případě vítězství mohl rozdávat trafiky-fabriky. Příklad můžete třeba hledat u Ratha, který dal za věrné služby Kotovi fabriku ve středočeské VZP. A to byl z opačné strany.
10. 04. 2009 | 18:27

František Klouček napsal(a):

Nemám komentář,nic hloupějšíhojsem nečetl,ani v hospodě neslyšel.Soudruh Havel se hloupě pouze netváří.Bohužel pro nás,kteří to s touhle zemí a národem myslí lépe než on.Čest práci soudruhu Havle.
10. 04. 2009 | 18:41

PU napsal(a):

Trapná a neomluvitelná záležitost (shození vlády uprostřed předsednictví) trapně omlouvaná soudruhem (docentem - bohužel), který se cpe do Bruselu. Hanba a fuj! Přidávám se k F. Kloučkovi, neboť ani v hospodě bych něco tak blbého neslyšel.
10. 04. 2009 | 19:08

StandaT napsal(a):

Jeníku: Vám nemám co říci.
10. 04. 2009 | 19:12

Tribun napsal(a):

Stando,
napsal jste: “Nevolím proto, že jsem skalním příznivcem strany, ale skalním odpůrcem té druhé..” Ale to je právě to, o čem mluvím: je jedno, kdo vyhraje, hlavně když to není Baník. A protože je tak důležité, aby nevyhrál, tak je naprosto přijatelné – a je to jistá známka občanské vyspělosti – zmlátit jejich brankáře, aby se jim lépe dávaly góly.

Víte, Stando, i když volíte proti něčemu, vždy zároveň volíte i ZA něco. A to něco nemůžete ignorovat, protože to je přinejmenším stejně tak důležité, jako to, co jste svojí volbou vyřadil. Zvolíte-li vědomě špatně, v žádném případě vás neomlouvá, že jste volil „správně špatně.“

A to je bída české politiky: všichni se vždy vymezují negativně, hlavně si nezadat a nedat najevo nic, co by se dalo vykládat jako slabost.

To máte tak, Stando: dokáži akceptovat, že někdo volí stranu X, protože si myslí, že by něco mělo nějak být, ale odmítám tolerovat, když někdo volí stranu X, o které je přesvědčen, že je skrznaskrz špatná, jenom proto, aby nevyhrála strana Y, která je podle něj ještě horší.
10. 04. 2009 | 19:13

Tribun napsal(a):

Když čtu některé komentáře, nemůže mi na mysli nevytanou otázka: Víte, jak se baví hluchý s hloupým? Co myslíte, Forde?
10. 04. 2009 | 19:16

StandaT napsal(a):

Tribune: Ano, když volím proti něčemu, zároveň i volím za něco. Ve Vaší úvaze ale ignorujete, že to ZA něco si můžu také vybírat, tedy že také volím. Na druhé straně je více, než jen ODS. V mém případě Vaše úvaha neplatí. Ale uzvávám, že mé zjednodušování a paušalizace svádí k takovýmto soudům a je to tedy má chyba. Sorry.
10. 04. 2009 | 19:30

Smart napsal(a):

Hezký komentář. Je třeba modrým dutým hlavám věci, které nechápou.
10. 04. 2009 | 19:33

Kritik napsal(a):

Pěkný článek.

Hodně novinářů si okusilo úspěch virtuální reality, založené na opakovaných lžích a mystifikacích. Zjistili, že pro většinu obyvatel dobře platí pořekadlo - stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Např. na Primě zásadně uvádějí Ďurička ve spojitosti se křtem Paroubkovy knihy, Topolánka s úspěchy v Evropě, ČSSD s největším zadlužením, levici s komunisty, atd.. Průhledné lži, opakovaně však působí vymytí soudného uvažování, podobně jako reklama.

Co s tím chcete udělat? To si bez jakékoliv reakce necháte z národa vytvořit stádo tupců s vymytým mozkem?
10. 04. 2009 | 20:01

VOM napsal(a):

Pane docente, i puč se musí umět, tůdlevá psali ty novinářské hyeny. Vy jenom chytračíte, ale z vašeho vtípkování čiší tíseň. Jste opravdový levák.
10. 04. 2009 | 20:38

VOM napsal(a):

Kuš, psaly.
10. 04. 2009 | 20:39

bara napsal(a):

Pane Havle, co to prosim melete?!
10. 04. 2009 | 20:43

Nono napsal(a):

Pane Havel, socialistický skoro politický ekonom by měl mlčet a nevystrkovat hlavu tím spíš, že jsem si četl vaše ekonomické názory a to i ty které přednášíte va VŠ a musím jako ekonom konstatovat, že bych vám žádnou firmu nesvěřil. Pro nás občaný je dobrou zprávou to, že jste se zařadil mezi osoby neschopné normálního ekonomického života. Politiky. Ještě lepší by bylo, kdyby se z Vás stal bezdomovec.
10. 04. 2009 | 20:44

SuP napsal(a):

Tribun -
Ještě je otázka, za kterého z těch dvou považujete sebe?
10. 04. 2009 | 21:13

StandaT napsal(a):

Tribune, nějak mi to nejde do hlavy. Mám to chápat tak, že člověk volící negativně (proti) je horší/nemorálnější než ten, který volí sice pozitivně (pro), ale bez ohledu na zkušenost/minulost? Či ten, pro kterého je ideologie důležitější než činy, které tato ideologie nesla/nese/ponese? Chápu Vás dobře?
10. 04. 2009 | 21:22

kočka šklíba napsal(a):

Jeníku, ta vaše informace je zajímavá, otázka správná, ale na nesprávného člověka. StandaT je tady, řekla bych, z té množiny diskutérů obecně, a z těch pravicových obzvlášť, jeden z nejlepších. Dá se s ním diskutovat, polemizovat, nesouhlasit, ale vodu bych řekla, nijak nekalí. A je s ním i sranda ;).

Kritiku, přesný postřeh, je to tak a lidé prostě přebírají to, co 100x slyší, jednak za pravdu a jednak za svůj názor. A že je to nyní další kampaň proti ČSSD je jasné, vždyť i zde na blozích máme již asi 8 téměř totožných. Prostě katastrofa, jinak to nelze přece vidět;). Přitom asi již všichni zapomněli na to, co se dělo před naším předsednictvím, na prohlášení francouzských a německých politiků, vždyť ti nám nevěřili a měli na nás svůj názor již v prosinci. A pochybuji, že ho po plynové krizi změnili. To jenom naše servilní média a komentátoři tvrdí, jak to Topolánek a spol. zvládal.
Zajímavé je, že když se zde kohokoliv, kdo tak chválí naše předsednictví, zeptáte konkrétně na plynovou krizi a co tedy ten Topolánek zvládl a co říká(chválič) na to, že doručoval tam a zpět jiné znění smlouvy, nikdy odpověď nedostanete.
10. 04. 2009 | 22:08

Jan Vaculík napsal(a):

Kočko šklíbo,
a teď je tu najednou zase kampaň za Velikonoce; bůhvíkdo to zase odněkud fedruje.
A taky se bůhvíproč všichni dohodli, že budou jako rádi, že máme venku pěkné teplé počasí, prostě jsou ty lidi stádo jedno úplatný...
10. 04. 2009 | 22:34

Tribun napsal(a):

Stando,
člověk volící negativně (proti) není v žádném případě horší/nemorálnější než ten, který volí sice pozitivně (pro), ale bez ohledu na zkušenost/minulost, ale není v žádném případě ANI LEPŠÍ. Jde o to, že z vašich (ale nejenom z vašich) poznámek jsem nabyl dojmu, že pro vás nevolit (volit proti) ČSSD/KSČ je zcela postačující ke zbavení se odpovědnosti za to, co taková volba přinesla. Když to řeknu velmi ostře (a neberte to teď prosím osobně), tak to je postoj, který často zaujímá pravice k Pinochetovi: byl to sice řezník a má ruce od krve, ale co je to ve srovnání s tím, že nepustil komunisty k moci. Jenže zločin je zločin bez ohledu na to, na kom byl spáchán.

Ten pro koho je ideologie důležitější než činy, je podle mne hlupák a nesvěřil bych mu ani tříkolku, natožpak volební lístky :-) Ideologie je něco jako mapa - tu když špatně zorientujete, také dojdete úplně jinam, že jste měl původně v úmyslu.

Řečeno konkrétně: nesouhlasím s ideologickými východisky ODS, ale jsem schopen a ochoten je tolerovat, co však v mezích svých chabých schopností tolerovat nechci a nebudu je způsob, jakým ODS jedná a jakým tuto ideologii (ne)realizuje. Podvody, lži a pletichy by měly být vždy na červenou kartu, bez ohledu na dres. A v případě ČSSD já osobně těch podrazů vidím méně a shledávám je jako s menšími následky, než u ODS, respektive si myslím, že socani své kiksy alespoň nějak vyvažují, a že jejich špína zůstává na hladině a nezadělává celý rybník. U ODS posle mne nic z toho neplatí.

Zdá se mi tedy, že se rozcházíme v hodnocení činů a jednání, nikoliv ve východiscích a metodě.
10. 04. 2009 | 22:34

Tribun napsal(a):

Co byste řekl SuPe?
Asi ten hloupý, protože moudrý se nebaví s hluchým, stejně jako kdyby se nebavil s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku. Jenže přistupovat ke každému s tím, že je hluchý, tak si ještě ukazujeme ze stromu na strom. Že bude jeden za hlupáka je prostě "riziko povolání."
10. 04. 2009 | 22:38

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
zkusím změnit téma na něco konstruktivnějšího.

Vaše protikrizová opatření mají spočívat v tom, že rozdáte lidem peníze, abyste podpořili spotřebu. Určitě víte o tom, že je tu jedna pochybnost: opravdu se tím podpoří výroba, když většina (?) spotřebního zboží se k nám dováží? Otazník ozanačuje to, co je třeba zkoumat: kolik z těch "rozdaných" peněz zůstane u nás a kolik uteče za hranice? Na to přece lze dát odpově, tu by přece odborníci - ekonomové měli znát; zabývali jste se tím?

Hypotetická otázka: Horovali byste pro tuto cestu, i kdyby vám měla snížit vaše preference při volbách? Jste-li skutečně přesvědčeni o účinnosti této léčby, odpověď by měla znít: ANO.

Ruku na srdce: jde vám o ekonomiku, nebo jen o uplácení potenciálních voličů?
10. 04. 2009 | 22:49

Jan K. napsal(a):

No, soudruhu Havle, bral jsem vás, jako poměrně rozumného člověka, pouze s jiným politickým názorem, ale teď se prezentujete jako přízemní primitiv. A to jsem to napsal ještě příliš slušně.
10. 04. 2009 | 22:52

Jan Vaculík napsal(a):

Tribune,
nějak jste zapomněl, že ČSSD těch křiváren a pletich má na svém kontě podstatně víc; jenomže už je to před nějakou dobou, že ano.

Jenom pár příkladů:
Za vlády ČSSD se rozjelo prorůstání vrcholné politiky s organizovaným zločinem ve velkém. Grossova "malá domů" v podobě 60 mil - to nebylo určitě zadarmo.
Že bylo odpuštěno placení daní ve výši několika milionů jakémusi Paroubkovo příteli odkudsi z Chebu nebo KV; myslím, že šlo o něj. hoteliéra.
Případ jiného podnikatele a provozovatele nevěstince v Náchodě - dotace (několik mil?) z Min.pro místní rozvoj, nemýlím-li se.
Když se vykupovaly pozemky pro stavbu Philips v Hranicích, policejní ředitel osobně jel vyhrožovat jakési potížistce paní xxxx.
Kubiceho zpráva byla časem potvrzena (a přitom se Kubicemu nikdo neomluvil!): pletichy s Mrázkem, Krejčířem... aby se to neprovalilo, byl odvolán ředitel útvaru pro odhalování korupce Šírek; kromě toho před ním i po něm mnoho dalších kriminalistů muselo jít pryč.
Napojení ČSSD do mafiánských kruhů potvrzuje i kauza Kočka versus Ďuričko.
A propos: Smlouva magistrátu s Inchebou, uzavřená jakoby náhodou tak, aby miliardová pojistka spadla do klína Inchebě (v majetku ruské mafie), a pak jakoby náhodou Sjezdový palác lehnul popelem.
Chcete vyjmenovat ještě dalších dvacet případů?
10. 04. 2009 | 23:07

kočka šklíba napsal(a):

Jane Vaculíku, ano, pokud jde o hezké počasí a velikonoce, pak souhlasím s novináři. A asi 99,8 % lidí ;). Ale na to ty novináře nepotřebuji, a celkem si myslím, že nikdo. To dokáži posoudit sama a ty informace si také sama opatřím.
Ale chápu, že jste to srovnával v nadsázce a odlehčení, s Vámi je také příjemné se pohádat :), každý máme sice jiné názory, ale alespoň za sebe mohu říct, že Vás respektuji.
10. 04. 2009 | 23:33

StandaT napsal(a):

Tribun: díky za odpověď.

Poslední dobou tady nebyl nikdo, kvůli komu by stálo za to příspěvky promýšlet a precizně formulovat. Takže jsem zlěnivěl a používám zkratky, které pak zavádí. Doposud to nevadilo. S Vámi tato idyla pohodlného a nezávazného plkání zřejmě končí. :-)

Nicméně Váš postřech, že nevolit SocDem je z mé strany silně akcentováno, je správný. Ale ne kvůli tomu, že je levicová/ideologická. Naopak proto, že současné vedení vidím naopak jako úplně bezideovou, tzv. pragmatickou partu naproto bezohledných a bezectných cyniků, co si z "konání dobra" jen udělala business a parazitují na touze obyčejných lidí žít slušný život. Čili lidi, nikoliv idee je to, co jí dělá v mých očích neskousnutelnou. Ostatně stálí diskutéři mou obcesi Paroubkem a hyperkritičnost vůči tomuto mrzkému jedinci již znají, počítají s ní a automaticky si jí odfiltrovávají. A vůči KSČ jsem vyhraněn zase ideologicky.

Dobrou noc.
10. 04. 2009 | 23:42

Jan Vaculík napsal(a):

Jejej, kočko šklíbo,
děkuji za slova uznání, jako každej ještnej kocour se hned dmu radostí a pýchou... :-)
Dobrou noc! a krásné Velikonoce!
10. 04. 2009 | 23:45

kočka šklíba napsal(a):

Jane Vaculíku, já vím, vždyť Vás muže už trochu znám :). Ale toto jsem nemyslela jen jako lichotku, také pěkné Velikonoce.
10. 04. 2009 | 23:57

StandaT napsal(a):

kočko šklíbo: netřeba mne chránit, ale díky.

Co se týče kampaňovitosti, vidím to taky, ale dívám se z opačného břehu - viz můj první příspěvek. Ale jistě bude brzy spuštěna jiná bitva PR agentur a my bude mít jiné téma, jiné klacky a jiné pravdy.

Dobrou noc.
10. 04. 2009 | 23:58

kočka šklíba napsal(a):

StandoT nechránila jsem Vás, napsala jsem jen svůj názor.
11. 04. 2009 | 00:29

SuP napsal(a):

Tribun -
To byla Vaše replika, mě to jen zajímalo. hlupáka poznám, s tím se nebavím.(leda v sebeobraně)
11. 04. 2009 | 08:46

Čehona napsal(a):

Soudruhu Havle,

jistě by bylo lepší pokud byste místo vypočítavosti ráčil více času věnovati svému zdokonalování ve věci morálního kreditu. Soudruhu Havle, kázat vodu a píti víno zvládne kdejaký kaplan či plebán, k tomu netřeba biskupů ani kardinálů.
Vy máte jen jednu šanci, zkuste se živit poctivě bez politiky, zvládnete to??
11. 04. 2009 | 22:05

Germanicus napsal(a):

Tak tuhle prezentaci zvládl pan docent (podle mého názoru) výborně:
http://video.ihned.cz/c1-36...
11. 04. 2009 | 23:30

max napsal(a):

to max (10.4. 16.21h):
vidím, že jsme tu dva maxové:-)), což mě trochu překvapilo.
Což neznamená,že se úplně distancuji od Vašeho názoru, ale volil bych poněkud jinou formu.
P.S.: Pokud budete psát dát, měli bychom si dohodnout nějakou malou úpravu ve jméně.
Hezké velikonoce
12. 04. 2009 | 11:58

vlk napsal(a):

Jan Vaculík
skoro slzím nad hnusnou kriminální soc dem a křišťálově čistou ODS.

Tak Grossových 60 mega jistě jsou zajímavé peníze. A bylo by potřeba , aby s i na ně někdo posvítil. Ovšem podívejme s e na Topolánka a jeho story VAE. Velmi podoivuhodnou. S tím, jak někdo překupuje Topolánkem podepsanou s měnku, která ručí dlužných 17 mega, al e kupodivu ji neinkasuje. Ani to nezkusí. Za to Topolánek kupuje v Praze byt za 6 mega a část financuje z prodeje akcií toho podniku, za který ručil a který nebyl schopen hradit své závazky!
Sobotkou odpuštěný daňový výměrek. ANo šlo o Paorubkov a známého. Hotelier Dvořák. Má hotaly Amdassador a Zlatá huse v Praze a Esplanade v Mariánkách. Vedle toho je ve spisech StB. Jako fízl. Mno a tomu byl odpuštěn daňový nedoplatek a si 18milionů Kč. Detaily lze snadno najít v archivu HN. Kromě jiného je tam na othle téma článek od jistého d aňového experta. Tuším, že s e jjmenuje Němec. A ten vysvětluje detailně, jak to bylo. Klasický spor - vyňovala s eokna a šlo o to, jestli ten náklad jde zařadit jako opravua tudíž hned odepsat nebo jestli jd e o rekonstrukci a ta se odepisuje 30 let. A dochází k názoru , že daňový doměrek nebyl oprávněný. Což by nehrálo roli. Kdyby ovšem v jiném čísle HN nebyl na tohle téma dotázán Kalousek. Už jako ministr financí. A ten KONSTATUJE, že to PŘEŠETŘIL A PODLE JEHO NÁZORU JE ODPUSTEK DANĚV POŘÁDKU! Blbý co?
Dotace na nevěstinec? Pokud vím, deklaroval je ten d obrý muž jako hotel. Takže jasný podvod. Z jeho strany. Nechť ho sejmou.Nikdo ho hájit nebude. Ale zřejmě vám více konvenuje myslím 15-20 milionů pro tenisový a golfový klub, kd e je, jistě čirou náhodou v představenstvu Ivan Langer...
Hranice a intervence policejního prezidenta.. Pokud vím, byl potrestán. Jen republiku stála tvrdohlavost té holičky mno milonů navíc. Ta dáma, co nechtěla prodat pozemky u ukončení hradecké dálnice by leccos také mohla vyprávět. Jenže druhý gard.
Kubiceho zpráva že byla potvrzena? Ale ale ? Nepletete si to náhodou s Krakaticí? Tak ta byla potvrzena zatím beze zbytku . Kubiceho zpráva nikoliv. V mnoha ohledech nikoliv. A statečný policista Kubice, jak tuhle říkal Topolánek? No tak toho vyhodil jakýsi Langer. A fakt s e mu nikdo neomluvil. To tedy ne. Ten socan langer to je fakt číslo.
Jo a figuroval také v té Krakatici. Jako Íčko. Pamatujete? A nějaký Tlustý Taky. Jako Téčko.oBa samozzřejmě od socanů. No a vedoucí odboru co to šetřil? Jo tak s tím páni sehráli moc pěkné bago. Moc pěkné vypadlo mi jméno. Ale oi ho pr jistotu jen ověřili vedením toho odboru.A když došel moc daleko, tak ho prostě vylili. Protože prý nesplňoval v zdělní. Byli to páni od modrých.A pryř musel a většina odboru. A máte pravdu, spousta kriminalistů msuela pryč. Když Ivan Langer rozehnal ÚOOZ, finanční policii a ještě jedne nebo da vysoce specializované útvary...
úžasné jsou ty pletichy s Mrázkem.Kupodivu v tom Mrázkovi lítá zatím jen Ičkoa Téčko..
Smlouva s Inchebou? Socani? Oni někd y měli většinu na Magistrátě? Tak to mi opravdu uniklo. Opravdu.
Bohužel mi vypadlo jméno jistého pána ,c o měl leta pronajatý Staromák. Z anaprosto symbolický poplatek - jo Šmerda s e tuším jmenoval. Skončil, až když vánoční strom málem přizabil pár lidí. Takový pronájem bych taky chtěl. Jenže nejsem v ODS. Nikdo mi ho nedá.

Ano je trapné, že v blízkosti šéfa hlavní oposiční partaje s e pohybuje někdo jako Kočka. O tom není debata. Nicméně já pamatuji taky ledacos. Mám ješět schovanou jistou fotku. Je na ní jistý minsitr za ODS. Ministr vnitra. ruce přes ramena,s d vojicí nějakých chlápků, A úsměvy, byť jim nevypadnou stoličky z dásní. Ti dva pánové s tím ministrem s e jmenu bratři Helbigové...Následně honění Interpolem o celém světě. Píše se rok tuším 94...
Mám i založenou vizitku. Jistého Viktora... tohos tím desetinásobkem. Jen vizitku. Foto . ne. Ale snad by s e v archivech dala dohledat fotka jiného ministra vni´tra za stejnou partaj, jak předává Vikimu jako d ar za statečnost pistolkus věnováním. No tak na Vikiho je český a americký zatykač.. A pamatujete větu - jen víc takových Kožených?
Říká s e , že tenhle vzácný muž pomohl republic e od nějakých až 100 miliard korun.. Kolik MAtějských poutí asi bud emuset utočit Kočka?
12. 04. 2009 | 21:41

Jan Vaculík napsal(a):

Dobře, Vlku,
tady připustíme, že ČSSD jsou grázlové za 18 a ODS jsou bez dvou za 20. (I když, vezmu-li Vás za slovo, je Gross za 60 a Topol za 17.)

Ale jaký má pak smysl odstřelit vládu, nota bene v době předsednictví, které fungovalo dobře, když žádné jiné řešení není, a vlastně ani nemůže být? (viz rovnice 18=20-2)
Komu tady fandíte?
12. 04. 2009 | 23:14

vlk napsal(a):

Jan Vaculík
Ano soc dem a ODS vycházejí skoro na stejně. Jen ODS nás stojí poněkud více. S jednou podstatnou odlišností! Nikdo v minulosti s e nepokusil udělat z justic e děvku prodejnou tak flagrantním způsobem jako ODS v čunkiádě. Nikdo v minulosti tak okatě a d rze nekupoval oposiční poslanc e aby přežil. Jako ODS.

Až tohle udělá soc dem, pak budete mít pravdu.
A píšete Gross za 60 a Topolánek za 17? Jak víte, že tahle čísla jsou konečná? Jste nezřízený optimista! Zkuste si třeba sehnat nějaké d rby o ˇCEZu z poslední doby. zkuste připustit , že jsou aspoň části ta čísla pravdivá. nebo si zjistěte , kolik miliard v zakázkách od státu nabral takový Viamont.
12. 04. 2009 | 23:20

bigjirka napsal(a):

vlku, vlku. máš oranžové brýle. sám cituješ, že to vychází nastejno, k čemuž se připojuji. nehápu, proč v topolánkově vládě byl Řebíček, který vypadá, jako by vypadl z Lombrosovy knihy. Čunkiáda je mnohem zajímavější. Čunek buď vzal, nebo nevzal 0,5M. I pokud je vzal je z věrchušky daleko nejčistější. Ty mafie ovšem byly dvě. Jedna ho chtěla dostat a jedna obhájit. Tak teda nevím... sundej si ten oranž binokl alespoň občas
13. 04. 2009 | 09:25

SuP napsal(a):

Vlku -
Nezapoměň !
..."Nikdo v minulosti tak okatě a d rze nekupoval oposiční poslanc e aby přežil. Jako ODS...."
Ono to ještě taky nikdy nebylo potřeba. Pan prezident sice svou idiotskou podmínku 101 ze 100 vynalezl při pádu Špidly, ale tam vždycky teoretické "koalice" na těch 101 vycházely.
Nicméně oranžovej předseda byl první, kdo se spřáhl s komunisty koalice nekoalice. A že pak bylo co napravovat!
13. 04. 2009 | 12:26

siviez napsal(a):

Havle, Havle.Vždycky se těším na tvůj jakýkoliv textík.Protože vím že to bude ještě větší blábol než ten předtím.Nezklamal jsi.Jen tak dál.
13. 04. 2009 | 18:37

Jan napsal(a):

SuPe první se s komunisty spřáhl Klaus.
A na místní úrovni se s nimi spřahují všichni.
Prorůstání mafie do státu je superproblem, těžko ho vyřeší mafián na místě ministra vnitra a mafiánské praktiky při sestavování vlády.
13. 04. 2009 | 20:06

Čochtan napsal(a):

"Žádná vláda snad nemohla být horší."
Ale mohla pane Havel, mohla. A bude. Jen až se Duce dostane k moci. Pak budem skřípat zuby a říkat "zlatej Topolánek".
13. 04. 2009 | 20:53

slav napsal(a):

To že určití lidé nemají rádi socany, Paroubka je nějak pochopitelné. Zastavit destrukci rudého šloufa to nelze zapomenout. Co je dobrého na Topolánkovi to bych opravdu rád věděl.
14. 04. 2009 | 08:28

Mirek napsal(a):

Velmi se mýlíte, pane Havle.
Mýlíte se, pokud tvrdíte, že české předsednictví v EU v režii Topolánka, je považováno za průměrné - mizerné. Jsem odkázán hlavně na zdroje z veřejných sdělovacích prostředků, ale mám též pár kontaktů v Bruselu, takže porovnávám a moje mínění je proto zcela opačné. Neumím si představit, jak by vypadala situace, kdyby, např. ČSSD vyslala do Bruselu vašeho Zaorálka, který sám, je ztělesněním demagické rétoriky. Nikdy jsem neslyšel tak nesmyslné propojování pravd, polopravd a lží, jako právě od tohoto člověka. Mezinárodní forum by se zpočátku divilo, pak by mu doporučili základní kursy komunikace, prezentce a rétoriky. U vás jsem se s tím nesetkal, protože pravděpodobně převyšujete inteligencí mnoho ostatních. Divím se proto, že takhle hodnotíte předsednictví v EU. Divím se, že vůbec děláte politiku s Paroubkem. Osobně se dívám na přestřelky obou hlavních politických stran, jako na dobře placený paintball za peníze všech občanů ČR, ale je mi smutno. Je úplně jedno, která strana napadá, je jedno, která ze stran si "začne". Tak jako by se ODS měla zamyslet nad Langrem, Tluchořem i Topolánkem samotným, tak by se ČSSD měla vyrovnat s Rathem, Zemanem, Zaorálkem i Paroubkem. Vyrovnat = vyměnit a pověřit politiky, kteří skutečně umějí naslouchat (nejen zaslechnout) hlasu lidí a také se s nimi naučit zacházet. Aby názory a mínění sami aktivně vyhledávali (nejen prostřednictvím průzkumů), aby zahodili žlučovitost a populismus, aby už konečně začli jednat s pokorou, tak jak to např. (s určitými výhradami) uměl Václav Havel.
Akce budí reakci, ale měla by být v rovnováze. Tohle, bohužel ani jedna ze stran nezvládla, a to nejen teď, ale i předtím. Nikdy jsem se neřídil předvolebními agitacemi a nesplnitelnými nebo nerozumnými sliby. Budu volit, ale tentokrát si hodně dobře rozmyslím, koho.
15. 04. 2009 | 07:29

zdenek napsal(a):

Strana, která prosadila jako ministra vnitra S. Grosse, nemá nárok kritizovat Langera, kterého osobně tedy nemusím. Co Palas, Zgarba, Kraus, Gross ...? Palas dokonce hejtmanem :o(. Viděl jsem pana knížete, jak to s pohlaváry EU koulí - na to řepáci z ČSSD nikdy mít nebudou, ještě tak zorganizovat nějakou matějskou pouť...
15. 04. 2009 | 18:17

Alibernet napsal(a):

Na fóru HN jste lhal, že v EU neexistuje země, která by měla horní sazbu DPFO nižší než 38%. Tím je pro mne jakýkoli Váš další canc nevěrohodný. Bye.
16. 04. 2009 | 12:23

MJ napsal(a):

Dobrý den, pane Havle,
od fans ODS se kultivovanějšího diskusního postoje sotva dočkáte (viz response výše) - uřvat, ulhat..., to je jejich. Škoda, nejsem proti pravici, ale co předvádí tahle klaka ideově pominutá hošstvem ODS, je děs, s tím se diskutovat nedá. Já tedy pravím: Díky i za tento článek, je trefný. Malá hráz proti cunami neuvěřitelných blábolů o jakýchsi ztracených pozicích topolánkovců v Bruselu, ale aspoń něco. Držte se, pane, tihle lidé už lepší nebudou a holt se budeme muset naučit snášet je jako (ne)intelektuální balast. - Všiml jsem si také textu nahoře vedle Vaší fotografie - vedle takové vulgarity psát bych úvahy nedokázal, bylo by to pod důstojnost.
17. 04. 2009 | 12:05

Bakuninův vnuk napsal(a):

Proboha, ÓDéeSeSáci, co to pořád kecáte o poškozování před EU? Jak může bývalý přední bolševik z SSM, soudruh Tupolánek, po přebarvení na modro, jako vánoční kapr, dělat někde reprezentanta demokratického státu, když se k moci ve své totalitní modré diktatuře dostal podvodem, korupcí a zastrašováním opozice. Každý ví, že Lihovci pilně spolupracovali s diktaturou KSČ a ODSáci jsou pouze zmodralí bolševici. Rozhodně si vážím více ty, kteří u komoušů zůstali i po revoluci jako opozice, než ty karieristy, kteří jsou rudí, když vládnou rudí a modří když je u moci totalita modrá. Zuříte stejně jako bolševici, když přišli o svoji totalitu, protože teď se hroutí ta vaše totalita. Kdokoliv z ulice může tuto zemi reprezentovat důstojněji, než Topolánek a jeho klan.
20. 04. 2009 | 18:26

utyurcgvc napsal(a):

http://www.xxxrated-picture... 出会い系
http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
http://www.videolivemail.com/ メル友
http://www.deai-sugi.net/ 出会い
http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
http://www.meeting-avenues.... 出会い系
http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
http://www.cyber-java.com/ 出会い
http://www.kvonkvyn.com/ メル友
http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
http://www.deaicafe.net/ 出会い
http://www.love-b.com/ セフレ
http://www.mailcollector.net/ メル友
http://www.mailsell.net/ 人妻
http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
http://www.mtdcases.com/ セフレ
http://www.louisville-realt... 人妻
http://www.heartminders.com/ 不倫
http://www.targetvehicleren... 恋人
http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
http://www.mail-c.com/ 結婚活動
http://www.hotpause.com/ メル友
http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
http://www.kartytel.info/ 出会い
http://www.brattagroup.com/ 童貞
http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
http://www.mailclick.net/ 援助交際
http://www.love-train.com/ ギャル
http://www.mailtomo.info/ 熟女
http://www.loveblue.net/ メル友
http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
14. 05. 2009 | 07:25

polohovací křeslo s podnožkou napsal(a):

Palas dokonce hejtmanem :o(. Viděl jsem pana knížete, jak to s pohlaváry EU koulí - na to řepáci z ČSSD nikdy mít nebudou, ještě tak zorganizovat nějakou matějskou pouť...
20. 06. 2009 | 09:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy