Koncentrák pro bezdomovce jako inspirace

18. 08. 2010 | 22:42
Přečteno 6792 krát
Tábor pro bezdomovce na okraji Prahy, jehož vytvoření posvětila městská rada v Praze na návrh radního za ODS Jiřího Janečka, je v plném souladu se stylem myšlení, který se prosadil v české politice i na celostátní úrovni ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Navzdory řečem o efektivitě a racionalitě v řešení problémů bezdomovců je smysl pražského řešení v podstatě stejný jako mnohá řešení navrhovaná současnou vládou, a tudíž krystalicky jednoduchý: společnost nemá smysl integrovat (to je příliš namáhavé a nákladné), ale lepší je jí dezintegrovat (neboli atomizovat) do nejrůznějších sociálních ghett.

Chudým je třeba dát co proto. Ať například dokazují, že si opravdu zaslouží sociální dávky, pokud ještě nějaké dávky budou.

Bezdomovci, tedy ti nejchudší z nejchudších, mohou klidně být bezdomovci, ale ať nám, úspěšnějším, nekazí estetiku historického centra. Pěkně s nimi do koncentráku na nějakém příhodném místě! Zejména vhodný je prý pozemek za malešickou spalovnou . Děsivější symboliku si lze jen těžko představit, ačkoliv v zemi, kde premiér mluvíval o nocích dlouhých nožů, jsme zvyklí na ledacos.

Je velmi pravděpodobné, že při pokračování tohoto trendu budou v ghettech velmi brzo žít i ti bohatí a nejbohatší. Jako je tomu v zemích třetího světa, nebo na některých místech Spojených států, kde neviditelná ruka trhu vládne bez omezení. Když totiž rozdíly mezi bohatými a chudými (relativně malý počet velmi bohatých lidí a dostatečně velký počet chudáků) překročí jistou hranici, nezbývá bohatým nic jiného, než žít v hlídaných, svým způsobem opevněných komunitách ze strachu před zločinem.

Jelikož ideologie postupné dezintegrace (atomizace) společnosti je nyní tak populární, neměli bychom se zastavit jen u dělení na „facebookové mládí“ a neužitečné báby a dědy, nebo bezdomovce a domovce, ale bylo by se možné ve snahách očistit společnost od jevů, na než se „slušný“ člověk raději nedívá, Janečkovým plánem inspirovat.

Lze například argumentovat, že spoustu místa ve středu města zbytečně zabírá magistrát, na nějž, zvlášť při všech těch řečech o masové korupci, není pěkný pohled. Proč by se civilizovaní turisté a „slušní“ Češi měli nechat obtěžovat všemi těmi vypasenými úředníky, co se přes den rojí okolo Mariánského náměstí nebo v okolí budovy v Jungmanově ulici, jejíž majitel je neznámý?

Proč nevybudovat pro magistrát tábor někde u ďáblické skládky odpadu?

Budovy magistrátu může pak zprivatizovat třeba nový náměstek ministra financí Barták, který má už s velkými tendry zkušenosti. Pokud by to nezvládal, lze přizvat bývalého ministra Řebíčka, jakož i schopné magistrátní úředníky, co vymysleli Open Card. Než se to podaří, může na vše dávat pozor bezpečnostní agentura ABL.

Do tábora by se také mohla přestěhovat Poslanecká sněmovna a Senát. Protože vládní koalice má vynikající vztahy s velkopodnikatelem Zdeňkem Bakalou, který nešetřil milióny na podporu současných vládních stran před volbami, možná by připadal v úvahu bezplatný nájem pozemků v ostravsko-karvinském revíru, který Bakala vlastní. Nejenom by se tím výrazně pomohlo státním financím, ale vyřešil by se též problém bezplatného používání městské dopravy.

A co pražský Hrad? Proč se mají turisté a „slušní lidé“ dívat na všechny ty úředníky a prezidenta, co si zarputile odmítá vyvěsit vlajku Evropské unie? Jen zabírají místo. Jako tábor pro environmentalistu Klause a jeho družinu by se nepochybně hodil nějaký pozemek za jadernou elektrárnou Temelín.

Pokud by prezident trval na kopci, lze nabídnout Blaník, kam Václav Klaus vystoupal v den vstupu České republiky do EU. Coby vrchní velitel ozbrojených by se zároveň mohl tvářit, že má pod sebou skutečnou armádu.

V Praze jsou také rozeseta všelijaká ministerstva, která též jenom zabírají místo. Například ministerstva obrany a zahraničí by se mohla při současné obnově silné orientace na Spojené státy přestěhovat do tábora v Brdech, nejlépe poblíž Trokavce, bude-li nejnovější americká základna právě tam.

Ministerstvo práce a sociálních věcí by bylo bezpochyby možné někam přestěhovat společně s hospodářskou komorou. Ministr Drábek by tak nemusel několikrát za den převlékat kabáty. Jako místo pro tábor by se vzhledem k ministrově schizofrenickému oscilování mezi podnikatelem a nejvyšším úředníkem hájícím zájmy sociálně slabších hodila zahrada bohnické léčebny.

Ministerstva, která spravuje firma Věci veřejné, zejména ta dopravy, školství a vnitra, by se docela jistě mohla přestěhovat do nějakého tábora na pozemcích bezpečnostní firmy ABL. Tím by si také nejrůznější ministerští náměstci pocházející z této firmy ušetřili dojíždění za kamarády.

Pro ministerstvo zemědělství a reformované misterství životního prostředí se přirozeně nabízí skvělý pozemek hned vedle důležitého centra živočišné výroby-prasečáku v Letech. Pro ministerstvo zdravotnictví by se jistě dala někde v okolí postavit polní nemocnice.

Pro úřad vlády by se velmi hodil skanzen v Rožnově. Premiér by to měl blízko domů, navíc politická ideologie, kterou vyznává, je svého druhu skazen, s kořeny někde v 18. století. Do skanzenu by se také mohl přestěhovat Úřad pro studium totalitních režimů, i když by vzhledem k bizarnímu chování této instituce by možná byla lepší již výše zmíněná zahrada v Bohnicích.

Něco lepšího si snad zaslouží jen ti, co to všechno vymysleli. Ministr financí Kalousek a jeho tým by se tudíž mohli přestěhovat do nějakého tábora na pozemcích knížete Schwarzenberga, kterého Kalousek tak jako tak už kompletně duševně vyvlastnil. Pokud by se Kalouskovi stýskalo po prezidentovi, jehož tolik obdivuje, je to z Orlíku do Temelína kousek.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Zacheus napsal(a):

Je to sice všechno hezké a i vtipné, ale konkrétní řešení palčivého problémů bezdomovců pan Pehe také nenabízí.

Slova o "koncentráku pro bezdomovce" jsou podle mne nepravdivá , doufejme že se jedná pouze o nechtěnou urážku skutečných vězňů koncentračních táborů a zároveň o jakousi zvrácenou daň "politické korektnosti".
18. 08. 2010 | 22:55

hoven napsal(a):

pehe,
v koncetráku byli lidi vyhlazováni. nepoužívej cizí slova, kterým nerozumíš, dělaš pak se sebe ještě většího troubu, než si doopravdy. mimochodem, nápad postavit jakýsi azyl pro bezdomovce je dobrá myšlenka, pokud to bude na základě dobrovolnosti. ale numůžou nikoho nutit, to je samozřejmě v rozporu s listinou zakladních prav a svobod, která je součástí našeho ustavního pořádku. to nikomu nemuže projít, ty lidi se ničim neprovinili.
18. 08. 2010 | 23:01

yara ze země krys napsal(a):

Pane Pehe, nechci polemizovat s obsahem Vašeho článku, jen jsem jej přelítl a zírám, že Vám ABL leží hodně v žaludku. Myslím, ale,
že pokud sledujete vývoj v naší politice a správě země, nemělo by Vám uniknout, že zejména Vít Bárta si na MD počíná velmi dobře a šlápl beton-mafii na kuří oko!
Potvrzuje se známá pravda, že do vysokých funkcí by měli nastupovat
lidé, kteří už něco dokázali a umí řídit kolektivy. Navíc je velmi dobré, že V.Bárta je navíc poměrně bohatý a jen tak se nedá zkorumpovat! Takových politiků Vaše slavná ČSSD měla jako šafránu. Jedním z nich byl třeba děda Grégr popř. Zeman se rovněž vyznal v lidech a nenechal se opít
rohlíkem. Takže zkuste se dívat na jednotlivé politiky z Vámi nenáviděné koalice trochu selektivně!
18. 08. 2010 | 23:07

Kamil napsal(a):

HOVEN

Ne, v koncentrácích nebyli lidé vyhlazováni, byli tam KONCENTROVÁNI. Koncentračním táborům, kde byli lidé vybíjeni, se říkalo VYHLAZOVACÍ tábory.
18. 08. 2010 | 23:07

Vilém napsal(a):

Pokud vezmu vážnější stránku tohoto blogu, pak lze s těmi stanovisky souhlasit.

O Janečkových motivech si nelze dělat iluze, ale je nezbytné dodat, že je to právě současná podoba systému pomoci bezdomovcům, která otevírá možnost politického zneužití tohoto druhu. Protože neziskové organizace se nenápadně změnily z pomocníků bezdomovců v pomocníky hlavně sebe samých, velké množství lidí z jejich pomoci vypadlo a ti jednak pobuřují ostatní občany, jednak poskytují Janečkovi možnost vystupovat v roli zastánce bezdomovců.

Co to je za pomáhající organizace, když si kladou náročné podmínky, provozují úklidové služby maskované jako pracovní terapie, údajně sociální ubytování pro vybrané skupiny klientů je cenově na úrovni běžného bydlení, ne-li nad ní, a jejich skoro hlavním cílem je čerpaní dotací. Nakonec ani není jisté, jestli jim jde skutečně o bezdomovce nebo se bojí, že bezdomovci odtáhnou do toho Janečkova tábořiště, protože pro ně bude přijatelnější než stávající programy pomoci, a naši filantropové kvůli tomu zůstanou bez příjmu.
18. 08. 2010 | 23:10

hoven napsal(a):

kamil,
ale no táák. kdo řiká osvětimi vyhlazovací tábor??? všichni víme, čemu se v česku říká koncentrák. a ví to i pehe.
18. 08. 2010 | 23:12

Mean napsal(a):

Pane Pehe, vaše články si vychutnávám jako kvalitní francouzské víno.
18. 08. 2010 | 23:16

Enkidu napsal(a):

Plán závodníka Janečka je skutečně trapný, hlavně naprosto nerealistický a nefunkční a motivovaný pouze populismem před volbami, s první částí článku souhlasím. Druhá část mi přijde trochu laciná, čekal bych analýzu důsledků atomizace společnosti, nikoliv takové s odpuštěním plácnutí, škoda. Na druhou stranu, jsou zde evidentně diskutéři (nicky, čti česky), kteří mají připravenou reakci bez ohledu na to, co napíšete, doporučuji jim, aby příště použili pouze svůj nick, reakci typu Pehe-hehe si každý domyslí, ušetří si nervy a zbude více prostoru na věcnou diskusi...
18. 08. 2010 | 23:31

Baba napsal(a):

Čtěte pozorně, jedná se o tábor pro bezdomovce ne pro imigranty. Člověk si jako bezdomovce představí staršího muže, u nás zdravotně a sociálně pojištěného. Měl by stát řešit integritu osobnosti v této sociální skupině, když má vliv i na občany v jinak nekonformních životních situacích?
18. 08. 2010 | 23:31

kormoran napsal(a):

jit ve stejnem smeru ulici , jako Pehe bych si netrouf , tam to pachne slepotou , nebo stara vojeta slapka a mozna i jack rozparovac...
18. 08. 2010 | 23:33

Karel Mueller napsal(a):

Pane Pehe,

na toto téma jsme měli debatu u pana Tožičky. Nebudu opakovat řečené, alespon jen to, že snad většina bezdomovců je v takovém stavu, že ten tzv. "koncentrák" je pro ně záchranou.
18. 08. 2010 | 23:41

Holubář napsal(a):

Mean:
Nic ve zlém, ale už jste někdy pil "kvalitní francouzské víno" ?
Vaše formulace napovídá, že těžko.
18. 08. 2010 | 23:44

arnazach napsal(a):

Velmi výstižné. Pět hvězdiček.
19. 08. 2010 | 00:02

Sˇaman napsal(a):

Podobenství a bajky byly kdysi působivou formou agitace,dnes to už platí jen málo.Ano,pane Pehe. Uhodil jste " hřebíčky " na hlavičku. Někteří budou reagovat.
19. 08. 2010 | 03:05

dennis napsal(a):

Azyl, jak rika pan hoven, a zachrana, jak rika pan Karel Mueller... To jsou asi ta spravna slova. S tou dobrovolnosti to uz bude slozitejsi. Ale od toho mame zvolene zastupce vsech stupnu, aby azyl, pomoc a dobrovolnost dali do souladu se zakony. K tomu, aby se rozhodovali spravne jim budou pomahat vybrani poradci.

Nejsem znalec astrologickych znameni, ale kdybych byl, rekl bych, ze kamenem nadchazejiciho obdobi je polodrahokam zahneda. Casem se bude jiste jednat o symbol v sytych barvach.
19. 08. 2010 | 05:42

Béda napsal(a):

Řekl bych, že v otázce bezdomovectví, se někdo inspiroval Čunkovým "řešením" problému s některými nepřizpůsobivými Romy.

Srže se asi hesla sejde z očí, sejde z mysle.
19. 08. 2010 | 06:21

Naštvaný napsal(a):

"Koncentrák pro bezdomovce..." píše autor. Co dodat? Zřejmě neví, jaké konotace a proč výraz koncentrák v českém povědomí má, a hlavně, proč ten pojem vznikl. To by nemohl plácat takové nesmysly. Ostatně, kdy Pehe neplácal zaujaté, nenávistné pomluvy?
19. 08. 2010 | 06:37

Student napsal(a):

Řešení je jednoduché. Každý bezdomovec dostane právo na 3 jídla denně, na sprchu a na lékařskou prohlídku. Ale čerpání těch práv bude možné jenom v tom táboře. Kdo bude chtít čerpat bude muset do toho tábora přijet a tam na čerpání čekat. Čekání na příděl práva je u nás normální pro každého.
19. 08. 2010 | 06:39

Petr z Tábora napsal(a):

Také se domnívám, že představa koncentrace bezdomovců do jednoho místa je zcestná.
Nicméně Váš příspěvek pane Pehe je z kdysi známé čtvrté cenové kategorie. Škoda těch dvou minut života, kdy jsem ho četl.
19. 08. 2010 | 06:51

Jan Holubář napsal(a):

Blábol, který vytištěn na papír, nemá cenu ani tohoto papíru.Fascinuje mě míra demagogie pana Pehe Souhlasím zde s Petrem z Tábora. A soudruzi, vlku, veverko teď do nás !
19. 08. 2010 | 06:56

Ládik!!! napsal(a):

Koncentráky pro zbohatlíky jsou kolem každého většího města a nikomu to nevadí. Ani těm, co tam žijí.
19. 08. 2010 | 07:04

vlk napsal(a):

Zlehčil jste to pane Pehe zlehčil.. Až moc, obávám se.
Ten malý koncentráček iniciativního radního s ejistě osvědčí. O tom žádná. Takže budou následovat další.

A kdo ví, kdo skončí v těch dalších. Mohou to být bezdomovci, ale třeba také zrzaví. Nebo ti co s e špatně podívají na novou vrchnost.

A začne dělení! dělení n a skutečně dobré a skutečně špatné adresy! Na ty špatné se nejspíš velmi brzo bud e bát vstupovat policie i za bílého dne.
tak jako je to ve všech slumech světa.

Ovšem zdejší pravověrní nadšeně hkají. tak jako vždycky.
A Bárta je jistě také rád. Lze snadno uhodnout , kdo to bude / jednou / hlídat.
Jistý Adolf, vlastním jménem Schickelgruber taky postavil první koncentráček pro asociály a kriminálníky.
Za nadšeného hýkání davu.
19. 08. 2010 | 07:08

jarpor napsal(a):

Nevím, kde bydlí pan Pehe.
Má štěstí, že se mu před bydlištěm asi nescházejí bezdomovci, nechodí dělat potřebu k plotu či ke zdi, nepijí čúčo sedíce na plotové podezdívce, nemusí je překračovat, když odchází či přichází domů...

Názory na řešení se mohou různit. Ale když se k řešení nenapíše nic, a jen téměř v každé větě lze vystopovat ideologické blábolení, byť s náznakem humoru - tak trochu trapného humoru - co si pomyslet ?
Já to, že se pan Pehe skutečně ztrapnil. Nebo fakt zbláznil...

Hezký den
19. 08. 2010 | 07:08

vlk napsal(a):

Béďa
je d ost rozdíl mezi tím oskytnout někomu regulerní bydlení, nehlídané bezpečnostní službou a mezi tím někoho šoupnout za hládaný plot.
19. 08. 2010 | 07:09

jakub napsal(a):

Bolševiku Pehe.
Víte vůbec co to byly koncentráky?
Jak můžete strovnávat německé a ruské vyhlazovací tábory s ubytovnami pro neplatiče?
Komouše a jejich demagogii v sobě nezapřete.
Všechny oběti německých a sovětských vyhlazovacích táborů by měli vstát z hrobů a nakopat Vám hýždě za znevážení jejich osudů.
A to si říkáte "inteligent"?
Takovéto přirovnání by neměl vypustit z úst ani ten největší "hnojař"
19. 08. 2010 | 07:17

Béda napsal(a):

vlk,

princip "řešení" je stejný. Jde pouze o dvě různé skupiny tzv. nepřizpůsobivých.

V obou případech odsouvá existující problém stranou.

PS:zajímavé, jak jsou najednou pravicoví reformátoři "sociálně citliví". A přitom je nenapadne to, co obvykle ordinují rozvojovým zemím. "Naučte je chytat ryby!" - tedy dejte jim práci a motivujte je ke změně zažitých stereotypů a životní filosofie.
19. 08. 2010 | 07:22

yara ze země krys napsal(a):

vlkovi:
Nic ve zlém vlku, někdo hýká pravověrně, Vy zase levověrně jako vždy. Otřel jste se o Bártu, je to možná malý Napoleonek, ale on skutečně omezil šílenou rozestavěnost, která záměrně zvyšovala ceny staveb, začal jít velké dálniční stavební čtyřce po maržích a utnul zdroj peněz pro otlemeného Řebíčka na železnici kde se pase jeho Viamont a spol. až mlaskal Odnesli to sice také ŽS OHL, ale s tím se nedá nic zatím dělat. Myslím, že si zatím Bárta počíná na jedničku s hvězdičkou z celé plejády ministrů koalice. Za to takový R.John neměl na MV vůbec lést, ti ho totálně odrovnají, zatím se tam chová jako panic v bordelu!
Přeji pěkný den!
19. 08. 2010 | 07:24

jarpor napsal(a):

"A začne dělení! dělení n a skutečně dobré a skutečně špatné adresy! Na ty špatné se nejspíš velmi brzo bud e bát vstupovat policie i za bílého dne.
tak jako je to ve všech slumech světa."

Ano Vlku, pro Vás nepředstavitelné...

V Amsterodamu jsem v hotelu nalezl mapku, kam se návštěvníku nedoporučuje chodit, kde se nelze spolehnout na přítomnost policie...
V Chile stát či samospráva staví obydlí - domeček vedle domečku, malinká předzahrádka... vše obehnáno plotem s ostnatým drátem, v rozích střílny... a hlídáno ozbrojenci - jednak aby se při stavbě nic nerozkradlo a také proto, že do tohoto prostoru mají přístup jen bydlící... kontrolovaným vchodem...
Tak se dává šance těm nejníže se "uchytit"... platí nesmlouvavé podmínky... protože společnost chce pomoci těm, kteří pomoc chtějí přijmout... a bránit se proti těm, kteří ohrožují ty ostatní - chorobami, okradením, zabitím...

Ale proč to vlastně píšu... házením hrachu na zeď jsem se chvíli zabýval... !

Hezký den
19. 08. 2010 | 07:25

stěhovák napsal(a):

Navrhuji přestěhovat Jirku Pehe do Leninova mauzolea na moskevském Rudém náměstí.
Mohl by tam zastupovat Lenina když je originál v opravě.
19. 08. 2010 | 07:28

jarpor napsal(a):

Béda
"A přitom je nenapadne to, co obvykle ordinují rozvojovým zemím. "Naučte je chytat ryby!" - tedy dejte jim práci a motivujte je ke změně zažitých stereotypů a životní filosofie."

Co takhle místo sedění u PC a trousení mouder jít příkladem ? Už jste se někde takto angažoval a zkusil to ? Podělte se o zkušenosti... Díky předem.

Hezký den
19. 08. 2010 | 07:30

Béda napsal(a):

Béda,

žeby recept ordinován pravicovými lékaři rozvojovým zemím neměl obecnou platnost?

Vy myslíte, že se problém s tzv. homelesáky vyřeší soustředěním v ubytovnách mimo zorné pole úředníků a turistů?
19. 08. 2010 | 07:37

Béda napsal(a):

oprava:

adresováno jarpor (ovi)
19. 08. 2010 | 07:37

Radek Váňa napsal(a):

Krásný důkaz toho, že fašismus má blíž k pravici:-)))))))
Všichni pravičáci jsou pro tábory. Nějak nám hnědnete, kamarádi:-)
19. 08. 2010 | 07:41

vlk napsal(a):

Yara
znáte přísloví - nechval dne před večerem?

Já si v klidu počkám. času dost.

Pamatuji si totiž..
Třeba to, že Topolánkov a cvlád a hned po svém nástupu si taky počínala jako Bárta. Napříkald u Pandurů a Kapsche. Tam to nejen zastavila, ale hrozila vypovězením smluv. Úplným vypovězením.

A jak to dopadlo? )No Pandurů je sic e polovic, ale za dvojnásobnou cenu než je mají Portugalcia a za s koro dvojnásobnou cenu za kus , oproti původní smlouvě. A Kapsch? No tak tomu pohrozili tak, že dostal i silnic e I. třidy.
Já si počkám.. Nemám kam spěchat. A o tom hýkání si ještě poklábosíme.
19. 08. 2010 | 07:43

Béda napsal(a):

jarpor,

ještě otázka. Myslíte, že když díky krizi spadne do pasti bezdomovectví dalších 100.000 lidí, bude odpovídajícím řešením přemístit je někam z očí a zřídit jim nějaké ghetto?
19. 08. 2010 | 07:44

Naštvaný napsal(a):

"co si zarputile odmítá vyvěsit vlajku Evropské unie?" píše autor. Pehe, neblbněte a nešiřte tu zase blbou náladu. Už toho bylo dost! Kdybyste se porozhlédl po Evropě, tak byste viděl, že tomu tak je i v jiných zemích. Na prezidentských palácích a vůbec i na státních úřadech visí pouze státní vlajky, a to jsou země, které EU fandí a jejich představitelé jsou dokonce i stejné krve jako ten váš kmotr a velmistr v nenávisti a házení dlažebních kostech na demokratickou policii Baendit/a/. Zanechte svýho terorizování a omluvte se veřejnosti za vaše rozdmýchávání blbé nálady.
19. 08. 2010 | 07:50

jarpor napsal(a):

Béda

1. Serou mne lidi, kteří do "ničeho nepíchnou" ale přesně vědí, co by se mělo a jak... a že jako zastupitel o takových i o problémech něco vím... na to vemte jed.
2. Nevím zda problém vyřeší... ale o tom, že společnost se musí chránit, nepochybuji a nevidím nic špatného nabídnout pomoc i tímto způsobem. Asociace, že je to tábor, koncentrák, gheto, atd.... odmítám.
3. Vaše katastofické vize kolik kam spadne lidí a proč nemá nic společného s návrhem pražské radnice a s tím, o čem je zde řeč. Takže s nimi běžte ... víte kam.

A tím považuji za mne věc uzavřenou. Vy si dál trouste moudra a notujte s Vlkem. Beze mne.

Hezký den
19. 08. 2010 | 07:57

Naštvaný napsal(a):

Bédo, do bezdomovectví neupadli lidi kvůli krizi společenské, nýbrž osobní: nevůle se zapojit do spolupráce, neochota podřídit se zákonům a společenským normám, lenost, podlehnutí šiřitelům blbých nálad! a různým sociálním vyděračům, osobní slabost a nevůle ji překonávat.Prostě jim to vyhovuje. I tací ve společnosti byli jsou a budou.
19. 08. 2010 | 07:57

yara ze země krys napsal(a):

vlkovi, souhlas, ale už bylo třeba
začít s betonovou nenažranou lobby
něco dělat. Nejhorší na tom ovšem je to, že tahle parta se rozjela a pakovala už i za vlády ČSSD a ti s tím nic, ale vůbec nic nedělali a nechali náš stát okrádat. Myslím, že je třeba hodnotit selektivně a jak správně říkáte, čas ukáže. O ODSácích nebo TOP09 mi ani nemluvte, vždyť Kalousek si na MF pořídil tři náměstky, kteří buď dříve jeli v podvodech s hracími automaty, popř. úspěšně zametali stopy před policií když vyšetřovali Hávu
(kamaráda Kalouse) nebo dříve ten nejlepší (Barták) pořádal finanční megatunely na tuhle zem jako ministr "války". Tihle lidé jsou prý "korkoví muži", tzn., že mají na rukou upevněné korky a vždy někde a někdy vyplavou! Samozřejmě na příslušném postu kde mohou dále řádit!
19. 08. 2010 | 08:05

Béda napsal(a):

Naštvaný,

myslím, že důvod proč lidi upadají do bezdomovectví bude hodně individuální. Může to být předlužení s exekucí, gamblerství, narkomanie, ztráta veškerého majetku v důsledku čehokoliv počínaje záplavama, spekulace, podvodného okradení... To je jen pár příkladů, které mě napadly jako první.

Pokud jde o krizi. Pokud počet nabízených pracovních míst dlouhodobě klesá a počet uchazečů stoupá, logicky musí docházet k vzrůstu bezdomovectv a s tím souvisejících negativních sociálních jevů. Jestli se nepletu, je obecně známo, že velká část nezaměstnaných po delším čase rezignuje a klesá na nejnižší společenskou úroveň, jejich hodnotový svět, hygienické návyky, normy chování se rozpadají.
19. 08. 2010 | 08:06

Jan K. napsal(a):

Po delší době jsem si přečetl něco od Peheho, protože mě zajímalo, zda už dostal rozum. Bohužel, opak je pravdou. Tak jednak nazvat tábor pro nepřizpůsobivé koncentrákem je primitivní sprosťárna a urážka obětí fašismu a stalinismu. Stejně tak Pehe nějak zapomněl, že tam mají být směrováni pouze ti, kteří nemají zájem o návrat do normální společnosti.
"Bezdomovec má být lékařsky ošetřen a bude muset souhlasit s poskytnutím sociální péče. Jeho data budou zavedena do evidence, jejíž vedení už zahájili pracovníci lodě Hermes, dostane se mu ubytování i zaměstnání. Pokud některou část plánu nebude chtít podstoupit, dočká se sankcí." Tedy bude na něj vyvíjen tlak, aby opustil centrum města.
"Tábor by byl na čistě dobrovolné bázi. Je to o tom, že lidé, kteří chtějí žít jako bezdomovci budou vědět, že je v Praze místo, kam se mohou uchýlit."
Takže zase Peheho demagogie, tak milá rudooranžovým fanatikům, jinak ovšem pouze vypovídající o ubohé duševní úrovni autora.
19. 08. 2010 | 08:13

egoist napsal(a):

Mu he he to se zakyslí modrobolševici, spontánně vzniklé skupiny na facebooku, a politruci Modrého týmu pominou. Opět skvělé. Zaplaťpánbů , že si člověk alespoň někde přečte něco jiného než tu jednostrannou a jedinou správnou šeď co se valí z idnes, LN, Reflexu , Neviditelného psa atd.
19. 08. 2010 | 08:21

Jedla napsal(a):

Koncentrací to vždy jen začíná, v tom je poselství.

Ten text má hloubku, kterou lze ve vtipu snadno přehlédnout - integrace je pracná, na dlouhé lokte, není to "řešení" do zítřka, které požaduje lid z restaurantů, posiloven, a skvošových hal.
Desintegrovat (nejlépe dynamitem) a pak (buldozerem) shrnout na hromadu, hromada zapáchá, tak zahrnout týmž nástrojem. Snadné, efektivní, manažerské řešení. Konečně konečné řešení. "Všichni" přece voláme po "řešení".

Již to tu bylo - v roce 1938 jsme se báli Habsburků, přehlédli Hitlera, v roce 1946-7 jsme se "hrdině" vyrovnávali s Hitlerem, přehlédli Stalina, teď se už dvacet let zase strašně hrdinně vyrovnáváme s bolševikem, a pro samé stromy nevidíme (nechceme vidět) kam to spěje nyní.
19. 08. 2010 | 08:22

Béda napsal(a):

JanK.,

dvě připomínky:
1) nevěděl jsem, že je zde přímá vazba na zaměstnání

2)tvrdíte, že pokud se nebude chtít podřídit, budou zavedeny sankce. Tedy bude na něj vyvíjen tlak, aby opustil centrum města.

To jako znamená, že budou mít omezen volný pohyb? Budou se moci pohybovat jenom v určitých povolených oblastech? Zajímavá představa demokracie.
19. 08. 2010 | 08:23

Naštvaný napsal(a):

Ještě něco: Myslím, že prostory pro soustředění bezdomovců jsou nezbytné po všech stránkách! Ti budou ve své většině šťastni, že se mají kam uchýlit.Proti tomu se mnohou vyjadřovat jen notoričtí provokatéři. Významné ale bude monitorovat náplň jejich činnosti a tím směrem napnout všechny duchovní schopnosti, aby ty prostory byly smysluplně využity: lékařsky, pro zavádění zdravé životosprávy u těch postižených, sociabililace, vzdělávání, rekvalifikace atd, atd. Tato debata by měla vést k tomu, jak těm potřebným pomoci, a ne jestli na Hradě visí vlajka EU. Na takovýdle krávoviny může přijít vždycky jenom Pehe.
19. 08. 2010 | 08:24

egoist napsal(a):

No my zaměstnanci, drobní podnikatelé, střední vrstva budeme po aplikaci Drábko-Nečas-Kalouskovy reformy těmto lidem ještě závidět.
19. 08. 2010 | 08:26

Béda napsal(a):

Naštvaný,

jestliže je tomu tak, jak tvrdíte, pak nic nebrání tomu, aby v některé nevyužité budově ministerstva - kupř. páně Kocábova, byla zřízena podobná státně charitativní instituce. Proč vymisťovat tyto lidi z oblasti na kterou jsou zvyklí?

A že jde o centrum města a výkladní skříň? Vždyť bezdomovci jsou integrální součástí celku. Anebo je třeba předstírat, že neexistují? Proč je koncentrovat na jedno místo a zatížit tímto problémem jednu periferní městskou část?
19. 08. 2010 | 08:29

egoist napsal(a):

Podle Jochovy teze je přípustné ,aby gentleman měl otroky(sám sebe pochopitelně mezi ty gentlemeny řadí) . Co kdyby se tento tábor stal jakým si zásobníkem otroků ? Méně pohyblivý gentleman by si vybral několik zevlujících otroků, kteří by mu tvrdě pracovali na jeho poli, zahradě, manufaktuře atd. Díky přípustnosti fyzických trestů by se vysoce zvýšila efektivita převýchovy.
19. 08. 2010 | 08:32

pumprlidentlich napsal(a):

Kolika bezdomovcům pomohl Béda se zapařeným zadkem? Žijí ze státní podpory, proč se nepodělí s potřebnými? kolik dnes otapetují diskuzí?
19. 08. 2010 | 08:38

veverka napsal(a):

pravičáckému stádu

Tábor do kterého jsou koncentrováni nepohodlní lidé je prostě KONCENTRAČNÍ(ty ve kterých byly komory byly vyhlazovací).Evidentně se vám tato prostá pravda nelíbí,protože si vnitřně uvědomujete že je to chyba,ale prosazují to vaše tři fašistické strany,tak to slepě hájíte.Jako kdysi Němci,když nadšeně tleskali a brečeli dojetím při projevech toho jejich pravičáka,co jim vysvětloval že nepohodlné skupiny obyvatel je třeba zavřít do táborů,aby těm jedině správným a nadřazeným (to jest jim) nepřekáželi a nemuseli se na ně dívat.Je to hnus vážení,měli byste se nad sebou zamyslet,jste li toho ještě vůbec schopni.Obávám se ale,že někdo kdo si zvolí podruhé lidi jako Kalousek,Kníže ,Vondra nebo Parkanová není samostatného myšlení schopen.
19. 08. 2010 | 08:41

StandaT napsal(a):

Doposud ten Janečkův koncept vedl jen k verbálnímu odsouzení, hromadě asociací a (účelových) predikcí, ale nevidím vznik nějaké alternativy. Nemám pocit, že by odmítnutí (které v tomto případě bude správné) bylo doplněno konceptem jak tedy postupovat jinak. Mě z toho vyplývá, že se má "jet po starých kolejích". Jenže ty koleje, jak ukázal život nikam nevedou. Resocializace i zdravotní péče fatálně selhávají navzdory zdrojům, které jsou na to věnovány.

U autora mě překvapila ta primitivní účelovost, s jakou spojil téma řešené na obecní úrovni se vznikem nenáviděné vlády. Proč rozlišovat kompetence jednotlivých pater správy země, když je tak krásná příležitost vytvořit plivací diskusi.
19. 08. 2010 | 08:43

Béda napsal(a):

pumprlidentlich,

a jéje. Zapařenina zanáší svůj osobní problém do diskuse o plánovaném ghettu pro bezdomovce.

Otázka: z čeho jste pane zapařený dospěl k poznatku, že žiji z nějaké podpory?

Pokud jde o dělení se. Já na rozdíl od vás jsem zastáncem systémového (státem organizovaného dělení s potřebnými. V tomto nespoléhám na nahodilost - tzv. /reklamní/ charitu, sbírky a pod..)

Proč se zajímáte o to, do kolika diskusí vstoupím? Žeby mentalita cenzora, který přišel o živnost?
19. 08. 2010 | 08:43

Jeden ze 75 % napsal(a):

Děkuji všem spoluobčanům z, prý 75 % práceschopných obyvatel České republiky, kteří berou průměrnou a podprůměrnou mzdu, že byli tak uvědomělí a volili strany českých zbohatlíků, strany pánů Bakalů.

Svou uvědomělou volbou tak přispěli k tomu, že nám tato TOP ČEZké republiky nezchudne. Ba právě naopak. Sociální rozdíly se budou ještě zvětšovat. Možná, že nám pak vymezí taky nějakou přijatelnou rezervaci a budou nás v ní hlídat Američané. Ti s tím mají zkušenosti. Ale máme záruku že se nedostaneme do Řecka.

Děkuji Issové a Mádlovi, že jejich kampaň už přináší první ovoce. Kdesi v Česku prý ubili starého dědulu jenom proto, že jim ujídal z krajíce a odmítl se s nimi podělit o celé jmění – 200,- Kč. Patří mu to.

Děkuji straně a vládě Československé republiky, že nám předala nezadlužený stát. Prý chudý, ale já si myslím, že musel být ohromně bohatý, když se z něj už 21 let krade a pořád je ještě co krást. Ale aspoň, že nemusíme stát fronty na banány (mimochodem, ty žerou v Africe opice).

Děkuji Českým médiím za to, že nás informují objektivně a chrání nás před nekonformními názory a nekonformními občanskými iniciativami. Proč bychom měli myslet. Za nás myslí redaktoři pohůnci, kteří před mocnými ohýbají hřbet a šlapou, jak jim diktují. Proč vyvolávat rozruch. Naše vrchnost potřebuje na svou náročnou práci klid. Republiku si přece rozvracet nedáme!

Děkuji zdejším diskutérům blue Jayovi, webgardenovi, hovenovi, Jarporovi a jak se všichni jim podobní jmenují, za jejich názory, které mne přinutily zvednout svůj líný zadek, jaký už všechny socky mají, na chvíli se odpoutat od každodenních existenčních starostí a zasednout ke klavesnici.
19. 08. 2010 | 08:45

SuP napsal(a):

pumprlidentlich -
Bingo!
(víc k tomu nemám :-))
19. 08. 2010 | 08:45

KM napsal(a):

Podle logiky pana Pehe jsou koncentračními tábory i domovy pro seniory, ubytovny pro zahraniční dělníky a imigranty, o letních dětských táborech nemluvě (ty to dokonce drze mají i v názvu, to už je vážné).

Podrobněji reagovat nemám čas, musím pracovat a platit daně.
19. 08. 2010 | 08:47

SuP napsal(a):

Zajímavé. První příspěvek, kde se vyskytuje termín "socka" přiletěl od levospektrálního přispěvatele. Tož hoši, pro příště, až zase bude řeč o dehonestaci....
19. 08. 2010 | 08:52

buldatra napsal(a):

Zdá se, že Pražáci budou mít v Ďáblicích u smeťáku první městskou megapastoušku (navrhuji název „U Satana“), kde houmes sobě umyje krk a nohy a obdrží něco málo na zub.
Vskutku originální řešení.

Zdalipak přidělí pan Janeček válečným veteránům flašinet?
19. 08. 2010 | 08:55

milo napsal(a):

Pane Pehe, myslím, že jste těmi nepovedenými a nepřesnými nadsázkami poničil pár důležitých myšlenek, které celá kauza implikuje. Přijetí tohoto řešení a jeho široká podpora signalizuje tyto trendy :

a)prohloubit a urychlit socio ekonomickkou stratifikaci¨

b) minimalizovat integrační a asistenční aktivity státu

c) bezděčně na normu povýšit amatérismus a jednoduchost rozhodovacích elit

Tyto trendy, obávám se, přinesou další a konflikty, které se vposledku dotknou většinové společnosti.

Přemýšlím, proč jste v tomto případě intelektuálně havaroval. Možná proto, že jste to vnímal jako abstraktní akademický problém. Chtělo by to - být té bezdomovecké degradaci veřejných prostor trochu blíž. Už to není, vážený pane, o soucitu.

P.S. Pokud jde o odstranění oněch pompézních byrokratických hnízd z centra ...škoda, že jste to myslel jako vtip.
19. 08. 2010 | 08:58

veverka napsal(a):

Skvělý článek od Jana Kellera o bohaté bílé hrstce "elity" a těch ostatních co na ně makají a nepřizpůsobivých.
http://www.blisty.cz/2010/8...
19. 08. 2010 | 08:59

jozka napsal(a):

KM:

melo by to logiku, kdyby se do domovu pro seniory, ubytoven a detskych taboru svazelo povinne.
19. 08. 2010 | 09:03

Jan K. napsal(a):

Béda:
1) stačí se o návrh více zajímat, ne jenom číst Peheho
2) "To jako znamená, že budou mít omezen volný pohyb? Budou se moci pohybovat jenom v určitých povolených oblastech? Zajímavá představa demokracie. "
Typická demagogie. Nejdříve sám vymyslíte nepravdivou hypotézu a na jejím podkladě kritizujete.
Žádné omezení volného pohybu. Stačí například časté kontroly totožnosti, vykazování spáčů z laviček, kontroly spících na zemi apod. Prostě tlak, aby se přemístili na klidnější místo.
19. 08. 2010 | 09:06

slavwin napsal(a):

Levice měla vládu dost dlouho a bezdomovci spali pod mostem, v přilehlém lesíku, nakonec fotodokumentace na internetu existuje. Určitě to není řešení dobré, ale lepší než vůbec nic. Bude tam mít možnost kontroly sociální pracovník hygienik. Tento krok vyvolá další kroky, které povedou k řešení, názor levice určitě bude uvítán. Ti lidé nebyli odsouzeni nebude jim možné znemožnit vycházeni, jestli tam budou sváženi za účelem přespání a k jídlu to ukáže čas. Sakra Pehe míval jste lepší nápady.
19. 08. 2010 | 09:06

kozoroh napsal(a):

Ubohý blog, navíc podpásový.
19. 08. 2010 | 09:07

Jan K. napsal(a):

jozka:
Ještě jednou pro neználky:
"Tábor by byl na čistě dobrovolné bázi. Je to o tom, že lidé, kteří chtějí žít jako bezdomovci budou vědět, že je v Praze místo, kam se mohou uchýlit."
19. 08. 2010 | 09:08

Martin napsal(a):

Pehe je zase vedle jak ta jedle. Problém negativního dopadu bezdomovectví je vytvořen uměle, poněvadž stát se bojí znovuobnovit vězení pro dlužníky, kde dříve bezdomovci opakovaně končili, byli ze společnosti odfiltrováni a tam o ně bylo postaráno.
Navíc 99 % bezdomovců jsou zločinci, protože dluží dopravním podnikům přes 5000 Kč, to je hranice trestného činu a tedy patří do vězení tak jako tak.
19. 08. 2010 | 09:09

jarpor napsal(a):

Jeden ze 75 %

Jsa zmíněn - přidávám se k SuPovi a k jeho odpovědi z 8:52:40.

" Ale aspoň, že nemusíme stát fronty na banány (mimochodem, ty žerou v Africe opice)."

U nás třeba bobule révy vinné žerou špačci... a ještě naklubávaj i třešně...

"Kdesi v Česku prý ubili starého dědulu jenom proto, že jim ujídal z krajíce a odmítl se s nimi podělit o celé jmění – 200,- Kč."

Prý taky ovoce...
Jasně. Za každýho vraha může Mádl... To by se za vlády jedné strany nestalo...
Předpokládám, že jinak zdraví slouží...

Hezký den
19. 08. 2010 | 09:12

gaia napsal(a):

a co ten tábor postavit v Letech vedle vepřína.
Zjistilo by se nakonec že vepřín je daleko ekologičtější a zdravější a bezdomovci zde by se dožívali zcela jistě vyššího věku než bezdomovci z tábora vedle spalovny.
Pokud by se nakonec prosadilo zbourání vepřína musela by se zbourat i spalovna a na místě tábora by byl památník bezdomovcům první svého druhu na světě
19. 08. 2010 | 09:21

Béda napsal(a):

JanK,

teď již to chápu. ¨"... tlak aby se !přemístili! na !klidnější! místo.

Já myslel, že v demokracii mají být rovné podmínky v pohybu a že stát má pečovat o to, aby všechna místa byla stejně klidná.

Takže to bude jenom takový "tlak". Co kdyby ke stejnému tlaku docházelo i jinde? Soustavné kontroly, prokazování totožnosti... s cílem přemístit jinam. A jinde to samé... Čekám, že někdo časem navrhne nějaké povinné viditelné identifikační znaky pro tuto kategorii osob.
19. 08. 2010 | 09:22

Don napsal(a):

Dotaz na pana Stejskala.

"prosazují to vaše tři fašistické strany"

Je zde opravdu možné nadávat lidem do fašistů? Pokud onen příspěvek nesmažete, tak pak předpokládám, že je to regulerní oslovení a budu ho běžně v této diskusi používat.

Děkuji
19. 08. 2010 | 09:23

veverka napsal(a):

Tato "demokracie" vytvořila jen v Praze kolem 3600 bezdomovců a nyní je chce odklízet lidem z očí,aby tolik nevadili.Vada na kráse,že?

Podle Janečka mají mikrobusy svážet do tohoto koncentráku nepřizpůsobivé občany,kteří "odmítnou spolupracovat".A jak je k tomu chce donutit? Silou? Nebo nějakou jinou formou nátlaku? A použije k tomu žoldáky pana Bárty z ABL,z jejíž "studie" tento koncentrák vychází? V táboře má být i ochranná služba dohlížející na bezpečnost(chápej,aby jim odtamtud ti násilně svážení občané neutíkali).Jaká bezpečnostní agentura to asi tak bude dělat?
19. 08. 2010 | 09:23

jozka napsal(a):

Jan K.:

Pobyt na vymezených pozemcích sice nebude povinný, bezdomovce by ale k jejich obývání měli dotlačit sociální pracovníci. "Intenzita kontrol se bude zvyšovat, až poznají, že tam budou mít největší klid," popsal radní strategii. Zprvu za bezdomovci budou chodit sociální pracovníci, později i policisté.

Jj, takhle dobrovolna byla i spartakiada a prvomajove pruvody :-)
19. 08. 2010 | 09:30

kozoroh napsal(a):

veverka.
V naději, že Keller snad prošel osvícením, jsem si přečetl text na vašem odkazu.
Nezměnilo se nic. Je to stále tentýž levicový extrémista.
Co stojí za zmínku, je jeho věta, kde zmiňuje dělnická gheta, stavěná v minulosti.
Milá veverko. Ta gheta mnohdy slouží dodnes jako luxusní bydlení současníků. Nevím jak jinde, ale třeba ve Zlíně a i Ostravě ano.
Jste patrně sociálně citlivý. Nezkusíte nějakou konkrétní pomoc těm ubožákům, žijícím na okraji díky pokrytectví majetnějších? Třeba ve spolupráci s Bédou a podobnými virtuálními lidumily?
Nakonec to zde již navrhoval pumprlidentlich.
19. 08. 2010 | 09:31

veverka napsal(a):

Don

Copak,můj pravdivý příspěvek je argumentačně nenapadnutelný,tak bys ho rád smazal,že? Je to jako s těmi bezdomovci,je nepříjemné se na ně dívat,tak je prostě z očí odstraníme.Mimochodem tvé zhnusení nad výrazem "fašistická strana" je vskutku komické,vzhledem k tomu že ČSSD tady tví ideově blízcí soukmenovci označují zcela běžně jako bolševickou,komunistickou apod.
19. 08. 2010 | 09:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

S Peheho blogem nesouhlasím, zejména pak s jeho posledním odstavcem.

Chystám se totiž vyrazit na ryby na Orlík.
Nerad bych byl rušen nějakými individui, byť by byla za plotem, byla řádně označena a nesmrděla by.

To vskutku nemusím, vskutku ne ! :))

P.S. Když kdosi vytýkal Aristotélu , že dal podporu nehodnému člověku, řekl :
"Můj dar se netýkal člověka, nýbrž lidskosti."
19. 08. 2010 | 09:34

Béda napsal(a):

kozoroh,

znovu opakuji. Bezdomovectví a nezaměstnanost je produktem této společnosti. A tato společnost by tyto jevy měla řešit při zachování všech deklarovaných principů své existence. Řešení by mělo být vedeno z úrovně státu systémově (tedy vyčleňováním potřebných prostředků, vytvářením a nabízením pracovních příležitostí, rekvalifikací, poradenstvím, sociální prací...

To není úkolem bédy, ani uspořádáním nějaké jednorázové charitativní sbírky. To je trvalý úkol vlády a státu ve společnosti, která tyto jevy generuje a to do té doby pokud problém bezdomovectví a nezaměstnanosti bude existovat.
K tomu ostatně slouží část vybraných daní.
19. 08. 2010 | 09:40

veverka napsal(a):

KM

Perfektně ti za mě odpověděl Jožka,není co dodat.
19. 08. 2010 | 09:41

Alena napsal(a):

Všichni se tady vyjadřujete jen k důsledkům, proč se nevyjadřujete k příčinám tohoto stavu ? Bez příčiny nejsou důsledky, vážení diskutující.
19. 08. 2010 | 09:41

skura napsal(a):

hoven:
Něco ke znalosti významu cizích slov:
http://slovnik-cizich-slov....
19. 08. 2010 | 09:48

Jan K. napsal(a):

Béda:
Nechápete. Právě, že stát má pečovat o to, aby všechna místa byla stejně klidná, tedy například aby lavičky sloužily k posezení občanů a ne jako lůžko pro bezdomovce.
" Čekám, že někdo časem navrhne nějaké povinné viditelné identifikační znaky pro tuto kategorii osob."
Možná by se mohlo navrhnout označení lidí mdlých duchem. Jaké byste si vybral?
jozka:
Vám by zřejmě bezdomovci v centru chyběli. Nepasete je?
19. 08. 2010 | 09:50

Don napsal(a):

veverka:

Proti urážkám se nedá argumentovat.
A jediný výskyt slova bolševici v této diskusi je ve tveru: modrobolševici, tak si zameťte před vlastním prahem!
19. 08. 2010 | 09:52

Carlos V. napsal(a):

Jojo, delat si srandicky a podbizet blbosti, to be p. Pehe slo. Racionalni navrh ovsem zadny.

Netvrdim, ze recept znam .. jde o mnohovrstevny problem, protoze duvody bezdomovectvi jsou ruzne.

Obecne nepomuze ani reseni "naucte je chytat ryby" - zejmena u te nemale casti bezdomovcu, kteri trpi psychickou chorobou, alkoholismem, drogovou zavislosti ci chronickou nepracovitosti.

Ted by sem patrilo genialni reseni... Nemam. Snad podat ruku tem, kteri si sami pomoci chteji, zavrit ty, co kradou ... a zbytku davat kus chleba dve piva denne, vydej po jednom kazde rano a vecer nekde na starem ruzynskem letisti ...
19. 08. 2010 | 09:55

StandaT napsal(a):

veverko: problém, který přinesla tato "demokracie" je v tom, že přinesla právo odmítnout léčbu. Mnoho bezdomovců je na ulici z titulu nesnesitelnosti/nezvládnutelnosti pro svou rodinu z titulu duševní nemoci nebo závisloti. Jenže toto "právo" je zásluha především levice.

Osobně si nemyslím, že ani tváří v tvář následkům by ti nejrůznější dobromilové umožnili změnu, neb by to omezilo "sociální průmysl". Bohužel zde není síla přiznat, že sociální stát vytvořil silné parazitují struktury - bohužel i díky tomu množství užitečných idiotů, kteří naprosto demagogicky redukují sociální stát pouze na množství peněz které se protočí a příčiny na "důsledky kapitalismu" ignorujíce přirozené procesy v dynamické a ve strukturované lidské společnosti.

Sociální stát je dnes orientovaný více na "pomahače potřebným" než potřebné samotné. Sociální stát a la ČR2010 mnohem více stroj na udržení statusu quo, na zachování bezmoci a beznaděje, než na účinou pomoc potřebným. Cynická a hnusná hra na konání dobra. A zbabělé svádění důsledků nepromyšlených koncepcí prosazovaných jen pro samu přítomnost grantů na sobeckost a lhostejnost většinové společnosti a házení špíny na politickou reprezentaci.
19. 08. 2010 | 09:55

Vico napsal(a):

Ta "humorná" část článku se tentokrát autoru příliš nepovedla.Nadsázka byla až příliš křečovitá a příliš dlouhá /do jakého extravilánu a intravilánu se má ten či onen vystěhovat/.

Jádro problému, však vystihl autor tradičně velmi přesně, byť zůstal místními králi lázeňských promenád opět nepochopen.

Například mne rozesmála protiargumentace s domečky pro střední třídu obehnanou ostnatým drátem se střílnami v rozích /viz údaj ze Zápisníku zmizelého/lázeňského hosta/ 7:25:11.

Přesně o tom autor píše, t.j., že to nakonec skončí tím, že i bohatí mohou skončit "za drátem" odkud se budou pomalu bát vystrčit nos.

Reminiscence ke koncentrákům je nasnadě, ale je samozřejmě totálně přehnaná v zemi Švejků.Spíš bych nasměroval pohled vážených obhájců vymísťování a shromažďování "nepřizpůsobivých" bezdomovců na Janov, Chánov. Zachtělo se vám holoubkové jihoamerických slumů? Tak to doporučuji shlédnout výborný film Město bohů. Blíže zde :

http://www.fdb.cz/film/3582...

Je před dalšími volbami a je zapotřebí nasměrovat Pučmidráty k ještě ubožejším, než jsou oni sami a vykreslit je jako ty, co ho ohrožují a užírají chleba. Funguje to.
19. 08. 2010 | 09:58

Ondra napsal(a):

Druhou část článku Pehemu, diktoval Sobotka nebo Paroubek ?
19. 08. 2010 | 10:01

Béda napsal(a):

JanK,

Z uvedeného soudím, že na lavičce ležící bezdomovec na Praze 5, 10.. určitým lidem tolik nevadí. Nejvíc pravděpodobně vadí bezdomovec ležící na Praze 1 a v některých lokalitách Prahy 6.

Co se ovšem stane, když bude stejný přístup aplikovat prodloužená ruka státních, městských a obecních orgánů i na periferii? A bude se je snažit vymistit (přesunout) do jiné lokality, kde se jim dostane stejného přijetí?

PS: nebudu raději ani klást otázku, jestli půjde stále o demokracii.
19. 08. 2010 | 10:01

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Bezdomovectví je po většinou důsledkem životního stylu toho člověka. Se společností to nemá nic společného.

Pehe:

Neopouštěj katedru. V reálu jsi nepoužitelný.
19. 08. 2010 | 10:01

kozoroh napsal(a):

Béda.
Dávat rovnítko mezi bezdomovectví a nezaměstnanost je nonsens.
Tato společnost především stojí na svobodě, tedy i na svobodě žít jako bezdomovec. Stát nezmůže nic. Může jen ochránit ty, kteří tak žít nechtějí a zkuste prosím připustit, že takových je zde většina.

A k vašemu:..."trvalý úkol vlády a státu ve společnosti, která tyto jevy generuje a to do té doby pokud problém bezdomovectví a nezaměstnanosti bude existovat.
"..
Obviňujete společnost z něčeho, co není schopna buď vůbec, nebo jen ve velmi omezené míře ovlivnit a navíc mnohdy proti vůli oněch zmíněných obyvatel.
Nemohu než zopakovat: Zkuste třeba s veverkou něco konkrétního udělat a nejen zde rozsévat moudra typu "já bych to udělal líp".
19. 08. 2010 | 10:02

skura napsal(a):

KM:
"Podle logiky pana Pehe jsou koncentračními tábory i domovy pro seniory, ubytovny pro zahraniční dělníky a imigranty, o letních dětských táborech nemluvě (ty to dokonce drze mají i v názvu, to už je vážné)."
Uniknul Vám malý detail: DOBROVOLNOST..
19. 08. 2010 | 10:03

gaia napsal(a):

v Jižní Americe a Indii jsou slumy na okrajích velkých měst běžné.
Pražská radnice položila základní kámen k prvnímu slumu i v Praze.

V časopise National geografic (ale musela bych vyhledat teď nemám čas) žije v nějvětším slumu v Indii 6 miliónů lidí.Původně to byly slumy dva na okrajích dvou blízkých měst ale jak se rozrůstaly nakonec se spojili a teď je paradoxně ten slum uprostřed jednoho megaměsta. Tím tam stoupla cena pozemků a je potřeba ty lidi vyhnat aby se mohlo začít stavět. Ale kam vyhnat 6 miliónů lidí?
19. 08. 2010 | 10:05

Lila napsal(a):

to Béda

Bezdomovci existovali i před rokem ´89, každý, kdo někdy využil noční nádražní čekárny (Praha, Brno), je nemohl přehlédnout. Bylo jich asi méně než dnes, a také nebyli tak očích, protože jim hrozilo vězení (tuším) za příživnictví.

Středisko pro lidi bez domova by podle informací ČT mělo vzniknout v Průmyslové ulici v Malešicích. Jeho existencí nezaniknou obdobná zařízení, jaká provozují Armáda spásy a neziskové organizace. Ty nepřijímají podnapilé osoby, toto zařízení by mělo být otevřené všem. Lidé v takovém zařízení nebou internováni, ale bude záležet jen na jejich vůli, jestli ho využijí.

Myslím si, že civilizovaná společnost by měla disponovat takovými sociálními zařízeními, kde lidé bez střechy nad hlavou budou mít vždy možnost se vykoupat, dostat polévku a čaj. Nebo je humánnější je nechat zmrznout na ulici nebo žebrat v nádražních halách? Předpokládám, že taková zařízení budou poskytovat i zdravotní péči a chybět by neměl terénní sociální pracovník.
19. 08. 2010 | 10:07

matematik napsal(a):

Ve staré Cˇíně na to měli recept. Tvořily se vládou respektované cechy žebráků, kteří měli své vůdce a různí podnikatelé, specielně v jídelnách, jim platili výpalné. Když někdo toto výpalné nezaplatil, nečekaly ho žádné akce typu osobního ohrožení, ale prostě se mu žebráci hromadili před jeho hospodou a svým chováním a zjevem odrazovali zákazníky.

Jinak si ovšem myslím, že bychom se na problém bezdomovců měli podívat jejich očima. Někteří si své problémy ovšem zavinili sami, tak jako si třeba zajíc zavinil, že ho ostatní chtějí sežrat. Jiní se ovšem dostali do onoho mlýnu tržního hospodářství a deregulace veškerých lumpáren, kterým se nedokáží ubránit. Jinými slovy, ten problém jsme si vyrobili sami. Pardon, já jsem nevinen, ale dovedu si představit, jak degradující musí být postavení některých lidí, protože bych se podobného osudu musel sám obávat, kdybych neměl funkční rodinu.

Ačkoli koncepce soustředění bezdomoců do jednoho místa na základě dobrovolnosti na první pohled vvypadá jako opatření v jejich prospěch, musí zde být velká citlivost. Jinak by se brzy mohlo stát, že se podobné metody soustředění "nežádoucích" rozšíří na zrzavé, modrooké, židy a inteligenci, samozřejmě vždy v jejich zájmu.
19. 08. 2010 | 10:08

jarpor napsal(a):

Vico

Možná jsem to napsal nepochopitelně, nebo jste nepochopil Vy...

To o čem jsem psal nejsou "domečky pro střední třídu". To jsou obydlí pro ty jež mají zájem se ze slumů či "z ulice" dostat ven...

Ta ochrana "za drátama" není proto, aby ti, kdo tam žijí nemohli ven... Ti se pohybují přes vchod zcela volně. Jenže se k nim nemohou přistěhovat další "nájemníci" či početná rodina... A jejich majetek, často minimální.... je chráněn proti těm, kteří prostě spolupracovat s pomocnou rukou nechtějí... ale tím jejím by nepohrdli...

Můžete se ušklíbat, můžete o mne psát jak chcete... můžete hledat, proč jste proti. Můžete se smát. Možná trpce smát svým omezeným názorům ... a kritikou všeho, co nepochází z Vaší myšlenky...

Hezký den
19. 08. 2010 | 10:14

Taoiseach napsal(a):

Jiří Pehe

Vycházíte z předpokladu - dle mého zcela mylného - že to pražská ODS myslí vážně. Tvrdím, že ve skutečnosti nabízejí jenom ILUZI snadného řešení. Přitom doufají, že evidentní skutečnost, že to NEMŮŽE FUNGOVAT, vyjde najevo až po volbách.

Nic jiného za tím nemá smysl hledat, je to předvolební populismus asi stejný, jako když VV před sněmovními volbami poslali do ulic ty svoje Sturmabteilungen. To také nebylo žádné řešení (a taky o tom ministr vnitra po volbách přestal mluvit...).
19. 08. 2010 | 10:15

Majka napsal(a):

Pro ty, které pobuřuje srovnání táborů pro bezdomovce s koncentráky:
Slovní spojení "koncentrační tábor", veřte nebo nevěřte,byl původně eufemismus. A tato instituce původně sloužila ke "koncentraci" a "převýchově" "asociálů" všeho druhu (včetně politických odpůrců).Bezdomovci by se do této definice jistě vešli.Rozdíl mezi vězením a koncentrákem byl ten, že do vězení se posílá za konktrétní skutek a vetšinou na dobu určitou, do koncentráku za to, jaký člověk je a na dobu neurčitou, případně s poznámkou "návrat nežádoucí".
Vyhlazovací tábory vznikly až později.
19. 08. 2010 | 10:15

Béda napsal(a):

Lila,

Jak jsem psal výše. Proč, když stát chce řešit tento problém, nevyužije některé z budov státních úřadů v centru Prahy, kde je bezdomovců v přirozené (dobrovolné) koncentraci nejvíce? Třeba budovu ministerstva řízeného p. Kocábem, Kalouskem, Strakovku, senát... Veřejnost i úředníci budou mít přímou kontrolu jak se problém řeší, budou mít na očích úspěšnost i možnost kontrolovat užití prostředků a aktivně vstupovat do řešení problému, měnit formy pomoci...

Tím, že problém zametou do kouta a skoncentrují tuto komunitu do jedné oblasti, nic nevyřeší.
19. 08. 2010 | 10:15

Jan K. napsal(a):

Béda:
Opět pouze plácání, pochopitelně ležící bezdomovec na lavičce vadí všude a stejně tak by bylo třeba vyvíjet na ně všude tlak. Ale vy to víte stejně tak jako já, pouze máte problém s tím, že to je návrh zastupitele za ODS. Kdyby to navrhl někdo z levicových stran, tak byste se zde souhlasně rozplýval.
19. 08. 2010 | 10:15

jozka napsal(a):

Jan K.:

Ale samozrejme, neni to spatny buzinec!

Jen mne napada otazka, zda si pan radni uklizi (spise tedy necha ukliztet) i doma. Tedy zametenim do rohu...
19. 08. 2010 | 10:16

Taoiseach napsal(a):

Naštvaný

"na státních úřadech visí pouze státní vlajky"

Ve kterém členském státě jste to, prosím pěkně, viděl?
19. 08. 2010 | 10:21

Vico napsal(a):

Jarpor :

Za prvé : deklaroval jsem, že jakýkoliv pokus o reminiscenci ke koncentrákům považuji za přehnanou a přitaženou za vlasy.

Za druhé čtrtě bohatých obehnaných ochrannou zdí by byly samozřejmě DOBROVOLNÝM azylem.Nevím, jak vás napadlo, že si myslím, že by ti Chilané neměli volný průchod přes dráty/ostatně ten by měli i ti vymístění pražští bezdomovci/.

Za třetí - je dobře, že o tom všem autor píše. Koncentrace "nepřizpůsobivých" nic dobrého nepřinese.

Za čtvrté - přeji hezký den
19. 08. 2010 | 10:32

Jan Holub napsal(a):

Bože, tak pan hoven nejenže neumí psát, ale ani nerozumí cizým slovům a je-li opraven, tvrdošíjně trvá na svém pomateném výkladu. :-D Fakt zábava
19. 08. 2010 | 10:33

jarpor napsal(a):

Vico

A ještě dodatek.

Vy se na to díváte očina toho, co znáte odsud.

Když jsem projížděl tamějšími městy, všiml jsem si okolo domků "střední třídy" (nikoliv honosných sídel boháčů) že nad ploty kolem zahrad ve výši cca 2,5 m jsou mezi izolátory nataženy dráty s tabulkou - Pozor, napětí 220 V, nedotýkat se.
Na dotaz proč - byla odpověď : chrání se proti zlodějům. Bohužel jsou takoví zde a není jich málo.
"To ale může být nebezpečné, a může to při dotyku zabít, to by u nás být nemohlo, protože kdyby na tom drátě někdo zůstal, tak majitel by měl u nás polízanici..." řekl jsem.
"Hmmm, a odkud že to jste ? To máte nějaké divné zákony.
Kdo chce majitele navšívit, zazvoní a na majitele počká, tam nahoru nemá co kdo šahat. Protože když tam leze, je přece jasné proč. Aby navšítil majetek majitele bez jeho přítomnosti... " dostalo se mi vysvětlení...

Asi neznají, co je to demokracie... zaostalci.

Hezký den
19. 08. 2010 | 10:39

Josef K. napsal(a):

Je zde jistá česká buducnost. Dle časopisu Spiegel 9 z 10 Němců odmítají kapitalismus, dle komentářů pod blogy a veřejné diskusi v Česko, více než polovina obyvatel tohoto teritoria s podivuhodným novotvarným názvem preferuje totalitní řešení problémů. Zdá se, že socialistický a především brežněvovský blahobyt: dostatek práce, párků, uzavřený svět na chalupách vyhnaných či ubitých spoluobčanů, likvidace póvlu nadprůměrných, upocený sex s kolegyní před sovětským barevným televizorem vyráběným na okupovaných baltských pobřežích, vše příznaky normální spořádanosti, vypěstoval z místního obyvatelstva (jeho většiny) zvláštní kategorii příznivců jednoduchých a rychlých řešení. Dokonce se tento postoj předává generačně...Ideologie stádnosti ve jménu individuální svobody, ideologie pořádku ve jménu osobní svobody, vše obsahuje absurditu. Nemám nic proti tomu, aby se Česko již konečně stalo světovým skanzenem totalitního nadšení. Může to nakonec být jedinou možností, jak ekonomicky přežít. Severokorejský skanzen EU v české kotlině bude hojně navštěvován západoevropany s jejich zastaralým systémem demokratické vlády, ruskými turisty a zbohatlíky, kteří v poklidu posthusákovského klausismu a nečasismu najdou svou důstojnost díky petrodolarům a bezpečnost díky Janečkům. Tato země má skvělé perspektivy, bylo by dobré dolikvidovat lidi typu vlk, Pehe, Bělohradský, Keller, bezdomovci, cikáni, Vietnamci atp. a nastane de vytoužený semínovskojochovský ráj na zemi s heslem, "To chce klid" nad vchodem do každého koncentračního i vyhlazovacího tábora.. jehož kořeny , apropós, nejsou britské nýbrž americké, jak by mohli autoři vědět.
19. 08. 2010 | 10:42

Taoiseach napsal(a):

jarpor

"Nevím, zda problém vyřeší... ale o tom, že společnost se musí chránit, nepochybuji a nevidím nic špatného nabídnout pomoc i tímto způsobem."

Troufám si tvrdit, že vím: nevyřeší.

Magistrát bude platit drahou soukromou ochranku, která tak jako tak pořádek neudrží; v nejlepším přípradě ubrání sama sebe a toho jednoho sociálního pracovníka, co by měl zlepšit situaci. Bude tam pravidelně hořet všechno, co je hořlavé (mj. odpadky). Bude tam docházet k násilnostem, které bude moct policie ČR dost těžko řešit (v podstatě bude moct sepsat protokol nanejvýš tak s poškozeným, pokud přežije). "Klienti" se budou rozlézat po okolí a nejbližší autobusové linky a navazující linka metra budou brzy nepoužitelné pro běžné obyvatele. A bezdomovci budou nejméně tak ze dvou třetin zpátky v centru.

Lepší zůsob, jak se může "společnost chránit" je poskytnout neziskovkám prostředky na vybudování MALÝCH záchytných center, do nichž by se měli bezdomovci ROZPTÝLIT, a nikoli koncentrovat. Někdo tady nadává na to, jak jsou neziskovky drahé. Jenže pořád jsou levnější a účinnější než ty soukromé ochranky - které ovšem vlastní "přátelé přátel".

Špatného na tom "nabídnout pomoc i tímto způsobem" je to, že jde o čirý předvolební populismus. Nepřipadám si dost naivní na to, abych se chytil...
19. 08. 2010 | 10:44

Josef K. napsal(a):

Ještě jednou jsem si přečetl pana "naštvaného" a dýchl na mne svěží vánek českého nacionalismu druhé reubliky. Jen tak dál, kamarádi.
19. 08. 2010 | 10:47

jozka napsal(a):

jarpore, opravdu to takhle vypada v zemi, jejiz reformy socialniho a penzijniho systemu nam jsou davany za vzor? Nerikejte :-)
19. 08. 2010 | 10:47

skeptický napsal(a):

A všechny odpadkové koše,kontejnéry a vajgly budou MOJE !
19. 08. 2010 | 10:51

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Nebudu se přít... Vy víte, já přiznám, že nevím...

Jen dodám, že jsem viděl na vlastní oči cosi fungujícího... a měl možnost hovořit s tamními obyčejnými lidmi...
Něco velmi podobného... tomu, o čem je zde řeč.
Samozřejmě - to nejsou lázně, ale tvrdý až vojenský dril - pořádek, noční klid, vlastní úklid, povinnost obyvatelů brát každou nabízenou práci za výdělek, jež může být minimální mzdou... A i ta ostraha je skutečná...

V zemi, kde je daleko větší problém s kriminalitou, s chodobou, se slumy... s daleko většími majetkovými rozdíly než u nás.

Hezký den
19. 08. 2010 | 10:54

jarpor napsal(a):

jozka

Nevím, co kdo komu nabízí za vzor.
Ale jedno vím jistě : Přes všechno co je zde nedokonalé, špatné, nefungující...
Zlatá střední Evropa.

Hezký den
19. 08. 2010 | 10:58

Tonda napsal(a):

To HOven: Listina zákl.práv a svobod je cár papíru, který lze spálit kdykoli to bude třeba. Kdyby se hledělo na tento dokument a dodržovaly se usnesení, která tato listina obsahuje, nedošlo by ke škrtům, které vláda zavádí a naopak by se škrtalo tam, kde je to žádoucí (např. platy a výhody poslanců, tj utahování má začínat u nejbohatších, ti mají z čeho škrtit). Podívej se na ty týrané děti, které jsou téměř denně zachraňovány z rukou bestiálních rodičů (týrání fyzické a psychické). Jak chceš donutit lidi, aby se vzpamatovali??
19. 08. 2010 | 10:59

Vysedlina pathologická napsal(a):

Do ghett patří lidé, kteří si tam z nějakých důvodů žít přejí.
Bezdomovci vedle spalovny - to je opravdu děs.
Ztráta kontaktu s ostatními je zničí.
Kontroly a povinnosti nějakého ohlašování státu je nedůstojné.
Ten, kdo to vymyslel, je slabý politický a sociální samopolotovar.
19. 08. 2010 | 11:00

Morová rána napsal(a):

Vážení!
Zdá se, že pan Janeček touží vykonat před komunálními volbami něco rázného, populárního a nepřehlédnutelného. A hlavně onen čin musí být takovho charakteru, aby jeho podstatu pochopil i ten nejhloupější pražák a mohl tak rázného pana radního dostatečně kompetentně obdivovat.
A takovým činem, má samozřejmě být násilné přemístění všech pražských bezdomovců kamsi za město a jejich internace na hlídaném uzavřeném prostoru, aby nemohli utéct a dál obtěžovat útlocitné pražské jemnostpány a milostslečny svým ošklivým zjevem a nepříliš libou vůní. (Což je, jak jsem pochopila, jejich jediný přečin.)
Jistě, tato akce se mezi jistými skupinami "slušných" občanů jistě dočká značnho ohlasu, čili splní svůj účel a přinese panu Janečkovi potřebné množství hlasů.
Potíž je ale v tom, že výsledný efekt bude asi tak stejný, jako když se smetí zamete pod koberec. Polopatisticky řečeno! Zamést smetí pod koberec je velmi rychlé, velmi levné a velmi efektní a na čas to vypadá, že je opravdu pořádek... Ovšem jen do okamžiku, než nám svinstvo stěsnané pod kobercem začne poněkud zahnívat..
Zdá se, že vážený pan radní si nikdy doma sám neuklízel, když mu tento prostý a logický fakt zůstal utajen...

P.S: Pojmem "smetí" nechci označovat samotné bezdovovce, ale spíše fenomén bezdomovectví...
19. 08. 2010 | 11:01

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Kde jste přišel na to, že co jste viděl kdesi v Americe má být "Něco velmi podobného... tomu, o čem je zde řeč"? O ničem takovém se radní Janeček ani půl slovem nezmínil. O tom, že ve světě leckde leccos dobře funguje - o tom přece tahle diskuse není.
19. 08. 2010 | 11:01

Ďaur napsal(a):

Dnešní Tábor a spol. kormoránů, kteří už naštěstí nejsou hájeni. Ostuda Husitů. Když projíždíte Táborem od Prahy, nejen bloudíte neudržovanou periferií, ale silnice tam mokvají jako v Polsku. A značení vypadá jako výroky pana Péti. Práci odvykli.

Autor: Skvělý je odkaz na dezintegrovanou společnost. I neintegrované osobnosti. Jako jsou zde vaši odpůrci. Z nich již jen pouhé zbytečné osoby.

Hoven: Ve vyhlazovacích pdmínkách žijí bezdomovci už dnes. Sem tam je upeče v kanále Pražská teplárenská, sem tam je někdo podpálí v popelnici nebo v tramvaji, nebou zmrznou jako vodou politý Hašler v Mauthausenu. V koncentráku budou umírat "pod péčí" taky.

Integrovaná osobnost chce totiž změnit celou společnost. Ne vyhnat někoho na smetiště. Ď.
19. 08. 2010 | 11:02

skeptickiý napsal(a):

Ještě by je mohli laciněji sestěhovat na Staré Město,obléci do dobových krojů,a dát tomu pro turisty historický kolorit.Trhák.

A policie by měla víc času hledat pachatele od těch 300,000,co tu ti Češi v pětačtyřicátém zabili.
19. 08. 2010 | 11:02

jozka napsal(a):

jarpore, zeptejte se Pavky Kohoutu.

A co se tyce nazoru na "zlatou stredni Evropu", nejsme ve sporu. Tam se dostanem az pri hodnoceni kroku poslednich vlad. Protoze ja tvrdim, ze nas velice rychle postrkuji k te Jizni Americe, vy jim za jejich ciny povetsinou tleskate.
19. 08. 2010 | 11:10

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Lituji.
Já cosi podobného mezi tím, co jsem viděl a tím, jaké záměry radnice tady kritizuje pan Pehe, prostě vidím...
Že Vy ne, s tím nic nenadělám...

Loučím se...

Hezký den
19. 08. 2010 | 11:11

jarpor napsal(a):

jozka

Omlouvám se, ale já se nikoho ptát nebudu... dík za tip...

"Protoze ja tvrdim, ze nas velice rychle postrkuji k te Jizni Americe, vy jim za jejich ciny povetsinou tleskate."

Nevím, zda víte o čem mluvíte... Spíše nevíte.

Nashle...

Hezký den
19. 08. 2010 | 11:14

veverka napsal(a):

Don
Však já taky nikdy nepsal jen o této konkrétní diskuzi o koncentračních táborech pro nepřizpůsobivé občany,ale o blozích na Aktuálně obecně.tam se to nadávkami všem odlišně smýšlejícím do bolševiků či komunistů jen hemží.A kecama o zametání s tím nic nenaděláš.
19. 08. 2010 | 11:21

jj napsal(a):

Článek měl být řádně označen jako humorná nadsázka. (nic moc originálního ani vtipného) Takhle by si ho někdo mohl snadno splést s politologickou úvahou. Nebo by si p. Pehe mohl zvolit nějaký pseudonym, pod kterým bude psát humoristické články.
19. 08. 2010 | 11:38

Don napsal(a):

Veverka:

pokud je někdo komunista (člen KSČM nebo dříve KSČ) tak to o něm může každý napsat. Ale napsat, že je někdo fašista (pokud nebyl členem fašistické strany) nebo že strana je fašistická - tedy musí popírat demokratické principy a dle našeho zákona je nelegální - je dle mne porušení minimálně kodexu Aktuálně.cz.

Ale koukám, že Vy slušně diskutovat neumíte - "kecy".
19. 08. 2010 | 11:38

jozka napsal(a):

chapu, jaropore, kdyz se predstavy neshoduji s realitou, tim hure pro realitu.
19. 08. 2010 | 11:42

skura napsal(a):

jj:
Pokud jste i Vy rozeznal, že se jedná o humor, žádného označení netřeba..
19. 08. 2010 | 11:44

skura napsal(a):

jozka:
"Kdyz se predstavy neshoduji s realitou, tim hure pro realitu."
Jo, starej dobrej Hegel ;-))
19. 08. 2010 | 11:46

Vysedlina pathologická napsal(a):

Jen malá poznámka
Bezdomovcem se může stát úplně každý, málokdo ví,že pokud se z tohoto člověk nevyvlíkne do poměrně krátké doby (1 měsíc), dochází u něj k psychickým změnám, později i trvalého rázu.
Ocitnout se na ulici a být klidný, protože mám ještě nějaký peníz na knížce, je ta nejhorší reakce na ztrátu bydlení. Jediná cesta je rychle najít ubytování u přátel nebo v nájmu nebo od státu a nečekat. Ovšem vystrčit bezdomovce bokem z města nedat jim k tomu práci podporuje zlomení psychiky.
19. 08. 2010 | 12:03

gaia napsal(a):

možná by nějaký student v rámci studentské nebo diplomové práce mohl zjistit kolik % z těch bezdomovců jsou alkoholici a lidé závislí na drogách kolik jich má psychiatrickou diagnózu a mělo by být tedy léčeno nebo v ústavech a kolik jich by mělo mít nárok na domov důchodců kdyby v nich nějaká místa byla. Pak by se postupovalo systémově a individuálně ale zařadit všechny do jednoho pytle je moc a nikomu nepomůže.

Měly by se spíše stavět menší azylové domy a levné ubytovny. Např v Japonsku kde je málo místa staví tzv. kontejnerové hotely a bydlí tam i podnikatelé kteří chtějí ušetřit za nocleh třeba v Tokiu.
19. 08. 2010 | 12:03

Ivan napsal(a):

Myslím, že bychom takové úvahy měli přijmout. Jako memento!
A přemýšlet, než bude pozdě.
"Kdo seje vítr, ...... ."
19. 08. 2010 | 12:07

skeptický napsal(a):

Kdo seje vítr, pjdí.
19. 08. 2010 | 12:20

dedek napsal(a):

Pane Pehe velice hezké a trefné. Všichni si totiž myslí, že by se tam bezdomovci měli jak prasata v žitě a bylo by o ně postaráno. Ano bylo ale naprosto jinak. Stačí se podívat do diskuse pod článek z předvčerejška o tomto nápadu a z přízpěvků jde hrůza. Kolik nenávisti se tady zakořenilo. Ale ono je to potřebné, protože jsou potom lidé snadněji ovladatelní a ty bohatí budou informopváni o všem jen za pár stříbrných. Bravo národe! Po válce si lidé mysleli, že se už takové zrůdné myšlenky nenarodí a ejhle, první vlaštovka a řeší ty, které tyto vlády ožebračili. Čili meritrm věci je ožebračit, udělat bezdomovcem a hurá do koncentáku. Až nebude koho ožebračovat, pak budou makat za dvě polívky koncentáčníci. Ale to už tady bylo nebo ne?
19. 08. 2010 | 12:29

StandaT napsal(a):

gaja: souhlas. Jenže při dnešní legislativě to nic neřeší. Pokud se ten člověk nechce léčit (a to jsou skoro všichni), pak je do té léčebny nesmíte zavřít.

Jedinný význam by to mohlo mít v tom, že ta čísla někdo vezme jako podklad pro seriozní lobing změny legislativy. Jenže to opět titíž, kteří dneska protestují proti janečkovu sběrnému táboru, budou se vší pravděpodobností protestovat také, tentokrát proti zneužití psychiatrie proti nepřizpůsobivým. Je to začarovaný kruh, kde se lidská práva obracejí proti samotným lidem.
19. 08. 2010 | 12:33

Germanicus napsal(a):

Veverka (19.8. 8:59) dal link na článek Jana Kellera. Doporučuji!!!
Modrá horečka stoupá. Konzervativní strana bije na poplach:
http://www.konzervativnistr...
19. 08. 2010 | 12:54

Al Jouda napsal(a):

Blábol, blábol a ještě jednou blábol pana Peheho! Vážený pane, jděte do Stromovky a tam u stánku s občerstvením promluvte s některými bezdomovci, kteří zde táboří.Já sám jsem mluvil s bezdomovci, kteří leželi u skleněné stěny haly Wilsonova nádraží v Praze a ti mi řekli, že by do lágru, kde by měli střechu nad hlavou a dostali teplou polívku, čaj a chléb, dobrovolně a rádi šli!!!
19. 08. 2010 | 12:58

jozka napsal(a):

Al Jouda:

to muzou u nejake charity uz dnes. A jdou?
19. 08. 2010 | 13:03

Al Jouda napsal(a):

To Germanicus :
Vážená pane, mockrát děkuji za ten link na www stránky Konzervativní strany. Už vím, koho budu v příštích volbách podporovat.
19. 08. 2010 | 13:09

Al Jouda napsal(a):

To jozka:
Tak se zašpiňte, zasmraďte a zavšivte a zkuste to !
19. 08. 2010 | 13:10

Don napsal(a):

jozka:

zkoušel jsi to? Zajdi někdy někam a uvidíš!

reCAPTCHA: Salvation
19. 08. 2010 | 13:10

jozka napsal(a):

Al jouda + Don:

A vy vazne myslite, ze to v tom sbernem tabore bude jine? Ze si nekdo vezme na krk jen tak koncentraci potencialnich alkoholiku a nositelu chorob? Omyl, panove, bud tam bude rezim "vezensky", tj. desinfekce a dealkoholizace bude probihat "dobrovolne povinnou" cestou nebo to bude mit stejny rezim jako u tech charit, takze se problemu nezbavime (resp. neskryjeme ho).
19. 08. 2010 | 13:18

Don napsal(a):

jozka: můžeš mi dát link kde jsi tyto informace vyčetl?
19. 08. 2010 | 13:23

JF napsal(a):

ODS je mimo jiné věci image - rétorika kapitalistická 19.století postupuje k dalším významným obdobím. Česko se dere ke své slouhovské bezvýznamnosti svou vlastní "originalitou" ... je to "jen" rétorika - ale nebezpečná.
19. 08. 2010 | 13:35

jozka napsal(a):

Don:

Existuje takovy postup, rika se tomu premysleni. Zkus to taky nekdy.

Mala napoveda: hygienicke predpisy.
19. 08. 2010 | 13:37

Pierrot napsal(a):

Jen pár připomínek (možná už zazněly, ale nemám sílu tuhle dlouhou a názorově vypjatou debatu číst):

1) cokoli dělá J. Janeček je třeba posuzovat s krajní opatrností. I kdyby tento člověk začal hlásat bratrství mezi lidmi (včetně bezdomovců), je v podstatě jisté, že sleduje něco jiného, mnohem méně hezkého.

2) i kdyby tedy byl tábor bezdomovců v Malešicích dobrý nápad (jako že není), kombinace Janeček-ABL by měla v podstatě automaticky spustit červený poplach v hlavách všech, kdo mají alespoň malý zájem o blaho obce (bez ohledu na politické přesvědčení). Pokud jsou někomu plány této kliky sympatické, měl by se nechat vyšetřit. V případě klinicky negativního nálezu, doporučuju podat okamžitou přihlášku do DSS(S)

3) je dobré, že p. Pehe tematizuje Janečkův plán, nesouhlasím však s formou, kterou zvolil. Pokud chce účinně zabránit, aby se podobné nesmysly realizovaly, je třeba ukázat objektivní důvody, že tento projekt je špatný. Jen tak přesvědčí i mírného (ale uvažujícího) pravičáka. Způsob, který Pehe zvolil, spíše hraje Janečkovi do karet. Článek lze totiž příliš snadno smést s tím, že to zas jen kváká nějaký levičák...

4) už jen drobná technická poznámka: že Janečkův plán sleduje jiné než lidumilné cíle, lze odvodit už ze zamýšlené polohy tábora (nejprve skládka Ďáblice, poté spalovna Malešice). Je zřejmé, že jde o jakýsi odsun nežádoucích osob. Kdyby byl plán opravdu "koncepční", rozhodně by v něm nemohlo jít o vybudování jednoho velkého a odlehlého tábora, nýbrž o síť menších ubytoven (nebo něčeho takového), roztroušených v různých městských částech. Už proto, že akumulací bezdomovců v jedné části Prahy by se výrazně snížila kvalita života místních obyvatel a časem by se zde opravdu vytvořilo jakési ghetto.

P.S.: Stejně mi není jasné, jakým způsobem chtějí zabránit volnému pohybu bezdomovců po Praze. Napadá mě pár variant - jedna děsivější než druhá...
19. 08. 2010 | 13:43

Al Jouda napsal(a):

To jozka:
Nevím, proč by se někdo bránil vykoupání v teplé vodě a dezinfekci? A dealkoholizace bude probíhat asi tak, že v lágru nebude alkohol dosažitelný.
19. 08. 2010 | 13:52

antoninovy napsal(a):

S lítostí třeba je přiznat, že tento blog Jiřího P. se nevyvedl. Zkusme však přiznat autorovi nárok na slabou chvilku, ostatně i my zde se rojíme jako zdivočelé vosy, snad ještě působí ta nová aktivita na Slunci.

Pěknou poznámku zde vyslovil milo, jedla a Josef K. a další.

Zdravím všechny zde, v dobrém

an
19. 08. 2010 | 13:55

Don napsal(a):

jozka: prosím neurážej, snad to nemáš zapotřebí.

Takže jen dedukuješ, v pořádku. Ale myslím, že mezi tím co je třeba dodržovat např. v Naději a mezi tím co je nutné dle hyg. norem je ještě široký prostor. Takže si nemyslím, že by byl nutný "vězeňský" režim.
19. 08. 2010 | 13:56

Al Jouda napsal(a):

To Pierrot :
Zamyslete se nad tím, proč bezdomovce táhne centrum Prahy? No přece, aby přežili! Na periferii jim nikdo nic nedá a také nic neukradnou. Jeden bezdomovec se utábořil pod našimi schody do paneláku. Hned jsem to poznal podle zápachu, který se z tohoto místa linul (bydlíme v přízemí) do okna ložnice. Okamžitě jsem volal Městskou policii. Strážníci po chvíli přijeli a ačkoliv ode mne dostali přesný popis místa, kde se bezdomovec zahnízdil, zastavili asi 100 m dále. Pak začali s baterkami prohledávat okolní křoví, takže milý bezdomovec vzal do zaječích. Kdo by také měl zájem takového smraďocha zadržovat a brát do auta, že?
19. 08. 2010 | 13:59

antoninovy napsal(a):

Ad Ďaur - dobré, velmi dobré, ta věc s tím střediskem by něco měla do sebe, kdyby to bylo poháněno dobrým úmyslem, skutečně pomoci těm nebožákům, místo, kde by se mohli sprchovat, lékařsky zkontrolovat, najíst, nocleh.

Lze se však obávát, že jde jen o úmysl, tyto lidské bytosti separovat, odehnat z centra města, aby pohled na ně neobtěžoval ty úspěšné, nepřipomínal bídu tohoto světa.

Zdravím, an
19. 08. 2010 | 14:02

jozka napsal(a):

Don, jouda:

Vy jste asi jeste bezdomovce nepotkali, co? Kdyz jsem onehda tomu dedulovi, co sebou slehnul uprostred silnice pomahal a chtel mu zavolat zachranku, tak se branil jako drak. Pritom ve spitale by se o nej postarali )nemohl na jednu nohu), vykoupali by ho... no kdo by odolal?

Nejde o to, jak siroky prostor je mezi pozadavky Nadeje a hygienickymi predpisy, ale o to, co jsou ochoptni dobrovolne udelat (za kus zvance). Klidne vam dam pisemne, ze spousta z nich se na takovy tabor krajc vajc a jsme tam, kde jsme bali. Tedy vlastne ne... mame navic jednu mestskou instituci se vsim, co k tomu patri.
19. 08. 2010 | 14:02

Don napsal(a):

jozka:

Předci nemůžete dle jednoho případu zobecňovat. Samozřejmě jsou bezdomovci, co nikam nepůjdou a nechtějí jít, ale je mnoho, kteří by za takovou pomoc byli vděční. A pro ty to snad stojí za to udělat.
19. 08. 2010 | 14:06

jozka napsal(a):

Don:

Ti, kteri jsou vdecni za takovou pomoc se prave dostavaji k tem charotam, pozadavky nepozadavky. Zbyvaji "nepizpusobivi". A na ty muze platit jenom "vezensky" rezim, cimz se vracime opet na zacatek. Dobrovolne se nepodvoli.
19. 08. 2010 | 14:12

Admirál napsal(a):

Jedla 19.08.2010 08:22:45 "pro samé stromy nevidíme (nechceme vidět) kam to spěje nyní"

To je naprosto přesné. Všichni jsou proti totalitě, všichni jsou ochránci svobody jednotlivce a demokracie.

Jsou připraveni se utkat stotalitou. Jenže očekávají, že totalita příjde s knírkem a bude vypadat jako Hitler. Nebo že že bude mluvit rusky a bude mít Stalinovu fajfku.

Nebude to tak. Totalita přijde s v balíčku s nápady, se kterými , které lid z restaurantů, posiloven, a skvošových hal bude nadšeně souhlasit. Budou to "řešení" do zítřka, jednoduchá, která jsou schopni pochopit.

Pak tam bude pár nápadů a názorů, se kterými mohou souhlasit i lidé pochybující o jednoduchých řešeních ale nakonec tam bude i pár věcí, nad kterými všichni budou zaražene krotit hlavou. Třeba nápad omezením volbního práva nebo osobování si práva říznout v nutném případě opozici silou. Ale protože k tomu přibalí nádherné "kdo neskáče není Čech" přejdou to mávnutím rukou. Přece skáčou tak rádi a ono to s tím omezením volebního práva nebude tak horké a těm věčnejm šťuralům, co na všem hledaj chyby kriminál neuškodí.

Prozření přijde teprve až začnou zavírat a nahánět lidi z jejich posilovny. Vždyť je to totalita!

Tomu se běžně říká stupidita a jde z ní strach.
19. 08. 2010 | 14:13

antoninovy napsal(a):

Ale je tu přece prostor pro charitu církví, i když víme že třeba dělá hodně Adra, i Katolická Charita, podívejme se všakjak to funguje v Jižní Americe, v Indii, Africe, v Irsku atd., jistě jsou možnosti a prostor jak více působit a pomáhat. Páteři z SJ působí mezi dělnictvem ve Francii a makají vedle nich u pásu, proč i u nás jsme se takto daleko ještě nedostali? Víme, že třeba v Děčíně lidé z SJ úžasně zapracovali a kultivovali a iniciovali děti ke kreativním činnostem, jenže mladý jesuita Horehleď žel zemřel a kdoví jak to bude dál.

Málo lidí na tomto poli Páně, žel, a nikdo se k těmto povoláním nehrne.

an
19. 08. 2010 | 14:14

Admirál napsal(a):

Pierrot - přesné. Kde jsou všichni ochránci liberálních hodnot? Proč nekřičí?
19. 08. 2010 | 14:18

antoninovy napsal(a):

Ad Admirál, souhlas, výborné shrnutí, není co dodat.
19. 08. 2010 | 14:20

stále rebel napsal(a):

Pro pumprlidentlich.
Až zase budeš mít chuť tu svou hloupou hubu strkat mezi lidi, tak místo buzerování druhých by ses sám mohl pochlubit s tím, co jsi kdy udělal dobrého, například pro bezdomovce. Z tvých výkřiků mám bohužel dojem, že kromě otravování druhých svou hloupostí a nadutostí nic jiného neumíš.
19. 08. 2010 | 14:44

tik tak napsal(a):

Mr. Pehe, co myslíte, byly sběrné tábory pro emigranty na západě před rokem 1989 a dnes i u nás koncentráky. Já si myslím, že se nějak všichni snaží pojem koncentrák, který získal svou náplň díky fašismu a je brán jako vyhlazovací tábor, tím neustálým používáním v různých spojeních neúměrmně zlechčit, aby u byo odňat význam fašistické zvůle. Apropó. Co byl potom Osvětim a Treblinka, nazýváte-li sběrný tábor koncentrákem?
19. 08. 2010 | 16:33

Naštvaný napsal(a):

"Blaník, kam Václav Klaus vystoupal v den vstupu České republiky do EU." píše Pehe, ten co tu v Čechách vytváří blbou a nenávistnou náladu.Víte, že moji rodiče tam s přáteli a i s námi malými kluky jezdili každého 28. 10. za války, a pak i za bolševické totality? Pehe, odvykněte si ironizovat a urážet kroky a jednání druhých. Je to čuňárna nejhoršího kalibru! Koukám, vy kdybyste moh, tak byste dlažebními kostkami rozbíjel hlavy svým spoluobčanům, kteří vám nesedí, jak ten váš kmotr Bendit.
19. 08. 2010 | 18:06

Naštvaný napsal(a):

Taoiseachu: sedíte pevně? držíte se? Tedy v Belgii ! a jinde a jinde; teď si vybavuju i konkrétně Finsko! To si ale ti srabi D-C-B a Pehe nedovolí zmiňovat. Jo o Británii nemluvě!
19. 08. 2010 | 18:13

Holubář napsal(a):

gaia:
A proč by se měl student v rámci své práce věnovat takovým blbostem? Neměl by raději studovat, jak se má chovat turbína při jmenovitých otáčkách a jaký má vliv změna materiálu rotoru na výkon, nebo něco podobně prospěšného?
19. 08. 2010 | 19:01

gaia napsal(a):

Holubáři
tohle by bylo užitečné kdyby se ti bezdomovci roztřídili někteří do DD někteří do azylového domu někteří do ubytovny tak by jich zbylo méně a už by to nebyl problém tří tisíců lidí ale třeba jen 250 nebo tak.

A jako diplomky se zkoumají různé věci toto by mělo praktické využití.
Třeba ten jeden dědeček jak mluvil v televizi ten vypadal že by do domova důchodců patřil ale v Praze je prý míst nedostatek
19. 08. 2010 | 20:47

Li-Chang napsal(a):

Mělo by se jít na podstatu věci. Proč za reálného socialismu neexistovali bezdomovci a nyní se Česko těmito existencemi jen hemží a vzhledem k zadluženosti občanstava, které nedomyslelo následky zadlužování a probíhajících exekucí bude obec bezdomovců stále narůstat. Takže za pár let bude každé město mít dvě poloviny - Domoveckou a Bezdomoveckou. Jsou bezdomovci různých kategorií - bezdomovci z blbosti kteří si nepřečetli co podepisují, alkoholici, kteří střechu nad hlavou propili, feťáci, kteří byli z domu vyhozeni na ulici. Ale také ti, co přišli o práci a neměli čím zaplatit činži, oběti neštěstí, kterým shořela střecha nad hlavou a neměli ji pojištěnou, a tak bychom mohli pokračovat ve výčtu. Já bych se vůči panu Pehemu nechoval tak hrubě a urážlivě jen proto, že má na věc jiný názor než já, to urážlivé chování pisálků svědčí o jejich mentální zaostalosti a duševní bídě. Pane Pehe, žijeme v režimu, který není kapitalismem ale kapitálním bordelem. Bylo by třeba zamyslet se nad tím, proč vůbec bezdomovci jsou, kdyby byla pracovní povinnost jako za minulého režimu, nebylo by nutné vyplácet tolik sociálních dávek a stát by se nemusel zadlužovat jen kvůli pohodlnosti vládnoucích, kterým se problémy společnosti nechce řešit a odkládají je na okraj, jako odkládají bezdomovce na periferii.
19. 08. 2010 | 21:26

jan k napsal(a):

Li-Chang:
"kdyby byla pracovní povinnost jako za minulého režimu"
Tak tak, a nebo jako za Hitlera, to byly časy, nicht wahr?
19. 08. 2010 | 22:04

Pípa napsal(a):

Pane Pehe,
výborné, přímo skvělé.
Dodám něco ze sebe. Já bych celý tento stát umístil do Patagonie, protože není integrovatelný do Evropy a většina jeho obyvatel není integrace schopná. Pokud by to bylo pro Patagonii neúnosné, tak na Sibiř.
19. 08. 2010 | 22:48

machi napsal(a):

Zachvíli tam skončíme i my co na ně děláme měli by si vzít mustr s němců ve Varšavě bylo gheto naprosto likvidační!
19. 08. 2010 | 23:49

Ďaur napsal(a):

Antoninovy: Též zdravím a rezonuji. Nemůžu spát. Tak jsem si vzpomněl, jak Ch.Dickens v 1841 začal svou cestu po Spojených státech návštěvou věznice na Long Islandu. Podle "charakteru" nápravných zařízení si testoval společnost. Byl zděšený.
Stejně si testoval na Long Islandu věznici poč. min. stol, E.E.Kisch. Byl rovněž zděšen. Teď už je to jistě lepší. Ale i dnes má USA 10x víc vězňů a věznic než v letech 70. Většinou soukromých. Byznys. Sají se prostředky od státu.

I na bezdomovcích se zřejmě dá konečně vydělat. Pokud bude koncentrák spravovat soukromá firma (třeba ABC) pro stát či magistrát.
No, budou tři hodiny. Jdu dát na modlení.
Dobré ráno.
P.S. Naštvanému: Ironie není nijak lehká metoda. Zejména v dialogu. Viz Sokratés. Leckdy je nevyhnutelná. Když selhává naštvaný pathos indikativní.
20. 08. 2010 | 03:01

gaia napsal(a):

myslím že by se v Praze měly místo loftů za 9 milionů a luxusních hotelů opět začít stavět pavlačové domy s 1+1 a společným příslušenstvím kde by mohli bydlet lidé s nižšími příjmy a bylo pro ně únosné nájemné jinak těch bezdomovců bude čím dál víc.
20. 08. 2010 | 07:22

Ďaur napsal(a):

gaia: "A jste si jisti, že jsem vzhůru?" Demetrius ve Snu noci svatojanské. Už se to tu, myslím, obevilo. Ghetta jsou totiž i myšlenková.
Protože vřelý souhlas. Vyrostl jsem na pavlači. Neznám nic lepšího. Kromě Candidovy zahrádky samozřejmě...
20. 08. 2010 | 08:37

skeptický napsal(a):

Nevím,na co si Praha pořád hraje.

Když sem přišli Rusové v pětačtyřicátém,správně odhadli,že jsme národ někultůrnyj.Ani odvšivovací stanici nemáme.

A to dodnes.
20. 08. 2010 | 08:51

gaia napsal(a):

Ďaure
jeké gheto v hlavě
i v Praze musí žít uklizečky prodavačky učitelé zdravotní sestry řidiči skladníci a pro ně je 9 melounů za byt mnoho

již není skutečně doba aby v paneláku na Jižním městě žila rodina přidavače vedle univerzitního profesora a ředitele banky.
Společnost se rozvrstvila musí se rozvrstvit i bydlení.V tom gheto nevidím.
Ale odvážení chudáků mikrobusy na místa kde nebudou vidět...?
20. 08. 2010 | 08:58

Taoiseach napsal(a):

Naštvaný

"Tedy v Belgii !"

No, tedy nekontroloval jsem všechno, nicméně na hlavním sídle belgické vlády vlála evropská vlajka zatím pokaždé, kdykoli jsem šel okolo.
20. 08. 2010 | 11:01

Ďaur napsal(a):

Tao: Kdykoliv šel malý Belgičánek okolo sporáku, kde žena dělala bramboráky, začal brečet. Nesměl totiž žádnou českou potravu, která by nebyla balená. Zpěváček ze souboru na výměnné stáži za naší dceru. Ta zase bydlela v belgické rodině. Minulý režim. (Pak Holandsko, Německo, tam holky dokonce někdo obtěžoval, Itálie, Španělsko, Řecko, všude - kromě poslední destinace - stejné. U nás byly děti většinou nadšené. Nejvíc Italky. A divily se, že tu nemáme bezdomovce ani žebráky. Měly se jim obloukem vyhýbat. aby je neokradli.

Belgičánek jed jenom tatranky, těžko dostupné banány, hořické trubičky a žvýkačky Pedro. Za dva dny podlehl. Nacpal se bramboráčků, až se mu dělaly boule za ušima. A chtěl "eště". Propadl i knedlíkům s vepřovou šťávičkou. Kyselýmu mlíku a štouchaným bramborům na cibulce. A samozřejmě makovým a povidlovým buchtám! Kynutým knedlíkům s borůvkovou čalamádou. Atd.

Dceru svezli v Belgii ve fordu. Psala o tom nadšeně. Svezla se v autě! Jedla málo. Jen snídani a pozdě odpoledne lunch. Voni taky jedli málo. Asi šetřili. Oba pak zpívali v souboru. Dceři kručelo v bříšku a "rušila" koncert.

Gaia: Ghetto v hlavě míním jako ghetto v duších. Asi jako satelity bohatých za Prahou, co se denně dvě hodiny tam a zpátky dopravují do většinou zbytečné a parazitní "práce". A zase zpátky do depresívního ghetta. Mám jejich manželek plnou ordinaci. Ale dobře platěj. Cash.
20. 08. 2010 | 12:18

gaia napsal(a):

Ďaure
takže myslíš že z gheta u spalovny bude těch psychiatrických pacientů méně?
Ale satelity jsou též gheta to jsi vystihl dobře. A s hypotékou na krku vzdálenost od gheta u spalovny jeden krok
20. 08. 2010 | 14:31

stále rebel napsal(a):

„Hlavní město připravuje koncentrák a premiér si najal poradce na střílení do demonstrantů. Politici vládních stran chtějí vystřílet menšiny a zřizují domobranu. Shrnuto a podtrženo: Česká republika 2010.“
http://www.denikreferendum....
20. 08. 2010 | 15:34

Kritik napsal(a):

Pěkný článek, pane Pehe.

Další místa, kam by se autorem jmenovaní lidé mohli přestěhovat (a znich zejména antiekologové, jimž vadí každý strom u silnice nebo ve městě), jsou skládky odpadů. Na auto jim tam nespadne ani lísteček, je to téměř ideální rovina, nanejvýš málo zvlněná a s pytli odpadků není nutné jezdit do lesa nebo k vesnici.
20. 08. 2010 | 20:52

Medikolog napsal(a):

Pane Pehe,

Kdyby někdo začal stavět kontejnerové domy s 3+1 se zahrádkou jako jisté město v ČR s nájemným 1500.- Kč + inkaso, jako důchodce bych bral všema deseti.

Jako vandrák bych v zimě přespal v Hotelu Sláma (=stoh), nebo U Ježíška (v krmelci typu "jesle").

Pokud tábor bude mít alespoň elementární zázemí, je rozhodně lepší než kanál, kontejner či parovod. I kdyby jenom o tu polévku s kusem chleba dvakrát denně navíc.
21. 08. 2010 | 15:39

virginia car insurance quotes napsal(a):

Hello my loved one! I want to say that this article is awesome, nice written and include approximately all vital infos. I’d like to peer more posts like this . <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance</a>
10. 08. 2011 | 19:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy