Václav Klaus a tradiční hodnoty

30. 09. 2011 | 07:21
Přečteno 8856 krát
Prezident Václav Klaus přednesl na Národní svatováclavské pouti projev, v němž varoval před „oportunistickými modernisty“ i „pokrokáři“, a vyslovil se za tradiční hodnoty, jako je rodina.
To je nepochybně legitimní názor, neboť v každé moderní společnosti se střetávají názorové proudy i hnutí vzývající pokrok, přičemž občas relativizují některé dosavadní myšlenkové šablony a instituce, a konzervativci, kteří naopak nabádají k ochraně tradičních hodnot.

Problémem je, že při výzvách k obraně tradičních hodnot, dost záleží nejenom na tom, co jejich obránci říkají, ale kdo takové výzvy činí, neboť lidé budou věřit spíše těm, kdo takové hodnoty ctí. Někteří občané proto budou asi dost zmateni, že rodinu jako tradiční hodnotu tak plamenně hájí politik, jehož mimomanželské aféry, dokonce přímo ve funkci prezidenta, jsou veřejně známé. Může jim to připadat jako dost velké pokrytectví nebo--pokud bychom použili Klausova výroku na adresu pokrokářů—,prostě oportunistické.

K tradičním hodnotám také patří nekrást a nelhat. Pokud bychom se nechtěli vracet do minulosti, například k událostem a výrokům Klause, že o ničem nevěděl v době skandálu okolo financování ODS v roce 1997, a vzali místo toho jako příklad aféru ještě živou v naší paměti, tedy skandál s propisovacím perem, které si prezident Klaus přisvojil v přímém přenosu tiskové konference se svým chilským protějškem, mohli bychom dosti legitimně argumentovat, že ani samotný akt zcizení, ani pozdější vysvětlování Hradu, že šlo jen o obyčejnou propisku, ne tak úplně spadají do světa „tradičních hodnot“.

Velkou otázkou také je, co je vlastně příčinou eroze národních států a společenství, o níž Klaus ve svém projevu také kriticky promluvil. Prezident tvrdí, že příčinou je politický tlak na přijetí multikulturalismu jako oficiálně naordinované ideologie.

Není tomu ale spíše tak, že instituci, kterou Klaus popisuje ve svém projevu jako společenství vycházející ze staletých zkušeností a životů mnoha předchozích generací,eroduje mnohem více než nějaká údajně oficiálně naordinovaná ideologie skutečnost, že neviditelná ruka trhu, kterou náš prezident naopak vzývá, se stala globální silou, pro níž národní státy i společenství nejsou skutečnými partnery?

Byly to zákonitosti trhu, které si koneckonců vynutily, že Česká republika je dnes ekonomicky více méně montovnou pro finální výrobky v západní Evropě, zejména v Německu, a že zhruba 80 procent české ekonomiky tvoří export do zemí Evropské unie. Mimochodem, i ta je koneckonců svého druhu politickou reakcí na proces ekonomické globalizace.

Jak v takovém kontextu budovat onu národní dimenzi, kterou prezident Klaus vzývá, je velkou otázkou, přičemž on žádné řešení nenabízí. Stejně jako je otázkou, jak tak činit v rámci globální komunikační vesnice, která zcela ignoruje národní hranice. Koneckonců i video s výše zmíněným incidentem okolo propisovacího pera se šířilo jako lavina na Youtube po celém světě, takže Hrad nakonec vzdal snahy interpretovat pro potřeby naší národní kotliny celou věc po svém.

Podle Klause prý probíhá ve společnosti jakýsi boj, v němž pokrokáři všeho druhu vedou soustavný a stále nezakrytější útok na naše hodnoty a ctnosti. Jednou z nich je prý vlastenectví, které je vydáváno za šovinismus.

Jenže i zde je prezidentův postoj poněkud mlhavý. Museli bychom totiž definovat, co v moderním světě vlastenectvím vlastně je. Leckdo může mít za to, že například neustálé připomínání tzv. národních zájmů, aniž bychom si je ve společné národní, nebo alespoň politické debatě, definovali, je jen kontraproduktivní „hurávlastenectví“. A že stejně je tomu s jakýmsi neustálým brbláním nad vším, co k nám přichází zvenčí, hlavně z Bruselu.

Jinými slovy: nabízí se otázka, zda by nebylo mnohem více vlastenecké, kdybychom se dokázali k věcem postavit čelem a aktivně přispívat k řešení problémů na celoevropské úrovni. Nebo kdyby se prezident místo poněkud všeobecných tezí začal coby vrchní velitel armády starat o její stav v situaci, kdy slyšíme o různých případech možné korupce a Česká republika dostává dopisy od velení NATO o tom, že je černým pasažérem.

Projevem vlastenectví by také dozajista bylo, kdyby prezident jen nekrčil rameny nad, nepřímo nebagatelizoval, případy rozsáhlé korupce, jako byla ta loňská na ministerstvu životního prostředí. Leckdo se totiž může domnívat, že systémové rozkrádání státu není nijak vlastenecké.

Za skutečný projev vlastenectví by také mohl leckdo považovat například úctu k národní ústavě, takže když například Nejvyšší správní soud rozhodne v neprospěch prezidenta ve sporu se soudním čekatelem, prezident se rozhodnutí podřídí.

Problémem se zdá být, že pan prezident o tom, co je skutečně vlastenecké, příliš diskutovat nechce. Kdyby chtěl, zjistil by například, že naprostá většina národa si nemyslí, že jím podporovaný Ladislav Bátora, bývalý volební lídr extremistické Národní strany, je vzorem skutečného konzervativce a vlastence, za něhož ho považuje právě prezident.

ČRo 6, 29.9.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

noether napsal(a):

Nojono, Klůaus je lhář a demagog. Největší sranda je, když si k obraně vlastenectví vybere za modlu knížete, který byl vazalem Němců a platil jim 300 volů ročně. Kdybychom se konečně zbavili jednoho vola, to by se nám ulevilo ...
30. 09. 2011 | 07:28

mb napsal(a):

K tradičním hodnotám také patří nekrást a nelhat. Tečka ...
30. 09. 2011 | 07:29

pepa napsal(a):

Tradiční řemesla prostituce=kurvy a loupení=zloději mají v Klausově světě významné místo a podporu jako dnes Tunelování ČEZu a sponzoring syna v PORGu!!! VK nepřítel českého národa??? Jak dlouho se jím bude PEHE zabývat? Do omrzení!
30. 09. 2011 | 07:40

Jarda napsal(a):

to pehe je neskutečně trapné, kdyby nebylo Václava Klouse tak to nemá o čem psát.
30. 09. 2011 | 07:48

jozka napsal(a):

pepa:

Neplest prostitutky a kurvy dohromady! To prvni je zamestnani, to druhe charakter.
30. 09. 2011 | 07:58

site napsal(a):

ale on chce svá pravidla teď a tady pane pehe. jestli cokoli dokazuje že se mýlí nebo je aplikovatelné v pravém opaku ale ve stejné dikci, viz svoboda trhu, je nutné to omezit, nebo kritizovat zástupným důvpdem, protože když to přerůstá hranici, je to už českou věrchuškou nedosažitelné. v tom vidím jádro, proklamace "svobody" v momentě kdy JÁ jsem na vrcholu a v MNOU ohlídatelném prostoru, protože to MĚ posiluje a nikdo mi do toho nemůže relevantně kecat. pak můžu v podstatě cokoli, ale silnější autorita která by mohla zasáhnout musí být vyloučena nebo denunciována
zdravím vás
30. 09. 2011 | 08:03

hovorka11 napsal(a):

Dokud bude Klaus ohlupovat lidi a bude jimi podporován, tak se bude dařit i korupci a rozkrádání.
Barometr oblíbenosti Klause je i barometrem smíření s tímto stavem.
Křesťanské hodnoty jsou desatero přikázání, kterým se neřídí ani naše církev a ani současný Vatikán kryjící sexuální zneužívání katolíky. Náš Dominik Duka v Afgánistánu evidentně na desatero přikázání kálel. Možná i to mu přispěje na kandidaturu na papeže. Církev se evidentně více přiklání k politikům a strácí respekt před desaterem.
30. 09. 2011 | 08:11

Maximus napsal(a):

V.K. blekotá o tradičních hodnotách, ten který dovolil rozebrání či rozkradení majetku ČSFR a posléze ČR, ten který tvrdil, že právo musí posečkat a ekonomika má přednost, protože trh vše srovná, ten který neznal co to jsou špinavé peníze, ten který nikdy za svoji kariéru neřekl ani slůvko proti rozkrádání státního veřejného majetku či proti rozsáhlé korupci v této zemi. A dalo by se pokračovat velmi dlouho. V.K. vejde do dějin této země jako snad nejhorší zlo a nejhorší člověk, který tuto zem v nové době od r.1990 nejvíce poškodil. Nikdo horší tady není a snad už být nebude! Vlastenec ... pché!
30. 09. 2011 | 08:17

Realista napsal(a):

Já nemám čas ani chuť (ani nejsem politolog) na nějaké hlubší analýzy, ale je zřejmý, že si ten exot chystá církevní platformu jako podporu do budoucna pro nějakou svou politickou stranu. Jeden pilíř všichni kdo si po sametovce nakradli, druhý jeho idiotský fanklub (obdivovatelé neviditelné ruky; ti, ti kterým imponuje jeho boj proti -ismům a bojovníci proti eurobyrokratům) a třetí by měla být církev. Každopádně ten exot je tragédie pro Českou republiku, ale to už je házení hrachu na stěnu...
30. 09. 2011 | 08:35

BK napsal(a):

Zjevení Václava Klause na Svatováclavské(ostatně jaké jiné)pouti je možno vnímat jako další krok k jeho kanonizaci.
V panu Pehem má skvělého advocata diaboli a po chilském zázraku, kdy užaslý svět mohl praesens videre spatřit neviditelnou ruku trhu v akci, zbývá doladit poslední podmínku svatořečení.
Přesto, že ostatky V.K. se již prodávají v internetových aukcích(kyčelní kloub), jejich majitel je stále příliš živý.
Ale s tím už si musí poradit Vatikán, třeba za pomoci MUDr Bartáka, který s ním má velmi těsné styky.
30. 09. 2011 | 08:42

ada napsal(a):

"Nenechte se ochočit Klausem, naléhá Halík na biskupy"
http://www.novinky.cz/domaci/246026-nenechte-se-ochocit-klausem-naleha-halik-na-biskupy.html

Pane Pehe,dovoluji si přilepit pod Váš článek pěkný odkaz na pana Halíka.Díky :-)
30. 09. 2011 | 08:44

vasja napsal(a):

Kurňa frustráti, to nemáte do čeho hrábnout?:-)
30. 09. 2011 | 08:46

Občan napsal(a):

Pane Pehe,

Váš text by stálo za to podrobit rozsáhlejší polemice, pro kterou tento formát není dost vhodným prostředím.

Samozřejmě máte pravdu s kritikou Klausovy bagatelizace poznání, že kapitalismus v současné podobě je prachsprostou zlodějnou, prováděnou na zejména méně vlivných státech a na jejich málo vlivných občanech. To je ze strany prezidenta bezpochyby špatně.
Ale v mnohém dalším má pravdu.

Například to, co se dnes vydává za multikulturalismus, skutečně působí víc škody než užitku. Je to proto, že současné pojetí multikulti znemožňuje, často i za použití legislativy, pojmenování negativnívh jevů a jejich příčin. Multikulturalismus se stal politikem, které je zneužíváno ve prospěch vybraných skupin, zatímco jiné doslova kriminalizuje. Politizace multikulturalismu je zneužívána dokonce i k popírání jednoznačně defonvaných zločinů - opět ve prospěch vybraných mocenských skupin. I já takové pojetí multikulturalismu odmítám, ačkoli jsem názorově dost jinde než Klaus.

On Váš článek celkově docela pěkně ilustruje mediální politizaci správního rozhodování a personifikaci politizace. Například přestává být důležité proč Klaus rozhodl o nejmenování soudce (nízký věk a absence zkušeností); jediným důležitým je, že tak rozhodl Klaus a je mu vkládáno, že rozhodl politicky. Ale to je manipulace mnohem horší, než jsou vlastní názory Václava Klause.

Ad vlastenectví - v tom se s Klausem shoduji velmi. Podívejme se třeba na USA - jedinou premisou jejich zahraniční politiky jsou "národní" zájmy USA. Jsou postaveny absolutně nad všechno vč. mezinárodního práva. Neexistuje nic, před čím by se USA při prosazování svých zájmů zastavily, přičemž dovnitř to je prezentováno jako prosazování zájmů občanů USA a většinou z nich to je také tak vnímáno. Protože jsou od plenek doslova drilováni ve slepé poslušnosti a oddanosti vlajce USA a vládě USA. Cokoli staršího sta let je v USA uctívanou historickou památkou, "dějiny" USA jsou pro jejich občany modlou, "hrdinové" absolutně nedotknutelní, nediskutovatelní. Pro ně je vlast a konání jejích představitelů absolutní hodnotou, o níž se nepochybuje; to považují za vlastenectví a najde se mnoho politiků, kteří nám to předkládají jako následováníhodný příklad. Ale pokud si někdo nakonec troufne to uvést do praxe, okamžitě je označen za šovinistu, nacionalistu, xenofoba, eventuálně rovnou za nacistu.
Tak co tedy vlastně chceme?
Pro mne je vlastnectvím respekt k vlastním dějinám se vším všudy vč. špatných období, k jazyku, k tomu, že jsme zde již 1500 let a stále se vyvíjíme, existujeme, přetrváváme. Na to, jak malý národ a stát jsme a většinu času jsme i byli, je to velmi úctyhodný výkon. Stačí se podívat pár kilometrů vedle na osud Polabských Slovanů, kteří jsou dnes hrstkou rustikálních exotů, dobrých tak pro turisty. Přitom ještě za Karla IV. byly Horní a Dolní Lužice významnými slovanskými enklávami na germánských územích. Rozhodně nemám zájem skončit stejně jako Polabští Slované. Ale "pravdoláskařské" pojetí vlastenectví nás vede přesně tímto směrem! Přesně tam, kde nás chtěli mít nacisté, tolik podporující kult politického slabocha sv. Václava a rustikální pojetí češství. Jsem rád, že v kritice takovéhoto pojetí vlastenectví je Klaus konsistentní.

Škoda, že o Vašem jinak zajímavém textu nelze diskutovat někde jinde. Asi by to bylo bouřlivé, ale myslím, že by nakonec bylo možné dojít k určité shodě. Klaus je určitě hodně kontroversní osobností, ale přesto má v mnohém pravdu a je škoda, že je to překrucováno a účelově vykládáno. Nebo možná právě proto, že má pravdu zrovna on, je takhle nakládáno s tím, co kde řekl.
30. 09. 2011 | 08:48

JenTak napsal(a):

Jako obvykle pane Pehe. Přesná rozborka Klause. Ještě kdybyste s ním uměl udělat sborku, ale aby byl normálnější. No jo, to bych chtěl po vás moc.
30. 09. 2011 | 08:55

Eleshar napsal(a):

Tak jak mnozí zaregistrovali, Pehe má vlastně jen jedno téma. Klause. Ale proč vlastně sakra ne? Klaus je president země, jeden z nejvyšších politických činitelů a jak se ukázalo během roku, jeho vliv sahá podstatně dál než jeho Ústavou definované pravomoci. A přitom je to jeden z největších zločinců v dějinách národa.

Kdybychom byli jako národ co k čemu, tak je Pehe bez práce, protože bychom Klause prostě pověsili na první lampu vedle Pražského hradu. Za ten rozkradený státní majetek, za těch 150 miliard státního dluhu přiznaného a 400 miliard skrytého, za tunelování, za velmi velmi velmi blízké kontakty s justiční mafií, za černé financování ODS a pochopitelně za tu ostudu, co nám dělá každý týden někde v zahraničí.
30. 09. 2011 | 08:57

Libuše Šlezarová, Olomouc napsal(a):

Všechna jeho prolhaná a činy slova už dávno měly vyvolat seriozní senátní debatu o jeho odvolání. Tajhle tady jen plkáme.
30. 09. 2011 | 09:00

Petr napsal(a):

Vlastenectvi je jiste dobra vlatnost ale nesmi se prehlizet, ze
Cesi jsou nejvyspelejsim slovanskym narodem proto, ze zili bezprostredne se svymi nemeckymi sousedy. Pokud nektere slovanske narody zanikly tak to nebylo vinou Nemcu, ale jich samotnych.Proc nezahynuli Luzicti Srbove, ale Slovane polabsti nikdo nezkouma.Nikdo nezkouma,proc je ani Hitler nezlikvidoval,
mohl je odsunout a dnes z jejich rad je Luzicky Srb dokonce min.predseda Saska se slovanskym jmenem Stanislav.
Vlastenectvi ano ale ne sovinismus, z ktereho ziji politikove.
A z toho chce take zit Klaus nebo Zahradil, Bobosikova atd.
Necha se rici, ze jsme se jiz od Vaclava svateho ucili jak s Nemci spolupracovat, coz nedelali ostatni Slovane a proto tak dopadli -my jsme prijali katolickou cirkev a ostatni Slovane
uctivali ruzne bohy.
30. 09. 2011 | 09:01

mb napsal(a):

klausovo svérázné pojetí fair - play / boží ruka, co rozhodčí neviděl ( nepísknul ), to nebylo ( to se nestalo ) ...

je V NAPROSTÉM ROZPORU s tradičními hodnotami i se ctí a morálkou ...

a především se slušností ... njn
30. 09. 2011 | 09:06

Vico napsal(a):

Teď po ránu se tu zatím nozval žádný "klausmělvždyckypravdista", tak se té role ujmu já /co bych pro prachy neudělal/.

Pehe se velmi mýlí, pokud občasné manželské nevěry považuje za důkaz zpochybňující konzervatismus Václava Klause.

Návštěva hanbinců po staletí byla součástí středostavovského života. Navíc stewardky vládní letky vybrané agenturou MUDr.Jaroslava Bartáka generálního sekretáře Lions Clubu Praha/mimochodem také ryze konzervativně smýšlející člověk/ nejsou povětrné, ale pouze letušky.

V Klausových stycích s letuškami problém nevidím. Navíc z neformálních výstupů z vládní letky letušek vyplývá...že k sociálně-somatickým stykům nedošlo, ale spíše šlo o intelektuální debaty o problematice globálního oteplování a homosexualismu. Podle všeho se debaty musely odehrávat v několika světových jazycích. Většina letušek totiž konstatovala "vysokou jazykovou vybavenost pana prezidenta."
30. 09. 2011 | 09:08

mb napsal(a):

Jinými slovy: nabízí se otázka, zda by nebylo mnohem více vlastenecké, kdybychom se dokázali k věcem postavit čelem a aktivně přispívat k řešení problémů na celoevropské úrovni. Nebo kdyby se prezident místo poněkud všeobecných tezí začal coby vrchní velitel armády starat o její stav v situaci, kdy slyšíme o různých případech možné korupce a Česká republika dostává dopisy od velení NATO o tom, že je černým pasažérem.

to byste po klausovi chtěl pri vela ...
30. 09. 2011 | 09:11

mb napsal(a):

Leckdo se totiž může domnívat, že systémové rozkrádání státu není nijak vlastenecké. ...
30. 09. 2011 | 09:12

Občan napsal(a):

To Petr:

Lužičtí Srbové jsou TAKÉ Polabští Slované. Většina z nich už dnes neumí lužiskosrbsky ani pípnout a přežívají právě a pouze jako rustikální skanzen pro turisty. Proto jsem je zmínil. Jejich jazyk a kultura utrápeně přežívá jen díky pár kroužkům nadšenců, kteří zoufale udržují zbytky jazyka, písemnictví, hmotné kultury.
Za socíku byli bohatě dotováni Československem, byla rozsáhlá výměna studijní, pracovní, společenská. To vše bylo důsledně zrušeno krátce po plyšáku a dodnes Lužičtí Srbové marně volají směrem do Čech o pomoc. Mimochdoem - stejně, jako naše poplyšákové vlády, se k nim kdysi zachoval i předevčírem nesmyslně oslavovaný sv. Václav.
Německá spolková vláda předloni zrušila poslední dotace, které ještě tito stateční lidé dostávali na udržení své slovanskosti, a jsou postupně rušeny i poslední lužickosrbské třídy na základních školách. Na území Německa nemají Slované co pohledávat a Němci v tomhle byli vždycky VELMI důslední. Pokud přijmeme pravdoláskařské pojetí vlastenectví, skončíme jako Lužičtí Srbové a všichni ostatní Polabští Slované :-(
30. 09. 2011 | 09:15

Peťan napsal(a):

To co mě opravdu na panu Prezidentovi mrzí je, že ze všach stran slyším jeho krytiku, ale opravdu nevidím ten další krok s nějakým jeho pohledem řešení. Je toho spoustu, co by pan Prezident opustil, zrušil, vytěsnil, zastavil, ukončil...ale pořád od něj neslyším co by udělal, postavil, zavedl a jaký by to podle něho melo dopady. A buď to nevidím proto, že to skutečně neříká, a nebo to říká, ale ke mě, běžnému občanovi, se to nějak přes média, diskuse, komentáře apod. nedostává.
V každém případě ukazuje pan Pehe jednu věc, že co jedinec, to jiný pohled na tak zásadní věci, jako je vlastenectví, ústava, ale i ústa k Prezidentovi (myšleno funkci) apod. V neposlední řadě také k rodině. A u tohoto bodu vedu svou vlastní polemiku. Pan Preziden mluví o tradiční rodině, ovšem já jsem v této věci velmi skeptický, protože tradiční rodinu v reálném světě okolo sebe téměř neznám. Moji vrstevníci, třisátníci, v současném systému vstupují do manželství proto, že jen díky úřednímu potvrzení dostanou půjčku na bydlení nebo proto, že pro své malé dítko, které už kolem nich čile pobíhá nemohou najít škodl a s úředním papírem, že jsou manželé, se jejich šance zvýši. Řada mých přátel žila na hromádce tak dlouho, dokud si nespočítali, že ušetří na daních, když busou mít úřední papír, že jsou svoji. A teď hřebíček do rakve...řada mých vrstevníků okolo mě za těchto okolnoctí vstoupili do svazku manželství a vytvořili rodinu, jenže řada z nich tu rodinu do 1 roku až 5ti let opustili. Věřím, že manželství je trošku o něčem jiném, avšak ta podstata se vytratila. Žít praktické manželství dnes neumí padesátníci, čtyřicátníci a ten vzor už si neměli ani kde vzít třicátníci. A když koukám na mladší dvacátníky, obávám se, že termín "tradiční manželství" jim nebude schopen ani nikco nikdy už vysvětlit. Mimochodem 1/3 dětí dnes nemají svého tátu doma, řada "rodin" funguje na principu svobodné matky a ve chvíli, kdy jsme jako společnost přijali tak těžka etická rozhodnutí, jako právo ženy na umělé oplodnění bez potřeby fyzického otce, pak se pojem rodina ubírá v dnešním světě úplně jinam. "Rodinou pak je rozvedená matka nebo otec s dítětem, rodinou pak je svobodná matka (která nechtěla žít s mužem) s dítětem, rodinou je lesbický pár s dítětem z umělého plodnění, rodinou pak gay s adoptovaným dítětem, rodinou pak je heterosexuální pár, ketrému příroda nedala do vínku možnost mít dítě, přesto si jej adoptovali nebo podstoupili umělé oplodnění, rodinou pak jsou pěstouni s odloženými dětmi... Tak bych prosil pana Prezidenta, aby osvětlil jak můžeme mít tradiční rodiny se všemy těmi vymoženostmi jak lékařskými tak právními v liberální demokracii 21.století, které podle mě tradiční rodinu v tom smyslu, jakou pan Preziden má zřejmě na mysli, neumožňuje.
30. 09. 2011 | 09:15

Tupelo napsal(a):

Kdyz jsem cetl kdesi titulek ze Klaus hovoril o nejakych tradicnich hodnotach, tak jsem sel skoro do vyvrtky, hodnovernejsi postavami v tomto oboru by pro me byla treba vetsina ceskych letusek... ;) Tzv. 'prezident' (neni to od slova reprezentovat?) uz opravdu nevi kam sahnout aby si pripravil pole pro opetovny vstup do politiky, ze zahranici se mu prirozene autority nedostava, tak co jineho mu vlastne zbyvat nez vytvaret vnitrni a vnejsi nepratele a pak se se skromnosti sobe vlastni stavet do cela (eurodisident ;)). Hop hop hop...
30. 09. 2011 | 09:17

Eleshar napsal(a):

Občan:
Tak Pehe má zase pravdu v tom, že nám nějaká národovecká isolace nepomůže v situaci, kdy existují lidé tak bohatí, že si třeba na burze mohou opakovaně dovolit koupit celou jednu komoditu (viz např. ten spekulant s kakaem, co každoročně přes různé firmy koupí všechno kakao na světě, a pak pochopitelně s výrazným ziskem prodá). Ještě horší je to s bankami...

A jak píše Pehe, 80 % našeho exportu jde do EU a na exportu jsme založeni. Pokud kvůli Řecku a nějaké další zemi padne Euro a EU se propadne do hospodářské recese ještě větší, tak to, že my Euro nemáme, se projeví tak leda tím, že naše hospodářství se nezhroutí za týden, ale tak možná do měsíce po německém. Kdybychom nebyli v EU, tak... by byl výsledek úplně stejný, protože ať chceme nebo ne, jsme v srdci Evropy a s Německem prostě sousedíme a směry, kam se můžeme orientovat, nejsou moc početné.

A k tomu vlastenectví, vztahu ke kultuře a jazyku - Evropa sice prosazuje tzv. "multi-kulti", ale tam je právě pro to vlastenectví prostor. Heslo EU je "jednotní v různosti" a jako lingvista mohu zodpovědně prohlásit, že nenajdete na planetě organisaci, která by udělala více pro zachování a záchranu regionálních kultur, jazyků a dialektů než Evropská unie. Nejenže dochází k jejich uchovávání (např. v lingvistickém popisu atd.), ale též mnohdy k jejich ožívání, mnohé regionální jazyky a dialekty přestávají vymírat a některé se opětovně na svých územích rozšiřují.
Popravdě si myslím, že něčemu takovému by výhledově hodně přispělo zavedení jednoho oficiálního jazyka EU - nějakého, který by byl politicky neutrální (nebyl by jazykem žádné země EU, žádná země by nebyla zvýhodněná) - ale též by to nebyl rodný jazyk žádné populace a dal by se tedy mnohem snáze udržet v jednotné standardní formě po celé Evropě; a tím, že by nebyl rodným jazykem, ale jazykem užívaným zejména pro mezinárodní komunikaci na úrovni Unie, by podle mého velmi dobře chránil jazykovou svébytnost jednotlivých národů EU, které by dále ve svých regionech používaly své původní jazyky. Takový jednotný jazyk by samozřejmě nebyla angličtina (není naprosto politicky neutrální a hlavně nelze definovat její standard, resp. EU si to nemůže osobovat), musel by to být asi nějaký umělý jazyk (což mi jako lingvistovi nepřipadá reálné z mnoha důvodů)... nebo jazyk skutečně evropský, který ale nikdo nepoužívá - v tomhle bych hodně fandil latině (je neutrální, pro osvojení je překvapivě blízká velkému množství jazyků Evropy, byť pokaždé v jiném aspektu, má obrovské dědictví a je to v pravdě jazyk Evropy... ale též šlo o jazyk kdysi živý, který by se jen oživoval, nemusel by se konstruovat od nuly).
30. 09. 2011 | 09:18

Petr z Tábora napsal(a):

Docela by mě zajímalo, o kom či o čem by psal pan Pehe, kdyby nebyl pan V.Klaus. Je jím zřejmě každodenně fascinován....
Je dobře, že prezident byl na svatováclavské pouti a souhlasím s jeho slovy. Nic nevím o tom, že by u nás byla nějaká hnutí vzývající pokrok v kontrastu k tradičním hodnotám.Ledaže by někdo za pokrok vydával úpadková okrajová hnutí snažící se rozbít fungující společnost.
30. 09. 2011 | 09:18

Luba napsal(a):

Kdo nám zvolil Klause:

Sněmovna: 92

Skoro jistě: Asi:

Melčák, Severa
Pohanka, Hanuš
Ambrozek Šustr
Šimonovský
Kalousek
Parkanová
Kasal
Svoboda
Bartoš
Bauer
Benda
Bohatec
Boháč
Bratský
Bürgermeister
Čepelka
Dědič
Dlouhý
Doktor
Dub
Dundáčková
Fiala
Filipi
Gandalovič
Hasil
Hink
Horníková
Hrbata
Hrnčíř
Chytka
Ježek
Ježek
Kafka
Kladívko
Klas
Klein
Kochan
Krajíček
Krill
Krupka
Ivan
Laudát
Lhota
Libý
Mach
Mallotová
Václav
Molendová
Morava
Nečas
Němcová
Novotný
Papež
Patera
Páralová
Petruška
Plachý
Plašil
Pleva
Polanský
Pospíšil
Prosek
Raninec
Rádl
Reisiegel
Rovan
Rybínová
Řebíček
Říman
Sehoř
Schwippel,
Sivera
Suchánek
Suk
Svoboda
Šeich
Šmíd
Šoltys
Špika
Šťastný
Talmanová
Tluchoř
Tlustý,
Topolánek
Úlehla
Vidím
Vilímec
Vojíř,
Zajíček

Senát: 47

Skoro jistě: Asi:

Juřenčáková Müllerová
Janáčková Jílek
Špaček
Jehlička
Adamec
Bureš
Čáslava
Eybert
Filipiová
Grulich
Hálek
Janalík
Jirsa
Jonáš
Julínek
Kopecký
Kubera
Liška
Moldan
Nádvorník
Nedoma
Oberfalzer
Pakosta
Palečková
Pavlata
Pelc
Pospíšil
Roubíček
Sefzig
Sehnal
Sobotka
Stříteský
Sušický
Svoboda
Šebek
Škaloud
Šneberger
Tejnora
Töpfer
Vavroušek
Venhodová
Vlček
Volný
Vondra
Žák

Zdrželi se: 26

Sněmovna: 26

Skoro jistě:

Bayerová
Bebarová-Rujbrová
Bičík
Braný
Černý
Dolejš
Exner,
Fialová
Filip
Grebeníček,
Grospič
Halíková
Hojda
Konečná
Koníček
Kováčik
Levá
Marková
Maršíček
Mlčák
Opálka
Snopek,
Šenfeld
Šidlo
Vondruška
Vostrá

Zdroj:
http://blisty.cz/art/38895.html

P.S.: Je hezké, že mají soudruzi smysl pro "tradiční konzervativní hodnoty" reprezentované osobou ing. Václava Klause.
30. 09. 2011 | 09:19

mb napsal(a):

občan napsal: Například přestává být důležité proč Klaus rozhodl o nejmenování soudce (nízký věk a absence zkušeností); jediným důležitým je, že tak rozhodl Klaus a je mu vkládáno, že rozhodl politicky. Ale to je manipulace mnohem horší, než jsou vlastní názory Václava Klause.

to samozřejmě není pravda ... klaus to nezdůvodnil ... ten jediný soudce se proti němu ozval ... tak klaus pak jmenoval všechny ostatní ale nikoli právě toho odbojného soudce ( který hájil svá práva )

dokonce byl klaus soudní mocí odsouzen čekatele jmenovat, nebo sdělit proč tak neučíní ...

ale klaus neudělal ani jedno ...

klaus je hnida ...

a čekatele nejmenoval protze se klausovi postavil ( čekatel ne orgán)

njn ...
30. 09. 2011 | 09:20

Jana Drzá napsal(a):

Kříže se nemění,
jen příjmení a jména,
když letí kamení,
jde kolem huby pěna,
potom se omluvíme,
pomníky postavíme
a hlavy ozdobíme.
30. 09. 2011 | 09:23

SuP napsal(a):

Takse nám tu Pehe opět standardně naváží do Klause. Už mi to začíná připadat stejné, jako kdyby se tu pod každým jeho článkem objevovalo Pehe-Hehe! Asi protože to stejné je.
30. 09. 2011 | 09:26

Luba napsal(a):

Ke sporu Klaus vs. soudní čekatel Petr Langer ...

Pan Hvížďala mj. napsal:

"...
Za tímto sporem jakož i třeba spory bývalého předsedy Miloše Zemana se soudy, kterým se odmítl podřídit, je ... možné tušit hlubší problém naší společnosti, který naši zemi stále činí v očích staré Evropy nestandardní zemí.

Jakmile se i politické elity chopí iniciativy a pokouší se vymyslet triky jak obejít intenci nějakého zákona, je to vždy špatný signál pro celou společnost.

Znakem řádně fungující společnosti je, že naopak elity zákony dobrovolně následují a že soudy mohou jejich správní rozhodnutí přezkoumávat, proto se hovoří o justici jako o třetí mocnosti ve státě.

Každé nedobrovolné vymáhání práva na elitách podkopává právní vědomí země.

Je zajímavé, že toto nechápe zrovna Václav Klaus, který je původním povoláním ekonom, neboť většina studií o fungování trhu se shoduje na jednom: tvorba rozsáhlého kapitálu je v prvé řadě zálěžitost právní.

Právní řád je katalyzátor organizace trhů. A nastolení řádného právního řádu není primárně právní úkol, ale politický.

Osvobození lidí od nefungujícího zákona je politický úkol, a proto právě politici se musí zákonům transparentně podřizovat. Pokud se nám tohle nepovede, budeme stále přiřazováni k třetímu světu, jako to naposled učinil Hernando de Soto se svými spolupracovníky v knize Mystérium kapitálu.

Jen zákon je nástrojem fixace a zvěčnění kapitálu."

Zdroj:
http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/417953
30. 09. 2011 | 09:32

Zátora napsal(a):

Mám ke Klausovi velmi smíšené pocity:
Na jedné straně byl při cinkání klíči asi jediný kdo to měl v hlavě srovnané a chtěl někam zemi dobvézt- na rozdíl od ostatních promitivů v politice, v čele s Havlem, kteří jen vykřikovali že za všechno špatné mohou komunisti / před cinkáním jsme stejně tupě říkali imperialisti / a jen se starali o lidská práva- bohužel především pro kriminálníky a ty co nehodlají pracovat a práci považovali za největší zločin komunismu.

Na druhé straně - Klaus chtěl kapitallismus a měl 3 možnosti
1/ - prodat do zahraničí, ale většinou jsme spíš dávali zadarmo / škodovka se povedla ale je spousta jiných kteří převzali české podniky jen proto aby nakradli a zničili konkurenci./ Tatra, Zetor, Lachema aj Dnes vyplácíme na zisku podniků do zahraničí cca 240 mld ročně, za prodej jsme neutržili skoro nic
2/ Rozdat přítelíčkům ODS - a vytvořit české kapitalisty - tedy jasné rozkradení a navíc většina těchto " kapitalistů " jen rozkradla podniky a utekla
3/ kuponovka - tedy pokus rozdělit relativně spravedlivě mezi lid - skončilo opět rozkradením a jako loterie, kde se někdo občas trefil a prodal své akcie se slušným ziskem, ale drtivá většina jen hořce zaplakala.

Nejhorší je absence zákonnosti - tedy v podstatě rozkradení republiky. Nejpozději po kauze Sinha Bacs Pepe z Honkongu by ve slušné zemi takový politik musel odstoupit. U nás jsme to překryli hurá antikomunismem a pak už mafie nikdo nemohl zastavit
30. 09. 2011 | 09:33

ali napsal(a):

ano, kdo je bez viny, nechť hodí kamenem..Pehe jich má celou Sinai..
..a snad bude Pehe za života kanonizován..

p.s. neví někdo, proč Pehe emigroval?
30. 09. 2011 | 09:36

BB napsal(a):

Zvolení Klause bylo podvodné a dokud je Klaus nahoře, všechny mravní hodnoty a veškeré "duchovno společnosti" toužebně očekává na jeho odchod. Snad nebude pozdě a společnost se dokáže zase pozvednout z bahna...
30. 09. 2011 | 09:39

český maloměšťák napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/246026-nenechte-se-ochocit-klausem-naleha-halik-na-biskupy.html

"...Podle katolického kněze Tomáše Halíka prezident politicky zneužil náboženskou slavnost. „Před několika lety se Klaus rozčiloval nad tím, že ve veřejnoprávní televizi je dán takový prostor bohoslužbě církve, která je něčím na způsob zahrádkařského spolku – tenkrát tam totiž nekázal; pokud by si ovšem církev a její představitele ochočil, mluvil by o ní medovým jazykem,“ řekl ve čtvrtek Právu Halík.
Dodal, že biskupové by se měli bránit oživování rakousko-uherské „jednoty trůnu a oltáře“, která se v minulosti církvi vymstila.
„Naše církev se opravdu musí rozhodnout, zda bude v duchu austrokatolicismu okuřovat panovníka, který se jí snaží populisticky vlichotit, anebo zda v duchu prorocké tradice bude umět říci lidem typu Václava Klause své statečné NE, byť by tím riskovala ztrátu různých výhod a politických podpor,“ podotkl Halík...."

Moudrý to člověk. Ale preláti ho nebudou mít rádi.

Btw - ty vároky o sociálním státě z úst ekonoma lokálního významu a sběratele propisek, obdivovatele Kožených a podobných týpků.... který vyrostl, vystudoval a pracoval za socialismu /budoval socialistický stát/....ty vyznívají poněkud rozmarně.
30. 09. 2011 | 09:43

vasja napsal(a):

Eleshar napsal(a):
Kdybychom byli jako národ co k čemu, tak je Pehe bez práce, protože bychom Klause prostě pověsili na první lampu vedle Pražského hradu..........
-------------------------------------
Tak se pochlap, ťuldo, zavolej panu uřčitelu Embéčku a děte na to. :-)
30. 09. 2011 | 09:45

český maloměšťák napsal(a):

ali napsal(a):
ano, kdo je bez viny, nechť hodí kamenem..Pehe jich má celou Sinai..
..a snad bude Pehe za života kanonizován..

p.s. neví někdo, proč Pehe emigroval?
30. 09. 2011 | 09:36
--------------
Vykradl prý v mládí továrnu na výrobu propisek. Ukradl jich najednou celý vagon.
No a tak musel zdrhnout.
Kdyby je kradl pomalu - pěkně v tichosti..po jedné...tak, aby si toho nikdo nevšiml...mohl tu klidně zůstat...a stát se po roce 1989 slavným...

...třeba nějakým ministrem. Pro privatizaci a tak.
30. 09. 2011 | 09:45

vasja napsal(a):

Dovoluju si nahlásit, že pan Luba tu zvěřejnil nějakej neonacistickej seznam.
Asi nepřátel pracujícího lidu a mezi nima sou i židi.
30. 09. 2011 | 09:49

Vladimir napsal(a):

Mně nejvíc na řeči prezidenta Klause zaujala výzva k církvi (asi to byla ŘK církev - u příležitosti svátku Václava), aby církev bojovala proti SOCIÁLNÍMU STÁTU !
Já z toho pochopil, že Klaus, ač se prohlašuje za křesťana (církve čs. Husitské) , tak nepochopil, co to vůbec KŘESŤANSTVÍ JE ! Křesťranství je totiž založeno na sociální soudržnosti (miluj bližního svého jako sebe samého ...) a jenom pár papalášů - ať církevních nebo mimocírkevních tvrdí, že každý se má starat sám o sebe ... a nic víc ...

Pokud by církevní hospodáři poslechli Klause a opravdu "bojovali" proti socilnímu státu, tak to by církev popřela sama sebe a stala by se něčím podobným jako spolek včelařů nebo králikářů, ....

Takovéto nepochopení od prezidenta mne skutečně dojímá a zaráží ...
30. 09. 2011 | 09:54

Buvol napsal(a):

Autore, to samé, ba ještě mnohem horší, jste mohl napsat o Havlovi! Snad ani nemá cenu, vyjmenovávat všechny ty jeho notoricky známé pitomosti .. skončil jako vlastní karikatura a ještě ke všemu jako objekt nějaké bláznivé grafomanky v "tajné knize" ..
Ano, Klausova aféra s tím perem, kdy zřejmě zkratově podlehl okamžitému přání nebo co, je hodně hodně trapná, ale ruku na srdce kdo nikdy nic neukradl, třeba kancelářské potřeby v práci..?! A mezi světovými politiky se to velkozloději a velkoaféristy jenom hemží. Stačí jmenovat francouzského presidenta nebo ubožáka Clintona, který se s Levinskou nezmohl ani normální chlapský sex a pak ty hrátky s doutníkem všemožně zastíral v médiích a odváděl pozornost veřejnosti snad dokonce i "humanitárním bombardováním" Jugoslávie .. marihuanu sice kouřil, ale nešlukoval atd., atd., atd. Klaus aspoň nemá prázdnou hlavu, jako např. ten Havel ....
30. 09. 2011 | 09:55

aga napsal(a):

Já mám už léta pocit, že Klaus je největším tajným trumfem protinárodních štváčů jako je třeba Pehe - nikdo jiný tak spolehlivě nezdiskredituje každou správnou myšlenku, kterou si vezme do huby. Určitě jsou tajně domluvený a rozkaz zněl jasně.
30. 09. 2011 | 09:58

Občan napsal(a):

To Eleshar:

Ale my vůbec nejsme ve sporu. Naopak!
Právě proto, že je ekonomika globalizovaná, že jsme se stali hospodářsky tím, čím jsme (montovnou, absolutně závislou na tom, aby to smontované vlastník někde venku prodal), je namístě zachovat si alespoň po kulturní stránce svou identitu. Protože když už jsme to nezvládli ekonomicky a politicky, můžeme zůstat Čechy laespoň v hudběm, filmu, výtvarném umění, užitém umění. V těchhle oblastech jsme vždy měli světu co nabídnout, tak proč to ničit v rámci nějakého falešného multikultismu?!
A přesně tohle já slyším, když slyším mluvit Klause o vlastenectví. Ne izlacionismus, ale zachování si toho, co nás odlišuje od ostatních.

Samozřejmě ale také od toho pozitivního pečlivě odděluji jeho až nenávist vůči EU. Tohle u něho prostě nechápu, protože to je v naprosté kolizi s historickou zkušeností Čechů. Právě DÍKY EU máme jedinečnou možnost zůstat KULTURNĚ Čechy i na mezinárodní úrovni a být v bezpečí. Zrovna on si musí tohle velice dobře uvědomovat právě proto, že správně vnímá špatnou historickou zkušenost Čechů, které vždy jejich domnělí spojenci se hnutí brvou obětovali. Jedině v EU nepotřebujeme spojence, protože jsme její součástí a tím jsme chráněni. Poprvé ve své historii.

Proto si myslím, že to chápu stejně jako Vy, že nejsme ve sporu :o)
30. 09. 2011 | 10:01

Občan napsal(a):

Jo, a zrovna manipulátor Halík, který se aktivně účastnil rozbití Československa, by se měl směrem ke Klausovi sakra krotit.
30. 09. 2011 | 10:02

zdenekb napsal(a):

SuP napsal(a):
"Tak se nám tu Pehe opět standardně naváží do Klause."

Jestli to nebude tím, že Klaus přednáší opět standardně licoměrné, stále stejné projevy...
A je z Božího a soudružského dopuštění presidentem ČR.
30. 09. 2011 | 10:03

Finkes napsal(a):

Premalovane a prestehovane tradicni hodnoty z minulosti do pritomnosti jsou stale zive a nema je jenom V.K. cirkev ma take svoje tradicni hodnoty, nedavno spolupracovala s Nacisty a po valce organizovala a zajistovala s Mezinarodnim Cevenym Krizem zachranou prepravu Nacistu do Jizni a Severni Ameriky, Australie kam se stovky Nacistu dostalo s falesnou totoznosti v rouchu Kleriky. Po roce 1945 se cirkev opet prevlekla a kolaborovala v staronove zavedenem systemu a cistila svoje rady nezadoucich a zaroven spolupracovala s StB. Pokud se neustale budeme vracet do minulosti, tim nemuzeme ziskat zadne nove hodnoty pro budoucnost a zustaneme i nadale v tradicne starych hodnotach a budeme opakovat to co zde jiz nekolikrat bylo, Starodavne Divadla Kralu,Zbrojnosicu, Trubaduru, Sasku, Komediantu a Otroku.
30. 09. 2011 | 10:03

Radim Kaman napsal(a):

promiňte musím reagovat a upozornit vás na opravdovou náplň církve to jest sociální encykliky církve vydané po válce které tvrdí pravý opak ,takovéto zpátečnické věci neznalé retorické cvičení hraje přesně na české oblíbené struny je to ateismus ,falešné a prázdné hesla bez obsahu ,křečovitá snaha zaujmout bezohledným populismem hrající na struny českého nacionalismu, zpátečnické názory a podobně .
Připadne mě je to jako by chom s z celého tragického vývoje dvou světových válek nemohli poučit díky svému neupřímnému postoji vůči svým a Evropským dějinám které dnes lze považovat i za naše dějiny.
Divím se tedy že církev připustila něco takového neboť Svatý Václav byl pravým opakem něčeho takového co předvedl V.Klaus
ač zastávám názor že církev by se měla vyjadřovat k sociálním otázkám církve ,nepovažuji za vhodné aby se při bohoslužbách prezentovala takováto egoistická retorická cvičení ,značně zpátečnická a nevěrohodná v kontinuitě doby ve které žíjeme.
Církev má úplně jinou úlohu než tohleto opravdu si začínám myslet že katolická církev je velmi vzdálená od toho co hlásali prvotní křesťané a také odkaz Krista
připomněl bych tedy církvi její důležitou sociální úlohu a toto vystoupení bylo čistá ukázka egoismu nabubřelosti a namyšlenosti.
Zajímavé je že ještě před pár lety V.KLaus přirovnal církev k zahardnickému spolku ,tak že by opět rychlá změna názorů????
Myšlenka samospasitelného trhu je naprostý nesmysl za který platí ti nejchudší ,hlásat tedy takovéto názory je cesta od lidí od Boha a do pekel
30. 09. 2011 | 10:05

Martin napsal(a):

Můžeme jenom doufat že se kvůli těmto Peheho hromadám prázných slov někde nekácejí stromy aby se to pak vytisklo v novinách a časopisech. To je tak všechno co se k tomu dá říci.
30. 09. 2011 | 10:06

slunečnice napsal(a):

Je dobře, že p. Pehe si chce posvítit na vlasteneckou a morální svatozář Václava Klause, vždyť lejno v trávě si ještě mnoho poddaných plete s královským korunovačním jabkem. Ten zápach trapnosti je už nesnesitelný. Klaus nepotřebuje letušky, ale sestřičky, aby zavčas pomohly zastavit jeho průjem. Zřejmě kvůli němu se v Česku bude rozšiřovat těžba černého uhlí.
30. 09. 2011 | 10:06

aga napsal(a):

Občane

díky té EU, která si jako svůj symbol nepokrytě vybrala Babylonskou věž???

http://img9.ct24.cz/multimedia/images/2/127/medium/12670.jpg
30. 09. 2011 | 10:07

Radim napsal(a):

přeze všechno Václav Havel byl zlatý president ,V.Klaus je ten nejhorší
30. 09. 2011 | 10:08

zdenekb napsal(a):

Občan:

Člověče neblbněte... on nám opravdu někdo bere české filmy, hudbu, literaturu?!? A kdo? Diktát multikulturalismu jako "oficiálně naordinovaná ideologie"?!?!? Jak se to konkrétně projevuje? Všichni o tom mluví, ale nikdo to neumí popsat... Zlý bruselský úředník nám zakazuje češtinu? Myslím, že pouze zakazuje bramborovici říkat rum.

Pokud nám někdo bere kvalitní kulturu, je to konzumerismus a neviditelná ruka trhu... Nic proti - svobodná volba spotřebitele. Tatíček by měl být nadšen.
30. 09. 2011 | 10:09

Radim napsal(a):

mimochodem ještě jedna Evropská vsuvka je nutno nemocného když nebude mít peníze a bude potřebovat pomoc vyhodit z nemocnice
30. 09. 2011 | 10:13

Radim napsal(a):

?????? to je křesťanství ????? opravdu
30. 09. 2011 | 10:14

aga napsal(a):

zdeněkb

vy taky dřív píšete než čtete, že, a v případě občana jste zrovna kopnul dost trapně do otevřených dveří.

Já si na rozdíl od občana skutečně myslím, že EU je koncipována jako v posledku "nadnárodní" celek, a i když nam (zatím) nikdo češtinu a specifickou národní kulturu nezakazuje, rozhodně ji také nikdo nijak zvlášť nepodporuje a v oblasti vzdělání, výchovy, kultury a médií je činěno vše, aby tak nějak nakonec sama zašla na úbytě. Je to logické - v globálním světě, který je jen sluhou globálního kšeftu, je každé národní specifikum překážkou a osinou v zadku.
30. 09. 2011 | 10:15

Marcus Agrippa napsal(a):

Tradiční hodnoty?! Školné ihned"na dřevo"s úrokem 8,9%? A nejvíc se řeší, jak budou banky vybírat úroky. Ostatně ČR je jediná, která je proti zákazu poplatků za vedení spotřebitelských úvěrů. Svatá prostoto ..... ČR je skutečně evropská exotika každým coulem.
30. 09. 2011 | 10:15

RM napsal(a):

pane Pehe,vy opravdu nikdy "nezklamete" .RM
30. 09. 2011 | 10:17

VlaM napsal(a):

Já jen dodám, že Aktuálně.cz diskriminuje ty diskutéry, kteří si odmítají otvírat svůj profil na Facebooku.
30. 09. 2011 | 10:19

Eleshar napsal(a):

Občan:
Nevím, jak jsme na tom v hudbě, ale co se českého filmu týče, asi by se zrovna nic nestalo, kdyby zanikl, protože od převratu se u nás natočily možná tak 3 dobré filmy:)))

Ale jinak s tím vlastenectvím je to problém. Určitě by se nám nějaké hodilo, ale problém je, že po listopadu nenacházím nic, na co by mohl být český národ nepokrytě hrdý.
1) Komunismus není slavná doba našeho národa, ale i tehdy vznikaly určité hodnoty, které přetrvávají dodnes - třeba nějaká ta naše kulturní produkce. Popřevratová doba je v tomhle holou pustinou, což je tragédie.
2) Potřebujeme *vlastenectví*, ne "vlastenčení", tedy národovecké výlevy různých Bátorů nebo Klausů.

Každopádně je pravda, že v tomhle nám EU fakt nepomůže, protože to je jen na nás. První vlastenecký krok podle mě musí jít směrem ke zbavení se zločinců a zrádců, kteří tomuto národu pouštějí žilou ekonomicky a morálně už více než 20 let. Vím, že "zločinci a zrádci" jsou divná rétorika, ale poraďte mi lepší název pro lidi, kteří složili přísahu, že budou sloužit ČR a jejím občanům, a ve skutečnosti ji úmyslně poškozují za účelem svého osobního zisku a zisku pro své kamarády. Fakt mě nic lepšího než "zločinci a zrádci" nenapadá. A taky mě nenapadá moc metod, jak by se mělo se zločinci a zrádci naložit.
30. 09. 2011 | 10:25

aga napsal(a):

eleshar

smutná pravda.

Asi jediným způsobem, jak uchovat národní povědomí a kulturu, je uchovávat je v sobě a v rámci výchovy svých dětí. Možná je to "objektivně" marné, ale nakonec se budeme zodpovídat ze subjektivních rozhodnutí a činů.
30. 09. 2011 | 10:29

Deklarace nezávislosti USA napsal(a):

Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, že jsou obdařeni svým stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, že mezi tato práva náleží život, svoboda a sledování osobního štěstí. Že k zajištění těchto práv se ustanovují mezi lidmi vlády, odvozující svojí oprávněnou moc ze souhlasu těch, jimž vládnou. Že kdykoliv počne být některá vláda těmto cílům na překážku, má lid právo jí změnit nebo zrušit a ustanovit vládu novou, která by byla založena na takových zásadách a měla svoji pravomoc upravenou takovým způsobem, jak uzná lid za nejvhodnější pro zajištění své bezpečnosti a svého štěstí.
30. 09. 2011 | 10:32

Občan napsal(a):

To Aga:

Pozor - ale ta likvidace kulturní národní identity, to je právě aktivita DOMÁCÍCH multikultistů. V EU nejenže nespatřuji nebezpečí, ale naopak ŠANCI, jak si svou národní kulturní identitu zachovat!
Proto mám pochopení pro Klausovo vnímání vlastnectví. Možná to nevysvětluji dost jasně, ono se to takhle písemně vyjadřuje hůř. NIKOLI v EU, ale TADY, V ČR, je jakýkoli projev vlatenectví prohlašován za nacionalismus, šovinismus a neonacismus.
TADY je totiž za vlastenectví vydáván přesně ten nejhorší druh "rustikálního skansenismu" - lidové stylizované scénické zpívánky pro turisty, pečlivě zbavené jakéhokoli zdání historie, politiky, názoru, vnímání souvislostí a hlavně HRDOSTI na to, že jsem, čím jsem!!! Přesně takhle to chtěli nacisté a přesně takhle to dnes prosazují "multikultističtí pravdoláskaři" :-(
On už tomu napomáhal dost výrazně už Masaryk a legionářská parta kolem něho. Z těch "vlasteneckých" spisků mi bylo na blití od okamžiku, kdy jsme je na půdě našli v bedně po dědovi. Neskutečné překrucování historie, vytrhávání z kontextu, vytváření naprosto falešných "lidových tradicí" a dokonce snaha o vytvoření "moderního národního kroje" - "český svéráz" se to jmenovalo a byl to prachobyčejný dirndl, olemovaný takovými těmi krojovými stuhami a s bílou zástěrkou. Kristovanoho!!! Takový pseudonárodní humus, jaký produkovala první republika, to jsem v životě neviděl :-(

Proto mám v otázce vlastenectví pochopení pro Klause. A proto také NECHÁPU jeho averzi vůči EU. Nikde jinde na světě totiž nemáme šanci zachovat si právě svou národní kulturní a historickou identitu. Nikdo jiný na světě nám neposkytne bezpečný prostor pro její zachování a rozvoj. Protože jedině v EU nemusíme hledat spojence, když jsme ČLENY.
30. 09. 2011 | 10:33

zdenekb napsal(a):

aga:

Občanovi jsem co do vztahu k EU možná ukřivdil, omlouvám se. Ale pořád mě zajímá ta "oficiálně nařizovaná multikulturalita". Fakt nic podobného nepozoruju. Spíš se jen někteří (jako pan president) chtějí stylizovat do role osamělých bojovníků za (národní) spravedlnost. Proti všem. My jsme přece ti malí, hodní a věčně utlačovaní.

Češtinu nám nikdo zakazovat nebude, a podporovat bychom ji měli asi my sami. Nebo i to mají za nás dělat v Bruselu? Žádné "řízené potlačování" se nekoná... jen děti asi mají radši pokemony a Harryho Pottera než české pohádky. A televize béčkovou zahraniční tvorbu než vlastní produkci. To je právě ten trh, nikoliv hrůzný multikulturalista.
30. 09. 2011 | 10:34

babi napsal(a):

Z úst vlastizrádce zní slova o vlastenectví více než směšně !Dívám - li se do tváře mladého Klause, vidím charakter jeho otce !
30. 09. 2011 | 10:37

Yossarian napsal(a):

Klaus je relikt bolševické minulosti, nemá smysl se jím zabývat, nepokládám jej ani za svého prezidenta. Je to prezident všech tunelářů, oportunistů a tmářů.

Marcus Agrippa: Jo, co si mladí zvolili, to mají.
30. 09. 2011 | 10:39

Eleshar napsal(a):

aga:
Čeština není jazyk ohrožený a vymírající (já jsem vědec, mě můžete věřit, hehe... hehehe... MUHAHAHAHAHAHAHA!!!). Ale jako fakt - česky mluví 10 milionů lidí, to není moc v porovnání třeba s angličtinou či španělštinou, ale když to srovnáte třeba s přeživšími jazyky keltskými (irština, velština, bretonština), které čítaly stovky tisíc mluvčí a hlásily pravidelný úbytek v desítkách tisíc... Pak jsou taky jazyky, které mají třeba jen... deset mluvčích, kterým je všem přes 80 let.

Co se podpory týče, tak EU zatím rozhodně nemá tak silné postavení, aby mohla něco zvrátit, může jen podporovat a na poměrně individuální bázi. Katastrofální stav českého vzdělávání, výchovy, kultury a médií vážně nemůžete svádět na EU a její neochotu nás podporovat. Co se třeba toho vzdělávání týče, nedávno tu byl článek, že v investicích do základního školství je v celé Evropě (ne v EU, v Evropě) za ČR pouze balkánský region. To není vina EU, to je vina konkrétních vlád - jmenovitě Topolánkovy vlády, která to brutálně snížila, a dále vlády Nečasovy, která s touto katastrofální situací pranic nedělá.
Před nějakou dobou jsem počítal, kolik dáme % státního rozpočtu na školství a vědu my a kolik např. Francie. U nás to bylo asi kolem 9 %, jestli si dobře pamatuju, ve Francii tam cpou skoro 30 % a školství je tam pradávno prohlášeno za "priorité nationale", tedy de facto nejdůležitější úlohu francouzského státu.

Ale jinak souhlasím, že EU pro ČR může být výhledově významným hospodářským blokem - každá země, včetně ČR, do EU něco přispívá, a pak si to regiony berou nějak zpět. Jenže ČR bude brzy do EU pouze přispívat a zpět nedostane ani korunu, protože nám Brusel zatne tipec, jelikož se u nás evropské fondy hromadně tunelují.
30. 09. 2011 | 10:39

Občan napsal(a):

To Eleshar:

Teď Vám moc nerozumím.
Hlavně ne těm pojmům "vlastenectví" a "vlastenčení".
Já považuji Klausovy názory na české dějiny ve všech jejich souvislostech a rovinách a na řadu událostí odmácích i zahraničních za VLASTENECTVÍ.
Za VLASTENČENÍ považuji naopak právě takové to rustikální sterilizované bezobsažné a beznázorové blábolení, to úslužné poklonkování silnějším, mocnějším, kteří se nám snaží vnutit pocit provinilců, pachatelů a snaží se nás přimět k tomu, abychom se styděli, že jsme Češi. A jimž, bohužel, přizvukují mnozí mocní v ČR, s Havlem v čele. Ti jsou viníky současného úpadku národní kulturní identity.
A takovým já říkám jasné NE.
30. 09. 2011 | 10:40

Radim napsal(a):

musím ještě dodat že politika multikulturalismu je opravdu chybná ale naši mocní nemají na to ji změnit ,takže sice dochází k protěžování těch co si to jistě nezaslouží jiná řešení jsou ovšem z louže pod okap
30. 09. 2011 | 10:42

Radím Radimovi napsal(a):

Radime v 10,08 kde to žijete. Havlova doba znamená nejhorší propad hospodářství, zákonnosti, morálky a i kultury v dějinách naší země.
Havel totiž nikdy poctivě nepracoval a neměl děti- proto světu poctivě pracujících a rodin nerozuměl a staral se jen o tzv lidská práva- ale především pro kriminálníky, nemakačenky a podobně. Proto jsem začali platit lidem za to že nepracují a dnes vidíte následky na Šluknovsku a vlastně v celé republice, proto se tak rozbujela kriminalita, proto máme nyní po celé republice Bronxy kam si netroufne jet ani policejní hlídka.
Také umělci brečeli že za komunistů nemohli a museli psát do šuplíku . tak se jich zeptejte kdy to vytáhnou. Po cinkání klíči sotva 2-3 trochu dobré filmy, které jsou ale poplatné době a za dalších 10 let už to nikdo nebude chápat o co jde. V televizi bída . kterýkoliv komunistický seriál, i ten nejblbější kterému jsme se za komančů smáli, ční dnes o mnoho pater nad současnou tvorbou- zpracováním,hereckými výkony nosným dějem pro normální lidi, a hlavně morálkou. A taky za komunistů nesměli hrát největšího dramatika Havla- hrozný kulturní zločin-- tak se dnes podívejte kde ho hrají a jak dopadlo jeho filmové veledílo odcházení.
Tak se nám pokuste vysvětlit v čem je ten úžasný Havlův přínos, Ale spíš bych řekl že jste duševně ustrnul někdy při cinkání klíči
30. 09. 2011 | 10:45

Radim napsal(a):

ad čeština ano ale když vidím většinou pravicové zaryté pisatele neumějící ani pravopis vlastního jazyka napadá mě přirovnání k opravdové tváři českého vlastenectví to jest toho ře tento národ pro své staleté mindráky si svého dědictví neváží .
30. 09. 2011 | 10:46

Radim napsal(a):

a to co je teď je lepší )Za Klause?? nesnáším české pokrytectví a hru na výlučnost v eu ,vždyť v čem jsme slavní ????naši hokejisté???
30. 09. 2011 | 10:49

aga napsal(a):

eleshar

Tak především, média dávno nejsou česká. Z pohledu jejich vlastníků nejsou v žádném "katastrofálním stavu" - naopak, ten stav přesně vyhovuje záměru postupně ničit českou kulturu a národní povědomí. Podobné platí i o dalších problémech, které jste zmiňoval. České vlády nejsou sestavovány z lidí, kteří by měli zájem podporovat české zájmy - je tomu přesně naopak. Proto to vypadá tak, jak to vypadá - a žádná další vláda na tom za současné globální konstelace nic nezmění.
30. 09. 2011 | 10:50

VALENTA napsal(a):

TRADIČNÍ HODNOTY_?
část písně KARLA KRYLA

VRAH O MORÁLCE KÁŽE.
30. 09. 2011 | 10:51

zarytý pravičák napsal(a):

Radim
prosím co je:
"to jest toho ře tento národ?"

zarytý pravičák
30. 09. 2011 | 10:55

český maloměšťák napsal(a):

Občan 30. 09. 2011 | 10:40
Podle skutků. U mocných podle skutků.
Ne podle keců.
30. 09. 2011 | 10:55

Luba napsal(a):

Klausův svatováclavský projev - ohlasy politiků:

Plzeňský turbostudent Marek Benda (ODS):
„Velmi často souhlasím s prezidentovými obecnými vyjádřeními a v tomto případě obzvlášť. Myslím, že přesně popisuje nebezpečí moderního ´liberalismu´, který ohrožuje tradiční hodnoty naší společnosti. A jsem rád, za jeho vyjádření právě na svátek svatého Václava," řekl ParlamentnímListům.cz místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Jezuitský "porcovač medvěda", Jaroslav Plachý (ODS):
"Absence vlastenectví, Moskva v Bruselu, jednosměrná politika multi kulti a krize tradiční rodiny vedou náš národ a s ním celý Západ k zániku, jak napsal Patrick Buchanan ve své knize Smrt Západu. Falešní proroci světlých zítřků a hledači třetích cest připravili Západ o polovinu nejmladší generace díky průměrné porodnosti 1,2 dítěte na ženu. Církev by měla náš národ probudit, jinak zahyne. Pan prezident má opět pravdu," varuje poslanec Plachý.

Majitel a jednatel politického subjektu VV a.s. Vít Bárta:
„Zcela souhlasím. Česko v globální společnosti přežije jen tehdy, pokud přestane mít o sobě švejkovské pochybnosti a bude si uvědomovat, že české království není jen svatý Václav a vítězní Přemyslovci, ale i Přemyslovci a lucemburští panovníci , především Otec vlasti Karel IV., který se těší státnické úctě, i když nedostatečné," reagoval Bárta.

Soudruh předseda KSČM a spolupracovník StB, Vojtěch Filip -"Falmer":
„Myslím, že je to jeden z nejslabších projevů Václava Klause. Tak uváznout mimo základní potřeby občanů s odkazem na konzervativní hodnoty a odsoudit touhu lidí po pokroku a nazvat je pokrokáři jen proto, že vyznávají jiný žebříček hodnot, je v době takového sociálního marasmu více než nevhodné. Pan prezident zapomněl na to, že mnoho lidí uráží, že měřítkem hodnot není poctivá práce, ale žel majetek, který často nebyl nabyt legálně a že s tím státní moc nic nedělá. Tento stav není možné zakrývat poukazem na trvalé a jistě neměnné hodnoty vlastenectví a rodiny," reagoval zklamaně šéf komunistů Vojtěch Filip.

Vzorná pionýrka a prezidentská kandidátka KSČM, Jana Bobošíková:
„S prezidentovými slovy bezvýhradně souhlasím. Mluvil mi z duše. V podstatě vystihl jádro programových hodnot Suverenity. Za tyto hodnoty stojí za to jít do střetu s těmi, kdo zapomněli, že se narodili muži a ženě, že rodina je máma a táta, děti a babička s dědou. S těmi, co zapomněli, že za vlast lidé umírali a že svobodný národní stát není samozřejmostí. S těmi, kteří přijmou ve volbách od občanů České republiky mandát a pak jednají v zájmu Bruselu a nadnárodních společností," řekla serveru ParlamentníListy.cz Bobošíková.

Bártův psycholog, Josef Dobeš (VV):
„Byl jsem jeden z mnoha, kteří nadšeně tleskali. Pan prezident pojmenoval přesně to, co cítím a vnímám na každém kroku, tedy že přirozené a tradiční postoje jsou ponižovány a zatracovány jako nemoderní a zpátečnické," sdělil redakci ministr.

Poslední mluvčí Charty 77, Alexandr Vondra (ODS):
„Čím jsem starší, tím více s ním v tomto souhlasím. Tradiční hodnoty jako vlast a rodina musíme chránit. Ve špatných časech je to často to jediné, o co se může lidský jedinec opřít," řekl ParlamentnímListům.cz ministr obrany a místopředseda ODS Alexandr Vondra.

Zastánce ministerského spáče Schwarzenberga, Lubomír Zaorálek (ČSSD):
„Václav Klaus dnes říká, že je nutná zásadní změna systému a připravuje konzervativní revoluci. Zřejmě vláda silné ruky a lá druhá republika. Klaus nás vede zpátky na okraj Evropy. Náš národní zájem je úplně jiný- prosadit se a uspět kulturně i ekonomicky v současné Evropě, která musí překonat problémy, jimž v současné době čelí," uvedl místopředseda sněmovny. (Termínem Druhá republika je označováno Česko-Slovensko trvající 29. září 1938 - 14. března 1939, pozn.red.)

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg von Schlafenberg (TOP-09):
„My si musíme uvědomit, že naším nejdůležitějším spojencem bylo, je a bude Německo. Za svůj první úkol bych proto považoval co nejlepší vztahy s Německem," uvedl před časem Schwarzenberg, který také podporuje, aby se Češi co nejvíce učili německy. Ten také označil Benešovy dekrety za nespravedlnost a spolupořádal návštěvu sudetských Němců v Praze. „S myšlenkami prezidenta nesouhlasím. Počínajíc tím, že postrádám definici ´pokrokářů všeho druh´," uvedl pro ParlamentníListy.cz Schwarzenberg.

Pokračování ...
30. 09. 2011 | 10:55

Luba napsal(a):

...

Parlamentní pěvec a uchazeč o megaekotendr Daniel Korte (TOP-09):
„Vždycky mě trošku mrzí, když s prezidentem Klausem musím souhlasit. Ale má pravdu," uvedl poslanec TOP 09 Daniel Korte.

Nejlepší ministr kultury, sprosťák Vítězslav Jandák (ČSSD):
"Jsem Čech a vlastenec a nestydím se za to a v tom s Klausem souhlasím. Vlastenectví není v rozporu se sociální demokracií," reagoval poslanec ČSSD Vítězslav Jandák.

Zastuzený skinhead Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL):
„Nadnárodní instituce jsou pro nás hrozbou jen v případě naší pasivity a nezájmu. Pokud budeme aktivní, důslední a sebevědomí, pak jsou tyto instituce šancí jak odolat tlaku z východu a z jihu. Doplnil bych pana prezidenta, že je veden útok na jednu ze základních křesťanských hodnot-solidaritu, a to mezigenerační, zdravých a nemocných, bohatých a chudých. Měřítkem úspěchu je zisk a výdělek, nikoli služba bližním," myslí si šéf lidovců.

Hlavní protagonista nejtěžší české knihy hned po Ďáblově bibli, Jiří Paroubek: „Jednotný trh a zahraniční investice pohánějí zemi dopředu a povedou ke zvyšování životní úrovně lidé a kvality života. Václavská tradice vede především k realismu a odvaze čelit výzvám okolního světa. A tak by měla postupovat také současná česká politická elita".

Bruselský obhájce českého sejra, Jan Březina (KDU-ČSL):
„Dodal bych ještě citát z rozsáhlého díla Járy Cimrmana- ´a nejhorší jsou trpaslíci!´. Pro mě pan prezident četností a šíří svých vyjádření devalvuje i některé nesporné pravdy, které se někdy v jeho výrocích objeví. Občas mám obavy, aby se i on nestal ´sopkou, která svou aktivitou zahltila sama sebe´, jak by řekl zmíněný génius Cimrman," míní europoslanec KDU-ČSL Jan Březina.

Oranžový kazatel, František Bublan (ČSSD):
„Souhlasím s tím, že bychom se měli držet tradičních hodnot a ctností. Křesťanskou ctností je například pokora, která je panu prezidentovi poněkud vzdálen."

Zdroj:
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8185-ceskemu-narodu-hrozi-smrt-souhlasi-politici-s-klausem.aspx
30. 09. 2011 | 10:56

aga napsal(a):

zdeněkb

multikulturalismus je jen dalším z nástrojů v neviditelné ruce nadnárodního trhu. Sofistikované a cíleně směrované PR metody si bohužel během 2 generací dokázaly poradit, média v tom hrála vůdčí úlohu, proto byla primárně zprivatizována do těch správných - nečeských - rukou. Ale co vám to budu vykládat, myslím, že to víte stejně dobře jako já.
30. 09. 2011 | 10:57

Radim napsal(a):

o V .Havlovi zde nebyla řeč ,nezaměstnanost je důsledkem nefungující ekonomiky a vy pane chytrý se necháte chytnout na jakoukoli demagogii ,váš postoj připomíná takovoutu tu poučku Dr Plzáka ,o tom co nás pálí zatloukat zatloukat zatloukat .
ještě jedna vsuvka Sv .Vávlav byl neuvěřitelně prozíravý neboť dobře věděl že kdyby tehdy Němcům neustoupil bez problémů by nás pobili to pro hlasatele zamindrákovaného češství ,ještě mě řekni hlásná troubo V.Klause proč podporoval zákony které tedy preferují jedny a diskriminují druhé ,nezdá se vám to nápadné
ještě dovětek komunismus se přežil a pravým socialismem ani nebyl nikdy a proto musel padnout protože se přežil kdežto kapitalismus krachuje díky mamonářství ,pokrytectví , hlouposti a nepřipravenosti kapitalistů elitářů, výsledky jsou podobné akorát z jiné strany
30. 09. 2011 | 10:59

zdenekb napsal(a):

aga:

Obávám se, že nadnárodním společnostem je národnost naprosto šumafuk. Mediálním vlastníkům jde o zisk, ne o pěstování identity - pokud by se jim v poměru náklady/zisk vyplatila česká produkce, o angličtinu v kinech a TV vůbec nezavadíte, a čeští herci budou nejvytíženější profesí.
Je to jinak, ale neřekl bych, že jde o jakýkoliv "protičeský" úmysl...
30. 09. 2011 | 11:05

Eleshar napsal(a):

Občan:
Některé Klausovy názory by se, pokud je vytrhnete z kontextu, skutečně asi za vlastenectví považovat daly. Ale sám jste psal, že proto nerozumíte Klausovu postoji vůči EU. Nerozumíte, protože tomu ani nelze porozumět. Klaus je, abych použil Klausova slova, kočkopes. Jeho názory jsou vnitřně hluboce nekonsistentní - jak naznačujete s tou EU z hlediska právě toho národního sebeurčení, ale pak samozřejmě i ekonomicky, protože EU je v jádru brutálně ekonomicky liberální podnik bez jakékoliv obdoby v historii lidstva.
Klausovi nejde o nějaké vlastenectví, Klausovi jde pouze o Klause. "Vlastenectví" je jen momentální struna, na kterou lze hrát, a to až někam k tomu národoveckému extrémismu. Jinak "vlastenčením" se obvykle myslí takové to za každou cenu absolutní "co je český, to je hezký".

Klaus ale má vnitřní názorovou konsistenci - když se podíváte dlouhodobě na jeho postoje, všimnete si vzorců. Vezmeme-li nějakou komplikovanou otázku, máme na ni množinu názorů, které mají různou popularitu. Klaus si konsistentně vybírá ten *druhý nejpopulárnější*, čímž si na jednu stranu buduje obraz státníka, který se nebojí "jít proti proudu" (protože nezastává nejpopulárnější možný názor), ale přitom za ním stále stojí velké množství stoupenců (protože názor sice není nejpopulárnější, ale je druhý nejpopulárnější, s tím nejpopulárnějším obvykle co do obliby srovnatelný).
Tahle tendence se objevuje ve všech větších otázkách - od globálního oteplování přes samostatnost Kosova, ruskou válku v Gruzii, postoje k EU až po současnou vyostřující se situaci v oblasti našeho "vlastenectví".
Samozřejmě čistě statisticky vzato se nevyhnutelně musí přihodit stav, kdy platí, že "Klaus má pravdu". Současně je ale nutné dívat se na celkový kontext jeho výroků - třeba globální oteplování. Co vlastně Klaus tvrdí... Klaus v tom sám není konsistentní. Často od něj slyšíme, že "vliv člověka na globální oteplování neexistuje". Budiž. Občas slyšíme ale přímo, že "globální oteplování neexistuje", což už je dost mimo (ale krásně nám to ukazuje, že Klaus dané problematice ani zbla nerozumí a jen ji zneužívá). A konečně když zapátráme, najdeme výroky odhalující, jako "žádného ničení životního prostředí si nejsem vědom", kde se zračí skutečná motivace. Klausův boj proti myšlence vlivu člověka na GO je veden jeho odporem k ochraně životního prostředí obecně. Nejde o nějakou svobodu a vyvrácení jednoho mýtu, jde o to, aby průmyslová lobby (na kterou má Klaus samozřejmě vazby např. přes ČEZ, kde seděla jeho paní choť a dosud sedí jeho pan syn) měla volnou ruku a nebyla omezována ve vypouštění jedů do přírody a v podobných věcech.
Takže i pokud je vliv člověka na GO skutečně vylhaným mýtem, má Václav Klaus pravdu nebo nemá?
30. 09. 2011 | 11:05

český maloměšťák napsal(a):

Ovečky a beránci,
Po roce 1989 vás strašil návratem k totalitě./také falšné dilema : buď moje (v podstatě ale IMF) cesta k prosperitě...nebo návrat k totalitě/.
Teď má nového strašáka - multikulturalismus /je komické, když už se zde objevují názory, že i privatizace do "cizích rukou" je takovým multukulturalismem...to je absurdní...když takový antimultikuklturalista přitom adoruje Kaluse...to je velmi, velmi absurdní....pro psychiatra....

...ale budou se množit takoví vlci, milé ovečky a beránci. I takoví budou kolem vás pobíhat s vyplazeným jazykem.
Víte proč, ovečky a beránci ?
Nu - aby vás mohli sežrat.

Je to velmi jednoduché - nejdřív vám to nechají sežrat /i s navijákem/ a pak...sežerou vás....a naviják je opět doma...

Maucta.
30. 09. 2011 | 11:06

ghándí napsal(a):

po podpisech nějakého dokumentu propisky zustávají signatářům. je to protokol a dloholetá praxe. že takovou zakladní věc pehe neví, ukazuje na jeho "politologickou" uroveň. asi měl zustat u toho čištění záchodů.
30. 09. 2011 | 11:08

Radim napsal(a):

český národ má sklony pro své mindráky mstít se na těch nejohroženějších jsou to menšiny ,ohrožené skupiny (lidé zdravotně postižení ,sociálně vyloučení ,staří a žijící na hranici bídy nebo v ní )nebo ti co nejdou s davem),vážený pane pravičáku vaše postoje jsou právě postojem černobílých všeználků ,toužící pansky kázat všechno a všem ač mají sami máslo na hlavě ,co se týče chyb jedna :jedna a udělal jsem to schválně aby vám to nebylo líto :)a abych neprezentoval svoji dokonalost
ještě poznámka česká pravice není věrohodná ani konzervativní neboť její hlasatelé jsou převlečení kryptokomunisté ,ve všem se u vás projevuje sobectví a egoismus a to je špatný rádce
30. 09. 2011 | 11:10

zdenekb napsal(a):

ghándí:

Technická. Klaus v Chile nic nepodepisoval. Podepisovali ministři zahraničí. U čeho zůstaneš ty?
30. 09. 2011 | 11:13

aga napsal(a):

zdeněkb

No už se skoro blížíme ke shodě. Já taky netvrdím, že se jedná o primárně "protičeský" úmysl, jedná se o "protinárodnostní" úmysl en gross. Nadnárodním společnostem totiž není národnost fuk, národnost jim překáží, protože se staví do cesty bezproblémovému přeshraničnímu a nadnárodnímu fungování trhu. Ono to fungování trhu je totiž samo určitým způsobem "specificky národní", odpovídá tradicím a záměrům určitých specifických národů, a v mnohém se příčí tradicím a záměrům národů jiných, které nejsou v tom nadnárodním molochu zastoupeny. Proto je třeba podřídit všechna národní specifika a tradice jen té jedné tradici uctívání zlatého telete, a proto je třeba národy "rozpustit". Zdánlivě to protiřečí například mediálnímu tažení na obranu řekněme romských specifik, ale to je jen falešná lásky hra, cílem je nastolit pevnou ruku a ten jedině správný "náš" tržní pořádek. Cikáni a jejich kulturní specifika to pak odnesou mezi prvními, ale my se svezeme.
30. 09. 2011 | 11:17

ghándí napsal(a):

zdenekb,
to je jedno, že to podepsal šipková ruženka , podepsal to za českou repukliku a delegaci vedl klaus.
30. 09. 2011 | 11:17

Ludmila Fürstová napsal(a):

Pehe jako obvykle staví z velbloudího trusu. Míchá věci podstatné, jakou nepochybně je fenomén Rádživa Sindhy a Pepy z Hongkongu s totálními ptákovinami, jakou byla inscenovaná PR hříčka s "milenkou" nebo škodolibou Fridrichovou nafouklý lapsus s propisovačkou (každý týden si jich několik odnáším po kapsách a každý týden jich několik někde nechám, ale i kdyby to Klaun udělal úmyslně a z neodolatelného vnitřního nutkání kleptomana, ja to pořád jen anekdota).
Také neustálé vracení se k fackovacímu panákovi Bátorovi má v zrovna v souvislosti s Klaunovým Svatováclavským projevem (který není jen dalším z Tunelářových šplechtů, tady opravdu začíná nová epocha) funkci vějičky k odvádění pozornosti.
Kdyby myslel Pehe jen setinu toho, co předstírá zastávat vážně, musel by se vrátit k úhelným kamenům Klaunovy kariéry jako byl deal s Vladimírem Železným a zpráva kapitána Žáka. Který, jak víme, dostal švýcarský azyl, což se opravdu nepodaří každému.
30. 09. 2011 | 11:18

Eleshar napsal(a):

aga:
"Tak především, média dávno nejsou česká. Z pohledu jejich vlastníků nejsou v žádném katastrofálním stavu - naopak, ten stav přesně vyhovuje záměru postupně ničit českou kulturu a národní povědomí. Podobné platí i o dalších problémech, které jste zmiňoval. České vlády nejsou sestavovány z lidí, kteří by měli zájem podporovat české zájmy - je tomu přesně naopak. Proto to vypadá tak, jak to vypadá - a žádná další vláda na tom za současné globální konstelace nic nezmění."

Správně. Jen chybí jakákoliv souvislost s EU.
1) Média nejsou česká - kdo za to může? mno pochopitelně vesměs privatisátoři z 90. let, kteří pustili i strategické věci do zahraničních rukou. Často za úplatky. Shodou okolností jsme v článku o Klausovi a já bych na tomhle Klausovi i spoluvinu klidně připsal. On chtěl privatisaci bez právního rámce (teď do zemí po revoluci vyvážíme jako artikl svou historickou zkušenost "takhle to nedělejte, hlavně vybudujte bytelný právní rámec, jinak dopadnete jako my"). Teda ne že by tehdy nebyli lidé, co to říkali... např. tuším Švejnar.

2) Sestavování českých vlád - no tady je to komplikované. Osobně jsem skeptický k tomu, že by nás Brusel nějak úžasně spravoval, kdyby měl více našich státních pravomocí. Šlo by to asi od 10 k 5. Můj názor se naprosto nezměnil. Ale tomu názoru se narodil bratříček - kdyby nás spravoval Brusel, šlo by to do hajzlu, ale šlo by to do hajzlu *pomaleji*, než to tam jde teď. Brusel by nás nejspíš neuměl spravovat, ale naše "representace" nás cíleně likviduje a tyje z toho.

Občané by měli jednat dříve, než padne vláda, protože pak situace utichne a dostane se k moci sociální demokracie, což je stejná zločinecká banda jako současné strany. A jsem přesvědčen, že další zlodějskou vládu už tenhle systém neudrží, sám se zhroutí, ale systémové změny pak nepovedou občané jakž takž racionálně, ale pod vlivem nějakých šílenců, jako jsou Vandasové nebo Bátorové. Vládu je třeba svrhnout, než padne sama.
30. 09. 2011 | 11:19

Radim napsal(a):

je to pěkný výčet co volili Klause mezi nimi komunisté(čemuž se divím) a zrádci z čssd
30. 09. 2011 | 11:20

český maloměšťák napsal(a):

Něco pozitivního : :---()

synopse :
Krása v přírodě též pochází z vidu. První působící forma je v tvořícím. Tvořící, jež tvoří krásné věci, musí být krásné. Zdrojem pohybu je to, co je uvnitř. Krása mravní(jsoucí uvnitř) stojí výše než krása vzhledu. I ty můžeš ve svém nitru sebe považovat za krásného.

"...my ovšem, kteří nejsme zvyklí hledět na to, co je uvnitř, nikterak to neznáme, spěcháme za tím, co je vně, a nevíme, že zdrojem pohybu je to, co je uvnitř, tak jako kdyby ten, kdo vidí svůj obraz v zrcadle spěchal za ním, protože neví, odkud pochází.
To za čím spěcháme, je něčím jiným, a krása nespočívá ve velikosti, jak to ozřejmuje i výrok o kráse ve vědách a v činnostech a vůbec v duších...
...a opravdu, ve srovnání s velikostí je to krása ve vyšším smyslu, když u někoho spatříš rozvážnost a obdivuješ ji, když nepozoruješ jeho obličej, ten může být ošklivý, když odhlédneš od vnějšího vzhledu a sleduješ jen jeho vnitřní krásu.

Pokud tě toto nepřiměje, abys někoho takového považoval za krásného, nemůžeš se ani ty sám po nahlédnutí do svého nitra těšit ze sebe jako z krásného. V takovém stavu bys marně hledal krásu, hledal bys ji totiž pomocí ošklivého a nečistého....
...proto se výklady o těchto věcech neobracejí ke každému. Pokud jsi však sám sebe spatřil jako krásného, vzpomeň si na to...."

/Plótínos : O duchovní kráse/
30. 09. 2011 | 11:23

aga napsal(a):

Eleshar

EU je podle mne jen instituce (jedna z mnoha), která má usnadnit prosazování globálních zájmů nadnárodních společností. Vše ostatní je jen zástěrka tohoto cíle. Divím se, že snadnost, s jakou banky zametají v jejím rámci s Řeckem, už dávno neotevřela každému oči. Ale kdo nemá oči k vidění, nevidí.
30. 09. 2011 | 11:23

Eleshar napsal(a):

ghándí:
Klause za to propral celý svět. Propisky si nechávali i jiní presidenti, ale ti se nejprve zeptali, zda mohou, na základě čehož jim byly věnovány.
Klaus:
1) se neptal (ostatně to video je celkem výmluvné - věci, na které máte nárok, si berete trochu jiným způsobem)
2) zatloukal a URAZIL chilskou diplomacii, když tvrdil, že šlo o obyč. propisku (Chile to popřelo a sdělilo, že šlo popchopitelně o docela drahé protokolární pero).
3) Chilská diplomacie incident "odmítla dále komentovat". Ptám se proč asi? Říci "Klaus ukradl pero" je totiž samozřejmě nepřijatelné. Naopak říci "Klausovi bylo pero věnováno a vzal si je v souladu s protokolem" by bylo velmi vstřícné, přátelské gesto, které by situaci utišilo a zametlo pod koberec.
30. 09. 2011 | 11:25

Rohan napsal(a):

Germanizace Evropy byla potvrzena vcerejsi Financni Sbirkou v BERLINSKEM BUNDESTAGU a pristi mesic si novodobe Risske Marky-EURA prevezme Recko aby zachranilo Nemeckou Evropu.
30. 09. 2011 | 11:28

zdenekb napsal(a):

ghándí:

To už je dost křečovitý výklad protokolu. Ale pro obhajobu "vedoucího výpravy" je v nouzi dobré cokoliv...

aga:

Shodám se blížím rád... :o). Ale váš názor, že národní specifika nějak extra brání volnému trhu mi úplně nesedí. A jak správně poznamenal Eleshar, není souvislost s EU. Bruselu je spíš vyčítáno ochranářství a regulace než opak.
30. 09. 2011 | 11:29

český maloměšťák napsal(a):

aga napsal(a):
Eleshar

Vláda v Římě je jen instituce (jedna z mnoha), která má usnadnit prosazování globálních zájmů římských patricijů. Vše ostatní je jen zástěrka tohoto cíle. Divím se, že snadnost, s jakou praefekt, jmenovaný Marcem Aureliem zametá v jejím rámci s křesťany, už dávno neotevřela každému oči. Ale kdo nemá oči k vidění, nevidí.
30. 09. 2011 | 11:23
---------------------------------------
Pak přišli barbaři.
Spojili se s křesťany.
A Řím přestal existovat.
I celou antiku barbaři spolu s křesťany vykuchali.

Největší tragédie v dějinách lidstva.

P.S. Ke kontrole patricijů měl sloužit SEnát a další instituce.
Totéž platí dnes o vztahu k korporacím.

Bylo by smutné pozorovat , jak český zástuoce ve WTO/poté , co by ČR vystoupila z EU/ vznáší nějaké požadavky. A všichni se mu smějí. Taktéž by byo velmi smutné sledovaz, jak český Ústavní soud/po rozpadu EU/ jmenuje do svého čela Viktora Koženého.

Ne vše, co se praví v poudačkách o New World Order je pravda. Někdy jde právě o propagandu takovou, která má zdánlivě za cíl poodhalovat skutečnost...ale přitom právě ten NWO prosazuje.
Jednodušeji : Je v silách lidí, aby měli evropské instituce takového charakteru, které vzniku korporatokracie zabrání. A je rozhodně lepší, když to budou jednotné evropské instuituce, než například jejich karikatura via "justiční Mafie Kozloistánu Zelného".

Ne ?
30. 09. 2011 | 11:35

Kanalnik napsal(a):

V podstate souhlas s clankem. Jeste bych pripomenul k tomu "nekrast a nelhat" tu 'dohodu - nedohodu' pri Drobilove afere v zime.

Jinak bych polemizoval se videnim pana Pehe, kdy zde rika:

"Byly to zákonitosti trhu, které si koneckonců vynutily, že Česká republika je dnes ekonomicky více méně montovnou pro finální výrobky v západní Evropě..."

to nebyly zakonitosti trhu, ale amoralnost a neschopnost (ci vseho schopnost) politiku, kteri byli u moci; ti totiz zadne hlubsi zakonitosti trhu amoralne nestanovili, aby se mohli sami obohatit na ukor cele zeme
30. 09. 2011 | 11:43

aga napsal(a):

zdeněkb

..Ale váš názor, že národní specifika nějak extra brání volnému trhu mi úplně nesedí...

Tak si zkuste představit, jak by bránilo volnému trhu třeba specifikum zákazu úročení vlastní islámským národům...

.. a vůbec, mnoho národů, než k nim ten volný trh vtrhnul, vůbec nevědělo, že mají takové potřeby, na jejichž principu může jedině volný trh fungovat.. a tak nějak zřetelněji si uvědomovalo, že to, co prospívá volnému trhu, ve většině případů zároveň ničí planetu a tudíž ohrožuje samu jejich existenci. Když se národy hezky promíchají, budou mít s trochou dobře cílené mediální podpory jiné starosti, než tu o životní prostředí nebo sociální spravedlnost pro všechny... Brusel je tu proto, aby diktoval podmínky - jaké, to diktují nadnárodní společnosti, ochranářství a regulace se nutně ukáží jako bezzubé.
30. 09. 2011 | 11:44

aga napsal(a):

český maloměšťák

Ne. Bohužel si myslím, že už to není v silách lidí. Síly, co stojí proti nim, už jsou příliš mocné. Nedopadne to vždycky tak dobře, jako s Římem, někdy ty civilizace na svou dekadenci zaniknou zcela, a vezmou s sebou i barbary a okolí.
S výhradou vis major.
30. 09. 2011 | 11:48

Rohan napsal(a):

Dnesni Brusel je kopii predvalecneho Berlina a Risske Snemovny.
30. 09. 2011 | 11:49

zdenekb napsal(a):

Jistě Rohan... za chvíli si pro vás přijde brustapo a s celou rodinou budete deportováni do lágru. Jako ostatně všichni odpůrci EU. Jen ti skutečně odvážní dokáží otevřeně kritizovat Říši! Jako náš pan president, sláva mu.

aga:

Myslím, že ve světě, kdy můžete být za půl dne na druhé půlce planety, a když ne, alespoň můžete nepřetržitě a on-line sledovat, co se tam děje, kde se masivně přesouvá výroba i pracovníci, je koncept národních států těžko udržitelný. Nijak zvlášť nad tím nejásám, jen říkám, jak se mi to jeví.
30. 09. 2011 | 11:58

VaclavGlaus napsal(a):

Pekne si to vystihol Pehe!
30. 09. 2011 | 11:58

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! V současné době nás kapitalismus drtí jak nejlépe umí ! Lidé nezbývá nežli se tomu celostátně vzepřít nebo to té vládnoucí chátře trpět dále ! Tito úředníci nebudou mít s obyčejným lidem nikdy slitování ! Budou stále vymýšlet nové a nové triky jak nám ještě více "osladit život" ! Pro pražské úředníky má většina národa jen ten význam že sní můžou dle své libosti dojit finance ! Jak dlouho si to lidé ještě necháme líbit ? Bratr Žižka by to tak nenechal ,táhl by s vojskem na Prahu a ukázal by těm rabiátům zač je toho loket ! Dl.
30. 09. 2011 | 12:11

Tupelo napsal(a):

cesky malomestak: kdyz Vas tu vidim, tak chci zpetne podekovat za ten clanek na SK HN o roli GS v 'krizich' nejruznejsiho druhu.

Co se tyce bojovniku za CEZke narodni zajmy (ted nemyslim ty 'dole', co se, z asi nedostaku sebevedomi, proste nechaji vzdy necim zastrasit, jednou sudetaky, podruhe reckem, potreti paroubkovou bradavici;), ale spise loutkovodice, kteri tento strach rozsevaji (treba z duvodu vlastniho politickeho zisku), tak se mi zda, ze na jednoho rozvracece z rad multi-kulti ;) pripada pet takovych, co se na narodni zajmy schovavaji.

Nastesti, stejne jak se clovek nedozvi v cem konkretne ten nebo onen poskozuje nejaky tzv. 'narodni' zajem, tak se nedozvi, co ten nebo onen udelal vyznamneho pro vetsi skupinu lidi, kteri ziji na tomto uzemi. Jaka je vlastne definice onoho tzv. 'narodniho' zajmu. Zatim je to jen souslovi, kterym se da dobre fackovat a za ktere se da dobre schovat - vzdyt to tak hezky zni... ;)
30. 09. 2011 | 12:14

Rohan napsal(a):

Pane Zdenku B. docela jste to vystihl a je videt ze vidite pouze tam kam Vas tahne Brusel, podobne to vystihlo lidstvo v minulosti a tahlo do Berlina, Moskvy a Varsavske Smlouvy.
30. 09. 2011 | 12:19

Radim napsal(a):

mistr Jan u Kostnického koncilu " kdybyť koncil tvrdil že mám jedno oko já ač mám obě musím tvrdit že mám jedno " !
30. 09. 2011 | 12:20

Radim napsal(a):

kapitalismus v této formě znamená my si v Evropě nakradem a po nás potopa
30. 09. 2011 | 12:22

Radim napsal(a):

že česká vláda přicvrndává Eu není pravda ,ministr financí na zasedání rady m.Eu nejezdí ,měnu nemáme a v uplatňování norem zákonů a práva Eu máme mezery přesně tam kde kryjeme korupci klientelismus a všechny hlavní nešvary malých Čechů
30. 09. 2011 | 12:33

český maloměšťák napsal(a):

Tupelo
Ano, pojmy, ideálnětypické v tom lepším případě...ale většinou jen vágní, velmi obecné pojmy.
Měly by být kompasem, když už je řeč o nějaké cestě./ale většinou není/
Ale jsou čím dál tím víc obuškem.
Jak na tu cestu za vágním cílem nahnat a na ní popohánět ovečky a beránky.

Člověk, který usilovně vypumpovává z institucí etos....takový člověk je výborným náhončím a drábem. Tupců se najde - jak vidno i ze zdejšího blogu...stále dost.
Kteří se nechají hnát...neznámo kam. /asi do Rakouska...oklikou přes Albánii/
--------------
Škoda, že nikdo nezareagoval na toho Plotina.
Furt jen ta špína a kal.....
30. 09. 2011 | 12:34

SuP napsal(a):

zdenekb -
Ještě techničtější - Klaus viděl, že ministr zahraničí si tam to pero zapoměl. Tak mu ho chtěl donést, ale cestou na to zapoměl.
30. 09. 2011 | 12:37

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Tak tohle si vládní garnitura dovolila moc ,šahat nám na důchody ! Samozřejmě tuhle tu rabiárnu na lidi zařídili bývalí papaláši z minulé soc.éry ! A ted se nám budou za zády chechtat jak s námi vymetli ! Dávno tvrdím že státní ouřadové v Praze nevymyslí pro lidi nic dobrého ! A stále se mi to potvrzuje ! Ve jménu dělnické třídy si žili jak prasata v žitě za socíku a ted budou mít ještě k tomu důchody třikrát vyšší jako bývalí dělníci ! To je kurva spravedlnost na světě !! Dl.
30. 09. 2011 | 12:39

stále rebel napsal(a):

Symboly češství se mění, dříve to byl Dobrý voják Švejk, dne je to Hradní strašidlo.
30. 09. 2011 | 12:45

Jirik napsal(a):

Já bych z Klausových názorů žádnou vědu nedělal. Lidé již na jeho bláboly stejně kašlou a pojedou si podle svého rozumu. Tradiční rodina se totiž dnes stává relatívně zbytečnou. Rodinu si lze pořídit i bez instituce manželství. Její původ spočívá totiž v dávnověkých formách matriarchátů a patriarchátů. Jejím hlavním posláním bylo zajištění rodinného majetku, což již postihl dávno Bedřich Engels ve svém díle:" Původ rodiny, soukromého vlastnictví a státu ". A v dnešní době, kdy náležitosti zachování rodinného majetku lze ošetřit smluvně, ukazuje se , že manželství potřebuje stále menší počet partnerských dvojic. Lidé se totiž stávají svobodnějšími, protože v manželství se stále více či méně uplatňují přeneseně formy vlastnických vztahů, kdy každý z partnerů si pomyslně "zapíše do svého inventáře i svého partnera/partnerku" se snahou chopit se v tomto vztahu vedoucí role. Manželské krize a rozvody jsou toho evidentním důkazem, protože člověk nemůže druhého člověka vlastnit, ale prosazuje si to pak násilím. Nevím, jaký názor by na to měl odborník, např. MUDr. R. Uzel, ale myslím, že Klausova slova patří do předpotopních církevních názorů na svátost manželství. Zdá se, že V Klaus myšlenkově upadá do sebestředných názorů s puncem vlastní neomylnosti, což ostatně projevoval již dávno, ale ne takhle uboze.
30. 09. 2011 | 12:45

ghándí napsal(a):

eleshar,
já si myslím, že klaus to pero neukradl a nemusel se ani ptát. nakonec, to přece moc dobře víte, ví to i zapšklé oranžové pehe.
30. 09. 2011 | 12:47

Radim napsal(a):

jednou tak podruhé zas jinak no řekněte má cenu se tím zabývat stejně jako sýčkováním místních volů nepodepíšících se ani jménem,??
30. 09. 2011 | 13:01

Rohan napsal(a):

Dokazeme se zamyslet nad tim, kam zmizelo nakradene zlato,stribro,diamanty a starozitnosti a dalsi predmety z Evropy v dobe panovani Adolfa Hitlera a po skonceni panovani Saddama Husseina v Iraku? Dokazeme se zamyslet nad tim, co vlastne znamena Tradicni Hodnota? Hodnota ceho, na jak dlouho a pro jaky ucel? Jakou hodnotu ma dnesni svet? Jakou hodnotu ma lidsky zivot dnes? Jakou hodnotu ma dite ktere se prave v techto minutach narodilo na tomto svete? Jakou hodnotu ma clovek jmenem Vaclav Havel po kterem se dnes plive, prestoze byl jeste pred nedavnem uctivan a oslavovan? Jakou hodnotu ma Vaclav Klaus ktery byl take v minulosti uctivan a oslavovan a dnes se jiz po nem take plive vsemozne jak se da? Koho budeme uctivat a oslavovat priste az prijde a nabidne nam svoje mysleni pro hodnoty neceho, budeme pozdeji opet plivat po poplivanych hodnotach?
30. 09. 2011 | 13:12

stále rebel napsal(a):

Pro ghándí.
Ani ty nepotřebuješ na své lhaní a sprostotu se někoho dovolovat, stačí ti, že jsi český pravičák a to ti dává privilegia.
30. 09. 2011 | 13:13

Petr napsal(a):

Charakteristika Klause od p. Pehe je velmi výstižná.
Běda každé zemi, kde se do čela dostane psychopat.
Klaus je necitelný.sobecký a všeho schopný schizoidní psychopat trpící k stáru paranoidními bludy, zejména megalomanie. Má svůj vlastní svět, daný jeho duševní chorobou, do kterého se uzavřel a vnucuje ho všem okolo sebe. Klaus patří do ústavu pro choromyslné, ne-li do kriminálu, protože svých zločinů si je jistě vědom.
Klaus je za svou minulost vydírán Kremlem a proto dělá vše v zájmu Ruska: snaží se rozrušovat integraci EU a vytrhnout z ní ČR, aby se opět mohla stát kolonií Ruska, v rozporu se svojí ústavní povinností odmítal podepsat Lisabonskou smlouvu, prosadil si výjimku, jejíž uplatnění by znemožnilo občanům ČR domáhat se svých práv u evropských soudů, když by neuspěli u skorumpované české justice.

Prof. Ing. Václav Klaus, CSc. Co jste možná opravdu, ale opravdu nevěděli ....

http://profesor-klaus.osoba.cz/
30. 09. 2011 | 13:22

LukyFox@email.cz napsal(a):

Prezident by neměl být je reprezentantem země, ve které byl zvolen, ale hlavně by měl být hybnou silou, která společnost spojuje a snaží se nalézat kompromisy a řešení tam, kde si společnost už není schopna poradit sama, pokud nedokáže sám předejít takové situaci, kdy je společnost v koncích. Prezident by měl být vzorem cností, nositelem pravdy a naděje národů své země. Prezident by měl být silnou ale vlídnou osobností, která je schopna naslouchat, sdělovat názory tak, aby byly jasné a pochopitelné, ale také být schopen respektovat názory jiných. A takový Václav Klaus vůbec není. Jeho schopnost spojovat je trvale zatlačena brutální silou a monstrozitou schopnosti společnost rozdělovat. Jeho pravda se vždy točila a nadále točí podle větru, který zrovna Václavu Klausovi vyhovuje. Jeho ctnosti jsou trvale ukryty kdesi ve stínu charakterové pokřivenosti a plánovitosti, jež mu umožňují zdaleka nejen nevidět špinavé peníze ze špinavých rukou financující jeho politickou kariéru, či hledat trapné výmluvy, namísto přiznání se k lidským chybám (např. celosvětově proslulá kráděž protokolárního pera, za jehož hodnotu si Václav Klaus mohl koupit celý valník propisek). Václav Klaus NENÍ prezident. Je mi jedno, že jej zvolilo pár mocí opilých a (napůl) zkorumpovaných šášulů, kteří k tomu dostali mandát za nikdy nesplněné sliby, lži a podrazy na vlastních voličích. Václav Klaus je karikaturou prezidenta. Je člověkem bez morálního kreditu. Je persónou která dokáže obdivovat jen sama sebe. Je osobou neschopnou dialogu, což dovedně schovává za prázdná gesta, nic neříkající hesla a neustálé pokusy vzbudit ve svém národu strach z vnějšího světa a pocity ohrožení. Václav Klaus by byl brilantní diktátor. A v jistém smyslu je. To však zcela odporuje demokratickým principům, které tak ohnivě, leč prázdně a falešně, obhajuje.
30. 09. 2011 | 13:27

Holan napsal(a):

Rohane - a nepliveme náhodou na Havla a Klause právem?? Havel nikdy poctivě nepracoval a tudíž ani nechápal lidi co pracují. Spíše se staral o kriminálníky a ty co práci považují za ošklivý komunistický přežitek - proto se nám dnes přemnožili a následky vidíme na Šluknovsku a kdekoliv jinde. Havel je jeden z největších škůdců našich dějin.

Klaus byl zpočátku po cinkání klíči jediný kdo nebyl primitivní antikomunista ale měl v hlavě srovnané co je třeba udělat. Bohužel potřeboval kapitalisty a to se nepovedlo bez rozkradení republiky ale to už tu popsal Zátora v 9 ,33 lépe. Nejpozději po kauze Pepa z Honkongu ho měl národ vypískat - bohužel se to vše přehrálo na Hurá antikomunismus. Za to by jsme se měli opravdu hodně stydět. Ale čecháčci vylezou na Václavák jenom když už tam jde většina a pak opakují kdejakou blbost. Stačí si vzpomenout, že největší demonstrace na Václaváku byla v roce 1941 k uctění Heydricha. A také to že za komančů byly na prvního máje plné ulice, každý byl v brigádě socialistické práce, ale po listopadu najednou zůstal Husák s Jakešem a Štěpánem a 10 milionů disidentů, kteří vždy byly proti komunistům a režim jim ubližoval.

Teď je to stejné - každý vidí jak se už 22 let řítíme do ekonomické, morální a sociální propasti, ale každý drží hubu, chválí pravici a chce přitom sociální dávky, nadává pořád jen na komunisti a čeká až se to otočí. Tak to pane bohužel je
30. 09. 2011 | 13:36

mb napsal(a):

vasja ... já ho věšet asi nebudu ... si představte v praze na karláku pověšenej na každym stromě jeden prezident bez disciplíny ...
30. 09. 2011 | 13:37

mb napsal(a):

vladimir : postup : miluj bližního svého jako sebe samého ...

JE V PŘÍMÉM PROTIKLADU ke Klausově ideologii: urvi co můžeš, starej se POUZE o vlastní prospěch ( jakýmikoli mafiánskými protiprávními metodami a postupy )
30. 09. 2011 | 13:40

zdenekb napsal(a):

K chilskému peru... :o)

http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=GY0kL-zi7Ec&NR=1
30. 09. 2011 | 13:41

Jee napsal(a):

SuP & kumpáni

se pravidelně sžírají faktem, že se Pehe "opět naváží do Klause".
Mělo by ale být standardem, aby se politolog zabýval v personální rovině nejvýše postavenými státními činiteli a frekvence jejich výskytů v jeho článcích by měla být v korelaci s jejich významem.

Těžko vyžadovat od pana Pehe, aby se zaměřil na SuPa, Jardu, Pepu nebo Eleshara, když kromě toho, že je nikdo nezná, nemají příliš významný vliv na chod a směřováni této země.
Není třeba obav. Patronace Franty Vyskoče z Horní Dolní se jistě rád ujme nějaký místní "politolog", třeba ten, co sedává v "zeleňáku" naproti výčepu.
30. 09. 2011 | 13:43

mb napsal(a):

luba díky za ohlasy ... zklamal mě vondra, můj bývalý kůň, příjemně překvapil zaoralek ( z prvni casti ohlasů) ...
30. 09. 2011 | 13:52

mb napsal(a):

... ta tužka se mu prostě líbila ...

(( to je tradiční hodnota, že když se vám PROSTĚ NĚCO LÍBÍ, tak to PROSTĚ ŠLOHNETE / votočíte ...))

kalus je autentickej pravičák správňáckej ...
30. 09. 2011 | 13:58

mb napsal(a):

i kdyby to Klaun udělal úmyslně a z neodolatelného vnitřního nutkání kleptomana, ja to pořád jen anekdota).

... ale zatraceně vypovídající anekdota ...
30. 09. 2011 | 14:00

info.crew napsal(a):

Nemá to ani hlavu, ani patu a chybí tam slovo "NEOLIBERÁLNÍ".
30. 09. 2011 | 14:06

mb napsal(a):

Jistě Rohan... za chvíli si pro vás přijde brustapo a s celou rodinou budete deportováni do lágru. Jako ostatně všichni odpůrci EU. Jen ti skutečně odvážní dokáží otevřeně kritizovat Říši! Jako náš pan president, sláva mu.

(:-)
30. 09. 2011 | 14:06

mb napsal(a):

Klaus viděl, že ministr zahraničí si tam to pero zapoměl. Tak mu ho chtěl donést, ale cestou na to zapoměl.

... solidní ...
30. 09. 2011 | 14:09

mb napsal(a):

souhlas s příspěvkem nicku luckyfox ...
30. 09. 2011 | 14:14

jozka napsal(a):

hovenek, SuP:

Vzdy mne bavili lide, kteri vymysleli podobne konstrukce, jen aby se jim nerozbil jejich obraz sveta :-)
30. 09. 2011 | 14:23

stále rebel napsal(a):

Někteří nám líčí, že je normální si sebrat pero a nikoho se neptat.

Nevím, ale i takový Sarkozy, který zatoužil po protokolárním peru a přestože se ptal, si vysloužil zájem médií.

Sarkozy taky ukradl pero!

http://www.youtube.com/watch?v=7EzDjGtVIHY

Slušnost nepochybně velí alespoň hostitelům říci, že si domů odnáším dárek a poděkovat za něj.
30. 09. 2011 | 14:31

Rohan napsal(a):

Pane Holan a Vy si myslite ze clovek ma pravo plivat na cloveka? Vy jste plival na Havla a Klause od sameho zacatku a nebo az ted kdyz Organizovane Bandy z StB a KGB maji totalni kontrolu nad byvalym Ceskoslovenskem. Havla ani Klause timto neobhajuji a pokud se vetsina lidi nechala zfanatizovat a chtela tradicni hodnoty z minulosti z 28.10. 1918 obnovit v 17.11.1989, tak v tom pripade je to vina milionu Ceskoslovenskych obcanu kteri nebyly schopni udrzet Ceskoslovensky stat v celistvosti, a to jsou ty nase tradicni hodnoty takove byly i 15.3.1939 a take 1.5.2004 kam vetsina tahla a ted chce zase ven z te Evropske Ulicnice ktera nam ublizuje a nasim tradicnim hodnotam. Plivani po nekom obsahuje Infekci a predevsim v politice to vytvari starotradicni hodnoty.
30. 09. 2011 | 14:35

aga napsal(a):

zdeněk b

"..Myslím, že ve světě, kdy můžete být za půl dne na druhé půlce planety, a když ne, alespoň můžete nepřetržitě a on-line sledovat, co se tam děje ..."

to samo o sobě by nebylo nic proti ničemu, záleží na hodnotách (principech), které s sebou na tu druhou půlku planety táhnete..

"..kde se masivně přesouvá výroba i pracovníci.."

to už je právě ten důsledek specifickéhoo pojetí některých národů (elit některých národů), jak by svět měl fungovat. A nikdo se neptal ostatních národů a plebsu vůbec, jak se jim to líbí a jestli s tím souhlasí. Takže facit - nadnárodní elita nepotřebuje sebevědomé příslušníky rovnoprávných národů, s kořeny a tradicí, na kterou se mohou odkázat, potřebuje vykořeněnou masu anonymních, zglajchšaltovaných a libovolně přesunovatelných "pracovníků" - lépe řečeno otroků.
30. 09. 2011 | 14:42

jozka napsal(a):

ad Takže facit - nadnárodní elita nepotřebuje sebevědomé příslušníky rovnoprávných národů, s kořeny a tradicí, na kterou se mohou odkázat, potřebuje vykořeněnou masu anonymních, zglajchšaltovaných a libovolně přesunovatelných "pracovníků" - lépe řečeno otroků.

Asi tak. Z kroku slunecek nasich nejjsanejsich uz na mne dost dlouho dycha pocit, ze by bylo idealni, kdybysme vsichni bydleli po ubytovnach a kazde rano v pet cekali u vrat zamestnavatelu, jestli nas dneska milostive vezmou.
30. 09. 2011 | 14:51

Ehe napsal(a):

Pan Pehe má hroší kůži, já zase husí. Ten druhý odstavec je ubohý, to poukazování na nevěru. Ubohý a pokrytecký. Další obsah už je stará známá židovská písnička: české vlastenectví je škodlivé. Ale komu asi, Pehe?
30. 09. 2011 | 14:54

Radim napsal(a):

i slétlo se hejno Supů a počali hodovati
30. 09. 2011 | 14:56

aga napsal(a):

Jozka

a v té frontě bude klid, ne že se tam budou hádat cikáni s bílejma.

V některých oblastech už elity dosáhly žádoucího stavu návratu do krásných otrokářských dob, však jen vemte ty gladiátory, co se pro jejich pobavení a pro občasné poskytnutí her plebsu prodávají a kupují dle nejvyšší nabídky bez ohledu na národnost...
30. 09. 2011 | 15:08

Radim napsal(a):

jsme lidé kteří za peníze a karieru zradí a popřou cokoli?
ještě se chci vyjádřit ke změně na aktualne ,v diskuzi na toto téma jsem viděl hodně příspěvků které se vychvalují jak jsou a byly pravicové příspěvky na bývalých diskuzích vtipné a slušné ????? tedy jak pro koho,1000x a jednou jsem zažil příspěvky sympatizantů pravice které nejednou že nebyly slušné ale urážely mnoho pisatelů názorově takovým způsobem že to není přirovnatelné k jakékoli důstojnosti lidské ....nyní se tito přispěvatelé stáhli ,asi mají strach že na ně by bylo na facebooku moc vidět ,i když si myslím že výměny jmen identit fotek a dalšího na facebooku nesvědčí pro něj ,tedy pro systém této komunikace
mimochodem věděli jste že facebook spolupracuje s nejvyspělejšími hackery?
30. 09. 2011 | 15:09

Radim napsal(a):

Klaus je trestem za pokřivenost tohoto národa a tento kalich si vypijeme až do dna
30. 09. 2011 | 15:18

Míval napsal(a):

Ghándí: ano, podpisová brka někdy zůstávají jako suvenýr. Ale jsou navzájem či hostitelskou stranou formálně předána, nikoliv klasicky čórnuta.
30. 09. 2011 | 15:21

Radim napsal(a):

nejhorší že tito lidé žijí v bludech a pocitem své vyjímečnosti a obluzují tím druhé i zde je řada těchto dobře zaplacených Supů
30. 09. 2011 | 15:21

Sylva Šauerová napsal(a):

Ludmila Fürstová :
Ano, ano, kpt. Žák, vyšetřovatel pozoruhodných aktivit jistého doc. Ing. Františka Čuby. Pana Čuby, člena ÚV KSČ, který spolu s Ing. Miroslavem Zajícem, vedoucím zemedělského odd. ÚV KSČ (X. odd., nemýlím-li se) poslal ke dnu socialistickou "legendu", Agrokombinát Slušovice (viz Obchodní rejstřík), resp. jeho nástupnické firmy (aby to pak ještě po létech svaloval na Václava Havla, rozkradení JZD pak na jeho zaměstnance). Toho pana Čuby, který si kdysi pořídil smlouvu s I. správou StB, čile využíval výsledků průmyslové špionáže, tedy agenty StB v zahraničí ukradených technologií (HN, 15.2.2011) a vydával je za mimořádné plody práce členů JZD. Toho Čuby, jehož podnikavé "zemědělské družstvo" se ještě těsně před pádem býv. režimu pokoušelo o dobrodružný a velmi výbnosný obchod - vývoz 500 československých tanků T54 a T55 (MfD, 24.6.2011). Toho pána, který má dodnes podporu některých politiků (Miloš Zeman) nebo novinářů (Ondřej Neff).
Jo, jo, paní Ludmilo Fürstová, kdopak by si ještě dnes vzpomněl na nějakého kpt. Žáka ... :-) A mimochodem, asyl dostal tento gottwaldovský vyšetřovatel ve Švýcarsku (!) z POLITICKÝCH důvodů (!). V roce 1992, kdy jsme si již dávno říkali "demokratický stát".
30. 09. 2011 | 15:22

Radim napsal(a):

češi jsou tedy asi jak se prezentují někteří z nich Společenství Supů(název vypůjčen od kdysi fungující kapely Uletband)
30. 09. 2011 | 15:24

Rohan napsal(a):

Ja Vam preji klidnou sobotu a nedeli, myslim to uprimne.
30. 09. 2011 | 15:24

Radim napsal(a):

Václav Klaus, církve a český „sociální stát blahobytu“
Miloslav Štěrba

Boris Cvek se ve svém textu věnoval projevu prezidenta na svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi. V jeho zamyšlení mi však schází reakce na slova Václava Klause týkající se „falše sociálního státu nezaslouženého blahobytu“.

Prezident má veškeré informace o dění v této zemi, má možnosti poznávat sociální postavení půlmilionové armády nezaměstnaných, sociálně vykořeněných, většiny pracujících za menší než průměrnou mzdu a často jen na hranici bídy a zoufalství. Ohrožovaných, jak to prokazují výzkumy, obavami ze ztráty zaměstnání, stále více deptaných zprávami o zdražování základních potřeb, platbami za zdravotní služby, za studium, stále rostoucími cenami energií atd. Dnes se mezi tyto chudé lidi už řadí i lidé s postižením nebo vyžadující léčbu, na kterou nebudou mít peníze. A donekonečna vydíraných lidmi typu „nejlepšího ministra financí v regionu“.

Václav Klaus bouří proti „blahobytu“ sociálního státu, a přitom za léta svého působení nebyl schopen odsoudit nehoráznosti doslova zločinného obohacení některých tzv. VIP, nedokázal nic vykonat v boji proti korupci a likvidaci českého průmyslu a zemědělství. V cizině zostuzuje občany své země hloupostmi, a doslova je lidem pro smích.

O to víc by se měli zamyslet církevní funkcionáři, kteří se otírají o světskou slávu, což zcela odpovídá jejich prioritám nyní představovaným miliardami restitucí. Zapomněli, a to trvá už léta, že pro většinu křesťanů je nepřijatelná kooperace s vydřiduchy, jak je také možné označit dnešní vládní garnituru. Jak si vyložit slova Václava Klause o sociálním státě, že „při setkání s představiteli církve se často shodujeme v tom, že je tento trend mimořádně nebezpečný a že je nezbytné se mu aktivně postavit“? Proč se má znovu katolická církev zaplést s mocí do té míry, že se odtrhne od přirozených kořenů, od většiny občanů, pro něž je sociální stát i v dnešní okleštěné podobě ještě stále nadějí? Nadějí na slušný život. Abychom po dvaceti letech usilování o „pravdu a lásku“, nemuseli konstatovat, že KSČM už má větší popularitu (např. na Moravě) než rodná strana prezidenta. Abychom nemuseli hledět tváří v tvář problémům, které nikdo neřeší, a které už jednou přivedly tuto zemi k totalitě.
citováno ze zdroje blisty.cz
30. 09. 2011 | 15:35

Radim napsal(a):

Klausovy "tradiční" hodnoty
Boris Cvek

Prezident Klaus se ve Staré Boleslavi u příležitosti oslav svátku patrona českých zemí sv. Václava vyslovil proti "pokrokářům" a pro "tradiční" hodnoty. Když jsem slyšel jeho slova, položil jsem si otázku, zda "tradiční" hodnoty tehdejší české společnosti následoval spíše sv. Václav, nebo jeho bratr Boleslav, který sv. Václava podle legendy zavraždil. Kdyby se česká společnost tehdy držela svých "tradičních hodnot", nikdy nekonvertuje ke křesťanství.

Potom jsem si položil otázku, které hodnoty český prezident považuje za "tradiční" dnes.

Mluvil o vlastenectví a demokracii, ohrožených nadnárodními organizacemi, které prý nikdy nemohou získat legitimitu demokratickou cestou. Míři zde zjevně na EU.

Když se však podíváme do historie, jakou "tradiční" Evropu bychom vlastně chtěli? Evropa národních demokratických států vznikala složitým způsobem během 19. století jako popření tradičního uspořádání feudálního, jež v Evropě vládlo po mnoho staletí od vzniku a rozpadu Francké říše.

Průvodními jevy tohoto procesu byly napoleonské války, sjednocení Itálie a Německa, francouzsko-německé nepřátelství a 1. světová válka.

Výsledkem se stalo meziválečné uspořádání Evropy na základě principu "národního sebeurčení", který vedl k Hitlerovým nárokům na Rakousko a Sudety.

Ale ani v této možná pro Klause blažené době nebyly samozřejmostí hodnoty, jako jsou rovnost mužů a žen, rovnost mezi rasami, rovnost lidí s různou sexuální orientací, začleňování tělesně a duševně postižených lidí do společnosti, práva pracujících, práva starých lidí na důchod atd.

Krátká doba "demokratické Evropy národů" skončila dosud nejstrašnějším světovým konfliktem "tradičních" hodnot tribalistických společností, jež zastával nacismus a fašismus, s liberálními hodnotami Západu, které byl nucen díky Hitlerově akci Barbarossa hájit i Sovětský svaz.

V poválečném období byly "tradiční" hodnoty zdiskreditovány právě nacismem a fašismem a "pokrokářům" se podařilo prosadit mnoho hodnot, jež dnes považujeme za samozřejmé, ale které rozhodně nebyly samozřejmé před válkou. Mnohé z nich jsem už zmínil.

Poválečné uspořádání v západní Evropě je přitom bytostně spojeno s projektem Evropské unie a pokusem o překonání zejména francouzsko-německého nepřátelství z 19. století (jednotné Německo bylo vyhlášeno na začátku roku 1871 ve Versailles, kdy Bismarck nezapomenutelně ponížil francouzské císařství).

Jedná se o navázání na křesťanský (sv. Pavel z Tarsu) a osvícenský impuls (sdílený a ztělesněný např. Komenským) reformy všech věcí, překonání starých předsudků ve jménu svobody a dospělosti lidstva.

V tom ohledu jsou liberální hodnoty Západu, hájené ve 2. světové válce spojenci, mnohem tradičnější a typičtější pro Evropu, než "tradiční" hodnoty tribalistického typu (hodnoty rasy, půdy a krve), jaké hájil nacismus a fašismus a jaké lze najít u různých typů tzv. "uzavřené společnosti" na všech kontinentech, jak ji charakterizoval K. R. Popper ve svém díle "Otevřená společnost a její nepřátelé".

Prezident Klaus svým voláním po "tradičních" hodnotách hledá cestu zpět, která ale nikam nevede, protože před 2. sv. válku se vrátit prostě nelze, zároveň se ale staví na stranu těch nejhorších evropských tradic proti těm nejlepším.
citováno ze zdroje blisty.cz
30. 09. 2011 | 15:36

Ferda napsal(a):

On nechce diskutovat nejen Klaus, ale nechce se, aby se diskutovali svobodně i my na totmto plátku - viz zaražená diskuze u zpráv zde na aktuálně. Jenom pěkně na Facebooku, aby se o každém vědělo, co si myslí. Jednou by se to mohlo třeba hodit.
30. 09. 2011 | 15:47

Slavíček napsal(a):

Až budete někdy něco předvídat Vy, až přestanete VK okopávat kotníky aby si Vás vůbec nikdo všimnul. Až přestanete bejt debilní hovado co furt jen říká co VK dělá špatně. Možná že s Váma a jiníma Pravdosračkama, co jsou bohužel v dnešní totalitní Evropě naprosto hlavním proudem a umlčujou jakýkoli jiný názor. A prosazují své přes mrtvoli.-.. Asi tak:-) děte ven a nepruďte
30. 09. 2011 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

Aáááá pan Pehe se opozdil, předběhl ho Urban.

Omlouvá ho to, že mu na pohotovosti museli vyndavat knedlík, když mnu při projevu zaskočilo.
A co že vy multi-kulti kucí, máte najednou takovou starost o matičku Církev Svatou? O to, kdo na shromáždění smí a nesmí promluvit a co smí nebo nesmí říct. I chudák Halík musel do brnění a hrrr na něj.
A tak zase jedeme. Kdo řekne národ je národouec, kdo řekne vlastenectví je hurávlastenec.

A co jsou oni, Pehe, že jsem tak smělý?

Pravda, červíček pochybnosti vrtá, proč zrovna VK, do jaké míry si přihřívá polévku, připravuje půdu až skončí. Může být.
Ale když někdo, milý pane Pehe prohlásí, že je král nahý a je to pravda, tak mně přijde zavádějící soustředit se na to, kdo a proč to řekl.

Koukám na krále, kterému spadl fíkový multi-kulti list a stojí tady nahý.
A řeknu jim Pehe - je to bída.Moc jim toho příroda nenadělila.
Sinoložka by řekla PCHE!

Jedinej, kdo se zachoval jako chlap byl Duka.
Popřál Klausovi a jedním dechem i Havlovi k svátku.
Není totiž takový zoufalec, jako oni Pehe.
Nepotřebuje se vymezovat, řadit do smečky a to ani mezi klausomily, ani mezi havloidy. Pravda, má své vlastní bratrstvo, ale to je na jinou debatu.
Každému, co jeho jest.Havlovi i Klausovi. Neřekl nic, co by nebyla pravda.
Mám rád ty, kteří se nemusí zařazovat mezi jedny nebo druhé. Lidi jako je Eben, Barťák. Nepotřebují ňafat na obranu zbožňovaného alfa-samce.Dokonce si dělají srandu z obou.

Ale oni, Pehe, jsou jen zoufalý, monothematický klausohryzecký ratlík vyjící na měsíc.
Zajdou k doktorovi, za dva roky měsíc zmizí z oblohy.
Na co budou-Pehe-výt potom?
30. 09. 2011 | 16:04

zemedelec napsal(a):

Paní Sylvie Šauerová.15:22
Naprosto vynikající.
Mám v paměti P.Žáka také.Já zase tvrdím,že Slušovice byly,praktické pracoviště nových kapitalistů.Jak jistě víte,také byly mezi prvníma v privatizaci,převodu majetku,zakládání s.r.o. a.s.Teď když stoupají preference KSČM,tak tyhle hošové se hlásí o odměnu a jejich více,co jsem zaznamenal.
30. 09. 2011 | 16:04

Radim napsal(a):

napalm na tohle město
Jan Těsnohlídek
všechno se mění je
všechno se posírá -

- zestárnem
- zošklivíme a umřem –
jednoduchý
jasný pravidla
neni co řešit

po letech ve tvym městě

stromy zase barevnější jak domy v kodani
tudy jsme šli
tady jsme se fotili
támhle jsme se houpali na houpačkách –

město
jak bitevní pole

potkávám lidi který potkáváš
dívám se do výloh do kterejch se díváš
míjim kavárny ve kterejch si dáváš kafe
žárlím

snažit se začínat pořád znova někde jinde
s někym jinym je
říkat stejný slova a zase je myslet stejně vážně
poslouchat stejný slova a zase jim stejně věřit
dělat stejný věci a zase si je stejně užívat –
snažit se začínat pořád znova někde jinde
s někym jinym je
snažit se opatrnějc je
snažit se míň

po letech ve tvym městě

stromy zase barevnější jak domy v kodani
všechno se mění
všechno

se posírá
30. 09. 2011 | 16:06

JOSEF Š. napsal(a):

Přátelé, nechte pana Klause být. Holt se stala chyba, když ho místo na zámek v Praze 8 umístili na hrad v Praze 1 a to je celé. Vy byste taky nebyli rádi, kdyby se jiní posmívali Vaší tetičce, že to nemá v hlavě v pořádku.
30. 09. 2011 | 16:07

Radim napsal(a):

názory V Klause jsou nerealistické a žvásty bez obsahu,ještě chyběla fotka papeže zdravící jednotky SS
30. 09. 2011 | 16:17

Pepa Řepa napsal(a):

A ještě jim řeknu jednu věc, Pehe.
Jestli se mi z něčeho obrací žaludek, tak z aféry Obermannová. Pisatelka přiblblých románů pro přiblblé tety. Je kam se podívám. Ve všech magazínech.
Ale na to jsou, oni Pehe, příliš velkej srab, aby se o tom zmínili. On by totiž někdo kontroval, že mezi tradiční hodnoty patří i věrnost. To se nám nehodí do krámu, že?

To neříkám, že bych Václava Havla odsuzoval. Jsme hříšní a ženských je okolo fůra. Ale nechápu, jak někdo může být taková bestie, že udělá člověku, který na tom není zrovna nejlíp z konce života doma peklo.
To si Havel nezasloužil.
30. 09. 2011 | 16:20

Radim napsal(a):

mimochodem dle mého názoru došlo k zneuctění památky sv.Václava a pošpinění poplivání Kristových myšlenek budiž vám běda !
30. 09. 2011 | 16:25

mb napsal(a):

Václav Klaus navštívil Samou .... byl sežrán lidojedy ... kronikář napsal u této příležitosti blog: Václav Klaus a nutriční hodnoty ...
30. 09. 2011 | 16:36

dalimír napsal(a):

Pepa ŘEPA až Klaus skončí na hradě tak paní Livie mu ty jeho prohřešky proti mravnosti také spočítá ,to si pište ! Výhodu má sice v tom že p.Livie je o nějaký ten pátek starší od p.Dáši ale tohle ženy nezapomínají ! A boží mlýny se nezastaví ! Dl.
30. 09. 2011 | 16:36

neo napsal(a):

Pane Stejskale, doufám, že nechystáte podobnej xichtbůk i tady na blozích :)
30. 09. 2011 | 16:40

Izajáš-Chapter 24 napsal(a):

Klaus je jen obyčejný licoměrný pokrytec,kterému dělá velice dobře neustále lidi iritovat.Vždyť jak se tady může ohánět jakýmisi tradičními společenskými hodnotami a ctnostmi člověk,jež tu zcela nepokrytě nechal v letech devadesátých rozkrást,vytunelovat a zdefraudovat státní majetek?!Ba na tomto zhoubném procesu i sám participoval?To je opravdu naprosto,ale naprosto falešné...
30. 09. 2011 | 16:40

site napsal(a):

Ať žije sv.Václav Klaus, záruka míru mezi národy!

SuP:
Proč by pan Pehe nepsal pořád o panu Klausovi? Jednak ať si píše co chce, vy to nemusíte číst, a už vůbec se k tomu vyjadřovat, navíc řada lidí s ním souhlasí a myslím že větší než s vámi, vy chytrolíne.
30. 09. 2011 | 16:57

Milan napsal(a):

No jo - Klaus; známý hulvát stále laje..... nic nového
30. 09. 2011 | 17:08

site napsal(a):

Pane Slavíček,
prosím vás zaplaťte si nějakej kurs pravopisu. Jste zřejmě stejně jako váš idol Ing.Klaus skutečnej konzervativec, ale píšete jak Anna Proletářka než nastoupila do školy.
Pane Pepo Řepo,
tyhle obraty typu "okopávat kotníky" jsou sice navýsost ODSácké a jistě se snažíte používat obraty schválené stranou, ale je to poněkud monotonní. Ukažte že jste individualita a pokuste se vyjít ze stínu tisíckrát omletých frází, jste-li toho mocen. Takhle to vypadá poněkud nemohoucně a to si jako pravičák nemůžete dovolit. Jedině, že by to bylo pojato ultrakonservativně, pak ale doporučuji opakovat stále stejnou větu.
30. 09. 2011 | 17:13

klausínek napsal(a):

Klaus je opravdu ale opravdu příkladem "charakterního nadstranického" křiváka což bude tenhle národ opravdu ale opravdu dlouho mrzet.
30. 09. 2011 | 17:16

Radim napsal(a):

nakonec jsem se ale i zasmál nebude to s námi tak zlé najdou se zde lidé kterých si za jejich názory vážím
30. 09. 2011 | 17:22

Radim napsal(a):

to je rozjímání chlapče rozjímání
http://vtipy.netroof.eu/item/6100/svatovaclavske-rozjimani/
30. 09. 2011 | 17:23

reCAPTCHA napsal(a):

Pehe
Problémem se zdá být, že pan prezident o tom, co je skutečně vlastenecké, příliš diskutovat nechce. Kdyby chtěl, zjistil by například, že naprostá většina národa si nemyslí, že jím podporovaný Ladislav Bátora, bývalý volební lídr extremistické Národní strany, je vzorem skutečného konzervativce a vlastence, za něhož ho považuje právě prezident.

A jak myslíte, pane Pehe, že je to možné zjistit? Vy na máte vlastní výzkumnou stanici s anemometrem a sledováním korouhviček?
Nebo máte za to, že Invenium Factum apod. jsou pravdomluvné firmy. Vždyť vaše konstrukce je k smíchu. Jistý vášnivý kuřák doutníků a milovník whisky tvrdil, že věří jen statistikám, které si sám zfalšuje. S výzkumy veřejného mínění jde zase jen o ničím nepodložená a podzřelá fakta, nedej bůh aby si lidé mysleli něco jiného než píše Rudé právo, éééh píše Pehe. Nepřipomíná vám to něco?
30. 09. 2011 | 17:24

zdenekb napsal(a):

Řepa:

Nevzpomínám si, že by Havel nějak plamenně vystupoval na obranu tradičních hodnot a věrnosti manželské. Takže pokrytectví se u něj až tak nekoná. To pan Klaus si při presidentské volbě získal za konzervativní projev hlasy lidovců, a ještě za tepla se s tím běžel pochlubit své letušce (či stevardovi). Ale to je prkotina.

Chtěl jsem se spíš zeptat také vás (protože se v tomto punktu opakujete skoro jako Tatíček a předvádíte až peheovský monotematismus), jak je nám "oficiálně diktována ideologie multikulti". Co to přesně znamená v praxi. Konkrétně.

Prosím, škemrám, žadoním... a předem děkuji.
30. 09. 2011 | 17:26

Radim napsal(a):

http://vtipy.netroof.eu/item/5219/reprezentant-cz/
http://vtipy.netroof.eu/item/6111/nevidane-neslychane/
30. 09. 2011 | 17:28

Radim napsal(a):

http://vtipy.netroof.eu/item/6003/necasova-nostalgie/
30. 09. 2011 | 17:30

Luba napsal(a):

Paní Šauerová,
a důkazy pro svůj antiČubovský výpad byste měla?

Mně to připadá jako snůška pomluv úspěšného hospodáře, kterého komouši označovali za pravičáka, kapitalistu, a dnešní pravouši za levouše a socana :)

Je známo, že za úspěchy Agrokombinátu Slušovice stojí osvědčená baťovská filosofie a psychologie řízení, kterou Čuba aplikoval v zemědělství.

Velmi se mi líbil nedávno publikovaný článek či rozhovor s ing. Fr. Čubou, nazvaný Nové zemědělství:

http://www.vasevec.cz/vip-blogy/frantisek-cuba-nove-zemedelstvi-i

P.S.:
Ovšem nechápu, proč zde pořádáte štvanici na Čubu, když se momentálně účastníme honu na Klause :)
30. 09. 2011 | 17:35

Vico napsal(a):

zdenkb : Než vám p.ř. odpoví, zkusím to já slovy Bolka Polívky : Ještě jsem tu českou multi-kulti neviděl /a proto ji nedokáži popsat/, ale přesto vím, že existuje.
30. 09. 2011 | 17:38

Ludmila napsal(a):

Souhlasím s autorem článku.
30. 09. 2011 | 17:42

Radim napsal(a):

nechte V .Havla napokoji není to téma o něm a aspoň si na nic nehraje a není takový pokrytec jako Klaus který je známý letuškami a podobně
30. 09. 2011 | 17:46

Radim napsal(a):

to vico ale originální vtip to není tak(když nic vlastního neumíš stvořit) nechej Bolkovy originály na pokoji protože i humor se musí umět dělat
30. 09. 2011 | 17:47

slunečnice napsal(a):

Radime: Je to originální vtip Bolka Polívky, což Vico netají, který použil ve správné chvíli a na správném místě. Jinak Vico tu bývá obvykle jak originální, tak i vtipný, řekla bych, že humor mu nedělá žádné potíže. :))
30. 09. 2011 | 18:10

Pepa Řepa napsal(a):

zdenekb
monotematický? Ale jděte. Opak je pravdou, mám pocit, že se naopak vyjadřuji i k tématům, s nimiž nepřicházím až tak do styku, jako je problém s Cigánskou menšinou, že bédovatím.
To bych měl přenechat Tarqusům a jiným, kteří je mají za sousedy.

K multi-kulti jsem toho nasmolil dost a kvůli Vám se opakovat nehodlám.Proste si jak chcete, najděte si to. Navíc si myslím, že speciálně u Vás by to byla ztráta času, dál než na špičku nosu nedohlídnete.

Tento server existuje 4-5 let. Od prvního dne jsou moje názory na multikulturalismus tak, jak jej pojala EU naprosto konzistentní a jasné. Danné především dlouhodobým pobytem v několika arabských zemích. Tehdy nás bylo pár. Karel Mueller, Bigjirka (byl v Syrii i Libyi, teď kdesi dělá zastupitele) a řada dalších.
Byly to tvrdé střety s aktivistou Kostlánem.
Většina vůbec nechápala, že multi-kulti jsou především ghetta,madrasy, existence komunit s vymezenými claimy kam "ti druzí" večer nesmí, požadavky na dvojí jurisdikci, ztráta vlastní identity etc, etc, že to není o tom, že má Ahmed na rohu gyros nebo halál obchod. Tehdy ještě VK o tom ani necekl, možná Kuras věděl, která bije.

Situace se mění a v mnoha zemích Evropy už udělalo obyvatelstvo zkušenost s nepřizpůsobivými, a´t již z východu nebo jihu a klima ve společnosti se mění.
Vám multi-kultíkům ujíždí půda pod nohama a nechápete, že když nebudete na tento klíčový problém slušně reagovat, tak se tématu zmocní extrémisté ať již Bobo nebo Vandas s primitivním řešením. Tak se zmocnili i slova národ, Vy jste jej odmítli jako relikt 19.století.
Co se divíte?

Takže:
Vy vlastně-svojí tupostí a zavíráním očí- připravujete extrémismu cestu. Jste největší spojenec holých palic.

Není to na Vás moc složité?
Jestli ano poproste měšťáka, to je taky hlava. Vysvětlí Vám to.
30. 09. 2011 | 18:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa 30. 09. 2011 | 18:16:

Dobré, hodně dobré.
30. 09. 2011 | 18:24

max napsal(a):

Pehe se zbláznilo. Jeho život je založený na negaci Klause od rána do večera.
Běžte na sjez ČSSD, jak ti již znáte a nechte se zvolit jako Dinsbier jako spasitel této země.
Vám bych ruku nepodal.
30. 09. 2011 | 18:24

Luba napsal(a):

Paní Šauerová,
už jsem si něco o Vámi nastoleném tématu našel:

http://www.cibulka.net/nnoviny/nn1991/nn0291/Priloha/PREMIER.htm

Ovšem,
nevím, zda je možno považovat za výhru, že české hospodářství nepadlo v plen Čubovi a spol., ale že ho rozkradli a vysávají cizozemci. Přesně dle "vlastenecké" Klausovy neviditelné ruky - šátralky.

Agent StB Alexej Žák ve svých materiálech útočí na Petra Pitharta.
Na toho Pitharta, který spolu s Janem Vrbou prosazovali zcela jiný koncept privatizace, než Václav Klaus, Dušan Tříska a Tomáš Ježek.

"... Vrba se svým týmem připravil vládě ČR celkový plán přímých prodejů vybraných "páteřních" podniků českého průmyslu (šlo záměrně o "finalisty", tedy podniky se spoustou subdodavatelů). Nad Vrbou držel ochrannou ruku místopředseda vlády František Vlasák a také já, který jsem si ho do funkce vybral. ..." píše Petr Pithart. (...)

České vládě se podařilo udat seriózním zájemcům 60 českých podniků.
Vybírali jsme velmi pečlivě: aby do nich noví majitelé přinesli finanční stabilitu, nové technologie a samozřejmě aby jim otevřeli cesty na zahraniční trhy. ...

Vedle Škody Mladá Boleslav šlo o například o Barum Otrokovice, Sklo Union Teplice, řadu cementáren atd. atd. Úplný seznam lze nalézt v knize Tomáše Ježka Privatizace české ekonomiky: její kořeny, metody a výsledky, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2006, str. 134-5. Všechny ty podniky už dvacet let prosperují a hlavně vytáhly na svou nejen technickou úroveň stovky, možná tisíce menších subdodavatelských podniků.

Vstup VW do Škody MB vzápětí vyvolal mimořádný zájem zahraničních investorů. Mercedes chtěl vstoupit do výroby nákladních aut, tedy do Tatry Kopřivnice, Siemens měl zájem o nejadernou část Škody Plzeň, Framatom o část jadernou, Renault chtěl do jabloneckého LIAZu, atd. Zahraniční partner však pochopitelně vyžadoval kontrolu nad podnikem, tak jako VW o dělení s pseudovlastníky z kuponovky zájem neměl.

Kdyby se tehdejšího zájmu podařilo využít, ekonomická síla země by dnes vypadala jinak.
Všechna už i pokročilá jednání byla nemilosrdně zastavena Klausovou vládou po volbách v červnu 1992 a zájemci zahnáni.

Výhybka se už přehodila na kupony a šejdíři z mnoha, jistě ne ze všech, investičních a privatizačních fondů (zanedlouho jich bude na pět set!) se už chvěli nedočkavostí.

Václav Klaus brzy pochválí toho nejhlasitějšího: "Více takových Kožených"! Ví, proč chválí: právě Viktor Kožený marketingovou kampaní "Jistota desetinásobku" prodal kuponovou privatizaci dlouho laxní veřejnosti.

Bank bylo přes noc na padesát. Vypadalo to všechno jako vítězství liberalismu, ale byl to bohužel jen volný ring."

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/194402.aspx
30. 09. 2011 | 18:27

aga napsal(a):

Pepa Řepa

Já bych je tak nepodceňoval. Rozhodně ne všechny. Podle mne dohlédnou o pár tahů dál, a spojenectví s holými palicemi zdaleka není náhodným vedlejším efektem.
30. 09. 2011 | 18:29

Az napsal(a):

1. patriotismus
2. nacionalismus
3. šovinismus

Klaus je momentálně ve třetí fázi.
30. 09. 2011 | 18:29

Pepa Řepa napsal(a):

Vico
už zůstává jen hujerismus a křeč, vtip mizí.
Česká multi-kulti? a Co je Varnsdorf, Šluknov etc.
Konflikt uvnitř jedné kultury nebo konflikt dvou rozdílných kultur, či odlišných stylů života. To je Vám málo?

Ach tak, budeme dělat, že konflikt není, že se to pěkně asymiluje?

Jistý chlapík tady propaguje šariát pro řešení sporů uvnitř muslimské komunity, tedy druhou paralelní jurisdikci.
Pravda, ta komunita je zatím početně slabá, ale požadavky už tu jsou.

Hmm, co s tím?
Zase vytáhnete statistiku, že oproti jiným zemím je v ČR menšina malá a problém menší. Přirozeně, ale jih nemá problém s vlastní Cigánskou menšinou a pokud ano, tak se snaží lifrovat "milé hosty" do zpět do Rumunska nebo do Tunisu, repektive prosadit kvoty na rozstrkání do nových zemí.
Opět budeme dělat, že "příchozí" jsou obohacením? Lhát si hujersky do vlastní kapsy?
30. 09. 2011 | 18:35

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

No jen aby se chlapci z úderných oddílů pak nedivili až nastoupí hoši z ochranných oddílů. To pak bývá mazec.
30. 09. 2011 | 18:37

aga napsal(a):

Zdeněk Brom

Nevím, jestli jsme si rozuměli. Já se obávám, že moc hledá záminku, jak situaci vyhrotit, právě proto, aby ochranné oddíly měly důvod využít vší techniky a legislativy, která už je prozřetelně připravena - globálně. Jde o to, koho pak budou ochranné oddíly chránit.
30. 09. 2011 | 18:46

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Tak to jsme si rozuměli dobře.

Jedny oddíly vyhrotí a vyrobí záminku a druhé to pak rozmašírují včetně svých dřívějších kamarádů.

Koho chránit? Nový řád.
30. 09. 2011 | 18:53

pozorovatel napsal(a):

Uff to je zase výpotek. Co to je "politolog" ?...budihžkničemu a tlachal....něco si myslí...napíše ...a je z toho v podstatě ..hov...
Jste trapné a závistivé Pehe.
Bouhužel panu prezidetovi nesaháte ani po kotníky a jste o několik levlu níž....tudíž vyberte si jinou Vám rovnou kategorii.
30. 09. 2011 | 18:55

Vico napsal(a):

Mně vtip,/dle mého,nikoliv Radima/ nemizí. Já se tu nerozčiluji:-). Inu hujer,když dozrávají švestičky na zahrádce,nemá důvodu nebýt dobře naložen.

Já,milý pane Řepo, uznávám vaše zkušenosti s blízkým východem. Sám sice rovněž jsem expertem, ale na mnohem omezenější oblast,než-li vy /zatím pouze Hurgáda, asi 2500m čtverečních resortu Golden beach v Šarmu a resortu Radisson v Tabě/. Mé hujerství se zřejmě zakládá na tom, jak ti kluci arabští umí pěkně ustýlat postele /z pyžam vymodelují nádhernou labuť například/ a když jim dám zpropitné 1 euro odsouzené k smrti, vymodelují mi z pyžam a prostěradel i ruského rudoarmějce objímajícího se s českým pražským povstalcem. Já jsem prostě šťastnej, jak Venclovský, když přeplaval La Manche, /před Venclovským se to podařilo nějakýmu don Quijotovi de la Mancha/ .

Nějak se nedokáži donutit demonstrovat proti zavádění práva šaría v České republice. Vidím jen tah nebo dva dopředu. Proto spíše budu demonstrovat proti právu korupce. V tomhle punktu však tatíček mlčí jak hrob blanických rytířů.

p.s. To přece víte, že blaničtí rytíři už jsou mrtví? Ne?
30. 09. 2011 | 19:03

Pepa Řepa napsal(a):

site
ještě k Vám a pak končím.
Musíte být hrozně jednoduchý člověk, pokud mě podsouváte členství v ODS, či slepý obdiv ke Klausovi.
----------
Když se blížil rozpad Československa, viselo to ve vzduchu. Někteří nepříliš bystří lidé jako Pithart nechtěli pochopit, že jejich přání nic nezmění. Kdyby stavěli dál své dvojdomky, možná by to dopadlo jako na Balkáně.
Mluvily by kvéry.

Objevil se jistý Jan Kalvoda. Ano ten od Šťávy. Přišel s tím, že je to nevyhnutelné, že se tomu nevyhneme, že je nutné podívat se pravdě do očí a věc řešit pragmaticky, slušnou cestou.
Zabystřil jistý VK a přejal tuto teorii, jako kdyby na ni přišel sám-jak bývá jeho zvykem- a rozdělení pragmaticky učinil, což ho ctí.
Můžete plakat nad dvojdomkem, ale to je asi to celé,co s tím můžete dělat. Se zpožděním přijal skutečnost i Pithart (a jiní) a pragnaticky tyje/í z funkcí dodnes.

Chápete, co chci říct?
Jistý člověk krach multi-kulti nevymyslel. Pouze zavětřil.
U Obce Ojrohujerské je to marné.
Ztratila čich. Můžete se plácat po zádech jak chcete, tvrdit, že to je populismus, ale to je jediná cesta k tomu, aby byl - v konečné fázi- malér.
Howgh. Mějte se.
30. 09. 2011 | 19:15

Vladimir napsal(a):

Pro autora (Pehe-ho) je myslím signifikantní, že se opírá do Klause při kdejaké příležitosti, zvláště pak, když Klaus pronese něco proti homosexuálům (Pehe je velký bojovník za 4%) nebo o vlastenectví (Pehe vlastenectví v éře EU považuje za hloupost, ještě tak vlastenectví eurohujerské).
Ale Klausův egoismus, výhlašování mobilizací proti socialistům nebo vyhlašování křížových válek proti socialistům ho nechává chladným.
Docela rád byc si přečet (v souvislosti s Klausovým proslovem, kde hájil bohaté jakožto výkonné ...), něco vtipného o Klausově vyjímečné pracovitosti (a tedy jestli si opravdu zaslouží 1/4 melounu měsíčně - třeba v souvislosti s horníkem, který za šichtu vybouchá 12-15) oddílů a který bere měsíčně snad desetinu ...
epopírám Klausovy zásluhy při reprezentaci země, ale jeho výsledky jsou mnohem skromnější, než hlásá ...
30. 09. 2011 | 19:16

malej jarda napsal(a):

Klaus nepřekvapil, ale z postoje církve a jejich velitelů se zvedá kufr. Hlavně duka, klausův kámoš jež umožnil klausovi na oslavě světce pronést tak hanebný projev a ještě mu poděkovat. Pane duko (lepší oslovení si vzkutku nezasloužíte), jste stejný lump jako klaus.
30. 09. 2011 | 19:21

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon za hrubky: asimiluje.
Inu Řepa z Widlákova.
30. 09. 2011 | 19:22

Cestovatel napsal(a):

Pehovy stále pseudoargumenty, že za vše může neviditelná ruka trhu se u něj stávají dogmatem a tuto odpověd používá na vše. Takto zjednodušené pojetí problémů používá aby to chytili velice jednoduší čtenáři plátků BL,Práva a Referenda a méně vzdělaní lidé. Cikánské nepokoje může za to neviditelná ruka trhu, krize-může za to neviditelná ruka trhu. Za chvíli Pehe při svém paranoidním myšlení napíše že se nevyspal a může za to neviditelná ruka trhu.
30. 09. 2011 | 19:44

Radim napsal(a):

vico ,slavíček ,řepa,maxsup a podobní cocks
ty k...undo lidi v blistech jsou tak 1000 x vzdělanější než vy pokřivení zloději jen se vám pravda nelíbí to jeto tak dneska jste to dostali jak malí kluci to abyste měli větší respekt
30. 09. 2011 | 20:07

S.Š. napsal(a):

zemedelec : Ano, pamatuji si. A Wikipedie k tomu říká : "Od podzimu 1989 do letních měsíců roku 1991 bylo založeno 101 akciových společností, do nichž přecházela majetková podstata bývalého družstva. Sám Čuba připouští vznik 42 firem. ... Mezi největší a nejproblematičtější akciové společnosti patřila Moragro, založená 17. prosince 1989 (zapsaná 8. ledna 1990). Výrazný vliv v mnoha z nich získaly rodinné klany Čubů a Garguláků i další členové bývalého vedení. Čipirní lidičkové to byli ...:-)

Pane Lubo, neklame-li mě paměť, kpt. Žák nikdy nepracoval u StB, to pro přesnost, vždycky to byl vyšetřovatel - kriminalista, tedy policista. Pravda, za komunistů mezi nimi nebyl zas takový rozdíl ... :-) A znovu : pamatuji-li se správně, od policie byl po r. 1968 vyhozen a znovu povolán do služeb po r. 1989 (měl s tím snad co do činění nynější zlínský policejní ředitel Bedřich Koutný (původně zeměměřič, signatář CH77). A ten P. Pithart : podle dostupných pramenů i mých vědomostí byl jedním z těch, kteří se snažili zabránit vyšetřování slušovických aktivit vč. Čuby samotného. Proč, dodnes netuším. Rozhodně ale nebyl sám.

P.S.: Omlouvám se za téma s blogem nesouvisejícím, replikovala jsem na poznámku p. Ludmily Fürstové. K blogu pana Pehe nemám nic, to krom souhlasu, je dobře, že na pokrytectví pana Klause někdo zareagoval. A člověka, který má rád svoji zemi, si představuji skutečně, ale doopravdy úplně jinak. Při vyslovení slova vlastenec se mně naopak vybaví pan Bátora. A pak ještě národovci 19. stol., pravda ... :-)
30. 09. 2011 | 20:32

stehno napsal(a):

A co takhle tradiční hodnyty na Nové Guinei? Což takhle transformovat je v rámci globalizace k nám a sežrat nepřítele?
Co to jsou tradice? Jaké tradice mají třeba Prušáci? ( už tu dlouho nebyli).
Zase to bude jem dlouho připomínaný prázdný výrok.
30. 09. 2011 | 21:04

aga napsal(a):

stehno

ideální by samozřejmě bylo, kdyby měl každý národ jen takové tradice, které by si mohl pěstovat na svém vlastním písečku. Ona už sama tradice "globalizace", vlastní některým národům více než jiným, je vošajslich. Jak už tu někdo podotkl, jsou jedni, co globalizují, a jiní, kdo jsou globalizováni, často i za pomoci humanitárního bombardování. Nemluvě o případné tradici parazitismu, to je pak skutečně problém.
30. 09. 2011 | 21:08

stehno napsal(a):

a to se děje celé dějiny lidstva - starověký imperiální Řím, Svatá říše, britské impérium, obě světové války, americké zájmy.....,
30. 09. 2011 | 21:13

dalimír napsal(a):

Kluci český my Prahu nedáme ! To ji raději zbouráme ! Nic jiného se na vaše příspěvky zde nedá napsat ! Ahoj Pepíku Řepo ,jak se jinak máte ?
30. 09. 2011 | 21:24

aga napsal(a):

Stehno

to, co jste popsal, vždy iniciovali aktuální "nadnárodní" elity (šlechta (později i ta ekonomická) se pářila zásadně jen se sobě rovnými urozenými bez ohledu na národnost). Nějaké skutečně národní zájmy (tj. zájmy většiny lidí dotyčných národů) v tom nikdy nehrály žádnou roli - skutečné "maso" národů šlo vždy jen do mlejnů válek v zájmu parazitů.
30. 09. 2011 | 21:41

Ludmila, kněžna napsal(a):

Luba
Slušovice jsou prostě jedna z linií, po kterých se privatizace připravovala, zhruba od éry Andropov. Tehdy už zasvěceným bylo všechno jasné.
Zpětně si uvědomuji, jak aktivity mých nadřízených (a jejich kryši, především) v jihovýchodní Asii nebo úzká spolupráce jiných mých nadřízených (zaparkovaných agentů I. správy) se Slušovickými (nebudu pokračovat ve výčtu, mám ještě pár sebezáchovných reflexů) indikují, že v celé druhé půli osmdesátých let musela existovat jasná dohoda. Kdo co.
O tohle všechno mi ale vůbec nešlo, nebo jen krajem. Slušovice jsou téma paní Šauerové. Co mě opravdu zajímá jsou mnohem temnější stránky Žákova dossier. Ty, které se týkají Klauna osobně. Protože se Klaun chystá vážně škodit.
A nemohu dostatečně zdůraznit fakt, že klíčem k hradní situaci je a zůstává quid pro quo uzavřené mezi Klaunem a Vladimírem Železným, jakkoli se to po divadýlku s Íčkem a těmi, kdo půjdou bručet nezdá.
30. 09. 2011 | 21:41

Buvol napsal(a):

Když je tady řeč o té katolické církvi, tak bych upozornil na zprávu, že ten uchylný "MUDr." barták hrál v erotickém filmu kardinála a ten film se natáčel na vatikánském velvyslanectví .. a tomuhle spolku, té katolické církvi, prolezlé homosexuály a pedofily se český stát zavázal resp. chce zavázat vyplatit cca 50 miliard a dát nemovitosti .. řekl bych, že je to symptomatické a k zblití ...
30. 09. 2011 | 22:19

S.Š. napsal(a):

Ludmila, kněžna, ad "Slušovice jsou téma paní Šauerové" : no ano, tak trochu, je to ovšem tak trochu náhoda, totiž že jsem se s nimi podvakrát v životě - za rozdílných podmínek a okolností - střetla ... :-)
Dodatečně jsem si přečetla první repliku pana Luby. Hovoří o antičubovských "výpadech", ačkoliv zmiňuji věci doložené prameny, a píše o snůšce "pomluv úspěšného hospodáře, kterého komouši označovali za pravičáka, kapitalistu, a dnešní pravouši za levouše a socana". To mě docela baví. František Čuba byl komunistou celý svůj dospělý život, totiž od studentských let, a dotáhl to až do ÚV KSČ. Jaký tedy "socan" ?? Sociálním demokratem nikdy nebyl. Ergo kladívko, tvrzení o Čubovi, pravičákovi a kapitalistovi, to bylo ne moc chytře vymyšlené PR, které vzniklo až po r. 1990, hodilo se dobře do krámu a spolknout jej mohli jen ti, kteří toho o této "výkladní skříni socialismu" nevěděli příliš. :-)
To, co ale píšete dál, Ludmilo-kněžno, se mi jeví jako zajímavé. A že se chystá vážně škodit ? No a ? Velká část lidí mu k tomu přece ještě zatleská. Vlastenci si říkají ... :-)
30. 09. 2011 | 22:29

merendiner napsal(a):

Ta práce není marná. je potřeba do vysílení připomínat zásluhy pana inženýra Klause o českou národní hrdost. On je jejím škůdcem č.1
30. 09. 2011 | 22:30

Al Jouda napsal(a):

Co byste chtěli od nemocného člověka - přemáhal se, trpěl anginou a bral antibiotika !
30. 09. 2011 | 22:36

mažňák napsal(a):

Snad poprvé s panem Pehe souhlasím na víc než 50%.
30. 09. 2011 | 23:03

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, tak již je to tady a byloby dobré se k těmto věcem postavit čelem, že? Navrhujeme aby v NAŠÍ VLASTI moc a vláda byla uskutečňována co nejvíce PŘÍMOU DEMOKRACIÍ a proto občanské iniciativy vypracovaly návrh nové OBČANSKÉ ÚSTAVY ČR, který je možno shlédnout a posoudit na stránkách www.vymenilijsmepolitiky a nebo www.proalt.com. Je tam i zdůvodnění a program i cíle pro OBČANY ČR, kteří chtějí této OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI dosáhnout právní cestou bez násilí a prototo řešení nám budiž vzorem ISLAND. Míra devastace NAŠÍ VLASTI a degenerace obyvatelstva PŘESÁHLA VŠECHNY MORÁLNÍ I PRÁVNÍ MEZE. Tak teď již dobrou noc a NEZAPOMEŃTE, GENERÁLNÍ STÁVKA JE 18.11.1989, tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
30. 09. 2011 | 23:07

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem jeden celou řadu hrubě urážlivých, nadávky a vulgarismy obsahujících textů debatujícího, který se podepisuje jako Radim, neboť byly v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 09. 2011 | 23:33

Ale no tak napsal(a):

Pane Pehe, Klaus možná diskutovat chce. Ale ono je otázkou, zda lze diskutovat věcně s lidmi, kteří do Klause podpásově kopu, kteří chtěli zadupat jeho elementární lidskou důstojnost.
http://abbartos.wordpress.com/2010/04/29/spiknuti-lekaru-zalozen-specialni-blog/
30. 09. 2011 | 23:45

Luba napsal(a):

Vážené dámy,
paní Šauerová, kněžno Ludmilo,
přiznám se Vám, že mě nějaké hrátky tajných služeb nikdy nezajímaly a nezajímají.

Co mě zajímá, jsou taje lidské psychiky. A tak vím, že lidský mozek je v zásadě anticipátor, konstruktér subjektivní "reality" a tvůrce kauzalit.

Prostě,
člověk je schopen vidět i to, co reálně neexistuje a spojuje indície, které spolu vzájemně nesouvisí, jen se mu tak jeví.
Proto bývá těžké odlišit "zrno od plev" - vybrat ze všech těch subjektivních interpretací a kdovíjak a kdovíkým shromážděných důkazů ve střetu: moc vs. racinalita, informace relevantní.

Pohlédnu-li na "kauzu Slušovice" a naši minulost a přítomnost
z pragmatického úhlu, vidím kdysi prosperující zemědělský podnik, kteří jedni obdivovali a jiní považovali za těžkou konkurenci, a také vidím totální propad českého zemědělství po listopadu 89'.

Mám-li tedy použít této pragmatické břitvy, je jasné, že pouhé soukromé vlastnictví nečeho není zárukou zvýšení produktivity, prosperity. A že stranictví či víra vůbec nevypovídá o tom, jaký je kdo člověk. Jaký je kdo hospodář. Hloupý soukromý zemědělec chudého hospodářství nemůže být lepší, než chytrý předseda družstva, rozvíjejícího více aktivit.

Že byl Čuba komunista od svého mládí vím jen z plakátu, na kterém stálo: "Vzorný zemědělec Čuba". Soudruzi ho využili k propagaci kolektivizace - z tohoto muže si vezměte příklad! Naše cesta je správná - méně dřiny, rozdělení prací a pravomocí, minimalizace rizik v kolektivním hospodaření.
Následujte vzoru "nejmladšího z rodu Hamrů"!

Jaké vzory máme následovat nyní? Máme si brát příklad z Klause?
To je ten pravý dříč, čestný a pracovitý poctivec, co to s námi a naší zemí myslí dobře? Co ví vše o všem a mluví všem do všeho? To je přece ten, co nedělá chyby.

To že byla násilná kolektivizace zločinná je fakt. Stejně tak je možno považovat za zločin proti lidem likvidaci je zaměstnávajících prosperujících podniků z ideologických pozic.

A co se týče té technologické špionáže ... Ekonomičtí giganti se nikterak nežinýrují - USA mozky kupují a diktují jiným co smí a nesmí, Japonsko, Čína, Korea kradli/kradou nápady a patenty. Chtějí žít a přežít co nejlépe.
01. 10. 2011 | 02:37

Luba napsal(a):

Oprava: ... kradly ...
01. 10. 2011 | 02:40

SuNasranejPehe napsal(a):

Bééééééééééééééé... Václav se mnou nemluví!!!! Béééééééééééé...
01. 10. 2011 | 05:59

vlado napsal(a):

Blog popisuje vše čeho jsme svědky a to,že něktěří nickové se k těm faktům staví s humorem svědčí snad o jejich mládí, ignoranci, nebo přesvědčení,že se jich to týkat nebude nebo postavení presidenta vnímají posvém. Vidina presidenta o skončení jeho presidentské funkce snad vede k tomu, že si před národem nebere servítky a odhaluje své bezohledné politické nitro. Sociálně založený stát je již v troskách, země zadlužená a ty zbytky sociálních vymožeností jsou prezentovány jako brzda kapitalistického pokroku vše v pojetí V.Klause. To není nadšje to je hrozba.
01. 10. 2011 | 08:34

Starý napsal(a):

Pehe je trapný pomatenec.
Jestliže si manžel párkrát za život zadá s milenkou, tak to přece neznamená, že nevyznává konzervativní hodnoty. Pouze to znamená, že není dokonalý stroj.
Určitě je ale lepším otcem než lesboteta.
01. 10. 2011 | 08:36

M61 napsal(a):

Pehe jako vždy kope do prezidenta a nejde do hloubky jeho myšlenek, zaobírá se tím, co je na první pohled vidět a dá se patřičně rozmáznout a jakoby vůbec nepřemýšlí. Nemyslím si, že by prezidentovy myšlenky skutečně nechápal, jelikož už v životě alespoň prošel kolem politologie a filosofie. Důvod, proč to dělá, je podle mě v tom, že Klause tak bytostně nesnáší a prostě si musí kopnout, kdykoli má příležitost.
01. 10. 2011 | 09:00

Standa napsal(a):

TO M61: Obdivuji a skláním se před každým, kdo je schopen najít v myšlenkách Václava Klause sebemenší hloubku!
01. 10. 2011 | 09:34

wiki napsal(a):

Pěkný a pravdivý blog.President lže,podvádí a krade a to mluví za vše.Jen hlupák nebo stejný kalibr ho může obhajovat a hledat v tom hloubku myšlenek.Žádná není a už vůbec ne vlastenectví,morální a tradiční hodnoty.Naši předci se musejí obracet v hrobě.
01. 10. 2011 | 09:58

ken napsal(a):

Našim válečným štváčům s národními zájmy a obnovenou suverenitou:
Je historicky dokázáno,že státy které mají společné peníze,společnou měnu, spolu neválčí.
Pošleme je při volbách do pr.... čic si zaběhat.
01. 10. 2011 | 10:05

Dita napsal(a):

Klaus-prezident všech tunelářů, z dopuštění komunistů prezidentem. Až nechal rozkrást vše české, tak bude horovat za tradici-kde je české sklářství? Klaus to je člověk-zlo samo. Církev tituluje zahrádkářský spolek a pak leze do kostela, pan Duka na mě od začátku působí nabubřele, měl by splasknout a Klause si držet od těla. Klaus vyhlásil boj proti "sociálnímu státu", ale boj proti korupci nevyhlásil, protože je zloděj sám-ostuda státu-krade propisky.Jak si může prezident dovolit takové věci prohlašovat a křesťané si to nechají líbit. Dle křesťanství jsme si rovni-a máme "milovat bližního svého jako sebe sama".A kdo způsobil zrušení národního státu? Volný trh, který soudruh Klaus propaguje a ten způsobil globalizaci. Tak proč nám lže do očí, proč si to necháte tu prolhanost prezidenta líbit, u mě je to chodící panák bez hodnoty, přetvářka sama.Útočí na solidaritu zdravých se soc. slabými. Udělal tady z lidí žebráky a vyžraný pan Duka ho zve ještě do kostela, že se nestydí. Měl by se nám za to omluvit. Má být odluka církve od státu a on člověka, který nedodržuje desatero zve na akce církve. Co je to za člověka v čele církve, sobec jako Klaus, proto jsou si tak zpříznění.
01. 10. 2011 | 11:20

Vladimir napsal(a):

ad ken: " země které mají společné peníze, spolu neválčí".
Obávám se, že o pravdivosti vaší informace by bylo možné s úspěchem pochybovat ...
Právě peníze (a moc) jsou z 95% příčinou válek, (Občas se těm hrdinům ještě připlete do cesty nějaká ženská nebo pošlapaná čest, ale jinak ...).

Vaši informaci, kterou jste zcela jistě nevyčetl ani v historických knihách, ani v nejnovějších vědeckých publikacích, vyvrací množství revolucí, kde obě strany (pokud jich nebylo víc než 2) měly stejnou měnu.
Jinak - obecně, spočátku jsou dva státy s tůznou měnou , po válce , když jhedna strana jasně vyhraje, zavede v poraženém státě jednotnou měnu ... Tak nějak podobně to chodívá ve světě a jenom módou zaujatý ken si těchto skutečností nevšímá ...

Ještě obecněji: Člověk k životu potřebuje motivaci. Nejlepší motivací je národ - tedy žetězec JÁ - RODINA - NÁROD.
Jakékoliv pokusy tento řetězec motivací přerušit buďto končí neúspěchem nebo se jedná o ASIMILACI, kterou některé slabší národy "překousnou" (ale možná jen dočasně).
01. 10. 2011 | 11:29

No.. napsal(a):

Klaus „nenabízí utopickou multikulturní budoucnost, nesnižuje se k lacinému sociálnímu populismu, v době hospodářské krize tak oblíbenému, nýbrž staví před českou veřejnost obraz budoucnosti založené na kontinuitě státní a národní existence“.
Mnoho lidí není, kteří by tohle nechápali....ale podle statistiky tak nízký počet hlupáků, co nepochopí ani tohle, ve společnosti asi bude...
01. 10. 2011 | 11:44

občanka napsal(a):

Základní vlastností současného prezidenta je faleš. Tou oplývá také paní Bobošíková, která se " zasloužila" o jeho znovuzvolení. Je dobře, že pan prezident "pracuje" a občas příležitostně pronese projev s množstvím cizích slov, kterým socky nerozumí. Vím teď ,na čem jsme a koho nevolit.
Jeho multikulturalismus vidím tak, že bychom se měli distancovat od Rómů, přistěhovalců, sociálně slabých občanů,nezaměstnaných, rodin, kteří nemají na studia svých dětí a lidí, kteří jsou daleko ,opravdu velmi daleko za intelektuální úrovní hlavy státu.
V.K. se zasloužil o stát tím, že se o našem státě mluví jako o mafiánském státě, kde krade veřejně i prezident a kauzy se nevyšetřují.
Klaus se falešně zastává jaderných elektráren navzdory jiným evropským státům, protože má přímý příliv financí od ČEZu do své nadace a pro soukromou školu svého syna. Totéž platí o prolomení limitů na těžbu uhlí. Jeho vlastenectví spočívá v drancování země. Elektrickou energii prodáváme do ciziny. U nás je cena el. energie předražená , sociálně slabé obyvatelstvo muselo zase přejít na uhlí, protože topení el. kotli se nedá utáhnout. Proč zase elektriku nezdražit ? Vždyť výstavba nových elektráren bude stát miliardy !!!
Pan prezident je falešně pro Bátoru na MŠ a pana ministra Dobeše, kterého zhodnotil ,již po několika měsících působení, jako nejlepšího ministra.Potřebuje totiž pro podnikání svého syna v soukromém školství za mimořádné výsledky i mimořádnou podporu. Nevěřím tomu,že gymnázium Václava Klause ml. má nejlepší výsledky.
Myslím, že všichni slušní lidé již dávno z politiky odešli, na tom má pan Klaus také zásluhu.
Pak má také zásluhu na tom, že poctivost se u nás jaksi nenosí.
V našem perfektním školství si můžete za peníze nebo jiné protislužby nebo politický vliv koupit jakýkoliv titul a to za tichého přihlížení nejlepšího ministra školství. Podvod u nás není trestným činem, protože se prý nedá prokázat nekalý úmysl.
Pan prezident útočí na nejnižší pudy našeho nevzdělaného obyvatelstva.Rozdmýchává nenávistné nálady. Sociální nepokoje. Pro mě není dobrým prezidentem.Pro naši vlast by bylo nejlepší, kdyby skončil okamžitě. Jeho projevy zasahují negativně do morálky celého národa.
Někteří pisatelé se domnívají, že V.k. dělal revoluci. To je největší lež. Žil v pohodě na prognostickém ústavu, když bylo o všem rozhodnuto, tak se sám nabídl, že by dal své ekonomické znalosti ve prospěch privatizace a OF. věděl, že prognosťák bude zrušen, tak se potřeboval zajistit. Velmi výrazně se zasloužil o rozdělení státu - což také bylo jen jeho osobním zájmem. Chtěl se zbavit Slováků, kteří viděli do jeho ekonomických pokusů a manipulací s občany. Klaus je neštěstím našeho národa.
Čím více lidí se nebude bát komentovat projevy a činy V.K., tím déle nám zůstane zachována demokracie.
Falešně manipuluje s občany ohledně EURA, zneužívá situace v Řecku . České koruny a jeho pohyblivého kurzu mohou využívat spekulanti. Pan prezident jmenuje našeho hlavního bankéře, který pohybuje kurzem koruny, tak jak je výhodné ne pro stát, ale pro spekulanty a mafiány, kteří tleskají panu prezidentovi.
Proto musíme mít korunu. Úmyslně se u nás nastavují podmínky na to, abychom EURO ještě dlouho mít nemohli. Proto se očerňuje EU.
Česká koruna se stává pod vedením našich politiků "vlasteneckým platidlem " , které slouží k pochybným nekalým praktikám.
V EU jsme černými pasažéry , jsem dotčená tím, že manipulace se stádem nevzdělanců zatím vychází.
Lidé nečtou asi noviny a televize je poplatná politikům.
Již si jen přeji, aby nebylo hůř a aby ten český národ prohlédl a našli se mezi námi slušní lidé, kteří se dají na politiku.
Mladí lidé o jejichž budoucnost jde, by měli jít do toho.
01. 10. 2011 | 12:02

Jan Žura napsal(a):

Pokud je fackování mladíků na ulici za urážky Jejich Výsostí, mlácení dalších policisty z nařízení dalšího ministra nebo jeho pohůnka jen proto, že se občané bojí o své životy a životy svých blízkých, o svůj majetek a dávají to najevo, vyhrožování části obyvatel, pak na tyto tradiční hodnoty panu prezidentovi s.eru. Nejsem sprosťák, sprostě za zásady nemluvím, ale na tomto místě mi nic jiného, čemu by pan prezident rozuměl nenapadá, měl by táhnout tam, kde tesař nechal díru.
01. 10. 2011 | 12:52

zemedelec napsal(a):

Dámy S.Š.a Ludmila Fürstová-kněžna.
Musím poděkovat i kytičku bych dal.
Pane Luba.
Máte na právo,hájit Slušovice.Protože se asi těžko dozvíme pravdu.O těch ekonomických gigantech máte asi pravdu,vždy se našla cesta jak obejít embargo na vývoz vyspělých technologii.Jak se dováželi počítačové komponenty a ve Slušovicích kompletovalo.
Paní občanko.
Tak tohle ten správný občanský postoj,děkuji.
01. 10. 2011 | 13:10

S.Š. napsal(a):

zemedelec : Pro pořádek je třeba říci, že slušovičtí rozhodně nebyli sami, viz
http://ekonom.ihned.cz/c1-50308410-kdyz-cesi-okradali-zapad
http://hn.ihned.cz/cesko/c1-50343470-prumyslova-spionaz-muze-stat-cesko-miliardy

P.S.: Pane Lubo, pamatujete si ještě, jak to vypadalo v praxi, když komunisté někomu "házeli klacky pod nohy" ? Kdyby ten člověk neměl naprostou podporu a důvěru, tak by si ve své profesi ani neškrtl a letěl by jako papírový drak, možná i do lochu a jeho děti se dostaly s bídou do učňáku. Představa, že se do ÚV dostal jen tak docela náhodou, když ho ti komunisté nechtěli a dělali mu problémy, mně připadá jako z jiného světa. Nemohu věřit, že tohle by si někdo mohl myslet s vážnou tváří. Šlo o gottwaldovskou větev (Jakeš, Zajíc, Hegenbart, Čuba), která nastoupila do vrcholných funkcí v samém závěru celé bolševické éry. Vždyť přece to, že měl s komunisty problém, začal pan Čuba tvrdit až po r. 1989 (již výše jsem psala o PR). Na své soudruhy si nikdy předtím nestěžoval, bodejť, to členové ÚV povětšinou nedělali ... :-) Podle vlastního vyjádření pro tisk ještě docela nedávno jezdil radit Hugo Chávezovi, jak správně dělat socialistické zemědělství a neopakovat chyby, které "my jsme udělali". Teď by ještě rád stavěl na nohy české zemědělství. Potřeboval by k tomu ale "maličkost", cca 15 miliard, a nikdo mu je nechce dát. No jo, banky si zřejmě pamatují, jak skončilo Moragro, Nika, AGRO AVAN, a d. :-)

Máte ale pravdu, blog je o panu Klausovi a pan Čuba a jeho éra jsou (bohudíky) už za námi. Uvidíme, pane Lubo, jaké davy se za Klausem pohrnou. Třeba se ale povedou předčasné volby (držím panu Kalouskovi palce, zdá se, že dělá, co může), a pan Klaus je tak zmešká, stále vázán úřadem. To by byla docela přijatelná varianta, nemyslíte ? Pokud se tak nestane, máme se v r. 2014 (a násl.) na co těšit.
01. 10. 2011 | 18:51

jin napsal(a):

Jak dlouho ještě bude ovlivňovat naše myšlení a životy ten demagog,chameleon a narcisistický iluzinista ??? Sám zavinil úpadek společnosti hlásáním,že o peníze jde až na prvním místě,že nezná špinavé peníze a záměrnou tunelizací státního majetku a ožebračení národa!! Stejně tak uznáváním největších zlodějů a mafiánů za vážené občany a schvalování korupce ,jako neviditelné ruky trhu ! Že považuje rodinu za základ a že se musí každý o sebe postrat sám ,je patrné z toho jak svou rodinu zabezpečil! Ještě v době ,kdy tvrdil že máme stejnou startovací čáru ,už měl ženu v mnoha dozorčích radách a synáček "kupodivu" dostal na vlastní školu 100 milionů !!!Což je klientelismus jako Brno!Ještě mu udělal reklamu,když přjel přestřihnout pásku !!!O jeho kleptomanii a pravdomluvnosti je zbytečné se zmiňovat .Takový bezcharakterní hochštapler ,by chtěl někoho poučovat o morálce a hodnotách !!!!
01. 10. 2011 | 21:16

Martin Konvička napsal(a):

Na tohle nemám.
Vyplodil p. Pehe, od dob bohatýrských diskusí na Neviditelném psovi někdy před 15 lety, jedinou hlubší myšlenku, než "Klaus je fuj"?
Dostali Klausovi kritici - a že jich je - za těch cca 15 let jeden jediný konstruktivní nápad, nepočítaje lži o "diktátorovi", "tuneláři" a "narcisovi"?
Ne, a tak jim taky žádnou nevěnuji. Nestojí za námahu.
02. 10. 2011 | 11:13

peppa napsal(a):

14.února 2013 skončí funkční období té existence na Hradě. Snad to do té doby nějak ve zdraví přežijeme, pokud se ovšem nepodaří těm fašounům uchopit moc v zemi. V takovém případě to bude hodně zlé. Ale nic si líbit nenecháme. Náckové před třemi lety vydali výzvu, aby se soukmenovci začali vyzbrojovat. Tak jsme to udělali taky. Oni jsou stejně nebezpeční jako komunisti a je třeba je hubit jako obtížný hmyz.
02. 10. 2011 | 12:54

Kritik napsal(a):

Docela dobrý autorův postřeh, že když o něčem mluvíme, měli bychom si nejprve vysvětlit pojmy, např. pojem vlastenectví. Potom se teprve ukáže, o čem je vlastně řeč. Jinak budou jakékoliv výroky jen pouhé blábolení, které si každý interpretuje podle svých vlastních představ.

Mimo jiné - používání mlhavých či nepřesně definovaných pojmů je základem demagogie.

Na vystoupeních Václava Klause z poslední doby však nalezneme i pozitivní charakteristiky. Někdy jeho projevy budí dojem, že se vzrůstem jeho věku stoupá i jeho moudrost. Pokud má autor článku pravdu, tak Klausovy řeči jsou jenom šálením, založeným na nepřesných formulacích. Ale je v zájmu nás všech, včetně zájmu autora článku, aby to raději bylo ono pozitivní "zmoudření". Pan Pehe musí uznat, že s moudrými lidmi se dá moudře dohodnout a dobrat se k moudrým závěrům. Takže buďme přející a Václavu Klausovi moudrost přejme. Zda se naše přání vyplnila poznáme podle ovoce.
02. 10. 2011 | 15:48

jin napsal(a):

Kritik
Už čekáme 22 let na jeho zmoudření a to snad stačilo.Co by nám bylo platné ,kdyby už opravdu začal moudřet,když pohnojil co se dalo a nenávratně zpackal osudy většině občanů ? Na blaho své rodiny ovšem nezapomněl.O jeho skandálech a mezinárodní ostudě ani nemluvě !!! Za tohle by jinde skončil jako Čaušesku !!!
02. 10. 2011 | 17:17

pokrokář napsal(a):

pane Pehe, ODCIZIT, nikoliv ZCIZIT - zapamatujte si to a už to nikdy nepleťte, abyste nevypadal jako češtiny neznalý
02. 10. 2011 | 17:22

Kapitalista napsal(a):

Pan Klaus svého času prohlásil : TRH TO VYŘEŠÍ. Co vyřešil? Nic,jenom pro něho, to jistě vyřešil. Jinak krize stíhá krizi a již dnes se asi z toho náš stát s takovýmito parazity nevyhrabe.Takže Klausův trh to vyřešil.
02. 10. 2011 | 21:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 10. 2011 | 00:03

stehno napsal(a):

Může mi někdo prosím vydefinovat ( nebo uvézt alespoň 20 příkladů), co to jsou ony diskutované tradiční hodnoty obecně uznávané pro občany této republiky?
Předem Vám děkuji.
03. 10. 2011 | 17:11

Rovný napsal(a):

že rodinu jako tradiční hodnotu tak plamenně hájí politik, jehož mimomanželské aféry, dokonce přímo ve funkci prezidenta, jsou veřejně známé. Může jim to připadat jako dost velké pokrytectví nebo--pokud bychom použili Klausova výroku na adresu pokrokářů—,prostě oportunistické...
Klaus, kryptohomosexuál, tajný homosexuál, odsuzuje a napadá slušné homosexuály...
chrání neonacistu a neofašistu Bátoru...
chrání tuneláře...
nechrání přírodu, nejde dětem, mladým lidem a občanům příkladem...
neváží si práce vědců a odborníků...
Klaus nemá právo mluvit o morálce a poučovat občany !!!
04. 10. 2011 | 07:50

Radim napsal(a):

Václav Klaus uplatňuje logiku zlatých záchodových prkének pozlacených sponzory z Čezu .
Jako takový nemá nejmenší právo k vyjadřování v otázkách sociálního tržního systému neboť o ní nic neví.
Vzdaluje se reálným problemům reálných lidí
to že je jiná doba znamená že v resortech budeme hrabat a nemocné lidi vyhazovat z nemocnice ?????nebo jimi pohrdat a odmítat jim pomoc a hrát si na křesťany ? směšné a vystihující pravou podstatu a stav zkušeností
06. 10. 2011 | 10:27

Radim napsal(a):

tradiční hodnoty V.Klause jsou nahrabat si v jakékoli době za každoou cenu .
06. 10. 2011 | 10:28

Radim napsal(a):

lidé jako on více lidí rozdělují společnost než spojují .Učelově poskládané názory oscilující od socialismu pro některé až po nacionalistické tendence Čechů pupku světa ,to vše je jen divadlo pro hlupáky .
A jinak se jděte se svými radami bodnout
06. 10. 2011 | 10:33

Radim napsal(a):

to vše je oživováno neustálým pocitem ohrožení z Eu a stigmatizací těch kterým se jejich názory nedaří křivit jako zmiňovanému.
Ještě připomínám protesty na Wall Street proti sociální nerovnosti ,to je cesta jak ukazovat skutečné problémy , nezahazovat a témata a ta mně nepříjemná schovávat pod koberec,jak pro nás takové počínání bude mít v budoucnu důsledky a kolik nás bude stát ,možná ještě teď nepochopíte ale jednou určitě
06. 10. 2011 | 11:03

Radim napsal(a):

ještě se vrátím k tématům trochu z jiné oblasti to je k tabuizaci masturbace a podobné nesmysly z pera kohosi o kom se nehodlám ani při jeho dvou manželkách a několika dobře placeným konkubínám vyjadřovat .
Vše je nesmysl z oblasti mýtů o sexu tím nebudu cokoli komukoli přikazovat v jeho intimní oblasti
06. 10. 2011 | 11:07

Radim napsal(a):

trh nic nevyřešil ,či spíše tím více ještě více vše rozložil
06. 10. 2011 | 11:08

Radim napsal(a):

také moralismy o masturbaci od lidí morálně upadlých a propagujících nemravnost a ovliňující svými bludy mladé lidi (Farna) k blití
06. 10. 2011 | 11:12

Radim napsal(a):

Čeští katoličtí biskupové jsou jen slouhové
Čeští katoličtí biskupové ukázali v prohlášení České biskupské konference (ČBK), že to jsou jenom slouhové. ČBK měla potřebu distancovat se od prohlášení Tomáše Halíka, že Václav Klaus jako prezident ČR nemá co dělat se svými projevy u katolického oltáře. Tím se biskupové staví na stranu svého místního "šéfa" Dominika Duky, který je Klausův kamarád a který Klause k oltáři pozval (za primasování kardinála Vlka byly osobní vztahy mezi hlavou katolické církve v ČR a prezidentem Klausem mnohem napjatější).

Za povšimnutí jistě stojí to, že ČBK se nijak nevymezila vůči Klausovým slovům o sociálním státu a nepostavila se na stranu sociálního učení katolické církve, nevymezila se ani vůči výrokům Klausova poskoka Petra Hájka, podle něhož je Tomáš Halík neznaboh a který vystupuje na akcích iniciativy DOST, vedené panem Bátorou.

Katolický klérus v Česku pod Dukovým vedením získává poněkud "tisovou barvu" a stává se součástí neofašistické propagandy.

Není se vlastně ani co divit. Tomáše Halíka a jeho přemýšlivé a autentické, i když na mne stále příliš konzervativní, křesťanství česká katolická církev dávno "uklidila" na okraj, naopak biskupy udělala z lidí nevýrazných, průměrných a úřednicky fungujících. Nikdy nedošlo k vyrovnání s minulostí, ať už s fašistickým katolicismem druhé republiky, nebo s kolaborantskou minulostí katolických kněží za vlády komunistů.

Za dob kardinála Vlka se to tak nějak vlažně drželo pohromadě a táhlo dál, ale nyní se zdá, že přichází pod vedením primase Duky nová doba, kdy se naváže na obě tradice českých katolíků: na tu fašistickou i na tu slouhovskou austro-komunistickou
06. 10. 2011 | 11:15

Sylva Šauerová napsal(a):

Radim : Připojuji se, Halíkovo varování vychází naprázdno. Ona ale ta dvojice Klaus - Duka - není nikterak překvapivá. Duka stál za Klausem již před poslední prezidentskou volbou, to na rozdíl od jiných českých církevních hodnostářů. "Dá se čekat, že prezident katolíkům vbrzku nabídne náhradu - nějakou svoji "svatováclavskou" platformu", píše dnes v Týdnu Martin Fendrych. To nevím, stále ale mám za to, že katolíky Klaus nemůže na svoji stranu získat, ne po svém 20ti letém působení v české politice, tu dobu již propásl. A pokud jde o Duku, proč jen se mi stále vybavuje někdejší Pacem in terris ? Prezident podle Duky ve svém (svatováclavském) projevu hájil "přesně ty hodnoty, ke kterým se církev hlásí" ... no nazdar. Duka nepřekvapil. Zato ze Stálé rady České biskupské konference a českých diecéznch biskupů jsem poněkud znechucena.
06. 10. 2011 | 17:52

OrtizMyra31 napsal(a):

freelance writer
18. 03. 2012 | 01:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy