Nekoaliční nevláda

30. 04. 2012 | 08:01
Přečteno 4456 krát
Tým premiéra Petra Nečase, který dostal důvěru Poslanecké sněmovny poté, co se rozštěpily Věci veřejné, není v pravém slova smyslu ani koalicí ani vládou. To je novum dokonce i v české politice, v níž se experimentuje tu s opozičními smlouvami, tu s křehkými většinami založenými na přeběhlících, tu s vládami expertů.

O koalici nelze mluvit proto, že poslaneckou většinu, která Nečasův kabinet podpořila, nesvazuje skutečná koaliční spolupráce jasně definovaných politických subjektů. Máme co do činění se dvěma stranami, ODS a TOP 09, a množinou zběhů z VV i několika potrestanými či trucujícími poslanci za ODS.

Nečas sice nejprve mluvil o tom, že Karolína Peake, která VV rozštěpila, musí vytvořit poslanecký klub o nejméně 10 poslancích, neboť on nebude spolupracovat s „volnými radikály“. Poté požadoval alespoň jakýsi „subjekt“, neboť pro změnu nechtěl spolupracovat s „volnými elektrony“.

Výsledkem je vládní většina sestávající z poslaneckých klubů dvou stran a, ano, „volných elektronů“. Nečasovi po tomto politickém výkonu už nikdo nemůže věřit ani nos mezi očima.

Jeho vládní tým je sice vládou v ústavním slova smyslu, protože ústava požaduje pro schválení vlády jen většinu poslanců, ale není vládou v programovém smyslu. Ačkoliv se vládní většina, která v době hlasování o důvěře činila 105 poslanců, údajně opírá o reformní záměry i program vzniklý po volbách v roce 2010 na bázi koaliční dohody ODS, TOP 09 a VV, někteří z poslanců, kteří vládu podpořili, mají k vládním prioritám výhrady.

Pokračující existence Nečasova vládního týmu se tedy opírá o poslaneckou většinu, která není totožná s množinou poslanců, kteří hodlají podporovat vládní program, přičemž se už ani nelze vyznat v tom, kdo a které vládní návrhy podporuje.

Zato je poměrně snadné usoudit, proč má vláda navzdory tomuto programovému guláši pořád ještě většinu: řada poslanců se bojí předčasných voleb a pro další, řečeno cynicky, to může být „ekonomicky výhodné“ s přičiněním zákulisních skupin, které tuto vládu potřebují k dotažení svých záměrů.

To není stabilní politické aranžmá a brzy se dají očekávat další zásadní otřesy. Stačí kupříkladu, aby Sněmovnou neprošel jeden ze zásadních vládních zákonů, například ten o církevních restitucích, aby se nemožnost fungování takovéto sestavy plně vyjevila. Podaří-li se zákony, o které Nečasovi a spol. především jde, přeci jen prosadit, bude následovat otřes v podobě podzimních voleb do krajských zastupitelstev a Senátu.

Je samozřejmě možné, že pud politické sebezáchovy bude nakonec tak silný, že poslanecká většina, která vládu podporuje, vydrží až do řádných voleb. Dva další roky u moci mohou být dostatečně silným důvodem, zvlášť když všichni vědí, že by dopadli stejně katastrofálně v předčasných volbách, jako dopadnou v těch řádných.

Budiž. Vůči více než 80 procentům voličů, kteří tuto, dnes už „nekoaliční nevládu“ nemohou vystát, by ale bylo fér, kdyby příslušníci její poslanecké většiny a členové Nečasova týmu veřejnost ušetřili řečí o „odpovědnosti“ a reformách. V tuto chvíli jde už jen o pozice a prebendy.

Rozšířená verze článku, který pod názvem "Co načnou restituce, dokonají volby", vyšel v Právu, 30.4.2012


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bavor V. napsal(a):

Máte tam chybu. Nečas nemá přeběhlíky, ale poběhlíky, v případě žen poběhlice. A Peak je obyčejná želva - po slovensky Korytnačka
30. 04. 2012 | 08:43

Láďa napsal(a):

Pane Pehe, politika je jedno velké divadlo a politici jsou nejlépe placeními herci. Scénář odjakživa píše někdo v pozadí a my občané jsme si dříve ve volbách alespoň zvolili režiséra. Dnes už ani toto není pravda. Vývoj jde svým směrem a prakticky nikdo neví kam. A ty skandály, pohyby na šachovnici a hejbající se škatulata mají jen zastřít skutečné nevratné procesy, ke kterým ve skutečnosti dochází, a jejichž důsledek zatím nikdo nedomýšlí.
30. 04. 2012 | 08:44

Kvakin napsal(a):

Pane Pehe, máte pravdu. Jenom kdyby nebyla tak strašná představa vlády ČSSD, o jejímž případném programu nevíme nic a předpokládaný personální sestav (v čele se Sobotkou s Haškem za zády, se Škromachem, Rathem, Urbanem aj.) je úděsný.
30. 04. 2012 | 08:48

rejpal napsal(a):

Autor
Škoda, že podle vlastních slov nečtete diskuse pod svými blogy.
Mohu mluvit jen za sebe, ale já vám přestávám rozumět. Ve svých početných blozích dva roky snášíte argumenty pro to, aby tato vláda přestala existovat. Monitorujete všechny hříchy a dobře víte, že kdekoli na západ od nás, by se tak už dávno stalo.
Dobře také víte, že tahla vláda sama neodejde. Má spoustu důvodů, proč zůstat - že to jsou důvody sobecké a partikulární, není podstatné.
A když se konečně vyskytne zpětná vazba zdola - standardní demokratický úkaz - přispěcháte s blogem o nedemokratickém charakteru účasti odborů na ní. I vy víte dobře, že samostatné akce řady občanských iniciativ nejsou pro vládu ani bzučením masařek (nehledě na to, že některé z nich jsou i dost obskurní a jejich reprezentanti vyvolávají otazníky). Víte stejně dobře, že nikdo jiný než odbory není schopen větší akce koordinovat - a také uhlídat, aby nikdo nevyzýval k násilí, defenestraci a podobným věcem přesčáru. Za většinou občanských protestů i v demokratických zemích stojí odbory - ze stejných důvodů jako tady. A je to daleko lepší varianta, než živelné a násilné aktivity bojovně naladěných skupin s neznámým cílem. Snad jste si všiml. že odbory nevyzývají k převzetí moci - cílem je nátlak za účelem demise a nových voleb - což jsem si do včerejška myslel, že chcete i vy.
Nevím, co vlastně chcete.
30. 04. 2012 | 08:51

neo napsal(a):

nenazval bych je přeběhlíky, protže jsou ze stejného tábora. Od začátku vládu podporovali a ted v tom jen pokračují...

Máte pravdu, že vládu může podpořit kterýkoli poslanec a nemusí být z vládnoucí strany. Tak funguje demokracie.
30. 04. 2012 | 08:53

rejpal napsal(a):

Kvakin
Také tam samozřejmě budou Gross, Benda, Palas, Kavan, vrátí se Paroubek. Asi máte exkluzivní informace. Já takový seznam zatím neviděl.
Argumentovat pro tuto vládu výčtem jmen lidí, kteří by mohli být horší než tihle, to už je důkaz doopravdy prázdných rukou.
Ano, příští vláda může být horší, než tahla (vždycky můžeb být hůř), ale pravděpodobnost je velmi, velmi nízká.
30. 04. 2012 | 08:56

Samuel Pola napsal(a):

Pane Pehe, souhlasím s Vámi. Jen si říkám, co se stane, když budou předčasné volby? ČSSD dostane 37 procent, Komunistit 22 procent, ODS 12 a Topka 10. A s komunistama ČSSD nepůjde a co púak? DOhodne se Sobotka s Kalouskem, všichni zatnutou zuby, jsou to zkušení matadoři a pak?? A nebo se nedohodnou a s tichou podporou komunistů povládne ČSSD?
Pane Pehe, zajímal by mě Váš názor, jak by to dopadlo, kdyby byly předčasné volby.

Samuel
30. 04. 2012 | 08:59

nestranný napsal(a):

Vždyť je to nad slunce jasnější.Jde jen a jen o koryta.Ačkoli vláda přestála
hlasování o důvěře,podporu občanů nemá.Jako mávnutím proutkem díky odporu lidí
k této vládě najednou Nečas vyhlásil konec škrtům a budeme dělat něco pro růst
ekonomiky.Z toho jasně vyplývá:omezení vůbec nebyla potřebná v takovém rozsahu
a vláda dodnes neprováděla žádné kroky k oživení ekonomiky.Prosazovaly se jen
tupým Kalouskem propagované nesmyslné škrty a jinak nic.Doposud si vláda vůbec
nepřipustila,že jen nesystemovými škrty ještě více ekonomiku oslabila i když
ji na toto nebezpečí upozorňovaly různé ekonomické kapacity.Narozdíl od Kalouska.
Je vidět,že od samého začátku nešlo o žádnou rozpočtovou zodpovědnost,ale jen a jen
o jejich prospěch.Od r.89 je to nejneodpovědnější vláda,jakou tato země má.
Bohužel je postavena tak,že jednotlivé resorty řídí naprostí diletanti.
A úplně nejhorší na tom je to,že nejvyšší z hradu tomuto paskvilu tleská.
30. 04. 2012 | 09:10

rejpal napsal(a):

nestranný
To je přece jasné od samého počátku. Kdyby komukoli z nich šlo o skutečnou rozpočtovou odpovědnost, první, co by udělali, by byla důkladná analýza všech předpokládaných míst, kudy unikají peníze pryč ze systému - a rychlé kroky (třeba v legislativní nouzi) k jejich ucpání.
A také by se nehýřilo v bezprostřední blízkosti rozpočtově odpovědných vládců v dobách, kdy se hlásá úspornost. A pokud by se zahýřilo, byl by hýřitel urychleně odstraněn.
Teprve pak by přišly na řadu škrty - cílené, ne plošné, daňové změny (převeším však zkvalitnění výběru již vypsaných daní) a skutečné reformy systému - koordinované mezi resorty, důkladně odponované věcně (odbornou veřejností) a politicky (s opozicí). A hledání dalších zdrojů (včetně těch 12 mld ve Švýcarsku)
Nic z toho se nestalo. Takovéto "reformy" jsou Brownovým pohybem, metodou náhodné procházky, a nadělají daleko více škod, než kdyby se nehýbalo s ničím.
30. 04. 2012 | 09:19

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Toto hlasování o důvěře vládě bylo podle mne od poslanců poctivější než to minulé. Tentokrát si poslanci nehráli na to, že odsouhlasují nějaký vládní program, ale už to bylo jen o tom: „my se své kořisti nepustíme, a je nám úplně jedno, co si lidé o nás myslí“.

Moc hezké a české je to, že parlament s důvěrou veřejnosti 12 % dává důvěru vládě (ta má 16 %), parlament rozdává to, co sám nemá.
30. 04. 2012 | 09:29

zdenekb napsal(a):

rejpal:

Souhlas, jen se obávám, že procházka mnoha pánů ministrů není vůbec náhodná...
30. 04. 2012 | 09:40

rejpal napsal(a):

zdenekb
Jasně. Já to myslel jako terminus technicus. Tato metoda skutečně existuje a používá se v některých exaktních vědách, i když tam jde spíš o metodu vyhodnocování, nikoli postupu. Přenesený význam je mým malým příspěvkem k politologické terminologii -:)).
30. 04. 2012 | 09:45

ghándí napsal(a):

i dnes musím s pehe souhlasit. jestli na něčem vláda padne, tak to budou s největší pravděpodobností restituce.
30. 04. 2012 | 09:46

rejpal napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude
Každopádně jsme zase něčím přispěli do historie věd politických. Nejdříve se hlasuje o důvěře vlády, pak se pojmenují subjekty, které se o důvěru ucházají, nsáledně se vydá politická deklarace zvaná koaliční smlouva. A nakonec se spíše prohlášení vlády. No, nekup to.
Demokracie snese hodně, JAN AŤ PROBOHA NIKDO NEVOLÁ PO PÁDU VLÁDY, je přece teprve v poločase.
30. 04. 2012 | 09:48

rejpal napsal(a):

ghándí
Žádný strach, někdo jim připomene, že by neměli z čeho platit úvěry, jiným někdo vzkáže, že má rád je i jejich rodiny a děti, i když je nezná. A rádi ruku zvednou po povinných tancích pro média.
30. 04. 2012 | 09:50

ghándí napsal(a):

rejpal,
vy holt nemužete připustit, že někdo taky hlasuje podle sveho přesvědčení. nechápu ten výbuch negativisnmu ve společnosti. asi proto, že se nedívám na televizi, nečtu bulvár a nenásávám ty jedy. mam pocit, že se většina lidí u nas zbláznila.
30. 04. 2012 | 09:56

tridentský koncil napsal(a):

Dokonáno
Primátor Svoboda nechává na Staroměstském náměstí vztyčit Maránský sloup. Zbourání pomníku Mistra Jana bude krátce následovat.
30. 04. 2012 | 10:04

neo napsal(a):

tridentský koncil:

kecy, má být poblíž Husova pomníku a ještě tam bude kašna.

Na pražské Staroměstské náměstí se má letos vrátit Mariánský sloup. Léta trvající rekonstrukce sloupu je téměř hotová. O dva roky později se má prý na náměstí vrátit i Krocínova kašna z konce 16 století.
30. 04. 2012 | 10:12

Yosif K napsal(a):

PEHE NAPSAL:
Výsledkem je vládní většina sestávající z poslaneckých klubů dvou stran a, ano, „volných elektronů“. Nečasovi po tomto politickém výkonu už nikdo nemůže věřit ani nos mezi očima.
Jeho vládní tým je sice vládou v ústavním slova smyslu, protože ústava požaduje pro schválení vlády jen většinu poslanců, ale není vládou v programovém smyslu.
Konec citatu.

Ano, soucasna vlada je nepopularni, ale jedina programova alternativa je BOHUZEL vlada rozhazovacnych socanu a komunistu.
Je to dilema cele Evropy - po letech hodovani a rustu na dluh (rekordni rust pred krizi vykazovalo Recko, Spanelsko a Irsko - nyni maji potize s dluhem, rekordni rust za vlady CSSD byl take z velke financovan VEREJNYM dluhem ktery narustal o 100 miliard rocne) nezbyva nez si utahovat opasky.

Situace dospela tak daleko, ze uz neni si kde pujcovat. I SRN je za hranici predluzenosti dle Maastrichtskych kriterii. Odpovedna levice by mela priznat, ze dalsi rust na dluh uz neni zadouci a v mnoha statech uz neni ani mozny. Dasle ze cim pozdeji se zacne setrit, tim vice to bude bolet. Ale tim by si popudila proti sobe sve volice, kteri nechteji slyset pravdu.

Az se hrstka poslancu rozhodne z nejakych (treba i kariernich) duvodu podporit levicovou opozici, nynejsi vlada padne. Dokud se tak nestane, vlada bude fungovat dal. Toto jsou pravidla demokracie. Lid je zastupovan poslanci, kteri maji do znacne miry volnou ruku. Nikde na svete neni psano, ze by se poslanci museli ridit vysledky demonstraci na Vaclavaku nebo pruzkumy verejneho mineni mezi svymi volici. Socani taky nedali demisi kdyz jejich popularita (za Spidly) spadla na 10%.

Socani se take do vlady hrnou "jen tak propagacne". Neprijemne setreni at radeji udela politicka konkurence - levice se zatim soustredi na neodpovedne roszestvavani proletaru proti nezbytnym usporam. Pod bicem od Merkelove vsak socani budou muset setrit taky. Pokud budou za socanu nejake zmeny, tak jen kosmeticke, nebo z dlouhodobeho hlediska k horsimu (navyseni zadluzeni).

Oranzovym kmotrum zatim staci rozkulacovani verejnych penez na krajske urovni. Neni to tak na rane jako celostatni afery na ministerstvech. Viz Rathovy losovacky. Ze se bude pod levicovou vladou mene krast - o tom pochybuji.

Za socanu to bude jako drive za socanu - ulivani penez na Floridu a do Svycar.
Plny huby zajmu proletaru a za bukem baraky na Floride, v Recku, hotylky z evropskych dotaci ci spinavych penez, platy z Bruselu (15 tisic mesicne) a konta ve Svycarsku. Proste novy raj (nekterych) proletaru na zemi....... A to tyhle "proletare" hlavne jde......
30. 04. 2012 | 10:13

zdenekb napsal(a):

ghándí:

Skutečnost, že současní poběhlíci a poběhlice z VV (hezký výraz Bavora V.) jsou zadlužení po uši, protože po nástupu do Sněmovny si v očekávání čtyřletého vysokého příjmu nakoupili baráky, auta a další životní nezbytnosti, je známa z médií i mnoha blogů (viz třeba vlkův). Nyní půjčky musejí splácet a k poslaneckému mandátu by se po předvedeném výkonu už nikdy nedostali/y.

Pikantní je, že české občany budou z vládních seslí nadále peskovat, že mají s rodinnými rozpočty zacházet uvážlivě, myslet na budoucnost, nezadlužovat se a přestat si konečně "žít nad poměry". Od takových hospodářů tyto rady vážně sedí!
30. 04. 2012 | 10:17

Maximus napsal(a):

Současná situace s rozdělením Veverek na dvě skupiny je tristní. Obě mají společný zájem zůstat u poslaneckých koryt, ta druhá skupina pikové dámy je na vyšším stupni
korytářském, což jsou dva vládní posty a na ně se nabalilo
antibártovské křídlo. Ovšem tím, že došlo k rozdělení VV
na křídlo původní (se kterým byla sepsána vládní dohoda)a
křídlo pikové dámy, došlo zde z právního hlediska k neskutečnému faux pas. Vláda má dohodu či smlouvu s původní partou VV, ale chce se opírat o odpadlíky, renegáty z VV. To svědčí o neskutečně nízké politické a také lidské kultuře všech subjektů, kteří jsou do celé věci zataženy. A platí to především pro Nečase, ale i Schwarzenberga. U knížete je to velmi trapné, vždy si hrál na férového člověka, ale skutečnost je naprosto opačná. Asi zřejmě se řídí učením Machiavelliho, tj. účel světí prostředky! Mimochodem šlechta si vždy když bylo potřeba zákony přizpůsobovala svým potřebám.
30. 04. 2012 | 10:19

Kelt napsal(a):

Slovenská "dzurindova"vláda padla,když její premiérka dospěla k poznání,že vládnout zemi kde její podpora se blíží limitně nule, ztratila legitimitu, nemá perspektivu a tak se zachovala jako "chlap".
To u nás,kde nám vládne vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci s podporou cca 15% občanů nepřichází v úvahu,neb tato vláda se rozhodla proškrtat až na samé dno.Prostě nás zachrání před Řeckem,ať to stojí,co to stojí.
Úspěšnost jejího vládnutí lze snadno poměřit růstem miliardářů a milionářů za poslední léta a pochvalou raingových firem.
Co bychom chtěli víc,že.
Budeme mít možnost sledovat,jaká opatření Fico prosadí pro růst ekonomiky státu a dosažení kriterií fiskální rovnováhy a porovnávat s tím,co se bude dít zde.
To nám také poskytne a těm kteří do zblbnutí opakují,že soc.dem.nemá program/visí na netu,stačí číst/reálné srovnání úspěšnosti slovenské a české cesty k fiskální rovnováze a růstu ekonomiky.
To,že si kapři rybník nevypustí dá prostor tohoto srovnánání v delším časovém horizontu.
30. 04. 2012 | 10:20

Yosif K napsal(a):

rejpal napsal(a):
A hledání dalších zdrojů (včetně těch 12 mld ve Švýcarsku)
30. 04. 2012 | 09:19

Mily pane rejpale - Vase mladicke naivni nadseni pro vlady pratel proletaru by melo tech 12 miliard ve Svycarsku vazne rozkyvat. Nektera svinstva jdou ocividne napric politickym spektrem.

V rozkradeni MUS Appianem se angazoval mohutne socdemak Hojdar, "anonymni" Appian zprivatizoval Skodu Plzen za vlady CSSD, Roman prisedsi ze Skody Plzen byl instalovan do CEZ za vlady CSSD, a za 8 let vlady CSSD (pod vedenim statniho zastupitelstvi levicove mudracky Benesove) se ohledne MUS ani Appianu ani CEZ vubec nic nevysetrilo. V dobe kdy "stopa byla horka". Naopak, bylo nekolikrate "vysetreno" ze vse kolem MUS a Appianu bylo zcela legalni. Do vsech techto svonstev byli zamontovani politicti souputnici Grosse, pozdeji i "poctiveho Sobotky". V tomto si mohou CSSD a ODS podat ruce. Jediny politik ktery do MUS a Appianu ryl byl Roman Ceska - ten byl za vlady CSSD aktivne odstrelen.

A troufnu si predpovedet ze se ani za pristi vlady socanu tyto svinstva nevyresi. Vse je jiz nyni promlceno. Benesova nekonala tak jak nekonala a dnes je vsemu konec - patrne behem par tydnu. A Paroubek se zastava verejne Rampuly - procpak asi?

Jak rikal Schwarzenberg, CEZ platil vsem vsechno....... A Roman mel cuch ze zavcas dal 100 mega do PORGU - jako clovek instalovany za CSSD uz mel na kahanku.
30. 04. 2012 | 10:29

pepa napsal(a):

Pane PEHE dám Vám otázky?
Proč se 6.2.1990 provedl sebevraždu tchán VK Viliam Šalgovič, když mohl v pokoji a klidu dožívat jako Štrougal?

Proč to udělali?

Kdo to divadlo režíruje?

Kam směřujeme?

Hledá se nový ADA?

Kaddáfí dodá 50 mil EURO na kampaň Sarkymu a on jej za dva roky nechá zabít?

Svět politiky neovládl zločin? ANO!Zejména v ČR!!
30. 04. 2012 | 10:30

ghándí napsal(a):

zdenekb,
zadlužená až po uši je čssd z minulých voleb. proč si myslíte, že je takový tlak na předčasné volby?
30. 04. 2012 | 10:31

nejen obnovitelný ráj napsal(a):

Bez zastavení dotací hrozí,
že do roku 2040
bude tahle legrace stát téměř kc 1 500 mld,
což je asi o čtvrtinu více,
než činí roční rozpočet České republiky.

Každý občan včetně kojenců
zaplatí ročně navíc něco přes kc 6 000.

Pokud projde názor Vitáskové,
bude to činit jen a pouze tři tisíce sedm set ročně.
Zelená je tráva. Ivánku, kamaráde, přece ten byznys nezrušíme.
Kdo se o tuto věc zajímá, zná tyhle cifry už dlouho.
Přesto se kvůli tomu žádné statisícové demonstrace na Václaváku nesvolávají.

Pokud by skutečně měl platit titulek
„Nečas plánuje nastartovat ekonomiku“,
je opravdu nejvyšší čas emigrovat.
Plánovat?
Nastartování ekonomiky?
hihihi...pravicová vláda
ježžžíšku
30. 04. 2012 | 10:32

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
To u nás,kde nám vládne vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci s podporou cca 15% občanů nepřichází v úvahu,neb tato vláda se rozhodla proškrtat až na samé dno.Prostě nás zachrání před Řeckem,ať to stojí,co to stojí.
Úspěšnost jejího vládnutí lze snadno poměřit růstem miliardářů a milionářů za poslední léta a pochvalou raingových firem.
Co bychom chtěli víc,že.
KONEC CITATU.

Bohuzel - za soucasne situace ani nic moc vice nelze cekat. Vasi viru v to, ze Fico ukaze celemu kapitalistickemu svetu jak se za spoucanse mizerie v Evrope docili "růst ekonomiky státu a dosažení kriterií fiskální rovnováhy" je jeste naivnejsi nez ze se znovu objevi na zemi Kristus a nakrmi do sytosti zastup 5000 lidi z peti bochniku chleba a dvou malych ryb.

Proletarska vira je dojemna vec........
...a jeji hlavni vysledek bude ten ze par ceskych "Ficu" si zase koupi baraky na Ithace nebo na Floride......
30. 04. 2012 | 10:37

neo napsal(a):

Zdenekb:

mně to moc smysl nedává Zdenku. Protože ty baráky a auta nekupovali jen ti co vládu dál podporují s Karolinou Peake. Proč by pak ti ostatní vládu nepodpořili a zasazovali se o předčasné volby, když by si mohli být jisti, že už se do sněmovny nedostanou?
30. 04. 2012 | 10:37

zdenekb napsal(a):

ghándí:

Nehodlám spojovat dvě nesouvisející věci. Navíc vaše úvaha nemá moc logiky - ČSSD kvůli oné zadluženosti nemůže mít na kampaň, předčasné volby jako "výdělek" jsou riziko, nic jistého (i když průzkumy vypadají pro socdem zajímavě).

Z toho, jak uměle a účelově se slepenec pana Nečase drží se tímto způsobem těžko vykecáte.
30. 04. 2012 | 10:38

zdenekb napsal(a):

neo:

Možná jsou Bárta, Klasnobártová, John a další finančně lépe zajištěni. Možná je celé štěpení Véček jen naoko... kdoví.
Nic to nemění na tom, že si ztělesnění rozpočtové odpovědnosti a dobrých hospodářů představuju trochu jinak než jako houfec zadlužených nešťastníků.
30. 04. 2012 | 10:46

rejpal napsal(a):

ghándí
Problém je, že u většiny ústavních činitelů nelze získat povědomí o nějakém přesvědčení. Případně ho mění, kdykoli se to hodí. Nejlepší ukázkou je sám premiér. Jak ten kličkuje mezi vejci, která sám utrousil.
Yosif K
Nevím, kde jste vzal představu o mém zápalu pro vládu ČSSD (mladistvém, to už bohužel vůbec ne). Mé úvahy jsou naprosto racionální. Vláda koalice, která se hlásí k pravici, totálně zklamala ve VŠECH ohledech, včetně těch, které si dala do štítu. Patří na střídačku a v tomhle bodě si neumím představit, že by existoval jakýkoli věcný argument, který by to zpochybnil - těch důvodů jsou už desítky.
Jediná reálná síla, která může nastoupit na led, je vláda směru, který si říká levice. Jiný tu není (vy o nějakém víte?). Nebyla u lizu už řadu let, zaslouží si alespoň takovou míru (ne-důvěry), jakou dostala tahle vláda od řady svých oponentů předloni. Nevolil jsem ji, nechtěl jsem ji - ale dal jsem jí šanci a do vyhlášení legislativní nouze jsem ji toleroval. Pak už to šlo jen s kopce a moje chyba to není.
Krize naší politiky teď i v roce 2010 je v první řadě morální, teprve pak ekonomická. Klíčoví představitelé současných vládců nedávali a nedávají šanci v této oblasti cokoli pozitivního udělat. A pokud tahle vláda padne a ke slovu se dostane levice - budu k ní mít stejný odstup a kritický postoj, jako k téhle. Ale nevidím důvod neustále vytahovat na světlo kauzy lidí, kteří už v politice nejsou. Ať to řeší soudy, mají-li co řešit. Já Grosse vyřešit neumím a ČSSD ho vyhodila.
V něčem ale k téhle vládě víc kritický jsem, než budu k vládě ČSSD. Je to můj soukromý problém. Já jsem pravičák, a proto se mi počínání téhle eskadry kobylek zajídá mnohem víc, než kdybych byl sociální demokrat. Škodí a dělají ostudu nejen téhle zemi, ale diskreditují pravici jako celek. A pravice, to nejsou jen neoliberálové, bigotní náboženští fanatici a jednoúčeloví národovci.
30. 04. 2012 | 10:47

Colt napsal(a):

Kelt
"To,že si kapři rybník nevypustí dá prostor tohoto srovnánání v delším časovém horizontu"
To si přece mohla spočítat většina voličů už po volbách. No kdyby ČSSD místo nenávistných výpadů nechala VV alternativu další existence, tak už bylo po Nečasu.
Takhle se sice "zbavíme VV" ale "reformy" už zůstanou. A to je sakramentsky drahá výměna.
Z ČSSD sice Paroubek odešel, ale přílišné zatažení ČSSD doleva, spolu s příliž agresivní rétorikou nelišící se etickou úrovní od rétoriky Nečase a Kalouska, může spoustě potencionálních voličů vadit.

Jako by současní lídři ČSSD vůbec nevnímali, že je tady směrem ke středu vol. spektra spousta voličů, kterým se bolševizace ČSSD nelíbila a proto dali raději hlas celkem neznámým VV.
30. 04. 2012 | 10:50

s... napsal(a):

Rejpal

Naprostý souhlas. Mám dojem, že si Pehe neuvědomil, že pokud odbory omezí své protesty na jakési "své" zájmy, které se nekryjí s demisí vlády (což v tuto chvíli není možné), statisíce nespokojených lidí nezmizí, pouze dojde k radikalizaci některých skupin, což bude mít za následek jen násilné nepokoje. Nečasův spolek pak dostane argument o lůze, který po minulé demonstraci nebylo možné uplatnit ani náhodou. A přitvrdí.

Celá Peheho argumentace proti odborům mi přijde, jako kdyby si spletl bitvu s vojenskou přehlídkou. Jenom soustavný tlak všech nespokojených lidí a organizací na vládní garnituru může přinést změnu politické kultury. Jinak se dočkáme bojůvek a likvidace státu Nečasovou vládou. A pak si Pehe ještě rád vzpomene na civilizované odboráře a jejich systémový postup.
30. 04. 2012 | 10:50

rejpal napsal(a):

neo
To je přece úplně jednoduchá algebra. Všichni ti, co tvoří levicovou opozici, se do PsP dostanou (pokud je strana nechá kandidovat). A s nimi ještě řada dalších. Už teď by jich tam bylo nejméně o dvacet víc - a za půl roku za rok může dnešní pozice mít klidně ústavní většinu. Zvlášť když tu není ztělesnění všeho ošklivého Paroubek.
30. 04. 2012 | 10:51

ghándí napsal(a):

zdenekb,
riziko, které je víc než přijatelné, vzhledem k preferencím. vždycky jde o peníze, na ideály na náměstích zapomente. odborový předáci nosí na rukách hodinky za 120 tisíc a už se těší na funkce v senátu a EP.
30. 04. 2012 | 10:56

s... napsal(a):

Rejpale

Ještě jedna věc, velice si Vás vážím pro váš přístup k věci, mám k Vám blíže než k mnohým zdejším levičákům a to jsem levičák od počátků mého politického vědomí. Jen jednu věc nechápu, co je to ta nebigotní, neneoliberální a nenacionalistická pravice. Mám pocit, že když se pravice zbaví těchto atributů, stane se z ní Labour Party za Tonyho Blaira.
30. 04. 2012 | 11:01

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Nekoaliční nevláda

nejen obnovitelný ráj napsal(a): 30. 04. 2012 | 10:32
..... hrozí, že do roku 2040 ........

Vaše pojenání je výhled, když se nic zásadního do té doby nepřihodí.

Reálné je, že ještě v tomto deseletí, ale nejpozději v tom příštím, nezůstane na tomto Světě kámen na kameni. Nepatří mezi ty, kteří se bojí předpovědi katastrofy, vyloučit se však nedá. Mne více zneklidňuje, politicko ekonomický chaos, který může zapříčinit válečný konflikt, a to nebývalých rozměrů a následků.

Pak problémy zadlužení, zkrachování států a jiní strašáci, kterýni nás ODPOVĚDNÍ oblbují, by se z minuty na minutu staly nicotnými. Mám podezření, že právě tato skutečnost takzvané ODPOVĚDNÉ a CHAMTIVÉ vede k bezbřehému drancování, jen proto, že logicky stav věcí, ani k jinému vyústění vést nemůže.
30. 04. 2012 | 11:03

neo napsal(a):

rejpal:

to bezpochyby, já psal o těch, kteří se do sněmovny už nedostanou.
30. 04. 2012 | 11:04

zdenekb napsal(a):

Zavadilovo pivo s Kalouskem a Dufkovy hodinky mě nechávají úplně v klidu. Umělé mediální kauzy - jedna hraje na strunu nedůvěry, druhá na strunu závisti. Kdo by to byl do těch pravičáků řekl, že... :o). Měli byste pro odboráře vydat nějaký manuál chování a dress-code, aby bylo jasno, co si mohou dovolit, a bylo všechno v cajku.
30. 04. 2012 | 11:04

veverka napsal(a):

Samozřejmě že jde jen o koryta a pokračování tunelování za bílého dne jakým jsou např. tzv "církevní restituce".

Rozdělení VV je jen naoko,je to divadýlko pro plebs.Když soud odsoudil pár véčkařů tak se Nečas s Kalouskem a Bártou dohodli,že se VV rozdělí a ta zatím ještě neodsouzená a pro veřejnost jakoby čistší část bude podporovat Klausovy vexláky dál,aby mohli dokončit několik svých stěžejních zlodějin.To divadýlko Bárty s kytkou a skoropláčem byl hodně špatnej hereckej výkon,musel jsem se smát.

Různí Chaloupkové si nabrali hypotéky a jsou zadlužení až po uši,ty jsou zneužitelní k čemukoliv.

Jinak Pehe trpí pravděpodobně těžkou schízou,když neustále přiznává že tato vláda je prakticky zločinné spolčení,ale svrhávat jí nechce.Ať si dovládne a za ty dva roky ještě dorozkrade co chce a pak už si volte koho chcete.Anebo si už koupili i Peheho,aby naoko psal proti vládě,ale skutečné snahy o změnu brzdil.
30. 04. 2012 | 11:04

Kelt napsal(a):

To Yosif K,
buďto čtete povrchně,nebo nerozumíte psanému.
Já jsem nevyslovil VÍRU ve Ficovy postupy,ale reálnou možnost srovnání toho,co vymyslí Nečas a Fico a dopadů těchto kroků.
S tím Grosem a Paroubkem/oba jsou mimo struktury ČSSD/jste zaspal dobu.
Co říkáte tomu,co si vládní mafiáni vzkazují dnes?
Kalousek s Dlouhým,když ženě v domácnosti přistane na účtech 45 milionů?
Chtělo by to přesun do reálného času .Jste tak 1O-15 let pozadu.
A postaru se žít nedá,natož psát.
V Česku se tomu říká foukat mrtvému koni do zadku.
30. 04. 2012 | 11:05

rejpal napsal(a):

Colt
Schopnost poliitických stran strategicky uvažovat - to by bylo na román (ale nechybí kmotrům. Možná proto ji strany ani nepotřebují).
Komunisté nic řešit nemusí - své dostanou a dál budou černou dírou.
VV už nic řešit také nemusí - leda do které strany ten který člen prchne.
ODS je patrně nejdál. Jsou jedinou stranou, které protahování agonie vlády STRATEGICKY VYHOVUJE (teď nemám na mysli ty kmotry). Oni jsou referencemi už téměř na dně. Mohou ztratit ještě tak dvě tři procenta, a pak začnou sklízet voliče odvrácené od TOP 09 a upevňovat své dlouholeté postavení hegemona napravo.
TOP 09 - pokud není jejich prioritní strategií restituce církvím (a to se pozná PO schválení zákona), pak se chovají naprosto hloupě. Každé setrvání vlády jim bere voliče. Důvody jsou zhruba tyto: věk předsedy, neobliba ministrů Drábka a Kalouska, absence struktur a nerovnoměrná voličská podpora (TOP 09 stejně jako VV velmi těžila z protestních hlasů, hodně z řad dřívějších voličů ODS. Jejich hlasi už si rezebírá ODS a KDU). Kdyby mysleli strategicky, využily by peripetií kolem VV a z vlády by pláchli (restituce mohou být důvodem, proč zůstali).
ČSSD - zdá se, že jsou lačni vládnout, i když počkat by bylo pro ně výhodnější. Ale není to jen divadlo? Třeba vědí, že sáma sama neodstoupí a svými tanečky ji úmyslně stmelují aby úroda byla lukrativnější. Že se neucházejí o VV, se nedivím. S nimi vládnout nelze, protože s žádnou sektou, která se rozpadne, jakmile šéf ztratí absolutní vliv, vládnout nelze. Nedokázal by to nikdo.
VV - o tom zda a jakou mají strategii, jsem dost přemýšlel v době, kdy nebylo zřejmé, o jaký projekt jde. Poté to ztratilo smysl.
30. 04. 2012 | 11:06

Ládik!!! napsal(a):

Nic tragického bych neviděl; cituji z filmu Big Lebowski:
Někdy tě posere pták, jindy posereš ty jeho.
30. 04. 2012 | 11:10

rejpal napsal(a):

s...
V mých očích je to umírněný konzervativismus. Jistým vzorem by mohli být lidé jako Daniel Kroupa. Víra v tradici, hodnoty, odpovědnost a soudržnost komunit. Představa o státu sice malém, ale silném. Schopném vytvořit mantinely, a hlídat jejich nepřekračování. Není v tom nic asociálního, není v tom destrukce státu, je v tom úcta k individualitě, ale také k rodině, obci a státu jako nositelích konzervativních hodnot.
Lidé jsou nedokonalí, nic nelze udělat ideálně, ale jako maják tyhle věci sloužit mohou. Nesmí se ale stát dogmatem a představou JEDINÉ správné cesty, ale alternativou.
30. 04. 2012 | 11:13

Krupa Václav napsal(a):

Naprostý souhlas s rejpalem i s nestraným. Tahle vláda je od začátku arogantní, hluchá a slepá. Ve skutečně demokratických státech by vládla možná měsíc, pokud by se při našem systému vůbec k veslu dostala. Stejné je to i s prezidentem. Na př.jeho protiústavní nepodpis LS, schválený oběma parlamenty. Pravice samozřejmě straší, že další vláda bude stejná. Proč by nemohla být stejná jako na západě od naší hranice ? 22 let po listopadu ??? Myslím, že po předsčasných volbách by mělo dojít okamžitě k důkladnému vyšetření všech kauz a tvrdému potrestání viníků, včetně propadnutí ukradeného majetku. Aby si ta nová vláda byla vědoma, co by se mohlo stát i jí, dříve než zakoření. Bývalé komunisty, kteří měli na svědomí nejhorší zločiny už nikdo nepotrestá. Tyhle zločiny o kterých zde roky píšeme potrestat jdou. A toho se ti loutkaři co tahají za nitky nejvíce bojí.
30. 04. 2012 | 11:18

veverka napsal(a):

No a ještě něco pro těch pár členů sekty neviditelné ruky trhu tady

Stiglitz: Škrty vedou Evropu k "sebevraždě"

http://www.blisty.cz/art/63231.html
30. 04. 2012 | 11:19

zdenekb napsal(a):

veverka:

Připadá mi to pravděpodobné, VV totiž musely reagovat na dvě věci:
1) vládě důvěřují snad už jen rodinní příslušníci ministrů, paní Nagyová a zdejší Yosif s Rumcajsem... dotkla se dna důvěry
2) přinejmenším dva z poslanců VV mají nakročeno do basy, a to nelze jen tak mlčky přejít (zatím) ani u nás...

VV se proto naoko nečekaně dělí na dva tábory:

Vevepíci se tváří reformně a loajálně, chtějí pokračovat v "nutných reformách". Důležité bylo, aby jich byl dostatečný počet na to, aby cirkus mohl pokračovat.

Vevejóni se tváří zrazeně a ukřivděně, a hodlají konečně dle svého svědomí (haha) zarazit ascoiální vládní experimenty a od nynějška chránit chudé, slabé a bezmocné. Důležité bylo, aby zůstali v menšině, o to hlasitěji však budou žvanit.

Pokud svou roli zvládnou, má přinejmenším jeden tábor (ideálně však oba) teoretickou šanci přežít příští volby, které je nutno odsunout co nejdál, aby všichni ochotníci měli čas předvést svůj naučený kus... Nakolik si Bárta ponechal vliv u vevepíků si netroufám odhadnout. Taky nevím, co všechno za nahrávky má ještě v trezoru.
30. 04. 2012 | 11:21

Kelt napsal(a):

To colt,
s těmi VV-nevím,nevím.To co předvedly a převádějí/fakticky jako"béčko"ODS/,tak jejich odchod ze scény bude jenom pro "politickou kulturu"dobře.
Bolševizace ČSSD bylo by možná dobré uvést pro to argumenty.
Věřím tomu,že ti,kteří v naivní představě dali zelenou levostředému programu VV si najdou alternativu na levici.
30. 04. 2012 | 11:22

Maximus napsal(a):

Mám nápad, bylo by třeba vylepšit naše české bankovky a zkompletovat sbírku o náměty ze života. Nedávno jsme měli na bankovkách slepého (teda skoro, Žižku), poté tam byl hluchý (B.Smetana) a nyní by kolekce mohla být doplněna o třeba blbého. Navrhuji některého adepta z naší politické scény, třeba ..... Nabízí se i spící velikán kníže ze Schlafenbergu, který by zosobňoval moudrou šlechtu účastnou i dnes v této hektické době na procesu kultivace našeho politického prostředí! Mohl by tam být i chytrý resp. i geniální člověk, ale to se moc podle výrazu tváře nepozná, ony prý sféry geniality a debility jsou v mozku hned vedle sebe! Ještě by tam mohl být třeba rozpočtově zodpovědný protikorupčně orientovaný politik naší vlády z oblasti financí, třeba když někoho facuje, to by bylo akční a takovou bankovku by nám záviděl i velikán Mugabe, který vždy měl takový oduševnělý výraz. Rovněž by měly být na bankovkách zastoupeny i ženy, třeba ta z té nové platformy, dovedu si jí představit na bývalé komunistické stokoruně, kde by držela v náručí obilí a Nečas by měl na hlavě svářecí štít a držel se ozubeného kola!!!
Pěkný den všem!
30. 04. 2012 | 11:25

s... napsal(a):

Rejpal

Díky za odpověď, nechám si to projít hlavou, teď se jdu věnovat obživě. Každopádně mi přijde jako protimluv malý silný stát.Stát by podle mě měl být minimálně silnější, než Baklala. K tomuž mu dopomáhej progresivní zdanění a zákon o státní správě v účinnosti.

Pěknou diskusi bez modrých i rudých khmerů přeji.
30. 04. 2012 | 11:26

ghándí napsal(a):

zdenekb,
mě nachává schúzka zavadila s kalouskem naprosto v klidu. a myslím, že každého pravičáka. jediní, kdo zavadilovi pořádně p...li hlavu, byli jeho soudruzi z odborových svazů. zavadil může být rád, že nejsou 50 léta a že ho nepověsili jako zdrádce.
30. 04. 2012 | 11:28

Bavor V. napsal(a):

zdenekb
díky za uznání, ale původ (poběhlíci) je v komentáři J.Hanáka. Zbytek (poběhlice) je už jen důsledek mého "genderového" vnímání.
30. 04. 2012 | 11:30

Maximus napsal(a):

Pardon, ještě dodatek.
Na té stokoruně s Nečasem a Karolinou Pík by mohl být nápis "Bankovka je krytá stabilitou naší vlády a přítažlivostí ke korytům"!
Čest Bůh!
30. 04. 2012 | 11:31

rejpal napsal(a):

s...
Také se vzdálím, ale jen na vysvětlenou: malý rozumím počtem agend, které spravuje. Tedy to, co není občan schopen zajistit si sám (on zase až tak malý nebude, je to relativní pojem). Nesmí to být záminka pro ořezávání státu a jeho privatizaci. I velký stát může být slabý, když podfinancuje všechny své úřady a nekompetentností je paralyzuje.
Ale malý a velký - to je jen jakási relativní představa. Důležité je, aby fungoval a dělal, co dělat má. V reálném životě je to složitější.
Ale v rámci snah o malý stát bych v prvním kole vyházel VŠECHNY poraděnky, ať sedí kdekoli.
30. 04. 2012 | 11:33

Pavel napsal(a):

Pane Pehe:
Další jeden z článků s kterým se ztotožňuji.
S touto situací v politice, která je téměř patová, může pohnout snad nějaké nové Občanské fórum za široké podpory společnosti. Státní a zákonodárná moc na tom žádný zájem nemá a mít nemůže. Lze říci, že kdyby KSČM neudělala tu chybu po roce 1990 a nepřevlékla se do kabátku moderní levicové strany, měli bychom na scéně hegemon odpovědnosti komunistů za vládu. Zcela jistě by dostali příležitost. ČSSD by nemusela nezdravě balancovat mezi těmi, kteří KSČ volit nechce a těmi, pro které je aktuálně pseudopravicová politika nepřijatelná. Dlouhodobě. Dnes už je ovšem situace ve společnosti taková, že nestačí když vymění Pepa Mirka na 4 roky. Důvody jsou naprosto zřejmé, a tím nejsou 19, či 20% DPH. Takže jak to shrnout? Po moci prahnoucí Sobotka na jedné straně, na straně druhé Nečasová vláda údržbářů s nešvary které zametají pod koberec. Lidovci, kteří doufají ve svojí reikarnaci s údajně novým vedením zřejmě mají šansi překročit 5%, otázka je zda dokáží překročit vlastní stín a budou něčím víc než tmelem a klikou. JAk se postaví k restitucím bude klíčové pro jejich budoucnost. Víte, pokud na webech zaznívají termíny jako znárodnění, začneme znovu, je obrovsky špatná vizitka politické reprezentaci beze zbytku za uplynulé období. To, že ty hlasy přestávají být navíc ojedinělé je varující.
30. 04. 2012 | 11:39

český maloměšťák napsal(a):

Maximus
Na té bankovce by se asi v dnešní situaci nejvíce vyjímali usměvaví Řebíček a Gross na líci a velká černá díra na rubu - s nápisem "A je to !"
/původně jsem na rubu viděl V. Klause , jak sedí v cele v pruhovaném mundůru, kouli má u nohy , zamřížované okénko...a pod tím je stejný nápis
( " A je to !" )....ale pak jsem si uvědomil, že byla onehdá zákonem omezena prezidentská imunita...a tak by to někdo taky nemusel považovat za vtip, nýbržto za možnou budoucí realitu - a tak jsem od toho raději upustil./
:))
30. 04. 2012 | 11:54

Šašek z Jihlavy napsal(a):

rejpal
Souhlas s vašimi příspěvky, jsem rád, že jste vzpomenul Daniela Kroupu. Kdyby tušil při zakládání meziparlamentní pravice, s jakými týpky má co do činění, asi by do toho nešel. Dnes musí dost trpět, bohužel, ten vliv, který míval na veřejnost, už asi nezíská (asi by ani nechtěl). To je úděl tohoto národa, pokud proroky neukamenuje, tak je ignoruje.
30. 04. 2012 | 11:58

buldatra napsal(a):

Koaliční vláda skončila.
A začala nekoaliční nevláda.
Saprdlot, když teda začala, neměla by být 100 dnů hájená?
30. 04. 2012 | 12:17

jozka napsal(a):

buldatra:

Jsem pro, ale pod podminkou, ze se za sto dnu rozdaji ostre :-)
30. 04. 2012 | 12:31

Maximus napsal(a):

český maloměšťák
(-:

Ještě, že si z těch kuťáků můžeme dělat alespoň srandu.
A je to!
30. 04. 2012 | 12:35

ty ťunťo napsal(a):

nekoaliční nevláda = koaliční vláda
30. 04. 2012 | 12:42

Monti napsal(a):

Při plánování puče ve VV, ODS správně odhadla slabou stránku VV a Nečas si mohl zahrát na rozhodného premiéra a pohrozit novými volbami v případě, že vláda nezíská důvěru. To se jim 100% povedlo. S čím se však nepočítali bylo to, že paní P. se nepodaří složit reparát po KK a přetáhnout na svou stranu min. 10 poslanců VV, tak aby vláda měla prohlasování všech svých zákonů v PS jisté.
Sázím se, že pokud se do doby hlasování nepodaří "přesvědčit" další poslance VV, použije ODS osvědčenou kartu a bude vyhrožovat novými volbami i v případě, že jejich zákony neprojdou PS. Jak prosté a průhledné, milý Watsone.
30. 04. 2012 | 12:43

Yosif K napsal(a):

REJPAL napsal:
V něčem ale k téhle vládě víc kritický jsem, než budu k vládě ČSSD. Je to můj soukromý problém. Já jsem pravičák, a proto se mi počínání téhle eskadry kobylek zajídá mnohem víc, než kdybych byl sociální demokrat. Škodí a dělají ostudu nejen téhle zemi, ale diskreditují pravici jako celek. A pravice, to nejsou jen neoliberálové, bigotní náboženští fanatici a jednoúčeloví národovci.
30. 04. 2012 | 10:47
OK pane rejpal, souhlasim s tim, ze soucasna vlada svym neduslednym pristupem ke korupci diskredituje pravici jako celek.
Prtisti vlada bude na 99% levicova. Nebo apespon vice levicova nez je ta dnesni. Cesi by se meli modlit, aby:
1)pristi levicova vlada pokracovala v uspornych opatrenich (a tim padem nepljnila sve predvolebni sliby)
2) pristi levicova vlada opravdu bojovala s korupci.
To prvni se muze stat - pod tlakem z SRN. To druhe - kez by. Gross a Paroubek jsou sice pryc, Palas je pry na odchodu, ale jejich pohrobci a aktivni pomahaci nadale CSSD ze zakulisi ridi (Urban, Hojdar, Hulinsky atp). Sobotka a jaho kamaradi (advokat Pokorny) byli v ututlavani MUS aktivne namoceni.
Za Sobotky se nevysetril Gross, nevysetril se MUS, Appian a CEZ a CD zacaly objednavat predrazene zakazky od Skody.

Uvidime co se za Sobotky vysetri priste - velmi pravdepodobne zase nic. Krast se bude dal. Snad budou mit alespon dost rozumu aby neplnili vlastni volebni sliby o "podpore rustu". Vetsinou (ne vzdy ale vetsinou) jde o prachy vyhozene do cernych der.
30. 04. 2012 | 12:58

rejpal napsal(a):

Šašek z Jihlavy
On ho bohužel nikdy neměl. Spíš na lidi v jeho okolí. Ale nebyl mediální hvězdou a byl filosof, ne ekonom. O tyhle lidi v době Klausovy koalice nebyl moc zájem. Od určité doby ani v jejich vlastní straně.
30. 04. 2012 | 13:05

rejpal napsal(a):

Yosif K
Jsem skeptik a nečekám zázraky. ČSSD mohla sama se sebou za dobu pobytu v opozici udělat řádově víc. Ale nic lepšího (a dost silného) tu nevykvetlo. Budu obezřetný. Jsem vždycky, ať vládne, kdo chce. Pokud socialisté postaví do voleb lidi, které jste zmínil, volit je nebudu - ještě nejsem ani zdaleka rozhodnutý, koho, jen vím, že to nebude nikdo ze současné koalice a nebude to ani nikdo, koho budu podezírat z ochoty s těmito stranami do koalice jít. Když odečtu ještě všechny strany napojené myšlenkově na osobo Václava Klause, extrémisty a matematicky zcela nevolitelné strany, nebude to jednoduché. Ale nakonec se rozhodnu a volit půjdu.
30. 04. 2012 | 13:13

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Nekoaliční nevláda

Vážení diskutující nezdá se vám, že podobné diskuse jsou věrnou kopií rozpravy v parlamentu. Každý si zde obhajuje své názory. Pokud chybí argumwnty, pak nejlepší obrana je útok, a napadá se opoziční názor. Vytváří se bloky pisatelů s podobnými názory a brojí se proti všemu, co jim nevoní.

Cílem diskuse by mělo být vyspecifikovat společné. Myslím si, že je to co Jiří Pehe uvedl:
"VÍCE NEŽ 80 PROCENTŮM VOLIČŮ, KTEŘÍ TUTO, DNES UŽ „nekoaliční nevládu“ NEMOHOU VYSTÁT."
Principem demokracie je respektování většinovéhé občanského názoru, protože i ti zvolení do parlamentu jsou občanský názor.

Zajímavé je, žádný poalanec neřekne, u voleb bylo jen 50% voličů, naše strana získala z toho jen 25% hlasů, což od celkové voličské veřejnosti je podpora pouhých 12,5%, což považuji za nedostatečné, a mandát poslance odmítám.

Jesliže 80% voličů odmítá respektovat současný stav, tak to musí respektovat, a s náležitou pokorou okamžitě odejít. Můžeme se zde přít kdo, s kým , o čem a pro koho, ale to z principu nepodstatné. Vláda nemá důvěru a musí odejít, co bude dál je záležitostí odpověnosti voličů.
30. 04. 2012 | 13:17

Pavel napsal(a):

to Yosif:

oplývám podobnými pocity, ovšem nejhorší za celou dobu je, že nám zde nevypučela žádná alternativa, pouze opět podezřelý kompromis. Nelze volit s čistou hlavou..
30. 04. 2012 | 13:19

Colt napsal(a):

Kelt
je to věc názoru - já kdybych se měl rozhodovat, zda neútočit na VV a ponechat jim naději na únik doleva - k původnímu programu, tak bych jim šanci dal.
Odměnou za to by byl konec Nečasovy vlády a tím okamžité zastavení některých (pro mnohé voliče) zásadních výstřelků tzv. reforem - škrtforem.

Co mně asi tak bude platné pokud VV po příštích volbách zmizí, když bude stát odvádět desítky miliard do tzv. třetího pilíře, když se bude privatizovat (a tím stále víc) zdravotnictví ....... atd.

Ať se zeptá ČSSD, která má plnou hubu zastávání-se chudších občanů, čemu by asi dali přednost?

Sobotkovi a Tejcovi se to jednoduše kváká - chybí jim totiž zkušenost s životem s minimem prostředků.
Patří k tzv. politikům ODJAKŽIVA - jako je např. i Benda, Vidím....a pod
30. 04. 2012 | 13:22

Pavel napsal(a):

JVPV:

ale to je jen virtuální přání, které nebude vyslyšeno o někom kdo by měl odejít. To morální apel na nemorálního s vědomím nesplnitelného snu.
Jedinou šancí jak nečekat do předčasných voleb, případně doufat v tak obrovský korupční skandál který by Nečas neustál je široká Občanská inicitiva za podpory odborů a spolků a nápravu marasmu. Nic jiného nečekám a spása zhůry nespadne.
30. 04. 2012 | 13:26

Spící muž z TOPky napsal(a):

Až se odhlasují rrestituce círrkvi, pak může padnout vláda.
Naše prriorrita tím bude splněna.
Do té doby podporrujeme všechny naše parrtnerry.
30. 04. 2012 | 13:30

SuP napsal(a):

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu -
Je celkem obvyklé, že zastánce extrémních názorů nenapadne, že 50% lidí, kteří nebyli u voleb tam nebyli proto, že jsou s jakoukoliv vládou spokojeni. JInak by totiž přišli.
Přepočítáme-li ta vaše čísla v tomto duchu, tak 50% z 50% ve sněmovně vzešlé z 50% voličů představuje 12,5% odpíračů vlády. Připustili-li bychom, že i z té spokojené většiny, která k volbám nechodí se teď 50% krátkodobě nasralo, protože začali cítit, že budou muset už taky do práce, nepřesahuje to víc než 32,5% vládních odpůrců. vládu neustavují průzkumy volebních preferencí, ale volby. Můžete se stavět na hlavu, ale tak to je. Z vašeho pojetí demokracie ještě příliš čouhá dosud nevyležená dikratura proletariátu.
30. 04. 2012 | 13:30

Marie napsal(a):

Cožpak prolhaného premiéra a "reformy" zkorumpované vlády, která se zásadně odchýlila od předvolebních programů, musejí lidé trpně snášet až do konce volebního období? To neexistuje instance, kam se může podvedený občan obrátit, aby se nemusel hlasitě ozývat na ulici, což budí ctihodného pana Duku ze spánku a musí pak nazývat namíchnuté občany lůzou?
Vláda, pokud by chtěla uznat, že jí jde jen o plat z kapes daňového poplatníka, si přece neuspořádá tak honosné vyslovení důvěry. Normálně bych na to nekoukala, ale nedalo mi to, vidět tu zpupnost v přímém přenosu.
A teď nám ti prostituté budou dosazovat na místa ministrů děkany VŠ. Člověk by zvracel. Věřím, že ti případní děkani též.
captcha: but upirmf
30. 04. 2012 | 13:42

Ládik!!! napsal(a):

JVPV -
požádejte majitele, ať Vám vymění stelivo.
30. 04. 2012 | 13:46

rejpal napsal(a):

Marie
Ještě můžete psát petice a využít poslaneckých dnů. Ale něco mi říká, že to není k ničemu. Oni umí jen válcovat a jediné, čeho se bojí, je že budou válcováni sami. Ta ulice funguje lépe.
30. 04. 2012 | 13:48

Marie napsal(a):

rejpale
jak chcete zajistit, aby se "ulice" nedala vyprovokovat k nějakým nepředloženostem, které pak "slušní" občané u obrazovek odsoudí a dají za pravdu uhlazeným slizounům typu N+K+D?
30. 04. 2012 | 13:53

Kelt napsal(a):

To Colt,,
obávám se,že Vaše predikce toho,že neútočením se strany ČSSD na VV/konec Nečasovy vlády/ by mohla platit pouze za toho přepokladu,že poslanci za VV by nebyli na existenci této vlády existenčně závislí.Bárta zase takový lidumil není,aby za většinu z nich zatáhl jejich milionové hypotéky a spotřebitelské úvěry.
Navíc je dost nereálné,že by se mohli uchytit v jiné partaji.
Je to ale diskuse čistě v teoretické rovině.
Praxe příštích týdnů/druhý pilíř a reparace kat.církvi/předešlou vyhlídky na ne-konec této vlády.
30. 04. 2012 | 13:54

Dáša N. napsal(a):

Proč vlastně v kresleném vtipu Bártu-vlka zajímalo, co Karkulka Peake má v košíčku za domácí produkty?
30. 04. 2012 | 14:03

vico napsal(a):

Zajímavá diskuze. Koukám, že se tady formuje excelentní středopravicové křídlo s rejpalem, zdenkemb a jedlou/toho času zřejmě zraněn/. Radost číst :-)

Pak ovšem přijde mrchožrout se svou teorií o pravicové většině nevoličů, která s pravicovými voliči tak tvoří asi devadesátiprocentní "legitimní" většinu a hned tu máme definici klasického modrého vlajkonoše.
30. 04. 2012 | 14:16

Colt napsal(a):

Kelt
jak se říká, já o koze Vy o voze. Marně se dnes netvrdí, že není problém číst text, ale je prý problém danému textu rozumět. Už Vás ani neprosím, abyste si pořádně přečetl, co jsem napsal.
Nemá cenu, abychom zde opakovali donekonečna své these - jak je, zde na komentářích pod blogy, obvyklé.
Je asi obrovská prča, že VV potupně mizí, jenže nečasova vláda bude o to kompaktnější - podpora od opovrhovaných, znejistělých a zadlužených poslanců VV je téměř jistá po celé dva roky. I díky ČSSD.
Podezřívám, že je to i tajné přání lídrů ČSSD - asi by si jsou také bezradní.
30. 04. 2012 | 14:16

Colt napsal(a):

opr. " - asi jsou také bezradní".
30. 04. 2012 | 14:18

RA napsal(a):

možná snad má i Pehe pravdu, ale druhou věcí je, kdo přijde po této vládě ..... hrůzovláda oranžád a (zločinecké strany)komančů , a v tom světle se mi nezdá tato vláda až tak nemožná. Za dva roky se může stát, že hospodářství (i díky úsporným opatřením, třeba)půjde nahoru, a situace v průzkumech se změní....a o tom to je...
30. 04. 2012 | 14:24

ghándí napsal(a):

RA,
to nikdo neví. čssd jako vždy před každýma volbama chce zároven vládnout i nevládnout s komunistama. když se někdo zeptá nějakýho socana na komunisty, tak se vytáčí jako gross po koupi bytu. tak pokud se budeme držet nepravděpodobější varianty, tak se do parlamentu dostane čssd, ksčm, top a ods. čssd se bude rozhodovat mezi vládou s rudýma nebo top. ksčm menšinovou vládu nepodpoří a většinový vládě s komunistama brání bohumínský usnesení. takže bude vládnout čssd s top. proevropská vláda rozpočtové odpovědnosti. nic se nezmění. čssd riskuje, že podvede voliče, protože ted jim slibuje modré z nebe a moc dobře vědí, še budou muset pokračovat ve škrtech jako tahle vláda.
30. 04. 2012 | 14:33

Kelt napsal(a):

To Colt,
Vaši afinitu k veverám Vám neberu,je to dojemné a Vaše.
Hezký den.
30. 04. 2012 | 14:35

Colt napsal(a):

Kelt

Právě ČSSD je neměla z taktických důvodů VV pomáhat Nečasovi a Kaloukovi ostrakizovat. Kdyby bývali měly VV sebemenší naději na přežití po dalších volbách, tak už nečasova vláda padla.

Souznění levých i pravých soudruhů je děsivé.
30. 04. 2012 | 14:36

Colt napsal(a):

Kelt
je to zvláštní, ale zase jste neporozuměl - já tvrdím, že svrhnout vládu pomocí tranerujících transparentů bude velmi, velmi těžké. Jediná možná cesta byla - dát naději VV na přežití - a vládu odvolat parlamentní cestou s pomocí větší části poslanců VV. Co je na tom tak nepochopitelného.

P.S. VV jsem nevolil
30. 04. 2012 | 14:42

rejpal napsal(a):

Marie
Jistotu vám nedá nikdo - hodně záleží na organizátorech. Pokud nevyvolávají násilnou psychózu, a to odbory opravdu nedělají, riziko je malé. Bohužel, pokud se demonstruje a druhá strana nevidí neslyší, riziko, že frustrovaný občan se na něčem vybije, tady je. Ale ta frustrace se může vybít i individuálně. Vždycky je lepší, když takový jedinec si někde zařve, upustí páru, a jde domů, než když to v sobě dusí a pak je agresivní ani sám neví proč.
30. 04. 2012 | 14:47

SuP napsal(a):

vico -
Jelikož mám v sobě silnou sociálně-empativní vlohu, poučím i hloupějšího (neříkám, že rád, protože u některých z vás je to dlouhodobě zbytečné).
Tedy hlasy VŠECH nevoličů (těch kteří k volbám nepřišli) jsou automaticky započítávány jako hlasy neutrální a na PROnávrh/PROTInávrhu se dělí v poměru hlasů odevzdaných.
Nejde o žádnou MOJI teorii, ale o pouhou základní matematiku pro mateřské školy.
30. 04. 2012 | 14:59

zdenekb napsal(a):

vico:

Šmankote, zašuplením do středoprava jste mne překvapil, a věřím nejen mě... :o). Ale jinak děkuji. Jedla nejspíš neraněn, nebo ne vážně, na to je celkem plodný.

http://www.outsidermedia.cz/Doufejme-v-to-nejlepsi-pripravme-se-na-to-nejhorsi-1.aspx
30. 04. 2012 | 15:16

buldatra napsal(a):

Vida, tady čtu : hlasy nevoličů.
To je něco jako stopy beznohých?
30. 04. 2012 | 15:23

buldatra napsal(a):

Jsou tedy voliči středopraví.
A jsou i pravoleví a předozadní?
30. 04. 2012 | 15:26

Kelt napsal(a):

To Colt,
víte co se v Česku říká:"kdyby byly............................
tak by nemusely být rybníky.Nic ve zlém,ale veverky,pokud by měly trochu fištrónu v hlavě,tak šly rovnou do "konstruktivní opozice"/Nečasovi s Kalouskem by nic jiného,než tuto variantu akceptovat nezbylo/a tam sbírat plusové body bez větší námahy a tím si zajistit pozice v příštích volbách.
Jejich hlad po vládních prebendách jim zatemnil mozek.Jejich naivita,politická nezkušenost a i hloupost/John/s kombinací s odhaleným podnikatelským záměrem Bárty je rychle postavily do role outsiderů,s kterými si Kalousek s Nečasem vytírali pozadí.
To je dle mého merito věci současného stavu-tady kdyby již neplatí.
30. 04. 2012 | 15:31

SuP napsal(a):

buldatra -
A stejně mě od Vás potěší, když vidím, že evidentně nemáte žádnou faktickou námitku. Nevolič skutečně je pleonasmus, správněji by bylo "nevolící" (ale to je tam hned v závorce upřesněno.
30. 04. 2012 | 15:31

Yosif K napsal(a):

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):
"VÍCE NEŽ 80 PROCENTŮM VOLIČŮ, KTEŘÍ TUTO, DNES UŽ „nekoaliční nevládu“ NEMOHOU VYSTÁT."
Principem demokracie je respektování většinovéhé občanského názoru, protože i ti zvolení do parlamentu jsou občanský názor.
Jesliže 80% voličů odmítá respektovat současný stav, tak to musí respektovat, a s náležitou pokorou okamžitě odejít. Můžeme se zde přít kdo, s kým , o čem a pro koho, ale to z principu nepodstatné. Vláda nemá důvěru a musí odejít, co bude dál je záležitostí odpověnosti voličů.
30. 04. 2012 | 13:17
KONEC CITATU.
Jelikoz 80% volicu nemohlo vystat Spidlu, byly snad usaporadany predcasne volby?
Dale - je velmi pravdepodobne ze jakmile se vlady ujme socialni demokracie, takuy ji nebude "moci vystat" pres 80% volicu. A bude jim to samozrejme prd platne.
Proc?
1) Krast se bude dal - vetsina funkcionaru CSSD jsou spielmachri kteri "obklicuji poctive blby spolehlivyma lidma a takhle je drzi za varlata". Kradli na celostatni urovni, kradli a kradou na krajske urovni, budou znovu krast i na celostatni urovni.
2) Pokud budou CSSD plnit predvolebbni sliby, na 90% navysi miru zadluzovani... coz nakonec doapdne pro proletare spatne (viz Recko, Spanelsko, Portugalsko...)
3) pokud bude CSSD setrit, bude ji proletariat nenavidet ze neplni volebni sliby.....
To jsou ty budouci konce dnesnich demagogickych slibu...........
Vlada vsak dle ustavy je a bude vladou do te doby, dokud ji bude podporovat nadpolovicni vestina poslancu, nikoliv dle vysledky pruzkumu verejneho mineni nebo zaplnenosti Vaclavaku pro demonstracich.

Jinak jeste zajimave srovnani CR se Svedskem, neco co zapomneli rict oranzovi populiste ohanejici se "socialistickou Skandinavii" a demagogicky stvouci proletare proti poplatkum u doktora:

ČR Průměrná mzda za měsíc 24000 Kč

1 den v nemocnici 60 Kč
tj. z průměrné mzdy 0,25%

Návštěva praktického lékaře 30 Kč
tj. z průměrné mzdy 0,125%

Návštěva specialisty 30 Kč
tj. z průměrné mzdy 0,125%

Roční maximum 5000 Kč
tj. z průměrné roční mzdy 1,75 %

Švédsko Průměrná mzda za měsíc asi 65000Kč
(Po několika dnech na upozornění jednoho z diskutujících tímto s omluvou upravuji původní nadsazený údaj o průměrné švédské mzdě)

1 den v nemocnici 192 Kč
tj. z průměrné mzdy 0,3%

Návštěva praktického lékaře 240 - 360 Kč
tj. z průměrné mzdy 0,36-0,55%

Návštěva specialisty více než 360 Kč
tj. z průměrné mzdy více než 0,55%

Roční maximum 2160 Kč
tj. z průměrné roční mzdy 0,28%
30. 04. 2012 | 15:34

SuP napsal(a):

Kelte -
Asi zapomínáte, že si chtěly (VV) vrznout na ministerstvech. A na to by z pozice jakékoliv opozice nedosáhly.
30. 04. 2012 | 15:38

vico napsal(a):

buldatra : :-) sociálně empativní SuP tu přišel s novým termínem "hlasy nevoličů" :-) Předtím přišel s teorií "o spokojené mlčící většině". Viz : " 50% lidí, kteří nebyli u voleb tam nebyli proto, že jsou s jakoukoliv vládou spokojeni. JInak by totiž přišli."

Nyní následně píše,že "hlasy VŠECH nevoličů (těch kteří k volbám nepřišli) jsou automaticky započítávány jako hlasy neutrální a na PROnávrh/PROTInávrhu se dělí v poměru hlasů odevzdaných."

Takže už nikoliv spokojení nevoliči, ale neutrálové, jejichž neodevzdané hlasy jsou v rodě trpném děleny.

Za chvíli tenhle praporečník začne tvrdit, že tato vláda má důvěru svých spokojených nevoličů.
30. 04. 2012 | 15:39

zdenekb napsal(a):

Yosif K:

Když už jste si dal tu práci... není ten údaj o ročním maximu nejpodstatnější?!? Mimochodem - nevíte kolik Švédů dosahuje průměrné mzdy? (Opravdu to nevím, ptám se...). U nás je to tuším, necelá třetina, takže ty procenta u většiny lidí koštují o dost víc.
30. 04. 2012 | 15:47

Kelt napsal(a):

To SuP,
nezapomenul,viz můj příspěvek-15.31.
A jejich působnost v "konstruktivní opozici"by mohla mít varianty:
-tvorba zákonů bez hrubé ideologické podstaty
-přečasný konec menšinové vlády ODSTOP
Obojí by bylo pro většinovou společnost akceptovatelné.
30. 04. 2012 | 15:47

Ládik!!! napsal(a):

vico,
zrovna já jsem nevolič a tato vláda má když ne moji podporu, tak alespoň toleranci. A určitě nejsem sám, doma to máme podobně a to už je nějaká síla.
Až bude bude dvoubarevná rudo-oranžová vláda, uspořádám protestní žranici.
30. 04. 2012 | 15:52

Ládik!!! napsal(a):

zdenekb -
když jedete autem z Malmö do Stockoholmu, vidíte v lesích kolem cesty množství golfových hřišť. Na všech se hraje. Průměrný Švéd hraje golf nebo sedí na jachtě a objíždí pobřeží. U nás průměrný Čech ani nesmí sbírat golfové míčky.
30. 04. 2012 | 15:55

neo napsal(a):

zdenekb:

ty % budou stejný. U nás je to 1/3 nad a 2/3 pod prakticky neustále a to se průměrná mzda od 90týho roku dost změnila.

Podobně to bude ve všech evropských zemích, i když nechci spekulovat. Ale vzhledem k tomu jak se průměr počítá, tak to bude zhruba vždycky podobné.
30. 04. 2012 | 15:59

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Nechápu, proč se zde Josif ohání poplatky ve zdravotnictví

Švédsko roční maximum 2160 Kč
ČR roční maximum 5 000 Kč

To chce nas... české důchodce?

Ty poplatky by se měly porovnávat spíše k výši penze než mzdy a pro českého důchodce to může být významné. Švédská penze bude v našich nejméně 30 tisíc. Švéda poplatky ve zdravotnictví nemusí zajímat.
30. 04. 2012 | 16:02

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!

Já byl ve Stockholmu pouze jednou a krátce, takže jsem golfová hřiště nestihl navštívit... :o). Přesto vzpomínám často a rád - mimořádně hezké a přívětivé město...

neo:

Ok. Jen si myslím, že pokud mají Švédové víc než dvakrát nižší roční limit, trošku to to Yosifem chtěné vyznění statistiky kazí. Nikdo taky netvrdí, že jedna návštěva lékaře někoho finančně zruinuje... jde především o lidi nejčastěji a dlouhodobě nemocné - seniory a malé děti (resp. platící mladé rodiče). Měl by do ní tedy příště zahrnout i vztah k průměrnému důchodu tady a tam.
30. 04. 2012 | 16:07

zdenekb napsal(a):

ten, kdo...

Omluva za dubl, byl jste rychlejší.
30. 04. 2012 | 16:08

Sladký napsal(a):

Sup, cituji " 5O% lidí, kteří nebyli u voleb tam nebyli proto, že s jakoukoli vládou byli spokojeni.Jinak by totiž přišli.:o)))) Tohle by se mělo tesat do kamene, opravdu vrcholný výkon ptačího mozku, excelentní ukázka.
Včetně té diletantské nejednoznačnosti či přesněji dvojznačnosti oné Supovy věty. Ostatně mám za to, že podobně geniálních a objevných SUPOVÝCH VĚT je určitě víc, než těch Pythegorových.
30. 04. 2012 | 16:09

Sladký napsal(a):

Zdenekb středopravý? Hmmm..To mne celkem překvapilo.:o)))
30. 04. 2012 | 16:11

Karel napsal(a):

Bude zajímavé sledovat, který z kontroverzních zákonů (restituce, důchody, akcie na doručitele...)bude obětován na oltář zachování vlády až do konce.
30. 04. 2012 | 16:12

Sladký napsal(a):

Pythagorových, samozřejmě.Nahlédnutí do hlubián ptačího mozku s člověkem dokáže zatřást, at už je to sup, kormorán,nebo blue jay.:o))) To se pak nelze divit překlepům.
30. 04. 2012 | 16:14

buldatra napsal(a):

vico napsal(a):

…Za chvíli tenhle praporečník začne tvrdit, že tato vláda má důvěru svých spokojených nevoličů.

A současně, i bez praporu, by se dalo také říct, že tato vláda má důvěru svých nespokojených voličů.
Život je zkrátka tak složitej, že se podobá politice. V tom aby se Peake vyznalo...
Není lepší zajít na víno?

Každopádně, nikdo nemůže popřít, že nekoaliční nevláda získala legitimitu u nevoličů.
30. 04. 2012 | 16:15

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

A ještě jsem někde viděl debatu o mzdách a tak jak nám rostou reálné mzdy

rok 2001 - 2011
103,9
106,1
105,7
103,4
103,0
104,0
104,3
101,4
102,3
100,4
100,3
http://www.czso.cz/csu/csu.nsf/i/tab_1_pmz/$File/pmzcr030912_1.xls

Nepotřebuje komentář
30. 04. 2012 | 16:16

buldatra napsal(a):

Volby jsou demokratickou soutěží pro několik miliónů voličů i nevoličů z Čech, Moravy a Slezska, kterou vždy tak nějak vyhraje Kalousek.
30. 04. 2012 | 16:21

Vlkodav napsal(a):

ten,

díky za tabulku, je vidět, že vláda dokázala i v krizových létech zvyšovat reálnou mzdu. Skvělý výkon!
30. 04. 2012 | 16:23

neo napsal(a):

ten kdo se nechce hádat,

šéfe, když už je řeč o důchodcích (ted mám na mysli diskusi o švédských poplatcích) tak jste napsal hloupost. důchodci u nás totiž nemají limit 5000.
30. 04. 2012 | 16:24

neo napsal(a):

zdenekb:

senioři a malé děti mají limity nižší a malé děti většinu poplatků neplatí.
30. 04. 2012 | 16:26

vico napsal(a):

Sladký : Já se při vyslovování těch mouder většinou zdržím komentáře, ale to asi také není dobře. Dotyčný mudřec pak propadá představě, že i jeho pouhopouhý pšouk má filosofickou hloubku.

Padesát procent, co nechodí k volbám, je spokojeno z vládou. Dle logického pravidla contradictio in adjecto tedy druhých padesát procent, co k volbám chodí, je s vládou nespokojeno /protože, kdyby spokojeno bylo, k volbám by nechodili/.

Nazvěme to Supovou větou.
30. 04. 2012 | 16:26

mb napsal(a):

už je zase miglej pehe ... pere to do nečase o 106 ... ale když ho chtějí odbory svrhnout, tak jim říká, že nesmí ...

čert se v tom vyznej a babo raď ...

pehe vždy v dalším článku vyvrací sám sebe ...

stane se ...

/ a s námi diskutovat nebude neb nejsme sdostatek strukturováni .../

njn ... stane se ...
30. 04. 2012 | 16:27

vico napsal(a):

buldatra : S vámi bych milerád na víno zašel./Nesměli bychom však mluvit o EU a blozích Jiřího Pehe :-)/
30. 04. 2012 | 16:30

buldatra napsal(a):

mb,

Kdo ví, možná by s Vámi utrousil nějaké to slovo, kdybyste mu poslal strukturovaný životopis a okolkovanou žádost.

Ale asi ani to by nepomohlo, protože orel neslyší křik vran.
30. 04. 2012 | 16:32

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Ještě jedno číslo, naše HDP na hlavu v paritě kupní síly %,
100 % = průměr EU, je to porovnání s ostatními.
Socani nás vytáhli nahoru (asi o 10 %) a teď se držte, jedeme s kopce.

2007 83 
2008 81 
2009 82 
2010 80 

Z favorita outsider.
30. 04. 2012 | 16:32

SuP napsal(a):

buldatra -
Pane kolego, hlídejte si to víc když se samostatně pouštíte do větších celků:
"....Každopádně, nikdo nemůže popřít, že nekoaliční nevláda získala legitimitu u nevoličů....."
Nezískala, u nich ji neztratila! Jinak je to zcela i foneticky správně!!
30. 04. 2012 | 16:35

zdenekb napsal(a):

neo:

Pravda. Původně ten limit platil, pak to asi někomu došlo...

"Od 1.4.2009 se snižuje roční limit na 2.500 Kč u dětí do 18 let a osob od 65 let."

ovšem:

"Do limitu se započítávají doplatky na částečně hrazené léky, poplatky ve výši 30 Kč za návštěvu u lékaře a poplatky ve výši 30 Kč za recept. Do ročního ochranného limitu se nezapočítávají doplatky na některé léky, doplatky na zdravotnické prostředky vydané na poukaz, poplatek 100 Kč za pobyt v nemocnici a poplatek 90 Kč za pohotovost."
30. 04. 2012 | 16:38

SuP napsal(a):

vico -
Že u vás v reklamním průmyslu žijete z manipulace vrřejností, je dostatečně známo. Nemusíte to potvrzovat svými příspěvky. Sem tak ať tak mnoho vámi zmanipulovaných nechodí.
30. 04. 2012 | 16:41

SuP napsal(a):

buldatra -
Nicméně Vaše 16:21 nemá chybu!
30. 04. 2012 | 16:43

neo napsal(a):

zdenekb:

o tom žádná :)

mě je to jedno, já ve švédsku k doktorovi nepůjdu. i to srovnání je celkem nedůležité.

mě šlo prvotně o to vysvětlení poměru pobíračů průměrné mzdy.
30. 04. 2012 | 16:45

SuP napsal(a):

P.S.vico -
Jen dodatek - když nepochopíte obsah sdělení, nazývejte tu blbost vlastní větou, nikoli ....
30. 04. 2012 | 16:46

jarpor napsal(a):

"Jeho vládní tým je sice vládou v ústavním slova smyslu, protože ústava požaduje pro schválení vlády jen většinu poslanců, ale není vládou v programovém smyslu. Ačkoliv se vládní většina, která v době hlasování o důvěře činila 105 poslanců, údajně opírá o reformní záměry i program vzniklý po volbách v roce 2010 na bázi koaliční dohody ODS, TOP 09 a VV, někteří z poslanců, kteří vládu podpořili, mají k vládním prioritám výhrady."

Jen politolog si dovede vysvětlit proč ty slovní tanečky... : že přestože vláda není vládou v programovém smyslu... někteří z poslanců mají k vládním proiritám výhrady... tedy - jinak řečeno, pan politiolog sice soudí, že vláda nemá program... ale ve druhé větě to popře, protože poslanci mají k prioritám !!

Čeho asi priority, lze se ptát ? No toho, co chce vláda dělat, tedy její program... říkám si jako nevdělanec... nepolitolog...
A že dokument o programu... "Programové prohlášení vlády", který de facto dostal 2 x důvěru existuje, to si asi u bezprogramové vlády... strukturovaně se vyjadřující politolog - asi nevšiml...

I sám velký pan Paroubek v neděli mluvil o tom, že žádná vláda nechce dobrovolně skončit... což platilo i o té jeho stojedničové... čímž potvrdil, milí přátelé zleva, že pro něj, stejně jako pro ty dnešní vládní platilo... a platí : u koryta co nejdéle... a taky vzpoměl, že jeho vláda měla odporu u obyvatelsltva 10 %... a vládnul... ale tak, že za rok to bylo 40 !! Borec... proč jen je teď u LVŮ... ?

Místo řešení kvadratury kruhu, když ani slova pana Paroubka o držení se u koryt jisté levé nepřesvědčí, že tomu tak bylo, je a asi ještě dlouho bude... jdu na "čarodějnice"... Je to užitečnější a pobaví se zcela občansky bez toho, kdo je kdo...všichni - mladí i starší ... než kvákat na náměstích... a zde.

Hezký čarodějný podvečer
30. 04. 2012 | 16:47

Pepa Řepa napsal(a):

ODS ztrácí pud sebezáchovy: otevírá prostor krajní levici a pravici aneb tuto zemi už neřídí ani vláda, ani parlament
Hvížďala 29,4,2012

Je samozřejmě možné, že pud politické sebezáchovy bude nakonec tak silný, že poslanecká většina, která vládu podporuje, vydrží až do řádných voleb.
PEHE 30.4,2012
-------------------
PUDE,PUDE, JAK TO VLASTNĚ S TEBOU BUDE?
:-)
Ještě chybí do trojky Petr Pithart.
Neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde.
30. 04. 2012 | 17:05

Brundibár napsal(a):

rejpal:

Bohužel, analýza chvíli trvá, takže jsem na podzim 2010 viděl jako schůdný scénář, že státní výdaje na r. 2011 budou v podstatě plošně sníženy o jednotky procent (protože to "Řecko" tehdy reálně hrozilo, úroky lítaly sem tam a byť jen náznak nějakých úspor měl velmi pozitivní efekt, takže "tupé" škrty měly své opodstatnění a konečně, lidé je i přijali), nicméně ihned po jmenování vlády měl nastartovat audit vládních agend, aby se zjistilo, které věci dělá stát zcela zbytečně, protože je nikdo nepotřebuje (je jich poměrně dost) a k které dělá zbytečně složitě (v podstatě všechny ostatní). Podle výsledku auditu pak celou veřejnou správu reformovat tak, aby byla transparentní a efektivní. Na 3 roky docela hukot, ale dalo se to zvládnout, kdyby vláda byla připravena. Bláhově jsem si totiž myslel, že strany využijí té ideální konstelace, kdy "to nejlepší, co strany mají" se na na "dvakrát půlrok" oprostilo od každodenní rutiny, ale díky svým lidem ve veřejné správě "toto nejlepší" mělo přístup ke všem datům. Prostě ideální podmínky něco vymyslet.

ODS, ČSSD, TOP09 i KDU-ČSL však místo toho, aby připravily svá řešení, tak udělali "LDH" (promiňte, pane Stejskale, ale nenašel jsem v rychlosti přiléhavější výraz). Výsledkem je, že dnešní vláda střílí, co ji zrovna Excel na displej vynese a opozice zase při důležitých jednání čte libanonskou literaturu (soudím tedy, že je na tom stejně, jako ta vláda).

Co teď? Předčasné volby nevidím jako řešení - totiž bez toho, aby se alespoň ČSSD, ODS a TOP09 spolu rychle dohodly, že zásadní změna fungování české veřejné správy je jediná cesta, jak dál a zároveň se dohodli na základních principech, jak toho dosáhnout - revize Ústavy a zavedení jasných pravidel správy země, oddělení správy země od politického vedení (služební zákon spolu s dobrými platy pro ty úředníky, kteří splní náročná kritéria) a transparentní veřejná správa. Jenže to by si kapři podruhé v krátké době vypustili rybník (od rozpuštění FS neuběhlo ani 20 let), takže tento scénář je reálný až ve chvíli, kdy ten stát už nebude mít ani vindru a dnešní odkláněcí korýtka vyschnou.
30. 04. 2012 | 17:09

Pepa Řepa napsal(a):

mb napsal(a):
čert se v tom vyznej a babo raď ...
...sím, šlápota by nestačila?

pehe vždy v dalším článku vyvrací sám sebe ...
A to jste zjistilo-milé embéčko-teprva teď ?
:-))))
30. 04. 2012 | 17:09

vico napsal(a):

SuP : Já rozhodně svými reklamními slogany/za které jsem královsky placen/veřejnost nemanipuluji. To bych si vyprosil.

Takzvaně jsem se "opeřil" dnes již legendárním sloganem:

Ministr zdravotnictví varuje. Kouření škodí zdraví

Kde vidíte nějakou manipulaci??

Těžko vysvětlitelný úspěch tohoto mého sloganu lze možná vysvětlit varietou Supovy věty:

Růst spotřeby cigaret je v přímé úměře s rostoucí intenzitou varování ministra zdravotnictví.

Mějte se blaze
30. 04. 2012 | 17:10

Gabriela napsal(a):

No, není to tak zlé. Zdá se, že Jiří Pehe je opět ve své formě. I muži mají někdy "své dny".
Dovolím si na toto téma malou parafrázi Koenigsmarkova dopisu z posledního blogu...
********************************************
Milej Vítku a Radku č. 2,
Milej Vítku a Radku, máte výjimečnou a asi poslední šanci, jak se v této nekoaliční nevládě rehabilitovat. Zapomeňte na nějaké formy klíčových detektivních, špionážních a opiátových románů a podobné kejkle. Staňte se konečně agenty veřejnosti mezi nimi a úplně všechno vykecejte. Jenže vy to neuděláte a raději zůstanete v očích veřejnosti politickými zombie. Nebo to snad bude jinak... ?

***********************************************
Čekáme na vyšetření co nejvíce mafiánsko-kriminálních zápletek na české politické scéně, a ne přesládlé objetí s piko-kalousko-nečasovými tyranosaury ...
Vždycky jsme to od vás čekali ...
http://www.osud.cz/jirkovou-optikou-61-vit-barta-zaslouzil-se-o-stat
***********************************************
30. 04. 2012 | 17:19

Pepa Řepa napsal(a):

Á noc filosofů.
načal to Pehe "Nekoaliční nevláda" a už to jede, hlasy nevoličů, nehlasy voličů, sex nedeviantů,nesex deviantů, nesex nedeviantů, mohl by dodat p.Honzák.

Na tak složitou a hluboce filosofickou debatu o pudech my-řepy nemáme.
30. 04. 2012 | 17:19

SuP napsal(a):

vico -
Kdybych to neměl považovat za manipulaci, musel byste mé ženě (a předpokládám, že nejen jí) vysvětlit, že se jedná výhradně o tabákové výrobky. Opak je pravdou, tudíž se o manipulaci jedná.
30. 04. 2012 | 17:33

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):
A ještě jsem někde viděl debatu o mzdách a tak jak nám rostou reálné mzdy
rok 2001 - 2011
103,9
106,1
105,7
103,4
103,0
104,0
104,3
101,4
102,3
100,4
100,3
http://www.czso.cz/csu/csu.nsf/i/tab_1_pmz/$File/pmzcr030912_1.xls
Nepotřebuje komentář
30. 04. 2012 | 16:16

Mily pane TENKDO - ono to komentar potrebuje, minimalne ten, ze behem krize je zcela normalni kdyz realna mzda klesne. Jsou staty kde realna mzda opravdu klesa, maji se snad z toho nejkak zbridit? Nebo zacit palit z Aurory?
Tedy pokud nehorujete pro system ktery zadne krize nezna - to jest pro realny socialismus. Ten neznal zadne krize do te doby, nez zkrachoval cely i s chlupama.....
Dale - i pripadny pokles realnych mezd o par procent nevidim jako duvod k nejakym hladovym bourim........
30. 04. 2012 | 17:56

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):
Nechápu, proč se zde Josif ohání poplatky ve zdravotnictví
Švédsko roční maximum 2160 Kč
ČR roční maximum 5 000 Kč
To chce nas... české důchodce?
Ty poplatky by se měly porovnávat spíše k výši penze než mzdy a pro českého důchodce to může být významné. Švédská penze bude v našich nejméně 30 tisíc. Švéda poplatky ve zdravotnictví nemusí zajímat.
30. 04. 2012 | 16:02
Banda socialnich demagogu a populuistiuckych stvacu omylem nazyvana CSSD ovsem neargumentovcala celkovym limitem, oni argumentovali tim ze ZADNE POPLATKY NESMI BYT, ze sama existenbce tech poplatku je utok na zdravi proletaru. Vsude v Evrope se plati za navstevu u8 doktora 10-20EUR a proletari ani neceknou. Pouze cesti socialni dmeagogove z toho udelali celonarodni tragedii. Tato banda socialnich demagogu a populistu je bozhuzel se vsi pravdepodobnosti pristi vlada CR.
30. 04. 2012 | 18:01

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):
Ještě jedno číslo, naše HDP na hlavu v paritě kupní síly %,
100 % = průměr EU, je to porovnání s ostatními.
Socani nás vytáhli nahoru (asi o 10 %) a teď se držte, jedeme s kopce.
2007 83
2008 81
2009 82
2010 80
Z favorita outsider.
30. 04. 2012 | 16:32
Mozna je z favorita outstider protoze odborari si vydupali prilis mnoho odborarskych vydobytku..... predstavte si ze jsou zeme, kde po prudkem rustu na dluh (za socanu za socanske dluhy) nasledoval jeste prudsi propad zivotni urovne - a to taky za socanu (Recko, Spanelsko, Portugalsko - socani tam narust blahobytu proletaru nejak nezvladli......)
30. 04. 2012 | 18:04

Yosif K napsal(a):

zdenekb napsal(a):
Nikdo taky netvrdí, že jedna návštěva lékaře někoho finančně zruinuje... jde především o lidi nejčastěji a dlouhodobě nemocné - seniory a malé děti (resp. platící mladé rodiče). Měl by do ní tedy příště zahrnout i vztah k průměrnému důchodu tady a tam.
30. 04. 2012 | 16:07
Pane Zdenek - to ze 30 Kc zruinuje proletare a duchodce tvrdila CSSD.
Pokud si dobre pamatuji, socani VUBEC nebojovali za snizeni celorocniho limitu. Bojovali za to, aby se ZADNYCH 30 Kc u doktora nemuselo platit VUBEC. Dokonce to v nekterych krajich takto zavedli - Rath zavedl nula KC u lekare a autobusovou dopravu pro skolaky zadarmo (temer jako na Kube). Uvidime s jakymi sliby zase prijdou pred volbami. Za to ze pak nezbyvaji penize na opravu silnic samozrejme muze "kruty kapitalismus".

Banda socialnich demagogu samozrejme vyhraje pristi volby - z blata do louze.
30. 04. 2012 | 18:11

Yosif K napsal(a):

Brundibár napsal(a):
Co teď? Předčasné volby nevidím jako řešení - totiž bez toho, aby se alespoň ČSSD, ODS a TOP09 spolu rychle dohodly, že zásadní změna fungování české veřejné správy je jediná cesta, jak dál a zároveň se dohodli na základních principech, jak toho dosáhnout - revize Ústavy a zavedení jasných pravidel správy země, oddělení správy země od politického vedení (služební zákon spolu s dobrými platy pro ty úředníky, kteří splní náročná kritéria) a transparentní veřejná správa.
KONEC CITATU.
Hm.... jak spravne pripominate, toto se nestalo za nynejsi vlady a toto se nestalo ani za 8 let drivejsi vlady socanu. Toto nejsou temata ktera by nejak hluboce prozivali vetsinovi obcane u voleb. Volby se budou tocit okolo 30 Kc u doktora, okolo DPH u potravin a a podobnych "socialnich tragedii"...... kvalita statni spravy neni nic co by o co by se volicstvo nejak intensivne zajimalo....
30. 04. 2012 | 18:17

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Yosif K.
Tak ještě něco o zadlužení
Zadlužení dluh % k HDP
2003 28.6 
2004 28.9 
2005 28.4 
2006 28.3 
2007 27.9 
2008 28.7 
2009 34.4 
2010 37.6 
2011 41,2

a dnes to bude více než 42 %
a to jsme za socanů ještě museli řešit zlodějiny z let devadesátých.

Kdy jsme žili nebo žijeme na dluh, rozumíš číslům?
30. 04. 2012 | 18:21

buldatra napsal(a):

Pane SuPe,

Větší celky já rád, i foneticky a samostatně.
Nicméně, bazíruju na tom, aby to nebylo zas tak jednoduché, že nekoaliční nevláda získala, protože koaliční vláda (která měla, páč získala už předtím) vysublimovala do pr….pardon, do ztracena. A na jejím místě se z ničeho nic, jen tak, takřka přes víkend, vyskytla ona Peheho nekoaliční nevláda (že je v ní Kalousek je přirozené, protože ten je všude).

Nekoaliční nevláda jako nahé novum, z politického kosmu spadlé, legitimity ani od nevoličů nemaje (kde by ji také vzala, když ji nikdo nevolil, nevoliče nemohlo napadnout, že bude, navíc nevolič původně nevolil tu vysublimovanou) tedy musela onu legitimitu od nevoliče získat, protože kromě Píky a neuvěřitelné chuti do škrtů vlastně neměla zhola nic.

U nás na vesnici při okopávání brambor, či při jednocení řepy, nebo draní peří, tyto otázky probíráme a jsme neustále fascinováni a nebojím se to říct, okouzleni, tou neuvěřitelnou pestrostí a barevností toho pitoreskního pražského světa vysoké politiky, který ve své složitosti a takřka hrůzné kráse připomíná, ba dokonce v mnohém předčí tropickou džungli.
30. 04. 2012 | 18:23

Petr B. napsal(a):

Yosif K:
Nikdo přece nikdy netvrdil, že by tzv. "regulační" poplatek zruinoval pacienty, ačkoliv samo o sobě může skutečně přivést do finančních potíží dlouhodobě nemocné např. důchodce.
Hlavně o to, že takovéto odůvodnění poplatku za téměř každou návštěvu lékaře ("regulace" pacienta, aby nenadužíval lékařskou péči) je naprosto nesmyslné hodno tak nápadů stalinistů z počátku 50. let či různých feldkurátů ze Švejka.
Pokud dnes Heger tvrdí, že poplatek se musí zvýšit z 30 kč na 50 kč, protože "regulace" přestává učinkovat, tak je buď nezměrně hloupý či neskutečně podlý. Ale spíše podlý a úskočný, protože v dřívější diskusi s vedením Svazu pacientů potvrdil, že žádný regulační poplatek už z povahy věci nemůže být účinný.
Proboha, to vám nestačí, že i Vlastimil Tlustý, bývalý předák ODS, takto zdůvodněný poplatek odsoudil jako naprostou stupiditu?
Se skalními fanoušky ODS (TOP) je opravdu těžké pořízení.
30. 04. 2012 | 19:01

plk. Kurvice napsal(a):

Chyba je přece v systému. Poslanci jen využívají prostoru, který ji dává toto volebné schéma, které si sami sobě nadefinovali. Když si někdo může sám pro sebe připravit pravidla, kterých potom může využívat ve svůj prospěch, byl by přece hlupák, kdyby si neschválil vysoké náhrady, imunitu až do konce života a ještě bych si k tomu přidal i imunitu pro své děti do konce života. Je hezká, se nad tímto někdo zde pohoršuje,ale je přece nutné změnit tento systém a to už po dobrém nepůjde, jak vychází na povrch. Za těch 20 let to tu zkrátka všechno prolezlo rakovinou a tady pomůže již jen šoková léčba.
30. 04. 2012 | 19:16

SuP napsal(a):

buldatra -
Pane kolego, raděj bych to už pomalu začal uzavírat (etapa - dopíjení a postupné opouštění objektu). Je zřejmé, že naše Ústava spolu s jazykovou košatostí dává politickým kategoriím možnosti, o kterých se mnohým ani nesnilo a výsledek se brzy dostavil. Smutné je, že spíše než hledat cestu, jak zabránit umazavším se znovu (se) nechat kandidovat, budou hledány cesty, jak ještě více a radostněji zabetonovat zjištěné nové možnosti, dokud nebude dosaženo celkové nefunkčnosti celého systému.
Ježto mě k tomuto snažení nepotřebují, budu volit malou neparlamentní stranu, abych jí dal postupně příležitost stát se stranou "maloparlamentní" s cílem prohánět vši v cizích kožichách bez zbytečných velkohubých proklamací.
Hezky si ty létající dámy užijte!
30. 04. 2012 | 19:17

Václav Pokorný napsal(a):

Jsou to zase ze strany obhajovačů této vládnoucí soldatesky jenom slova. Podle mne je ten způsob, jakým postupovala nynější vládnoucí družina, výsměchem pro většinu občanů. Za způsob vládnutí, za skandály některých ministrů, za to, že ani předseda vlády nedodrží veřejně dané slovo a za to, že tenhle vládnoucí spolek je vážně příšerné spřežení, měla tato, snad koalice, nebo co to vlastně je, vypadnout od vládnutí. Jestliže někdo obhajuje tenhle spolek, patří mu jen soucitný úsměv.
30. 04. 2012 | 19:41

zdenekb napsal(a):

Yosif K:

Ano, ČSSD tvrdila, že poškodí dlouhodobě nemocné, zejména seniory. Což je pravda, proto také po čase Julínek se Šnajdrem couvli, a limit byl pro tuto (bůhvíproč častěji nemocnou!) skupinu snížili. Regulační poplatek nikdy nefungoval, nic nereguluje, a je dnes pouze pokutou za nemoc. Nechávám stranou, že jeho zavedení bylo podvodem na voličích (viz Topolova "Smlouva s voliči") a hrubou obechcávkou Ústavy (viz bezplatná péče na základě zdravotního pojištění).

Nevím, proč by opozice z principiální hověziny měla dělat "menší hovězinu" diskusí o jakémsi limitu.

Každopádně vítám, že na podstatu mého příspěvku jste nereagoval, a můžeme se tedy těšit, že vaše statistické srovnání se Švédskem si příště vetknete za klobouk.
30. 04. 2012 | 19:45

Inci napsal(a):

Nečasova vláda není nic jiného než kleptokratická tyranie ...

Nehledě na to , že všechny definice zločinného spolčení a diktatury již naplnila dávno před hlasováním o důvěře .

Těch pár zveřejněných odposlechů Mazánka a Kolibříka jen dokreslilo prohnilost vládních stran !!! Topolánek s Nečasem jsou namočeni až po uši nečinností při rozkrádání Prahy ...
30. 04. 2012 | 19:46

mb napsal(a):

zdravim buldatru: Ale asi ani to by nepomohlo, protože orel neslyší křik vran.

a naopak / předpokládejme že je pehe vrána a pod ním diskutuje hejno orlů ... /

zdravim i řepu ... (v)on to nedela vzdycky ze by sám sebe vyvracel ...

ale ted se mu to povidlo ve trech blozích jdoucích po sobě ...

téměř odezdikezdi ...

a zdravím též všechny ostatní diskutující diskutéry ...

hezký čarodějný večer ...
30. 04. 2012 | 21:52

Pepa Řepa napsal(a):

Inci
a napadlo Vás někdy, že kolibřík nebo mazánek Janoušek (nebaví mě hledat, kdo je kdo) kamarádí s kdekým a telefonuje kdekomu, kdo má na něco v Praze vliv?
A že za starých zlatých časů vládla koalice ODS-ČSSD?
Kdysi běžel film Prohnilí proti prohnilím. Tady to bylo ruku v ruce.

A nenapadlo Vás, proč je parta Březina, Hulínský etc. tak zticha a s obavou sleduje, kdy se vytáhnou odposlechy na ně?
Není to na Vás moc složitě?

embéčko
malí chlapíci bývají zruční gymnasté. Pehepřemet, pehevýmik, pehepřeskok.Přes koně i přes kozu.
Očekávejte ve finále dvojité salto s vrutem a pevný zapíchnutý dopad na značku Global Governance.

Závěrem bych popřál všem, hovorkům, veverkám, občanům, kozinům a dalším rudokožcům hezký 1.máj a ať se Vám to u fontány-nebo kde se scházíte-vydaří.
01. 05. 2012 | 07:08

Kelt napsal(a):

To Pepa Řepa,
Vaše starost o Březinu s Hulínským je dojemná.Osobně se přiznám,že ten celý pražský spolek,který si parceluje Prahu,ať je jejich barva dresu jakákoliv má zřejmě řádně v gatích.Vyjímkou je snad jen myslitel Laudát,který je tak hloupý,že by ani na nic takového,jak něco čórknout nemohl přijít.
Ale něco Vám z podstaty Vašeho vidění světa uniká.
Koho nejvíc pobuřuje to,že pražská mafiánská špína se dostává na světlo boží a bagatelizuje podstatu věci právě jako Vy?/Mazánek s kolibříkem si v Praze telefonují s kde kým/.
Začíná to na Hradě a systémem padajícího enona to jde skrz ODS až např.k Vám.
Kdo odmítl přijít do Sněmovny přijít vysvětlit jak naložil se zprávami BIS ohledně prorůstání mafie a politiky?
Nebyl to náhodou Topolánek a Nečas?
Pokud se nemýlím,tak to jsou bývalý a současný premiér,kteří dostávali podrobné "svodky BIS"na stůl.
Kdo si to nechal pro sebe a eventuelně pro "strýčka příhodu"anebo tím kryl své souputníky a kmotry?
Nebyl to Topolánek s Nečasem?
01. 05. 2012 | 09:05

Maximus napsal(a):

Pepo Řepo,

náhodou 1.máj byl zajímavý, jednou sem tam opravdu musel jít, páč jsem potřeboval podpis na vycestování do KS (pro mladé, KS=kapital.státy) a výjezdní doložku, bankovní příslib atd., takže jsem se 1.máje na Letné zúčastnil! Byl jsem nadšený, kolem mne bylo spousta pěkných dobře vyvinutých mladých soudružek, mohl jsem si téměř šáhnout na "Žižkovské ženy" a viděl jsem Husáka na tribuně. A ten byl živej a nikoliv vycpanej, jak někteří nepřátelé tvrdili! Takže zase Pepo prrrr. Mělo to své kouzlo. Jen mě bylo líto předsedy naší KSČ a kádrovačky, kterým po průvodu zbylo snad 50 praporů a také, dnes se tomu říká bilboardů, oni se jim soudruzi hned za tribudou rozprchli..... a klacky jim nechali. Mimochodem, po roce 1989 tato kádrovačka "restituovala" nějaký majetek v Libni, jelikož měla blbý jméno, tak si toho hned všimnul.
Někdo holt restituoval a někdo prostituoval. Byla z ní hned velká podnikatelka. Na tý době bylo stejně jedno hezké..... byli jsme mladí! (-: Jenže, kdo by dneska řekl, že komunistim budou mít přes 20% volebních preferencí! A to dnes! Sice původní odhad vládní výzkumná agentura z 20% ihjned po telefonátu "někoho" upravila na potřebných mírných 13%, ale už to bylo venku. Dnes si myslím, že KSČM by získala možná i 25% hlasů a to je gól. Když už to slyším i od malých živnostníků, tak asi se něco děje v myslích lidí, je tu jakási změna. Něco tady bude asi špatně resp. někdo tady asi dělá špatnou hospodářskou politiku. A kdopak to je? Mě se chce něco říct, že císař pán není vůl, on je korunovanej... Když totiž někdo tady hospodaří už skoro 22 let jako ten nejblbější sedlák na vesnici, tak jsou pak ti obyčejní lidé, kterých je ovšem nejvíce, naštvaní a zrovna ty komanče budou volit! To jsou paradoxy, pane sládek.... Přitom v roce 1989 stačilo doslova opajcovat zákony, kterými se řídí stát třeba od Rakouska a hlavně vše důsledně dodržovat, ale né, my si tady uděláme nový český řád, novou verzi kapitalismu, tu českou! A je to! By řekli kuťáci!
Pěkný den všem!
01. 05. 2012 | 09:14

Maximus napsal(a):

Ještě dodatek Pepanovi asi bráchovi od Řepky ze Sparty vlastně dnes z Plzně. Mimochodem dostali čtyřku od Liberce a Řepák zavinil zase penaltu ynteligent tetovanej.

Socialismus měl jednu velkou přednost. Totiž, že všichni měli hownou a společného nepřítele. Nyní to ovšem spěje ke stejnému vzorci! (-:
01. 05. 2012 | 09:22

Yosif K napsal(a):

zdenekb napsal(a):
Yosif K:
Ano, ČSSD tvrdila, že poškodí dlouhodobě nemocné, zejména seniory. Což je pravda, proto také po čase Julínek se Šnajdrem couvli, a limit byl pro tuto (bůhvíproč častěji nemocnou!) skupinu snížili. Regulační poplatek nikdy nefungoval, nic nereguluje, a je dnes pouze pokutou za nemoc. Nechávám stranou, že jeho zavedení bylo podvodem na voličích (viz Topolova "Smlouva s voliči") a hrubou obechcávkou Ústavy (viz bezplatná péče na základě zdravotního pojištění).
Nevím, proč by opozice z principiální hověziny měla dělat "menší hovězinu" diskusí o jakémsi limitu.
Každopádně vítám, že na podstatu mého příspěvku jste nereagoval, a můžeme se tedy těšit, že vaše statistické srovnání se Švédskem si příště vetknete za klobouk.
30. 04. 2012 | 19:45
Mily pane Zdenek! Podstata meho prispevku byla tato:
1) Poplatky za navstevu doktora se plati po cele Evrope a to vcetne Skandinavie.
2) Poplatky za navstevu doktora jsou i ve Svedsku RELATIVNE K PLATU na vyssi urovni nez v CR. (I kdyz rocni limit je nizsi, coz je uznavam rozumnejsi). Poplatky za navstevu lekare jsou na vyssi urovni nez v CR temer vsude v EU (cca 10-20 EUR za navstevu - bez cavyku.)
3) System kde proletari maji zadarmo acylpirin aby soi mohli doprat o krabicku cigarek vice je nevyhnutelne i systemem kde nezbyvaji penize na lecbu rakovin - a to vsech vcetne proletaru kterym se venuje zadarmo acylpyrin. Tim se dokonale rozvcraci logika pojisteni - chranit obcany pred vydaji ktere jsou extremen drahe a tudiz si je na rozdil od acylpirinu nemohou dovolit.
4) V kazde politicke strane jsou zlodeji a korupcnici.
5) K tomuhle navrch je CSSD stranou socialnich demagogu, kteri neodpovedne rozestvavaji proletare kvuliva prkotinam (acylpirin, DPH na potraviny) a dlouhodobe tak prinesou proletarum jeste vetsi bidu (nedostatek financi na opravdu vazne nemoci, navysopvani deficitniho financovani = rozvrat jako v Recku).
6) Proletari si volbou levicovych stran ziskavaji drobne docasne vyhody vymenou za velke problemy "reckeho typu", ktere v budoucnu odskacou nejvice oni sami. Pak uz ani opakovana volba socanskych vlad proletarum nepomuze. Viz osud Recka, Spanelska, Portugalska a Italie.
01. 05. 2012 | 09:51

Yosif K napsal(a):

zdenekb napsal(a):
Yosif K:
Ano, ČSSD tvrdila, že poškodí dlouhodobě nemocné, zejména seniory.
KONEC CITATU.
Mimochodem - CSSD opravdu (i kdyz skryte) poskozovala dlouhodobe nemocne. Falesnym "pratelum proletariatu" vsak fakta nedochazi.
1) Kdyz zdravotnictvi vladlo CSSD (Rath atp) - byly prkotiny typu acylpirin "zadarmo" (to jest za penzie ostatnich).
2) Kdyz zdravotnictvi vladlo CSSD (Rath atp) - tak se brutalne setrilo na tech dlouhodobe nemocnych - byly brutalne priskrceny rozpocty na lecby ultradrahych nemoci. Samozrejme - jednodussim volicum nedojde ze i oni by mohli byt a mozna i budou nekdy v budoucnu vazne nemocni a ze penize rozfrcane v alcypirinech jim samotnym pak v systemu mohou chybet.
Jednodussi relativne zdravi volici se raduji jako mentalne zoastale ditka ze nemusi u Ratha platit 30 Kc za navstevu u doktora. To ze mohou predcasne zemrit na nejakou tezsi nemoc je proste nenapadne.
01. 05. 2012 | 10:12

Kelt napsal(a):

To Yosif K,
Vaše empatie k proletariátu je příkladná,jenom v poslední době vynecháváte lumpenproletariát-čím to?
Že vládly v Řecku,Španělsku,Portugalsku a zejména v Itálii od roku 1992 "socani" pod vedením ultrasocialisty Berluscconiho je "historický fakt",že?
Tato vláda rozeštvala-naštvala 80% obyvatelstva této země svoji politikou klientelismu,rozkrádání veřejných prostředků a propojením kmotrů s vládními strukturami.
Svoji naprostou neschopnost řídit tuto zemi,vyplývající z aplikace již v demokratickém světě opuštěného "thatcherismu"má svoje důsledky.
Od roku 2OO6,kdy se "pravice "ujala moci stoupl státní dluh o více jak 65O miliard Kč a v poměru ke HDP z 28% na očekávanou letošní skutečnost 45%.
Okolní země,/BRD,Rakousko,Polsko,Slovensko/vykazují růst HDP,ČR spadá do recese,rozpadá se sociální systém,ale roste počet milionářů a miliardářů-to je možná pro Vás ten rozhodující ukazatel.
To,co píšete,by se hodilo do tehdejšího "Rudého práva"blahé paměti,neb nebyly dosažitelné srovnatelné údaje.
Dnes máte smůlu-zde se potvrzuje české pravidlo,že LEŽ má KRÁTKÉ NOHY:
01. 05. 2012 | 10:36

ghándí napsal(a):

než ratha vyhodili z ODS tak prosazoval spoluučast pacientů. tady se opět hraje jenom s blbostí lidí. čssd ma jednoduchý recept pro jednoduché mozky. zadluží lidi až po uši, část těch jejich peněz si narve do vlastních bachoru a zbytek rozdá blbejm a tváří se u toho jsko masiáši. říkají tomu sociální stát. at čssd ukáže , že je zdravotnictví zadarmo, ale bez dluhů. ja si na to počkám.
01. 05. 2012 | 10:38

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Nekoaliční nevláda

Yosif K napsal(a):

30. 04. 2012 | 15:34, dostavuje se vysoká horečka

30. 04. 2012 | 17:56, 30. 04. 2012 | 18:01, 30. 04. 2012 | 18:11, 30. 04. 2012 | 18:17, vysoká horečka kulminuje

01. 05. 2012 | 09:51, 01. 05. 2012 | 10:12, následky vysoké horečky se dostavily
01. 05. 2012 | 11:09

Kelt napsal(a):

To ghándí,
zato ODS má recepty složitější-mazánkové a kolibříci se dohodnou,jak veřejné peníze"zprivatizovat,odklonit"zkrátka ROZKRÁST.
Složitější je to v tom,jak podělit kmotry,aby ti zase část"odkloněných" vrátili modré věrchušce,aby ta byla v další fázi veřejných zakázek ochotná je přihrát těm,kteří se opět odvděčí.
Někdy se to trošičku zadrhne v přípravné fázi-kauza Drobil za tři miliardy a pak je problém,který vyřeší Klaus svým odsouzením práskače,který si dovolil na zlodějnu poukázat.
Pak je další fáze,celkem bezproblémová,nebýt nezodpovědných rakouských byrokratů a policie,která zajistí cca 135 milionů z celkových 550 Promopra a uvědomí o tom české orgány,které to rok šetří a zatím nenašly způsob,jak to zamést pod koberec.
Že v tom jede výhradně ODS je jen shoda nepředvídaných okolností a jednoho práskače a rak.policie-kdo by to mohl tušit,že ghándí?
01. 05. 2012 | 11:46

Petr B. napsal(a):

ghándí:
Rath odešel z ODS sám v roce 1994, pokud jsem tedy správně informován. V té době vůbec nikdo nemluvil o spoluúčasti, ačkoliv Miloš Zeman v tomto směru ve volební kampani 1992 před ODS varoval.
01. 05. 2012 | 12:03

Elév napsal(a):

Toto je kuloárová debata na nekoasliční nevládě :

Ten pocit, že já rozhoduji je tak silný, že ten, kdo to neprožil, jako by nebyl.
Počkejte si ještě 2 roky, vy netrpěliví demonstranti.

Naše mantra DEFOPREM, nám zatemnila mozky takovým způsobem, že tomu opravdu, ale opravdu věříme.
01. 05. 2012 | 12:35

ghándí napsal(a):

kelt, petr b,
nechci se zastávat ODS, co se týká rozkrádání veřejných peněz. myslím, že ODS krade jenom o trochu meně než čssd. na ODS ocenuju snahu říkat lidem alespon trochu pravdu a dělat reformy . čssd je ale jenom banda populistických vyžírek a zlodějů. na levici nevidím nic pozitivního. jenom hysterické blokování jakychkoliv reforem bez vlastní alternativy.
01. 05. 2012 | 12:43

zdenekb napsal(a):

Yosif K:

Naposledy, protože těmi nadutými řečmi o proletářích dost nudíte.

Z vaší srovnávací statistiky vyplývá, že jednorázové ošetření je ve Švédsku (ne výrazně, ale o něco) dražší než u nás. Zároveň pak, že častěji churavějící Švéd zaplatí ročně necelou polovinu částky, kterou zaplatí častěji churavějící a zároveň 2,5 krát hůře vydělávající Čech.

Předpoládám, že jste to takto všem mentálně zaostalým proletářům natřít nechtěl, přesto jste to ve své prostotě dokázal. Měl byste se raději citovat Miltona, Ctrl-V+Ctrl-C je pro vás bezpečnější metoda myšlení.
01. 05. 2012 | 12:56

zdenekb napsal(a):

K heslům o "acylpirinu zadarmo" jen malý citát (ale možná mátě větší přehled než VZP):

"Regulačními poplatky skutečně množství poskytnuté péče příliš neomezí. To, že pacienti trajdají po lékařích a zatěžují tak zbytečně systém, totiž není úplně pravda. Ten pohyb se týká jen dvou procent pacientů, kteří jsou z nějakého důvodu se svým lékařem nespokojení. Je to položka nevýznamná," potvrzuje také lékař a expert Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Vepřek.
Vychází prý z výsledků analýzy, kterou si pojišťovna sama zpracovala. Vyplývá z ní, že daleko důležitější než regulovat pacienta je "ucpat černé díry v systému". Podle Vepřeka se do jisté míry vyplatí jen regulační poplatek za pohotovost a za recept. "Volně prodejné levnější léky si pak lidé nenechávají předepsat u doktora, ale přímo si je koupí," hodnotí Vepřek.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/regulacni-poplatky-nefunguji-presto-se-zvysi-kvuli-krizi_173663.html
01. 05. 2012 | 13:02

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro ghándí.
ODS říká pravdu asi tak, jako ty, samá sprostá lež a demagogie.

O tom, která strana je tu pro hlupáky, svědčí tvé výroky ve stylu. „dělat reformy“ .

Reformy, to je podle mne to, co udělala ČSSD s naší zemí mezi léty 1998 – 2006, to byl významný posun vpřed, to, co zde dělá pravice několik posledních let, nenese nic pozitivního a tak místo toho, aby se hovořilo o růstu korupce, rozkrádání veřejného majetku, strmém růstu dluhů, ekonomickém úpadku, tak se tomu říká reformy.
Pro hlupáky se to zabalí do jednoduchého budovatelského hesla.

ČSSD nemusela lidem předkládat takové baličky, řešila konkrétní věci.

Jak by to asi vypadalo, kdyby ODS řešila konkrétní věci?

Snížíme daně bohatým zvýšíme ostatním.
Zprivatizujeme zdravotnictví.
Umístíme vám tady americký radar.
Dáme větší moc kmotrům.
Zvýšíme korupci.
Snížíme konkurenceschopnost.
Snížíme životní úroveň pro většinu obyvatelstva, zvýšíme pro vybranou skupinu.
Církevní restituce.
Důchodová reforma – důchodový tunel.
Zavedeme školné.

To jsou ty „reformy“, které se musí prezentovat jako balíček, protože by neprošlo ani mezi pravičáky.
01. 05. 2012 | 13:10

ghándí napsal(a):

ten, kdo se sám se sebou hádat nebude
čssd kromě dluhů neudělala nikdy nic. levice akorát parazituje na reformách, které udělala pravice. u nás i na slovensku.
01. 05. 2012 | 13:46

Yosif K napsal(a):

zdenekb napsal(a):
K heslům o "acylpirinu zadarmo" jen malý citát (ale možná mátě větší přehled než VZP):
"Regulačními poplatky skutečně množství poskytnuté péče příliš neomezí. To, že pacienti trajdají po lékařích a zatěžují tak zbytečně systém, totiž není úplně pravda. Ten pohyb se týká jen dvou procent pacientů, kteří jsou z nějakého důvodu se svým lékařem nespokojení. Je to položka nevýznamná," potvrzuje také lékař a expert Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Vepřek.
Vychází prý z výsledků analýzy, kterou si pojišťovna sama zpracovala. Vyplývá z ní, že daleko důležitější než regulovat pacienta je "ucpat černé díry v systému". Podle Vepřeka se do jisté míry vyplatí jen regulační poplatek za pohotovost a za recept. "Volně prodejné levnější léky si pak lidé nenechávají předepsat u doktora, ale přímo si je koupí," hodnotí Vepřek.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/regulacni-poplatky-nefunguji-presto-se-zvysi-kvuli-krizi_173663.html
01. 05. 2012 | 13:02
Toto je stejna rec, jako ze obcane nezneuzivaji socialni davky, nebo ze jde o pouze zanedbatelne procento. A pak jdu po dedzince a koukam: z 8 pobiracu socialnich davek jich 6 vesele maka jen se z nich kouri. Nacerno.

Po cele Evrope se plati za navstevu doktora 10-20 EUR - vcetne Spanelska a Portugalska kde (v Portugalsku) nominalni mzdy nejsou o moc vyssi nez v CR. Ve Finsku se plati za navstevu doktora 20 EUR. Pouze v CR socialni demagovove a skuhralove udelali z poplatku 30 Kc celonarodni tragedii. Priste zase mohou slibit zadarmo "internet do skol" nebo telefonovani nebo rovnou pivo. Kazdy by chtel mit vsechno "zadarmo".

Vsechno co je "zadarmo" je z principu podfinancovano. Lidi drive vyhazovali drfahy leky do popelnic. V USA se priplaci vice - mnohe lekarny prodavaji drazsi leky po tabletkach - ne po 50 ks skatulich. De facto zadna sleva neni zadarmo.

Nezastavam se mazanku ani kolibriku. Oranzovi pratele proletaru by si ale meli umet spocitat ze Rath je ze stejneho druhu jako mazanci a kolibrici. Rozhozem acylpirinu mezi proletare si dela clonu na prokrmovani spratelenych firem.
01. 05. 2012 | 14:27

Yosif K napsal(a):

zdenekb napsal(a):
Yosif K:
Naposledy, protože těmi nadutými řečmi o proletářích dost nudíte.
Z vaší srovnávací statistiky vyplývá, že jednorázové ošetření je ve Švédsku (ne výrazně, ale o něco) dražší než u nás. Zároveň pak, že častěji churavějící Švéd zaplatí ročně necelou polovinu částky, kterou zaplatí častěji churavějící a zároveň 2,5 krát hůře vydělávající Čech.
Předpoládám, že jste to takto všem mentálně zaostalým proletářům natřít nechtěl, přesto jste to ve své prostotě dokázal. Měl byste se raději citovat Miltona, Ctrl-V+Ctrl-C je pro vás bezpečnější metoda myšlení.
01. 05. 2012 | 12:56
Tak nevim - jste pro ten system ktery se vykrystalizoval ve Svedsku, nebo jste podobne jako CSSD a "socialisticka KUBA" pro to aby uplne vsechno ve zdravotnictvi bylo uplne zadarmo - coz v praxi znamena ze uplne vse krome banalit je nakonec za uplatek?
01. 05. 2012 | 14:31

Yosif K napsal(a):

MUDr Ivan Peychl napsal na aktualne.cz:
Jak je vidět, poplatek za den pobytu v nemocnici vyjádřený jako podíl z příjmů je ve Švédsku srovnatelný a poplatky za konzultace ambulantních lékařů jsou tam vyšší než u nás. Naopak výrazně vyšší je u nás roční strop.
Švédsko je uznávanou oázou socialismu v dobrém slova smyslu mezi vyspělými zeměmi. Skutečnost, že Švédové platí podobné poplatky jako my, evidentně znamená, že ani nás tyto platby neuvrhnou do nelidského systému, kde chudí nemocní budou umírat bez pomoci. Probíhající snížení ročního stropu je zřejmě správným krokem a bylo by dobře, kdyby se platbám mohli vyhnout ti nejchudší. Věřím ale, že pro většinu české populace jsou poplatky málo významnou položkou. Pokud pak někdo pochybuje o významu této regulace, nechť se přeptá ve Švédsku.
KONEC CITATU.
Bohuzel v Cesku kde je uplne stejna uroven "income equality" jako ve Svedsku se levice dostava k moci mimo jine rozestvavanim proletaru proti jakymkoliv poplatkum za cokmoliv a proti lidem s vyssimi prijmy. tedy samozrejme pokud nejde o nejake zaslouzile oranzove pravniky typu Jansta (+Mladek), kteri jsou schopni za 2 tydny vydelat na polostatni zakazce 200 milionu Kc, ktere navic dani v karibiku a ve Svycarsku.
01. 05. 2012 | 14:40

Kelt napsal(a):

To zdenekb
pokud byste věděl,kde žije YosifK a co dělá/pochybuji,že by byl ochoten to na sebe prozradit/,sdělte mně to.Je to svým způsobem zajímavý monotyp.Tak bych si v budoucnu představoval"umělou inteligenci",která programově rozvíjí jedno téma v několika obměnách.
Základní hesla:proletariát,lumpenproletariát,který by chtěl vše zadarmo,socky rozkrádající stát a zneužívající dávky,levice jdoucí cestou rozeštvávání proletariátu.
Pak jde náhodou vesnicí,kde spatří 8 pobíračů dávek a z nich 6 maká na černo-to jako bonbének nakonec a korunuje to "ověřeným faktem"že oranžový právník Jansta vydělá za týden na státní zakázce 200 mil Kč.
Je to z mé strany s největší pravděpodobností spekulace.Pravda bude asi ta,že je jedná o chovance zaopatřovacího ústavu,který sice není schopen se pohybovat v běžné společnosti,ale má "talent"tady bzučet jako otravná masařka,neb jeho vlastní život se mu nějak pokroutil.
01. 05. 2012 | 15:56

vasja napsal(a):

Maximus napsal(a):
Pepo Řepo,

náhodou 1.máj byl zajímavý, jednou sem tam opravdu musel jít, páč jsem potřeboval podpis na vycestování do KS (pro mladé, KS=kapital.státy) a výjezdní doložku, bankovní příslib atd., takže jsem se 1.máje na Letné zúčastnil! Byl jsem nadšený...
-------------------------
To tedy byly časy, pane.
To na jednom sem jako mladej blbec musel s jednim nafukovat balonky plynem a von měl v bundě pár primeráků a tak sme je taky nafoukli a rozdali a děcka řvaly nadšením, páč byly takový jiný.
No a prdel byla, že si tyhle extra balonky odnesly i vnučky podnikovýho šéfa KSČ a napochodovaly do průvodu. Ten když to uviděl tak jim je chtěl vzít a oni zdrhaly a řvaly a on je blboun honil.... no pěknej teda průser.
Kdyby to nafilmoval Svěrák..
No a co tim chci říct. Že sem byl aj disident:-)
01. 05. 2012 | 17:37

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Pak jde náhodou vesnicí,kde spatří 8 pobíračů dávek a z nich 6 maká na černo-to jako bonbének nakonec a korunuje to "ověřeným faktem"že oranžový právník Jansta vydělá za týden na státní zakázce 200 mil Kč.
Je to z mé strany s největší pravděpodobností spekulace.Pravda bude asi ta,že je jedná o chovance zaopatřovacího ústavu,který sice není schopen se pohybovat v běžné společnosti,ale má "talent"tady bzučet jako otravná masařka,neb jeho vlastní život se mu nějak pokroutil.
01. 05. 2012 | 15:56
Jo pane Kelt - pokud sam pobirate davky, tak vas jini lide pobirajici davky moc netankuji. Kdysi jsem v CR platil socialku ze ktere tech 6 nezamestnanych mohlo klidne vyzit. Byli to na dzedzince mi sousede - delali mi elektriku atp, platil jsem je dvakrat - jednou primo na ruku a jednou pres socialku. Jak se rika prej a bude ti prano. Preju jim vse nejlepsi. Na druhe strane - takovehle pomery vecne zadny stat utahnout nemuze.

Nerikam ze CR ma nejidealnejsi socialni sytem na svete. Jen se podivuji skuhrani levicovych velikanu nad 30 Kc poplatkem u doktora nebo nad DPH ve vysi 15% kdyz v Evrope se podobne poplatky plati uplne vsude a vyssi DPH vsude tam kde vlady trochu premysli nad tim jak zarovnavat deficity.

A to vcetne udajneho pravzoru ceskych socialnich skuhralku a demagogu - to jest socanskeho pravzoru Svedska, Danska a Finska (Norsko je ZATIM stedrejsi - ne vsude vsak tece tolik ropy jako v Norsku......)

No za nejaky cas budou zase vladnout v kotlince socanci - tak to ma byt, podivame se jak treba takovy Jansta a Mladek budou bojovat proti korupci. Vygooglujte si Barboru Tacheci - diva Bara rozebrala tyhle dva asketicke pratele proletaru na atomy.
Mladek zadal Janstovi zastupovani statu pri jednani s CSOB. Tato banka jemny pokyn ze strany oranzovych korytaru vcetne COBKY SOBOTKY (rizenemu mladou a fesnou pravnickou Maleckovou drive CSOB) pochopila spravne. Janstovi zadala i vypracovani dvaceti strankove smlouvy s Ceskou Postou. Jansta udelal copy paste, shrabl 200 mega - a SVETE DIV SE - od te doby oba proletari podnikaji v realitach na zizkove a SVETE DIV SE - vse co podnikaji delaji pro firmu TALUDA s.r.o. jejiz anonymni majitel ma sidlo v oblibenem proletarskem hnizdecku Fribourg, CH - a oranzovy svete div se - holdingove subjekty tam plati 3% dan z korporatniho zisku. VELKA cast fakturovane castky putovala pres prazskou pobocku Bank Austria na Nizozemske Antily, korporatni dan nula percent..... Tyto korytare rozebrala Bara Tacheci sama - takova BIS musi mit na podobne buggery docela tluste files, treba jeste nekdo neco vypusti.....

Je to tak - proletari voli kvuli acylpirinu zadarmo socialni demagogy, ti to s proletariatem mysli "uplne uprimne" - rvou se jako LVI za zajmy hladoveho proletariatu az z dalekeho svycarskeho Fribourgu, z Floridy nebo z opulentni vily na ostrove Ithaka.....

Blahoslaveni chudi duchem.......
01. 05. 2012 | 18:42

Pepa Řepa napsal(a):

Kelt
odpovím slovy básníka.

Byl pozdní večer – první máj…
Večerní máj – byl lásky čas
Ke stávce zval zoufalcův hlas,
kde marjánkou zaváněl háj
Poslanec krásný snědých skrání
má na pinďouru tetování
A bere… bere, kde se dá…
a na nás snáší DéPéHá.

To napsal bývalý poslanec obeznámený s děním v poslaneckých lavicích ČSSD,
socan tělem a duší.
F.R. Čech
01. 05. 2012 | 18:52

Yosif K napsal(a):

KELT napsal:
Svoji naprostou neschopnost řídit tuto zemi,vyplývající z aplikace již v demokratickém světě opuštěného "thatcherismu"má svoje důsledky.
KONEC CITATU.

Pane kelt - thatcherismus neni na svete od toho, abvy Thatcherovou zboznovali odborari. Thatcherismus byl posledni brzda na zachranu Britanie pred totalnim KRACHEM ZPUSOBENYM ZDIVOCELYMI ODBORARSKYMI TLUPAMI, KTERE ROZVRATILY DISCIPLINU V BRITSKEM PRUMYSLU.

S vyjimkou firmy Rolls Royce rozvratili britsti odborari uplne vsechno - dokonce Jaguary a LandRovery a britsky motorky "uspesne" klesaly v kvalite montaze a zpracovani pod uroven Italie - na uroven "zemi socialistickeho tabora".

Co se tyce Italie, Spanelska, Recka - zeptejte se zasneneho autisty Spidly, ten jejich socialni vydobytky doposavade obdivuje:
1) Italie - odchod do penze v 55 letech, pri odchodu v 60 letech st zamestnanci berou 80% posledniho platu
2) Spanelsko - odstupne ve vysi 60 mesicnich platu
3) Recko - minimalni mzda 914 EUR mesicne, statni zamestnanci 16 platu a pak 16 penzi rocne atp.

Spidla si jako blazen blazene pochrochtaval nad italskym socialnim systemem (vysokymi penzemi) i zde na Aktualne CZ. prej "Italie nema nejmensi problemy sve penze financovat". No hlavne ze Spidla ma o penzi postarano - z Bruselu.....
01. 05. 2012 | 18:58

Petr B. napsal(a):

"Jen se podivuji skuhrani levicovych velikanu nad 30 Kc poplatkem u doktora nebo nad DPH ve vysi 15% kdyz v Evrope se podobne poplatky plati uplne vsude"
Yosife, zkuste napsat kde všude v Evropě (včetně např. Kanady) se platí za každou návětěvu praktického lékaře bez ohledu na pravidelně placené pojištění či zdravotní daň a zkuste si vzpomenout, jestli čistě náhodou se také někde neplatí (což vy absolutně popíráte). A pokud se platí za každou návětěvu praktického lékaře, jestli se tomu říká "regulační" poplatek, jehož posláním u nás je odstrašit od návštěvy lékaře málo nemocné lidi včetně dětí a důchodců. Schválně by mně zajímalo, co napíšete nebo spíše, čím nás zase pobavíte, protože já tu tabulku mám.
01. 05. 2012 | 19:18

Petr B. napsal(a):

Yosife, Pavel Vepřek, expert naší největší zdravotní pojištění, VZP, tvrdí z nasbíraných statistických údajů to, co muselo být jasné každému průměrně inteligentnímu člověku už 1. 1. 2008. Totiž, že "regulační" poplatky nefungují a nedaří se jimi pacienty "regulovat".
Zkuste mu do VZP napsat, že podle vašich údajů, "regulační" poplatky fungují ideálně ve Švédsku a prakticky na celém světě.
S vámi je zábava.
01. 05. 2012 | 19:33

zdenekb napsal(a):

Kelt:

:o)

Nehodlám osobní údaje kohokoliv zjišťovat. Stačí, že Yosif dle svých slov obírá stát na daních platbou řemeslníkům na ruku (když jde o elektriku v jeho baráku), ale jinak je pro švédský řád a pořádek pokud jde o věci obecné...
01. 05. 2012 | 19:51

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
U mě za +1***
01. 05. 2012 | 20:33

Yosif K napsal(a):

Vsechny problemy sveta vyleci vlada pratel proletaru z Fribourgu a z Ithaky, proletari, podporte je:
http://www.frekvence1.cz/cs/lide-show/porady-v-radiu/archiv-pressklubu/jan-mladek-237.shtml
01. 05. 2012 | 21:18

Yosif K napsal(a):

Petr B. napsal(a):
Yosife, Pavel Vepřek, expert naší největší zdravotní pojištění, VZP, tvrdí z nasbíraných statistických údajů to, co muselo být jasné každému průměrně inteligentnímu člověku už 1. 1. 2008. Totiž, že "regulační" poplatky nefungují a nedaří se jimi pacienty "regulovat".
Zkuste mu do VZP napsat, že podle vašich údajů, "regulační" poplatky fungují ideálně ve Švédsku a prakticky na celém světě.
S vámi je zábava.
01. 05. 2012 | 19:33
Pane Petre - pokud ma Pavel Veprek pravdu ze se kvuli poplatkum VUBEC nesnizila cetnost navstev u lekare, pak nechapu, co na nich vidite tak nelidskeho? Nechtel byste krome acylpirinu zadarmo taky treba zadarmo telefon a chleba a pivo? Mimochodem - zadarmo telefon byl kdysi na Kube. Melo to ale jednu vadu - vetsinou se nedalo nikam dovolat.
Procpak se asi vybiraji poplatky za navstevu doktora po cele EU? Procpak se v cele EU (zatim) plati v obchodech za chleba? Prece na chleba ma kazdy take pravo? Ze na chleba zadarmo nema statni rozpocet penzie? Jakto? Spidla prece rikal "ZDROJE TU JSOU"! Staci vice zdanit "bohace".............
01. 05. 2012 | 21:26

Yosif K napsal(a):

Kelt:
Nehodlám osobní údaje kohokoliv zjišťovat. Stačí, že Yosif dle svých slov obírá stát na daních platbou řemeslníkům na ruku (když jde o elektriku v jeho baráku), ale jinak je pro švédský řád a pořádek pokud jde o věci obecné...
KONEC CITATU.
Prectete si "Zakony profesora Parkinsona". Popisuje bartery a placeni na ruku i v poctivem ale vysoko danicim Svedsku. Duvod proc Svedove zacaly snizovat danove sazby byl - socansky svete div se - prudky narust sede a cerne ekonomiky.

Tak uz to chodi, kdyz diky revu socialnich demagogu - falesnych "pratel proletaru" dosahne zdaneni prijmu okolo 50% tak ze zcela zakonite narusta seda a cerna ekonomika.

Dalsi pozoruhodna vec je, ze i za nynejsi "bidy" je tezke nejakeho remeslnika na mensi veci vubec sehnat.
01. 05. 2012 | 21:34

Yosif K napsal(a):

Petr B. napsal(a):
"Jen se podivuji skuhrani levicovych velikanu nad 30 Kc poplatkem u doktora nebo nad DPH ve vysi 15% kdyz v Evrope se podobne poplatky plati uplne vsude"
Yosife, zkuste napsat kde všude v Evropě (včetně např. Kanady) se platí za každou návětěvu praktického lékaře bez ohledu na pravidelně placené pojištění či zdravotní daň a zkuste si vzpomenout, jestli čistě náhodou se také někde neplatí (což vy absolutně popíráte). A pokud se platí za každou návětěvu praktického lékaře, jestli se tomu říká "regulační" poplatek, jehož posláním u nás je odstrašit od návštěvy lékaře málo nemocné lidi včetně dětí a důchodců. Schválně by mně zajímalo, co napíšete nebo spíše, čím nás zase pobavíte, protože já tu tabulku mám.
01. 05. 2012 | 19:18
Tak s tou tabulkou nedelehte tajnosti - ze se plati ve Svedsku vim od MUDr Peychla zde na aktualne:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ivan-peychl.php?itemid=6064
A co poplatky? Možná to někoho překvapí, ale ve Švédsku regulační poplatky existují dlouhá léta. V současné době platí Švédi za jeden den hospitalizace 80 švédských korun (SEK), návštěva praktického lékaře stojí 100 – 150 SEK, konzultace ambulantního specialisty pak více. Roční strop na jednoho pacienta činí 900 SEK.

Mohlo by nás napadnout, že pro bohaté Švédy jsou tyto poplatky méně významné, než české poplatky pro Čechy. Zkusme si je tedy převést na společného jmenovatele – procento z průměrného platu. Průměrná mzda v ČR nyní činí asi 24000 Kč měsíčně. Ve Švédsku je to asi 95 tisíc. Kurs švédské koruny je asi 2,40 Kč za jednu SEK.
Návštěva praktického lékaře 240 - 360 Kč
tj. z průměrné mzdy 0,36-0,55%

Návštěva specialisty více než 360 Kč
tj. z průměrné mzdy více než 0,55%
Konec citatu MUDR Peychla.
Dale sam jsem platil u doktora v Rakousku, Recku, Portugalsku a Spanelsku a Chorvatsku. Pokud vim, tak nic se neplati jedine v polosocilaistickle Britanii. Tam sde ovsem REGULUJE jinak. Na vsechno jsou fronty, VSECHNO BEZPLATNE jde pres GP, na bezplatnou navstevu specialisty lidi cekaji treba 3 mesice, na operaci kycelniho kloubu tri roky. Pak ovsem regulace nejakymi 10 librami neni treba - kdo ma potize, plati mimo system NHS tak jako tak.

Veci "zadarmo" nejsou nikdy az tak uplne zadarmo - to ovsem falesni "pratele proletaru" nejak spatne chapou.......

O tomhle budou pristi volby. Losovacky, mazanek, kolibrik, spriznene firmy, socdemacko-apianske miliardy ve svycarsku, paroubek na Ithace - to je moc slozite. Nakonec "kradou vsichni" tak proc ne i ti nasi, ze ano...
Volby budou "na vysoke intelektuelni urovni" - volby budou o tom, ze odborari budou hulakat na Vaclavaku hesla o 30 Kc poplatku u doktora a o DPH na jogurtech.
01. 05. 2012 | 21:50

zdenekb napsal(a):

Yosif:

Začínáte být větší komediant než Rumcajs, a to je dost nízká laťka... od nynějška vás stejně jako jej ignoruji. "Debata" s nástěnkou mne nebaví.
01. 05. 2012 | 22:02

Yosif K napsal(a):

zdenekb napsal(a):
Yosif:
Začínáte být větší komediant než Rumcajs, a to je dost nízká laťka... od nynějška vás stejně jako jej ignoruji. "Debata" s nástěnkou mne nebaví.
01. 05. 2012 | 22:02
Pane Zdenek - to jak regulace zdravotnictvi "cekackami" funguje ve Velke Britanii rikaji (krome fanatika a lhare Moora) vsichni.
Tak to chodi s vecmi zadarmo.
Na Kube meli dlouho zadarmo telefon. Sice se nedalo nikam dovolat ale byl zadarmo. Rovnez bydleni je uplne zadarmo - az do ted. Akorat se neda sehnat bez pribuznych v aparatu.
Kdyz byl telefon zadarmo, byly linky tak pretizene, ze se nedalo dovolat vubec nikam.

Pritom i v te dobe se zcela urcite dal poridit nazor nejakeho rudeho akademickeho blba ze "regulacni poplatky za telefon nemaji zadny vyznam", nebo dokonce ze "regulacni poplatky za telefon jsou zcela protihumanni vec".
01. 05. 2012 | 22:13

zdenekb napsal(a):

Yosif:

viz 01. 05. 2012 | 22:02
01. 05. 2012 | 22:59

Z Hovena Ghándího neupleteš! napsal(a):

Yosif K

Yosyfekk je v malých doušcích poučný, protože nikdo zdejší nemá takové kvantum předpřipravených instantních irelevantních univerzálních tabulek, stylem kola štěstí poháněného papouškem náhodně rozmísťovaných.

Hoven/ghándí je alespoň kratší, obsah je týž.
Ale ta myšlenka, že se jedná o počítačový program nesedí. Leda jestli jej koupil Vondra od Promopra.Já tam cítím zřetelný dotek parkinsonismem rozechvělé lidské ruky.
01. 05. 2012 | 23:10

Petr B. napsal(a):

Yosife,
tak např. Španělsko, kde podle vás občané musí platit při každé návštěvě praktického lékaře:
http://blisty.cz/art/38288.html
02. 05. 2012 | 06:43

rejpal napsal(a):

Yosif K
Je pravda, že některé zahraniční společnoti provozují místní hovory zdarma? (a prý se dá i dovolat). Je pravda, že u nás jsou jedny z nejvyšších tarifů v mobilních sítích? (a to tu je konkurence). Když se vezme v úvahu jen jakýkoli extrém, vždycky vyjde nesmysl.
02. 05. 2012 | 08:35

Ládik!!! napsal(a):

Tak se mi vidí,
že někteří skalní komunističtí diskutéři se ještě nevrátili z průvodu.
02. 05. 2012 | 09:46

Gabriela napsal(a):

Tak beru zpět. Píková rozvrzaná tříkolka si svoji "vládu nevládu" pojistila. John a spol. už mají své trafiky jisté...
Český maloměšťák to odhadl na Koenigsmarkovi naprosto dokonale. Můžeme se tedy těšit na další díl výživné kulinářské knížky vydané v Janouškově Ora Printu " Hovory na sádle "

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/trafika-johnovi-zustane-a-muze-si-i-polepsit_233064.html

phttp://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/ukradli-jste-nam-stat-vratte-ho-zpatky.html

http://files.sk-de.cz/200000094-c05fec159d/Plakat-A4-300DPI.jpg
02. 05. 2012 | 11:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy