Jakou mají ODS a ČSSD budoucnost?

23. 03. 2013 | 08:04
Přečteno 9300 krát
Český stranický systém je v krizi. Strany jsou malé a neduživé. Dvě politicky nejmocnější—ČSSD a ODS--mají jen něco kolem 25 tisíc členů. Dělají přitom velmi málo, aby přilákaly nové, zejména mladé členy. A nedělají si starosti ani s chátrajícími voličskými základnami.

Důvody k optimismu nepřinesl ani nedávný sjezd ČSSD. Strana se na sjezdu opájela především vidinou vládnutí, ale nikdo se příliš nezabýval tím, v jakém reálném stavu je, a čím chce programově i personálně být za několik let.

V tom se dost podobá ODS, kde už mezitím vnitrostranická krize propukla naplno. Ve straně, která byla v posledních sedmi letech zaneprázdněna vládnutím stejně, jako je teď ČSSD oslněna vidinou vládnutí, nikdo příliš nevěnoval pozornost varovným signálům, jako je malá členská základna či její účelové rozšiřování s pomocí „velrybářů“. Nikoho nevzrušoval ani zmenšující se počet voličů ODS.

Skoro to vypadá, jako by velkým stranám o voliče ani nešlo. Spíše se zajímají, kolik poslaneckých křesel nebo křesel v krajských zastupitelstvech budou schopny „vytlouct“ z jakkoliv malé voličské základny.

Jenže dlouhodobější životaschopnost stran určují nejen procenta podpory v těch kterých volbách a průzkumech, ale také reálný počet více méně stálých voličů, a početnost či nepočetnost členů strany. A tady mají vážné důvody k obavám obě dosud nejmocnější strany.

Jejich voličské základny rostly ještě v letech 2002 až 2006. Dokonce se v jednu chvíli zdálo, že je ČR na cestě k systému dvou stran. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2006 počet voličů ODS tehdy povyrostl z 1,6 miliónu v roce 2002 na zhruba 1,9 miliónu, zatímco ČSSD si polepšila z 1,4 miliónu na 1,7 miliónu. Jenže obě strany se začaly po roce 2006 uzavírat do sebe, obě byly spojovány stále více s korupcí i s papaláškými manýry svých vůdců. ODS navíc nechvalně proslula i svými kmotry.

Ve volbách do PS v roce 2010 ztratila ODS v porovnání s rokem 2006 více než 800 tisíc voličů, ČSSD zhruba 600 tisíc. Podobně je tomu v krajských volbách. ODS dostala v roce 2008 skoro 700 tisíc hlasů, ale v roce 2012 už jen 324 tisíc. ČSSD sice v obou volbách zvítězila, ale její propad ze zhruba miliónu hlasů v roce 2008 na zhruba 600 tisíc v roce 2012 je ještě větší než u ODS.

Kandidáti obou stran také prohráli v prezidentských volbách, ten za ODS drtivě. Charismatický sociální demokrat Jiří Dienstbier dosáhl sice slušného výsledku, ale vlastně tak trochu navzdory vlastní straně.
ODS má v současnosti pouze dva politiky, které veřejnost takříkajíc „bere“: pražského primátora Bohuslava Svobodu a místopředsedu Jiřího Pospíšila. Oba se ale snaží spíše „upozaďovat“. ČSSD se podobně zachovala ke své hvězdě Dienstbierovi,který získal v prezidentském klání více hlasů než ČSSD v krajských volbách a je nejpopulárnějším českým politikem.

Na sjezdu byl odstraněn z postu místopředsedy. Místo něj přišel plzeňský hejtman Milan Chovanec, což byl mimochodem jediný volební lídr ČSSD v krajských volbách, kterého dokázala porazit ODS. Snaží se ČSSD voliče programově odpudit, anebo si myslí, že na kontrastu Dienstbier vs. Chovanec nezáleží, protože ji pomůže znovuoživení spojenectví s prezidentem Milošem Zemanem? Jak víme, ODS sázka na spojenectví s prezidentem, dřívější mocnou postavou strany, moc nepomohla. Spíš naopak.

S výjimkou TOP 09 se zatím nevynořila žádná nová strana, která by z krize obou dřívějších kotev českého politického systému těžila. Na levici by to mohla být KSČM, ale její dosti otřesné politické představení v krajské politice poté, co vstoupila do koalic s ČSSD, tomu nenapovídá.

Pokud se nějaký nový politický subjekt nebo subjekty nevynoří ještě do voleb, měli bychom pečlivě sledovat nikoliv procenta voličské podpory pro ODS a ČSSD, ale početní velikost jejich voličských základen. Procenta sice nejspíš vydláždí ČSSD cestu do vlády, ale bude-li stát v čele vlády strana opírající se o tak malou voličskou základnu, jakou je ta, kterou získala ODS v roce 2010, nevěstí to nic dobrého ani pro stabilitu vlády, ani pro budoucnost strany. Nepodaří-li se těmto stranám k sobě voliče v absolutních číslech přilákat, pokusí se bezprizorní voliče získat někdo nový.

Právo, 23.3.2013

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel napsal(a):

ČSSD je potřeba rozložit.
Pan Pehe pouze činí jemu svěřené úkoly.
23. 03. 2013 | 08:31

aga napsal(a):

Jakou máme budoucnost my všichni, pod diktaturou bank?

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/296911-znepokojeni-kyprane-sedi-doma-jako-by-byla-valka.html

Stačí, aby banky zavřely, a celá slavná demokracie se hroutí.
23. 03. 2013 | 08:35

vasja napsal(a):

Karismatické prasátko s jateční váhou zde:

http://plzen.idnes.cz/cssd-pise-hejtmanovi-titul-z-plzenskych-prav-on-se-jim-chlubit-nechce-12o-/plzen-zpravy.aspx?c=A120131_091106_plzen-zpravy_alt
23. 03. 2013 | 08:37

aga napsal(a):

Co se týče ČSSD, halt jste to, pane Pehe, se Sobotkou v tom svém think tanku Cesta nedomysleli. Udělat z Dienstbiera levičáka byl ovšem nadlidský úkol. Vy tak akorát opravdu rozkládáte levici zevnitř.
23. 03. 2013 | 08:38

fikus napsal(a):

Já doufám že žádnou p. Pehe. Kongresy obou stran to jasně ukázaly. ČSSD ani ODS si nepřejí změnu Úatavy, neudělají nic, co bude jim škodit, nebo je omezovat v boji o trafiky. Cílem je soustředění moci a ne služba občanům. Populismus a soustavná předvolební kampaň, nic víc. Ne náprava chyb. Je třeba provést změnu od kořene a to mají v rukou občané. Volit komunisty natruc není ta správná cesta, tou je vytvořit něco jako novodobé OF které provede potřebné změny bez možnosti absorbace profesionálních aparátčíků do svých řad. Z nových subjektů to Zemanovci nezajistí, ti jsou výtah k moci pouze. Je třeba aby si volič konečně uvědomil, že to, co si 20 let hraje na demokracii mu nepomáhá, ale škodí.
Hezký víkend přátelé
23. 03. 2013 | 08:38

aga napsal(a):

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Ceska-posta-pry-sikanuje-zamestnance-ti-pak-konci-u-psychiatru-Vedeni-to-odmita-266545/diskuse

Tady je prostor pro práci levice. Vykašlete už se na to nesmyslné žvanění o virtuálních problémech, konec "konstruktivních diskuzí", které naprosto nic nevyřešily a vyřešit nechtěly.

A sliby pana Sobotky, že se pokusí zmrazit věk odchodu do důchodu opravdu nic, a za nic, nestojí. Za pár let nebude do čeho odcházet, takže tyto úvahy jsou čistě akademické.
23. 03. 2013 | 08:47

Targus napsal(a):

To Pavel:

Pan Pehe má tentokrát, bohužel, pravdu. Snad s malou výjimkou odsudku tragikomického představení KSČM. Je úplně jasné, že hon na nové exponenty s rudou knížkou v krajských vládách by proběhl úplně stejně, i kdyby tam instalovali Ježíše Krista. Množina bl.bců slyšících na omšelá antikomunistická hesla je stále neuvěřitelně vysoká, stejně jako naprostá všeobecná neznalost takových pojmů, jako je kontrarozvědka, politický pracovník, atd. KSČM byla v hodně těžké pozici, když měla obsadit vyjednané posty, vezmeme-li v úvahu, že ostrakizovat lze prakticky kohokoli nad čtyřicet let.
23. 03. 2013 | 08:48

Targus napsal(a):

To aga:

Pokud následující vítěz nezarazí ihned nastavené ekonomické parametry, naplní se vaše slova, opět dodám slůvko - bohužel.
23. 03. 2013 | 08:52

Ládik!!! napsal(a):

Lidi nemají koho volit - protože ani zvolený zástupce strany a lidu neví, jak to zařídit, aby pečení holubi létali bezpracně do huby. O prosperitu rodiny se musí postarat každý sám, nezávisle na vládě. Vláda podmínky pro samosatnou obživu jenom ztíží. Člověka, který pracuje z vlastní iniciativy a přispívá daněmi na chod infrastruktury, má za parazita. Kde to jsme? Kdo takového zástupce lidu bude volit? Jedině stejný gauner. To nedopadne dobře.
23. 03. 2013 | 08:53

Cech napsal(a):

Ale ale, to je ale demagogie, hodná pouze pana JUDr. Jiřího Pehe.

Jak smíchat hrušky s jablky a tvářit se jako nezávislý politolog, který je pouze placen skupinou,která neví jak dál.

Protože stejnou bramboračku kterou zde prezentuje pan JUDr. Jiří Pehe poněkud jinými slovy napsal pan Vlastimil Tlustý:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Podle-Tlusteho-ekonomika-zkrachuje-A-mohou-za-to-Sobotka-s-Kalouskem-266701

Prostě pane Pehe bohužel za to pan Kalousek může, a vaše míchání sedmiletého vývoje s minulostí snad od Adama je zřejmě placená reklama ve prospěch nejlepšího ekonoma všech dob pana Ing. Miroslava Kalouska.
23. 03. 2013 | 09:01

Ládik!!! napsal(a):

Může uspět pouze taková strana, která bude mít v žebříčku hodnot na prvním místě přínos práce jednotlivce pro zachování příštích generací - a tomu podřídí všechny ostatní šprušle na žebříku. ODS + ČSSD žádné ideje nemají, např. z plynojemu to nebylo slyšet.
23. 03. 2013 | 09:13

fikus napsal(a):

koukám že p. Sobotka, že hranice odchodu do důchodu se zmrazí na 67 letech, tak to su klidný. Zapomněl dodat, že pokud na to nezapomene, tak to bude platit pouze 4 roky.
Další věcí je, že nevím jestli se tito oduševnělí giganti ptali lékařů co na to lidské tělo. Normální hlava nebere fakt, že člověk, který v nepřetržitém provozu u těžké fyzické práce jim odejde vesele na zasloužený odpočinek v 67 letech. Politika zaměstnanosti = 0, ochrana zaměstnance veškerá žádná, ochrana trhu práce = 0, diskriminace zaměstnanců pokračuje.
Sobotka = populismus, vládní trojkola = vládá amatérů. Odborníky vychovávají strany.
Český volič = krátkozraký hlupák, to jsem si nemohl odpustit.
23. 03. 2013 | 09:15

Pepa Řepa napsal(a):

Že by další mexická vlna pravdy a lásky ?
Pozor, kucí z redakce, abyste ji nepropásli!

Jeden mudrc napíše, že strana X není pro mladé, druhý propagátor občanské nestranické politika převezme štafetu, nakrabatí čelíčko, přidá stranu Y, jako kdyby nejedl nespal, jak ho to trápí, kolík převezme třetí ze zámoří, že má velkou starost, když nebudou silné strany je prostor pro silná populistická individua-jo kdyby vyhrál Karel, to by byla jiná:-)- aby v závěru se všichni shodli na tom, že to kukaččí vejce v ČSSD od Čalfy je ten pravý spasitel. Čtvrtý myslitel to nandá Nečasovi i Zemanovi, zamotá do toho jenerála, přidá odsunový seriálek a všichni zamudrují, že zaprděný čecháček ještě nedospěl.

Kdy dospěje?
inu, až bude pořádat každý týden flagelantské procesí ke Germánovi, bude volit dobrot barel a když ne Karla-čas nezastavíš-, tak alespoň kukačku v ČSSD nebo mravence, předstírajícího před kamerou pracovitost.

Kontrolní otázka pro Ukáčko z Měšic.
A kdopak si myslíte, že v Plzni rozdával tituly víajpíkům a víajpičkám jak z ODS, tak ČSSD a pak zametal sám po sobě jako liška Ryška? A kde je dnes bojovnice za kvalitu školství Dvořáková?

Že jsou strany v rozkladu je mimořádně povzbudivá zpráva pro nás-Balbíny.
Jen se řežte.
Až přijde náš čas...udeříme.
Jestli nás nepředběhne Greby s Vondruškou, nejlepší kamarádi kukačky.
23. 03. 2013 | 09:23

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Kolik pak má TOP-09 členů,dva autobusy,nebo tři. Moc průhledně až provokativně prosazujete TOP,přitom je to horší strana než ODS.Vesměs všechny škrty,reformy,zvyšování DPH,jsou z dílny TOP.Snad to voličům dojde a správně je ocení ve volbách.
23. 03. 2013 | 09:46

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
efektivní je zabít 2 mouchy jednou ranou. Pro vylepšení nálady doporučuji odkaz od "evix" pod p. Kubrem. http://media.loupak.cz:443/soubory/obrazky_n/_vlastni/12_2011/4c5d2882279d77d05198a486e101e028.jpg
23. 03. 2013 | 09:49

modrý edvard napsal(a):

Pan Pehe má pravdu. ČSSD i ODS odcházejí k čertu /protože už dávno jsou jen výtahem k moci, bez jakýchkoli ideálů a vizí/. Ale není čeho litovat. Samozřejmě je zde nebezpečí rozkymácení politické scény, ale to se stávající ČSSD-ODS hrozí taky.
23. 03. 2013 | 09:54

Analytik napsal(a):

Politické strany jsou jen taková šidítka pro voliče. Žádné členy nepotřebují. Potřebují jen voliče a to pouze na pár hodin u volebních uren. Další čtyři roky si vystačí jen generální tajemník strany s pokladníkem a radou kmotrů.
Kandidátku postaví z nestraníků. Nejdůležitější je jenom ten ksicht na volební plakáty a nějaké šikovné číslo volební kandidátky, aby i volič analfabet vybral ten správný hlasovací lístek.
Dnes už je financování politických stran tak vymakané, že se strana obejde i bez členských příspěvků. Některé strany dokonce mohou dotovat své voliče.
Dokonce i předvolební preference se dají koupit. Zkušení politologové si lámou hlavy, jestli by se volby i ta slavná demokracie neobešly bez voličů.
Voliči jsou poslední brzdou a skvrnou skutečné demokracie!
23. 03. 2013 | 09:54

Drzá zrzka napsal(a):

Voliči jsou skvrnou, živnostníci parazité. Už je to tak, jediní opravdoví lidé jsou straníci. :-)
23. 03. 2013 | 10:01

babočka napsal(a):

Lidé se mají jako dobře, proto necítí potřebu vtupavat do politických stran, nést spoluzodpovědnost a dělat si nepřátele. Politiku nebo lépe propagandu dělá televize a jiná média. Proto také vylezli z děr komunisti a estébáci, kteří se pod Zemanovým vedením dostávají k moci. Osobnost není slušný straník ale ten, kdo se dostane do médií, rafinovaněji lže a vytváří si kolem sebe mocné a nebezpečné zázemí.
23. 03. 2013 | 10:02

aga napsal(a):

Analytik

Přesně. Ještě dodám, že každá strana má své zástupce v každé jiné straně (např. TOPka má Diensbiera v ČSSD), aby mohly ten špektákl demokratické průběžně koordinovat. Mechanismus byl celkem zřetelný na přípravě a schvalování církevních restitucí - podílely se na něm všechny strany rukou společnou a nerozdílnou, i když některé občas předstíraly váhavost. Díky přesné koordinaci ale nakonec restituce dostaly vždy přesně tolik hlasů, kolik bylo zapotřebí.

No a třešničkou na dortu je volný mandát poslanců, který činí strany zbytnými definitivně.
23. 03. 2013 | 10:06

SuP napsal(a):

Targusi -
Když tak hezky hodnotíte ty antikomunisty, zkuste se zamyslet nad motivací toho kterého a současným pohledem, který si vykoledoval.
- Zda motivací ke vstupu do KSČ byla politická naivita jinak slušných a hodných lidí.
- Zda motivací ke vstupu byla touha po speciální kvalifikované práci spravované tehdejším aparátem, nicméně nerepresivní, tedy v zájmu ostatních.
- Zda motivací ke vstupu byla touha po mnohem lépe placené a kvalifikované práci bez ohledu na to, zda se tím stane aktivním přisluhovačem režimu, který ostatním spoluobčanům škodí.
- Zda motivací ke vstupu byly povahové rysy dotyčného, které mohl jako člen a funkcionář strany realizovat a které spočívaly především v naplňování jeho přehnaných mocenských ambicí bez ohledu na to, jakou měrou tím ostatní poškozuje.
- Zda motivací ke vstupu byla svinská povaha, kterou jeho spoluobčané nechtěli akceptovat.
Ke každé kategorii asi budete přistupovat jinak, některé můžete tolerovat. Nicméně pořád jich ještě zbývá dost, které akceptovatelné nejsou. A bohužel jsou to zejména právě ty, s kterými jsou v bažení po veřejných funkcích největší problémy.
23. 03. 2013 | 10:07

SuP napsal(a):

...Když tak hezky hodnotíte ty antikomunisty, zkuste se zamyslet nad motivací toho kterého KOMUNISTY a současným pohledem, který si vykoledoval.
23. 03. 2013 | 10:08

evix napsal(a):

Ládik, co to zase melete o těch pečených holubech....nikdo z normálních je přece nepotřebuje...
TOPka je opravdu jedna z nejhorších stran a on pan Pehe jim stále umetá cestičku...že by bodíky do budoucna?
23. 03. 2013 | 10:18

Pepa Řepa napsal(a):

..............ale zato se usnesli že přecedou ČSSD budeš ty, Jiříku.

Kdo se usnesl?
Hejtmani, poradci, mudrcové, prostě celý sjezd.
Tos zbytečně vyhodila peníze, Sylvo víš, že jsem antisosan.
To přece nevadí blázne!
Počkáš, až budeš přecedou a pak je zavedeš na stopu pravdy a lásky.
To jim zasadíš ránu!

To by byla rána, Chacha!!!!!
Na záchranu světa je nejvyšší čas Jiříku!
Tak moc nemluv, nekukej,ať není poznat, že jsi naše vejce, oblékni tesiláče ať vypadáš jako socan.

A jak mě najde, povídám, ten duch.
Vykřikni občas Ó běda hříchu!!!!
Pryč s korupcí!!!
-------------------
Co se změnilo od dob Jana Wericha?
23. 03. 2013 | 10:21

Ládik!!! napsal(a):

Pěknou sobotu pane Stejskale -
nestálo by za to pokusit se sem "přitáhnout" nějakého pořádného stalinistického komunistu? J. Dolejš se dost vymyká mé představě komunisty. Aby nás proškolil, kdo je to kontráš, politický pracovník apod... Ale vlastně není potřeba, vždyť je tady Z. Škromach, J. Fisher, J. Žaloudík a další. Tak pardon.
23. 03. 2013 | 10:24

marxík napsal(a):

Kolegové, takto rozčarovaní jste z toho důvodu, že jste nikdy nevyzkoušeli volit ksčm.
KSČM jste nevolili, protože vám to nedoporučují v TV a v rádiu, a to s takovou intenzitou, že kdyby podobná masáž byla nasazena u produktu značky Olweys, neodolali byste a pořídili byste si jej i bez křidélek , ač jste vesměs s pinďourama nebo po přechodu.
Já vím, máte to těžké.
23. 03. 2013 | 10:44

louko napsal(a):

Přelom začne,až ve školách od analfabetismu k alfabetismu,v politice od trafik k letícímu šípu,v průmyslu od montovny k mozkovně
až lidé prokouknou,že sametové období byl nástup hord nemyslících na bank socialismu,pravda,který pokulhával,denervoval,ale když nic tak aspoň byl
politice chybí intelektuální tahoun,osa vývoje,směr-koncepce-je ti šolíchání neúčinnými hejblátky do všech stran a v součtu holé nic dopředu.Formální politika s jejími minusy.
23. 03. 2013 | 10:45

franky napsal(a):

ČSSD a ODS v této zemi vládli a jsou dnes obyvatelstvem „přečteni“. Jejich sliby se projevili v současné skutečnosti. Žádná z těchto stran nemá kromě dokola opakovaných frází žádný program řešení budoucnosti a to je jeden z hlavních důvodů proč tyto strany nepřitahují nové členy. Tyto strany nepřitahují ani voliče, ODS to již poznala, ČSSD bude překvapena v krátké době. ČSSD má v současné době významný problém a tím je nedostatek odborníků v jejich řadách a nedostatek odborníků ochotných se angažovat ve straně, která je „hluchá“ k odbornému názoru. I když ČSSD ve volbách pravděpodobně zvítězí, její volební preference se velmi rychle propadnou, tak jak budou voliči konfrontovat dosahované skutečnosti s nereálnými sliby. Na české politické scéně chybí v současnosti strana, která by svým programem dokázala získat nové členy a nové voliče. Budoucnost bude mít ta strana, která bez ohledu na politické zabarvení předloží veřejnosti fundovaný program rozvoje „českého státu“a která bude schopna pro realizaci tohoto programu získat veřejnost. Klíčová slova jsou: „Veřejností akceptovaný program rozvoje českého státu.“ Získat pro práci na tomto programu skutečné odborníky je pro dnešní vedení politických stran prakticky nesplnitelné předsevzetí.
23. 03. 2013 | 10:48

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Pehe!
Úvodem jenom,aby jste si nic nedělal z pravicových mudrlantů,kteří se schovávají za to,že jsou levicovými kritiky atd.!
Probádávejte situaci a vývoj nejen těchto 2 zahnívajících pol. stran.Můj názor je jediný a v úvodu článku jste mě to potvrdil,když nedbají na členskou základnu,ať ti či druzí a tak a tak!
Vše špatné,nedůstojné,sprosté,pohrdavé a vysmívající pramení pouze a pouze z PRAHY!
Doukážou-li sami ostatní z celé ČR je odstřihnout,přesunout mimo dosah jí,tak se nám všem začne pomalu lépe dařit.
Já to vydím,když začít,tak bych v Praze ponechal pouze Hrad,s tím se nic nedá dělat a tam presidenta.
PČR,ten ano a poslanci paritní zastoupení a voleni pouze z krajů.Je jedno,zda jich dle snahy M.Z. bude více.V žádném případě kandidáty nedodávat z PRAHY!!!
SČR bych během 5 let rozpustil.Neni postupně k ničemu a nebude,chceme-li jíti do Evropy či jinak a jinam!
Ihned a zásadně,tj. je moderně-s výhledem do budouctnosti!Nevymlouvat se na ostatní,že ani oni nevědí,kudy a kam.Já bych od charity a nadací,přes vědu atd.,či-li ekonomicky se vrhl na Afriku!Jejich zdroje + naše zdroje + lidské potenciály velice rychle,důrazně,lidsky a přátelsky spojil.Důvěra a láska především!Nebát se ryskovat.
Ostatní ať preventivně a fakticky eliminují terorismus a my zaryskujeme rozumem i životy v Africe,ne???
Hlavně a nejdříve zítra,honem něco udělat s justicí!Od škol až...!Takže jsme zase u Ústavy???Honem a honem!
ODS končí a jak jsem tu na blogech někde četl,že i ČSSD je silně pravicová,jen s lidskou tváří,takže i ta pomalu a já doufám rychle se rosplyne či smodernizuje atd.!Vždyť vždy,když šlo opravdu do tuhého,tzn. změnu společenského řádu tak "ZRADILI" sami sebe i statní občany.Neřikám národ,neboď to zrovna tak jako tyto strany nebude existovati!!
23. 03. 2013 | 10:52

Pepa Řepa napsal(a):

marxíku
možná až demence dojde do poslední fáze.

Já to vydím,když začít,tak bych v Praze ponechal pouze Hrad....taky to vydím, Milano. Všechno zlo pochází z PRAHI.
Od vydim do nevydim. Já bych to rysknul, vrhnem se Afriku.
23. 03. 2013 | 11:00

Pepa Řepa napsal(a):

Oblékl se do nedělního,napsal na okraj novin DU DO PRAHI PRO PENÍZE, přišpendlil to spící Loudalce na lajblík a vyrazill ku Praze....
23. 03. 2013 | 11:06

aga napsal(a):

marxíku

Nedělejte si z nás legraci. KSČM je pevnou a nedílnou součástí lidové kapitalisticko demokratické fronty. Ze všeho nejvíc se zřejmě soudruzi bojí toho, že by nějakým nedopatřením zvítězili a měli uskutečnit něco ze standardního komunistického programu. To by skončila opoziční selanka. Ale toho bohdá nebude, a kdyžtak, furt je možno mouřenína zakázat.
23. 03. 2013 | 11:30

zločinné organizace rozehnat napsal(a):

Jsem rád, že se P.Ř. přiznal k tajnému balbínství.

Jinak obě strany členstvo přísně kádrují, slušnej člověk se tam nedostane.
Představte si masovou a navíc členskými příspěvky placenou sociální demokracii.
Spousta lidí by neudržela svěrače.
23. 03. 2013 | 11:43

veverka napsal(a):

Ještě horší je ovšem Peheova TOP 09.

Kalousek s Drábkem jsou ještě horší,než celá ODS a ČSSD dohromady.

A populární maskot už brzy usne navždy. Co pak? Koho Kalousek s Pehem nastrčí před sebe veřejnosti místo falešného Kárla?

Pracně nastrčená kukačka Dienstbier se předčasně prozradila,takže se musí nastrčit jiná.Ale jaká?

A to Peheho děsně štve a tak ve vzteku chrlí jeden zoufalejší článeček za druhým.

Nejspíš opět tihle samí kukačkáři vyrobí před volbami nějakou svou další superčistou straničku. Třeba PEHE 010. Zájmy Bilderberg group je třeba prosazovat stůj co stůj.
23. 03. 2013 | 11:43

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládiku a SuPe,
čím to je, že někde na okraji vegetují strany živnostníků, podnikatelů, agrárníků a jiných OSVČ, když všichni víte, že dva hlavní hegemoni na špici nejsou podle vašeho gusta? Nebo pro samou honičku za denním chlebem není čas ani síla se zorganizovat? Já vím, je to strašná otrava, to časté schůzování, prosazování se ve společenství individualistů, ale jak potom chcete po státu, aby dobře hospodařil, když tam sedí lidi, jejichž hlavní kvalifikace je dojení veřejných rozpočtů a hlavním pracovním nástrojem jsou jejich prolhaná mluvidla.
Kdysi jsem četl, že Masaryk si velmi cenil politických praktiků jako byl národohospodář Švehla. Musíte ho ve své branži vygenerovat, jinak vám zbyde jen stěžování na netu.
23. 03. 2013 | 11:44

Jáchym napsal(a):

Není pravda, pane PEHE, že nebezpečím pro strany je malý počet členů...

Vezměte si počet členů KSČM na straně jedné - a počet členů bývalého šéfdestruktora české politické scény - lidovce.
Strany, které jste nepokrytě fandil do doby, než byla nesmrtelná politická zombbie Kalousek najata bývalým hlavním Havlovým politrukem a šéfmanipulátorem Schwarzenbergem.

Není pravda jen to, že se počet Vámi naní již zcela bezskrupulózně podporované "strany" Top 00 (9) vejde do autobusu.
Skutečný počet strany Barela Dobroty se limitně blíží jedné. Je jím Schwarzenberg.

Kalousek je jen jeho mistr popravčí.
Ale myslí to alespoň upřímně!
Vpodstatě své úsilí nijak zvlášť nemaskuje.
Není proč.

Myslím, že šláfenberg může nadále klidně spát - Kalousek pracuje za něj, zaměstnanci médií (které si Zeman plete s téměř vyhubenými novináři) pracuje pro něj.

A PEHE ?
Děsivá situace naší politické scény je v tom, že PEHE dosud někdo považuje za levičáka. Nebo za centristu.

Nebo za někoho, kdo alespoň stojí nalevo od ODS.

Vždyť Kalousek, Peheho kolega a Schwarzenbergův spoluzaměstnanec se vyjádřil jasně - ČSSD jsou vpodstatě komunisti a ODS jsou vpodstatě ČSSD.

A napravo od Barelovy schwarzenbergpartaje je už jen zeď.
A do té se všichni společně s vozidlem zvaným česko řítíme.

Nebo řitíme ?
23. 03. 2013 | 12:02

marxík napsal(a):

aga
KSČM je dost mimo jednotnou frontu. Už jenom tím, že hodlá naplnit literu Ústavy a zrovnoprávnit všechny formy vlastnictví, což v současnosti znamená, posílit tu státní.
Taky jako jediná je odhodlána stáhnout všechny naše okupanty z misí.
Jako jediná ze současných par. stran myslí vážně majetková přiznání a nesouhlas s církevními 'restitucemi'.
Všechno toto konvenuje s názorem větsiny lidí, nicméně díky přísnému zákazu ksčm volit (který je většinově dodržován) mají smůlu.
23. 03. 2013 | 12:07

český maloměšťák napsal(a):

" Díky" politice vlády " Boje s korupcí" , vlády " Úspor", vlády " Reforem" ....je poptávka po alternativní opoziční straně malá. Což hraje do karet ČSSD a např. stranu SPOZ - coby alternativní levicový subjekt posílá někam k hranici 5 % /to se může změnit, pokud by se v této straně vynořil český Donald Tusk...ale podle mě toto nenastane. A Zeman je prezidentem...a věřme že teda bude nadstranickým, byť levicovým prezidentem.....nicméně stát se v tomto směru může cokoliv/.

TOP 09 se musí ve správném čase zbavit Kalouska - ovšem bez Kalouska zase ztratí tvář /představa , že se tato strana stane stranou Karla s čírem či stranou papouškujícího prosťáčka ze Suché Lozi - je sice žertovná, ale tuto stranu pošle někam do prostor v politickém podpalubí , kde již dnes zřejmě nadlouho dlí a bude dlít např. SZ (bohužel)/.
Takže s tím udržením zisků bych to ve směru této strany neviděl tak jednoznačně. Možná pokud si projde čtyřleté opoziční školení...a pokud ČSSD opět své předvolební sliby a záměry promění v hromadu rezavého haraburdí.

Ostatně hlavním je mít nyní funkční, efektivní a pouze na zákonech /mj. i přírodních/, logice a humanistické etice závislou policii a justici.
Toť aktuálně nejlepší bič i bible... nejen na politické šíbry, cvokařky a kejklíře.
Testem bude posouzení amnestie.
Podle mě opět zvítězí ti, kteří vládnou ve skutečnosti....vrzání a skřípění plechových politologických hub na tom nezmění nic.
Rád bych se sice mýlil, ale myslím si že to obskurní divadélko ani nijak moc nezmění kulisy - natož aby se hrál nový kus.... s novými herci.

Na druhé straně je to dobré pro zdraví....nemít přílišná očekávání a vidět věci spíše tak, jak se dějí, než jak by se měly dít. Jeden pak není zklamán...a pokud má navíc možnost /což je buď mladý věk nebo dostatek peněz/ z takové země kdykoliv zmizet - má vyhráno.
23. 03. 2013 | 12:10

český maloměšťák napsal(a):

šašek z Jihlavy
Představa, že by SuP s Ládíkem!!!, kteří se zde mj. domlouvali na dańovývh podvodech /např. kupování si daňových dokladů/...měli generovat politické elity...mě děsí.
To by bylo snad ještě horší, než kdyby vládli šašci.
23. 03. 2013 | 12:16

Bavor V. napsal(a):

Proč prohrál Chovanec volby v Plzni? Protože lidé volili Pospíšila natruc vládě. A Chovanec neprohrál nikterak výrazně,skoro se to blížilo remíze. Čekal bych od politologa i trochu logiky.
23. 03. 2013 | 12:28

Gru napsal(a):

Veškeré žehrání pana Pehe je venkoncem bezcenné, pokud odvádí pozornost - a dokonce i hněv obecenstva - od toho hlavního zla, tedy od zemského škůdce Kalouska a jeho garnitury. Schwarzenberský maskot mu zvolna usychá a občas zaspí instrukce - například zkraje ledna úplně ujel a podpořil amnestii (taková svatokrádež!!). Jelikož je zmíněný černokněžník protřelý, chápe, že karlovská placka rychle oprýskává a tzak už nějakou dobu angažuje čarodějnické učně v podobě politického potěru Dienstbiera a Peakové.
Celé to skončí odbouráním zbytečného, obtížného, drahého a nespolehlivého voličstva a samozřejmě i politických stran a nastane epocha nepolitické politiky. Volby sice budou, ale budou mít podobu inauguračního obřadu, který uvede do úřadu kandidáty, u nichž se bude předpokládast, že s nimi všichni poctiví voliči souhlasí, protože všichni podporují pozitivní, konkurenceschopnou politiku rozhodujících politických sil.
Nějak takto, pane Pehe?
23. 03. 2013 | 12:32

Bavor napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):
Kdysi jsem četl, že Masaryk si velmi cenil politických praktiků jako byl národohospodář Švehla. Musíte ho ve své branži vygenerovat, jinak vám zbyde jen stěžování na netu. KONEC CITÁTU. Nedej bože, dodávám coby ateista. To chcete mít v Praze zase hladové bouře jako ve dvacátém roce za národohospodaření pana Švehly??
23. 03. 2013 | 12:34

mumi napsal(a):

Bez hlubokomysnlých úvah je pozorovatelné,že u voličů jde silně nahoru pouze TOP09 a KSČM.Rokem 2012 o pokles 12 % HDP prohloubená krize stlačuje šance ODS pod 15 % ve volbách 2014,šance ČSSD pod 15 %.Lidé to většinově chápou jako že to vyrostlo z Klausovy privatizace do roku 1997 a její prodloužené- Opoziční smlouvou na ní navazující bezprostředně.Krátké indiánské léto 2005-2006 bylo v HDP hezké,ale bylo spojeno s extrémně rychlým nárustem zátěže obyvatel v nájemném,vodě,teplu,dopravě,elektřině a cigaretách,takže v pralese Amazonky by bylo líp. Trojkolka neumí více než škrtat,vytloukat dluh dluhem.Kupodivu v hlavách voličů to jde více na úkor VV a ODS, než TOP 09.Ne vlastně kupodivu,ale spíše z afér VV a role vedoucí strany sametu-ODS.Komunisté na totéž též doplatili,ale na roli vedoucí strany za dvakrát delší dobu-40 let.Myslím,že někdo z dvojice Opoziční smlouvy spadne až na 7%.
23. 03. 2013 | 12:40

Bavor napsal(a):

Bavor V. napsal(a):
Čekal bych od politologa i trochu logiky. KONEC CITÁTU. Téměř jmenovče, Jednání pana Pehe logiku má. Bilderberskou. Vše záleží na tom, "odkial sa na to pozeráte".
23. 03. 2013 | 12:43

Reveil napsal(a):

ČSSD by si měla (nic proti Němcům!) dávat pozor na ambiciosní členy s nápadným německým jménem. Začíná být jakousi tradicí, že takoví lidé mohou být agenty jiných politických stran v ČSSD. Mám na mysli Fierlingera, jehož působení ve vedení strany (i když byl 1947 z předsednitva odstraněn - podobnost skutečně silná!) vedlo nakonec ke spolknutí partaje komunisty. Akorát, že v případě Dienstbiera by to nebyla KSČM, kdo by ho řídil, ale TOP 09.
23. 03. 2013 | 12:45

Freedom napsal(a):

Všem bojovníkům za modrooranžový guláš ! Postupně se dostáváte do podobného stavu jako KSČ v roce 89. A vaši vrcholní představitelé jsou na tom jako "kůl v plotě" -Jakeš. Konnkrétně ODS je ve stavu agonie -prolhali a rozkradli vše i tu svou image!
23. 03. 2013 | 12:47

Jáchym napsal(a):

zločinné organizace rozehnat napsal(a):
"Jsem rád, že se P.Ř. přiznal k tajnému balbínství."
******************************************************
Proboha, nekřivdíte mu ?
Proč "tajnému" ?
Vždyť jsem s Pepou na toto téma několikrát diskutoval !

Jediné, co mi neleze do hlavy, je tvrzení pana Stejskala, že neví, kdo Pepa Ř je.

Já jeho občanské jméno taky neznám (nejsem pražský kavárník)a nepovažuji to ani za podstatnou informaci, ale pokud by mi na tom záleželo, dokázal bych jej zjistit během cca půlhodiny (přičemž deset minut by mi trval přechod do bydliště známého (o téměř dvě generace mladšího) ajťáka.
Takhle znám - díky otevřenosti samotného P.Ř. - jen jeho místo a oblast činnosti ve struktuře samotné Balbínovy strany.

Pepu Řepu a šídlo v pytli neutajíš... :-)
23. 03. 2013 | 13:08

aga napsal(a):

marxík

A to víte odkud, to o té komunistické KSČM? Já jsem nikde nezaznamenal sebemenší náznak skutečných aktivit jejích oficelních představitelů v tomto směru, spíše naopak. Zdejší pan Dolejš se drží při zdi tak, že dokonce podporoval Dienstbiera a pak Schwarzenberga v prezidentské volbě, o Grebeníčkovi se trousí, že si jezdí neškodně popovídat na bilderbergská setkání, občas hlasují či se zdržují tak, aby podpořili to nejdůležitější (reformy, restituce) atd. Kromě programu, o kterém vědí, že jej nikdy nebudou muset dodržet (kdyby se k tomu chýlilo, Helleři a spol si" vydemonstrují" jejich bezpečný zákaz a tím je zachrání) veškerá skutečná levicová snaha nula nula nic. Jen štafáž, a hromosvod pro odklánění pozornosti.
23. 03. 2013 | 13:14

ex-nemo napsal(a):

Marxíku

Komunisti „myslí“ „jsou odhodlaní“ „ hodlají“ všechny ty krásné ideály zrovna tak jak je mysleli a hodlali celých 42 let. Až se nakonec odhodlali uskutečnit převrat, který tu zavedl tak asociální a protilidový kapitalizmus, že to sotva kde mělo ve světě obdoby.A oni samozřejmě jsou těmi kapitalisty, kromě pár jimi placených a pověřených šašků, vybraných podle komediálního talentu, aby oblbovali lidi, jako jsi Ty, stejnými lžemi, jako za klasické fáze komunizmu.
Opakuji tu myšlenku, že socani udělali (úmyslnou) chybu v době, kdy exkagebák Štětina pustil v senátě šmé o zákazu KSČM. Měli udělat judový chvat na oko ho podpořit. To bychom viděli, jak by najednou celá pravice otočila !
23. 03. 2013 | 13:20

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Každoroční genocida Státního rozpočtu je předchozím vývojem trvale nastavená na -200mld pro zloděje, kteří dají politikovi líznout a -100mld státního dluhu, který je nikdo netuší proč akceptován.
Vy jako člověk racionální určitě tušíte, že snížit roční 1600mld výdaje státu o 100mld nemůže být vůbec žádný problém z hlediska fungování hospodářství. Problém je to z hlediska politického, protože hlavním cílem vládnoucích stran není něco vyřešit, nebo zajistit, ale přežít alespoň 4roky volebního období a zadělat si na dobré umístění v následujícím.
Hoši vypustili balónek "úspor" a zjistili, jaký řev to vyvolalo, zejména od těch, kdo by měli nejvíc být zticha. Zalekli se ho a tím ztratili šanci na prosazení jakéhokoliv smysluplného natož systémového řešení (a historicky k tomu měli ty nejlepší předpoklady; 36 hlasou většinu ve sněmovně). Zbylo pouze brždění nárůstu státního dluhu, protože na tom se (aspoň verbálně) shodnou všichni. Ale šli na to cestou nejmenšího odporu, tedy jako každý lupič tudy, kde jim odpor nehrozil.
Teď už jen budou předvádět zbytečné koeficienty, které máme momentálně příznivější než někdo jiný, ale bez systémových změn je jen otázka času, kdy se to zlomí do trendů všech okololežících.

A kvůli tomu si já mám kazit poslední roky života, když ještě ani nemám hotovo to, co jsem nestíhal, když jsem byl aktivní?
Když vidím, kolik spoluobčanů se trvale nechává obalamutit pseudoargumenty a jsou historicky nepoučitelní, budu nadále svých znalostí a hypotetického důvtipu využívat především ve prospěch svůj a svých bližních tak, aby mě tenhle stát okrádal míň, než by chtěl. Protože zisk není jen hodně vydělat, ale může to být i nenechat se okrádat.
Než v politice, budu raději trávit víc času na střelnici.
23. 03. 2013 | 13:25

Realista napsal(a):

Ted jsem si precetl, ze se Valtr Komarek zucastnil konference te Zemanovi strany (dival jsem si na jejich stranky a vypada to jako sbirka aparatciku co proletela casoprostorovym tunelem ze schuz v 80tych letech).
Pan prof. Komarek se ocividne rozhodl, ze sehraje svou smutnou ulohu "univerzalniho intelektuala" az do konce. Cestny predseda na konferenci Socdem, ted Zemanova strana. Zeman si s nim mava, jak potrebuje a asi pritah, aby tam stary pan promluvil filozoficky ke starym strukturam o humanismu a lidskych pravech...."moc hezky nam tady deda promluvil o tom humaaanizmu,az se sem temer dojal"....a ted zpet k byznisu a do realneho sveta...
Nehlede na to, ze jsem si s nim cetl rozhovor, kde vzpomina na sveho "dobreho pritele" Che Guevaru... Precetl si, jak o nem mluvi jeho jiny "dobry pritel" Milos ?
Od Klause si nechal dat medajly.Nevim, zda je to tim, ze je to povahove slaboch bez vlastni vule a sebeucty, nebo je starecky senilni, nebo je to ceskym prostredim, ktere ohyba hrbety a lame charaktery, ale je opravdu tragikomicke a smutne. Kdyby mel trochu vlastni vule a hrdosti, tak Klausovi rekne..."mily Vasiku, ja uz jsem sice stary starec nad hrobem, ale svuj konec zivota si neposkrvnim tim, ze si vezmu medajly od cloveka, ktera stoji proti vsemu, cemu jsem v zivote veril a co jsem povazoval za podstatne, od cloveka, ktery pokrivil vsechny idealy, ktere jsme v r.89 meli, takze ti na ten metal zvysoka **&*# ! ... "
23. 03. 2013 | 13:32

mik napsal(a):

V podstate se volbou prezidenta lide v CR odhalili a rozhodli jak rozhodli 54 % si preje smer socialismus byt bude vstricnejsi k EU nez byl za Klause a 45 % chtelo zapadni smer je pravdou ze Schwarzenberg je zkusenym politikem ale taky politikem naivnim kdyz si myslel ze uprimnosti bez nejakych intrik a kupceni zvitezi ano volili lidi ale kazdy ma nejakeho kamarada kazdy neco nekde chce kazdy ma predstavy a ty mocenske boje musely mit velky vlib na rozhodovani volicu ceska populace starne a duchodci a starsi nad 50 volili asi casteji Zemana nez Schwarzenberga,,u Schwarzenberga rozhodl vek prilisny nacionalismus a cechacstvi kdy naleteli na chytre pouzite Benesovy dekrety stare 70 let ktere dnes uz v Nemecku nikoho nezajimaji Zeman urcite neni takove nestesti jako byla druha volba Klause ovsem Zeman neni hloupy dalo by se rict ze je i mazanejsi nez Klaus Klaus pokud ho nekdo zahnal do uzkych tak se zatvrdil a delal naschvaly proti vsem Zeman umi vyckat a pak uderi dost presne nakonec to cekani se naucil kdyz odesel s politiky ..aby se do ni vratil jako kral... ale vic k tematu ,,lide vzplali meli zajem o politiku chteli si to zkusit chteli rozhodnout rozhodli jak rozhodli je to skoda i kdyz nakonec mozna skutecne by Schwarcenberg byl ke vsemu takovy vlazny kdezto Zeman bude do vseho rypat ale museji chtit lide tech 45 % se musi semknout jako se semkli lide v 89 jinak to dopadne spatne CR se skutecne musi orientovat hlavne na zahranici lide si museji uvedomit ze prijeti eura je nevyhnutelne nesmeji nesmyslne branit korunu a volba cizaku je lepsi volbou nez tech co sedi v ceskem hnoji Pokud lide budou stale vzpominat jak bylo za komunistu dobre jak vsichni meli praci jak bylo tak nejak vsjo rovno ale jen pomyslne protoze papalaske kantyny a ROH pro papalase byly jen se o tom nemluvilo jako dnes.,.. nakonec i Klaus studoval za hluboke totality na zapade,,,ovsem jiste ze souhlasem a dozorem Moskvy,,, Cesi si musi prestat hrat na mistry sveta jinak to dopadne jako vcera s Danskem 0 :3 a mohlo byt i 0:4...ale koho volit je stejne jako koho vybrat do repre,,kdyz neni s ceho,,nebo mozna by bylo ale ti fotbalisti taky davaji prednost svym klubum a repre je pro ne jen vylet a opatrna hra aby se nahodou nezranili..a kdyz uz jsou zraneni tak preci nenastoupi...pricemz kdyby slo o dulezity klubovy souboj tak by se jiste nejaky ten obstrik nasel velice rychle...ceska politika se hodne da prirovnat ceskemu fotbalu pripadne hokeji ale s takovym pristupem se nezmeni vubec nic
23. 03. 2013 | 13:33

Ládik!!! napsal(a):

ČM -
nepřekrucuj (nelži) - daňové doklady kupují montážní firmy, já tedy ne, nepotřebuji je, mám svoje a tak akorát.

šašku,
v tom fofru jsem rád, když si stihnu odskočit na stranu, ale nenapadlo by mě na politickou. I tam si beru mobil, jednou jsem při telefonování spláchnul... to potom není dobrá reference. Představ si, že Bimbo se baví s Putinem a spláchne.
23. 03. 2013 | 13:38

DF napsal(a):

Jáchyme i vy kujóne jeden, jak by řekl blahé paměti Honza Werich.
Vy že neznáte pana JUDr. H..... i jděte.
http://www.youtube.com/watch?v=SnPADbKlGK0
Opravdu je to váš tipycký Hod do strojovny Jáchyme.
23. 03. 2013 | 13:38

Gobegli Tepe napsal(a):

Priroda se kapanek spletla . Pehe se mel narodit , jako nejaky rytmicky hudebni nastroj . treba vozembouch.
23. 03. 2013 | 13:51

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane Jáchyme. Též to nepovažuji za informaci, kterou bych musel vědět. A tak ji nevím :-)

Hezký den Vám i ostatním.

Libor Stejskal
23. 03. 2013 | 14:04

český maloměšťák napsal(a):

Ládík!!!

SuP napsal(a):
Ládik!!!u -
Rád Tě vidím. Tak se zdá, že náš recept brzy přijde na řadu. Předevčírem jsem tu nějaké dámě odpověděl stejně jak Ty, že já v pr deli nejsem a hned se sesypali "přátelé levých ručiček", co si to dovoluju. A je to tak prosté. Na internetu si najdu, kolik dpfo a dppo zaplatily výrobní firmy a tím podělím 100 mld, které vláda zase nechala ukrást. Z toho mi vyjde procento, o které snížím daně v dalším roce. Jednoduše. Budu-li Jan Hus, snížím o potřebné procento své příjmy, budu-li Jánošík, snížím jen daně. A po vládě budu chtít "jen" to, aby mi umožnila nevolit zloděje. Spíš to ale vidím na toho Jánošíka. V prvním případě bych se nemusel dožít. A jelikož si od vlády nic neberu, bude ona muset šetřit na svých. A se svým "bojem proti korupci" mi může ....(políbit v ři ).
04. 06. 2012 | 11:18
Ládik!!! napsal(a):
SuPe ahoj,
já budu odvádět jen DPH (20%, co vyberu od nebohých lidí) a povinné odvody, v příjmu si nechám jen takovou částku, abych účetně přežil. Nic víc. Základ daně v daných podmínkách lze snížit velice snadno - montážní firmy jsou už ve stavu, kdy kupují účetní doklady. Připadá mi to jako sranda, ale pro stát to už sranda není. Plno lidí bude muset začít pracovat, nebo se naučit pracovat a jít s kůží na trh.
04. 06. 2012 | 11:38

Tykej si Supovi a dalším šaškům, vykutálený Al Kapoune z Chacharova.
23. 03. 2013 | 14:07

Ládik!!! napsal(a):

no vidíš, estébáku - psal jsem o montážních firmách - a to já nejsem.
23. 03. 2013 | 14:12

SuP napsal(a):

Vykydale, ale za to my dva nemůžeme že tou svou nádrží na piliny nic nepobereš a jen bys práskal, jenže ti zrušili práskárny. Na druhé straně je až dojemné, jak se snažíš se s námi sblížit.
23. 03. 2013 | 14:13

marxík napsal(a):

aga
Kolego, komunisti můžou těžko něco v reálu prosazovat, když se s nimi ze zásady nikdo nebaví.
Možná jedině tak, že by navrhovali věci ve znegované formě, pak by možná byli u kolegů poslanců vyslyšeni. Existuje totiž zlaté demokratické pravidlo: Co navrhuje komunista je přijatelné jen ve znegované podobě.
To byste ale zase nepoznal, že to prosadili komunisti.

Ale aby nebyla žádná mýlka. Já si nestěžuju. Naopak jsem rád, že lidi dají (ač si to sami nepřiznají) na doporučení médií.
Média totiž z existenčních důvodů brzy začnou komunisty tolerovat, později vynášet do nebes.
23. 03. 2013 | 14:16

neskákat pořád na špek napsal(a):

marxíku
aga v zásadě (tedy ve svém postoji ke KSČM) má pravdu.
Jejich voliči byli využiti k vytvoření demokratického alibi pro ostatní privatizátory a vyplňují, ve svém převážně jž jen vegetetativní bytu politické místo, které by normálně vyplňovala levice.

Političtí živnostníci, kteří před více jak dvaceti lety Jiřímu Svobodovi zabránili změnit název toho podniku (a tedy vytvořit skutečnou levicovou stranu), načež se ho pokusili (nebo nějaký jiný otrok jejich loutkovodičů) fyzicky zaříznout se dnes nijak neliší politiků od Pehem pomlouvaných stran. Grebeníček je aspoň realista.

Navrhoval bych slušným lidem tak padesát let o komunismu vůbec nehovořit. Stejně nikdo pořádně neví, co to mělo být, i výklady komunistických intelektuálů se divoce rozcházejí.
Každý, kdo to slovo dnes užívá, provozuje primitivní propagandu. proto je lepší mluvit o čemkoli jiném.
23. 03. 2013 | 14:30

marxík napsal(a):

neskákat pořád na špek
Kolego, není nic jednoduššího než ty komunisty jednou provždy odhalit. Dejme jim ve volbách dostatečný mandát, aby museli s barvou ven. Pokud nebudou zestátňovat, prosazovat majetková přiznání a všeobecné referendum, nenapaří církvím daň z nemovitostí jako každému smrtelníkovi, potom vám slibuju, že i já je zavrhnu.
23. 03. 2013 | 14:52

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
proč by špehoval vlastní rodinu?
Jsme z třívaječných dvojčat, třetí je jenerál Randák ale k tomu se nehlásíme, je samej průser. Kdyby to ruplo máme to obrychtovaný všude. Jenerála jistí sosan, editora pravda a láska, já jsem dostal za úkol balbína. Segra, provdaná Semelová se činí. Poslední z rodiny je Ferda, založil partaj, ale nějak se mu to bortí.

Rod založil jistý Babinský, zatčených v Kuřích Vodách zemřelý v Řepích r.1879. Oni se nechali přejmenovat, já se za otce zakladatele nestydím, dokonce nosím kytičku.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vaclav_Babinsky_grave_Prague-Repy_CZ_01.JPG

Gobegli Tepe
Nevíte jestli je pan Pehe jedináček?
Znám nějakou Annu Tamburinu, podoba tam je, ale má vlasy. Možná paruku.Taky pořád mudruje. Dcerce říkají Rumbakoule, je trochu při těle.
Otec neznámý, raději utekl do lesů.Nedivím se, na jednoho bylo mouder moc.

njn...stane se i v lepších rodinách, říká emnéčko
23. 03. 2013 | 14:55

apendix maloměšťákovi visí napsal(a):

apendix se nám zase rozjel. Lomítko s blbem/neplést s BLBEM!!!/
23. 03. 2013 | 14:58

Pepa Řepa napsal(a):

Realista
SPOZ objevila elixír mládí, zjistily tajné služby.
Začíná být nával. Waltr, Čubička,Grégr....je to lepší než solná jeskyně i s homeopatii.Možná přijde i Hořejší. Až ho pustí z basy v Tel Avivu.

A neberte jména nadarmo.
Che se na nás dívá.
23. 03. 2013 | 15:02

Opechancanough napsal(a):

Kdo je pro dat malomestakovi deku at klikne.
23. 03. 2013 | 15:07

Pepa Řepa napsal(a):

Klik
23. 03. 2013 | 15:10

Jáchym napsal(a):

stejskal napsal(a):
Přesně tak, pane Jáchyme. Též to nepovažuji za informaci, kterou bych musel vědět. A tak ji nevím :-)
******************************************
Já se snažím jít ještě dál: Připadám si občas jako bigotní mnich, kterého někdo brutálně uvrhl do dámské sauny :

Snažím se mít co nejdéle zavřené oči, abych mohl předstírat, že na lavicích nesedí mí zbožní bratři, nicméně občas zvědavá Příroda zvítězí a já juknu, jaké číslo podprsenky může ten či onen bratr (t.č. bez trika)mít.

A jakou značku pradélka preferuje.
My nepraktikující katolíci jsme jenom také jenom lidé, že.... ;-(
23. 03. 2013 | 15:11

pax vobiscum napsal(a):

on si nejvíc ubližuje sám
23. 03. 2013 | 15:12

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Klik
23. 03. 2013 | 15:10
**********************p
Pepo, už zase ?????
Že na Vás prásknu, že jste si nechal implantovat čtyřky silikony !
23. 03. 2013 | 15:21

Pepa Řepa napsal(a):

Dvojky.
Ale zato čtyři.
23. 03. 2013 | 15:24

vico napsal(a):

K článku :

- ODS i ČSSD opravdu nemá velkou členskou základnu/cirka 20 tisíc/, ale když pominu lidovce a starokomunisty, kterým nezprivatizovali po sametu členstvo, jsou na tom ostatní strany úplně katastrofálně. V ČEZku pokud ČSSD a ODS něčím vybočují, tak svou "masovostí".

- Pokud jde o rozklad a zahnívání, tak mezi ČSSD a ODS je zásadní rozdíl. ODS z uhnilého očního důlku už lezou červy, kdežto ČSSD zatím pouze žere závadové potraviny, po kterých by mohla za pár let natáhnout brka.

- Plynojemový sjezd ČSSD se zprvu jevil jako úspěšný, ale ve skutečnosti se vyznačoval politickou konzumací závadového jídla. Prvním varovným upuštěním plynu v plynojemu /dobrý titul pro bulvár/ byl záchvat politické idiocie stínového ministra financí Mládka, který plošně urazil několik milionů potenciálních voličů ČSSD tím, že je označil za parazity. Co relativně dobrého bylo řečeno, si už nikdo nepamatuje. V paměti zůstaly jen Mládkovy paraziti - a to je, budu stejně expresivní, průser.

- Totální volební propadák JDml, který před nedávnem získal více hlasů než celá ČSSD v krajských vol., byl dalším toxickým soustem zemanovského ovaru plného cholesterolu. Strážci ideové čistoty tradičního sociáldemokratismu, jako je tu překvapivě jeden balbínovec, sice jásají, že škromachovsko-haškovské křídlo vyhrálo, ale vnitrostranické vítězství může být mimostranickým průšvihem. Velká strana, která si dělá čáku oslovit více společenských vrstev, udělala chybu, za kterou zaplatí.

-Ovládnutí ČSSD Zemanem rozhodně také nevěstí nic dobrého. Jen tak na okraj - neustálé opakování, jak šlo /kukaččí/ vejce na vandr ke starokomunistům pro podporu, nemůže zakrýt, že slon Bimbo tam šel ještě předtím. A kromě toho je to Bimbo, který prosazuje vládu ČSSD s komunisty /už pěkných pár let/. Inu co je tolerováno jednomu, to se omlacuje o ústa druhému.

Půjde-li to tak dále, čeká ČSSD stejný osud jako ODS.Na rozdíl od ODS má však ČSSD několik let k dobru. Selže-li, čeká nás nějaká obdoba řízené demokracie/neplést s řízeným kvašením./
23. 03. 2013 | 15:27

SuP napsal(a):

Opechancanough -
Já bych mu ji dal, ale neklikám, protože by to vypadalo, že jsem zaujatej.
23. 03. 2013 | 15:34

Jáchym napsal(a):

Pepa Ř. 23. 03. 2013 | 15:24
Typické.
Už zase dáváte přednost kvantitě nad kvalitou.

A já myslel, že máte tak vystouplé lopatky...
23. 03. 2013 | 15:37

Carlos V. napsal(a):

Domnívám se, že úpadek stran nám naznačuje, že cesta stranickousti je pryč. Budoucnost není v parlamentní demokracii zakopaných stran, ale v přímé demokracii.

Ano, i tehdy můžou mít strany smysl jakožto společenství podobně smýšlejících občanů. Dá se ale spíš čekat, že by se objevovaly i ad hoc hnutí vzniklá za účelem vyjádření názoru na nějaký konkrétní otázku. Vždyť takové spolčování je v dnešní otázkou hodin a dní, nikoliv měsíců.

Odpadnou silové, vlivové a zlodějské skupiny. Nebudou mít jak tlačit, koho uplácet ...
23. 03. 2013 | 15:51

aga napsal(a):

marxík

U toho Bilderbergu výše jsem si spletl Grebeníčka s Ransdorfem.

Co se týče dalšího, on je jaksi protimluv snažit se uplatnit skutečně komunistický program v prostředí a prostředky buržoazní demokracie. Jen to mate pojmy a klame voliče. Pokud budou komunisti čekat, až se s nimi začne ta kapitalistická parta bavit o uskutečnění jejich programu, tak to se načekají.

Kdyby to chlapci myseli vážně, tak se vydají mezi lidi, budou se angažovat všude tam, kde je utiskovaní a ponižovaní pracující, důchodci atd. skutečně potřebují. To je ale samozřejmě ani nenapadne, je to jen banda stejných zištných korytářů jako ti ostatní, akorát na ně v polistopadové ruletě padl červený los.
23. 03. 2013 | 15:53

jeanp napsal(a):

že by už lidi nechtěli vládu politických stran, kmotrů a mafiánů?
23. 03. 2013 | 15:53

Ládik!!! napsal(a):

Já bych kliknul spouští.
23. 03. 2013 | 15:58

ladhela napsal(a):

já to vím, ČSSD věčně v opozici a ODS střídavě s TOP 09 vládnoucí stranou..
23. 03. 2013 | 16:05

marxík napsal(a):

aga
Kolego, kdyby byli komunisti korytáři, odešli by všichni z KSČM, kde jak sám pravíte se s nimi ze samé podstaty věci nikdo nebaví, mezi "lepší" společnost, kde byl přístup ke korytům po celých 20 let vydlážděný. Leda by od samého počátku VLSR sázeli na to, že volby vyhrají s 50% podporou.
A z toho je doufám nepodezíráte ani Vy.
23. 03. 2013 | 16:35

marxík napsal(a):

aga
Jen tak mimochodem, kdyby volby dopadly jak naznačují současné průzkumy, tak by se s komunistama bavit museli.
Ale buďte v klidu média vás zase zmáknou a vše proběhne v rámci možností uspokojivě.
23. 03. 2013 | 16:50

Ládik!!! napsal(a):

marxíku -
právě proto jsou maximálně podezřelí. A historická zkušenost už proběhla.
23. 03. 2013 | 17:01

šašek z Jihlavy napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
šašek z Jihlavy
Představa, že by SuP s Ládíkem!!!, kteří se zde mj. domlouvali na dańovývh podvodech /např. kupování si daňových dokladů/...měli generovat politické elity...mě děsí.
To by bylo snad ještě horší, než kdyby vládli šašci.
23. 03. 2013 | 12:16
Takže se musíme smířit s vládou maloměšťáků? To bych nerad. Dvojklik!
Ládiku, šetři střelivem, třeba to vyřeší strejda methyl.
23. 03. 2013 | 17:02

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP
Máte pravdu, nač si kazit zažívání a spánek. Stejně se všude vetřou hochštapleři a časem zmrší každou dobrou myšlenku. Teď je zase řada na mladejch, my už to nějak doklepem.
23. 03. 2013 | 17:06

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Tak nějak podprahově tuším, že jsem Vás nepotěšil. Ale ono by pro začátek stačilo, aby se dalo zabránit vtírání nových hochštaplerů mezi ty, co tam jsou s pocitem že natrvalo. Jenže co vidíte v programech všech nátlakových skupin (ať s nimi souhlasím nebo nbesouhlasím)? Maximalistické mnohabodové programy, které zvenku jsou jen jak za plotem štěkající pes, nic jinhého.
Věřím, že až půjde opravdu do tuhého (jenže tak zle nevím, proč by bylo?), tak občani konečně pochopí, že stačí nejdřív prosadit ten jeden bod - odvolatelnost a nevolitelnost kandidátů, kteří "nám nesedí" a další už se odvine od tohoto. A tahle základní věc se dá vytrucovat na náměstích!
Takže zatím se s Ládík!!!em budeme pokoušet je vyhladovět.
23. 03. 2013 | 17:31

evix napsal(a):

Gru napsal(a):
Veškeré žehrání pana Pehe je venkoncem bezcenné, pokud odvádí pozornost - a dokonce i hněv obecenstva - od toho hlavního zla, tedy od zemského škůdce Kalouska a jeho garnitury.
............................
Pan Pehe byl odvážný do loňské velké demonstrace v Praze, ta ho tak upřímně vyděsila, že okamžitě otočil a od té doby jen plká a plká :-)
Jo pravda a láska jen odsuď, posuď....
23. 03. 2013 | 17:43

český maloměšťák napsal(a):

šašek
Ne - s vládou šašků a jejich kámošů daňových podvodníků. S ní se musíte spokojit.
Vláda maloměšťáků je například ve Švýcarsku...ale jen díky tomu, že v tamní společnosti je málo šašků a Supú.
Methyl vám možná váš problém vyřeší - to já neumím posoudit... poněvadž kořalku nepiji. To si proberte se svými kumpány.

O čem to je vlastně blog ?
Aha - o tom, kdo dá komu deku, že ?
23. 03. 2013 | 17:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP
Teď mě třeba zajímá, jak dopadne Palas. To jeho ochomejtání kolem Zemana nevěstí nic dobrého. Podobně Dryml, Schling, Fencl a další matadoři. Člověk by čekal, že už si dají pokoj, aby nakonec Bimbo na ten kameradschaft nedoplatil. Měl by honem instalovat do funkce vrchního hradního šaška Frantu Ringo Čecha, aby ho včas varoval.
Taky Rychteský by se už měl odebrat na zasloužený odpočinek, nevěřím, že by bývalé kumpány nechal ve štychu.
23. 03. 2013 | 17:47

krajan napsal(a):

Já jen se zájmem čekám, kdy se vzedme velká vlna přeběhlíků z ODS směrem k partě slavného Míry a Karla. Pak se jen přelepí zápis o staré firmě ODS a zaskví se nová firma se zářným názvem TOP09. Nu, pak se pojede dál močálem temným. A Sobotka s Haškem budou vydávat proklamace a zase proklamace.
23. 03. 2013 | 18:19

Ládik!!! napsal(a):

Teď jsem se bavil s kámošem, jak se mají dobře v Řecku. Důchodů mají 14 - navíc na dovolenou a vánoce. Vojáci z povolání odcházejí do důchodu ve 38 letech.... Proto je ČSSD tak proti srsti, že nejdeme řeckou cestou. Nevím, proč si socani zvolili oranžovou barvu.. za růžovou by se možná styděli.
A nechápu, proč tak naříkají. Vládnou dlouhodobě ve všech krajích, zamořili senát, každý úřad je jimi prošpikovaný, v každé velké akciovce mají v ruce dozorčí radu. Nevěřím, že ve 2014 sestaví vládu. Nemůže být přece mezi námi tolik dementů.
23. 03. 2013 | 18:21

antisoudruh napsal(a):

Strany v ČR všeobecně nepotřebují příliš mnoho členů. Boj o moc by se tím stal jen nepřehledným.
Strategie je jasná. Línému českému voliči se před volbama naservíruje milé pohlazení po duši ve formě líbivé propagandy (úplně jedno z které strany) a v době mezi volbami se volič znechutí, takže z voličů zůstane polovina vilit nejde.
Jediná cesta z tohoto marasmu vede skrz angažovanost voliče. Jenže komu by se chtělo obětovat volný čas, jen tak, pro společnost. Český volič, když už obětuje, tak něco za něco. V politické straně chce mít funkci a moc. Když se nezadaří, tak většinou ze strany odchází, nebo přebíhá do jiné partaje. Je opravdu málo straníků v naši republice, kteří by se angažovali nezištně. Přitom, pro kvalitu politiky je výběr kandidátů na kandidátku daleko důležitější, jak následné volby.
Velké strany mají poměrně málo členů, protože by se při větší členské základně mohlo něco vymknout z ruky. V případě, že hrozí neprosazení z vrchu určených jmen na kandidátku, neštítí se strany jako ODS a ČSSD zrušit celou základní organizaci. Potom nezbývá než kroužkovat. V Olomouci zrušili hned dvě z pěti základních organizací - rup - voliči ODS vykroužkovali Langra.
23. 03. 2013 | 18:26

S.Š. napsal(a):

šašek z Jihlavy :
Jak to myslíte, pane šašku ? Dryml již je členem SPOZ a Palas sice na senátních stránkách členství ve straně nepřiznává (píše se tam : nezjištěno), oba jsou ale členy senátního klubu SPOZ+KSČM+Severočech.
Řekla bych, že oba mají šance poměrně velké. Až SPOZ v roce 2018 vyhraje volby (Vratislav Mynář je smířen s tím, že v roce 2014 jeho strana volby nevyhraje, ale věří, že rok 2018 již bude rokem vítězným, ČT24, Události, komentáře, 22. 3. 2013), čeká je ještě pěkná kariéra !
:-)
23. 03. 2013 | 18:40

aga napsal(a):

marxík

Jak jsem řekl, před listopadem soudruzi zřejmě losovali, a na KSČM padl halt tento los - někdo se pro ten kapitalismus a demokracii obětovat musel. Myslím, že i tak se to soudruhům rentuje, systém je určitě za tu jejich oběť odmění, a i ze své pozice se na komunální i parlamentní úrovni dostanou k výhodným kšeftíkům. Znovu poukazuji na mnohá jejich velmi podivná hlasování či nehlasování, a obecně na jejich neaktivní přicmrndávání stávajícímu systému.

exnemo to nahoře ve 13:20 napsal naprosto pregnantně.
23. 03. 2013 | 18:46

Ernesto napsal(a):

vedlivéPřesné realisto ! Z Waltrem jsme si rozuměli ,velmi vzdělaný muž ,seznámili jsme se v čeko když jsem se u vás léčil! Také jsem uznával Nikitu Sergejeviče Chruštova ,ten mne i do Kremlu pozval ! Zrovna jako já neměl rád ty americký kašpary ,toužící ovládnout galaxii ! Držel jsem tam palec na červeném tlačítku rakety dlouhého doletu směr amerika ! Moc nechybělo ! Situaci zachránil komandant Fidel ,že prý ještě počkáme ! Škoda ,mohlo být již dávno vymalováno ! Kapitalisti kaput ! Ted již můžu pouze ze záhrobí organizovat galaktický odpor proti těm pohnaným americkým imperialistům ! At stále doutná plamínek socialistické revoluce ,jediné spravedlivé na světě ! Ernesto
23. 03. 2013 | 19:43

Ernesto napsal(a):

Opr. prohnaným amer. imper.
23. 03. 2013 | 19:46

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Mně se zdá, že Palas má našlápnuto za Rathem. Čím víc budou tihle hoši chtít krást bez "kmotrů", tím rychleji je budou moci zarahtovat. Ne, že bych kradení přes "kmotry" nějak hájil. Ale je taknějak snad víc pod kontrolou.
A co se týká té vzorové squadry - Dryml, Schling, Fencl, Šlouf, Zbytek, tam už chybí akorát Rath. Musej ho rychle zavřít, aby ho mohli pustit. A myslím, že právě na téhle výběrové skupině by se mohlo ukázat, jak to vlastně Zeman s tím prezidentským úřadem myslí. Jedna z možností totiž je, že vytuneluje z ČSSD to Haškovo křídlo a nechá si ho, aby mu zobalo z ruky. Ujařmenej zbytek členů se Sobotkou v čele se bude chtít spojit se SPOZ, ale nafoukanci je nepřijmou, protože si budou myslet, že se s nima počítá i dál. No a nakonec to vyjde zase do ztracena. A třeba se pak už najde dost voličů na to, abychom zkusili do sněmovny dostat nějaké relativně rozumější dosud neparlamentní strany (tedy žádné špenáty nebo VV-Uvidíme Lidem).
Teď mě napadlo - není náhodou "parlament" od "lamentovat"?
23. 03. 2013 | 19:47

Kaktus napsal(a):

Ale Peháčku,
budoucnost je růžová, vidíte to černě, je třeba sundat černé brýle.
Vždyť se máme nejlíp za posledních 20 let.
Pouze 600 000 nezaměstnaných. Vládne nám strana LIDEM, odpovědná vláda s protikorupčním "bojem", no řekněte není to paráda?
Nebojte, budoucnost stran STOPODS a CSSD je zajištěna.
V Německu se mají pracující tak dobře, že radostí šli stávkovat z nudy.
To u nás se musí plnit plán a na stávky není čas.
Za odměnu si spoříme v X-tém pilíři na důchod do 67 - 70 let.
No řekněte, máme se opravdu, ale opravdu dobře. Někteří si mohou vycestovat i do Pakistánu, Afghanistánu dříve nemyslitelných destinací.
A vy máte strach vo STOPODS a CSSD.
23. 03. 2013 | 19:56

ex-nemo napsal(a):

Aga

Docela tomu věřím co píšete o vzniku KSČM ; prostě na prognosťáku se sešli, řekli si párkrát ententyky dva špaliky…… ty do ultrapravice, ty do obyčejné pravice, ty do soc, dem, a t..d. Ale ke komunistům byl asi talentový výběr podle hereckých schopností; vemte si takového Ransdorfa, jak se dokázal rozčílit, červený, na infarkt ….. a po diskuzi si se soupeřem zašli na skleničku. Cena Thalie, existuje to ještě ?
Jak tu stranu zakládali o tom něco vím. U KSČ byla spousta lidí nerada. Z „ideálů“měli leda tak srandu, všichni tam byli jen kvůli kariéře nebo ze strachu. Většina se cítila trapně a po sametu uvítali že mohou (jak si mysleli) bez následků vystoupit. Sekretariáty byly zavřené, tak strkali legitimace mezi futra a dveře (křivé socialistické dveře to umožňovaly, dnes už by to nešlo).
Pak za nějaký měsíc, začátkem 1990 je začali obcházet nějací lidičkové, legitimace sesbírané jim vraceli a něco jim řekli; co to nevím. A lidi se znovu vrátili, aspoň jejich velká část, do nové strany.
Je to samozřejmě úmyslně založená organizace podle sametového scénáře s přesnou úlohou. Jednak rozštěpit levici, jednak jako levicový strašák, jednak lákadlo pro takové naivní lidi jak se tu předvádí marxík.Ve skutečnosti postupují přesně podle scénáře, v dohodě s vedoucí silou sametu a pro jejich cíl, tj. naprosté ovládnutí a vyžrání společnosti.. Jejich „preference“ jsou přesně regulovány: do plusu „bojem za sociální práva“ do mínusu to byl dlouho starý Grebeníček (po jeho smrti už mladý přestal mít význam a odstoupil),.
Teď to převzal Vondruška a další….
Stanovené preference odhaduji 12 – 15 % (podle sestavy parlamentu
Něco podobného jsou rovněž odbory s úkolem předstírat co nejnápadněji obhajobu dělnictva, ve skutečnosti spolupracovat s vedoucí mocí v přesné dohodě a usměrnit odpor zaměstnanců do neškodných šaškovských demonstrací; to už ovšem je jiná záležitost.
23. 03. 2013 | 20:04

Pepa Řepa napsal(a):

Realista
já to říkal. Duch Ernesta nikdy nespí.
23. 03. 2013 | 20:06

S.Š. napsal(a):

SuP : Latinsko-středověké (italské) parlare, franc. parler, se vyvinulo v ang. parliament (public talk), po česku (zvulgárněno) "žvanírna".
P.S.: Jakou ? Nenavrhnete snad Vítkův a Tomiův Úsvit (doufám).
:-))
23. 03. 2013 | 20:10

stoppa napsal(a):

Nik

proboha proč se tady pořád angažuješ? To nemáte u vás v Německu žádné problémy? Já myslím že jich máte docela dost. Číst ty tvé rady je už příliš.
23. 03. 2013 | 20:50

Libor napsal(a):

Ad. Český maloměšťák, 12:10 (poslední odstavec):
Máte pravdu, je to přesně jako v tom vtipu, kdy otec říká synovi: "Milý synu, od té doby, co jsem si zvykl pokládat skutečnost za splnění svých přání, si žiju docela spokojeně..."
23. 03. 2013 | 21:50

SuP napsal(a):

S.Š. -
Dobrá otázka, ale zatím mám spíš jistější, koho taky ne. Tomia taky ne, ale třeba Humanitu taky ne. A taky ne Babiše. Ale však víte, já jsem čitelný.

...ale určitě dám vědět!
;-)
23. 03. 2013 | 22:49

Ládik!!! napsal(a):

ex-nemo -
myslím si o KSČ to samé. Jejich preference jsou dlouhodobně konstantní, i když členská základna musí objektivně vymírat nejrychleji ze všech (onehdy tu byl nějaký blog, kolik jich umře denně). Podle mě hraje (hrál) důležitou roli při sčítání volebních hlasů Český statistický úřad (možná teď už ne, co to nevede fišer).
Cílem stran není soutěž o to, kdo bude nejlépe sloužit národu (ne zadarmo), ale kdo vysaje z práce druhých co nejvíce peněz po co nejdelší dobu pro své soukromé účely. Divím se, že strany nejsou registrovány jako firmy - vždyť jsou zřizovány za účelem zisku.
24. 03. 2013 | 07:03

Pepa Řepa napsal(a):

SuP
Petr Parléř byl žvanil, zato náš pan Pehe je stavitel katedrál, ten nežvaní:-), určitě v noci nespal, jak ho trápí osud modrých ptáků a oranžových sojek.
Jen aby sojka nevyhodila vejce, co pak?
24. 03. 2013 | 07:11

Ládik!!! napsal(a):

Ještě k budoucnosti ODS + ČSD: bude společná - jedna bez druhé nemůže existovat. Přitom bych nezapomínal, že strana je pouze název seskupení zájmových osob. Strany jsou značkami určitých lidí (zpravidla bez zájmu o práci) - a tito lidé klidně mezi značkami migrují (např. Rath z ODS do ČSD - momentálně zřejmě někoho nazlobil, tak byl přistižen při krádeži - ale už přestal poukazovat na to, že jen nevýznamný čudla na rozdíl od jiných, které prozatím nejmenoval - takže ho pustí na směšně malou kauci). Migrace poslanců mezi stranami je obzvlášť odporným průvodním jevem stranické "politiky". Důležité je pamatovat si, kdo stál u zrodu těchto stran - jestli to nebyl čistou náhodou komunistický "kádr", který pro jistotu neměl ani komunistickou legitku.
24. 03. 2013 | 07:15

Pepa Řepa napsal(a):

Ládíku vždycky to je o partách kluků a holek spolu mluvících a je jedno jestli tomu říkáte "stranická politika" nebo eufemisticky "občanská společnost".

Bradatec tomu říká "Banú", pošle Vás na druhý konec Sahary za bratrancem z jeho kmene a máte do dobrý. Máňa koukne u nás na autora.....Fendrych....ten je náš a už jede....ten to hezky napsal.....

Dokonce bych řekl, že u občanské společnosti na to stačí hlouček.
24. 03. 2013 | 07:35

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
někdy stačí i buňka.. vedu řeči o ho.ně a venku pere slunkem. Mám objednaný uzený špek, sice to je 100km daleko, ale jedu hned.
24. 03. 2013 | 08:06

ff napsal(a):

A jaká budoucnost nás čeká pod vedením Totálně Odporné Partaje TOP 658.Pod vedením asociálů typu Kadla,Kalouska Milerové Drábka Šišky,Parkanové atd.
24. 03. 2013 | 08:27

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ještě bych nedělal účet bez hostinského. Mazánci z ODS se nikam nevypařili ani je zatím nezašili. Určitě ve Špindlu promýšlí další strategii a taktiku, do voleb je daleko. Když tak pozoruji pražského primátora, přemýšlím, jestli ho nevyberou na post předsedy ODS, aby spasil jejich černé duše. Jen netuším, jestli by se obětoval, s touhle partou je to na pováženou, hop a nebo trop, zdá se, že jim jde o vše. Možná si ho koupí, otázka je, jak vysoká bude nabídka.
24. 03. 2013 | 10:10

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Spíš bych věřil, že ho nešťastně přejedou autem. Zatím se určitě bojí, že by jejich nabídku vykecal.
Tak nevím, jestli nezaložit "Občanský hlouček" a angažovat se v LSD?
24. 03. 2013 | 10:16

evix napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Teď jsem se bavil s kámošem, jak se mají dobře v Řecku. Důchodů mají 14 - navíc na dovolenou a vánoce. Vojáci z povolání odcházejí do důchodu ve 38 letech...
....................................
Tak to ten kámoš pěkně kecá, zrovna můj bratranec je vojákem z povolání a do důchodu určitě nejde a to má 41 roků, musí "odpracovat", lépe řečeno odflákat se, ještě nejméně 10 let.
Moji příbuzní mají jen 12 důchodů, ale oni byli soukromí zemědělci, u těch je to asi jinak, než u těch státních důchodců...
By mě zajímalo, kdo to vypouští takové kraviny, asi nějací odesáci od nás, ti taky věří, že naši důchodci se mají lépe než ti v Americe či Německu....
24. 03. 2013 | 10:28

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP
Možná se Svoboda bude chtít zapsat do historie jako náš proslulý krajan Čermák. Pak by bývalí pražští radní (Richter, Balžek, Hrdlička aj.) museli zavčas emigrovat. Všechny písemnosti jistě skartovat nešlo, jde jen o to, jestli se najde žalobce. Např. zatím není jasná ani kauza Berka, Větrovec, Sovák a spol. Jestli to vyšumí do ztracena kvůli Klausově amnestii, otráví to i ty poslední spravedlivé a lumpy to povzbudí. Praha funguje jako lakmusový papírek, příklady táhnou.
24. 03. 2013 | 10:31

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

a my jsme tu straníci pana stejskala SpS. Jen, kdybychom zapomněli to slušné oslovení, tak by to nevypadalo dobře.
24. 03. 2013 | 10:33

Viola napsal(a):

SuPe

"Tak nevím, jestli nezaložit "Občanský hlouček" a angažovat se v LSD? "

to jako, že byste začal užívat drogu LSD? To snad ne, tak nešťastný z toho rozpadu ODS být nemusíte. Přemýšlíte koho budete v příštích volbách volit, aby hlas nepropadl?
24. 03. 2013 | 10:38

Jáchym napsal(a):

Pepo Řepo,
já to vidím tak, že by byla vyložená škoda pro balbínovy jezovity nezdvihnout moc, která leží na zemi.

Je to na vás !
Mario Draghi,absolvent římské jezovitské školy, dopisovatel Observatore Romano, přednášející na Katolické akademii v Mnichově.
je předsedou Evropské centrální banky!

Tedy Váš člověk.
Geniálně nakypřil Kypr a potažmo celý finanční systém Eurozóny a teď drží za řetízek splachovače mísy zvané EU.

Nadřízení papežů ve Vatikánské bance tvoří předvoj křesťanských etiků a zbožný Kalousek s ještě zbožnějším Nečasem to jistí u nás doma.

Já bych zbožná jádra čili pecky našich politických stran kooptoval do jezovitské strany pod podmínkou, že udělají ještě jedny církevní restituce do stranické pokladny.

A státní hymnou bych učinil zbožnou píseň Za co, pane Bože, za co ?
(Stejně už nikdo nevíme,kde domov můj, a pokud ano, je to mazatelné.)
24. 03. 2013 | 10:38

eště čim ten bratranec je napsal(a):

P.Ř.
Máňa taky dělala do těžkejch kovů?
24. 03. 2013 | 10:45

SuP napsal(a):

Fialko -
Ve volbách žádný platný hlas nepropadne! Jen se občas počítá někomu jinému....

šašek z Jihlavy -
Taky bych rád, kdyby to dotáhli. Teď už má stažíno Dvořák a jakej to byl suverén. Skoro to až vypadá, jako by Kubice vypustil Krakeny z řetězu ...
24. 03. 2013 | 10:50

Viola napsal(a):

ff

" Totálně Odporné Partaje TOP 658."

Co vlastně znamená zkratka TOP, kromě toho, že je top nejlepší a topu se říká halence, nebo šatům poangličtěně a pak je o-top, to je na zahřátí. A proč jste ff napsal 658, oni jsou 09 od roku založení. Co bylo v roce 658?
24. 03. 2013 | 10:51

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jáchym napsal:
"Nadřízení papežů ve Vatikánské bance tvoří předvoj křesťanských etiků a zbožný Kalousek s ještě zbožnějším Nečasem to jistí u nás doma."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Takže Duka je pouhý subalterní úředník?
24. 03. 2013 | 10:54

Viola napsal(a):

SuPe

Jak se může počítat někomu jinému, přece pořád platí, že pod 5% se do parlementu nedostane, takže hlasy se poslaly jen jako takové podpůrné, to když za to ještě něco dostanou, anebo jakobychom hlas vyhodili. Tak už máte sesumírováno, koho volit?
24. 03. 2013 | 10:56

Viola napsal(a):

šašku

Jáchym chtěl jen napsat, že peníze vládnou světu ať je to na wall street, nebo ve Vatikánu. Peníze, to je asi část ďábla. Penězům se podřizuje vše, snad kromě rodiny ještě ne a proto je v současné době tlak i na rozbití rodin a jejich nezakládání.
24. 03. 2013 | 11:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Viola
Topless znamená nahoře bez, jeden čas to byla docela populární móda, dnes by se to dalo přeložit jako politika bez TOPáků.
24. 03. 2013 | 11:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

A TOPáci do tepláků!
24. 03. 2013 | 11:02

Viola napsal(a):

SuP

Dvořákové - krakeni. A takové to bylo slavné jméno.
24. 03. 2013 | 11:03

Viola napsal(a):

šašek z Jihlavy

tak nahoře bez? To jsem nevěděla a to se nosilo? Anebo to byla halenka, nebo šaty bez podprseny? A jak k tomu TOP přišlo, to je nějaký symbol, jako že nic pod pláštíkem neschovávají a ukazují realitu?
24. 03. 2013 | 11:07

stařenka napsal(a):

V ČR jsou lidé-voliči tak deformovaní, že si už ani neumí představit, že by se politici, politické strany či vláda a ústavní činitelé měli chovat úplně jinak. U nás jsou naprosto jinak nastaveny morální mantinely než ve vyspělé evropské demokracii. My jsme hodně tolerantní vůči naším politickým špičkám a v podstatě oni mají volnou ruku k hrabání, odkloňování, rozkrádání. Závidím Němcům Merkelovou a jejich prezidenta. Ale kam my se hrabem na Německo.My akorát umíme volit populistické politiky.
24. 03. 2013 | 11:15

Viola napsal(a):

stařenko

takže podle vás je pan Kalousek populistický politik?
24. 03. 2013 | 11:18

ff napsal(a):

VIOLA.......658..to je číslo v miliónech o které naše nebo vaše Vlastička barová zpěvačka,připravila daňové poplatníky tohoto státu.
Těch 658 miliónů zřejmě skončilo ve stranické kase( za ty Cassy) TOTÁLNĚ ODPORNÉ PARTAJE pod vedením největšího lumpa v tomto státě od r.89 opilce Kalouska.
24. 03. 2013 | 11:20

SuP napsal(a):

stašenka -
Nesmíte zapomínat, že Merkelové vládnutí asi dost usnadňuje fakt, že v Německu jsou 2/3 západních a jen 1/3 východních Němců. U nás jsme všichni východní. (jen Moraváci jsou ještě východnější)
24. 03. 2013 | 11:22

SuP napsal(a):

ff -
A kolik konkrétních melounů z toho skončilo ve stranické Casse? 20%?, 30%?, 80%?
24. 03. 2013 | 11:25

ff napsal(a):

SUP to se zřejmě už nikdo nedoví..ty můj kvítku nedový!!!
Tak jako v ostaních kauzách zlodějských pravičáků!!!
Oni jen umí zavřít ty co malujou politikům tykadla.
24. 03. 2013 | 11:30

Viola napsal(a):

ff

děkuji za odpověď. Pro zajímavost rok 658 znamená konec Sámovy říše. Roku 658 zemřel a zanechal 22 synů, kterým zem svěřil a tím došlo k rozložení a zániku velké a mocné země.
24. 03. 2013 | 11:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

Chyba v překladu, mělo tam být "banda nezodpovědných". V Číně měli bandu tří nebo pěti, teď si nejsem jist, ale každopádně dopadli blbě.
24. 03. 2013 | 11:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 03. 2013 | 12:02

Viola napsal(a):

Šašku :-))) a přeji pěkné poledne. Je zvláštní, slunce svítí o stošest a mrzne, když už je jaro. To bude asi hodně vysokým tlakem. A žádný pan, nebo paní meteoroložka se neukáže aby tento jev vysvětlil. Ale prý je zas málo skvrn na Slunci, jenže v Austrálii měli velmi horké léto.
24. 03. 2013 | 12:03

Viola napsal(a):

No ještě, že jsem se stačila zasmát.
24. 03. 2013 | 12:05

ff napsal(a):

To co bylo r 658 toho se už nenajíte.
Ale že občany tohoto státu pumpla ta
budižkničemu Vlastička,to je pro tento stát a její st.pokladnu velmi důležité.Obzvláš v dobe "krize"!!!Tak,že vám je to jedno,že vás Vlasta pod vedením největšího grázla od r. 89 Kalouska okradla o 658 miliónů???
A teď chce ta naprostá hnusná asociálka Milerová zdražit důchodcům domovy pro seniory o 600 kč,aby se prý "měli líp"!!!Oni prý spíše potřebují duchovno,místo peněz.Ale duchovna se senioři nenají a ani za to nezaplatí nájem v domovech..Jak by se teď těch 658 miliónů šiklo.Nemuseli by ti pravicoví lumpi nic zdražovat několik let.Tak těch 658 miliónů má zřejmě v kase ta vaše TOTÁLNĚ ODPORNÁ PARTAJ!!!
A to nemluvím o kauze IZIP 2 MLD!!!!A S kartách taky v mld!!!
Není vám handa takovou hnusnou asociální stranu ještě podporovat????
24. 03. 2013 | 12:06

Viola napsal(a):

ff

ale já jen hledám souvislosti v tajemnu, zaujala mě ta vaše číslice.
24. 03. 2013 | 12:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

To už se mi dlouho nestalo, že bych byl smáznut. Já blb se domníval, že šaškům je dovoleno střílet si z vrchnosti. Holt šašci míní, adminové mění. Ještě, že jsem stačil rozveseli naši Violku.
Violo, až vypukne doba globálního oteplování, vyzkoušejte tu hezkou módu.
24. 03. 2013 | 12:34

Libertad napsal(a):

Pan Pehe napsal:
"Pokud se nějaký nový politický subjekt nebo subjekty nevynoří ještě do voleb"..

Pane Pehe, vynoří!! Už se přesunují peníze, největší potíž bude sehnat maskota typu JOHN a "oddané a přesvědčené straníky" typu madam (dříve z ODS) dnes TOP09 Langšáldové. I hloupých spoluobčanů máme dost, aby něco jako nové VV volili.

Také by bylo možné sformovat stranu živnostníků jako odezvu na onálepkování, že jsou paraziti. Nevím kdo a co tomu brání. V ČSSD o živnostenském podnikání nikdo nic neví a pracující třídě namlouvají bludy. Ta ČSSD věří. Rozděluj a panuj.

Úplně nejnadějnější bych viděl s formování kolem p. Dienstbiera, musel by však opustit rodnou stranu a založit sociálně demokratické hnutí.
830 000 hlasů je počet občanů, který by mohl rozhodnout. Domnívám se, že počet "skrytých" voličů je vyšší. Já jsem J.D. v 1. kole nevolil, v druhém nemohl.
Občané by mohli podpořit J.D. již před volbami, kdyby po jeho výzvě každý z občanů, který ho volil podlal na transparentní účet hnutí 100 Kč. 83 miliónu by při aktivní, tedy osobní podpoře mělo na volby stačit.

Volit ČSSD, ODS, TOP09, VV, KDU-ČSL, SZ je naprosto kontraproduktivní.

S pozdravem

Sidonio Libertad
24. 03. 2013 | 12:45

zas si musím otevřít Tondiho napsal(a):

Jáchym
Balbín byl taky jezovita.
Horší že je Supermario otrokem GS.
24. 03. 2013 | 12:47

stejskal napsal(a):

Střílet z vrchnosti si samozřejmě můžete, pane šašku (ostatně to zde dělá kde kdo). Nicméně nerad bych, aby se zdejší debaty vedly o "kozách" tuzemských političek. To by možná bavilo Vás, pana Pepu Řepu a některé další, ale jiné by to třeba od debaty spíše odrazovalo. A to bych opravdu nerad. A není to tím, že jsem prudérní či třeba cítím potřebu někoho konkrétního obhajovat.

Zkuste někdy přemýšlet, jaký mohou některé úvahy či výrazy mít vliv na toto prostředí. Prosím.

Hezký den.

Libor Stejskal
24. 03. 2013 | 13:23

Jarle Halsnes napsal(a):

Žádnou. Nezbývá než doufat, že lidé nezopakují staré chyby a tyto strany nebudou volit. Já jsem ještě nikdy v životě nevolil stranu, v jejímž názvu se vyskytuje slovo "demokratický" (a ani "komunistický", aby si někdo nemyslel).
24. 03. 2013 | 14:13

český maloměšťák napsal(a):

O kozách je nutno se bavit. Koza totiž jako snad jediný savec nemá rakovinu.
Proč ?!??
Některými politickými stranami rakovina prorůstá... a kozím stádem neprorůstá.
Politické strany je třeba krmit i platit - kozám stačí jen krmení a slušné zacházení. Slušné zacházení nic nestojí - ušetřilo by se.
Kozy dávají i maso - politické strany vyrábějí pouze mlýnky na maso.
Na kozy je móóc hezký pohled ....z mnoha politiků se spíše chce blejt.

To kozám patří budoucnost.
Jen by bylo třeba vyřešit problém, aby před hlasováním neolizovaly sněmovní tisky a vůbec i jiný parlamentní inventář aby si nebraly do huby.
Snad jim navlíct na hubu nějaký košík nebo co.
V rámci náhubkového zákona například.
24. 03. 2013 | 14:34

Viola napsal(a):

český maloměšťáku

byla řeč o "kozách" jako bez podprsenky. Prý pro muže je ozdravující dívat se na nahá ženská prsa a pan Stejskal je maže, asi vás nechce ozdravit - muže zde.
24. 03. 2013 | 15:10

dennis napsal(a):

Krome TOP 09 se neobjevila zadna nova strana, ktera by tezila z krize (z propadu dvou nejsilnejsich stran). Rika autor blogu.

Ano? TOP 09 tezi? Prefernce Topce vzrostly po prezidentskych volbach. Ale jak mam rozumet tomu, ze TOP 09 tezi z krize? Roste snad lavinovite clenska zakladna, vznika nova pocetne velmi silna sekce pro mlade, omladila TOP 09 vyrazne? Mam tomu rozumet, ze celostatni sit' TOP 09 uz nepotrebuje strukturu Sdruzeni starostu; a nebude se uz vice handrkovat se Starosty?

Prejeme predsedovi TOP 09, aby mu mladicky kukuc' a jeho pritazlivost mezi mladymi dokazala, ze TOP 09 je pro mlady! Prejeme TOP 09 i jejimu predsedovi, aby jim elan a nadseni v praci s mladymi prinesla uspech v pristich volbach. Verim, ze vetsina novinaru v hlavnich sdelovacich (jak o nich mluvil Zeman) nezustane sve dobre profesionalni povesti z prezidentskych voleb nic dluzna.
24. 03. 2013 | 15:22

vico napsal(a):

I já koza mám svá práva
já, co zdravé mléko dává
Já, co dáváte mi za vinu,
že nedostanu rakovinu.

Horší, než-li koza
jsou na tom už jen dvě kozy
Horší na tom, než dvě kozy
jsou dvě kozy ve vlatnictví političek
/s Dior botičkama i bez botiček/
24. 03. 2013 | 15:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pan Stejskal mi křivdí, ti z vás, co si stačili přečíst můj příspěvěk vědí, že byl z části informační a zčásti edukativní.
Např. jsem připomenul známý valašský popěvek: "Po valašsky odzemek, kdo ty kozy zažene." Je pravda, že jsem navrhoval zpívat ho trojhlasně a protože žijeme v liberálně-demokratickém zřízení, připustil jsem kostýmy topless. Také je pravda, že jsem bez předchozí konzultace s panem Stejskalem složení tria určil sám (mám s tím bohaté zkušenosti). Vždycky je dobré, když je ve vokálním ansámblu nějaká zdatná pěnice (viz sestry Alanovy, inkognito kvartet apod.)
V dalším dvojverší (a já bych ho byl zahnal, ale som sa vlka bál), jsem se dopustil hříchu proti sterilitě zdejšího prostředí a sólový fragment jsem přiklepl panu ministrovi přes finance. Horší faux pas byl ale překlep, místo vlka jsem napsal duka, a to je neodpustitelné. Každý inteligentní člověk i mnozí novináři dobře vědí, že pan kardinál není na kozí ale na vepřové, hovězí, drůbeží, rybí a jiná ušlechtilá masíčka. Ani ovce by asi neuspěly, natož ovčané.
Tož tak to bylo s mým nepodařeným a po zásluze oceněným příspěvkem.
Tímto zdravím Maximuse a Pepu Řepu, neboť jsem byl na chvíli vyzdvižen až na jejich úroveň (top 3). Teď už budu zase klesat a držet se při zemi.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ještě si dovolím plesknout sem úryvek ze zajímavého hodnoceční sjezdu SPOZ od ťěpána Kotrby na Blistech.
levici.

Miloš se vždy řídil heslem z voskového kelímku od piva. Po použití znehodnoťte. Týká se to a týkalo se to lidí i stran. Své lidi nikdy nehájil, nepomáhal jim realizovat i jejich ambice, dosahovat jejich cílů. Přestože pro něj (kolikrát i za něj) pracovali, přestože se sami vystavovali rizikům či šli do předem prohraných (a nebo předem prodaných, nebo jinak zobchodovaných) bitev. Využíval je, používal je a některé i zneužil. Bavil se s vítězi bitev. Neposuzoval lidi podle ničeho jiného. Mynář už předsedou není a je otázkou času, kdy nebude ani kancléřem. Schopnost hrát šachy znamená umět obětovat figury pro vítězství. Své vítězství. Figury se ale žádný šachista neptá, zda chce být obětována.

Každý zeman si ale vždy najde podržtašky. Najde si i své komoně. Tažné herky. A pak má chovné hřebce. Vzácné, hýčkané. Ale jen Miloš vyžaduje nadšené ržání všech a služebnou horlivost bez obroku. Vzpurné, zpěněné či s infarktem pak nechává jak d'Artagnan spěchající za královnou – za sebou. Aniž by se zastavil, ohlédl. Neobstáli v zátěžovém testu…
24. 03. 2013 | 17:02

Ada68 napsal(a):

Pehemu nějak trvale nerozumím ... od 89-tého jsem členem socdem a vždy jsme s radostí uvítali každého nového člena, naše snaha přivést do strany novou krev je trvalá ... bohužel, stále se u nás nadává na poměry, ale vzít na sebe tíhu odpovědnosti se chce málokomu
24. 03. 2013 | 17:18

vasja napsal(a):

Trochu k věci:

http://izeny.eurozpravy.cz/zdravi-hubnuti/67491-holeni-intimnich-partii-riziko-infekce-je-znacne-varuje-nova-studie/ !!!
24. 03. 2013 | 17:42

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Sice tohle psali na Blistech, ale já jsem si to předvčírem vymyslel sám, docela, docela SÁM!
Přišlo by mi to jako takové logické vyústění. Ale mně je hej! Já su zaujatej!
Taky budu hlídat, kdy mu začnou dělat ta madla kolem Hradu, jak předpověděl Ládik!!!. Hned Vám to napráskám.
24. 03. 2013 | 17:44

SuP napsal(a):

vasja -
Jednak ta nová studie je pěkně stará a krom toho se kozy neholej.
24. 03. 2013 | 17:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP
Doufám, že tendr na ty madla bude zadán transparentním výběrovým řízením, vzhledem k délce vyhlídkové trasy a hmotnosti klienta to bude lukrativní kšeft.
24. 03. 2013 | 18:04

SuP napsal(a):

Nojo, ale akcije na doručitele, tak je jasný, že to tam přijde šroubovat Bém. Myse z té korupce nevylížem. S impotencí je to snazší.
24. 03. 2013 | 18:43

stejskal napsal(a):

Jsem rád, že jsme si porozuměli, pane šašku. Díky.

Hezký večer.

Libor Stejskal
24. 03. 2013 | 19:06

Pepa Řepa napsal(a):

Kdo nebyl aspoň jednou smazán, žil nadarmo.
Jen zbabělci přecházejí na zelenou.
24. 03. 2013 | 19:09

český maloměšťák napsal(a):

Viola
Stejskal šaškovi z Jihlavy maže kozy ?
To je ale moc divná úchylka...zvláště s přihlédnutím k tomu, že je Stejskal s největší pravděpodobností /alespoň dle fota/ chlap.

Hezké pokoukání ještě mikomu nikdy nikde při žádné příležitosti neublížilo, paní Violo. To je svatá pravda.

P.S. Já myslel, že je řeč o košíčkách na hubu...ne na prsa.
24. 03. 2013 | 19:17

vico napsal(a):

Ale díky editorskému zásahu jsme se leccos dozvěděli, třeba, že si ženy /vasja17,42/holí chlupatá prsa, i když se tím vystavují nebezpečí infekce.
24. 03. 2013 | 19:30

šašek z Jihlavy napsal(a):

Přátelé z blogosféry,
před chvílí jsem se díval na dvojce na pořad o metylalkoholové aféře. Objevila se tam na chvilku paní Lorencová s prof. Kellerem a vypadali dosti rezignovaně. Taky paní Slonková se dvakrát optimisticky netvářila. A korunu tomu nasadila jakási barmanka, která se divila, že umřelo tak málo lidí v poměru s množstvím zachyceného jedu. Mám dojem, že brzy dojde i na ty husitské rekvizity. Pokud se otevře dobová zbrojnice, zamlouvám si řemdih, připomíná mi ježka, sice na řetězu, ale venku z klece. Jihlava ho má ve znaku. Máme tam ještě lva, ale na toho bych nevsázel, asi má taky upito nebo už chcípl.
BTW, už se zločin dostal i k nám, na diskotéce zmizela školačka, rodina se diví, policie kroutí hlavou. Šašek žasne, proč tam pouští nezletilce. Jaro v nedohlednu, z Hradu přichází mráz. Bimbo se ukládá k zimnímu spánku, hude hůř.
24. 03. 2013 | 21:09

český maloměšťák napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=vRA-Nc6Xc5E

....musíme si udržet pozice...Protože to chtěl Roman - ne protože to chtěl Topolánek.. aby to bylo všecko pod palcem - energie, plyn....penězovody se mění podle politických preferencí...jde to pak přes právníky, poradce ministrů, poradce premiérů...

Socodesáctví /nebo také topkomunismus/ jako vrcholné stadium mafiakapitalismu.
24. 03. 2013 | 22:27

Jáchym napsal(a):

Šašek z Jihlavy:
Co se týče metylalkoholu - pochopitelně se jej napilo mnohonásobně víc lidí, než jsou ti, u nichž byla diagnostikována otrava metanolem.
Mnozí dokonce přežili.
Smůlu měli ti, kteří pili pouze pančovaný alkohol a neprostřídali to s chlastem nepančovaným. Etylalkohol funguje jako protijed metylalkoholu.

Pokud byl metanol v některých lahvích namíchán "střídmě", došlo sice k parádní opici (a poškození zdraví), ale postižený ani neví, že byl přiotráven a snad si zkrátil o pár let život.

Zjistil jsem, že podobně jako antidotum metanolu působí kvalitní alkohol i jako protijed či prevence některých zdejších blogů.
Takový Payne, Urban či v poslední době Pehe způsobují ve střízlivém stavu nadýmání a průjmy.
24. 03. 2013 | 22:31

Jaroslav napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/velezrada-chteji-senatni-zalobci-zruseni-eu-fz9-/p_politika.asp?c=A130323_205732_p_politika_wag
25. 03. 2013 | 07:20

petr napsal(a):

Dobrý den,pane Pehe.Já myslím že obě strany budoucnost mají.A že v pracovních táborech bude 50.000 pracovních sil znamenat podstatné zvýšení pracovních výkonů,na onově demokraticky zničené země.
25. 03. 2013 | 08:31

Ládik!!! napsal(a):

SuPe,
nepředstavuji si madla kolem hradu jako zábradlí v normové výšce 1,1m. Na to ležící president sám nedosáhne, musela by mu pomáhat ochranka. Mám na mysli svislá madla, od země do v=1,5m, s roztečí 1,5m - aby měl vždy 2 pevné body pro ruce.
25. 03. 2013 | 09:08

Ládik!!! napsal(a):

V pracovně by se Bimbovi šikl pojistný systém, jaký měl pan Morton ve vlaku v Tenkrát na západě.
25. 03. 2013 | 09:12

Ládik!!! napsal(a):

šašku,
taky se divím, kde se bere ta kosa - a tys na to kápl. Mráz přichází z hradu. Ale stejně to musí jít přes Rusko, protože fučí od východu a je -7°C.

rekapča: arctissimo
25. 03. 2013 | 09:14

buldatra napsal(a):

Ládiku!!!

Vzhledem k právě probíhajícímu globálnímu oteplování, je ta kosa tam venku jen taková zanedbatelná epizoda, která nestojí za řeč. Veškeré řeči o nějaké kose jak v Rusku jsou tedy naprosto nepřístojné a zavání nebezpečným klimaskepticismem.
Na klimatickém panelu by vám to vysvětlili odborně.

Sluneční aktivita je na minimu, ticho po pěšině, skvrny veškeré žádné, ač právě vrcholí cyklus a aktivita by měla být obrovská, maximální. To je jak naschvál. Jestli voni ti oteplovači něčím to slunko nenaštvali.
25. 03. 2013 | 10:03

Ládik!!! napsal(a):

buldatro,
já pociťuju globální oteplování jenom doma, od rána mi stoupla teplota ze 22 na 25°C, přitopil jsem v Morsu. Za oknem je globální ochlazování. Můžu jezdit autem po louce až k baráku, hotový permafrost. Srny právě objevily u krmelce 3 roky staré seno, mladší mají sežrané a jiné nemám. Připravuju se na návštěvu ledního medvěděva. Nějaké strany mi v té kose můžou být ukradené.
25. 03. 2013 | 10:30

resl napsal(a):

lidi chrápou, mávnou rukou nade vším. nejlépe jim tak sáhnout na prachy a je revoluce hned. kalousku začni, mé srdce ... to už by veděla řepa.
25. 03. 2013 | 15:38

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
Je vidět, že jsi praktik a žádnej táborovej kecal. Ty madla jsem sice (jako Tvůj nápad) dál nežešil, ale vidím, že to máš promyšlený na našeho pana prezidenta jako na vlastního.
Ano svislá madla o délce 1,5m s roztečí 1,5m jsou naprosto unikátně sofistikovaná a ergonomická, mohou začínat už 0,5m nad zemí (nebo jinou pochozí výškou). Pak je snadno zachytí i ležící občan (nebo prezident) snadno a bez dopomoci. Ale co hlavní - JE IDENTICKÁ SOPTŘEBA MATERIÁLU!!! To by měli ocenit přátelé zeleného údolí (údolí, kde se nelení). Vůl a bolševik by je dal v jednom kuse v jedné výšce se všemi nedostatky, které by to přineslo.
25. 03. 2013 | 19:47

SuP napsal(a):

Dnes jsme u oběda vyřešili jeden hlavolam.
Ideálem levicových stran není spokojený občan, ale občan nasraný!
Ten je totiž lépe manipulovatelný a chytá na prvnní našlápnutí.
Další rozpitvávání netřeba.
25. 03. 2013 | 19:52

Pavel napsal(a):

Jenom trotl a hlupák volí ODS, ČSSD,
Komouše,černoprdelníky,véčka a jiné topky.
Až bude volit jiné strany, může být lépe.Pokud po 4 letech budou stejný jak tito vyčuránkové, tak volit zase někoho jiného nového, stále dokola. Ale to musí mít lid rozum na správném místě.
:o)
26. 03. 2013 | 13:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy