Česká politika v zajetí loupeživých klanů

07. 08. 2013 | 08:59
Přečteno 8511 krát
Mnozí se diví, že „odbornická vláda“ Jiřího Rusnoka začala měnit lidi ve vysokých postech na ministerstvech a ve státních podnicích ještě před hlasováním o důvěře. Otázkou ale spíše je, jak se někdo vůbec může divit?

Český stát je dlouhodobě v zajetí politických a ekonomicko-lobbistických klanů, jejichž prioritou nejsou veřejné, ale čistě soukromé zájmy. Tuto loupeživou kulturu stvořil svými reformami, nezakotvenými v právu a morálce, už Václav Klaus. Během vlád pravice byla doprovázena neoliberální ideologií, v níž byl stát vykreslován jako nějaká přítěž.

Loupežení ve „stáním“ bylo dovedeno v posledních letech téměř k dokonalosti. Aby byl v dobývání „stáních“ postů i zakázek pořádek, pořídily si některé klany i „odborníky“, kterým se říká „političtí podnikatelé“. Uvolní-li se důležité léno, které chce klan obsadit, stranický kolibřík se poníženě dotáže politicko-podnikatelského mazánka, koho na takové místo a za co.

Zákon o státní službě byl pro jistotu opakovaně odkládán. Není divu, že po téměř osmi letech nájezdů politicko-kmotrovských klanů pravice na vše státní, včetně velkých zakázek, se veřejnosti jeví Zemanova vláda, i když ustavená ústavně neortodoxním způsobem, jako levicový projekt, který chce pod heslem „nepustit pravici zpět k moci“ s touto loupeživou kulturou skončit.

Symbolem mají být majetková přiznání. Co na tom, že předseda vlády byl členem poradního sboru vlády předešlé a někteří ministři, schovávajíce se za odbornost, si nad slovem „levice“ nejspíš uplivnou.

Mnozí z příznivců Miloše Zemana si nepochybně myslí, že když se jeho vláda hned pustila do rozsáhlé výměny „kádrů“, jen urychleně nahrazuje zkorumpované osoby dosazené předešlou vládou. Mělo by jim být podezřelé už to, že s těmito výměnami nešlo počkat ani do hlasování o důvěře.

Politika „rozchvacování“ institucí spojených se státem a následného „uchvacování“ vlivu, postů a státního majetku je u nás bohužel hluboce zakořeněna. Dobyvatelsky se ke státním postům i majetku chovaly v podstatě všechny dosavadní vlády, včetně těch úřednických a levicových, i když v různé míře. Mirek Topolánek dokonce neomaleně mluvil o“noci dlouhých nožů“.

I jednání Rusnokových ministrů se bohužel jeví jen jako „nájezd“ nejnovějšího klanu, tentokrát lidí z okolí Strany práv občanů - zemanovci, kteří pomohli Zemanovi do úřadu prezidenta. Vláda musí navíc jednat rychleji než třeba první vláda Mirka Topolánka, která velkoryse rozdávala posty, ač nedostala důvěru a vládla čtyři měsíce v demisi. Nemá totiž za sebou ani silnou politickou stranu.

Tu si Zeman teprve v podobě ovládnutí ČSSD opatřuje. I první vláda Zemana, kterou sám vedl a kterou si pojistil opoziční smlouvou s ODS, to měla snadnější, jakkoliv se o dobyté území musela dělit s klanem Václava Klause.

Loupeživá kultura politicko-ekonomických klanů u nás v podstatě znemožňuje rozumné vládnutí. Za fasádou slov o „řešení problémů země“ se především krade.

Bohužel, ukáže-li se časem, že ani „odbornická“ vláda ustavená Zemanem není v tomto ohledu o nic lepší než ty předešlé, má demokracie u nás--po katastrofální vládě parlamentní většiny v posledních letech i ústavních experimentech Zemana—opravdu na kahánku.

Právo, 7.8.2013


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pehemu napsal(a):

Co že jste takové plamenné řeči nepublikoval jako vedoucí politického odboru prezidenta Václava Havla?
Český stát tehdy nebyl již dlouhodobě v zajetí politických a ekonomicko-lobbistických klanů, jejichž prioritou nebyly veřejné, ale čistě soukromé zájmy?
Ano, tuto loupeživou kulturu stvořil svými reformami, nezakotvenými v právu a morálce, už Václav Klaus. Václav Klaus, který působil v éře prezidenta Václava Havla!
Během vlád pravice byla - Vámi zmiňovaná "loupeživá kultura - doprovázena neoliberální ideologií, v níž byl stát vykreslován jako nějaká přítěž.
Pehe, Pehe, pořád mi z toho nějak vychází ten fakt, že Vy se nám tu teď přiznáváte, že jako "největší politolog té doby" jsem tyto Vámi výše zmiňované zápory opomíjel, ignoroval a nic s nimi nedělal!

Je to stejné, jako kdyby z institutu Václava Klause dnes - ústy Václava Klause - zaznívalo, že "se dnes krade zcela, a zejména tam, kde jste to zmiňoval Vy, Pehe"
a Klaus by jedním dechem dodal, že "základy tohoto zrůdného mechanizmu se mohly formovat za éry prezidenta Havla."

Tak co Vy na to, Pehe?
07. 08. 2013 | 09:13

Naštvaný napsal(a):

" Česká politika v zajetí loupeživých klanů" : ano, konečně máte pravdu. Nejhorší z nich je ten prosudeťácky zadřený, který touží po návratu do stavu před květnem 1945. A že na tom pracuje. Spolu se svými kmotry Schwarzenbergem a Hvížďalou a přicmrndy, jako je Pehe, Urban a spol.
07. 08. 2013 | 09:13

Gustáv Kočí napsal(a):

Vona je ta pražská politika úplná vodysea, akorát že tomu herojovi stačilo zevlovat dekádu, potom plul na kládě a nakonec ho to vyšplouchlo u tý princezny co zrovna prala prádlo.

Někdy mám takovej pocit, že tomu přestávám rozumět.
07. 08. 2013 | 09:14

Maximus napsal(a):

A ke kterému klanu patříte vy pane autore? Řekl bych, že ten štít se jmenuje TOP09 a v pozadí jsou jisté finanční skupiny a slovně jako (aby se neřeklo či je to váš úkol) podporujete socany, no a ti mají své finanční krytí. Ono je to tak rozdělené vlastně všude na světě, jenomže třeba v takovém Švýcarsku nebo Švédsku jsou nastaveny jisté mantinely pro řádné fungování státu a přes ty se nemůže jít, který má dozorovací funkci a není tam do triumvirátu policie, prokuratura a soudnictví nalezlá mafie od politiků a od vysokých peněz. Asi tak ňák pane politologu. Jeěště stojí za optání, kdo námn to tzady za 23 let tak pěkně nastavil? Jo, zapomněl jsem na totálně zblblou českou společnost, která není sebevědomá jako lidé na západě, ale jaksi netečná. A na tom mají také čáku média, vzpomeňme třeba nedávno, ať žije Číro, Karel dobroty barel, který už když se probudí, tak myslí na občany, hurá!!!

Hezký den všem.
07. 08. 2013 | 09:18

hanah napsal(a):

Pehe,
to nám tady tvrdíte, že to začalo "už za Klause?" Kde jste byl za Havla a ve "zlatejch devadesátkách", kdy se rozkrádalo ve velkém, tedy daleko větším než dnes?
07. 08. 2013 | 09:24

Hloupý Honza napsal(a):

Když je ještě pořád co krást, tak je dobře. Až už nebude z čeho a peněženky ovčanů budou zívat prázdnotou a pavučinami, tak to bude horší. Místo volebních lístků se budou brát do ruky vidle. Avšak k tomuto nikdy nedojde, naši političtí ztrejcové se za ta báječná léta privatizací, transformací a reforem naučili zlatému pravidlu každého parazita, udržovat životní funkce svého hostitele, aby zbylo i do foroty. Takže už vědí, že stačí chvíli počkat, než se hrneček vař zase naplní. A tak tu žijeme na tom našem krásném hnijícím komposťáčku, udržování při životě (plesnivým) chlebem a (hazardními) hrami, abychom pomáhali zkvalitňovat život našim "elitám". A to je myslím si základ fungování naší parazitokracie.
07. 08. 2013 | 09:27

skeptický napsal(a):

Národ chce nové loupežníky,co naděláte.
Zastánci starých loupežníků pod rouškou demokracie vřeští.Mají ovšem na mysli parlamentní demokracii,kde 101 poslanců zuby nehty brání svoje korýtka v husitském duchu Proti Všem.S důvěrou lidu oškubaného je to ale slabé.

Demokracie ve smyslu lidových voleb je zaskočila.Už si tu kulturní fronty a občanské společnosti malovaly Nový Jeruzalém.

Díkybohu mesiáš se tu narodit nemůže,nemáme tu tři moudré muže a pannu.Chlívek který tu nadělali nestačí.
07. 08. 2013 | 09:29

starý jezevec napsal(a):

To je jako hořekování příslušníka jednoho z klanů.

Rusnoku, hned tam vrať ty trafikanty, vždyť si ta místa nepochybně zasloužili. Na úřad vlády zpět i Nagyovou s Poulem a zachovat milionové odměny.

Co je legrační, že Pehe s tímto začíná v době, kdy jiní křičí, že se zde vše kriminalizuje a že tu máme policejní stát.
07. 08. 2013 | 09:30

Yosif K napsal(a):

STARÁ VLÁDA UDĚLALA OHROMNOU CHYBU ŽE MEZI SEBE VZALI DRÁBKA VÁZANÝHO NA SVOU SOFTWAROVOU FIRMU A DOPADLO TO ŠPATNĚ. Tedy možná dobe pro tu sftwarovou firmu ale špatně pro vládu.

Nová vláda je na tom v tomto ohledu ještě hůře než Nečasova vláda.
Toman, Cienciala a Koníček jsou vcelku odporní výlupci nové rudé velkoburžoazie. Jsou to přímí zástupci Agrotrade, Třineckých železáren a majitelů skupiny Sigma (pokud Koníček neí stále heště masjoritní kmajitel přes nastrčený bílý koně).

Kdyby Toman a Koníček byli členové ODS, byli by od salonních bolševiků označeni za sprosté a arogantní velkotuneláře.

Protože Zeman salonním bolševikům nabulíkoval že jde o vládu ve prospěch prostěho lidu, tak si trumbelíni - salonní bolševíčci kapesního formátu nadšeně a hloupoučce a spokojeně pomlaskávají že tomu tak je, že vejlupkům jako Toman, Koníček a Cienciala jde o blaho proletářů nebo co.

Řečeno po zemanovsku, těžko hledat více idiotský názor než toto. Toman, Koníček a Cienciala těžce investovali do Zemana a ted jim jde o to jak načerpat stonásobky své investice zpět.
07. 08. 2013 | 09:30

starý jezevec napsal(a):

Další pikantností je to, že když se nám zde zrodí vláda, která má důvěru veřejnosti, tak začne řvát banda propagandistů, že je ohrožená demokracie.

„Mnohem více vypovídá o mínění občanů jednoznačněji zadaná část: Zda si přejí, aby sněmovna vyslovila úřednické překlenovací vládě. Plných 65% si to přeje a 1% neví. Důležitá je také skutečnost, že voliči ČSSD požadují vyslovení důvěry drtivou většinou 95%. Z toho totiž vyplývá, že v ČSSD neexistuje mediální virtualita rozkolu Sobotkovci × Haškovci, nýbrž osamělý boj Sobotkovců (5%) proti ostatním sociálním demokratům (95%).“
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/merak-ceska-media-se-nestiti-dezinterpretovat-pruzkumy/
07. 08. 2013 | 09:34

sktrukturovaný aligátor napsal(a):

Pozoruodné je, že myslitel opět zapomněl na klan čimelicko-bechyňský.
Je snad-mezi přítomnými- ještě někdo tak naivní,kdo neprokouknul, zda jde o politologa s nadhledem nebo agitátora, rádoby sofistikovaného a strukturovaného?
07. 08. 2013 | 09:35

KKK napsal(a):

Vona tam nejaka demokracie u nich vubec byla, pani Mullerova?
07. 08. 2013 | 09:36

Josef napsal(a):

Maximusi- česká společnost je jaksi netečná???
Pláčete na špatném hrobě.
Nebyl jste i vy původcem? To co nás odlišuje od jiných zemí je totiž ten primitivismus hurá antikomunistů.
Hned po cinkání klíči tu rozkrádání začalo, a rozkradené firmy a bývalá JZD viděl i poslední venkovan. A kdokoliv by na to tehdy upozornil, byl by označen za starou strukturu, přisluhovače STBáků, kteří nám chtějí zničuit revoluci.
Nejkpozději v době Sinha, Bacs, Pepaz Hongkongu bylo i největšímu prosťáčkovi jasné že tu vládne mafie která rozkrádá stát, a jako vstupenku ke korytu stačí dát úplatek ODS. A jak to dopadlo? Stačilo svolat demonstraci a zeptat se fanatického davu zda chtějí do stalinského gulagu nebo budou dál volit modré. A ovce poslušně zabečely a nechaly se dál okrádat. O pár let později všichni věděli, že KOžený je hochštapler a podvodník- když už atmosfera byla nedýchatelná, stačilo Viktorovi prohlásit že ho vydírá STBák Wallis, novináři se vrhli do štěkotu a zase známý signál. KDO CEKNE PROTI ROZKRÁDÁNÍ, bude lynčován médii jako přisluhovač STB. A pak už to jelo jedno po druhém, a vždy po naprosto v jiné zemi šíleném a nepředstavitelném korupčním skandálu stačilo vytáhnout tu Mašíny, tu číhoštský zázrak, a diskuse se otočila jinam.
Když Koloťuk Gross z levice neuměl vysvětlit milion na byt, Kalousek rozbil vládu, protože s takovým "nemůže sedět v jedné místnosti", Praha polepena Bilboardy Stydíme se za svého premiéra.
O pár let později 3 miliardy Drobil, 750 milionů Promopro Vondra nikomu nevadily, bylo to přece z antikomunistické pravice.
Dnes už je republika rozkradena tak že pád do bídy pociťují všichni, a už to nejde zastavit mírovou cestou. Ale pořád se budeme místo řešení hádat kdo je levičák a kdo pravičák
07. 08. 2013 | 09:41

marxík napsal(a):

Autor, jak je jeho dobrým zvykem, strukturovaně popisuje podstatu demokratického vládnutí na kapitalistickém půdorysu. Aby vás nevystrašil, vždy neopomene dodat, že se tak děje jenom u nás, ale všichni majitelé vlastních hlav si myslí své.
Vědí totiž, že tzv. vyspělé země, které mají státní dluhy ještě výživnější než je naše skromná sekyrka, fungují na obdobných principech jako naše domovina.
Opěrnými body totality peněz jsou právě politologové pehecího typu, kteří nám mají vtloukat do hlavy, že systémová úchylka se nachází jako napotvoru zrovna u nás, a za naší hranicí se už rozkládá jiný svět.
Za odpudivého smradu se taky skutečně rozkládá, ale není jiný než ten náš.
07. 08. 2013 | 09:43

Ládik!!! napsal(a):

Dneska se bude tančit na hradě všude. Kazačok. Už vidím, jak zemana podpírá ochranka a hýbe mu nohama...
07. 08. 2013 | 10:03

born65 napsal(a):

Předevčírem jsem si říkal, pane Pehe, že ještě jeden text do středečního hlasování sem zvládnete nasypat. A je to tady... škoda, že jsem se s někým nevsadil :-) Faktem je, že jak ten předvčerejší, tak ten dnešní text... no, oba nic moc. Zase slyšíte trávu růst (Rusnokův klan Zemanovců, Zemanovo ovládnutí ČSSD apod).
Mě zaujala v poslední době jiná věc. Jaké úžasné kotrmelce ve výkladu demokracie teď předvádí ODS vedená odkvetlou Fuchsií sarensis (Fuchsií žďárskou)! Když je dotázána na legitimitu poslanců LIDEM, tak tvrdí, že tito poslanci byli zvoleni v řádných volbách, přičemž to, že najednou hlasují za stranu, která se voleb neúčastnila (ani nemohla, neb vůbec neexistovala), není nic divného, neboť právě oni dodržují někdejší koaliční program a hlasují tedy legitimně podle svého svědomí. Což je podle ní demokratické. Ovšem - kdyby učinil poslanec ODS legitimní projev a hlasoval podle svého svědomí o Rusnokově vládě třeba tím, že by na jednání nedorazil nebo před samotným hlasováním sál opustil, byl by ze strany vyloučen. Takže za podobný demokratický projev hlasování podle svědomí, názoru - vyhazov! Svérázné pojetí.
07. 08. 2013 | 10:03

honza napsal(a):

Tentokrát vcelku dobrý blog. Je skutečností, že rozkrádání dosáhlo největšího rozkvětu za éry Topolánek - Dalík. Tam došlo i k naprosto bezskrupulóznímu kupování poslanců, které pokračovalo i za tandemu Nečase s kantýnskou. O rozkrádačkách by mohl mluvit i Kalousek, jeho hysterická reakce v kauze Casa (je kolem toho nějak podezřele ticho) byla klasickou ukázkou potrefené husy. Jako drobné světlo na konci tunelu vidím instalaci Zemana, jako šéfa státních zástupců, to je také důvod, proč jediný, alespoň trochu přijatelný člověk z vedení ODS byl z postu ministra spravedlnosti odvolán.
07. 08. 2013 | 10:09

Gerd napsal(a):

Hlídací psi demokracie po 24 letech spánku procitají a začínají štěkat na nepravý strom. Nevím, jestli lidé instalovaní Rusnokovou vládou, jsou zloději tyjící ze státních koryt, ale máme jistotu, že Kalouskova vláda instalovala do funkcí lidi bezostyšně tyjící ze státního. U Rusnoka máme alespoň nějakou naději, že tam bude prá poctivých. U Kalouskových chlapců už víme, že taková naděje není.
Máme jen šanci na změnu, a to za vyházení všech kalouskových lidí od koryt stojí, i když Pehe vřeští jak vzteklý pavián. Tím není řečeno, že nás Rusnok nezklame, ale jistá slabá naděje na zlepšení tu je. Horší už to totiž být nemůže.
07. 08. 2013 | 10:11

Josef napsal(a):

Gerde, hlídací psi neprocitají. Hlídací psi jsou nervozní protože netuší jak to dopadne a jak nastavit krouhvičku
07. 08. 2013 | 10:23

dennis napsal(a):

Po jiste prodleve opet blog, ktery muzu charakterizovat jako uvaha bez zjevneho nahravani jedne strane (mince).

Klientelismus a naprosta neduvera v kazdou dalsi kadrovou vymenu nezpusobila samotna pravice a ani levice ve sve vhistorii, kdy byla u vlady, tedy ve vlade, se nechovala ani cestne ani zodpovedne.

Vsechna media vcetne tech statnich neustalym opakovanim slov byvalych ministru Necasovy vlady nedokazou udelat ze Zemana a z Rusnoka vetsiho zlocince nez byli Klaus i s jeho kamarady. A v posledni dobe je pad Necasovy vlady sice nahlym nicmene zakonitym vysledkem lobistickych praktik. Politicky vyvoj a s nim dosazeny stupen korupce snad uz nejde prekonat.

Neni pochyb, ze vsichni, kdo se nemravnym zpusobem zavratne obohatili, dnes krici, ze je ta prava chvile, aby parlamentni demokracie zachranila "spravedlnost". Presne v duchu pribehu Divokeho zapadu: Po te, kdy byl majetek pod rouskou pravni tmy rozdelen, musi prijit zakon a poradek musi byt nezvratne nastolen.

Lide, kteri si mysli, ze Necasova vlada udelala hodne nebo aspon neco dobreho a mela by pokracovat, takovi lide jiste biji na poplach, ze poradek se hrouti. A maji pravdu. Zda se, ze se mafianske poradky zacaly nebezpecne viklat.

Jestlize prisnejsimu rezimu budeme rikat totalita, nepochybne prisnejsi rezim by ted uz zacala zavadet i pravice. Dvacet let bez vymahatelneho prava a bezbrehe kriminilaty zavrsene vseobjimajici amnestii zakonite musi vystridat "totalita" nebo, chcete-li "diktatura". Zakon a poradek - vymahatelnost prava a organy cinne v trestnim rizeni musi zacit fungovat. K tomu nasmerovala nasi narodni lodicku ceska neviditelna ruka trhu. A vubec nezalezi na tom, budeme-li z pristiho vyvoje obvinovat levici, slabou vychovu v duchu antikomunismu, kleptokracii, mafii nebo globalni kapital ci si pomuzeme spikleneckymi a konspirativnimi teoriemi.

Vyvoj smeruje zakonite k prisnejsimu rezimu. Vsichni volaji po spravedlnosti. Kazdy si ji predstavuje jinak - jedni chteji zachovat "zavedeny binec" a jini chteji "novy poradek". Prisnost musi bejt!
07. 08. 2013 | 10:27

modrý edvard napsal(a):

Nebudu se tady přít, jestli víc krade/kradla vláda A, B nebo C. Konkurence je silná. Samozřejmě můžeme říct, že v Zimbabwe mají vládu ještě zkorumpovanější a ve Švédsku méně zkorumpovanou.
Rusnokova vláda ale navíc popírá principy parlamentní demokracie. Navrhuji doplnit Ústavu o větu: "Žádný výrok prezidentův nemá právní platnost, pokud není spolupodepsán předsedou PS nebo Senátu."
07. 08. 2013 | 10:27

Ládik!!! napsal(a):

Miloš uš de (po schodech nahoru). (ČT24)
07. 08. 2013 | 10:39

Yosif K napsal(a):

starý jezevec napsal(a):
Z toho totiž vyplývá, že v ČSSD neexistuje mediální virtualita rozkolu Sobotkovci × Haškovci, nýbrž osamělý boj Sobotkovců (5%) proti ostatním sociálním demokratům (95%).“
07. 08. 2013 | 09:34
Pane Jezevec, máte pravdu že Sobotkovci a Dinsbirovci končí v odpadkovém koši dějin. I v CSSD platí že silnější pes m..dá všechny a že doktor ze Sládkovičova se přihnul k silnějšímu psu Zemanovi takže nemůže prohrát, ted už jde jen o to kdy bude Sobotka potupně vyválen v dehtu a peří a vyvržen z lůna strany živitelky.
Zkuste si však odpovědět sám sobě yda lžidoktor ze Sládkovičova, sběratel gfunkcí japonská kalkulačka, třetí nejhorší absenter v parlamentu a pozemkový lanlord přes zasítované pozemky v Ochozi u Brna i leckde jinde se bude nějak starat o zájmy "utlačovaných proletářů".

Právě naopak, podobně jako jeho loutkovodič Zeman a podobně jako vládní rudí velkoburžujové Toman, Koníček a Cienciala bude na proletáře zvysoka s...at jako na placatej kamen.
07. 08. 2013 | 10:41

Josef napsal(a):

Modrý eedvarde, a které principy parlamentní demokracie popírají.? Například ty že pokud by poslanec TOP a ODS nepřišel na hlasování , nebo hlasoval podle svého svědomí jak mu káže Ústava, bude okamžitě vyloučen ze strany?? Nebo když je koalice sestavena z podplacených přeběhlíků a drži ji nikým nevolená strana LIDEM, v době voleb neexistující?
Prosím o odpověď, rád se nechám poučit o parlamentní demokracii od znalce
07. 08. 2013 | 10:47

jarpor napsal(a):

Strukturovaně je nám autorem sděleno, že vlády byly +/- stejné... když všechny vyznávaly ono známé - Z cizího krev neteče... a že politické strany jsou především výtahem k moci a k majetku... jehož nabývání se děje často za velmi prapodivných okolností, zcela v souladu s tím, jak je zakroucen znak "paragrafu" : §.

Strukturovaně potvrdil mé, často uváděné 18 = 20 - 2.

Jako já i on se však dočká jasných důkazů, že ti "naši" nejsou stejní jako ti "Vaši", že jsou lepší.

Na rozdíl od autora se nedomnívám, že s demokracií je to, či bude - na kahánku...
A to přesto, že podepisuji část repliky modrého edvarda :

"Nebudu se tady přít, jestli víc krade/kradla vláda A, B nebo C. Konkurence je silná. Samozřejmě můžeme říct, že v Zimbabwe mají vládu ještě zkorumpovanější a ve Švédsku méně zkorumpovanou.
Rusnokova vláda ale navíc popírá principy parlamentní demokracie."

Hezký den
07. 08. 2013 | 10:53

Qin napsal(a):

Copak Pehe,ale Maximus,ten by měl psát blogy-Má na to.Hlavně všechno rozkradl Schwarzenberg, sudeťáci a nejvíc toho nakradl Kalousek.Kam se hrabe Kožený,Kelner,Babiš,Mostecká uhelná a spol.vše v režii Klause!Jo a Pehe to taky podporoval už za Havla,ktrerý zašmelil Lucernu a taky chlastal.Ale klid Zeman s Rusnokem to teď zachránějí a dají vše lidu.
07. 08. 2013 | 11:00

Qin napsal(a):

A to bude lidová demokracie.
07. 08. 2013 | 11:04

Jarsa napsal(a):

Vážený pane Pehe, máte naprostou pravdu. Všichni civilizovaní občané ví, že pan president Havel se nechal uvěznit za své přesvědčení, tedy kvůli své vysoké morální kvalitě. O tom nepochybuje na světě nikdo, kdo nemá bolševické nebo klausovské mindráky. Od roku 1992 byl v exekutivě klaun a on a jeho ODS uvedli do této země kriminální praktiky, které vyvrcholily onou děsivou amnestií jejich vůdce.
Jak je vidět v diskusních příspěvcích, počet kriminálních živlů je pořád značný. Podle toho taky tato republika prosperuje.
07. 08. 2013 | 11:09

cases endsmom napsal(a):

pehe, když tě tak čtu, tak by ti asi bylo lépe, kdybys byl zůstal umývačem nádobí v novém jorku.
07. 08. 2013 | 11:20

Ládik!!! napsal(a):

Re_portaš psaná na A.cz: (live)
Miloš povídá: "nacházíme se uprostřed politické krize...." sám přilil benzin do ohně. Fišer se šťourá v nose. Pecina špulí rty. Pecina čte sms a pije kafe z plastu. Fišer nasadil brýle a píše sms. Rusnok se krčí za zády zemana. Miloš pořád říká, co bylo a co by bylo, kdyby nebylo. "Novou ministryní vnitra má být Píka". Pecina se usmívá. "Faktickým premiérem byl Kalousek". "Když jmenuji Mirku, bude to zase Kalousek". Pecina se pořád směje. Fišer kašle do ruky. Miloš pije. "Kandidát má 2 pokusy, ve 2. pokusu musí ctít parlament. Bohuš odmítl 1. pokus." "Důstojní muži porušili slovo. Změnily se poměry ve sněmovně? Ubyl někdo?..." Pije, má žízeň. Pecina taky pije. Fišersi posouvá brýle nad čelo. Citát Havla, že předčasné volby nebudou. "Co dál? Přistoupím k 2. pokusu. Vláda má podporu odborů. Vláda je nástrojem boje proti korupci." Pecina si čistí nehty. Miloš pije a vadí mu, že by vláda 101 mohla být řízena z cely. Kopnutí do Kalouska. Po volbách pověří přecedu nejsilnější strany a basta. Poděkování KSČ, ČSSD a VV. Kopnutí do pravicových novinářů. Zvláštní děkovačka ČSSD. Rašín: blaho republiky budiž nejvyšším zákone... Pije. Kopanec Kalouskovi. Pecina něco píše. Rašínovské suprema rex. Konec 11:20.
07. 08. 2013 | 11:21

Maximus napsal(a):

Vždy když nějakým textem naježím různé Quiny apod., tak mám jistotu, že jsem trefil hřebíček na hlavičku.
Štěkají za vlídného tichého pohlazení zdejšího cenzora
až se jim tlamička může roztrhnout! Přitom já z toho mám vlastně dnes jen srandu a docela se bavím. Jo psi štekají a karavana jede dál. Před chvilkou jsem si poslehl projev prezidenta a sic jsem slyšel jen asi 2/3, potěšil mě ten pán, jak to vypadá, je to ta nejlepší varianta, která z panoptika kandidátů na tuto funkci mohla vzniknout. Moc tomuto pánovi přeji zdraví a pohodu a aby se mu povedlo tuto republiku změnit k lepšímu. Kdysi po r.1990 se tady nechali slyšet různí borci, že budeme evropským tygrem, ale ono to jaksi nevyšlo (lopežníků bylo víc než těch co pracovali), jsme dnes polochcíplou kočkou a přitom tahle zem a tato republika měla na mnohem mnohem víc.
Pěkný den všem.
07. 08. 2013 | 11:39

Petr z Tábora napsal(a):

Čistě spekulativní článek zaměřený proti Zemanovi a Rusnokovi.Pokud jsou političtí protěženci nahrazováni odborníky, tak já v tom vidím pokrok. Začalo to už na pozicích ministrů. Pan Rusnok by měl dostat šanci ukázat co umí - ať už s důvěrou nebo kratší dobu bez ní.
Pan Ištván pro HN naznačil, že se máme na co "těšit". Bylo by pro mne zklamáním, kdyby se ukázalo, že některý z čelných politiků bývalé koalice je spjat s ekonomickými lumpárnami. Je otázkou, zda pak bude ještě existovat 101-většina.
07. 08. 2013 | 11:40

roman napsal(a):

Vidím to stejně pane Pehe. Také bych si přál, aby u nás vládla slušnost a konzervativní principy, kterými se u nás ohání pravice, parazitující nejenom na státu, ale už i na církvi. Ale jak to udělat? Jak najít ztracenou důvěru a kde ji hledat, když zlodějina je u nás pořád ještě komentována jako svobodné podnikání a kde bývalí aparátčíci se sami pasují do rolí šlechticů této země?
07. 08. 2013 | 11:44

rovná páteř napsal(a):

Pane Pehe,
docela dobré, ale cítím z toho jistou zoufalost.
Ona ta demokracie nepočítá holt s tím, že jako vstupní "kapitál" dostane do vínku totáčem proškolené vyčůránky, kteří umí chodit ve všech ne- a pololegálních aktivitách. Ochota těchto lidí jednat kriminálně je velmi vysoká. V duchu socialistického hesla: "Kdo nekrade, okrádá rodinu." Tito lidé, a nebyli to jen politici, využili posledních 23 let ke zdokonalení svých zlodějských praktik. Ale to je docela normální - lidé nejsou dokonalí.
Problém je v tom, že zbytek národa, taktéž neznalý demokracie, jim to dovolil.
Myslím, že spousta lidí v naši zemi musí napřed zrevidovat své chování v demokracii, namísto pořvávání po druhých.
Musí se zvýšit počet lidí demokracii chápajících a tito lidé musí pro demokracii usilovněji pracovat.
07. 08. 2013 | 11:44

Maximus napsal(a):

Qinovi

Netvrdím, že Schwarzenberg se podílel přímo na rozkrádání republiky a tedy eráru, na to jsou tady jiní kabrňáci, ale měl byste si zjistit, jak tenhle milec V.Havla dostal k miliardovému majetku. Jednak k tomu účině využil funkci Kancléře prezidenta a jednak to jeho adoptování v dospělosti podle rakouského práva z jedné šlechtické větve do druhé, je silně problematické, české právo bylo tady pošlapáno. Ty větve se jmenovali Orlická a ta druhá Hlubocká. V jedné byly peníze a ve druhé nikoliv a jedna spolupracovala s Nacisty a druhá nikoliv. A Karlík si přešlápnul či přesedlal, ale samorřejmě že šel do té co tam bylo spousta majetku atd. To je ale lišák, že?
Mohl bych ještě přitvrdit, ale zdejší cenzorský dobrman bere svoji práci vážně, asi dostane cukříček popř. ho páníček podrbe za ouškama.
Hezký den.
07. 08. 2013 | 11:47

Maximus napsal(a):

Pardon... jmenovaly....
07. 08. 2013 | 11:49

Rosťa napsal(a):

Pan president mluvil rozumně a k věci. Samozřejmě chápu, že modrým zlodějům se to líbit nebude. Přeji mu, aby zdraví vydrželo a ta smečka Pehů, Urbanů, Fendrychů a podobných křivulí se zalkla vztekem.
07. 08. 2013 | 11:49

Bavor napsal(a):

Gerd napsal(a)07. 08. 2013 | 10:11:
Máme jen šanci na změnu, a to za vyházení všech kalouskových lidí od koryt stojí, i když Pehe vřeští jak vzteklý pavián. Tím není řečeno, že nás Rusnok nezklame, ale jistá slabá naděje na zlepšení tu je. Horší už to totiž být nemůže. KONEC CITÁTU. Gerde, může to být horší, bohužel. Vzpomeňte, jak přišel k moci Hitler. A ti, kteří platí Pehe, platili i Hitlera. Pro ně je to prostě kšeft.
07. 08. 2013 | 11:52

krpec napsal(a):

Maximus 11:47,
z vás mluví slepá závist. Nic víc za tím není. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Přiznejte si to už konečně.
07. 08. 2013 | 11:58

Martin napsal(a):

Žádný "veřejný zájem" neexistuje. Každý člověk má jiné zájmy a existují malé skupiny se stejným zájmem, kteří prosazují podobný záměr a těm se říká Lobbysté. Levice vidí stále občany jako stádo ovcí, co bečí stejně případně tak jak píská ovčák. Přešně taková je představa levice a Peha o státě. Běda jak někdo vykročí ze stáda. Stát jako všemocný akterér, kde občan jen poslouchá stát. Všechna moc státu. To není demokracie ale diktatura. Takovou pravomoc mají státy v totalitních zemí nebo v zemí třetího světa Afriky,Latinské Ameriky, kde vidina na lepší budoucnost je nulová. V jaké zajejí ideologie je Pehe a dnešní levice s tímto viděním státu. V marxistické ideologii ta je podstatně horší než to co levičáci nazívají neoliberální. A jenom pro fanaticky zaslepeného Peha, který za vším vidí pravici na současném rozkrádání má velký vliv i levice. Standa Gross,Zeman,bývalá ministrině zdravotnictví Součková,Tvrdík,Špidla,Paroubek a další.
07. 08. 2013 | 12:21

Josef napsal(a):

Jarpore,10,53 stejná otázka jako EEEdvardovi, když s ním tak souhlasíte. Položil jsem ji 10.47, visí přímo nad vaším textem.
Když něco tvrdíte, měl byste to umět vysvětlit
07. 08. 2013 | 12:27

skeptický napsal(a):

Tak jsem se podíval na naší sněmovnu.
První třída ve zvláštní škole.

Losovací zařízení nefunguje,asi potřebuje nějaké úpravy před slosováním(ruleta i slosovací mlýny jsou v každém lepším podniku cinklé),předsedající žádá,aby všichni ti,kteří jsou přítomni,zvedli ruku,a tlusté tetky chodí kolem s notesem atužkou,a počítají.
Dveře se netrhnou,chodí se bumbat,kouřit,čůrat,telefonovat.

Za tu almužnu co tam dostávají by tam poctivý opravdu mohl zůstat jen eoehf.
Nevydržel bych tam měsíc.

Caesarova abeceda je o tři písmenka dál.
07. 08. 2013 | 12:29

jarpor napsal(a):

"Před chvilkou jsem si poslehl projev prezidenta a sic jsem slyšel jen asi 2/3, potěšil mě ten pán,..."

napsal pan Maximus.

Mno... kdyby před nedávnem pan prezident řekl, že bude rozeštvávačem, hrotitelem rozporů, egoistickým posuzovatelem činů jiných svým mstivým ego, destabilizátorem politiky samotné i politických stran, díky přímé volbě politikem pohrdajícím poslaneckou sněmovnou s její úlohou v zastupitelské demokracii... pak bych s výše uvedenou tezí pana Maximuse souhlasil.

Jenže, před několika týdny sám sebe, přímo zvolený pan prezident se pasoval do role moderátora politického dění, moudře a trpělivě naslouchajícího různé názory se snahou Hradu pomoci nalézat politické kompromisy, obrušovat hrany politických i jiných sporů...

Dle mého - slova pana prezidenta se s činy téhož pana prezidenta rozcházejí.
Nejsem ani potěšen, ani překvapen. Nejsem sám, kdo toto očekával...
Máme přímo zvoleného prezidenta. Dobře nám tak.

Hezký den
07. 08. 2013 | 12:33

Josef napsal(a):

Nejvíc asi pravdoláskaře dostal Zeman tím, že ve svém projevu navazoval na stejná slova Havla Ruzyně. Porazit je jejich vlastními zbraněmi, to je mistrovské dílo.
Díky za každé nové ráno se Zemanem
07. 08. 2013 | 12:39

jarpor napsal(a):

skeptický napsal(a):
Tak jsem se podíval na naší sněmovnu.
....

Jste šťastný člověk, pokud se Vám ještě nestalo, že úder blesku či výboj kdesi úplně jinde... Vám nerozhodil žádnou elektroniku... či elektrický spotřebič, o počítačích a počítačových sítích ani nehovoře.
Jak říkám, šťastnej člověk...

Hezký den
07. 08. 2013 | 12:43

Bestia triumphans napsal(a):

Maximus napsal(a):
..."Netvrdím, že Schwarzenberg se podílel přímo na rozkrádání republiky a tedy eráru, na to jsou tady jiní kabrňáci, ale měl byste si zjistit, jak tenhle milec V.Havla dostal k miliardovému majetku. "

?
Pokud máte jasné podezření, podejte trestní oznámení, nebo své konkrétní důkazy sdělte veřejnosti.
Jinak jste jen neschopný tlučhuba a slizký sběratel oplzlých anekdot.
07. 08. 2013 | 12:46

Martin napsal(a):

Asi chce Pehe pod zámínkou orwelovského "společného zájmu" udělat z ČR zemy Velkého bratra. Naprosto bez svobody s ministerstvem pravdy kde pravda bude to co chce nepřemýšlející většina ovčanů v tomto národě.
07. 08. 2013 | 12:52

skeptický napsal(a):

Jarpor.

Moudrá slova.
Ignorance je blaženost,a prasečí ignorance extáze.
Můj počítač jede na páru.Elektriku u nás ještě nezavedli.

Berete to s nadhledem,pravíte dobře nám tak.Je taková věc,zvaná Karma.

Když dovolíte,jako badatele mne zajímá Váš nick.Vypadá to na důmyslnou sloučeninu Jaroslava a nějakého příjmení.
Do školy jsem chodil s jedním Porgesem,ale to byl Jakub.
07. 08. 2013 | 12:52

blue napsal(a):

lidi jsou převážně hodně jednoduchý a vidí černobíle. Zeman nestvůra, nebo Zeman spasitel.
Hodně mě dostávaj ty posty, kde se předpokládá, že kdokoli přijde pro trojkolce do čela, tak bude automaticky spravedlivej a imunní vůči korupci. Z těchto názorů přími teče hluboké porozumění lidské psychologii, tomu, co lidi motivuje, aby chtěli být součástí státní moci, vlády, aby měli vysoké rozhodovací pozice.
Jo, lidi jsou nasr... a chtěj novou vládu. Podepisuju, podporuju. Ale proboha nečekejte zázraky, ani v růstu "blahobytu", ani v kvalitě lidí, kteří právě dosedají na nové posty. Jsou noví, přijetím postů stvrzují, že chtějí vládnout, chtějí moc a opravdu jen naiva si může myslet, že příležitost se napakovat nikdo z nich nevyužije. Využije. Jedině se můžete utěšovat tím, že tradičně leví politici jsou i v technologii odklánění poněkud zpozdilí a kradou nějak v menším měřítku. Zatím. Uvidíme.
07. 08. 2013 | 13:00

jarpor napsal(a):

Bádejte, pane badateli zvaný skeptický...

Josef napsal(a):
"Jarpore,10,53 stejná otázka jako EEEdvardovi, když s ním tak souhlasíte. Položil jsem ji 10.47, visí přímo nad vaším textem.
Když něco tvrdíte, měl byste to umět vysvětlit"

Pane Josefe,
poučení, proč jsem napsal co napsal, najdete v útlé knížce, jež se nazývá "Ústava ČR". Číst a přemýšlet... nic víc není potřeba...

Ale abych Vás neodbyl, pak :
Domníváte se, že celý politický systém založený na soutěži politických stran, založený na volbách do poslanecké sněmovny, od nich se odvíjející sestavování většiny, koalic, které na základě takové většiny se dohodnou na vládě... na výkonné moci, přičemž zákonodárná moc zůstává zvolenému parlamentu... že to vše je jen "cosi", co lze jedním panem Rusnokem nejprve arogantně ignorovat ?

Při vědomí, že zvolený sbor poslanců zdaleka není sborem úctyhodných lidí si na výše uvedenou otázku odpovídám : Nedomnívám se.

Hezký den
07. 08. 2013 | 13:12

modrý edvard napsal(a):

Josef. Rád Vás poučím, ale obávám se, že Vám to nepomůže:
To, že v parlamentní demokracii je rozhodujícím orgánem parlament. Ten má určovat vládu.
A obecně jde o to, že člověk, i prezident, má nést odpovědnost za své činy. Podrobně diskutováno při Klausově amnestii.
PS: Zeman Vám on-line tuneluje ČSSD. Mně ČSSD líto není, ale Zemana nechci.
07. 08. 2013 | 13:18

Josef napsal(a):

Jarpore. fráze umíte hezky.
Ale prosím konkrétní odpověďi:
Je podle vás parlamentní demokracie když volby nějak dopadnou, ale potom se podplatí několik poslanců a rozložení sil je jiné než jak dopadly volby? Stalo se opakovaně, za vládyx Nečase i Topolánka
Připadá vám normální že třeba volíte VV, a potom je část strany v opozici a druhá část po korupci založí nevolenou stranu LIDEM a je v koalici.? Co tedy voliči zvolili?

- připadá vám normální když předsedové stran ODS a TOP prohlásí že pokud někdo od nich dnes nebude na hlasování a nebo bude hlasovat podle svého svědomí / jak mu nařizuje Ústava), bude vyloučen okamžitě ze strany. ?
Když se oháníte ústavou, neměl byste hájit její nejhrubší porušení.
.
Zeman zatím ústavu , dokonce ani zvyklosti neporušil. Poslanci ano, mnohokrát, systematicky a opakovaně
07. 08. 2013 | 13:23

buldatra napsal(a):

Vysocevážený pane skeptický,

jestli von to nebude poručík Jaroslav Dub.

I když, furt se mě do toho plete pórek...takovej nějakej jarní a to je prosím už po o.
Inu, když je jeden žrout myslí víc na gáblík než na dub a pórek.

Jak vám dupó králíci?
07. 08. 2013 | 13:35

jarpor napsal(a):

Josef

"Je podle vás parlamentní demokracie když volby nějak dopadnou, ale potom se podplatí několik poslanců a rozložení sil je jiné než jak dopadly volby?"

Máte důkazy pro Vaše ztvrzení o podplacení ? Pokud ano, podejte trestní oznámení.
Poslanec má právo změnit názor... Jako takové právo máte Vy nebo já... A volič má právo na takovou "změnu názoru" v příštích volbách zareagovat...

"Připadá vám normální že třeba volíte VV, a potom je část strany v opozici a druhá část po korupci založí nevolenou stranu LIDEM a je v koalici? Co tedy voliči zvolili?"

Obraťe se prosím na voliče VV. Normální to není... ale není to nic proti ... Spíše je ale důležitější otázka, proč VV voliči volili...

" připadá vám normální když předsedové stran ODS a TOP prohlásí že pokud někdo od nich dnes nebude na hlasování a nebo bude hlasovat podle svého svědomí / jak mu nařizuje Ústava), bude vyloučen okamžitě ze strany. ?"

Zajímavé, že nejmenujete ČSSD, kteří taktéž mnohokrát rozhodli o jednotném hlasování s pohrůžkou vyloučení...

Nikde jsem toto chování neoznačoval jako neporušování parlamentní demokracie... leč co chete dělat, když nakonec ti poslanci řeknou, že hlasovali podle svého svědomí a vědomí ? Jediné - nevolit takové...

"Zeman zatím ústavu , dokonce ani zvyklosti neporušil. Poslanci ano, mnohokrát, systematicky a opakovaně"

Souhlas. Má na to lidi... kteří zvyklosti porušili... např. pan Rusnok.
Stran poslanců - nebudu opakovat stran úctyhodnosti, co jsem na jejich adresu napsal...

Suma sumárum - Ústava a parlamentí demokracie předpokládá morálku politiků, vlastní bariéry, že se něco nedělá...... ne všichni politici to mají... stejně jako ne všichni členové společnosti to mají...

Hezký den
07. 08. 2013 | 13:46

skeptický napsal(a):

Buldatra
Vleževálený pane nadkolego.
Velmi pomalu podupávají.

Občas se takhle s náhodami chytnu.Svět je malej.Měl jsem to potěšení potkat slečnu,říká se jim v Americe Japs,což neznamená Japončík,jako za války,ale Jewish American Princess.To jsou takový hodně rozmazlený holčičky s očíčkama jak trnky,s těžkými tatíčky.Tady jsou taky,ale musím říci,že tady máme hezčí.Buď ta slovanská krev,nebo to bude vodou.

Tahle byla z Newarku,a po jejím pradědečkovi pojmenovali prý dokonce čtvrť v Praze.Tady jsem si to ověřil,a na informacích na magistrátě mi sdělili,že nějaká osada Luben tu ve třináctém století byla,a ještě byl znám pojem Lubenovo zboží.
Tak jsem se zeptal,protože náhoda je blbec.

Ale ono to bylo nejspíš naopak,tady se za Marie Terezie dávala jména podle obce,s koncovkou -ský.Takhle se vyrábí hrdinná historie.Že nějaký Samson zabil Goliáše,to je toho.Náš Bivoj zase zbil Šárku.A pak,že žádnou historii nemáme.Každej si to stejně cucá z prstu.
Já už měl takových náhod v životě na půl tuctu.Něco jako synchronicita musí existovat.

Tak si tu druhou půlku kolečka hnoje užijte ve zdraví.
Jste tu přes ty šprťouchlata poslední bílá naděje,jak se tu píše.
07. 08. 2013 | 14:06

Josef napsal(a):

Jarpore, hezky jste to okecal. Nějak vám tam chybí, že když poslanec otočí a začne dělat pravý opak toho k čemu jsme ho volili, dali mum mandát a co nám on svým volebním programem slíbil, mám morální právo a měl bych mít i fyzické právo ho z pozice poslance vypráskat IHNED když takové podazy zjistím. ČEKAT 4 ROKY A DOUFAT ŽE ZVOLÍM JINÉHO JE NAIVNÍ, protože když si poslanec zvykne že si může dělat co chce a kašlat na Ústavu, volební program i slušnost, za 4 roky tam NALEZOU JEŠTĚ VĚTŠÍ SVI..., PRÁVĚ Z TĚCH DŮVODŮ.
A o tom tu celou dobu mluvíme. Zeman a Rusnok se snaží všemi cestami vypráskat ty co si z ústavy a volebních slibů udělali hajzlpapír, a kteří vedli naši zemi k rozvratu. PROTO JE TO SPRÁVNÉ a zaslouží si naši podporu.
Zeman ani Rusnok ústavu ani volební sliby neporušili, poslanci ano , opakovaně a systematicky. Dál nevím o čem diskutovat.
07. 08. 2013 | 14:20

jarpor napsal(a):

"Jarpore, hezky jste to okecal...."

Jak pan Josef míní...

"Zeman a Rusnok se snaží všemi cestami vypráskat ty co si z ústavy a volebních slibů udělali hajzlpapír, a kteří vedli naši zemi k rozvratu."

Nechval dne před večerem... říká se. A platí to i pro nastupující vlády... Uvidíme, dle mého za krátkou dobu, jaký "hajlzpapír" zbude po slibech "Programového prohlášení" premiéra Rusnoka.

"Dál nevím o čem diskutovat."

To jsme dva.

Hezké odpoledne
07. 08. 2013 | 14:28

yt napsal(a):

Samozřejmě, že pravice kradla, ale levice také. Buď po domluvě s pravicí, nebo s komouši - kraje. A noví Zemanovi lidé se třesou, že si také omočí. Myslíte, že např Pecina je nezištný?
07. 08. 2013 | 14:30

Zeman zástupů napsal(a):

Josefe, vstaň a choď, tvá vírá tě uzdravila. Stejně budou spaseni všichni, kdo uvěří v Zemana a Rusnoka. Ráj na zemi se blíží. Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské.
07. 08. 2013 | 14:30

renša napsal(a):

Tak,tak.Smutný a pravdivý článek ale hlavně bezútěšný a deprimující pro slušného občana.Jediný štěstí je že slušných občanů je jako šafránu a brzy budou zcela vyhynulí.
07. 08. 2013 | 14:33

Josef napsal(a):

Jarpore, vy totiž nechápete jednu věc.
Poslanec a politik mnou zvolený není můj pán a já nejsem jeho lokaj. Je to můj zaměstnanec, kterého jsem si já i vy, my všichni ZA NAŠE PENÍZE NAJALI ABY SPRAVOVAL SPOLEČNÉ A VEŘEJNÉ ZÁLEŽITOSTI nás všech.
.
Když si do soukromé firmy najmu zaměstnance, mám nad nimi velkou moc, ale ne neomezenou. Můj Účetní je i před zákonem zodpovědný za to že finanční doklady budou podle zákona, a má právo mne umravnit, že si nesmím brát peníze libovolně a za jeho zády, že mám dodat správně zpracované faktury atd. A já to VE VLASTNÍM ZÁJMU RESPEKTUJI. Ale pokud on ukradne peníze, poškodí firmu, dělá cokoliv ( závažného)v rozporu s jeho pracovní smlouvou, letí na hodinu.
Politik kterého jsme zvolil je můj ZAMĚSTNANEC ke správě veřejných věci. Má velké pravomoci, může mně dát vysoké daně, omezit mne různými zákony,poručit mně hodně věcí. ale vždy by to MĚLO BÝT ku prospěchu celé země. A pokud bude krást, škodit zemi, dělat cokoliv co je v hrubém rozporu s předvolebními sliby, zákony, Ústavou i morálkou, musí být IHNED vyhozen stejně jako onen účetní kDyby kradl A PODVÁDĚL.
.
A O TOM TU CELOU DOBU MLUVÍME. poslanci nedodrželi MNOHOKRÁT A systematicky a OPAKOVANĚ ústavu, zákony i předvolební sliby, Musí být ihned vyhozeni
Zeman se o to snaží, sám Ústavu a své předvolební sliby neporušil. Proto má právem podporu veřejnosti
07. 08. 2013 | 14:47

dennis napsal(a):

Zemanuv projev jsem pochopil po svem. Byla to jedina veta urcena pro Kalouska:

"Rusnok tady bude tak dlouho, dokut Istvan nepozada o Kalouskovo vydani (coz muze trvat klidne az do pristiho kvetna), a nebo Rusnok zmizi v okamziku vyhlaseni predcasnych voleb."

Kalousek se nemusi potit pred kamerou. Jeho odpoved bude bud' cekani do voleb (s nocnimi chmurami kazde dalsi noci), nebo vecny dialog se Sobotkou.

Co Kalousek udela?
07. 08. 2013 | 14:54

Míla napsal(a):

Zeman zástupců
horší to být nemůže a těch pár měsíců se dá vydržet.Jen mám obavy z Vašich reakcí až po volbách zjistíte,že druhá/ne-li prvá/bude strana komunistů.A docela se těším na ta procesí do jejich ústředí s poníženou prosbou o jejich přízeň.Podobně jako při volbě prezidenta.A Kalousek v tom má praxi,ten nezklame.
07. 08. 2013 | 14:56

jarpor napsal(a):

Vím, že nechápu... a že Vy chápete... pane Josefe, třeba tímto :

"Když si do soukromé firmy najmu zaměstnance, mám nad nimi velkou moc, ale ne neomezenou. ....
Politik kterého jsme zvolil je můj ZAMĚSTNANEC ke správě veřejných věci...."

Ve druhé větě chybí dodat taky o té moci nikoliv neomezené... když je politik Vaším zaměstnancem... /s čímž lze souhlasit/.

Ale pro Vaše : "Dál nevím o čem diskutovat." dovolím se toho držet.

Mějte se.
07. 08. 2013 | 14:57

ovčan Jirka napsal(a):

"upínat naděje ?" To je asi moc emotivní slovní spojení.
Pravda je, že žádná vláda už nemůže být o mnoho horší než naše vlády z posledních dekád. Ani tato.
Emoce, pozitivní i negativní, už máme za sebou.
Takže moudrý ovčan je celkem v klidu.
07. 08. 2013 | 15:16

buldatra napsal(a):

Pane Skeptický,

co se těch náhod týká, tak neexistují.
Jsou jen vyústěním dějů, kterých si nevšímáme a na které přijdeme až zpětně, když už se ta takzvaná náhoda zrealizovala.
Tak nějak generálsky po bitvě.

Abychom mohli náhody eliminovat, nebo alespoň nebýt z nich na haluzi, je dobré napodobit Japy, tentokrát ne ty slečinky, nýbrž ty pracanty z ostrova a naučit se chápat tri a hexagramy.
Když na to ti Japové neměli pro samou práci čas, měli to na haluzi, tak jim náhodou bouchla Fukušima, což je domutilo se nad tím zamyslet a zapátrat.
Zpětně zjistili, že nešlo o náhodu a tak jsou generálové.
A I ting opět pilně studují.

Pehe také jednou zjistí a bez I tingu, že ty loupeživé klany v tom našem politickém močálu nejsou náhodou a zjistí současně, že byl jako rádce u jejich vzniku.
Ale on to asi ví a ví také, že i my to víme a tak se snaží dlouhodobě a úporně, aby se na jeho maličkost v tomto punktu zapomnělo.
A ono se časem zapomene.
07. 08. 2013 | 15:52

hanah napsal(a):

Zdravím jarpore,

já se také domnívám, že vláda vládnoucí díky nikým nevolené strany LIDEM je horší, než Rusnokova úřednická vláda. V Zemanově počinu nespatřuji porušení Ústavy, v sestavení koalice s LIDEM ano. Je mi z toho smutno, ale jinak to vidět, podle mě, nelze. :-)
07. 08. 2013 | 17:33

jarpor napsal(a):

hanah

Dík za pozdrav, který opětuji...

Ani já v Zemanově počinu nespatřuji porušení Ústavy... zde jsme ve shodě... a ani nespařuji porušení Ústavy ani v tom, když z původní VV, členem koalice, se část odštěpí a v koalici zůstane... a část z koalice odejde...
VV jsem nevolil, její program studoval jen velmi letmo a tak těžko mohu soudit, zda se odchýlili od původního VV programu skupina LIDEM, či zústavší Bárta a spol. To si musí přebrat voliči VV. Zde se lišíme.
Nic fatálního, že se lišíme...

Být poslancem, pro důvěru panu Rusnokovi bych ruku nezvedl. Z principu, jakým premiér postupoval při sestavování kabinetu. Totiž... jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.... Zde se "nevolalo" tedy se nemá co "ozývat"...

Logice, kterou prezentuje ČSSD - dají důvěru vládě aby se pak snažili rozpustit sněmovnu... lituji, nerozumím.

Hezké odpoledne
07. 08. 2013 | 18:31

starý jezevec napsal(a):

Pehe dostal za úkol psát o neoliberalismu asi na akci Bilderberg možná od samotného zakladatele Davida Rockefellera.
A zřejmě tam dostal za úkol nebo si uvědomil, že musí psát hezky nebo nepsat vůbec o druhém aktéru těchto schůzek našemu panu knížeti.

Pehe by možná jen řekl, že chtěl vidět to, co bude pomlouvat a na čem se bude zviditelňovat, i když jen málokdo může uvěřit, že Pehe to myslí upřimně.
07. 08. 2013 | 21:19

Duroy napsal(a):

Hlasování o vládě?
Nu, již lze rozumět sdělení ČSSD o podpoře vlády a zároveň o snaze o předčasné volby.
ODS ve smrtelné křeči.

Babiš a Zemanovci mají otevřené dveře do sněmovny...
07. 08. 2013 | 21:31

starý jezevec napsal(a):

No a pokud jde o předčasné volby, tak se jich pravice nemusí až tak bát.
Vypadá to pro ni lépe než před měsícem, protože vyšlo najevo, že bez výměny Sobotky je ČSSD úplně někde v pr..... a není jasné, jak se jí to rychle podaří.
Nové vedení tedy musí hledat nejen ODS, kterou zdiskreditoval Nečas, ale i ČSSD, která pod Sobotkovým vedením je směšná asi tak, jako ODS by byla pod Nečasem.
To dva slaboši, jeden si alespoň užil s dominou, druhého zesměšnili zřejmě poradci dodaní Kalouskem, jsou hrobaři těchto dvou hlavních stran.
07. 08. 2013 | 21:39

rejpal napsal(a):

jarpor
Vidím to takhle - když se oprostím od všech peripetií před dneškem a dneska, pak se situace rozuzlila nejlépe, jak mohla. Jen se nemohu zbavit dojmu, že kdyby se tohle odehrálo hned před šesti týdny, některých nechutností a hlopostí jsme mohli být ušetřeni.
07. 08. 2013 | 23:03

Pepa z Přeštic napsal(a):

Tak jak tu čteme, tak zatím není ještě zažito to, že krize z nadvýroby je dílem kapitalistických výrobních vztahů a příčina krize u nás je v diktatuře politických stran, které se 23 let schovávaly za parlamentní demokracii. Takže kdo chce něco napraviti, tak musí odstranit příčinu. Takže jediné řešení je odstranit parlamentní demokracii, demokracií přímou a z kapitalistické společnosti vytvořit OBČANSKOU společnost založenou na dodržování demokratických práv a svobod OBČANŮ ČR. Co se musí díti při změně politického režimu najdete vše na stránkách Hnutí za přímou demokracii /hzpd.cz/ a Reforma společnosti, o.s. /ekonomickareforma.cz/. Hlavním přínosem rozpuštění sněmovny bude, zánik imunity poslanců a možnost je odstíhat za trestnou činnost bez schvalování vydávání zločinců, zločinci skrytými v parlamentu. V senátu to také není žádná selanka. Ale musí se to řešit vše postupně a koordinovaně. Ještě tu také máme nevyřešenou vlastizradu a kolaboraci oznámenou dne 26.4.2012 na NSZ v Brně a na sekretariátu EU. Vše najdete na stránkách ers.blog.cz. Dobrou noc v nových časech přeje 4. odboj a ERS i PRO.
07. 08. 2013 | 23:33

Josef napsal(a):

Zeman jako vždy absolutně perfektní. Brilantní vítěz, který své volební sliby splnil dříve než bylo i teoreticky možné
ODS jako vždy jen banda zlodějů kteří se bojí kriminálu.
TOP totéž jen v novějším provedení
Socani v kleštích. Musí bojovat proti bývalé koalici, ale každý úspěch ahrává Zemanovi a socanům bere voliče
08. 08. 2013 | 07:07

jarpor napsal(a):

rejpal

Vcelku souhlas... jen s jedním dovětkem stran toho, že se to mohlo udát před šesti týdny.
Nemohlo. Vše potřebuje svůj čas... Takový je holt život... Nejde přímočaře, to by bylo moc jednoduché... spíše klikatě a náhodně...
Neměl jste někdy pocit, že jste mohl před časem udělat něco jinak ? Myslím, že měl... tak jako já... A vo vo vo tom to je... :-)

Hezký den
08. 08. 2013 | 08:06

rejpal napsal(a):

jarpor
Na jedné straně máte pravdu - člověk často zjistí, že něco měl udělat jinak. Na druhé straně, politici mají výhodu, že jsou na rozhodování v nějakém týmu. S trochou předvídavosti se řešení najít dá. Já třeba nepochopil, proč Nečas tak otálí s rezignací, a proč ho ještě jeho klub podpořil. Ta mělo dojít k silném, tlaku na okamžité řešení a hledání formy, jak to sdělit. Bylo evidentní, že situaci nelze ustát, a i když lze pochopit blok Nečase, od toho tam měli být ti ostatní. Přece jen je - přinejmenším mediálně - jiné, když osoba xy sdělí veřejnosti, že chyba se vloudila, on nese odpovědnost, a proto balí nářadí, než když pronese projev ve stylu nejlepší obrana je útok - a po třech dnech to stejně zabalí. On přece není žádný hlupák. Není těžké na to přijít.
Ono to vůbec vypadá, že strany mají imagemakery, vizážisty, celé štáby všelijakých poradců - ale v psychologii se moc neorientují, čehož výsledkem je často, že promění výhru v remízu a remízu v porážku. A myslím to obecně, ne na jednu konkrétní stranu.
08. 08. 2013 | 09:06

Dobeš napsal(a):

rejpale, ta chyba je v morálních pravidlech která jsme tu nastavili po cinkání klíči.
Komunisti štvali v mnoha věcech, ale měli nastaveny základní morální pravidla, kradení pro sebe bylo považováno za buržoasní přežitek a velký zločin, a vylouučený komunista na tom byl hůř než nestraník, ten mohl ještě vyrůst, ale straník který zklamal- to byl průšvih.
.
Popravdě ODS neměla od počátku jinou ideu než si v politice nakrást, ale divím se těm dole v malých obcích, kteří chodí schůzovat a angažují se, a potom o kolik koryt přišli na krajích a obcích, a ještě jsou doma za černou ovci, protože kryjí a tolerují zlodějiny těch v Praze
08. 08. 2013 | 09:12

rejpal napsal(a):

Dobeš
Politická morálka je taková, jakou jsme řadu let tolerovali. Z fandovství, lhostejnosti, nepochopení priorit a bůhvíproč ještě.
Jestliže někdo provozuje nekalosti, ví se to, a ten někdo dostane ve volbách tolik hlasů, že může pokračovat ve vládnutí, není to nic jiného, že odpustek, a ten mu dali statisíce voličů. Jestliže někdo ještě před volbami zavazuje vlastní kandidáty protiústavním způsobem, praskne to na něj, a on stejně dostane deset procent hlasů, je to sdělení občanů, že ústava a zákony je nepálí nijak moc. Podobných příkladů by se našla řada.
Na Prahu to nesvádějte, v celé republice si lidé opakovaně a dobrovolně volí své vlastní šizuňky, ať už kopou v jakýchkoli barvách.
PS vládní koalice sice v Praze zabodovala nejvíc, ale nevolila ji zdaleka ani polovina lidí. A to ještě spousta Pražáků spolkla návnadu. že VV budou dinosaury disut a ne se s nimi pářit.
08. 08. 2013 | 09:40

antikorupčník napsal(a):

Zdejší političtí hlupáci dnes mluví halasně o prokurátorské republice a zapomněli,že už 20 let prokurátory nemáme.Pokud si někdo plete lejno s rohlíkem tak by měl raději mlčet.O prokurátorské republice mluví zřejmě hlavně ti,které ti prokurátoři stíhali a jak dnes vidíme v jejich zlodějnách,tak to nebylo stíhání za politiku,ale za zlodějny.Tehdy ovšem ve statisících korun,dnes v miliardách.Do kriminálu však patří zpět tak jako tak.je jedno jestli je tam vrátí prokurátoři nabeo státní zástupci.Jejich práce je tady velmi potřebná.
08. 08. 2013 | 09:41

Matěj Kopecký napsal(a):

Včerejší "taškařice" ve sněmovně skutečně ukázala, jaká je naše politická kultura, spíše nekultura. Počínaje prezidentem a jeho ani ne už urážkami obalenými do bonmotů, přes neskutečné drzosti v projevech poslanců KSČ, kteří se už ani nestydí upozorňovat na to, jak bylo fajn za jejich režimu, protože my jim na to dáváme vodlebními preferencemi a zisky v karlovarském kraji sebevědomí..., ČSSD je sice vnitřně rozhádána, ale jako jeden se pouští do všech na pravo, TOP 09 rezignovala, ODS je na ostřel a LIDEM, to je 1+7 nevím koho. Zapoměl jsem na VV. Tam se tváří, jakoby nikdy v koalici nebyli a neměli s tzv. rekonstrukcí hospodářství nic společné... moc krátká paměť. Tam se kradlo a zneužívalo ve jménu vlády...
Myslím, že nové a předčasné volby nic nevyřeší. ČSSD nic nezmění, jí to takhle vyhovuje, protože tohle by ona musela, ty nepopulární opatření dělat sama s KSČ, které to bude vyhovovat také a budou nadávat na pravici, co jim to přenechala za dědictví, které oni již nemohou ovlivnit. ODS, TOP 09 budou v opozici nadávat na vládu, na vedení krajů a může se stát, že krajské volby vyhrají, protože to opozice dělá, spíše nedělá nic protože by se znelíbila...
VV LIDEM už budou v propadlišti dějin... Je jasné, že tohle bude trvat 4 a možná i více let. Tak nás pán Bůh ochraňuj před komunisty a oranžovými, kteří to tady povedou podle hesla : po nás potopa...
08. 08. 2013 | 09:51

Míla napsal(a):

Matěj Kopecký
dobře jste pochopil pouze to,že se nová vláda bude odvolávat na svinstvo přenechané vládou minulou.A to celkem po právu.Tak nezbývá než čekat,zdali nová vláda v tom svinstvu bude pokračovat a nebo se pokusí o změnu.A komunisté mají pravdu v jedné věci a to,že v takovém rozsahu jako za vlády ODS a Topky,se nekradlo.Komunistů se nemusíte obávat,silná opozice bude v dojemné shodě ODS,Topka a KSČM.Docela se těším jak se bude pravice v opozici distancovat od komunistů a nebo budou účinkovat v dojemné shodě.Co Vy na to?
08. 08. 2013 | 10:13

rejpal napsal(a):

Matěj Kopecký
Nezaměňujete příčinu a následek? Kuministé jsou silní v kramflecích ze dvou jednoduchý důvodů: a) byly čtvrt století ostrakizováni, a přesto v parlamentu, takže spousta lidí si myslí, že jsou lepší než ti druzí (nemají srovnání); b) naše tzv. demokratické strany se chovají jako lénní pánové a ne zvolení zástupci občanů. Nic jim není svaté, nebojí se Boha (ač většina z nich křesťané), nebojí se stranických autort (komunisté se jich báli!), nebojí se nezvolení - stejně tam budou zas a nebojí se ani zákona (mají přece imunitu). Když k tomu ještě přičtete selektivitu lidské paměti, není se čemu divit.
A primitivní antikomunismus, často z úst bývalých komunistů či kádrových rezerv, také pomáhá spíš komunistům. Nemůžeme naši součsnou morálku předhazovat komunistům dalších sto let.
08. 08. 2013 | 10:25

Matěj Kopecký napsal(a):

Pro Mílu a Rejpala

Oba dva máte svým způsobem pravdu. Primitivní antikomunismus to je výhra komunistů, jak jste správně řekli, a bývalý komunista je jako bývalý černoch, komunistou zůstává pořád...Jinak by se ty tzv. demokratické strany nechovaly jako diletanti, kteří chtějí svou vlastní likvidaci. A že jich v ODS a TOP 09 bylo...
08. 08. 2013 | 10:34

modrý edvard napsal(a):

rejpal. Já si myslím, že Nečas odstoupil docela rychle. Tuším tři dny. Na to, co se vlastně stalo, asi to bylo dost náročné pochopit. Co kdo vlastně jak sleduje. /a to zřejmě furt vidíme jen kus obrazu, Ištván furt říká, že vyšetřování pokračuje./
08. 08. 2013 | 10:37

rejpal napsal(a):

modrý edvard
Víte, já kdysi v podobné situaci byl. (A problém se netýkal činů mých nebo mého okolí, ale toho, že jsem jako člen jistého kolektivního orgánu nežádal vysvětlení věci, která po něm volala). Rozhodnutí odstoupit bylo otázkou hodin poté, co se ukázalo, že věc byla závažná. Člověk, který nejedná jen za sebe, ale cosi reprezentuje, byl měl - pokud to jen trochu lze - nejdříve o věci přemýšlet, a pak mluvit či jednat. Někdy to nejde, ale většinou ano.
Tahle věc byla natolik zásadní a přímo spojená s osobou premiéra (tím netvrdím, že vím, co věděl či přímo incioval, ale dal své ředitelce volné ruce bianco), že východisko bylo jen jediné. V podstatě šlo jen o to, jakou rétoriku zvolit, aby se minimalizoval dopad. Ta zvolená byla tou nejhorší. Je zvláštní, že to vůbec nedocvaklo Marku Bendovi, který byl snad nejaktivnějším mluvčím v celé věci.
08. 08. 2013 | 11:27

Ivoš napsal(a):

Pamatujeme ještě, že uznávaný prezident Havel byl velmi neúspěšný, když veřejnosti navrhoval strany nebo politiky ke zvolení. Jinak tomu bylo s úřednickou Tošovského vládou. Byla respektována, ale právě jako vláda dočasná. Nabízí se paralela s dneškem. Rusnokova vláda se těší značné podpoře také jen jako vláda překlenovací (nyní, konečně, už skoro jistě jen do předčasných voleb). Lidé, myslím, vcelku vědí, že Rusnok, Fischer či Pecina nejsou nějací levičáci, ale jsou rádi, že se zbavili arogance, a to nejen v dovolávání se (slabého) mandátu, ale především ideologického doktrinářství. Pokud budou voliči chtít volit nalevo od středu, budou muset odhodit hru na spokojené "úspěšňáky" a hlasovat pro ČSSD. A mohou přitom vědět, že ani tato strana se bohatým mstít v žádném případě nebude. Vypráví se vtip, jak Angličané definují fotbal. "Je to hra s kulatým míčem na dvě branky, v níž vždycky vyhrávají Němci." Podobně lze říci o demokracii: "Je to vláda na základě parlamentu a všeobecných voleb do něho, která vždy velmi vyhovuje bohatým."
08. 08. 2013 | 11:29

rejpal napsal(a):

Matěj Kopecký
Vidím tu zajímavé dilema. Měli jsme tu kariérní komunisty. Po roce 69 jich byla nejspíš většina. Ne všechny bych soudil - ty motivy byly opravdu velice pestré a zdaleka ne vždy šlo o žvanec. řada z nich svou legitimaci zahodila s úlevou a někteří se později politicky angažovali. Ale každý z nich, pokud je jen trochu soudný, by měl antikomunistickou rétoriku nechat těm, kteří ten handicap neměli. Takový Jan Fišer to vůbec nepochopil.
Pak tu byla možná menší, ale i tak dost početná skupina, která buď přežila čistky po roce 68 nebo vstoupila v době Gorbačova. Mohu s nimi nesouhlasit názorově, ale nevidím důvod, proč bych si jich neměl vážit. řada z nich se chovala velmi slušně (a někteří s tím měli i problémy).
Je to věc názoru, ale já nemám problém s komunisty ani s exkomunisty (řadu z nich mám mezi kamarády a vše jsme si již dávno vyříkali), mám problém s bloševickými manýry, které tehdejší KSČ přijala za své a po listopadu se rozlezly po všech stranách. A používá je i řada lidí, kteří v době vlády jedné strany ještě tahali kačera.
Ono je to podobné jako s církvemi. Myšlenky ušlechtilé, ale jakmile se kterákoli církev dostala k moci, vždycky se to nějak zvrhlo. Právě kvůli těm "bolševickým manýrům" neboli přesvědčení o jediné pravdě, kterou je pro "jejich vlastní dobro" třeba vnutit všem v dosahu.
08. 08. 2013 | 11:36

Jan napsal(a):

Poslanci ODS pan Florián a pan Úlehla jsou hrdinové národa !!!! Zabránili Němcové aby nemohla příp.znovu sestavit špatnou vládu trojkoalice !Úpadek si už nemůžeme dovolit !Sláva těmto poslancům ODS !!
08. 08. 2013 | 11:59

Venoš napsal(a):

Až skončí vyšetřování Nagyové,bylo by dobré kdyby policie zaměřila svoji pozornost na Sazku !Nevěřím,že Sazka losuje poctivě,protože zná již mnoho let čísla sázejících !Potřebovali bychom dostat na detektor lži býv.gen.ředitele Sazky Hušáka,a pracovníky počítačového centra Sazky !Pak bychom věděli víc !
08. 08. 2013 | 12:02

buldatra napsal(a):

rejpal napsal(a):

Je zvláštní, že to vůbec nedocvaklo Marku Bendovi, který byl snad nejaktivnějším mluvčím v celé věci..

Možná, že to u pana notorického poslance nebylo ani tak zvláštní jako spíše příznačné.
08. 08. 2013 | 12:14

rejpal napsal(a):

buldatra
No jo, ale nemám ve zvyku lidi podceňovat a od člověka s právním vzděláním by se jisté elementární úvahy daly čekat. Je to dost smutná postava.
08. 08. 2013 | 12:49

modrý edvard napsal(a):

rejpal: .. a buldatra .. u p. Bendy mám taky (skoro) vždycky pocit, že žije na jiné planetě. Ale možná na jiné planetě žiju já. Nakonec, měřeno výsledky, ve svém povolání dosahuje značných úspěchů.
08. 08. 2013 | 13:06

modrý edvard napsal(a):

Jan: hlavně aby Úlehla a Florián nebyli přeběhlíci.
08. 08. 2013 | 13:07

buldatra napsal(a):

Pánové rejpale &. modrý edvarde

Já taky pana notorického poslance nijak nepodceňuji, to bych si nedovolil při svém vychování, toliko pouze konstatuji, co je zřejmé.

A jak píše edvard, dosahuje přetřásaná osoba značných úspěchů.
Já jen dodám, že vo tém žádná.

Ba co víc, ještě určitě neřekl poslední slovo.

Jeho ptačí modří souputníci si již jistě za ta léta, kdy se v parlamentu narodil, prožil chlapecká léta a pubertu, až dospěl v Bendu, také všimli jeho nezničitelnosti a schopností a tak bych se vůbec nedivil, kdyby z něho udělali předsedu své partaje.
Ať nemaj děcka vánoce.
08. 08. 2013 | 15:58

Jára napsal(a):

Zkuzte majít politika, který zbohatl za dob "totality", podobně jako současní mocipáni, kterří se oháni a schvávají za demokracií...
CO K TOMU DODAT, DOBŘE SI TO KLAUS VYMYSLEL. TEĎ UVIDÍME, JAK SE BUDE OBHAJOVAT
Pravda je tak relativní,ale hlavně .- KDE JE?
Klaus je majitelem PPF Group v Holandsku.Hodnota 10,5 miliard
Připoměňte si co slibovali viz."DVA VAŠCI"
12. 08. 2013 | 09:08

Václav Horák napsal(a):

Ale dámy a pánové, vždyť již přeci nestojí lidé ve frontě na banány. Také proč by tak činili, vždyť jsme již dlouho banánová republika. Víte co to dalo práce obráncům demokracie zničit český průmysl a zemědělství? Za tu práci si přece zaslouží pár drobků ze stolu nadnárodních mafiánů, kteří je tím zaúkolovali. Bohužel, ne po každém z těch přisluhovačů lze pojmenovat letiště.
12. 08. 2013 | 11:00

Karel M napsal(a):

ára napsal(a):
Zkuzte majít politika, který zbohatl za dob "totality", podobně jako současní mocipáni, kteří se oháni a schvávají za demokracií...

O tom nás informuje na 16. schůzi ČNR roku 1989 předseda Nejvyššího soudu ČSR Josef Marek: „Hospodářskou trestnou činnost se však stále nedaří výraznějším způsobem omezit. Stále časté jsou zejména případy rozkrádání a jiného neoprávněného obohacování na úkor společnosti. Za pozornost stojí, že přes polovinu všech odsouzených pachatelů této trestné činnosti tvoří vlastní pracovníci poškozených organizací, kteří také způsobují stále výraznější část zjištěných škod. U části pachatelů této trestné činnosti se vyskytuje i určitá organizovanost. Značný je často i rozsah trestné činnosti, která někdy přerůstá rámec okresů i krajů. Pachatelé dovedně využívají znalostí poměrů v poškozených organizacích, důvěry, které požívají, nedostatků v organizaci práce, v evidenci a zejména v kontrolní činnosti. Jde obvykle o formy, které by musely být včas odhaleny, pokud by na všech úrovních řízení náležitě působila kontrola, ať již jako činnost specializovaných kontrolních útvarů nebo jako nedílná součást řídící činnosti každého vedoucího pracovníka. Nízká úroveň kontrolní činnosti se projevuje mimo jiné i tím, že zjištění podnikové kontroly jsou pouze výjimečně podnětem k zahájení trestního stíhání, a že orgány činné v trestním řízení získávají poznatky o hospodářské trestné činnosti převážně vlastními prostředky. Uvedený stav, který dlouhodobě přetrvává, naznačuje potřebu přehodnotit současné začlenění podnikové kontroly do organizační struktury socialistických organizací, jak na to také bylo poukazováno i v některých výborech České národní rady při projednávání zprávy o stavu socialistické zákonnosti.“ [Stenoprotokoly 16. schůze, Předseda Nejvyššího soudu ČSR Josef Marek, list s016021, http://www.psp.cz/eknih/1986cnr/stenprot/016schuz/s016021.htm.].
Korupci se věnoval ve svém projevu na 16. schůzi i komunistický poslanec Ladislav Liška: „Dalším z negativních rysů, který hluboce zakořenil v naší společnosti, je úplatkářství a takzvané úsluhy všeho druhu. Tento nekalý jev v naší společnosti se nedaří odstraňovat mimo jiné proto, že se neřeší příčiny a poukazuje se pouze na nedostatky. S tím však již v dalším období nevystačíme. Tento jev se navíc nevyskytuje pouze mezi občany, ale při špatně fungujících dodavatelsko-odběratelských vztazích i mezi hospodářskými organizacemi.“ [Stenoprotokoly 16. schůze, Poslanec Ladislav Liška, list s016025, http://www.psp.cz/eknih/1986cnr/stenprot/016schuz/s016025.htm.].
13. 08. 2013 | 09:09

Karel M napsal(a):

Uvedené dobře potvrzuje vystoupení poslance Josefa Mečla: „Výbory České národní rady poukázaly na to v souladu se zprávou Nejvyššího soudu, že značným problémem je hospodářská kriminalita. Ochrana socialistického majetku zdaleka není ve všech organizacích prvořadou záležitostí. Přetrvávají nedostatky v evidenci a organizaci, nedostatky, které páchání trestné činnosti umožňují. Nízká úroveň ochrany socialistického majetku v organizacích se pak logicky promítá v dalším snížení jejich podílu na odhalování a oznamování hospodářských trestných činů. Důležitou úlohu by v tomto směru měla v socialistických organizacích sehrát i účinná právní služba. Máme však poznatky, že řada orgánů a organizací při snižování aparátu a při přechodu na samofinancování omezovaly či rušily právní útvary. Je třeba podle našeho názoru upozornit, že socialistické podnikání v podmínkách hospodářské reformy, bude vyžadovat kvalifikovanější znalosti práva hospodářskými pracovníky, než tomu bylo při převážně administrativních metodách řízení národního hospodářství. Větší ekonomická samostatnost podniků, vytváření rovnoprávných vztahů mezi hospodářsko podnikovou sférou a správními orgány nutně vede k růstu úlohy práva při regulaci hospodářských vztahů. O tom svědčí i zásadní novelizace hospodářského zákoníku, zákona o státní arbitráži i zákona o státním podniku a řada dalších právních předpisů. Projevuje se také nedostatečná úroveň právního vědomí některých vedoucích pracovníků, formální přístup k plnění často i vlastních opatření, preference skupinových zájmů, i osobní podíl vedoucích pracovníků na vzniku nedostatků nebo přímo na trestné činnosti. Hluboké kořeny příčin nešetrného a často kořistného zacházení s majetkem v socialistickém vlastnictví spočívají i v administrativních konstrukcích správy národního majetku, které odcizovaly kolektivy pracujících, výrobců, uživatelů, od skutečného hospodaření s tímto majetkem. Státní vlastnictví koncipované jako majetek všech se v praktickém životě stávalo ve vědomí některých pracovníků majetkem ničím. Rozvinutí koncepce celospolečenského vlastnictví založené v zákonu o státním podniku by mělo podle našeho názoru přinést zásadní změnu v přístupech pracujících k ochraně socialistického vlastnictví. Bude třeba zhodnotit, jestli platná úprava dostatečně ve vědomí pracujících překonává odcizení od společného vlastnictví. Poukazuje se v této souvislosti na potřebu nově koncipovat úpravu vlastnictví i v připravované ústavě.“ [Stenoprotokoly 16. schůze, Poslanec Josef Mečl, list s016022, http://www.psp.cz/eknih/1986cnr/stenprot/016schuz/s016022.htm.].
13. 08. 2013 | 09:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy