Kdo je tady zbytečný?

28. 05. 2014 | 09:59
Přečteno 5545 krát
Jedním z nejvíce fascinujících zjištění, která se vynořila v souvislosti s právě proběhlými eurovolbami, jsou výsledky šetření sociologické agentury Focus, která ukazují, že se zhruba čtyřicet osm procent Čechů domnívá, že evropské volby jsou zbytečné, protože stejně nic nezmění. Zhruba polovina Čechů si myslí, že se členství v EU do jejich života nijak nepromítlo.

Že se agentura zřejmě nemýlila, pak v samotných volbách ukázala propastně nízká volební účast u nás — 18,2 %. Vezmeme-li v úvahu, že celoevropský průměr byl 43 %, je zřejmé, že Čechy evropské dění skutečně moc nezajímá.

Sociologové i politologové rádi nabízejí k vysvětlení tohoto jevu výklady, jako je poukazování na nízkou informovanost české veřejnosti o evropském dění či nízkou úroveň evropské diskuze u nás.

Jenže taková vysvětlení nás jen dovedou k dalším „proč“. Kupříkladu: proč právě v České republice je informovanost i úroveň evropské diskuze tak mizerná?

Odbýt tuto skutečnost poukazy na složitost evropských institucí, kterým prý většina Čechů nerozumí, nestačí, protože se stejnou komplexitou se potýkají i občané jiných evropských zemí, kde je volební účast — až na Slovensko — vyšší. Jedině, že bychom přijali tezi, že Češi a Slováci jsou v chápaní složitých evropských témat jaksi…inu, méně chápaví.

Zmínka o Slovensku ale navozuje otázku, zda naše postoje k Evropě i k využívání demokratických mechanismů nemají cosi do činění s Československem, tedy s naší traumatickou minulostí. Proč je nedůvěra k demokratické politice, k liberální demokracii obecně, jakož i k Evropské unii tak vysoká právě v obou následnických státech Československa?

Možná by se historikové, politologové i sociologové měli v prvé řadě zamýšlet nikoliv nad tím, co je „pochroumaného“ v EU (což je u nás oblíbené intelektuální a mediální cvičení), ale co je pochroumaného v „duši“ obou národů.

Jisté je, že obě země vykazují i dvacet pět let po pádu komunismu vysoký stupeň provinčnosti, která se projevuje nedůvěrou k dění za jejich hranicemi, jakož i nedůvěrou k účasti na nadnárodních politických projektech.

A pak je zde jakási vysoká míra lhostejnosti, bohorovnosti a defétismu: podle většiny být v EU může být koneckonců i výhodnější než v ní nebýt, ale myslet si, že o ní můžeme také aktivně spolurozhodovat, je prý jen zbožné přání.

Hezky tento postoj vyjádřil renomovaný komentátor jednoho českého deníku, když ještě před eurovolbami v podobě jakéhosi typicky českého, ironicky stěžovatelského povzdechu napsal, že ať už volby dopadnou jakkoliv, vítězem stejně bude zase jen Angela Merkelová. A je to…

V českém případě navíc tyto postoje pilně přiživoval svého času všudypřítomný Václav Klaus. Deset let jeho prezidentství, v souběhu se dvěma vládami vedenými euroskeptickou ODS, se vyznačovalo především jakousi zakyslou nechutí k EU. Právě Klaus české veřejnosti neúnavně vysvětloval, že v EU jsme, protože nám nic jiného nezbývá, ale to je tak asi jediný důvod, proč bychom tam měli být.

Otázkou ovšem je, zda Klaus nakazil svými postoji českou veřejnost, nebo jen vyjadřoval postoje, které značné části české veřejnosti promlouvaly takříkajíc z duše.

Po eurovolbách politický důchodce Klaus prohlásil, že evropské volby jsou zbytečné, protože zbytečný je samotný europarlament. Že Klausův zhoubný vliv na českou společnost ještě zcela nevyvanul, pak potvrdila i propastně nízká volební účast, doprovázená výše zmíněnými průzkumy.

Bohorovné tvrzení o zbytečnosti EP, podporované v průzkumech téměř polovinou veřejnosti (ačkoliv jakákoliv hlubší analýza snadno ukáže, že údajná zbytečnost či bezvýznamnost EP je v současné evropské architektuřeholý nesmysl), ovšem navozuje především otázku, zda v Evropě nejsou zbyteční tak trochu především Češi. I jejich propastně nízká účast v eurovolbách naznačuje, že jsou v EU jen černým pasažérem.

Sečteno a podtrženo, vezmeme-li v úvahu upadající zájem Čechů i o domácí politiku, či jejich dosti dobrodružný příklon k nesystémovým hnutím a stranám, zdá se, že u nás panuje široce sdílená lhostejnost k tomu, kdo nám vlastně vládne. Ve vztahu k EU to platí dvojnásob.

Ač to většina z nás nerada slyší, Češi svých (ne)politickým chováním a lhostejností opakovaně ukazují, se si svým způsobem zaslouží, aby jim vládli jiní, když se svého podílu na určování dění v Evropě sami zříkají. A nemají si pak ani právo stěžovat, že jim ti „jiní“ vládnou špatně. Když se sami z politického dění vyloučili, jsou jejich názory pro evropský hlavní proud opravdu tak trochu zbytečné.

Rozšířená verze textu, který vyšel 27.5.2014 v Deníku Referendum

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Filuta napsal(a):

Pehe,

nějak jste zapomněl na Polsko - tam se občani taky nepřethli.
Ještě nedávno nám naše média tvrdila, jak jsou bratři Slováci a Poláci eurofilní....))))

Prostě si budete muset připustit fakt, že Češi mají EU plné zuby, v lepším případě je jim lhostejná.

A lepší informovanost? To si děláte srandu?
Kdo myslíte, že to bude číst. Nikoho ty eurosvazové ,propagandistické kecy nezajímají.
Je to jako číst si o závěrech plenárek KSČ nebo sletu RVHP.
My si nechceme číst, my chceme vidět výsledky!

EU nedokáže řešit zásadní problém - nezaměstnanost a imigraci.
Tak se toho holt chopí jiní.
Pol.reprezentace Brusele dosud nepochopila, že u koryt nebude na věky věků, a že nemůže arogantně přehlížet názory občanů a cpát jim neustále multi-kulti a zlodějské eurovaly.
Já vám to říkal.
28. 05. 2014 | 10:10

Pepa Řepa napsal(a):

Aha....tak ono to je nízkou informovaností, nutno přidat na kampani a hned přiroste matička EU k srdci.
:-)
Pak je to defétismem. je málo rozzářených svazáckých očí.
Nebo že by Klaus?
Určitě Putin a jeho agenti!
Možná foukal vítr, byly skvrny na slunci.

Chce to vyměnit zbytečnou populaci!
To je nápad.Za novou, poslušnější, nadšenější.

Opravdu skvělá analýza nízké volební účasti a pocitu odcizení..
28. 05. 2014 | 10:11

Petr. napsal(a):

Mizerná volební účast nebyla proto, že české občany evropská problematika nezajímá, ale proto, že nikdo neví co tam čeští eurokomisaři, europoslanci a euroúředníci dělají a dělali. Jediným viditelným byl pan Falbr, jak bojoval o stálé zbytečné cestování mezi Bruselem a Štrasburkem v době videokonferencí, internetu, mobilního spojení a pod. A vůbec by se nemusel Parlament EU stěhovat ze Štrasburku.
Každý z europoslanců má statisíce na různé asistenty a ouředníky, kteří by mohli za ty peníze třeba jednou týdně zveřejnit co jejich šéf dělá, ale to by je český volič asi moc zatěžoval. Stejnou povinnost by měli mít i čeští eurokomisaři a euroúředníci.
Poté by se voličská účast určitě zvedla. Jen budou asi voliči volit jen nové tváře (i já jsem tak volil) a proto k informacím se nikdy nedostaneme.
28. 05. 2014 | 10:13

stejskal napsal(a):

Nesouhlasím. Pětina oprávněných voličů a Čechů si nezaslouží, aby ji vládl někdo jiný ;-)

Hezký den všem.

Libor Stejskal
28. 05. 2014 | 10:16

Petr z Tábora napsal(a):

Další chytrák, který chce Čechům vsugerovat pocit méněcennosti.Budu reagovat jen na pár vět:
Češi jsou dle autora černým pasažérem v EU - to je naprostá lež. Když se omezíme na formální stránku, tak přeci víme co zákonů přebíráme z Bruselu a řídí naše životy. Češi pracují v politických i byrokratických orgánech EU. Naopak, někdy jsme papežštější než papež v přejímání bruselských předpisů.
Dobrodružný příklon k nesystémovým hnutím...- je vyjádřením pozitivní snahy řady Čechů změnit politiku u nás i v EU k lepšímu. Není náhodou, že EU zaostává v rozvoji v porovnání s řadou světových mocností, že růst HDP je v ČR nejhorší v oblasti - to je výsledek vládnutí těch stran, které autor podporuje.
Pokud to budeme dělat naopak než chce pan Pehe, dobře bude.
28. 05. 2014 | 10:16

Jihočech napsal(a):

Vážený pane Pehe, jediným problémem je nepředstavitelné nabobtnání EU od doby českého vstupu do této organizace. Změna z organizace zašťitující volný obchod, pohyb zboží a lidí na byrokratický moloch, snažící se stylem Východoindické společnosti blahé paměti ovládnout všechny aspekty lidského života a ekonomiky na dobytých územích je přesně to, co lidé nechtějí a obrňují se proti tomu buď nezájmem nebo naopak volbou extrémních stran. Tato EU není ta, o které jsem hlasoval v referendu!
28. 05. 2014 | 10:19

Pepa Řepa napsal(a):

Kdo je tady zbytečný či nadpočetný aˇnevolil hujery ať se přihlásí a ať do rána spáchá seppuku.
Čtyři pětiny to vydá,
Když přidáme voliče Macha určitě víc.

Takové občany pan Pehe nechce
:-)
Kdo neskáče není mops hop hop hop.
28. 05. 2014 | 10:20

Scarabeus napsal(a):

"Čechy evropské dění skutečně moc nezajímá" (citace autora)

Ty Čechy, kteří přišli volit, (alespoň trochu - míru zájmu je těžké zjistit jen z volební účasti) zajímá.

Z těch Čechů, kteří volit nepřišli, případně odevzdali záměrně neplatný hlas, část(nevím jak velká) evropské dění zajímá(jak moc, nevím, ani vědět nemohu), jen nemají koho volit.
28. 05. 2014 | 10:25

K .V napsal(a):

PEHE, 21 POSLANCŮ V 751 parlamentu je prdek který nic nezmění ani kdyby byli svorní a jednotní, a oni se přitom pobijí i mezi sebou a vzájamně se vynulují, každý je z jiné strany.
.
Na EU bylo přínosné otevření hranic. Ale už jednotná měna byla zavedena nbepromyšleně a dnes je na škodu.
RVHP alespoň dokázala přijmpout zásadu že si co nejvíce věcí vyrobí sama a z venku koupí jen to nezbytné. Tím se zčásti odřízla od světového pokroku , ale aspoň chránila svůj trh a měla pro lidi práci a tím i umožnila sociální vymoženosti.
EU neumí ani to. Takže zbyly jen nesmyslné evropské dotace ( u nás rozkradené a vyplýtvané na nesmysly, navíc deformují trh), a bludy o křivých okurkách a banánech, energetických štítcích na dům, zákazu zabíjaček, a s kým smí šous.tat laň Jelena Evropského, ženské kvóty u koryt atd.
Hnus.
V tomto případě byl hlas lidu = hlas boží.
.
Kdysi jsem hlasoval pro vstup do EU, doufal jsem naivně že to sem přivede něco západoevropského pořádku. Byl to omyl. Dnes už jsem PROTI, nebo alespoň aby se EU starala o věci ktreré ji náleží a nepřekážela tam kde jen škodí
28. 05. 2014 | 10:25

K .V napsal(a):

Scarabeus- obávám se že ti co přišli volit na EU také kašlou. Volební výsledky ukazují že skalní přišli podpořit svoji stranu, s EU to nemělo nic společného. Byl to čistě vnitrostátní politický boj
28. 05. 2014 | 10:27

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Ctyri petiny nevolily eurohujery a vic nez ctyri petiny nevolili eurofoby. Nechcete tuhle zahadu zanalizovat?
28. 05. 2014 | 10:34

Bestia triumphans napsal(a):

Scallop:
:-)
28. 05. 2014 | 10:36

dennis napsal(a):

Ceska tiskova kancelar na svem webu Ceskenoviny zverejnila clanek, v nemz shrnuli autori myslenky nasich komentatoru k nizke ucasti. Myslenky to byly vskutku to byly pronikave i vseobecne. Jedna ze vsech moznych se nikde nezjevila: Deset let nase novinarska fronta nedela nic jineho nez hani Unii a podkuruje euroskeptikum, o Klausovi nemluve.

A hle, cesti komentatori se zabyvaji myslenkou, proc volici neprisli. Jsou zbytecne cudni. Meli by byt neskromne hrdi! Deset let nedelali nic jineho, nez hanili Unii a zaroven skryvali, nebo zamotavali mega podvody nasich politiku i mistnich zastupitelu v hospodareni s evropskymi penezi. Posledni pravicova vlada koncila s obrovskou ostudou a s promarnenymi nebo nevyuzitymi prispevky z Unie.

Dnes je uplne jedno, ze prislo jen malo volicu. Dnes je dulezite, aby vlada a nasi reprezentanti v Unii se nechovali jako Topolanek, Klaus, Necas a jejich poskoci, ale pracovali ve prospech statnich zajmu.

Jestlize dnesni vlada a predstavitele naseho statu nebudou v Unii prisypavat pisek do kolecek, jak to delali od prezidenta az po europoslance temer vsichni za poslednich deset let, ma Ceska republika sanci neco pozitivniho ziskat pro stat, vcetne prestize a uznani za hranicemi.

Celych deset let nase media neopakovala okridlenou vetu Chceme zpet do Evropy, ale podryvali myslenku spolecne Evropy.
28. 05. 2014 | 10:38

scallop napsal(a):

Petr

V Chomutove byli nedavno senatni volby s ucasti 11,83 procenta. Je to take tim, ze nikdo nevi co se v senatu deje?
28. 05. 2014 | 10:39

Jáchym napsal(a):

Novému šéfovi ODS jsem pod jeho nejnovější blog před chvílí napsal:

Pane Fialo,
jedna naprosto shnilá strana, zastupující v posledních letech už jen ten nejamorálnější lógr českého velkozlodějstva, tedy ODS,
prohrála svůj boj se "stranou" nesrovnatelně nebezpečnější - tedy TOP 09.

To byla, jak si jistě vzpomínáte, původně jen dvojice Schwarzenberg - Kalousek.
( Jejich nepevné bildebergské spřáhlo s tou horší částí ČSSD, zvané Pehe, nepočítám. Oni už s ním nejspíš nepočítají ani oni - po použití zahoď.)

Nevypadáte na hloupého člověka, snad tedy máte za úkol sehnat zbylý houfec a připojit jej posléze k vítězi, hodujícímu na plánované mrtvole tohoto státu. Každá ohlodaná kost dobrá.
Takový Pospíšil druhé jakosti.
K tomu Vám dopomáhejž ďábel.

28. 05. 2014 | 10:20
28. 05. 2014 | 10:44

pozorovatel napsal(a):

EU je nedůvěryhodná, falešná, krátkozraká, pokrytecká, nejednotná a neschopná. Loutka v rukách USA. Ukrajina to ukázala naplno. Evropské hodnoty - co to v tomto zrcadle, jak vidno, znamená?
A toho se máme účastnit, dokonce u voleb aktivně?
Vždyť bych se musel sám před sebou stydět...
28. 05. 2014 | 10:46

Filuta napsal(a):

Pan Stejskal

Já jsem volil, ale musel jsem se u toho kousnout do zadnice při představě, že volím neskutečně drahé vyžírky, které tam budou zase pět let nečinně sedět.

Naši politici - ať už euronadšenci nebo euroodmítači se nakonec vždycky Bruselu flexibilně přizpůsobí a na své voliče se vykašlou (Zahradil je toho příkladem) a jen tam zblahobytní.
Volit do EU, kterou pokládám za zbytečného molocha, mi přijde jako dosti schizofrenní záležitost a mám s tím morální problém.
28. 05. 2014 | 10:48

Scarabeus napsal(a):

K.V

Vše se hodí pro "vnitrostátní politický boj", i volba prezidenta zeměkoule(teorie a vtip).

scallop:

V Chomutově je spíše horší politická, sociální ... situace, větší procento lidí je naštvaných, "nevidí" nikoho koho by mohli volit. Řekl bych, že tolik zmiňovaná pohodlnost(a další obdobné zdůvodňování) je pouze okrajová.
28. 05. 2014 | 10:50

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
......jednoduché řekl bych.
Počítáte z těch, kteří volit šli.

Myslíte, že hujeři, polohujeři i jiní, chovající v srdci lásku k současné EU zůstali doma na kanapi a volit nešli a tím prokázali vřelý vztah k EU?
Kolik asi takových bylo?
Nebo na kanapi byli ti, kterým je současná EU u p........?

Tak a teď si spočítejte -z celkového možného počtu voličů-kolik těch co volit šli volili eurohujery?

Není to na Vás moc složitě?

Odpověď na otázku, proč zůstalo takové množství na kanapi od Vás ani neočekávám.
Volby jsou skvělým vítězstvím hujerů! Celý Bohoušek.

Myslitel Pehe má jasno.
Čtyři pětiny tvoří zbyteční!
Chtělo by to nějaké žluté označení na klopě, dýchají -Vám věreným-zbytečně vzduch.
28. 05. 2014 | 10:53

jarpor napsal(a):

Tak zase jeden, co analyzuje, kdo může za nízkou účast ve volbách. Samozřejmě - Klaus. Ten za to může. Ten nakukal cca 80 % lidem s volebním právem, aby se na to vys... !

Kdo je tu zbytečný ? Myslím, že autor s jeho blogem. Už dávno všichni vědí, že i za neúčast může Klaus.

Jihočechu - souhlas !

Hezký den
28. 05. 2014 | 10:58

Filuta napsal(a):

Pepa


Že jsem jim chtěl zrovna napsat to samé.

Kde byli v době voleb ti jurodiví eurooptimisté?
ANO volili naštvaní voliči socanů a ODS.
Ačkoliv se ČSSD profiluje jako opatrně eurooptimistická strana, její voliči rozhodně euronadšenci nejsou, o ODS a Svobodných nemluvě.
Takže mi zbývají voliči lidovců a Topky.

A pak přičtěte ještě bezprizorné hlasy pro strany jako je Úsvit a další protiunijní nově vzniklé útvary.

Mlžit můžete, ale nikdo vám to nežere.
Proto se taky vláda referenda o euru a vystoupení z EU bojí jak čert kříže.
Z čeho by Babiš dojil?!
28. 05. 2014 | 11:00

Ivan napsal(a):

A boji sa aj pan PEHE...!

http://blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php?itemid=22978&from=300#nucleus_cf

Volby prezidenta na Ukrajine prebehli v sulade so zapadnymi dmokratickymi standardmi..., A SU PRETO PLATNE. Toto potvrdilo aj OBSE...

No, poculi ste uz niekedy, ze by volby diktovane a organizovane zapadnymi krvilacnymi kolonialistami, neboli platne...?, alebo ze by ich neuznalo OBSE..., ci niektora zapadna vlada..., ved predsa vzdy prebehnu podla ich scenara...

A ako sa OBSE sprava...?, AKO zlocinecka organizacia, tu su dokazy:

27. 5. 2014
Problematické mise OBSE a svědectví účastníka
Miroslav Polreich
5 6 0

Po návratu do Vídně, jsme se sešli k projednání zprávy. K mému překvapení to nebyla zpráva, kterou jsme připravili již v Prištině, ale zcela protisrbský pamflet, řekl jsem. Po několika technických připomínkách jsem stručně uvedl, že všichni víme, že zpráva je vylhaná. Nejsem ochoten ji podepsat a jako československý velvyslanec vydám své vlastní prohlášení, které opřu o závěry zprávy připravené v Prištině řekl jsem. Bylo dlouho ticho. Pak Javier Collar, Španěl, mladý muž ze Střediska předcházení konfliktů OBSE, řekl, že člověk se musí jednou rozhodnout, zda se dá do služeb lži, nebo si zachová vlastní čest a úctu k sobě a prohlásil, že se ke mně připojuje. Nato Švýcar Josef Schaerli prohlásil, že je švýcarský generál a ne agent NATO, a že také odmítá předloženou zprávu podpořit. Jedině velvyslanec „neutrálního“ Rakouska Vukovič (původem Chorvat) mě poté vyhledal a řekl: „Co jsi zde provedl, se Ti již nikdy nepodaří. Máme sílu to v Praze zařídit“. Pan Vondra se nechal slyšet, že Polreich již nikam nesmí vyjet. Pro mne to nebyla situace neobvyklá, neboť na Západ jsem nesměl vyjet 20 let na základě opatření a důsledného sledování StB.

Pokracovanie na:

http://blisty.cz/art/73372

A vie o tychto zlocinoch aj madam Dzamila i dalsi politici vychodnej a strednej Europy... ALE nepovedia ani slovo, pretoze SA BOJA...! Ano, boja sa zapadnych genozlocincov, pretoze v Prahe, Bratislave atd. maju na vykon zlocinov domacich kolaborantov..., ale aj ti sa boja a preto plnia prikazy, ak by neplnili, aj na nich maju dalsich kolaborantov...!
28. 05. 2014 | 10:39
28. 05. 2014 | 11:04

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
ta myšlenka společné Evropy, které mnozí z nás uvěřili, byla pochopitelně ušlechtilá.
Jako mnohé z myšlenek, kterých se později chopili lidé s úmysly přímo opačnými.

Na jakých základech stál náš "znovuvstup" do Evropy si přečtěte třeba nejnověji zde - zde opět konstatujete, na jaké sajrajtózní bažině lží se houpe celá naše současná potápějící se stavba.
Zároveň se přesvědčíte, že zdaleka ne každý disident byl Havlův loutkovodič či spoluhráč pimprlového divadla:
http://blisty.cz/art/73372.html
(Krátký úvod:

Po návratu do Vídně, jsme se sešli k projednání zprávy. K mému překvapení to nebyla zpráva, kterou jsme připravili již v Prištině, ale zcela protisrbský pamflet, řekl jsem. Po několika technických připomínkách jsem stručně uvedl, že všichni víme, že zpráva je vylhaná. Nejsem ochoten ji podepsat a jako československý velvyslanec vydám své vlastní prohlášení, které opřu o závěry zprávy připravené v Prištině řekl jsem. Bylo dlouho ticho. Pak Javier Collar, Španěl, mladý muž ze Střediska předcházení konfliktů OBSE, řekl, že člověk se musí jednou rozhodnout, zda se dá do služeb lži, nebo si zachová vlastní čest a úctu k sobě a prohlásil, že se ke mně připojuje. Nato Švýcar Josef Schaerli prohlásil, že je švýcarský generál a ne agent NATO, a že také odmítá předloženou zprávu podpořit. Jedině velvyslanec „neutrálního“ Rakouska Vukovič (původem Chorvat) mě poté vyhledal a řekl: „Co jsi zde provedl, se Ti již nikdy nepodaří. Máme sílu to v Praze zařídit“. Pan Vondra se nechal slyšet, že Polreich již nikam nesmí vyjet. Pro mne to nebyla situace neobvyklá, neboť na Západ jsem nesměl vyjet 20 let na základě opatření a důsledného sledování StB.)
*********************************************************************
Dočtěte si na
http://blisty.cz/art/73372.html
Stojí to za to.
28. 05. 2014 | 11:07

Kelt napsal(a):

Kdo najde tu "chuť"se občanů ČR ,kteří nepřišli k volbám zeptat? a ne nějakého vzorku 850 lidí kolem Václaváku-ale alespoň deseti tisíc z celé ČR.
Měla by to být vláda a úkol zadat ČSÚ.
Jako obyčejný občan vím:
kdysi jsem byli soběstační v celé škále základních potravin,dnes např.dovážíme 50% vepř.masa,brambory atd.Jednou jsem koupil cibuli z Austrálie.Supermarkety vlastněné zahraničními majiteli nám prodávají zboží za vyšší ceny,které by v BRD nikdo nekoupil pro nízkou kvalitu a vysokou cenu-to si může každý,kdo chce, ověřit na vlastní oči.
Vstup do EU znamenal mimo jiné i likvidaci našich cukrovarů,dnes kupujeme cukr,který nesladí-dalo by se pokračovat.
Hitem našich medií byl poloměr zahnutí okurek a banánů ,pomazánkové máslo a rum.
To je stručně to přízemní hodnocení běžného konzumenta výhod vstupu do EU.
"Boj"za zachování koruny a proti euru,evropská krize,která u nás dosud neskončila a kterou léčí Singer okradením českých střadatelů.Volný pohyb prac.sil je dáván do souvislosti s vysokou nezaměstnaností.
Co se týče životní úrovně,tak se průměru EU vzdalujeme.
To s EU souvisí s velmi volně,ale mnoho kolem mne to tak nechápe.
28. 05. 2014 | 11:08

Pepa Řepa napsal(a):

Mopsové to mají dobrý.
Nemusí se zasebevraždit, byli volit.
:-)
Doufám, že nevolili Macha a schovali si lístky, aby obstáli před pehecí prověrkovou komisí, jaký projevili postoj v krizové situaci..
Já snad nebudu spát, jsem nadpočetný.
Zbytečný

Čekal jsem s čím myslitel Pehe přijde.
A ejhle mopslíci obživli, přišel ekvilibrista, vysvětlil jim to a zase budou proskakovat obručí.
28. 05. 2014 | 11:08

Jáchym napsal(a):

Omluva Ivanovi.
Byl jste rychlejší !
28. 05. 2014 | 11:08

Jarda napsal(a):

Kdyby Klause nebylo, tak by si ho někteří lidé museli vymyslet, jelikož ten opravdu může za vše.
28. 05. 2014 | 11:11

Ivan napsal(a):

A boja sa horit coraz viacej..., a klamu, az je to normalne rozmyslajucemu cloveku do smiechu...

Isty slovensky politik, zvoleny aj do EP si takto zafilozofal... Je to paradox, ze vyse sedemdesiatpat percent slovenskych obcanov je podla prieskumov verejnej mienky, spokojna s clenstvom SR v EU a aj s jej fungovanim..., a pritom sa volieb zucastnilo len trinast percen opravnenych volicov... Pritom pan Sefcovic velmi dobre vie, ALE SA BOJI POVEDAT...!, ze vsetky vysledky tychto tzv. prieskmov, maju vopred dohodnuty a zaplateny vysledok... Predplatitelia sa skutocnych vysledkov BOJA...! Tie im ukazali obcania volbami...! A vystraseni politici budu nadalej zo strachu pred zapadnymi kolonialistami, klamat..., zatlkat, zatlkat a zatlkat, ako vravieval MUDr. Plzak...
28. 05. 2014 | 11:13

Míval napsal(a):

K.V.: vzhledem k přesunům voličů od jednotlivých stran k jiným asi nepůjde jen o ty skalní přívržence, ale o lidi, kteří důležitost Evropy (ať pozitivně či negativně) vnímají. Nerozumím příliš těm, kteří volit nešli a navíc se tím pyšní, jako by udělali něco světoborného. Neudělali. Vždyť současný segment stran a hnutí nabízel velmi různé postoje, z nichž si bylo možno vybrat.
Být lhostejný k EU jako takové je pštrosí stanovisko a do jisté míry sebevražedné. Evropa jistě udělala spoustu chyb, dělá je a další dělat bude. Prostě je to projekt takové velikosti, že nelze nalajnovat bezchybný způsob jeho uvádění do života. Ale dokud je vůle, cesta se najde. A žít v postupně se sjednocující Evropě se mi zdá rozumnější, než v Evropě (přinejlepším) obchodních válek mezi jednotlivými zeměmi.
Za masivní neúčastí vidím tři důvody:
1. Naprostá neviditelnost českých poslanců v EP (kromě excesů typu Ransdorfa ap.). O paní Roithové se teď tvrdí, že tam byla tou nejpracovitější, ale i když nepatřím k těm úplně se nezajímajícím, naprosto netuším, co dokázala. O ostatních ani nemluvě.
2. Klausovská kampaň proti EU za silného přispění některých stran a médií. I kapka dokáže rozbít kámen a Klaus, to byl spíš vodopád. Takže dopad na společenské podvědomí je významný.
3. Stádní chování většiny populace. Nechuť k EU je teď prostě a jednoduše díky jevům z předchzích bodů "in" a bude stát hodně úsilí, aby se z tohoto paradigmatu jeho nositelé dostali. K dobru nás všech. Nejde o to, zda budou podporovat strany pro či proti - spor může vést k rozumným řešením. Ale aby se zbavili oné trapné povznesené lhostejnosti, která bývá předstupněm katastrof.
28. 05. 2014 | 11:15

Divobyj napsal(a):

Pehe,Pehe,
vy jste to zase vymňoukl !

Já vím,za všechno může naše lennost,neschopnost,neinformovanost ....a....hlavně Klaus.
Doporučuji vám jedno.Poraďte se s psychiatrem a co nejdříve nastupte k nějakému léčení.
Máte totiž chorobnou,nereálnou utkvělou představu o světě,který již dávno neexistuje.
Vy jste se zasekl,zatímco vývoj pokračoval dál.Dnes již to,co tvrdíte dávno neplatí!
Já nejsem psychiatr,ale znám jeden univerzální lék na takovéto a podobné psychické problémy.
Je jím těžká fyzická práce.Ta vás uvede do reality natotata!
28. 05. 2014 | 11:18

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa:
Mně se nejvíc líbí představa, jak Klaus způsobil, že na Slovensku volilo ještě o třetinu méně lidí než u nás....

Nebo si tam čtou (kromě Klause) ještě Peheho kamaráda a kolegu Tomského.
Je holt třeba mít kamarády všude,napříč názorovým spektrem, aby nám navolili do patlamentů naše všehoschopné.
Když už tam jednou sedí, názory jim (po)můžeme změnit vždycky.
28. 05. 2014 | 11:19

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
ale no tak....pánové.
Nekažte pehecí kruhy, zmatete mopslíky, ještě to bude připomínat současný demokratický spontánní revoluční kvas na Ukrajině.
Ten západní, východ jsou přece agenti. Říkal to Karas.

. Pak Javier Collar, Španěl, mladý muž ze Střediska předcházení konfliktů OBSE, řekl, že člověk se musí jednou rozhodnout, zda se dá do služeb lži, nebo si zachová vlastní čest a úctu k sobě a prohlásil, že se ke mně připojuje. Nato Švýcar Josef Schaerli prohlásil, že je švýcarský generál a ne agent NATO, a že také odmítá předloženou zprávu podpořit.

Určitě to jsou Putinovi agenti k čemu čest, svědomí a sebeúcta když lžeme pod praporem pravdy, lásky, něhy a tolerance.
Pak je nám vše odpuštěno

Kdo neskáče obručí není mops.
28. 05. 2014 | 11:19

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Otázkou ovšem je, zda Klaus nakazil svými postoji českou veřejnost, nebo jen vyjadřoval postoje, které značné části české veřejnosti promlouvaly takříkajíc z duše."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Já bych řekl, že nakazil. Je to rozený kazbunda, kazisvět a jako každý bacilonosič ny měl zbytek života trávit v karanténě. Po ukončení mise zasypat nehašeným vápnem, jako to naši předkové dělávali, když zemi napadl mor. Ale ty spory (spóry), které hojně rozséval, bude vždy někdo křísit k životu, v ČR tžo ani jinak nejde.
Ještě bych navrhoval zkusit Vaniš - plžů a slimáků se zbavíš. Vyzkoušel jsem a funguje stoprocentně, dokonce jsou ty granulky v modré barvě - modrá, na slimejše dobrá!
28. 05. 2014 | 11:20

jarpor napsal(a):

Ale no tááák... skorem všichni do Pehe... a proti Unii... dyť dává dotace... a i mincministr Babiš říká, že jsme v plusu - dostali jsme více než jsme odevzdali...
Tož ani to není důvod bejt k Unii aspoň tolerantní ?
Já vím... co ví každý co má hlavu na správném místě : že nějak mlčí o tom, že přijde čas, kdy to budem cálovat zpět...

Hezký den
28. 05. 2014 | 11:23

Pepa Řepa napsal(a):

Copak na Slovensku, ale určitě Klaus ovlivnil i volební účast v Portugalsku.
kdyby nebylo Pehe ani nevím jestli ještě žije.

INU...SVĚT PODLE PEHE
28. 05. 2014 | 11:23

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

"Tak a teď si spočítejte -z celkového možného počtu voličů-kolik těch co volit šli volili eurohujery?"

Ocenuji Vas dialekticky pristup. Brilantni analiza.
PS Klasifikaci na eurohujery a eurofoby provadi pochopitelne think tank Kurnik Pepy Repy :-)
28. 05. 2014 | 11:23

TomášL napsal(a):

Pane autore,

když můžeme platit přes internet, proč nemůžeme volit?
28. 05. 2014 | 11:24

Petr Jihlava napsal(a):

Nízká volební účast do Evropského parlamentu v bývalých zemí Československa má řadu příčin.Jednu z mnoha příčin podle mého názoru kriticky dobře popsal na svém blogu (Kdo je tady zbytečný?)politolog Jiří Pehe.

Další klíčové příčiny nízké volební účasti velmi objektivně a nestranně uvedli redaktoři kulturního čtrnáctideníku A2 ve svém článku (Desatero evropských voleb: přežívá kolektivní masochismus).

Marek Řezanka na Britských listech ve svém textu (Jak se rodí nevoliči) mimo jiné na závěr výstižně píše: Nevolič si zatím může rvát vlasy, že ho nikdo nechápe. Zdaleka totiž nepůjde o lempla, kterého nic nezajímá a na vše kašle. Osmdesát procent lemplů by bylo poněkud silné kafe. Ne, problém bude jinde. Tento nevolič mohl v minulosti řádně volit a dušovat se, že volba je občanskou povinností. Jenom se nějak stalo, že mu občanská povinnost zavelela: Nevolit.
Toto by politiky tzv. etablovaných politických stran mělo děsit ze spaní.
28. 05. 2014 | 11:36

Belgičan napsal(a):

Byl jsem volit a moje žena taktéž. Lidé co se nám za to vysmívají považuji za hlupáky.
Stejně považuji za hlupáky lidi, kteří se rozčilují nad dekadencí našich politiků na kandidátkách, aniž by se aktivně zasadili o změny na kandidátkách. Jsou to pro mne líní žvanilové.
Za hloupý považuji argument, že cca 5% nemá na 100% žádný vliv. Již zrnko rýže stačí k převážení váhy. Ovšem musí tam to zrnko být - a o tom je politika.
28. 05. 2014 | 11:39

Antroid napsal(a):

Hledat univerzální důvod či "viníka" nízké volební účasti je zhůvěřilost.

Moje domněnka je, že - politicky nekorektně řečeno, většina lidí na Klause s*re, svalovat na něj neúčast je blbost. Ostatně, voleb PSP se účastní cca 55% voličů, existuje tedy - zřejmě proměnlivá) - skupina +- 45% voličů, kteří volby či politiku ignorují zcela. (Lze se domnívat, že ignorují i řadu jiných důležitých věcí.)

Zbývajících 35% bodů nevolících se může dělit na ty, kteří na EU kašlou (do volební místnosti je to o dost dál, než na kanape), ty, a ty kdo EU patologicky nenávidí (jako spolek fanatiků kolem Hájka).

Klaus, Hájek, Bartoš v pozoruhodné konvergenci s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti jistě k uvedeným 35% přispívají, osobně se domnívám, že marginálně. Dominantní vliv má výchova a společenský život každého jednotlivce.
28. 05. 2014 | 11:43

Belgičan napsal(a):

Petr Jihlava,
"...Toto by politiky tzv. etablovaných politických stran mělo děsit ze spaní."
Neděsí!!!
problém je v tom, že čím nižší účast, tím vyšší šance, že ti "moji" mne zvolí. Znechucený volič je politikův cíl! Samozřejmě, pokud se jedná o voliče konkurence.
28. 05. 2014 | 11:45

patriot napsal(a):

Jsou však i Češi, kteří jsou v EU velmi aktivní!

Například rozšiřovací komisař Füle je pro své poslání tak zapálen, že na Ukrajině zažehl občanskou válku.
28. 05. 2014 | 11:45

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa:
Už jsem Vám jednou doporučil, abyste si stáhl z internetu Halíkovynovější promluvy v pořadu "Jak to vidí..." na ČRo 2.

I ta dnešní byla výživná.
Zjistíte, že znáte jen jednu z tváří Janusohalíka.
Pehe není zdaleka takový obhájce EU v současné podobě jako jeho soupravdoněhař Halík!
Ono stojí zato sledovat i nonverbální složky jeho posledních rozhlasových kázání! Kdyby to bylo v germánštině a trochu to historicky praskalo, občas by mě i popletl.

Jestli máte odvahu (a já věřím, že máte), připravte si igelitový sáček, přikryjte klávesnici něčím nepromokavým a směle do poslechu.

Věřím, že budete překvapen, čím vším je nyní, po vyznamenání, Halík rád.
(Ne že bych se spoustou věcí, které píše nesouhlasil. Vějička je ale také vždy mnohem objemnější než lepidlo, v otrávené sklenici musí být mnohem víc vína než jedu.)
28. 05. 2014 | 11:47

Bestia triumphans napsal(a):

Jáchyme,
I když to nebylo na mne, díky za upozornění, hned si poslechnu
:-)
http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/tomas-halik-nizka-ucast-v-evropskych-volbach-to-je-hanba--1355651
28. 05. 2014 | 11:53

Boney M napsal(a):

Pravdivý názor pana Pehe, se kterým souhlasím. Češi jsou skutečně černými pasažéřy, a to se bez evropských peňez v regionech pomaly nepostaví ani veřejné WC. Je to zahanbující jenom reptat na EU a pak žebrat o příspěvky z unijních rozpočtů...

Takže vážení euroskeptici a jiný hmyz, nedělá se Vám při tom kydání na unii tak trochu blbě!!!
28. 05. 2014 | 11:59

john petres napsal(a):

Přístup a chování Čechů k Evropě(jako bychom sem nepatřili-asi ne..!!) se dá připodobnit k jedné súře z Koránu-klidně ty nevěřící psy(EU) využijte,berte si jejich pohostinnost a pak je klidně obelžete a podveďte-to není hřích, Alláh vám to posvětí a ještě se za to dostanete po smrti do Ráje a hurisky vás tam budou obšťastňovat...Koupíme si u vás lana,na kterých vás pak oběsíme(Lenin)!...Kdo neskáče,není Čech a na Jágra nám nešahejte!! A voni ti Rusáci nejsou tak špatný...Smrt USA!!...atd.Hrůza a děs.Veš v kůži Unie!
28. 05. 2014 | 12:08

Hisss napsal(a):

Až budu za stejnou práci brát stejné prachy jako evropan, pak mě bude dění v evrpě zajímat.
Tady berou stejné prachy jen zloději a podvodníci, chudáka pana generálního Českých drah je mi ho opravdu líto, bratru za 500 000,- měsíčně, chudák, opravdu chudák, jen tak si říkám kolik lidiček české dráhy zaměstnávají za min. mzdu?
Pak ještě Čez, kolik zaměstnanců bere evropské prachy když energii prodavají za evropské ceny?
Nemá smysl se tím zaobírat, jen včera dávali cosi o francouské revoluci, jak tam ta gilotýna lítala nahoru a dooolů - vůbec se nedivím, fakt ne.
28. 05. 2014 | 12:09

skeptický napsal(a):

Je to další klasický důkaz české malosti a závisti.Nepřejí výkvětu naší společnosti tu jevropejskou penzi.
Víte,jak je tam za pět let musí bolet prdel sedět , poslouchat,a nerozumět co se povídá?
Znám to ze školy.
Ani za milijón.
28. 05. 2014 | 12:10

jozka napsal(a):

Hele, vysvetlete nekdo konecne scallopovi, ze neni mezi svymi v klubu, tady se "analiza" nepestuje...
28. 05. 2014 | 12:11

strýc virus HxNx napsal(a):

Ivan 11:04

díky za užitečný příspěvek!
28. 05. 2014 | 12:12

Antroid napsal(a):

Hisss

Jestli umíte něco zajímavého nebo užitečného, vyděláte si rozhodně víc, než je průměr v EU.

Obecně vzato, příjem nemá s unií bezprostředně mnoho společného. Dost by mě zajímalo, co by na tu vaši blbost napsal průměrný Bulhar nebo Rumun.
28. 05. 2014 | 12:16

VašeK napsal(a):

Boney M: Občané z těch příspěvků ode EU (na které navíc nejprve museli vydatně přispět ze všemožných daní a poplatků) nemají zhola nic. Na všechny akce přispívají obce a města a tento jejich podíl většinou odpovídá skutečné ceně díla. To navíc co přijde na dotacích sezobnou kmotři, majitelé firem a samozřejmě také politici ...
28. 05. 2014 | 12:16

šašek z Jihlavy napsal(a):

Hisss
Někdy mám podobné myšlenky! I skeptickému lze dát za pravdu. Ale někdo se obětovat musí! Ty hemoroidy si můžeme uhnat i jinde, třeba u compu.
28. 05. 2014 | 12:17

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
k odst. 6 článku -Jjestlpak i ona neúčast náhodou není zaviněna tím, že občané ČR nevidí v eurounijním parlamentu nedostatek demokracie a liberalismu.
28. 05. 2014 | 12:18

Jáchym napsal(a):

Belgičan napsal(a):
Byl jsem volit a moje žena taktéž. Lidé co se nám za to vysmívají považuji za hlupáky.
Stejně považuji za hlupáky lidi, kteří se rozčilují nad dekadencí našich politiků na kandidátkách, aniž by se aktivně zasadili o změny na kandidátkách.

Jsou to pro mne líní žvanilové.
*****************************************************************************************
Rozhodl jsem se na poslední chvíli být pilným žvanilem a volit jsem šel.
Každý má před volbami dvě možnosti:

1) Nejít k volbám - a pak právem poslouchat, že můžu držet hubu, protože jsem nebyl volit.
2) Jít k volbám - a pak právem poslouchat, že můžu akorát držet hubu, protože jsem BYL volit ( - a co jsme si zvolili, to máme).
*****************************************************************************************
Jít do politiky a změnit stranu ? To snad ani nestojí za dnešní situace za vtipkování ! Na obyčejných členech přece vůbec, ale vůbec nezáleží.
Strana zvítězí tehdy, jestliže se o ní ví a jestliže se na ni příliš neplive - a k tomu potřebujete nakoupit novináře a telelízáky.

Nikdo nevrazí potřebných pár miliónů do strany, která neslíbí buď zisk, nebo - u nás ještě častěji - SNADNO UNIVERZÁLNĚ PRODEJNÉHO, snadno ovlivnitelného, NÁZOROVĚ FLEFIBILNÍHO či snadno vydíratelného šéfika.

A podle toho se buď člověk stane - nebo nestane - šéfem.
(A těch pár poctivců použijem jako vějičku a PAK necháme zalít v bruselském patlamentním aspiku.)

Tam mohou žvanit a slyšet je až k nám moc nebude.
Tak funguje zombie nebožky Demokracie.
28. 05. 2014 | 12:22

skeptický napsal(a):

Přes politiku dnes cesta nevede.Moc zájemců.Nechám se v nějakém bytovém semináři pokřtít a vysvětit přijednom. Církve jsou dnes v balíku.
28. 05. 2014 | 12:26

K .V napsal(a):

Tomáši L- elektronické volby je jen další obezlička aby na tom někdo nahrabal prachy.
Drtivá Většina obyvatel má volební místnost tak blízko, často při cestě z obchodu nebo zaměstnání, že stavit se tam opravdu není žádná krutá újma. Neříkejte že 82% obyvatel celé 2 dny neopustilo svůj byt.
Ostatně v Říkoníně nevolil VŮBEC NIKDO, dokonce ani členové volební komise kteří tam 2 dny seděli
28. 05. 2014 | 12:26

Maximus napsal(a):

Jáchymovi

Dobré, potvrzuje to skutečnost, že celý západní prostor nyní kontroluje nadnárodní velmi mocná sionistická skupina v čele se známými 2R (Rockefeller, Rothschild). Dříve jsem neobratně psal že jde o žid. partu, ale tak to není, je to úzká "elita" z tohoto etnika a tak se dodatečně omlouvám a uznávám, že jsem byl za to správně mazán či měli ke mě oprávněné výhrady PŘ a jiní.
Celý projekt EU včetně € (o € uvažovali už před 50-ti lety) je jejich práce a jdou za ovládnutím celého světa a nejvíce k tomu používají finance, samozřejmě mají pod kuratelou média, pak finance, dále mají obsazený mocenský systém a rozhodují o tom, kdo bude prezidentem či premiérem v té či oné zemi, občas jako u nás jim to někdo překříží, ale i ten náš Bimboš vše pochopil a jde jim na ruku jako správný český lokaj. Přes nevládní organizace v USA jako je trilaterální komise, Bilderberg či Rada pro mezinárodní vztahy šikovně chytrým mechanismem rozhodují prakticky o celé politice USA (vnější i vnitřní) a obě tamní největší politické strany jsou jen divadlo pro naivní americké voliče. Nakonec když si projedete všechny americké prezidenty za posledních několik desítek let, tak vždy až na dvě výjimky byli vždy ve výše zmíněných "nevládkách" i když byli republikany nebo demokraty, prostě velké divadlo pro nezasvěcené. Prakticky každý prezident USA musel mít souhlas od této nejvyšší zednářské mocenské party! Nakonec i každý prezident byl jimi financován v předvolebním klání. Ten jeden co se odklonil pd zadání a chtěl odstavit od moci FED byl v Dallasu zastřelen jako podsvinče. Ti další už jen poslouchali. Bratr J.F.K. Robert chtěl být také prezidentem, ale nedával záruku, že bude hodný a tak byl také umlčen. No a ti dva co nebyli v oněch nevládkách byli obklopeni ve svých úřadech přímo davem cca 40-50 lidí z těchto grup, to je náhodička že?
No a EU a organizace jako MMF a FED, EBC atd. je navzájem organicky a funkčně skloubený mechanismus, kterým prosazují s politiky z největších zemí EU své zájmy.
Kdyby hošani vládli a spravovali západní prostor dobře a k dobru většiny občanů, tak by všechno bylo O.K., ale oni to dělají blbě a ještě tady přes různé bilderbergčany kalí vodu a snaží se lidem vymývat mozky. Po vládě komunistů jsme sice svobodnější a žijeme ve skoro-demokracii, ovšem vše je sešněrováno jemným přímo, pavoučím předivem a "oni" tvrdě kontrolují celý politický a z velké části hospodářský systém, ale nemají zájem na jeho lepším fungování, oni by se totiž museli vzdát bezpracných zisků a výhod.
Ony totiž tyto dvě podmínky jsou proti sobě. V zahraniční politice zatím
vymýšlí další a další mizerné projekty jako byly Irák, Afghanistán, Kosovo, arabská revoluce, Ukrajina, za kterými je hospodářský či mocenský zisk, jenže dělají to klucí opravdu hloupě.....
No a občan volič ČR a EU? Celkem správně vytušil, že tady s EU není něco v pořádku a že se nebude na tom podílet a že vlastně jeho hlas u voleb je směšná a zbytečná záležitost.
Hezký den.
28. 05. 2014 | 12:26

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
já odděluji Tomáše Halíka jako teologa a politického aktivisty.
nechává mě to v klidu, nejsem poskakující mops, abych když uvidím černou stěnu ihned přepnul na to že je bílá, protože Klaus nebo Halík taky říkají, že je černá.
Někdy mají pravdu, jindy ne.

Vedle mi běží vzpomínkový akt na Beneše kde řeční Duka a to velice dobře, dozvídám se o pozitivní roli Vatikánu jako jednoho ze dvou států-vedle Švýcarska-ve kterém bylo zachováno vyslanectví po dobu WWII.
Kdyby místo něho řečnil Halík bude to podobné Urbanově protibenešovské umanutosti a zaslepenosti..

Tak to chodí.
Lidé mají různé názory, jednou souhlasíte, jindy ne.
Je třeba oddělit fakta od propagandy.Od některých ovšem slyšíte pouze zoufalou propagandu.

Ten odkaz na přímého účastníka mise OBSE Pohlreicha je výmluvný, nemůže být podvrhem. Jen musíte zase oddělit jeho zprávu od ideologické omáčky okolo, kdy se redaktor snaží význam očitého svědka posunout ve svůj prospěch.

Toho se dopouští i Hájek nebo Fendrych, jsou to typicky binární informace, jedna skutečná, druhá desiformace a máte smícháním třaskavou směs.Děláte ze čtenáře debila u některých tomu není třeba, píšou to mámo v novinách je to pravda.

Kosovo mě nepřekvapuje, ostatně tady bylo několik přímých účastníkú, na př. jistý Hajný. Tady třeba Tarqus.
Stejné to bylo na BV, občas dám řeč s nějakým Syřanem nebo Libyjcem, přímí účastníci vadí nejvíc, stejně jako Pohlreich vadil v Kosovu.
Proto s ním zametli.

Bohužel není sebemenší důvod myslet si, že to je na Ukrajině jiné, na ty zprávy musí být novinářský kachní žaludek.

A to je jedním z hlavních důvodů odcizení EU, těm ideologickým blafům srovnatelným s komunistickými i těm ekonomickým nápadům multi-kulti inženýrů může věřit jen novodobý svazák.
Ztráta důvěry, nevěrohodnost.Neschopnost sebereflexe,
Tady to je jako na dlani.
4/5 z těch co přišli nevolili skeptiky, jedeme dál, eurosoudzi.

Tak to bylo i na konci ś Havlem, kterého mám jinak rád.
Z pravdy a lásky to sklouzlo někam jinam.
Bohužel.
28. 05. 2014 | 12:27

Neděj to co nedokážeš změnit. napsal(a):

Pořád stejné---může za to Klaus,nepolitická politika a v případě voleb do Bruselských koryt nepolitické chování a lhostejnost=žvásty pořád z jednoho pravdoláskového hnízda..Na Vás pane Pehe je už divné to, že jste emigroval.
28. 05. 2014 | 12:27

Antroid napsal(a):

VašeK

To jsou kecy. Moc bych chtěl bych žít v zemi, kde občané sami zvelebují obecní majetek z vlastních daní, nečekaje dotací.
Česko takovou zemí bohužel NEBYLA a NENÍ. Zažil jsem komunismus, ČR mimo EU i ČR v EU. Pořádně nefungovalo ani jedno uspořádání.

Zřejmě bude problém i jinde, než v EU.

Obvykle slýcháme, že na tu či onu smysluplnou věc nejsou peníze. Takže se počká a případně škemrá, jestli nepřisype někdo shora - kraj, stát, a relativně nově EU.
Vypadá to, že v podobných případech sype nejvíc EU.
Ale často nejde o peníze ale o potřebu sebrat se a něco udělat sám a v tom je největší problém.
28. 05. 2014 | 12:28

šašek z Jihlavy napsal(a):

Antroid napsal(a):
Hisss

Jestli umíte něco zajímavého nebo užitečného, vyděláte si rozhodně víc, než je průměr v EU.

Obecně vzato, příjem nemá s unií bezprostředně mnoho společného. Dost by mě zajímalo, co by na tu vaši blbost napsal průměrný Bulhar nebo Rumun.
28. 05. 2014 | 12:16
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To nemyslíte vážně, že ne. Jen rád nasíráte dělnickou třídu i pracující inteligenci, že?
Až zase navštívím své bývalé kolegy, kteří mají tu smůlu, že zatím nemají nárok na penzi, tak jim poradím, aby skončili s nezajímavou a neužitečnou činností a šli dělat něco pořádného. Třeba organizovaný zločin nebo nastoupit politicko-kmotrovskou dráhu. Kdepak učit, notabene hudbu, vždyť kdo neumí ten učí.
A pokud jde o průměrného Bulhara nebo Rumuna, v Praze prý mají žeň, nejvíc v tlačenicích do tramvají a autobusů. Myslím, že si členství v EU dost pochvalují a užívají.
28. 05. 2014 | 12:28

Kala napsal(a):

Nechci sem zatahovat nějaké národnostní nebo etnické otázky, a nevím, jestli to něco znamená, že vůbec nejnižší účast v eurovolbách vykázaly všechny slovanské země - s výjimkou Bulharů, ale ti nejsou tak úplně "čistokrevnými" Slovany. Tedy odzdola vzato podle účasti - Slováci, Češi, Chorvati. Slovinci, Poláci.
28. 05. 2014 | 12:28

Petr Jihlava napsal(a):

to: Belgičan.

Máte pravdu,že politiky nízká volební účast NEDĚSÍ.
Otázkou ale je,jestli tím nevoliči něčeho významného dosáhli.
Samozřejmě,že 100%účast voličů v demokratických a svobodných volbách je utopie.Řada lidí se nikdy nebude schopna kvalifikovaně orientovat,aby se mohla vyjádřit ve volbách nebo v referendu.Respektuji i ten fakt,že i nevolit je legitimní volba.
Nízká volební účast jako určitý druh protestu drtivé většiny občanů(voličů) není alternativou, jak věci ve společnosti začít měnit k lepšímu.
28. 05. 2014 | 12:28

Wer? Wolf. napsal(a):

Kdo? Pehe.
28. 05. 2014 | 12:32

Nedělej to co nedokážeš změnit napsal(a):

Proč jsem nebyl volit?Odpověď je v nadpisu.Staletá moudra prověřená životem nepolitičtí pravdoláskaři neznají.
28. 05. 2014 | 12:33

Pepa Řepa napsal(a):

jozka
asi freudovská vzpomínka na Annu Lízu.......n.j.n. stane se
28. 05. 2014 | 12:33

Boney M napsal(a):

To VaseK: To navíc co přijde na dotacích sezobnou kmotři, majitelé firem a samozřejmě také politici... a to nejsou Češi? Nebo marťany?
Kdo staví ty veřejné záchodky z unijních peněz, německý stavbař nebo belgickej tesař? Politici a kmotři? Nebo čeké firmy?

Nenadávat na unii, je to fakt nudný, hloupý, provinční a v této zemi tak masově rozšířeno. Koukněte se radši do vlastních řad negativní EU-kverulanti a příště přijďte volit!
28. 05. 2014 | 12:34

jozka napsal(a):

PR:

To by byla ta lepsi varianta...
28. 05. 2014 | 12:36

VašeK napsal(a):

Kala: nízká účast ve volbách v postkomunistických zemích nemá co do činění s národností. Byla to reakce a znechucení občanů těchto zemí, že jim za humny vedení EU založilo požár na Ukrajině a také nezastíranou podporou banderovcům a spol. Lidé mají oprávněné obavy, ža se opravují výsledky 2. světové války. Ignorování voleb do EP byl vzkaz do Bruselu: s vámi nechceme mít nic společného.
28. 05. 2014 | 12:36

patriot napsal(a):

Volby jsou úžasná věc!

Ze stovek či tisíců korytchtivých nemakačenků si občané mohou svobodně vybrat stanovený počet korytchtivých nemakačenků!

Jak je možné, že se mezi námi najdou hlupáci, kteří to nechápou?
28. 05. 2014 | 12:36

Divobyj napsal(a):

patriot

Ježíšmarijá! Není ten Fule shodou zcela náhodných náhod také náhodou žid?

I.ww-srbský atentátník G.Princip
II:ww-rakouský šílenec Hitler
III.ww-českožidovský komisař Fule !
fujtajbl!
28. 05. 2014 | 12:36

jozka napsal(a):

Antroid:

ad Zažil jsem komunismus

Nepovidejte... kde?
28. 05. 2014 | 12:38

Viola napsal(a):

Pan Pehe

"Ač to většina z nás nerada slyší, Češi svých (ne)politickým chováním a lhostejností opakovaně ukazují, se si svým způsobem zaslouží, aby jim vládli jiní...."

to zase nepochopil, neúčast je velice politický postoj, který říká, že s EU jsme silně nespokojeni a proto ti, co nevolili to nechali jen na vzorku, který by měl ukazovat pevné jádro, což se ukázalo. Výsledky byly podle očekávání a žádní jiní nám vládnout nebudou, v EU budou prostě naši, náš vzoreček. A je dobře, že ještě nejsme dost nas..., že jsme nevolili nějakou jasnou protievropskou a silně nacionalistickou stranu.
Co je pro mě divný výsledek, je výsledek TOP a výsledek pana Pospíšila.
28. 05. 2014 | 12:42

Antroid napsal(a):

šašek z Jihlavy

V Česk žije spousta inteligentních lidí, kteří jsou špatně ohodnoceni, obvykle proto, že o jejich obor je nízký nebo žádný společenský zájem.
Důvody jsou různé: Česko je chudá a zaostalá země, zdejší kulturní úroveň není valná atd..

Známý je učitelem hudby a říká: na kolik nástrojů znáš, tolikrát jsi chudákem.

Tedy explicitně: chci říct, že příjmy občanů v ČR závisí v současné éře především na občanech ČR, nikoli na sousedních zemích.
Při pohledu východním směrem dodávám - Zatím. Naštěstí.
28. 05. 2014 | 12:42

Viola napsal(a):

Jo a ještě pana Štětiny, kde ten vyhrabal ty hlasy ?..
28. 05. 2014 | 12:43

hui napsal(a):

Někdy se k obecným tématům objevovaly na aktuálně.cz i svěží blogy a k nim bohaté diskuse.
Blogy k volbám EU a Ukrajině vesměs zavánějí fádností,přežvykováním těchže sporadických zpráv ,blogery bez výjimky byly psány jako by o těchto již konkrétních věcech věděli velmi málo,diskuse rozplizlé pochopitelně k neduchaplným textům bez nových faktů.Duševní lenost-nemoc blogerů? Sympatie a antipatie umí vyjadřovat každá negramota.
28. 05. 2014 | 12:43

franky napsal(a):

Jestliže je něco nespolehlivého, nefunkčního vzniká automaticky nedůvěra. Takováto nedůvěra nevyplývá z pochroumané duše jak píše autor blogu, ale z "pochroumaného" systému. Neúčast ve volbách není výsledkem lhostejnosti k tomu, kdo nám vládne, je výsledkem poznání nefunkčnosti systému, zbytečnosti tento systém využívat. Ať je totiž zvolen kdokoli, v praxi se nic v podstatě nezmění.
28. 05. 2014 | 12:45

Viola napsal(a):

jožko

"Antroid:
ad Zažil jsem komunismus
Nepovidejte... kde? "

Nejspíše v samotné straně.
28. 05. 2014 | 12:45

Nedělej to co nedokážeš změnit napsal(a):

Ještě vám musím pane Pehe napsat ,(já úplně brním z těch vašich kydů)ta vaše nepolitická politika, to je jako nedávné povídání ministryně Marxové(kvičím nad podobností, doufám že přechodné)o VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH a VOLNOČASOVÝCH AKTIVITÁCH.To jsou šlehy kam na to chodíte?politika byla vždy politická, to už můžete rovnou tvrdit že je voda suchá, oheň mokrý........
28. 05. 2014 | 12:46

Dalimír napsal(a):

Korán nebo záp.kultura ,jedno za osmnáct a druhé beze dvou za dvacet ! Klauz býv.český prezident nebyl žádný státník a mnohokrát si ve světě trhl ostudu ale jeho názor na ten drahý bruselský úřednický spolek z názvem EU plně sdílím ! Alespon na stará kolena dostal chlap rozum ! A novinář Pehe at si píše co chce ! Měli bychom se všichni a to celá česká společnost zaměřit pohledem raději na východ ! Putin je osobnost a pod jeho křídlem by nám špatně nebylo ! hezký den
28. 05. 2014 | 12:53

Viola napsal(a):

VašeK - přesně vyjádřeno
28. 05. 2014 | 12:54

Antroid napsal(a):

Viola, jožko

Vy jste tedy experti na pointless komenty... :-)
28. 05. 2014 | 13:09

Dalimír napsal(a):

Vašek K lépeby to nenapsal ani Pepa Řepa !! Česká republika je již natolik zaneřáděna mafiány a různými příživníky neplatící daně do st.rozpočtu že ani dvouhlavý Babiš nedá ten bordel co všude existuje dohromady ! Poslanci českého parlamentu konejte pružněji ! I Ústava by se měla z revidovat protože byla navržena a schválena v posametové euforii a v součastné době její podoba již není užitečná pracujícím čechům a moravákům !!
28. 05. 2014 | 13:20

vico napsal(a):

Je to pořád stejné, pořád dokola.

- Prý velmi nízká účast je vyjádřením velké nespokojenosti s EU. Závěr : nejméně nespokojení jsou příslušníci bývalého Československa. V evropském rámci se účast voličů zvýšila. Ti, kteří podle zdejších kritiků EU měli být nejvíce nespokojeni/úpějící Řecko nebo Portugalsko anebo naopak všechno cálující Německo/ k volbám šli ve velkém procentu.

- Velmi nespokojení příslušníci bývalého Československa však drtivě volili strany, které zastávají myšlenky evropské integrace a ti, kteří kampaň postavili na heslu "chceme českou korunu dostali na prdel. Závěr : Volili eurohujeři - tak proto.

- V 89. se na Václaváku řvalo : Chceme svobodné volby. Teď máme svobodné volby, ale jsme na totálním chvostu v rámci celé Evropy, pokud jde o účast /a netýká se to jenom voleb do EU/. Závěr : Účast na volbách je tak akorát dobrá pro "Hujery" ať už jakéhokoliv zabarvení. Správně české je remcat v hospodě anebo moderněji na netu.

Jak jinde napsal publicista Macháček : Vzteklý galský kohout si aspoň vyprázdnil svou kloaku od hnědého svinstva, kterým zašpinil evropský parlament. Český zajíc hodil/jak obvykle/ jen bobek. /Pořád však lepší než ta francouzská sračka/.
28. 05. 2014 | 13:21

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa 12:27:
Ale jo,z toho, to co říkáte, bych podepsal skoro všechno.

Myslím, že k černobílému vidění máme oba asi stejně daleko, i když koukáme z různých straan.
Vy máte výhodu v tom, že jste byl insider.
Já jsem mnohem řepitější venkovská řepa než Vy, co si budem nalhávat.

Na druhé straně mám sice formální i neformální vzdělání sice mělké, ale na druhé straně až nepříjemně mnohostranné...
Málokdo si tudíž může říct tak oprávněně jako já ono klasické VÍM, ŽE NIC NEVÍM.

(To, že jste měl cosi společného s reklamou, je vynikající prevence proti autoimunitnímu ohlupování.)
*********************************************************************************************
Jinak - marně vzpomínám na nějakého autora, s nímž bych absolutně nesouhlasil do posledního písmene.

A je velmi málo těch, s nimiž bych do posledního písmene souhlasil.
*******************************************************************************************
Nicméně:
Člověk si dnes - mnohem víc než kdykoli v historii (!!!) musí vybrat, zda si zvolí pozici "veřejného intelektuála" nebo politického aktivisty.

Jinak se ve finále stane jen manipulovaným havlózním pehetem.
Nebo janusovským Halíkem, což je podle mého názoru ještě horší.

(Tenhle postoj nakonec podle mého názoru zvolil Bělohradský - i když jej někdy dovádí ad absurdum. On není jen takový slovní klaun jako občas Vy nebo já, ale to jste si už taky nejspíš všiml.)
28. 05. 2014 | 13:25

čtenář napsal(a):

Pan Pehe pravdivě rozebral vztah Čechů k EU. Nic o ní nevíme, nezajímáme se. Pokud o něco jde, nemáme informace, nevíme jak reagovat. Smutné je to, že neznáme stávající poslance EU. Přitom je spousta informací o jejich práci. Chce to ale chtít vědět.
Nikdo není povinen žádné informace čecháčkům předžvýkávat.
Vidíme vysoký plat, nezávidím jej. Někteří poslanci pracují i za ty druhé. A mají úspěchy, pokud umějí svůj příspěvek obhájit. A ČR z toho má i dobré věci. Ale chce to se zajímat.
Kritika čechům jde. Zvláště věcí, o kterých nic nevědí. Škoda.
28. 05. 2014 | 13:29

dennis napsal(a):

Pani Violo,
na vasi otazku odpovida Michal S'kop ve svem blogu Kde ziji volici jednotlivych stran. Strucne vam pomohu s orientaci pri hledani v mapickach pana S'kopa.

TOP 09 vysvihla na "bednu" prazska kavarna, ktera prisla k volbam jako jeden muz. A pak take byvali akademicti pratele dnesniho predsedy ODS v Brne.

Jak to bylo s vecnym ucastnikem tretiho odboje S'tetinou, netusim.
28. 05. 2014 | 13:31

Viola napsal(a):

čtenáři

"Nikdo není povinen žádné informace čecháčkům předžvýkávat. "

Podle mě tu povinnost mají novináři. Tak jako se zveřejňují výsledky do našeho parlamentu, by se mohly zveřejňovat celkové (ne jen jak dopadly u nás v ČR) výsledky do EU, ale to chce jazykovou výbavu i novinářů a možná i více fin. prostředků pro cestování do Bruselu.

No a např. pro pana Stejskala by to mohla být prácička, získat EU poslance, kteří jsou zvoleni (ne zrovna před volbama) aby zde občas něco napsali o konkrétní práci v EU, tak jak to kdysi zde dělal pan Jiří Havel, nebo Zuzana Roithová, nebo pan Zahradil, nebo (a další).
28. 05. 2014 | 13:36

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmm
je to dobrý Papadopulosů přišlo hodně.ˇ
zřejmě aby ´vyjádřili spokojenost s linii XV, sjezdu komisařů EU a oddanost.matičce

...že jsem tak smělý, koho volili?
:-)
28. 05. 2014 | 13:37

Ludva napsal(a):

v textu zazněla jedna myšlenka, a to že spíš než na hledání chyb EU bychom se měli zaměřit na to, co je "pochroumaného" v naší duši, v duši českého národa. dlouhá desetiletí komunismu udělaly s lidmi své, potlačily duchovní stránku, omezily život na pouhou práci, nechaly v lidech zakořenit strach, strach ze ztráty zaměstnání, strach cokoliv říct. spousta rodičů vychovávala své děti sedíce na gauči a u televizních přijímačů.

není divu, že toto prostředí vypěstovalo v lidech nezájem o dění okolo nich, jistou apatii či odevzdanost. za těch 40 let komunismu skutečně nebylo možné udělat cokoliv.
28. 05. 2014 | 13:39

Belgičan napsal(a):

Jáchym, 12:22

… Jít do politiky a změnit stranu?…
Jáchyme, záleží na tom. Změnit politickou stranu nezvládl nikdo a zároveň všichni. Každý, i ten poslední člen strany, má na dění ve straně vliv, pokud je aktivní. Ale předpokladem je právě to členství a aktivita. To stojí čas, námahu a mnohdy i peníze. Proto jsem psal o líném žvanilovi.
Nerozumím tomu, proč se nazýváte pilným žvanilem, když volby jsou akt, nikoliv rozhovor. Navíc u voleb už bývá pozdě. Tam už si vybíráte z pár jedinců.
Myslím, že nejdůležitějším pilířem demokracie jsou právě ti aktivní "malí“ lidé ve stranách. Taková ODS se těchto lidí zbavila. Své nespokojené spolustraníky vyháněli ze strany i za cenu rušení základních organizací. To byl počátek konce ODS.
Viděno z druhé strany – tj. ze strany onoho "malého“ straníka – pro něj je důležité se politiky účastnit, protože se tím formuje. Pochopí, co je možné a jak nasměrovat své úsilí. Politická strana není parta kamarádů. Je to spolek lidí s těmi nejrůznorodějšími názory a představami. Politika je o kompromisu mezi těmito lidmi. A záleží na těchto lidech, jejich slušnosti, kulturnosti a sociální inteligenci. Podle toho ta politika potom vypadá. Bohužel je pravdou, že lidé s vyšším kriminálním potenciálem si rozumí lépe a více drží pohromadě, jak zbytek lidí. Proto je potřeba, aby se politiky účastnilo více slušných lidí. Musí ty lumpy "naředit“! Sám člověk nezvládne nic, ale může být tím příslovečným zrnkem rýže na váze.

Petr Jihlava, 12:28
… Respektuji i ten fakt, že i nevolit je legitimní volba…
Já též, ale je mi zle z lidí, pro které je fakt, že jdete (či nejdete) volit důvod k nadávkám.
28. 05. 2014 | 13:42

Viola napsal(a):

dennisi

děkuji, pana Škopa jsem si četla, ale nedá se vyčíst kdo volil pana Pospíšila (v Brně ne, v Plzni) a pana Štětinu, ale vzhledem k tomu, že byla nízká účast, tak když se buď podplatili, nebo jsou velmi dobří kamarádi, tak to šlo.

P.S. Odpověděla jsem vám celkem stručně u předminulého blogu pana Pehe (proč existuje svět).

Recaprcha se mě asi ptá na Richarda, ale já nevím, kde je.
28. 05. 2014 | 13:42

Bestia triumphans napsal(a):

Violo,
Minule jste psala, že voliči TOP 09 patří do vězení.
Už jste na ně podala trestní oznámení?
28. 05. 2014 | 13:55

vico napsal(a):

Papadopulosů opravdu přišlo hodně, skoro nejvíce, nebudeme-li počítat země, kde je volební účast povinná. Ne, že by Česko-Slováci si žili jako ve vatě, ale Papadopulosové takříkajíc krylovsky ryli držkou zem. Pokud pak obávaní bouřliváci a rebelové, kteří nemají daleko k dlažební kostce a k establishmentu mají spíše negativní vztah, najednou manifestačně vyjadřují spokojenost se závěry sjezdu komisařů EU, jsem překvapen. Pehe asi zase něco přehlédl :-)
28. 05. 2014 | 13:56

dennis napsal(a):

Na Husa se moc tesim :-). Pro pana Richarda mam moc pekny namet (knizecku), ale nikde ho nevidim... Mejte se
28. 05. 2014 | 13:57

dennis napsal(a):

Pospisila volili po cele republice. A byli to zrejme vsichni byvali pratele Necase a Fialy.
28. 05. 2014 | 13:59

Pepa Řepa napsal(a):

Hmm a nevolili náhodou Papadopulosové ty, kterým kucí od pravdy a něhy říkají ošklivě extrémisti?
Zprava i zleva.
Ach tak manifestační spokojenost.
28. 05. 2014 | 14:06

patriot napsal(a):

„…dlouhá desetiletí komunismu udělaly s lidmi své… omezily život na pouhou práci, nechaly v lidech zakořenit strach, strach ze ztráty zaměstnání…“

Tento blábol by mohl klidně aspirovat na 1. cenu v soutěži „Nejdebilnější výrok 21. století“.
28. 05. 2014 | 14:08

Ládik!!! napsal(a):

Kdy se mi naskytne možnost poslat někoho na 5 let do lázní? Vybral jsem si Macha. Odjel mlád, 39 let, kde borový zaváněl háj. Taky mám mělké vzdělání.
28. 05. 2014 | 14:13

Jáchym napsal(a):

Belgičan 13:42
"Nerozumím tomu, proč se nazýváte pilným žvanilem"
To byla narážka na mou - rozumově vzato absolutně nesmyslnou a s "volbami" srovnatelnou - účast v těchto diskuzích, nic víc.

Jinak zbytek vaší promluvy chápu jako vyznání zdejšího pehismu-šauerismu:
Chcete-li umlčet oponenta, přimějte jej zúčastnit se - ať už dobrovolně či pod morálním nátlakem - pseudovolby.

(To je jedna z nejzajímavějších pouček, které jsem si zapamatoval ze sociální psychologie.
Pan profesor posléze napsal i několik příruček i pro vojáky. Dobrých.
Myšlenkové Savo fungovalo stejně tehdy i dnes.)
28. 05. 2014 | 14:15

Antroid napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Hmmm
je to dobrý Papadopulosů přišlo hodně.ˇ
zřejmě aby ´vyjádřili spokojenost s linii XV, sjezdu komisařů EU a oddanost.matičce...
---

Někdy je skoro zábavné sledovat gigantický nadhled, kterého se tu pokoušíte dosáhnout.
To je A.
Podstatné je ale B, tedy, na čem staví a o co se opírá.
Nic nenacházím, prozradíte?
28. 05. 2014 | 14:15

Viola napsal(a):

Ládíku!!!

Já jsem k Machovi přidala Šebestovou - Konečnou.
28. 05. 2014 | 14:18

Antroid napsal(a):

Ládik!!!

Tím bych se moc nechlubil. Snížil jste mediální potenciál SSO na 0% - nikoho jiného z one-man party veřejnost nevnímá. Víc jste jim uškodil než prospěl :-)
28. 05. 2014 | 14:20

Viola napsal(a):

Bestio dodo

dočkejte času jako dodo klasu.
28. 05. 2014 | 14:23

Viola napsal(a):

Dennisi

Ale ten film Jan Hus dávali včera, právě když jsem vám odepisovala, podívala jsem se na jeho závěr.
28. 05. 2014 | 14:26

strýc virus HxNx napsal(a):

Antroid 14:20

to je na řád Muchomůrky zelené za zvláště podařenou jedovatost.
28. 05. 2014 | 14:31

Bestia triumphans napsal(a):

Violo,
Zklamala jste.
To sou samé silácké řečičky a skutek utek.
Jako ti komouši, co jste je volila.
Děláte Ostravákům jen ostudu.
P.S.
Co Putler?
Jak se mu vede, nevíte?
28. 05. 2014 | 14:33

Jáchym napsal(a):

Bestia tripumpa napsal(a):
Violo,
Minule jste psala, že voliči TOP 09 patří do vězení.
Už jste na ně podala trestní oznámení?
28. 05. 2014 | 13:55
******************************************************************
Trojpumpo,
Viola nemá nejspíš tolik peněz jako švajcumberk, aby si mohla zaplatit justici, zda si přeje Spravedlnost po českošvajcumbersku či po švýcarsku.

A hmotně nezainteresovaná česká justice zákonitě tápe či odkládá.
************************************************************************
Nehledě na to, že se domnívám, že ta necelá tři procenta voličů, co volila TOPku či kteroukoli jinou stranu mohou být lidé mysli podobně iracionálně poťapané, jako jsem třeba já.

Vždyť dokonce i sexuálních deviantů je mezi námi větší procento, než je procento voličů vítězné strany (o těch ostatních ani nemluvím)!
Mějte s nimi slitování.
28. 05. 2014 | 14:39

strýc virus HxNx napsal(a):

na voliče TOP 09 nepodávat žádné trestní oznámení, rovnou je střílet za exemplární blbost!
bohužel mezi ně patří několik mých dobrých přátel ...
takže musím dát za pravdu Jáchymovi, že každý má právo na nějakou tu úchylku.
28. 05. 2014 | 14:43

Ládik!!! napsal(a):

Antroid -
nechlubím se, jen konstatuji. Ale není to strana 1 muže - dostala ve volbách více, než 1/3 toho, co dostala nejsilněší levácká strana, která má v prackách všecka obecní zastupitelstva, všechny kraje, vyhrála parlamentní volby a ovládá senát. Je to až divné, kolik lidí volilo SSO - v médiích bojkotovanou. Snad pan Mach v lázních nezakrní jako Velký Evžen, uvidíme.
28. 05. 2014 | 14:50

SuP napsal(a):

Antroid-
volil jsem "Machovce" bez Macha, aby tady na místní politiku zůstal. A stejně jako musím zatím věřit, že je pravda to, co deklaruje, víc jsem udělat nemohl.

Myslím, že (pokud se nepletu) by se měly rozlišovat hlavní teze SSO a ODS. ODS vidí,že v EU světovosti nedosahne, má tudíž tendence "celý ten spolek" rozpustit a vypustit.
Podle mého ale Mach (SSO) razí cosi jiného. Vyhlašováním chuti na referendum o vystoupení ČR z EU nemá nic společného s rušením EU. On totiž dokáže jmenovat i spoustu pozitivních cílů a výsledků, kterých EU i bez nás dosáhla.
A mně se zdá, že to tu mnozí myslitelé přehlížejí.
28. 05. 2014 | 14:50

Jáchym napsal(a):

Virusi,14:43
nesouhlasím.
Jednak jsem humanista (Nezaměňovat s Havlem!!!) , jednak je olovo (Nezaměňovat s Petrou Buzkovou!) důležitá surovina.
28. 05. 2014 | 14:52

Viola napsal(a):

pan Občan přidal tabulku, jak dopadly volby celkově do EU, přidávám to tu pro
K .V který napsal:
PEHE, 21 POSLANCŮ V 751 parlamentu je prdek který nic nezmění ani kdyby byli svorní a jednotní, a oni se přitom pobijí i mezi sebou a vzájamně se vynulují, každý je z jiné strany.
% mandáty
EPP 24.7 -5.45 191 -41
Socialist 21.47 -0.48 155 -11
Other 19.79 +6.25 100 +71
Liberal 8.88 -1.73 58 -16
Green 8.77 -0.38 46 -9
Conserv 4.91 -1.09 45 -11
Left 6.55 +1.53 39 +4
EFD 4.93 +1.35 33 +13

TOP a lidovci se přidají do té první a budou nejsilnější, socialisti do druhé, Ano do třetí
komunisté do Left.
28. 05. 2014 | 14:58

Antroid napsal(a):

Ládik!!!

Já myslím, že relativně uspěli jenom proto, že řada lidí tyhle volby podceňuje. Takže většina nedorazila, a část, která by se jim ve sněmovních bála dát, jim dala, protože si řekla, že skoro o nic nejde.

Hodil bych to taky, nebýt trivializace a demagogie, one-manství, jednostrannosti, mantry nefunguje? je to snadný, zrušíme! ...

SuP

ODS? who cares...
28. 05. 2014 | 15:00

Viola napsal(a):

Snažila jsem se tabulku upravit, ale šlo by to jen s tečkama.

EPP........... 24.7 .....-5.45.... 191... -41
Socialist ....21.47... -0.48.... 155 ....-11
Other ........19.79... +6.25... 100.... +71
Liberal........ 8.88... -1.73...... 58.... -16
Green......... 8.77... -0.38.......46.... -9
Conserv...... 4.91... -1.09...... 45.... -11
Left .............6.55... +1.53..... 39 ....+4
EFD ............4.93... +1.35 .....33.... +13
28. 05. 2014 | 15:01

Bestia triumphans napsal(a):

Violo,
Já myslím, že už za samotnou snahu si zasloužíte pochvalu.
Nejlépe květinu od soudružky Semelové, či pusinku od MIloše Ransdorfa.
28. 05. 2014 | 15:07

Bestia triumphans napsal(a):

Tak jedna chce voliče TOP09 zavírat, další by je rovnou střílel.
Je krásné, že my Češi jsme tak mírumilovní.
Naštěstí jsme tolerantní a trpíme úchylky...
P.S.
Tak proto trpíme v EU toho Ransdorfa?
:-)
28. 05. 2014 | 15:11

Ládik!!! napsal(a):

Juknul jsem na výsledky v naší dědině - 3600 voličů, 580 přišlo. VV to nehodil ani jeden, LEV21 volil 1 pomýlený občan (škoda, že to je anonymní). SSO mělo 19 hlasů - to je víc, než jsem čekal (čekal jsem na 10% 1 hlas - můj, na 90% 0 hlasů - dopředu jsem byl smířen s tím, že se můj hlas ztratí... stejně nepoznám, jestli ho hned nevyhodili z urny - nikdo za mnou nebyl (snad ani přede mnou) - volební místnosti byly na každém rohu a v každé 4 sčítači). 19 rozumných lidí už je nějaká síla. Komančů je bohužel cca 80 a socanů 130, z morálního bahna tak hned nevybřednem.
28. 05. 2014 | 15:12

Ládik!!! napsal(a):

BT -
ani jsem netušil, že Ransdorf má i křestní jméno. To jsou mi věci.
28. 05. 2014 | 15:14

Viola napsal(a):

Bestio dodo

pan Ransdorf je velice chytrý člověk a někteří jej dokonce podezírají, že ani komunistou být nemůže, jak je chytrý.
28. 05. 2014 | 15:20

Bestia triumphans napsal(a):

Ládik!!!
Ten volič Paroubka, to bude určitě majitel nějaké slepičárny.
Za Paroubka šel odbyt vajíček prudce nahoru, tak asi doufal v oživení kšeftů.
http://www.youtube.com/watch?v=OoHUyALhtY0
28. 05. 2014 | 15:20

Bestia triumphans napsal(a):

Violo,
:-)))))))))))))))
Vy byste se měla přidat k divadlu Járy Cimrmana, je Vás škoda!
28. 05. 2014 | 15:22

die strasse frei napsal(a):

vico
Mít svobodné volby znamená mít na výběr.
Pokud všichni různí kandidáti ve skutečnosti reprezentují to samé (ze sledování médií už jste ve svém věku mohl pochopit, že je jedno, jakých slov se použije; nebo nechápete nic) či naopak reprezentují přiznání bezmocnosti (jsou přibalený asparágus), je možná opravdu nejhorším východiskem ze situace nechat se přinut k volbě ("menšího" zla).
Klaus Maria Brandauer se tomu, hřadujíc na větvi stromu před odjištěnými parabelami barrandovských esamanů brání modlitbou k neexistujícímu bohu o to, aby nezakokrhal (Hanussen).
To je obvyklá pozice koncovek evropských politických partií.
Kdo to nepochopil zdálky na rozbití Jugoslávie, dostane osobní příležitost.
28. 05. 2014 | 15:24

Stela Sádlová napsal(a):

Pan Klaus se svou zakyslou nechutí k EU je právě jeden z hlavních viníků naší tzv. "provinčnosti", tedy "nezájmu o nadnárodní projekty". Jedním z důvodů je způsob velké privatizace, kdy vlastně zhatil náš vlastní národní projekt vyprodáním státních průmyslových podniků do cizích rukou, což byl vlastně předem připravený nadnárodní projekt.

Když nemáme vlastní národní projekty, nemůžeme se ztotožnit s projektem někoho, kdo má profit z toho, že my neprofitujeme. Pokud někdo argumentuje tím, že se sem valí miliardy v dotacích (a my nevděčníci ještě nejdeme k volbám do EP), tak mluví z cesty. Nic nepřispělo k devastaci českého prostředí, jako peníze z EU. Máme hezké rozhledny a cyklostezky, to je pravda, ale ty nás neuživí.

Jaký má smysl za současných okolností být v EU, když ceny máme evropské a platy balkánské, to je otázka, kterou si lidé jistě před volbami položili. A to i lidé, kteří na třetinový plat, či spíše čtvrtinový pracují i 15 hodin denně.

Chtít po někom proevropské nadšení může tedy jen nenapravitelný eurooptimista.

Názory Čechů a Moravanů budou pro "evropský hlavní proud" zbytečné, dokud budou zbytečné i pro místní politický proud, který názor občana nepokládá za dostatečně zajímavý, aby mu dopřál sluchu a pak se podle něj řídil.

Možná těch 80 % mlčících se vyjádřilo více, než jasně, že dokud nebudeme mít doma uklizeno, nemá cenu se angažovat v Evropě. Tedy jasně: dokud nebude naše politická reprezentace hovořit řečí všech Čechů a Moravanů, ale jen jisté jejich části, nemá smysl kohokoli do Evropského parlamentu posílat.

Koho asi tak z obyčejných občanů Čech a Moravy bude zastupovat pan Telička, Mertlík či paní Roithová, když těmto vůbec nevadí, že budou statovat v instituci s "hlavním evropským proudem", o kterém vlastně nevědí, odkud se v Evropě vzal?
28. 05. 2014 | 15:28

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

M
Lidi jsou spokojeni s tím co je a o tom, s čím nejsou spokojeni, si myslí, že nemají možnost s tím nic udělat. V podstatě mají pravdu - na vině je podle mě tkzv. válcovací, bolševické pojetí politiky, doprovázené korupcí a nezájmem Ústavního soudu dokonce řešit i to, že zákony mohou procházet i díky kriminálníkovi. Pak také dmeokracie bez odpovědnosti - lidé to tam naházejí a tak vlastně stvoří na několik let diktátora, nemají za svůj hlas ýádnou realnou odpovědnost, ztratila se v agregátu těch hlasů.
Je to také o politické šlechtě, o tom vajíčku, co by pan Pehe zřejmě chtěl vysedět i na celosvětové úrovni, zřejmě i právě že za pomoci takových válcovacích a neodpovědných metod.

Jistě, může to vykomunikovat...ale principialně tak bude jen agitovat pro zakonzervování něčeho, co musí doznat změn.
Varování přišlo, někdo to může banalizovat pomocí rádobyvtipných vulgarizací /chytrolín vico nazval statisíce Francouzů, kteří generují daně co jdou mj. i do ČR, hnědou kloakou, nu - není nad to ubermenštví čecháčkovského typu, i jim bude patřit království nebeské/ , ale zřejmě jde o něco hlubšího, nemyslím si, že je dobré nad tím mávnout rukou.
Něco se dere nahoru a má to své příčiny.
28. 05. 2014 | 15:28

SuP napsal(a):

".... Možná těch 80 % mlčících se vyjádřilo více, než jasně, že dokud nebudeme mít doma uklizeno, nemá cenu se angažovat v Evropě. ...."

Jakékoliv procento mlčících vždycky vyjadřuje především spokojenost se statusem quo. Ono totiž, kdyby v naší existenci nefigurovalo tolik "samozřejmých", tedy už neviditelných pozitiv díky EU, myslím, že byste těžko těch 80% mlčících hledala.

V Evropě se angažujeme a ne úplně špatně a to, že "nemáme doma uklizeno" je náš bordel a projev tolerance těch ostatních.
28. 05. 2014 | 15:53

Filuta napsal(a):

Sup

Vy jste tedy asi úplně mimo realitu.

80 procent euronadšenců.... tak to by nevymyslel ani Zaorálek.
Počkejte si na referendum.
28. 05. 2014 | 16:00

Pepa Řepa napsal(a):

Android
Jsem místní twerp.
Ouchylka spočívá v absenci svazáckého nadšení pro správnou věc.

SuP
pokud už někdo Machovi překousl pupeční šńůru jistou šanci mu dávám.
Zvláště když Myrda Kalousek našel sice kdysi na chodníku 10-12% po ODA a US ale spojením s barelem dobrot sice získal prachy, ale o mnohé hlasy zase hbitě přišel.
Asi se dá na pinčes. Trénuje. Pojede na MS.

Teď přichází i o starosty, nevrátil jim právo první noci, tak laškují s lidovci.
Bylo podivné, jak starý lišák, pragmatik z Bechyně v sobě objevil pojednou hujerství i slabost pro lická práva.

Kníže se už nepočítá nastává pravá chvíle pro slečnu Vopěnkovou, třeba jí přepíše Orlík, pokud ho potomek nezbaví svéprávnosti.
Má to na hraně.

Bylo by mi líto Langšádlové. oddaná basetka by skončila u Srstky a jeho Chcete mě.
Vsaďte na odbyt vojenských baganžat.
Čokoládový Porošenko to hrotí, válka oligarchů začíná.
Demokracie jako víno. Yossífek už začal oligarchy chválit.

Spielberg s Lipoldem píší scénář Parku oligarchů.
Staví se Oleg archa.
Třeba pár úkáček přežije.
Pštros od Janukovyče určitě.
Vyber od každého párek, čokoládový králi.

Pravda a láska zase vítězí jen jí-jak říká v hrsti- bude muset pár miliard za kanony a drony zatlačit.
Určitě to chce investovat do krematorii.
28. 05. 2014 | 16:10

Jáchym napsal(a):

SUP:
"Jakékoliv procento mlčících VŽDYCKY vyjadřuje především spokojenost se statusem quo."
***************************************************************************************************
Polévko, polévko...
To jsou teda nudle....
Takže jsme možná ta nejspokojenější země planety.
Tedy - když nepočítáme třeba Severní Koreu, že. Tam prý mlčí ještě větší většina.
Za totáče nás mlčelo pouhých 99% spokojených posluchačů Svobodné Evropy.

Vemte to za YosifaK, už musí být unavený.
28. 05. 2014 | 16:11

Antroid napsal(a):

Stela Sádlová

Myslím, že vliv Klause na veřejné mínění přeceňujete. Mám pocit, že oslovuje fanatiky a příznivce stran typu DSSS.

Přeceňujete vliv dotací. Jistě, mírně zvýšily kriminalitu v některých krajích, ale bez nich bude Česko stejně nebo spíš více zanedbané, než je dnes. Čest výjimkám.

Smysl bytí v EU hodnotíme každý jinak. Já jej vidím se svými zkušenostmi spíš pozitivně, Vy zřejmě nikoli. Usilujte o vystoupení.
Pomatence, jako je Klaus, který hodnotí členství negativně, ale zároveň chce v EU zůstat (zřejmě aby si to negativní působení řádně vychutnal), nechme stranou.

Píšete, že "Chtít po někom proevropské nadšení může tedy jen nenapravitelný eurooptimista." . To je klišé, které jeho jednodušším uživatelům usnadňuje vymezení vlastní antieuro pozice. Žádné nadšení ve skutečnosti neexistuje, jde o různé úhly pohledu, nic víc, nic míň. Tyhle emoce z toho dělají pokleslé divadlo.

Neexistuje politická reprezentace, která by mohla v EU mluvit hlasem všech Čechů a Moravanů. Důkazem jsme my dva. V extrémním případě by taková reprezentace nanejvýš pozdravila a představila se, na ničem ostatním bychom se my, Češi a Moravané, neshodli.
28. 05. 2014 | 16:15

Jana Pechová napsal(a):

Jestli ono to procento nevoličů taky nekoresponduje s procentem hltačů tuzemského bulváru.
Tučné titulky, pět šest řádků textu - a máme jasno. Vždyť on ten Blesk sice trochu přehání, ale lhát, to by si nedovolil. Na co volit nějaké vyžírky, kteří budou mít na rozdíl od nás do smrti vystaráno za to, že vymýšlí rovnání banánů a zákaz pomazánkového másla?
Máňa povídala, že dokud to nepodepíšu, tak to není směroplatný.
To jsme jim to zase osladili, jak jsme se neúčastnili. Ti musí mít protažený ksichty! A podívejte se na mainstreamové noviny a televizi: ani slovo o tom, jak srdnatý odpor proti evropské byrokracii umějí dát Češi najevo!
28. 05. 2014 | 16:15

Pepa Řepa napsal(a):

SuP
jak dlouho jste ženatej?
Mlčení nikdy neznamená spokojenost s tím, jak je naklizeno nebo navařeno.
Holt si jeden nechce zavařit.
S matičkou EU je to ttaky tak.
Když budete vykládat, že se to jídlo nedá jíst máte malér.
28. 05. 2014 | 16:18

Sech napsal(a):

Stále příliš vysoká volební účast! 18% naivů - to je neskutečně vysoké číslo.
28. 05. 2014 | 16:20

Pepa Řepa napsal(a):

A myslitel Pehe radí.....když nebudete ten blivajs chválit, jste zbytečnej
Půjdete.
přijde zbrusu nový čech, somálec nebo berber.
Ani necekne a ještě pochválí.
28. 05. 2014 | 16:21

Mirek napsal(a):

Čechů není Unie lhostejná, ona se jim hnusí! A protože otázka vystoupení z ní je samozřejmě stejné tabu jako vystoupení z RVHP, dávají svou odpověď na tuto úmyslně nepoloženou otázku aspoň protestním nechozením k volbám. EU je nereformovatelný nedemokratický paskvil, který to má beztak za pár! Ať žije Evropa suverénních spolupracujících států, ne tenhle sebezdůvodňující moloch!
28. 05. 2014 | 16:26

Mařenka napsal(a):

"Češi svých (ne)politickým chováním a lhostejností opakovaně ukazují, se si svým způsobem zaslouží, aby jim vládli jiní" píše Pehe, ale asi si nevšimnul, že už nám ti jiní už vládnou. Stačilo jim sehnat pár poskoků, kteří to tady zařídili. A tak Čechům nezbývá, než odjet na chatu nebo se jinak uzavřít do svého mikrosvěta a kašlat na vše kolem. Přesně jako za socíku. Ovládnou nás byl jasný záměr, stačila k tomu hesla jako "Minimální stát¨, kdy se rozprodalo vše co šlo a skončilo v zahraničních rukách nebo "Každý se má starat především o sebe". A nebo šílená myšlenka našich kleptokratů, že "sociální rozvrstvenost je něco zcela přirozeného" něco jako přírodní zákon...A co má člověk dělat, když ho představitelé státu obelhávají, nechávají rozkrást vše co jde, prodejní média se věnují propagandě v zájmu vládnoucích zaprodaných skupin..A tak si obyčejný člověk řekne, že v takovém prostředí je škoda námahy a uzavře se do sebe. A až nastane vhodný čas, tak ....
28. 05. 2014 | 16:29

Jáchym napsal(a):

Jana Pechová:
Víte co,
pomažte si s Šauerovou vzájemně hlavu pomazánkovým máslem, obložte se banány a požádejte diágo urbana, ať vás šoupne do trouby.
Odkapávající krevní tučnici nechť zachytí do barelu dobrot a zašle na Ukrajinu.
Bude se hodit na hladké promazávání demokratických dohod mezi vzájemně se likvidujícími oligarchy.

(Možná by to šlo míchat i do prezidentské čukolády, kdyby gruzínský kravatožrout rychle kvedlal. Prý už je tam taky coby poradce, Vencův přítel nejvěrnější, 2000vizní.)
28. 05. 2014 | 16:30

petrph napsal(a):

Tak on si pan Pehe ani neuvědomil a neřekl, že ať tedy šli Češi volit více nebo málo, tak je pořád zastupuje v europarlamentu jistých právě 21 českých poslanců. Ale toto už se dohodlo předem a čeští voliči do toho neměli co mluvit To že Češi tento fakt akceptují a je jim jedno ze které místní partaje ti poslanci budou, bych zase za takové mínus nepokládal...
28. 05. 2014 | 16:34

Al Jouda napsal(a):

Chyba není v EU, ale u nás ! Základním nedostatkem je skutečnost, že jsme se nedokázali vypořádat s exponenty bývalého zločineckého totalitního komunistického režimu, který u nás vládl 50 let. Tzv. nomenklaturní kádry nebyly nijak potrestány za vytváření podmínek pro jeho existenci, v roce 1989 jen zahodily legitimaci KSČ popřípadě zametly po sobě stopy skartací kádrových materiálů a tiše se zařadily do nově vznikajících "svobodných " struktur. Noví představitelé lidu souhlasili se zachováním právní kontinuity s tímto bývalým zločineckým režimem a tím vlastně donutily nový stát převzít odpovědnost za všechny křivdy, které byly občanům způsobeny. Z tohoto základního omylu pak vznikly nesmyslné privatizace a restituce, jejichž konečným důsledkem bylo rozkradení národního majetku !
Kdyby se měla uplatnit spravedlnost, tak by se poškození a okradení občané mohli dožadovat náhrady škody pouze a jedině na bývalých komunistech!
Stále ještě není úplně pozdě, viníci 50 - letého marasmu stále žijí a pobírají tučné důchody, ačkoliv by jim příslušel důchod ve výši životního minima. Takový zákon přijmout však není politická vůle:))))) A vo, vo, vo tom tom je!
28. 05. 2014 | 16:35

SuP napsal(a):

Pepa Ř -
Nejdřív 8 let jo, pak 22 ne a zas 12 (zatím) jo.

A během těch 22ne jsem se naučil co chci, dělat po svém, tak nemám důvod kafrat, že je to dodavatelsky špatně. A je to.

Filuta Jáchym -
Když tak ochotně měníte moje euroignoranty za svoje euronadšence, nedivte se, že nerozumíte. Tak ještě jednou pomalu. Pokud mi něco natolik nevadí, že bych to chtěl měnit, nebo aspoň pomlouvat, neznamená to, že jsem pro to nadšenej.
Mohl bych to přiblížit na příkladu zastoupení komoušů ve státním aparátu. To, že si tu můžou 24 let po revoluci hrát na demokratických 15% není tím, že by je krom vlastních někdo podporoval, ale proto, že větší polovině zbylých 85% to nevadí.
28. 05. 2014 | 16:40

Alice napsal(a):

17,5 bilionů dolarů... v 15.28- ano, napsal jste to dobře.

Myslím, že nick Ludva napsal "...dlouhá desetiletí komunismu udělaly s lidmi své, potlačily duchovní stránku, omezily život na pouhou práci, nechaly v lidech zakořenit strach, strach ze ztráty zaměstnání..." No Ludvo, nevím jak jste starý, že tohle napíšete. Komunismus udělal s lidmi taky své, ale tohle, co jste vyjmenoval je dílo "posametové".
K tomu můžeme přidat zklamání lidí po velkém očekávání - jak nám taťka Klaus udělá privatizaci (pamatujete to nadšení DIKů?), beztrestné zlodějny i politiků, jejich lhaní, a hlavně - všichni jsme doufali, že teď konečně, po té "době temna" přijde světlo - demokracie. Myslím, že Kubiceho zpráva bylo první velké prozření, tehdy jsme zjistili, že i takovou špínou se získává moc (ne volbami), jakkoliv jsme se zdráhali tomu věřit. ALe stačilo, aby přišel Topolánek s jeho "kdybychom před volbami řekli, co chceme udělat, nikdo by nás nezvolil" a bylo "rozsvíceno" docela. Už nám bylo jasné, oč politikům jde.

Podle mne je pravou příčinou nedůvěra k politikům, kterou u nás přenášíme i na EU. K těm politikům, kteří, když se jim to hodí všechno svalují na EU, nevysvětlují a staví se k unii jako k vynucenému zlu. Pan Pehe má pravdu, začal to Klaus a on je i hlavním aktérem postoje velké části národa k unii. Byť už dnes nemá moc a sílu, jeho myšlenky žijí a hodí se mnohým. Smutné je, že část voličů potřebuje současného"nepřítele" a tak se klidně ztotožní i s nepřítelem minulým (a víc skutečným), je to pohodlnější.

Dál bych jen opakovala co napsali už jiní - Denis v 10.38, Belgičan v 11.39 a ve 13,42, čtenář ve 13.29 - pánové, líbí se mi to.

Hezký zbytek dne všem
28. 05. 2014 | 16:48

Bestia triumphans napsal(a):

Jáchym napsal(a)28. 05. 2014 | 16:11 :
..."Takže jsme možná ta nejspokojenější země planety.
Tedy - když nepočítáme třeba Severní Koreu, že. Tam prý mlčí ještě větší většina."

???
tohle přirovnání se vám nepovedlo, Jáchyme.
V Kimově KOreji si nikdo volby ignorovat nedovolí.
28. 05. 2014 | 17:07

Stela Sádlová napsal(a):

Antroid

Možná jsem nebyla pochopena.

Vadí mi to, že jsme cestu do Evropské unie vzali, na rozdíl od ostatních starých členů EU, jakousi zkratkou. Zkratka je sice dobrá věc, ale pokud je člověk ušetřen různých peripetií cesty, nemusí být výsledek - konec cesty, hodnocen pozitivně.

Pan Klaus potřeboval udělat rychle podnikatele, ber kde ber, i za cenu, že je udělá z lidí, kteří si neuměli mnohdy ani zavázat tkaničku. Udělal je z lidí, kteří uměli před listopadem vekslovat, což byla potřebná kvalifikace pro podnikatele. Těm se dostalo privilegia rozebrat náš průmysl, který byl v zahraničí v mnohých oborech ceněn.
I proto stát přišel o námořní flotilu , cukrovarnický průmysl, porcelánky a pod. Výsledek byl předem očekávatelný - nezaměstnanost. Vinu na tom nese právě Klaus a jeho nejbližší okolí.
V tom je prvotní příčina naší "traumatické minulosti" a "pochroumané duše", kterou zmiňuje pan Pehe.
Pokud by nedošlo k tak masivní devastaci průmyslu, potřebovali bychom nějaké eurodotace?
Pokládám Klausův euroskepticismus za zástěrku jeho vlastního selhání, které korunoval amnestií před půldruhým rokem.
Nikdy nenašel cestu do Bruselu, aby tam vysvětlil, proč s eurozónou nesouzní, vždy jen kritizoval z druhého nádvoří Hradu.
O vystoupení z EU usilovat nehodlám, na rozdíl od Klause. Jen chápu ty občany, kteří nyní nevolili. Byli mezi nimi mnozí, kteří ještě v roce 2004 v referendu se pro Unii vyjádřili v euforii přímo budovatelské. Dnešní realita je ovšem dnes poněkud jiná, než před deseti lety a některé věci, dříve v médiích nezmiňované, se ukazuji na denním světle.
Vůbec se taky nedivím těm lidem, kteří nepřišli k volbám do parlamentu EU, která nepokrytě, dokonce i ústy pana |Zaorálka, vyhlašuje hospodářskou válku Rusku a nečiní tak z vlastního popudu, ale na žádost Spojených států, čímž dokazuje jakousi méněcennost.
Otázka pana Pehe "kdo je tady zbytečný" se tu ukazuje ve zcela jiném světle.
28. 05. 2014 | 17:08

Jáchym napsal(a):

SUP 28. 05. 2014 | 16:40
Polévko, přežvýkal jsem to na Vaši radu co nejpomaleji, ale furt to chutná jen jako bezobsažný slovní salát.

To Vám nestojím(e) alespoň za jednoduché sofisma ? ;-)
28. 05. 2014 | 17:12

skeptický napsal(a):

Stelinko
Pusťte si na utube vystoupení Klause nebo Bobošíkové v Jevropejském parlamentu,a udělejte si obrázek,kdo nám vládne.
28. 05. 2014 | 17:15

xx napsal(a):

Označení za černého pasažéra, to pan Pehe silně přehnal. Chápu že on jako parazit žijící z plodů práce druhých podle sebe soudí ostatní.

Ale ČR rozhodně v Evropě parazitem není. Do rozpočtu EU český státní rozpočet přispívá asi 30 - 40 miliardami korun. Další stovky miliard v ČR vzniká v soukromém sektoru, který ve formě dividend vyplácí do zahraničí. Co se týče přínosu ČR v rámci celé ekonomiky EU nejsme rozhodně černým pasažérem, ale platícím cestujícím.

Je to samozřejmě oboustranně výhodný obchod, ale nazývat ČR černým pasažérem v EU je vážně DRZOST !

Snad jen hloupost pana Pehe to částečně omlouvá. Takže pro podobně hloupé jedince, černý pasažér je někdo, kdo se veze zdarma, kdo nezaplatil za cestu. ČR rozhodně za členství v EU platí a není to zrovna málo !
28. 05. 2014 | 17:22

SuP napsal(a):

Jáchym -
Zkuste mě přesvědčit, že to není marné.
;-)
28. 05. 2014 | 17:32

SuP napsal(a):

Jáchym -
Jestli to není tím, že jsem na vás moc chytrej?
28. 05. 2014 | 17:35

antipolitik napsal(a):

Pehe smiř se s tím, že z jednotlivých národů, jednolitou masu bezmozků, vy slavní "svobodové a demokrati" neuděláte. Je konec, každý národ má svoje specifika a nelze je nacpat do jednoho vnucenýho spolku, zvaného EU Pan Stejskal snad odpustí, ale musím si ulevit. Pehe, kdyby nás pán bůh chtěl mít všechny stejný, tak nás do prdele všechny stejný udělal. Proč nemůžeme být jen spolupracujícími hrdými národy a státy bez bějakých výmysů toho nadnárodního kapitalistickýcho sajrajtu? O ničem jiným než o prachách to není a lidi to cítí, že to není o nich, ale že se to celý děje a řídí jen kvůlivá pár nejbohatším zmetkům, kteří nám ztrpčují život jen pro blaho vyvolených, tedy své, ovšem nikým nevolených!!
28. 05. 2014 | 17:57

resl napsal(a):

Pehe : Sečteno a podtrženo, vezmeme-li v úvahu upadající zájem Čechů ...
-----------
1) daří se nám dobře i dávky jsou dostatečné, tak se o nějaké volby moc lidí nezajímá. asi jsme apolitický národ a to není tak špatné, zvlášť když Eu rozhodne za nás líp, než naši Kocourkovští.

2) na biboardech jsou strany, jejich šéfové a vzadu se krčí poslanec Eu. zároveň dostane volič do baráku množství různých lístků a tak pomateně vybírá strany jako v parl. volbách, místo aby se zajímal o konkrétní jméno.
asi jsme trochu hloupější národ, který má rád, když se nemusí starat a nic zařizovat. To z nás nikdo nevytluče.

3) mně platí v eurech za propagaci Eu frau M. a v dolarech to nechávám na CIA. komsomolec Putin nedá víc.
28. 05. 2014 | 18:22

Jáchym napsal(a):

Sup 17:35
Vyloučit to nemůžu.
Zatím to sice dlouhodobě úspěšně skrýváte, ale to může být jen rafinovaná taktika před zdrcující intelektuální smrští.
28. 05. 2014 | 18:51

vico napsal(a):

17,5 biliónů : Také vám přeji hezkej podvečer.

p.s. nepsal jsem o hnědé kloace, ale o hnědém obsahu kloaky, kterou galský kohout vydefekoval do evropského parlamentu /Lepenovci/. Navíc jsem poctivě přiznal, že copyright náleží publicistovi Macháčkovi.
28. 05. 2014 | 18:58

Maximus napsal(a):

Jáchymovi

Inteligent si může vychutnat "přibrzděného" noblesním způsobem. A Vy to perfektně umíte! Měl byste být místo Vrtulníka ministrem zahraničí a Pepa Řepovic by mohl být třeba ministrem kultury.
(-:
28. 05. 2014 | 19:19

Jáchym napsal(a):

Kopíruji:
" Porošenkova „nová Ukrajina“

Ukrajinské prezidentské volby dopadly jasně a pravděpodobně nikdo jejich vyzněním překvapen není. Vyhrál je miliardář Petr (Petro) Porošenko, a to hned v prvním kole.

Získal nadpoloviční většinu hlasů, tudíž lze říci, že neměl konkurenci. Ani ve známé Juliji Tymošenkové. Na Východě po léta sarkasticky přezdívané „plynová princezna“, na Západě přizdobované žinantní mediální aureolou nevinné oběti janukovičovské zvůle. (Právní) džungle, která je v nových prozápadních pořádcích – pro změnu – klučena klasickými politickými čistkami...

Ani Petro Olexijovyč Porošenko nepředstavuje něco lepšího, než co ztělesňuje zázračně uzdravená Tymošenková. Veteránka „oranžové revoluce“, z níž v zásadě vzešlo pouhé střídání jedné kleptokratické elity jinou chorobně chamtivou skupinkou. Porošenko má být sedmým nejbohatším Ukrajincem, jeho jmění prý pochází z produkce čokolády, kterou mimochodem vyváží hlavně do sousedního Ruska!

Právě v této obchodní orientaci dalšího evropského velkopodnikatele, jenž se úspěšně vrhl na politiku
(viz Berlusconi, Babiš, Kiska…,***/a z nějakého důvodu stydlivě opomíjený evropský mezinárodní oligarcha Schwarzenberg, Pehův bilderbergský mentor a spolutvůrce demokracie majdanského typu, pozn. Jáchym/ ***),
spatřují někteří jistou naději. Svým způsobem ji vzbuzuje též vysoce produktivní názorovou pružností, akrobaticky ohebnou páteří, díky níž už hladce participoval na několika mocensky protilehlých projektech. Volajících do různých světových stran.

Mohl by se tak v těžkých časech snáze domluvit s Bruselem i Moskvou a přispět k ukončení zástupné občanské války, která mimo jiné zpochybňuje samotnou legitimitu jeho výběru do čela státu. Zvolení oligarchy na základě všeobecného odporu k oligarchům.

Jinak aby nedošlo k mýlce, nemožné na počkání či zázraky do tří dnů se za Porošenka konat nebudou. Těžko říci, jak dlouho on sám vydrží u lizu. Nicméně Krym zůstane ruský a Ukrajina, známá všestrannou prodejností, trvale rozdělená. Stane se sférou stýkání a potýkání, nárazníkovou zónou mezi ambiciózními bloky. Poločasem rozpadu."

Text je rozšířením glosy zveřejněné deníkem E15.
***************************************************************************
Ukrajina - náš vzor.
Ukrajina - země, kde zítra již znamená včera.
Více Kožených, více Schwarzenbergů, více Proščenků !

S Pehem na věčné časy a nikdy jinak !
28. 05. 2014 | 19:26

Pepa Řepa napsal(a):

Tak já nevím je ten Macháček z Respektu nekorektní mužský šovinista, macho nenávidějící blondýny nebo skrytý fekalista?

: Vzteklý galský kohout si aspoň vyprázdnil svou kloaku od hnědého svinstva, kterým zašpinil evropský parlament. Český zajíc hodil/jak obvykle/ jen bobek.

Hmmm kucí od pravdy a lásky , učitelé tance tolerance se zase předvedli.

Ta elegantní dáma je hnědý svinstvo a Mach je český bobek
Jak elegantní, kucí.
Ale nějak se začít musí, povídal český kohout Fanda.
Asi závidí Francoisovi.
K leghornkám je ovšem galantnější.

Inu křupan z Respektu křupanem zůstane..
Pár let jsem ho nečetl a pár let asi nebudu.
O nic -zřejmě-nepřicházím.
28. 05. 2014 | 19:31

Jáchym napsal(a):

Maximus 19:19

Žíšmarjá nestrašte !
Co jsem vám udělal ??
28. 05. 2014 | 19:31

Pepa Řepa napsal(a):

Maxík
Mařenka Le Pennová mi nabízí ministra vnitra EU.
28. 05. 2014 | 19:45

Jáchym napsal(a):

Pepa Ř. 19:45
Já zase dlouho čekal, co mi nabídne prostřednictvím pana Pehe Barel dobroty - a vono furt nic!
To mě teda naštvalo!
Přitom jsem tak flexibilní - i tkaničky u bot si ještě zavážu sám.
28. 05. 2014 | 19:54

Pepa Řepa napsal(a):

Ukrajina - náš vzor.
No právě.
:-)
!!!!!!!!!!!
Ti co včera ohrnovali nos nad malým českým oligarchou-koblihářem- te´d spustí kampań jak ten jejich kamarád, kolega od bonbonier je vzor demokrata 21. století.když kropí pravdu a lásku z letadel.

Nic nového včera hřímali ti samí proti Koženému a velebili jeho kolegyni velkotunelářku Julinku.
Jak nám holka pookřála, asi byla v Lourdech.

Štafetu přebral na druhém úseku Fendrych.
Kdyby pochodeń nenesli ani bych nevěděl jestli není Klaus po smrti.
28. 05. 2014 | 20:01

vico napsal(a):

Tak ten bobek od českého zajíce už není Macháčkův nápad, ale můj. Proto jsem oprávněn k autentickému autorskému výkladu.

"Vtipně" jsem vycházel ze známého idiomu : "Háži na to bobek." Český bobek je našim příspěvkem do Evropské unie. Rádi nás za to nemají, ale vyloženě je nesereme.

Ale vezměme to i z jiné stránky. Praví čeští euroskeptici dorazili do eu rychlostí jednoho Macha.
28. 05. 2014 | 20:05

Maximus napsal(a):

Jáchym napsal(a):
Maximus 19:19

Žíšmarjá nestrašte !
Co jsem vám udělal ??
...............

Nic, ale vyčuhujete! Stejně jako já na vojně, když jsem jako mladý holub v nějakém testu, který si vymyslel major Vlk (kopie Teraskyho), elaborát ze srandy podepsal Doc.Ing.Dr.......CSc. Major procházel uličkami a uviděl ten podpis, zvídavě se zeptal co to má znamenat a pak to začalo. Začal řvát jako hladový tygr a už mě mazáci zaměřili a já jezdil jako fretka. Měl jsem s nimi pěknou válku, ale udělal jsem jim pěkných pár lapsusů. Třeba když sledovali v TV hokej a já musel zametat střechu od sněhu, tak jsem jim otočil anténou a chlapci se vyrojili jako vosy zase ten řev. Můžu napsat i více historek a jednou jsem se jim perfektně pomstil a nechal ty tupce při cvičení běhat ve vojenském prostoru hezky dlouho v atombordelu a chemických maskách. Měl jsem jako schopný bažant na nějaký čas na starosti velitelský Scott kde byla hlavní radiostanice, která cvičně převzala přenos zpráv z centra (simulovala se náhradní bojová situace) a já jsem jim tam svévolně vyhlásil poplach 444, což byl plný chemický poplach. Jenže jsem na to nějak zapomněl a až když jsem šel za delší dobu na cigáro a zaslechl jsem lampasáky, že dnes ten chem. poplach trvá nějak dlouho, tak jsem to rychle utnul. Kdyby na to přišli, tak ještě dneska bych byl asi v Sabinově.... Tehdy běhal snad celý západní okruh vojíci i lampasáci v atombordelech, ono to bylo nějaké velké cvíčo.
Hezký večer a nezlobte.
28. 05. 2014 | 20:12

Maximus napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Maxík
Mařenka Le Pennová mi nabízí ministra vnitra EU.
....................

To bych vzal Pepo, mohli byste si s Chovancem tykat, ale mám pocit, že nemáte ten správný přístup k multikulti a gayparáde maršům (sakra to blbé slovo).
Hezký večer.
P.S.
Dneska jsem dostal šok, nějaká lama v bance mi pěkně hrábnula do jednoho účtu a korunky pochodovaly do pryč. Prostě napsala číslo účtu u převodu financí jedné firmě jako částku a já měl štěstí, že ten účet byl staršího typu a jen šestimístný. Za tři dny naštěstí slušná firma mi finance poslala zpátky sama a tak jsem si oddychl.
28. 05. 2014 | 20:24

SuP napsal(a):

Jáchym -
Zkuste si ještě jednou přečíst, co jsem psal v 14:50 a co potom v 18:30 říkal Petr Mach.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/274918-mach-chce-v-ep-prosadit-dobrovolne-euro-ale-brusel-povazuje-za-mezikrok/
28. 05. 2014 | 20:33

MirekS napsal(a):

Souhlasím, že informovanost z EU je tragická. Chtěl jsem se např. nyní dozvědět jména našich nových europoslanců. Při této příležitosti jsem ve vyhledávači zadal "noví europoslanci". Nenašel jsem v podstatě nic. Výsledky ukazovali spíše na nové europoslance na Slovensku. Zadal jsem tedy ještě termín "evropské zpravodajství". Našel jsem server euroskop.cz, kde se mi jmenovitý stav našich nových europoslanců podařilo najít, i když náhodně. Při té příležitosti jsem zjistil, že jde o docela slušný server mapující vztah ČR k EU a naopak, včetně průzkumu veřejného mínění v ČR o EU. Nedivím se proto, co ukázaly výsledky šetření sociologické agentury Focus.

Co může protlačit 21 europoslanců ze 751? Jak "kopou" za státní zájmy? Spíše "kopou" za zájmy svého světonázoru, jak dokládá jejich integrace v EP. Pak je tu ona informovanost přímo od europoslanců. A tak se nedivím, že Češi chápou eurovolby za více méně zbytečné.

Na druhou stranu neřekl bych, že se Češi zříkají se svého podílu na určování dění v Evropě a že si tedy po právu zasluhují, aby jim vládl někdo jiný. Spíše bych to viděl právě na ten odpor, kdy jim vládne někdo jiný.

Zdraví

MirekS
28. 05. 2014 | 20:36

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

"Mařenka Le Pennová mi nabízí ministra vnitra EU."

Berte to, nikoho lepšího Mařenka najít nemůže, konečně někdo udělá pořádek s cigány a machometány. :-)
28. 05. 2014 | 21:22

Dalimír napsal(a):

Kdo je tady zbytečný ? Takoví modrlanti jako Vy pane autore + nepřizpůsobivá sorta lidí z které nemá tahle společnost absolutně žádný užitek ! Pak jsou i zbytečné ubohé proklamace prezidenta USA který veřejně se svými neuváženými projevy na veřejnosti poškozuje nejen svou pověst ale i pověst spojených států amerických tečka
28. 05. 2014 | 22:04

Dalimír napsal(a):

Pane nicku Maxime prosím Vás ,pro Vaše dobro ,neprovokujte stále pana Stejskala s těmi židy ! Bylo by fakt škoda jinak skvělých zdejších Vašich příspěvků pokud by Vás bloknul !
28. 05. 2014 | 22:12

jozef napsal(a):

Tie volby boli masaker vo Francuzsku,
formovanom zrychlenym tempom na sposob kotla narodov,nabozenstiev a kultur,hospodarskou politikou smerovanom na hranu bankrotu.Vo Francuzsku extremne necakame zafungovali obrancovia francuzskej kultury a francuzskeho Francuzska.
O politickom masakri mozeme hovorit aj v Britanii,kde s volicmi informujuc a argumentujuc komunikovali - iba sokujuci vitazi volieb.

Svojho casu malo Cesko prezidenta/menoval sa V.Klaus,/ktory si nechal prestudovat!!! europsku ustavu, francuzsko-nemecko-britskymi...konkurencnymi teamami pripravene mnozstvo paragrafovych zakrut a doplnkov - a bodoval.Katapultujuc sa automaticky,hoci autokrat, do pozicie obdivovaneho lidra protivnikov deficitu demokracie v EU.

Jiri Pehe nesuhlasi s tymi,co poukazuju na nizku informovanost a nizku uroven diskusii v Cesku."Mizerna uroven" diskusii ma povod,podla autora,riaditela NY University,obcana zidovskeho povodu,tip-top ceskeho politickeho mienkotvorcu - v "pochroumanej dusi naroda","inu,mene chapavi","vysoky stupen provincnosti"..!!!
Pochroumanou,mene chapavou dusi naroda by sa mali ceski a slovenski sociologovia zaoberat!?

Dalsi z mnozstva textov /podpisanych Jiri Pehe/ na hranici sovinizmu.

Obvinenie z nizkej urovne diskusii nepada na hlavu JP,JP o EU vecne nediskutuje.JP je tip-top mienkotvorca,svetom severoatlantickym najrespektovanejsia ceska autorita.

Kedze je narod mene chapavy,nezasluzi si ani diskusie na temy typu:co to znamena,ak 80 percent zakonov prichadza z Bruselu? Zasluzi si narod ucast na ich tvorbe?
Zasluzi si obcan medialnu pozornost procesu fungovania EU i procesu prijimania zakonov?
Doteraz si nezasluzil.
28. 05. 2014 | 23:09

T.Paine napsal(a):

„A pak je zde jakási vysoká míra lhostejnosti, bohorovnosti a defétismu: podle většiny být v EU může být koneckonců i výhodnější než v ní nebýt, ale myslet si, že o ní můžeme také aktivně spolurozhodovat, je prý jen zbožné přání.“

Jsou to političtí představitelé a byrokrati EU, kteří místo služby občanům projevují onu lhostejnost a bohorovnost.

Žádat souhlas občanů v referendu s Lisabonskou smlouvou, s dluhovým eurovalem na věčné časy (po vstupu členská země nesmí vystoupit, musí bezpodmínečně platit dluhy v eurech jiným) či s jinými důležitými výstupy jejich „práce“? Ani náhodou. Holanďané a Francouzi v referendech řekli ne, ale My, Neošlechta, jedeme dál. Víc, víc a ještě víc.

Lepší by bylo, kdyby se stejným elánem, tempem a velkovýrobou rušili zákony, nařízení a zákazy, které zavedli. A po dokončení tohoto úklidu, už nedělali nic. Přesněji, začali se živit jako ostatní smrtelníci mimo politiku a unijní byrokracii. Bohužel, EU mašíruje ve šlépějích minulých říší.
28. 05. 2014 | 23:38

T.Paine napsal(a):

Jestliže jdou občané dobrovolně k volbám, pak projevují důvěru v systém. Pokud odmítnou, projevují opak.

Proč povinnost platit u volební urny 30 Kč do partajnické kasičky za vhozený hlas? Partajníci ať si financují svoji činnost z vlastních příspěvků. Navíc, netto daňový příjemce, dávající hlas přerozkrádající partaji, těch 30 Kč tahá z kapsy netto daňovému plátci. No, není to geniálně vymyšleno, jak mít zajištěný zákonný penězovod a mít trvalou moc?

Volební místnosti pusto prázdno, luštění křížovek, čtení románů à la Tichý Don, občerstvení, urna přes noc, druhý den to samé. Srdce jen plesá. Dva dny, to jen tak někde v zahraničí nemají (nepočítaje zemi, kde zítra znamená včera). Ještě, že máme už 20 let každý rok ten plusový rozpočet a žádné dluhy.
28. 05. 2014 | 23:40

T.Paine napsal(a):

„... u nás panuje široce sdílená lhostejnost k tomu, kdo nám vlastně vládne ... si svým způsobem zaslouží, aby jim vládli jiní …, že jim ti „jiní“ vládnou špatně.“

Vládnout, vládnout vládnout. Mají politici poctivě a svědomitě ve prospěch občanů spravovat (v angličtině: govern) jim svěřené veřejné záležitosti a delegované pravomoci (republika) nebo mají vládnout (v angličtině: rule) jako ve středověku a dávnověku (císařství/království s poddanými)?

Zvolenému politikovi občané delegují svoji důvěru a pravomoci. Ten má poctivě a svědomitě sloužit občanům v jejich prospěch. K tomu mu ústava a zákony delegují pravomoci, které má využívat. Realita? Svůj prospěch, prospěch neošlechty / partaje, která ho umístila na volitelné místo kandidátky, prospěch (ne)oficiálních sponzorů, prospěch globálních korporací a dalších lobbistů.

Plat europoslance (do roku 2009 z národních rozpočtů), hotely, „stravenky“, cestovné, eurodůchod je ve srovnání s českým mediánovým platem jackpot. I ten největší odpůrce EU s tímto euroúplatkem změkne, bude zvedat ruku a kandidovat příště. Čím méně bohatá země, tím vyšší pravděpodobnost u oněch europoslanců. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
28. 05. 2014 | 23:43

K.M. napsal(a):

1/ ČR, EU, KLAUS

Proti renomovaným bloggerům, mám - i s mým těžkopádným vyjadřováním, způsobeným dlouhodobým pobytem v cizině - stěži docenitelnou výhodu, že si mohu dovolit zvěstovat..., i pravdy velmi nepříjemné...,

mohu - ne v otázkách... zvěstovat - že volby do parlamentu EU v ČR, vyhrál s drtivou převahou Klaus, a to ne se svým 10. letém, nýbrž se svým 20. letém... brojení...PROTI EU, jehož výsledkem bylo, že k volbám tentokráte nepřišel ani... každý pátý Čecho-Moravo-Slezan...

Skutečnou tragédií však při této skutečnosti je, jak velké množství občanů si dnes neuvědomuje, nakolik jim EU pomohlo při překlenutí výpadku... prodejnosti jejich výrobků..., spočívajícího ve kvalitě... jejich výrobků... při porážce moskevského politického resp. hospodářského systému..., na přelomu 80.- tých a 90.- tých let minulého století...

a že se tato společnost... dále nechá Klausem bulíkovat... jeho brojením proti EU..., které ani v nejmenším nezohledňuje hospodářskou ZÁVISLOST... ČR na EU právě z důvodů kvality...,

na kterou si dovolil před volbami varovně poukázat ze všech kandidátů... jedině profesor Keller, a to, že hospodářství ČR je z 80%... v rukou zahraničního... kapitálu, což se rovná prakticky 100%-ní závislosti na cizím kapitálu..., a na tomto místě je nutné mít okamžitě opět po ruce čísla, která budou v procentech přesně specifikovat stupeň závislosti Čecho-Moravo-Slezanů..., na libovúli (!) jednotlivých zemí..., přičemž si je nutno plně uvědomit, že při vytváření této závislosti, byl hlavním aktérem... právě Klaus,

Klaus nejdříve v jeho funkci všemocného ministra financí (školství bylo za jeho éry - na rozdíl od nynějších azijských tygrů - druhořadé..., lokomotivu průmyslu v každé zemi, automobilku, předal německému kapitálu..., a poté v roli šéfa vlády nechal téměř rozkrást Čecho-Moravo-Slezany..., jejich banky...(!),
aby tyto na poslední chvíli musel zachraňovat (!) Zeman..., nezbytným prodejem zahraničnímu kapitálu..., neboť se ukázalo, že Čecho-Moravo-Slezani zdegenerovali až na výjimky za 40 let pod Moskvou tak, že uměli jenom krást... a zcela se odnaučili něco vést...

Do jaké politické závislosti na EU se tak pod Klausovým vedením Čecho-Moravo-Slezané (dále již jen ČMS...) dostali...(?!), budou schopni obyvatelé česko-moravo-slezské kotliny, podle mého odhadu, chápat až za dalších 20 let...

To, že si v Evropě nevybojovali až na jednotlivce..., téměř žádné uznání..., souvisí jednak s jejich mírou zadluženosti vůči EU... (i na tomto místě je nutno nechat hovořit čísla!), s tím, že v Bruselu se ví, že peníze EU proudily v ČR většinou jen do kapes - podle Klause úspěšných..., tak "úspěšných", že mnoho z nich bylo Klausem (poněvadž výroba těchto úspěšných byla zřejmě jeho bláznivou myšlenkou...), velkoryse amnestováni..., na úkor amnestií ožebračených...

Po 20 letech jeho "práce" v nejvyšších státních funkcích..., charakterizuje stav země, nejlépe stav její infrastruktury... (rozbité silnice/dálnice, žádné vysokorychlostní železnice...), což je při možnostech (bruselských dotacích) země, ekonomický zločin... všech předchozích vlád..., které spolu s justicí přehlížely rozkrádání bruselských fondů..., jak na to dnes správně poukazuje Babiš...,
neboť tržní hospodářství je o penězích..., t.j. hlavně o času... a ne o prázdných kecích..., maskujících 20 let zlodějnu..., ústící v situaci, kdy dostává ČR nůž na krk...,

neboť dostanou-li se Albánie, Bulharsko, Jugoslávie, Rumunsko, nebo i jiné státy..., které mají podstatně levnější... pracovní sílu..., než ČR..., rychleji ke kloudným komunikacím, které umožní rychlejší a bezpečnější spojení s potenciálními odběrateli na západě Evropy...,

končí tím současný blahobyt v ČR..., postavený na kuřích nožkách... (Dědek, Jančura, Janeček, je žalostně málo...) během pár měsíců...

pokračování...
29. 05. 2014 | 05:03

K.M. napsal(a):

1/ ČR, EU, KLAUS

Proti renomovaným bloggerům, mám - i s mým těžkopádným vyjadřováním, způsobeným dlouhodobým pobytem v cizině - stěži docenitelnou výhodu, že si mohu dovolit zvěstovat..., i pravdy velmi nepříjemné...,

mohu - ne v otázkách... zvěstovat - že volby do parlamentu EU v ČR, vyhrál s drtivou převahou Klaus, a to ne se svým 10. letém, nýbrž se svým 20. letém... brojení...PROTI EU, jehož výsledkem bylo, že k volbám tentokráte nepřišel ani... každý pátý Čecho-Moravo-Slezan...

Skutečnou tragédií však při této skutečnosti je, jak velké množství občanů si dnes neuvědomuje, nakolik jim EU pomohlo při překlenutí výpadku... prodejnosti jejich výrobků..., spočívajícího ve kvalitě... jejich výrobků... při porážce moskevského politického resp. hospodářského systému..., na přelomu 80.- tých a 90.- tých let minulého století...

a že se tato společnost... dále nechá Klausem bulíkovat... jeho brojením proti EU..., které ani v nejmenším nezohledňuje hospodářskou ZÁVISLOST... ČR na EU právě z důvodů kvality...,

na kterou si dovolil před volbami varovně poukázat ze všech kandidátů... jedině profesor Keller, a to, že hospodářství ČR je z 80%... v rukou zahraničního... kapitálu, což se rovná prakticky 100%-ní závislosti na cizím kapitálu..., a na tomto místě je nutné mít okamžitě opět po ruce čísla, která budou v procentech přesně specifikovat stupeň závislosti Čecho-Moravo-Slezanů..., na libovúli (!) jednotlivých zemí..., přičemž si je nutno plně uvědomit, že při vytváření této závislosti, byl hlavním aktérem... právě Klaus,

Klaus nejdříve v jeho funkci všemocného ministra financí (školství bylo za jeho éry - na rozdíl od nynějších azijských tygrů - druhořadé..., lokomotivu průmyslu v každé zemi, automobilku, předal německému kapitálu..., a poté v roli šéfa vlády nechal téměř rozkrást Čecho-Moravo-Slezany..., jejich banky...(!),
aby tyto na poslední chvíli musel zachraňovat (!) Zeman..., nezbytným prodejem zahraničnímu kapitálu..., neboť se ukázalo, že Čecho-Moravo-Slezani zdegenerovali až na výjimky za 40 let pod Moskvou tak, že uměli jenom krást... a zcela se odnaučili něco vést...

Do jaké politické závislosti na EU se tak pod Klausovým vedením Čecho-Moravo-Slezané (dále již jen ČMS...) dostali...(?!), budou schopni obyvatelé česko-moravo-slezské kotliny, podle mého odhadu, chápat až za dalších 20 let...

To, že si v Evropě nevybojovali až na jednotlivce..., téměř žádné uznání..., souvisí jednak s jejich mírou zadluženosti vůči EU... (i na tomto místě je nutno nechat hovořit čísla!), s tím, že v Bruselu se ví, že peníze EU proudily v ČR většinou jen do kapes - podle Klause úspěšných..., tak "úspěšných", že mnoho z nich bylo Klausem (poněvadž výroba těchto úspěšných byla zřejmě jeho bláznivou myšlenkou...), velkoryse amnestováni..., na úkor amnestií ožebračených...

Po 20 letech jeho "práce" v nejvyšších státních funkcích..., charakterizuje stav země, nejlépe stav její infrastruktury... (rozbité silnice/dálnice, žádné vysokorychlostní železnice...), což je při možnostech (bruselských dotacích) země, ekonomický zločin... všech předchozích vlád..., které spolu s justicí přehlížely rozkrádání bruselských fondů..., jak na to dnes správně poukazuje Babiš...,
neboť tržní hospodářství je o penězích..., t.j. hlavně o času... a ne o prázdných kecích..., maskujících 20 let zlodějnu..., ústící v situaci, kdy dostává ČR nůž na krk...,

neboť dostanou-li se Albánie, Bulharsko, Jugoslávie, Rumunsko, nebo i jiné státy..., které mají podstatně levnější... pracovní sílu..., než ČR..., rychleji ke kloudným komunikacím, které umožní rychlejší a bezpečnější spojení s potenciálními odběrateli na západě Evropy...,

končí tím současný blahobyt v ČR..., postavený na kuřích nožkách... (Dědek, Jančura, Janeček, je žalostně málo...) během pár měsíců...

pokračování...
29. 05. 2014 | 05:06

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Mohl byste jmenovat ty, kteri berou Porosenka jako vzor demokrata? Nebo protse - jako obvykle - jenom brebentite?
29. 05. 2014 | 07:09

leucin napsal(a):

http://zpravy.aktualne.cz/28-statu-28-problemu/r~55bf1a4adf6211e385e8002590604f2e/

Odkaz výše všem dopručuji shlédnout: je z dnešního aktuálně.cz a zaplňuje částečně citelnou mezeru ve faktech o stavu zemí EU.Ke každé z 28 zemí je tam krátká,možná že dost výstižná popiska-charakteristika jejích problémů.
Jak se dalo čekat -nejhůře si vedou jih Evropy a Balkán:Bulharsko,Rumunsko,Řecko,Španělsko,Portugalsko plus jedna z uvedených pobaltských republik (u dalších dvou chybí popis ekonomiky).
Několik jiných dalších zemí má navíc extrémně vysoké zadlužení.Překvapivé je i vysoké zadlužení Slovenska (55% HDP) a zjištění,že se Slovensko dnes nedá považovat asi za úspěšné v tomto období.Pouliční protesty v Bulharsku i přes svržení vlády z ulice nadále pokračují.U států bývalé Jugoslavie je stav spíše nejasný,nevýrazný plusminusově.Po Thatcherové a Islandu nalézáme ženy v nejvyšších postech i ve Slovinsku a pobaltské republice.
29. 05. 2014 | 07:10

Strašil st. napsal(a):

Češi a už dlouho stejní !
Vidíme, koho volíme, jak se necháme houpat - nyní dokonce Babišem, kterému šli minulé vlády na ruku - tedy v korupci. Samo sebou nic!
Babiš ovládá všechno..., má obří půjčky od nás- národa v desítkách mld. A co my - dáme mu klidně 18 i více, tak aby totálně ovládal.....
Co tady s tím ? No bude prodáno - komu už není daleko domyslit.
29. 05. 2014 | 07:50

buldatra napsal(a):

Občas Pehe napíše opravdu perlu.
Inu, jak stárne, tak zdánlivě zraje, podobně jako někdy nepovedené vínko. A když jeden takovou láhev po létech vytasí z archivu odšpuntuje a okoštuje, zkroutí xicht a obsah vyleje do kanálu. Páč to má vocas.
Říká se tomu taky myšina, nebo brant.

Pehe napřiklad napsalo:
Sečteno a podtrženo, vezmeme-li v úvahu upadající zájem Čechů i o domácí politiku, či jejich dosti dobrodružný příklon k nesystémovým hnutím a stranám, zdá se, že u nás panuje široce sdílená lhostejnost k tomu, kdo nám vlastně vládne. Ve vztahu k EU to platí dvojnásob...

To může napsat jen někdo, kdo píše nesmysly systematicky, s nějakým záměrem, účelově, anebo ignorant. Možnost třetí neuvádím, protože by to odporovalo zdejšímu kodexu diskutéra.
U Peheho nejspíš platí to první.

A zajímalo by mě ještě, která hnutí jsou systémová a když systémová, jak a v čem je ten systém obecně prospěšný. Zdůrazňuji: obecně prospěšný, ne jen pro několik vybraných kusů.

Jednou možná i Pehe zjistí, že spousta lidí v případě volby prožívá pocit marnosti.
Systémové marnosti.
29. 05. 2014 | 08:00

Ladislav Sýkora napsal(a):

Pane Pehe, proč neděláte radši něco užitečného?
29. 05. 2014 | 08:10

Scarabeus napsal(a):

Ladislav Sýkora:

To co dělá pan Pehe je někdy, trochu užitečné, záleží na tom kdo, a z jakého úhlu pohledu, to posuzuje.

Pana Pehe to, co dělá, uživí. Jak dobře, to nevím. Když jej to uživí, tak proč by to nedělal. Pokud by se pokoušel dělat něco jiného, tak by ho to možná uživilo, možné ne.

Jisté je, že někteří lidé dělají méně užitečnější věci než pan Pehe.
29. 05. 2014 | 08:26

VašeK napsal(a):

Scarabeus: On se již snažil dělat užitečnější věci. Dokonce šéfoval jedné soukromé univerzitě v Praze, ale když se prý ukázalo, že její absolventi si neví rady ani s trojčlenkou, tak ho vykopli...
29. 05. 2014 | 08:35

Filuta napsal(a):

Pregnantní zhodnocení.


..."Pohyb visí ve vzduchu?

Z takových slov aby se naši havlisté zbláznili. Nepochybně i ti, zvaní kdovíproč lidovci, či ODS. Jisté problémy s tím musí mít ale i Petr Mach ze strany Svobodných občanů. Jinými slovy: Pokud dopočítáváme do jedné, zjistíme, že havlisté – těch či oněch barev a „bojového zanícení“ tvořili z účastníků hlasování nějakých deset procent. Zbytek připadl na:

SNK ED, 0,52 % Pr. Blok, 0,52 % DSSS a SPĚ, 0,49 %, LES, 0,46 %, ND 0,46%, LEV21,0,46% W, 0,43 %

Což také není nezajímavý údaj. Třeba jen pro srovnání protichůdných trendů. Zatímco takoví „ultrahavlisté“ s Danielem Kroupou v čele (SNK ED) získali půl procenta, protože jejich místo už dávno zaujali Babišovci a „kníže“, narodili se naopak Národní demokraté. Jejich „kampaň bez peněz“, po sotva několikatýdenní existenci, jim přinesla stejné půl procento hlasů jako Paroubkova milióny ověnčená LEV 21 či Bursíkova mediálně oslavovaná LES.

Havlisté tedy na celé čáře zvítězili, protože jediní šli k volbám. Umožnili tak ale současně udělat ještě jeden podstatný závěr: Jejich „tvrdé jádro“ tvoří zhruba deset procent voličů. Přesto aktuálně ovládají všechny mocenské páky v zemi. V českém parlamentě – odmyslíme-li Okamuru a KSČM – tvoří dokonce absolutní většinu. Jak v Poslanecké sněmovně, tak v Senátu. Jak ve vládní koalici, tak v opozici.

Takový nerovnovážný stav není možné dlouhodobě udržet. Navzdory síle mediokracie, jejíž páky mají plně v rukou. Možná je opravdu ve vzduchu cítit závany pohybu. Mlčící většina u nás totiž tentokrát promluvila ve skutečnosti velmi hlasitě."

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1035-jednotna-fronta-mlcici-vetsiny-hlasite-promluvila-ne-bruselu-souboj-o-vyklad-vysledku-voleb-vrcholi-vladne-nam-havlisticka-mensina-dokdy.htm
29. 05. 2014 | 08:39

K.P. napsal(a):

Citace: "Že se agentura zřejmě nemýlila, pak v samotných volbách ukázala propastně nízká volební účast u nás — 18,2 %. Vezmeme-li v úvahu, že celoevropský průměr byl 43 %, je zřejmé, že Čechy evropské dění skutečně moc nezajímá."

V několika státech je účast ve volbách povinná - zajímal by mne průměr BEZ těchto států.

Co já vím o europarlamentu:

Jeho poslanec si v krátké době přijde na x-násobky průměrného platu, platu na který ani zdaleka polovina občanů nedosáhne. I pouhý řadový poslanec nebo senátor při pohledu na tyto částky bledne závistí.

Z rumu nám udělali um, tuzemák a další paskvily.

Když si chceme večer posvítit, tak na místo klasických žárovek musíme kupovat za daleko vyšší ceny údajně energeticky úspornější zdroje světla které mají snad mít i delší životnost. U těchto výrobků chybí jasná a každému pochopitelná informace o barvě světla, o tom jakou klasickou žárovku nahrazuje, kolik zapnutí a vypnutí vydrží, zda je lze stmívat. Všechny, ale zpravidla pouze část těchto informací, jejich podoba není sjednocena tak, aby bylo možno jediným pohledem určit zda je právě pro mnou vybraný účel vhodná. Především ale chybí atesty, kdy by 100 výrobků svítilo do okamžiku, kdy by určité procento přestalo fungovat. Stačilo by z hlediska peněženky občana pouhých 5 - 10%. Dalších 100 výrobků by prošlo procesem neustálého zapínání a vypínání do stejného okamžiku. Potom by bylo možné výrobkům které prošly doopravdy věřit.

Pomazánkové máslo je další příklad. Já osobně jsem ho vždycky považoval za magarin, a teprve po mediální masáži jsem jej poprvé a naposled na ochutnání zakoupil.

A takových příkladů by se nepochybně našlo více.

Žádné jiné informace o produkci europarlamentu, o tom co bylo skutečnými výsledky jeho činnosti jsem nezískal ani před, ani po vstupu našeho státu do EU. A to jsem přesvědčen, že se o dění, a zvláště o dění v Evropě zajímám daleko více než průměrný řadový občan.

Podle mne je velká chyba především na straně samotného europarlamentu jako celku, ale především europoslanců za náš stát napříč všemi politickými stranami, i všech dalších politiků i na těch nejnižších stupních. Domnívám se ale, že například takový starosta v Horním - Dolním o europarlamentu neví zdaleka ani to co já. A jsem hluboce přesvědčen, že na vyšších stupních naší domácí politiky není situace o nic lepší.

Ano samotná EU je obrovským přínosem, ale o europarlamentu tady daleko - široko nikdo nic neví, a těch pár co tu a tam o tom něco tuší, se s námi ostatními o tom co vědí nehodlali podělit.

Na satelitní televizi se mohu například podívat na práci italského nebo britského parlamentu. Zda mám takovou možnost i v europarlamentu nevím. V EP jsou projevy tlumočeny. Řadový občan by ale potřeboval v každém případě jak češtinu, tak i rozbory a komentáře k vlastnímu jednání, i podrobné informace o jejich výsledku a dopadech.

Na Slovensku je situace nepatrně horší než u nás. V Polsku údajně nepatrně lepší - já se ale domnívám, že tam hrají roli spíše obavy celého národa z Kremlu. Skutečná informovanost o EP tam je zřejmě stejně bídná jako tady.

Ano je to asi i chyba Visegrádu.

Na všech zmiňovaných úrovních jsou buď nedostatečné prostředky pro informaci obyvatel (případně vůbec neexistují), nebo jsou nedostatečně a nesprávně využívány.
29. 05. 2014 | 08:41

Scarabeus napsal(a):

VašeK:

O tom, že pan Pehe učí na nějakých školách, vím. O tom, že by byl z nějaké školy vykopnut, nevím. Pokud z nějaké školy odešel, tak to mohlo být jeho rozhodnutí. Šéfové firem/organizací/škol se mění, důvody mohou být různé. Pokud je důvod někde napsán, tak to ještě automaticky neznamená, že napsané odůvodnění se "kryje" se skutečností.

To potkalo, může potkat, každého, že odněkud odešel/odejde, důvody mohou být různé.

Záleží také na tom kdo rozhoduje o setrvání konkrétního člověka na konkrétním místě. Někteří diskutující by rádi pana Pehe vykopli z blogů Aktuálně.cz, jen to nemohou uskutečnit, protože k tomu nemají žádnou pravomoc. O vykopnutí blogera zde rozhoduje zdejší editor pan Stejskal, ten neměl, patrně nikdy, zájem pana Pehe z blogů Aktuálně.cz "vykopnout".
29. 05. 2014 | 09:10

IchbinLádin napsal(a):

U pana Pehe je vše při starém. Dokonce ani ze své obsese Klausem se dosud nevzpamatoval. Pokud jde o ty volby, pak nepředpokládám, že jakožto účastník Bilderbergu myslí Pehe ty své úvahy o samostatném vládnutí nějak vážně.
29. 05. 2014 | 09:52

JardaV napsal(a):

Je to daleko prostší.Brusel se stal novodobou Moskvou 60tých let.Navíc,to,co přišlo z
Moskvy,se dalo nějak ošvejkovat,ale blbost bruselská je blbost zákonná a tudíž i vymahatelná.A když náš občan zjistí,že úředníků je v Bruselu 23 000 - jak naznačil R.John,
a mají měsíční platy,na které nedosáhne občan za rok,tak nechuť,přímo zhnusení,je
celoplošné.Evropskou unii vymyslela mafie,aby se dostala ke státním penězům všech států.
Žádný stát nemá racionální důvod do EU vstupovat.Technologické i jiné znalosti umožňují
každému státu přežít samostatně.Ale paraziti žijí z výměny zboží,často vnucené.Proto
podporují EU.
29. 05. 2014 | 10:10

patriot napsal(a):

Brusel není Moskva!

Moskva nám nediktovala 80% veškeré legislativy.
29. 05. 2014 | 10:20

Silesian napsal(a):

Pehe mi svou obsesí Klausem připomíná jednoho římského vojevůdce ,politika a konsula : jmenoval se Marcud Porcius Cato Sensor ( také Cato starší ) , a v senátě - bez ohledu na projednávané téma - vždy prohlašoval " Soudím, že Kartágo musí být zničeno !" A Pehe stejně tak ( myslím že by se tak stalo i pokud by šlo o téma chytání pstruhů ... ) s jistotou ví, že "Za všechno může Klaus!" Klaus už bude mrtvý, a Pehe se stále bude v noci budit zpocený, a trvat na tom že ten kacíř a ďábel Klaus si nezaslouží klidné spočinutí v zemi, ale měl by být ( alespoň in memoriam, co už se dá dělat,že... ) veřejně upálen ,za hromadného a radostného zpěvu Ódy na radost ... a samozřejmě jeho popel rozsypán na neznámém místě - jedno takové se již osvědčilo v 50-tých letech...
29. 05. 2014 | 10:44

Ivan napsal(a):

Tolko lzi a podvodov zapadnych krvilacnych kolonialnych genozlocincov by uz malo ponut a panom Pehe...
Vážne pochybnosti o ukrajinských voľbách
28. máj 2014 15:39, Prečítané 1 600x, Branislav Fábry, NezaradenéPočas ukrajinských tzv. predčasných prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnili 25. mája, sa udialo niekoľko veľmi prekvapujúcich udalostí, ktoré vyvolávajú pochybnosti o celom volebnom procese. Prekvapením rozhodne nebolo spravodajstvo západných médií, ktoré sa tvárili, ako keby na Ukrajine prebehli úplne štandardné a nespochybniteľné voľby. Prvou veľmi prekvapujúcou vecou bolo „prezidentské“ verejné vystúpenie P. Porošenku, ktoré sa uskutočnilo iba dvadsať minút po uzavretí volebných miestností. Ďalšou prekvapujúcou vecou boli okolnosti Porošenkovho vysokého počtu hlasov vo voľbách a tým tretím prekvapením zase pozitívne ohlasy pozorovateľov volieb zo Západu.Nečakal ani na výsledky

Už dvadsať minút po zatvorení volebných miestností sa P. Porošenko predstavil ako víťaz volieb, poďakoval sa voličom a pomenoval zásadné témy svojej prezidentskej činnosti. Pritom každý, kto pozná volebnú procedúru, vie, že za dvadsať minút po skončení volieb je sotva možné poznať čo i len malú časť výsledkov volieb. Kým volebné komisie otvoria volebnú urnu, spočítajú hlasovacie lístky, podpíšu zápisnicu či urobia ďalšie nevyhnutné kroky, uplynie oveľa viac než 20 minút.

Harmonickí pozorovatelia?

Jedno z najväčších prekvapení počas prezidentských volieb na Ukrajine pripravili ale pozorovatelia volieb zo Západu. Ich pozitívne a optimistické hodnotenie ukrajinských volieb v tak zložitej spoločenskej situácii aká je na Ukrajine pôsobili nevierohodne. Už v minulom článku som poukázal na tendenčnosť pozorovateľov volieb z OBSE v minulosti: http://brankof.blog.pravda.sk/2014/05/22/ide-o-prezidentske-volby-na-ukrajine/ .Keby pri všetkých chválospevoch vyjadrili aspoň čiastočné výhrady (ktoré sa vyskytujú aj pri štandardných voľbách v konsolidovaných štátoch), ktoré na Ukrajine priamo bili do očí, tak by sa dalo o ich hodnoteniach diskutovať. Jednostrannosť ich hodnotení však vyvolala práve opačný dojem. http://www.osce.org/odihr/elections/119081

Viac na: http://brankof.blog.pravda.sk/2014/05/28/vazne-pochybnosti-o-ukrajinskych-volbach/

A moja poznamka: Rychlejsie nespocitali ani hlasy v prezidentskych volbach na Floride pred druhym funkcnym obdobim G.W. Busha jr. Tam, aby vysledky neboli nepriaznive, zastavil spocitavanie akysi okresny sudca...
29. 05. 2014 | 11:15

magor napsal(a):

patriot

No vidíte, mění se jen světové strany a interval. Vocamcaď pocamcaď z Východu, vocamcaď pocamcaď ze Západu. Vocamcaď pocamcaď jako notorické žblundum.

p.s. Kdo není pán, musí mít pána.
29. 05. 2014 | 11:27

Antroid napsal(a):

patriot napsal(a):
Brusel není Moskva!

Moskva nám nediktovala 80% veškeré legislativy.
---

Brusel je nedůsledný, Moskva samozřejmě kontrolovala 100% legislativy, stejně tak veškerý společenský život.
S pomocí své páté kolony užitečných idiotů: KSČ.
29. 05. 2014 | 11:33

magor napsal(a):

Sto bejvalo minimum, myslím, že 110% reálnější číslo.
29. 05. 2014 | 12:11

modrý edvard napsal(a):

Když nejdu volit, tak kupříkladu:
1. protože mě to nezajímá,
2. protože se nedokážu rozhodnout mezi Losnou a Mažňákem,
3. protože můj hlas to stejně neovlivní
4. protože volby bojkotuji .... nebo něco dalšího
A tohle jsou různé případy, a p. Pehe by to měl vědět. Slabý článek, patří do skupiny "vyměnit voliče".
29. 05. 2014 | 12:11

Rudi Koutek napsal(a):

Pepa Repa, vico
V Recku existuje volebni povinnost.
29. 05. 2014 | 12:18

magor napsal(a):

Rudi, to sou šici v Deutschland takto informovaný? Inu, vypadal jste dycky zcestovale, já ne, jás na světě úplně zbytečný.

Jinak, k tý Itálii a děvčatům, nejlevnější boty maj ve Scarpe&Scarpe*, jeden supermercato je na starý milánský, kousek za Stezzanem. Poblíž Madonna die Campi - dobrý zavést žeskou do kvelbu, to je dycky zaměstná a dojít si k Madonně - con-templovat.

* Pravda, trochu jako Hanzlík v Kersku, vobčas botám něco chybí.
29. 05. 2014 | 12:34

m. napsal(a):

dei - ýž plpě sám, sám.
29. 05. 2014 | 12:39

mik napsal(a):

Kdyz 10 let budu prezentovat nazor jak to delal 10 let Klaus tak to je pak podle porekadla 100x nic umorilo i osla ...navic ceska mentalita je ve stylu oblezt obejit podlezt nejak se vsim lidove receno vycurat.. zadny cesky predstavitel se vlastne nikdy nepostavil celem k problemu ceska mentalita neni stejna jako francouzska cesi nikdy nepujdou stavkovat francouzskym stylem ktery je tak trochu vydiranim ani polsky styl cesi neumeji v 89 sice stal delnik vedle inzenyra vyucenec vedle vysokoskolaka ale nakonec to nedotahli a dnes lide s vyssim vzdelanim volili Schwarzenberga ac on sam je jen obycejny hajny zatimco lide s nizsim vzdelanim volili Zemana,,,, taky kdyz by se scitaly hlasy jen do 45 let sedel na Hrade dneska Schwarzenberg.... Ne nadarmo cela rodina Klause bojovala za Zemana ze ubohym zbusobem to bylo jedno... Cesi proste podvody lzi a nefer podpasovky prijimaji lehceji nez se postavit k necemu celem ... on pak vyledek kdy v Irsku jde k volbam 51 % volicu a v CR 18 % mluvi za vsechno .,.. CR bude sedet porad u vedlejsiho stolu dokud neprijme euro a nezacne skutecne poslouchat Brusel a ne se porad tocit po Moskve navic porad jen natahovat ruku a rikat EU dej ale my nedame nic je poradna ostuda ,, EU dotace se navic vytuneluji nebo nejsou schopni je utratit predepsanym zpusobem a museji se vracet,,, lide kteri ziji a pracuji v EU a tak jak jsem ateista a v boha neverim tak musim rict zaplat pambuh ze tato moznost je ... bude me 57 a nedovedu si zivot v CR predstavit.. praci bych ve svem veku zadnou nesehnal a socilka poskytuje almuznu... ani v EU neni lehke sehnat dneska slusnou praci ale kdyz ji proste clovek nesezene nemusi bydlet pod postem a vybirat popelnice ... za 1000 euro mesicne se da zit i v drazsi zemi nez je CR a navic treba v Irsku je ta podpora neomezene dlouho a nikdo nikoho nehoni po ruznych nesmyslnych pohovorech a dokladovat potvrzeni,,, jednou za mesic staci podepsat ze stav trva a hotovo..... v CR o sjednocenou Evropu ani o euro zajem neni ale neni to asi mezi obycejnyma lidma je to o tom ze ti nahore by nemohli tak lidi oblbovat a nemohli by tak rozkradat jak rozkradaji,,, ano europarlament s tolika lidma se muze jevit jako zbytecny ale stejne tak jako je lepsi kdyz hlida 28 statu neco nez jeden ,,, je lepsi kdyz zakony sestavuje lidi vic ,,,, a neni to o zakriveni okurek nebo zarovkach,,,, tech paskvilu co se najde v ceskych zakonech je mnohem mnohem vic ,,,,takze radeji prijmu normu pro okurku a namontuju predepsanou zarovku nez abych prijal zakon o kterem se dopredu bude vedet jak se da obejit a kde ma slabiny... nejvic me vsak v CR vadi ze se neuvazuje selskym rozumem a porad se hleda nejaka treti cesta,,, proc se neprijmou osvedcene a proverene zakony ze zapadu a k tomu se neprida par ktere fungovaly na vychode,.... obycejnym lidem jde dnes v CR hlavne o praci a pak o mzdy a socialni system kdyz lide i pri cene 27 Kc za euro jezdi nakupovat potraviny do Nemecka o dalsich vecech jako je drogerie obleceni atd,,, ani nemluvim tak je neco spatne ,,,,proc neni tydenni mzda 14 ti denni vypovedni lhuta odstupne zadne zlate padaky ale podle odpracovanych let v podniku proc se vymysli blbosti v socialnim systemu kdyz ten zapadni funguje atd,,, dokud se v CR nezacne merit stejnym metrem ( napriklad afera Janousek ... opravdu je pro CR prospesnejsi aby se to vleklo 2 roky a aby on porad mel ridicak v kapse sedel na jachte a odvolaval se ? jsem zvedavy jestli odvolaci soud najde odvahu a misto tech 3 let dostane 5 .... a tehle lobistu a dalsich politiku co pomohli a jedou v korupci je dost a dost,,,nakonec kdyz slo v 89 jen otocit kabat naruby a zahodit rudou knizku...ale za vse komunisti nemuzou ,,, v CR je po revoluci dzungle a ANO ani Babis to nezmeni.,.. schody se musi zametat odshora a ne zespodu zadne prebihani ve voebnim obdobi.,.. afera ? v politice koncis at to bylo jak chtelo .,... co maji rikat popraveni inzenyri v Koreji ... opravdu muzou za to ze dum spadnul ? bude dlouho trvat nez se s CR stane vyspely demokraticky stat,,,, jestli vubec nekdy,... z Irska hezky den
29. 05. 2014 | 13:06

Filuta napsal(a):

Mik

Jste úplně vedle, jako vždy.
Poměr Ćechů k unii byl vlažný i v době vstupu, já osobně jsem to bral jako nutné zlo a myslím, že většina spoluobčanů taktéž.
V době, kdy jsme totiž vstupovali, už jsme neměli onen naivní náhled 90.roku a něco jsme o EU věděli.
Po vynuceném podepsání LS se vztah informovanějších Čechů k EU ještě vyostřil.
Svádět masivní volební neúčast Čechů na Klause lze pokládat za zhůvěřilé.
Nemluvě o tom, jaké se po amnestii Klaus těší v této zemi pověsti.
Chcete mi snad tvrdit, že Slováky, kteří nás svou volební neúčastí ještě trumfli, ovlivnil také Klaus?
Jak to dokázal v Polsku, Bulharsku a de facto na celé východní linii?

To je tedy nebezpečný démon!

O EU máte dosti naivní představy, pokud máte pocit, že nás zbaví blbých zákonů (když je sama produkuje a zahlcuje jimi členské státy), korupce a špatných soudních rozhodnutí.
Vždyť unie není schopná poradit si s obrovskou nezaměstnaností - na jihu činí 25 procent, z toho u mladých 70 procent! Roste ztracená generace bez jakýchkoliv pracovních návyků a budoucnosti!
Fakt si myslíte, že nás tihle zoufalci spasí?

Proč asi zabodovaly tak výrazně europodvatnické strany?
Protože jsou lidé na západ od nás s EU spokojeni?
Mimochodem, víte, kolik se rozkrade ročně v Bruseli?
200 MILIARD!
29. 05. 2014 | 13:52

Mrkvoslav napsal(a):

mik
Lidé do 45 let s vyšším vzděláním volili narkoleptického hajnýho a starší lidi s nižším vzděláním inženýra Zemana. Hmmm...
Ta mládež má dnes sklon už jen k dolce far niente...
Díky těm druhým máme na Hradě živolu. Ono vzdělání někdy nehraje až tak roli.
29. 05. 2014 | 14:00

patriot napsal(a):

Antroid:

„Moskva samozřejmě kontrolovala 100% legislativy, stejně tak veškerý společenský život.“

Safra!!! Kontrolovala Moskva také představení v Divadle Spejbla a Hurvínka? Děkuji předem za fundovanou odpověď!
29. 05. 2014 | 14:09

Filuta napsal(a):

Kalamajka, mik, mik, mik,
oženil se kominík...
Mik je hlava otevřená, ale asi mu do ní v tom Irsku napršelo.
29. 05. 2014 | 15:23

yes napsal(a):

Já osobně nechápu mentalitu českého občana. Když je jasné co je evropa zač, tak jsou všichni pro vstup do evropy. A když je třeba zvolit lidi do evropskýho parlamentu tak najednou nic.

Já za sebe můžu říct že jsem volit byl, z jediného důvodu. Chci z EU pryč, protože jsem do EU ani nikdy nechtěl.

Myslím si, že na nějaký velký kamarádství a společný vlastnictví měny a podobně rozhodně nemáme. V Evropě je tolik různých národů a povah, že jen prosadit jednotný postup v mezinárodní obranné politice je velký problém, velký problém je i jednotný názor na hospodářskou politiku (státem vlastněná, soukromá, socialistická, kapitalistická, vyrovnaný rozpočet, hospodaření na dluh, volný trh, či celně ochranná politika vlastního trhu). A jednotná měna problém nebude? Kerej dobrodruh to proboha tvrdí? Nejsme žádná amerika kde padesát dva států má jeden americkej dolar, jeden parlament, jedny ekonomický pravidla a jednu ústavu. I když si to kdejakej ambiciozní politik myslet může.

A co si myslet o průměrném českém voliči? Ať se průměrný volič laskavě vyjádří sám za sebe. Pokud umí aspoň průměrně myslet a vyjadřovat se.
29. 05. 2014 | 17:53

yes napsal(a):

Re patriot napsal(a):
"Safra!!! Kontrolovala Moskva..."

patriote kdepak jste žil, myslíte si že tomu tak nebylo? Nebo jste si myslel že by Komunistické cenzuře uniklo, kdybyste vymyslel pohádku o tom jak spanilý princ z kapitalistického německa osvobodí princeznu ze spárů proradného komunisty?
29. 05. 2014 | 18:04

K.M. napsal(a):

ČR, EU, KLAUS... - pokračování 29.05.14-05.06...

Především zásluhou rádoby "velikána" Klause, že se ČR dostala...,do slepé uličky, existuje velmi mnoho indicií, že zlodějna se stala v 90. letech pod jeho vedením státní... doktrinou nejdříve v ČSSR a později již jen... ČR... a zmenšování prostoru, který ČMS zanechali jejich předci..., hrozí pokračovat..., hrozí pokračovat z důvodů, které nastínil začátkem 90. let velký český ekonom... 60. let minulého století, který si troufl na reformu sovětského typu socialistického hospodářství, a o kterého byl po invazi sovětů v roce 1968... na všech světových stranách..., velký zájem, skutečný profesor..., Ota Šik:

"MLUVIL JSEM S NIMI, O EKONOMII NEMAJÍ ANI PONĚTÍ..., CHTĚJÍ JEN PENÍZE A MOC..., DOPADNE TO ŠPATNĚ..."

Klaus má strach před EU, a tento je víc než oprávněný... proto, že si je již vědom zákeřnosti NEVIDITELNÉ RUKY..., která nejenže nic nevyřešila..., nýbrž má v zemi na svědomí již bezpočet ožebračených... (amnestie), či dokonce mrtvých... (Methylalkohol....).

Svůj velký podíl na tomto vývoji si otevřeně nepřipouští... a nechce připouštět..., jeho narcismus mu to nedovoluje..., tento člověk není zdráv, což netvrdím jenom já, laik, nýbrž i někteří renomovaní lékaři..., velký K. má však strach..., neboť případná úplná integrace ČR do EU a podrobení se zákonodárství...EU, sebou nese pro něho nedozírná rizika... pro jeho bezpečnost, čehož si musel být od samého počátku svého počínání... plně vědom, souhlasí-li informace, že má skutečně v papírech uvedeno, že:

"ZE ZÁKONA NEODPOVÍDÁ ZA SVÉ ČINY..." ?,

jelikož by takové potvrzení mohl skutečně již brzy potřebovat... v zemi, kde v některých případech musí mít lidé opravdový strach, jako kupř. při nemilosrdné kriminalizaci korunových... dlužníků..., kriminálním nárustem jejich úroků..., stejně tak jako následujících nemilosrdných zásazích exekutorů... a na druhé straně benevolence a tolerance justice při stíhání prokazatelných zločinců..., jakým je kupř. advokát Tomáš Vlasák (dnešní "Právo"),

který zpronevěřil klientům při prodeji jejich nemovitostí 70 milionů..., o kterých nikdo neví kde jsou uloženy... a Vlasák běhá po roční... (!) vazbě, již měsíce... na svobodě...

Klaus musí mít z EU strach, stejně jako spousta jeho nohsledů, kteří se podvodným způsobem obohatili na úkor poctivých lidí..., musí mít strach, že se to všechno začne s pomocí orgánů EU po intergraci ČR vyšetřovat...

ČMS, kteří si jím nechali vládnout..., nejsou pro EU zbyteční..., jsou svým jednáním spíše balvanem... na noze Evropanů..., jsou balvanem..., kterému hrozí v důsledku očekávaných sociálních problémů..., rigorozní odříznutí... od EU...

Zásadním problémem ČR ve vztahu k EU je, že pro EU "nemá lidi...", což je důsledek politiky stážistů... v prognostickém úřadě, neudělat měnu... a nevyslat - okamžitě po převratu - mladé studenty, masově ke studiu do vyspělých států..., jak to udělali Japonci a po nich celá Asie..., v čele s dnes ohromující, všem strach nahánějící Čínou...

a privatizovat až po jejich návratu..., s jejich postřehy a poznatky...

Dosud seděl v Bruselu jen jeden člověk z ČR, kterého tam bylo vidět...:
sociální demokrat tělem a duší, Špidla..., který byl do Bruselu spolustraníky vypuzen za jeho prosazování takového zákona... o státní službě, který by zásadním způsobem omezil JÁNABRÁCHISMUS politiků... a 445 000 duší... čítající státní správy...(Babiš)ČR, jánabráchismus, do kterého se v důsledku "opo-smlouvy" zapletli i sociální demokrati , kteří nechtěli přijít o své... (jejich Milošem opo-smlouvou vybojované...), prebendy... "Opo-smlouva" byla vítězstvím zápecnického jánabráchismu... nad demokracií... a nad zdravým rozumem...

V dobrém světle se z pos.anců v EU jevila jen paní Roithová... z KDU-ČSL..., o oprávněnosti křesel ostatních dosavadních...pos.anců ČR v Bruselu..., lze pochybovat...

Z nových lze dát jisté šance Kellerovi, Niedermayerovi, Pospíšilovi a snad i Teličkovi..., v žádném z nich však nevidím takový potenciál k viditelnému prosazení se v této instituci...,jaký by mohl sebou přinést Babiš... (bude se zřejmě muset pro ČMS, pro vícero takových účelů..., nechat naklonovat...)

pokračování...
29. 05. 2014 | 23:55

Ivan napsal(a):

Uz sa ani netaji, ze zlocinecky Euroreich, NATO a USA riadia pachanie zlocinov na Ukrajine (predtym na mnohych miestach na svete) v ramci tzv. ich "premeny..."!

Stefan Fule to potvrdil verejne:

foto Štefan Füle
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-patek-30-kvetna-ukrajina-rusko-separatiste/r~b8861be6e66b11e3b78f0025900fea04/

Ukrajina, Gruzie a Moldavsko by se měly stát plnohodnotnými členy Evropské unie. V rozhovoru pro páteční vydání deníku Welt to uvedl eurokomisař pro rozšíření Štefan Füle.

"Pokud opravdu chceme země východní Evropy přeměnit, tak musíme použít také ten nejmocnější nástroj, který k přestavbě máme k dispozici - rozšíření," řekl český komisař doslova.
30. 05. 2014 | 10:22

yes napsal(a):

Re K.M. napsal(a):
"...Především zásluhou rádoby..."

To že se tu máme blbě v současné době je proto že se tu máme úspěšně reinstaluje zpět socialistický typ řízení ekonomiky, ten typ který byl započat v únoru 1948 a který po zásluze zkrachoval v roce 1989. A který znovu po zásluze krachuje.

Máme se tu blbě proto protože jsme sešli z úspěšné ekonomiky volného trhu amerického typu. Kterou tu instalovala ODS v čele s panem Klausem. A zvolili si protest song pana Zemana na utahování opasků a výzvy na obnovu zbídačené země po komunistické absolutistické vládě. Prý to není třeba, po Klasovi prý zbyla spálená země a policejní stát. Dnes se proto máme jako prasata v žitě a o policejním státě tu nikdo nemluví. A na tyhle demagogický hlody pana presidenta světe div se lidi skočili a jak se zdá ještě nějaký čas skákat asi budou. Než tu díky takovým angažovaným pánům jako K.M. dopadnem jak kočovní pastevci.

Takový magoři jako K.M. to maj pěkně popletený s tím právem. Takový by za tichou propagaci zločinných komunistických myšlenek měli sedět a už nikdy z basy nevyjít.

http://old.stream.cz/uservideo/612377-www-zlo-cz-pribeh-rudeho-zla
30. 05. 2014 | 12:45

yes napsal(a):

Re K.M. napsal(a):
"...aby tyto na poslední chvíli musel zachraňovat (!) Zeman..., nezbytným prodejem zahraničnímu kapitálu..."

Pan K.M. má na mysli zřejmě vpád ozbrojeného komanda do Obchodní banky. Aby jako správný zachránce pak Nomuře vyplatil odškodné...

Inu pravda pane K.M. Zachraňovat se musí ať to stojí co to stojí že? A takový magoři to tu vedou... Panebože kam sme to dopracovali. Člověče vždyť vy ste tak chytrej že musíte nosit maximálně mokasíny. Kdybyste měl na nohou tkaničky tak se ještě uškrtíte.
30. 05. 2014 | 12:58

patriot napsal(a):

yes:

„To že se tu máme blbě v současné době je proto že se tu máme úspěšně reinstaluje zpět socialistický typ řízení ekonomiky, ten typ který byl započat v únoru 1948 a který po zásluze zkrachoval v roce 1989. A který znovu po zásluze krachuje.“

Nevíte, o čem píšete.

Socialismus = společenské (nesoukromé) vlastnictví výrobních prostředků + centrální plánování ekonomiky. To je základní definice.

Kde okolo nás vidíte nějaký socialismus nebo „socialistický typ řízení ekonomiky“?

Široko daleko okolo nás nachází se toliko upadající kapitalismus (globální).
30. 05. 2014 | 18:17

yes napsal(a):

Re patriot napsal(a):
"...Nevíte, o čem píšete..."

Ale vím, čistej kapitalismus kterej je funkční a prosperující a sotva krachující. Je založen na neviditelné ruce trhu, volném oběhu zboží mezi státy, vyrovnaném rozpočtu, a zodpovědných politicích kteří plánují zásadní výdaje státu na dvacet let dopředu. - Viz USA, odtud taky pochází veškeré moderní ekonomické vědění které je tuzemskými socialistickými politiky označeno za "inženýrský experiment".

Socialistické hospodaření v kapitalistickém systému, je založeno na tzv. "sociálním cítění", deficitním hospodaření, na velmi ambiciózních ale na naprosto nekompetentních politicích. (Viz současná vláda). Podobně jako v roce 1948 kdy se blbý soudruzi učili od ještě blbějších soudruhů v Moskvě jak dohnat a předehnat vyspělé kapitalistické země. Čím se do popředí dostal revoluční nadšení a upozadila se poctivá práce, věda a výzkum. Což zrovna tak jak tehdy vede jednoznačně i dnes ke krachu, protože tato politika ani jinak fungovat ani nemůže.

Je blbost označit současné potíže za krach kapitalismu. Naopak kapitalismus dnes prokazuje že funguje tak jak má. Protože když se věci soustavně kazí tak se to někde holt vyvalit musí.

Náprava je jednoduchá a prostá, uznat svou chybu, vysypat si popel na hlavu a vrátit se k původním fungujícím hodnotám.
31. 05. 2014 | 21:21

patriot napsal(a):

yes:

„…kapitalismus… je založen na vyrovnaném rozpočtu, a zodpovědných politicích, kteří plánují zásadní výdaje státu na dvacet let dopředu – viz USA…“

Promiňte, ale to snad nemyslíte vážně. USA patří mezi nejzadluženější země a každý rok tam hlasují o dalším navýšení dluhu…

http://www.easyinvest.cz/10-nejzadluzenejsich-statu-ve-svete/

Dále – kapitalismus není jen v Evropě a USA… Kapitalismus je také v Indii, Brazílii, Mexiku atd. atd. V kapitalismu dnes žije drtivá většina obyvatel planety, přičemž převážná většina z nich žije v naprosté bídě. Byl jste někdy v Indii?

Z globálního hlediska se kapitalismus jeví jako systém zcela nefunkční a neperspektivní; jeho dluhová podstata to jen jasně dokumentuje.
01. 06. 2014 | 08:26

dennis napsal(a):

Pane Yesi,
v cem se lisi socialisticke planovani od toho kapitalistickeho? Je to vtom, ze to kapitalisticke vykonavaji zodpovedni politici? Nemohu se ubranit dojmu, ze vas text je posmesnou provokaci, ktera si dela psinderu ze sebe i z dychtivych diskuteru...
01. 06. 2014 | 11:23

yes napsal(a):

Re patriot napsal(a):
"...Promiňte, ale to snad nemyslíte vážně..."

USA má sice velký dluhy ale taky výkonnou ekonomiku. To znamená že dluhy pro USA nejsou ekonomický problém, protože je stíhaj splácet. Něco jiného je dluhová politika u nás. Tady to vypadá že bychom v dluzích měli v nejbližší době dohnat a předehnat i USA.

Patriote nestarám se o Indii. Ale co o indii píšou v denním tisku za horory tak bych řek že mají problém především se vztahem k základním civilizačním hodnotám. Doufám že tímto příspěvkem nechcete srovnávat socioekonomické poměry v Indii s Českem.

Dluhy nejsou bytostnou podstatou kapitalismu. Ale jen jednoho jeho společenského segmentu - socialistických vlád. Které si soustavně půjčují a nestarají se kde na to vezmou. Viz ekonomické grafy a ročenky, kterých je na internetu spoustu.
01. 06. 2014 | 17:48

yes napsal(a):

Re dennis napsal(a):
"...v cem se lisi socialisticke planovani..."

Liší se a to podstatně, v praxi to například můžeme vidět v Austrálii, kde dnes kupují nejmodernější stíhačky. Jejichž koupi si naplánovali již před 20lety. A pravicové a levicové vlády spolu odpovědně jednají a respektují se. Zatímco tady to vypadá že si politici asi brzo půjdou po krku jak v roce 1948.

Ale možná to udělali jen proto aby provokovali levicové diskutéry na aktuálně.cz

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/334272-australie-posiluje-letectvo-koupi-58-novych-stihacek-f-35.html
01. 06. 2014 | 17:49

dennis napsal(a):

Pane Yesi,
koukam, ze se berete vazne. Ve virtualni debate se to zacaste jen velmi tezko da rozlisit. Ja chapu, ze kadrovak zasadne neni totez jako "personal manager" a kadrovani je neco diametralne odlisneho od agendy "human resources". A prave tak planovani neni planovani, ale je to v kapitalismu z principu nesocialisticke neplanovani...

Problem, na ktery poukazujete je v tom, ze Austarlie nema destruktivni vlady. To v Cesku nase kapitalisticke vlady vykonavaji spinavou praci pro ceske kmotry neboli oligarchy. Ceske zeme se zmenily na strategicky bezvyznamne uzemi, vhodne tak akorat na zdimani "human resources plus natural resources". Drive si takove zemicky vyslouzily oznaceni kolonialni teritoria.
02. 06. 2014 | 07:26

yes napsal(a):

Re dennis napsal(a):
"koukam, ze se berete vazne...."

Váš problém dennisi je ten, ne že žijete ve špatné zemi. Ale že se jako otrok cítíte, jednáte a volíte si takové strany a zástupce v parlamentu. Kteří rádi udělají vše proto, abyste otrokem už zůstal.

Rozdíl mezi všemi vyspělými kapitalistickými zeměmi a námi je ten, že mají kultivovaný a vytříbený lidi. Kteří vědí co to je odpovědnost. Náš problém je, že si myslíme že mezi vyspělé země taky patříme, ale vyspělé země na nás shlížejí s patra. A všichni okolo nás svorně tvrdí, že nejen k životní úrovni ale i ke kultivovanému projevu máme ještě hodně dlouhou a trnitou cestu. Protože ne že máme destruktivní vlády, máme tu destruktivní lid, který umí hodně žádat a dělat málo. Dokonce ani k volbám se tu skoro nechodí. Už ani to malinko nejsou ochotni lidi pro sebe sama udělat.

A to že sotva známe zahraniční ekvivalenty v hospodářství používané výrazy. Aniž bychom znali jejich konkrétní obsah a rozdíl mezi tím jak je máme zažité my, a co tím označují v zahraničí ani netřeba komentovat. To jste na krásně sám předvedl.
02. 06. 2014 | 16:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy