Několik optimistických postřehů o volbách

31. 05. 2010 | 12:42
Přečteno 7849 krát
Volal mi politický komentátor, kterého ctím a pravidelně čtu, že by ocenil, kdybych kromě zatím spíše skeptických názorů na výsledek voleb, nabídnul také několik pozitivních postřehů. Přiznám se, že se mi tak činí těžko, a to nikoliv proto, že vyhráli jedni a nevyhráli druzí.

Jakkoliv jsou pojmy pravice a levice v dnešním světě dost rozmazané, vlády ztělesňující spíše pravici či levici se v demokracii mají střídat. Plně respektuji, že vládu sestaví zřejmě strany hlásící se k pravici.

Domnívám se nicméně, že problémy české politiky jsou mnohem hlubší, než aby je mohly vyřešit jedny volby. Psal jsem o tom koneckonců už v lednu 2010 v textu nazvaném „Volby nic nevyřeší“.

Jelikož si ale zmíněného komentátora opravdu vážím, zde je můj seznam pozitiv.

1. Porážka Občanské demokratické strany v Praze a následný odchod Pavla Béma z funkce předsedy pražské ODS. Arogantní způsob vládnutí a korupce se mají trestat.

2.Odchod Jiřího Paroubka z čela sociální demokracie, navíc s noblesou. Jakkoliv jsem byl kritický k démonizování Paroubka, jež překračovalo v některých médiích veškeré meze, Paroubek byl polarizující postavou a jeho odchod otevírá cestu k potřebným změnám v ČSSD. Ostatně na rizika spojená s Paroubkem v čele ČSSD jsem upozorňoval už na podzim 2009 v textu "Je něco shnilého v ČSSD".

3. Noblesní reakce Petra Nečase na Paroubkovu rezignaci, jakož i Nečasova nabídka diskutovat o důležitých reformách i s opozicí. Že by končila stupidní politika „nulové tolerance“ na obou stranách politického středu?

4. Že nevznikne vláda ČSSD s podporou komunistů je dobře.

5. Že nevznikne vláda ČSSD se stranou Věci veřejné jako koaličním partnerem je také dobře, ať si spolupráci s VV klidně užijí jiní, dokud se VV tváří jako pravicová strana. Mají se na co těšit.

6. Vykroužkování některých politiků, například Ivana Langera.

7.Vyšší počet žen v Poslanecké sněmovně. Možná by příště mohla být výzva ke kroužkování doplněna apelem, aby voliči dali preferenční hlasy především ženám.

8. Možnost, že vznikne vláda se solidní většinou, takže voliči i komentátoři si budou moct konečně v praxi otestovat, zda zdrojem našich neduhů jsou především slabé vlády, jež nemohou mít koherentní (pravicový či levicový) program.

9. Naděje, že vznik pravicové vlády a odchod „nenáviděného“ Paroubka umožní mladé „facebookové“ generaci vnímat politiku komplexněji. Možná před příštími volbami bude mladá generace u nás mnohem blíže názorovému spektru známému ze zemí na západ od nás.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karlík napsal(a):

K bodu 6.

Je dobře, že Íčko nebude v PS, ale stejnou radost mám, že tam nebude sedět teplický pasák a vekslák Petr Benda...
31. 05. 2010 | 12:56

Mistr XXL napsal(a):

Odchod s noblesou? Budu si to muset ještě někde na jůheletůb pustit, já v té tíví viděl jenom zhrzenost a zklamání (spíše nasrání) a také jeho manželku, která docela přirozeně a lidsky držela manžela za ruku.

Stylově odešel v sobotu Miloš Zeman, neřekl bych s noblesou, ale s nadhledem.
31. 05. 2010 | 12:56

Oi napsal(a):

Děkuji. Pokud tomu tak bude (a já kvůli ČR doufám, že ano), pak bod 3 měl být nadepsán tučným písmem.
31. 05. 2010 | 12:57

karulin napsal(a):

díky za povzbuzení, ale je to slabá náplast na to, co nás čeká.
31. 05. 2010 | 13:00

Sladký napsal(a):

Jiří Pehe- jeden z mála opravdu nestranných,objektivních komentátorů,odborník znalý své profese.Bohužel, většina zdejších bloggerů jsou straničtí agitátoři na úrovni těch,které jsem znal v dětství a ranném mládí.Čím více se od bolševiků snaží distancovat,tím více se jim podobají.
31. 05. 2010 | 13:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Velké pozitivum spatřuji také v tom, že vítězní politici slíbili, že budou ronit slzy, krvácet a budou se potit.
To se mi na nich líbí.
Jo, ještě by si mohli utáhnout opasky.
/Včetně jejich klientů a patronů/

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem Tencokida."
31. 05. 2010 | 13:07

TNT napsal(a):

celkem souhlas, já jsem rád za odchod Langera, Severy, Kasala, kroužkování mladých politiků....uvidíme, pravice bude 4 roky vládnout a pokud neuspěje, tak zvítězí levice, ale ČSSD si bude muset najít cestu k jiným stranám, aby mohly sestavit vládu, protože ke 40 % mít určitě nebudou
31. 05. 2010 | 13:08

Meňo napsal(a):

Dobrý den.
Díky panu Pehe za pěkný článek s výčtem pozitiv. Ostatně, je třeba se dívat do budoucna vždy optimisticky, aby se člověk nestal škarohlídem. K některým bodům :
ad 3) Noblesní reakci P. Nečase na odchod J.Paroubka jsem opravdu, ale opravdu nezaregistroval. Snad nejsem zaujatej, ale myslím si, že to sleduju.
ad 4, 5) Ještě nic nevzniklo, takže nepředbíhejme, pane autore. Odhadovat budoucnost můžeme, ale stanovovat jí nikoliv.
Dodal bych, také jste podobnou tezi zmiňoval již dříve, že budeme všichni (kdo to sledujeme s nezaujatým zájmem), zvědavi na reakci našich milých médií na nového předsedu ČSSD. Troufám si tvrdit, že opět nebude podle jejich gusta, tak jako jim nebyl "pod fousy" Zeman, Špidla, Gross a konečně Paroubek. Takže kacířská otázka na závěr : není to snad v nedostatečnosti osob na špici ČSSD, ale spíše v osobním (subjektivním, tedy nevyváženém) postoji mediálních "expertů" vůči sociální demokracii, mající v našich zemích asi 150- letou tradici ?
Zdraví M.
31. 05. 2010 | 13:10

jirkammm napsal(a):

ad 5. Tady si myslím, že má pan Pehe pravdu. Jinak jsem s ním hodně nesouhlasil ve věci štvanice na Paroubka - kdyby se na toho člověka neuspořádala, jak on říká, štvanice, tak by dnes možná otvíral dveře do Strakovky a za tři roky na Hrad - a to už možná vavždy a navěky - prostě panu Paroubkovi jeho vztah k demokracii nevěřím, a nejsem sám. Stále si ale v duchu říkám, že snad pan Paroubek ani tak strašný dobytek není, že si jenom vybral cílovou skupinu - české vohnouty, přizpůsobil se jim, a ti mu pak nepřišli.

Recaptcha: to rakishly - jako "to roky šly?"
31. 05. 2010 | 13:11

Michal Macek napsal(a):

autor:

no vida ze to de napsat neco pozitivniho :)
31. 05. 2010 | 13:12

mz napsal(a):

ad 1)
odchod Pavla Bema a trestani:-).
Jen technicka poznamka...

Pavel Bem neodchazi z politiky, jen z magistratu do snemovny...

s panem Paroubkem se take POLITICKY neloucime..., bude se ted plne:-) venovat poslancovani...
31. 05. 2010 | 13:12

chytryhorak napsal(a):

Pehe, polovinu z toho, co tady píšete vám nemůžu věřit. Kam vítr, tam plášť. Tohle si říká politolog.
31. 05. 2010 | 13:14

jirkammm napsal(a):

Ad Tencokida:

milý samuraji, myslím si, že šógun si bude utahotat opasek ve svých projevech, a Vy si jej na svém kimonu utáhnete za něj...
31. 05. 2010 | 13:14

hoven napsal(a):

tak vidiš pehe,
všechno dobře dopaldo. zelený se nedostali do parlamentu.
31. 05. 2010 | 13:15

Čochtan napsal(a):

Pane Pehe,
Paroubek a s noblesou ? Poslední brzdař od houpaček jí má víc ! Snad se teď něco přiučí, až bude pomáhat Kočkovi na matějský.
31. 05. 2010 | 13:15

route66 napsal(a):

Mistr XXL

"Stylově odešel v sobotu Miloš Zeman, neřekl bych s noblesou, ale s nadhledem."
Spíše by mne zajímalo, co Zemanovi za to kápne zprava..dostal dobře zaplaceno? nebo žeby............presidentské volby se blíží?
31. 05. 2010 | 13:17

Čochtan napsal(a):

Vyšší počet žen v PS je mi šumafuk, u poslance mě zajímá co má v hlavě a ne co má mezi nohama.
31. 05. 2010 | 13:18

alarm napsal(a):

Nově by měl vzniknou "útrpný soud" s nečestnými politology. Dostat z nich i třeba za cenu umrtí při útrpném vyslíchání pravdu. Ročně spáchá sebevraždu několik mladých jako reakci na lživý komentář! Viz: Arogantní způsob vládnutí a korupce se mají trestat... Vykroužkování některých politiků, například Ivana Langera... umožní mladé „facebookové“ generaci vnímat politiku komplexněji.
31. 05. 2010 | 13:19

Čochtan napsal(a):

Zemanův odchod byl "s noblesou". I když typicky zemanovskou.
31. 05. 2010 | 13:19

yara ze země krys napsal(a):

A sakra, Pehe má nového nepřítele: VV
31. 05. 2010 | 13:20

hoven napsal(a):

pehe,
proč utočiš na VV?? co už je větší ztělelsnění veškrnovo nepolitické politiky než VV???
31. 05. 2010 | 13:21

iga napsal(a):

No tak vidite pane Pehe, tahle poloha komentovani je mnohem prijemnejsi, navic s vami v podstate souhlasim. Jen "noblesu" si asi predstavuji trochu jinak nez vy, ale to je detail...

Jeste bych k tem pozitivum pridala "uspech" Vandase a jeho soukmenovcu z DSSS, kteri se uz videli ve snemovne. Narozdil od Slovenska a Madarska tak budeme mit snemovnu bez extremistu, to je vyborne!
31. 05. 2010 | 13:23

Dalimír napsal(a):

Karulin Jak nás vezme šlechta do svých spárů tak ta nám brzy vykouří z hlav snění o nějaké demokracii ! Váženi tím že pražáci podpořili knížete spící Růženku aby si u nás otevřel politické kolbiště tak se dáváme na cestu zpět do minula a takhle si to určitě prez. Masaryk osvoboditel u nás nepředstavoval , Musí se v hrobě obracet ,chudák ! Dal@
31. 05. 2010 | 13:24

Karel napsal(a):

To p. Pehe :

"Díky" za VYNUCENÁ pozitiva.

Tyto byly volby bezbřehý maras, PŘEDEVŠÍM nikoliv díky pravici, ta to má v popisu práce, ale díky MFDnes, LN, HN a některým svazákům z ČT.

Hanák s Mitrofanovem, předpokládám, že Vám volal jeden z nich, si přisadili taky svou.

Vy to dobře víte. Teď jsem zvědav co přijde.
31. 05. 2010 | 13:26

vlad napsal(a):

Čochtane, přestaň sem tahat klišé z vaší chatový osady o Kočkách a ohanbí poslanců. Když to někdo vyslovil prvně, snad to znělo svěže (i když trapný to bylo už tenkrát), ale když to někdo trousí po tisícátý, tak mi připadá jak vyhrabanej ahoják.
31. 05. 2010 | 13:37

malma napsal(a):

falešný a prázdný dinosaurus Nečas je opravdu ideální postavička na premiéra
31. 05. 2010 | 13:48

Optimista napsal(a):

Karel: Paroubkovo klišé o nepřátelském tisku převzali jeho placení blogeři jako je pan Karel.
Tisk psal o Paroubkovi pravdu a on to bral jako útok. Karle, řekněte mi jak jste jako volič ČSSD vnímal najaté bouchače a Bendovy teplické řvouny v Moravcově televizní diskusi?
31. 05. 2010 | 13:50

wbgarden napsal(a):

Budu nesutále opakovat, brilantní až popukání..
Názorové spektrum mladých na západ od nás si jaksi nemuselo skoro padesátileté štěstí reálného socialismu vyzkoušet na vlastní kůžičce. Děkuji.
Veselé krizování...
http://ateo.cz/f/images/b/b...
31. 05. 2010 | 13:55

neo napsal(a):

malma:

zamáčkni slzičku, národ rozhodl jinak než se malma a spol domníval:)

to je co? divný, že většina lidí má odlišný pohled na věc, že?

Dobrý důkaz, že ta vaše malmovská sockomoušská ideologie není pro všechny a že lžete, když politiku pravice přisuzujete jakýmsi horním desetitisícům...

upřímnou soustrast, ale gratuluji k vítězství ve volbách
31. 05. 2010 | 13:58

paco napsal(a):

Pana Peheho vysledek voleb snad mrzi jeste vice, nez Paroubka s Filipem. A vubec ne proto, ze by se v nejakych castech volebnich programu zvlast dobre vyznal, ale jen z duvodu dotcene jesitnosti: tolik toho kazal "facebookove generaci", novinarum, studentum a nevim komu jeste, koho pravdolaskovske lezaky netahnou, a oni nic, sli a dali hlasy nekomu, koho porad mravokaral. A jeste mozna sem tam i "babu premluvili", to uj je uplna potupa pro humanisticky, pokrokovy pohled na svet.
A ten pohled na svet je nejenze pokriveny, on je take hodne zakaleny, jinak by pan Pehe nepsal o Paroubkovi kvuli jeho vynucene rezignaci jako o "formatu" (o jeden blog nazpet). Nevim, z jake galerie pro hosty se na to dival Pehe, ale na mne z televizni obrazovky koukal priserne frustrovany expapalas jen z poslednich sil potlacujici zachvat vzteku na cely svet. A to jeho "prohrali obycejni lide" znelo jako vyhruzka, ne pouhe politovani. A dokonce vyhruzka ne ve smyslu "uvidite sami, ze jste se zmylili", ale primo ve smyslu "pockejte, ja vam to spocitam, az se vratim". To je mozne neumslne, nevim, snad jen ma takovou nezvladnutou mimiku a intonaci hlasu, ale vubec cokoli, co ten chlap v poslednich letech pred kamerami pronesl, vypadalo jako implicitni nebo explicitni vyhrozovani. Clovek tusi v pozadi malem lidove milice nebo zatykaci komanda NKVD/SMERŠ. Ten oblicej a hlas se proste hodi jako vyukova pomucka pro herecke kurzy, kdyz je treba zahrat hroziciho zloducha. Bylo by divne, kdyby velke procento normalnich lidi mezi volici toto neodpuzovalo.
31. 05. 2010 | 14:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dovolím si doplnit: čeští voliči volili pragmaticky a logicky.
1) valnou měrou se odvrátili od velkých stran a tím se odklonili od přetrvávající bipolární politické rvačky;
2) současně se odvrátili od malých stran a zlikvidovali tak ´jazýčky na vahách´, jejichž pákové působení zdaleko neodpovídalo jejich reálnému významu;
3) jasně vyslovili zklamání z nekonzistentního a nekoncepčního působení zelených;
4) značnou podporou TOP09 projevili toleranci etické pokleslosti ve jménu naděje racionálního řešení zadluženosti státu.
Pragmatický racionální přístup českých voličů považuji za nejoptimističtější poznatek z těchto voleb.
31. 05. 2010 | 14:03

Karel napsal(a):

To Optimista :

Máte relevantní důkaz. Sem s ním.

Nebo myslíte takový ty novinářské pravdy či spíše řízené provokace, ala Vaše tvrzení

Já přijdu říci novináři, že Paroubek mě chtěl uplatit 50,- Kč a ješte ten o tom referují v ČT, na Nově a vycházejí novinové titulky.

To jsou ty novinářské pravdy a objektivita ?
31. 05. 2010 | 14:03

Maruška napsal(a):

Démonizování Paroubka médii je klasický trik propagandy, který popsal ji Adolf Hitler v Mein Kampfu. Tím trikem diskreditace vůdce protivníka. A tak jsme četli, že Parubek je prase, puchejř, paroprase..., modré bojůvky na něj házely vajíčka na mítincích. Dalším trikem je neustálé opakování polopravdy nebo dokonce lži, takže člověk je pak přesvědčen, že se jedná o pravdu. Příkladem je vyvolání dojmu, že za dluhy Řecka, Portugalska... mohou socialisti, kteří tam momentálně vládnou (a potažmo, že soc dem. se bude chovat stejně). Třeba v případě Řecka tam střídavě vládnou mnoho desítek let rody Karamanlisů a Papandreů a oba kradou jako modré straky, přičemý jedni si hrají na socialisty a druzí na pravičáky. A půjčují jim židé z Goldman Sachs.
Jinak mladým bych zakázal číst pohádky a dívat se na ně v televizi o dobrých králích a princeznách. Jak jinak si vysvětlit jejich obdiv ke knížeti ?
31. 05. 2010 | 14:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

wbgarden
"Veselé oddlužování a kalouskování přeje pravákovi trpajzlíkovi ze skanzenu třídního boje ,Tencokida."

Nuda. Není tu někdo s kým bych mohl poplkat nad novým downgradem O2 ?
31. 05. 2010 | 14:04

Béda napsal(a):

route66,

Zeman šel do voleb jenom kvůli roli černého mouřenína, který odčerpá hlasy nenáviděnému Paroubkovi a ČSSD. Zeman je typickým symbolem zhrzeného sebestředního egoisty. Je to charakterově podobný typ jako Klaus, který jde za svým cílem prakticky skrze mrtvoly. Inteligentní a bezohledný. Sám zanechal ČSSD ve skříni kostlivce Altnera a pak se divil, když mu část spolustraníků nedala přednost v jeho prestižním souboji s letitým konkurentem Klausem o funkci prezidenta. Jeho msta začala již tím, že skrze kuriosní postavičku svého kancléře Šloufa pohovořil v Savoyi s vyslancem svého dlouholetého protivníka Klause Weiglem o příštím osudu přeběhlíků Weigla, Melčáka a Pohanky. Dosavadním vyvrcholením jeho vendety za uraženou ješitnost je spojení tohoto "sociálního demokrata" s pravicí, t. j. konkrétně Kalouskem, Schwarzenbergem, (a tím i majitelem TOP Bakalou) a Topolánkem v antiČSSD bloku.

Ten chlap je bezcharakterní kariérista s extrémně vyvinutým egem.
31. 05. 2010 | 14:10

jarpor napsal(a):

pane Pehe,

nevím proč, ale vy z výsledků voleb nemáte dobrý pocit a dáváte to dost najevo...
Volič prostě rozhodl, což se Vám moc ale nelíbí... měl rozhodnout jinak !

V minulém blogu jste se obracel k mladým... že se mají na co "těšit", teď se mají na co těšit ty strany, jež jednají s VV...

K politologovi mi tato vyjádření naprosto nesedí...

Ať se spálí ti, kteří cosi dělají... , však ono Vám to dojde, tupani...
takový je, dle mého, postoj pana Pehe.
Pro mne - nepřijatelný.

A k noblesnímu odchodu šéfa ČSSD a jeho údajnému formátu jsem se již vyjádřil... nebudu se opakovat.

Hezký den

P.S.
Toho politického komentátora raději nejmenujete...taky charakteristické... bez něj pozitiva byste asi neviděl. Aspoň zrnko pravdy.
31. 05. 2010 | 14:12

Luba napsal(a):

Jestli VV vleze do nastávající vlády, pořídím si pušku ráže .577 Tyrannosaurus a uspořádám na ně hon.

Doufám, že zklamaní véčkaři se pak stanou nadhaněči.
31. 05. 2010 | 14:17

JAHA napsal(a):

Najsamprv chcem pogratulovat ceskej mladezi. KONECNE! Konecne ste sa aspon trochu prebrali. Viem, ze nebyt Grecka, veselo by ste dalsie 4 roky spinkali na sluboch cervenych a ruzovych. napriek tomu - gratulujem. Teraz mozete konecne dobiehavat Slovensko (nie Ficovymi kecami - vsetko tazke urobili politici pred nim, on sa len PRIZIVOVAL a prizivuje!!!), v tazkych rozhodnutiach - splnit vsetky predpoklady na prijatie Eura, (3 roky tvrdej prace, vazeni!!! - nie komunisticke kecy, ked je uz vsetko splnenne!!!), KONECNE zacat riesit, odkial zoberiete peniaze na dochodky svojim rodicom a sebe tak, aby ste neokradali svoje deti, KONECNE zacat riesit, kto naozaj POTREBUJE VAZNE osetrenie a odkial na to vziat a NEPLATIT acylpiriny a podobne blbosti a vykecavanie v cakarnach, kym vedla v nemocnici zomiera clovek na VAZNU chorobu pre NEDOSTATOK financii, a nakoniec, ako stopnut VYKRADACOV kasy urcenej na vzdelanie - letajucich profesorov, rychlokvasenych Bc., Ing., JUDr., ... a DAT KONECNE peniaze tam, kde ich je potreba - do zakladneho, ucnovskeho a stredneho skolstva!!! Ked cela spolocnost uvidi, ze TITUL nie je IHNED a za PRACHY a POPRI NEJAKOM ZAMESTNANI ako kupena levarna (cest vsetkym poctivcom, ktori studuju popri zamestnani ASPON tolko hodin, ako studenti v dennom studiu!!!), konecne si ta spolocnost zacne, tak ako to bolo kedysi a ako je to dnes vseobecne vo svete, vysokoskolky vzdelanych ludi VAZIT.

Vsetka cest vam mladym v Cesku. Dokazali ste to. A kecy politologov nepocuvajte. Nabuduce, pri dalsich hociakych volbach, postupujte rovnako. Odmietajte ohlupovacov, "majitelov" lepsich zajtrajskov. Len a len TVRDA a POCTIVA praca, disciplina a poriadok vas dovedie na miesto medzi europskymi narodmi, ktore si zasluzite!

Zdravi vas, ceska mladez, stary chren zo Slovenska.
31. 05. 2010 | 14:19

poste.restante napsal(a):

wbgarden:

Názorové spektrum mladých na západ od nás si jaksi nemuselo skoro padesátileté štěstí reálného socialismu vyzkoušet na vlastní kůžičce.

Nechci rýpat, ale "názorové spektrum" NAŠICH mladých si "padesátileté štěstí reálného socialismu" vyzkoušelo kdy?

To, že mají mladí zprostředkované informace od předchozí generace je jedna věc.
Že generace jejich otců a matek v honbě za úspěchem svou výchovnou práci těžce odflákla, to je věc další.
Ale že jsou hlavně těžce zmanipulovaní
antilevicovou propagandou je bohužel také fakt - viz. Issová, Mádl a studentské volby.

Pane Pehe.
Sdílím Vaše závěry. Dobrý článek. (Jako ostatně většina Vašich článků.)

Pro pravičáky a antipehisty
Teď nehodnotím CO pan Pehe píše, ale především JAK píše.
31. 05. 2010 | 14:22

Doug Badman napsal(a):

Jaká noblesa?
Paroubek prostě dostal bobky, že by v neděli měl jít k Moravcovi.
31. 05. 2010 | 14:23

dennis napsal(a):

to Karel
Na par dni hlavnimu proudu "nasich" sdelovaku bez Paroubka nejak vyschlo v krku. Ale ony brzo naberou dech. Podle tradicni posloupnosti to bude pristi predseda CSSD a opet ten nechutny Paroubek, jen co ho pohotovi fotografove zachyti vchazet do poslanecke snemovny. Bude-li navrzen za predsedu PS, bude pak zajiste pricinou vsech minulych, soucasnych a budoucich pohrom, ktere provazeji uprimnou snahu vybudovat u nas rozvinuty kapitalismus se skrytou rukou volneho trhu. Protoze on je nabubrely, nevychovany a ma bradavici. Vsichni, kteri pozorne sleduji vyvoj v Cesku za poslednich 20 let si toho museli vsimnout.
31. 05. 2010 | 14:26

Fero napsal(a):

TO JAHA,

i Ty hlupáku slovenský. Jak máme věřit zlodějům, že už nebudou krást a šetřit ? Nejhorší je, že chtějí šetřit na střední třídě a chudých. A jak máme věřit, že napraví školství, když podle hesla "trh vyřeší vše" pustili trh do školství ? Ano, poctivá a tvrdá práce přináší ovoce, ale vládnoucí zloději přisátí na státní kasu tvrdě pracují,jen když kradou.
31. 05. 2010 | 14:26

Béda napsal(a):

JAHA,

zdravím starého chrena. Když už jste u té oslavy, zeptal bych se vás co soudíte jako křesťan o rozhodnutí voličů o vypadnutí KDU (rozuměj křesťansko-demokratické unie) z parlamentu.
Dále bych se vás zeptal co soudíte o křesťanu bratrovi Kalouskovi, který se původně chtěl spojit s komunisty, podporoval rozpočty pravých i levých vlád jako poslanec (hlasování lze dohledat) i jako šéf rozpočtového výboru sněmovny, který ve funkci náměstka ministra obrany podepsal ty nejnevýhodnější nevypověditelné smlouvy a ve funkci ministra financí předložil a nechal schválit ten nejnesmyslnější rozpočet s největším dluhem.

Co soudíte o tom, že tento křesťan. který v podroušeném stavu v podhradí (podsněmovní) občanům tyký a nadává do k*****ů (expresivním slovem mužských pohlavních orgánů) má zavádět v život metody vašeho velice oblíbeného exministra Zajaca?

A nakonec: co soudíte o bezvýznamnosti do které upadla Dzurindova křesťansko-demokratická strana a o setrvalé popularitě premiéra Fici?
31. 05. 2010 | 14:33

myrta napsal(a):

Právě odstoupil něm.prezident Kohler.Důvod-nedostatek respektu k jeho úřadu-kritizoval nasazení v Afganistánu.Panebože proč my nemůžeme mít někoho tak vysoce čestného?Proč tu máme samé Kalouskovské lumpy?A ještě si je volíme?
31. 05. 2010 | 14:40

Ládik napsal(a):

Noblesu jsem u Paroubka nepozoroval. Polykal zvratky.
31. 05. 2010 | 14:42

JAHA napsal(a):

Ad: Fero

Kto je hlupak a kto nie, vysvetlil ste vsetkym, svojim prispevkom. A neviem, aky je rozdiel medzi hlupakom slovenskym a inym☺. Kto NEVIE citat, je analfabet. Kto vie citat a nevie, co bolo napisane - je?... Ja som GRATULOVAL hlavne mladym Cechom(a trochu aj Moravakom a Slezanom, aj ked mapa ukazuje, ze im to este NEDOSLO - vid rozlozenie hlasov v CR pre CSSD, ODS a TOP 09), ze pochopili, ze buducnost si maju TVORIT SAMI, nie aby ju za nich tvorili manipulatori, ktori populisticky oslovuju najohrozenejsie skupiny ludi - MY VAM VSETKO DAME - len nepovedia odkial na to zobrat tak, aby neolupili mladych o ICH buducnost.
31. 05. 2010 | 14:44

Vico napsal(a):

Koukám, že Sobotka se už pomalu dostává do hledáčku. Dle analytiků/iček/ je velmi drzý a arogantní. Měl by tzv. šoupat nohama a žmoulat čepici.

Jsem zvědav, zda-li zdivočelé redakční party to budou prát z houfnic i do podměrečné opozice, která prakticky nebude moci nic ovlivnit jen rušit klid na práci a být "drzá" :-)

Jinak si samozřejmě myslím, že jediná vláda, která připadá v úvahu, je pravicová. Takto byly rozdány karty a tak to teď po čtyři roky bude.

Budu se těšit/pokud mne ovšem ta změna osobně také nezasáhne/.

Tenco : vidím, že jste změnil heslo -Volím VV, uvidíme.

Už máme něco vidět? Trpajzlíka ze skanzenu?

Potěš koště:-))
31. 05. 2010 | 14:44

Luba napsal(a):

myrto,
protože nejdůvěryhodnějším politikem je podle 70% našich občanů prezident Klaus.
31. 05. 2010 | 14:45

Marcus Agrippa napsal(a):

myrta:
osobně jsem vzdal nějaké očekávání čestnosti v české politice po poslední prezidentské"volbě"Klause. To bylo jasné, že pojedeme z kopce. Ale to co předvedl naposledy Kalousek je prostě neuvěřitelné. Ale děckám odkojeným MTV nebo Jackass tohle asi imponuje a přijde jim to cool. Prostě Češi asi mají rádi primitivní heslovité kampaně ve stylu české pravice, mají rádi jedničkové křupany a blábolící alkoholiky. Občas by mohly v PS udělat koncert kapely Kabát nebo Alkehol a bylo by to dokonalé.
31. 05. 2010 | 14:47

route66 napsal(a):

Modré straky..takhle se žebroní :-D
http://zpravy.idnes.cz/odep...

To měl Paroubek alespoň hrdost

:-DDDDDDD
31. 05. 2010 | 14:48

dennis napsal(a):

to Be'da
Ano, veticka "Zeman vykonal, Zeman muze jit." se mi take honi hlavou. Zcela souhlasim, ze v mazanosti a bezcharakternosti zaroven je to u nas muz cis. 2. Nyni bezi k Vysocine s nusi plnou milionku. To je velka postava dejin ceske socdem.
31. 05. 2010 | 14:54

racer napsal(a):

to:dennis
naprostý souhlas . Zeman je strašný !!! Asi ale musel ???
31. 05. 2010 | 15:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

route66
Typický liberálně konzervativně demokraticko občanský pravicový politik.
Zlatý Paroubek.
Ten prostě rezignoval.
Tenhle by se nejraděj dostal do Dolní Seznamky i za cenu podvodu.

Fujtajbl ! Až mě oblil bolševický mráz z Kremlu.

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."
31. 05. 2010 | 15:02

JAHA napsal(a):

Ad: Beda

Tak postupne:

1. Rozhodnutie volicov o vypadnuti KDU- CSL je podla mojho nazoru SPRAVNE! Od doby jedneho z mala politikov, ktorych ste mali (Luxa), politika KDU-CSL NEBOLA podla mna ZASADOVA. A na tom, celkom spravne - pohoreli.
2. Kalousek sa ako krestan (aj ked ja nemam ziadne pravo posudzovat, len vysvetlujem svoj nazor) jasne prejavil nielen v uz spominanom rozhovore s clenmi strany, ktori ho, samozrejme, provokovali. Bud som krestan a je to vo mne, teda pouzivam i takmer samozrejme primerane vyjadrenia za KADZYCH OKOLNOSTI (aj ked netvrdim, ze krestanovi sa nestane, ze vo VELMI VYPATYCH chvilach sa mu nemoze stat, ze pouzije vyrazy, ktore bezne nepouziva ANI NAHODOU, alebo sa za krestana povazujem a pouzivam vyrazy, ako sa hovori na Slovensku, ako kocis. Nie som si ale isty, co znamena byt cleno napr. strany CSL - ci to automaticky znamena byt krestanom. Ten jeho rozhovor som videl, pocul a mozem povedat, ze p. Kalousek sa nediskvalifikoval LEN ako krestan (ak teda nim je, ci bol).
3. Dzurindova strana NIE je krestansko - demokraticka. Mozno z nej zostalo nieco demokraticko - krestanske, aj to je otazka. Strana sa vola SDKU - DS, t. j. slovenska demokraticka a krestanska unia - demokraticka strana. Ako uz vidite i z nazvu, toho krestanskeho tam zostalo velmi malo. Dzurinda sa odtrehol z volebnej koalicii, ktora zdruzovala 5 stran a mala za ciel porazit Meciara, ktory zavliekol Slovensko do nedemokratickych vod (Unos vlastneho obcana, zmarenie referenda ministrom vnutra, provokacie PROTI katolickemu oponentnemu biskupovi...). Dalsie kroky Dzurindu boli JASNE osobne, mocenske. Chcel zlikvidovat strany v SDK, co sa mu aj OKREM KDH podarilo. Dalej Dzurinda je OSOBNE zozpovedny za nastup FICA, nakolko NEDODRZAL vladny slub, na zaklade coho KDH vystupila z vlady a tak sa k moci dostal FICO. Takze, ak sa Dzurinda a jeho strana stane bezvyznamnou, este 4 roky to vydrzime. Tak pride to, co teraz u vas v Cesku. Vitazstvo rozumu.
31. 05. 2010 | 15:02

myrta napsal(a):

Marcus Agrippa
To co se stalo-že mládež volila z hecu,nemajíc tušení o tom koho za osobnosti volí je tragédie tohoto národa.Motto jejich volby-bradavice Paroubek pryč a volit TOP.Jen toto byl důvod-můj studující vnuk právě dosáhl 18 let,o politice nemá tušení kdo je kdo,ale domluva celá školy byla taková.Přijdou na to bohužel pozdě-až masakr např jen ve zdravotnictví bude nenávratně dokonán.
31. 05. 2010 | 15:04

Belgičan napsal(a):

Príma,

tak když končí stupidní politika, tak by mohli skončit i stupidní komentátoři a blogeři. Třeba ti co jsou schopni napsat tohle:
9. Naděje, že vznik pravicové vlády a odchod „nenáviděného“ Paroubka umožní mladé „facebookové“ generaci vnímat politiku komplexněji. Možná před příštími volbami bude mladá generace u nás mnohem blíže názorovému spektru známému ze zemí na západ od nás.
31. 05. 2010 | 15:06

route66 napsal(a):

Myrta

Hezky to sepsala tato paní..
http://formankova.blog.idne...
31. 05. 2010 | 15:07

Béda napsal(a):

JAHA,

ď. za odpověď i vyjádření vaší zbožné tužby, aby na Slovensku došlo za 4 roky k tomu, k čemu nyní došlo v ČR. Zajisté tím nemyslíte konsolidovaný pogrom médií a různých anonymně organizovaných skupin proti svému názorovému oponentovi.

Jenom bych vás ještě prosil, abyste odpověděl na jádro mých otázek o Kalouskovi. Co soudíte na základě popsaného o jeho kvalifikaci být v příštích 4 letech režisérem šetření v ČR.
31. 05. 2010 | 15:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

JAHA
Tak, tak milí mladí ludia. Hovoril som vždy - trpezlivá prácia a vo vrecku vždy majtě alespoň jeden spolahlivý padák. Jeden nikdy nevie.
A keby ste si nevedeli rady, zavolajte Vášmu poslancu Bémovi, on Vás už niekomu odporúča. Zná se s kaděkým odtialto aj odinúd.
A vravím Vám - neposlúchajte škarohlídov z rad sockomúšov bodajto by Vám aj pivo Bernard kúpili ! Sú to uhorské masomariska a gréckí kokoti.

Vážim si Vás, milí mladí ludia z fejsbúku a iných žúmp. Kultivujte nadalej našu malú, peknú, trediskovú dědinů aj v následujúcej čtvorročnici.

Bodaj by všeci boli ako Vy !

Príjemné oddlužovanie, kalúskovanie a reformovanie Vám želá Tencokidá.
31. 05. 2010 | 15:11

iga napsal(a):

JAHA

v cem bylo KDU-CSL nezasadova strana?
Provinila se nekdy podle vas proti tomu sluvku krestanska, ktere ma v nazvu?

Jste si opravdu jist, ze v dolni komore parlamentu je dokonala absence strany, ktera se jasne hlasi ke krestanskym hodnotam pozitini?
31. 05. 2010 | 15:12

JAHA napsal(a):

Ad: route66

Pokial to co pise Formankova je "hezky sepsane", tak zdar Buh, zdravy rozume. Samozrejme, mladi su "blbi" a Formankova je analytik par excelance, ☺. Len viacej takych "hlbokych" komentarov a analyz! Nech by vyhral ktokolvek (asi okrem CSSD a KSCM), mladi boli zmanipulovani.
Praci cest!
31. 05. 2010 | 15:13

Marcus Agrippa napsal(a):

route66:
TOP09 je největší průšvih voleb a můžeme za to poděkovat zblblým a zfanatizovaným děckám. Ty byli po socialisticku pasované do role těch co otáčí kolem budoucnosti ( to že se s nimi zahrála docela slušná fraška samozřejmě vůbec nevnímají ). Trošku škodolibě jim teď přeji zavedení toho školeného. Ono vydělávání na studijní půjčky jim možná jen prospěje a ukáže jim život jaký skutečně je.
31. 05. 2010 | 15:15

route66 napsal(a):

jaha

Píště cehúnsky..nieje rozumieť. Jsme v Čechách nie na Šariši..
:-D
31. 05. 2010 | 15:16

dennis napsal(a):

to Vico
Pred casem jsme si vymenili nazor na to, jak moc nebo malo mohou sdelovaky zasadne ovlivnit nazor vyrazne vetsiny obyvatel (volicu). Vy jste se v predstihu priblizil dnesni pravde: Media mohou verejne mineni ovlivnit opravdu hodne. Tenkrat jsem kostatoval, ze zasahne-li nespokojenost znacne sirokou verejnost, pak s tim sdelovaky moc nezmuzou. Nechci to rikat nahlas, ale tusim, ze ten okamzik jeste nenastal, ale nastane.

Druha poznamka k "uspechu" medii se tyka odhadu ucasti ve volbach: Jak uz nekdo kdesi se zminil - z blizicich se 80 % se nahle stalo 60 %, z jineho odhadu po 50 % ucasti v prvnim dni se cekalo jeste dalsich 25 %. V sobotu pak prisla jen petina tech patecnich a ne polovina? Nejak mi z toho prokukuje mezirka 10 az 12 % mezi sectenymi hlasy a poctem volicu.
31. 05. 2010 | 15:18

Belgičan napsal(a):

Myrta
nesrovnávejte mládež se sebou před desetiletími!!!
Dnešní mládež je informovanější jak Vy. Stačí vletět na net a mohu vidět všechny myšlenkové proudy tohoto světa.
Kdo viděl na YouTube Paroubka, tak si udělal obrázek. Nutno dodat, že YouTube není nikým zmanipulovaná. Tam si může vložit každý co chce.
A paměť mladým také ještě slouží(Vám nejsíš už ne.), aby si pamatovali svržení vlády a veletoče páně Paroubka poté. Se zodpovědností, natož se schopností převzít zodpovědnost za náš národ to nemělo nic společného. K takovému závěru potřebuji poze zdravý rozum a paměť. Na dogmatické pindy, že to bylo tak vše správně a proto je nejlepší volit právě Paroubka, mladí prdí z vysoka.
Tomu uvěří jen důchodce lačný na 13. důchod.
31. 05. 2010 | 15:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

Sečteno a podtrženo :

Zatím vyhrávjí Bakala a Chrenek.

Stav po první třetině je tedy 1 : 0

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."

rcptcha : When orwell
31. 05. 2010 | 15:22

JAHA napsal(a):

Ad: Beda
1. Na Vasu prvu cast nebudem reagovat. Bud sa robite, ze nepoznate moje nazory, alebo... neviem preto, preco take nieco pisete.

2. Nevedel som, ze podstatou veci je to, ci ma Kalousek kvalifikaciu. Skuste si precitat knihu od ceskeho autoa p. Kubra o politike - kvalifikaciu ma kazdy- a nikto. Vysoka skola politikov neexistuje. Preto su predsedami stran pracovnik restauracii, ekonomicky expert je pravnik, sef strany je knieza... Velmi dobry teoretik moze tolko teoretizovat, az po 4 rokoch sa vykrystalizuje, co bolo dobre urobit pred styrmi rokmi. Akurat, ze to uz bude neskoro. Naopak, totalny "blb" v danej oblasti (Schroeder, Fisher v Nemecku a mnoho mnoho dalsich vo vsetkych europskych i inych vladach)), moze byt hodnoteny ako dobry minister, ci predseda vlady, pokial sa jeho ciny (niekedy zdanlivo hlupe) budu hodnotit PO skonceni vlady. Zalezi to OD PREMIERA (na toho sa Kalousek nehodi uz len pre spôsoby jednania a vyjadrovania - ale hodil sa Spidla a sama strana ho potopila) a od OSTATNYCH ministrov, ako aj OD POSLANCOV, NOVINAROV, BEZNYCH LUDI.
31. 05. 2010 | 15:25

route66 napsal(a):

Marcus Agrippa

Souhlas, jen s tou škodolibostí v případě školného..no..nevím. Odnesou to spíše rodiče, ti si raději přiškrtí nějaký výstřelek třeba v podobě dovolené..jen aby mladí mohli studovat. Který rodič by to neudělal?
Ale mladí to poznají...na rozpočtu rodiny..na neuskutečnění vysněných cest o prázdninách a podobně..
Snad se z toho co způsobili poučí...
31. 05. 2010 | 15:25

route66 napsal(a):

Belgčan

Hahaha :-DDDDDDDD

To jsou fóry...kde jste je vzal? V Belgii?
31. 05. 2010 | 15:27

myrta napsal(a):

Belgičan
velice se mýlíte pane,že mladí si alespoň přečetli a snažili se pochopit programy nějaké strany.Možná tak 1% studentů.Jinak tak nanejvýše vědí jak se jmenuje prezident.Nedělejte si iluze že o něčem politickém přemýšlí,jejich zájmy jsou úplně jinde.Tohle byl jen a jen HEC a tok si srandy užili a ještě užijou.A těch lačných důchodců na 13.důchod je myslím velmi málo ,ono to nikoho nevytrhne.
31. 05. 2010 | 15:30

Béda napsal(a):

JAHA,

vy stále uhýbáte a snažíte se vyklouznout jako úhoř z otázky. Mně nezajímá váš názor na Schroedera ani Fischera.

Mně zajímá váš názor na kvalifikaci Kalouska na základě toho co jsem výše napsal, t.j. působení na MO, hlasování pro všechny dluhové rozpočty, kterých byl účasten, ať pravé či levé a jejich doporučení rozpočtovému výboru kterému dočasně předsedal a nakonec jeho hospodaření na ministerstvu financí. Tady nejde o nějaké plky na které se otázku snažíte odvést ale o konkrétní zkušenost s Kalouskem, který ač pravděpodobně sám měl jeden z největších vkladů na státní dluh ČR nestyděl se obeslat všechny své spoluobčany a požadovat úhradu dluhu každého (i právě narozeného) Čecha ve výši cca 120.000 Kč.

Takže bych prosil zcela konkrétně, věcně a bez vytáček.
31. 05. 2010 | 15:32

Lexa napsal(a):

route66,

školné jsem platil sám sobě, pač moje rodiče dřeli na housera a rusáky a tudíž mi do daleké ciziny nemohli poslat ani vindru. Když přijeli na návštěvu, tak tu byli na tom hůře jak kterýkoliv nezaměstnaný. Přesto jsem se spolu s rodiči během studia po route 66 s chutí projel.
Nezbývá jen dodat, že demagogie po volbách spíš přitvrdila.
Je to tu samý tupec a straší budoucností. Rád bych věděl, jestli tomu tito rádobychytráci sami věří. To by byla skutečně síla.
31. 05. 2010 | 15:33

JAHA napsal(a):

Ad: Iga

Previnit sa "proti sluvku" to je to najmenej. Nechcem Vas nejako voviest do casto nie velmi "chutnych", teda "nechutnych" sposobov, ktore sa, bohuzial aj vnutri KDU-CSL pouzivali pri roznych zasadovych veciach (Napr. koho volit za predsedu, koho do vyboru, kto bude mat ake miesto na kandidatke, ako ziskavat vnutrostranicke hlasy...). Ak o tom nic neviete, to znamena, ze sa o politiku KDU-CSL dlho nezaujimate. Veci sa daju precitat, domysliet...z roznych vyjadreni clenov najvyssieho vedenia za posledne roky. Nakoniec, staci si precitat hoci len knihu o Luxovi, aj z toho mnoho vytusite. A nakoniec. Nase KDH (a to nema este k tomu nic LIDOVE!)je na tom asi este horsie. Osobne mam strasne velku nechut tuto stranu volit. Ale ostatne su len horsia alternativa. Takze aspon kvoli 10- 15 ludom zo 150 na kandidatke KDH ich volit pojdem. Ale srdecne nerad, poznajuc zakulisne veci. Preto, nechcite, aby som vam odpovedal priamo, v com JE za posledne roky KDU-CSL nezasadova strana. Minimalne v tom, v com KDH. Tuzba po moci pred 4 rokmi znamenala, ze 6 clenov vykonneho vyboru bola ZA vladu so SMEROM (komunisti, populisti...) 5 proti. 80 % predstavenstva bolo ZA vladu so SMEROM. Skratka - tuzba PO MOCI a zasady AZ POTOM. Takze, sebareflexia je viac ako potrebna! Jedina krestanska strana NEMA takmer ziadnych mladych volicov - v com bola teda NEZASADOVA?
31. 05. 2010 | 15:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Přemluv bábu a dědka :

1. Aby za tebe zatáhli studia.
2. Aby ti přispěli na penzijko.
3. Hypotéku taky přece nepotáhneš sám, byl by si vůl. A kolej jakbysmet.
4. A ať vysolí taky něco ze své rezervy pro případ nemoci. Oni už to stejně moc neužijou.
5. A na Vatikán ať navalí prachy taky oni. Dyť já jsem ateista a mám rád techno, ne ambrosiánské chorály.

Hmm. Když to tak sakumprásk všechno sečtu, tak zjišťuju, že ta Issovka je docela fajn žába. Pálí jí to.

Máme pravicovou vládu a staří budou pšknš cvakat.

Hej, Mirďo ! V Kolik je dneska ta diskoška ? Zdroje už jsou !

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."
31. 05. 2010 | 15:36

Belgičan napsal(a):

myrta,
dělal jksem agitaci pro TOP 09. Mladí znali volební program TOPky a lidi na kandydátce. Mladým jsem mnepotřeboval nic vykládat. Ne jedno procento! Téměř všeci které jsem oslovil.
Kecy o hecu je přízemní alibismus po prohraných volbách!
31. 05. 2010 | 15:39

Sladký napsal(a):

Mám ve veliké oblibě a úctě příspěvky pravicového myslitele weB gardena.Jsou geniálně stručné,úderné a vynikají hlubokými argumenty,podloženými úžasně názornými obrázky.Zvláště mne upoutala myšlenka,že západní teenageři (patrně na rozdíl od našich) za sebou nemají dlouhou zkušenost s totalitou.Tak geniální postřeh se jen tak nevidí.
31. 05. 2010 | 15:39

route66 napsal(a):

Belgičan

Jj..hecy to nebyly..byl to sud piva zadarmo od Bernarda :-D
31. 05. 2010 | 15:41

almost glossed™ napsal(a):

dennis:

Ano, v sobotu byly podle zástupců mnoha komisí narvané místnosti a podle oficiálních statistik přišlo v tento den jen 12% voličů. Odkazuji také na přenos na ČT24, kde o sobotních zástupech voličů svědčily i "osobnosti" (těsně spjaté s ODS či přímo za ně kandidující).

Velmi podivné.
31. 05. 2010 | 15:41

Sladký napsal(a):

Padesátiletá zkušenost našich teenagerů,vyzkoušená na vlastní kůžičce... pan webfarden je patrně Teenager Forever.Jinak to nevídím.
31. 05. 2010 | 15:42

Belgičan napsal(a):

route 66,
ne to pivo stálo 09,- Kč. Přesto se mladí zajímali více o politiku než o to pivo!
31. 05. 2010 | 15:43

JAHA napsal(a):

Ad: beda
To si vyprosim.
Odpovedal som Vam jasne - za premiera sa urcite nehodi. A ci sa hodi za ineho ministra, trebars i financii, to som Vam TIEZ JASNE NAPISAL. Pokial nechapete, zopakujem, mozno polopatistickejsie. NIKTO NEVIE, AKY minister by bol TERAZ lepsi. Nositel Nobelovej ceny, ktory NEDOKAZE MOMENTALNE NIC PRESADIT, aj ked vsetko krasne zdovodni, alebo clovek, ktory pride trebars takpovediac OD LOPATY, VIE CO CHCE, POVIE AKO to urobit a ZISKA SUHLAS VACSINY VLADY (predpokladam, ze si nemyslite, ze VSETCI budu blbci a nebudu mat ziadne pripomienky) a VACSINY parlamentu (predpokladam to iste, co u ceskej vlady).

Pokial ani toto nechapete, potom, bohuzial, dalej uz nevysvetlujem.
31. 05. 2010 | 15:45

Belgičan napsal(a):

Sladký,
když dnes mladej vyleze z Univerzity, tak má větší přehled, jako Vy když vylezete z Kauflandu.
31. 05. 2010 | 15:46

neo napsal(a):

Ten vřískot poražených je neskutečný. Všechno jen ne přiznat porážku.

Nedokáží se s tím smířit... oni mají názor a nepřipustí, že by někdo mohl mít názor jiný.

Volby byly zfalšované? nejlíp marťany nebo imperialisty z Wall streetu ne?

A mladí? copak máte pocit, že volili jen oni? Navíc je neprávem obviňujete. Oni mají volební právo a mají prívo zvolit si koho chtějí, bez ohledu na to co si myslí jejich rodiče či prarodiče.
31. 05. 2010 | 15:50

route66 napsal(a):

neo

Jste stejnej myšlenkovej dinosaurus jako jarpor..on někdo právo mladých zpochybňuje? Na pokusy o upírání práva volit je na těchto blozích někdo jiný...
31. 05. 2010 | 15:53

JAHA napsal(a):

Ad: route66

Ospravedlnujem sa. Ja som myslel, ze saristina je najrozsirenejsia rec v byvalom Ceskoslovensku.
P. S. Chcel som napisat so SPOJOVNIKOM - (pomlcka) Cesko -(spojovnik) Slovensku, ale hned som si spomenul na jednanie poslancov vo Federalnom zhoromazdeni, na vyjadrenie ceskych umelcov a politikov, o ktorych som si dovtedy myslel, ze aspon im trochu "pali", tak som radsej nechcel vykopat sekeru "pomlckovej vojny". Mne to Ceskoslovensko neublizi, a vas potesi☺.
31. 05. 2010 | 15:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JAHA:
"Teraz mozete konecne dobiehavat Slovensko (nie Ficovymi kecami - vsetko tazke urobili politici pred nim, on sa len PRIZIVOVAL a prizivuje!!!), v tazkych rozhodnutiach - splnit vsetky predpoklady na prijatie Eura,"
Je až neuveriteľné, koľko nezmyslov v niekoľkých ide napísať v niekoľkých slovách! Až Slovensko dobehne Česko v materiálnom bohatsve na obyvateľa ako aj v iných hospodárskych aktívach, potom môžete písať niečo o dobiehávaní Slovákov Čechmi. A €? :))) Už teraz kleslo natoľko, že vymazalo nadhotený kurz Sk pri konverzii a zástupy kupujúcich zo Slovenska v českých supermarketoch sú minulosťou. Onedlho to bude naopak ako v minulosti a zástupy kupujúcich z Čiech budú utrácať tvrdú Kč na Slovensku. Len ekonomický blázon by teraz sa ponáhľal do eurozóny, aj keď oficiálne to nik zo zodpovedných to neprizná. Koľko € Slovensko zaplatí Grécku?
31. 05. 2010 | 15:56

ld napsal(a):

Až bude anketa o Jidáše roku, vyhraje ji Zeman. Levici obral o 5 procent, která nakonec chyběla. S jízlivostí jemu vlastní ihned oznámil, že jako předseda té pseudostrany končí. Načechral si ego, možná má z toho stále erekci, pomstil se Paroubkovi. Sice pohřbil levici, pár miliónů lidí tím zklamal, ale jeho ješitnost září nad Vysočinou.

Když si představím, že za určitých okolností měl být prezidentem ČR, tak si říkám, že je to akorát kumpán do party s Melčákem, Čunkem, Čurdou. Prostě patří mezi odpad.
31. 05. 2010 | 15:57

*** napsal(a):

elena

začala jste dobře, domnívám se, že s češtinou jinak nehnete - musíte zde pokračovat dále. Vaše možnosti a vyhlídky jsou slušné, zmoudřet se dá vždy a nikdy není pozdě - viz PEHE.
31. 05. 2010 | 15:59

hovorka11 napsal(a):

Pan Pehe to vidí trochu jinak.
Dle mého:
1) Největší neprůhledností trpí TOP 09 a ne VV. U TOP 09 je v rozporu agitační volební program a jejich minulost s nejvíce zářným Kalouskem, kde je rozpor přímo propastný ( korupční minulost, zadlužování státu a výsměch se složenkami)
2) VV je méně nebezpečná a v budoucnu se ukáže, jestli dokáže zablokovat korupční vliv starých struktur ODS a TOP09. Jestli ne, tak čeká velmi mnoho lidí rozčarování z TOP 09 !
31. 05. 2010 | 16:00

neo napsal(a):

route66:

možná nezpochybňujete jejich právo, ale jejich volbu ano.

Co když to školné chtějí?? Proč jim ho nedat. V určité podobě má nesporné výhody.

Jinak co se týče pana Komárka, přečtěte si co jsem mu napsal
31. 05. 2010 | 16:00

Belgičan napsal(a):

Jo když si mladej dovolí poslat druhého mladého přmluvit bábu, tak to má své konsekvence v duchu reálného socialismu.
Ach kdybychom mohli být ještě jednou mladí. To by jsme nebyli jak ti naši spratci a poslušně bychom poslali děkovný dopis za vítězný únor soudruhům jako soudruh paroubek a šli budovat. To byla krása. V pátek se ukradl cement a hurá budovat na chatu. A jakej jsem byl frajer, když jsem sehnal hajzlpapír a soused ne! Panečku,(vlastně soudruhu) to byly časy!
31. 05. 2010 | 16:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JAHA:
A gratulovať voličom za podporu TOP09 znamená takmer absolutnú neznalosť pomerov v Česku alebo totálnu absenciu morálky v politike.
31. 05. 2010 | 16:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ld:
Prohra se těžko polyká, ale přesto byste neměl(a) sklouznout k bezcharakternímu pomlouvání.
31. 05. 2010 | 16:03

Belgičan napsal(a):

Id,
Zeman nikoho o nic neobral. To se Vám jen tak plantá v mozečku. Voliči se rozhodli. Na to měl Zeman stejný vliv jako Paroubek. Oba dva to pohnojili. Na rozdíl od TOP 09 a VV.
31. 05. 2010 | 16:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

Paroubek - bradavice a sockomouš. 13. důchod důchodcům dá a 110 miliard ekotunelářům vezme.
Vatikánu tůdle a študákům a nemocným ulevit.

No , to je hnus !
A ještě se na tom chce ten levák domlouvat s komunisty.

Soudci ztropí povyk, doktoři odstávkuji a Kalous může snížit 10% tak leda sobě a fejzbůkařům. Možná, tak ještě občan Schwarzenberg se nechá oškubat. Tak, z čirého freundschaftu.

Bernard nestačí vyvalovat sudy a Nečas tahat králíky z Pokustonova klobouku.

Přichází John Silver, v ruce bambitku se slepými náboji, na rameni papouška.
Je to kladná postava nebo padouch ?

Hmm. V groteskách není nikdy nic jisté.
Kor když furt prší a na ulicích je to samá laurelhardyovská louže.
Jeden přejde pomalu suchou nohou a druhý tam najednou vězí až po uši.

Naštěstí keystonští policajti zatím nevyjeli. O justiční mafii ani nemluvě.

Takže holátka, fejsbůkátka - řekněte si taťkovi a mamce o nějaký ten obolus a mažte na diskošku.

Zatím je stav 1 : 0 pro Bakalu a Chrenka.

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."
31. 05. 2010 | 16:04

Béda napsal(a):

JAHA,

Váš názor. Můj názor je, že takový člověk jako je Kalousek (podrobnosti viz výše) - z morálního i odborného hlediska - nemá na odpovědném místě co pohledávat. Sedlák si přece neudělá z lišky strážce kurníku.
31. 05. 2010 | 16:04

ld napsal(a):

Velmi nedávno jsem viděl ráno odcházet prvovoliče z technopárty. Byli špinaví a vyválení od bláta, očička od extáze a jiných laskomin, děvčata ukazovala potetovaná prsa...inu, radost pohledět.

Zvolili školné, mateřskou rovnu almužně, vyhazovy z práce bez důvodu. Říkám si, co asi bude za 20 let?
31. 05. 2010 | 16:08

zewel von lelek napsal(a):

VV je nejvíce nebezpečné právě pro Top09 a ODS, neboť jimi slíbené protikorupční kroky jsou naprosto neodsouhlasitelné pro modrou buržoazii, ergo VV si udrží oblibu u voličstva a navýší.

Mimochodem, nevíte, koho volil pan Pehe?
31. 05. 2010 | 16:08

pavla napsal(a):

Pane Pehe, Vy si myslíte, že Paroubek odešel kvůli nějaké noblese? Odešel proto, protože věděl, že by ho jeho spolustraníci co nejdříve vykopli, a to by už asi nepřežil. Takto vypadá navenek jako odpovědný člověk. Bohužel jen vypadá. Ale co, svoje zase bude mít, ve sněmovně si posedí, nějaký postík mu určitě k tomu poslaničení najdou, tak na tom nebude zase tak špatně.
Jsem ráda, že volby takto dopadly a tento nabubřelec se nebude naparovat jako premiér.
31. 05. 2010 | 16:09

homo napsal(a):

To JAHA,toľko cinizmu voči českej mládeži, to si naozaj nezaslúžia. Keby vedeli čo ich čaká.
31. 05. 2010 | 16:10

zk napsal(a):

Myrto,
ohledně mladé generace máte bohužel naprostou pravdu. Já sám k ní stále patřím a o jejím myšlenkovém horizontu si nedělám žádné iluze. Tžeba všichni ti vzorně protržní prvovoliči čekají, že Schwarzenberg jim to školné nakonec zatáhne ze svého. Když je to takový hodný strejda.
Je dobré si uvědomit, že opravdu tvrdý kapitalismus se vším všudy jsme v této zemi ještě nepoznali. Klaus byl přes svalnatou rétoriku především opatrný pragmatik, navíc brzděný Luxem. Plus bankovní socialismus, který v devadesátých letech udržoval uměle nízkou nezaměstnanost. Topolánkova vláda byla slabá a po razantním nástupu zastrašená debaklem v krajských volbách.
Tak snad až teď. Mnohé z nás čeká ošklivé probuzení.
31. 05. 2010 | 16:11

JAHA napsal(a):

Ad: Zbynek Matyas

Myslim, ze skoro kazdy pochopil, ze som pisal o TVRDEJ praci pri zavadzani reforiem, o takomto DOBIEHANI. My sme si museli 8 rokov "utahovat opasky", aby sme sa dostali aspon na 60 -70 % ekonomiky Ceska. Bez toho by sme nemohli ZBIERAT plody - sucasne postavenie Slovenska - ako to robi sucasna vlada 4 roky. Totizto, ZIADNU reformu predchadzajucej pravicovej vlady NEODSTANILA, ale ANI ZIADNU DALSIU reformu NENASTARTOVALA. Ak teda nemyslime 13. dochodky a ine populisticke vyhadzovanie penazi bez realneho prispevku k prijmom. Takze je jasne, ze som pisal o DOBIEHANI v REFORMACH. Mozete tu pisat, co chcete. Ak ich neurobite, alebo aspon NEZACNETE (dochodkovu, zdravotnu, skolsku, danovu...),vasa buducnost vam to pripomenie. Kde niet, ani cert neberie. To vie kazdy. A pokial budete iba brat od zarabajucich -s prepacenim, na Cesko sa vy...u a odidu inde.
P. S. Kecy o Skandinavskych krajinach radsej zabudnite. Davno boli celkom inde. jedina krajina severu, s ktorou by sme sa mali my i vy porovnavat je Finsko. To bolo pred 20 - 30 rokmi na tom asi tak, ako Slovensko. Ale dokazali to. Totizto takmer kazda vlada (lavicova, ci pravicova) pozerala na Finsko ako celok a do buducnosti. Nie na podplacanie urcitych skupin obyvatelstvia pre momentalne vyhody. Kto taku cestu nie je schopny pochopit, nechce dobre svojej krajine.
31. 05. 2010 | 16:11

ld napsal(a):

Matyáš,

s tím Čunkem máte v hlavě galimatyáš.
Belgičan,

Zeman do toho šel z trucu, nikoli kvůli voličům. A to je ten rozdíl. Aby to líp vyznělo, nehledám omluvu pro Paroubka. V té vině jsme oba zajedno.
31. 05. 2010 | 16:11

pavla napsal(a):

ld: Mateřská dnes není žádná almužna. To byla dříve. Před 15 lety jsem brala asi 3 tisíce, přídavky rovněž pár korun a děti jsme vychovali normálně a hlady neumřeli.
Navíc mateřská je jen pár měsíců, dítě ale máte mnoho let, kdy se o něj musíte starat. To malé dítě nepotřebuje tolik, jako ty starší, tak proč tolik naříkání.
31. 05. 2010 | 16:13

ld napsal(a):

pavla,

kolik procent mzdy je mateřská jejím 3. a 4.rokem trvání?
31. 05. 2010 | 16:19

Belgičan napsal(a):

Milý Bédo,
my jsme nevolili Kalouska, ale TOP 09. Jen demagog zvyklý na poměry v socialismu se upíná k jedné osobě. On ten Kalousek nebude mít moc možností krást a pokud se o něco pokusí, tak je mimo hru.
Kdyby jste se informoval o naší straně, tak by jste věděl, že by nebyl první.
A co se tzv. recyklátů týká, tak shledávám zodpovědným mít ve straně někoho, kdo do politiky vidí a má zkušenosti. Bez "recyklátů" by to bylo horší. Logicky.
V politické straně jde především o lidi dole, aby si nenechali líbit politiku bez nich. V tomto ohledu je TOPka opravdová a první pravice v ČR vůbec. I když vykroužkováním Langera... mne ODSáci příjemně překvapili. Nečekal jsem, že budou schopni takové sebereflexe.
31. 05. 2010 | 16:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ld:
Když už s tím zase začínáte, jsem nucen Vám připomenout důkaz o nepravdivém obvinění J. Čunka. Nejste Vy náhodou ta prolhaná M.U.?
31. 05. 2010 | 16:20

JAHA napsal(a):

Ad: homo
Cynizmu v com?
Ze budu lepsie spravovat svoju krajinu? Ze nebudu poziciavat a nesplacat? Ze sa stanu respektovanymi ludmi? Ze si budu vedomi, ze svoje vzdelanie si ZASLUZILI a nie ho priekupnicky ziskali? Ze nebudu nesolidarne zobronit o 1 € !!! za recept, ked ich sused potrebuje milion na zivot zachranujucu operaciu? Ze sa naucia nezit len pre seba, ale pomahat tym, ktori to NAOZAJ potrebuju? Ze podvodnici, ktori ziskali invalidny dochodok (a mnohych sami poznate, ako ho ziskali podvodom)ho uz nedostanu? Naopak, ze ti, ktori nepodplatili a preto pomoc nedostali, ju teraz budu mat (velmi dufam, ze tak bude!) sancu dostat?

Netreba dufam pokracovat. Cynik je ten, ktory im chce branit, aby to dosiahli. Mnohi sa vyjadruju o mladezi, ze este nemaju skusenosti, su hlupucki...nemali by preto rozhodovat. A ludia po 60 rokov (a tych je vacsina voliacich) su aki? Mudrucki, opatrnicki, skuseni (nehas, co ta nepali...) - teda KVALIFIKOVANI na rozhodovanie?
31. 05. 2010 | 16:22

ld napsal(a):

Belgičan,

Top9 je ale Kalousek! Stejné nemůžete upřít Klausovi ODS. Oba byli jejich dárci spermatu. Prostě politické DNA.

Že Kalous nebude mít možnost krást? Tohle byl první povolební politický vtip.
31. 05. 2010 | 16:23

Ivan napsal(a):

To Meňo:
proboha, přestaňte s tím obviňováním medií z útoků na ČSSD! Vždyť si o to jednáním svých představitelů (Paroubek, Rath, Zaorálek etc.) vyloženě koledovala. Ostatně stejně media bušila do Topolánka, Langra a spol., což si ODS rovněž zasloužila. Takže klídek.
31. 05. 2010 | 16:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JAHA:
Áno, čo sa týka reforiem, máte pravdu, aj keď ich naliehavosť u nás nebola nutná ako na Slovensku.
O skandinávskych krajinách som sa tu nezmienil ani slovom.
31. 05. 2010 | 16:24

neo napsal(a):

Id a Iot

mateřská netrvá 3 nebo 4 roky
31. 05. 2010 | 16:25

ld napsal(a):

Matyáš,

já bych zase chtěl připomenout těch cca 700 chybějících a ztrativších se stran spisu, který zkoumala najatá agentura.

Kdo nebo co je M.U.?
31. 05. 2010 | 16:25

route66 napsal(a):

Pavla
Cítím z Vás zažluklou závist ..já jen tři a oni více :-D
31. 05. 2010 | 16:26

JAHA napsal(a):

Ad: Zbynek Matyas
Manipulovanie a prekrucovanie ako vzdy. Ja som negratuloval mladym k volbe TOP 09. Staci POZORNE CITAT, co som pisal. To je ale typicke PREKRUCOVANIE. Podobne sa vyjadroval Sobotka v nedelu. Otazka na vianocny stromcek a on o Velkej noci☺. Ale ked uz nic ine nemate...
Co sa tyka pomerov (nielen politickych) boli by ste o mojom prehlade prkvapeny☺.
31. 05. 2010 | 16:26

Lukas napsal(a):

Doporučuji k přečtení. Tázající se ptají víceméně věcně, neideologicky, bez emocí (tedy ne jako wbgarden nebo hoven). Odpovědí paní Dvořákové jsou rovněž na vysoké úrovni.

http://www.patria.cz/Rozhov...
31. 05. 2010 | 16:27

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ld:
Nic nechybí, vše bylo v pořádku dodáno.
Nejste na potřebné informační úrovni.
31. 05. 2010 | 16:27

Belgičan napsal(a):

Id,
asi to vidíme rozdílně s tím co je politická strana a co její místopředseda.

S tou možností krást jsem to přehnal. Samozřejmě si Kalousek tu možnost může najít, ale potom v TOP 09 končí! To není vtip. TOP 09 není to co tu doposavaď bylo! Členové TOPky nejsou ovce!
31. 05. 2010 | 16:29

Béda napsal(a):

JAHA,

takže Kalouska jsme si ujasnili. Teď bych přešel k praktičtějším otázkám.

1) co vyřeší zavedení školného?
Můj názor:
- znedostupní vzdělání části sociálně slabších studentů, byť sebe chytřejších
- zatíží studenty ze sociálně slabších rodin (+ jejich rodiny) a v době po absolutoriu si nebudou mít z důvodu splácení půjčky pořídit bydlení, rodinu. Navíc nikde není napsáno, že najdou ve svém oboru uplatnění, resp. že mezičasem nedojde ke strukturálním změnám a pod..
To všechno na ně dopadne v době všeobecného zdražování - pltby až do výše 25% (program TOP) keš za zdravotní úkony, zvýšení nepřímých daní... Myslím, že na tom se nejvíce perspektivně nabaští (kdo jiný?) banky a exekutoři. Co ve skutečnosti vyřeší vybírání školného? Školy zakoupí lepší vybavení. Kde vemou kvalitní učitele, kterých je pouze omezený počet?

Důchodová reforma formou opt outu
- co přinese střadateli na důchod vyvedení peněz ze státem garantovaného do negarantovaných privátních fondů, kdy střadatel bude muset stejně dál povinně střádat stejnou (nebo dokonce vyšší částku? Kde má jistotu toho, že vůbec někdy uvidí něco z peněz odvedených do privátní sféry? (viz USA)
- jak vyřeší otázku porodnosti a nárůstu nepříznivéhho poměru produktivní/ neproduktivní část populace vlivem stárnutí?
31. 05. 2010 | 16:29

JAHA napsal(a):

Ad: Beda

Pokial mu nebude ponukat sliepky z kurnika CUDZIEHO☺.

Inac, dufam, ze si nemyslite, ze po poslednej "prezentacii" p. Kalouska by som mal k nemu nejake sympatie. Akurat, a to dufam uznate, vie byt v jednani VELMI tvrdy a (po cesky tusim) velmi JIZLIVY. A to mu ide.
31. 05. 2010 | 16:31

ld napsal(a):

Matyáš,

vy jste demagog, rotující ve víru Čunek-Klaus.

Nerad to píšu, ale lidi znalí Čunkiády shodně potvrzují, že nejdůležitější část spisu je pryč. Číslo chybějících stran se drobně liší, ale v řádech jsou shodná.

Další dotazy?
31. 05. 2010 | 16:33

ld napsal(a):

Belgičan,

nerad kopíruju, ale tvrzení" TOP 09 není to co tu doposavaď bylo! Členové TOPky nejsou ovce! " prosím vytiskněte a zarámujte. Za 1,5 roku si tu můžeme domluvit pokec, a vy nalijete čistého vína, nakolik se vaše představy lišily.

Za lidi z mimo rámce T9 můžu jen sdělit, že nebylo horšího ministra financí, který by zemi ožebračil o tolik peněz, než Kalousek. Ale možná se pletu, nezkoumal jsem rozpočty zemí Afriky.
31. 05. 2010 | 16:38

homo napsal(a):

To JAHA, tak ako Ste to napísal, tak to by bolo fajn, ale ono tak vôbec nebude. Najviac si to odskáču tí ktorí ich volili.Viem o čom hovorím aj na Slovensku to tak bolo.
31. 05. 2010 | 16:41

Lukas napsal(a):

Kalousek už nemá proč krást, nakradeno má dost. Díky tomu nelze upřít jeho voličům jistou poněkud zvrácenou racionalitu.
31. 05. 2010 | 16:42

ld napsal(a):

Belgičan,

díváme se na to oba podobně. Jenže vy vidíte v prdelce zařízlá tanga, já trenky. Jasně, textil je na stejném místě, akorát něco neštymuje.

Vzpomínáte jak se mistrovi světa ve financích podařilo podvázat rozpočet o příjmy? Nebo se z daně 15% najednou vylíhlo 23%?
31. 05. 2010 | 16:46

JAHA napsal(a):

Ad: Beda
Chcete toho trochu vela na dnes. Ale pokusim sa aspon naznakom.
Skolne neznamena v ZIADNOM PRIPADE znedostupnenie vzdelania pre socialne slabsich studentov. Prave NAOPAK. Skuste si precitat navrh reformy, ktora bohuzial pre bliziace sa volby v roku 2006 na Slovensku NEPRESLA. V podstate ide o to, ze dostupnost vzdelania (a nielen to) je NESPRAVODLIVA prave dnes. Preco? Syn, ci dcera milionara studuje ZDARMA rovnaku ako syn, ci dcera CHUDOBNEHO!!! T. j. dnes stat prispieva milionarovi na studium jeho deti (skolne...) a plus ten milionar v pohode zaplati detem este 1 tis € mesacne na ich rozkose. Naopak, CHUDOBNY, aj ked ma podla vas vysoku skolu ZDARMA (teda presne to iste, co milionarove deti), VACSINOU nemoze studovat, lebo jeho rodicia NEMAJU na prostriedky pre bezny zivot v cudzom meste!!! Milionarske decko plati za internat mesacne trebars 30 €, dieta chudobneho TIEZ to iste!!! Stravu plati na internate milionarske decko 30 €, CHUDOBNY to iste!!! A VY chcete takyto system obhajovat??? Pokial by bola reforma, skolne, ubytovanie strava...by sa platilo v urcitej vyske. A chudobnym by sa bud poskytla pozicka (navratna, a za urcitych okolnosti nenavratna), alebo by sa niektore platby vyberali podla socialnej situacie. Ale KAZDY BY PLATIL a ZACAL BY SI VZDELANIE viac VAZIT!!! A dobre by si rozmyslel, ci sa pojde iba flakat (ak to milionarske decko chce, nech to jeho rodicia platia, z chudobnej rodiny pochybujem, ze sa pojde flakat, a ked, nepodporia ho) na skolu, alebo radsej pojde za nejakym remeslom.
CHcete povedat, ze dnes, ked NIKTO za skolu neplati JE TO SPRAVODLIVE, ked porovnate dieta milonara (ktoremu stat este prispieva!!!) s dietatom chudobneho, ktoremu stat prispieva na skolne ROVNAKO??? To je SOCIALNE zmyslanie???
31. 05. 2010 | 16:53

ld napsal(a):

No, pravicovým voličům skončila pracovní doba. Další příspěvky lze očekávat až nazítří, neb jinak by kochli své rozpočty o platbu za internet v domácnosti. A to není zodpovědné, tradiční, a 09.

Moravané tomu říkají vychcanost.
31. 05. 2010 | 16:55

neo napsal(a):

Id:

už víš jak dlouho trvá mateřská?
31. 05. 2010 | 17:02

Pardubičák napsal(a):

Pane Pehe, výborné postřehy! Zvláště ten poslední.

Mj. díval jste se na výsledky v Pardubickém kraji? Z 10 nových poslanců pouze 1 staronový!
31. 05. 2010 | 17:04

ld napsal(a):

JAHA,

kdo myslíte, že by ty náklady nesl? Ratolest? Zapomeňte! Ta si možná natankuje za svoje nádrž benzínu, přece nepojede ke škole MHD!!

Píšete to hezky, ale tak to nefunguje. Tyto primární vstupy se promítnou na následných rozpočtech rodin a JEDINCŮ to dotujících. A ještě otázku: rodina o cca 4 dětech, kolik myslíte, že užíví nadaných děti na studiích za těchto podmínek?
31. 05. 2010 | 17:05

vilček napsal(a):

Belgičan: přeji Vám, aby se Vám Váš předpoklad splnil a kníže, když neuhlídal Čunka aby uhlídal Kalouska.Nejsem zdaleka takový optimista.
U mladých bych předpokládal nejen zkušenost z university, ale i porovnání s názory svých západních vrstevníků a zkušenosti odtud!.Jinak
rozhled stejný(stejně blbý) jako při vyjítí staříka z Kauflandu.
31. 05. 2010 | 17:07

ld napsal(a):

neo,

ještě jsem neměl čas to hledat.
31. 05. 2010 | 17:08

Béda napsal(a):

JAHA,

hezká demagogie. Dítě boháče může studovat (dnes i po reformě) kteroukoliv soukromou - školu a to i prestižní v zahraničí (znám několik takových případů). Vaše školní reforma neselektuje podle výše příjmů, boháč nebude platit víc než chudák - na tom se nic nezmění. Jediný rozdíl je ten, že ke stávajícím nákladům přibydou náklady další. Pokud jde o tržní motivaci, ta tady je pro chudého již nyní, protože si stejně musí hradit ubytování, kapesné... což znamená, že ti chudší (a není jich málo) musejí vzít zasvé brigádama.

Pouze připomínám, že důchodů jste se ani slůvkem netknul.
31. 05. 2010 | 17:09

neo napsal(a):

Id:

pak neplácej o 3 nebo 4 letech..
31. 05. 2010 | 17:09

občan napsal(a):

Pane Pehe, karma. Politolog
s velkým P. Nekasá se "všechno vím, všude jsem byl,cara si pamatuju" ale kritický!! rozbor.
V Čechách nevídané.
31. 05. 2010 | 17:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

Občanští demokraté zveřejnili základní data o svém hospodaření za rok 2009. Přiznává se v ní, že po loňském roce skončila ODS ve ztrátě 165 milionů korun.

Letošní volby byly asi také ztrátové.

Rozmarné, nemyslíte ?

Pamatujete na ty srdceryvné projevy odeesáckých poslanců v parlamentě via rodina a její zodpovědné hospodaření ?

Není takové hospodaření spíše hazard ?

Anebo naopak, že by si to teď po volbách i když finančně ztrátových "nějak" vynahradili ?

VOLIči ale rozhodli. Já to respektuji.

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."
31. 05. 2010 | 17:11

H.H. napsal(a):

Blahopřeji všem uvědomělým a zodpovědným pravicovým diskutujícím (voličům), že tak dobře rozhodli. Pan Kalousek nam ukáže jak zemi vyvést z krize, na které se sice velmi výrazně podílel, ale on je opravdu zkušený, je třeba mu dát šanci.
Už se moc těším na tu prosperitu, která určitě nastane po nezbytné etapě utahování opasků. Anebo, že by to dopadlo jinak? Matně si vzpomínám, že už tady něco podobného bylo...
31. 05. 2010 | 17:15

Sladký napsal(a):

Belgičane,o přehledu dnešních mladých,kteří vylezou z University, toho vím o minimálně o řád vic,než vy o tom mém.Vlastně o několik řádů,protože vy o tom mém zcela evidentně nevíte vůbec nic.
31. 05. 2010 | 17:16

ld napsal(a):

neo,

vidíš, a já myslel, že něčemu rozumíš...! Ba ne, ty se jen chytáš nitě, avšak bloud k rozumu, sdělení.

Dej si ještě čouda, nějak to dopadne.

BTW, myslíš, že je hard rock 28 měsíců pro MD?
31. 05. 2010 | 17:17

neo napsal(a):

H.H.

tý voe, 200 poslanců, 81 senátorů a ty zmiňuješ Kalouska....

jinak dík za blahopřání. Po uplacených průzkumech pro Paroubka je výsledek příjemným překvapením
31. 05. 2010 | 17:18

JAHA napsal(a):

AD: Id

Nerozumiem Vasej otazke - "kdo by ty naklady nesl". Nepochopili ste sucasnu realitu? Deti milionarov su ROVNAKO DOTOVANI zo statneho rozpoctu, ako deti tych rodin, ktore maju 5-10 nasobne MENSI prijem. To je to tzv. BEZPLATNE skolstvo. Nechapete to??? Aka ratolest by mala niest naklady? Nepochopili ste VOBEC, co som pisal? Myslite si, ze sa daju najst mechanizmy na vyssiu dan (napr. zvysenie dane od urciteho prijmu), ale podobne mechanizmy na PLATENIE skolneho sa najst nedaju? Nestacim sa cudovat odporcom skolneho...Vraj su socialni, pre chudobnych, ale tvrdo bojuju za ZACHOVANIE rovnostarstva medzi bohatymi a chudobnymi. Nonsens!
Ze to tak nefunguje? A ako by mohlo, ked skoro kazdy populisticky rozprava o BEZPLATNOM skolstve. To NEBOLO bezplatne NIKDY!

Vy mi nemusite rozpavat o rodine o 4 detoch. Sam mam dve deti, som tutorom 6 deti svojej sestry, ktorej v 37 rokoch zomrel manzel a sladky komunisticky rezim jej (kedze to boli biele deti) NEPRISPEL NICIM!!! Jedine 200.- Kcs sirotskym. Vsetci maju ukoncenu vysoku skolu, niektore deti i dve, NIE ZA STATNE peniaze. Posledne, najmladsie decko, kotre malo rok, ked mu zomrel otec, konci naraz DVE vysoke skoly. Nechcite vediet, kolko stala podpora tychto slusne vychovanych ludi. Mozete byt ale ista, ze stat takmer NIKDY neprispel NICIM (Bolo napr. potrebne na umelecku skolu kupit farby, medenu dosku, paletu...A to hovorim iba o jednej skole!). Prosil by som vas teda, aby ste pisali o tom, comu rozumiete, a o com mate vlastne skusenosti. Nie z plagatov stran.
Dakujem.
31. 05. 2010 | 17:22

neo napsal(a):

Id:

neni, tak proč nářek nad snížením?
31. 05. 2010 | 17:23

Petr z Tábora napsal(a):

Řekl bych, že směřování stran je jiné než uvádíte:
- pan Topolánek udělal z ODS středovou stranu, aby získal více voličů, neboť levice je obecně silnější než pravice.To mu pár let vycházelo, až se pravicoví voliči naštvali a přešli do TOP09, která je jedinou pravicovou parlamentní stranou s 10-20%příznivců. Takže ODS bude i v budoucna ráda za nějakých 25%.
- pan Paroubek vedl dryáčnickou kampaň, snažil se získat maximum voličů levice. Tím ale přišel o voliče levého středu.I tak má ČSSD potenciál až ke 30% a komunisté dalších 10-15%
- VV se hlásí ke středu s tím, že jsou protikorupční a usilují o vyrovnaný rozpočet. V budoucnu zřejmě budou lavírovat mezi středem a levicí, s potenciálem 5-10%.
31. 05. 2010 | 17:27

JAHA napsal(a):

Ad: Beda
Tak teraz uz vobec nerozumiem. Aka demagogia? Je pravda, ze VSETCI studenti NEPLATIA ziadne skolne (myslim bezne denne studium, aby ste zase nebol demagog Vy). Je. T. j. - stat ROVNAKO prispieva bohacovi i chudobnemu.
Je pravda, ze studenti rovnako platia za ubytovanie na internate? Je. T. j. stat rovnako prispieva bohacovi i chudobnemu.
Je pravda, ze sa stravu platia studenti rovnako? Je. T. j. stat prispieva rovnako bohacovi i chudobnemu.
Je pravda, ze maju studenti zlavu na cestovne zeleznic, autobusov na dopravu do skoly a domov? Je. T. j. stat prispieva rovnako bohacovi i chudobnemu.

Demagog? To ano. Vy.
31. 05. 2010 | 17:28

ld napsal(a):

JAHA,

tak já nevím, mám v sobě 1/2 krve slovenské, ale asi píšu čudesně.

Já pro školné nehoruji, naopak.

To dítě se zemřelým otcem a dvěma VŠ, to by mě zajímalo. Školné ano, nebo ne?
31. 05. 2010 | 17:29

ld napsal(a):

neo,

škoda, že nekouřím...
31. 05. 2010 | 17:31

Béda napsal(a):

HAHA, k vaší replice ID,

platil jste za ty děti na VŠ školné? Pakliže ano, pak vám blahoželám k vysokým příjmům.
Jedna holubička ovšem léto nedělá. Podstatné je, jak na tom jsou ty ostatní, méně majetní (podprůměrně vydělávající), kterých je podle statistik naprostá většina.

Ještě jednou. Jak reforma vyřeší, to co vás tolik znepokojuje? Jak odliší chudého a majetného studenta? Chudý si ke stávajícím výdajům přičte ještě školné (na které si bude muset vzít patrně půjčku), bohatému to může být jedno v obou případech (v podstatě ke stávajícím výdajům přibyde stejnš tak jenom školné jako v případě chudého, což hravě zatáhne z kapesného od taťuldy.
31. 05. 2010 | 17:34

Béda napsal(a):

JAHA,

k příspěvku mně. Opět se táži, co se změní z hlediska diferenciace po zavedení školného? Bude platit boháč vyšší školné, nežli chuďas, anebo tento nebude platit žádné školné?
31. 05. 2010 | 17:36

JAHA napsal(a):

Ad: Id

Samozrejme, skolne pre vsetkych, preboha, ved som to uz vysvetloval. Zaklad je skolne pre vsetkych rovnake. A potom prichadza ta spoluucast, to socialne citenie - do urciteho prijmu rodiny na jedneho clena plne skolne, od urciteho prijmu odstupnovane zlavnene, pripadne odstupnovane pôzicky, od urciteho prijmu (napr. minusoveho oproti priemeru na clena rodiny) plne do nuly dotovane statom, vyssie poskytnutim pozicky... Preboha, comu sa tu neda rozumiet? To moze nerozumiet iba zatvrdily clovek.
31. 05. 2010 | 17:37

ld napsal(a):

Béda,

aby vaše odsudky klaply, doporučuji číst diskusi, resp.tok směřování.

Jinak byste nešlápl do hovna v souvislosti, že já jsem pro zavedení školného. Jenom předvídám, že příjde. To je vše.
31. 05. 2010 | 17:39

ld napsal(a):

Jaha,

můžete to raději napsat anglicky:"do urciteho prijmu rodiny na jedneho clena plne skolne, od urciteho prijmu odstupnovane zlavnene, pripadne odstupnovane pôzicky, od urciteho prijmu (napr. minusoveho oproti priemeru na clena rodiny) plne do nuly dotovane statom, vyssie poskytnutim pozicky... "?

Blb z velké rodiny zaplatí málo, z chudé rodiny talent jedináček víc než protekční trouba?

Chápejte, instrument školného diskriminuje vždy. Ať negativně či pozitivně.
31. 05. 2010 | 17:45

JAHA napsal(a):

Ad: Beda
Ja uz neviem, co si mam mysliet o Vas.

Samozrejme, ze dobre viete, ze za komunizmu a potom neskor az dodne sa skolne neplatilo. Ked napisem, ze som platil za farby..., CO NECHAPETE? Alebo -?

Co sa zmeni? Zase neviem CO NECHAPETE. Alebo -?
Kto presiahne (rodina na clena, ako je to teraz v inych oblastiach a NECUDUJETE sa, ani sa NEROBITE, ze tomu nerozumiete) urcitu vysku prijmu, zaplati PLNE skolne. Kto dosiahne INU (zakonom urcenu vysku prijmu na jedneho clena rodiny) zaplati percentualne redukovane skolne (napr. 80 %... samozrejme, podla stanovenia vysky prijmu rodiny, tak aby to bolo spravodlive co najviac pre vsetky prijmove pasma). A dalej vysvetlovat nebudem. Kazdy NORMALNY clovek si konzekvencie, o ktorych som pisal, domysli.
31. 05. 2010 | 17:46

Elena napsal(a):

JAHA,
kto je podľa vás na Slovenskú považovaný za bohača? od akého prijmu alebo kto je ten bohač?
podla Fica je bohač ten kto zaraba viac neželi 47 tisíc v hrubom ( naparil solidarnú daň)
viete nekedy sa mi chce sem poslať započtový list aby ľudia mali predstavu koľko človek odvadza do štatu a koľko vskutočnosti dostane vyplatu,
prosím Vás ak to bude pokračovať tak ako to je , investorom končia daňove prazdniny a budete ich hladať v Rumunsku a na Ukrajine, uťahnuť take odvody nikto nie vmoci v sučastnú dobu,
aká je motyvacia pre managera makať ? žiadna, jedine že ho tlači zahraničný zamestnavaťeľ preto že ma na neuveriteľne nároky na produktyvitu práce a ten manager vie , že musy makať ak ma mať aspoň nejake zamestnanie, praktycky rast realnej mzdy sa zastavil, tým že ročne sa zvyšuju odvody a štat zvyšuje umelo minimalnu mzdu, tak sa zvyšuju odvody a realna mzda zostala na urovne s pred 3 rokov, ale presto valorizacia dôchodkov pokračuje veselo, predsa to je naša armada voličov, skoro 1 million dôchodcov,
to je katastrofa a nie šťať,

nechcela som sa vyjdrovať ohľadné Slovenska, neznašam to všetko, neznašam, a niet tu pomoci
31. 05. 2010 | 17:54

JAHA napsal(a):

Ad: Id
"Blb z velké rodiny zaplatí málo, z chudé rodiny talent jedináček víc než protekční trouba?"

To teda nema chybu. Myslim, ze na dnes koncim. Nezdalo sa mi, ze sa na takejto teme aj dobre, od srdca zasmejem. Prosim, precitajte za sebou, co ste napisali☺☺☺.
Myslim, ze ste hrubo urazili inteligenciu tunajsich prispievatelov.

P. S. "Protekcni trouba" by neexistoval, pokial by bolo skolne. Slovutny profesor by dostal zaplatene rovnako od "troubu", ako od "blba". Bol by ale SLOBODNY (nepotreboval by peniaze, prispevky, liskanie sa...od rodicov "troubu" a "blba") a s radostou (az vidim profesora Horejsiho) by take deti kopol do .... a odisli by z danej skoly. A zostali by deti, ktore na to maju (bohate, ci chudobne). Ale Vy to asi nie ste v stave pochopit.
31. 05. 2010 | 17:55

Karel Mueller napsal(a):

Pane Pehe,

k Vaším devíti bodům bych měl následující poznámky:

1. Potrestat korupci (teď myslím obecně, nikoliv p. Béma) porážkou ve volbách je příliš málo. Další garnitura se spolehlivě zkorumpuje také a za ty 4 roky se dostatečně "zajistí", takže ji porážka v dalších volbách nemusí tak mrzet.

2. Až hysterii kolem Paroubka jsem nikdy nechápal. No, asi nemám cit pro duše řady spoluobčanů.

3. Optimista nejsem, ale OK

4. Ta by stejně nevznikla, zatím na to není doba

5. Tady navážu na Váš minul blog. Nevíme a ani netušíme, kdo v druhé řadě za p. Johnem stojí. Pokud to jsou "pragmatici" zajímající se nejen o podíl na moci, tak se s nimi bude vládnout přímo skvěle

6. Vcelku nevýznamné

7. To by bylo na širší diskuzi. Základní otázka zní:Jaké ženy, proč jsou do politiky a jaké v ní mají šance? Tuším, že řada žen šla do politiky ze skutečného idealismu a např. mezi Zelenými skončily kvůli věrnosti svým zásadám a voličům na chvostě. Ale souhlasím, takovou debatérku paní im bych tam rád viděl.

8. Snad

9. Ti budou mít za pár let jiné starosti, ale dobře :-).
31. 05. 2010 | 17:57

Béda napsal(a):

Id, JAHA,

Id,

kde jsem psal, že vy jste pro zavedení školného?

JAHA,

když tedy chcete motivovat a diferencovat podle vyýše příjmu, pak stačilo jednoduše napsat:
- chudé dítě do průměrného výdělku v rodině ve výši .... neplatí školné. Motivováno je již poplatky za ubytování, stravné, pomůcky... Bohatý student od průměrné výše na člena rodiny ... platí školné v částce... Tím dojde k diferenciaci.

Podle toho co znám z programu TOP, nejde ovšem o žádnou selekci ale o plošné zacedení školného ve výši 20.000 až
30.000 rok (v případě půjčky samozřejmě + úroky. Banky přece nepřepůjčujou prostředky svých vkladatelů zdarma.)
31. 05. 2010 | 17:59

Béda napsal(a):

Jaha,

ještě dovětek. Doteď jste mi neodpověděl na otázku důchodů.
31. 05. 2010 | 18:02

fafnir napsal(a):

nevím co je na tom nepochopitelné.Škola nikdy nebyla zadarmo,jako zdravotnictví.Nebo soudíte,že učitelé ,profesoři,školníci pracují zadarmo.Že někdo dodává světlo a teplo zadarmo,jen proto,že je to pro školu?
Takže vážení je to placeno zdaní všech.A navícto školné platí některým i ten lakýrník nebo dojička,ač jej nevyužije.Navíc každé rozumné vzdělání,zvyšuje kvalifikaci a tím i příjem.Pravda,přehršel absolventů sanskrtu nebo japonského umění asi nenajde uplatnění,takže je nutno studovat obor s rozmyslem.Ale pro školné a nějakou půjčku hlasuji.Ono bude mít více efektů.Ubyde flákačů,promněž škola znamená jen prodloužení nástupu do skutečného života,budou si více vzdelání vážit,a v neposlední řadě budou požadovat garantovanou kvalitu vzdělání,když už si to musí platit.Vím o čem mluvím.Mám doma dva studenty,tedy měl jsem,dcera už je magistrou,syn studuje.Nynií se i dost často stává,že odpadnou přednášky nebo i semináře,protože se vyučují nedostaví,kdyby se to stalo v případě že student platí školné,asi by tvrdě vyžadoval vysvětlení a náhradu.Nynější způsob tzv zadarmo mi přijde naopak asociální.
31. 05. 2010 | 18:08

JAHA napsal(a):

Ad: Elena
1. Ja som sa vyjadroval k povolebnej situacii v Cesku. Odpovedal som na niekolko veci, ktore este Cesi nie su schopni chapat (napr., ze na priebezne dochodky niet, ze na kvalifikovane zdravotne zakroky niet, ze na zachovanie urovne ceskeho skolstva - ktore je mimochodom este vzdy na tom lepsie, ako slovenske, niet). Preto som zareagoval tak, ze vitam, ze volici si vybrali cestu vyrovnanych rozpoctov, stop oblbovaniu o nejakej vynimocnosti, realny pohlad na sucasnost i buducnost bez zadlzovania. Ako reagovali, citali ste.

Preto Vas prispevok celkom nechapem v tom zmysle. Chapem ho ale v zmysle Vasej reakcie na pomery na Slovensku. S vacsinou veci, ktore uvadzate ale nemam problem. Preto som za to, aby sa Slovensko VRATILO spat na cestu, ktoru robilo tvrdymi reformami 8 rokov. Lebo som si isty, ze NIKTO NAM NIC NEDA. Vsetko si musime usporiadat SAMI. Takze v prevaznej vacsine s Vami suhlasim. Akurat nesuhlasim s Vasim porazeneckym pohladom. Nech Vas potesi aspon to, ze nech pise kto pise, zahranicie posudzuje Slovensko ako krajinu, ktora bude mat v Europe najvyssi hospodarsky rast. Samozrejme, ak vysledky reforiem nepremenime na prejedanie (viete o akych sluboch hovorim), ale na INVESTOVANIE do buducnosti.
Prajem vela optimizmu.
31. 05. 2010 | 18:08

karel h. napsal(a):

Konstatuji, že pár věcí pan Pehe v sobě kupodivu překousl a označil jako pozitivum správně. Že by však noblesa pana Paroubka? To je dost odvážné. Ještě odvážnější je, že se mají vlády pravice a levice v demokracii střídat (pak nemusí být volby). Komentovat jeho radu, aby lidé příště kroužkovali ženy a dali jim preference? Takovou radu těžko může dát vzdělaný člověk. Lidé jsou buď schopní nebo neschopní. Příště by mohl říkat, že by se měl dát hlas jen blondýnám a mužům s břichem. A co jeho škodolibost, ať si vládu s VV vyžerou ostatní a křečovité uspokojení, že s nimi ČSSD nemusí sestavovat vládu.
Škoda, že je jen málo politologů, kteří potlačí své ego a jsou schopni udělat rozbor tak, že se na nich nepozná, komu ve své duši straní.
Kdybych nebyl demokrat, tak by se skoro chtělo říct, že některým by se glosování politické situace mělo zakázat.
31. 05. 2010 | 18:09

Elena napsal(a):

Beda,
skusym odpovedať za JAHA,
mala som pre 10 rokmi kolegu, bol papalašom za komancov, v roku 2000 odchadzal na dôchodok v 63 rokoch, lebo mu bolo umožnene a s dôchodkom čistym 15 tisíc SK=500 EUR, predpokladam na základe valorizacie dôchodkov už ma 1000 EUR dôchodok doma v papučkach popiše poštarke a je vysmiatý( len prosím nebrať ako závisť)
a teraz prosim manager s plátom 47 tisíc v hrubom, dostane čistu mzdu 27 necelých , lebo musy byť solidarný
musy uživiť rodinu, splatiť požičky ( maka od nevidim do nevidim) to je ta Ficova Socialna demokracia a solidarita u nas človek s hrubou mzdou 47 tisíc je považovaný za millionara, a teraz oratajte 20% daň, príspevok do zdravotnej pistovni, odvody do fndov nezamestnanosty, starobný a čo všetko , tak dostaneš plat jednú takú veľku figu
31. 05. 2010 | 18:09

ld napsal(a):

Jape, nebo jak...

děláte Slovensku obludnou službu.
31. 05. 2010 | 18:09

Elena napsal(a):

myslim si že Ficovi stredna generacie to tiež tak pekne zrata všetko ako aj česy zratali Paroubkovi
31. 05. 2010 | 18:12

JAHA napsal(a):

Ad: Beda

A preco by som mal Vam odpovedat, na co si prave zmyslite?

Chcete to, co pisem, pouzit ako program pre cesku vladu,☺.
Zadarmo to nebude☺.
31. 05. 2010 | 18:14

žumpa napsal(a):

Koho volil Pehe?
31. 05. 2010 | 18:15

Béda napsal(a):

fafnir,

chcete snad říct, že školné má být adresně zavedeno studentům proto, aby všem plátcům daně byly sníženy daně?
31. 05. 2010 | 18:15

karel h. napsal(a):

to Elena - psali jsme si na jiném místě, zatím to nevypadá na to, že to Ficovi někdo spočítá. Dokáže lidem parádně mazat med kolem úst a navíc se mi zdá, že Vy jste nad tím vším zlomila hůl a to je škoda. Vždy může být hůř - ale taky lépe. A přestože bych to ještě v pátek nenapsal, tak někdy tomu pomůžou voličí a takové to trochu "přesvědč bábu."
31. 05. 2010 | 18:16

Béda napsal(a):

JAHA,

protože vy důchodový "pilíř" máte již zaveden a obhajujete ho. A já jsem vám vysvětlil své důvody, pro které si myslím, že to nic neřeší. Pakliže neodpovíte, beru to, že to nedokážete obhájit.
31. 05. 2010 | 18:19

JAHA napsal(a):

Ad: karel.h

Presne! Vid vyssie moja odpoved Elene. Miesto porazeneckych nalad by mala ist "agitovat" medzi znamych. Ja osobne tiez verim, ze (tentokrat) to bude na Slovensku nerozhodne. Teda, aspon dufam, ze SPROSTE CHOVANIE pana Fica, ktory je o. i. vraj profesorom, docentom, doktorom...voci pani Radicovej za prispenia Slovenskej televizie (nechali ho rozpravat kolko chcel, co chcel, kedy chcel), na rozdiel od ceskej televizie, kde by takeho hulvata davno p. Moravec uzemnil, nezostane bez odozvy.
31. 05. 2010 | 18:24

karel h. napsal(a):

to JAHA - nechci nikomu nic podsouvat. Mluvili jsme s tchýní (85 let). vysvětlili situaci a výsledkem bylo, že si nechala přinést domů urnu a hodila to pravici (a není pravda podle klipu, že za ní nejezdíme, vždy jsme jezdili a pomáhali).
31. 05. 2010 | 18:29

karel h. napsal(a):

to JAHA - ještě k tomu Ficovi. Problém je, že do něho je starší generace zcela nekriticky zamilovaná. Na Slovensku jsem byl před necelými 4 týdny a říkal jsem známým (zrovna byla ve fóru Ficova aféra s financováním strany při jejím založení), že to snad musí každému dojít a bylo mi řečeno ústy kamaráda Slováka: Jenže mí rodiče řekli, že to jsou pomluvy
31. 05. 2010 | 18:39

JAHA napsal(a):

Ad: Beda
Beriete to strasne plytko a osobne. My sme zaviedli 3 - slovom TRI piliere!!! Ponatno? Dva roky sa KAZDEMU (PONATNO - 2 roky!!!, PONATNO - KAZDEMU!!!) vysvetlovalo (uz chapete aspon MATNE,co vas CAKA, aby ste boli SLUSNI, NIE AKO FICOVI PODVODNICI???), co znamena zostat v priebeznom systeme (ktory mate vy doteraz), co znamena vstupit do tzv. II. - kapitalizacneho systemu, KOMU sa TO OPLATI, KOMU NIE... A tiez sa ludom vysvetlovalo, co znamena III., dobrovolny pilier, preco by ho mali mat, preco nie, komu sa oplati, komu nie...

UZ CHAPETE, ZE STE V TOMTO ZMYSLE ZA NAMI 100 rokov za OPICAMI?, ako sa hovori?

NIC Z TOHO NEUROBIL FICO a JEHO VLADA!!!
Akurat, v poslednych rokoch prispeli k ZNEHODNOTENIU vkladov obcanov svojimi piratskymi akciami (chceli odlakat ludi z 2. piliera do priebezneho, lebo tam nemali peniaze). Chvalabohu slovenski obcania ich , s prepacenim OSRALI a z druheho piliera vystupilo a do priebezneho piliera vstupilo po nakladnej vladnej kampani asi tolko ludi, (teda vystupilo z 2. piliera), kolko VSTUPILO do 2. piliera. Uz chapete??? Nasi ludia mozu byt zmanipulovani, co sa tyka hlasov vo volbach, ALE DO PRIEBEZNEHO sastemu sa uz takmer nehlasi NIKTO!!!

TO je to zasadne, co vam vo Vasich hlavach chyba!!! Ziadni novi poistenci sa NEDALI ZMANIPULOVAT a sporia si v II. a III. pilieri.

A KDE STE Z TOHO POHLADU VY, V CESKU???

Prijatie zakona - kedy u Vas, kolko rokov???
Vysvetlovanie, informovanie - kedy u Vas, kolko rokov??? (u nas 2 roky!!!)
Este stale sa robite nechapavi, ako zaostavate za Slovenskom a v com???
31. 05. 2010 | 18:43

Béda napsal(a):

Elena,

samozřejmě vás lituji, že jste na tom tak špatně. Určitě je na tom o moc lépe nějaká prodavačka v Lidlu anebo slovenský důchodce.

Až přijde zas k moci Dzurinda, jistě se uleví vám, prodavačce v Lidlu i tomu důchodci (s důchodem 200 až 300 Euro)

Holt všem se asi nikdo nezavděčí.
31. 05. 2010 | 18:47

Béda napsal(a):

JAHA,

Prosil bych věcně. Já jsem výše psal velice věcně co si o tom myslím.

Vy argumentijete a zaštiťujete tím, že jste prováděli jakousi vysvětlovací kampaň.

Buďte tedy tak velice laskav a odpovězte věcně, bod po bodu na otázky které jsem nastolil výše
ve 16:29:54
31. 05. 2010 | 18:50

Belgičan napsal(a):

Id,

nikdo a tudíž ani já nejsem neomylný. Tomu, že za pár let či měsíců tady budu plakat ale nevěřím. Lépe řečeno nechci věřit a budu taktéž proto něco dělat.
Buďte si jist, v případě, že budete mít pravdu Vy, tak to uznám.
Hezký večer
31. 05. 2010 | 18:52

Elena napsal(a):

preco prekrucujes Beda,
jeden popolcekovy tender mohol zaplatit vsetke predavacky v Lidle, jeden Mitny tender, mohol polipsit ludom s nizkim dochodkom, nie plosne ale naozaj nizkim dochodkom,

pozemkovy fond ak by neuprednostil spolupartajcov mohol mat podnikatelsky subjekt v Slavkove a pomoct turizmu,

tych veci je viac ale jednoduchsie , vybrat dan u toho kto ma zasluzene viac na zaklade osobnych kvalit a dat tomu kto bude volit verne a disciplinovane { plosne} 13 dochodok, vianocny pispevok dochodcom, viete ze ani jedna zahranicna firma nemala ani vianocny vecierok ani vianocne premie v roku 2009 ale dochodcovia ano { plosne}

s cudzieho sa lahko rozdava
31. 05. 2010 | 18:55

Elena napsal(a):

abi nebolo az tak nesolidarne, lebo mi naozaj musyme byt solidarne tak ideme si zobrat pozicku abi sme mohli pomoct chudobnemu Grecku,

moc ma to tesi, velmi ma to tesi, som stastna
31. 05. 2010 | 18:58

Kelt napsal(a):

V roce 2008 se volilo proti Julínkově reformě.
Letos se volilo proti tlustému Paroubkovi a jeho bradavici.
Hlasy přešly zejména ve prospěch TOP 09 a VV.
Dostane se nám reformy Šnajdra a Kalouska,to bude ten správný nářez.
31. 05. 2010 | 19:03

JAHA napsal(a):

Ad: karel.h.
Nuz, nechcem sa chvalit, ale ja som skutocne v dobe, ked vznikal Smer napisal asi toto. (Musel by som do novim pozriez presnejsie, ale je to cca 10 rokov).

Fico, zeleny a fialovy z toho, ze ho SDL, ktorej vrcholovym clenom sa citil, odstavila pri jednani s pravicou, ze nedostal ziadnu funkciu na rozdiel od Smognerovej a inych, urcite vytvori INU stranu ZA KAZDU cenu. To znamena, ze sa spoji s HOCIAKYMI meciarovskymi privazitermi, len aby dosiahol politicke vyslnie....
V roku 2002 sa mu to este nepedarilo...Napriek tomu som vtedy pisal:

Az zlcovita tuzba po moci dospeje k tomu, ze je, napriek jasnej pravicovej orientacii obyvatelstva, ktore POCHOPILO NEVYHNUTNOST tvrdych zasahov do socialnej oblasti v PROSPECH buducnosti Slovenska, mozne, ze po 8 rokoch sa dostane k moci TZV. lavica. Preco tzv.? Pretoze SPONZORMI SMERU su privatizeri z doby meciarizmu, ked sa nielen rozkradal statny majetok v prospech blizkych ludi, ale HLAVNE v prospech roznych mafianskych zoskupeni. Vysledky tzv. "slovenskej" meciarovskej privatizacie su o. i. nezvestne "biele kone" a statny majetok v rukach Meciarovych privatizerov.

P. S. - Vtedajsi meciarovi privatizeri su sponzormi Smeru od roku 2002, ako to teraz vyslo najavo priamo od jedneho zo zakaldatelov Smeru, ktoremu sa momentalne vyhrazaju vrazdou.

P. S. 2. Takmer VSETKy zakazky (a hrubo predrazene, ked vitaz bol vyskrtnuty, lebo mal najnizsiu cenu) od roku 2006 su pre firmy, ktore vlastnia osoby podozrive zo ziskania statneho majetku v rokoch Meciarovej vlady.

Pochopte, ze stari ludia vacsinou skocili na 13. dochodok. Nechcu preto verit niecomu, aj keby sa im sam Fico priznal, ze je to tak, ako to vlastne kazdy vieme. Za svoju choru tuzbu po moci musel platit mafianom.
31. 05. 2010 | 19:05

Elena napsal(a):

Beda,

otvor si http://www.professia.sk,

pozrisa ponuky prace ake su poziadavky a aka je platova ponuka za vysokoskolske vzdelanie, vedomosti dvoch svetovych jaykoch,odbornu prax, nastup cca 500 EUR = premerny dochodok na Slovensku,

co Vam povedat no koment
31. 05. 2010 | 19:06

Elena napsal(a):

Beda,

otvor si http://www.professia.sk,

pozrisa ponuky prace ake su poziadavky a aka je platova ponuka za vysokoskolske vzdelanie, vedomosti dvoch svetovych jaykoch,odbornu prax, nastup cca 500 EUR = premerny dochodok na Slovensku,

co Vam povedat no koment
31. 05. 2010 | 19:07

JAHA napsal(a):

Ad: beda

Prosim. Vecne. Precitajte si na internete program vtedajsej vlady. Precitajte si na internete navrhovany zakon. Precitajte si na internete diskusie a pripomienky. Precitajte si na internete schvaleny zakon. precitajte si na internete...

Prosim, nezhadzujte sa a nerobte sa hlupym. Vsetko, co chcete o slovenskej reforme zdravotnictva, dani, dochodkov...najdete kedykolvek budete chciet. NIC VAM VYSVETLOVAT NEBUDEM. Bud VIETE citat, alebo NEVIETE. Bodka.
Pokial ste sa pytali, co tam nie je, snazil som sa trpezlivo odpovedat. Pokial zo seba chcete robit, s prepacenim,hlupaka, Vasa vec.
31. 05. 2010 | 19:13

Elena napsal(a):

viete co je to moderna Socialna demokraia?

oni ziju ako 200 rokov generacia kapitalistov { za 20 rokov} nahrabaneho ale prerazdeluju verejne prachy ako za komunizmu, beru schopnemu davaju svojmu volicu
31. 05. 2010 | 19:15

Béda napsal(a):

Elena,

chcete snad říct, že za Dzurindy žádné tendry a privatizace neprobíhaly? Ze zkušeností v ČR vám mohu říct, že tady probíhaly za všech vlád a mrhalo se prostředky osošest. Žeby to na Slovensku bylo jinačí?

K tendrům jsem se já ovšem nevyjadřoval, takže nevím kdo kam odbíhá. Pokud jde o nějaké 13 důchody, mohu vás ubezpečit, že jsem proti. Rok nemá 13 měsíců.

Česká úřednická vláda taky ropzhodla o půjče (a to nejsme v EU) asi 26 mld. Řecku. A taky si na to musíme půjčit. Myslím, že podobně je na tom většina zadlužených zemí v Evropě.
31. 05. 2010 | 19:23

karel h. napsal(a):

to JAHA - já Slovensku fandím a stále závidím reformy a byl jsem i rád, že jste nás v ledasčem přeskočili. Na druhou stranu není možné žít z toho, že jste něco správně předvídal a mám obavu, že u Vás opět vyhraje levice. Na Slovensku jsem velmi čáästo - od decembra 2009 třikrát a část návštěvy se vede debata o politice a sbírám informace a starší generace, zejména na venkově, je velmi vstřícná k Ficovi. Nedokážu pochopit, z čeho to pramení. Navíc to nejsou hloupí lidé, snad mají pocit, že Fico se zastává těch slabých. A faktem je, že kdybych neznal situaci, tak bych někdy i já řekl, že v jeho zdravém rozhořčení a argumentaci má pravdu. Když se oklepu, tak po hodině si to v hlavě srovnám a vidím ten populismus - ale je dost inteligentní, s brnkáním na národní strunu, na kterou na Slovensku slyšíte. My švejkové jsme na tom jinak v tomto směru a u nás socdem dělala hloupý populismus ve stylu "nám vše vyjde, protože volič je koneckonců hlupák." Slovenský volič je jiný a Fico to umí.
31. 05. 2010 | 19:24

Béda napsal(a):

JAHA,

takže nic. Nedokážete to vlastníma slovama obhájit, popsat princip a smysl.

Stejně tak jako jste mě nepřesvědčil o tom, proč by se mělo plošně zavádět školné. V ČR je totiž v běhu návrh na PLOŠNÉ zavedení školného (TOP), nikoliv selektivního.
31. 05. 2010 | 19:27

Rumcajs napsal(a):

Hodně z toho bych podepsal ale největší radost mám z odchodu Paroubka i s jeho 7 hříchy,jak je popisují v MF dnes.

Paroubek = černá můra demokracie.
31. 05. 2010 | 19:31

karel h. napsal(a):

to Béda - několik poznámek - Dzurinda se přece jen více obklopil odborníky, kteří udělali rešerše, jak to chodí jinde. Navíc to byli lidé, kteří prošli mezinárodními organizacemi a Dzurinda je asi dobře zaplatil a vyplatilo se. Dovedete si představit, že u nás vezmeme např. Tošovského, dáme mu 5 milionů a ať něco objektivního zpracuje, jak udělat penzijní reformu? Tomůžeme dát tak Obstovi na zkoumání národního fotbalového stadionu.

Další poznámka - česká úřednická vláda má právo rozhodnout o půjčkách. Tato je navíc nikoliv Řecku, ale MMF za podmínek nikoliv nevýhodných pro Česko (lepší úrok než za jaký si půjčuje ČR, okamžitá splátka, pokud by o to ČR požádala). Předpokládám, že slova v závorce (a to nejsme v EU) jsou překlepem a míní se tím eurozóna. Opakuji, že půjčka MMF nemá s eurozónou do dělat. Země, které jsou v eurozóně, jsou na tom hůř v tom smyslu, že oni musí Řecko solidárně zachraňovat (usnesli se na tom, závazek se netýká ostatních členských zemí EU).
31. 05. 2010 | 19:31

mb napsal(a):

PEHE, sdělte laskavému čtenářstvu kterého politologa ctíte, děkujeme ....
31. 05. 2010 | 19:47

Béda napsal(a):

karel h,

díky za doplnění, upřesnění a opravu (máte pravdu má tam být eurozóna).

Stále jsem se ovšem nevověděl zdůvodnění proč důchodovou reformu - co tím vlastně získá střadatel, tím že část vkladů přesune do negarantované privátní sféry, kde bude platit stejně povinně. A co se tím vyřeší z hlediska negativního vývoje porodnosti a klesajícího podílu produktivní vůči neproduktivní části obyvatel.
31. 05. 2010 | 19:48

Elena napsal(a):

ano Beda aj za Dzurindu boli pochybne tendry , cela ta 20 rocna politicka garnitura je poznacena roznymi kauzami a korupciou, Miklos presadil a nastartoval ekonomiku, dal Slovensku Europsky rozmer, za to si ho vazim, to neznamena ze nepoznam ich preslapi, len že je chybou ako to robil paroubek ukazovat palcom kto je horsy , aj ked sam vedel ze nie su bez viny,

ja hovorim o konkretnych veciach ktore su chybne, a myslim si ze Socialna demokracia neznamena rozdavat verejne financie, ale znamena setriacie opatrenie, ekonomicke reformy,

a nie zvysovanie dani do nekonecna ( ktore zatial umoznuju fungovania statu, zajtra=slepa kolaj
31. 05. 2010 | 20:06

jojo napsal(a):

Levice apravice je mozna rozmazana, ale Pehe je jasnej:-))
31. 05. 2010 | 20:16

Béda napsal(a):

Elena,

já tomu nerozumím. Proč ti Slováci vlastně opět nezvolili tak výjimečného politika jako byl Dzurinda?

Proč Američané opět nezvolili vynikajícího G.Bushe? Proč v USA vždycky, když se dostanou pravocoví republikáni k moci, tak je zaděláno na finanční a jiný průšvih? Navíc v USA všechno fungovalo podobně jako na Slovensku. Minimální daň, privátní důchod a pojištění. Proč Am,eričané chtějí zdravotnickou reformu evropského střihu s rozšířením podílu obecně dostupné státní zdravotní péče?

Proč je v Lotyšsku (tygrovi) s rovnou daní krize?

Proč v Řecku, které vedla 8 let pravicová vláda je taková krize?

Jak je možné, že tentýž vzorný hospodář, který nyní jde zachraňovat českou ekonomiku velice radikálně pravicový udělal bezprecedentně největší sekyru v českém rozpočtu (přes 200 miliard)?
31. 05. 2010 | 20:21

Elena napsal(a):

Beda,

vy ste doteraz nepochopil aku obrovsku chybu nie len jednu robil Paroubek?

celu svoju kampan postavil na tom ze upozornoval na korupciu ODS, ale par dni pred volbami sa stretol na jeho podnet s Topolankom, vraj o politike nehovorili, len tak na caicek,

Beda , co je to za cloveka, tak ze dobre vedel o svojom zlom svedomii ,
Mladych zaujma ponuka, konkretne kroky, program, a nie ocernovanie a prazdne slubi
31. 05. 2010 | 20:22

hanah napsal(a):

Velký politolog Pehe se snaží napravit si reputaci...

Zvláštní, že tyto "optimistické postřehy" Pehe napsal až poté, když zjistil, že je patrně jediný se svým ukázkově demagogickým komentářem.
Odůvodnění napsání dnešního blogu je dětinské.
31. 05. 2010 | 20:27

Elena napsal(a):

Beda,

Fico pred 4 rokmi, slubil že nezvysi ceny za plyn , elektriku, vodu, potraviny, poskytne 13 dochodok a vianočný prispevok pre dôchodcov,
všetko dodržal, nie celkom, niečo hodil na regulacný urad, ale ako sa mu to padarilo za ake prachy, no proste sa zvezol na Miklosovych reformach, ktore neboli v predoslej vlade popularne, vo Ficovej prinesli svoj effekt , urodu sbieral Fico a rozdaval , prisla kryza, zvisil dane na cigarety alkohol, zavedol milionarsku dan, solidarnu dan ( 47 ticic hrubeho)
31. 05. 2010 | 20:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ld:
Dal jsem si práci a jsem znalý čunkiády. Žádné listy nechybějí. Bohužel na svém compu budu až příští týden, přihlaste se o odkaz.
31. 05. 2010 | 20:40

pavla napsal(a):

Id: Mateřská je 28 týdnů, žádné 3 či 4 roky. To je rodičovský Příspěvek. Víte, co je to příspěvek? To není výplata. Mateřská zrovna tak. Všechno je jen PODPORA v rodičovství. A děti si snad nepořizujeme pro peníze. Zkrátka nemůžeme počítat s tím, že 4 roky dostaneme stejně, jako kdyby se pracovalo. V zahraničí je mateřská jen nějaký ten týden a pak nic.

Route66: Asi nejste normální. Co bych tak asi měla závidět. Naopak bych si mohla přát, aby matky dostávaly co nejvíc, snacha je taky na mateřské. Ale nevím, proč. At se snaží chlap, či si měli šetřit na horší časy tehdy, když dítě nebylo. Prostě s dítětem se musí každý naučit žít trošku skromněji, pokud nemá na rozhazování.
Až budou hlady, tak ráda pomůžu. Zatím to tak není, tak at se mladí snaží.
31. 05. 2010 | 21:01

Marcus Agrippa napsal(a):

pavla:
to není pravda. Zjistěte si něco o Rakousku.
31. 05. 2010 | 21:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Elena:
Priemerný dôchodok na Slovensku je necelých 352 €.
http://www.cas.sk/clanok/16...
31. 05. 2010 | 21:10

stále rebel napsal(a):

Pro Belgičan.
Jsi si jistý, že jsi Belgičan, nejsi náhodou z Jánského vršku?

A k těm mladým.
Část z nich je tlupa stejně přihlouplých svazáků, jako byli jejich rodiče. Změnila se hesla, třídní či ideologický nepřítel, ale co do omezenosti, nic nového. Je to bohužel skupina, která se dá díky své nezkušenosti snadno zneužít.

Pehe – dobrý komentář.
31. 05. 2010 | 21:21

pavla napsal(a):

MaracusAgripa: V Rakousku berou 16 týdnů plný plat a pak už nic. Španělsko, to samé, Francie, 16týdnů plný plat a poté, myslím 1 rok, polovinu minim.mzdy, Řecko, celkem 80 dni, ale až při 3.dítěti, USA, 3 měsíce neplacená MD při práci ve firmě alespoň s 50 zaměstnanci, jinak 6 týdnů minim.nemocenská. Nikde nedostávají maminky placené 4 roky jako u nás, ikdyž to není žádný zázrak, tak přece jen nějaká podpora je.
31. 05. 2010 | 21:29

Admirál napsal(a):

pavla - kolik máte dětí? jste vdaná? Pracujete?

Až mi odpovíte na tyto otázky, uvěřím Vám, že to myslíte vážně.
31. 05. 2010 | 21:43

yara ze země krys napsal(a):

Výňatek z knihy od Nikolaje Nosova. Neználek v Kvítečkově.

Mechanici aut ve Kvítečkově byli
původně tři, Šroubek, Vroubek a Paroubek. Ten poslední měl ale obě ruce levé, tak se dal na politiku!
31. 05. 2010 | 22:06

pavla napsal(a):

Marcus: Vdaná jsem 33 let, mám 5 dětí a samozřejmě pracuju. Jako OSVČ. Děti mám v rozpětí od 15 do 31 let. Stačí?
31. 05. 2010 | 22:10

znalec napsal(a):

Zeman a SPOZ byli pomstou Paroubkovi za Zemana,a ostatní, za to, co z jeho díla Paroubek dokonal. Politika je o chytrém noblesním vyjadřování a hlavně umění, neudělat si nepřítele z toho koho kritizuju. To burani neumí dlouho skrývat a tak tam jsou jen na tu jednu chvíli, než jsou prohlédnuti. A v tom je demokracice nelepší ze všech špatných systémů.
31. 05. 2010 | 22:16

Burbank napsal(a):

yaro, přál bych si, abys s tak dobrým vtipem zkusil(a) štěstí v pořadu Na stojáka. Rád bych potom navštívil natáčení a vychutnal si, jak se ti mnou hozené nahnilé rajče rozplácne o rypák.
31. 05. 2010 | 22:20

pavla napsal(a):

Admirál, tak odpověď patřila Vám, ne Marcusovi.
31. 05. 2010 | 22:23

zk napsal(a):

znalec napsal, cituji:
"Politika je o chytrém noblesním vyjadřování..."

Pan znalec ráčí žít v nějakém paralelním vesmíru?:)
31. 05. 2010 | 22:23

stále rebel napsal(a):

Proletěl jsem naše média a pobavilo mne blábolení český novinářských …, kteří se nás pokouší prezentovat jako nového ekonomického leadera Evropy a vzpomněl jsem si na devadesátá léta, východoevropského tygra, ekonomického leadera, kterého by měly následovat ostatní postkomunistické státy a na to, jak to všechno dopadlo. Ekonomické džungle pohřbila slavného tygra i s vytunelovanými podniky a zůstaly dluhy. Nebyla potřeba žádná světová krize, EU rostla 3 %, postkomunistické země kolem 5 %, jen ČR upadla v letech 1997 – 1998 do ekonomické recese. Pravičáci byli ještě rádi, že to vládnutí po nich někdo převzal a věci napravoval.
31. 05. 2010 | 22:58

vlk napsal(a):

Pane Pehe
souhlasím s každým písmenem a ještě pár dobrých zpráv přidám:

10- sociální reformy a řezy budou dělat ti, co jich vždycky měli plná ústa , ale nikdy s e k nim neodhodlali

11- uzříme, jak to u nás s korupcí opravdu je. Jestli je aspoň minimální vůle u těch, co mají opět plná ústa pravicových hodnot, s tím aspoň malinko pohnout

12-lidé do příštích voleb pochopí , že vhodit volební lístek do urny není hlasování Nováků v Superstar nebo házení lístků na slosování tomboly na hasičském bálu v Horní Dolní, ale akt, který určí jejich životy na hodně dlouho. A tudíž , že by o tom měli hodně přemýšlet. Opravdu hodně. protože to jako tombolu pojali.
Jen musí pochopit , že výhry nejsou.
31. 05. 2010 | 23:09

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, je zcela pochopitelné, že rozmanití sockomedianti a jiní kolotočáři berou život především jako lidovou veselici se všemi příslušnými tombolami, opilci a místopřísežnými zde děvkami. Nic jiného si zřejmě představit nedovedou, ale my potomci českých sedláků víme svoje a s neustále skučícími vlky za humny jsme se vždy uměli, a umíme dosud vypořádat hravě...
Veselé krizování...
http://ateo.cz/f/images/c/C...
31. 05. 2010 | 23:41

Vico napsal(a):

wcgarden

Vy tu zřejmě brzy chcípnete jako medvídek koala, kterému vzali listy blahovičníku paroubkovitého. Vraťte se na stromy lesní muži, kde vám to nesmírně sluší. Následujte ideál Jeana Jacquese Russoa. Když budete hodný, dostanete banán. Blahovičník paroubkovitý jen z mrazáku.
31. 05. 2010 | 23:52

jarpor napsal(a):

Vico

Vypadá to, že jste naštvaný...
Neberte si to tak, ten výsledek voleb.
Teď někdo udělá "špinavou práci" a půjde od válu... takže šance zase přijde...

Hezký večer
01. 06. 2010 | 00:09

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý Vico, další z posměváčků ze základky ? Šlápl jsem vám na kyblíček ? Omlouvám se. Ale prosím pěkně, když nestíháte, vraťte se raději na pískoviště. Děkuji.
Veselé krizování...
http://i1.korzik.net/2009-1...
01. 06. 2010 | 00:12

rebe napsal(a):

Pane Pehe,
dlouho sleduji Vaše komentáře a myslím, že máte velmi vážný osobní problém. Myslím, že by bylo vhodné si někde v klidu odpočinout. Pokut ovšem nadále cítíte potřebu komentovat, mentorovat a radit, doporučuji se přesunout do KLDR. Neotravujte klima v ČR.
01. 06. 2010 | 00:21

kormoran napsal(a):

cesky tisk.
Paroubek po vysledku z voleb zkolaboval??

Ano! Dva duvody , mel se setkat s veriteli- A.

B . Petra chtela 69- neprovedeno,neb je zaucen na 'pstrosa'...

Nejserioznejsi tisk z KLDR tyto dve moznosti vylucuje , protoze byl zrovna na pratelske navsteve.
01. 06. 2010 | 04:50

kormoran napsal(a):

.... prubezne zpravy .
paroubek byl pristizen ochrankou v zoo , krmici "kockodany' banany s hrebiky)))))
01. 06. 2010 | 05:02

S.Š. napsal(a):

kormoran : Nereaguji obvykle na blogy Petry Paroubkové, srovnání Ivana Langera (na něhož jsem vždy nahlížena poměrně chladně, dokonce i ve dřevních dobách, kdy proti němu média neměla žádné výhrady) se Stalinem, obzvláště při známém normalizačním profilu Jiřího Paroubka mně přišlo natolik nevkusné, že jsem přičinila pár slov, tady jsou :

S.S. napsal(a):
... Tezka vec. Ten, kdo v apatyce nekoupi, sice mozna vi, "že pokud jeho (Langerova) mise nedopadne na konci května dobře, bude to potupný konec", netusi vsak, ze takova vec se ani zdaleka nemusi tykat jen Ivana Langera. A ze pady na zadek z velke vysky mohou byt i bolestive.
15.05.2010 04:38:17

Ani to netrvalo dlouho. Panu Paroubkovi nepřeji nic zlého, mám ale za to, že pro něj ideální doba byla před 40 lety. Dnes, prosím, raději už ne ... :-)
01. 06. 2010 | 07:27

jarpor napsal(a):

Hmmm...

Tak nám zde Vlk napsal tři, prý dobré zprávy jako pokračování textu Pehe...

No, dle mého, jsou Vlkovy "dobré zprávy" spíše urážkou voličů...

Co jiného lze očekávat od zrzeného člověka ... Nic.
Nezbývá než nechat jej svému žlučovitému osudu a občas komentovat jeho nenávist a pohrdání se všemi, jež jeho pohled nesdílejí...

Hezký den
01. 06. 2010 | 07:30

Belgičan napsal(a):

Vlk napsal,

"12-lidé do příštích voleb pochopí , že vhodit volební lístek do urny není hlasování Nováků v Superstar nebo házení lístků na slosování tomboly na hasičském bálu v Horní Dolní, ale akt, který určí jejich životy na hodně dlouho. A tudíž , že by o tom měli hodně přemýšlet. Opravdu hodně. protože to jako tombolu pojali.
Jen musí pochopit , že výhry nejsou."
z 31.05.2010 23:09:14 .

Dělal jsem agitaci pro TOP 09 a příjemně mne překvapilo kolik lidí, hlavně mladých zná program TOPky. Mladí prakticky všeci.

O znalostech voleního programu ČSSD oné z Ústí n. L. importovaní chátry, co bučela a pískala na Nečase při poslední debatě v ČRo silně pochybuji. Neznalost programu strany se dá přiřknout i ostatním voličům ČSSD.
Jinak je mi záhadou, jak mohli spolknout sliby o snížení cen energií na jedné straně a na straně druhé sliby třináctého důchodu ze zisků ČEZu...Tak bych mohl pokračovat.

Na rozdíl od Vlka, který nejspíš bodem 12 popisuje oněch 22% voličů ČSSD, nejsem optimistou a nemyslím, že se tito voliči nad svýmy skutky zamyslí, natož, že něco pochopí. Stačí zamávat kabanosem a "obyčejný člověk" vypne mozek. Jako pozitivní shledávám já, že jich je z cca 62% voličů jen 22%.
01. 06. 2010 | 08:06

Belgičan napsal(a):

Stále rebel, z 31.05.2010 21:21:54,

nesuďte podle sebe!
01. 06. 2010 | 08:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

wb garden
Toho opilce - Kalouska jste trefil hezky. Ale ta místopřísežná děvka ?
To fakt máte na mysli čunkiádu a občana Schwarzenberga ?
To jste trochu ujel.
Občan Schwarzenberg není žádná místopřísežná děvka.

Měl byste to dementovat. To přece musíte umět, ne ?
"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."
01. 06. 2010 | 08:18

Belgičan napsal(a):

Sladký, z 31.05.2010 17:16:58 ,

určitě?
Jestli ano, tak proč mají Vaše příspěvky zde formát rohlíku za 0,90 Kč? Nejspíš to nebude s těma řádama tak horký co?
01. 06. 2010 | 08:22

Jozef napsal(a):

Dovolim si konstatovat: pan Pehe je prvym masmedialnym disidentom.Prva lastovicka.Prazska.Bratislava za tymto "Prazskym jarom"trochu zaostava.

V Bratislave zuri este demonizacia a debilizacia v celej parade.Masmedialnym demonom a debilom,ktoreho je treba dnes prioritne znicit, je premier Fico.Bratislavski slobodni Europania,dlhorocni obdivovatelia slobodneho trhu,Ameriky a Pobaltia, uspesne, celodenne,v kazdom denniku,rozhlase,telke,celoplosne,casto decentne a stoicky kamenuju svojho demona. Kamenuju slovenskeho premiera za Madarsko,za aroganciu moci,populizmus,tendre, prislubenu pozicku pre Grecko atd,atd.

Panovi Pehe to trvalo.Ale prvy disident medzi samurajmi a verejnymi blondinami pana Johna je ine kafe.Musim vyjadrit respekt.

Pan Pehe je skutocny disident,inac by nemal tu cest byt vnimany ako socialisticke monstrum,posielane do KLDR a podobnych destinacii.Pana Pehe vsak dnesni politicki veriaci neoznacuju este za agenta Moskvy,ap.Nie je dosledny disident.
Keby bol pan Pehe dosledny disident,tak,ako moja malickost, musel by konstatovat,ze media popravuju stupidnych demonov /bolsevikov,agentov Moskvy atd./ nie podla stranickej,nabozenskej,ci inej orientacie,ale podla poslusnosti aktualnym zaujmom politiky severoatlantickej rise.

Risa Wall Streetu pada,ako dvojicky z piesku.Niet pomoci.Kym dva z dvoch tisic skusenych think-tankov sa zhodnu na identifikacii rannych problemov a vylosuju jedno z troch navrhovanych rieseni - uz je vecer,uz je situacia ina,uz treba identifikovat ine problemy.

Aktualnym povolebnym problemom prazskych straznych psov je potreba zistit:akuze to elitu povolali sme do ceskeho parlamentu rozhodovat o 10-milionovom americko/banky/- nemeckom/vyroba/ cesko-moravskom podniku? Koho to sme dali plebsu zvolit?
Hlasovat, za zakony a rezolucie, nebude len sarmantny knieza von Schwarzenberg de Bilderberg a skuseny pan Kalousek,nielen Pan John a par osob okolo neho:budu spolahlivo mudri vsetci? Ako dlho?

Metoda volit /kruzkovat/ medzi neznamymi uchadzacmi posledneho nemusi byt uspesna: ti posledni nemusia byt poslusni z dovodu uplneho politickeho analfabetizmu a tiez nemusia sa dat kupit len takym Bakalom alebo len takym KGB.Ak su dostatocne hlupi, mozu sa dat presvedcit kadejakymi lobbystami,mozu sa ocitnut na strane defenestrovanych i defenestrujucich...
01. 06. 2010 | 08:58

Rejpal napsal(a):

Souhlasím s autorem blogu. Nejoptimističtější je snad jeho naděje vyjádřená v bodě 9: snad budoucí pokolení pochopí, co je v globálním světě důležité a co nikoliv.
01. 06. 2010 | 09:17

karulin napsal(a):

v modernizaci socanů bych až tak moc nevěřila. Nejsem znalec vnitřních poměrů ve straně, ale Hamáček, Tejc,Hašek, Sobotka - tedy ti mladší a přitom v politice ostřílení, na mne dělají dojem, že obrodu strany budouvidět v tom, že se strana posune ke středu. Možná se mýlím, ale kdo by dokázal stranu obrodit, to by u socanů mohla být taková hlava, jakou měl Jičínský.Ten se nedostává. Ač bývalý komunista , demokrat smýšlením podle mne byl každým coulem.Potřebovali bychom vzdělanou levicovou mladou generaci,se srdcem, které bije skutečně vlevo.Nevím jak kdo, já je nacházím spíše ve starší generaci - Erazim Kohák, jmenovaný Jičínský a spousta dalších, kteří jsou pd drnem.Na ty mladé, chechtající se na diskuzích, že při špíně ve městech máme nezaměstnaných ještě málo, potřebujeme více košťat do ulic, by možná zabral Karel Kryl. Teda kdyby žil. Ten se musí v hrobě obracet. No nic, postoupili jsme dál, mladí žerou Mádla s Issovou. Vidím to černě, tohle co se děje je morální rozvrat celé společnosti, skočili jsme z diktatury proletariátu do diktatury peněz a vyprázdněných mozků.
01. 06. 2010 | 12:13

karulin napsal(a):

k poplatkům ve zdravotnictví - i těm blbým 30,- Kč. Dojíždím pravidelně do VFN na Karláku. Jedné pacientce jsem je zaplatila, neměla by jinak na cestu zpět. Co prodělává člověk, který ošetření potřebuje a před doktory nechce líčit tu svoji nuzotu v plné parádě, nedokáže si možná mnohý z těch mladých představit. A nejen mladých. I o tom v TV mluvil ředitel VFN, že se nedá poplatek přirovnávat k jednomu pivu, protože na něj prostě určitá část společnosti nemá. Byla jsem ráda, že jsem mohla z dotyčné sejmout dilema, jak se dožadovat ošetření bez poplatku, ale styděla jsem se za tuto společnost i za poděkování dotyčné. I když na druhou stranu - je to tam samý titul, lidskost tihle lidé ale neztratili a nepochybuji, že by taktním způsobem insolvenci dotyčné klidně přešli. A pozor - co je mezi nimi mladých lidí. Ovšem tyhle typy se do politiky neženou.
01. 06. 2010 | 12:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, já to teda vidím růžově, pardon oranžově spíš.
A když si jinoch vezme ešče ten slušivej bílej límeček, co má furt na plakátech, tak je to skoro sichr. Čestný pionýrský...
Veselé krizování...
http://ateo.cz/f/images/n/n...
01. 06. 2010 | 15:45

kočka šklíba napsal(a):

Karkuline/o děkuji, za lidský hlas. A jak píšete: ... "Na ty mladé, chechtající se na diskuzích, že při špíně ve městech máme nezaměstnaných ještě málo, potřebujeme více košťat do ulic, by možná zabral Karel Kryl. Teda kdyby žil."... to je ta hrůza. Ne výsledek voleb, ale tohle: chechtající se mladí, nakonec pod všemi zdejšími povolebními blogy se najdou a z toho má neskutečný strach. Ta absence lidskosti, ten arogantní nadřazený postoj některých, přitom absolutně bez bez myšlenek, jen si kopnout, nakonec jeden z nich to pod nějakým blogem bezostyšně napsal. Kopat do mrtvol se sice nemá ale on to udělá s radostí. To je snad to nejhorší co média, a nikdo jiný, zde dokázala.

Jsme všichni v jedné žumpě, a to kvůli tomu, aby mohli ti vyvolení rozkrást to poslední co tu ještě je a to co rozkradli, aby nemuseli vracet.
02. 06. 2010 | 03:09

Fialenka napsal(a):

Někde pod aktuálnímy blogy je tento příklad proč mladí volili TOP09: studentka práv volila TOP09 a ohledně školného se vyjádřila, že nechce aby jí současní méně vydělávající přispívali na školné, protože ona bude více vydělávající než ti co by ji těď přispívali....
Takže jakoby fér ohleduplnost soucit. Jenže nedomyslela, že volbou TOP09 to právě těm méně vydělávajícím zavaří na plné čáře.
02. 06. 2010 | 06:44

vilček napsal(a):

To Belgičan:
Na Vaše případné uznání omylu jsem zvědav.
To wbgarten: nejsem jen potomek sedláků ale i sedlák. Možná proto
to vidím zblíž a trochu jinak.
S názorem na komanče,Stbáky a positivní shoda, s názorem na
" neumím rozeznat špinavé peníze", "nechci restituce, zvláště ne právnických osob a církví" a na " útěk před právníky" a na "Více Kožených"
názor opačný!
Výrok:
"Kdyby jsme jim řekli, co chystáme, nikdy by nás nevolili"
mně spíš připomíná opačnou stranu v Maďarsku: "Lhali jsme jim ráno, vpoledne i večer"!
02. 06. 2010 | 12:05

H..H. napsal(a):

To karulin a kočka šklíba:
Souzním s vámi a je to úlevné. Díky. Nějak mně ty volby "vzaly"

Je nepochbyné, že žijeme v morálním bahnu a nvíc lidé obecně nějak přestali myslet, resp. já tu logiku nějak nechápu. A to se netýká jenom lidí s nižším vzděláním.

Například medici a lékaři z nemocnic neustále nadávají na chaos a ne-řád ve zdravotnictví a nyní zejména v postgraduálním vzdělávání( pro lékaře velmi důležité!), a který jednoznačně způsobila politika pravice. Pokud vím, většina z nich přesto preferuje a volí pravici.
02. 06. 2010 | 15:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

H..H.:
"který jednoznačně způsobila politika pravice" Nepravda. Chaos ve zdravotnictví začal narůstat ihned po plyšáku za ministrování např. min. Bojara, nejvíéce však přidal Rath.
03. 06. 2010 | 11:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy