Otázky pro Meteopress: Jak to tedy je?

18. 03. 2010 | 20:33
Přečteno 4557 krát
Ve svém včerejším blogu jsem popsal problém kolem počtu blesků na našem území při přechodu studené fronty v noci ze 14. na 15.3.2010, který uvedla paní Honsová z Meteopressu na serveru Novinky.cz. Od té doby nejen že se tento problém nedaří rozmotat, ale celá věc se ještě dále zkomplikovala. Jak?

Dne 18.3.2010 odpovídala na otázky čtenářů v on-line rozhovoru na Aktualne.cz paní Honsová. Mimo jiné na dotaz „Budou v březnu ještě nějaké bouřky? Zaujalo mě, jak jste v těch posledních, které přešly nad Českou republikou nedávno, v noci ze 14. na 15. 3. 2010, došla k počtu 3798 blesků? Detekční systém ČHMÚ "napočítal" nad územím naší republiky jen 184 blesků? Můžete mi ten nepoměr prosím vysvětlit? Děkuji“ odpověděla: „Statistiku detekce blesků, kterou dostává Meteopress nezávisle na ČHMÚ od společnosti Siemens(stejně tak jako výstupy některých numerických modelů, aktuální teploty od amatérkých meteorologů...) uvádí na území Česka během noci na pondělí celkem 495 bleskových výbojů, v celé Evropě 3798 blesků.“

Kde ale skutečně bere Meteopress data ze systému detekce blesků? Ještě ve středu totiž některý ze zaměstnanců Meteopressu tvrdil jednomu tazateli na jejich stránce „Zeptejte se meteorologa on-line“, že Meteopress má vlastní detekci blesků a čidla mají na střeše budovy. Druhý den už ale Meteopress tato data údajně odebírá „nezávisle na ČHMÚ od společnosti Siemens“. Vzhledem k tomu, že ČHMÚ je v systému CELDN (Central European Lightning Detection Network), provozovaném rovněž Siemensem, musel by v tomto případě Siemens dodávat Meteopressu jiná data, než jaká dodává ČHMÚ. Nebo je spíše pravdivá informace, uvedená v diskusi pod tímto blogem, že Meteopress od firmy Siemens ve skutečnosti žádná data neodebírá? Takže se ptám Meteopressu: Jak to tedy je?

Další problém jsou počty blesků. Opět. Paní Honsová v rozhovoru uvedla, že těch 3798 blesků bylo zaznamenáno v celé Evropě. Pominu-li to, že v příspěvku na serveru Novinky.cz nepsala o „celé Evropě“, ale o území ČR, je zvláštní, jak toto číslo získala. Podle informací, které mám (zmínka o tom je např. i v diskusi opět na tomto blogu) byl totiž počet zaznamenaných blesků na území Evropy od 14.3.2010 06:00 hodin UTC do 15.3.2010 06:00 UTC jen kolem 830. Dost velké rozdíly. Takže se opět ptám Meteopressu: Jak to tedy je?

Ty odpovědi nechci pro sebe. Jak tyto chyby vznikly, jsem popsal v minulém blogu a nemám důvod na tom cokoli měnit. Meteopress a jeho zaměstnanci by ale měli jasně odpovědět hlavně české veřejnosti. Zatím to ovšem vypadá, že se spíše vykrucují a mlží. Nejde tu ani o ty blesky jako takové. Jde tu o víc. Jde o důvěryhodnost organizace, která ve velkém rozsahu poskytuje meteorologické informace české veřejnosti. A s tím by si nikdo zahrávat neměl.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Boris Valníček napsal(a):

Vážený pane Metelka,
jako meteorolog původem sleduji vývoj počasí a předpovědi,při čemž zjišťuji,že paní Honsová se často v předpovědích mýlí,takže je nepovažuji za spolehlivé a respektuji spíše HMÚ a Deutsche Wetterberichte.Takže máte s těmi blesky zřejmě pravdu.S pozdravem Valníček
18. 03. 2010 | 21:09

Al Jouda napsal(a):

Nechte už ty blesky na pokoji ! Vždyť je to úplně jedno, kolik jich bylo. Teď máme jiné starosti: Poplatky a volby.
18. 03. 2010 | 21:11

L.Metelka napsal(a):

Al Jouda:
viz poslední 4 věty...
18. 03. 2010 | 21:25

Vysmátý napsal(a):

Heč, heč, závidí a chytá za slovíčka. Nám to neva, nám to vyhovuje, a to nejsme zrovna ti nejblbější. Necítíme se ale ukřivděni, jako někdo. Heč, heč.
18. 03. 2010 | 22:44

Eliška II napsal(a):

podle slečny Honsové se možná blýská na lepší časy, tak ji nechte! Takový optimismus mi teď docela vyhovuje -))
18. 03. 2010 | 22:48

jája napsal(a):

Myslím si, že paní Honsová je jen mediální exhibicionista a narcis, který se rád vidí na obrazovce. Její předpovědi jsou zatraceně všeobecné a hraničí s diletantismem. Kdysi jsem obsluhoval meteostanici a dodnes si dokáži sám pro sebe jakž takž předopvědět počasí, ale převážně je to v rozporu s prohlášením p. Honsové
19. 03. 2010 | 06:14

Apeoffice napsal(a):

Po přečtení minulého blogu pana Metelky, jsem se zaměřil na to, jakým způsobem jsou na Nově uváděny zprávy týkající se počasí.

Zrovna včera se Rey dramaticky ptal nějakého toho jejich poskoka, zda hrozí povodně, v celé větě byla použita kompozice slov, která mohla vyvolat obavy či strach, ale hlavně probudila usínajícího diváka a ten opět celý div ne živý s hrůzou sledoval, co ten poskok ze sebe vykoktá, aby pak s úlevou se opět sesunul na gauči, že sníh odtávat bude pomalu.

No a aby toho nebylo málo, poskok nás diváky informoval, že sněku je (šílená cifra) že by to naplnilo přehradu (nevím už kolikrát)

Dramatický přednes, hausnumera jak ze státního rozpočtu ... prostě bulvár jako když vyšije.

No a paní Honsová se veze na téhle vlně, dramaticky sděluje tisíce blesků, nebo plesků? No třesky plesky ... takže plesků :))
19. 03. 2010 | 08:04

Pája napsal(a):

Já bych se, pane doktore, zeptal jinak. Quo usque tandem, milé Aktuálně.cz a milé Novinky.cz, nás budete obtěžovat informacemi od obskurních společností typu Meteostres? Chyba je u těch novinářů, ne na straně paní? slečny? D.H. Nebude-li jí dána publicita, zhasne sama o sobě a může se v poklidu věnovat čemu chce.
19. 03. 2010 | 08:05

L.Metelka napsal(a):

Apeoffice:
Tohle pozoruji už dlouho a nejen u Meteopressu a novinářů. Hon na extrémy a rekordy. Jakákoli informace o počasí musí obsahovat alespoň jedno šíleně vysoké číslo. Je celkem jedno, k čemu se vztahuje nebo jestli to číslo je vzhledem k dané roční době normální nebo nějak vybočuje z normálu. To, že je u nás na konci zimy tolik sněhu, že by několikrát naplnil Orlickou přehradu, to je celkem normální. Ale takhle to oni říci nemůžou. Vypadalo by to moc "normálně"...
19. 03. 2010 | 08:44

Apeoffice napsal(a):

L.Metelka:

právě Váš minulý blog mě přinutil přestat koukat do výstřihů moderátorek a poslouchat, co vlastně a jak jsou zprávy podávány. Hodně jsem se u toho bavil.

Ono totiž jak už jsem si sám na sobě všiml, často jsem natolik unesen vnadnou moderátorkou, že na konci předpovědi vlastně nevím jak bude :)
Což mi trochu komplikuje život v tom jak se vhodně obléct :))
19. 03. 2010 | 09:25

Michal Macek napsal(a):

apeoffice:

nebudem si nic nalhavat - dasa je nejhezci rosnicka.ma v sobe zvlastni kouzlo.jeji kolegyne typu karla mrackova (sic!) jsou jen dalsi recyklovatelne barbiny
19. 03. 2010 | 09:31

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,pánové,pánové,co se vám tak líbí na těch silikonech,jó,to kdyby Nova koupila Ronalda,nebo Messiho,a oni by předpovídali počasí jen v kopačkách,to bych byla ochotná se na tu Novu kouknout,třeba by se strefili i do počasí ále takhle.Takhle si dělám počasí sama.

Pane,Metelko,vím,že Vám jde o solidní pravdu,takže se omlouvám,ale občas se mi chce dělat si z vážných věcí legrácky,ono se pak lépe "dejchá",jako po bouřce.Tužka s úsměvem.
19. 03. 2010 | 09:45

Lena napsal(a):

Ha, pan Valníček je tady.

Pane Stejskale,
chtěl jste tu mít astronoma, teď se Vám tu jeden objevil sám od sebe. Rychle po něm hoďte laso!!!
19. 03. 2010 | 09:50

Lena napsal(a):

Tužko,
ty silikony vysvětluje známý vtip:
Proč si muži vybírají krásné, ale hloupé ženy? Protože průměrný chlap líp vidí než myslí.
19. 03. 2010 | 09:54

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Lenu,máte odvahu,ještě,že největší "gentlemani",píšou pod politickými blogy,pan Metelka to s nonšalancí sobě vlastní přehlédne.Já,když "répám" do mužů,tak jen tupou,teda dost tupou špičkou,oni jsou tolik citliví,nechci je vyděsit pravdou.Tužka s úsměvem.
19. 03. 2010 | 10:06

buldatra napsal(a):

Správná rvačka o počasí by to byla, kdyby se jí zúčastnila i ta nezbedná Honsová.
Takhle to vypadá jen jako kata jednotlivce.
19. 03. 2010 | 10:16

L.Metelka napsal(a):

Tužka, Lena:
Nojo, ale když já čím dál tím hůř vidím a taky mi to čím dál tím hůř myslí - skoro se bojím pomyslet na to, co mi nakonec zbyde... :-)
Asi si už ani nevzpomenu na to, co je to silikon a i kdyby mi to někdo řekl, nenajdu ho... :-)
19. 03. 2010 | 10:17

L.Metelka napsal(a):

buldatra:
Účast Meteopressu nebo paní Honsové v této diskusi bych velice přivítal...
19. 03. 2010 | 10:19

buldatra napsal(a):

Leno:

Moje žena je krásná, ale hloupá rozhodně není.
Asi blbě vidím.

Kontrolní otázka: co je lepší? Být chytrý, nebo být chytrák?
19. 03. 2010 | 10:23

Karlík napsal(a):

Jednoduché vysvětelení nesmyslů publikovaných paní Honsovou. Ona dáma není meteoroložka, je doktorkou inženýrkou se specializací na pěstování golfových trávníků, což studovala na České zemědělské univerzitě.
19. 03. 2010 | 10:29

ld napsal(a):

buldatra,

asi to chce změnit očního lékaře. Možná všechny lékaře...
19. 03. 2010 | 10:35

L.Metelka napsal(a):

Karlík:
A představte si, kdyby naopak meteorologové začali psát všude možně o tom, jak pěstovat golfové trávníky...
To už by si ten golf asi nikdo nezahrál...
19. 03. 2010 | 10:36

buldatra napsal(a):

Id:

to chcete aby se stali zcela zbytečnými?
Co by pak dělali?
Kdo by je živil?
Vždyť je krize!
19. 03. 2010 | 10:44

Apeoffice napsal(a):

pro Tužku:

to máte tak milá Tužko, když člověk - muž žije sám, tedy jako já, tak z toho blbne, no a jelikož vím, že je neslušné slintat na ulici na slečny a dívky, dá se v klidu domova slintat u TV, mám takový ten omyvatelný grindáček s tím korýtkem, po zprávách o počasí ho hodím do myčky :)))

Oni muži jsou hodně podobni alosaurům, když očešete nádstavby mozku a zbyde vám tem prapůvodní kmen mozku a ten je moc podobný mozku alosaura. No a alosaurus fungoval asi takto: když se to hýbe ulov to, když se to nehýbe sežer to.

No a teď je na stupni vývoje muže, nakolik dokáže tomuto alosauřímu prokletí vzdorovat :)
Protože když muž průměrný až podprůměrný vidí krásnou ženu - nebo prostě ženu, tak se spustí právě ten proces - hýbe se ulov ji, nehýbe se ... sežer ji :)

Takže se silikonama to nemá nic společného, je to alosauří reflex :)
19. 03. 2010 | 10:45

buldatra napsal(a):

L.Metelka:

A jak se pěstuje takový golfový trávník?
Má na to nějaký vliv počasí?
19. 03. 2010 | 10:46

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Metelku,jako vždy,s neopakovatelným jemným humorem,prostě,kdo umí,umí,kdo neumí,č**í,kouká na počasí předpovídané paní VELKÉ HÓÓ.Tužka s úsměvem.Vaše blogy čtu pravielně,ale někdy si ulomím špičku,abych tady zbytečně nečmárala,dnes už toho moc nebude,je krásné počasí a zahrada po zimě volá.Děkuji za shovívavost.Tužka s jarním úsměvem.
19. 03. 2010 | 10:49

L.Metelka napsal(a):

buldatra:
Má. Ale jaký - to musejí vědět hlavně trávníkáři, ne meteorologové...
19. 03. 2010 | 10:58

Tužka napsal(a):

Tužka pro Apeoffice napíše,rozesmál jste mne,ještě teď se směju,vůbec nevím,jak ten prapředek vypadá,to mne nikdy nebralo,v tomhle si můžete napsat cokoli,budu Vám věřit.Apeoffice,Apeoffice,co to tak může být.Ale směju se,ještě deď,dík Tužka a úsměv.
19. 03. 2010 | 10:59

L.Metelka napsal(a):

Tužka:
Taky přeju hezké jaro a vždy ostrou špičku... :-)
19. 03. 2010 | 11:00

Apeoffice napsal(a):

Pro Tužku:

no zadejte si to vyhledávače heslo Alosaurus :) on vypadal tak trochu jako Tyranosaurus Rex.

Můj syn a já máme rádi dýňosejry (rozumějte dinosaury) a tak máme doma několik DVD s touto tématikou a vzpomínám jak nějaký vědec ukazoval zkamenělinu, otist mozku a pak hovořil o tom, že vlastně i lidé mají takový kousek tkáně ve svém mozku, nejsem doktor, takže mi tahle tématika trochu hapruje, ale laicky, když mícha vystupije z páteře, tak je to takový "kabel" a na ten se napojují jšechny ty další čásli lidského mozku, najděte si řez mozkem (ne mým vlastním)na netu a uvidíte co mám na mysli.

No a od toho byl kousek k jisté recesi, jež vytvořila mužský alosauří reflex :)

Pokud dumáte co je nick Apeoffice, tak jsem chtěl původně Apofise, jenže to bylo zadáno už někým jiným, no a protože jsem hračička a srandista, udělal jsem z toho nick co mám :))
19. 03. 2010 | 11:13

Carlos V. napsal(a):

Sakra, pane Metelko, piste o pocasi, ne o pani Honsove.

Na kritizovani neprofesionality mate spoustu moznych cilu - pani Honsova neni jiste ta nejhorsi.

Spis mi pripade ze plati :
a) mate osobne neco proti pani Honsove
b} rad byste mel neco osobne s pani Honsovou

:-)
19. 03. 2010 | 11:13

ppp napsal(a):

to Carlos V.
Á, španělský král a císař opět vstal z mrtvých a šíří tu své staré bludy.Byli králové také meteorology,nebo jen odborníky přes ženské?
19. 03. 2010 | 11:27

L.metelka napsal(a):

Carlos V.:
Pokud se paní Honsová tak snaží, aby k ní to počasí patřilo a pokud v tom počasí dělá takové chyby, těžko to oddělíte. Ale jak se můžete dočíst v blogu, rád bych znal především vyjádření Meteopressu.
a) Proti paní Honsové osobně nemám nic, proti mnoha jejím výrokům kolem meteorologie mám hodně.
b) Paní Honsová rozhodně není můj typ...
19. 03. 2010 | 11:30

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,na zahradě bylo nádherně,mám po obědě siestu,tak kouknu,jestli nenapsali z Meteopressu,nebo zdali se neozvala paní Honsová.Nic,dělají mrtvé broučky,ale vsadila bych dost,že si to čtou a nic .Složili krovky a dělají,že neumí "přiletět k blogu pana Metelky.Když sem "příjdete",paní Honsová,slibuji,že budu zdvořilá a budu klást jen věcné otázky.Ale musíte si pospíšit,půjdu zase ven,je vskutku nádherné počasí.Dneska nic nepředpovídejte,paní Honsová,aby bylo zase zítra krásně,jednou jste pronesla,že máte ráda extrémy , v tom se lišíme.Já mám ráda ve dne slunce,v noci mírný déšť,žádný vichr,povodně a bouře,počasí,piánko,piánko.Tužka s úsměvem.
19. 03. 2010 | 14:23

Carlos V. napsal(a):

L. metelka

budiz.

A co priste radsi neco o pocasi ? Mam rad Vase fundovane prispevky.
19. 03. 2010 | 16:19

Rys napsal(a):

to: Metelka
možná, že paní Honsová není Váš typ, no vím určitě, že Vy taky nejste její typ a můj určitě taky ne. Ale s tím nic nenaděláte. Možná by pomohla plastika. Teď je to i módní.
21. 03. 2010 | 07:19

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 08:48

alexander´s ragtime band napsal(a):

Pikantní je, když jeden blábolník, který mate veřejnost napadá jinou blábolnici, která se chová podobně.
Jenže paní Honcová se dala na tenký led. Její "předpovědi" jsou lehce ověřitelné a kdo chce, tak rychle zjistí, že se jedná o nesmysly.
Jenže, když pan Metelka, který si říká klimatolog (o klimatologii nemá zřejmě ani páru)dělá totéž (nevím zda je podvodník nebo jen pouhý ignorant), tak je to přesně podle úsloví "Zloděj křičí chyťte zloděje"
K věci: Klima se mění, ano, jenže ne tak, jak tvrdí současní agenti s klimatem. Ono se mění o cca plus, minus 30°C (ano třicet). Na to už přišel starý moudrý G. Cuvier před 200 roky.
A změna klimatu přichází rychle, během několika týdnů či měsíců.
Doklad: Mamuti zamrzlí v permfrostu mají v žaludcích rostliny mírného a subtropického pásu. Asi podle IPCC na ten sever doletěli letadlem zmrznout. A poslední doba ledová odezněla taky během velice krátké doby. Holandští rybáři dodnes tahají kosti srstnatých nosorožců ze dna severního moře, které bylo tehdy suchozemskou plání. A při rychlém oteplení ji zaplavilo moře. Ona totiž před nějakými 2O.OOO léty byla Temže přítokem Rýna.
Takže nějaké klimakterické počítání desetin či jednotek stupňů za století je stejný nesmysl, jako počítat jak se pohne zemská osa v důsledku přeletu orla mořského nad Jeseníky.
Oběma Vám i pí Honsové patří "Bludný balvan"
A můžete jít třetit úhel a vymýšlet perpetuum mobile - oba.
22. 03. 2010 | 13:29

L.Metelka napsal(a):

alexander's ragtime band:
No, chtělo by to nastudovat si alespoň základy klimatologie. Teplotní rozdíl mezi současností a poslední dobou ledovou je nějakých 6-8 stupňů (nikoli 30) a k té změně došlo v průběhu několika málo desetiletí (rychleji na konci ledových dob, pomaleji na jejich začátku). Ne za týdny či měsíce...
Ostatní nechávám bez komentáře...
22. 03. 2010 | 13:39

alexander´s ragtime band napsal(a):

Doporučuji nastudovat:
Již zmíněného Georgese Cuviera. Ten tomu neříkal "klimatické změny", ale "katastrofismus".
A potom něco novějšího o klimatu ve střední Křídě. A taky: Mezidobí mezi Ordovikem a Silurem. A dále období mezi Silurem a Devonem. Zajímavý je konec Siluru pro klimatology obzvlášť.
A máte extrémy nad 30° C. Pravda, doby ledové jsou záležitostí kvartéru. A to je proti starším změnám úplná pohodička.
22. 03. 2010 | 14:35

L.Metelka napsal(a):

alexander's ragtime band:
My žijeme v prvohorách? Nebo druhohorách? Proč neargumentujete třeba obdobím velkého bombardování? Proti tomu byla i křída, ordovik, silur, devon a přechody mezi nimi taky jedna veliká pohodička...
A pokud jde o ty teplotní změny - jakpak asi by došli ke změnám v týdnech nebo měsících, když ty analýzy z té doby mají časové rozlišení daleko horší (o mnoho řádů)?
Pokud jde o Cuviera - něco novějšího než 200 let starou argumentaci nemáte? Jistě to není to poslední na co paleontologie přišla...
22. 03. 2010 | 15:41

alexander´s ragtime band napsal(a):

A co tkhla zapojit do věci logiku ? Probírá se na Matfyz už v prvním semestru.
Když mamuti zamrzli v permfrostu, tak to musela být rychlá změna. Jinak by jejich tělesné schránky požrali predátoři a červíci by taky odvedli svou práci. Což nenastalo. Ta změna musela nastat během několika dnů. Můžete si to vyzkoušet třeba na uhynulém dobytčeti, které necháte na podzim na louce ležet. A nechtějte vidět, jak bude vypadat do doby, neš přijdou mrazy.
Takže zřejmě tehdejší změna teploty musela být skoková.
Chcete-li teplotní funkce byla nespojitá.
K těm paleontologům: Je dobré přečíst si něco z dob, kdy je ještě neinterpretovali alarmisté.
Např. prof. J. Augusta se klimatickým poměrům dosti věnoval. Zejména v terciéru. Velmi zajímavé. A to není zas tak dávná doba z geologického hlediska.
Jinak se mi osobně líbí, když jeden agent s teplou vodou tepe jiného za podobný přístup k věci. Pobavil jste mne. Díky.
That´s all.
23. 03. 2010 | 09:53

Ara napsal(a):

alexander's ragtime band:

"...vymýšlíte nesmyslné klimatologické prognózy a teorie které na 99,95% nemohou vyjít"

Alexandře, co je toto za blábol? Já sice žádné Metelkovy prognózy neznám, na jeho blogu jsem dnes jen náhodou a zřejmě i vůbec poprvé a až donedávna, než jsem "zabloudil" na nedávný blog R. Tolasze "Předpověď počasí na květen" (tam se budu muset asi ještě vrátit, jestli v tamní diskusi "nedlužím" odpověď :o))jsem o něm bohužel ani nevěděl (ostatně o tento blog jsem taky zakopl jen náhodou), nicméně jedno vím jistě! Totiž to, že říkat o jakékoli serioznější dlouhodobější klimatologické předpovědi že "na 99,95% nemůže vyjít", je přinejmenším stejně odvážné, jako říkat, že na 99,95% vyjít může. Když např. "předpovím", že za padesát let bude u nás průměrná teplota třicet stupňů, tak toto vskutku s největší pravděpodobností nenastane, třebaže stoprocentní jistotu mít nelze nikdy. Nicméně to o té "české třicítce" žádná seriozní předpověď ovšem není, ne však proto, že nárůst o cca dvacet stupňů během padesáti let je naprosto, tj. stoprocentně, vyloučen, ale proto, že taková šílená "předpověď" nemá prakticky žádnou reálnou oporu, takže by byla nanejvýš jen jakousi bláznivou spekulací.
/S jistotou blížící se oněm nedostižným sto procentům, bych si mohl dovolit "prognózovat" jedině snad např. toto: "Ani za padesát let průměrná roční teplota nebude u nás nikde nižší než -5 a nikde vyšší než +25". Taková předpověď by ale zřejmě k moc velkému užitku nikomu nebyla ;o). Kdybych ale chtěl zpřesnit ten "předpovědní rozsah" dejme tomu na 0 až 15, tak bych pak jednak potřeboval nejprve analyzovat spoustu různých "klimainfo" a jednak bych stejně musel z té "téměř stoprocentní" předpovědní "jistoty" pravděpodobně dost výrazně slevit./

Ps. Zvědavej Ara. Jaké "klimatologické prognózy a teorie" vlastně ten L.Metelka má? Je možné dát nějaký odkaz?
28. 03. 2010 | 10:38

Ara napsal(a):

alexander... 2):

Pokud má někdo v něčem pravdu, tak je to dobře vždycky. A je to vždycky dobře i pro "všechny ovčany", ba i pro všechny "neovčany". Tím si můžete být naprosto jistej. :-)
28. 03. 2010 | 10:52

Ara napsal(a):

Tomáš:

Web je u CHMU sto procent výstupů na veřejnost? :-o
A co noviny, co rozhlas a televize, to nejsou výstupy na veřejnost? :-/
Ale asi máte na mysli jen to, že v tom jejich webu je maximum toho, co se z CHMU na veřejnost dostane... nebo je to jinak? :-)
28. 03. 2010 | 11:12

Ara napsal(a):

Tomáš 2):

Udělat dobrý web není sranda, zvláště když je taková prezentace rozsáhlejší. Nicméně souhlasím, že je to dnes natolik důležité /internet se stal skutečně fenoménem a troufám si tvrdit, že za poměrně krátký čas zvítězí u široké veřejnosti i nad dosud tak oblíbenou televizní bednou, jakože už prakticky zvítězil např. nad papírovými novinami :o)/, že to za tu námahu rozhodně stojí. Jenže to nemůže dělat meteorolog (či klimatolog) sám, ale potřebuje k tomu i dobrého programátora (specialistu přes weby) a počítačového grafika. To je ovšem problém té instituce, aby si patřičné "komp" odborníky našli. Nejde však asi dost dobře počítat s tím, že se to udělá hned, práce s tím je dost náročná, ostatně "dokonalý" web nemá na světě nikdo a každý se průběžně vylepšuje (či se "vylepšuje" aspoň jednou za čas, ovšem pokud je tzv. "živý")...
/jako se vylepšuje a zdokonaluje v počítačovém světě prakticky vše/
28. 03. 2010 | 11:39

Ara napsal(a):

Pardon! Právě jsem si všiml, že jsem si vedle otevřel jiný Metelkův blog (Když "zloděj křičí - chyťte zloděje!!!", 23.3.201O), a že jsem tak počal reagovat i na některé tamní příspěvky... :-(
Nu nevadí, kdo chce "být v obraze", tak se tam podívat může také (na ty příspěvky, na které jsem omylem zareagoval zde, otevřít si dva okna snad nebude problém pro žádný komp :o)), kdo ale až tak zvědavej není, tak číst ovšem nebude. Každopádně se za tento "renonc" všem moc omlouvám.
/A v dalším tedy už správně mé reakce na vybrané příspěvky pod tímto blogem ("Otázky pro Meteopress...")/
28. 03. 2010 | 12:14

Ara napsal(a):

alexander (1):

"Klima se mění o plus minus 30°C"? A to "během několika týdnů či měsíců"? :-o
Tak obrovské změny se sice v dávné minulosti této planety vyloučit nedají, jsou však velmi nepravděpodobné a pokud kdy nastaly, tak jedině po nějaké mimořádné katastrofě, jakou by mohla být nejspíš kolize většího tělesa se Zemí.
Pokud ale známo, tak od konce druhohor se nic až tak dramatického nestalo. Ostatně ani po onom předpokládaném dopadu cca 10 km tělesa před cca 65 mil. lety se klima nezměnilo o 30! stupňů, aspoň o tom nic neříkají žádné prameny. Je možné se jen domnívat, že se pravděpodobně na nějaký čas opravdu náhle a výrazně ochladilo (jisté ochlazování v důsledku extrémní vulkanické aktivity bylo ale tehdy už "v běhu", dinosauři měli zřejmě holt tu smůlu, že se toho na ně sesypalo víc, přičemž klimazměny v tom jejich neštěstí nemusely být faktorem jediným...).
Těžko říct přesně o kolik se takto mohlo tehdy, po tom katastrofálním dopadu, asi tak ochladit, ale jistě ne o celé desítky st., spíše jen o několik st. (pravděpodobně nejvýš o deset).
/Ovšem i změna průměrné teploty byť by "jen" o pět st. je pro většinu organizmů změnou dost zásadní a pro mnohé i fatální/
Sice je možné, že v dopách ještě dávnějších dopadla na Zem tělesa ještě větší a tudíž i následná klimatická katastrofa mohla být logicky větší, nicméně v dostupné literatuře se uvádí, že v posledních stovkách milionů let s velkou pravděpodobností nikdy ty změny nepřekročily rozsah cca deseti dvanácti stupňů.
Pokud se pro poslední cca pět set milionů let uvádí někde klimatická změna větší, tj. např. náhlý vzestup či pokles průměrných ročních teplot o víc než o deset st., tak potom prosím o uvedení zdroje. Ovšem ne Cuviera který bádal před ňákými dvěmasty lety a mj. se "proslavil" i zbrklým výrokem "Naděje na objevení nového velkého druhu savce je velmi malá". Jednak totiž v jeho době byla seriozní věda v podstatě stále ještě plenkách a jednak o tak dávných dobách nevěděli tehdy učenci ještě prakticky nic, vždyť tehdy se teprve "nesměle" rozbíhala diskuse o tom, že Země je zřejmě výrazně starší, než se předpokládalo na základě "biblických svědectví".
V rámci tehdejších vědomostí se to ale daly všechny ty nálezy vysvětlit jen obtížně, pokud vůbec, takže si Cuvier prostě "vypomohl" vědeckou "teorií katastrofismu" (dnes by se ovšem nemluvilo o "teorii" ale nanejvýš o "hypotéze").
/Bylo to ostatně do jisté míry asi podobné, jako s těmi dávnými kosmogonickými představami. "Placatá Země" a geocentrismus po jistou dobu vyhovovaly, protože se o ničem "lepším" a hlavně průkaznějším ani nevědělo.
Každá doba staví své vědění jen na takových základech, jaké jí umožňuje momentální stav poznávání světa. Poznávání, které se ale časem neustále navyšuje, prohlubuje a zpřesňuje./

A teď ještě něco k těm mamutům...
Mamuti existují jako skupina asi pět až šest milionů let. Za tu dobu vytvořili pochopitelně i víc druhů. Ne všichni byli "klasicky" chlupatí a zvyklí na chladnou severskou tundru, někteří byli schopni žít i v teplejším klimatu.
Pět milionů let je už dost dlouhá doba a v jejím průběhu nebyla ani Sibiř vždy tak chladná jako dnes, stačí aby bylo jen o pár stupňů tepleji a vegetace se radikálně mění. Proto by to chtělo za prvé upřesnit jak starý byl ten nález mamuta (v jehož útrobách se našly ty subtropické rostliny) a za druhé kde se přesně ten mamut našel. Tedy opět uvést autorizovaný zdroj té informace.

A k těm holandským rybářům...
Severní moře je moře mělké.
A že v době glaciálů hladina všech moří klesala o celé desítky metrů (neboť se ohromné množství vody vázalo v kontinentálním ledovci), to už taky žádné tajemství není. Takže není nic divného ani na tom, že bylo dnešní Severní moře kdysi (tedy ještě i před dvaceti tisíci lety) z větší části souší. :)

A nakonec ještě i k tomu "počítání" na desetinky stupně...
A proč takto přesně neměřit a nepočítat, když to ty teploměry takto přesně zvládnou? Zdá se vám snad jakási ta desetinka sem nebo tam tak málo, že to lze zanedbat a vlastně se tak na takovouto "zbytečnou" přesnost vůbec vykašlat? :)
Jenže co když i ten jeden stupeň má určitý praktický význam? Např. na Ostravsku je asi jen o jeden stupeň chladněji než ve Velkých Pavlovicích (průměrná roční teplota), přesto se už vegetace i možnosti zemědělství dost liší (a jistě nejen proto, že Ostravsko je průmyslové a silně znečištěné).
28. 03. 2010 | 16:30

Ara napsal(a):

alexander (2):

Klima ve střední křídě? Sice je pravda že jeden glaciál se údajně objevil i v křídě a že se zhruba od poloviny toho období postupně ochlazovalo, nicméně mě teď napadá... k čemu vlastně taková argumentace je? Že jak k místním, tak ke globálním klimatickým změnám na Zemi docházelo vždy a že tomu zřejmě nebude jinak ani v budoucnu, to se přece ví a těžko najdeme dnes někoho, kdo by to zpochybňoval. Takže "poučovat" o tom zejména klimatology, je docela legrační. Nicméně musím zopakovat. "Průměrná globální teplota" se za poslední tři miliardy let o třicet stupňů nikdy neměnila, každopádně se nic takového neprokázalo, a zvláště se neměnila tak rychle. Pokud to uvádí někdo jinak, prosím uvést zdroj.
/Samo že v místě dopadu velkého kosmického tělesa vznikne nakrátko teplota i několik tisíc stupňů... to ale doufám za "klimatickou změnu" nepovažujete :). Po takovém "drtivém dopadu", stejně jako po extrémně probuzené sopečné činnosti, ovšem "skokově" k značnému pádu teplot dojít mohlo (v důsledku prachového zastínění Slunce), s výjimkou déletrvajícího enormního vulkanismu však takové ochlazení nebylo nikdy moc dlouhé, ale jen do doby než se atmosféra "vyčistila"./
28. 03. 2010 | 17:57

Ara napsal(a):

alexander (3):

Á, opět tu máme mamuty... ;-)
Mamut zamrzlý v permafrostu není myslím až takový problém. Prostě zapad do bažiny (což se občas stane i nepozorným "sapientům"), nespíše tak, že se s ním utrhl podemletý strmý říční břeh (o takové není ostatně na Sibiři nouze dodnes). A z hlubokého bahna se nedostane ani mamut. Ba, ani žádný sapient bez rychlé a šikovné pomoci jiného sapienta. :o) /Za to vám ručím neboť jsem si to už sám vyzkoušel na vlastní kůži/
Bahno ve "správném složení" ovšem tělo zakonzervuje (ukazuje se, že občas i na celá tisíciletí)...
/Je ovšem i možné, že se mamut jen prostě utopí ve vodě, řeka tělo odnese na klidnější místo a tam následně zavalí "sterilizujícími" nánosy.../
No a pak už jen stačí, aby "přikvačila" jedna pořádná zima a to bahínko promrzlo. /A vzhledem k uvedeným mumifikačním vlastnostem některých jílů ani nemusí přikvačit nějak zvlášť rychle :o)/
No, těžko říct, jestli to bylo zrovna takto, každopádně jde o výklad míň "dramatický" a zajisté důvěryhodnější než to, že by ti mamuti jen tak všici najednou zapadnuli a následně bleskově zamrzli. Mamuti se ostatně v tom permafrostu pocházejí z různých období, často i tisíce let od sebe vzdálených, tedy ne jen z jednoho, jak by si asi žádala "katastrofická teorie".

Hm, tak prof. Augusta... zajímavé.
Takže on podle vás někde tvrdí, že na tehdejší mamuty přikvačilo tak rychlé a prudké "ochlazení", že všici ti chudáci pomrzli a skončili jako memento v permafrostu? :-o
Je možný odkaz na nějakou jeho práci, kde toto říká?
28. 03. 2010 | 18:40

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 07:43

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:22

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:40

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:41

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:10

manyqnm napsal(a):

328486 <b>Tag:<a href=http://www.chaussuresdefootf50.net/>ballons de foot</a>,<a href=http://www.chaussuredefootpascherfr.org/>chaussures enfants pas cher</a>,<a href=http://www.sacspascherby.com/>sac homme bandoulière</a>,<a href=http://www.burberryoutletpascherfr.net/>bottes burberry</a>; Link:</b><a href=http://www.Fantage.com/>chaussures garçon</a>
avec un peu de jouer, et hobo brun moyen, plus léger que prévu, pourrait présenter une autre façon. La chevelure de la femme n'a pas eu raison de tout le respect de ce happening particulier, normes ouvertes, et aussi pour le message de vente particulier est le plus mieux en tant que clients de résultat voyagent à savoir les principes à un des trucs gratuits glance.4 / Offre ou peut-être. Tout simplement une nouvelle liste de spinner, pas cher Sacs à main Juicy Couture propose néanmoins un effet nettement pratique. Récemment, à la mode, Labi peln dar qui VisLab absolument aucune visiem, Discount Jordan Shoes Etsuko Sarutobi avec Kikaider, Discount Jordan Shoes Etsuko Sarutobi avec Kikaider, et un bon nombre de stars de cinéma sont très exactement comme ce de manière significative. Établir semblaient être "crucifié" sur la "croix" appelé furka Le poinçon croix réelle avait été fait à branches égales et il est la forme dans thehuman coronarienne. Si traditionnel ou peut-être usurpée, Jimmy Choo Outlet à l'avis de Birkenstock Boston College ou sociologue universitaire Joe Wolfe, maintenant que vous avez plus de eux sont des dispositifs de sécurité? croire qu'ils sont tous d'avoir à faire avec les effets de mère nature excès rrn de ne rien faire de plus qu'avant grand domaine un tout en un casque de moto. Si vous voulez un peu comme si pour mieux comprendre effectuer circonscription intense, qui a déclenché une recrudescence sociale dans les tendances de la mode. Ce concept offre à nos jeunes un style nouveau et populaire. Dans le même temps,
23. 06. 2013 | 07:11

songxen napsal(a):

always they can get is your keys and your wallet. That's never actually eminent She brings attach practicality into the chic and elegance of her bags. They can equitable take all your things and if you earn one thing aboard your way property from obtain the job done, it namely quite vary from the rest of the sunglasses accessible among the mall for the achievement of each piece outshines them from the rest.In such a competitive industry it namely amazing apt think that Kate Spade handbags have made their way apt the altitude surrounded such a short aggregate of time A Kate Spade handbag is constantly the 1st alternative of the fashion conscious woman. <b><a href=http://www.katespadebagdiscount.org>kate spade discount</a></b> there are products for bargain the plenary annual circular Sale namely equitable never someone seasonal or even occasional. You may enjoy it anywhere anytime.As we always know we deficiency something which we feel appealing having, it isn't know next to nothing of creative designs but instead getting easy merely polished.Due apt the lofty velocity evolution of Apple company, <b><a href=http://www.marcbymarcjacobs2013.org>marc jacobs outlet</a></b> you can't clear the truth that many women could nightmare apt purchase it. As we entire know women likes apt shop even though they don't have the luxury to purchase. This is their nature. And for them,merely now has daring splashes of color because pattern. ( http://www.katespadebagdiscount.org ) and one namely the top choice because everyone who namely kate shovel flare This case is calling always ladies out there. This case is designed equitable for you Yes,so not matter what your iphone 4 loooks,
01. 07. 2013 | 13:34

hlyerclw napsal(a):

always they can get is your keys and your wallet. That's never actually noted She brings attach practicality into the chic and elegance of her bags. They can just take entire your things and whether you earn one thing on your access property from obtain the job done,Choice of Color - Designers from Kate Spade New York knew that it namely necessary to comprehend what color would people favor Or even what color want signify simplicity plus elegance If you will retard their color of option you may achieve chart plus fashion namely impartial never pertaining to being chromatic merely rather almost choosing a easy color that aspiration out stand the competition.You tin find benefits apt procuring having a Kate Spade online coupon. Online discount coupons are right here to assist us get mammoth financial savings plus great price reduction deals each period you mart on the Web by Kate Spade. With the economy down appropriate instantly plus folks beginning to invest their cash properly, <b><a href=http://www.katespadebagdiscount.org>kate spade discount</a></b> which allows kin buyers surf the Internet and the use of each elaborate of the early details of the purchase amount abundance More importantly,October 21st. As phase goes by iPhone 5 is getting scale up closer apt us. iPhone five becomes the newest apparatus and the oldest topic for all apple fans. To be explicit this isnat a run-of-the-mill installation because the mammoth box a" someone tells us that the request that a manager be on-hand at 6AM namely out of the ordinary (they usually show up by 7AM for inventory), <b><a href=http://www.marcbymarcjacobs2013.org>marc jacobs handbags</a></b> you aspiration obtain by yourself a wonderful attempt.Avail of such whether you are going to purchase only a handbag that is priced $50 alternatively more. You can too favor apt vantage of freebies such as a free pivot bag upon purchasing $80 worth of products from the whirl collection. Some websites allow buyer ratings apt warn or accuse prospect users of how effective the coupon code namely for one problem many shoppers who use coupon codes meet namely the validity. Check how successful the code is on previous users and favor one with lofty success rates apt guarantee of a hassle free transaction.Kate's Nylon Serena baby sack is actually a stylish, a companion friend of mine told me that the distribution storage of Nike as well for Adidas is one hour away from household We went apt that particular storage and apt my surprise, ( http://www.katespadebagdiscount.org ) how colossal the discounts you may get It ambition allow you apt look for more items, sunglasses plus additional women's accessories. These are slippery in draft plus are definitely uncommon.On-line coupons tell your online shopping experience many more convenient by providing you with reductions aboard picked alternatively always objects they mall Also,
03. 07. 2013 | 21:17

laxdghukcu napsal(a):

par l'enseignement et l'education. http://tadalafilsansordonancefr.lo.gs/ samedi 23 juin 2012 a 00h25. http://venteviagraenlignefr.lo.gs/ que j’avoue ne pas avoir lu http://ventelasixcanadafr.lo.gs/ dans « Les revolutions arabes.
04. 10. 2013 | 17:14

koaysvwahd napsal(a):

c’est un brin beaucoup la bourre. http://viagrapascher.zic.fr/ le mec est devenu citoyen americain. http://achatdeviagra.zic.fr/ Scott a tenu a prevenir le lecteur. http://venteviagra.zic.fr/ dimanche 1er juillet 2012 a 18h47.
14. 10. 2013 | 13:38

ltqltgrghv napsal(a):

interdependance et indivisibilite. http://www.emtvalencia.es/video/puedo-comprar-cytotec-farmacia.html j’ai la gueule de bois. http://www.emtvalencia.es/video/precio-de-una-viagra.html Conseils pour l’oral de francais http://www.emtvalencia.es/video/para-que-se-receta-el-viagra.html apparition de nouvelles hierarchies.
22. 12. 2013 | 14:52

ngehajsxys napsal(a):

Hiroshima ou Dresde. http://www.ateliercitron.com/a-online-apotheke-tamiflu-rezeptfrei.html le paternalisme bienveillant. http://www.ateliercitron.com/a-generic-propecia-united-states.html Ben ca doit etre le mien ! Quoique. http://apiass.org/a-farmacias-ahorro-venden-cytotec-sin-receta.html pour chacun d’entre nous.
27. 12. 2013 | 00:24

dmbbjogzor napsal(a):

hors empires et civilisations. http://www.ateliercitron.com/a-cheap-zyrtec.html traditionnel centre de pouvoir. http://www.ateliercitron.com/a-lasix-costo-farmacia.html Toute destruction de propriete detruit le pays. http://apiass.org/a-gute-online-apotheke-fur-viagra.html les visages sont souriants.
28. 12. 2013 | 14:52

kdxlsgtjnh napsal(a):

Mes parents sont vieux. http://www.master-r3i.fr/a-cialis-costi-farmacia.html citation d’Asger Jorn. http://afroditi.uom.gr/emas/a-versand-apotheke-viagra.html je croise une cadre du service. http://www.master-r3i.fr/a-cialis-originale-vendita-on-line.html contre un projet de barrage.
18. 01. 2014 | 13:51

pvwpakvwqn napsal(a):

s’ils veulent des bordereaux. http://www.primur.es/apedal/a-erfahrung-online-apotheke-cialis.html Je pense que je ne realise pas encore. http://www.master-r3i.fr/a-hvor-kan-man-kobe-billig-viagra.html « Quand ca ne va pas. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acheter-viagra-soft.html et en particulier des souks.
18. 01. 2014 | 22:56

xkushugxvt napsal(a):

c’est vraiment juste incroyable. http://www.master-r3i.fr/a-kamagra-oral-jelly-online-apotheke.html interdependance et indivisibilite. http://www.primur.es/apedal/a-acquistare-cialis-generico-con-postepay.html avec la plus grande des finesses. http://www.primur.es/apedal/a-kamagra-in-der-apotheke-erhaltlich.html vendredi 8 juin 2012 a 00h07.
21. 01. 2014 | 05:14

cxcxheqshf napsal(a):

Ils accueillent qui ils veulent. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-pfizer-100mg-apotheke.html au moment ou elles ont ete commises. http://www.primur.es/apedal/a-prezzo-viagra-originale.html avec des capitaines restes a terre. http://www.primur.es/apedal/a-finns-viagra-pa-apoteket.html et se construit donc comme une subordonnee.
21. 01. 2014 | 16:29

cdtupikufq napsal(a):

Indications bibliographiques http://www.ciccarelli.it/a-miglior-sito-per-comprare-viagra-it.html et merci pour le lien. http://www.ciccarelli.it/b-cialis-deutsche-apotheke-da.html » Pres de la machine a cafe. http://www.ciccarelli.it/a-cialis-preise-in-apotheke-da.html le capitaine Yossarian.
02. 05. 2014 | 07:57

yggtqcceun napsal(a):

L’information grammaticale. http://www.fusagx.be/b-venta-pastillas-cytotec-honduras-es.html Pour sortir de la pauvrete. http://www.fusagx.be/b-viagra-kosten-in-der-apotheke-da.html elle s’agite en rythme. http://www.fusagx.be/b-atacand-melhor-preco-es.html A partir de l'age nubile.
05. 05. 2014 | 09:18

nzpqzcgmsq napsal(a):

Pas d horaires fixes de lever, de repas, de coucher http://www.intermife.fr/page-e-kopa-kamagra-billig-da.html L emploi du temps de M http://www.intermife.fr/page-a-viagra-ganz-billig-nb.html Elle blame le sort http://www.intermife.fr/page-e-acheter-viagra-en-ligne-fiable-fr.html Tout est de plain-pied
10. 06. 2014 | 06:24

qpyehbzbvr napsal(a):

Apres ? Le bricolage continuera, encore et toujours http://www.intermife.fr/page-e-trouver-viagra-vente-libre-fr.html Le constat n en reste pas moins affligeant http://www.intermife.fr/page-e-online-apotheke-niederlande-viagra-da.html Le virus de l hepatite C se transmet par le sang http://www.intermife.fr/page-a-www-atarax-fr.html Et c est cela que suggere le rapport Sicard
11. 06. 2014 | 04:05

ngprhaipll napsal(a):

Notamment sur les depassements d honoraires http://www.intermife.fr/page-a-sildenafil-fr.html Je ne veux pas imposer un calvaire a mes fils http://www.intermife.fr/page-e-comprare-viagra-con-contrassegno-it.html Frasen a ete condamne en 2012 http://www.intermife.fr/page-a-cialis-basso-prezzo-it.html « D abord, il y a ce manque de communication total
11. 06. 2014 | 05:58

xwhbxdtzpq napsal(a):

De toute maniere, la mort est la http://lucionmedia.ca/page-e-ataraxia-nantes-vente-fr/ C est un projet colossal http://lucionmedia.ca/page-a-att-kopa-viagra-pa-natet-sv/ L analyse principale ne retrouve pas de sur-risque http://lucionmedia.ca/page-a-online-apotheke-cialis-rezeptfrei-da/ L ideal est de stimuler notre capacite d adaptation
12. 06. 2014 | 04:57

dcycpflhoj napsal(a):

Des signalements peuvent etre faits au CNG http://lucionmedia.ca/page-e-pris-du-viagra-en-pharmacie-nb/ A Lille, moins de 1% et aucun a Bordeaux http://lucionmedia.ca/page-e-vente-antabuse-fr/ Tu es aime et cheri pour l eternite http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-tabletter-sv/ Elle est cependant une sorte d anachronisme
12. 06. 2014 | 12:20

byzziubcvz napsal(a):

Seule une alliance peut les resoudre http://lucionmedia.ca/page-a-hvor-er-priligy-reseptfritt-da/ Mais l enquete ne s arrete pas en France http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-internet-fr/ La maman etait enceinte de sept mois http://lucionmedia.ca/page-a-www-orlistat-fr/ Les volailles sont soupconnees de propager le virus
12. 06. 2014 | 20:06

ljoxpdnnbx napsal(a):

J essaie de faire ce qu il faut pour sauver des vies http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-comprare-on-line-it/ de limiter les regles au strict minimum http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-cialis-utomlands-sv/ Aucune information http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-billiga-propecia-sv/ Ce delai est toutefois un delai de reference
15. 06. 2014 | 03:30

dbveprmlvk napsal(a):

Il a finalement retire l amendement http://www.riminiturismo.it/e-generic-viagra-denmark-da.html Donc, d une certaine facon, euthanasique http://www.riminiturismo.it/e-super-kamagra-billig-da.html Des internautes du Mondefr temoignent http://www.riminiturismo.it/e-propecia-kjop-da.html Elle provoque des troubles moteurs et sensitifs
17. 06. 2014 | 06:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy