Dvě židle se těžko stíhají…

10. 01. 2011 | 10:13
Přečteno 3827 krát
Server KohoVolit.eu připravil již podruhé k 31. prosinci shrnutí aktivity poslanců na základě zjistitelných dat ze serveru Poslanecké sněmovny. Asi nejpodstatnější je přehled účasti na hlasování (už i proto, že se Sněmovna vloni teprve rozjížděla). Z přehledu je vidět, že obecně se méně účastnili právě ti poslanci, kteří zastávají další veřejnou funkci. Např. méně jak poloviny hlasování se zúčastnili všichni tři hejtmani ve Sněmovně – M. Hašek, J. Novotný a D. Rath, ale i ministři (K. Schwarzenberg, J.Pospíšil) a starosta (J.Farský).


Nejaktivnější a nejméně aktivní poslanci:

3 nejaktivnější poslanci dle účasti
- Patricie Kotalíková (TOP 09) 100%
- Jiří Petrů (ČSSD) 99%
- Jaroslav Eček (TOP 09) 98%

3 nejméně aktivní poslanci dle účasti
- Karel Schwarzenberg (TOP 09) 22%
- Petr Jalowiczor (ČSSD) 29%
- Jan Farský (SLK/TOP 09) 34%

Přehled všech poslanců naleznete na odkazu http://cs.kohovolit.eu/cz/psp/analysis/prehled-aktivity-poslancu-2010.

Pro srovnání i poslanci na Slovensku (účastní se obecně daleko více, také souběh funkcí je zde výrazně omezen ze zákona): http://sk.kohovolit.eu/sk/nrsr/analysis/prehlad-aktivity-poslancov-2010

Pro zájemce i analýza toho, kdo s kým ve Sněmovně vloni hlasoval: http://cs.kohovolit.eu/cz/psp/analysis/analyza-hlasovani-2010

Two posts are not easy to combine…

KohoVolit.eu website published already for the second time before-the-end-of-the-year evaluation of Members of Parliament in both Czech and Slovak republics based on quantitative data available on Parliament sites. The analysis showed, that low rates of activity can be affiliated to those politicians who combine two or even more public offices. This is especially true for all three presidents of the regions who are also MPs.

The most and least active Czech MPs:

3 most active MPs by attendance at votes
- Patricie Kotalíková /TOP09/ 100%
- Jiří Petrů /ČSSD/ 99%
- Jaroslav Eček /TOP09/ 98%

3 lease active MPs by attendance at votes
- Karel Schwarzenberg /TOP09/ 22%
- Petr Jalowiczor /ODS/ 29%
- Jan Farský /TOP09/ 34%

The overview of all Czech MPs can be found here: http://cs.kohovolit.eu/cz/psp/analysis/prehled-aktivity-poslancu-2010.

The overview of all Slovak MPs can be found here (generally, the attendance is noticeably higher): http://sk.kohovolit.eu/sk/nrsr/analysis/prehlad-aktivity-poslancov-2010

For the interested in, the analyses of voting behaviour are here:
http://cs.kohovolit.eu/cz/psp/analysis/analyza-hlasovani-2010, http://sk.kohovolit.eu/sk/nrsr/analysis/analyza-hlasovani-2010

Veronika Šumová a Michal Škop


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

čekal jsem víc...
10. 01. 2011 | 10:34

hovorka11 napsal(a):

I Karel Schwarzenberg má značný podíl na podpoře korupčního a rozkrádačského prostředí !
Podle jeho vyjadřování k situaci okolo policejního prezidenta, kdy místo hádání o "kočkopsa" vybízí ke klidu, místo aby usiloval o zvolení nezávislého šéfa policie, který nebude úkolován politiky trestat ty, kteří odhalují závažné trestné činy politiků při rozkrádání daní občanů se dá dokladovat ziskuchtivost.
Proč by pracoval jako poslanec, vždyť není nikde podepsáno, že poslanec musí pravidelně do práce, to patří jen těm, kteří si nechají daně rozkrádat.
Ti jsou neúspěšní a povinni po rozkrádačkách doplnit zcizené peníze !!!
10. 01. 2011 | 11:32

Libor napsal(a):

Poslanec Schwarzenberg se v praci stavi kdyz zrovna nema nic jineho na praci a uz se i vyspal.
10. 01. 2011 | 11:44

Sims. napsal(a):

Schwarzenberg měl kdysi moje sympatie, nyní vím, že proto, poněvadž byl stále tím vzadu, moc se neprojevoval a pokud ano, tak byl veskrze osobitý. Nyní po volbách a stanutí do čela TOP09 se stal absolutně nepřijatelným politikem, který se pěkně odkopává a morální rozměr u něj vzal již dávno za své. Vlastně to začalo čunkiádou, když se holedbal, že nechá zaplatit vyšetřování a v případě prokázání viny Čunka, odstoupí. Jak to bylo s Čunkem všichni víme, bohužel tato politická kreatura je pověšena na veřejné rozpočty stále, protože nám kontaminuje senát a pan Schwarzenberg sedí ve vládě namísto na Orlíku, bohužel.
10. 01. 2011 | 13:02

nepřijdeš - nedostaneš plat napsal(a):

Socani to je klasika.
Získat post hejtmana a pak poslance tomu se říká rána.
A pak ještě mají čas "hejtslanci" psát do aktuálně.cz.
Nebo bojovat o post předsedy ČSSD - ať žije druhý kandidát Sobotka a jeho hezká vilka za poslanecké náhrady.
Vůbec nejlepší je kázání vody a pití vína. To bylo řečí z úst Ratha jak jeden z platů dá na charitu a nyní vyšla zpráva, že za jeden měsíční plat nechal zrekonstruovat jen kašnu u sebe doma v obci.
10. 01. 2011 | 17:29

Tenco napsal(a):

To by mohl být jeden z nejpodstatnějších blogů ofd začátku roku.
O mnohoobročnictví. Jako fenomenu. Nejen zneschopnicujícímu racionální či alespoň formální konání jeho protagonistů a nositelů.
Jenže - to by tenhle blog zahltil snad celý kybernetický prostor, který mají blogy aktualne.cz k dispozici.
Jen exministr ŽP by vydal za dvě tapety pana Františka Adamce.
O panu Haškovi ani nemluvě.

/Pane Adamec - promiňte. Já některé Vaše příspěvky čtu. A nad mnohými z nich se zamyslím , někdy i zasměji. Pár jsem si jich zkopírova. Ještě jednou - použil jsem to přirovnání proto, že jste jaksi notoricky znám... :)))/
10. 01. 2011 | 17:56

MirekS napsal(a):

Šumová, Škop, Tenco:

Jasně, mnohoobročnictví je jeden ze zásadních negativních (pro)jevů. Už ten mechanismus volby vlády ministr=poslanec. Nebyl to např. předmět oprávněné kritiky OF? Po 21 letech to stále existuje (je to nebo to není paradox?). Ze zákona by tomu tak nemělo být! Vždyť je to jasný konflikt zájmů. Jakožto poslanec bych si mohl interpelovat, neboť při svém ministrování jsem se dozvěděl věci, které by stálo za interpelaci. Kolikrát jsem to, prosím Vás, udělal?
Tedy já nevím, ale vláda=exekutiva (rozumím výkonná moc). PS + Senát je zákonodárná. Kolik že je přijatých, projednávaných a schválených vládních zákonných iniciativ a kolik že je přijatých, projednávaných a schválených poslaneckých zákonných iniciativ, kolik že je přijatých, projednávaných a schválených zákonných iniciativ "lobbystických" skupin, kolik že je přijatých, projednávaných a schválených občanských zákonných iniciativ?

Jaký je faktický vztah mezi zákonodárnou a výkonnou mocí?
Proč že se představitelé vítězných stran "tak derou" o obsazení exekutivní moci, proč že se "nederou" o řízení zákonodárné moci?

Jak vyvážený (rovnovážný) stav je mezi právy a povinnostmi občanů (voličů) zvolené zástupce lidu volit, ale i kontrolovat a odvolávat? Kdo je ten nejvyšší ve státě, který si říká demokratický: občan nebo PS a Senát?

Neměli bychom nevzpomenout úlohu prezidenta?
Neměli bychom nevzpomenout úlohu "spravedlnosti" (policie, státní zastupitelství, soudy)?

A co další státní aparát. Jak se nám mnohoobročnictví rozlézá do správních a dozorčích rad? Zase bude nejlépe, když se sám sobě budu zodpovídat? Však já si to sobě nejlépe vysvětlím i bez interpelace...
Jaký je poměr mezi "nomenklaturisty" a "klasickými státními zaměstnanci" (nejlépe vybraných řádným výběrovým řízením bez ohledu na politickou příslušnost). Jakpak se nám tento poměr "mezivolebně" vyvíjí?
Čili DOBRÝ POČIN, hodný dalšího rozvoje.... Transparency International s takovými statistikami nepracuje (nemá jejich historický vývoj)? A co ÚSTAV PRO VÝZKUM STÁTU A PRÁVA nemá na to žádný "projektík" (grantový)?
Zkoušel jsem se podívat na přehled projektů (skvělá organizace, jeden by se "uklikal", takže jsem se "neproklikal") - kdopak napoví?

Zdraví

MirekS
10. 01. 2011 | 23:44

anti politik napsal(a):

My na ně pořád nadáváme a přitom jsou naši politici nejpracovitější v celý Evropě! Tolik funkcí jako ti naši v Evropě nikdo nestíhá a ani jich tolik nemůže dostat, protože kdesi a kdysi nějakej vůl určil, že den má jen 24hodin. Blbost, den musí mít daleko víc hodin-tedy soudě podle tolika práce a funkcí které stíhají český politický hošani!!
11. 01. 2011 | 07:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Trochu z naší kuchyně (Starostové a nezávislí): pan Farský byl zvolen z posledního místa a vůbec nepředpokládal, že se stane poslancem (na kandidátce TOP 09m, nezávislý starosta). Jako strosta Semil byl a je obrovsky oblíbený. Bohužel se mu ale stal v mezidobí od zrušení předčasných voleb do konání řádných velmi těžký úraz na lyžích a vypadalo to špatně. Protože je ale bojovník a nevzdal to, mám dojem, že už používá jen malou hůlku. Ještě po zvolení do PS jste ho mohli vídat na vozíku, pak o berlích. Nyní také rehabilituje, ale vše je na nejlepší cestě. Patří k lidem, kteří nezahálí, ale samozřejmě statistika účasti při hlasování je neúprosná. Pro zajímavost: pobírá pouze poslanecký plat, platu starosty se vzdal a Semily mají nyní dvě pozice místostarostů/ek, z nichž jedna pozice je placena na základě úspor za plat starosty.
11. 01. 2011 | 10:43

vasja napsal(a):

A pan Farský bere jakou nemocenskou?:))
11. 01. 2011 | 10:47

Tenco napsal(a):

Mirek
Přesné. To překrouceni roussovského pojetí knížete a suveréna.
Schizofrenie jak pecka.
Ráno ministr, který navrhne či rozhodne, odpoledne poslanec, který navrhnuté či rozhodnuté schválí.
Doposavad to lid toleroval.
Pak ale jaksi zjistil, že i díky takovémuto pojetí výkonu moci státní a moci lidu se docela dobře a celkem nerušeně krade a tak mu to už tolik nevoní. Proto i úspěch VV ve volbách.

Další Vaše úvaha - obsadím do funkce náměstka člověka bez výběrového řízení, na funkci podreferenta v Dolní Kočkopsi však vypíšu výběrové řízení třebas dvě.

Tedy - to druhé v případě, když v tom prvním neprojde můj oblíbenec. :(((

Absurdita umocněná absurditou na absurdnou.

Mě vždycky napadá scénka ze Švejka, když tydle postupy někdo z Al Sraidy obhajuje.
A sice jak se u vojenského soudu v Rusku Švejka kdosi zeptá : "...tak tohle snad může udělat jenom blbec !?! ".

Kus zdravé sebereflexe našim politikům schází.
Nikdo z našich státníků a tribunů neumí totiž na takový dotaz zcela upřímně odpovědět : "Poslušně hlásím, že opravdu sám na sobě někdy pozoruju, že sem slabomyslnej, zejména takhle kvečeru...“ :))))
11. 01. 2011 | 10:59

Tenco napsal(a):

veronikavendlova
Příběh starosty ze SEmil znám. Včetně jeho příkladného působení v oblasti veřejných zakázek. Líbí se mi taky radniční web. Takhle nějak funguje radnice na malých městech v Anglii. Otevřenost, neighbourhood watches, vyřizování stížností on line ...
Todle by měli zástupci TOP 09 implementovat na radnice kde vládnou oni.

Mně dojem z pana Farského kazí jen jedna maličkost.
Ten jeho byznys s bytovým domem.

"...A v roce 2003 jsem koupil v Kamenickém Šenově tři činžovní domky, kde je 13 bytů. Jeden byt tam vyšel na 50 tisíc., návratnost investice byla 2-3 roky, byl bych hloupý, kdybych do toho nešel a neudělal si jistotu zadních koleček. Použil jsem na to stavební spoření a rodina mi pomohla. Rok na to jsem si koupil dům v Semilech, stál 3,233 tisíc. Je to nádherná secesní vila, kterou teď pronajímám a rekonstruuji v ní půdní byt. Nájmy mi zaplatí celou hypotéku a ještě polovina zbyde..."

K tomu :
http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/1459-jan-farsky

Jestli jako šlo o prodej činžovních domů formou soutěže, nebo jak to bylo ?
Když to tedy bylo tak výhodné, že KAŽDÝ " by byl hloupý, kdyby do toho nešel a neudělal si jistotu zadních koleček.." ?!?

Nevíte o tom něco ?

Jinak si skutečně myslím, že i kdyby v tom byly nějaké techtle mechtle, potažmo zneužití exkluzivních informací /díky působení ve státní či komunální sféře/, tak celá další práce pana Farského todle bohatě vyvažuje.

Možná že vůbec nešlo o veřejný majetek. Že domy koupil od soukromé osoby.
PAK BY TO BYLO O.K.
Proč todle teda ale neuvedl, jestli je tomu tak ?

Ale jak říkám - jde o pihu na tváři. Jen že jsem tomu hned jak jsem tohle četl nerozuměl - že jako jeden je chytrý a ostatní zřejmě ne. Když tedy o tédle té koupi nevěděli ?
11. 01. 2011 | 11:21

miky napsal(a):

Staci pouzit vyhledavac a muzete udelat tez obchod stoleti:
http://www.bezva-inzerce.cz/inzerat/prodej-prodej-cinzovniho-domu-pro-13-bytu-kamenicky-senov-okr-ceska-lipa-10683002

Takze smele do toho (cena je dvojnasobna, nez byla pana Farskeho, ale ceny nemovitosti sly za poslednich par let nahoru.
11. 02. 2011 | 12:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy