Otevřený dopis českým olympionikům

12. 02. 2010 | 18:23
Přečteno 6440 krát
Přeji všem českým reprezentantům ve Vancouveru odvahu, bojovnost a nezbytnou dávku štěstí!

Milé sportovkyně, milí sportovci,

obracím se na Vás alespoň touto formou, abych Vás povzbudil. Pracovní povinnosti spojené s blížícím se termínem voleb mi bohužel neumožní, abych Vám fandil přímo při Vašich velkých soubojích v Kanadě. Určitě se ale připojím k tisícům sportovních fanoušků, kteří budou Vaše výkony sledovat prostřednictvím televizních přenosů.

Osobně si život bez sportu nedovedu představit. Lidský život bez aktivního pohybu i pasivního sledování nejlepších sportovců by nebyl úplný, společnost bez sportovního ducha by nikdy nemohla být zdravá a prosperující. Sport samozřejmě není jen cesta k posilování a v pozdějších letech k udržování těla a kondice, přinejmenším stejně důležité je z mého pohledu budování smyslu pro fair play. To se nejspíš ve skutečnosti nikde jinde, než ve sportu naučit nedá, a přitom to tolik potřebujeme – v osobním životě, v podnikání, v politice.

V Kanadě budete reprezentovat Českou republiku. Poté, co někteří politici v loňském roce několikrát poškodili pověst našeho státu, to mohou být právě Vaše medaile, které naši krásnou modročervenobílou vlajku vrátí zpět na mezinárodní scénu v pozitivních souvislostech.

Uvědomuji si přitom, že sport a počet českých reprezentantů na Olympiádě není něco, co se děje samo od sebe. Úspěšná sportovní kariéra není možná bez dlouhodobé přípravy a rozhodně ani bez kvalitního podhoubí pro vrcholový sport. Pro nedostatek veřejných financí se ale i sport nutně ocitá v ohrožení. Při současném pokulhávajícím systému financování bychom se zanedlouho mohli dočkat toho, že české výpravy na mezinárodní klání bude tvořit jen pár nejvytrvalejších, později ani to ne. Proto uspořádám v krátkém čase vážnou diskusi o možnostech změn ve financování sportu. Tak jako v celé společnosti, musíme i ve sportovní oblasti najít recept, jak předejít dluhům a zajistit podmínky do budoucnosti, která musí být lepší, než mnohde zatuchlé, zato pro některé velmi pohodlné současné poměry.

Taková diskuse není možná bez odborníků a Vás, sportovců. Právě Vaše postřehy z praxe mohou přispět k tomu, aby byl nalezen schůdný a efektivní finanční model. Už dnes se těším, že se na této připravované konferenci v březnu či v dubnu s mnohými z Vás potkám – a že mnohým z Vás poblahopřeji k Vašim kanadským úspěchům.

Držím Vám palce. A jsem rád, že zase po nějaké době můžu napsat něco, s čím budou všichni souhlasit: Budeme tam s Vámi v duchu všichni!

Mirek Topolánek

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sportovec napsal(a):

Topolánku,
pravý sport není politika !!!
12. 02. 2010 | 18:28

Milouš napsal(a):

Dobrý příklad předvolebního marketingu sebe sama. Čípak to byl nápad?
12. 02. 2010 | 18:39

vasja napsal(a):

A co takhle dát spánembohem Řebíčkovi a psím dečkám?
12. 02. 2010 | 18:40

juvel napsal(a):

Že sem to já blbec čet.
12. 02. 2010 | 18:43

Hloupý Honza napsal(a):

Pane Topolánku, slzy mi tečou proudem. Nejdojemnější je ta pasáž o fair play a o tom jak nějací čeští politici několikrát poškodili pověst našeho státu. Konečně trocha sebereflexe. Ačkoliv na těch fotkách od Berlusconiho jste nám českým mužům zase tak velkou ostudu ve světě neudělal.

Jinak já bych určitě nepsal při oslovení sportovkyň a sportovců v množném čísle Vás, Vám atd., ale vy (nejste pro mne autorita ani si vás nevážím proto to malé "v") máte za sebou určitě mnohem větší aparát chytřejších a vzdělanějších lidí než jsem já. Vždyť já jsem jen Hloupý Honza.

Hezký den
12. 02. 2010 | 18:44

Kelt napsal(a):

Mám jenom obavu,aby se nám pan Topolánek neupracoval k smrti.Bylo by to opravdu škoda.On ale ví,kdy vypnout.Tak třeba když se jedná v parlamentu o věcech opravdu zásadních,tak si raději odskočí do USA.
12. 02. 2010 | 18:48

badatel napsal(a):

Vážený pane předsedo,
možná že Vám z doby socíku coby svazáka zůstalo trochu cti, a zastal jste se českého sportu, proti krácení výše příspěvků Sazky, protoýe ty peníze používá k jiným investicím.
Přesto že Vás nemusím, na to přání máte morální právo.
12. 02. 2010 | 18:53

nooo napsal(a):

Pan příští-týden-se-už-určitě-rozvedu by se měl raději věnovat svým rodiným problémům.
Hlavně by se už, prosím, neměl starat o tuhle zemi. To, jak s Kalouskem dostali ČR za dva roky z růstu +7,8% HDP do propadu -5,6%, to je opravdu světový rekord.
Nechceme ho už vidět nahého ani oblečeného a doufáme, že až příště někoho zmlátí na ulici, bude mít policie dost odvahy a zatkne ho. Bude to mj. znamenat, že v téhle zemi demokracie funguje.
12. 02. 2010 | 19:00

Alice napsal(a):

Tedy to je ale hroší kůže! Slušný člověk by lezl kanálem a ne na sebe ještě upozorňovat.
12. 02. 2010 | 19:15

myrta napsal(a):

Až si to dotyční sportovci přečtou,pro slzy dojetí nebudou moci podat výkony.Měl jste být raději zticha,vaše slova vždy lidi rozruší a zvýšený adrenalin není dobrým pomocníkem.
12. 02. 2010 | 19:15

Ládik napsal(a):

Mirku, kašli na to a projeď se na běžkách od Bumbálky do Mostů. Přijdeš na normální myšlenky.
12. 02. 2010 | 19:18

elf napsal(a):

Od roku 1989 to jde s těma medajlistama od pěti k nule,zvláštní...
12. 02. 2010 | 19:20

facka ratha napsal(a):

jste hlupak Topolanku!

Vy tu prejete vse nejlepsi sportovcum kteri reprezentuji CR na olympiade. Mel by jste se poucit od Paroubka. Kydat hnuj na politicke soupere a nezabyvat se OH.
PS. Paroubkove asi ani nevedi ze OH zacinaji.
12. 02. 2010 | 19:21

Hodná teta napsal(a):

To není hodný strejda, to je hodně hodná teta http://weakly.cz/weakly-blo...
12. 02. 2010 | 19:25

Suchec napsal(a):

Teda tetičko, co to je? :-D :-D
12. 02. 2010 | 19:30

nooo napsal(a):

to facka ratha:
Pokud si přečtete dnešní Paroubkův blog, objevíte, že jste lhář: "kydání hnoje" tam opravdu nenajdete; spíš velkorysost a odpuštění, dokonce i lidem jako jste vy.
A pokud se podíváte kolem sebe, zjistíte, že lidé v téhle zemi mají skutečnější starosti než je poněkud virtuální olympiáda. A že Topolánkovo přihřívání se na ní působí jenom trapně.
12. 02. 2010 | 19:34

Lena napsal(a):

:-)
Fakt věřím tomu, že to není vypočítavý.
12. 02. 2010 | 19:41

Vico napsal(a):

Autor : To co, se vám podařilo, tak posunout mnohem zajímavější blogy ze zdejší nástěnky dříve, než bych si přál.

- Jen bych vám připomenul, že olympionici jsou už ve Vancouveru a nikoliv tady.

- Jinak váš styl psaní mi vždy připomene, kde jste pobral své středoškolské vzdělání. Stylisticky připomíná -denní rozkaz-. Fakt už jen chybělo Pozor, pohov, rozchod!

Rozhodně však sportovci - olympionici teď nebudou přemítat, jak velkou ostudu jste České republice udělal. Byl jste v nedávné době jediný premiér na světě, který ukázal, jak velký má penis ve stavu pohotovosti.

Ostudu udělali samozřejmě i jiní, ale vy jste ten poslední, který má právo na kritiku.Napřed doporučujete, ať se moc necpem a pak zase stylem zástupce velitele pluku pro tělesnou přípravu slibujete prachy sportu, neboť, řečeno špidlovsky - zdroje jsou!
12. 02. 2010 | 19:42

Větro napsal(a):

juvel : Ták to jsi fákt blbec.Já ani nevím ják to je dlouhé .
12. 02. 2010 | 19:42

facka ratha napsal(a):

noo,

virtualni olympiada? Clovece Vas ta politika snad uz sezrala. Je me Vas uprimne lito.
12. 02. 2010 | 19:45

facka ratha napsal(a):

komedie po Cesku,

Clovek ktery fandi Ceskym sportovcum je osocen ze to dela z politickych duvodu. A je zajimave ze Velky Pupek na to zatim ani ve sve honbe za moci nemyslel. A nikomu to nevadi.
12. 02. 2010 | 19:51

nooo napsal(a):

to facka ratha:
Ale pomyslel. Když byl pan Paroubek předsedou vlády, troufnul si jednou poblahopřát českým hokejistům. Tu smršť nadávek, sprostot a podezírání, která se na něj okamžitě snesla, bych já neunesl. Nedivím se, že k něčemu podobnému už podruhé nemá chuť.
A hlavně: oni teď lidé mají opravdu jiné starosti než topolánek; do značné míry kvůli neschopnosti právě topolánka.
12. 02. 2010 | 19:55

facka ratha napsal(a):

Vico?

Vy by jste asi radsi mel bitvu plnou urazek a osocovani. Nak me to pripomina Olympiadu dle Ratha. To musite do vseho tahat politiku? Vzdyt jde jen o to aby se Cechum darilo dobre! Pro Kriste Pana Vico!
12. 02. 2010 | 19:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

facka ratha
Mirku, ty jsi i zde ? Na blogu pana Paroubka jsi chrlil oheň a síru na cituji : "oranžovou chátru" a tady se snažíš křečovitou ironií chválit sám sebe ? To je od tebe nepěkné. Děláš sám sobě medvědí službu. Někteří lidé, Mirku, idioty nejsou.Vrať se raději na blog svého politického soupeře.
P.S. Ještě že máme sport. Jinak by individua typu facka ratha řvala "Do toho, do toho " v cirku.
12. 02. 2010 | 19:59

facka ratha napsal(a):

nooo,

Mate na to link? Kde a kym to bylo tisteno? Tedy na "Když byl pan Paroubek předsedou vlády, troufnul si jednou poblahopřát českým hokejistům. Tu smršť nadávek, sprostot a podezírání, která se na něj okamžitě snesla, bych já neunesl." Pocitam ze to mate dobre v pameti a pamatujete si kdo a kdy to publikoval. Link?
Rad bych si to precetl. A nebo jen zvatlate jako Zaoralek?
12. 02. 2010 | 20:03

facka ratha napsal(a):

2 Tencokida Hnuj,

Mas spatne cislo fanatiku. Nejsem a nikdy jsem nebyl Mirek. Zda se ze uz ti z ochrany toho nejvyssiho socialisty hrabe. Nebyl jsi pred tim ochrance reverenda Moona?
12. 02. 2010 | 20:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

nooo, vico :))
Některé ubožáky s bolševickým viděním je třeba ignorovat. I když si hrajou na pravičáky. Trvalo mi to dlouho, než jsem pochopil co je cílem "facka ratha".
Kdo zachází se špínou, může se pořádně umazat.
A navíc zbytečně plýtváte neurony.
12. 02. 2010 | 20:10

facka ratha napsal(a):

ok Kidaci Hnoje,

Souhlasim. Některé ubožáky s bolševickým viděním je třeba ignorovat. A tak te od tohoto okamziku ignoruji. Good night and good bye.
12. 02. 2010 | 20:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

facka ratha
Volím VV. Uvidíme. ....Tohle, kdyby Vám nemusela texty komentářů číst Vaše gramotná babička, byste si mohl přečíst u KAŽDÉHO mého komentáře na blogu pana Paroubka. (Doporučuji všem slušným sympatizantům ODS aby si přečetli příspěvky "facka ratha" na tomto blogu - skutečně mě jímá hrůza, jestli tohle je průměrný volič ODS, doufám , že ne !). To co hájím, je obyčejná lidská vlastnost, tedy slušnost. To že u Vás je deficit této vlastnosti nad Slunce jasný, byste měl vyčítat svým rodičům a ne politikům, potažmo lidem komentujících blog.
P.S. Ale dost plýtvání neurony. Hrachu málo a zeď křivá, tak co s tím. Ale ještě jednou. VY DĚLÁTE ODS MEDVĚDÍ SLUŽBU. Zamyslete se nad tím.(To je proces, který se odehrává někde v prostoru mezi Vaším pravým a levým uchem, jen tak mimochodem).
12. 02. 2010 | 20:20

Vico napsal(a):

Tencokida Hnuj : Přesně tak. Kurvu i blue jaye poznáte, i když se obleče do nového kabátu :))
12. 02. 2010 | 20:21

facka ratha napsal(a):

Tencokidahnuj na Vica,
To jste uz tak pomateni? Me se zda ze prejete Ceskym sportovcum to nejhorsi jelikoz jim vam tolik nenavidenej Topolanek popral to nejlepsi. Proboha! Kdy uz v CR zacne fungovat rozum?
12. 02. 2010 | 20:32

Tencokida Hnuj napsal(a):

facka ratha
Až tady nebudou takoví jako jste Vy. Howgh.
12. 02. 2010 | 20:34

facka macka napsal(a):

Volite CSSD Kidaci hnoje?

Ja bych Vas rad ujistil ze hnuj kterou se stala jak CSSD tak ODS nevolim. Ale poprat Ceskym olympionikum vse nejlepsi nepovazuji za urazku. I ja jim preji to same. Skoda ze to nepadlo i Paroubka. Ale on ma asi jine starosti. Jak se dostat ke korytu.
12. 02. 2010 | 20:40

Aktiv napsal(a):

Kolik že bylo vybráno sportovců, 88, nemají to náhodou i na tričkách? Proč jich nebylo vybráno 18, nebo že by jich nakonec mělo postoupit 18. Ať žije sport plný provokativních symbolů
12. 02. 2010 | 20:42

Jan napsal(a):

Kdyby tenhle otevřený dopis pan Topolánek napsal před týdnem, kdy ještě olympionici byli v ČR, tak bych věřil,že dopis patří olympionikům. Dnes je to jen ohřívání politické polívčičky. Už vidím naše sportovce, jak na OH brouzdají po netu a hledají blogy pana Topolánka. I když Katka Neumannová.....z vděčnosti...možná pobrouzdá....a ráda sportovcům vyřídí. Pane Topolánku,trapné, trapné.
12. 02. 2010 | 20:45

facka ratha napsal(a):

2 Tencokida Hnuj,

No ty tu CR spasis,lol. Budes se cpat byt prvni ve fronte na socialku ? A kdyz te nekdo predbehne tak mu rozbyjes drzku? Holt ten socialismus tu bude! I za cenu ze CR zkrachuje.
12. 02. 2010 | 20:46

facka ratha napsal(a):

Jane?

Takze kdokoliv z ODS preje Ceskym olympionikum vse nejlepsi ma neco za lubem? Covece! Co kdyz to same napise Paroubek? Bude to myslet uprimne?
12. 02. 2010 | 20:50

Midori napsal(a):

Pane Topolánku,
při začátku libereckého mistrovství jste se také tak nějak podobně rozplýval květnatými slovy. Ještě, že vás známe.
Po fiskálním fiasku mistrovství jste se už ke Katušce neznal.
Zůstáváte konstantou falešnosti a prázdnoty i při této příležitosti.
12. 02. 2010 | 20:52

Ikena napsal(a):

Ano pan Topolanek ma sportovce rad a preje jim. A vzdy z toho kouka vytlouct nejaky politicky kapitalek, tady nam zase breci jak ho Velky Kormidelnik s Parubem zarizli a dnes to ejhle jde to i Topola. Ale chytremu napovez, uz za stareho Recka, v dobe Olympiad utichaly valky, ale to se na vojenskem ucilisti v dejepise nebralo, na tutac snad dejiny KSC.
A nebyl to nahodou Topol co nasliboval Barosovi nejaky prachy za ty hezke spolecne fotky pred volbami.....

Facka Rath, ze se zname pod nickem Blue....?
12. 02. 2010 | 20:54

facka ratha napsal(a):

Ti neco reknu Jane,
Ceske sportovce bude tesit pochvaleni jak od Topolanka tak i od Paroubka. Co je tesit nebude jsou lide jako jsi ty. Po tobe se na netu nikdo z nich urcite brouzdat nebude.
12. 02. 2010 | 20:55

Ikena napsal(a):

Jde to i bez Topola jsem chtel napsat a na tu Kacu jsem zapomnel. To bylo kecu, jak stoji za naivkou Kacou a jak to dopadlo, totez naslibovali Barusum pro jejich klub.
A pak vymluvy ...
Haupt trefa od Midoriho za prispevek
12. 02. 2010 | 20:58

LEVAK napsal(a):

Ano život je pohyb!S tím jde souhlasit,ale osobně neuznávám současný vrcholový sport!V podstatě jde tady jen a jen o peníze a o nic víc a o nic jiného.Já jsem pro aby sportovali všichni respektive co nejvíce občanů,ale čistě amatérsky.Peníze totiž mají tu špatnou vlastnost a to kde se objeví tam všechno pošpiní případně zničí!
12. 02. 2010 | 21:01

facka ratha napsal(a):

Ikeno,
Ja znal ideu Pierre de Coubertin jako neco co ma lidi zblizovat, Ale jak se zda tak to v CR nefunguje. I prani olympionikum od ODS je pouzivane na napadani. Co kdyby Toplanka predbehl Paroubek? Dostal by to same. Opravdu Olympijsky duch v te CR.
12. 02. 2010 | 21:04

facka ratha napsal(a):

Ikeno?

Umis se odpoutat od politiky? Co v zivote delas? Nechci byt zvedavej , akorat se snazim pochopit co se ti stalo ze jses tak militantne levicova.
12. 02. 2010 | 21:09

facka ratha napsal(a):

LEVAKU,

dej si pohov. Zda se ze jsi dnes uz prilis "sportoval".
12. 02. 2010 | 21:12

Ikena napsal(a):

Facko Rathe,
jedna zasadni otazka specialne pro Vas.
Umite cist a precetl jste si to Topolankovo prani. Vy jste take cetl ty politicke kecy, ale vy je preci nechcete videt, je to proste politicka agitku zabalena do prani sportovcum, ze ano. Na tolik jste preci inteligentni, ale jako vzdy nadavat na nas, to uz zname.
Zvlaste po Topolankovych kecech pred MS v Liberci a jeho pozdrjsi uprk od zodpovednosti byl velmi poucny.
12. 02. 2010 | 21:14

Ikena napsal(a):

Hele Blue alis Facko,
nech tech kecu, mam dnes spadeno na vsechny ty podobne modraky. Zvlaste na duo Jancik-Bem a modre radnice v Praze, co premysli pouze, kde by co jeste stihli urvat, nez prijdou jini.
12. 02. 2010 | 21:18

facka ratha napsal(a):

Holt Topolanek ma jine starosti nez Paroubek,

Paroubek kuti jak okrast vsechny stejne a at to vypada ze okradl jen ty bohate. A Topolanek se diva na hokej. Otazka? Kdo skodi CR vice?
12. 02. 2010 | 21:20

facka ratha napsal(a):

Ikeno,

Verim ze na vsechny "modraky" mate spadeno. Otevrete znovu Jachymov? Ja NIKDY nevolil ODS. Ale jak se zda vy ve sve fanaticke predstave mate obraz ze kdo neobdivuje Velkeho Pupka tak musi byt modry. Kam na ty myslenky chodite Ikeno?
12. 02. 2010 | 21:27

Ikena napsal(a):

Reknu to jasne, v Praze vladne jedna strana a doslo to i Havlovi, ze jedeme v Praze zase do totace, ale urednickeho...
Parub a Topol se drzi v klinci, pryc s timto typem politiky..., ale je dostatecne silna a volitelna nahrada, tot otazka a rebus....
12. 02. 2010 | 21:28

Ikena napsal(a):

Mam na ne spadeno od ty doby, co nemohu spocitat slusne zastupitele za jistou stranu, co vladnou na prazskych radnicich...
A nejsem sam...
12. 02. 2010 | 21:30

filip II. napsal(a):

To Ikena:
Ikeno, máš naprostou pravdu, že mr. nobody pod nickem facka ratha je blue jay. Ale on vystupoval nejčastěji pod nickem mandrake a vůbec už měl těch nicků hodně. Ale nemusí se skrývat, my ho známe. Že je to tak, mndrake?
12. 02. 2010 | 21:38

Gren napsal(a):

Sportovci na olympiádě si naštěstí dokáží vydělat sami dost peněz v zahraničí.Kdyby měli spoléhat na Topolánka s jeho vládou tak můžou na olympiádu koukat jen v televizi.
Topolánek dokázal ve sportu podporovat jen miliardovou korupci na MS v lyžování v Liberci.
12. 02. 2010 | 21:46

jozka napsal(a):

Ja myslim, ze byste na mandraka nemeli byt zli. Na to, jaky problemy ma s hlavou si vede docela slusne.
12. 02. 2010 | 21:48

Midori napsal(a):

Sojko, nějak ti to mimikry dlouho nevydrželo.
Naplivali ti do poháru rozkoše.
12. 02. 2010 | 22:41

Jan napsal(a):

to facka rath. Spletl jste se. Já nejsem fans levice ani pravice. Já jsem fanda na slušný lidi, ale to je asi zbytečné vysvětlovat. Dejte si čípek, prý to pomáhá.
12. 02. 2010 | 23:21

Hela z Prahy napsal(a):

z Topolánka se stává charakterní a slušný člověk,já mu za sportovce děkuji
13. 02. 2010 | 00:19

irg napsal(a):

hela z Prahy:
A já se za sportovce stydím - že musejí přijmout blahopřání od někoho takového jako je topolánek.
13. 02. 2010 | 00:28

Robina napsal(a):

Ano pane Topolánku,
je to od vás hezké, že přejete našim sportovcům úspěch. Já jim ho také přeji s tím rozdílem, že nekandiduji do sněmovny jako vy. Kdybyste byl ve funkci premiéra, tak bych to brala jako samozřejmost. Jelikože už nejste premiérem, považuji tento dopis jako zviditelnění a příspěvek ve vaší volební kampani.
Jenže je tu háček. Pane Topolánku, poslední dobou nejste vidět a zdá se, že vaše žezlo přebírají vaši spolustraníci, jako např. pan Nečas. To se vám zdá být normální? Viz včerejší tiskovka.
Víte co, pane Topolánku, už nekandidujte. Stal jste se nedůvěryhodnou osobou i pro ty, kteří ODS dříve volili a pro příště už nikdy volit nehodlají. Vaší zásluhou.
13. 02. 2010 | 09:25

jenda krusbera napsal(a):

Jakým právem se Topolánek obrací k olympionikům. Ti musí vystupovat čestně a ctít zásady fair play, na rozdíl od gaunerů ODS
13. 02. 2010 | 09:36

Matěj Kopecký napsal(a):

Myslím, že někteří sportovci na olympiadě nemají co dělat stejně tak, jako početné zasoupení politiků našim jménem...
13. 02. 2010 | 09:41

Milan napsal(a):

Topolánku jsi předsedou zločinecké organizace ODS tudíž nemáš právo veřejně šířit tvoje pomatené bludy. Tvoje partaj musí být postavena mimo zákon a tobě včetně tvých mafiánských kumpánů z vedení zločinecké organizace musí být zabaven veškerý natunelovaný majetek. Musí to být uděláno ještě dřív, než se nám začneš chechtat z Toskánska stejně jako to dělá Staník Grosů z Floridy.
13. 02. 2010 | 09:57

Krupa Václav napsal(a):

Pane Topolánku, stačilo jednou větou popřát úspěšnou reprezentaci.Byl by to od Vás nejlepší skutek od vstupu do politiky.Tím finančním slibem a Vaším smyslem pro fair play jste opět všechno zkazil.
13. 02. 2010 | 10:01

Vaněk napsal(a):

Neumím si představit,že by každý politik před volbama posílal otevřený dopis sportovcůmjenom proto,abyse prezentoval jako politik kdyby takovej dopis poslal premier vlády neboprezident lze to povhopit,ale předseda kterému skrachvala vláda to je pro voliče dost silný nápoj než je dobré pivčo např,kozár
13. 02. 2010 | 10:02

Myrda napsal(a):

Falešný, prázdný komunistický spratek, který dělal ostudu na každém kroku i v rozkroku, 3x fuj.
13. 02. 2010 | 10:10

Brněnský lékař napsal(a):

To není blog, ale neplacená inzerce. Co na to Aktuálně.cz???
13. 02. 2010 | 10:36

Pípa napsal(a):

Autor,
narážíte na špatné financování sportu. Nedávno jste otevřel problém Sazky a Sazka arény, který na tom má podíl. Chtělo by to opravdu vyřešit co s tím. Obávám se, že o tohle vám ale nejde. Zjistilo by se, že se jen pár gaunerů hodně, ale opravdu hodně, napakovalo. Kteří to byli by se dalo lehce zjistit a uveřejnit. Tak jen do toho. Začněte tu práci pěkně zgruntu od vykydání hnoje z Augiášova chlíva.
13. 02. 2010 | 11:16

LEVAK napsal(a):

Ad facka ratha:"Bůh střeží cestu spravedlivého,avšak cesta hříšníka vede do propasti!" – První žalm. Po té cestě kráčí "chlap s gulama", dejte si pozor ať ho nedoprovázíte!
13. 02. 2010 | 11:21

Kočvara napsal(a):

Koho reprezentují naši olympionici? Tu tlupu nařvaných a chamtivých lidí, kteří na úkor obačnů předvádějí tu nechutnou šaškárnu ve Sněmovně? Topolánkvo přání - pustý výsměch prostým lidem.
13. 02. 2010 | 11:53

Josef K. napsal(a):

Rétorika roku 1978.
13. 02. 2010 | 11:54

pepr napsal(a):

Skutečně originální příklad předvolební agitace, málem jsem se rozplakal dojetím..
13. 02. 2010 | 12:08

ŠAKAL napsal(a):

Hm, to já bych chut a čas jet se mrknout měl.Chybí mi ale prostředky.Ono platit si to ze svého, to se jednomu zaseknë šrajtofel v kapse.No věřím , že to tam Vlček co chtěl jet za svý , ošéfuje za celý národ , když ho tedy donutili letět za státní.
to jenda krusbera : jako Pavel Ploc , například,že???
13. 02. 2010 | 12:24

elf napsal(a):

Sportovci co reprezentují Mafia Czech,strčte si to do ....
13. 02. 2010 | 12:33

Občan napsal(a):

Topolánku, nikdo není zvědavý na tvoje plky...
13. 02. 2010 | 12:59

Jája napsal(a):

Autor je ještě větší Topol, než jsme doufali, bohužel. Svazácký agitátor.union curator
13. 02. 2010 | 13:14

Petr Bilina napsal(a):

Jdi si radši zalyžovat ty agitátore, sněhu je dost! Alespoň přijdeš na jiné myšlenky - i když...těžko.
13. 02. 2010 | 13:57

marv napsal(a):

Škoda že není olympiáda ve zlodějnách a korupci, Česká republika by měla ve vaší modré skvadře skvělé reprezentanty.. ikdyž dvě opory vám dneska v Brně zavřeli..
13. 02. 2010 | 15:15

Seth napsal(a):

Topolánek si nedovede představit život bez sportu. Bez státem garantovaných penzí, bezplatného vysokého školství a zdravotnictví si ho ale představit dovede. Vždyť jsou to také podružnosti.

Nač platit zdravotnictví z daní, když si ho mohou lidé postupně začít platit sami ze soukromého pojištění. Vytáhne se tak z nich přece podstatně víc peněz a o výdělky sponzorů a lobbystických skupin jde především.

Co ale dělat, když obyvatelé čelící ekonomickým problémům již namnoze nejsou ochotni platit za upadající zprofanovanou zábavu zvanou sport? To musí nastoupit pravicový minimální stát, který ví nejlépe, co je pro ty hlupáky dobré.
Pěkně po socialisticku je zkasíruje aby moudří otcové národa mohli pořizovat haly, sportoviště a akce typu MS v lyžování nebo Bémovy olympiády. Vždyť přece o výdělky sponzorů a lobbystických skupin jde především...
13. 02. 2010 | 15:33

Nuba napsal(a):

Soutěživost není nic pro mě. S jednou výjimkou a tou je sport. Ovšem nejlépe ten olympijský, který neřídí ze svých kanceláři všelijací rybáři, kteří potom posílají po republice kapříky. V optimálním případě by se měl sport řídit pravidly fair play.

To ovšem není případ pana předsedy Topolánka. V soukromí člověk prý konzervativní, vše pro rodinu. Nechá se vyblejsknout s manželkou na volební plakáty, jeden den s ní jde k prezidentovi na novoroční oběd aby byl poté druhý den vyfocen na rande se svojí milenkou. No dobráá, pro chlapy většinou žádný velký lapsus, docela normálka, kdo to nedělá, že ano.

Takže odjinud. Kouč obstrukčního mančaftu, který hodil už dávno ručník do ringu a je mu odpočítáváno. Kapitán potápějící se lodi, který zvedl kramle jako první. Jeho bezprizorní tým se zmůže tak akorát na vystrčení nohy zpoza rohu, aby přes ni jejich oponenti padali na ústa. O nějakém rovnocenném souboji ve sněmovně nemůže být ani řeč, na to pánové ani jejich šéf nikdy neměli a nemají. Stačí vzpomenout Kubiceho. To je prostě genetická výbava a ta se v kritických okamžicích nezapře.

Jsem zvědavá, s čím se vytasí letos. Má tam pár skvělých myslitelů, počínaje"právníkem" Bendou, přes pana poslance Plevu, který den před zatčením toho brněnského výkvětu trousil moudra ve smyslu, že korupce je v podstatě výmysl Transparency. A konče třeba tím strejcem, jak posledně ve sněmovně hodiny recitoval z elaborátů, aby si zasloužil svůj žold.

Jediný sport, kterým se může pan ještě pár měsíců předseda pochlubit je jízda na kole v souvislosti s předvolební kampaní v krajských volbách. Jeho snaha byla jak známo také náležitě oceněna.

No nic, nechám toho a klidně přiznám barvu. Nemám Vás pane předsedo ráda, protože na mě nepůsobíte vůbec dobře.

Hodně těkáte očima.
13. 02. 2010 | 16:40

Tony I. napsal(a):

Tomu Topolánkovi opravdu schází jakákoli sebereflexe. Kdyby byl alespoň trochu soudný, tak je zticha, ale on, hrobník na české politické scéně jdoucí příkladem kdejakému neotesanci a hulvátovi, se snaží ještě rozdávat svá moudra mladým lidem, kteří mají reprezentovat naší zemi. Doufám, že si z něho nebudou brát příklad.
13. 02. 2010 | 17:13

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Neboli, pane Topolánku, jinými slovy: "Milí olympionici, zrovna se mi hodí, že je před volbami olympiáda. Mám alespoň možnost se díky vám - kteří jste narozdíl ode mě něco dokázali - zviditelnit. Sice pro vás, milí sportovci, po volbách již nic nemohu udělati - mám na krku Lucii a haranta (nemluvě o bakšiši bejvalce) - ale pokud mě zvolíte, nic podstatného se v tomto státě nezmění. Ubezpečuji vás, že se bude krást a ODSkovat stejně. Bémovi výlety na kraj světa něco stojí. Ani jeho radniční žebračenka nepokreje potřeby šerpů či eskymáků. Tak si vymyslel OpenCard. Může být jediným vlastníkem. KRADU-KRADEŠ-KRADEME, DO VOLEB SE HRABEME ...
13. 02. 2010 | 17:27

Zikmund, Ústí n.L. napsal(a):

Díky za slušný, věcný a
poctivý projev ke sportovcům.
13. 02. 2010 | 17:41

af napsal(a):

Tak komu ubrat, aby se někomu oblíbenému mohlo přidat? A jinak je to zas jen takové tlachání. Jako vždycky.
13. 02. 2010 | 17:48

zdesta napsal(a):

Ježšimáriajosef...... Proč už si ODS navybere do svého středu člověka,který by byl akceptovatelný.Deficit? Tomu nevěřím.Tohle je blábol hodný komunistického ministra pro sport. To je děs!!
13. 02. 2010 | 18:09

pgjed napsal(a):

Pane Topolánku: Dovolte dotaz v řeči vázané.

Leze, leze,

těžko říci po čem,

nedá pokoj, než-li bude smočen.

Hádám, tuším, vidíte to stejně?

Nejspíš v lejně.

Nenezpečí číhá od všelikých izmů,

najmě z vlezdoprdelizmu?
13. 02. 2010 | 18:29

Vico napsal(a):

Nuba :)
13. 02. 2010 | 19:43

Slider napsal(a):

Přesně!Ať jdou sportovci na příští olympiádu pěšky.Jarda Jágr půjde v čele s vlajkou,bude jim veselo a jěště zlepší na poslední chvíli fyzičku.Veřejné finance je potřeba šetřit na důležitější akce (opencard,služební cesty poslanců např. do Bangladéše,cestu na lyžování státním letadlem atd).Něco dalšího už Vás napadne nebo poradí Dalík a spol.
13. 02. 2010 | 20:36

luboš napsal(a):

otevřený dopis předsedovi ods: milý pane, už hlavně někam zmizte i s tou svou squadrou hajzlíků spolustraníků, LK
13. 02. 2010 | 20:59

jin napsal(a):

Topolánkovci by měli chodit kanálama,kvůli té spoustě afér.Ať se jim Topolánek raděj nepřipomíná,nebo si vzpomenou na ten modrej Augiášův chlív a zůstanou tam...
13. 02. 2010 | 21:05

borůvka napsal(a):

Pane Topolánku, ti moralisté co sem píší Vám asi nikdy neodpustí dovolenou v Toskánsku a tak příště, prosím, jezděte do ciziny pouze na Slovensko.Oblečení pro malého můžete nakupovat v Rakousku,ale tak, aby se to voliči nedozvěděli.Jako Paroubek. Na rovinu totiž v této zemi nejde dělat ještě pořád vůbec nic.
13. 02. 2010 | 21:18

yara ze země krys napsal(a):

Velký Ztopořený Pernatče, cituji:
Poté, co někteří politici v loňském roce několikrát poškodili pověst našeho státu, to mohou být právě Vaše medaile, které naši krásnou modročervenobílou vlajku vrátí zpět na mezinárodní scénu v pozitivních souvislostech.
Doufám, že mluvíte hlavně o sobě!
13. 02. 2010 | 21:56

Tomik napsal(a):

Svata pravda Mirdo, nejvetsi sportovni vykon v EU:

"HOD OSTEPEM V SARDINII"

ocenila cela ENTROPA :-))))
13. 02. 2010 | 22:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 02. 2010 | 00:10

olympionici bez Jágra napsal(a):

Pravý stranický funkcionář. Komunistické školy mu do hlavy aspoň něco nacpaly. Mirku, děkujeme, ale odejdi.
14. 02. 2010 | 09:00

olympionici bez Jágra napsal(a):

borůvka
Prosím vás vezměte Mirkův pytlík s gulema a jděte si zaházet, třeba na Slovensko.
14. 02. 2010 | 09:02

Karel napsal(a):

Hoši bojujte na napravte zkaženou pověst naší republiky, jako nejzkorumpovanější země v Evropě.
Mirek, Íčko, Kalous, Trautenberk a pražští taxikáři.
14. 02. 2010 | 09:04

jenda krusbera napsal(a):

Pane Topolánku
Nemáte ani nejmenší právo přát olympionikům úspěchy. Vaše charakterové vlastnosti vám to přímo zakazují.Pro připomenutí , jít na novoroční oběd k prezidentovi s manželkou a druhý den randit s jinou ženou atd.atd. Kdyby jste se raději staral o ty dva brněnské pozavírané kumpány - vaše souputníky..
14. 02. 2010 | 09:23

Jirka napsal(a):

Kdo neskáče není Čech je zastaralý heslo! Co třeba kdo neskáče není chlap s gulama! Bohužel sport je to jediné na co jsem byl od revoluce v této zemi občas hrdý! Pár osobností nám historie sice dala, ale posledních dvacet let máme jen nepřeberné množství odpudivých lidiček v politice a mám dojem, že se to hned tak nezlepší! Už se těším na tu estrádu při vítání na letišti pokud někdo z našich sportovců uspěje! Ruzyň bude plná těchto lidiček, kteří si budou chtít ohřát svoji politickou polívčičku!!
14. 02. 2010 | 09:30

Hlava XXII napsal(a):

Otevřený dopis Topolánkovi:

Vyznamenat masové vrahy Mašíny je vlastizrada a měl byste skončit ve vězení ! V civilizované zemi, když někdo ospravedlňuje vraždy, tak se staví do role těch samých vrahů !
Ale co se divím vy nejste ten, kdo by se držel morálních zásad. Vy jste jen loutka minedžerů od J&T a jiných lobby skupin.
14. 02. 2010 | 10:11

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 04:25

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 04:27

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:10

tk9988 napsal(a):

Prostatitis patient's gospel

<A HREF="http://www.tk9988.com/Html/...">前列腺炎</A>
<A HREF="http://www.tk9988.com/Html/...">狐臭</A>
<A HREF="http://www.tk9988.com/Html/...">治疗狐臭</A>
25. 03. 2010 | 03:11

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:45

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 06:49

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 03:07

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:14

Links of London sale napsal(a):

I wasn't too crazy about doing it, but I couldn't think of anything else descriptive. Besides, I sort of liked writing about it. It took me about an hour, because I had to use Stradlater's lousy typewriter, and it kept jamming on me.
31. 03. 2010 | 10:19

Vacheron Constantin watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 05:25

replica watches napsal(a):

Venku sice ještě mrzne, ale tenhle led je zatraceně tenký. Jednak: daly by se popsat stohy papíru o zájmových vazbách, vydělávajících na nepřehledném zdravotnictví obrovské peníze a kterým není po chuti jakýkoli kvalitní kontrolní mechanismus, jenž umožní lépe sledovat finanční toky. A pak: mám snad uvěřit, že Svaz pacientů je způsobilý kádrovat odbornou způsobilost Grémia majitelů lékáren? Prezident Olejár má jistě řadu odborných konzultantů, ale jako absolvent střední strojní průmyslovky má sám ke zdravotnictví docela daleko.
13. 04. 2010 | 02:56

replica watches napsal(a):

Venku sice ještě mrzne, ale tenhle led je zatraceně tenký. Jednak: daly by se popsat stohy papíru o zájmových vazbách, vydělávajících na nepřehledném zdravotnictví obrovské peníze a kterým není po chuti jakýkoli kvalitní kontrolní mechanismus, jenž umožní lépe sledovat finanční toky. A pak: mám snad uvěřit, že Svaz pacientů je způsobilý kádrovat odbornou způsobilost Grémia majitelů lékáren? Prezident Olejár má jistě řadu odborných konzultantů, ale jako absolvent střední strojní průmyslovky má sám ke zdravotnictví docela daleko.
13. 04. 2010 | 03:06

lyawjx napsal(a):

<A HREF="http://www.slm1718.com/prod...">超声波线缆测高仪</A> <A HREF="http://www.slm1718.com">架空线缆测高仪</A>
06. 05. 2010 | 12:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy