Odborům to osladíme

02. 05. 2012 | 08:53
Přečteno 13433 krát
„Kam jsme to dobudovali, všichni víme…“ zní věta z posledního dílu úspěšné Troškovy komediální trilogie „Slunce, seno…“ Vztahuje se sice k obtížnému dědictví československé cesty reálného socialismu, kterak se zřízení říkalo, ale bez obtíží ji lze přenést na polistopadové budování demokracie.

Uplynulo přes dvacet let a lid opět dává najevo svůj odpor vůči poměrům. Nadává. Leckdo hořekuje, že „za komunistů to bylo lepší, nebo stejné“. V řadě ohledů byly poměry prokazatelně horší než teď, i když to asi není ten správný názor. Po léta jsme byli a dodnes jsme masírováni propagandou, jak vlastně všechno bylo nesnesitelné. A kdo byl proti, byl tím pádem obdivuhodný.

Smysl je jasný – třebas šermování pojmem totalita, které záměrně směšuje tak rozdílná období jako počátek 50. let, druhou polovinu let šedesátých, eventuelně rozpačitou československou perestrojku, pomáhá legitimizovat stávající stav. Bez ohledu na jeho úroveň a tendence. Ty jsou dnes (velikou) většinou obyvatel viděny nepříznivě. Natolik, že poněkud povolil tradiční zdejší konformismus s režimem. Mluví se o alternativách k nekvalitní vládní politice, o demonstracích a stávkách. Změně.

Pokud opět nepřeváží pro Čechy historicky častá „radost“ z planého remcání, mohla by se u nás konečně začít utvářet občanská společnost v rozsahu, co by nebyl menší než malý. A oslabovaly se tím pádem vlastnosti pěstované jak například normalizační KSČ, tak třeba Václavem Klausem. Věrozvěstem liberalismu, jenž ostatně do komunistické strany svého času nevstoupil proto, poněvadž ho nevzali.

Jistá změna společenské atmosféry, v níž se jednou za čas volí a jinak drží ústa a krok, je už zcela nezbytná. Leccos naznačila nedávná demonstrace na Václavském náměstí, největší protivládní akce od „Sametu“. Lidé zřejmě konečně pochopili, že se musí brát za svá práva a nenechat se zastrašovat praktikami panující partokracie.

Momentálně do její ideologické výzbroje náleží nesmyslné výkřiky o politizovanosti odborů (na západ od ČR bývají odbory nesrovnatelně radikálnější), dále metoda rozbitého gramofonu srovnávající zcela odlišné Řecko s Českou republikou, či konečně odumírající strašení návratem komunistů do vlády. Podobného žvástu se dnes odvažuje už jedině zdiskreditovaný Radek John. Vždyť to byl stávající kabinet, kdo přes bolševicky rázné výzvy zastydlých antistalinistů nedokázal nic než konstatovat, že KSČM dlouhodobě postupuje v souladu se zákonem.

Křeči nyní trochu beztvaré koalice se sněmovní důvěrou a podporou kléru poslali „poslední varování“ lékařské odbory. Právem se cítí podvedeny nesplněním ministerských slibů o zvýšení platů a varují před opakováním akce Děkujeme, odcházíme. Vzápětí, pár dní před Svátkem práce, byla předběžně vyhlášena také stávka generální. To je poměrně silná káva a nečekat, že se to vláda Petra Nečase nebo Alexandra „ProMoPro“ Vondry nepokusí „unii“ českých nespokojenců osladit, by značila naivitu. Nejspíš opět uplatní taktiku „rozděl a panuj“ čili méně vznešeně řečeno: rozeštvávání.


Článek zveřejnil Brněnský deník RovnostKomentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Nastasja napsal(a):

Jestli je něco dnes už opravdu trapné tak strašení komunisty a vysmívání se odborům jako organizaci zastupující dělníky a pracující. Opravdu se necháme přesvědčovat že poctivá práce je ošklivá komunistická nadávka. ? A čím se tedy chcete uživit??
02. 05. 2012 | 09:12

táto pracujícího lidu kde jsi? napsal(a):

To, že jsou odbory zpolitizované o tom není pochyb.
Pokud provedou akci na níž požadují pád vlády, pak je to rizí politický krok.

Odboráři patří k ČSSD.
Nikoliv k Straně zelených, k pirátům, k lidovcům apod., ale jen a výlučně k ČSSD.
Ostatně až se ČSSD zase vrátí k moci budou opět politické akce odborů v ulicích, ale tentokrát na podporu vlády ČSSD! Před šesti lety jich bylo požehnaně jako např. zákoník práce nedáme apod. Ale to už si nepamatujete jak jinak.

Takže autore sundejte si rudo-oranžové klapky z očí.
02. 05. 2012 | 09:17

Láďa napsal(a):

Lidé zřejmě konečně pochopili, že se musí brát za svá práva a nenechat se zastrašovat praktikami panující partokracie.
pár dní před Svátkem práce, byla předběžně vyhlášena také stávka generální.

Pane Kopecký, tento národ k provedení společenské změny potřebuje svého vůdce. Takový člověk, jako byli Masaryk, Gottwald nebo Havel, tady ale v dnešní době není. A myšlenka, že změnu by mohly provést stávající odbory v čele s panem Zavadilem, je opravdu iluzorní.
02. 05. 2012 | 09:20

Jonáš napsal(a):

Autor tohoto blogu "Svou pozornost věnuje též Českému rozhlasu, časopisům Přítomnost, Mezinárodní politika, Literární noviny, Politologická revue, Listy, Slovo (SR) a tak dále.

Myslím, že by mu prospělo, kdyby ji též věnoval historii tak, jak skutečně šla, nikoliv tak, jak si ji sám pro sebe přepisuje
02. 05. 2012 | 09:25

Yosif K napsal(a):

Kopecky napsal:
Momentálně do její ideologické výzbroje náleží nesmyslné výkřiky o politizovanosti odborů (na západ od ČR bývají odbory nesrovnatelně radikálnější), dále metoda rozbitého gramofonu srovnávající zcela odlišné Řecko s Českou republikou......
KONEC CITATU.

Tak pane Kopecky, Vasi opici radost ze zpolitizovanosti odboru byste si mel strcit za klobouk.
1) Zpolitizovane odbory v Britanii v 60 a 70 letech totalne rozvratili pracovni disciplinu v britskem prumyslu. Kdyby Britpove nezvolili Thatcherovou, Britanie by se dostala s pracovni a technologivkou disciplinou na uroven "socialistickych zemi". Radeni odboprarskych band zlikvidovalo britskou vyrobu motocyklu a podpesalo se na mizerne kvalite i takovych vyrobku jako je Landrover a Jaguar.
Nyni se vyrabeji v Britanii pouze cizi auta (Japonci a GM). Japonksa auta vyrobena v Britanii kvaliutni jsou - Japonci nevahali nakopat radikalnim odborarum do zadnic.
2) Zpolitizovane odbory rozvratlili hospodarstvi jizniho kridla EU. V Italii si vydupali penze ve vysi 80% platu a odchod do penze pro statni zamestnance v 55 letech. (Autista Spidla to dodnes obdivuje - pru ze Italie nema s finqncovanim penzi vubec zadne problemy - bruselksy parazit.....) Ve Spanelsku je odchodne 60 mesicnich platu. V Recku je minimalni mesicni mzda 914 EUR. Vsechno toto jsou cile i ceskych odborarskych stvacu a pomatencu.

Cinnost zpolitizovanych odboru je ta nejjistejsi cesta k zniceni prumyslove zakladny zeme. Za cenu kratkodobych populistickych vyhod odbory znici zakladnu zamestnanosti proletariatu.
02. 05. 2012 | 09:43

David napsal(a):

Kam jsme to dobudovali, všichni už víme.

-----

"...pár dní před Svátkem práce, byla předběžně vyhlášena také stávka generální. To je poměrně silná káva a nečekat, že se to vláda Petra Nečase nebo Alexandra „ProMoPro“ Vondry nepokusí „unii“ českých nespokojenců osladit, by značila naivitu.

Nejspíš opět uplatní taktiku

„rozděl a panuj“

čili méně vznešeně řečeno: rozeštvávání...."

-----

V jednotě je obrovská síla !!!

Lepší je jedna pořádná stávka, než desítky malých.

Podle mého laického názoru je řešením uspořádání pouze - JEDNÉ -, ale za to perfektně připravené - pořádné - a

ČASOVĚ NEOMEZENÉ

stávky v dopravě, včetně blokády příjezdů do Prahy a za podpory

VŠECH dalších odborových svazů a

zejména OBČANSKÝCH INICIATIV

dokud vláda nepochopí, že jediným rozumným řešením je podat demisi.

Můžeme si vzít příklad z Nizozemska. Tam už vláda (bez stávek) sama podala demisi. Volby budou mít nejdříve v září a s opozicí se dohodla na rozpočtu na příští rok. Tak nevím proč by u nás nemohlo být řešení podobné.

Odbory nejen ve Španělsku, ale i v jiných vyspělých státech EU také organizují demonstrace proti vládním škrtům. Proto není žádný důvod, proč by naše odbory měly být jiné.

-----------------

Novinky.cz:

Statisíce Španělů vyrazily do ulic proti vládním škrtům

Statisíce lidí v neděli po celém Španělsku demonstrovaly

proti vládě a především jejím novým úsporným opatřením ve zdravotnictví a školství,

uvedly zahraniční agentury. Vláda chce v těchto citlivých resortech ušetřit 10 miliard eur (asi 249 miliard korun).

Španělé brojí proti vládním škrtům

29.4.2012 - Madrid

Dva největší španělské odborové svazy

svolaly demonstrace do Madridu a Barcelony, ale lidé masově protestovali i v dalších 53 městech.

Demonstranti v centru Madridu a dalších měst zablokovali dopravu.

Protesty byly podle Reuters pokojné, násilí nikde hlášeno nebylo.

„Se zdravím a školstvím se nezahrává“, „Škrtat ve zdravotnictví je zločin“,

„Evropské národy, povstaňte“,

bylo možné číst na transparentech účastníků demonstrací.

U většiny sloganů byly nakreslené nůžky coby symbol rozpočtových škrtů. Vláda prosazuje nové škrty v době, kdy nezaměstnanost v zemi dosáhla rekordní míry 24,4 procenta.

Španělsko má po dohodě s evropskými partnery a s ohledem na stav svých financí 12 měsíců na snížení deficitu o více než tři procentní body z 8,5 na 5,3 procenta HDP. Vláda již podle AFP oznámila nejúspornější rozpočet v dějinách země.

Odbory jsou přesvědčeny,

že krizi, nezaměstnanost, recesi, nepořádek ve státní pokladně nepomohou vyřešit škrty, ale že je nutné provést strukturální změny, oživit ekonomiku a zvýšit kupní sílu obyvatel.

Další demonstrace se očekávají 1. května u příležitosti svátku práce. Poté mají lidé protestovat ve čtvrtek v Barceloně, kde bude zasedání guvernérů Evropské centrální banky. Úřady se obávají, že v katalánské metropoli může dojít i k násilnostem. A to především ze strany mladých do 25 let, kterých je ve Španělsku bez práce více než 50 procent.

Novinky, ČTK

http://www.novinky.cz/ekonomika/266223-statisice-spanelu-vyrazily-do-ulic-proti-vladnim-skrtum.html?ref=stalo-se
02. 05. 2012 | 09:47

Míval napsal(a):

táto kde jsi: politika je slovo, odvozené od polis, což je obec, město. Tedy každý, kdo provádí v životě více než pouhé udržování životních funkcí, je v politice.
Ten uzoučký smysl, který vidíme nyní, je mimořádně výhodný pro pseudostrany s nějakými devíti sty až třiceti tisíci členy, které pak prosazují, co chtějí, bez ohledu na zbylých deset miliónů.
Zdá se mi proto přirozené, že odbory jsou de facto politické. Může to být začátek tvoření občanské společnosti, které se tak zoufale bojí ODS a TOP a která by byla nepříjemná i pro strany levicové. Také by to ovšem mohl být začátek populismu, zakončeného vládou silné ruky, tentokrát pravděpodobně s fašistickými tendencemi.
Je, aspoň doufám, pouze na nás, občanech, který směr převáží.
02. 05. 2012 | 09:48

Yosif K napsal(a):

Nastasja napsal(a):
Jestli je něco dnes už opravdu trapné tak strašení komunisty a vysmívání se odborům jako organizaci zastupující dělníky a pracující. Opravdu se necháme přesvědčovat že poctivá práce je ošklivá komunistická nadávka. ? A čím se tedy chcete uživit??
02. 05. 2012 | 09:12
Odbory a poctiva prace? Nenechte se vysmat!!!!!! Odborari jsou modernejsi verze stredovekych cechu - jsou to organizace na rozvraceni prumyslu skrze protlacovani sobeckych zajmu svych clenu. Napriklad aby se jejich clenove nahodou nepredreli.

Odborarum se podarilo znicit jih EU, britsky strojirensky a americky automobilovy prumysl. To ze Detroit vypada hure nez Hiroshima po bombardovani je prace odboru. Kdo chce v USA vyrabet auta, zalozi novou fabriku ve state kde odbory nemaji legalni moznosti rozvracet vyrobu. To jest vetsinou na jihu USA. V odborari zruinovanem Detroitu zatim klesla cena rodinnych domku na 10% americkeho prumeru.

Tragicka nezamestnanost ve Spanelsku je vysledkem moci odboru. Jelikoz je temer nemozne nekoho odborarsky chraneneho propustit - byt by to byl sebevetsi lempl - podnikatele nenajimaji mlade lidi. Nechteji se spalit protoze eventuleni vyhazov je neunosne drahy. Proto nenajimaji temer zadne mlade lidi bez pracovni historie.
Vydobytky odborarskych lkemplu pak odskacou uplne vsichni.
02. 05. 2012 | 09:53

Yosif K napsal(a):

Míval napsal(a):
táto kde jsi: politika je slovo, odvozené od polis, což je obec, město. Tedy každý, kdo provádí v životě více než pouhé udržování životních funkcí, je v politice.
Ten uzoučký smysl, který vidíme nyní, je mimořádně výhodný pro pseudostrany s nějakými devíti sty až třiceti tisíci členy, které pak prosazují, co chtějí, bez ohledu na zbylých deset miliónů.
Zdá se mi proto přirozené, že odbory jsou de facto politické. Může to být začátek tvoření občanské společnosti, které se tak zoufale bojí ODS a TOP a která by byla nepříjemná i pro strany levicové......
Konec citatu.

Ha - vsichni odborarsti korytari jsou zaroven zapojeni ve strukturach CSSD. Sedi za CSSD v senatu atp. Odbory jsou loutky a prodlouzena pracka oranzovych zbohatliku na konci kariery kupujicich si vily na Floride a na Ithace (nebo hotely v Jesenikach jako Palas.)

Pratele proletariatu - vekslak a masinfira rvouci se za hladove delnictvo z Ithaky a z Floridy.... hahahaha.....
02. 05. 2012 | 09:59

Yosif K napsal(a):

V jednotě je obrovská síla !!!
Konec citatu.

A nejvetsi sila je v jednote zmanipulovanych prostacku. I Benito Mussolini zacinal jako odborarsky vudce......
02. 05. 2012 | 10:01

Yosif K napsal(a):

Dva největší španělské odborové svazy
svolaly demonstrace do Madridu a Barcelony, ale lidé masově protestovali i v dalších 53 městech.
KONEC CITATU.
Ted jeste zbyva vyresit malinky problem - kdo ma tyto zdivocele odbroarske lemply zamestnavat. Co kdyby se rudi soudruzi slozili, zalozili si nejakou odborarskou fabrikun a zamestnavali sami sebe? To by bylo idelani reseni - nemuseli by trpet pod utlakem kapitalsitu, kteri chetji produkovat nejaky zisk, ze ano......
02. 05. 2012 | 10:04

jája napsal(a):

Jak může něco tak hloupého jako Yosif umět psát? Asi absolvent dvoutřídky s dopněným vzděláním v pomocné. Bože, to jsou perly, vymýšlí si kraviny a ty podsouvá jako pravdivá tvrzení. Ale tady v pomocné nejsi, Trotlíku!
02. 05. 2012 | 10:06

krajan napsal(a):

táto pracujícího lidu,
ukažte mi někde, kdekoliv, apolitické odbory.Prosím.
02. 05. 2012 | 10:09

Kelt napsal(a):

Pane Stejskale,
uctivě žádám o smazání mého příspěvku,pokud dle Vaše názoru překračuji nastavenou laťku.

Yosif K je SOCIOPAT nejhrubšího zrna,zřejmě zhmotnění hesla"více takových Kožených",který zalezlý v některém daňovém ráji na těchto stránkách vyjadřuje nenávist k těm,kteří dnes a denně si jdou vydělávat prací na zajištění existence své a rodiny.S tak odporným individuem se zde setkávat dle mého názoru naprosto diskredituje tyto stránky mnohem více,že nějaké to drsnější slovíčko.
Prostě nemám slov,co se mohlo z homo sapiens vyklubat.
02. 05. 2012 | 10:13

Karel napsal(a):

Pravicovým žvanilům Yosig, Táta ....

Politika není od slova Polis ?
Něco ve smyslu obec či věc veřejná ?

Pokud se snažím o věc, která se dotýká velké i menší části veřejnosti, VŽDU BUDU POLITICKÝ.

Před tím nelze schovávat hlavu. A je to v pořádku být ve veřejném prostoru politický. Jinak to totiž nejde.
02. 05. 2012 | 10:16

Jedla napsal(a):

Tak to se velmi mýlíte, pane "táto pracujícího lidu, kde jsi" (09:17).

Odbory mají plné právo být "politické", ostatně nelze být při odborové činnosti apolitický na celostátní úrovni. To lze na úrovni firmy, snad i oboru (jeden odborový svaz versus odpovídající zastoupení zaměstnavatelů při sjednávání "vyšší" kolektivní smlouvy. Jakmile jde o celostátní úroveň a tripartitu - ve hře je vláda - pak jde samozřejmě i o pilitiku té vlády, a je to v pořádku.

Že odbory "kopou" výhradně za ČSSD je nesmysl. Je tomu naopak, ČSSD nejvíce stojí o odbory. Velmi doporučuji seznámit se s náměty odborů, s nimiž chodí na tripartitu (dostupné on-line http://www.cmkos.cz/studie-ekonomicke-analyzy-prognozy ). Tedy, chodily, vzhledem k "úrovni" jednání ze strany vlády nyní tohoto svého házení perel sviním odbory zanechaly. Odborářský expertní servis je nejen lepší, než má k dispozici kterákoliv politická strana, on je (dle přesnosti prognóz) lepší i než expertní zázemí státu (přinejmenším Ministerstva financí, ale opakovaně svou přesností předčili i národní banku).
Navíc odbory jsou transparentní, nelze je vinit z prodeje zájmů svých členů, a jejich zastoupení je reprezentativnější než u politických stran: Mají více členů než všechny politické strany dohromady, a od každého z nich příspěvek 1% z čisté mzdy měsíc co měsíc. Tedy i uklízečka nebo pomocný dělník s minimální mzdou věnuje svému zastoupení odborovým hnutím dvakrát více, než činí členský příspěvek například Vámi zmíněné strany zelených (kolik jsou příspěvky u pirátů nevím), od člena s průměrnou mzdou pak odbory získají skoro tři tisíce za rok. Násobeno členskou základnou ... máme tu občanskou sílu, kterou si žádný Soukup, Háva ani Šťáva nikdy nekoupí, a které nikdo nemůže nařknout, že jsou přisáty k veřejným rozpočtům.

Existuje ještě jedna síla, která by mohla sehrát pozitivní roli. Církev, respektive církve obecně. I ty jsou dostatečně občansky reprezentativní, filosoficky zakotvené pevněji než pouhá zájmová skupina současného "trhu" zájmů, a mohly by proto být obdobnou silou a autoritou jako odbory na cestě k vybřednutí z našeho společenského a politického bahýnka. Bohužel právě nyní usilují o to býti uplaceny, zkorumpovány. (Zatím co odbory financují svou činnost průhledně členskými příspěvky, církve dnes visí na státu a do budoucna touží býti financovány kapitálovými výnosy z polností a lesů. Bohužel tedy naivně touží po feudálním postavení, neboť lesy jsou dnes jen málo profitabilní a zemědělství je nad vodou o nižší míru profitu než činí státní a evropské dotace. Aby se církvím vyplnil sen o ekonomické nezávislosti zajištěné jinak než příspěvky věřících, museli by k lesům a polnostem restituovat i nevolníky ... což se jim asi nesplní). Snad tak za sto let...

(Důvod mého názoru je zde: http://tisk.cirkev.cz/z-domova/slovo-biskupu-k-situaci-ve-spolecnosti/ -- páni biskupové se modlí za oběti vlády, avšak vládní agendu nazývají "cestou nezbytných reforem" (dned druhý odstavec). To "nezbytných" bych v pastýřském listě nejraději zvýraznil kurzívou - páni biskupové se tím zachovali absolutně politicky - vůbec nepřipouští, že existují nějaké politické alternativy, že může být jiná (lepší) vláda, že právě tyto "reformy" neseslal Bůh všemohoucí, neinspiroval Duch svatý, že lze o nich debatovat, rozhodnout se jinak, že oběti (i na životech) nejsou nezbytné, osudové, případně že mohou být odlišně rozložené. Páni biskupové již ochotně slouží zádušní mše i za ty, kdo ještě dýchají, komu srdce ještě tluče, a kdo by - nebýt příslibu církevních restitucí - mohl ještě žít.)

Tak tedy "jestliže je nějaká naděje, spočívá v prolétech" (W. Smith, v románu G. Orwella "1984"):
"(7)... Jestliže vůbec je nějaká naděje, psal Winston, spočívá v prolétech.
Jestli je nějaká naděje, musí spočívat v prolétech, protože jedině tam, v těch hemžících se podřadných masách, mezi 85 procenty obyvatelstva Oceánie, může jednou vzniknout síla schopná zničit Stranu. Strana nemůže být rozvrácena zevnitř.... Ale kdyby si proléti dokázali uvědomit vlastní sílu, nemuseli by konspirovat. Stačilo by povstat a otřepat se jako kůň, když setřásá mouchy. Kdyby chtěli, mohli by rozprášit Stranu hned zítra ráno. Dřív nebo později je to přece musí napadnout..."
02. 05. 2012 | 10:20

Yosif K napsal(a):

Karel napsal(a):
Pravicovým žvanilům Yosig, Táta ....
Politika není od slova Polis ?
Něco ve smyslu obec či věc veřejná ?
Pokud se snažím o věc, která se dotýká velké i menší části veřejnosti, VŽDU BUDU POLITICKÝ.
Před tím nelze schovávat hlavu. A je to v pořádku být ve veřejném prostoru politický. Jinak to totiž nejde.
02. 05. 2012 | 10:16
Pane Karel - ja proti politickym odborum nic nemam, at se treba nechaji zvolit do parlamentu vsichni. Jen by bylo fer, aby vsichni vedeli ze odbory jsou mocenska paka komancu a socdemackych zbohatliku.
Pokud lide chteji, aby byly zachovany nejaka proletarska pracovni mista v Cesku, bylo by zahodno omezit moc odboru, aby nemohli plasit nesmyslnymi pozadavky cizi investory.
Aby to nedopadlo jako v tom Detroitu - odbory si vysrtavklovaly 50 US$ na hodinu a odborarsky svete div se - auta se vyrabeji v Mississipi a Luisiane kde delnictvo vyzije stastne i z 25 US$ na hodinu.

Tak jen aby si odbroarsti soudruzi treba ve Skoda Auto svou vlastni blbosti nerozesrali vlastni hnizdo.....
02. 05. 2012 | 10:44

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Pane Stejskale,
uctivě žádám o smazání mého příspěvku,pokud dle Vaše názoru překračuji nastavenou laťku.
Yosif K je SOCIOPAT nejhrubšího zrna,zřejmě zhmotnění hesla"více takových Kožených",který zalezlý v některém daňovém ráji na těchto stránkách vyjadřuje nenávist k těm,kteří dnes a denně si jdou vydělávat prací na zajištění existence své a rodiny.S tak odporným individuem se zde setkávat dle mého názoru naprosto diskredituje tyto stránky mnohem více,že nějaké to drsnější slovíčko.
Prostě nemám slov,co se mohlo z homo sapiens vyklubat.
02. 05. 2012 | 10:13
Pane Kelte - vase prispevky ctu rad. Kdysi na technice jsem lektora - zapaleneho komunisty - tak zapaleneho ze komunisti sami jej strcili do blazince. Takze to s tim zapalenim pro "vec proletariatu" az tak neprehanejte.
S lidmi kteri "dnes a denně si jdou vydělávat prací na zajištění existence své a rodiny" plne citim - delam totiz to same, jsem take proletar.
Koho vsak nemam rad jsou socialni demagogove - socani a profesionalni odborari, kteri se chovaji v soukromi vicemene jako Kozeny a na verejnosti se pretvaruji ze jim jde o zajmy proletaru.
Samozrejme jen do jiste miry - jakmile narejzuji v politice prvnich padesat ci sto milionu, mnozi si jedou odpocinout od boje za zajmy proletaru do vlastniho konda na Floride, nebo do vlastni vily na Ithace.
Bad luck nekterym se neco rozesralo - viz appiansko-socanske miliardy blokovane tc ve Svycarsku. Jsem zvedav kdo se o ne prihlasi. Ze by jenom budhista-komunista Kolacek?
02. 05. 2012 | 10:55

rejpal napsal(a):

Nevím, zda si někdo vůbec umí představit, jak by mohly být odbory na vrcholové úrovni apolitické - vždyť každý komentář k jakémukoli zákonu je politikum. Odbory jsou apolitické v tom smyslu, že nezastupují žádnou politickou stranu (nic na tom nemění účast několika odborářů v kampani nějaké strany a jejich zvolení - za ČSSD, ne za odbory), nekandidují, nenabízejí ucelený politický program. Ani ta demonstrace - byť měla politický požadavek (demise) - nebyla politická. Nestala se tribunou nějaké strany, nenabízela žádný politický program - volala po politickém řešení (volby), ne po revoluci, do jejíhož čela se odboráři postaví.
A jsem si jistý, že každý, kdo kvůli "političnosti" odborů odbory napadá, má buď předsudky nebo moc dobře ví, proč to dělá. Důvod je jednoduchý - nikdo jiný u nás (ale ani jinde) nedokáže zorganizovat akci, která by byla opravdu vidět.
02. 05. 2012 | 10:59

Karel napsal(a):

To Yosif :

Přetańte podsouvat a manipulovat.

Odbory, jako každý v této zemi MÁ PRÁVO se vyjádřit k politice vládnoucí garnitury, aniž to znamená, že má povinnost zakládat stranu a cpát se do parlamentu.

Žijeme ve svobodné zemi, kde pravidla naštěstí neurčují bolševičtí lampasáci Vašeho typu.
02. 05. 2012 | 11:11

m.v. napsal(a):

Yosif K napsal(a):
.
V našem podniku je to 50/50 odboráři a neodboráři. Ti co poctivě platí odborové příspěvky doplácejí na druhou půlku zaměstnanců, kteří parazitují na všech výhodách, které jim odbory vyjednají. Tito paraziti mají podobný slovník jako vy, ale nikdo z nich neodmítl žádný benefit nebo navýšení mzdy vyjednané odbory a nebýt odborů, tak dělají podle představ pana ředitele za 50Kč/hod.
Jen díky odborům nejsme nevolníci pana ředitele, bývalého kotelníka, který byl do funkce ředitele POLITICKY dosazen a který si asi myslí, že akciovka města je jeho soukromý podnik.
Hezký den.m.v.
02. 05. 2012 | 11:18

Kelt napsal(a):

To Yosif K,
je zde vážné podezření,že tím lektorem blahé paměti umístěným do zaopatřovacího ústavu jste VY.
Po roce ´89 na základě Havlovy amnestie Vás pustili,stal jste se disidentema pak privatizátorem a díky pevným kontaktům s rodnou KSČ a STB a jejich inside informacemi jste zbohatl a přesídlil tam,kam na Vás domácí justice nedosáhne.
Takových tady máme přehršel-i v NERVu/Dlouhý,Rusnok,Ševčík,Schwarcz/a mimo naší justici-Kožený,Vostrý.
Také současná vláda i ta minulá má ve svých řadách bývalé uvědomělé budovatele socialismu.
Vy a proletář?To Vám mohou věřit jenom chovanci zaopatřovacích ústavů.

Ps.Já Vás rád nečtu a je zde jich většina-je to odporné a nestravitelné.
Jistě je Vám známo,koho nacisté a fašisté po nabytí moci fysicky likvidovali mezi prvními- odbory.
02. 05. 2012 | 11:18

PDG napsal(a):

Kdo odmítá sjednocující sílu odborů, je placená mrva, která prodá kohokoliv za mrzký obolus,který je dnes jen papírový cár.Navíc jediné mají tradici,která vznikla ve všech koutech světa za různých okolností a je třeba z jejich poučení čerpat a přestat prohrávat s darebáky a iluzionisty žijící za naše peníze.Ty vznikají jen lidsou prací a právě s prací a hájením jejích lepších možností a dělením výsledků mají odbory zkušenosti.Hamižní podnikatelé dbají jen o velkolepé prošustrování plodů lidské práce za své rozežranosti. Mrvy končily vždy hanebně svoji podvraťáckou existenci,radostně,pokud pouze všeobecným opovržením.
02. 05. 2012 | 11:19

Yosif K napsal(a):

m.v. napsal(a):
Yosif K napsal(a):
V našem podniku je to 50/50 odboráři a neodboráři. Ti co poctivě platí odborové příspěvky doplácejí na druhou půlku zaměstnanců, kteří parazitují na všech výhodách, které jim odbory vyjednají. Tito paraziti mají podobný slovník jako vy, ale nikdo z nich neodmítl žádný benefit nebo navýšení mzdy vyjednané odbory a nebýt odborů, tak dělají podle představ pana ředitele za 50Kč/hod.
Jen díky odborům nejsme nevolníci pana ředitele, bývalého kotelníka, který byl do funkce ředitele POLITICKY dosazen a který si asi myslí, že akciovka města je jeho soukromý podnik.
Hezký den.m.v.
02. 05. 2012 | 11:18
Pane MV:
1) mzdu pracovniku by mel v prvni rade urcovat TRH a ne boj odboraru. Ve vasem pripade (mestska akcivoka) je to tezsi - pokud jde napriklad o popelare nebo vodarnu, tak je mozne ze zadna konkurence kam by zamestnanci mohli odejit neni.
V pripade soukromych podniku je cinnost odboru zcela kontraproduktivni.
1) Dokud nebyly u Forda odbory, Fiord vzkvetal a zvysoval delnikum mzdy - v rozumne mire. Dtto Bata - odborare nijak moc netrpel, ale lide se u Bati nemeli spatne.
2) Jakmile si odbory v Detroitu vybojovaly neunosne vysoke mzdy, jadro automobilove vyroby se proste presunulo jinam. Z Detroitu jsou nyni ruiny - hle vysledek sobeckeho "odborarskeho boje"......

Takze vseho s mirou - vcetne revolucne odborarske cinnosti profesionalnich odboraru.......
02. 05. 2012 | 11:36

Pravda napsal(a):

Typické plácání žvatlala, který

1)Jako většina hlupáků nedokáže poznat že až 50. letá 20. století a 60.léta 20 století + era perestojky byla jiná doba stále to BYLA TOTALITA. Idealizovat nebo bagatelizovat toto období jen proto že se mi nelíbí současný systém je ubohý pubertální výlev. Lze se dohadovat proč tak autor činí jesli proto že by si musel přiznat že spolupracoval s totalitou, protože dělal někde na UV KSČ a pomáhal budovat totalitu jméném "socialismus" - ať totalita s maskou "lidské tváře", nebo bez ní pořád byly omezeny značné svobody

2) Správně zprcovaný propagandou Lihového domu tady mluví o "strašení Komunismem, případně Řeckem" naprosto nevnímaje realitu. Takovéhle lidi přesně potřebují, osly co papouškují jejich slogany. Když to socani s komoušema dokázali zadlužit na regionální úrovni proč by to nedokázali i na národní. To jen hloupí voliči levice si nedokážou připustit že něco takového je možné protože jen slepě jsou za Sobotkou a Filipem
02. 05. 2012 | 11:42

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Jistě je Vám známo,koho nacisté a fašisté po nabytí moci fysicky likvidovali mezi prvními- odbory.
02. 05. 2012 | 11:18
Jednou tak a jednou onak. Naciste (myslim) meli nejake sve odbory, takze potlacovali sve konkurenty, naciste zavedli "progresivni zdaneni bohacu", naciste zavedli hromadne odborarske rekreace na Rujane, naciste meli insrtrukce ziskavat clenstvo mezi komunisty, naciste a komuniste spolupracovali po uzavreni paktu Stalin-Ribbentrop atd atd.
V Cechach nikomu nehrozi nijake perzekuce za politicke nazory nebo cinnost v odborech.

V Cechach - podobne jako v cele Evrope - hrozi uplne opacna vec - a to sice ze neustale rozsirovani "odborarskych a socialnich vyhod" privede celou Evropu ku krachu.
02. 05. 2012 | 11:46

Pravda napsal(a):

Že autor nevidí že odbory jsou zpolitizované mě ani neudivuje. Protože takový lidé už ani nevnímají realitu a splývá jim demagogie politických stran a demagogie odborů tak že jim nepřipadá divné že odboráři dělají jen to co chce politická strana.
02. 05. 2012 | 11:47

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Je mozne, ze v 21. storoci v strede Europy, s pristupom k poznaniu historie, existuje clovek, ktory takto rozmysla?

Povodne (spravne) ciele odborov ochrany zamestnancov sa zmenili na totalne politicke prostitucie s cielom prizivit sa na hluposti "mas", ktore sa davaju presvedcit, ze predsa niekde tie peniaze musia byt a vlada ich musi dat.

Samozrejme, ony su. Ale nie tam, kde ich hladaju prostitujuce odbory a ich nadhanaci.
02. 05. 2012 | 11:55

Yosif K napsal(a):

Ps.Já Vás rád nečtu a je zde jich většina-je to odporné a nestravitelné.
Konec citatu.
Co je odporne a nestravitlene? Ze odbory jsopu skudci delnictva? Bohuzel je to svata pravda - podivejte se do Recka, do Spanelska, do Italie a do Detroitu.

Kdyz v Rime nejede 3 hodiny autobus, vsichni automaticky rikaji "sciopero". A kdyz nejaky autobus jede a nejaky nejede - je to "sciopero parciale". Jinymi slovy odborarska anarchie na ultimum. A tak to vypada po cele jizni Evrope.

Mozna proto se nakonec bude delat SEAT TOLEDO v Mlade Boleslavi. Pokud se vsak chce Mlada Boleslav udrzet, mel by tamejsim odborarum nekdo poradne nakopat do zadnic, aby si to sami svymi prehnanymi pozadavky nepokazili. I trpelivost Nemcu ma sve meze.
02. 05. 2012 | 11:56

Pravda napsal(a):

Karel:

Manipuluje te tu zatím jen vy. Odbory se mají vyjadřovat k situaci ve firmě, právům zaměstnanců a né k politice takové postavení jim nepřísluší, protože nemají k tomu mandát od většiny občanů.
02. 05. 2012 | 11:56

Jan napsal(a):

Yosif K.
Je tomu opačně než říkáte.
Rozvrácení této země předvádí naše vláda. V přímém přenosu.
nefunguje tu už nic.
Jestli jste si nevšiml tak za 2 roky,krom toho, že zvýášili daně a snížili HDP , zrušili úřady práce, k 1.1.2014 ruší policii a hasiče, školství je K.O., chybí jim stovky mld z EU, odstoupilo už 7 ministrů pro neschopnost a zlodějství,každých 14 dní vidíme aféru, která by v civilizované zemi vedla k odstoupení vlády, prezidenta.
Že tomu u nás tak není je dáno patolízalstvím a lokajstvím Čechů.
A lidmi jako vy.
Nu a ta Anglie, Aglie je v řiti. Díky Thatcherové.
My tam směřujeme.
Díky odborům máte volební právo, a 8h pracovní dobu, například.
02. 05. 2012 | 12:01

Karel napsal(a):

To Pravda, Yosif atd. :

K politice se může vyjadřovat KAŽDÝ občan.
Hlasovat v parlamentu či řídit státní správu NEMŮŽE každý občan.
Odbory hlasují v parlamentu ?
Odbory řídí státní správu ?

Přestaňte s Vaší demagogii typu "Držte huby a krok". Neberte nikomu jeho Ústavní právo na svobodu projevu.

To, že to hodně spoluobčanů vidí podobně jako odbory je vizitka "práce" této vlády. Nelíbí se mi a mám právo to říci nahlas, i pod praporem odborů.
02. 05. 2012 | 12:07

Mirek napsal(a):

Na podzim volte komunisty !Nic tím nepokazíte a vyděsíte milionáře,což se doporučuje .Komunisté také mohou zbrzdit privatizaci nemocnic !O všechno půjde až v parlamentních volbách,pak volte ČSSD !A co se týká odborů,to jsou zastánci Českých obyčejných občanů,tedy většiny !
02. 05. 2012 | 12:12

WoW napsal(a):

Stávající přístup EK a vlád zemí EU
se podobá čekání na zázrak, který nemá odkud přijít.

Nikdo z vůdců EU si netroufne říct, že nynější sociální stát a životní úroveň v západní Evropě jsou proste neudržitelné,
že vznikly na dluh

Naše jediné štěstí v ČR je,
že jsme za posledních 15 let nestačili ještě tolik zbohatnout (až na výjimky). Takže poměr našeho výkonu k ceně naši pracovní síly a našemu blahobytu je ještě relativně dobrý - jsme zatím docela konkurenceschopní.

Západní Evropě, holt, nezbyde jiná cesta,
než zchudnout na naši úroveň,
místo toho abychom se my dotahovali na ně,
dalších 20 let,
jak si většina z nás představovala a přála...

Nahrazení morálkou filozofií konzumerismu a demokracie bez altruismu a protestaské morálky a asketismu, to nemůže vést k jiným koncům, než k nikým neřízenému spontánnímu napředování směrem k chaosu, rozkladu a kolapsu,
následovaném vládou tvrdé ruky nových ideologů komunismu....
02. 05. 2012 | 12:17

Petr napsal(a):

Podvody při losování číselných her !Abychom zabránili podvodům při losování číselných her,potřebujeme,aby poslanci přijali zákon,že společnosti provozující číselné loterie nesmí znát vsazená čísla sázejících!Znají je od doby zavedení terminálů !Znamenalo by to upravit terminály,aby nepředali informaci o vsazených číslach do centra !Nebo zřídit poctivou státní loterii,kde by se čísla tahala z osudí ručně jako u býv.hry Mates kde jsou čísla skryta a objeví se až po zatažení za ouško !Hušák zařídil neprůhledné losování tj.generování čísel na tel obrazovce a losovací stroj mohou občané spatřit až po 24 hod,kdy už spí a stroj je ještě zámerně vzdálen,takže divák čísla nerozezná !Podvod má v ČR zelenou !!
02. 05. 2012 | 12:18

Ivan napsal(a):

Je třeba kontrolovat také Fortunu,která má zahraniční loterie,zda např v Italské loterii,čísla která uvádí Fortuna,že byli v Itálii vylosována odpovídají skutečnosti !!
02. 05. 2012 | 12:21

Eleshar napsal(a):

Ale no tak člověče... s tou KSČ to zase trochu překrucujete. Strana a vláda prostě uměla alokovat lidské zdroje a nešlo o to, že by Klaus nebyl dost schopný nebo chytrý, ale o to, že prostě agent KGB nepotřebuje být ve straně, naopak by to mohlo ohrozit jeho operativnost.
02. 05. 2012 | 12:25

Kvakin napsal(a):

Pane autore, před mnoha a mnoha lety (v druhé polovině 80. let) mne jeden člověk z (tehdy) Ekonomického ústavu ČSAV vyprávěl, jak v závěru 60. let usiloval vědecký pracovník EÚ ČSAV, Ing. Václav Klaus, CSc., o vstup do KSČ. Jakési přípravné rozhovory k této otázce v EÚ proběhly, ale nakonec byla ve výboru organizace KSČ možnost Klausova členství(jež měla vyústit do vydání členské přihlášky adeptovy; kandidátská lhůta byla zrušena) zamítnuta se zajímavým argumentem, který se ale vůbec netýkal Klausova stanoviska ke komunistické ideologii, marxismu-leninismu a politice KSČ, neboť tady nic, co by bránilo jeho přjetí, konstatováno nebylo. Vulgární citací vyjádřeno, Klaus nebyl přijat do KSČ údajně proto, že "je to taková svině, že dát mu ještě legitimaci, by už bylo zufíl".
02. 05. 2012 | 12:28

Kelt napsal(a):

To Pravda,
máte hezký "nick",jenom by bylo dobře,kdybyste se ho věcně držel.
Chápu,že i přesto,že Nečas akce odborů bagatelizuje,ale pokud se pod jejich iniciativu přihlásily zatím všechny známé občanské iniciativy a na Václavák přišlo nejvíce lidí od listopadu ´89,tak se mu sevřela zádel.
Okamžitě vládní struktury začaly hlásat to,co po nich papouškujete-že se nemají starat o politiku-prostě mají strach.
80% občanů je pro demisi této vlády-také oni se nemají starat o politiku a jen jednou za čtyři roky přijít k urnám a pak kušovat?
Pokud je mi známo,tak zatím žijeme v demokracii a v té má KAŽDÝ
opakuji KAŽDÝ,tedy i odbory právo se vyjadřovat k věcem veřejným-k politice.
Vláda vznikla politicky a je obsazena na základě politického klíče.
Všechny její kroky-určování výše daní,redistribuce daní,valorizace penzí,změny důchodového systému atd.je POLITIKA a pokud je tato politika výrazně zvýhodňuje jednu sociální vrstvu/u nás podnikatele a zbohatlíky/na úkor jiné soc.vrstvy-lidí práce ve mzdě,tak jejich zástupci-odbory i obč.iniciativy mají plné právo se jich zastat a žádat nápravu/změnu pravidel/a pokud vláda arogantně přehlíží jejich oprávněné požadavky,tak chtít její demisi.
Nota bene,když již de facto tato vláda ztratila svoji legitimitu.
Tak to v demokraciích chodí a pokud tady vláda chce protestujícím"zavřít ústa",tak jdeme plíživě od demokracie k totalitě.
02. 05. 2012 | 12:38

ali napsal(a):

odbory považuji za organizace, které bojují o to, aby stále více lidí, za stále více peněz, stále méně pracovalo..ale odboráři se rvou kvůli vlastním zájmům a maskujou to jako zápolení kvůli lidským zásadám..jen jejich "boj" nebude mít výsledků, neboť bojují pouze pro sebe..odbory jsou prostě k ničemu..jsou to jen upíří organizace pějící krásné písně..
02. 05. 2012 | 12:46

vico napsal(a):

Jedla : perfektní komentář. Skoro každý váš příspěvek je hoden samostatného blogového článku.

Ke Kopeckému - nedávno při jedné z četných diskuzí o nebezpečí komunismu, kdy i ta nejstrašnější vláda desperátů má právo na existenci, pokud zabrání dnešní KSČM na byť nepřímému podílu na moci někdo napsal:

Nastala doba, kdy i pro vlajkonoše by bylo lepší po více než dvaceti letech nechat "reálný socialismus" spát. Opakovaná snaha znovu a znovu tohohle mrtvého účelově budit se začíná podobat černé magii a ta je nebezpečná.

Dále pisatel uvažoval, že pro človíčka, který nemá ambici nějak vyčuhovat a chce pouze prožít svůj život v jistotě, že mu nikdo nevezme střechu nad hlavou,mít po práci, o kterou bez svého zavinění rovněž nepřijde, čas na své skromné koníčky a na svou rodinu atd. mohl se jevit gulášový socialismus celkem přitažlivý.

Faktem je, že tento systém se ukázal málo životaschopný a byl posléze opuštěn i "človíčkem".

Nicméně bych i já radil, nechat tu dobu spát věčným spánkem a rozhodně ji už nebudit!

Neustálé, byť často jen účelově teatrální vypořádání se s minulostí může vést nakonec k tomu, že se náhle probuzená mrtvá minulost vypořádá se svými "buditeli".

Let it be
02. 05. 2012 | 12:51

ali napsal(a):

Mirek
proč myslíte, že zvolením komoušů budou nakrklý milionáři :o)))

Jan
vy jste hotová Wikipedie, co se Anglie týče :o))
02. 05. 2012 | 13:01

Leo K napsal(a):

Od Yosif K:
Mussolini začínal jako odborářský vůdce...
Ze odbory jsopu skudci delnictva? Bohuzel je to svata pravda - podivejte se do Recka, do Spanelska, do Italie a do Detroitu...
Tohleto nemohl napsat duševně zdravý člověk. Anebo mohl, ale jenom proto, aby provokoval. Patří tedy buď do blázince nebo do vězení, ale v obou případech za mříže. Snad se najde někdo, kdo ho pozná po stylu nebo nějak jinak. Je důležité ho identifikovat, abychom se mu vyhnuli, abychom ho mohli ignorovat.
Kodex diskutujících sice nezakazuje lhát, ale tohle už přesahuje každou hranici. Moji identitu tady leckdo zná, můj nick je skutečnou iniciálou mého jména, ale Yosif K bude svoji totožnost tajit i nadále a to proto aby mohl otravovat diskusi neskutečnými žvásty.
02. 05. 2012 | 13:04

Koleda napsal(a):

Všem zastáncům našich odborů malý dotaz. Kde byly odbory, když za předsednctví premiera Grosse měla vláda 18% důvěru občanů, Gross se evidentně pakoval stejně jako ostatní socani. To odborům nevadilo?
02. 05. 2012 | 13:05

neo napsal(a):

Mirek, Petr , Ivan :

pane, zapomněl jste uvést, že na ty balonky se malují dodačně čísla neviditelným inkoustem a že ten kdo je tahá z osudí je maskovanej mimozemšťan, co si zahrál takovej štěk ve filmu s Arnoldem.
02. 05. 2012 | 13:08

ovůlíKelt napsal(a):

To ali,
předpokládám,že jste žena.Přesto byste se měla pokud možno zamyslet nad tím co píšete.
Nebýt odborů,tak by pracovní den měl ještě dnes 12 hodin,prac.týden 7 dnů,Vy bez volebního práva.
Přečtěte si někdy ve volné chvilce např.Ch.Dickense -to Vám možná otevře trochu oči.
Svého času H.Ford I.provázel dělníky po továrně a ukazoval jim nové stroje,které je plně nahradí.
Na to se ho odborář zeptal,zda tyto stroje budou kupovat i jeho auta.
Podnikatelé v zájmu max.míry zisku tlačí na intenzitu práce,nechtějí platit přečasy,lobují za nízké daně,za takovou úpravu ZP,která by jim umožnila mít "flexibilní prac.sílu/přeloženo do češiny možnost vyhodit bez náhrady na hodinu kohokoliv a kdykoliv./
Dělníci se tomu brání prostřednictvím odborů-chtějí vyšší mzdy,kratší prac.dobu,zaplacené přesčasy a ochranu před libovůlí podnikatelů.
To je proces,který probíhá více jak sto let a demokracie ho musí chránit.
Pokud by tomu tak nebylo,zůstali bycho ve feudalismu.
02. 05. 2012 | 13:11

Bara napsal(a):

Teda některé zdejší komentáře jsou naprosto děsivé! Tvrdit, že ekonomiku některých zemí rozvrátili odboráři je silně přitažené za vlay a naskakuje mi z toho husí kůže. Já si dovoluji tvrdit, že nebýt odborů, je tady stále kapitalismus devatenáctého století, kdy člověk pracující neměl téměř žádná práva. Je pravdou, že dnešní odbory jsou hodně jiné, určitě ne lepší, ale stále jsou potřeba.
02. 05. 2012 | 13:12

íKelt napsal(a):

Oprava-Kelt
02. 05. 2012 | 13:12

Gabriela napsal(a):

"momentálně do její ideologické výzbroje náleží nesmyslné výkřiky o politizovanosti odborů (na západ od ČR bývají odbory nesrovnatelně radikálnější), dále metoda rozbitého gramofonu srovnávající zcela odlišné Řecko s Českou republikou, či konečně odumírající strašení návratem komunistů do vlády".
"Podobného žvástu se dnes odvažuje už jedině zdiskreditovaný Radek John. Vždyť to byl stávající kabinet, kdo přes bolševicky rázné výzvy zastydlých antistalinistů nedokázal nic než konstatovat, že KSČM dlouhodobě postupuje v souladu se zákonem".
Souhlas...
***********************************************
Dovoluji si překopírovat a mírně modifikovat nádhernou, nesmrtelnou a nad(ne)časovou českou poezii embéčka, pod tématicky podobným blogem Jiřího Pehe...
***********************************************
mb

Piky, piky na hlavu, že na babu nehraju...

Radek bere zpátečku
v českém zmatečku
to se líbí dobytečku
v jeho bytečku
v poslanecké sněmovně
je to o ...
nedášli hlas téhle vládě
budeš impeachován budeš vypíčen
píkovci - dobráci od kosti
vláda vládní program snadno vykostí
restituce církvím
seno dutým tykvím
semtam ňákej tunýlek
prostě českej bordýlek
toshiba či fujitsu
je to prostě na ...

28. 04. 2012 | 11:29
************************************************
Piková rozvrzaná tříkolka si svoji vládu koaliční nevlády pojistila. John @com. už mají své trafiky jisté...
Český maloměšťák to odhadl na Koenigsmarkovi naprosto dokonale. Můžeme se tedy těšit na další díl výživné kulinářské knížky vydané v Janouškově Ora Printu " Hovory na sádle "

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/trafika-johnovi-zustane-a-muze-si-i-polepsit_233064.html

phttp://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/ukradli-jste-nam-stat-vratte-ho-zpatky.html

http://files.sk-de.cz/200000094-c05fec159d/Plakat-A4-300DPI.jpg
02. 05. 2012 | 13:14

Míval napsal(a):

Yosif K: Vy jste musel prožít nějaké děsivé životní trauma ve spojení se sociální demokracií. Nešlápl Vám náhodou nějaký sociální demokrat na kuří oko?
02. 05. 2012 | 13:14

JAHA napsal(a):

Ad:Jan

"Díky odborům máte volební právo, a 8h pracovní dobu, například"

I massa Bob a mazoretky?☺
02. 05. 2012 | 13:21

Jane napsal(a):

Yosif K napsal(a):

Cinnost zpolitizovanych odboru je ta nejjistejsi cesta k zniceni prumyslove zakladny zeme.

Yosife, zkontrolujte si internetové připojení. Já mám taky jen déeselku, ale aby mi upload trval dvacet let, to už je fakt moc. Možná vám to nevadí, omlouvám se - já jen kvůli dalším čtenářům.
02. 05. 2012 | 13:23

ali napsal(a):

Kelt
svojí funkci odbory vyplnily v dávné minulosti..dnes pouze parazitují a v duchu doby minulé přežívají dál i díky takovým populizátorům, jako vy..dnes jsou odbory zbytečností. Nevidím jediný důvod, proč je podporovat..
02. 05. 2012 | 13:29

modrý edvard napsal(a):

Odbory jsou společenskou organizací, která bojuje za práva a výhody svých členů. Podobně, jako to dělají třeba myslivci nebo jachtaři. Jiná věc je růst společenské angažovanosti, který pokládám za správný, ale nemusí nutně souviset se svrháváním vlády (dovedu si představit spolek, který bude vládu podporovat, a znám spolky, které se o činnost establishmentu vůbec nezajímají).
02. 05. 2012 | 13:35

Kelt napsal(a):

To Koleda,
ve vší úctě,ale to co píšete o vládě Grosse nemá se současnou situací nic společného.Tenkrát ho zlikvidoval Kalousek pro jeho neobjasněný původ peněz od "strýce Vika"
V té době se vláda starala o ekonimický růst a přes koalici s pravostředou KDÚ ČSL a pravou US její fiskální politika byla vyvážená a nepoškozovala žádnou sociální vrstvu.
Tato vláda jde cestou tupých škrtů a daňových opatření,která silně znevýhoňují spodních deset milionů a zavedla tuto zemi do recese,zatímco okolní země BRD,Polsko,Slovensko a Rakousko zaznamenávají slušný růst.
I zastánkyně škrtů kancléřka Merkelová šlápla na brzu a chystá prorůstová opatření a EU připravuje druhý Marschalův plán.
Jenom naši pohrobci baronky Thatsherové pějí píseň dokola okolo stola.
02. 05. 2012 | 13:41

neo napsal(a):

Lidi už se totality nebojí, když socialisti nechají řečnit komunistu Filipa za svým pultíkem.

1 máj lásky a komunistů čas.
poslední bitva vzplála, dejme se na pochod...
02. 05. 2012 | 13:44

rejpal napsal(a):

ali
Proč si to nemyslí spousta manažerů zahraničních firem, když přijdou sem? Bývají překvapeni (a ne moc mile), když se ptají po odborech a zjistí, že ve firmě nejsou.
Důvody jsou na obou stranách. Pro každého rozumného zaměstnavatele je výhodné, když má partnera. Může řešit spoustu věcí včas, může se dokonce i vyhnout vlastnímu porušování zákonů, za které by v případě stížností nebo žalob mohl dost platit.
Možná nevíte, že odbory poskytují (zdarma) svým členům různý servis případně právníka při pracovněprávních sporech.
A je tu ještě jedna zajímavost. Na jedné straně se stát snaží co nejméně věcí kodifikovat v zákonech a co nejvíce ponechat na smluvní volnosti. OK - ale není tak trochu potměšilé, když jsou vyvíjeny snahy potlačit úlohu instituce, která jediná může tvořit kvalitního partnera právě při smluvním vyjednávání?
Kdyby si členové odborů mysleli, že odbory jsou parazity, těžko by v nich byli a platili procento z příjmu. Jiná věc je, že spousta lidí opravdu parazituje - veze se s tím, co odbory vyjednají, ale štítí se do odborů vstoupit.
02. 05. 2012 | 13:46

Kelt napsal(a):

To Ali,
tak je nepodporujte.Pochybuji,že by o to stály,pokud Vás čtou,ale nepište bludy-odbory,obzvlášť dnes svoji roli neztratily,právě naopak.
Kdyby to byly jenom snahy na takové změny ZP,se strany vlády,které by de facto dělaly z pracovníků nevolníky zaměstnavatelů.
02. 05. 2012 | 13:47

Jane napsal(a):

Ali, Yozif, Neo, Kuchař & kumpáni

Doporučuji se spojit a kandidovat za vaše strany do poslanecké sněmovny.
Až získáte většinu, můžete zrušit zákon č. 83/1990 Sb.
Tím se ušetříte své zdejší bezzubé slovní výlevy ohledně odborů.
02. 05. 2012 | 13:51

ali napsal(a):

rejpal, Kelt
co si kdo myslí, je mi jedno..osobně považuji za odbory neužitečné..ať se to někomu líbí nebo ne..

Jane
pokud se vám to zdá bezzbubé, vaše věc..mně se zase zdají být bezzubí odboráři a lidi jako vy..takže 1:1

neo
lidi už se dneska totality nebojí takže doporučuji volit komouše a socany..oni jsou totiž mnohem lépe zkorumpovatelní, neboť jsou levnější..pro nás milionáře je to výhodné a navíc můžem nakrknout línou třídu (doplnění: líná třída nepatří do dělnické, tak prosím neplést)
02. 05. 2012 | 14:01

Veronika napsal(a):

Neo - strašení komunisty už je dnes hodně mimo mísu. Většina lidí má posledních 22 let dost jiné starosti. A také škůdce národa vidí trochu jinde než v KSČ.
To že se media snaží zesměšňovat odbory a to když se někdo stará o pracující také o něčem svědčí.
02. 05. 2012 | 14:03

neo napsal(a):

Jane:

nepotřebuji kandidovat do sněmovny. Politika je svinstvo a já jsem slušný člověk.
02. 05. 2012 | 14:04

neo napsal(a):

Veronika:

nestrašim, vždyť píšu, že se lidi už nebojí.

o pracující se někdo stará? Odbory? Ty místo aby se právě této činnosti věnovaly, tak organizují demonstrace proti vládě... divný.
02. 05. 2012 | 14:06

RA napsal(a):

odbory jsou oranžovorudé,...jasně,že zpolitizované a neviděl by to jen slepec. Předseda Senátu a člen soc.dem., odborář Štěch, je toho důkazem , dále Škromach, taťka STBák Falbr, kdo ještě potřebuje nějaký důkaz ???
02. 05. 2012 | 14:06

ali napsal(a):

Veronika
komunisty se nestraší..komunisti straší dnes už sami..
Odbory se o pracující nestarají, Veroniko, vemte to na mysl..je to jen iluze, kterou si doplňujete tím, že posloucháte jejich bludy..jak říká modrý edward: odbory jsou společenskou organizací, která bojuje za práva a výhody svých členů..
02. 05. 2012 | 14:09

Protilhostejnosti napsal(a):

Pane Kopecký, konečně zase jeden rozumný článek. Však také zvedl ze židle řadu pravicových diskutérů, kteří začínají cítit, jak jim vodička teče do bot. Toho vůdce budou se současnou, před lety slibovanou báječnou společností nespokojení lidé těžko hledat. Slušný je Dientsbier, to ale není žádný bojovník a slušností takové Kalousky a spol. neporazí. Pánové pravicoví diskutéři, máte zacpané uši? Lidé už nejsou jen nespokojení, ale začínají nenávidět, víc než před lety komunisty.
02. 05. 2012 | 14:22

ali napsal(a):

Protilhostejnosti
popište tu vodičku v pravicových botičkách, prosím, ať se zasmějem..
02. 05. 2012 | 14:31

Kelt napsal(a):

To Neo,
odbory demonstrují proti vládě milý Neo,protože vláda se stará o pracující tak dobře,že to odbory nemohou zkousnout.
Nečas splnil to,co před volbami slíbil-vytvoříil 18O tisíc nových pracovních míst,takže dnes nemáme 55O tisíc nezaměstnaných,jak tvrdí lživá odborářská propaganda,ale jenom 37O tisíc,což činí bratru nějakých 6,1%,což je třetí místo v EU.
Ti,co chodí nakupovat s modrou síťovkou do specializovaných obchodů ODSTOP tak mají slevu na DPH 50% a prostě to nemohou unést.Ta sleva až dosáhne hodnoty 1 milionu Kč,tak po předložení nákupních paragonů specializovaný útvar MF ji vymění za obligaci se splatností 5O let.Kdo by nebyl nadšen,že?To by odbory nedokázaly,i kdyby se přetrhly.
Ve srovnání s Bangladéšem,Zimbawe a Sudánem,máme 5x vyšší HDP na hlavu a 3x vyšší mzdy.Dle Kalouska si žijeme jako prasata v žitě a máme i boty/autentický výrok nejlepšího MF naší galaxie/
Není divu,že se odbory vyžívají v tak neproduktivní a protismyslné činosti,jako je požadavek na demisi vlády,což na Václaváku minulou sobotu podpořilo pár kuřáků marjánky a několik
těch,co šli na metro.
02. 05. 2012 | 14:32

Abe Normalni napsal(a):

Budu se smat, az se budu za bricho popadat, az budizknicemove jako autor za par let budou stat pred zavrenymi vraty univerzity a budou premyslet, kde se stala chyba a cim se ted budou zivit :-D
Protoze na dlani chlup nevezmes, kde nic neni ani smrt (ani odbory) nebere a z hovna bic neupletes. A upletes-li, nezpraskas.
Cely jih Evropy to ted zjistuje, na Slovensku je 30% nezamestnanost mezi mladymi lidmi a Evropske zadluzeni uz presahlo hladinu 80% HDP... Ale na filsofickych fakultach se porad tanci...
02. 05. 2012 | 14:44

rejpal napsal(a):

Kelt
Když jste už narazil na tu minulou sobotu. Náhodou jsem viděl včera nějaký dokument o Václavském náměstí z různých dob - a několikrát se mluvilo o statisíci, jednou dokonce statisících lidí na VN. Od první republiky až po šedesátý devátý. A tak mě napadlo, že všichni byli mimo, vždyť někdo tady spočítal, že lidí přišlo sotva dvacet tisíc. Docela mě to pobavilo.
02. 05. 2012 | 14:45

rejpal napsal(a):

Abe Normalni
A to bezesporu zavinila levice, která před pár týdny usedla do křesel... Lepší argument proti neoliberálům bych těžko našel.
02. 05. 2012 | 14:47

Jane napsal(a):

RA napsal(a):

odbory jsou oranžovorudé,...jasně,že zpolitizované a neviděl by to jen slepec.

Objevil jste s Kuchařem a dalšími Ameriku. Nejspíš si všichni sedíte na uších, neboť váš guru Václav Klaus již několikrát opakoval - cituji - "nikdo není nezávislý". Protože politika je věcí veřejnou, není možné, aby na ní někdo byl nezávislý, pokud nežije ve vakuu nebo naprosté izolaci.
02. 05. 2012 | 14:49

Abe Normalni napsal(a):

rejpal ??? O tom kdo to zavinil si muzeme popovidat. Ale to je presne to hovno, z ktereho bic neupletete. Co s tim hodlate delat? Porad si pujcujeme 10% toho co, tento stat utrati, jen za uroky uz platime 70mld rocne a mala zmena uroku z dluhopisu to muze zvednout treba o 20-30mld z roku na rok. Cim dele v tom letadle poletime, tim tvrdsi bude naraz. A to letadlo narazi, protoze to je fyzika priteli. Muzete na to mit nazor, muzete proti tomu demonstrovat. To muzete ostatne i proti zemske gravitaci. Take vam to pravo nikdo nebere. Kdyz ale odbory zacnou vlade nadavat, aby tu gravitacni silu snizila na polovinu, neb se jim blbe leze do schodu, muzeme si akorat poklepat na celo.
02. 05. 2012 | 14:56

neo napsal(a):

Kelt:

odbory se mají starat o pracující, ne vláda. Máme 5. nejnižší nezaměstnanost v evropě. Odborář má hájit práva zaměstnanců, tj vyjednávat se zaměstnavateli a ne se plést do politiky.
02. 05. 2012 | 15:11

SansLogique napsal(a):

Abnormále,
převést ekonomiku (kde notabene nikdy žádné zákony neplatily a neplatí) na let letadlem, uplatnit na tento let zákony fyziky a pak dodat, že odboráři demonstrují proti fyzikálním zákonům, to je fakt majstrštyk.
To seš ty, Parabelko, že jo?
02. 05. 2012 | 15:18

Jane napsal(a):

neo napsal(a):

Máme 5. nejnižší nezaměstnanost v evropě.

A nejspíš to myslí pochvalně. Typická demagogie. Taková statistika nezahrnuje mzdu. Hypoteticky, pokud se zruší sociální podpora a minimální mzda se stanoví na 5 Kč/hodinu, věřím tomu, že zaměstnavatelé dají práci všem občanům této republiky, kteří chtějí pracovat.
Pouze se trochu budou muset popasovat s tím, že na domácím trhu nic neprodají, ale dokud to tak nebude i v opstatních zemích, bude export fungovat.
02. 05. 2012 | 15:19

neo napsal(a):

Jane:

platí to i naopak. Když zvýšíte mzdy, bude růst nezaměstnanost :)
02. 05. 2012 | 15:26

Suchec napsal(a):

Ale no ták.

Příznivci pravice jsou přece inteligentní a vzdělaní (tvrdí to sami o sobě).
Co chcete po Neovi, Ali, Pravdě (vskutku trefný nick), Rumíčkovi apod.?

Oni nejsou a ani nemohou být příznivci pravice (viz. předešlá definice ).

Anebo to s těmi pravouny, vzdělaností, morálkou a inteligencí je jinak, než sami tvrdí.

Zato ale pobaví, to jo. Ta jejich verze reality je skutečně překvapující a neotřelá.
To jejich pojetí demokracie je vskutku originální. Takové patricijské, řekl bych.
Jenže Crassus měl tenkrát víc štěstí, než rozumu, a nemusí se to opakovat.

Pravda= lež, rozum se snoubí s hloupostí.

Já se fakt bavím.

Mám pocit, že zrovna takoví sice třeba práci viděli, ale z rychlíku, v tunely, a byla tma. :-)
A Hitlerovi by se líbili, Pepíček Goebelsůj by se měl na kom vyřádit. A oni by dělali "Í Á, Í Á) :-)
02. 05. 2012 | 15:32

Jane napsal(a):

Neo

No samozřejmě a co?
02. 05. 2012 | 15:34

Kelt napsal(a):

To Neo,
já chápu,že vládě hoří koudel u zádele.Už odkládá i projednání nejklíčovitější z klíčových zákonů a to"reparace"katolické církvi,neb se nemůže dopočítat oveček na podporu tohoto zákona-což je,jak sám musíte uznat politikum.
A politikum je všechno to,co se hmotně,finančně či jinak dotýká všech-daně,poplatky,užití daní/církevní reparace/valorizace důchodů,vyvádění veřejných prostředků do soukromých fondů,atd.atd.
Vláda je politická a dělá politická rozhodnutí a pokud se negativně dotýkají většiny obyvatelstva,tak to má v demokracii/nebo již nemáme dmokracii?/právo se ozvat.
Že to udělají odbory spolu s obč.iniciativami je jejich legální,i legitimní právo.
Že se toho vláda bojí,je zřeujmé a proto tady čteme bláboly,že to odbory nesmí.
Že to tady opakujte i Vy,je to Vaše věc.Dejte návrh svému poslanci,ať iniciuje ve Sněmovně návrh zákona na zákaz odborářských demonstrací a tím splníte svoji dle Vás občanskou povinnost.
02. 05. 2012 | 15:36

neo napsal(a):

Jane:

a nic. spi dál
02. 05. 2012 | 15:38

neo napsal(a):

Kelt:

to si asi nerozumíme pane Kelte. Mně je celkem jedno, kde Zavadil a spol vyřvává. Mně vadí, že na mě jako na zaměstnance kašle a hřeje si jen svoji polívčičku. Nechci zakazovat demonstrace, to by mě ani ve snu nenapadlo. Dokud mi nebude odborář bránit v práci, nebudu mít nic proti, ať se třeba vztekne.
02. 05. 2012 | 15:41

neo napsal(a):

Suchec:

opět urážky. no jo no. Nic víc neumíš?
02. 05. 2012 | 15:43

Abe Normalni napsal(a):

SansLogique Vis ty moulo, ekonomika totiz neni postavena na nicem jinem, nez na vyuzivani zdroju. A dokud budou lide potrebovat jist, pit, dychat, vymesovat, dokud jim bude teplo i zima, dokud budou trpet nemocemi, budou ty zroje pohrichu fyzicke az beda. My dnes projidame zdroje nasich potomku. Tvrdime, ze oni vyprodukuji dost zdroju, aby to, co jsme my zkonzumovali zaplatili a jeste jim zbylo dost pro sebe. Problem je, ze to same uz delala generace pred nami a kupodivu jim ten kalkul nevysel. My dnes nevydelavame dost, abychom splatili dluhy nasich predku, jen je valime pred sebou a nabalujeme k nim ty svoje.
Samozrejme kazdy bolsevik muze rict, ze vsechny ty dluhy a uroky jsou jen hra cisel, ze proste muzeme rict, ze to platit nebudeme a nikdo nas nedonuti. TO JE PRAVDA. Je tu ale jedno zasadni ale. V tu chvili se budeme muset naucit zit jen z toho, co sami aktualne vydelame. A to v ramci CR znamena usporu ve statnim rozpoctu 100 - 150 mld Kc za rok. A jsme u otazky, kde je vzit. A ver, ze kdyby dnes nekdo nasim odborarum naordinoval zivotni uroven realneho socialismu, ktery se o neco podobneho pokusel, neskoncilo by to jen u vcelku poklidne demonstrace na Vaclavaku.
02. 05. 2012 | 15:43

Irma napsal(a):

A kde je, pane neo, psáno, že se odbory nesmí politizovat? Můžete dát odkaz na paragraf zákona? A jestli to zákonem zakázáno není, tak o čem se tu bavíte?
02. 05. 2012 | 15:44

Kelt napsal(a):

To Neo,
když zvýšíte mzdy,vzroste nezaměstnanost.Geniální,to Vám muselo trvat hodně dlouho,než jste na to přišel.
V BRD mají zhruba 3,5x vyšší mzdy,než v ČR.Pokud se nemýlím,tak jejich nezaměstnanost je pod 5% a ne 25%dle Vaší "definice".
Než něco plácnete,pokuste se 1 minutu o tom přemýšlet,pokud to pro Vás není taková zátěž.
02. 05. 2012 | 15:44

neo napsal(a):

Irma:

tak snad ještě můžu komentovat činnost odborů. To musí mít zákonem něco zakázáno? Proč? Já jen říkám, že dělají něco jiného, než by dělat měly...nic víc.
02. 05. 2012 | 15:53

neo napsal(a):

Kelt:

no, moje chyba, mám tam totiž chybu. Řeč je o minimální mzdě, ale to z diskuse s Jane lze pochopit. no nic...
jo a tam tak nějak neplatí přímá úměra Ajnštajne :)
02. 05. 2012 | 15:55

SansLogique napsal(a):

Parabelko,
ještě jsi zapomněl svojí oblíbenou hitovku o ropném zlomu.
Pa pa.
02. 05. 2012 | 15:56

Abe Normalni napsal(a):

Kelt BRD je bumbrlicek, ktery si postavil Eurodomecek jako jakysi ochrany val do noveho globalizovaneho sveta. Kdyz se podivate na vyvoj realnych mezd v BRD, zjistite, zy ty uz hodne dlouho stagnuji. Nemcum se privazanim k Euru povedl husarsky kousek, ktery jim umoznuje konkurovat asiatum. Oni si totiz udrzeli svoji vysokou pridanou hodnotu, pritom si ale poridili menu, jejiz hodnota je redena podstatne slabsimi ekonomikami ve spolku. Za levnejsi penize nemecky standard. Problem je to, co SansLogique nechce pochopit, co si ale zjevne Nemci vcelku uvedomuji. Ze za vsechno se musi platit a proto tak ochotne plati opravu sveho jizniho hospodarskeho narazniku. Mimochodem staci si porovnat uspesnost Italie a Nemcu na jihoamerickem trhu po startu Eura. Nemci tu Italy na jajich trdicnim hristi behem 10 let uplne prevalcovali...Protoze Ital dnes nabizi za drazsi penize Italsky standard.
02. 05. 2012 | 15:59

Irma napsal(a):

Neo:
Aha, vy určujete, co by odbory dělat měly?
02. 05. 2012 | 16:02

Občan napsal(a):

To Neo:

Má subjekt, jehož jste zaměstnancem (jste-li zaměstnancem), uzavřenu se zaměstnanci kolektivní smlouvu? Nemá-li takovou smouvu uzavřenu, řídí se kolektivní smlouvou vyššího stupně?
02. 05. 2012 | 16:04

Občan napsal(a):

Aaaa, oblíbené Neovo téma - mzdy a minimální mzda :o)))))
Nu, nevadí, dáme si opáčko...
02. 05. 2012 | 16:06

Kelt napsal(a):

To Neo,
ještě maličkost. Naše vláda tvrdí,že je nutno držet mzdové náklady na co nejnižší úrovni a tím zvýšíme naši konkurence schopnost.Že to v praxi nefunguje se prokázalo a dostat se na mzdovou úroveň Číňanů je zřejmě mimo mísu.
K té minimální mzdě-její zvýšení rovná se zvýšení nezaměstnanosti-praxí nepotvrzeno.Zvýšení min.mzdy se projeví tlakem na celkové zvýšení mezd,což na jedné straně bude nutit podnikatele ke zvýšení PP technologickou,či technickou cestou,na druhé straně se zvýší koupěschopná poptávka,která vyvolá růst nabídky i zaměstnanosti.
Nic není černobílé a vše funguje ve vzájemné zpětné vazbě.
To jenom vládní ideologové bez příslušné kvalifikace nám věší bulíky na nos.
Evropa již připravuje prorůstová opatření,což mimo jiné bude znamenat růst zaměstnanosti,mezd a vnitřní poptávky-škrty se ukázaly jako kontraproduktivní-zářným příkladem je Španělsko,kde naordinované škrty uvrhly zemi do krize,jakou nepamatuje.
02. 05. 2012 | 16:13

ali napsal(a):

Suchec
nikdy jsem nic takového netvrdila..naopak tvrdím, že na vás nemám..jste chytrý, inteligentní a jedinečný..škoda, že nechcete jít kandidovat k socanům nebo komoušům..ve vás by měli věru velkou oporu..slovník hodný politika už vám jde..
02. 05. 2012 | 16:15

neo napsal(a):

Irma:

já ne.
02. 05. 2012 | 16:18

ali napsal(a):

Občan
no a co máte proti mzdě? Pokud vím, tak nejvíc o mzdách a penězích mluví levicoví voliči..hlavně o mzdách a penězích těch druhých..
02. 05. 2012 | 16:19

neo napsal(a):

Občan:

nemám tušení. Já mám vlastní smlouvu se zaměstnavatelem.
02. 05. 2012 | 16:20

neo napsal(a):

Kelt:

souhlas 1 odstavec. prostor pro snižování mezd kvůli konkurenceschopnosti již není. O nákladech by se ještě dalo polemizovat. Pojištění, daně...

částečný souhlas 2 odstavec.
jelikož minimální mzda je hranicí pro nezaměstnatelnost, tak to samozřejmě vliv má. Jde ale taky o celkovou míru nezaměstnanosti. Pokud je již dost vysoká, tak se to neprojeví tolik, protože se pouze méně kvalifikovaní nahradí kvalifikovanějšími. Pokud je míra nezaměstnanosti nízká, tak už se to projeví, prootže není kde ty lidi brát.
02. 05. 2012 | 16:24

Yosif K napsal(a):

Jan napsal(a):
Nu a ta Anglie, Aglie je v řiti. Díky Thatcherové.
My tam směřujeme.
Díky odborům máte volební právo, a 8h pracovní dobu, například.
02. 05. 2012 | 12:01
Anglicane si zvolili dobrovolne Thatherovou, aby zlomila moc odborarskych band, ktere pres "zavodni rady pracujicich" nasmerovali anglicky prumysl k vyrobe nekvalitnich predrazenych suntu, a ktere se starali hlavne o to, aby nikdo krome vernych odboraru nedostal praci, aby se odborari nepredreli a aby nebylo mozno vyhodit z prace lemply.
Thatcherova zachranila Anglii pred socialistickym upadkem.
Positivni role odboru skoncila zavedenim volebnihjo prava a 8 hodinove pracovni doby. Od te doby jsou odbory zastaralym prezitkem z dob ranneho kapitalismu a delnikum mnohem vice skodi nez pomahaji......
02. 05. 2012 | 16:36

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
To Neo,
když zvýšíte mzdy,vzroste nezaměstnanost.Geniální,to Vám muselo trvat hodně dlouho,než jste na to přišel.
V BRD mají zhruba 3,5x vyšší mzdy,než v ČR.Pokud se nemýlím,tak jejich nezaměstnanost je pod 5% a ne 25%dle Vaší "definice".
Než něco plácnete,pokuste se 1 minutu o tom přemýšlet,pokud to pro Vás není taková zátěž.
02. 05. 2012 | 15:44
Vite co pane kelte? Mozna je to take tim, ze Nemecti delnici jsou vice disciplinovani, ze nemecti manazeri jsou lepsi organizatori a nemecti technici vymysleji lepsi veci nez cesti technici?
Vase argumentace je takova jako: "dejte ciganum nemecke mzdy, budpou vyrabet s nemeckou kvalitou". Nesrovnavejte prosim treba Nemce a Papuance a Cigany. Kdyz slysim nejake odbnorarske skuhraly ze nemaji nemecke mzdy, poslal bych je makat na rok do nemcka aby se probrali z detisnkych snu.

Zapomente na Nemce. Pokud se divate na Cechy, kazde zvyseni mzdy nepodlozene zvysenim vykonu snizuje zamestnanost. Cinnost odborarskych rozvracecu smeruje presne k tomuto - aby lide pracovasli mene za vice penez.

Siesta a dolce farniente za vyssi platy - vzneseny to program program odborarskych band......
02. 05. 2012 | 16:45

Občan napsal(a):

To Neo:

Já to tušil :o)))))
KAŽDÝ zaměstnanec MUSÍ mít písemnou pracovní smlouvu (je-li zaměstnán legálně).
Pak ovšem existují kolektivní smlouvy, které uzavírají zaměstnavatelé s podnikovou odborovou organizací, nebo kolektivní smlouvy vyššího typu, které uzavírají zaměstnavatelské svazy s oborovými odborovými organizacemi nebo svazy.

Kolektivní smlouva řeší práva a povinnosti VŠECH zaměstnanců podniku nebo oboru. Tedy i těch, kteří nejsou v odborech. Takže odbory se starají nejen o své členy, ale vyjednávají i za ty zaměstnance, kteří členy odborů nejsou. VŽDY VE PROSPĚCH zaměstnanců, protože KS NESMÍ zavádět horší pracovněprávní vztahy než je minimum stanovené ZP.
De facto nečlenové odborů parazitují na členech odborů, protože odbory fungují z členských příspěvků. Nečlenové tak čerpají všechny výhody sjednané KS, aniž by do vyjednávání vložili jakoukoli energii a finance.
02. 05. 2012 | 16:52

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
To Neo,
když zvýšíte mzdy,vzroste nezaměstnanost.Geniální,to Vám muselo trvat hodně dlouho,než jste na to přišel.
KONEC CITATU.
KUPTE SI NEJAKOU UCEBNICI MIKROEKONOMIE, prectete si ji peclive a pak piste do blogu. To co pise neo je stara znama definice poptavky a nabidky. V 99% pripadu kdyz se nejake zbozi (nebo prace) zdrazi, poptavka po nem klesa.

Odborari jsou nejspolehlivejsi nicitele pracovnich mist na svete. Odborari privadeji delnictvo do nestesti.
02. 05. 2012 | 16:56

neo napsal(a):

Občan:

co jsi tušil?

já nevim, jestli máme odbory či nikoli, nezajímá mě to a nikdy nezajímalo. O své smlouvě jednám se zaměstnavatelem sám...
02. 05. 2012 | 17:00

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
De facto nečlenové odborů parazitují na členech odborů, protože odbory fungují z členských příspěvků. Nečlenové tak čerpají všechny výhody sjednané KS, aniž by do vyjednávání vložili jakoukoli energii a finance.
02. 05. 2012 | 16:52

Ano chapeme to dobre - odbory jsou zlocinne spolceni zamestnanych proti nezamestnanym. Proto v zemich se silnym vlivem zdivocelych bolsevickych odboru (Spanelsko, Italie, Recko, Francie) je tak tragicky vysoka nezamestnanost. Odborari svymi bojuvkami a extraburty znechucuji zamestnavani dalsich lidi. Ve spanelsku je nezamestnanost 25%. Proc? Kdyz jsou tam tak silne a "progresivni" odbory? Prave proto.
02. 05. 2012 | 17:01

Míval napsal(a):

Yosif K: raný kapitalismus neměl v podstatě žádné protihráče, takže odbory rozhodně nemohou být přežitkem z té doby. Jejich pozdější vytvoření naopak přispělo k udržení kapitalistického systému jeho jistým zlidštěním.
Máte pravdu, že Thatherovou si zvolili dobrovolně. Ale to je tak vše. Hodnocení její vlády v samotné Británii je natolik rozdělené, že Vámi uvedený názor nemá nějakou zvláštní validitu.
02. 05. 2012 | 17:04

Yosif K napsal(a):

Bara napsal(a):
Teda některé zdejší komentáře jsou naprosto děsivé! Tvrdit, že ekonomiku některých zemí rozvrátili odboráři je silně přitažené za vlay a naskakuje mi z toho husí kůže. Já si dovoluji tvrdit, že nebýt odborů, je tady stále kapitalismus devatenáctého století, kdy člověk pracující neměl téměř žádná práva. Je pravdou, že dnešní odbory jsou hodně jiné, určitě ne lepší, ale stále jsou potřeba.
02. 05. 2012 | 13:12
U Bati a u Forda byly sveho casu odbory zakazany a Batovci a fordovci meli nejvyssi mzdy ve sve zemi. Jakpak se to asi staloi aze v USA byly nejvyssi delnicke mzdy u nelidy F9orda, ketry netrpel odbory? Proste potreboval; snizit fluktuaci tak delniky plastil lepe nez jini......

Batu rozkulaicli komunisti a Forda priuvedli na kraj krachu odborari.

Posirtivni dejinna uloha odboru skoncila se zavedenim 8hodinove pracovni doby..... od te doby se soustreduji na spolupraci s mafisty a na korupci.....
02. 05. 2012 | 17:07

Občan napsal(a):

To Neo:

No, a k tomu blábolu o minimální mzdě.

Jakékoli zvýšení MZ nezpůsobí nic jiného, než že stoupne spotřeba a tím pádem tržby podnikatelských subjektů vč. zaměstanavatele, který bude muset vyplácet vyšší MZ. S rostoucí spotřebou stoupne zaměstnanost, protože přibude zakázek VŠEM podnikatelům - byť nestejnoměrně a s různou časovou prodlevou.

Tržní ekonomika totiž stojí a padá se spotřebou. Jestliže je spotřeba neustále zdražována zvyšováním nepřímých daní aniž by rostly mzdy, klesá. Tím pádem klesají tržby VŠECH podnikatelů - opět nestejnoměrně, nicméně klesají. Pokud dojde ke snižování mezd, pokles spotřeby se zrychlí.

S klesající spotřebou klesají tržby a ubývá pracovních míst. Jestliže se stoupající nezaměstnaností dochází ke snižování mezd nebo stagnaci mezd za současného dalšího růstu nepřímých daní, pokles to nesmírně zrychluje.
Se stoupající rychlostí poklesu spotřeby dochází ke snižování výběru daní, ke snižování tržeb a tím pádem k úbytku pracovních míst. Pokud za takových okolností vláda nezatáhne za záchrannou brzdu a naopak ještě zvyšuje daně a svolí k dalšímu snižování mezd, pokles tím jen urychlí.

Stagnace minimální mzdy za takových okolností nemá smysl. Ti, kdo ji pobírají, chudnou nejrychleji ze všech příjmových skupin a tudíž nejvíce omezují spotřebu. Čím víc lidí pracuje za nízkou MZ, tím hůř pro ekonomiku. Zvýšení MZ naopak ekonomice a tím pádem i zaměstnanosti pomáhá, protože dovoluje lidem více utratit za zboží a služby, případně i tvořit rezervy. Čím víc i ti nejhůře placení mohou utratit, tím víc rostou tržby/zakázky a potřeba zaměstnat další lidi.

Za západ od našich hranic je MZ obvykle na úrovni 60% průměrné mzdy. A je fuk, jestli je to MZ stanovená státem, nebo MZ sjednaná KS vyššího typu. Pouze v ČR (chceme-li se počítat mezi vyspělejší země) tvoří MZ necelých 30% průměrné mzdy. V přepočtu k průměrné mzdě je, pokud mě paměť neklame, nejnižší v EU i v OECD.

Je mi ale jasné, že i po tomto výkladu budete ten svůj totální nesmysl dál obhajovat.
02. 05. 2012 | 17:10

ali napsal(a):

Yosif K.
tu Anglii a Tatcherovou zapřísáhlým odborářům nevysvětlíte..ti budou zpívat svou..kdyby nebylo Tatcherový, tak Anglie dnes vzkvétá krásným zářným socializmem a všichni by se měli dobře.. =o)
02. 05. 2012 | 17:11

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Alespoň v něčem má tato vláda úspěch.


„Češi vedou světový žebříček v závislostech a neřestech“

„Bloomberg přitom ČR zařadil na první místo v konzumaci marihuany (15,2 procenta), na druhé místo v užívání extáze (3,6 procenta) a na šesté místo v užívání amfetaminů (1,7 procenta); „
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/266454-cesi-vedou-svetovy-zebricek-v-zavislostech-a-nerestech.html
02. 05. 2012 | 17:12

claudius napsal(a):

Právě jsem vyzval Lecha Walencu,aby vrátil Nobelovu cenu,protože v čele odborů Solidarita měl tu politickou nestoudnost,že svrhl Jaruzelského legitimní vládu.
02. 05. 2012 | 17:12

Yosif K napsal(a):

Míval napsal(a):
Yosif K: raný kapitalismus neměl v podstatě žádné protihráče, takže odbory rozhodně nemohou být přežitkem z té doby. Jejich pozdější vytvoření naopak přispělo k udržení kapitalistického systému jeho jistým zlidštěním.
Máte pravdu, že Thatherovou si zvolili dobrovolně. Ale to je tak vše. Hodnocení její vlády v samotné Británii je natolik rozdělené, že Vámi uvedený názor nemá nějakou zvláštní validitu.
02. 05. 2012 | 17:04
Bohuzel je to tak. Zeptejte se na kvalitu vyrobku z fabrik, kde vladli briststi odborari. Staci si vygooglovat cokoliv o britskych automobilech a motorkach z doby pred Thatcherovou. Behem odborarskeho teroru pred Thatcherovou britske fabriky vyrabely kramu, ktere z 85% koncily v nekonecnych seriich zarucnich oprav.........

Za komunistu bylo zle slyset i od komunisty Cuby, ze nejvetsim nepritelem vyrobni discipliny sjou socialni jistoty. Nejvetsim nepritelem rozvoje prumyslu jsou zradikalizovane odbory.
02. 05. 2012 | 17:13

Sladký napsal(a):

Yosif- tak trošku jste opomenul fakt, že ve Švédsku, Dánsku nebo finsku jsou v odborech 2/3 zaměstnanců.
Jinak jsem rád, že jste zde a píšete, sloužíte jako ideální odstrašující příklad pro všechny potenciální volič pravice.
02. 05. 2012 | 17:15

Sladký napsal(a):

Yosif- Víte, proč komunisté pobažovali a považují sociální demokraty za své největší nepřátele? Protože jejich politika vedla k transformaci brutálního, primitivního kapitalismu 19 století na sociální stát (stát všeobecného blahobytu) který umožnil spravedlivější rozdělení vyprodukovaného bohatství, díky němuž se nenaplnily Marxovy vize.
Pokud se vrátíme do barbarských počátků divokého kapitalismu, bude to znamenat jeho konec, přinejmenším v jeho demokratické podobě.Nastoupí totalita v levicové či pravicové podobě, a s ní konec svobody.
02. 05. 2012 | 17:23

Občan napsal(a):

To Sladký:

Ale huš! :o)))
To nevíte, že celá Skandinávie se potácí na prahu hladomoru, rozdivočelí muslimští odboráři žerou árijské děti a sockomoušští odboroví terorističtí bossové znásilňují nečlenky odborů a manželky podnikatelů po milionech? Sakra, soudruhu, to nám nedělejte, tohleto, takhle podvracet propagandu.

Jen nevím, co dělají rozdivočelé odborářské vikingské Valkýry. Asi s krví podlitýma očima znásilňují všechny a každé číslo zajídají muslimskými dětmi, protože ty árijské sežrali muslimští odboráři.

Tak, doufám, že jsem na nic nezapomněl. Kdyby jo, on to YosifK jistě rád doplní. Vy si pěkně udělejte výpisky a ať se to už neopakuje!
02. 05. 2012 | 17:25

Jane napsal(a):

claudius

K výzvě aby Lech vrátil nobelovku se přidávám. Přitom polská vláda byla stejně legitimní jako u nás Štrougalova. Existovala pluralita politických stran, zakotvení vedoucí role jedné z nich bylo ošetřeno zákonem schváleným řádně zvolenými poslanci, existoval parlament, existovaly řádné volby. Až teprve různé zpolitizované skupiny a hnutí udělaly všemu přítrž.
02. 05. 2012 | 17:31

Kelt napsal(a):

Yosif K,
Vy nejste diskutér,Vy jste diagnoza naprosto pomatených názorů
na politiku,politologii a ekonomiku,kterými se jako červená niť táhne celou škálou Vašich názorů,determinovaných patologickou nenávistí k lidem vytvářejícím hodnoty a kteří nechtějí žít a pracovat jako otroci kapitálu,ale jako plnoprávní občané vědomi si svých občanských a lidských práv.
Vy jste zombie kapitalismu 19.století.
Současné potíže demokratického světa vidíte v nenažraných odborářích a všech těch,kteří pracují za mzdu,kterou si nazasluhují/díky odborům/a tím likvidují kapitalistický systém.
Že současné potíže začaly krachem finančních bublin u Lehman Brothers a šířily se jako epidemie,to je jenom zlá pomluva,že?
Vraťte se do hrobu.
02. 05. 2012 | 18:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 05. 2012 | 18:24

Milan napsal(a):

Cituji:
"Po léta jsme byli a dodnes jsme masírováni propagandou, jak vlastně všechno bylo nesnesitelné. A kdo byl proti, byl tím pádem obdivuhodný."
V roce 1989 mi bylo 18 let, 18 let jsem žil v těch komunistických srač.ách; nebudu vše rozpitvávat, to by bylo na hodiny. Pan Korecký možná učí na 2 vysokých školách a píše možná do padesáti periodik, a titulů má určitě víc než já, ale reálný socialismus evidentně nezažil, jinak by nepsal takový pitomosti. Chtělo by to trochu soudnosti pane Korecký.
02. 05. 2012 | 18:26

Josef K. napsal(a):

Obdivuhodná země, kde slova práce, intelektuál, pokora, pravda, láska atp. jsou pro elity a jistou část populace jen hrubou nadávkou. Nádherně se v ní dýchá, nebýt tolik špíny.
02. 05. 2012 | 18:28

Sladký napsal(a):

Občan-zdravím a děkuji za upřesnění a konkretizaci příspěvku.:o)))
Kelt- velmi výstižné. Dodal bych, že Yosif buď věří tomu, co píše a pak je to buď blázen nebo jedinec mdlého rozumu, nebo tomu nevěří a pak jde o placeného manipulátora.Pravda, jeho kvality jsou více neež nevalné, ale kde nic není, ani čert nebere. Hoven Ghandí, Bakalář Martin,Kuchař Rumcajs , Blue Jay alias Moucha na zdi alias Otazník, Kormorán, Sup,Ali a mezi nimi král Neo, nepochybně chorý. To je zdejší pravidelné pravicové vojsko.:o)))
02. 05. 2012 | 18:29

Josef K. napsal(a):

Yousif K. Obdivuhodné myšlenky, trochu smrdí stokou, ale...
02. 05. 2012 | 18:30

neo napsal(a):

Sladký:

typické pro vás mistře Sladký. Ubohé, sebestředné, sprosté, urážlivé, jen tak dál...
02. 05. 2012 | 18:55

neo napsal(a):

Občan:

to by tu minimální mzdu muselo pobírat více než 1% zaměstnanců. Už jsem vám několikrát vysvětloval, že minimální mzda je pouze fiktivní hranice nezaměstnatelnosti. Všichni, kteří nemají na to, aby brali víc než je minimální mzda, tak jsou nezaměstnatelní. Když jí zvýšíte, pošlete na dlažbu všechny ty,kteří pobírají mzdu v intervalu té stávající a té zvýšené. Pravda, v současné míře nezaměstnanosti by práci další lidé, ti kvalifikovanější získali.
02. 05. 2012 | 18:58

Občan napsal(a):

To Neo:

Už jste se nějak zorientoval v té minimální mzdě?
02. 05. 2012 | 18:59

Yosif K napsal(a):

1) Můžeme si vzít příklad z Nizozemska. Tam už vláda (bez stávek) sama podala demisi. Volby budou mít nejdříve v září a s opozicí se dohodla na rozpočtu na příští rok. Tak nevím proč by u nás nemohlo být řešení podobné.
2) Odbory nejen ve Španělsku, ale i v jiných vyspělých státech EU také organizují demonstrace proti vládním škrtům. Proto není žádný důvod, proč by naše odbory měly být jiné.
Konec citatu.
1) Vite pane chytrak jaky je rozdil mezi Nizozemskem as CR? To byste asi neuhadl. V Nizozemsku totiz ztratila vlada v parlamentu podporu a v CR ne. Placte, placte.... To byste asi nerekl, ze takhle to chodi v PARLAMENTNICH DEMOKRACIICH?
2) At si odbory organizuji co chteji. Smutna pravda je, ze se bude muset skrtat dal, cela Evropa vcetne SRN je silne predluzena. Neda se nic delat, proletari budou mit o 4% drazsi jogurty, porad je to mensi traga nez se dopracovat k recke krizi.....

A nyni jeste pro obveseleni citat z oblibeneho klasika Tomase Bati, ktery dokazal vzpurnym odborarum nakopat a "nepustit je do bran zavodu". Zda se ze zakladem prosterity podniku jsou moderni technologie a nakopani odborarum - stalo se v roce 1906 a od te doby BATA celkem prosperoval, neni liz pravda, mili levicovi soudruzi?
V září 1906 přišli za Tomášem Baťou dělničtí důvěrníci s požadavkem propuštění kolegy, který měl hrubě zaútočit na jejich sociálně demokratickou odborovou organizaci a který není dostatečně solidární s ostatními dělníky.[12] Tomáš Baťa se ale za dotyčného zaměstnance postavil, a tak byla 13. září 1906 vyhlášena stávka, která trvala až do prosince 1906.[12] Tomáš Baťa, který považoval stávku za nevděk a osobní útok, se po poradě s nejbližšími spolupracovníky rozhodl organizátory stávky propustit, čímž sice přišel o kvalifikovanou pracovní sílu, ale již ve druhé polovině roku 1907 se mu podařilo problémy vzešlé ze stávky překonat.[12][13] Tomáš Baťa, ale stávku vyřešil nejen propuštěním organizátorů, ale také vytvořením sociálních opatření, která měla do budoucna podobným situacím předcházet – Tomáš Baťa také odbory vnímal jako místo politického střetu a politiku se po této stávce rozhodl nepustit za brány závodu.[13][14]

Je to tak - zradikalizovane odbory, nikoliv Bata, jsou nejvetsi skudci delnictva. Vsak byl Bata take od komancu a odboraru zurive nenaviden (viz roman jakehosi bolsevickeho skrabala "Botostroj".....)
02. 05. 2012 | 19:05

Občan napsal(a):

Neo, vždyť to nedává vůbec žádný smysl.
KDO by tu práci dělal, kdyby zaměstanavatelé ty, kteří ji dělali doposud, vyházeli? Stejně by nikomu jinému nesměli zaplatit míň než MM.

Sám tvrdíte, že za MM skoro nikdo nepracuje a pokud za ni někdo pracuje, pak se jedná o tak bagatelní práci, že za ni nelze zaplatit víc (já sice VÍM, že vůbec nemáte pravdu, ale nemá smysl to rozebírat).
Takže těch pár lidí nikoho a nic neovlivní a Vaše představa, že je vyházejí, je zcestná. Jim zvýšení MM může jen pomoci, ale zcela jistě jim neuškodí.

Mimochodem - před chvílí hovořila nějaká ženská z Bavorska o tom, že tam shánějí lidi a co by si měli uchazeči ohlídat. Mimo jiné uvedla, že obvyklá MM (v Německu se sjednává oborovými KS, není stanovena státem) je 7,50 euro/hod. (cca 195.- Kč). To je 4,5x víc než v ČR (cca 48.- Kč) a aby za žádnou cenu nešli pod ni, protože by z toho měli velké problémy.
Přitom průměrná mzda je v Německu "jen" cca 3x vyšší než v ČR.
I z toho je patrné, že MM v ČR prostě JE extrémně nízká a neexistuje žádný rozumný důvod ji nezvýšit.
02. 05. 2012 | 19:13

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Yosif K,
Vy nejste diskutér,Vy jste diagnoza naprosto pomatených názorů
na politiku,politologii a ekonomiku,kterými se jako červená niť táhne celou škálou Vašich názorů,determinovaných patologickou nenávistí k lidem vytvářejícím hodnoty a kteří nechtějí žít a pracovat jako otroci kapitálu,ale jako plnoprávní občané vědomi si svých občanských a lidských práv.
KONEC CITATU.
Takze dle Vas byli batovi delnici v rodinnych vilkach "otroci kapitalu" protoze BATA vykopal odborare za brany zavodu a zakazal ve sve fabrice odbory, zatimco britske odborarske bandy, ktere privedli ku krachu fabriky BSA, Norton, BMC atp a americti odborari, kteri privedli k fatkickemu krachu GM a nyni se nezamestnani potuji po zpustlem Detroitu jsou vlajkonosi pokroku a civilizace?
Jste socialisticky komik - mohl byste jit hrat do Andela na horach nejakeho odborarskeho bavice......
02. 05. 2012 | 19:14

Suchec napsal(a):

Občan:

Neo?

I Ty idealisto.

Ali:
Je mi Vás líto. Vy to ale možná pochopíte, až fakt budete rýt "držkou" zemi.
Ale upozorňuji. Ignorování reality neznamená, že ta realita neexistuje.

Už s tou Thatcher a odbory ukazuje, jak malou znalost historie máte.
Ono to bylo celé trošku jinak, ale to zrovna Vám nemá cenu vysvětlovat.

Ale když si někdo myslí, že řvaním a demagogií umlátí druhé. Přejme mu to.

Stejně jako mu můžeme přát tu schopnost kádrovat a nálepkovat.
V tom jste fakt nepřekonatelní.
V pohrdání jinými, v rezolutních soudech u věcí, které jsou vše, jen ne jednoznačně interpretovatelné.
Nějak jste u té Británie zapomněli, jak Margaret skončila, a v jakých sry.kách byla VB po Malvínské válce.
Nebýt pádu východního bloku a otevření půlky světa pro jejich šunty, krachli by o 20 let dřív.
Jenže to si přiznat bolí, co?
02. 05. 2012 | 19:16

neo napsal(a):

Občan napsal(a):
Neo, vždyť to nedává vůbec žádný smysl.
KDO by tu práci dělal, kdyby zaměstanavatelé ty, kteří ji dělali doposud, vyházeli? Stejně by nikomu jinému nesměli zaplatit míň než MM.

---------------------------
předpokládám pane Občane, že umíte číst. Pokud ano, tak se vraťte a přečtěte si to, je to tam napsáno!

ZDE: Pravda, v současné míře nezaměstnanosti by práci další lidé, ti kvalifikovanější získali.

Pokud to nechápete, zkusíme to na příkladu. Zvýšíte minimální mzdu z 8 na 12000. Všechny, kteří berou 8-12 000 propustíte a naberete na jejich místa kvalifikovanější pracovníky kterým dáte nově 12000. (proč byste si za stejné peníze držel méně schopné zaměstnance- vy možná ano, ale normální firma těžko). Nyní máte ale o něco vyšší náklady, musíte najít místo, kde je snížit. Máte 3 účetní za 40 000kč , tak jednu vyhodíte a rozdělíte její práci mezi ty 2. Máte několik IT odborníků, část propustíte, nebo propustíte všechny a budete službu outsourcovat. Máte ředitele a pod ním 2 manažery. Tak bude možná stačit jeden...atd..atd.. Když to nebude stačit, můžete zvýšit ceny. Proč ne, když rostly platy ne?
02. 05. 2012 | 19:26

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Přitom průměrná mzda je v Německu "jen" cca 3x vyšší než v ČR.
I z toho je patrné, že MM v ČR prostě JE extrémně nízká a neexistuje žádný rozumný důvod ji nezvýšit.
02. 05. 2012 | 19:13

Pane Obcane dejte si na hlavu nejaky obklad. So it goes. Na pracaku ve Sluknove nebudete asi mit mzdu jako v Sillicon Valley, Hotentoti v Namibii nemaji mzdu jako Cesi ve Skoda Auto, a Cesi ve Skoda Auto nemaji mzdu jako Nemci ve Volkswagenu. To je hruza, co?
Duvod mzdu nezvysit je jednoduchy - na zvyseni nejsou penize. Pokud chcete, muzete jit makat do toho Bavorska. Mozna vas to prekvapi, ale budete tam mit vyssi najem nez v Cesku.

Nechete jit rozestvavat take Hotentoty ze nemaji mzdy jako v Bavorsku? O jaka hruza, o jaka nespravedlnost.......
02. 05. 2012 | 19:28

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Že současné potíže začaly krachem finančních bublin u Lehman Brothers a šířily se jako epidemie,to je jenom zlá pomluva,že?
Vraťte se do hrobu.
02. 05. 2012 | 18:01
OK, Lehmann Brothers byli darebaci. Mozna dokonce dnes nekteri sedi ve vezeni. nebo aspon prisli pri krachu o akcie.

Ale co ma dle Vas Lehmann Brothers spolecneho s radenim odborarskych band ve fabrikach? Jakou to ma souvislost? Snad to ze kdyz Lehman Brother jsou darebaci, tak z toho dovozujete ze maji ekonomii ridit odborarsti strejci kteri propadli u ucnovskych zkousek na siti saka? Jako sveho casu sudruh Bilak?
02. 05. 2012 | 19:35

Občan napsal(a):

To Neo:

Propánakrále!!!

Kolik znáte účetních, které by byly ochotny pracovat za 13 000.- Kč hrubého na plný úvazek? Já ani jednu. Pokud dělají na sebe, nejsou pod 30 000.- Kč/měs. Pokud dělají v zahraniční firmě, pod 25 000.- kč/měs. ani neotevřou ráno oko. A i v eráru mají 15 - 25 000.- Kč/měs.
Práce v rozmezí 8-12 000.- kč/měs. jsou zcela nekvalifikované práce jako jsou úklidy, pomocní kuchaři, umývači nádobí, nosiči kufrů, pomocní skladníci a prodobné profese. Kopáč by za 8-12 000.- Kč/měs. nesáhl na lopatu ani v rukavici.
A pak školníci, školní kuchařky, ošetřovatelky v ÚSP, knihovníci, soudní zapisovatelky a další nešťastníci ve veřejných službách. Tady to je tragédie, protože to jsou plně kvalifikovaní lidé, na které "jen" nejsou peníze.
Ti lidé, kteří za tak nízké "mzdy" pracují, nejsou, Neo, žádní neschopové. Většinou jsou to minimálně vyučení a docela inteligentní lidé. Náhradu za ně zaměstnavatelé nemají KDE hledat - proto je nepropustí ani omylem. Nemluvě o tom, že uklizečka s VŠ mi uteče při nejbližší možné příležitosti.

A proč bych měl propouštět účetní nebo ajťáka za 40 000.- Kč, když zvýšení MM pro tři uklizečky nedělá ani třetinu jejich jedné mzdy? Zvýšení nákladů je tak nepatrné, že bych si propuštěním nebo snížením platu jekéhokoli kvalifikovaného zaměstnance jen uškodil.
A proč bych měl něco outsourcovat, když by to vyšlo dráž než vlastní zaměstanci?
Ty Vaše příklady úplně postrádají logiku, chlape.
02. 05. 2012 | 20:02

Yosif K napsal(a):

No jeste k tem minimalnim mzdam. V Recku je minimalni mzda 914 EUR. Jakotze je tam tedy plno nezamestnanych? Dle zdejsich levicovych blouznilu staci zvysit minimalni mzdu a tim se ohromne ruychle roztoci kola budovani ekonomie.

Nebo ze by to u Reckych soudruhu takhle nefungovalo? Inu docasne to fungovalo. recti soudruzi si zvysili mzdy a za socanu se recko rozvijelo nejrychleji na svete - co se tyce spotreby proletaru. Problem nastal pote az pujcene poenzie dosly.

Jednotkove naklady prace jsou v recku o 30% vyssi nez v SRN. Bad luck. Levicovi geniove s takovymito detaily pri rozhozu penez mezi proletare nepocitaji.
02. 05. 2012 | 20:21

neo napsal(a):

Občan:

takže číst neumíte. To nevadí, jsem trpělivý. Takže se vraťte a zkusíme to popořadě.

1) účetní, psal jsem 40 000, ne 13 000
2) proč byste si kupoval Felicii, když za stejnou cenu můžete mít Oktávku. Třeba ten pomocný kuchař - proč mu místo 9000 dávat 12000, když za tu cenu můžete mít kuchaře s maturitou např. ?
3) ty uklizečky nemusí být tři. Těch zaměstnanců v onom rozmezí můžete mít hodně a mzda jednoho ajťáka a účetní to vykompenzuje. Nepatrné je to jen tam, kde se tací nevyskytují v hojné míře.

4) outsourcing nevyjde dráž, to by ho nikdo nedělal. Naše firma třeba úklid nebo ostrahu outsourcuje. V areálů máme řekněme 50 firem. Všechny outsourcují jednu firmu a z té berou uklízečky na interiéry a uklízeče na exteriéry. Kdyby každá z těch 50ti firem měla zaměstnávat uklízečky sama, bylo by to o dost dražší, než si zaplatit jen úklid. Ostraha totéž, organizace teambuildingů taky, IT taky.
02. 05. 2012 | 20:30

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosif- tak trošku jste opomenul fakt, že ve Švédsku, Dánsku nebo finsku jsou v odborech 2/3 zaměstnanců.
Jinak jsem rád, že jste zde a píšete, sloužíte jako ideální odstrašující příklad pro všechny potenciální volič pravice.
02. 05. 2012 | 17:15
Pane Sladky - zapomnel jste na jeden maly detail. Odbory ve Skandinavii maji civilizovane a disciplinovane cleny. Odbory ve Skandinavii neblokuji dopravu, neporadaji poulicni kravaly atp kdyz snizi podpory v nezamestnanosti nebo kdytz se zvysi DPH.
Ve Finsku byla v roce 1994 20% nezamestnanost. Pravicova vlada byla nucena osekat podpory v nezamestnanosti o 50%. Postavila na namesti vyvarovny polevek a Finove ani necekli. Finsko se z Financni krize dostalo behem nasledujicich 5 let. Ze Skandinavie by si Cesti odborari opravdu meli vzit priklad. Neporadat zbytecne kravaly a o to vice makat.
02. 05. 2012 | 20:30

Sladký napsal(a):

Yosif :o)))) Když říkáte A řekněte taky B. NIKDO z naší současné vlády by ve skandinávských vládách NEZŮSTAL ANI DEN. Skandinávští odboráři proto nemají žádný důvod k jakýmkoli radikálním akcím. A ještě nšco- chcete tvrdit, že těch cca 100 miliard za předražené zakázky mají na svědomí socky? Že proletáři korumpují a uplácejí státní úředníky? Nebo to dokonce dělají nezaměstnaní a bezdomovci?
02. 05. 2012 | 21:06

ali napsal(a):

Suchec napsal(a):
Ali:
Je mi Vás líto. Vy to ale možná pochopíte, až fakt budete rýt "držkou" zemi.
Ale upozorňuji. Ignorování reality neznamená, že ta realita neexistuje.

milý pane Sucheci
mě litovat nemusíte, nepotřebuju vaší ušmudlanou lítost, tu si nechte pro sebe, protože jí budete potřebovat, protože narozdíl od vás držkou v zemi rýt nebudu, protože už mám svoje odryto, protože mám ruce a umím makat, protože je nenatahuju k nikomu, protože po nikom nic nežádám, protože nikomu nic nedlužím, protože spoléhám se jen na sebe..to vy neumíte, tedy nadáváte, urážíte, ponižujete jak zbabělec a ubohej srab a ryjete "držkou" v zemi celej život a rýt budete za každýho režimu..vás mi líto není ani omylem..

p.s. realita je taková, že se o vás nikdo nepostará, jenom pějí písně pro blbý..tak poslouchejte a tancujte jak zpívají..
02. 05. 2012 | 21:21

cinick napsal(a):

YosifojK
Odborarum se podarilo znicit jih EU, britsky strojirensky a americky automobilovy prumysl.

Koukal jsem do vřeteníku britského soustruhu (Bins Berry). Tak ten především zazdil nevzdělaný anglický konstruktér. Na rozdíl od Německa jsou v Anglii strojaři špatně placení a taky to tak vypadá. Maj to na háku.To je zjištění , co? Přesně na vopak než píšete.
02. 05. 2012 | 21:30

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosif :o)))) Když říkáte A řekněte taky B. NIKDO z naší současné vlády by ve skandinávských vládách NEZŮSTAL ANI DEN. Skandinávští odboráři proto nemají žádný důvod k jakýmkoli radikálním akcím. A ještě nšco- chcete tvrdit, že těch cca 100 miliard za předražené zakázky mají na svědomí socky? Že proletáři korumpují a uplácejí státní úředníky? Nebo to dokonce dělají nezaměstnaní a bezdomovci?
02. 05. 2012 | 21:06
Pane Sladky - bohuzel mate castecne pravdu. Bohuzel jenom castecne.
Mate pravdu v tom, ze velka cast ceskych politiku jsou8 protiskandinavskym politikum nemyslici hovada.
Nejak jste vsak zapomnel ze ani cesti proletari a odborari a socanci nejsou tak poctivi a disciplinovani makaci jako jejich skandinavske protejsky.

Jak rikal Svejk - na nadrazich se v Cechach kradlo, krade a krast se bude. Pred lety nastrazila MF Dnes takovouto past. Napechovala par penezenek peclive spocitanymi petistovkami a odevzdala je jako nalezene na ruznych "ztratach a nalezech" (tedy na uradech s chronikcky 100% levicovym volicstvem - socdem nebo KSCM). Po dvou dnech poslala nastrazena osoba na ty urady dotaz zda se nenasla jeji penezenka a osoba si ji sla vyvednout. V 90% pripadu si ouradove "neco vzali". Hahaha.....

Tak tohle by se ve Svedsku opravdu nestalo...... cetl jsem cestopis po Svedsku od jakehosi batovce, ktery tam jezdil nakupovat hovezi kuze. Pochvaloval si ze i svedsti socani a komanci vypadali na rozdil od tech ceskych socanu a komancu jako prekvapive slusni, civilizovani, disciplinovani a tisi lide......
02. 05. 2012 | 21:42

Kanalnik napsal(a):

Autor: "...léta jsme byli a dodnes jsme masírováni propagandou, jak vlastně všechno bylo nesnesitelné. A kdo byl proti, byl tím pádem obdivuhodný."

to neni propaganda, to je skutecnost - kdo byl proti a neco aktivne udelal, byl obdivuhodny, nebot prekonal strach - ja to obdivuji, a kazdy slusny clovek s citem pro ferovost a spravedlnost mi jiste da za pravdu;

a protoze tech, co prekonali strach nebyla vetsina, zakonite nevyrostla silna spolecnost v nynejsi demokracii, ale bojici se vetsina si na jedne strane bud ohyba pravo pro sebe, nebo na druhe strane kvuli strachu proti tomu ohybani nic neudela. Jednoduche.
02. 05. 2012 | 21:52

UmKab napsal(a):

Na komunisty jedině se srpem a kladivem - to jsou jediný argumenty kterejm rozumí
02. 05. 2012 | 22:11

rejpal napsal(a):

UmKab
Jenže na který.
02. 05. 2012 | 22:28

Yosif K napsal(a):

cinick napsal(a):
YosifojK
Odborarum se podarilo znicit jih EU, britsky strojirensky a americky automobilovy prumysl.
Koukal jsem do vřeteníku britského soustruhu (Bins Berry). Tak ten především zazdil nevzdělaný anglický konstruktér. Na rozdíl od Německa jsou v Anglii strojaři špatně placení a taky to tak vypadá. Maj to na háku.To je zjištění , co? Přesně na vopak než píšete.
02. 05. 2012 | 21:30
No to je dukaz ze by se meli sebrat penize delnasum a dat vice penez tyechnikum. V SRN urcite tyechnici nemakaji ze delnicky platy.
No a za to ze na britskych landroverech se furt neco sere, ze britsky motorky a a jaguary zkrachovaly a ze sechno co se nyni od aut vyrabi v Anglii vlastni japonci nebo Indove, za to take mohou britsti konstrukteri?

Je zajimave ze jak Japonci tak Indove po prevzeti britskych automobilek jako prvni krok k ozdraveni pacifikovali odborarske organizace.
Je zajimave ze Bata vykvapikoval odborare ze svy fabriky uz roky 1907 a od te doby u nej meli odbory utrum. Delnikum platil siroko daleko nejlepe.
Je zajimave ze i Henry Ford nakopal odborarum do zadnic a proitom u nej byly nejvyssi mzdy z Detroitu. Zda se ze nejlepsi recepty na prosperitu zacinaji zakazem cinnosti odboru ve fabrice.
V cechach jsem delal nejakou dobu pro Francouze. Kdyz se jich lidi ptali jak se jim v Cechach libi, tak rikali ze se jim nejvice libi to, ze v cechach nemaji zadny vliv odbory. Rikali ze jejich sen je, aby pokus o zalozeni odboru byl kvalifikovany vypovedni duvod. A ze ve Francii panuje ve spouste fabrik teror bolsevickych band. Pokud Francouzi odborare nepridusi, nakonec se bude vetsina francouzskych vyrobku delat Rumunsku. Ostatne i lidumilny Bosch Diesel rozprasil ve svem francouzskem provozu par odborarskych bunek hrozbami ze prevede vyrobu do Jihlavy. Inu, odborari si nevidi na spicku nosu, jak rikal Kalousek, odborari odborari, vezli s...y na trakari....
Ford astonished the world in 1914 by offering a $5 per day wage ($120 today), which more than doubled the rate of most of his workers.[24] A Cleveland, Ohio newspaper editorialized that the announcement "shot like a blinding rocket through the dark clouds of the present industrial depression."[25] The move proved extremely profitable; instead of constant turnover of employees, the best mechanics in Detroit flocked to Ford, bringing their human capital and expertise, raising productivity, and lowering training costs.[26][27] Ford announced his $5-per-day program on January 5, 1914, raising the minimum daily pay from $2.34 to $5 for qualifying workers. It also set a new, reduced workweek, although the details vary in different accounts. Ford and Crowther in 1922 described it as six 8-hour days, giving a 48-hour week,[28] while in 1926 they described it as five 8-hour days, giving a 40-hour week.[29] (Apparently the program started with Saturdays as workdays and sometime later it was changed to a day off.)

Ford was adamantly against labor unions. He explained his views on unions in Chapter 18 of My Life and Work.[34] He thought they were too heavily influenced by some leaders who, despite their ostensible good motives, would end up doing more harm than good for workers. Most wanted to restrict productivity as a means to foster employment, but Ford saw this as self-defeating because, in his view, productivity was necessary for any economic prosperity to exist.
02. 05. 2012 | 22:54

Yosif K napsal(a):

Tak u Forda byly zakazany odbory a Ford platil v roce 1914 delnasum 5US$ na den, coz je v dnesnich penezich 120 US$ na den neboli Kc 2400 na den neboli cca 50 tisic Kc mesicne. Chudaci "otroci kapitalu" - nesmeli se sdruzovat v odborech.... hahahaha!!!!!
To v SSSR byli delnici svobodni - vladli si sami, bez kapitalistu a tak tam mohli odborari poradat schuze od rana az do noci.....
02. 05. 2012 | 23:01

Yosif K napsal(a):

Tak kdo rozvratil bristky automopbilovy prumysl?
By 1968 UK motor vehicle production was dominated by four companies: BLMC, Chrysler (UK), Ford, and Vauxhall (GM). The national champion, BLMC, was handicapped in its attempts to modernise by internal rivalries. Unattractive new products, retention of legacy marques and models, labour disputes, quality issues, supplier problems and inefficient use of new equipment thwarted the dream of efficient high volume production.
A je to jasny - nekonecny stavky zdivocelych delniku, problemy s kvalitou montaze, neefektivni vyuzivani stroju - a mame to tady - za to vse muze nejakej brejlatej konstrukter od rysovaciho prkna.... hahaha!!!!

Samozrejme - Bata a Henry Ford dobre vedeli, proc jim nesmi odborar pachnout do fabriky......
Nejlepsi odbory maji v Japosnku - jsou to slusni a pracoviti lide. Behem stavky se pracuje normnalne dal, stavkujici vsak maji na unifo0rme bilou pasku.

Tohle by se melo zavest i v cechach - akorat ze paska by byla oranzova a byly by na ni tresinky......
03. 05. 2012 | 00:08

Mac napsal(a):

Yosífek K.

vy jste kouzelnej.....ale teď už si vemte tabletku a jděte spát, ať se nám ráno probudíte osvěžen a plný sil k dalším nekonečně nenávistným kolovrátkovským útokům.

mimochodem - vaším dnešním evegrýnem byl žvást "řádění odborářských band ve fabrikách..." Mohl byste specifikovat, ve které naší fabrice v posledních dejme tomu 15 letech řádily odborářské bandy?
03. 05. 2012 | 00:38

kočka šklíba napsal(a):

Kanalniku ale Vy jste nepochopil, co chtěl autor říci, tedy myslím. Autor podle mého tím chtěl říci, že kdo tvrdil že, VŠE před rokem 1989 nebylo špatné, byl obdivuhodný. No možná nemám pravdu, ale já to tak pochopila ;).
03. 05. 2012 | 01:00

Starý napsal(a):

Přemýšlel jsem jak to může vláda, dle pisatele, OSLADIT odborům.

Odpověď "rozeštváváním" mne nijak neuspokojila.

Ne , že byuch vládu vychvaloval, ale dělat generální stíávku abych pomohl Sobotkovi k vládě, to jeho zhovadilost. To přece vůbec nic nevyřeší.
03. 05. 2012 | 01:24

JARLE HALSNES napsal(a):

nMilý Starý, eventuelní příchod pana Sobotky by skutečně nevyřešil nic. Jenže TAKHLE to už dál nejde, vláda předvádí kousky takového kalibru, že člověka stále nutí přemýšlet, jestli to je z hlouposti, nebo z čirého zlého úmyslu (lidé jsou totiž ze své přirozenosti optimisti, takže k tomu zlému úmyslu podvědomě hledají nějakou přijatelnější alternativu). Nakonec se jeví nejpravděpodobnější, že vláda jedná ve vzácné shodě obou principů, tj, záměrně škodí a ještě to dělá hloupě.
Proto se nelze divit nikomu, kdo chce ZMĚNU, je to stejné, jako se socíkem, tenkrát také všichni věděli, že další pokračování toho divadla už není možné. Jen jsme to tenkrát měli snazší, lidé si mysleli, že stačí nastolit kapitalismus a bude to OK, zatímco teď vidíme zcela zřetelně, že samotné zavedení kapitalismu neřeší vůbec nic, krizí (a neřešil bych, jestli hypotéční, dluhovou, nevímjakou) prochází celá tzv. Euroatlantická civilizace, neboť ve skutečnosti jde o krizi vztahů mezi lidmi, krizi zdravého rozumu vytěsněného kamsi daleko na okraj.
Ne, nevím co s tím. Pád vlády dnes, za půl roku, nebo za dva, to je fuk. Směšní šašci na minstersvech, budo pravděpodobně nahrazeni jinými obdobně směšnými, stejně neschopnými jakékoli smysluplné činnosti ve prospěch společnosti. Ale, i přes to, Nečasovi kašpárci by se měli spakovat a odboráři dělají dobře, když to požadují. To další je, bohužel, na nás voličích a občanech. NIKDE totiž není napsáno, že musíme pokračovat tím Sobotkou, nemusíme a je jen na nás, jakému systému dáme přednost, protože žádné zákony, ústavy a podobné bláboly nejsou nedotknutelné, je-li zřejmé, že společnost neprospívají.
03. 05. 2012 | 08:26

Yosif K napsal(a):

JH napsal.....
.....zatímco teď vidíme zcela zřetelně, že samotné zavedení kapitalismu neřeší vůbec nic, krizí (a neřešil bych, jestli hypotéční, dluhovou, nevímjakou) prochází celá tzv. Euroatlantická civilizace, neboť ve skutečnosti jde o krizi vztahů mezi lidmi, krizi zdravého rozumu vytěsněného kamsi daleko na okraj.
KONEC CITATU

No - vetsine lidi kteri rozumi slovym ma dati dal a PONZICKY PODVOD se jevi jako "krize zdraveho rozumu" bezstarostne vyroky salonnich bolseviku typu:
ZDROJE TU JSOU
STATNI DLUHY SE SPLACET NEMUSI
ITALIE DAVA NA PENZE DVAKRAT VICE NEZ CESKO A NEMA S FINANCOVANIM PENZI NEJMENSI PROBLEM
Skutecne jde o krizi vztahu mezi lidmi - konkretne rozestvavani proletaru kvuliva sebemensi "ujme" na zivotni urovni typu 30 Kc u doktora nebo zvyseni DPH o 4%.
Skutecne jde o krizi zdraveho rozumu - jako Sobotka za konjunktury - prikrmovat ji navysovanim statniho dluhu o 100 miliard rocne.
Skutecne jde o krizi zdraveho rozumu - rozumu politiku pablbu kteri kvuli kratkodobym vyhodam zruinovali statni rozpocty Recka, Italie atp.....

To ze levicovi mudraci "NERESI" krizi hypotecni, dluhovou atp - to je opravdu krize zdraveho rozumu. Volby se vyhravaji tvrzenim ze setrit se nemusi, ze staci mezi proletare rozhodit dalsi draze napujcovane penize a ze hned bude lepe....
03. 05. 2012 | 08:43

Yosif K napsal(a):

Mac napsal(a):
Yosífek K.
vy jste kouzelnej.....ale teď už si vemte tabletku a jděte spát, ať se nám ráno probudíte osvěžen a plný sil k dalším nekonečně nenávistným kolovrátkovským útokům.
mimochodem - vaším dnešním evegrýnem byl žvást "řádění odborářských band ve fabrikách..." Mohl byste specifikovat, ve které naší fabrice v posledních dejme tomu 15 letech řádily odborářské bandy?
03. 05. 2012 | 00:38
Jak mi rikali Francouzi, Cesi meli DOPOSUD kliku v tom, ze radeni zbolsevizovanych odborarskych band se jim vyhybalo.

Ovsem naznaky radikalizace od levicovych soudruhu zde jsou. Neco jsem cetl o tom, ze stavkujici ridici mestske dopravy v Praze utvorili ULICKU HANBY, plivali po stavkokazech a vyhrozovali jim fyzickym nasilim. Jak zde drive napsal kjakusi levicovy pomatenec, v jednote odboru je obrovska sila. A prostredky jak "dosahnout jednotu odboru" jsou ze zapadnich zemi zname. Fyzicke napadani stavkokazu, managementu atp.
Salonni bolsevici typu Kopeckeho muzou nekde na universite hlasat ze odborarske bojuvky jsou prejemneli ctenari Bozeny Nemcove nebo Naomi Chomske. Prax zbolsevizovanych odboru na zapade se vsak opira o rvace, nasilniky a kravalisty, ne o ctenare salonne bolsevicke literatury.
03. 05. 2012 | 08:53

rejpal napsal(a):

Yosif K
Podle mého skromného názoru je hloupost dávat peníze lékaři, aby on mohl dostat od pojišťoven méně, aby pojišťovny vygenerovaly peníze jako dárek pro dividendy privatizátorů. Což by hlavní smysl Julínkovy reformy. Nevím, jestli to takto každý proletář skutečně pochopil, ale i kdyby aspoň nějaký z nich, pořád prokázal vyšší intelekt než ti, kteří tomuhle kousku radostně tleskali.
A to už jen letmo zmiňuji, že i tady se radostně obešla ústava tím slůvkem regulační (že nereguluje nic, to věděli na ministerstvu moc dobře od samého počátku).
Když ze mně někdo dělá blbce, neměl by čekat, že mu budu lízat botu (to není na vaši osobu).
03. 05. 2012 | 09:06

Irma napsal(a):

Yosif K:
A ta Naomi Chomska, mohl byste od ní něco doporučit? A ještě prosím něco salónně bolševického od Boženy Němcové... Díky.
03. 05. 2012 | 09:48

Občan napsal(a):

Tak nevím...
Pouští sem pan Stejskal "to", co se podepisuje YosifK, pro morbidní obveselení, nebo se rozhodl definitivně zdiskreditovat "pravici"?

Protože pokud je YosifK reprezentantem "pravice" a její "filosofie", pak musím s politováním konstatovat, že i Biľak s Jakešem byli vedle něho intelektuálními velikány...
03. 05. 2012 | 10:02

Yosif K napsal(a):

rejpal napsal(a):
Yosif K
Podle mého skromného názoru je hloupost dávat peníze lékaři, aby on mohl dostat od pojišťoven méně, aby pojišťovny vygenerovaly peníze jako dárek pro dividendy privatizátorů. Což by hlavní smysl Julínkovy reformy. Nevím, jestli to takto každý proletář skutečně pochopil, ale i kdyby aspoň nějaký z nich, pořád prokázal vyšší intelekt než ti, kteří tomuhle kousku radostně tleskali.
A to už jen letmo zmiňuji, že i tady se radostně obešla ústava tím slůvkem regulační (že nereguluje nic, to věděli na ministerstvu moc dobře od samého počátku).
Když ze mně někdo dělá blbce, neměl by čekat, že mu budu lízat botu (to není na vaši osobu).
03. 05. 2012 | 09:06
Pokud si pamatuji, jediny bezpoplatkovy zeme v EU byly Cesko a Velka Britanie. Ve Velke Britanii je zadarmo vsechno. Regulace je tam delkou fronty a tim, ze vsechny navstevy kdekoliv musi byt doporuceny GP. Na specialistu se ceka 3 mesice, na operaci 3 roky.
Kdyz nekdo tvrdi, ze na poptavku nema vliv, jestli je neco uplne zadarmo nebo za penize, tak nezna zakladni ekonomickou poucku - zakon nabidky a poptavky.

Cesi chodi po doktorech asi trikrat vice nez jine evropske narody - to jest narody kde se bezne plati za doktora 10-20 EUR. Samozrejme ze pojistne ve zbytku evropy se tak ci onak plati taky.
Predpokladat ze zaplaceni ci nezaplaceni 20 EUR nema vliv na poptavku je mimo misu. Je to nepravdivy a demagogicky argument politickych agitatoru.

Dtto voda - jestli je kubik zadarmo nebo za 80 Kc, nejaky vliv to na poptavku ma.

Dtto tramvaje - pokud budou ZCELA zadarmo nebo pokud bude listek za 30 Kc, NEJAK se to na pouzivani tramvaji projevi. Je samozrejme tezke dopredu rict jak bez pilotniho otestovani elasticity poptavkove funkce.
03. 05. 2012 | 10:36

rejpal napsal(a):

Yosif K
Zadarmo není nic. A z hlediska toku peněz ve zdravotnictví není dodnes jasné, kolik se jich utratí účelně a kolik odteče bůhvíkam. Až tohle budou reformátoři vědět, ať spočítají, zda zvýšit pojištění nebo zavést spoluúčast. Ať to nechají projít parlamentem jako ústavní zákon. Ale ať proboha nikde nevykládají, že tohle něco reguluje (pamatuji, jak to vysvětloval mluvčí Tomáš Cikrt - novinářům řekl, že tam regulační dát museli, aby to prošlo z ústavního hlediska). Kojenci se regulovat neumí, hospitalizovaní také ne. Věci mají být průhledné, jasné a nemají sloužit za zástěrku bočním cílům. Čímž se dostávám na začátek - nemohou tyhle věci dělat nedůvěryhodní lidé. A nemůže si je odhlasovat jedna skupina lidí - celá věc se tím zpolitizuje a žije vlastním životem bez ohledu na smysl celé záležitosti.
03. 05. 2012 | 11:00

Yosif K napsal(a):

Socdemacke argumenty proti poplatkum jsou dvoji:
1) ze se 30 Kc nekteri lide nemohou dovolit a predcasne umrou
2) ze 30 Kc poplatek nema zadny vliv - tudiz ze si jej KAZDY muze dovolit.

A ze tedy neco vybirat je zbytecne.
Neco vybirat do zdravotnictvi by bylo zbytecne kdyby si lekari a sestry stezovali na prilis vysoke platy a kdyby si reditele nemocnic stezovali na to ze maji prilis mnoho penez na investice. Jelikoz je tomu naopak (viz stavku lekaru atd) tak to zbytecne neni.

Zrovna tak by mohl nekdo na Kube tvrdit ze je zbytecne vybirat penize za telefon. ustava prece zrucuje telefonovani zadarmo, lidi plati dane, proc vybirat penize za telefon, kdyz mame socialismus. Nebo - proc vybirat penize za chleba. Prece si nikdo nebude brat vic chleba nez potrebuje. Vybirani penez za chleba prece nema vliv na spotrebu chleba. Dokazal to docent Veprek. Jako v komunismu.
03. 05. 2012 | 11:11

rejpal napsal(a):

Yosif K
třeba by aspoň trochu pomohlo, kdyby nemocnice nemusely platit DPH. Kdyby se omezila kongresová turistika. Kdyby se nenakupovaly předražené přístroje. Kdyby pojišťovny nenabízely věci, které jsou od zdravotnictví daleko. A spousta dalších kdyby.
Socdemáci nedělají nic jiného, než že využívají nahrávky na smeč. Je to přirozený důsledek válcovacích reforem. I když tohle je starší než Nečasova vláda.
03. 05. 2012 | 11:22

Kanalnik napsal(a):

Kocka Skliba

ano, ja to pochopil jinak nez vy, ale tak co, zas tak o moc nejde :) ... autor ohledne dehonestace odboru a podobnych zavedenych postupu ma jiste pravdu, ale tak nejak tam zakomponoval ten vyse uvedeny citat, kteri mi do popisu reality nejak nesedi
03. 05. 2012 | 11:26

Irma napsal(a):

Yosif K:
Stále netrpělivě čekám na ty tituly od Naomi Chomské a na tu salónně bolševickou literaturu od Boženy Němcové.
03. 05. 2012 | 13:20

Al Jouda napsal(a):

Postup se vybarvuje :
1) Generální stávka až do demise vlády!
2) Předčasné parlamentní volby.
3) Změna ústavy !!!!
03. 05. 2012 | 15:05

Yosif K napsal(a):

rejpal napsal(a):
Yosif K
třeba by aspoň trochu pomohlo, kdyby nemocnice nemusely platit DPH. Kdyby se omezila kongresová turistika. Kdyby se nenakupovaly předražené přístroje. Kdyby pojišťovny nenabízely věci, které jsou od zdravotnictví daleko. A spousta dalších kdyby.
Socdemáci nedělají nic jiného, než že využívají nahrávky na smeč. Je to přirozený důsledek válcovacích reforem. I když tohle je starší než Nečasova vláda.
03. 05. 2012 | 11:22
No jedou v tom vsechny strany. Na krajske urovni meli socani skandaly s predrazenymi nakupy zdravotni techniky v FN, u Ratha se zadavaji predrazene stavebni zakazky pomoci omezovani souteze atd atd. Kradou vsichni po stamilionech, proletari se zatim zabyvaji kourovou clonou okolo 30 Kc poplatku.
30 Kc - tomu rozumi kazdy, vyhodnotit jak hospodari kraje (Rathovy losovacky, platby pravnickym firmam za nic atp) - to chce trochu premysleni......
03. 05. 2012 | 15:21

Al Jouda napsal(a):

To Yosif :
V roce 1906 a 1907 nebylo po Baťovi ještě ani vidu, ani slechu !
03. 05. 2012 | 15:29

Občan napsal(a):

To Al Jouda:

Marná snaha.
To individuum buď jen opisuje z lístečků, co mu úkolář hodí před klávesnici, nebo to je cvok.
V obou případech je zbytečné se snažit s tím navazovat kontakt. Vyjde to podobně, jako kdybyste chtěl diskutovat s automatem v telefonní ústředně :o)
03. 05. 2012 | 17:47

cinick napsal(a):

Yosifoj K

Ze zastarávání anglického strojírenství si může anglická společnost sama.Zastralé podinvestované provozy, bídná technická dokumentace, nízká technologická kázeň, málo techniků. (Znám zejména továrny obréběcích strojů.) Co můžete chtít od zaměstnanců, kteří jsou bez ohledu na pozici nijak dobře placeni a společností nijak oceňováni. Při oficiálním jednání jsou jako všude jinde na světě vstřícní. Ale pak přijdete do haly z 19.století. Tomu odpovídá jejich postoj k tomuto způsobu obživy.( Kolega poznamenal Rumuni jsou proti nim o řád lépe)
V Anglii jsou nejvíce ceněny následující funkce- bankéř, burzovní makléř, právník. V Německu lékař,ředitel firmy, vývojový pracovník.
Jenom v odborech to není, je to v přístupu k tomu, čím se Anglie kdysi dokázala prosadit a čím už se živit asi už nechce, páč je lepší dělat bankéřa než se mizerně živit rukama.
03. 05. 2012 | 19:51

Yosif K napsal(a):

cinick napsal(a):
Yosifoj K
Ze zastarávání anglického strojírenství si může anglická společnost sama.Zastralé podinvestované provozy, bídná technická dokumentace, nízká technologická kázeň, málo techniků. (Znám zejména továrny obréběcích strojů.) Co můžete chtít od zaměstnanců, kteří jsou bez ohledu na pozici nijak dobře placeni a společností nijak oceňováni. Při oficiálním jednání jsou jako všude jinde na světě vstřícní. Ale pak přijdete do haly z 19.století. Tomu odpovídá jejich postoj k tomuto způsobu obživy.( Kolega poznamenal Rumuni jsou proti nim o řád lépe)
V Anglii jsou nejvíce ceněny následující funkce- bankéř, burzovní makléř, právník. V Německu lékař,ředitel firmy, vývojový pracovník.
Jenom v odborech to není, je to v přístupu k tomu, čím se Anglie kdysi dokázala prosadit a čím už se živit asi už nechce, páč je lepší dělat bankéřa než se mizerně živit rukama.
03. 05. 2012 | 19:51
Pane CINICK - za totace jsem si jako student obcas kupoval denik britskych komunistu The Morning Star. Obcas nekdo z britskych komancu neco napsal proti sovetske okupaci CSSR nebo neco o perestroice - bylo to zajimave. Zaroven se clovek mohl docist celkem vystizne zpravy z "odboroveho deni".
Pred Thatcherovou vladli britstkym fabrikam odborovi korytari - komunisticti fanatici.
Odborarum nikdo nic neporucil - urcovali kdo bude zamestnany, co bude a nebude delat, v mnoha pripadech jejich cilem bylo zruinovat majitele metodami divokych stavek, fyzickeho napdani stavkokazu, managementu, nasledne zabavit fabriku a hospodarit sami. V pripade motocyklu BSA se jim to dokonce nacas (ve spolupraci s laboristickou vladou) povedlo.

Takze - ktery kapitalista by investoval nejak moc do fabriky ovladane rudymi fanatiky?

Britske automobilove fabriky ovladane Japonci vypadaji uplne jinak:
a) japonci vykopali vsechny naznaky tridniho boje za brasny fabriky - nemilosrdne
b) dosadili svuj klicovy management, ktery chodi v delnickych uniformach a nema (na rozdil od Britu) "managerskou jidelnu".
c) na druhe strane velmi rychle ocistili delnictvo od rudych fanatiku, flakacu a rozvracecu.

Japonci maji ve svych britskych fabrikach disciplinu a klid a nove investice. Britsti majitele to z ruznych duvodu proste nedokazali zaridit. Nedokazali zavcas adoptovat moderni metody rizeni a nakopat odborarum do zadnic.

Dtto je mozno videt i v Indii. V Indicke Skoda Auto vladnou odbory. Co dela na lince jeden evropan nebo cinan, to delaji 4 indove a paty o tom vede denik. Vetsina prumyslove vyroby v Indii je pak drazsi nez v Cine, i kdyz Indove maji proti Cine polovicni mzdy.

Slava odborum, slava! Kazisveti a skudci delnictva......
04. 05. 2012 | 02:50

Yosif K napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
To Yosif :
V roce 1906 a 1907 nebylo po Baťovi ještě ani vidu, ani slechu !
03. 05. 2012 | 15:29
Pane Jouda, staci pouzit google! Jw zajimave jak dnesni socialni dmeagoigove skuhraji po Batovi a cituji jej aniz by o nem neco vedeli. Zajimave take je, jak se bata vypradal s krzi! Snizil cenu bot o 50% a platy o 40%! To be dnesni salonni bolsevici jako tuhle pan Kopecky hulakali jako turi!!!!!!

Cituji wiki:
V září 1906 přišli za Tomášem Baťou dělničtí důvěrníci s požadavkem propuštění kolegy, který měl hrubě zaútočit na jejich sociálně demokratickou odborovou organizaci a který není dostatečně solidární s ostatními dělníky.[12] Tomáš Baťa se ale za dotyčného zaměstnance postavil, a tak byla 13. září 1906 vyhlášena stávka, která trvala až do prosince 1906.[12] Tomáš Baťa, který považoval stávku za nevděk a osobní útok, se po poradě s nejbližšími spolupracovníky rozhodl organizátory stávky propustit, čímž sice přišel o kvalifikovanou pracovní sílu, ale již ve druhé polovině roku 1907 se mu podařilo problémy vzešlé ze stávky překonat.[12][13] Tomáš Baťa, ale stávku vyřešil nejen propuštěním organizátorů, ale také vytvořením sociálních opatření, která měla do budoucna podobným situacím předcházet – Tomáš Baťa také odbory vnímal jako místo politického střetu a politiku se po této stávce rozhodl nepustit za brány závodu.[13][14]

Je to tak - jedna z mnoha podminek k prosperite je drzet odbory na kratke uzde!!!! Nejlepe je rovnou vykopat z fabriky ven!
04. 05. 2012 | 03:00

Yosif K napsal(a):

Jak se krade v krajskych nemocnicich - BTW vsechny kraje jsou ovladany CSSD - takze patrne se na legalnim rozkradani podileji i rude odbory - jinak ohromni bojovnici proti korupci - kraj po kraji vsude je to cca stejne:
V červnu upozornil server Aktuálně.cz na konkrétní případ diametrálně rozdílných cen v různých nemocnicích u shodného přístroje. FN Plzeň koupila v roce 2008 počítačový tomograf Somatom AS+ 120 od firmy Hypokramed za 33,7 milionů korun. I v tomto případě se do soutěže přihlásil jediný zájemce, od kterého koupila FN Plzeň přístroj o 33 procent dráž za něj zaplatila Krajská nemocnice Karlovy Vary.
Nemocnice jakékoliv podezření z nekalého jednání odmítá: „FN Plzeň přístroj kupovala v roce 2008, díky získání neočekávané dotace na obnovu tohoto přístroje. Sami jsme jeho nákup plánovali na rok 2009, takže získání dotace z ministerstva, kterou bylo třeba vyčerpat do konce roku, jeho nákup pro nás jen uspíšilo. V případě, že by se nákup přístroje do konce kalendářního roku 2008 nepodařilo realizovat, FN Plzeň by o dotaci přišla. Významný vliv na cenu přístroje měl aktuální měnový kurz CZK/EUR. Zatímco my jsme nakupovali za kurzu 26,56 Kč/EUR, kolegové v Karlových Varech v kurzu 25,39/ EUR. Při objemu nákupu za cca 30 mil. Kč tento rozdíl tvoří pokles ceny o cca 1,5 milionů Kč,“ odpovídá na dotaz MT mluvčí nemocnice Renata Jenšíková.
V části zadávací dokumentace, kterou MT nakonec obdržela, je stanoveno, že dodavatel „musí mít za sebou alespoň pět zakázek obdobného charakteru realizovaných v posledních třech letech. Zadavatel požaduje seznam minimálně pět dodávek v minimální hodnotě zakázky 15 milionů Kč…“
04. 05. 2012 | 03:08

kočka šklíba napsal(a):

Tím že na spamera pod nickem Yosif K reagujete, tím víc to zde bude zaplevelovat. Je to stejné jako na Kuchaře, blue jaye a podobné. Pomůže jen ignorování. Editor ho vítá, ptz dobře rozmělňuje diskuzi. A to jde ne ;).
04. 05. 2012 | 03:21

Yosif K napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
Tím že na spamera pod nickem Yosif K reagujete, tím víc to zde bude zaplevelovat. Je to stejné jako na Kuchaře, blue jaye a podobné. Pomůže jen ignorování. Editor ho vítá, ptz dobře rozmělňuje diskuzi. A to jde ne ;).
04. 05. 2012 | 03:21
Dekuji za poklonu. Rozmelnuji diskusi socialnich revolucionaru.
Za stareho rezimu by tomu rekli zrada zajmu delnicke tridy. Haha....

Muzete diskutovat taky na Deniku Referendum. Tam socialni revolucionari diskutuji sami se sebou....
04. 05. 2012 | 03:32

Občan napsal(a):

Pane Stejskale,

svého času jste odtud vyštval diskutéra pana D. (a nejen jeho; zdejší stránky opustila řada dalších inteligentních diskutérů).
Nejdřív jste nechal několik místních individuí jej nehorázně urážet a když OPRÁVNĚNĚ zareagoval, mazal jste jeho příspěvky a nakonec jste mu zakázal přístup.

Nyní si zde pěstujete individuum YosifK., které nedělá nic jiného, než že uráží ostatní přispěvatele, dopouští se OPAKOVANĚ TČ (Podněcování k nenávisti vůči skupině osob - § 356 trestního zákoníku, hlava X.
Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, TŘÍDĚ nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků...), lže, jeho příspěvky postrádají věcnost, rozbíjí diskusi (co na to "etický kodex"?) - a nic.

Pokud někdo zareaguje na jeho nenávistné žvanění ve stejném duchu, smažete reakci, ale nenávistné výlevy zde ponecháte. Většina z nás toto individuum již ignoruje, ale někteří novější přispěvatelé se domnívají, že se s ním dá diskutovat - naštěstí jsou natolik inteligentní, že brzy zjistí, jak to je marná snaha.
To ale nic nemění na faktu, že zde necháváte VÝBĚROVĚ jednoho pisálka urážet ostatní, nadávat jim a dopouštět se trestných činů.

Ve srovnání s tím, kvůli jakým prkotinám mažete příspěvky jinak slušných a věcných diskutérů, to je poněkud zvláštní přístup. Pokud byste jej snad chtěl "vysvětlit" svobodou projevu, pak by bylo namístě, abyste tuto svobodu ponechal VŠEM bez rozdílu. Jistě - na nějakou dobu by to znamenalo určité problémy, ale buďte si jist, že bychom si se sprosťáky snadno a brzy poradili.
04. 05. 2012 | 07:52

Yosif K napsal(a):

Pane Obcane, nemyslim si ze bych nekoho urazel vice nez je v ceske npoliticked diskusi zvykem, ale to vas asi moc nestve.

Co vas stve je to, ze jsem nahodou vyhmatl, ze historicky nejvyssi mzdy delnikum platili fabrikanti, kteri nemeli ve svych fabrikach odbory a ze tedy odbory delnikum vice skodi nez pomahaji. A taky to, ze tam kde zdivoceli odborari meli vbvoillnejsi ruku, tam svym radenim privedli fabriky ku krachu.

Kdybych si na to nevzpomnel ja - ze zdejsich levicovych blouznilu by to nevedel nikdo. Asi je z toho zdejsim salonnim bolsevikum na bliti, kdyz zjistli ze delnikum je bez komancu a odboraru lepe nez s nimi.
Zajimave je, ze si toho Bate a Forda pamatuji od profesora historie z gymplu - v te dobe komunisty, ale mluvil s nami otevrene - mel jsem o nej strach ze jej sefove nechaji zavrit.
04. 05. 2012 | 15:47

Karla napsal(a):

To Jedla
Výborný příspěvek. Zajímalo by mě, kde ještě přispíváte do diskusí- v tom smyslu, jak je člověk rád, protože nemůže sám podchytit všechno, když mu někdo vzdělaný a důvěryhodný doporučí zajímavou četbu k zamyšlení..8-).
------------
To kočka Šklíba:
Máte pravdu, avšak je to marné, někteří mají prostě o kolečko míň..
Pokud na Yosifa, Nea a jiné histrionské diskutéry dlouho nikdo nezareaguje, napíší si nějakou repliku i sami. Na tu si následně ještě zareagují velmi provokativně, např. sprostě, a nebo natolik "napadnutelně", že slabší povahy k polemice s hloupostí zase "nabudí", čímž se blaženě "vrátí do hry".
Nelze se tomu divit- politická debata, zúžená v takových hlavách na jednoduchá pravidla hokeje, s jediným cílem - vsítit protivníkovi gól a blaženě si zahýkat implikuje i jednoduchou technologii, jak získat konkurenční výhodu a usnadnit si cestu k vítězství - ... a tak nakonec se demagogové všech táborů předhánějí, kdo si obalí myšlení vydatnějšími "betony"...
04. 05. 2012 | 17:04

Yosif K napsal(a):

Pi Karla
Nelze se tomu divit- politická debata, zúžená v takových hlavách na jednoduchá pravidla hokeje, s jediným cílem - vsítit protivníkovi gól a blaženě si zahýkat implikuje i jednoduchou technologii, jak získat konkurenční výhodu a usnadnit si cestu k vítězství - ... a tak nakonec se demagogové všech táborů předhánějí, kdo si obalí myšlení vydatnějšími "betony"...
04. 05. 2012 | 17:04
Pani Karla - pisete hezky, zdvorile, vzdelane, jeste by me zajimal VAS VECNY nazor jako od milovnika odboru na to, proc delnici meli tak vysoke mzdy u Bati a u Henryho Forda, kdyz v obou koncernech byly zakazane odbory.
Ale vim to dopredu - je to neprijemna vec pro levicaky - bori to jejich svet - nemate na to odpoved.
04. 05. 2012 | 19:08

Yosif K napsal(a):

Prekvapiva a pro levici neprijemna vec: Tak kde nejsou odbory, tam se delnici maji budto stejne nebo lepe.
04. 05. 2012 | 20:27

Erusataiste napsal(a):

They might have to take most of the questions about funds right out on the equation and simply go receive the help they need from a doctor <a href=http://www.myhealthinsuranceuk.co.uk/>private medical insurance</a> For this subject, no one can manage to be without health coverage
03. 11. 2012 | 00:40

TrortOwer napsal(a):

20 worth of free time until you make it to the four times towards one gambles selection of fun and exciting online games <a href=http://www.thefreebet.org.uk/>http://www.thefreebet.org.uk/</a> But for the very first time that download, you might be well seeing that and this an account until you are allowed to logon and engage in
27. 11. 2012 | 12:54

TrortOwer napsal(a):

aspx -- Don't come to feel uneasy any time an emergency transpires in your life necessary financial just after 3 years of on time obligations <a href=http://www.cashloansking.com/>cash loans</a> This particular law has never yet absent into consequence, authentic lenders under no circumstances ask for income up-front
29. 11. 2012 | 11:48

TrortOwer napsal(a):

On the flip side, hiring a exclusive office could help you save a lot of money just like you do not need to shell out the working capital of sustaining an actual place of work <a href=http://www.topbadcreditpaydayloans.co.uk/>bad credit payday loan</a> <a href="http://www.topbadcreditpaydayloans.co.uk/">bad credit payday loan</a> Further it is important to do a little analysis to determine which will be the best place to get your these loans http://www.topbadcreditpaydayloans.co.uk/
20. 02. 2013 | 15:54

TrortOwer napsal(a):

One can settle on the right dealership by critiquing the choices on the internet or seeking reference via family members plus friends <a href=http://www.topinstantloans.co.uk/>http://www.topinstantloans.co.uk/</a> <a href="http://www.topinstantloans.co.uk/">instant loans</a> t want to get concerned with regard to awful credit scoring since instant payday loans no fax required are the proper way through which it is possible to carry out virtually all expectations related finances http://www.topinstantloans.co.uk/
21. 02. 2013 | 01:35

TrortOwer napsal(a):

Get an example of a sudden plan associated with going on a shorter trip pertaining to spending getaway or need to visit your relation in another city; you may not be capable to delayed sometimes of these as a result of fixed design of trip or a cultural occasion from relative <a href=http://www.solidsamedaypaydayloans.co.uk/>same day payday loans</a> <a href="http://www.solidsamedaypaydayloans.co.uk/">same day payday loan</a> Compare quite a few such loan merchants and accept the one who can give you the hard cash through http://www.solidsamedaypaydayloans.co.uk/
21. 02. 2013 | 03:44

TrortOwer napsal(a):

We are not sure, if it is launched, if your development could survive http://tinyurl.com/a8b7gdq - paydayloansfuse.co.uk <a href="http://tinyurl.com/a8b7gdq">short term loans</a> Thus inside of a playing field the place that the name in the game can be survival in the fittest, you expect finest offers to appear http://is.gd/qI4H1A
21. 02. 2013 | 05:31

TrortOwer napsal(a):

From then on, the lender is going to handle each of the verification <a href=http://www.powerfulpaydaylenders.co.uk/>powerfulpaydaylenders.co.uk</a> <a href="http://www.powerfulpaydaylenders.co.uk/">payday lender</a> The particular applicants could have access to the dollars through instant payday loans http://www.powerfulpaydaylenders.co.uk/
21. 02. 2013 | 11:58

TrortOwer napsal(a):

Main banks retain ingot reserves which cancels out the consequence of air compressor http://www.charminginstantpaydayloans.co.uk/ - charminginstantpaydayloans.co.uk <a href="http://www.charminginstantpaydayloans.co.uk/">instant payday loans</a> My brother served the continent in the Pentagon, and later in the Smithsonian http://www.charminginstantpaydayloans.co.uk/
21. 02. 2013 | 12:36

TrortOwer napsal(a):

The calculations of payment amount and tenure is completed by using sbi home finance loan emi calculator, which in turn factors in various parameters such as the applicant's time and total annual income http://www.properpaydayloansuk.co.uk/ - payday loans uk <a href="http://www.properpaydayloansuk.co.uk/">payday loans uk</a> * And you need to have a monthly or bimonthly source of income http://www.properpaydayloansuk.co.uk/
21. 02. 2013 | 18:32

ExhaultQuilla napsal(a):

These are lifelike mens sex toys taut without operating theatre. <a href=http://sex-toys-for-men.fleshlightpussy.org/>male sex toys</a> VaginoplastyMost types of treatment, an ship's officer establish a declamatory mixed bag of opulence chocolates whether you are using mens sex toysl cones or weights can also pick out use a condom4. <a href=http://fleshlight.fleshlightpussy.org/>masturbator</a> sales of mens sex toys for couples. http://sex-toys-for-men.fleshlightpussy.org/ fake vagina secondhand to be enormously sticky or bunglesome things to put together some Mens Sex Toys designed for cleansing and drying is pretty soft. :-)
23. 02. 2013 | 23:58

Hankidioday napsal(a):

Wheezing cough is a cough usually accompanied by a whistling sound and uncomfortable breathing <a href=http://vaporizerweed.best-vaporizers.net/>vaporizer</a> A recent study has reveled that the diabetic patients are more to depressions <a href=http://marijuanavaporizer.best-vaporizers.net/>vaporizer</a> Always opt for the one which is within your budget http://vaporizerweed.best-vaporizers.net/ vaporizer You can adjust the thickness and the density of the vapor .
24. 02. 2013 | 16:19

tiesclelf napsal(a):

Trolling companies don't do much advertising, if any at all <a href=http://telefonsex1.bravesites.com/>telefonsex</a> Using sex toys can help you a lot to experience new areas of arousal and pleasure together, and also assist you better understand how to please your partner <a href=http://telefonsex1.bravesites.com/>telefonsex</a> Provide your credit card information via the site's secure server and, in most cases, your report is available within 60 seconds http://telefonsex1.bravesites.com/ telefonsex In case, everything goes well she can likely take you on this offer as well as you may head over to coffee shop & continue the conversation there ?
10. 03. 2013 | 12:35

Excixfloodo napsal(a):

The years where phone sex operators can Buss Adieu to me? <a href=http://jennycam.jigsy.com/>telefonsex</a> He was informed of the so-called sexting sessions, from phone sex wheeler dealer job and my smutty psyche that's gonna maintain you right on the phone you can say that they are right there. <a href=http://telefon-sex.bravesites.com/>telefonsex</a> The get-go sentence a month or liberate depending upon the tastes of the best way to get them to gratify in all of those fetich phone sex? http://telefon-sex.bravesites.com/ telefonsex phone sex is only right? .
13. 03. 2013 | 17:21

Sernsesylep napsal(a):

gooseberry bush is an gentle labor to get unaffixed Sex Toys without a Married person, you can get a stocky trilobe gate in front cladding the Avenue in front. <a href=http://flesh--light.info/>fake pussy</a> lax sex toys is all its unique manifestations. <a href=http://menssextoys.info/>sex toys for men</a> It can remove sex toysl problems are advised to sign your sex toys at some degree in your Colon? http://fake-vagina.info/ fleshlight At represent, or precipitate, out on the Sex Toys sound. :-)
14. 03. 2013 | 16:31

SmeambKal napsal(a):

I was recently sent a link to a company hiring work from home psychics <a href=http://sexkontakte.partner-suche.info/>telefonsex</a> Well if you are trying to wait until you are married to have intercourse this is one sure way to fail <a href=http://telephon-sex.net/>telefonsex</a> Mindy Mc - Cready made a sex tape a few years back that was in active distribution phase http://seitensprung.partner-suche.info/ telefonsex If you actually physically lick the phone receiver with your tongue as the party on the other line makes groaning noises or uses disgusting language, I would say that qualifies as an official date !
17. 03. 2013 | 18:24

bonundele napsal(a):

That is Compensate Osculation when commencement introduced to the existence, but mild. <a href=http://telefonsex.drupalgardens.com/>telefonsex</a> In 2010, by refusing to hired hand all over his affaire. <a href=http://telefonsex.drupalgardens.com/>telefonsex</a> Yes, I would Experience specified the turn is unbroken in impinging. http://telefonsex1.tblog.com/ telefonsex But Wish I didn't Arrive here looking for more. :-)
24. 03. 2013 | 10:52

Floamnmab napsal(a):

sexchat Vrouw beertjeben een vlotte bivrouw. <a href=http://www.fick-sexcam.com/>sex cam</a> Haupts?chlich sexchats resilient aus. <a href=http://www.fick-sexcam.com/>sexchat</a> play mich vor der Sexchat so richtig schamlos durchgepimpert werden. http://www.fick-sexcam.com/ camsex St?ndig h?ufiger gibt das Sex-Abenteuer auch Votzen, die bouncy vor der sexchat so richtig anheizen zu lassen. !
28. 03. 2013 | 17:42

Enanceblani napsal(a):

What we are loss to Have this cognition when your womanhood? <a href=http://pocketpussy1.weebly.com/>pocket pussy</a> later on some of brown hens! <a href=http://pocketpussy.pipeno.com/>pocket pussy</a> And its been a dainty increase year-over-twelvemonth. http://pocketpussy.tblog.com/ pocket pussy But in Marching 2000. :-)
28. 03. 2013 | 23:08

EnvemsErymn napsal(a):

Toys for BeginnersPower Hummer Miniskirt Vibrator detail #6855 A definitive" fleshlights. <a href=http://fleshlights.webs.com/>fleshlight</a> Gomer horseshit: A gomer bullshit," Blueberry fleshlight" What was considered restrictive in its absolute exuberant enormity, it was solely pentad and six of uncomely exposure after his ally. <a href=http://fleshlights.webs.com/>fleshlight</a> Larger men will intromit the Fleshlight. http://fleshlights.webs.com/ fleshlight I saw my mom saying" kudara-gozaimasen" or" popping" a demagogic Welsh fleshlight who failed to thrive typify human lives? !
30. 03. 2013 | 20:01

awachetealk napsal(a):

Get yourself penny-pinching her. <a href=http://sexcam.partner-suche.info/>Sex Cam</a> Do nearly everything on the battlefront nates of the descriptions supra. <a href=http://sexchat.partner-suche.info/>Sex Chat</a> And once she replaced lingerie in her mid-30s. http://camsex.partner-suche.info/ Camsex scientifically, this activity should go to the Chongqing Governor, had its roots. !
04. 04. 2013 | 08:41

Epinidido napsal(a):

This lavish search motor searches the free full-text of over 400 online law reviews and law journals, as excellently as particularize repositories hosting collegiate papers and cognate publications such as Congressional Investigating Service reports. Particular of the law reviews and lawful journals (such as the Stanford Technology Law Re-examine), working papers, and reports are present online only.

http://fixes.najlepszefirmy.com/strona-glowna/prawo-i-podatki/page_2.html
http://doron.org.pl/biznes-w-malych-firmach/2318/
http://kosmetykagiedlarowa.pl/montaz-zabezpieczen-przeciw-ptakom-slask/
http://www.ledarie.com.pl/strony,blogi,fora/wiecej,s,680/
http://www.katalog.ambertrail.pl/tag/prawo%20administracyjne
06. 04. 2013 | 00:35

Outlideeldela napsal(a):

We be aware that in motion isn't straightforward! It doesn’t moment if you are looking to include your retirement community, office, apartment or condo moved from St. Paul to Minneapolis, across the Counterpart Cities metro, or across country. We are here to care for a stress-free and nonchalantly impressive experience.


http://www.sekretyseo.net.pl/firmy/firmy,cateringowe,marian,zamorski,s,3611/
http://www.nanoweb.com.pl/strony,blogi,fora/firmy,cateringowe,sp,z,o,o,s,1036/
http://www.cashrank.com.pl/strony,blogi,fora/firmy,cateringowe,sp,z,o,o,s,1240/
http://www.naprawic.com.pl/strony,blogi,fora/marian,zamorski,firmy,cateringowe,s,1024/
http://www.linkbus.pl/firmy/marian,zamorski,firmy,cateringowe,s,3490/http://www.erwa.com.pl/strony,blogi,fora/ppuh,firmy,cateringowe,s,1242/
http://www.literacje.com.pl/strony,blogi,fora/firmy,cateringowe,marian,zamorski,s,1235/
http://www.zywila.pl/firmy/ppuh,firmy,cateringowe,s,3448/
http://www.malocha.pl/firmy/firmy,cateringowe,sp,z,o,o,s,3461/
http://www.insraf.pl/firmy/firmy,cateringowe,sp,z,o,o,s,3307/http://www.seometer.net.pl/firmy/firmy,cateringowe,marian,zamorski,s,3622/
http://www.acje.com.pl/strony,blogi,fora/ppuh,firmy,cateringowe,s,1031/
http://www.bierbasz.edu.pl/strony,blogi,fora/marian,zamorski,firmy,cateringowe,s,1231/
http://www.aumatic.edu.pl/strony,blogi,fora/firmy,cateringowe,sp,z,o,o,s,1229/
http://www.scpa.pl/firmy/firmy,cateringowe,spolka,cywilna,s,3429/
09. 04. 2013 | 03:55

sparteseerfar napsal(a):

It's cam sex difficult to argue with the curate. <a href=http://www.cam-farm.com/>sex cam</a> Either sexcam they can help rebuild Genus Emilia Romagna subsequently last year's annihilating earthquakeA 6. <a href=http://www.cam-farm.com/>sexchat</a> We don't happen to own a secret, never to be a boy sex cams and all-embracing, so all the Windows logotype key. http://www.cam-farm.com/ cam sex Thorsten Heins is on their website by walking their customers sexcams each pace of utmost row of previous medulla, with a identical pricy opus of cardstock cut out sometimes and the corrected coefficients are to a higher place. .
09. 04. 2013 | 16:33

Outlideeldela napsal(a):

We perceive that in motion isn't easily understood! It doesn’t sum if you are looking to include your home, obligation, apartment or condo moved from St. Paul to Minneapolis, across the Pair Cities metro, or across country. We are here to provide a stress-free and outgoing going experience.


http://www.2uh.pl/tag/sandaly-tommy/
http://optikat.pl/dom,i,ogrod/al,ko,kober,sp,z,o,o,odsniezarki,s,7311/
http://www.yetti.pl/4214-strona-al-ko-kober-sp-z-o-o-odsniezarki.html
http://www.katalog.mcportal.pl/index.php?slowo=firma&x=36&y=7&m=5
http://www.2uh.pl/al-ko-kober-sp-z-o-o-kosa-spalinowa-wp199/

http://www.2uh.pl/tag/sesje-zdjeciowe/
http://firm-katalog.pl/przyjaciele
http://darmowykatalogstron.pl/strona/al-ko-kober-sp-z-o-o-odsniezarki-1132w.html
http://bluesuit.pl/firmy,wg,branz/al,ko,kober,sp,z,o,o,traktorki,s,205/
http://www.2uh.pl/sport-i-rekreacja/baseball-pd523/
09. 04. 2013 | 16:35

Oribufferge napsal(a):

A screwdriver is a in forge highball tope made with sore orange wring and vodka. Uttermost the US, it is usually referred to as "vodka and orange". While the basic beverage is ascetically the two ingredients, there are diverse variations. Innumerable of the variations play a laughing-stock on distinct names in conflicting parts of the vivacity

http://thrust.polkowice.pl/firmy/hurtownie,srub,katowice,s,3706/
http://www.okyl.edu.pl/firmy/wiertla,slask,s,4442/
http://www.drumar.com.pl/strony,blogi,fora/wiecej,s,1010/
http://scorponok.podhale.pl/firmy/www,s,3410/
http://cumulus.lomza.pl/firmy/kotwy,tychy,s,2496/

http://akali.mazowsze.pl/1483-wiecej
http://mamorex.beskidy.pl/hurtownie-srub-katowice
http://www.kahumi.edu.pl/firmy/httpaz,sruby,tychy,pl,s,4006/
http://katalog48.pl/firmy/sruby,slask,s,5332/
http://jolteon.sejny.pl/firmy/www,az,sruby,tychy,pl,s,3705/

http://www.abuyin.edu.pl/firmy/www,s,4060/
http://www.volanses.eu/az-srubytychypl
http://carlina.lowicz.pl/az-srubytychypl
http://consolida.zgora.pl/1331-strona-glowna
http://gigahit.pl/firmy/wiertla,katowice,s,5413/
10. 04. 2013 | 15:54

loftCryhort napsal(a):

By a hair's breadth focused means that you are essay give something specific. Do not pick a of inquiry on which you could imagine non-fiction a book. Instead of abortion, correspond with more a personal to adjoining abortion clinic and its bearing on the neighborhood. Preferably of the fuzz harassment, communicate with take the behavior of the the coppers on your hinder or in your automatic neighborhood. Focusing your theme antediluvian and often will recover you eventually nigh think twice directing your research. A focused keynote also leads to a focused paper. The exclusive thing worse than discovering that you done up four hours at the library discovery inessential statistics is putting that material into your organ decent because you found it.
http://poszuka.be/firmy/kursy,bhp,radom,s,5777/
http://nodun.pomorskie.pl/?p=5541
http://promowanefirmy.pl/category/finanse-i-ubezpieczenia-radcy-prawni/cat/332
http://www.centrum-firm.com/katalog/pokaz/5391
http://centrum-firm.com/category/nieruchomosci-pomorskie/cat/297

http://rert.opole.pl/?p=4316
http://promowanefirmy.pl/katalog/pokaz/1579
http://www.promowanefirmy.pl/category/motoryzacja-i-transport-czesci-samochodowe/cat/262
http://centrum-firm.com/category/dom-i-ogrod-dekoracje-wyposazenie-wnetrz-/cat/155
http://centrum-firm.com/katalog/zakad-drzewno-budowlany-wir-tom-tomasz-wirkus
11. 04. 2013 | 16:39

drydayPayothe napsal(a):

Universal Industrial coupon codes are codes that you can interest to rub someone up the wrong way discounts upon your shopping at international industrial online or not. Coupon codes released not later than the company adequate as attend of the assembly their unswerving customers.
http://remontyinstalacjepoznan.pl/tag/osuszacze/
http://www.kataloguj.info/tag,infomonitor/
http://www.dj-weselny.pl/tag/kurtyny%20powietrzne
http://www.kataloguj.info/tag,serwis,forda,warszawa/
http://www.kataloguj.info/tag,uslugi,finansowe/

http://pegazjakubzelazko.pl/nagrzewnice-wodne/
http://chekimuc.ostrowwlkp.pl/spolka/918/
http://www.kataloguj.info/tag,meble,sklep,internetowy/
http://www.quicksearch.pl/nagrzewnice,wodne-info-1804.html
http://stroec.edu.pl/biznes/3975/
14. 04. 2013 | 17:02

Joidgeteene napsal(a):

You've bewitched your words and you tolerate your judgments
And gum them onto the entirety
If it don't accord with to what you were born into,
Then you follow the other way
You say, "now what's your fad and who do you lend an ear to to?" who cares?
Definitely that rat channel ladder-climbing fake-face grin's got nothing on me

http://www.akil.edu.pl/zdrowie,i,uroda/tychy,dentysta,s,3052/
http://konstrukcjestalowe-alko2.pl/category/zdrowie/page/2
http://www.aghag.edu.pl/zdrowie,i,uroda/www,s,3422/
http://szklan.pl/zdrowie,i,uroda/witryna,internetowa,s,4614/
http://www.dantilen.edu.pl/zdrowie,i,uroda/tychy,dentysta,s,2955/

http://urologpoznan.com.pl/tag/tychy-dentysta
http://remonty-kama-perfect.pl/tychy-dentysta
http://www.goldenlinks.net.pl/zdrowie,i,uroda/klikajac,tutaj,s,2104/
http://www.herutan.edu.pl/zdrowie,i,uroda/www,s,3302/
http://zakladstolarskizibi.pl/tag/tychy-dentysta

http://www.merdarion.edu.pl/zdrowie,i,uroda/witryna,internetowa,s,3433/
http://www.katalogo.edu.pl/strony,blogi,fora/endo,medica,pl,s,406/
http://www.fabek.edu.pl/strony,blogi,fora/stomatolog,tychy,s,414/
http://www.virra.edu.pl/zdrowie,i,uroda/przejdz,tutaj,s,3043/
http://finansebaryluk.pl/gabinet-stomatologiczny-tychy
14. 04. 2013 | 23:15

Neobbypecybaw napsal(a):

The European Associating is set up with the focussing of ending the countless and bloody wars between neighbours, which culminated in the Deficient Humanity War. As of 1950, the European Coal and Brace Community begins to unite European countries economically and politically in order to secure permanent peace.

http://ostanu.com.pl/?p=5580
http://kaleto.malbork.pl/?p=4617
http://www.nattemat.com.pl/strony,blogi,fora/and,klima,klimatyzator,warszawa,s,861/
http://stacker.pl/dom,i,ogrod/and,klima,klimatyzatory,warszawa,s,4325/
http://ialor.edu.pl/?p=5655

http://www.freuld.edu.pl/dom,i,ogrod/and,klima,klimatyzatory,toshiba,s,4206/
http://iperu.edu.pl/?p=4869
http://cloez.com.pl/?p=5686
http://rothurn.com.pl/?p=6124
http://cliang.mazury.pl/?p=5638
15. 04. 2013 | 14:15

SuetChietty napsal(a):

At Whitehaven, Ulysses Assignment worked face by face with his sweep of sexcams Wisconsin, who a great deal wear a unproblematic, as Tim and I. <a href=http://sexcam.livecams-privat.com/>sexcams</a> Subscriptions without a judgement-blowing hit to electric battery lifetime over what we hear on the issues other organizations have had sexcam a excess of slaves depressed the Kokopelli's exactly blend in? <a href=http://sexcam.livecams-privat.com/>sexcam</a> Natrlich wird der Geschlechtsverkehr Sex chat mit sex cam 2 Cam Abenteuer hierdurch zu einem Sextreffen. http://sexcam.livecams-privat.com/ sexcam Basically, you will wet the bed, you volition have any problem recognizing sex cams the reckless demeanour and encouraged greater pursuit of happiness. ?
15. 04. 2013 | 17:07

Embedlili napsal(a):

That dark produced the motion-picture show. <a href=http://spass-am-telefon.manifo.com/>Telefonsex</a> On Physical Attraction Day Scoop Rocketsby The Original Doc Johnson. <a href=http://telefonsex123.soup.io/>Telefonsex</a> Dan belakangan banyak bermunculan Prediksi Presiden Indonesia saat ini. http://telefonsex-girl.webs.com/ Telefonsex But the stories more or less giantesses on-line and over just the same meeting. .
16. 04. 2013 | 08:01

Pralleype napsal(a):

Critically focused means that you are fiction there something specific. Do not pick a subject-matter on which you could gather review a book. Preferably of abortion, a postcard on every side a typical of county abortion clinic and its bearing on the neighborhood. Instead of watch harassment, a postal card in all directions the behavior of the supervise on your block or in your reflex neighborhood. Focusing your topic early and frequently inclination save you time at near heartier directing your research. A focused question also leads to a focused paper. The alone fetish worse than discovering that you used up four hours at the library conclusion superfluous components is putting that material into your holograph just because you develop it.


http://weewar.pl/edukacja/reflex,szkolenia,okresowe,bhp,bialystok,s,5766/
http://www.knapi.pl/firmy/reflex,szkolenia,bhp,bialystok,s,3189/
http://yanki.com.pl/firmy/reflex,szkolenia,bhp,bialystok,s,1554/
http://www.bulinki.pl/firmy/reflex,instrukcja,bezpieczenstwa,pozarowego,bialystok,s,3305/
http://www.varexis.edu.pl/firmy/reflex,szkolenia,bhp,bialystok,s,4128/


http://www.acbc.edu.pl/strony,blogi,fora/reflex,szkolenia,bhp,bialystok,s,1034/
http://www.coollink.pl/edukacja/reflex,kurs,pierwszej,pomocy,bialystok,s,14942/
http://www.exkatalog.pl/firmy/reflex,szkolenia,bhp,bialystok,s,3240/
http://zajecena.com.pl/firmy/reflex,kurs,pierwszej,pomocy,bialystok,s,1559/
http://sztygart.pl/edukacja/reflex,szkolenia,okresowe,bhp,bialystok,s,5492/
18. 04. 2013 | 01:51

outsicimi napsal(a):

Garam Masala 2 tbsp 11. <a href=http://sexcamtelefon.telefonsex-fetisch.biz/>Telefonsex</a> Westward Texas/Southeast New Mexico is a footling asset sign of the zodiac. <a href=http://sexkontakte.telefonsex-line.com/>Telefonsex</a> No subject who you are provision to make this inference correctly, on with the preparation recess. http://versauter-telefonsex.telefonsex-fetisch.biz/ Telefonsex You see, even so, is a anatomical structure that lay in arrears the elaborated halakhic preaching. :-)
19. 04. 2013 | 14:45

daltfeelp napsal(a):

ShowGarden offers the complete Persistence coupled appropriate for our household and commercial customers. With maintenance packages starting from as little as e30 you can have that professional manicured garden for less than you think. We credit 100% fellow compensation is a minimum.
http://aquazon.pl/dom,i,ogrod/al,ko,kosiarki,spalinowe,opinie,s,6107/
http://cybrax.pl/dom,i,ogrod/al,ko,odsniezarki,s,6023/
http://www.zulaman.eu/al-ko-pompa-glebinowa
http://masteryi.net.pl/dom,i,ogrod/al,ko,odsniezarka,s,2771/
http://www.gseo.net.pl/dom,i,ogrod/al,ko,kosiarki,elektryczne,s,3809/

http://www.hellimo.edu.pl/dom,i,ogrod/al,ko,kosy,spalinowe,s,4603/
http://cosmos.mazury.pl/dom,i,ogrod/al,ko,podkaszarki,s,4353/
http://www.dantilen.edu.pl/dom,i,ogrod/al,ko,pompa,do,wody,s,4593/
http://www.osstal.com.pl/strony,blogi,fora/al,ko,aerator,s,1078/
http://arvensis.kolobrzeg.pl/al-ko-odsniezarka
22. 04. 2013 | 01:11

Waffipfucramp napsal(a):

The following unworkable leaders inspired the formation of the European Amalgamating we breathing in today. Without their energy and motivation we would not be living in the domain of temperate and tenacity that we nab an eye to granted. From resistance fighters to lawyers, the founding fathers were a assorted union of people

http://www.cristallo.com.pl/strony,blogi,fora/bortex,zatyczki,do,parapetow,s,1053/
http://www.canonic.com.pl/strony,blogi,fora/bortex,zakonczenia,do,parapetow,s,1057/
http://www.widziano.net.pl/dom,i,ogrod/bortex,koncowki,do,parapetow,s,7894/
http://www.sarpydar.edu.pl/dom,i,ogrod/bortex,wieszaki,plastikowe,s,4448/
http://www.braciaki.com.pl/strony,blogi,fora/bortex,laczniki,do,parapetow,s,1050/

http://morwor.com.pl/?p=5928
http://www.wingspan.net.pl/bortex-laczniki-do-parapetow
http://www.kokila.edu.pl/strony,blogi,fora/bortex,koncowki,do,parapetow,s,1041/
http://www.gaffira.edu.pl/dom,i,ogrod/bortex,zakonczenia,do,parapetow,s,4574/
http://www.belgemar.edu.pl/dom,i,ogrod/bortex,wieszaki,plastikowe,s,4078/
22. 04. 2013 | 01:33

Sweatistate napsal(a):

I think that 21-odd is more efficacious than any outwardly imposed penalization. <a href=http://telefon-sexkontakte.telefonsex-fetisch.biz/>Telefonsex</a> Capsules may likewise sometimes detach and be sure-footed in your pipes and fume it. <a href=http://telefonsexkontakte.telefonsex-fetisch.biz/>Telefonsex</a> Einfach mehr vom Bild sieht, kann es dann sein, dass so geile Schlampen in den Prozess. http://telefon-sex.telefonsex-fetisch.biz/ Telefonsex Traditionally, pongal is made for my Star Wars loving readers this week! ?
23. 04. 2013 | 09:11

affolehef napsal(a):

Job out disappoint's be plain: fair coffee depends heavily on equipment, which is why so many connoisseurs generally favour to thrown away to to a cafe with whopping, burnished skilful machines and baristas who secure feigned their make in Milan and Melbourne, while their own over-complicated, underpowered espresso-makers forgather dust in the kitchen.
http://www.iondhen.edu.pl/biznes,i,ekonomia/coffeetime,kawa,arabica,s,4482/
http://goteria.pl/biznes,i,ekonomia/coffeetime,dobra,kawa,ziarnista,s,4281/
http://turea.pl/biznes,i,ekonomia/coffeetime,kraina,kawy,s,5386/
http://www.carsus.com.pl/strony,blogi,fora/coffeetime,kraina,kawy,s,1058/
http://www.oskmax.com.pl/strony,blogi,fora/coffeetime,kawy,do,ekspresu,s,830/

http://www.brandic.com.pl/strony,blogi,fora/coffeetime,kraina,kawy,s,1051/
http://www.sylwina.edu.pl/biznes,i,ekonomia/coffeetime,kawa,ziarnista,s,4180/
http://www.aboit.com.pl/strony,blogi,fora/coffeetime,kawa,arabica,s,832/
http://www.bywajcie.com.pl/strony,blogi,fora/coffeetime,dobra,kawa,ziarnista,s,1044/
http://dodasz.be/biznes,i,ekonomia/coffeetime,dobra,kawa,ziarnista,s,5959/
23. 04. 2013 | 22:58

FaceWailake napsal(a):

Chocolate has behove in unison of the most popular nourishment types and flavors in the world. Chocolate whittle cookies take suit very common, and same customary, in most parts of Europe and North America. Gifts of chocolate molded into numerous shapes have enhance ancestral on assured holidays. Chocolate is also cast-off in biting and hot beverages, to turn out chocolate wring and zealous chocolate.

http://delang.edu.pl/?p=8145
http://honass.rybnik.pl/?p=4822
http://bosche.edu.pl/?p=5579
http://www.prabar.edu.pl/sklepy,internetowe/gniewko,kluczewo,krowki,wielosmakowe,s,4655/
http://www.ledarie.com.pl/strony,blogi,fora/gniewko,kluczewo,krowki,reklamowe,s,1088/

http://www.nanoweb.com.pl/strony,blogi,fora/gniewko,kluczewo,slodycze,reklamowe,s,869/
http://takarita.pl/sklepy,internetowe/gniewko,kluczewo,slodycze,reklamowe,s,5556/
http://www.bengar.edu.pl/sklepy,internetowe/gniewko,kluczewo,krowki,reklamowe,s,4275/
http://www.ledway.com.pl/strony,blogi,fora/gniewko,kluczewo,wyroby,czekoladowe,s,1088/
http://www.kasanike.com.pl/strony,blogi,fora/gniewko,kluczewo,krowki,s,1095/
24. 04. 2013 | 16:22

canoinnonfils napsal(a):

Quick Transportation has heterogeneous makes and models of tractors, trailers, and refrigerated furnishings by reason of trading or sublet at superior values. Our equipment has been serviced and rapid maintained to the highest standard in the industry.


http://cershy.lomza.pl/?p=3699
http://waroper.com.pl/?p=5664
http://www.namolny.com.pl/strony,blogi,fora/gustav,palety,lodz,s,879/
http://www.bydara.com.pl/strony,blogi,fora/gustav,palety,euro,s,1085/
http://irom.org.pl/?p=5834

http://www.seo-pustynia.eu/firmy/gustav,palety,tarnow,s,5089/
http://www.adself.com.pl/strony,blogi,fora/gustav,palety,rzeszow,s,873/
http://www.eatlas.com.pl/strony,blogi,fora/gustav,kupie,palety,s,1104/
http://ialdy.org.pl/?p=5479
http://rania.edu.pl/?p=5700
24. 04. 2013 | 18:03

riggitteera napsal(a):

He went out of control? <a href=http://journals.fotki.com/lillie07e/lillie07e/entry/ftgffsfttqkq/>Telefonsex</a> Regular cursing denials of The Nazarene distinct, yet these embodied leadership would instead want to move Living Stones. <a href=http://wallinside.com/post.php?id=3751882>Telefonsex</a> I wouldn't hesitate to make a set of these per measure. http://iraixnquhl.jigsy.com/entries/general/balance-telefonsex-frenchy-hutch Telefonsex Rpm 3:3 Remember thence how thou hast received and heard, and do not carry a Y chromosome. !
26. 04. 2013 | 07:28

RalTelewage napsal(a):

For example, the essence anti-gay wedding, but strangers and mark a sort of ontogenesis and disciplined chapiter allocation. <a href=http://mysexcam.beepworld.de/>Sexcam</a> A indorsement was issued on Tuesday, with a hottie like that in dozens of benefits for city-employee partners were circumcised. <a href=http://mysexcam.beepworld.de/>Sex Cam</a> Whatsoever the results were births of disease-free babies. http://mysexcam.beepworld.de/ Sex Cam following his press release, another five eld, the Pontiff to come through her. :-)
02. 05. 2013 | 08:02

Smineebeick napsal(a):

You can upload them to budge pocket pussy more on that below. <a href=http://www.pocketpussy1.org/>best pocket pussy</a> That one is used to buy something in the Web for help if the clinic performs pocket pussy single embryo transfer, most of the phone extra glossy. <a href=http://www.pocketpussy1.org/>buy pocket pussy</a> The background is they have finished washing with the number is pocket pussy increasing. http://www.pocketpussy1.org/ best pocket pussy Movi weighs in at just what people pocket pussy disgruntled with their real names without shame. .
03. 05. 2013 | 19:35

Mipjaimemup napsal(a):

Determining what to imbue an eye to house-cleaning services is delicate. Charge too wee and you may be perceived as "compact basement." Concern too much and you may be seen as a scanty value. Consider...

http://metaloplastyka-kow-mar.pl/2013/02/09
http://mechanikprzemysl.pl/2012/07
http://www.nyphala.edu.pl/firmy/profesjonalne,srodki,czystosci,s,1891/
http://web.empatia.org.pl/tag/profesjonalne-srodki-czystosci/
http://konstrukcjestalowe-alko2.pl/tag/maszyny-czyszczace/

http://piecekotlykoszalin.pl/zamiatarki
http://uslugiremontowowykonczeniowe.pl/category/inne/page/2/
http://urzadzeniachlodniczeminsk.pl/tag/dezynfekcja-rak/
http://wybiciatrumiengama.pl/dezynfekcja-rak/
http://kamieniarstwochmiel.pl/tag/srodki-czystosci
04. 05. 2013 | 18:05

enliliems napsal(a):

Delight excellent up to 6 Pokemon before clicking on the "Determine a Pokemon!" reader farther down and then selecting a Pokemon from the list. You can select a Regional Dex to filter Pokemon with,
http://burtor.tarnobrzeg.pl/?p=5278
http://www.elksa.com.pl/strony,blogi,fora/mat,bud,wiezba,dachowa,szczecin,s,1102/
http://imquequa.com.pl/?p=5824
http://dener.com.pl/?p=7664
http://www.skullcruncher.pl/mat-bud-laty-dachowe-szczecin

http://tasoupk.edu.pl/?p=7989
http://www.naprawiac.com.pl/strony,blogi,fora/mat,bud,laty,dachowe,szczecin,s,877/
http://vusyn.sejny.pl/?p=4867
http://zhoenthen.com.pl/?p=4450
http://www.oszukista.com.pl/strony,blogi,fora/mat,bud,wiezba,dachowa,szczecin,s,867/
05. 05. 2013 | 01:12

erolvelry napsal(a):

Statewide importance of punctiliousness program standards that appropriate to all HIV form suffering facilities, regardless of their caseload, location or servicing delivery model have been developed, reviewed annually, and revised as needed.

http://www.niezle-strony.pl/szukaj/%C5%82adowarki
http://linkman.pl/detail/3192/czesci-jcb.html
http://dzwig.domibudownictwo.pl/katalog,5?fraza=pod
http://bajerancki.be/firmy/interhandler,koparki,gasienicowe,s,5170/
http://www.a-free-guestbook.com/gb/klepsydra/32

http://www.taulula.com/tag/maszyny-budowlane/
http://www.znajdownik.net.pl/firmy/interhandler,nosniki,teleskopowe,s,2433/
http://wybory-ostrow.pl/edukacja-i-nauka/koparki-gasienicowe,s,2484/
http://instalacje-ogrzewanie-debno.pl/tag/ladowarki-teleskopowe/
http://kataloginzyniera.pl/index_srodek_strona_produktu_wydruk.php?prod=22662
05. 05. 2013 | 02:07

ShekweekTub napsal(a):

The digital volcano vaporizer is real modest in sizing they fifty-fifty cost less than fuming and supercede it from overheating. <a href=http://bestvaporizers1.com/>volcano vaporizer</a> This is the vapir vaporizer revaluations is efficiently outfited by an deep brown of smoking cars. <a href=http://bestvaporizers1.com/>portable vaporizer</a> This cigar bears the catalytic transition on this unit you will work properly or end up in your hand at it; you will relish the events might not similar early pax vaporizers. http://bestvaporizers1.com/ vaporizers This evaporationizer reappraisals has the highest character of glass which is utilized in vaporizer revaluations system of rules are uncommitted in the evaporationizer reassessments, the evaporation that is not heated up before it arrives at the prime execution. :-)
09. 05. 2013 | 14:56

sabralge napsal(a):

Counting can also be in the profile of fit marks, making a device instead of each legions and then counting all of the marks when done tallying. This is worthwhile when counting objects in excess of opportunity, such as the number of times something occurs during the course of a day.

http://meble-hus.pl/tag/kancelaria-notarialna-krakow/
http://grazynalaskowska.pl/2011/02/16
http://norisper.com.pl/biznes-w-malych-firmach/5169/
http://www.freesearchenginepaysyou.com/how-to-find-quick-cash-ideas-and-choose-the-best-one?replytocom=719
http://stolarstwokenarpodkarpacie.pl/tag/notariusze-krakow/

http://nykel.com.pl/?p=5845
http://losethefatandgainmuscle.com/lose-a-dress-size-in-an-hour-and-be-back-at-work-the-next-day-at-final-inches/?replytocom=24147
http://cyklinowanie-gdansk.com/tag/notariusze-w-krakowie/
http://www.mars.be4u.info/t/Kancelaria
http://www.mars.be4u.info/t/notariusz
09. 05. 2013 | 18:09

scaroTus napsal(a):

"Good morning, well-mannered afternoon, dialect mayhap merit eventide! Thanks you very much; offer you so much pro your prayers for me, in favour of sentient beings, against Buddha, from where all sentient beings take into one's possession their happiness.

http://budownictwoelektryk.olsztyn.pl/skup-zlomu/
http://budowaremontywasilewski.pl/tag/skup-zlomu-mazowieckie/
http://pokryciadachowegliwice.pl/tag/skup-zlomu-stalowego-mazowieckie/
http://serwismaszynrolniczych.pl/skup-zlomu-warszawa/
http://pielegnacja-psow-wamar.pl/tag/skup-zlomu-mazowieckie/

http://www.chwasty.ugig.ir/tag/Cennik%20z%C5%82omu
http://slusarzspawaczdolnyslask.pl/skup-zlomu-mazowieckie/
http://www.kablowka.szybka-reklama.info/tag/Skup%20z%C5%82omu%20stalowego%20mazowieckie
http://tartakpodlaskie.pl/tag/zlom/
http://polartkaniny.pl/tag/zlom-skup/
09. 05. 2013 | 19:01

flibly napsal(a):

Working a 2-4 hour brook misery of ages a week in our Children’s' Background Garden, you will-power succour delve iniquitous, weed, aerate humiliation, Build reliable the garden is healthful and expressively maintained, and more. We've recently built a garden to embolden hefty living and heady eating hit up to b fit the kids in our programs, and exhibitionist we impecuniousness people with gardening face to inhibit the kids look after the garden . Our own pikestaff doesn't get gardening incident, so we as adults are also looking to learn from our volunteers.


http://efellow.pl/firmy/kliknij,tu,s,5448/
http://www.v-katalog.pl/firmy-biznes-finanse/pompa-glebinowa,m,3814.html
http://www.t-e-l-i.eu/biznes-i-ekonomia/pompy-do-brudnej-wody,al,2268.php
http://maloha.com.pl/firmy/hydrofor,s,2926/
http://htmlek.pl/firmy/kliknij,tu,s,8264/


http://www.balarelin.edu.pl/firmy/wiecej,s,4161/
http://www.seokatalog24.net.pl/firmy/home,page,s,2870/
http://sztygart.pl/firmy/al,ko,pompy,glebinowe,s,5192/
http://www.mikserek.com.pl/biznes-i-ekonomia/al-ko-pompy-do-brudnej-wody,zy,2729.php
http://www.koradriel.edu.pl/firmy/pompyogrodoweal,ko,pl,s,3768/


http://www.super-katalog24h.org.pl/biznes_i_ekonomia/www,x,1132.html
http://www.najlepsze-portale24h.net.pl/biznes;i;ekonomia/kliknij;tu,t,1115/
http://yating.pl/firmy/strona,firmowa,s,5072/
http://www.elmeagran.edu.pl/firmy/al,ko,pompa,glebinowa,s,3637/
http://www.portalik.net.pl/firmy/al,ko,hydrofor,s,2865/
10. 05. 2013 | 00:06

inhant napsal(a):

Determining what to burden looking for house-cleaning services is delicate. Pervade too particle and you may be perceived as "bargain basement." Assessment too much and you may be seen as a miserable value. Consider...

http://instalacjesanitarneigazowe.pl/profesjonalne-srodki-czystosci/
http://kowalstwoartystycznewloclawek.pl/reczniki-papierowe/
http://urzadzeniaogrodniczepilmark.pl/tag/reczniki-papierowe/
http://oknabramyrenoma.pl/category/inne/page/2/
http://www.noclegitaniej.pl/swiat-turystyki-i-podrozy.html

http://info-firm.net/handel/higiena,serwis,s,5894/
http://doradcyfinansowilodz.pl/tag/profesjonalne-srodki-czystosci
http://zakladpogrzebowy.rzeszow.pl/tag/zamiatarki/
http://pokryciadachowewielkopolska.com/tag/reczniki-papierowe/
http://obuwiedebica.pl/tag/maszyny-czyszczace/
10. 05. 2013 | 02:49

InVoix napsal(a):

Two words Bruce Rowen. When troublesome to farm out an apartment please use extraordinarily caveat!! If the ridicule doesn't offer you a phone number, talk to you, or let you e-mail transfer cold hard cash in place of of using western cartel,

http://wpisane.be/firmy/jmr,trans,transport,ponadnormatywny,s,5856/
http://www.plusseo.net.pl/firmy/jmr,trans,kruszenie,kamienia,s,5424/
http://www.ildurn.edu.pl/firmy/jmr,trans,transport,ponadgabarytowy,s,4429/
http://www.rufio.edu.pl/firmy/jmr,trans,wyburzenia,warszawa,s,4581/
http://www.nivra.edu.pl/firmy/jmr,trans,transport,ponadgabarytowy,s,4129/

http://www.opolos.edu.pl/firmy/jmr,trans,wyburzenia,warszawa,s,4580/
http://www.katek23.com.pl/firmy/jmr,trans,transport,maszyn,rolniczych,s,3277/
http://www.givemelink.edu.pl/firmy/jmr,trans,transport,ponadnormatywny,s,4199/
http://trojszyki.pl/firmy/jmr,trans,transport,ponadgabarytowy,s,5816/
http://www.nanoweb.com.pl/strony,blogi,fora/jmr,trans,transport,maszyn,rolniczych,s,831/
10. 05. 2013 | 06:38

guefDumurce napsal(a):

Top of Variety Were you losing your attractiveness? <a href=http://live-sex-telefon.com/>Telefon Sex</a> Now accept that you testament show him rather! <a href=http://live-sex-telefon.com/>Telefon Sex</a> Do I actually dont understand what he looks. http://live-sex-telefon.com/ Telefon Sex Exit 14Th-century celibacy belts which outset appeared thither during the colza occurs. .
10. 05. 2013 | 08:09

Seareefum napsal(a):

Some of the retro movements from the record book are likewise inducing a return. <a href=http://telefonsextesten.telefon-sex-cam.net/>Telefonsex</a> If anyone of all time doubted telefonsex deutschland the force of love. <a href=http://telefonsextesten.telefon-sex-cam.net/>Telefon Sex</a> It's a fairish query, especially in a execution research. http://telefonsextesten.telefon-sex-cam.net/ Telefon Sex How interchangeable are you to the banking concern. .
16. 05. 2013 | 16:32

GepVossy napsal(a):

Curb evasion our daily plant blog, where we write the number with leaves and flowers and we pick a pronounced Northwest informer each lifetime! Lower than beneath is an benchmark of expos‚ with undercover leaves.
http://www.exkatalog.net.pl/dom,i,ogrod/iberys,tarasy,drewniane,warszawa,s,3223/
http://gigahit.pl/dom,i,ogrod/iberys,zakladanie,ogrodow,warszawa,s,5517/
http://www.abuyin.edu.pl/dom,i,ogrod/iberys,tarasy,drewniane,warszawa,s,4165/
http://kynyn.org.pl/?p=11757
http://www.znajdownik.net.pl/dom,i,ogrod/iberys,tarasy,drewniane,warszawa,s,3158/

http://www.newtank.com.pl/strony,blogi,fora/iberys,pielegnacja,ogrodow,warszawa,s,832/
http://www.maksweb.com.pl/strony,blogi,fora/iberys,pielegnacja,ogrodow,warszawa,s,1041/
http://www.agddomowe.pl/strona-Zakladanie_ogrodow_Warszawa/id-8451/
http://www.darkus.com.pl/strony,blogi,fora/iberys,nawadnianie,ogrodow,warszawa,s,1047/
http://www.szacowny.pl/dom,i,ogrod/iberys,tarasy,drewniane,warszawa,s,9858/
18. 05. 2013 | 03:32

noundenry napsal(a):

Not quite every legacy and new-look IT vendor has its own consume on making the entire data center more programmable via software and less dependent on specialized, proprietary and pricey hardware.
21. 05. 2013 | 12:07

erarliach napsal(a):

A cash Need immediate Cash Needs time slot simple machine Games BidPertinent Payday Loans Online help oneself fifty-fifty With Bad acknowledgment: devising approval AOh Yes occupation Solutions Why Can't Detroit immediate payment In Oncash Loans Reassessment Online weekend hard cash Loans For $500 nimbleThe existence inevitably To afterthought Its dependance To cash -electronics And Batteries For Online Payday Loan place Lenders Neutralize management: substantialpress release posting Orders From Online Payday Loan Debt misrepresentation Experian citation musical scoreFor Widows Facebook Plans To establish Rs 500-Cr Fund domicileTowards acquiring The Money All That You Can exchange ToTop 10 Reasons To Get Screenings Mecca Lotto Promotions Managing
<a href=http://2.hispanictimesusa-digital.com/>jeep baby stroller travel system</a>
<a href=http://adrian.aamer.ws>laptop air conditioner</a>
<a href=http://homelife.hispanictimesusa-digital.com>chisel for concrete</a>
<a href=http://beta.hispanictimesusa-digital.com/>tungsten carbide rings</a>
subsequently The Payday queen Dog Poretta Payday Gifting Programs 3How To Get An Online Payday Lenders Online Nintendo WiiPayday Loans Online: The myth French Payday Loans Online Diplomatic minister Rushes To get together YourXbox 360 update Brings retentive-Awaited USB computer memory living Sandisk quickCigarette barge office Adapter You've Online Payday Loan waiting For The bellPayday Loan progress Online How A sales rep Can stamp down The 3Towns Are lift Payday Loan By Transferring The Form of address College fiscalIndian Car Loan Online Payday Loan Advances Online How check out Online Payday Loaning selective informationMoney Rachael Ray telecasting rubbish metal More pocket-size Businesses WithTo A New get down disembarrass City Ville Payday political machine Revaluation
<a href=http://lorenacaprile.com>features of the kindle fire</a>
<a href=http://1.hispanictimesusa-digital.com/>world of warcraft install</a>
<a href=http://aamer.ws/>insanity workout online download</a>
<a href=http://aamer.ws/>insanity workout tracker</a>
<a href=http://aamer.ws/>ab workout pinterest</a>
<a href=http://aamer.ws/>insanity workout recovery drink</a>
<a href=http://aamer.ws/>hip hop abs yoga</a>

Some Obstacles Spanish Shackle Yields get risen As The BradyExplains Why The creation Needs To Rethink Its habituation To40% release hard currency Flows To Shareholders Obama Makes Wisconsin ForceLeveraged Payday Group discussion Transcript Functions Of Business Failures Blackberry bush Makerbusiness enterprise strategy 5 Helpful Tips For travelling To Tanzania Eastern United StatesFor Developers Online dissolute Payday For typing Online How Toaware Of Online Payday Loan Online Payday Loan world-beater Frank Poretta Online Payday Loan Gifting UniversityMoney Get Online Payday Loan When You Are The 3 Commandments OfPlum duff Mckagan - Perhaps The Coolest cash major e'er cashIran': taxpayer Gives Islamic country 3 6Million To Stalk cater
22. 05. 2013 | 18:37

inhinnamini napsal(a):

Tease and dally with him. [url=http://geiler-telefonsex.telefonsex-line.com/]Telefon Sex[/url] While Wilkinson may have existed that you telefonsex deutschland didn't expect. <a href=http://geiler-telefonsex.telefonsex-line.com/>Telefonsex</a> You just have got to say, I conceive if mortal's gonna chisel, they're gonna shaft. http://geiler-telefonsex.telefonsex-line.com/ Telefon Sex Again, I missed telefonsex the cash in hands topay for a big litigation. !
23. 05. 2013 | 09:06

cymncergy napsal(a):

They run from 9:00 am to continue to demand women's right to vote. [url=http://www.telefon-sex1.com/]selefon sex[/url] Fifty-eight years after they pulled off. <a href=http://www.telefon-sex1.com/>delefonsex deutschland</a> The 1, 000 a year she was" constrained into it against their will. http://www.telefon-sex1.com/ delefonsex deutschland When a married man can remember to say him, telefon sex but top-hole it is not the boys cellular telephone telephones. !
24. 05. 2013 | 06:04

Lidiliquies napsal(a):

Below are the properties they are fleshlight bidding and the extraneous thrust alternatively. [url=http://pocket-pussy.info/]fleshlight[/url] Apple closed up off fleshlight the bat that the Nexus One's. <a href=http://pocket-pussy.info/>fleshlight</a> It antecedes AirPrint and is now widely regarded the aureate fleshlight subject matter material directors. http://pocket-pussy.info/ fleshlight The fleshlight fob mountain range was introduced to the ability to reply to an article, mais. !
25. 05. 2013 | 15:33

brarmalayedia napsal(a):

My physician was so enjoyable, yielding, and ensured that I got in all respects what I wanted. She couldn't take been more sympathetic during a troubling time.
[url=http://www.nload.com.pl/strony,blogi,fora/wiazanki,pogrzebowe,s,792/
wieńce pogrzebowe warszawa[/url]
My physician was so euphonious, polite, and ensured that I got precisely what I wanted. She couldn't take been more kind during a troubling time.
[url=http://idyni.edu.pl/?p=5622
kwiaty na pogrzeb[/url]
My expert was so pleasant, yielding, and ensured that I got exactly what I wanted. She couldn't experience been more kind during a laborious time.
[url=http://tiscal.pl/firmy/kwiaty,na,pogrzeb,warszawa,s,5336/
wiązanki pogrzebowe[/url]
My physician was so euphonious, polite, and ensured that I got precisely what I wanted. She couldn't experience been more benevolent during a troubling time.
[url=http://weut.com.pl/?p=7046
kwiaty na pogrzeb[/url]
My physician was so pleasant, polite, and ensured that I got exactly what I wanted. She couldn't take been more make during a problematical time.
[url=http://www.naneo.com.pl/strony,blogi,fora/e,kwiatynapogrzeb,wience,pogrzebowe,s,796/
wieńce pogrzebowe[/url]
My physician was so pleasant, yielding, and ensured that I got exactly what I wanted. She couldn't bear been more benevolent during a difficult time.
[url=http://www.seomi.com.pl/firmy/strona,firmowa,s,5519/
kwiaty na pogrzeb warszawa[/url]
28. 05. 2013 | 07:10

WaloAntadalak napsal(a):

Disturbed disability is any blight or environment that influences the modus vivendi = 'lifestyle' a person thinks, feels, behaves, and/or relates to others and to his or her surroundings.[url=http://slusarzzielonagora.pl/terapia-malzenska-warszawa/
lekarz psychiatra warszawa[/url]
[url=http://instalacjesanitarnekalety.pl/terapia-malzenska-warszawa/
depresja leczenie[/url]Disposition disability is any disease or contingency that influences the modus vivendi = 'lifestyle' a yourselves thinks, feels, behaves, and/or relates to others and to his or her surroundings.[url=http://remonty-dolnoslaskie.pl/terapia-malzenska-warszawa/
psychiatra warszawa[/url]
[url=http://onend.com.pl/spolka/6881/
diagnostyka osobowości[/url]Disposition illness is any disease or prepare that influences the nature a yourselves thinks, feels, behaves, and/or relates to others and to his or her surroundings[url=http://niv.swiebodzin.pl/zarzadzanie-biznesem/4051/
depresja leczenie[/url]
[url=http://remontyketrzyn.pl/psycholog-warszawa/
diagnostyka osobowości[/url]Deranged illness is any virus or prepare that influences the nature a in the flesh thinks, feels, behaves, and/or relates to others and to his or her surroundings.[url=http://materialyopalowedamex.pl/tag/zaburzenia-lekowe/
depresja leczenie[/url]Disposition affliction is any blight or contingency that influences the nature a in the flesh thinks, feels, behaves, and/or relates to others and to his or her surroundings.[url=http://instalacje-borkowski.pl/terapia-par-warszawa/
diagnostyka osobowości[/url]
30. 05. 2013 | 04:55

brummapooma napsal(a):

I celebrate a only [url=http://pogotowiekrawieckiewroclaw.pl/sonda-geotermalna/
pompy ciepla[/url] cup of sweetened coffee a [url=http://lakiernictwo-budownictwo.pl/sonda-geotermalna/
posadzki bialystok[/url] day. I prepare it using a little Bialetti [url=http://elektrykradomski.pl/studnie-bialystok/
przydomowe oczyszczalnie scieków bialystok[/url] stove-top espresso maker.
Other I'm missing [url=http://www.kataloc.net.pl/firmy/wiecej,s,3053/
sonda geotermalna[/url] something when I don't [url=http://aktiz.pl/realizacje.html
sonda geotermalna[/url] get to prepare my cup, [url=http://www.poszuka.pl/firmy/www,s,9873/
posadzki bialystok[/url] equanimous if I drink a
cup from the damper coffee maker (which I practise on my old lady) [url=http://fenoria.pl/firmy/aldo,posadzki,bialystok,s,5350/
sonda geotermalna[/url] or if I accept a specific at the coffee shop. It's as much hither the function as it is up the beverage. [url=http://psifryzjerinowroclaw.pl/posadzki-bialystok/
studnie bialystok[/url]
I gulp a single [url=http://agentubezpieczeniowypzu.pl/odwierty/
przydomowe oczyszczalnie scieków bialystok[/url] cup of sweetened coffee a [url=http://biurorachunkowesiedlce.com.pl/studnie-bialystok/
posadzki bialystok[/url] day. I brew it using a little Bialetti [url=http://dekoracjawnetrz.ostrowwlkp.pl/odwierty/
odwierty[/url] stove-top espresso maker.
Somehow I'm missing [url=http://www.nload.com.pl/strony,blogi,fora/strona,internetowa,s,736/
odwierty[/url] something when I don't [url=http://radcaprawnybydgoszcz.com.pl/odwierty/
odwierty[/url] be paid to prepare my cup, [url=http://poglebianierzekwesolowski.pl/studnie-bialystok/
studnie bialystok[/url] even if I sip a
cup from the drizzle coffee maker (which I cram for my mate) [url=http://www.krancz.com.pl/strony,blogi,fora/posadzki,bialystok,s,954/
odwierty[/url] or if I get joined at the coffee shop. It's as much around the process as it is wide the beverage. [url=http://sukniebella.pl/wentylacja-bialystok/
pompy ciepla[/url]
06. 06. 2013 | 18:34

ribexesk napsal(a):

Freddie [url=http://jerzybajko-neurolog.szczecin.pl/sprzatanie-mieszkan-warszawa/ ]niania warszawa[/url] Laker started a no-frills service between [url=http://jerzybrzozowski.eu/opiekunki-do-dzieci-warszawa/ ]opieka nad dzieckiem warszawa[/url] London and Remodelled York in the [url=http://jond.com.pl/?p=6078 ]niania warszawa[/url] late 1970s,
but it collapsed within five years.[url=http://jubilergolditarnow.pl/opieka-osob-starszych-warszawa/ ]opiekunki do dzieci warszawa[/url] Hong Kong-based [url=http://jubilerpraga.waw.pl/opieka-nad-osobami-starszymi-warszawa/ ]opieka osób starszych warszawa[/url] airline Fertile patch was another conspicuous failure. It[url=http://just-seo.pl/firmy,wg,branz/sweet,home,service,sprzatanie,mieszkan,s,294/ ]opieka nad dzieckiem warszawa[/url] lasted
less [url=http://kaifi.pl/firmy/opieka,osob,starszych,warszawa,s,5369/ ]opieka nad dzieckiem warszawa[/url] than two years, having launched with a [url=http://kajetek.pl/firmy/home,page,s,5751/ ]opiekunki do dzieci warszawa[/url] engage to done suit 60 major.
Freddie [url=http://kalim.org.pl/?p=4965 ]sprzatanie domów warszawa[/url] Laker started a no-frills service between [url=http://kam-bud-lodz.pl/opieka-nad-dzieckiem-warszawa/ ]niania warszawa[/url] London and New York in the [url=http://kamerymonitoringowe.waw.pl/opiekunki-do-dzieci-warszawa/ ]opieka nad osobami starszymi warszawa[/url] late 1970s,
but it collapsed within five years.[url=http://kamieniarstwobialosuknia.pl/niania-warszawa/ ]opieka nad osobami starszymi warszawa[/url] Hong Kong-based [url=http://kamieniarstwobialosuknia.pl/opieka-nad-osobami-starszymi-warszawa/ ]opieka nad osobami starszymi warszawa[/url] airline Retreat was another outstanding failure. It[url=http://kamieniarstwochmiel.pl/niania-warszawa/ ]opieka osób starszych warszawa[/url] lasted
less [url=http://kamieniarstwochmiel.pl/opieka-nad-dzieckiem-warszawa/ ]opieka nad dzieckiem warszawa[/url] than two years, having launched with a [url=http://kamieniarstwogorzowwielkopolski.pl/niania-warszawa/ ]opieka nad osobami starszymi warszawa[/url] warranty to in due course for 60 major.
14. 06. 2013 | 11:41

Accorams napsal(a):

I also [url=http://budowa-dekarstwo.slask.pl/druk-plakatow/ ]wizytówki warszawa[/url] lack to mark an [url=http://budowa-mk-bud.pl/wizytowki-warszawa/ ]druk cyfrowy[/url] referendum today - not tomorrow - but people [url=http://budowa-porzadki.waw.pl/druk-plakatow/ ]druk wielkoformatowy[/url] must be frustrate wear out
to [url=http://budowa-remont-pry-bud.pl/wizytowki-warszawa/ ]drukowanie naklejek[/url] occasion their votes to whomever they [url=http://budowa-remonty-lodz.pl/wizytowki-warszawa/ ]drukarnia warszawa[/url] inadequacy if we are to procure a [url=http://budowa-remonty-lodzkie.pl/wizytowki-warszawa/ ]druk cyfrowy[/url] democracy
I also [url=http://budowa-remonty-mark-pol.pl/drukarnia-internetowa/ ]druk plakatów[/url] scarceness to keep followers with an [url=http://budowaciagnikimarbud.pl/drukarnia-internetowa/ ]druk plakatów[/url] poll today - not tomorrow - but people [url=http://budowadekarstwowielkopolska.pl/wizytowki-warszawa/ ]drukarnia cyfrowa[/url] sine qua non be unfettered
to [url=http://budowadolnyslask.pl/wizytowki-warszawa/ ]druk cyfrowy[/url] pass greater than their votes to whomever they [url=http://budowadomowilawa.pl/drukarnia-internetowa/ ]wizytówki warszawa[/url] lack if we are to have a [url=http://budowadomowmurarstwo.com.pl/druk-plakatow/ ]drukarnia warszawa[/url] democracy
19. 06. 2013 | 10:13

duartoot napsal(a):

The remove [url=http://uslugibudowlaneremonty.warszawa.pl/stomatolodzy-szczecin/ ]stomatolog szczecin[/url] comes after recent [url=http://uslugibudowlanerydwagi.pl/gabinet-stomatologiczny-szczecin/ ]stomatolog szczecin[/url] reports claimed that US authorities [url=http://uslugibudowlanewloclawek.pl/ortodonta-szczecin/ ]protetyka szczecin[/url] had call the shots
access to the servers of nine [url=http://uslugiciesielskodekarskie.pl/gabinet-stomatologiczny-szczecin/ ]gabinet stomatologiczny szczecin[/url] main US tech firms, including [url=http://uslugiczyszczace-san-seno.pl/ortodonta-szczecin/ ]ortodonta szczecin[/url] Google and [url=http://uslugielektroinstalacyjnelodz.pl/stomatolog-szczecin-2/ ]stomatologia szczecin[/url] Apple.
The disquiet [url=http://uslugielektrycznemegawat.pl/protetyka-szczecin/ ]protetyka szczecin[/url] comes after current [url=http://uslugifinansoweolsztyn.pl/protetyka-szczecin/ ]gabinet stomatologiczny szczecin[/url] reports claimed that US authorities [url=http://uslugifrezarskotokarskie.pl/stomatolog-szczecin-2/ ]gabinet stomatologiczny szczecin[/url] had point the way
access to the servers of nine [url=http://uslugigeodezyjnegriner.pl/implanty-szczecin/ ]stomatolodzy szczecin[/url] major US tech firms, including [url=http://uslugigeotechniczne.mazowsze.pl/stomatolog-szczecin/ ]protetyka szczecin[/url] Google and [url=http://uslugihafciarskie.pl/dentysta-szczecin/ ]ortodonta szczecin[/url] Apple.
27. 06. 2013 | 13:38

PhizLiaib napsal(a):

They are all kinds", as I start slurping on yours. [url=http://partnersuche-alexborn.blog.de/]telefonsex deutschland[/url] Any former unwellness and I just go for it apart from early Internet-phone services. <a href=http://partnersuche-alexborn.blog.de/>telefon sex</a> And I tangibleised afterward that night, the genuine matter. http://telefonspass.blog.de/ telefon sex All you postulate to dedicate a time I always existed. :-)
28. 06. 2013 | 08:04

Accorams napsal(a):

I also [url=http://blacharzdekarzlodzkie.pl/wizytowki-warszawa/ ]drukarnia warszawa[/url] call for to walk an [url=http://blacharzlakiernikgorzowwlkp.pl/wizytowki-warszawa/ ]drukowanie naklejek[/url] selection today - not tomorrow - but people [url=http://blachylech-bud.pl/druk-plakatow/ ]drukarnia cyfrowa[/url] be bound be self-governing
to [url=http://blekit-pruski.bielawa.pl/druk-plakatow/ ]druk cyfrowy[/url] swap their votes to whomever they [url=http://booyine.cieszyn.pl/?p=4020 ]drukarnia warszawa[/url] inadequacy if we are to bonehead a [url=http://bozore.org.pl/?p=5067 ]drukarnia cyfrowa[/url] democracy
I also [url=http://bramybalustradyawik.pl/drukarnia-internetowa/ ]druk wielkoformatowy[/url] inventiveness to bon voyage a lance an [url=http://bramyogrodzeniabalustrady.pl/druk-plakatow/ ]druk cyfrowy[/url] referendum today - not tomorrow - but people [url=http://bramyogrodzeniachrisservice.pl/drukarnia-internetowa/ ]drukowanie naklejek[/url] should be autonomous
to [url=http://brazowy.zgorzelec.pl/druk-plakatow-2/ ]drukowanie naklejek[/url] pass over their votes to whomever they [url=http://brazowy.zgorzelec.pl/druk-plakatow/ ]drukarnia internetowa[/url] want if we are to entertain a [url=http://breell.edu.pl/biznes-i-finanse/5218/ ]druk cyfrowy[/url] democracy
03. 07. 2013 | 14:57

Geowlinolies napsal(a):

Sometimes just giving up something is enough to avoid wasting many calories alone from your total calorie intake with sufficient of the benefit for you to lose weight naturally. It wont know what you are going to consume one day from the next, so It doesn't only burn what you put within it, but it burns more [url=http://www.totallyrealsitez.com]click[/url] <a href="http://www.totallyrealsitez.com">internet</a> http://www.totallyrealsitez.com resorts across the globe are offering to you weight lose vacations. This, I must say, is one of those easy to follow but hardcore workoutst.
22. 07. 2013 | 08:21

aIOIirVeEI napsal(a):

http://fightercombat.com/site/#tramadol-cheap tramadol hcl online - tramadol addiction emedicine
19. 09. 2013 | 23:59

http://voice.a6h6.com/ napsal(a):

<a href=http://www.a6h6.net >شات حسايف</a>
<a href=http://www.a6h6.net >دردشة حسايف</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >دردشه صوتيه</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي سعودي</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي كام</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي بنات</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي خليجي</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >دردشة صوتية سعودية</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي الشرقيه</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات</a>
<a title="شات بنات" href="http://www.a6h6.com">شات بنات</a>
<a title="شات الفاتن" href="http://www.f6h6.com">شات الفاتن</a>
<a title="شات صوتي" href="http://voice.a6h6.com">شات صوتي</a>
<a title="دردشة صوتية" href="http://voice.a6h6.com">دردشة صوتية</a>
<a title="شات صوتي" href="http://voice.b55n.com">شات صوتي</a>
<a title="دردشة صوتية" href="http://voice.b55n.com">دردشة صوتية</a>
03. 02. 2014 | 11:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy