Porošenkova "nová Ukrajina"

29. 05. 2014 | 07:37
Přečteno 11081 krát
Ukrajinské prezidentské volby dopadly jasně a pravděpodobně nikdo jejich vyzněním překvapen není. Vyhrál je miliardář Petr (Petro) Porošenko, a to hned v prvním kole. Získal nadpoloviční většinu hlasů, tudíž lze říci, že neměl konkurenci. Ani ve známé Julii Tymošenkové. Na Východě po léta sarkasticky přezdívané „plynová princezna“, na Západě přizdobované žinantní mediální aureolou nevinné oběti janukovyčovské zvůle. (Právní) džungle, která je v nových prozápadních pořádcích – pro změnu – klučena klasickými politickými čistkami...

Ani Petro Olexijovyč Porošenko nepředstavuje něco lepšího, než co ztělesňuje zázračně uzdravená Tymošenková. Veteránka „oranžové revoluce“, z níž v zásadě vzešlo pouhé střídání jedné kleptokratické elity jinou chorobně chamtivou skupinkou. Porošenko má být sedmým nejbohatším Ukrajincem, jeho jmění prý pochází z produkce čokolády, kterou mimochodem vyváží hlavně do sousedního Ruska!

Právě v této obchodní orientaci dalšího evropského velkopodnikatele, jenž se úspěšně vrhl na politiku (viz Berlusconi, Babiš, Kiska…), spatřují někteří jistou naději. Svým způsobem ji vzbuzuje též vysoce produktivní názorovou pružností, akrobaticky ohebnou páteří, díky níž už hladce participoval na několika mocensky protilehlých projektech. Volajících do různých světových stran.

Mohl by se tak v těžkých časech snáze domluvit s Bruselem i Moskvou a přispět k ukončení zástupné občanské války, která mimo jiné zpochybňuje samotnou legitimitu jeho výběru do čela státu. Zvolení oligarchy na základě všeobecného odporu k oligarchům.

Jinak aby nedošlo k mýlce, nemožné na počkání či zázraky do tří dnů se za Porošenka konat nebudou. Těžko říci, jak dlouho on sám vydrží u lizu. Nicméně Krym zůstane ruský a Ukrajina, známá všestrannou prodejností, trvale rozdělená. Stane se sférou stýkání a potýkání, nárazníkovou zónou mezi ambiciózními bloky. Poločasem rozpadu.


Text je rozšířením glosy zveřejněné deníkem E15


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Ukrajina náš vzor.
Bakala na Hrad, dobroty barel zrezivěl.
Ať žije zbrusu nová demokracie.
Pryč s mafiánkým kapitalismem.
Soumrak nahých zadků je tady.
Všichni jsou si sice rovni, ale jen v porodnici,

A až bude Vandas zlobit pošleme nad Šluknov Gripeny
Pomozte chudákovi konzumací čokolky, každý dvě Porošenkoe ke svačině.
Šimon v tísni je rozdá místo somy.
29. 05. 2014 | 07:52

Maximus napsal(a):

Ten Porošenko, soudě podle jeho prvních výroků, bude asi taky pěknej trouba, jemně řečeno! On by chtěl fyzickou účast armády USA na UA a vyplodil další duševna. Ta země je dnes totálně rozvařená a rozhozená jak politicky, hospodářsky a i národnostně, do toho může vstupovat jen někdo kdo má ty nejhorší postranní úmysly. Evropa a zejména ta východní by měla být na pozoru a hlavně naši politici s Poláky, Slováky by měli zatáhnout za záchranou brzdu a snažit se o snížení napětí mezi všemi aktéry této obludné zábavy. Ono je to totiž od nás opravdu jen za humny!
Hezký den.
29. 05. 2014 | 07:58

Pepa Řepa napsal(a):

Napolijón říkal, že každý má v tornistře maršálskou hůl.

Nezoufejte, každý zbrusu nový uvědomnělý Čechoevropan nosí v igelitce fanku se lžící Oleha a hadr Oxany.

GO WEST čecháčci.
Mudrci z Chelmu náš vzor demokracie!
29. 05. 2014 | 08:01

Maximus napsal(a):

Toho Porošenka bych poslal na návštevu do Modřan do prostor bývalé Orionky, ať ví, do čeho s EU jde. Dnes tam jsou jen pěkné kanceláře Nestlé a bytový komplex Belárie, fakt roztomilé. Víš co Čokoládovej, jeď do Pelhřimova..... pardon Modřan, ať víš, co tě čeká!
29. 05. 2014 | 08:02

hans napsal(a):

Porošenko zvolen prezidentem, agrese prokyjevských ozbrojenců se okamžitě zintenzivní, ve Slavjansku místo pozic domobrany bombardují nemocnici, školu a obytné domy, v Doněcku a Lugansku desítky mtrvých (nejvíce při útoku na náklaďák se zraněnými označený červeným křížem, Porošenko teroristické zabíjení civilistů vychválí a co napíše myslitel Kopecký? Porošenko uuurčitě uuuuklidní situaci.

Bože dobrý, kde se líhnou takoví "publicisté a pedagogové". Chudáci děti, chudáci čtenáři.
29. 05. 2014 | 08:05

Skogen napsal(a):

Tak vida, z Majdanu je prý turistická atrakce. Bác ho, tak se tvoří poutní místa, postřílet lidi a začít prodávat suvenýry. Jen mě mate, že se dle zpravodajství A.cz mají turisté fotografovat nejen před barikádami, ale také před vypáleným Domem odborů. Kyjev nebo Oděssa, to je přece jedno, Porošenko všechno zamázne.
29. 05. 2014 | 08:06

scallop napsal(a):

Kohout zakokrhal, uz je rano.
29. 05. 2014 | 08:06

Ládik!!! napsal(a):

Článek mi nic neřekl. Na rozdíl od rozhovoru Mirka Topolánka s p. Veselovským - kde jsem se dozvěděl, že Slavjansk leží na nalezišti energie, jaké Rusko ve své evropské části nemá. V moři vedle Oděssy taky něco je. A všude, kde je k mání energie, se angažují rusáci. Protože nic neumí vyrobit, umí jen plundrovat přírodní bohatství.
29. 05. 2014 | 08:15

Baba Jaga napsal(a):

Neochutnal tu náhodou někdo čokoládu z čokoládovny nového pana presidenta?
Kdysi dávno jsem si vyměnila bonbošku s dopisním kamarádem z Charkova - byla úplně jiná než naše. Nyní už ale asi všude "vsjo rovno".
(Já si nového představitele Ukrajiny při prvním komentování výsledku voleb představila mylně co milého čokoládového černouška - a ono to majitel výrobních kapacit...)
29. 05. 2014 | 08:19

Pepa Řepa napsal(a):

Nová pohádka pro malá úkáčka

Malý Oleh pocházející z velice chudé rodiny se doslechne v televizi o zlatých kupónech, které čokoládový magnát umístil do pěti čokolád. Ty pak nechal rozvézt do celého světa. Všechny kupóny se rychle najdou, ale ukáže se, že kupón nalezený v Rusku(!!!)je padělek.

Později objeví Oleh v Kievě na zemi pětidolarovou bankovku a koupí si za ni čokoládu, ve které najde poslední z pěti zlatých kupónů, který zajišťuje těm, kteří ho najdou exkurzi do gigantické továrny na čokoládu oligarchy Porošenka

Když tam přijdou, začnou děti prapodivně mizet.
Pak zůstane pouze Oleh a pan Porošenko mu daruje celou svoji továrnu.

V hlavní roli Johny Depp, natočeno ve studiu Nudlemanová and Brothers

Blockbuster roku 2014.
jedno voko nezůstane suchý, happy end to jistí.
Ovšem jenom ve filmu.
Pak zazvoní zvonec.......
29. 05. 2014 | 08:22

Maximus napsal(a):

Ládiku!!!

Zase perlíš: Rus nic neumí vyrobit, umí jen plundrovat přírodní bohatství.

Vidíš to chlapče moc jednostranně, když už, tak dnes vše umí vyrobit jen Číňan, Američan umí jen nadatlovat na klávesnicích bank. serverů rezervní měnu USD a jak jsem si všimnul třeba ten průser s ropou v Mexickém zálivu Rus nezavinil. Jedině, že by se Rusáci převlékli do britských mundůrů, aby tvůj motor pěkně Shell. Vidět svět černobíle je záležitost jednoduchých lidí a to ty přece nejseš.
Hezký den.
29. 05. 2014 | 08:23

Ládik!!! napsal(a):

Maximusi -
na klavíru jsou jen černé a bílé klávesy.
29. 05. 2014 | 08:25

Filuta napsal(a):

Teď bych od vlasteneckého Rusa očekával, že zruší Porošenkovi kontrakty.
Může prodávat ukáčkům.
Podobně to proběhlo s Mekáči.
Rusové nejsou Češi a nenechají si nic líbit.
29. 05. 2014 | 08:30

Maximus napsal(a):

Ládikusi!!!

Tak tos´ mě dostal ostravský draku..... Černí-bílí, hodní-zlí, chytří-hloupí, blondýny-brunetky, sakra a co zrzky, kam s nima, pak tu jsou Ládici!!! a Neládici.....
Ale máš to potom v životě jednoduché, navrhuji požádáme Číra-Klimboše, Vrtulníka, Rovnátka a chemického Alího a půjdeme dát Rusovi přes držku! A údernou armádní rotu bude doplňovat na vozejku s berlí zraněný odvážný Bimboš! Požehnání dá feldkurát Duka. A budeme křičet Na Bělehráád sorry na Moskvůůů!
Čus, ať tě nepřejede autobus.
29. 05. 2014 | 08:34

Občan napsal(a):

Pane Kopecký,
nedělejte z nás voly.
Porošenko zbohatl jako minimálně organizátor nájemných vražd ve "zlatejch devadesátejch". Přes čokošky už jenom vypral prachy. Mimochodem - dodnes se nikdo raději ani nepokusil zjistit, JAK vlastně k tomu podniku přišel.

S Rusy se ani omylem nehodlá domlouvat, protože jeho prvním počinem ve funkci bylo, že požádal USA o vojenskou intervenci.
US základna na Ukrajině bude následovat v rychlém sledu; a my budeme zase o krok blíž k WWIII

Mimochodem - Vám připadají ty ukrajinské volby legální a legitimní?
Já jen, že když probíhají volby v některých jiných zemích, tak pozorovatelé kvičí jak podsvinčata nad každou sebemenší drobnůstkou. A pokud jsou to volby v Rusku, Bělorusku nebo třeba v Barmě, tak předem ječí, že jsou tutově zfalšované.

No, takže můžeme očekávat, že si tohoto "velikána svobody a demokracie" pozve Zeman nebo Zaorálek v brzké době na kafe. Eštonka k tomu prej napeče keksíky...
29. 05. 2014 | 08:34

soused Filuty napsal(a):

nick Filuta je Rus..
29. 05. 2014 | 08:37

Skogen napsal(a):

Ládík,

dalo by se souhlasit, pokud by těžařský deal nebyly udělaly americké firmy. Takže jste asi mířil dobře, ale trefil někoho jiného. Když se po vzoru Krvavé Madlény a Weslyho pustili na dobytém claimu do byznysu i Bideni. Ten mladší má mít pod palcem saturaci výpadku plynu z Ruska. Evropská divize. Kýžená diverzifikace zdrojů, asi. Sice to vyjde dráž a se zelenýma celé Evropy to musí seknout, ale hlavně, že Biden není Rus. Collateral demage. Go West.
29. 05. 2014 | 08:40

ukrajinec napsal(a):

Doufam ze prezident Porosenko rozdrti ty proruske maskovance co rabuji a delaji bordel na vychode nasi zeme.
29. 05. 2014 | 08:40

Filuta napsal(a):

Za co bojují polské eskadry smrti na Ukrajině?
Nikolaj Mališevskij

11. května dorazil na kyjevské letiště v naprostém utajení letoun; obsluhoval ho letištní vojenský personál, místo civilistů. Vojenské uniformy NATO, 500 balíků amfetaminů a kontejnery označené značkou pro jedovaté látky, které byly vyloženy z letadla. Na příkaz kyjevského direktorátu SBU nebyli vojáci, náklad a kontejnery prohlédnuti a vše opustilo letiště v autech s neprůhlednými skly. Náklad byl doprovázen agentem CIA Richardem Michaelem. Na palubě letadla byli také bojovníci Pravého sektoru a polské soukromé vojenské společnosti ASBS (Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz) Othago, vytvořené před několika lety současným polským ministrem vnitra B. Sienkiewiczem...

Po šéfovi CIA navštívil Kyjev, 21-22. dubna, vice-prezident Joseph Biden. V projevu ve Verchovné radě Biden uvedl, že Washington podporuje ukrajinskou vládu stojící tváří v tvář „ponižujícím hrozbám“, kdy měl evidentně na mysli Rusko. Města, která se junta zoufale snaží si podrobit, se nachází v oblasti Dněpro-Doněcku, kde jsou obrovská ložiska břidlicového plynu. Royal Dutch Shell si již nárokovala pozemky v tomto kraji. „Řekl bych, že ekonomické zájmy v tomto případě jsou tím, co pohání pučistický režim v Kyjevě k zahajování vojenských akcí proti vlastním občanům, protože se snaží vydělat na těchto kontraktech podepsaných předešlou vládou,“ tvrdí americký expert na zahraniční záležitosti Nebojsa Malic.

Robert Hunter Biden, syn amerického vice-prezidenta, který se stal častým návštěvníkem Kyjeva, byl tajně jmenován do představenstva největšího soukromého producenta plynu na Ukrajině, Burisma Holdings, který je registrován na Kypru a má licenci na rozvoj plynových polí v oblasti Dněpro-Doněcku. V dubnu Devon Archer, rodinný přítel amerického ministra zahraničí, který byl na univerzitě spolubydlícím Kerryho nevlastního syna a hlavním poradcem během prezidentské volební kampaně Johna Kerryho v r. 2004, rovněž dostal místo v této společnosti.

Američtí vrcholoví představitelé a jejich blízcí příbuzní mají velký osobní zájem ve všech zemích, napadených americkými okupačními jednotkami, již od dnů válek proti Jugoslávii a Iráku. Například Kerryho předchůdkyně ve funkci ministryně zahraničí, Madeleine Albright, měla firmy v „nezávislém Kosovu“, a Bidenův předchůdce ve funkci vice-prezidenta, Richard Cheney, a jeho rodina, jakož i další americká ministryně zahraničí Condoleeza Rice, měli podíly na iráckých energetických zdrojích prostřednictvím firem Halliburton a Chevron. Stejné zájmy se objevují u těch, kteří slouží zájmům Američanů ve východní Evropě. Například bývalý ukrajinský ministr životního prostředí Mykola Zločevsky a bývalý polský prezident Aleksander Kwasniewski jsou v představenstvu Burisma Holdings.

Jedno z potenciálních polí břidlicového plynu, na které byla práva na rozvoj dána Burisma Holdings, je pole Juzivska. Mimo Slavjansku a některých částí u Kramatorsku, se 160,000 obyvateli, jsou součástí klejmu daného Shell města Krasny Luč a Svjatogorsk v Doněcké oblasti, jakož i Balakeja a Izyum v sousedním Charkovském regionu. A kontrakt na těžbu břidlicového plynu je napsán tak, že ukrajinská vláda je povinna násilně vyvlastnit pozemky zákonných vlastníků, pokud Shell uvede, že plánuje na těchto pozemcích vrtat. Okolí Slavjansku bylo vybráno jako místo pro vrtání prvních plynových studní…
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5997-za-co-bojuji-polske-eskadry-smrti-na-ukrajine.htm
29. 05. 2014 | 08:44

Filuta napsal(a):

Sousede,

já jsem Čech jako poleno.
Jenom nepatřím k těm deseti procentům havloidů, kteří nepoužívají vlastní mozky, páč je mají kompletně vymyté dočista dočista.
29. 05. 2014 | 08:46

Občan napsal(a):

Ládiku!!!,
Vy jste vzal v sepisování pitomostí záskok za Šroubika, který konečně vyrazil rozbít hubu rusákovi? (Doufejme, že ten chlapec statečný přibalil do báglu Štětináče. Dědouš zná terén, může ho navigovat; a strejda Alzheimer se postará, aby se cestou nenudili.)
29. 05. 2014 | 08:47

Maximus napsal(a):

Občanovi

Nepřehánějte pane kolego, držitel Nobelovy ceny za mír Barack Obama vše přece noblesně vyřeší jednáním a všichni budem potom šťastní a veselí.
Jednu z největších zemí světa přece nemůže vést (autocenzura).....
Hezký den.
P.S.
Už jsem to tady jednou psal. Před léty jsem četl knihu o příčinách 1.WW a mimo jiné mě tam zaujalo, jak tehdejší média a politici těsně před válkou zfanatizovali davy lidí jak ve Francii, tak v Německu a všichni běhali po ulicích a náměstích s fanglemi a vyřvávali "dáme jim přes držku apod.".
Pak jich 5 milionů doslova chcíplo v bahně ve Francii. Sorry za výraz.
Dnes naštěstí jsou lidé informovanější a snad i inteligentnější a nenechají si nakrmit uši hraběcími pehecími apod. radami. Jinak bude totální průser a všichni to odneseme. Ti nejvyšší politici nesmí žít odtržení od lidí, jinak jejich rozhodnutí budou totální trotloviny. Jen mám strach, že ti Barackové a Angely a spol. žijí teráriích či akváriích a nemají potřebnou sebereflexi.
Hezký den.
29. 05. 2014 | 08:48

travel consultant napsal(a):

Skogen,

Go East ! Go home. All the way to North Korea. Happy voyage.
29. 05. 2014 | 08:51

TomášL napsal(a):

Ládíku,

proč by mělo mít Rusko zájem o východ Ukrajiny? Zastaralý průmysl těžký a těžební, který se pořtýká se snižující ce cenou ocele i uhlí, Rusko má největší zásoby uhlí na světě, do Ukrajiny jezdí nakupovat Rusové, neboť Ukrajinci jsou chudší (mají 40% ceny potravin jak k Rsku), kdyby si východ ukrajiny připojili, tak by ho museli dotovat jako Krym na platech, důchodech atp. Ukrajinský vojenský komplex vyrábí starší typy zbraně jak Rusko....

Jediná devize východní Ukrajiny jsou samotní Ukrajinci, kteří se můžou kdykoli přestěhovat do širého Ruska za lepším...

PS: Všichni řeší východ Ukrajiny, která nikoho nezajímá, a Krym už je doma... Njn. :-)
29. 05. 2014 | 08:52

jozka napsal(a):

Maximus:

Jenze oni v tech terariich ziji. Jako chlapec jsem cital o panovnicich, ktere nosili, aby se jejich noha nahodou nedotkla zeme. Tak daleko zatim nejsme. Zatim se jenom zavaruji dekly na kanalizaci na mistech kudy vsemi milovany ochrance lidu prijizdi.
29. 05. 2014 | 08:53

Michal Macek napsal(a):

"11. května dorazil na kyjevské letiště v naprostém utajení letoun..."

no to bylo teda fakt "naproste utajeni" kdyz o tom tady pisete :)
29. 05. 2014 | 08:56

Ládik!!! napsal(a):

TomášL -
Krym je doma a kdoví, jestli je na krymském plynovodu plynoměr. Kdy ho namontovali?
29. 05. 2014 | 08:57

Skogen napsal(a):

Konzultant,

lidi jako vy mám rád :) Když to není jednička, tak to bude nula, buď točíte řídítka doleva, nebo doprava, dá rozum, že jinak to nejde :) Moderní svět vám ale nepřeje, taková Conchitta Vuřtová není ani baba ani chlap, tady hrozí karambol. Podobně jako když polezete kamkoliv, zatímco máte s nohama pěkně na zemi dřepět na místě, kam patříte.
29. 05. 2014 | 09:04

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Horká čokoláda také zahřeje, nejen plyn. Plus zasytí.
Mně se to náhodou líbí, je to ekologické a stylové./Když nemají na topení - tak proč se nezahřejou šálkem horké čokolády ?/

Ale důležité je jen to, jak se to bude líbit těm,kterých se to týká.

My jsme jen nezúčastnění a nezávislí pozorovatelé.Zatím máme plynu dosti.
29. 05. 2014 | 09:08

Filuta napsal(a):

Tohle je jen perlička mimo téma.

Co jsme komu ,my Češi, udělali.


Opět krásně prší, pochvaluje si ministr Jurečka. A na Plzeňsku se děsí povodní
Poněkud nešťastně okomentoval lijáky zvedající hladiny řek ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Zatímco na Plzeňsku se lidé bojí povodní a odčerpávají vodu ze zaplavených sklepů, Jurečka si na sociální síti Twitter pochvaluje, jak "opět krásně prší".

Zdroj: http://www.lidovky.cz/co-vam-uniklo-ministr-si-pochvaluje-ze-krasne-prsi-fw2-/zpravy-domov.aspx?c=A140528_195312_ln_domov_ani
29. 05. 2014 | 09:09

travel consultant napsal(a):

Skogan,

vy patrite do minulosti. Stale tu o tom basnite. I kdyz to vydavate za pritomnost a dokonce i za budoucnost. Jste troska sveta ktery uz neexistuje. Jste dinosaur. Chcete se vratit v case do dob podle vas zlatych. Jste walking dead. Go home skogan, go to North Korea.
29. 05. 2014 | 09:18

berkowitz napsal(a):

Stockholmský syndrom je stav, kdy se unesený zamiluje do svého únosce.
Na UA to postoupilo ve vyšší level. Porošenko okradl (tak jako ostatní oligarchové) již tak zbídačelý lid. Následkem toho se do něj Ukrajinci zamilovali a dali mu hlas ve volbách!
29. 05. 2014 | 09:20

Ládik!!! napsal(a):

Filuto -
taky si pochvaluju déšť. Ministr nemůže mít soucit s lidmi, kteří si nastavěli baráky v záplavovém území. Povolení dostali od komančů.
29. 05. 2014 | 09:21

soused souseda Filuty napsal(a):

soused Filuty je cikán.
29. 05. 2014 | 09:24

otazník napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde,
komu to dlužíte ? A proč to nelze splatit ? Odpovíte konečně ? A nebo jste jen demagogický žvanílek ?
29. 05. 2014 | 09:25

soused souseda sousedy Filuty napsal(a):

soused souseda Filuty,

Filuta je rom.
29. 05. 2014 | 09:28

Pavel13 napsal(a):

"Nicméně Krym zůstane ruský a Ukrajina, známá všestrannou prodejností, trvale rozdělená."

Krym zůstane ruský, protože tamní Rusy sand už nikdo nikam nebude stěhovat. Na neruských mapách bude mít barvu ukrajinskou. Jsem zvědavý, jak v Moskvě naloží s příští fakturou za pronájem námořní základny na Krymu.
29. 05. 2014 | 09:31

Pavel13 napsal(a):

Jak vydatná vlastně jsou ložiska čokolády na Ukrajině?
29. 05. 2014 | 09:33

Ládik!!! napsal(a):

Pavel13 -
případná otázka. Taky by mě zajímalo, kde a jak se čokoláda těží - zda povrchově, nebo hlubinně. Provedl už někdo vůbec průzkum čokoládových ložisek v ČSR?
29. 05. 2014 | 09:37

Filuta napsal(a):

Pavel 13


Odečtou jim to od těch milionů, co dluží Ukáčka za plyn.
Odteď už to nebude akční cena.
29. 05. 2014 | 09:39

Skogen napsal(a):

Konzultant,

ale jděte :) Víte, že vám vůbec nevěřím?
29. 05. 2014 | 10:00

Divobyj napsal(a):

Autor

Děkuji za pokus o reálný pohled na události na Ukrajině.
Na zdivočelé oligarchy platí zase jen oligarcha.
Myšlenka je to zajímavá a víme,že se v historii mnohokrát osvědčila.
Jeden příklad za všechny:
Na nas.ané,zdivočelé a prohnané české husity s vozovou hradbou platili pouze ještě prohnanější čeští lokajové také s vozovou hradbou.

První kroky Porošenka však mnoho nadějí na rychlé mírové ukončení krize nedávají.....
29. 05. 2014 | 10:01

ukrajinec napsal(a):

Ja se vsadim ze Filuta, Pavel13 a podobni experti na Ukrainu, tam nikdy nebyli. Jen kecaji Putinovske pohadky. Snad je presvedci nas novy prezident az znici ty maskovane ruske zabijaky na vychode nasi zeme. Doufam ze chytnou ty organizatory a samozvane proruske gubernartory a postavi je pred soud.
29. 05. 2014 | 10:01

soused souseda sousedy Filuty napsal(a):

Skogene,

nejste rom?
29. 05. 2014 | 10:03

Antroid napsal(a):

Ládik!!!

V Česku na významná čokoládová ložisk nenarazíte, zato v Karibiku...

https://www.google.cz/search?q=caribbean+girl&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=femGU-3kL8m7PcLdgMgL&ved=0CDwQsAQ&biw=1920&bih=985
29. 05. 2014 | 10:03

travel consultant napsal(a):

Skogene,

Vy asi verite jen Ransdorfovi. A novinam Halo.
29. 05. 2014 | 10:10

Antroid napsal(a):

Divobyj napsal(a): První kroky Porošenka však mnoho nadějí na rychlé mírové ukončení krize nedávají.....

Tím myslíte co? Že bezprostředně po svém zvolení nepřihopkal do Moskvy s nabídkou vazalského míru, jehož součástí by bylo uznání anexe Krymu a nabídka konverze východní Ukrajiny cestou Samozvané lidové republiky -> Nové rusko -> Rusko?
Že místo toho požádal o spolupráci jinou velmoc, která mu nekrade půdu pod nohama a nerozvrací jeho zemi spoluorganizací teroristických akcí s pomocí místní iredenty?
Navzdory tlaku, který na něj působí to chápu.
29. 05. 2014 | 10:11

Ládik!!! napsal(a):

Antroid -
na 2. řádku 6. obrázek - to není z Karibiku.
29. 05. 2014 | 10:12

Antroid napsal(a):

Ládik!!!

jj, není nad rozmanitost ---
29. 05. 2014 | 10:18

Antroid napsal(a):

ukrajinec Filuta

Dobrá otázka, kdy jste byl naposledy na Ukrajině, Filuto? Nebo všechny vědomosti čerpáte z Hájkova koránu (protiproud.taliban.cz) ?
29. 05. 2014 | 10:21

Vlado napsal(a):

Porošenkova nová Ukrajina vynuluje neúspěšnou politiku EU na Majdanu. Tak přišla Ukrajina o Krym. Nyní nastává období, kdy aktivní spolupráce prozápadní vlády Ukrajiny bude nabývat intenzity s EU podpořené prezidentem. Projeví se ta intenzita v přílivu Ukrajinců do EU? Zřejmě ano! Musíme si pomáhat. Bakalových 50tis. případných nezaměstnaných bude nic proti těm Ukrajincům. Zatím má EU 25mil.nezaměstnaných. Pěkné vyhlídky v zájmu mocenských ambicí plánů NATO.
29. 05. 2014 | 10:22

otaznik napsal(a):

Pavel Kopecký,

Publicista a pedagog. Nejvíce se zajímá o kulturu (hlavně film a divadlo).

A já se ptám. Publikoval tu někdy tento publicista a pedagog co se nejvíce zajímá o kulturu (hlavně film a divadlo) někdy něco z toho co ho nejvíce zajímá ? Má tu aspoň jeden blog co se týka kultury?

Proč tu tento odborník na kulturu žvatlá jen o politice?
29. 05. 2014 | 10:23

Kelt napsal(a):

Porošenko v euforii svého zvolení prohlásil mimo jiné:

"Krym bude opět ukrajinský"-bude bombardovat Moskvu,nebo to za něj zařídí " to fuck with EU"Nulandová a F 16 zaparkované v Polsku,či na základně v Mukačevu a platit to bude Porošenko vývozem bonbonů do USA?
Chci věřit tomu,že jsou to jen silné řeči-Porošeko prošel všemi vládami po oranžové revoluci a je velice flexibilní.Zda natolik,aby vyhověl všem zainteresovaným stranám je otázkou blízké budoucnosti.
29. 05. 2014 | 10:37

Pavel13 napsal(a):

ukrajinec napsal(a):
"... Pavel13 a podobni experti na Ukrainu, tam nikdy nebyli. Jen kecaji..."

Odhalil jste mě, cizinče, ale stejně by mě zajímalo, na co konkrétně reagujete.
29. 05. 2014 | 10:41

patriot napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

„Rusko … nic neumí vyrobit, umí jen plundrovat přírodní bohatství.“

Hahaha...!
Defense industry, aircraft industry, space industry, automotive industry, railroad industry, electronics, telecommunications, information technology, nanotechnology…

http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Russia
29. 05. 2014 | 10:49

Kelt napsal(a):

Pavel 13,
těch,"co nemají nikdy nic k věci"je zde několik.
Absence jakékoliv smyslu plné myšlenky dané jejich genetickou výbavou jim umožňuje pouze klást připitomělé otázky,či osobně napadat.
Lidé jsou různé.
29. 05. 2014 | 10:53

Antroid napsal(a):

patriot - Hahaha...!

Jmenujte deset ruských světových komerčních průmyslových značek, nejlépe těch,které sám používáte. Mig, Suchoj a další výrobci válečného materiálu nejsou komerčně dostupné, tedy jsou irelevantní.
29. 05. 2014 | 10:55

Gru napsal(a):

Maximus
"Dnes naštěstí jsou lidé informovanější a snad i inteligentnější a nenechají si nakrmit "

Ale nechají, nechají, už to dělají...

Jistě, rovněž jsem o tom cosi četl. Gabriel Chevalier (ano, ten co napsal Zvonokosy) napsal o té válce celou knihu, ta byla ve Francii opakovaně zakázána, u nás nevyšla za žádného režimu, a tam popisuje onu "fázi vyhazování klobouků", kdy se lid - v tomto případě francouzský - na místě vypořádal s každým, kdo klobouk do vzduchu radostí nevyhazoval či neprojevoval patřičnou porci štěstí a nadšení.
Rozdíly ovšem budou, Především nezemře 5 milionů v bahně. Zemře jich o hodně víc a nebude to v žádných bahnitých zákopech, ale ve městech, třeba ve spánku.
Psychologická příprava je ale velice podobná. Například německý císař Wilhelm, kterého si západní propaganda vybrala jako symbol "zla" ("The Biest of Berlin") byl figurou, na níž se vypracovávala technika démonizace protivníka až k podobě, která se dnes připisuje Putinovi.
29. 05. 2014 | 10:55

otazka napsal(a):

patriote,

what automotive industry ? Lada? What electronics? Mate ruskej mobil ci pocitac ? O cem tu kecate? Nespadl jste do bazenu ropy?
29. 05. 2014 | 10:56

stoppa napsal(a):

otazník
Mandrake tak ty sis konečně pořídil klávesnici s diakritickými znaky?
Co Kanada. Pořád nic?
29. 05. 2014 | 10:59

modrý edvard napsal(a):

Na Ukrajině čekají těžké časy, tak si zvolili mocného náčelníka. Až tam budou mít klid, tak mohou zvolit filosofa nebo zahradníka.
Porošenko je mocný, asi má základnu na východě, už byl v politice - má relativně dobrou šanci to zvládnout. Při pohledu zvonku dobrá volba.
29. 05. 2014 | 10:59

Kelt napsal(a):

patriot,
Ládíkovi !!!se nedivte,v životě byl nejdál v kuchyni pro kafe a ta svá moudra opisuje od resla a Yožina z bažin.
Jen tak mimo diskusi-kam se poděli veleduši těchto stránek-Yosif K.,a resl?Že by jim vypršela smlouva,či čekají na nový hardisk?
29. 05. 2014 | 11:00

Antroid napsal(a):

patriot - Hahaha...!

Tenhle seznam http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_companies_of_Russia
soudruzi nestihli doplnit, můžete na tom zapracovat.

Tady http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_companies_of_the_United_States
je to v patrně up-to-date. Můžete se inspirovat.
29. 05. 2014 | 11:00

sasa napsal(a):

Ladik!!! Pruzkum cokolady, provedla svycarska spolecnost Nestle, ktera zavedla nove chutne receptury vyuzivajici palmovy olej, alias rostlinny, ktery zvysuje riziko infarktu o 30% a ve Francii je zakazan. Tez se zde prodavaji rovnez vynikajici vyrobky firmy z USA Kraft Food.
29. 05. 2014 | 11:04

učitel napsal(a):

nick Kelt napsal,
"Lidé jsou různé.",
soudruh Kelt by se měl naučit česky.
29. 05. 2014 | 11:06

Jana Pechová napsal(a):

Pavel 13 (9:31 a 9:33) a Ládík!!! (9:37)

Pánové, díky za skvělé postřehy!

modrý edvard 10:59
Souhlasím - při pohledu z venku dobrá volba, zdá se. A ministrem byl za Juščenka stejně jako za Janukovyče. Neumím si představit lepší výbavu pro člověka, který by měl dokázat ukočírovat současnou situaci. Jediné, co je ve hře a co je neznámou, je jeho charakter.
29. 05. 2014 | 11:10

travel consultant napsal(a):

Kelt napsal,
Ládíkovi !!!se nedivte,v životě byl nejdál v kuchyni pro kafe a ta svá moudra opisuje od resla a Yožina z bažin.

Kelt vi o čem mluví neb on se dostal až do obyváku k telce.. Kelt je velky cestovatel.
29. 05. 2014 | 11:15

slavwin napsal(a):

Blog konstatující holá fakta. Totalitářům něco vadí. Je třeba vyřešit fakt proč ozbrojenci obsazují správní a veřejné budovy a kdo je podporuje a co je zastaví, sankce jsou dost neúčinné. Rozdělení UK by možná bylo potřebné a kdo to chce kromě Putina, útočíci bandité nemohou být strana pro jednání.
29. 05. 2014 | 11:15

Antroid napsal(a):

slavwin napsal(a):
Blog konstatující holá fakta. Totalitářům něco vadí. Je třeba vyřešit fakt proč ozbrojenci obsazují správní a veřejné budovy a kdo je podporuje

Co přesně potřebujete vyřešit? Mně ten tlak z východu připadá dostatečně výmluvný.
29. 05. 2014 | 11:21

Kelt napsal(a):

"učitelskej"

toho soudruha si nechte od cesty znalče českého jazyka,soudruhu učiteli.
"Lidé jsou různé,často také blbé".
29. 05. 2014 | 11:23

ukrajinec napsal(a):

slavwine,

ty zamaskovane ozbrojence podporuje Rusko . To je snad zrejme z jejich uniforem a zbrani.

Kdyby tohle se delo na uzemi Ruske Federace tak co by delal Putin? To same co v Cecensku. Znicil by to silou. Doufam ze nas novy prezident stejne znici ty ozbrojene proruske teroristy na vychode nasi zeme.
29. 05. 2014 | 11:27

slavwin napsal(a):

Antroid napsal(a):
Mě taky rozdělení státu by mělo být inspirováno tlakem zevnitř.
29. 05. 2014 | 11:29

Kelt napsal(a):

cestovateli,
pokud Ládík!!!,si myslí,že Biden jr.je vicepresident Gazpromu,tak jednomu nic jiného nezbývá.
To na margo plundrování nerostného bohatsví u Slavjanska.Ládík !!!-8.15.
Jste s ním za jedno?
Vypadá to tak.
29. 05. 2014 | 11:29

učitel napsal(a):

Kelte,
Ty jsou nejen různé,ale také blbé.
29. 05. 2014 | 11:30

Admirál napsal(a):

"Kritici novému prezidentovi (Porošenkovi)vyčítají, že mu chybí "kredit Majdanu".

To asi pan redaktor myslí, že jako nikoho osobně nezaříznul nebo neupálil.
29. 05. 2014 | 11:32

Admirál napsal(a):

ukrajinec - jestlipak už jste zaklecovali ty iredentisty, co před nedávnem obsadili ve Lvově správní budovy a vyhlásili nezávislost Lvova na Kyjevu?
29. 05. 2014 | 11:35

Divobyj napsal(a):

ukrajinec

Tihle lidé ze Země si myslí,že když k nám,na Mars vyšlou nějakou plechovou čtyřkolku,tak budou hned nám,marťanům rozumět.

Jsou věci,kdy netřeba osobní návštěvy k tomu,aby člověk věděl,která bije.
Narozdíl od Vás,ukrajinců máme s EU své zkušenosti.Od koho myslíte,že se učila copatá zlodějka krást? A kde ona a její kumpáni hledali pomoc,když to všechno prasklo?
29. 05. 2014 | 11:41

Antroid napsal(a):

slavwin

Proto se ptám, co v této otázce vám není jasné. Že se Rusko efektivně a násilně pokouší zasahovat do spontánního vývoje suverénní země je evidentní, stajně jako to, že se nikdo jiný nemá k tomu v této situaci jít do konfliktu, takže zatím sankce a NATO posilující východní křídlo.
29. 05. 2014 | 11:41

Občan napsal(a):

Porošenkova "Nová Ukrajina" se nekoná, neboť "Majdan" si žádá prebendy. A protože je ozbrojený, svých požadavků se jen tak nevzdá:
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/porosenko-tak-trochu-jiny-oligarcha/r~41f385ace66311e38a4f002590604f2e/
29. 05. 2014 | 11:42

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Antroid
Problém je ten, že zatímco Rusko nijak nejeví snahy expandovat teritoriálně na území Spojených Států....druhá strana jako by zájem měla. /toa le trvá už od Napoleona/ Proč asi - hádej, hádej, hadači ...
Zkuste si odmyslet pičoviny jako je iPpad nebo adidasky...a představte si že nemáte čím topit nebo na co jezdit.
A co to udělá. Třeba konkretně s vámi.

A co se týče těch US firem....tak bych to nebral tak doslova. Wiki někdy zkresluje, chce to dát do googlu " ownership"... a hledat a hledat a hledat./pak zjistíte, že svět je tak nějak vlastněn šul nul, Němci a muslimi vlastní kus USA a USA zas kus Německa atd. . Obecně pak v budoucnu může nastat to, že například Rusko a Katar budou vlastnit Evropu, a o to jde v aktualní ukrajinské krizi především...
A uvědomte si, kde se to vyrábí a komu se to hlavně prodává. Neb tuším, že i vy razíte heslo, že vyrobit problém není, ale problém je prodat, nebo se mýlím ?

P.S. Všiml jste si, že v těch firmách, které údajně jsou " americké" ...je i AIG či BAC ?
Taky obohatily světový trh, velmi...dodnes se z toho velká část světa neumí vzpamatovat....

Já bych to prostě tak jednoznačně neviděl, ve věku ropy a plynu rozhoduje na dlouho ten, kdo ty komodity má, ne ten, kdo je nemá.
Budete souhlasit aspoň v tomto ? Když už se tak rád kasáte cizím /předpokládám že jestli například spoluvlastníte Apple, tak to bude tak maximálně několik set akcií/ peřím ?

Nate, tady máte aspoň základní přehled :

http://www.bea.gov/newsreleases/international/intinv/2014/intinv413.htm

V Rusku to ale bude obdobné, jen je tam více státních, respektive polostátních kolosů.
Rusko ale není zas tak zadlužené, ten stát je víc jejich, než jsou USA Američanů.

Vůbec v dnešním světě jsou ty pojmy USA, Rusko....jsou dost vágní, leda by šlo o sankce, války, intervence a pod. události, kdy zasahují skutečně ve své většině státní organizace /ale např. USA používají dnes i soukromé armády (býv. Blackwater), kde máte záruku, že takové společnosti vlastní americký kapitál ?/.

Ještě jedna maličkost.
Rusko má dost pohnuté dějiny, vzpomenu jen WW1, bolševismus, WW2....a desetimiliony lidí , o které populace přišla " díky" násilí.
USA za dvěstě let své existence v podstatě v pohodičce populaci zvedly cca STOKRÁT.

Hezký den.
29. 05. 2014 | 11:43

Divobyj napsal(a):

Antroid

Mám pro vás jednu překvapivou správu.Existují i lidé,kteří netrpí černobílým viděním a jsou ochotni spolupracovat na dobré věci s každým,kdo o to má zájem.
Špatná správa-vy a asi ani Porošenko jimi NEJSTE.
29. 05. 2014 | 11:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane 17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde,

budete-li nadále ve svých příspěvcích opakovaně používat výraz "píčovina" či podobné vulgarismy, budu Vaše texty mazat (viz záhlaví každé diskuse).

Libor Stejskal, editor blogů
29. 05. 2014 | 11:49

skeptický napsal(a):

Long live Njew Ukraine.
Ura,ura,ura.
29. 05. 2014 | 11:51

Antroid napsal(a):

Divobyj napsal(a)

Co v kontextu diskuse myslíte pojmem dobrá věc?
29. 05. 2014 | 11:56

slavwin napsal(a):

Antroid napsal(a):
Myslím si že ta síla která by mohla jednat o rozdělení země je Janukovyčovo zvolení prezidentem, sama si to pokazila, jednostranným napojením na ruskou totalitu. Západu kromě sankcí už nic nezbývá.
29. 05. 2014 | 11:57

skeptický napsal(a):

Billione

Používejte Vulverismy.Zní to nóbl.
29. 05. 2014 | 11:58

Filuta napsal(a):

Admirál

"kredit z Majdanu".)))))


Absolutně nechápu, proč se tady dementně vždycky stočí řeč na to, kolika světovými značkami Rusko disponuje.
Disponuje Saudská Arábie nebo Kuvajt nějakými světovými značkami?
Všechno ,co mají, u nich vybudovali vzdělaní a erudovaní odborníci ze západu.
Takhle blbě "argumentují" pravouni.

Nikdo přece netvrdí, že je Rusko demokracie , a že je na ekonomické úrovni Německa.
Ale srovnávat ji se zbídačenou Ukrajinou potácející se desítky let v chaosu je asi trochu unáhlené.
29. 05. 2014 | 11:59

Antroid napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Já jsem ty vaše p...viny rozečetl a skočil, příliš dlouhá a řídká bramboračka.
Jen mě zarazil poslední odstavec "Rusko má dost pohnuté dějiny".
Souhlas, obvykle vlastním přičiněním.
29. 05. 2014 | 11:59

jarpor napsal(a):

Autor nabízí svou úvahu. Souhlasím... vidím to velmi podobně.

Už vidím jak kormidelníci EU, jejichž pitomá rozšiřovací politika zahnala Ukrajinu tam kde je, mu budou poskytovat hospodářskou pomoc...
Náš komisař Fule se opravdu zapsal... tak hořel pro rozšiřování až na Ukrajině zapálil občanskou válku a zemi rozdělil...

Hezký den
P.S. Mě nevadí že se autor z kulturní oblasti vyjadřuje k politickému tématu. Dělá to určitě ůépe než politolog Pehe.
29. 05. 2014 | 12:00

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

stejskal

Klidně.

Pokud ovšem budete taky mazat např. "Návštěvníkovy" PŘÍMÉ /ad hominem/ nadávky. Velmi urážlivé, dokonce snad i porušující zákony této země /par.355/.

Jinak bych to totiž považoval za záměrnou a cílenou diskriminaci, v podstatě snad dokonce naplňující skutkovou podstatu spolupachatelství trestného činu /par. 355/.

Heleďte -- a co kdybyste smazal například i film Dědictví (.....hošigutentag) nebo film Roming ?
Mohl byste tím být slavný, zapsal byste se do dějin cenzury coby velký moula.

P.S. Já vím, ten napíše pi....viny, a druhý na to chuj....y, a třetí cyp...ny a pak by to tady vypadalo, viďte ? To by vůbec nepřipadlo jako věcná, korektní a slušně vedená diskuze, to je jasné.
Prej se tady nemaj komolit nicky - to už taky neplatí ? Respektive platí to jen pro někoho ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No tak ten Kodex přepište.

Napište tam větu :
"Uvedené ale platí jen pro některé blogery a komentující . Vyhrazuji si právo určit pro které."
Proti tomu nikdo nemůže nic namítat, Vy tady zastupujete majitele.
29. 05. 2014 | 12:01

patriot napsal(a):

otazka, Antroid:

Tvrdit, že Rusové „neumí nic vyrobit“, je stejné jako tvrdit, že Země je plochá deska, kterou nesou dva sloni.

To je tak asi vše, co bych vám dvěma vzkázal.
29. 05. 2014 | 12:04

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Antroid
Proč tak kompolikovaně.
Napište prostě že tomu nerozumíte, já to pochopím, ne každý má buňky na to rozumět psanému textu i po stránce jeho významu.. Já to chápu, že vaše wikihlava na to není připravena.

No, pokud byste něco věděl o historii, tak byste mohl vědět i to, že od října 1917 až po cca 1942 ...se žádná proruská politika v SSSR neprováděla, stejně i za Brežněva a už vůbec ne za Jelcina. Více např. Alexandr Solženicyn : Rusko v troskách..
Ale co očekávat od pisálka a obdivovatele oligarchů, který dokonce ani neví, že to Hitler napadl SSSR, ne naopak.

Hezký den.
29. 05. 2014 | 12:07

buldatra napsal(a):

Tak tedy pátý největší tamní mafián se stal prezidentem.
No, to jsou věci.
Ještě že byl zvolen demokraticky.

Ten se s tím párat nebude, protože kdyby jo, mohl by být zanedlouho padesátým, nebo ještě méně významným mafiánem. Pardon, oligarchou.
Separatisté, třeste se.
Inu, orient.

Ukrajinská čokoláda do každé eurodiny.
29. 05. 2014 | 12:14

Antroid napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jojo, prostě tomu nerozumím. Zřejmě proto, že chápat chytré a vzdělané je obvykle snadné, protože se umějí stručně a jasně vyjadřovat, zatímco u vás bych se musel nudně prodírat snůškou šplechtů. Proto je skáču. :-)

https://www.kosmas.cz/knihy/109141/vsechno-bylo-jinak/
29. 05. 2014 | 12:19

jarpor napsal(a):

buldatra

Jaký "orient" ? To byste tomu dal... :-) podle kormidelníků EU evropská země... členský stát západního světa... .. aVy že prej "orient".... Fuleho na Vás.... D ...

Hezký den
29. 05. 2014 | 12:23

Medikolog napsal(a):

A zatím na východě Ukrainy pod nosem OSN a "demokratických" států páchají ukrajinští pučisté genocidu. Humanitární katastrofa ANTIFAŠISTŮ a civilistů dosahuje nepřehlédnutelných rozměrů. Pučisté vraždí GRADY, z letadel, z vrtulníků,... a Obama s Merkelovou a s Porošenkem si mnou pazoury. Být to obráceně, jejich řev by překonal Niagaru... Na Rossija24 jde on lainka...

Porošenko je mužem "Sanhedrinu" a NWO. Své bohatství jistě "nabyl poctivě, prací 16 až 20 hodin denně, nepil, nekouřil, šetřil"... Jistě na něho kde kdo leccos ví, majetek by mu mohl být sebrán.. takže moudře prodá co jde a kapitál vyvede... aby jednou nešel s "batogem" jako Janukovič...
29. 05. 2014 | 12:25

slavwin napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
No, pokud byste něco věděl o historii, tak byste mohl vědět i to, že od října 1917 až po cca 1942 ...se žádná proruská politika v SSSR neprováděla, stejně i za Brežněva
Nejsem takový znalec, ale po zahnání Poláky od Visly, se něco dělo, po nástupu Hitlera už s Němci koordinovali, někdo řekne podporovali osvobozovací boj druhý agrese, každý někam patříme a blázni samozřejmě do blázince. V roce 1941 byli přelstěni spojencem. Mezi vlky normální stav.
29. 05. 2014 | 12:25

Míla napsal(a):

Pane Stejskal
proberte si zpětně příspěvky Yozifa a nebudete stačit mazat.Ovšem pokud budete chtít o čemž si dovoluji pochybovat.
29. 05. 2014 | 12:26

born65 napsal(a):

Asi lepší Porošenkova "nová Ukrajina", jak Nové Rusko (Новорoссия), kvazistát s vlajkou obšlehnutou od jižanské Konfederace (bez hvězd).
29. 05. 2014 | 12:32

buldatra napsal(a):

jarpore,

je vidět, že nevíte, vo co go.
Neva, vysvětlím.
Žádné učené z nebe nespadl.

EU se potřebuje rozšiřovat a to zejména proto, aby byla pestrá, páč jinak by byla monotónní a to by byla nuda.

Proto je třeba přibrat státy a státečky a to tak, že různé, až hrůzné, z celé zeměkoule a někde je třeba s tímto trendem začít. A orient je takové osvěženíčko, orientální připadá ojropanovi vše nezvyklé a na hlavu postavené.
(My v kotlině na tom však nevidíme nic neobvyklého, protože orient máme doma už léta letoucí, včetně tureckého hospodářství, tč. pod palcem a finanční záštitou orientálního ministra financí).

Již začínáte chápat?
Pokud ještě ne, pokusím se to rozvinout a zpodrobnit.
29. 05. 2014 | 12:39

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Nová (prozápadní) Ukrajina

„Prezidentem se stal „až“ sedmý nejbohatší Ukrajinec, ale to jen pro přesnost. Vynecháme-li Juliji Tymošenko, mám dojem, že nikdo bohatší než Petro Porošenko nekandidoval. Rinat Achmetov minulý týden zkoušel převzít iniciativu ve „svém“ Donbasu, ale nedokázal vyhnat „své“ hutníky a oceláře do ulic v takovém počtu, aby se stal pánem situace.

Přičteme-li k tomu, že v Donbasu zabíjí soukromá armáda dalšího oligarchy, dněpropetrovského gubernátora Ihora Kolomojského, „hit-teams“ prezidentského kandidáta Oleha Ljaška, který ve volbách skončil třetí, a k tomu samozřejmě nepřehledná masa bojovníků „lidových republik“ Doněcku a Luhansku, tak lze konstatovat, že Porošenko sice novým prezidentem je, ale vládu nad územím nemá.

Důležité je, že nebojuje jen proti ruskojazyčným rebelům, ale i proti soukromým armádám svých oligarchických „obchodních partnerů“. Ve hře je totiž plánovaná privatizace státních podniků, vesměs z těžkého průmyslu, v celkové hodnotně asi 1,8 miliardy dolarů. Kdo si nyní - v čase chaosu - vybuduje lepší startovací pozici, ten vyhraje. Je zřejmé, že nynější chaos východu Ukrajiny je, při všech ostatních problémech, zneužíván i k ryze prozaickým účelům.

Nicméně, když je řeč o chaosu, není to jen problém východu. V Kyjevě na jedné straně pokračuje Majdan, na straně druhé nově zvolený primátor a hvězda Majdanu Vitalij Kličko velmi slušně žádá „revoluční síly“, aby vyklidily budovu městské rady, protože 120 zastupitelů nemá kde pracovat. Jinými slovy, současná vláda neovládá ani samotný Kyjev.“
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Cerstve-zpravy-novinarky-Spencerove-Kockovani-mocnych-na-Ukrajine-pravda-o-bojich-na-vychode-a-dnesni-uspech-Putina-321053
29. 05. 2014 | 12:46

Kelt napsal(a):

Putin právě podepsal s Běloruskem a Kazachstánem smlouvu o vytvoření "Euroasijské hospodářské unie".
Plynovod do Číny,hospodářské spojení s Běloruskem a"nejbohatší zemí Asie"kdysi součástí CCCP opět dokládá že Putin stále tahá za delší konec provazu.
Je vytlačování Ruska k Asii v zájmu občanů EU?
Zastávám názor ,že NE!!!
Záměrně píši o občanech,protože lídří EU-hráli a dosud hrají roli užitečných idiotů USA.
Oni to již vědí,ale nemohou to přiznat.Frau Merkel a pres.Holland již otočili nepozorovaně kormidlo a ostatní budou následovat-již nepokrytě kritizují nekompetentní kroky EU ve směru podpory ultranacionalistických sil na UK.
Putin nemá žádný zájem na štěpení Ukrajiny a zůstane na EU,potažmo jejich daňových poplatnících "zatáhnout"dluhy za plyn,což následně zaplatí občané Ukrajiny-jak prosté,že?
V čí zájmu je ten všechen chaos,mrtví a tendence vývoje mezi EU a RF ke studené válce.
Můžeme hádat-"to fuck with EU-mnohé napovídá.
29. 05. 2014 | 12:46

Baba Jaga napsal(a):

A na Ukrajině se už i bojuje. Doufejme, že neschopnost obyvatel se domluvit neodnesou žádní nevinní. Přeju jim to ze srdce.
29. 05. 2014 | 12:46

Pavel13 napsal(a):

Miliardář Petro Porošenko? Takže všechny ty petrodolary, o nichž se léta psalo, byly jeho?
29. 05. 2014 | 12:46

Antroid napsal(a):

buldatra napsal(a): ... EU se potřebuje rozšiřovat a to zejména proto, aby byla pestrá, páč jinak by byla monotónní a to by byla nuda.
---
Vřelým příznivcem rozšiřování EU byl - podle svých slov vždy konzistentní - Václav Klaus.
Kde je?
29. 05. 2014 | 12:47

jarpor napsal(a):

buldatra

Jo tááák.... chápu. Vás a Váš myšlenkový pochod chápu.

Jinak - kormidelníky EU - nechápu.

Hezký den
29. 05. 2014 | 12:48

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane 17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde. Příště si upozornění odpustím.

Pane Mílo, litanie pana Yozifa čtu přibližně stejně jako ty od pana 17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde. Čili prakticky vůbec, jen je občas očima rychle přelétnu. Pokud v nich zahlédnu něco, co porušuje zdejší pravidla, smažu (v poslední době se to stalo panu Yozifovi určitě častěji než panu 17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde. Navíc jsem jej předem nevaroval.).

Nepíšu to proto, abych se obhajoval. Kdo zde, v tomto námi provozovaném prostoru necche debatovat, nemusí. Je to každého věc. Jen občas připomenu, jak to zde funguje.

1) debaty čtu jen namátkově, někdy více, jindy méně. Nejsem cenzor ani rozhodčí (dělám v redakci spousty jiné práce), jen se snažím udržet aspoň trochu přijatelný prostor pro debatu (kdo chodí třeba na novinky či jinam, ví, co tím myslí).

2) To že někdo poruší zdejší pravidla (jejichž jediným cílem je, aby se to zde nezvrhlo v pouhé nadávání a předhánění se v expresivitách) nikoho neopravňuje, aby je porušoval též (byť je to zejména v tomto kraji vcelku oblíbený přístup). A to ani v případě, že to porušení nezaznamenám či třeba vyhodnotím jinak než dotyčný.

Přeji zajímavou diskusi Vám i všem, kdo o to stojí.

Libor Stejskal

P.S. Jsem za ta léta zvyklý, že se na mě většinou vrhnou ti, kteří si se slušností a korektností vůči druhým dělají hlavu nejméně. Je to logické, bylo by divné, kdyby to bylo jinak.
29. 05. 2014 | 12:51

Divobyj napsal(a):

Antroid?

Že byste byl tak natvrdlý a nechápal pojem "dobrá věc" v kontextu diskuse?

Dobrá věc je,když Ukrajina při konsolidaci svého razkradeného hospodářství spolupracuje jak s Ruskem,tak s EU,USA,nebo Čínou.
Dobrá věc není,když extrémisté svrhnou demokraticky zvoleného prezidenta pomocí násilí,dosadí loutkovou vládu,která pak pošle na obyvatelstvo vlastní země pravidelnou armádu s vrtulníky,letadly a velkorážnými houfnicemi.

Jestli toto nechápete,pak vám zřejmě není pomoci.
maucta
29. 05. 2014 | 12:52

Pepa Řepa napsal(a):

V životě jsem neviděl Porošenkovu čokolku, stačilo kolo Ukrajina a luxusní vůz Záporožec.

Myslím, že bychom se měli poučit od nových kamarádů.... UA demokratů..

Během jednoho dne odvolat Ústavní soud a ve Sněmovně dát pár ran pěstí, nějaký ostřelovač by neškodil a vánočka na hlavě paní Marksové by taky slušela.
A hlavě poslat letectvo na neposlušné.

Na Hrad dosadit Gronana Vola
Ukrajinská kronika HLUPÁCI Z CHELMU končí prorocky:

Netoužíme dobýt svět, ale naše "moudrost" se i přesto šíří dál a dál.
Před námi je skvělá budoucnost.
Je zde naděje, že svět bude jednoho dne jeden obrovský Chelm.
29. 05. 2014 | 12:55

nil novi sub sole napsal(a):

Ať už to na Ukrajině dopadne jakkoliv.
Jedno je jisté.

Porošenko bude viset.

Buď ve školách a nebo na Majdanu.
29. 05. 2014 | 12:58

Filuta napsal(a):

Baba Jaga


Už to odnesli a ještě odnesou.
Pravý sektor je sebranka agresivních fašounů a jsem si jist, že přijdou pogromy.
Až začnou mydlit Poláky, ti se nestačí divit, zatím jsou silně protirusky naladění, časem budou i protiukrajinsky.
29. 05. 2014 | 13:00

pamětník napsal(a):

Důležitá zpráva:
Od našeho zpravodaje Ládika!!!

Slavjansk leží na nalezišti energie.
Sopečné.
29. 05. 2014 | 13:13

Divobyj napsal(a):

A nyní Porošenko přidal k "dobrému" ještě raketomety.
Zajímalo by mne,jak lze pomocí raketometu zasáhnout separatistu ukrytého v okně činžáku.
Aniž bych byl velkým odborníkem na vojenství soudím,že příslušný separatista by po salvě z raketometu lehnul i s tím činžákem.
Jo,mně vlastně nenapadlo,že ve Slavjansku a Kramatorsku jsou činžáky plné takových zlých separatistů,separatistek a separatisťátek.....
29. 05. 2014 | 13:13

pozorovatel napsal(a):

I kdyby Porošenko východ Ukrajiny vojensky převálcoval, nedokážu si jeho další pozitivní spolunažívání s Kyjevem představit. Bylo příliš mnoho krve. Asi by opravdu byl nejrozumnější řízený rozchod, který by časem umožnil i nějakou spolupráci.
A co se týče předvedení proruských exponentú Výchosu před soud, patřilo by jich tam víc. Ale do Haagu a také z kyjevské junty.
29. 05. 2014 | 13:15

Antroid napsal(a):

Divobyj napsal(a):

Dobrá věc je,když Ukrajina při konsolidaci svého razkradeného hospodářství spolupracuje jak s Ruskem,tak s EU,USA,nebo Čínou.

Aha. Tak pro vaši informaci, tuhle banální pravdu chápou všichni včetně Porošenka. Zdálo se mi, že máte na mysli něco chytrého či zajímavého, co tu nepadlo, a hlavně, co by vývoj posunulo pozitivním směrem (z pohledu UA, nikoli RU).
Jsem evidentně natvrdlý anebo vás málo čtu, jinak bych od vás nic zajímavého nečekal.

Příště budu vědět :-)
29. 05. 2014 | 13:17

skeptický napsal(a):

Billione
Není to o komolení nicků,ale o lenosti.
Inteligent se domyslí,nezmýlil jsem se ve Vás.

Krom toho opakováním bych posvětil Váš výrok.Kdybyste si tam dal něco protistátního,jako třeba Čechy Čechům,představte si, ,jak by si asi s Vámi pan nadkolega dopisoval?
Vrátit je lze,když je máte.
29. 05. 2014 | 13:18

Gru napsal(a):

17,5 bilionu, Míla

Opakovaně, jako již dříve, se musím zastat p. Stejskala, který si opravdu může dělat, co se mu zlíbí, včetně mazání či nemazání.
Tentokrát to napsal celkem jasně : "Kdo zde, v tomto námi provozovaném prostoru necche"...
Musí být jasné, že on, jakožto ten "kdo to tu provozuje", není ve skutečnosti vázán názory uživatelů. Tím pádem není rozhodující, je-li v kodexu např. napsáno, že komolení jmen je nepřípustné. Záleží přece také na tom, kdo komolí, komu komolí, a taky, jakou má p. Stejskal momentálně náladu.
P. Stejskal tvrdí, že není cenzor, že má na starosti plno jiných věcí... to trochu koliduje se zdejší skutečností. Dejme tomu tedy, ať vyhovíme jemu a nezastíráme fakta, že je jen cenzor brigádnický, charitativní.
Na věci je bizarní jen jedno - že by, jsa si plně vědom své všemohoucnosti v prostoru, který provozuje, přece jen rád vypadal jako "osvícený cenzor". Považuji to za jakousi libůstku, s níž je třeba se smířit.
29. 05. 2014 | 13:18

pozorovatel napsal(a):

Mimochodem, proč sem neustále cpou Veselovského s Drtinovou? Kdo se na ně má pořád dívat? Oba dávno ztratili glanc. Z nové vyretušované fasády Drtinové dostávám závrať. Navíc mám dojem, že s oběma "celebritami" po boku diskuze ztrácí úroveň.
29. 05. 2014 | 13:22

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Je obrovské štěstí, že Rusové nenechali kyjevským fašistům jaderné zbraně, protože fašisté posílení spojenectvím se Západem by je možná použili proti neposlušným neprozápadním.

A naši „ochránci lidských práv“, kteří chtěli podat žalobu na Janukoviče za střílení do lidí, i když nebyly a nejsou důkazy o tom, že by dal k něčemu podobnému souhlas?
Ti šetří s dechem a začnou vřískat až v nějaké „špatné“ zemi (neprozápadní) zavřou nějakého „správného“ tedy jejich lumpa.
29. 05. 2014 | 13:25

scallop napsal(a):

Koukam, ze nas oblibeny kohout hlasi svym kokrhanim i poledne. Dalsi prijde vecer?
29. 05. 2014 | 13:25

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

stejskal
Jasan, je třeba být stručný.
Dneska jsem se proběh po dvorku. A večer si dám kolínka s klobasou , čau SuPe.
29. 05. 2014 | 13:30

dračí zuby napsal(a):

Admirále, to oligofren.. pardon, -archové na Porošenkově úrovni vlastnoručně nedělají (kdyžtak někde ve sklepě pro zábavu), od čeho mají mocné míchací stroje v továrnách na čokoládu (o které i Putin nakonec odvolal, že je to sajrajt a řekl, že se to možná jíst dá, aniž by demonstroval), které všechno zpracují na kaši, z které nikdo bez Zemanova analyzéru nepozná, kdo v ní byl.

Jak se zdá, Slavjanským republikánům stále někdo dodává MANPADy; jelikož ukrajinská letadly vystřelují flary jak divá, budou to nějaké docela moderní kousky.
Že by Javeliny? U Britů člověk nikdy neví, na kolika stranách jsou současně.
Putin se musí chovat vzorně, aby tak po pěti letech války bez jeho účasti mohl říct, jak ten Krym zachránil.
Ukrajinci a křižující se zájmy USA a Německa (už proto žádné Porošenko nebude mít dlouhého trvání, však jsou majdanisti stále organizovaní a placení) si vystačí.
Navíc je i pro něj stále výslovným cílem Putina do té války vtáhnout, což každý vidí. Kdo mu cíle stanovuje se dozvíme.

Putinovy odpovědi musí být jasně asymetrické. Jak působí jsme viděli na posledním ukoktaném blogu pana Zaorálka.
Pokud s definitivní platností vyhodnotil Západ jako větší nebezpečí než Čínu, je to proto, že drona s rychlostí 5M ho z Kyjeva dokáže zlikvidovat dřív, než mu kdokoli co nahlásí. Nemluvě o vlhkých a namydlených schodech do bunkru.

Protiletecká obrana Moskvy je pro tyhle případy bezcenná, proto se Američani tak dlouho patlali s beznadějným F-35 (od kterého už odstoupila Austrálie a cfhystá se Kanada), aby odvedli pozornost nesprávným směrem.
Nevidím žádný smysl v zahánění nepřítele do kouta; doktrínu preventivního úderu lze lehce převzít a v tom samém okamžiku realizovat.
29. 05. 2014 | 13:48

Admirál napsal(a):

dračí zuby - "Navíc je i pro něj stále výslovným cílem Putina do té války vtáhnout, což každý vidí. Kdo mu cíle stanovuje se dozvíme."

Kouká to z "dění" od puče jako košile z kalhot.
29. 05. 2014 | 13:55

Viola napsal(a):

Pepo Řepo aktuálně vám čokoládu ukazuje viz zde:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cokoladova-valka-moskva-a-kyjev-se-stretnou-kvuli-eu/r~f1b4daa2205e11e3a080002590604f2e/
29. 05. 2014 | 13:56

Viola napsal(a):

nebo zde:
http://www.1ruskespeciality.cz/?291,tycinka-rosen-cokoladova-50g
29. 05. 2014 | 13:57

Ládik!!! napsal(a):

pamětník -
poslechněte si to: http://video.aktualne.cz/dvtv/topolanek-putin-ukrajinu-nechce/r~cf2fcf0ee5b711e38a4f002590604f2e/
29. 05. 2014 | 13:59

Viola napsal(a):

nebo tu: http://www.1ruskespeciality.cz/?401,bonbony-krasnij-mak-s-kakaovou-polevou-%28rosen%29
29. 05. 2014 | 13:59

buldatra napsal(a):

Antroid napsal(a):

Vřelým příznivcem rozšiřování EU byl - podle svých slov vždy konzistentní - Václav Klaus.
Kde je?

Řekl bych, že dlí v politickém septiku a bude tam tak dlouho, dokud ho odtud někdo nevytáhne a nepoužije.
Konzistentní, píšete.
To je jeho kámoš z Baham, Koženej, taky.

Je konzistentní i kvalita Porošenkovy čokolády?
29. 05. 2014 | 14:08

Viola napsal(a):

Kdo má rád čokoládu, musel si něčeho všimnout a to že Milka podezřele zlevňuje, možná aby udělala místo té Rossen, ale té jsem si také ještě v obchodě nevšimla.
29. 05. 2014 | 14:13

dabei napsal(a):

Podle Wikipedija platy v Kramatorsku jsou okolo 2000 griven měsíčně ,chleba tam nyní podražil na 4 grivny,maso vepřové stálo 10 griven/kg,hovězí 50 griven (rok 2011),takže platy/ceny asi jako v ČR.Průmyslové zboží bývalo v SSSR tradičně daleko levnější než v ČR.
Tedy asi příčiny leží v tom,že Janukovyče zvolili 92% hlasů bez armády a Porošenka jen 55%.
29. 05. 2014 | 14:15

Antonín Malík napsal(a):

Kdo se v současné době nechal zvolit kyjevským prezidenterm (záměrně nepíšu "ukrajinským", protože to zkrátka neodpovídá), zadělává si na velký malér. Buďto totiž musí vystoupit proti masakrům, které proti obyvatelstvo Východu páchá armáda plus paramilitantní jednotky s oficiálním krytím, neboť se jinak stává mezinárodněprávně trestně zodpovědným za zvěrstva páchaná na tamním civilním obyvatelstvu. Ale Porošenkp to nejenže neodmítl, nesnažil se to omezit a zastavit, on to dokonce podněcuje a schvaluje.
Tím se stává masakristou číslo 1. Vztahuje se na něj tzv. velitelská odpovědnost, za kterou oběsili např. Saddáma.
29. 05. 2014 | 14:26

Rudi Koutek napsal(a):

hans napsal(a):
"Bože dobrý, kde se líhnou takoví "publicisté a pedagogové". Chudáci děti, chudáci čtenáři."



Kdykoli tady pan levicovy intelektual neco noveho napise, si rikam neco podobneho.
29. 05. 2014 | 14:27

Jáchym napsal(a):

Skeptický 13:18 :
Neexistuje heslo, které by se při troše dobré vůle nedalo jemně multikulturně vybalabcovat!
Třeba:

ČECHY ČECHŮM - ČEŠKY NEČECHŮM !

(A duha míru se rázem rozklene od Antify k Vadasovi!)
29. 05. 2014 | 14:34

skeptický napsal(a):

I špičkové značky čokolády se sem dovážejí v koloniální kvalitě.Nedávno jsem jednu dostal,nedalo se to žrát.Pachuť pokrmového tuku.
29. 05. 2014 | 14:49

Divobyj napsal(a):

Antroid

Těžko argumentovat,že?
Takže si vypomůžeme nějakou tou osobní invektivou.
Ubohý rádoby ynteligente!
29. 05. 2014 | 14:53

paprika napsal(a):

To není glosa, to je totální blábol. Škoda slov. Ukrajinec- nic si z toho nedělejte, sem píše naše bolševická kolaborantská úderka, většina lidí je normální, toto jsou vysloužilí milicionáři a komouši.
29. 05. 2014 | 14:54

Radek napsal(a):

Moc se mi líbí zdejší výblitky o tom,CO rusové dovedou nebo nedovedou vyrobit.Tak jsem se rozhlédl po svojem bytě.Jsem (doufám) dost slušně vybaven.V celém bytě vč.garáže jsem nenašel JEDINOU věc,která by pocházela z ruska.Rusové totiž OPRAVDU neumí vyrobit NIC, pro běžnou denní potřebu člověka v 21 století.Oni umí POUZE TĚŽIT to,co mají šťastnou shodou náhod v zemi.Takže je to vlastně těžařská velmoc a nic víc.A navíc neumí ani ty těžké peníze za suroviny využít pro blaho svých občanů.Pardon,Putin & CO.jsou vlastně taky "obyčejní" rusové.Takže posuzováno touto optikou se vlastně v rusku "mají všichni dobře".Tak ať si to užijí,škoda jen, že to nejde bez evropských peněz.Holt musíme něčím topit a mít co plnit do nádrží.A to je taky JEDINÝ důvod,proč mají ještě v rusku co žrát.
29. 05. 2014 | 14:56

pamětník napsal(a):

Ládik!!!
Takže břidličný plyn. To jste měl uvést hned. Teď už jenom zbývá zdůvodnit, proč ho Ukrajina netěží anebo aspoň nezahájila práce na exploataci. Možná proto, že platit zlevněné ceny oproti světovým anebo ukradnout z dodávek pro Evropu je snadnější.
29. 05. 2014 | 15:03

Admirál napsal(a):

Radek - "Oni umí POUZE TĚŽIT to,co mají šťastnou shodou náhod v zemi.Takže je to vlastně těžařská velmoc"

Kromě kosmické, zbrojní a jaderné techniky a pár jiných oborů, máte asi pravdu.

Mají holt spousta práce s tím, zahnat ty, co by rádi těžili to, co oni mají šťastnou shodou náhod v zemi.

V tom bude asi i jádro pudla současného dění na Ukrajině.
29. 05. 2014 | 15:04

Jáchym napsal(a):

Skeptický:

Českým mužům české buchty,
českým ženám české tuky!
Babišiva řepka - neklepne vás pepka!
**************

Přestává kvést v Čechách pšenka?
Barel pozve Porošenka !
29. 05. 2014 | 15:07

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Radek.
A z kolika že států v tom svém bytě dokážeš identifikovat věci?
Kolik jich tam najdeš (určíš) od sousedů, Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko?

Z Ruska topíš, svítíš (jaderné elektrárny) , chemické výrobky – ropa, kovy - ruda,
vodku a kaviár, nějakou tu knížku, využíváš něco přes satelity, v kosmonautice byli a jsou dobří, našlo by se toho více.
29. 05. 2014 | 15:17

Reveil napsal(a):

Hledisko, kolikže toho Rusko umí vyrobit, je poměrně legrační. Nutno připomenout, že tytéž "koncepční kruhy", které nyní vypracovaly zničující hodnocení Ruska jakožto zzemě, která "umí jen těžit, ale nevyrábí", vypracovaly svého času, ve 30.letech, negativní hodnocení Japonska, že "pouze vyrábí, ovšem z dovezených surovin".
Například ruská kosmická technologie, díky níž t.č. vůbec mohou USA dostat své lidi do vesmíru, nevyvěrá ze země, ale je nesporně produkována.

Obecně pak stále víc platí, že výroba se masivně přesouvá do Asie, potažmo Číny.
29. 05. 2014 | 15:18

Radek napsal(a):

15.04.
Děkuji,že potvrzujete moje slova.
"Kosmické,zbrojní,jaderné techniky a pár jiných oborů".
Vidíte,že NIC z toho není pro běžný život lidí v 21 století.Nebo si kupujete 2x do roka nový AK-47? Nebo létáte pravidelně ke hvězdám ? No a s tou jadernou technikou bych moc neargumentoval.Ony svítící borůvky nejdou moc na odbyt.A co se vojenské techniky týče,tak 120 lidí se dá zlikvidovat levněji než v potápěcí rakvi....
29. 05. 2014 | 15:18

Jáchym napsal(a):

"Mají holt spousta práce s tím, zahnat ty, co by rádi těžili to, co oni mají šťastnou shodou náhod v zemi.
V tom bude asi i jádro pudla současného dění na Ukrajině. "
************************************************************************************************
Nejen na Ukrajině.

To je nebo bude osud všech těch šťastných zemí, které mají šťastnou shodou náhod pod zemí cokoli, co by se nám mohlo hodit.

Nebo těch, které mají to štěstí, že se nacházejí na trase, kudy by se dala vést roura s něčím,
co potřebuje někdo,
kdo to hodlá kupovat od někoho jiného
než od nás.

Pudl kam se podíváš.
29. 05. 2014 | 15:26

Antroid napsal(a):

Reveil

Hledisko civilní produkce, technologií a služeb je zásadní, ostatně důkazem jste i vy sám. Přestaňte používat imperialistické západní technologie, a bude od vás navždy klid.
29. 05. 2014 | 15:27

Radek napsal(a):

Reveil.
Vy mi za odpověď opravdu stojíte.To NEJLEGRAČNĚJŠÍ co jsem kdy četl,je srovnání Japonců a Rusů.Ty národy mají společné jenom to,že jsou na Zemi.Co se týče pracovitosti a píle,to snad nemůže srovnávat ani soudruh Grebeníček.Takže prosím příště citlivěji,to si opravdu Japonci nezaslouží....
29. 05. 2014 | 15:28

Radek napsal(a):

PS. b-n-h 15.17
Až teď jsem si všiml.Netykáme si soudruhu.Netykáme.Sic mne mrzí,že jsem s vámi nekoulel vuml,ale raději si vykám.Kapišto ??
29. 05. 2014 | 15:35

Reveil napsal(a):

Předválečná propagační mašinérie tradičně líčí budoucího protivníka jakožto zaostalého, s nemoderní a nedostatečnou výrobou a vyčerpanými kapacitami, případně zdroji, které se co nevidět vyčerpají.
Týká se to například německé propagandy, která takto líčila Sověty, ačkoliv ti měli převahu ve výzbroji i v početnosti lidských zdrojů. Rovněž USA líčily svým obyvatelům japonské lodě jako primitivní plavidla a letectvo na nízké úrovni, ačkoliv jim po vypuknutí války trvalo 2 roky, než se vyrovnaly úrovni japonských stíhaček a než získaly rozhodující námořní převahu.
Tato propaganda cílí na vlastní obyvatelstvo, jehož obavy z války mají oslabit představy o slabém protivníkovi, kterého díky naší technologické převaze snadno zničíme (naděje typu "do Vánoc doma").
29. 05. 2014 | 15:35

Antroid napsal(a):

Reveil napsal(a):

O jakém podceňování píšete? Nebavíme se o produkci válečného materiálu, v tom jsou Rusové jistě dobří a zřejmě napřed, k vašemu zjevnému uspokojení. Těšíte se, až si je budete moci prohlížet zblízka?
29. 05. 2014 | 15:43

Rudi Koutek napsal(a):

Reveil napsal(a):
"Předválečná propagační mašinérie tradičně líčí budoucího protivníka jakožto zaostalého, s nemoderní a nedostatečnou výrobou a vyčerpanými kapacitami, případně zdroji, které se co nevidět vyčerpají.
Týká se to například německé propagandy, která takto líčila Sověty, ačkoliv ti měli převahu ve výzbroji i v početnosti lidských zdrojů."




Je mi lito, ale nemate pravdu.
Nemecka propaganda do 21.06.1941 tvrdila, ze je Sovetsky Svaz nas pritel a spojenec proti anglo-americkemu imperialismu, podporovaneho zidovskym kapitalem.
Dobove noviny a filmove zpravodajstvi to jenom potvrzuji.
29. 05. 2014 | 15:48

Yosif K napsal(a):

Porošenko má být sedmým nejbohatším Ukrajincem, jeho jmění prý pochází z produkce čokolády, kterou mimochodem vyváží hlavně do sousedního Ruska!

KONEC CITATU.

Porošenkovu čokoládu mám v šuplíku od ukrajinských kolegů není špatná.

Porošenko je pro české rudohnědé promoskevské čulibrky těžko stravitelný oříšek, nebo lépe řečeno bonbonek.
1) Porošenko jako výrobce čokolády není zdaleka tak provařen jako Janukovyč, jehož synek například si propachtoval železnice a zrušil dělnické vlaky!!!!! Kdo chce kupovat čokoládu Roshen kupuje Roshen. Kdo chce kupovat ruskou čokoládu Krasnyj Oktjabr kupuje Krasnyj Oktjabr, Roshen žádnej monopol na rozdíl od Janukovyče nemá.
2) Porošenko jako ruský položid z Oděssy těžko může být obvinován z nacismu, fašismu, západo-ukrajinského nacionalismu atd atd. Fašista je ve skutečnosti Putin - státní vlastnictví TV a všeho mediálního kol kolem, cenzura, polostátní kapitalismus a občasné agrese proti sousedům pro utišení pochzb vlastních lumpenproletářů, Benito jako vyšitý.
3) Přesto že Porošenko není nacista, neleze Putinuškovi do zadnice. Tím narušuje základní mantru českých rudohnědých čulibrků - to jest kdo je proti Putinuškovi = nacista.
29. 05. 2014 | 15:50

Míla napsal(a):

Paprika
z tou kolaboranstkou,komunisticko-bolševitskou úderkou to asi nebude tak úplně pravda.Podle p.Lipolda komunistická levice vymírá.I když mě není jasné,kde berou ty procenta ve volbách a nechávají za sebou ty úspěšné pravicové.Docela se těším na další podzimní volby,tam se snad ukáže pravdivost prognozy o vymírání.
29. 05. 2014 | 15:50

Reveil napsal(a):

Antroid

Jiný účel než navozování mobilizační atmosféry tyto kampaně nemají. Na důkaz účinnosti jejich zbraňových systémů se netěším, na rozdíl od bizarních jevů typu Štětina či Zeman. V produkci jiných segmentů nejsou jistě v Rusku na špici, to ovšem dnes už ani na Západě, to se už přesunulo do Asie. Tam taky sídlí budoucí hegemon planety. Můžeme pobaveně příhlížet, jak tradiční nesoudnost "euroatlantické civilizace" urychluje saturaci Východní Asie energetickými zdroji.
29. 05. 2014 | 15:54

buldatra napsal(a):

S tou výrobou výrobků v Rusku to nejspíš bude tak ňák všelijak, páč moc takových těch běžných výrobků dennodenní spotřeby ruské provenience není v těchto končinách známo.
No, já mám skleničky z Ikei a ty byly v Rusku vyrobeny, ale nebudu s tím prudit.

To za starých zlatých bolčevických časů Sovětského svazu, se tam vyrábělo ledacos, například barevné televizory a ty bylo lze koupit i u nás.
Člověk si mohl dokonce vybrat.
Třeba červenej, nebo žlutej.
Popřípadě bílej.

Ale, pakliže jejich zboží není na našich pultech, ještě to nutně neznamená, že se tam nic, kromě raket a zbraní a ponorek, nevyrábí.
Vyrábí se tam například zlaté šperky a náklaďáky. Páč na něčem se to vytěžené nerostné bohatství, potažmo zlato, převážet musí a v něčem se taky musí závodit na Dakaru.
Ale škodovky tam vyrobit neumí, což neva, páč to umí Číňani. To je hned vedle.

Kdyby to dali dohromady s ukáčkama, mohli by na Kamazech místo separatistů převážet Porošenkovu čokoládu.
Do Číny.
Ježišmarjá, to by byl kšeft.
29. 05. 2014 | 15:55

strýc virus HxNx napsal(a):

autor blogu

nic ve zlém, ale myslím, že jste to hodně zjednodušil...

píšete: Nicméně Krym zůstane ruský a Ukrajina, známá všestrannou prodejností, trvale rozdělená. Stane se sférou stýkání a potýkání, nárazníkovou zónou mezi ambiciózními bloky. Poločasem rozpadu.

jste si tím jist?
29. 05. 2014 | 15:59

patriot napsal(a):

Zdravím šimpanze Radka!

Rozhlédl jsem se po bytě včetně garáže a ledničky a nenašel JEDINOU věc, která by pocházela z Itálie, Norska, Kanady nebo Argentiny…. Z toho tedy plyne (podle logiky šimpanze), že Italové, Norové, Kanaďané a Argentinci neumí nic vyrobit!
29. 05. 2014 | 16:00

Ládik!!! napsal(a):

pamětník -
nemohl jsem to hned uvést, protože informace byla stará více, než 12 hodin - a takové věci si nepamatuji.
29. 05. 2014 | 16:02

Reveil napsal(a):

Rudi Koutek
"Nemecka propaganda do 21.06.1941 tvrdila, ze je Sovetsky Svaz nas pritel a spojenec proti anglo-americkemu imperialismu, podporovaneho zidovskym kapitalem.
Dobove noviny a filmove zpravodajstvi to jenom potvrzuji. "

To je ovšem pravda pouze částečná. Tvrdila to sice do 21.6. 1941, ale pouze po datu 24.8. 1939. Takže ani ne dva roky. A ani výroky o spojenectví nebránily citovanému líčení sovětské výzbroje a vojenských kvalit.
Říkáte "dobové noviny a filmové zpravodajství?" Které??
Já mám svázané 2 ročníky časopisu Signal, a tam se říká to, o čem se zmiňuji.
29. 05. 2014 | 16:04

Pepa Řepa napsal(a):

Já mám kolo z Ukrajiny
hned je poznat že je jiný
každý kopec hravě přečká
ukrajinská koloběžka

Ženy chtějí z Ruska vložky
k čemu jsou jim koloběžky?
šerpa pěkně přes rameno
a Babiš má našetřeno

Ukáčka maj' novou vládu
bombičky a čokoládu
cukr zdola shora bič
k "demošce "už znají klíč
29. 05. 2014 | 16:04

strýc virus HxNx napsal(a):

Radek 15:28

podle mne Reveil porovnal japonský a ruský (údajný) hendikep.
nic víc, nic míň. a připomněl, že v případě těch národů - které jsou si opravdu málo podobné, spočívá ten hendikep vždy v něčem jiném než u druhé z porovnávaných stran.

Erabimashou!
29. 05. 2014 | 16:05

Pepa Řepa napsal(a):

...ráno žeru kaviár
myslitelům zdar zdar zdar
29. 05. 2014 | 16:08

e.m. napsal(a):

:) paní Tymošenkové po zdravotní stránce velmi prospělo, když přestala simulovat - pokud někdo pochybuje o tom, že léky jsou nezdravá věc, nechť pohlédne na oteklou hospitalizovanou paní Tymošenkovou a paní Tymošenkovou nyní!

Mno a pan Porošenko zřejmě není rozvážný oligarcha kompromisu, ale toliko typický ukrajinský kmotroligarcha... a nabízí se otázka.... KDO VLASTĚ SPÍSKAL/PLATIL TEN MAJDAN? jako tu profesionální složku?

Inu, možná, že v některých detektivkách by už svého podezřelého měli....Z titulků: Může to skončit světovou válkou, volá vedení povstalců. Patrně se jim vyhlídka na vodkráglování silami pana Porošenka nelíbí - a nezdá se, že by jim pan Porošenko nabídl něco jiného.

A tož aby ta dnešní doba nebyla o tom, kterak pan Porošenko vyvolal světovou válku, protože mu v Rusku nechtěli odebírat cukrovinky.
Považuji to za naprosto možné.
29. 05. 2014 | 16:09

Yosif K napsal(a):

pamětník napsal(a):
Ládik!!!
Takže břidličný plyn. To jste měl uvést hned. Teď už jenom zbývá zdůvodnit, proč ho Ukrajina netěží anebo aspoň nezahájila práce na exploataci. Možná proto, že platit zlevněné ceny oproti světovým anebo ukradnout z dodávek pro Evropu je snadnější.
29. 05. 2014 | 15:03
Jste "putinovsky uvědomělý" jako ty troky.
1) Ukrajina byla ruská gubernie, ovládaná agenty GRU. Janukovyč bral úplatky z Moskvy za to aby brzdil rozvoj ukrajinského plynárenství, aby Rusko mohlo jěště více plundrovat Ukrajinu.
2) Ukrajina byla ruská gubernie, ovládaná agenty GRU i za tzv prozápadní vlády Timošenkové. I Julia něco od Rusů brala - měla S GAZPROMEM BUSINESS. Navíc - i za vlády prozápadní vlády byla "každodenní exekutiva" pevně ve špinavých prackách etnických Rusů - agentů ruské GRU - prozápadní činitelé neměli na většinu věcí valný vliv - proto například se nepodařilo rozklíčovat co všechno vlastnil Janukovyč včetně podílů v polostátních společnostech a včetně jeho nechvalně proslulého zámku s galeonou a pštrosy.
29. 05. 2014 | 16:10

Pepa Řepa napsal(a):

k tomu piju igristoje
snídaně to bývá moje
29. 05. 2014 | 16:12

Antroid napsal(a):

Reveil

Nemívám zvrhlou radost z toho, že se to někde poblíž s*re. Malé neřešené problémy rostou. Na východě je už hodně velký problém, bude obtížné řešit jej se zachováním všech společenských konvencí. Už i Zeman zřejmě pochopil.

K produkci v Asii dlužno dodat, že zkusta jde o pobočky či zakázky západních firem. Asiati zatím pracují levněji než většina z nás. Prostý fakt.
29. 05. 2014 | 16:15

Yosif K napsal(a):

pane e.m. Poroshenko svý čokolády prodá i na Ukrajině. Zato Putinuškovi kamarádi - oligarchové ze stáje pitěrského judistického kolubu - surně potrebovali válečný konflikt.

RUSKO JE zlodějský STÁT Z 90% ZÁVISLÝ NA EXPORTU drancovaných přírodních zdrojů.

"ZÁZRAČNÝ" ekonimický růst Ruska se přestal konat. Cena ropy poklesla a cena plynu klesá.

Rusko je jedniný stát ketrému válka okamžitě pomáhá - během války cena ropy a plynu stoupá, čím větší konflikt tím pro Rusko lépe. Pokud by cena plynu i nadále klesala, Rusko by bylo brzy v p..eli jako Bata s dřevákama....

se soustružským pozdravem "Prokrmuj Putinušku, posílíš světový mír"!
29. 05. 2014 | 16:16

Reveil napsal(a):

Antroid

Dlužno dodat, že TOHO ČASU jde (zatím) o pobočky západních firem.
Ta usilovná levnější práce je zásadní kategorie.
Jak správně uvádíte, je třeba vycházet z civilní produkce.
Tam se ukazuje, že odolnější (a tím pádem pracovitější a levnější) asijská populace má větší předpoklady úspěšně překonat obrtíže pramenící z válečného konfliktu.
Změkčilí hegemonové se tradičně snaží vývoj zlomit "technologicky", což ale zatím nikde nikdy nevyšlo. Technologická převaha hraje roli jen v krátce trvajícím konfliktu. V opotřebovávací válce (a o takovou půjde) je rozhodující odolnost.
29. 05. 2014 | 16:22

jáchym napsal(a):

PŘ:
Než si večer stáhnu kšandy
ruské vejce kura Fandy
opepřené špetkou srandy
povečeřím u verandy.
29. 05. 2014 | 16:23

Duroy napsal(a):

Kouknu do garáže, a co vidím, starý, dobrý Warburg... NDR už jej nevyrábí, a NDR už taky není....
29. 05. 2014 | 16:24

Radek napsal(a):

16.00
No jo,to je ale problém.Já OPRAVDU v bytě mám kanadské,italské a argentinské věci.Co s tím ??Potom pár věcí z Německa,Japonska,USA,Švýcarska ba i z bratrského Polska.I tu legální devítku mám Walther.Jen nemůžu najít nic z rossiji.Teda jsem to sklerotik,na konci města je skelet žigulíka.To je ten vyběhlý model Fiátka,který taliáni dovolili rusům montovat v říši zla.
PS.Ani "tenkrát" jsem neměl ruské šunty.Fotil jsem Praktikou a dálkosklo jsem měl z Tuzexu japonce Hanimex.Takže já OPRAVDU rusáka nepotřebuju.Tam někdo plácal o svícení atomem,my tady jedeme tvrdě na uhlí.Elektrárnu mám 10 km za městem.
29. 05. 2014 | 16:25

Pepa Řepa napsal(a):

Čokoládu hravě prodá
margarin a sladká voda
a kdyby ne, my ji sníme
Porošenka podpoříme

Je to nový kamarád
demošku má strašně rád
i kdybychom prasknou měli
mužici maj' po pr........
29. 05. 2014 | 16:30

Míla napsal(a):

Yozife
a já nemohl pochopit,proč US dodá zbraně a výzbroj opozici v Syrii.Teď jste mě otevřel oči a pochybuji,že by ta dodávka byla za hubičky.V případě vítězství opozice se ta investice určitě vrátí.Zrovna tak se počítá s návratnosti těch miliard v UK.Mimo jiné,nějak málo,řekl bych že skoro vůbec,jste upustil od komentování výsledku voleb do EU parlamentu.Chybí Vaše odborné posouzení voleb ve Francii,Anglii,Dánsku a Německu.Také byste se měl zmínit jak to vypadá s bojkotem Ruska ze stran západních států.Merkelová se o tom taky nezmiňuje a tak jsme ochuzeni o výsledky a důsledky bojkotu.
29. 05. 2014 | 16:33

Antroid napsal(a):

Reveil napsal(a): Změkčilí hegemonové se tradičně snaží vývoj zlomit "technologicky"

Odolnost nestačí, vítězí lépe připravený, což je souhrn,ve kterém jsou technologie a znalosti nezastupitelné. Nedávná historie učí...
29. 05. 2014 | 16:36

Rudi Koutek napsal(a):

Reveil napsal(a):
"Rudi Koutek
"Nemecka propaganda do 21.06.1941 tvrdila, ze je Sovetsky Svaz nas pritel a spojenec proti anglo-americkemu imperialismu, podporovaneho zidovskym kapitalem.
Dobove noviny a filmove zpravodajstvi to jenom potvrzuji. "

To je ovšem pravda pouze částečná. Tvrdila to sice do 21.6. 1941, ale pouze po datu 24.8. 1939. Takže ani ne dva roky. A ani výroky o spojenectví nebránily citovanému líčení sovětské výzbroje a vojenských kvalit.
Říkáte "dobové noviny a filmové zpravodajství?" Které??
Já mám svázané 2 ročníky časopisu Signal, a tam se říká to, o čem se zmiňuji.
29. 05. 2014 | 16:04"




Takze Vy verite ceskemu, komunisty vydavanemu casopisu Signal z let napr. 1982/3 a neverite nemeckym novinam a nemeckemu filmu z doby 24.08.1939-21.06.1939. No potes koste, ale jelikoz vim, ze si to nemyslite a jenom chcete provokovat, znovu a naposled:

Vy jste neco tvrdil, ja Vam oponuji.
Na mou podporu mam nejmene stovky novin a filmu, kde se pise a mluvi o tom, ze Sovetsky Svaz je nas pritel a spojenec proti anglo-americkemu imperialismu podorovaneho zidovskym kapitalem.
A Vy si prijdete s casopisem Signal a slovickarite.
Ach jo.
29. 05. 2014 | 16:37

jáchym napsal(a):

Volá ideová varta:
Nechcem koule od Mozarta!
Za ušima máme boule
chroupem Prošenkovy koule !
29. 05. 2014 | 16:41

Míla napsal(a):

Rudi Koutek
mohl byste dát odkaz na ten německý film,případně na německé noviny,nemusí jich být stovky,stačí jedny s tou diskutovanou problematikou.Předem děkuji.
29. 05. 2014 | 16:44

scallop napsal(a):

Ja vedel, ze nas kohout bude kokrhat u vecer. Pocitam, ze dalsi varka prijde pred spanim.
29. 05. 2014 | 16:49

Bestia triumphans napsal(a):

S žádostí o okamžitou pomoc v boji s fašismem na východě Ukrajiny se ve čtvrtek na světové společenství obrátilo vedení povstaleckých separatistických lidových republik v Doněcké a Luhanské oblasti.

„Po sedmdesáti letech hnědý mor znovu zvedá hlavu,” tvrdí výzva. Varuje, že „fašistická hydra živená a řízená Spojenými státy” se nezastaví před ničím.

„Nynější státní moc má v úmyslu spolu s USA provést totální pacifikaci naší země a nebude přitom šetřit ženy ani děti. Tento fašistický scénář se má realizovat v nejbližší době. Pevně doufáme, že světové společenství na naši žádost o pomoc odpoví,” uvádí se ve výzvě.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/337747-separatiste-na-ukrajine-varuji-pred-fasistickou-hydrou-rizenou-usa.html

!
Nemaj ti povstalci nějakou družbu s divadlem Járy Cimrmana?
:-)
29. 05. 2014 | 16:51

Bestia triumphans napsal(a):

Pro Jáchyma:
Volá ideová varta:
Nechcem koule od Mozarta!
čteme pouze Blisty
z pr.... nám lezou hlisty!
29. 05. 2014 | 16:54

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.bbc.com/news/world-europe-26436291

Podívejte sezejména na ty obchodní bilance.

A uvědomte si jednu věc. Fosilní paliva půjdou nahoru, ceny výrobků dolů - pokud jste ale slepí a hluší můžete tvrdit opak, jenže to pak musíte být zároveň i blbí.
Takže je docela pravděpodobné, že Katar, Rusko , Irán atd....budou za čas vlastnit i ty výroby, budou se topit v bilančních přebytcích. To, co tady vyzdvihujete že máte v ložnici :-)), nebo v garáži - to si nakoupí nejen tyto země v Číně nebo v Indii.

Proto vás chtějí nahnat do konfliktů s Ruskem, nebo co vy si myslíte, že za tím stojí ? Lidská práva a starost o to, aby se dařilo dobře Ukrajincům ?
Používáte vůbec někdy mozky ?
(to je možný ,ale docela nepravděpodobný obsah toho, co nosíte na krku)

Budoucnost rozumné Evropy je chtít kupovat za solidně nakontraktované ceny suroviny a technologie, plus spotřební zboží prodávat, mít Rusko konsolidované i do budoucna, takže i ten prodej technologií je důležitý - to až i Rusku začne docházet plyn a ropa.
Aby ten bod zlomu včas dokázalo podchytit substitučními zdroji.

Tu spolehlivost obchodních vztahů teď někdo narušuje...a Rusko to není.
Jak asi má mít Rusko pocit jistoty, že se to někdy v budoucnu zase nezopakuje ?

Chaos vyhovuje těm, co si chtějí nakrást na generace, takto uvažují majitelé patrimonmií, rodových držeb - zejména pokud jsou to již starci nebo stařeny nad hrobem. Plus jejich poskoci a kumpáni.
Klidně vás s sebou do toho hrobu i vemou, čím víc, tím líp,,oni jsou totiž často i přesvědčenými římskými katolíky, potřebují tam nahoře posluhu a klaku.
29. 05. 2014 | 16:54

jáchym napsal(a):

V Bílým domě černej vzadu...
Z Ukrajiny čukoládu,
objednal mu doktor Faust.
Pošle za ní ní pancrfaust.
29. 05. 2014 | 17:02

jáchym napsal(a):

16:54
(Až vám chlísty ucpou žumpu,
obraťte se na Tripumpu!)
29. 05. 2014 | 17:10

Rudi Koutek napsal(a):

Míla napsal(a):
"Rudi Koutek
mohl byste dát odkaz na ten německý film,případně na německé noviny,nemusí jich být stovky,stačí jedny s tou diskutovanou problematikou.Předem děkuji.
29. 05. 2014 | 16:44"


Je mi lito, ale nemuzu protoze nemam na hledani neceho takoveho, ani cas, ani chut a moc to neumim. Jestli to tak chcete videt anebo cist, poproste pana Obcana. Ten to na internetu najde behem par minut. Pokud umite nemecky anebo anglicky, napiste si do nemeckych anebo rakouskych novin. Ti Vam urcite pomuzou dal. S cestinou, anebo rustinou by ste urcite uspel v Luzici. Pokud mi me tvrzeni neverite, zavolejte si na nemecke, rakouske anebo lucemburske velvyslanectvi. Ti Vam me tvrzeni potvrdi.
Kdyz jsem v Nemecku poprve videl stare zaznamy,taky jsem neveril svym ocim a usim. Nacisticka ruda vlajka, oslovovani soudruhu, reci proti kapitalu, reci proti angloamerickym imperialistum, reci o delnicke tride a spravedlive spolecnosti, a nejvic to samozrejme dorazilo bratrickovani se s rusem a Sovetskym Svazem, tam se to jenom hemzi slovy jako nasi spojenci proti angloamerickemu imperialismu, spojenci, pratele,bratri...
Ja vim, ve skole nas to neucili.
29. 05. 2014 | 17:10

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Míla napsal(a):
"Rudi Koutek
mohl byste dát odkaz na ten německý film,případně na německé noviny,nemusí jich být stovky,stačí jedny s tou diskutovanou problematikou.Předem děkuji.
29. 05. 2014 | 16:44"
RUdi Koutek : "Je mi lito, ale nemuzu protoze nemam na hledani neceho takoveho, ani cas, ani chut a moc to neumim...." /plus bla bla bla/
-----------
Hmmm, není nad věcnou diskuzi, argumenty podloženou. To se hned pozná inteligent..
29. 05. 2014 | 17:14

Reveil napsal(a):

Rudi Koutek

"Takze Vy verite ceskemu, komunisty vydavanemu casopisu Signal z let napr. 1982/3 a neverite nemeckym novinam a nemeckemu filmu z doby 24.08.1939-21.06.1939"

Svatá prostoto! Jaký to hřích "věřit českému komunisty vydávanému", když já píšu o nacistickém německém časopise Signal, ty 2 ročníky jsou z let 1940 a 1941.

Jak výhodná vlastnost je umět číst.
Pokud se nepletu, onen vámi citovaný časopis se jmenoval Signál ( s dlouhým "a"), zatímco já psal o časopise Signal.

A chtěl jsem nějaký konkrétni příklad německého tisku - nedodal jste.
29. 05. 2014 | 17:14

Bestia triumphans napsal(a):

jáchym napsal(a):
V Bílým domě černej vzadu...
Z Ukrajiny čukoládu,
objednal mu doktor Faust.
Pošle za ní ní pancrfaust.

pokračování:
V Kremlu Otesánek vzadu
ukrojil si Krym - oládu
Ukrajina se jen třese
co se z Kremlu snese
29. 05. 2014 | 17:18

e.m. napsal(a):

*Rusko je jedniný stát ketrému válka okamžitě pomáhá - během války cena ropy a plynu stoupá, * -- pane Yosife, mám o tom dost pochybnosti. podle mne jste jednostrannej, furt na všecko koukáte přes Putina. :) dokonce bych řekla, že to snad ani není, že byste byl zlej, podplacenej nebo něco takového - jen zřejmě máte určitý druh uvažování, který se drží určitého schématu, nebo nějaké osobní účty; a v zajetí té jednostrannosti vlastně už ani nepřemýšlíte...válka, která se odehrává v těsném sousedství, je pro toho každý stát spíš riziková, myslím; proto se většina států snaží budovat si ty nárazníkové zóny, aby to za ně s prominutím vodes.al někdo jinej - do té jsme bohužel spadali/spadáme, i když teď se to zdánlivě odsunulo na východ; podle mne ale pouze zdánlivě. V nárazníkových zónách podle mne spíš všichni chtějí klid a jsou za tím účelem ochotni raději mírně korumpovat, za tím účelem nejraději nějakou tu místní "elitu" (což ovšem většinou není nikdo opravdu kvalitní, kdo by měl na své zemi opravdu zájem - spíš nějaký egomaniacký satrapa na špinavou práci) - násilí až v krajním případě - kdo stojí o uprchlíky a dopravní komplikace? Naopak "zavařit" se to vyplácí spíš ve větší vzdálenosti.

Ano, Ukrajina je prooligarchovaná skrz naskrz, podle všeho v ČR se rovněž naše demokracie až tak neleskne - ta story pana Nečase fakt není o "zakázané lásce", ale o ovládání nevoleným, a bude toho zde ještě více... - a ... víte, abyste nakonec neřek "jsem pro diktaturu, protože to je obrana proti Putinovi"..a... tak nějak nepominul fakt, že Vámi preferované řešení se od stinných stránek toho Putinova zas až tak moc neliší.... mně se zdá, že Vy byste toho byl přesně schopnej........
no, moc nadějně ten svět nevypadá... a... :( musím říct, že s Vámi nějaké naděje také těžko spojovat.
29. 05. 2014 | 17:26

Rudi Koutek napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde, Reveil
Kazdy, kdo vi neco o Nemecku tehdejsi doby, z nemeckych tehdejsich historickych zdroju, tj. dobovy tisk a film, vi, ze mam pravdu. Dalsi diskuze nema s Vami panove smysl.
Ja opravdu nemuzu za to, ze nas neco takoveho ve skole neucili.
29. 05. 2014 | 17:30

Gudka napsal(a):

Signal byl významný německý propagandistický časopis, vydávaný pod záštitou Wehrmacht, ve 25 jazykových mutacích, určený pro neutrální zahraničí a okupovaná území. Vynikal na tehdejší dobu velmi kvalitním grafickým provedením. Jedním ze zajímavých věcí kolem tohoto časopisu bylo, že se vymykal vlivu Goebbelsova úřadu pro propagandu
29. 05. 2014 | 17:31

Míla napsal(a):

Rudi Koutek
tak jsme na tom s tím dohledáváním stejně.Já spoléhal na to,že máte podporu nejméně stovky novin a filmů.Určitě si pamatujete které noviny to byly,stačí název a ročník a filmy-stačí název a rok.To byste si mohl pamatovat,já Vám na oplátku mohu sdělit název filmového týdeníku který se promítal před hlavním filmem.Jedná se o rok 44 a mohu Vám citovat upozornění na radiu,že poslech cizího rozhlasu se trestá smrtí.
29. 05. 2014 | 17:31

jáchym napsal(a):

17:18
Hm.
Embéčko, veršujte klidně dál, vše je odpuštěno, už nejste nejhorší.
29. 05. 2014 | 17:33

resl napsal(a):

Evropu ohrožuje a dál bude ohrožovat pouze Putinovo Rusko. A protože jednotná Evropa mu vadí, bude se snažit ještě víc, prostřednictvím hlupáků, rozdrobit její soudržnst. Rusko je a bude čím dál víc v zoufalé situaci a donutí Evropu ke hledání nových a levnějších cest k plynu, nebo ropě. I ti, kteří tady pro Rusko horují, vědí velmi dobře jak to asi v Rusku vypadá se spokojeností občanů. A jestli najde Evropa jiné alternativy, bude hůř. Za to ovšem nemůže Evropa, ale roztahování a nedodržování smluv kremelského mužika. Takže druhá cesta pro Rusko, je lézt mu do zadku, jenže za to bude Evropa vždy poněkud více nakopnuta. Jak to tak bývá při šikaně. Nezbývá nic jiného než přitlačit mužika k zemi, až se rozzuří zoufalci z ruských stepí a ani na další volby si v Rusku nepočkají.
29. 05. 2014 | 17:34

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/defence/10859545/Wars-in-Iraq-and-Afghanistan-were-a-failure-costing-29bn.html

The study concludes “Far from reducing international terrorism … the 2003 invasion [of Iraq] had the effect of promoting it.

"The rise of al-Qaeda in the Arabian Peninsula (AQAP) was a reaction to this invasion, and to the consequent marginalisation of Iraq's Sunni population.

"Today, AQAP and other radical jihadist groups stretching across the Iraqi-Syrian border, pose new terrorist threats to the UK and its allies that might not have existed, at least in this form, had Saddam remained in power."
29. 05. 2014 | 17:36

Reveil napsal(a):

Rudi Koutek

Dočasné souznění nacistické a sovětské propagandy není žádné tajemství. Mám například knihy bristkých autorů vydané za protektorátu, kde se na přebalech hovoří o kritice kapitalistického vydřidušství, odsouzení kosmopolitismu, atp.
To ovšem neznamená, že současně nevycházela propaganda kritizující úroveň výzbroje budoucího protivníka.
Pokud se odvoláváte na "stovky" němšckých novin, pak by pro vás neměl být problém některé z nich uvést.
Ale vy nejspíš pouze pustě žvaníte.
29. 05. 2014 | 17:37

Admirál napsal(a):

Bestie - nepíšete pod pseudoninem "Venca Prase, básník z Košic"?
29. 05. 2014 | 17:37

Míla napsal(a):

Resle
povídky pro analfabety-nic a od nikud-nikam-1 díl jsou úspěšně za námi.Tak do podzimních voleb budiž klid zbraní,potom Vám výjde 2 díl povídky pro analfabety,tak jak jste si přál.
29. 05. 2014 | 17:44

Gudka napsal(a):

resl
"Nezbývá nic jiného než přitlačit mužika k zemi, až se rozzuří zoufalci z ruských stepí a ani na další volby si v Rusku nepočkají"

To je úžasný nápad. Má jen tu nevýhodu, že se jaksi nedaří najít sílu, která by toho mužika přitlačila. EU se sotva zmotá na to, aby dostatečně zmanipulovala vlastní volby, trochu se to už vymyká z ruky. Zatímco Kremlu stačí jen zavřít kohoutek a stlačí k zemi evropského supermana, který se bude třást zimou, neohřeje si žádné jídlo, a taky nic už nevyrobí. A to bude fungovat hned, nepočká to, až se vyřeší dodávky plynu ze zámoří.
29. 05. 2014 | 17:46

resl napsal(a):

Gudka,
ne pane Gudko, Rusko zoufale potřebuje jíst, pít, bydlet jezdit, oblékat se, a taky tu ropu a plyn. Nejsou schopni sami ani údržby plynovodu, natož nakrmit občany, když přijde za málo plynu málo eur, nebo dolarů. Vy to nevíte a donedávna to nevěděl ani primitiv Putin, teď už mu to pošeptali a nechce-li revoluci doma, musí dostávat zboží ze západu. Rusko třeba neumí vůbec čistit vodu, neporadí si s kanalizací /max pošle babky s košťaty/ a za pár měsíců se tomu mužikovi zhroutí k nohám. A aby nezavelel "na západ" ! musíme ho slabit i o tu Ukrajinu, kterou by chtěl využít, jako nárazník. Na totálně uvažujícího imperátora platí jen hrubá síla, tak davaj Putindurag, ničiteli lidských životů, judisto s holou zadnicí a vyprázdněnou lebkou.
29. 05. 2014 | 18:01

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, podle zaručeně čerstvých zpráv, ovšem přísně osobních, prý to kijivě na nárazníkovou zonu moc nevypadá.
Je prý tam včíl docela sladko.
A životní role mého spolubojovníka ze stínových akademií věd, ostrostřelce pana inžinýra Václava mi též celkem hovoří z dušičky.
http://www.youtube.com/watch?v=tLADxVzWl8s
http://www.pinterest.com/pin/555209460285197034/
http://www.pinterest.com/pin/555209460285197037/
http://en.wikipedia.org/wiki/Svitoch
Veselé krizování.
29. 05. 2014 | 18:09

Yosif K napsal(a):

e.m. napsal(a):
*Rusko je jedniný stát ketrému válka okamžitě pomáhá - během války cena ropy a plynu stoupá, * -- pane Yosife, mám o tom dost pochybnosti. podle mne jste jednostrannej, furt na všecko koukáte přes Putina. :) dokonce bych řekla, že to snad ani není, že byste byl zlej, podplacenej nebo něco takového - jen zřejmě máte určitý druh uvažování, který se drží určitého schématu, nebo nějaké osobní účty.....
KONEC CITATU.
.......osobní účty? Za totáče jsem byl v SSSR 40krát, jako student ještě před perestrojkou - za Brežněva. Rusové sami (ti inteligentní, nezfanatizovaní) mají ze svého samoděržavného státu panickou hrůzu. Komukoliv se může stát cokoliv. CSSR byla proti SSSR ostrůvek maloburžoazního klidu a zákonnosti. SSSR byl proti CSSR obraz divokého chaosu a zločinného bezpráví. Takový system se nemění snadno.

SSSR/Rusko byl, je a ještě dlouho bude totalitní stát ovládaný zločinci spolčenými s armádou a policií.

Za Brežněva vládly mafie, specielně na jihu - spřežené s Brežněvovou rodinou, rozkrádaly po desítkách milionů USD a ukládaly kapitál ve švajcu. Milice ZCELA VIDITELNĚ byla spřežena s POULIČNÍMI spekulanty a VALUTČIKY. Rusové mi říkali - i děti policajtů přece chtějí mít originál americký jeansy......

Za Gorbiho se vládu mafií nepodařilo zlomit, dtto za Jelcina. Změna "k lepšímu" za Putina je v tom že se mafisté a oligarchopvé početně redukovali na SVAZ PUTINUŠKOVÝCH KAMARÁDŮ. Kdo neplatí členské přípsěvky, je budto fyzicky nebo danově zlikvidován.

V Rusku mají strach žít i děti Putina, Lavrova a dalších příslušníků věrchušky. Jedna dcera Putina se provdala do Holandska za ředitele holanského Gazpromu, druhá žije v Mnichově se synem korejského admirála, dcera Lavrova studuje na University of Columbia za pakatel - 60 tisíc USD ročně - a skupuje nemovitosti.

Kopecký plive po Ukrajině že to je institualizovaný bordel. Ano je to bordel ale občané se procitají a chtějí dělit zrno od plev.
Kopecký přehlíží to, že situace v Rusku je ještě horší - je z čeho krást a plevy (Svaz pitěrských kamarádů) zároven mají z čeho dočasně umlčet a koupit si lumpenproletáře, Rusko ročně kolektuje 400 miliard petrodolarů. Z ničeho jiného Rusko zatím neumí žít.
29. 05. 2014 | 18:12

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

resl
Vy jste musel v tom předrevolučním Rusku žít, to není možné aby to někdo nezúčastněný uměl vylíčit tak věrohodně jako vy.
Měli jste v zemljance periskop...anebo jak to vlastně funguje - když jste třeba chtěl vědět jestli se už váš poručník plazí z krčmy ?
Bývával jste tehdy často bit ? I do hlavy ?
Tak to pak mnohé vysvětluje.

Heleďte se, furt tady píšete " my" oslabíme, " my" porazíme...proč teda nejedete a nebojujete ?
Máte snad revma nebo platfus ?
Nebo chcete půjčit na vlak ?
Půjčím, ale musíte mi přinést ukázat lístek, žádné nákupy drog a chlastu podporovat nebudu.
Na deset procent, v případě kdybyste se nevrátil, tak je to schopna uhradit vaše vychovatelka ? Ale žádné naturalie nebo výmluvy, pěkně na dřevo, leda by byla tak o osmdesát let mladší jak vy.

Napište, když tak. Psát vás naučili, ne ?
29. 05. 2014 | 18:14

Yosif K napsal(a):

Ruská věrchuška straší své lumpenproletáře barvitými bajkami o zkaženosti a prohnilosti západu.

Děti ruské věrchušky VELMI SPOKOJENĚ studují, žení se a vdávají a žijí na západě a do Ruska se bojí vrátit žít.
29. 05. 2014 | 18:15

strýc virus HxNx napsal(a):

nejlíp z Vás, chasníci, veršuje Pepa Řepa.
má největší talent.
a ví, co je to rytmus...
29. 05. 2014 | 18:20

Yosif K napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
resl
.....Heleďte se, furt tady píšete " my" oslabíme, " my" porazíme...proč teda nejedete a nebojujete ?
KONEC CITATU.
Netřeba se nijak šponovat s oslabováním.

Ouplně stačí nedávat Rusům nic nadluh, investovat tam co nejméně a kupovat od nich co nejméně - minimálně být vždy připraven na zavření jejich kohoutků.

A nevolit nikam hnědorudé putinofily jako je Keller.

Pokud v Rusku budou investovat čínani - to je jiný kafe - čínstí totalitáři si už své investice ochrání totalitářským způsobem.
29. 05. 2014 | 18:20

Gudka napsal(a):

resl

Zoufale potřebují jíst i jinde než jen v Rusku. Např. zrovna u nás. V Rusku ale zatím pořád mají co. S utažením kohoutku bude tady dřív zima než tam hlad. O utíkání se na Západ, který je vysáván stále rostoucím počtem "hostů" z neevropských zemí, asi bude zájem víc a víc upadající. Podle toho, co jsem tam sám viděl, považuji vaše tvrzení, že neumí vlastními silami ani udržovat plynovod, za výmysl.
Takže, zatímco Kreml má dostupně využitelnou možnost odklonit svůj energetický export jinam, Evropa by to neustála. To je dnes jasné už důležitým podnikatelským kruhům, a proto začíná odklon od hloupě agresivní politiky vůči Rusku.
29. 05. 2014 | 18:28

Míla napsal(a):

Yozife
a jak to vypadá s bojkotem?A ono Rusko dluží UK za plyn?A předpokládám,že padne i výstavba kancelářského centra v Moskvě.Hádejte který náš podnikatel to staví.K tomu bojkotu se pí.Merkelová staví nějak vlažně,zřejmě ji asi vlastní podnikatelé poučili o důsledcích.
29. 05. 2014 | 18:29

Reveil napsal(a):

Jednotnější Evropa?
No, od chvíle, co mužici rozmlátili Reichskanzlei na cimpr campr, se pořád nedaří Neues Europa zase slepit.
Říšská Anděla se může uběhat, vyčerpanost už na ní byla onehdy ve Washingtonu vidět, když ji místní mogul hladil na zahradě Bílého domu po paži, ale tuhle jí utekli v Británii, onde zase ve Francii, dědictví Nové Evropy se drolí a drolí.
29. 05. 2014 | 18:38

Rudi Koutek napsal(a):

Reveil napsal(a):
"Rudi Koutek
Dočasné souznění nacistické a sovětské propagandy není žádné tajemství. Mám například knihy bristkých autorů vydané za protektorátu, kde se na přebalech hovoří o kritice kapitalistického vydřidušství, odsouzení kosmopolitismu, atp.
To ovšem neznamená, že současně nevycházela propaganda kritizující úroveň výzbroje budoucího protivníka.
Pokud se odvoláváte na "stovky" němšckých novin, pak by pro vás neměl být problém některé z nich uvést.
Ale vy nejspíš pouze pustě žvaníte."




Vase propaganda dela setinu celkove propagandy. Pokud umite nemecky, vite, jak tehdejsi propaganda vypadala, co se psalo a rikalo o Sovetskem Svazu a o Anglii anebo Francii.
Na jinem blogu jsem toho nazoru, ze je v Recku volebni povinnost. To mam jako na dukaz sveho tvrzeni, hledat na internetu recke zakony?
Proc bych si mel vymyslet?
29. 05. 2014 | 18:40

Jáchym napsal(a):

Virus 18:20
Nezbývá než souhlasit.
Skromně pípnu, že taky vím, co je rytmus a pokud mám na básničku více než deset minut, - kterýžto čas si většinou udělám - s touhle technickou úrovní se nespokojuji.
Berte to stylově, jako častušku. :-)
Což nemění nic na faktu, že Pepa byl z nás dvou lepší. (Tripumpu přirozeně nepočítám, orel much nelapá :-)
29. 05. 2014 | 18:49

Bestia triumphans napsal(a):

jáchym napsal(a):
"17:18
Hm.
Embéčko, veršujte klidně dál, vše je odpuštěno, už nejste nejhorší. "

!
jáchym svraštil svoje čelo
na bestii zlobí se
má ta stvůra vůbec tělo?
ať už pojde, modlí se

Přidal se i Admirál
na kompasu má jen východ
bestii, aby Putin spral
rudá zůstane naše loď
29. 05. 2014 | 18:50

Míla napsal(a):

Rudi Koutek
při Vašich vědomostech by neměl být problém si vzpomenout na některé noviny zabývající se touto problematikou,o filmech nemluvě.Ty jsem za války navštěvoval,pokud film nebyl nezletilé mládeži zakázán a pamatuji si i na sedačky v kině používané.Bylo by ku prospěchu věci si fakta ověřit a umožnit druhé straně aby se o správnosti měla možnost přesvědčit.Jinak to vypadá na používané-jedna paní povídala a to se tomu žvanění nebezpečně blíží.
29. 05. 2014 | 18:51

Reveil napsal(a):

Rudi Koutek

Nepřu se s vámi o to, že nacistická propaganda měla taky odbdobí, kdy hlásala společné zájmy s Moskvou - to už jsme probrali. To je stará vesta. Žádné překvapení.
Podle mého žvaníte o těch stovkách novin.
Nemůžete uvést ani jedny. Zpochybňuji, že jste nějaké četl. To jen opakujete, co jste někde vyčetl, ale sám jste žádné takové asi v rukou neměl.
29. 05. 2014 | 18:51

Bestia triumphans napsal(a):

Jáchym napsal(a):
..."Skromně pípnu, že taky vím, co je rytmus a pokud mám na básničku více než deset minut, "

!!!
Jáchym, člověk převelice skromný je to on,
rytmus, ten já taky znám, pípne nesměle,
dejte mu deset minut a jako opravdový šampion
pošle vás všechny do p.....
29. 05. 2014 | 19:02

pamětník napsal(a):

Yosif K:
Výjimečně reaguji na vaši tapetu, a to otázkou: Janukovič byl jediným prezidentem Ukrajiny? Ani se neptám, zda si dovedete představit nehledě na ekonomické náklady náročnou těžbu břidlicového plynu v zemi, kterou charakterizuje zaostalá infrastruktura, nebezpečné uhelné doly a nedisciplinovanost (viz Černobyl).
29. 05. 2014 | 19:03

Rudi Koutek napsal(a):

Reveil
Stovky novin. Sice jsem mel na mysli stovky novin, ve smyslu stovky vytisku, ale presto bych tvrdil, ze i stovky novin, to byly noviny nejenom v Nemecku, Rakousku, Lucembursku, ale i v obsazenem "Cesku a Polsku a jinych zemich", meli naciste pro Nemce(a jine)svoji propagandu, ktera jela v jednom siku.


Mila
Co z toho, co jsem o nacisticke propagande(noviny a film) rekl, mi neverite?
29. 05. 2014 | 19:04

strýc virus HxNx napsal(a):

Jáchym 18:49

nevím, jestli to teď nepřeháním, asi ano, ale rozlišoval bych říkanky, básničky a skutečnou poezii. tedy řekněme tři levely.
typické je, že ten rytmus potřebují spíše ty první dva levely.
když už je to pitomé, tak ať to aspoň šlape, ať se zasmějeme.
o poezii se tady, předpokládám, nikdo nepokouší.

opravdu pěknán reCAPTCHA pro tentokrát: 11!
29. 05. 2014 | 19:09

Horal napsal(a):

Vážený pane Kopecký,
co kdybyste se staral, jak to vypadá u nás doma?
Babiš zřejmě není oligarcha. 4/5 ODS a 1/2 soc.dem. nikdy nebyla pod vlivem kmotrů. Topolánek s Nečasem byli vzorní demokraté a Klaus největší myslitel. Hašek s Tejcem a Zimolou nejsou podrazáci ani náhodou. Paní Nagyová byla vzorná úřednice, Bém nejlepší primátor a Kocourek a Drobil s Drábkem vynikající ministři. Pan Mach je náš nedostižný vzor. Máme doma, chlívek, rozkrádáme peníze evropských daňových poplatníků a skrze ně i svoji budoucnost, ale kašleme na břevno v oku svém a vytrvale neodbytně hledáme jako rozumbradové smítka v oku ukrajinském.
Nebo vám snad někdo tvrdí, že Porošenko luskne prstem a bude dobře? Všechny postkomunistické země jsou na tom stran lidského potenciálu, řekněme, ne zcela dobře, ale od Ukrajiny se čeká, že bude vzorná. Aspoň jako Putin, protože to je machr, potápí se, hledá amfory, vodí na rogalu divoký husy cestou na jih a v hokeji dal 4 góly. To Porošenko nedokáže, ten se tak maximálně přežírá čokoládou a tak do něj bušme, co se do něho vejde!
V Maďarsku není Jobbik, Orbán je demokrat skoro jako Putin, v Bulharsku nikdy nebyla Ataka, v Banské Bystrici není župan polofašista a všichni fandíme Okamurovi a těšíme se, až se v Polsku vrátí PiS a Kaczynski. To všechno je OK, ale Ukrajinci sou do posledního banderovci a fašisti a proto ať si je Putin sežere a nás ať už nevotravují!
Resumé:
1. Oranžová revoluce i Majdan byla demokratická hnutí a oběma se podařilo Ukrajinou tímto směrem o kus hnout, přestože přišly a přijdou chyby, pokusy o návrat zpět. Svaťa Karásek zpívá, že ďábel se promění a pokusí se znovu. U nás se snad neproměnil? Francouzská revoluce byla bez chyb? Součtem protichůdných sil může být přece jen pomalý a klikatý posun k demokracii, ale to bychom nesměli provazochodci kouzelníku Arnoštkovi (pardon, Porošenkovi) cloumat sloupem a řvát, že spadne!
Kromě pp. Macha a Zahradila (a zřejmě i Vás) všichni vědí, že staré členské státy EU těm novým nemálo pomohly a pomáhají. Ukrajina tu pomoc potřebuje taky a už víme, že ji bude třeba před ukrajinskými Rittigy a Janoušky hlídat lépe než se hlídalo před těmi našimi. My budeme v celkovém součtu stále příjemci, takže bychom neměli blbě žvanit a aspoň si pohlídat aby se fondy 2014-20 zase nerozkradly.
2. Rusku se za Putina postupně a klikatě posunuje od demokracie pryč. Kdo ty 2 protichůdné pohyby nevidí, tak ať se za Putinem odstěhuje.
To není v rozporu s tím, že ruské opozici budeme fandit a třeba jednou ...
29. 05. 2014 | 19:11

Yosif K napsal(a):

Pane Míla - to s tím BV (nikoliv se sýrií kde je už ropa vyčerpána a prožrána) máte částečně pravdu.

Kdyby v Lybii, Iraku, Alžírsku, KSA atd atd nebyla žádná ropa a žádný plyn, nikdo by se tam nehnal.

Nyní jsou tyto oblasti "předmětem strategických zájmů". Nikoliv ovšem proto, aby tam beduíny s rolexkami a jaguáry a mercedesy někdo okrádal, ale proto, že kdyby se tam zmocnil vlády nad celým východem jeden jediný jurodivý diktátor typu Saddam Hussein, a zároven se náhodou sbratřil s jurodivým ditátorem Putinuškou, mohli bychom si všichni předělávat auta a nákladáky na dřevoplyn neblahé paměti. Taky by to šlo - ale tahat s sebou všude kotlík na dřevoplyn je trochu otravné.

Šílený diktátor Saddam Hussein je už v odpadkovém koéši dějin, Evropa má od Arabů zemní plyn za polovic co od Rusů a diktátorovi Putinuškovi se drobí monioplní síla nad trhem s plynem v Evropě.

Poslední reginy 100% závislé na pološíleném diktátorovi Putinuškovy jsou Ukrajina, Slovensko, Pobaltí, Finsko a Balkán.

Z hlediska vojenského obsazení je nepříhodnější Ukrajina - byla to ruská gubernie a velká část aparátu DOPOSUD jsou agenti GRU. Vyvolat nepokoje a zdání občanské války není pro diverzní oddíly SPECNAZ na Ukrajině žádný veolký problem. Proto hurá vojensky obsadit Ukrajinu!!!!!

A co Slovensko, Finsko, Pobaltí? Pozže tovaryši, pozže, seičas nado zachvatit Ukrajinu....... Ruští lumpenproletáři vyhazují radostí klobouky do vzduchu - "osvobodíme UIkrajinu". To je ta nejlepší věc - osvobozovat krajany v ouplně cizích státech - s tím musíte u lumpenproletářů na 100% uspět......

Ano - tak jak Benito osvobozoval Jugoslavii, Albanii, Řecko atd atd. A italský proletariát jásal. A jak Hitler osvobozoval jásající Sudety..... Dokud se to nějak neroze...alo......

Mimochodem - kdo je na východ od nás opravdový ale fakt opravdový učedníček velikého Benita??????.

S levicovým pozdravem "Prokrmuj Putinsušku, posílíš světový mír"!!!!!
29. 05. 2014 | 19:18

Zbyněk napsal(a):

17,5 milionu.....
dneska nejste ve formě, je to ubohé, pata,hlava, nikde nic.
29. 05. 2014 | 19:30

Zbyněk napsal(a):

Horal....
6gólů a na 6 nahrál, dvanáct bodů, úžasný výkon.
29. 05. 2014 | 19:35

Yosif K napsal(a):

Horal napsal:
2. Rusku se za Putina postupně a klikatě posunuje od demokracie pryč. Kdo ty 2 protichůdné pohyby nevidí, tak ať se za Putinem odstěhuje.
KONEC CITATU.

Pane Horal - posun od demokracie pryč je ideál českých rudohnědých putinofilních čulibrků:
1) proletáři a lumpenproletáři nejsou mateni různými názory - všichni vědí co si mají myslet - nenávidět zkažený západ a milovat Osvíceného Diktátora.
2) nezáleží na volbách - ty jsou formalitou - trvalý společenský pokrok je tím zajištěn....
3) je vytvořeno zdání zákonnosti - proletářům a lumpenproletářům se pak žije a dýchá MNOHEM lépe - nemusí číst články o korupci, ta sic je ale nemusí o ni číst, noviny, TV a časopisy a internet jsou pod státní kontrolou....
4) oligarchové sice existují ale jednotný tisk a TV vyvolává zdání že to jsou ohromní dobráci - a zase - - proletářům a lumpenproletářům se pak žije a dýchá MNOHEM lépe.............
Takhle se buduje společenský pokrok, takhle probíhá osvobození proletariátu zpod železné paty odporného všivého a zkorumpovaného kapitalismu!!!!!!
29. 05. 2014 | 19:38

Míla napsal(a):

Yozife
budiž a jak to vypadá s bojkotem?Nejste papežtější papeže?Vy všechno víte,kolik západních firem/Německo 3000/skončilo,případně omezilo s Ruskem spolupráci?
29. 05. 2014 | 19:44

resl napsal(a):

17,5 biliónů :
Nebo chcete půjčit na vlak ?
Půjčím, ale musíte mi přinést ukázat lístek, žádné nákupy drog a chlastu podporovat nebudu.
Na deset procent, v případě kdybyste se nevrátil, tak je to schopna uhradit vaše vychovatelka ? Ale žádné naturalie nebo výmluvy, pěkně na dřevo, leda by byla tak o osmdesát let mladší jak vy.
Napište, když tak. Psát vás naučili, ne ?
---------------------
to je prosím diskuze pana biliónového trouby, škoda, že mě vychovatelka namísto psaní, naučila hulit marjánu, mohli jsme si s troubou odborně popovídat.
Rus v Putinově rubašce se vám hroutí, to víte, je to jen nevzdělaný, bičovaný mužik a moc s ním zamávala. Jako s vámi, mistře troubo.
29. 05. 2014 | 19:45

Viola napsal(a):

resle

styďte se, na Ukrajině vraždí Ukrajinci Ukrajince a to jenom pro to, aby lidé odtamtud (z míst, kde se bude těžit) utekli a ti, co tam budou těžit je nemuseli vykupovat.
Styďtě se obhajovat vrahy dětí a žen. Vrahy, co střílejí na školy a školky.
29. 05. 2014 | 19:58

Jáchym napsal(a):

Virus:
Souhlasím.
Třeba takový Ivan Mládek býval opravdový velmistr prvního levelu. Fantastická práce s jazykem, málokdo si dal bohužel tu práci, aby po jazyku válel a ku půlnebí tiskl.
Většina lidí to zhltla jak deset deka sekané v umaštěném papíru.
Zvlčili jsme.
29. 05. 2014 | 19:59

Ládik!!! napsal(a):

Jáchym za Řepu
Občan za Jáchyma
Míla za Občana
Kydač za Mílu
a kdo za Kydače -
ruského tlampače
co nemá svěrače?
29. 05. 2014 | 20:01

resl napsal(a):

Viola napsal(a):
resle
styďte se, na Ukrajině vraždí Ukrajinci Ukrajince a to jenom pro to, aby lidé odtamtud (z míst, kde se bude těžit) utekli a ti, co tam budou těžit je nemuseli vykupovat.
Styďtě se obhajovat vrahy dětí a žen. Vrahy, co střílejí na školy a školky.
----------------
zatím se tak trochu stydím za vás, ale proč, to vám sdělí 17ti biliónovej trouba. hloupej je na to dost.
29. 05. 2014 | 20:05

Viola napsal(a):

Pane Stejskale, kde jste teď, kdy Yosif používá slovo čulibrk a to pro označení člověka?
Proč ho nesmažete? On tu smí používat sprostá slova, anebo čulibrk sprosté slovo není?
Tak jestli není, tak si jej do svého slovníku zde zařaďte, ať víme jak máme své oponenty oslovovat.
29. 05. 2014 | 20:07

Viola napsal(a):

resle

styďte se, že obhajujete fašisty. Nemáme náhodou zákon o šíření nenávisných názorů?
Vy byste odsud také měl zmizet, šíříre nenávist a vpodstatě jste potenciální vrah dětí a žen a střílel byste také do škol a školek a na auta převážející raněné.
29. 05. 2014 | 20:10

Viola napsal(a):

Ládíku!!!

A vy se styďte zároveň s reslem!!!
29. 05. 2014 | 20:12

Míla napsal(a):

Ládíku
a to jsem ani jednou nevystoupil ze SSM.Vám se to podařilo hned dvakrát.Tady se ukázalo jaký jsem břídil.A dodatek ani z KSČ jsem nevystoupil a ani nebyl vyloučen.Možná,že vstup do KSČ byl podmínkou pro studiu na VŠ.Na tu jsem si studijně netroufl.A to se ani nebavím o vojenských kádrových jednotkách,tam to dle zeťáka bylo podmínkou.
29. 05. 2014 | 20:16

Jáchym napsal(a):

Violo,
nebuďte tak cimprlich:
********************************************************************************

Kaiser & Lábus Těžký týden referenta Kubrta - YouTube

26. leden 2007 ... =D=D. karelhamsa. 5 years ago. Flákni sebou vypadni!!! HUSTÝ. TheHedva. 4 years ago. čulibrka vynech flákni sebou vypadni!:-d. Domca879.

www.youtube.com/watch?v=aYeN7W4jD7Y - Náhled
Aktuálně - Český Čulibrk. Satirický kreslený občasník nastavující ...

Ostrava - Poslední Čulibrk v Moravskoslezském kraji M.L. byl spatřen v podvečerních hodinách dne 29. 5. 2010 nedaleko vlakového nádraží Ostrava- Svinov.

www.culibrk.cz - Náhled
Příjmení | Čulibrk: 1 | KdeJsme.cz | Četnost příjmení nebo jména v ...

Příjmení: 'Čulibrk', počet výskytů 1 v celé ČR | Chcete zjistit četnost vašeho příjmení nebo křestního jména v České republice? Je vaše příjmení či křestní jméno ...

www.kdejsme.cz/prijmeni/Čulibrk - Náhled
Čulibrk | Centrum sportovních cen

Výška sošky čulibrk včetně podstavce je 12 cm. Výška sošky čulibrk včetně podstavce je 12 cm. Na podstavec lze umístit štítek 7013 (viz.

www.sportovniceny.cz/sosky/culibrk-2 - Náhled

(....a tak dál, vizte sestru Vikinu ....)
29. 05. 2014 | 20:19

resl napsal(a):

Viola : střílel byste také do škol a školek a na auta převážející raněné.
-------------------
na raněné nestřílím,
jen je zase zraním,
též se nikdy nemýlím,
když tu s vámi dávím.
29. 05. 2014 | 20:19

Viola napsal(a):

Jáchyme, jde mi jen o spravedlnost a velkou chuť tady někomu zvláště Yosifovi a reslovi nadávat do čulibrků. Jen bych nechtěla být smazána, protože bych se tu už nemohla vrátit.
29. 05. 2014 | 20:23

Radek napsal(a):

Viola.
Vy nám tady popisujete,jak řádila ruská armia v Gruzii ? Máte pravdu,bylo to tam hrozné.Přesně,jak píšete.Bomby padaly na paneláky plné žen a dětí.Jsem rád,že jste o tom taky četla.Ostatně fotodokumentace je o tom k dohledání spoustu....
29. 05. 2014 | 20:23

Viola napsal(a):

resle

pokud se dávíte, tak pomoz vám Bůh.
29. 05. 2014 | 20:25

Viola napsal(a):

Radku,

Gruzie je Gruzie, ale teď je na programu Ukrajina a co když potom Slovensko, nebo my?
Usa zločinci neznají mezí, nakonec by se mohla před USA bát celá EU, vzhledem k odposlouchávíní, které USA prováděly, nebo ještě provádí. USA je na mizině a hledá, kde se uživit. Mají tam hordy černochů, kteří se nedokážou uživit, berou drogy atd a vraždí se tam navzájem.
29. 05. 2014 | 20:28

Rudi Koutek napsal(a):

Ach du Kacke!
Lidi tam uz zacali rabovat, vypada to, ze to bude za chvilku druha Jugoslavie...
29. 05. 2014 | 20:32

Občan napsal(a):

Pane Stejskale,
máte pod Klímou nějaký kšefty.

Nebo je snad VELMI OSOBNÍ Yosifovo "...rudohnědému totalitářskému čulibrkovi Kellerovi..."
méně závažným prohřeskem proti Vašemu kodexu než Bilionovo OBECNÉ slovo "p......a"?

Jo - nějak jsem dosud NIKDY nezaznamenal Vaše vyhrožování kolektivnímu nicku "Yosif K." mazaním nebo dokonce banem; a to přesto, že Vás kodex porušuje permanentně a mnohé z jeho výroků jsou za hranou trestného činu.
Zatímco některým nickům vyhrožujete dost pravidelně, eventuálně je mažete bez varování, případně jim zakážete přístup.
29. 05. 2014 | 20:37

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozife
budiž a jak to vypadá s bojkotem?Nejste papežtější papeže?Vy všechno víte,kolik západních firem/Německo 3000/skončilo,případně omezilo s Ruskem spolupráci?
29. 05. 2014 | 19:44
Prodávat Rusům za hotové? Proč ne....

Prodávat jim na dluh? To může dnes jen ouplnej ma...r -
----Ruský STÁTNÍ podnik Ulravagonzavod dluží 2 miliardy Kč, platí ČEB čili český danový poplatník.
----Firmy ruské skupiny Glastrade dluží 8 miliard Kč, platí ČEB čili český danový poplatník.
----atd atd atd

----celkem 40 miliard ohrožených úvěrů - z 90% ruské polostátní podniky, platí ČEB čili český danový poplatník.

Kde jsou slyšet ti č..medáni co se zalamovali že čeští papeženci dostávají ročně o 0,3 miliardy Kč více než za Grosse a Paroubka?

Kupovat od Putinušky plyn? Proč ne? Ale za tržní ceny. A být připraven za zavření ruskejch kohoutků na 100%. A to už Němčíci víceméně připraveni jsou. Proto jim Rusko začalo dodávat plyn za polovic ceny co účtují "bratrské Ukrajině"............. ta si zatím vybrat nemůže......
29. 05. 2014 | 20:39

Občan napsal(a):

Viola napsal(a):
" Pane Stejskale, kde jste teď, kdy Yosif používá slovo čulibrk a to pro označení člověka?
Proč ho nesmažete? On tu smí používat sprostá slova, anebo čulibrk sprosté slovo není?
Tak jestli není, tak si jej do svého slovníku zde zařaďte, ať víme jak máme své oponenty oslovovat.
29. 05. 2014 | 20:07"

Zrovna jsem se ozval také :o)

Milá Violo,
pokud Stejskalovi zrovna neodjeli na dlouhodobý pobyt v Karibiku nebo lyžovat do Antarktidy, bude mít naše upozornění následující možné průběhy:
1) Cenzor je bude zcela ignorovat
2) Dostane se nám sofistikované přednášky o tom, že slovo "čulibrk" je vlastně zcela slušným slovem, doprovozené etymologickým výkladem předmětného výrazu.
3) Cenzor začne mazat nás.
29. 05. 2014 | 20:43

resl napsal(a):

Viola napsal(a):
resle
pokud se dávíte, tak pomoz vám Bůh.
-------------
díky Violo za vaši lidskost, ode mě by pes kost nevzal.
29. 05. 2014 | 20:43

Dumpling napsal(a):

Radek
"jak řádila ruská armia v Gruzii ? Máte pravdu,bylo to tam hrozné.Přesně,jak píšete.Bomby padaly na paneláky"

Jo, to bylp děsné. Ale máte to trochu popletené. To bombardování paneláků (Cchivali) má na triku gruzinský despota a polykač kravat Sakašvili. Tak to posoudila komise EU.
29. 05. 2014 | 20:46

Radek napsal(a):

20.28
Přesně tak řeší debatu bezmozek."Gruzie je Gruzie". To jakože tam byla ra povinná vraždit civilisty ???? Však na UA právě začalo rabování obchodů.Znásilňování "zlých" ukrajinských děvčat je jen otázkou času.A nejlepší na tom je,že je vlastně neznásilní rusové.Na mundůrech těch hrdlořezů je jakýsi pseudoznak "rossijskaja pravoslavnaja armia".Tak to bude opravdu husté.Taky musíte Violo zabrouzdat na jiné stránky,než pořád ke Stejskalovi.Ale ouvej,oni to někteří nepíšou česky,lumpové...
29. 05. 2014 | 20:50

Bestia triumphans napsal(a):

Viola napsal(a):
"Pane Stejskale, kde jste teď, kdy Yosif používá slovo čulibrk a to pro označení člověka?"

???
Violo,
A nepopletla jste to?
Nebyl to hulibrk místo čulibrk?
Jste nějaká rozvášněná, tak jste se třeba přehlídla.
29. 05. 2014 | 20:53

Yosif K napsal(a):

JAK TAK ČTU RUDOHHNĚDÉHO Kopeckého tak vidím že všichni Ukrajinci jsou strašný nacistický nebo oligarchický s...ě kromě těch Ukrajinců - etnických Rusů co disciplinované bojují v diverzních jednotkách SPRECNAZ v zájmu Velkoruské říše.
Též všechny velmoci KROMĚ VELKORUSKA jsou nástroje útlaku proletošů, socální nerovnosti a útlaku minorit.

Z tohoto kriticismu se vymyká pouze velkoruská říše:
-ruský apartheid je "citlivá leninská politika k minoritním národnostem"...
-ruští oligarchové jsou nezištní kapitání socálního pokroku....
-ruská cenzura nade vším je proletářská svoboda slova
-ruské volby jsou zářící maják demokracie....
-ruské ekonomické drancování sousedů je bratrská spolupráce....
-ruské diverzní jednotky SPECNAZ jsou "rozhořčení občané sdružení v domobraně".....
-ruské vojenské obsazení částí Ukrajiíny je internacionální bratrská pomoc....

atd atd

....a sakra..... kde jsem tohle už četl - že by v Bílé Knize o krvavé kontrarevoluci v CSSR? ?????
29. 05. 2014 | 20:55

Míla napsal(a):

Yozife
já jsem myslel,že od znalce evropské a světové politické scény dovím jak to s tou hospodářskou blokádou Ruska vlastně dopadá.Já se neptal na dluhy Ruska vůči našemu státu,konkrétně jsem přeci uvedl vztah Německa vůči Rusku,potažmo vztah pí.Merkelové v ekonomické oblasti.Není třeba další omáčky.
29. 05. 2014 | 20:58

e.m napsal(a):

pane Yosif, občas jsou na Primě zoom americké dokumenty. podle nich to v amerických ghetech taky není zrovna fajn. dokonce to podle těch dokumentů vypadalo, že mají zaděláno na dost slušný problém.................Je to o civilizovanosti. A ta dostává za válek i za bídy vždycky na frak, zákonitě a všude a z definice. Nevím, zda Vám to dochází, nevím, co znamená civilizovanost pro Vás..Tak nějak vypadáte na "revolucionáře" (to je celkem fuk jakým směrem...), nikoli na reformátora.... Pokud jde o vývoj na Ukrajině, není se z čeho radovat. No nic. :) to by byla zbytečná debata. Není mi jasné, čeho vlastně chcete dosáhnout.
29. 05. 2014 | 21:06

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
"Pane Stejskale, kde jste teď, kdy Yosif používá slovo čulibrk a to pro označení člověka?"

KONEC CITATU.

Paní Violo, omlouvám se, budu používat dřívější označení putinuškofil. Čulibrk mne napadl když vidím levicové genie Kellera a Kopeckého jak se naštvaně a kysele tváří.

Místo aby levicoví geniové radostně po vzoru Julka Fuldy líčili ščastný život ruských proletářů v Putinuškostánském samoděržaví kde je jim dopřáno umřít ve věku 57 jar na odpor k vodě.....

Slovo čulibrk mne připadalo jako jakési onomatopoiea pro Kellera a Kopeckého jakýs to zakyslý, zachmuřený a ustaraný výraz na jejich fotkách....

Boj za ščěstí světového proletariátu financovaný oligarchy z Pitěrského Judistického Klubu asi není taková s..anda jak by si zvlčilý pravičák myslel.......
29. 05. 2014 | 21:06

Viola napsal(a):

Podívejte se Radku

teď řešíme Ukrajinu a situaci, kdy jsme nejblíže planetárnímu konfliktu, vy to nechápete? USA je všechno fuk, nebo fuck, oni jsou daleko. Jenže ne nadarmo jsou v kosmu různé družice a svede se to pak na mimozemšťany. Gruzie je vyřešena a odtamtud nic nehrozí pokud víme. Někomu rupne v hlavě a budeme v tom všichni. Tu situaci je třeba okamžitě vyřešit. Je třeba říci, o co komu jde. Nově zvolený prezident prohlásil, že Ukrajina je na prodej a aby vyšla levně, tak se napřed obyvatelé musí vyhnat, že.
29. 05. 2014 | 21:07

Bestia triumphans napsal(a):

Violo,
Právě jste použila sprosté slovo, mnohem vulgárnější než nějaký čulibrk.
Okamžitě se nahlašte panu Stejskalovi, ať vás vymaže.
29. 05. 2014 | 21:11

Yosif K napsal(a):

e.m napsal(a):
....Pokud jde o vývoj na Ukrajině, není se z čeho radovat. No nic. :) to by byla zbytečná debata. Není mi jasné, čeho vlastně chcete dosáhnout.
29. 05. 2014 | 21:06
...Pokud jde o vývoj na Ukrajině, není z čeho se radovat, ale toalitář Putinuška se očividně raduje:
1) nenávidění Ukrové dostávají pořádný záhul, ruští "civilové" jim sestřelili už pár helikopter..... ještě sobaki svinskie tzaplatí za to že nechtějí být ruskou gubernií.....
2) čím více zahyne civilů, tím více stoupá cena ropy a plynu na spotových trzích, tím lépe pro Putinostán....
3) totálně se zapomnělo na ruskou anexi Krymu - i tam jsou na šelfu nějaká ložisečka, proč si nepomoct na úkor zplundrovaných sousedů že ano.....
4) ruský lumpenproletiát má po hokeji zase jinou zábavu než se štárat v rostoucích cenách mléčných a pekárenských výrobků (inflace v potravinách za minulý rok cca 18%....) .....to taky není až tak špatný.....

Proč ne - osvícený diktátor se přece musí starat o blaho své říše i kdyby na blízké zahraničí měli trakače padat......

Benito a Ada Schickelgruber také osvobozovali krajany v blízkém zahraničí - a jak jim to pomohlo na popularitě.....
29. 05. 2014 | 21:17

Yosif K napsal(a):

Pane EM - v USA jsou gehta a přesto se do toho kapitalistického pekla z Ruska přestěhovalo za posledních 20 let asi 6 milionů rusů - včetně přemnohých potomků ruské putinovské věrchušky.......

V Rusku jest všeobecný blahobyt a osvícená diktatura kde lidé ani myslet nemusí, či spíše ani nesmí, a z USA se tam přestěhoval jeden Snowden a asi 50 ranařských investorů (dva z nich znám) kteří však jsou nerovzní jako psi, všude chodí s ochrankou, sedí a spí na kufrech a furt kontrolují zda je volný průjezd na letiště šeremetěvo.....
29. 05. 2014 | 21:25

slavwin napsal(a):

Radek to vystihl úplně přesně. Suroviny ztrácí svou přitažlivost a zastrašovací hodnotu. Nějakou budou mít vždy, ale rozhodující to nebude ani v ropě a zemním plynu. Alternativní obnovitelné zdroje nebo hořlavý plyn vodík z tekutiny voda už nejsou fantasmagorie, ale strašák těžitelů zisků. V době kdy všeobecně Rusák byl považován za nepoužitelného, tak se operovalo s dobrákem Gorbačovem, tak se tu objevila zpráva že tato osoba byla připravena jedním z posledním zemřelých generálních tajemníků Jurijem Andropovem a generálem KGB, který mu předložil zprávu o bezvýchodném postavení tábora míru a socialismu. Tento generál byl penzionován nebyla mu přiznána možnost se léčit na vybrané klinice. Po čase byl vyzván k tajné schůzce v konspirativním bytě kde se setkal s Andropovem. Dál už to známe povedlo se snad usměrnit toky peněz ale nějaké hospodářské vzchopení je diskutabilní. Fantasmagorie nebo pravda, totéž lze říci o britských listech kterými nás krmí pomatený nebo agent bilion.
29. 05. 2014 | 21:33

Reveil napsal(a):

Yosif K.
"Benito a Ada Schickelgruber také osvobozovali krajany v blízkém zahraničí "

Ve své horlivosti dcost přčestřelujete. Mě by například zajímalo, ve kteríé sousední zemi Mussolini intervenoval s odůvodněním, že osvobozuje krajany? Nic takového mi dosud není známo.

Pokud jde o Schickelgrubera, opakujete značně neobratnou mantru propagandistů, neboť změna z tohoto příjmení na příjmení Hitler se netýkala Adolfa, nýbrž jeho otce Aloise. Snaha označovat tím jménem Adolfa je sice vysvětlitelná potřebou ho dménozovat, je to ale tak za vlasy přitažené, jako kdybychom Obamovi přisuzovali přídomek "Hitler", na základě křestního jména "Barack". Možná vám uniklo, jak nacistická propaganda glorifikovala Hitlerovo příjmení. Tvrdila, že pochází z výrazu "Hüttler", tedy "baráčník", což prý dokládá Hitlerův bytostný vztah k prostému lidu. Při křečovitosti, jakou užíváte vy, by se dal dovodit taky vztah k barákům (barackům)...
29. 05. 2014 | 21:51

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, paní Violo,

díky za upozornění, nikdy jsem výraz "čulibrk" dosud neslyšel. Musel jsem si ho tedy najít na googlu (jiná možnost mne nenapadla). Dozvěděl jsme se, že "čulibrkem" byl podle staročeského slovníku označován člověk zbrklý, prudký či všetečný. Dvě čtenářky pak v debatě přidaly některé soudobé významy a krajové odlišnosti. Podle jedné je to ekvivalent výrazu trdlo či označení pro člověka, "co vypadá hloupě, nebo udělá hloupou věc apod., nic lichotivého, ale ani ne vysloveně urážka, spíš takové poznamenání". Druhá napsala, že u nich je to pravý opak , tedy označení člověka mazaného či lidově řečeno "vyčuraného".

Který z těchto výše uvedených výrazů považujete za nejsprostší?

Jinak jsem rád, že jste Vy a pan Občan tuto velmi zajímavou debatu otevřeli. Kdybyste to neudělali, mnou užívaný jazykový fundus by zůstal o tento výraz ochuzen.

Mimochodem tušíte, kolik slov se zatím podařilo dnešním jazykovědcům doložit alespoň ve dvou výskytech? Tipněte si, je to docela impozantní číslo.

Libor Stejskal
29. 05. 2014 | 22:15

Yosif K napsal(a):

Reveil napsal(a):
Yosif K.
"Benito a Ada Schickelgruber také osvobozovali krajany v blízkém zahraničí "

Ve své horlivosti dcost přčestřelujete. Mě by například zajímalo, ve kteríé sousední zemi Mussolini intervenoval s odůvodněním, že osvobozuje krajany? Nic takového mi dosud není známo.

KONEC CITATU.
Díky za vysvětlení Hitlera. Vypadá to jako umělý jméno ale nevěděl jsem z čeho.

Putin je novej Mussolini - ten také z přesvědčeného socalisty se transformoval od osvíceního krotitele a pak kamaráda oligarchů a pak "osvoboditele Italů".

Ialové trpce nesli hlavně to že Fiume - Rijeku po Rakušanech dostali Chorvati a ne Italové (Italové nicméně dostali Istrii a enklávu Zara). Na ostrovech přavažovalo italské obyvatelstvio nad chorvatským. Další italské minority byly v Albanii, Řecku, Lybii a v Alexandrii v Egyptě.

Musoliniho koncept Mare Nostrum byl to co nyní je pro Putina "postsovětský prostor".

Podobně jako Mussolini začal s agresí proti sousedům když se zastavil italský hospodářský zázrak - tak i Putin začal s "osvobozováním krajanů v zahraničí" když se vyčerpal "hospodářský zázrak" - to jest potenciál direktivního řízení polostátního a státního kapitalismu.

PANEM ET CIRCENSES.
Zdražily se chleba a mléčné výrobky - ruský proletariát však jásá nad anexí Krymu a oplakává hrdiny SPECNAZ z rabování v Doněcku. Furt se něco děje - cena ropy jde hore - a cokoliv je pro Putina lepší než aby se lidi začali vrtat v tom proč je 100% cenzura, jak hospodaří ruští oligarchové, jaká je korupce, kde a jak žijí Putinovi a Lavrovovy dcery, jakej je Putinův osobní majetek atd atd atd.
PANEM ET CIRCENSES. Proč ne? Krev teče u nenáviděných sousedů....

A všichni neruští sousedé jsou nenávidění.....
29. 05. 2014 | 22:17

Bestia triumphans napsal(a):

slovo čulibrk se nevyskytuje ani v knize Šmírbuch jazyka českého, a to je už pěkná sbírka vulgarit...
:-)
29. 05. 2014 | 22:26

slavwin napsal(a):

david napsal(a):
Ta vypovídací hodnota neodhaluje Yosifa K hádejte koho
29. 05. 2014 | 22:30

jozef napsal(a):

Pomajdanove volby vyhral Petro Valtsman.
Porosenko je priezvisko manzelky pana Valtsmana /kto si mysli,ze pan Valtsman,prave zvoleny ukrajinsky prezident, prijal priezvisko svojej manzelky z lasky k nej,nech zdvihne ruku/.
Pan Valtsman alias Porosenko ma povest sefa riadiaceho tvrdou rukou.Dovodne.
Pan Valsman patri ku kaste vitazov vo vojnach privatizacnych klanov a pevnou rukou riadil nielen svoje dobyte imperium,ale aj rezorty mu zverene.
Vo vlade oranzovych revolucionarov bol sefom Bezpecnostnej rady statu a ministrom zahranicnych veci.Zasluzil sa o to,ze vstup do NATO patril k ukrajinskym prijoritam a ze Gruzinec Saakasvilli /s rovnakymi cielmi/ mal v Kyjeve spolahliveho spojenca.Pan Valtsman-Porosenko fungoval aj ako minister hospodarstva porevolucnej vlady a donedavna o nom pisali a hovorili aj ako o chodiacom trezore /Majdanom zvrhnutej/ vlady Janukovyca.

A potom vladu Janukovica pomohol protioligarchickym majdanovcom zvrhnut.Ucinne.Disponuje totiz nielen sluzbami NATO agentur,ale aj slobodnym,az totalne slobodnym pristupom do ukrajinskych televiznych domacnosti.

Pan Valtsman-Porosenko ponukal ukrajinskym televiznym domacnostiam tvar a gesta schopneho ukrajinskeho patriota,naslovovzateho hospodarskeho odbornika,bojovnika za prosperitu Ukrajiny.V predvolebnej kampani hovoril o potrebe zmierenia,o potrebe jednoty Ukrajiny,o nevyhnutnosti reforiem....

A po volbach?
Este nespocitane hlasy - a pan Valtsman alias Porosenko odkazuje svetu /pre Bild/: "protiteroristicka operacia dostala skutocnu podobu.Na vychode sa odohrava skutocna vojna"
Pre W.Post: "Sankcie Zapadu nie su dostatocne ucinne.Kyjev potrebuje predovsetkym americku technicku podporu a poradcov"...
A ziada od USA uplatnenie podobneho pristupu ku Kyjevu,ako bol zakon Lend and lease z r.1941...
29. 05. 2014 | 22:32

Jakelin de Mailly napsal(a):

Yosif K

"Podobně jako Mussolini začal s agresí proti sousedům když se zastavil italský hospodářský zázrak - tak i Putin začal s "osvobozováním krajanů v zahraničí" když se vyčerpal "hospodářský zázrak" - to jest potenciál direktivního řízení polostátního a státního kapitalismu."

Píšete nesmysly.
Habeš nebyla sousedem Itálie, když pomineme italskou enklávu v Eritreji a v tom Africkém rohu vůbec. Šlo o normální agresi, možná živenou i starou potupou od Adowy.
Ostatní agrese šly v souladu s německými, stejně jako kámoš Adolf se Benito snažil urvat, co mohl, a zatáhl tak Itálii do války, kterou nemohl vyhrát, od totální potupy je zachránilo jen částečné převlečení kabátu v roce ´43.
Kde osvobozuje Putin krajany v zahraničí ?
Válku v Osetii začal Saakašvilli, poblouzněný západem a Američany a vyzbrojený také z ČR /de facto "dárky" - T55M "Kladivo", T72M, RM70, 203mm SK "Pion", 152mm SKH "Dana" /, načasování v době OH v Pekingu bylo krásné a účelové. Blb si myslel, že loď US Navy u pobřeží, když už bylo zle, přiváží mariňáky, omyl, to plavidlo jen monitorovalo ruský radioelektronický sytém a provoz.
Bordel na Ukrajině se také, určitě náhodou, potkal se ZOH v Soči.
Že z toho Putin vychází jako státník obratněji, spousta lidí nemůže překousnout.
Vaše tapetářské litanie jsou toho důkazem.
29. 05. 2014 | 22:36

SuP napsal(a):

Myslím, že ten (ta), komu slovo "čulibrk" připadá natolik sprosté, že na něj potřebuje poštvat editora, měl by se především zamyslet nad sebou, proč mu to implikuje sprosté slovo. A to velmi sprosté slovo. Protože chyba bude nejspíš v něm samotném a ukazuje, čeho má sám (sama) plnou hlavu.
29. 05. 2014 | 22:44

Viola napsal(a):

Supe

Já nechci riskovat a nechci být smazána, ale tak ráda bych nazývala Yosifa čulibrkem.
Jsem skoro přesvědčená, že mě by pan Stejskal smazal.
29. 05. 2014 | 22:55

david napsal(a):

Pane stejskale skoda ze jste nenechal diskusi o yosifovi k probehnout mohlo se mnohe vyjasnit
29. 05. 2014 | 22:57

Občan napsal(a):

Vidíte, Violo,
já Vám to říkal :o)))))

Ovšem kolektiv "Yosif K." to samozřejmě myslel tak jak to myslel a cenzor se zase předvedl jako obvykle.
29. 05. 2014 | 23:04

Bestia triumphans napsal(a):

Co je čulibrk?
Kaiser to ví.
Ve 2:27
http://www.youtube.com/watch?v=DcjFoPuWQb4
29. 05. 2014 | 23:08

Reveil napsal(a):

Yosif K.

Fiume připojena na základě dohody 1924, Jobaland na základě dohody 1925 a Albánie ovládnuta jakožto protektorát na základ tiranských Dohod 1927 (žádná vojenská akce).
Teprve 1939 okupoval Albánii přímo, vojensky. Řecko, Habeš, severní Afrika - jsou samozřejmě známé věci. Ale NIKDE nikdy neprohlásil, že by k agresi vůči těm státům sáhnul, aby "osvobodil" své krajany. Vy to samozřejmě víte, ale dal jste se nachytat na hruškách své mytománie a nyní tedy odkláníte debatu trochu bokem.
Takže: kde a kdy (citát!) něco takového Mussolini prohlásil?
29. 05. 2014 | 23:20

Maximus napsal(a):

Jakelin de Mailly

Máte úžasné znalosti z historie a vůbec z vojenství, to teda čumím. A navíc to máte správně srovnané do správných souvislostí...... Musím Vám vyseknout poklonu. Nejste stroj? (-:

Dobrou noc.
30. 05. 2014 | 00:05

Jakelin de Mailly napsal(a):

Maximus

Stroj nejsem, nějaký bych potřeboval do hlavy, začíná tam být přetlak.
Každý se zabýváme a snad vynikáme v něčem jiném, netřeba poklon, kdysi jsem četl Vaše výborné příspěvky o energetice /pokud si to nepletu s někým jiným/.
A nic extra jsem neuvedl, jsou to známé věci, třeba s tím plavidlem, podobný případ byl za šestidenní války ve Středomoří s USS Liberty, akorát tu /omylem ? :-)/ vydatně pokropily z palubních zbraní izraelské Mystére.
I Vám dobrou noc.
30. 05. 2014 | 00:30

pamětník napsal(a):

Ještě tak splnit slib a uvést na pravou míru valašskou kolonizaci.
http://blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php?itemid=22978&from=300#c
30. 05. 2014 | 01:08

Jakelin de Mailly napsal(a):

pamětník

:-)
Můžu Vám to tady vysypat z rukávu, ale řekl jsem jasně, že kvůli Vám zajdu do Valašského muzea v přírodě, aby mi sdělili, zda např. Jaroslav Štika, bývalý etnograf, historik a ředitel té instituce, ve své knize "Valašsko a Valaši", vydané v poměrně nedávné minulosti, byl natolik nevzdělaný či nevědomý, aby tam popisoval dle Vás "překonané teorie."
Myslel jsem, že to zvládnu předevčírem, nevyšlo mi to ani tehdy, ani včera.
Vydržte, dočkáte se.
Dobrou noc.
30. 05. 2014 | 01:32

slavwin napsal(a):

Výtky Yosifu K považuji za banální neovlivňující pohled na problém. Spíše by mne zajímaly ty Putinovy a Lavrovovy děti. 6 milionů Rusů v USA kontra 1Snovden a 50 nervozních investorů v Rusku. Jaký význam ta zarputilost z celkem bezvýznamného Česka. Proč právě u nás je ta největší veš v kožichu bývalý dvojnásobně zvolený prezident.
30. 05. 2014 | 06:06

Jakelin de Mailly napsal(a):

N e p ř e h l é d n ě te
-------------------------------

Včera ve 21:21 byl na Novinkách.cz v rubrice "Zahraniční" uveřejněn článek "Ukrajinou zmítají těžké boje, v Doněcku zavládla anarchie."
Jsem rád, že jsem zjistil, že náš skvělý stát, který zásobil potřebným vercajkem Saakašvilliho, nezůstal ani na nové, demokratické Ukrajině jen u vysílání těch správných aktivistů a keců a peněz.
Na jedné z těch fotek u článku jsou příslušnící nedávno znovuaktivované ukrajinské národní gardy.
A oni ti kucí demokratičtí, nemají na sobě sovětské ochranné vesty 6B3T-M, kterými mají být oficiálně vybaveni - ONI NA SOBĚ MAJÍ FUNGL NOVÉ PANCÉŘOVÉ VESTY ARMÁDY ČR "KIRASA-L vzor 95".
Poznal jsem to hned, nosil jsem ten bordel na sobě a někdy v tom i spal.
Kdo nevěří, může srovnat foto u článku s tímto odkazem:

http://www.armytrade.cz/detail/vesta-acr-pancerova-kirasa-l-vzor-95/

Mise našich proslulých apoštolů nepřišly nazmar, pravda a láska zvítězily v boji za demokracii !
30. 05. 2014 | 06:26

Ládik!!! napsal(a):

Čulibrci z východních hord už rabujou.
30. 05. 2014 | 06:28

Ládik!!! napsal(a):

JdM -
stropnický říkal, že má kupce i na albatrosy.
30. 05. 2014 | 06:30

Jakelin de Mailly napsal(a):

Ládík

Asi myslíte Alcy do Iráku. Takových keců už bylo.
Spíš by mne zajímala jména těch demokratů z Ukrajiny, co jsme tady léčili.
A kam a jak odjeli.
Jestli to náhodou nebylo na opačnou světovou stranu.
Byl kolem toho humbuk - a pak ticho po pěšině a smrad.
Kde jsou rozhovory s nimi ?
Kde jsou srdceryvné příběhy z barikád ?
Kde jsou články a reportáže o šťastných koncích vyléčených hrdinů, děkujících naší nezištnosti a mávajících na rozloučenou ?
30. 05. 2014 | 06:45

Ládik!!! napsal(a):

JdM -
asi to budou Alky. Já se učil rozeznávat jen nepřátelská letadla, byl jsem v tom na rotě druhý.
U těch ukrajinských raněných mě štvalo to, že sbírám víčka z petek na nějaký dobročinný zdravotnický účel pro děcka - a ejhle, bez sbírky se tady operují cizáci. V havířově onehdy nechali před nemocnicí zemřít pana Bílého, protože neměli smlouvu s jeho zdravotní pojišťovnou.
Nějak utichl humbuk i kolem Klička.
Ani soudruh Remek nějak nefunguje.
30. 05. 2014 | 06:58

TomášL napsal(a):

Jakelin de Mailly

http://vineyardsaker.blogspot.cz/

http://www.vpk-news.ru/

http://www.atimes.com/

http://jackmatlock.com/

dnes mě zaujal tento článek....

http://www.gazeta.ru/business/2014/05/27/6050393.shtml

PS: Ono je celkem jedno, co nosí na sobě. Ukrajina se stejně ekonomicky zhroutí a rozpadne.
30. 05. 2014 | 07:02

Jakelin de Mailly napsal(a):

TomášL

" Ono je celkem jedno, co nosí na sobě."

Mýlíte se. O něčem to svědčí, a hodně.
30. 05. 2014 | 07:16

TomášL napsal(a):

JdM

Jaký pocit jste měl z nošení neprůstřelné vesty?

http://vineyardsaker.blogspot.cz/2014/05/the-conflict-in-ukraine-as-seen-by.html

http://vineyardsaker.blogspot.cz/2014/05/sitrep-from-front-lines-by-juan.html
30. 05. 2014 | 07:19

scallop napsal(a):

Jakelin de Mailly

Vidim, ze posedlost sloganem pravdy a lasky u nas nema hranic. Kdyz se zrusi nejaky zbrojni obchod, muzou za to pravdolaskari. Kdyz se naopak nejaky kseftik se zbranemi podari, mohou za to opet pravolaskari. Pripomina mi to vtipky o marxisticke dialektice :-)
30. 05. 2014 | 07:20

TomášL napsal(a):

JdM

Najdete tam důvod (snad tam jsem to minulý týden četl), že dané vesty jsou průstřelné z 50-70m samopalem, které se používají. Rozhodně si to přečtěte!!!
30. 05. 2014 | 07:21

Jakelin de Mailly napsal(a):

TomášL

Aneb já o koze a Vy o voze.
Spěte dál.
30. 05. 2014 | 07:27

Jakelin de Mailly napsal(a):

scallop

Vy budete asi také hodně naivní, pokud si myslíte, že to tam bylo prodáno.
30. 05. 2014 | 07:29

TomášL napsal(a):

Jakelin de Mailly

To ano, jenom jsem chtěl znát Vaše pocity z vesty. Nezajímalo mě, jak se tam dostaly atd.

OK, jdu spát...
30. 05. 2014 | 07:45

TomášL napsal(a):

JdM

"Mýlíte se. O něčem to svědčí, a hodně."

Jenom pro zajímavost, rozepíšete? Děkuji.
30. 05. 2014 | 07:49

jozka napsal(a):

JdM:

To vite masinerie jede... me zas pobavila grafika mistniho platku s tim, kde se jak na UA bojuje. Pokud se to da hodit na tu "spatnou" stranu, jsou vinici jmenovani, pokud ne, tanci se okolo, okecava...
30. 05. 2014 | 07:54

scallop napsal(a):

Jakelin de Mailly

Jak se to tam dostalo budete lepe vedet Vy. Me spis zarazi ta posedlost pravdolaskarstvim ...
30. 05. 2014 | 07:57

TomášL napsal(a):

scallop

Nebude vědět, jenom bude něco vyvozovat na základě toho, jaký má pocit. Tak jako jiní. Ale osobní (psychologickou) zkušenost s vestou neprozradí (a jediná věc, o které může něco vědět), prevít jeden. :-)
30. 05. 2014 | 08:01

Filuta napsal(a):

Zabito milion lidí
Irák: Největší ropná loupež v historii?
Mike Whitney

„Před invazí a okupací Iráku v r. 2003 byly americké a další západní ropné společnosti zcela vyloučeny z iráckého ropného trhu. Ale díky invazi a okupaci jsou tyto společnosti nyní zpět v Iráku a produkují tam ropu, poprvé od doby, kdy byly nuceny v r. 1973 tuto zemi opustit.“

-- Antonia Juhasz, analytička ropného průmyslu, Al Jazeera

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5999-irak-nejvetsi-ropna-loupez-v-historii.htm
30. 05. 2014 | 08:25

e.m. napsal(a):

pane Yosife, mohu se ještě jednou optat, čeho přesně chcete dosáhnout?

Pokud jde o mne, když chci zjistit, jak si která země stojí v tom, jak je pro své občany fajn, zjišťuji průměrnou délku života.
Je to souhrnný ukazatel - lze jej sice zcela zfalšovat (naprostým lhaním), to je fakt, ale pokud zcela zfalšován není, poskytuje dobrý přehled.
30. 05. 2014 | 08:34

Jakelin de Mailly napsal(a):

scallop

Posedlost pravdoláskařstvím si nesete ze svých dialogů s Pepou Řepou.
Už jsem Vám říkal, ať si to nepřetahujete na mne či kohokoli jiného, je to Váš problém a já si kvůli Vám nebudu dávat pozor, co mám psát, protože to zrovna panu scallopovi vadí.

Tomáš L

Spolu jsme měli první dialog pod blogem o Mnichovu, že ?
Je trošku komické, že mne chcete poučovat o vlastnostech a účelu balistických vest.
Pokud Vám to není jasné, doporučuji se obrátit na některého z mnoha veteránů, kterým ten vynález zachránil život. Nebo si zjistit statistiky, počínaje válkou v Koreji.
Psychologii si nechte na svůj domácí gauč, když tu věc máte na sobě, je to to poslední, co Vás zajímá.
Vzhledem k Vašemu moudru "je jedno, co mají na sobě", se z další diskuze s Vámi omlouvám.
30. 05. 2014 | 08:34

Maximus napsal(a):

scallop napsal(a):
Jakelin de Mailly

Jak se to tam dostalo budete lepe vedet Vy. Me spis zarazi ta posedlost pravdolaskarstvim ...
30. 05. 2014 | 07:57
.....................................

Když ono to sedí jako pr..l na hrnec. Většina lidí od nás co je nějak namočena a i třeba jen verbálně v tomto konfliktu, se rekrutuje z pravdolásklařů či k nim tak nějak patří či se potichu hlásí. Nyní vidíte, jak se bratia Kalousek, Schwarzenberg, Sobotka, Zaorálek, Zeman...... shlukli do jedné partičky, k tomu média a je vymalováno. Oni si ti klucí myslí, že "humanitárním bombardováním" je možné nastolit někde demokracii, vždyť náš neboštík skoro Nobel byl jejich kůň! A Američan to už po léta ve světě zkouší.......
Tak vo co vám jde? Nebo jste slepý a hluchý pane kolego?
Hezký den.
30. 05. 2014 | 08:41

Maximus napsal(a):

Pardon za překlepy...
30. 05. 2014 | 08:42

Ládik!!! napsal(a):

Někdo by jim měl dodat bílé prapory a slivovici, protože z vodky zcvokli.
30. 05. 2014 | 08:43

TomášL napsal(a):

Jakelin de Mailly

Dal jsem Vám odkaz na profesionálního vojáka, který píše "že nezná v bojových podmínkách neprůstřelnou vestu, která by zachytila kinetický ráz kulky dnes využívaných střelných zbraní na Ukrajině". Pokud by někdo něco věděl, že taková vesta existuje, tak ať mu napíše (má o danou informaci zájem jako profesionál).
Pokud vím, tak jste historik, nikoli fyzik, k tomu ani nemůžete mít praktické vojenské znalosti o účinnosti neprůstřelných vest v bojových podmínkách (přece jenom něco jiného to je slyšet od civila jako Vy a něco jiného od profesionálního vojáka, jako můj odkaz)...

Tak jsem si řekl, že byste mě mohl obeznámit pohledem "civila". Pokud nechcete, v pořádku, nic se neděje. :-)

PS: Chtěl jsem znát pohled od civila a poměřit si jej s profíkem. Nic víc...
PS2: To že mě nezajímají Vaše názory a pohledy na to, proč se tam objevily, nesouvisí s dotazem...
30. 05. 2014 | 08:46

Filuta napsal(a):

Co už lépe vypovídá o pokrytectví a prospěchářství Američanů.
A zároveň o blbosti Ukrajinců, kteří pro tohle umírali.
Ten žvanil ve včerejším HP taky jaksi lehce přešel ,že jsou fašouni z Pravého sektoru ve vládě a obsadili osm ministerstev. Jen blábolil cosi o tom, že mají minimum hlasů. Tím hůř.


http://www.lidovky.cz/oligarcha-obvineny-z-korupce-co-si-v-usa-mysleli-o-porosenkovi-p7p-/zpravy-svet.aspx?c=A140529_221601_ln_zahranici_vam
30. 05. 2014 | 08:48

Filuta napsal(a):

Maximus

Je to přesně tak, jak jste napsal.
Zajímavé je, že se nám ta pravdaláska rozlezla do všech pol.stran a její rétorika se zajímavě prolíná se zájmy USA.
Po 24 letech kolaborantů s SSSR tu máme jiné kolaboranty, kteří se sice tváří jako Evropané, ale v podstatě Evropu politicky i ekonomicky podkopávají.
30. 05. 2014 | 08:51

pamětník napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):
Zítra jedu do skanzenu, dám Vám pak prameny a kontakt na lidi, kteří Vám opraví Vaše pokřivené teorie, mně byste to nevěřil.
Dobrou noc.
27. 05. 2014 | 22:46
Můžu Vám to tady vysypat z rukávu, ale řekl jsem jasně, že kvůli Vám zajdu do Valašského muzea v přírodě, aby mi sdělili, zda např. Jaroslav Štika, bývalý etnograf, historik a ředitel té instituce, ve své knize "Valašsko a Valaši", vydané v poměrně nedávné minulosti, byl natolik nevzdělaný či nevědomý, aby tam popisoval dle Vás "překonané teorie."
Myslel jsem, že to zvládnu předevčírem, nevyšlo mi to ani tehdy, ani včera.
Vydržte, dočkáte se.
30. 05. 2014 | 01:32

Tlachy.
30. 05. 2014 | 08:51

scallop napsal(a):

Jakelin de Mailly

Jak myslite. Holt nalepkovani dava internetovym diskuzim stavu. Von na ty Jukrajine je hroznej zmatek, ale kdyz se podari identifikovak pravdolaskare, hned je vse prehlednejsi.
30. 05. 2014 | 09:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy