Může se zopakovat 21. srpen 1968?

21. 08. 2013 | 07:24
Přečteno 6840 krát
Co má společného 20. srpen 1968 a dnešek? Že si nikdo u nás nedokázal představit, co přinese budoucnost. Nevěřím, že by se historie doslovně opakovala, ale svět se mění a odkaz sovětské okupace k nám promlouvá i dnes.

Pro mladou generaci je "bratrská pomoc", kterou Sovětský svaz poskytl před 45 lety našemu státu, pocitově stejně vzdálená jako Druhá scětová válka nebo vynález telefonu. Žije sice dost pamětníků, bylo o tom natočeno dost filmů, ty ale mladým lidem splývají s Hvězdnými válkami a Terminátorem. Nedávno mi toto splývání potvrdila jedna studentka, když při zkoušce na vysoké škole řekla, že bývalý prezident Klaus "se obával nároků sovětských Němců" (a na můj nevěřícný dotaz mi to zopakovala).

Jistě, dnes jaksi samozřejmě patříme do západní Evropy, jsme členy NATO a EU, a tak příjezd ruských tanků se zdá nepravděpodobný (i když příklad Gruzie ze srpna (!) 2008 ani toto nevylučuje). I když se svět změnil a zglobalizoval, jedno se nezměnilo: stále se bojuje o sféry vlivu. Jen nástroje tohoto boje jsou většinou rafinovanější - ekonomika, energetická závislost, kybernetika apod.

Mnozí si řeknou: slyší trávu růst. Kéž by. Totéž by si totiž říkali ještě 20. srpna 1968. Tím spíše stojí za přemýšlení, čeho že nás před 45 lety ty sovětské tanky zbavily. I po 21. srpnu 1968 měli lidé co jíst, svítily žárovky, buřty voněly a jezdily tramvaje. Po 21. srpnu 1968 jsme sice nesměli říkat, co si myslíme, nesměli jsme cestovat, mnozí nesměli studovata cenzurovali nám poštu - ale vadilo by nám i dnes o to přijít? Pohled na opravdovou politickou angažovanost značné národa (nejen nadávání po hospodách) nám mnoho optimismu v této věci nenabízí.

Ruské tanky patrně nepřijedou - ostatně tehdy nebylo v našich silách se jim ubránit a nebylo by v našich silách se jim ubránit ani dnes. Ale chováme se vůči našim dnešním spojencům v NATO a EU tak, aby jim stálo za to se nás zastat? Ani na tuto otázku neumím odpovědět jednoznačně pozitivně.

Rozdíl oproti 21. srpnu 1968 tady ale jeden podstatný je: dnes máme možnost o sobě rozhodovat sami a odpovědi na výše uvedené otázky máme ve vlastních rukách - a to není málo. A blížící se parlamentní volby budou velkou příležitostí ukázat, zda nám náš vlastní osud je či není lhostejný: bude to zejména údaj o účasti voličů na volbách, který ukáže, jak na tom doopravdy jsme.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marian napsal(a):

Zeptejte se pravicových politiků a jejich voličů.Ti mají ve věci jasno.
21. 08. 2013 | 07:52

popapulus napsal(a):

Svoboda, je vidět, že jsou vysokoškolský žvanil. Ten konec je sakra brilantní "dnes máme možnost o sobě rozhodovat sami a odpovědi na výše uvedené otázky máme ve vlastních rukách". Asi trpěj celoročním spánkem. Vždyť je jednoznačně z dění posledních měsíců zřejmé, že o nás rozhodují jiní a ještě k tomu prvotřídní lumpi. Ač mě vojska Varšavské smlouvy iritovaly, tak dnes jsem rád, že tehdá přišly a já mohl prožít kus života v klidu a bez stresu ze všeho, co dnes demokrati představují.
21. 08. 2013 | 07:54

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Většinoví obyvatelé Česko přišli se srpnem 1968 a především o poslední kapky důstojnosti a především práva na vlastní nezávislou existenci. Tedy o nejvyšší hodnoty, které má každá komunita. Většinové českoobyvatelstvo selhalo a změnilo se v normalizovanou guberniální zvěř.
Část obyvatel byla touto většinou šikanována způsobem, který nevymysleli ani nacisté, a podobně jako ve čtyřicátých letech za plné podpory oné většiny, přinejmenším propisovačky šustily až to bylo slyšet i v Moskvě.
Většínové obyvatelstvo vládne této zemi i dnes a diví se, že nežije v blahobytu. Jeho animální podstata se projevuje v pouhém "všechno vím a všechno znám.", nenávisti k západu a příchylnosti prašivé lišky k Východu, absenci identity. Nemocné zvíře identitu nemá, nemá důstojnost.
Dodnes nebyly masově zveřejněny všechny důkazy o těch, kdo byli jiní, naopak většinové obyvatelstvo se hioledbá, jak je všechno předurčeno Jaltou a bůhví čím. Omlouvá svoji slabost za každou cenu. Lidé, kteří se postavili zrůdnosti nejsou hrdiny, těmi jsou normalizační hvězdy, které se vydávají za disidenty.
Člověk, který nemá důstojnost, není Člověkem, je jen organismem, který ujídá.
Smutný, leč logický osud společenství, které o sobě 200 let tvrdí, že...
21. 08. 2013 | 07:54

starý jezevec napsal(a):

Autor zatemňuje podstatu toho, co se v roce 1968 stalo.
Šlo o „přátelskou“ pomoc našich spojenců z Varšavské smlouvy a pokud by se mělo dnes něco podobného uskutečnit, tak pak z NATO.

Taky bychom si měli uvědomit, že dnes sice nejsme my vojensky okupovaní, ale že jsme poskytli „pomoc“ formou bombardování v Jugoslávii, okupací Iráku nebo Afghánistánu.
21. 08. 2013 | 07:57

Xury napsal(a):

Propapulus - typický čecháček: "Nažrat a lehnout".
21. 08. 2013 | 08:05

starý jezevec napsal(a):

Trochu dobovosti pro pamětníky

„Všemu lidu Československé socialistické republiky

Včera, dne 20. srpna 1968, kolem 23. hod. překročila vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky státní hranice Československé socialistické republiky. Stalo se tak bez vědomí prezidenta republiky, předsedy Národního shromáždění, předsedy vlády i prvního tajemníka ÚV KSČ a těchto orgánů.
V těchto hodinách zasedalo předsednictvo ÚV KSČ a zabývalo se přípravou XIV. sjezdu strany. Předsednictvo ÚV KSČ vyzývá všechny občany naší republiky, aby zachovali klid a nekladli postupujícím vojskům odpor. Proto ani naše armáda, Bezpečnost a Lidové milice nedostaly rozkaz k obraně země.
Předsednictvo ÚV KSČ považuje tento akt za odporující nejenom všem zásadám vztahů mezi socialistickými státy, ale za popření základních norem mezinárodního práva.
Všichni vedoucí funkcionáři státu, KSČ i Národní fronty zůstávají ve svých funkcích, do nichž byli jako představitelé lidu a členů svých organizací zvoleni podle zákonů a jiných norem platných v Československé socialistické republice. Ústavními činiteli je okamžitě svoláváno zasedání Národního shromáždění, vlády republiky, předsednictvo ústředního výboru KSČ svolává plénum ÚV KSČ k projednání vzniklé situace.
Předsednictvo ÚV KSČ“
21. 08. 2013 | 08:13

Jan K. napsal(a):

popapulus napsal(a):
"Ač mě vojska Varšavské smlouvy iritovaly, tak dnes jsem rád, že tehdá přišly a já mohl prožít kus života v klidu a bez stresu ze všeho, co dnes demokrati představují."
Je neuvěřitelné, jaký hnusný odpad se najde v našem národě.
21. 08. 2013 | 08:20

Kulajdapampárovitá napsal(a):

starý jezevec

Opravdu úctyhodné:
Bombardování Jugoslávie jako okleštěného státu, nejvydávejte Miloševičovu Jugoslávii za Titotvu. Navíc země, která rozpoutala v zájmu velkosrbství válku se Slovinskem, Chorvatskem, v Bosně a nakonec v Kosovu. Na youtube jsou zajímavé výpovědi ruských bojovníků za Miloševiče, které zcela odhalují agresivní podstatu. Nato dosáhlo míru, nikoliv jako Rusko v Čečně najmutím gangsterů v agresi rpoti Gruzii a pak zaplatilo povýšením gangstera na prezidenta.

Afganistán: SSSR vpadlo do Afganistánu a zcela rozbilo křehkou stabilitu v této části Zeměkoule. Vydávat NATO za viníka je pouze ukázka křečkovského rozhledu.
Ostatně o agresivní povaze SSSR i jejího dědice, svědčí i materiály zveřejněné zde k srpnu 68.

Je zajímavé, jak ty sovětské pohledy českých národovolců přežívají již od 1863, kdy Palacký navštívil ruského cara ve schvíli, kdy hoch likvidoval nejbarbarštějším zpúůsobem boj Poláků za samostatnost.

Žijte si blaze, ale nezmiňujet se o roce 68, jste zjěvně muž roku 1970.
21. 08. 2013 | 08:21

Kulajdapampárovitá napsal(a):

popapulus
Něco podobného napsal Váš otec v roce 1942, pamatuji se. Měl vycvičenou postavu, jak honil Němce v roce 45 a Židy, co se vrátili z lágrů. Stihl toho dost najednou. Pak v roce 1950. V roce 70 atp.
Vy nebudete lidská bytost.
21. 08. 2013 | 08:24

Příjezd polských, německých tanků se napsal(a):

může opakovat, stejně jako v srpnu 68. Ostatně invaze do Afganistánu či Jugoslávie dokazuje, že bratrská pomoc je instatně připravena. Počkejte si ještě až vznikne Evropská armáda(bratrské pomoci) jak ji prosazuje u nás i Zeman. To teprv uvidíte co všechno se nemůže.
21. 08. 2013 | 08:28

starý jezevec napsal(a):

Pro Příjezd polských, německých tanků.
Němci své tanky neposlali, ale účastnili se jinak.
Báli se, že by mohly německé tanky Čechy vyděsit a ti starší by si to mohli spojit s rokem 1939.
21. 08. 2013 | 08:39

Ferda napsal(a):

Myslím si, že po tom, co předvedli naši kleptokrati po plyšáku vzhledem k ostatním národům, už nemáme morální právo si stěžovat na Mnichov i srpen 1968, protože provádíme v cizím zájmu totéž, co oni provedli nám. Jen počet obětí na druhé straně a devastace napadených zemí je dnes o několik řádů vyšší - viz naše přímá vojenská účast v napadení Jugoslávie, Iráku, Afghánistánu. Naše podpora napadení Jižní Osetie v den zahájení olympiády v Pekingu, účast a podpora v napadení Lybie...A že si toto neuvědomuje VŠ učitel a lidovec asi se modlící denně pokrytecky k Bohu, který ve svém Desateru říká, co je morální (viz Nezabiješ a Nepokradeš), je smutné a nevěští nic dobrého pro naši budoucnost.
21. 08. 2013 | 08:41

neo napsal(a):

Pavel Svoboda:

zapomínáte na podstatnou věc pane Svobodo. Jedná se o to, že člověk začne protestovat až ve chvíli, kdy tu možnost tak nějak ztratí.

Vám se zdá, že je politická angažovanost jen plkáním po hospodách, ale co čekáte, když mají všechno na co si vzpomenou? Mají svobodu, mají domy, byty, auta a ne jedno, 2-3 televize, dovolenou 2krát ročně, plné košíky všech možných druhů jídla, internety, telefony, myčky, domácí kina....

ale moderní je stádově nadávat, tak aspoň po těch hospodách.
až by jim někdo zavřel kohoutek, sebral jim svobodu, politická angažovanost se zvýší.
21. 08. 2013 | 08:43

schroth napsal(a):

Pište častěji pane Svobodo a jděte i do televize, aby voliči viděli kádry KDU a věděli, co lze i nadále od této strany očekávat.
Okupace mě zastihla na konci základní vojenské služby. Od té doby Rusku nevěřím a nemám ho rád, ale vaše přihlouplá agitka je mi proti srsti taky. No a ta studentka? Nejde o splývání, ale o hloupost. Myslím, že lze parafrázovat přísloví"jablko nepadne daleko od stromu, jaký otec, takový syn. Ve vašem případě"jaký učitel, takový student".
21. 08. 2013 | 08:45

starý jezevec napsal(a):

„Z pohledu Západu ale tehdy šlo opravdu o vnitřní záležitost komunistického bloku, jehož pevnou součástí Československo navzdory obrodnému procesu stále bylo. Západ a především USA o chystané akci navíc zřejmě předem věděly a daly Sovětům jasně najevo, že "nechtějí být do těchto událostí zavlečeny" a že vojensky zasahovat nebudou.“
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kauzy/24943-zapad-srpen-1968-vlazne-odsoudil-a-to-bylo-vsechno/
21. 08. 2013 | 08:47

kormoran napsal(a):

Pane autore , tak brutalne asi ne-e.(I kdyz)-pokracovani.

Muj soukmenovec Marian , vam inteligentne odpovedel, abyste se zeptal pravicovych polititiku a jejich volicu .

No pravicovy politik nejsem a (zatim) jsem nevolil- tedy v CR i kdyz pravo je mi dane.

Navazal bych na : 'I kdyz ' zajemci by se zde nasli , jako treba soudruh Marian . Jenze ! On nema tank , a kdyby ho mel neumi ho ridit , kdyby ho umel ridit musel by najit strelce , ktery umi strilet atd. No vite, pro levici to jsou dost zavazne problemy. Tedy myslim v teto rozmazlene dobe!)))
21. 08. 2013 | 08:56

Jan Jančura napsal(a):

K Jan K.
Zapomínáte, že základní povinností občana/člověka je za všech okolností zrodit a vychovat potomky, jinak národ/lidstvo vyhyne. Podle Vás rodiče, kteří zplodili děti za normalizace (a za jiných mnohem horších okolností) jsou nemorální?
21. 08. 2013 | 09:02

resl napsal(a):

Myslím, že dost lidí v čr by si přálo opět ucítit na krku sovětskou škrpálu a fakt, jak se chovají politici /Zeman, Klaus, Filip a další poseroutkové/ k EU a NATO, by nás mohl mrzet další generace. Rusové jsou na úrovni primitivních kmenů s tanky a jejich ožralým důstojníkům je zcela jedno, do jaké bitvy půjdou. Svoboda sice píše, že osud státu je v nyní v našich rukou /nevládne totalitní KSČ/, ovšem to byl v podstatě vždycky. A jak to dopadlo vždycky ? Katastrofálně, lid český sklopil hlavičku, našlo se pár zrádců, k těm se časem přidalo větší množství kariéristů a většina národa pak tyto kariéristy ještě podporovala a prosila za přimluvení do slušného zaměstnání, nebo přijetí na školu. Slabost českého národa je v jeho "schopnostech" vždy zradit ideály pravdy pro kus žvance.
21. 08. 2013 | 09:03

Dumpling napsal(a):

"Po 21. srpnu 1968 jsme sice nesměli říkat, co si myslíme, nesměli jsme cestovat, mnozí nesměli studovata cenzurovali nám poštu"

Autorova slova naznačují, že před dotyčným datem byl nejspíš malý chlapeček, a to v rodině nějakých "osmašedesátníků", neboť píše, jako by před srpnem 1968 se v této zemi smělo říkat, co si myslíme, smělo se cestovat a všichni mohli studovat a nikomu se necenzurovala pošta.
V dnešním totálně profízlovaném světě, proti němuž jsou všechny sledovačky komunistické policie směšným amatérismem co do obsahu i itnezity, se sice formálně studovat smí, ale výsledek, tedy uplatnění, je stejné, jako bylo za bolševika, kdy mnozí nemohli získat kýžené uplatnění, jelikož neměli požadované vzdělání - dnes vzdělání může mít každý, ale nepomůže mu to. Místo nedostane, stejně jako ti, kteří dříve neuspěli, protože neměli ten diplom.
21. 08. 2013 | 09:05

Josef napsal(a):

Je určitá podobnost mezi 20.8.2013 a 21.8.1968 v tom ,že zklamali představitelé státu.Před 45 roky to byl vojenský akt,který znemožnil odchod ČSSR z Varšavské smlouvy.Tehdejší představitelé hráli podivnou spojeneckou hru .Včerejší rozpuštění Sněmovny poslanci je podivný ústavní akt,který má vypovídající hodnotu o špatném výběru poslanců,kterým chyběl elementární smysl se dohodnout.Převládají jen ekonomické zájmy.Z jedné strany je správné, že tato Sněmovna skončila z druhé strany je vytvořený precedens,který může být kdykoliv zopakován. A to je ta podobnost mezi těmito daty 20.8.2013 a 21.8.1968.
21. 08. 2013 | 09:09

Jos napsal(a):

To Kulajdapampárovitá,
to co vy skutečné víte o válce v bývalé Jugoslávii by nenaplnilo ani náprstek. Zato těch pravověrných ideologických a propagandistických příruček jste zvládl tuny. Jo, když blbost kvete.
21. 08. 2013 | 09:10

neo napsal(a):

Dumpling:

místo se nedostává, práce se musí nabídnout a prodat.
21. 08. 2013 | 09:10

starý jezevec napsal(a):

Pro resl.
Češi měli větší šanci na přežití s přítomností ruských tanků, než když je pod svou ochranu vzali nadlidi.
Ruský mužík ze zemljanky je kulturně trochu barbar, ale na rozdíl od pravičáka, je to člověk.
21. 08. 2013 | 09:12

Admirál napsal(a):

Stasý jezevec - "Taky bychom si měli uvědomit, že dnes sice nejsme my vojensky okupovaní, ale že jsme poskytli „pomoc“ formou bombardování v Jugoslávii, okupací Iráku nebo Afghánistánu."

Přesně tak!

1. - Starejme se, abychom byli sto být nezávislí a silní, abychom nemuseli opět trpně přiímat pomoc od našich spojenců, když se rozhodneme dělat si, co je pro nás dobré.

2. - Nezapomínejme na to, jaké to je, když nam někdo poskytuje spřátelenou pomoc a vyhybejme se účasti na podobných prasárnách, když už jim nedokážeme zabránit.

Pan Svoboda tu předkládá "poučení z krizového vývoje". Stejně pokroucené a demagogické.
21. 08. 2013 | 09:13

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Jos
Vaše všeobsažná poznámka připomíná postoj ruského režimu k vyvraždění sta tisíců turkmenů, uzbeků atp. v roce 1916 , stalinského režimu k řešení národnostní otázky, či snad i britskou chytrost dělení koloniálních území.
Jistě budete tvrdit, že za první válkou nestál srbso-ruský pravoslavný imperialismus, ale zákeřnost Rakušanů.
Ostatně , Srbsko je jediná země, kde jsem si kouipil v pravoslavném klášteře suvenýr zabalený do papíru s nápisy: nenávidíme Židy, protestanty, katolíky....
Vy ale budete starší ročník, s mládím prožitým slzami při Stalinově pohřbu či nad neschopností českých demokratů postavit se Gotwaldovi, vyberte si. Dokonce je možné, v Česko, předpokládat, že se ve Vás spojilo obojí.
21. 08. 2013 | 09:16

ščastný euroobčan napsal(a):

To autor:
Prosím Vás, mohl byste upřesnit, jak se nás konkrétně EU a NATO zastává, a jaké z toho máme výhody, že nejsme ve sféře vlivu Ruska?
Pod pojmem "nás" mám na mysli běžné občany, nekorumpované penězi z EU, které tam dodáváme z našich nevýplat a nepenzí.
21. 08. 2013 | 09:17

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Josef
Není to spíše tak, že zklamalo obyvatelstvo? A new v roce 68, nýbrž po roce 70?
Už snad stačilo těch výmluv, že vždy zklamal někdo jiný než já.
21. 08. 2013 | 09:18

Kulajdapampárovitá napsal(a):

ščastný euroobčan
Tváří v tvář Vám a zde Vám podobným se člověk ocitá na Repinově obraze mezi burlaky.
To svědčí o jediném, neznalosti evropské historie, absenci pojmu kultura a velkých iluzích o Východu. Vždyť Vy ani nerozlišujete a neumíte posoudit různost Západu. Takové představy nemohly vzniknout jindy než normalizační výchovou.
Kolik umíte jazyků a kolik zahraničních médií a v kolika jazycích čtete, abyste byl informován?
Vždyť Vy odkázán na českomedia o světě nic nevíte, pak žijete v nevědomosti, cíl normalizace jest u Vás naplněn.
Měřítekm východního burlackého myšlení je především ta touha po jednobarevném a stabilním světě. Ta vylučuje rozum, rozum se vyvíjí jen ve střetech, jak známo.
Jste tedy, spolu s Admirály a dalšími, člověk bez rozumu.
21. 08. 2013 | 09:24

olga napsal(a):

Ano. Máme možnost o sobě rozhodovat. A tak to má být. Nežiji v ZOO. Nikdo se o mne nepostará. Nikdo neponese zodpovědnost za má rozhodnutí. Pouze a jen já sama. Jsem vlastně šťastná osoba. Zcela zodpovědně říkám, že to všechno udělal Bůh pro mou záchranu. Nyní se už nebojím zemřít. Nebojím se ani žít. Vše mé patří Bohu.
21. 08. 2013 | 09:24

starý jezevec napsal(a):

Pokud někomu vadí východní barbarství, tak proč sem pouští statisíce lidí z východu. V Praze je dnes více Rusů (Ukrajinců a pod) než v roce 1968, nemyslím turisty, ale ty, kteří se zde nějak usazují podobně jako Vietnamci.

Komunisté nás nutili učit se rusky, antokumunisté nás nutí ruštinu používat.
21. 08. 2013 | 09:25

aga napsal(a):

A vo takhle březen 1939, pane Svobodo, co si myslíte o tom, mohl by se opakovat? Nejsou tu snad zřetelné snahy vybudovat další evropskou či dokonce světovou Říši?
21. 08. 2013 | 09:28

Dumpling napsal(a):

neo

"místo se nedostává, práce se musí nabídnout a prodat."

Ano - princip úplně stejný jako tehdy: aby se člověk dostal, musel se přes síto propasírovat pomocí vektorů známostí - jako dnes. (Změnilo se jen zaklínadlo).-
Kritizuji autora za čítankovou frázovitost popisu doby, kterou ani v lucidním dospelém věku jak vidno nezažil. Proto plácá nesmysly.
Ostatně kňučení nad tehdejšám členstvím ve Varšavské smlouvě je stejně hloupé, jako by kňučel nad dnešním členstvím v NATO - obojímu se nešlo vyhnout a včlenění v podstatě nezáleželo na vůli obyvatelstva ani představitelů.
Co spojuje naše chování tehdy i dnes je určité potřásání chomoutem - tehdy jsme naznačovali, (po 13 letech členství) že nechceme být v paktu, nyní jsme jevili nechuť přijmout US základny (podobná doba - 11 let v paktu). Tehdy to, vzhledem k územnímu sousedství, vedlo k vpádu vojsk. Nyní, vzhledem k logistickým obížím, které by s takovou akcí byly spojeny, byl projekt hegemonem raději PROZATÍM pozastaven.
21. 08. 2013 | 09:28

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Dumpling
Představujete obdivuhodný vzorec pasivní ukňučené tuzemskosti, je to však dobré dokreslení zdějších diskutérů.
České zlaté ručičky, zdejší technokratická většina vždy říkávala, že na ni nikdo nemá, společenské vědy je odpad. Dnes zjišťuje , že bez humanitního vzdělání a orientace je odpad její technokratická podstata.
Povýšit šroubky nad Boha se jaksi ukázalo jako marné: tisíce normalizovaných českoinženýrů zjistili a zjišťují, že objevují kolo. Ještě by to mohli zjistit ve vztahu ke svým postojům vůči společnosti.
21. 08. 2013 | 09:30

Filuta napsal(a):

Rok 1968, jímž tak usilovně straší pravice (zkouší to střídavě taky s rokem 1948), nám v postatě nehrozí.
Ratifikací LS a vstupem do bankovní a fiskální unie jsme se stali kolonií EU (řízené Německem). Němci nás mají ekonomicky na lopatě a my s tím dnes sotva co naděláme. Za naší usilovné snahy se jim podařilo po pár letech zlikvidovat naše konkurenční firma a v současné době jsme z velké části závislí na dovozu,aniž bychom toho příliš exportovali.

Podaří-li se tento "skvělý projekt" dotáhnout ad absurdum, můžeme si parlament i vládu nabouchat třeba do uší. Nebude už rozhodovat o ničem.
21. 08. 2013 | 09:31

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Dumpling
Při pohledu na Polsko je jasné, že být členem aliance je být suverénem, českoobyvatel předpokládá, že se jedná o mateřskou školku, kde bude krmen. Kolik důstojnosti asi v sobě máte? A kolik poctivosti?
21. 08. 2013 | 09:32

resl napsal(a):

"Admirál" i "starý jezevec" jsou opět připraveni. Spěchej ruskej mužiku a ukaž konečně, jak má vypadat "život" v socialismu. Najdeš tady vždy své oddané soudruhy, kteří láskou k vám raději nechají pozabíjet svůj národ. Tito bolševičtí primitivové by se bez soudružské pomoci těžko v životě prosadili, zatímco když mají za zadkem špinavého analfabeta se samopalem, jsou schopni dojít až na vrcholné funkce, jako Jakeš, Bilak a další tisíce bezcharakterních občanů, kteří se bohužel najdou v každé totalitní společnosti.
21. 08. 2013 | 09:32

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Filuta:

"Za naší usilovné snahy se jim podařilo po pár letech zlikvidovat naše konkurenční firma a v současné době jsme z velké části závislí na dovozu,aniž bychom toho příliš exportovali."
Slušný protimluv, budete mít technické vzdělání, že.
Tak, kdo co zlikvidoval? Starý dobrý něpřítel Němec, nebo starý dobrý nepřítel Čech?
Ostatně, 75 % československého hospodářství před válkou bylo v rukách Němců a Židů.
Československo nebylo v reálu zemí Čechů, ale všech, kdo zde žil.
Češi milují báchorky, tomu odpovídá logika.
21. 08. 2013 | 09:35

ščastný euroobčan napsal(a):

To Kulajdapampárovitá:
Jelikož jsem člověk prostinký a neinformovaný, odpovězte mi prosím na otázky, a které mi autor článku, a uživatel EU zjevně neodpoví, tedy:
Prosím Vás, mohl byste upřesnit, jak se nás konkrétně EU a NATO zastává, a jaké z toho máme výhody, že nejsme ve sféře vlivu Ruska?
21. 08. 2013 | 09:42

neo napsal(a):

Dumpling:

jak kde a jak kdo. stále platí, že rozhodující jsou schopnosti, nikoli známosti.
21. 08. 2013 | 09:47

Anna napsal(a):

schroth 21. 08. 2013 | 08:45

Vidím to obdobně.
21. 08. 2013 | 09:51

Filuta napsal(a):

Neo

Správně byste měl napsat - NĚKTEŘÍ lidé mají domy, auta(i několik)atd.
Je tu dost široká skupina občanů, která nevlastní ani byt v paneláku a žije v podnájmech (jistě si za to můžou svou "neschopností" přizpůsobit se tržnímu hosp.sami). Ani nemusíte odpovídat, předem vím, jaká bude vaše reakce.

A pak tu existují také lidé, kteří ty domy, auta a myčky mají na vysoké hypotéky, které budou splácet až do konce života (musí se jim ovšem podařit udržet zaměstnání). Jelikož je v tomto státě nařízeno asi milion exekucí, nebude to s tím "přepychem" zase tak horké a dost lidí o ty své domy a auta ještě přijde.
Takže tu, objektivně řečeno, máme poměrně úzkou skupinu lidí, která si žije nad poměry a je spokojená. Jako třeba Kalousek nebo takový Bakala-ti ale samozřejmě získali svoje majetky "tvrdou prací", takže bychom jim neměli závidět.

Jak si přečtu od frontách na banány a hajzlpapír(Supova oblíbená mantra),aniž by byly zmíněny také zástupy lidí na ÚP, a "plných košících", je jasné, odkud vítr vane.
Rudé právo taky kdysi psalo o tom, jak se tady všichni ti dělníci,rolníci a inteligence mají skvěle a jak nadšeně budují socialismus.
Dnešní média a jejich poskoci (a poskoci pol.stran) tu propagandu jenom o level vylepšili. Místo Moskvy je teď v jejich snažení zlikvidovat levicovou chátru, předtím šlo likvidaci pravicové chátry, podporuje usilovně Berlín.
21. 08. 2013 | 09:52

Filuta napsal(a):

Kulajda
Jaký protimluv?
Naše politické "elity" v té likvidaci českých firem snaživě pomáhaly. Myslíte snad, že se to zaměstnancům těch firem líbilo, a že to aktivně podporovali?
Konkurenční firmy se "výhodně" prodaly, někdo se za to napakoval,a investor ze západu pak firmu nechal zkrachovat. Zbavit se konkurence se mu bohatě vyplatilo jako investice do budoucnosti. Nevím, do jaké míry v tom hrála roli bezbřehá blbost českých politiků a do jaké míry jejich chamtivost.
21. 08. 2013 | 09:57

Kulajdapampárovitá napsal(a):

ščastný euroobčan

Jistě, moje odpověď spočívá v prostém odkazu, pokud tedy ovládáte jazyk, na tyto zdroje. Pak si jistě odpovíte sám.
http://lenta.ru/
http://www.ng.ru/
http://www.kommersant.ru/
www.novayagazeta.ru
http://tvrain.ru/
http://www.vesti.ru/

z druhé strany, také minimum

http://www.theguardian.com/uk
http://www.spiegel.de/international/
http://www.aljazeera.com/watch_now/
http://www.france24.com/en/livefeed
http://www.nytimes.com/
http://www.independent.co.uk/

Jistě vynaložíte trochu úsilí.
21. 08. 2013 | 09:58

Gustáv Kočí napsal(a):

na šrot 8:45:

Jasně, vysokoškolský učitel může za to, že taková studentka prošla přijímacími zkouškami. Vlastně že vůbec odmaturovala...
21. 08. 2013 | 09:59

Filuta napsal(a):

Dumpling
Prý "schopnosti"? Taky to pokládám za pohádky na dobrou noc.

I na "blbou prodavačku" dnes musíte mít konexe, jinak místo neseženete.
A státní správa (+ veškeré org.,kterých je zřizovatelem) funguje úplně stejně jako za bolševika - jaképak schopnosti. Výběrová řízení jsou jenom komedie a všichni to vědí. Důležité jsou zase známosti a event. příslušnost k správné straně (té, co má zrovna navrch).
21. 08. 2013 | 10:03

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Filuta.
Pomáhaly? nebo českoobyvatelé byly přímo tím, kdo destrukci inicioval a realizoval? Máte představy ruského imperialismu. Nevím o tom, že bankovní socialismus byl dílem Deutsche Bank , ale vím, že bylk dílem normalizovaného pravověrného českoobyvatele, většinově sluhy ruského imperialismu. Ostatně pamatuji, jak většinový obyvatel tleskal rozvoji kapitalismu po česku, např. v případě IPB.
Většina normalizovaných komunistů, jak se pamatuji ve firmě, volila počátkem 90. let Klause a Stb v podobě Třísků a Kočárníkůl byl jejich sen.
Jistě, myšlení guberniálního mužika je výsledek normalizačního úsilí. Ale patrně to ve zdější většině sídlilo již před tím.
Většinový českoobyvatel vítá příliv ruského kapitálu. Dnes ruský kapitál prodává celé továrny na Východě i Západě za 1 Euro, před deseti lety poučoval svět o kapitalismu. Velikost Ruska se projevila při řešení Kypru, kde mělo cca 30 miliard Eur. Sklaplo podpatky. Velikost Ruska se projevuje v dodávkách zbraní Assadovi, poslední oběti z 20. chemického útoku, potvrzené evropským personálem nemocnic, 6430 mrtvých a stovky raněných.
Český sen? Jistě.Nyní bude česko ještě kamarádit s Erdoganem, dalším z řady Putinů.
21. 08. 2013 | 10:06

Admirál napsal(a):

resl - vím, že riskuji polemiku s flašinetem, ale chci se Vás zeptat,

- kde čtete v mém vstupu něco o ruských mužicích?

Bojujte si dál svoje prohrané minulé války. Je to dobrá příprava na to, aby ty nadcházející byly také prohrané.
21. 08. 2013 | 10:07

xx napsal(a):

Dumpling: před rokem 68 skutečně došlo k značnému uvolnění a cestovat na západ bylo možné. Dokonce i studovat. Bylo to sice jen pár let, ale bylo. Dokonce byly odsuzovány zločiny stalinismu. Opravdu šlo o uvolnění atmosféry, i když samozřejmě ne takové jako známe dnes. Natočilo se tehdy mnoho později trezorových filmů.

A k tomu diplomu. Musíte si uvědomit, že není diplom jako diplom. Společnost je schopná uživit jen omezené množství sociologů a genderových specialistů a studentů evropských studií. Bohužel právě na tyto obory se hrne příliš mnoho lidí, protože je to snadno dosažitelný diplom. Kdo je stavební, strojní nebo elektro inženýr, najít práci nemá problém.
21. 08. 2013 | 10:09

neo napsal(a):

Filuta:

mýlíte se, sám nevlastním žádnou nemovitost a žiji v pronajatém bytě. Tak mi to vyhovuje. Pokud toužíte po statusu bakalů, do toho. Já tedy ne.
21. 08. 2013 | 10:09

Gru napsal(a):

Jestli se může opakovat srpen 1968?
Historie se, jak známo, opakuje - nikoliv, že ne - ovšem pokaždé přijde v trochu jiném hávu.
1968?
Na co tanky? - Stačí banky!

Současný hegemon se tak od předchozích liší nejméně ve dvou ohledech. Za prvé, nás skutečněm, na rozdíl od Berlína a Moskvy, neokupuje ocelovými monstry, ale používá vYspělejší finančně mediální válečnou techniku. Za druhé, na rozdíl od hegemona berlínského a moskevského, kteří si své zhovadilosti vyřizovali bez nás, se od nás dnes vyžaduje spoluúčast, neboť zkušenost zámořské Cosa nostra učí, že nováčka lépe než smlouva k rodině uváže, když někoho odbouchne. A tak jsem povinní se prookupovat do pozice hodného a spolehlivého a plníme požadovanou úlohu koloniálních pomocných jednotek v Iráku, Afganistánu, a kedkoliv nám prstem ukážou. Když se podívám na oblohu, tak je čárovaná od stíhaček ještě víc než v době VS. Z toho soudím, že s raketami to bude rovněž stejné jako tehdy.
21. 08. 2013 | 10:11

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Filuta
Jistě, konexe v Česko, kdo je ovládá? Normalizační kreatury typu Klaus, Nečas, Urban., Hašek...Topolánek...a lid jste Vy, ukňučený shodný s vůdci.
Mám práci na Západě, v Evropě, děti také. Nepotřeboval jsem ani tlačenku,ani konexe a strýčky. Jistě , musel jsem splnit některé podmínky. Až o ni příjdu, budu se dál ucházet o jinou.
Ostatně: R. Heydrich byl nepřítelem Beneše v okamžiku, kdy zvýšil penze a zavedl zdravotní a penzijní pojištění pro všechny obyvatele Protektorátu, což se za 1. republiky nestalo. Dnešní česko penzijní a zdravotní systém se také vymyká německému
a je čím dál více přesnou kopií ruského, až budete mít jen jednou týdně na těstoviny, tak budete guberniálně šťastný a šťastně protizápadní a protiněmecký.
21. 08. 2013 | 10:12

Kelt napsal(a):

Že něco tak hloupého může napsat vysokoškolský učitel,to je opravdu napováženou.
Doufám,že se jedná pouze o výjimku a ne o reprezentativní vzorek úrovně kantorů vys.škol.
Něco podobného až téměř identického pronesla v rozlučce s PS Němcová včera-rozpuštění PS je možno přirovnat k 21.srpnu 1968./volně interpretováno/.
Z dnes již bývalé předsedkyně PS vždy promluvala hloupost jí vlastní a včera ještě říznutá frustrací z neslavného konce ODS,která míří do politického propadliště.
Že budou předčasné volby "Waterloo"pro "pravici"a zejména pro ODS,za to si modří soudruzi v čele s panem Čistým mohou sami-svou politikou,která nahání voliče levici-ale to oni nikdy nepřiznají-tím hůře pro ně.
Jak včera připoměl poslanec Jandák-vážení televizní diváci,právě vidíte funus pravice v přímém přenosu.
Nekrology budou napsány po 26.říjnu t.r..
21. 08. 2013 | 10:15

nedočkavý napsal(a):

Zajímavé že na žednem servru není hlasování ,kde by jsme mohli kliknout kterou stranu budem volit ? Že by strach před komunisty Okamurovci a tvrdou opozici ?
21. 08. 2013 | 10:16

SuP napsal(a):

Filuto -
Neber si mě do huby, když sis ještě nečistil zuby.
Já předpokládám, že už se těšíš, jak si zase začneš utírat p(r)del Rudým právem nebo loňským jízdním řádem. Jenže to můžeš klidně už i dneska a nemusí ti k tomu asistovat zbytek národa.
Už si konečně uvědom, že na ÚP chodí PŘEDEVŠÍM lidi, kteří nemají co nabídnout, protože ve vyspělejší společnosti se objem potřeby nekvalifikované práce zmenšuje. A taky si uvědom, že podpora všech, co nemají co nabídnout je taková, že nikdo neumírá hlady ani podchlazením. Ti, kdo i tohle dokázali, nebyli ochotni přistoupit ani na nejzákladnější pravidla.
Jeden chytrej pán napsal:
"....A opět jsou to lži obalené ideologií. Dnes hlavně "zelenou" a "multikulturalistickou", nebo "politicky korektní", chcete-li. Všechny jsou přitom ve své podstatě velmi komunistické - party ambiciozních hajzlíků, štítících se skutečné práce a žijících z daní druhých, nám diktují, co všecko nesmíme a co naopak musíme, aby byly uspokojovány jejich hmotné zájmy a představy o tom správném světě. Jejich světě, ne našem! A stát, který už opravdu přestává být mým státem, je v tom podporuje a financuje je z mých daní....."
Zkus, jestli pochopíš, o čem se tam povídá.
21. 08. 2013 | 10:18

Kulajdapampárovitá napsal(a):

xx
A k tomu diplomu. Musíte si uvědomit, že není diplom jako diplom. Společnost je schopná uživit jen omezené množství sociologů a genderových specialistů a studentů evropských studií. Bohužel právě na tyto obory se hrne příliš mnoho lidí, protože je to snadno dosažitelný diplom. Kdo je stavební, strojní nebo elektro inženýr, najít práci nemá problém.

Pouze na dokreslení:
Doktorandské stuidum na Západě v oborech sociálních věd trvá 4 roky a nelze při něm pracovat. Lékaři je mají za rok. Inženýři za rok...při práci.
Snadná dosažitelnost diplomů v česko je dána naprostou normalizační ignorancí podstaty sociálních věd obecně. Jak jsem již napsal výše, západní technika předčí východní právě v té schopnosti definicí cílů, což se bez základních znalostí humantiních věd neobejde. Sociologie je svým způsobem pro rozvoj strojírenské výroby podstatnější než samo obrábění kovů. To umí každý, ale definovat cíl, to Východ neumí.
Ostatně ruské matematické čškoly, židovské výlučně, které svět po rozpadu SSSR zásobovaly génii, vždy trvaly na humanitním a společensko vědném vzdělání těchto géniů. Naštěstí sovětský vládsnoucí antisemitismus této znalostri nevyužil.
21. 08. 2013 | 10:20

Dumpling napsal(a):

xx

Značné uvolnění? No, jak se to vezme. Studovat jsem sice mohl, poté, co naší uplatili jednoho člověka z těch, co rozhodovali, aby se zapomnělo na moji kádrovou kaňku, které spočívala v tom, že dědeček byl vykořistovatel. Ale cestovat jsem směl tak do Košic. A na Balaton. V tom mi trezorové filmy byly na nic, já chtěl jet za prarodiči do Reichu a to mi nedovolili.
21. 08. 2013 | 10:23

ld napsal(a):

Autor,

nebude dlouho trvat a Číňan si koupí tuto zemi za pár jianů. Na smeťák, jako úložiště radioaktivního odpadu a levné, udavačské pracovní síly.
Kdepak tanky, spolehne se na Píkové, Bendy, kreatury z Vyvolených a české novináře.
21. 08. 2013 | 10:23

Chytrák napsal(a):

Kulajdapamrskovitá -
"....Jak jsem již napsal výše, západní technika předčí východní právě v té schopnosti definicí cílů, což se bez základních znalostí humantiních věd neobejde. Sociologie je svým způsobem pro rozvoj strojírenské výroby podstatnější než samo obrábění kovů. To umí každý, ale definovat cíl, to Východ neumí...."

Už vás taky mají!
21. 08. 2013 | 10:26

ld napsal(a):

Kelt,

máte pravdu.
V OVM se Němcová zasnila a chtěla to rozpouštění sněmovny konat dnes, tedy 21.8., coby symbol. Jenom jsem očekával, kdy ji někdo skočí do řeči a poví, že vhodné už propásli, totiž 18.6.-Waterloo.

Včera se při projevu tak nenávistně dívala do komunistického sektoru, že jsem se už už radoval, že se samou zlobou zalkne. Její stupidní reminiscence sledovaly akorát straky.
21. 08. 2013 | 10:29

Filuta napsal(a):

Kulajda
Představte si, že bych rád žil v zemi, kde jsem se narodil.

A nechci dělat "gastarbajtra" někde, kde na mě budou všichni koukat jako na méněcenného slovanského křováka.
Úplně mi stačila reportáž z Británie o tom, jak masově připravují Čechy,Slováky a Poláky o děti a dávají je do nezákonné adopce (jde až o 1000 případů ročně). Případem se zabýval jediný britský novinář a politik, všichni od toho svinstva dali ruce pryč. Děje se to ve velkém měřítku i v severských zemích, kde kradou děti pro změnu hlavně Rusům. V takové zemi bych opravdu děti vychovávat nechtěl.

Jsem ČECH a chci jím taky zůstat.
Do jisté míry máte pravdu v tom, že jsme tu devastaci zavinili částečně sami svou vlastní volbou - nejdřív Havla, potom Klause.
Budeme s tím muset něco konečně udělat.
21. 08. 2013 | 10:30

Klíma napsal(a):

V době dnešního stavu žurnalistiky, po tom co jsme slyšeli od Snowdena, je poznámka o tom že nám v socialismu "cenzurovali poštu a byla nesvoboda tisku " plivnutím do tváře těch dnešních
21. 08. 2013 | 10:32

resl napsal(a):

Admirál,
Stasý jezevec - "Taky bychom si měli uvědomit, že dnes sice nejsme my vojensky okupovaní, ale že jsme poskytli „pomoc“ formou bombardování v Jugoslávii, okupací Iráku nebo Afghánistánu."

Přesně tak!
-------------
Nesrovnávat zničení části svobody v r. 68 v ČR a likvidaci bolševického vraha Miloševiče a totalitního vůdce Husajna. Jelikož to srovnáváte, jen se stydíte to zdůraznit, tak zůstáváte pro "flašinet" starým normalizátorem s vazbou na sovětské analafabety se kterými byste se okamžitě spojil, kdyby sem strčili své špinavé láptě.
21. 08. 2013 | 10:34

mik napsal(a):

Volbou Zemana volici jasne dokazali ze stale chteji byt mostem mezi vychodem a zapadem mentalita ceskeho naroda je proste svejkovska asi se vetsine libi si hrat na mistry sveta s prazdnou kapsou a predcasne volby ? Copak je koho volit ? vzdyt to je jako v Rusku jako si to predavaji Putin s Medvedem jiste nelze se zavdecit vsem kovany komunista nebude nikdy podporovat zapadni system stejne jako prozapadni priznivec nebude chtit vychod a s toho prave vzniklo tolik priznivcu mostu kde pak zije jako ryba ve vode jednou prebehne na tu stranu podruhe zase na druhou a kdyz nevi tak se zachova alibisticky svejkovsky takova svejkovina byla ted k videni v ODS pri rozpusteni snemovny odesli..jeden zustal a hlasoval ne .. proc ti ostatni nezustali a nerekli svuj nazor znamena opusteni hlasovaci mistnosti hozeni rucniku do ringu ? politika by nemel byt box a muzstvo z hriste taky neutece i kdyz prohrava treba 4:0 45 % volicu chtelo za prezidenta Schwarzenberga nejspis by to zadne spaseni nebylo ale nebylo z koho vybrat nebyl nikdo alternativni a v nadchazejicih volbach je treba alternativa tech 55 % priznivcu Zemana k volbam asi pujde tech 45 % by nemelo hazet flintu do zita a melo by prijit taky .. 68 rok asi skutecne nehrozi nehrozi nejspis ani dratene pletivo ale hrozi to ze euro bude treba za 30 Kc a pomer mzdy a co za ni bude porad 1:4 a proc mam prohravat 1:4 kdyz by se dalo alespon trosku snizit ? jen se nesmi tolik prebihat po to moste sem a tam..proc nejde z vychodniho brehu pobrat to dobre a usadit se s tim na tom zapadnim a obcas nejaky ten zapadni nedostatek soupnout zpatky na ten vychodni breh,,, nebo porad byt ve stredu ? CR stredem pozornosti nikdy nebude nebude pupkem sveta ani pupkem Evropy EU se bez CR obejde ale CR bez EU ne ,,a kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt a to platilo vzdy a vsude i nalevo i napravo neutralita nesla ani v 68...
21. 08. 2013 | 10:34

Reveil napsal(a):

kulajda...

Nevoli dotyčného nad "českoobyvatelstvem" budí u tohoto neměckoobyvatele nejspíš užý historická zkušenost, že Čedši byli jediným okupovaným národem, který nedodal nacistům žádné členy do jednotek SS. (Nepočítám sem superhorlivé SS pobaltské, protože tam je pochybné, jestli to byly ökupované státy, či naopak Hitlerem ze sovětské okupace osvobozené státy). Český esesák, na rozdíl od esesáka norského, dánského, albánského, francouzského, holandského - neexistoval. To je ovšem závažná mezera v kulturním vývoji, to je třeba uznat.
21. 08. 2013 | 10:35

Gustáv Kočí napsal(a):

kulajdashrnutá:
A jak tak přicházíme o poslední kapky důstojnosti a práva, které má každý komunita, většinové českoobyvatelstvo šustí propisovačkami. Většinové obyvatelstvo a jeho animální podstata se projevuje v příchylnosti prašivé lišky, zvíře totiž identitu nemá.
Dodnes nebyly zveřejněny důkazy o těch, kdo byli jiní a naopak. Holedbá se, jak všechno bylo Jaltou, i člověk, který ujídá.
SSSR vpadlo do Afgánistánu a zcela rozbilo křehkou stabilitu v této části Zeměkoule.
Ze mě taky koule.
Ukázka křečkovského vzhledu.
Palacký navštívil ruského hocha ve chvíli, kdy likvidoval boj Poláků.
Za první válkou stála zákeřnost Rakušanů.
To svědčí o absenci pojmu kultura.
Máte představy ruského imperialismu.
21. 08. 2013 | 10:35

Jakelin de Mailly napsal(a):

Vidím, že kulajda má dnes opět formu.
Od Heydricha, zlých Srbů, křehce stabilní Afghánistán po vliv doktorátu ze sociologie na výrobu oceli v BRD.
21. 08. 2013 | 10:48

aga napsal(a):

Jestli se něco bude opakovat, tak nejspíš zavedení desátku a roboty na církevním. K tomu ukazují všechny indicie.
21. 08. 2013 | 10:48

Makarov napsal(a):

Demagogu, válku v Jižní Osetii vyvola Gruzie s armádou cvičenou US poraděnky, kteří Gruzii do konfliktu tlačili.
21. 08. 2013 | 10:49

Chytrej napsal(a):

mik -
"....Volbou Zemana volici jasne dokazali ze stale chteji byt mostem mezi vychodem a zapadem mentalita ceskeho naroda je proste svejkovska asi se vetsine libi si hrat na mistry sveta...."

Spíš bych to viděl tak, že
Volbou Miloše Zemana voliči jasně dokázali, že pořád je dovedou nejlíp "přesvědčit" profesionální lži najatých agentur.
21. 08. 2013 | 10:50

aga napsal(a):

Jděte, vy chytrej, chtete snad říct, že si to neschopný Kníže ani neumělo najmout lepší agenturu než Zeman?
21. 08. 2013 | 10:52

Nevěřící Tomáš napsal(a):

Pro Boha, jak pak mají vypadat absolventi škol, ve kterých učí podobní učitelé.
21. 08. 2013 | 10:53

Agent W4C napsal(a):

Pane Svobodo,ta studentka,která vás při zkouškách uzemnila těmi sovětskými Němci,byl ale i kus vaší nedobře odvedené práce.Nebo jste ji měl vyrazit bez nároku na jakýkoli opravný termín.To mám žít pod takovou inteligenční ubohostí ??? Takoví lidé na vysoké,ale i na střední,nemají absolutně co dělat...Vyhnat do supermarketu,vybalovat zboží...Je možné,že tuto blbku po čase uvidíme,jako jednu z hvězd místního hodně a notně omezeného moderátorského nebe.
21. 08. 2013 | 10:55

JAHA napsal(a):

Kulajdapampárovitá napsal(a):
Většinoví obyvatelé Česko přišli se srpnem 1968 a především o poslední kapky důstojnosti ...

Smutny, ale pravdivy pohlad.
21. 08. 2013 | 10:57

MartinO napsal(a):

Mám upřímnou radost z toho jak Kelt, Klíma, Ratata, Smutný a jiní podobní dostanou po vítězství levice milostivě přidáno 200Kč k důchodu. Kvalita jejich života se tím zřejmě zásadně změní k lepšímu a dostane úplně jinou dimenzi. Aspoň si to myslí.
Pravdou ovšem je, že dokud jejich soused bude mít Passata kdežto oni jen Fabii tak se budou děsně trápit a hledat cesty jak tuto "nespravedlnost" napravit. Smutný to život levičáka.
21. 08. 2013 | 10:59

Homunculus napsal(a):

Člověk by až brečel jak dnes média lkají nad proradností Rusů v 68-mém
a do nekonečna omílají tu stovku obětí okupace (tvající celkem cca 20 let).
Je třeba si uvědomit, že stovku civilů zvládla bratrská pomoc NATO Jugoslávii
v r. 1999 zlikvidovat během prvních dvou-tří dnů, než se jim to za pár týdnů
vyšplhalo asi k tisícovce. Jsem nekonečně rád, že nás tehdy přepadli Rusáci.
Mohli jsme dopadnout daleko hůř - třeba kdyby nás chtěli osvobodit Amíci jako
teď osvobozují Írák nebo Afghánistán. To bysme dnes byli opravdu v hluboké řiti.
21. 08. 2013 | 11:01

Bestia triumphans napsal(a):

Mám pocit, že některým diskutujícím - Aga, Filuta - by to ani tak moc nevadilo...
21. 08. 2013 | 11:02

Filuta napsal(a):

Chytrej

Zato inteligenti z kulturní fronty a studenti plzeňských práv vůbec nebyli obětí masírky profesionálních lží Bakalou najatých agentur.
Ale řeknu vám, takové prachy vás to stálo a taková blamáž!
Doufám,že se teď polepšíte a Karla nám předvedete nejmíň s "pírsingem" v pupku a potetovanou holení.

Kampaň Topky byla pravda pravdoucí. Kalousek stranu nevede, Karel není jenom bezmocným maskotem, jemuž musí našeptat i kdy si má dojít na záchod. Naše TOP a ODS zvyšují mocně životní úroveň a snižují daně, abychom si všichni mohli žít jako "prasata v žitě" jak pravil sám velký ekonom Mirek.

Kdo měl mozek víc promytý, o tom bych se odvážil polemizovat.

Ze strany voličů Zemana rozhodně nepadaly servilní ,fanatické perly typu - "kníže má k lidu blíže".
Voliči Zemana zvolili zcela racionálně a správně.
Zeman splnil slib , vyslyšel naše přání a vykopal tuhle bandu od koryt.
My si nestěžujeme a vy?
21. 08. 2013 | 11:06

aga napsal(a):

BT

A co s tím uděláte, bestie, přivoláte si na nás humanitární bombardování z NATO?
21. 08. 2013 | 11:06

Bavor napsal(a):

"Ruské tanky patrně nepřijedou - ostatně tehdy nebylo v našich silách se jim ubránit a nebylo by v našich silách se jim ubránit ani dnes". KONEC CITÁTU. Ale nepřijedou tanky našich "spojenců" z NATO, případně z EU, když se občané a voliči rozhodnou a zvolí opět komunisty?
21. 08. 2013 | 11:07

ščastný euroobčan napsal(a):

To: Kulajdapampárovitá
No, tak jsem se dověděl, co je to náhodný výběr, ale odpověď na prostinkou dvojotázku ne.
Že jste na vojně dělal politruka v poddůstojnické škole?
21. 08. 2013 | 11:14

Bavor napsal(a):

JAHA napsal(a)21. 08. 2013 | 10:57:
Kulajdapampárovitá napsal(a):Většinoví obyvatelé Česko přišli se srpnem 1968 a především o poslední kapky důstojnosti ... Smutny, ale pravdivy pohlad.KONEC CITÁTU.

Zatím, co listopadem 1989 se jim otevřely dosud netušené možnosti. Některým například spát pod mostem, či v kanálech a vybírat zbytky z popelnic, jiným zase rozkrást národní majetek a jiným zase přesvědčit voliče, aby je nechali v parlamentu jejich (poslaců) vlastní zájmy a získávat prebendy s statisícovými, ba milionovými měsíčními platy. A hlavně mají všichni radostnou možnost přispívat zahraničním finančním ústavům na jejich miliardové zisky, což v "totalitě" neměli. Jak důstojné!
21. 08. 2013 | 11:19

Da.Rock napsal(a):

Váš kolega blogger Bervid-Bukvoj nedávno vyjevil, že kdyby volby vyhráli komunisti, že by nás bratrsky přijely osvobodit tanky NATO. Takže - ano. Rok 1968 se může opakovat. Akorát hvězdy na tancích by namísto rudé měly bílou barvu. (I když myslím, že hvězdy na své tanky už nemalují ani Rusové, ani Amíci)
21. 08. 2013 | 11:19

Chytrej napsal(a):

aga -
A proč nenajalo, když umělo?
21. 08. 2013 | 11:32

JAHA napsal(a):

Ad: Bavor
Ja viem, co by ste si vybral, keby ste mal na vyber:
- bud slobodne sa rozhodovat o svojom zivote, s nadejou, ale i rizikom
- alebo "zlatu" klietku s klapkami stajerskych koni na ociach, ale primerane plnym bruchom a "istotou" priemerneho dozitia v klietke.
21. 08. 2013 | 11:35

Bavor napsal(a):

Reveil napsal(a)21. 08. 2013 | 10:35 :
kulajda...
Český esesák, na rozdíl od esesáka norského, dánského, albánského, francouzského, holandského - neexistoval. To je ovšem závažná mezera v kulturním vývoji, to je třeba uznat.KONEC CITÁTU.

To je historický omyl. Těch českých SS bylo jenom pár, ale byli. Například Igor Moravec, syn tehdejšího ministra školství a bývalého plukovníka bílých legií v Rusku.
21. 08. 2013 | 11:36

Serózní chlapík napsal(a):

Já myslel, že se ptáte na to, zda se osmašedesátý nemůže opakovat v OBRÁCENÉM GARDU. No, zatím je přítomnost spojeneckých vojsk nepravděpodobná, nejsou žádné symptomy, že bysme se chtěli vymanit z NATO.

Pokud jste myslel něco jiného, tak jde o nonsens.
21. 08. 2013 | 11:40

Joe Ratata napsal(a):

MartinO
Podle sebe soudím tebe!
21. 08. 2013 | 11:41

Jana napsal(a):

Myslím, že 68. se může zopakovat naruby, když to půjde moc do leva, vtrhnou sem Amíci s bratrskou pomocí a s řečmi o nedostatečně demokratické vládě a všechno to tu rozmlátí. Jako na konci války nám totálně rozmlátili, rozbombardovali Škodovku, byly i oběti na životech našich civilistů.
21. 08. 2013 | 11:46

Joe Ratata napsal(a):

Žádné tanky ze Západu nepřijedou!
Až se těm ze Západu nebude líbit,kdo že to tady vládne,jednoduše budou chtít zpět miliardy,co sem nasypali k rozkradení.
21. 08. 2013 | 11:48

muromec napsal(a):

JAHA napsal(a):
Kulajdapampárovitá napsal(a):
Většinoví obyvatelé Česko přišli se srpnem 1968 a především o poslední kapky důstojnosti ...

Smutny, ale pravdivy pohlad.
21. 08. 2013 | 10:57

Sakra, človeče, JAHA, vždy keď si tu niečo po vás prečítam, se.ie ma, že ste tiež Slovák. Nedávno, keď ste sem dali do blogu tie svoje výtvory "bez nadpisu" či ako to bolo, nevedel som či mám plakať alebo sa smiať. Bože môj dobrý... Najlepším gólom bolo keď vás povestná pani Elena-Vasilisa Zlatoústa-Premúdra pochválila "za krásnu slovenčinu" (to bol vážne dobrý vtip) a ako si úžasne počítala.
Včera tu zamorujete vzduch trápnymi drišľakovinami. A dnes takáto volovina. "Národ přišel o poslední kapky důstojnosti" - "Smutný, ale pravdivý pohľad." Ako môže prísť o dôstojnosť 15 miliónový národ keď ho nečakane prepadnú armády štátov čítajúcich 300 miliónov?
Vy filozof s gaštanmi v trenírkach.
21. 08. 2013 | 11:49

Taoiseach napsal(a):

Pavel Svoboda

"Ale chováme se vůči našim dnešním spojencům v NATO a EU tak, aby jim stálo za to se nás zastat?"
To je - s odpuštěním - úplně jedno. Naši spojenci tady mají své zájmy a ty budou hájit stoprocentně. Takže zvenku žádné nebezpečí nehrozí - hrozí jenom - naše hezká česká - mafie.
21. 08. 2013 | 11:53

antisoudruh napsal(a):

Autor napsal:
"Rozdíl oproti 21. srpnu 1968 tady ale jeden podstatný je: dnes máme možnost o sobě rozhodovat sami a odpovědi na výše uvedené otázky máme ve vlastních rukách - a to není málo."
Jenže diktatury (fašistická a komunistická) trvaly moc dlouho a náš národ zdegeneroval natolik, že mnozí netuší, jak sám o sobě rozhodovat. Mnozí Vaše věty považují za absurdní a populistická hesla.
Výkřiky těchto politicky degenerovaných si zde může každý přečíst. V podstatě i volba Zemana na post presidenta byl výkřikem pro demokracii nezralých lidí toužících po silné ruce.
Dalším důkazem politické negramotnosti jsou nevoliči. Většina nevoličů nevolí protože podle nich se stejně nic nezmění. Stále se setkávám s tvrzením, že všeci politici jsou hajzli. Když se autora takové hlášky optám, zná li svého zastupitele ve sněmovně či v senátu, neví, ale že jsou všeci hajzli ví přesně. Ptát se na volební program preferované strany je taktéž zbytečné. Tomu odpovídá sledování plnění volebního programu občany. Podle toho se naši zastupitelé i chovají. Když jsme k nám pozvali lastupitele našeho regionu, přijel pouze zastupitel za TOP 09.
Srpen se nebude opakovat - tehdy se lidé o politiku aktivně zajímali. Dnes jsou lidé apatičtí, nebo hledají silnou ruku - to by mohlo být horší - pokud se ti aktivní a rozumní neprosadí.
21. 08. 2013 | 11:58

aga napsal(a):

Chytrej

I když uznávám, že prolhaná PR agentura zmůže hodně, tentokrát to halt té Knížecí nevyšlo. Přeci jen ji národ přehlasoval. To je ovšem to, s čím se chytráci neumějí smířit.
21. 08. 2013 | 12:12

Filuta napsal(a):

Může mi někdo vysvětlit, proč má o naši "demokracii" takové obavy zrovna německý tisk? Nebo naše média neustále citují jen určité německé noviny?

Já se taky houby starám o jejich interní politiku, ale Němec se musí montovat do všeho. To je asi pořád ten mindrák z Mnichova.
21. 08. 2013 | 12:16

ff napsal(a):

Modro bolševická propaganda chce liden namluvit, že když tady nebudou u moci pravicoví lumpi tuneláři a podvodníci. Tak tím skonči i demokracie v zemi!!!
Ano skončí, ale ta jejich pravicová skoro diktatura co tady předváděli 7 let.
7 let tady vládli kmotři pod vedením Nagyové Nečase kkt. Kalouska a knířete Kchááárla!!!
21. 08. 2013 | 12:17

starý jezevec napsal(a):

Kdyby se lidem položila otázka, co by vás více deprimovalo,
příjezd ruských tanků
nebo návrat vlády české pravice,
tak by to dopadlo asi padesát na padesát.
Bohužel modrobolševické typy toto pořád nechápou.
21. 08. 2013 | 12:27

antisoudruh napsal(a):

Filuto,
naučte se německy a můžete si vybírat co si z německých novin přečtete. Navíc zjistíte, že ti Němci nás mají na háku, a že z Mnichova mají mindrák (Minderwertigkeitskompex) pouze Češi. Stačí se vzdělat.
21. 08. 2013 | 12:30

Reveil napsal(a):

Bavor

"To je historický omyl. Těch českých SS bylo jenom pár, ale byli. Například Igor Moravec"

Žádný omyl. Mladá Moravec, a někteří další, jistě sloužili ve Wafffen SS. Německých.
Ale nebyla konstituována česká JEDNOTKA SS. Ve všech ostatních okupovaných zemích národní jednotky SS vznikly.
21. 08. 2013 | 12:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 08. 2013 | 12:35

buldatra napsal(a):

Saprdlot, nějaký sociolog v Deutschland by se měl konečně zamyslet i nad vrtáky, když už se zamyslel nad šroubky, jak moudře píše Jožin K ulajda.

Nebo ty německý vrtáky vyrábijou v Číně?
Pokud jo, tak pardon. Pak by to bylo naprosto v pořádku, sociologicky obmyslné s multikulturním kontextem, samozřejmě s nezbytným přihlédnutím k laciné pracovní síle, čili socioekonomicky dotažené takřka k dokonalosti. Když Ordnung, tak Ordnung.
Akorát se s tím nedá moc často vrtat.
A blbě se to brousí, to blato.

Myslím, že polský vrtáky jsou lepší, ovšem ne tak dobrý jako od Narexu.
Jestli voni to nakonec nevyrábijou v Německu, páč jsou tam volný kapacity, když výrobu svých vrtáků přesunuli do Číny, to dá rozum.

Svět je holt složitej.

Jinak si myslím, že vosumašedesátej mají například v Karlových Varech tak nějak permanentně. Je to na zvyku. Bílý ponožky vystřídaly, matrjošky a podobný moderní vymoženosti. Mauser za Nagan.
Nová pátá kolona?

každopádně, to by se říšskému vlastenci Konymu ani Reinymu nelíbilo, že je vystřídal mužík. Taková vostuda!, kam jsme to dopracovali?
Je to blbý, ale je to tak.
Inu, multikultura.

Ale aby je to tak nemrzelo, tak mají ty Turky.
Každej něco, že. Každýmu po zásluze, jak děl jeden nápis nad jednou branou jednoho lágru.

Furt a stále se něco děje a lidi se aspoň nenudí.
Páč nuda je strašná věc.
21. 08. 2013 | 12:42

stejskal napsal(a):

Čistě technická: Ani to není úplně přesné, pane Reveili. Stejně tak nebyly žádné polské a v podstatě ani srbské jednotky Waffen SS (i když v sestavě Waffen SS působil Srpska Dobrovoljacki Korpus, tedy srbští četnici, ovšem ne v uniformách SS a s jejich runami na výložkách).

Česká SS divize Svatý Václav nevznikla jen proto, že to K.H.Frank zakázal (považoval Čechy za natolik rasově méněcenné, že dle něj neměli nárok na "svojí" SS divizi). Moravec o ni velmi stál, už byl zřízen její výcvikový tábor a hlásili se dobrovolnící.

Hezký den.

Libor Stejskal
21. 08. 2013 | 12:43

Reveil napsal(a):

antisoudruh
"Němci nás mají na háku, a že z Mnichova mají mindrák (Minderwertigkeitskompex) pouze Češi."

Samozřejmě. Proč by měli mít Němci mindrák z Mnichovské dohody? Ti mají jiné mindráky. Například na území Německé demokratické republiky probíhaly 43 let každý dueb a začátek května "oslavy osvobození", během nichž se konaly nejen shromáždění na náměstích, nýbrž i jakési "dramatizace "osvobozovacích bojů Rudé armády", která znázorňovala porážení jejichj vlastní, německé armády. Lepší příklad nezvládnutého národního mindráku už asi nelze najít.
21. 08. 2013 | 12:49

Agent W4C napsal(a):

Nebudu zde rozebírat okupaci 68ho roku.To už udělali jiní,dávno a fundovaněji.Ale zastavil bych se u té budoucí nebo už právnické hvězy (pokud tedy studovala práva)...V roce 1968,byste těžko hledali takovou inteligentní "hvězdu",o které zde píše pan Svoboda.Něco tak tupého by si tenkrát nedovolil snad ani váhou své moci implantovat na takovou školu ani prezident či generální tajemník tehdejší KSČ.A Bohužel,takových prázdných makovic zde studují stovky a tisíce...na soukromých školách např.kde zaplacení školného přebíjí i to,že takovéto školy navštěvují možná i analfabeti...Když jsme byli svědky,čeho byli schopni vyučující na plzeňských právech pod vedením Kindla,který měl být dnes mimochodem bez diplomu a dělat závozníka na ještěrce a dělat pomocníka balíkové službě.Tak si absolutně nedělám iluze o připravenosti do života a profese absolventů soukromých středních a vysokých škol.Neumím si představit,žeby stejní "odborníci",jako plzeňští právníci,kteří vystudovali během týdnů či měsíců,opouštěli posluchárny lékařských fakult...
21. 08. 2013 | 12:52

antisoudruh napsal(a):

Reveil,
es gibt ein grosse Unterschied zwischen den Wessis und Ossis.
Někteří obyvatelé bývalé DDR mají stejné mindráky jako někteří čeští s minulostí "nevyrovnyní" občané. U Wessis je takový jev nicotný.
Na západě měli diktaturu pár let, na východě stejně dlouho jako my. Proč by tedy měli mít východní Němci méně zamindrákovaných jako Češi?
21. 08. 2013 | 13:00

pavelp napsal(a):

autor
Samozrejme ze se to muze stat...brzo poznate!!! Zruste armadu..to byla nadsazka..Cesko jiz zadnou armadu nema davno a nema obcany kteri by za tu zem bojovali.
Chvili pockejte a poznate ze vsechno se vraci a ne vzdy jak by si lidi prali!!!
Uz dnes nemate sanci ubranit zemi ani proti eskymakum...pane Svoboda dej te si hlavu pod studenou vodu a zjistite ze narod Cesky je vydany na milost jako nikdy v minulosti!!! To mi je lito.
Hezky den
21. 08. 2013 | 13:05

Reveil napsal(a):

Stejskal

Ano, máte pravdu v tom, že nebyla zřízena polská jednotka SS,. nýbrž šlo o sice půvpdně púolské občany, avšak "volkdsoeutsche" - Kašubové a Mazurové, kteří takovou jednotku tzvořili.
Srbové - nedívvám se na problematiku natistickým pohledem současnosti, tehdy šlo ol JUgoslávii, a jugoslávští občané postavili dokonce velice obávané SS jednotky - Chorvaté 1. horskou SS divizi a kosovští albánci divizi Skanderbeg.

Jinak se se mnou shodujete - českoobčané nemají zkrátka kulturní vyspělost, důležitý esesácký kvalifikační stupen v jejich kulturní antropologii chybí, byl jim pro jejich méněcennost upřen. Nezaloužili si to, proto v podstatě je třeba, přinejmenším z říšského hlediska, na ně pohlížet jen jako na kmen, žádný národ (ostatně, že Češi nejsou národ, to psal 8. 5. 1851 v Die Neue Rheinische Zeitung už Marx).
21. 08. 2013 | 13:07

Filuta napsal(a):

Antisoudruh

Němci mají velký mindrák z druhé světové války, kterou vyvolali a ne že ne.
Jenomže na nás si ten mindrák díky Havlově flagelantství můžou tak krásně hojit. Jinde by je hnali svinským krokem.

Pokud jsme jim tak fuk, tak proč neustále smolí ty své propagandistické články v německém tisku o "ohrožené demokraci"? Zatím to nevypadá, že je jim to fuk. Spíš se zdá, že jim tečou nervy jako Ládíkovi a dalším.
Jestli ono to nebude tím, že Kalousek s Karlem mají k sudetoněmeckému tisku dost blízko a jejich zájmy jsou totožné.
Ostatně, nežli Babiš koupil LN a MF, měly německé majitele. Ti nemají nejmenší zájem na tom, aby tady vyhrála levice volby.
Veškerý tisk spadající pod Ringier (včetně Blesku), píše jak přes kopírák.
21. 08. 2013 | 13:10

Jan K. napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 08. 2013 | 12:35

Na ty, co vychvalují okupaci v roce 1968, jsou i nejhorší nadávky příliš slabé.
21. 08. 2013 | 13:12

pavelp napsal(a):

Reveil
Co se tyka otazky Cechu v jednotkach ss tak narizeni z Berlina znelo nebrat!!!
Neni na ne spolehnuti a cesky sovinisticky...myslim ze v ss slouzilo zruba asi 10 Cechu ale neberte to vazne mohlo jich byt vic i malinko mene...cesi byli v te dobe jeste celkem vlastenci a myslim ze se da i nekde overit pocet prislusniku v ss Ceske narodnosti ale rozhodne jich bylo nejmene ze vsech okupovanych zemi
21. 08. 2013 | 13:14

Reveil napsal(a):

antisoudruh

Sehr richtig, Genosse, und genauso grosse Unterschiede gibt es zwischen den Einwohnern Tschechiens - tschuldigung, Genosse, der Tschechei, natürlich..., um korrekt zu sein...
Nichtdestoweniger sind sie so wie so alle Tschechen, wie auch die Wessis und Ossis alle Deutsche sind...
Es ist nichts zu machen.
21. 08. 2013 | 13:18

Filuta napsal(a):

Pro Kulajdu a další

"Předpokládaným úspěchem levice podle nich hlava státu ještě posílí svou moc. Podle listu Badische Zeitung je jedinou dobrou zprávou to, že Zeman nemá autoritářské ambice jako například maďarský nebo rumunský premiér.

Co se však množství korupce a skandálů na politické scéně týče, je na tom podle tohoto regionálního listu málokterá země střední a východní Evropy hůř než Česko."
21. 08. 2013 | 13:26

Reveil napsal(a):

Překlep:

NichtSdestoweniger...
21. 08. 2013 | 13:27

Kelt napsal(a):

Martin0,
Vaše starost o levici je velmi dojemná,až téměř k slzám.
Vám ale nedělá starost o demokracii a svobodu v této zemi až vyhraje levice?
Budete bezpochyb něco jako bílá vrána v hejnu modročerných ptáků,který se vyznačuje vzácným typem altruismu k levicově orientovaným voličům,kteří se chystají dle babkydemokratky
hned po volbách zakroutit krkem demokracii a svobodě v této zemi,jak to udělal Zeman pro krachu Klausovy vlády a pokračovali v tom další v dresu ČSSD až do roku 2006,kdy Topolánek pod hesly:Es komt der Tag a noci dlouhých nožů opět obnovil demokracii a svobodu/bohužel zejména v rozkrádání tohoto státu/.
Již ti hrůzu vidím,jaká nastane po předčasných volbách a Vás to ponechává klidným-to mne opravdu zaráží.
21. 08. 2013 | 13:27

antisoudruh napsal(a):

Reveil,
dazu nur:
Wir sind ein Folk, sagt der Ossi zu dem Wessi.
Wir auch entgegnet der Wessi.
21. 08. 2013 | 13:27

stejskal napsal(a):

Ano, takto zrůdně to viděli nacisté, pane Reveili.

V reálu je to samozřejmě naprostá hloupost, Češi ani žádné jiné etnikum či národ nejsou žádnou homogenní skupinou, tudíž nemají žádné, nacistickými ideology přisuzované vlastnosti. Proto někteří z nich chtěli vstoupit do české SS divize Svatý Václav či třeba kolaborovali s okupanty (stejně jako něketří Francouzi, Ukrajinci, Rusové, Belgičané, Norové, Holanďané, Chorvaté a další vstupovali do národních jednotek Waffen SS či kolaborovali s nacisty). A na druhé straně jich (tedy Čechů, Francouzů, Ukrajinců, Rusů, Belgičanů, Norů, Holanďanů, Chorvatů a dalších) dobrovolně bojovalo pro nacistům v exilu či v domácím odboji.

Prostě je absurdní si o jakémkoliv národu (či jeho příslušníkovi, kterého neznáme) myslet, že má nějakou dispozici tohto druhu.

Libor Stejskal
21. 08. 2013 | 13:29

antisoudruh napsal(a):

Filuta 13:10,
pletete tu nesmysly, polopravdy a fakta dohromady.
21. 08. 2013 | 13:29

Reveil napsal(a):

Současným problémem německého tisku je fízlování obyvatelstva, přesněji, podezření, že se německé úřady na absolutním fízlování podílely, respektive o tom přinějmenším věděly a mlčely. A tisk současně vypadá hlpupě, že jakožto "hlídač demokracie" buď zrádně mlčel, nebo byl neschopný a nic nevěděl...
V takové situaci se každý pseudoproblém v českém prostředí hodí.
Ostatně Badische Zeitung - težká regionálka.
21. 08. 2013 | 13:33

Reveil napsal(a):

Stejskal
"je absurdní si o jakémkoliv národu (či jeho příslušníkovi, kterého neznáme) myslet"

Já vím.
Já si to nemyslím.
Možná by to při pozornějším čtení mohlo vyplynout.

Ostatně, své postřehy adresuji hlavně těm, kdo to chápou.
21. 08. 2013 | 13:37

resl napsal(a):

Hradní zloděj se šikuje a Bobo studuje volební území pro svého guru. Přál bych si, aby to ta lakotná, ješitná kreatura zkusila, ale obávám se, že se lekne a do volebního klání nepůjde. Nikdy neriskoval, vždy mu musel někdo zamést cestu, tak bude velmi obezřetnej. Má tady ovšem dost hlupáků a komoušů, kteří na něj čekají, jak na smilování. Klausuv návrat by byl vlastně hezkým průzkumem české společnosti. Tak do toho zloději a doufám, že dostanete řádně přes tu vaši prolhanou, zlodějskou pusinku.
21. 08. 2013 | 13:40

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Mám pocit, nejen podle většinových účastníků těchto diskusí, že destrukce této země jí připodobnila k ruské guberniální vesnici, jejímž jediným zdrojem vody je louže.
Ale vím, že se mýlím.
aga, Filiuta, Admirál, ff. muromec, starý jezevec ...jsou tak podobní Němcové, Topolánkovi, Grossovi, Zemanovi, Klausovi, Bendovi ml., Kubovi, Svobodovi atd. atd.
Normalizace, což je onen stratistiplný důsledek invaze roku 68 vedla především k tomu, že zmizela česká inteleigence a její místo obsadila vrstva "lumpenproletariátu". Mechanismus byl prostý, pouhý souhlas se ztrátou důstojnosti a hned jste vystudoval. Plzeňská práva jsou normalizační jev, nikoliv jev demokracie.
Tím se , logicky , zcela omezila konkurence mezi inteligencí. Navíc normalzační režim zcela zlikvidoval společenské vědy.
Technokratické myšlení je myšlení totalitní, tím spojuje normalizaci s ruským bolševismem i nacismem.
Je zajímavé, že v 60.letech nebyl vztah k Němcům tak vyostřený jako v jejich poidání. Tedy za doby svědků. Jistě bylo tady československé antiněmectví první republiky.
Normalizátoři připomínají pověsť o Oldřichovi a Boženě, čím pozdější je její text, tím přesnější je místo, kde se odehrála. A zcela je zapomenut její Lutyšský původ z dob Kosmaosvých studií.
Neznalost vlastní historie, což je součást absence důstojnosti, vede výše jmenované k novému obrazu Evropy a Světa.
Nepochybuji, že pro ně, bez výjímky , je centrem světa oblast Bajkalu a Etrusskové jsou vlastně původně Russové a Češi jsou vlastně původní obyvatelstvo Bádenska a zakladatelé Berlína.
Při pohledu na česko německé boje je zřejmé, že Němci byly na území Čech nesrovnatelně méněkrát než Rusové. Důsledky spolužití s Němci jsou logické už jen osudem protestantských Čechů, kteří své útočiště našli v Prusku.
Ovšem normalizovaný Čech protestantem není a český protestant je pro něho stejný nepžítel jako Němec.
Nejen, každý emigrant, s výjímkou těch, kdo emigroval omylem a hlásá normalizační hesla, jako příklad Haas zde, je nepřítel.
Nepřítelem je i český inteligent, intelektuál.
Popravdě, když se vaří z mnoha ingrediencí, pak ne vždy vznikne cosi stravitelného.
Pokud je obyvatel této země prezentován výše jmenovanými a realitou, pak je to pokrm až odpudivý, sebestředný, zahnívající , animální.
S tím nic nenděláme, my, kteří se těchto hrátek nechceme účastnit. Jsme , samozřejmě opět nepřítelem.
Není divu: komunita, která je známa svou nízkou vzdělaností, kulturou (známí Baťovi inženýři, kteří všem páchli, např. v Kolumbii), popdrazáctvím, kanibalismem
, vychloubačností, neznalostí jazyků a vůbec vlastnostmi jichž se evropská civilizace snaží zbavit a již i zbavila, není nic přitažlivého.
Ceskoobčané, normalizaovaní, mají zvláštní taktiku: pomluvou všeho, příchylností k diktátorům, a trváním na své výjímečnosti bojují o uznání světa a když se to nedaří, uznají se, jako Osetinci, alespoň sami.
Českoobyvatelé jsou Osetinci se somálskými kulturními stereotypy, a to somálsko podceňuji.
Za nacismu mnozí projevovali názory pevnější a zdravější než četní nacisté, nejen vůči židovským spoluobčanům, pak bolševické, pak....
Jo, když chybí komunitní identita, pak je to holt o té Čapkově pohádce jak pejsek s kočičkou....Nebyl to snad důvod, proč byli Čapkové likvidování hrdým českonárodem?
Je načase přiznat, že snad ta gubersnká vesnivce s louží mu byla Bohem pořisouzena zcela oprávněně. Tedy oplocená železnými pruty jeho vlastní destruované povahy.
21. 08. 2013 | 13:41

Reveil napsal(a):

antisoudruh

"Wir sind ein Folk"...

Jawohl!
Ein Volk - ein Reich - ein Führer!
(Natürlich).
21. 08. 2013 | 13:41

SuP napsal(a):

Kelt -
"....který se vyznačuje vzácným typem altruismu k levicově orientovaným voličům,kteří se chystají dle babkydemokratky
hned po volbách zakroutit krkem demokracii a svobodě v této zemi,jak to udělal Zeman...."

Omyl příteli!
Tady už se krkem kroutit nebude, a to ani demokracii. A víte proč? Protože až na ni někdo šahne, tak se teprve pozná, kolik levičáků tady v tom národě je. A to bude zklamání!
21. 08. 2013 | 13:42

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Reveil

Žiji v Německu a ubezpečuji Vás, že o Česko se zde nedočtu jak je rok dlouhý, pokud nejde o výsledky sportovních zpráv.
V Česko mám naopak pocit, že národní boj pokračuje.
Tak to u hlupců bývá, dodávat si více pozornosti, než mají.
21. 08. 2013 | 13:43

Kulajdapampárovitá napsal(a):

A propos, v civilizované zemi, by se lidé mlčky poklonili obětem, viz seznam v článku o 68 roce. Vlajky by byly na půli žerdi a vládla by důstojnost. V gudebrniální vesnmici s louží místo studny hlavu zvedá orwelovská kasta. Mimochodem, Orwel byl nejen blízko komunistům. Ale o tom je v derevně zakázáno psát.
21. 08. 2013 | 13:49

Reveil napsal(a):

Kulajda

"Žiji v Německu a ubezpečuji Vás, že o Česko se zde nedočtu jak je rok dlouhý"

Jsaem rád, že potvrzujete, že potomci Goetha, Schillera a Hitlera mají jiné starosti než to, kdo se na českém pískovišti zmocní všech báboviček.
Ba, jsem nejen rád, že to potvrzujete, ale dokonce i tomu, že to tak je. Je fakt,. že nějak se Neues Europa pořád zadrhává...
21. 08. 2013 | 13:52

Kelt napsal(a):

SuPe,
o tom,že rozpuštění PS a předčasné volby budou koncem svobody a demokracie v této zemi hovořila v nekrologu nad koncem "pravice "
Němcová včera.
Že z ní mluvila frustrace a hloupost o tom nemůže býti pochyb
ani v nejmenším.
Pokud levice vyhraje a o tom asi žádná,tak bude omezena svoboda rozkrádání této země,což bych předpokládal po přijetí zákona o prokázání majetku,zavedení registračních pokladen s fiskální pamětí a nepřístupu ke státním zakázkám firem s neprůhlednou vlastnickou strukturou.
Že tato zákonná opatření si někteří ztotožňí s koncem demokracie a svobody,tomu rozumím,ale vůbec mne to netrápí.
21. 08. 2013 | 13:53

buldatra napsal(a):

Tak, tak.
Jak píše polívka, pardon, kulajda

V Německu mají jiné starosti, než se zajímat o nějaké českopískoviště:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/311149-zfetovany-turek-pronikl-do-letadla-merkelove-vystrikal-ho-penou-a-spustil-skluzavky.html
21. 08. 2013 | 13:56

Filuta napsal(a):

Antisoudruh

Tak mi vyjevte, co pletu. To víte, jsem jenom nechápavý čecháček.

Na to, že o nás Němci nemají žádný zájem, vyvíjí poměrně slušnou aktivitu.
Jako třeba agentura Reuters, jíž tak ráda citují "naše" média.
Stavět ale volební kampaň jen na antizemanovském ethosu, jeví se mi jako dost pošetilé.

Co takhle kdyby Kalousek vytasil na volební bilboardy Drábka s Šiškou s titulkem - S karty i nucené práce vám vrátíme a ÚP zreformujeme nebo použil fotogenické Parkanové na pozadí s letadly CASA.
A co teprve kdyby vyrazil na zteč s osobnosti udatného a ztepilého feudála a Duky, nad nimiž by se skvělo prohlášení - Nebojte se, tyto restituce nejsou poslední.

To by byly preference!
Jenže oni se z nepochopitelných důvodů k svým úspěchům vůbec nehlásí.
21. 08. 2013 | 13:57

Viola napsal(a):

Kulajdo

vy se spoléháte na to, že tady většina svědků ze šedesátých let není, ale jsou tu děti těch svědků a můžu vám říci, že k Němcům byla mnohem větší nenávist, asi taková, že se raději lidi učili ruštinu, než němčinu a proto okupaci Rusů dokázali zkousnout, protože věřili, že se ten omyl nějak vyřeší a vysvětlí.
21. 08. 2013 | 14:31

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Reveil
No hlouposti je tu dost.

Otázka zní, Vy máte nějaký logický, reálný, prosaditelný a dlouhodobý plán pro evropské soužití?

Neues Europe je termín ruský více než německý. Ostatně, je zajímavé, že Rusko, dnes zcela kolonizované průmyslem z Německa a Západní Evropy podobně čecháčkovský problém nemá.

Jinak Tatra 111, která stavěla hrdinný socialismus českého nacionalismu byl vůz vytvořený v roce 1942 pro Wermacht, včetně koncepce podvozku.

Na BL se objevují zajímaví autoři: Martin Škabraha, Veronika Sušová-Salminen. Jsou nadějí, že čeština neupadla zcela do pařátů českoobčanů.
21. 08. 2013 | 14:32

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Viola
Každý mluvíme o svém prostředí. Jinak je Váš přípěvek zajímavý, jen dokazuje absenci rozumu ve vsi s louží. A pak, u Vás se patrně překusovalo a udávalo, to jsou dve strany jedné mince. U nás ne.
21. 08. 2013 | 14:35

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Velmi typické, dovolím si přenést z BL
Europoslanec Falbr (ČSSD) v interview pro Českou televizi tuto moji obavu potvrdil, když charakterizoval například konkrétní situaci bývalého premiéra P. Nečase při jednáních Evropské rady následně: „Nečas na summitech bloudí a nikdo se s ním nebaví, o čem taky, když tam jen vyhrožuje právem veta.“ - opravdu skvěle odvedená práce pro občany ČR v EU.

Veronika Sušová-Salminen, Ohlédnutí za nečasem evropské politiky

Už jsme v Britských listech psali o informacích z Úřadu vlády, že když byl českým premiérem Petr Nečas, absolutně ignoroval žádosti zahraničních médií o rozhovory. Vůbec ho to nezajímalo, což je opravdu pozoruhodné, neboť západní politik by se rozhovorem v americké televizi vytahoval před domácími voliči, že ho americká média považují za "mezinárodně vlivnou osobnost". Ne tak Nečas. Za jeho vlády se žádosti o rozhovor od amerických televizí ignorovaly.

V této souvislosti bych se chtěl čtenářům Britských listů svěřit s tím, co mi řekl o návštěvách českých politiků na Západě jeden diplomat, dlouhodobě ve vysoké české diplomataické funkci v zahraničí:

"Když přijede na oficiální delegaci český poslanec nebo politik, je nadšen, že ho ve zdejší západní zemi přijmou ve své kanceláři zdejší vládní kolegové jeho ranku. Obrovsky mu stoupne sebevědomí, protože západní politik s ním hovoří o důvěrných informacích a bez problémů je s ním sdílí. Český politik tak nabude dojmu, že se mu podařilo navázat se západním politikem výjimečný, osobní přátelský vztah, protože jinak by mu přece západní politik nesděloval tajné informace. Z návštěvy český politik odejde s euforickým pocitem, že má nyní v západní zemi spojence a blízkého přítele.

Český politik absolutně netuší, že způsob, jímž se vůči němu západní politik během jeho návštěvy chová, je pouhá rutinní profesionalita. Západního politika návštěva z České republiky vůbec nezajímá, jen se k ní prostě během jejího pobytu chová profesionálně. Důkazem, že západního politika návštěva českého politika vůbec nezajímá, je to, že nikdy není žádný follow-up, západní politik nikdy nenavrhne českému politiku ještě další setkání a neprojeví vůbec žádný osobní zájem o postoje českého politika či o spolupráci s ním. Čeští politikové to však netuší a odjedou zpět do ČR plni dojmu, že udělali díru do světa na mezinárodním jevišti."

Moje otázka: "Tohle je přece velmi důležité? A, vážený pane, sdělujete tyto důležité věci českým politikům, kteří sem přijedou, aby nebyli obětí falešných iluzí?"

Odpověď vysokého českého diplomata na Západě: "Ne, to jim neříkáme."
- See more at: http://www.blisty.cz/art/69782.html#sthash.ciPOu85t.dpuf
21. 08. 2013 | 14:37

antisoudruh napsal(a):

Filuto,
mindrák je germanismus - zkratka pro komplex méněcennosti (Minderwertigkeitskomplex). Umíte si představit, že národ, který produkuje špičkové zboží, které je ve spoustě oborů synonimum pro slovo perfektní, má nějaké komplexy méněcennosti? Natož potřebu si něco hojit? Proberte se! Žádnou takovou potřebu většinově nemají. Jestli vám někdo tvrdí opak, tak vám lže a chce vás nějakým způsobem zneužít.
To, že se občas v nějaké tiskovině objeví zpráva o ČR - těch tiskovin v osmdesátimiliónovém národě je tolik, že se nedá o nějaké propagandě mluvit. A že by Němcům z událostí v ČR tekly nervy - nenechte se vysmát. Matlat dohromady Badische Zeitung se Sudeťáky, Kalousem a Schwarzenbergem je kokotina na druhou.
Majitele novin zajímá zisk. Představa, že je pro německé noviny politika v ČR důležitějíší jak zisk pochází z komunismu, kdy majitele rudého práva zisky nezajímaly.
Máte vůbec tušení, kolik zpráv vychrlí agentura Reuters denně ven a kolik z toho je o nás? Já bych to jako aktivitu neviděl, spíše jako ostudu, že jim nestojíma za víc.
Třeba to trefí vaše ego, ale v tom Německu (a i jinde ve světě) se o nás dozvíte málo. Podle hesla - není o co stát.
21. 08. 2013 | 14:42

Rev eil napsal(a):

kulajda

O původu německopodvozků nemám přehled a taky mě to nijak nepřitahuje.

Žádný plán pro dlouhodobé evropské soužití nemám, ale na rozdíl od jiných (Napoleon, Hitler, Stalin, Merkelová) si to uvědomuji a taky to nahlas¨řeknu, Nepoředstírám opak.
Jestli je Neues Europa spíše ruský pojem než německopojem silně pochybuji, již s ohledem na tradiční ruský izolacionismus. Každopádně jsem ten pojem četl v NS německomateriálech a dokonce slyšel v jednom záznamu z projevu Führera. A on tam říkal, že to je "náš plán". Tak to snad musí být pravda. (Nebo už neplatí, že on "hat immer Recht"?).
21. 08. 2013 | 14:45

Sláma napsal(a):

Pane Svobodo,
s tímhle volby nevyhrajete. Většina lidí dobře ví, že vojensky nás Rusko ohrozit nemůže a politicky si také nic takového také dovolit nemůže. Ostatně, není naším spojencem. Pokud hledáte paralely se srpnem 1968, tak by stálo za to podívat se na naše současné "spojence".
Navíc, Rusko by se na nás muselo tlačit přes Ukrajinu a Slovensko, a pochybuji, že tyto země by mu povolily volný průchod.
Pane Svobodo, rusofóbie a antikomunismus vám už volby nevyhrají. Je ovšem pravdou, že lidovci (kteří byli součástí Národní fronty - vždy měl lidovec rezervovánu pozici místopředsedy ONV či KNV či ministra) oslovují již jen seniory, mezi kterými možná ještě s takovými hesly uspějete.
Zbytek národa by více ocenil, kdybyste se distancovali od lidí z Vaší líhně, kteří přivedli republiky na buben a rozkradli, co se dalo. Jmenovitě se jedná o jednoho gumárenského technologa.
21. 08. 2013 | 14:49

Admirál napsal(a):

flašinet, resl sem, resl tam, mele a mele.
21. 08. 2013 | 14:53

Sláma napsal(a):

Kulajda napsala: "Žiji v Německu"
Na takové jsme tedy opravdu zvědavi!
Jak se vůbec opovažujete psát o věcech, o kterých nic nevíte a do kterých vám nic není!
Řešte si raději svoje německé problémy, také jich není málo!
21. 08. 2013 | 14:54

Dumpling napsal(a):

Filuta

Kulajaaatakdále má pochopitelně pravdu, když argumentuje nezajímavostí zpráv o české politice či scéně v německém tisku. Skutečně by každému svědčilo, kdyby si o svém biotopu přečetl v jiných zdrojích, aby získal nějaký smysl pro proporce. Shrnuto - zprávy o tom, jak všechny v Německu bolí Schwarzenbergova hlava, jsou nafouknuté blbosti, kterými operují tuzemská barel-média.
Jako měřítko bych ovšem nebral německý mediální prostor, ale spíš např. francouzský (ti nemají důvod k nám zaujímat emočně motivované předsudečné postoje) - a nastojte, tak se tam o náís nic, nebo skoro nicn ndeočtete a nedoslechnete.
21. 08. 2013 | 14:55

alojz napsal(a):

SuP
Problém je v tom, že v pravicovou vládou kurvené společnosti nejsou potřeba ani ti kvalifikovaní .
21. 08. 2013 | 14:56

Jan napsal(a):

V našich dějinách byla spousta mezníků, které naší malou zem uvrhly jednou tam a pak zase jinam. Srpen 1968 patří mezi ty mezníky tragické. O tom není pochyb a protože jsem to zažil (bylo mi 17 let), tak mám dodnes husí kůži z "nových" Rusů, když vidím, jak se roztahují v hotelích po světě a myslí si, že jsou skvělí. Ale strašit dnes opakováním srpna 1968, v dnešním světě, který je naprosto jiný, než byly třeba roky 1948 a 1968 je zbytečné a kdo to nechce vidět, je slepý.
Máme tolik svých problémů a svět se točí dál. Bohužel si nemyslím, že máme osud ve svých rukách, ale není to vina Rusů či Japonců či jiných národů, ale našich čelních představitelů, kteří tak "skvěle" vládnou, a médií, resp. části novinářů, kteří manipulují lidem této země a velká část národa to ani nevnímá a myslí si, že jsou svobodní.
Nedávno jsem někde četl, cit. "Nejlépe se vládne, když si otroci myslí, že jsou svobodní".
21. 08. 2013 | 14:57

alojz napsal(a):

Doufám, že tady dojde k omezení svobody-a to konkretně omezení svobody všech možných darebáků:-)
21. 08. 2013 | 14:59

mik napsal(a):

To Chytrej
no urcite fungovaly znamosti a naslibovane trafiky nakonec nakonec Klausova do Bratislavy a Remek do Moskvy to jen dokazuji uz jen pro to aby Klaus musel emigrovat stalo za to zvolit Schwarzenberga ale proste staci byt trosku populisticky zabrnkat na hloupy cechackovsky nacionalismus a hlasy se hrnuly nakonec az dnes se ukazuje pravda se strostmi obci a dalsich mensich mist kde Zeman bodoval je to i otazka penze 8-9000 Kc za celozivotni praci neni divu ze kdyz by se scitaly hlasy do 45let sedel na Hrade Schwarcenberg,,, strasi obcane skutecne nemohou byt spokojeni se soucasnou situaci a Knize se choval proste nekdy naivne Porad verim ze Zeman je pro CR lepsi volbou nez byl Klaus sice se me nelibi jakym zpusobem ukoristil vliv nad ministevem zahranici ani jeho naschvaly Schwarzenbergovi stejne jako nominovani nikym volene vlady ale z hlediska EU neni tak zaryty a dokonce vlastne chce prijmout euro o rok driv nez chtel Schwarzenberg je ale otazka zda to myslel vazne,,,myslim si spis ze tuhle vec si schova pro dalsi volbu jako trumf a rozhodne se podle situace co se mu bude vic hodit jedine co mu muze zhatit plany je jeho laska k viroze i tabakovemu prumyslu rozhodne by ale tech 45 % co vololilo Schwarzenberga nemelo zahazovat flintu do zita pri volbe nevolit strany ale krouzkovat ty poctivejsi ..pokud nejaky je vubec at uz je to vlevo nebo vpravo je otazka jak dalece zase lidi uveri..
21. 08. 2013 | 15:00

alojz napsal(a):

Jan

Hezký a hlavně realistický příspěvek, díky.
21. 08. 2013 | 15:00

Sláma napsal(a):

JAHA napsalo:"Kulajdapampárovitá napsal(a):
Většinoví obyvatelé Česko přišli se srpnem 1968 a především o poslední kapky důstojnosti ...
Smutny, ale pravdivy pohlad."
Milé JAHA, jste poněkud vedle.
Především to bylo přesně naopak, alespoň v Českých zemích. Češi se stmelili a byli odhodláni k rezistenci. Důkazem je třeba naprosté fiasko tzv. dělnicko-rolnické vlády.
Ránu do zad odporu vůči okupaci dali slovenští komunisté, kteří se pod vedením Gustáva Husáka postavili proti usnesení Vysočanského sjezdu! A posléze rozjeli normalizaci.
Takže, milé JAHA, mluvte za sebe. Stejně jako v roce 1939 to byli Slováci, kteří ztratili veškerou důstojnost (kterou, pravda, nikdy neměli).
A ještě na podzim 1968 vyhnali všechny Čechy, kteří zastávali nějaké významnější pozice na Slovensko. Sám jsem pár takových vyhnanců potkal.
21. 08. 2013 | 15:08

Sláma napsal(a):

Jan napsal: "Bohužel si nemyslím, že máme osud ve svých rukách, ale není to vina Rusů či Japonců či jiných národů, ale našich čelních představitelů, kteří tak "skvěle" vládnou, a médií, resp. části novinářů, kteří manipulují lidem této země a velká část národa to ani nevnímá a myslí si, že jsou svobodní."
Naprosto správně. A stejné to bylo i po roce 1968. Normalizaci jsme si tady zavedli sami!
21. 08. 2013 | 15:11

Dumpling napsal(a):

mik
Mně by se zamlouvalo, kdybyste se raději vyjadřoval k prostředí, ve kterém žijete, protože tomu zdejšímu skutečně nerozumíte. Například váš pohled na konflikt "knížete" (žádný kníže není a nikdy nebyl, dává si říkat nepříslušným titulem, podobně jako Lukáš Kohout) s prezidenty (nejen se Zemanem. ale ve věci velvyslanců už s Klausem) líčíte jako nějaká sportovní klání.
Je to omyl.
A tím, kdo zabrnkal na "čecháčkovskou" strunu, byl právě Schwarzenberg svými nehoráznými výroky, které sledovali všichni v přípmém přenosu.
Schwarzenbergovi, tomuto imperativně usínajícímu maturantovi s vlhkou nohavicí se podařilo něco, oč například Klaus usiloval marně: mobilizace. Svými výroky o Benešovi mobilizoval před druhým kolem voleb lidi, kteří by jinak Zemanovi hlas nikdy nedali, ba ani by k volbám nešli.
21. 08. 2013 | 15:12

marxík napsal(a):

Autore
Nikdo Vás nepodezírá, že slyšíte trávu růst. Ve Vašem případě se jedná o docela obyčejné vnuknutí. Tentokrát musím původce onoho vnuknutí pochválit za poctivou analýzu. Ostatně to, zda se Vase obavy naplní, je pouze v JEHO rukou, a nemusíte si proto dělat žádné starosti.
Bude-li se historie opakovat, asi je to tak správné.
21. 08. 2013 | 15:13

Sláma napsal(a):

Svoboda napsal: "i když příklad Gruzie ze srpna (!) 2008 ani toto nevylučuje"
Pane Svobodo, dnes již svět nepochybuje o tom, že ruský zásah Jižní Osetii v srpnu 2008 zabránil genocidě. Je naprosto nepochybné, že gruzínský prezident porušil své závazky a napadl Osetii v době konání olympijských her, s cílem provést etnickou čistku.
Dnes o tom nepochybují ani sami Gruzínci, proto musel odejít.
21. 08. 2013 | 15:15

Sláma napsal(a):

Svoboda napsal: "Po 21. srpnu 1968 jsme sice nesměli říkat, co si myslíme, nesměli jsme cestovat, mnozí nesměli studovata cenzurovali nám poštu.."
To je ovšem velice nepřesné. 22.srpna 1968 zde byla větší svoboda, než jaká byla 20. srpna 1968. Lidé se nebáli říkat, co si myslí. Snad s výjimkou těch, kteří by obhajovali vpád sovětských vojsk - ti si opravdu nemohli říkat,co si myslí. Po srpnu 1968 byly hranice otevřené a vycestovalo více než 100 tis. lidí.

A jaká je situace dnes? V zaměstnání si rozhodně nemůžete říkat, co si myslíte, protože jinak by vás šéf vyrazil. Nejhorší je asi, když přiznáte, že jste volil(a) Zemana!
A co byste v takovém případě mohl dělat, když je nezaměstnanost a podpora v nezaměstnanosti je jen pár měsíců a nestačí ani na jídlo? Tak raději držíte hubu a krok ...
Cestovat můžete, když máte za co. Ale je kvantum lidí, kteří na cestování nemají prostředky. Totéž se týká studia.
A pokud se týče pošty? Veškeré naše e-maily,sms-ky i například naše příspěvky v této diskuzi čtou americké a britské tajné služby! A co my víme, komu co dají nebo mohou dát?
Tak co se změnilo?
21. 08. 2013 | 15:25

Důchodce68r napsal(a):

A tak koho budem volit?
Nejprve hledám nějaká pravidla, ala desatero přikázání, pro výběr komu dát hlas.
Přikázání 1) žádné straně spojené jakkoliv s dosavadní korupcí a rozkrádáním.
( Už jen tím se výběr náramně zužuje a zjednodušuje.)
Další návrhy uvítám!
21. 08. 2013 | 15:33

neo napsal(a):

Sláma:
V zaměstnání si rozhodně nemůžete říkat, co si myslíte, protože jinak by vás šéf vyrazil. Nejhorší je asi, když přiznáte, že jste volil(a) Zemana! ///// nesmysl, s ničím takovým jsem se nesetkal.
Cestovat můžete, když máte za co. Ale je kvantum lidí, kteří na cestování nemají prostředky. //// ale větší kvantum prostředky má a cestuje, viz počet dovolených v zahraničí, poznávacích zájezdů atd..

Totéž se týká studia //// doporučuji porovnat počty vystudovaných či studujících dnes a před r. 89

A pokud se týče pošty? Veškeré naše e-maily,sms-ky i například naše příspěvky v této diskuzi čtou americké a britské tajné služby! A co my víme, komu co dají nebo mohou dát?////// až na to, že nejdete sedět za to, že prohlásíte že prezident je ....
21. 08. 2013 | 15:36

Kelt napsal(a):

Sláma,
troufnu si konstatovat,že mne na těchto stránkách doslova fascinuje,jak i vysokoškolský učitel si troufne psát v zájmu jím vyznávané ideologie tak neuvěřitelné lži.
To,že si zde občas vyblinkají různí hovenové svoji nenávist k těm druhým,to je již místní uzus,kdy za použití i slovních spojení,která jsou v rozporu s TZ a to i na margo presidenta republiky,tak to cenzurou prochází.
Předčasné volby ve spojení s vítězstvím levice vidí bývalá místopředsedkyně PS jako konec demokracie v Česku,s kterou si její kumpáni ve vládě i v PS soustavně vytírali pozadí.
Někdy se ptám,kde to žijeme.
21. 08. 2013 | 15:39

marxík napsal(a):

Slámo, něco přeci.
Trochu zjednodušeně by se dalo říci, že ten, kdo horuje pro současný systém, touží se státi exekutorem nebo nezaměstnaným.
21. 08. 2013 | 15:40

Xaver napsal(a):

Autore,
tu studentku, co vymyslela "sovětské němce" jste vyrazil,
nebo je z ní dnes soudkyně ?
21. 08. 2013 | 15:42

Marian napsal(a):

Meo, stručný komentář k jeho argumentaci. 1.nesmysl, s ničím takovým jsem se nesetkal.:o)))) S čím se neo nesetkal, to je nesmysl a neexistuje to.
21. 08. 2013 | 15:44

Alois Vařena, dělník napsal(a):

Zdravím soudruhy marxíka, Slámu, Filutu, Alojze, Dumplinga a další. Čest.
21. 08. 2013 | 15:45

Marian napsal(a):

Sovětští Němci? Mohli by to samozřejmě být Němci, žijící v SSSR.Ale studentka měla nepochybně na mysli Němce ze sovětské zóny, "dederony".Vaše chyba,že jste nepochopil, vysokoškolský pedagogu.
21. 08. 2013 | 15:48

Marian napsal(a):

Neo, ne meo.Pardon!
21. 08. 2013 | 15:49

neo napsal(a):

Narian:

nikoli. Ale taky neznám nikoho, kdo by se s tím setkal, veřejně není takový případ znám, neexistuje jediný případ dohledatelný v jakémkoli médiu.

pokud tedy Sláma tvrdí, že za volbu Zemana se vyhazuje z práce, musí to dokázat.
21. 08. 2013 | 15:51

buldatra napsal(a):

Sovětští Němci, to zní multikulturně.

Čeští Němci, jakbysmet.

Sovětské Německo sovětským Němcům a české Německo českým Němcům.
To zní libě multikulturně.
Multikultura je vlastně taková všechnokultura. Studuje se to někde?

Kdyby jo, měli bychom jistou šanci časem vybřednout z výroby nekvalitních šroubků bez budoucnosti a co víc, byli bychom s to dát budoucím šroubkům a maticím cosi jako vyšší smysl.
Takto jsme, sebekriticky uznávám, jen pouzí zavrženíhodní technokrati a inženýři..
21. 08. 2013 | 15:52

neo napsal(a):

Marian, ne Narian.Pardon!
21. 08. 2013 | 15:52

Sláma napsal(a):

neo, pokud vím, tak je vám 28 let. Takže se nedivím tomu, že jsou stále věci, které neznáte nebo se kterými jste se nikdy nesetkal. Dosud se o vás spíše starali rodiče, které nepochybně stále ještě máte za zadní částí těla k dispozici, kdyby se něco pokazilo ...
Znám poměrně dost lidí, kteří se musí v práci zpovídat z toho, koho volili. A nikdo z nich si nedovolí říci, že volil v prezidentských volbách Zemana či v krajských volbách socany.
Znám také hodně lidí v dělnických profesích, kteří ve svém zaměstnání nemají odborovou organizaci, protože jakýkoliv pokus o založení odborové organizace se rovná automatickému vyhazovu.

Kromě toho, je vidět, že informace o minulém režimu máte z Respektu a tedy vůbec nechápete, o co šlo. Za to, že jste něco napsal v dopise Vás nikdo nezavřel. On totiž ten bývalý režim právě srpnem 1968 ztratil legitimitu, a tím i sílu.
Zejména dělníci si mohli říkat v podstatě co chtěli. Ona totiž nefungovala ani tak cenzura, jako spíše autocenzura, která se ovšem týkala hlavně kariéristů.

V žádném případě ale minulý režim neobhajuji. Byl špatný. Ale problém je v tom, že tento nový není o nic lepší, resp. v něčem je lepší, v něčem horší. A proto považuji všechny ty, který jej tak nekriticky obhajují, což je zrovna Váš případ, za lidi opovrženíhodné a bezectné.
21. 08. 2013 | 15:57

Sláma napsal(a):

Neo, vy stále prokazujete naivitu svého mládí. Napsal jste: "veřejně není takový případ znám, neexistuje jediný případ dohledatelný v jakémkoli médiu."

Realita je samozřejmě taková, že se pro vyhazov použije nějaký zástupný důvod. K tomu se přeci nikdo nepřizná, že vyhazuje z politických důvodů. Ale platí: "kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde".
A myslíte si, že nějaká média by o takovém případu psala, když jsou prakticky všechna média silně pravicová? Nebuďte směšný!
21. 08. 2013 | 16:02

Důchodce68r napsal(a):

Další pokus o volební desatero:
Přikázání 1) Hlas žádné straně spojené s dosavadní korupcí a rozkrádáním.
Přikázání 2) Dilema pravice-levice je v současné době špekem falešným, na který máme skákat. Špekem aktuálním je korupce-morálka. K prvnímu se můžeme vrátit později.
Další návrhy uvítám.
21. 08. 2013 | 16:10

neo napsal(a):

Sláma:
vy asi nestárnete, 28 mi bylo před dvěma lety, ale budiž..

Rodiče za zadní částí těla nemám, spíš teď mají oni mě a mé sourozence.

také nemáme odborovou organizaci, není třeba. A to, že vy někoho takového znáte je stejně relevantní, jako že já nikoho takového neznám. Mimochodem, sám tím přiznáváte, že ani jednoho skutečně vyhozeného neznáte.

Žádné informace nemám z Respektu. Nikdy jsem ani Respekt nečetl.
O dopisech jsem nic nepsal. Mého strýce zavřeli za to, že řekl, že Husák je starý ko*ot a to jen někde v hospodě.

nic nekriticky neobhajuji.
v druhém příspěvku jednoznačně fabulujete.
Minimálně ten vyhozený by to rozmázl v nějakém médiu.
o tom, že by byla média pravicová či levicová nic nevím... haló noviny, blisty, rudé právo, referendum, minimálně v jednom z těchto jak říkáte pravicových médií by se objevila alespoň zmínka minimálně o jednom vyhozeném z důvodu volby Zemana...

Tak kdo je směšný pane Slámo?
21. 08. 2013 | 16:12

Gudka napsal(a):

Komunističtí papaláši byli kritizovaní za to, co si dovolovali.- V tehdejších poměrech to bylo opravdu pobuřující.
Ale to, co si dovolil současný pseudo-demokratický papaláš Nečas, který udělal ze své milenky, delikventní saně Nagyové, svou poslaneckou asistentku, to si nedovolil žádný komunistický papaláš, něco takého snad napadlo jen Caligulu, když se rozhodl jmenovat svého koně Tacita senátorem.
21. 08. 2013 | 16:14

Gudka napsal(a):

"vyvrazdili cele vesnice bezbrannych lidi v Nemecku. "

Hrůza! Jakpak se ty celé vyvražděné vesnice jmenovaly? Počkete... Lidice, Oradour sur Glane, Ležáky, aČeský Malín - to byly německé vesnice? Pro mne novinka.
21. 08. 2013 | 16:20

Viola napsal(a):

Kulajdo

nejste vy náhodou také českoobčan, jen žijící v Německu?
21. 08. 2013 | 16:49

muromec napsal(a):

Pane neo, to s tím jak váš příbuzný seděl, když řekl v hospodě že Husák je k... to je docela dramatické. Ještě kdyby to tak byla pravda, že? Jak dlouho byl zavřený? A jestli ano, co bylo napsáno v rozsudku? Rozkrádání? Znásilnění? Ublížení na zdraví?
Víte, já znám dost hlupáků, kteří po ´89. rozhlašovali, že nevystudovali, protože jim to nebylo umožněno z politických důvodů. To co uvádíte bude nejspíš podobný případ.
A vůbec snad by vám prospělo jít na pár let meditovat do Indie. Uklidnil byste se, zmoudřel byste, procitl byste ze svých fantasmagorií, duševně byste vyrostl, na sitár byste se naučil hrát...
21. 08. 2013 | 17:03

Banko napsal(a):

Dobry den.

Nezazil som sice rok 1968 a operaciu "Dunaj" na vlastnej kozi, narodil som sa v roku 1983, ale chcel by som tu vyjdrit svoj nazor.

Podla mna mohol Socializmu s ludskou tvarou Alexandra Dubceka prezit keby v roku 1968 bol generalnym tajomnikom UV Gorbacov a nie Breznev. "Gorby" v podstate chcel to co chcel aj Dubcek ale v roku 1985 uz bolo neskoro...
Keby rezim zrusil cenzuru, dovolil cestovat, dal nabozensku slobodu a trosku rozhybal hospodarstvo tak si ja osobne myslim ze dnes by sme boli stale Ceskoslovenska socialisticka republika a myslim si ze aj celkom prosperujuca.

Pozrite sa ako sme natom dnes. Dve samostatne republiky, ktore maju stav hospodarstva taky ako keby sme tu mali obciansku vojnu, mafiu a spol.

Je to len moj nazor s ktorym nemusia niektory suhlasit ale osobne si myslim ze "kdyby v tom roce 1968 se v Cierne nad Tisou setkal "Gorby" a Dubcek tak by to bylo dobry.

Ale to je to povestne kdyby..... :)
Dakujem.
21. 08. 2013 | 17:08

asuadiu napsal(a):

Spíše než otázka zda by se mohl opakovat, by byla na místě otázka zda by neměl.
Jenže nějak se z ciziny nehlásí žádní dobrovolníci, kteří by na to vlítli, srovnali do latě a vymetli binec, který se vymkl kontrole.
21. 08. 2013 | 17:09

marxík napsal(a):

Irenko
Nezbývá mi než kapitulovat.
Cenzor tady rozhoduje, co bude vyvěšeno, a co ne. Za chvíli se objeví a bude dělat ospalého. Mně ani Maximovi ale nikdy nevysvětlí, že v případě Maximových drobných prohřešků stojí vždy na stráži.
21. 08. 2013 | 17:09

Trn napsal(a):

Autor píše: "Tím spíše stojí za přemýšlení, čeho že nás před 45 lety ty sovětské tanky zbavily. I po 21. srpnu 1968 měli lidé co jíst, svítily žárovky, buřty voněly a jezdily tramvaje. Po 21. srpnu 1968 jsme sice nesměli říkat, co si myslíme, nesměli jsme cestovat, mnozí nesměli studovata cenzurovali nám poštu - ale vadilo by nám i dnes o to přijít?"
Tak to jste na úrovni té blbé studentky, o které se zmiňujete, pokud to myslíte vážně. To může napsat jen kdo se měl za normalizace dobře nebo někdo s velice omezeným vnímáním. U VŠ pedagoga dost alarmující.
Co ten duševní a morální balast, který v nás zůstal a přetrvává právě u lidí, kteří nás chtějí politicky reprezentovat. Estébáctví, donašečství, závist, rovnostářství, každodenní drobné krádeže na pracovišti, veksláctví, zelinářská, řeznická a politická šlechta. Lhostejnost k jiným, útěk na chalupy. Pokrytectví. Nevážení si ničeho, nikoho, ani sebe .... kolaborace
Statisícová emigrace, rezignace nad vším ...
Nemluvě o zničených rodinách a osudech statisíců rodin.
Vy byste se měl povinně denně dívat na Pelíšky, Pupendo a Občanský průkaz a psát úvahy o tom, co nám chtěl autor sdělit.
To je fakt síla. Styďte se !
21. 08. 2013 | 17:11

marxík napsal(a):

Prchlivý Trne,
veškerou veksláckou, zelinářskou, řeznickou a tehdejší politickou šlechtu snadno přeplatí jeden dnešní mazánek. A vo tom to je.
21. 08. 2013 | 17:26

neo napsal(a):

muromec:

nepotřebuji do indie, jsem klidný a fantasmagoriemi opravdu, ale opravdu netrpím. Strýc seděl za přesně toto slovo na adresu Husáka.
21. 08. 2013 | 17:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Ireno,

pokud zde chcete debatovat, budete se muset vyvarovat nadávek typu "svině" či "kreatura" (viz záhlaví každé debaty). V opačném případě budu mazat vše, co sem napíšete.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možnos slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 08. 2013 | 18:30

Gru napsal(a):

Irena
"je bolestne videt, kdyz v K. Varech zmalovana, zlatem ovesena Ruska svine "

S Karlovými Vary to je asi těžké. Já tam byl naposledy před 31 lety a to tam taky bylo plno "sviní", ne ruských, ale hned znedaleka, české obyvatelstvo tam je nejspíš stále v menšině. Možná to má tohle město ve zdech?
21. 08. 2013 | 18:33

glazed napsal(a):

Inu ukazuje se už pěkných pár roků, že havlovská idealisticko-naivistická pravda a láska může zvítězit nad lží a nenávistí jedině tehdy, pokud kompletně vyměníte obyvatelstvo za nějaké jiné.
Stejně tak sebemohutnější, ať už ruská, nebo předtím německá, či jiná invaze není a nikdy nebude schopna vojensky úplně změnit nebo to, co je ve společnosti zakotveno jako její genofond - zlodějna, závist, intrikaření, rozhádanost, vychcanost. Za takových podmínek lze měnit režimy, garnitury, povrchový politický nátěr i figurky dle libosti - a dosažený výsledek bude po nějaké době vždy stejný: bordel.
Naštěstí ona cizí invazní autoritářská moc (když už není k mání domácí, která by si udělala pořádek) schopna v barbarském národě pro jeho vlastní dobro alespoň zjednat nějaký řád, potlačením projevů oněch nepěkných a škodlivých zabudovaných vlastností, které, kdykoli je jim dán přílišný prostor se projevit, národ udržují v paralýze vlastním marasmem. Ano, sklony k barbarství lze vyřešit jakýmkoli alespoň trochu osvíceným totalitním dozorem - lid bude brblat, ale věci začnou fungovat. Nastane řád, který dnes citelně chybí.
Může se zopakovat srpen 68? Kéž by tak kdysi proběhla nějaká římská invaze do české kotliny. Mohli na tom být Češi civilizačně díky kulturnímu vybavení včas implantovanému do barbarských genů alespoň jako ti Bavoři a Rakušáci.
21. 08. 2013 | 18:48

Irena I napsal(a):

Vazeny pane Stejskale,
asi jsou moje vzpominky porad jeste natolik bolestive ve spojenim, ceho se Rusti ... dopustili vuci mym rodicum i prarodicum, i v souvislosti s jejich nynejsim chovanim, ze me nenapadaji zadna slusna jmena v souvislosti s nimi. Je to jedina vyjimka, kdy se mi nejak nedari se ovladat.
Lide by jim meli dat najevo, ze je v Cesku nechcou stejne jako 1968.
21. 08. 2013 | 18:49

Gru napsal(a):

glazed
"Kéž by tak kdysi proběhla nějaká římská invaze do české kotliny. Mohli na tom být Češi civilizačně díky kulturnímu vybavení včas implantovanému do barbarských genů alespoň jako ti Bavoři a Rakušáci."

Je samozřejmě čistě náhodné, že máte na mysli spíše než římskou invazi tu invazi nacistickou? Vaše argumentace je takovým výtahem Heydrichova projevu.
21. 08. 2013 | 19:03

Sláma napsal(a):

neo, omlouvám se, tak už jste nám zestárnul, už vám je celých 30 let - tak to hodně pamatujete.
Ano, jistě byli takoví, kteří šli sedět za vulgární výroky o Husákovi. Ale nebylo to hned po Srpnu a nebylo jich moc. A rozhodně to nebylo za něco, co člověk napsal v dopise, zpravidla šlo o nějaký čin na veřejnosti.
Ona také jiná situace byla v první polovině 70. let a jiná později - komunisté postupně ztráceli pozice ve společnosti a už si nemohli tolik dovolit.
Osobně jsem řekl předsedovi fakultního výboru SSM, že Stalin by zločinec a kupodivu se mi nic nestalo, nikdo mě nezavřel, akorát se pro mne zavřela akademická dráha, neboť o možnosti doktorského studia rozhodovali svazáci spolu s komunisty.
Normalizace de jure začala až na jaře 1970, do té doby probíhal postupně převrat ve vedení KSČ a na normální lidi jaksi neměli čas. Většina postižených byla stejně komunistů - v rámci vyřizování si účtů v rámci té jejich strany.
Hlavní metodou nebylo zavírání, hlavní metodou bylo vyhazování z práce nebo zaražení postupu. Tedy to samé, co funguje i nyní. Akorát že nyní se lidé více bojí, protože vyhození z práce může znamenat v konečném důsledku stát se bezdomovcem a vybírat popelnice.
21. 08. 2013 | 19:19

Irena I napsal(a):

Kazda okupace je zlocin proti okupovanemu statu. Tak si predstavte, ze nekdo obsadi Vas dum, protoze je silnejsi a zotroci Vas. Zavolame policii, ne? Koho ale zavolat v roce 1968? Za okupaci a znicene zivoty jsme nedostali od Ruskych zlocincu zadne odskodne.Lide dovoli, aby se v Cesku roztahovali. Maji tahnout odkud prisli.
21. 08. 2013 | 19:28

Sláma napsal(a):

neo, jestli počítám dobře, tak jste ročník 1983, tedy vaši stařečkové jsou ročník cca 1960. Tak to ani oni si moc ze srpna ´68 moc pamatovat nemohou.
U nás celá ta záležitost v médiích barví černo-bíle. Zapomíná se na to, že Pražské jaro bylo ohromným vzepětím celého národa, ovšem pod vedením reformních komunistů. A kdyby nepřišli tanky, tak bývali měli komunisté šanci být ve zcela jiné pozici. Srpen 1968 byl především porážkou komunismu u nás a od té doby byl pád režimu už jen otázkou času.
Je příznačné, že Věra Čáslavská tehdy věnovala svoji zlatou olympijskou medaili tehdejšímu 1. tajemníkovi ÚV KSČ! A rozhodně nebyla sama!

Sovětské tanky by bývaly nemohly nic změnit, kdyby komunisté zůstali jednotni. To se ale nestalo, část využila situaci a převzala moc. A teprve to znamenalo normalizaci!
21. 08. 2013 | 19:32

Sláma napsal(a):

Teta Miruna hystericky srovnává rozpuštění Poslanecké sněmovny se okupací vojsky Varšavské smlouvy.
Někdo by jí měl vysvětlit, že rozpuštění Parlamentu je věc na Západě naprosto standardní a že se jí proto budou na Západě smát.
Rovněž by jí měl někdo vysvětlit, že západní politologové považují za největší zlo monopol moci a naopak za záruku demokracie pravidelné střídání (demokratické) levice a (demokratické) pravice u vlády.
Komunisté zde měli monopol moci 41 let, ODS 23 let. To není až tak velký rozdíl. Doufejme, že konečně začne normální demokracie, tedy to střídání pravice a levice u moci.
21. 08. 2013 | 19:37

starý jezevec napsal(a):

Pro Irena I.
A to přišli už podruhé.
Poprvé v roce 1945 a kdyby chtěli, tak nás mohli označit za jedny z viníků jejich 20 milionů mrtvých a u nás zůstat, jako okupační armáda. Taky mohli chtít nějaké reparace. Pro ty s krátkou pamětí připomenu, že Slovensko zcela fašistické a na východ poslalo svou armádu, Čechy a Morava asi 3 miliony Němců, zbytek Němcům sloužil a tím podporoval jejich vojenskou mašinérii.
21. 08. 2013 | 19:44

neo napsal(a):

Sláma:

takže připouštíte, že se zavíralo za nesmysly, vyhazovalo z práce za nesmysly...

to jsem rád.

Dnes se toto neděje. Ukažte mi jednoho jediného člověka, který byl vyhozen z práce za politický názor.

vaše obhajoba "slušných" komunistů, je dojemná. Užijte si je.
Jo a stařečky si nazývejte své rodiče prosím.
21. 08. 2013 | 20:08

Irena I napsal(a):

Pane Stary jezevce
abych zustala u meho prikladu s obsazenym domkem. Jste opravdu toho nazoru, ze kdyby policie vyhodila ty, kteri se vloupali do domu a u toho bylo zastreleno nekolik policistu, tak by mela policie pravo sama obsadit Vas dum nebo chtit od Vas za pomoc penize? Za nemeckou okupace Cesi nemohli a Rusaci nemeli pravo se u nas chovat jako zvirata a znasilnovat deti a zeny jako valecnou korist ani nemeli pravo terorizovat cesky narod desetileti.
21. 08. 2013 | 20:09

starý jezevec napsal(a):

Pro Irena I.
Jakou okupaci?
Československo se rozpadlo, Slovenský stát byl spojencem Německa a zapojil se do války již v září 1939, Sudety připadly Německu podle mezinárodních dohod,
a vnitrozemí

„Z tehdejšího německého pohledu šlo o autonomní součást Velkoněmecké říše, obsazenou na základě společného prohlášení československé a německé vlády ze dne 15. března 1939. V německém Výnosu o zřízení Protektorátu Čechy a Morava lze nalézt tvrzení, že Československo byl uměle vytvořený stát, vnitřně neschopný existovat, který představoval ohnisko nestability a ohrožoval evropský mír „

To byli viníci i oběti a záleželo jen na vítězi, za co to označí. Na amerických mapách to bylo taky Německo a podle toho sem sypali bomby.
21. 08. 2013 | 20:20

antisoudruh napsal(a):

Reveil 13:41
Jawohl!
Ein Volk - ein Reich - ein Führer!
(Natürlich).

Pěkně jste tu vystartoval. Jsem zcestovalý, ovládám několik jazyků, ale neznám národ, kde by tolik lidí používalo fašistická hesla, jako u nás. Myslel jsem, že až skončí reálný socialismus, tak lidé přestanou tato hesla používat. Bylo tomu tak, jenže od Zemanovy předvolební kampaně se zase ve vyšší míře s fašistickými hesly setkávám. Ti komunisté jsou fašistům blíže jak jsem si myslel.
21. 08. 2013 | 20:24

Jakelin de Mailly napsal(a):

K diskuzi o Češích ve Waffen SS:
Tento omyl vznikl zcela prozaicky - řada zajatých příslušníků SS uvedla při výslechu, že jsou "Čechoslováci". Ve skutečnosti se jednalo o Sudetské Němce. Pochopitelně, šlo o snahu zmírnit svůj osud dojemnou historkou o jakémsi nuceném odvodu. Viz proces s Bernhardem Siebkenem, velitelem 2. praporu 26. pluku pancéřových granátníků SS divize "Hitlerjugend". Byl neprávem odsouzen k smrti za zabíjení kanadských zajatců, za kterým ve skutečnosti stál jeho nadřízený Mohnke. Dva ze svědků, bývalí příslušníci divize, použili tuto "čechoslováckou" notu. Řada západních pramenů takto neprávem přiřazuje našim občanům členství ve W-SS, zatímco šlo o Sudetské Němce.
Dalším mýtem je 31. dobrovolnická granátnická divize SS "Boehmen-Maehren". Její personál tvořili etničtí Němci.
21. 08. 2013 | 20:49

Jan K. napsal(a):

Sláma:
"Komunisté zde měli monopol moci 41 let, ODS 23 let. To není až tak velký rozdíl. Doufejme, že konečně začne normální demokracie, tedy to střídání pravice a levice u moci."
Sláma, vy jste se snad zbláznil. 2 roky vládlo OH, 4 roky Zeman, 2002 - 2006 Špidla, Gross a Paroubek, dvakrát úřednická vláda Tošovského a Fišerova, takže podle vás by musel být rok cca 2023. Až se proberete, přebalte se a zkuste počítat znovu.
21. 08. 2013 | 20:54

Béďa napsal(a):

Dvě bosé nohy plují travou...nedbale střídá levá pravou...
21. 08. 2013 | 21:27

starý jezevec napsal(a):

Pro Jakelin de Mailly.
Na území Československa za První republiky žilo více než 3 miliony Němců většinou v Sudetech a nepochybně se nejeden z nich dostal do jednotek SS a pokud se po válce obnovilo Československo, tak se stali opět československými občany.
Většinou do vysídlení v letech 1945 – 1947.
21. 08. 2013 | 21:31

Irena I napsal(a):

Mysleni pana stareho jezevce je mi naprosto cizi. Nevim, jestli mel za tehdejsi ruske nadvlady vyhody. Tenkrat by bylo mozne me za me nazory vyhodit z prace jako tatinka, nebo zavrit do vezeni. Asi Vas mrzi, ze uz ani me ani nikomu, kdo mysli jako ja nemuzete ublizit a ukazat Vasi moc. Nikdo se Vas uz neboji. Rusti zlocinci mi sice znicili bezstarostne detstvi, ale ne muj zivot a to uz ani nikdy nedopustim. Kdyz jsme bydleli v Nemecku, tak se mi nekteri Nemci omlouvali za 2. svet. valku, dokonce i ti, kteri jeste tenkrat nebyli narozeni. Zazili jste to od homosowietico? Tak se jim rika, protoze se jeste nezcivizovali.
21. 08. 2013 | 21:36

Jakelin de Mailly napsal(a):

starý jezevec

Vaše připomínka nemá smysl.
Nešlo o Čechy, nýbrž o Němce.
21. 08. 2013 | 21:47

starý jezevec napsal(a):

Pro Jakelin de Mailly.
Šlo o občany Československa.
U jiných národů například nejdete do hloubky a nezkoumáte národnost, ale jen státní příslušnost.
21. 08. 2013 | 22:12

Jakelin de Mailly napsal(a):

starý jezevec

Prosím Vás.
Pokud se bavíme o formě kolaborace, jako účast v divizích SS, a někdo řekne "byli tam Češi", tak je to nesmysl. Protože to byli Němci. A je fuk, jestli sudetští, nebo němečtí znovuobčané znovuČeskoslovenska.
A o problematice nevíte nic.
Divize SS, ty dobrovolnické, měly často v apendixu národnostní příslušnost.
Např. 13.Waffen-Gebirgs-Division der SS "Handschar" (kroat.Nr.1)
21. Waffen-Gebirgs-Division der SS „Skanderbeg“ (albanische Nr. 1)
a např. z Belgie byly 2 dobrovolnické divize SS, proto :
27. SS-Freiwilligen-Grenadier-Division "Langemarck" (flämische Nr. 1)
28. SS-Freiwilligen-Grenadier-Division "Wallonien"
- první má nár. složení v apendixu, druhá v názvu.

Nechápu, o co Vám jde.
21. 08. 2013 | 22:37

Digi napsal(a):

Takovýhle blábol že stvořil vysokoškolský učitel? Pak ani není divu, že studenti takových pedagogů maji tak ubohé a zmatené vědomosti....
21. 08. 2013 | 22:49

Viola napsal(a):

Také pro Irenu I

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Radeni-armady-NDR-v-srpnu-1968-Primi-svedci-a-fakta-o-nichz-se-casto-mlci-282908
21. 08. 2013 | 23:11

starý jezevec napsal(a):

Pro Jakelin de Mailly.
Byli tam českoslovenští občané.
Pokud se hlásíme k vlastnictví Sudet, které jsme v roce 1918 vojensky zabrali, tak se musíme hlásit i k odpovědnosti za tamní občany a vůbec všechny národnosti žijící na československém území. Navíc si uvědomte, že k národnosti se většinou hlásíte a můžete ji i libovolně měnit. Právně je podstatná státní příslušnost a pokud existovalo Československo, tak ty více než 3 miliony hlásící se k německé národnosti, byly československými občany.
22. 08. 2013 | 06:50

muromec napsal(a):

to neo
(Já jsem si snad pro vás vypěstoval slabost. Vy nejste ani tak zlý jako ještě neprocitnutý.) Přesto jste nenapsal, jak dlouho ten váš příbuzný seděl, a co bylo napsáno v rozsudku. Řekl, že Husák je k..., a taky tam bylo nějaké malé znásilnění, ale ta holka si to vymyslela. Tak nějak, že ano? Zeptejte se strýce jak to doopravdy bylo. Za výrok v hospodě, že Husák je k..., to je úplně vyloučeno, aby někdo seděl. ČSSR v 70.-80.letech nebyla Německá říše, kde se za řeči proti Hitlerovi věšelo.
I když na druhé straně, snad jste se v Čechách opravdu navzájem takhle sekali a dusili. Je fakt, že u nás na Slovensku bylo vždy všechno tak nějak mírnější, lidštější, shovívavější, jak v 50. letech, tak i v časech normalizace. Lidi tady po sobě nikdy tolik nešlapali a nchtěli se navzájem kráglovat. To víte, jiná nátura, možná i to, že i komunisté na Slovensku byli věřící, ženili se v kostelích a nechali křtít své děti, akorát na mši chodili do jiné vesnice.

Jinak jetě k naší debatě o inteligenci voličů, vzpomínáte-li si, shodli jsme se, že pro obyčejného pracujícího člověka je projevem inteligence volit levici. Jak ale pak nazvat pracujícího z nižší třídy (i když sám bude tvrdit, že je třída "střední", což vydedukoval z toho, že nepracuje lopatou, ba že se v práci ani neušpiní), který volí pravici, a říká, že tak je to pro něj lepší? A taky je proti odborům a všemu co by pozici pracujících mohlo nějak posílit. Já bych navrhoval definici "zpitomělý proletář". (No tak, nemusíte se hned urážet!...)
22. 08. 2013 | 07:34

neo napsal(a):

muromec:

protože to nevim, jak dlouho seděl. Ovšem i tak je to dosti nepodstatné. A seděl pouze za to. Prásk ho nějaký stbák.

ne neshodli jsme se. Já jsem obyčejný pracující člověk a levici nikdy volit nebudu, protože je to pro mě jako pro obyčejného pracujícího člověka značně nevýhodné. K čemu mi jsou odbory, když si můžu svou pozici posílit sám? Pozici není nutné sílit skrz odbory, když máte hubu a něco umíte.
22. 08. 2013 | 08:07

antisoudruh napsal(a):

starý jezevec,
co si představujete pod pojmem Sudety v r. 1918? Název Sudety zavedl teprve Hitler, aby sjednotil etnické Němce žijící v ČSR. Předtím se jako Sudety označovala jen část Němci obydleného území.
22. 08. 2013 | 08:28

starý jezevec napsal(a):

Pro antisoudruh
Vyvracím to Hitlerovo autorství

„Sudety (též Sudetsko, německy Sudetenland, polsky Kraj Sudetów nebo Kraj Sudecki) je v češtině označení pro ty pohraniční oblasti dnešního Česka, ve kterých do roku 1945 převažovalo německé osídlení. Sudety je též označení Krkonošsko-jesenické subprovincie; v němčině (Sudeten) a polštině (Sudety) zůstalo dosud základním označením, v češtině se již používá méně, protože československý stát v roce 1945 používání tohoto slova vyhláškou zakázal, avšak od 90. let bylo jako historicko-geografický pojem částečně rehabilitováno.“
„Termín je doložený již ve starověku u Klaudia Ptolemaia. „
22. 08. 2013 | 09:08

JAHA napsal(a):

Agent W4C napsal(a):
Nebudu zde rozebírat okupaci 68ho roku.To už udělali jiní,dávno a fundovaněji.Ale zastavil bych se u té budoucí nebo už právnické hvězy (pokud tedy studovala práva)...V roce 1968,byste těžko hledali takovou inteligentní "hvězdu",o které zde píše pan Svoboda.Něco tak tupého by si tenkrát nedovolil snad ani váhou své moci implantovat na takovou školu ani prezident či generální tajemník tehdejší KSČ.A Bohužel,takových prázdných makovic zde studují stovky a tisíce...
a dalsi text.

Suhlasim do bodky! To co VACSINOU vychadza zo sucasnych vysokych skol by pred 40-50 rokmi neskoncilo asi ani niektore vyberove zakladne skoly (experimentovalo sa napr. tak, ze najlepsich ziakov z 8. triedy zakladnej skoly dali do jednej 9. triedy) , nie to este 11 rocnu,alebo SVS, alebo gymnazium!!!
22. 08. 2013 | 09:12

Gustáv Kočí napsal(a):

starý jezevče,

když už sem kopírujete z Wikipedie, kopírujte prosím celé odstavce až do konce:
"...Termín je doložený již ve starověku u Klaudia Ptolemaia. Není však jisté, jestli skutečně toto slovo na jeho mapě označovalo stejné pohoří."

Jinak obecně:kdo používáte pro české pohraničí výraz Sudety, kálíte do vlastního hnízda. Vaši dědkové by o vás přerazili hůl.
22. 08. 2013 | 09:22

Ivan napsal(a):

Tzv. realny socializmus mal mnoho neprijatelnych sposobov vladnutia...,

ALE zapadny kolonializmus je mnohonasobne horsi...!!!

Zapadni kolonialisti tvrdia, ze vo Stvrtom EuroReichu su si staty a ludia rovnocenni...
Porovnavajme nasu rovnocennost v Reichu a pytajme sa...
Kolko pody a fariem vlastnia Slovaci v Dansku ci v Holandsku...?, a reciporocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko britskych sluziek (au-pair) sluzi v slovenskych domacnostiach...?, a reciprocne opacne...!!!

Kolko bank vlastnia slovenski obcania v Rakusku ci v Taliansku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko poistovni vlastnia slovenski obcania v Rakusku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Koko plynarenskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku ci vo Francuzsku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Koko elektrarenskych a rozvodnych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku ci vo Francuzsku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko cementarni vlastnia slovenski obcania v Nemecku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Koko zeleziarni vlastnia slovenski obcania v USA...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko obchodnych retazcov vlastnia slovenski obcania vo V. Britanii, v Nemecku ci vo Francuzsku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko vodarenskych firiem vlastnia slovenski obcania vo Francuzsku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko pivovarov vlastnia slovenski obcania v Juhoafrickej republike (samozrejme, ze v rukach anglosaskych belochov)...?, a reciprocne opacne...!!!
Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko drevarskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko mliekarenskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

Kolko murarov, tesarov, kopacov z Britanie, Nemecka, Francuzska ci inych zapadnych statov, pracuje na Slovensku...?, a reciprocne opacne...!!!
Akym HDP prispievaju krajine v ktorej pracuju...?!

Zapadni kolonialni zlocinci sa zmocnili nasho existencneho majetku..., teraz sa vyprosujeme pred branami v minulosti nasho majetku, o pracu... Teraz sa zmocnuju nasej pody...

Nestaci priklad..., co urobili zidia s Palestincanmi, ked ich obrali o majetok a podu...?!!! Ak neviete..., zahnali ich do koncentracnych taborov..., kde si na ludi obcas doslovne zapoluju..., ak nepovstaneme, caka to aj nase deti a vnukov...!!!
22. 08. 2013 | 09:32

Ivan napsal(a):

Lisabonska zmluva = zapadny kolonialny pamflet...,

aky po starocia zapadni kolonizatori vnucovali svojim koloniam..., aby ich dostali pod svoju jurisdikciu, aby sa stali "domorodcom" zalobcami, sudcami i katmi... Aby "domorodcov" vlastnicky odlucili od existencneho majetku a poslali ich na druhu stranu barikady..., na stranu bezmajetnych, vhodnych iba k prikovaniu k veslam galer..., dnes k vyrobnym pasom vo vlastnictve kolonizatorov..., terorizuju napadnute krajiny tupoduchostou prostrednictvom medii, ktorych sa zmocnili..., predvadzaju vrazdenie ako samozrejmu vec "demokracie", aby si "domorodci" zvykali, ak bude nutne buriacich sa spacifikovat vrazednou silou... Vo Virtual West Democracy nepochybne moc nepochadza od obcanov, ale od vlastnictva majetku...

Preto sa este viac upevnuje zakladne pravidlo styku so Zapadom...

1. Zapadny zlocinec vzdy klame, podvadza, intriguje, rabuje, kradne a parazituje...!!!

2. Ak by ste mali pocit, ze niekedy moze hovorit aj pravdu, nepodvadza, nekradne ci nerabuje..., potom plati bod c. 1...!!!
22. 08. 2013 | 09:34

starý jezevec napsal(a):

Pro Gustáv Kočí.
Uvedl jsem, že vyvracím Hitlerovo autorství, do sporu o vymezení pojmu jsem se nepouštěl.

Na rozdíl od vás si myslím, že dnes už nemusíme být slepými národovci a můžeme věci vidět i očima jiných.

V tom dění 1918 – 1945 jsme nebyli jen obětmi, ale de facto jsme obsadili národnostně sporná území, prohlásili, že je potřebujeme pro existenci našeho státu, k německému etniku jsme se nechovali v rukavičkách a nakonec je i vysídlili.
No a neměli jsme spory a války jen s Němci, ale i s dalšími sousedy.
22. 08. 2013 | 09:52

antisoudruh napsal(a):

muromec,
... pro obyčejného pracujícího člověka je projevem inteligence volit levici.
To myslíte určitě vážně!
To ovšem není zrovna zjištění inteligenta, spíše to vypadá na mírnou demenci. Jediné co levicová vrchnost pro pracující udělá je propaganda, kterou chtějí slyšet - nenávist, lži a sliby na předvolebním mítinku. Levicovému voliči se vysvětlí, že za jeho mizérii nese vinu někdo jiný a ukáže se mu na viníka -> pravičáka.
Potom stačí namluvit nevzdělanému závidějícímu pracujícímu, že je inteligentní, protože volí levici a máme to tady. V pracujícím je nutno vzbudit závist a nenávist. Platy poslanců, restituce, zbohatlíci…, to jsou témata, při nichž vzplane „spravedlivý“ hněv v srdci levičáka. Proti tomu jsou zlodějiny levičáků nicotné.
Přes kopírák obšlehnuté od fašistů, kdy k inteligenci a nadřazenosti stačilo být příslušníkem jisté rasy. Levičákům stačí k pocitu inteligence a nadřazenosti být příslušníkem levice a vědět, kdo je společný nepřítel. Stejné to je s náboženstvím – kdo uznává jiného boha, je…
Některé příspěvky zdejších levičáků jsou mých slov důkazem. Hlášky, že kdo dnes volí pravici je úplný debil, z nichž vyplývá, že inteligent volí levici, jsou zde na denním pořádku. Zeman svými citáty nedělá nic jiného, než že podsouvá svým voličům, že volí inteligenta. A oni mu to rádi odkoupí. Odlesk Zemanovy „inteligence“ padá i na ně – super, nevol ho! Je zcela jedno, že si poplete autory citátů, to vstupem do strany promovaný levičák nepozná.

starý jezevec,
Nikde jsem netvrdil, že název Sudety v historii neexistoval, ale jako označení pro ČSR pohraničí osídlené Němci jako celek ho začal používat teorve Hitler.
22. 08. 2013 | 09:54

Strašil st. napsal(a):

Pane profesore a navíc na Právnické fakultě !
Prosím dopište PODSTATNÉ !! myšlenky, které jste měl snad v úmyslu sdělit.
Tohle je blábol, který známe všichni. Jestli čtou studenti, tak mají minimálně pšundu....
22. 08. 2013 | 09:57

Gustáv Kočí napsal(a):

starý jezevče

také jsem se s vámi do žádného sporu nepouštěl.
Přečtěte si ten text na Wikipedii až do konce, když už z něj čerpáte,
a neškatulkujte. Víte ... co si myslím.
22. 08. 2013 | 10:17

Kulajdapampárovitá napsal(a):

starý jezevec a souzi rusoifilní národovolci
Nezbývá než být opět provokativní.

Číst Vaší diskusi, tedy Admirál, aga atp. , je jistě smutné, odpovídá to stavu guberniáloní vesnice s louží jako zdrojem pitné vody.

Pouze připomenu, že tato země, před vaším rusofilním řáděním, zrodila takové bytosti jako Gregor Mendel, Ernst Mach, Wittgenstein, Purkyně, Husserl, Eugen Sänger,Čapek, Ferdinand Porsche a tisíce dalších.

Od okamžiku vašeho nástupu v roce 1917, resp. 1970 nezrodila ani Gotta , ani Bohdalovou (své podporovatele), jen Topolánky, Zemany, Klause...

Ono se stačí podívat na ten váš genetický aparát, souzi.
22. 08. 2013 | 10:52

bard napsal(a):

naš jožin kulajda
na genetiku sa dal
dva chemicke prvky zjedol
o Mendeleja nezabrdol
"šalomunovo hovienko"
už pri stvoreni zjedol
22. 08. 2013 | 11:12

Gustáv Kočí napsal(a):

A Joy Adamsonová z Opavy.
22. 08. 2013 | 11:12

Matematik napsal(a):

KGB a STB se ani v nebizardnějších snech nesnilo o možnostech jakými vládne
FBI a CIA.
Rok 1968 a následná normalizace je slabým odvarem toho, co je pro nás přichystáno.
Mediální národní fronta fuj fuj iránský reaktore, vivat jaderné hlavice státu Bůh bojuje, fuj fuj Maningu, vivat vrazi jejichž video Maning zveřejnil, fuj fuj Snowdene, vivat totalitní špiclování, fuj fuj Assangi, vivat války pod vylhanými záminkami......

Když v roce 1968 příjeli tanky, počkal si pár měsíců muromec Topolánek a šel v nehorší době, kdy ještě celý národ plival na ty tanky studovat na gymnázium Jana Žižky z Trocnova do Opavy útok na francouzký Lyon v sovětském tanku...

To jsi soudruhu roztleskávači nevěděl?
Co by se stalo, kdyby se třeba nadporučík Topolánek utkal na bitevním poli s bratry Mašíny? Nějaký moudrý dialog vzor ODS?
Dialekticky a v souvislostech dle leninské dialektiky?
Kam vás to asi dovedet soudruzi....

Opět přišla cenzůra. Opět jsou plošně vymývány mozky.
Kdopak padělal satelitní snímky neexistujícíh iráckých laboratoří podstrčené při hlasování do RB OSN o invazi?
Zde je důkaz, že jsou to padělky:
https://www.cia.gov/library/reports/general-reports-1/iraq_wmd_2004/index.html
Kterépak médium zveřejní, dovolí si toto zveřejnit?
Kdopak může za ty současné hrůzy v Bagdádu a Kábulu?
Ony nejsou? To že se o tomto mediální národní fronta prakticky nezmiňuje neznamená že to neexistuje.
Může za to Sadám Hussein? Bin Ladin? Brežněv? Hitler? Stalin?
Brouk pytlík? Ale kdeže, může za to svým konáním a rozhodnutím ten kdo byl mocným.
Mco není jen právo, ale i zodpovědnost. To jste nevěděli soudruzi roztleskávači?

Máme nebo nemáme se bát těch raket z Iránu a KLDR?
Byla to jen legrace ta kampaň za ten krám z vodíkové střelnice na Kvažalejnu? Nebyl vlastně potřeba? Nebo byl a máme se bát?Byla to druhá mnichovská zrada a bojíme bojíme? Nebo nebojíme nebojíme? Alespoň znímka, naznačení kdyby teď po té mediální kanonádě přišla...

Kterépak médium byť analyticky, byť poplatně vládcům světa, zmíní existenci jaderných hlavic státu Bůh bojuje (hebrejsky israel)?Ony nejsou? Voláme fuj fuj iránský reaktore i když Irán na rozdíl od státu Bůh bojuje podepsal dohodu o nešíření jaderných zbraní....
Jakýže nobody tohle dokáže zařídit, že vy to nezmínite soudruzi?
GW Bush se ve svých pamětech sám přiznal, že nařizoval mučení zajatců, že pod vylhanými záminkami vyvolal válku.
Kdyby přistál nyní ve Švýcarsku byl by okamžitě zatčen na základě těchto faktů.
Je tam přímá demokracie a bratrstvo kočičí pracky tam má omezené možnosti, toť vše...
Kterépak médium toto zveřejní?
Není to zajímavé? I třeba pro fanouška GW Bushe to není zajímavé?
I R Slánský když kráčel na šibenici, již nemělo tu jiskru v oku, tak ani ti čeští bolševici 1968, když sledovali ruksé tanky, tu jiskru v oku již neměli.

I vám se to soudruzi rozleskávači jistě stane.
Počkejte, až vylezou fakta o 11 září 2001.
Proč nevzlétla ani jedna stíhačka i když VŽDY 20 let před tím v takových případech vzlétla...
To bude ve vašich alejích nablito.

ČEZ vaši špinavé práci a pozdravujte neznámého vojína.
22. 08. 2013 | 11:20

starý jezevec napsal(a):

Pro Kulajdapampárovitá.
A správně jsi našel
„Ferdinand Porsche člen NSDAP, u SS dosáhl hodnosti SS-Oberführer.

Raději božského Karla.
22. 08. 2013 | 11:23

buldatra napsal(a):

Vidím, že problém s technokraty je setrvalý, i přes setrvalou, ve dne v noci provozovanou zpoza západní hranici mravenčí kulajdí vzdělávací činnost..

Neb technokrat zdejší tvrdohlavě čtvereček vnímá jako čtvereček.
Zatímco kulajda čtvereček správně vidí humanitně až sociologicky, s přihlédnutím k jazykové výbavě (tedy kromě českomluvy), jako hranaté kolečko.

Přátelé, takto se ale nikam nedostaneme.
Takto kýžený soulad nenastane.
Nebo nevíte jak to dopadlo v Babylóně s tou věží?
Teda, když lid obecný tvrdohlavý technokratický nebyl poslušen božích ponaučení?

Nedá se nic dělat, Kulajda bude holt zas muset přitvrdit.
Třeste se.
22. 08. 2013 | 12:28

Kulajdapampárovitá napsal(a):

starý jezevec
mezi jeho a Vaší politickou angažovaností a příslušností rozdíl není, v inteligenci propastný a v přinosu ... Vy jste byl jistě členem uličního výboru

bard
snad básně od louže? Jen idiot se tím pyšní
22. 08. 2013 | 12:30

bard napsal(a):

co je to za zahadnu teoriu
noc a deň a deň za nocou
sa stredaju
kulajdu pre loužu zmahaju

pilne pracuje kulajda
ta naša "elitna hlava"
22. 08. 2013 | 12:48

Kulajdapampárovitá napsal(a):

buldatra
prosím o uvedení jednoho jediného z veleděl českého technického umu po roce 1970, ve světě ojedinělého, tedy mimo vynálezu kola.
22. 08. 2013 | 13:55

Kulajdapampárovitá napsal(a):

pametníkům, badům a podobným
pouze připomenutí, že sssr se v čsssr chovalo stejně či hůře než...a přímo od zdroje
http://lenta.ru/articles/2013/08/21/kosygin/
Což jen potvrzuje váš charakter souzi
22. 08. 2013 | 14:29

buldatra napsal(a):

Kulajdo,

proč ne?
Například vynález AtomicTransferMetallurgicalEngeering, ATME, Antonín Šmíd

Něco pro laika, aby v tom měl alespoň trošku jasno:
http://stavitel.ihned.cz/1-10005470-10203410-G00000_d-05
22. 08. 2013 | 16:07

buldatra napsal(a):

PS

doufám, že Kulajda, když kope za německé barvy, dodá do protivky něco z původních technických německých veleděl po r. 70, stačí jeden vynález, tedy kromě kola, které jak známo vzniklo na Jižní Moravě.
Aby to bylo fifty fifty.
22. 08. 2013 | 16:11

Elena napsal(a):

ach buldatra, čo ste to urobil, narušil ste kulajdovi politrucku šablonku, nu kto to ma teraz prerabať? mrknite sa nekde na wikinke či bol nekto vynimočný aj v 80 rokov, ak nebol, mate to mať zase nataniery, kulajda posunie letopočet .
22. 08. 2013 | 17:14

buldatra napsal(a):

Eleno,

jako technokrat na Kulajdu stejně nemám, páč on je něco víc, on je vzdělán lepším způsobem, má lepší školy a bydlí víc na západě.
Takže nějaké další narušení, kromě stávajícího u kulajdy myslím nehrozí.

Ale stejně jsem na ten jeho vynález zvědavej.
22. 08. 2013 | 17:23

Elena napsal(a):

ništ sa nebojte pán buldatra, nu a čo s tého že kulajda dokazuje ludem vokol na internetnej debate že je najlepší na širom svete a to pripominam od noci do noci, ked ine ludia šak vie te normalne si žiju ne?
Ja mám tež jedno eso v rukave, počkam si na kulajdu, nech vytahne to svoje :))
Majte sa
22. 08. 2013 | 17:29

muromec napsal(a):

to neo
Takže s tím vaším strécem jsem měl zřejmě pravdu. Myslel jsem si to. A co říkáte hezkému moravskému výrazu "zpitoměléé proletář"? Mrzí mě, že až jednou dostanete rozum, já už tady nebudu, abych se těšil spolu s vámi. Vzpomeňte si na pak mě.

to antisoudruh
I kdyby jste se rozkrájel, a vykřičel si hlasivky zlostí, stále je to tak jak říkám: Obyčejný pracující člověk když je inteligentní, volí levici. Když volí pravici, je "zpitoměléé proletář".
22. 08. 2013 | 18:40

neo napsal(a):

muromec:

ne neměl!

co nechápete na tom, že šel sedět za to co řek o husákovi? Tečka!

a rozum samozřejmě mám, to vám se asi vytrácí. Koukám, že ze slušné diskuse se uchylujete k trapným urážkám.
22. 08. 2013 | 19:41

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Buldatra
Hledejte dál.
Děkuji a cituji:
Antonín Šmíd byl český vynálezce. Se svými spolupracovníky dal dohromady technologii založenou na poznatcích galvanoplastiky. Tato technologie při správném provozu umožňuje ekologickou výrobu různých profilů. Přes své klady se tato technologie nedočkala zatím většího rozšíření. Po jeho tragické smrti se dalšími výzkumy zabývají jeho spolupracovníci sdružení ve firmě, kterou s nimi založil.
http://www.2chance.cz/products/treti-vedeckotechnicka-revoluce/
Spiro,P. Electroforming: A comprehensive survey of theory, practice and commercial applications, London 1971.
http://www.youtube.com/watch?v=24Wc-BDICVg
http://www.youtube.com/watch?v=vMNq15rYjNU
http://www.youtube.com/watch?v=qJGOqFukL94
http://www.youtube.com/watch?v=Fa6Up-rp5LQ
http://www.youtube.com/watch?v=EC-OWYhT4ZQ
22. 08. 2013 | 20:34

Jan K. napsal(a):

muromec:
"Obyčejný pracující člověk když je inteligentní, volí levici. Když volí pravici, je "zpitoměléé proletář"."
Ne náhodou se rýmuje muromec - pitomec.
22. 08. 2013 | 21:27

buldatra napsal(a):

Kulajdo,

děkuji za připomínku, ale jste poněkud mimo mísu.
Asi jste nepochopil o co vlastně jde.
Ale to neva, to se vystříbří.
Takže poněkud informaci k tématu rozšířím.

http://spisy.upv.cz/Applications/2001/PPVCZ2001_4112A3.pdf
užitný vzor
přihláška vynálezu
http://spisy.upv.cz/Applications/1997/PPVCZ1997_2890A3.pdf
http://spisy.upv.cz/UtilityModels/FullDocuments/FDUM0007/uv007507.pdf
http://spisy.upv.cz/UtilityModels/FullDocuments/FDUM0007/uv007484.pdf
http://spisy.upv.cz/Applications/1998/PPVCZ1998_2363A3.pdf
http://spisy.upv.cz/UtilityModels/FullDocuments/FDUM0008/uv008268.pdf
http://spisy.upv.cz/Applications/2000/PPVCZ2000_1973A3.pdf
http://spisy.upv.cz/Applications/2000/PPVCZ2000_2925A3.pdf
http://spisy.upv.cz/Applications/2000/PPVCZ2000_4546A3.pdf
http://spisy.upv.cz/Applications/2001/PPVCZ2001_4085A3.pdf
http://aleph.vkol.cz/pub/svk06/00028/88/000288885.htm

A s ukázkami povrchové galvanoplastiky na mě nechoďte, to je něco jiného.
Pakliže má někdo hledat, jste to vy. Jste na řadě.
Tak se ukažte.
Děkuji
23. 08. 2013 | 09:42

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jezevče, starý

máte to jakési silně pomotané v mozkovně.
Sudety jsou historickým územím našeho státu od nepaměti a od nepaměti k němu patří.
Vojenské jednotky do nich byly r. 1918 vyslány, neboť Němci dělali bordel. Taková předzvěst věcí budoucích.
Tvrdíte: "Pokud se hlásíme k vlastnictví Sudet, které jsme v roce 1918 vojensky zabrali,"
Lžete jako když tiskne, protože chcete vzbudit dojem, že jsme snad Sudety komusi ukradli jakýmsi vojenským obsazením.
Vzpamatujte se.
23. 08. 2013 | 12:32

lorpvavaCossy napsal(a):

Whey protein is always judging by and large by far the most popular and arguably best of the best any kind having to do with protein and/or supplement on going to be the market today. Often called the gold standard to do with protein, whey is this : a multi function total protein meaning aspect contains each of them is to do with the necessary amino acids owning to its Branched-chain amino acids the most significant (BCAA's). BCAA's are naturally occurring fat molecules (leucine, isoleucine, and valine) that going to be the are you uses to construct proteins. The term life insurance"branched chain"makes reference to understand more about going to be the molecular one of the leading having to do with some of these signs amino acids. Muscles have a multi function particularly there is content regarding BCAA's; whey is the hottest up to you enchanting pre and after workout protein shakes.

[url=http://www.icamtech.net/led_light_bars]led lamps[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_candles]super bright leds[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_light_bulbs]led bulbs[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_Downlights]ceiling light[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_par_lamp]par20 led[/url]
30. 08. 2013 | 05:33

lorpvavaCossy napsal(a):

锘縃ID light - weight bulbs at least HID light and portable lamps as people in the lighting industry pertain for more information on them) are defined as for you intensity discharge lights, meaning that they write a great deal more lightweight than an all in one regular light weight bulb HID makes reference for additional details on going to be the gas and electric arc that makes going to be the light in weight show completely The light weight actually shows because of salts made concerning metal,all of which are ignited,after which you can grew to become for additional details on vapor with your lamp chamber. HID lights are said unique light and portable that is the reason that significantly more a lot more like a couple of times than a widely used halogen lights.

[url=http://www.icamtech.net/led_street_light]vintage street light[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_tube_lights]led tube[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_display_screen]led sign[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_Downlights]low voltage downlights[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_light_bars]led lamps[/url]
31. 08. 2013 | 02:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy