Přijde Rusko hájit Rusy žijící v EU?

05. 03. 2014 | 15:31
Přečteno 4999 krát
Zdá se, že mít na svém území byť jediného Rusa, představuje bezpečnostní riziko. Rusko totiž možná přijede chránit jeho zájmy i s armádou.

Argument ochrany Rusů byl v r. 2008 „úspěšně“ použit proti Gruzii: mezinárodní společenství se při ruské okupaci Abcházie a Jižní Osetie zmohlo jen na slovní protesty. To, že Rusko „zapomíná“ rozlišovat mezi ruskou národností a ruským státním občanstvím, je patrně jen nepodstatný detail. Nyní je údajná ochrana Rusů důvodem k okupaci Krymu. Není jasné, před čím mají být chráněni, ale to je asi také nepodstatný detail.

Pro EU je podstatná otázka lidí ruské národnosti, kteří žijí v EU. Jde-li o občany členského státu EU (Litva 6,5%, ale ve městě Visaginas až 52 % obyvatelstva; Estonsko 25%; Lotyšsko 27%), jde o problém: vyhostit je nemůžete. S Rusy – neobčany členského státu EU to je sice jinak, ale vzhledem k přítomnosti občanů EU ruské národnosti by ani jejich vyhoštění ruský problém EU neodstranilo. V ČR prý žije 40.000 Rusů – neobčanů ČR. Přesto nějaká sankce v oblasti vízové politiky EU je žádoucí.

Argument vojenské ochrany Rusů v cizině je hra s ohněm. Když to přeženu, co když Rusko bude chtít chránit svoje bývalé poddané na Aljašce, kterou USA koupily ještě od carského Ruska: pak se na Krymu bojuje o Aljašku. A co když se Čína rozhodne chránit svoje občany na území Ruska?

Přeháním? Nevím, po okupaci Krymu se bezpečnost celé EU i naše vlastní stala problémem mnohem bližším, než se kdy zdálo. EU by se měla rozpomenout, že vznikla jako mírový projekt. Teď tento projekt stojí před novými výzvami, před nimiž nelze zavírat oči. My už zkušenosti s bratrskou pomocí Ruska máme a historie se opakovat může.

S rukama založenýma nemusíme ovšem čekat ani my, řadoví občané, vždyť ruských společností na našem území, které můžeme bojkotovat, je spousta: Sberbank či Lukoil jsou jen ty první viditelné.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

veverka napsal(a):

Už našlo NATO v Iráku ty ZHN?
05. 03. 2014 | 15:46

resl napsal(a):

zmrazit rusům dvojí občanství, dokud bude v kremlu sedět mužický křupan. ať si to vyřídí rusové s ním, nebo ať tam s ním živoří.
05. 03. 2014 | 15:49

magor napsal(a):

Nálepky na auta už prodáváte?
05. 03. 2014 | 15:50

veverka napsal(a):

Milej Svobodo

Albánský muslimáci se tak dlouho sestěhovávali do Kosova,až jich tam byla většina.

pak prostě vyhlásili samostatnost a NATO jim to přišlo bombama potvrdit.

Kdo seje vítr klízí bouři,aneb když se do lesa Kosovo,tak se z lesa Osetie,Abcházie,Krym.

A přijdou další.

Pandořinu skříňku otevřely ,mírumilovné bomby americké pravdy a lásky v Kosovu.

Nyní už můžete jen vztekle bouchat pytlíky od bonbónů.
05. 03. 2014 | 15:52

strejc Josef napsal(a):

Překvapivá demagogie hned v prvních větách blogu (na to, že ho psal právník). Následuje zcela manipulativní práce s vytrženými fakty. Další doklad toho, že určité postavení (VŠ) zdaleka nezaručuje i skutečnou odbornost a zvláště pak solidnost autora, škoda.
05. 03. 2014 | 15:52

Stifflerova máma napsal(a):

Budou USA i u nás pomocí tzv. "grantů" financovat takovéto "majdanské" demokraty?:

http://www.youtube.com/watch?v=q8JC-ZjqFb4

Zavedou USA i u nás demokratické změny pomocí v Izraeli vycvičených zabijáků (jak se nechtěně prořekla "návštěva" v ČT? http://www.youtube.com/watch?v=doKQBUXZ51g
05. 03. 2014 | 15:53

+++ napsal(a):

Pokud by hrozilo, že pan Svoboda bude zrovna Rusy cíleně lynčovat, zatímco pánové Sobotka, Zeman, Barroso a další by na to házeli bobeček, osobně bych nenamítal, aby si to s panem Svobodou armáda Ruské federace přišla vyřídit. Kdyby pan Svoboda cíleně lynčoval Američany, strýček Sam by na to asi taky jen tak nedíval, že?

Ale protože pan Svoboda je na rozdíl od mírumilovných ukrajinských demonstrantů demokrat a lidumil, jistě se do ničeho takového pouštět nebude. I kdyby dal třeba pominutí smyslů přednost před rozumem.
05. 03. 2014 | 15:55

Martin1 napsal(a):

Pavel Svoboda
"Zdá se, že mít na svém území byť jediného Rusa, představuje bezpečnostní riziko. Rusko totiž možná přijede chránit jeho zájmy i s armádou."
-----------
Já znám jednu velkou zem - myslím, že jí ještě stále zatím říkají Amerika a ta si svého občana tolik váží a chrání i když ten u nás evidentně vyvraždil celou rodinu, která se o něho zde starala a odmítá ho vydat.
Tak proč by nemohla pro svého jednoho poctivého občana, kterého někde v cizině lynčují vysadit druhá země - třeba Rusko, Izrael, Česko ozbrojené komando a osvobodit ho. Dnes s tím jen souhlasím a tleskám, dříve jako mladší bych se takové akce i rád zúčastnil a to i pro vaši záchranu, ač s vámi vůbec často nesouhlasím - jen pro váš úsměv.
A vůbec nevadí, že jsem mluvil jen o jedné osobě, v případě více osob postižených by se samozřejmě asi jednalo o "udělání pořádku" na místě. Vy si myslíte, že se to neděje - ale děje a někdy je to pravda a někdy je to jen záminka - o žádné ubližování se nejedná. Teprve pak je to sviňárna.
05. 03. 2014 | 16:00

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

no, kdyby přišli kozáci s nagajkama a seřezeli pana Pavla Svobodu,
Málokdo by se na ně zlobil...
05. 03. 2014 | 16:09

resl napsal(a):

martin1 : Já znám jednu velkou zem - myslím, že jí ještě stále zatím říkají Amerika a ta si svého občana tolik váží a chrání i když ten u nás evidentně vyvraždil celou rodinu, která se o něho zde starala a odmítá ho vydat.
Tak proč by nemohla pro svého jednoho poctivého občana, kterého někde v cizině lynčují vysadit druhá země - třeba Rusko, Izrael, Česko ozbrojené komando a osvobodit ho
-------------------------
už byl případ uzavřen pane demagogu ? pláču nad vaší "logikou" a zdá se,
že váš rozum vykvet v plné "kráse."
05. 03. 2014 | 16:11

skeptický napsal(a):

Jak jsem šířil poplašnou zprávu.

Ač již sám značně zvětšelý,mám stařičkou matičku.Máme je proto,aby nás někdo miloval.
Přišel jsem se poklonit,a pravím : Matko,bude vojna s Moskalem.
Ale jdi.
Matko.nesmíme umřít hladem.Nic nebude.To je to nejhorší.Na Ukrajině za Sovětů jedli vlastní děti.
Ale fuj.
Povídám,víš co je hlad a žížeň?To jsem pracoval s jedním Havelkou,ten byl za války v Haltmaulsenu,první den jim tam dali nějako vodu se šlupkama z řepy.Nikdo to nejed.Druhý den se tak mačkali,že převrhli kotel,a pak klečeli na lágrplacu a lžícema to sbírali do mističek.

Říkám,naši representanti moudře bojovně poštěkávají,ale až to příjde,budou mít dost starostí se sebou.

Matička to zvážila.Pak praví : tak víš co?
Přines mi kilo mouky.Polohrubou.A jednu balenou vodu.A dvě Poděbradky.
Nás príma je málo.Nemám po kom bejt blbej.

Až příjde vojna,na právo každý kálí.To je takový ventil.Dneska někoho zamordujete,dostanete doživotí.Ve válce dávají medajle.Právníci by měli vést útoky na bodák.Vpředu.Možná,že je zastraší právními argumenty.
05. 03. 2014 | 16:15

Martin1 napsal(a):

Boltzmannův protivný mozek
To já bych pana Pavla Svobodu chránil, protože vím, že on má své desatero:
1) určitě by udělal to samé pro mne
2) nebo by alespoň přivolal pomoc
3) nebo by alespoň je nabádal, aby toho zanechali
4) nebo by alespoň odešel do kostela a tam se za mne modlil
5) nebo by alespoň odešel
6) nebo by na mne alespoň usmíval
7) nebo by se usmíval
8) nebo by mne při tom mlácení držel za nohy
9) nebo by mne při tom mlácení držek za nohy i za ruce
10) nebo by si připravoval kázání, že jsem byl odpadlík a nevěřící, co propadl peklu
05. 03. 2014 | 16:22

buldatra napsal(a):

Dobrá otázka zazněla v nadpise:
Přijde Rusko hájit Rusy žijící v EU?

To víte pane Svoboda, že přijde.
A jako prvního si k snídani dá nějaký libový kus, nejlépe nějakého ojroposlance černozadelníka, nebo tak něco. Zkrátka, aby to nebylo šlachovitý a kostnatý.
A zapije kvasem.
05. 03. 2014 | 16:22

Rudé právo hadr napsal(a):

Za střelci z Majdanu možná stojí opozice, šokuje na nahrávce estonský ministr.

Zajímavý náhled do uvažování špiček Evropské unie, ale především zásadní svědectví o dění na kyjevském Majdanu přináší uniklý telefonát šéfky unijní diplomacie Catherine Ashtonové s estonským ministrem zahraničí Urmasem Paetem. Ten byl v Kyjevě v době vrcholící krize a svěřil se baronce Ashtonové s obavami, že za snajpry střílejícími do davu nestojí prezident Janukovyč, ale naopak opozice.

Oficiální rozhovor mezi vysokou představitelkou EU pro diplomacii a ministrem členské země se objevil na serveru YouTube.com, kde si jej povšiml server ruské televize rt.com, který o něm napsal. Začíná stručnou informací, že ministr Paet byl několik dní v Kyjevě, kde se sešel se zástupci Strany regionů, stejně jako opozice, a posléze pokračuje informacemi o sestavování nové vlády a celkové neradostné situaci v zemi.

Mimo jiné zmínil svědectví ze Strany regionů, jejíž zástupci prý začínají mít obavy o své zdraví. Jeden z nich měl být podle svědectví zmlácen přímo před budovou parlamentu ozbrojenými mladíky.

Celý rozhovor si můžete poslechnout www.youtube.com/watch?v=2e1UJSpxNSI

Pak oba chvíli diskutují o nezbytnosti finanční podpory Ukrajině, kterou prý lidé i opoziční představitelé očekávají.

Poté však estonský ministr komisařku informoval o zjištěních kyjevských lékařů, že zastřelení demonstranti i policisté byli zasaženi stejnými zbraněmi, je tedy evidentní, že do obou táborů stříleli stejní lidé. Vyšetřování, o jaké lidi se vlastně jednalo, ale podle estonského ministra brání zástupci nové koalice. „Tedy, to je špatné,“ komentovala informaci stručně šéfka unijní diplomacie.

„Je zde stále silnější podezření, že za střelci nestál Janukovyč, ale někdo z nové koalice,“ konstatoval ministr Paet. „Myslím, že my to budeme chtít vyšetřit,“ odpověděla Ashtonová.

poznámka: Pravost nahrávky Urmase Paet potvrdil.
05. 03. 2014 | 16:23

Stifflerova máma napsal(a):

"Důstojníci tajných služeb Ukrajiny, kteří zůstali loajální prezidentu V.Janukovičovi, odposlechli hovor Estonského ministra zahraničních věcí Urmase Paeta a vysoké zmocněnkyně EU pro zahraniční vztahy Catheriny Ashton. Nahrávku zveřejnili na webu. Oficiální představitelé zemí diskutují o svých dojmech a představách, co se s Ukrajinou stane po revoluci. Podstata rozhovoru je v tom, že lidé vůbec nevěří vůdcům Majdanu.

Ovšem nejdůležitější je část, která se týká užití síly a násilí během revoluce, zvláště pak snajprů, kteří zabíjeli JAK protestující TAK policisty. Zarážející je Paetovo potvrzení dosud kolující informace, že snajpeři byli řízeni (placeni) vůdci Majdanu."

Zveřejněno 5. 03. 2014
http://www.youtube.com/watch?v=ZEgJ0oo3OA8#t=633
http://www.youtube.com/watch?v=ZEgJ0oo3OA8#t=633

Hurá, demokratizační proces made in USA.
05. 03. 2014 | 16:24

Jan II napsal(a):

Již nadpis je hovadina, to je styl padoucha
05. 03. 2014 | 16:24

libertad napsal(a):

"Přijde Rusko hájit Rusy žijící v EU?" zeptal se kandidát na poslance do E.P..
To si pište, že ano. A nebude to tak dlouho trvat. Jako nejbližší cíl vidím enklávu "Karlovy Vary". A potom EU bude jednat a jednat a jednat.
Ani proti vízové povinosti občanů ČR do Kanady se neuměla prosadit. Možná že u nás dosáhne zákazu názvu "Piškoty". Víc nic.

S pozdravem "lepší Svoboda než John v E.P."

Sidonio Libertad
05. 03. 2014 | 16:28

marxík napsal(a):

Pane Svobodo, doporučuju vám, abyste se vyhnul Rusku velkým obloukem.
Už samotné vaše jméno by mohlo v Rusovi vyprovokovat nepředvídatelné reakce. Bez ohledu na to, co jste kdy plácal.
05. 03. 2014 | 16:30

Ládik!!! napsal(a):

Mají černozem, moře, velké řeky, železnou rudu, černé uhlí, 46 milionů lidí - a taková bída. 4 čelověci vyrobí tolik, co 1 průměrný (líný) Čech. Kde se, soudruzi, stala chyba? Kde jsou výrobky, plodiny, nerostné bohatství??? Proč tam nejsou prachy? Mentalita? Blízkost Rusa?
05. 03. 2014 | 16:32

Pro vola napsal(a):

Pomatenec Pavel Svoboda coby "učitel" tady hezky vyzvracel ze své duté hlavy zvratky a vůbec mu nevadi, že je za vola. To jeden žasne kam jsme dospěli s takovými učiteli na VŠ. Ovšem i názor pitomce je názor.
05. 03. 2014 | 16:32

Sláma napsal(a):

Lidovci by se už měli zbavit Pavla Svobody, protože jeho hloupost nezná mezí. Napsal: "Argument ochrany Rusů byl v r. 2008 „úspěšně“ použit proti Gruzii: mezinárodní společenství se při ruské okupaci Abcházie a Jižní Osetie zmohlo jen na slovní protesty. "

Kdo se díval v sobotu odpoledne na Č24, mohl zaznamenat, že v přímé přenosu prohlásil Schwarzenberg, že v roce 2008 byli Rusové v právu, protože na ně Gruzínci zaútočili. Zdejší bakalovská média tuto část Schwarzenbergova prohlášení zcela ignorovala, ale předpokládám, že je stále k dispozici jeho záznam na internetovém vysílání ČT.

Myslím, hloupý pane Svobodo, že když už i Schwarzenberg uzná, že byli Rusové v právu, měl byste to uznat také.
05. 03. 2014 | 16:33

veverka napsal(a):

Rudé právo hadr

To se samozřejmě dalo čekat,jsem velice zvědav jak se ted naše média budou svíjet.

Bylo od začátku jasné kdo ty demonstranty ve skutečnosti postřílel,protože stále platí ono zásadní ...komu to slouží..

Už to leze ven.

Náckové se prostě neštítí ničeho.
05. 03. 2014 | 16:33

Poeta napsal(a):

Trochu poezie nikoho nezabije.

Srp, kladivo a hvězda

a ač se to mnohému nezdá,
podvodů je ve světě mnoho druhů
i hvězdný prapor a třináct pruhů.

To rudé mámení o něco mladší je,
však ten co tohle svinstvo zasije
věděl už tehdy v danou chvíli,
že slouží prozíravě jedinému cíli.

Co nejvíc oddálit jakoukoli změnu
a vůbec nezáleží na nějakém jménu.
Pro svět kde přebývají lidé:
aby dál mohli panovat jen židé.

Je to zvláštní rasa na povrchu planety.
Má v genech zločin víc jak tisíciletý.
Vetře se všude-nikde není doma
a kde se usadí zanechává koma.

Ve třicátých letech se měla zrodit změna
a měla tvář, cíl-a měla jména.
Hrozila židům, rudým i západní pakáži
co nová IDEA a odvážní lidé dokáží.

Poprvé měl svět velkou naději,
že vládnout budou ti co stavějí
a že přes palubu člověk smete
vše co není lidské-co je zmetek.

Zmetkové se spojili nehledě na dálku.
V roce třicet devět vyvolali válku.
Dokázali pohodlně a vzápětí
zázrak : že útočník je obětí.

Válku vedli humánně a lidsky.
Jen tak ze zvyku a jako vždycky
nelišili vojáky, ženy ani děti,
když měnila se města v popel a smetí.

Po válce se dohodli soudružsky a vzorně,
že si svět rozdělí a vládnout budou svorně.
Tohle ovšem nenadchlo a nenechalo v klidu
smečku krys a potkanů-včetně stáda židů.

Chybělo jim zbrojení, šarvátky a zmatky,
aby mohli bohatnout a rozmnožit své statky.
A tak koncem století-přišlo to tak náhle:
zachvěly se dějiny. A trvá to stále.

Dnešní stav je pro židy jako živá voda.
Vybájený holocaust přestává být móda.
Každý kdo je proti nim a proti Americe,
patří k teroristům, k té světové zlé klice.

Jaké tedy řešení může dilema to přinést?
Jen jediné : všechny do jednoho na pobřeží vynést
a jako krysy utopit i s jejich pomocníky.
Tomu, kdo to provede, patří už dnes díky!


Roman Elmar Skružný
05. 03. 2014 | 16:37

Sláma napsal(a):

Hlupák Pavel Svoboda napsal: "Argument ochrany Rusů byl v r. 2008 „úspěšně“ použit proti Gruzii: mezinárodní společenství se při ruské okupaci Abcházie a Jižní Osetie zmohlo jen na slovní protesty.

Asi má krátkou paměť a zapomněl, že oficiálním zdůvodněním americké invaze do suverénního státu Grenada bylo "ochrana amerických studentů tamní univerzity".
Asi rovněž zapomněl, že oficiálním zdůvodněním americké invaze do Panamy byla na prvním místě "ochrana amerických občanů" žijících v Panamě.

Pan Svoboda je velký pokrytec, ale to je asi vlastnost, která je lidovcům dána.
05. 03. 2014 | 16:38

patriot napsal(a):

Svoboda – lídr KDU-ČSL do Evropského parlamentu:

Přijde Rusko hájit Rusy žijící v EU?

Taková otázka může napadnout akorát hňupa, jako jste vy.
05. 03. 2014 | 16:40

Rudé právo hadr napsal(a):

Pod zahalenými tvářemi "demonstrantů" za Majdan, jsou děti.

Záběry po zadržení ozbrojených anarchistů v Charkově:
www.youtube.com/watch?v=Kdk_6h5GYyg

Kličkovo přiznání, že Majdan nebylo spontánní vyústění nespokojenosti občanů, ale 4 roky plánovaná akce:
www.youtube.com/watch?v=5WUYEyju4Xk
05. 03. 2014 | 16:49

Bakalův nezvaný host napsal(a):

„Přijde Rusko hájit Rusy žijící v EU?“

A bude zase muset, a to nejen Rusy?

Lži, sprostota a propaganda se tu opět šíří, jako před osmdesáti lety, včetně protiruských nálad a pokud to tak půjde dál, tak až opět Rusové poženou rusobijce zpět, tak je tu opět rádi uvidíme.

Ne že bych Rusy přímo miloval, ale nezvedá se mi z nich žaludek, tak jako z lidí autorova typu.
05. 03. 2014 | 16:54

TomášL napsal(a):

Pane Svobodo,

mohl byste se vyjádřit k autentické nahrávce:

http://www.youtube.com/watch?v=ZEgJ0oo3OA8

PS: Nikoli však stylem "komu to slouží"? Děkuji!!!
05. 03. 2014 | 16:54

david napsal(a):

Zdá se, že ukrajinská krize probudila v mnoha psavcích netušený intelekt

Ve Svobodovi se tento intelekt probudil sice opožděně, ale za to vytryskl s o to větší silou.
Škoda jen, že Svoboda má asi jasných jen svých pár minut za rok nebo dokonce desetiletí.
Škoda tedy, že své obavy o hájení zájmů občanů neprojevil v době Kosova , Iráku, Libye a mnoha, mnoha dalších přležitostí ve kterých měl Svoboda příležitost se svými starostmi vyniknout.

A poznámka na závěr :
Je vůbec možné, že něco takového jako je Svoboda chceme vyvážet do Bruselu , nebo, že by to bylo naopak dobře, tak teď nevím.
05. 03. 2014 | 16:56

Martin1 napsal(a):

Resl 16:11
Ano, ano, ano.
Vím, že v současné době prožíváte asi přímo kolaps, když s každou minutou frašky na Ukrajině vylézají další a další pravdy na povrch. Tak vám dávám za pravdu, ale to to trvá pěkně dlouho s tím vydáním toho vraha a jak nám náš "spojenec" věří - že ano. Resle, ty by nás tady převálcovali i s vámi a vy byste pak nestačil ani vykřiknout, že by jste jim chtěl ještě před smrtí vytřít zadní výstup z člověka.
A moje logika? Snad jen stářím a z nudy ji už uplatňuji jen zde - celkem dobře. Tak schválně - zatím to nikdo neřekl (já už asi před 3 dny), že se sem k nám nakýblují amíci?
Vsadíme se?
05. 03. 2014 | 17:00

On napsal(a):

Úvahy autora potvrzují, že se právem řadí mezi intelektuální elitu naší společnosti. Jen na okraj. Ruská zahraniční doktrina si po vzoru USA vyhrazuje právo zasáhnout kdekoliv na světě, kde jsou ohroženy jejich zájmy, včetně prvého použití taktických jaderných zbraní. Takže, jak prohlásili jejich vojenští činitelé, zájem o jeden z jejich nezamrzajících přístavů t.j. Sevastopol, uhájí i za cenu války. Všechny ostatní tanečky a okolo ochrany ruského vrátného v Praze jakož i ostatní kecy, jsou zbytečné. Podobně úsměvné jsou vyhrůžky USA, EU a NATO, kteří ve své tupé nadřazenosti nejsou sto pochopit, že už nejsou v pozici divokého Billa Hitchcoka, ze které by mohly Rusku vyhrožovat či dokonce něco nařizovat. Čtení řady zahraničně-politických úvah mne nutí přemýšlet, zda jejich autoři jsou pouze mdlého rozumu nebo to jsou
05. 03. 2014 | 17:04

Stačí? napsal(a):

Poslední vývoj na Ukrajině má samozřejmě kořeny v dobře režírovaném a skvěle financovaném představení na Majdanu. Takzvaní demonstranti, ve skutečnosti polovojenské jednotky podporované Evropskou unií, Spojenými státy a Izraelem, které rozpoutaly pogromy, měly jako jeden z hlavních cílů státního převratu dobytí Krymu a etnické vyčištění tohoto historického ruského území. Rozhodný postoj Ruska, které Krym hermeticky uzavřelo, a znemožnilo tak invazi těchto teroristických band, vcelku pochopitelně rozlítil evropské i americké stratégy.

Česká televize přinesla rozhovor s Valentinou Lyulyou o tom, kdo je vlastně ukrajinská opozice. Ukrajinská expertka z Asociace pro mezinárodní otázky, překvapeným divákům bez obalu sdělila: "Členy Pravého sektoru jsou ukrajinští Židé, kteří kdysi odjeli do Izraele a pak se vrátili na Ukrajinu. Jsou vycvičeni v armádě Cahal (pozn.: Oficiální hebrejský název armády je Cva Hagana LeJisrael – zkr. Cahal, v překladu „Izraelská obranná armáda“, angl. Israel Defence Forces) a jsou členy Pravého sektoru...

Teroristy zachránili ministři zemí EU
Na teroristy padl strach Boží, takže před Berkuty sami utíkali, vítězství byla otázka tak půl hodiny. Protiteroristická akce mohla být definitivně ukončena. Jenže se stala nepochopitelná věc: Na Ukrajinu přijeli ministři zahraničních věcí Německa, Francie a Polska, zatlačili na prezidenta, a on zase Berkut zabrzdil. Stáli tam pak nečinně do rána, zase museli odevzdat zbraně a na druhý den, protože už zase byli s holýma rukama, je nadrogovaní, nepříčetně agresivní teroristi zahnali zpátky až k parlamentu, protože proti té krvelačné smečce prostě nemohli s holýma rukama obstát. 13 Berkutů zastřelili, 130 postřelili a 67 zajali. Těch chlapců v Berkutu je spousta ročník 94, 93.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/874-ceska-televize-necekane-prozradila-co-mnozi-tusili-jadro-bojovniku-na-majdanu-tvorila-take-izraelska-obranna-armada-dalsi-dramaticka-svedectvi-i-videa-z-kyjeva.htm
05. 03. 2014 | 17:07

ld napsal(a):

Volební lístky lidovců patří do triumvirátu těch, které po obdržení ihned poznají chladivost vody, unášející je hajzlovým potrubím Bruselu vstříc.
05. 03. 2014 | 17:15

Sláma napsal(a):

Hlupák Pavel Svoboda napsal: "Argument ochrany Rusů byl v r. 2008 „úspěšně“ použit proti Gruzii: mezinárodní společenství se při ruské okupaci Abcházie a Jižní Osetie zmohlo jen na slovní protesty."

Svoboda je nejen hlupák, ale i lhář. O ochraně etnických Rusů nepadlo při Osetsko-Gruzínské válce ani slovo. Všichni dobře víme, že etničtí Rusové v Osetii nežijí. Žijí tam Oseti, stejně jako v Abcházii Abcházci. Obě tyto skupiny neuznaly odštěpení Gruzínské SSR od SSSR a vyhlásily vlastní svrchovanost, na což měly zcela zřejmě právo.
Kuriózní je, že Abcházci se zbavili Gruzínců za pomoci "Konfederace národů Kavkazu" pod vedením hrdiny paní Procházkové, Šamila Basajeva.
05. 03. 2014 | 17:15

Viola napsal(a):

Proč musíme někoho pořád poučovat, byť by to byl Vysokoškolský učitel (katedra evropského práva PF UK), bývalý ministr a velvyslanec, lídr KDU-ČSL do Evropského parlamentu.

Vás volit určitě do EU nebudu. Je velezajímavé, že se současní křesťané ve straně KDU, nevím zatím o těch, co chodí do kostela, nebo nevím o názoru na Ukrajinu pana kardinála Duky, stavějí na stranu jasných fašistů na Ukrajině a s největší pravděpodobností nevěřících.

Pane Svobodo přečtěte si reakce pod jinými blogy zabývajícími se Ukrajinou, ať tu neztrácíme čas.

Sbohem
05. 03. 2014 | 17:16

Viola napsal(a):

Pane Kundera

Co bylo cenzurováno, dívala jsem se a něco mi uniklo?
05. 03. 2014 | 17:18

Fakta napsal(a):

A takovou verbež jako je Pavel Svoboda, ale nejen on takových je daleko více a máme je ve vládě. Třeba Herman ten parchant černoprdelnický který je členem sudetenlandsmanschaftu. Takoví lidé jsou ve vládě. A Bělobrádek je jen sluha u téhle verbeže.
05. 03. 2014 | 17:19

Jaroslav Klenot napsal(a):

Každý stát by měl v případě opravdového ohrožení chránit svoje občany kdekoli na světě. Pokud ne, je občanství pouhým cárem a jko takové nemá smysl.
05. 03. 2014 | 17:27

Kundera napsal(a):

Viola
Vy jste si nevšimla ukončení překladu , když Putin hovořil o financování Mejdanských teroristů , a potom ještě několikrát během přenosu ?
05. 03. 2014 | 17:28

Martin1 napsal(a):

ld napsal(a):
Volební lístky lidovců patří do triumvirátu těch, které po obdržení ihned poznají chladivost vody, unášející je hajzlovým potrubím Bruselu vstříc.
05. 03. 2014 | 17:15
- - - - - - - - -
Dobrý :)))
Ale u Norimberka se prý potrubí ucpává, část lístků chce poslušně do Říma, část do Bruselu - tam víc platí a mají kratší modlitby - štosuje se to tam.
05. 03. 2014 | 17:29

magor napsal(a):

Postavení dělníků v USA není růžové, ke všemu Sberbank financuje nákup obnošených vagonů ÖBB.

Ptám se, je věřící člověk blázen?

Boj v Karlových Varech vyhlášen, bábušku nekompromisně pokutovat, krmení holubů nedopustíme.

Strécu, jak ve štatlu?
05. 03. 2014 | 17:37

Martin1 napsal(a):

Když se koukly tři sudičky na malého "S" v kolébce, tak:
1. řekla: směje se - bude šašek a lhář
2. řekla: má sklon k obezitě - bude si užívat z práce druhých
3. řekla: pěkně jste to omezili - tak už zbývá jedině, že bude biskup
05. 03. 2014 | 17:40

Sylva Šauerová napsal(a):

Sláma :

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/146801-video-ruske-tanky-dorazily-k-metropoli-jizni-osetie.html
http://zpravy.idnes.cz/medvedev-zada-od-parlamentu-bianko-sek-na-vyslani-armady-za-hranice-1d4-/zahranicni.aspx?c=A091209_154748_zahranicni_stf
http://zpravy.idnes.cz/prezident-muze-sam-vyslat-vojska-za-hranice-rozhodli-rusti-zakonodarci-1od-/zahranicni.aspx?c=A091216_122804_zahranicni_stf

Osvěžte si paměť, pane Slámo. Pavel Svoboda píše, jak sám citujete, o "ochraně Rusů". Nepíše nic o ochraně "etnických Rusů". V r. 2008 a 2009 hovořili představitelé Ruska o "ochraně zájmů Ruska a jeho občanů". Proto také rozdávali, podobně jako i dnes, ruské pasy. Leckdo si to ještě pamatuje i bez odkazů na dobové zdroje.
Přeji Vám pěkný den.
05. 03. 2014 | 17:41

Martin1 napsal(a):

oprava: jste to omezili - omezily - ty sudičky
05. 03. 2014 | 17:42

Martin1 napsal(a):

Jen tak na okraj, kde si je možnost požádat o Ruské občanství - jako o druhé - jde to vůbec?
05. 03. 2014 | 17:44

ld napsal(a):

Sylva Šauerová,

mohla byste zase oplátkou vy osvěžit paměť, na koho vedla Stb svazek, který nějak dost koresponduje s vaší totožností?
To víte, paměť - mrška - selhává...

http://www.svazky.cz/test/svazkyMT.php?display=byname&jmeno=SYLVA&prijm=SAUEROVA
05. 03. 2014 | 17:48

Sláma napsal(a):

Paní Schauerová, chápu, že jako Sudetská Němka neumíte dost dobře česky. Celý blog pana Svobody je postaven na tézi, že etničtí Rusové, žijící v zemích EU, mohou být bezpečnostním problémem!

Hlupák Svoboda totiž nechce či neumí udělat rozdíl mezi regionem, jehož občané byli se svým územím připojeni, aniž by se jich někdo ptal, a mezi lidmi, kteří se k nám přistěhovali dobrovolně. To totiž vytváří i základní rozdíl mezi Sudetskými Němci a Krymskými Rusy. Sudetští Němci se stali poddanými Zemí koruny České dobrovolně, zatímco Krymští Rusové se stali Ukrajinskými občany nedobrovolně.
05. 03. 2014 | 17:50

S.Š. napsal(a):

P.S. pro pana Slámu : Když Putin před několika lety prosazoval zákonnou možnost použití síly při ochraně krajanů v zahraničí, svět si toho moc nepovšimnul a nechal to být. Bohužel. Popírat fakta je ale dětinské, o nadávkách autorovi nemluvíc. Jde o snadno vyhledatelné informace.
05. 03. 2014 | 17:50

S.Š. napsal(a):

A ještě něco : šermujete - podobně jako Rusové - etnicitou. Ne. Řeč je o občanech Ruska.
05. 03. 2014 | 17:55

Sláma napsal(a):

Ne, paní Schauerová, etnicitou šermuje pan Svoboda. Přečtěte si ještě jednou jeho blog!

Mimochodem, doktrína ochrany zájmů kdekoliv na světě a ochrana občanů kdekoliv na světě je doktrína, se kterou již dávno přišli Američané. A na základě této doktríny USA podniklo např. agresi vůči Grenadě či Panamě.
05. 03. 2014 | 18:00

Divobyj napsal(a):

Svobodo,
vaši soukmenovci(pravdoláskaři)pomáhali ten krvavej mejdan na Majdanu pořádat.
Jak známo,i spolupořadatel zodpovídá za to,když se mejdan zvrhne v krvavou řež.
Tito provokatéři by měli být souzeni.Nemáte v tom náhodou taky prsty?Ani bych se nedivil....
05. 03. 2014 | 18:00

Sláma napsal(a):

Viola napsala: "Je velezajímavé, že se současní křesťané ve straně KDU, nevím zatím o těch, co chodí do kostela, nebo nevím o názoru na Ukrajinu pana kardinála Duky, stavějí na stranu jasných fašistů na Ukrajině a s největší pravděpodobností nevěřících."

Ono to je, Violo, ještě mnohem horší. Banderovci z tzv. Ukrajinské osvobozenecké armády provedli od března 1943 do prosince 1944 na území, která byla převážně do roku 1918 Rakouská, a pak Polská, masakry katolíků, jichž se stalo obětí 70-80 tis. polských katolíků a cca 500 Čechů. Své oběti rozpoznávali podle toho, že je nechali pokřižovat. Kdo se špatně pokřižoval, toho utloukli sekerami, motykami či jiným zemědělským náčiním. Katolické kněze s oblibou přibíjeli na vrata kostelů. S takovými lidmi se dnes kamarádí lidovci!
05. 03. 2014 | 18:07

Sláma napsal(a):

Protože paní Jílková-Schauerová neumí číst česky, přidávám citát z bloku pana Svobody: "Pro EU je podstatná otázka lidí ruské národnosti, kteří žijí v EU."
05. 03. 2014 | 18:08

Martin1 napsal(a):

Zpráva ze spodní lišty ČT24:
"Rusko garantuje nepřerušení dodávek jaderného paliva."
-----
pod čarou:
Bude si ho možno vyšťourávat z dopadajících nevybuchlých jaderných bomb.
Platba bude odložena až po válce.
05. 03. 2014 | 18:08

jura napsal(a):

ALJAŠKA je blbý příměr autore, Karlovy Vary by tam sedlo lépe
05. 03. 2014 | 18:08

Kundera napsal(a):

Sláma napsal

Mimochodem, doktrína ochrany zájmů kdekoliv na světě a ochrana občanů kdekoliv na světě je doktrína, se kterou již dávno přišli Američané. A na základě této doktríny USA podniklo např. agresi vůči Grenadě či Panamě.

Toto Schauerové nepište, to se jim nehodí do obchodu, nedávno mi tu jeden dokonce napsal, že jsem si to vymyslel.

Američtí vra, pardon co to píšu, demokrati takové věci nedělají.
05. 03. 2014 | 18:09

Svoboda pukne napsal(a):

Mezi kandidáty na letošní Nobelovu cenu za mír je i ruský prezident Vladimir Putin, a to za úsilí, kterým se snažil řešit syrskou krizi. Informovala o tom agentura Reuters,
05. 03. 2014 | 18:19

kukalka napsal(a):

Vy se sem chodíte léčit z mindráků? Už dlouho jsem nečetla takovou snůšku vulgarismů. Opačný názor se snad dá napsat i slušně.
05. 03. 2014 | 18:21

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
1) Hlupák Pavel Svoboda napsal: "Argument ochrany Rusů byl v r. 2008 „úspěšně“ použit proti Gruzii: mezinárodní společenství se při ruské okupaci Abcházie a Jižní Osetie zmohlo jen na slovní protesty.
2) Asi má krátkou paměť a zapomněl, že oficiálním zdůvodněním americké invaze do suverénního státu Grenada bylo "ochrana amerických studentů tamní univerzity".
3) Asi rovněž zapomněl, že oficiálním zdůvodněním americké invaze do Panamy byla na prvním místě "ochrana amerických občanů" žijících v Panamě.
Pan Svoboda je velký pokrytec, ale to je asi vlastnost, která je lidovcům dána.
05. 03. 2014 | 16:38
Pane Sláma notorický trumbelín s geopolitickým rozhledem vrátného v Rudém Právu jste vy.

ad 1) chápu Osety a Abcházce že chtějí žít raději pod Rusy než pod Gruzíny. pravda však je že Ruská armáda vyprovokovala krveprolití tím, že dodala jak Abcházcům tak Osetům rakety země-země s instrukcemi aby je použili - teprve poté propukl opravdu krvavý konflikt. Sakašvili se měl se ztrátou Osetie smířit. Rusové ovšem na Osety upřimně se...rou - potřebovali obsadit Osetii kvůli tomu že takto se dostali vojensku 85 km od údolí kterým měl vést plynovod Nabucco. Jeho stavba byla Putinem vnímána jako nabourání ruského monopolu na transport plynu z Asie do Evropy.
ad 2) zde jste trumbelín rudoprávní na n-tou. Na Grenadě propukl převrat po kterém zvítězivší ZDIVOČELÍ polpotovští komunisté začali masově popravovat "umírněné pro-kubánské komunisty". TO ŽE BY NOVÁ ULTRAKOMUNISTICKÁ VLÁDA zajala americké studenty a ždímala za ně výpalné bylo téměř absolutně jisté. Bishopovu vraždu odsoudil i Fidel Castro - dvě komunistické tlupy se vyvraždovaly mezi sebou a vyhrály ty brutálnější ho....ada....
ad 3) panamský diktátor Manuel Noriega organizoval pašování drog ve velkém - spolu s kubánskou tajnou službou. Panama si po zatčení Noriegy oddechla, Američané (ku překvapení Rusů kteří by se zachovali jinak) Panamcům průplav nevzali.

cituji wiki ohledně Grenady
V roce 1983 se objevily rozpory ve vládnoucí straně. Boj o moc vyvrcholil marxistickým vojenským pučem.[2] Vláda Maurice Bishopa byla svržena a moci se chopil generál Hudson Austin. Maurice Bishop byl nejprve v domácím vězení, 19. října byl pak popraven. O šest dní později (na základě výzvy generálního guvernéra a žádostí okolních východokaribských států)[7] americký prezident Ronald Reagan nařídil invazi na ostrov a svržení režimu. Oficiálním, americkou veřejností široce přijímaným,[11] zdůvodněním byla snaha o ochranu 800 studentů medicíny na univerzitě v Saint George's.[11]
13. října 1983 došlo na Grenadě k dalšímu převratu; během vnitrostranických bojů se místopředseda vlády a hlava radikálně-marxistické frakce uvnitř NJM Bernard Coard chopil moci.[zdroj?] Bishop byl zatčen a umístěn do domácího vězení. Díky masovým projevům nespokojenosti obyvatelstva se Bishopovi podařilo z domácího vězení uprchnout a znovu stanout v čele vlády. Svými protivníky byl ale znovu zajat a spolu s těhotnou manželkou, čtyřmi ministry a šesti stoupenci 19. října popraven. Jejich těla nebyla nikdy nalezena.[2] Moci se chopila LRA pod vedením gen. Hudsona Austina. Ten se stal hlavou nově ustavené vojenské vlády. V zemi byl vyhlášen zákaz vycházení, za jehož porušení hrozila smrt.[5]
Jednotky americké námořní pěchty o síle 1900 mužů (za podpory jednotek Barbadosu, Dominiky, Jamajky, Svaté Lucie a Svatého Vincence a Grenadin)[11][12] po krátkém boji zatkly grenadské politické špičky i jejich kubánské poradce,[2] evakuovaly všechny americké občany,[7] obnovily ústavní pořádek (pozastavený PRG v roce 1979)[7] a vrátily moc do rukou generálního guvernéra, Sira Paula Scoona, který vybral Nicolase Braithwaita, bývalého představitele Commonwealthu, aby se ujal úřadu prozatímního předsedy vlády.[8] Byly uspořádány svobodné volby. Po vytvoření nové proamerické vlády Nové národní strany (anglicky New National Party, NNP) v čele s Herbertem Augustem Blaizem (získala 14 z 15 křesel v dolní komoře parlamentu)[7] v prosinci 1984 se americká armáda ze země stáhla, přestože mírové síly zůstaly na ostrově až do následujícího roku.[8]
05. 03. 2014 | 18:23

S.Š. napsal(a):

Id :
Mohla, kdybych chtěla. :-)
Ale budiž : Prověřovaná osoba. Od února 1989.
Ještě máte nějakou "zajímavost", pane Id ? Nemáte. Tak to je slabota.
Já bych ale taky něco měla :
http://zpravy.idnes.cz/psycholog-hubalek-nedivte-se-nicemu-tretinu-naroda-tvori-pitomci-p93-/domaci.aspx?c=A091120_152459_domaci_lpo
:-)
05. 03. 2014 | 18:23

Martin1 napsal(a):

Zpráva ze spodní lišty ČT24:
"Rusové použili na Krymu i kybernetický útok"
--------
Pod čarou, zde je důkaz:
http://www.youtube.com/results?search_query=kybernetick%C3%A1%20babi%C4%8Dka&sm=3
05. 03. 2014 | 18:28

ld napsal(a):

S.Š.,

Mädchen, mě jenom zajímalo, kdo se mohl nechat naverbovat za udavače na sklonku éry komančů :-).
A psina je, že vzápětí změní stranu barikády. Ale to je v tom fochu standart. Je dobře k poznání, jaká verbež tady káže morálku :-).
05. 03. 2014 | 18:31

vasja napsal(a):

Kundera napsal(a):
Viola
Vy jste si nevšimla ukončení překladu , když Putin hovořil o financování Mejdanských teroristů , a potom ještě několikrát během přenosu ?
---------------------------
Od 27. minuty do 32 asi.
05. 03. 2014 | 18:31

Kundera napsal(a):

Yosif K

A co tohle :

Následky invaze

Světové reakce na invazi byly v drtivé většině negativní. Hlasování Rady bezpečnosti OSN pro odsouzení invaze Spojené státy vetovaly, čímž bylo výhradně negativní hlasování ztraceno. Valné shromáždění také širokou většinou hlasovalo proti invazi. Prezident Reagan takovou kritiku odmítl jako jednoduše jalovou protiamerickou náladu, ačkoli většina států ve většině hlasování Valného shromáždění odsuzovala i sovětskou invazi do Afghánistánu čtyři roky předtím. Přišla i ostrá kritika od spojenců Ameriky, především od Kanady, což vedlo k rozsáhlému kontingentu zahraničních pomocných poradců na Grenadu.

Invaze nemohla být načasována lépe. Lidé na Grenadě byli tak roztrpčení a rozdělení převratem a následným zabíjením, že odpor byl pouhým zlomkem toho, jaký mohl být, kdyby byla invaze přišla o dva týdny dříve. Podobně i opozice ve Spojených státech, jež by byla poukazovala na pokrokovou a lidovou granadskou vládu za Bishopa, musela uznat, že následující režim byl brutální, nepopulární a nelegitimní. Pozornost veřejnosti byla zaměřená na bombardování námořních kasáren v libanonském Bejrútu pár dní předtím, kdy bylo zabito 242 mužů ve službě, takže lidové sympatie a podpora ozbrojených sil byla neobvykle vysoká.

Během následujících měsíců byly na Grenadě zrušeny masové organizace, odborové svazy byly přeorganizované, bylo vyhnáno přes polovinu lékařského personálu, investiční a daňové zákony byly zrevidovány ve prospěch zahraničních investic a družstevní a státní podniky byly prodány soukromým zájemcům. Billboardy, které dříve inspirovaly obyvatelstvo, aby konalo pro spravedlnost, rovnost, rozvoj a národní nezávislost byly rychle nahrazeny jinými, vytvořenými k tomu, aby nabádaly k nakupování amerických spotřebních produktů.

Kvalita života se pro většinu ostrovanů v období po invazi zhoršila, navzdory toku americké pomoci. Nejvíc je to vidět v oblasti zdravotní péče, když v zemi, kde bylo 60 % populace ve věku pod 25 let, nezůstal jediný pediatr, ani tu nezbyl jediný psychiatr, který by pečoval o 180 duševně nemocných pacientů. (Sedmnáct pacientů a jeden člen personálu bylo zabito, když USA během invaze bombardovaly psychiatrickou kliniku.)

Invaze USA na Grenadu vyvolala v celém Karibiku hony na čarodějnice za těmi, kteří sympatizovali s levicí. Země, které si myslely, že mají právo coby nezávislé, suverénní národy dostávat ekonomickou a vojenskou pomoc od každého, koho požádají, zjistily, že si to musí rozvážit. Například den po invazi Surinam zavřel ve svém hlavním městě kubánské velvyslanectví v Havaně a kubánské diplomaty vyhnal.

Při záboru ostrova byla většina zahraničních lékařů, učitelů i dalších civilistů šmahem zatčena a vyhnána činovníky USA: Krátce po invazi jednotky USA přepadly a vyplenily Ekumenické středisko papeže Pavla, kvůli jeho údajným „rozvratným aktivitám“ při pomáhání chudým. Stovky Grenaďanů byly celé měsíce bez obvinění zadržovány. Někteří podezřelí byli spoutáni a dostali pásky přes oči, což je porušení norem Haagské konvence o válečných zajatcích. Jediná rozhlasová stanice na ostrově byla obsazena námořní pěchotou USA: Bylo vážně okleštěno právo na svobodné shromažďování, tisk byl cenzurován a byl zrušen výnos habeas corpus.

V příštích několika letech síly USA uvolnily sevření a umožnily všelidové volby. Grenada se přidala k ostatním malým karibským ostrovům, vedeným konzervativní a úplatnou elitou. Současná středopravicová vláda například se zapojila do některých významných nezákonností při získávání smluv na projekty veřejných prací zahraničními investory se zločinnými vazbami a uchylovala se k pevninským bankovním operacím s malým dohledem. Ačkoli se grenadská ekonomika rozrůstá, je tu obecně rozšířená chudoba a vychází najevo, že země má malou možnost výběru kromě následování neoliberální pravověrnosti, diktované Washingtononem a s ním spojenými mezinárodními finančními institucemi.
05. 03. 2014 | 18:32

mb napsal(a):

dobry blog ... slamo ohledně dobrovolnosti a nedobrovolnosti tam mate několik logických chybek ( čeští němci se stali obyvateli nově vzniklého československa minimálně právě tak nedobrovolně jako Krymané Ukrajiny ...) ...

ty analogie Hitler Putin bohužel sedí ... a bohužel z nich také podobně mrazí ...

,.,, zatím ... hezký večer
05. 03. 2014 | 18:35

Petr z Tábora napsal(a):

To jsou na tom Lidovci špatně, když autor s uvedenými názory je lídrem jejich kandidátky do EP. Je dobré fandit na Ukrajině proevropským silám, ale mělo by se to dělat solidním způsobem. Putinovo Rusko má řadu slabin, které lze inteligentně kritizovat.
05. 03. 2014 | 18:40

ferenc šutrházi napsal(a):

mb napsal(a):
dobry blog ... slamo ohledně dobrovolnosti a nedobrovolnosti tam mate několik logických chybek ( čeští němci se stali obyvateli nově vzniklého československa minimálně právě tak nedobrovolně jako Krymané Ukrajiny ...) ...

ty analogie Hitler Putin bohužel sedí ... a bohužel z nich také podobně mrazí ...

,.,, zatím ... hezký večer

Ty asi budeš pořádný trouba. A to myslím hlásnou troubu.
05. 03. 2014 | 18:42

Yosif K napsal(a):

Kundera napsal(a):
Můžete mě černoprdelníku Svobodo vysvětlit rozdíl mezi ruskou agresí na Krymu a americkou agresí na Grenadě ?
Mimo toho, že na Grenadě zůstali po zásahu amerických vrahů mrtví lidé a na Krymu nechcípla ani kočka.

05. 03. 2014 | 17:25
Na grenadě se především masově vyvraždovali komunističtí vrahové a satrapové sami mezi sebou. Přečtětě si něco o tom na netu než začnete šířit miímozní rudoprávní blafy. Polpotovští komunisté masově vyvraždovali prokubánské komunisty.

Dokonce ani soudruh Fidel Castro se moc nečilil kvůli americké invazi - dokonce poručil kubánským dělníkům aby se nestavěli američanům na odpor. Američané prakticky zachránili kubáncům holé životy - komunista Hudson Austin byl hov...do Polpotovského typu který začal svou vládu stanným právem a fyzickou likvidací umírněnějších komunistů.

Pokud chcete zavádět na grenadě znovu komunismus - můžete - díky američanům je Granada svobodná země se svobodnými volbami - pochybuji že byste tam však po polpotovské komunistické epizodě nejak výrazně uspěl.

Podobně se to "vymklo soudruhům z ruky" i v Afganistanu. Rusové zasáhli v Afganistánu hlavně proto že komunistická a ultrakomunistická frakce se začaly masově vyvraždovat mezi sebou. Rusové měli tehdy zaskladněného Babraka Karmala v kopálistickém treninkovém centru u Kremnice, naložili jej do ANTONOVA i s rodinou a on za letu "zavolal z Kabulu o pomoc sovětské soudruhy" a už to letělo. Nutno říct že Babrak Karmal byl proti předchozí bolševické svoloči relativně umírněný soudruh, Rusové prostě měli více želízek v ohni a měnili je dle potřeby, starou komunistickou garnituru sami odpráskli jak vzteklý psy.
05. 03. 2014 | 18:45

Yosif K napsal(a):

KUNDERA NAPSAL
Během následujících měsíců byly na Grenadě zrušeny masové organizace, odborové svazy byly přeorganizované, bylo vyhnáno přes polovinu lékařského personálu, investiční a daňové zákony byly zrevidovány ve prospěch zahraničních investic a družstevní a státní podniky byly prodány soukromým zájemcům.
KONEC CITATU.

Milý pane levicový trumbelínku, pochybuji že by někomu z Grenadanů scházely "masové organizace" a "všelidové vlastnictví výrobních prostředků".

Grenadanům se odlehlo od vlády komunistických satrapů, kteří se začali vyvraždovat sami mezi sebou.

Polpotista Hudson Austin nechal vyvraždit bandu okolo prokubánského komanče Bishopa včetně jeho kolegů, roidny a těhotné manželky - Rudé právo oplakávalo opravdu hov...da k pohledání.......
05. 03. 2014 | 18:50

S.Š. napsal(a):

Id : Aha. Prověřovaná osoba se nechala naverbovat ? Tak to jste to rozčísl ! :-)
Pěkný den, pane Id.
05. 03. 2014 | 18:54

Elena napsal(a):

Столичный "Правый сектор" намерен устроить кровавую бойню в Одессе (фото)

Сегодня, 17:07

На данный момент из Киева в Одессу прибывают бойцы "Правого сектора". Место сбора бойцов - театр музыкальной комедии. Сейчас сторонников Евросоюза около двухсот, люди облачены в камуфляж с касками, дубинками и щитами.
Бойцы настроенны вражески к журналистам, проверяют документы и не хотят отвечать на вопросы.
Как удалось выяснить нашему корреспонденту, бойцы приехали в город, что бы спасти заблудшие души про российских граждан. Также, вояки отметили, что просто так сегодня не покинут город
http://info-center.od.ua/9956-stolichnyy-pravyy-sektor-nameren-ustroit-krovavuyu-boynyu-v-odesse-foto.html
05. 03. 2014 | 18:58

Pepa Řepa napsal(a):

Kundero
skláním se před profesionalitou plánovačů invaze na Grenadu-přinesla hmatatelný výsledek-a o to víc se podivuji nad současnou akcí našich tupých kormidelníků, kteří rozvrtali co mohli a pomrvili co mohli a všude je výsledek horší než byl před tím.

Blog nemá smysl komentovat, aspoń vím koho nevolit.
05. 03. 2014 | 18:59

Elena napsal(a):

Pepa Řepa , Estonsky minister potvrdil, ze ta nahravka je prava.
05. 03. 2014 | 19:07

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Nedávno jsem zavadil o prohlášení jedné odporné neřekl bych ani lidské bytosti,
která obviňovala bývalou ukrajinskou vládu ze střelby do lidí.

Ponechám stranou to, kdo střílel, ten, kdo má v hlavě mozek asi ví, kdo o něco podobného měl zájem,
ale připomenu ještě jiné věci


„Izraelci stříleli po autě OSN, dva mrtví

8. ledna 2009   16:42 | Lidovky.cz
GAZA - Izraelské síly ostřelovaly nákladní vůz Organizace spojených národů, který během tříhodinové přestávky v bojích převážel humanitární pomoc do pásma Gazy. Řidiče auta při tom izraelští vojáci zastřelili a další člen posádky později zahynul v nemocnici. OSN následně oznámila, že pozastavuje svou činnost v pásmu Gazy.“
Zdroj: http://www.lidovky.cz/izraelci-strileli-po-aute-osn-dva-mrtvi-fco-/zpravy-svet.aspx?c=A090108_133502_ln_zahranici_mtr

„Podle organizace Human Rights Watch (HRW) zabili izraelští vojáci při ofenzívě v pásmu Gazy na počátku roku 11 civilistů, přestože ti signalizovali bílou vlajkou, že nechtějí bojovat. HRW vyzvala Izrael, aby záležitost vyšetřil. „
„Mezi oběťmi má být pět žen a čtyři děti. Celkem se jedná o sedm případů, při nichž vojáci přinejmenším neochránili civilisty anebo po nich rovnou úmyslně stříleli, uvedla organizace. Izrael podle BBC vyšetřuje pět takových případů, ale zároveň upozorňuje, že bílé vlajky zneužívalo militantní palestinské hnutí Hamás. „
http://www.palestine.cz/embassycz/index.php/actual-news/130-izraelci-v-gaze-stileli-po-civilistech-s-bilymi-vlajkami-hamas-barvu-miru-zneuival

„Bývalí izraelští vojáci popisují utrpení a strach palestinských dětí
Více než třicet bývalých izraelských vojáků popsalo své zkušenosti, jak brutálně izraelská armáda zachází s palestinskými dětmi při vojenských operacích a zatýkání. Jejich zkušenosti se objevily v knížečce vydané skupinou bývalých vojáků Porušení mlčení. Informuje o ní list Guardian, který s jedním ze svědčících vojáků mluvil.“

„Žadonil o život
Jiný voják zase popsal zatčení chlapce, který v roce 2007 v Kalkílíji házel kameny na projíždějící auta izraelských vojáků. „Někdo musel udělat něco s dětmi házejícími kameny na silnici, protože by mohly zabít,“ vysvětlil důvod zásahu a dodal: “Ten kluk, který ležel na zemi a žadonil o svůj život, měl asi devět let."“
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/277057-byvali-izraelsti-vojaci-popisuji-utrpeni-a-strach-palestinskych-deti.html

A to ten, které bych ani nenazval lidskou bytostí,
je stoupencem podobných zvěrstev a v jejich výčtu by bylo možné pokračovat do nekonečna.

Tak už to obyčejně bývá. Těm, co dnes obhajují hitlery, nikdo nevysvětlí, že hitler je ten, kdo může cokoliv a ne ten, kterému růsní svobodové upírají i právo na svou obranu a obranu svých lidí ve svém sousedství.

Hitlerové dneška za přispění různých svobodů si mohou dělat co chtějí, a kdo před nimi neklečí na kolenou, tak na toho hned naskočí hitlerovi lokajové, chtíví přiživit se.

Včetně propagandistů a cenzorů.

Hitler by sám nic nesvedl, bez těch, kteří mu chtějí sloužit a společně s ním ovládat svět.
Nazývat hitlerem ty, kteří se nechtějí této sebrance klanět, mohou jen ...
05. 03. 2014 | 19:10

pepa napsal(a):

Pan Svoboda má extrémní obavu, aby jej členové GRU se Stalinovým příkazem nenacpali
do pytle a unesli do Izlaele, kde by byl souzen jako největší zabijak židů.Proč, protože
v Izraeli je největší počet ruských židů, kteří čekají, že Putin založí na Krymu druhý
Izrael a Svoboda by jim v tom bránil.
05. 03. 2014 | 19:11

mb napsal(a):

ferenc šutrházi ... asi nemám žádné prostředky, jimiž bych vás přesvědčil o opaku, takže to necháme tak, jak to je ...

... hezký večer ...
05. 03. 2014 | 19:21

aljoša aljach napsal(a):

Aljaška je ruská! Oni jedí zelí. Kdo ví proč?
05. 03. 2014 | 19:22

Kundera napsal(a):

Yosif K

Já jsem vám do přiblblých fašistů nenadával, nevím proč nadáváte vy mě.

Ale já už si zvykl, že od primitiva s krásným ruským jménem se nic jiného čekat nedá.
05. 03. 2014 | 19:28

Viola napsal(a):

Pane Kundero a vasjo,
"Vy jste si nevšimla ukončení překladu , když Putin hovořil o financování Mejdanských teroristů , a potom ještě několikrát během přenosu ? "

To jsem si všimla, asi se překladatelce udělalo nevono, no to se v ČT teď prý stává.
Ale mi to nevadilo, hlavně že zvuk byl.
05. 03. 2014 | 19:28

teda, velebnosti napsal(a):

Proti Svobodům by mělo.
Nebo kdokoli jiný.
Když už si od nich neumíme pomoct sami.
05. 03. 2014 | 19:39

Jáchym napsal(a):

Mít stát okupován putinovci , to bych opravdu nerad.

To by bylo némlich to samé, jako mít tu pátou kolonu ve formě KDU či její dcerky Topky.
Nebo nedejpánbu mít pana Svobodu v evropském parlamentu...
05. 03. 2014 | 19:45

Yosif K napsal(a):

Kunderas napsal:

Bylo vážně okleštěno právo na svobodné shromažďování, tisk byl cenzurován a byl zrušen výnos habeas corpus.

KONEC

No to jste mne vážně pobavil - tohle je . Vývoj na Grenadě byl od komunistické totality která šikanovala a zavírala nekomunisty ku komunistické totalitě která vyvraždovala i komunisty a vy oplakáváte že na pár týdnů po svržení krvavých komunistických hord "Bylo vážně okleštěno právo na svobodné shromažďování, tisk byl cenzurován a byl zrušen výnos habeas corpus."

Jak si myslíte že to vypadá v jakýchkoliv komunistických režimech? Vy jste za bolševiků měl právo na svobodné shromaždovaní a právo na habaes corpus?
05. 03. 2014 | 19:48

Desiderius napsal(a):

Měl by se okamžitě změnit zákon o možnosti dvojího občanství,přijatý v červnu loňského roku a platný od 1.1.2014.Je jasné,že Rusové začnou zákon zneužívat a vznikne u nás pátá kolona Rusů,kteří budou mít všechna občanská práva jako my, tj. budou volit,budou moci kandidovat atd.Dovedu si představit, jak ruští, resp. čeští občané...povolají Putina na pomoc, protože si vymyslí báchorku o svém vlastním ohrožení. Dělal to tak Hitler a rozrpoutal II.světovou válku. O dostavbě Temelína ruskou firmou ani nemluvě.Jenom blázen a politický sebevrah by za této situace zvedl ruku pro tuto variantu.Jsou tu i další ruské firmy. LUKOIL, DR.MAX,PENTA a mnoho dalších. Zatím se jim nevěnovala žádná pozornost,ale tyto firmy představují zásadní bezpečnostní riziko. Shromažďují obrovský majetek,snaží se ovládnout strategická odvětví,mohou v nich získat monopolní postavení.Lékárenský trh ovládádaný ruskou firmou,neumím si představit horší bezpečnostní situaci. Možná, že Rusové udělali s Ukrajinou vážnou chybu a evropské země si budou více všímat těchto bezpečnostních rizik.Je nevyšší čas.
05. 03. 2014 | 19:50

Bestia triumphans napsal(a):

S.Š. napsal(a):
"Id : Aha. Prověřovaná osoba se nechala naverbovat ? Tak to jste to rozčísl ! :-)
Pěkný den, pane Id. "

!
logika nebude silnou stránkou pana Id, nezlobte se na něj, paní S.Š..
:-)
05. 03. 2014 | 19:59

Bestia triumphans napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/psycholog-hubalek-nedivte-se-nicemu-tretinu-naroda-tvori-pitomci-p93-/domaci.aspx?c=A091120_152459_domaci_lpo

Jen by mne zajímalo, proč si ruská ambasáda vybírá svou diskusní klaku zrovna z této třetiny?
:-)
05. 03. 2014 | 20:04

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

„NAŠI" OSTŘELOVAČI ?
**************************************
V rámci slovní protiofenzívy nyní Rusko zpochybňuje i západní obviňování z invaze na Krym. Zatímco Kyjev obvinil Moskvu, že na Krym poslala 16 tisíc vojáků, argumentuje Kreml tím, že na základě dohody s Ukrajinou o pronájmu námořní základny.

V Sevastopolu může mít na Krymu celkem 25 tisíc vojáků, 24 dělostřeleckých systémů, 132 obrněných vozidel a 22 vojenských letadel. Smlouva, za niž Kreml Ukrajině odepisoval skoro 100 milionů z jeho dluhu, původně platila do roku 2017, před dvěma lety ale byla prodloužena až do roku 2042 (s následnou pětiletou opcí), ovšem výměnou za zlevněný ruský plyn. Ukončení jeho dodávek je tak podle všeho porušením dohody a ruská Černomořská flotila by tak mohla být v Sevastopolu „jen“ do roku 2017.
************************************************************

Americký portál Daily Beast poukazuje na skutečnost, že z mezinárodního hlediska by se ani tak o invazi v pravém smyslu – tedy, že by pravidelná armáda překročila hranice – nejspíš nejednalo, protože ozbrojenci v uniformách a bez výložek jsou ve skutečnosti ruskou obdobu žoldnéřů z amerických soukromých „bezpečnostních agentur“ působících třeba v Iráku či Afghánistánu. Na Krymu se ale zjevili v dostatečném počtu, aby nad poloostrovem převzali účinnou kontrolu i bez pravidelné ruské armády. K tomu jim sekunduje na 11 tisíc dobrovolníků z „oddílů sebeobrany“, jak tvrdí šéf krymské „vlády“, jejíž legitimita je stejně pochybná, jako té kyjevské.
*************************************************************************
A z píárového hlediska je ještě horší,
že se na webu objevil záznam telefonátu šéfky unijní diplomacie Catherine Ashtonové s estonským ministrem zahraničí Urmasem Paetem.

„Jsme stále více přesvědčeni o tom, že za snajpery nestál Janukovyč, ale někdo z nové koalice,“ říká mimo jiné (cca od 8:30 minuty) Paet. A Ashtonová na to: „Myslím, že to musíme vyšetřit. Myslím, že jsem to nevěděla, je to zajímavé. Páni!“

Rozhovor obou politiků se odehrál 25. února,
kdy vrcholily boje ozbrojenců z Majdanu s bezpečnostními oddíly Janukovyčovy vlády.

Paet v něm mimo jiné podotýká, že lékařka, která ošetřovala oběti odstřelovačů, mu tvrdila, že demonstranti i policisté byli zasaženi stejnými lidmi a stejnými kulkami a se stejným odstřelovačským „rukopisem“.

„Jo, no to je hrozné,“ Ashtonová na to. „Znepokojuje mě, že nová koalice nechce vyšetřit, co se doopravdy stalo,“ pokračuje Paet. Při bojích v Kyjevě bylo celkem zabito 94 lidí a dalších asi 900 jich bylo zraněno.
05. 03. 2014 | 20:06

mb napsal(a):

československá:

krev se mi pění asi
rusák už rozdal pasy
už sa mi priamo varí
rus zabral Karlovy Vary ...
05. 03. 2014 | 20:16

TomášL napsal(a):

S.Š.

Byla jste v Jižní Osetii nebo Abcházii?
05. 03. 2014 | 20:22

Jáchym napsal(a):

Udo reCAPTCHA :
Mě vadí JAKÁKOLI vraždící holota.
Etnicita není přitěžující ani polehčující okolností.

(Nejvíc by mně nas..tvalo, kdyby tam byla vyslána tuzemská placená vraždící holota. Máme štěstí, zatím.)
05. 03. 2014 | 20:23

Gudka napsal(a):

Autore,

blokování berbank?
Tak nevím, uzavřel jsem smovu s rtakouskou Voksbankou a ta můj účet prodala ruské Sberbnance, Nikdo se mě neptal, ze všeho nejméně revanšisté z Vídně a imperialisté z Moskvy.
Jsem rád, že hloupost a lživost vaší argumentace dobře souhlasí s tím, za koho kandidujete - totiž za lidovce.
Většina lidéí si totiž pamatuje, jak to začalo v e vámi zmíněné Osetii a Abcházii, že totiřž ten, kdo tato území napadl a zamířil vojenský útok proti civilnímu obyvatelstvu, byla západní marioneta Sákašvili. Protiože byl marionetou, naplánoval to špatně a nevyšlo mu to - ani jemu,. ani jeho sponzorům.
Nejspíš jde na Krymu t.č. o jistou formu okupace.
No a?
Co má být?
Okupace je přece v dnešní době dávno zavedená forma mezinárodní komunikace, současnost je díky politice USA a jejich satelitů tak dobře prookupována, že jde o zcela normální jev, kterému se nikdo nediví.
Dokonce i čeští žoldáci si přivydělávají okupováním. Zatím nedošly zprávy, že by třeba ruské jednotky vybombardovaly na Krymu nějakou svatbu.
05. 03. 2014 | 20:27

Rudé právo hadr napsal(a):

Střelba do zad vlastních lidí z hotelu Ukrajina v Kyjevě obsazeného opozicí se zpomalenými záběry zásahů a hrubou analýzou jejich trajektorie.
www.youtube.com/watch?v=sm2XDVMBPNo

Místo incidentů na GoogleMaps
www.google.com/maps/ souřadnice událostí 50.448317, 30.528334
05. 03. 2014 | 20:27

Yosif K napsal(a):

No to že někdo z praveho sektoru ostřeloval vlastní demonstranty nemohu ani popřít ani potvrdit. Možné je leccos.

Zajímavé však je že bývalý osobní přitel a bývalý dlouholetý poradce Vladimira Putina Alexanedr Illarionov to stejné tvrdí o Putinovské KGB a neoznačených oddílech specnaz. Ani toto nedá ano potvrdit ani popřít.

Ohledně směšných Bakalovonezvaných tvrzení mohu říci toto.
1) velká část israelských arabů každý den potichu děkuje bohu že se narodili v Israeli. Israelská minimální mzda je pětinásobek jordánské mzdy vysoce kvalifikovaného dělníka. O rozvrácené Syrii a Egyptu nemluvě.
2) velká část arabů na "okupovaných uzemích" se bojí dne kdy by se Israel stáhnul - okamžitě by vypukl mezi svárlivýmni araby stejný hladomor a b...del jaký panuje v Egyptě a Syrii. Fatahovci se bojí dne kdy by se Israel stáhnul protože hned druhý den by je vyvraždili Hamasisté.
3) Israelský "utlak" spočívá v tom, že pokud nějaký zdivočelý pubertální fakan sopustavně a vytrvale hází po židech cihly a kamení s úmyslem zabít, tak si pobude v polepšovně. Taky občas na CNN ukazují jako typický "válečný zločin" že jeden vytrvale provokující arabský fakan dostal gumovou kulkou do stehna a pak se tam držel. Tohle CNN uklazovala celý týden, něco se o židech a arabech ukazovat musí, hlavně jak arabové trpí, chudáci.

Arabsko-arabský útlak spočívá v tom, že se arabové sami mezi sebou zuřivě masově vyvraždují v "Palestině" po stovkách, v Egyptě po tisících a v Syrii po statisících a arabové a evropští salonní bolševici tomu říkají "arabské jaro".
05. 03. 2014 | 20:34

Kundera napsal(a):

Pro primitiva Yosifa K :

Velmi rozezlena byla invazí také tehdejší britská premiérka Margaret Thatcherová, která na prezidenta USA Ronalda Reagana naléhala, aby vylodění v Grenadě zrušil. "Ta akce bude nahlížena jako zásah do vnitřních záležitostí nezávislého národa, ať už je jeho režim jakkoli neatraktivní," apelovala Thatcherová.

Zatvrzelá komunistka, že Yosife ? Ona vlastně bojovala na Falklandách za Rusi, aby si tam mohli postavit základnu.
05. 03. 2014 | 20:39

Viola napsal(a):

Pan Křeček v Hydeparku - vynikající.
05. 03. 2014 | 20:41

Gudka napsal(a):

Viola

Ano, tlumočení Putinovy tiskovky byl úděsně nekvalitní. A i to tlumočení 2x na dlouho přestalo, když Putin říkal věci které jsou nepříjemné a nebylo cílem ČT to českému divákovi zprostředkovat. Výmluvné byl, že ten tzv. "výpadek" nebyl ani komentová dodatečně - jako by se nic nestalo.
05. 03. 2014 | 20:41

Yosif K napsal(a):

Pravda je že okupace není nic zvláštního - Putin okupuje, tak okupuje. Je to prostě demoška síly, se kterou se nedá nic dělat. Mnoha Ukrajincům se to příčí, jiným se to možná líbí, celou krajinu si asi Putin okupovat netroufne.

Akorát by Putin nemusel lhat že se na Krymu pořádali pogromy Rusy. Okupace Krymu je trest Zkrajině za to že svrhla totálně zkorumpovanou víceméně proruskou loutku.

Když jsem Ukrajincům říkal že měli počkat na přístí volby, tak mi řekli - u nás nezáleží na tom jak lidi volí, u nás záleží na tom kdo ty hlasy sčítá.

V "nerozhodných regionech" (typu Mykolaevka atp) bylo pro Janukovyče rozhodnuto jednoduše. Před zavíráním volebních místností prošel přes policejní kordon chlap s pytlem hlasů pro Janukoviče, hodil hlasy do uren, opravil vysledky a řekl členům komise že pokud o něčem ceknou, že je nechá postřílet i s rodinami.

SO IT GOES. Takhle to prostě na Ukrajině chodí. To co se tam stalo není vysledek spiknutí, 5 miliard USD atd atd.

To co se tam stalo je vysledek toho že to KGB nakonec prostě "neuřídila".
05. 03. 2014 | 20:45

Yosif K napsal(a):

Kundera napsal(a):
Pro primitiva Yosifa K :

Velmi rozezlena byla invazí také tehdejší britská premiérka Margaret Thatcherová, která na prezidenta USA Ronalda Reagana naléhala, aby vylodění v Grenadě zrušil. "Ta akce bude nahlížena jako zásah do vnitřních záležitostí nezávislého národa, ať už je jeho režim jakkoli neatraktivní," apelovala Thatcherová.

Zatvrzelá komunistka, že Yosife ? Ona vlastně bojovala na Falklandách za Rusi, aby si tam mohli postavit základnu.
05. 03. 2014 | 20:39
No vidíte to jsou paradoxy, Thatcherová byla proti invazi na Grenadu a Fidel Castro byl zase rád - že mu komunisti-polpotisti nestihli vyvraždit kubánský dělníky co tam v počtu tří tisíc budovali leteckou základnu pardon civilní letiště.

Třídní boj je ohromně složitá věc - při které se mnohdy vyvraždují i komunisti mezi sebou, so it goes.......

Zrovna tak boj propti israelské agresi je ohromně složitá věc - za celý rok israelci zavřou na rok do polepšovny 5 arabských pubertálních fakanů za házení cihel po židech a arabští protimperialističtí soustruzi zatím stihnou sami mezi sebou vyvraždit 80 tisíc Arabů včetně žen a malých dětí.

Halt když se klácí imperalistický les tak lítají protimperalistický třísky kol dokola kolem.
05. 03. 2014 | 20:54

pipon napsal(a):

Putin je blazen s napoleonskym komleksem lovi amfory chyta osmi metrove stiky atd...
05. 03. 2014 | 20:55

Gru napsal(a):

Milý Yosife,

"Když jsem Ukrajincům říkal že měli počkat na přístí volby, tak mi řekli - u nás nezáleží na tom jak lidi volí, u nás záleží na tom kdo ty hlasy sčítá."

Je to pravda, ne však celá. To přece není specifikum Ukrajiny, ale je to tak všude, Tuto pojistku má zabudovaný každý režim. Ani mi nevadí rozpor mezi vašim nynějším tvrzením o pytli zfalšovaných hlasů s tehdy aktuálním posudkem mezinárodní komise o "férovosti voleb". OBSE a pod.

Zabudovanou pojistku umožňující zmanipulování volby jsme viděli pěkně obnaženou v případě prezidentských voleb v USA 2000, kdy rozhodoval soud (!!), kdo "vyhrál".

Současná situace v Kyjevě je například navozená nikoliv volbami, ale násilně. Což je v zásadě v pořádku, jelikož je to přímočařejší, majdanistská vláda je s odkazem na nezvolenost a násilnost označovaná za nelegitimní dost neprávem.
Násilí přece stojí v nějaké formě za instalací a udržení každé vlády.
05. 03. 2014 | 20:58

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Svoboda
Gentleman a současně katolík by neměl být opilý již před 6 hodinou odpolední. V prvém případě je to proti společenským zvykům a v druhém případě je to lehkým hříchem.

" Ach, ta nesnesitelná lehkost grafomanství ! "
05. 03. 2014 | 20:59

Yosif K napsal(a):

TomášL napsal(a):
S.Š.

Byla jste v Jižní Osetii nebo Abcházii?
05. 03. 2014 | 20:22
Já znám pár Abcházců a úplně je chápu. Jak Gruzíny tak Rusy mají rádi asi tak jako třísku v prdeli, ale ruský pas a ruský jazyk jsou jim stokrát užitečnější než gruzínský pas a gruzínský jazyk.

S ruským pasem a jayzkem mohou pracovat po celém Rusku, gruzínský pas je jim na nic a gruzínština je užitečná leda tak na recitaci gruzínské poezie.

Je svatá pravda že pokud si Abchazi a Oseti mají vybrat mezi Gruzií a Ruskem tak Rusko je uplně logická volba.

Gruzíni udělali chybu že tlačili národní menšiny do výuky Gruzinštiny - ale jako nacionalisti si to nemohli odpustit.

Přesto je pravda že Rusové jednají z velkoruského šovinismu - do ochrany minorit v Gruzii se se...rou jenom proto, že to není v Rusku, ale kdyby se ozvali dejme tomu Karelofinové že chtějí zpět do Finska tak je nechají odvézt na Sibiř.
05. 03. 2014 | 21:03

na napsal(a):

Zaplatila vraždící snajpry na Majdanu opozice? Podezření sílí
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/zaplatila-vrazdici-snajpry-na-majdanu-opozice-podezreni-sili_300222.html#.UxeDyIXA9xQ
05. 03. 2014 | 21:07

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Drobná oprava
Banderovci neovládali celou Ukrajinu, ale jen některé její části, stejně tam prakticky několik desetiletí vládli.

Ten dokument je tuším zde:
http://uloz.to/xr556kVn/banderovci-dokument-cz-avi

V konfrontaci s nimi dopadla špatně i československá armáda.
05. 03. 2014 | 21:18

Filuta napsal(a):

Však oni západní politici zmehnou a přestanou vyhrožovat zmrazením kont bohatých Rusů, když jim Putin pohrozil tímtéž.
Zajímavý vývoj bude mít taky odposlech hovoru mezi estonským ministrem a Asthonovou. Pokud se prokáže, že ostřelovači byli najati "demokratickou" opozicí , asi budou mít pravdalásky zase problém.
V HP velmi trapně útočil manipulátor Klepetko na Křečka a mlátil mu o hlavu jeho výrokem o Ukrajině.
Křeček jen naprosto správně konstatoval, že na násilí a vraždění musí každá státní moc odpovědět násilím. Pod dobrém to opravdu jaksi nejde.
Klepetka tato odpověď vysloveně rozlítila.
Ten trouba si asi představuje, že měli policajti jít proti ozbrojeným násilníkům s rukama nad hlavou a nechat se dobrovolně postřílet.
Jak dlouho bude Čt ještě zaměstnávat podobné génie?
Na ČT se už nedá koukat.
Pořád si vedou svou a lžou i v době, kdy se ta lež o "boji za svobodu" pomalu hroutí jak domeček z karet. Názor občanů je vůbec nezajímá, předstírají, že jim to žereme.
05. 03. 2014 | 21:20

Karel napsal(a):

Vyimečně hloupý blog církevního restituenta.
05. 03. 2014 | 21:25

Yosif K napsal(a):

Gru napsal(a):
Milý Yosife,

"Když jsem Ukrajincům říkal že měli počkat na přístí volby, tak mi řekli - u nás nezáleží na tom jak lidi volí, u nás záleží na tom kdo ty hlasy sčítá."

Je to pravda, ne však celá. To přece není specifikum Ukrajiny, ale je to tak všude, Tuto pojistku má zabudovaný každý režim. Ani mi nevadí rozpor mezi vašim nynějším tvrzením o pytli zfalšovaných hlasů s tehdy aktuálním posudkem mezinárodní komise o "férovosti voleb". OBSE a pod.
KONEC CITATU.

Pravda je to že v Ukrajincích "bouchli saze" když se dozvěděoli že majií na věky věkův skončit nikoliv na západě ale v bordelářském Rusku.

Jakpak by lidi čučeli na drát u nás kdyby se Klaus den před podepsáním dohody o vstupu do EU rozhodl z ničehož nic že se místo EU se stane z česka de facto ruská autonomní republika řízená z ruského velvyslanectví VÝMENOU ZA LACINĚJŠÍ PLYN.

KDYŽ UKRAJINCŮM ŘÍKÁM ŽE TED BUDOU MÍT SVINSKY DRAHEJ PLYN ŽE JIM TO PUTINEK SPOČÍTÁ I S ÚROKY, TAK MI ŘÍKAJÍ ŽE SI PUTIN MŮŽE POUŠTĚT PLYN TŘEBA DO SVÝ P...ELE že na to že plyn není že už jsou dávno dávno velmi dobře vytrenovaný.

Samozřejmě ted je jaro, přístí zimu mohou při sběru klacků v lese litovat, ale toto je co si nyní myslí 85% obyvatel Ukrajiny.

Detaily o kterých se nepíše - Janukovičův syn - dentista - nahrabal majetek asi za 5 miliard USD - to by samo o sobě neuselo vadit, ALE například má propachtovanou velkou část železnic na východní Ukrajině - aby ušetřil tak zrušil 70% spojů - spousta lidí tak musí jezdit do práce autem.

Janukovič takto "úspěšně dosáhl" toho že jej zuřivě nenávidí i většina lidí na východní Ukrajině - proto se bál zůstat i v relativně více proruském Charkově a utekl raději rovnou do Ruska.

Partija Regionov Janukoviče hodila pod autobusem hlavně díky privatizačním alotriím Janukoviče JR a pak také okamžitě poté, co se dostaly na veřejnost snímky "Janukovičovy garáže" s 80 veterány.

Česko je plný Rusů a plný Ukrajinců - divím se že místní salonní bolševici se jich nezeptají jak je Putin populární na Ukrajině a A MEZI RUSY KTEŘÍ ODEŠLI ŽÍT DO ČESKA PROTO ABY NEMUSELI SNÁŠET RUSKEJ BOR...EL.
Například "zdravotnictví zadarmo" v Rusku funguje tak že nezaplatíš bokem a zemřeš téměř bez pomoci. A to i v samotné vykladní skříni imperia - v Moskvě.

Když jsem v Praze tak potkávám denodenně několik desitek Ukrajinců a Rusů. Stačí zapříst hovor a neutrálně se jich zeptat.
05. 03. 2014 | 21:27

Michal napsal(a):

..ochrana komunistů ´68, ochrana Zemana, kdyby mu desítky odstřelkovačů na Hradě nestačily, ochrana Babiše...Rusko je prezervativ na ochranu světa!

problém jinde, doma se hroutí nejen pohlavníma chorobama, tedy jak dali do kupy armádu, hned udělali přehlídku a testují kde by se dalo něco ukrást. český komunisti už shání verpánky a budou jim ve Zlíně šít boty, aby nechodili v láptích, přirom rusko staré dluhy splatilo až nedávno a to po 90 % ní slevě!! ale komunisti pracují rádi, jinak by se zapařili u televize
05. 03. 2014 | 21:38

Gru napsal(a):

Milý Yosife K,

já si nemyslím, že důvodem převratu na Ukrajině by bylo "bouchnutí sazí" (proč nebouchají třeba v ČR?), nýbrž trestuhodnost vlády pana Janukovyče. Tím nemyslím to, jestli si jeho klan nahrabal víc, než klan té paní s vánočkou na hlavě. Jde o nezvládnutí. Ať se to kroutí jak chce, vládce je povinnen vládnout a zvládnout. Taky argument s 80 veterány v garáži je poměrně slabomyslný. Jestliže by se už dalo beze zbytku akceptovat, že jich opravdu je 80 a že jsou opravdu jeho, pak podstatné je, že v tomto kontextu byly ukazovány v médiích. Je to doklad jeho zhroucení (stejné automobily by se daly v médiích ukazovat jako doklad jeho osobních kvalit a výjimečné úspěšnosti, kdyby si udržel vládu - vše je relativní).
05. 03. 2014 | 21:40

Yosif K napsal(a):

Putin "osvobodil" krym kde ruská vojska vítají rodiny vděčných civilních a vojenských zaměstnanců ruské námořní základny ale naplil do tváře 85% Ukrajinců a varoval Evropu že je nevypočiatelný a nespolehlivý megaloman.

Historie ukáže zda se mu tato "demonstrace síly" suma sumárum vyplatila nebo nevyplatila.

Jedno je jisté - s Janukovyčem "skvělí ruští stratégové" vsadili na velmi špatného a prohnilého koně. Toho Rusové mohou rovnou nechat odstřelit jak to udělali se svým bývalým komunistickým poskokem v Afganistánu HAFIZULAHEM AMINEM.

Cituji Wikipedii
Dne 24. prosince 1979 SSSR intervenoval na základě žádosti tamního rozhádaného marxistického vládního uskupení. O dva dny později byl za pomoci sovětských zvláštních jednotek zavražděn prezident Hafizulláh Amín a místo něj dosazen Babrak Karmal, bývalý velvyslanec v Československu.

BTW - myslím že i chudák BABRAK KARMAL je na pravdě boží - můj kamoš je znal, s jeho klukama si v Kremnici čutal fotbálek - Rusové milého BABRAKA také hodili pod autobus..... dělat poskoka ruské KGB není jednoduchá věc......
05. 03. 2014 | 21:41

Yosif K napsal(a):

Gru napsal(a):
Milý Yosife K,

já si nemyslím, že důvodem převratu na Ukrajině by bylo "bouchnutí sazí" (proč nebouchají třeba v ČR?), nýbrž trestuhodnost vlády pana Janukovyče.
KONEC CITATU.

No Janukovyč byl pro-ruskej proputinovskej kůn, sorry bylo to tak - doposud jej Purtin chrání jako vzácnou květínku a tvrdí že na Krym pozval Rusy právě Janukovyč.
05. 03. 2014 | 21:44

TomášL napsal(a):

Yosif K

Ohledně názorů na Gruzii čekám na vyjádžení několika Rusů, ale něco -k mně- již prosáklo. Tedy chvíli počkám, až se mi shromáždi odpovědi, abych byl "chytřejší"...
05. 03. 2014 | 21:45

Míla napsal(a):

Yozífku
jste nepřekonatelný slinta.Kterýkoliv oponent je bez šance Vás přeslintat.
05. 03. 2014 | 22:02

Yosif K napsal(a):

Janukovyč si osobně vydělal oficielně za 5 let cca 5 milionů USD - to nejsou mezi oligarchy žádné peníze.

Zatímco v česku každý ví jak vypadala Havlova nebo Klausova vila nebo zemanova Dača, Janukovyč byl "obdivuhodně skromný" - co se týče ukazování fotek baráčku a garážky - o to byl pak šok větší.

Co však lidi dožralo nejvíc je to že jeho synáček nahrabal oficielně k 500 milionům USD a že všichni veděli že tyje z propachtovaných železnic, který brutálně omezily osobní dopravu. (nákladní je zsiková a osbní je ztrátoévá i v česku). To se dotklo milionů lidí. Minulý rok mladej Janukovyč "vyhrál" s pomocí tatíka 50% vládních zakázek Ukrajiny. Tak říkajíc borrrrdel jak v Rusku......

Pokud by Ukrajinci potřebovali vysvětlit co je to nepotismus - tak to je případ Janukovičova synka.

Janukovyč se synkem a Putinek mají své misto v dějinách Ukrajiny na věky věkoucí zajištěno.

Yanukovych's MAKO Group of companies (majority shareholder, Oleksandr Yanukovych) was assessed by the auditor PricewaterhouseCoopers as having $212 million in assets in 2011, grossing $663,000 from sales.[10] In March 2012 Yanukovych’s net worth was estimated to be at least $130 million by Kyiv Post.[2] In 2011, MAKO consisted of 16 enterprises located in Ukraine, Switzerland and the Netherlands, and employed 700 people.[10] MAKO Group is primarily involved in property development and construction, banking, and the export of high-grade coal.[10] MAKO started to grow heavily since 2010.[10] Before 2013 the company had denied it had bid for government public procurement contracts, taking part in government privatizations of state assets, or being involved in the extraction of natural resources.[10] In November 2012 Forbes Ukraine reported that companies linked to (Oleksandr) Yanukovych in 2012 at no cost had taken over majority stakes worth an estimated $10 million in five coal enrichment plants from the state.[10][11] This had been denied by Yanukovych; he claimed it was Black PR aimed against his father.[10] As of February 2013, Forbes Ukraine claims (Oleksandr) Yanukovych earned more in Ukrainian public procurement contracts then any other businessmen since the beginning of 2012.[12] Forbes.ua reported in February 2014 that in January 2014, for example, his businesses won 50% of all state tenders.[13]

In early 2014, his personal assets were claimed to be over $500 million.[14]
05. 03. 2014 | 22:04

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozífku
jste nepřekonatelný slinta.Kterýkoliv oponent je bez šance Vás přeslintat.
05. 03. 2014 | 22:02
Zeptejte se kterýhokoliv Ukrajince v čechách - řekněte mu že Janukovič je dle vás ohromnej dobrák a že Putin to myslí s Ukrajinci ohromě dobře......

Jinak jak Sověti sami vyvraždovali svý vrcholový poskoky v Afganistánu "když to bylo potřebný pro dobrou věc" si můžete na internetu ověřit z tisíců zdrojů.

Divil bych se kdyby se na Ukrajině chovala ruská KGB jinak. Z ruskejch specialistů na špinavý operace měl panickej strach i Klema Gottwald.
05. 03. 2014 | 22:10

Gru napsal(a):

Milý Yosife K,

"No Janukovyč byl pro-ruskej proputinovskej kůn, sorry bylo to tak"

Ale božínku, to přece není podstatné (Tymošenková je taky něčí kůň, Kličko taky, o tom banderovci ani nemluvě) - podstatné je, že to Janukovyč nedokázal uřídit.
Ostatně, celý ukrajinský případ dobře ukazuje, jak oprávněná je například má averze vůči parlamentarismu. Je těžko co labilnějšího a nečestnějšího, než jsou parlamenty. Zejména pak "sněmovní justice" je krajně pochybná. Jako příklad se uvádí hlasování Konventu, který "odsoudil" krále pod gilotinu - ovšem tento parlament byl už 222 let před Kyjevem "majdanizován" lůzou při zářijových masakrech, takže si málokdo dovolil následně hlasovat v parlamentu jinak než pro královu smrt. Podobně v kyjevském parlamentu "osvobodili" poslanci kriminálnici Tymošenkovou pouhých několik desítek hodin poté, co tak původně odmítli učinit. Jenže mezi tím jim mandanisté "domluvili".
Parlamenty jsou všechny nespolehlivé a podezřelé, a to zejména tehdy, když si osobují justiční pravomoc. Historie v podstatě nezná slitování se slabým,i vládci (a to právem), a ovšem ani s populací, která se nechá "majdanizovat". Nakonec přijde vždycky nějaký diktátor - skutečný, ne pouze atrapa - a nabídne lidem skutečnou stabilitu a prosperitu. Na případu porevolučního parlamentu vidíme, jak tentýž parlament nakonec hodí přes palubu (Yosif by řekl "pod autobus" - ale ty tehdy nebyly) i mnohé majdanisty - tehdy si říkali girondisté, hebertisté a jakobíni.
Na závěr je třeba k paralele mezi majdanem a náíměstím Revoluce dodat, že prvotní a nejhlubší nitky tehdy vedly do lůna královy rodiny, kde panovala nevole, že na trůn usedl právě on.
05. 03. 2014 | 22:17

yaya napsal(a):

Jak tohleto může učit na VŠ? Ano, v Česku je to možné, i D'bil u nás může cokoliv, slintat ptákoviny a učit na pomocných školách, co potom z těch "právníků" pod takovým odborným dohledem vyroste, můžeme slyšet dnes a denně. Hnus zhmotnělý, ať někdo přijde a zbaví nás tohoto marasmu, já mu budu vděčný.
05. 03. 2014 | 22:21

strýc virus HxNx napsal(a):

sakra, usnul jsem u kamen a zteplalo mi pivo.
cenzor vymazal můj škaredý příspěvek komentující výmluvný vzhled autora tohoto blogu.
nuž, nevadí. má na to právo, opakovat se dnes již nebudu.
05. 03. 2014 | 22:31

Yosif K napsal(a):

Gru napsal(a):
Milý Yosife K,

"No Janukovyč byl pro-ruskej proputinovskej kůn, sorry bylo to tak"

Ale božínku, to přece není podstatné (Tymošenková je taky něčí kůň, Kličko taky, o tom banderovci ani nemluvě) - podstatné je, že to Janukovyč nedokázal uřídit.
KONEC CITATU.

Tymošenková je něčí kůn, možná. Kličko je něčí kůn, možná. Banderovci je co? Banderovci jako takoví neexistují - nikdo se tak oficielně nejmenuje.
že Bandera byl po jsotou doby spojencem nacistů a že páchal zločiny? Stalin byl po jistou doby spojencem nacistů a páchal zločiny po celou doby své vlády - mimo jiné vyvraždění většiny důstojnictva a generality Rudé Armády těsně před druhou světovou. A jak Putin Stalina velebí.......

Nemá cenu dohadovat se zda jsou větší šovinisti Benderovci nebo Putinovci. Možná jsou Bednerovci větší šovinisti než Putinovci. Zatím však nic neřídili. Putin měl situaci v Ukrajině jako na provázkách z plynovodů a ropovodů a přesto se mu vše vymklo z ruky.
Denodenně mne překvapuje jak prostí Ukrajinci jak Putina tak Janukovyče nenávidí - ne tak jak v česku lidi nemají Kalouska - asi tak jako Rusi ku konci války nenáviděli Hitlera nebo jak v CSSR lidi nenáviděli brežnevovské geronty. Putin jim naplival do tváří.

Jak říkáte:
Janukovyč to nedokázal uřidit, utekl. Nedokázal to uřídit, přitom měl štáb poradců od Putina. Nějak se to Putinovi rozesralo. Parlament zvolený při minulých volbách neutekl, ujal se moci.

Co čekáte? Že národ který nenávidí Janukovyče že jej pozve zpět do presidentského paláce? Ze národ který víceméně srdečně nenávidí Rusy od doby kdy byli k Rusku připojeni že se nechá řídit loutkami Moskvy?

Kvůli tomu že by to bylo podle ústavy na kterou všichni oliharchové tak jak tak se...rou?
05. 03. 2014 | 22:36

Yosif K napsal(a):

Putin měl a doposud má v rukách všechny trumfy:
--Ropu
--Plyn
--Odběr oceli a uhlí z Donbasu
--Kontrolu nad přístavy

Přesto Putinovci ztratili podporu i velké části tzv "ruskojazyčného vychodu".
Jak je to možné?

1) Janukovič měl okolo sebe tým Putinových poradců. Jakoukoliv zlodějnu Janukovičova rodina spískala, lidi to připisují Putinovi.
2) tzv "ruskojazyčné pouto" je ve skutečnosti velmi slabé. Etnických rusů mluivícícjh čietzěn rusky je na Ukrajině relatiovně málo. To co v novinách označují jako rusy jsou z 90% lidé mluvící syržukem. PRO OPRAVBDOVÉ RUSY JE SYRŽUK HATMATILKA. A bohužel to mnozí velkorusové - geněralši atd atd - dávají nepříjemně najevo - kašmar, kogda ich slušaju hakat i chakat - kašmar - zarazy chochlovskie - atd atd.

Asi jako kdyby v Bratislavě byla česká armáda a vojenský paničky se bavili na veřejnosti o tom že slovenština je odpornej jazyk a slováci že jsou pralesní barbaři.
Spousta Moskvičů mi otevřeně říká že se vůbec nediví že některý neruský národnosti rusy tak nenávidí.

Pak jsou nějaký Putinovi bláboly o slovanském bratrství v TV hov...no co platné.......
05. 03. 2014 | 22:53

strýc virus HxNx napsal(a):

asi to není důležité, ale Babrak Karmal byl veřejně vykastrovanej, pokud mne paměť neklame.
05. 03. 2014 | 23:01

Sláma napsal(a):

mb patří mezi zdejší významné hlupáky. Napsal: "čeští němci se stali obyvateli nově vzniklého československa minimálně právě tak nedobrovolně jako Krymané Ukrajiny ."

Nějak vám ušlo, že Země koruny České zde byli od 10. století. V době, kdy se sem Sudetští Němci stěhovali, žádné Rakousko-Uhersko neexistovalo. Oni se stali poddanými Království Českého dobrovolně a tím na sebe přijali i závazek loajality. I v rámci Habsburské monarchie byla Země Česká a Morava samostatnými entitami, které měly vlastní právní systém a vlastní občanství, tedy i Sudetští Němci (mimochodem, sami sebe označují jako Böhmen, označení Sudetský Němec jsme pro ně zavedli my) byli v první řadě občany Země České či Moravy.
Československo se neosamostatnilo, Rakousko-Uhersko se samo rozpadlo na samostatné státy.
A co je hlavního, Sudety nepřipojil k Česku žádný komunistický potentát!
05. 03. 2014 | 23:03

Mirek z Hradce napsal(a):

Nestačím se divit, kolik hlupáků se tu vykydává na účet pana Svobody! Zapoměli jste na náš tragický rok 1968 a ruské tanky i střelbu v našich ulicích?!!!! Epizoda o údajném odposlechu je nepochybně podvod z dílny KGB! Má za úkol zdiskreditovat lidi bojující z demokracii.

Nakonec vzkaz: Pitomče Iljo Muromče - kdyby Hitler místo židů likvidoval lidi s nízkou inteligencí jako jsi ty, tak by válku vyhrál a dnes by byl nositelem Nobelovy ceny! Jak já jsem židy poznal, tak jsou vesměs lepšími lidmi než my ostatní. Proto jsou také pronásledováni. Není to nic jiného, než žárlivost.
05. 03. 2014 | 23:03

Sláma napsal(a):

Samozřejmě, tvrzení, že byl Janukovič nějaký Putinův kamarád je jen výplod informační války. Ve skutečnosti se chtěl zavděčit oběma stranám, což vždycky končí tak, že se nezavděčí nikomu.
Obecně je dobře známo, že Putin měl radši Tymošenkovou a také s ní dobře vycházel. A patrně se znovu dohodnou.
Zatím to vypadá tak, že by Putin rád vyšachoval jak Klička, tak i Tjahnyboka.

Jen tak pro zajímavost přidávám mapu volebních výsledků Oleha Tjahnyboka v prezidentských volbách v roce 2010. Jasně je vidět polarizace jeho podpory, která koresponduje se současným rozdělením Ukrajiny mezi Majdanisty a Antimajdanisty.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0e/%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%B3_%D0%A2%D1%8F%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BA_%D0%BF%D0%BE_%D0%BE%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%85_2010.png
05. 03. 2014 | 23:14

strýc virus HxNx napsal(a):

nemám a priori nic proti Židům, ale vrtá mi hlavou podivný paradox: když jsou tak vysoce inteligentní, jak je možné, že se Hitlerovi podařilo tolik jich zlikvidovat?
05. 03. 2014 | 23:15

Gru napsal(a):

Milý Yosife
"Banderovci jako takoví neexistují - nikdo se tak oficielně nejmenuje"

Račte odpustit, ale to je slabomyslný argum,ent. (ona se Janukovyčova partaj či jeho klan taky nejmenují Putinovci, přesto je tak označujete - a vcelku vám ani nikdo neoponuje). Banderovci to jistě jsou, hlásí se k jëho dokazu, hlasitěji než Putin ke Stalinovi.
Jestli prostí Ukrajinci (kteří to jsou) "denodenně" Putina nenávidí (taky s některými mluvím, ale o "denodennosti" se mluvit nedá) , pak je to částečně jeho plus, ale bohužel k tomu potřebuje ještě víc faktorů, aby byl skutečně úspěšný a přáínosný diktátor (režim, kde lidé mocnáře "milují", je ididotský a slaboučký). Správný doiktátor, který obyvatelstvu přinese stabilitu, musí býát nenáviděný a obávaný, tím pádem v konečném důsledku respektovaný). Ale takový se na současné scéně nenachází. I z Bushe si lidi dělali šoufky, přesto že měl ruce ulepené o krve. IO z Putina mají mnozí legraci, sice to není druhořadý kašpárek kategorie Blair či Hollande, ale taky na to nemá. Má ovšem víc peněz. a menší lokál, kde je utrácet. V tom má relativní výhodu.
05. 03. 2014 | 23:22

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Mirek z Hradce napsal(a):
Nestačím se divit, kolik hlupáků se tu vykydává na účet pana Svobody! Zapoměli jste na náš tragický rok 1968 a ruské tanky i střelbu v našich ulicích?!!!! Epizoda o údajném odposlechu je nepochybně podvod z dílny KGB! Má za úkol zdiskreditovat lidi bojující z demokracii.

----------------

http://www.vm.ee/?q=node/19353

Stránky estonského /člen EU/ ministerstva zahraničí.

"The recording of a telephone conversation between Foreign Minister Urmas Paet and High Representative Catherine Ashton that has been leaked online is authentic. ..."
05. 03. 2014 | 23:23

Adam Procházka napsal(a):

HxNx
což by, dle Vaší logiky, znamenalo, že Hitler, Stalin a Miloševič vynikali inteligencí. (Nepopírám, že disponovali jistou živočišnou mazaností.)

Pane Stejskale, buďte tak hodnej, a nemažte Ilju Muromce 22:37. Je to už na úrovni kulturní památky.

Stalo se Aktuálně zvláštní pobočkou politbyra nebo je tento vzorek pro ČR reprezentativní?
Zřejmě netřeba ruské menšiny, jak se obává autor. Zdá se, že zvací dopisy byly již odeslány v Češtině.
05. 03. 2014 | 23:37

yaya napsal(a):

mirek z hradce - normalizovaný hlupec, ale možná ti estonci jsou agenti KGB.
05. 03. 2014 | 23:42

strýc virus HxNx napsal(a):

Procházka

no, já nevím. ale Koba asi měl sociální inteligenci vysokou, jinak by se nedostal tak vysoko v hierarchii sovětské moci-
se sociálním cítěním to asi u něho už bylo horší...
o Miloševičovi toho asi ani jeden z nás neví dost.
k Hitlerovi dalších komentářů netřeba. snad jen že z těch tří byl nejméně příčetný, čímž ho samozřejmě neomlouvám.
05. 03. 2014 | 23:45

Yosif K napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):
asi to není důležité, ale Babrak Karmal byl veřejně vykastrovanej, pokud mne paměť neklame.
05. 03. 2014 | 23:01
Ted jsem si to našel.
1978 Hafizulaha Amina protalčili Rusi a v druhý den ruské invaze jej zavraždila KGB aby mohli instalovat Babraka Karmala kterého vytáhli z úkrytu v CSSR.
1979 Babraka instalovali Rusi a v roce 1986 jej nechali zatknout a odvézt do Ruska a instalovali Najibulaha. Najibulah sim kupodivu vyžádal Babraka po Rusech zpět, aby jej měl pod kontrolou.
V roce 1989 Rusi odešli ale Najibulahovi dál posílali materielní pomoc až do roku 1991.
V roce 1992 Najibulaha bez ruských peněz svrhli Mujahedíni, pověsili jej na lampě a začali se rvat mezi sebou.
V nastalém chaosu Babrak zůstal v Kabulu a údajně v roce 1996 zemřel na rakovinu. Patrně k přežití mu pomohlo to že Rusové jej sami hodili přes palubu.
Invaze Sovětské armády se uskutečnila v prosinci 1979, pod záminkou údajné žádosti afghánských vládních představitelů a na základě dřívější sovětsko-afghánské Dohody o spolupráci, přátelství a dobrém sousedství. Především se však jednalo o reakci na sektářské boje uvnitř vládnoucí marxistické Lidově-demokratické strany Afghánistánu a úspěchy islamistických povstalců podporovaných Pákistánem a Spojenými státy, které ohrožovaly zájmy SSSR v oblasti. Na jejím počátku zastřelily sovětské speciální jednotky afghánského prezidenta Hafizulláha Amína a na jeho místo byl z vůle politbyra dosazen dosavadní velvyslanec v Československu Babrak Karmal.

Ruská genialita v dosazování svých loutek tedy není nic moc. Afganistánu prostě žádní cizinci neoporučí - ani Britové ani Rusové ani Američané.

Rusům se "podařilo" vytvořit pomocí svých loutek podobný chaos i na Ukrajině. Na Krymu za Rusy stojí rodiny zaměstnanců a vojáků ruského námořnictva. Na zbytku Ukrajiny je to ale jiná písen. Události tam běží samospádem. Proto EU nemohlo garantovat dohodu s Janukovyčem. Jak? Věci jdou vlastní cestou, volant nemá ani Putin ani EU.

Ruský loutky padly přestože Rusko má v hrsti ropovody a plynovody. EU nemá na Ukrajině v hrsti nic.
05. 03. 2014 | 23:47

strýc virus HxNx napsal(a):

Yosif

aha, tak to Nadžibuláh byl vykastrovanej. no, zase jsem o něco hloupější...
05. 03. 2014 | 23:57

TomášL napsal(a):

Adam Procházka

"což by, dle Vaší logiky, znamenalo, že Hitler, Stalin a Miloševič vynikali inteligencí. "

Nechci se Vás dotknout, ale kdyby byli průměrné inteligence, tak bychom o nich neslyšeli. ;-) Trochu objektivity by neuškodilo.
05. 03. 2014 | 23:58

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

strýc virus HxNx
Jak tvrdíte - psychopaté, lidé s poruchou osobnosti, charakteru...bývají mnohdy vysoce inteligentní.
Hitler nebyl nepříčetným, on zcela "racionalně" /racionalizačním mechanismem si lze vnitřně obhájit či vysvětlit téměř cokoliv - záleží na naturelu dané osoby/ věřil v to, že se musí dopustit velkého zla , aby zabránil zlu mnohem většímu /což dle něj byl židobolševismus na jedné straně a židokapitalismus burzovních spekulací na straně ...stejné - i s tímto paradoxem si jeho zvrácená, ale nikolivěk nepříčetná mysl poradila/. On věděl že koná zlo - tedy nekonal v nějakém afektu, ve stavu nepříčetnosti, bral to jako poslání a vysoce hodnotnou práci..

Bush tvrdil, že mu válku s terorismem vnukl Bůh.
/Hitler věřil v boha čisté rasy, nekontaminované rasami nižšími, on byl tím, kdo spasí svět, lidstvo - tak si to obmyslel/.

Co zapříčinilo tento stav jeho mysli....těžko soudit, v knize Ještě za svého předválečného pobytu ve Vídni se s Židy stýkal a nijak se neprojevoval jako antisemita.
Železný kříž mu udělil, v podstatě na velení vyprosil - důstojník židovského původu.

Šok mu zřejmě způsobil jak masakr odpůrců rudé revoluce v Mnichově v jedné ze středních škol / v té době byl Hitler coby voják zvolen vojenským radou ve vojenském útvaru Bavorské republiky rad, ten byl součástí Rudé armády,/ kdy ve vedení revoluce byly mnohé osoby židovského původu...a následné tvrdé potlačení revoluce vládními vojsky. To již Hitler přebíhá na jejich stranu a podílí se na prověřování a udávání svých bývalých soudruhů. Zde začal budovat svou kariéru, nyní již coby radikální antisemita.
Motorem změn v jeho osobnostní výbavě tedy mohl být strach, nejistota, frustrace, obavy z budoucnosti...ale inteligencí /IQ/ jistě oplýval.

http://www.lidovky.cz/proc-hitler-nenavidel-zidy-d0y-/kultura.aspx?c=A110729_181431_ln_kultura_wok
06. 03. 2014 | 00:28

strýc virus HxNx napsal(a):

17,4 bilionů

nenapsal jsem, že Hitler byl nepříčetný sakum pikum. jen, že byl nepříčetnější než kolega masový vrah Stalin a než Miloševič.
Hitler asi nebyl nepříčetný ve smyslu "zbavitelný svéprávnosti", ale úplně příčetný také nebyl, o čemž svědčí jeho proslulé projevy.
osobnost histrionská, anomální (už jen to vegetariánství, že) a ovšem značně pithiatická (hysterická).
Stalin byl jednoznačně paranoidní, ale myslím, že na rozdíl od Hitlera byl zároveň tím, čemu se dnes říká technolog moci.
jinak chápeme-li je především jako figury na šachovnici dějin, padá na ně různé světlo a různé hodnocení podle toho kterého momentálně prosazovaného kontextu.
06. 03. 2014 | 01:01

strýc virus HxNx napsal(a):

... a snad mělo být i ...konsenzu.
06. 03. 2014 | 01:08

Adam Procházka napsal(a):

Dostat se k moci nevyžaduje přehršle inteligence, spíše herectví a nestoudnosti, pro což by zajisté každý z nás dovedl uvést některý příklad ze současnosti (byť možná různé).
A geniální stratég? Které chyby se Hitler nedopustil resp. bylo s prostředky, jaké měl k dispozici, možno prosrat válku ještě více? Stalin sice byl trochu vynalézavější v tom, že zakázal evakuovat civilisty ze Stalingradu (zatímco trouba Hitler nepřivázal včas matky s dětma na Utah- a Omaha-beach), ale tento zvláštní typ inteligence jsem právě mínil onou zvěrskou vychytralostí.

Co je ale pozoruhodné, že Putin, který bývá považován za stratéga inteligentního, nepočkal, až se ukrajinská opozice sama rozloží a znemožní, ba ani nedal předem na Krymu odstřelit několik etnických Rusů jako záminku, což se v takových situacích dle diktátorské příručky vždy dělává, a už ukvapeně posílá invazní jednotky.
A teď se bláhově snaží namluvit světu, že to prý nejsou jeho vojáci, protože mají odpárané odznaky. Buď považuje svět za úplného vola, nebo mu spíš vytekly nervy z obavy, že by se jeho vlastní poddaní mohli infikovat majdanskými způsoby.

Diktátoři s tekutými nervy bývají obzvláště nebezpeční, sobě i širému okolí.
06. 03. 2014 | 03:05

Elena napsal(a):

pán Procházka, keby sa nevzburili Krym a Juhovýchod Ukrajiny, DNES BY Už STALA PROVIZORNA ZAKLADNA NATO na tom Kievskom namesii a tvrdila by že chrani mladu krehku "demokraciu".
pán Procházka, vy vo svojej svatej vojne a nenavisti voči putinu, fandite radikalom a neonacistom, mal by ste sa hanbiť. Prečítajte si stanovy strany Svoboda, Udar a Pravý sektor, ak ste normalný človek, možno pochopite, čoho sa zlakli obyvatelia Krymu a Juhovýchodu Ukrajiny, zlakli sa neofašizmu .
Vážila som si vás, naozaj som si myslela že nie ste politicky angažovaný.
06. 03. 2014 | 03:37

Elena napsal(a):

Autor, na slovensku, ked je v dedineaspon jedenmadar, musi obecný urad zabezpečiť tlmočnika, aby neutlačal toho jedneho madara v jeho prave na rodný jazyk a sebaurčenie.
Autor, na UKrajine žije 25 millionov ruskohovoriacých a vami podporovona takzvana ukrajinksa demokracia udar, svoboda a pravý sektor , zrušila ruštinu ako uradný jazyk,
nekedy sa mi zda že nemate všetkých pät pohromade a sa uklanate ku lacnej propagande.
06. 03. 2014 | 03:51

antipolitik napsal(a):

Svobodo, celou tu naši pokryteckou evroatlantickou civilizaci už nenávidí celý zbytek světa, jen idiot nebo dobře placený zaslepenec to zatím nevidí nebo spíš nechce vidět, a pořád bude blábolit jaký my (západ) jsem Mirkové Dušínové! Patříme k neagresivnějšímu uskupení států, které mají na svědomí za posledních dvacet let už milióny obětí! Jenže to se do krámu nehodí, že Svobodo? Neříkám, že na Krymu je všechno jak má být, ale my jsme ti poslední kdo může někoho soudit! Zdá se, že pro dobře placenou sesli jsou tito naši demokraticko-západní svazáci ochotni napsat cokoli!
06. 03. 2014 | 04:40

magor napsal(a):

Elénko, ahoj, tak Adam ze zásady pruhovanej. Věří, že po nějakých těch exceses, (jak obvykle bezvýznamných), hegemon procitne dynamickou demokratizační přeměnou a celý svět náhle v ráji jeho zadrátovanejch základech.

Už žádný teror, jen fellow, pěkně stádně konzumující modifikovanou kukuřici a sitcom, s trochou tý kyseliny fosforečný v drinku. Tato země má v manipulaci skutečně dlouhou tradici. Seď doma, kam bys jezdil, jsi přece jednička.

http://www.youtube.com/watch?v=JfQjknM9KPY
06. 03. 2014 | 07:06

aga napsal(a):

magor

Jo, duch nikotin je agresivní, sobecký, panovačný a totalitářský. Jak není podle jeho, tak se vzteká. Co ale umí skvěle, je racinalizovat a vokecat tyto své skutečné hnací síly. Mnoholetá zkušenost s těmi, co jsou zcela v jeho moci.
06. 03. 2014 | 07:39

Petr. napsal(a):

Celé to vraždění a bída dopadá jen na obyčejné lidi na obou stranách barikády. Ne na Nadlidi, včetně Vás pane exministře. Kdyby jste za Vašeho vládnutí chtěli řádně potrestat supervraha a válečného zločince Jaruzelského, kterému v pokusu o genocidu českého a slovenského národa nestačila jen jedna armáda, ale hned armád 5, věřím, že by si dnešní vrazi na Ukrajině dali pozor. Ale když vidí, že po vraždění, nájezdů armád na cizí území, loupení a pod jim přinese jen život v pohodě a přepychu ,tak proč by nevraždili.
Vrah podle Vás je jen ten obyčejný človíček a pokud má v Česku prachy tak byl v době zločinu nepříčetný, nebo jsou náhle zapomětliví a nevěrohodní svědkové, nebo je trestíček více než směšný a v komfortu.
Takže Vaše kritika je sice správná, ale činy, které jste mohl jako Nadčlověk udělat, nebyly jakékoliv žádné. Jen se mohu zbytečně ptát proč?
06. 03. 2014 | 07:42

ld napsal(a):

bestia,

ale jo, jenom trouba vaší fazóny se nechá vodit za nos :-).
Ale že to budete ještě rozkřikovat vůkol, tak tím to ještě umocňujete.
06. 03. 2014 | 07:49

aga napsal(a):

Toto bych sem s dovolením přepostnul z paralelní diskuze, a též děkuji panu Stejskalovi, že to zachoval a zachová jako kulturní památku:
Michal napsal(a):
právě že se rusko bortí, hroutí, drolí... sází na armádu a násilí, zabíjení lidí na obou stranách barikád pod jedním velením. aby se TŘETÍ mohl smát..nic jiného nemá, hlad, nenávist, loupeže, špínu,manipulace lidí přes televizi, lžitisk, poskoky v Česku na Hradě nebo mezi oligarchy

hroutí se už staletí, je to nesmyslný projekt, hunská ničemnost, mongolské barbarství, rusy potkávám denně, jsou to ubohé bytosti, můj kůň má více dúmyslu a produktivity než oni ve svých mesiánských klamech, zhynou pohlavníma chorobama, vymřou
05. 03. 2014 | 21:56
06. 03. 2014 | 08:03

Terry Fox napsal(a):

Chtěl bych, aby vážení diskutující a taky pan Stejskal věděli, že Ilja Muromec 5.3, 22:37, není ten původní Ilja Muromec který tady kdysi psával (na blozích ale výhradně jen jako "muromec"). Tím jsem totiž já, změnil jsem nedávno nick z ruského bájného hrdiny na kanadského skutečného hrdinu. Nechtěl jsem to původně nikomu říkat, ale jelikož si někdo - zřejmě provokatér - můj bývalý nick uzurpoval, a já mu v tom nemám jak zabránit, prosím, abyste vzali na vědomí to, co vám tímto dávám na vědomí: "Nick Ilja Muromec je dnes už někdo jiný, a je to prachsprostý provokatér".
Děkuji za vaše laskavou pozornost. Terry Fox
06. 03. 2014 | 08:04

magor napsal(a):

aga

Zvláštní, že ve světě zcela evidentních proporcí, je dnes tak těžký čemukoli uvěřit. A kdyby jen detektivka, ve které označen vrah na první straně, je to horší. Naprostá ztráta víry v zápletku, děj, absence hřejivý pocitů z toho plynoucí . Nesnesitelné sebepoznání bytí. Ten průser, že nikdy neunikneme, že TO jen JÁ.
06. 03. 2014 | 08:09

ld napsal(a):

aga,

kde jste to četl? To je z nějakého oběžníku Top 09?
06. 03. 2014 | 08:12

pěvec napsal(a):

jak vidno, i vysokoškolský učitel může mít vymytý mozek
06. 03. 2014 | 08:12

K+K+K napsal(a):

Já to vidím docela jasně: V Kyjevě hromady mrtvých a těžce raněných, na Krymu nic.
06. 03. 2014 | 08:26

TomášL napsal(a):

Herr Prochazka

Byl geniální stratég Hanibal, Napoleon a mnoho dalších?, kteří prohráli své říše, své životy?
Na někoho se více usmála obyčejná štěstěna (Fridrich Pruský, Sulla, Stalin), na někoho méně (Gaius Marius, Napoleon)...
Putin je samozřejmě velmi inteligentní muž, o tom nemá smysl diskutovat. Věřit že má tekuté nervy? Víte, kdyby měl, tak by těžko sloužil u KGB (a po tolika letech v službě je bude mít zocelené).
Jenom tak mimochodem, má kolem sebe mnoho poradců přes politiku, diplomacii, ekonomii a armádu. Věřte, že jeho počínání není "tekuté".

PS: Otázka je, jak vnímáte inteligenci a co si pod ní představujete? To že někdo něco vystuduje? Má titul? :-)

PS: Nic, tahle debata mě unavuje a ani sem nepatří.
06. 03. 2014 | 08:29

Bestia triumphans napsal(a):

ld napsal(a)06. 03. 2014 | 07:49 :
"bestia,
ale jo, jenom trouba vaší fazóny se nechá vodit za nos :-).
Ale že to budete ještě rozkřikovat vůkol, tak tím to ještě umocňujete."

?
ld, držme se faktů.
To, co jste tady postnul nic o spolupráci nevypovídá.
To si mohli založit i na vás, ani byste o tom nevěděl.
06. 03. 2014 | 08:42

v + f = s + 2 napsal(a):

svobodo, taky sympatizuješ s nacismem jako část nové kyjevské vlády?
http://www.spiegel.de/politik/ausland/krim-krise-die-fatalen-fehler-der-kiewer-regierung-a-956680.html
http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/16969-nmecka-media-mni-na-ukrajinu-nazor-
06. 03. 2014 | 08:53

Bestia triumphans napsal(a):

Sláma napsal(a):
"mb patří mezi zdejší významné hlupáky"

?
Jestli jsou významní hlupáci, musí být logicky i nevýznamní hlupáci.
Do které skupiny se řadíte vy, Slámo?
:-)
06. 03. 2014 | 08:54

antisoudruh napsal(a):

Sláma,
už kdysi jsem se Vás ptal zdali jste fašista (neofašista), nebo komunista. Vpravdě, mezi těmito dvěma světonázory není až tak velký rozdíl. Oba dva se živí stejným hnojem a proto jsou nepřátelé na život a na smrt.
Ale Sláma, Vy jste výjimka. Vy jste zvláštní symbióza obojího. Jako by ve Vás fašista s komunistou uzavřeli sňatek. Hnis nenávisti z Vás teče proudem.
06. 03. 2014 | 09:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Foxi,

změnu Vašeho nicku jsem zaznamenal (ostatně jste zde o ní nedávno jednomu z Vašich oponentů psal). nepodezíral jsem Vás, že byste to antisemtiský blábol výše napsal Vy.

Libor Stejskal
06. 03. 2014 | 09:07

karel napsal(a):

v + f = s + 2,
na Ukrajině je legitimní sympatizovat s fašisty. Fašisté osvobodili Ukrajinu od komunismu, byť jen na chvíli. Oběti fašismu byly na Ukrajině marginální ve srovnání s obětmi komunismu. Ukrajinská nenávist k Rusům je podložena desítkami miliónů nevinných obětí.
To jsou prostá fakta!
06. 03. 2014 | 09:12

aga napsal(a):

magor

Ano. Ale na konci toho tunelu je světlo, občas ho zatuším. Asi spočívá v tom, že skutečnost, že TO jen JÁ přestaneme vnímat jako průser, a nějak s tím pohnem. A možná že tím hýbeme už i těmito osobními a nekorektními debatami.
06. 03. 2014 | 09:22

aga napsal(a):

karel

Podle té vaší "logiky" by tedy bylo legitimní, aby Němci sympatizovali s komunismem, protože ten je osvobodil od nacismu a fašismu, jehož oběti šly do stovek milionů.
06. 03. 2014 | 09:28

ld napsal(a):

aga,

jinak vás samozřejmě nepodezřívám, že byste pamflety Top09 čítával či distribuoval...:-)
06. 03. 2014 | 09:28

aga napsal(a):

ld

Sem to pochopil, samozřejmě v dobrém :)
06. 03. 2014 | 09:44

Admirál napsal(a):

"Přijde Rusko hájit Rusy žijící v EU?"

Přinejmenším ti v Lotyšsku by si to zasloužili.

Když na ně EU kašle.
06. 03. 2014 | 10:08

Terry Fox napsal(a):

karel napsal(a):
v + f = s + 2,
na Ukrajině je legitimní sympatizovat s fašisty. Fašisté osvobodili Ukrajinu od komunismu, byť jen na chvíli. Oběti fašismu byly na Ukrajině marginální ve srovnání s obětmi komunismu. Ukrajinská nenávist k Rusům je podložena desítkami miliónů nevinných obětí.
To jsou prostá fakta!
06. 03. 2014 | 09:12
Říkáte "desítkami milionů nevinných obětí"? Chtěl jste snad říct "stovkami milionů". A víte co, nebudeme se s tím párat, napišme rovnou "tisíckami milionů". (To že v čase známého hladomoru měla Ukrajina nějakých 30 milionů obyvatel, takže už i ty původní "desítky milionů" jsou vycucány z jedenáctého mužského prstu nás přitom nemusí nějak rušit.)
06. 03. 2014 | 10:44

lser napsal(a):

to karel
Bohužel ty hlupáku, ukrajinští nacionalisté vraždili sami pod německým velením.
Vyvraždili židy,cikány,poláky a tzv.politicky nespolehlivé. Mezi nimi i volyňské Čechy, kteří tam žili několik generací. O vraždění Rusů ani nemluvě. Nakonec se začali stavět i proti německým osvoboditelům. Němci nakonec museli celé vedení v čele s Banderou poslat do koncentračních táborů.
P.S. To na majdanu se objevili pohrobci Bandery s jeho vlajkami a znaky. Kdo je financuje ty génie.
To jsou prostá fakta !!!
06. 03. 2014 | 10:47

Rambo napsal(a):

Tragédie je, že lidé jako Svoboda učí naše děti, v tomto případě právo. Nelze se pak divit, že naše mládež volí a uznává zloděje, kteří rozdělili a rozkradli naší republiku a tím i jejich budoucnost . Ale to je asi cílem, vychovat poslušné stádo ovcí, které bude snadné ovládat a okrádat.
Je to zvláštní, že rozumný člověk se sebe pro mísu šošovice klidně ze sebe udělá ubohého propagandistu, a tedy hlupáka. Problém je, že mu to nemusí vydržet věčně, i když třeba mnozí komouši převlékli kabát a nyní se také mají lépe než tenkrát.
06. 03. 2014 | 11:08

karel napsal(a):

aga napsal(a):

karel

Podle té vaší "logiky" by tedy bylo legitimní, aby Němci sympatizovali s komunismem, protože ten je osvobodil od nacismu a fašismu, jehož oběti šly do stovek milionů.

Trochu se Vám to poplantalo, i když bezděčně máte pravdu. Ano, v Německu se stejně jako u nás našlo dost hajzlů, kteří se po válce stali komunisté.
Tito komunisté jsou o to opovrženíhodnější, protože na rozdíl od Ukrajinců, kteří zpočátku netušili, co to ti fašisti jsou, těm komunistům bylo jasné, kdo to jsou komunisti.
V naši zemi se noví komunisté po válce rekrutovali m. j. z kolaborantů co za války lezli do zadku Němcům.

Iser,
Vy v tom máte úplný guláš. I v tom, kdo je tady hlupák. Propaganda holt udělá u blbečka divy.

Terry Fox,
"...To že v čase známého hladomoru měla Ukrajina nějakých 30 milionů obyvatel...
Myslíte před, nebo po s násilnou kolektivizací souvisejícím hladomoru? Navíc mnohé oběti připisované ruskou propagandou fašistům (ať už kterýmkoliv) byly ve skutečnosti oběti Stalina. Heslo Katyně - ale hlupák se nikdy nepoučí.
06. 03. 2014 | 11:22

aga napsal(a):

magor

Myslím, že ttoto je jediný případ, kdy by pomohla trocha pozitivního přístupu :) Konec konců, dostane se vám podle vaší víry.
06. 03. 2014 | 11:23

magor napsal(a):

Nedostane, v mžiku dělám, jako by se nechumelilo.
06. 03. 2014 | 11:37

Václav napsal(a):

Prosím všechny, kteří diskuzi dočtou až sem. Nevolte pana Pavla Svobodu do evropského parlamentu. Je to silně militantní člověk. Navíc, potvrzuji z vlastní zkušenosti, nechce diskutovat s lidmi. A ani to neumí. A navíc, problémy lidí ho zajímají jen proto, aby byl zvolen. Dál je jen pokrytectví. Postupně k tomu napíšu víc.
Václav
06. 03. 2014 | 12:24

resl napsal(a):

tak řada čechů se opět projevuje, jako slouhové Ruska a pak se diví, když jsou označeni za zbabělce, kteří se přikloní vždy k silnému. r. 48, r.68, nic jim nestačí, že tady jejich rodiče třeli bídu, oni sami měli jen Korčagina, malé byty, komunistický teror, šikanu od snb, stb, na vše zapomněli a čekají až dostanou poslední ránu od Ivana. nic jiného si tato část vlastizrádců nezaslouží.
06. 03. 2014 | 12:32

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

strýc virus HxNx
Ty projevy byly nacvičovány. Tedy opět zcela chladná úvaha, dalo by se říct, že řemeslo.
A Hitler uměl účelně reagovat na momentální nálady posluchačstva, to chce nikolivěk stav podobný záchvatům hysterie, ale naopak chladnou úvahu manipulátora, který dosáhl mistrovství ve svých manupulacích tak, že mohl v podstatě reagovat téměř jen " vegetativní" výbavou svého organismu - tak jak např. dobrý hudebník v určitých chvílích moc neuvažuje, ale hraje jako by motoricky, mimoděk.
Byl to ale nedovzdělanec s velkými ambicemi fušovat do všeho - od umění, přes architekturu až po vojenství. To byl /kromě poruchy jeho osobnosti/ jeho / a mnoha milionů lidí/ hlavní problém. To je ostatně problémem i dnešních politiků /viz tkzv. buzkoiuce politiky - dotyčný jako by věděl vše o všem a přitom ví nic o ničem - jeho ego a jeho nohsledi a kumpáni ho ale utvrzují neustále o tom, že ví vše o všem a podle toho pak všichni i jednají/.
Naštěstí dnes se již nemusíme bát, že by chtěli dotyční rozpouta velkou a hlavně vleklou válku, dnes by se to podstatné a rozhodující odehrálo za pár hodin, to je velký výdobytek lidského myšlení a umu.
Dnes již Švejkovo paradigma neplatí.
06. 03. 2014 | 12:36

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

resl
Dnes mnoho lidí nemá žádné byty, co by dali i za ty malé. Kdyby na to měli.
Například tkzv. bezdomovci.

Hezký den.

P.S. Ten seznam vašich zdejších nepřátel - přislujovačů proradného asijského putinovského imperialistického štváče Putina...ten již máte hotov ? Nebo na něm stále pracujete, bretšnajdře resle ?
06. 03. 2014 | 12:39

Terry Fox napsal(a):

to karel
Hlupák se nikdy nepoučí. To nic, že se nepoučíte, hlavně, že jste si toho vědom. I to je krok správným směrem.
06. 03. 2014 | 12:40

Mariana Holigová napsal(a):

Autor zabředl do otázky, které, zdá se, příliš nerozumí. Jestli pak ví, co znamená v oblasti bývalých baltských republik "Negr"? Je to označení člověka ruské národnosti, který se po rozpadu Sovětského svazu ocitl mimo ruské území a kterému stát, na území jehož se mimoděk ocitl, odmítl udělit občanství z důvodů jiné národnosti než estonské, lotyšské nebo litevské a kterému nedalo občanství ani Rusko, neboť nežil na jeho území. Tito lidé obdrželi jakousi průkazku něgraždanina (posměšně negr) a jsou prakticky bez občanských práv. Jedná se o největší porušování lidských práv na území EU. Rusko však pro tyto lidi do dnešního dne rovněž nic neučinilo.
06. 03. 2014 | 12:42

Ernesto napsal(a):

Janukovič měl dávno vyhnat potomky Bendera z ukrajiny ! Protože oni s pomocí prohnaného západu budou stále rozdmýchávat vášně nacionalismu na ukrajině ! To je velká chyba ! Měl to zařídit tak jako jeho soused v bělorusku Lukaštěnko ! Ten s těmi záp.provokatéry zametl raz dva ! V bělorusku je klid a bez mrtvol ! Přesně ten sám s cénář rozvratu režimu u řádně zvoleného prezidenta jako ted na ukrajině ! Janukovič tvrdil že nechtěl mrtvé ale docílil svou nerozhodností a slabostí pravý opak ! Lidem kteří mají v krvy germánské geny a to určitě benderovci mají se musí zavčas zamezit i silou v jejich nacionální rozpínavosti !
06. 03. 2014 | 12:58

Ernesto napsal(a):

Klerikáři Svobodo Putin nikde v evropě vojensky zasahovat nebude ! Jedině zvacím ceremoniálem každého jednotlivého národa pokud se ten bude cítit vykořistován západními imperialisty ! To si ale prez.ruska dobře rozmyslí protože moc dobře ví že NEVDĚK SVĚTEM VLÁDNE ! Tipický příklad čechů !!
06. 03. 2014 | 13:06

Kelt napsal(a):

resle,
je mně známo,že smysluplná diskuse s Vámi je bezesporu velmi obtížná,protože to,co většinově napíšete ,je vždy jen slabomyslný ideologický blábol.
Ale přejdu k věci-ale ještě poznámka-vlastní jména se píší s velkým začátečním písmenem.
Pokud vyjadřujete Vaši duševní nadřazenost nad Čechy tím,že je píšete s malým "č",tak to něco vypovídá jenom o Vás.
1/V čem se Češi/Moravané,Slezané projevují jako slouhové Ruska-že si dovolí vyslovit vlastní názor,nebo organizují sbírku na Putina?
2/jsou označeni za zbabělce,kteří se vždy přikloní k silnému r.48,68-rok 48 byl pokračováním vývoje po volbách ´46,kdy KSČ vyhrála a poté toho využila ke státnímu puči v roce ´48,v roce ´68,pokud by nedošlo k invazi vojsk VS,takže o dalším vývoji můžeme jenom spekulovat.
Nikdo zde netřel bídu,i když celková životní úroveň nedosahovala vyspělých zemí Evropy.
3/Čekání na poslední ránu od Ivana-nic jiného si tato část vlastizrádců nezaslouží-to je již mimo jakýkoliv komentář.
Již jsem Vám to napsal-Vy nenávidíte Čechy ze samé podstaty svého neonacismu,se kterým se vůbec netajíte a to zejména v obhajobě nároků sudetských nacistů a jejich ideologických následovníků na právo sebeurčení na území Čech a Moravy.
Pro Vás a právě tak pro Henleina a Hitlera byl Dr.Eduard Beneš veřejným nepřítelem č.1.
Máte ale smůlu,ty časy,které se Vám tak líbily-1939-1945 jsou minulostí a nic je nevrátí.
Tak si vyperte bílé podkolenky,vyklepte moly z kalhot s padacím mostem,neb sraz Vyhnaců se blíží a jistě Vám přinese novou inspiraci.-Heil Posselt..
06. 03. 2014 | 13:08

karel napsal(a):

Kelt napsal(a):

resle,
je mně známo,že smysluplná diskuse s Vámi je bezesporu velmi obtížná,protože to,co většinově napíšete ,je vždy jen slabomyslný ideologický blábol.

Nápodobně Kelte, nápodobně!
06. 03. 2014 | 13:10

karel napsal(a):

Terry Fox,
06. 03. 2014 | 12:40
Přesně to je ten rozdíl mezi námi Foxi. Vy jste nepoučitelný a přitom si myslíte, že vše víte nejlépe.
06. 03. 2014 | 13:16

Kelt napsal(a):

Karel,
vedlejší efekt?Potrefená husa zakejhala?
Také se Vám stýská po zlatých časech po anšlusu ČR v roce 1939?
06. 03. 2014 | 13:25

magor napsal(a):

p.s. pro agu, (ujíždím na slovanskejch typech. A VY)?

http://www.youtube.com/watch?v=-t4Sq2zDAJc

p.s.s. pro LS, nehrabe už, srdéčko?

<3
06. 03. 2014 | 13:29

mb napsal(a):

Sláma napsal(a):
mb patří mezi zdejší významné hlupáky. Napsal: "čeští němci se stali obyvateli nově vzniklého československa minimálně právě tak nedobrovolně jako Krymané Ukrajiny ."

Nějak vám ušlo, že Země koruny České zde byli od 10. století. V době, kdy se sem Sudetští Němci stěhovali, žádné Rakousko-Uhersko neexistovalo. Oni se stali poddanými Království Českého dobrovolně a tím na sebe přijali i závazek loajality. I v rámci Habsburské monarchie byla Země Česká a Morava samostatnými entitami, které měly vlastní právní systém a vlastní občanství, tedy i Sudetští Němci (mimochodem, sami sebe označují jako Böhmen, označení Sudetský Němec jsme pro ně zavedli my) byli v první řadě občany Země České či Moravy.
Československo se neosamostatnilo, Rakousko-Uhersko se samo rozpadlo na samostatné státy.
A co je hlavního, Sudety nepřipojil k Česku žádný komunistický potentát!
05. 03. 2014 | 23:03

pane Slámo,

jednak ( myslím, že) nejsem hlupák, a byť bych jím i byl, asi není příliš slušné tak titulovat diskutéra, také to o vás nepíšu ( byť bych si to třeba mohl myslet) ...

podivejte se ... byli sudetští ( čeští) němci šťastní, že vzniklo (nové) československo ?

odpovězte si sám ...

přijali čeští němci s radostí nové československo, nebo je nepřijali a dokonce demonstrovali a to až tak, že měli padlé lidi ( májoví mrtví) ?

odpovězte si sám ...

samozřejmě tehdy neměli v zádech silné německo ( to bylo poraženo podbně jako RU v první světové) ...

no ta situace s Krymem je prostě analogická ... a Putin se chová analogicky jako Adolf Hitler ...

ještě je půvabná formulace .... že československo se neosamostatnilo ... a RU se ´samo´ rozpadlo ... to jste formuloval moc hezky ...

( taky ani Masaryk, Štefánik, Beneš, Kramář, Klofáč aj .... neodvedli žádný kus práce ... RU se prostě ´samo rozpadlo´)

přeju pěkný den nehloupý pane Slámo .... ( :-)
06. 03. 2014 | 13:32

magor napsal(a):

mb,

neberte si OSOBNĚ, nikdy si neberte osobně, jinak ustrnete v osnovách odehraných dějů. Aktivně potlačovat, ne replikovat, to DĚJINY zvládnou i bez Vašeho přičinění.
06. 03. 2014 | 13:46

Kelt napsal(a):

mb,
tehdy -v první republice nebyl žádný problém si vybrat zemi,kde "jsem chtěl žít"-vezměte v potaz masovou emigraci obyvatel Evropy do USA.
Jenže sudetští Němci chtěli do Říše a to ne tak,že by prodali statek,či dům a usadili se v Bavorsku.
Oni chtěli do Říše včetně území,které historiky bylo součástí Koruny České,což ani R-U nikdy nezpochybnilo.
A že na tom pánové Hitler a Henlein od roku 1933 pilně pracovali,to je historická skutečnost,pravě tak že po roce 1938 hromadně vstoupili do NSDAP.
06. 03. 2014 | 13:52

Ládik!!! napsal(a):

Fox Muromec -
proč jste změnil nick?
06. 03. 2014 | 14:51

resl napsal(a):

Kelte,
jsem někdy líný psát velká písmena, ale pokud budu psát vám, pokusím se pravidla dodržet. Jen to nezapomeňte vytknout taky zdejším, ruským bratrům. V dalším psaní jste zcela mimo. Díky za přečtení, váš narkoman r.
06. 03. 2014 | 14:55

Terry Fox napsal(a):

to Ládik!!!
To byste chtěl vědět, že? Možná, že už jsem do vás nechtěl vrtat. Snad jste si toho všiml?
06. 03. 2014 | 15:15

Terry Fox napsal(a):

to karel 13:16
Ne Karle, ani náhodou. To vy víte všechno nejlépe.
06. 03. 2014 | 15:17

aga napsal(a):

magor

Já ve svým věku považuju diskuze na podobné téma za projev stařecké senility. Viz rozhovor Hvížďaly s Bělohradským nad Kunderou - nechci dopadnout jako ten senilní triumdědát. To torzo ženy mělo vstát, nasadit si hlavu, vopucovat se od všeho, čím ho poslintali a nakopat jim ty seschlé zadky.
06. 03. 2014 | 15:44

Emerich napsal(a):

Všem demagogům, rusofilům, putinofandům, agentům KGB a jim podobným doporučuji:
Když se vám v Česku a EU nelíbí, vezměte se za ruce a odkráčejte do Ruska ! Není nic jednoduššího. Tady vás nikdo nedrží !
06. 03. 2014 | 16:07

magor napsal(a):

ago, ago, takhle blbě dopadnout.

Ale vážně, k žádný diskuzi nevedlo, sdělil jsem jediné: mám rád s l o v a n s k é typy.

p.s. O tváři.
p.s.s. To k tý přetržený niti.
06. 03. 2014 | 16:29

Dalimír napsal(a):

Emeriku táhněte vy do té vaši slavné emeriky ! Takoví provokatéři jako jste vy jsou všude jen na obtíž ! Můžete srovnávat vašeho emerického prezidenta z ruským Putinem ? To je prostě nesrovnatelné ! Odkud jste prosím vás někde z afrického pralesa ??
06. 03. 2014 | 16:30

aga napsal(a):

magor

Já bych zase rád znal něco víc o skutečné slovanské historii. Alternativní historikové otevírají netušené obzory.
06. 03. 2014 | 16:43

Rudi Koutek napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):
"Hitler asi nebyl nepříčetný ve smyslu "zbavitelný svéprávnosti", ale úplně příčetný také nebyl, o čemž svědčí jeho proslulé projevy.
osobnost histrionská, anomální (už jen to vegetariánství, že) a ovšem značně pithiatická (hysterická)."


Hitler nebyl zadny vegetarian.
06. 03. 2014 | 16:59

Jan Hus napsal(a):

Máte ve svém komentáři naprostou pravdu v tom co popisujete, ale to co navrhujete k záchraně svobody a demokracie Západu před ruskou rozvratnou politikou nestačí. Mělo by nás ze všeho nejvíc znepokojovat, že od roku 1989 u nás nebyl postaven před soud ani jeden agent Moskvy, když na Západě to je stejné nebo velice podobné. Copak nás už žádní agenti Moskvy, rozmístění na všech důležitějších místech, u nás a v Evropě neřídí??? Kampak zmizeli? A tito lidé nás mají před Ruskem a jeho agresí ochránit??? Prvním krokem k záchraně je zbavit se těchto lidí!!! Teprve pak mohou následovat nutné další kroky...
06. 03. 2014 | 17:00

MrázdoKremlu napsal(a):

Emerich
Takhle jednoduché to bohužel nebude. Tohle na Rusa nikdy nikde neplatilo.
Zbavit se ho lze jedině afghánskou metodou.
06. 03. 2014 | 17:00

mb napsal(a):

to magor ... ja to neberu osobně, jen jsem cítil potřebu se ohradit ....

zdravim
06. 03. 2014 | 19:39

K+K+K napsal(a):

No jo, no, Rusové jsou holt břídilové. To Usouni jdou do cizí země klidně hájit zájmy kohokoli, když se jim to hodí (Afgh., Irák, Kosovo, Lybie... )
07. 03. 2014 | 13:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy