Na Ukrajině před 4 hodinami vypukla občanská válka!

02. 05. 2014 | 19:30
Přečteno 5704 krát
Naší novináři se bohužel ještě neprobudili, zde jdou první informace vůbec: ministr vnitra Ukrajiny Avakov byl odstraněn od velení „protiteroristické“ operace, faktickou moc nad všemi provládními ozbrojenými složkami země převzal šéf tajné služby Nalyvajčenko.

Ať už je to s panem Nalyvajčenkem ve skutečnosti jakkoliv a já oproti většině českých komentátorů nejsem rozenou autoritou na pravdu v ukrajinském konfliktu, jeho nástup znamenal okamžitý útok na proruské separatisty ve Slavjansku. Ve 3:40 našeho času začal útok na město, do akce jdou vrtulníky, které střílejí neřízenými střelami. Tři z vrtulníků byly však již sestřeleny separatisty, jeden z pilotů byl zajat. Byla slyšet intenzivní střelba z automatických zbraní, ukrajinská obrněná vozidla zaútočila najednou na všechny kontrolní posty separatistů na cestě do města, ulice města jsou vylidněné, nad některými z nich stoupají sloupce hustého dýmu, zřejmě z separatisty podpálených pneumatik. Ti se prostřednictvím mobilních telefonů loučí se svými blízkými.

Přímo v ulicích města zatím ukrajinští vojáci nebyli viděni, je otázkou zda pro dosavadní úspěšnost obrany separatistů nebo mají prostě jiný plán. Každopádně se jim právě povedlo obsadit strategický důležitý kopec nad městem. Kromě toho podle informací z ukrajinské strany armáda dobyla devět kontrolních stanovišť separatistů. Proruští ozbrojenci potvrdili ztrátu jednoho, avšak již staví barikády přímo v ulicích města.

Obávám se, že se to právě stalo, mocenské hrátky Putina a Bruselu dovedly 45 milionovou zemi nedaleko naších hranic za okraj občanské války. Pokud se útok ukrajinské vlády na město v následujících hodinách nezastaví a separatisté nevyvěsí bílou vlajku, obojí z čehož bohužel zdaleka nemusí nastat, lze očekávat desítky až stovky obětí a to i na straně civilistů. To může znamenat záminku pro ruské tanky v desítkách kilometrů od centra dění a signál k překročení ukrajinské hranice. Následný konflikt pak bude znamenat nejenom stovky až tisíce dalších mrtvých, ale také tisíce až stovky tisíc ukrajinských uprchlíků, kteří poplynou k nám do republiky, kam je bude zvát přes sto tisíc Ukrajinců, kteří zde již dnes legálně žijí.

Jako exministr vnitra podotýkám, že bohužel dodnes vláda ČR nepředstavila žádný plán akcí pro případ ozbrojeného konfliktu na Ukrajině a tak se naše vlastní země může v řádu dní ocitnout v humanitární krizi. Je zřejmé, že v případě plnohodnotného konfliktu nás o pomoc požádá historický bezprecedentní množství uprchlíků a mezi nimi budou nejenom nešťastní a zbídačení civilisté, ale i kriminální živly a neonacisté.

Doufám, že kromě siláckých řečí o sankcích-nesankcích naše vláda v souvislosti s děním na Ukrajině také tajně před veřejnosti vypracovala záchranný krizový plán pro případ války na Ukrajině a také že tato válka skončí stejně rychle, jako začala. V opačném případě nás v následujících týdnech nic dobrého nečeká.

O situaci na Ukrajině informuji nepřetržitě na své Facebookové stránce https://www.facebook.com/radekjohn.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

7 piv a jednu zelenou napsal(a):

Chlapa, kterej se jmenuje Nalyvajčenko bych k ničemu nepouštěl.
Jak je to v méně, musí to bejt i genech.
Na druhou stranu civil, kterej sestřelí tři vrtulníky nebude jen takovej Emanuel Přibyl.

První otázka je, kdo to Nalyvačejko potřeboval.
Jasně někdo, kdo fakuje EU.
Někdo, kdo zoufale potřebuje, aby si Rusko na západě naběhlo do těžko řešitelné patálie (lhostejno jestli přímo zasáhne nebo nezasáhne).
Aby obchod mezi západní a východní částí Evropy rozdělila nová řízená nebo i neřízená Bosna (hodně lidí nepamatuje).
Někdo, kdo potřebuje řešit systémovou krizi. Svoji.

Druhá otázka je, jestli se EU má přidat k rozfoukávačům ohýnků.
Na tu jsou dvě odpovědi.
Pokud patříte k současné impotentní politické kastě, která takjakotak nemá budoucnost nebo máte v trezorech schované ještě derivativy z roku 2008, je jasně vašim zájmem jít do toho. Jste jako ten Marxův proletariát, nemáte co ztratit.
Pak jsme my ostatní. Co můžeme dělat? Asi to, co ti Ukrajinci.
Zapalovat staré pneumatiky (proto nás před tím pan Poc tak důrazně varuje) a tropit povyk.
Umíte sestřelit tři bojové vrtulníky?
Já ani jeden.
02. 05. 2014 | 20:06

Skogen napsal(a):

Toto bylo zcela jasné od chvíle, kdy se ukázalo, že vůbec nikdo nemá zájem na smírčím řešení. A toto bych ani tak nevyčítal Putinovi, který podle mého udělal dost a pro finanční stabilizaci Ukrajiny udělal dosud více než celá EU, USA a MMF dohromady, vyčítám to zejména Bruselu a pak samozřejmě hlavním evropským státům. I Česká republika má prsty v rozdmýchávání majdanských vášní.

Já pak mohu mít trpké zadostiučinění, že s válkou v Evropě jsem se nezmýlil. Raději bych si to byl odpustil. Ale logika věci a souvislostí je zcela neúprosná. A z té by vyplývalo, že válka dorazí i k nám.
02. 05. 2014 | 20:09

Občan napsal(a):

Mocenské hrátky Putina?
Co to je za blbost?
Nebo snad poslal nácky na Majdan, zorganizoval svržení Janukovyče, propuštění a adoraci Tymošenkové, nechal postřílet cca 100 lidí v Kyjevě, poslal Pravému sektoru a jeho pomocníčkům 5 giga doláčů a namluvil Nudelmanové, že jim to poslala ona, Putin???
Ty válečné lodi v Baltu a Černém moři s americkými a NATO fanglemi jsou snad ruské? Jednotky pod fanglí NATO v Pobaltí, Polsku a Rumunsku jsou snad ruské?

Kdepak, milej pane Johne. CELÉ to je práce USA a EU. Stejně jako přepadení Libye, rozvrácení Sýrie a mnohé další zločiny.

Jediné, v čem se s Vámi shodnu je, že na Ukrajině pravděpodobně skutečně začala občanská válka. Už se to řeže i v Oděse, kde spouštěčem byla zpočátku celkem nevinná rvačka fanoušků dvou fotbalových klubů. Teď večer už tam probíhá nefalšovaný pogrom:
http://anti-maidan.com/?p=streams
02. 05. 2014 | 20:10

7 piv a jednu zelenou napsal(a):

A mezitím Romano hangos píše:
"Generální prokuratura usvědčila velvyslanectví několika států z porušení mezinárodních norem financováním neziskových organizací, které se účastnily politické činnosti v Rusku, což je fakticky zasahováním do vnitřních záležitostí země. Praví se o tom v referátu generálního prokurátora Jurije Čajky.

Podle jeho údajů šest zahraničních diplomatických misí – USA, Velké Británie, Belgie, Německa, Nizozemska a Švédska – přímo financovaly 17 neziskových organizací, z nich šest bylo podle výsledků prověrky přiřazeno k zahraničním agentům."
02. 05. 2014 | 20:17

TomášL napsal(a):

7 piv a jednu zelenou

Myslím, že mezi separatisty je spoustu civilu. Prostě mi to tak přijde (u těch checkpointů).

Samy o sobě nejsou nijak důležité a je rozumnější vtáhnout protivníka do ulic měst, když nemůžou konkurovat těžkou technikou. Ale...
Když ukrajinská armáda obsazovala checkopointy, tak to zvládla na jeden zátah. Proč o tom píší?

Z pohledu mě-civila:

Povstalci mají minomety, možná miny. Tedy bych zastřílel místo a na daném místě postavil checkpoint a nechal bych ho hlídat nějakým horkým aktivistou. Poté, co by ukrajinská armáda napadla checkpoint a dobyla, chvíli bych čekal, až by nabyla přesvědčení, že tahle anabáze skončila a večer dané místo ostřeloval připraveným minometem.
Co tím chci říci? Pobíhají kolem checkpointů, ale žádné léčky...
02. 05. 2014 | 20:22

Yosif K napsal(a):

PANE JOHN, NEŘÍKEJTE SI EXMINISTR VNITRA.
Říkejte se expipmrle pana Bárty.

Možná však byste si měl rovnou říkat "nevolitelný mamlas v odpadkovém koši české historie".

Předpokládám že se do Europarlamentu těžko dostanete, i když samozřejmě kdybyste mohl vyvalit za kampan třeba 50 mega a nějak přehlušit to že jste byl Bártova loutka a že Býárta je provařenej megalomaniak...... za pomocí strašnejch peněz byste nějaký ghhlasy urvat mohl.... no uvidíme......
02. 05. 2014 | 20:23

trtkos napsal(a):

nechapu ty, kteri vsechno svadi na Rusko a udajne na jejich ozbrojence...

mnoho lidi si u nas neuvedomuje, ze na Ukrajine je plno zalozaku, pro ktere neni problem uziti zbrani a organizace odporu ...
navic za penize, co se tyka vyzbroje, se da sehnat vsechno...

Kijev na pokyn USA-EU v zoufalstvi dozbrojil krvelacnou fasistickou luzu a nemuze uspet...
Cely konflikt, nepreroste-li diky Zapadu v 3.svetovou, ma uz dnes jasneho viteze - jihovychod , ktery jde s Ruskem...

Vladnou nam diletanti a kriminalnici, kteri maji uz dnes na rukou krev Ukrajincu, kteri jsou zneuziti a pouziti ve hre mocenskych zajmu predevsim nadnarodnich korporaci Zapadu..
je to na bliti...
02. 05. 2014 | 20:37

Yosif K napsal(a):

Skogen napsal(a):
Toto bylo zcela jasné od chvíle, kdy se ukázalo, že vůbec nikdo nemá zájem na smírčím řešení. A toto bych ani tak nevyčítal Putinovi, který podle mého udělal dost a pro finanční stabilizaci Ukrajiny udělal dosud více než celá EU, USA a MMF dohromady...............
KONEC CITATU.
Jste naivní jak rozeschlý troky. Rusko má monopol na dodávky plynu do východní evropy a účtuje si tam téměř dvakrát více než v západní evropě a DVAKRÁT VÍCE NEŽ SI ÚČTUJÍ ZA PLYN noví dodavatelé - Katar, nyní i Lybie a Alžír, za rok přibude Nigerie a možná i Egypt.

Rusko účtuje také dvakrát více než Turkmenistán (a Kazachstán) účtuje za plyn ČLR.

Rozdíl mezi životní úrovní na ukrajině a v rusku je v tom že Ukrajinský Ivan maká a platí Rusům za plyn a Ruský Ivan si válí Koule a kasíruje peníze za plyn - dvakrát vyšší palbu než je trh v západní evropě.


Největší fedry má Putin z toho, že mu odpadne ukrajinský trh, že Ukrajina začně těžit více plynu sama a začne kupovat přes západní evropu arabskej plyn který nyní zbůhdarma hoří ve flérách pánubohu do oken.

Putin samozřejmě může začít prodávat plan číně - ale za ceny které jsou činani ochotni platit. To jest za ceny které mají čínani od Kazachů a Turkmenů.

Čínani si čínu rozvracet nedají...... čína je proti Rusku ekonomický obr, čínani by Putinovce-zelené mužíčky veterány SPECNAZ bez problemů umlátili čepicemi......
02. 05. 2014 | 20:41

Maximus napsal(a):

Občanovi

Dík, řekl jste to za mě, ten bordel na UA rozdmychávali boys z USA a EU a pan autor blogu do tohoto koktejlu přimíchává Putina, který ovšem jednal až když hrozilo, že si na Krymu USA postaví nemlich stejnou vojenskou základnu jako v Kosovu. To ho určitě nabudilo a řekl bych, že se naštval. Klucí to maj dnes v době netu a volném toku informací ve světě těžké. Voni jim ty kecy lidi dnes moc nebaští. Nýčko čekám, až Rovnátko s Vrtulníkem budou křičet "Na Putinaááá"! A starej jezevec mazavec na Hradě Siónu jim bude přizvukovat......
Hezký večer.
02. 05. 2014 | 20:44

pamětník napsal(a):

Logické důsledky imperiální politiky USA.
02. 05. 2014 | 20:48

Maximus napsal(a):

Yosife K lehni!

Tyhle kecy už byly tady před Ussuri a tenkrát na nich SA vyzkoušela úspěšně laser a to byly hory mrtvol. A to už proběhlo móc let. Současný Rus ve vojenské technice je rovnoceným partnerem nejen Americe, ale samozřejmě i Číně. Navíc Čína spíše bude spolupracovat s Ruskem, než s Amíkem, mají více společných zájmů než s USA, kterým nevěří. Jinak zkus
dějiny Číny, kolik za posledních cca 2 tisíce let vedla dobyvačných válek a kolikrát se musela bránit vetřelcům. Tibet bych do toho nepočítal.
Hezký večer.
02. 05. 2014 | 20:50

Yosif K napsal(a):

TomášL napsal(a):
Co tím chci říci? Pobíhají kolem checkpointů, ale žádné léčky...
02. 05. 2014 | 20:22
Máte opravdu náhled civila vyzbrojeného četbou Vinnetou.

Na ruské straně dynamické operace vedou "veteráni" specnazu z čečny - profíci s civilními paíry kteří berou za den cca 500 USD. Ruská obdoba Blackwateru atp. Ani Rusko však nemá na to aby takovejhle maníků poslalo na ukrajinu třeba 250 tisíc.

Proto placení specnazovci jsou nasazovaní na střelbu raketami po helokopterách a na tzv "dynamické operace".
Na tzv "staticguards" jest nasazován domácí kanonenfutr - různí lumpenproletáři, vágusové a podobní dobrovolníci.
a) staticguards jsou nedůležití - pokud nějací padnou, je to pro rusy propagandistický úspěch. Pro Rusy je úspěch vyvolat krvavou řež a chaos jako ted v Odesse - z tohoto hlediska je dokonce lepší když jako staticguards jsou nějací místní lempli.
b) profici by na místě staticguards mohli být zajati což by byla mezinárodní ostuda. Checkpointy se dají také obejít nebo objet - pokud vzdorují dají se snadno smest jednou nebo dvěma RPG-éčky.
c) ukrajinské armádě mohou způsobit citelné ztráty spíše dynamické operace - ničení těžké techniky vyspělými řízenými střelami, dálkově ovládanými náložemi atd. Profici provádějící tyto dynamické operace samozřejmě jsou profíky proto aby nebyli zbytečně vidět. Můžete čučet na TV jak dlouho chcete, tyhle profi maníky tam moc často neuvidíte.

Ale že na ruské straně profíci na specielní operace jsou na to můžete vzít jed. S ohledem na finanční možnosti Ruska jich je hodně ale nikoliv sto tisíc nebo nějaké vysoké desetitisíce. Tolik jich možná celé Rusko nemá. Proto ten kanonefutr na checkpointech.
02. 05. 2014 | 20:58

Platan napsal(a):

"Obávám se, že se to právě stalo, mocenské hrátky Putina a Bruselu dovedly 45 milionovou zemi nedaleko naších hranic za okraj občanské války."
...................................................................................................................

Johne, kdybys tam přidal ještě USA, tak bych ti možná odpustil polychromované bifenily...
02. 05. 2014 | 21:03

Yosif K napsal(a):

Pane Maximusi - jste jako malé dítě, věříte pohádkám o laserech a o brtarsví národů číny a Ruska.

Ozvěte se až Putin začne dodávat plyn do číny. O plynovodu se jedná již dvacet let a zatím se nezačal stavět. ZATÍM JEDNÁNÍ TROSKOTALY NA DOHODĚ O CENĚ PLYNU.

Rusové mají plynu dost ale nemohou konkurovat nákladově cenám z Kazachstanu a Turkmenistanu. Ti totiž těží hned bvedle číny a nikoliv v permafrostu.

V době šarvátek na Ussuri byla čína ekonomicky stokrát slabší než SSSR. Nyní je čína pětapůlkrát ekonomicky silnější než Rusko.

Times are a changing............
02. 05. 2014 | 21:05

Amonre napsal(a):

Nechci vám to toho nějak kecat, ale hospodářky mají o tom živé "vysílání" už asi od oběda, tak kde ti novináři spí?

Každopádně je načase začít přemýšlet o tom, jak diverzifikovat zdroje energie, nějak musí jít postavit nezávislost na importu z RF a BV.

Situace je bezprecedentní a prsty v ní má EU, tohle je jen předehra k něčemu mnohem horšímu, někdo má patrně nové hračky, které chce vyzkoušet v akci. Každopádně by se mělo hledat nějaké řešení, instalace současné vlády v Kyjevě byla chyba, k moci se dostalo warmongeři, kteří si za každou cenu chtějí hrát na vojáčky. Urajinská armáda je v rozkladu a s tím chtějí čelit komu? Městskou válku nelze uspokojivě vyhrát, to bude katastrofa pro obě strany, navíc rekonstrukce bude stát tolik, že si tím nepomůže ukrajina jestli to vyhraje, bude to muset sanovat.
Nevím, žeby to byl první záchvěv a náznak toho že začíají dicházet suroviny? ALe Ukrajina nemá ropu.
02. 05. 2014 | 21:06

Yosif K napsal(a):

Ukrajina je zplundrovaná platbami za ruský plyn.

V západní Evropě klesla cena plynu za osm let na polovic (proto také tragicky klesla cena uhlí) a Gazprom se západoveropským cenám musel přizpůsobit.

Na Ukrajině (a na Balkáně) Rusové fakturují "staré ceny" a plundrují tak ty bnejvětší chudáky Evropy. Plyn ze západu se tam zatím nemá jak dostat. Je to však otázka času.
02. 05. 2014 | 21:11

Gerd napsal(a):

Všichni čekají, že Putin na Ukrajině zasáhne. Proč by to dělal? Podle všeho ale na Ukrajinu půjdou dobrovolníci stejně, jako je Arabové posílali do Čečny. Do Nalyvajčenka byla ještě nějaká šance na udržení celistvé Ukrajiny. Po tomhle se Ukrajina rozpadne nebo bude v trvalém a vleklém konfliktu. Spíše bych si vsadil na rozpad Ukrajiny. Zakarpatskou Rus zaberou Maďaři, měli na ni choutky už při rozpadu R-U (a taky chtěli tenkrát jižní Slovensko, ale tenkrát je československá armáda porazila). Rumuni Bukovinu, Poláci Lvov a Halič. Oděsa a východ Ukrajiny budou chvíli samostatné a pak se připojí k Rusku. Kyjev nezajímá nikoho, tak zůstane samostatným pidistátem. Je to docela reálný scénář, vzpomeňme si, jak dopadla Jugoslávie.
Rusové by ale byli blázni, kdyby se nepoučili z příkladu Srbska a Kosova.
Jisté je jen jedno, že pravdu nakonec bude mít vítěz a Nalyvajčenko to nebude.
02. 05. 2014 | 21:12

Amonre napsal(a):

Yosif K
Ale uhlí by se na balkán mohlo dostat celkem snadno, ikdyž asi i jeho cena by byla na místní poměry vysoká, loni byly myslím na hospodářkách fotky, z toho jak se tam načerno těží uhlí.
Vlastně je na tom pěkně vidět, jak jsme upnutí na dvě suroviny a když v nějaké oblasti její cena klesne a tím i cena jiných paliv, tak naráz nejsme schopni tato paliva operativně prodat jinde.

Gerd,
Nevím, jestli polsko bude chtít Lvov a Halíč.
02. 05. 2014 | 21:20

342 napsal(a):

Poté, co pravdoláskové a eurohujeři celou dobu varovali před nacionalismem, tak teď ze záhadného důvodu vší silou podporují radikální ukrajinské nacionalisty. Asi v nějakém náhlém pominutí smyslů jim pomohli uskutečnit převrat a vyvolat na Ukrajině občanskou válku.
02. 05. 2014 | 21:31

Agentura Nová Čína Zítra napsal(a):

Yosif K
A ty šlápoty na Měsíci ste uďál sám, nebo vás při tom Ondřej Liška nadnášel za kšandy?
02. 05. 2014 | 21:32

TomášL napsal(a):

Yosif K

Vystřelit umí kde kdo, ale zrealizovat léčku pouze někdo... Civil na ní umí přijít, ale otázka je, zda-li to umí realizovat?
02. 05. 2014 | 21:37

Gerd napsal(a):

Amonre,
určitě bude, chtěli dokonce i více a na začátku Majdanu to sondovali, a pak se opatrně stáhli. Ale jsou věrní spojenci USA, a tvrdě proti Rusku, tak za zásluhy jim bude dovoleno západní Ukrajinu připojit. Za dob polsko-litevské unie ale západní Ukrajina opravdu patřila pod středověký státní útvar (a taky Bílá Rus a značná část Lotyšska).
02. 05. 2014 | 21:41

Yosif K napsal(a):

Amonre napsal(a):
Yosif K
Ale uhlí by se na balkán mohlo dostat celkem snadno, ikdyž asi i jeho cena by byla na místní poměry vysoká, loni byly myslím na hospodářkách fotky, z toho jak se tam načerno těží uhlí.
Vlastně je na tom pěkně vidět, jak jsme upnutí na dvě suroviny a když v nějaké oblasti její cena klesne a tím i cena jiných paliv, tak naráz nejsme schopni tato paliva operativně prodat jinde.

Gerd,
Nevím, jestli polsko bude chtít Lvov a Halíč.
02. 05. 2014 | 21:20
Uhlí se dostane všude snadno.
Problem je že politici zapomněli na staré skaustké heslo BUD PŘIPRAVEN!

V Israeli jsou připraveni na leccos. Když za Mursího Egypt z poltických důvodů přestal dodávat do Israele plyn, prakticky ze dne na den, israelské elektrárny přešly na spalování uhlí během několika dnů. Záložní kotle byly připraveny PŘEDEM.

NYNÍ NEODEBÍRAJÍ Z EGYPTA NIC - a Syrie neodebírá z Egypta téměř nic - volné kapacity jak v uhlí tak v plynu jsou. Akorát Evropa nebyla na odřezádní se od Putina TECHNICKY PŘIPRAVENA.

TO SE VŠAK DÁ ZMĚNIT. Včetně přešaltrování velké části elektráren z plynu na uhlí, včetně posílení exportu zemního plynu ze severní AFRIKY.

Je technicky velmi dobře možné že už za rok a půl by mohla Ukrajina topit z velké části lacinějším severoafrickým plynem...... chce to trošičku pohlídat a popohnat stavbu transsaharského plynovodu - proti sumám mizejícím ve fotovoltaických tunelech celkem malina....... celkové náklady cca 16 miliard USD - plynovod má být dokončen již za rok.
02. 05. 2014 | 21:45

antoni.n napsal(a):

Radku

díky za info, ale P bych do toho moc netahal, ono platí to, kdo si začal. P se chová klidně a takticky, ale na hlavu si car nemůže nechat kálet. Je to velká zeně, mocná a funguje jako silný faktor v tomto šíleném světě. Jinak by to asi bylo všude samá vojenská základna pro šíření té jediné, správné, naší, demokracie.

Mimochodem, teď se to pěkně řezalo v Berlin Kreuzbergu a v Hamburgu, mladí s Polizei. Tady o tom ani dechu. Obrat možná přijde z vnitřku samotné Evropy. Nechápu, proč se záběrům z Kreuzbergu uchechtávali moderátoři ZDF, moc ftipný.

Zatím nehoří pneu, vono to není moc ekologický, že a taky kdo by jim platil ty transport toho materiálu odněkud někam, nemají ten správný sponsoring, ti mlaďoši v Kr, a v HH.

Nedávno jsme mohli na ZDF vidět výživnou reportáž o Rusech v Berlin, Charlottenburg, takový malý Pitěr na Západě, ale se tam chovají celkem slušně, mají svoje tržnice kde Berliners rádí nakupují, mají kvalitní zeleninu a ruské potraviny a vše je levné. I opilci si přijdou na své, slušná vodka ve dne v noci, slušné zacházení a zajímavé, maji certifikované registrační pokladny. To by se panu Kalouskovi asi nelíbilo.

Berliners tomu mísui říkají - Charlotengrad.

Dá se na to kouknout na těch tzv. propásnutých pořadech na té tv.

Zdravím všechny zde a doufejme, že se lidstvo totálně nezblázní a nastanou konečně dobré poměry. Ale tento rok nebude klidný ...

an

--- Captcha praví --- Windy, was, taky dobrý
02. 05. 2014 | 21:49

Občan napsal(a):

Yosif K napsal(a):
"Ukrajina je zplundrovaná platbami za ruský plyn.
V západní Evropě klesla cena plynu za osm let na polovic (proto také tragicky klesla cena uhlí) a Gazprom se západoveropským cenám musel přizpůsobit.
Na Ukrajině (a na Balkáně) Rusové fakturují "staré ceny" a plundrují tak ty bnejvětší chudáky Evropy. Plyn ze západu se tam zatím nemá jak dostat. Je to však otázka času.
02. 05. 2014 | 21:11"

Hele, kucí,
vy těm ptákovinám věříte, nebo to jen házíte z jiddiš do češtiny a ani to nečtete?

Putin Ukrajinu cenově šanoval do letošního března. Pak mu došla trpělivost a posílá jim to za tržní ceny. Za měsíc stihli Ukrajinci zatnout sekeru 1 giga doláčů.

Ruský plyn bude přepouštět zpátky na Ukrajinu Slovensko; v omezeném množství, protože si nehodlá rozházet vztahy s Gazpromem.
Zkuste si v kibbucu naladit slovenskou TA3, ať tady nejste za bandu šašků...
02. 05. 2014 | 21:56

Admirál napsal(a):

"mocenské hrátky Putina a Bruselu dovedly 45 milionovou zemi nedaleko naších hranic za okraj občanské války."

No autore, obávám se, že jste na jednoho významného hráče zapomněl, ten investoval už podle svého vyjádřen 5 miliard, aby se demogracíe šřila.
02. 05. 2014 | 22:01

Amonre napsal(a):

Yosif K
No záleží na tom jak je ta elektrárna postavená, jestli má spalovací turbínu tak je to problém,pokud nemá generátory plynu jako Vřesová.

Izrael na to byl nachystaný, mohl to čekat, ale na toto nikdo připravný nebyl, to je chyba. Třeba slováci zase rozjedou ten reservní uhelný blok v té jedné elektrárně, jenomže jestli plyn vypadne z nějakého důvodu z Ruska kompletně, bude to problém, protože si nemyslím, že by Evropa měla dost výrobních kapacit pro náhradu plynu elektřinou.
02. 05. 2014 | 22:02

Yosif K napsal(a):

trtkos napsal(a):
nechapu ty, kteri vsechno svadi na Rusko a udajne na jejich ozbrojence...

mnoho lidi si u nas neuvedomuje, ze na Ukrajine je plno zalozaku, pro ktere neni problem uziti zbrani a organizace odporu ...
navic za penize, co se tyka vyzbroje, se da sehnat vsechno...
KONEC CITATU
1) Pravda však je že že specielní trenink měl BERKUT. Berkutovci však jako profici nebojují za darmo, na to se příliš cení. Zadara riskují život amateři.....
2) Profici kteří občas vidět jsou mají disciplínu dobře placených jednotek. Je markantní rozdíl mezi chováním profíků kteří si velí "zadarmo a sami" a profíků kterým VELÍ VELITEL AKCE s neomkezenou kázenskou pravomocí a který sedí na výplatnicích pluku specnaz. Na mnoha záběrech tzv "ruských rebelů" jde vyloženě o případ B..... Jde o vysokou disciplínu jednotek specnaz v pečlivě řízené akci.
3) Profici mají také ZBRANĚ DOBŘE PLACENÝCH ruských JEDNOTEK SPECNAZ. Zbraně které jsou nové i v ruské armádě a které se na tržištích věru se nevyskytují.
4) I profíci se nekdy podřeknou - pár se jich před novináři podřeklo že "přišli z krymu" nebo že "byli převeleni z akce záchrana Krymu" atd atd.
5) akce je od Rusů načasovaná tak aby vrcholila v době státního svátku 9. května. Kdyby akce probíhala živelně jako "výbuch týraného ruského lidu", tak bylo by už dávno po ní, nejspíše s negativním vysledkem.
Akce je pečlivě stupnována a řízena seshora k předem naplánovanému datu..


No nic, místní putinofilové se mohou koupat ještě týden či dva v "15 minutách slávy". Všední život po nastolení ruiské okupace už tak radostný nebude. Rusko kontroluje Suchumi už 20 let a furt to tam vypadá jako kulisy k válečným filmům. Rusové boří lépe než staví - pokud na to Putin nedá 50 miliard USD jako na olympiádu v soči.
02. 05. 2014 | 22:03

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

hele, voni jeden John, jsou v klidu, oni si to už UKáčka vyřešej sami.

7 piv a jednu zelenou
Sestřelit bitevní vrtulník Mi 24 není až zas tak složité. Potřebujete k tomu pouze PL ruční řízenou střelu SA7, (dosah cca 3,5 km) nebo lepší SA14 (dosah cca 6 km) a krátký výcvik. Ovládání je velmi jednoduché, i mírně slabomyslný to zvládne. Pak je to brnkačka.
Ale kdo to dneska má??
02. 05. 2014 | 22:09

USA byly, jsou a budou papírový tygr napsal(a):

Někdy se těm Němcum vopravdu podivuju.
V Moskvě se na noční zkoušce přehlídky ke Dni vítězství (bejt Putinem, tak ji letos zruším a jednotky radši někde zamaskuju, počasí mu nahraje) shromáždily davy nervózních Rusů, kteří cítí, že to každým dnem musí přijít a chtějí se ujistit pohledem na raketky a tančíky.
A podle zpráv z Oděsy už se to valí.

Tři čtvrtiny Němců se domnívá, že by mohlo dojít k nové studené válce.
To všichni něco šňupou nebo jsme přecejen o tolik na východ?

Připomínají mi plukovníka Urbanskiho z rakouského Evidenzabteilungu (tak říkali v Kakánii kontrarozvědce), který když přišli zastřelit plukovníka Redla se ptal svých pobočníků: "Máš u sebe pistoli? A ty?"
Neměl ani jeden, museli pro ni poslat.

Slováci opevnili sto kilometrů hranic. My jsme na tom hůř. Šluknovsko, Těšínsko...
S třemi pojízdnými tanky proti zfašizovaným Polákům, to zas bude mela.
02. 05. 2014 | 22:13

vasja napsal(a):

Vzpomeňte že to byl Ukrajinec, co sem poslal radioaktivní mrak.
02. 05. 2014 | 22:14

TomášL napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=BfqoWVwmP2Q#t=39
02. 05. 2014 | 22:42

TomášL napsal(a):

Drastické záběry z Odborového domu:

https://www.youtube.com/watch?v=vv9_z6Cdf3g
02. 05. 2014 | 22:48

Joachym Brezina napsal(a):

Yosífku, Vás nevzali k Specnaz, že tady prskáte co? Vás asi nevzali ani do pionýra a ve skautu se Vám vysmáli že?

Bohužel občas přelétnu očima Váš text, když neroluji dostatečně rychle .....

Člověče, kdy Vy budete spokojený? Až nás obsadí amíci a rakety do každý vesnici? Upřímně Vám říkám, z Vašich agitek mi je špatně, takový klapky na očích tomu říkám majstrštyk.

Osobně se začínám domnívat, že Vaše projevy zde jsou projevem čiročirého nadšení že můžete za každou cenu někoho nas...t. Máte pane divný koníček. Ale někdo holky jiný vdolky
02. 05. 2014 | 22:50

7 piv a jednu zelenou napsal(a):

vasjo
Ale vrátit mu ho se NÁM určitě nepodaří.
Navíc to všechno Brzezinski naplánoval podle své šachové teorie Rzeczy Wielkopolskiej (a mocné Osmanské říše od Kolína nad Rýnem po Teherán), která spolkne Prusko a Halič (Lech Walesa už proponoval, že se to bude jmenovat Germania, my budeme v lepším případě Protektorat Czeski, po Nymburk) a dávno vycvičil fotbalové chuligány a míchače jedu na krysy.
02. 05. 2014 | 22:50

.................. napsal(a):

Slováci opevnili sto kilometrů hranic. My jsme na tom hůř. Šluknovsko, Těšínsko...
S třemi pojízdnými tanky proti zfašizovaným Polákům, to zas bude mela.

Nemám obavy. Ze severu neprojdou. Tam budou odzbrojeni natotata. Sběrny budou praskat ve švech :)
02. 05. 2014 | 23:17

brůna napsal(a):

autor džon,
občanská válka na ukraine vypukla, když putin zavolal sve zlodějské a zkorumpované loutce janukovičovi, aby nepodepisoval asociační dohodu s EU, jinak dostane do držky.
02. 05. 2014 | 23:18

7 piv a jednu zelenou napsal(a):

Po shlédnutí velmi unaveného Ludvíka Zifčáka - Růžičky (agenturní jméno Šmíd) a Tomáše Vandase, budu snad nakonec volit doktorku Samkovou.
Ta dokáže rozložit vechno.

A Unie toho má zapotřebí. Německá kancléřka je zřejmě ožralá už od božího rána.
Jinak nevím, jak si vysvětlit její výrok, že Rusko porušuje poválečné uspořádání.
Kdy žádné Německo neexistovalo, jen čtyři okupační zóny.
A dietní režim, který Němcům zavedl Dwight Eisenhower je měl přivést ke zravému BMI obvyklému v koncentračních táborech.
Teď navíc českým řidičům v Německu chtějí nejen zpoplatnit jízdu po okreskách, ale budou požadovat 80 eur za jízdu po městě.
Říkám to jasně, berlínskou zeď je třeba zpátky postavit. A Angelu poslat do léčebny v Buchu.

Teď jsem chvíli poslouchal freudovská přeřeknutí pana ministra zahraničí, že události na Ukrajině řídí z Ameriky. Možná by proti té EU byl taky dobrý.
02. 05. 2014 | 23:21

brůna napsal(a):

ukraina míří vstříc jugoslavskemu scenaři. protože v kremlu mají pocit, že už ustupovali dost. ted chtějí krev. rusácká paranoia. mě to připadá, že v rusáckym mozku se děje něco podobneho jako v mozku soudružky semelové. sssr byl skvelý , všechno bylo, zamestnanost, prosperující prumysl, zmedelství, vše bezplatné....akorát ti američani nam to zničili. u nas tak uvažuje par procent komunistických hovad , kteří ztratili kontakt s realitou, v rusacku tak uvažuje 80% lidí. tragedie. putler do toho zamíchá velkou vlasteneckou, pravoslaví, cary. tam neni naděje. neštastní lidé. ukrainci se pokoušejí z toho rudeho chocholouškova utéct. já jim držím palce, ale budou to mít hrozně těžký. měli bychom jim nějak pomoct.
02. 05. 2014 | 23:33

........................... napsal(a):

Jo s tím překecem o té Americe to bylo dobré :)
Taky bylo výživné jak se ODS bije za lidská práva číňanů. Po tom, co provedla našim nejslabším spoluobčanům během své vlády.
Oni ti političtí zoufalci si opravdu musí myslet, že jsou ti voliči blbci.
02. 05. 2014 | 23:34

antoni.n napsal(a):

Ad Josiph

když zřejmě sledujete zpravodajská videa z UA, tedy nasazení nových jednotek UA Army proti tzv, separatistům, jistě jste si povšimnul, že tyto jednorky jsou vybaveny usarmy výstrojí a výzbrojí. Zřejmě již dorazily první zásilky ze zámoří.

Již tato úkáčka nemají ony blbé ruské helmety atd.

Co to znamená, současné dýsí hodlá bojovat proti panu P, a vlastně proč ? /Nu, tušíme, snad i víme, státní pokladna jest prázdná a všechno před kolapsem. Co uděláme ? Nu, nějakou novou válku, že, bezmozky nic jiného nenapadne./ Ono se to kváká těm, no vynechám, co sedí v tom bílém domečku v dýsí a ty báječné večeře v Georgtown, že.

Jenže pak přijde cancer, na což umírá většina těchto lidí. Cancer, postihuje lidi zlé, nenaplněné, ubližující.

Proč jde America do války proti Rusku ? Co Rusko dělá špatně, koho napadá, komu ubližuje ?

Když Slováci, inspirovaní Tisem, válečným zločincem, šli proti svazku s Čechy, podporovali je us nebo rossija ? Prostě se rozhodli tak. Dnes v této nepřehledné situaci, kdy Ukrajinci naštvaní zkorumpovanou zemí, vedenou oligarchy, což bylo dle Západu celkem kosher, se rozhodli udělat nějaký obrat, tak se toho chopily síly ze zemí, které s UA nemají nic společného. Proč se do toho najednou nasrala Ashton a Obama.

V zemích EU je tolik problémů a tato škaredá paní, bývalá zdravotní radová v England bude radit, jak se bude řešit tak obrovský problém, v Ukrajině. To samé Barosso, divný panáček a ten další o té dánské figurce v alianci nemluvě.

A pak chápu i Klause a jeho skepticicismus. Pokud EU nebude mít v čele respektáble osobnosti, tak je k ničemu. Jistou naději skýtá Martin Schulz. ale to málo.

EU jest dobrá myšlenka, ale proč ta věc negeneruje osobnosti, které by věc měli řídit, inspirovat, vésti k jednotě.

Nechápu. Snad i proto, že celá věc jest generovaná někým v pozadí, někým zlým, kdo nemá fantasii, jen svoje ďábelské, mocenské choutky.
02. 05. 2014 | 23:34

Reveil napsal(a):

Nejúčinnějí US tajná zbraň, kterou mohli vymyslet, je pro US zasévat chaos před ruským prahem. Rusko si nepřeje nic méně, než toto. Zdevavastovanou zemi, v níž velké slovo mají fašisté, které vynesly nahoru Majdan, to je velká žhavá těžká kopule u nohy.
Vůbec zajímavé, jak se situace majdanizuje, co vidím v ČT, jsem na rozpacích, jestli nám náhodou neukazují lednové a únorové záběry majdanistů v Kyjevě.
Říšská kancléřka obvinila Rusko, že rozvrátilo poválečné uspořádání Evropy... To asi těžko, protože poválečné uspořádání bylo rozvráceno již v období 1989 - 1999, a Německo se na tom výrazně podílelo. . A hlavně: už šest týdnů slyšíme z Kyjeva výhrůžky, zakožení na tom,. že Rusko vtrhnew na Ukrajinu. Ale Rusko nic takového nedělá. Na východ země naopak vtrhla kyjevská soldateska (to se mi moc líbí, kyjevští fašisté žádají, aby byl v Haggu souzen Janukovyč. který na civilisty žádnou armádu neposlal...)
02. 05. 2014 | 23:43

brůna napsal(a):

reveil,
soudruh janukovič z boží vule soudruha adolfa putina president žádné ostřelovače na demonstranty neposlal???? komu se chcete vyrovnat v blbosti, madarskym fašistum z jobiku nebo klausovi?
02. 05. 2014 | 23:53

7 piv a jednu zelenou napsal(a):

Ale ne Antoníne.
Na žádné ďábly to nesvádějte.
S těmi večeřemi v Georgetownu už jste byl blízko.
Když si nějaký černoušek z Indonésie může připadat jako pámbu ve Frankrajchu (a opravdu bych byl zvědavej, co o tom ústavním právu ví, nenadarmo se říká kdo neumí, ten to přednáší) a pronášet ty edikty, kde je to samé Já jsem rozhodl, jako by byl Ludvík XIV. a poroučel slunci, kdy má vycházet, ačkoli ještě před deseti lety měl nesplacené studentské půjčky a hypotéku, vychází vám jediné.
Money talks. Každý poslouchá.

Je jedno, že jsou to peníze zfalšované a že se všechno rozpadá.
Protože jsou to ty ožebračené masy a zpauperizovaná střední třída, kdo nesmí nic říct.
Byli by totiž ti první, kdo chcípne hladem, když zítra bankomaty přestanou vydávat peníze. Je jedno, že už to peníze nejsou a v cukroví je jed na krysy.
02. 05. 2014 | 23:57

pamětník napsal(a):

Yosif K.
jako obvykle kecá:
"Ukrajina je zplundrovaná platbami za ruský plyn. "

"Rozdílné ceny plynu a jiných surovin mohou být uplatňovány, ale jen do výše tržních cen stanovených světovými burzami. Země které si uchovaly přátelské vztahy s Ruskem dostávaly tuto surovinu za výhodnějších podmínek. Např. Ukrajina nemusela do roku 1996 platit za plyn vůbec."
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gazprom

Jste trapní agitátoři.
03. 05. 2014 | 00:29

antoni.n napsal(a):

Sedum piv etc ...

pravdu díš, money talks, ale teď to vypadá tak, že tam P musí vlítnout, jinak by byl za poseru.

To napětí mezi pauperisovanými a tzv. elitami se napíná, fysikální záležitost, jednou to musí prasknout.

Zdravím

an
03. 05. 2014 | 00:31

michal napsal(a):

dybyste tam nebyl jen jako turist, věděl byste, že bitky jsou tam časté. vás co civila děsí, oni to tak neberou. pro putina jsou jen cvičený švábi, když se šikne, nechá je zajít, nebo naopak je pocílí a nakrmí. evropské pojetí lidství tam nehledejte. už kdo pije lihoviny jako na Hradě, lidstvím pohrdá a z role člověka se diskvalifikuje.... být emeritním ministrantem je k ničemu, nemáte informace, máte jen mediální beletrii, to vám klidně zavolám i já, že na mně padá Měsíc z nebe, to není zdroj. ani reuters není všechno. více bude v diplomatické poště. ale podstatné je úplně, ale úplně jinde, neb nejde o fotbal, je to jiná rovina sporu, leda zeman, ten ví všechno všudy, prognosticky dopředu
03. 05. 2014 | 02:06

Pavel13 napsal(a):

brůna napsal(a):
"ukraina míří vstříc jugoslavskemu scenaři..."

Oproti Jugošce mají obrovské štěstí, že si nejsou tak vzdáleni nábožensky. Toho by hned nějací gauneři využili.
03. 05. 2014 | 03:32

antipolitik napsal(a):

Bože, oni to ti naši političtí korytáři už bez propagandy a žvástů ani neuměj. Nejsem autoritou na pravdu co se týče Ukrajiny, (píše John) ale Putina do toho nezapomene zamontovat. To přátelé proto, že se cpe ke korytu v EU. A aby tam Ráďa pěkně zapad, tak holt musí kopnout do Ruska, i když jak sám přiznává o tom ví kulový! Jsem zvědavej kdy se tady objeví pravdoláskaři a budou chrochtat blahem, že už sezase umírá ve velkým za "demográciy" a "svobodu"!!
03. 05. 2014 | 05:56

olga napsal(a):

Každá válka která bude, bude krokem ke komunismu. To by si měli boháči uvědomit... Bylo by pro ně daleko příjemnější, kdyby se začali bohatství vzdávat ve prospěch chudých. Bylo by to příjemnější pro všechny. A pro všechno.
03. 05. 2014 | 06:31

zemedelec napsal(a):

Paní olga.06:31
Přesně tak.
Mám si obavu,že další válka by mohla být poslední,ale pokaždé to měla nějaké důsledky.Já bych raději přešel k revolucím,jednou si ji udělají bohatí,pak si ji musí udělat chudí a ono to funguje.U nás si sametovou udělali boháči,tak bude následovat revoluce proletářů.
03. 05. 2014 | 06:54

Pepa Řepa napsal(a):

resl
šroubiku, jako správný Čech bych Vás upozornil, že se tady množí agenti CCCP jako houby po dešti.
Jako správní politruci bezmozci -říká topič elektrárenský-byste s Yossífkem a Kladivem na čarodějnice Fendrychem s tím měli něco udělat.Častušky o barelech dobrot a strašení mužikem z Kremlu nezabírají.
Chce to zintenzivnit školení, soutěžit o titul fendrychova rychlá rota.
Co to znamená, současné dýsí hodlá bojovat proti panu P, a vlastně proč ? /Nu, tušíme, snad i víme, státní pokladna jest prázdná a všechno před kolapsem. Co uděláme ? Nu, nějakou novou válku, že, bezmozky nic jiného nenapadne./ Ono se to kváká těm, no vynechám, co sedí v tom bílém domečku v dýsí a ty báječné večeře v Georgtown, že
----------------------------------
Antoníne gratuluji, že jste neztratil zdravý rozum jako novináři z bakalí díky Paskov a.cz.
Asi budete taky za klausovxce nebo komouše, ale i z Klause občas může vypadnout pravda a jen bezmozci, euromoplíci chválí každý počin kormidelníků západní civilizace jako soudzi z KSČ.

V podstatě jde o to, abyste se mohl podívat do zrcadla a nezjistil, že jste mops se shrbeným hřbetem.
Stejný opět jako za bolševika.
Na cancery se vykašlete, mají je všichni, levouni i pravouni, ti nahoře i ti dole.

Myslím, že i Ota Pavel by to napsal jinak.
Zavolali montéra Beznozku....dneska platí zavolali novináře Bezmozka.
A že jich tady je.
03. 05. 2014 | 07:04

Admirál napsal(a):

brůno - "v kremlu mají pocit, že už ustupovali dost. ted chtějí krev. rusácká paranoia"

Kams dal mozek?

K dyž vezmu otevřené informační zdroje, tak se dozvím, že ofenzvu zahájila kyjevská pučistická vláda, že zaútočila na postavení svých odpůrců. Nikde tam o Rusech není ani čárka.
03. 05. 2014 | 07:53

Pepa Řepa napsal(a):

Preventivní úder je preventivní úder.
jen bloud mohl očekávat, že jsou volby alfa-chochola plánované na 25. května myšleny vážně.

Když jeden prezident uvažoval o vyslání armády na potlačení nepokojů, měl jít do Haagu, když to jiný realizuje dělá smysluplný krok.
Držíme mu palce, Jindy je nacionalismus zhouba 21.století, tady jsou kucí z Pravého bloku, kamarádi.

Jen ideologický bezmozek naprosto srovnatelný s tupým bolševickým stádem může mopslí Eurovarieté baštit.
03. 05. 2014 | 08:21

Filuta napsal(a):

Je mi z toho úzko!
A lež v našich oficiálních médiích střídá lež!
Člověk se musí pídit po tom, co se skutečně děje.
Tady je vcelku objektivní popis situace.
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/988-kyjevsti-puciste-zautocili-na-slavjansk-a-kramatorsk-vladni-vrtulniky-ostreluji-mesto-z-raket-rusko-oznacilo-jednani-kyjeva-za-zlocin-slysime-prvni-vystrely-dalsi-valky.htm
03. 05. 2014 | 08:34

Filuta napsal(a):

Admirál


Oni totiž fašouni z Majdanu jaksi nepočítali s tím, že se proti nim vzedme taková vlna odporu.
Teď čumí na drát.
A my se můžeme jen modlit, aby se do toho vehementněji nemontovaly USA (ony tam již s Izraelci operují), jinak z Ukrajiny udělají další Sýrii. Jenže teď ten bordel máme za humny.
Nechci se rozhodně nijak angažovat kvůli Ukáčkům a doufám, že to neudělá ani NATO.
Není k tomu žádný! důvod.
Ale půlky mám stažené.
03. 05. 2014 | 08:37

vasja napsal(a):

A připomenu prozíravost pana prezidenta Václava Klause a pana Vlado Mečiara.
Sice pár blbounů řvalo, ale vyplatilo se.
03. 05. 2014 | 08:39

vasja napsal(a):

Skoro všechno chápu, ale co sionisti.....poráde že Majdan je antisemitskej, ale ty osoby a obsazení mi do tohodle nesedí.
A ke všemu se Izrael taknějak dištancuje.
03. 05. 2014 | 08:43

TomášL napsal(a):

Nu, koukl jsem na Oděsu a zjistil, že 10% obyvatel má HIV/AIDS...

Dalším národním rizikem budou utečenci s touto nemocí, popřípadě hepatitida C!!!
03. 05. 2014 | 08:50

Gudka napsal(a):

Potíž se jasně ohlašuje z výroků představitelů kyjevské fašistické junty už přes měsíc. Už tak dlouho se ohlašuje "ruská invaze na Východní Ukrajinu", která se ale nekoná. Anglicky hovořící zakuklenci střílejí ve východních městech tu na tu, tu zas na onu stranu., jak na Majdanu.
Ono jde o to, že "volby" 25. května nebudou, a v zemi, kde vládnoucí junta posílá na voliče armádu, ani být nemohou. Je ovšem zajímavé slyšet Obamu říkat, že květnové volby "mít musíme". Je nutné vyrobit nějaké důvody, proč ty volby nebudou. Taky je potřeba dodat několik mrtvých studentů Šmídů. Když to nevychází virtuálně, musíte si zkrátka několik zastřelit. Blackwater patří asi k těm lepším, trénoval v Baghdádu ostré střelby.
A vrcholem goebbelsovštiny v kyjevsko-.washingtonském podání je úmysl, poslat do Haagu Janukovyče, který o nasazení armády sice uvažoval, ale neudělal to. Chce ho tam poslat junta, která to naopak bez rozpaků udělala.
03. 05. 2014 | 08:58

Pepa Řepa napsal(a):

Vasjo
tak uvažoval pejzatec vždycky a je to - z jeho pohledu-pochopitelné.
Dva tisíce let zkušenosti diaspory, cizího elementu.
Chce přežít a neví odkud přijde pogrom dříve.
Jestli od Banděry nebo Tarase Bulby.

Vždycky je první na ráně a když soukmenovci Kerry s Nulandovou nebo občanské sdružení EUROMOPS s kocábovitými doporučí pomazat veřeje znamením, aby se jim masakr vyhnul, nepomáhá to.
Tak lavíruje.

Ani pšond to nemá jistý,ani honvéd když se neoBanděro rozparádí.
inu demokrat.
Náš kamarád.
03. 05. 2014 | 09:10

Ladislav napsal(a):

Hynek Kmoníček v dnešním rozhovoru pro Parlamentní listy : „Jediná cesta je v decentralizaci Ukrajiny, nových prezidentských a posléze nových parlamentních volbách. Stejně to přesně takhle skončí. Ta otázka je, kolik lidí zemře do té doby, než to zase skončí takhle. A proto se snažíme tam, kde můžeme, mluvit přesně takto: Když všichni víme, jak to skončí, nemohli bychom nezabít ty lidi, kteří zemřou v tom období, než to zase skončí takhle?“ Plně s ním souhlasím. Podpora současné „prozatímní vlády“ v Kyjevě je spoluúčast na současném nesmyslném zabíjení ( v Oděse dnes v noci zabito přes 40 proruských demonstrantů ). Pánové Turčynov, Jaceňuk, Nalyvajčenko a další se před soud v Haagu asi nedostanou, politický azyl jim poskytne nejpravděpodobněji Česká republika. Pan Zaorálek to zařídí.
03. 05. 2014 | 09:21

veverka napsal(a):

USA chtějí za každou cenu vyvolat na Ukrajině válku.

Americký agent Nalyvajčenko na tom usilovně pracuje.

Poslat na vlastní obyvatelstvo armádu s tanky a vrtulníky může jen americký fašistický lokaj.

Dokonce se už objevili zprávy,že útočící kyjevští fašisté se ve vysílačkách domlouvají anglicky.

Zřejmě aby si rozuměli s americkými žoldáky,kteří vedou útok s nimi zamaskovaní ukrajinskými uniformami.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/988-kyjevsti-puciste-zautocili-na-slavjansk-a-kramatorsk-vladni-vrtulniky-ostreluji-mesto-z-raket-rusko-oznacilo-jednani-kyjeva-za-zlocin-slysime-prvni-vystrely-dalsi-valky.htm
03. 05. 2014 | 09:22

Stepan napsal(a):

Rusko je asi jedinej, kdo je schopen zajistit na UKR klid. Pokud to bude takhle pokračovat dál umřou tam tisíce civilistů. EU a USA jen žvaní a nechaj tam v klidu upalovat lidi zaživa. Musí tam vlítnout silná armáda a odzbrojit obě strany ne o tom jen kecat. Čím dýl se o tom bude jen kecat tím vít tam bude obětí.
03. 05. 2014 | 09:22

Gudka napsal(a):

Asi něco bude na tom, že problémy, které nahlodávají substanci státu, se exportují, protože se má za to, že to pomůže vybřednou z problémů, a to se dá stupňovat až do chvíle, kdy vypukne válka. Tato ale bude trochu jiná. Vzhledem k tomu, že ležíme zrovna v koridoru, musíme počítat se subtotální devastací, jelikož nad námi obě strany budou rozsvěcovat všelijaká nepěkná světla.
Ti, kteří přežijí - a takových nebude málo - nebudou mít teplo, jídlo, vodu, a tak si zchladí žáhu na těch místních politrucích, co veleli do útoku, co vyzývali k obětem, protože se nějakému potentátovi za oceánem zalíbilo to po nás chtít a oni si mysleli, že mu musejí vyhovět. Nedříve přijdou na řadu ti nejníže postavení, pak, pokud budou ještě na území a ne někde ve Skalistých horách, budou nalezeny i zdejší špičky (ochranky v takových krajních situacích vždycky selžou a přeběhnou na druhou stranu - viz Robespiérre, Kaddáfí, Saddám, atp.)
Možná, že rozzuření přeživší ty válečné agitátory z důvodu příšerného hladu i zkonzumují (jestli jim z nich nebude na zvracení), než sami v nějaké jámě zajdou (nebude křoví, kam odejít chcípnout).
03. 05. 2014 | 09:23

Ládik!!! napsal(a):

John šíří poplašnou zprávu.
03. 05. 2014 | 09:29

Gudka napsal(a):

veverka
"Dokonce se už objevili zprávy,že útočící kyjevští fašisté se ve vysílačkách domlouvají anglicky."

Ale tyto zprávy se už objevily nejméně před 2 týdny, a sice v Luhansku. Má se za to, že jde o "soukromou" agenturu Blackwater, která střílela civilisty už v Baghdádu.
03. 05. 2014 | 09:35

Bakalův nezvaný host napsal(a):

„Ukrajinské ministerstvo vnitra uvedlo, že při požáru budovy odborů v Oděse zahynulo 35 osob. Ministerstvo informovalo, že 8 osob zahynulo poté, že skočily z budovy a 27 zemřelo na udušení kouřem. Zdroj ZDE Guardian uvádí na tomto odkazu URL hrůzného videa na YouTube zevnitř budovy odborů, ale upozorňuje čtenáře, aby při sledování tohoto videa použivali kritičnost. Nemusí být totiž autentické.

Ukrajinský novinář publikoval na sociálních sítích fotografii hořícího sídla odborů v Oděse. Uvnitř jsou údajně proruští aktivisté a snaží se z budovy zachránit skoky z oken, protože vchod je v plamenech. „
- See more at: http://www.blisty.cz/art/73078.html#sthash.bKcL2wSI.dpuf

A ti hodní Ukrajinci – naši Evropští,
kteří zahnali ty nehodné do budovy a budovu podpálili,
ti se zlobili, že ti nehodní po nich hází věcmi z oken.
03. 05. 2014 | 09:36

marxík napsal(a):

Znáte poučení o bychovi, demokraté a demokratky?
Kdybyste volili stejně rozvážně jako marxík, tak by se sice masakru taky nezabránilo, ale aspoň bychom se na něm jako ČR nepodíleli.
Takto vám můžu pogratulovat k vašemu demokratickému podílu na ukrajinském řešení.
03. 05. 2014 | 09:55

vasja napsal(a):

Pepo Řepo.
Na první souhlasim.
Pak ale je tady třebas tohle:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Viktimologie
Jestli si o to žid třebas sám neřikal.
Já když slyšim o Ukrajině a Rusech něco střašně blbého, nenávistného, lživého, tak hnedle Fištejn a típci z jeho hnízda, nebo poskoci. Tyhle lidi si neodpustěj přiložit polínko a něco rozšpárat
A vlatně se nemusí jednat o Ukrajinu, ale třebas homosexualismus, feminismus a jiný diviace, který rozes.......společnost a její tradice Neni přece problem je "progooglovat".
Řikám si proč a nač. :-)
03. 05. 2014 | 09:56

Divoš napsal(a):

John, jeďte tam bojovat! Stateční (ne)vojáci jsou vítáni.

Je to úleva, vědět že už nejste poslancem parlamentu ČR.
03. 05. 2014 | 10:09

resl napsal(a):

řepa: Jen ideologický bezmozek naprosto srovnatelný s tupým bolševickým stádem může mopslí Eurovarieté baštit.
--------------
Zdá se, že mluvíte o sobě a svých přátelích od retardovaných až k milicím. "Bolševické stádo" poznáte lehce, když se zadíváte na prapory s Leninem, Brežněvem, Putinem. nebo to nejsou včerejší bolševici ?

"Euroskeptici, kteří jsou jistě legitimní, jsou asi tak trojího druhu. Ti, kdo věří, že malé evropské státečky s celníky a závorami na hranicích jsou chytřejší a svobodnější odpovědí na výzvy globálního světa. Pokud tyto lidi o potřebě silnější Evropy nepřesvědčila finanční krize, mají pořád šanci, že je přesvědčí ruská agrese. Ony státečky si totiž Rus zítra namaže na chleba.
Pak jsou tu ti, kdo se radují z čehokoli, co se nepovede nebo co ne dobře funguje, jenom proto, aby mohli říkat, že se to nemělo dělat, protože je to prý nepřirozené, utopické, umělé, neautentické a protože hlavně ONI říkali, že se to nemá dělat.
A pak je tu ten třetí druh: lidé, kteří brojí proti evropské integraci a eurohujerům, protože jsou na výplatní pásce ruských tajných služeb".
J. Macháček - Respekt
03. 05. 2014 | 10:24

vasja napsal(a):

Pan Macháček z Respektu bude taky na nějaký výplatnici.
Eurospektik je ten, co má aspoň selskej rozuma ví, že k prosperitě se Eu nedopracuje s bolševikama v Bruseli a dotovanou řepkou.
03. 05. 2014 | 10:35

Filuta napsal(a):

Resle,

vy inteligente, co se asi tak stane s Evropou, která se nedokáže bránit přílivu imigrantů z Afriky?
To je nyní aktuální a obrovský problém.
V našich zprávách se neobjevují přeplněné bárky s tisíci imigranty denně, kteří se vyloďují na jihu Evropy. Někde to dělá i čtyřicet tisíc! imigrantů během čtyř měsíců a tendence je stoupající.
Koho tady chcete strašit Putinem?
Putin je jediný evropský politik, který svůj stát proti islamizaci a imigraci brání a je mi úplně putna, jestli si mě namaže na chleba.
Ti, kteří fanaticky projevují svou nenávist k Rusku, patří k levici a pravdalásce (což jedno jest). Skutečně pravicově smýšlející lidé vidí problém Ruska a Ukrajiny naprosto odlišně.


Střílí snad Putin do lidí na východě Ukrajiny?
Posílá proti nim tanky a helikoptéry, které ostřelují civilní objekty?
Já myslel ,že to dělá ta vaše "demokratická" euromajdanská vláda za pomoci Američanů ?!

Je dosti zvláštní, že měli podle vás pučisté na Majdanu legitimní právo shodit vládu,ale totéž právo upíráte jiné části té samé země, které se nelíbí samozvaná nová vláda.
Dost dobře nechápu vaše myšlenková hnutí.

Pučistům se situace zcela vymkla z rukou a ukazuje se, že si takovou vládu velká část Ukrajinců nepřeje.
A USA s EU jen přilévají oleje do ohně.
Je to velmi nebezpečná hra, požár může zachvátit celou Evropu.
Platit za to budeme v každém případě my, nikoliv Američani.
Jste se svým názorem osamocen jako v plotě kůl.
Takový malý, bezvýznamný Milouš Jakeš. Ty jeho intelektuální výrony o bojlerech a brojlerech mi občas připomínají vaše vejšplechty o věčně ožralém ruském mužikovi v láptích.

Resl, kolikrát jste byl v tom Rusku?
Řekl bych, že ani jednou.
03. 05. 2014 | 10:41

marxík napsal(a):

vasja
Kolego, stačí už jenom doplnit, že v Číně na nás číhá imperialista, a Chocholoušek vysílá všechny Arnošty, které má momentálně k dispozici.
03. 05. 2014 | 10:43

Ládik!!! napsal(a):

V Oděse studoval námořní kapitán Vodička, co dělal za ODS ministra. Jeho mateřskou lodí musela být KSČ, jinak by se do Oděsy nekvalifikoval. I když Oděsa není na východě UA, je to pořád jen hnízdo východních hord. Navíc hned vedle Besarábie. Je jasné, že na Krym dobrovolně nepojedu, leda v řetězech na nucené práce pro Vladimira Vladimiroviče.
03. 05. 2014 | 10:45

Gudka napsal(a):

Pan Macháček z Respektu má pravdu: nemá význam být malým státečkem s vlastními celníky. Celá naše historie to potvrzuje - víme, jak trapně skončilo krátké období, kdy u nás ordinovali jen vlastní celníci. Pak se zase vše vrátilo do poměrů, v jakých to má být: nejprve jsme byli v lůnu Říše, pod prapory Nové Evropy. Pak v táboru míru a RVHP. Nyní jsme opět v táboru míru a v EU. Člověk nemusí být na výplatnici, aby si to uvědomil.
03. 05. 2014 | 10:47

Ernesto duch revoluce napsal(a):

takže vážení diskutující píši to zde stále že pokrytecký západ chce přivolat smrtonosnou zkázu na svět ! Tak jako tomu bylo dříve na divokém západě kdy amíci coby kovbojové s tvrdou a neúprosnou náturou se snažili protivníka nemilosrdně z likvidovat tak to pokračuje stále ! Ta agresivita je v jejich genech ! Ted pro změnu si udělali z divokého západu divoký východ a světe div se,funguje to stále ! Za pomoci pohrobků německých fašistů je celé západní teritorium ruska vzhůru nohama ! Co vše tomu předcházelo každý soudný člověk nepoznamenaný pokryteckou záští ví ! Obama z Merkekovou si notují ! To je pozoruhodné vzhledem k výsledku druhé světové války ! V součastné době ale sledují stejný cíl ,zničit ve světě co nechce fungovat dle jejich představ ! Tu špinavost s rozbitím Titovy Jugoslávie jim nikdy nezapomenu ! Začalo to tam podobně jako v součast.době na ukrajině ! Špioni bundesvéru za pomoci agentů zpravodajských služeb USA vyprovokovali slovinské nacionalisty k odtržení z jugošky a tím začala krvavá válka na balkáně ! Naprosto stejný scénář jako dnes na ukrajině ! Jen ti naivní pokrytci z české vrcholové politiky ,tancující jak Brusel a Bíločerný dům píská tohle svinstvo hájí ! Proč ne ? Mají se všichni za tohohle záp.mafiánského kapitalismu velmi dobře ! Holt česká faleš se nezapře ! Ale tohle už se nelíbí ani samotnému velkému kmotrovi Klauzovi !! Už i jemu tihle poskokové lezou krkem ! Hanba mluvit natož o tom psát ! Jen se divím Vladimíru Vladimíroviči že má natolik pevné nervy že tuhle situaci ve svém teritoriu ještě zvládá ! Ale nemůže dlouho čekat nebo bude mít za pár měsíců celé rusko v troskách !
03. 05. 2014 | 11:06

Pepa Řepa napsal(a):

šroubiku
tupé stádo se pozná ne podle toho, koho na fangli má-ti se v průběhu času mění-ale podle toho, jak oddaně a v trojstupu, obcházjí chalupu, v tomto případě eurochalupu. a pochoduje-s rozzářenými očima-ke světlým zítřkům. protože jim to komisař nakukal a oni nejsou od toho, aby přemýšleli jestli jim náhodou neteče -při tom pochodu- do bot.

Čím větší, tím lepší a kvalitnější platí možná v sexu.
Otesánek nám budiž příkladem.

Mimochodem .......nebo to nejsou včerejší bolševici ?
nevíte co je zač přeceda Barrosso?:
Že by maoista?
Nebo myslíte těch 10 eurokomisařů z 26 exkomunistů?
Vidíte, jak jste zábavný:-) to asi tou Slavii.

S těmi skeptiky je to jako s Peltou.

Všichni vědí, co je zač, jen se to nesmí říkat, jinak se to skrečuje.
Tak se holt skanduje Pelta je čumák.
Politicky korektně.
03. 05. 2014 | 11:06

pamětník napsal(a):

Perla diskuze:
"John šíří poplašnou zprávu"
03. 05. 2014 | 11:11

7 piv a jednu zelenou napsal(a):

Ládiku, pro nás z Holeschowitz je sídlo východních hord u vás.
Všechno je relativní.

Jakej je asi rozdíl mezi baníkovcema a chuligánama Metalistu?
Budou vraždit a pálit uplně stejně, když jim Nulandová dá 100 eur na den.
03. 05. 2014 | 11:15

Pepa Řepa napsal(a):

No vidíte šroubiku i ten White House je shora jako zebra.
Černobílý.Duch ví svý.
:-)
Už to není, co to bejvalo.

Mnozí Američané tu zoufalou administrativu vidí i z ulice, jenže ještě nezjistili, kde ta Ukrajina leží.
Aby si to nepopletli, až dojde revoluční kvas do Gruzie.
Georgia on my Mind.
03. 05. 2014 | 11:18

Radek napsal(a):

Ještěže máme možnost pod blogy číst moudra od Josifa Bety vulgaris.Hned je člověku tak nějak líp u srdce.Škoda,že jeho hlas je slyšet pouze za humna Dolní Horní...
03. 05. 2014 | 11:24

resl napsal(a):

Filuta : Koho tady chcete strašit Putinem?
Putin je jediný evropský politik, který svůj stát proti islamizaci a imigraci brání a je mi úplně putna, jestli si mě namaže na chleba
--------------
Vy máte svůj mozek zakletý v parl. listech, tak si čtěte dál a nepokoušejte se s ním uvažovat, . Jste na tom podobně jako rudá řepa. Hledáte bolševika a máte ho denně v ruské tv s vlajícími prapory a s putinovým největším vzorem-Stalinem. Co nám komouši chcete namluvit, to co váš vzor, intrikán Klaus ? Že revoluci tady vvolal on s chalupáři a bolševik jsem já, který by plivnul na ty, co vy milujete ? O co se pokoušíte rudá partičko, hodit své hříchy na druhé, podle ruského scénáře ? Prohrajete, protože Rus se svou dřevěnou puškou / to aby vynikl rozdíl/, nemůže konkurovat západní přesile v technologii a ta je schopna vaše bolševické Rusko srovnat se zemí za hodinu. Proč to neudělá ? Žijí tam lidi, na rozdíl od bolševické zvěře, která kdyby tu šanci měla, tak se vrhne na svět a na vás taky. řepa chce srovnávat Barossa se Stalinem, Gottwaldem, Brežněvem, Putinem ? No tak to začíná být v koncích, mně by komouš v kavárně tak nevadil, jako když mně hlídá na nár. výboru, v tisku, kultuře a hlavně ve volbách. Tak si rudá řepo srovnávejte dál, třeba na to chytnete podobného troubu, jako je Filuta. Rusku je nutné "šlapat pořád na krk" a to tak dlouho, až se nebude chtít ke svému zločinnému systému nikdy vrátit.
03. 05. 2014 | 11:28

7 piv a jednu zelenou napsal(a):

Bakalův hoste
Jste zas nesledoval kompletní zpravodajství.
Nájemní zabijáci kyjevského režimu zabavili hasičské auto se žebříkem a snažili se porazit lešení, které obhájci Oděsy přitáhli k hořícímu paláci odborů aby mohli uvěznění vylézt.
Policie placená Kyjevem (za americké peníze) jen stála a dívala se.

Kdo chce vidět, ten v naší době vidí všechno, jen musí hledat.
Je to jako se Syrií, na začátku věšela na web popravy Al-Nusry jen nějaká zoufalá školačka, pak to pochopili další.

S lidma ale nic nehne. Vraždilo se v Jugoslávii (za německé a pak americké prachy) a lidem to bylo jedno. Až budou vraždit jejich sousedy v domě, bude jim to jedno taky.
Odjedu na venkov, tam je myslivecké sdružení, kterému flanďáci sebrali honitbu.
Musí bejt motivace.
03. 05. 2014 | 11:34

patriot napsal(a):

Štěkací resl opět chrlí své kraviny! Když se rozdával rozum, tento pán byl evidentně diskriminován!
03. 05. 2014 | 11:36

Ládik!!! napsal(a):

7 piv -
u nás nepíšeme azbukou. Posílám "v Rusku se s ničím ne.erou".
https://www.youtube.com/watch?v=wmm9NPv3uXc
03. 05. 2014 | 12:00

7 piv a jednu zelenou napsal(a):

Boží, boží Martin Novák!
V Oděse zemřelo víc jak 40 mrtvých.
To jich nebyla žádná škoda.

Teď čtu, že nejšpinavější muž Evropy pochází z Česka.
Zas ta goebbelsovská říšská propaganda.
03. 05. 2014 | 12:01

Gudka napsal(a):

resl
"Rus se svou dřevěnou puškou / to aby vynikl rozdíl/, nemůže konkurovat západní přesile v technologii a ta je schopna vaše bolševické Rusko srovnat se zemí za hodinu."

A v tom je ten problém. Jsou děsně pomalí... za hodinu? To je ruské rakety udělají už dvakrát. Ten blábol o technologické nadřazenosti nad protovníkem jel v USA už před válkou s Japonci. A pak se nestačili divit... Problém je v tom, že chtějí vládnout světu a přitom na to stále míň mají. Tím celý svět trpí. A to se jedná "pouze" o Rusko, které si prošlo rozpadem svého impéria. Nechci uvažovat o tom, co by je čekalo s Čínou (Čína je jedinou velmocí, která od 1945 neprohrála žádnou válku).
03. 05. 2014 | 12:06

resl napsal(a):

Chcete říct ruský "patriote," že snad ukrajinští dobrovolníci v teplákách a vytahaném triku, našli ve sklepě nějakou houfnici se kterou zaměřili a sestřelili vrtulník ? Jasně, že chcete, jste zvyklej tupostí a s pomocí policie a soudů prosadit své lži, jak bylo v komoušské zemi zvykem. Jste ale truhlíku o pár let dál a je na vás vidět ze všech stran. Zdejší komouši melou do nekonečna o vině Eu o vojácích nato, ale žádného neviděli. Už nemůžete klamat, jak jste byl zvyklej a o rozumu bych vůbec nemluvil. Nevíte co to je, rubaška a nepřítomnej pohled od rána ožralého rusa je vám bližší, protože se ztotožňuje s vaším viděním, kde chudý hlupák je idol vašeho žití na planetě
Nebojte se vyslovit svůj názor na Rusko, nadáváním mně, to nespravíte, řekněte co si myslíte, máte-li ten bolševický rozoumek těsně před rozpadem. Už se nemusíte bát, jak jste se bál celej život, tak do toho rozumbrado.
03. 05. 2014 | 12:10

gabriela napsal(a):

Země, kde samozvaná vládnoucí junta posílá na své vlastní lidi armádu nemá žádnou budoucnost. Fašouni na Ukrajině si svoje pindy o celistvosti můžou již teď směle strčit do řitního otvoru. Kdo tam na jihovýchodě po tom všem fašounském běsnění o nějakou celistvost ještě stojí? ...

Už teď je Ukrajina hluboce rozdělená. Putin by měl se svými vojenskými mírovými sbory, podobnými těm na Krymu zasáhnout dříve, než se budou Ukrajinou valit potoky ruské krve, jinak bude svými vlastními lidmi, kteří ho milují, kteří k němu vzhlížejí s nadějí a již dlouho volají o pomoc, považován za p.ř.i.z.d.i.s.r.á.č.e, zbabělce a zrádce, který vojensky zasahuje jenom tehdy, když z toho něco má. Viz vojenská základná na Krymu.

Kde jsou ruské mírových sbory? Žádostí o pomoc má Vladimír Putin na stole víc než dost. Na co čeká? Hořící dům v Oděse, kde živí skákají z oken odporně připomíná teroristické řádění a útoky loutek iluminátů a jejich agentů ze CIA a MOSSADU dne 11.9.2001 na dvojčata. Odporné iluminátské, fašistické a satanistické zrůdy, které to celé řídí se neštítí ničeho, a začínám být přesvědčena, že se budou smažit v pekle. Říkají si o to sami. Ztratili poslední zbytky lidskosti, ani Bůh k nim nemůže být donekonečna milosrdný. Kosmický zákon příčiny a následku je neúprosný.

Tito lidé jdou do pekla z vlastní vůle. Je to jejich vlastní výběr, jejich vlastní rozhodnutí.
Bůh dal každému svobodu. Na zemi se každý svým životom může rozhodnout pro Boha anebo proti Bohu. Někteří lidé dělají na zemi vědomě všechno proti Bohu a Jeho vůli. Tito začínají s peklom vo svém vlastním srdci...
http://www.youtube.com/watch?v=D4i12awGN_w
http://www.youtube.com/watch?v=JTmyz0YLQrk
.........................................................................................................................................
Zhůvěřilá a zhůvadilá podpora USA a EU současné „prozatímní vlády“ v Kyjevě, je absurdní , neuvěřitelná a zavání satanismem. Vrcholní představitelé USA a EU, kteří celý ten konflikt zosnovali, budou jednou před Bohem odpovědní za spolupachatelství na současném nesmyslném zabíjení.

V Oděse bylo zabito přes 40 proruských demonstrantů. Ukrajinská armáda to nebyla, protože většinově odmítá střílet do vlastních lidí a bude jí to před Bohem i před lidmi přičteno ke cti. Samozvaná, nikým nevolená fašistická junta si evidentně pomáhá fašounským Pravým sektorem a dalšími agenty a vojenskými žoldáky USA Army. Důkazem je, že běsnící zabijáčtí kyjevští fašisté se ve vysílačkách domlouvají anglicky.

Za této situace není zbytí. Měla by tam přijít silná ruská armáda a odzbrojit obě strany. Obamovy žvýkající bejkoviny a Merkelovy přežvykující hověziny o Ukrajině jenom situaci zhoršují, a oba vyloženě Ukrajině škodí. Čím déle se o tom bude jen kecat a plácat nesmysly, tím déle se to celé potáhne a tím více bude nevinných civilních obětí.

Rusko je s pomocí Boží schopno zajistit na UK klid a předem zabránit genocidě ruských občanů. Pokud nezasáhne včas, zemřou zbytečně minimálně tisíce civilistů. Od představitelů loutek USA a EU bez špetky svědomí se nedá čekat vůbec nic dobrého, situaci jenom zhoršují. Nechají klidně upalovat lidi zaživa, jako by se nechumelilo.

Volit do EU po tom všem, jakoukoli proevropskou stranu či hnutí, ukazuje na nesvéprávnost. Nigel Farage, a jeho 55 krátkých vstupů o EU, by měl povinně shlédnout každý, kdo půjde volit, aby se mohl rozhodnout opravdu svobodně a vědomě a prostřednictvím skeptických stran mohl s rozmyslem říci NE Evropské Unii. Ne Bruselu. Ne satanu a jeho služebníkům.

http://www.youtube.com/watch?v=_TsTkSTH7K0&list=PLA8E86FFAEB4B48EA
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Analytik-Robejsek-Putin-je-muzem-na-svem-miste-EU-je-tragicka-a-hrozi-ji-zanik-317424
http://www.youtube.com/watch?v=8roO-PhgPOc
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
http://www.youtube.com/watch?v=dl7xtPwmhKg
03. 05. 2014 | 12:11

scientist napsal(a):

Johne, Vy jste korunovanej :)
03. 05. 2014 | 12:13

resl napsal(a):

"Jsou děsně pomalí... za hodinu? To je ruské rakety udělají už dvakrát"
-----------
Gudko, ne pane, je to nesrovnatelné, ať je Rus rád, že na druhé straně oceánu je vychovaný člověk. Nemělo by co odletět, netušíte tu převahu a nemáte přehled o ruském bordelu v armádě. Samozřejmě nejen tam a stejně by dopadla Čína. Zvěř musí být v kleci a to tak dlouho až se naučí žít s lidmi.
03. 05. 2014 | 12:16

Gudka napsal(a):

resl
"ukrajinští dobrovolníci v teplákách a vytahaném triku, našli ve sklepě nějakou houfnici se kterou zaměřili a sestřelili vrtulník"

Kouzlo nechtěného? Chtěl jste asi napsat "ruští dobrovolníci", nebo "proruští dobrovolnícï", aby to mělo ideologicky pro vás nějakou čitelnost. Přepsal jste se. Ale náhoda nejspíš chtěla, že jste se zas tak nespletl.
Zpráva nejspíš měla znít:
"Ukrajinské armáda a její hrdinné dělostřelectvo sestřelily v pátek tři helikoptéry. Vyšetřování potvrdilo, že žádný z nich nepatřil nepříteli".
03. 05. 2014 | 12:16

resl napsal(a):

"Gabriela" : Kde jsou ruské mírových sbory? Žádostí o pomoc má Vladimír Putin na stole víc než dost. Na co čeká?
---------------------
tady je máte, ruská kolona, která má zpracovat Filutu s řepou a dalšími rusky orientovanými chytráky. naši mírotvorci, společně s primitivy všeho druhu nakonec uvěří "ruským mírovým sborům." Proboha už to někdy někdo viděl, ruský mírový sbor ? A žádost o pomoc, to jste řepíku taky nikdy neslyšel ? Ne, tak si zalezte pod deku a čtěte, snad to na vás soused neřekne místnímu komoušovi, že se pokoušíte vzdělat.
03. 05. 2014 | 12:23

gabriela napsal(a):

opravuji a doplňuji ...

"Tito začínají s peklem ve svém vlastním srdci"...
http://www.youtube.com/watch?v=DwY4qr_ySwY
http://www.youtube.com/watch?v=hR7MUn3vBek
03. 05. 2014 | 12:24

gabriela napsal(a):

oprava ...

"Kde jsou ruské mírové sbory, na co čekají ?" ...
03. 05. 2014 | 12:29

resl napsal(a):

Gudka,
ne pane, nespletl jsem se, jen nedisponujete náhledem na ironii.
Víte přece od Putina, že tam žádné ruské jednotky neoperují, tak jsem se pokoušel ujasnit, jak by to dělali ukrajinci v tom domácím úboru. když se vám rozsvítilo řekněte, taky se domníváte, že tam ruské síly nezasahují ? Nedomníváte, že ne ? A to je hlavní pro náš spor. Nebo že by se vojáci nato převlékli do ruských uniforem , To by se štítili, jako já.
03. 05. 2014 | 12:31

Gudka napsal(a):

resl
Ale kdepak ty mokré sny. Číňani je už v Koreji zahnali od řeky Ja-lu na severu až na Jih. Vietnamci je porazili s pomocí primitivní výzbroje, ale vynikající taktiky. Pamatuji si na záběry US vojáků, jak utíkali, jak viseli na podvozcích helikoptér jako zvadlé hrozny, jako rej much na žárovce, va panice, v hrůze, utíkali... tyhle záběry jely několik dnů stále dokola na všech kanálech na Západě. Koneckonců, utíkají i z Iráku a Afghanistánu, v Libyi jim klidně odbouchnou velvyslance.
USA nebrání v útoku "slušnost" (žádnou nemají, každý hegemon je z definice strup), ale nemohoucnost. Technologická převaha, která jim ani nedovolí dopravit do kosmu vlastní astronauty, asi nebude tak ohromná. Pokud k válce dojde, bude vedena multifokálně, bude to současně padat na všechny strany. Nebude žádná posloupnost. Což vědí i ty bedny kytu za oceánem. Proto se snaží přimět své evropské vazaly, aby zbrojili a aby poskytli dostatek cílů pro údery. Jenže prostředků mají všechny velmoci tolik, že se nevyvážou. Koncentrace obyvatelstva v USA je pro ně nevýhodná - městské aglomerace jsou tam příliš nahusto, jsou zranitelnější. A to obyvatelstvo ví. To je ta brzda, která tam působí.
03. 05. 2014 | 12:34

Reveil napsal(a):

Resl

Já tam doposud žádné ruské jednotky nevidím, ovšem myslím, že tam co nevidět už přijdou. Protože Bambulovi ani říšské kancléřce nejsou k dispozici žádné schůdné prostředky tomu zabránit. On se jim kyjevský nácek vymknul trochu z ruky, na to mají smůlu (jako Suharto, Noriega, Saddám), a teď mohou jen předvádět tyátr, jak to předvedli včera (Říšská musela spolknout vlastní punčocháče a dát se od laureáta Mírové ceny hladit po předloktí, odposlechy sem, odposlechy tam). A tak pošle nějakou Einsatzgruppe do Litvy a do Polska (tam to už znají). A to bude tak všechno.
03. 05. 2014 | 12:42

křemílek napsal(a):

Gabrielo co Putin činí dobře činí ! Dočkejte času !
03. 05. 2014 | 12:48

Občan napsal(a):

Gabrielo,
chápu Vaše emoce a do značné míry je i sdílím.
Jenže...
Všechny nynější provokace vč. pogromů páchaných nácky z Pravého sektoru a americkými žoldnéřskými firmami mají jediný cíl - dostat ruské vojenské jednotky na území Ukrajiny. A jakkoli to může znít šíleně, cynicky, bezohledně, sobecky a jánevímjak, právě to Putin nesmí udělat za žádnou cenu. A také to neudělá.
Nepochybuji o tom, že bude lidem na jihu a východě Ukrajiny pomáhat, jak to bude možné; ale nikoli přímým vojenským zásahem. Před pár minutami Putinův mluvčí oznámil, že v důsledku eskalace násilí proti dosud neozbrojeným odpůrcům kyjevské chunty už netrvá na tom, aby se odpůrci kyjevského režimu chovali mírumilovně - přeloženo: "Bojujte všemi dosažitelnými zbraněmi".

Tohle spískala EU spolu s USA a musejí za to nést odpovědnost. Místo toho, aby si EU hýčkala Ukrajinu jako "cordon sanitaire" a s Ruskem udržovala co nejlepší vztahy, pustila se na americkou objednávku do sebevražedného konfliktu, aktivně se podílela na likvidaci Ukrajiny a nyní za to bude tvrdě platit.
Snažně doufám, že Rusko jako stát zachová klidnou hlavu.
03. 05. 2014 | 12:50

Bavor napsal(a):

Jak bojují "národní gardy na Ukrajině:

Deset občanů Kramatorska bylo zabito během boje v sobotu večer, téměř 30 lidí bylo zraněno, řekl podle RIA Novosti jeden z vůdců domobrany.
"Včera v noci na naší straně, zabili 10 lidí, jsou to všechni civilisté, kteří byli neozbrojení".
Poznamenal také, že "v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády téměř 30 lidí bylo zraněno, asi 10 z nich jsou v nemocnici Sloviansku ostatní jsou Kramators'ku ve zdravotnických zařízeních".
Rovněž "lidový starosta" Slovjanska řekl : "V obci Andrejvka v uplynulou noc lidé vyšli blokovat silnice koloně Pravému sektoru a vytvořili lidský řetěz. Vojáci z Pravého sektoru zahájili palbu, následkem čehož bylo více než 10 lidí zabito". Podle něj při incidentu bylo zraněno ještě asi 40 lidí .
Jak bylo oznámeno,ministr vnitra Arsen Avakov dnes řekl, že blízko letiště Kramatorsk zničil dva kontrolní body. Na druhé straně vydání Kramatorsk.INFO uvádí, že ukrajinská armáda v Kramatorsku vyjednává s demonstranty.
http://korrespondent.net/ukraine/politics/3357572-protestuuischye-soobschauit-o-desiaty-pohybshykh-v-khode-boia-na-vezde-v-kramatorsk-smy
03. 05. 2014 | 12:54

Kelt napsal(a):

Turčynov a Jaceňuk dle definice mezinárodního práva se vysláním armády a milicí/fašistická polovojenská seskupení/proti ruskému etniku na jihovýchodě Ukrajiny dopouštějí zločinu proti lidskosti.
V lepším případě by měli být souzeni před tribunálem v Haagu,což by se táhlo roky.
Jako odstrašující příklad pro eventuelní následníky by měli být postaveni před popravčí četu bezprostředně potom,co budou chyceni.
Krveprolití na UK,které postihne především civilní obyvatelstvo si na svůj účet mohou připsat ti,kteří mají na svědomí vývoz demokracie na UK,kterou koordinovala CIA,o čemž svědčí návštěva jejího šéfa v Kyjevě a 5 mld.US dollars,které USA "investovaly".
Může tomu pouze zabránit společná akce USA,EU a RF,která má nástroje k tomu,zabránit genocidě občanů UK ruské národnosti a dosáhnout politického řešení,t.j.umožnit demokratické volby UK parlamentu a presidenta pod mezinárodní kontrolou.
03. 05. 2014 | 13:03

Ládik!!! napsal(a):

Óda na Rusko.
03. 05. 2014 | 13:05

Filuta napsal(a):

Kůle v plotě,

to jsem netušil, že maoista a marxista je váš bratr, ale ruský kapitalista nepřítel.
Máte maglajz v makůvce (jak by něžně napsal Lulu).
Jsem rád, že jsem pochopil vaši mravní a fyzickou inkoherenci.
Podle vás tedy bruselský marxista a exbolševík je ten pravý demokrat - to jste měl říct hned, soudruhu.
V bruselském politbyru taky žádného pravičáka nenajdete.
A to to tady hází bolševikem sem a bolševikem tam...
Já se Rusa nebojím, bojím se těch nevolených volků Bruseli.
03. 05. 2014 | 13:07

Antonín Malík napsal(a):

Kelt
"by měli být postaveni před popravčí četu bezprostředně potom,co budou chyceni."

Nikoliv. Zastřelení je hodnoceno jako tzv. čestná smrt. Pachatelé zločinů proti lidskosti (i když myslím, že v tomto případě jde spíš o válečné zločiny) bývali až dosud většinou věšeni.
03. 05. 2014 | 13:07

Filuta napsal(a):

Občan

Pevně doufám, že tu chybu opravd neudělá, budou se ho snažit vyprovokovat.
Ať si to pěkně vyžerou Ukrajinci s EU a USA.
03. 05. 2014 | 13:10

Bestia triumphans napsal(a):

IDNES:
Ruský prezident Vladimir Putin byl za zabrání Krymu v Rusku oslavován. Také proto, že ho získal prakticky zadarmo, bez větších obětí, takřka bez jediného výstřelu. Možná věřil, že se mu podobně podaří získat i východ Ukrajiny a možná i onen mýtický půlkruh kolem Černého moře, kterému začal podle slovníku ruských carů říkat "Nové Rusko".

Místo krymských "zelených mužíčků" zaujali na východě a jihu Ukrajiny ruští agenti, kteří spolu s nevelkými skupinami "neozbrojených občanů" (ve skutečnosti vycvičených diverzantů se samopaly, protitankovými střelami a granátomety), obsazovali jen chabě střežená nervová centra východoukrajinských měst.

Jenže Putin se přepočítal. Nová ukrajinská moc se začala pomalu, ale jistě dávat dohromady. Hanebná ruská anexe Krymu velkou část Ukrajinců sjednotila a část z nich naštvala natolik, že v řadách armády a policie brání svoji zemi proti další ruské invazi se zbraní v ruce.

Rusové začali za svoji agresi platit. Ve Slavjansku, v Kramatorsku, kde ukrajinské bezpečnostní síly, Národní garda a armáda zcela po právo likvidují neuniformované ozbrojence. Ty by ruské bezpečnostní síly na druhé straně hranice postříleli jako "teroristy" bez mrknutí oka tak za pět minut. Ukrajinské protiteroristické akci lze proto vytknout jediné: že trvalo tak dlouho, než začala.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-ukrajina-putin-odesa-palata-ds4-/zahranicni.aspx?c=A140503_110655_zahranicni_aha
03. 05. 2014 | 13:21

strýc virus HxNx napsal(a):

Gudka

dobré příspěvky!
03. 05. 2014 | 13:23

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

Po čtyřech hodinách pouličních bojů stoupenci Kyjeva na Kulikovu poli zapálili tábor federalistů, a lidé, kteří z něj uprchli, se poté zabarikádovali v Domě odborů.
Jeden z Molotovových koktejlů vletěl až za barikádu a vyvolal v budově požár, který rychle postihl několik poschodí. Lidé pak umírali udušením v kouři nebo při pokusu vyskočit z vyšších pater.

Lídr Kulikova pole Jegor Kvasňuk dnes prohlásil, útočníci pocházeli převážně z řad „bojovníků, kteří přijeli odjinud, a z nájemních žoldáků“.
Podle Kvasňuka je nyní město v šoku, který ještě pár dní potrvá, ale poté v něm „vznikne partyzánské hnutí, je to vidět na sociálních sítích. Nejsem si jistý, že Oděsa nezačne žoldákům splácet jejich vlastním stylem.“

Před Domem odborů se mezitím scházejí lidé, kteří na místě masakru za přísných bezpečnostních opatření pokládají květiny; byla tam spálena i ukrajinská vlajka.

Pokračuje prý také nepříliš úspěšná „protiteroristická operace“ ukrajinské armády proti vzbouřenému východu. Rebelové v Kramatorsku hlásí 10 obětí z „řad neozbrojených obyvatel města“.

Podle „lidového starosty“ Slavjanska bylo deset civilistů zabito a na čtyři desítky jich bylo zraněno také v jeho městě, nicméně útočníky prý nebyla ukrajinská armáda, nýbrž oddíly Pravého sektoru. „Na slavjanském předměstí Andrejevka lidé v noci na sobotu zkusili přehradit cestu koloně Pravého sektoru, utvořili živý řetěz, ale bojovníci Pravého sektoru do nich začali střílet,“ citují starostu ruská média.

„Nedovolili ani odvézt raněné, pálili po všech, kdo se ke zraněným pokusili přiblížit. Vlastně to tedy nebyl ani žádný boj.“ A vzápětí „slavjanští“ propustili evropské vojenské pozorovatele zadržované od minulého týdne. „Jak jsem slíbil, včera jsme spolu oslavili mé narozeniny a pak odjeli,“ prohlásil starosta Vjačeslav Ponomarjov. „Jak jsem už řekl, byli mými hosty.“

Mluvčí ruského prezidenta dnes konstatoval, že za krveprolití v Oděse je přímo odpovědný Kyjev a jeho západní sponzoři, přičemž pokračující snaha uspořádat 25. května prezidentské volby je za této situace podle Kremlu „absurdní“.

V moři propagandy
********************************

Přehled o skutečném vývoji situace na Ukrajině bude přitom nyní ještě o něco složitější, než doposud.
V předvečer mezinárodního dne svobody tisku totiž americká rozvojová agentura USAID oznámila, že má pro ukrajinská média další peníze na rozvoj „univerzálních hodnot“.

Na počátku dubna se provalil skandál USAID kolem projektu „kubánského Twitteru“, který měl pomoci svrhnout režim v Havaně, nyní mají nové peníze pomoci soustředit pozornost na „ukrajinskou jednotu a implikace integrace do EU“.

Projekt byl původně dojednán už za Janukovyčovy vlády, tehdy se měl ale zaměřit na podporu „nezávislých médií“.
Nyní USAID otevřeně deklaruje svou podporu kyjevské vládě a tím pádem i na stvrzování její legitimity. Před zhruba týdnem přitom náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová opakovaně přiznala, že USA na „demokratizaci“ Ukrajiny vynaložily už přes pět miliard dolarů. (Literární noviny)
03. 05. 2014 | 13:31

pamětník napsal(a):

Druhá perla:
"Óda na Rusko."
Ládík má dneska den.
03. 05. 2014 | 13:38

Návštěvník napsal(a):

Všichni máte pravdu, až na maličkost:

Místo ruské, proruské, ukrajinské, proukrajinské, majdanské - použijte prosím jednotné označení - sovětské, popřípadě postsovětské.
03. 05. 2014 | 13:44

Filuta napsal(a):

Bestie


Vy jste druhý kůl v plotě.
Poslat na lidi, kteří si přejí totéž, co euromajdan, tedy svobodně zvolit svou vládu a směřování, tanky a helikoptéry, to je tedy "vítězství".

Janukovyč ale na pučisty vojsko neposlal.

Koukám, že je zase přání otcem myšlenky.
Už vidím chrabré Ukrajince, jak se jdou bít za vlast.
Pokud je mi známo, hromadně dezertovali a žádnou vůli jít se bít s ruským kolegou neprojevili.
Tuhle občanskou válku na Rusa nesvedete, ani kdybyste se na hlavu stavěli.
Eto vaše dělo!
A ty kecy o separatistech a teroristech by si prolhaná média mohla nechat od cesty.
Pěkně se to Amíkům vymklo z ruky, stojí proti nim v podstatě celá východní Ukrajina.
03. 05. 2014 | 13:48

pamětník napsal(a):

Události na Ukrajině nutně logicky vyvolávají reminiscence na události v Jugoslávii s jedním rozdílem - dnes je všechno opačně. Tehdy kosovští Albánci nebyli separatisté, ale lidé bojujícící za svobodu. Tehdy Miloševič byl válečný zločinec postavený před Mezinárodní soud, dnes Turčynov brání územní celistvost státu.....atd.

Velebnosti, chce se mi .....
03. 05. 2014 | 13:48

Skotské střiky napsal(a):

Bohnice mají zase vycházky. Zachraň se , kdo můžeš, Parabellka zděs.
03. 05. 2014 | 13:51

vico napsal(a):

Víte, kdo mi tu už delší čas chybí? Zdejší naturalizovaný Rus Kokochka. Dojde-li opravdu k eskalaci konfliktu, 80 procent zdejších příspěvků bude považováno za přinejmenším soft -spolupráci s cizí nepřátelskou mocností. Macháček to napsal v tom citovaném článku z Respektu příhodně. Kokochka asi už dopředu anticipuje věci příští a zalehl na matrace.
03. 05. 2014 | 13:53

pamětník napsal(a):

Třetí perla, tentokrát nejtřpytivější. Prý ´soft-spolupráce s cizí nepřátelskou mocností´!
To normální člověk nevymyslí, ani kdyby chtěl co nejvíc vyhrožovat.
03. 05. 2014 | 13:58

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.bbc.com/news/world-europe-27259620

Podobné věci se odehrávaly na Ukrajině již dříve - lidi nahnali do baráku a barák zapálili. Kdysi Židy, dnes " proruské aktivisty".

Je pak otázkou nakolik za takové volat k odpovědnosti nejen profašistickou ukrajinskou vládní lumpenelitu, ale také např. Schwarzenberga a Štětinu, kteří tuto lumpenelitu podporovali - na její cestě k moci. Lidé by si to měli uvědomit, zejména jejich voliči - že ta odpovědnost padá i na tyto fiškulíny. Volby do EP se blíží.
Jsem zvědavý co na to vše soudruh veřejnoprávní televizník Karas, kterí před cca 3 týdny tvrdil, že dojde k incidentu při kterém zemře na 150 lidí /zatím mu to nevyšlo/, přičemž incident bude dílem " proruských separatistů " a " Moskvy".
Schwarzenberg se Štětinou na svém propagandistickém " debatním" /jde vesměs o kázání/ turné hovořili o zapálené synagoze - opět by ji měli zapálit proruští aktivisté.

Nu, pokud se ukáže, že pogromy pořádají síly ovládané Nalyvajčenkem /tady už chybí pouze nějaký jeho pobočník, operativec , s ejménem Řeznikovič/ a jeho soukmenovci - tak nezávidím Schwarzenbergovi a spol...
Bude v jejich zájmu , aby oficiální propaganda šířila verzi, že proruské aktivisty nechal upálit Putin - aby mohl legalizovat případnou intervenci. Otázkou je, kdo tomu, -kromě Yosifa K /ten ale musí, jinak by jej vyrazili/ , resla či Bestie Trumfosliz a Tajemného Pána hoven uvěří.
----------------
Tož jsme zvědav, co na to Káča a Anděla, potažmo Luboš Zapindálek. Jak by s ejim líbilo, kdyby jim tam upálili třeba sourozence.
Co na to teorie lických práv, a zda tedy nemají i oni ruce od krve.
Mají ?
Co na to soukmenovci Yosif K, resl, Trumfosliz, ...či stále ambiciozní plukovnice ?
Jak to tedy je, soudruzi ? Nebylo by třeba zopakovat lrymská scénář ? Kdy prostě ke krveprolití a tak i hrubému zásahu do lických práv, zejména práva na život ...nedošlo ? Díky Putinovi ?
Co ta vaše teorie, soudruzi soukmenovci promajdanisté ?
Aha, že jako utrpení proruských aktivistů se nepočítá, že ?

Soudruzi soukmenovci - zalezte do díry a nevystrkujte tak týden hlavu. Než pohřbí a opláčou ty mrtvé - kterých smrt padá na hlavu ukrajinské fašistické lumpenelity a na hlavy těch, co je podporovali a podporují. Aspoň po těch pár dní si ty svá lickámpráva strčte do zadnice. Aspoň těch pár dní to vydržte, apk zase přijďte onanovat - nad lickými právy.
Smradi zasraní, vás měli do toho baráku nahnat.
Kvů lilickým právům byste snad nechali pověsit vlastní matku.
03. 05. 2014 | 13:58

vasja napsal(a):

Gabriela napsal(a):
Už teď je Ukrajina hluboce rozdělená. Putin by měl se svými vojenskými mírovými sbory, podobnými těm na Krymu zasáhnout dříve...........
-----------------
tak to by pan Vladimir Vladimirovič musel bejt uplně blbej.
Vlez by totiž tam, kam ho Opička a Kohn Kerry chtěj dostat. Do dlouhýho a hodně drahýho špásu.
Opičák ví.
03. 05. 2014 | 14:00

strýc virus HxNx napsal(a):

Vico

taky by mne zajímal jeho názor.
Kokoschka jinak... ne Kokochka. no, to je detail.
nevím podle čeho si zvolil nick, ale že existoval vynikající rakouský malíř Oskar Kokoschka, možná někteří zdejší výtečníci vědí.
Kokoschka z aktualne.cz je z Petrohradu, ale hlásí se i k Ukrajině.
alespoň tak sem to pochopil z jeho někdejších příspěvků.
03. 05. 2014 | 14:00

Viola napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde

napsal jste to velmi dobře.
03. 05. 2014 | 14:05

Viola napsal(a):

Vico a strýc virus

Kokošku a Elenu jsem sledovala už dříve, kdy o podobném problému nebylo slechu dechu. Oni dva naznačovali budoucí konflikt. Elena Ukrajinka, založená protiputinovsky, antikomunisticky, protistalinisticky a protirusky vystartovala na kokošku při jakékoli příležitosti a kokoška zas za každým zvlášním nickem viděl Elenu a osočoval ji. Nesnesli se jako kočka a pes. Dávali tu najevo viditelnou nevraživost, pokud to byli nějací agenti, kteří si chtěli ověřit, na čí straně jsme tak, to dělali dobře. Zjistili že většinově je tu nemají rádi, více Elenu, než Kokošku.
Já jsem je měla ráda oba, protože jsou to Slované a mají krásnou řeč.
03. 05. 2014 | 14:14

skeptický napsal(a):

Na řadě je asi Irán.Pak už se to spustí samo.Barák je váhavý střelec,neposlouchá.
Obvyklý výběr pořadů v TV které se vytahují vždycky než někde začnou padat bomby je lepší indikátor,než naše rosničky.
03. 05. 2014 | 14:22

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Bestia Tr. napsal (a) : " ...Národní garda a armáda zcela po právo likvidují neuniformované ozbrojence...Ukrajinské protiteroristické akci lze proto vytknout jediné: že trvalo tak dlouho, než začala...."

No a máte ho tu v přímém pořenosu - lickoprávní bojovník BT kvituje upálení několika desítek lidí, defacto volá po legalizaci pogromů.
Ale koho to překvapí? Mně ne.
Takoví vždy vnímají utrpení lidí selektivně, jejich nepřítele prostě rány nebolí, při hoření a škvaření se jejich masa ony lickoprávné zrůdy nic necítí, nic neslyší - děje se to dokonce podle nich po právu.
Doufejme v jedno, že dotyčné lickoprávní zrůdy nemají potomky, v tom tkví naše velká naděje.

Takže " likvidují neuniformované ozbrojence".
Kdysi takhle " likvidovali teroristy", například oddíly SS. Zavřeli je do budovy a tu podpálili.

Buďme vděčni za to, že ukrajinské lumpenelity - mj.díky prozíravosti ruských vládců, již nedisponují jadernými zbraněmi.
Kdoví, jak by dnes " likvidovali neuniformované ozbrojence", či jak Julča Bombardovna tvrdí - Moskaly, zda by neprovedli jednu konečnou akci, jedno velké Endloesung svého problému - že je tedy jejich rasa kontaminována ruským etnikem.

Vše to padá na uktajinskou , kyjevskou lumpenelitu, to oni to spustili, a na jejich podporovatele.
Z úhlu pohledu skutečných lidských práv /ne těch předstíraných, těmi, kdo mají nyní ruce od krve/, kdy nejvyšším právem je právo na život, je škoda, že nedošlo ke krymskému scénáři - kdy Putin krveprolití dokázal zabránit.
Tož až tak hluboko jste klesli - milí lickoprávní hjúmanrajťťáci, preferujete chaos, smrt a utrpení. Vše kvůli ideálu, každý prostředek je dobrý, v čem se lišíte od nácků a komoušů /respektive těch, co si na zádech třídních nepřátel vybudovali své kariéry/. Ničím, jste stejní, jen jste většími hlupáky. Protože z toho nic nemáte.
Je to pupodivu Putin, který na Krymu dokázal /zatím/ lidská práva ochránit, to vás žere.
Mně taky, protože EU je dobrý projekt, měl by sloužit mj,. ke kultivaci ruských poměrů....ale lhát sám sobě - to je chucpe, těžko si teď ty ruce můžete jen tak umýt, už je těch mrtvých a utrpení hodně, padá to i na vaše hlavy. Modlete se, ať to nepadne i na hlavy vašich synů, viz Balkán...
Už nestojíte mimo, už upalujete lidi.
03. 05. 2014 | 14:29

Viola napsal(a):

Měli by odsoudit celou naši Top, jejíž čelní představitelé ten masakr mají také na svědomí, kdo bude volit Top, je zločinec a patří do vězení, divím se pražanům, že toho primátora nevynesou v zubech do Vltavy a Kocába a tu sektu Člověka v tísni. Jsou to všichni fašisti.
03. 05. 2014 | 14:47

Viola napsal(a):

Bestia je bestia už podle jména, není se co divit také Topák jako poleno, šup s ním do vězení za podporování nenávisti mezi národy.
03. 05. 2014 | 14:49

Bestia triumphans napsal(a):

Pro velký úspěch pokračování:
IDNES:

Oděsa, děsivá síla odvety

Páteční Oděsa nabízí jiný, ještě hrůznější obrázek. Ale i tady to byli ruští agenti a proruští násilníci, kteří zažehnuli jiskru požáru, v němž pak desítky z nich uhořely. Podle výpovědí očitých svědků to byli proruští separatisté, kteří zaútočili na proukrajinské demonstranty a kteří pak střelbou z oken obsazené budovy odborů vyprovokovali její podpálení.

Zásadní je informace, že velkou část ozbrojenců, kteří budovu okupovali, tvořili ruští agenti ze separatistického moldavského Podněstří. Tam Rusko už dvacet let vydržuje promoskevskou vojenskou loutkovou vládu.

To však nic nemění na tom, že ukrajinské policejní síly neměly dopustit ani útok na ukrajinskou demonstraci (při němž byli zabiti čtyři lidé), ani "odvetnou" akci proukrajinských aktivistů.

Ukrajinští Rusové jsou Putinovou obětí

Odpovědnost za vyvolávání násilností je však přesto jasná. Nese ji Moskva, Putin a ruská okupační politika. Je vlastně zázrak, že se hněv Ukrajinců za ruskou okupaci Krymu proti Rusům až do pátku neobrátil. Je s podivem, jak trpně až do teď Ukrajinci ruskou agresi snášeli.

Oděsa je tragickým, ale jasným vzkazem, že pokud Rusko své okupantské snahy ihned neukončí, bude Putinova agrese stát ne desítky, ale stovky a tisíce životů. Nejen Ukrajinců, ale i Rusů. Ukrajina se bude bránit a Ukrajinci budou bránit svoji vlast. Dojem, který Putin nabyl na Krymu, dojem, že lze beztrestně okupovat území cizího státu, byl tragickým omylem.

Ukrajinské dobrodružství, které se zdálo být po Krymu Putinovým triumfem, může znamenat počátek jeho konce. Čím dříve si ukrajinští Rusové uvědomí, že Putin nepřináší lepší život, ale jen zkázu, nesvobodu a zmar, tím lépe pro ně. Tím větší bude šance, že se Ukrajina vyhne válce mezi Ukrajinci a Rusy, válce, která by neskončila pro nikoho dobře.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-ukrajina-putin-odesa-palata-ds4-/zahranicni.aspx?c=A140503_110655_zahranicni_aha
03. 05. 2014 | 14:55

Bestia triumphans napsal(a):

Zdravím Violu!
Jak se má fašista Putler, tedy Putin, nevíte?
03. 05. 2014 | 14:57

Viola napsal(a):

Patříte zavřít do vězení bestio!!!
Bestie musí být pod zámkem, aby neškodily.
03. 05. 2014 | 15:00

patriot napsal(a):

Resl, prakticky ve všem jste vedle. Svá úchylná přání vydáváte za realitu. Nějak vám uniklo, že na stranu separatistů přeběhli a přebíhají vojáci ukrajinské armády, a to nejen s těmi houfnicemi na vrtulníky, ale i s tanky a obrněnci.
03. 05. 2014 | 15:05

patriot napsal(a):

Bestia triumphans:

Netušil jsem, že resl píše i na IDNES!
03. 05. 2014 | 15:09

Antonín Malík napsal(a):

Já poslouchám tu berlínskou tetku a balamutila a nestačím se divit. Opakují slogany kyjevské chunty o "Putinově agresi", ale žádná se pořád nekoná. Koná se jen masakrování dizidentně laděných občanů Východní Ukrajiny bojůvkami, vyzbrojenými a placenými prostředky, o kterých hovořila například máma Nulandová. Ostatně neklid a masakry na Východní Ukrajině ohlašuje kyjevská chunta už asi 6 týdnů. Museli si napřed vyjasnit, jak to je v jejich řadách (/například proadit Muzyčkovi, aby se sám zastřelil puškou 2 ranami do hrudi), takže majdanizace východu země musela chvíli počkat. Taky se museli naučit trochu anglicky, aby spolu mohli komunikovat a přijímat povely.
03. 05. 2014 | 15:12

Občan napsal(a):

Koukám, že Palata buď jede na nějakém zajímavě působícím "matroši", nebo už má definitivně vymeteno. Každopádně z něho musí mít Hvížďala radost; takhle zmáknout jazyk propagandy z 50. let, to se jen tak nevidí.
03. 05. 2014 | 15:15

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Občan
Palata bude asi z palaty číslo šest. Spolu s Bestií Trumsfoslizem si tam večer co večer užívají lických práv.

Nu, BBC se na věc dívá o dost jinak.
Asi by měl Babiš /ukrajinské žírné lány plus eudotace/ přikúpit i BBC.
:-))
03. 05. 2014 | 15:30

Občan napsal(a):

Ještě se vracím té "misi OBSE", propustěné dnes ve Slavjansku:
http://www.reuters.com/video/2014/05/03/ukraine-osce-observers-freed?videoId=312818234&videoChannel=117760

Auta, co pro ně přijela, nemají na sobě žádné označení, a kolem propuštěných se motali okvádrovaní civilové, podobní spíš "sekuriťákům" než komukoli, kdo má cokoli společného s OBSE.
Což je OPĚT v naprostém rozporu s "Vídeňským dokumentem-2011".
03. 05. 2014 | 15:32

Bestia triumphans napsal(a):

Ve Vítkovících je dneska asi hodně špatné ovzduší.
Chudák Viola se nadýchala jedovatých výparů a teď blouzní.
Fašista Putler by ji měl poslat na Krym, ať se tam dá do kupy,
:-)
Violo, jste s Putlerem ve spojení?
Telepatickém?
03. 05. 2014 | 15:38

filuta napsal(a):

Trochu jiný pohled nežli prvoplánové svazácké agitky iděsu.


Bývalý britský velvyslanec v Moskvě
Politika Západu vůči Rusku je sebeposedlá a irelevantní
1 0 0V sobotu ráno interviewoval rozhlas BBC o Ukrajině sira Tonyho Brentona, bývalého britského velvyslance v Moskvě. Rozhovor naleznete v angličtině . Povšimněte si, že způsob uvažování o Ukrajině v tomto rozhovoru je radikálně odlišný od toho, co většinou v ČR přinášejí establishmentové sdělovací prostředky.

http://www.blisty.cz/art/73081.html
03. 05. 2014 | 15:52

Občan napsal(a):

Bilione,

v "Palatě" nebudou, tam jsou nevidomí a zrakově postižení; to bude asi jiný ÚSP :o)
Ale možná píší z "Palaty 6"v Kyjevě; to je taková hospůdka v jedné vedlejší ulici.

Jj, zrovna na BBC koukám a nestačím se divit. Od doby, kdy se ji B´Liar pokusil zlikvidovat, jsem na jejich zpravodajství moc nechodil, protože jsem totéž načel na "Četce". Ale o Ukrajině informují, kupodivu, docela objektivně; fakt čumím jak puk.
03. 05. 2014 | 15:53

antoni.n napsal(a):

Zdravím pepu Řepu a několik, snad sedum piv

a díky za responsi, vážení ---

všechno to podstatné jsem snad vyhádřil ve svém příspěvku výše.

Takže již vlastně nemám co vyslat, sdělit.

Snad ještě ad UA, bude tam válka, občanská, nelze jinak. Tam se vše semele a bude to hrúza. Amíci na to budou pohlížet se zalíbením, ale pšenka jim tam nepokvete.

Nakonec se vyvine cosi proti amies a Slovani zůstanou Slovany.

To jen ti nulandi v dýsí si představují svět podle svých stupidních schemat. Že když se řekne tam u nich a ted tam bude tzv. demokracie dle nás, tak bude, jinak tam pošleme ty B bombardéry.

Kurva, demokracie, nechcete, tak bomby, že, viz Serbia.

A crazy world, nemám to rád, kdybych byl teď v Berlin Kreuzberg, šel bych do toho s těmi mlaďochy, nic nemám proti jejich Polizei, ale vyjádřit, že zde něco není v pořádku. Na protest máme právo, přeci.

A to jsem postarší muž, s těmi mlaďochy však sympatisuji.

Na ja uvidíme a všechny zde pěkně pozdravuji a přejí vše dobré
an
03. 05. 2014 | 16:00

Viola napsal(a):

Bestia je stalker!!!
03. 05. 2014 | 16:27

resl napsal(a):

patriot : Netušil jsem, že resl píše i na IDNES!
-----------
ne pane, nikdy jsem tam nepsal, nejdřív se zeptejte mě a pak si roznášejte drby tady.

občan : Auta, co pro ně přijela, nemají na sobě žádné označení, a kolem propuštěných se motali okvádrovaní civilové, podobní spíš "sekuriťákům" než komukoli, kdo má cokoli společného s OBSE.
Což je OPĚT v naprostém rozporu s "Vídeňským dokumentem-2011".
--------------
dokazatelné vyvracíte, jak to je s těmi domobranci v uniformách, plně vyzbrojených, mobilních, k tomu byste asi nic neměl. a nelžete, víte že by se vám mohla stát nepříjemnost. vidí vás.
03. 05. 2014 | 16:32

filuta napsal(a):

resl

To byla krutá ironie, jíž jste nepřekvapivě nepochopil.
Vás by opravdu nikdo z psaní pro iděs nemohl podezřívat, páč jste rád, když zplodíte jednu holou větu o ožralém ruském mužikovi.
03. 05. 2014 | 16:35

marxík napsal(a):

bilione
Vám jako obvykle nedochází, že upalujete lidi stejně jako místní Bestie.
Vaše odpovědnost není dána vykřikováním čehosi do éteru, ale konkrétními činy.
Tedy se pochlubte. Jakého zastupitele jste popostrčil do parlamentu, a jak vás oný zastupuje?
03. 05. 2014 | 16:35

Občan napsal(a):

Baktuálně tvrdí, že ukrajinské "Národní gardě" se daří v Kramatorsku a Slavjansku dobývat části měst.

Jenže aktuální reportáže a svědectví místních lidí vypovídají o něčem úplně jiném:
http://anti-maidan.com/?p=streams&rsid=379097

Ona "Národní garda" spíš objíždí ona města, jejich předměstí a okolní vesnice a terorizuje lidi, přičemž přímému boji se vyhýbá.
03. 05. 2014 | 16:51

strýc virus HxNx napsal(a):

Viola 14:14

no, nemusí být zcela od věci. Elena byla věšinou až nepříjemně naléhavá, Kokoschka zase nutil svou básnickou tvorbu a postřehy ze světové literatúry. sranda byla s oběma.
03. 05. 2014 | 16:53

Dumpling napsal(a):

Majdanské ekvivalenty Lidových milicí nebo SA (ale SA neměli střelné zbraně, ty jen mlátily), nejsou nástroje státního terorismu, to ale pouze proto, že kyjevská junta žádný stát neřídí. Stát tam zanikl ve chvíli, kdy majdanisté dokončili puč.
03. 05. 2014 | 16:58

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...Oděsa po páteční noci hlásí 41 mrtvých. Většina jich zahynula při požáru budovy odborů, ve které si proruští aktivisté zřídili své sídlo. Oběti zemřely následkem udušení nebo po pádu z okna, oznámili místní policisté. Za vznícení budovy údajně mohly zápalné lahve. .."

Píše se na Bohmische Beobachter.

Tedy přeloženo do člověčiny - "za holokaust mohou vagony Říšských drah".
03. 05. 2014 | 17:05

jozef napsal(a):

To Obcan

K BBC
Po gruzinskom debakli,ked /o.i.zlyhala ruska rozviedka/ po gruzinskom nocnom delostreleckom prepade mesta severoatlanticke media uplne slobodne obvinovali Rusko z agresie voci Gruzinsku,Moskva o.i.vyrazne posilnila medialnu obranu.Anglicke vysielanie ruskej televizie ma znacnu sledovanost,niekolko milionov divakov.
BBC sa teda musi moskovskej medialnej obrane adaptovat.Urcite nebude vytahovat na svetlo sveta take detaily,ako strelba na Majdane do obidvoch taborov z jedneho miesta atd.ap.,ale brat ohlad na moskovsku televiziu musi.

Zmenenej medialnej situacii sa prisposobuju aj bratislavske a prazske vysadky risskej goebbelsarmady.
Adaptuju sa ako vedia.Triumfujuce sadisticke bestia vedia co vedia.Rozum nikde..

Cela tragedia tejto plutorise /a nas vsetkych v nej/ je v tom,ze ju rovladaju ako cez pocitac prave bezcitne i sadistickymi bestiie.Hrajuce si s nami vsetkeho druhu vojnove hry..

Myslim,ze nezaskodi preto povedat:
Ak je tento diskusny klub sledovany,resp.rel.mienkotvorny,tak kazdy ucastnik diskusie je aj nezanedbatelnym subjektom,nielen objektom hier. vojnovych sachistov.
"Hrame" tiez a nehrame o malo,mozno hrame o vsetko.

Triumfujuce bestie hraju len co vedia.Hraju len triumfujuce bestie.
03. 05. 2014 | 17:07

Bestia triumphans napsal(a):

jozef napsal(a):
..."Ak je tento diskusny klub sledovany"

?
jozef, pokud někdo sleduje vás, tak to bude doktor Honzák.
Jste v dobrých rukou.
03. 05. 2014 | 17:18

Bestia triumphans napsal(a):

Viola napsal(a):
Bestia je stalker!!!

!
Přeji hezký den, Violo.
Myslíte ten od Strugackých?
03. 05. 2014 | 17:21

Vlado napsal(a):

Souhlasím s tím jak to vidí a napsal exministr Radek JOHN. Před 4hodinami začala občanská válka. Válka kterou svým dílem pomohl iniciovat "velký bratr" prostřednictvím užitečného idiota tedy EU. Na Krym se NATO již nenastěhuje a Ukrajina mu bude také zapovězena. Ale občanská válka mezi Slovanstvem mu bude jistě vyhovovat. Ještě více oslabí Ukrajinu a Rusku užitek také nepřinese. Opět se imperialistům podařilo rozfoukat další bratrovražednou válku. Mají na to CIA a v tomto případě ještě 5miliard dolarů.
03. 05. 2014 | 17:23

Bestia triumphans napsal(a):

marxík napsal(a):
..."upalujete lidi stejně jako místní Bestie."

?
Sedím na gauči a čtu si o komunistických zločinech, marxíku. Na oheň sem ani nešáhl.
Asi máte problém s porozuměním čteného textu.
Za úkol máte si přečíst stokrát Kapitál a pak se vraťte na diskusi, ano?
:-)
03. 05. 2014 | 17:28

Jáchym napsal(a):

Josef 03. 05. 2014 | 17:07
(k BBC)

"Zmenenej medialnej situacii sa prisposobuju aj bratislavske a prazske vysadky risskej goebbelsarmady."
*****************************************************************************************
Josefe,
blahopřeji Vám, že ve Vaší bratislavské mediální páté koloně jsou alespoň částečně inteligentní - byť povinně antislovenští - pěšáci.

V Čechách to fypáda jako okupační Rádio Vltáfa , jak ho pamatuji z roku 1968. Snad až na tu češtinu.

Ale obávám se, že ty dovezené myčky našich českých mozků by i Goebbels dal do šrotu - on byl jiná klasa.
Jejich programátoři zřejmě spoléhají na to, že my Češi jsme ještě o chlup tupější než vy Slováci.

Bestia je jen takový folklorní Jar: Nalit do zdejší mediální myčky, dělá bestiální pěnu.
Myčka pak vypadá, jako by dostala vzteklinu.
03. 05. 2014 | 17:39

jozef napsal(a):

Je treba tiez konstatovat,
ze svet dnes obletela a zaujala asi najviac tato zprava: Cina sa tohto roku stane najsilnejsou ekonomikou sveta.
Pritom ma giganticke menove rezervy a 2 000 cinskych univerzit rocne chrli 3 miliony stale kvalitnejsich absolventov.Atlanticka risa ma nesplatitelne dlhy,perspektivu tazkej depresie - a napriek tomu nadalej patologicky dobyja - podpalovanim aj svoje zivotne potrebne okolie.

Vojnove bestie triumfuju,rozum nikde.
03. 05. 2014 | 17:40

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

jozef
http://www.kurzy.cz/zpravy/365650-pripravuje-se-americka-armada-na-kolaps-dolaru/
03. 05. 2014 | 17:43

Bestia triumphans napsal(a):

Jáchyme, myslíte J.A.R.?
To není žádný folklór, ale funky, popleto!
http://www.youtube.com/watch?v=6EzMdAskU9M
03. 05. 2014 | 17:50

Radek napsal(a):

Jestli oni ti Ukrajinci nemají momentálně nostalgii za tu zimu 1932-33.To byla ta pravá láska Džugašviliho k asi 2-7 miliónům Ukrajinců.On je tenkrát samou láskou hladil,až jich těch několik miliónů vyhladil.Během pár zimních měsíců.Přesné číslo se asi nikdo nedozví.To taková Katyň proti tomu byla epizodka.Že by ti Ukrajinci měli delší paměť než Čecháčci od šedesátého osmého ?
03. 05. 2014 | 18:16

Jáchym napsal(a):

Bestie tripumpa 03. 05. 2014 | 17:50 :
To není žádný folklór, ale funky, popleto !
********************************************************

Kdo by měl vědět lépe než Vy co jste ?
Volklógr nebo rockfór, hlavně když pěníte ...

(Ta žencká, co hulákala do mobilu Funck(y) the EU! byla z JAR ?)
03. 05. 2014 | 18:25

jozef napsal(a):

To Jachym

Aj na Slovensku diktuju masam temy a mienku v printovych mediach Palatovci a Tomski /a to aj osobne a dlhe roky,cez Tyzden ap./.
V rozhlasoch a v televiziach sedia vedla umelcov manipulacie ich parafrazovaci.Kvalifikovany samostatny postoj je pripustny len v zanedbatelnej miere.
Pre informovaneho cloveka aj na Slovensku je kazdodennym stresom /i tyranim/ sledovat tuto armadu.Niet co zavidiet,naozaj.

To !7,5 bilionov...

Dobyjanie Ukrajiny je samozrejme nielen v Moskve ,ale aj v Indii a najma v Cine obohnanej internetovym murom, vnimane ako utok na Rusko,ktory moze mat rozne aj neocakavane dosledky.V kazdom pripade je to dalsia vojna,ktora oslabuje USA aj EU,dolar aj euro.
Predpokladam,ze Cinania su pripraveni na rozne alternativy vyvoja a budu tvrdo jednat v style: lupit nechceme,ale svoje si nedame.Takto bude posobit cele zoskupenie BRICS.

Eskalacia pritiruskej vojny pad dolara moze velmi urychlit,je teda naozaj najvyssi cas intenzivne hladat najmenej bolestne vychodisko pre tuto civilizaciu..
Miliony americanov uz maju len polievku,ti nemozu platit.
Navrhnete nieco?

Som kupeny matkou Terezou,resp.nejakymi vetami z evanjelii,ale/nie som tu v tom sam/ najviac ma potesia realisticky myslene koncepty. Alebo cosi,co sa tomu podoba.
03. 05. 2014 | 18:33

Bestia triumphans napsal(a):

Jáchyme,
J.A.R., ne JAR.
Jste očividně nepolíben českou hudební scénou...
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=4dkqLXFwPm0
03. 05. 2014 | 18:44

Karel Mueller napsal(a):

anton.n:

Zdravím po delší době.

Víte, je tragedie, když politiku dělají děti nebo lidé zaslepení nenávistí či světovládnými ambicemi.

Když kancléřka jako Němka (!!) mající ať che či nikoliv v zádech šílená zvěrstva 2.WW s nespočtem za živa spálených Rusů či Ukrajinců ve stodolách, vydá po událostech v Oděse se spálenými 40 lidmi prohlášení, které vydala, tak musí počítat s tím, že Rusy smrtelně urazila a ranila na nejcitlivěším místě v nejcitlivější době. Se všemi důsledky z toho plynoucími.

Pokud to tak chtěla, tak je to v pořádku.
03. 05. 2014 | 18:44

Reveil napsal(a):

Karel Mueller

Já myslím, že to dotyčná chtěla, že se nespletla. Ona dává dost najevo, že není pouhá kancléřka, ale v závorce za ní ční ten přídomek "říšská".
Jakožto říšská kancléřka také slíbila poslat do Pobaltí a Polska nějaké ty Einsatzgruppen.
Inu, zvyk je zvyk a tradice je tradice...
03. 05. 2014 | 18:50

Marek napsal(a):

Až tam Putin pošle vojáky, sem zvědavej jak si povede ukrajinská armáda.. To bude něco jinýho než střílet do neozbrojených civilistů
03. 05. 2014 | 18:53

Jáchym napsal(a):

To Josef 18:33 :
Taký Tomský je v českých mediálnych pomeroch relativna intelektuálna elita ! :-((

Fanatik a morálny schizofrenik, - hej , no na rozdiel od kolegy Pehe snáď aj verí tomu, čo píše.
Pokial´ to ešte píše on...
03. 05. 2014 | 19:00

Jáchym napsal(a):

tripumpa:
Jste očividně nepolíben českou hudební scénou...
***************************************************************
Znám, ale nemuckám se s každou. Dostal bych opar.
03. 05. 2014 | 19:06

Karel Mueller napsal(a):

Reveil:

Nu, někdejší říšský kancléř byl nejspíš blázen, pro neštěstí světa však nikoliv hlupák.

Proti vodíkovkám by ty ostré hošany určitě, ale určitě neposlal.
03. 05. 2014 | 19:06

Filuta napsal(a):

Jáchym

Přesně takový dojem mám z Tomského já.
Fanatik a morální schizofrenik.
Neviditelná ruka trhu ano, sociální stát ne - ale jen když se to netýká sociálních příspěvků na Tomského postižené dítě a vysokého DPH na knihy.
03. 05. 2014 | 19:38

Filuta napsal(a):

Karel M.

Co řekla teflonová baba? Nějak jsem to nesledoval.
Viděl jsem jenom jak se jí křivě šklíbí na Obamu a vypnul jsem ten krám.
03. 05. 2014 | 19:40

Antonín Malík napsal(a):

Ukrajinci už zase upalují.

Upalování je zřejmě taková ukrajinská kratochvíle. Vzpomínáte předloni na kampaň upalování toulavých zvířat zaživa? Ukrajinský folklór. Specifikum. Pokud vím, tak to nëdělají ani nikde v Africe.
Ostatní svět se tomu divil víc, než se pohoršoval nad ukrajinským upalováním lidí. Třeba banderovci ve 40. letech upalovali Poláky a Židy. Letos banderovci zvaní Pravý sektor upalovali (jednotlivě) na Majdanu policajty. A teď v Oděse upalopvali majdanisté místní Rusy. Skupinově. To je mediálně účinnější.
A co má být - říká třeba Obama. Je to přece oprávněné, aby legální vláda (kdepak je na Ukrajině legální vláda?) zasáhla proti teroristům. Ta junta, co tam je, proti nim nazsahuje, ona je naopak používá.
03. 05. 2014 | 19:45

Bestia triumphans napsal(a):

Karel Mueller napsal(a):
..."Když kancléřka jako Němka (!!) mající ať che či nikoliv v zádech šílená zvěrstva 2.WW s nespočtem za živa spálených Rusů či Ukrajinců ve stodolách..."

?
Anebo:
Když prezident Ruské federace jako Rus (!!) mající ať che či nikoliv v zádech šílená zvěrstva sovětského režimu s nespočtem povražděných Rusů, Poláků či hlady umučených Ukrajinců..."
03. 05. 2014 | 20:05

pamětník napsal(a):

Bestie,
vypadá to, že na víc než na lepení agitačních článků a na vlastní pošklebky v tomto tématu nemáte. Cítíte se normálně?
03. 05. 2014 | 20:39

Karel Mueller napsal(a):

Milá Bestie,

počet civilních obětí SSSR dosáhl za 2.WW 17 milionů, pro Vás určitě verbež.

Nehodlám analyzovat zemědělskou politiku Ukrajince Chruščeva, který později daroval Ukrajině ruský Krym. nebo komentovat, že 1,2 mil. Ukrajinců bojovalo po boku Hitlera. Nebo že Bandera,zasvětil život boji proti Polákům a odtržení části Polska s ukrajinským obyvatelstvem, což nakonec udělal Stalin. Ani pitvat, co všechno o Stalinovi je pravda a co nesmysly.

Pro mě je podstatné, že kdyby Stalin prohrál, tak by to byl konec slovanských národů. A že když už Němci chodí - právem - po špičkách kolem Židů, tak by si mohli v jasné chvíli uvědomit, že zločiny proti Rusům byly ještě masovější, Rusové porazili jejich elitní armády a last but not least mají i ty vodíkovky.
03. 05. 2014 | 20:52

Reveil napsal(a):

Je pravda, že ani v Africe nejsou zoprávy o kampani upalování živých zvbířat. Ale živých lidí ano.
Je to zrovna 20 let, v dubnu a květnu 1994, co se benediktinské jeptišky v klášteře ve Rwandě rozhodujícím způsobem podílely na upálení téměř 500 uprchlíků, kteří chtěli v klášteře vyhledat azyl. Jeptišky m.j. na to sehnaly kanystry tehdy vysoce nedostatkového benzinu.
Nechci tvrdit, že jeptišky snad byly lepší než majdanci, kteří upalovali v Oděse. Číslo je vyšší, ale zase bylo docíleno v období 20 dnů. Takže Ukrajincům to zatím vychází se čtyřmi desítkami za jediný den na lepší skóre.
03. 05. 2014 | 21:00

skeptický napsal(a):

Pan Stalin měl kolem sebe partičku lidí,kteří neměli místní v žádné falešné lásce,a neustále se zdůvodňovali vyhledáváním nepřátel Stalina a lidu. Vybili všechny gramotné,aby se stali inteligencí,takže do jisté míry byli potřeba.Skončili asi na padesáti milionech,kam se hrabe Áda.Dnes za to může Stalin.

Stalin si toho byl dobře vědom,ale potřeboval je.Naštěstí si soudruzi bolševíci šli jeden druhému po krku taky.

Popravčí čety zlikvidují miliony.Pak se zlikvidují popravčí čety.Pak se zlikvidují velitelé popravčích čet.Nakonec zastřelí organizátora jako zrádce.

Takhle skončil nějaký Genrich Jagoda (nee Jehuda).Ten měl sám na triku asi 10,000,000.
03. 05. 2014 | 21:05

Bestia triumphans napsal(a):

Karel Mueller napsal(a):
"Milá Bestie, počet civilních obětí SSSR dosáhl za 2.WW 17 milionů, pro Vás určitě verbež. "

???
Proč by to pro mne měla být verbež?
Podpásové a nelogické tvrzení.

Němci si mají uvědomovat zločiny proti Rusům? Proč ne.
Ale v tom případě by si měli Rusové uvědomovat své zločiny taky, například proti Ukrajincům.
03. 05. 2014 | 21:12

Reveil napsal(a):

Karel Mueller

"mají i ty vodíkovky. "

Nedoporučoval bych zkoušet, jestli jsou funkční nebo ne.
Píši o tom v souvislosti s vlnou zpochybňování technologické vyspělosti ruské výzbroje, což je neblahé znamení. Takové "známky nejisté" - objevovalo se před 2. SV v US médiích, kdy se tvrdilo o Japoncích, jak mají špatné a nedokonalé lodě, nemožná letadla, neschopné vojáky...
Divné je jen, že tomu nakonec zřejmě sám Sbor náčelníků štábu uvěřil, protože nic na zlepšení vlastní výzbroje neudělali, ač věděli, jaká je skutečnost. Vpravdě příznak chorobný. A teď se to zase objevuje.
V jisté době studené války byly informace o výzbroji protivníka manipulovány obráceně: zveličoval se počet sovětských letadel, tanků, atp. a zveličovala se jejich technologická vyspělost. Bylo to diktováno záměrem roztočit obrátky vlastního uzrojení a Moskvu "uzbrojit".
03. 05. 2014 | 21:18

Bestia triumphans napsal(a):

A to nejlepší nakonec, pane Mueller,

Představte si, že by Merkelová označila zánik Třetí říše za největší geopolitickou katastrofu 20. století.

Absurdní?
V Rusku ne.
03. 05. 2014 | 21:19

Karel Mueller napsal(a):

Skeptiku,

že byl Jagoda masový vrahoun? Určitě. Ale nemůžete spolknout každý slint.

Kdysi před koncem války jistý učitel na libereckém gymnasiu pronesl věty: Učil jsem Vás, že Rusové jsou mongolské hordy s kulatými hlavami. Mají sice kulaté hlavy, ale mají něco v nich. Jinak bychom tuto válku neprohráli.

Tehdejší Němci o tom určitě něco věděli.

Asi tak k vybití všech gramotných.
03. 05. 2014 | 21:19

Bestia triumphans napsal(a):

pamětník,
Děkuji za optání, cítím se skvěle.
03. 05. 2014 | 21:21

tím přirovnáním napsal(a):

Bestie,
není větší podpásovka než rovnítko mezi Hitlerem a SSSR. To právě děláte tím hypotetickým výrokem Merkelové.

Putin chtěl tím říct, že byla narušena světová rovnováha. Nemluvil o zániku komunismu. Protože výrok lorda Actona je universálně platný. měl nejspíš pravdu. Jedna rovnováha zanikla, vytváří se jiná.
03. 05. 2014 | 21:25

Reveil napsal(a):

Karel Mueller

Bestia určitě nepovažuje Rusy za verbež, ale sdílí rozhořčení nad tím, že Rusové jsou neposlušní. Občas se dokonce zdá, že snad z ředitele zeměkoule na Pennsylvania Avenue mají vrtuli. Jakoby si ho snad ani moc nevážili!
A v tomto svatém rozhořčení si Bestia ulevuje znevažujícími výroky na adresu těch neposluchů, protože taková nezbeda se koneckonců nedělá, co je svaté je zkrátka svaté. Komu čest, tomu čest a pastýřovi troubu!
03. 05. 2014 | 21:25

Karel Mueller napsal(a):

Reveil:

To je smrtelné nebezpečí, to máte pravdu. Politici bývají obětí vlastních lží a jestli Rusové něco spolehlivě umí, tak jsou to ty jaderné zbraně a jejich nosiče, ať už rakety nebo letadla. A pokud si hoši začnou lhát do kapsy o ožralých Rusácích majících šrot, tak to bude hodně zlé.
03. 05. 2014 | 21:31

Reveil napsal(a):

Bestia Triumphans
"Představte si, že by Merkelová označila zánik Třetí říše za největší geopolitickou katastrofu 20. století."

Tak zrovna toto zrovna takto neřekla (zatím), a to hlavně proto, že pád 3. říše nepovažuje říšská kancléřka za největší katastrofu 20. století, ale zcela zřejmě za katastrofu pro století 21.
03. 05. 2014 | 21:31

Anastazie napsal(a):

Ad pan antoni.n

Děkuji Vám za to,že prostě jste.
Je málo lidí na světě laskavých-vzpomínám si,jak jsem četla Váš příspěvek o procházce Prahou a posezení na lavičce u Petřína-a psal jste,že Vám to stačí ke spokojenosti,i když máte jen skrovné příjmy.

Někteří staří lidé-já měla z matčiny strany dědečka a babičku,kteří v životě hodně prožili a mají víru v Boha/ale tu skutečnou,ne tu pozlacenou s prebendami/ dokáží mít tento vnitřní
mír.

Já se až bála,že příště začnete dštít oheň a síru na Rusy.

Velmi mile jste mne překvapil.

Dívala jsem se na zahraniční stanice-BBC tam měla něco z Afriky,francouzská TV a klubu alpinistů-nikoho ta Ukrajina nezajímá.

Obávám se tedy,že budou válčit dále.
A občanská válka je opravdu z nejhorších-když synovec stojí proti strýci,bývalí přátelé proti sobě-jak to bylo v Jugoslávii.

Trochu to chápu-když spolu bojují 2 frakce v Egyptě,jsem naštvaná,že tam nelze pořádně jet na dovolenou.Pro většinu lidí v EU to nic moc neznamená.
Myslím,že ty války v posledním dvacetiletí v Evropě bolí hlavně Slovany.
Je mi líto jak Rusů,tak Srbů-protože drželi Evropu před nájezdy Tatarů a Turků,zatímco například Francie mohla kulturně vzkvétat.

Nikdo už neohrnuje nos nad Germány,kteří zničili západořímskou říši-zvláště její umění stavitelské,vzdělanostní apod.
To z nordických run vzešly pověry o čarodějnicích a jejich upalování.
Pokud vím,Itálie tomu nikdy masově nepodlehla.

Co se týče politické kultury,komu by nebyla bližší ta západní,ke které jsme více než tisíc let patřili.
Pravoslaví není islám-jistě by se tam našla řada inteligentních lidí.
Takto se jen obnoví nepřátelství mezi Východem a Západem

Bývala doba,kdy světu vládl Řím,pak Germáni /i když kulturně islámské země/,Francie,Anglie,USA...a dále?
Každá vláda někdy skončí.
03. 05. 2014 | 21:32

Reveil napsal(a):

Rozladění říšské kancléřky bylo možné dobře odečíst z její řeči těla včera, když musela strpět Obamovy familárnosti a musela strpět jeho prohlášení, že rozdílné názory (rozuměj: na fízlování spojenců) vlastně nevadí.
To, že fízlují i říšskou kancléřku, má ovšem svůj důvod. I ve Washingtonu vědí, že Němci - všichni, co přežili - byli válkou těžce zasaženi, že jich byly miliony internovány v nelidských podmínkách, že celá německá populace byla úmyslně vystavována hladu v souladu s Morgenthauovým plánem, ponižována, a že byli Němci vzati na milost teprve za několik let, z politické nutnosti, aby byli "spojenci" proti bolševismu. Washington dobře ví, že toto Němci nemohou zapomenout a odpustit a proto jim důvodně nedůvěřuje. Tak, jak se Němci zatím staví, tak to dělají z pouhého donucení, není to vnitřní přesvědčení. A jen pomalounku si začínají dovolovat, největší nenávist samozřejmě cítí k těm, kteří je především porazili, k těm, kterými nejdříve pohrdali a kdo pak jejich Wehrmacht zlomil páteř a vydal ji Spojencům, aby ji mohli dorazit. Ale taky Spojencům mají dobrý důvod neodpustit. Myslím, že tuto okolnost by neměli ztratit ani na chvíli se zřetele žádní evropští politici.
03. 05. 2014 | 21:49

Karel Mueller napsal(a):

Reveil:

Oni ji neztrácejí a iluze si nedělají. Naopak je bedlivě sledují, třeba v partii s námi. Kdyby chtěli, tak je pohraničí dávno německé. Ale pro ně je to cosi jako lakmusový papír, co si Němci skutečně myslí. Každému je jasné, že na Židy si netroufnou.

Přitom problémy Německa jsou jinde a všichni to vědí. To jsou křivky natality s postupným etnickým a kulturním zánikem. Nejsou sami.

Nakonec proto ten smrtelný strach z Putina s jeho akcentem na klasické hodnoty-
03. 05. 2014 | 22:07

Gru napsal(a):

Anastazie

(Mimochodem, Anastazie je nejoblíbenější ukrajinské ženské křestní jméno...)
píše:
"Pravoslaví není islám-jistě by se tam našla řada inteligentních lidí."

Všimla jste si, jak se zužuje spektrum těch, kterým se ještě může či smí projevit sympatie? Nacistům ne (zatím), fašistům... no, taky ještě spíš ne, komunistům ne, socialistům ne, muslimům ne, odborářům ne (pokud nejsou z ČT nebo z Ústrku), pravosavným (ještě? zase?) taky ne...
A jak ochotně se "euroatlantická" populace dává ve svých preferencích reglementovat. Považujete to za svobodu?
Finský spisovatel Waltari napsal celou řadu knih, odehrávajících se v muslimském světě. Popisoval chyby i přednosti význačných nebo typických představitelů někdejšíáho muslimského světa, jejich lidské stránky, jejich odspudivé i přitažlivé stránky... To psal v polovině 40. let. Dnes by si to dovolit nemohl. Lynčovali by ho nejspíš, přinejmenším v českých médiích.
Aby bylo jasno - nechovám k muslimům víc sympatií než třeba ke katolíkům. Jen bych si přál, aby už některá z těch havětí konečně získala převahu a byl zase na chvíli pokoj.
03. 05. 2014 | 22:20

antoni.n napsal(a):

Karle,

naopak, ti za naší západní hranicí jsou fascinování silou osobnosti Putina, a i když ta země je velice silná, /tedy D/ jsou tam latentní problémy.

Ta nová generace je pěkně naštvaná, viz demos včera v Kreuzbergu, Berlin, HH, tam to pěkně vře.

Paní Anglela M navenek vine se k O, jistě si myslí své, a dělají všichni na UA a přitom se jim to doma podělává. Věřte, tam bude problém, zde v EU, a UA půjde nakonec mimo pozornost.

Zdravím

an
03. 05. 2014 | 22:34

skeptický napsal(a):

Karel Mueller

Na polykání "všeho" mám moc chlupatý jazýček.
Znám taky lidi,o kterých platí : Co sedlák nezná,to sedlák nežere.
Obrazně řečeno. Musíte si to abstrouhat.

Když řeknu gramotné,míněno poplatné minulému režimu.Pak už museli slevit i k obyčejným mužikům.Bylo to navíc bohulibé.
V Rusku se to ztratí.Boj s třídním nepřítelem u nás byl čajíček.

Jeden, nějaký Frenkel propočítal denní dávky chleba,jak dostat z vězňů na nucených pracech za tři měsíce maximum,než zdechnou.Stalinovi se to líbilo.

Jestli jste byl na gymplu v Reichenbergu už tenkrát,tak jste si na tu techniku v Dejvicích dal na čas.Tenkrát ještě nestála.

Rusové měli lepší kázeň než Němci.Vitálně zainteresovanou Inteligenci měli v zádech s kulomety,aby je nenapadlo jít zpátky.

Zpět k tématu :Byl to dobrý zvyk.Japonci ho měli taky.Když jeden Sho-gun padl,popravili všechny jeho lidi,kteří mu přísahali loyalitu s ním.

Horlivých slouhů několika režimů za sebou je tu plno.Výsledky známe.
03. 05. 2014 | 22:42

Reveil napsal(a):

skeptický
"Rusové měli lepší kázeň než Němci.Vitálně zainteresovanou Inteligenci měli v zádech s kulomety,aby je nenapadlo jít zpátky."

Ale, ale! To přece měly, respektive mají všechny armády. Konkrétně u Wehrmacht to bylo svěřeno Feldgendarmerie a ti byli zatraceně obávaní. Byli to ti s poloměsíčtým kusem plechu na prsou.
03. 05. 2014 | 22:56

Karel Mueller napsal(a):

Skeptiku,

proti východu tady nebylo nic. Češi mají v sobě kus toho Švejka a tak pokud nejde o život, jde o ho.no. Kudlu do zad, všechny projevy malosti ... na to nás užije. Ale dotyčný to nějak přežije.- To na východě Vám šlo o krk, když jste se někomu znelíbil. To nebyl Stalin, to byl odkaz samoděržaví. Klasiky 19. století jste určitě četl i to, co tam mužik znamenal. Vždyť i ten Stalin se rozhodoval podle toho, co mu kdo dal na stůl. Je to podobné jako v případě Němců: To Hitler, my nic, my muzikanti a to ještě špatní. Proto mám tak trochu alergii na to my nic, to Stalin.

Ale Stalin nebyl hlupák, aby nepochopil, že se neobejde bez přírodovědců a techniků. Stavěl jim zlaté klece a stačilo, když do ničeho nekecali. Vlastně na něho vzpomínali až do smrti. O krk šlo humanitní inteligenci, pokud měla jiný názor než on. A pokud jde o mužiky v gulazích. Tři měsíce je málo, potřeboval levnou pracovní sílu na jeho gigantických nesmyslech. (čtěte otroky). Když čtete o gulagu, tak záleželo na tom, jeký byl velitel, který byl neomezeným vládcem. Někde v podstatě stejné jako život běžného Rusa, jinde sadista a vrah.

Jinak v té době jsem byl na houbách a techniku jsem dělal v Břehové, nikoliv v Dejvicích. To jen detail :-). Ten výrok mám ale z první ruky.

anton.n:

Já jsem chtěl jen říct, co se stalo, nic víc :-). Ne toto jsou Rusové velmi citliví a za jistých okolností je třeba hodně vážit slova. Naprosto správně Němci zaujali vztah k Timošenkové, po tom jejím epochálním výroku, který nalil olej do ohně. V tomto případě bohužel ne.

Hezkou neděli :-)...
03. 05. 2014 | 23:17

Bestia triumphans napsal(a):

Reveil:
Vy jste zřejmě opravdový znalec.
Můžete mi říct, když to měly všechny armády, jaké jednotky to měly na starosti v americké armádě?
03. 05. 2014 | 23:20

skeptický napsal(a):

Karel Mueller

Stalin bedlivě sledoval,kdo při jeho projevech přestal plácat první.
03. 05. 2014 | 23:25

reveil napsal(a):

Bestia

Myslím, že to historicky byli Provost Corps, v posledních válkách MPC.
03. 05. 2014 | 23:37

Anastazie napsal(a):

Ad Gru

Miki Waltariho mám velice ráda-nejvíce Egypťana Sinuheta.

Ad islám:já ho neodsuzuji za celou dobu jeho trvání-je fantastické,jak rychle arabští kočovníci dokázali pochopit sílu vědy a jak velkou část antické vzdělanosti-hlavně matematicko-astrologické/či astronomické-zde se hranice stírají /zanechali-ve srovnání
s germánskými kmeny /a to celá staletí bývala pretoriánská garda složená z Germánů.
Ale zhruba v období evropské renesance ustrnuli ve vývoji/je zajímavé,jak se říše vyvíjejí-rozvoj-období prosperity-pak úpadek.
A pak je tu samozřejmě postavení žen.
03. 05. 2014 | 23:41

Dumpling napsal(a):

skeptický
"Stalin bedlivě sledoval,kdo při jeho projevech přestal plácat první."

Ale to je Solženicynův vymyšlený žvást. Na to moc nevěřím. Což neznamená, že ta doba byla uhozená. Nejen v Rusku. Nejen tehdy.
Ve Venezuele například nelze položit nohy na lavičku na náměsti, které je nazváno po Bolivarovi. To je trestné, protože je to urážka Bolivara. Každá obec má alespoň náměstíčko po něm pojmenované,
V ČR zase nesmíte beztrestně prohlásit, že nevěříte na nespravedlnost některých dávno vynesených rozsudků.
Prostě každý režim je nějak pitomý. Alespoň se už neupaluje (tedy kromě Oděsy).
03. 05. 2014 | 23:54

skeptický napsal(a):

Anastázie

Resonančních mužů je málo,natož pak žen.
04. 05. 2014 | 10:14

Ivan napsal(a):

Pozor na Hitlerovych klonov 21. storocia...!!!

Od roku 1. februara 1933 az do 1. septembra 1939, ziaden svetovy statnik vo svojich prejavoch nedeklaroval tolkymi slovami jeho zaujem o europsky mier, ako Adolf Hitler... A prejavy koncil slovami (parafrazujem), a... v tomto cieli nam nikto ziadnou silou nezabrani, my musime byt najsilnejsi...!

Dnes je tu plno zapadnych politikov, Hitlerovych klonov, ktori rovnako o dusu prisahaju, ze v sireni tzv. demokracie im nikto nemoze zabranit a dosiahnu to akymikolvek prostriedkami...!

Ked clovek analyzuje, ako sa ich slova rozchadzaju s cinmi, musi mu behat mraz po chrbte... Merkelova, v rukach s horiacou zapalkou v stohu slamy, dokonca opat vysiela nemecke lietadla na hranice s Ruskom, rovnako ako Hitler, ked 22. juna 1941 pripravil napadnutie Ruska...! Rusko by malo tomuto klonu Hitlera jednoznacne a z principu, suc poucene historickymi skutocnostami, jasne povedat: Prve nemecke lietadlo, ktore hoci omylom porusi ruske hranice, bude bez dalsieho vyzvania zostrele a odveta dopadne utokom na letisko z ktorehu vystartovalo (vynimkou by bolo, ak by pilot vopred ohlasil dezerciu)...! Rusko ma na to nepochybne moralne PRAVO...!!!

Pred par tyzdnami v slovenskej TV TA3 vystupil I. radca nemeckej ambasady na Slovensku... Na otazku redaktora co urobit so zmluvou medzi vtedajsou ukrajinskou vladou, parlamentom, vratane prezidenta a na druhej strane s poulicnou opoziciou z 21.02.2014...?, goebbelsovsky odpovedal: To je uz minula vec, sucasna situacia je ina, k tomu sa uz nikto nebude vracat...!!!

Z toho plynie vseobecne poucenie: Hitlerov klon moze kedykolvek vyhlasit, ze "zabratie" Sudet Ceskoslovenskom po vydani Benesovych dekretov ,je uz minula vec sucasna situacia, po spatnom skupeni sudetskej pody Nemcami, je ina, k Benesovym dekretom sa uz nikto nebude vracat... A ceske obyvatelstvo sa opat moze, pod dohladom nemeckej armady, stahovat s placom do vnutrozemia...
04. 05. 2014 | 11:59

Ivan napsal(a):

Rusko vraj vydiera Ukrajinu cenou plynu..., hlasite a stokrat opakovane trubia do sveta goebbelsovske mainstreamove media v rukach zapadnych kolonialistov...

Pravda je taka, ze Rusko len upustilo od vyhodnej ceny pre Ukrajinu po nasilnom puci vo februari (cca 280 USD za tis. m3), riadenom zapadnymi rozviedkami a burcujucimi zapadnymi politikmi priamo na Majdane..., a zaviedlo trhovu cenu, ako je v europskych obchodnych vztahoch (cca 380 USD za tis. m3)...!

Ukrajina neplati za rusky plyn pravidelne a dlhuje Rusku viac ako dve miliardy USD. Napriek tomu Rusko dalo Ukrajine dalsi bonus, a to splacanie po sto USD za kazdych tisic kubikov v sulade so skutocnym aktualnym odberom, co je v lete pri nizsej spotrebe mimoriadne pre Ukrajinu vyhodne...

Zapadne goobbels media a geneticki zapadni politicki klamari tento splatkovy bonus automaticky propaguju v sucte, ako sucasnu cenu, ktorou vraj Rusko vydiera... Nech za Ukrajinu zaplatia jednorazove dlzobu dve miliardy USD a na druhy den ma Ukrajina povodnu trhovu cenu za aktualne dodavany plyn...!

Ze klamstva goebbels propagandy mozu viest az ku krvavej vojne, to genozlocincov nezaujima...
04. 05. 2014 | 12:17

Ivan napsal(a):

Kde boli tzv. vojenski i oficialni civilni pozorovatelia OBSE v case, ked na Majdane najati ostrelovaci strielali do civilistov, do poriadkovej policie, kde boli, ked fasisticki hrdlorezi podpalovali benzinom poliatych neozbrojenych regularnych statnych policajtov Ukrajiny... Kde boli, ked podozrenie na ostrelovacov padlo, ze ide o americkych krvilacnych zabijakov, tzv. contractors, ktorych najima na pachanie zlocinov americka vlada, ale za ich ciny neberie zodpovednost...?!!!

KDE VTEDY BOLI...?!!!
04. 05. 2014 | 12:24

Ludmil napsal(a):

Šiřte toto video dál!
https://www.youtube.com/watch?v=NKuDzXAgdf4
04. 05. 2014 | 19:36

Jakelin de Maillly napsal(a):

Karel Mueller

Chruščov nebyl Ukrajinec, nýbrž Rus.

Reveill

US podceňovali Japonce, ale to, že nevyvíjeli nové zbraně není pravda.
Mrkněte např. na letadla, kdy byly vyvinuty prototypy, mrkněte na M1 Garand atd atd.
Co US nezvládli, byly tanky a torpéda, ale oboje se s postupem času zlepšovalo.

Gru

Mám doma vše od Waltariho, kromě jeho detektivek.
Jediné, co má jakous takous konexi s islámem, je "Pád Cařihradu", což je psáno očima Byzantince Ioanna Angela a z toho, co popisujete, tam nic není.
Nespletl jste si spisovatele ? :-)
04. 05. 2014 | 20:45

Jakelin de Maillly napsal(a):

Karel Mueller

Chruščov nebyl Ukrajinec, nýbrž Rus.

Reveill

US podceňovali Japonce, ale to, že nevyvíjeli nové zbraně není pravda.
Mrkněte např. na letadla, kdy byly vyvinuty prototypy, mrkněte na M1 Garand atd atd.
Co US nezvládli, byly tanky a torpéda, ale oboje se s postupem času zlepšovalo.

Gru

Mám doma vše od Waltariho, kromě jeho detektivek.
Jediné, co má jakous takous konexi s islámem, je "Pád Cařihradu", což je psáno očima Byzantince Ioanna Angela a z toho, co popisujete, tam nic není.
Nespletl jste si spisovatele ? :-)
04. 05. 2014 | 20:46

Karel Mueller napsal(a):

Jakelin:

Všude jsem četl, že se narodil ve vesnici Kalinovka na Ukrajině. Tak nevím.
05. 05. 2014 | 00:58

Hurá napsal(a):

Putin chce, aby se s Ruskem opět počítalo jako s jednou z velmocí. Proto nikdy nevstoupí do války s Ukrajinou. Udělá to daleko elegantněji, ostatně to již v rozhovoru s pí. Merkelovou naznačil. OBSE se ujme dočasné bezpečnostní role na Ukrajině, samozřejmě s účastí Ruska, a věci se pohnou směrem k federalizaci Ukrajiny. To bude Rusku vyhovovat, protože tak si své zájmy na východě Ukrajiny pojistí a bez války. Evropa a USA budou spokojeny a Putinovi se bude tleskat. Bližší košile (plyn) než kabát (prázdná kasa). Že je všeho schopen již "prestiž" Ruska zajistilo. Nejsem ovšem věštec !
05. 05. 2014 | 01:18

Jakelin de Mailly napsal(a):

Karel Mueller

Pane Muellere, dobré ráno, nevím, co jste to opět četl :-)
Chruščov se narodil ruským rodičům v ruské vesnici Kalinovka, Kurská gubernie.
"Ukrajinec Chruščov" je hloupý, často omílaný mýtus. Kořeny jeho vzniku leží asi v jeho dlouhodobých vazbách na Ukrajinu, ke které měl vřelý vztah.
Byl to však Rus jako poleno.
05. 05. 2014 | 05:01

minatomirai napsal(a):

Chruscov byl nejvyssim komunistickym kapem na Ukrajine ve 30. letech, jak je mozne zjistit kdekoliv bez velkeho usili. Jeho vrely vztah nejenom k Ukrajine, jak pise Jackie, se odehraval asi v tom smyslu, ze udal vsechny sve komunisticke spolupracovniky, kteri byli bud popraveni nebo odeslani do gulagu, a dale se podilel na plneni kvoty internovanych v onech gulazich s patricnou vasni. Na jeho rukou lezi smrt desetitisice lidi.

Staci cist knihy od Sebag Montefiore, coz neni cista historie, nicmene jako jeden z mala mel pristup do byvalych sovetskych archivu. Dalsi jsou Beevor a Taubman, cista fakta mimotradnych historiku.
05. 05. 2014 | 07:31

Evžen Losa napsal(a):

Separatisté, revolucionáři a opozice, to jsou teda kydy, já už se těším až ty americké židy bude Putin učit tančit kozáčka.
05. 05. 2014 | 08:09

Jakelin de Mailly napsal(a):

minatomirai

Kdo četl "Khrushchev - The man and his era" od W. Taubmana nemůže odbýt Chruščova tak jednostranným štěkem.
05. 05. 2014 | 11:44

argun napsal(a):

Ládík!!!

"John šíří poplašnou zprávu."

A Ládík zase blbosti.
05. 05. 2014 | 19:14

silspok napsal(a):

Radku, ve mne propukla velka nesnasenlivost k tobe uz kdysi davno, ale ted je jeste mnohem hlubsi, nez kdy byla. Jsii opravdu pra¸se
05. 05. 2014 | 20:10

Zbyněk napsal(a):

Bestia triumphans

Vážený, ten, kdo bere za etalon pravdy články L. Palaty, ten je.... neskutečně hloupý !

Palata je odporný EU patolízal, který se nestydí lhát v každém článku, který napíše.
05. 05. 2014 | 22:28

Riki napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
A to nejlepší nakonec, pane Mueller,
Představte si, že by Merkelová označila zánik Třetí říše za největší geopolitickou katastrofu 20. století.
===================================
Papouškujtete argumenty mediálních hyen... !

Putin byl nesprávně uváděn v západních médiích, jak říká, že pád SSSR byl tragédií. To, co ve skutečnosti řekl, bylo, že.. " pokud jste neměli litovat pádu SSSR, nemáte srdce. Ale pokud chcete obnovit SSSR, nemáte mozek."
05. 05. 2014 | 22:43

scallop napsal(a):

Karel Mueller napsal(a):
"Nehodlám analyzovat zemědělskou politiku Ukrajince Chruščeva, který později daroval Ukrajině ruský Krym ..."

O Kosova jste se ohanel mezinardonim pravem, kde se Vam ztratilo u Krymu? Propracoval jste se tady na jednotky pokrytectvi, gratuluji.
"Pro mě je podstatné, že kdyby Stalin prohrál, tak by to byl konec slovanských národů."

A kdyby Stalin nevedl vetsinu sve vlady stupidne neavistnou politiku proti vsemu zapadnimu, nemusel by Hitler vubec jako hrozba existovat. Carske spojenectvi s Anglii a Francii bylo mnohem proziravejsi nez Leninovi a Stalinovi mezinarodni fantasmagorie.

"A že když už Němci chodí - právem - po špičkách kolem Židů, tak by si mohli v jasné chvíli uvědomit, že zločiny proti Rusům byly ještě masovější ..."

A jeste masovejsi byli zlociny prot belorusum a ukrajincum .... to jen tak na okraj.

PS Uz bylo oficilne rozhodnuto, jestli byl nejvetsi tragedii 20. stoleti rozpad Sovetskeho svazu, Britske imperialni rise nebo Rakouska-Uherska? Rad bych v tom mel jasno.
06. 05. 2014 | 08:13

scallop napsal(a):

No mozna byl nejvetsi tragedii rozpad Cesko-Slovenska ... mam v tom trochu hokej.
06. 05. 2014 | 08:15

pamětník napsal(a):

To jo.
06. 05. 2014 | 23:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy