Spravedlnost po česku: Bránil doma postiženého syna, dostal 10 let

19. 05. 2014 | 20:03
Přečteno 3164 krát
Minulý týden jsem spolu s předsedou spolku Šalamoun Johnem Bokem navštívil ve vězení pana Jaroslava Žižku odsouzeného na deset let za to, že se bránil člověku, který se v noci vloupal do jeho domu a vyhrožoval zabitím nejen jemu, ale i jeho družce a postiženému desetiletému synovi. Pan Žižka volal policii, ale ta nepřijela, a tak mu nezbylo než bojovat o život vlastníma rukama proti čtrnáctkrát trestanému, fyzicky zdatnému násilníkovi, který ho hodil na kulečníkový stůl, zalehl a škrtil.


Pan Žižka z posledních sil šmátral kolem sebe čím by útočníka zastavil. Našel v rohu stolu nůž a pokusil se ho bodnout do nohy. Útočník se ale prudce pohnul, rána šla do břicha, ale nebyla smrtelná. Pan Žižka dnes sedí sedmý rok ve vězení. Byla půlnoc a Žižka spal ve svém domě. O půlnoci ho vzbudila družka, že do domu vnikl zadním oknem její milenec, se kterým se den předtím rozešla a křičí, že všechny zabije. Policie, kterou pan Žižka volal na místo, nepřijela. Pan Žižka se snažil opilého souseda trestaného čtrnáctkrát za násilné trestné činy a v době útoku čerstvě obviněného z násilí na skupině obyvatel poté, co honil své romské příbuzné s hasičskou sekerou v ruce, dostat ze svého bytu po dobrém.

Věděl, že, když se napije, neví, co dělá. Nejdříve jenom křičel, vyhrožoval a zastrašoval. „." Já jsem se nebál o sebe, já jsem se bál o kluka. On mě chytil normálně tadyhle a vnesl, vrazil se mnou prostě do těch dveří a porazil mě na kulečníkovej stůl a on byl kopáč, on kopal výkopy, já jsem v jeho rukou byl jak hadrová panenka,“ popsal situaci Žižka. Proto v zoufalství hledal cokoliv, čím by útok agresora zastavil. A našel nůž. Útočníka bodl jednou, soudní znalec tvrdí dvakrát. Žádná z těchto dvou ran nebyla smrtelná. Agresor se sesunul z kulečníkového stolu, opřel se vsedě o zeď a pan Žižka běžel znovu volat policii a záchranku do jiné místnosti. Když konečně po neuvěřitelně dlouhé době policie přijela, našli policisté v těle útočníka celkem osm bodných ran.

Družka pana Žižky, se kterou už v podstatě kvůli jejímu paralelnímu vztahu s útočníkem nežil, naznačila některým svědkům, dokonce i přes SMS, že jaksi vše dokonala. Soud nicméně svědectví nepřipustil a označil pana Žižku za vraha, přestože charakter šesti bodných ran byl zcela jiný. Soudkyně odsoudila pana Žižku na deset let za mříže. Spravedlnost po česku? Policie z obvodního oddělení v Kladně nezajistila vražednou zbraň, dokonce z ní ani nesejmula otisky prstů a kriminálka se na místo činu neobtěžovala ani přijet. Důkaz, že pan Žižka nebyl vrahem tak selháním orgánů činných v trestním řízení nebylo možné soudu předložit. Výhružnou sms, která zněla: „Jestli budete mluvit stane se vám to co Jurovi“, zastrašila bývalá družka pana Žižky svědky. Výsledkem bylo deset let vězení pro toho, který nevraždil a žádný trest pro toho, kdo zasadil útočníkovi zastavenému v jeho útoku šest ran, které byly smrtelné. Zabití v sebeobraně soud vyloučil a odsoudil pana Žižku za vraždu. Vzal mu deset let života, působil jeho psychické zhroucení, ve vězení dnes sedí zničený člověk, který neustále znovu a znovu zkouší pochopit jak je to možné, jak funguje česká justice a spravedlnost v této zemi.

Dlouholetý pobyt ve vězení ho pozvolna připravuje o majetek. O dům, ve kterém žil a dům, který zdědil po rodičích. „Ten soud mě vlastně připravil o třináct miliónů korun“, řekl mi pan Žižka, dříve podnikatel, dnes vězeň převážený na vozíku, který je schopný dostat se těch pár kroků do návštěvní místnosti jen o berlích. Zničení jeho života je totální a nevratné. A křivdu, kterou cítí nelze odčinit. Nejstrašnější věta, kterou slyšel od člověka z aparátu justice zněla: „Co vyvádíte? Dostal jste jen deset let. Spodní hranici trestu. Taky jste mohl dostat osmnáct let.“ Podobných obětí české justice najdete v českých věznicích několik. A budete je nacházet stále, dokud bude selhávat policie i soudy při prošetřování co přesně se stalo ve vypjatých momentech když někdo násilím vnikne do vašeho bytu. Zabránit řadě křivd páchaných českou justicí přitom může výrazně pomoci novela zákona o nutné obraně po vzoru „můj dům, můj hrad“, která by konečně začala znevýhodňovat agresory ve prospěch obětí. Tuto novelu jsme předložili do parlamentu v minulém volebním období, ale kvůli rozpuštění sněmovny se o ní nehlasovalo. Jak tohle vysvětlit obětem české justice? Poslanec VV David Kádner, proto novelu zákona předložil znovu v tomto volebním období. Možná by bylo dobré, aby si současní poslanci parlamentu přečetli příběh o totálním zničení pana Žižky, než o této novele budou hlasovat. Jinak se bude moci i nadále stávat, že když vás někdo doma přepadne a vy se budete bránit, překvalifikuje to soud neschopný vyšetřit, co se opravdu stalo, na vraždu…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rudi Koutek napsal(a):

Alee no tak, pane Johne? Jak sam pisete, sedi pan Zizka uz sedmym rokem ve vezeni. Kde jste byl doted?
19. 05. 2014 | 20:18

Joe Ratata napsal(a):

To myslíte rozpuštění té sněmovny, kde bylo chvályhodné domlouvat korupci, zločinná spolčení a sabotáže, ovládanou kmotry přes rozkrok jedné dominy, na jejímž vytvoření jste se podstatnou měrou podílel?
19. 05. 2014 | 20:50

cikáni a vreckový nožík napsal(a):

To je kapitola sama o sobě
19. 05. 2014 | 21:14

strýc virus HxNx napsal(a):

dotyčný Žižka je takové lumen, že se spřáhl s ženskou, která se pelešila s x-krát trestaným cigánem? ha-ha-ha! asi nemá moc velké rozlišovací schopnosti...
19. 05. 2014 | 21:15

gaia napsal(a):

strýc virus HxNx

taky jsem sem chtěla dát dotaz, co to bylo za rodinu, navíc nůž v rohu kulečníku, to jsem ještě neslyšela. Spíš to byla vražda z vilnosti.
19. 05. 2014 | 21:21

Divobyj napsal(a):

pane Johne,

na rozdíl od jiných Vám rozumím.
Asi podobně jako Vy bych chtěl,aby se již konečně v této zemi začal uklízet ten svinčík,nashromážděný zde za více než dvacet let.
Téměř vše(zdravotnictví,zemědělství,průmysl,sociální systém atd) bylo zničeno,nebo podstatně ochromeno.
Všude vnímáme chaos,bezpráví a primitivní zákony džungle.
Kdejaká nebetyčná blbost je obhajována slovy:EU to tak chce.
Tato republika už prakticky není vhodná pro obývání (až na horních deset tisíc).
Ze všech stran nám placení lokajové v podobě úředníků,politiků a novinářů vtloukají do mozků jejich léty prověřené mantry o tom,jak nebezpečný je komunismus,jak nás poznamenal,že jsme líní,neproduktivní atd.
Nejsem sám,kdo toho má již plné zuby.
Nedejte se!
19. 05. 2014 | 21:32

oh napsal(a):

Divobyj: Vám i Johnovi rozumím. Jenže, po tom, co se lovec dinosaurů vyhlášením výsledků voleb přetransformoval v oddaného strážce dinosauří rezervace, mám poněkud problém věřit, že ta prohlášení Radek John tentokrát myslí vážně a že si nenajde nějaký "dobrý důvod" konstruktivně podpořit další "reformátory".
19. 05. 2014 | 22:41

reskátor napsal(a):

Dojde v čechách na má a již dávno vyřčená proroctví ! Tohle se po dobrém nedá vyřešit a nějaký zákon od takových lidí co si říkají poslanci už vůbec nepomůže ! Vše je to prolezlé korupcí od okresních institucí až po pražský hrad ! Je nutná v téhle republice změna systému ! Snad se nějaký osvícený diktátor najde i pro tuhle "demogracií " spustošenou republiku ! Lidé proberte se již konečně z letargie ! Těch horních deset tisíc kteří si to "uměli zařídit " budou s tímhle nepořádkem ve všem a všude spokojeni i nadále protože jim tak vyhovuje a nebudou usilovat o nějakou změnu ! Tu musíte chtít vy obyčejní pracující nebo nezaměstnaní a trpící lidé ! Radku Johne ,je to marnost nad marnost jedině strach a pořádný bejkovec nad hlavou může napravit v hlavě jistým lidem myšlení a konání !
19. 05. 2014 | 23:03

Bagr napsal(a):

Ano. Proto slibuji, že když ve svém domě zabiju zloděje, tak nikoho volat nebudu a prostě ho někde zahrabu.
Konec konců ať si soudy řeší, u koho byl a kdo ho zrakvil.
A je to i podle zákona: nemo tenetur se ipsum accusare
19. 05. 2014 | 23:38

Platan napsal(a):

"John nabízí zdarma asistenční kartu

Samotné Věci veřejné mají na své kandidátce třeba herečku Simonu Chytrovou či jejího manžela, režiséra Víta Olmera. Jedničkou však je další moderátor ale i exministr vnitra Radek John. "Na vlastní oči" slibuje voličům za své zvolení odměnu! Nebo snad úplatek? Zaplatí prý každému, kdo mu dá hlas, asistenční kartu. Jak ale upozorňuje pondělní MF Dnes, je třeba se nejprve zaregistrovat - a výměnou za "Johnovu kartu" poskytnout své osobní údaje včetně SPZ svého vozidla. John by tak získal databázi, která by mohla mít velkou cenu, upozorňuje list. "
...................................................................................................

Johne, přidej ještě pixlu Opodeldoku a dvě jitrnice a jsem Tvůj...!

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/251953/bizarni-boj-o-evropu-kaslani-jodlovani-eu-jako-had-na-zabiti-podivne-euroklipy.html
20. 05. 2014 | 00:08

JK napsal(a):

Standardní uvažování, tedy vychytralé, teď eurovolební kalkulace Džona:

Čím k sakru zaujmout
zaujmout
zaujmout

a začít se ve zbývajících hodinách volební kampaně pohybovat k těm kýženým 5 procentům

a minimállně 5 letům pohodového života
za 400.000 plus náhrady měsíčně

se svými manželskými dětmi vystaranými v biliunguálních školách v Bruselu.

Tak teď má k tomuto cíli posloužit nějaký zoufalý Žižka.

Když Okamura chodí za vrahem do věznice, aby kompenzoval nominaci Samkové na své kandidátce

proč by zoufalý Džon nemohl jít za - demokratickou justicí členské země EU - také za zabití odsouzeného

a snažit se z toho také pro eurovolby pro sebe něco vytřískat?

Etika? Občana? Novináře? Poslance Sněmovny ČR?
20. 05. 2014 | 00:31

Maximus napsal(a):

Ten náš Radek Džon,
duní jako demižón,
duní duní duní,
chce nasypat to eurozrní,
nasypat zrní do eurokoryta,
až bude pozice poslance dobyta!
Radek cítí peníz jako velbloud vodu,
vidí v dáli eurooázu a tak je na pochodu.
Hoďte mu do urny ten papír,
Radek bude chrochtat jako tapír,
ten tapír co má ten dlouhej nos,
pak ho na vás udělá a budete mít jen zlost!
20. 05. 2014 | 04:26

antipolitik napsal(a):

Koukám, že Džon spad z Marsu a neví co se kolem něj už 25let děje. Na vlastní oči najednou všechen ten 25letý sajrajt vidí!! Cos dělal doteď, kdes byl? Jestli to tady neznáš a nevíš jak to tu už 25let vypadá, tak než začneš blogovat zajdi mezi lidi ať seš v obraze. My víme jak to tady vapadá a máme už dokonce své vlastní "demokratické vězně svědomí" např. Smetanu!! Mě fascinuje, jak naše politická smečka něco vidí jen když jim jde o koryta a když jich docílí, tak pak zase nasadí na čtyři roky černý brejle
20. 05. 2014 | 06:08

olga napsal(a):

Moc smutný příběh. Justice je špatná. To víme všichni. Jsou to pouze lidé. Pouze lidé, kteří potřebují vykazovat činnost, aby mohli brát peníze.
Ovšem "Můj dům - můj hrad" to nevyřeší. Byly by tu pouze další zločiny. Myslíte, že by tu nebyly? Zase by soudili pouze lidé. Možná lidé vystrašení. Možná lidé pomstychtiví.
20. 05. 2014 | 07:16

Petr. napsal(a):

Nebyl jste taky náhodou člen vlády, pane John?
20. 05. 2014 | 07:23

Lila napsal(a):

Těžko si člověk může na zmíněnou kauzu udělat vlastní názor, když zná jen interpretaci jedné strany a nemůže nahlédnout do soudního spisu.

Jinak souhlasím s gaiou, že to musela být zřejmě utěšená domácnost, když se po bytě jen tak povalovaly nože.... :-)
20. 05. 2014 | 08:28

gaia napsal(a):

je Lila se mnou taky někdy souhlasí. Že by to bylo tím, že konečně vyšlo sluníčko?
Já jsem dnes zmatená po testu výše, jak málo se od sebe liší Ransdorf a Cabrnoch. Tudíž asi k volbám nepůjdu. Ať si to v Bruselu užijí, prý tam je velký kravál od letadel.
20. 05. 2014 | 08:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pan Žižka volal policii, ale ta nepřijela, a tak mu nezbylo než bojovat o život vlastníma rukama proti čtrnáctkrát trestanému, fyzicky zdatnému násilníkovi, který ho hodil na kulečníkový stůl, zalehl a škrtil.
Pan Žižka z posledních sil šmátral kolem sebe čím by útočníka zastavil. Našel v rohu stolu nůž a pokusil se ho bodnout do nohy. Útočník se ale prudce pohnul, rána šla do břicha, ale nebyla smrtelná.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Lila a Gaia už mě předešly, takže z toho vytěžím jen ponaučení: Nepovalujte nože a jiné zbraně v rozích kulečníkových stolů. Já jsem si pro jistotu raději kulečník doma nezřídil.
Kdyby byl odsouzený Žižka hoden jména svého slavného válečníka, místo nože by použil koleno a útočníka by zneškodnil úderem do kulečníku.
20. 05. 2014 | 10:34

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Prý nespravedlivě odsouzený. No dejme tomu, je to možné.
Ale 7 let na něj pan Radek John z vysoka kašlal.
Ale teď před volbama do EP si najednou vzpomněl a začal žádat spravedlivý rozsudek.
Vsadím se, že nejpozději v den voleb na toho údajně nespravedlivě odsouzeného zapomene, a nikdy se o něm už ani nezmíní.
Tedy pokud se nebude zase tlačit do nějaké volitelné funkce. Protože pochybuji, že by ho někdo volil, slizouna korouhvičkovitého.
Hnus, velebnosti, to je náš Radek John....
20. 05. 2014 | 11:07

čert }:o) napsal(a):

..."O půlnoci ho vzbudila družka, že do domu vnikl
zadním oknem její milenec, se kterým se den
předtím rozešla a křičí, že všechny zabije..."
-----------
Rozejít se se sousedem trestaného 14x za násilné
trestné činy a vzápětí přejít okamžitě k druhému
sousedovi do lože je myslím neúnosné i pro 14x
trestaného zločince. Všichni evidentně žili stylem
neobvyklým, neboť rozejdou-li se dva lidé, je tu čas
tzv zacelující. K činu došlo s příspěvkem všech tří.
Může mi být pana jen Žižky líto.
20. 05. 2014 | 11:17

Viola napsal(a):

Mi to tak připadá, že Radek John by chtěl být volený jen těmi bohatšími, co mají auta a domy a chtěli by mít i střelné zbraně. to by mě zajímalo, co v tom jeho návrhu na změnu zákona bylo, ani bych se nedivila, že nějaké volnější schvalování na vlastnictví střelných zbraní.

To je tedy člověk pro mě naprosto nevolitelný.
20. 05. 2014 | 12:55

Rudi Koutek napsal(a):

Ja si myslim, ze je ostuda, ze neco takoveho jako Spolek Salamoun musi v demokratickem state existovat.
20. 05. 2014 | 14:41

Jáchym napsal(a):

Pane Johne,
zcela určitě byste našel v českých věznicích pár set vězňů, kteří tam sedí za něco, co z 99% neudělali... jen měli smůlu, že si někdo zaplatil buď svědka, nebo soudce, nebo toho, kdo přehodí případ od jednoho státního zástupce k druhému, povolnějšímu.

Poznal jstedůvěrně náš organizovaný zločin z té strany, která se jmenuje organizovaný zločin, i z té, která sepřejmenovala na jmenuje politiku, i z té, která si říká Spravedlnost.

Z vašeho popisu se jednalo o střetnutí tří lidí se značně nestandardní morálkou a psychickým ustrojením.

Jeden měl smůlu, že je mrtvý, druhý, že má doma za účelem sebeobrany kulečníkový stůl s připravenou kudlou na ostření tága a všehoschopnou milenku čtrnáckrát trestaného recidivisty.

Co se týče vás - vzpomněl jsem si na Šlitrovu píseň.
"Porota pak řekla sborem
obhájce je nešika
do divadla malých forem
ať jde dělat komika!"
20. 05. 2014 | 15:21

mik napsal(a):

Bez presnych detailu tedy bez nahlednuti do soudnich spisu bez znalosti co vysetrila nebo nevysetrila policie nelze pripad neutralne vyhodnotit na ci strane je pravda jiste ceska justice a vsechno kolem je na urovni Mexika jsou zname paradoxy napriklad takova zavedena praxe ze o propusteni z vazby rozhoduje ten samy soudce co prikaz k vzeti do vazby dal a ten samy soudce pak taky celou vec soudi,,, jasny ukaz mozne zaujatosti jinak se staci v ceskem soudnictvi podivat na kauzu Janousek a neni treba dal nic psat ovsem zpusobem ktery to tady autor popisuje se zda ze se pan Zizka mel davno obratit na Strasbourg a i v nasem soudnim radu se snazit o obnovu procesu rovenez se nepise nic o tom zda vyuzil vsechny moznosti odvolani no a kdyz by to bylo skutecne tak jak pise autor tak za ty 3 roky by asi skutecny vrah v klidu byt nemohl...jsem zastancem v nekterych pripadech oko za oko zub za zub bohuzel mnoho vrahu je v ceskem soudnictvi odsouzeno k smesnym trestum ktere vsechny pozustale obeti jen stresuje a neni to bohuzel jen v ceskem soudnictvi napriklad v Norsku ? Stiznost masove vraha na nekvalitni joystick ,,,? nemel by spis byt nekde v tmave dire kam by mu dozorce spustil vodu a chleba ? kdyz uz ho nedokazal nikdo s tech co ho nakonec chytili zastrelit ?
21. 05. 2014 | 08:54

Pepa Josef napsal(a):

No kdybych já v noci šmátral kolem sebe jsa povalen jinam, neb nemám kulečníkový stůl, naleznu pravděpodobně notebook, knihu, brýle (na čtení), kytaru a mobil. Kytarou se bránit nelze, to by chtělo trubku, protože Dizzy Gillespie kdysi řekl, že ho jednou přepadli a že násilníka je třeba praštit ventilama, aby se nepoškodil korpus a mělo to nějakou cenu, no a brýlema to už vůbec nejde. Asi bych se snažil nalézt po hmatu či kolenem kulečník násilníkův. Jinak se musím připojit k těm, kterým se to celé nezdá. Štětku, která se ke mně chce nastěhovat den poté, co přestala š..stat cikánského recidivistu ze sousedství, bych nejen vyhodil od prahu, ale protože se snažím stýkat se ženami jiného druhu, doufám, že tato situace nehrozí. Mít postiženého syna, měl bych spíš snahu mu opatřit slušnou a hodnou matku. Sedm let nikomu nevadilo, že policie nepřijela, nekonala, nevyšetřovala... Já vím, že ministr vnitra nemůže vědět o všem a řešit všechno, ale je to celé takové předvolebně divné.

Myslím, že spát při otevřeném okně je blbost.

Já už ty kraviny dole píšu potřetí a pořád marně!!!
Počtvrtý. Nešlo by s tím něco udělat?!
22. 05. 2014 | 09:12

Radio Gaga napsal(a):

Pane Johne, doporucil bych se podivat do spisu. Pokud Vas nekdo povali na kulecnikovy stul, tak pravdepodobnost, ze na stole v rohu lezi nuz je minimalni. Predstavte si situaci, ze utocnik Vas povali na stul a budete tam velkou, velmi velkou nahodou lezet nuz. Pokud ten utocnik Vas drzi na stole, tak nemate sanci ho bodnout do nohy, nuz pokud zasahne telo, tak zasahne jeho horni cast. Pokud Vas utocnik nedrzi na stole, tak to uz vubec ne.
Osm bodnych ran je jiste vice nez 2 (udajne jedna). A charakter zraneni pokud vrazite do nekoho nuz nejdriv v "sebeobrane" a pak nasledne ve vrazednem umyslu nebo afektu bude taky jiny.
Zazil jsem osobne hodne krivd od justicni a policejni mafie, ale vyjimecne i svetle momenty a velkou osobni statecnost a poctivost a o cechackovske justici a policii mam nevalne mineni. Ovsem tohle cele trochu nesedi. Pocinaje vztahy, konce popisem deje a motivy plus nasledne povidani o tom, ze pani naznacovala v SMS, ze to udelala ona, atd.
Navic: proc si honite volebni body, kdyz ten clovek 7 let sedi ve vezeni, tj byl tam v dobe kdy jste byl ministr? Proc jste kdyz jste byli s prohnilymi VV ve vlade a parlamentu neprosadili normalni zakon a postupy pri uplatnovani sebeobrany a obrany sveho majetku?
Mohli jste delat radu zasluznych veci misto toho jste se soustredili stejne jako vscihni ostatni pouze na rozkradani penez danovych poplatniku.
22. 05. 2014 | 10:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy