Milkovické aktivity

26. 01. 2009 | 14:25
Přečteno 3407 krát
Vážení,
využívám příležitosti a zveřejňuji text, který jsem v těchto dnech odeslal na všechny moje emailové kontakty. Jeho součásti je i annonce na dnešní (pondělí 26. ledna 2009) vysílání Česká televize, která od 21.20 hod. na programu ČT2 v pořadu Krásné ztráty uvede rozhovor Michala Prokopa se mnou a psychologem Slavomírem Hubálkem. Více o pořadu naleznete zde.

Letos to bude 10 let, co jsem se z Prahy - Chodova odstěhoval do Milkovic (statek na samotě mezi Kopidlnem a Sobotkou). Chováme pro radost kozy, osly, psy a kočky. Na úvodní stránce www.kozy.cz je umístěná webkamera, aby jste i vy viděli pohled z okna do kraje.

Milkovice jsou Ekologické centrum, které poutavou formou v přírodě mezi zvířátky může především dětem a mládeži ukázat život v souladu s přírodou. Chcete-li nás navštívit se svými dětmi, nebo tuto možnost sdělit Vám blízké škole udělejte to, budeme rádi.

Stejně jako v předchozích letech budeme rádi za každého dobrovolníka na ekofarmě, který nám bude chtít pomoci při práci kolem zvířátek, sadů a statku. Jídlo, pití, nocleh a zážitky zajištěny.

10. ročník Kozího mejdanu proběhne od středy 5. do středy 12. srpna 2009 na Kozím vršku v Milkovicích v Českém ráji. Zájemci o účinkování (hudebníci, divadelníci, filmaři, happeningáři...) se mohou přihlásit na email info@kozy.cz . Něco o předchozích ročnících se dočtete zde

Pro radost upozorňuji na videoklip jednoho z účastníků minulého ročníku Kozího mejdanu. Spustit ho můžete po kliknutí zde.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karl von Bahnhof napsal(a):

jo joooo, ... KOZYYYYY...
26. 01. 2009 | 14:46

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Aj ked som mal vyhrady k niektorym Vasim politickym postojom, za tento prispevok Vam treba podakovat. Skoda, ze je to pre mna dost od ruky, urcite by som sa na mejdan prisiel pozriet. Vazim si kazdeho zanietenca pre vec (pokial to neprehana do extremov). A ani ponuka exkurzii pre deti, nie je od veci. Ako som kdesi zachytil, dnesne deti si myslia, ze mlieko pochadza z krabice, v ktorej sa predava.
26. 01. 2009 | 14:55

lubka napsal(a):

Tak nevím,pane Penci.
Chtěl jste nás pozvat na kozí mejdan,nebo nenápadně upozornit na to,že budete zase jednou v televizi.
To první beru jako milou pozornost,to druhé jako výhružku.
26. 01. 2009 | 15:11

stanislavpenc napsal(a):

Chtel jsem oboji, ovsem bez vyhruzky. Kouknete dnes na TV a uvidime....
26. 01. 2009 | 15:13

siven napsal(a):

Ach! Kozy krásné, kozy mééé...
26. 01. 2009 | 16:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, mám rád kozy, osly, psy zkrátka přírodu jako takovou i všeliké lidičky co s přírodou harmonují. Ale co se týče zelených jako stranosekty budu vždycky opakovat, že tyto zelené vnímám jako stranu, která cílevědomě rozbíjí destabilizuje dopravní, energetickou, potravinovou a obrannou situaci tohoto státu - zakázat auta, topit hnojem a okamžitě vyhlásit válku Americe - úžasný program. Navíc brčálníci zneužívají zelenou, a většina z nich nerozezná jedli od smrku, a že o tom něco vím: http://wbgarden.com/nove/ei...
Jak by to mohlo dopadnoz, kdybychom brčálníků opravdu dali zelenou:
http://zpravy.idnes.cz/za-d...
A další zeljonyj komandír:
http://sinagl.bigbloger.lid...
26. 01. 2009 | 17:03

Hajný napsal(a):

Pane Penc!
A nebude tam řeč o paní Zubové,že?!
26. 01. 2009 | 17:23

Kritik napsal(a):

Nechť se autorovi daří poznávat do hloubky krásu zvířat a celé přírody. Nechť si tuto krásu a dokonalost stvoření vryje do svého srdce a promění ji ve skutečnou lásku v absolutní svobodě.
26. 01. 2009 | 17:56

Saliven napsal(a):

Vášeň pro kozy je to jediné, co je mi na tomto člověku sympatické.
26. 01. 2009 | 18:52

F. Adamec napsal(a):

Summit NATO na samote mezi Kopidlnem a Sobotkou:
Slouzil jsem vlasti pod Zebinem, za Valdstejna, z klastera udelal svetozname Valdice a kasarna v Jicine. Za prvni tyden v kasarnach jsem si za dezerci vyslouzil tri orazitkovane vychazkove knizky, primo ze stabu. Mohl legalizovat sve COPy - Cerne Oposteni Posadky za svou mladou rodinou v Brne a za vinem z rodne Moravy. V pracovni dobe jsem delal fotografa, nafotil jsem 5000 snimku a hral sachy s Kubkou, reprezentantem Dukly v plavani, hral si pritom Jazz na erarni klavir. Vyhlasili jsme valku Varsavske smlouve a komunistickemu paktu NATO. Prestal jsem sa holit, vousaty armadni doktor nas vozil na koupaliste za holkama, za Prachovske skaly. Nas umelecky sef, major Hnik, v nocni sluzbe si hral s pistoli, prostrelil ustredni topeni a vytopil devetarnu. Nas bytny major Cunas, mel manzelku servirku v hospode naprori kasaren. Kdyz mel zizen po dennim rozkaze prisel za nama na pokoj a narikal, ze uz nechce delat manzelce nadenika u prdele. Major, Prvni zelezny muz, delal trenera Dukly a salta v bazenu naproti kasaren, dostal housera, ani ho nestacil vykrmit, opect a ochutnat. Major Polach, cistokrevny potomek Hitlera, se divil, ze se 150 rechtajicich absiku nechce valet se samopalem v blate pod Zebinem... Za vysledky dosazene v tvurci casti AsuT - obor fotografie jsem obdrzel v Jicine 7.7.76 knihu Ceskoslovensko, od Narodniho umelce Karla Plicky. Slovensko ma euro.
1905 TGM: Muzove... a jini nestitili se v otazce vedecke hlasovat. Veci, ne historie, veci ne vyvoj, je to heslo realismu, jak mu rozumim (vedecky a materialisticky).
1907 TGM: Jsem smysleni nejen socialniho, nybrz primo socialistickeho.
1908 TGM - CESKA OTAZKA: "In concreto byl ukol: utvorit a rozsirit samostanou a samobytnou kulturu ceskou ... na jednotnem nazoru na svet a na zivot. ... Zabirani zemi ciziho uzemi a obyvatelstva je nepotrebne... Ja jsem stat, narod a lid, musi si rict dnes kazdy, kdo politicky mysli, ... " Ludvik XIV: „Stat, to jsem ja.“).
1917 TGM k jednotkam ceske brigady v Rusku: „s narodem nemeckym neni mozny mir, s nim nutno bojovat nuz na nuz. Ano, nuz na nuz, az dokonce, coz neni nelidske!“ „Budeme k bolsevikum naprosto loyalnimi, nebot my Cechoslovaci milujeme Rusko a prejeme si, aby bylo silnou a svobodnou demokracii“.
1918 TGM k Cechum a Slovakum v Chicagu: „Revoluce, pri niz by se predkladaly ucty, byla by pro deti a ne pro rozumne lidi.“
1918: TGM zaslal britske vlade memerandum s nazvem: Independent Bohemia (Nezavisle Cechy).
1919 Martin H. Glynn, byvaly guverner statu New York: Tvari v tvar smrti, ve smrtelnem zapasu s hladem, neni misto pro blaznive rozlisovani viry a fyzicke rozlisovani rasy."
1920: Cechoslovaci predali bolsevikum jen cast ukradeneho carskeho podladu a admirala Kolcaka, zemrel s vykrikem: „Spasibo vam, cecho-sobaki!“
1924 Ottuv obchodni slovnik: "Slovensko bude nasi kolonialníi zemi. Je mylnym nazorem domnivati se, jako by snad kolonialni zeme nesmela s materskou hraniciti. Priklad je Rusko se Sibiri".
1945 Po humanitarnim jadernem bombardovani Hirosimy a Nagasaky, general Patton: "Ve valce musime bojovat pomocí stroju na zemi i ve vzduchu... zejmena proto, ze obe rasy, proti nimz bychom mohli v budoucnu bojovat, jsou po technicke strance slabe, ale maji dostatek zive sily. My sice take mame dost zive sily, ale je prilis cenna, nez abychom s ni plytvali. "
26. 01. 2009 | 19:52

FK napsal(a):

Pane wbgarden,
ještě jste zapomněl na pokračování Vašeho sloganu, tj. že Kartágo musí být zničeno...
26. 01. 2009 | 20:31

vlk napsal(a):

Pencovy kozy mi určitě nevadí. Fanatik Penc ano.
Takže dneska s ním by to nebyly Krásný ztráty, ale jen Ztráty.

A k tomu ekostatečku sem přidám jeden link. Podle men sem padne jak pukličk ana hrnec...
http://hn.ihned.cz/c4-10140...
Nečekejte nic skandalozního, nic o Pencovi... ale patří t o sem.
26. 01. 2009 | 20:40

dříve ruda napsal(a):

na panu Pencovi se mi líbí že:

1) je spisovný. I ty Krásný ztráty jsou pro něho Krásné.
2) je milovník přírody a žije v souladu s ní. Pohled z okna kamerou zprostředkovaný přes internet -jak romantické!
3) není nemístně skromný. Se mnou a Slavomírem Hubálkem. Tak. Jmenovat sebe nakonec patřilo k bontonu přece kdysi.

Co to je za pitomý novotvar, být rád za něco? Používá to kdekdo. Vděčen za něco.

Jinak chápu, že kozám je to fuk.
26. 01. 2009 | 21:05

im napsal(a):

@vlk

Tady je ten předchozí článek na téma "biftek", :-), na který se Leschtina odvolával:

http://procne.ihned.cz/c6-1...
26. 01. 2009 | 21:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý komentář, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 01. 2009 | 09:32

omega watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:32

louis vuitton outlet napsal(a):

prostrelil ustredni topeni a vytopil devetarnu. Nas bytny major Cunas, mel manzelku servirku v hospode naprori kasaren. Kdyz mel zizen po dennim rozkaze prisel za nama na pokoj a narikal, ze uz nechce delat manzelce nadenika u prdele. Major, Prvni zelezny muz, delal trenera Dukly a salta v bazenu naproti kasaren, dostal housera, ani ho nestacil vykrmit, opect a ochutnat. Major Polach, cistokrevny potomek Hitlera, se divil, ze se 150 rechtajicich absiku nechce valet se samopalem v blate pod Zebinem... Za vysledky dosazene v tvurci casti AsuT - obor fotografie jsem obdrzel v Jicine 7.7.76 knihu Ceskoslovensko, od Narodniho umelce Karla Plicky. Slovensko ma euro.
1905 TGM: Muzove... a jini nestitili se v otazce vedecke
04. 07. 2009 | 04:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy