Alergická rýma

14. 06. 2009 | 23:39
Přečteno 4964 krát
Nevím na co, ale letos mě zase dohnala. Z ničeho nic jsem se dnes ráno nadechla čerstvého vzduchu a kdyby to šlo, od toho momentu by bylo nejlepší, omotat si nos a možná i celou hlavu tunou kapesníků a vůbec nic nedělat.

Jenže to nešlo a tak jsem fungovala, ale za neustálého kýchání a komentářů okolí jako například: „chcípni potvoro“ a chápavých dotazů synáčka: „mámo ty brečíš?“ a trpělivého odpovídání: „ne broučku, jen mám na něco alergii“.

Občas jsem nic neviděla, občas nic neslyšela, jen bezmocně kýchala a kýchala.

Zmohlo mě to neuvěřitelně, skoro bych řekla, že se mi možná příroda pomstila za to, že na ni nemám čas. Bylo by dobré vypátrat původce toho dnešního mučení. Mám silné podezření na bez! Zrádce jeden, takhle mě vytrestat. Mám dvakrát tak velký nos, patřičně zrudlý a odřený a oči jak angorský králík.

Nemám alergii ráda a dneska mi došlo, jak je trefné, když řeknu, že mám a něco, či někoho alergii. Nebudu jmenovat, jen by to zbytečně třaskalo.

A proč to všechno píšu? No jednak tímto zdravím každého, kdo ví, o čem je řeč. Venku se zcela jistě poznáme.

No a taky bych tím chtěla udělat radost všem, kdo si třeba myslí, že mám ve všem jen a jen štěstí! :)

A že jde o text, který nikomu nerozšíří žádné, natož intelektuální obzory? No ano, to je pravda. A proto není co řešit! :)

Krásné léto, blogová komunito!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

im napsal(a):

Milá Veroniko,

nechte si předepsat Zyrtec nebo Xyzal, nejsou návykové a bere se jeden ráno jen po dobu kontaktu s alergenem (než odkvete bez). Nebudete ospalá, ani ukýchaná a ani Vaše intelektuální schopnosti nebudou ohroženy.
Příjemné léto!
15. 06. 2009 | 00:20

Veronika Vendlov napsal(a):

Im: souhlas, to funguje, ale neděli jsem musela vydržet bez pilulek.

Pěkné léto i Vám, im
15. 06. 2009 | 01:14

JG napsal(a):

re: reklama na "Český zápa a.s." v pravém sloupku

168 hodin přineslo reportáž o některých, ze 3000 strategicky vybraných Romech z asi 3000 českých v Hamiltonum napůl cesty mezi Torontem a Detroitem.

Docela jim věřím, že cítí úlevu že se na ně tamní lidé nedívají (tolik) jako na cikány nebo lidi s tmavou pletí.

Otázkou je, zda jim registrovatelná snaha v nové zemi a během minimálně více než ročního procesu projednávání azylu "sekat dobrotu", počínaje každodenním posíláním dětí do školy, důslednému vyhýbání se byť jen drobné kriminalitě - kdy zboží v obchodech láká - slušného užívání evidentně hezkých bytů atd. vydrží.

Protože také, až se naučí trochu jazyk, nebudou ve víceméně celodanní izoplaci od většinové populace, uslyší od ostatních vždy i kritiké pohledy na to, jak se oni nebo jiní přistěhovalí Romové chovají, jednají.

Takže to není na téma rýmy ale na baner a dnešních 168 hod.
15. 06. 2009 | 02:46

Ládik napsal(a):

Máte alergii na oranžové bilboardy s nápisem Jistota (chybí tam slovo "podrazu"). Příznakem je zčervenání nosu.
15. 06. 2009 | 03:39

Pepa Řepa napsal(a):

„chcípni potvoro“

Jakto, že není co řešit?
Neměla byste zavolat na linku bezpečí pro týrané žemy,
15. 06. 2009 | 06:38

Pepa řepa napsal(a):

Nechci vám veroniko radit, ale na vašem místě bych napsal poslední vůli.
„chcípni potvoro“-visí to ve vzduchu.
15. 06. 2009 | 07:09

grőssling napsal(a):

Po vyznání z uhranutí ze sexuální přitažlivosti Topolánkem a sympatií k nevolitelnému propadáku Štětinovi a Nezávislým, konečně něco co má hlavu a patu.
Tady jste doma paní Vendlová, pište víc o Vašich osobních pocitech prožívání aktuálního zdravotního stavu.
Nicméně alergii Vám nepřeji.
15. 06. 2009 | 07:33

miro napsal(a):

ale grossling od toho tady ten blog je aby se každý vyznal ze svého názoru na věci koem nás a ostatní mu sdělili jak jsou oni na tom, Jen se podívejte na blogy pánů Paroubka, Sobotky Ratha jak oni se vyznávají z toho, třeba jak se o nás postarají a budeme se mít jako v ráji (jak dlouho?)
15. 06. 2009 | 09:15

veronika vendlova napsal(a):

JG: ačkoliv mi to neuvěříte, ten banner je tam někdy od pátku, vyměnila jsem zaň prostý odkaz.
Je to shoda okolností s Vaším uvažováním. Smekám, to by mě fakt nenapadlo. Český západ má moje několikaleté sympatie. Takže dobře, že je banner vidět.
15. 06. 2009 | 09:44

veronika vendlova napsal(a):

PS: JG: od jisté doby se na tv nedívám, ani na 168 hodin, podstupuji dobrovolný politicko-mediální detox.
15. 06. 2009 | 09:45

veronika vendlova napsal(a):

Ládik: Mám jen trochu strach o ty další 4 roky po volbách, ale oni ani ty 4 roky nejsou žádná jistota! :)
15. 06. 2009 | 09:46

veronika vendlova napsal(a):

Pepo Řepo: tal kela poslední politickou vůli, to bych mohla...a nacpu ji do lahve, zašpuntuju a hodím do Vltavy...ne to blbost, musí to být napsané na něčem trvandlivějším...a lépe zakopat na zahradě..., na zahradě nekoho jiného... :)
15. 06. 2009 | 09:49

veronika vendlova napsal(a):

Grosslingu, to byste ani nebyl Vy, kdybych od Vás pokaždé nedostala takový ten rádoby přátelský štulec za všechny ty kecy, co jste tu ode mne musel, tedy vlastně asi spíš chtěl, číst. Vždyť já bych byla nervózní po každém zveřejněném textu, kdybyste mi Mirka T a mé milované Starosty, nepřipomněl.

Tož díky, hned jsem klidnější. A nebojte, už brzy nebudu mít na blogy moc čas, takže si můžete začít vybírat nějakou jinou, vhodnější kořist! :)

A ktěm Starostům - abyste se nedivil, ve spojení s Kalouskem mohou pěkně zamíchat politickými kartami. Viz moje dnešní ranní mise v trafice. Nevím čím to je, ale takovu mediální pozornost, jakou mají (pomohu si Vlkovým názvem) TOPinky, jsem dosud nezažila. No asi kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten čumí. Jinak ve volbách do EP, mohli Strostové propadnout daleko víc a to se naštěstí nestalo. Záleží prostě jen na úhlu pohledu. Vy sjte se modlil, ať Starosté utřou a jiní jim drželi palce a dokonce je i volili! :)
15. 06. 2009 | 09:59

veronika vendlova napsal(a):

miro: On pak Grossling trochu tendenčně kouká kolem sebe a hledá "mouchy" tam, kde někdy ani nejsou, ale je to jeho právo a já to respektuju.
15. 06. 2009 | 10:01

Hana Brixi napsal(a):

Dobrý den, paní Veroniko.

Prý to všichni (tedy rostoucí podíl současné populace západních měst) máme z toho, že na rozdíl od dávných komunit, žijeme příliš daleko od dobytka. Po narození je prý třeba dítě nechat na pár měsíců blízko vesnických chlívů a žádná alergie nebude. (Odkaz na tyto nedávné výzkumy však nemám a osobní zkušenost s takto nabytou imunitou taky ne -- takže trpím společně s Vámi.)

Zdravím a přeji jednu účinnou pilulku vždy k nalezení v kabelce či batohu.
15. 06. 2009 | 10:41

Paterik napsal(a):

Paní Brixi

myslím, že chlívky ani nebudou nutné, stačí, když hospodyňky z reklam přestanou drhnout záchody a podlahy přípravyk, po nichž miliardy bakterií zemřou. Jak praví to zčení: čistota půl zdraví, špína celé.
15. 06. 2009 | 11:15

Dan napsal(a):

Hana Brixi

Ano, s tím vzdálením se od dobytka plus expozé k přebohatému světu mikrobiologie baktérií a virů máte, nejen jako člověk pracující s tématikou zdravotnictví, pravdu.

Jak víte, hlavně v júesej, se množí teorie a studie, které reklamami Proctor & Gamble vymyté mozky poválečných generací amerických hospodyň svým lysolováním a úpěnlivým dezinflačním úsilím mít opravdu, ale opravdu ve svém domě zbavené TAKHLE OBROVSKÝCH mikroorganismů (viz zase reklamy, kde mikroorganizmy číhající na jejich DĚTI nebo "vůně absolutní čistoty a jara" se permanentně vrývají do čistotu evolučně hledající ženské mysli)

napáchaly to, že lidské mikrobio obrany nemají stále více proti čemu bojovat tak, jak maminky udržují vlasy své rodiny alespoň jednou denně šamponované, koupelny, dřezy v kuchyni, podlahy, vše, úplně vše absolutně "sprarklingly", tedy třpytivě čisté desinfikujícími účinky které "garantovaně zabijí 99,9%" rodinku napadajících mikroorganismů

tak se šíří epidemie nejrůznějších, neslýchaných ALERGIÍ,

protože zmatená mikrobio obrana, zejména zase dětí, které Proctor & Gamble a výdaje a péče čistotností posedlých maminek, obětí rafinované reklamy, je evolučně naprogramovaná proti něčemu organizmus, hlavně dítek, chránit.

A tak máme třeba alergie na jablka, nejen na mléčné výrobky, burákové máslo, atd. atd. atd.

Díky vymytým mozkům obětí korporátní reklamy využívající zmíněnu slabost a bezbrannost žen tak třeba děti nesmí, pod přísným zákazem a rizikem nemalých problémů ani náhodou do školy přinést jednu sušenku, ve které snad, možná někde je i trošku toho burákového másla, aby škola nebyla zodpovědná za vážnou nebo smrtelnou alergickou reakci jakéhokoliv žáka.

Nicméně jako s nadužíváním antibiotik, Proctor & Gamble atd., spolu s vylízanými mozky babiček a maminek, kteří na ničení mikroorganizmů vydali po 60 let nemálo peněz a práce, mají své zisky nebo svůj pocit jak se "postaraly" o své rodiny, jak měly všechno "absolutně čisté a voňavé", že ani kamarádky jim nemohly nikdy nic vytknout, zatímco alergologové si mastí kapsu a milióny dětí a pak i dospělých trpí dříve nepoznanými alergiemi.

Další exces nadprodukce.
15. 06. 2009 | 11:17

Dan napsal(a):

Paterik

Než jsem stařil svůj delší příspěvěk přesně na stejné téma jako ten Váš odeslat, o minutu a pár vteřin jste ně "předeběhl".

Bohužel, jak jsem se zmínil, rafinovaná reklama (která, mimochodem, pokud se týká spotřebního zboží, potravin a většiny věcí, které domácnosti kupují, je zaměřená a úžinná právě na ženy, nejen proto, že většinou drží rodinné peněženky) bude i nadále využívat a zneužívat evolučně zakódované ženské náchylnosti k čistotnosti, včetně citlivosti na vůně nebo "pachy", stejně jako ženskou tendenci starat se o to, co považují, nebo co jim reklama na TV umně vtlouká do hlavy, za nejlepší pro své děti a rodinu.

A kdyř by tyto evoluční pudy, tedy čistotnost a postarání se o rodinu náhodou nefungovaly, užívá se společenský tlak, protože vůči kolegyním přece každá žena chce vypadat čistotná, pečujícící atd.

(Pro jednoduchost vynechávám reklamy na muže, počínaje nekonečnou masáží pivního "kamarádství" nebo "mužnosti" spojené s reklamami na silné, akční "hračky").
15. 06. 2009 | 11:27

grőssling napsal(a):

Paní Vendlová, rozpoznala jste správně v tom, co jsem napsal přátelské pošťuchování.

Ale s Topinkami jste určitě vedle jak ta jedle. Tak podle mediální pozornosti odhadujete jejich příští úspěch ?
A odkud, že ty své voliče přilákají ? Z okruhu ODS ? Možná z KDU, pár tisíc hlasů. Z ČSSD a KSČM asi těžko.
Pan kníže si to už jednou vyzkoušel ve volbách do senátu u potomků svých bývalých poddaných, pohořel tuším s panem Rychetským za ČSSD. Nebýt jeho kandidatury za "ZOO Praha 1", v senátě by neseděl.
Jako jediný ale řekl po pádu vlády moudrou věc. Chce si vyslechnout lidi, aby zjistil co si myslí, byv po dobu své ministerské mise od nich odtržen.
Tak to se dozví věcí.
15. 06. 2009 | 11:55

veronika vendlova napsal(a):

Dobrý den paní Brixi,
ani nevíte, jakou jste mi udělala radost, že trpíte také... :))). Člověka potěší, když v tom není sám. Dnes jsem již vybavena, ale následky včerejší smršti, jsou na mne stále patrné.

Můj tatínek, když mě včera viděl, tak se jen smál a říkal: "Holka z vesnice a alergie - to fakt nechápu!"
A sosed mi připomněl film Akumulátor: "přírodní léčitel a nemůže do přírody!" Ještě že je lidstvo schono humoru, alespoň to na chvíli pomůže, zasmát se sáma sobě!

Ale je to zvláštní, protože se mě alergie drží přesně od doby, kdy jsem se z Českého ráje přesunula do Prahy. Od té doby (15 let) s napětím očekávám jaro, a léto, po čem novém a jiném zase opuchnu.... :) jednou to jsou jablka, jindy banány, pak zase broskve nebo kiwi a za rok je to zase jinak. Bez mě načapal nepřipravenou! :)

Jsem ráda, že máme alespoň jedno domácí zvíře (nemyslím syna), protože alergenů je podle mne třeba.

Paterik má trochu pravdu. Osobně bych řekla, že je to o nějaké rovnováze.

Jsem ale už asi strašně zhýčkaná, protože na naší chatě, kde je jen voda ze studánky a suchý záchod, tak tam tedy zejména v zimě, moc dlouho nevydržím...

Jsem ale přesvědčená, že je to jen o návycích, že když nám nezbyde nic jiného, časem se přizpůsobíme i chatě se studánkou a suchému záchodu a možná nám bude mnohem líp.

Co ale dělat proti demgogii z reklam, to fakt nevím. Zuby jsou tak čisté, jako nikdy před tím, prádlo je ještě a ještě bělější, domov voňavější....

Přemýšlím, zda tomu marketingu podléhám také. Řekla bych, že asi s mírou. Spíš jsem si oblíbila přípravky, které mi vyhovují a jsem jim věrná. Zatím i ony mě, zatím po nich nepuchnu ani se neosypávám...

Nejsem odbornicí na homeopatii, ale musím říci, že na mne i na syna v některých případech působí zcela zázračně, asi stejně, jako klasické bylinky!
15. 06. 2009 | 11:57

veronika vendlova napsal(a):

Pane Gloslingu, Vy jste to zase pochopil úplně jinak, ach jo. nebo sjem to špatně napsala.

Teď snad čitelněji: Lidé všechno vnímají a bohužel převládá por mne nepochopitelný názor - co je v tv, je pravda! A za jak dlouho jsou volby? A kolikrát Vám někdo musí něco opakovat, než tomu uvěříte? No Vám asi donekonečna a budete stát za svým, ale o Vás řeč není.

Ideální by bylo, kdyby se jim podařilo oslovit ty, kdo k volbám nešli a váhají, zda půjdou. Moc dobře víte, že to není malé %.

Ale my nežijeme v ideálnu, jasně, to vím. Za sebe vám mohu říci, že mě mladická nerozvážnost definitivně opustila. Vrhnu se do práce, která někam povede.

A do důchodu času dost! :)
15. 06. 2009 | 12:06

Paterik napsal(a):

Paní Vendlová:

je to skutečně o rovnováze. Po narození se musí správně nastavit imunitní systém kontaktem s běžnými patogeny. A pokud se do kontaktu nedostane v prvních letech, tak už se nikdy správně nenastaví a pak při infekcích vyvádí nepěkné věci. V našich kruzích se tomu říká "hygienická hypotéza", spekuluje se nejen o její roli ve vzniku alergií a astmatu, ale i při rozvoji dětské leukémie.

Ale těm čistým zubům bych se nebránil. Tam žije úplné zoo.

Dan:

a to můžeme být ještě rádi, že antibiotika jsou jenom na předpis. Kdyby byla volně prodejná a provázela je stejná mediální masáž jako ještě bělejší prací prášky, tak už by bylo dávno úplně nemožné je používat. Ale Bůh ochraňuj rozvojové země...
15. 06. 2009 | 12:08

Michal Macek napsal(a):

sem rad ze zadnou alergii nemam (doufam) :)
15. 06. 2009 | 12:54

MA-FU napsal(a):

Zdravím paní Veroniko,také jsem si alergiemi prošla,měla jsem léčbu léta ve formě injekcí,poté
vakcíny kapala,na prášky a pilule taky došlo,teď v důchodu mám alergické reakce na vosu,včelu bodnutí.Tak že,za asi 25roků se to dostalo do takových mezí-že skoro nic.Tak nezoufejte na stáří Vás to také opustí....
Starosty jsem volila již vícekrát a věřím,že s TOPinkami
se dostanou do parlamentu.TOP 09 se mi vcelku zamlouvá,až tedy se kapku bojím p.Kalouska aby za zády nevyjednával zase s komunistou,nebo nenakupoval nefunkční padáky.Přeji Vám hlavně ať zjisí,co alergii vyvolává.
15. 06. 2009 | 13:37

veronika vendlova napsal(a):

MA-FU, moc Vás zdravím! Jsou léta, kdy je to ok a pak zase jara a léta, kdy mám dojem, že umřu, ale od té doby, co máme mrňouse, je to trochu lepší.

Já bych byla ráda, kdyby se zjistilo, na co jsem alergická, ale má to podmínku, musela bych na alergologii a to se mi tedy vůůůbec nechce. Už jsem to podstupovala několikrát a zdálo se mi, že to nikam nevedlo. Tak jsem se rozhodla to prostě vydržet. :)

A TOPinkami mám podobné pocity, jako Vy. Starostům stále držím palce, ale v té nadcházející kampani to budu sledovat už jen jako vnější pozorovatelka. To je lepší role, než ta předchozí... :)

Jojo, kritizovat, to umí každý, že? :)
Mějte se moc dobře, paní MA-FU!
15. 06. 2009 | 13:46

MA-FU napsal(a):

Vy také p.Veroniko a zkuste změnit alergologa a ne z kůže dělat test,nejjistější je z krve.
To mi po létech udělali to se zjistí hodně velké spektrum informací.Proč budete pozorovat z povzdálí politiku,smím li se zeptat.Netrvám na odpovědi je li to soukromá věc.
15. 06. 2009 | 14:04

Veronika Vendlov napsal(a):

MA-FU: Zkusím si nějakého najít, ale denska večer už pohoda a to jsem makala na vzduchu, tak snad dobrý! :)

To máte tak, nějakým způsobem jsem se Starosty půl roku hodně spolupracovala. Bylo to náročné, ale výborná spolupáce se skvělými lidmi. Už jsem ale jednou zažila integraci SNK s ED. Tento projekt s panem Kalouskem samozřejmě není to samé i politická situace je zcela jiná, více "nazrálá". Nejsem ale klasický člověk tzv. v pozadí, i když mě opravdu baví být v centru dění a organizovat všechno a všechny. Pokud něčemu věřím a nečemu fandím, nechci si to nechávat pro sebe a má v tom i srdce. Česká politika potřebuje změnu, měla by být razantní. Přeji TOP 09 úspěch, ale mnohem víc Starostům, aby to všechno ustáli. Možná je to zbabělost, ale nechci se zklamat a zároveň, protože to samotné dění uvnitř nemohu příliš ovlivnit, nemohu přijmout odpovědnost. Dostala jsem poměrně dobrou nabídku do byznysu a zároveň studuji VŠ a mám rodinu, doba nazrála na "odpočinek", zdá se! :)

Ale blogy bych chtěla psát dál, záleží na okolnostech a inspiraci! :)
15. 06. 2009 | 18:26

MA-FU napsal(a):

Paní Veroniko-děkuji Vám za odpověď a pište dál těším se.Myslela jsem,že kritika,která se na Vás často snesla,Vás odrazuje.To umí každý jak správně podotýkáte v předchozí odpovědi.Já jsem měla radost z Vaší neohroženosti postavit se různým tématům a vůbec ,že mladá žena ,jako Vy se tak angažuje,že byste byla dobrou političkou pro tuhle generaci,rozuměla si s ní,a Vy máte tak naloženo na sebe,že se tedy nedivím,škoda ale.Tak že paní Veroniko ,přeji Vám i rodině zdraví,klid a pěkné léto.
15. 06. 2009 | 21:11

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
jak jste napsala, že nebudete jmenovat ty, na které máte alergii...to se hodí...protože
já totiž alergii na něco - tedy přírodního - nemám, u mne je alergie jen na někoho :-)... a dokonce bych se vsadil, třeba o to moje oblíbené plzeňské, že by se jednalo o stejná jména :-)

Na blogy moc nechodím, není teď moc času, ale Vás si nenechávám ujít. Zdravím Vás!
15. 06. 2009 | 21:45

zdenek napsal(a):

POkud budete pátrat po duchovní příčině alergií obecně,možná narazíte v literatuře na to,že to je prostě nějaká forma nesnášenlivosti k nějakému neodmyslitelnému životnímu jevu.
Nepředpokládám,že by jste na něco takového věřila,ale nechte na raději hlavě a zajděte si ke kartářce určitě pro Vás bude mít něco pozitivního za pár babek a až půjdete zpátky stavte se v kostele na zpovědi,to už pak budete úplně v pohodě...
Taky je dobrá šamanský bubnování
15. 06. 2009 | 21:58

Veronika Vendlov napsal(a):

MA-FU, nene, mě kritika nevadí, rozčílil mě jen pan Lex, ale to bylo shodou okolností. Byla jsem nastavena na jiný mód, nebo co. :) Začala jsem psát vloni v srpnu s daleko těžším tématem, než je politika, takže v tom to není, mě připadá diskuse pod texty důležitá, kromě toho, že jsem blbá jsem se dozvěděla plno důležitých a pozitivních věcí.

Člověk ale asi potřebuje alespoň nějaké elementární jistoty a ty by se opravdu neměly hledat v politice. Těch nejistot máme kolem sebe spousty. Zatím nejsem v roli, že bych mohla dělat nějakou práci na plný úvazek jen tak, za nějakou symblickou částku, jen proto, že mě to baví. A politiku nikdy nechci dělat pro peníze a nějaké iluzorní JISTOTY. Takže se těším do nové práce, na další nové lidi a zkušenosti a uvidíme, co dalšího život přinese. Možná mi zbydou síly trchu alespoň na ten komunál. A člověk může přispívat a pomáhat kolem sebe tisíci jinými způsoby, které nejsou vidět a na blogu by to třeba vypadalo jako bohapusté holedbání... :)

Vám také všechno nej, paní MA-FU!
Srdečně
veronika
15. 06. 2009 | 22:20

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, souhlas, jsme na tom s těmi jmény asi dost podobně. Do konce měsíce jestě budu na kraji v "Rathově". Tady na blogu jsem si přečetla blog Petra Bendla k poslednímu zastupitelstvu. Něco bych k tomu dodala, ale budu mlčet. Za koho bych bojovala, za OSD, za soc.dem, komunisty, Starosty? A jak by to dopadlo, zase bych tady dostala do tlamy! Mám to zapotřebí? :) Myslím, že ne. Ale ono zase něco uzraje a bude hodno komentáře...já si klíďo píďo počkám! :)

Já Vás také zdravím a třeba na to pivo někdy zajdeme spolu. Nic není vyloučené.

Kdyby nic, neb budu opravdu hodně zaneprázdněná, užijte si léto! Sejdeme se tu na podzim, to bude zase veselo.
15. 06. 2009 | 22:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdenku, díky za rady! Kartářka - nevím, nevím...mě stačí co mi našla před lety...
kostel, praktikuji, zpověď nikoliv, pan farář by to možná neunesl... :)
šamanské bubnování - no, to je přesně to, co bych potřebovala. Pamatuju si, jak jsem chodila na úžasné seance k West Pieru v Brightonu. Je to 10 let. Dodnes jsem těmi okamžiky okouzlena...
15. 06. 2009 | 22:32

jogín napsal(a):

Pani Brixi má pravdu, už v dřevních dobách bylo zjištěno mnohem víc senných rým u lidí z města. Pochopitelně to není kvůli krávám a slepicím. Je tady ještě jeden poznatek z imunologie- při podání antigenu přes zažívací systém dochází k útlumu imunitních reakcí asi na tři měsíce. Kdybyste to chtěla zkoušet, radím opatrnost, ředit pyl na mizivou dávku.
16. 06. 2009 | 16:03

zdesta napsal(a):

P.H.Brixi. Stím dobytkem ve městě bych byl opatrnější.Pár kousků hovězího lze spatřit téměř všude.S jedním dobytkem jsem byl nucen pracovat 8 let.Teď ale nevím zda jeho přítomnost byla kladem,protože žádnou sennou rýmou netrpím. Přeji příjemný den.
16. 06. 2009 | 19:20

omega watches more for sale napsal(a):

The Omega Seamaster collection is composed of four models -300 M, Aqua Terra, Apnea and the latest addition, Planet Ocean. Each model specializes in offering a unique feature.These can attract more people to the eye.it can be make omega watches more for sale. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 07:59

batohy do školy napsal(a):

Zdenku, díky za rady! Kartářka - nevím, nevím...mě stačí co mi našla před lety...
kostel, praktikuji, zpověď nikoliv, pan farář by to možná neunesl.
17. 08. 2009 | 12:38

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 00:10

jil sander jil napsal(a):

No a taky bych tím chtěla udělat radost všem, kdo si třeba myslí, že mám ve všem jen a jen štěstí!
13. 02. 2010 | 21:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy