Tresty pro podvodné bankéře

02. 04. 2013 | 11:32
Přečteno 5446 krát
Ručení bankéře vůči vkladateli ve starověku a středověku spočívalo v tom, že bankéř ručil nejen svým vlastním majetkem, ale i svojí osobní svobodou a ctí. Nesplnil-li ve starověku a středověku bankéř závazky vůči svému vkladateli, skončil v lepším případě ve vězení pro dlužníky a v horším přišel i „o hlavu“. Dnes, zkrachuje-li banka a je – li k vaší smůle „příliš velká, aby padla“ můžete přijít o 40 až 80% procent vkladu nad státem garantovanou částku. Kypr, nechť je toho dobrým příkladem.

Nechci tu volat po stínání hlav podvodných a zkrachovalých bankéřů, jen připomínám, že ve středověku byly peníze kryty zlatem, bankéři za uložené peníze ručili „hlavou“ a lichva patřila k jednomu ze smrtelných hříchů člověka. Platí i ve finančním sektoru, že „dobře už bylo“?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kajda napsal(a):

V ČEZku by se uživilo několik stovek katů Mydlářů.
02. 04. 2013 | 11:40

David napsal(a):

"...Platí i ve finančním sektoru, že „dobře už bylo?..."

---

Chtěl bych být optimista.

Dobře bude až bude platit tato jednoduchá rovnice:

Jeden stát = Jedna STÁTNÍ banka
02. 04. 2013 | 11:43

TomášL napsal(a):

Autore,

ptáte se "dobře už bylo?" a já odpovím, že je LÉPE jak ve středověkém/starověkém bankovnictví a právu. ;-)

PS: Vzpomeňte, že byli i žaláře pro zbankrotované... Kolik obyčejných lidi by skončilo ve vězení a ve starověku jako otroci?
02. 04. 2013 | 11:50

Miguel Serveto napsal(a):

Pěkný blog, souhlasím s ním, až na maličkost: kat je ještě horší než bankéř, jsem hrdý, že jej už konečně nepotřebujeme a třeba časem dospějejme k tomu, že nebudeme potřebovat bankéře.

Domnívám se, že národní stát je již příliš slabý, že potenciál k omezení růstu finančních institucí k nežádoucí úrovni To big to fall má vkladatel - občan a bohužel nebo bohudík také Evropská centrální banka, takže bude velmi zajímavé sledovat, co bude dál ...
02. 04. 2013 | 12:00

dříve čtenář napsal(a):

Že by ve středověku neznali "Zlaté padáky" ?
02. 04. 2013 | 12:00

Pavel napsal(a):

Pane realitní konzultante. Jakpak ručíte vy za své konzultace ? A vy toužíte po návratu do středověku ? Pokud by vklady byly kryté jen zlatem asi byste těch realitních obchodů moc neudělal . Hloupě vykřikovat umí každý.
02. 04. 2013 | 12:07

TomášL napsal(a):

Miguel Serveto

Ale Vy bankéře nepotřebujete. Začněte spořit v Bitcoinu. :)
02. 04. 2013 | 12:08

mirekP napsal(a):

Právě naopak, je velkou chybou, že bankéři majetkem a hlavou za vklady neručí.
Stejně jako povolení vzniku ničím nekrytých peněz.

Celoživotní úspory na penze pryč jsou toho příkladem, že tím, že jsme ušetřili bankéře, jsme střadatele poslali do bídy (a nebojím se to nazvat do náruče smrti), a těch střadatelů je daleko více.
02. 04. 2013 | 12:14

7946 napsal(a):

Když by majitel banky půjčoval jen to co sám vlastní, moc by toho půjčit nemohl a lidi mohli zapomenout na hypotéky, firmy na půjčky na výrobu ... ekonomika by běžela výrazně pomaleji. Řečtí bankéři se podvodu nedopustili, doplatili na problémy Řecka, za které rovněž nemohou bankéři ale politikové
02. 04. 2013 | 12:20

mirekP napsal(a):

Ekonomika se nyní potácí na nule a ještě pár chvil a rozpadne se úplně.
Všechny kroky z centra EU k tomu směřují, ale pár roků to ještě potrvá.

Bankéři se samozřejmě podvodu dopustili už tím, že poskytovali půjčky na nekryté projekty. Tím myslím i státní cenné papíry (pouze papíry) na splněná přání politiků a na západ od nás i studentské půjčky.

Státní bankovní dohled předvedl svou míru korupce a klientelismu.
02. 04. 2013 | 12:39

kerich@seznam.cz napsal(a):

Hospodářství, především našemu by zcela jistě prospělo více katů aby bylo méně bankéřů. Pak by si v bankách nerozdělovali milionové provize, ale vytvářeli rezervní fondy do nepohody.
02. 04. 2013 | 12:43

Baba napsal(a):

Laiku, léčiva hledej mj. v aralkovitých, alkaloidy v lilkovitých.
02. 04. 2013 | 12:53

Yosif K napsal(a):

Pan Vít Klíma jest člověk prostý, důskledků nedomýšlející, podobně jako většina socanských myslitelů a "myslitelů".

A) středověký postih byl oboustranný, jelikož proletáři si mnehem spíše pujčovali než ukládali peníéze, postihy platili především na proletáře zadlužené u bohatších půjčovtelů (pokud nělo o židovské věřitele na ketré byl čas od času uspořádán pogrom čímž byly dluhy de facto smazány). Viz notoricky známý příklad pana Pickwicka který skončil ve vězení pro dlužníky MEZI CHUDAKY kvůli bagatelnímu dluhu.

B) i ve středověké Italii byl institucionalizován bankrot bankéřů (slovo vyniklo z italského výrazu pro převrženou lavici penězoměnce-bankéře na trhu . Když mu došla likvidita
převhl svou lavici a vzhlásil BANCO ROTTO - vylhásil tím budto totální bankrot nebo alespon danové prázdniny jako minulý týden na Kypru. Nic nového pod sluncem.

Bankovní regulace by se meěly zpřísnit - bankéřům by mělo být výslovně zakázáno kupovat dluhopisy vlád řeckých (a jiných) socanů a kyperských (a jiných) komunistů. Jde o bandičky které nehodlají z principu nikdy nic splácet, chtějí jen rozhazovat pučené peníze mezi proletáře.
02. 04. 2013 | 12:57

český maloměšťák napsal(a):

Slovo " garance" snad vysvětluje vše, ne ?
Prostě musíte počítat, že přijdete třeba i o 100 % nad garantovanou částkou.

I víra ve zlato, coby uchovavatele hodnot... je do jisté míry iluzí a zvráceností.
Zlata se nenajíte, není ho dostatek na pokrytí všech potřeb vyplývajících ze směny /leda že by došlo k nějaké revaluaci takového rázu, že by neměl ale cenu možná i lidský život, natož zlato/, jeho distribuce po zemi a mezi lidmi je nerovnovážná a tak je zdrojem nestability....

Už slevuje i Rusko. Žádné sanace finančních zdrojů vyvedených ze země nelegálně či získané nelegitimním zoůsobem.

Bankéři jako takoví / via bankéři ve středověku/ neexistují. Co existuje tak jsou akcionáři. Velmi rozptýleni a pokud jsou jimi instituce jako např. některé fondy - tak v podstatě anonymizovaní a nesvéprávní.

Jak chcete před kata přivést například nějakého nešťastníka , který přes Kalouskův druhý pilíř vlastní kus nějaké banky ?
To už by bylo logičtější vydat katu Kalouska.
Jenže toho není možné se zbavit takříkajíc ani mírovou cestou.
Zapeklitá otázka.
Vždyť ani my - akcionáři státu...nejsme takto svéprávní.

Ten chlápek na obrázku / z Breughela ???/ - to je bankéř...anebo kat ?

Ještě k lichvě.
A čo je to vlastne, Klíma, hentá lichva ?
Deset, dvacet, třicet, osmdesát....procent ????

Není náhodou lichvou i to, když si banka půjčuje na jedno a sama pak půjčuje na osmnáct /jak komu, že....těm, co to potřebují nejméně, tak půjčí třeba i na tři/ ?
V některých státech USA mají lichvu definovanou přeci jen jinak než my zde v Kraďákově - my, milovníci myšlení století páry.
Prostě od tolika a tolika je to lichva.
U nás - když to napíšete do " smlouvy" písmem aspoň půl milimetru vysokým....můžete klidně považovat za solidní jednání, když půjčíte třeba i na padesát procent. Kdy se tedy takjaksi počítá s tím, že tento čertův úpis je podepisován vlastní /ale i třeba rodinných příslušníků - nic netušících/ krví.

Populace stárne, písmo se zmenšuje.... a nesplatitelných dluhů přibývá.
Superkombinace pro kata.
02. 04. 2013 | 13:09

resl napsal(a):

kdo by za takových podmínek dělal bankéře ?
02. 04. 2013 | 13:18

Yosif K napsal(a):

Trumberka púan Vít Klíma vzdělání patrně vysoká zametačská vidí problém světa v tom, že "bankěři nechtějí splácet své dluhy".

Přitom celý sektor je postaven na důvěře že se dluhy splácí a bankéři pokud nezbankrotují tak se úzkostlivě snaží dluhy splácet.

Hlavní problém bankovnictví nedávných desetiletí či posledního století je ten, že splácet nechtějí údajně bezrizikoví dlužníci = socalistické vlády, které jako suverenní objekty mají per definition přisouzeny bankovními regulacemi rizikovost nula.

Hlavními viníky dnešní krize v EVROPĚ jsou socanské vlády ketré si pujčovaly řečeno primitivně s truhláčkem paroubečkem s vědomím že "státní dluhy se splácet nemusí" a že až pude do úzkých že úroky půjde nějak odrbat. Pučené peníze pak rozházely mezi proletáře aniž by se starali zda se peníze státu někdy vrátí. Per defintion, to co se prožere a pro...ere se občas prostě nemusí vrátit z celých 100%, že ano..... anebo se pak může vrátit pěkné dlouhé h....o.... že ano.....

Regulace bank číslo jedna by měla být: socanským a komančským vládám nepučovat NIC a to sice NIKDY NIKDY. U nesocanských vlád pak pečlivě zkoumat zda se u nich projevují nějaké socansklé sklony.....
02. 04. 2013 | 13:21

Yosif K napsal(a):

Řečtí bankéři se podvodu nedopustili, doplatili na problémy Řecka, za které rovněž nemohou bankéři ale politikové
02. 04. 2013 | 12:20
Ano, ale.... Řečtí banéři neměli kupovat řecké vládní dluhopisy. O korupci v řadách vládnoucích socanů se psalo v novinách prakticky každý den po celých 24 let co byli u moci.

Na řecké vládní dluhopisy (vydané převážně za socanských vlád) dojely i kyperské banky.
02. 04. 2013 | 13:26

Samuel napsal(a):

Většina bank je od nepaměti v židovských rukách, i pobělohorské ožebračení země financoval židovský finančník (podvody s měnou, levné skupování konfiskátů ve spolupráci s několika dalšími podvodníky), i knížete Metternicha financoval žid. Rozdíl je ten, že dříve si museli dávat větší pozor.
02. 04. 2013 | 13:34

von kulak napsal(a):

Ve středověku bylo bankovnictví s úroky většinovým křesťanům přísně zakázáno a proto ho provozovali židé, kteří ovšem peníze ručili nejen svým majetkem a životem a kolikrát životem celé židovské čtvrti a to dokonce ani nemuseli krachovat.

Mimochodem - bankéř, který na základě regulatorních požadavků moudrého státního úředníka investuje většinu aktiv do zcela bezůpečných státních dluhopisů prosperujícího členského státu EU a eurozóny - Řecka - a pak je představitely EU a eurozóny přinucen jakožto pijavice odúpustit chudobnému státu 70% nominální hodnoty svých pohledávek - to je špatný hospodář nebo zloděj? :)))
02. 04. 2013 | 13:42

von kulak napsal(a):

Scheise hrubky - srry.... :)
02. 04. 2013 | 13:43

buldatra napsal(a):

Bankéř není posvátná kráva.
Ostatně, v tržní společnosti nemají posvátné krávy co dělat.

Bankéř má stejná práva, jako kdokoliv jiný, protože platí listina základních práv a svobod a každý má právo na spravedlivý proces.

Čili, když bankéř špatně hospodaří, musí na tom být úplně stejně jako špatně hospodařící zemědělec, nebo obchodník s rohlíkama, zkrátka jako každý.
I bankéř musí mít zaručeno právo na to, že bude potrestán propadnutím veškerého majetku, zatčen a umístěn do vazby, že bude povinen nahradit škodu, včetně toho, že bude souzen a odsouzen a zamachlován na řádně dlouhou dobu, až zčerná. Dle škody, kterou způsobil, samozřejmě.

Bankéř by neměl být ze společnosti lidské rovnoprávné zlovolně vyčleňován nějakou beztrestností, či tím, že za něho škody zaplatí střadatelé, potažmo stát, nebo unie států.
To jeho celospolečenský význam v očích veřejnosti jen umenšuje a něco takového je nespravedlivé a nespravedlnost si nikdo nezaslouží.

Jak by to vypadalo, kdyby společnost bankéři opovrhovala jen proto, že nebylo jim dopřáno spravedlnosti, naopak, někdo za ně tahal a tahá horké kaštany z ohně a pak si o nich myslí zlomyslně, že jsou to nepotrestatelní zloději, potažmo neschpní nýmandi, či banksteři.
02. 04. 2013 | 13:51

gaia napsal(a):

von kulak

a když přiveze státní dluhopisy a cenné papíry tak důvěryhodného státu, jako jsou USA do ČR, získá za ně černouhelné bohatství našeho států a 40 000 bytů navrch.
A ty dluhopisy jsou pak hozeny na krk českým proletářům a ještě jsou nuceni platit v těch bytech tržní nájmy.

Ale patří jim to, hladoví proletáři by vše projedli za podpory socanských vlád, jak by řekl Yosif K.

Takhle ten dotyčný pak ani nemusí platit daně, nebudem ho přeci trestat za úspěch.
zmatení pojmů jak u Babylonské věže se stejnými následky
02. 04. 2013 | 13:52

Jank napsal(a):

Zalezi, jaky pomer mate s bankou a ja vas hodnoti jako splatce uctu. Pokud si vypujcite a splacite podle planu, stoupate na jakemsi zebriku hodnoceni. Pokud vase score je ve vyssich hodnotach ( a to si kazdy clovek muze i kontrolovat), tim mate i lepsi podminky. Banka vam nabidne kreditky nebo hypoteku s nizsimy uroky a budou vam chodit i nabidky na pujcky s opravdu nizkymi uroky (vetsinou na 2-3% na 6- 12 mesicu). Tyto pujcky vetsinou vyuziju ke koupi auta, nabytku nebo si pujcim, abych jinde investovala lepe. Jinak, kdyz clovek zajede do financnich problemu a zacne si vypujcovat, jen si kope vetsi diru. V tom pripade by mel hledat jine moznosti, jak se zase vyskrabat ven - at uz s pomoci rodiny, pratel, pracovat 16tky, prodat, co se da nebo se i odstehovat za praci do jineho mesta/zeme.
02. 04. 2013 | 14:02

gaia napsal(a):

Jank

jako v tom vtipu

když dlužíš statisíce a nesplácíš, máš problém

když dlužíš stamiliardy a nesplácíš, má problém banka
02. 04. 2013 | 14:10

Petr Bilina napsal(a):

Pane Klímo, tresty pro zkrachovalé bankéře ve staro a středověku, jakož i tresty pro vrahy a násilníky, byly naprosto adekvátní. Pokud se k nim současná společnost, při dnešním dokonalejším soudnictví nevrátí, není schopná sebezáchovy. Tresty smrti a zabavení majetku jsou nutností!
02. 04. 2013 | 14:12

xx napsal(a):

Otázka je, co přimělo jinak konzervativní kyperské banky, nakoupit řecké dluhopisy a následně díky nim zkrachovat.

Nic není takové, jak se zdá na první povrchní pohled, zabarvený ideology všemožných směrů.

Ad. hodnota zlata - zlato bude i v budoucnu dobrým uchovatelem hodnoty. Zejména pokud se lidstvo neuchýlí k návratu zlatého standardu ( to by bylo veškeré zlato opět lidem nejprve ukradeno ). Oblíbený příklad z počátku minulého století. Pokud něčí pradědeček koupil Ford T za 850 dolarů, vydal hodnotu asi 40 uncí zlata. Většina Fordů T dnes již dávno neexistuje a ty co existují mají pouze sběratelskou hodnotu.
Pokud by ale ten pradědeček koupil za stejnou sumu 40 uncí zlata, před 10 lety byste to zlato bez problémů směnili za 12000 dolarů což odpovídalo před 10 lety ceně 1 automobilu střední třídy. Dnes byste 40 uncí zlata směnili za asi 60000 dolarů, což odpovídá dokonce dvěma moderním SUV, ale řekněme že dnes se pohybujeme na bublině tak to vynechejme.

Směnitelnost zlata je stále dobrá, poptávka po zlatě je neustále. A jak vidno, jako uchovatel hodnoty ani za 100 let neztratilo. Za zlato uložené pradědečkem byste si tehdy i v dnešní době a kdykoliv během těch 100 let koupili nový automobil, zatímco za 850 dolarů v bankovkách ukrytých někde pod podlahou byste postupem času mohli pomýšlet na stále méně a méně až do dnešních dnů, kdy byste si mohli koupit leda tak ojetej moped.

Tolik k pochybnosti o zlatu jako uchovateli hodnoty. Jaká bude budoucnost tohoto kovu se předpovídá těžko, ale lidstvo za posledních několik tisíc let nezažilo takovou mizérii, aby zlato hodnotu prostředku směny ztratilo. Ani světové války hodnotu zlata nezničily, naopak v době války mělo zlato často cenu lidského života. Nemálo židů se zachránilo právě tím, že podplatili svým zlatem strážce hranic a uprchlo z Evropy.

Jistě, můžeme vést akademickou debatu nad hypotetickou situací Robinsona, který na pustém ostrově najde truhlu se zlatem ale žádnou vodu k pití. Ovšem kdo z Vás očekává takový osud ? V tomto modelu postrádá už slovo hodnota jakýkoli smysl a proto není třeba ani prostředek směny, protože není s kým co směňovat. Ale i ten Robinson může na smrtelném kameni chovat naději, že se objeví nějaký domorodec, který mu za blištivý plýšek ukáže kde pramení voda nebo kde najde plody vhodné k jídlu.

Bavit se o hodnotě a jejím uchovateli má smysl pouze v prostředí lidské interakce, výměny zboží a služeb mezi lidmi vzájemně. Proto je příklad s pustým ostrovem nesmyslným argumentem ad absurdum.
02. 04. 2013 | 14:18

gaia napsal(a):

xx

jenže pradědeček si za 850Kč koupil ten Ford. S tím jezdil na výlety, balil baby a na zadním sedadle si s nima užíval. Nakonec na ni babalil babičku, měl děti, vozil je do školy a na výlety a prostě žil. Umíral obklopen láskyplnou péčí rodiny a spokojen, že vykonal vše, co měl a nežil nadarmo.

Zato jiný prapra za 850 dolarů koupil cihlu zlata. Doma se jí bál mít, tak ji měl v trezoru v bance, za což platil. Seděl pořád doma , nikam nejezdil, holky neměl čím a kam vozit a na zadním sedadle také s nikým nic neužil.
Umíral jako zatrpklý protivný Harpagon a cihla v bance, nemaje potomků, propadla státu.
02. 04. 2013 | 14:27

Bartoš napsal(a):

Do roku 1848 neexistoval institut "s.r.o" a akcionář ručil veškerým svým majetkem. To odstranili první, jak jinak, USA. UK a evropské státy pak asi occa třicet let později
02. 04. 2013 | 14:30

bankerovaholarit napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=1UklSTndV6I
02. 04. 2013 | 14:35

xx napsal(a):

gaia: no neměla byste si promítat dnešní sny do tehdejšího života. Tehdy si auto nekupovali mladíci na balení holek ;)

Kdo vloží veškeré svoje úsilí a majetek do jedné cihly zlata, je jednak poměrně neúspěšný, jednak poněkud pomatený a nejspíš i hloupý. A takového není vůbec škoda, že svoje vadné geny nerozmnoží. Bohužel v dnešní době sociální pomoci a dávek by takový pradědeček nejspíš svoje geny rozmnožil vícekrát a na výchovu by nestačil, takže by nám tady zanechal několik lemplů na soc dávkách a daňový poplatník by místo zisku cihly zlata získal jen několik hladových krků k živení navíc.
02. 04. 2013 | 14:37

Kanalnik napsal(a):

problemem jsou taktez statni garance jakychkoli vkladu, i tech malych - vetsinovy vkladatel se tak nezajima o stav sve banky a tim chybi zakaznicka kontrola
02. 04. 2013 | 14:40

Targus napsal(a):

Platí i ve finančním sektoru, že „dobře už bylo“?

Nikoli, ve bankovním sektoru je stále ještě ráj na zemi.
02. 04. 2013 | 14:56

gaia napsal(a):

xx

zlato je zdroj vyčerpatelný a neobnovitelný. Není ho dostatek pro 7 miliard lidí, není možné, aby měl každý člověk svoji cihlu a teprve podle toho se rozmnožoval.

Dřív se pradědečci rozmnožovali o 106 bez dávek i cihel zlata, úspěšnost genů hodnotila matka příroda podle síly imunity.

Že je dnes tolik pradědečků na dávkách, je zásluhou antibiotik.

Měli bychom proto proklínat Fleminga?

nač si kupovali pradědečci v Americe auta?

Nechtějte mi namluvit, že kvůli podnikání.

Nechtělo se jim opatrovat koně a nebylo kde sušit ve městě seno.
02. 04. 2013 | 15:06

xx napsal(a):

gaia: proč sem pletete rozmnožování ? Co má zlato co dělat s rozmnožováním ?

Já mluvil o zlatu jako uchovateli hodnoty. Vůbec jsem netvrdil že by každý měl mít doma hroudu zlata !

On taky každý nemá tu hodnotu té hroudy zlata kterou by chtěl uchovat.

A kdybyste alespoň trochu rozuměla tématu, věděla byste, že pro dlouhodobé uchování hodnoty se nehodí majetek který člověk potřebuje k životu, ale pouze a jenom majetek který je jaksi úsporou, například pro horší časy.

Vaše poznámky jsou tudíž zcela mimo téma "zlato jako uchovatel hodnoty". Zase jedna jalové debata s Vámi.

A vy prý máte VŠ vzdělání ? Děláte té škole pořádnou ostudu.
02. 04. 2013 | 15:25

český maloměšťák napsal(a):

Ehm...člověk je sice vesměs tvor mírný a přemýšlivý...ale nic se nemá přehánět.
A tak je na místě se zahloubati i nad tím, co když to ten FED má vymyšlené už dlouho :

http://zpravy.kurzy.cz/349348-paul-brodsky-dolar-udrzi-svoji-dominanci/

Židi jsou ale nejen hloubavější...ale i vychcanější - než např. Číňani. Tedy z dlouhodobého úhlu pohledu.
Kam tam na ně se zlatem.
Pamatujte si totiž, že nejen věřitel přemýšlí...ale i dlužník.
:))
02. 04. 2013 | 15:28

gaia napsal(a):

xx

ostudu si tu děláte vy.

uchovávat se mají duchovní hodnoty a ne nějaké krámy. Nebo ještě neobnovitelné kovy. Zlato do trezoru a kalová jezírkla do přírody. Hlavně že je uchovaná ve skříni hodnota a křeček si pochvaluje, jak se pěkně zabezpečil.

Vytírat mu zadek se však mladým nebude chtět ani za to jeho mrzké zlato.
To se může dělat tak leda jako opětování lásky.
02. 04. 2013 | 15:30

český maloměšťák napsal(a):

xx
Dlouhodobě stojí zlato za hovno.
Pokud tedy nedefinujte tu " dlouhodobost" /investiční horizont, účel uchování hodnoty/ tak, aby se hodila do krámu.
Daleko lepší bylo v jisté době stavět železnice, handlovat s whisky nebo vrtat v zemi. Nebo se přihlásit do NSDAP, KSČ či ODS.

Stačí na to kalkulačka a trocha filipa. A přijdete na to sám.
02. 04. 2013 | 15:31

xx napsal(a):

Kdo řeší kam s penězi v řádu miliónů dolarů, jistě má dobrý přehled co a jak a kolik kam ( pokud zrovna včera nevyhrál ve sportce ).

A ostatní musí uvažovat jinak a o jiných možnostech. Je několik priorit, kam s penězi které obyčejnému člověku zbudou po uspokojení základních potřeb. Nákup fyzického investičního zlata je až na posledním místě.

Ale rozhodně je dobré ji nevynechat, pokud ty peníze na to zbývají.

Spekulace se zlatem a nákupy ve velkém, na to musí mít člověk dobré informace a dobrý odhad.

Doporučení stran zlata se tedy velmi liší od toho, za kolik, kolik a na co. Jako se vším, nic není černobílé. To jen blbci mají vše za jednoduché, stačí jim pak, hodit si knoflíkem.
02. 04. 2013 | 15:37

JOJO napsal(a):

Pokud nebude nastolen systém mzda podle skutečné hodnoty práce včetně osobní záruky za výkon i postih za flákárny, nebude míru mezi lidmi.Je třeba změnit mzdový systém i hygienu práce a tento zákon striktně dodržovat a porušení trestat velmi tvrdě.
02. 04. 2013 | 15:40

xx napsal(a):

český maloměšťák: no jo, za 850 dolaru se dala postavit severojižní magistrála.

Problém je v tom, v jakém rozsahu uvažujete. Vaše rady se možná hodí pro lidi typu Buffetta, ale pro běžného člověka jsou prakticky bezcenné. Že by si třeba nějaký živnostník nebo lékař po večerech stavěl železnice, no leda tak v obýváku TTčka, ale jinak spíš asi ta NSDAP nebo KSČ, ale tam zase vázl nábor zejména mezi těmi židy.

Opět nádherná ukázka jalových plků metodou Cut&Paste
02. 04. 2013 | 15:45

xx napsal(a):

JOJO: a kdo určí hodnotu práce ? Nějaký úřad ? Bůh ? Nebo lidé, tedy trh.

Pokud voláte po návratu k trhu, jsme za jedno.
02. 04. 2013 | 15:46

gaia napsal(a):

tuhle jeden ekonom v TV vysvětloval, jak je těžké ukládat do zlata. Ono je velmi těžké na převážení, také ty trezory lákají zloděje, tak musí být hodně hlídané a jsou samy o sobě tudíž velmi nákladné. A zlato je také velmi měkké, když se s ním pořád ti bankéři mazlí, tak ono ho ubývá a mizí, jako snubní prsten po dlouhém nošení.

Takže aby ti bankéři to ulehčili, tak oni vám prodají jen papírový certifikát, že to zlato někde máte a vy ten papír máte v šuplíku a věříte, že jste koupiul zlato a jak na to vyzrál.

Kroutila jsem hlavou, to už je lepší mít ty stovky ve slamníku, než nějaký papírový certifikát, že vám prodali zlato.

radši si užít, neb vzpomínky vám zůstanou, ty vám nikdo nevezme.
02. 04. 2013 | 15:54

von kulak napsal(a):

gaia napsal(a):
a když přiveze státní dluhopisy a cenné papíry tak důvěryhodného státu, jako jsou USA do ČR, získá za ně černouhelné bohatství našeho států a 40 000 bytů navrch.
Nějak mi nenapadá mechanismus, jakým byste za dluhopisy USA mohl koupit něco v ČR, aniž byste je předtím směnil u nějakého toho úpenězoměnce za dolary, ale co co vím docela určitě - ke každému obchodu musí být dva - jeden co nakupuje a druhý co prodává a zrovna jmenované obchody uskutečnili kolegové ministři nejprotikorupčnějšího premiéra, jakého kdy ČR měla, dnešního poctivého a sociálně citlivého premiéra a jeho podřízených zástupců naší druhé nejsociálnější partaje, takže obchod muselů být více než férový a nadsociálně hypercitlivý. A kdo tomu nevěří je sudeťák a fašoun!

P.S. Měl jste si nechat uhlí a byty a vysvětlit svým voličům, že není na léky, benzín, potraviny a vúpbec že se musí utahovat opasek, ale to by si vás asi nezvolili....
02. 04. 2013 | 16:01

von kulak napsal(a):

sociálně citlivého PREZIDENTA pochopitelně....
02. 04. 2013 | 16:02

gaia napsal(a):

von kulak

takhle se akumuluje a investuje. Za něčí dluhy získat hodnoty a ty dluhy pak přehodit na ty větší trouby.
Jako když dědeček šel s krávou na trh a měnil a měnil až mu zbyla jen jehla a tu po cestě ztratil. Tak se na to musí
02. 04. 2013 | 16:12

alojz napsal(a):

Yosif K

Tvoje představy o fungování ekonomiky (prožrané peníze apod.)
jsou vskutku komické.
Asi to bude tím, že jsi takový jednoduchý človíček, trpící "socanskou" obscesí...
02. 04. 2013 | 16:15

ex-nemo napsal(a):

Musí se utahovat opasek, aby se splatily dluhy bankéřům. Všichni nebankéři musí utahovat opasky, protože všechno prožrali. Jedině banky hospodaří a vytvářejí a zachraňují hodnoty.
Chápete to, vy šmejdi ?
02. 04. 2013 | 16:20

český maloměšťák napsal(a):

xx
Hmm...takže Buffeta ne ale cihla zlata ano.
Jak se asi s tou cihlou zlata v případě runu na banky zachází - to si zkuste naopak vy někde tou vaší salámovou metodou zjistit. A jestli je to tedy dobrá rada pro drobné investory.
Apropo - co časová řada vývoje ceny zlata - tu byste k dispozici lidu investorskému nedodal, že ?

Vy prostě plácáte a tvoříte své bajky na základě vývoje takového, kdy si sám ten investiční horizont přizpůsobíte svým soudům a stejně tak se chováte i ve vztahu k psychologickým motivacím - které mají různí lidé různé a tak vůbec není řečeno že " zlato je jednoznačně z hlediska uchování hodnot" výhodné.
Je - ale jak pro koho.

No a teď spustte vy - pro koho je tedy výhodnější mít zahrádku s tuřínem, pro koho synka na Harvardu, pro koho místo pod penzí, pro koho druhou nemovitost, balík akcií...a pro koho zlato a kolik toho zlata teda je k dispozici tak, aby vám např. ten synek z Harvardu to zlato prostě jednou nevyfouk. Anebo stát - už se několikrát v historii stalo, že vám prostě to zlato zrekvíroval stát.val.

A podotýkám, že zejména ve státě, ve kterém má jeho centrální banka minimální podíl zlata v rezervách - ve vztahu k jiným srovnatelným státům....ba naprosto směšný podíl...budou vaše historky o tom, jak se zajišťovat zlatem...působit spíše kabaretním způsobem - ostatně myslím si, že i Warren Buffet má vě zlatě minimum.

Vy tady prostě opakujete banální obecné fráze a čertíte se, když si z toho člověk dělá oprávněnou srandu.

A že gaia do toho plete to rozmnožování ?

Člověče - a na co vám ve vašem věku bude investiční zlato, kdy tedy chráníte dlouhodobě před znehodnocením jakousi hodnotu něčeho, co bude za několik let mrtvou hmotou - pokud tedy jste nepředal vaše geny dál ?
Jistěže je to o rozmnožování.
Především je to o rozmnožování. Celý život je hlavně o rozmnožování.
Čím méně rozmnožování - tím více chátrání.
Ve vašem případě bych na to koukal skočit co nejdříve.

MImochodem - mám takovou složku, jmenuje se " věštby analytiků" /často lidí nesmírně vzdělaných , dobře placených.../. Celkem sranda - kdyř si čtete zpětně jejich prognozy...a třeba i ve směru odhadů cen zlata.
Podle mě to ale dělají uvážlivě - " pletou" se schválně - kvůli prachům.
Sami pak na zlato serou - mají radši drahá auta, děvky , chlast a kokain.
02. 04. 2013 | 16:21

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Vlach!
Výborně,hezky a fajn.Velice s Váma souhlasím.Tu u nás,zatim ještě ČR,by bylo velice správné,kdyby se mohl středověk spojit se součastností!To kdyby byl "LIDSKÝ ŽIVOT - či-li člověk" postaven v zákoně jako "JEDNA"!
Jeho zmar a pak je jedno,jakým způsobem,to by jistě již po 2O13 letech se dalo zcela a jasně určit a stanovit,by byl odsouzen rovněž tedy "SKONEM - či-li - TRESTEM SMRTI"!
Jednoduché,jasné a bez diskusí,že???
02. 04. 2013 | 16:28

Kryštof napsal(a):

Světu vládne bankovní oligarchie, tak si o gulazích pro bankéře zatím musíme nechat zdát !
02. 04. 2013 | 16:39

Kanalnik napsal(a):

dnes uz si muze drobny stradatel koupit trochu fyzickeho stribra i zlata, zalezi na preferenci... jako soucast diverzifikace penez dobre i pro normalniho cloveka, asi se k tomu take behem tohoto roku odhodlam... viz. combibar.com
02. 04. 2013 | 17:30

Ada napsal(a):

na Kypru ovšem banky nezkrachovaly, zkrachoval stát vedený komunisty a řeší to jako obvykle, okradením těch co ještě něco mají a to jsou na Kypru právě banky, potažmo peníze v nich uložené
02. 04. 2013 | 17:42

otaznik napsal(a):

český maloměšťáku,

Nepral by jsi si aby se podvodnici v CR trestali podobne jako v USA? Vis kolik dostali akteri kauzy Enron? Myslis si, ze se to za nadchazejici vlady sockomunistu posune timto smerem ?
02. 04. 2013 | 17:43

dříve čtenář napsal(a):

Yosif - oni ti Lehmani v USA byli taky socani a komunisti nebo jak je to tedy?
02. 04. 2013 | 17:50

blue jay napsal(a):

Ado,
mam dojem ze to je duvod proc tu uz 5 dni nebyl grafoman Candole. Je asi na Kypru ( kde je sidlo jeho lobbysticke firmy ktera tam ma i bankovni ucty) a snazi se vybirat z bankomatu aspon tech 300 euro denne ktere ma povolene.. Tak dlouhou absenci tu nemel uz nejmin 2 roky, lol. Asi ma James starosti.
02. 04. 2013 | 17:53

xx napsal(a):

český maloměšťák: Kde jsem já psal něco o investování ? Že mi podsouváte nějaký investiční horizont. Já o investičním horizontu neřekl ani slovo. Zvedněte někdy hlavu od zpravodajství patria online a zamyslete se než zareagujete, na co vlastně reagujete.

Řeč byla o uchování hodnoty. Vzal jsem tedy jako příklad srovnání automobil. Reálnou věc, kterou lidé považují za hodnotnou a platí za ní. Automobil je předmětem většího zájmu lidí zhruba těch 100 let nazpět. Proto jsem běžnou cenu běžného automobilu převedl na zlato za kolik se směňovalo před 100 lety. V průběhu těch 100 let si kdykoli přepočtěte 40 uncí zlata tehdy aktuálním kurzem a zjistěte si ceny běžných automobilů v té době.
Zjistíte, že po celou dobu 100 let těch 40 uncí vydá na jeden nebo více běžných automobilů. Takže je uchována hodnota jednoho automobilu po dobu 100 let ! Kdežto 850 dolarů ve štrozoku vám tu hodnotu jednoho automobilu neuchovalo ani polovinu z té doby.

To nebylo doporučení k investiční strategii. Ty přece vypadají docela jinak, to víte sám dobře. Žádný investiční horizont, žádná spekulace, pouze důkaz funkce zlata jako uchovatele hodnoty, jednoho automobilu po dobu minulých 100 let, kdy lidstvo zažilo války a různé jiné pohromy jako byl socialismus.

Víte než začnete nadávat a být arogantní, měl byste se zamyslet, jestli nedržíte černého petra. Jinak se vystavujete nebezpečí, že budete přinejlepším za kašpara.
02. 04. 2013 | 17:56

xx napsal(a):

Kanalnik: zlato i stříbro lze kupovat kdykoli. Záleží jen na způsobu. Investiční kovy mají výhodu, že nejsou zatíženy DPH. Ale mince ražené ku příležitostem sice jsou zatížené DPH, ale zase jsou v omezených sériích a za delší čas mohou nabýt sběratelské hodnoty.

Každopádně i 3% inflace vám tu DPH za pár let vymaže. A mince a medaile se nekupují na krátkodobou spekulaci, jak si plete zde pojmy s dojmy maloměšťák s gaiou.
02. 04. 2013 | 18:00

ex-nemo napsal(a):

Proč zrovna to zlato je záruka hodnoty ? Nemohl by to být jiný kov ?
Mně třeba by se líbil praseodym, má takové sympatické ,jméno.
02. 04. 2013 | 18:22

xx napsal(a):

ex-nemo: mohl by to být jakákoli kov, který lidé vezmou jako prostředek směny. Hodnota je subjektivní veličina a má smysl jen ve vztahu k lidem a jejich ekonomické aktivitě. No a jelikož lidé jsou stále ochotni považovat zlato za vhodný prostředek směny, tak má zlato funkci uchovatele hodnoty. A tuto funkci bude plnit, bez ohledy na to co bude plkat maloměšťák s gaiou o rozmnožování nebo investičních horizontech. Bude jí plnit tak dlouho, dokud lidé budou ochotni za zlato směňovat.
02. 04. 2013 | 18:29

Yosif K napsal(a):

alojz napsal(a):
Yosif K

Tvoje představy o fungování ekonomiky (prožrané peníze apod.)
jsou vskutku komické.
Asi to bude tím, že jsi takový jednoduchý človíček, trpící "socanskou" obscesí...
02. 04. 2013 | 16:15
Nejde o obsesi ale o tvrdá fakta.
1) Před přijetím zákonů "big society" se postavení afroameričanů v USA rychle zcela objektivně zlepšovalo. Po zavedení masivního přerozdělování se postavení černoškých středních tříd zlepšilo ("umi dosáhnout na dotace a na výhody") a postavení černišké chudiny se zaalo zhoršovat a přes masivní státní pomoc se zhrošuje dodnes (proč se snažit ve škole když se dá přežít z podpor)....

2) dtto platí pro celé státy. Ty státy které dostávají nejvíce hospodaářské pomoci se učí jak psát žádosti o pomoc, jak pomoc rokrádat a povšechně zůstávají chudé (největším příjemcem rozvojhové pomoci na hlavu je Palestina - šestkrát více na hlavu než Haiti).
Ty státy kde nikdy nedostali nic ale lidé uměli pracovat během posledních 60 let prudce zbohatly (Japonsko, Korea, Tchaiwan,HongKong, Singapur, Thaisko, Čína...)

Bohužel je to tak, nadměrné přerozdělování vede k postupnému zaostávání, ztrátě soudnosti až degeneraci recipientů (viz zde některé levičácké přípěvky) a k finančnímu krachu těch států, které nedokážou nastavit přerozdělování rozumné meze.
02. 04. 2013 | 18:59

xx napsal(a):

Yosif K: Evropa představuje dnes asi 8 procent světové populace. Vydává ale 58 procent všech výdajů na sociální ochranu na světě!

V kontextu s některými nářky socanů a komunistů, nad rozpadem sociálního státu je to obzvlášť pikantní. Třeba Pehe a spol naříkají nad demontáží sociálního státu v celé Evropě.

Co je také do očí bijící, je fakt že je Evropa zmítaná dluhovou krizí. Jak se to jenom mohlo stát ?

No už Thatcherová říkala, že problém socialistů je v tom, že jim nakonec dojdou i ty cizí peníze.

Právě to žijeme. Zatím to není tak strašné. Nejspíš bude hůř, bohužel.
02. 04. 2013 | 19:38

Baba napsal(a):

Našinec ve středním věku si nedělá starosti o ubývající počet svých mozkových buněk. Ale možná by měl.
02. 04. 2013 | 21:44

hovorka11 napsal(a):

Yosif K, xx:

Zoufale se snažíte převrátit fakta.
Vždy platí, že mohu rozdělovat pouze to, na co si vydělám. Rozdělování toho, na co si nevydělám bylo výsadou bankéřů před krizí 1929 a nyní. Podvody bankéřů opět dosáhly vrcholu v roce 2008 v USA, kdy se uzákonilo, že určené banky nesmějí zkrachovat a určití bankéři mohou dál pokračovat s podvody nekrytých peněz bez trestu. Tento totalitní režim komunismu bankéřů je jištěn tištěním dalších nepokrytých dolarů Fedem.
Evropa tento způsob otrocky přebrala, takže před krachem EU díky komunismu bankéřů nemůže nic zachránit. Vyžerou na co přijdou- důchodové fondy, daně, zdravotnictví a to vše při stále delší práci na "stát" v našem případě až do června.
Rozvíjející svět tak má jasnou volbu- kryté peníze zlatem a ostatními aktivy místo fiktivní "důvěry v trhy".
Proto už polovina světa odmítá nekryté dolary a postupně i měnu EUR, protože za nimi stojí tiskárny a "důvěra hloupých".
Lidi, kteří vytvářejí hmatatelné výrobky jsou určeni k neustálému vyžírání přes tisknutí nepokrytých peněz, které bankéři vytiskli, aby se uplatnily k převodu majetku na vybrané neproduktivní "nadlidi".
Je to prosté a obdobně to fungovalo i dříve. Končilo to bídou a povstáním. Investice bank do Hitlera lepší varianta nebyla.
03. 04. 2013 | 08:50

český maloměšťák napsal(a):

Uchovávejte - leč nepřehánějte !

http://zpravy.kurzy.cz/349406-akciovy-vyhled-3-4--zlatu-hrozi-prudky-pad-az-o-10--dolar-muze-dale-posilovat-vig/

I vy - češky :

http://zpravy.kurzy.cz/349388-chudoba-ohrozuje-kazdou-ctvrtou-cesku/

Nakupte raději akcie nějaké zlato těžící firmy - co vyplácí dividendy. Pokud se hne dolar dolů, vám se to hýbe nahoru..../většinou/.
No a pokud se hne dolar nahoru...tak to je taky celkem ruleta.

:))))

Hoši z ČNB tvrdí, že je lepší držet cizí měny než zlato.
Kdo by to do nich řek - jak jsou na tom mentálně. :)
Zajímavé by bylo ale zjistit, jak zajišťují své soukromé majetky - Singer a spol. A především , co je na tom pravdy, že někteří z nich invesují do vzniku a udržobvání pracovních míst např. v Číně.
Jenže toto je neliberální - šťourat se nekomu v truhlici.
:(
03. 04. 2013 | 11:16

xxx napsal(a):

To Bartos:
Nejkrasnejsi priklad "ruceni" a socialna mate zde v CR.Porovnejte si
ruceni s.r.o. a OSVC pri podnikani a zejmena pri "privatizaci po cesku" podle VK!
Lepsiho prikladu netreba!
To alojz:
neni to tim, ze se nam sem do CR Yosif K. nastehoval ze "zeme, kde vcera znamena zitra"/nebo je to obracene/ a vzor kapitalistickeho statu ma v komunisticke Cine?
To je zde spravne: od casu kikiny v CR plati, ze sever na zdejsich mapach je dole!
Zadny udiv, ze uz to v CR vypada jak v Nigerii nebo v Somalsku.
03. 04. 2013 | 12:13

xx napsal(a):

český maloměšťák: víte, to co dělá Singer je možná dobré pro Singera, ale těžko pro mne nebo někoho dalšího. My ostatní nesedíme v ČNB a nemáme trvalý přísun informací a čas se zabývat jejich analýzou. To je stejné jako byste radil, aplikovat stejnou strategii jako má Buffett. Jistě pro něho to bývá výhodné. Pro někoho kdo je na podobné úrovni to může také za jistých okolností být výhodné, ale pro člověka s průměrným příjmem je to pouze zajímavost, ne návod jak zajistit budoucnost své rodině.

Pro běžného člověka považuji konzervativní strategii za nejlepší. Konzervativní strategií ovšem nemyslím nakupování dluhopisových fondů.

Ve stručnosti
1) rodina
2) rozvoj kariéry pro vyšší věk
3) majetek ( nemovitosti, zlato, obrazy, poštovní známky, cokoli čemu člověk alespoň trochu rozumí a nenaletí podvodníkům )
4) investice finančního charakteru ( akcie, podílové fondy, důchodové fondy, pojištění a pod. Pokud na to člověku zbude po aplikaci předchozích metod )

Tato strategie není pro každého, miliardář bude volit jinou strategii než třeba metař co sotva vyjde s platem na jídlo a ubytování. To je jasné.

Neprezentuji tu tedy nic univerzálního pro všechny. Nic takového přece neexistuje.

Například na Občanovi zde lze demonstrovat, jak dopadne člověk který změní pořadí a nedrží se této strategie. Dvě vysoké školy nedávající možnost uplatnění ve vyšším věku, bydlení v nájmu co požere většinu příjmů takže nezbývá na úspory a investice do dětí, snaha vybudovat vrcholovou kariéru v oboru ( to nemusí nutně znamenat touhy po manažerské pozici ) a to vše podloženo spoléháním na státní rentu ve stáří. Selhání takové strategie může přijít kdykoli a odkudkoli. A když nastane, je to vždy fatální, protože nejsou zajištění, není zázemí. Pak tu musíme číst nářky nad tím, že nejhůř jsou na tom státní zaměstnanci s vysokým vzděláním co přijdou o práci.

Tito lidé jsou jako zvěř odchovaná v zajetí. Jakmile se z nějakého důvodu dostane zpět do přirozeného prostředí volné přírody, selže a není schopna přežití bez pomoci. A když je to celé rodinka, neštěstí je hotové.

Tito lidé vidí příčinu v existenci přirozeného prostředí. Vidí jej jako divočinu nehodnou jejich úrovně. Oni jsou přece něco víc. Neuvědomují si, že naopak oni jsou ti exoti, vychovaní v kleci neschopní přirozeného života v přirozeném prostředí. Ztratili instinkty a návyky, ba co víc, ztratili pojem o světě a mají dojem že správné je žít v kleci, kde se o všechno postarají ošetřovatelé a oni mohou celé dny jen existovat a pokud jsou toho schopni, přemýtat nad tím o čem si myslí že je to vznešené a bohulibé. Třeba o tom jak vymýtit nebezpečí svobodného světa a dostat všechny do klecí a osvobodit je tak od nadvlády přirozeného života plného starostí a útrap.

Jo jo, to je rozdíl mezi skutečným pravicovým postojem k životu a mezi všemožnými formami levicového myšlení otroků v klecích.
03. 04. 2013 | 13:07

Faust napsal(a):

xx.
proč já, i jako skalní levičák, s Vámi v podstatě souhlasím??
Pravda, některá Vaše vyjádřeni bych poněkud změkčil, ale...
Je tomu snad proto, že ač se označuji za "levicového intelektuála" jsem vzděláním i praxi i životními zkušenostni ekonom?
Tak nějak nevím . fakt!
P.S. což neznamená, že naši "českou pravici" nebudu kritizovat, to teda ne...
03. 04. 2013 | 13:20

xx napsal(a):

Faust: asi jste spíš konzervativec, než skalní levičák ;) Konzervativci mají některé společné rysy s některými levičáky, například příklon k řádu, pořádku diktovaném státem a pod.

Podle naší české pravice se nelze orientovat v politickém spektru. Lidi co o sobě tvrdí že jsou pravice a před rokem 89 psali sebeponižující žádosti o přijetí do KSČ kde museli deklarovat svojí levicovost a odhodlanost budovat socialismus přece nemohou být nějakým vzorem pravicového myšlení.

Stejně jako když se Škromach sám nazývá demokratem. Opět před rokem 89 sepisoval lísavé žvásty o vedoucí úloze strany když chtěl budovat kariéru v náruči KSČ a dnes je to lidumil a demokrat. Ale jen hubou.

Podle takových lidí se nelze orientovat. To jsou jen karieristé a technologové moci, kterým je šuma fuk, jestli se ke korytu dostanou po levém nebo pravém žebříku. Podstatné pro ně je, že oba vedou nahoru.

Typickým novodobým představitelem takového karierismu je Rath ! Nejprve v devadesátých letech srdnatě obhajoval v barvách ODS poplatky u lékaře, aby pak o několik let později v barvách ČSSD stál jako první na barikádě a protestoval proti poplatkům u lékaře.
03. 04. 2013 | 14:07

český maloměšťák napsal(a):

No ale aby xx nebylo smutno - posílám mu taky jedno doporučení ve prospěch zlata. :)

http://zpravy.kurzy.cz/349433-kdo-jsou-vitezove-a-porazeni-kyperske-krize/

Má to malou vadu na kráse.
Tento " analytik" se živí tím, že prodává zlato.

Ha, ha, ha....:)))
--------
Jinak nic proti vaší strategii.
Ještě bych tam přidal fenomen štěstí.
Bez štěstí /popř. silného žaludku/ se bohatne těžce. Pokud tedy neuvažujeme o těch, které rodinné zázemí předurčilo k udržování a rozmnožování již tak poměrně solidního bohatství.
V jisté době se prý údajně vyplatilo mít štěstí na dobré kontakty v KSČ a StB.
ale moc o tom nevím - jen z druhé ruky.
Možná by třeba Vostrý věděl více Nebo Klaus. Benda. Dyba. Dlouhý. Kočárník. Snad i Nečas. Možná i Babič...eh, Němcová.
Moc se toho ale už asi nedozvíme - v tomto směru - této strategie.
Už se totiž dost idiotů. co je opět zvolí - nenajde.
03. 04. 2013 | 14:50

xx napsal(a):

český maloměšťák: Vy sem stále tlačíte úroveň velkých spekulací a rozsáhlých majetků. Chápu, že je pro vás těžké oprostit se od všedních každodenních starostí jak rozmnožit své miliardy. Chápu, že nečtete nic jiného než finanční zprávy brokerských společností a neustále analyzujete analýzy trhů a hledáte kde je zrovna aktuálně vhodné vložit pár miliard do spekulace. Chápu, že si třídíte a porovnáváte analytiky abyste v budoucnu mohl lépe hodnotit jejich doporučení.

Ale když chcete diskutovat o tématu, o kterém píšu já zde, prostě se musíte přepnout na jiný level. Jinak se vaše rady a doporučení míjí s realitou a zabíjíte tak svůj drahocený čas produkcí jalových příspěvků.

Je to jako byste radil bezdomovci, jaká jsou zaručeně nejlepší krbová kamna na trhu nebo jaký je nejlepší prostředek do myčky nádobí.
03. 04. 2013 | 15:56

český maloměšťák napsal(a):

xx
Miliardy nenmám a ani je nechci - nevěděl bych co s nima.
Čtu si zporáva analytiků zejména kvůli zábavě - nic není tak žertovného jako když si na jednom jediném serveru v jeden jediný den ...přečtete tak protichůdná doporučení.

Moje rady nejsou žádné.
Já neumím radit obecně - radit se má konkrétnímu člověku v konkrétní situaci...jinak jde jen o kázání.

Dělám si jen srandu. Nic víc než srandu. Asi blbě - omlouvám se za to.
------------
Bezdomovci bych ale uměl poradit. Měl by si půjčit někde detektor kovu, koupit si lístek na autobus, včas vystoupit... no a až vy půjdete s manželkou a dětmi nakupovat...tak by měl vyrazit k vám na zahradu - a tam vyhledat tu cihlu zlata.

Vnímavý bezdomovec by tuto radu jistě nepovažoval za jalovou.
Neb zatím se za cihlu zlata nějaký ten skromnější domek stále pořídit dá.
03. 04. 2013 | 16:48

xx napsal(a):

český maloměšťák: i vy jeden komiku.

Bezdomovec vyslaný s detektorem k nám na zahradu, ten by vám pak asi přišel pěkně poděkovat. Půjčení detektoru kovů a lístek na autobus by nejspíš asi nevyvážilo to co by tím detektorem u nás na zahradě objevil.

Leda by přišel v létě, kdy dozrávají plody naší tvrdé práce. To by se poměl, nějaká ta zelenina a ovoce by ty náklady možná vyvážily. Ale víc by toho nebylo. A zase by měl problém jak ty bedýnky s ovocem a zeleninou odnést, ony se pronesou.

Musel by se vloupat dovnitř a najít, která z těch tisíců cihel ze kterých dům je, je ta pravá, zlatá ;) A jestli je ve správném domě, jestli ta zlaté cihla není ve druhém, nebo v bytě ? Kde to může sakra jenom být.

To víte člověk musí diverzifikovat i ty cihly.
03. 04. 2013 | 17:21

Yosif K napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
Yosif K, xx:

Zoufale se snažíte převrátit fakta.
Vždy platí, že mohu rozdělovat pouze to, na co si vydělám. Rozdělování toho, na co si nevydělám bylo výsadou bankéřů před krizí 1929 a nyní. Podvody bankéřů opět dosáhly vrcholu v roce 2008 v USA, kdy se uzákonilo, že určené banky nesmějí zkrachovat a určití bankéři mohou dál pokračovat s podvody nekrytých peněz bez trestu.
03. 04. 2013 | 08:50
No jistě se všichni shodnou že tištění nekrytých peněz je podvod ne-li přímo zločin. Inflace (nebo alespon inflace větší než nějaká 2%) je zhruba řečeno většinou důsledkem tisku nekrytých peněz.

Podívejme jak si vedou v inflaci čili tisku nekrytých peněz tůzné státy:
V USA byla za posledních 30 let (cca od nástupu reagana) průměrná inflace cca 2%. Za polosocana Cartera byla inflace 8% ročně.

V Británii byla po nástupu Thatcherové a za kryptokapitalisty Blaira inflace cca 2% ročně. Za předchozích socanských vlád byla inflace okolo 10% ročně.

V Ostbloku byla kromě CSSR průměrná inflace 20% ropčně, v SFRJ, PLR a Rumusnku patrně o hodně vyšší.
V CSSR byla inflace skrytá - oficielní ceny byly regulované, neoficelní ceny zahrnovaly úplatky za podpultové zboží a cenu stání ve frontách, pokud se započte toto, inflace byla MNOHEM vyšší než za vlády "zlé Tahtcherové a zlého Reagana". Ti oba dva inflaci rzchle zkrotili. Jak? Nakopali do zadnic stávkujícím odborářům a kdo si chtěl vydělat tak musel něco dělat a ne stávkovat.

Tož tak s obvinováním z tisku nekrytých peněz. V nějaké míře jest toto všude. ALE v tomto druhu zločinnosti socani, komunisti i nacisti tradičně vedou a to dramaticky hodně.
03. 04. 2013 | 21:24

Yosif K napsal(a):

Obvinovat z tisku nekrytých peněz pri inflaci OKOLO 1% ročně apod je trošičku hysterické, i když samozřejmě je jasné že po QE2 atd nějaká inflace vyskočit může.

Zajímavý socanský experiment je Chavezova Venezuela a "protimperialistický Iran" a levicová vláda v Argentině. Inflace okolo 30-40% ročně, v prvních dvou případech vyvolaná doslova DOSLOVA zcela bezhlavým rozhozem peněz mezi proletáře.

HIC RHODOS HIC SALTA milí proti-imperialističtí soudruzi......

že země BRIC pořád shromaždují ty doláče? PROČ RADĚJI NENAKUPUIJÍ NEJAKOU "PEVNOU BOLIVARSKOU MĚNU"?
03. 04. 2013 | 21:31

xx napsal(a):

Yosif K: ono záleží na tom, co vlastně inflace říká. Inflace ukazuje růst spotřebitelských cen. FED tiskne peníze jako zběsilý, ale inflace je dole. Hm ceny nerostou. Asi nemají jak. Zřejmě se ty uvolněné peníze nedostaly ekonomikou moc daleko, jinak by inflace rostla. Kde teda jsou ? Že by vykrývaly ztráty bank ? Co ceny aktiv ? Nemovitosti stagnují ? Akcie ? Rostou, DX je na rekordu ?

No nevím nejsem analytik, možná maloměšťák má ve svém archivu analýz nějaké zaručené zprávy, ale někde se nakonec ty peníze objeví. Otázka je co to způsobí.

Podobně to bylo u nás za socanů. Růst HDP 6%, expanze úvěrů jako prase a inflace 2-3% ? No jo ale ceny nemovitostí vzrostly 3x, tedy nějakých 12-15% roční inflace ! Ale oficiální údaj o inflaci o tom nevěděl, protože ceny nemovitostí do inflace nejsou započtené.

A tak se mohli socani bít v prsa jak jsou dobří, jak roste HDP a je nízká inflace. Ale jak už to tak bývá, po posvícení je někdy sračka.
03. 04. 2013 | 22:11

ex-nemo napsal(a):

XX
takže ta hodnota zlata je v podstatě věcí dohody a konvence,rozumím tomu správně ? Můj oblíbený Praseodym v té konvenci a dohodě není.
Pokud by někdo na tu konvenci nepřistoupil, je nám zlato zrovna tak platné jako ten praseodyn, je to tak ?
A když tedy dohoda, nestačilo by napsat na nějaký lístek číslo, kolik má být peněz, a to by prostě všichni ctili.
Víte kolik by se tím ušetřilo? Možná by šlo pak zkrátit důchodový věk v roce 2050 na nějakých 80 let, co říkáte ?
03. 04. 2013 | 23:39

xx napsal(a):

ex-nemo: Hodnota zlata je dána zájmem o něj. Zlato se dnes nepoužívá jako primární prostředek směny. Zlatý standard byl opuštěn před mnoha lety.

Zjednodušeně řečeno, je to věcí dohody.

Máte pravdu, že pokud by se lidstvo dohodlo, že zlato již nebudou brát jako uchovatel hodnoty, ztratí cenu. Pravděpodobnost že se to stane jistě nějaká existuje. Nedovedu si ale představit, co by se muselo stát, aby k tomu došlo. Je to po staletí zažitá tradice a lidem to z hlavy nevyhnaly ani světové války, takže nevím jaká událost by to mohla změnit nějaké významně krátké době.

Ano, pokud by se podařilo někomu nalézt snadnou a levnou metodu výroby zlata, kdyby třeba na zem spadl roj meteoritů obsahujících tuny zlata, nebo něco podobného. Kdyby spadl na zem takový meteorit, který většinu lidstva vyhubil. Ano to jsou případy kdy by zlato alespoň na čas nebo i trvale ztratilo výsadní postavení uchovatele hodnoty.

Možná přijdete na nějaké jiné události nebo příčiny, kdy by zlato ztratilo tuto funkci.

Jedno je ale jisté. Funkci uchovatele hodnoty rozhodně nemají měnu států. Měny států hodnotu ztrácí trvale a to v mnohem kratším časovém úseku než byl můj příklad se 100 lety.

1000 korun které uložíte do slamníku dnes, za rok bude mít hodnotu spotřebitelského nákupu za 970 korun. Za 10 let už jen 760 Kč při tříprocentní inflaci spotřebitelských cen. Hodnota 1000 korun pro nákup nemovitostí by během let 2000 - 2007 ztratila kupní sílu na 320 Kč !
04. 04. 2013 | 11:34

hovorka11 napsal(a):

Zlato má vynikající vlastnosti na směnu. Je odolná proti kyselinám, má velkou hmotnost k oběmu, hodí se ke šperkařství 1 kg zlata má hodnotu cca 1mil korun
1 kg stříbra cca 20 000 korun.

Myslím, že je to nejvhodnější kov na směnu.
Proč cena zlata přes tištění dolarů zatím neroste ?
Je to přechodný jev tzv. zájmu "trhů", kde trhy musí neustále "dokazovat" že důvěra v nepokryté dolary je lepší než důvěra ve zlato. Proto když zlato jde na asijských trzích nahoru, tak se objeví "investor", který ho prodává.
U nás prodej zlata a zlatých mincí je čerpán ze zlatých zásob ČNB. Jestli takhle postupuje i USA s krytím dluhu, tak se nedivím Texasu, že chce zlato z federálních trezorů USA jako i Německo, Švýcarsko i jiné země domů. Je vidět, že pochopili, že by mohli místo zlata dostat jen bezcenou směnku, protože kde nic není, ani smrt nebere.
--------------
Zlato neposkytuje jakýkoliv prostor s manipulací.
Buď je nebo není a vždy má cenu ve všech státech na zeměkouli. Nedá se počítačově přepsat na nulu, je těžko spalitelné, nehnije atd. Proto ho bankovní manipulátoři a zloději ve fyzickém stavu nenávidí a vždy vám budou vnucovat místo něho něco, s čím jde manipulovat mimo vaši možnost to ovlivnit.
Zlato vyhaje a jeho hodnota a význam po krachu nekrytých měn vzroste.
04. 04. 2013 | 14:37

hovorka11 napsal(a):

Zlato má vynikající vlastnosti na směnu. Je odolná proti kyselinám, má velkou hmotnost k oběmu, hodí se ke šperkařství 1 kg zlata má hodnotu cca 1mil korun
1 kg stříbra cca 20 000 korun.

Myslím, že je to nejvhodnější kov na směnu.
Proč cena zlata přes tištění dolarů zatím neroste ?
Je to přechodný jev tzv. zájmu "trhů", kde trhy musí neustále "dokazovat" že důvěra v nepokryté dolary je lepší než důvěra ve zlato. Proto když zlato jde na asijských trzích nahoru, tak se objeví "investor", který ho prodává.
U nás prodej zlata a zlatých mincí je čerpán ze zlatých zásob ČNB. Jestli takhle postupuje i USA s krytím dluhu, tak se nedivím Texasu, že chce zlato z federálních trezorů USA jako i Německo, Švýcarsko i jiné země domů. Je vidět, že pochopili, že by mohli místo zlata dostat jen bezcenou směnku, protože kde nic není, ani smrt nebere.
--------------
Zlato neposkytuje jakýkoliv prostor s manipulací.
Buď je nebo není a vždy má cenu ve všech státech na zeměkouli. Nedá se počítačově přepsat na nulu, je těžko spalitelné, nehnije atd. Proto ho bankovní manipulátoři a zloději ve fyzickém stavu nenávidí a vždy vám budou vnucovat místo něho něco, s čím jde manipulovat mimo vaši možnost to ovlivnit.
Zlato vyhaje a jeho hodnota a význam po krachu nekrytých měn vzroste.
04. 04. 2013 | 14:38

Baba napsal(a):

Příjmení autora tohoto blogu pravděpodobně nebude odvozeno od podnebí.
04. 04. 2013 | 16:07

Mr Gerrad napsal(a):

Zajišťujeme finanční pomoc těm, kteří potřebují půjčku a dát úvěr s úrokovou sazbou ve výši 2% ročně. Děláme naši půjčku v následujících kategoriích: auto úvěr, školní úvěr, dům úvěr, podnikatelský úvěr a osobní půjčku. V případě zájmu, je třeba nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu na cashierslenders@gmail.com a dostat zpátky k nám se tyto informace níže:

Jméno:
adresa:
stav:
země:
Částka potřebná:
Délka úvěru:
Účel úvěru:

Takže chceme, abyste se k nám vraceli, abychom mohli pokračovat v převodu vašeho úvěru stejně.
milostivě
pan Gerrad
16. 08. 2014 | 10:00

Mr Lamido Sambo napsal(a):

Vážený pane Vážená paní,
Jsem registrovaný soukromé peníze věřitele. My rozdávat půjčky na pomoc lidem, firmy, kteří potřebují aktualizovat své finanční situaci celého světa, s velmi minimální roční úrokové sazby tak nízké, jak 2% do 1 rok až 30 let splácení doba trvání do kterékoliv části světa. Dáváme se půjčky v rozmezí od 5000 eur na 100 milionů eur. Naše půjčky jsou dobře pojištěni pro maximální bezpečnost je naší prioritou Zájemce by měl kontaktujte nás prostřednictvím e -mail: lamidosambo.loanservices1@hotmail.com
02. 10. 2014 | 20:40

Pan Jack Warmer napsal(a):

Dobrý den vám všem jsem pan Jack tepleji, legitimní, seriózní peníze věřitele. Dáváme se úvěr podnikání společnosti Muži a ženy, kteří jsou do transakce Business, dáme se dlouhodobý úvěr na dobu tří až 30 roky maximálně s nízkou úrokovou sazbou ve výši 3%, v tomto nám můžete také sdělit částku, kterou potřebujete jako úvěr. Úvěr je uveden v librách eurech a $ USD maximální dáme je 500000000 jak v librách eurech a $ USD a minimální 5.000 liber euro a USD $, takže pokud opravdu máte zájem, kontaktujte nás na adrese (jackwarmerloanlender@gmail.com) pro více informace o tom, jak získat úvěr.

Naši zákazníci štěstí je naším hlavním pýcha.

Firma mobilní číslo USA: +14808089434

Pan Jack Warmer
02. 10. 2014 | 20:48

Pan BOB Britten napsal(a):

Pozor Vážené zákazníka.

Děkujeme za vaši odpověď na naši finanční nabídku, Všimněte si, nabízíme půjčky ve výši 2%, a my jsme rozdávat minimální a maximální úvěr ve výši $ 3,000USD na $ 10,000,000USD Zájemci by měl žadatel vyplní žádost a dostat zpět k nám prostřednictvím e-mailu bobbbritten1432@hotmail.com pro další postupů a další informace. Jakmile formulář žadatel je vyplněn úvěru termíny a plán splácení bude zaslán na vás a všech dalších informací.

Naše služby zahrnují následující: -

* Investoři Úvěry ..........
* Konsolidace dluhu ...........
* Druhá Hypotéka ...............
* Obchodní úvěry .............
* Osobní půjčky ...............
* Mezinárodní Půjčky ...........

Žádosti o úvěr Form

Plná jména:
Pohlaví:
Stav:
Kontaktní Adresa:
Země: Stát:
Věk:
Měsíční Příjem:
Výše Úvěru:
Doba trvání úvěru:
Zaměstnání:
Účel pro úvěr:
Kontaktní telefonní číslo:

Čeká se k podnikání s vámi.
Pan BOB Britten
14. 05. 2015 | 10:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy