K diskusi: „má smysl selhávající stát reformovat“?

30. 04. 2013 | 15:32
Přečteno 3312 krát
Kmenové hospodaření, vláda jedné strany a libra masa.

Kamenem, který Čechy dlouhodobě táhne ke dnu je kmenové hospodaření. Je přitom zcela lhostejné, má-li náčelník rudou, modrou či oranžovou „knížku“ (stranickou legitimaci). Důležité je, aby dokázal okrást stát a zajistil svému „rodu“ adekvátní bohatství. Princip kmenového hospodaření je jednoduchý: privatizace zisku a socializace ztrát. Konec konců i za socialismu platilo: „kdo neokrádá stát, okrádá rodinu“. Okrádaný stát zákonitě nemá prostředky na to, aby mohl plnit své funkce. Už dnes nemá dostatek prostředků na financování školství, zdravotnictví, kultury, policie, justice, hasičů, armády, atd. Pro takovýto stát se vžil termín „failed state“ – selhávající stát, který je předzvěstí konečného stádia rozpadu státu, označovaného jako „collapsed state“ (zhroucený stát), jenž bude předmětem závěrečního dílu.

Kmenovému uspořádání politicky nejlépe odpovídá uspořádání vlády jedné strany. Jednu stranu tu máme už od dob tzv. „opoziční smlouvy“. Momentálně vítězná část strany obsadí výkonné funkce (exekutivu), druhá parlament a zbytek „potřebných“ se ukryje ve „správních radách“ státních a polostátních podniků. V dalších volbách si jen pozice mezi sebou „vymění“ a svoji „libru masa“ tak mají pokaždé zaručenu obě křídla. Je zcela lhostejné jak se jmenují, i že se vnějškově tváří jako samostatné strany a navenek voličům předstírají, kterak mezi sebou vedou „nesmiřitelný boj“. Jediné o co se ve skutečnou rvou jak „psi o kost“ jsou veřejní penězovody. Kdo jich získá více, ten má i větší „podíl na kořisti“. Co je pro mě málo pochopitelné, že dovedli přesvědčit občany, aby jim za to (formou příspěvků na činnost politických stran) ještě platili půl miliardy korun ročně!! Systém financování skrze stát je pro stranu extrémně výhodný, a proto jej nechce měnit a už vůbec nestojí o nová křídla, s nimiž by se musela dělit.

Renomovaný ekonom Tomáš Sedláček publikoval na svém blogu článek s názvem „Proč jsem reformním kapitalistou“. Jde jen o špičku ledovce, kdy česká inteligence vpichuje do žil svého vlastního národa opium falešné naděje, že český stát (kapitalismus?) lze ještě zachránit. Vím, že každý národ potřebuje kladné sebehodnocení a rozhodně do něj nezapadá skutečnost, že již po několikáté vytvořil z vlastního státu nefunkční zmetek (naposledy, když chtěl vybudovat kapitalismus bez kapitálu). Chápu proto jak českou inteligenci, že se dnes zoufale snaží stát „reformovat / rekonstruovat“, tak i lid, že se tomu (snad i) snaží uvěřit. Chápu i občanské iniciativy a Odbory, že se snaží proti selhávajícímu státu bojovat demonstracemi. Chápu i ty, kteří doufají, že každé další volby a z nich vyšlé „nové“ vlády zavedou „jiné reformy“, které změní stát k lepšímu. Odstranění vlády nepomůže, protože to co potřebuje odstranit je kmenové hospodaření a vláda jedné strany. Nejsem si jen jist, zda už není pozdě, zda už neprorostly do českého státu natolik, jako rakovina v posledním stádiu.

Předseda Nejvyššího správního soudu na konferenci „Vymahatelnost práva v České republice“ řekl: „stát už není schopen přijímat zákonné normy, které by pak sám dokázal uvádět do praxe, kontrolovat jejich uplatňování a sám je dodržovat“. Laskavý čtenář by jistě dovedl sestavit seznam „kmenových náčelníků / kmotrů“, kteří dosud volně běhají na svobodě. A vsadil bych „botky“ na to, že ještě dlouho budou. Připomeňme v této souvislosti i „novoroční dárek“ prezidenta „kmotrům“ v podobě široké amnestie.

Češi se přitom mohli mít velice dobře. Z kohezních fondů soudržnosti EU mohla naše republika čerpat 800 mil. Euro, tj. nejvíce na jednoho obyvatel v EU. Na místo toho, abychom je účelně využili a přiblížili se tak vyspělé Evropě, utopili jsme tyto fondy v projektech typu „Golfem proti drogám“. Je k tomu nutné cokoli dodat? Opravdu si myslíte, že je smysluplné takovýto selhávající stát zachraňovat? Je skutečně třeba čekat na jeho úplné zhroucení?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

aga napsal(a):

Už zase jsou ti Češi něčím supervýjimeční. Vynalezli kmenové hospodářství. Možná vynalezli i samotné kmeny, před příchodem Čecha na Říp nic takového nebylo. Prostě česká kmenová soudržnost, to je nadnárodní pojem.
30. 04. 2013 | 15:45

Skogen napsal(a):

Kmenové společenství se vyznačuje tak velkou mírou přímé demokracie, že škůdci jsou efektivně vyřazováni z genofondu. Stát je přitom jen formou uspořádání společnosti, žádný bordel tudíž spolu se státem nezmizí a zmizet nemůže. To, co je nezbytné, je osobní odpovědnost. Většině našich současných správců věcí veřejných by však nebylo umožněno ani spáchat seppuku.

Tak tedy, čím chcete stát nahradit? Nějakým barelem dobroty? (Mařenka prostě odmítá jen tak škrtat sirkou, i když ji Jeníček nabádá.)
30. 04. 2013 | 15:55

aga napsal(a):

Jediné, čím by bylo lze stát nahradit, by bylo skutečné kmenové hospodaření. To by se ale některým, momentálně panujícím, kmenům nelíbilo.
30. 04. 2013 | 16:01

Ivan Hochmann napsal(a):

Je nutné čekat!

Nikdo do otevřeného konfliktu s tímto mafiánským státem nepůjde.J eto úplě stejné jako byste se chtěl postavit otevřeně proti sicilské kamoře.Skončil byste v Orlíku.
Podívejte na pana Holuba jak okecává fotovoltaiku.
Přitom je naprosto jasné a vyplývající z "načerno" uveřejněných faktů kdo je pravým majitelem.Výmluvy na "majitele na akcie"už dávno neplatí.
Je také veřejným tajemstvím že celý podraz FOTOVOLTAIKY zinscenovali grázlové z levice pod ochranným deštníkem oposmlouvy.
Oberzlodějové z ODS měli tenkrát rozjeté jiné kšefty(není zde místo pro výčet jejich zlodějin),takže nejlukrativnější tunel po kuponové privatisaci prostě zaspali.To také vysvětluje jejich nesouhlas.
Také si všimněte jak hlavní protagonisté (Hašek a spol.)drží v koutě huby.
A je naprosto zbytečné se jakkoliv angažovat,nebo vzrušovat.
Popsal jste to naprosto přesně v prvním odstavci::::
".............
Princip kmenového hospodaření je jednoduchý: privatizace zisku a socializace ztrát. Konec konců i za socialismu platilo: „kdo neokrádá stát, okrádá rodinu“. Okrádaný stát zákonitě nemá prostředky na to, aby mohl plnit své funkce. Už dnes nemá dostatek prostředků na financování školství, zdravotnictví, kultury, policie, justice, hasičů, armády, atd. Pro takovýto stát se vžil termín „failed state“ – selhávající stát, který je předzvěstí konečného stádia rozpadu státu, označovaného jako „collapsed state“ (zhroucený stát), jenž bude předmětem závěrečního dílu."
********************************************************************
Co tedy dělat.Jen přikládat pod ohýnek svoje polénka ,jak jsme to mnozí dělali za socialismu.
A hlavně: Nechoďte prosím vás VOLIT TUHLE PRAŠIVOU SEBRANKU !!!
Také nenastupujte do odborových autobusů s píšťalkami a připravenými transparenty.
Jste jen pro srandu králíkům.
Buďte připraveni na onen poslední díl společenského marastu,který přicházet zcela jistě poznáte.

Ivan.
30. 04. 2013 | 16:03

Franta Nebojsa napsal(a):

23let vedení státu do záhuby.Jak mocně museli disidenti nenávidět Československo.Za vyspělost ve všech programech.Jaký úkol musel dát židovský Americký satan s Floridy na likvidaci státu pracujících.Vláda And-grandu ,úředníků,vysokoškoláků,a jsme na konečné.Nyní by se dělňasové moc hodili ,ale oni již nejsou hloupí.A tak vejšky okrádají sami sebe.Mezi sebou.Nyní to ještě jde ale co potom? Potopa?Prostě v ČR se žít nedá!Nemá cenu reformovat - jedině rozpustit!
30. 04. 2013 | 16:34

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

Buďte připraveni na onen poslední díl společenského marastu,který přicházet zcela jistě poznáte.

co jste tím, pane Hochmanne mínil?
naznačujete "nevolit" tuhle prašivou sebranku...
bohužel, i když připustím, že můžete mít pravdu ohledně okrádaného a selhávajícího státu, králíci a píšťalky podle mne stále mají smysl.
30. 04. 2013 | 16:40

Franta Nebojsa napsal(a):

Poslední vytření zadku s proletariátem učinil Nečas s Drábkem za dozoru Klause pod poradenstvím Škromacha a Špidly.
Co jako očekáváte od lidí- že vám budou hulit cigarezy za 80 Kč a pít pivo za 35 Kč??Okleštěné mzdy + drzá inkasa.Likviduje služby.7X podhodnocená mzda a 13x Koruna - a naši pseudopodnikavci stále neproráží na trhy!?Komu to chcete vykládat?
30. 04. 2013 | 16:40

Karel napsal(a):

Stát jako takový ještě, ale ta vládnoucí mafie by si zasloužila jenom trest smrti.
30. 04. 2013 | 16:50

gaia napsal(a):

pane, proč tady pořád urážíte náš stát? Ten je tu od 9. století, tak si záchranu zaslouží.

Jiná kapitola jsou zlodějské mafie vysávající veřejné peníze.

Máte to nějak pomotané.
30. 04. 2013 | 16:53

Houdek napsal(a):

Tenhleten stát už je tak prolezlý špínou že asi záchrana nemá smysl.Musí být velký převrat který zase začne z bodu nula
30. 04. 2013 | 17:01

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

já mám takovej pocit, že je to v tý atmosfeře. jak říkával kmotr kmotrů starej veškrna - blbá nálada. muj osobní názor je ten, že zdroj veškerýho hnoje je v televizi, zprávách, seriálech, kultura celebrit. já jsem se po hodně dlouhé době podíval na kousky záznamu něčeho tak strašně a neskutečně pitomýho, jako je udělování cen týtý, protože jsem chtěl vidět pana lipskýho. a musim říct, že se mi z toho pořadu udělalo špatně od žaludku. člověk, kterej se dívá na televizi každej den prostě nemůže být normální. proto se v našem státě k sobě chovají lidi tak zle. to neni jenom v krizi, dluzích atd. ta nenasytnost a zlodějny teměř všech, od vrátnýho až po presidenta , to má někde nějakou příčinu. je to psychologickej problem. není pravda, že kradou jenom ti nahoře. kradou všichni. každej v rámci svých možností. jakmile se někdoo dostane k lizu, jeho možnosti se zvětší a jede ve velkém. lůza na odborářských demostracích je tak nenávistivá jenom proto, že by si chtěla taky nakrást, ale nemá možnost.
30. 04. 2013 | 17:20

jin napsal(a):

Tenhle mafiánskej kapitalismus je otrokářství pro většinu a vysněnej komunismus pro smetánku !
30. 04. 2013 | 18:02

šašek z Jihlavy napsal(a):

autore,
a co byste navrhoval? Počkat, až dojde k nejhoršímu a začne se to tady mydlit navzájem za pobavených pohledů Bakalů, Kellnerů, Rittigů a dalších nadlidí odkudsi z bezpečí svých horských či přímořských vil a bungalowů? Uznávám, že na nějakou revoluci či občanskou válku není zblízka pěkný pohled, lepší je přečkat takový nečas někde v Karibiku na luxusní jachtě, případně si zaletět soukromým tryskáčem za zábavou do vyhlášených destinací. A po návratu do vyčištěného území pokračovat v krasojízdě?
Asi se budeme muset smířit s těmi klopotnými a trapně pomalými reformami. Po zkušenostech s VV si voliči dají sakra pozor na nové "osobnosti", slibující lepší zítřky. Hádám, že proAlt to moc lidí nehodí.
30. 04. 2013 | 18:10

Varga napsal(a):

Šašku, asi pravda, když si lidi vzpomenou co se stalo poté co cinkali klíči r 89, raději si urazí pracky než novou formu demokracie. Spíš je realnější nový Vítězný unor 48, jestli to takhe potáhnou dál tak to tak asi skončí
30. 04. 2013 | 18:21

Baba napsal(a):

Čtení o heftlincích taky nebylo právě radostné. Laiku, až se dostaneš do obdobného rozpoložení, začneš chápat, o čem se tady píše. Mohlo by to být docela dobře množstvím informace, zkus něco namalovat, nemyslím umění, libovolný motiv.
30. 04. 2013 | 18:39

zemedelec napsal(a):

Pan Hochmann to píše dost tvrdě,ale někteří jdou ještě dál,až válkou.
Já bych řekl,někteří si zadělávají opravdu na tvrdý holokaust.Buď si to společnost dokáže napravit zákonnou cestou,nebo opravdu dojde k tomu nekontrovatelnému marastu.
30. 04. 2013 | 18:49

Kaktus napsal(a):

Chtě nechtě musím uznat, že ten MARX měl pravdu.
Je jen otázkou času, kdy to zahnívání skončí ...
30. 04. 2013 | 19:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 04. 2013 | 19:59

Ivo Patta napsal(a):

Miliardy prodělávají na I. důchodovém pilíři jen ti, kteří pracovali a vychovali děti. Jejich dividendy z jejich investic do výchovy dětí jsou státem přerozděleny a vydány v plen těm, kteří se na investicích do I. důchodového pilíře podíleli jen velmi málo, tj. bezdětným. Ti v průměru přispějí z přerozdělených daní na výchovu dětí těch druhých 400 000 Kč a z I. důchodového pilíře poberou 2 000 000 Kč, tj. pětinásobek svého vkladu. V současnosti tak bezdětní a částečně rodiče jednoho dítěte tunelují I. důchodový pilíř ve výši 37 500 000 000 Kč ročně.
30. 04. 2013 | 20:07

Yosif K napsal(a):

Hledač alternativ ku kapitalismu má mezery v dějepise. Kmenová společnost má celkem nejblíže k Marxovu hledání zlatého věku lidstva v beztřídní společnosti.

Kmen je velká rodina která se o každého JAKŽ TAKŽ postará, nebot kmen je méně strukturovaný a méně formální než pozdější systémy.

Socík a specielně komunismus měli fungovat jako beztřídní společnost - de facto jako nějaký bolševický kmen kde se moudří starci (okresní tajemníci atp) neformálně postarají o všechno, jako kmenoví náčelníci nebo rada starších (politburo).

Nevýhoda je že takové málo formalizované socalistické struktury mají potíže zvládnout třeba jen i zemědělství.

Kdo chce stavět auta nebo dokonce rakety musí se na beztřídní spolenost vys....rat a musí dopustit vznik ultraprivilegovaných skupin - neboli "tříd".
Jinak ocenuji Frańtu Nebojsu - stát by se skutečně měl o takový konspiracionisty nějak humánně postarat, papíry na hlavu, malou penzičku a snad povinné návštěvy u MUDr Jarolímka.....
30. 04. 2013 | 20:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Tady už nejde o fysický odpor následný jednotlivým kauzám postihující celou společnost a to velmi výrazně!

Už se dosáhlo stavu apatie.
Viděli jsme přec jak dopadla paní Lenka Procházková a jak skončila preference darovacích prebend církvím,které nemají 80% společnosti co říci,A většina lidí (většina znamená v tomto případě naprostý odpor ke způsobům majetkových požadavků církve),prostě odmítla tuto kauzu naprosto zřetelně.

Teď nastává proces přemílání pojmů v hlavách "OVČANŮ".(Ten pojem se mě nelíbí je však případný).Každopádně nemůže nikdo z politologů,sociologů,filosofů v ČR požadovat po věřejnosti akceptovat JAKOUKOLIV FORMU DEMOKRACIE.
Tato bezohledná, hloupá "pravicová" politika poskomunistických bestií zlikvidovala jakoukoliv naději na obnovu tohoto státu v skutečně demokratických intencích.
Přestože nejsem zastáncem jakékoliv demokracie,považuji ji v daných podmínkách za nejakceptovatelnější formu přechodu od totality.
Bohužel musím konstatovat,že i v tomto případě,kdy se díky sametu žádný PŘECHOD nekonal pozbývá demokracie jakékoliv opodstatnění.

Nehodlám o tomto problému diskutovat.Pouze konstatuji a pokud máte někdo výhrady podívejte na moje dřívější odkazy k různým formám vládnutí .

No abych zase příliš nekecal.One je to v dnešních celosvětových způsobech asi na dvě věci.Filosofové a reality se nikdy navzájem příliš nemilovali.

Na otázku strýce viruse mohu jen doporučit studium historických reakcí lidí na neudržitelné formy jejich každodenního života.Octnou-li se miliony lidí u zdi nastávají pak dosti nepěkné až nelidské revolty.
Nechtěl bych spekulovat, ale dle mého všechno k této sociální apokalypse směřuje.

A to nehovořím o destrukcích přírodního charakteru, na které má naše Zeně dlouhodobě zaděláno.
To je také paradox moderní neodpovědné doby.
Nejsem strašpytel, ale dehonestace až negace objektivního nebezpečí pro lidstvo jako takové světovou politickou representací mě připadá mírně řečeno podivná.
Ale to je z jiného soudku.

Dobrou noc Ivan.
30. 04. 2013 | 20:25

T.Paine napsal(a):

Záměr dobrý. Popis tristní reality (privatizace zisků a socializace ztrát, atd.) je však pro spoustu občanů mlácení prázdné slámy. Dyť to většina ví nebo aspoň cítí. Lidi chtějí konkrétní řešení. Dlouhodobé, kvalitní, férové, jinde osvědčené.
Viz např. švýcarská referenda, přímá volba soudců, st. zástupců, šerifů ve státech USA.

"Okrádaný stát zákonitě nemá prostředky na to, aby mohl plnit své funkce. Už dnes nemá dostatek prostředků na financování školství, zdravotnictví, kultury, policie, justice, hasičů, armády, atd."

Nazývejme věci pravými jmény. Za těmi slovními abstrakcemi jsou schovaní konkrétní lidé.
Stát=politici a úředníci. Školství=učitelé. Zdravotnictví=lékaři a zdravotní sestry. Kultura=natahovači rukou k penězům daňových poplatníků(čest vyjímkám). Policie=policisté. Justice=soudci.

Proč vytvářet slovní abstraktní božstva? Bohové a jejich samozvaní mluvčí vždy chtěli víc, víc a ještě víc peněz, majetku, poslušnosti, uctívání a přinášení "darů".

Na 1. místě jsou ti Páni, kteří to platí ze svých peněz. Tedy čistí daňoví poplatníci v soukromém sektoru (soudce, učitel, lékař, hasič, policista, herec sice platí DPH, když si koupí rohlíky, ale celý plat jim každý měsíc pravidelně platí daňoví poplatníci ze soukromém sektoru).

Ti musí určit co a kdo, bude, nebude a za kolik. Sluhové a správci jsou v nejlepším případě na místě druhém a vždy až za Pány. Jinak show jménem svobodná republika končí a krachuje. A vládne diktatura. Sluhové a správci násilím donucují své Pány. To je možné jen v populaci lidské.
30. 04. 2013 | 20:56

Baba napsal(a):

Milá Máňo, já sice neumím specifikovat základ této diskuse, ale je zcela jistě jiný, než se tady právě nabízí.
30. 04. 2013 | 21:12

korunní svědek napsal(a):

Usrael a Havel nás obelhali. Alespoň se vše rychle vyjasnilo. ODS se pokusila zrušit stát. Ukázalo se že lepší je zrušit ODS a pro jistotu strany. Všude musí být evidence a kontrola. Platby pouze kartou, zbrojní pas na peníze. 1 státní banka. Záporné nebo nulové úroky. Žádné spekulace a deriváty. Prostě kamery a odposlechy jako v Bostonu. Člověk nesmí bez důkazů uvěřit ani sám sobě. Elektrifikace už všude je, zbývají jen ty sověty. Peníze už stejně nejsou, jen jakési papírky nahradily toxické deriváty a nyní již jen nuly ve formě magnetických bublin. Vždyť je to i v českých knihách, že na nás budou pracovat stroje a drony. Lidé nechápou psané ani mluvené slovo, ale musí si předplatit slova "Boží zboží".
30. 04. 2013 | 21:52

Ivan Hochmann napsal(a):

Thomasi,,žijete už někde jinde.
Tady vám "Zdravý rozum"konvent neodsouhlasí a ústava se nezmění.
S naivními rozumy je konec.Jsme za hranicí touhy.
Ivan.
30. 04. 2013 | 22:23

queribus napsal(a):

Článek vyznívá zbytečné defétisticky a v řadě případů uvádí nepravdivá "fakta":
a)Není pravda, že stát nemá dost prostředků na financování školství. Pokud jde o VŠ, bylo vynaloženo až nesmyslně moc peněz na téměř samoúčelnou výstavbu mnoha desítek "univerzitních" budov (ve všech větších městech a dokonce i vesnických "dírách"). Kvalita VŠ-školství se tím nijak nezvýšila, naopak neúměrně vzrostlo zatížení spojené s údržbou a provozem těchto objektů. Investiční projekt "internet do škol" (mimo VŠ) byl pak úplnou finanční zhovadilostí....
b)Není pravda, že stát nemá/měl dost prostředků na financování justice. Bydlím ve městě, kde "pár set milionů navíc" za nový justiční palác nijak (bohužel) neohrozilo finanční režim ministerstva spravedlnosti... A že by byli soudcové a státní zástupci málo placeni ? (to nemůžete myslet vážně...). Podobná situace je ostatně i ve zdravotnictví; donedávna se nemocnice skoro předháněly v nákupech nejdražších aparatur, pro které řada z nich neměla adekvátní vytížení.
c)Být závislý na fondech z EU (kohezních či jakých jiných) je principiálně špatné.
Do krajnosti dovedené přerozdělování eurosocialistickými pitomci je zhoubný proces, který příjemce peněz v principu zbavuje odpovědnosti za vybudování vlastní prosperity vlastními silami.(Občas i nasere daňové poplatníky ve státech "dárců").
d)"Boj" občanských iniciativ a odborů za "zlepšení poměrů" má nicotný význam a v mnoha případech i nulový smysl. Naštěstí úspěšně odumírá...
S názorem předsedy ÚS lze zajisté souhlasit, protože těžkoproniknutelná spleť všechmožných (účelných i stupidních) zákonných předpisů je opravdu úděsná...
Proto: čím lepší vláda, tím méně "legislativních iniciativ". To se zatím neděje.
Sedláčkovy (a vaše) úvahy o "záchraně státu" jsou víceméně bezpředmětné. Jako vnější pozorovatel/é nemůže/te mít na prosperitu či úpadek žádný vliv. "Zhroucení státu" je v současnosti nesmyslná nadsázka, věci poběží lépe nebo hůře dál v současných intencích....
30. 04. 2013 | 23:51

Rams napsal(a):

Takže konec osmé republiky (vzniklá jako projekt skupiny kolem V. Klause v 1992 a uvedena k 1. lednu 1993). Záměrně volím slova projekt, protože zcela stojí na chabých základech a víceméně sloužila silovému zajištění představám několika jedinců. Jaké ideje se honily v hlavách tehdejšího vedení nedávno bezelstně dosvědčil Stráský.
---
Můžeme si představit několik scénářů po konci současného uspořádání:
1) Devátá republika - téměř kompletní personální výměna politické garnitury (včetně rozsáhlé legislativy, která z valné části vymýtí nešvary), likvidace Policie ČR a nahrazení obrozenou Českou policií, překopání justice státní zástupci nahraženi vyšetřovacími soudci... Nápadů je celá řada, v konečném důsledku bude vést k nastolení kontrolních mechanismů ve prospěch občanů
2) Restaurace monarchie
3) Obnova Předlitavska (Rakousko, Čechie, Slovinsko
4) Obnova Česko-Slovenska
5) Včlenění do SRN jako spolkový stát
6) Status samosprávného či přidruženého státu nebo rovnou spojení s USA
7) Status území pod přímou správou Evropské komise
8) Protektorát ve správě OSN
9) Jako české a moravsko-slezské vojvodství součást Polska
10) Rozdělení na několik státních celků (podle krajů či na český, moravský a slezský stát
11) Ustanovení diktátorského režimu
12) Rozparcelování státu mezi mafiánské klany (legalizace existujícího stavu)
---
Diskuze na toto téma je namístě, protože jsme nejen zase na kraji existence našeho státu a možná i na pokraji existence českého národa jako celku.
01. 05. 2013 | 00:02

Gerd napsal(a):

Pro obnovu demokracie v ČR stačí jediné. Zavést možnost odvolatelnosti volených zástupců i čelných představitelů státu referendem, třeba jednou za rok se vyjádřit ke všem voleným politikům, zda odvolat nebo nechat ve funkci.
Možná je takové opatření populistické a bralo by Kalouskovi klid na práci, ale jde o účinné řešení na figurky typu Peake a podobné osoby.
01. 05. 2013 | 00:04

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Češi se přitom mohli mít velice dobře. Z kohezních fondů soudržnosti EU mohla naše republika čerpat 800 mil. Euro, tj. nejvíce na jednoho obyvatel v EU."
Jistě pane Klíma, mohli jsme čerpat, válet se na zádech a žrát šunku od kosti.
Pokud reformovat, tak začít se musí právě u těchto dotací a přerozdělování. To je zdroj, z kterého vzniká korupce, mafiánské prostředí.
01. 05. 2013 | 08:01

jogín napsal(a):

Stát je samozřejmě příčinou všeho zla. Stačí se podívat do Somálska, jak se jim bez státu daří.
01. 05. 2013 | 09:37

Jiří Jasín napsal(a):

To Gerd. Demos , kratia - řecké slovo znamená vláda lidu, rozuměj vláda všeho lidu. Mnoho lidí vůbec neví co to slovo znamená. Zvlášť mnoho politiků jej má za jakousi mantru, kterou neustále používají. Vládne úzká skupina lidí, kteří vše řídí. Dávkují nám všem spotřebu atd. V žádném státě se poslanci neodvolávají během funkčního období. Vím, že to zde bylo za 1., republiky a mělo by se to vrátit. Jinak má pravdu ten pisatel, že stát selhává a bude to pokračovat. Zase budou lékaří a podobné samozvané elity volit TOP o9 a zachraňovat nás před komunisty. Teď už došlo , ale i na tyhle smrady a vyděrače poplatků. Ruší se nemocnice, lázně, léčebny a je nikdo nechce a nezaměstná. Možná Cikrt, Julínek, Heger apod.
01. 05. 2013 | 10:05

Mascotte napsal(a):

Příčinou všeho zla v tomto státě jsou jeho vlastní občani.
Češi, národ se kterým si (všeho)schopný jedinec může dělat co chce. Nic nehrozí, neboť skvělí Češi jsou vždy připraveni se vzdát a podvolit. Snesou bez problémů jakékoliv zacházení. Vysoce ceněni na trhu s otroky.
01. 05. 2013 | 10:12

Neudržitelný napsal(a):

Jiří Jasín zanechte těch silných slov. Dejte si pozor, až se dostanete do ruky nějakému, podle Vás smradovi a on bude mít Váš život v rukách.

Mascotte to mluvíte o sobě? Každý jsme jiný. To Vaše břemeno Vám nezávidím.
01. 05. 2013 | 11:07

Jiří Jasín napsal(a):

To Mascot.
Je svoboda pane. Mohu si psát co se mi zlíbí. Jinak Vám se líbí časké , kapitalistické zdravotnictví??? Lékaří ve sněmovně a v senátu ? Sprostota a vydírání, které lékaři praktikují ? Zatím je nepotřebuji bohu dík. Vím, že jednou ano, ale je naděje , že to už bude vše jiné i tady.Rozumím , jste jeden z tvrdého jádra pravice a lékař. Máte nadstandartní přijem a vydíráte mladé rodiny s dětmi, staré nemohoucí a nemocné lidi. Když někdo poukáže na tohle, tak zostudit , že?
01. 05. 2013 | 11:19

Ernesto napsal(a):

Mascotte přesné ! Není co dodat ! Je to humus ,co si ti smradi ve vrcholové politice už dovolují ! Vždy jsem tvrdil že úředníci všeho druhu se musí bát a musí mít respekt ,přesně takový jaký ho mají z nepřízpůsobivých ! Tak to musí fungovat i u běžného českomoravského občana jinak tito jim budou opravdu jen za ty otroky ! Cigáni ti si vždy vydupou co potřebují k životu,takže mezi nimy nikde nenajdete bezdomovce ! Protože drží při sobě ! Tohle český človíček nikdy nedokáže a to k vůli závisti jeden k druhému ! Takže nemakačenkové se vám všem ostatním můžou jen křenit do ksichtů ! Co budete dělat občané v česků ? Budete čekat až se ty zrůdy tam nahoře pořerou navzájem ? Máte se načekat ! Mafiáni se vždy dokážou domluvit ,obzvláště když se to jimi v zastupitelských zborech a vládě jen hemží !
01. 05. 2013 | 11:21

franky napsal(a):

Lidé se historicky spojují dohromady proto, aby vzájemnou spoluprací zajistili úspěšněji své základní potřeby, jako jsou fyziologické potřeby, potřebí bezpečí, sounáležitosti a úcty a růstové potřeby jako jsou potřeby „seberalizace“. Přežití lidstva a vůbec existence našeho světa je ve své podstatě závislá na kooperaci a solidaritě. Každá organizovanost předpokládá existenci pevné hierarchie hodnot, autorit a fungujících pravidel, které se příslušníci organizovaného útvaru dobrovolně nebo pod hrozbou trestu ctí a jimž podřizují. Každá organizovaná lidská činnost je spojena s dvěma základními požadavky. Prvním požadavkem je rozdělení práce zajišťující určitý výkon (cíl) na jednotlivé úkoly, druhým požadavkem je koordinace zajišťování těchto úkolů v rámci organizační jednotky za účelem dosažení společného cíle, kterým je rozvoj společnosti. Struktura kterékoli organizační jednotky a tedy i státu je v podstatě celkovým souhrnem způsobů, jakými stát rozděluje svoji práci do rozhodujících úkolů a jak mezi nimi zajišťuje koordinaci. Představy některých „amatérů“ o nepotřebnosti státu by se v praxi projevili nepotřebností koordinace procesů zajišťujících rozvoj společnosti. Koordinace činností státu je zajišťována prostřednictvím koordinačních mechanismů a právě použití toho kterého koordinačního mechanismu rozhoduje o funkčnosti organizační jednotky (státu) při zajišťování jeho role, kterou je koordinace procesů zajišťujících rozvoj společnosti. Jestliže se ukazuje, že organizační jednotka (stát) je nefunkční, to znamená, že nezajišťuje dlouhodobý rozvoj společnosti, pak nefungují zvolené koordinační mechanismy, což je typický současný problém českého státu. Transformace české společnosti ze „socialistické“ na „kapitalistickou“ nebyla doprovázena odpovídající změnou organizační struktury státu. Zcela selhala tzv. „strategická špička“, která svoji neschopnost řídit transformaci řešila předáním koordinace procesů „volnému trhu“. Zrušením „staré“ technostruktury a absencí nových standardizací (období právního vakua), jakož i destabilizací poradního „personálu“ (daňové a jiné úniky) se operační jádro (podnikatelé a zaměstnanci) tvořící základ ekonomického systému začalo vyvíjet chaoticky, bez vazby na cíle státu. Celá polistopadová česká elita vpichuje do žil svého vlastního národa esenci opiátu tvořenou falešnou nadějí, že se česká společnost rozvíjí a že nedegeneruje, že současné problémy jsou jednak důsledkem předchozích 40 let fungování socialismu a jednak důsledkem „celosvětové“ finanční krize. Hlavním problémem však je, že současná ekonomická elita se od samého počátku tzv. transformace české společnosti snaží implementovat specifický český „reformovaný“ kapitalismus, ignorující zcela odpovědnost „strategické špičky“ tj. vlády za koordinaci procesů dlouhodobého rozvoje. Strategická špička se místo dlouhodobé strategie věnuje krátkodobému taktizování, jak se udržet u moci. Výsledkem jsou neopodstatněné útoky na existenci potřeby „silného“ státu.
01. 05. 2013 | 11:35

Neudržitelný napsal(a):

Jiří Jasín
Milý Jiří Jasíne,
ač si zjevně pletete i pisatele, odpovím Vám. Nejsem lékař, ale lékařů si vážím, všech těch, kteří pomáhají svojí prací, svým rozumem a svou dovedností jiným lidem. Mám zkušenosti jak s krásným, tak s hrozným přístupem lékařského personálu k pacientům. A představte si, že to bylo ve stejné době, za stejné politické situace, za stejného ministra zdravotnictví, za stejný poplatek. Nemá to s politikama žádnou spojitost, není to v poplatku, nebo osobě ministra, je to v lidech, kteří Vás ošetřují a léčí.
Jenže dnes všichni Jasínové a ostaní jim podobní, si myslí, že svoboda je to, že můžou na všechny nadávat, nebo jak jste řekl," psát co se mi zlíbí." Ano můžete si psát co se Vám zlíbí, jen bych doporučoval nejdřív trochu klidu, pak chvilku uvažovat a po napsání si text přečíst a zamyslet se nad tím, zda opravdu to co píšete, také tak myslíte.
01. 05. 2013 | 11:42

Jiří Jasín napsal(a):

Ano já to tak myslím, jak jsem napsal. Hlavním problémem je vstup soukromého kapitálu do zdravotnictví. Ono to s politickou situací má co dělat. Hluboce se mílíte. Zdravotnictví již není pro každého. Je jen pro toho kdo platí. Vy to nechcete příjmout, tak píšete ten balast okolo toho. Lidi co nadávají a jsou nespokojeni se Vám nelíbí. Měl bych být šťastný, když budu platit poplatky ve zdravotnictví, přispívat solárním elekrárnám, platit školné na VŠ, platit si na důchod.
01. 05. 2013 | 11:58

Bavor napsal(a):

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):
lůza na odborářských demonstracích je tak nenávistivá jenom proto, že by si chtěla taky nakrást, ale nemá možnost. KONEC CITÁTU. Jednotko hlouposti, ta „lůza“ je tak „nenávistná“ ne proto, že by si chtěla nakrást, ale proto, ŽE JE OKRÁDÁNA.
Ivo Patta napsal(a):
Miliardy prodělávají na I. důchodovém pilíři jen ti, kteří pracovali a vychovali děti. Jejich dividendy z jejich investic do výchovy dětí jsou státem přerozděleny a vydány v plen těm, kteří se na investicích do I. důchodového pilíře podíleli jen velmi málo, tj. bezdětným. KONEC CITÁTU. Pane Patto, nerozdělujte prosím společnost na bezdětné a rodiny s dětmi. Problém je v něčem jiném. A to v tom, že výsledky NAŠÍ práce (tedy jak lidí, kteří mají děti i těch bezdětných) si přivlastňují CIZÍ VLASTNÍCI. A k tomu jim „přihrává pan Kalousek, který zrušil daň z dividend.
T.Paine napsal(a):
Popis tristní reality (privatizace zisků a socializace ztrát, atd.) je však pro spoustu občanů mlácení prázdné slámy.Na 1. místě jsou ti Páni, kteří to platí ze svých peněz. Tedy čistí daňoví poplatníci v soukromém sektoru (soudce, učitel, lékař, hasič, policista, herec sice platí DPH, když si koupí rohlíky, ale celý plat jim každý měsíc pravidelně platí daňoví poplatníci ze soukromém sektoru). Ti musí určit co a kdo, bude, nebude a za kolik. Sluhové a správci jsou v nejlepším případě na místě druhém a vždy až za Pány. Jinak show jménem svobodná republika končí a krachuje. A vládne diktatura. Sluhové a správci násilím donucují své Pány. To je možné jen v populaci lidské. KONEC CITÁTU.
Pane Paine, nelze rozdělovat společnost na Pány (ze soukromého sektoru) a ostatní, kteří jsou placeni státem. Všichni pracují, všichni platí DPH a další daně. Problém je v něčem jiném – v té „privatizace zisků a socializace ztrát“ o čemž jste také psal. Proto by mělo platit, že pokud společnost (všichni, kteří pracují) hradí ZTRÁTY (a to hradí vždy), měla by rovněž inkasovat ZISKY. Tedy SOCIALIZACE ZISKŮ A SOCIALIZACE ZTRÁT!

A ještě pro Ivana Hochmana: ČEKAT je cesta do pekel. To je právě to, co tato sebranka chce - žádný aktivní odpor, jenom čekat!
01. 05. 2013 | 13:02

Digi napsal(a):

Třeba to autor nedořekl. Třeba si řekl, že by to bylo ještě poněkud předčasné. Třeba to příště dokončí a řekne: "Nebylo by lepší tento stát rozpustit a připojit ho k velkemu německému sousedovi?".
01. 05. 2013 | 13:15

Červenáček napsal(a):

Ono to není o tom, že by člověk neměl rád sám sebe. Je to jen proto, že si o svých bližních myslí, že jsou tlustí jak prase. Proč by si to nemyslel, i zdejší diskutující si to myslí, i vaši kantoři, i vaše lékařka, i když ta by pro samou profesionalitu něco takového ani nevypustila z úst, že? Zaujímá-li okolí stanovisko k hmotnosti žen, tak zpravidla kritický. Nevíte, proč si dotyční neudělají čas, se tak zásadní záležitostí zabývat, proč je nejenže nepobuřuje, ale snad i těší?
01. 05. 2013 | 14:00

M.Š. napsal(a):

"Nechoďte prosím vás VOLIT TUHLE PRAŠIVOU SEBRANKU !!!"
Ale ale,naopak,choďte k volbám a volte tuhle prašivou sebranku,jelikož jste volové(již za první republiky platilo,voli volí voly...)a pak je zjevné,že si nic tento stát a národ nezaslouží,než prašivou sebranku ....Ksyby volby měly něco změnit,tak by byly dávno zakázané...tolikrát omílané a přesto pořád stejný výsledek.
01. 05. 2013 | 14:19

revoluce propukne i beze mne napsal(a):

No, Červenáčku, moje paní doktorka není pokrytec.
Když jsme si zase jednou povídali po této zimě co ji bolí a co jí kdo ukradl, povšimla si mé váhy a zavelela: OKAMŽITĚ musíte začít něco dělat. Chodit, štípat dříví, jen ne sedět doma a číst (a to neví CO čtu!).
Nebo že dopadnu STRAŠNĚ.
Potvrdil jsem jí, že jsem si toho plně vědom a do té míry, do které mi zadrátování mysli dovoluje i vlastně TOUŽÍM vyběhnout z domu a jásat, jen od dob co jsem abstinentem nějak nemohu sebrat vůli.

Pravda, na tom se zastavila a opět jednou mi neporadila, abych zasil.
Bez receptu a kopie zprávy nedám ani ránu, takže dál sedím v lenošce a čtu.
01. 05. 2013 | 14:34

Červenáček napsal(a):

Příklad textu s minosylabickým a disylabickým lexikem.
01. 05. 2013 | 15:18

Červenáček napsal(a):

monosylabickým
01. 05. 2013 | 15:20

Ivan Hochmann napsal(a):

Každý z nás má co si zaslouží!
Tato generalisace ale není platná doslova.Nemoci organismu bez vlastní viny,neujasněný pobyt na risikových místech,a koneckonců život je vlastně pouhá náhoda.
Toto pořekadlo je ale doslova platné v politickém smyslu.
Myslím,že je hloupé říci ,že si Němci zasloužili Hitlera a Rusové Lenina.
Mohu ale potvrdit,že si Češi zasloužili socialismus.
To znamená vše co s tím i posloupně souvisí.
Nechci nikoho provokovat(proč bych to dělal),ale na tomto národě se nejvíce ze všech projevila geopolitická poloha ve středu Evropy.
Vyčůranost čchů všeobecně je známá po celém světě.
Jsme schopní,dá se říci všehoschopni.Naučili jsme se téměř geneticky ohýbat hřbety a bychom mohli vzápětí vytáhnout z boty dýku.

Ale k věci:¨
.
Za totality to bylo úplně jasné tam jsem nikdy nezaváhal ,poněvadž kdo se sápal po rudé hvězdě ,byl pro mě především gauner.
Komunisty jsem nikdy nevolil.
Dnes je už zase vše jasné.Do politiky se sápou zase ti samí,jako za socialismu.Lidé bez páteře,skrupulí, morálky.
Výkvět společnosti.Elity.

Celý ten princip voleb je postaven na hlavu.
A není to jiné ani jinde.Peníze zde hrají zase tu největší roli. Moc je jako čerstvé pečivo.Chceš rohlík?Kup si ho! Vraž do voleb svých 10melounů a během následného volebního období dostaneš desetinásobek zpět.Jak je to možné?Je to tak.Všichni považují život za hru.Všichni by si jen hráli.Nezodpovědně ,na cizí účet.Pracovat se nikomu nechce.
Každoročně 16 tisíc právníků(jak jsem se zde dověděl),z daní nás všech se složíme na hrací bonusy Eura a následné loterijní poukázky zvané DOTACE si pak rozdělíme dle našich mocenských kódů.Hýbejta se škatulata!
Navíc ve volebním zákoně je stanoven stranický příspěvek za každý získaný hlas.
Tak tedy běžte k volbám. Schvalte a potvrďte tento zavedený postkomunistický Ksindl.

Budete mít timto aktem co si zasloužíte.
Tak jako jste SE ZASLOUŽILI o komunitickou totalitu!

Já s tímhle svinsvem nebudu mít nikdy nic společného.

Ivan.
01. 05. 2013 | 15:28

Červenáček napsal(a):

Červenáčku, japato, že podle nicku nerozpoznáš, že ženská si chce tak akorát postěžovat, co? Nebo si snad myslíš, že přijde s hotovým výsledkem jako muž? Ženská chce jen slyšet, že to bude dobrý, kapišto?
01. 05. 2013 | 15:28

SuP napsal(a):

Je trošičku trapné, když takový vizionář, který se umí zjevně docela dobře živit blbostí spoluobčanů, nabízí v posledním odstavci pouze řešení typu -
..."Češi se přitom mohli mít velice dobře. Z kohezních fondů soudržnosti EU ..." jsme si mohli pujčit 20 miliard.
Jak správně podotkl šašek z Jihlavy - moc lidí vám to ve volbách nehodí.
01. 05. 2013 | 15:39

Červenáček napsal(a):

No, ale dokud jsi byl zticha, tedy dokud jsi nepsal, nikdo ti nic nevytýkal. Tady u okna jsme všichni jeden dominátor větší než druhý, že?
01. 05. 2013 | 15:48

Digi napsal(a):

Víte co, Ivane Hochmanne?
Mluvte sám za sebe. Jestli se cítíte být vyčůraným, genneticky ohýbáte hřbet, abyste mohl vzápětí vytáhnou z boty dýku, je to Váš prblém. A netahejte do toho národ.
01. 05. 2013 | 17:31

Ivan Hochmann napsal(a):

Franky,
přiznám ,že tak bych článek o státu a jeho povinnostech napsát neuměl.Přiznám ,že jsem amatér.
Něco mě ale na vašem výkladu vadí .
Dáváte příliš velký důraz na funkci státu jako koordinátora všeho.
V roli státu jako institutu ale rozhodně není rozvoj společnosti a jeho koordinace.To tu už bylo. A jak jsme dopadli.
O základní roli státu jsem psal výše.Jsem ochoten připustit,že rozvoj společnosti(jak píšete) je závislý na funkčnosti a kvalitě STÁTNÍ VÝKONNÉ MOCI.

Ta ale spočívá spíše v koordinaci při kontrole zákonem stanovených povinností občanů ,institucí a organisací.
Jak sám píšete průvodním jevem českých elit (?)je snaha emplementovat specificky český kapitalismus.
No jistě pane "Novodobé české elity",jsou hlavně bývalí komunisté a jejich parchanti. Dále pak vyčuraní, vychytralí jedinci,kteří využily tohoto českého specifika a pochopitelně SLABÉHO STÁTU¨který si neplní záměrně svoje povinnosti k vlastnímu obohacení na úkor všech.
Bylo cíleně použito zákonů z dob totality,naprosto nepoužitelných v nových "českých" podmínkách.(kontinuita) A platí to dodnes.
To je moje největší a zásadní výhrada k t,zv. pravicovým stranám: Cílená destrukce státní výkonné moci s cíleným následkem vlastní nepostižitelnosti za rozkradení výrobních a finančních kapacit,rozdrancování a zprivatizování základních energetických (finančních)zdrojů státu a tím destrukce sociálních struktur. Současné snahy oné " pravicové vlády" jsou jen permanentním vytloukáním klínu klínem.

Nemám problém s existencí kapitalistické společnosti.Pokud ovšem funguje STÁT jako garant práva a jeho vymáhání.

Ivan.
01. 05. 2013 | 17:50

Varga napsal(a):

Hochmane - stát je něco mezi rozhodčím a vůdcem
Rozhodčí v tom, že stanoví pravidla která by měla být rozumná a pak jejich dodržováni kontroluje a jejich nedodržování trestá.
Každá smečka však potřebuje vůdce. když je ve smečce hlad, vůdce zavelí k lovu, a po úspěšném lovu je potvrzen v roli vlády a má právo privilegií- první a nejlepší sousta. V lidské smečce nemusí jít o krutý lov, vláda musí ale organizpovat obranu, potravinovou a energetickou soběstačnost, bydlení, dát prostor pro výrobu a ponikání, základní pravidla žití ve společnosti.
Povinností vůdce je uvedeným způsobem zajistit úspěch smečky. Neúspěch z vyšší moci je na čas tolerován, ale je li neúspěch dán dlouhou neschopností, starý vůdce končí v propadlišti a nastupuje nový.
A jsme u toho- od roku 89 naše vlády nevedou k práci a lovu, ale k tomu jak okrádat jeden druhého, ukradneme důchody, stavební spoření, sebereme invalidům, dětem, nemocným, zrušíme nemocnice a pohotovosti, požárníky, školy a jediný výsledek bude že je na stále větší prebendy a privilegia vládnoucích, ale společnost padá do stále většího neúspěchu až propasti. PRAVIDLA SE NEDODRŽUJÍ, a vlastně ani nejsou nastavena.
Tak co vlastně čekáte a chcete?
01. 05. 2013 | 18:58

Fialenka napsal(a):

Reformovat stát smysl má.
Změnit zákony v inspiraci nejsvyspělejšími civizlizacemi. Rozšiřovat o nich informace a zároveň rozhlašovat názory jako to udělal Karel Janeček. To povzbudí lidi k sounáležitosti s ostatními a to je předpoklad demokracie.
Byla jsem překvapená, když jsem v novinách přes celou stránku viděla inzerát, jehož účelem nebylo něco prodat a vydělat peníze. Janečkovy inzeráty v novinách zněly:
(zkráceně) "Vyber si. Dobro nebo zlo. Buď a nebo. Jak? Poslouchej svůj vnitřní hlas. Přestaň řešit, co se od tebe očekává. Buď sám sebou."
"Netolerovat zlo. Pro začátek stačí umět pojmenovat zlo. Nebát se říct „já v tomhle nejedu“. Nemlčet, když někdo říká zlé věci, a nepřecházet špatné skutky s tím, že se nás netýkají a nemůžeme s nimi nic udělat. Slovo má sílu. Vystupte z kruhu němého souhlasu."

A teď jsem na Parlamentních listech četla něco zajímavého o ochraně slabých před silnými. Je to edikt perského krále Kýra II. Velikého z 6. století před naším letopočtem. „Dokud jsem král Persie, Babylonu a čtyř světových stran, nikdy nikomu nedovolím utlačovat ostatní a pokud se tak stane, ochráním jeho či ji a potrestám utlačovatele. A pokud jsem panovník, nikdy nedovolím nikomu přivlastnit si movitý či nemovitý majetek někoho jiného silou či bez náhrady. Dokud jsem naživu, znemožním neplacenou nucenou práci. Okamžitě vyhlašuji, že všichni mohou svobodně vybrat své náboženství. Lidé mohou svobodně žít ve všech místech a přijmout zaměstnání, které nikdy nebude porušovat práva druhých..."
01. 05. 2013 | 19:11

Ivan Hochmann napsal(a):

Vargo,neštvěte mě!
Já nepatřím k žádné smečce.Nepotřebuji vůdce. Povedu se sám.
Základní pravidla života společnosti jsou dána zákony. Já jsem povinen je dodržovat a také tak činím. Od státu jen žádám aby plnění této povinnosti tvrdě vyžadovala i od ostatních členů smečky (jak říkáte).

Jinak souhlasím naprosto se vším co jste napsal,včetně posledního odstavce.
Jen mě není jasné CO CHCETE VY?
Poskakovat po ulicích,pískat na píšťalky,bubnovat na bubínky a vyřvávat hesla?
Nebo snad vzít zbraně a postavit barikády?
Jak chchete donutit všechny složky státního aparátu respektovat vaše požadavky.Pardon požadavky téměř celé společnosti.
Dnes už téměř celé,poněvadž ti kteří si mysleli,že jsou chytřejší než ostatní ..A NEUSPĚLI ,neboť nebyli pustěni k velkolizu jsou na stejné lodi s ostatními nespokojenci.

Jak chcete změnit současné klima ve státě? Máte nějakou moc? No povězte ,rád si vás poslechnu.Vargo.

Ivan.
01. 05. 2013 | 19:53

Ivan Hochmann napsal(a):

Digi,nehovořil jsem o národě.
Řeč byla o velkém množství,dá se říci o většině lidí,občanů tohoto státu.
A hovořil jsem oprávněně z vlastních osobních zkušeností a poznatků.Mám právo tak hovořit mám už po sedmdesátce odžitých let a pokud mě nepochopíte ,tak alespoň nemluvte nesmysly.
Celý život mě tato česká "občanská společnost"škodila,persekvovala,a dehonestovala.Já jsem na oplátku stál vždy v oposici,třebas sám.Ostatní se kvůli strachu mnohdy stranili mé osobnosti.Zvyknul jsem si.
Až sám zjistíte,že proti společenství grázlů a mafií nemáte šanci, budete sám překvapen jaké prostory pro seberealisaci se vám otevřou.

Bez ohledu na ostatní NÁROD.

Ivan.
01. 05. 2013 | 20:26

Ivan Hochmann napsal(a):

Fialenko reformovat stát má smysl.

Lidé,kteří mají ambice ,zkušenost,profesní zdatnost by měli tak činit už z občanské povinnosti.Je to však jejich rozhodnutí a bezpochyby jim jejich snažení ovlivní soukromí.
Také se tak děje.lidé začínají být krajně znepokojeni směrem ,který této společnosti naordinovala tato pravicová kleptokracie.

Snad se podaří úsilí mnoha společenských subjektů o nápravu situace.
Projekt REKONSTRUKCE STÁTU je zatím přirozeně málo medialisován a budou mu házeny ze všech stran klacky pod nohy.
Teprve až začne spolupracovat justice a policie tak možná dojde k celkové "rekonstrukci"
Což ale zase z principu neni možné.

Ivan.

http://www.zelenykruh.cz/cz/aktuality/soucast-rekonstrukce-statu/

http://www.boritanicit.cz/prednasky-23-3

http://www.eps.cz/rekonstrukce-statu

http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/projekt-rekonstrukce-statu-30122.html
01. 05. 2013 | 20:56

Gru napsal(a):

Řeči o "demokratckém státě" jsou utopickým blouzněním - v lepším případě, pokud nejde o spolupachatelství na klamu.
Vtip je v poměru dvou veličin: svobody a stability.
Jak to to vypadá, je svoboda s narůstající nestabilitou čím dál iluzornější devizou. A nestabilitou nemám na mysli jen ekonomickou nejsitotu, ale i právní, což stále více lidem vadí. (Pokud je např. angažována osoba vrchního státního zástupce, aby ukázala "policejním plukovníkům", že stíhat lze sice několik vybraných Rathů avšak rozhodně ne Julínky a Svobody - pak jde o projev právní nestability).
Z tohoto hlediska, už z pohledu historického, je nejstabilnějším, a proto dlouhodobě nejúspěšnějším režimem diktatura. Ne, že by současná pseudodemokracie jisté rysy diktatury postrádala, ale je to nedostatečné. V diktatuře se existuje snáze - brzy všichni vědí, co je možné a co nikoliv, obyvatelstvo si zvykne, nedocháízí k větším otřesům, má opět smysl šetřit peníze, bezpečnost občanů je vyšší, kriminalita citelně snížená. Zatímco demokracii nelze realizovat (zatí, se to nikomu nikde nepovedlo), diktaturu realizovat jde, za podstatně nižší cenu.
Ti, kdo propagují "demokracii", tak činí především z obavy, že by v diktatuře nepatřili k vládnoucí skupině, proto kážou demokratické bludy a objektivně se staví proti zájmům většiny obyvatel.
01. 05. 2013 | 21:12

Gru napsal(a):

"Jak chchete donutit všechny složky státního aparátu respektovat vaše požadavky.Pardon požadavky téměř celé společnosti."

Požadavek na respektování většiny jsou hlásáním nebezpečného bludu, neboť prosadit vůli většiny jedoduše není možné. Nejde to. Nefunguje.
Proto jde u všech režimů (i u těch "demokratických") v jádru o prosazování vůle malé vládnoucí skupiny.
Což je v zásadě v pořádku, jelikož jinak to zkrátka nejde.
01. 05. 2013 | 21:26

Digi napsal(a):

To Hochmann:

Prý nepíšete o národě, prý o většině lidí, občanů tohoto státu. Ale to jsou Češi!!! Prý oprávněně z vlastních osobbních zkušeností (Čechů je, pravda i s nemluvňaty, plus minu 10 milionů).

Tedy Vás cituji:

Češi si zalouřili socialismus.

....na tomto národě se ze vbšeho nejvíc projevila.......

Vyčůranost čechů všeobecně je známa po celém světě

Jsme schopni dá se říci všehoschopni. Naučili jsme se téměř geneticky ohýbat hřbet a bychom mohli vzápětí vytáhnout z boty dýku.

...celž život mě tato česka občanská společnost škodila......
02. 05. 2013 | 00:19

Digi napsal(a):

Oprava přrklrpů:

Češi si zasloužili (nikoli zalouřili)
ze všeho (nikoli ze vbšeho)
02. 05. 2013 | 00:22

Důchodce68r napsal(a):

Vít Klíma:
Výborný článek. Pořád si ještě dostatečně přesně neumíme uvědomit kam jsme došli.
Také jsem už dlouho názoru, že naprosto nejde o problém levice-pravice. Že by se musely hledat podstatně jiné silné strany.
Bylo by na to dost času, sotva.
Jde o dvě otázky. Nejen zda má smysl reformovat. Ale i zda je reformování vůbec možné.
Jsem názoru, že rakovinná prolezlost ve všech oblastech správy státu je natolik nadkritická, natolik propojená s byznysem a finančnictvím a zajištěná, včetně vazeb na kritický vývoj v Evropě, že reformování už možné není.
Nabízí se další otázka. Je lepší agonie krátká, nebo dlouhá či trvalá (další ala amnestie, další ala solární tunely, další ala pseudoreformy atd.)?
Zde je odpověď jasná.
02. 05. 2013 | 03:50

smutný napsal(a):

možnost reformovat pseudopravicový mafiánský kapitalismus je stejná utopie jako snaha reformovat předlistopadový socialismus. Ledaže bychom sem dovezli nezávislé policisty a soudce z vyspělých demokratických států a naše "presstituty" nahradili opravdu objektivními a nezávislými novináři. Pak by nějaká šance na potrestání mafiánů a zkorumpovaných politiků byla.
02. 05. 2013 | 08:54

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano duchodce68r,
přikláním se k vašemu názoru.
Už je to zašlo příliš daleko.A nejen v Česku.
Situace v celé Eurozóně je zralá na kolaps.
Otázka na kterou nemám odpověď je jaká je nepřímá závislost konce socialismu ve východním bloku s rakovinou kapitalistikých forem Západu Evropy.(USA jsou specifikum,jiné podmínky,jiné zátěže,ale krize rozumu se jim také nevyhnula).
A také naopak.Jaké příklady si mohla vzít t.zv.Vrácená demokracie v ČR z umírajícich stereotypů řízení Eurozóny?
Nejsem si tak jist,zdali výtečníci z Prognostického Ústavu,s toto variantou přímo nepočítali.Proto se jim podařilo v tak krátké (relativně)době převést řízení státu z louže pod okap.
A přitom si vynahradili ty léta "strádání" a ježdění ve starých škodovkách.Oni jako předpokládané budoucí elity přece mají také nárok jezdit v bavorácích jako "jejich kolegové" na západ od hranic.
A chtěli to rychle a hned bez ohledu na vše ostatní.Proto tty daňové úniky,tunely,rozkrádačky výrobních celků a energetických zdrojů.
(Všechno už bylo napsáno)
A odpověď zdá se jasná ,ano.

Ivan.
02. 05. 2013 | 09:18

Sifon napsal(a):

Pan Klíma je evidentně psychicky postižená osoba trpící těžkými bludy (odborný psychiatrický termín). Ostatně ProAlt je celý složen s podobných osob a nedej B-že aby tito lidé byli někdy připuštěni k moci.
02. 05. 2013 | 09:52

Varga napsal(a):

Hochmanne 19,53 to je právě to neštěstí. Že si pravdoláskaři- původem nemakači, vysnili stát kde si každý bude dělat co chce, může prarazitovat, hlavně když je svoboda a každý si dělá co chce. Nikdo nebude nic řídit.
Takhle neudržíte ani rodinu, natož firmu, město a stát.
Svoboda bez vazby na zodpovědnost a povinnost je horší než anarchie
02. 05. 2013 | 10:26

miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi a s radostí!
Hezký článeček s řadou malinkých otázek,na které však bude tichoučko a přehlídnuto!
Bylo by fajn si trošku zapohádkovat a nebojte se do toho více opříti:
např. by bylo fajn nečekat na ty naše zoufalé zoufalce a zaměřit se ne pomalu,ale hopem-fofrem na rozsáhlou publikaci "KUCHAŘEK" v počátku 21.století,kde by bylo nosným jádrem období a situace za 2.světové války./Řekové již tak učinili!"!!!
Včera jsem zřel v televizi zoufalý spot češky ,žijící vdaně na Kypru!
To je druhá zkušenost,kterou začali řekové činit a to je:
např. za 2 - směnný obchod!
Už vím,proč V.K. jako minulý prezident nechtěl mít nic společného s EU a neméně - zavést EURO!!!K čemu,když teď bude nejdříve hitem:Ty uděláš mě a já zase tobě!
Proto by mělo MF vypracovat prováděcí vyhlášku,co za co?Tzn.,aby bylo jasno a nemohla býti KORUPCE!
Vždyť by žádná nemohla býti.To je jasno!!! Jenom zírám a začíná opravdu platit: HOP ZPĚT NA STROM!!!
02. 05. 2013 | 10:54

Miroslav Pivoda napsal(a):

Vít Klíma: "... česká inteligence vpichuje do žil svého vlastního národa opium falešné naděje, že český stát (kapitalismus?) lze ještě zachránit. ..."

Víte Klímo: Dle průzkumu STEM z ledna 2013 si asi třetina Čechů přeje návrat socialismu. Nicméně dle mého průzkumu (prováděného od roku 2006) si dvě třetiny Čechů dlouhodobě přejí plnou transparentnost ve službě veřejnosti. To se dá interpretovat i tak, že většině Čechů nevadí rozdíly v bohatství, pokud ten majetek byl nabyt legálně.

Takže kapitalismus lze reformovat, ale v jiné dimenzi, než jen pomocí periodického povolebního překmitávání mezi "více socialismu" a "více kapitalismu". https://sites.google.com/site/fmriliedetectors/vysledky-pruazkumu

Nefunkční bude i vaše zuřivá revoluce, která postaví mezi představitele země Víta Bártu. Už jste na to přišli, když vám přijel z Ostravy na pražskou demonstraci prázdný vlak? Proto ta vaše současná skepse?
02. 05. 2013 | 10:55

Ivan Hochmann napsal(a):

Vargo, jistě ,máte pravdu.
Není možné se s tímto stavem smířit jako tomu bylo za socialismu.
Já jsem po svých životních zkušenostech navrhl pasivní resistenci. Vy s tím nesouhlasíte.Tak jsem se vás optal na vaše řešení.
Neodpověděl jste.
Ivan.
02. 05. 2013 | 12:28

Dalimír napsal(a):

Pane Hochmane ,je to na dobré cestě ! Až se do sebe pořádně zahryznou justiční mafie a požerou se navzájem tak s tohohle dobrého skutku může celá společnost jen těžit ! Už se to začíná trochu hýbat ! Od příštího měsíce na navrh ústavního soudu bude platit zákon že advokáti vymahačtí lichváři dostanou přes pazoury ! Nad jejich zlatými doly se pomalu začínají stahovat mraky,ale každá sebemenší snaha v tomhle směru k nápravě se cení ! Berme to tak že se blíží volby a oni nějaké ústupky aby nalákali voliče udělají ,ale moc velké ne aby jejich kešeně neutrpěli větší újmu ! Náprava těhle těch svinstev ve státě bude velmi složita a hlavně pro obyčejné občany bolestivá ! Hezký den !
02. 05. 2013 | 12:55

Varga napsal(a):

Pane Hochmanne, odpověď a řešení nezná nikdo, dokonce ani v celé Evropě. Nemáme osobnost za kterou by se národ sjednotil. čekáme na Godota.
U nás je to složitější o to, že kdykoliv řeknete že něco před 25 lety fungovalo lépe ( a v mnoha oblastech opravdu fungovalo), utlučou vás hurá antikomunisti.
Ještě jsme to cinkání klíči nevydýchali.
02. 05. 2013 | 12:59

Křemílek napsal(a):

Vargo nepotřebujeme Godota ,máme tady Gotta ,ten ještě žije ! Naděje umírá poslední ! Poučte mne někdo kdo to byl ten Godot ? Fakt nevím ,nejsem čert abych vše věděl ! Hezký den
02. 05. 2013 | 13:58

franky napsal(a):

Pro Ivan Hochmann
Suverénní stát vždy byl a měl by být centrem ve kterém jsou koordinovány procesy rozvoje společnosti. Čím více se stát věnuje dlouhodobé strategii, tím více přenechává „operativu“ jednotlivým subjektům. Socialistický stát využívající systém plánovitého hospodářství si osvojoval právo „řídit“ všechno, což přinášelo obrovské problémy, neboť takto řízené státní podniky nestačily reagovat na dynamicky se měnící podmínky trhu. Nastavené kompetence, to je odpovědnosti a pravomoci jednotlivých stupňů řízení vytvářely složitý systém procesů a neschopnost efektivně koordinovat procesy. Systém založený na „tržní ekonomice“ charakterizovaný volným trhem, soukromým vlastnictvím a motivací na zisku předpokládá zcela odlišné kompetence a s nimi související procesy. Čím více je „dávána“ volnost podnikatelským subjektům, tím větší nároky stoupají na „vytváření“ vhodného podnikatelského prostředí. Organizační struktura státu se výrazně mění v tom smyslu, že klesá počet administrativních úředníků, kteří „řídili“ podniky a roste význam odborníků schopných vytvářet dlouhodobou strategii a politiku a tím i schopných vytvářet vhodné podnikatelské prostředí. Nejdříve je nutno zajistit „správná“ pravidla, teprve následně můžeme hovořit o potřebě kontroly jejich dodržování. Silný stát je třeba chápat ve smyslu kvalitativním, ne kvantitativním, jeho síla je mimo jiné v kvalitě zákonů, ne v jejich množství. Právě špatná pravidla jsou příčinou podvodů, daňových úniků apod. Jen silné, kompetitivní (ve smyslu schopné) strategické centrum státu je schopno zajistit účinnou podporu rozvoje podnikání. Čím silnější stát, čím lépe propracovaná pravidla, tím menší potřeba zasahování státu do vnitřního prostředí. Každý z nás má své dlouhodobé cíle, každý z nás touží po úspěchu, po růstu bohatství a proto zajištění dlouhodobého rozvoje státu a společnosti vždy bylo, je a bude hlavním posláním státu. Dnešní problémy ať již z pohledu světového či české společnosti, nejsou ideologickými problémy, jsou odbornými problémy. A právě neschopní politici, odborně nezpůsobilí řídit stát jsou těmi, kteří záměrně odkloňují pozornost občanů od odbornosti směrem k ideologickým šarvátkám. A bohužel národ, a nejen náš, jim to „žere“. Cílená destrukce státu je strategií majetkových mocenských struktur, které využívají politické strany k prosazování svých osobních zájmů. Je pak otázkou co vlastně garantuje stát při vymáhání práva vyhovujícího těmto mocenským skupinám.
02. 05. 2013 | 14:26

Ivan Hochmann napsal(a):

*****************
Čekání na Godota je dnes již klasické absurdní drama Samuela Becketta poprvé uvedené v roce 1953.
DějDrama tvoří pouze dvě dějství. Dekorace je omezena na jeden strom, scéna je tvořena venkovskou cestou. Právě zde se setkávají dva tuláci, přátelé Estragon a Vladimír, z jejichž chaotického dialogu vyplývá jen jediné, že čekají na jakéhosi Godota, který by měl změnit jejich životní osudy. Jejich nekonečný rozhovor je přerušen příchodem pána Pozza s bičem a jeho sluhy Luckyho, který je jako otrok veden na provazu. První z nich ztělesňuje vychloubačnou, až sadistickou osobu, otrok je naopak bytostí zcela poníženou. Tuláci navazují s Pozzem absurdní rozhovor a po jejich odchodu vstupuje na scénu chlapec oznamující, že pan Godot dnes nepřijde, ale že se určitě dostaví zítra. Odchodem chlapce končí první dějství.

Druhé dějství pokračuje takřka opakováním dějství prvého. Jedinou změnou je, že brutální pán Pozzo přichází slepý a jeho život je závislý na Luckym, který je naopak němý. Na konci druhého dějství se opět objevuje chlapec a sděluje, že ani dnes pan Godot nedorazí. Estragon a Vladimír tedy odcházejí s tím, že přijdou opět zítra. Chtějí odejít, ale ani se nehnou.
********************
Ano přátelé máme vlastně všichni se svými starostmi zaděláno na příchod Mesiáše.
Nemůže po mě nikdo chtít abych nemocen chodil v průvodech s řehtačkou.
Nemohu tudíž nijak ovlivnit stávající situaci.Máme na to neskutečně mnoho studovaných lidí.
Ať si tudíž upraví sami svoji budoucnost.Stejně mohou za minulost jejich tatíci.Povětšině.
A my.....abychom si čekání zpříjemnili,tak si pustíme dva z nejlepších,světových,rockových kytarystů.:

http://www.youtube.com/watch?v=pAf3gqdCrDs

Zdravím Ivan.
02. 05. 2013 | 14:55

Dalimír napsal(a):

franky máte pravdu ,je třeba i silný stát páč ruka trhu také vše nevyřeší ! Proto je třeba vše znovu z národnit ,pozatýkat kapitalistické mafiány kteří již více jako dvacet let hrabou ve svůj prospěch ! Takhle to přece do nekonečna fungovat nemůže ! Socialismus nech byl jaký chtěl ale lidé ho v pohodě a bez zbytečných starostí přežili čtyřicet let ! Ale tohohle demogratického marasmu už má společnost plné zuby za dvacet let , tak mi odpovězte ,co bylo užitečnější a prospěšnější pro lidi ! Většina chce žít normálně a bez stresů s nějakého pochybného tržního podnikání tečka
02. 05. 2013 | 14:58

Ivan Hochmann napsal(a):

Pokud ba se vám nezdál rockový scénář zkuste si večer Flamenco.IOvan

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=fuuRWKnUq-k&NR=1
02. 05. 2013 | 15:12

Ivan Hochmann napsal(a):

A pokud se vám flamenco nelíbí,zajeďte na 23min. a poslechněte si Entre dos Aguas.Je to nejlepší Pakova kompilace jakou jsem kdy slyšel.Ivan
P.S.Škoda že museli kameramani WDR uříznou závěrečné stacato.
02. 05. 2013 | 16:15

Křemílek napsal(a):

Ten Ovan se s toho všeho asi pomátl ,ani se mu nedivým v těhle poměrech žít ? Někteří jedinci už s toho skurv.kapitalizmu skáčou s roztaženýma rukama pod vlaky ! Chudáci !
02. 05. 2013 | 22:47

K.M. napsal(a):

O jakém kapitalismu je zde řeč?

Měli Dlouzí Topolánci s Nečasem s jejich prokazatelně komunistickou minulostí vůbec nějakou reálnou šanci vybudovat něco jiného než pokračující systém komunistického "jánabráchismu" - nadále fungujícího pod komandem dřívějších prospěchářů - v kabátě normalizátorů...?

A nenechala se snad přitom většina čecho-moravanů a slezanů od jejich "cinkání klíči" až dodnes ráda ukolébávat líbivou představou, že kapitalismus je zřejmě nikdy nekončící zlodějna pro každého...?

A nenechalo si obyvatelstvo česko-moravsko-slezské kotliny pod touto líbivou
politikou svými vykořisťovateli doslova s... na hlavu i kupř. dnešním stavem zákonů, které nejenže neodpovídají stavu zákonů v opovrhované EU, nýbrž, které jsou doslova semeništěm korupce v zemi?

Co vlastně ještě funguje v této zemi?

A nejdůležitější otázka na konec: Co dnes umí obyvatelstvo ČR po 23 letech svobody bláznů, co by mohlo světu nabídnout..., o co by byl ve světě zájem...?
Dědek, Jančura, a Janeček je žalostně málo... o největší vynález současných českých elit...vedených bezpříčetným Klausem,"úmělou výrobu podnikatelů...", pro které dotyčný potom vytváří pracně "zvláštní amnestie..." není ve světě žádný zájem...

A bude-li za této situace pokračovat exodus zahraničních investorů států EU, kteří nejvíce drželi ČR ekonomicky od roku 1989 jejich zakázkami nad vodou (důvodů k odchodu jim toto společenství nedalo málo...) - pan bůh s námi a zlé pryč... - pak již není co zachraňovat...

Ale buďme upřímní a položme si otázku: co vlastně MČČ dnes ještě patří?
03. 05. 2013 | 01:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy