Čechy a Morava součástí Lichtenštejnska?

18. 05. 2013 | 12:57
Přečteno 2639 krát
Povídání na víkend: „sen jednoho blogera“.

Jeden z blogerů, v reakci na můj předchozí článek (zde), přidal do diskuse námět, zda by se Čechy a Morava po zhroucení českého státu neměly stát součástí Lichtenštejnského knížectví. Pojměme jeho návrh jako hezký sen a pojďme se si dnešní Lichtenštejnsko trochu podrobněji představit. Stejně jako ČSR se odpoutalo od Rakouska – Uherska a díky orientaci na Švýcarsko, jako na svého nového strategického partnera, přečkalo bez úhony II. světovou válku, po níž nastala nebývalá hospodářská konjunktura. Během pouhých dvou dekád se knížectví zařadilo mezi ekonomicky nejvyspělejší země světa. Důležitými faktory hospodářského vzestupu byla především celní unie se Švýcarskem a přijetí švýcarského franku jako státní měny, stabilní politické a sociální klima, tržní ekonomika ve spojení s nízkým daňovým zatížením. Ekonomická prosperita zemi umožnila aplikovat model sociálního státu západoevropského typu. Samozřejmě, že jedním z hlavních důvodů prosperity byla přeměna knížetství v daňový ráj.

Ústava knížectví je silně pod vlivem té švýcarské, takže se tu hojně setkáme s přímou demokracií. Ústava obsahuje i možnost, aby se každá z jedenácti lichtenštejnských obcí měla právo odtrhnout se od státu. Zvážili-li by občané, že na ně vláda uvaluje moc vysoké daně a zároveň je přebujelá byrokracie, mohou si v obcích říci: „počkat, my to sami zvládneme lépe a levněji, nebo se připojíme ke Švýcarsku či k Rakousku“. Možnost rozpadu knížetství nutí vládu k tomu, aby stát fungoval co nejefektivněji. Předesílám jen, že ještě před tím mají obce možnost volbami a referendy měnit složení vlády a obecních úřadů a dokonce měnit i Ústavu.

Zajímavá je i vize Lichtenštejnska pro III. tisíciletí, kterou napsal v knižní podobě Hans-Adam II., Liechtenstein a představil ji i v Praze. Její zajímavé recenze si můžete přečíst zde a zde (součástí tohoto příspěvku je odkaz i na Ústavu pro III. tisíciletí). Příkladem Lichtenštejnska se inspiroval i renomovaný východoevropský ekonom Pavel Kohout a následně i senátor Tomio Okamura, zakladatel hnutí Úsvit přímé demokracie.

Lichtenštejnsko je „nepsaným“ kantonem Švýcarska. Rozpadl-li by se český stát, vůbec by mi nevadilo, kdybychom se stali součástí lichtenštejnského knížectví.

Škoda, že je to jen sen….

Pokračování: Zachrání český stát Tomio Okamura, nebo Andrej Babiš?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Nějak Vám vypadla ta tisíciletá tradice a absence normalizačně nacionalistického procesu v Česko, což je jistě překážka i pro sny.
Ostatně tento typ snění je typický pro většinové konzumentky hollywoodských movies.
18. 05. 2013 | 13:02

Miroslav Pivoda napsal(a):

To, že čeští voliči nejsou ochotni dát dostatečný počet hlasů iniciativě ProAlt, není ještě důvod rušit český stát a nebo jej dokonce připojovat k Liechtenstejnsku.
Zoufalí lidé dělají zoufalé věci.
18. 05. 2013 | 13:09

než odvozenost, raději originál napsal(a):

Jsem si myslel, že bodrá paní Finger-Kleinová je už pod drnem.
A zdá se že ne.

Nevím proč se stávat poddanými zas jiného kníži.
Já bych se připojil k Švýcarskému spříseženectví.
Každý svou halapartnu.
18. 05. 2013 | 13:20

originál wilhelm tell, proti habsburkovi napsal(a):

PS. Psali, že je s ní možné rozetnout oplechovaného žoldnéře do půli, když se řádně nabrousí.
18. 05. 2013 | 13:23

Křemílek napsal(a):

Máme v česku již jednoho knížecího spícího maskota ,není třeba se vracet hlouběji do historie !!
18. 05. 2013 | 13:46

D.J. napsal(a):

Pane Klímo, založte politickou stranu, která si dá jako hlavní bod odtržení Moravy od prahy a buď získání samostatnosti nebo připojení k Lichtenštejnsku. Osobně bych tam viděl velký potenciál a hodně voličů. Jediné čeho se bojím je závěrečné dělení dluhů po rozpadu republiky. 5 milionů Moravanů by rozhodně nechtělo zdědit polovinu dluhu vytvořeného pražskými politiky.
.
Díky za blog který se zabývá reálnými problémy této země a jejich řešením , nikoliv Putnou.
18. 05. 2013 | 13:47

český maloměšťák napsal(a):

Neuskutečnitelné a povíceru i bláznivé sny končí nnohdy tím, že dlouhodobě takto snícího pak kdosi musí odříznout - například od trámu na půdě.
To už snad raději ty kibuce.
Sám jsem zvědav na první reportáž pana Klímy - s názvem " Jak jsem začal kibucovat".
Budu mu pak kibicovat.

Trochu OoT.
Je zajímavé, že jednou z nejstřeženějších hranic na světě /cca dvě dekády po pádu tkzv. železné opony/ je paradoxně hranice mezi USA a Mexikem. Přičemž v příčino- důsledkovém vztahu vyetablování se tohoto stavu hrají velkou roli paradoxně fenomeny, kterými se vyznačují spíše liberální režimy, než režimy totalitní či pseudototalitní.
Za prvé svoboda a tím i svoboda moci naložit se svým zdravím tak, jak uznám za vhodné já sám o sobě (užívání drog). Dále laisseze faire ve smyslu trhu bez přívlastků - a tedy i trh pracovní síly (levné), která by tedy měla mít možnost jít tam, kde je po ni poptávka.
Dále svoboda volnosti pohybu - i přeshraniční.
Pašování zboží pak je (viděno optikou trhu bez přívlastku) v podstatě vykonstruovaným jsoucnem - na trhu bez přívlastku má rozhodovat regulativy nepodmíněný poptávko-nabídkový vztah, jde jen o to, kolik je kupující ochoten zaplatit.

Pardon, ale tak nějak mi to připadlo zvláštní a svým způsobem absurdní.
A málo se o tom píše tak, aby nešlo jen o poukázání na problematiku chudoby a obchodu s drogami /co obchod se zbraněma ??? - co přímé intervence, zanechávající za sebou rozvrácené státy, decimované teroristickými akcemi ???/.

Pokračujte ve vašem snění. /mám malý návrh - co tak přestěhovat Lichtenštejnsko třeba do Brd ?/
18. 05. 2013 | 13:54

Anastázie Králová napsal(a):

Ad autor

Tak už nás připravujete na ztrátu sanostatnosti-a co Vám k tomu dává právo?
Kde jsou ta velkolepá prohlšení potomků české šlechty /resp.šlechticů sídlících na našem území,že považují naši vlast za svoji vlast.
Ale jinak-díky za Váš článek,alespoň nyní vím,že vás volit opravdu nebudu.
V ČSSD budou asi trochu menší tuneláři než v ODS-nic si od nich neslibuji /ostatně takto to chodí i tzv.západních demokraciích,když se střídají jen 2 strany u moci //zářný příklad Rakousko /

Bývalé země R-U zřejmě čekají těžké časy/skloníme se jako stepní tráva-blue grass/-a PŘEŽIJEME.
18. 05. 2013 | 14:22

mb napsal(a):

daňové ráje jsou zločinem proti lidstvu a lidskosti ...

njn ...
18. 05. 2013 | 14:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

Panebože na nebi, horší slátaninu už jsem dlouho nečetl. Hlavně tu poznámku, jak Lichtenštejnsko přečkalo bez úhony 2.světovou válku. Že to Beneše nenapadlo dřív, mohli jsme se přidat ke Švýcarům ještě před Mnichovem a Hitler by byl namydlenej. Strach ze švýcarské gardy by zarazil jeho choutky a vrátil by se k malování kýčovitých pohlednic.
18. 05. 2013 | 14:48

SuP napsal(a):

Šašek z Jihlavy -
Taky si myslíte, že díky panu Klímovi nebude nutné nikomu rozmlouvat volbu PRO-Alt?

Zajímavé, jak všichni hledají nejsložitější cesty k nejjednodušším cílům. Daňové ráje prosperují, tak proč tedy nevyhlásit daňový ráj u nás? Neježe by tu konečně začali danit všichni místní zbohatlíci (což teď nemyslím pejorativně), ale i mnozí z ostatních nedaňových rájů. A za pár let se budeme topit v penězích.
Pro-Alt kledá alternativy ke kapitalismu. Ale hned na začátku jim uniklo, že to, co je u nás i v okolí, už díky pokusům o státní regulace všeho není kapitalismus. Neslyšel jsem, že by někdo chtěl kapitaklismus obnovit. Jak prosté, proto přehlížené.
;-°)
18. 05. 2013 | 15:07

ekonom a ideolog napsal(a):

Budem dělat černochy a pěstovat banány, aby jich bylo stále dost. Stát je nejhorší vlastník banánů.
To se nesmí stát. Shalom gójim.
18. 05. 2013 | 15:25

born65 napsal(a):

Pane Klímo,
rozumíte psanému textu??? V příspěvku k minulému blogu jsem naznačil myšlenku, že po rozdělení Čech a Moravy by SAMOSTATNÁ Morava mohla vstoupit do personální unie s Lichtenštejnskem, měl-li by lichtenštejnský kníže samozřejmě vůbec zájem.
Takže:
1) nic jsem nepsal o tom, že by se Morava s Lichtenštejnskem spojila. Je Vám jasný pojem personální unie? Nebo chcete objasnit rozdíl např. mezi Kanadou a Velkou Británií?? Mluvím o Moravě jako o samostatném státu, jehož hlavou by byl lichtenštejnský kníže
2) a už vůbec jsem nepsal nic o Čechách v souvislosti s Lichtenštejny (přestože tam také měli některé historické majetky - Lanškroun, Kostelec nad Černými Lesy, Červený Hrádek aj.)
Článek sice vyznívá, že se Vám některém reálie Lichtenštejnska celkem zamlouvají a jeho zřízení je Vám sympatické, ale OPĚT apeluji: zjistěte si historickou skutečnost (co Lichtenštejnové pro dějiny a rozvoj Moravy znamenali), podívejte se na význam pojmů a potom pište.
18. 05. 2013 | 15:32

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP
Můžeme se přiklonit k názoru, že u zavedených stran se projevuje únava a personální vyprázdněnost, ale u mnohých nových a rádoby altrnetivních programů je pusto a prázdno od samého začátku. Nakonec voličům nezbyde, než si vybrat z dosavadní nabídky nebo se nezúčastnit. Máme na to rok a během této doby může ještě dojít k překvapivým obratům. Každopádně lekce, kterou lidu udělili véčkaři, byla užitečná. Není nad to, když před volbami zhruba vím, s kým mám tu čest.
18. 05. 2013 | 15:56

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
A na co by se rozpadl český stát - na Čechy, Moravu a Slezsko?
Za sebe si myslím, že už sa na menší plácky rozpadat nebudeme a co moravská babuška Jaguška prohlašuji, že se součástí Lichtenštejnska stát nechci.
Vy si zvolte domovskou zemi kdekoliv, všude Vás jistě s otevřenou náručí přijmou. A třeba se Lichtenštejsko stane součástí Švýcarska, až si tam někteří přečtou o Vašem snu...
18. 05. 2013 | 16:49

D.J. napsal(a):

Babo Jago, to asi budwete muset emigrovat. Pkud by někdo opravdu s Lichtenšteiny jednal a domluvil to, bude pro 90% MOraváků
18. 05. 2013 | 17:19

born65 napsal(a):

Ještě dovětek: nerozumím příliš té Vaší větě, že: "...Stejně jako ČSR se odpoutalo od Rakouska – Uherska...". Předpokládám, že to myslíte ve smyslu hospodářském, neboť politicky by to byl nesmysl; Lichtenštejnsko je od svého vzniku (1719) suverénním knížectvím, tedy samostatným státem v rámci SŘŘ, Rýnského a Německého spolku.
Země Koruny české (po našem Čechy+Morava) již několikrát ve své historii v rámci personální unie byly, a jedna z nich, unie s Lucemburskem (1313-1378 a 1383-1388), byla dokonce zlatou érou našich zemí.
Vás neláká ta představa PARLAMENTNÍ monarchie Morava, ve které bychom se vyhnuli dalším ostudným prezidentským volbám, do kterých, jak zjevno, neumíme ani nominovat schopné lidi, ani si vybrat z té bídy, co se nabízela?
Vím, že to je jenom sen, ale....
18. 05. 2013 | 17:20

český maloměšťák napsal(a):

born65
A kdy tedy neumíme " si ani vybrat prezidenta" - jakpak si vybereme správného monarchu ?
Jeden tip bych měl. Respektive dva a možná i více :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Monarcha_st%C4%9Bhovav%C3%BD
Otázkou je, jak ho v parlamentní monarchii Morava udržet.
Co tak burčák ?
18. 05. 2013 | 17:41

protože můžeme napsal(a):

Velký problém ProAlt nastolilo.
Už začínám věřit, že je taky platí Bakala.

Jak vypadají skutečné problémy?
"Boston has shifted the ground on guilt and innocence.
Comments on social media will be prima facie evidence of criminal intent.
If you’re not a terrorist, if you’re not a real threat, prove it.
This is the price you pay to live in free society right now."
Cituje Philip Giraldi zdroj z bezpečnostních kruhů.

Abyste toho barela dobrot začali rychle chválit, jinak se s vámi nikdo párat nebude.
18. 05. 2013 | 18:28

skeptický napsal(a):

Kalení vody Sudeťáky nebo Lichtenštejnskem.

Všichni víme,že toto území patří historicky i kulturně odjakživa na Střední východ,nebo vice versa.Když nepřijde Vašek k hoře,příjde hora k němu.Tady je voda a obyvatelstvo otupělé.Jen blázen by to nebral.Škoda,že ty volby nedopadly,mohla to bejt hned druhá fáze sametovky.Krást už není co,jen území.

Pak by se nastolil teror aby se udělal pořádek a někoho nenapadlo remcat.Víme jak na to,instrukční film Čekista je na utube.
Všechno už je jednou vyzkoušený,tak nezdržovat.
18. 05. 2013 | 19:46

Jemnický napsal(a):

Klíma klímá s sní svůj sen o velezradě své země.
18. 05. 2013 | 20:13

Skogen napsal(a):

Nejdřív to bylo zábavné, pak poněkud více přitažené za vlasy, teď už je to pro psychiatry. Anebo pro právníky.

Vaše blouznění o zhroucení státu a zániku České republiku, neskutečný blud o vystavení občanů této země bezpráví (bez občanství, respektive bez vymahatelnosti práv), naprosto kategoricky odmítám! Jsem Čech a chci Čechem zůstat. Jestli sníte o Lichtenštejnsku, můžete se sbalit a jít, ostatní nechte na pokoji. Sbohem.
18. 05. 2013 | 20:36

SuP napsal(a):

Jemnický -
Zdravím pane kolego!
Nějak nedokážu zkousnout, proč všechny ty "alternativy" nabízejí "Reset" s nejasným pokračováním, přestože i tento stát VĚTŠINU svých funkcí plní. Proč žádná z alternativ nepoukáže na některé (třebas vybrané) nefunkčnosti a neukáže, jak by je opravila? Takže soudím, že ostatně to žádná neumí.
18. 05. 2013 | 20:38

SuP napsal(a):

skogen -
Už jsem to panu Klímovi psal minule, ale nějak to zaniklo ve všeobecném veselí. (13. 05. 2013 | 16:49)
18. 05. 2013 | 20:41

Franz ChG napsal(a):

1.12.1928 zrušila vláda 1. RČS Slezsko a proto pro mne není presidentů této ČSR či ČR , kteří by mohli zastupovat mé zájmy Slezana, mým panovníkem je stála Hans Adam II. Kníže z a na Lichtenštejnu, vévoda opavský a krnovský, hrabě rietberský, panovník domu z a na Lichtenštejnu.. Kdyby to bylo možné byl hned pro spojení Slezska s Liechtensteinem a vymámení se z područí politiků z nevyvětrané české kotliny.
Franz ChG
http://nassmer.blogspot.cz/2012/12/zanik-slezska-1-prosince-1928.html
18. 05. 2013 | 20:49

Skogen napsal(a):

SuP,

no ano, já si z pana Klímy taky dělal legraci, protože se mi to ani nechtělo brát vážně, ale jak to tak vypadá, bylo by bývalo lepší zaujmout stanovisko ihned...

Proč chtějí kolaps a ne opravu? Pak už nic nebude stát v cestě, aby se to zde dorozkradlo a zdejší kapitál, ať už v majetku občanů, anebo ten zbývající státní, posílil ekonomiku kolonizátorů. Plus laciná pracovní síla.

Možná už mi rozumíte, proč jsem vždy trval na silném státu a nikoliv na tom minimálním, když slabý stát nedokáže vzdorovat jak cizím zájmům, tak vlastním kolaborujícím živlům.
18. 05. 2013 | 21:08

Jemnický napsal(a):

SuP

Kolego, vrátil jsem se ze Švýcar a žasnu, jaké hovadiny tady klímají. Tato země je zájmem sousedů celou svoji historii a už se zase začínají někteří oblizovat. Buď tady žvatlají flagelanti, jak jim říká bratr Josef Řepa, nebo paravdolásková politická a ekonomická nemehla. Žel bohu, chybí tady strany národohospodářů a pro národ pracujících politiků.
Ti jsou eliminováni v zárodku případného nástupu do čela stran.
18. 05. 2013 | 21:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 05. 2013 | 22:22

Jemnický napsal(a):

Stejskal

Copak vám pane Stejskale tak vadilo na smeknutém klobouku pana Maxima a mém doporučení, ať si ho raději pořádně drží?

Ne, že by na vaší odpovědi záleželo, ale není to úplně putna.
18. 05. 2013 | 22:38

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

mně nevadilo nic, pane Jemnický. Nemažu zde příspěvky podle toho, jestli mi vadí nebo nevadí.

Vás text jsem smazal proto, že obsahoval hrubou nadávku "blb" (viz záhlaví každé diskuse). A text pana Maxima proto, že zde mažu VŠE, co pan Maximus napíše (nechce si nechat vymluvit, že zde nebude publikovat své antisemitské úvahy a implikace, takže mi jinou možnost nenechává).

Libor Stejskal
18. 05. 2013 | 22:57

čert }:o) napsal(a):

mb napsal(a):
daňové ráje jsou zločinem proti lidstvu a lidskosti ...
njn ...
18. 05. 2013 | 14:31

ale neříkejte!!!
Co jsou potom daňová pekla?
Nezapomeňte že určitá pravidla pro daně by měla být
A prosím neberte teď na vědomí jisté "podnikatele"
ale podnikatele s tělem i duší a pracovitostí i poctivostí
Těch je bohudík mnohem víc než těch kterých znáte z médií
A všichni se musí brodit neskutečným marasem a úřednickým šimlem
Tak nechte na hlavě a dopřejte jim to co stát prosral a zadlužil
bez našeho vědomí a souhlasu i drzostí každého z nás
Nepodniká se proto aby je stát odřel na kůži a aby žili z ruky
do huby Podniká se proto že to baví a že z toho něco má být!!!!!!!!
Kdo tak nečiní pracuje ve státním sektoru Pokud pracuje u podnikale
a držkuje tak ať si to zkusí sám a začne taky Možnost má každý!!!!!!
Hezký večer =o)
18. 05. 2013 | 23:01

Maximus napsal(a):

Stejskale, v posledním příspěvku nic antisemitského nebylo, jedině ty si tam něco takového viděl. Co jiného čekat od bývalého spolupracovníka StB naverbovaného v r.1985 pod přezdívkou novinář. Seš obyčejná špína chlap a podrazák a máš morálku pražských taxikářů.
Ale i na tebe dojde ubožáku. A můžeš teď mazat.
18. 05. 2013 | 23:04

Jemnický napsal(a):

Pane Stejskale,

nesnažte se dělat blba ze mě ani ze sebe.
Nemá to nic společného se záměrem vašich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.
18. 05. 2013 | 23:16

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane Jemnický. l.s.
18. 05. 2013 | 23:19

Baba Jaga napsal(a):

To: D.J.
Na oněch 90% Moraváků, co by chtěli být Lichtenštejnci, jste přišel(přišla) úplně sám(sama) nebo to snad máte nějak podložené?
Že by si ale knížata pomohla k trošku většímu moravskému plácku...
Musím se podívat, co je ProAlt vlastně za spolek, že se jeho členům zdají takové sny...
18. 05. 2013 | 23:26

Jemnický napsal(a):

L. Stejskal

Opravdu?
18. 05. 2013 | 23:35

Jemnický napsal(a):

Baba Jaga

Jestli to není sdružení potomků děveček a pacholků domu lichtensteinského, nebo spíše drábů. Prostě milovníci starých časů ProAlt.
18. 05. 2013 | 23:39

stejskal napsal(a):

Opravdu. l.s.
18. 05. 2013 | 23:39

Jemnický napsal(a):

Když tomu tedy rozumíte, tak to tam vraťte a místo "blb" tam dejte "génius", nakonec jsou to jen slova, jak pravili Hamletovi.
V této zemi jsou to jen jiné strany téže mince.
18. 05. 2013 | 23:56

stejskal napsal(a):

Nemohu to vrátit, pane Jemnický. K jednou smazaným diskusním příspěvkům už nemám přístup. Pokud chcete kohokoliv označovat za génia, je to Vaše věc. V této i jakékoliv jiné zemi. l.s.
18. 05. 2013 | 23:59

Jemnický napsal(a):

Ano, pane Stejskale, spousta věcí se vrátit nedá. Ani tady, ani v Lichtensteinu.
19. 05. 2013 | 00:10

Fialenka napsal(a):

Pan Klíma opět volá po rozpadu České republiky. To já ČR považuji za klenot Evropy a jsem pro udržení její celistvosti.

Jen je zapotřebí, aby na vlivných funkcích byli kompetentní lidé. A ta kompetentnost nespočívá ve schopnostech vést firmu, jak všude uvádí Babiš, ale spočívá jen v mravnosti .... jako je pravdomluvnost, smysl pro spravedlnost a dobro a přátelský zájem aby se Čechům dařilo.
19. 05. 2013 | 07:47

skeptický napsal(a):

Zase se v mediích vytahuje druhá světová.To je jak rosnička.Co nevidět čekám zase nějakou spravedlivou válku.
19. 05. 2013 | 08:59

chobotník paul napsal(a):

skeptický
To s rosničkou jsem nepochopil.
Když je zataženo, sedí depresívné v láhvi, zato když se rozjasní, vyleze po žebříku ven, chytat mouchy.
Páč na to vidí.

Novináři, když jim vydavatel dá instrukci, že má být válka, začnou psát o lotrovských tyranech, kteří hromadí zbraně hromadného ničení a povraždili 3741 lidí.
Aby jich pak mírové sbory s mandátem OSN (nebo NATO, to je taky taková mezinárodní všeobecněprospěšná organizace), které mají ty opravdové ZHN mohly humanitárně pobít miliónek nebo dva.

Rosička k tomu přijde jako slepej k violoncellu.
Když se začne psát vo druhý světový, tak jedině, aby se ukázalo, že jsme ji proti sudeťákům prohráli.
Fall Grün na obzoru.
19. 05. 2013 | 12:48

Yosif K napsal(a):

Všřím že životní úroven Lichtensteinska nebo Šcýdarska an sich by se panu Virusu Klimovi libila, ale jednu vadu tam pro lidi jeho tzpy vidím"
Téměř nikdo se tam nezabývá blouznivým hledáním "alternativ ku kapitalismu". Nebo snad toto blounivé hledačství pana Klímu přešlo???
19. 05. 2013 | 14:40

JVS mladým propagandistům napsal(a):

Yosife
Švýcarsko a Lichtenštejnsko mají svou životní úroveň garantovanou praním špinavých peněz.
Našich, mimo jiné.
Každý druhý Švýcar je prokuristou firem, které spravují majetky tyranů, gengstrů a zlodějů.
Eventuelně osob, vyhýbajících se daňovým povinnostem.
Někteří zločinci jsou tak naivní, že si švýcarské prokuristy nenajmou a skončí jako dobráci z MUS.

Alternativy k posthumánnímu kapitalismu se měly začít hledat včas.
Bohužel v té době platilo postmoderní pardigma že nic s ničím nesouvisí a věci se tak jaksi náhodně dějí (to tu na aktualněm mají moc rádi, i když v nějakém záchvatu upřímnosti nechali před třemi lety Mikuláš Chadimu říct, jak to je), kauzalita neexistuje, zato determinismus ano.

Z takových východisek můžete do rekta vkročit rovnou.
19. 05. 2013 | 20:43

Twist napsal(a):

Kam byste se chtěl připojovat? Připojeni už jsme - k Bavorsku. Pan premiér Nečas si tam jezdí pro pochvaly. Prezident Zeman se naopak při návštěvě SRN musí připravit na ostré výtky za výroky pronesené na adresu odsunutých sudeťáků. Pokud někdo se mnou nesouhlasí s podřízeností Bavorsku, podívejte se na to, komu patří sdělovací prostředky, průmysl, obchodní řetězce atd. Pro pana NJ bych měl jen malou připomínu: Většina „vynikajícíh“ pražských politiků pochází z Moravy - Topolánek, Nečas, Čunek, Langr atd. Dobrý den.
20. 05. 2013 | 02:37

D.J. napsal(a):

JSF- úžeh nebo pád na hlavu. Tak nám vysvětlete proč když se řekne Švýcarsko, naskočí mně vzpomínky a znalosti - v zemi velehor rozvinuté zemědělství a potravinářství, sýry, mléčné výrobky, také ta čokoláda Milka, chemický a farmaceutický průmysl, strojírenství, jemná mechanika, optika, hodinářství, také doprava, turistický ruch a pohostinství a také pohostinnost, čistota, pořádek, bezpečí bez kriminality, nejlepší demokracie.
.
A u čecháčků s úrodnou půdou jen zlodějina, švejkopvání, tunelování a odklánění, špína a nepořádek, bída.
Jediná otázka jestli by nás Lichtenštejnsko k sobě vzalo. Moraváky snad ano, Prahu obehnat ostnatým drátem a nechat vyhnít, ať se na těch ministerstvech požerou mezi sebou, i s Putnou.
20. 05. 2013 | 07:24

pgjed napsal(a):

Po zkušenostech s dárečky, jako Klaus, nebo Zeman a s neumětelským vládnutím v podobě socdem, ODS a Top09, se každý soudný občan, který se nerad nechává vláčet okolnostmi, jistě zamýšlí, zda není čas návratu ke konstituční monarchii a zemské samosprávě. Zvláště, je-li v sázce varianta na švýcarský způsob. Tedy varianta, kdy na prvním místě je občan, nikoliv stát a jeho byrokracie. Pokud bychom dovedli tuto úvahu do pozitivního konce, byla by první v řadě volby jistě Lichtenstainská dynastie. Ta představa, že by nám vládli konečně vzdělaní a kultivovaní lidé, schopní organizátoři a úspěšní bankéři, kteří nepotřebují okrádat klientelu na poplatcíc, je úžasná. A že by se vládlo z Lednice i Pražákům, to pro všechny Moraváky hudba kůrů andělských!
20. 05. 2013 | 10:01

pgjed napsal(a):

To Twist:
Vážený, buďte tak dobrý a osvětlete, co máte proti Čunkovi. Pokud vím, tak ve všech záležitostech, do kterých se ho snažili Kalosek s Topolánkem uvrtat, se nakonec soudy vyslovily v jaho prospěch. Jinak, trváte-li na zpozdilém nápadu, že si Moráváci, Slezané a Češi mají vzájemně vyčítat politiky, tedy pár jmen z vašeho pytle. Kalousek, Klaus, Rath, Paroubek, Bendl, Řápková, Kuchtová, Kočí, Zeman, Dlouhý, Kočárník,... Ještě nepolykáte andělíčky?
20. 05. 2013 | 10:09

JVS mladým propagandistům napsal(a):

deejay
Chtěl jste říct pastevectví.
Za trest si najděte poměr zemědělství a finančnictví na HDP Švýcarska, ať se při pondělku trochu zasmějeme.

A to prosím uvažte průmyslový gigant Nestle v Neuchatelu, který polským melaminovým mlékem otravuje kojence na celé planetě.
Milka je dnes už jen fialová kráva, čokolády se vyrábějí v Pákistánu.

Paní Finger-Kleinová, která znala Perlovku jak svý boty se tu něco pro knížete (z Liechtensteinu) naagitovala. Její manžel byl nějaký konzul a její bývalí zákazníci většina zdejších elit.
20. 05. 2013 | 10:39

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately simply details -- significant details, but variations on that theme. index.php is the controller, the menu program determins what the "existing page" is, and lots of occasions get fired in the act of building that page. Plugin modules can hook into those occasions and shift the work flow/provide additional advice/etc. That is also a part of the reason a lot of Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does not actually DO something other than say, 'Someone asked to get a page! Does this exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:12

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:48

outletfnknf napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose sale</a> budhadevasa http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - cheap canada goose jackets
27. 02. 2014 | 11:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy